PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Trabzonspor ve Fenerbahçe hasımlığı?

Mehmet
01.04.2005, 15:06
TRABZONSPOR ILE FENERBAHÇE NEDEN HEP BIRBIRLERINE HASIMANE TAKINIRLAR?

Söz konusu bu mesele hep kafama takilir ve bu konunun sözü geçtigi yerlerde hep dile getirmeye çalisirim ve sorarim. Neden sadece Trabzonspor ve Fenerbahçe hasimligi yada üretilen suni polemik problem v.s gerginlik?!!! Ile bu iki takim taraftarlari ve yönetimi strese sokulur düsmanca tavir takinilir?

Neden GS, BJK ve diger Anadolu kulüpleri bu Fb ye karsi
polemige giremezler.. Hep bunu düsünürdüm simdiye kadar
ve bu tartismalara onlarin da karismalarini isterdim.

Istedigim de oluyor galiba. Istedigim derken aslinda bu tür
polemikleri hoslandigim için veya tavsiye ettigim için degil
sirf bizi ugrastirdiklari ve yipratmaya çalistiklari için gündem de tutmak ve dile getirmek için yaziyorum.

Son günlerde bu kavga ve polemiklere Gs. Bjk de katilmis durumda bakalim daha neler görecegiz. ??? Asil film daha yeni baslamis gözüküyor.. Aslinda bu karisikliklar Türk futbolu için
utanç verici ve taraftarlarimiz ve tribün kültürümüz için çok tehlikelidir. Bu durumlardan bizim taraftar ve yönetim olumsuz etkilenmemelidir. Hatta bu polemiklerden mümkün mertebe
uzak durmak lazim onlar simdi girsinler birbirlerine ve yesinler birbirlerini.. (Tabiki tasvip etmiyorum ama bize yapilan haksizliklar karsisinda iyi oluyor onlara diyorum)<BR style="mso-special-character: line-break"><BR style="mso-special-character: line-break"><?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Bizim misyonumuz temiz Sampiyonluk.. Hedefimiz olan vizyonumuz yine hakkimiz ile Sampiyonluk. Biz saha da güçlü olmak zorundayiz. Üstün futbol oynamak zorundayiz. Sikeye hakeme ihtiyacimiz yok bizim.
Sikeyle hakemle maç kazanan Fb ile simdi Gs ve bjk kapissinlar bakalim. Bizde buradan siyrilalim. Bakalim simdi gelismeler ne gösterecek kim daha kimleri suçlayacak?

kelkitli29
01.04.2005, 17:08
zamaninda biz olmasak fb üst üste 10 kere sampiyon olacakti. bu yüzden bize giciklar. bizde o dönemlerde sadece fenerle yarismisiz. o yüzden gercek REKABET ts-fb dir.

Crazy_OfLu61_
01.04.2005, 18:28
Onlar zamaninda bizim dalimizi kirmaya çalistilar bizde onlarin agacini kökünden kazimaya karar verdik.

Domuzdan post, fenerliden dost olmaz...

marasli laz
01.04.2005, 18:37
Türkiyede ne kadar uyuz adam varsa hepsi &lt;rezilbahçeli&gt; bizde onlarin bu uyuzluklarina dayanamiyoruz ondan sonra alsana hasimlik

İsmail Çavuşoğlu
01.04.2005, 18:41
zamaninda fbliler Trabzonumuzu öcü gibi gösterdi.yapilmayan olaylari yaptilar dediler,söylenmeyen sözleri söylediler dediler.ve kendilerini Trabzonspor camiasina hasta ettirdiler.bizi herzaman kiskandilar.6 sefer ellerinden sampiyonlugu aldigimiz için hazmedemediler.tek takimin kendileri oldugunu zannettiler,Trabzonspor gerçegini kabul edemediler.ve hala daha edemiyorlar.bunun neticesindede böyle bir husumet dogdu aramizda.biz neden fbye gavurlarla bile oynarken yenilsin diye bakiyoruz.fbliler bunun sebeplerini kendilerinde arasinlar.

marasli laz
01.04.2005, 18:43
hiçbir seye yanmiyorumda 4 abim 1 kardesim var hepside maalesef rezilbahçeli iste ona yaniyorumen azindan bir tanesiTRABZONSPOR'lu olsaydi

Mollasalihoğlu
01.04.2005, 22:31
fenerliler bordo-mavi'yi oldum olasi kaldiramaz.

sadece biz degil barcelona falan da var hatta lyon bile biraz zorlanilsa bordo mavi sayilabilir...

$FIRTINA61$
01.04.2005, 23:44
terbiyesiz sahtekar utanmaz..her bizlik var

space
02.04.2005, 03:42
benim fikrim, fenerbahce bizim hasmimiz falan degil, sadece rakibimiz... eger bir hasmimiz varsa o da cimbomdur... bize dost gibi davranip her yil bizii yenip yenip gidiyor... fener 96 senesinde bizi kendi evimizde yendi. netice de sampiyon oldu. peki galatasaray gecen sene bizi yendi de ne oldu kendi mi sampiyon oldu baskasini mi sampiyon yapti...

ve galatasayar her yil bize transferde takar.. bu yil thomas ve saido oldugu gibi... bizi dost ayagina getirip getirip uyutuyor.. en nefret ettigim insan da trabzonlu olup cimboma sempati duyandir... biraz daha mantikli dusunursek eger, bizim hasmimizin cimbombom oldugunu anlayabiliriz

ayrica fenerbahce aria kampayasinda trabzonsporu almazsaniz biz yokuz demistir, ve havuzda da bizi savunmustur... netice de hepsi serefsiz ama en serefsiz ve adi olani galatasaraydir......

BLUE-RED KIT
02.04.2005, 07:16
Ben de space se katiliyorum. Suandaki soz duellosundan en karli cikacak takim cincon dur. Cinconlular sinsice pusuya yatmis bekliyorlar. Cok yakinda su laflarida duymaya baslayabiliriz fener sampiyon olmasinda kim olursa olsun yani cincon sampiyon olsun. Bazi Trabzonlularin Insallah cinconluk aski gecen seneki macdan sonra korelmistir. gursoy efendi Trabzonspor tanitim gecelerinde boy gostermeye basladi vardir sinsi bir plani.

