PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasına Resmen Aday

wolf_TS61
08.02.2009, 02:13
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenlemesi için UEFA'ya başvuru yaptı.

TFF Başkanı Mahmut Özgener, 2016 Avrupa Şampiyonası başvurusu ile Türk futbolu için yeni bir dönemin başlatıldığını bildirdi

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, başvuru ile ilgili resmi yazı, TFF tarafından dün UEFA'ya gönderildi. UEFA İcra Komitesi'nin çeşitli süreçlerin ardından 2016 Avrupa Şampiyonası'nı düzenleyecek ev sahibini, 2010 yılının Mayıs ayında açıklamasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, UEFA'nın, 2016 Avrupa Şampiyonası'nı düzenleyecek ülkeden, belirlenen kriterlere uyan 9 stadyumu hazırlamasını istediği ifade edildi.

TFF Başkanı Mahmut Özgener, 2016 Avrupa Şampiyonası başvurusu ile Türk futbolu için yeni bir dönemin başlatıldığını vurgulayarak, federasyonun resmi sitesinde yer alan açıklamasında, ''Euro 2016'yı düzenleme konusunda çok istekli ve arzuluyuz. Bu büyüklükte uluslararası bir organizasyon düzenlemek bir futbol ülkesi olan Türkiye'ye önemli katkılar sağlayacaktır'' ifadesini kullandı.

Öncelikle kimse yazmadan ben yazayım konuyu forumda bulamadım ve nereye açılması gerektiğini tam olarak kestiremedim.Bu yüzden konuyu buraya açtım.Muhtemelen yanlış oldu ama yetkili arkadaşlar doğru yere taşırlar.Onları uğraştırdığım için şimdiden özür diliyorum.

Konuya gelirsek avrupa şampiyonları ve dünya kupaları yapıldıkları ülkeler ve dolayısıyla şehirler için büyük kazanç.Organizasyondan önce yapılan altyapı yatırımları maçlar sırasında gelen taraftar yapılan reklam gibi çok büyük gelir kaynağı olan bu organizasyonda Trabzon'umuzunda yer alması hepimizin temennisidir herhalde.

Yanılmıyorsam 2010'da yapılacak ülke belirlenecek dolayısıyla o zamana kadar şehirlerde belirlenmiş olacaktır.Bu şehirler arasında olabilmek için uğraşmamız gereken sorunlarımız var.Ulaşım altyapı stad vb gibi çözülebilecek sorunların yanı sıra en büyük sorun (bu çözülebilecek bir sorun değil sadece karşılık vermeliyiz)bence medya olacak.

Malum konu futbol olunca çokta sevilen bir şehir değiliz.Bu yüzden şehrimizi karalayan yazarlardan forumlarda bizim aleyhimize yazanlara kadar bir sürü uğraşmamız gereken insan olacak.Bunlara karşı dik durmalıyız.

Bu ülke futboluna verdiğimiz emeklerin karşılığını hiçbir zaman alamadık.Hep yoksayıldık 2. plana itilmeye çalışıldık.Bu sefer buna izin vermemeliyiz.Bu fırsatı kaçırmamalıyız.

krdnz
08.02.2009, 02:15
Avni Aker ve Akyazı olmak üzere iki stad birden hazır olur şampiyonaya inşallah...

Oktay AKKUŞ
08.02.2009, 02:18
İnşALLAH ..

Murat'
08.02.2009, 02:28
Avni Aker ve Akyazı olmak üzere iki stad birden hazır olur şampiyonaya inşallah...

Bu hayal....Trabzon'u bu organizasyona dahil bile etmezler...

Mustafa Önder
08.02.2009, 02:28
İnşallah alırız. Akyazı bu başvurumuzda önemli kozlarımızdan olabilir.

28TS61
08.02.2009, 02:29
trabzonda olmicaksa insallah türkiyemizde düzenlenmez ozaman

SDanışmaz
08.02.2009, 02:30
İnşallah alırız :)

Hayal değil, böyle bir organizasyon olursa Trabzon kesinlikle yer alır..

Mollasalihoğlu
08.02.2009, 02:41
bence de Trabzon'u dahil etmezler..

Allah göstermesin şehire 3-5 kuruş yatırım yapılır, 2-3bin adam gelir ekonomi canlanır..Ne gerek var..

Berat
08.02.2009, 02:57
Euro2012 için de Yunanistanla beraber adaydık ve planlanan illerin arasında Trabzon yoktu.2016 için de koyacaklarını sanmıyorum..

krdnz
08.02.2009, 03:03

2016 Türkiye'de yapılacak olması hayal değilse benim söylediklerim hiç değil..

Yasin Berber
08.02.2009, 03:10
Bu organizasyonu Türkiye inanın alabilir ....Vede Trabzonu buna dahil etmezler

el_conquistador
08.02.2009, 03:17
Eger Trabzon sehri 2016 yilina kadar en az 30bin kapasiteli modern bir stada kavusursa, kesinlikle alinir. Ama bunun olmasi icin, ilk önce organizasyon'u Türkiyeye getirmek gerekir. 2012 icin ön elemeyi bile gecememistik. Insallah bu sefer lobi isini, daha iyi yapariz.

tmrst
08.02.2009, 03:28
trabzonda olmicaksa insallah türkiyemizde düzenlenmez ozaman

arkadasım ne alaka...
ayrıca turkıye alırsa trabzon organizasyonun yapılacağı ilk sehırlerden biri olur

Burak Tokal
08.02.2009, 09:58
Tff den biri Ntvspor a bağlanmıştı.yeni yapılacak stadları saydı ama aralarında trabzon yoktu.Bursa,Ankara,Konya,Kayseri dedi ama Trabzon demedi

prenha61
08.02.2009, 10:04
turkıye bu organizasyonun ev sahıplıgını yapabılır ama trabzona yedırmezler gelıyor bana her zaman pastanın buyuk dılımı ıstanbulun

Canİlker
08.02.2009, 10:09
bizim milletvekilleri ne iş yapar ayıptır sölemesi. ön ayak olsunlar trabzon'da dahil olsun başka yaptıkları bişe yok zaten.

Travelair
08.02.2009, 10:12
Trabzon aday gösterilirse şehre hizmet artar, oteller ulaşım stad düzelir. Ama tahminim yer almayacağız. Daha hazır şehirlerden devam ederler. Toplam 9. İstanbul İzmir Ankara'dan 2'şer Kayseri Antalya ve Kocaeli'den/Bursa'dan birer tane olur tahmin ediyorum

Sinan FİDAN
08.02.2009, 10:18
Avrupa şampyonasına Trabzon u dahil edeceklerini sanmıyorum. Tff yetkilisi stad projeleri arasında Trabzon un adını saymadı bile

cplc
08.02.2009, 10:22
bence de Trabzon'u dahil etmezler..

Allah göstermesin şehire 3-5 kuruş yatırım yapılır, 2-3bin adam gelir ekonomi canlanır..Ne gerek var..

şöle olabilir. iktidar başkanının trabzonda her yerde payı olduğu gibi ( liman, forum) stadtada payı olur. sonrada para geleceği için trabzonu da işe katarlar. ha işte o zaman olur.

Muhammet
08.02.2009, 10:24
Alamayız, alsak da Trabzon'u dahil etmezler.

Murat'
08.02.2009, 10:26
2016 Türkiye'de yapılacak olması hayal değilse benim söylediklerim hiç değil..

Benim hayal dediğim hem bu organizasyonun bize verilmesi hem de Trabzon'umuzun bu şehirler arasına dahil edilmesi..Birde 2016'da mücadele edecek takım sayısının 24' çıkma ihtimali var..Eğer böyle olursa şehir sayısı da artacağından Trabzon belki dahil edilebilir..

6Şafak Aydın1
08.02.2009, 10:28
2016 ya kadar en az 3 defa sampiyon olmusuzdur. Türkiyede olmasi baska yerde olmasi umrumda degil.

Mayls
08.02.2009, 10:28
''Euro 2016'yı düzenleme konusunda çok istekli ve arzuluyuz. Bu büyüklükte uluslararası bir organizasyon düzenlemek bir futbol ülkesi olan Türkiye'ye önemli katkılar sağlayacaktır''
Bu cümleyi pek anlayamadım. Süper Lig'de 8-9 takım boş tribünlere oynuyor.

Neyse hayırlı olsun. Gerçi bu etkinliğin Türkiye'de yapılması hayal bence.

Emre ÖZTÜRK
08.02.2009, 10:32

çok doğru ulaşım zor bilmem ne derler bizi es geçerler burda şimdiden söyleyelim

Semih
08.02.2009, 10:48
İnşallah alamayız...
Aldıktan sonra dahil edilmeme rezaletini yaşamak istemiyorum.

temel_yilmaz
08.02.2009, 10:55
böyle bir organizasyonu türkiye ye verdiler ok ama trabzonspora daha maç vermezler bende vermem mazallah sonra haluk ulusoy diye bağrırır paralı uşaklar sonra haluk derki galatasarayı canımdan çok seviyorum
diyelimki tükiyeye verdiler ne olucak işte malum kayseri istanbul izmir aralarına girerse bursa bu şehirlerde yapılır ilaveten ankara trabzonspor organizasyon unutsun böyle birşeye dahil edilmez .
sonra devlet bize stad yapmak zorunda kalır tesis yapmak zorunda kalır ordaki esnaf belki para kazanır trabzon dolayısı ile trabzonspor güçlenir hiç gerek yok böyle şeylere

temel_yilmaz
08.02.2009, 10:57
Bu cümleyi pek anlayamadım. Süper Lig'de 8-9 takım boş tribünlere oynuyor.

