PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milli Takım İçin Bu Çıkış Doğru mu?

servet nuh
08.02.2009, 11:30
takım çok iyi hava yakalamış,taraftar-yönetim-futbolcu ve tüm camia kenetlenmiş vaziyette......bu ortamda her türlü tartışmadan ve polemikten uzak durmak ve bizanslılara koz vermemek ve de şampiyon olacağız söylemlerinden uzak durmak,sessiz ve derinden hedefe doğru ilerlemek gerekir......biz ligin zirvesindeyiz,niye bizden 1 futbolcu aldınız söylemiyle futbolcularımız tartışılır duruma sokulmuştur.haber sitelerinde hep bizim futbolcularımızın analizi yapılıyor vesaire.......bırakalım milli takıma futbolcu seçiminde bize haksızlık yapılmışsa bunu başkaları söylesin....öyle daha şık oluyor.....

ozgurkilic
08.02.2009, 11:39
Bence bu çıkış son derece doğruydu. Bu zamana kadar yapılan haksızlık devam ediyordu ve bunu dile getirerek fatih hocayada bir taş attık birazda onunla uğraşsınlar. Fatih Tekke Gökdeniz en formdayken dahi saolsun çağırmıyordu. Ama bu Egemene yapılan Trabzonsporumuza yapılan haksızlığa iyi bir cevap oldu.

zahido
08.02.2009, 11:53
Futbolcularin dusuncesi bizimkilerden farkli oluyor.. Hakettigi halde milli takima alinmayan oyuncu ayni kendi kulubunde ilk 11e alinmadigi zamanki gibi moralini bozar.. Yonetimde bu futbolculara sahip cikmistir bence cokta guzel yapmistir..

zarha6155
08.02.2009, 12:01
Bence bu çıkış hiç doğru değil hatta yanlış...
Bu takımın bu kadar iyi gitmesinin bir sebebi de, sadece lige odaklanmış olmamız. Bir de milli maçlar oldu mu futbolcularımızın lige ilgisi dağılabilir.Ayrıca milli maçlar da sakatlıkta olabilir.
Futbolcular sadece milli duygularla formayı istemiyorlar.Milli maçları piyasa için de istiyorlar. Bu da bizim için önemli değil.
Onun için ben hiç şikayetçi değilim.Varsın hep istanbuldan seçsin oyuncularını fatih bey.

Zafer BİLGİN
08.02.2009, 12:02
Gerek yoktu bu çıkışa.Başlığı açan arkadaşın dediği gibi,bu konuyu başkaları dile getirsin,biz getirmeyelim.

Camia olarak zaten çok kırılgan bir yapımız var.Enerjimizi bu gibi polemiklere değil,şampiyonluk yürüyüşümüzde kullanmamız lazım

Çetin
08.02.2009, 12:07
bence de, milli takımda varsın oyuncumuz olmasın, sorun değil ki bu. şahden emre belözoğlu gibi formsuz top oynamayı unutmuş birinin olduğu milli takımda ben hiçbir futbolcumuzun olmasını istemem ki :)

tsk61_24
08.02.2009, 12:09
Tüm Trabzonlular ve Trabzonsporlulara selamlar,
Fatih Terim'in yaptigi bu aday kadrosu bence güzel sadece TRABZONSPOR'dan Egemen , Serkan, Umut gibi oyuncular alabilir yani adam takti Emre'yi kafaya onsuz hiç takim kurmuyor. Emre'nin isi bitti artik onun yaptigi hareketler yüzünden milli takim'da oynamamasi lazim. Demek itedigim Fatih Terim çok iyi bir teknik adam olsada halen galatasaray vaz geçmiyor. Buda milli takimi olumsuz etkileyebilir.

UtopyaTs
08.02.2009, 12:12
Bence de bu donem de bu çıkış yanlış oldu.Bence bu çıkışlar ne zaman soylenirse soylensin yanlış.Adam kararını vermiş biz boyle soyledik diye fikrini mi değiştirecek.

Ahmet Faruk
08.02.2009, 12:19
Kesinlikle çok doğru bir hareket. Gökhan Zanı çağırıp Egemeni çağırmamak çok açık bir şekilde art niyettir. Oyunculara siz ne yaparsanız yapın, ben o takımdan adam cagirmam demektir. Bizim ilk 11deki bütün Türk oyuncularımız milli takıma girebilecek kapasitede. Özellikle de şu Terimin uşaklarına baktığımızda. Biz camia olarak sus sen denmesine alıştığımız için bu hareket bazılarımıza garip gelmiş olabilir.

mashal61
08.02.2009, 12:26
Bence de bu donem de bu çıkış yanlış oldu.Bence bu çıkışlar ne zaman soylenirse soylensin yanlış.Adam kararını vermiş biz boyle soyledik diye fikrini mi değiştirecek.
O zaman bize yapılan her haksızlığa susalım, hiç tepki göstermeyelim. Neden federasyonu protesto ettik ki; biz protesto ettik diye istifa mı edecek. Neden ofsayttan yediğimiz gollere tepki gösteriyoruz ki; biz tepki gösterdik diye maç yeniden mi oynanacak.

Son derece doğru, gerekli ve isabetli bir çıkış. Haksızlık karşısında susmak, haksızlığa ortak olmak demektir.

tuncay1984
08.02.2009, 12:29
ispanya macini alamasinda
ozamn görür

Hüseyin İlkin
08.02.2009, 12:31
Umarım İspanya maçınada bizden oyuncu filan almaz , bizden alır iki üç kişi oynatır yenilirsek yeni adresler belli olur ...

Muhalif
08.02.2009, 12:38
Fatih Terim'in kurduğu kadro başarılı olduğu sürece boş yere konuşulur bu konu. Bu her zaman böyledir Avrupa 3. sü olduğunda da bizden kimse yoktu, Milli Takım dünya 3. sü olduğunda da bizden kimse yoktu. Demek ki nedir, Milli Takım başarılı oluyorsa susup oturacağız köşemize. Ha başarılı olamazsa o zaman sızlanmaya hakkımız olur. 'Vay efendim Emre yerine Selçuk olsa, şunun yerine bu olsa v.b' o zaman da zaten medya bize bırakmaz bu işi emin olun.
Son derece lüzumsuz bir çıkıştı bence.

sakaryalı.61
08.02.2009, 12:38
biz buyük bir camiaıyz kim ne derse desin ne söylerse söylesin şunu iyi bilinki eylemlerimiz herzaman ve heryerde ses getirecek birilerini rahatsız edecektir ..

eğer biz tepkimizi koymazsak onlar bildiklerini okumaya bizi altetmek için elinden geleni yapmaya gayret edeceklerdir bize karşı topyekün bir küçültüp ve sonrada yutulur bir parça haline getirmeye gayret edilmektedir . ..yalanmı

şimdi biz biz bu tepkiyi zamansız yaptık ve inanın yeri değildi gibi söylemlerde bulunan arkadaşlara
şunu sormak istiyorum haksızlıklar karşıssında susalımmı ..veyya siz istediğinizi yapın meydan sizin olsunmu diyelim .

hayır bu meydan boş değil ve inanın milli takım kimsenin babasının malıda değil bu şekilde davranmaya çalışanlara veya milli takımı kendi egosunu tatmin için kullananlara bu mydanın boş olmadığını göstermek gerekiyor ...
onlar bize bu haksızlıkları yaparken yani {çifte standart} gece uyurke rahat uyuyamayacaklar ..
bizim yapmamız gereken acizane fikrim direk fatih terime ulaşıp tepkimizi ortaya koymamızdır sayın yöneticinin yaptığı gibi..

Emre Bekar
08.02.2009, 12:39
Bence de gereksiz bir çıkış olmuş,başkaları bunu dile getirmeli klüp değil

only ts
08.02.2009, 12:39
almasınlar yaa almasınlar bizim topcularımızı sonra yorulacaklar allah göstermesin sakatlanabilirlerde istemiyorum almasınlar.. gökhan ünalı da oynatmasınlar yedekte dursun yormasınlar..

Fatih Kuloğlu
08.02.2009, 12:45
Çok doğru bu çıkış yanlış olan tek şey varsa buda Fatih Terim

Semih
08.02.2009, 12:45
Milli Takım umurumda bile değil.

Ne galibiyetlerine seviniyorum ne de mağlubiyetlerine üzülüyorum.

Mertcan
08.02.2009, 12:50
fatih terim boyle yapmaya devam etsin ve ligin zirvesindeki iki takimi es gecsin sonra da kamuoyundan gerekli tepkiyi gorur zaman icerisinde.

kudu_61
08.02.2009, 12:52
evet doğru birilerinin çalınan emeğin hakkını sorması gerekiyor serkan ve egemenin kesinlikle milli takıma çağırılması gerek çağırmıyorsa art niyet ararım art niet varsa birilerinin bunun açıklamasını yapması gerekiyor

İskender Çakmak
08.02.2009, 12:59
almazsa almasın yaa ispanya maçından sonra görürüm ben terim'i taş gibi egemen varken cam gibi kırılgan adamları alıyor oynatıyor daha ne diyeyim

Süleyman Eruyar
08.02.2009, 12:59
Çok yerinde bir çıkış, şampiyon olmak için, tüm enerjimizi buraya harcamak için, haksızlıklara ses çıkarmamak bir trabzonsporluya yakışmaz.. ayrıca Fatih Terimin Trabzonsporun maçlarını izlediğini sanmıyorum, o ve onun gibiler yüzünden Türk milli takımı artık Marmara bölgesi takımı olmuştur, ve ben onları desteklemiyorum..

UtopyaTs
08.02.2009, 13:00
O zaman bize yapılan her haksızlığa susalım, hiç tepki göstermeyelim. Neden federasyonu protesto ettik ki; biz protesto ettik diye istifa mı edecek. Neden ofsayttan yediğimiz gollere tepki gösteriyoruz ki; biz tepki gösterdik diye maç yeniden mi oynanacak.

Son derece doğru, gerekli ve isabetli bir çıkış. Haksızlık karşısında susmak, haksızlığa ortak olmak demektir.

Protesto her zaman iyidir ona bişey demiyorum sozlerim yanlış anlaşıldı herhalde ben her yerde her zaman haksızlığa karşı çıkılması taraftarıyım.Ama yönetimin bu konuda hemen fevri bir hareket yapmaması lazımdı.Ama hiç bir yerde sessiz kalınmaması lazım orda dogru soyluyorsun.Sadece bizim medyamız bu lafları başka yerlere çekebilir.Bu konuyu bizim lehimize gene çeviriler biliyorsun ki 3 ezikler her zaman korunur özellikle de ezikbahçe

Adem Erdoğan
Egemen'i almayıp Gökhan Zanlı'yı almak başlı başına Türk futboluna ihanettir.Ama bir taraftanda güzel yanı var.Gidip bir hiç için sakatlanma riski var ayrıca bu durum Egemen'i daha fazla ateşler.
Gökhan'ı almış kadroya.Trabzon'dan da futbolcu çağırdım demek için.Gökhan şu haliyle milli formayı haketmiyor.Yedek oturtacağı baştan belli.
Bizim çok bilen şaklaban yazarlar iş işten geçtikten sonra başlar Terim'i doğramaya.
Yapılan çıkışı doğru buluyorum.Fatih Terim'e birilerinin haddini bildirmesi lazımdı.

Muhammet*
malumun ilamı

ApoCaN28
08.02.2009, 13:02
Oyuncularımızın morali bozulmasında sorun olmaz...

Armağan Dere
08.02.2009, 13:03
Kulüp resmi internet sitesi aracılığıyla Fatih Terim´in A Milli Takım tercihlerine ve sadece Gökhan´ın davet edilmesine sert tepki gösterdi.
Özellikle ligin ikinci yarısında sergilediği performansla taraflı-tarafsız tüm spor kamuoyunun büyük takdirini kazanan Trabzonspor’da milli takım şoku yaşanıyor... Fildişi ile oynanacak olan özel karşılaşmaya Karadeniz temsilcisinden sadece Gökhan Ünal’ın davet edilmesi, camiada tepkiyle karşılandı. Kulüp resmi sitesinden ve futbol şube sorumlusu İhsan Alioğlu’nun kaleminden bir açıklama yapıp, teknik patron Fatih Terim’e yüklendi. İşte o sözler: Turkcell Süper Lig’in en başarılı takımlarından biri olan Trabzonspor’dan, A Milli Takım aday kadrosuna sadece Gökhan Ünal’ın alınmasını büyük bir şaşkınlıkla karşıladık. Teknik sorumlu Fatih Terim ve yardımcılarının hangi kriterlere göre kadro oluşturduğunu doğrusu merak ediyoruz. Gökhan gibi Trabzonspor kadrosunda Ay-Yıldızlı formayı hak eden oyuncu sayısı oldukça fazladır. Buna rağmen sadece bir oyuncunun davet edilmesi bize göre hakkaniyetli bir yaklaşım tarzı değildir. Yine de bu durumun oyuncularımız için daha da itici bir güç olacağına inanıyor, milli takım seçicilerini bundan böyle daha adil davranmaya davet ediyoruz.”

www.fanatik.com.tr

Selami Gürpınar
08.02.2009, 13:06
Aslında çok haklı olduğumuz bir konu ama tepki vermeseydik daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Ömer SEVİNÇ
08.02.2009, 13:08
Çok geç bile kalmış bir çıkıştı. Hatta keşke Gökhan'la konuşup milli takıma oyuncu göndermeyeceğiz de denseydi..

