PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ve Beklenen Oldu!

cem arin
09.02.2009, 05:25
ve en son kozlarinida oynamaya basladilar! baktilar ki kendi takimlarindan bir cacik olmayacak... baktilar ki ücüde ayni hafta ikisi kendi sehirlerinde olmak üzere üc beraberlik aldilar... baktilar ki trabzonsporla aralarindaki puan farki 4 6 7 olarak olustu... baktilar ki artik bu trabzonspor cok olmaya basladi... baktilar ki transfer dönemi bitti ve yattara haberleri inandirici olmayacak... baktilar ki taraftar yönetim oyuncular t. direktör ve ekibi kiskanilacak bir birarada durus sergiliyor ellerinde ki son kozu sahnelemeye basliyorlar!
biz bu haberlerin aynisini ya da benzerleri hocamiz genclerbirligindeyken milli takimdayken ve manisadayken de görmüstük... zorla koparmaya calisacaksiniz, biliyoruz yarin da adini fenerbahceyle yazacaksiniz utanmadan ancak koparamayacaksiniz...

benim cagrim ve sanirim bircok arkadasimizin da katilacagi bir düsünce en kisa zamanda yönetim haberi yalanlamali ya da hocamiza destegini göstermeli arkasinda olduklarini beyan etmeliler ve bu haberi yapan yayin organi olmak üzere en sert sekilde bu habere ve artci haberlere cevaplarini vermeliler....

özellikle faruk özaga burada cok önemli bir görev düsmektedir! geregini yapmak zorundadir cünkü bugün oturdugu yeri saddece ve sadece trabzonspora borcludur trabzona bile degil...

sayet senol güneste biraz trabzonlu ve trabzonsporluyum diyorsa bu haberi yalanlayacak bir aciklama yapmali ve gelecek yil türkiyede calismayacagini beyan etmeli...

iste Haber:

Trabzon yönetiminin, şampiyon olunması halinde, sözleşmesinin uzatılmasını isteyen Yanal’dan 1 milyon 600 bin euroluk ücretinde indirim talep edeceği öğrenildi. Şampiyonluk kaçarsa Güneş’in geleceği iddia edildi
Süper Lig’de, Sivasspor ile zirveyi paylaşan ve şampiyonluk için umutlanan Trabzonspor’da sezon sonu planlarının yapılmaya başlandığı öğrenildi.
Bordo-mavili kulüple sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Ersun Yanal’ın, yeni mukavele için şimdiden masaya oturmak istediği iddia edildi. Ancak bu talebe henüz yanıt vermeyen yönetimin, şampiyon olunması halinde bile, yıllık 1 milyon 600 bin euro alan Ersun Yanal’dan önemli bir ücret indirimi isteyeceği iddia edildi. Süper Lig’de beklenen başarının sağlanamaması durumunda ise Yanal ile yolların ayrılacağı vurgulandı.
Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak’ın büyük destek verdiği Trabzonspor’un başında yerel bir teknik direktör görmek istediği de ileri sürüldü. Özak ve çevresinin bu nedenle Şenol Güneş’i sürekli gündemde tuttuğu ileri sürüldü.
Özak’ın düşüncesi
G.Kore’de 500 bin dolar yıllıkla çalışan Güneş’le 1996’da kulüp başkanı olarak çalışan ve kötü bir sezon geçiren Bakan Özak’ın, çevresine “Bunu unutturmak için Güneş’e bir fırsat vermeliyiz” dediği belirtildi. Ersun Yanal’ın ücretinde indirimi kabul etmemesi ya da şampiyonluğa ulaşamaması halinde Şenol Güneş’in takımın başına getirileceği de bildirildi.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=spor&KategoriID=&ArticleID=1057315&Date=09.02.2009&b=Trabzonda%20ince%20hesaplar&ver=41

haber bastan sona kokuyor!
-öncelikle hangi t. direktör sampiyonluga kosarken sözlesmesinin uztilmasindan bahseder?
-sampyionluk kacarsa neden senol günes gelecek? senol günes bizi sampiyon mu yapmis ki de yine onun eline kalacak takim?
-ücret indirimi hikayesi tamamen serdar bali orjinli bir haber degil midir ve serdar bali lig tv icin calismamakta midir?
.....................................
-sampiyon olunmasi halinde normal sartlarda hocalarin ya da futbolcularin dilekleri yerine getirilmez mi ve eger öyleyse bu neden trabzonsporda tersten islesin?
-trabzonspor yönetimi bu kadar akil yoksunu mudur ki sampiyonlugun en önemli virajlarindan birinde böyle bir düsünceyi ortaya atsin?
-süper ligde beklenen basarinin gösteirlememesi ne demektir? bizim takim basarisiz bir sezon mu gecirmektedir de bizim bundan haberimiz yoktur?
-faruk özak su an da trabzonspor kulübünde hangi yönetim organinda aktif olarak görev almaktadir ki böyle bir aciklamayi yapma yetkisine sahiptir?
-1996 gecirdigi kötü sezonu düzeltmek icj n senol günes bu yili mi beklemistir ya da ozak?
(2005 yilinda senol günes bu sansi yakalamisti da basin mi gözden kacirdi bu dönemi?)
-bu yaptiginiza gazetecilik olarak mi adlandiriyorsunuz?

bu haberi yapanlar acaba bu sorular icin de bir haber yapip kendilerini aklayabilecek beyin hücresine sahip insanlar midir?

6Şafak Aydın1
09.02.2009, 05:38
iddia edildi, belirtildi,ögrenildi

POYRAZ
09.02.2009, 05:56
Merak etmeyin. Biz bu haberlerin ne amacla yapildigini biliyorsak teknik heyet, oyuncular ve Ersun da en az bizim kadar biliyor. Endise etmeyin.

TSKara61
09.02.2009, 06:05
Senol Gunes soylentileri yazin cikmisti, madem yonetim kendisiylen calismak istemisti neden yazin getirilmedi? Simdi Ersun Yanal eskisine nazaran daha da basariliyken neden hala Senol Gunes'i istesinler?

sedatterzi
09.02.2009, 06:24
Bence Ersun hoca ile acele mukavele yenilenmelidir, çünkü

-25 transfer yapıp bu kadar isabet kaydeden
-Bu kadar puan toplayan
-Oynattığı futbol felsefesi ile devamlı hücumu düşünen ve bunu futbolcularına aşılayan
-Futbolcuları iyi motive eden ve kimseyle sorun yaşamayan
-Sezon başından beri sakatsız takımı getiren
-vs
-vs

daha bir çok artısı olan hocmızla acele sözleşme imzalanmalıdır.

Cem kardeşim böyle önemli bir konuda daha etkileyici bir başlık atsan daha çok kişi okurdu.

Sayın forum yönetimi bence Ersun YANAL = Jose Mourinho yıllar sonra iyi bir hocamız oldu
hocamıza sahip çıkan ve sözleşme yenilenmesi için bir başlık açarsanız veya kampanya başlatırsanız bence çok isabetli olur.

Forumda bu konularda bir iki yerde değinilmiş ama bence forumda biraz kirlilik oluşmuş bu başlıklar arada kaynıyor.

Tyler Durden
09.02.2009, 06:34
Sadri Baskan'in boyle bir sey yapacagini dusunmuyorum.Sonucta kendisi bile hedefimizin sampiyonluk olmadigini aciklamisti.Ilk hedef avrupa kupalari demisti.Yeni kurulmus bir takimi bu noktaya getiren,futbolcularin bu kadar sevdigi bir hocayi gondermek asrin hatasi olur.
Ayrica bu para olayi niye surekli gundeme geliyor anlamis degilim.50 milyon euroluk bir takimin basina 1.6 milyon euroluk bir hoca luks degil.Bu isler dogru orantili.

Bu yerel medyanin ve bazi eski futbolcularimizin bunda ne cikari oluyor onu hic anlamiyorum.Serdar Bali,Necmi Perekli gibi isimler niye bu konuda hocanin karsisinda cephe aliyorlar ki.
Ozellikle serdar bali ye tav oluyorum.Klubun cok onemli ismiymis gibi surekli ahkam kesmesine bir anlam veremiyorum.Son macta, yonetim roportaj icin ligtvye futbolcu gondermedigi zaman da araya girip anlasilan is bana dusuyor,ben herseyi hallederim bir daha ki maca gonderirler gibi bir sey zirvalamisti.Kimsin sen yahu?
Boyle adamlarin klubun onunden gecmesi dahi yasaklanmalidir.
Bu insanlarin bu isten ne cikari var?Trabzon'da yasayan bir arkadas anlatabilir mi?Yani bu yerel sevdasi nerden geliyor.Trabzon kokenli futbolcular cogunlukta oldugu zaman,Trabzon kokenli hoca takimin basinda oldugu zaman ne oluyor.Amac Trabzonspor'un basarili olmasi degil mi?

Umarim kisa sure icinde yonetim cikar,Ersun hoca ile sozlesmeyi uzatir.Hem yerel basina,hem istanbul medyasina hem de serdar bali gibi kaypak futbol ulemalarina kapak olur.Bir dusun bu takimin yakasindan.

Ozellikle icerdeki maclarda ersun hocaya olan destek acikca gosterilmelidir.Tamamen taraftar gibi dusunen bu yonetimin bunu goz ardi edecegini dusunmuyorum.

emrezx
09.02.2009, 06:36
cok iyi bır noktaya degınmıssın kalleşlerı korku sardı napsınlar baktılar ara acılıyor bısıler yapalım dıyorlar bunlada durduramazsalar hakemlerle durdurmaya calısıcaklar işleri bu!!!

6Şafak Aydın1
09.02.2009, 06:43
@tyler durden adamlarin,isimsiz yazarlarin niyeti habercilik falan degil.

Guner_Ahmet
09.02.2009, 07:33
Gulun ve gecin

Mustafa Yılmaz
09.02.2009, 07:57
Bmn ödülü alan şişko mehmet akşam aynılarını zırvalıyordu stadyum programında.
"ben içerden duydum "diyor ,erdoğan arıkan köftehorununda gözleri parladı birden .

Ertan 51
09.02.2009, 08:07
dün akşam m.demirkol rutubeti de açıktan açığa bu konuyu dillendirdi
Erdoğan Arıkan ben böyle bişi duymadım öyle bir sıkıntı yok desede demirkol bunu benmi uyduruyorum parayı sorun ediyorlar ya indirim yap yada Şenol hoca gibisinden laflar dolaşıyor dedi,
çıldırdım akşam
Cem Arin arkadaşımızın açtığı bu başlığın anlatmak istediğinin aynısını akşam bende düşündüm,önümüzü kesmek için yapılan ingiliz oyunları dedim ve çok kulaklarını çınlattım
ama kesinlikle bu oyunlara gelmeyeceğiz,artık taraftar ve yönetim profilimizde değişti Ersun hocanın yanında dimdik durup şampiyonluğu kucaklayacağız.

Horispin
09.02.2009, 08:10
iyi giden takımı nasıl karıştırırız nasıl nifak tohumları ekeriz diye uğraşıp duruyorlar işte... Eğer küçük takım olsaydı futbolcuları istanbul takımlarına transfer ediyorlardı (Sivas'ta olduğu gibi) bizde bunu yapamayacakları için işi en tepeden götürüyorlar... senelik 1 milyon 600 bin liraymış.. biz gökhan ünalın bonservisine, Alanzinho ya ne paralar verdik bu mu fazla gelecek... Bırakın yakamızı.

krdnz
09.02.2009, 08:11
Gulun ve gecin

Hayır ,gülüp geçmeyelim.Şimdi galip geldiğimiz bir hafta sakin kafayla gülüp geçsek bile ilerleyen haftalarda kbir puan kaybı yaşadığımızda bu şerefsizlerin ağına düşeriz.

Şimdi top başkanda.İstanbul medyasına hemen her konuda taşı gediğine koyan başkanımız bu konuda öyle bir açıklama yapmalıki bir daha sesleri çıkmasın.

Faik Yılmaz
09.02.2009, 08:24
ülkemzde en büyük yanlışlık istikrarsızlık...

Sivassporun başarısının en büyük sırrı kadrosunu muhafaza etmesi... bizim karo çok daha kaliteli başta hoca olmak üzere muhafaza edersek çok daha büyük başarılar kazanırız...

Hüseyin Kurt
09.02.2009, 08:34
Bu beklenen bişeydi.
Yönetim,Ersun Hoca'nın sözleşmesini uzatmadığı sürece bu tip dedikodulara hazırlıklı olalım.
Bu konuyu aleyhimize çok kullanacaklar ve kafamızı karıştırmak isteyecekler.Hele ki takımımızın mağlubiyetinden sonra.

Travelair
09.02.2009, 08:38
Paranın sorun olduğunu sanmıyorum. Tahmin ediyorum Ersun hoca zam istiyordur, yönetim de zaten paran iyi diye fazla arttırmamanın derdindedir. Yoksa Sadri başkan zeki adamdır, neden böyle başarılı bir teknik direktörü 300-500 bin euro için bıraksın 30 milyon euroluk yatırımı riske atsın? Yalnız artık pazarlıklar, kamuoyu oluşturma çabaları uzamasın, imza attırılıp gündemden düşürülmesi lazım

Ayrıca arkadaşlar Şenol Güneş'i tanımadan hakkında yorum yapmayın. Şenol hoca hem efsane kaleci, hem iyi bir antrenör hem de mert doğru bir adamdır. Şenol Güneş değil mevzumuz.

TSKara61
09.02.2009, 08:39
Ayriyetten Senol Gunes'in bir teknik direktor olarak niye hala dusunuludugunu bile bilmiyorum. Kore gibi basit bir ligde hicbir basari gosteremedi, Trabzonspor'daki 2 denemeside husranlan sonucta. Yaklasik 7 yildir hic bir basarisi yok. Dunya Kupasinda gosterdigi basari bile tartisilabilir.

TSKara61
09.02.2009, 08:41
Sadri Sener'in acisindan bir de bakin. Taraftarin cok buyuk bir yuzdesi Ersun Yanal'i destekliyor. Takim basarili. Simdi boyle bir gereksiz bir degisiklik yaparak niye hem kendi basarisini hem de kendi namini riske atsin? Status Quo her zaman avantajdir.

erik
09.02.2009, 08:49
Arkadaşlar bu haber kesinlikle yalan bir haber.Ancak yalan haber üzerinden yola çıkarak Trabzonsporumuzun en büyük değerlerinden olan Şenol Güneşi kimse lütfen küçümsemeye çalışmasın.Hele bir arkadaşımız dünya 3. lüğüne lafmış.Hakikaten insaf.Değerlerimize sahip çıkalım.

cahana
09.02.2009, 08:51
sırf ersun yanalı savunmak için şenol güneşe ağza alınmayacak hakaretler ve iftiralarda bulunmanın anlamı yok.herkes terbiye sınırının içerisinde kalsın.

Emiroğlu
09.02.2009, 08:55
Bence o kadar abartılacak bir durum yok ortada.

Sadri Şener akıllı bir adamdır.

Yukarıda dendiği gibi , Ersun Hoca zam istiyordur , Sadri Başkan ' da pazarlık yapıyordur.
Orta yolu bulacaklardır.
30-40 trilyonluk yatırım riske edilmez.
Hıncal ve Haşmet bile siz Ersun'un takımını asıl seneye izleyin diyor.
Başkanımız olsun , yönetimimizin aklı başındaki üyeleri olsun bunun farkındalardır.

Cafer KILIÇSOY
09.02.2009, 09:00
Bakınız yönetimin içinde hâlâ daha ''Şampiyon olacaksak bu Trabzonlu teknik adam ve futbolcularla'' olmalı diyen insanlar var. Kimse kusura bakmasın ama bu böyle. Bundan dolayı Mehmet Demirkol'un söyledikleri doğrudur. Lanet olsun bu anlayışa. Şimdi size bu camiada Ersun Hocayı gönderebilmek için takımın başarısız olmasını isteyenler var desem ''Hadi canım'' dersiniz.

Herşeyini takdir ettiğim yönetimden ne yazık ki bu zamana kadar Ersun hocayla ilgili rahatlatıcı bir açıklama duyamadım. Çıkıpta ''Bu takımın teknik direktörü Ersun Yanal'dır ve bizde kapı gibi arkasındayız'' diyen olmadı. Yerel gazetelerde adam yerden yere vurulurken bir ALLAH'ın kulu çıkıpta ''Hop kardeşim'' demedi. Fenerbahce macından sonra adamı övüp şampiyon olacağız diyenler Ankaragücü maçından sonra yerden yere vurdular. İşte bu anlarda ben yönetimden rahatlatıcı bir açıklama beklerdim, ama gelmedi. Ve ben ve benim gibiler yine beklediğimizle kaldık. Ersun hoca tüm bu olanlara rağmen takımı hâlâ zirvede tutabiliyorsa büyük adamdır vesselam.

Şimdi bu tür tartışmalar ve konuşmalar sezon sonuna doğru dahada hareketlenecektir. Zira basın nerde bir açığımızı yakalarsa onu değerlendirecektir. Bu noktada görev yine yönetime düşmektedir. Alırsın Ersun Yanal'ı karşına konuşursun ve bu olayı kapatırsın. Ersun Hocayı tanımam ama şunu çok iyi bilirim; Ersun Yanal üç beş liraya tenezür edecek adam değildir. Mutlaka bir orta yol bulunur para konusunda. Yeterki öyle bir niyetiniz olsun.

Yazık olmasın bu takıma

MİSSE_MİSSE
09.02.2009, 09:02
cevabı çok kolay bir soru sorayım o zaman .500 bin liralık üç tane ziyamı 1.500 liralık bir tane ersunmu

Burçak
09.02.2009, 09:07
YALAKA İSTANBUL BASINININ HABERİNDEN BİR CÜMLE
Ancak bu talebe henüz yanıt vermeyen yönetimin, şampiyon olunması halinde bile, yıllık 1 milyon 600 bin euro alan Ersun Yanal’dan önemli bir ücret indirimi isteyeceği iddia edildi. Süper Lig’de beklenen başarının sağlanamaması durumunda ise Yanal ile yolların ayrılacağı vurgulandı.

YALAKA İSTANBUL BASININA TRABZONSPOR TARAFTARININ CEVABI.
Ersun Yanal bu takımı Şampiyon yapsın kimse onunla 300 500 bin dolar için pazarlık yapmaz yalakalar.

Okadar satılmış okadar pislik okadar iğrençsiniz ki, kelimelerle ifade edemeyeceğim kadar içi karasınız ki, ama sizin bu halinizi gördüğümde bazen acayip hoşuma gidiyor. milyon dolarlık eşeklerinizle belediye takımlarından ydiğiniz şamarlar ile neye uğradığınızı şaşırdınız.
baktınız Trabzonu Sivası yetişemiyorsunuz, bari onları aşağı çekelim hesabına başladınız yine.
Allah sizi bildiği gibi yapsın diyorum, forumda kendi kendime ceza vermemek için asıl söyleyeceklerimi içimden söylüyorum...

Mustafa Yılmaz
09.02.2009, 09:08
Şişko mehmet bu zihniyet yanlış bir zihniyettir diyor ama,eşeleyip boncuk bulma niyetinde olduğu besbelli .
Ne yönetim ,ne Ersun hoca çocuk değil ,burda arkadaşların yaptığı sözleşme uzatma formüllerini kırk defa düşünmüşlerdir.
Hem Ersun hoca şampiyon teknik adam olarak mı daha fazla teklif alır ve daha fazla para ister ,yoksa şampiyonluğa namzet bir takımın teknik direktörü olarak yalnızca kulübüyle pazarlık yapmakla yetinir .
Bence sene sonunu bekleyen Ersun hoca ,acele eden ise yönetim .
Ticaret budur işte.

POYRAZ
09.02.2009, 09:09
Ziya doğan'ın hocalığı zamanında takım iyi de giderken, daha ortada her hangi biz söylem yok iken, Ankaradaki Futbol federasyonu kaynaklı bir söz ortaya atılıyor 3/4 ay önce.

Ziyanın ipi çekildi. şenol güneş Trabzona hoca olacak diye.

Düşünün bu dedikodu ziya doğanla yolların ayrılmasından 3/4 ay önce, hemde f.federasyonu ankara şubesinden çıkıyor.

ve şenol güneş, ziya doğan gönderilerek Trabzonspora teknik adam oluyor. ve bir yıl sonra başarısızlığı nedeniyle işine son veriliyor T.sporda..

Bakıyorum şenol güneş Trabzonspor ve Trabzonlu federasyon başkanı haluk ulusoy zamanında milli takım teknik diröktörü olmasının dışında Türkiye de büyük bir takım çalıştırmamış.

çalıştırdığı Bir çok takıma da küme düşürtmüş önceleri.

Kendisinin haberi olmadan takım dünya 3.sü olmuş. ama bir yıl sonra litvanya isimli bir köy devletinin milli takımına elenerek avrupa kupasına gidememiş.

Şimdi bildiğim kadarıyla ş.güneş, trabzona, hep trabzonspor çok iyi durumdayken gelmiş ve gittiğinde bir enkaz bırakarak gitmiş.