Neyse hayırlı olsun. Gerçi bu etkinliğin Türkiye'de yapılması hayal bence.

o şahıs futbol ülkesi derken gerizekalı adam istanbulu ülke biliyor işte

Sinan FİDAN
08.02.2009, 11:18
o şahıs futbol ülkesi derken gerizekalı adam istanbulu ülke biliyor işte

:D:alkış::alkış:

Ufuk Bayraktar61
08.02.2009, 11:20
Arkadaşlar sakın maçlar Trabzonda oynanacak diye hayal etmeyin....Trabzonda o var bu var derler Trabzonu şampiyonanın dışına iterler..ki uçakla 1.30 saat uzaklıkta ki bir şehir olmasına rağmen !!!

Taner Uykuçeken
08.02.2009, 11:31
İnşaallah olmasına İnşaallah ta gerçekçi olmak lazım
1. biz Avrupa Şampiyonası düzenleyebilecek yeterlilikte bir ülke değiliz
2. tüm şartları yerine getirsek bile av.şamp. ve Dünya Kupasına hakem dahi almadıkları bir ülkeye bu Şampiyonayı vermezler İzmir-expo yu nasıl aldılar bunuda öyle alırlar...

cplc
08.02.2009, 11:35
trabzonda onca otel ve tesis var iken bu şehre de bir şans verilmesinden yanayım.

Bahadır Şimşek
08.02.2009, 11:38
Mahmut Özgener gibi bir federasyon başkanı ile bu bir HAYAL.

Hasan Doğan yaşıyor olsaydı, belki bu organizasyonu alabilirdik ama, Mahmut Özgener ile olmaz.

Hüseyin İlkin
08.02.2009, 11:41
Trabzon yer almayacaksa oynanan iller arasında , inşallah ALAMAYIZ ;)

nuri45
08.02.2009, 11:52
Dünyada futbolda ikinci büyük bir organizasyon ve bu is sadece stadlarla bitmiyor. Inceledikleri cok alan var. Ulasim, konaklama v.s Almamiz cok zor. Bide tabiki lobicilikde isin icinde.

NuDGeRR
08.02.2009, 12:06
1-saracoglu
2-gs nn yeni stadı
3-ataturk olimpiyat
4-kayseri
5-izmir atatrk
6-bursaya yapılacak stad
7-antalyaya yapılacak stad
8-konyada baslanılan bi stad
9-son stadda ankarada bi yer olur herhalde

Trabzonuma vermezler böyle birsey

Murat'
08.02.2009, 12:30
1-saracoglu
2-gs nn yeni stadı
3-ataturk olimpiyat
4-kayseri
5-izmir atatrk
6-bursaya yapılacak stad
7-antalyaya yapılacak stad
8-konyada baslanılan bi stad
9-son stadda ankarada bi yer olur herhalde

Trabzonuma vermezler böyle birsey

Evet bende böyle olacağını tahmin ediyorum..Türkiye'yi yarıdan bölüp sadece batısında kalan kısmında oynanır maçlar....Zaten hep öyle olmuyor mu...herşey oraya...Belki bir ihtimal Gaziantep falan da dahil edilebilir....

Gerçi şöyle bişey de var bu organizasyonu bize yedirmezler...

Emre Bekar
08.02.2009, 12:37
Bazı arkadaşlar Trabzon'unda dahil edileceğini söylüyorlar,dayanakları ne çok merak ediyorum?2012 ye bizi dahil etmemişlerdi bildiğiniz gibi şimdi ne değişmiş olabilir ki bizi dahil etsinler?

mashal61
08.02.2009, 12:38
Eğer alırsak Trabzon kesinlikle bunun içinde yer alır. Hatta sırf bunun için Akyazı projesine bile başlanabilir. Ancak gerçekçi olursak bunu Türkiye'ye vermezler.

Ufuk Bayraktar61
08.02.2009, 12:44
Mahmut Özgener gibi bir federasyon başkanı ile bu bir HAYAL.

Hasan Doğan yaşıyor olsaydı, belki bu organizasyonu alabilirdik ama, Mahmut Özgener ile olmaz.

hasan doğan zamanında, kendisi bir programda bu konuya değinmişti.galiba sky türkdeydi..Trabzon bu şehirler arasında yoktu...ankara ve samsun en son illerdi(doğu tarafında ki)

Bahadır Şimşek
08.02.2009, 12:46
hasan doğan zamanında, kendisi bir programda bu konuya değinmişti.galiba sky türkdeydi..Trabzon bu şehirler arasında yoktu...ankara ve samsun en son illerdi(doğu tarafında ki)
Anlatmak istediğim Trabzon değil, Türkiye olarak alabilme şansımızdı.

Alihan Ertürk
08.02.2009, 12:47
inşallah organizasyonu alırız ve avrupanın güzel takımlarının oynayacağı maçLar Trabzon'da oynanır..mesela İtalya - ingiltere gibi takımların :) ama böyLe birşey oLursa bu gibi maçLarı istanbula verirLer kesinLikLe :(

tuncay1984
08.02.2009, 12:52
olimpiyatlarada adaydik bosuna bir stat yapildi uefa vermez
akil mantik var niye türkiyeye niye böle bisey versin ki taksimde 3
bes tane turiste sahip cikamayan okadar insana nasil sahip cikacak

ApoCaN28
08.02.2009, 12:53
Bende biz alırsak Trabzon a verilmez diye düşünüyorum...
Umarım yanılırım...

İskender Çakmak
08.02.2009, 13:02
Trabzonun olmadığı avrupa şampiyonası istemiyorum türkiyeyi sadece istanbul dan ibaret sayan federasyonu da kınıyorum

Kadir
08.02.2009, 13:04
Türkiye alabilir bence Şampiyonlar Ligi finali oynandı bu sene de UEFA finali oynanacak Türkiye'de.

Ama çok çalışmak gerekir .

Mustafa ÖZDEMİR
08.02.2009, 13:53
İnşallah alırız :)

Hayal değil, böyle bir organizasyon olursa Trabzon kesinlikle yer alır..
sen hala hayal kuruyorsun bu ülkede sivasa stad yapılır orda maçlar oynanır trabzona ise avni aker size yeter denir

boztepeliyasin
08.02.2009, 13:58
türkiyeden çok daha kötü ve küçük ülkeler bu organizasyonu gerekleşirdi. şimdiye kadar türkiyeye vermemeleri anlaşılır bir durum değil bence. türkiyede şu anda bulunan stadlar bile pek çok avrupa ülkesindeki stadlardan daha iyi durumda.yeni yapılacak stadlarala türkiye bu organizasyonu rahatlıkla düzenleyebilir. 9 staddan biri de kesinlikle trabzonda olmalı.futbolda türkiyeyi bursa ,konya gibi şehirler değil trabzon dünyaya tanıttı.

Serdar A
08.02.2009, 13:59
2016 adaylığındaki aday stadlar tamamen siyasi oyunların parçası haline gelmiştir . Trabzon kentide bundan nasibini alarak seçimin dışında bırakılmıştır .

Birileri ders alarak hatalarından dönmedikçe , ben Türkiye'nin bu adaylığını desteklemiyorum .

onur-ts
08.02.2009, 14:00
Türkiyede futbolun beşiği Trabzon.ancak bunlar bu tür organizasyonu en çok hak eden kent olan Trabzona maç vermezler...milli takıma oyuncumuzu almıyorlar, o milli takımı Trabzona getirmiyorlar, şampiyonada maç mı verecekler?bunlar vermez...

Umut Şeref
08.02.2009, 14:13
Tff den biri Ntvspor a bağlanmıştı.yeni yapılacak stadları saydı ama aralarında trabzon yoktu.Bursa,Ankara,Konya,Kayseri dedi ama Trabzon demedi

Konya ne alaka çözemedim.
Konyada futbol mu oynanıyor?
Konyadakiler futbolu mu biliyor?

Konya yıllardır bu ligin vasat takımlarından biri.

Umut Şeref
08.02.2009, 14:14
İstanbulda dağa Olimpiyat stadını diken zihniyetden ne beklenir ki.Oraya harcanan parayla 10 tane Akyazı yapılırdı.

Öztürk Adem
08.02.2009, 14:32
Bu demek oluyor kı:D En sonunda buyuk 1 ıse kalkısıcagız .Ve stadı da yapmak zorunlulukları 1 kat daha arttı

ramazan-54
08.02.2009, 14:35
ya milli takımı istanbuldan dışarı cıkarmayan federasyon trabzon u dahil etmez.

Mert Marabaoğlu
08.02.2009, 14:37
Euro 2008'de 2016'yı alırsak, maçların oynanacağı stad'lardan bahsetmişti, İçlerinde Trabzon yoktu zaten.

ramazan-54
08.02.2009, 14:47
futbolla yatıp kalkan konyayı yada her maçında olay cıkan bursayı ,stadı dolduramayan kayseri ve ankarayı ,yıllardır birinci lige takım cıkaramayan izmir i ,rakip takım taraftarını kafese koyup hayvan muamelesi yapan antalyayı alsınlar.

Keleşoğlu
08.02.2009, 15:07
geçen 2012 adaylık sürecinde de TRabzon dışarıda tutulmuştu bu da farklı olmaz

Sümeyye Şahin
08.02.2009, 15:11
tutturmuşlar bi istanbul gidiyolar...hey Allahım hey gören dicek bunların başka şehri yok...

