PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beşiktaş 1 - 1 TRABZONSPOR

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36

Serdar A
16.02.2009, 17:36
evet kazandı.

İBB-Hacettepe-Gençlerbirliği serisi .

Onur Akyüz
16.02.2009, 17:37
1.
4.Hafta Denizlispor - Trabzonspor 0-1
5.Hafta Trabzonspor-Antalyaspor 3-2
6.Hafta Konyaspor - Trabzonspor 2-3

2.
9.Hafta İBB - Trabzonspor 0-4
10.Hafta Trabzonspor -Hacettepe 1-0
11.Hafta Gençlerbirliği -Trabzonspor 0-1

İyi oynadığımız maçlara gelince.

16.Hafta Trabzonspor-Eskişehirspor 2-1
17.Hafta Fenerbahçe-Trabzonspor 0-0
18.Hafta Ankaraspor -Trabzonspor 0-2
+1

15.hafta bursaspor maçında da iyiydik bence.
14.hafta kocaeli maçında da.

magicyattara
katılıyorum..

Sene sonu da yürüyüşlere katılırsınız:)

Ne Bursa maçı ne de Kayseri maçı hakemi.Biri bize dur diyecekse bu tip hakemlerle dur diyecek.

Keşke 2 mt ofsattan gol yeseydikte ucubik ucubik faullerden bu kadar baskıyı görmeseydik.

Onur Akyüz
................

Koray
Hakem iyiydi diyenlerin maçı izlediğine inanmıyorum kesin radyodan falan dinlemişlerdir...

Mustafa Uzuner 61
http://www.spor61.net/author_article_detail.php?id=211
çok güzel bir yazı...
benim hakemle sorunum sadece kartlar ....orda bize kart gösterip birşey yaptığını sanıyor...tarlasporun 7 tane tane atması da kimseyi kandırmasın..
Gerçekten çok güzel ve daha da önemlisi çok doğru bir yazı

serkanholep
16.02.2009, 17:38
bilmiyorum önceki sayfalarda yazıldımı ama ben şimdi baktım istatistiklere

çok da ezilen bir takım yok bence

isabetli şut 1e 4

orta atmışlar bol bol bumu ezmek yani

%43 % 57 topla oynama

çok mu kötü

birde duruma bakın bjk kaybederse tamamen yarıştan kopar berabere kalmak bile çok kötü onlar için

biz ise sivas ve gs puan kaybedince ister istemez bir psikoloji oluştuı ve geri yaslandık

tamam kötü oynadık ama berbat denecek kadar değil

oyuncuları kutluyorum o atmosferde iyilerdi

birkaç teknik yanlış olabilir

serkan isaacın yerine girebilirdi

yattara oynamak istiyordu ve oynamalıydı gibi ama o zaman maç daha değişik de sonuçlanabilirdi

bizim için 1 puan iyiyse yapılanlarda doğrudur

her geçen hafta lehimize işliyor

bu takım bu ssene şampiyonlıuğa oynuyorsa büyük başarı var

şampiyon olursa mükemmel ötesi olur

sene başını hatırlayın

başkanımız avrupa kupaları hedefimiz demişti

İnşallah daha iyi olacak ve ŞL katılacağız

Murat Erdem
Kimse kusura bakmasın ; (melih Gökçek deyimiyle) , tükürürüm böyle bir puanın içine ! Keşke kaybetseydik , belki çıkan sonuçlar daha gerçekçi ve faydaya olurdu .

Belliki puanların ve şampiyonluk hesaplarının muhasebesiyle ilgili başlıklar ve yazılar bir çok kişiye 08/09 sezonun gerçek hedeflerini unutturmuş .

Bu takım , bu sezon 3 maç üst üste kazanabildi mi ?
3 maç üst üste iyi futbol oynayabildi mi ?
Milli takıma aday yüksek potansiyel sahibi gençlerden 3'ünü kazanabildi mi ?

Son beşiktaş maçı yukarıdaki üç soruya biraz daha tuz biber ekti .

Sezon sonu takım eksik yönleriyle eleştirilirken , okların yalnızca futbolculara doğrultulmamasını umuyorum . Bu kulüpte kimse vazgeçilmez değildir . başka kulüplerden teklif alıyor olmakta kimseyi bu camianın gözünde daha değerli yapmaz . Önemli olan bu kulübün içinde gösterdiğin emek ve yeteneklerini ortaya koyabilmektir .
Farabi, eleştirdiğin kişinin içinde bulunduğu durum, sene başı ve devre arası transferde yaşanan çarpıklıklar yüzünden yaşanan mecburiyetler olamazmı?

Hasan Habip Özbay
yahu ümitsizliğe ve üzüntüye yer yok sevindirmeyin şu ezikleri her maç mı süper oynayacağız tuzak bunlar kanmayın taraflı kasıtlı yapılıyor ama ha

Onur Akyüz
16.02.2009, 17:41
Hakem iyiydi diyenlerin maçı izlediğine inanmıyorum kesin radyodan falan dinlemişlerdir...
hakem kötüydü,
ben izlerken deli oldum,
iyi bir hakem o faullerin yarısını çalmazdı.

Adem Erdoğan

Koray maçın skoruna tesir edecek bir hatası yoktu.Faullerde bir ara her dokunmamıza çaldı.Nerde takıldın?

Genel olarak iyiydi.

ozturk
concon maçına kadar kayıpsız gidelim de futbol umrumda bile değil. dün yenebilirdik te. 1 anlık hata nelere maloldu..

Mayls
16.02.2009, 17:42
Dün sahada olan takıma Trabzonspor adı yakışmadı. Bu kadar ezik oynadığımız bir maç hatırlamıyorum. Allah bir daha yaşatmasın.

Hakem bir çok kararı yanlış verse de skora etki edecek bir hata yapmadı bence.

Murat GENEL
16.02.2009, 17:42
Bjk bize yan toptan gol atardı.. duran toptan ya da..sagolsun hakem de adamlar henüz yere düşmeden başladı faulleri çalmaya..o kadar basit düdük çalınmaz kardeşim..belki kötü niyetli değildi ama korkaktı bu bi gerçek ..her yerde aynı düdükleri çalabilirmi ..?

Serdar A
16.02.2009, 17:44
geç o işleri.

Yazdığınıza değer biçilip bir şeyler yazılıyor . Böyle ucuz ve kestirip atan cevaplarınızla kimseyi pişman etmeyin .

Sana bu takım sezon içinde bir istikrar yakalayabilmiş mi diyorum , gençlerle rotasyonu genişletebilmiş mi , Hüseyin Yattara vazgeçilmek olmaktan çıkmış mı diye soruyorum . Verdiğin cevaba bak ... Sen geçmişsin bu işleri zaten , benim bir yere gitmeme gerek yok .

sakaryalı.61
16.02.2009, 17:45
hakem kötüydü,
ben izlerken deli oldum,
iyi bir hakem o faullerin yarısını çalmazdı.

kargadan yana iyi bir ince ayar yaptı hakem karganın bu kadar baskılı oynamasına sebep oldu izlemeyenler tekrar izlesin tamamını dahaiyi anlayacaklardır.

The_Storm
16.02.2009, 17:47
Kimse kusura bakmasın ; (melih Gökçek deyimiyle) , tükürürüm böyle bir puanın içine ! Keşke kaybetseydik , belki çıkan sonuçlar daha gerçekçi ve faydaya olurdu .

Belliki puanların ve şampiyonluk hesaplarının muhasebesiyle ilgili başlıklar ve yazılar bir çok kişiye 08/09 sezonun gerçek hedeflerini unutturmuş .

Sezon sonu takım eksik yönleriyle eleştirilirken , okların yalnızca futbolculara doğrultulmamasını umuyorum . Bu kulüpte kimse vazgeçilmez değildir . başka kulüplerden teklif alıyor olmakta kimseyi bu camianın gözünde daha değerli yapmaz . Önemli olan bu kulübün içinde gösterdiğin emek ve yeteneklerini ortaya koyabilmektir .

farabi, senin bilgisayarından başka biri mi yazdı bu yazıyı? Çok şaşırdım doğrusu.

Niçin kötü oynadık? İlk defa skorun üzerine yatmaya çalıştık da ondan.
Çok mu yanlıştı? Rakibinden 6 puan önde ve 1-0 üstün oynadığımız maçta hiç de yanlış değildi.
Yatabildik mi? Hayır.
Kötü oynayıp deplasmanda 1 puan almayı, iyi oynayıp O çekmeye bin defa tercih ederim. "Gönüllerin şampiyonu" olmak karın doyurmuyor. Artık gerçek şampiyon olmak isityoruz. Romantizme gerek yok. Her puan değerli. Üstelik ikili averajda beşiktaşın üzerindeyiz.

Enseyi karartmayın. Herşey yolunda. BJK bizi teyet geçti hamdolsun :)

Koray
16.02.2009, 17:48
Koray maçın skoruna tesir edecek bir hatası yoktu.Faullerde bir ara her dokunmamıza çaldı.Nerde takıldın?

Genel olarak iyiydi.

Adem daha ne yapacaktı,adamlar kuduz köpek gibi saldırırken bizde onları durdurmaya çalışırken,durdurduğumuzda da her pozisyona faul çaldı ve bjk ataklarının ardı arkası kesilmedi...

Hakeme de pek bişey diyesim gelmiyor çünkü ondan önce haletmemiz gereken bir sürü sorun var...

Ama hakem iyi değldi bunu iyi biliyorum...

kemaLAZ61
16.02.2009, 17:48
Adamlarin 13 korneri vardi bizim tek 1 tane...

E 13 kornerden birini haliyle gole cevirirler dimi...

Mustafa Uzuner 61
16.02.2009, 17:49
Bir deyim vardır ''çuvaldızı önce kendine batırmak'' biz dün sahada futbol adına hiçbir şey koymadık. Dün maçı yöneten hakem son yıllarda seyrettiğim en güzel hakemdi. O kadar taraftara baskısı olan bir sahada ufak tefek hakem hatalatıyla uğraşmayın arkadaşlar. Hakemden daha öte dün biz neden bu kadar yaslandık ve gerçekten değişiklikler doğrumuydu onu tartışalım . Bana göre dün bu kadar baskı yerken topu kazanamazken yapılan değişiklikleri doğru bulmadım . Maç avni akerde oynanıyor olsaydı belki alanzinho değişikliği doğru sayılabilirdi ama sahada ve tribünden baskı yiyen bir maçta takıma yeni gelmiş daha uyum sağlayamamış bir oyuncunun girmesi çok kabul edilebilirliği yok benim anlayışıma göre.

Muhammed KOÇ
16.02.2009, 17:50
bizim günahımız gölü erken bulmamızdı.. şöyle 70 - 80 lerde golü bulup öne geçseydik 10-15 dk dayanırdık.. ama erken golü bulunca gol bağıra bağıra geliyorum dedi biz de bağıra bağıra yiyeceğiz dedik..
ama 1 puan iyi kesinlikle..

Onur Akyüz
16.02.2009, 17:51
Yazdığınıza değer biçilip bir şeyler yazılıyor . Böyle ucuz ve kestirip atan cevaplarınızla kimseyi pişman etmeyin .

Sana bu takım sezon içinde bir istikrar yakalayabilmiş mi diyorum , gençlerle rotasyonu genişletebilmiş mi , Hüseyin Yattara vazgeçilmek olmaktan çıkmış mı diye soruyorum . Verdiğin cevaba bak ... Sen geçmişsin bu işleri zaten , benim bir yere gitmeme gerek yok .
güzel kardeşim,şu ana kadar yazdıgım msjları inceleyibilirsen
üslubum hakkında biraz fikrin olabilir,buna takılma derim.
zira 3 maç üstüste iyi oynamışmı,
3 maç üstüste kazanmışmı gibi bir matematik sorusuna,
biraz da seni ve forumu bilgilendirmek için o cevabı yazdım,
sen de gayet anlaşılır msjını anlamadıgım anafikirli bana göre rahatsız edici
1 msj yazdın tavrım budur.

zira 2 maç üstüste iyi oynamışmı diye soramazsın,4 maç oynamışmı diye de soramazsın,3 maç oynamışmı evet oynamış.3 maç galip gelmişmi evet gelmiş.

gençlerle rotasyonu genişletmişmi? hayır,
hüseyin yattara vazgeçilmez olmaktan çıkmış mı? hayır.
3 maç üstüste iyi oynamışmı? evet
3maç üstüste galip gelmişmi?evet.

kalbini kırdıysam özür fakat cvbın dan rahatsız oldum,tepkim buydu.

Adem Erdoğan
16.02.2009, 17:51
Adem daha ne yapacaktı,adamlar kuduz köpek gibi saldırırken bizde onları durdurmaya çalışırken,durdurduğumuzda da her pozisyona faul çaldı ve bjk ataklarının ardı arkası kesilmedi...

Hakeme de pek bişey diyesim gelmiyor çünkü ondan önce haletmemiz gereken bir sürü sorun var...

Ama hakem iyi değldi bunu iyi biliyorum...

Valla Koray ben daha beterini bekliyodum.
Genel olarak yani sezon geneli olarak iyi bir hakemdi.

polibo06
16.02.2009, 17:52

her zaman söylerim trabzonsporun 25 yıldır şampiyon olamamasının tek nedeni taraftarıdır diye..işte en güzel örneği....

96 yılında fb şampiyon olduğunda nasıl oldu?

lucescu hangi takımda iyi futbol oynattı?

bana son 10 yılda iyi futbol oynayıp şampiyon olan takım söyle?

fatih terimli galatasary ilk yılında 30 a yakın penaltı kullanmıştı....biz kaç tane kullandık?

bu liste daha uzar....hatta bitmez...ancak gerçekleri görmüyorsunuz

fenerbahçe sahasında cimboma 4 bjk 3 attı. doğrumudur? biz o feneri sahasında hapsettik...

sivas galatasarayı 3 maçtada rezil etti. ancak o sivas bize karşı acizleri oynadı. gökhan ve umut boş kalelere kaçırdılar...

bursa tek kale oynadık. ofsayttan gol yedik. Bursanın hocası güvenç kurtar ne dedi?

"kim savunmaya çekilmek ister. trabzonspor bizi ezdi elimizden gelen her şeyi yaptık ama olmadı"

ankarasporu yendiğimiz maçta

aykut kocaman
"gücümüz yeteneğimiz ve tecrübemiz trabzonsporu devirmeye yetmedi. tebrik ederiz"

şifo mehmet

"ligin bitimine 7 hafta kala trabzonspor şampiyonluğunu ilan eder"

gibi sözleri ne tez unuttunuz?

keza dünkü beşiktaş ile oynadığımız kupa maçını hatırlayan varmı?

futbol tek saha deil...beşiktaşın ceza sahasında oynandı. ama son dakika golü ile yenildik....

mustafa denizli

"hayatımda böyle baskı görmedim"

demedi mi?

soruyorum sana yine böyle bsakı uygulayıp

bjk yenilmek mi isterdin? sivasa yenilmek mi isterdin? fenerbahçeye yenilmek mi isterdin?

eğer cevabın evetse üstündeki formayı çıakr. daha fazla ihanet içinde bulunma. takımını değiştir ve başka bir takım tut.

Hekimoğlu
16.02.2009, 17:54
Biz zamanında sekiztaşı yüzde 73'e yüzde 27 oranları ile topla oynama istatistiği ile ezmiş bir takımız benim hep bu topla oynama istatistiğini gördüğümde o maç aklıma gelir ve hiçbir maçta yüzde 73 gibi bir istatistik görmedim , biz o maçta kendi sahamızda yenilmiştik ve o sene 3 puan farkla sekiztaşın arkasından ikinci olmuştuk kıssadan hisse.

TheCrow
16.02.2009, 17:56
Olaya bjk tarafından bakalım : "adamları son 50 yılın en baskılı oynadığımız maçında bile yenemiyoruz" diye düşünüyorlardır...Bu sendrom onlara yeter.

G.YAZICI
16.02.2009, 17:57
bravo polipo 06 işte budur aynen katılıyorum hatice değil netice zamanı artık....

Serdar A
16.02.2009, 18:01
Farabi, eleştiride bulunduğun kişinin içinde bulunduğu durum, sene başı ve devre arası transferde yaşanan çarpıklıklar yüzünden yaşanan mecburiyetler olamazmı?

Murat abi biraz açar mısın ?

Benim söylediklerim şampiyonluk odaklı değil , 08/09 sezonunun belirlenen hedefleriyle alakalı.

Ersun Yanal tıpkı bir çok futbolcusu gibi şu an içinde bulunduğu ortama çok alışık bir isim değil . Bu açıdan da bu sezon şampiyonluğun kaçması zerre kadar umurumda değil , benim gözüm Trabzonspor'un yakın geleceğinde . Bana bu hedefide yönetim göstermiştir .

Şimdi , buradan hareket ile nasıl ki x futbolcusu eleştirilebiliyorsa , y hocası da aynı bakış açısına tabi olmalı .

Bizim taraftarın gözünde eleştiri demek "alaşağı etmek , alay etmek , silmek " anlamlarına geldiği için , yalnızca kendi bakış açısıyla gözden çıkardıklarında eleştiri mekanizmasını çalıştırıyor . Bunun dışında destek verdiği bir isimde dokunulmazlık kazanıyor . Yani bu camiada 2 doğru 1 yalnışı siliyor .

Ersun hoca ya da bir başkası insan üstü varlıklar değil . Gördüğü hatayı , eksikliği ortaya koymayan her kimse kulübe zarar verdiği kadar bu isimlerin gelişiminede zararı olur . Yoksa , başta Ersun hocaya olmak üzere futbolcular ve yönetime desteğimde en ufak bir azalma yok .

Ali Tunahan Güllü
16.02.2009, 18:02
http://www.spor61.net/author_article_detail.php?id=211
çok güzel bir yazı...
benim hakemle sorunum sadece kartlar ....orda bize kart gösterip birşey yaptığını sanıyor...tarlasporun 7 tane tane atması da kimseyi kandırmasın..

gerçekten çok güzel yazı olmuş yazanın eline sağlık...

MahmutHSO
16.02.2009, 18:02
Ne olursa olsun,bu takım hiçbirşekilde,bukadar ağır eleştirileri haketmiyor.

MuratJ
16.02.2009, 18:03

hangi trabzonspor hakkında konusuyosunuz söylermisiniz sanırım baska takım hakkında?!?! Suan konustugumuz takım olan trabzonspor 25 yıldır yerişn diplerindeydi olabilecek en alt seviyeyi gördü büyük bir revizyonla ise sampiyonlugun en buyuk adayı oldu bjk macındaki 18 kişiden 13ü yeni arkadasım ayıptır ya bu kadar haksızlık yapılmazki! Konustugunuz takım son 10yılın şampiyonu son 10yılda alınan sampiyonlukların hepsinde her macta rakibini ezen bir takım degil ki 1 maç kötü oyunla deplasmanda bjk karsısında alınan 1 puanla bu kadar aleyhte konusabiliyosunuz!! son 10yılın tek sampiyonuyuz ya rakiplerimizle aradaki, 6 puan bizi kesmiyo heralde cok komik vallahi ya bu kadar olur!
biraz diger rakiplerimizin taraftarlarına bakmalıyız bence adamlar sezon basından beri dökülüyor top oynadıkları mac yok arada 6 puan fark var falan ama yine de söyledikleri biz hertürlü şampiyonuz görürsünüz, gel bizim taraftara bak ki bizim takım bu ligin en iyi futbolunu ortaya koyan takımı 1 maç kötü oynadıgında deplasmanda 1 puan aldıgında taraftarımız yok böyle olmaz bu nedir sampiypn falan olamayız diyo! Gercekten yeter artık susun bi susun en buyuk sampiyonluk adayıyız olucaz da inşallah! Su takımın aleyhinde konusanları kınıyorum.

Recep Alkan
16.02.2009, 18:04
işte arkadaşlar maç hakkında yorum yapmak böyle olur.

sırf yapmış olmak için, mesaj sayısı artsın diye aklınıza geleni yazmayın buraya lütfen. okurken gına geliyor gerçekten.

bu zamana kadar bu forumda hiç kimseye saygısızlık yapma gibi bir lüksüm olmadı. ama görüyorum ki yaşı dolayısı ile saygı gösterip abi dediğimiz düzgünce konuşabilceğimizi düşündüğümüz bazı kişiler beğendikleri yorumları kişi aşağılamak için kullanıyor. lütfen eğer bizler üzerimize düşen saygıyı gösteriyorsak sizlerde bunu gösterin. kimseyi asılsız ve pervasızca yargılamayın. bilip bilmeden konuşmayın. amacımız mesaj sayımızın çoğalması olsaydı çok başka yerlerde başka platformlarda değişik şeyler yazıyor olurduk. yada tek cümlelik geçiştirme yazıları ile 10.000 lerde geziyor olurduk.

yazdığımız yazıları beğenmiyorsanız ına geliyorsa okumayın. cevap vermeyin. ama yazdıklarımıza doğru düzgün cevap veremiyor ve bir yerde kalıyorsanız orda lekeli konuşmalarda bulunamyın.

ben şahsım adına yakıştıramadım.

Muhammed
16.02.2009, 18:05
Ersun hocayı eleştiririz fakat düşünmek lazım eğer ersun hocayı istemiyorsak kimi getireceğiz? İyi bir yerli hocamı var? Yabancı getirip takıma tsl ye alışmasını mı bekleyeceğiz?

Şenol Altunsoy
16.02.2009, 18:05
Aslında analitik düşünmenin örneklerini bütün yazılarında görebildiğimiz farabi kardeşimizi bu derece öfkelendiren ne (ilk yazdığı yazıyla ilgili söylüyorum) sonraki yazılarında muradını ifade edebilmiş doğrusu bende çok şaşırdım ilk yazıya

MuratJ
16.02.2009, 18:07
her zaman söylerim trabzonsporun 25 yıldır şampiyon olamamasının tek nedeni taraftarıdır diye..işte en güzel örneği....

fatih terimli galatasary ilk yılında 30 a yakın penaltı kullanmıştı....biz kaç tane kullandık?

fenerbahçe sahasında cimboma 4 bjk 3 attı. doğrumudur? biz o feneri sahasında hapsettik...

sivas galatasarayı 3 maçtada rezil etti. ancak o sivas bize karşı acizleri oynadı. gökhan ve umut boş kalelere kaçırdılar...

bursa tek kale oynadık. ofsayttan gol yedik. Bursanın hocası güvenç kurtar ne dedi?