Şimdi kore ile mukavelesi uzamasa, kapısını aşındıracağı tek kulüp gene Trabzonspor olacaktır, zira medyanın devamlı tecrübeli hoca, deneyimli hoca diye şişirdiği ş.güneş'i
fb,gs ve bjk a hiç önerdiğini de görmedik.
ve bir zamanlar teknik direktör arayan bu külüpler, boşta olan şenol güneş'in ismini dahi ağızlarına almamışlar.

boşta kalırsa T.spor'a nasıl mı teknik directör olacak ş.güneş???

oooo o kadar bilinçsiz şenol güneş fanatiği var ki Trabzonda, hatta Trabzonsopor yönetim kurulu içinde bile bu bilinçsizlerden var hala.

ve hala onun geçmişinde, Türkiyede hiç bir şampiyonluk kazanmadığını, aksine bir çok takımı küme düşürdüğünü, Trabzonsporda gelmiş geçmiş teknik adamların içinde derby karnesi en kötü hoca olduğunu görmezden geldikleri için hala onu isterler.

ve kim ne derse desin, süper bir kulisci olan (keşke hocalık hayatında da bu başarıyı gösterseydi) ş.güneşin eğer koreden ayrılırsa, Kesin kes Trabzona teknik adam olarak geleceğini size garanti ederim. o ne yapar yapar, başarılı ersun yanal'ı buradan gönderir.
zira onun kulisleri büyük ses getirir.

Trabzonda bilinen bir oteli kendine karargah yaptı mı onun bu kıskacından hiç bir teknik direktör kurtulamaz...

Ama her nedense başka büyük bir takımın başına değilde, trabzonsporun
başına gelmek ister. sebebi de diğer büyük takımlar bu güne kadar dönüp de bakmamışlardır ş.güneşe?

milli takımdan ayrıldıktan sonra bula bula gene trabzonsporu buldu, trabzondan ayrıldıktan sonra da sakaryaspor gibi o yıl küme düşen bir takımı çalıştırdı.

Dünya 3. sü olmuş bir hoca, Trabzonsporu çalıştırmış bir hoca gider de küme düşen takım olan sakaryayı çalıştırır mı? nasıl kendine yakıştırdı bunu hala anlamış değilim.

ve anlatırlar, Trabzonda f.bahçeye şampiyonluğu kaptırdıktan bir ay sonra ali şenin çağrısı üzerine (ki ali şen iş olsun diye çağırmıştır onu. hava atmak için çağırmıştır) doğru fenerbahçe kulübüne koşmuş. ve ali şen rıdvan dilmen'in yardımcılığı teklifini yapmış ona.

Yani bir tehlike vardır. o da şenol güneş koreden ayrıldığında gelmek isteyeceği kulüp'ün Trabzonspor olmasıdır, zira onun burada bir çok bilinçsiz destekçisi vardır.

Ve ersun yanal istediği kadar başarılı olsun, ş.güneşin kulisleri karşısında Trabzonspordan ayrılmak zorunda kalacaktır maalesef...

Dilerim kore onu orada on sene tutar da kurtarır Trabzonsporu..

ve ersun yanal ile devam ederiz...
Ne zirvaliyorsun sen ya? Burada bir arkadasimiz bir gazetenin yalan haberini paylasmis, sen kalkmissin Senol Günes'i yerden yere vuruyorsun. Adamin bir tek soy agacini cikartmadigin kalmis. Engin fikirlerini paylasmak icin Senol Günes topigini kullanabilirsin. Dam üstünde saksagan, vur beline kazmayi.
Ayrica T.spor degil, Trabzonspor.

magicyattara
09.02.2009, 09:11
Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü'nden;aldığı ağır eleştirilerle,Kariyerinin en üst noktasına çıkma hazırlığındayken hedeflerine ulaşamadan yaka paça indirildikten sonra, yaşadığı psikolojik travma yüzüne yansıyan, birden bire 10 yaş ihtiyarlamış gibi görünen Ersun Hoca'nın,Trabzonspor'la yaşadığı bu yeniden doğuşun hazzını,parayla pulla ölçmeyeceğini zannediyorum.
Trabzonspor onun belki de son şansıydı ve ilk geldiği zaman ki o ağır,çökmüş yüz ifadesinin yerini bu yıl haftalar ilerledikçe gençleşen ve gülen bir yüz aldı.
Umarım Ersun Hoca bunun hesabını kendi içinde iyi yapar.

Gökhan BAYRAK
09.02.2009, 09:12
ersun hocayı desteklerken şenol güneşi karalamak çok yanlış bir hareket.kaldı ki benim tanıdığım şenol güneş bir daha bu takımın başına gelmez.

yalnız geçen maç dikkatimi şu çekti.biz hangi maçta ersun yanala tezahurat yaptık, hangi maç tribünlere çağırdık?

büyük taraftar olduğumuzu göstermek istiyorsak sesimizi yükseltelim ve hocamızla yeniden sözleşme yapılsın.birşeyler düşünelim ve sesimizi duymalarını sağlayalım...

cihatöztürk
09.02.2009, 09:13
bu haberler doğru yolda olduğumuzu gösteriyor

POYRAZ
YALAKA İSTANBUL BASINININ HABERİNDEN BİR CÜMLE
Ancak bu talebe henüz yanıt vermeyen yönetimin, şampiyon olunması halinde bile, yıllık 1 milyon 600 bin euro alan Ersun Yanal’dan önemli bir ücret indirimi isteyeceği iddia edildi. Süper Lig’de beklenen başarının sağlanamaması durumunda ise Yanal ile yolların ayrılacağı vurgulandı.

YALAKA İSTANBUL BASININA TRABZONSPOR TARAFTARININ CEVABI.
Ersun Yanal bu takımı Şampiyon yapsın kimse onunla 300 500 bin dolar için pazarlık yapmaz yalakalar.

Okadar satılmış okadar pislik okadar iğrençsiniz ki, kelimelerle ifade edemeyeceğim kadar içi karasınız ki, ama sizin bu halinizi gördüğümde bazen acayip hoşuma gidiyor. milyon dolarlık eşeklerinizle belediye takımlarından ydiğiniz şamarlar ile neye uğradığınızı şaşırdınız.
baktınız Trabzonu Sivası yetişemiyorsunuz, bari onları aşağı çekelim hesabına başladınız yine.
Allah sizi bildiği gibi yapsın diyorum, forumda kendi kendime ceza vermemek için asıl söyleyeceklerimi içimden söylüyorum...
Simdi olay o degilde, bunlarin dediginden su sonuc cikiyor.
Ersun bizi sampiyon yapacak bunun üzerine yönetim Ersun'a "Ersuncuuum, biz sana 1.6 milyon Euro veriyorduk, ama sen bizi sampiyon yaptigin icin ceza olarak 500 bin Euro civarinda para verecegiz Ersuncuum" diyecek gibi bir sey oluyor.
Adamlarin her yeri komedi ya. Avrupali gazetelerin yaninda neden sinek kadar degersiz kaldiklarinin göstergelerinden birisi de sanirim bu tür haberler.
Halbuki Ersun o takimi sampiyon yaparsa paraya bogulur paraya.

Erdinç Dilek
mehmet demirkol da stadyum gibi evrensel bir kanalda yer alan programda bu konuyu gündem etaşıdı amaç belli sistem belli... bu arada konu ile alakası yok ama ömer üründüle golümüzden önceki faul için faulun f si alakası yok demesinden sonra faulu yapan bouzidin takım arkadaşı hakan şükürün açıklamalarından sonra sus pus oluşunun anısına kendisine burdan bi "F" harfi gönderiyorum, kırpıp kırpıp kullansın

zafercalikoglu
09.02.2009, 09:14
oyuna gelmemek lazım ,

cihatöztürk
09.02.2009, 09:15
bu arada ayrı bi konu.....stadyum programıda ne kadar tarafsız olduğunu sölesene taraflı yayın yaptığı artık açıkca belli oldu.....

Mustafa Yılmaz
09.02.2009, 09:16
Kendisinin haberi olmadan takım dünya 3.sü olmuş. ama bir yıl sonra litvanya isimli bir köy devletinin milli takımına elenerek avrupa kupasına gidememiş.

Şimdi bildiğim kadarıyla ş.güneş, trabzona, hep trabzonspor çok iyi durumdayken gelmiş ve gittiğinde bir enkaz bırakarak gitmiş.

Litvanya değil Letonya

seVil
09.02.2009, 09:17
hiç bi teknik adam futbolcularıyla bu şekilde ilgilenmez, bütün futbolcularla tek tek ilgileniyo...ne kadar sistemini bazen yanlış bulsamda bizim bu seneki şansımız ersun hoca ersun hocanın kurtuluşuda biziz.Önemli olan bu yılki gidişat genç bi kadromuz var bu sezon bittikten sonra ersun hocayla devam etmesekde gençlere kattığı yetecektir bence...

bariskaratas
09.02.2009, 09:18
lutfen arkadaslar ayiptir ya
yalan haberi yazan basin kalkmis bu basligi acan da dahil faruk ozak ve senol gunesi sucluyor.
birlik beraberlik derken hala kendimizi suclamamis utanilacak bir sey. ersun yanal ile devam edilmeli ve faruk ozak in senol gunesin katkilari aslaaaaa
goz ardi edilmemeli.
su anda devam eden hocalar arasinda senol hoca hem trabzonda hem de milli takimda en basarili hocadir benim gozumde.
ama su anda herkesin yonetimin de kabul ettgi yine en iyi hocalardan olan ersun hoca ile devamdir.
trabzonlu hele gonulden trabzonsporlu birini istanbul basini haberleriyle suclamaya kalkismayin.

magicyattara
09.02.2009, 09:22
Ziya doğan'ın hocalığı zamanında takım iyi de giderken, daha ortada her hangi biz söylem yok iken, Ankaradaki Futbol federasyonu kaynaklı bir söz ortaya atılıyor 3/4 ay önce.

Ziyanın ipi çekildi. şenol güneş Trabzona hoca olacak diye.

Düşünün bu dedikodu ziya doğanla yolların ayrılmasından 3/4 ay önce, hemde f.federasyonu ankara şubesinden çıkıyor.

ve şenol güneş, ziya doğan gönderilerek Trabzonspora teknik adam oluyor. ve bir yıl sonra başarısızlığı nedeniyle işine son veriliyor T.sporda.

Hocam,ZD'nin o dönemde bjk'nın başına geçmek için 13 haftada 9 galibiyet almış bir takımı bıraktığından bihabersin galiba.

Tıkır tıkır top oynayan bir Trabzonspor takımıydı bıraktığı.Bu ZD'nin başarısı falan da değildi.Kadro çok iyiydi.Samet,ZD ve Şenol Hoca hepsi o kadroyla başarılı oldular.

Şenol Güneş 6 Şampiyonluk kupasını kaldıran Kaptan'ımız.
Açıkçası Şenol Güneş ismiyle ZD isminin karşılaştırılmasını bırak yanyana bile gelmesine razı olmam.

ZD için tek söz söylerim;"Fatih gitti ZD bitti" ikinci gelişinde ki sürünmesinin ardında Fatih Tekke'nin gitmesi yatar.
Fatih atacak ZD havalara girecek hocayım diye.
Yok ya!

irfanb
09.02.2009, 09:22
Ayriyetten Senol Gunes'in bir teknik direktor olarak niye hala dusunuludugunu bile bilmiyorum. Kore gibi basit bir ligde hicbir basari gosteremedi, Trabzonspor'daki 2 denemeside husranlan sonucta. Yaklasik 7 yildir hic bir basarisi yok. Dunya Kupasinda gosterdigi basari bile tartisilabilir.

Senol Güneş`in başarilarini kavrayabilmene yaşin müsait değil .
Sap ile samani birbirine kariştirmayin.Beğenmeyebilirsiniz ama bu size Senol Güneş` i ve başarilarini küçümseme hakki tanimaz.Kore ligindeki basarisini git Kore`lilere sor bakalim.Ne cevap alacaksin.
Türkiye`yi belki de Dünya Kupasinda bir daha ulaşamayacagi noktalara cikaran biri icin bu söylemler cok cirkin.
Senol Günes hayrani olmakla beraber Ersun Yanal`la devam edilmesi gerektigini düsünüyorum.
Emin ol Senol Günes Trabzonspor`u senden de benden de cok seviyordur.

Burçak
09.02.2009, 09:23
Böyle içten pazarlıklı haber kaynaklarına gülerek cevap verelim.
Şenol Güneş Trabzonsporludur onu çok seviyoruz ama şuan takımın başında Ersun hoca var diyelim.
Şampiyon olacağız diyelim. Kupayı boğaz köprüsünden yürüyerek geçireceğiz diyelim
Tuzaklarına düşmeyin.
niye kimse bülent uygunla uğraşmıyor. onu x bir takıma satmıyor. niye alex gibi bir oyuncuya hiçbi zaman transfer teklifi gemiyor? çünkü hepsi şuan sadece Trabzonspordan Korkuyorlar ;)
7 Geliyor 7. Her işaret 7 yi gösteriyor ;)

Ümit Tekşan
09.02.2009, 09:24
Bu söylentilere kulak vermeyin. Tamam biraz canımızı sıksada , Ne Ersun hoca nede Başkanımız çocuk değiller. Dolayısıyla bizim Başkanımız paranın konusunu yapmaz diye düşünüyorum. Bunlar tamamen Trabzonsporumuzun üzerine oynanan oyunlardır.

Şenol hocaya gelince biz kendisini seviyoruz. Hayatta kendisine hep başarılar dilemişizdir. Bundan sonrada başarılar diliyoruz.

Biz Yönetimimizden ve Ersun Hocamızdan memnunuz bu beraberliğimizi kimse yıkamaz , Trabzonspor taraftarının nasıl olduğunu tüm TÜRKİYE bilir. Herkes işine baksın bazı birtakım kişiler haber yapacam diye baskaları adına rant almaya çalışmasın. Siz gidin 3 eziklerin ne hallere düştüklerini yazın. Bizi bırakın kardeşim uğraşmayın....

TRABZONSPOR yönetimi ve taraftarı bir bütündür bunu kimse bozamaz Herkesin kulağına küpe olsun......

Travelair
09.02.2009, 09:26
Herşey bir yana, medyada rakamlar havada uçuşuyor. Ersun Yanal 1.6 milyon € alıyormuş.

Benim bildiğim kendisi 800 bin € yardımcıları 500 bin €, toplam teknik kadronun ücreti 1.3 milyon €.

Ha diyorsalar arama-tarama, bilimsel yenilikler, sistemler çok para tutuyor, o zaman çok yanılıyorlar derim

10 gol atan veletin fiyatı 1 milyon €'dan 5 milyon €'ya çıkıyor da hocanın parası 300 bin € artacak diye mi bu tantana???

bariskaratas
09.02.2009, 09:27
senol hoca aleyhine yazmak icin mi acildi bu baslik
bu yasi 17-18 yasinda olan arkadaslar gecmislerini bilmeden konusuyorlar anlasilan.
biraz da hincal agziyla konusuyorlar. dunya 3. kendinen habersiz alinmis.
yazik be size. gercekten cok kizdim.
adam 2 kere dunya 3.'su yapti bizi. ve onun zamaninda milli takim takir takir futbol oynuyordu.
trabzonunda nasil iyi futbol oynadigimizi da bilmeyen yok burda. sen o zaman heralde atari oynuyordun. haluk ulusoya ragmen yapti tum basarilarini ve letonyaya nasil elendigimizi kimlerin baskilariyla kimler oynatildigini arastir ogren. parasini alamadi hala adamcagiz federasyondan haluk yuzunden.
ersun hocaya sonuna kadar destek olacagiz ama asla trabzonsporun degerlerini karalamayacagiz.

Gökhan BAYRAK
09.02.2009, 09:29
ayrıca şunu da unutmamak lazım.şenol güneş bir beraberlik sonrası adamlığından ötürü atay aktuğ'a "isterseniz istifa edebilirim" demiş ve atay aktuğ da hemen atlamış ve "tamam" cevabını vermiştir.

böyle bir durumda şenol güneş'in gösterdiği erdemlik ortadayken şerefsiz istanbul basınının ve ersun yanal'ı istemeyen yerel medyanın bir haberini şenol güneş'e mal etmesin kimse.

aynen bu duruma benzer birşey paylaşayım sizinle.Yılmaz Vural zamanı takım çok iyi gidiyordu, derbileri kazanıyorduk ve ligin tepesindeydik.çok iyi bir fikstür avantajımız vardı.Takım resmen şampiyonluğa gidiyordu ve Trabzondaki mikro milliyetçi zihniyetler "aman bu takım şampiyon olacak, başında da yılmaz vural var.yılmaz vural hemen kovulsun ve bizden biri gelsin takımın başına.nasılsa takım iyi, fikstür avantajımız da var..." mantığıyla yılmaz vural kovulmuş ve o sezonda da takımın içine edilmişti.

geçen burada atakan kadıoğlu'nu örnek göstererek bi başlık açmıştım yerel medyayla ilgili.Adam resmen yanal kovulmalı diyordu.

şimdi taşları birleştirince herşeyi çok daha iyi anlayacaksınız!!!

alioglua
ben de ne zaman bu haber çıkacak diye bekliyordum

Hüseyin Kurt
Aragones'in,Mustafa Denizli'nin,Skibbe'nin milyon eurolar aldığı bir ortamda Ersun Hoca'nın aldığı paraya laf atanlar;
Ya para hesabı yapmayı bilmiyorlar,
Ya da futbolu hiç bilmiyorlar...

magicyattara
09.02.2009, 09:34
Şu an ihtiyacımız olan tek şey huzur.

Hoca'nın,Futbolcu'nun şunun bunun aldığı para kimseyi ilgilendirmez.

3 eziklerden 4 puan öndeyiz ve Şampiyonluk yolunda büyük avantaja sahibiz.Bırakalım Başkanımız ve Yönetimimiz bu işleri hallederler.

Bunları konuşmak taraftara düşmez.

Başlığı kapatalım mümkünse.

toksoy61
09.02.2009, 09:35
Aman boşverin bunları. Biz oyunumuza bakalım. Bu tip haberleri gündeme gitererek aslında onların istediğini yapmış oluyoruz. Ben okurken böyle haberleri kaale bile almıyorum gülüp geçiyorum...

Badaloğlu
09.02.2009, 09:39
Bu yerel medyanin ve bazi eski futbolcularimizin bunda ne cikari oluyor onu hic anlamiyorum.Serdar Bali,Necmi Perekli gibi isimler niye bu konuda hocanin karsisinda cephe aliyorlar ki.
Ozellikle serdar bali ye tav oluyorum.Klubun cok onemli ismiymis gibi surekli ahkam kesmesine bir anlam veremiyorum.Son macta, yonetim roportaj icin ligtvye futbolcu gondermedigi zaman da araya girip anlasilan is bana dusuyor,ben herseyi hallederim bir daha ki maca gonderirler gibi bir sey zirvalamisti.Kimsin sen yahu?
Boyle adamlarin klubun onunden gecmesi dahi yasaklanmalidir.
Bu insanlarin bu isten ne cikari var?Trabzon'da yasayan bir arkadas anlatabilir mi?

Niyesi çok basit... Saltanatları bu kadronun şampiyon olması ile son bulacakta ondan.Yıllardır ağızlarında pelesenk olmuş ''efsane kadro'' diye diye camiayı uyuttular.Oysa bu camia yıllarca efsane kadroya şampiyonlukların bedelini fazla fazla ödedi.Başımızın üstlerinde yerleri var ama artık bu saatten sonra takımı, hocayı eleştirmek yerine, bu takıma sonuna kadar sahip çıkmaları gerekir...

Şöyle düşünelim... Ersun hoca ve takımımız şampiyon olursa asıl efsane bu kadro olmuş olacak, neden? Çünkü kadroda 25 tane yeni futbolcu var...Dünyada böyle bir örnek yok! Ve bu futbolcuların hepsi Trabzon dışından, yıllardır bu takım Trabzonlulardan oluşmalı tez'i de, bu yüzden gündemden düşecek.Yani bu tezi savunanların artık tutacak dalları kalmayacak.Artık eskisi gibi taraftar bu laflara itibar etmeyecek hepsi bunun farkında o yüzden her fırsatı değerlendiriryorlar.

Bu takım bunca muhalefete karşı başarılı olursa bunlar mecburen alkışlamak zorunda kalacaklar.Yıllardır hep kendileri konuştu bizler dinledik.Ama Allahın izni ile bu kadro, bu takım şampiyon olursa; bu futbol duayenleri! büyüklerimiz susacak, bizler haykıracağız.ŞAMPİYON diye... Yapılmaz denen yapılacak hemde futbol'un endüstri olduğu bu yıllarda Trabzon asla bir daha şampiyon olamaz diyenlere inat şampiyon olacağız...

İlk günden beri Ersun hocayı eleştiren yerden yere vuran Serdar Bali artık bu takım şampiyon olacak demeye başladı.Üstelikde bunu 1,5 sene evvel söylediğini söylüyor:D Gelde gülme krizine girme...

Maçtan sonraki gün Fotomaç gazetesinde Necmi Perekli kaptanımızın, gol kralımızın maç yazısını okudum; inanın utandım.Ayıp! Valla da, ayıp billada ayıp... Alanzinho gibi futbolcu Trabzon'da çok varmış!!! Buyurun şimdi burdan yakın:mad: Ki bu insan bu takımda menejerlik yapmış bir insan... Madem vardı neden gün yüzüne çıkarmadınız? Senin olduğun dönemde bizler kan kusup kızılcık şerbeti içtik.Fatih Akyel'i bu takıma Alanzınho diye ben mi getirdim? Şimdi geçmişler gazete köşelerinde sallayıp duruyorlar.Bunların yazdıkları gazeteleride almayalım.Kendi dönemlerinde gazetelerden yönetimin yaptığı yanlışları yazan arkadaşlarımıza sansür uygulatmak için fotomaç gazetesine baskı yaptıklarını çok iyi biliyorum.Ama kendisi Ankaragücü maçı sonrası fotomaçta yazdığı yazının ilk paragrafında bakın ne diyor?