Osman Pervaneli
08.02.2009, 15:25
mesafe sorun olarak görülmemeli
sonucta 2012 avrupa kupasi polonya ile ukraynada oynanmiyormu

acikcasi yeni stad yapildiginda niye verilmesinki
yeni stad yapildiginda avrupa kupalarina uygun kriterlerde yapiliyor sonucta
ayrica konaklama desen uluslar arasi oteller mevcut, tehsislerde öyle

28TS61
08.02.2009, 15:44
arkadasım ne alaka...
ayrıca turkıye alırsa trabzon organizasyonun yapılacağı ilk sehırlerden biri olur

sen öyle san trabzonda yaparlar diye, yunanistanla aday oldugumzda bile trabzonu göstermediler,
ayrica sirf stad yapmakla bitmiyor hersey. ulasim, konaklama ve diger bilmedigim krterlerde dikkate aliniyor hatirladigim kadariyla

el_conquistador
08.02.2009, 15:51
sen öyle san trabzonda yaparlar diye, yunanistanla aday oldugumzda bile trabzonu göstermediler,
ayrica sirf stad yapmakla bitmiyor hersey. ulasim, konaklama ve diger bilmedigim krterlerde dikkate aliniyor hatirladigim kadariyla

Tamam iste, bizde bunlarin hepsini yerine getirmemiz lazimki, Trabzon'dada mac oynansin. Trabzon ödevini yapip, lobisini yapsin, bakalim kim vermiyorumus Trabzon'a mac. Ama hemen basta oturup aglamakla, yok bize zaten vermezler diye sizlanmakla olmuyor. Arkadaslar Almanya'da Dünya Kupasi oldugunda her sehir kendi lobisini yapti, alinmayanlar'da vardi. Mesela Düsseldorf'ta süperbüyük, süpermodern bir stad vardi ama adamlar orda mac oynatmadi. Demek istedigim Trabzon sehri bu organizasyonun icinde yer almak istiyorsa, ödevini ve lobisini yapmak zorunda.

wolf_TS61
08.02.2009, 16:14
Tamam iste, bizde bunlarin hepsini yerine getirmemiz lazimki, Trabzon'dada mac oynansin. Trabzon ödevini yapip, lobisini yapsin, bakalim kim vermiyorumus Trabzon'a mac. Ama hemen basta oturup aglamakla, yok bize zaten vermezler diye sizlanmakla olmuyor. Arkadaslar Almanya'da Dünya Kupasi oldugunda her sehir kendi lobisini yapti, alinmayanlar'da vardi. Mesela Düsseldorf'ta süperbüyük, süpermodern bir stad vardi ama adamlar orda mac oynatmadi. Demek istedigim Trabzon sehri bu organizasyonun icinde yer almak istiyorsa, ödevini ve lobisini yapmak zorunda.
aslında başlığı açmamım nedenide tam buydu lobi yapmalıyız ama ne yazık ki konu bize vermezler yedirmezlere gitti.bal gibide verirler yeterki lobimizi iyi yapalım.

Serdar A
08.02.2009, 17:11
aslında başlığı açmamım nedenide tam buydu lobi yapmalıyız ama ne yazık ki konu bize vermezler yedirmezlere gitti.bal gibide verirler yeterki lobimizi iyi yapalım.

Taraftar Akyazı'ya sahip çıkmıyor . Bölge siyasetçileri yeni spor-kültür merkezlerinin arkasında değil . Kulüp yöneticilerinin bir çok teşebbüsü havada kaldı . Hangi lobi , hangi istek ? Biz kendi kendimize yediremiyoruz , kendi kendi kendimize yetmiyoruz .

TS-FAN
08.02.2009, 17:57
2016 alınırsa oynanacak stadlardan birisi de biz olmalıyız.
Bunu tarihimizle,
Futbol sevgimizle,
Seyircimizle hak ediyoruz.
Ayrıca seyirci ulaşımı için havaalanımız çok işlek ve uygun.
TFF başka kriterlerle bizi olayın dışında tutarsa altında başka nedenler aranır..

_KaaN_
08.02.2009, 18:06
yapılırsa yapılsın bakalım bizim stad yapıldığı zaman konya da mı oynanacak yoksa trabzonda mı...

Zafer BİLGİN
08.02.2009, 18:17
Arkadaşlar,2012 yılındaki adaylığımızda Trabzon şehri listede yoktu diyenlere şunu hatırlatmak istiyorum;

2012 yılı iiçin adaylığımızda Yunanistan ile ortak yapacaktık.Yani bizden sadece 4 şehir katılacaktı organizasyona.Böyle bir durumda bizim listede olmamamız normaldi.

Şu anki durum farklı.Yanlış bilmiyorsam bu organizasyonu Türkiye kazanırsa 8 şehirde veya 8 stadta oynanacak.Böyle bir durumdada Trabzon un olmaması gibi bir durum sözkonusu olacağını sanmıyorum.

Zaten bize vermezler,bizi sevmiyorlar diye klişeleşmiş özgüveni olmayan insan psikolojilerinizi lütfen bu başlıkta dillendirmeyin.

Eğer Türkiye bu organizasyona evsahipliği yapacak olursa,bu şehirlerden birisi Trabzon olacaktır.Yapmamak için uğraşacak olanlarında karşısında tek vücut olarak TRABZON LOBİSİ,BMN GİBİ AKLIBAŞINDA TARAFTAR GRUPLARININ TEPKİLERİ,AYDIN DİYE NİTELENDİRDİĞİMİZ İLERİ GELENLERİMİZ,SİYASETÇİLERİMİZ VELHASILI KELAM TÜM ORGANLARIYLA TRABZONSPOR CAMİASI OLACAKTIR.

Bizim çok isteyipte başaramadığımız iş yoktur felsefesinden hareketle her halükarda bu 8 stadtan birisi Trabzon da olacaktır.

wolf_TS61
08.02.2009, 18:41
zafer abi uefa 9 stad istiyor birde takım sayısı 18 den 24 e çıkarılmış.yani stad sayısıda artırılabilir diye düşünüyorum.

genç61
08.02.2009, 19:05
trabzon olmaz cunku sehir bu is icin uygun degil daha oncedende bu yuzden alınmadı zaten trabzon maca gelecek insanlara kalacak yerler yok gercekci olmak lazım biraz sehir bu seyi kaldıramaz

biz aslında final hakkediyoz futbol kulturu olarak ama sehir gelişmemis gelisirse biraz tabiki olabilir

Serdar A
08.02.2009, 19:11
trabzon olmaz cunku sehir bu is icin uygun degil daha oncedende bu yuzden alınmadı zaten trabzon maca gelecek insanlara kalacak yerler yok gercekci olmak lazım biraz sehir bu seyi kaldıramaz

İstanbul , Antalya , İzmir ve Ankara dışında hangi kentler yukarıda saydığınız kriterlerde var olan tesislerle Trabzon'un çok önünde , merak ediyorum .

Havalimanı ikinci pisti tamamlandığında , yani charter kapasitesi arttığında ( ve yeni stadyum projesi gerçekleştiğinde ) Uefa kupası finali şartnamesindeki bütün maddeleri yerine getirebilecek potansiyelde ( eski kriterlere göre neredeyse şampiyonlar ligi finaline denk ) bir kent nasıl olurda asgari 9 stadyum kullanılacak bir organizasyonda tek bir maç ev sahipliği yapamaz sorusu sanıldığı kadar basit değildir .

genç61
08.02.2009, 19:13
adana kayseri erzurum bursa senden daha gelismis gercekci olalım konaklama buyuk sorun
trabzonda bu sorun var yoksa baska bir sorun yok hersey var ama konaklama olayı yok

konya bilmiyom oda bizden daha iyi bir durumda olabilir

Sabri Kurban
08.02.2009, 19:14
Ya arkadaşlar inşallah alamayız demeleri, Milli takım maçlarında sırf Terim i sevmiyoruz diye yenilmesi istememizi ben bir türlü anlayamıyorum. Varsın milli takımda oyuncumuz olmasın Türkiye başarılı olsun. Varsın Trabzon organizasyonda olmasın Euro 2016 ı alalım. Ne kadar yanlış düşünüyorsunuz. Milli takıma oyuncumuz alınmaz başarılı olamazsa ve Trabzon organizasyona konulmaz ve alınamazsa o zaman tepkinizi koyarsınız. Daha sonuca bakmadan önyargılı davranmak olmaz...

genç61
08.02.2009, 19:25
Ya arkadaşlar inşallah alamayız demeleri, Milli takım maçlarında sırf Terim i sevmiyoruz diye yenilmesi istememizi ben bir türlü anlayamıyorum. Varsın milli takımda oyuncumuz olmasın Türkiye başarılı olsun. Varsın Trabzon organizasyonda olmasın Euro 2016 ı alalım. Ne kadar yanlış düşünüyorsunuz. Milli takıma oyuncumuz alınmaz başarılı olamazsa ve Trabzon organizasyona konulmaz ve alınamazsa o zaman tepkinizi koyarsınız. Daha sonuca bakmadan önyargılı davranmak olmaz...
aynen katılıyom sana alalımda gerekirse biz olmayalım

Serdar A
08.02.2009, 19:35
adana kayseri senden daha gelismis gercekci olalım konaklama buyuk sorun
trabzonda bu sorun var yoksa baska bir sorun yok hersey var ama konaklama olayı yok

Dokuza tamamlayabiliyor musun ? Mesele o .

Bunun dışında ;

Erzurum neden kış olimpiyatlarına aday gösterildi ? Erzurumda otel mi vardı , tesis mi vardı ? Sonuç , olimpiyat evsahipliği kazanıldı . Yapılan tesisler sayesinde Erzurum geleceğin kış sporu merkezlerinden biri olarak gösterilmeye başlandı . Turizm değerini 4-5 kat arttırdı .

Burada çok önemli bir kesimin dillendirdiği " Trabzon bir spor(daha açıkça futbol) ve kültür kentidir " lafı hiçte boş bir söz değildir . Kökleri buradan geldiği için gelişim dinamikleride bunun üzerine kurulmalıdır .

Maçka'da takımların kampa girdiği tesisleri , Akyazısında göz kamaştıran stadı ve uydu tesisleri . KTÜ bünyesinde sporcu hastalıkları üzerinde uzmanlaşmış sağlık merkezi . Modern ulaşım terminalleri ve alternatifleriyle bir cazibe alanı Trabzon . Hayallerde kaldı ...