vigor
02.04.2005, 12:42
fenerle olan bu hasimligin sebebi yukardaki istatistiklerde gözüküyor.trabzon olmasa büyük bi ihtimal o senelerde fenerbahçe sampiyon olacakti.77-78 sezonunda fener araya girmese 6 sene üst üstte simpiyonluk gibi bi rekora imza atmis olacaktik.buna benzer sebeble fenerle olan hasimlik normal.ve bugünkü yasananlar geçmistekilerin yaninda basit bile kaliyor.asil konu arkadaslarinda bahsettigi gibi cimcom meselesidir.fener bahçeyi hiç sevmem ama son seneler cimbomdan daha çok nefret etmeye basladim.biz olamazsak cimcom olsun anlayisinida anlamiyorum.avni akerde cimcomlara yenilmek çok koyuyo bana.giray bulak zamaninda macitin son dakika golüyle aldigimiz beraberlik ! ten baska son zamanlarda avni akerde aldigimiz puan varmi.bu cimbom sevgisini anlayabilmis degilim.en güzel sözü senol hoca söyledi -trabzonsporun trabzonspordan baska dostu yoktur.- ve suaniçin ligdeki puan durumumuz ve kupadaki maçimiz nedeniyle en önemli rakibimiz cimcomdur.

andrei07
02.04.2005, 13:02
<TABLE cellSpacing=1 cellPadding=3 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText vAlign=top background="" bgColor=#f4f4fb><A name=128703></A>space
Yeni Kullanici
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/1_star_rating.gif
forum_images/blank.gif

Katilma Tarihi: 23-Ekim-2004
Yer: Turkey
Baglanti Durumu: Offline
Gönderilenler: 41 </TD>
<TD =text vAlign=top background="" bgColor=#f4f4fb>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD =smText width="80%">Gönderen: 02-Nisan-2005 Saat 03:42 | Kayitli IP </TD>
<TD noWrap align=right width="20%">http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/quote_ic&#111;n.gif (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/edit_post.asp?M=Q&amp;PID=128703&amp;TPN=1) </TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR>
</TD></TR></T></TABLE>

benim fikrim, fenerbahce bizim hasmimiz falan degil, sadece rakibimiz... eger bir hasmimiz varsa o da cimbomdur... bize dost gibi davranip her yil bizii yenip yenip gidiyor... fener 96 senesinde bizi kendi evimizde yendi. netice de sampiyon oldu. peki galatasaray gecen sene bizi yendi de ne oldu kendi mi sampiyon oldu baskasini mi sampiyon yapti...

ve galatasayar her yil bize transferde takar.. bu yil thomas ve saido oldugu gibi... bizi dost ayagina getirip getirip uyutuyor.. en nefret ettigim insan da trabzonlu olup cimboma sempati duyandir... biraz daha mantikli dusunursek eger, bizim hasmimizin cimbombom oldugunu anlayabiliriz

ayrica fenerbahce aria kampayasinda trabzonsporu almazsaniz biz yokuz demistir, ve havuzda da bizi savunmustur... netice de hepsi serefsiz ama en serefsiz ve adi olani galatasaraydir......

ALKISKAMAK ISTIYORUM HEPSI DÜSMANIMIZ HEPSI ADI BIRBIRLERINDEN FARKLARI YOK.NEDEN TRABZON SOKAKLARINDA GAYSE FORMALI OLARAK GEZILEBILIR?? UTANÇTIR BU HEPSINE AYNI MUAMELE YAPMALIYIZ YANI KÖPEK MUAMELESI

</TD></TR></T></TABLE>

kelkitli29
02.04.2005, 14:36
evet bende ayni kafadayim. benimde en nefret ettigim takim gay se dir. her sene en büyük zarari onlar veriyor. dostluk mostluk hikaye. fener harbi harbi düsman (rus gibi) gaysede dandik dost (abd gibi)

#10 Fietra
02.04.2005, 16:33
Su puan durumlarina bakip kahroluyorum 1 puan 2 puansmileys/smiley11.gif

Berat
02.04.2005, 17:05

Imza...

Hala aramizda "bari kadiköy'de feneri yenelim de Gese sampiyon olsun " zihniyetindeki insanlarin oldugunu bilmek beni kahrediyo.. adamlar galibiyeti bizden çok gese yi düsünerek istiyolarsmileys/smiley5.gif

Emorfo
02.04.2005, 17:14
yoktur bunlarin birbirinden farki.. hep anti istanbul, tam anti istanbul...

DieGo
02.04.2005, 18:08
Hababam Sinifinda Kemal Sunal diyo ya : Biz iki seyden çekereriz bir Mahmut Hoca digeri TRABZONSPOR smileys/smiley36.gif

vega
02.04.2005, 18:24
3 üde köpek birbirlerinden hiç farklari yok.

yattara11
02.04.2005, 18:40
Hababam Sinifinda Kemal Sunal diyo ya : Biz iki seyden çekereriz bir Mahmut Hoca digeri TRABZONSPOR smileys/smiley36.gif

ah bugün filmin birinde böyle bi laf geçse olay çikar memlekette... hükümet sansür koyar filme...

ayri vaktinde febe'nin kümeden averajladöndügünü bilmiyodum...Edited by: yattara11

Beytullah
02.04.2005, 21:25
bu feneri oldum olsai sevmem çünkü bu takim hiç birzaman hakkini sampiyon olmuyor veriyor parayi aliyor maci sonra sampiyon olduk diyyorlar bunlar serefsiz

Onur
03.04.2005, 12:31
ah o 96 da ki giden şampiyonluktan fb nin ne içerde nede yurt dışında
başarılı olmasını istiyorum.ŞL de lyon şunlara 20 tana sallasaydıda
göbek atsaydımsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

POYRAZ
03.04.2005, 18:55
Bunlarin hic biri bizi sevmezler.

Fener ile devamli tartismamizin nedeni ise,Fenerbahce'nin yaptigi utanmazliklara bir tek biz kafa kaldiriyoruz da ondan.

hakantpl
03.04.2005, 21:55

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley17.gifsmileys/smiley17.gif

Zurawski
04.04.2005, 15:46
budur abi

Zurawski
04.04.2005, 15:48
bizim gerçek düsmanimiz üç kizkardesin ortancasi yani gaysedir.en büyük abla ise rakibimizdir.

FEDAİ
04.04.2005, 17:05
Kulüp baskanlari zirvesi Istanbul'da yapildi. Futbol Federasyonu'nun davetine Galatasaray Kulübü Baskani Özhan Canaydin, Besiktas Kulübü Baskani Yildirim Demirören ve Trabzonspor Kulübü Baskani Atay Aktug katilirken, yurt disinda oldugu açiklanan Fenerbahçe Kulübü Baskani Aziz Yildirim toplantida yer almadi.
Futbol Federasyonu Baskani Levent Biçakci, baskanvekilleri Sekip Mosturoglu ve Hasan Dogan, üç büyük kulübün baskani ve Fenerbahçe Kulübü Ikinci Baskani Nihat Özdemir ile Mövenpick Otel'de öglen yemeginde bulustu.

Iste bu yüzden nefret ediyorum bunlardan.kendileri bi b.kmus gibi ortami germelerinden.

