PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beşiktaş 1 - 1 TRABZONSPOR

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36

B.AKDEMİR
16.02.2009, 11:06
Maçtan öçnceki 2-3 gün içerisinde bir kaç beşiktaşlı yazarın ve yorumcunun birleştiği ortak nokta selçuk ve colmanı tutarsak Trabzonspora karşı üstün oynarız düşüncesiydi.bunun bariz bir şekilde doğru olduğunu bizlerde zaten biliyorduk.

Fakat bu durumu bireysel yetenekleri çok iyi olan yattara gibi 2. devrede ise alanzinho gibi oyuncularla aşarız diye düşünüyorduk.Ama olmadı.Yattara formsuz yada şanssız alanzinho ise henüz alışamadı.2 haftadır ecel terleri döken 2 takımla oynuyoruz ve birisinde rakibi hafife aldığımız için diğerinde ise 1 puan bile yeter psikolojisiyle çıktığımız için rakiplerin zor durumlarından kaynaklanan saldırgan futbolu bizi olumsuz etkiledi.

Daha da iyi olacağımız günler yakındır.

Bundan sonra önümüzdeki aşağıda yazdığım 5 maçlık periyotta en az 11 yada 12 puan toplarsak şampiyonluk konusunda lider olarak arayı iyice aşmış oluruz diye düşünüyorum

Trabzonspor (http://www.ajansspor.com/futbol/takim/trabzonspor) v Denizlispor
Antalyaspor (http://www.ajansspor.com/futbol/takim/antalyaspor) v Trabzonspor (http://www.ajansspor.com/futbol/takim/trabzonspor)
Trabzonspor (http://www.ajansspor.com/futbol/takim/trabzonspor) v Konyaspor (http://www.ajansspor.com/futbol/takim/konyaspor)
Trabzonspor (http://www.ajansspor.com/futbol/takim/trabzonspor) v Galatasaray (http://www.ajansspor.com/futbol/takim/galatasaray)
Gaziantepspor v Trabzonspor

61li
16.02.2009, 11:07
İyi oldu iyi maçtaydık maça çok erken girdik çok fena donduk ama değdi ya :)

Oyun berbattı üzerimize çok geldiler
Eğer sen büyük takımsan,ligin lideriysen geriye yaslanmıyacaksın kardeşim

karatasof
16.02.2009, 11:07
Bir sözde Yönetime;yarı tatilden sonra oynayacağımız dört müsabaka için ( fb,ankaraspor,ankaragücü ve bjk) toplanacak 8 puan için yeterli denmişti yanılmıyorsam Başkan'ın ağzından '' Ne eksik ne fazla 8 puan bize yeter'' denmişti.Şimdi toplanan puana da bakınca demek ki yönetim bu işi biliyor.Fb ve bjk'yı yenemiyorsan bile yenilme,diğer müsabakaları kayıpsız geçeceksin.Bu durumda hesaplar tutmuş demektir ki biz bjk maçına bakarak boşuna endişeye kapılıyoruz.Bundan sonraki 4 maçlık periyot için düşünülen puan ne acaba? Onu bir öğrenebilsek te ona göre heyacanımızı ayarlasak.

Evet anlaşılan Başkan bu sitenin takipçisi.Ya da en azından birileri onu haberdar ediyor olacak ki sorumuzun cevabı ajanslar düştü az evvel .İşte başkanın cevabı;

***Turkcell Süper Lig'de dün deplasmanda Beşiktaş ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Trabzonspor'da, ortaya koyulan futbol beğenilmedi.
Başkan Sadri Şener önlerindeki 4 maçtan 12 puan istdeğini söyledi.

Teknik direktör Ersun Yanal, maçtan sonra özellikle ofansif anlamda bordo-mavili takımını eleştirirken kulüp başkanı Sadri Şener'de Beşiktaş maçındaki futboldan memnun olmadığını bildirdi.

Şener, ligin ikinci yarısına Fenerbahçe maçıyla başladıklarını belirterek, ''O maçta daha iyi futbol vardı. Beşiktaş maçındaki futboldan memnun değiliz. Sonuçta alınan puanlar çok önemli. Denizlispor, Antalyaspor, Konyaspor, Galatasaray maçları önümüzde var. Bu maçlar içerisinde Antalyaspor ile deplasmanda, diğerlerini sahamızda yapacağız. Önümüzdeki 4 maçta 12 puan almamız lazım'' dedi.