UtopyaTs
08.02.2009, 13:09
Bi de malum Fatih Tekke olayı var.Onda kesin art niyet var Fatih Tekke milli takımda sabaha kadar oynar bunu herkes haykırıyor bir tek Fatih Terim anlamadı.

Kadir
08.02.2009, 13:10
Gayet doğru . Fatih Terim'in yaptığı karaktersizliktir ama İstanbul basını bu karizmatiklik olarak lanse etmeye çalışıyor .Birilerinin konuşması lazımdı. Ligin zirvesinde ki 2 takımdan 2 kişi fb-gs den 11 kişi almak resmen rezalet.

legend_ts_61
08.02.2009, 13:11
Bence 1 kişi aldığı iyi oldu.bunun sakatlıgı war onu da dusunmek lazım.keşke gokhanıda almasaydı=)

telkombe
08.02.2009, 13:11
Dün,yaklaşık iki saat boyunca buna benzer bir tartışmanın içindeydim.
Tabii ki oyuncuları Fatih Terim seçecek ve tabii ki biz eleştirdik diye seçimlerini değiştimeyecek ama bu bizim O'nu eleştiremeyeceğimiz anlamına gelmez.Ben futbola gönül vermiş bi insan olarak sonuna kadar eleştiririm.Özelliklede işin içinde haksızlık olduğunu düşünürsem eleştirimi daha yüksek sesle yaparım.Benim derdim Trabzonspor'dan oyuncu alınıp alınmaması değil,benim derdim bu sezon formda olupta ısrarla Milli Takıma çağrılmayan, performansı yerlerde sürünen hatta takımlarında uzun zamandır forma şansı bulamayan isimlere tercih edilen futbolcuların uğradığı haksızlıktır.Siz Serken Balcı ya da Abdurrahman Dereli yerine Sabriyi çağırırsanız ben eleştiririm.Selçuk İnan'ın olmadığı takımda Emre Belözoğlu olursa ben eleştiririm.Fenerbahçe'nin son dönemdeki en formda oyuncusu olan Selçuk Şahin çağrılmazsa ben eleştiririm.Egemen Korkmaz sezon başından bu yana kusursuz oynamasına rağmen ısrarla bu takıma çağrılmazsa ben eleştiririm.Geçmişte bizim futbolcularımıza karşı sergilenen tutum zaten hepinizce malum...

Ha şimdi bu takım başarılı olur yapılan haksızlıklar yine Fatih Terimin başarısına dönüşür.Bunun örneğini çok yaşadık ama siz Milli Takımı egolarınızı tatmin aracı haline getirirseniz ben bunuda eleştirim.
Ben eleştirdim diye birşey değişirmi?Sanmıyorum ama ben yinede bunları söylemekten geri durmam ve İhsan Alioğlu'nun dillendirdiği ve tüm yönetimimize ait olan açıklamayıda desteklerim...

maskeli61
08.02.2009, 13:12
tabiki dogru biz lafı ortaya koyacagız beyenen alacak beyenmeyen çekip gidecek. Göz göre göre emre belözoglu gibi 2 metre koşamayan adam milli takıma gidecek benim hüsseyinim egemenim serkanım selçugum gitmicek yokya . Boş insan FATİH REJİM çok boş...

Serdar A
08.02.2009, 13:48
Fatih Terim'in kurduğu kadro başarılı olduğu sürece boş yere konuşulur bu konu. Bu her zaman böyledir Avrupa 3. sü olduğunda da bizden kimse yoktu, Milli Takım dünya 3. sü olduğunda da bizden kimse yoktu. Demek ki nedir, Milli Takım başarılı oluyorsa susup oturacağız köşemize. Ha başarılı olamazsa o zaman sızlanmaya hakkımız olur. 'Vay efendim Emre yerine Selçuk olsa, şunun yerine bu olsa v.b' o zaman da zaten medya bize bırakmaz bu işi emin olun.
Son derece lüzumsuz bir çıkıştı bence.

Ulusal takımlar , kulüp takımları gibi idare edilemez . Milli onur emek gösteren her futbolcunun hakkıdır . Oyuncu tercihleri yalnızca hocanın kişisel beğenilerine bırakılamaz . Dünyada bütün örneklerde -Brezilya milli takımı dahil- ortalama 5-6 oyunculuk bir çekirdek üzerine performans odaklı seçimler yapılır . Fatih Terim dünyanın en çok kazanan hocalarından . O parayı alıyorsan bu yeteneklere sahip olacaksın . Ancak biliyoruz ki o kadar kazanmasını başka sebepleri var , federasyon Fatih Terim'e , Fatih Terim istanbul kulüplerine . Galatasaray ve fenerin milli takıma giden "ekstra" oyuncularla Fifa'dan ne kadar ödeme aldığına iyi bakmak gerek .

Dünyada pek az milli takımdaki adaletsizlik Türkiye'deki boyutlarına ulaşmış durumda . Avrupada 3. olan takım Estonya'ya ve sahasında Belçika'ya puan bırakıyorsa , Yeniden yapılanan Bosna'yı sahasında şans eseri yenebiliyorsa ve İspanya maçı öncesi en ufak bir umut vermiyorsa milli takımın kadro yapısı daha ne zaman sorgulanır ? Kaldı ki milli takım nasıl 3. oldu , ayrıca tartışılır . Fatih Terim'in çeşitli sebeplerden ötürü medyanın çok önemli kısmında sonsuz kredisi vardır . Bir Ersun Yanal ile yahut bir Şenol Güneş ile karıştırmamak gerek . Aynı şartlar altında bu medya Şenol Güneş'i 3 ay boyunca gündem yaptı ve süreci derinden etkiledi , Yanal'ı ise kovdurdu . İş Fatih'e gelince adaletsizliğin adı " hocanın kafasındaki yapı " kuramı oldu .

Sefer A.
08.02.2009, 14:22
Ulusal takımlar , kulüp takımları gibi idare edilemez . Milli onur emek gösteren her futbolcunun hakkıdır . Oyuncu tercihleri yalnızca hocanın kişisel beğenilerine bırakılamaz . Dünyada bütün örneklerde -Brezilya milli takımı dahil- ortalama 5-6 oyunculuk bir çekirdek üzerine performans odaklı seçimler yapılır . Fatih Terim dünyanın en çok kazanan hocalarından . O parayı alıyorsan bu yeteneklere sahip olacaksın . Ancak biliyoruz ki o kadar kazanmasını başka sebepleri var , federasyon Fatih Terim'e , Fatih Terim istanbul kulüplerine . Galatasaray ve fenerin milli takıma giden "ekstra" oyuncularla Fifa'dan ne kadar ödeme aldığına iyi bakmak gerek .

Dünyada pek az milli takımdaki adaletsizlik Türkiye'deki boyutlarına ulaşmış durumda . Avrupada 3. olan takım Estonya'ya ve sahasında Belçika'ya puan bırakıyorsa , Yeniden yapılanan Bosna'yı sahasında şans eseri yenebiliyorsa ve İspanya maçı öncesi en ufak bir umut vermiyorsa milli takımın kadro yapısı daha ne zaman sorgulanır ? Kaldı ki milli takım nasıl 3. oldu , ayrıca tartışılır . Fatih Terim'in çeşitli sebeplerden ötürü medyanın çok önemli kısmında sonsuz kredisi vardır . Bir Ersun Yanal ile yahut bir Şenol Güneş ile karıştırmamak gerek . Aynı şartlar altında bu medya Şenol Güneş'i 3 ay boyunca gündem yaptı ve süreci derinden etkiledi , Yanal'ı ise kovdurdu . İş Fatih'e gelince adaletsizliğin adı " hocanın kafasındaki yapı " kuramı oldu .
bunu kabullenmeyecek olan kisiler olacaktir
ne yazik ki aci ama gerekler bunlarrrrr
bu Yazi beni rahatlatti, HELALLL ;)

theo
08.02.2009, 14:26
fatih terimde türkiyede futbolu ben yükselttim ben ne dersem o olur zihniyeti var...

Kadir
08.02.2009, 14:28
Bir yerde okuduğuma göre Fatih Terim Egemen'i topu oyuna sokamıyor diye kadroya almıyormuş ?!

Sanki Gökhan Zan Lucio bize ?

Uzunoğlu
08.02.2009, 14:30
Bırakın almasın bizden futbolcuları şahsiyetsiz şahsiyet sahibi fatih efendi :)

Şampiyonluğa gidiyoruz sakatlanırlar filan hiç gerek yok...

Kadir
08.02.2009, 14:31
Bırakın almasın bizden futbolcuları şahsiyetsiz şahsiyet sahibi fatih efendi :)

Şampiyonluğa gidiyoruz sakatlanırlar filan hiç gerek yok...

O konuda haklısın aslında .

Gökhan Ünal'da gitmesin bence .

f1bekir
08.02.2009, 14:32
Böyle bir çıkışa hiç gerek yoktu bence. arkadaşların da dediği gibi bu durum dile getirilecekse başkaları bu görevi üstlenmeli. bu gibi olaylarla uğraşmak büyüklüğümüze yakışmaz. biz futbolumuzu oynayalım, varsın birileri bizden futbolcu almasın. hatta bana kalırsa kimseyi almasınlar bizim takımdan, böylesi daha iyi. sakatlanma riski yok, sadece lige odaklanıyoruz. çok iyi bence.

Ba®ış
08.02.2009, 14:34
zaten gökhan ünal oynamaz milli maçta maksat Trabzonspordan da adam çağırdı denilsin.euro2008 deki Tolga örnedği gibi ;):)

Uzunoğlu
08.02.2009, 14:35
Böyle bir çıkışa hiç gerek yoktu bence. arkadaşların da dediği gibi bu durum dile getirilecekse başkaları bu görevi üstlenmeli. bu gibi olaylarla uğraşmak büyüklüğümüze yakışmaz. biz futbolumuzu oynayalım, varsın birileri bizden futbolcu almasın. hatta bana kalırsa kimseyi almasınlar bizim takımdan, böylesi daha iyi. sakatlanma riski yok, sadece lige odaklanıyoruz. çok iyi bence.

Yahu bu başkaları dile getirsin anlayışını anlamakta güçlük çekiyorum

Eldeki verilerimiz ne? Trabzonspor ile alakalı olumlu sözler medyanın çoğu yerinde telaffuz bile edilmezken olumsuzluklar üzerine konuştukça konuşan bir güruh var. Bu güruh peki bu durumda seslerini çıkartır mı? Veya direk somutlaştıralım. Bu duruma hangi tv de hangi gazetede tepki verilmiş...

ramazan-54
08.02.2009, 14:41
bence dogru.hangi zihniyetle ligin zirvesinde bulunan takımlardan sadece iki futbolcu cıkar anlmıyorum.emre enkötü zamanında bie kadroya girmişken formda oyuncular niye alınmaz ki? ayrıca kadro seçimini euro2008 de yaşadıgımız sıkıntıya bakarak ne kadar dogru olduguna karar verin...ayrıca yalaka medyayı da tebrik etmk lazım sövünce kıymete biniliyomuş .. şenol hocayı ve ersun hocayı harcayan yalaka eziklerin medyası.......

f1bekir
08.02.2009, 14:43
Yahu bu başkaları dile getirsin anlayışını anlamakta güçlük çekiyorum

Eldeki verilerimiz ne? Trabzonspor ile alakalı olumlu sözler medyanın çoğu yerinde telaffuz bile edilmezken olumsuzluklar üzerine konuştukça konuşan bir güruh var. Bu güruh peki bu durumda seslerini çıkartır mı? Veya direk somutlaştıralım. Bu duruma hangi tv de hangi gazetede tepki verilmiş...