'' Anlamak gerçekten zor, kendini toparlamakta olan bir Yattara ikinci defa sahadan alınıyor, yerine Alanzinho umut olarak sahaya sürülüyor ama adamın ayağına 20 dakikada 2 top değiyor. Çok net söylüyorum bu şekilde futbolcu Trabzon'da gırla var''

Nedir şimdi bu? Tamam Ankaragücü maçı çok iyi geçmedi, zaten hoca ve futbolcularda öz eleştirisini yaptılar.Ama Alanzınho'yu ne kadar izledin de, bu adam gibisi Trabzon'da gırla var? diyebiliyorsun? Madem gırla var! hani nerde? neden yıllardır ortaya çıkaramadınız?

Diğer Milliyet kaynaklı habere itibar etmeyin arkadaşlar, alışın bu tip haberlere, sene sonuna kadar daha çooook bu tip haberler okuyacaksınız.Bir bakarsınız ''Ersun hoca, Fenerbahçe'de'' diye başlık atmışlar:D Şaşırmayın ve bu tip haberlere hazırlıklı olun.Ama başka bir hazılığınızda şampiyonluk kutlamaları için olsun.Hayden bakayım, herkes şimdiden bayraklarını alsın... Şampiyon olacağız, içimizdeki İrlandalılara inat:D

Ahmet Kuru
09.02.2009, 09:42
Bu sefer yedirmeyiz bu takımı...
Kim ne derse desin...

Hüseyin Kurt
09.02.2009, 09:45
Maçtan sonraki gün Fotomaç gazetesinde Necmi Perekli kaptanımızın, gol kralımızın maç yazısını okudum; inanın utandım.Ayıp! Valla da, ayıp billada ayıp... Alanzinho gibi futbolcu Trabzon'da çok varmış!!! Buyurun şimdi burdan yakın:mad: Ki bu insan bu takımda menejerlik yapmış bir insan... Madem vardı neden gün yüzüne çıkarmadınız? Senin olduğun dönemde bizler kan kusup kızılcık şerbeti içtik.Fatih Akyel'i bu takıma Alanzınho diye ben mi getirdim? Şimdi geçmişler gazete köşelerinde sallayıp duruyorlar.Bunların yazdıkları gazeteleride almayalım.Kendi dönemlerinde gazetelerden yönetimin yaptığı yanlışları yazan arkadaşlarımıza sansür uygulatmak için fotomaç gazetesine baskı yaptıklarını çok iyi biliyorum.Ama kendisi Ankaragücü maçı sonrası fotomaçta yazdığı yazının ilk paragrafında bakın ne diyor?

'' Anlamak gerçekten zor, kendini toparlamakta olan bir Yattara ikinci defa sahadan alınıyor, yerine Alanzinho umut olarak sahaya sürülüyor ama adamın ayağına 20 dakikada 2 top değiyor. Çok net söylüyorum bu şekilde futbolcu Trabzon'da gırla var''

Necmi Perekli gibi adamlardan da Trabzon'da gırla var!!!

Emiroğlu
09.02.2009, 09:49
Niyesi çok basit... Saltanatları bu kadronun şampiyon olması ile son bulacakta ondan.Yıllardır ağızlarında pelesenk olmuş ''efsane kadro'' diye diye camiayı uyuttular.Oysa bu camia yıllarca efsane kadroya şampiyonlukların bedelini fazla fazla ödedi.Başımızın üstlerinde yerleri var ama artık bu saatten sonra takımı, hocayı eleştirmek yerine, bu takıma sonuna kadar sahip çıkmaları gerekir...

Şöyle düşünelim... Ersun hoca ve takımımız şampiyon olursa asıl efsane bu kadro olmuş olacak, neden? Çünkü kadroda 25 tane yeni futbolcu var...Dünyada böyle bir örnek yok! Ve bu futbolcuların hepsi Trabzon dışından, yıllardır bu takım Trabzonlulardan oluşmalı tez'i de, bu yüzden gündemden düşecek.Yani bu tezi savunanların artık tutacak dalları kalmayacak.Artık eskisi gibi taraftar bu laflara itibar etmeyecek hepsi bunun farkında o yüzden her fırsatı değerlendiriryorlar.

Bu takım bunca muhalefete karşı başarılı olursa bunlar mecburen alkışlamak zorunda kalacaklar.Yıllardır hep kendileri konuştu bizler dinledik.Ama Allahın izni ile bu kadro, bu takım şampiyon olursa; bu futbol duayenleri! büyüklerimiz susacak, bizler haykıracağız.ŞAMPİYON diye... Yapılmaz denen yapılacak hemde futbol'un endüstri olduğu bu yıllarda Trabzon asla bir daha şampiyon olamaz diyenlere inat şampiyon olacağız...

İlk günden beri Ersun hocayı eleştiren yerden yere vuran Serdar Bali artık bu takım şampiyon olacak demeye başladı.Üstelikde bunu 1,5 sene evvel söylediğini söylüyor:D Gelde gülme krizine girme...

Nedir şimdi bu? Tamam Ankaragücü maçı çok iyi geçmedi, zaten hoca ve futbolcularda öz eleştirisini yaptılar.Ama Alanzınho'yu ne kadar izledin de, bu adam gibisi Trabzon'da gırla var? diyebiliyorsun? Madem gırla var! hani nerde? neden yıllardır ortaya çıkaramadınız?

Diğer Milliyet kaynaklı habere itibar etmeyin arkadaşlar, alışın bu tip haberlere, sene sonuna kadar daha çooook bu tip haberler okuyacaksınız.Bir bakarsınız ''Ersun hoca, Fenerbahçe'de'' diye başlık atmışlar:D Şaşırmayın ve bu tip haberlere hazırlıklı olun.Ama başka bir hazılığınızda şampiyonluk kutlamaları için olsun.Hayden bakayım, herkes şimdiden bayraklarını alsın... Şampiyon olacağız, içimizdeki İrlandalılara inat:D

Hem yazdığın arkada kalmasın abi , hemde Necmi P. hakkında 1-2 cümle etmek istiyorum.

Albayrak gelmeden önce , ve yeni geldiği dönemde de , yine kalemini sivriltti bu Perekli.

Daha sonra ne oldu ? Kulüb kendisine bir iş verdi , 1 numaralı savunucu oldu !

İsterse Trabzonspor'un gelmiş geçmiş en büyük topçusu , yöneticisi , başkanı , malzemecisi olsun.

Adam değilmiş !

Kulüp şu an ona yine bir iş versin.Yemlesinler , susacaktır !
Böyle bir adam(!) ' dır !

OLCAY ÇAKIR
09.02.2009, 09:49
Ya ilkel olacaksın,yada ilkeli.
Yönetim ve de camia bu tip haberlere alıştırmalı kendini.
Bu tip haberlerden çok değişik versiyonlularını bekliyorum ben.
Bunlar neki?
:)

Adil ÖZGÜR
09.02.2009, 09:51
Soru: Dere geçilirken at değiştirilirmi?

Cevap a) Değiştirilmez, b) İstanbul sularında değiştirilir, c) Değiştirilir d)Düşünmek lazım.

komdere
09.02.2009, 09:55
Bizansın çarkları hızlanmaya başladı. Bizden de bu çarklara isteyerek/istemeyerek su taşıyanlar var. Bu geçmişte de oldu, gelecekte de olacak. Yıllar sonra yakaladığımız bu sinerjiyi engelleyebilmek, bu fırtınayı durdurabilmek için, pek çok güç odağı bir yerlerini yırtmaya başladı. Demek ki doğru yoldayız. :)
Her zaman en büyük sıkıntıyı kendi içimizde yaşamışızdır. Bölüne bölüne zayıfladığımız günler, sadece aylar öncesiydi.
Şimdi akıllı olmanın zamanı!
Şimdi birlik olmanın zamanı!
Şimdi sonuna kadar destek olmanın zamanı!
Yürüyorduk, artık koşuyoruz. En güzeli gülüyor, eğleniyoruz.
Kaç yıldır böyle uzun horon tepmedik.
Ayağa kalkın! Ayağa kalkın! Bu takım ayakta alkışlanır!
Başımızı yerden kaldırdılar! Saygılı olun! Sabırlı Olun!
Bizansın etekleri tutuştu. Görmüyor musunuz?

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

cihatöztürk
09.02.2009, 09:56
Soru: Dere geçilirken at değiştirilirmi?

Cevap a) Değiştirilmez, b) İstanbul sularında değiştirilir, c) Değiştirilir d)Düşünmek lazım.

a şıkkı diyorum ben :D

Oktay AKKUŞ
09.02.2009, 09:58
Ersun Hocayı Birazcık Gözlemleyip Tanıyorsak Bu Haberleri K.bkamyın Ama ...... Takmaz..

Oktay AKKUŞ
09.02.2009, 09:58
a şıkkı diyorum ben :D

At Dede İse Neden oLmasın::P:P:P:P

Tangerine Dream
09.02.2009, 10:02
Ne zirvaliyorsun sen ya? Burada bir arkadasimiz bir gazetenin yalan haberini paylasmis, sen kalkmissin Senol Günes'i yerden yere vuruyorsun. Adamin bir tek soy agacini cikartmadigin kalmis. Engin fikirlerini paylasmak icin Senol Günes topigini kullanabilirsin. Dam üstünde saksagan, vur beline kazmayi.
Ayrica T.spor degil, Trabzonspor.

Teşekkür ederim, arkadaşım. Arkadaşa aynı tepkiyi ben verecektim, ama bana söz bırakmamışsın.

Hüseyin Kurt
Aslında bu tip haberlerin çıkması fena olmuyor değil.
Tepkimizi gösteriyoruz,Ersun Hoca'ya ne kadar destek verdiğimizi cümle aleme ilan ediyoruz...
Yani durup dururken bizi hareketlendiriyorlar. :)

Tyler Durden
Ersun’un şunu iyi anlaması gerekir. Trabzonspor onun deneme yapacak tezgahı değildir. Bu takımın gönül verenleri mutlu olmak istiyor. Ama Ersun onları kahretmek için elinden geleni yapıyor. Trabzonspor’un büyüklüğü rakibleri ürküttüğü için ve bu yıl futbol şansının da Trabzon’un yanında olmasıyla maçın bitiş düdüğünden sonra sahadan genel olarak gülerek çıkan Trabzonspor oluyordu. Şampiyonluk şansı olan Trabzonspor bu tip futbol oynamaya devam ederse artık şansın bile yardım edemeyeceği pozisyona düşer. Şimdi teknik direktörümüz kupada hedefimiz yoktu, şampiyonluğa kitlendik derse bu hiç ders almadığını gösterir.

.

Iste serdar balinin bir ay once yazdigi yazi.Ve bu kaypak adam son macta sampiyon olacagiz diye ahkam kesiyordu.Ersun hoca ya karsi degilim diye pozlar veren ikiyuzlu bir insan ve malesef biz bu adami her hafta dinlemek zorunda kaliyoruz.Bu adamin bizim maclari yorumlamamasi icin ligtvnin protesto edilmesi gerekiyor.Cunku olasi bir puan kaybinda icindekileri kusmaya devam edecektir.Icimizdeki en buyuk irlandali.

Guner_Ahmet
09.02.2009, 10:05
[QUOTE=komdere;1949169]Bizansın çarkları hızlanmaya başladı. Bizden de bu çarklara isteyerek/istemeyerek su taşıyanlar var. Bu geçmişte de oldu, gelecekte de olacak. Yıllar sonra yakaladığımız bu sinerjiyi engelleyebilmek, bu fırtınayı durdurabilmek için, pek çok güç odağı bir yerlerini yırtmaya başladı. Demek ki doğru yoldayız. :)
Her zaman en büyük sıkıntıyı kendi içimizde yaşamışızdır. Bölüne bölüne zayıfladığımız günler, sadece aylar öncesiydi.
Şimdi akıllı olmanın zamanı!
Şimdi birlik olmanın zamanı!
Şimdi sonuna kadar destek olmanın zamanı!
Yürüyorduk, artık koşuyoruz. En güzeli gülüyor, eğleniyoruz.
Kaç yıldır böyle uzun horon tepmedik.
Ayağa kalkın! Ayağa kalkın! Bu takım ayakta alkışlanır!
Başımızı yerden kaldırdılar! Saygılı olun! Sabırlı Olun!
Bizansın etekleri tutuştu. Görmüyor musunuz?
(alinti gozukmuyo, mesaj komdereye aittir :) )

Bunlardan baskasi bize zarar verir.Eminim ki burada bulunan herkesin dusuncesi de bu yoldadir.
Fazla soze gerek yok , icimizde olan muhalefete karsi bile bu yonetimin ve Ersun hocanin ne yapacaklarini bildiklerinden suphem yok.
Fazla uzatmiyalim ve bu baslik kapatilsin.

Oktay AKKUŞ
09.02.2009, 10:06
Benim Bildiğim Kupaya Bjk Yenilgisinden Sonra Mucize oLdu Grubtan Çıkmak o Yüzden Ersun Hoca Akıllıca Düşünüp Kupa Maçlarında Oyuncularımızı Denedi. Nasıl Olsa Mucize Daha Zorlamaya Gerek Yok + kupa ve Lig Temposu Takımı Zorlayabilir.

Bence Güzel Düşünmüş Kupa Konusunda

Gökçebey
09.02.2009, 10:06
Maçtan sonraki gün Fotomaç gazetesinde Necmi Perekli kaptanımızın, gol kralımızın maç yazısını okudum; inanın utandım.Ayıp! Valla da, ayıp billada ayıp... Alanzinho gibi futbolcu Trabzon'da çok varmış!!! Buyurun şimdi burdan yakın:mad: Ki bu insan bu takımda menejerlik yapmış bir insan... Madem vardı neden gün yüzüne çıkarmadınız?

Sağolasın Ahmet abi. Özellikle bu cümleler çok önemli. Sayın Perekli Alanzinho'dan Trabzon'da gırla var derken kendi yöneticilik döneminde neden o gırla Alanzinholardan 3'ü 5'i geçtim, 1 tanesini bile takıma kazandırmamış?

Bu tür yazıları anlamak zor değil fakat anlamanın zor olması gerekiyordu. Bu insanların Trabzonspor'un geleceği yerine kendi menfaatlerini düşünmeleri bir çok şeyi de sorgulamamıza neden oluyor (adamlık dahil).

Dün görevde olanlar bugün eline kalemi alınca ne kantar bırakıyor ne topuz. Bi cinnet he şeyi halledee misali bir şampiyonluk inşallah silip süpürür prangalarımızı.

Allah Lidyalıların cezasını versin.

Burçak
09.02.2009, 10:07
Ahmet abinin bahsettiği gibi özellikle Necmi Perekli olayına gerçekten çok şaşırıyorum ben.
Tamam Efsane kadronun önemli bir ismisin . 3 tane gol kralımızdan birisin.
Sen gol kralı olduğun dönemlerde ben kısa donla geziyordum kabul.
Ama artık bizde büyüdük az çok futboldan anlıyoruz be Necmi abi.

Çok yakın zaman önce Nuri Albayrak döneminde yine köşe yazarlığı yaparken birden menejer olmuş yedek kulübesinde kendinize yer bulmuştunuz.
İğneleyici yazılarınızı gazete köşelerinde göremez olmuştuk.
o sert eleştiriler iğneleyici mesajlar birden yok olmuş herşey güllük gülistanlık olmuştu.
Yine sizinde menejerlik yaptığınız dönemde Tarihimizde hayal dahi edemeyeceğimiz rezillikleri yaşadık.
ama sizden tek kelime eleştiri gelmemişti.

Hal böyleyken kendi kendime soruyorum.
Trabzonspordan ne istiyorsunuz ?

Gürkan
09.02.2009, 10:09
Başarıların yokmuş gibi gösterilmesi ve ufak sorunların büyütülmesi çabası nedense efsane kadroyu oluşturan eski oyuncularımızda daha çok görülüyor. Nedeni gayet basit kendi başarılarının unutulacak olması korkusu . biz o günleri o başarıları ve o insanları unutmayacağız ama bu yapılanlarıda göz ardı etmeyeceğiz.

mhayri
09.02.2009, 10:12
Ersun Yanal yerine düşünülen isim yahut Hocanın altını oyup o yere gelmeye çalışan,
çalıştığı söylenen iddia edilen ,ya da sallanan kişi;
Şenol Güneş dışında kim olsa yapabilir derim...
Ama Şenol Hocanın böyle bir bizans oyunu yaptığını ,yapacağını söylemek iddia etmek saçmalığın daniskası olur...
Yalan yazıyorsunuz da bari kuyruğunu güzel takın ...
Bu yalana bu kuyruk hiç olmamış Milliyet hiç olmamış...

recel
09.02.2009, 10:13
elin adamı(bulent uygun) gıdıyor fener formasıyla fotograf cekılıyor fenerbahcelıler bılmem nesınde "ıste spor kardeslık... bakın ıste dostluk bu..." zırvaları. ersun yanal hocamız bırakın fener formasını, karadenız spor forması alsa elıne acaba nasıl baslıklar atılırdı merak edıyorum. yonetım ve ersun yanal suphesız bu oyunların farkındadır ve en guzel cevap sampıyon olduktan sonra ersun yanalın sozlesmesının yenılenmesı ıle verılecektır. 1.6 mılyon euro bence az bıle, 3.2 mılyon yapsınlar bu sefer merak edıyorum haberlerı.

mhayri
09.02.2009, 10:15
Ahmet abinin bahsettiği gibi özellikle Necmi Perekli olayına gerçekten çok şaşırıyorum ben.

Çok yakın zaman önce Nuri Albayrak döneminde yine köşe yazarlığı yaparken birden menejer olmuş yedek kulübesinde kendinize yer bulmuştunuz.
o sert eleştiriler iğneleyici mesajlar birden yok olmuş herşey güllük gülistanlık olmuştu.
Yine sizinde menejerlik yaptığınız dönemde Tarihimizde hayal dahi edemeyeceğimiz rezillikleri yaşadık.

Açık söyleyeyim: Bu taifenin Beyni sulanmıştır, Gese camiası için
efsane kaleci Turgay Şeren ve gafları neyse bizim için de Perekli gafları aynıdır...Kaale almaya
kızmaya hiç hacet yoktur ...Allah ömrünü uzun etsin sağlıkla yaşasınlar ama futbol yorumu yapmasınlar lütfen...

Hüseyin Kurt
09.02.2009, 10:18
Eski futbolcuların şampiyonluğu istediğini dahi düşünmüyorum.
Onların istedikleri,şampiyonluk kaçsın,insanlar başlasınlar konuşmaya;
"Ya arkadaş,bizim efsane kadro olacaktı ki,Allahıma puan farkı atardı puan!!!
Serdar alacaktı topu,takır takır gidecekti,Necmi gibi bir golcümüz olacaktı daha ne isterdik.Gökhan Ünal nireee Necmi Perekli nireee"

Egolarını tatmin edememişler.
Onlara verilecek en güzel hediye TRT arşivlerinden kendi oynadıkları dönemin maç videolarıdır.Alsınlar,sabahtan akşama kadar kendilerini izlesinler...Başka bişeyde izlemesinler...

magicyattara
09.02.2009, 10:24

Hayden bakayım, herkes şimdiden bayraklarını alsın... Şampiyon olacağız, içimizdeki İrlandalılara inat:D

Talihsiz bir yazı olmuş.

agasaro
09.02.2009, 10:25
Bu tür haberlerin amacı ortalığı karıştırmaksa eğer o zaman biz de bu oyuna gelmeyelim. Ciddiye almayalım. Ayrıca Ersun hoca Yattara'nın Katar'a gitmek istemesine, Yusuf'un bize son anda kelek yapmasına falan çok anlayışlı yaklaştı, profesyonellikle açıklamaya çalıştı. Dolayısıyla bahsi geçen haber doğru olsa bile hocaya bu anlayışı göstermek gerek.

Atalay
09.02.2009, 10:26
Artık bu saatten sonra çok dikkatli olmalıyız...

Çünkü adamların mamaları ellerinden gidiyor...

Bu yüzden agızlarından çıkan salyalarla saga sola saldırıyorlar...

Dikkatli olalım bu salvolar bu belden aşşagı vurmalar daha neki...!!

Bu hafta BJK maçında ipimize asılmak için çok ugraşacaklar..

O yüzden herkes dikkatli olsun bu takımı bu kulübü kimseye yedirmeyelim arkadaşlar...

Mustafa Yılmaz
09.02.2009, 10:29
Cumhurreisi diyor ya ;farklılığımız zenginliğimizdir .
Bizde bu söylentinin uzantılarından medet umanlara bu gözle bakabiliriz.

ertek_ts61
09.02.2009, 10:44
trabzon kökenli oyuncular ne demek? cidden artık anlamıyorum...1996 yılındaki kadroyu düşünüyorum...ünal-abdullah-tolunay-ogün(Trabzonlu ama Almanya'dan gelmeydi bildiğim kadarıyla)-k.orhan-osman özköylü-cengiz ya ben mi yanlış hatırlıyorum bu oyuncular trabzonlu değillerdi.ama Trabzonspor ruhu aşılanmıştı..evliliklerini bile Trabzondan yapmışlardı.bu futbolcular nüfus cüzdanlarında Trabzon yazıyor diye takımda yer almamışlardı emek verdikleri için yetenekli oldukları için o formanın hakkını sonuna kadar verdikleri için takımda bulunuyorlardı.