"kim savunmaya çekilmek ister. trabzonspor bizi ezdi elimizden gelen her şeyi yaptık ama olmadı"

aykut kocaman
"gücümüz yeteneğimiz ve tecrübemiz trabzonsporu devirmeye yetmedi. tebrik ederiz"

şifo mehmet

futbol tek saha deil...beşiktaşın ceza sahasında oynandı. ama son dakika golü ile yenildik....

mustafa denizli

demedi mi?

bjk yenilmek mi isterdin? sivasa yenilmek mi isterdin? fenerbahçeye yenilmek mi isterdin?

eğer cevabın evetse üstündeki formayı çıakr. daha fazla ihanet içinde bulunma. takımını değiştir ve başka bir takım tut.
abi olay budur zaten! :alkış:
bizim takım buyuk amcları alamıyo diyolar kardesim bjk aldımı buyuk macları 2 maglubiyet 1 beraberligi var ama bizimkiler bunu söyleyip duruyo vallahi yeter artık. :mad::mad:

Onur Akyüz
16.02.2009, 18:09
Ersun hocayı gönderdigimiz filan yok,
sadece hatalarını tartışıyoruz,ya da tartışmalıyız.

kişileri tanımadan etmeden anlık öfkeyle msj yazmayalım arkadaşlar,
yazılan msj o kişiye saygısızlık,haksızlık olabiliyor.

şu takımında hakkını yemeyelim.
onlarla gurur duyuyorum heryerde söylüyorum,taş gibi takım.

Koray
16.02.2009, 18:11
Bjk'ye 6,gese ve febe'ye 5 puan takmışız...
Yemişim iyi futbolu...
Arkadaşlar,abiler, bu tablonun değerini bilelim Allah aşkına...
Hele ki bu rakiplerimiz daha birbiriyle oynamadı bile...

Murat Erdem
16.02.2009, 18:11
Murat abi biraz açar mısın ?

Benim söylediklerim şampiyonluk odaklı değil , 08/09 sezonunun belirlenen hedefleriyle alakalı.

Ersun Yanal tıpkı bir çok futbolcusu gibi şu an içinde bulunduğu ortama çok alışık bir isim değil . Bu açıdan da bu sezon şampiyonluğun kaçması zerre kadar umurumda değil , benim gözüm Trabzonspor'un yakın geleceğinde . Bana bu hedefide yönetim göstermiştir .

Şimdi , buradan hareket ile nasıl ki x futbolcusu eleştirilebiliyorsa , y hocası da aynı bakış açısına tabi olmalı .

Bizim taraftarın gözünde eleştiri demek "alaşağı etmek , alay etmek , silmek " anlamlarına geldiği için , yalnızca kendi bakış açısıyla gözden çıkardıklarında eleştiri mekanizmasını çalıştırıyor . Bunun dışında destek verdiği bir isimde dokunulmazlık kazanıyor . Yani bu camiada 2 doğru 1 yalnışı siliyor .

Ersun hoca ya da bir başkası insan üstü varlıklar değil . Gördüğü hatayı , eksikliği ortaya koymayan her kimse kulübe zarar verdiği kadar bu isimlerin gelişiminede zararı olur . Yoksa , başta Ersun hocaya olmak üzere futbolcular ve yönetime desteğimde en ufak bir azalma yok .
Serdar'cığım sana %100 katılıyorum.
Ben sadece sana, senin ''yolunda gitmeyen bir şeyler var'' görüşüne katılıyorum, ama bunun en büyük nedeni transferde yaşanan çarpıklıklardır demek istedim.

En azından benim tahlilimin sonucu bu.

MuratJ
16.02.2009, 18:13
Yemişim iyi futbolu...
su takımın aleyhine bu kadar atıyolar ya albayraklı ziya doganlı hedefsiz takımı hakediyolar!

Serdar A
16.02.2009, 18:13
aykut kocaman
şifo mehmet
mustafa denizli
demedi mi?

Öncelikle tebrik ederim . Tek mesajda niyet okuma uzmanısınız . Yazılan yüzlerce etraflıca değerlendirmenin destek mesajının bir önemide yok . Yakaldık işte bir eleştiri mesajı , asın gitsin !

Oturduğun yerden delikanlılık yaparak benim Trabzonluluğumu sorgulamak senin haddin değil . Yerini bil , lafını bil .

İhanet içinde olanlar her daim soran-sorgulayanlar değil , padişahım çok yaşa diyerek secdeye kapananlardır . Geçmiş 25 senenin özetini ve bu yıllar içinde birbirinden farklı 3 dönemin değerlendirmesini yüzeysel iki cümleyle vermek yerine doğru düzgün bir araştır .

Emre ÖZTÜRK
16.02.2009, 18:14
ARKADAŞLAR BUYRUn SİZE BİR BJK LI NIN MAÇ İLE İLGİLİ YORUMU
not:Bjk forum a ziyaretçi olarak girdim ve bizim maçla ilgili ilk yorumu kopyaladım buyrun:

Kotu Trabzonu yenememek! (Forum)

Ugur Ayduran, Izmir, 16.02.2009, 18:01
Trabzon özellikle ilk yarı mükemmel oynadı.
Ortasahadaki paslaşmalar ders niteliğinde idi.
Çoğu zaman Beşiktaş ortasahası bu paslaşmaları seyretti.
Trabzon defansı ve kalecisiyle maçtan bir puanı aldı.Tek pozisyona girdiler onuda gol yaptılar tıpkı avrupalı takımlar gibi.
Biz ise binbeşyüz tane atak yaptık 1 gol attık tıpkı anadolu takımları gibi.
Bana öyle geliyor ki Trabzon şampiyonluk yarışında yolun çoğunu almıştır.Trabzon veya Sivasspor şampiyon olur..Üç büyükler ise Kadro Hoca seçimiyle sınıfta kalmışlardır.Üç büyükler UEFA ya..

Onur
16.02.2009, 18:15
Bu kadar kötü oynayacağımızı düşünmüyordum açıkçası. En azından bu kadar sahamıza hapsolacağımızı.

Allah'tan kalecimiz Sylva. Yoksa dün akşamki maç farklı bir sonuçla karşılaşabilirdik.

Eğri oturup doğru konuşmalıyız bence. 13 tane korner kullandı bjk. Ve bir tanesi gol oldu. O kornerleri kullanan bjk değilde kim olsa bir tanesi atardı attı da.

Umarım dün akşamki maç bu sezon tekerrür etmez. Yoksa "Şampiyon" nidâlarını çok daha söyleriz...

Serdar A
16.02.2009, 18:16
Ersun hocayı eleştiririz fakat düşünmek lazım eğer ersun hocayı istemiyorsak kimi getireceğiz? İyi bir yerli hocamı var? Yabancı getirip takıma tsl ye alışmasını mı bekleyeceğiz?

Yahu güzel kardeşim ; Eleştiri nedir ? Ne için vardır ?

Samet Yildirim
Yemişim iyi futbolu...

ayni görüsteyim...ikinci devre degil iyi futbol skorlar lazim

BJK la ikili avarajimiz daha iyi yani 7 puan diyebiliriz...

Uzunoğlu
Yahu güzel kardeşim ; Eleştiri nedir ? Ne için vardır ?

Yorma kendini :)

Ali Tunahan Güllü

gerçekten çok şaşırdım senin böyle düşünmene ama kazandığımız 1 puan lig sonunda ne kadar işe yarayacağını göreceğiz...hiçkimsenin hedeflerimizi unuttuğunu sanmıyorum hatta bu maçla hedeflerimize daha çok yakşaltığımıızı düşünüyorum...

o üç soruya gelirsekte:bu takım bu sezon üst üste 3 maç kazandı(tabi o maçların hepsinde çok iyi oynamasada puanları hanesine yazdırdı...)

gençlere de gelirsek onlarda inşallah ilerleyen senelerde kazanacağız şuan gençleri kazanalım diye kadro bozulmaz diye düşünüyorum onun daha zamanı var bence...

MuratJ
16.02.2009, 18:18
ARKADAŞLAR BUYRUn SİZE BİR BJK LI NIN MAÇ İLE İLGİLİ YORUMU
not:Bjk forum a ziyaretçi olarak girdim ve bizim maçla ilgili ilk yorumu kopyaladım buyrun:

Kotu Trabzonu yenememek! (Forum)

Ugur Ayduran, Izmir, 16.02.2009, 18:01
Trabzon özellikle ilk yarı mükemmel oynadı.
Ortasahadaki paslaşmalar ders niteliğinde idi.
Çoğu zaman Beşiktaş ortasahası bu paslaşmaları seyretti.
Trabzon defansı ve kalecisiyle maçtan bir puanı aldı.Tek pozisyona girdiler onuda gol yaptılar tıpkı avrupalı takımlar gibi.
Biz ise binbeşyüz tane atak yaptık 1 gol attık tıpkı anadolu takımları gibi.
Bana öyle geliyor ki Trabzon şampiyonluk yarışında yolun çoğunu almıştır.Trabzon veya Sivasspor şampiyon olur..Üç büyükler ise Kadro Hoca seçimiyle sınıfta kalmışlardır.Üç büyükler UEFA ya..
herşey bu zaten! futbol biyerde stratejidir de bizim önce yenmek sonra yenilmemek idi hedefimiz vede bi şeklde basardık tak diye geldik attık golu defans nasıl oynanır gösterdik aradaki 6puanı koruduk alacagımızı aldık daha ne olsun ya yapmayın harbiden.

Mustafa Önal
16.02.2009, 18:19
bu sezon istanbuldaki son maçımız olduğu için büyük önem verdiğim maçtı. maça 4 arkadaş birlikte gittik.
üsküdarda arkadaşlarla buluşup kabataşa motorla geçtik. motorun üstü TRABZONSPOR Taraftarıyla altı ise sivil ve bjk lılarla doluydu. üste yer olmadığı için altta bjk lılarla birlikte kabataşa geçtik. malesef yine olayalar yaşandı motor iskeleye yanaşınca adamlar rakip kendi taraftarı ayırt etmeden motoru taşladılar.

maça gelince hava soğuktu ama inönüde ondan daha soğuk bir maçı yaşamış biri olarak şükür ediyordum havaya tek sıkıntım c. tesi günü bilet alırken yediğim 2 saatlik yağmur oldu. maça inanılmaz derecede kötü başladık. orta saha elmanalarının birbirinin ayağına dolaşması hüseyinle selçuğu , hüseyinle colmanın ayağındaki topları rakibe atmaları tek kelimeyle adamların arzularını artırdı.

maçın ilk yarısında özellikle iki bekimiz mükemmel oynadı. tayfun cora serdar özkanı resmen sindirdi. cale telloyu bana göre çok iyi marke etti. hüseyin , selçuk, colman tanınmayacak kadar kötüydü.
bence bizim orta sahanın çökmesinin en büyük nedeni bjk orta sahasının kalabalık olmasından ve cissenin özellikle bizim maçlarda çok iyi oynamasındandı. cisse TRABZONDAKİ 0-0 lık maçtada defansif olarak mükemmel oyamış o yüzden çok az pozisyon bulmuştuk. aynısını bu maçtada oynadı ve orta sahamız etkisleşti.
sahanın yılzdı cale nin kendine mütiş güveniyle getirdiği top ve süper pasıyla golü bulduk. ve takım 15 dakika bjk ya göre iyi oynadı. aslında bjk oyundan düşmüştü golden sonra ancak biz bastırmak yerine dengeli oyayınca umutun önüne alamadığı top ve gökhan ünal ın bireysel giderken yapılan faaulü hakemin vemediği atak dışında etkili pozisyona girmedik.
devre arasının bjk ya yaradığını yanımdaki osman yavuz kardeşime dedim devre arası bjk ya ileç gibi olacak dedim . keşke az daha bastırıp 2 yi atsaydık dedim.
2. yarı umut un sahaya dönmediğini görünce eyvah dedim. bu maç dönebilir işimiz çok zorlaştı çok baskı yicez dedim ve bana göre de öle oldu. yattara değişikliğine gelince o da yanlış bir değişiklikti. umut sahada olsa yattara çıkabilirdi ama umut yokken yattara sahada olmalı bana göre çünkü en azından rakip takımı korkutacak 2 tehlikeli adamımız olmalıydı sahada.
yattara maçın en kötülerinden di belki ama umutun olmadığı yerde yattara olmalı diye düşündüm. bana göre bu seneki en verimsiz transferimiz ısaac bu maçı kaldıracak isim değildi.

değişiklik konusunda takıldığım bir başka konuda şu : bjk bu ligde en fazla duran top kullanan takım . şimdi iki takıma baktığımızda bjk da gökhan, ibrahim t., cisse, nobre, sivok, bobo kafa topuna çıkacak duran topta tehlikeli isimler. bize bakınca song, eğemen , tayfun, hüseyin , gökhan , umut uzunlarımız. bu listeleri karşılaştırdığımızda duran toplardaki eşleşmelerde 6 ya 6 gibi gözüküyor.
bjk en fazla duran top kullanan takım demiştik nitekim maçın ilk yarsında bir çok duran top attılar ve 3-4 tane karanbol yaşandı. 2. yarı bakıyoruz bizim takımdan uzunlardan biri çıkıyor sahanın en kısası giriyor. bu durumda duran toplarda bjk uzunlarındna biri boşta kalıyor. 2. yarıda bjk ilk yarıdan daha fazla duran top aldı. tabi bunda nobrenin çakallığı ve hakemin her topta faul çalmasının katkısı unutulmaz. ni tekim golden önce 3-4 tane duran topta sıkıntı olmasına rağmen sahaya ersun hoca ceyhun gibi bir uzunu sokamadı. ersun hocada biliyorduki bjk atarsa golü duran toptan atacaktı.

golden önceki pozisyonda korner kollanırken sivok ve gökhan arkada bomboştu ve onların orataya çevirdiği top bana göre faul ve avut olmasına rağmen hakem korner verdi ve adam paylaşamdki hata sonucu golü yedik.

kötü oynadık bunu kabul ediyorum ama duran top dışında organize atak yapmalarına müsade etmedik. eğer colman top oynamayı 89 da aklına getirmeseydi bu maçtan çok rahat 3 puan alırdık.
umarım ersun hocada bu duran toptaki adam paylaşımını ve rakiplerin istatistklerni daha dikkate alır ve adam paylaşımı , uzuna kısa kalma gibi sorunları yaşamayız.
bu bir puan bize çok şey katacak o bir golde bizi ikili averajda bjk önünde tutmaya devam edecek.

Volkan Taş
16.02.2009, 18:20
orta sahamız çok zayıftı.. olay bu kadar basit.. hüseyin ce selçuk çok berbattı.. bir ara arkadasa dedim olum hoca selçugu niye oynatmıo die oyunda ya dedi.. hüseyin rakipe top atmaktan ve adam sakatlamaktan öteye geçemedi.. ama biz yinede bu kadar kötü oyunla inönüden puan çıkardıysak bu bence bizim şampiyonluga inanışımızın sebebidir.. ersun hocayı eleştirenler var ama ben şöyle düşünüyorum eger sivas maçı kazansaydı biz daha açık oynayıp kesinlikle kazanmak için savaşırdık anak sivasın berabere kalıp puan kaybetmesi bu zorlu maçta bizim de işimize geldi.. bjk ile inönüde berabere kalmak başka herhangi bi takımla berabere kalmak çok başka..

Şahin_53
16.02.2009, 18:25
Arkadaşlar merhaba'öncelikle maçı staddan izleme şansına erişenlerdenim,onu belirtmek istedim..
Gelelim maç yorumuma,Takım'ımız dün oynanan maçta istediklerini yapmaktan çok uzaktı..
Rakip'in bu kadar iştah'lı oynamasının sebeplerini sayarsak..
1.Kendi saha ve seyirci avantajı(gerçi o seyirci'yi zaman zaman susturma başarısını'da gösterdik)
2.Rakip'in kaybetmeye tahammülü yok'tu,zira kaybetseler hiç bir iddaları kalmıyordu..
3.Rakib'imizin içinde bulunmuş olduğu durumu, bizi sürklase edip çıkış yapmak istemeleri.. Kaldıki bizim maça kadar kötü oynayan bir takımdı..
4.Takdir haklarını bizden yana hiç kullanmayan,olağan'üstü kötü bir orta hakem..Bir ara sahada verdiği kararları yüzünden çıldırdım arkadaş'larımın iknasıyla susabildim..
5.Bir ara rakip'ten çok hakem'in baskısına maruz kaldık.Amaç gol yememizdi olmadık pozisyonlarda çaldığı düdüklerle,rakibin yirmi'yi aşkın serbest vuruş kullanmasına fazlasıyla çanak tuttu..

''Şükür rabbime rakip ceza saha'mıza pek giremedi yoksa penaltı yememiz içten bile değildi''
Evet Trabzonspor'um kötü oynadı ama artık kötü oynadığımız maçlarda puan almayı öğrendik..
Bir'de gol sorunumuzu gider'ebilirsek,yediğimizin fazlasını atmış oluyoruz çok daha iyi olacak..
Bu anlamda rakip biz'den iyi oynayabilir önemli değil,bizimle aynı puanı aldıar.. Biz'de aynı kalitede oynasaydık zaten tadından yenmezdi..
Bu maçtan sonra şampiyon'luğa olan inancım bir kat daha arttı,güzel günler yakında hem'de çok yakında.

Süleyman Eruyar
16.02.2009, 18:32
birşeyler söylemek için konuşanlara Beşiktaş çok iyi malzeme verdi..
Fenerbahçe karşısında oynayanlar sanki bu oyuncular değil..
3 maç üst üste kazanan başka bir takım varmı, birileri ingiltere premier ligini izleyip, Türkiye ligindede sadece Trabzonsporu izleyip fikirlerini söylüyor herhalde.. Onları Nuri albayrak ve ziya doğana havale ediyorum.. onlara bu adamlar layık..
Trabzonsporun bu dönemde moralini bozulması için istanbul basınına gerek yok, biz varız..

Murat Erdem
16.02.2009, 18:32
İçinde bulunduğumuz durumda, gerek oyun kalitesi, gerek oyuncuların performansları, artı olarak Ersun hocaya getirdiğimiz eleştirilerin temelinde; sene başı ve devre arası transferde yaşanan çarpıklıklar vardır.

Transfere ayırdığımız 20 milyon euro luk bütçe kimi ulema, eski futbolcu ve takımımız üzerinden geçinen kan emicinin iştahını kabartmış; ayrıca yönetimde hocaya karşı güç gösterisi hevesi ile bu kan emicilerin işini kolaylaştırmıştır.

Geldiğimiz şu günde, çektiğimiz bütün sıkıntının temelinde kurulan takımda bariz eksiklikler ve dengesizlikler olması vardır.

Bu kadronun %100 Ersun hocanın tercihi olduğunu söyleyeni ALLAH çarpar.

Bu malzemeden daha iyi sonuç alabilecek kişiyide ben tanımıyorum nacizane futbol bilgimle.

C.Gümrükcü
16.02.2009, 18:37
bir puanda bir puandir ama arkadaslar.
bu futbolla "bir puan kazandik" diyebiliriz.
ama dünki müsabakadan anlicak oldugumuz bir sey var. o da seyircinin ne kadar önemli oldugu. eger trabzonspor akerde oynasaydi bence o skor tabelasi (trabzon lehine) baska bir skor gösterirdi...
ama en azindan besaktas aradan cikmis oldu. simdi sira galata da. ama onlardan galibiyet almak zorundayiz. en azindan gecen yari bizden aldiklari haksiz!! 3 puanin acisini almaliyiz...
ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN BU YOLDA...

düzcets
16.02.2009, 18:39
Trabzonspor muhteşem bir futbol ortaya koyup yenilseydi,sezon sonunda 1 puanla şampiyonluğu kaçırsaydı,hangisini tercih ederdiniz?İyi futbol tabikide önemli fakat artık ben ve benim yaşımdaki insanlar şampiyonluk görmek istiyor,ben sampiyonluk hazzını tatmak istiyorum, şampiyon olan taraftarların sevinçlerini, kutlamalarını görüp ''acaba şuan nasıl bir duygu içersinde''diye düşünmek istemiyorum artık,arkadaşlarımın bana 3 yaşındaki şampiyonluğu hatırlıyormusun?sorularını duymak istemiyorum artık,takım şampiyonluk kupasını havaya kaldırdığında neler hissedeceğimi çok merak ediyorum.Takım hepimizin takımı, zaman eleştirme zamanı değil, iyi günde kötü günde destekleme zamanı.

temel_yilmaz
16.02.2009, 18:39
hançerleriyle sırp miloşlar meydana çıkmış çok sevgili arkadaşımız alanzinho transferi içinde bir iki kelam etsin de fikri ve zikri çatışmalardan kurtulalım.
bu mesaj sahibini er yada geç bulur ..
bir beraberlikte miloş olmaya gerek yok ersun hocaya inanıyor ve güveniyorum

Hüdai Pervaneli
16.02.2009, 18:40
Oynandi bitti neyi tartisiyorsunuz bir Puan aldik yeter

cdgtscdg
16.02.2009, 18:44
Eleştrilerin kötü olduğumuz günlerde ağır bi şekilde yapılması yerine iyi olduğumuz vakitlerde yapılması taraftarıyım
Bence kötü günde birlik beraberliğimiz artsın ki sıkıntılar azalsın
Sert eleştrileri iyi olduğumuz zamanlara saklayalım

Muhammed
16.02.2009, 18:45
İçinde bulunduğumuz durumda, gerek oyun kalitesi, gerek oyuncuların performansları, artı olarak Ersun hocaya getirdiğimiz eleştirilerin temelinde; sene başı ve devre arası transferde yaşanan çarpıklıklar vardır.