My
04.04.2005, 17:46
...yillardir ilgimi çeker ve her seferinde bu soruyu muhakkak sorarim. Neden bu takimi tutuyorsun. Bu konuyu tek takima indirgersek feneri tutanlarin çok büyük bir bölümü hemen hemen ayni cevabi verir. Büyük bir kulüp olmasindan dolayi (söyleyebilecei baska birsey yoktur çünkü). Bu büyüklük kavramini söyleyen kisiyle biraz tartismaya kalkarsaniz yine çok büyük bir bölümünde büyüklük kavraminin çikacaa iki yol var. Taraftar sayisi ve kesinlikle para. Özellikle para kismi beni hayrete düsürüyor. Büyük bir çogunluu orta direk ve düsük gelir düzeyli insanlardan kurulu bir memlekette insanlarin para karsisinda ki duruslari daha bi saalam, karakterliolmali diye düsünüyorum. Paranin her seyi satin alamayacaini, en azindan zengin simarik çocuklari gibi benim param var, ben her seyi yaparim düsüncesinin bu kadar prim yapmasi gerçekten hayret ve üzüntüverici. Bu çok adi, basit, seviyesiz ve karaktersizbir durus. Bunca zorluk ve zahmetlerle yoorulmus bir toplumun ferdi olaraktan bazi seylerin anlamlari daha farkli olmalidiye düsünüyorum.Bir birine bu kadar iki zitfelsefenin temsilcilerinin bir biriyle çatismasindan daha dogal ne olabilirki. Biriparanin, gücün ve etrafindaki zombilerin temsilcisi. Dieri ise tüm bu düzene karsi bas kaldiranlarin, isyan eden asil direnistemsilcisi.

Bu arada sunuda belirtmek isterim. Bazi arkadaslar fener olmazsa GAY-seler olsun, GAY_seler olmazsa fener olsun yada bizim asil düsmanimiz sudurgibi fikirlerini beyan etmisler. Onlara soruyorum, bunlari derken kendinizle çeliskiye düsüp savunduunuz deerlere aykiri düsmüyormusunuz? Kim sampiyon olursa olsun, bizim için önemli olan Trabzonspor'dur.! Yoksa Istanbul'danbir takim sampiyon olmusne farkeder. GAY-seler bokta fener onlardan azmi? Yada boklu derenin civcivleri çirkefte jimLASTIKçiler onlardan asaami? Hepsi ayni bok! Hepsi o yada bu sekilde bizim savunduumuz deerlere aykiri! Fener ön plana çikmis taraftarimiz arasinda çünkü yillar boyu hep onlarla rekabete girmisiz. Hiçbirinin birbirinden farki yok! Hepsinin hem bize hemde ülke futboluna zarari ayni.Bu ülkede futbol adina tek gerçek biziz!!!

gokmen
04.04.2005, 20:26
<DIV>Fener hasimligini birakip biz Gs'in gecen sene yaptigi serefsizlige bakalim bu sene Gs yi yenmek zorundayiz onlarin bize yaptiklarini burunlarindan getirmemiz lazim </DIV>
<DIV>
<DIV> smileys/smiley7.gif</DIV></DIV>

Semih58
04.04.2005, 20:49
Arkadaslar futbolda sahada dostluk yoktur.Gay'seyi,de Ezik'i'de yenmeliyiz.

Kupayi'da mutlaka almaliyiz.

Beytullah
04.04.2005, 22:47
bencede su gs ve fene eziklerini yenmeliyiz .artik bizim bizden baska dostumuz yok

mahir_kuzey
05.04.2005, 01:38

NASI YANI... BISEY ANLADIYSAM ARAP OLAYIM VALLA.. FENER ARIA KAMPANYASINDA GÜZELLIK YAPTI BIZIM DOSTUMUZ FENERMIDIR YANI. NE SIMDI BU. NASI BI YORUM BU. YILLARCA YAPILAN OLAYLARI SAYSAM SAYFALAR SÜRER, ARADAN BU ARIA OLAYINI CIMBIZLAMAK BÜYÜK MARIFET.

NEYSE...

mahir_kuzey
05.04.2005, 01:43
Bu arada sunuda belirtmek isterim. Bazi arkadaslar fener olmazsa GAY-seler olsun, GAY_seler olmazsa fener olsun yada bizim asil düsmanimiz sudurgibi fikirlerini beyan etmisler. Onlara soruyorum, bunlari derken kendinizle çeliskiye düsüp savunduunuz deerlere aykiri düsmüyormusunuz? Kim sampiyon olursa olsun, bizim için önemli olan Trabzonspor'dur.! Yoksa Istanbul'danbir takim sampiyon olmusne farkeder. GAY-seler bokta fener onlardan azmi? Yada boklu derenin civcivleri çirkefte jimLASTIKçiler onlardan asaami? Hepsi ayni bok! Hepsi o yada bu sekilde bizim savunduumuz deerlere aykiri! Fener ön plana çikmis taraftarimiz arasinda çünkü yillar boyu hep onlarla rekabete girmisiz. Hiçbirinin birbirinden farki yok! Hepsinin hem bize hemde ülke futboluna zarari ayni.Bu ülkede futbol adina tek gerçek biziz!!!

BU KONUYU GÖRÜNCE UZUN BI YAZI YAZACAKTIM AMA AYNI SEYLERI GÖLGE OYUNU YAZMIS ZATEN. BU 3 SÜLÜKLERIN ARASINDAN O OLMAZSA SU OLSUN DEME GIBI BI LÜKSÜMÜZ YOK ARKADASLAR. BIZ OLMAZSAK NAMUSLU ANADOLU TAKIMLARINDAN BIRI OLSUN, ANTEP OLMASIN MESELA DIYARBAKIR OLMASIN GENÇLER OLMASIN. SAMSUN OLABILIR, RIZE OLABILIR, DENIZLI OLABILIR VS.VS.VS.

AMA GESE FEBE TARTISMASI BIZI BOZAR...

mahir_kuzey
05.04.2005, 01:48
ARKADASLAR FORUMA FENERLI SALDIRISI VAR. BUNU FARKEDEMIYOMUSUNUZ YA. YENI ÜYE OLANLARIN HEPSI FENERLI. DEMEKKI BI KARAR ALMISLAR SU SON DEMEÇ OLAYLARINDAN SONRA. GÜYA AJANLIK YAPACAKLAR. BUNLAR BIZANS OYUNU LÜTFEN GELMEYELIM. YÖNETICI ARKADASLAR LÜTFEN DIKKATLI OLALIM.

gökmen: Fener hasimligini birakip biz Gs'in gecen sene yaptigi serefsizlige bakalim bu sene Gs yi yenmek zorundayiz onlarin bize yaptiklarini burunlarindan getirmemiz lazim

bu arkadasin mesaj sayisi :2

Muhalif
05.04.2005, 02:00
mesaj sayim 900 küsürlerde ajan degilim yanismileys/smiley2.gifama ben de gs den daha fazla nefret ediyorum.. neden saymayacagim.. taraftarimiz fb ile gs arasinda ayrim yaptigi sürece ben de gs den daha fazla nefret ettigimi yazacagim hep.. Edited by: Muhalif

mahir_kuzey
05.04.2005, 02:06
yok taniyoruz zaten seni, begenerek okuyoruz da. atay baskanin açiklamasindan sonra üye sayimizda bi patlama oldu. bunu arkadaslarda farketmislerdir. neyse ben uzatmayayim ilgili arkadaslar durumu çözer zaten...