Güçlü bir kadrolarının bulunduğunu ifade eden Şener, ''Sadece sahadaki 11'imiz değil, yedek kulübemiz de güçlü. Arada bu tür oyunlar olabilir. Fakat şu anda sonuca en yakın takımlardan biriyiz'' diye konuştu.***

UğuR
16.02.2009, 11:10
Bizm orta sahamız çalışmazsa mücadele etmezse kapanmak zorunda kalırsın.Bu maçda kötü futbolun sebebi orta sahadır.Defansın methiyeler almasına ve hucüm oyuncularınımızın yalnızları oynamasının sebebi orta sahamızdır.Maç 1-0 olduktan sonra 2-3 tane akıllı hücum yapsaydık fark gelirdi.

Erdem Beşiktaş defansıyla çıkmadı diyorsun,daha nasıl çıkacaktı herhalde 11 kişi ile ceza sahamızda olmalarını mı istiyordun.Bundan iyi fırsat olabilir mi idi?Bir kişiyi çalımlasak bir ara pası yapsak kaleciyle karşı karşıya kalacaktık.

Fatih Öztürk
16.02.2009, 11:12
beyler ilk dakikalarda yattaranın gökhana cıkarıp gol yaptığı pozisyon ofsaytmı?
bence alakası yok cünkü yattara gökhan zandan daha kaleye yakın ofsayt olmaması gerekiyor yanlışmı biliyorum...

mehmetdoğan
16.02.2009, 11:14
beyler ilk dakikalarda yattaranın gökhana cıkarıp gol yaptığı pozisyon ofsaytmı?
bence alakası yok cünkü yattara gökhan zandan daha kaleye yakın ofsayt olmaması gerekiyor yanlışmı biliyorum...
kesin ofsayt.yattara kaleye daha yakın ama pas vereceği adamın yani gökhanın topun gerisinde olması gerekiyo

ertek_ts61
16.02.2009, 11:15
ofsayttı arkadaşım..bi adım öndeydi toptan...rakipten kimse kalmamışsa top çizgi olarak kabul edilir..gökhan topun bir adım önündeydi....

x_man
16.02.2009, 11:18
gerçekten çok kötüydük bir puanada şükür artık bu maçı kapatmalıyız önümüzde gerçekten çok zor bir denizli maçı var ona odaklanmalıyız mesut bakkal yeni geldi ilk maçını kazandı hocası değişen takımın direnci 2 kat daha fazla artıyor ayrıca denizlinin mutlaka puanlara ihtiyacı var Allah yardımcımız olsun

ww.com.tr
şimdi indim trabzona uçaktan taaa burdan istanbula maça gittim değdimi çektiğim çileye değmedimi bilmiyorum ama bahtsızdık bıraz hakemde eritti bizi sağlık olsun önümüzdeki maçlara bakalım

Fatih Öztürk
ofsayttı arkadaşım..bi adım öndeydi toptan...rakipten kimse kalmamışsa top çizgi olarak kabul edilir..gökhan topun bir adım önündeydi....

halbuki düşündüğün zaman sacma bir olay.
diyelimki gökhanla yattara kaleciyle karşı karşıya en yakın beşiktaşlı geride orta sahada.illa yattara ve gökhan yarım adım geride bir adım ileride olacak.
futbola ofsayt ayrı heyecan katıyorda bu şekilde ofsayt ne heyecanı katıyor anlamadım.
sırf kural olsun diye kural.
başka bir şey değil.

ertek_ts61
16.02.2009, 11:26
Trabzonspor'da bu kötü futbola rağmen güzel bir ışık var...bu takım son beş yılın en kötü oyununda yenilmedi..o kadar baskıya rağmen pozisyon vermedi....gol bile duran toptan geldi...demek ki bu takımda oturan bir çok şey var ha ayrı oturmayan şeylerde var...:) ben geçmişi düşününce örnek bejeke 100. yıl gs deplasmanı 90 dakika boyunca geride kabul edip tek atakla ibrahim üzülmez sağ ayakla gol atıp gs yi saf dışı bırakmışlardı......avni aker'de daum zamanı maçı topla oynama oranı %85 trabzon..şaka değil yüzde 85..sonuç sertan atıyor durum 2-0 oluyor yanılmıyorsam o sene bejeke şampiyon oluyor...şimdi bazı kötü sinyaller alabiliriz takımdan ama bence pozisyon olarak inanılmaz avantajlıyız...7. haftadan sonra da neyin ne olacağı belli olur...desteğe devam sonuna kadar kötü futbola rağmen....

S.DEMİRCİ
16.02.2009, 11:32
ersun hocanında yapacağı pek birşey yoktu..ama umut-alan değişikliği yerine gökhan-ceyhun ( en kötü serkan) değişikliği bence daha mantıklı bir adım olurdu..

Faik Yılmaz
16.02.2009, 11:37
ersun hocanında yapacağı pek birşey yoktu..ama umut-alan değişikliği yerine gökhan-ceyhun ( en kötü serkan) değişikliği bence daha mantıklı bir adım olurdu..