şimdi gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum ne istiyorlar takımdan!!!!!

yok arkadaş ben cidden inanıyorum artık kendi içimizde güya futbol takımının ileri gelenleri başarımızı istemiyorlar..

Badaloğlu abi çok güzel söylemiş rafa kalkacakları için bu efsane kadro işlerine gelmiyor. bu sözlerimden kimseye vefasızlık yapmak istediğim anlaşılmasın ama insanların emeklerini başarılarını dürüst bir şekilde analiz etmeyenler bana göre gereksiz insandır. bana bir teknik direktör söyleyin takıma 25 oyuncu alacak bunları kaynaştıracak takım haline getirecek ve sahada mücadele edecek.kötü oynayabilir bir takım ama kötü mücadele edemez diyorduk yıllardır işte bu takım mücadelenin kralını yapıyor.bunları ligdeki sıralamamıza göre söylemiyorum şu an aynı puanla 4. de olabilirdik.istanbul takımları belki bu kadar kötü olmayabilirlerdi.ama bu bizim mücadelemize direnişimize iyi takım olmamıza gölge düşürebilecek bir olay değildir. Ersun YANAL ezberleri bozacak bu takımın üstünden yazarı eski topçusu eski teknik direktörü her kimse artık rant sağlayamayacak. ben rahatsız oluyorum arkadaşlar Serdar Bali'nin Lig tv de böyle üst makammış gibi ahkam kesmesine tavır takınmasına.eski futbolcu olabilir saygım var ama herkes futbolu biliyor ve adama derler madem bu kadar biliyorsun madem daha iyi olabileceğini düşünüyorsun çalışsaydın yıllar önce de takımın başına geçseydin başarılı olsaydın bizlerde seni alkışlasaydık.. isim isim vermeyecem ama ersun Yanal değil bu tip abilerimiz büyüklerimiz artık gerçekten kredilerini tükettiler.Konuşmayın yerli yersiz yorum yapmayın yapıcı olmayan cinsinden....

Badaloğlu
09.02.2009, 10:46
Talihsiz bir yazı olmuş.

Değerli kardeşim ''talihsiz bir yazı olmuş'' derken, benim yazdıklarımı mı kast ediyorsun? Tam anlayamadım! Eğer öyleyse neden talihsiz bir yazı olduğunu yazmanızı bekliyorum...

Emiroğlu
09.02.2009, 10:47

Para - Rant

A.Gökhan AKIN
09.02.2009, 10:52
be hey İstanbul yalakaları evet bu şehir dünyada yalakalığın yapılacağı en mukaddes şehirdir.Siz sırakın bu şehire yalakalık yapmayı, bu şehirle adam olmuş eziklerin girdiği eziklik psikoljisi altında birilerine çamur atarak bu mukaddes şehride ona alet edersiniz.

Be hey bu şehre yakışmayan İstanbul zavallıları!!!! oynadığınız kahpe bizans oyunlarını sanki gerçekmiş gibi gösterip çevresindeki herkesi bu oyuna alet eden, zamanında şer güçlerinin topla,tüfekle yapamadıkları şeyleri yalan dolanla bozulmuş fıtratları içinde, herşeyi mübah görerek yapmaya çalışan zihniyetin birer kopyasısınız.Ama bilinizki bu koca şehrin içinde kendi kendinize boğulacaksınız.Zaman çok yakındır.

Be hey 3 ezik'in yalakaları!!! siz birilerine kendi fikirlerinizi yamamaya çalışırken bu fıtrat içinde dahi içinde bulunduğunuz durumun izahatını yapabilmekten çok uzak birer zavallasınız ama biz siniz ne durumlda olduğunuzu biryerlerin köşe başlarında bekleşen her mahalleserserisinden zaten duyuyoruz.

Be hey Trabzonspor düşmanları!!! Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, ne kadar birilerinin bir yerlerini bilmem ne etme gayretinde olursanız olun, büyük camiamız size tarihte vurduğu tokatlardan bir kaç tanesi atmasını elbette bilir.

Badaloğlu
09.02.2009, 10:59
Bu da Aksal ağabey'in yarınki Karadeniz gazetesinde çıkacak yazısı... Konuyla alakalı olduğundan buraya koyma gereği duydum.Ayrıca herkesten önce BMN üyelerinin okuması ayrıcalığı ile...

http://www.karadenizgazete.net/images/yazar/4.jpg

MOTORUNUZ SOĞUSUN / Aksal YAVUZ

Tabiatın kitabında, ilk cemrenin 19 Şubatta düşeceği yazıyor ama, Trabzonspor’un ayak bastığı, adının dolandığı topraklara cemre düşeli aylar oldu.

Adım adım şampiyonluğa gidilen yolda, bayraklar sandıklardan çıkartıldı. Trabzon bordo-mavi renklerle donatıldı. 1996 Mayısında futboldan soğutulanların kanlarının ısınmasıyla horon- kolbastı-yol havası aynı anda oynanmaya başlandı.

Trabzon’da-Trabzonspor’da hal böyle iken, sezon başı Trabzonspor’a şirin görünmek için yağcılık yapanlar, ikinci yarının başlamasıyla gerçek yüzlerini belli edip, olur-olmaz konuşmaya-yazmaya başladılar… Alanzinho havaalanında niye omuzlara alınmışmış? ( Sanki bu karşılamayı ilk yapan Trabzonspor taraftarı…)

Arkadaş, tuttuğun takım tarihinde, Ali’lerin, Cem’lerin, Bülent’lerin yaptığı üçkâğıtçılıklarla karşılaştı mı? Gönül verdiğin takım şampiyon olmayalı 24 sene oldu mu? Takımının taraftarı, Çernobil’in verdiği hasardan çok, ülke futbolunu yöneten dalkavuklardan-yalakalardan çekti mi, kimseden çekmediği kadar?

Bu taraftar, sadece askere giden genci, motoru patlamış uçağı piste indiren pilotu, piyangodan para çıkan insanı değil, Trabzonspor’a faydası dokunacak her kulu, 40 yıllık hasmı da olsa omzuna alır, bağrına basar. Galiba sizin gibi düşünenlerin dünyalarına başka şeyler düşmüş olacak ki, İstanbul takımları yabancı oyuncu aldıklarında, TV kananlarında naklen yayınlarını unuttunuz…

Madem konu Alanzinho’dan açıldı, devam edelim…
Birileri de Alanzinho’u tipinde oyuncuların ülkede çok olduğundan söz ediyor.

Vizyon; geleceği görebilme sanatıdır. Bu manada yorum yapanlar, geçmişte bazı takımları çalıştırıp başarısız olmuşlarsa, çalıştırdıkları takımlardan kovulduktan sonra ellerine kalem alıp yorum yapabiliyorlarsa, bir takımı, bir futbolcuyu bu şekil eleştirebiliyorlarsa, Trabzonspor’u karıştırma adına vara-yoğa konuşuyorlarsa, ben o insanların sadece kişiliklerine saygı duyarım, futbol bilgilerine asla…

Alanzinho henüz futbol yaşantısının baharında toy bir delikanlıdır. Ankaraspor maçında Trabzonspor’un attığı ilk gole kulübede alkış tutması, ne kadar uyumlu biri ve takım oyuncusu olduğunu gösterir…

Oyuna girdikten sonra şova yönelik hareketler yapması, futbol kültürümüzde halı saha oyuncusu kabul edildiğinden, belki bazılarınca sevilmezler ama, hareketleri yapma acelesinde bulunan bu tip oyuncular, kendinden beklentisi olanlara kısa sürede mesaj verme adına her şeylerini ortaya sererler. Eski takımlarında yıldız olan bu futbolcular, sabırsız kişiliğe sahip olduklarından, yeni takımlarında da bu kategoriye girmek için bu hislere kapılırlar. Bütün bunlar oyuncu psikolojisiyle ilintilidir. Şunu demek istiyorum, Alanzinho üst düzey oyuncudur. Bunu da zamanla göreceğiz, sezon başlamadan yazdığım bazı konular da olduğu gibi… Zira ben, sonradan konuşmayı-yazmayı sevenlerden değilim…

Birde İstanbul takımlarının dukalığını yapanlar var ki; utanmadan-sıkılmadan “ Trabzonspor hükümet desteklidir” diyebiliyorlar. Sanki üzerlerine vazifeymiş gibi, aylar evvel kapalı kapılar ardında konuşulan meseleleri gündeme getirip, Trabzonspor camiasının huzurunu kaçırmaya çalışıyorlar.

Bazıları da Trabzonspor’da Trabzonlu oyuncuların olmamasından dem vuruyor bu aralar. Henüz havaya düşmeyen cemre, Trabzon semalarında hava-su-toprak turunu tamamlamışken, sırası mı tüm bunların şimdi? Sözünü ettiğiniz gelişme bundan sonraki yıllar yavaş yavaş olabilir. Giden oyuncuların yerine yamalama yöntemi ile bu denenebilir. Olması gereken de budur. Ama, amacınız; konuşup gündem yaratmaksa, ortalığı bulandırmaksa yukarıda sözünü ettiğim insanlar gibi, susun da motorunuz soğusun; zira yaradan, iki kulağa karşılık bir dil vermiş; az konuşalım, dinlemeyi bilelim diye…

Cafer KILIÇSOY
09.02.2009, 10:59
Sayfa uzamasın diye alıntılamadım ama Ahmet abiyin yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Trabzonspor şampiyon olursa kim takar Serdar Bali'yi yada Perekliyi. 76 ruhu (ne demekse artık bu) ölür. Trabzonda yeni bir çağ açılır. Ne gerek var ama değilmi? 25 senedir ne güzel avunuyoruz efsane ruhumuzla(!) Şimdi kalk şampiyon olmaya çalış olacak şey mi(!) Hemde elin Bucalısıyla(!) Uzunsokak sakinlerimiz ne olacak peki!!!

Taş yağacak başımıza taş(!)

Hem yazdığın arkada kalmasın abi , hemde Necmi P. hakkında 1-2 cümle etmek istiyorum.

Albayrak gelmeden önce , ve yeni geldiği dönemde de , yine kalemini sivriltti bu Perekli.

Daha sonra ne oldu ? Kulüb kendisine bir iş verdi , 1 numaralı savunucu oldu !

İsterse Trabzonspor'un gelmiş geçmiş en büyük topçusu , yöneticisi , başkanı , malzemecisi olsun.

Adam değilmiş !

Kulüp şu an ona yine bir iş versin.Yemlesinler , susacaktır !
Böyle bir adam(!) ' dır !
Eline sağlık arkadaşım:alkış:

Gökhan Bozyiğit
09.02.2009, 11:03

Bu olayları yakında takip eden biri olarak, yazının çok yerinde olduğunu söylemek isterim. Ağzına sağlık Ahmet abi.

ertek_ts61
09.02.2009, 11:03
futbol yorumculuğu nedir ya?? yapmasın bunlar yorumculuk falan.trabzonspor taraftarının hemen hemen hepsi yorumcu kendine göre.bunlardan da çok daha iyi analiz yapıyor.ne gerek var sizlere ey engin yorumcular..gidin istanbul takımlarını yorumlayın onların taraftarları futboldan anlamıyorlar onlara futbol bilgilerinizle ders verin...alanzinho gibi adamdan Trabzon'da çok var diyen adama denilecek o kadar çok şey var ki..madem var nerde? saklanıyorlar mı? varsa niye ortaya çıkarmadınız görevdeyken? adamı asmışlar kesmişler ya daha 2 haftadır Türkiye'de olan oyuncuyu...bi de tomas jun faciasıyla karşılaştırıyorlar...niye damarımıza basıyorsunuz ey engin bilgili yorumcular? niye batıyor Ersun Yanal size? aldığı ücret niye batıyor size? tam aldığı ücreti bilmiyorum ama haketmediğini mi düşünüyorsunuz arkadaşlar? adamişinin hakkını veriyor ben bu Trabzonspor'u Türkiye'nin en iyi takımı yapacam diyor..Avrupa'da yakalanamayan başarıları yakalayacam diyor..hedefi var ve hedefi uğruna canla başla çalışıyor..Gençlerbirliği'nde çalışırken çok yakında takip etme şansım vardı...saat 7 de tesislere geliyordu bu adam haberiniz var mı ey engin yorumcular??? bu adama laf etmeyin artık...bu takımı yerli yersiz eleştirmeyin....

ama yorumculuk böyle bir iştir..alanzinho adamı KIVIRTTIRIR haberiniz ola...ondan sonra kıvırmayın vay be hayran kaldık sana alanzinho müthiş adamsın diye.......

agasaro
09.02.2009, 11:05
Trabzon insanı bu ülkede farklılıklara en fazla tahammül edebilen insanların başında gelir. Trabzonspor bu ülkede herkesin hizmet edeceği bir kurumdur. Anadolunun birçok şehrinde hala Trabzonspor taraftarı vardır Trabzonlu olmayan. Onlar bu takımı, kendini beğenmiş, masa başı oyunlarla haklarını gasp eden İstanbul takımlarına hadlerini bildirdiği için sevmişler. Biz aynı karakteri taşımaya devam edelim. Birileri kendini Trabzonspor'dan daha büyük görürse de gereken dersi hep beraber verelim.

TSKara61
09.02.2009, 11:06
Senol Güneş`in başarilarini kavrayabilmene yaşin müsait değil .
Sap ile samani birbirine kariştirmayin.Beğenmeyebilirsiniz ama bu size Senol Güneş` i ve başarilarini küçümseme hakki tanimaz.Kore ligindeki basarisini git Kore`lilere sor bakalim.Ne cevap alacaksin.
Türkiye`yi belki de Dünya Kupasinda bir daha ulaşamayacagi noktalara cikaran biri icin bu söylemler cok cirkin.
Senol Günes hayrani olmakla beraber Ersun Yanal`la devam edilmesi gerektigini düsünüyorum.
Emin ol Senol Günes Trabzonspor`u senden de benden de cok seviyordur.

Benim soylemlerinin bir cirkin tarafi oldugunu dusunmuyorum. Bugun Fatih Terim'in Avrupa Sampiyonasindaki basarisi tartisilabilirse Senol Gunes'in Dunya Kupasindaki basarisi da tartisilabilir. Ayriyeten ben sadece tartisilabilir dedim basarili veya basarisiz diye bir yorum yapmadim. TS'ye 2. gelisini yakindan takip ettim, yasim bunu kavrayabilmek icin gayet musayitti. O donem takima sistem adina ne katti, futbol olarak ne kazandirdi? 1. Ziya Dogan doneminlen Senol Gunes'in takimin arasinda bir fark varmiydi? Iki takimin da performans seviyesi asagi yukari ayniydi. 2. donemi hakkinda birsey demiyecegim zaten o donem olup biteli nerdeyse 15 yil gecmis ve artik hic bir gecerliligi kalmamistir.

Senol Gunes benim en sevdigim figurlerder birisidir ve kendisinin Trabzonspor'un tarihinin bir parcasi oldugu icin gurur duyarim, ama bu teknik direktor olarak onu basarili olarak gormek zorunda olduguma dair bir sart degildir.

Her neyse. Senol Gunes'in su anki takimin icin uygun bir isim olmadigi benim icin apacik ve kendisinin bir teknik direktor olarak basarili olup olmamasi onemli degil, cunku konu bu haberin uydurma olmasi, vs. Ayrica yorumlarimi yasima gore degerlendirmenizi hic de adil bulmuyorum.

Ahmet AYDIN-28
09.02.2009, 11:11
cevap vereceksen edebinle ver.
zırvalayıp durma.
Herkes tarafından bilinenleri gerçekleri yazmak niye dokundu sana bu kadar.
koreden kovulduğunda gelir yakında ....ta otele kamp kurar ve hade sana güle güle ersun yanal türküsünü söyler.
bize entrikacı adamlar lazım değil.
alıs senin gibi adamlar hiç bir şey bilmeden saksağanlık kazmalık yapıyorsunuz.
kırk tane trabzonspor yazmışız bir tane kısa t.spor yazdık diye kendine ne havaları veriyorsun be birilerinin adamı olan kişi.

Hakkında ne düşünürsen düşün hatta ne bilirsen bil, burada Şenol Güneş ya da başka birine "etrikacı" deme hakkına sahip değilsin. Alıntı yaptığın arkadaşa söylediklerinden bahsetmiyorum bile.
Bence bu mesajını tekrar gözden geçir kardeşim.

Badaloğlu
09.02.2009, 11:16
Arkadaşlar, sene sonunda bu takımın başarılı olduğunda yazacakları ile şimdiki yazacaklarını karşılaştırma adına bu yazılanları buraya alıntı yapıyorum... Alın size Trabzonspor'u yazan bir deha daha!!! Bize ve camiamıza yön verecek kalemlere bakın!!!

http://www.fotomac.com.tr/i2/y/1747.jpg

Alanzinho bu takımın oyuncusu değil. Bir yanlışlık olmalı... Bizim Barış Memiş, ondan daha iyi. İşte böyle yok oluyor memleket evlatları.

--------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.karadenizgazete.net/images/yazar/k_necmi%20perekliii.jpgNecmi PEREKLİ

Alanzinho mu? Hadi canım sen de! İki ileri bir geri gelmekle bu işler olmaz.
Görünen şu fotoğrafta Alanzinho gibi dünya kadar futbolcu var Türkiye liglerinde. Ben burada bir parantez açmak istiyorum. Alanzinho'yu gördükten sonra Barış Memiş'i İngiltere Premier Ligi'ne yollarım.
Dün akşam Alanzinho'yu dikkatlice izledim, ilerisi için pek umut vermedi. Ama yine erken diyelim, şimdilik bunu pas geçelim.

pReN@_61
Yalan haber

Yönetim hemen yalanlamalı bu haberi..

EmrahYalçınalp
adam 2 kere dunya 3.'su yapti bizi.

sayın barış karataş ne zaman ş.güneş iki kere dünya 3. sü yapmış Türkiye'yi.
Kaldıki 2002 deki kupada, daha geçenlerde bir tv de haluk ulusoyun şenol hakkındaki beyanatını izledim. Aynen şöyle dedi. Şenol güneşle iki yıllık mukavelemiz daha var. şu anda istifa etse hayır demem.. bunu oynanacak çin maçından önce söylemiş.
peki bunu haluk ulusoy neden söylemiş. başarılı olduğu için değil herhalde.
ki bunlar geçmişte kaldı. ben şenol güneş i bu takımın başında istemiyorum. bu benim kişisel düşüncem.
geçmişinde hiç bir şampiyonluk kariyeri bulunmayan teknik direktör istemiyorum.
Şenol Güneş ile ilgili bir olayı yorumlarken referansın Haluk Ulusoy olmasın hiç değilse. Komik yahu... Tamam, adamı teknik açıdan beğenmeyebilirsin. Ben de onu çok sevmeme rağmen Ersun Yanal'ın daha yararlı olacağını düşünüyorum mesela. Ama Şenol Güneş hakkında bu çapta konuşabilecek topu topu 4-5 tane Trabzonsporlu vardır, ve bunların hiç biri 17 yaşında değildir.

Şenol Güneş Trabzonsporluluğumla gurur duymamı sağlayan önemli bir değerdir. Sevgi tercih meselesidir, ama saygıyı herkes, hem de eşek gibi göstermeye mecburdur.

Ahmet AYDIN-28
adam 2 kere dunya 3.'su yapti bizi.

sayın barış karataş ne zaman ş.güneş iki kere dünya 3. sü yapmış Türkiye'yi.
Kaldıki 2002 deki kupada, daha geçenlerde bir tv de haluk ulusoyun şenol hakkındaki beyanatını izledim. Aynen şöyle dedi. Şenol güneşle iki yıllık mukavelemiz daha var. şu anda istifa etse hayır demem.. bunu oynanacak çin maçından önce söylemiş.
peki bunu haluk ulusoy neden söylemiş. başarılı olduğu için değil herhalde.
ki bunlar geçmişte kaldı. ben şenol güneş i bu takımın başında istemiyorum. bu benim kişisel düşüncem.
geçmişinde hiç bir şampiyonluk kariyeri bulunmayan teknik direktör istemiyorum.

senin yazına üst üste 2 kere alıntı yapıyorum ama eğer yaşın doğruysa 10 yaşındayken gerçekleşen bu olayları bugün duyduğun kadarıyla yorumluyorsun. Şenol Güneş'in teknik direktörlüğünü ben de pek beğenmesem de, Milli Takımda o bahsettiğin h.ulusoy tarafından bir çok haksızlığa uğratıldığını biliyorm.
Bahsettiğin açıklamaya gelince, Milli Takım Çin maçından önce 2 maç yapmış, Brezilyaya öne geçtiği maçta 2-1 yenilmiş, Kosta Rika ile berabere kalmıştı. Yani son maçına 1 puanla çıkmıştı. O h.ulusoy denen zat da bırak Dünya 3. sü olmayı gruptan bile çıkamayacağımız düşüncesindeydi o sırada. O açıklaması ondan.