HAFTASONU MAÇA GIDECEK ARKADASLAR PROVAKASYONA HAZIRLIKLI OLUN BENCE. BÜTÜN FENERLI ZIBIDILERIN GÖZÜ KULAGI BIZDE. MENFAATLERI IÇIN NELERINI SATACAGINI DAHA ÖNCE SAYMISTIM ZATEN.Edited by: mahir_kuzey

Mehmet
06.04.2005, 12:23
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=468>
<T>
<TR>
<TD =haberManset>UZLASMA OLMASAYDI 4 KULÜP BASKANI DISIPLINE SEVKEDILECEKTI </A></TD></TR>
<TR>
<TD =haberBaslikk>Federasyon'daki toplantinin perde arkasi </A></TD></TR>
<TR>
<TD><A =s&#111;nDakikaOzet>http://www.haberturk.com/foto/rehamuhtar.jpg Sabah gazetesi yazari Reha Muhtar'in köse yazisi... Önceki gün, Futbol Federasyonu Baskani Levent Biçakci, 4 büyük kulübün Baskani'ni davet etti ya... Ben size söyleyeyim... Aslinda o davette uzlasma olmasaydi, 3 büyük kulübün baskani ile bir büyük kulübün 2. Baskani, Disiplin Kurulu'na sevkediliyordu... </A></TD></TR>
<TR>
<TD>http://www.haberturk.com/htimgs/0.gif
</TD></TR>
<TR>
<TD>
<A =s&#111;nDakikaMetin>
<CENTER>http://www.haberturk.com/foto/mansetsspordauzlasma.jpg

</CENTER>

Kimler mi teker teker söyleyeyim...
Fenerbahçe Kulübü Baskani Aziz Yildirim, Besiktas Kulübü Baskani Yildirim Demirören ve Trabzonspor Kulübü Baskani Atay Aktug...
Bu 3 baskana ilaveten, ayni tipte demeçler vererek ortami gerdigi, daha dogrusu diger Baskanlarla birlikte, sporda siddet yasasina muhalefet ettigi gerekçesiyle Galatasaray Ikinci Baskani Ergun Gürsoy...
Baskan düzeyindeki kisilerin Disiplin Kurulu'na gitmesi ne demek...
Allah korusun, alinacak bir cezada, maçi seref tribününden bile izleyememeleri, cezali duruma düsmeleri demek...
Gelecek ek cezalar da cabasi.. . Düsünebiliyor musunuz koskoca 4 büyük kulübün baskanlari disiplin kurulu'ndan ceza alacaklar... Maçlara gidemeyecekler...
Bu ortami daha da gerer... Önceki gün bana bunu söyleyen kaynak, "Zirvede son anda birbirlerinin ve camialarinin aleyhine konusmayacaklarini söylediler de, disiplin kuruluna gönderilmediler" dedi.
Önceki gece, saat 01 sularinda Federasyon baskani Levent Biçakci'ya sordum bu soruyu: "Evet" dedi "Reha bey... Zaten bir daha olursa direkt Disiplin Kurulu'na gönderilecek yapan kisi. "

Aziz Yildirim niye gelmedi?
Bizim SABAH spor servisindeki arkadaslar dün iyi bir gazetecilik yapmislar... Aziz Yildirim'in önceki gün zirve yapilirken, Istanbul'da oldugunu tespit etmisler...
SABAH'in haberinde Aziz Yildirim'in önceki gece sabaha karsi Istanbul'a vardigi söyleniyor...
Gerçek su, o saatte Istanbul'da olsa da olmasa da Aziz Yildirim, bu zirveye katilmak istemedi...
Zirveyi küçük gördügünden degil... Ama, diger bütün baskanlarin birlesip, kendisini hedef almasindan korktu...
Tabii, korkusunun nedeni, cevap veremeyecek olmasi degil... Yeni bir gerginligin olmasi...
Onun için, kisiligi, hosgörüsü, uzlasici tavriyla, her camiada iyi bir izlenim birakan Nihat Özdemir zirve için biçilmis kaftandi...
Nihat Özdemir, Besiktas, Galatasaray ve Trabzonspor Baskanlari'nin sözlerine karsilik, kendi pozisyonlarini anlatti, ama ortami da germemeye özen gösterdi...
Sonunda al takke ver külah, bir sekilde anlastilar...
Darisi ligin son haftalarina...
Insallah yine durup dururken bir seyler patlamaz...
Ama ben en çok neyi merak ediyorum biliyor musunuz?..
Acaba bizim sevgili Mahmut Uslu, Özdemir'in yerine zirveye katilsa neler olurdu?..
Vallahi o zirveyi izlemek için, gazeteci kimligini birakip, kisa bir süre yeniden yönetici olmayi göze alirdim... </A></TD></TR></T></TABLE>

ikrime_61
06.04.2005, 12:32
herzaman oldugu gibi bizans atesin içine elini sokmaktansa gene masayi kullandi bunlar ne serefsiz insanlar bizi YILDIRAMAZSIN BIZANS BUNU SOK AKLINA BIZ TRABZONU BUGÜNLÜK DEGIL BIR ÖMÜR BOYU SEVDIK

zafercalikoglu
06.04.2005, 13:07

bu yazi süper hepsi ayni bok biz trabzonbspor taraftari olarak isimize bakalim

hakanhan
07.08.2006, 04:08
arkadaslar benim kanımca bizim hasmımız dusmanımız fenerbahce degıldır. rakıbımızdır.. fenersız bır lıgı ben dusunemem. fenerbahce macları harıc hangımıze heyecan verıyor acaba soyle bır kanıksayın.. lıgde olmasa fener bu zevkı bu heyecanı hangı takım verır bıze sızce? benım hasmım galatasaraydır.. vede hıc sevmem ermenı vede fransız dusuncesı yatan kulubu ve bu amaca hızmet eden bır camıayı.. fenerbahcenın kurulus amacı bellidir.. bızım dusmanımız asla olamaz.. olsa olsa bızım tek rakıbımız olur.. olacaksa bu galatasaraydır...

Nytre
07.08.2006, 07:53
fener-bjk-gs hiçbirini birbirinden ayırt edemeyiz.. hepside aynı bilmem neyin soyu... hiç birine sempati gösterilemez.. hakiki dostluk olamayacağı için hakiki bir şeyler yaşanamaz....
taraftar bazında da bu böyledir kulüp bazında da...
herkes kendi işine bakar..

ozturk
07.08.2006, 09:52

kardeş sana katılıyorum doğru söylüyorsun...