Birisi tepki verene kadar bekleyeceğiz. vermezlerse de vermezler yapacak bişey yok. bizden futbolcu almadılar diye mızmızlanmak bize yakışmaz demek istiyorum ben. en azından yönetimin böyle bir açıklama yapmaması gerekir. illa yapılacaksa yönetim dışındaki Trabzonsporlular yapmalı. serdar bali her gün konuşuyor mesela, bu konuya da değinse ağzı mı yorulur? veya eski yöneticilerden birileri, ünlü Trabzonsporlular, spor adamları vb. ...

Uzunoğlu
08.02.2009, 14:47
Birisi tepki verene kadar bekleyeceğiz. vermezlerse de vermezler yapacak bişey yok. bizden futbolcu almadılar diye mızmızlanmak bize yakışmaz demek istiyorum ben. en azından yönetimin böyle bir açıklama yapmaması gerekir. illa yapılacaksa yönetim dışındaki Trabzonsporlular yapmalı. serdar bali her gün konuşuyor mesela, bu konuya da değinse ağzı mı yorulur? veya eski yöneticilerden birileri, ünlü Trabzonsporlular, spor adamları vb. ...

Futbolcuyu nasıl motive edeceksin. Siz kazanıyorsunuz ama şansa bala gidiyorsunuz bir halt olsanız milli takıma giderdiniz psikolojisini Serdar Bali ile mi çözeceksin

f1bekir
08.02.2009, 14:54
Futbolcuyu nasıl motive edeceksin. Siz kazanıyorsunuz ama şansa bala gidiyorsunuz bir halt olsanız milli takıma giderdiniz psikolojisini Serdar Bali ile mi çözeceksin

Arkadaşım bugünlere nasıl geldik? ilk maçtan itibaren takımımız rakip ayırmaksızın savaşıyor.futbolcularımız teknik heyet tarafından çok iyi motive ediliyor merak etme. bu, sezon sonuna kadar da böyle devam edecek. fatih terimin futbolcu tercihini nasıl yaptığını bizim gibi futbolcularımız da biliyor. milli takıma çağrılmamak futbolcularımızı etkilemez, etkilerse de olumlu yönde etkiler. için rahat olsun.

genç61
08.02.2009, 14:58
allah razı olsun fatih terimden insallah bizden kimseyi almaz birakin milli takımı ya bunun sakatlıgı var zaten dar kadromuz var alsa selcuku egemeni serkanı sakatlansalar daha iyimi olcak boyle daha iyi insallah gokhanı da almaz bidahaki sefere

temel_yilmaz
08.02.2009, 14:59
bırakın şu çakma carleone yi . milli takım hocası emreye eliyle 6 işareti yapıp isviçre maçında tekme atması için kenardan talimat veren hoca.
emreyi avrupa şampiyonasına götürüpte 30 dakika oynatamayan da aynı hoca
basın mensuplarınada ana avrat küfür eden aynı hoca
ama ne hikmetse en çok tolore edilen hoca
göreve geldiğinde ilk söylemi 7 den 70 araştırıp milli takımı gençleştiricez dedi g.s emre bile oynuyor siz düşünün artık .

işin aslı artık türk insanında bile milli takıma sempati azaldı ,sokaktaki insana sorun 10 kişiden 6 sı eleştiriyor ,ne yalan söyliyim benimde pek umrumda değil nede olsa benim milli takımım değil orası ali babanın çiftliği nede olsa gs kültürü böyle..bknz lincoln

Keleşoğlu
08.02.2009, 15:04
hiç dert etmiyorum milli takıma bizden oyuncu almamasını

Cem Akyüz
08.02.2009, 15:08
gitmesin milli takıma oyuncumuz yok yere sakatlanır falan

Sümeyye Şahin
08.02.2009, 15:09
bence son derece haklı olduğumuz bi konu ama çıkış yapılmamalıydı...sakatlarla uğraşmyalım bide...zaten Fatih Terimin kurduğu takım hiç de milli takıma benzemiyo...görsün aldıklarının hayrını boşverelim biz aynen yolumuzda devam...

Şenol Altunsoy
08.02.2009, 15:22
Eğer haklıysak bunu dile getirmemek başta bu formayı hakeden futbolcularımız olmak üzere emeğe haksızlık olmaz mı . Bu bıyık fetişisti adamı bence her platformda teşhir etmek gerekir susmak bize yakışmaz

Kadir
08.02.2009, 15:26
Eğer haklıysak bunu dile getirmemek başta bu formayı hakeden futbolcularımız olmak üzere emeğe haksızlık olmaz mı . Bu bıyık fetişisti adamı bence her platformda teşhir etmek gerekir susmak bize yakışmaz

ççç

Fatih Terim budur işte :)

hüseyin1975
08.02.2009, 15:26
Ben bu cikisi begenmedim.
Biz Büyük Takimiz ve Büyük Oyuncularimiz var. Birakin baskalari bizi övsün.

el_conquistador
08.02.2009, 15:37
Arkadaslar, sonucta 70 milyon insana sorsaniz, herkes degisik bir kadro söyler. Biz Trabzonspor'lular olarak tabi'ki Trabzonspor'lu futbolculari milli takim'da görmek isteriz. Ama buna karar verecek bir insan vardir, o'da Fatih Terim. Sorumluluk ondadir. Fatih Terim'de Trabzonspor düsmanligi var mi yok mu bilemem ama, ki ben buna inanmiyorum cünkü zamaninda Milli Takim'in yarisi Trabzonspor'lu futbolculardan kuruluydu ve o takimin basinda Terim vardi, su an icin Gökhan disinda cagirabilecegi bence iki futbolcu vardir, bu Egemen ve Selcuk'tur. Selcuk simdiki oyunundan en az bir gömlek daha üstün oynayabilir, bunu eminim kendiside biliyor. Peformansini biraz daha zorlarsa kesin milli takimda yer alacaktir, cünkü bence Türkiye'nin en komple futbolcularindan ve en iyi orta sahalarindan biridir. Egemen icin ise kendince nedenleri vardir, onu bilemeyiz.

Trabzonspor'un daha cok Alioglu'nun cikisi dogrumudur? Son derece yanlistir. Biz büyük bir takimiz ve büyüklük sabir ve erdem'le olunur, hemen herseye "aglamakla" degil. Bizim futbolcularimiz devamli bu performansi göstersin, eninde sonunda cagiracaktir. Düsünün bir dahaki sefere Fatih Terim TS'li futbolcu cagirsa, hemen kamuoyunda söylenmezmi, yok baski yapildi o yüzden cagirdi diye? Hem Fatih Terim o futbolculari düsünmüyorsa, yedekte veye tribünde gidip oturmalarinin bir anlami yok, bizim takimla antreman yapsinlar daha iyi.

Ama eger milli takima cagirilirsalar, burdaki bazi arkadaslarin söylediklerinin tam aksine 100% motive edici ve performans artirici olur cünkü milli takim'da oynamanin daha ötesi var mi? Bizim kulübümüz icin'de cok önemlidir bu, cünkü futbolcularin degerleri yükselir.

omermk
08.02.2009, 15:38
haklı olduğumuz her konuda konuşmak bşze bazen yarardan çok zarar getirebilir.
ne gerek var şimdi milli takım hocasıyla didişmeye. zaten bir sürü çekemeyen var . bu tür çıkışlar bizi antipatik kılıyor.
ayrıca şu andaki formlarıyla bizden sadece egemen milli formayı hakediyor.onu da ağzıyla kuş tutsa almayacak belliki istemiyor.
yönetimin maç esnasındaki havaifişek gösterisinden sonraki ikinci hatası. daha aklıselim davranmak hatta bir süre başkan haricindeki diğer yöneticilerin beyanat vermesini engellemek en iyisi olacacak sanırım.

omermk
08.02.2009, 15:40
ayrıca milli takıma giden oyuncu 3-4 gün takımından uzak olacak ve sakatlanma riski de cabası. boşverin eksik olsun...

Ali_Aydın_29
08.02.2009, 15:45
fatih terim kafasında 18 kişilik kadro belirlemiş yıllar önce bu kadro iççindeki oyunculardan herhangi birisi iki eli kanda olsa bile milli takıma davet ediliyor..burda haksızlığa uğrayan bence ne biz trabzonspor taraftarı ne futbolcularımız ne de kulübümüzdür.bence en büyük haksızlığa uğrayan türk halkıdır.fatih terimin inadı yüzünden gruptaki halimiz bellidir.

erhank
08.02.2009, 15:53
Ya bosverin arkadaslar, almasinlar. ben birde baska bir acidan bakiyorum, belkide almamasi daha iyi. Allah korusun sakatlik olur, yorgunluk olur. Sampiyonluk yolunda bunlar bizi etkileyebilr, ben hic unutmam Büyük Orhan in milli macta ayagi kirilmisti, ondan sonra bir daha Orhan dan faydalanamamistik, hey gidi Büyük Orhan firtina gibi eserdi sahalarda.

kaptan_6161
08.02.2009, 16:01
fatih terim bunu her zaman yapiyo kendisi zaten trabzonspor düsmani

Fatih
08.02.2009, 16:04
Psikolojik anlamda bize yarar sağlayacağını düşünüyor milli takım kadrosuna alınmayan futbolcularımızın performanslarında artış bekliyorum.:)

Muhammet
08.02.2009, 16:07
Birileri muhalefet etmeli artık Fatih Terim'e.

Sessiz kalmaya devam edilirse adamım aracı olur Türk Milli takımı.

reisoğlu61
08.02.2009, 16:41
bence cikis falan yapmaya gerek yok, fatih terim milli takimin basinda oldukaca bu böyle devam edecekdir, onun icin hic gerek yok.

drkabus
08.02.2009, 16:48
bence böyle olması daha iyi.futbolcularımız yorulmaz.belki sakatlık olabilir.o yüzden hiç sorun değil.üzülmüyorum.ama bu düşüncelerim bu sene için geçerli.kaç yıl aradan sonra ilk defa böylesine şampiyonluk lafını telaffuz ettiğimiz için bunları söylüyorum. yoksa milli formayı elbette futbolcularımız giysin isterim.

Kasım Hilal
08.02.2009, 16:49
Böyle bir çıkışı pek doğru bulmadım..
Zaten Milli Takım dediğimiz şeyin Milliliği de (Aurellio ile) elden gitti sayılır..
Sinyor Terim baktık ki bizimkileri görmüyor, biz de şampiyon olur bu kadroyu gözüne sokarız..
Yine çağırmaz ise alsın Mili Takımını (otosansür)...

Hotaman
08.02.2009, 16:50
Milli kadro seçiminin beni şaşırtmadığını belirtmeliyim. Bu konuda haklılığımızın su götürmez bir gerçek olmasına rağmen bu konulardan klup olarak uzak durmamız gerektiği kanısındayım. UEFA kupası kaldımış, final maçında maçın adamı seçilmiş oyuncumuzu beğenip almamış bir adamın kurduğu kadrodan şüphe ederim. Kendisi çalıp oynamaya devam etsin söz konusu milli takımın sadece ismi milli kalmış.

Onur Akyüz
08.02.2009, 19:00
fatih terimi terim yapan trabzonspordur!
96 avrupa kupasına giden takımın yarısı bizdendi,
ogün,apo,cengiz,osman,hami,ünal,orhan,tolunay 8 kişi
ve bu oyuncuların tamamına yakını 11de çıkıyordu,
o zaman muhtaçtı tabi,
kendini kabul ettirememişti,egosu şişmemişti,

şimdi noldu?
kaliteli oyuncu seçenegi var özellikle yurt dışından,bütün medya pohpohluyor,
artislik almış yürümüş,hiç kimse sesini çıkaramıyor,

ona az bile!

İskender Çakmak
08.02.2009, 19:33
4 futbolcu kadrodan çıkarılmış şimdi terim bizden oyuncu çağırırsa hiç şaşırmam ama ben çağırılan futbolcuların yerinde olsam gitmem çünkü bizim takımımızdaki futbolcular alternatif değil ilk on bir oyuncusudr

Ahmet Faruk
08.02.2009, 19:37
Olan Türk Milli takımının geleceğine oluyor.
Balla şansla alınan bir 3.lük ile artsitlik yapacak kadar aşağılık kompleksine sahip bir insan işte

M.S.SOFU
08.02.2009, 19:55
kesinlikle haklı ve doğru bir çıkış

Mollasalihoğlu
08.02.2009, 19:57
bu adam bir kere vefasızdır..

macaristanı geçip euro 96'ya gittik..macaristan maçının kahramanı hami'yi götürmedi..

bizden uzak Allah'a yakın olsun..