Yattara alındığında yerine Serkan konulsa daha iyi olabilirdi.. böylelikle orta sahadaki Bjk üstinlüğü bizim tarafa geçerid ve bu kadar pozisyon vermezdik.. muhtemelen oyunu orta alana sıkıştıracağımızdanda golü yemezdik.... Gökhanıda 18in içine asıl yerine alsaydık daha kreatif olurdu. kendi yaptığı bir kaç ortaya kendisi kafa vuramadığından goller kaçırdıkkki zaten bir kaçtane bu tip pozisyon oldu

sonra Göksu gibi mücadeleci bir oyuncuda 10 dakikada olsa bu tip maçlarda değerlendirilmeli diye düşünüyorum....

Serdær
16.02.2009, 11:46
Denizli , Antalya , Konya maçlarını kayıpsız atlatıp kendi sahamızda G.Saray'ı yenersek şampiyon oluruz düşüncesindeyim.14 maçımız kaldı 8'i içerde.Rakiplerimiz F.Bahçe ve G.Saray ile evimizde oynayacağız.Fikstürde en zor maçlarımız dışarıda oynacağımız Sivas ve G.Antep maçları gibi görünsede avantaj ve ipler bizim elimizde.
Bunun yanında o zamana kadar düşmesi kesinleşmiş Kocaeli ile dışarıda , Bursa , Kayseri , Konya , G.Birliği gibi sert rakiplere karşı evimizde oynacağız.Kaldı ki rakiplerimizin kendi aralarında oynayacağı bir çok maç ve puan kayıplarıda olacak.
Bu arada Beşiktaş'ın yarışın içerisinde kalması bir bakıma iyi de oldu.Eğer akıllı olup cepte görünen maçlarda saçma sapan puan kayıpları yaşamazsak 30. haftaya gelmeden hemen hemen ilan ederiz şampiyonluğumuzu.

Erdem,

Söylediklerine bizzat katılmakla beraber.

Önümüzdeki süreçte 4 maçta alacağımız 10 puan bile bizi iyi duruma getirecektir.

Açıkçası Sivas maçında gollü bir beraberlik alırsak ''ikili averajda'' üstün olacağız.

Dolayısıyla deplasmanda Antep ve Antalyayı kayıpsız geçersek biter bence bu iş.

Engin Koltuk
16.02.2009, 11:47
Erdem,

Önümüzdeki süreçte 4 maçta alacağımız 10 puan bile bizi iyi duruma getirecektir.

Açıkçası Sivas maçında gollü bir beraberlik alırsak ''ikili averajda'' üstün olacağız.

Tümü doğru ama en doğrusu Denizli maçında almamız gereken 3 puan.

erkankoc
16.02.2009, 11:48
hersey guzelde alanzinhodan umut kesmeye basladim...daha bi numarasini goremedik..insallah fos cikmaz

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2009, 11:48
Denizli , Antalya , Konya maçlarını kayıpsız atlatıp kendi sahamızda G.Saray'ı yenersek şampiyon oluruz düşüncesindeyim.14 maçımız kaldı 8'i içerde.Rakiplerimiz F.Bahçe ve G.Saray ile evimizde oynayacağız.Fikstürde en zor maçlarımız dışarıda oynacağımız Sivas ve G.Antep maçları gibi görünsede avantaj ve ipler bizim elimizde.
Bunun yanında o zamana kadar düşmesi kesinleşmiş Kocaeli ile dışarıda , Bursa , Kayseri , Konya , G.Birliği gibi sert rakiplere karşı evimizde oynacağız.Kaldı ki rakiplerimizin kendi aralarında oynayacağı bir çok maç ve puan kayıplarıda olacak.
Bu arada Beşiktaş'ın yarışın içerisinde kalması bir bakıma iyi de oldu.Eğer akıllı olup cepte görünen maçlarda saçma sapan puan kayıpları yaşamazsak 30. haftaya gelmeden hemen hemen ilan ederiz şampiyonluğumuzu.