Avrupa şampiyonası çok büyük bir gelir imkanı yaratır . Turizm bunun önemli kalemi . Öyleki kazanç yatırımı amorti eder . Organizasyon içinde yer alan şehirlerin tanıtımı ve uluslararası medyada bulacağı yer de başka konu . Henüz temeli atılmamış bir projenin dolgu işlerinde ortaya atılan rant iddialarına dahi tek kelime cevap veremeyenlerin bu büyük pastanın paylaşımındaki ölçü kriterlerinide çok irdelememek gerek zaten .

Antep'in yeni stadı devlet bütçesinde onaylanırken ve doğru düzgün yemek yiyecek bir mekanı bile bulunmayan Sivas'ın adı şampiyona adaylığı için geçerken , " konaklama problemimiz var " hikayeleri ile uyutulmaya devam .

sbay
08.02.2009, 22:23
http://www.medyatrabzon.com/pic.php?id=27900
Ayıp Oluyor Beyler
08 Şubat 2009 13:15
Herkes lafta Trabzonlu..

Acı ama gerçek.
Futbolun Anadoludaki devi Trabzon, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasına talip olan Türkiyede UEFAya bildirilen 9 il arasında yer almadı.

Bu acı gerçek Trabzonun tesisleşmesi ile ilgili ne denli geri kaldığını da ortaya koyuyor.
Akyazı tesislerini es geçenler.
A.Akeri hala nasıl değerlendireceklerini bilemeyenler.

Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayanlara bu acı gerçek suratlarına tokat gibi insin.
Hele şu sıralarda her bir siyasi, Trabzonspor kaskolu ile boy gösteriyor. Trabzonsporu ziyaret ediyor. Ve ortalıkta acaip Trabzonspor sevgisi varken 2016 kazığını yiyoruz. Biri sen Trabzonspora üye ol diyor, öteki Akyazı projesini unutturuyor tartışmaları ile çoğu etkili ve yetkilinin 2016'dan haberi bile yok.

Kısacası zaman lak lak ile geçiyor ve Trabzon, beklide ilerde Türkiyenin ev sahipliği yapacağı bir Avrupa Futbol Şampiyonasının oynanacağı iller arasında yer almayacak.

Bu ayıp Trabzonspor üzerinden her türlü rant elde edenlerin olacak.
Bu ayıp Trabzonlunun değil, Trabzonun futbol sevgisi ile makam ve mevki kazananların olacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenlemesi için UEFA'ya başvuru yaptığı şu günlerde 2016ya daha çok var deyip bizi kandıracaklar gibi geliyor bize..

Zira, Federasyon taktik olarak başvurusunu yaptığını kamuoyuna duyurdu ama bu organizasyon için hangi illerde hangi statları önerdiğini gizliyor. Oyşa başvuru yapıldığında statlarla ilgili bilgilerde o başvurunun ekine konuluyor.

Federasyondan yapılan açıklamaya göre, başvuru ile ilgili resmi yazı, TFF tarafından dün UEFA'ya gönderildi. UEFA İcra Komitesi'nin çeşitli süreçlerin ardından 2016 Avrupa Şampiyonası'nı düzenleyecek ev sahibini, 2010 yılının Mayıs ayında açıklamasının beklendiği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, UEFA'nın, 2016 Avrupa Şampiyonası'nı düzenleyecek ülkeden, belirlenen kriterlere uyan 9 stadyumu hazırlamasını istediği ifade edildi.

TFF Başkanı Mahmut Özgener, 2016 Avrupa Şampiyonası başvurusu ile Türk futbolu için yeni bir dönemin başlatıldığını vurgulayarak, federasyonun resmi sitesinde yer alan açıklamasında, Euro 2016'yı düzenleme konusunda çok istekli ve arzuluyuz. Bu büyüklükte uluslararası bir organizasyon düzenlemek bir futbol ülkesi olan Türkiye'ye önemli katkılar sağlayacaktır ifadesini kullandı.

Peki bu 9 stat hangi illerde..

Üçü İstanbulda.. Biri Kadıköy, öteki Olimpiyat öteki yapımı süren Seyrantepedeki G.Sarayın stadı.
Biri İzmirde.
Biri yeni inşa edilen Kayseride
Biri doğal olarak Başkent Ankarada
Biri yeni inşa edilen Urfada
Bir başkası ise inşası devam eden Antalyada
Ve sonuncusu da Bursada

Trabzonda devletin 2016ya kadar yeni bir stat yapma projesi olmaması nedeni ile A.Akerin de kriterlere uymadığından hareketle futbolun Anadoludaki tarlasında Avrupa Şampiyonasının bir ayağı oynanmayacak.

Zaten Milli maçların oynanmadığı gibi

Yuuuhhhhh Trabzona Trabzon futboluna bunu reva görenlere..
Yuuuhhhhhh.. Sadece siyasi malzeme olarak Trabzonsporu kullananlara..
Ve yuuuhhhhhh sözde Trabzonluyum diyenlere...

medyaTrabzon

ismail tüfekçi
08.02.2009, 22:32
ali bektaş sen kadiköydemi oturuyon erdemin kardeşimisin

ismail tüfekçi
08.02.2009, 22:34
fatih terimin olduğu fatih tekkenin egemenin selçuk şahinin olmadığı takım umrumda değil

Erdogan
08.02.2009, 22:36
arkadaslar yani bazilarisniz ölye konusuyorki sanki dersin trabzon 20 bin yada 30 bin nufuslu bir ilce.

trabzon ve trabzonspor büyük bir camia. hem 9 tane stadt nerde var türkiyede tam manada hazir olabilecek. trabzonspor yeni stad yaparsa trabzonu dahil etmemek cok büyük bir sacmalik olur ki böyle bisey kesinlikle olmaz.

yeterki biz alabilelim o organisasyonu türkiyeye. gerisi kolay.

UğuR
08.02.2009, 22:38
Kazanba şansımız sıfır bence...

wolf_TS61
08.02.2009, 23:42
http://www.medyatrabzon.com/pic.php?id=27900
Ayıp Oluyor Beyler
08 Şubat 2009 13:15
Herkes lafta Trabzonlu..

Acı ama gerçek.
Futbolun Anadoludaki devi Trabzon, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonasına talip olan Türkiyede UEFAya bildirilen 9 il arasında yer almadı.

Bu acı gerçek Trabzonun tesisleşmesi ile ilgili ne denli geri kaldığını da ortaya koyuyor.
Akyazı tesislerini es geçenler.
A.Akeri hala nasıl değerlendireceklerini bilemeyenler.

Lafa geldi mi mangalda kül bırakmayanlara bu acı gerçek suratlarına tokat gibi insin.
Hele şu sıralarda her bir siyasi, Trabzonspor kaskolu ile boy gösteriyor. Trabzonsporu ziyaret ediyor. Ve ortalıkta acaip Trabzonspor sevgisi varken 2016 kazığını yiyoruz. Biri sen Trabzonspora üye ol diyor, öteki Akyazı projesini unutturuyor tartışmaları ile çoğu etkili ve yetkilinin 2016'dan haberi bile yok.

Kısacası zaman lak lak ile geçiyor ve Trabzon, beklide ilerde Türkiyenin ev sahipliği yapacağı bir Avrupa Futbol Şampiyonasının oynanacağı iller arasında yer almayacak.

Bu ayıp Trabzonspor üzerinden her türlü rant elde edenlerin olacak.
Bu ayıp Trabzonlunun değil, Trabzonun futbol sevgisi ile makam ve mevki kazananların olacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın Türkiye'de düzenlemesi için UEFA'ya başvuru yaptığı şu günlerde 2016ya daha çok var deyip bizi kandıracaklar gibi geliyor bize..

Zira, Federasyon taktik olarak başvurusunu yaptığını kamuoyuna duyurdu ama bu organizasyon için hangi illerde hangi statları önerdiğini gizliyor. Oyşa başvuru yapıldığında statlarla ilgili bilgilerde o başvurunun ekine konuluyor.

TFF Başkanı Mahmut Özgener, 2016 Avrupa Şampiyonası başvurusu ile Türk futbolu için yeni bir dönemin başlatıldığını vurgulayarak, federasyonun resmi sitesinde yer alan açıklamasında, Euro 2016'yı düzenleme konusunda çok istekli ve arzuluyuz. Bu büyüklükte uluslararası bir organizasyon düzenlemek bir futbol ülkesi olan Türkiye'ye önemli katkılar sağlayacaktır ifadesini kullandı.

Peki bu 9 stat hangi illerde..

Üçü İstanbulda.. Biri Kadıköy, öteki Olimpiyat öteki yapımı süren Seyrantepedeki G.Sarayın stadı.
Biri İzmirde.
Biri yeni inşa edilen Kayseride
Biri doğal olarak Başkent Ankarada
Biri yeni inşa edilen Urfada
Bir başkası ise inşası devam eden Antalyada
Ve sonuncusu da Bursada

Trabzonda devletin 2016ya kadar yeni bir stat yapma projesi olmaması nedeni ile A.Akerin de kriterlere uymadığından hareketle futbolun Anadoludaki tarlasında Avrupa Şampiyonasının bir ayağı oynanmayacak.

Zaten Milli maçların oynanmadığı gibi

Yuuuhhhhh Trabzona Trabzon futboluna bunu reva görenlere..
Yuuuhhhhhh.. Sadece siyasi malzeme olarak Trabzonsporu kullananlara..
Ve yuuuhhhhhh sözde Trabzonluyum diyenlere...

medyaTrabzon

vallahi buna pek inanasım gelmiyor urfa ne alaka anlamadım istanbulda 3 stada izin verilmez en fazla bir şehirde 2 stada izin veriliyor.
komik bir haber ama yerel medyanın böylesine çok önemli bir konuda duyarsız olmaması gayet hoş ve güzel.

pReN@_61
08.02.2009, 23:49
Bu biraz zor görünüyor ama bakalım..

ilteriş
09.02.2009, 13:01
Trabzon bu projeden levent bıçakcı döneminde aforoz edilmişti.Bu projede Antalya,Konya ve Kayseri var.Fakat Trabzon yok.Akyazı yapılırsa ne olur bilemem.