Arkadaşın bahsettiği 2. Dünya 3. lüğü ise zannedersem Konfederasyon Kupası.

burhan_akgun
09.02.2009, 11:17
Necmi Perekli gibi adamlardan da Trabzon'da gırla var!!!
bu tip adamlardan gırla yok kahve köşelereinde de kalmadı

Hüseyin Kurt
09.02.2009, 11:18
http://www.fotomac.com.tr/i2/y/1747.jpg

Alanzinho bu takımın oyuncusu değil. Bir yanlışlık olmalı... Bizim Barış Memiş, ondan daha iyi. İşte böyle yok oluyor memleket evlatları.

--------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.karadenizgazete.net/images/yazar/k_necmi%20perekliii.jpgNecmi PEREKLİ

Alanzinho mu? Hadi canım sen de! İki ileri bir geri gelmekle bu işler olmaz.
Görünen şu fotoğrafta Alanzinho gibi dünya kadar futbolcu var Türkiye liglerinde. Ben burada bir parantez açmak istiyorum. Alanzinho'yu gördükten sonra Barış Memiş'i İngiltere Premier Ligi'ne yollarım.

Boşu boşuna oksijen tüketiyorlar...

erol_izm
09.02.2009, 11:18
Bilmiyorum katılan olurmu ama konu kilitlensin. Çünkü Bizans medyasının eline koz veriyoruz. Ekmeklerine yağ sürüyoruz.

Aslında bu haberi BMN'de tartışmaya açmak bile olayı büyütmeye yeterli. Bence tartışmayı fazla uzatmadan konu kilitlense daha iyi olur. Sonuçta yerel medya bile bu haberi gündemine alırsa iş dahada büyüyecek. Bunlar Bizans oyunlarının son halkaları artık. Çünkü itelesen gitmez takımları. Tek çareleri medya silahıyla üstteki takımları durdurmak. O yüzden büyütmeden bu konuyu çöpe atmak en mantıklısı. Bu bomba yarında dahada büyüyebilir.

Varlıbaş61
09.02.2009, 11:20
yönetim bir an önce hoca ile sözleşme yenilemeli
her geçen gün zararımıza

Erdal
09.02.2009, 11:21
Şenol Güneş ile ilgili bir olayı yorumlarken referansın Haluk Ulusoy olmasın hiç değilse. Komik yahu... Tamam, adamı teknik açıdan beğenmeyebilirsin. Ben de onu çok sevmeme rağmen Ersun Yanal'ın daha yararlı olacağını düşünüyorum mesela. Ama Şenol Güneş hakkında bu çapta konuşabilecek topu topu 4-5 tane Trabzonsporlu vardır, ve bunların hiç biri 17 yaşında değildir.

Şenol Güneş Trabzonsporluluğumla gurur duymamı sağlayan önemli bir değerdir. Sevgi tercih meselesidir, ama saygıyı herkes, hem de eşek gibi göstermeye mecburdur.

Emrah, izninle öpüyorum gözlerinden...Varol...

Emre ÖZTÜRK
09.02.2009, 11:22
takımımız çok iyi ilerliyor ve takımı yıpratmaya yönelik haberler yapılmaya başlandı bile.Bence bir an önce Ersun hoca ile sözleşme yapılmalı.Kendisine en az 3 yıllık mukavele verilmelidir.Şenol güneş olayı ise ; şenol hoca başarılı bir hocadır tamam şampiyonluk yaşayamamıştır ama kötü br hocada değildir.Bazı arkadaşlar onun bir şekilde göreve geleceğini kendini trabzonspora yamayacağini falan yazmış.Bakın arkadaşlar tamam şenol hoca şuan bizim hocamız değil ama onun karakteri hakkında bu şekilde konuşamayız.Adamı 2005 senesinde iki hafta yalvararak kulübün başına geçirdiler.Şenol hocada bu klubün evladı...Ersun hocamıza tam destek diyorum ve biran çnce sözleşmesi uzatılmalı diyorum ki böyle haberler çıkamasın.

antagonist
09.02.2009, 11:26

Emrah abi, elinize sağlık.

Herkes Şenol Güneş'in ismini anarken defaatle düşünsün lütfen.

Erdal
09.02.2009, 11:28
Evet Serdar abinin Necmi abinin Şirin bey'in ve daha bir çok ismin yazdıklarına katılmıyorum. Bakan'dan başlayarak başkan,vali belediye başkanı ve hocaya kadar iyi bir saha dışı kadrosu yakaladığımızı düşünüyorum. Hocanın bu kadronun "ön liberosu" olduğunu düşünüyorum. Ama bütün bunlar eskiye ait kim varsa tü kaka ilan etmemi gerektirmiyor. Israrla atladığınız bir şey var. Bu gün takımın başında Şenol Güneş olsa da aynı adamlar aynı tenkidi yapacak. Mesele takımın başındaki adamın nereli olduğu değil. Biz eleştiriyi seviyoruz. Şehrin, camianın sosyolojik yapısının medyaya yansıması olan biten...Durup düşünün bir an. Kitap ile ilgili tenkitleri hatırlayın. BMN nin başka meselelerinde genelin yağtığı eleştirel bakışı hatırlayın aynı şeyleri göreceksiniz. Biz buyuz...Değişmeyeceğiz. O yüzden bu camianın herhangi bir yerinde herhangi bir göreve talip olacak arkadaşların bu gerçeği bilip hareket etmesi gerekiyor. Hoca da başkan da bu gerçeği biliyor. Rahat olun:)

Şenol Altunsoy
09.02.2009, 11:28
Şenol Güneş'le ilgili ileri geri konuşmayı doğru bulmuyorum o her açıdan bizim tarihimizin bir parçasıdır hocalığını eleştirebilirsiniz ama adamlığını asla hele üzerine komplo teorileri yapmayı hiç şık bulmadım doğrusu lütfen bu kulüpten rant sağlayan diğerleriyle karıştırmıyalım Hocamızı çok yanlış yapmış oluruz çok

Hotaman
09.02.2009, 11:41
Çok kolay ya bu gazetecilik tabii eğer gazetecilik buysa(!) Cümlelere bak; iddia edilidi, ileri sürüldü, kim iddia etmiş? kim ileri sürmüş?
Daha çok okuyacağız çok bunlaır.

Konuyla doğrudan bağlantılı değil ama bir not olarak düşelim:
Şansal Büyükağa Maraton programı : "Sadri Şener bana bu yıl şampiyon olalım ya da olmayalım gelecek yıl Ersun'u bırakmayı düşünmüyorum"

Gönlümüzü ferah tutup, yaşa basmamaya dikkat edelim bu psikolojik engellerden çok daha göreceğiz.

mehmet_35
09.02.2009, 11:44
klasik milliyet haberciliği kaale almaya değmez bence .

Erdal
09.02.2009, 11:48
Ben fatih sultan mehmet'in istanbulu nasıl aldığını biliyorum.
Atatürkün istiklal savaşını nasıl kazandığının bütün ayrıntılarını da biliyorum.
hatta julies cezar ı da tanıyorum.
Ben 2000 yaşındayım en aşağı demektir.

Sorunda bu ya Kılıçaslan. Bu şehirde herkes herşeyi biliyor. Üstelik herkes kendi bildiğini mutlak doğru sayıyor. Bu anlamda tam da Şirin Berber'in 17 yaşındaki halisin işte. Muhtemelen 40 ına geldiğinde gazeteci olursan o gün alacağımız yeni Alanzinho için benzer şeyler yazacaksın....

Süleyman Eruyar
09.02.2009, 11:49
bizi birbirimize düşürmeye başladılar bile...

seVil
09.02.2009, 11:49
GÜNAYDIN ;

İlk çalışma günüde sizede daha keyifli bir yazı okutmak çok isterdim.
Bir okur olarak her zaman tarafsız yayın yapan mecmuaları tercih ettim.Bu yüzden bir çok dergi ve gazeteyi artık takip etmiyorum ki bunlardan biride fotomaçtır.Fakat son zamanda yapılan hangi mantığa yada akıllıca fikre sahip insan yada insanlardan çıktı yada nasıl bir reyting anlayşdır hala çözemedim anadolu takımları ile ilgili yapılan haberlerden çok fazla şikayetçi ve rahatsızım.Doğru şerefli bir haber okumadım son bi kaç aydır.Bu yazıyı çok sinirli bir şekilde yazıyorum gerçekten üzgünüm.Özelliklede TRABZONSPOR hakkında yapılan asılsız motivasyon kırıcı hatta taraftar bölücü ve pravakötörce yapılan haberlerden,aslı dayanağı olmayan bilgilendirmelerden çok fazla rahatsızlık duyuyorum.Gazetenizitakip eden bir birey olarak sizi tarafsız haber yapmaya davet ediyorum.
Bu ve bu gibi haberler takımı taraftarla taraftarı klüple anlaşmazlığa itmekte gereksiz huzur bozucu motivasyon kırıcı bölücü hareketlerdir..Lütfen zaten içinde olduğumuz zor durumu birlikte atlatmamızı haberin duyulmasının en kolay olduğu gazete dergi veya tv haberlerini bölücü değilde toparlayıcı birlik beraberlik bütünlük içerecek şekilde insanların direk psikolojisine etki edeceğinizi unutmayarak hazırlamalısınız...

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler...İyi çalışmalar...

SEVİL AKAT

bu gün bu yazıyı bir gazeteye gönderdim ve bana geri döndüler...sizin böle düşünmenizi sağlayan yazılar için üzgünüz die

tabi bu yeterli deil onların para kazanmasını bu haberleri yapmasını sağlayan bizleriz reytingi konuşarak bile veriyoruz unutmayın...en azından herkes tepkisini mail olarak atarsa ki kaç bin TRABZONSPOR taraftarı var mutlaka göz önüne alınacaktır...

Harun_ayar_ts
09.02.2009, 11:50
ersun yanal o parayı sonuna kadar hak ediyor

antagonist
09.02.2009, 11:51
@kılıçaslan,

Ben senin 17 yaşında olduğuna inanmıyorum.

Sen galiba defalarca sitelerden attığımız "aydınlık", "pharos", "takma" ... kullanıcı adlarını kullanan kişisin. Yanılıyor muyum? :)

ilteriş
09.02.2009, 11:55
biz bu şampiyonluğa baş koyduk.truva atlarına müsade etmeyeceğiz.

Napoli
09.02.2009, 11:56
Ünyeli nickli birisi vardı birde sadri şener düşmanı :)

UğuR
09.02.2009, 11:58
Trabzonspor'um başarılı sonuçlar aldıkça, bu İstanbul a şirin görünmek isteyen rant ve koltuk sevdalılarının sesi kısılacaktır.

Onlara fırsat verdirme Trabzonspor'um.......Biz sizin yönetimdeyken de neler yaptığınızı gayet iyi biliyoruz.

Öztürk Adem
09.02.2009, 11:59
Bunlara takılmaya gerek yok :D

Erdem Keser
09.02.2009, 12:00
Aksal abi ,

ellerine , yüreğine sağlık.:)

__________________________________________________ _______

Vizyon; geleceği görebilme sanatıdır. Bu manada yorum yapanlar, geçmişte bazı takımları çalıştırıp başarısız olmuşlarsa, çalıştırdıkları takımlardan kovulduktan sonra ellerine kalem alıp yorum yapabiliyorlarsa, bir takımı, bir futbolcuyu bu şekil eleştirebiliyorlarsa, Trabzonspor’u karıştırma adına vara-yoğa konuşuyorlarsa, ben o insanların sadece kişiliklerine saygı duyarım, futbol bilgilerine asla…

Aksal Yavuz

Ertan 51
09.02.2009, 12:04
bizi birbirimize düşürmeye başladılar bile...
yok yok
Allahın izniyle birbirimize felan düşmeyiz
Şenol hocamı çok seviyor takdir ediyoruz o ayrı konu(ki haberi bile yoktur Şenol hocanın ve geleceğini kesinlikle düşünmüyorum)
ama Ersun Hocanın arkasındayız çok çok büyük bir kitle olarak
it ürsün kervan yürüsün,biz işimize bakalım fazla prim vermeyelim,
şahsi menfaatini TS den önde tutan tüm kan emicilere ismi ne olursa olsun.

ilhan
09.02.2009, 12:04
Böyle haberlere gülüp geçelim diyoruz, yapmamız gerekende bu. Takılmayalım, devam edelim, önümüze bakalım. Ama lütfen yönetim kurulumuzdan birisi çıkıp şunların ağzının payını versin. Milli takıma alınmayan futbolcularımız için Fatih Terim'e ayarı veren yöneticilerimiz şu medyaya oturaklı bir cevap versede alayının çenesi kapansa. Yoksa gündemden hiç düşmeyecek ve sürekli farklı isimler tarafından dillendirilecek.

Alihan Ertürk
09.02.2009, 12:06
bunu dün trt stadyumda söylediler :)

theo
09.02.2009, 12:08
şenol güneşi karaktEr olarak çok severim babamın şenol güneş üstünde büyük hakkı vardır ama şu anda bu haber başlı başına yalandır...faruk özak nası bir adamdırki bu kadar özlenen bir atmosfer yakalanmışken bu takımı darp etsin...bu haber sayın faruk özak adına yapılmış bir hakarettir...
serdar bali ve necmi perekli trabzonsporlu değil mi ki bu başarılı sezonun önüne set koymak istesin???her ikisi de trabzonsporun başarılı olduğu sürece bağlı bulundukları yayın organında statüleri kazançları artacak!!!onlar çoluklarına çocuklarına ekmek götürmek istemezler mi???
şenol güneş gerçek bir trabzonlu ve trabzonsporludur...bu takımın başarısı onu da gururlandırır...
trabzonsporun başında bir trabzonlunun olması gerekir gibi bi anlayış yanlıştır ama trabzonsporun başkanının gerçek bir trabzonsporlu olması şarttır!!!
BAŞKANIMIZ DA TRABZONSPOR'UN BAŞARISI İÇİN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPMAKTADIR!!!

Murat 61
09.02.2009, 12:10
Milliyet vb. gibi kurumların Türkiye'ye ne gibi bir faydası olduki Trabzonspor olarak bize faydası olsun.Her zaman olduğu gibi şuanda da takımın önünü kesmek için uydurma haber yapmak moda olmuş durumda.Bizim bu haberlerin yanlış olmasına rağmen üzerinde konuşmamız,haberi yapan sözde gazetecinin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbirşey değil.O yüzden biz birlik ve beraberliğimizi devam ettirip, hep beraber bu kişi ve kurumlara karşı en güzel cevabı vermeliyiz.
Biz Trabzonspor'uz.
Çünkü biz başkaldırıyız.

İslam Sezer
09.02.2009, 12:13
olay basit:bizi karıştırmaya çalışan dışarısı ve mefaat peşinde koşan içerisi bazı şeyleri kaşıyıp bundan kendilerine fayda çıkarmaya bakıyor.
önlem olarak ersun yanala destek olmak lazım hem yönetim hem taraftar olarak.
bu konuda hiçbir haberi ve günahı olmayan şenol güneşi eleştirmek,onu itham etmek,hatta onun kariyerine dil uzatmak ise büsbütün saçmalıktır.sapla samanı karıştırmanın anlamı yok.

ceserdar
09.02.2009, 12:13
Bütün bunların suçlusu İstanbul Medyası değildir. Bunun suçluları kendini has Trabzonspor'lu olarak tanıtan, hiçbir baltaya sap olamamış, yüksek ama sağlıksız ve saplantılı bir egoya sahip "Trabzonlu"lardır. Çünkü onların konuşabilecekleri tek konu Trabzonspor'dur. Forumda bazı Trabzon'dan olmayan arkadaşlar, belki onlar olan bitenleri anlamıyorlardır. Benim de Konya'lı ama Trabzonspor'u tutan bir arkadaşım var hep bana Trabzon'da olup bitenlere bir anlam veremediğini der durur. Ben de ona elimden geldiği kadarıyla anlatmaya çalışırım ama bir türlü anlayamaz. Bu konu da aslında tek başına değerlendirilse bence hata olur. Bu konu Trabzon'da her alanda yaşanıyor. Bir bakın Trabzon'daki sivil toplum kuruluşlarına hele bugünlerde bir bakın. Hep böyle duyduğunuz bildiğiniz isimlerin yaptıklarını söylediklerini bir okuyun. Hepsi "Ben" diyor. "Ben" yaparım "Ben" büyüğüm. Çünkü bu adamlar cidden saplantılı ve sağlıksız bir ego bir düşünce yapısına sahipler. İşte bu manada da bu adamlar ya takım iyi gidiyor bizde destek çıkalım diyeceklerine ya bu takım şampiyon olursa bizim papuçumuz dama atılır diye düşünmeye başladılar. Nereden biliyorum derseniz, 23 yaşımdayım, Trabzon'a gide gele gide gele artık oradaki insanları az çok tanıdım. Trabzonspor bu sene şampiyon olursa, bu sadece ligde kazanılan bir şampiyonluk olmayacak, bakın bu bir devrim olacak. Çünkü bu asalak tayfasını Trabzon'daki sosyal ağırlıkları tamamen tasfiye edilecek. Son sözüm Trabzonspor'a geçmişte yararı dokunmuş sadece fiziksel olarak yaş almış insanlara. Hiç değilse geçmişteki güzel günlerin hatrına susun.

magicyattara
09.02.2009, 12:14
Değerli kardeşim ''talihsiz bir yazı olmuş'' derken, benim yazdıklarımı mı kast ediyorsun? Tam anlayamadım! Eğer öyleyse neden talihsiz bir yazı olduğunu yazmanızı bekliyorum...

Tabii ki sizin yazınızı kastettim.

Çok talihsiz buldum açıkçası.Sizin gibi Trabzonspor taraftar sitelerinin en büyüğünün kurucularından olan bir kişiye bu yazdıklarını çok gördüm.

"Efsane Kadro dillerine pelesenk olmuş" şeklinde bir cümle kurmanızı yadırgadım.

"Onlara rağmen Şampiyon olacağız,bayrakları hazırlayın" da ne demek.
Kimlere rağmen Şampiyon olacağız?

Efsane kadronun içindeki futbolcular ve yöneticiler,kendi isimleri unutulmasın diye yeni Şampiyonluklara karşı mıdırlar?

Bu vefasızlığımızın cezasını çekiyoruz yıllardır.Anlaşılan çekmeye de devam edeceğiz.

96 yılında Trabzon'da değildim.Ben de sizin şu an olduğunuz gibi dışarıdan takip ettim takımı.Arada bir memlekete geldiğim zaman Şenol Güneş karşıtı arkadaşlarım olduğunu gördüm ve 5 puan önde giden takımın hocası hakkında söylediklerini hayretle dinledim.
"Bu takım Şenol Güneş'le Şampiyon olacağına,istemem olmasın" ben bu sözü o zaman duydum.
Bu şehir böyle bir şehir.
Asla birlik beraberlik içerisinde olamadık,bundan sonra da olamayacağız.

Eleştiri ayrı bir şeydir,kabullenmemek ayrı.

Necmi Perekli sadece bir maç yazısı yazmıştır.Burdan değişik manalar çıkarmak gerekmez.

Bu takım için gecesini gündüzüne katan Faruk Özak'ın efsane takımın en önemli parçalarından biri olduğunu unutmamak dileğiyle.

trab61
09.02.2009, 12:23
brakin bunlari dedik size. biz hepsinin ustesinden gelip sampiyon olacaz. onlar ne derse desin bize ilgilendirmez. herseye kulaklarimizi kapatmamiz lazim.bu basligi acmakda bana gore sacma. boyle basliklar burda acilmasin bari.onlari ciddiye alipta burda tartismamiz iyi degil.

Süleyman Eruyar
09.02.2009, 12:23
"Necmi Perekli sadece maç yazısı yazmış "kısmına katılmıyorum, Necmi Perekli nasıl düşünüyorsa düşünsün Trabzonsporu zor durumda bırakmaya çalışanlara malzemeyi "bilerek" vermiştir,
Geçmişimiz çok önemlidir, doğrudur..
ama herkes tarih sevmez.. benim etrafımdaki çocuklara Necmi Perekliyi anlatmam onların dikkatini çekmez, bana başarı lazım, bana başarıya giden yolda nasıl düşünürse düşünsün bu takıma sahip çıkan adam gibi adam lazım..
Necmi Perekli değil..

Erdem Koltuk
09.02.2009, 12:24
Hani gazetelerde okursun, haberlerde izlersin adam 3 yaşındaki çocuğa tecavüz etmiştir, adam yaşlı teyzenin çantasını almak için onu yerlerde sürüklemiştir..Çaresizce delirirsin bu haberleri okuyunca.O adamları parçalamak istersin.Kafalarını gözlerini dağıtmak istersin o adamların.Durup dururken kinle dolar için.İşte aynı hisleri TRABZONSPOR için çıkan bu saçma haberlerde yaşıyorum.Çünkü hiç bir farkı yok yapılanın.Tecavüzden,cinayetten bir farkı yok bu yapılanın.Bu haberi yapan şahsiyetsizler amacınız ne ise gerçekleşemeyecek.Mayıs ayında TRABZON şampiyonluğu karşısında zoraki selam duracaksınız....

ismail tüfekçi
09.02.2009, 12:25
sadri şener ve yönetimi bence derhal ersun hoca ile 1 yıllık daha sözleşme yapmalı çünkü gerek ist. karteli gerek derin trabzon işbaşı yaptılar ya sezon başında ersun hoca ile yolları ayıracaktı yada 1+1 sözleşme yapacaktı yönetim bile trabzonun ilk yıl şampiyonluğa gideceğini tahmin etmediğinden bu sorunu düşünemedi

İHTİLALL
09.02.2009, 12:25
Arkadaşlar,özellikle genç arkadaşlar!
Ciddi gazete diye bildiğimiz milliyet,hürriyet,fanatik vs.aydın doğanın gazeteleridir,bunların haberlerine ve yorumlarına ogözle bakmanızı öneririm.
Şimdiki gençler bilmez ama milliyet şampiyon olduğumuz günlerde bile sıradan fb haberlerini manşet yapmış ,YESİÇ'in futbolu bırakması için kampanyalar düzenlemiş bir gazetedir.
Trabzon spor camiasında herkes saygıdeğerdir.
Lütfen kervanı yürütmeye çalışalım,yapacak çok işimiz var çünkü..