Ayşe Aygün
07.08.2006, 10:18
Herke öyle bilir Fb bizim hasmimiz GS Senpatı duyarzı. ama buda bir gerçektri bunu söyler bir çok trbnzlu ve buda beni deli eder.Gerçkek hasımımız GS dir. Dost görünüp arkamızdan vurandır. zaten bu nednle rahat gelriler trbnz maç oynamaya.ama bu devran artık böyle sürmiyecek.Fanatik abim bile der ikinci takımın gs dir. ne GS be adam dediin tek takım tutar ve 3 eziklreden birine senpatı bile duymaz.

Vegas
07.08.2006, 10:27
Neden Trabzonspor ve F. Bahçe hasimligi?

Cunku evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, pireler berber iken develer tellal iken onlar bizim sakalimiz kesmisler, biz de onlarin kolunu kesmisik. Ancak kesilen sakal eskisinden de daha gur bir sekilde buyumus ancak kesilen kol bir daha eski haline gelmemis.

Mehmet_Mercanlı
07.08.2006, 10:35
sadece onadeğil istanbultakımlarının hepsıne uyuzum... aslında ben onları desteklıyen memleketsıze uyuzum
cumhuriyet içinde cumhuriyet kuran namerttir.
delikanlı traftarın tuttuğu takım nufukağıdında yazar.

Mehmet_Mercanlı
07.08.2006, 10:37
buyolda dost olmaz bu yolda karedeş olmaz..
bizim bizden başka dostumuz yok.

sarman61
07.08.2006, 10:45
Arkadaşlar ben istanbul takımlarının hiç birin sevmem ama olurda bu 3 takımda ölüm tehlikesinde birini kurtar derlerse o da iyi günümdeyse bjk kurtarırım. Tarafatarı delikanlı dır yani doğruyu söyler örnek mi., Bjk taraftarı en delikanıl taraftar trabzonspor taraftarı demesi.

Galatasaraydan tiskiniyorum hele fatih tekke ye yaptıkları o olay yokmuydu satat takilerin yüzüne tüküresim gelmişti.

Şenol Hocamızın dediği gibi. Trabzonsporumuzun Trabzonsporlulardan başka dostu yoktur.

Cabri61
07.08.2006, 10:52
arkadaşlar gs düşmanımız fb rakibimiz diyoruz ama tersini uyguluyoruz...acaba fener şampiyon olsaydı geçen sene gs olamadı diye sokaklardaki olaylar oalcak mıydı???

evliya
07.08.2006, 10:53
fb den oldm olası tiksiniyormmm:mad: en adi udi takm o ne kdr hile varsa onda!! gerçi o yönden bakarsak o 3 istanbl takımıda adi trabzonu çekmek itmek tekmelemek hatta dalmak serbesttir ama onların dokunulmazlığı var ben doğduğumdan beri her sezon sadece bunu görüyorm!! şu futbol federasyonu ve hakemler de ne zmn düzeleck itinayla ve dört gözle bekliyorm:mad: :mad:

TSelif
07.08.2006, 11:08
Eziklere karşı hiç bir şey hissetmiyorum.Onlar hiç bir şeyimiz değil bizim. Ne dostumuz nede düşmanımız.

Travelair
07.08.2006, 11:16
Bence feybe kendisini dev aynasında gördüğü sürece ilişkilerimiz düzelmez. Onlar diyor ki;

"Ben büyüğüm hadi diğer 2 takımda kendi çapında büyük Trabzonspor kim oluyor? Şampiyonlukları yok kaç senedir farkları yok diyor. O halde nasıl bana kafa tutar?"

Bunda bizim hatamız da var. Biz büyük kulübüz diyorsak ona göre davranmalı ona göre adım atmalıyız. Şampiyonluklar da ivedilikle gelmeli ama hiçbir zaman feybe gibi kendini beğenmiş tavırlara girmemeliyiz

Adem CAKIR
07.08.2006, 11:19
Ezikler hakkında bu formda konu açılması bile gereksiz...

gurbetci61
07.08.2006, 23:27
Ezikler hakkında bu formda konu açılması bile gereksiz...

Temmuz12 ye katılıyorum onlar kimdur :cool:

vse61
08.08.2006, 00:00
engin verel gibi o papila denen mahlukun yönettiği maçtan sonra bile hakem trabzonu tuttu, bi tane taç mı (korner de olabilir hakkını yemeyeyim) ne fenere wermesi gerekirken trabzona werdi diyebilecek kadar şeref yoksunu, ercan saatçi gibi fener 5 tane yedikten sonra bile maççın yıldızı tuncay, alex yazabilen bir şarlatan, anelkanın kaleciyi dewirip bi de üstüne elle golle attıktan sonra bile aman zaten 4 attık bi taneyi saymassan biz attık diyebilecek yöneticileri, kuyruğu sıkışınca aman bana laf etmesinler diyip numaradan istifa eden başkanları, tam disiplin kurulunun karar wereceği gün fenerin alacağı cezayı içim kaldırmıyor diyen başbakanları olduğu için şikebahçe her zaman düşman kalacaktır. (Dikkat edersenğiz ayrıntıya flkn girmedim.. daha 96 we ali şene girersek.........................)

Vegas
08.08.2006, 11:01
Bugunku dusmanlik 96'da kacan sampiyonluk sonrasi geliyor. 2000'li yillarda artik kayda deger bir basarida kazanamiyoruz onlara karsi. Daha cok tek tarafli bir kin bu olay.

İslam Sezer
08.08.2006, 11:11
ya işin özü onlar da bizden nefret ediyor ve her platforma dillendiriyorlar bunu.istanbuldaki fb li eziklerin en büyük propagandası bizim gs-ye karşı oynamayıp onlara yardım ettiğimiz falan filan.bence artık bu karşılıklı var gibi gözüken gerilimi azaltmak ve bizim için 3istanbul takımında eşit olduğunu özellikle vurgulamak gerekiyor.yöneticiler 3 eşit saygın kulüp der,biz taraftarlar 3 eşit pisl ik deriz ama sonuçta HEPSİ AYNI deriz altını büyük bir çizgiyle çizerek büyük harflerle yazarak.Böylece gerçekte var olmayan GS ye yakınlık bir iftira da etkisiz kalır.

laz_hayri_61
08.08.2006, 11:38
çünkü ;fener kadar yeryüzünde ezik bir takım yok, onlar kadar şerefsiz yöneticiler kimsede yok, onlar kadar kendilerini beğenen yok...vs..vs..çok şey yazcam ama burda olmuyo

Badaloğlu
08.08.2006, 11:58
zamaninda biz olmasak fb üst üste 10 kere sampiyon olacakti. bu yüzden bize giciklar. bizde o dönemlerde sadece fenerle yarismisiz. o yüzden gercek REKABET ts-fb dir.