Transfere ayırdığımız 20 milyon euro luk bütçe kimi ulema, eski futbolcu ve takımımız üzerinden geçinen kan emicinin iştahını kabartmış; ayrıca yönetimde hocaya karşı güç gösterisi hevesi ile bu kan emicilerin işini kolaylaştırmıştır.

Geldiğimiz şu günde, çektiğimiz bütün sıkıntının temelinde kurulan takımda bariz eksiklikler ve dengesizlikler olması vardır.

Bu kadronun %100 Ersun hocanın tercihi olduğunu söyleyeni ALLAH çarpar.

Bu malzemeden daha iyi sonuç alabilecek kişiyide ben tanımıyorum nacizane futbol bilgimle.

Ancak 11 de oynayan oyuncular büyük bir bölümü ersun yanal tarafından alındı bildiğim kadarıyla. Selçuk colman ceyhun song cale alanzinho gibi.

robinhood61
16.02.2009, 18:48
1 puan hayırlı olsun zaten dünyada her maç iyi oynayan takım yoktur barcelona dahil.
takımıza hep destek tam destek
forza trabzon ,,...(ama 2 haftadır kötü oynuyoruz bunu da yazmadan edemeyeceğim.Ersun hoca bi el at şu duruma artık yani )

C.Gümrükcü
16.02.2009, 18:48
Oynandi bitti neyi tartisiyorsunuz bir Puan aldik yeter

oyun bitti bitmesine, ancak önemli olan yapilan hatalardan ders almak...

Serdar A
16.02.2009, 18:53
farabi, senin bilgisayarından başka biri mi yazdı bu yazıyı? Çok şaşırdım doğrusu.

Niçin kötü oynadık? İlk defa skorun üzerine yatmaya çalıştık da ondan.
Çok mu yanlıştı? Rakibinden 6 puan önde ve 1-0 üstün oynadığımız maçta hiç de yanlış değildi.
Yatabildik mi? Hayır.
Kötü oynayıp deplasmanda 1 puan almayı, iyi oynayıp O çekmeye bin defa tercih ederim. "Gönüllerin şampiyonu" olmak karın doyurmuyor. Artık gerçek şampiyon olmak isityoruz. Romantizme gerek yok. Her puan değerli. Üstelik ikili averajda beşiktaşın üzerindeyiz.

Enseyi karartmayın. Herşey yolunda. BJK bizi teyet geçti hamdolsun :)

Abicim bu konuya attığım ilk mesajı aşağıda alıntılıyorum .

Onun dışında , burada yaşanan çatışmanın ana kaynağının ortada iki farklı ana hedef olmasından kaynaklandığını düşünüyorum . Taraftar doğal olarak Ekim ayında oluşmaya başlayan ikincil hedefleri ana hedef olarak görmeye başladı . Benim önüme aldığım ise yönetimin bu sezona başlarken vaad ettikleri . Ben, kendi sosyal yaşantımda da hep buna dikkat ettim . Yapılan planlarda ve hedeflerinde süreç içinde değişikliğe gidersen ortadaki bütün kazançları kaybetme tehdidi ile karşı karşıya kalırsın .

Yönetim ilk hedef olarak neyi belirlemiştir ?
Sezon başında yapılan yatırımların niteliği genel olarak hangi hedefe yöneliktir ?
Bu soruların cevaplarıyla benim duruşum arasında doğrudan bir ilgi vardır . Ve tabi sabahtan beri söylediğim "gelişim " konusu .

Benim hayatımın her anında ve bütün eylemimde merkezde duran Trabzon'dur. Bunun için bir çok imkandan da feragat ettim , çok kez ailemin ekonomik çıkarlarına da ihanet ettim . Trabzonspor benim gözümde Trabzon şehrinin kültürünü ve halkının gururunu temsil eden en büyük markadır , amaçları bu doğrultudadır . Söylediğim hiç bir sözde bunun hassasiyetinden yoksun değildir . Benim meselem ne Ersun Yanal'dır , ne Hüseyin Çimşir'dir . Gayretim sürekli daha geniş bir alanı görmeye çalışmaktır .

Burada bir çok forum kullanıcısı " belirli kelimelere ayarlı" şekilde yazılana cevaben alakasız ezbere metinler sunduğu için derdimi anlatmaya daha fazla gayret etmeyeceğim .

Meseleye galip gelmek yahut yenilmek olarak bakmıyorum . Sezon başından beri ilk defa (biraz da gs maçı ) oyundaki tüm insiyatifleri kademeli olarak rakibe bıraktık .

Rakibin pozisyon üretmedeki sıkıntısı bizim direncimiz kadar onların taktik yalnışları ve beceriksizlikleriylede alakalı , o yüzden ayrıntısına girmek istemiyorum .

3 maç üst üste kazanamıyoruz , 3 maç üst üste iyi futbol ortaya koyamıyoruz . Bu maç , Trabzonspor iyi oynayamamak ile kalmadı , mücadele gücü düşük olduğu için bir hayli geriye yaslandı . Bu elbette hocanın taktiği olmadığı belliydi , futbolcu psikolojisi bazen hocanın yapabileceklerinide sınırlıyor , belki Sivas galip gelseydi bizim maça da etki edecekti . Ancak hocalık işte tam olarak burada devreye giriyor . Sahadaki kaptanımızında bu anlamda bir farkındalığa ve sorumluluk duygusuna sahip olmadığından Ersun hocanın futbolcularını sürekli uyarması ve yönlendirmesi gerekiyor . Yani en azından kademeli olarak düşen tempomuz ve pas yüzdemiz yerinde saymalıydı . Birde oyuncu tercihleri ve zamanlaması konusu vardı . İstediğiniz kadar yan alanlarda/destekleyici niteliklerde yetenek sahibi olun , eğer maç içinde hızlı ve doğru kararlar veremiyorsanız , verdiğiniz direktifleri uygulatamıyorsanız fark yaratan bir hoca olamazsınız .

Teknik ekip kadrosunu ayrıca çok iyi bir kondisyoner ile destekeleyebilirsiniz . Futbolcuların psikolojilerini çok iyi analiz eden ve yönlendiren mentorlarla anlaşabilirsiniz . Dünya futboluna hakim ve potansiyel saptamalarında isabetli bir futbolcu araştırma komitesi kurabilirsiniz . Örnekler uzar gider , bütün destekleyici nitelikler ek çalışan kadrosuyla sağlanabilir . Ancak bir hoca asıl görevinde sıkıntılar yaşıyor ve yaşatıyorsa durumu yeniden etraflıca ele almak gerekir .

Trabzonspor yeniden yapılanma sürecinde . Kendi adıma , bu süreçte yalnız futbolcu kadrosunun gelişim göstermesini beklemiyorum , teknik ekip içinde aynı beklentiler içindeyim . Bu sezon şampiyonluk gelmezse çok şey kaybetmeyiz . Fakat bu sezon gelecek yıllarda şampiyonluklar yaşayacak idari-teknik-futbolcu kadrosunu genel hatlarıyla oluşturamazsak çok şey kaybederiz . Kadrodaki futbolcuların tamamına yakınının büyük bir camiada şampiyonluk yarışı deneyimi yok , Yönetimin büyük kısmının öyle , teknik heyet bu strese çok alışık değil . Aktif taraftarın çok büyük kısmı hayatında şampiyonluk görmedi .

Gelişimi sadece futbolculardan beklersek hata ederiz ...

erkankoc
ya trabzon bu ligin suan en buyuk favorisi..acin bi bakin fiksture..bjk bu hafta antepe yenildimi fark 9 olucak..havlu aticak..fenerbahceden 5 puan ondeyiz fenerin fiksturune bakin ..8 deplasman var..hepside buyuk ve iyi takimlara en fazla 3 tane alirlar yada alamazlar..gs ye gelince gs cok puan kaybeder bize gelicekler..uefa maceralari var..kaybettilermi motive olamiycaklar...sivasi saymiyorum kucuk takim cunki..ankara gibi

UğurB
Sevgili Farabi mesajlarını okudum ve gerçekten haklı olduğun noktalar var. Ama gözden kaçırdığını düşündüğüm iki nokta var. Birincisi sezon başında bu takım kurulurken senin belirttiğin hedef vardı, ama bir hedef daha vardı o da kadro istikrarı yakalamak. Bu anlamda başarı sağladığımızı düşünüyorum. Gelecek sezon bu takımın ilk 11'i için kaç oyuncu transfer edilmeli diye forumda sorsak (tabii yerine kimi koyacaksınız diye cevabını vermek ve realist olmak kaydıyla, çünkü uçmanın sınırı yok. Slyva'nın, Song'un, Egemen'in yerine bile daha iyileri bulunabilir) maksimum söylenebilecek rakam 3 olur. Bu bile kadro istikrarının yakalandığını gösterir. İkincisi ise genç oyuncu çıkaramadığımız doğrudur, bunun da en önemli sezon için koyduğumuz hedefin değişmesidir. Açıkçası yola çıkarken forumun %50-60'sı Avrupa Kupaları bu sezon için çok iyi olur diyorlardı. Oysa sezon içinde bizim iyi sonuçlarımız, birincil rakiplerimiz olan İstanbul takımlarının başarısız olmaları bizi bugün olduğumuz noktaya getirdi. O yüzden de hedefimizi değiştirdik ve şampiyonluk kelimesini telaffuz etmeye başladık. Bu nedenle Barış'a, Ceyhun'a, Giray'a ve diğer oyunculara yeteri fırsat veremedik. Açıkçası bu noktada bunca yıllık özlemi dindirmek bence biraz daha ön planda. Ne dersin Farabi? Düşüncelerin bu forum için çok önemli...

erkankoc
16.02.2009, 18:55
ayrica 3 buyuklerin deplasmanda kazanma oranlari yuzde 20 dusunun gerisini

l-m
16.02.2009, 18:56
Maçta önce Beşiktaş'ın kötü oynayıp 1-0 kazanmasını mı istersin yoksa çok iyi oynamasına karşın 1-1 berabere kalınmasını deselerdi düşünmeden 1-1 berabere kalınmasını derdim. Maçtan sonra keşke 1-0 yenilseydik de bu şekilde oynamasaydık dedim. Bu kadar utandığımı hatırlamıyorum. Bir takım gününde olmayabilir, farklı skorla yenilebilir ama bu kadar aciz, edilgen, çaresiz, 90 dakika kalesine çekilmiş oynamaya hakkı yoktur, ben utandım.

Bu 1 puan belki şampiyonluğu getirecek, başımızın üstüne ama dünkü oyunu kabullenemiyorum.
Denizli maçında hoca, futbolcular, teknik ekip kim ne yapıyorsa yapsın bu ayıbı temizlesin. Senede 1 kere böyle rezil oynamaya hakkımız vardı, onu da kullandık desin. Ben hâlâ öyle bir hakkımız olmadığını söyleyeyim. Ama şu maçı unutalım. Unuttursunlar. Unutturalım.

Ankaragücü'nde çekirge 1 dedi, 3 puan aldık.
Beşiktaş'ta çekirge 2 dedi, 1 puan aldık.
Çekirge 3 derse ne alacağımızı söylemiyorum. Çekirgeyi kırdırtmayın, kalbimizi kırmayın, adam gibi oynayım. Lütfen!

mensure 61
16.02.2009, 18:56
1 gün önceden rüya görmüştüm ve rüyam aynı çıktı hem sivas hem biz berabere kaldık ve aynı puanda kaldık uyandığımda çok sinirliydim ablama sölediğimde hayır biz maçı 2-1 alıcaz dedi ama benim rüyam çıktı malesef :( bu aralar rüyalarım hep çıkıyo...

UğurB
16.02.2009, 18:57
Abicim bu konuya attığım ilk mesajı aşağıda alıntılıyorum .

Onun dışında , burada yaşanan çatışmanın ana kaynağının ortada iki farklı ana hedef olmasından kaynaklandığını düşünüyorum . Taraftar doğal olarak Ekim ayında oluşmaya başlayan ikincil hedefleri ana hedef olarak görmeye başladı . Benim önüme aldığım ise yönetimin bu sezona başlarken vaad ettikleri . Ben, kendi sosyal yaşantımda da hep buna dikkat ettim . Yapılan planlarda ve hedeflerinde süreç içinde değişikliğe gidersen ortadaki bütün kazançları kaybetme tehdidi ile karşı karşıya kalırsın .

Yönetim ilk hedef olarak neyi belirlemiştir ?
Sezon başında yapılan yatırımların niteliği genel olarak hangi hedefe yöneliktir ?
Bu soruların cevaplarıyla benim duruşum arasında doğrudan bir ilgi vardır . Ve tabi sabahtan beri söylediğim "gelişim " konusu .

Benim hayatımın her anında ve bütün eylemimde merkezde duran Trabzon'dur. Bunun için bir çok imkandan da feragat ettim , çok kez ailemin ekonomik çıkarlarına da ihanet ettim . Trabzonspor benim gözümde Trabzon şehrinin kültürünü ve halkının gururunu temsil eden en büyük markadır , amaçları bu doğrultudadır . Söylediğim hiç bir sözde bunun hassasiyetinden yoksun değildir . Benim meselem ne Ersun Yanal'dır , ne Hüseyin Çimşir'dir . Gayretim sürekli daha geniş bir alanı görmeye çalışmaktır .

Burada bir çok forum kullanıcısı " belirli kelimelere ayarlı" şekilde yazılana cevaben alakasız ezbere metinler sunduğu için derdimi anlatmaya daha fazla gayret etmeyeceğim .

Farabi, üstteki mesajımı bu mesajını görmeden yazdım. O nedenle en azından ikinci nedenime bakış açını biliyorum ve sana hak veriyorum. Ama ben bu sene için hedefin değişmesine kişisel prensiplerime uymasa da destek vereceğim...

erkankoc
16.02.2009, 18:58
ayrica sanki yattarada miladini doldurdu bu takimda..sezon sonu satmakta yarar var bence

erkankoc
16.02.2009, 19:00
yattara ve isscak satilip yerlerine daha iyi adamlar alinmali..alanzinho umarim yaniltir beni,..git gide korkuyorum...bruls falan gelince takima hem yabanci kontenjani acilir..bide iyi bi golcu aldikmi isscakin yerine super olur..

Cafer Bulur
16.02.2009, 19:04
Aylar öncesinden bir rüya görmüstüm ve cikmasina kendimi neredeyse sartlandirmistim.
O rüyada gökhan ünal in golüyle bjk yi 1-0 yeniyorduk.
Ilk yarida gökhan in golü gelince kendimi galibiyete o kadar sartlandirmistim ki.
Öyle ki ne kadar kötü oynasak da maci kazanacagimiza inaniyordum,ta ki bobo nun golüne kadar.
Hayallerim yikildi ,cok üzüldüm o an.Bu maci kazanmaliydik dedim.
Mactan sonra biraz daha sakin bir kafa ile düsündügümde oynadigimiz futbolla en en fazla 1 puani hakettigimize ve rüyalarla amel edilmemesi gerektigine kanaat getirdim.:)

UğurB
16.02.2009, 19:05
Neden şu satılsın bu alınsın demek yerine hedeflere odaklanıp, takımda böyle deneyimi olmayan takıma bu anlamda destek vermiyoruz. Song, Slyva (o da milli takımıyla Dünya Kupası oynamış olması) ve Serkan böyle deneyim yaşamış 3 oyuncu. Lütfen daha pozitif düşünelim ve pozitif sonuçlar yaratalım...

mustafaction
16.02.2009, 19:10
O değilde şampiyonluk kutlamalarında askerde olmak korkutuyor beni

Ünal Er
16.02.2009, 19:13
ne oldu ben tam anlamadım; küme düşme hattına mı girdik. Şampiyonluktan mı uzaklaştık. Yoksa deprem falan mı oldu da bizim haberimiz yok.
Bir maç oynadık berabere kaldık kargalarla aramızdaki puan farkını koruduk, istanbuldan 1 puan aldık.
Her maçı kazanacaksak 17x2x3 puanla bu ligi bitirmemiz lazım (iyi puan ediyormuş valla)
Destek tam destek lazım,
Bir beraberlikte köstek tam köstek havaları esiyor tam istanbullu takımların istediği bir hava aman dikkat ..............

Serdar A
16.02.2009, 19:18
Neden şu satılsın bu alınsın demek yerine hedeflere odaklanıp, takımda böyle deneyimi olmayan takıma bu anlamda destek vermiyoruz. Song, Slyva (o da milli takımıyla Dünya Kupası oynamış olması) ve Serkan böyle deneyim yaşamış 3 oyuncu. Lütfen daha pozitif düşünelim ve pozitif sonuçlar yaratalım...

Futbolcular kadar taraftarın çoğunluğuda bu deneyime yabancı . Kendi fikrim , futbolcular , taraftarın bir adım önünde .

Farabi, üstteki mesajımı bu mesajını görmeden yazdım. O nedenle en azından ikinci nedenime bakış açını biliyorum ve sana hak veriyorum. Ama ben bu sene için hedefin değişmesine kişisel prensiplerime uymasa da destek vereceğim...

Uğur abi , eminim hayat tecrüben ve yaşanmışlıkların benden çok daha fazla . Bu sebepten Trabzonspor yakın tarihinden ya da hayattan örneklerle ukalalık yapıyor durumuna düşmek istemem .

Ben bu takım şampiyon olmamalı/olamaz demiyorum . Sanırım anlatamayı beceremediğim konuların başında bu geliyor . Eğer öyle olsaydı "25 galibiyet , şampiyonluk maratonu " fikrini niye ortaya atayım ? Bu hedef benimde her Trabzonspor'lu gibi rüyalarımı süslüyor . Fakat 25 yılın acısını çıkaracak bir darbe hazırlığı , günü kurtarmaktan daha çok cezbediyor.

UğurB
16.02.2009, 19:27
Futbolcular kadar taraftarın çoğunluğuda bu deneyime yabancı . Kendi fikrim , futbolcular , taraftarın bir adım önünde .

Uğur abi , eminim hayat tecrüben ve yaşanmışlıkların benden çok daha fazla . Bu sebepten Trabzonspor yakın tarihinden ya da hayattan örneklerle ukalalık yapıyor durumuna düşmek istemem .

Ben bu takım şampiyon olmamalı/olamaz demiyorum . Sanırım anlatamayı beceremediğim konuların başında bu geliyor . Eğer öyle olsaydı "25 galibiyet , şampiyonluk maratonu " fikrini niye ortaya atayım ? Bu hedef benimde her Trabzonspor'lu gibi rüyalarımı süslüyor . Fakat 25 yılın acısını çıkaracak bir darbe hazırlığı , günü kurtarmaktan daha çok cezbediyor.

Taraftarın hazır olmadığına katılıyorum. Ben şampiyonluk gördüğümde 7 yaşındaydım. Buradan pay biçelim. Seni gerçekten çok iyi anlıyorum ama altın tepside sunulanı da geri çevirmemek lazım değil mi? Dileğim bu sene hem 25 senenin acısını çıkartırız hem de sağlam temellerle geleceğimizi hazırlarız...

ismail tüfekçi
16.02.2009, 19:53
Bİr trabzon taraftari olarak takimimi desteklemek zzorunda olduĞum gİbİ hocayida baŞkanida futbolcuyuda eleŞtİrmek hakkina sahİbİm bjk.den 3 tane yedİk ama top oynadik serkan yedek selÇuk hÜseyİn colman berbat serkan 80.de oyuna gİrmez yattara Çiktimi hazir olmayan alanzİnyo gİrmez bariŞ gİrer İssek kaÇ maÇtir Şansini kullanamiyor ama kurtarici olarak sahaya gİrİyor ersunda benİm gÖrdÜklerİmİ gÖremİyor eleŞtİrİ yaptilarmi avukatlari kİmİ getİrelİm dİyor bİz kelle İstemİyoruzkİ hatalari belİrtİyoruz

ApoCaN28
16.02.2009, 19:54
Bi başka yaklaşım 2 maçtır Serkan yok 2 maçtır hücümda iş yok Serkan girdi top bize geçti ...:D

ayazi
16.02.2009, 20:00
sakin olmalıyız. onlarında istediği bu zaten. bizi galeyana getirip tepetaklak etmek, taraftarın takım üzerinde baskı kırmasını sağlayıp şampiyon yapmamak. taraftarımız akıllı olmalı bence. bundan önce şenol hoca zamanında iyi top oynadıkta noldu. gönüllerin şampiyonu olduk. her maç böyle oynayıp şampiyon olacaksak olalım arkadaş. bu takım bu sene şampiyon olmasada arkasında durmalıyız. 23 yaş ortalamsıyla oynuyoruz. evet ersun hocanın hataları var. hüseyinin yerine ceyhunu veya yanına ceyhunu sürebilirdi. yattara artık kabak tadı vermeye başladı . bi maçıda aldırsa gam yemicem valla. yatar ha oldu yattara. sabır la desteklemeliyiz. sakin olalım. lideriz....

yatara
16.02.2009, 20:00
hakem yanılttı beni çok beğendim şahsen

nesini begendin jaa...bi bjkli olsan anlardim begendini
adam golümüzü vermedi...her ufak bi dokunusda onlara serbest vurusu verdi????emin misiin renktas hakemi begendine

yağız61
16.02.2009, 20:02
ayrica sanki yattarada miladini doldurdu bu takimda..sezon sonu satmakta yarar var bence

ya arkadaşlar bir maçla bu kadar karamsar olmayalım.bu takım yenilmiyor. rakibi kendi sahasında avantaj kaybetti.önceden olsa ilk 15 dakika da bu maç bizler için biterdi.unutmayalım 96 da van ve fener maçında alın siz şampiyonsunuz demediler.dünkü maç bir kazançtır ders almak koşuluyla.bana göre beşiktaş devreden çıkmıştır.takıma destek olucaz.başka yolu yok futbolculara sahip çıkacağız.değiştiremeyeceğimize göre.hiç olmadığımız kadar yakınız şampiyonluğa.destek olalım.bu yıl bu hasret bitsin.