Sanırım hepimizin ortak düşüncesi bu Erdem.
Zurnanın zart dediği yerdeyiz. 4 maçtan 10-12 puan toplarsak, düşüncem o ki şampiyonluk kupasının bir kulbunu tutarız.
İç saha maçları zor geçiyor bizim için, tek korkum o!

erkankoc
16.02.2009, 11:50
ya şu Hüseyin takıntısını bırakalım, yani dünkü maçta eğer Hüseyin için çok kötü diyorsak Selçuk ve Colman'ı havalimanından geri çevirip şehre almayalım. ben de Hüseyin yerine o bölgede daha yaratıcı bir oyuncu olmasını çok isterim ama maalesef elimizde o var. ve ne hikmetse her teknik direktör de onu oynatıyor o bölgede. hatta Marco türk olmadan önce de o bölgede Hüseyin oynuyordu. biz bazı şeyleri ezbere yaptığımız için bu tarz yorumlar oluyor. adam foruma giriyor, bakmış Trabzonspor yeniliyor "Hüseyin çok kötüydün, allah seni bildiği gibi yapsın" yazıyor çıkıyor :) böyle bir taraftar güruhu oluştu nedense forumumuzda :) bence tartışılması gereken -bu maç için- Hüseyin'den çok diğer orta saha oyuncularımızın inanılmaz kötü performansı.

o bolgede serkan ,faty ,ceyhun gibi huseyinden 5 gomlek ustun kisiler varken onda israr etmesine anlam veremeyiorum..

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2009, 11:50
Erdem,

Serdar, gollü beraberlikler avantaj teşkil etmiyor.
Öyle bir durumda "Genel Averaj" söz konusu oluyor.

Benim düşünceme göre; Sivas, Gs, Bjk, Fb... Bunlara yenilmeyelim. Yenmesekte olur. Çünkü bu ekipler aralarında 6 maç yapacaklar. Mutlaka birileri kırılacak, ayrıca saydığımız ekipler Anadoluda çok puan bıraktılar, bırakacaklar.

ugur_52
16.02.2009, 11:51
hersey guzelde alanzinhodan umut kesmeye basladim...daha bi numarasini goremedik..insallah fos cikmaz

Aynen katılıyorum sana bu performansla takımdan bir oyuncuyu zor keser. yani ilk onbir şuanki görünüş itibariyle zor.

cerasus
Alıntı:
cerasus tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1974891#post1974891)
Hic kimse tayfun kötü oynadi, begenmedim gibi laflar etmesin.
Hatta 33 bjk ortasinin 26 o taraftan gelmismis.
Size sorarim, adam tek basina o kenarda daha napsin? Yattara yardimci olmadigi icin adam 90 dakka tek basina kaldi orda ve süperde oynadi buna ragmen. Adamin 4 bacagi yok ki...
Ve Colman kötü oynadi diyenler bir daha baksin, tmm hepsi komple kötü idi ama colman aslinda diger orta sahaya oyuncularina bagli kötü kaldi, yoksa gidip defanstan top mu cikarmadi, ataklar mi bozmadi.
Macta pozisyon denilecek 1 belki 2 pozisyon verdik, abi kendinize gelin lütfen, bunu hangi takim yapa bilirdi? Adamlar 90 dakka tek kale oynadi ama 1-2 pozisyon buldular. Bu bizim ne kadar güclü oldugumuzu gösterir, bjk bir daha hayatadinda böyle bir mac yapmaz, ki yaptida noldu? 1 Puani yine aldik.
Ersun Yanalin degisikliklerinide ayrica yerinde buldum dedigim gibi, tek hüseyini cikarmamasi bence hata idi. Serkani belki daha önce soka bilirdi ama bes asagi bes yukari fark etmez bence.
Belki ilk 5te kimseyi yenememis ola biliriz ama gs disinda bizide kimse yenemedi...

caleye kim yardim ediyor sol kanatta???

Yukarda siyahla isaretledim ve dahada önemli bir nokta var:
Tayfunun kanadinda Tello oynadi, diger tarafta ise Serdar Özkan.
BJK forumuna girdim, ki zaten ne dedikleri bizi baglamaz, sadece meraktan bakiyorum, her 10 kisiden 9u Serdar Özkana küfrediyor. Yani acikcasi bjk tek taraftan oynadi ve zaten Yattara hic yardim etmedigi icin Tayfun tek basina kaldi orda. Herkese laf edin ama savunmamiza laf ettirmem bugün. Onlar 10 üzerinden 9 ile oynadilar dün, gerisi 10 üzerinden 2-3.
Ve tmm kötü oynadik kabul ama her mac iyi oynuyacagiz diye bir sey yok. Kaldi ki bjk sartlanmis bir sekilde oynadi, son sanslari oldugu icin böylediler ve yinede 3 puani alamadilar. Abi düsünün, bizim bu yaptigimiz defansi hangi takim yapardi? Ister trabzon skora yatti desinler, isterlerse ezildiler desinler, bize karsi böyle oynadiklarina ragmen eger bir takim kazanamiyorsa, bu onlarin acizligidir, bizimkisi degil.
Ne olursa olsun 90 dakka süper kondisyonla oynadi savunmamiz. Yeri geldi feneri ezdik ama yenemedik, yeri geldi bjk ezdik (kupa maci) ama yenildik, yeri geldi kötü oynadik ama kazandik ve simdi kötü oynadik ve bjk yilin futbolunu oynadi ama yinede yenemediler. Bunlar anca böyle bir daha 2012 de böyle oynarlar oda kesin yine bize denk gelir ama olsun.