Fener olmasaydı bizde üst üste 6 defa peşpeşe şampiyon olacaktık.Ayrıca Trabzonspor süper ligde 7 defa 2.olmuş ve bu 2.liklerin yanlış hatırlamıyorsam 6 tanesinde fener 1.olmuştur.Daha ne olsun Mehmet ağabey?:)

Kemhacıoğlu
08.08.2006, 12:29
NEDEN FENERLİ OLUNMAZ?
1)Sampiyon olmadan kendisini Sampiyon zannedip tur atan tek camia.

2)Yayla Cup'a katilan ilk ve tek istanbul takimi.

3)Pendik'e elenen ilk 1. lig takimi

4)Kendi futbolcusunu jip içinde döven taraftara sahip ilk dünya takimi

5)2.Ligi kutlayan tek dünya takimi

6)Ezeli rakipleriyle berabere kaldiktan sonra sabahlara kadar kutlamalar yapan tek takim

7) Avrupa kupalarinda sifir çeken ilk ve tek türk takim

8) Kendisine koyan kulup adeti kadar formasina yildiz taktirip saklabanlarin kiyafetlerine tas çikartacak güzellikteki formaya sahip olan ilk ve tek takim

9) Kendini dünya takimi olarak gören ama Kadiköy'ün disina çikamayan çiktigi zaman da sayisiz taciz ve tecavüzlere ugrayan ilk ve tek takim

11) Taraftarina para veren ve taraftarligi köpeklige çeviren ilk ve tek takim

12) 23 senede bir türkiye kupasi alan tek türk takimi

13) Kadrosunda toplam 4 türk futbolcu bulundurmasina ragmen kendisini türk takimi ilan eden ilk ve tek takim

14) KURTLUS SAVASI SIRASINDA TÜM SPOR KULÜPLERI DAGILMIS OYUNCULARI CEPHELERE GITMESINE RAGMEN fb DAGILMAMIS VE OYUNCULARI SAVASA GITMEKTEN KORKMUS VE BU SAVASTAN KAÇAN VATAN HAINLERIYLE BIR MAÇ KAZANARAK KENDISINI MILLI KAHRAMAN ILAN EDEN ILK VE TEK TÜRK (OLDUGUNU ZANNEDEN) TAKIMI

15)Ezeli rakipleri UEFA kupasini kazanip UEFA Kupasinda ceyrek final oynamasindan dolayi yapmis oldugu eglenceleri görmemislik eziklik olarak nitelendiren fenerbahçe saibelerle türkiye ligi sampiyonu olduktan sonra 1 sene boyunca bu sampiyonlugu kutlayarak en uzun süre sampiyonluk kutlayan ilk ve tek takim olmustur

16) Tek hedefi ezeli rakiplerini yenmek olan ve ezeli rakipleriyle yaptigi maçlara göre antrenör yönetim ve futbolcu degistiren ilk ve tek takim

17) Kaynagi hiç bir zaman tükenmeyen bir paraya sahip olmalarina ragmen stadlarinda sürekli elektrik saglayamayarak Türkiyeyi avrupa ya rezil eden ilk ve tek takim

18) Kendisini insaat sirketi sanip yaptigi binalarla övünen ilk ve tek takim

19) Kendi taraftarina küfür eden ve kendi oyuncusunu döven oyuncuyu alan ilk ve tek takim

20) Ezeli rakibinin artiklarini toplayip ezeli rakiplerini GEÇECEGINI! zanneden ilk ve tek takimdir

21) Biz sampiyonlar liginde final oynayacagiz diyerek ((0)) puan ve -13 averajla G.T olan ilk ve tek takimdir

22)türkiye cumhuriyetinde yaşarken kendi cumhuriyetlerini kurma gafletinde bulunan tek (vatan haini)takım 6 yabanciyi oynatip ustune ustukte yenilen guya turk olan tek takimi

Erbay
08.08.2006, 12:54
Ben sırayla hepsine uyuz oluyorum.

Şentürk
08.08.2006, 13:39
fenerde,gs de, bjk de aynı eziklikte,

yusuf atalay
08.08.2006, 16:46
akadaşlar enaz fener kadar galatasaraydanda nefret ediyorum.ayrıca geçen seneki fatih olayından sonra galatasaray sempatizanı olan arkadaşlarımı kınıyorum.bunlar dost deyip arkadan vuruyor.en azından fenerin düşman olduğunu biliyorum.bunu gurbettekileriyi bilir

oguzkoc
08.08.2006, 18:43
trabzon her şampiyon olduğunda fener 2. olmuştur ve trabzon her ikinci olduğunda fener şampiyon olmuştur... işte bütün mesele bu...

xenit
09.08.2006, 15:01
Nasıl bir soru bu ya? Gayet net bir cevabı var.. çünkü Fenerbahçe her zaman haksız şampiyonluklar almıştır.. Her zaman Trabzonsporun hakkını binbir bizans oyunları ile gasp etmiştir...

Neden Amerikadan insan yiyen bir afrika ülkesinden daha çok nefret ediyoruz? bence bu bile daha mantıklı bir soru olurdu..
aslında ikisininde cevabı aynı...

Ya ben boyle bir konuda niye yorum yapıyorumki...

Kemençeci
09.08.2006, 15:06
3 İstanbul takımının da cenab-ı Allah cezasını versin. Telef olsunlar.:mad:

Gerisi teferruat.

tsakrep61
09.08.2006, 16:07
adam olmayanın dusmanıdır trabzon adam olsun hasımlık yapmayalım NOKTA

TaraftaR
09.08.2006, 18:05
OLayin ic yüzü, bazi arkadaslarin da belirttigi gibi, sampiyonluk yarislarinda zirve icin en cok Fenerbahce ile mücadele etmis olmamiz.

Gercekci olmam gerekirse Türkiyede iki büyük takim var. Biri Trabzonspor, digeri de Fenerbahce. Diger "büyügüm" diyenler dua etmeli ki, Fenerbahce Trabzonsporun önünde durabildi. Yoksa ne Türkiyede ne de Avrupada kirilmadik rekor kalmazdi.

Heyecanimi yitirmis de sayilmam ama, Fenerbahce ye karsi kin ve nefret duygusu beslemiyorum.

Burçak
09.08.2006, 18:10
fenerden bende nefret ediyorum ama dediğiniz gibi sürekli onlarla mücadelede olmamız ve kendi bileklerinin gücü yerine farklı yollarla bizi geçmelerinden dolayı. ama bi çok konudada ğs ye göre çokdaha açık sözlüdürler. bunuda kabul etmek gerek. dost gibi görünen ğs nin bize neler yaptığıda ortada. yayın gelirlerinde bize destek çıkan takım fb idi. ğs herzaman arkadan çaktırmadan bizim kuyumuzu kazmıştır.