Egemen
16.02.2009, 20:04
anlamadığım bi şey var.. bjk bizi kupada yendiğinde top mu oynadı da yendi bizi? tamam biz iyi oynadık demiyorum ama denizlinin bu kadar aşağılamasını sezon sonu sorarız ona ;)

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 20:10
anlamadığım bi şey var.. bjk bizi kupada yendiğinde top mu oynadı da yendi bizi? tamam biz iyi oynadık demiyorum ama denizlinin bu kadar aşağılamasını sezon sonu sorarız ona ;)

Sene sonuna gerek kalmıyacak 6 haftası var :)

playa
16.02.2009, 20:18
çok kotu oynadık

hüseyin1975
16.02.2009, 20:19
sakin olmalıyız. onlarında istediği bu zaten. bizi galeyana getirip tepetaklak etmek, taraftarın takım üzerinde baskı kırmasını sağlayıp şampiyon yapmamak. taraftarımız akıllı olmalı bence. bundan önce şenol hoca zamanında iyi top oynadıkta noldu. gönüllerin şampiyonu olduk. her maç böyle oynayıp şampiyon olacaksak olalım arkadaş. bu takım bu sene şampiyon olmasada arkasında durmalıyız. 23 yaş ortalamsıyla oynuyoruz. evet ersun hocanın hataları var. hüseyinin yerine ceyhunu veya yanına ceyhunu sürebilirdi. yattara artık kabak tadı vermeye başladı . bi maçıda aldırsa gam yemicem valla. yatar ha oldu yattara. sabır la desteklemeliyiz. sakin olalım. lideriz....

Ellerine saglik.
Aramiza Hosgeldin kardesim.

Genc ve yeni bir Takimiz, Hocamiz cok iyi ama Sampiyonluga hic oynamamis. Bunlarin hepsi arada bocalamamiza neden oluyor fakat herseye ragmen tepedeyiz ve Avantajimiz var.
GS ve Sivas maclarini aldikmi cok büyük Avantaj yakalariz.
Önümüzdeki 3 Macdan 9 Puan cikarabiliriz.
9 Puan cikardigimiz takdirde arayi acacagimizdan eminim,

robinhood61
16.02.2009, 20:20
ben de rüyamda 2-1 kazanmıştık diye gördüm.üstelik gökhan ünal da golo attı rüyamda.
zaten ilk golü o atınca tamam dedim çıktı benim rüya..
neyse azla yetinmeyen çokla da yetinmez

mustafaction
16.02.2009, 20:20
dün maça gidenler arkadaşlar kabataş'ta birşeyler olmuş sallayıp duruyorlar nedir bu olayın gerçeği ?

yatara
16.02.2009, 20:25
O değilde şampiyonluk kutlamalarında askerde olmak korkutuyor beni

:D uzatamiyonmu akserligi bi kac ay

taner*61
16.02.2009, 20:27
bu maç için söylenecek en iyi şey 1 puanın çok iyi olduğudur. takım böyle kötü oynadığı bir maçta bile 1 puan çıkartıyorsa ve bu maç istanbulda bjk ile ise o zaman şampiyonluğa bir kat daha inanmak ve ona göre destek vermek gerekir.

Erdal DİLEK
16.02.2009, 20:30
.
yaptırdı mı?..Allah aşkına, bir adamı karalamak için her yolu deniyosunuz. başkasıda çıkar der ki; hüseyin ortaye keşke dokunmasaydı korner olmazdı gol de yemezdik.diğeri çıkar der hüseyinin orda ne işi var onun yeri orası değil çarptı ona gitti korner oldu sonra gol. işte milletin ağzı torba değil ne yapacan.

ettiğin lafı yaşına veriyorum, benden sana tavsiye herşeye atlama, benim hüseyin ile ilgili neler düşündüğümü sen nerden biliyorusun, orada amacım hüseyini karalamak değil; değil hüseyin songta olsa aynı şeyi yazardım vurgulamak istediğim ortayı yapan adam yani gökhan zan, hüseyin gibi iyi bir savunucu oaradn ona orta yaptırmamamsı gerekir diye düşünüyorum, ama senin ile futbol anlayışımız tamamen farklı galiba, saha herşey gol pozisyonu, kırmızı kartlar gibi genel şeylerden oluşmuyor, ince ayrıntıların ne kadar önemli olduğunu istersen sana saatlerce anlatarım

anlarsan tabi. . .

Varlıbaş61
16.02.2009, 20:33
ne kadar çok tartışma oldu ya...
eleştiri yapılmalıdır ve yapılacaktır da...
ama her şartta desteğe devam her ne kadar ersun hoca oyuncu değişikliklerinde ve zamanlamalarında sürekli hata yapsa da!

bbyanik
16.02.2009, 20:33
Biz, futbolun özüne temelden aykırı olduğu halde, ülke
futboluna hükmeden güçler tarafından, tribünler ve medya aracılığı ile
kitlelere pompalanan, "güce ve paraya tapınma", "teslimiyetçilik",
"lümpenlik", "şovenizm", "ırkçılık" ve "şiddet" kültürünü de, bu
kültürün bir parçası olmayı da reddediyoruz.
Biz, 70'li yıllarda mevcut kurulu düzeni ve dengeleri kendi
özünden aldığı güçle ezip geçen ve futbolda gerçek anlamda bir devrim
yapan kulübün taraftarlarıyız. Bu öz güveni, bu belleği, bu farklılığı
yüreğimizde yaşatmaya devam ediyoruz ve kendimizi efsanevi Trabzonspor
ruhunun yegane gerçek mirasçıları olarak görüyoruz.

Biz
nüfus kağıdı vesilesiyle ya da hemşehrilik duygularıyla hasbelkader
"taraftar" olan, "beleş bilet" gücüyle oradan oraya güdülen, medya
gücüyle "aynılaştırılan" sisteme entegre edilen bilinçsiz
taraftarlardan farklıyız. Bizler, Trabzonspor kulübünün
sıradanlaştırılmış taraftarları değil, gerçek sahipleriyiz.

bbyanik
16.02.2009, 20:35
dün beşiktaş maçında taraftarlarımızın bazı tezahüratları manasızdı utandım üzüldüm unutmayalım biz TRABZONSPOR uz

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 20:51
Trabzonspor maçında ayaklarına aldıkları darbe nedeniyle ağrıları olan Serdar Özkan, Delgado ve Nobre takımdan ayrı çalışırken, üç oyuncunun da ciddi bir sakatlığı olmadığı açıklandı.

ligtv.com.tr

mavikan
16.02.2009, 20:53
Biz, futbolun özüne temelden aykırı olduğu halde, ülke
futboluna hükmeden güçler tarafından, tribünler ve medya aracılığı ile
kitlelere pompalanan, "güce ve paraya tapınma", "teslimiyetçilik",
"lümpenlik", "şovenizm", "ırkçılık" ve "şiddet" kültürünü de, bu
kültürün bir parçası olmayı da reddediyoruz.
Biz, 70'li yıllarda mevcut kurulu düzeni ve dengeleri kendi
özünden aldığı güçle ezip geçen ve futbolda gerçek anlamda bir devrim
yapan kulübün taraftarlarıyız. Bu öz güveni, bu belleği, bu farklılığı
yüreğimizde yaşatmaya devam ediyoruz ve kendimizi efsanevi Trabzonspor
ruhunun yegane gerçek mirasçıları olarak görüyoruz.

Biz
nüfus kağıdı vesilesiyle ya da hemşehrilik duygularıyla hasbelkader
"taraftar" olan, "beleş bilet" gücüyle oradan oraya güdülen, medya
gücüyle "aynılaştırılan" sisteme entegre edilen bilinçsiz
taraftarlardan farklıyız. Bizler, Trabzonspor kulübünün
sıradanlaştırılmış taraftarları değil, gerçek sahipleriyiz.

aynen.. destekliyorum..

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 20:54
dün beşiktaş maçında taraftarlarımızın bazı tezahüratları manasızdı utandım üzüldüm unutmayalım biz TRABZONSPOR uz

Bizim taraftar mükemmel, neden mi?

Çarşı grubu maç öncesi saat 4 gibi "Beşiktaş Çarşısı"nda toplanırken görme fırsatım oldu.. Maç öncesi adam başı 3 bira ile maç izliyorlar.. Sarhoş taraftar, bende trübünde bu kadar nasıl hırçın olabiliyorlar düşünüyorken cevabını kendim gördüm..

Maça girerken trafikteki gibi alkol muayenesi yapılmalı !

Hamza Öztürk
16.02.2009, 21:02
arkadaslar biraz konu disi ama biri bana su eskisehirli arkadaslarin Trabzonspor sevgisini anlatabilirmi?
bizi cok seviyorlar gibime geliyor sanki internetde her sitede okudugum kadariyla öyle anladim

bbyanik
16.02.2009, 21:02
Bizim taraftar mükemmel, neden mi?

Çarşı grubu maç öncesi saat 4 gibi "Beşiktaş Çarşısı"nda toplanırken görme fırsatım oldu.. Maç öncesi adam başı 3 bira ile maç izliyorlar.. Sarhoş taraftar, bende trübünde bu kadar nasıl hırçın olabiliyorlar düşünüyorken cevabını kendim gördüm..

Maça girerken trafikteki gibi alkol muayenesi yapılmalı !

dorudur demek istediğim daha farklıydı taraftarımızı kötülemek değil o zuppelerden farklıyız bu bilinçle davranmalıyız kardeşcesine şövence değil.........

Koray
16.02.2009, 21:04
arkadaslar biraz konu disi ama biri bana su eskisehirli arkadaslarin Trabzonspor sevgisini anlatabilirmi?
bizi cok seviyorlar gibime geliyor sanki internetde her sitede okudugum kadariyla öyle anladim

Evet bizi o kadar çok severler ki Eskişehir'de ki maçı iple çekiyorlar sağolsunlar(!)

İsmail ALİOĞLU
16.02.2009, 21:08
Bugün arkadaştan duydum. Maçın adamı haem seçilmiş, doğrumu?

Harun
16.02.2009, 21:10
Ankaragücü maçında olduğu gibi Beşiktaş maçında da bize orta alanda baskı kuran takımların topa bizden daha fazla sahip olduklarını gördüm..Bunun nedeni ise orta alandaki oyuncularımızın kanat oyuncularına ve forvet hattındaki oyunculara çok uzak durmasından kaynaklanıyor.
Yattara üçüncü bir forvet görünümde çok ilerde, sol kanat zaten yok.Önlibero Hüseyin baskı gördüğünde topu kesinlikle kullanamıyor.Yük Colman ve Selçu'ğa binince pres yapan ve kalabalık olan ortasaha takımları bize karşı iyi oynuyorlar.Bu yüzden ki Umut birçok maçta geri gelerek top çıkarma görevini alıyor.Beşikta maçında en büyük eksiğimiz de buydu.Rakip orta alanda hem kalabalık hem presli oynuyor.Top bize geçtiğinde topu kullanacak adam sayımz az olduğundan bir türlü istediğimizi yapamadık.
Yanal'ın kalabalık ortasalı oyuna ve prese karşı takımı çok iyi çalıştırması gerekli.

Recep Alkan
16.02.2009, 21:19
arkadaşlar bizim taraftarımız farklıdır. neden derseniz dün otobüsümüz ile han denen yerin önünden geçerken ellerinde bira şişeleri içinde ne olduğu belli olmayan sigaralar ile kendilerini maça motive etmeye çalışan gencecik insanları gördük. bu insan türlerini gördükten sonra stad içinde karşıma çıkan bir kareyi de sizinle paylaşmak istedim. işte buyrun ;

http://img16.imageshack.us/img16/8964/15022009125xj6.jpg (http://imageshack.us/)

bu kare de nerde lduğunu çok da umursamadan allah a karşı görevlerini yerine getirmeye çalışan bir iki abimizi gördük. kendini kaybetmiş bir taraftar grubundan sonra gördüğüm bu kare bana bazı şeyleri anlatmaya yetti de arttı bile.

ama herşeye rağmen yapılan ogün samast oleyyyy, hepini ermeni uşağısınız tezahüratları pek de hoş olmadı.

ama herşeye rağmen taraftarımız dün gerekeni yapmıştır.

Emre EFENDİOGLU
16.02.2009, 21:26
arkadaşlar bizim taraftarımız farklıdır. neden derseniz dün otobüsümüz ile han denen yerin önünden geçerken ellerinde bira şişeleri içinde ne olduğu belli olmayan sigaralar ile kendilerini maça motive etmeye çalışan gencecik insanları gördük. bu insan türlerini gördükten sonra stad içinde karşıma çıkan bir kareyi de sizinle paylaşmak istedim. işte buyrun ;

http://img16.imageshack.us/img16/8964/15022009125xj6.jpg (http://imageshack.us/)

bu kare de nerde lduğunu çok da umursamadan allah a karşı görevlerini yerine getirmeye çalışan bir iki abimizi gördük. kendini kaybetmiş bir taraftar grubundan sonra gördüğüm bu kare bana bazı şeyleri anlatmaya yetti de arttı bile.

ama herşeye rağmen yapılan ogün samast oleyyyy, hepini ermeni uşağısınız tezahüratları pek de hoş olmadı.

ama herşeye rağmen taraftarımız dün gerekeni yapmıştır.

Deli oluyorum şu Ogün Samast tezahüratına. Ne kadar güzel insanımız varsa, o kadarda aptal insanımız var kimse kusura bakmasın. En azından çoğu kişinin bu aptalca tezahürata katılmaması sevindirdi beni.

selimatal
16.02.2009, 21:35

Bu konuyu aylar öncesinden yazmıştım. Eskişehir taraftarı ligin sondan ikinci maçı olan Eskişehirdeki maçta TS un şampiyonluk turu atmasını ve şampiyonluğu beraberce kutlamamızı istiyor. Bu basit bir olay değil. Konu çok önemli. Tüm internet sitelerinde EsEs taraftarlarının TS haberlerine yazdıkları tek şey "ŞAMPİTON TRABZON". Bu içten sevgi ve desteğe hiçbir karşılık vermememiz çok üzücü ve çok ayıp.

BMN GÖREVE! Bu konu şu anda bir başlık açmayı fazlasıyla hakediyor. Bence yöneticilerden biri açsın başlığı. Onlara yakışır.

bbyanik
16.02.2009, 21:37
Deli oluyorum şu Ogün Samast tezahüratına. Ne kadar güzel insanımız varsa, o kadarda aptal insanımız var kimse kusura bakmasın. En azından çoğu kişinin bu aptalca tezahürata katılmaması sevindirdi beni.

yukarda yazdıklarım bunla ilgiliydi yazık ya .....

Recep Alkan
16.02.2009, 21:42
zaten ogün samast ve hepiniz ermeni uşağısınız tezahüratları sadece çarşı grubu alni üçlü çektirmesi için çağırdığında yükseldi. zaten çok fazla taraftarımız da ilgi göstermedi. bir şekilde bastırıldı.

ama yine de hoş bir hareket değildi. bir daha tekrarlanmaması dileği ile.

mustafaction
16.02.2009, 21:43
Aynen katılıyorum ben medyada çalışıyorum.Nasıl Trabzonspor'umuzun federasyon binasına yürüyüşü sırasında görev için orda bulunduysam Eskişehir taraftarlarının da protesto gösterilerinde oradaydım.Adamlara açıkça sordum nedir Eskişehir'in derdi Trabzon maçından dolayımı yapıyorsunuz bu protestoyu elemanların bana verdiği cevap biz Anadolu için burdayız tabiki bunun içine Trabzonspor'da giriyor dedi.Özetlemek gerekirse Eskişehirspor'luların gerçekten sempatisi var Trabzonspor'a karşı en az Konyasporlular kadar.

kursat1313
16.02.2009, 21:47
ya arkadaşlar bir maçla bu kadar karamsar olmayalım.bu takım yenilmiyor. rakibi kendi sahasında avantaj kaybetti.önceden olsa ilk 15 dakika da bu maç bizler için biterdi.unutmayalım 96 da van ve fener maçında alın siz şampiyonsunuz demediler.dünkü maç bir kazançtır ders almak koşuluyla.bana göre beşiktaş devreden çıkmıştır.takıma destek olucaz.başka yolu yok futbolculara sahip çıkacağız.değiştiremeyeceğimize göre.hiç olmadığımız kadar yakınız şampiyonluğa.destek olalım.bu yıl bu hasret bitsin.
kesinlikle katılıyorum bu maç bizim için bir kazançtır inönüde o taraftar karşısında 1 puan aldık ayrıca dünkü maçı seyredenlere söylüyorum gerçekten şu doğrudur beşiktaş bize top göstermedi ama bir de şu açıdan bakın süper defans yapıyoruz ve söyleyin bana gerçekten beşiktaşın net kaçtane pozisyonu var benim hatırladığım 2. yarı golden sonraki kafa vuruşunda sylvianın çıkardığı top vardı bunun haricinde sylvianın çıkardığı öyle zor bir top yok TRABZONUM istediğini almıştır daha iyisi olabilirmiydi elbetteki olurdu

bbyanik
16.02.2009, 21:49
zaten ogün samast ve hepiniz ermeni uşağısınız tezahüratları sadece çarşı grubu alni üçlü çektirmesi için çağırdığında yükseldi. zaten çok fazla taraftarımız da ilgi göstermedi. bir şekilde bastırıldı.

evet aynen katılıyorum

bmfırtına
16.02.2009, 21:51

bunlar geçen seneki bjk maçındada olmuştu galiba
alen e şerefsiz dersin onu dersin bunu dersin ama hakaret anlamında ermeni dersen bunun adı ırkçılıktır

Suha
16.02.2009, 22:10
bu denli, kötü oyuna karşılık kalemizde net bir pozsyon vermeden 1 puan alabildiysek bence çok iyi..bu takım şampiyon olabilecek güçte bunu dün akşam gösterdi..evet savunmadaydık ama pozisyon vermedik..kötü bir maçı bu denli ihtiyacımız olan bir puanla bitirmemiz şampiyonluğa olan inancımızdır..

Süleyman Eruyar
16.02.2009, 22:13
berabere kalmamızda şöyle bir hayır var;

eğer yenseydik Beşiktaş bu yarıştan kopacaktı, ama bizim işimize gelen Beşiktaşın bu yarışı takip etmesi Beşiktaş-fenerbahçe ve Beşiktaş- galatasaray ayrıca Sivas-Beşiktaş maçlarını daha hırslı oynamasıdır, bu yüzden beraberlik çok iyi bir sonuç, ama keşke bu kadar kötü oynamasaydık..

ugrpnk
16.02.2009, 22:15
dünkü maçı tvden izleyen arkadaşlara sormak istiyorum...
345 sayfa yazı var.. hepsini okumam mümkün değil. belki daha önce lafı geçmiştir..
her neyse..

dünkü maçta bjknin bir pozisyonunda top kornere çıkarken spikerin "bırak çıksın" gibi bişey dediğini duyar gibi oldum.. sizin de dikkatinizi çekti mi ?

Murat TONBUL
16.02.2009, 22:22
345 sayfa yazı var.. hepsini okumam mümkün değil. belki daha önce lafı geçmiştir..
her neyse..

dünkü maçta bjknin bir pozisyonunda top kornere çıkarken spikerin "bırak çıksın" gibi bişey dediğini duyar gibi oldum.. sizin de dikkatinizi çekti mi ?
valla maçın heyecanından kimsenin duyduğunu zannetmiyorum.:)

_lazkızı_
16.02.2009, 22:25
beraberliğe cok sevınmesemde yıkılmadım acıkcası sonucta kendı evlerınde berabere kaldık avantajlı taraf her yonuyle onlardı buı yüzden bence güzel bir sonuç oldu.yasanan diğer olaylara da cok üzüldüm acıkcası onlardan daha fazlası beklenemez zaten. anca taslamayı küfürü bilirler..

BiZe HeR YeR TrAbZoN !!!

yatara
16.02.2009, 22:34
Saçmalama. Hüseyin top kesiyor. Kesici o.

Bobo'yu tutsa Real Madrid'de oynardı.

:D evet ja dogru söylyirosun:alkış:

İsmail ALİOĞLU
16.02.2009, 22:35
Bu konuyu aylar öncesinden yazmıştım. Eskişehir taraftarı ligin sondan ikinci maçı olan Eskişehirdeki maçta TS un şampiyonluk turu atmasını ve şampiyonluğu beraberce kutlamamızı istiyor. Bu basit bir olay değil. Konu çok önemli. Tüm internet sitelerinde EsEs taraftarlarının TS haberlerine yazdıkları tek şey "ŞAMPİYON TRABZON". Bu içten sevgi ve desteğe hiçbir karşılık vermememiz çok üzücü ve çok ayıp.

BMN GÖREVE! Bu konu şu anda bir başlık açmayı fazlasıyla hakediyor. Bence yöneticilerden biri açsın başlığı. Onlara yakışır.

Şiddetle katılıyorum... Her Trabzonspor haberinde bizi destekliyorlar. çoğu Anadolu takım taraftarı bize karşı tavır almışken, bier tek Eskişehir taraftarı bize destek oluyor. Arkadaşın düşüncelerine bende katılıyorum..

yatara
16.02.2009, 22:35
valla maçın heyecanından kimsenin duyduğunu zannetmiyorum.:)

evet bende duymadim

magicyattara
16.02.2009, 22:37
İyi oynadığımız fener maçında 4746 yorum,kötü oynadığımız bjk maçında 9000'e yakın yorum.

Hangi gözlerle baktığımız belli.

Takımın kötü gitmesini bekliyoruz hep.

Süleyman Eruyar
16.02.2009, 22:39
İyi oynadığımız fener maçında 4746 yorum,kötü oynadığımız bjk maçında 9000'e yakın yorum.

Hangi gözlerle baktığımız belli.

Takımın kötü gitmesini bekliyoruz hep.

çok güzel bir tespit..

Turan AKYILDIZ
16.02.2009, 22:43
çok güzel bir tespit..

aynen bende katılıyorum ve 3.kez yineliyorum kapatalım artık bu başlığı...yeter daaa...4 gün sonra denizli maçımız var o daha zor geçecek...takımımızı motive edelim artık...