Önemli olan tek sey var, bizde o IsIk var mi yoksa yok mu?
Bence belkide hic olmadigi kadar o IsIk bizde var, cün ki böyle oynayip bir puan ala biliyorsan böyle oynamis bir takima, o zaman bu bizim gücümüzün kanitidir.
GS macina kadar puan kaybetmetmezsek, bu sene (büyük konusmak istemiyorum) %90 sampiyonuz.

cihatöztürk
millet alanzinhoda ben bişey göremedim ya....bilmiyorum

fosss çıkmasın

Faik Yılmaz
Hakem hakkında konuşmak istemiyorum ama Bjkya ısrarla kart vermemek elinden geleni yaptı... İbrahim Toraman ve Telloya birer olmak üzere en az 2 sarı kartı atladı.....

Serdær
16.02.2009, 11:52
Sanırım hepimizin ortak düşüncesi bu Erdem.
Zurnanın zart dediği yerdeyiz. 4 maçtan 10-12 puan toplarsak, düşüncem o ki şampiyonluk kupasının bir kulbunu tutarız.
İç saha maçları zor geçiyor bizim için, tek korkum o!

Mirac taraftarı gördükten sonra maç kaybetmemiz çok zor.

Ölü adamı bile diriltir bu taraftar.

Dolayısıyla iç saha maçlarında ilk yarım saat gol bulursak rahatız.

Yoksa panik başlayabilir.

theo
16.02.2009, 11:53
millet alanzinhoda ben bişey göremedim ya....bilmiyorum

fosss çıkmasın

daha uyum sürecinde olan bir oyuncu olduğundan biraz zaman vermek lazım...bu süreci önümüzdeki haftalarda aşacaktır...destek olmak lazım adama...farklı bir futbol anlayışı olan ülkeye geldi...

cihatöztürk
16.02.2009, 11:54
daha uyum sürecinde olan bir oyuncu olduğundan biraz zaman vermek lazım...bu süreci önümüzdeki haftalarda aşacaktır...destek olmak lazım adama...farklı bir futbol anlayışı olan ülkeye geldi...

bilemiyorum artık bjk maçındaki oyunu ortada....

denizli maçında görcez artık

Fatih Öztürk
16.02.2009, 11:56
alanzinhoyu tartışmaya şimdiden başladık demek!..
deplasmanda oyunuyorsun ve rakibinin şiddetle 3 puana ihtiyacı var.
üstelikte daha gelişinin 3.haftası!
durun bakalım beyler,biraz sabır.catlamasın ar damarımız.
alanzinhonun rengi belli
iş yapacak.
bir kaç hafta lazım.
uyum sürecini atlatacak.
sadece bir kaç hafta.

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2009, 11:57
Bu maçın en kritik noktası Ersun Hoca'nın oyunu okuyamamış olması ayrıca.
Rakibin bastırdığı durumlada, top yapamayan orta sahandan bir kişi çıkarıp, Serkan'ı oyuna almalıydı. Serkan hem top kesiyor hem de çok koşuyor. Hem de bu sene çok iyi paslar veriyor. Hal böyle iken Isaac'ı oyuna almasına şaşırdım.
Sonuçta Denizli'nin planı tuttu ve sahadan beraberlikle ayrıldık.
Ama bana göre 1-1 olmadan önce topu ileride tutacak ve ileride basacak bir formül bulsaydı galip gelirdik bu kötü oyuna rağmen.

Alanzinho kısmına gelince. İkinci bir yattara almışız. O da çok koşuyor, çok top eziyor. Bal yapmayan arı misali. Yattara'da geldiği ilk zamanlarda böyleydi. Bu haliyle Alanzinho'ya verilen para için yazık olmuş diyebiliriz.

erkankoc
denizli macinda alanzinho kesin 11de basliycak..o macta anlariz artik ne ayak oldugunu..

zafer6161
sakın kimse kızmasın ,buradan akşamki bjk taraftarlarını kutluyorum,takıma destek ancak bu kadar olabilir,:alkış::alkış:

Serdær
16.02.2009, 12:00
Serdar, gollü beraberlikler avantaj teşkil etmiyor.
Öyle bir durumda "Genel Averaj" söz konusu oluyor.

Benim düşünceme göre; Sivas, Gs, Bjk, Fb... Bunlara yenilmeyelim. Yenmesekte olur. Çünkü bu ekipler aralarında 6 maç yapacaklar. Mutlaka birileri kırılacak, ayrıca saydığımız ekipler Anadoluda çok puan bıraktılar, bırakacaklar.