Murat TONBUL
09.02.2009, 13:05
İnşallah alırız türkiye bu turnuvayı tek başına kaldırabilir bence.
ama 2-3 tane daha iyi stad yapılması şart.

crazyman_61
09.02.2009, 13:10
adaylıktan ileri gitmesi zor

Emirhan Ömeroğlu
09.02.2009, 14:14
bu fedarasyon ve fatih terim varken katılsak nolluuuurr katılmasak noluuurr peh !!

Oğuzhan Fidan
09.02.2009, 14:33
kazanma şansımız sıfır inşallahta kazanamayız. beklenen bi olay zaten trabzonun olmaması.bizi şaşırtırlardı kesinlikle. devlet stad yapacaksa bu trabzon olmaz hiçbizaman artniyetli insanlar topluluğu çünkü. bizde artık trabzonspor cumhuriyeti diyebiliriz kendimize.

irfan61
09.02.2009, 14:37
Bu şampiyonayı bize vermezler bi kusur bulurlar ve vermezler.

tsk61_24
09.02.2009, 19:30
Umarim biz aliriz böylece Avrupaya Türk futbolunun nerede oldugunu gösteririz. Tek sorun UEFA Türkiye vermez, o kadar kiskaniyorlarki Türkiye'yi hele fransizlar. Suan ki Uefa Baskani Michel Platini buna karsi çikar. Zaten zannedersem Rusya'nin aday olmasi için Uefa Rusya'ya baski yapiyor. Ama hayirlisi insallah biz kazaniriz.
:tr:

magicyattara
09.02.2009, 21:06
Kayseri,Konya ve diğer açıklanmayan şehir(Eskişehir olabilir) konaklama altyapısıyla bu organizasyonu kaldıramazlar.

Beğenmedikleri Trabzon'un konaklama altyapısı bu şehirlerden çok çok ilerde.Günlük giren çıkan insan sayısı bu illerden çok fazla.
Uluslararası Havaalanı ve Karadeniz Otoyoluyla ulaşım problemi de yok.
Trabzon aday iller arasında olmalıdır.

POYRAZ
10.02.2009, 04:51
Bize vermezler.

TAHSİN 61
10.02.2009, 09:18

Bunu yapamazlar Antalya'da stad yok üst düzey maç oynanabilecek İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, ve Kayseri de olur maçlar ozaman kadar Bizim stadyumu yapacaklar büyük ihtimal Eskişehir' şehir stadı da bakılırsa orada da maç olur..

2016 Kim öle kim kala belki ben görmem :D

TS-Tiryaki
10.02.2009, 14:27
Bunu yapamazlar Antalya'da stad yok üst düzey maç oynanabilecek İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, ve Kayseri de olur maçlar ozaman kadar Bizim stadyumu yapacaklar büyük ihtimal Eskişehir' şehir stadı da bakılırsa orada da maç olur..

2016 Kim öle kim kala belki ben görmem :D

Antalyada yeni bir stad insaati basladi.

tisan61
10.02.2009, 14:34
bize vermeyecekleri kesin
nasıl bi milli maç vermedikleri gibi
ben olsam ispanya maçını bile trabzona verirdim
tamam otopark sorunu var ama çok ürkütücü bi atmosferimiz var

TheRapZoNe
10.02.2009, 14:40
Trabzon sesini çıkarmazsa elbette tff Trabzon'u listeye dahil etmez. Hatırlayınız, 2 dönem önceki bıçakçı yönetimi 2012'ye aday olmuş ve konya,kayseri,bursa gibi illeri aday göstertmiş ama Trabzon'u es geçmişti. Malcolm X'in de dediği gibi: Kimse özgürlük,adalet vermez; siz yeterince cesursanız onu alırsınız. Bizim durumumuzda öyle. Trabzon gibi bir futbol şehrini es geçemezler, buna izin vermememiz gerekir.

Sencer Bulut
10.02.2009, 14:40
ne 2016 nede daha sonra bize veririler...o zamn bi sorun yok...2012 inin keyfinin cıkartalım bosverin ...

Hasan Çelik
10.02.2009, 15:13
karadeniz e kesinlikle yer verirler diye düşünüyorum.2016 ya daha 17 yıl var bu süreçte stadıda yaparız erşeyi tastamam yerine getiririz,karadenizi es geçmek öyle kolay değil

TAHSİN 61
10.02.2009, 15:41
Yaa bizi dahil edemezler diye birşey söz konusu olamaz bence zaten biz o kupayı çok düşük bir ihtimal organize ederiz...

M.Kılıç50
10.02.2009, 15:59
bu ne yaaa Urfa´var ankara var Trabzon yok.... Yaziklatr olsun... böylelikle Türkiyemiz 2016´yi unutabilir dostlar ;)

Hüseyin Çümen
10.02.2009, 16:55
Trabzon yoksa ,nşallah alamayız bu organizasyonu

Mustafa ÖZDEMİR
10.02.2009, 16:59
başka ne bekliyordunuz ki . trabzonun adaylardan birisi olacağınımı

wolf_TS61
16.07.2009, 22:41
2016 hazırlık toplantısı yapıldı!

Türkiye'nin düzenlemek için aday olduğu 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili hazırlık toplantısı İstanbul'da yapıldı..
http://www.ajansspor.com/resim/farukozak.jpg

Swissotel'deki toplantıda Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ile Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, maç yapılması planlanan şehirlerin mülki amirleri ve yerel yöneticileriyle bir araya geldi. 2 saat süren toplantının ardından bir açıklama yapan Bakan Özak, çok faydalı bir toplantı olduğunu dile getirerek, ''Şampiyonayı yapmak kolay, almak zor, çünkü rakiplerimiz çok başarılı'' dedi.

Faruk Nafiz Özak, Türkiye'nin son derece önemli organizasyonlar yapabilen bir ülke olduğunu kaydederek, ''Gelecek yıl Dünya Basketbol Şampiyonası'nı yapacağız. Önümüzdeki 3 yılda ise 15 ayrı spor dalında birçok önemli organizasyona imza atacağız. Türkiye, futbolu çok seven, AB'ye aday bir ülke. Özelliklerle olimpiyatlar önemli, ondan sonra Dünya Kupası ve Avrupa Futbol Şampiyonası geliyor. Avrupa şampiyonası 3. büyük organizasyon, ülkemizin tanıtımı için çok katkısı olacak'' diye konuştu.

Karar verilmesi için kısa bir zaman kaldığını anlatan Özak, şöyle devam etti:
''Statlarımızı modernize etmek ve sayılarını artırmak lazım. Bu şampiyonayı alamasak da statlarımızı yenilemeliyiz. Konaklama, ulaşım ve güvenlik konuları önemli. Birkaç şehir buna hazır. Bu konuda Cumhurbaşkanımızdan Başbakanımıza, muhalefetten Hükümetimize, komisyonlarımızdan medyaya, sivil toplumlarımıza büyük görev düşüyor. Hepimiz bu işin takipçisi olacağız. Kısa bir zamanımız var. Almak zor, yapmak kolay. Bu organizasyonu üst düzeyde yapabiliriz.''

-ÖZGENER: ''2010 MAYIS AYINDA SEVİNECEĞİZ''-
Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Türkiye'nin, yakın zamanda Avrupa Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası finalini düzenlediğini kaydederek, ''Zorlu bir süreç yaşayacağız, ancak 2010 Mayıs ayında hep beraber sevineceğiz'' dedi.

Şu anda bu şampiyona için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, Kayseri Kadir Has Stadı ve Atatürk Olimpiyat Stadı'nın hazır olduğunu belirten Özgener, ''UEFA'ya 9 aday şehir ve stat, 3 tane de yedek göstermeliyiz. Şu an 3'ü hazır. 6 da stat yapmalıyız'' diye konuşu.

Yapılan toplantının çok verimli geçtiğini anlatan Özgener, özellikle belediyelerin, yeni yapılacak statlarda işin içinde olması gerektiğine dikkat çekti.

Özgener, adaylığın Türkiye'de futbolun ve buna paralel olarak ülkenin geleceği için çok önemli bir proje olduğunu kaydetti.

Toplantıya İstanbul, İzmir, Bursa, Konya, Kayseri, Antalya, Trabzon, Adana ve Ankara illerinin mülki amirleri ve yerel yöneticileri katıldı.

Türkiye'nin, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığı için İtalya, Fransa ve İsveç-Norveç ortak adaylığı ile mücadele edeceği bildirildi.

Türkiye şampiyonayı alırsa maçların oynanacağı şehirlerden birisi de Trabzon olabilir.Gerçi bize o listede yedek şehirlik daha yakın gözüküyor.Belki adana yerine bize verebilirler.Kamuoyu oluşturmak lazım bu konuda.Üstüne gitmeliyiz.Yedek değilde asil olursak bu turnuva Trabzon'a çok şey kazandıracaktır.

tuncay1984
16.07.2009, 22:54
trabzona mac vermezler ege ve marmarada oynarlar
halbuki yayacan onu 7 bölgeye elalem ülke görsün

magicyattara
16.07.2009, 22:55
TFF başkanının açıklamalarını dinledim lig tvde;
2016 Avrupa şampiyonasına 24 ülke katılacağı için,9 ayrı şehirde yapılacakmış maçlar.
9 asil ve 3 yedek il belirlemişler.
Bu 9 il arasında Trabzon var mı yok mu bilmiyorum.Üstteki habere bakarsak var ama her an ekilebiliriz de.
Faruk bey laf gelir diye bizi çıkartabilir listeden.:)

b_m_61
16.07.2009, 22:57
Trabzon listede olmazsa normal bi sonuç olur bu.

wolf_TS61
16.07.2009, 23:00
TFF başkanının açıklamalarını dinledim lig tvde;
2016 Avrupa şampiyonasına 24 ülke katılacağı için,9 ayrı şehirde yapılacakmış maçlar.
9 asil ve 3 yedek il belirlemişler.
Bu 9 il arasında Trabzon var mı yok mu bilmiyorum.Üstteki habere bakarsak var ama her an ekilebiliriz de.
Faruk bey laf gelir diye bizi çıkartabilir listeden.:)
9 ilmi belirlemişler 9 statmı.Çünkü İstanbul büyük ihtimal 2 stadla katılacak.Uefada 9 stat istiyor.Geriye 7 stat kalıyor.Yani 9 stat 8 il.Eğer 9 il belirlenmişse bizde onların içinde oluruz büyük ihtimal.