Murat TONBUL
16.02.2009, 22:43
valla onu bunu boşverin de bana öyle geliyor ki bjk bu hafta bu yorgunlukla antepten biraz zor çıkar.:)adamlar bu sezon hiç oynamadıkları kadar tempolu oynadılar bize karşı oynayan topçular antepete de oynarsa bjk nin işi zor bence.antepi yenemezler.

tisan61
16.02.2009, 22:46
2.yarıda iyi oynamadık
elimize gelen fısatı teptik

ama iyi sonuç aldık
biz 95 ve 96 da büyük maçlarda berabere bile kalabilseydik şimdi belki 10 yada 11 bekliyor olacaktık

tuncay1984
16.02.2009, 22:46
alanzinho yattara selcuk biraz top tutabilselerdi ilerde alcaktik maci
yazik oldu yaa

Murat TONBUL
16.02.2009, 22:50
futbolcuların tabi ki bazı maçlarda kötü oynama hakları vardır.hiç kimse her zaman aynı seviyede oynayamaz.ama keşke bu maça denk gelmeseydi.ama artık önümüze bakmamız lazım.bundan sonra daha iyi oluruz İnşallah.

ertek_ts61
16.02.2009, 22:51
2.yarıda iyi oynamadık

ama iyi sonuç aldık
biz 95 ve 96 da büyük maçlarda berabere bile kalabilseydik şimdi belki 10 yada 11 bekliyor olacaktık

budur yaa...basit ve pozitif yaklaşım...:)

ertek_ts61
16.02.2009, 22:53
Trabzonspor maçında ayaklarına aldıkları darbe nedeniyle ağrıları olan Serdar Özkan, Delgado ve Nobre takımdan ayrı çalışırken, üç oyuncunun da ciddi bir sakatlığı olmadığı açıklandı.

ligtv.com.tr

iyi de bize ne??? anlamadım bunun buraya konmasını...bana göre gereksiz mesajlarla çok dolduruyoruz başlıkları....

Taner Gündoğdu
16.02.2009, 22:55
dün istiklali "Bize Her Yer Trabzon" sesiyle inletmek, 1000 kişi inönüye yürümek çok güzeldi. Tribünde zaman zaman çarşının bizi dinlemesi ilginçti :)

soğuk hava, sadce çalışan iki turnike ve bir katil için yapılan tezahürat günün kötü anılarıydı benim için! ya benim kafam basmıyor bir katil ile gurur niye duyulur, yada bir katil ile gurur duyanların kafası basmıyor Trabzonu, Trabzonsporu bu insanlarla kötü bir imaja soktuklarını!

maç için söylenecek pek birşey yok, 90 dakika girdiğimiz tek pozisyonda golü buluyoruz, (sevindirici olan %100 başarı :)) bjk ise 90 dakika cezasahasına orta yapıyor ve tek kale oynadık diye seviniyorlar, Allah akıl fikir versin... :)

Eren Karaahmetoğlu
16.02.2009, 22:59
dün istiklali "Bize Her Yer Trabzon" sesiyle inletmek, 1000 kişi inönüye yürümek çok güzeldi. Tribünde zaman zaman çarşının bizi dinlemesi ilginçti :)

soğuk hava, sadce çalışan iki turnike ve bir katil için yapılan tezahürat günün kötü anılarıydı benim için! ya benim kafam basmıyor bir katil ile gurur niye duyulur, yada bir katil ile gurur duyanların kafası basmıyor Trabzonu, Trabzonsporu bu insanlarla kötü bir imaja soktuklarını!

maç için söylenecek pek birşey yok, 90 dakika girdiğimiz tek pozisyonda golü buluyoruz, (sevindirici olan %100 başarı :)) bjk ise 90 dakika cezasahasına orta yapıyor ve tek kale oynadık diye seviniyorlar, Allah akıl fikir versin... :)

O katilin isminin baırılması marifetmiş gibi,beni utandırıyor,yerin dibine sokuyor.Siyaseti karıştırmayalım futbola.Karıştırıcaksak da illa katillerle övünüp rezil etmeyelim kendimizi.

vuralkara
16.02.2009, 23:01
her neyse..

ben duydum. ama o an dili sürçtü diye düşündüm. hiç diğer pencereden bakmamıştım :rolleyes:

Yeşil
16.02.2009, 23:03
Dün bir kez daha görüldü ki orta sahamız oyunda olmadığı anda çok etkisiz kalıyoruz.

Bu sene 2 maçta oyunumuz rakibe kabul ettiremeyip baskı yedik.
Biri Antep ile yaptığımız kupa maçı, diğeri de dünkü maç.

Bu iki takımın da orta sahası çok diri ve oyunu iki yönlü oynayabiliyordu.
Ersun Yanal'ın bu maçlardan alacağı ders şudur: Orta sahası güçlü olan rakiplere karşı Hüseyin'in yerine Serkan kullanılabilir.
Böylece hem rakibin oyunu daha rahat bozulmuş olur hem de pas trafiği daha kolay sağlanır.

Biz orta sahası işleyince maç kazanabilen bir takımız. Colman ve Selçuk'un savunmanın arkasına atacağı toplarla pozisyon bulmaktan başka alternatifler bulmalıyız.

Emre EFENDİOGLU
16.02.2009, 23:04
Beyler bayanlar, moralleri bozmak yok. Unutmayın ki tek kale oynamak bir şey ifade etmiyor. Bunu en iyi bilen bizler olmaylıyız.
İlk yarı BJK ye karşı tek kale oynadık ne oldu 0 0 kaldık. Sonraki maçta yine üstün taraftak 2 -1 yenildik.
Ve en önemlisi 96 senesi Vanspor ve Fenerbahçe maçları.
Vanspor maçında bildiğim kadarı ile tek kale oynanmış, toplar direklerde patlamış ama yenenemiştik.
Fener maçıda keza aynı.
Yani bu puanın önemi en iyi bilmesi gereken taraftarlardan biride bizim taraftarımızdır.

ayazi
16.02.2009, 23:13
geçenlerde ergun ata konuşuyordu bi yerde. trabzon şampiyon olamasa 96 gibi olur dağılır diyodu. yav ne kadar meraklılar felaket haberlerine. ben bunlardan şüphe ediyorum acaba trabzonsporlumu diye.

Sencer Bulut
16.02.2009, 23:13
dünkü fotbolumuz tam bir rezalet olabilir resmen korku filimi izledim ama yenilmedigim icin bi sorun görmüyorum.Büyük maclada yenemiyorsan yenilmeyeceksin ve bundan sonraki 2 derbide evimizde.destegimiz son hızla devam ediyor ve sampiyonluga olan inancım her gecen gün dahada artıyor...

hodlu
16.02.2009, 23:19
Ey bmn camiası geriye bakmayı bırakalım.Biz yıllarca iyi oynayıp ne maçlar kaybettik hatta şampiyonluklar kaybettik.Şampiyon olmanın yolu derbileri kazanmaktan değil kaybetmemekten geçiyor.Onun için takımı kutluyor ileriki maçlarda daha iyi mücadele edip şampiyon olalım diyorum...Hatice önemsiz netice önemli 1 puan yeterli...

darkdream
16.02.2009, 23:19
arkadaşlar aşağıdaki alıntıyı eklemek istiyorum ki onların gözünden bakabilelim. (hangi site olduğunu yazmıyorum) aynı sitede taraflı tarafsız bir çok yorum var dünkü maç ile ilgili; ve bu renklere gönül vermiş arkadaşların yazılarıda var her şeyi anlayışla karşılayabiliriz takımımız yener, yenilir, hatalar olur, kavgalar olur olur yani insan doğasında bunlar var. işte olan onca şeyi açıklayabiliyorsun da bunu açıklayamıyosun boynun bükülüyor münferit olaylar diyorsun stadyum bağırıyor sesini çıkartamıyosun haklı adamlar yahu ne diyeceksin. boynumuzu bükmeyelim ve boynumuzu büktürmeyelim lütfen.

"geçen yılki "ermeni çarşı'ya istanbul'da soykırım" ve "ogün samast oley" tezahüratlarına, ermeni temalı yeni bir tezahürat daha eklemişler. alen'in üçlü için sahaya indiği dakikalarda "hepiniz ermeni uşağısınız" diye bağırarak ne kadar yaratıcı olduklarını bir kez daha gösterdiler"

Kazım Uzunboy
16.02.2009, 23:20
Yahu ortada rezalet bir futbol olsaydı eğer biz sahadan farklı bir şekilde mağlup ayrılırdık.

Tamam atak futbolu iyi oynamadık, sağdan soldan her yerden üzerimize geldiler ama rezalet diye bir durum yoktu.

Futbolcularımız savunmayı çok iyi bir şekilde yaptılar ve o kadar ataktan sadece bir gol yedik, dikkatinize..

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 23:25
Takimimiz dün aksam aslinda bir sinavdan gecdi.
Sahada gecmis yillardaki Trabzonspor olsaydi, eminim farkli yenilirdi.
Bunu ben gercekten bir takim oldugumuzun isareti olarak görüyorum.
Kötü oynadik, ofansif oyununmuz cok yetersizdi.
Takimimizin defansif anlayisi cok iyidi, cok iyi mücadele ettiler.
Takimin omurgasi gercekten cok güclü, kaleci ve önündeki dörtlü blok dün aksam ayakta kaldi.
Öyle ki, bulduklari pozisyonlar hepsi karambol toplari veya duran toplardan.

socrates
16.02.2009, 23:26
Yahu ortada rezalet bir futbol olsaydı eğer biz sahadan farklı bir şekilde mağlup ayrılırdık.

Tamam atak futbolu iyi oynamadık, sağdan soldan her yerden üzerimize geldiler ama rezalet diye bir durum yoktu.

Futbolcularımız savunmayı çok iyi bir şekilde yaptılar ve o kadar ataktan sadece bir gol yedik, dikkatinize..

bu sezon türkiye liginin en iyi takımıyız kesinlikle, çünkü biz gerçekten tam manasıyla takım oyunu denilen tarzda iyi oynuyoruz!...
baskı yerken defansımızdaki tüm oyuncularımız birden yıldızlaşıyor, hücum hattımız iyi iken hem umut hem gökhan başarılı oluyor, orta sahamız oyuna hükmedemediği zaman tüm oyuncularımız top tutamaz hale geliyor.
yani biz futbolu kollektif oynuyoruz, iyi iken tüm takım iyi, kötü iken tüm takım kötü!
işte Allah' ın izni ile bu yüzden bu sene ŞAMPİYONuz...
:bmn1:

hodlu
16.02.2009, 23:27
fener-bjk maçı 2 puan.Şampiyonluk yolunda alınmış '2' altın puan keyfini yaşayın...

nuhoglu
16.02.2009, 23:28
O katilin isminin baırılması marifetmiş gibi,beni utandırıyor,yerin dibine sokuyor.Siyaseti karıştırmayalım futbola.Karıştırıcaksak da illa katillerle övünüp rezil etmeyelim kendimizi.
arkadaşlar ben gurbetci gencler kurucularındanım sırf o katilin ismini slogan olarak attıkları icin artık onlarla beraber değilim biz ilk bu oluşumu kurduğumuz zamanda reis olarak alaattin hatayoglu nu secmişdik ve bizim reisle hala beraberim ve o böyle olacağını bilseydim kesinlikle kurmazdım diyor ve ayrıca gurbetci gencleri kurdugumuz yıllarda türkiyede başka tarafdar oluşumu yokdu . son olarak yanlış kişilerin elinde bence gg

düzcets
16.02.2009, 23:35
Eziktaş sezon başından beri en iyi en hırslı topunu oynadı,Trabzonspor da sezon başından beri oynadığı en kötü futbolunu oynadı,eeeee sonuç 1-1
Bu işte bi gariplik yokmu?(Hakan ÜNSAL ntv spor)

demiahme
16.02.2009, 23:36
Takimimiz dün aksam aslinda bir sinavdan gecdi.
Sahada gecmis yillardaki Trabzonspor olsaydi, eminim farkli yenilirdi.
Bunu ben gercekten bir takim oldugumuzun isareti olarak görüyorum.
Kötü oynadik, ofansif oyununmuz cok yetersizdi.
Takimimizin defansif anlayisi cok iyidi, cok iyi mücadele ettiler.
Takimin omurgasi gercekten cok güclü, kaleci ve önündeki dörtlü blok dün aksam ayakta kaldi.
Öyle ki, bulduklari pozisyonlar hepsi karambol toplari veya duran toplardan.

tamamen katiliyorum. bu kadar kotu oynayip puan almak bizim alisik olmadigimiz seyler. genelde her sey guzel giderken sacma sapan goller yiyerek dagilip giderdik. bu macta kotu olmamiza ragmen puani aldik. ancak son iki haftadir orta saha cok etkisiz. selcuk macta oynadimi oynamadimi anlasilmadi bile, colman ve huseyin de kotu oynadi. orta sahadaki bu uclu zaten pas yapma konusunda kotu, preside boyle kotu yaparlarsa orta sahaya Ersun yanal tarafindan mudahale gelebilir ki bence gelmeside gerekir. bizi buraya mucadele gucumuz getirdi. bunda dusus olursa sonumuz kotu olabilir. huseyin cezali bu hafta serkan ve ceyhun (ozellikle ceyhun) orta sahada 90 dakika denenebilir diye dusunuyorum.

socrates
16.02.2009, 23:37
Eziktaş sezon başından beri en iyi en hırslı topunu oynadı,Trabzonspor da sezon başından beri oynadığı en kötü futbolunu oynadı,eeeee sonuç 1-1
Bu işte bi gariplik yokmu?(Hakan ÜNSAL ntv spor)

bilin bakalım hangisi şampiyon olur?;)

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 23:42
Sampiyonluga inanmak,...bunu her yerde sesli dile getirmek lazim.

Sampiyonluk baskisi, taraftar baskisi... hepsi yalan.

Iyi futbolcular baski altinda daha iyi performans gösterirler.

Deplasman'da 2 mac kazanmis takimlar SAMPIYON olamakdan konusuyorlar.

Bizim deplasmanda 21 puanimiz, 6 galibiyetimiz var.

hodlu
16.02.2009, 23:46
Rakiplerimiz olan bizans tayfası bizden daha berbat durumdalar, bizim yapmamız gereken birbirimize sarılıp eleştiriyi seviyeli yapıp 31 Mayıs gecesi horon ve kolbastıyı tüm Türkiyeye öğretmek olmalıdır...

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 23:51
tamamen katiliyorum. bu kadar kotu oynayip puan almak bizim alisik olmadigimiz seyler. genelde her sey guzel giderken sacma sapan goller yiyerek dagilip giderdik. bu macta kotu olmamiza ragmen puani aldik. ancak son iki haftadir orta saha cok etkisiz. selcuk macta oynadimi oynamadimi anlasilmadi bile, colman ve huseyin de kotu oynadi. orta sahadaki bu uclu zaten pas yapma konusunda kotu, preside boyle kotu yaparlarsa orta sahaya Ersun yanal tarafindan mudahale gelebilir ki bence gelmeside gerekir. bizi buraya mucadele gucumuz getirdi. bunda dusus olursa sonumuz kotu olabilir. huseyin cezali bu hafta serkan ve ceyhun (ozellikle ceyhun) orta sahada 90 dakika denenebilir diye dusunuyorum.

Evet, katiliyorum. Ceyhun veya Serkan düsünülebilir. Ceyhun yetenekli bir genc, tek eksigi dönüslerde biraz agir kaliyor. Keske bu bölgede Papy'yi kullanabilsek.
Bu hafta bazi futbolcular icin iyi bir firsat. Isaac, Ceyhun, Serkan, Alanzinho veya bir Baris takima girebilir.

nuhoglu
16.02.2009, 23:54
Rakiplerimiz olan bizans tayfası bizden daha berbat durumdalar, bizim yapmamız gereken birbirimize sarılıp eleştiriyi seviyeli yapıp 31 Mayıs gecesi horon ve kolbastıyı tüm Türkiyeye öğretmek olmalıdır...
bence eskişehir macında olur bu iş

RepLay
16.02.2009, 23:56
Arkadaşlar olay biraz soğuyunca şöylede bi durum ortaya çıkıyor. Okadar baskı yesekte savunmamızda hata yapmıyoruz. Pazar günki 8taşın karşısında kim olsa yenilirdi diye düşünüyorum.

Benim tek kızdığım nokta hocmızın 80 dakika selcuğa dayanıp ve yattarayıda oyundan alması.Yattara defansa gelmeyip orda beklese 8taş sporlu sol kanat futbulculsu ileri hucuma çıkamıcak. Ama her ne hikmetse 2 senedir yattarayı defansa gelmesini istiyor hocalarımız. Ya yattara gelmeyi versin defansaa eğer eski yattarayı istiyorsan eskisi gibi bu adam defansa gelmicek yorulmucak bu adam.

hodlu
16.02.2009, 23:58
Yahu M.Karadenizde Ziya Efendi masal anlatıyor, uykusu gelmeyen dinlesin anında uyursunuz...

UtopyaTs
16.02.2009, 23:59
Evet önümüzde Denizlispor Antalyaspor ve Konyaspor maçları var bunlardan şuan ki performansa göre zorlanıcağımız Antalyaspor var hepsinden 3 puanla çıkmak zorundayız çıktıgımız taktirde gene kader maşlarından biri gs ile bakalıım ne olucak

yatara
17.02.2009, 00:00
evet ja simdi bu mac bitdi önümüzdeki denizl i macina bakalim ben gidiyom denizli macinin konusuna

hodlu
17.02.2009, 00:02
Alanzınhoyu Ziya efendi izlemeye gidemediği için alamamış.Ama bana gelen tüm raporlar süperdi diyor.Yorum sizlere ait.

Harun-61
17.02.2009, 00:18
bu arada maci Lokal'de gs-bjk- ve fener taraftari ile izledim.

ula hepsi bjk'yi tutuyor, golde herkes sevindi, oysa 4-5 bjk'li anca :)

uyuz oldular uyuz :D

.

MuratJ
17.02.2009, 00:19
hakan unsal diyor ki trabzonspor en kötü günündeydi bjk en iyi günündeyi sonuc deplasman olmasına ragmen 1-1 ne demek bu ölümüz yeter! trabzonspor acısından cok iyi defans yaptılar akıllı oynadılar dedi, bjk ilk yarı 1 pozisyonu vardı ts istedigini yapıyodu dedi umut cıkmamalıydı dedi cok iyi oynayan bjk 2. yarı gol olan pozisyon ve sivogun kafası harici pozisyonu yok! puan durumundada hersey ortada dediler falan!
yani herşey cok acık şampiyonlugun en buyuk adayı oldugumuz da cok acık derbilerde bile kötü oynayarak puan alıyoruz adamların en iysi en kötümüzü yenemedi mesela!

sakaryalı.61
17.02.2009, 00:24
2.yarıda iyi oynamadık

ama iyi sonuç aldık

on numara yazmış kardeşimiz akıllı adamı severim :alkış:

exelance
17.02.2009, 00:26
Arkadaşla son maçı izledikten sonra şampiyonluk sözünü rahatlıkla söyleyemiyorum..İnşallah bu haftaki futbolu unuttururuz bu hafta..

CEMEFKER
17.02.2009, 00:30
......................................
...................
......... Ligin ikinci yarısının başından beri oynadıkları maçlarda sürekli olumlu işler yaptıklarını ifade eden Song, ''Bizi ciddiye almayan, bizi küçümseyen her rakibe de zorluk çıkartmaya devam edeceğiz. Zaman zaman böyle dişe diş maçlar oynayacağız'' diye konuştu. ( Song'un maç ile ilgili haber61'de çıkan yorumu)

.................................................. .................................................. ....Aslında bu yorum dünkü bjk maçının ayrı maç olduğunu bir nebze açıklıyor olsa gerek, bu tür maçlarda takımdan iyi futbol beklemek hele ki yeni kurulmuş büyük başarılar tatmamış , şampiyonluk yolunda bu tür maçların atmosferine alışık olmayan futbolcularla ancak bu kadar olabilirdi diye düşünüyorum. Takım bana göre bu maçtan yine 3 puan almıştır. 1+ ( bjk'nin -2 kaybı ) =3

Bizi birçok medya eleştirse de, mahkum oynadığımızı,SON YILLARIN en mahkum Trabzonspor'u olarak oynadığımızı söyleseler de, bu durumun ortaya çıkmasının bir sebebi SON YILLARIN bjk'sinin BU KADAR UZUN SÜRE SONRA YARIŞTAN ERKEN KOPACAK HALE GELMESİ OLSA GEREK, ayrıca olası kötü bir skorun bjk Yönetiminin ve Denizli'nin ağır bir şekilde tartışılmasına neden olacak bir maç haline gelmesi.

Ancak maçtan önce beraberliğin dahi bu sene için bjk'nin işini bitireceğinin konuşulduğu bir ortamda ortaya konan futbol ve rakipleri olan Trabzonspor'la farkın 9'a çıkmaması ilerisi için limitlerin uzatılmasına neden oldu bjk adına.Ben merakla takip edeceğim kaç maç bjk bu şekilde maç çıkartacak......... Antep'de göreceğiz........... ( Mustafa Denizli gibi konuştum, ne dedi maçtan sonra Denizli - Aradaki 6 farkın nasıl kapandığını hep birlikte yaşayacağız !.......- Yaşamak mı?!!! ........... , o ne demek..........., gaipten sözler bunlar............, fazla iddialı olmak diye buna denir herhalde futbolcuyu motive edim derken .............)

Bu maçı bizim açımızdan düşünürsek evet 3 puan ile bitirsek önemli bir adım atılacaktı, psikolojik açıdan ortam bizim adımıza artı durumdaydı, bjk saldıracaktı, defansı çıkacaktı ortaya kadar, biz de Yattara ile Alan ile Gökhan ile Umut ile vuracaktık, ancak olmadı, olmayan bjk'nin saldırması değil , bizim aynı şekilde tepki verememizdi. Ancak bu durumu takımın genel maçlarına yaymak da insafsızlık olur geçmiş adına........... gelecek adına da umutsuzluk olur.

Her maçı ezerek oyunumuzu kabul ettirerek oynayacak diye bir durumumuz yok , keşke her maçımızı eze eze kazansak gönülden bu geçiyor, ancak bunun için sabretmemiz gerekiyor galiba.......