Egemen Yılmaz
09.08.2006, 20:51
aslında üç takımın da birbirinden farkı yok. ben hepsinden aynı derece nefret ediyourm

Kasım Hilal
09.08.2006, 20:52
BU polemik son zamanlarda türedi ve tek nedeni fb yimetiminin aşırı derecede burnubüyük tutumu..
Onlarla sadece biz değil fb dışındaki tüm camia sorunlu..
BJK-fb arası da açık zaten..
Futbolcu kaynaklerı Gençleri de kaybettiler yakın zamanda..
Ben sadece bizimle sorunları olduklarını sanmıyorum!

DKaraduman
10.08.2006, 00:05
"14) KURTLUS SAVASI SIRASINDA TÜM SPOR KULÜPLERI DAGILMIS OYUNCULARI CEPHELERE GITMESINE RAGMEN fb DAGILMAMIS VE OYUNCULARI SAVASA GITMEKTEN KORKMUS VE BU SAVASTAN KAÇAN VATAN HAINLERIYLE BIR MAÇ KAZANARAK KENDISINI MILLI KAHRAMAN ILAN EDEN ILK VE TEK TÜRK (OLDUGUNU ZANNEDEN) TAKIMI"

bunuda duydumya artık daha fazla nefret ediyorum :@

Mehmet_Mercanlı
10.08.2006, 00:45
Romanyada İşgal sırasında aynı suçu işlemiş bir takımın bütün topcuları idam ediliyor ve en büyük meydana sırtları dönük heykeli yapılıyor.Bu ezikler ise yaptıklarını iyi bir şey zannediyor.

Adem Erdoğan
10.08.2006, 01:07
fenerliler ise hala 96 yılı zannediyoılar bu düşmanlığı.halbuki daha gerilere dayanır.
Bir not daha son 15 yıldır hiç bir sezon fenerin üstünde bitiremedik ligi.Şampiyonluğa oynadık 2. olduk onlar şampiyon oldu.

Uğurtan
10.08.2006, 01:56
Arkadaşlar benim asla ezikbahçeye "özel bi düşmanlığım" yok..Benim için Gs-fb-bjk bunların üçü aynıdır! Anti-bizans anti-istanbul dur!!! hiçbirine ne az nede fazladır!!! Her gerçek trabzonsporlunun da böyle olması gerekir!!!

Sempatizanlık trabzonspor taraftarıyla yanyana bile gelmemelidir! bu ancak kayseri v.b takımalrda olabilir 2. takım olayı...

Biz eğer büyük kulüp büyük takımız diyorsak o zaman taraftarımızda büyüklüğünü göstermeli ve asla basına malzeme vermemelidir bu anlamda!!!

cincon şampiyon olasun diyen yada fener yada karga kesinlikle benim renkdaşımv e bir trabzonsporlu değildir!!!!

kim olursa olsun biz olamıyorsak!! hiçkimse bizi ilgilendirmezzzz!!!!

hepsi aynı tezgahın figüranları!!!

Oğuzhan Görkan
10.08.2006, 02:47
fenerliler ise hala 96 yılı zannediyoılar bu düşmanlığı.halbuki daha gerilere dayanır.
Bir not daha son 15 yıldır hiç bir sezon fenerin üstünde bitiremedik ligi.Şampiyonluğa oynadık 2. olduk onlar şampiyon oldu.

bayağıdırda yenemedik onları

tamuğ yamtar
10.08.2006, 03:01
Bu konunun kapatılması gerekir.

Sanki diğerlerine sempati varmış gibi, sadece tek takımın adı verilerek konu açılmış.

Konu başlığınında "neden 3 İstanbul takımıyla düşmanız?" olmasınında ne kadar anlamsız olacağını sizlerde takdir edersiniz.

Aralarında ayırım yapmak bize yakışmaz. Sevmiyoruz, o kadar. Bitmiştir.

Dediğim gibi konu kapatılmalı.

Kendi kendimizi yargılar gibi olmuyor mu sizce?

Başlıkta terslik var zaten. Başlık Trabzonsporluların forumunda değilde, alakasız bir forumda açılmış gibi.

Kimseye açıklama yapmak zorunda değiliz. Sevmiyoruz.

Siteyi başka takım taraftarları da takip ediyor. Buna da dikkat etmek gerekir.

Son söz, tekrar olacak ama, bu başlık derhal kapatılmalı bence.

Mehmet
10.08.2006, 06:00
Bu konunun kapatılması gerekir.

Sanki diğerlerine sempati varmış gibi..

Alakası yok.

Külünkoğlu
10.08.2006, 09:05
Tilkiye sormuşlar "tavuk severmisin ?"
Tilki de demiş ki " şu gülmem bi geçsin söylüyecem"

Başlık Türk ve Dünya Futboluna taşınmıştır.

golebshera
19.08.2006, 14:34
engin verel gibi o papila denen mahlukun yönettiği maçtan sonra bile hakem trabzonu tuttu, bi tane taç mı (korner de olabilir hakkını yemeyeyim) ne fenere wermesi gerekirken trabzona werdi diyebilecek kadar şeref yoksunu, ercan saatçi gibi fener 5 tane yedikten sonra bile maççın yıldızı tuncay, alex yazabilen bir şarlatan, anelkanın kaleciyi dewirip bi de üstüne elle golle attıktan sonra bile aman zaten 4 attık bi taneyi saymassan biz attık diyebilecek yöneticileri, kuyruğu sıkışınca aman bana laf etmesinler diyip numaradan istifa eden başkanları, tam disiplin kurulunun karar wereceği gün fenerin alacağı cezayı içim kaldırmıyor diyen başbakanları olduğu için şikebahçe her zaman düşman kalacaktır. (Dikkat edersenğiz ayrıntıya flkn girmedim.. daha 96 we ali şene girersek.........................)

Evet detaya girersek anlatılacak çok çirkinlik var.

Asıl söylemek istediğim, bu anti fenercilik sadece bize özgü değil, Türkiyenin tamamına yakınını kapsıyor.

Ve en iğrenci, şapkayı önlerine koyup biz nerde yanlış yaptık demeleri gerekirken KUTSAL İTTİFAK masallarıyla taraftarlarına gaz veriyorlar. Yok başarılıyızda ondan çekemiyorlar tripleri yapıyorlar.

Hem herkesten nefret ediyor, hemde herkesi fenerli yapmaya çalışıyorlar. Böyle ucuz kotarılmış propagandaları koyun taraftarları yiyip gaza geliyor, bubu anlıyorumda,
Şu kelli felli kodaman adamlar, ağalar paşalar nasıl tahammül ediyor bu şarlatanlığa anlamıyorum..

trapesus
21.08.2006, 04:51
Fenere değil, tüm oligarşiye düşmanız biz..

mo6161
04.09.2006, 21:44
ve bu arada..turkcell super lig'deki az kalsin bütün hakemler niye fb'yi tutuyo???