Ayhan Çolak
08.02.2009, 20:00
Bu mİllİ takim fatİh terİm egosu mİllİ takimi. Benİm deĞİl.

oguzhann
08.02.2009, 20:01
buna isyanımız bu takımın Türkiye Cumhuriyeti Futbol Erkek A Millî Takımı olması.bu lanet kadroyla(bu gidişle her zaman bu kadroyla oynayacağız) bizim dünya kupalarına kalmamız hayalden öteye geçemez kanaatindeyim.gökhan-servet ikilisini torres-villa karşısında düşünebilen var mı?

poetricus
08.02.2009, 20:46
Bizden uzak Allah'a yakın olsun..
Bizden uzak olduğu kesin de...
Neyse...

Yasin Berber
08.02.2009, 20:56
Mehmet demirkol şimdi açıklama yaptı diyorki umut yabancı ülkede oynasa milli takıma alınırdı..... Bence son derece haklı

savas avci
08.02.2009, 21:09
Bizim milli takımımız trabzonspor ben başka milli takım tanımıyorum o bet suratlı herif(fatih terim) defolana kadar da bu böyle devam edecek...

İHSAN
08.02.2009, 21:21
Yönetimin tatlı sert çıkışı haklı mı? Evet haklı. Ancak olayın bir diğer tarafı da, hani eşek ne anlar hoşaf yemekten misali, dile getirmenin bir faydası yok.Almıyor milli takıma , bu zihniyet devam ettiği sürece de almaz.

Demem o ki, yönetim bu konudaki serzenişlerini dile getirdi, ki belki sonraki maçlar için takıma oyuncu seçerken dikkate alsınlar diye. (hatırlayın, Ayhan akman için neden milli takımda oynamıyor diye medyada sitem haberleri yer aldı sık sık ve akabinde ayhan miilli kadroya alındı. sadece bir örnek...) dediğim gibi anlayana...Gerek yoktu bu açıklamalara.

Cafer Bulur
08.02.2009, 21:35
Bence de abartili bir cikis oldu,buna gerek yoktu aslinda.
Birakin terim istedigi oyunculari milli takima alsin,oyuncularimiz sadece sampiyonluga konsantre olsunlar.
Sampiyon olduktan ve biz dünya kupasina gidemedikten sonra görün siz milli takimin temelini kimin olusturdugunu...

Zafer BİLGİN
08.02.2009, 21:43
gs nin federasyona yaptığı açıklama,hemen akabinde federasyonun verdiği cevap,muhtemelen yarın fenerin açıklamasıyla devam edecek futbol ortamındayız.Yani ortalık toz duman.

Bu kadar büyük tartışmaların,kavgaların,güç gösterilerinin olduğu bir ortamda hiç bir şeye bulaşmadan sesimizi çıkarmadan ince ince yürümemiz lazım.

Kimseyle,hiç bir kurumla tartışma ortamına girmememiz lazım.

Heleki herkesin bir birini tokatladığı kuyusunu kazdığı günlerde hiç girmememiz lazım

mehmet yıldırım
08.02.2009, 22:28
çok önemli bir avantaj elde etmiş durumdayız.fincancı katırlarını ürkütmeden,iddialı demeçler vererek karşı takımları motive etmeden sessizce kararlı ve sahada ölümüne mücadele edip şu besteyi tamamlamamız lazım.bu bakımdan milli takım hocasının mantalitesini herkes biliyor,polemiğe gerek yok....enerjimizi sadece ve sadece lige verelim,çünki olası bir şampiyonluk takımımıza inanılmaz ivme kazandıracaktır....hele inönü stadından 3 puan çıkarırısak var ya.....şampiyonluğun Ş si görünmüş olur artık.....Allahım utandırmasın bizleri

Ahmet Kuru
08.02.2009, 22:38
Bence doğruluğunu tartışacağına,bu çıkışın yeterli olup olmadığını konuşmamız gerekiyor...
Milli Takımın seçilmiş kadrosuna bakıyorsun ve bu kadroda sadece Gökhan Ünal var..
Egemen'in,Selçuk'un performansını görmüyorlar mı görmek mi istemiyorlar...
Milli Takım,Terim'in takımı değil.Türkiye Cumhuriyeti'nin takımı...Bu ince ayrıntıyı birileri Terim'e anlatmalı.

Kubilay ŞAHİN
08.02.2009, 22:38
gs nin federasyona yaptığı açıklama,hemen akabinde federasyonun verdiği cevap,muhtemelen yarın fenerin açıklamasıyla devam edecek futbol ortamındayız.Yani ortalık toz duman.

Bu kadar büyük tartışmaların,kavgaların,güç gösterilerinin olduğu bir ortamda hiç bir şeye bulaşmadan sesimizi çıkarmadan ince ince yürümemiz lazım.

Heleki herkesin bir birini tokatladığı kuyusunu kazdığı günlerde hiç girmememiz lazım

Zafer abi çok doğru bi noktaya değindin. Ortam bulandı.

tisan61
08.02.2009, 23:20
geç kalınmış bi hareket
bence taraflı tutumu artık sırıtıyor
aldığı bütün forfetleri al üst üste koy fatih tekkenin yarısı olamazlar

f1bekir
08.02.2009, 23:29
mehmet demirkol ne dedi duydunuz mu? umut soshoda oynasaydı şimdi milli takımda olurdu dedi. benim de demek istediğim bu. biz söylemeyelim bunları, başkaları söylesin. söylemeseler de sorun değil, biz işimize bakalım.

Hüdai Pervaneli
08.02.2009, 23:35
Milli takimdan 4 kisi sakatlanmis ve kadrodan cikarilmis

Mehmet topal
Batuhan karadeniz
hakan Balta

ve biri daha vardi suan aklima gelmiyor

Serhat
08.02.2009, 23:39

Zafer Abiden Nokta atışları ;)

cyberentalpi
08.02.2009, 23:44
Mehmet Demirkol saglam koydu lafı.
Umut Soshaux ta oynasa milli takımda olurdu dedi.

Yonetimin çıkısı kesinlikle yerindedir. Neden
Egemen de artık bekliyor milli takımı. Bizim icin milli takımda oyuncumuzun olmasi onları degerini yukseltir.

Yonetimde oyuncumuzun moralini sahip cikarak yukseltir.
Bizim arada elestirdigimiz cale artık Hırvat milli oyuncusu.
Fatih denen tarator a da bir tepki verilmeli ki oyuncularımızın sahipsiz olmadigini gostermeli

Emre ÖZTÜRK
08.02.2009, 23:52
bencede yönetimin göstermiş olduğu bu tepki normal.Hatta az bile.Neden bizim oyuncularımız milli takıma alınmıyor.Ordaki gokhan zan lar emre ler sabri ler bizim oyuncularımızdan çok mu iyi.Bazı arkadaşlar aman alınmassa alınması daha iyi diyor ama arkadaşlar milli takımı konuşurken hemen gs liler atlıyor yok efendim avrupa üçüncülüğünde kadroda şu kadar gs li vardı.Yok efendim fenerden şunlar vardı.Biz o sıra susup kalıyoruz.Artık bu konuda ezilmek istemiyorum ve bu adaletsizliğe bir an önce son verilmesini istiyorum

f1bekir
09.02.2009, 00:05
bencede yönetimin göstermiş olduğu bu tepki normal.Hatta az bile.Neden bizim oyuncularımız milli takıma alınmıyor.Ordaki gokhan zan lar emre ler sabri ler bizim oyuncularımızdan çok mu iyi.Bazı arkadaşlar aman alınmassa alınması daha iyi diyor ama arkadaşlar milli takımı konuşurken hemen gs liler atlıyor yok efendim avrupa üçüncülüğünde kadroda şu kadar gs li vardı.Yok efendim fenerden şunlar vardı.Biz o sıra susup kalıyoruz.Artık bu konuda ezilmek istemiyorum ve bu adaletsizliğe bir an önce son verilmesini istiyorum

Kardeşim biz naparsak yapalım bunlar yine kendilerini ön plana çıkaracaktır. çünkü bütün medya onlara çalışıyor. milli takım dünya 3.sü oldu, dediler ki takım galatasarayın kemik kadrosuydu ondan başarılı oldu. şenol güneşin esamesi okunmadı. ama aynı şampiyonada gruptan çıkmamız zora girdiğinde ilk eleştirilen de şenol güneşti. milli takım avrupada yarı final oynadı, fatih terim göklere çıkarıldı. ne yaptı fatih terim, hiç. tamamen futbolcuların üst düzey gayretleri, direklerden dönen toplar, kalecinin elinden topu düşürmesi...

95-96da da bizim futbolcular oluşturuyodu kemik kadroyu, kimin umrunda? biz ağzımızla kuş tutsak bunlara yaranamayız. onun için biz ona buna sataşmadan, sessiz ve derinden işimize bakalım. 7'ye yürüyelim.

Adil ÖZGÜR
09.02.2009, 00:08

Zafer'in apargardı ile İstanbul kroki:)

Öztürk Adem
09.02.2009, 00:10
Almasalar daha cok memnun olurdum .Bu yarısta gereksız yere sakat vermeye ne anlamı var :D O yuzden hele su sampıyonlugu alalım o zaman kel abı o zaman anlar belkı alır :D

Emre ÖZTÜRK
09.02.2009, 00:12
artık dayanamıyorum şu 7 gelsede bazıları sussa.Bİrde nasıl savunuyorlar istanbul takımlarını bana sanki memleketlerının takımı yok...Nese biz bir şampiyon olalım o zaman milli takım bizden oluşmasında göreyim.Zaten bu iki ispanya maçını kaybederiz büyük ihtimal o zaman belki terim i kovarlar.Bende o günü kendime bayram ilan edeceğim:)

zarha6155
09.02.2009, 01:36
Benim tek derdim şampiyonluk... Başka bir şey istemiyorum ve düşünmüyorum.
Milli maçlar da, lig konstrasyonunu bozabilir.Çarşamba günü milli maç pazar günü bjk maçı.

Recep Çaltepe
09.02.2009, 01:40
Eğer burada bırakılırsa doğru bir çıkıştır, ama dediğim gibi burada bırakılmalı, uzatılmamalı. Konunun başlarında yazılmış, bence futbolcu koruma odaklı, sahiplenme odaklı bir açıklama. Daha ciddi bir durum olsaydı Başkan veya Asbaşkan yapardı açıklamayı. (İhsan bey önemsiz demiyorum, yanlış anlaşılmasın, pozisyonu gereği düşündüm ;) )Öyle alelade bir çıkış değil yani, bence en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Zafer Bilgin: "gs nin federasyona yaptığı açıklama,hemen akabinde federasyonun verdiği cevap,muhtemelen yarın fenerin açıklamasıyla devam edecek futbol ortamındayız.Yani ortalık toz duman." (elle alıntı yaptım :D )

Arkadaşlar duyduğuma göre yarın Kayserispor da bir açıklama yapacakmış. Ben en çok onu bekliyorum, zira Kayserispor'un hakkı yendi asıl.

lazrail8989
09.02.2009, 01:43
fatih terim bıraksın gitsin bu işi gökdeniz emreyle tartıştığı için artık kadroya bile almıyor milli takımda böyle bir ayrımcılık olmasını kabullenemiyorum hadi tamam bizden diğer futbolcuları kadroya çagırmadın peki Fatih tekke,ümit karan,gökdeniz nerede bunlar takımı gençleştirmeye çalışıyor ama tecrübeli isimleri saf dışı bırakıyor ben bu ayrımcı hocaya hiçbir zaman güvenmedim yine güvenmicem bizim aslan yürekli evlatlarımız sayesinde başarı gelecek

Muhammed KOÇ
09.02.2009, 01:47
tepki de doğru söylenme şekli de doğru.. yönetimimiz gerektiği şekilde cevabı verdi.. bu durum ne yakaladığımız havayı etkiler ne de futbolcularımızın performansını..hiçbirşey canımızı sıkamaz !

emrezx
09.02.2009, 01:53
bencede cok dogru bır cıkıs yapılmıstır mıllı takım 1 kısıye aıt degıldır o formayı her zaman hakeden gıymelıdır ama ıst yalakası fatıh terım nerde capulcu varsa onları takıma doldurmustur

TS-FAN
09.02.2009, 01:59
Oyuncularımız bu sene bize lazım.
Milli maçta yorulmaları ve sakatlanmalarını istemem.
Seneye alsın milli takıma.
Bu sene almaması bence bizim işimize bile gelir.

erol_izm
09.02.2009, 02:09
İspanya maçı için 1 oyuncu sayısı artarmı bilemem ama bu hazırlık maçı kadrosuna 1 oyuncu gitmesini fazla takmıyorum. Sakatlığı var yorgunluğu var. Zaten kısıtlı kadromuz. Egemen sakatlansa kim oynar? Selçuk sakatlansa kim oynar? Hazırlık maçı olduğu için önemsemiyorum fazla.

oguzlu
09.02.2009, 02:13
bence gereksiz bir aciklama oldu
milli takimdan sakat donecek bir oyuncu belkide bizi sampiyonluktan edecek
onun icin ben bir sonraki milli macta hic kimsenin cagrilmamasini istiyorum

Hüseyin Çümen
09.02.2009, 02:29
bizden bir oyuncu çağırarak başarımızı ciddiye almayan fatih terime tüm küfürleri ettim zaten ama
çağırmaması çok iyi nede olsa bu futbolcular bize lazım :)

Varlıbaş61
09.02.2009, 11:12
valla ne kadar milliyetçi olsam da
bu fatih terim denen artist bu takımın başında olduğu müddetçe hiç bir futbolcumuzun orda oynamasını istemiyorum
böyle devam et mr. terim!