Ayrıca maçdan sonraki genel yorumlara bakarsak benim gözlemim bu maçtan sonra Trabzonspor hangi konumda duruyor medyada :D
bjk karşısında gıcık bir oyun tarzı ile oynadık, sinir ettik tribün ve ekran başındakileri muhtemelen, nasıl oluyorda bu oyuna karşılık bu skor çıkıyor demeye getirdi birçok kişi erkan karşısında ve yazılarında, ruh halleri, yüzleri bunu anlatıyordu..........

Dünkü maçın 77' dakikasında maçın atmosferinde moralim çok bozulmuştu, 24 saat sonra şimdi de gıcık olanları zevkle dinliyor ve izliyorum...............

Sonuç ve teselli adına; Strejik açından önemli puanlar alınmış ve kaybettirilmiştir, rakiplerin de puan kaybettiği bir haftada.

socrates
17.02.2009, 00:32
Arkadaşla son maçı izledikten sonra şampiyonluk sözünü rahatlıkla söyleyemiyorum..İnşallah bu haftaki futbolu unuttururuz bu hafta..

söyleyelim, bağıra çağıra söyleyelim hem de!...
söyleyelim, inanalım ki şampiyonluk da bize gelsin.
şampiyonluğa en çok susamış, inanmış, bu yolda mücadele eden, rakiplere korku salan, takım gibi takım bu sene TRABZONSPORumdur, başkası diil.:atki:

Trabzonspor 61
17.02.2009, 00:42
Bu maçı unutalım.Ayrıca deplasmanda alınan 1 puan çok iyi...

Abdullah Altıntaş
17.02.2009, 00:54
istanbul medyası tarafından olağanüstü psikolojik savaş veriliyor.Trabzonspor sahasından çıkamamış,neredeyse 90 dakka mahkum oynamıştır gibi cümlelerle, akıllarınca taraftarımızı ve teknik kadromuzu demoralize etmeye çalışıyorlar.

Oynanan müsabakada beşiktaşın bir baskısı vardır ama yüzde yüz denilebilecek bir pozisyonu yoktur.Sonra ne çabuk unutuluyor bu sene oynanan kupa maçı,oynayan Trabzonspor kazanan beşiktaş,maç sonuda sinsi sinsi gülen çok bilmiş mustafa denizli.

Trabzonspor tarihinde 3 eziklere karşı çok baskılı ,üstün oyunlar oynamıştır.Buna rağmen 25 senedir beklemektedir.istanbul basınının oyunlarına alet olmayalım.Şampiyonluk çok yakın..

yatara
17.02.2009, 00:56
Arkadaslar diyorsunuzki kötü oynadik ama sanki bjk bizden iyi oynadi top onlardaydi hep ama 2 pozisyonlari var bi gol atiklari bide golden sora sivokun pozisoynu sadece baska pozisyonlari yokki hep onlar dolduruiodu biz taca atioduk

only ts
17.02.2009, 00:56
hersey geldı gectı bıttı elde var 1 puan unutulacak bırsey var o da kotu futbol elde olan 1 puan ama bu kotu futbol ders olsun bıze !!!

only ts
17.02.2009, 00:58
istanbul medyası tarafından olağanüstü psikolojik savaş veriliyor.Trabzonspor sahasından çıkamamış,neredeyse 90 dakka mahkum oynamıştır gibi cümlelerle, akıllarınca taraftarımızı ve teknik kadromuzu demoralize etmeye çalışıyorlar.

Oynanan müsabakada beşiktaşın bir baskısı vardır ama yüzde yüz denilebilecek bir pozisyonu yoktur.Sonra ne çabuk unutuluyor bu sene oynanan kupa maçı,oynayan Trabzonspor kazanan beşiktaş,maç sonuda sinsi sinsi gülen çok bilmiş mustafa denizli.

Trabzonspor tarihinde 3 eziklere karşı çok baskılı ,üstün oyunlar oynamıştır.Buna rağmen 25 senedir beklemektedir.istanbul basınının oyunlarına alet olmayalım.Şampiyonluk çok yakın..

bırak abi desinler konussunlar inanki bu yaptıkları kendılerınce bızı aleyhımıze olabılır ama bızım lehımızedır bızı poh pohlamalarından ıyıdır bunu yapmaları..

yatara
17.02.2009, 01:02
96tida COk iyi oyniyoduk Sampiyon olamadik hic kimse diyomuki iyi oynadikda sampiyon olamadik ondan skötü oynadk 1 puan aldik belki bu bize sampiyonluga getirecek olan puan ondan bi puana sevinin

Cagdas Topal
17.02.2009, 01:08
96tida COk iyi oyniyoduk Sampiyon olamadik hic kimse diyomuki iyi oynadikda sampiyon olamadik ondan skötü oynadk 1 puan aldik belki bu bize sampiyonluga getirecek olan puan ondan bi puana sevinin

sen 96 yı nerden hatırlıyorsun ? :rolleyes:

Alika87
17.02.2009, 01:12
sen 96 yı nerden hatırlıyorsun ? :rolleyes:

internet cagindayiz, 81i bile hatirlar:D

socrates
17.02.2009, 01:14
...

averajla sivasın ensesinde 2. olmak, şimdilik lider olmaktan iyidir. kuyruk rüzgarı mı, dümen suyu mu ne derlerse artık, öle gidelim biz. stresi onlar yaşasın...
bizanslıların kendi dertleri zaten başlarından aşmış; skibbeymiş, guizaymış, çift forvetmiş, felan filan...
:D

Cagdas Topal
17.02.2009, 01:16
internet cagindayiz, 81i bile hatirlar:D

Haklısın ama maca dair pek bişe bulacagını sanmıyorum ufak tefek yazılardan baska :D :p

işte ezikligin tescili , kahrolmuslar :D sacma sacma konusmaya baslamıslar :D

bu bölüm uyarılar karsısında editlenmiştir ...

miaksoy
17.02.2009, 01:17
oyuncularımızın hemen hepsinin kötü oynadığı bir maça denk geldik, üzüntümüz bundan biraz..
alışık da değiliz, kötü oynayalım ama puan alalım yollu rasyonel tesellilere..
üç pas yapamaz mı bir takım, orta saha tek topu olumlu kullanamaz mı?
ortalama bir avrupa takımı olsaydı karşımızda farkı tartışıyorduk şimdi..
başkasının durumlarından bağımsız olarak kendimizi değerlendirirsek, kontrollü oyun/puan mücadelesi/direnmek başka şey, beceriksizlik başka şey..
takım oyunu uzak bize, çok uzak!
bir sözüm de alanzinho ya;
arkadaşım daha evvel oynadın mı sen bu oyunu, yoksa bu ilk mi?
:)

Adam norvecin ikinci ligten yeni cikan takimini ilk sene ikinci, ikinci sene sampiyon yapmis ve yilin orta saha oyuncusu secilmis. biraz sabredin yaw

Cagdas Topal
17.02.2009, 01:20
Adam norvecin ikinci ligten yeni cikan takimini ilk sene ikinci, ikinci sene sampiyon yapmis ve yilin orta saha oyuncusu secilmis. biraz sabredin yaw

Sabret diyorsun da en basiti yanındakine pas verecek bunu bile yapamıyor tamam iyi futbolcu olabilir ama biz onu buraya sov için getirmedik böyle devam ederse barısa haksızlık yaparız :cool:

Mehmet Sarigül
17.02.2009, 01:20
Haklısın ama maca dair pek bişe bulacagını sanmıyorum ufak tefek yazılardan baska :D :p

işte ezikligin tescili , kahrolmuslar :D sacma sacma konusmaya baslamıslar :D

slm beyler.dunku mac herhalde besiktasin bu sezonki en gusel macı idi uzun zmandir bir anadolu kulubunun bu kadar direndigini gormedm.herhalde bunda kalecinin onemi buyukhttp://forum.goalunited.org/images/smilies/smile.gif

sıvas ıle trabzon en fazla ıkı uc hafta daha ust ısralarda kalırlar hepsı dusmeye baslıyacaklar ben buraya da yazıyorum

Bunlari buraya niye yaziyorsun? Bu bir Trabzonspor taraftarini ne kadar ilgilendirir?

Cagdas Topal
17.02.2009, 01:21
Bunlari buraya niye yaziyorsun? Bu bir Trabzonspor taraftarini ne kadar ilgilendirir?

sadece ekleyeyim dedim , kötü bir maksadım yoktu :(

miaksoy
17.02.2009, 01:28
Sabret diyorsun da en basiti yanındakine pas verecek bunu bile yapamıyor tamam iyi futbolcu olabilir ama biz onu buraya sov için getirmedik böyle devam ederse barısa haksızlık yaparız :cool:

dunku macta hangi oyuncumuz o dedigini yapabildi ki ? hangi orta saha oyuncumuz ayaginda top tutup iki pas yapabildi?

Cagdas Topal
17.02.2009, 01:31
dunku macta hangi oyuncumuz o dedigini yapabildi ki ? hangi orta saha oyuncumuz ayaginda top tutup iki pas yapabildi?

diger görev aldıgı maclar da neden pas atmayı tercihleri arasında bulundurmadı alan ? :rolleyes:

miaksoy
17.02.2009, 01:33
diger görev aldıgı maclar da neden pas atmayı tercihleri arasında bulundurmadı alan ? :rolleyes:

diger iki macta toplam 40 dakika oynadi ve pas yuzdesi fena degildi.

Cagdas Topal
17.02.2009, 01:37
diger iki macta toplam 40 dakika oynadi ve pas yuzdesi fena degildi.

mac basına 2-3 tane yaptıgı için pas yüzdesi baya yüksek gibi :rolleyes:

irfanb
17.02.2009, 01:40
oyuncularımızın hemen hepsinin kötü oynadığı bir maça denk geldik, üzüntümüz bundan biraz..
alışık da değiliz, kötü oynayalım ama puan alalım yollu rasyonel tesellilere..
üç pas yapamaz mı bir takım, orta saha tek topu olumlu kullanamaz mı?
ortalama bir avrupa takımı olsaydı karşımızda farkı tartışıyorduk şimdi..
başkasının durumlarından bağımsız olarak kendimizi değerlendirirsek, kontrollü oyun/puan mücadelesi/direnmek başka şey, beceriksizlik başka şey..
takım oyunu uzak bize, çok uzak!
bir sözüm de alanzinho ya;
arkadaşım daha evvel oynadın mı sen bu oyunu, yoksa bu ilk mi?

Yahu Birader mecburmusun hep böyle stresli , SIKINTILI zamanlarda ortaya cikmaya?
Biraz da sevincleri,güzellikleri paylas bizimle ne dersin ?
Alanzinho adina ben cevap vereyim istersen :- Evet daha önce oynadim ben bu oyunu ve iki kez Norvec`te yilin futbolcusu secildim.
Norvec`in nerede oldugundan haberiniz varmi?

futbalski60
17.02.2009, 01:43
Alanzinho!nun üzerine bu kadar gitmek gereksiz ayrıca dün o kadar kötü oynadığına da inanmıyorum takımda topu ileriye götürmeye çalışan bir tek o vardı Ernst yerinde fauller yapmasa belki Gökhan'ı pozisyonlara sokacak bu sefer başka Alanzinho konuşuyor olacaktık takım kötü olunca o da mecbur bizim sahamızda hapsoldu normalde Alanzinho'rakip sahada etkili olur.
Medya da Alanzinho kötü çıksın diye sırada bekliyor bu da maalesef bizim taraftarlarımızı etkiliyor ve kötü yorum yapmalarını sağlıyor bu oyunlara düşmeye gerek yok ilerleyen haftalarda daha iyi bir Alanzinho izleyeceğiz bundan eminim.

irfanb
17.02.2009, 01:46
Alanzinho ilk kez 45 dakika oynadi ne bekliyordunuz adamdan?
Ondan önce Yusuf`u alacaktik ona bile zor dayandi Denizli 45 dakika.

Tahsin Armutcu
17.02.2009, 01:46
ahmet agaoglu santrada arkadaslar ısteyenler bakabılır

serenofil
17.02.2009, 01:49
Alınan bir puan elbette çok iyidir.
Beraberlik sevindirici.
ama, bu futbol ile gelecek maçlar için endişe duymamak mümkün değil.

Kaldı ki biz Trabzonsporuz, diğer anadolu takımlarından birisi değiliz. Yani bir puan aldık diye sevinemeyiz. sevinmememiz lazım, zira
hem kötünün de kötüsü bir futbol oynayacaksın, hem ezileceksin...
bunlar bize yakışan şeyler değil.

Bir anadolu takımı istanbulda beşiktaştan aldığı bir puandan memnun olabilir, ama biz onlarla aynı katagoride değiliz. bizim asıl rakiplerimiz 3 istanbul kulübüdür.

Zira onları 6 kere dize getiren, 3 katı da çeşitli kupalar alan hangi anadolu kulübü var bizden başka?

mağlup bile olabilirdik, ama aciz kalmak, ezilmek bizim kitabımızda yazmaz.

açık konuşalım, ben inönü stadyumunda düştüğümüz aciz durumdan dolayı utandım. Hazmedemedim. bu duruma üzülmeyen varsa açıklasın. pişkinliğe verip de bir puana sığınmasın kimse, zira böyle giderse o bir puanları da bulamayabiliriz ve daha kötü durumlara düşeriz.

bilhassa fb,gs ve bjk kulüpleri karşısında bu durumdan fazlasıyla rahatsızlık duyarım.
dilerim bu son olur. ve gelecek maçlarda güzel futbol ile başarılı oluruz. yenilebiliriz de ama ezilmeden, aciz durumlara düşmeden...

irfanb
17.02.2009, 01:58
...Alınan bir puan elbette çok iyidir. Bu puani alan takim ....Trabzonspor....
Beraberlik sevindirici.... demek ki aldigi bir puana sevinmesi gereken takim yine .... Trabzonspor....
.
.
.
Bir anadolu takımı istanbulda beşiktaştan aldığı bir puandan memnun olabilir, ama biz onlarla aynı katagoride değiliz. bizim asıl rakiplerimiz 3 istanbul kulübüdür....

Trabzonspor....`la diger Anadolu takimlarini ayni kefeye koyan da siz .
Biraz tuhaf olmadi mi ?

Mehmet Sarigül
17.02.2009, 02:15
Sondan bir önceki söz Trabzon’un. Trabzon artık şöyle birşey olmuş;
Hani Kadıköy’e, İnönü’ye, Sami Yen’e, Avrupa takımları gelir, biz yükleniriz, pozisyona gireriz, koşarız, bir tarafımızı yırtarız, adamlar bir kere gelir, geçirir giderler...
Maçtan sonra da “Yahu çok iyi oynadık, adamları rezil ettik ama şanssızdık.” deriz.
Sonra adamların kupayı alışını TV’den takip ederiz.
Bilmem anlatabildim mi?
(Emrah Öner, Hürriyet)

Trabzonspor artik TAKIM olmus, TAKIM.

Mustafa Önder
17.02.2009, 02:20
Sondan bir önceki söz Trabzon’un. Trabzon artık şöyle birşey olmuş;
Hani Kadıköy’e, İnönü’ye, Sami Yen’e, Avrupa takımları gelir, biz yükleniriz, pozisyona gireriz, koşarız, bir tarafımızı yırtarız, adamlar bir kere gelir, geçirir giderler...
Maçtan sonra da “Yahu çok iyi oynadık, adamları rezil ettik ama şanssızdık.” deriz.
Sonra adamların kupayı alışını TV’den takip ederiz.
Bilmem anlatabildim mi?
(Emrah Öner, Hürriyet)

Trabzonspor artik TAKIM olmus, TAKIM.

Yazar resmen Trabzonspor şampiyonluğa gidiyor diyor.
Dünden beri burada üstelik Trabzonspor taraftarı olmasına rağmen çokca eleştiri ve umtusuz mesajlar okudum. Ancak anlayamadığımız bir nokta biz hedeflediğimiz yerde ve şampiyonluk yolunda emin adımlarla kararlı adımlarla yürüyoruz. Tvlerde gazeteler de çoğu yerde alttan altta Trabzonsporun şampiyon olacağı yönünde çokca açıklamalar duyuyoruz. Ama nedense biz hala yok Ersun Hocayla bu iş olmaz yandık bittik kül olduk diyoruz. Arkadaşlar bilmem anlatabildim mi ama bu takım büyük bir düşüş olmazsa Şampiyon olacak.

Adem Erdoğan
17.02.2009, 02:29
Konuyla alakasız, Erman Kılıç'ı sezon sonunda alabilsek çok iyi olur.

İsmail ALİOĞLU
17.02.2009, 02:39
Trabzonspor....`la diger Anadolu takimlarini ayni kefeye koyan da siz .
Biraz tuhaf olmadi mi ?

Kimseye yukardan bakmayacaksın. birgün olurki o yukardan baktıkların seni alaşşa edebilir.....

miaksoy
17.02.2009, 02:47
Mehmet Demirkol da aynen soyle yazmis:

"Fakat benim için dünkü maçın skoru Trabzon’u şampiyonluğun en kuvvetli adayı yapıyor. Bu kadar kötü oynarken bile puan çıkarabilmek şampiyonlara özgü bir haldir.
...
Trabzonsporlular da oyundan endişe edebilirler. Ancak başta söylediğim gibi bu oyunla bile İnönü’den puan çıkarabiliyorsan şampiyonluk çok uzak değil."

selimatal
17.02.2009, 02:49
Bu güne kadar bu tip maçları hep gereksiz yere galip gelinmesi gereken maçlar olarak görmüş ve kaybederek çökmüştük. Tıpkı 1996 da şov yaparak şampiyon olmak istememiz ama kaybetmemiz gibi. Oysa o FB maçında bize beraberlikte yetiyordu ve şayet beraberlik için çıksaydık FB nin bize 1 gol bile atması mucizeydi.

Tarihimizde ilk kez bir derbiyi mutlak kazanılması gereken değil, mutlaka kaybedilmemesi gereken bir maç olarak gördük ve belki de bu maç bizi şampiyon yapacak.

Trabzondaki BJK kupa maçını hatırlayın. Tek kale bir maç, mükemmel futbol ve bir çok gol pozisyonumuz vardı. Son saniye golüyle kaybetmiştik. Demekki Ersun Yanal o maçtan büyük bir ders çıkartmış ve sık sık 1996 dan bahsetmesi bence tesadüf değil. Bu tip durumlara artık alışmalıyız. Şampiyonluk, TS için derbileri kazanmaktan değil, kaybetmemekten geçiyor. Anadolu takımlarına sürekli kazanmaya devam edersek fark giderek açılır, bu da bir gerçek.

Ahmet Çakarın daha 2-3 ay önce söylediği gibi:
"Şayet TS bundan sonraki tüm derbileri berabere bitirirse kesin şampiyon olur!"

My
17.02.2009, 03:06
Yahu Birader mecburmusun hep böyle stresli , SIKINTILI zamanlarda ortaya cikmaya?
Biraz da sevincleri,güzellikleri paylas bizimle ne dersin ?
Alanzinho adina ben cevap vereyim istersen :- Evet daha önce oynadim ben bu oyunu ve iki kez Norvec`te yilin futbolcusu secildim.
Norvec`in nerede oldugundan haberiniz varmi?
:)Norveç'i Alan'i bilmem ama hukuktan ve de Sadri başkanın borcundan harcından oldukça haberdardır arkadaşımız.

cem arin
17.02.2009, 04:02
bu macin sonucunu dikkate almak zorundayiz ve artik bu garip sekilde taraftarin icine islemis cok bilmis ukala tavirlardan vazgecmeliyiz.
her taraftar futbolu iyi biliyor demek degildir. trabzonspor taraftarinin hepsi de futbolu iyi bilmek zorunda degildir. hepimiz biliyoruz ki biz özellikle trabzonlular ya da genelde karadneizliler inatci kendi bildigini okuyan kendi dogrularini da genel dogrular olarak kabul eden ve edilmesini isteyen insanlariz. okudugumuz yazilarda da bunlar acikca ortaya cikiyor. birsekilde iki cümleyi biraraya getirebilenler hocayi bilgisizlikle ya da yetersizlikle sucluyor getiremeyenler de daha vulgar bir tavirla saldiriyor hocaya takima ve kimi catlak seslerin yönetime alanzinho transferinden dolayi vurmaya calistigini gözlemliyorum.
bütün bunlardan vazgecmeliyiz diyecegim ancak biliyorum ki huylu huyundan vazgecmez. istanbulda besiktastan bir puan almis takim bunun sözü bile edilmeksizin oynadigimiz oyunun ne kadar kötü oldugundan dem vuruluyor ve bu yapilirken de hani olumlu elestiri yapalim da kendi icimizde bir düsünsel birliktelik kuralim derdi de yok. kim daha uzaga iser yarismasi yapiliyor.bakiyorum tartismalar alex fergusanla destekli tartismalara dönüsmüs... gülüyorum...
ancak gercek olan su var ki bu takim hala lider ayni tartismalarin benzeri gsye istanbulda yenildigimizde de yasamistik ve ayni seyler yazilmisti assagi yukari... hocanin yetersizligi oyuncularin ruhsuzlugu vs.
14 hafta ve kazanilmasi gereken maclar... bu macla besiktas devredisi kalmistir sampiyonluk yarisinda!su anda besiktasin bizimle ve sivasla arasinda 6 puan fark var ve bu demektir ki onlar en azindan maclarinin 12 tanesini kesinlikle kazanmak zorundalar ve bunun yanisira iki takimin da iki kez kaybetmesi gerekecek buna fbnin gs nin de benzer sekilde kaybetmeleri de eklenmeli ki besiktas bir rüyasini gerceklestirebilsin!
fenerbahce de bu yarisin disina cikacak gibi! deplasmandaki maclari icsaha maclarindan daha fazla ve onlarda trabzon ve besiktasa karsi deplasmanda oynayacaklar bunun disinda yine deplasmanda cok önemli maclari var ...örnegin kayseriye gidecekler.
istanbuldan en önemli rakip galatasaray. öncelikle 8 icsaha maclari var ve son sekiz haftada anadolu deplasmanina sadece bir kez gidecekler yani bizden sonra oynayacaklari bir anadolu deplasmani!
sivas ise deplasmanda gs ve fb ile oynayacak ts ve besiktas sivasa gidecek bunun yanisira düsme potasi takimlariyla oynayacaklar ki bu islerini cok zorlastiracak.
sayet son hafta fb macni saymazsak bizim iki cok nenmli deplasmanimiz var!

bize gelince ben diyorum ki 72 puan alan takim lig ikincisi olur ligi sampiyon bitiren takim 73 puan toplar ve bu takimin trabzonspor olmasi kazandigimiz bu bir puanla gerceklesecek belki de...

