PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Ask Hikayesi...

Berat
30.03.2005, 22:54
- Baba neden böyle yapiyorsun? Ben çocuk degilim, kararlarima saygi göstermeni bekliyorum.

- Bana karsi gelme Gaye, bu evde ben ne dersem o olur!

- Çok gaddarsin baba."ASK" kelimesi senin için hiç mi bir anlam ifade etmiyor?

- ...

- Ben Devrim'i seviyorum,biz kararimizi verdik,evlenecegiz.

- Gaye beni sinirlendirme!...

-O zaman sebebini söyle baba, neden istemiyorsun Devrim'i?

- Sana açiklama yapmak zorunda degilim, kapa çeneni ve defol! Gözüm görmesin seni!...

Bogazinda dügümlenen hiçkiriklara daha fazla engel olamayan Gaye babasinin son sözleri üzerine hüngür hüngür aglamaya basladi.

Devrimle uzun yillardir devam eden seviyeli bir iliskileri vardi. Birbirlerini çok seviyorlardi, "ilk görüste ask" denilen olayi yasamislardi. Gaye zaman geçtikçe ilk bakista olusan hislerinde yanilmadigini anladi, zira Devrim tam anlamiyla hayalindeki insandi; dürüst, sevecen, yakisikli, mütevazi...

Hersey mükemmel gidiyordu ama Gaye'nin babasi Savas Bey bu iliskiye asla onay vermiyordu.

------------------------------------------------------------ ------

- Kiz çok üzülüyor Bey, kendine bir kötülük yapmasin?

- Korkma Adalet(!) Hanim, bisey yapamaz, bilirsin benden ne kadar korktugunu. Bu evde ben ne dersem o olur.

- Peki neden istemiyorsun Devrim'i?

- Çocuk çulsuzun teki. Dürüstmüs sevecenmis banane? Bu devirde dürüst olmak ne kazandirir ki insana? Parasi olmayan adama kiz miz yok!...

- Dogru söylüyosunBey, hakliymisin.. Ama Gaye'nin yasi da yavas yavas geçmeye basladi.

- Ben kararimi verdim, onu Konstantin ile evlendirecegim. Zaten Konstantin dünden razi...

Konstantin, Savas Bey'in is ortaginin ogluydu. Aslen Yunandi. SavasBey'in de dedigi gibi çok zengindi. Çok varlikli ve medyatik bir aileden geliyordu. Konstantin'in zenginliginin ve medyatikliginin kaynaginin uyusturucu kaçakçiligi, Silah kaçakçiligi, Karapara aklamak gibi yasa disi olaylar oldugutüm kamuoyu tarafindan bilinen birseydi ama bu illegalitelerden dolayi herhangi bir hukuki yaptirima tabi tutulmuyordu, demek ki isini saglam(!) yapiyordu...

Savas Bey için Konstantin'in hayat felsefesi olarak "Basari için her yol mübahtir" anlayisina sahip olmasi bir sorun teskil etmiyordu. Önemli olan gerek medyatik gerekse de maddi açidan durumunun iyi olasiydi yani halk tabiriyle güçlü(!) olmasiydi. Savas Bey de yapisi itibariyle güçlünün yaninda olmayi severdi, parasiz adamla isi olmazdi; devrim'i damatliga kabul etmemesinin sebebi de bu degil miydi???

Savas Bey, Gaye'yi Konstantin ile evlendirerek hem isortakligini saglamlastirmayi hem de Konstantin'in medyatikliginden ve güc(!)ünden faydalanarak is çvresini gelistirmeyi hedefliyordu.

------------------------------------------------------------ --------------

- Devrim iyice zayifladin oglum, hiç yemek yemez oldun.

- ...

- Tamam, Gaye'yi çok sevdigini biliyoruz, biz de en az sizin kadar istiyoruz kavusabilmenizi, mutlu olabilmenizi ama...

Devrim aniden annesinin sözünü kesti:

- Ama ne anne? ama biz kavusamayacagiz degil mi? Bu dünyada asktan daha önemli ne olabilir ki? Bir insan parayi nasil askin önüne geçirebilir? Biz birbirimizi deliler gibi seviyoruz ama asla kavusamayacagiz, babasi beni asla damatligina kabul etmeyecek, asla istemeyecek.

- Umutsuzluga kapilma oglum. Ben ve baban daima arkandayiz. Inancimizi yitirmedensabirli olalim, emin ol hersey düzelir. Bunu hiç unutma; daima arkandayiz...