Hüseyin İlkin
09.02.2009, 12:28
Ee biz böyle olacağını tahmin etmemişmiydik , ben daha geç bekliyordum bu tür haberleri ama baktılar fark yavaş yavaş açılıyor erken yapalım demişlerdir . Bizim ülkemizde bu sallamasyon haberlere bayılıyorum :) Şuana kadar yazılan bütün mesajları okudum aşağı yukarı , katıldığım çok mesaj var alıntı yaparsak sayfa biter . İsimlerini sayamayacağım kişilere buradan teşekkür ediyorum . Emrah abinin yazısı vardı , altına imzamı atarım .

Ben yönetimden bunları yalanlamasını bekliyorum , öyle bir yalanlama olsun ki öyle bir cevap olsun ki bir daha haber yaparken iki kere düşünsünler , hatta üç .

Ersun hocayla yollar para nedeniyle ayrılmaz , başımızdaki Sadri baba yahu . Bunlar karıştırıyor herhalde , başımızda iyi bir yönetim olduğunu unutuyorlar :)

magicyattara
09.02.2009, 12:29
"Necmi Perekli sadece maç yazısı yazmış "kısmına katılmıyorum, Necmi Perekli nasıl düşünüyorsa düşünsün Trabzonsporu zor durumda bırakmaya çalışanlara malzemeyi "bilerek" vermiştir,
Geçmişimiz çok önemlidir, doğrudur..
ama herkes tarih sevmez.. benim etrafımdaki çocuklara Necmi Perekliyi anlatmam onların dikkatini çekmez, bana başarı lazım, bana başarıya giden yolda nasıl düşünürse düşünsün bu takıma sahip çıkan adam gibi adam lazım..
Necmi Perekli değil..

Yazıyı okumadığın belli.
O alıntılanan kısım da bir futbolcu hakkında ki görüştür.Katılırsın katılmazsın senin sorunun olur.
Mesela ben o kısma katılmıyorum.Alanzinho'nun iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.

Necmi Perekli o yazısında Yattara'nın çıkarılmasının yanlış olduğunu söyledi.Yattara çıktıktan sonra takımın baskı yediğinden bahsetti.

Neticede sadece bir maç yazısıdır.Başka bir şey değil.

burhan_akgun
09.02.2009, 12:32
şenol güneş iyi yada kötü trabzonda hocalaık görevini tamamalamıştır benim 10 yılımı 2 genç taraftarında canına mal olmuştur yöneticilik yapsın abilik yapsın babalık yapsın hocalık yapmasın

Emo91
09.02.2009, 12:33
böyle haberlere inanmayin....

yönetim ersun hocayi birakmaz, ersun hoca bizi birakmaz.... sonucda takimini kurdu ve bu takimlan basarilara kosmak ister...

eger basari varsa bizde para problemi olmaz!!!!!
bunu yönetim hepimizden iyi hesaplar!

Erdal
09.02.2009, 12:35
Mesele uzuyor. Ersun hocanında Sadri başkanında bu süreci takıma zarar vermeden götürebileceklerine inancım tam. Şenol hocayı çok severim. Ama hocanın Trabzonsporda bundan sonraki görevi başkanlık olur diye düşünüyorum. Şimdi bjk maçına bakalım. Ben dua etmeye başladım bile :)...

İskender Çakmak
09.02.2009, 12:36
sadri şenerin böyle bir şeyyapacağını zannetmiyorum ersun hoca başarılıdır zırt pırt teknik direktör değiştirmeye ne gerek var ya 2 sezon bir hoca başımızda kalmayacak mı

Erdal
09.02.2009, 12:37
Sevgili Kılıçaslan ( bu arada çok severim bu ismi:) ) ilerleyen saatlerde özelden düşündüklerimi yazarım. Şimdi sahiden uzasın istemiyorum.

Süleyman Eruyar
09.02.2009, 12:37
Yazıyı okumadığın belli.
O alıntılanan kısım da bir futbolcu hakkında ki görüştür.Katılırsın katılmazsın senin sorunun olur.
Mesela ben o kısma katılmıyorum.Alanzinho'nun iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum.

Necmi Perekli o yazısında Yattara'nın çıkarılmasının yanlış olduğunu söyledi.Yattara çıktıktan sonra takımın baskı yediğinden bahsetti.

Neticede sadece bir maç yazısıdır.Başka bir şey değil.

magiçyattara
o yazıyı okudum, hemde burda değil, gazete köşesinden,
eğer sende okuduysan sadece o yazmadı o gün,
onunla beraber 4 köse yazısı daha vardı,
peki sence hangisi Trabzonspora daha yakındı, Necmi Perekli
peki sence hangisi Trabzonspora bir yerden saldırmak için bahane arayanlara malzeme verdi (şirin hariç), Necmi perekli
Peki kim bu Necmi Perekli, Efsane oyuncu
ve sende diyorsunki Necmi Perekli sadece maç yazısı yazdı o gün,
ya çok iyi niyetlisin, yada cümlelerde verilmek istenen düşünceyi anlamıyorsun..
Sen Necmi Pereklinin bundan önce kaç yazısını okudun?

Great White
09.02.2009, 12:38
Ligin zirvesinde İstanbul Basını' na rating ve tiraj getirebilecek 3 Cücükler yerine birisi tamamen mütevazi olan iki Anadolu Takımı' nın bulunuyor olması, hem maddi çekincelerİ hem de gönül verdikleri takımlarının düştüğü çaresizliğin getirdiği manevi huzursuzluğu beraberinde getirecektir tabii ki..

Bu tür anonim haberler ilerleyen haftalarda daha da artacak ve çirkefleşecektir; hazırlıklı olalım şimdiden..

Hüseyin İlkin
09.02.2009, 12:42
Yoksa yoksa , büyük hoca Ziya Doğan geri mi dönüyor .

Bakalım bunu kim yapacak ilk :D

Bunlar yüzünden daha gazete okumuyorum , internette bazı yazarları ve bazı siteleri takip ediyorum sadece .

Erdal
09.02.2009, 12:42
Soner, büyüksün :))))).... Ben de bu mesajın şerefine bu hafta Ersun hoca klasik 4-4-2 denesemi acaba diyorum...Hüseyinsiz :)))

ertek_ts61
09.02.2009, 12:43
işte Trabzonspor'luluk ruhu..çok basit bir foto..o karedeki tek Trabzon'lu hüseyin..ama diğerlerine bir bakın lütfen..Umut'a Song'a Selçuk'a ve Cale'ye...olay sadece nüfus cüzdanında yazan yerle alakalı değil.......

ertek_ts61
09.02.2009, 12:44
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/2/7_242507_ts_sev0902_414_232.jpg

Erdal
09.02.2009, 12:47
işte Trabzonspor'luluk ruhu..çok basit bir foto..o karedeki tek Trabzon'lu hüseyin..ama diğerlerine bir bakın lütfen..Umut'a Song'a Selçuk'a ve Cale'ye...olay sadece nüfus cüzdanında yazan yerle alakalı değil.......

Uşakların horona el atması sevindirici. Kolbastının fazla öne çıkmasıyla pek mahzunlaşmıştı kendisi. Yattara ve Hüseyin e bu hususta teşekkür ediyorum :).....Muhtemelen Yattara yeni gelenlere mesaj verdi; Kolbastı kolay girin bakalım horona da terleyin:)))

Not: Biliyorum başılığı sabote etmiş oluyorum. Yapmak istediğim tam da bu evet...

Great White
09.02.2009, 12:48
Soner, büyüksün :))))).... Ben de bu mesajın şerefine bu hafta Ersun hoca klasik 4-4-2 denesemi acaba diyorum...Hüseyinsiz :)))

Nerede o günler..

Şampiyonluğa yürüyerek değil, koşarak gideriz işte o zaman ;)

Yavuz Hasan
09.02.2009, 12:49
kuru gürültüye pabuç bırakmayalım bu yolda böyle engelleme çabaları çok olcak birliğimizi kaybetmeden desteğe devam edelim

Kamil Çakmak
09.02.2009, 12:49
Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlerken bu tür haberlerin yada yorumların ardı arkası kesilmeyecektir. Bu tür haberleri fazla kaale almamak gerekir diye düşünüyorum.

poetricus
09.02.2009, 12:51
Sevgili Badaloğlu ve Emrah çok güzel şeyler yazmışlar.

Şenol Güneş, en verimli faydalı olacağı dönemde, en birikimli ve tecrübeli zamanında ilkesiz yönetim anlayışı yüzünden küsüp gitti. Hoca olarak Trabzonspor'daki misyonunu tamamladığını düşünenlerdenim.

Ersun Hoca'ya sahip çıkmak için Şenol Güneş'e sallamaya kimsenin hakkı yok. Ölçüsüz ve mesnetsiz reaksiyon sadece bize zarar verir. Şenol Güneş bu camianın kilometre taşlarından biridir. Kaleminden mürekkep yerine necaset damlayan mikro milliyetçilerin adını kullanmasına bakmayın, Güneş ne öz evlatçıdır ne de lobici. Taktik, teknik olarak eleştiri futbolun bir parçası. Edebince ve hakkaniyetle yapılan eleştirinin başımın üzerinde yeri var.

Trabzonspor'un kaptanı ve hocası olarak Milli Takım'a dünya üçüncülüğü apoleti taktırmış bir adamdan bahsediyoruz. Onca skandal ve fiyasko neticeye rağmen yaygın medyanın kahir ekseriyetle "imparator" ilan ettiği Fatih Terim'e gösterilen teveccühe bir bakın bir de kirli zihin ve kalemlerin dolduruşuna gelerek Şenol Güneş'e kendi camiasından gösterilen tepkiye. Edep yahu!

Sadede gelelim: Bunları birkaç hafta önce gündeme getiren kişi benim. Benden önce yazan varsa affola. Bu mesele gündemden düşmeli ve görünen o ki bunun tek yolu da yönetimin bir an önce Hoca'yla mukavele yenilemesinden geçiyor.
Bizim düşündüğümüz şeyleri Hoca da yönetim de mutlaka düşünüyordur. İnşallah bir kriz haline gelmeden bu mesele hallolur.
İtidali elden bırakmadan, uyanık kalarak desteklemeye devam edelim.

ozzy!
09.02.2009, 12:52
Ersun Hocanın her daim arkasında Taraftar Desteğini Hisstemesi Adına Bjk Maçında Pankartlar ve Tezahüratlarlar yapılması iyi olur bence.

Badaloğlu
09.02.2009, 12:52

Çok talihsiz buldum açıkçası.Sizin gibi Trabzonspor taraftar sitelerinin en büyüğünün kurucularından olan bir kişiye bu yazdıklarını çok gördüm.

"Efsane Kadro dillerine pelesenk olmuş" şeklinde bir cümle kurmanızı yadırgadım.

Efsane kadronun içindeki futbolcular ve yöneticiler,kendi isimleri unutulmasın diye yeni Şampiyonluklara karşı mıdırlar?

Bu vefasızlığımızın cezasını çekiyoruz yıllardır.Anlaşılan çekmeye de devam edeceğiz.

96 yılında Trabzon'da değildim.Ben de sizin şu an olduğunuz gibi dışarıdan takip ettim takımı.Arada bir memlekete geldiğim zaman Şenol Güneş karşıtı arkadaşlarım olduğunu gördüm ve 5 puan önde giden takımın hocası hakkında söylediklerini hayretle dinledim.
"Bu takım Şenol Güneş'le Şampiyon olacağına,istemem olmasın" ben bu sözü o zaman duydum.

Necmi Perekli sadece bir maç yazısı yazmıştır.Burdan değişik manalar çıkarmak gerekmez.

Bu takım için gecesini gündüzüne katan Faruk Özak'ın efsane takımın en önemli parçalarından biri olduğunu unutmamak dileğiyle.

Benim yazımı nasıl sen talihsiz bulduysan, Trabzonspor'un çeşitli kademelerinde görev almış eski bir futbolcularımızın bu tip yazılarını talihsizliğinde ötesinde buluyorum.Bu tip yazılar Trabzonspor'un şampiyonluğuna bir şey ilave etmez.Tam tersi bize zarar verir...

Alanzinho'nun sahada kaldığı 20 dakika içerisinde bizde bu tip adam çok demesini açıkcası yadırgadım, yadırgarımda... Yani bu kısacık sürede sahada kalan futbolcunun alternatiflerinin Trabzon'da bolca olduğunu nasıl söyleyebiliyorsun? Sen böyle yazarsan, adama da sorarlar ''yahu kardeşim madem vardı da neden ortaya çıkartmadınız?''

Benim yazdıklarımın işine gelen kısmını almışsın ama ben efsane kadroyu başımın üstünde yeri olduğunu söyledim, yazdım.Onlara hep minnet duyacağız, bir çoğumuzun Trabzonsporlu olmasına vesile oldular.Ancak, yıllardır bu takımda Trabzon'lu futbolcu yok, bu takım Trabzonlulardan olmadan şampiyon olamaz savsatasını artık bıraksınlar. Song,Egemen, Slyva bile benden daha iyi kolbastı oynuyor.Önemli olan takım olmak,
futbolcuların nereli olduğunun çok önemi yok!

Sadece bu takıma destek çıksınlar diyorum.Dışardan zaten yeterince bize bu tip haberler, yazılar yazılıyor onlar bizden evvel bu konuda Trabzon'un hakkını savunmak zorundalar.O yüzden benim yazımın temel noktası bu... Destek olun diyorum...

Necmi Perekli bir maç yazısı yazdığını kabul edecek olursak Alanzınho'Yu bu kadar eleştirmesini neyle açıklayacağız? Trabzonda onlarcası var da ne demek? Zamanında Nuri Albayrak'ı en çok eleştiren büyüğümüz Necmi Perekli idi... Sonra ne oldu? Birden kendisi takıma menager oldu.Neden? Nuri başkanımızın döneminde en büyük eleştirileri kendisi yapmıştı.Bunu nasıl engelleriz diye düşünüp Necmi Perekli'yi göreve getirmişler.O kadar eleştirdiğin bir yönetimin, sırf sen eleştiri yapmayasın diye göreve davet ediliyorsun ve bunu kabul ediyorsun? Bu nasıl bir ilkesizliktir?

Burada yazdıklarım bu tarz düşünen zihniyetedir.Efsane futbolcular böyle düşünüyor diye değil, kim böyle düşünüyorsa herkesedir yazdıklarım...Yıllardır bu efsane ile avunup duruyoruz artık yeni efsaneler yazmanın zamanı gelmedi mi? Sen benim yazdıklarımdan baştan aşağıya yanlış anlamışsın.Belkide iş yerinde acele yazdığımdan derdimi de tam anlatamadım anlaşılan.Ama Artık bu yerlinin yerlisi edebiyatından sıkıldım... Bunu anlatmaya çalışıyorum ancak bunu derken yerlinin yerlisi futbolcu, yönetici, başkanı v.s.. bir kenara atalım demiyorum...Bunuda yanlış anlama sakın.Düşünceyedir eleştirim...

Beni vefasızlıkla suçlamanızı asla kabul edemem! Vefa eski futbolcuların yaptıkları ise, o zaman yorumunu sen yap. Ersun hoca daha göreve gelir gelmez Laptop bilgisayarına laf söyleyen ben değildim.Bu işler öyle bilgisayarla olmaz diyende ben değildim.Ziya Doğan'dan Gerede de takımın menajeri olarak fırça yiyende ben değildim!

tunganyan
09.02.2009, 12:54

Magic kardeşim Badaloğlu abinin yazdıklarına çok içerlemişsin belli ama sana şöyle birşey söyliyeyim taraftar gözüyle helede bu sitedekiler gibi taraftarların gözüyle Trabzonspora bakmakla içine girip bakmak çok farklı şeyler emin ol.Onun için de bu kadar iyi niyetli olma derim sana,tabi ki bu eski şöhretlerimiz isimlerinin arka planda kalmasını istemediği için şampiyonluğa karşı demiyorum,ama sen yine de bu kadar iyi niyetli olma!Her Trabzonlu Trabzonsporu bizim kadar düşünmez!Örnek: (Önceki yönetimden H...... ....İtoğlu vb. vb. ) onun için çok iyi niyetli olmayalım,emin olalım ki sırf birilerinin havası sönmesin diye çok kez canlar yakılmıştır Trabzonsporda.İsim vb. istemeyin isteyen arayan örneği de bulur ismi de.

magicyattara
09.02.2009, 12:55
@Süleyman Eruyar

Konumuz Necmi Perekli değil öncelikle.

Necmi Perekli genellikle maç kritiği yazan bir ağabeyimiz.Yazılarını takip ediyorum.Baltalayıcı yazılar yazdığını düşünmüyorum.

Efsane kadronun çok kısıtlı imkanlarla elde ettiği şampiyonluklar var elimizde.
O kadronun futbolcularının,kendilerinden sonrakilerden aynı özveriyi beklemesinden daha doğal ne olabilir.

Great White
09.02.2009, 12:56
Sezon sonu gelmeden Yönetim, Ersun Hoca ile masaya oturmaya kalksa bile (belki de teklif bile etmiştir, bilemiyoruz) Ersun Hoca kendince haklı sebepler ile sezon sonu puan cetvelindeki yerini görmeden peşin peşin imza atmayacaktır diye düşünüyorum..

Hatta düşünmüyorum, eminim de..

Yanılırsam sevinirim; orası ayrı tabii..

İstanbul Basını' nın bu türden haberlerini besleyen en önemli paradox da bu zaten..

Mehmet Fatih Yavuz
09.02.2009, 12:59
Rüzgârın kayadan alacağı sadece toz olur.
Taraftarı arkasına almadan ne hocaya ne başkana kimse dokunamaz.

İstanbul medyası yerel basında bulacağı kimi kalemlerle uğraşacaktır.
Ama bu sefer herşey farklı.

Ben şenol hocanın da bu olayda bu densizlere alet olacağını sanmıyorum.

Travelair
09.02.2009, 13:04
Ve Beklenen Oldu

Taraftar birbirine girdi :)

Şaka bir yana, bazen "Su küçüğün söz büyüğün" bazen de "Akıl yaşta değil baştadır" atasözlerini doğru çıkarırcasına 2 atasözü arasında gidip geliyoruz, bu tartışma güzel lakin fikrimizi savunurken başkalarının hakkını yemeden, daha güzel cümleler kurarak devam edebiliriz diye düşünüyorum

balahor61
09.02.2009, 13:05
http://www.facebook.com/home.php#/home.php?ref=home

Mehmet Fatih Yavuz
09.02.2009, 13:07
Bu arada şu efsane kadro muhabbetinde hemen tarafımı belli edeyim.

Ben efsane kadro falan tanımam.

Benim yeni getirdiğim topçuyu, daha 90 dakika izlemeden, idmanını görmeden, adam hazır hale gelmeden yerden yere vuran adam benim için efsane fikir çöplüğüne girer.

Efsane kadrodan isen o ağırlığa göre konuşup saygınlığını koruyacaksın.

Efsane kadro, mehmet ali yılmaz gibidir.

İşler kötü gidecek ki herkes onları yad edecek.

Geçiniz efsaneleri.

Hatıramızda güzel anılar olarak yaşamak yerine bugünün canına okumaya çalışan efsaneler haline geliyorlar.

oflu_ömer
09.02.2009, 13:08
kim ne derse desin kulaklarimizi dikayalim ltf üzerimiz de daha cok oyunlar oynanacak biz hocamiz dan memnunuz (SENOL GÜNES ) FENERBAHCE KÜLÜBÜNE YAKISIR ANCAK BIZLER 1996 SEZONUNU UNUTMADIK GITSIN ALI SEN BASKANA YALVARSIN BELKI FENERBAHCE KÜLÜBÜ ONU ALIR BIZLERE IHANET EDENI BIZ AFFETSEK DE TARIH AFFETMEZ

YER YERIN DEN OYNAYACAK
GÜNES BIZIM ICIN DOGACAK
O GÜN HER KES BORDOMAVI BAYRAKLARLA
SOKAKLARA CIKACAK

SOKAKLAR DOLUB TASACAK
DÜSMANLAR CILTIRACAK
ERSUN YANALLA EL ELE
BORDOMAVIM SAMPIYON OLACAK

Çetin
09.02.2009, 13:11
Şenol Güneş bu kulüpte misyonunu tamamlamıştır. Yaptığı işlere büyük saygı da duymaktayım ama kendisinin artık kulübe teknik direktör olarak gelmesinin bir şey katmayacağını düşünenlerdenim birçok arkadaş gibi.