MehmetGÜRSOY61
09.02.2009, 11:15
bırakın şu gereksiz adamı tartışmamız bile boş anca gs den çok oyuncu alsın çok iş yapıyorlar ya nedir bu milletin bizim takımımızdaki garezleri ya

b_m_61
09.02.2009, 11:56
Daha çömez Mevlüt'ü ve Mehmet Yıldız gibi bir balonu mücadeleci diye milli takıma çağırıpda mücadelenin kralını yapan Umut Bulut'u görmeyen Fatih Terim'e ne desem boş.Umut'un son vuruşları iyi olmayabilir ama bu ikili ondan daha mı iyi ? Aksine daha kötü.Mehmet Yıldız maçta 3 kere top saklıyor 10 kere topu ezip kaybediyor.Bu kadarını yapamayan forvet yok süper ligde.

Hadi Umut'u da geçtim, Fatih Tekke Nihat'la birlikte Türk futbolunun en iyi forveti.Neden milli takıma alınmıyor ve neden basında kimsenin gıkı çıkmıyor! Benzer bir hatayı Hakan Şükür'ü almayarak Ersun Yanal yapmıştı ama basınımız sırf bu sebeple Yanal'ın kovulması için seferberlik başlatmıştı.Yanal hatalıydı fakat benim söylemek istediğim hata yapılan oyuncu gsli olursa kıyamet kopuyor ama Trabzonsporlu Fatih Tekke olunca kimsenin aklına dahi gelmiyor.Sorarsan hepsi Türk futbolunun başarısını ister milli takım için bile futbolcunun külübüne göre yorum yapıyorlar.Egemen için birşey söylemeye bile gerek yok.

Trabzonspor'un elindeki kadro Galatasaray'da olsaydı milli takıma gidicek oyuncular şunlar olurdu:

Egemen Korkmaz(Zan'ın yerine seçilirdi), Giray Kaçar(Emre Güngör'ün yerine seçilirdi), Serkan Balcı(Sabri), Hüseyin Çimşir(Mehmet Topal), Selçuk İnan(Ayhan), Ceyhun Gülselam, Umut Bulut(Mehmet Yıldız), Gökhan Ünal.

Bu sekiz oyuncumuzdan sadece biri alındı.

Mehmet Demirkol'un da söylediği gibi Umut Sochaux'un kadrosunda olsaydı milli takıma seçilmişti.Diğerlerininde Galatasaray'da fln olmaları lazım seçilmeleri için.Gökdeniz'in de takımını şampiyon yapmasının veya Kazım'dan kat kat iyi oynamasının önemi yok ingiliz kökenli siyahi olmalıydı.

ahmetto
09.02.2009, 12:25
Kesinlikle doğru buluyorum.Milli takım istanbul karması değildir.Yazıklar olsun sana Fatih Terim
Egemen i,Umut U,Selcuğu görmeyen gözlerde art niyet aramamak mümkün değil

mehmet yıldırım
09.02.2009, 15:51
Kesinlikle doğru buluyorum.Milli takım istanbul karması değildir.Yazıklar olsun sana Fatih Terim
Egemen i,Umut U,Selcuğu görmeyen gözlerde art niyet aramamak mümkün değil

bence şu ortamda böyle bir çıkış yanlış....biz bir hedef kilitlendik,başka şeylere ve gereksiz polemiklere gerk yok.....umut diyorsun ama daha dün umut ilk 11 de olmasın diyenlerin sayısı çok fazlaydı bu forumda....yani milli takımı hakeden futbolcularımız vardır ama şu anda böyle çıkışlar yapıpta antipatik olmaya gerek yok....fatih terimin nasıl bir zihniyet sahibi olduğunu bilmeyen yok....eğer sezon sonu ipi göğüslersek zaten en güzel cevabı almış olurlar.....

afsbahar
09.02.2009, 16:41
Kesinlikle doğru buluyorum.

Hasan Çelik
09.02.2009, 16:47
defansa egemen in yerine çağrılanlar egemen den daha mı iyi? bu yıl trabzonspor defansının durmunu nasıl göremez fatih terim.orta sahada selçuk un yerine alınanlar selçuk dan iyiler mi? selçuk un ileri uç elemanlarına nasıl toplar attığını nasıl mücadele ettiğini nasıl görmez fatih terim.mesela özer neden alınmaz,mehmet yıldız neden alınmaz,mehmet topuz neden alınmaz
ve yıllardır FATİH TEKKE Yİ takıma çağırmıyor TÜRK FUTBOLUNDA FATİH TEKKE gibi yetenekli başka bir oyuncu varmı?nedir bu garezi fatih terimin.
son dönemlerde gökdenizide çağırmaz oldu fatih hoca anlaşılır değil

RepLay
09.02.2009, 16:53
Merak ediyorum TRABZON SPOR fb maçını izledi ve o fenerlileri nasıl beğendi.

agasaro
09.02.2009, 17:08
Milli takım kadrosu açıklanırken son birkaç hafta performansı iyi olan her adam takıma çağrılmaz, burası tamam. Çünkü bu iş nihayetinde bir sistem işidir, uzunca süre beraber oynamış sistemi içselleştirmiş adamları tercih edersiniz, bu anlaşılır birşeydir. Ama savunmada özellikle de göbekte ciddi sıkıntılar yaşayan bu milli takıma Egemen Korkmaz neden çağrılmaz bunu anlamak mümkün değil. Orta sahada bir sürü gereksiz adam var. Selçuk bu takıma kazandırılabilir. Milli takım benim için heyecanını yitirmeye başladı. O sicilyalı görünümlü fellah takımın başında iken milli takımın gollerine çok sevinemiyorum. Bir kez daha söylüyorum. Milan - Lİverpool şampiyonlar ligi finalinde bu adam yorumcu idi ve ben o maçtaki yorumları ile bu adamın çağ dışı ve işi mucizelere bırakan bir futbol tarzı olduğunu anlayabildim. Benitez hiç terlemeden, el kol sallamadan, gömleğinin kollarını kıvırmadan kazandı maçı.

ofluoglu
09.02.2009, 17:45
Trabzonsporun basarisi daha onemli : )
milli macta trabzon macinda heyecanlandigim kadar heyecanlanmiyorum
sakat futbolcu istemiyoruzzz..

Cem Akyüz
09.02.2009, 17:47
Trabzonsporun basarisi daha onemli : )
milli macta trabzon macinda heyecanlandigim kadar heyecanlanmiyorum
sakat futbolcu istemiyoruzzz..

tamamen katılıyorum milli takımı izlemiyorum bile..oraya gönderdiğimiz adamlar sakatlanır falan iyi gittiğimiz bu senede sakatlık falan çok kötü olur

Hasan61
09.02.2009, 17:48
oyuncuların milli takıma gitmesini istemiyorum ama bu çıkış doğru
oyuncular bu olaya bizim gibi bakmaz
bu çıkışla oyuncuları sahiplenen bir görüntü vermeye çalıştı yönetim ve doğru yaptı

macka61
09.02.2009, 18:47
almasın mazaallah sakatlık filan olur

Kubilay ŞAHİN
09.02.2009, 18:55
Birde sırıtıyor. Gelde Yaa sabır. Takmayın arkadaşlar takmayın. Şu adamı(!) Kaale almayın. Daha çok sinir oluyor insan.

6Şafak Aydın1
09.02.2009, 19:14

Senol emicem ile neredeyse ayni fikirdeyim. Eger hakliysak demissin ki hakliligimiz tartisilamaz.

Bir baska acidan ise oyuncularimizin milli takima gidip orada "zorla oynatilmasi"/"zorla oynatilmamasi" oyuncu piskolojisinede aykiri olasi "fiziksel" sakatliklardanda ötürü. Umarim oyuncumuz bu konuda küsmek yerine ekstra motivasyon olarak görmeye devam eder isi.

UtopyaTs
09.02.2009, 21:12
Fatih Terim'i çılgına çeviren soru

. Çalışma öncesi röportaj veren Teknik Direktör Fatih Terim, Trabzonspor'dan ay-yıldızlı ekibe tek futbolcu çağrılmasıyla ilgili tepkilerle ilgili görüşünün sorulmasına sinirlendi. TRT muhabirinin sorusu üzerine gülerek röportajı bırakan, ancak sinirlendiği belli olan Terim, “Hepiniz aynısınız. Esas rahatsızlığı sizde aramak lazım” dedi.

Bunu duydunuz mu arkdaşlar yazık yaa ben eskiden fatih Terim'i severdim ama eskide kaldı artık.Açıklama yapıcağına kestirip atmış adam.

shcebi
09.02.2009, 21:42
sapına kadar doğru, yanlış olan bu başlık..

tecimerli
09.02.2009, 22:10
aldırmayın bu herife. salağın tekidir.
GS ile Trabzona geldiğinde taraftarlara nasıl saldırdığını daha unutmadık.
hani italyada iken imparatore diyorlardı ya.
Milandan 2 ayda kovulmuştu, her nasıl imparatore ise....??????????????
Sonrada havalara girerek, kaldığım yerden avrupada devam edeceğim demişti hatırlayın.
Hala devam edecek.
Bizde gazeteci yok ki. Ben Türkiyede daha takım çalıştırmayacağım dediğinde Milli takımda buna dahil mi diye sormadılar.
Ne diyecekti. hariç mi diyecekti. Ha milli takım ha diğer takımlar ne farkeder diye de cevap verebilirlerdi.
milli takım da dahil deseydi o zaman bakalım. sözünde duracakmıydı.
Dursaydı hangi avrupa takımını çalıştıracağını hala merak ediyorum.
Bu salağa avrupalı takım mı emanet edermiş.
Giderdi abu dabi'ye. giderdi gürcüstana, giderdi koreye, giderdi singapura giderdi,ama avrupayı rüyasında görürdü ve de rezil olurdu. imparatore...
boş adamdır boş...
büyücümüdür nedir..???

Recep Çaltepe
09.02.2009, 22:22
"...Bu arada Fatih Terim, Trabzonsporlu yöneticilerin hafta içinde Milli Takım kadrosu hakkındaki açıklamalarıyla ilgili sorulara, tebessüm ederek cevap vermedi."

Son gülen biz olacağız Terim Efendi.

Murat TÜRKAY
09.02.2009, 22:48
Arkadaşlar açıkçası bende hazırlık maçı için bizim oyuncuların götürülüpde ordan ziyan edilmesini istemem.. Allah göstemesin sakatlık falan olur hiç iyi olmaz... hem hazırlık maçına çağırsa ne olacak sanki resmi maça çağıracak.. o yüzden benim için önemli değil önce trabzonsporumuzun başarısı benim için..

sakaryalı.61
09.02.2009, 23:26
evet doğru birilerinin çalınan emeğin hakkını sorması gerekiyor serkan ve egemenin kesinlikle milli takıma çağırılması gerek çağırmıyorsa art niyet ararım art niet varsa birilerinin bunun açıklamasını yapması gerekiyor

serkan ve egemen febede olsa şuan milli takımdaydı fatih terim e hiç inamıyorum ve ondan ölene dek nefret edecem buda yanlış anlaşılmasın ben insanlardan nefret etmekten hoşlanan biride hiç değilim..
şuadam gıcık tavırları ve yanlı taraflı seçimleriyle buna muhatap olmuştur ölene dek nefretimsin mutlu ol.