POYRAZ
17.02.2009, 04:12
Bu güne kadar bu tip maçları hep gereksiz yere galip gelinmesi gereken maçlar olarak görmüş ve kaybederek çökmüştük. Tıpkı 1996 da şov yaparak şampiyon olmak istememiz ama kaybetmemiz gibi. Oysa o FB maçında bize beraberlikte yetiyordu ve şayet beraberlik için çıksaydık FB nin bize 1 gol bile atması mucizeydi.

Tarihimizde ilk kez bir derbiyi mutlak kazanılması gereken değil, mutlaka kaybedilmemesi gereken bir maç olarak gördük ve belki de bu maç bizi şampiyon yapacak.

Trabzondaki BJK kupa maçını hatırlayın. Tek kale bir maç, mükemmel futbol ve bir çok gol pozisyonumuz vardı. Son saniye golüyle kaybetmiştik. Demekki Ersun Yanal o maçtan büyük bir ders çıkartmış ve sık sık 1996 dan bahsetmesi bence tesadüf değil. Bu tip durumlara artık alışmalıyız. Şampiyonluk, TS için derbileri kazanmaktan değil, kaybetmemekten geçiyor. Anadolu takımlarına sürekli kazanmaya devam edersek fark giderek açılır, bu da bir gerçek.

Ahmet Çakarın daha 2-3 ay önce söylediği gibi:
"Şayet TS bundan sonraki tüm derbileri berabere bitirirse kesin şampiyon olur!"
Tebrik ediyorum seni sevgili renktas. Bu tür durumlarda kazanmak degil, kaybetmemek önemlidir. Her ne kadar gereginden cok daha fazla geride oyunu kabul edip oynamis olsak bile duruma bu gözle bakinca cok dogru bir yazi. Biz yenemedik ama onlar da yenemediler.

irfanb
17.02.2009, 08:07
Besiktas macini kazansaydik adamlar resmen lige havlu atacaklardi.Bundan sonra ne icin oynayacaklardi, sadece prestij icin.Oysa simdi sayemizde belki de azicik umutlari oldu ve bundan sonra lige asilacaklar.Rakiplerimizle cok cetin maclar yapacaklar belki de Fener`i , Gs`i , Sivas`i yenecekler.Ne dersiniz daha hayirli olmazmi bizim icin?
Bosuna dememisler; her iste bir hayir vardir diye.Bekleyelim , görelim...

Hüseyin Kurt
17.02.2009, 08:22
Beşiktaş maçı için biraz da bardağın dolu tarafına bakmak lazım;
Eğer ki Trabzonspor,beşiktaş inönü stadında, bu kadar kötü oynamasına rağmen şampiyonluk yarışındaki rakibine yenilmiyorsa ve 1 puan alıyorsa,şampiyonluğun en büyük adayıdır...

MİSSE_MİSSE
17.02.2009, 09:09
maçı tekrar sakin kafayla izledim.takımımız son derece bilinçli ve sağlam bir oyun ortaya koymuş. ne yapacaktık yani önde giderken beşiktasa saldıracakmıydık.beşiktasın dogru bir atagı bile yok kontrol tamamen bizdeymiş.takımı ve hocamızı tebrik ediyorum.alanzinho içinse şunu söylemek istiyorumcok iyi bir transfer.ceza alanına yakın oynarsa cok işimize yarar.tekniği iyi hızı iyi akıllı.seneye kulübeye bir pivot lazım gökhan ünal ne havadan top indirebiliyor ne yerde top bekletebiliyor

karatasof
17.02.2009, 09:24
TS'un bjk karşısındaki bir puana sevinemememizin başlıca nedeni maçı yaklaşık 60 dakika önde getiriyor olmamız ve golü son on dakika içinde yemiş olmamızdır.Bugün bjk'yı takdir etmekten çok TS'un moralini bozmaya yönelik yayınların da belli bir amaca hizmet ettiklerini düşünmeliyiz.Maç akşamından beri bilinçli bir şekilde bjk'nın TS'u yarı alanına haps ettiği,tek kale oynadığı yollu açıklamaların gayesi belli.Bence TD Ersun Yanal'ın bu türlü goygoyların farkında olduğunu düşünüyorum.Kimse iyi oynayana puan vermiyor,futbolun kuralı bu arkadaş.Elbette hepimiz rakiplerimiz karşısında üstün bir oyunla galip gelmeyi arzu etmekteyiz.Amma artık Ermeydan Kırkpınar'da bile rakibin pes etmesi ile değil puan ile güreş kazanılıyor.''Eski camlar bardak oldu'' misali kimseye oyunumuzu beğendirmek zorunda da değiliz.Kim bizi takdir ederse mutlu olacağız ki.Maraton programının memuru Ömer Üründül mü? gs çıkması Hakan Şükür mü? yoksa fb hizmetkarı Mehmet Demirkol mu? Bize ne onlardan,biz işimize bakalım.Bundan sonra oynayacağımız tüm maçları kazanalım da varsın bu arkadaşlar beğenmesin.Onlara da ''KINA'' göndermek boynumuzun borcu olsun....

kudu_61
17.02.2009, 09:25
kargalar bize üstünlük kurmuş ama maçın adamı seçilen sylva nın bariz şekilde kurtadığı net pozisyon sayısı kaç sadece bize baskı kurabildiler pozisyon kısırlığı çektiler bunun tek sebebi ise Allah nazarlardan korusun TRABZONSPOR DEFANSI defansı bu kadar iyi olan bir takım orta saha da az gayretli olsa yenemeyeceği takım yok colman-selçuk-yattara size çok iş düşüyor 14 maç sıkın dişinizi

Muhammed
17.02.2009, 09:31
Şampiyonluk ihtimalimizi %20 arttırdığımız bir maç sonrası bu kadar olumsuz görüşler olması üzücü.

matalar
17.02.2009, 09:59
ne kadar kötü oynasakta bu maçı kaybetmemek çok önemliydi.üstelik inönüde.
şu önümüzdeki 4 maçı kaypsız geçelim inşallah. kesin şampiyonuz.

ozturk
17.02.2009, 10:03
fb maçında ki futbol ile bjk maçındaki futbolu karşılaştırın??

fb maçında ve bjk maçında hanemize yazan puanı karşılaştırın..

daha fazla söze gerek yok..

(balına şamp olan gs taraftarı bile takımını bu kadar eleştirmiyordu..)

mefum
17.02.2009, 10:11
iyiydik kötüydük, şu girmeliydi bu çıkmalıydı, ben haklıyım sen haklısın mevzularını geçelim
tamam 1 gün boyunca bu maçı değerlendirdik ama bence yeter
önümüzde yine kazanana 3 puan verilen başka bir maç var
artık bu konuya eğilelim herkesi denizli maçı konusuna davet ediyorum

sadece ayrı bir noktada bir önerim var
ben şahsen alen'e yapılanları forumda okuyunca bize yakışmadığını, ayıp ettiğimizi düşünüyorum
her ne kadar arkadaşlar küçük bir gruptu, ve susturuldu şeklinde açıklasalar da
onay vermesek de bizim taraftarımızdan bu şekilde bir ayıp çıkmıştır
bilmiyorum çok şey mi istemiş olurum ama
BMN İstanbul önayak olup Alen'i ziyaret ederek, bu konuda kendisine bunun camiamızla alakalı olmadığını ifade etse nasıl olur?

Recep Alkan
17.02.2009, 10:15
fb maçında ki futbol ile bjk maçındaki futbolu karşılaştırın??

fb maçında ve bjk maçında hanemize yazan puanı karşılaştırın..

daha fazla söze gerek yok..

(balına şamp olan gs taraftarı bile takımını bu kadar eleştirmiyordu..)

iyi de arada fark var. onlar her sene dayıları amcaları sayesinde şampiyonluğa oynuyor. biz kaç yılda ilk kez şampiyonluğa bu kadar yaklaştık. o yüzden elimizden kaçsın istemiyoruz ve takımımız belkki de hakettiğinden daha fazla eleştiriyoruz.

Recep Alkan
17.02.2009, 10:18
iyiydik kötüydük, şu girmeliydi bu çıkmalıydı, ben haklıyım sen haklısın mevzularını geçelim
tamam 1 gün boyunca bu maçı değerlendirdik ama bence yeter
önümüzde yine kazanana 3 puan verilen başka bir maç var
artık bu konuya eğilelim herkesi denizli maçı konusuna davet ediyorum

sadece ayrı bir noktada bir önerim var
ben şahsen alen'e yapılanları forumda okuyunca bize yakışmadığını, ayıp ettiğimizi düşünüyorum
her ne kadar arkadaşlar küçük bir gruptu, ve susturuldu şeklinde açıklasalar da
onay vermesek de bizim taraftarımızdan bu şekilde bir ayıp çıkmıştır
bilmiyorum çok şey mi istemiş olurum ama
BMN İstanbul önayak olup Alen'i ziyaret ederek, bu konuda kendisine bunun camiamızla alakalı olmadığını ifade etse nasıl olur?

eğer böyle birşey yapılacaksa o zaman hırant öldürüldüğünde acımazsızca bize yükelenen basın ve yandaşları da gelip bizden özür dilesin. bir kişinin olayı bütün karadenize mal edildiği için. bence o taraftarlar stadda susturularak gereken yapılmıştır. benim de hoşuma gitmedi ama bu kadarı fazla olur düşüncesindeyim ben.

sonuçta gs taraftarı ırkçılığın kralını yapmıştır ama özür namına ağızlarından birşey çıkmamıştır. ki yapılan tezahiratın bmn ile alakası yoktur. neden bmn gidip özür dilecek yada alene gidecek.

Abdullah Şahin
17.02.2009, 10:21
Herşeye rağmen rakibine zorlu şartlar altında boyun eğmemiş ve puan almışsın.Bu çok önemli bu puanların değerini ileride çok iyi anlayacağız.3 üzlerin kendi aralarında maçları var her skor bize yarayacak.Biz yeter ki diğer takımlara karşı fazla puan kaybetmeyelim.Şu anda herşey bizim lehimize.

Ayrıca iyi oynamışız kötü oynamışız umurumda değil şahsen benim.Müthiş futbol oynayıpta kaçırdığımız şampiyonluklara ismimiz yazılmıyor herkes kim şampiyon olmuş ona bakıyor.Yeni kurulan bir ekip ve belki de dünya da eşi benzerine az rastlanacak bir çıkışla şampiyonluk mücadelesi.Kolay iş değil bunlar.Allah ın izniyle bu sezon o kupa bizim.

yakuphoca
17.02.2009, 10:27
Puan farkının korunduğu haftada benim için önemli olan Denizlispor maçı..
Beşiktaş maçını bir silkinme olarak görüyorum. Yani dip..
Denzli karşısında güzel oyun ve galibiyet herkesi tekrar yüzeye çıkarır. Ve şampiyonluk havasına sokar..

mefum
17.02.2009, 10:39
eğer böyle birşey yapılacaksa o zaman hırant öldürüldüğünde acımazsızca bize yükelenen basın ve yandaşları da gelip bizden özür dilesin. bir kişinin olayı bütün karadenize mal edildiği için. bence o taraftarlar stadda susturularak gereken yapılmıştır. benim de hoşuma gitmedi ama bu kadarı fazla olur düşüncesindeyim ben.

sonuçta gs taraftarı ırkçılığın kralını yapmıştır ama özür namına ağızlarından birşey çıkmamıştır. ki yapılan tezahiratın bmn ile alakası yoktur. neden bmn gidip özür dilecek yada alene gidecek.

bir yandan ben de aynı senin gibi düşünüyorum. onlar aynı şeyi yapsa gelmezdi. ama ben hiçbir zaman kendimi onlarla kıyaslamadım, kıyaslamam. yapılanı bize yakıştırmadığımızdan sanırım böyle birşey önerdim. (not: ne ermeni taraftarıyım, ne de karşıtıyım, hatta hiç ermeni tanımışlığım da yoktur. yanlış anlamalar çıkmadan belirteyim) neyse benim ki sadece bir öneriydi.

ayrıca bmn'in alakası olduğuna dair herhangi bir şey ima bile etmedim. önayak olabilecek grup olarak bmn'yi gördüğüm için söyledim o kadar.

Recep Alkan
17.02.2009, 10:46
bir yandan ben de aynı senin gibi düşünüyorum. onlar aynı şeyi yapsa gelmezdi. ama ben hiçbir zaman kendimi onlarla kıyaslamadım, kıyaslamam. yapılanı bize yakıştırmadığımızdan sanırım böyle birşey önerdim. (not: ne ermeni taraftarıyım, ne de karşıtıyım, hatta hiç ermeni tanımışlığım da yoktur. yanlış anlamalar çıkmadan belirteyim) neyse benim ki sadece bir öneriydi.

ayrıca bmn'in alakası olduğuna dair herhangi bir şey ima bile etmedim. önayak olabilecek grup olarak bmn'yi gördüğüm için söyledim o kadar.

abi lütfen söyediklerimi bir çıkış yada eksi konuşma olarak algılama. sadece bir trabzonlu ve trabzonsporlu olarak bize yapılanlara karşı ulusal medya sessiz kalırken bizim kalkıp onlara gitmemiz ve yakımıyor dememiz pek hoşuma gitmedi. yanlış anlama lütfen beni.

bu arada bmn ile alakalı brşey söylemediğini bende biliyorum. sadece alakamız olmayan birşey için sitemizin adının geçmesi hoş gelmedi bana. bu zamana kadar bmn nin adı bu tür işlerde hiç duyulmadı. bu tür bir özürde bu işi bizim yaptığımız anlaşılır gibi olur ve bunu da düzeltmek kolay olmaz. bence karışmamak en iyisi gibi.

tekrar kusura bakma abi.

only ts
17.02.2009, 10:49
bız 3 dakka oynadık bır gol attık onlar 87 dakıka oynadılar yıne 1 gol attılar.. peki ya biz 3 degılde daha fazla oynasaydık?????

mefum
17.02.2009, 10:49
kusura bakacak birşey yok
bmn konusunda da sanırım haklı olabilirsin
o tarafa çekmeye çalışanlar olacaktır

önerimizi artık tezahüratı yapanlar kaale alsın
gerçi böyle bağıran, bunu hiç sallamaz ya neyse :)

Harun-61
17.02.2009, 10:51
Beşiktaş'ın tecrübeli futbolcusu İbrahim Üzülmez, ilginç açıklamalar yaptı.
Kara Kartal’ın tecrübeli futbolcusu İbrahim Üzülmez, dün ilginç açıklamalar yaptı. Antrenmanda neşeli tavırlarıyla dikkat çeken deneyimli oyuncu, “Trabzon maçında herkes Yattara’yı tutacağımı zannediyordu. Ancak ben işi tersine çevirdim ve Yattara silik kaldı. Ligin en güçlü ekiplerinden Trabzon’a top göstermedik. Çok farklı kazanabileceğimiz bir karşılaşmadan beraberlikle ayrıldık. Rakibimize bundan sonraki maçlarda başarılar diliyoruz. Biz böyle oynayalım yeter, şampiyonluk az ötemizde duruyor” ifadesini kullandı. Bu arada son haftalarda formayı kapan Gökhan Zan da, antrenmanın en neşeli isimlerindendi...

Recep Alkan
17.02.2009, 10:52
bız 3 dakka oynadık bır gol attık onlar 87 dakıka oynadılar yıne 1 gol attılar.. peki ya biz 3 degılde daha fazla oynasaydık?????

ççç ççç ççç habu yorumun üstüne daha tek kelime demem ben.

kusura bakacak birşey yok
bmn konusunda da sanırım haklı olabilirsin
o tarafa çekmeye çalışanlar olacaktır

önerimizi artık tezahüratı yapanlar kaale alsın
gerçi böyle bağıran, bunu hiç sallamaz ya neyse :)

sonuçta bmn bu zamana kadar duruşunu korumuştur. bundan sonra da bunu riske atmaya gerek yok bence. neyse yaşandı bitti. zaten mutlaka biliniyordur bunun nereden ve nasıl çıktığı.

Onur Akyüz
17.02.2009, 11:09
Kara Kartal’ın tecrübeli futbolcusu İbrahim Üzülmez, dün ilginç açıklamalar yaptı. Antrenmanda neşeli tavırlarıyla dikkat çeken deneyimli oyuncu, “Trabzon maçında herkes Yattara’yı tutacağımı zannediyordu. Ancak ben işi tersine çevirdim ve Yattara silik kaldı. Ligin en güçlü ekiplerinden Trabzon’a top göstermedik. Çok farklı kazanabileceğimiz bir karşılaşmadan beraberlikle ayrıldık. Rakibimize bundan sonraki maçlarda başarılar diliyoruz. Biz böyle oynayalım yeter, şampiyonluk az ötemizde duruyor” ifadesini kullandı. Bu arada son haftalarda formayı kapan Gökhan Zan da, antrenmanın en neşeli isimlerindendi...
aboovvvv deli iboyla 2. bahar,
az ötede şampiyonluk varmış,2. soldan içeri gir ibo
caminin tam karşısında.
neşeleri daim olsun:p

Bulut61-34
17.02.2009, 11:13
Alanzinho pas zamanlamasını iyi yapailseydi çok rahat kazanırdık maçı.
Beşiktaş baskı kurdu ama etkili değildi, biz son dakikalrda biraz golü düşündük ve daha etkili olduk.

Taner Gündoğdu
17.02.2009, 11:49
bjk yı yenseydik puan farkı 9 olacaktı, yarıştan kopacaktı gibi yorumlar okudum ve şaşırdım. bjk hangi yarışın içinde? puan farkı 6! 14 hafta kalmış, sezon başından beri ilk kez doğru düzgün top oynadıklarını sanıyorlar, o da sürekli cezasahasına top şişirmekten ibaret! sivasın berabere kaldığı, gs nin yenildiği bir haftada deplasmanda bir derbiden bir puanla dönüyoruz ve burun kıvıranlar var pes! size sadece ziya doğanı hatırlatıyorum....

mustafaction
17.02.2009, 11:54
bjk yarıştan kopmasın daha iyi , fb ve gs inönüye gelecek bu bizim için avantaj

zeki gursoy
17.02.2009, 11:54
istanbuldan beşiktaştan alınan 1 puan iyidir..
aramzıdaki fark 7 puan..(averaj)
tek üzüntüm, kadro yapısı itibarı ile trabzonsporun en sevdiği maç olması gerekirdi..
açık oyun devamlı hücum yapan rakip..
hızlı kontraatakla duman edebilirdik ama olmadı...
hala beklesinler onlar şampiyonluk az ilerde diye..
bu sezon ilkez trabzon izin verdiği için baskılı oynadılar..
boş beleş konuşmalar gırla..
hatta akşam ali gültiken bile trabzon çok ezikti diyebiliyor..
şovenizm bunlar , yorum değil..
kupa maçında bizde sizi ezdik, siz giremediğiniz halde biz bir sürü pozisyonada girdik..
nooldu? puan alabildikmi..
bırak bu işleri ali..

ww.com.tr
17.02.2009, 11:58
Havaalanında selçuk inanla konuştum bana 1 puanın cok iyi olduğunu ikili averajda bızım ustun olduğumuzu beşiktaşla aynı puanda bıtırsek ligi bizim şampiyon olacağımızı söyledi bu kadar ince düşündüğü için çok şaşırdım

emrezx
17.02.2009, 12:02
valla golu attıktan sonra gerıye cekılmemız hata ıdı en ıyı savunma saldırıdır bjknın defansı bıle orta sahaya geldı bu kadar cekılmemız hata ıdı ayrıca umutu alması hata ıdı orta sahaya ıkıncı yarı bıle degıl ılk yarı ceyhun'u koyması gerekıyordu orta sahamız cokmustu yattara alanzınyoyu beraber ooynatması lazım artık dıye dusunuyorum

Miraç Atalay Çiftçi
17.02.2009, 12:04

Bunlar az öteyi de bilmiyor galiba.
Az öte dediği yerde bir elin parmakları kadar rakip bir o kadar da puan farkı var.
Ha az öte o çok bilmiş antrenörlerinin kastı olan 26. haftaysa, onunda sizinle bir ilgisi kalmadı be deli ibo.