KERİM
16.07.2009, 23:12
Bursa,Ankara,Konya,Kayseri gibi yerlerde olupta Trabzonda olmazsa Çok büyük kırgınlık olur.

magicyattara
16.07.2009, 23:24
9 ilmi belirlemişler 9 statmı.Çünkü İstanbul büyük ihtimal 2 stadla katılacak.Uefada 9 stat istiyor.Geriye 7 stat kalıyor.Yani 9 stat 8 il.Eğer 9 il belirlenmişse bizde onların içinde oluruz büyük ihtimal.

9 il belirlendi.3 tane de yedek il.
İstanbul 3 stadla katılabilir çünkü 24 takım katılacak ve daha çok maç yapılacak.
UEFA bizimkilere bıraksa İstanbul'da yapar çıkarlar işin içinden:)

Murat TONBUL
17.07.2009, 00:19
inşallah bu organizasyona bizim de yeni stadımızla birlikte ev sahipliği yaparız.

yorumsuz6117
17.07.2009, 00:21
2016'ya çıkarmıyız bilemiyorum..

Paksoy
17.07.2009, 00:21
trabzon a verirlerse süpriz lur

macka61
17.07.2009, 00:41
9 il belirlendi.3 tane de yedek il.
İstanbul 3 stadla katılabilir çünkü 24 takım katılacak ve daha çok maç yapılacak.
UEFA bizimkilere bıraksa İstanbul'da yapar çıkarlar işin içinden:)

istanbul 3 stadla katılamaz sadece bir şehir bir stadla katılabilir diye biliyorum mantıkende bir şehirde 3 stada izin verilmez bizim ligimizde bile aygın gün aynı şehirde 2 tane maç yapılamıyor süper lig baz alınırsa

Serdar A
17.07.2009, 00:47
trabzon a verirlerse süpriz lur

Hangi sebeplerle sürpriz olabilir mesela ?

Bu iş orada oturanların keyfi ile belirlenecek bir karar değil . Bu işin adı Marmara Cup olmayacaksa her koşulda Trabzon şehri şampiyona adaylık dosyasına dahil olmalıdır .

Hatta bakıldığında Trabzon'un asil olarak dahil edilmemesi ancak büyük bir düşmanlığın neticesi olarak yorumlanır .

Bu durumda da Trabzon halkınında cevabı sert olmalı , bu şekilde "sürpriz olur" "normali budur" demek Trabzonlunun işi değil , herkes üstüne düşen görevi yerine getirsin .

Onur Keskin
17.07.2009, 10:02
Az önce D Spor haberlerinde izledim. 2016 Avrupa Şampiyonası'nın oynanacağı illeri söyledi. Trabzon'da bunların içindeydi.

Trabzonizm
17.07.2009, 12:42
evet bende izledim merak etmeyin arkadaslar Trabzonumuzda dahil benim bir sorum eger bu turnuvayi bize verirlerse stadi baslarlar yapmaya???????????

reisoğlu61
17.07.2009, 13:02
Trabzon,izmir,kayseri,inönü,olimpiyat,saracoglu,bu rsa,konya ve antalya olmali bence.

İskender YILMAZ
17.07.2009, 13:04
İnşallah alırız ..

Serdar A
17.07.2009, 13:10
2016 şampiyona evsahipliğine hak kazanırsak Trabzon'un kazanımları ne olabilir ?

- İlimizin nitelikli konaklama imkanları açısından kapasitesi en az 8-10bin yatak artacak .

- Trabzon ulaşımına havayolu ve karayolu dışında yeni bir alternatif daha oluşturulması gündeme gelecek . Erzincan - Bayburt üzerinden Of'a getirilecek demiryolundan önce Samsun-Trabzon bağlantısı ön plana çıkabilir .

- 2016 yılına kadar havalimanımızın ikinci pisti tamamlanıp dış hatlar terminali genişletilerek ülkenin en modern örneklerinden biri olabilir .

- Şehire yeni bir stadyum kazandırılarak , kent ekonomisine farklı bir boyut kazandırılabilir .

- Stadyum tesisleri eğer Akyazıya inşaa edilirse , rafa kaldırılan Söğütlü-Pelitli tranvay projesinin uygulanma zorunluluğu kaçınılmaz olacaktır .

- Konaklama-ulaşım ve rekreasyon-kentsel peyzaj uygulmaları ile kentimizin cazibesi ve çekim gücü bir kat daha artacaktır .

- İlimiz alacağı yatırımlar ile büyükşehir olabilmek için ihtiyaç duyduğu mesafeyi yarı yarıya kısaltacaktır .

- Kentimizde şampiyona maçları oynandığı sürece ekonomik kazançları en üst noktada olacak . Ayrıca dağ-yayla turizmimizi onbinlerce yabancı turiste tanıtma imkanı yakalayarak gelecek için müthiş bir kazanım sağlanmış olabilir .

- Şampiyona boyunca kentimizde yaratılacak kültür ve spor organizasyonlarıyla birlikte şehir adına yakışır kimliğini somutlaştırabilir .

Alihan Ertürk
17.07.2009, 13:40
Az önce D Spor haberlerinde izledim. 2016 Avrupa Şampiyonası'nın oynanacağı illeri söyledi. Trabzon'da bunların içindeydi.

Bu iyi oldu.

Yepyeni stadımızla dünya devlerine ev sahipliği yapmaya hazırız !! :)

Keleşoğlu
17.07.2009, 14:40
TRabzonu dahil etmezlerse gerçekten büyük ayıp! 2016 ya kadar yeni bir stadımız olur ne de olsa

bocek
17.07.2009, 16:46
saracoglu, olimpiyat, kayseri (bu 3ü cepte) :)
antalya, konya, rize, aslantepe, inönü (bunlardan hangileri tamamlandı veya tamamlanacak bilmiyorum ama tamamlanırsa antalya, aslantepe, inönü garanti) :)
izmir atatürk var onun hazır hale gelmesi daha kolay izmir i de sayalım :D
eskişehire stad yapılırmı bilmiyorum yapılırsa eskişehirde garanti olur malum hızlı tren..
bizim stad şuanki haliyle maç alamaz :S çalışma olursa bizimkide garanti olur :D

bide ankara ve bursa var oralara ne düşünülüyor kim bilir :D

Serdar A
17.07.2009, 17:34
saracoglu, olimpiyat, kayseri (bu 3ü cepte) :)
antalya, konya, rize, aslantepe, inönü (bunlardan hangileri tamamlandı veya tamamlanacak bilmiyorum ama tamamlanırsa antalya, aslantepe, inönü garanti) :)
izmir atatürk var onun hazır hale gelmesi daha kolay izmir i de sayalım :D
eskişehire stad yapılırmı bilmiyorum yapılırsa eskişehirde garanti olur malum hızlı tren..
bizim stad şuanki haliyle maç alamaz :S çalışma olursa bizimkide garanti olur :D

bide ankara ve bursa var oralara ne düşünülüyor kim bilir :D

İstanbul , "stad sınırlaması" engeline takılıyor . Sabiha Gökçen için Kadıköy stadı garanti duruyor . Eğer tamamlanırsa Atatürk havaalanı içinde tercih Seyrantepe'den kullanılır . Malum devletin kendi stadı , o kadar para kaybediyor uğruna .

Ankara'da başkent olarak kesin olarak listede olacaktır . Zaten koskoca ülkenin başkentinde doğru düzgün bir tesis olmamasıda ayrı bir utanç kaynağıdır . Konaklama ve havaalanı kapasitesi açısından Antalya ve İzmir'de yeri garanti iller arasında

Bu beş merkezin ulaşım ağları arasında kalan Konya , Kayseri ,Bursa ve Eskişehir'de yatırım maliyetlerini düşürmek adına bir kaçı tercih edilecektir . Trenyolu ağı , Nevşehir'e yakınlığı (konaklama ihtiyacı açısından)ve yeni stadyumu ile Kayseride çok avantajlı .

Burada en önemli mesele bu yapılacak yatırımların yurt geneline ne kadar dağıtılacağı ile ilgili . Örneğin yukarıdakine benzer bir planda , Anadolu'nun doğusundan , Karadenizden ve Güneydoğudan hiç bir il yer almayacak .

Bu şampiyonanın Türkiye'nin tamamına ait olabilmesi için ve yatırımların dengeli dağılabilmesi için mutlak suretle Trabzon ve Antep gibi şehirlerinde projede yer bulması ve belirli bir ağırlıkta olması gerekir .

Futbol şampiyonların en büyük fonksiyonu ; kupa geride kaldıktan sonra yapılan yatırımlar sayesinde , ülkelerde futbol sporunun standartlarını uluslararası düzeye çıkarması ve turizm hacmini yükseltmesi olmuştır .

Eğer bu kupaya bir "batı Türkiye organizasyonu" olarak yaklaşılırsa şampiyona dışında başka hiç bir amaca hizmet etmeyecektir .

Sami Kuk
17.07.2009, 17:48
Bılıp bılmeden sallamayın... Eger Türkiye bunu alırsa TRABZON başta olur:S:S

Herşey müsait Trabzonun alınmaması ıcın sebeb yok.. Ama avni arkerle olmaz..Yenı stad yapılırsa kesın olur buraya gelenler Trabzona hayran kalıcak reklamımız olucak:)

KDRDYN
17.07.2009, 18:08
trabzon un olacağını hiç sanmıyorum.