Miraç,

BJK 1-1 kalmış olduğumuzdan dolayı ikili averajta üstünüz.Çünkü deplasmanda gol attık.

Bunu dün Ahmet Çakar,Erman Toroğlu ve Ersun Yanal'da söyledi.

Yanlışın olmasın.

Muhammet
16.02.2009, 12:02
Miraç,

BJK 1-1 kalmış olduğumdan dolayı ikili averajta üstünüz.Çünkü deplasmanda gol attık.

Yanlışın olmasın.

Dün burada o konudaki kuralları yazdılar madde madde, tffnin sitesinden sanırım.

Deplasmanda atılan gol hiçbir anlam ifade etmiyor. Genel averaja bakılıyor. Orda da öndeyiz galiba.

Hadi biz bilmiyorduk ama Ersun Yanal'ın da öyle söylemesi hoş olmamış. :o

bordo61
16.02.2009, 12:04
Dün burada o konudaki kuralları yazdılar madde madde, tffnin sitesinden sanırım.

Deplasmanda atılan gol hiçbir anlam ifade etmiyor. Genel averaja bakılıyor. Orda da öndeyiz galiba.

Hadi biz bilmiyorduk ama Ersun Yanal'ın da öyle söylemesi hoş olmamış. :o

Tabi bunlar ince hesaplar ama karşımızda tüm takımın kötü oynadığı bir maç var asıl konuşulması ve ders alınması gereken şey bu diyorum

efulimyoq61
16.02.2009, 12:05
20.hafta maÇi bjk-ts hayatimda hİÇ bİ maÇta trabzonsporun bu kadar ezİk baski yedİĞİ bİr maÇ İzlemedİm neydİ dÜn Öle yaa keyf almadik kİ 90 dk boyunca stres baŞka bİŞey yok valla erman toroĞlunnu dedİĞİ gİbİ allah yardimcilari olsun song egemenİn bİr maÇ 90 dk bİ kalede geÇer mİ yaa nerde bÜyÜklÜk nerde kalİtelİ takim Şok oldum dÜn ya İnŞ. Bu son olur

Onur Akyüz
16.02.2009, 12:08
bu takimin ilk onbirini cale haric degismek lazim.top resmen onlarin ayaginda biz seyrediyoruz

ya biz 5 kisi mi kaldik sahada yada besiktas 15 kis mi oynuyor

resmen eziliyoruz.bu rezilige biri dur desin

yok böyle birsey.hocada seyrediyor birseyler yapar en azindan

alanzinho tamamen hava civa isin sow kisminda sadece

ersun yanal bakma müdahele et takima.bu rezillik yeter

ya takimda hersey var moral yerinde.ama besiktas kadar hirs yok bir yerde sikinti var ama nerde

bu futbolu elestirmeyen bakarkördür.

kim girerse girsin berbatiz bile diyemiyorum.

ne oldu bu futbola ne kadar dayanacaktik

pisirik korkak futbol oynayanin kadari budur

bu takim büyük mac oynayacak kapasitede degil,hocada dahil buna

bu futboldan ne bekliyorsunuz.bize bu rezilligi yasatmaya kimsenin hakki yok

bu futbolla buralara nasil gelmisiz hayret.

ulan kötü besiktas bile bizi eziyorsa daha ne diyeyim

bu takimdan bir cacik olmaz bu futbolla tabi

bizm oyuna yeni girenler bile kosmuyor

simdide beraberlige yattik.futbolu unuttular

bu macta anlasildiki bu takim kapasitesi ligi sürdürmeye yetmeyecek

bu nasil oyun nasil sistem anlamadim bu aksam.insaallah bir daha böyle oynamazlar

yaziklar olsun size.yönetim bu kadar emek verdi sizin oynadiginiz futbola bakin ayip yahu

bu takima bu cok iyi.baskana üzülürüm bu kadar emek ver sonuc sifir ayip ya

hacettepe bile bu kadar ezilmedi.ayip ya hala savunma yapanlar var.gecen hafta son saniyede gol attik.kimse bunlardan bahsetmiyor.bu futbolla nereye kadar.
arkadaş sen niye böylesin ya?
sonra da ceyhunu sol açığa koyuyorsun,
papy'i 11e yerleştiriyorsun,
senden hiçbirşey anlamadım ve maç sırasında sırf senin
msjların yüzünden haddinden fazla geriliyorum,
az biraz dikkat et da!

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2009, 12:09
Miraç,

BJK 1-1 kalmış olduğumuzdan dolayı ikili averajta üstünüz.Çünkü deplasmanda gol attık.