POYRAZ
09.02.2009, 23:51
Renktaslar birakin almasinlar. Fatih Terim'in Trabzonspor'a gicik oldugunu tarafli tarafsiz herkes bilir. En azindan oyuncularimizin sakatlanma riski ortadan kalkmis oluyor hem de oyuncularimiz dinlenmis oluyor. Keyfi bilir.
Bu adam, Türkiye gol krali Fatih Tekke'yi oynatmak yerine kendi takiminda yedeklikten kurtulamayan Tümer'i oynatan adam. Bu adam Türk futbol tarihinin en pahali oyuncusu olan Gökdeniz'i son 5 dakikada oyuna alan adam.
Bizim kizmamiz futbol cahili ve oyuncularin bireysel cabalari ile mac kazanmalari sonucu kariyer edinen bu adamin, örümcek agi örmüs eski beynini degistirmeyecek nasil olsa.

mustafakaya
10.02.2009, 10:52
gerek yok, işimize bakalım.

firidin61
10.02.2009, 11:50
Merhaba ,

Bu olay birçok kişi tarafından farklı boyutlarıyla irdelenebileceğinden ortak bir kanaatin oluşmayacağı düşüncesindeyim .

fatih terim tarafından yapılan veya yapılmaya çalışılanlara apaçık göz yummak öncelikle Trabzonspor camiasının futbolcusuna sahip çıkmamasıdır . Sahip çıkılmayan futbolcu kendisini camiaya ait görmez . Bu zincirleme durumunda Trabzonspor un bu tepkisine gelecek tepkilerden daha fazla zarar verir .

Yapılan doğru bir hamledir ve fatih terim den tüm Trabzonspor camiası CEVAP beklemektedir . Gelmeyecek her cevap için fatih terim benim adıma kuşkuları onaylamaktadır . Aynısı Ersun Yanal a yapıldığında formsuz bir Hakan Şükür için '' taktiksel nedenlerle alınmamıştır '' cevabını bile yeterli görmeyen ULUSAL BASIN ! Koskoca Trabzonspor dan üstelik lig lideriyken 1 futbolcu alınmasına neden göz yummaktadır ? Çıkarları mı vardır ? Trabzonspor Taraftarı nın Ulusal Basın gibi davranması Trabzonspor a ne gibi faydalar getirir ? Cevapları size bırakıyorum .

Oynanan Oyunda Oyuncak Olmayacağımızı Tekrar İlgililere Duyuruyorum !

fatih terim ! Trabzonspor Camiası senden açıklama bekliyor ...

Saygılarımla

sametaydin
10.02.2009, 11:58
İlk başta ben de kızmıştım ama benim bildiğim fildişi maçının kadrosnua çağırmadı. Hazırlık maçı olduğu için aslında fazla kızmaya gerek yok. Amaaa eğer ispanya maçının kadrsuna hakeden futbolcularımız çağırılmazsa o zaman bu adamın bize garezi olduğu kesinleşir.

denizgrsy
10.02.2009, 12:02
çok doğru hatta çağrılan topçuları da göndermesinler !

ve hatta açıklanan metne şunu da ekleyebilirlerdi ;
'' fatih denen ne olduğu belirsiz varlıkla mı uğraşıcaz ! git güzel kardeşim sen fb ve gs tan milli takımını kur , otur takımınla oyna ,izle ! aman senin olduğun yere bizi bulaştırma''

İsmail Çavuşoğlu
10.02.2009, 12:05
Bu terimin adını duyunca yemin ederim midem bulanıyor.Yönetimin yaptığı bu çıkışa birşey diyemiyorum.daha sonra egemeni serkanı veya selçuğu aldığı zaman medyada neler yazılacağını şimdiden görüyorum.ancak sunu sormak lazım terime;
serkanı bir iki maç önce kadroya alıyorsun serkan Trabzonsporda süper performans gösteriyor üstüne koyarak gidiyor ee ne olduda şimdi çağırmıyorsun? sakatmı?performansımı yetersiz?
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..
egemeni çağırmadığına girmiyorum bile..
ne hali varsa görsün adi herif. bir arkadaşın dediği gibi başında gs orjinli imparatoriçe ve ist takımlarının karması olan bir milli takım benim için yoktur..

erhank
10.02.2009, 12:18
Bu terimin adını duyunca yemin ederim midem bulanıyor. Bir arkadaşın dediği gibi başında gs orjinli imparatoriçe ve ist takımlarının karması olan bir milli takım benim için yoktur..
Su iki cümle aynen benim icinde gecerlidir. Son cümleyi daha önce yazip yazmamakta tereddüt etmistim, belki beni yanlis anlarsiniz diye ama benim gibi düsünenlerde varmis. Böyle bir milli takim benim milli takimim degildir. Bu istanbul sehrinin milli takimidir ve onuda o takimlari tutanlar desteklesin. Bizim bizden baska dostumuz yok bunu her firsatta görüyoruz artik.

Varlıbaş61
10.02.2009, 12:26
bizim yöneticilere de kızıyorum bu konuda
zorla adam verdirecek halimiz yok ya
bırakın kendisi çalsın kendisi oynasın
keşkem gökhan'ı da almasaydı..o da ne güzel bizim kampta olurdu...
bi dahaki sefere inşallah hiç almaz..

denizgrsy
10.02.2009, 12:30
adı üstünde MİLLİ TAKIM ...

şuan ki takım Fatih Terimin takımı

bende fatih terimin takımını desteklemiyor tutmuyor ilgilenmiyorum !

kim ki oraya gelir şerefiyle takım kurar şerefiyle orayı temsil eder o zaman tekrar MİLLİ TAKIMIMIZ var derim ve ilgilenirim desteklerim ancak şuan zerre kadar desteklemiyorum , ne yalan söyleyeyim içimden hiç bir şey gelmiyor .

bu şu demek değil ; Trabzondan adam çağırmıyor diye Milli Takımdan vazgeçmiş değilim

cehennemin dibine kadar yolu var , çağırmassa çağırmasın beter olsun ! ben fatih terimin şahsi sorunları yüzünden kaprisleri yüzünden Milli Takımımın gerçek oyunundan gerçek gücünden mahrum bırakılıyorum . adam çiftliği gibi yönetiyor ! inanılmaz negatif enerji yayıyor !

Ulan bu basında az bilmem ne değil hee, Şenol Güneş'i saçında jöle yok , adamda karizma yok diye eleştirdiler şu fatih denen varlığa tek kelime edemiyorlar ! ahan da dilimin ucuna kadar da geldi , tövbeee tövbeee tövbeeee .....

oflu engin
10.02.2009, 12:39
bizim yönetimin çıkışını haklı buluyorum.çünkü bizler için milli takımda trabzonspor kadar önemlidir.sadece bizden değil diğer takımlarda oynayan futbolcularada şans vermiyor.bu takım malesef şu anda terimin takımıdır milli takım olmaktan çıkmıştır.golcusu olmadığı halde fatihi kadroya almamasına isyanınm fatihin trabzonsporlu olduğundan dolayı değildir.milli takımı tekeli yapmıştır.bu takımda şuanda en son oynayacak emrenin orda ne işi var.oynadığı futbol sıfır.onun yerinde dört dörtlük oynayan bir sürü futbolcu var.ama almıyor.mevlütte ısrar ediyor.allahını seven söylesin umutun yarısı olabilirmi.milli takım türkiyede üç takımdan kurulamaz hemde en kötü oynadıkları bir zamanda.ligin kafasındaki iki takımdan iki topcu alıyorsun ikiside forvet onlarıda zaten oynatmayacaksın.takımın ana kadrosu bu ligin en kötü oynayan takımlarından kurulacak.bununda sebebi aşikardır.başka bir açıklaması yoktur.

tuncay1984
10.02.2009, 12:47
milli takim heyecanimizi aldi bu terim krosu
dogru tabi gecen sampiyonada emre premierligte hic forma giymedi onu cagirdi
oynamayanlari yedekdekileri cagiriyo hep takima hep sakat takim
takima bisey vermez mimik hareketleriyle orasini burasii yirtar
iyi haberim var ispanya macindan sonra kesin gider bu adam
gs sinin basina gelir

Ayşe Aygün
10.02.2009, 13:09
Eğer bu takım ülkemin milli takımıysa.Bu takımdaki oyuncular bu ülkenin futbol takımlarında oynayan başarılı oyunculardan seçiliyorsa ve benim takımımda başarılı oyuncularla dolu ise çağırlmak zorunda.Burda Klübümüz bu tff içinde yer aldığına göre verdiği tepkide sonuna kadar haklı.Milli takıma çağırlmayı bekleyen oyuncularla dolu olan bir takımın yöneticileri bence oyuncuları adına o hakkı sonuna kadar aramak zorunda.Oyuncu tarbsfer ettiğimizde kurdukalrı cümlelerde , önce geldikleri takımın başarısı sonra milli takım hedefliyolar.Sen gel hazırlık maçına bile Ayhan denen dedeyi çağır , oyuncularımızı çağırma.Tabiki tepki verilir.Verilen tepkinin sonuna kadar arkasındayım.

İlker ToSun
10.02.2009, 15:57
arkadaşlar yapmayın lütfen, ben de fatih terim in milli takımın başında olmasından hiç ama hiç hoşnut değilim ama fatih terim bu maça oyuncularımızı çağırmamakla adeta bize jest yaptı ama bizim yönetim bunu anlayamadı. yahu arkadaşlar bu milli takım kadrosu bir turnuva kadrosu değil, kupa elemesi kadrosu değil HAZIRLIK MAÇI KADROSU. bu maça oyuncu versek ne olur vermesek ne olur? haftasonu çok önemli bir maçımız varken buraya oyuncu vermemiz çok büyük bir kötülük olurdu bize. oyuncularımız haybeye yorulacaktı belki de sakatlık bile çıkacaktı. lütfen olaya böyle bakalım. bakın fatih terim hem bizden hem de beşiktaştan 1 er oyuncu çağırdı. burdaki ince ayarı çözmesi lazımdı bizim yönetimimiz ama büyük hata yaptı.
ikinci büyük hata ise hem bunu anlamayıp ardından bir de fatih terim le polemiğe girmek. arkadaşlar ne yazıkki size çok net bir şey söyliyim fatih terim federasyonun üstünde bir güç şu an. mahmut özgener, fatih terim e başkanlık yapacak adam değil. o yüzden böyle bir durum varken, hem de bu kadar haksız yere fatih terimle polemiğe girmek akıl işi değil. yönetimimiz bu konunun üzerine gitmeyi bırakmalı bence.
biz beşiktaş maçını düşünelim, Fildişi ile yapılcak hazırlık maçına 1 adam yollasak ne olur, 5 adam yollasak ne olur.
bir de işin şu boyutu var, istanbulun 3 kız kardeşi de federasyonla savaş halindeyken, biz de saçma yere federasyonla zıtlaşmaya kalkıyoruz. oysa şu dönemde verilecek akılcı demeçler bizi şampiyonluğa yürütür. lütfen işe bu açıdan bakalım.

Hasan Çelik
10.02.2009, 16:03
fatih terim in seçtiğ kadro eleştirilir yüzüne vurulur fakat milli takımı desteklemiyorum demek ayıptır arkadaşlar

mehmet yıldırım
10.02.2009, 16:09
arkadaşlar yapmayın lütfen, ben de fatih terim in milli takımın başında olmasından hiç ama hiç hoşnut değilim ama fatih terim bu maça oyuncularımızı çağırmamakla adeta bize jest yaptı ama bizim yönetim bunu anlayamadı. yahu arkadaşlar bu milli takım kadrosu bir turnuva kadrosu değil, kupa elemesi kadrosu değil HAZIRLIK MAÇI KADROSU. bu maça oyuncu versek ne olur vermesek ne olur? haftasonu çok önemli bir maçımız varken buraya oyuncu vermemiz çok büyük bir kötülük olurdu bize. oyuncularımız haybeye yorulacaktı belki de sakatlık bile çıkacaktı. lütfen olaya böyle bakalım. bakın fatih terim hem bizden hem de beşiktaştan 1 er oyuncu çağırdı. burdaki ince ayarı çözemsi lazımdı bizim yönetimimiz ama büyük hata yaptı.
ikinci büyük hata ise hem bunu anlamayaıp ardından bir de fatih terim le polemiğe girmek. arkadaşlar ne yazıkki size çok net bir şey söyliyim fatih terim federasyonun üstünde bir güç şu an. mahmut özgener, fatih terim e başkanlık yapacak adam değil. o yüzden böyle bir durum varken, hem de bu kadar haksız yere fatih terimle polemiğe girmek akıl işi değil. yönetimimiz bu konunun üzerine gitmeyi bırakmalı bence.
biz beşiktaş maçını düşünelim, Fildişi ile yapılcak hazırlık maçına 1 adam yollasak ne olur, 5 adam yollasak ne olur
bravo arkadaşım ya.....bende aynen böyle düşünüyorum.eskiden bu tür maçlardan 3 eziklerin topçuları bi bahaneyle kaçardı da herkes tepki gösterirdi....böyle tırı vırı bir maç öncesi hemde bizim en önemli maçımız varken bizden adam almaması harika bi olay......sonra diğer bir mevzu....olurda bi kaza yaşar puan durumumuzda sıkıntı olursa herkes birde ağlıyordular felan ayaklarına girer.....söylemiştim yine söylüyorum....haklı dahi olsak şampiyonluk adası ufukta görünmüşken bu tür polemiklere girmeye gerek yoktur....siz evinizdeki yangını söndürmeye koşarken gözünüz başka şeyi görür mü....aynen onun gibi 25 yıllık hasretimize uzanmaya bu kadar yaklaşmışken böyle tartışmalara girmek takıma hiçbir şey kazandırmaz......