Devrim yasadigi tüm olumsuzluklarin yaninda, kendisine daima destek olan bir ailesi oldugu için Allah'a sükrediyordu. Umutsuzluga kapildigi anlarda onlarin desteklerini görüyor ve bir nebze de olsun umutlaniyordu.

------------------------------------------------------------ ----

- Seref Bey kiziniza söyleyin oglumun pesini biraksin.

- Sanmiyorum...

- Ne demek sanmiyorum!... Siz Devrim'in babasisiniz, ne derseniz onu yapmak zorunda!

- Bakin Savas Bey, benim oglum Agustos ayinda 38 yasina girecek, yani kendi kararlarini verebilecek yasta. Kaldi ki Gaye'yle evlenmesini ben de çok istiyorum. Çünkü hem Gaye'yi çok seviyorum hem de aska saygim var.

Araya giren Gaye'nin amcasi aniden kükreyerek Seref Bey'in üzerine yürür;

-Seref misin nesin! Seni adam gibi uyardik. Laftan anla, bizi zor kullanmaya mecbur etme. Senin oglun kim oluyor da benim biricik yigenim Gaye'yle evlenecek. Aklinizi basinizi alin, haddinizi bilin!...

- Demek tehdit ediyorsunuz Aydin Bey. Elinizden geleni ardiniza koymayin! Bizi tehditlerle yildiramazsiniz! Sonuna kadar oglumuzun arkasindayiz!

-----------------------------------------------------

Seref Bey olayin aksaminda olanlari karisi Ayse Hanim'a aktarmaktadir;

- Demek isyerine geldiler Bey?

- Evet Ayse Hanim.

- Ne dediler peki?

- Saçma saçma konusup gittiler. Devrim'e Gaye'den ayrilmasini, bu sevdadan vazgeçmesini söyleyecekmisim. ama ben agizlarinin payini verdim tabi.

- Ne dedin?

- " Ne ben ne annesi, verdigi davada oglumuzu yalniz birakmayiz, dima onunla beraberiz, elinizden geleni ardiniza koymayin" dedim.

- Iyi demissin Bey.

- Sen simdi Devrim'e söyle de Gaye'yle bi görüssünler, olaylari degerlendirsinler, geleceklerini düsünsünler ve kararlarini versinler.

- Olur Bey, söyleyeyim.

------------------------------------------------------------ --

Gaye ve Devrim ilk tanistiklari yer olan Boztepe'de bulusurlar. Gaye söze baslar:

- Demek babamla amcam babanin isyerini basmislar?

- Evet Gaye. Babama senden ayrilmam için beni ikna etmesini söylemisler ve bunu yapmadigi takdirde kötü seyler olacagini söylemisler, yani resmen tehdit etmisler.

- ...

- Ne yapacagiz Gaye?

-Hersey sana ve ailene bagli Devrim. Ben herseyi göze aldim..

............................... Son..............................................

Sizce bu hikaye nasil biter? 2 muhtemel sonuç var;

1.si; Gaye Devrim askinin en büyük destekçileri olan Ayse Hanim ve Seref Bey tüm zorbaliklara ve çok zor durumda kalma risklerine karsin ogullarina ve Gaye'ye sonuna kadar sahip çikarlar, onlarin saadeti için herseyi göze alirlar.

2. ihtimal; Seref Bey ve Ayse Hanim zorluklara, tehditlere, zorbaliga boyun egerler. Onlarin destegini kaybettigini gören Devrim de umutsuzluga kapilir ve inancini yitirmeye baslar.

1. ihtimal gerçeklesirse; hikaye mutlu sonla biter, kazanan "ASK" olur.

2. ihtimal gerçeklesirse; istenmeyen son yasanir, kazanan Savas Bey, Aydin Bey gibi zorbalar olur. Gaye de karaparayla, kaçakçilikla zengin olan ve büyük(!) insan sifati kazanan Konstantin ile evlenmek zorunda kalir.

Hikayenin nasil sonuçlanacagi büyük ölçüde Ayse Hanim ve Seref Bey'e bagli.