Tunga
05.09.2006, 00:44
Daha önce yazmış olduğum bir yazı vardı, sanırım buraya güzel uyuyor:

Bir başkadır fener maçları

Fener maçları her zaman önemlidir bizim için. Her zaman bir şampiyonluk mücadelesidir o.

Bizim için bir günah çikarmadır, aklanma, temizlenmedir.

Zevktir, cümbüştür. Heyecandır, şeytan taşlamadır. Trabzonsporluluk için bir hac farizasıdır. Umredir başka deyişle. Trabzonsporluluğun alfabesidir. Nimettir fener maçları.

Fikstür ele alındığında ilk bakılan maçtır. Robin Hood ile zenginlerin hikayesi, tavşanla kaplumbağanın masalıdır. Gurur ile kaypaklığın buluşması,hayasızlık ile sabrın sınanmasıdır.

Senede en az iki kere sahne alan bilim kurgu filmidir. Bir aksiyon filmidir aslında. Asıl OĞLANın hakemlere sarıldığı, baş aktörün masa başında oturduğu.

Yıldızlarla, göktaşlarının, Don Kişot ile yeldeğirmenlerinin savaşıdır.

Çoğunlukla gerçek kazananın siyah forma giyip, elinde düdük tutan olduğu bir iman sınavıdır. Kul'un en büyük hakkı olan hayat hakkına saygımızı test eden bir sabır testidir. Öldürmemek için ölmeyi göze aldığımız bir sabır testi.

Her ölümden sonra yeniden dirilebilme umududur fener maçları. Ahiret inancını pekiştiren, ilahi adalet inanışımızı körükleyen dünya gözüyle gördüğümüz cennet kapısıdır.

Memleketi görme vesilemiz, köye çıkma hayalimizdir. Fener maçları terapidir, şartlı reflekstir, adını görünce yumruklarımızı sıktığımız.

Hastalıktır aynı zamanda fener maçları. Hem de hastalığın kuluçka devri. Hasta eder adamı EL değmiş yorumcuları. İşte bu hastalığın da tedavisidir fener maçları.

Doğu ile batının bulustuğu pusuladır. Maharetli EL ile, yetenekli ayağın karşılaşması. Futbolun sahada oynanmadığına ait şüphemizdir. Hentbola olan şaşkınlığımız.

50 000 kişiyi sokağa döken nefretimiz, 7 000 000 kişiye küfrettiren ağız bozmamızdır.

Adem ile Havvayı cennetten kovduran elmadir fener maçları. Aynı zamanda cennete geri dönüş umudumuz.

Nefretimizin su üstüne çıkmıs halidir fener maçları. Buzdağının su üstünde görülen kadarı.

Haftalarca hayal edilip beklenilse de kazanınca doyum tadı vermeyen tabaktaki son lokmadır.

Dedim ya Bir başkadır fener maçları…..

marcelinhots
05.09.2006, 05:00
Tamamen saçmlaıktan.İstanbulda diğer 2 takımın birleşip karşı olduğu bir takım fenerbahçe ve bununda kağıt üstündeki nedeni hep Aziz yıldırım gösterilir fakat adamın kaç senedir ağzını açtığı yok,yıldırım demiröen ve adnan polat ise hergün konuşuyorlar.Bence bu 2 klübün fenerbahçeye karşı olma sebebi fenerbahçenin sportif başarısından çok yöneticilik başarılarıdır.Belki birçoğunuz Aziz yıldırımdan nefret ediyordur ama adam başarılı.8 senede staddıyla tesisyile diğer istanbul klüplerinin önüne geçti.

İşte trabzon bu tarz bir durumda ya tarafsız kalmalıdır yada fenerbahçe ile sıcak ilişkiler kurmalıdır.Hani Trabzon adeletin sesiydi,anadoludaki azınlığın sesiydi,haksızlığa karşıydı,ama gidip geçen sene diğer 2 istanbul klübü ile aynı pankartı taşıdı...Gerçekten sabit fikirli o kadar taraftarımız ve yöneticimiz varki...

Naim
05.09.2006, 09:54
Tamamen saçmlaıktan.İstanbulda diğer 2 takımın birleşip karşı olduğu bir takım fenerbahçe ve bununda kağıt üstündeki nedeni hep Aziz yıldırım gösterilir fakat adamın kaç senedir ağzını açtığı yok,yıldırım demiröen ve adnan polat ise hergün konuşuyorlar.Bence bu 2 klübün fenerbahçeye karşı olma sebebi fenerbahçenin sportif başarısından çok yöneticilik başarılarıdır.Belki birçoğunuz Aziz yıldırımdan nefret ediyordur ama adam başarılı.8 senede staddıyla tesisyile diğer istanbul klüplerinin önüne geçti.

İşte trabzon bu tarz bir durumda ya tarafsız kalmalıdır yada fenerbahçe ile sıcak ilişkiler kurmalıdır.Hani Trabzon adeletin sesiydi,anadoludaki azınlığın sesiydi,haksızlığa karşıydı,ama gidip geçen sene diğer 2 istanbul klübü ile aynı pankartı taşıdı...Gerçekten sabit fikirli o kadar taraftarımız ve yöneticimiz varki...
Şöyle afilli Ağır bir cevap vereyim dedim ama
sonra ya ne gerek var
Çünki

bu arkadaş Fenerbahçeyi Adetletin yanında olması gerekn bir kurum olarak görüyorsa
Ya ezikdir yada Türkiyede futbolu anlamamış kadar cahildir

Burçak
16.01.2007, 15:48
ali şen ve onun gibiler sayesinde nefret ettirdiler . ama gaysede en az onlarkadar antipatik. saman altından su yürüten cinsinden onlarda. fener ne kadar kötü olsada açıkca belli ediyor. gese arkadan kuyu kazan cinsten .

cicero9
19.01.2007, 01:10
ali şen ve onun gibiler sayesinde nefret ettirdiler . ama gaysede en az onlarkadar antipatik. saman altından su yürüten cinsinden onlarda. fener ne kadar kötü olsada açıkca belli ediyor. gese arkadan kuyu kazan cinsten .

I agree! :)

Fenerbahçe, hem zengin hem de mağrur gözüktüğü için daha çok göze batıyor. Ama, bilinç ve destek olarak İstanbul züppelerinin hepsi aynı mesafede.

En güzeli İngiliz politikası! ;)

ibzolist
25.01.2007, 13:09
trabzonspor için ezikbahçenin cinconun veya büzüktaşın farkı yoktur , hatta geçmişe baktığınız cincon trabzonsporu heo arkadan vurmuştur ,,, trabzonsporun dolayısıyla da bizlerin istanbul hegomanyasına isyanı ve karşı duruşudur sözkonusu olan

Egemen Yılmaz
25.01.2007, 13:27
konuyla ilgili birçok görüşümü aşağıdaki konularda belirtmiştim

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5370&page=5#124 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5370&page=5)

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5370&page=6#130 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5370&page=6)