Murat Keçeci
17.02.2009, 12:39
bazen psikolojik şartlar maçları bu duruma getırıyor bjknın kazanmak zorunda olması sıvasın gsnın puan kaybı ve taraftar baskısı bjknın baskılı oynamasını sağladı aslında bjk bızden daha iyi bir takım değil bunu zaten kötü oynadığımız halde beraberliği alarak gösterdik bu maçta üst üste 2-3 pas yapamadık orta sahada colman selcuk ve huseyının pas yüzdesinin düşük oluşu ve sürekli pres yemeleri sonucu ileri giden her top geriye geldi defansif olarak iyidik takımın en iyisi tony slvaydı kalede güven verdi cale defansif olarak türkiyedeki en iyi 2 solbekten biri ofansif yönünü geliştirirse hırvat milli takımının banko oyuncusu olur ortaları ve şutları zayıf bu özellıklerını geliştirmesi lazım song ve egemen her zaman iyi oynuyorlar tayfunda aslında çok iyi mücadele etti ama yattara bir türlü geri gelip yardım etmedi ona yalnız kaldı tayfun yoksa oda çok iyi oynadı ofansif oynayan en iyi oyuncumuz gökhan ünaldı attığı gol topun dibine girişi gökhanın golcü olduğunun kanıtı golleriyle takıma hayat veriyor ama umut olsun gökhan olsun bu çocuklar makına değil her maçta gol atamazlar o yuzden orta sahadan ve defanstan sürpriz golcüler çıkıp forvet oyuncularını rahatlatmaları lazım bazen olacaka çare bulamıyorsun bobonun bize en ters gelen oyuncu olduğunu herkes biliyordu ama yine golü yedik aynı şekılde bjkda ıdmnlarda en çok savunmanın arkasına kaçacak umutu gokhanı engelleme çalısmaları yapmış ama onlarda bize engel olamadı bu maçta gönlümüzden geçeni alamasakda aklımızdan geçeni aldık ayrıca dikkat ettiyseniz buyuk maçlarda kazanamasak da artık figüran değiliz önceden ne olurdu fb gs bjk ne zaman zor duruma düşşe gelip bizi yener çıkışa geçerdi bu sene fbnın olsun bjknın olsun mutlak galibiyete ihtiyacı oldugu dönemde onlara yenilmeyerek çelme taktık galibiyet alacağımız zamanda gelecek çünkü biz iyi bir takımız bugun lıgde bursa macındakı yenılgıyı saymıyorum birtek gs bizi yendi bjk maçıyla bir seriyi bitirdik şimdi denizli maçıyla yeni bir seriyi başlatacağız inşallah

Mehdi
17.02.2009, 12:56
Bakalım Beşiktaş Trabzonspor maçı sonrası yazılanlara
Song : Başaramadım
Sylva : Kurtaramadım.
Şener: Memnun olmadım
Yanal : Beğenmedim
Denizli: Şampiyonluğa inandım , gurur duydum
Delgado : Şampiyonuz
Trabzon batmış gitmiş, yıkılmış ,
Beşiktaş süper şahane kesin şampiyon
Fener Büyük avantaj kazandı
Ersun Yanal Başaramadı
Trabzon lider olamadı.
Ne olacak Trabzonun hali
Biz İstanbul medyasının bu senaryoları çok gördük , temel amaç İstanbul takımlarını gazlayıp Trabzonspor’un motivasyonunu bozmak.
Bu amaçla Trabzonlu oyuncuların maç sonu söylediklerinden işlerine geleni manşetlere taşımışlar. Bir de Trabzon lider olamadı başlıkları var ya üzülmüş gibi.Ama maalesef Trabzon medyasının bir bölümü de amaçları belli bu haberleri aynen sayfalarına taşıyorlar.

Bir de gerçekler var.
Beyler
Biz lider olmayı değil şampiyon olmayı istiyoruz.
Biz iyi oynamayı istiyoruz ama puanı daha çok istiyoruz
Biz takımımızla bir maçta değil her maçta gururlanıyoruz ama en çok da şampiyonlukla gururlanmak istiyoruz.

Sonuçta
Trabzonspor Beşiktaş’ın 6 puan + averajla önündedir.
Galatasaray ve Fenerbahçe’den 5 puan öndedir.

Bunları unutmak unutturmak İstanbul’un işine gelebilir ama Trabzonlular siz bu gaza gelmeyin bu haberleri yapanlara da prim vermeyin.

Ha bir de kötü oynamak var. Trabzonspor çok kötü oynamış, Beşiktaş tek kale oynamış.
Geçin bunları beyler.
İlk Yarıdaki Beşiktaş maçında Trabzon ne oynamıştı? Beşiktaş sahasından çıkmış mıydı? Daha 2 hafta evvel Fenerbahçe maçında iyi oynadık da ne oldu? 1,5 puan mı aldık. Sivas Trabzon’da nefes bile alamadı ama lider.
İstanbul basınının yönlendirmelerine gelip keyfimizi bozmayın. Trabzonspor şampiyonluk yolunda hedeflediği 4 maçta 8 puanı almıştır.
O kadar gerisi fasa fiso.
Şimdi bizim için önemli olan Denizli maçından ne yapıp edip 3 puanı almak.
Ajanslardan servis edilen Trabzonspor’lu futbolcuların konuşmalarından cımbızla seçilmiş olumsuz yönlendirme amaçlı haberleri kopyala yapıştır yapan yerel medyayı da lütfen mesajlarınızla uyarın.
Sayın Çavuşoğlu Song'un maç sonu konuşmasında bahsettiği "Bobo'yu tutmak benim görevim değildi" sözünden bir rezalet çıkardı, Üstelik "bundan siz anlamazsınız sadece eski teknik direktörler bilir" diyerek.

Sanırım konuşmanın bütününü dinlemek veya okumak gereğini bile hissetmemiş yazısını yazarken.Çünkü Song aslında çok başka şeyler anlatmaya çalışıyor. sadece konuşmanın işine gelen bir bölümünü almış ve ordan gerçekten sadece kendisinin çıkarabileceği sonuçlar çıkarmış.

Song konuşmasında Bobo’yu tutmak benim görevim değildi demiş bundan Üstad şöyle anlamış Trabzonspor’da Bobo’yu tutmakla görevli bir oyuncu yoktu. Peki soruyorum o zaman gol haricinde 45 dakika boyunca Bobo’yu kim tuttu. Mesela Beşiktaşın kullandığı diğer 11 kornerde Bobo boşta mıydı kardeş.

Bobo'yu tutmakla görevli oyuncu gol pozisyonunda Bobo’yu unutmuş.Tıpkı Beşiktaş’ta Gökhan Ünal’ı tutmakla görevli oyuncunun goldeki hatası gibi. Tıpkı Ankaragücü maçında gol atan oyuncuyu karşılamakla görevli oyuncunun başaramaması gibi. zaten yenilen bütün gollerde benzer hatalardan olmuyor mu?

Ortada gerçekten de bir rezalet varsa o da bu olayı rezalet olarak yorumlamaktır.

Günümüz futbolunda artık gollerin çoğu duran toplardan geliyor. İster adam paylaşımlı oynasın ister alan paylaşımlı bütün dünyada savunmalar paylaşım hatası yapar. Bunu Trabzonspor savunması 90 dakikada bir defa yapınca "ben buldum ben buldum " edasıyla olay haline getirenlerin amacını lütfen iyi değerlendirin.

Değerlendiremiyorsanız üzülmeyin Teknik direktörlük yapmamış olduğunuzdandır.

Osman Kanber /Spor61

Tekke
17.02.2009, 13:21
Alanzinho Türk futbolunun yapısını öğrendikçe ÇOK daha iyi olacak.

Tekrar yazıyorum, sezonun en kötü performansını koyan SELÇUK (benim GERARD ADAYIM) VE COLMAN orta sahada top tutamadığı için eziktaşa bu kadar baskı şansı verdik.

Ama şunu da ıspatladık ki, GS maçı istisnası hariç, kalemiz ve defansımız 2 golü bir arada zor görür. Müthiştiler, Egemen zaten efsane oldu gözümde, hala MİLLİ olamazsa Terimin Trabzon sınırlarına alınmaması lazım, AYIPTIR.

ERsun Hocaya tek lafım yok, devre arasında ne düşündüysem yaptı, ama Alanzinho yu nereden hesap etsin, 4-5 yerde 10 sn erken pas atsa 2.3. gol gelirdi. Ama Serkan Balcı daha erken alınabilirmiş belki.

İyiyi iyi UŞAKLAR, boşverin medyayı,3 senenin en iyi bjk si vardı karşımızda, İNÖNÜ artısı da varken, 1 puan kötü değildir.

lazzz61
17.02.2009, 13:23
her neyse..

evtt yaa onu bende duydummm kavedekılerınde cogu duydu ve güldüü..

İHTİLALL
17.02.2009, 13:27
TS'un bjk karşısındaki bir puana sevinemememizin başlıca nedeni maçı yaklaşık 60 dakika önde getiriyor olmamız ve golü son on dakika içinde yemiş olmamızdır.Bugün bjk'yı takdir etmekten çok TS'un moralini bozmaya yönelik yayınların da belli bir amaca hizmet ettiklerini düşünmeliyiz.Maç akşamından beri bilinçli bir şekilde bjk'nın TS'u yarı alanına haps ettiği,tek kale oynadığı yollu açıklamaların gayesi belli.Bence TD Ersun Yanal'ın bu türlü goygoyların farkında olduğunu düşünüyorum.Kimse iyi oynayana puan vermiyor,futbolun kuralı bu arkadaş.Elbette hepimiz rakiplerimiz karşısında üstün bir oyunla galip gelmeyi arzu etmekteyiz.Amma artık Ermeydan Kırkpınar'da bile rakibin pes etmesi ile değil puan ile güreş kazanılıyor.''Eski camlar bardak oldu'' misali kimseye oyunumuzu beğendirmek zorunda da değiliz.Kim bizi takdir ederse mutlu olacağız ki.Maraton programının memuru Ömer Üründül mü? gs çıkması Hakan Şükür mü? yoksa fb hizmetkarı Mehmet Demirkol mu? Bize ne onlardan,biz işimize bakalım.Bundan sonra oynayacağımız tüm maçları kazanalım da varsın bu arkadaşlar beğenmesin.Onlara da ''KINA'' göndermek boynumuzun borcu olsun....
İmza vesselam,tebrikler.:alkış:

Mehmet Fatih Yavuz
17.02.2009, 13:31
İnternet kesintisi yüzünden baya geciktiik.

İmdi bi kere bu maçta ben mazeret kabul etmiyorum.
Sonuçtan memnun değil misin derseniz sonuç kötü değil.
Ama ben ortaya konan oyunu hiç mi hiç beğenmedim.

Skoru korumak desem, maçın 30. dakikasına kadar 0-0 ı mı korumaya çalışıyorduk?

Kabul etmiyorum.
3 tane hızlı kontraa adamı ile iki yarıda da hiçbir hücum girişiminde bulunulmamasını bana kimse anlatamaz.

Bu kadar baskıyı ne diye yedik?
Adamlar cümbür cemaat saldırdı.
Pozisyon vermedik tamam da, bu kadar baskıyı niye yiyoruz kardeşim?

Bunun mantıklı açıklaması yok.
Diğerleri de zaten beni tatmin etmez.

Gereken dersler her ne nane ise alınsın.
Bir daha böyle saçma sapan bir maç görmek, hissetmek istemiyorum.

Sercan Yaylı
17.02.2009, 13:40
arkadaslar ersun yanal ile bu işin yürüyemeceği belli.. artık elindeki kadroyu kullanamıyor macı hele hiç okuyamıyor 5 yasındaki çocuk bile yattarayı cıkarmanın mantıksız oldugu bilir o dakikalarda ayagında top tutan adam lazımken...
bjk ye yenilmedik ezildik rezil olduk...

Badaloğlu
17.02.2009, 13:42
Beşiktaş, bal yapmayan arı misali çalıştı durdu, ama sonuç itibari ile puan kaybeden kendileri oldu.Maça şu tarafından bakmaya ne dersiniz? Bunca baskıya rağmen bu takım kalesinde organize bir ataktan gol yemedi.Hatta diyebilirimki organize ataktan kalemizde pozisyon bile yok! Yani baskı var ama pozisyon yok.Duran toptan gol yememiş olsaydık, Beşiktaş bize gol dahi atamazdı.Belki Nobre atardı, ellerini, kollarını kullanarak atabilirdi o ayrı tabi...

İşin en güzel tarafı defansımız kolay kolay gol yemiyor.Kalecimizin bilekleri o kadar yumuşakki, sert bir şutu dahi çok yumuşak bir şekilde kontrol altına alabiliyor.Bu sayede izleyenler çok büyük keyif alıyor.Ayrıca kimse artık maç esnasında kaleyi düşümüyor. Herkes başka mevkileri düşünüyor, ama eskiden her maçta yüreğimiz ağzımıza gelirdi.Hatta dün akşam kalede Tolga olsaydı bu maçı gene verirdik diye, düşünmeden edemiyorum.Zira kaleci denen adam önünde oynayan arkadaşlarına güven verecek.Ama Tolga'da bunlar olmuyordu.Yani kısacası işin sırrı Sylva'da, 2 kere rafine :)

Mehmet Fatih Yavuz
17.02.2009, 13:43
arkadaslar ersun yanal ile bu işin yürüyemeceği belli.. artık elindeki kadroyu kullanamıyor macı hele hiç okuyamıyor 5 yasındaki çocuk bile yattarayı cıkarmanın mantıksız oldugu bilir o dakikalarda ayagında top tutan adam lazımken...

Hadi ya!!

Elindeki kadro küme düşme potasında zaten..
Kullanamıyor.
70 lere kadar ne güzel top tuttu yattara..
O dakikadan sonra ne tutacaktı??

Benim bu maçta anlamadığım serkanın neden oynamadığı.
Başka birşey değil.

mehmetdoğan
17.02.2009, 13:44
yok artık:confused::confused:

TSezgin61
17.02.2009, 13:45
Havaalanında selçuk inanla konuştum bana 1 puanın cok iyi olduğunu ikili averajda bızım ustun olduğumuzu beşiktaşla aynı puanda bıtırsek ligi bizim şampiyon olacağımızı söyledi bu kadar ince düşündüğü için çok şaşırdım

bu olaya sinir oluyorum yaaaa...

biz sezonun en kötü topunu oynadik, bjk sezonun en iyi topunu oynadi.

yani resmen berabere kalabilmek icin bukadar kötü oynamak zorunda kaldik. cünkü biraz kipirdasak bjkyi duman ederdik.

ya kardesim sen topunu oyna, ordan galibiyetle bile cikardin. bu nasil mantikdir ya. sanki ligde kalmaya oynuyoruz. sen bu kötü oyunla bile 1-0 önde götürdün maci. biraz kipirdasan 2-0 hatta 3 olacak. kendi kendimze resmen maci verdik.

neyse 1 puan yinede iyidir diyelim. böyle bir rezaletten sonra. napalim...

Sercan Yaylı
17.02.2009, 13:46
arkadaslar selcugu neden cıkarmıyor veya sizce iyi mi oynuyor biri bana bunu açıklasın
yoksa ersun yanalın ögrencisi mi :)

Miraç Atalay Çiftçi
17.02.2009, 13:47

Bence de ya.:eek:
Günlerdir böyle bir yorum arıyordum, nihayet buldum.:eek:
Bende diyorum bir yerlerde bir yanlışlık var ama nerede...:D

TSezgin61
17.02.2009, 13:48
arkadaslar selcugu neden cıkarmıyor veya sizce iyi mi oynuyor biri bana bunu açıklasın

en basit örnek:

fener macinda gökhanin umutun karsi karsiya kaldigi o "hop oturup hop kalktigimiz" pozisyonlarin pasini selcuk inan vermistir.

bu sadece basit bir aciklama.

Şenol Altunsoy
17.02.2009, 13:50

Bravo cidden ya bir insana anca böyle sallanır

ne kadar çok dumanlı havayı seven varmış

mehmetdoğan
Bence de ya.:eek:
Günlerdir böyle bir yorum arıyordum, nihayet buldum.:eek:
Bende diyorum bir yerlerde bir yanlışlık var ama nerede...:D
son zamanlarda yeni gördüğüm üyelerden hiç olumlu bir yorum göremedim.yoksa bana mı öyle geliyo?acep neden kine?

Sercan Yaylı
en basit örnek:

fener macinda gökhanin umutun karsi karsiya kaldigi o "hop oturup hop kalktigimiz" pozisyonlarin pasini selcuk inan vermistir.

bu sadece basit bir aciklama.

tşk ederim bu acıklama için...
demekki bu sene selcuk her maçta oynayacak öle mi sadece bunun için :)

Miraç Atalay Çiftçi
17.02.2009, 13:51
son zamanlarda yeni üye olanlardan hiç olumlu bir yorum göremedim.yoksa bana mı öyle geliyo?acep neden kine?

Tarafımdan düzenlenmiştir!

Ba®ış
17.02.2009, 13:52
peki Selçuk oynamasın,eyvallah.kim oynasın Selçuğun yerine?

Yunus Emre SEYHAN
17.02.2009, 13:52
Biz top oynamadık ama rakibimizide oynatmadık. Yattara'nın oyundan cıkması doğru.. Yattara oyunda olsa bile golü yerdik sonuçta bir kornerden gol yedik Isaac'ın oyuna girmesinin sebebi ayağından top tutabilmesi,top saklayabilmesi vs

TSezgin61
17.02.2009, 13:53
tşk ederim bu acıklama için...
demekki bu sene selcuk her maçta oynayacak öle mi sadece bunun için :)

dikkat edersen sadece örneklerden birini (1) verdim. bunun gibi nice örnekleri var.

Sercan Yaylı
17.02.2009, 13:54

selcugun yerine colmanı cekecek oraya alanzihyo yu da kadroya dahil edecek...

mehmetdoğan
17.02.2009, 13:55
Neyi kastettiğinizi, ne demek istediğinizi tam anlayamadım açıkçası.
yanlış yazdım düzelltim alıntınızı ama sercan_34 için yapmıştım bu yorumu.aman Allahım türkçeyi katlettim yani bende böyle bir yorum arıyodum demek istedim

Sercan Yaylı
selçuk ilk 2 macta gol attıktan sonra bütün maçlarda yattı sadece biraz objektif bakalım...

Miraç Atalay Çiftçi

Barış Adriana Lima oynasa yeterli mi?
50 Cent'in performansı daha mı iyi olur yoksa Carmen Electra'mı?
Cem Yılmaz dediğini duyar gibiyim.:D

Aslında Selçuk konusunda benimde serzenişlerim oldu, oluyor ama. Bu tarz bir yaklaşımda bulunmuyorum.
Ersun'un oğlu da olsa, Selçuk'un onbir de yeri vardır bende...

Onur Civelek61
17.02.2009, 13:56
Buraya kadar kimle geldin ki Ersun hoca ile gitmez diyorsun!!!

Ayrıca bjk maçı bitmiştir.Konuya kilit gereklidir.Rica ediyorum.Bakmadan da edemiyorum.Bu maç geride kaldı.Haydi Denizli maçına :)

Badaloğlu
17.02.2009, 13:57

Sen çok iyi okumuşsun belli... Bu nasıl bir yorumdur? Ne rezilliğinden bahsediyorsun sen? İlk yarıdaki Beşiktaş maçını hatırladın mı? 0-0 bitmişti, ya kupa maçını 1-2 yenilmiştik.Ne oldu peki? Rezil mi olmuştuk o maçlarda? Yok değilmi... Tam tersi Beşiktaş sahada yoktu ama istediğini almıştı.Futbol böyle bir şeydir.Artık hesap kitap işidir, ikili averada biz Beşiktaşın önündeyiz yani bu maçta Beşiktaş 1, biz ise 2 puan kazandık.Neden? çünkü sezon sonu Beşiktaş ile puanlarımız aynı olursa, ikili averajımız daha iyi olduğu için şampiyon biz olacağız...

Gelelim şu Yattara konusuna, artık bu tip yorumlardan sıkıldım.Yattara ayağında top tutuyormuş! Peh! koca maçta niye tutmamış o zaman? Siz neyi seyrettiniz kardeşim? İbrahim üzülmezi adam kahraman yaptı.Yattara top oynamıyor.Hemde ligin 3. haftasında sakatlandığı Ankaragücü maçından itibaren oynamıyor.Ben olsam ona bu kadar şans tanımam.Herkes diyorki efendim Yattara sahadayken yanında 2 adam oluyor.İyide en iyi savunma hücumdur, sen sahada hücum adına hiç bir şey yapmazsan o iki adam hayatının en kolay maçlarını çıkarır.

Cale'nin yaptığını Yattara sık sık yapmalı ama yok, o eli belinde gezecek, canı isterse İ.Üzülmezi eliyle indirecek, kurnazlık düşünecek, tribündeki Trabzon taraftarınıda 2 hareketiyle kendine aşık edecek.Yok öyle yağma, Egemenin, Song'un gibi azıcık yüreği ile oynasa bu takım şimdi 10 puan farkla liderdi.Vazgeçin bu kara sevdadan, takıma faydalı olsun canımı yesin.Koca bir ilk yarı ne yapmış? Cezasahasına kaç orta kesmiş, keç kere adam eksiltmiş,rakibini hiç rahatsız etmiş mi? Hadi söyle bakalım ne yaptı? Uyanın, gözünüzü açın... İbrahim Yattaraaaa ooooo demeyle olmuyor bu işler.Bana bu takım için top oynayacak adam lazım... Takım şampiyonluğa gidiyor ama biz İbrahim Yattara gibi artislerle uğraşıyoruz.

Ersun hocaya laf söyleyen taş olur...

Sercan Yaylı
17.02.2009, 13:57
yanlış yazdım düzelltim alıntınızı ama sercan_34 için yapmıştım bu yorumu.aman Allahım türkçeyi katlettim yani bende böyle bir yorum arıyodum demek istedim

hangimiz daha yeni üye :)

Ba®ış
17.02.2009, 13:58
Barış Adriana Lima oynasa yeterli mi?
50 Cent'in performansı daha mı iyi olur yoksa Carmen Electra'mı?
Cem Yılmaz dediğini duyar gibiyim.:D

Aslında Selçuk konusunda benimde serzenişlerim oldu, oluyor ama. Bu tarz bir yaklaşımda bulunmuyorum.
Ersun'un oğlu da olsa, Selçuk'un onbir de yeri vardır bende...
yok yok bence Hacıyatmaz oynasın,en azından 2 gol atıp!yatmaz:)

mehmetdoğan
17.02.2009, 13:59
hangimiz daha yeni üye :)
haklsın o konuda ben yeni gördüğüm üyelerden demek istemiştim:(:(

Mehmet_Mercanlı
17.02.2009, 14:00
şimdi izledim ntv sporda

hakan unsal : beşiktaş busene en iyi futbolunu oynadığ, TRABZON en kötü futbolunu oynadı ,

beşiktaş kendi evinde berabere kaldı .... :)

ayrıca şunuda söyledi

defans oyuncuları bir takımı şampıyonluk yarışında tutar... forvet oyuncuları şampıyon yapar ...
TRABZON da forvet elemanları iyi oynarsa TRABZON busene şampıyon olur.

Murat Keçeci
17.02.2009, 14:00
selçuk 3 gol 5 asist yapmış attıkları gollerin hiçbiri 3-0 onde oldugumuz bır macta 4.golu attıgı 5.golun asistini yaptığı pozisyon değil selçukun attığı her gol yaptığı her asist takıma puan getirdi her maçta mücadelesinide yapıyor asıl performansını yukseltmesi gereken 2 kişi var colman ve yattara 2 gol 2 asistle oynuyor bu rakamlar çok düşük