İşin basın boyutuna gelince ben bu tarz haber yapanları haberlerini ispatlamaya davet ediyorum ispatlayamayanı da takımımız 4 puan öndeyken bilinçli olarak bulanıklığa soktuğu için ; şerefsiz, namussuz, haysiyetsiz, adi gibi sıfatları yakıştırdığımı belirtmek istiyorum.

Emre B.
09.02.2009, 13:11
Yönetimin acilen bu iddiaları yalanlayan bir açıklama yapması ve Ersun Hocayla sözleşmeyi uzatması lazım.25 tane yeni futbolcuyu alıp, bu kadroyu zirveye taşımak her yiğidin harcı değildir.Takımda sakat oyuncu olmaması bile Ersun Yanal'ın antreman sisteminin başarısıdır.Bakın rakiplerimiz sakatlıktan kurtulamıyo.Ersun Yanal olmasa bu oyuncuların birçoğu Trabzonspor'da olmazdı.

Bırakalım artık şu ''öz evlat'' zihniyetini.Bu ''bizim olsun, küçük olsun'' zihniyetinden başka birşey değildir.Necmi Perekli geçen sene menejer değil miydi?Takımın halini hep beraber görmedik mi?Yaptıkları transferleri de, kaçırdıkları futbolcuları da, satmayı bile doğru düzgün beceremedikleri futbolcuları görmedik mi?Şimdi neden Alanzinho transferini eleştiriyo?Serdar Bali, daha Ersun Yanal antremana bile çıkmadan eleştirmeye başlamıştı.Biz olmasaydık Trabzonspor olmazdı
diyecek kadar da kendini büyük görür.Yaptıklarınızı kimse inkar etmiyo ki.Ama bırakın artık öz evlat saçmalığını.Takım iyi gidiyorken hocaya destek verin.
Şenol Güneş kaptanımızdır, çok önemli bir değerimizdir.Ona hain demek kimsenin de haddine değildir.Ama denedik olmadı, yine denemeye gerek yok.Kendisinin de tekrar Trabzonspor'un başına gelmek isteyeceğini sanmıyorum.Kendisinin de bir açıklama yapması lazım.''Bir Trabzonspor'lu olarak Ersun Yanal'ın en büyük destekçilerinden biriyim'' demesi lazım.

Ali İhsan
09.02.2009, 13:17
Efsane kadro sahada efsaneydi malesef kalemi-mikrofonu eline alınca ... Neyse ya.

Ha bu arada şu Yavuz Selim var ya orayı da çok merak ediyorum.

Gökhan BAYRAK
09.02.2009, 13:17
kim ne derse desin kulaklarimizi dikayalim ltf üzerimiz de daha cok oyunlar oynanacak biz hocamiz dan memnunuz (SENOL GÜNES ) FENERBAHCE KÜLÜBÜNE YAKISIR ANCAK BIZLER 1996 SEZONUNU UNUTMADIK GITSIN ALI SEN BASKANA YALVARSIN BELKI FENERBAHCE KÜLÜBÜ ONU ALIR BIZLERE IHANET EDENI BIZ AFFETSEK DE TARIH AFFETMEZ

YER YERIN DEN OYNAYACAK
GÜNES BIZIM ICIN DOGACAK
O GÜN HER KES BORDOMAVI BAYRAKLARLA
SOKAKLARA CIKACAK

SOKAKLAR DOLUB TASACAK
DÜSMANLAR CILTIRACAK
ERSUN YANALLA EL ELE
BORDOMAVIM SAMPIYON OLACAK

bu ne yaa şaka gibi :s

magicyattara
09.02.2009, 13:19
Benim yazımı nasıl sen talihsiz bulduysan, Trabzonspor'un çeşitli kademelerinde görev almış eski bir futbolcularımızın bu tip yazılarını talihsizliğinde ötesinde buluyorum.Bu tip yazılar Trabzonspor'un şampiyonluğuna bir şey ilave etmez.Tam tersi bize zarar verir...

Alanzinho'nun sahada kaldığı 20 dakika içerisinde bizde bu tip adam çok demesini açıkcası yadırgadım, yadırgarımda... Yani bu kısacık sürede sahada kalan futbolcunun alternatiflerinin Trabzon'da bolca olduğunu nasıl söyleyebiliyorsun? Sen böyle yazarsan, adama da sorarlar ''yahu kardeşim madem vardı da neden ortaya çıkartmadınız?''

Benim yazdıklarımın işine gelen kısmını almışsın ama ben efsane kadroyu başımın üstünde yeri olduğunu söyledim, yazdım.Onlara hep minnet duyacağız, bir çoğumuzun Trabzonsporlu olmasına vesile oldular.Ancak, yıllardır bu takımda Trabzon'lu futbolcu yok, bu takım Trabzonlulardan olmadan şampiyon olamaz savsatasını artık bıraksınlar. Song,Egemen, Slyva bile benden daha iyi kolbastı oynuyor.Önemli olan takım olmak,
futbolcuların nereli olduğunun çok önemi yok!

Sadece bu takıma destek çıksınlar diyorum.Dışardan zaten yeterince bize bu tip haberler, yazılar yazılıyor onlar bizden evvel bu konuda Trabzon'un hakkını savunmak zorundalar.O yüzden benim yazımın temel noktası bu... Destek olun diyorum...

Necmi Perekli bir maç yazısı yazdığını kabul edecek olursak Alanzınho'Yu bu kadar eleştirmesini neyle açıklayacağız? Trabzonda onlarcası var da ne demek? Zamanında Nuri Albayrak'ı en çok eleştiren büyüğümüz Necmi Perekli idi... Sonra ne oldu? Birden kendisi takıma menager oldu.Neden? Nuri başkanımızın döneminde en büyük eleştirileri kendisi yapmıştı.Bunu nasıl engelleriz diye düşünüp Necmi Perekli'yi göreve getirmişler.O kadar eleştirdiğin bir yönetimin, sırf sen eleştiri yapmayasın diye göreve davet ediliyorsun ve bunu kabul ediyorsun? Bu nasıl bir ilkesizliktir?

Burada yazdıklarım bu tarz düşünen zihniyetedir.Efsane futbolcular böyle düşünüyor diye değil, kim böyle düşünüyorsa herkesedir yazdıklarım...Yıllardır bu efsane ile avunup duruyoruz artık yeni efsaneler yazmanın zamanı gelmedi mi? Sen benim yazdıklarımdan baştan aşağıya yanlış anlamışsın.Belkide iş yerinde acele yazdığımdan derdimi de tam anlatamadım anlaşılan.Ama Artık bu yerlinin yerlisi edebiyatından sıkıldım... Bunu anlatmaya çalışıyorum ancak bunu derken yerlinin yerlisi futbolcu, yönetici, başkanı v.s.. bir kenara atalım demiyorum...Bunuda yanlış anlama sakın.Düşünceyedir eleştirim...

Beni vefasızlıkla suçlamanızı asla kabul edemem! Vefa eski futbolcuların yaptıkları ise, o zaman yorumunu sen yap. Ersun hoca daha göreve gelir gelmez Laptop bilgisayarına laf söyleyen ben değildim.Bu işler öyle bilgisayarla olmaz diyende ben değildim.Ziya Doğan'dan Gerede de takımın menajeri olarak fırça yiyende ben değildim!

Ben sizden çok daha sorumlu bir yazı beklerdim.

Efsane futbolcuların yeni şampiyonlukları istemediği kısmı sizce ne kadar doğru?
Eğer bunu yürekten yazmışsanız,bundan sonra boşu boşuna şampiyonluk falan beklemeyelim derim.
Bu düşüncede Trabzonspor taraftarları olması beni çok üzdü.

Ayşe Aygün
09.02.2009, 13:20
Bence beklenen bir şey olmadı.Beklenen bir şey yoktuki yıllardır bize karşı yaptıkları şey buydu zaten.

korgpa800
09.02.2009, 13:24
Şenol GÜNEŞ başımızın tacıdır...ancak ne demişler EL ELDEN ÜSTÜNDÜR...Ersun hocamız bu işi iyi yapıyor..en beğendiğim tarafı ise ;dikkat ediniz hoca hiçbir topçuyla sorun yaşamadı...kendiside söylüyor zaten''futbolcu burada olmaktan mutlu olmalı''...daha ötesi yok zaten...

Murat TONBUL
09.02.2009, 13:26
Ersun hoca herkese en güzel cevabı sezon sonu verecektir ALLAH ın izniyle.
ŞAMPİYON TRABZONSPOR

İlhan Atalay
09.02.2009, 13:26
Hehe, tutuşmaya başladılar iyice :)

Erdem Koltuk
09.02.2009, 13:28
Necmi Perekli gol kralı oldu diye,Trabzonspor'da şampiyonluk yaşadı diye, Trabzonlu diye saçmalama hakkı mı var?Bırakın bu işleri...Babam olsa farketmez, karşısında dururum kimse saçma sapan konuşup huzur bozamaz.Ben Necmi Perekli den daha fazla Trabzonsporluyum.Adam hayatı boyunca Trabzonspordan para kazanmış, hala saçma sapan yazılar yazarak kazanmaya devam ediyor, ben ise dün 5 tane forma aldım.Ben daha fazla Trabzonsporluyum.Saçmalamasın sussun.

ilhan
09.02.2009, 13:30
Ahmet Ağaoğlu bu konuyu konuşuyor.

"Bunları yazanın ismi yok! Adamsan çıkıp söylesene bunları söyleyen kim!"

Gibi sert ifadelerde de bulundu.

arifemre
09.02.2009, 13:33
ahmet ağaoğlunun söylediklerini çıktı alın altını imzalayalım...

sanatik
09.02.2009, 13:36
konu basinda bahsedilen haberi su anda ahmet agaogluda ele aldi simdi radyosporda.

böyle yazilara dikkat edin diyor tüm sporseverle diyorum diyor ayakkabiliranizi bile silmeyin böyle haberlere diyor.

Sivassporun sampiyonluk icin daha avantajli oldugunu düsünüyor böyle haberler onlar hakkinda ortaligi karistirmadigi icin. Ayrica daha öncede bizim ve sivasin sampiyonluguna oynayacagini tahmin ettigini söyledi.

tuncay1984
09.02.2009, 13:37
ersun yanal bence basini hic takmasin eger takarsa
bocalar ve kötü bir sonucta hersey olur burasi türkiye
herkes birbirinin kuyusun kazmaya calisiyor trabzon taraftari
sampiyonluk gelsede gelmesede ersun hocanin arkasinda bence
kahrolsun trabzon düsmanlari

ertek_ts61
09.02.2009, 13:39

Efsane futbolcuların yeni şampiyonlukları istemediği kısmı sizce ne kadar doğru?
Eğer bunu yürekten yazmışsanız,bundan sonra boşu boşuna şampiyonluk falan beklemeyelim derim.

Sorun bu yazı durup dururken yazılmadı...bu yazı geçmiş yazılanlar değerlendirilerek ve serdar bali'nin yorumları dinlenerek yazıldı...
Yazılanlar da ve söylenenler de art niyet var demek istemiyorum ama bu izlenimi veriyorsa suçlu buna yorum yapan olarak bizler değiliz sanırım..
Ben Şampiyonluk bekliyorum arkadaşım..bu sene olur bir dahaki sene olur..ondan sonraki sene olur...Sorun burda başarının yakalanmasında değil başarıya giden yolda gereksiz yorumlarla budama çalışmasına geçilmesinde...
Eğer ki bu klübe emek vermiş bir büyüğümüz 2 hafta önce gelen bir topçuyu bu şekilde eleştirebiliyorsa bence bir soru işareti vardır bu durumda...evet ben bilmiyorum efsane kadronun olduğu dönemi yaşım itibariyle ama merak ediyorum o dönemde gelen herhangi bir futbolcu bir maçta 3 gol 5 asist mi yapıyordu...
aslında bizlerin en büyük tepkisi bu tip yazı yazarak bir kısım taraftarımızın kafasında durup duruken soru işareti yaratılmasına...
Ayrıca spor yazarlığı diye bir meslek varsa; bu meslek bana spor hakkında bilmediklerimi öğretecek bana yeni bakış açıları kazandıracak bir meslek olmalıdır...yoksa sana yürekten söylüyorum bu forumdan ben sana 40 tane adam söyleyebilirim bu tür abilerimizden çok daha iyi spor yazarlığı yapacak.....

Misina
09.02.2009, 13:44
Takım gümbür gümbür ilerliyor gündem sıkıntısı yaşayan medya bişeyler karalamya çalışıyor işte.

My
09.02.2009, 13:45
Ahmet Ağaoğlu bu konuyu konuşuyor.

"Bunları yazanın ismi yok! Adamsan çıkıp söylesene bunları söyleyen kim!"

Gibi sert ifadelerde de bulundu.Sonrada tamamladı "çünkü YALAN!" :)

ilhan
09.02.2009, 13:48
Sonrada tamamladı "çünkü YALAN!" :)

-edildi
-yapıldı
-vurgulandı
-dile getirildi

Bunları yazanlara çok fena giydirdi ama. :)

cyberentalpi
09.02.2009, 13:53
Necmi perekli sirin berber serdar bali
al birini vur otekine. Balinin Ersun Hoca ya cikis yaptigi gunler devran dondu diyelim.
Perekli nin ben daha Ts ye guc verici yazısını gormedim.
Efsane futbolcu vb apoletleri takım baltalama yapamaz. O kadar yoldan gelen Bmn den arkadaslari kovan adamdi dimi bu.

Efsane diye adama tepki vermeyecek degiliz. Bıraksınlar yeni efsane dogsun. B

only ts
09.02.2009, 14:13
korktugum bır sey varsa o da 96 sezonunun tekerurudur.. ama bu oyuna gelmeyecegız buna ınanıyorum sampıyonluk yolunda bızı hedeflerımızden koparamayacaklar.. Allah yukarda

Cafer KILIÇSOY
09.02.2009, 14:15

Emrah, seni daha sık aramızda görmek istiyoruz bilesin;):alkış:

Aksal abi ,

ellerine , yüreğine sağlık.:)

__________________________________________________ _______

Aksal Yavuz

Sevgili Badaloğlu ve Emrah çok güzel şeyler yazmışlar.

Şenol Güneş, en verimli faydalı olacağı dönemde, en birikimli ve tecrübeli zamanında ilkesiz yönetim anlayışı yüzünden küsüp gitti. Hoca olarak Trabzonspor'daki misyonunu tamamladığını düşünenlerdenim.

Ersun Hoca'ya sahip çıkmak için Şenol Güneş'e sallamaya kimsenin hakkı yok. Ölçüsüz ve mesnetsiz reaksiyon sadece bize zarar verir. Şenol Güneş bu camianın kilometre taşlarından biridir. Kaleminden mürekkep yerine necaset damlayan mikro milliyetçilerin adını kullanmasına bakmayın, Güneş ne öz evlatçıdır ne de lobici. Taktik, teknik olarak eleştiri futbolun bir parçası. Edebince ve hakkaniyetle yapılan eleştirinin başımın üzerinde yeri var.

Trabzonspor'un kaptanı ve hocası olarak Milli Takım'a dünya üçüncülüğü apoleti taktırmış bir adamdan bahsediyoruz. Onca skandal ve fiyasko neticeye rağmen yaygın medyanın kahir ekseriyetle "imparator" ilan ettiği Fatih Terim'e gösterilen teveccühe bir bakın bir de kirli zihin ve kalemlerin dolduruşuna gelerek Şenol Güneş'e kendi camiasından gösterilen tepkiye. Edep yahu!

Sadede gelelim: Bunları birkaç hafta önce gündeme getiren kişi benim. Benden önce yazan varsa affola. Bu mesele gündemden düşmeli ve görünen o ki bunun tek yolu da yönetimin bir an önce Hoca'yla mukavele yenilemesinden geçiyor.
Bizim düşündüğümüz şeyleri Hoca da yönetim de mutlaka düşünüyordur. İnşallah bir kriz haline gelmeden bu mesele hallolur.
İtidali elden bırakmadan, uyanık kalarak desteklemeye devam edelim.
Yüreğine sağlık hocam. Kızdığım da oluyor size bana yazacak birşey bırakmıyorsun diye. Yüreğine sağlık.:)

TSezgin61
09.02.2009, 14:20
zaten suanda medyanin bu konuyu ele almasi tamamen yönetimin hatasi, istanbul medyasinin degil. onlarin görevi bu zaten bizle ugrasmak. yönetimin görevi onlara bu firsati vermemek.

magicyattara
09.02.2009, 14:20
Sorun bu yazı durup dururken yazılmadı...bu yazı geçmiş yazılanlar değerlendirilerek ve serdar bali'nin yorumları dinlenerek yazıldı...
Yazılanlar da ve söylenenler de art niyet var demek istemiyorum ama bu izlenimi veriyorsa suçlu buna yorum yapan olarak bizler değiliz sanırım..
Ben Şampiyonluk bekliyorum arkadaşım..bu sene olur bir dahaki sene olur..ondan sonraki sene olur...Sorun burda başarının yakalanmasında değil başarıya giden yolda gereksiz yorumlarla budama çalışmasına geçilmesinde...
Eğer ki bu klübe emek vermiş bir büyüğümüz 2 hafta önce gelen bir topçuyu bu şekilde eleştirebiliyorsa bence bir soru işareti vardır bu durumda...evet ben bilmiyorum efsane kadronun olduğu dönemi yaşım itibariyle ama merak ediyorum o dönemde gelen herhangi bir futbolcu bir maçta 3 gol 5 asist mi yapıyordu...
aslında bizlerin en büyük tepkisi bu tip yazı yazarak bir kısım taraftarımızın kafasında durup duruken soru işareti yaratılmasına...
Ayrıca spor yazarlığı diye bir meslek varsa; bu meslek bana spor hakkında bilmediklerimi öğretecek bana yeni bakış açıları kazandıracak bir meslek olmalıdır...yoksa sana yürekten söylüyorum bu forumdan ben sana 40 tane adam söyleyebilirim bu tür abilerimizden çok daha iyi spor yazarlığı yapacak.....

Herkesin isteği şampiyonluk sadece senin değil.
Bu yolda yapılan yorumlarda daha iyisini bulabilmek adına yapılır.

Ben kimsenin takımı yıkmak için yorum yapabileceğini düşünmüyorum.
Sağda solda yapılan ıvır zıvır kulislerinde dikkate alınmaması gerektiğini düşünüyorum.
Üç tane beyinsizin,sadece şimdi değil ezelinden beri yaptıkları muhalefetin ciddi bir şeymiş gibi saklı saklı bu forumlarda anlatılmasına gülüyorum.

Trabzonspor camiası o kadar küçük değil.

afsbahar
09.02.2009, 14:25
Bence Ersun Yanal doğma büyüme Trabzonlu hem de Merkezden, Song Maçkalı, Egemen Sürmeneli, Yattara Farozlu, Sylva Akçaabatlı, Cale Beşikdüzü-Selçuk Tonyalı, Colman Arsinli, Serkan Dernekpazarından, Umut Oflu, Gökhan Ünal Vakfıkebirli, Ceyhun Hayratlı, Faty Papy Köprübaşılı, Ferhat Çarşıbaşılı, Tayfun Tonyalı, Alanzinho Çaykaralı, Isaac Yomralı, Giray Şalpazarından, Barış Araklılı, Hüseyin Düzköylü, Onur Boztepeli, Tolga Değirmendereli, Göksu Erdoğdulu, Kemal Özdeş Beşirli'den bu arkadaşlar hepimizin hemşerisidir. İyi Trabzonludurlar. Ben Trabzonspor forması için ter döken her futbolcunun ve her görevlinin İyi bir Trabzonsporlu olduğuna inanıyorum. İtirazı olan var mı?

Trabzonspor forması için en küçük bir faydası olan insan benim hemşerimdir, Trabzonludur. Ben ne kadar Trabzonluysam, siz ne kadar Trabzonluysanız bu kadrodaki savaşçıların hepsi Trabzonludur.

Hepimiz eleştiriyoruz Umut'u, Tayfun'u, Ferhat'ı, Barış'ı, Isaac'i, Colman'ı, Hüseyin'i, Yattara'yı .. yeri geliyor akıl almaz hakaretler ediyoruz ama hepsini çok seviyoruz.

Ersun Yanal'a ve ekibine desteğimizi, futbolcularımıza inancımızı, Yönetimimize teşekkürlerimizi bir borç biliyorum.

EL ELE HEP BİRLİKTE İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE SON HAFTADA EN TEPEDE olacağımıza ve bu yıl 7. kez şampiyon olacağımıza inanıyorum.

Allah yolumuzu açık etsin.

Erdal
09.02.2009, 14:26
Yukarıdaki yoruma ne denirki? Amin....

ilhan
09.02.2009, 14:31
afsbahar,

Abi sayfa görüntüsü için alıntılamıyorum ama harikasın. Tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.

yusufyilmaz
09.02.2009, 14:31
eğer haber doğruysa şenol güneşçiler kına yaksınlar benden hakiki hint kınası.
arkadaşlar trabzon sporun başarısını isteyen kadar istemeyen adamlarda var.
şimdi bu takımı hangi başkan sampiyon yaparsa onun heykelini dikerler trabzona .geçmişte bu klupte gorev yapmış ve yaparkende klubu yiyen üstüne üstlük klubu basarısızlığa ugratan onlarca adam var.bu adamlar trabzon sporun başarılı olmasını istemezler.başarısızlıktan prim cıkaran adamlardır bunlar .sadece yonetimde de değil bu basında da var geçmişte hep beraber gördük kluptenn birilerinden para alınmış bazılarının alyehinde veya para aldıkları kişilerin lehinde yazılar yazarak kalemini satanlarda olmuş .şimdi onlara benzer olaylarmı tekrarlanıyor.içerden saglam bilgi aldım ne demek.sana hangi yedigi ekmege pisleyen kansız bilgi vermiş.
arkadaşlar bu tur polemiklere girip gereksiz yere kendimizi germeyelim.unutmayalım
camiamızda bizim başarımızı cekemetenlerde var.düşman içimizde bulup yok etmek te yonetimin işi.biz prim vermeyeceğiz. yonetimde ayıklayacak
saygı ve sevgilerimle....