Emre7
17.07.2009, 18:20
banane .

işin içinde şehrim yokum ki.

İHTİLALL
17.07.2009, 18:23
2012 için düşünüldü ve Trabzon yoktu..
Spor bakanı değişmeseydi 2016 içinde olmayacaktı..
Çeşitli bahanelerle Trabzon düşünülmedi..
Eğer olursa Faruk beyi yıpratacaklardır..
Çünkü bu ülkenin futbolda hakim ergleri Trabzon'u engellemek konusunda artık uzmanlık kazanmışlardır..
En azından Istanbul'dan sonra ikinci sırada düşünülmesi gereken Türkiye'nin tek gerçek futbol şehri ,bu aşağılık zihniyet yüzünden tıpkı sözde ulusal medyada ki sözde spor programlarında olduğu gibi yok sayılmaktadır..
Akyazı projesi Mehmet Atalay beyin beden terbiyesi genel müdürlüğünden alınmasından sonra durmuştur..
Bu projeye Trabzon girerse yine ancak bakan bey sayesinde olacaktırki bu bile acı vericidir..
Bunca derecemize rağmen bize büyük diyemeyen namussuz güruh iyi bir mafya-hakem çalışması sonucu bir ikincilik almış bir takıma "büyük" diyebilmektedir..
Kabul etmek lazım sevmiyorlar bizi vesselam..

oguzhann
17.07.2009, 18:29
verirlerse,yunanistan'la ortak olmamız koşuluyla bize verirler gibime geliyor.

Samet Türkmen
17.07.2009, 18:33
Kayseri ve Trabzon gibi şehirlerdeki en büyük sıkıntı bence konaklama. Sadece stadyumlarla olmuyor bu işler. Maça gelen turistlerin ara caddelerdeki iki katlı bilmem ne pansiyonunda kalacağını sanmıyorum. :) Büyük otel sayısı çok az.

Organizasyonu zaten alamayacağız o ayrı.

Tangerine Dream
17.07.2009, 18:37
İstanbul'a birden fazla stad ayırırlarsa şaşırmayalım. İki ayrı kıtadan iki ayrı stad olsun kampanyası başlatabilirler.

Serdar A
17.07.2009, 21:11
Kayseri ve Trabzon gibi şehirlerdeki en büyük sıkıntı bence konaklama. Sadece stadyumlarla olmuyor bu işler. Maça gelen turistlerin ara caddelerdeki iki katlı bilmem ne pansiyonunda kalacağını sanmıyorum. :) Büyük otel sayısı çok az.

Organizasyonu zaten alamayacağız o ayrı.

Kayseri Trabzon'dan daha büyük bir şehir . Şehir demiryolu ağının kavşak noktalarından biri olmakla beraber mevcut belediye başkanları sayesinde konaklama konusunda da büyük yol katettiler . Erciyeste belkide ülkenin en büyük dağ tesisini inşaa ettiler .

Ayrıca hemen Nevşehirin yanında olması konaklama konusunda çok fazla yatırıma da ihtiyaç duymadıkları anlamına geliyor . Kapadokya bölgesi ciddi sayıda otel ve pansiyonun bulunduğu bir bölge .

Trabzon pek çok açıdan ciddi yatırıma ihtiyaç duyan bir bölge . Avrupa şampiyonası bu açıdan da çok önemli . Trabzon halkı kamuoyu oluşturarak bu işin üzerine gitmeli . 5 yıllık planda 20 yıllık yatırım çekmenin tek yolu bu

İskender Çakmak
17.07.2009, 21:34
özgenerin Trabzon'u organizasyona dahil edeceğini düşünmüyorum ama Spor bakanı Faruk Özak bu işe el atarsa finali Trabzonda bile oynatır

Serdar A
17.07.2009, 21:35
özgenerin Trabzon'u organizasyona dahil edeceğini düşünmüyorum ama Spor bakanı Faruk Özak bu işe el atarsa finali Trabzonda bile oynatır

Bende tam tersini düşünüyorum .

İskender Çakmak
17.07.2009, 21:47
Bende tam tersini düşünüyorum .
ben mahmut özgenerin Trabzonu dahil edeceğini düşünmüyorum bu işin faruk özak ile bu işin olacağını dülşünüyorum

Emirhan Makul
17.07.2009, 21:50
ben mahmut özgenerin Trabzonu dahil edeceğini düşünmüyorum bu işin faruk özak ile bu işin olacağını dülşünüyorum

Bende Tam tersini düşünüyorum.

Ayrıca Belediye başkanımız dün ki toplantıdaydı yani bu işe dahiliz merak etmeyin karar verilirse 6 yılda bir stad yapılır herhalde.

yorumsuz6117
17.07.2009, 21:53
2016'ya kim öle kim kala..

Orhan Aydın
17.07.2009, 22:41
2016'ya kim öle kim kala..

valla o da varda trabzon olur bir şekilde

boztepeliyasin
17.07.2009, 23:39
biz 2016 yi alalim da gerisi kolay. trabzon bu isi basarir.

Murathan
17.07.2009, 23:40
Eğer alırsakta Trabzon'a maç verilmezse .........

Oktay AKKUŞ
17.07.2009, 23:44
Final - Aslantepe
Yarı Final - Kayseri İzmir
Çeyrek Final - Saraçoğlu İnönü Trabzon Bursa
2.Tur - AliSamiyen Kayseri İzmir Konya Ankara Olimpiyat .....

Trabzona Gruplarda 3 Bi de Çeyrekte Verirler 4 Maç
Gene İstanbul Kazanıcak

Mustafa Önder
17.07.2009, 23:47
Final - Aslantepe

Gene İstanbul Kazanıcak

İstanbul'un da kazanması gerekiyor zaten. Her ülkenin bir bayrak şehri vardır. Bunun da Türkiye de ki karşılığı İstanbuldur. Alt yapısı gelecek olanlara sunacağı hizmetle İstanbul olması gerekir zaten.

OrkHun
17.07.2009, 23:54
Final - Aslantepe

Gene İstanbul Kazanıcak

aslantepe ile ali sami yen nasıl oluyor birlikte onu anlamadım
zira sami yen yıkılacak aslantepe bitince

28TS61
11.12.2009, 19:42
EM 2016 nicht in Schweden und Norwegen
Die EM 2016 wird nicht in Schweden und Norwegen stattfinden.
Die beiden Verbände haben ihre Pläne für die Ausrichtung der EM-Endrunde aus finanziellen Gründen aufgegeben.

isvec ve norvec parasal sorunlar dolayindan 2016 avrupa sampiyonasi icin adayliklarini geri cektiler

http://www.ard-text.de/index.php?page=213&dir=fwd

thehell61
12.12.2009, 11:57

Bende böyle düşünüyorum herkez bize düşman.

deneme61
12.12.2009, 12:21
bu iş de bır sekılde yer almamız lazım.. sehrın gelısmesı ve tanıtımı acısında onemlı

Yağızhan Sağnak
12.12.2009, 13:52
Benim açımdan 9 stad şunlar olmalı;

Atatürk Olimpiyat Stadı (İstanbul)
FB Şükrü Saraçoğlu Stadı (İstanbul)
GS TT Arena (İstanbul) (Yapım Aşamasında)
İzmir Atatürk Stadı (İzmir)
Kayseri Kadir Has Stadı (Kayseri)
Şanlıurfa GAP Arena (Ş.urfa) (Yapım Aşamasında)
Antalya 100. Yıl Stadı (Antalya) (Proje)
TS Akyazı Arena (Trabzon) (Proje)
Ankara 19 Mayıs Stadı (Ankara) (Proje)

Scyll4
12.12.2009, 14:18
Ben türkiyenin bu turnuvayı alıcağını hiç sanmıyorum

Burak
12.12.2009, 14:28
Gidemeyeceğimiz kupa için en azından ev sahibi olarak yer alma çabaları bunlar.O da olmaz zaten vermezler bize turnuva falan.İnşallah ben yanılırım.

Özkan
12.12.2009, 14:45
Trabzon yoksa -ki olmayacak- bu turnuvayı Türkiye'ye vermesinler.

E. Cumur61
12.12.2009, 16:25
Gidemeyeceğimiz kupa için en azından ev sahibi olarak yer alma çabaları bunlar.O da olmaz zaten vermezler bize turnuva falan.İnşallah ben yanılırım. ev sahibi ulkeler direk sampiyonaya katiliyor. Grubu bile belli A grubunda mucadele edecek.

ts_tuncay_ts
12.12.2009, 17:19
bize stad hee hayal ötesi birşey bu...Daha mevcut stadın üstünü örtmüyolar stadmı yapıcaklar....

Ozan Yazıcı
12.12.2009, 18:42
Türkiye alamaz, alsa da Trabzon'a vermezler. Boş laf..

Orhan Aydın
12.12.2009, 19:27
4 ay önceki mesajımı gördüm vay be zaman ne çabuk geçiyor:)

U.Sadıkoğlu
12.12.2009, 19:30
Türkiyede avrupa şampiyonasını kaldırabilecek kaç tane stad var ki ?

Olimpiyat , kadıköy , kayseri ..

Tunay ERDEM
12.12.2009, 20:07
Türkiyede avrupa şampiyonasını kaldırabilecek kaç tane stad var ki ?

Olimpiyat , kadıköy , kayseri ..

Kadıköy organizasyon dışında kalıyor şu haliyle. Şuan sadece, Olimpiyat,Kadir Has ve Türk Telekom Arena var.