Simdi ben size bu hikayede hangi karakter neyi temsil ediyor yazayim, hikayenin nasil bitecegini siz bana söyleyin;

Devrim--> TRABZONSPOR

Gaye--> Sampiyonluk

Seref Bey--> Trabzonspor Yönetimi

Ayse Hanim--> Trabzonspor taraftarlari

Savas Bey--> Türkiye Futbol Federasyonu

Aydin Bey--> Istanbul Basini

Adalet(!) Hanim--> MHK (Milli(!) Hakem Kurulu)

Konstantin--> Istanbul'un Büyük(!)Takimlari

Edited by: Berat Tekke

61viya
31.03.2005, 00:07
aslinda açiklamana gerek yoktu berat..hersey öyle açik ki..okurken gaye devrim aski okumadim zaten ben..anlatmaya çalistigin seyleri anladim...cevap mi...?

denizler kurusa bile

kutuplar çözülse bile

tarih yeniden yazilir

her zaman ASK kazanir...

BDiler61
31.03.2005, 00:37
Er yada geç Devrim kazanacak

Mollasalihoğlu
31.03.2005, 00:47
beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldir...

ozgur
31.03.2005, 00:54
Insanlarin amaclari icin mucadele etmelerindeki surecde sadece hakli olmalari onlara davayi kazandirmaz. Oyle olsaydi konstantin gibi itler copluklerde esinirdi. Guclu olunmali ve bu hikayede devrimin anne ve babasi sonuna kadar durust bir durus sergilemelidirlerki karsi taraf ozellikle aydin ve savas beyler zorbalikla bu kalenin zaptedilmeyecegini anlasinlar. Tarihdezaman zaman ruzgarzorbalar, kurulu duzen savunuculari tarafinda esmistir, ama kurulu duzenlerde devrimler gibi gelip gecicidir. Sonuna kadar direnmeye devam

Ömer SEVİNÇ
31.03.2005, 11:31
Bir gün mutlaka günes dogacaktir.

O zamana kadar hep perdeler kapali, baslar egik olacak...

ikrime_61
31.03.2005, 12:40
valla mukemmel bir yaziydi benzetmelerde olsa olsa bu kadar bulur yerini allah razi olsun smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif smileys/smiley32.gif http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

zanoylu
31.03.2005, 16:34
Valla yazin tabiri caizse cuuk oturmus kardes;Eminim ki devrimle gaye çok yakinda kavusacaksmileys/smiley2.gif

Guests
31.03.2005, 21:26
Gaye ile Devrim birbirine çok yakisiyor...

zinos_zon
31.03.2005, 21:40
biz o gaye'lerden 6 tanesini gelin ettik zaten:)

ha gayret, 7. gelini de alalim:)

bahadiroglu
31.03.2005, 22:05
ya nereden geliyor akliniza böyle seyler?

helal olsun sizlere...

bir de bir sorum olacak bu TSUNAMISPOR hikayesi yazmisti bir arkadas o yazi nerede acaba linki yazabiglir misiniz?

Beytullah
01.04.2005, 00:02
bertat kardes döktürmüsün walla smileys/smiley36.gif

artik devrim gaye'nin dügünlerine giderizsmileys/smiley36.gif

ts-yasin
01.04.2005, 18:34
Güzel bir kurgulama olmus... Insallah zinos_zon un dedigi gibi 7. gelini aliriz.

Crazy_OfLu61_
01.04.2005, 20:08
Bmn olarak orda olucazsmileys/smiley1.gif

uquR Ayaz
03.04.2005, 21:43
çok güzel bi yazi olmus 15 yillik arkadasimi tebrik ediyorum???

kendisinden bu tip yayinlarin dewamini siddetle bekliyoruzz

seyyahali
04.04.2005, 21:49
bir güzellik yapin en güzeli seçin onunda rengi bordo nmavi densin saygilarimla

Beytullah
04.04.2005, 23:02
berat kardes böyle güzel yazilarin devamini bekliyoruz haberin olsun

biz baska gaye ve devrim görmek istiyoruzsmileys/smiley36.gif

ts_efsane1961
05.04.2005, 00:58
bir kac yil icinde kavuscaklar isallah

Ferşat Balcı
05.04.2005, 19:02
berat tebrik ederim yazini yeni gördüm döktürmüssün yine...

tsakrep61
05.04.2005, 19:13
biz gorevimizi yapalim ki devrim gayesine ulassin

Oğuz
05.04.2005, 19:51
Gaye ve Devrim kavusacaklar.. Mutlu olacaklar.. Kazanan ask olacak..

Böyle yazilarla da BMN yol alacak..

Kalemine saglik Berat'im..

lazkizi6134
05.04.2005, 20:09
smileys/smiley32.gif

Crazy_OfLu61_
05.04.2005, 20:23
Ey ask sen nelere kadirsin...