Uğur Ö.
10.02.2009, 17:25
bencede doğru değil çünkü zaten herifin derdi belli böyle pisliklerle konuşmak gerçekten doğru değil:d

evrents
10.02.2009, 20:44
"Oyuncu seçerken takımına bakmam"

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, hiçbir ön yargıya kapılmadan, takımların isimlerine bakmadan kadro oluşturduklarını söyledi.

A Milli Futbol Takımın yarın Fildişi Sahili ile yapacağı maç öncesi Atatürk Stadı'nda basın toplantısı düzenleyen Fatih Terim, Trabzonsporlu yöneticilerin milli takımın kadrosunun belirlenmesi konusundaki eleştirilerinin hatırlatılması üzerine, bugüne dek oyuncu seçimindeki tavrını herkesin bildiğini kaydetti.
O
1996'daki Avrupa Şampiyonası'nda İkinci Lig'den Vedat'ı alıp oynattığını, bugün de Bank Asya 1. Lig'deki Manisaspor'un kalecisi Ufuk'un kadroda olduğunu hatırlatan Terim, şöyle konuştu:
''Bugüne dek sisteme uyan oyuncuların performanslarına baktık, takımına bakmadık. Sitem olacaktır, normaldir. Herkes de çok ister milli takımda oynamak. Ben yıllarca hizmet verdim milli takıma. En önemli futbolcular Trabzonsporlular'dan oluşuyordu. Hiçbir ön yargıya kapılmadan, takımların isimlerine bakmadan kadro oluşturuyoruz. Trabzonspor'un başarısı beni çok mutlu ediyor. Ligdeki bu rekabetin içinde Trabzonspor her an oyuncu çağırabileceğimiz bir performans yakaladı. Kimsenin alınganlık göstermesine gerek yok. Ben olayı daha farklı olarak değerlendiriyorum. Trabzonspor camiasının istek ve heyecanının yeniden yükselmesi olarak görüyorum. Ön yargı söz konusu değil.''
Terim, Gökdeniz'e zamanında kendisinin sahip çıktığını, kasığında problem olmaması durumunda Serkan'ın da kadroda yer alacağını söyledi.

MESUT ÖZİL'İN ALMANYA'YI TERCİH ETMESİ
Mesut Özil'in, Alman Milli Takımı'nı tercih etmesine ilişkin soru üzerine Fatih Terim, bu ve benzeri konularda elinde futbolcuların ailelerinden ve kendilerinden gelen mektuplardan oluşan kalın bir dosya olduğunu belirterek, ''Buradan baktığımız zaman, (Almanya'yı tercih etmesinin) Mesut'un istediği bir şey olduğunu söyleyebilirim. Özellikle babasının, kendisinin ve ailesinin. Ben sadece hayırlı olsun diyorum ve başarılar diliyorum. Kendi milli takımımız o formayı giyecek, bundan onur ve heyecan duyacak, o kutsal duyguyu iliklerinde taşıyan futbolculardan oluşuyor'' diye konuştu.

SÜPER LİG DEĞERLENDİRMESİ
Turkcell Süper Lig'de değişik bir sezon yaşandığını, rekabetin kızıştığını, ilk 6 takımın şampiyonluk yarışında olduğunu belirten Terim, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Gaziantep ve Kayserispor bir anlamda ligin kaderini belirleyecek iki takım diyebiliriz. Şampiyonluk adayları bu takımlara karşı 14 maçta 29 puan kaybetmiş. 8 takımın işin içinde olması beni çok mutlu ediyor. Seyredenleri de mutlu ediyor. Şampiyonluk mücadelesinde çok takım oluşu herkesi heyecanlandırıyor. Ligden beklentimiz heyecanlı geçmesi ve bunun da milli takıma yansıması. Belki oyun olarak üst düzey değil ama mücadele üst düzeyde.''

Ligde son zamanlarda yaşanan gerginliklerin hatırlatılması üzerine Terim, konumu gereği sadece teknik konularla ilgili konuşabileceğini, bu durumun Futbol Federasyonunu ilgilendirdiğini söyledi.

Terim, Mehmet Aurelio'nun, Real Betis'te Fenerbahçe'deki görevinden farklı bir konumda oynadığını, ancak bu futbolcuyu ''Milli Takımdaki yerinden oynatma'' düşüncesinin bulunmadığını belirtti.

Kaynak:Lig TV

bordoylamavi
10.02.2009, 21:56
normaldir sylva song yattara alanzinho colman cale takımın 11 inin yarısı nerdeyse yabancı. kalanlardan da gökhanı almış. bence gökhanda umutda olmaz milli takımda şu andaki formuyla olsa olsa hüseyin olurdu bir ihtimal de egemen.

ertek_ts61
10.02.2009, 22:48
fatih terim kim??? çakma italyan pozlarında ona buna ağırlık yapıp 3-5 adamı sindirmiştir...ama yazık ki ülkemizde böyle karşısındakini aşşağılayan ezen adamlar pirim yapıyor...bütün spor yazarları süt dökmüş kedi gibi karşısında kimse soru soramıyor soran olunca da azarlıyor...peki kimdir bu adam??? neye hizmet eder...ben türk futboluna hizmet ettiğine inanmıyorum..kendi egosuna hizmet ediyor bundan eminim...
bizim çıkışımıza gelince bence bu gayet normal ve yerinde..çünkü kadrolar açıklanınca gerçekten takımda hafif bir üzüntü olmuştur....çünkü futbolcular gerçekten bizlerin baktıklarından çok daha farklı ve geniş bakıyorlar...bizler tv lerden emre ve emre gibilerinin o formayı haketmediğini bu kadar net görüyorsak bizim hakeden futbolcularımız bizden daha iyi gözlemliyorlardır...
yönetim de yerinde bir çıkış yaparak benim futbolcularımın performansını değerlendirmemezlik yapamazsın diyor...bu bir anlamda futbolcuya destek anlamında...

Medallion
10.02.2009, 22:53
Terim in kurdugu her kadro tartisilir. Ama adam basarili olmasini da biliyor. O yuzden bence isine karismamak lazim.

Onur Akyüz
11.02.2009, 00:34
normaldir sylva song yattara alanzinho colman cale takımın 11 inin yarısı nerdeyse yabancı. kalanlardan da gökhanı almış. bence gökhanda umutda olmaz milli takımda şu andaki formuyla olsa olsa hüseyin olurdu bir ihtimal de egemen.
:eek::eek:
serkan?
selçuk?
3.ligde oynarken çağırdığı ceyhun?

Mehmet Sarigül
11.02.2009, 00:36
Milli Takim ve Fatih Terim

Neden Milli takima genelde istanbul takimlari futbolculari seciliyor ?

Bunun bence bircok nedeni var,

1. Milli takimda futbol oynamak, üst seviyede tecrübe kazanmak demekdir. Istanbul takimlarinin bircok kazma futbolcusu (Gökhan Zan, Emre Asik gibi!) tecrübe kazaniyor ve kazandi. Bu Istanbul takimlari icin bir avantaj, yerli futbolculari uluslararasi tecrübe kazaniyor.

2. Milli takima futbolcu vermek artik "para" demektir. FIFA ve UEFA artik kazandigi paranin bir kismini, Milli takima futbolcu veren kulüplere aktariyor. Bu para Anadoluya degil, istanbul takimlarinin kasasina giriyor.

3. Milli takimda oynayan her futbolcunun piyasadegeri artiyor, bu istanbul takimlarinin degeri artiyor demektir.

4. Milli takima genelde Istanbul'dan futbolcu alinmasi, Istanbul takimlarini futbolcu transferinde cok daha avantajli duruma getiriyor. Mili takimda oynayacak futbolcu Istanbul'a gelmek zorunda. Örnek; Mehmet Topuz.

Daha bircok nedeni sayabilirim,...

Ne yazik ki, Futbol artik Futbol degil. Futbol = Para

Alper Beyazay
11.02.2009, 00:39

Bu takımdan Egemen,Selçuk,Serkan,Gökhan ve Umut milli takımda oynayabilecek kapasitede ve Fatih Terim'in çağırdığı çoğu oyuncudan daha kaliteli,daha iyi oyuncular.Bu da benim yorumum.

Hüseyin İlkin
11.02.2009, 00:46
Bizim takımda beş tane yabancı var ilk 11 'de tamamda , 5-6 oyuncu aldığı Fenerbahçe'de , Galatasaray'da ilk on birde kaç yabancı var ?

Edu-Lugano-Carlos-Deivid-Alex-Güiza

Morgan-Meira-Kewell-Lincoln-Baros

:o

Ben hazırlık maçına bizden oyuncu almamasına sevindim ama bu yanlış kurduğu gerçeğini değiştirmez . O Milli takımdaki oyunculardan bazılarının yerinde bizim oyuncularımız olmayı çok ama çok hak etmişti . Sadece bizim oyuncularımız değil , bir Sabri 'nin yerine Abdurrahman olabilirdi mesela . Sabri 'yi orta sahadada kullanmak istiyorsan , onun yerine Serkan'ı alabilirdin . Serkan ve Abdurrahman bu sene itibariyle Sabri'den iyi top oynuyorlar .

Alper Beyazay
11.02.2009, 00:49
Tuttuğu takımdaki ve sevdiği oyuncuları milli takım aracılığıyla dünyaya göstermek istiyor..Bir bakıma böyle düşünüyorum ayrıca..

Onur Akyüz
11.02.2009, 01:09
ntv de alt yazı:
gökdenize kendi takımı sahip çıkmazken biz sahip çıktık.

hadi buyur,gelde çıkışma!

lutfu61
11.02.2009, 13:45
belki bu görüşe katılmayacak kimse ama milli takımda tarikatlerin elindedir, bir tek bu düzene ersun yanal karşı çıkmıştır, o da en kısa sürede koltuğundan olmuştur
fatih terimin oyuncu seçimine bakıldığında herşey çok açık ortadadır, genellikle galatasaraydan oyuncu çağırması şu şekilde açıklanabilir, bjk eski yöneticisi hatta kendisi fethullah gülene yakınlığıyla bilinir, galatasarayın uefa kupasını kazanmasında en büyük etkenin fethullah gülen olduğunu söylemiştir, ortada bir de hakan şükür gerçeği vardır
olayı fazla siyasileştirmek istemiyorum ama yıldırayında milli takımda kadro dışı bırakılmasından sonra yaptığı açıklamalar hemen ört bas edilmiştir, vaktinde hakan şükürün milli takım kampında oyuncuları idmana çıkarmak yerine namaza götürdüğü oruç tutmaya zorladığı, o dönemdeki futbolcularında ağzından dile getirilmiştir

bir de şu faktörde gözden kaçırılmamalı, bizim başımızda ersun yanal var, o ersun yanal hakan şükürü milli takımdan silmiştir, ersun hocanın takımından kim milli takıma çağrılabilirki, eski hesaplar trabzonsporumuz üzerinden dürülüyor

bu konuda kimseyle polemiğe girmek istemiyorum, bu benim görüşüm katılan katılır, katılmayanda saygı göstersin lütfen

Emre GÜRDAL
11.02.2009, 13:55
ya adam kasım ayındna bu yana lıglerı tatıl olan canerı takıma cagırıyo egemn burda bas bas bagırıyo sinyorrrrrrrrrrrrr terım burdayım dıye ama onun kulagında pamuk tarlası var herhalde yazıktır ama bılmıyorum yanı

OLCAY ÇAKIR
11.02.2009, 14:44
Yöneticimizin tepkisine Terimin cevabı gecikmedi.
Biz şimdi bu durumda
Laf mı ettik?
Laf mı yedik?

İçime sinmedi.

Bazı şeylere tepkimizi vermekte acele mi ediyoruz acaba?

Deme,işitme demiş atalar.

''De'' tabiki.
Ama asla cevap bekleme,Konuşturma.

Ucu açık,net olmayan eleştiri bizi zor duruma düşürdü.
Bu kadar basit işte.