SüRMeNe_6161
12.12.2009, 23:45
Avni Aker Yokmu??.

muratt
13.12.2009, 09:54
Benim açımdan 9 stad şunlar olmalı;

Atatürk Olimpiyat Stadı (İstanbul)
FB Şükrü Saraçoğlu Stadı (İstanbul)
GS TT Arena (İstanbul) (Yapım Aşamasında)
İzmir Atatürk Stadı (İzmir)
Kayseri Kadir Has Stadı (Kayseri)
Şanlıurfa GAP Arena (Ş.urfa) (Yapım Aşamasında)
Antalya 100. Yıl Stadı (Antalya) (Proje)
TS Akyazı Arena (Trabzon) (Proje)
Ankara 19 Mayıs Stadı (Ankara) (Proje)

Trabzon disinda Antalya, Ankara, Bursa ve Kocaeline'de modern stadlar yapilmali, yukarda sayilan illere Bursa ve Kocaeli'de dahil edilmeli. Turkiye'ye sampiyona verilmez diye de birse yok, karamsar arkadaslari anlamiyorum, altyapiyi hazirlarsaniz seve seve verirler.. Altyapiyi hazirlamazsaniz vermezler.. Bugun g.afrika'ya verdiklerine pisman olmus durumdalar dunya kupasini ? Neden, uzak diye mi yoksa projeleri yetistiremediler diye mi ? Stadlarin bir kismi yetismeme ihtimali var, metro projesini acilis tarihi turnuvanin baslangic tarihi ama projenin gercekte bitmesine 3 yil daha var ve bir suru devam eden tesisler de cabasi.. Yani olay tamamen tesislesme ile alakali.. Istanbul neden olimpiyat alamadi mesela ? Bizi sevmedikleri icin mi ? Yoksa Pekindeki uzay ussu gibi duran kus kafesi ile bizim ruzgarli olimpiyat stadimiz arasindaki farktan dolayi mi ?

Tesislesme ve stadlasma sart.. Bunun icinde plan proje lazim.. Oyle laf ola beri gele adaylikla olmaz bu isler.. Trabzon'a da stad sarttir, Faruk Ozak saygin bir kisidir eywallah ama bugun o koltukta oturuyorsa Trabzonspor sayesindedir, ve Trabzonspor'a borcunu odemek istiyorsa Trabzon'a hakettigi stadi yaptirtmak zorundadir..

cihatöztürk
13.12.2009, 10:29
trabzondan uzak tutarlar emin olun bundan

OnOuR
13.12.2009, 10:56
(...) ama Spor bakanı Faruk Özak bu işe el atarsa finali Trabzonda bile oynatır

Şaka olarak bakıyorum bu söylediğine... Sabah sabah hoş bi tebessüm oldu ama saol...:cool:

Mahmut Keleş
13.12.2009, 11:31
herkes Trabzon u da katmış ama benim bildiğim kadarıyla...
Adaylıkta göstereceğimiz iller: İstanbul - Ankara - İzmir - Antalya - Konya - Bursa - Kayseri sanırım birde eskişehir var...

BOZOHAN
13.12.2009, 11:31
avrupalı bize bu organısazyonu vermez. ancak 2050 falan ozamanda çoğumuz ölürüz herhalde

28TS61
18.12.2009, 19:33
2016 için son turlar!

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği için adaylık çalışmalarını yoğun olarak sürdüren Türkiye Futbol Federasyonu, dosya hazırlıkları kapsamında UEFA yetkilileriyle son toplantıyı bugün Antalya'da gerçekleştirdi.

Mardan Palace'ta yapılan toplantıya, Türkiye Futbol Federasyonu adına Başkan Vekili Lütfi Arıboğan, Genel Sekreter Ahmet Güvener ve Euro 2016 Hazırlık Komitesi üyeleri katılırken, UEFA Danışmanı olarak Arsenal'in Emirates Stadı Müdürü John Beattie de deneyimlerini paylaştı.

Toplantının son derece faydalı geçtiğini söyleyen TFF Başkan Vekili Arıboğan, ''Federasyonumuz liderliğinde yapılan çalışma ve hazırlıklar UEFA tarafından beğeniyle karşılandı. Adaylık sürecinin başında oluşturduğumuz takvim ve plana sadık kalarak, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 15 Şubat'ta teslim edeceğimiz dosyanın bitimi konusunda çok önemli aşamalar kaydettik'' dedi.

Adaylık dosyasının stadyum ve güvenlik bölümlerinin görüşüldüğü toplantıda, şampiyona için inşa edilecek stadyumların son projeleri UEFA heyeti ile paylaşılırken, turnuvanın güvenlik planı da masaya yatırıldı. 2008 Avrupa Şampiyonası'nın İsviçre operasyonunu yöneten ve TFF'ye güvenlik konusunda danışmanlık hizmeti veren Christian Muetschler tarafından hazırlanan güvenlik raporunda, alınacak önlemlerin yanı sıra turnuvanın güvenlik bütçesi ve organizasyon şeması gibi adaylık için oldukça önemli bilgiler yer alıyor.

Daha önce 2008 ve 2012 Avrupa Futbol Şampiyonalarına da aday olan Türkiye, Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası için geçmişte organizasyona ev sahipliği yapan İtalya, Fransa ve İsveç-Norveç ile yarışıyor. 2008 Aralık ayında başlayan UEFA 2016 Avrupa Şampiyonası adaylık çalışmaları kapsamında, Türkiye, Fransa, İtalya ve İsveç ile Norveç, geçtiğimiz Mart ayında UEFA'ya başvurarak Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na ev sahipliği için adaylıklarını açıklamıştı.

UEFA'nın İsviçre'nin Nyon kentindeki merkezinde 15 Şubat 2010 tarihinde düzenlenecek törenle dosya teslim edilecek ve adaylar üzerindeki yurt dışı tanıtım engelleri bu tarihte kalkacak. Ardından Mart ve Nisan ayları içerisinde UEFA'dan iki heyet, aday ülkeleri ziyaret edecek. Bu ziyaretlerde öncelikle adaylık dosyasının teknik yönleri incelenecek ve aday şehirler gezilecek. İkinci ziyaret ise politik destek ziyareti olacak. Ülkelerin siyasi kurumlarının organizasyona olan desteklerini ölçecek olan UEFA heyeti, gözlemlerini genel değerlendirme raporuna ekleyecek.

28 Mayıs 2010'da Cenevre'de toplanacak UEFA Yönetim Kurulu, adaylık dosyasıyla ilgili yapılan değerlendirmeleri içeren raporları tartışacak ve UEFA Yönetim Kurulu üyelerinin oylamasıyla EURO 2016'nın ev sahibi belirlenecek.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=65548

28TS61
22.12.2009, 14:27
''EURO 2016 için şanslıyız''

22 Aralık 2009 / 13:53

Özak, 4 aday ülkenin olduğu EURO 2016 adaylığı konusunda şanslı olduğumuzu söyledi.
Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, 4 aday ülkenin olduğu EURO 2016 adaylığı konusunda şanslı olduğumuzu söyledi.

İzmir'de düzenlenen Gençlik Spor İl Müdürleri Yıllık Olağan Değerlendirme ve Planlama Toplantısı'na katılan Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, gerçekleştirdikleri başarılı organizasyonlar ve projelerle 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenlemek için Türkiye'nin şanslı olduğuna inandığını söyledi.

Balçova Termal Otel'de düzenlenen toplantıya İzmir Valisi Cahit Kıraç ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de katıldı. Türkiye'nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı düzenlemeye aday olduğunu hatırlatan Özak, "Yarışta 4 aday ülke var. Şubat'ta başvurular tamamlanıp mayıs ayında sonuç açıklanacak. Bu organizasyona ev sahipliği yaparsak ilk kez nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan bir ülke, şampiyonayı düzenlemiş olacak. Gerçekleştirdiğimiz başarılı organizasyonlar ve projelerimizle yarışta şanslı olduğumuza, şampiyonayı en iyi şekilde gerçekleştirebileceğimize inanıyorum" dedi.

Yaklaşık 5-6 yıldır en büyük bütçenin eğitime ayrıldığının altını çizen Özak, Cumhuriyet tarihinde kurulandan daha fazla üniversite kurduklarını, derslik ve okul sayısını artırdıklarını ifade etti.

Kültür, sanat ve sporun da eğitim, bilim kadar önemli olduğunu belirten Bakan Özak, "Spor alanında da atılım yapacağız. Türkiye bölgenin en önemli gücü. Bu gücü sportif alanda da pekiştireceğiz. Van'a, Hakkari'ye ve yaklaşık 25 ile kayak tesisleri yapıp ülkemizi kayak merkezi haline getireceğiz. Olimpiyatlar için Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı projeleri destekleyeceğiz. 2020 Olimpiyatları'na aday olduğumuz İstanbul'a daha fazla salon, havuz yapıp yetenekli gençlere destek olacağız" diye konuştu.

Özak konuşmasından sonra İstanbul'a hareket etti

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=49588

Mustafa ÖZDEMİR
22.12.2009, 16:53
şakamı yapıyorsun. faruk özak bizim önümüzdeki en büyük engel...

diensi61
22.12.2009, 16:59
şakamı yapıyorsun. faruk özak bizim önümüzdeki en büyük engel...

:D
Kendi şehrinin turnuvalarda olmasını mı engelliyor yani

Şampiyonanın bir ayağının Trabzonda yapılması için, Faruk Özak ekstra bir adım atmıyor gibi birşey desen anlarımda; önümüzdeki en büyük engel demek ne demek oluyor onu anlayamadım.

Mustafa ÖZDEMİR
22.12.2009, 17:05
:D
Kendi şehrinin turnuvalarda olmasını mı engelliyor yani

Şampiyonanın bir ayağının Trabzonda yapılması için, Faruk Özak ekstra bir adım atmıyor gibi birşey desen anlarımda; önümüzdeki en büyük engel demek ne demek oluyor onu anlayamadım.

bir faydasını görecek olsaydık stad işinde görürdük...

diensi61
22.12.2009, 17:13
bir faydasını görecek olsaydık stad işinde görürdük...

Bir faydasını göremedik demek başka birşey, önümüzedeki en büyük engel demek apayrı birşey.