Yanlışın olmasın.

TFF, Turkcel Süper Lig Statüsü Madde 14.

1. Turkcell Süper Lig müsabakalarında kazanan takıma 3 (üç), berabere kalan takıma 1 (bir), kaybeden takıma 0 (sıfır)
puan verilir.

2. Puan usulü ile yapılan müsabakalar sonunda en fazla puanı kazanan takım birinci, ondan sonra gelen ikinci ve
................ olarak sıralanır. 2008 - 2009 Sezonunda aynı puana sahip ilgili takımlar arasında asağıda belirtilen esaslar
uygulanır.

a) Öncelikle aynı puana sahip ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne
bakılır.
b) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan esitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına, (Kendi
aralarındaki maçlarda atılan gollerde esitlik var ise, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.) FMT’nin
10.maddesinin son paragrafı hükmünce;
c) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol esitliği devam ediyorsa, Genel puantaj da ki gol averajına
bakılır. Takımlar arasındaki gol averajı da esit ise daha fazla gol atmıs olan takım üstün sayılır.
d) Bu sartlara rağmen esitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
e) Bütün bu sartlara rağmen esitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında
yapılacak tek maçlı eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.
f) Yukarıdaki maddelere uygun olarak; sayet iki takımın puan esitliği varsa iki takımın kendi arasındaki
müsabakalardaki skorlara göre yukarıda bahsedilen hususlar uygulanır.
g) Yukarıdaki maddelere uygun olarak; sayet puan esitliği 3 ve daha fazla takım arasında var ise;
1- Öncelikle bu takımların kendi aralarında yapmıs oldukları müsabaka skorlarına göre bir puan cetveli
yapılır.
2- Bu puan cetvelinde öncelikle takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır. Puan esitliği var ise yine
aynı puan cetvelindeki gol averajına bakılır. Gol averajı da esit ise daha fazla gol atan takıma bakılır.
Bütün bu sartlara rağmen yani takımların puanları ve attıkları ve yedikleri gol sayısı esit ise genel
puan cetvelindeki averaja bakılır.
3- 3 ve daha fazla takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardan yapılan puan cetvelinde
puanlar ne olursa olsun ikili averaja değil 3 veya daha fazla takımın kendi aralarında oynadıkları
müsabakalardan olusan puan cetveli sıralamasına bakılır.

Serdar boşver onları, kural açık. Bizde beşiktaşta bir gol attık. Bu durumda deplasman golü sayılmıyor.

cellchook
16.02.2009, 12:12
sürklase olduk adeta..ben umut un neden sol cızgıde oynadıgını anlamıyorum..rakıp hucumdayken umut sol cızgıde bız hucuma cıkarken forvette.boyle bır komedi gormedım..ersun hoca hıcbır derbı macını okuyamıyor...
yattarayı hep savunmusumdur ama dun utandım ts lı bır oyuncu olduguna..depar bıle atmadı nerdeyse.rezıldı..

ama a.gucu macında oldugu gıbı takımın en kotusu yıne ersun hocaydı..bu sezon puan ıkramları oldugu ıcın suan lıderle aynı puandayız..

artık denızlı macında oturaklı bır hucum yapısı ve saglam bır goruntu vermemız gerekıyor..

bordo61
16.02.2009, 12:13
Şu yattara hiç olumlu hareketi yok bide çıkarken uf ediyoya en çok ona darlandım yenseydik hediye daire vereceklerdi ona yazık ya

Onur Akyüz
16.02.2009, 12:14
sürklase olduk adeta..ben umut un neden sol cızgıde oynadıgını anlamıyorum..rakıp gucumdayken umut sol cızgıde bız hucuma cıkarken forvette.boyle bır komdeı gormedım..ersun hoca hıcbır derbı macını okuyamıyor...
yattarayı hep savunmusumdur ama dun utandım bır ts lı bır oyuncu olduguna..depar bıle atmadı nerdeyse.rezıldı..

ama a.gucu macında oldugu gıbı takımın en kotusu yıne ersun hocaydı..bu sezon puan ıkramları oldugu ıcın suan lıderle aynı puandayız..

artık denızlı macında oturaklı bır hucum yapısı ve saglam bır goruntu vermemız gerekıyor..
hocanın yapmak istedigini,
umutun ne işe yaradıgını anlamışsın da,
başka bir sorun var galiba,komedi diyorsun?