Semih
11.02.2009, 14:50
Anlamıyorum,

Oyuncularımızın milli takımda boy göstermesi taraftar için neden bu kadar önemli...

Maazallah sakatlık olur şu bu olur...
Ve hatta futbolcu milli takım kampındayken ne transferler yapılmadı mı zamanında.

Tabi benim görüşüm pek objektif değil.

Milli takımdan hiç haz etmeyen biri olarak;
Galibiyetlerini de, mağlubiyletlerini de umursamıyorum...

Adem Erdoğan
11.02.2009, 14:54
belki bu görüşe katılmayacak kimse ama milli takımda tarikatlerin elindedir, bir tek bu düzene ersun yanal karşı çıkmıştır, o da en kısa sürede koltuğundan olmuştur
fatih terimin oyuncu seçimine bakıldığında herşey çok açık ortadadır, genellikle galatasaraydan oyuncu çağırması şu şekilde açıklanabilir, bjk eski yöneticisi hatta kendisi fethullah gülene yakınlığıyla bilinir, galatasarayın uefa kupasını kazanmasında en büyük etkenin fethullah gülen olduğunu söylemiştir, ortada bir de hakan şükür gerçeği vardır
olayı fazla siyasileştirmek istemiyorum ama yıldırayında milli takımda kadro dışı bırakılmasından sonra yaptığı açıklamalar hemen ört bas edilmiştir, vaktinde hakan şükürün milli takım kampında oyuncuları idmana çıkarmak yerine namaza götürdüğü oruç tutmaya zorladığı, o dönemdeki futbolcularında ağzından dile getirilmiştir

bir de şu faktörde gözden kaçırılmamalı, bizim başımızda ersun yanal var, o ersun yanal hakan şükürü milli takımdan silmiştir, ersun hocanın takımından kim milli takıma çağrılabilirki, eski hesaplar trabzonsporumuz üzerinden dürülüyor

bu konuda kimseyle polemiğe girmek istemiyorum, bu benim görüşüm katılan katılır, katılmayanda saygı göstersin lütfen

Yok daha neler...

Şu yorum Fatih Tekke'nin "yeşil" pazubandı takmasını eleştirmeye benzedi.

a d bacan
11.02.2009, 17:13

sadece bir görüştür
saygı duyuyorum

Mustafa ÖZDEMİR
11.02.2009, 20:08
bence çok doğru

Terzioğlu
11.02.2009, 20:56

Sana katilmiyorum ve yazdiklarini sacma buluyorum (elbette saygida duyuyorum) ama Hakan Sükür bu dedigini yaptiysa helal olsun ona has adammis.

servet nuh
11.02.2009, 22:44

hadi be oradan....namaza götürmüş,oruca zorlamış felan....bunlar tamamen zırva ...görüşüne zerre kadar saygı duymuyorum....ideolojik saplantılarını yazmışsın....

mehmet yıldırım
11.02.2009, 22:50
Fethullah gülen hocaefendiyi buraya da bulaştırdınız ya...pes yani....ben onun kolejlerinden mezun biri olarak arkadaşımızın yaklaşımını tamamen yanlış buluyorum....kafasında komplo teorisine gerçek elbisesi giydirip buraya yazmış.....fatih terim denen zat 3 istanbul eziğinden daha çok futbolcu alıyor,ve de adaletli kadro yapmıyor ama bunu cemaat felanla irtibatlandırmak ne kadar ayıp...tuncay şanlı chp li onu niye çağırdı o zaman,ya da öyle birileri daha var.....bizim takımda benim bildiğim bi kaç cemaate yakın isim var onlar niye çağrılmadı ???? komik olmıyalım lütfen

İlker ToSun
12.02.2009, 03:43

her görüş saygıyı hak eder zaten bence, görüşünü beğenmediği için saygı duymayacak insan varsın duymasın, o senin görüşlerinin kıymetini kaybettirmez sevgili renkdaşım...
söylediklerin, bugün televizyona çıkan çoğu yorumcunun bilip de gündeme getirmeye çekindiği, gün yüzü gibi aşikar bir konu, yazdıklarına harfiyen katılıyorum, zaten katılmasam da bir şey değişmezdi çünkü bu dediklerinin hepsi oldu ve olmaya da devam ediyor maalesef ...

Serdar A
12.02.2009, 04:58
hadi be oradan....namaza götürmüş,oruca zorlamış felan....bunlar tamamen zırva ...görüşüne zerre kadar saygı duymuyorum....ideolojik saplantılarını yazmışsın....

Mehmet Yıldırım'ın söylediği gibi Trabzonspor kulübünde de bir kaç futbolcu var ki arasında milli takım düzeyinde olanlarda var .

Korkular üzerinden komplo üretmek doğru değil . Ortada dolaşan bu söylentilerin bir tutarlılığı da yok . Zira adı geçen futbolcuların bir çoğunun dini duyguları kuvvetlidir fakat hepsi cemaat üyesi değildir . Cemaat üyesi olanların hepsi de aynı cemaate mensup değildir .

Bir başka komplo teoriside Sadri başkanın " büyük üstad " olduğu ve bu sebeple ilk sezonunda Trabzonpor'un şampiyon yapılacağı ile ilgili . Buyur burdan yak . Ortada dolaşan her saçma söylentiye itibar mı edeceğiz ? Ne yazık ki bilgisizlik aslında çok üretken bir vasıftır .

lutfu61
12.02.2009, 10:34
hiç objektif olamiyoruz malesef
bende müslümanım, orucumu tutar, namazımı kılarım
işte türkiye ninde sorunu bu, bir tarafı müslüman bir tarafı dinsiz olarak ayırma...

bir futbolcu önemli bir maça iki gün kala idmanı bırakıp namaza gidiyorsa veya oruç tutacam diye diretiyosa ben onda art niyet ararım
komplo teorisiymiş, ilk önce karşı görüşe saygılı olmayı öğrenelim

hüseyininde bu takımda kötü oynadığı zamanlarda neden ısrarla tutulduğunuda biliyoruz, boş keseden atmakla olmuyor
o görüş yakın olan arkadaşlar hemen savaş baltalarınızı çıkarmayın,

neden futbolun üzerinden siyasetin kirli ellerini çektirmek için mücadele etmiyoruz

farabi yeterince bilgim var merak etme, en azından objektif yaklaşmayı biliyorum, körü körüne bir görüşün arkasında koşmuyorum

nese konuyu daha fazla dağıtmayalım, tek istediğim birazcık saygı

Uğur Karataş
12.02.2009, 10:37
hiç objektif olamiyoruz malesef
bende müslümanım, orucumu tutar, namazımı kılarım
işte türkiye ninde sorunu bu, bir tarafı müslüman bir tarafı dinsiz olarak ayırma...

bir futbolcu önemli bir maça iki gün kala idmanı bırakıp namaza gidiyorsa veya oruç tutacam diye diretiyosa ben onda art niyet ararım
komplo teorisiymiş, ilk önce karşı görüşe saygılı olmayı öğrenelim

hüseyininde bu takımda kötü oynadığı zamanlarda neden ısrarla tutulduğunuda biliyoruz, boş keseden atmakla olmuyor
o görüş yakın olan arkadaşlar hemen savaş baltalarınızı çıkarmayın,

neden futbolun üzerinden siyasetin kirli ellerini çektirmek için mücadele etmiyoruz

farabi yeterince bilgim var merak etme, en azından objektif yaklaşmayı biliyorum, körü körüne bir görüşün arkasında koşmuyorum

nese konuyu daha fazla dağıtmayalım, tek istediğim birazcık saygı

ABD Kucağında Yaşayan Büyük Hoca Fetullahı karıştırma hea dinden çıkarız. Zorla namazda kıldırıyorlar kardeşim ben şahit oldum FEM DERSAHANESİNDEYKEN. Neyse konu bu değil.İslamla fetullah beyi karşılaştırarak İSLAMA Hakaret etmeyin.

sakaryalı.61
12.02.2009, 10:43

kesinlikle katılmıyorum terim nerde alakası yok kesinlikle

Oktay AKKUŞ
12.02.2009, 10:45
ABD Kucağında Yaşayan Büyük Hoca Fetullahı karıştırma hea dinden çıkarız. Zorla namazda kıldırıyorlar kardeşim ben şahit oldum FEM DERSAHANESİNDEYKEN. Neyse konu bu değil.İslamla fetullah beyi karşılaştırarak İSLAMA Hakaret etmeyin.

Zorla Namaz oLmaz. Ben de Fem Dersanesi Öğrencisiyim .Yurda Gittik Tamam Namaz Kıldırıyorlar Ama Zorla da Olmaz o iŞ.
Sana Kalmış
Sen Orda İstemesen Namaz Kılmazsın.
Namaz Kılmayı İstiyorsun ; imKanın Olmuyor Her Zaman Belki de.
Niyetin vardı Namaz Kılmaya Onların Namaza Demesi Seni Tetikledi Sen de Kıldın.
Zorla Kolundan Tutup 'Namaz Kıl Lan' veya döve Döve Namaz Kıldırmadır Zorlama.

Uğur Karataş
12.02.2009, 10:47
Zorla Namaz oLmaz. Ben de Fem Dersanesi Öğrencisiyim .Yurda Gittik Tamam Namaz Kıldırıyorlar Ama Zorla da Olmaz o iŞ.
Sana Kalmış
Sen Orda İstemesen Namaz Kılmazsın.
Namaz Kılmayı İstiyorsun ; imKanın Olmuyor Her Zaman Belki de.
Niyetin vardı Namaz Kılmaya Onların Namaza Demesi Seni Tetikledi Sen de Kıldın.
Zorla Kolundan Tutup 'Namaz Kıl Lan' veya döve Döve Namaz Kıldırmadır Zorlama.

Biliriz çıkış kapısındaki Güvenlikleri yukarda mescidde namaz kılınacak öle çıkılcak sözlerini.Ayrıca ABD oturan Fetullah Bey ile İSLAMI Karşılaştırma hatasına düşmeyin.

Sencer
12.02.2009, 10:51
yuh yaaa nerden nereye geldı
Fatıh Terımi tanımasam simdi cemaatin önde giden mutevellisi dersiniz
yok daha neler
bırakın bu konuyu sıyası, dını boyutunu
Terimden adamakıllı bı cewap alınamadıgından buraya kadar geldı bu boyut
ben onu bunu bılmem, dunku macta tek golumuz war, oda takımımızdan alınan tek futbolcudan
bu gurur, bu terime kapak yeter bana
milli hislerimi işin içine sokmamaya calıssamda, sırf terim gonderılsın dıye bu takımın yenılmesını ısteyen duruma dusurdun ya benı senın yatcak yerın yok terım

Uğur Karataş
12.02.2009, 10:53
Terimin gitmesini çok istiyorum ancak bu milli takım yenilmesini istemem

mhayri
12.02.2009, 10:55
Fatih Terime cemaat üyesi,sempatizanı hatta muhibbanı demek
Ariel Şarona Filistin derin devletinin adamı demek kadar saçma bir iddiadır...

Sencer
12.02.2009, 10:56
Fatih Terime cemaat üyesi,sempatizanı hatta muhibbanı demek
Ariel Şarona Filistin derin devletinin adamı demek kadar saçma bir iddiadır...
:alkış::alkış::alkış::D:D:alkış::alkış::alkış:

DNA-TS
12.02.2009, 10:57
Biliriz çıkış kapısındaki Güvenlikleri yukarda mescidde namaz kılınacak öle çıkılcak sözlerini.Ayrıca ABD oturan Fetullah Bey ile İSLAMI Karşılaştırma hatasına düşmeyin.
bu ne saçmalıktır yaa...oralarda bulunmasam inanacağım ama sizinkisi bambaşka bir senaryo ....konu terime karşı cıkış doğrumuydu ama konu fethullah hocaya kadar gitti ordan dersanelere kadar gitti derken...içinden cıkılmaz zırvalıklara ulaşmak üzere..
bencede yönetimimiz ucu acık eleştiriler yaptı ,yapmamalıydılar..terim mactan önce basın toplantısında bazı şeyler söyledi onunda haklı olduğu noktalar var...klasik karadeniz insanı psikolojisiyle saman alevi gibi parladı yönetimimiz....

Serdar A
12.02.2009, 13:42
...

...

Size bilgisiz demedim . Bir takım korkular ve korkunun kaynağına ilişkin bilgi noksanlığı komplo üretir demeye çalıştım . Ortaya attığınız fikrin yaratıcısı siz değilsiniz . Yoksa iki satır yazı ile bilginizi ölçecek doğaüstü bir gücüm yok .