Onur Civelek61
09.02.2009, 14:36
Bu haberlerden daha çok çıkar:) komik haberler bunlar gülün geçin:D

sessizkral_1
09.02.2009, 14:37
Burdan Bordomavi.net yöneticilerine rica ediyorum site girişinde bir bildiri yayınlasak bu konuyla alakalı yönetime taraftar olarak sözleşme istediğimizi belirtsek

Tekke
09.02.2009, 14:37
Kim ne derse desin, ben takımımı izlerken MEST oluyorum, Ersun Hocamızdan memnunuz. Forvetlerimiz biraz daha tecrübeli ve becerikli olsa, 10 puanımız daha vardı, ama olsun onların da farklı yetenekleri var. Forveti yerli olan SON 15 YILIN TEK ŞAMPİYONU olacağız belki de (ama MİLLİ olamamaları da ironi).

Trabzon yine Efsane olma yolunda, kısıtlı imkanlarla, 4,5 yabancı ile yine zoru başarma yolunda.

Kim ne derse desin...

afsbahar
09.02.2009, 14:45
Beklediğimiz gibi şampiyonluk sürecinde birsürü engel olacak karşımızda. Kimileri içimizden olacak bize çelme takacak, kimisi dışarıdan olacak Hocanın aklını bulandıracak, kimi MHK'den federasyondan olacak, Medyadan futbolcularımıza çamur atılacak. Hepsiyle karşılaşacağız. Anadolu takımları bizim maça çıktıklarında 3 başlı canavar gibi oluyorlar, birini indirsen diğeriyle uğraşıyorsun.

Taraftar olarak bütünlüğümüzü ve birlikteliğimizi bozmamalıyız. Sezon sonunda şampiyon olarak herkesin ağzının payını vermeliyiz.

Anıl Caner
09.02.2009, 14:51
çaykara'ya kim düşecek diye ilgiyle okudum. alanzinho paşa geldi :).

mesaja ben de yürekten katılıyorum. alkışlar afsbahar'a...

erol_izm
09.02.2009, 14:52
BMN'de bu konuyu tartışmak bile gereksiz. Adamların ekmeğine yağ sürüyoruz. Burada tartışılan konu mutlaka dahada büyüyecek ve büyütülecektir. Bence konu kilitlensin. Konuştukça büyütüyoruz.

İlker ToSun
09.02.2009, 15:03
arkadaşlar yönetim hemen ersun hocayla sözleşme yenilemeli.
sözleşme yenilememek, sezon sonundaki durumu beklemek bu haberin doğruluğunu kanıtlar. ve istanbul basını da haklı olarak bu konuyu pişirip pişirip önümüze koyar. ama adamlara çok da kızmamak lazım bence biz adamın eline malzemeyi veriyoruz, sonra o malzemeyle yemek yapınca neden yemek yaptın diyoruz. malzeme vermeyelim, yönetim kararlı bir duruş sergilemeli.

Mustafa Ayazoğlu
09.02.2009, 15:07
ersun yanal artık imza çaksın 2 yıllık olsun bitsin yani iş

DNA-TS
09.02.2009, 15:08
heyttt beee habere bak... gecen hafta yattarayı sattılar ondan önce colmanı playboy yaptılar şimdi hocaya kafayı taktılar..bakalım yarın neler cıkacak medyada...

zarha6155
09.02.2009, 15:13
Şampiyon olsak bile Yanal'a yıllık 1 600 000 avroyu çok görecekmiş.
Ne diyor şerefsiz ist. basını... Şampiyon olalım adamın altından heykelini dikeriz... Ne ücretinden indirim yapacağız.
Kaynak zaten aydın doğanın medyası bunlarda her zaman yalan haber de çıkar.
İddia edilmiş. Şerefsizler kim iddia ediyor onu da söylesenize...Söyleyemezler ki çünkü yok böyle birşey.

Pirselimoğlu
09.02.2009, 15:18
dün akşam trt1 de satdyumda mehmet demirkol aynı bu yazıya benzer şeyler anlattı , yok şu an bunlar konuşulmaya başladı, şenol güneş gelebilirmiş, bu söylentiler trabzonsporu hedeften uzaklaştırır fln, dengesiz sen bunları söyleyene kadar biz duymamıştık, asıl söylentiyi sen çıkarıyorsun.

W_O_L_D_A
09.02.2009, 15:35
makaveleyi biran önce imzalatıp şu enbesilerin sesini kesmeleri lazım

capa
09.02.2009, 15:39
Her zaman ki bizans oyunları,

Bunlara alııştıkta Ersun hocayı koruma namına Şenol Güneş gibi bir değere atıp tutmanın ne anlamı vardı onu anlamadık. Yazıktır...

Dün akşam Mehmet Demirkolu dinlerken sinirimden yerimde duramadım. Takım bu kadar iyi giderken bunu buldun söyleyecek. Zaten konuşurken kendi de inanmıyordu dediğine geveleyerek konuşuyordu.Erdoğan Arıkanda ben böyle bişey duymadım dedi

Eğer Beşiktaşı da yenersek artık Ersun hoca medyada seneye fenerle anlaştı haberleri çıkar...

Ertan 51
09.02.2009, 15:46
Şenol GÜNEŞ başımızın tacıdır...ancak ne demişler EL ELDEN ÜSTÜNDÜR...Ersun hocamız bu işi iyi yapıyor..en beğendiğim tarafı ise ;dikkat ediniz hoca hiçbir topçuyla sorun yaşamadı...kendiside söylüyor zaten''futbolcu burada olmaktan mutlu olmalı''...daha ötesi yok zaten...
İdi Amin i görünce Mustafa Yılmazla aynı düşünmüşüz ilk defa diyecektim meğerse bu İdi Amin başka İdi Amin miş
korgpa800:alkış:
aynen öyle.

LazAnisT
09.02.2009, 15:53
Ben bu haberi milliyette okudum.Açıkcası Milliyet spor servisini çok beğenirim ama bu haber tam bir fiyasko.

Muhammed KOÇ
09.02.2009, 15:59
hiç dert etmiyorum siz de etmeyin derim ;)

Murat Erdem
09.02.2009, 16:04
Arkadaşlar, işin özünde para var. Hemde büyük para. Şampiyon takım doğrudan şampiyonlar ligi gruplarında oynayacak. Buda ayak bastı parası, tv gelirleri, artan sponsorluk gelirleri ve lisanslı taraftar ürünleriyle beraber minumum 20 milyon Euro luk rant demek.
Adama kolay kolay yedirmezler o parayı dertleri o.
Paranın olduğu yerde, üstelik çok olduğu yerde her türlü dolap döner. Alışcağız buna...

el_conquistador
09.02.2009, 16:06
Arkadaslar bu konuda söyleyecek cok sey var aslinda.

1. Bugünün küresel futbol'unda takimlar veya kulüpler artik birer sirkettir ve kurumsal yönetilmek zorunda. 70'li yillarda lokal güclenmeyle veya organizeyle sampiyon yada basari yakalayabilirdiniz. Ama bugün bu olay hemen hemen imkansiz. 70'li yillarda mesela bir Borussia Mönchengladbach gercegi var'di Almanyada. Su an o Gladbach'in durumu nasil acaba bileniniz var mi? Eger ice dönük bir Trabzonspor istiyorak, ancak Atletic Bilbao gibi bir kulüp olabilirsiniz, yani orta siralarda gezinen bir kulüp. Trabzonspor tabiki herseyiyle globallesecek diye bir durum yok. Cok önemli bir kendi altyapisini kurmasi, yöresel yetenekleri kesfedip, daha yukari seviyelere getirmesi. Burda Senol Günes'in 2002 Dünya Kupasinda söyledigi cok güzel bir söz var. Copacabana gibi Karadeniz sahilleri'de futbolcu bahceleri olabilir diye. Ama Trabzonspor ilk olarak her alanda en iyisi'ni yapmaya mecbur ve burda hic bir zaman bir insan'in kökeni önemli degildir. Su an Ersun Yanal'in belkide en büyük avantajidir Trabzon'lu olmamasi, cünkü disardan bakinca olaylara teshis'i koymasi cok daha kolay oluyor, cünkü bu sistemin icinde yetismis, büyümüs insanlar, kartlasmis, taslasmis sistemin bir parcasi oluyor ve onu kiramiyor. Teknik olarak Ersun Yanal'i anlatmaya zaten gerek yok. Ücretine gelince, Ersun Yanal bence su an bile aldigi her kurusu hakediyor. Onun disinda bir teknik direktör zaten en az en iyi futbolcusu kadar kazanabilmelidirki, otoritesi düsmesin. Yoksa siz kendinizi düsünün, sizden 3-4 kat daha az para alan bir sefiniz olsa ona ne kadar itimat edersiniz?

2. Senol Günes en son geldiginde bile Atay Aktug'un zorlamasiyla gelmisti cünkü Türkiye'de bir takim calistirmak istemiyordu. Gidisindede kendisi istifa edip gitmistir. Senol Günes'in bu takimin basina gercekten dönebilecegine inanan var mi arkadaslar? Onun disinda birde bunu etik olarak Senol Günes'e yakistiran birisi var mi? O düzgün kisilikli insan böyle seylere kendini alet etmez, buna kesinlikle inanmam.

3. Bu konuda Yönetim 100% sucludur. Sözlesmeyi uzatmayip böyle spekülasyonlara yol actiklari icin cünkü hep durmadan örnek aldigimiz Avrupa'da sezon ortasindada anlasmalar uzatilir, ordada yok biz sampiyonluga oynuyoruz falan diye bahane'de yoktur. Ya hocanizdan memnunsunuzdur, yada degilsinizdir. Uzatilmadigina göre, degiller. Eger ücret sorunsa, bu yönetim'in Serdar Bali'den pekde fazla ileri görüslü olmadigini gösterir. Eger ücret konusunda polemik yaratmak isteniyorsa arkadasllar, niye Yattara'nin aldigi ücret konusulmuyor? Onun sahada yaptiklari ortada ve takima katkisi Ersun Yanal'in yüzde biri bile degil!!!

tonyalı Aydın
09.02.2009, 16:09
baktılarki trabzon ve sivas doludizgin gitiyor engel olmak için her yolu deniyorlar bugün bütün gazeteler yok hakemler galatasarayı yendirdi.yok fenerbahce ofsaytan 2 gol yedi.amaç farklı hakemleri ve federasyonu etkilemek bundan sonra onlara bol keseden çalmak.bu sene fenerbahcenin yendiği takımlara bakın yüzde sekseninde rakip on kişi kalmış öyle almışlar macı.ve dün akşam hakem tamam ofsaytları kacırdı belki kırmızı kart neyin nesi sonra emre önünde rakibe resmen vuruyor küfretiyor tık yok.galatasaray macında lingoln haklı yere attı hakem mağdur olan kayseridir adamların 2 tane yüzde yüz penaltısını vermediler galatasarayın l penaltısısnı vermediler.ilk devre hakemlerlen maçları alırlarken sesiniz çıkmıyordu şimdi ne oldu ve iki maçtada hakemler hem istanbulspora hemde kayseriye haksızlık yaptı.amaç farklı söylediğim gibi...

İlker ToSun
09.02.2009, 16:20
arkadaşlar her işimize gelmeyen haberi "yalan" "saçma" yada "ön kesme" olarak adlandırır da işe bir de öbür açıdan bakmazsak kendimizi kandırırız gibi geliyor. çünkü şöyle bir soru sorun kendinize.

1) yönetim neden sözleşme uzatmıyor
2) yönetim neden kesin bir dille tekzip etmiyor
3) yönetimin sözleşmeyi uzatmak için tek beklediği şampiyonluk mu? yani 20 yeni transferli bir takım ligi 2. bitirirse başarısız mı sayacaz?
4) yönetim ersun yanal a verdiği parayı gelecek sene de vermeyi düşünüyor mu?
5) ersun yanal ın yarı parasına dahi çalışacak "yerlinin yerlisi" bir şenol güneş fırsatı varken yönetim hangisini tercih eder?
6) bu takıma hayatının en büyük travmasını yaşatmış şenol güneş in kendini affettirmesi için kadro açısından en şanslı olabileceği dönem, şenol hoca da bu fırsatı kaçırmak ister mi?

bu açıdan baktığımızda ve yönetimin tutumuna baktığımızda haber mantıklı olabileceği imajı veriyor. bu demek değilki ben de bu haberdeki düşüncedeyim. bana kalırsa en az 2 yıl daha ersun hocayla sözleşme yenilenmeli ancak ben yönetimin gerçekten bunu istediğini üzülerek de olsa zannetmiyorum. bu arada 6. maddeden sakın şenol hocanın böyle bir tezgah hazırlandığını ima ettiğim düşünülmesin çünkü insan olarak da bildiğim şenol güneş in mesleki ahlakına sonuna kadar güvenirim.

böyle haber çıkmasını istemiyorsak sözleşmesini uzatırız ve ellerine malzemeyi vermeyiz. insana unu yağı şekeri verip de sonra "neden helva yaptın?" denmez.

Hasan Çelik
09.02.2009, 16:28
en azından ersun hoca nın yerine gelecek hoca olarak şenol güneşi göstermişler buna da şükür :)
olacak iş değil trabzonspor bu kadar işyi giderken,antrenörü ve futbolcusu birbiriyle bukadar uyumluyken bu uyuma bide taraftar katışmışken kafaları bulandırmanın hiç gereği yok,bu tür saçma haberlere gülüp geçelim hep birlikte.
her nekadar oyuncu değişikliklerini beğenmesemde bu takımı başarıya götürecek olan kişi ersun yanaldır,uzun vadede sürdürmeliyiz ersun hocayla ilişkiyi,bu takımı o başarıya götürür oda baaşrıya aç bizde açız,onun için ersun hocaya destek vererek yolumuza devam edelim

Badaloğlu
09.02.2009, 16:28

Değerli kardeşim, ben sana kesinlikle efsane futbolcuların yeni şampiyonluklar istemiyor demedim!!! Konuyu anladığın gibi yorumlama... Efsane futbolcular, bu kadro ve bu hocayla Trabzonspor şampiyon olursalar papuçları dama atılacak ve savundukları bazı tezler -ki bunların içinde en önemlisi olan Trabzon kökenli futbolcular olmazsa bu takım şampiyon olamaz- tezidir.Bu tamamen çürüyecek... Takımı ve hocayı eleştirenler artık eskisi gibi okunmayacak ve tv ekranlarında prim yapmayacak... Ben bunları söylemeye çalışıyorum.Eğer efsane futbolcularımız diye tabir ettiğimiz büyüklerimiz bu takıma bu zamanda sahip çıkmazsa ne zaman çıkacaklar?

Necmi kaptanımızın Alanzınho gibisi Trabzon'da çok deyimini ben şu şekilde anlarım.Yahu bu kadar para bu adama verilir mi? Yazık günah bu paralara... Bizde onun boyunda bir dünya adam var:) Maçını daha izlemeden bu şekilde bir yorum yapılıyorsa, ben ancak bu şekilde algılarım... Yoksa dediğim gibi bu yazdıklarının ne takıma ne de Trabzon'a bir faydası yok!...

Eren Karaahmetoğlu
09.02.2009, 16:33
Bugün bir medya organında yönetim kurulumuzun sezon sonu için Teknik Direktör Sayın Ersun Yanal ile ilgili izleyeceği tavır ve Bayındırlık ve İskan Bakanımız Sayın Faruk Özak’ın yakın çevresi kanalıyla Şenol Güneş’i kulübe empoze etmeye çalıştığı yönündeki haberler üzerine bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Söz konusu haberde yer alan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’ın sözleşmesiyle ilgili rakamlar ve üretilmeye çalışılan komplo teorilerinin tamamı gerçek dışıdır. Yönetim kurulumuzun göreve geldiği günden bu yana son derece uyumlu bir çalışma süreci geçirdiği Ersun Yanal ve ekibini tüm camia bizlerde başarılı olarak görmekte ve planlarımızı buna göre yapmaktadır. Takımımızın zirvede bulunduğu ve gerek futbol gerek mücadele gerekse de toplumsal destek anlamında taraflı tarafsız herkesten övgü aldığı bu günkü süreçte farklı spekülasyonlar yaratıp gündemi değiştirme çabalarını iyi niyetli olarak görmemiz mümkün değildir. Turkcell Süper Ligi’nde yer alan 18 takımın teknik direktörünün 13’ünün sözleşmesi Mayıs 2009 tarihinde dolarken sadece Trabzonspor’da görev yapan teknik adamın durumunun tartışılmaya açılmaya çalışılmasının asıl amacının kaos yaratmaya yönelik olduğu apaçık ortadadır. Teknik Direktörümüz Yanal ile sürekli görüşme halinde olan yönetim kurulumuz, sözleşme konusunda makul bir zaman zarfında değerlendirme yapma teklifini getirmiş, lig yarışının yoğun bir tempoda devam ettiği şu günlerde konsantrasyonunu tamamen takım üzerinde yoğunlaştırmış teknik direktörümüzden de olumlu karşılık almıştır. Gerçekler bu yöndeyken ayrıca ne eski teknik direktörümüz Şenol Güneş’in bu yönde bir beklentisi ne de bakanımız Sayın Faruk Özak’ın yönlendirmesi söz konusudur. Trabzonspor takımı camiasıyla bütünleşmiş bir ortamda yoluna devam ederken daha önce de olduğu gibi elbette birileri tarafından yaratılacak suni gündemlerle engellenmeye çalışılacaktır. Bu doğrultudaki tavırları kınıyor, tüm taraftarlarımızı bu tarz söylemlere itibar etmeden, gerekli bilinçle kulübüne sahip çıkmaya devam etmeye çağırıyoruz”

Resmi site:)

Güzel açıklama olmuş.

Külünkoğlu
09.02.2009, 16:56
Bugün bir medya organında yönetim kurulumuzun sezon sonu için Teknik Direktör Sayın Ersun Yanal ile ilgili izleyeceği tavır ve Bayındırlık ve İskan Bakanımız Sayın Faruk Özak’ın yakın çevresi kanalıyla Şenol Güneş’i kulübe empoze etmeye çalıştığı yönündeki haberler üzerine bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi; “Söz konusu haberde yer alan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal’ın sözleşmesiyle ilgili rakamlar ve üretilmeye çalışılan komplo teorilerinin tamamı gerçek dışıdır. Yönetim kurulumuzun göreve geldiği günden bu yana son derece uyumlu bir çalışma süreci geçirdiği Ersun Yanal ve ekibini tüm camia bizlerde başarılı olarak görmekte ve planlarımızı buna göre yapmaktadır. Takımımızın zirvede bulunduğu ve gerek futbol gerek mücadele gerekse de toplumsal destek anlamında taraflı tarafsız herkesten övgü aldığı bu günkü süreçte farklı spekülasyonlar yaratıp gündemi değiştirme çabalarını iyi niyetli olarak görmemiz mümkün değildir.

Turkcell Süper Ligi’nde yer alan 18 takımın teknik direktörünün 13’ünün sözleşmesi Mayıs 2009 tarihinde dolarken sadece Trabzonspor’da görev yapan teknik adamın durumunun tartışılmaya açılmaya çalışılmasının asıl amacının kaos yaratmaya yönelik olduğu apaçık ortadadır. Teknik Direktörümüz Yanal ile sürekli görüşme halinde olan yönetim kurulumuz, sözleşme konusunda makul bir zaman zarfında değerlendirme yapma teklifini getirmiş, lig yarışının yoğun bir tempoda devam ettiği şu günlerde konsantrasyonunu tamamen takım üzerinde yoğunlaştırmış teknik direktörümüzden de olumlu karşılık almıştır.

Gerçekler bu yöndeyken ayrıca ne eski teknik direktörümüz Şenol Güneş’in bu yönde bir beklentisi ne de bakanımız Sayın Faruk Özak’ın yönlendirmesi söz konusudur. Trabzonspor takımı camiasıyla bütünleşmiş bir ortamda yoluna devam ederken daha önce de olduğu gibi elbette birileri tarafından yaratılacak suni gündemlerle engellenmeye çalışılacaktır. Bu doğrultudaki tavırları kınıyor, tüm taraftarlarımızı bu tarz söylemlere itibar etmeden, gerekli bilinçle kulübüne sahip çıkmaya devam etmeye çağırıyoruz”

Kaynak : Trabzonspor.org.tr

Külünkoğlu
09.02.2009, 17:00
Son söz söylenmiştir arkadaşlar, bunun üzerine daha fazla zaman harcamak yorumlarda bulunmak abesle iştigaldir. Hatta bir takım medya organlarına itibar kazandırmaktır. Enerjimizi başka yerlerde harcayalım.
Anlayışınıza sığınarak bu sebeblerden dolayı başlık kitlenmiştir.