theo
16.02.2009, 12:15
dün takım olarak kötü bir günümüzdeydik...mühim olan kötü oynadığında da yenilmemek...şampiyonlar bunu yapar...
arada böyle durumlar olabilir sorun etmemek lazım...karşındaki takım beşiktaş!!!büyük takım güçlü takım diye demiyorum bunu!!!son kozu buydu mutlak kazanmak zorundaydı...o yüzden de sene başından beri en iyi futbollarını oynadılar...o kadar olur...sonuçta biz alacağımızı aldık!!!kazanabilirdik de ama olmadı...ayrıca beşiktaş pozisyon bulmadı doğru düzgün sadece atak yaptı!!!yediğimiz gol duran toptandı zaten...
bu takım yeni bir takım unutmayalım ve buna rağmen zirvedeyiz!!!takım dün kötü değildi ayrıca...sadede insan üstü mücadele eden bal yapmayan arı misali bir beşiktaş karşısında oynadı...çünkü adamların herşeyi 3 puana bağlıydı!!!
lütfen TRABZONSPORumuza haksızlık etmeyelim ve de denizli maçında bu takıma yoğun destek gösterelim!!!

suat kalkan
16.02.2009, 12:16
bjk ile bizim aramızda gol eşitliği söz konusu değil eğer tabzonda ki maç 1-1 bitseydi o madde geçerli olurdu
onun için ikili averajda biz öndeyiz hocanın dediği doğru

theo
16.02.2009, 12:18
bjk ile bizim aramızda gol eşitliği söz konusu değil eğer tabzonda ki maç 1-1 bitseydi o madde geçerli olurdu

doğru diyorsun...ersun hoca haklı...

bordo61
16.02.2009, 12:19

Gol eşitliği niye söz konusu değil bizde 1 gol attık onlarda 1 gol ama ersun hoca yanlış bilmez gibime geliyo

TSezgin61
16.02.2009, 12:19
bu star TV deki "5 büyüklerin uguru" konusu nedir. dün gördüm sinirden yattim öyle... bilen varmi? 5 büyük kimmis??

Fatih Öztürk
16.02.2009, 12:20
tabiki bu işin piri ersun hocamız bunda şuphemiz yok.en azından bu işi hepimizden daha iyi biliyor.
yalnız umut bulutu oyundan aldıktan sonra beşiktaşın amansız baskısı vardı.bunu biz staddan gördük o bölgede nitekim cale tek kaldı ama yinede sahanın bizim adımıza en iyisiydi.
ben hiç bir şeyi bilmeyeyim ama tek bildiğime inandığım şey var oda umut bulut bu takımda oynuyorsa her ne pahasına olursa olsun oyundan alınmamalıdır.
yeteneği tartışmaya acık ama defansı önde başalatan tek oyuncu şuan türkiyede yalnızca bizde.
helede bu maçta üstelikte öndeyken beşiktaş umuttan sonra daha rahat cıktı.

Metin Ural
16.02.2009, 12:21
nasil gol esitligi soz konusu degil?

trabzonspor'un iki macta besiktas'a attigi gol sayisi: 1

besiktas'in iki macta trabzonspor'a attigi gol sayisi: 1

Ceyhun Öncü
16.02.2009, 12:23
Yattarayi neden begenmedinizi sahsen anlamiyorum

Dün Yattara oyundayken bütün öne cikma calismalari ondan geldi
o haricinde kimse öne kalkmaya calismadi..Üstelik Ibrahim Üzülmezi maymun etti
Siz Yattaranin sifir hatayla mac basi 2 gol 2 assistle oynamasini bekliyorsunuz

güneyli
16.02.2009, 12:24
şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşştttttttttttttttttt ttttttttt.Bu bir puanın kıymeti daha sonra anlaşılacak..Finale artık daha güvenle bakıyorum.Biz böyle bir çok maç gördük.1 puanı aldık mı?Aldık. 4 hafta daha çok önemli.Yıllar sonra beni heyecanlandıran takımıma teşekkür ediyorum.Yıllar sonra savunmamız bu kadar güzel test edilmemişti.Test başarılı geçmiştir.

Onur Akyüz
16.02.2009, 12:24
bu star TV deki "5 büyüklerin uguru" konusu nedir. dün gördüm sinirden yattim öyle... bilen varmi? 5 büyük kimmis??
nurtopu gibi bir büyügümüz daha oldu.
sivassipor:eek:

Onur Akyüz
16.02.2009, 12:25

öyle birşey yapamadı,yapmayın şimdi
üzülmez hiç zorlanmadı,bol bolda bizim çizgiye indi.

Dursun Kaplan
16.02.2009, 12:29

Yanılıyosun. İbrahim maymun olmadı bu sefer. Yapamadı Yattara. Çok etkili geldi Yattara'nın kanadından İbrahim.

Ceyhun Öncü
16.02.2009, 12:30
Yattara oynarkenmi yapdi bunu?
Ayagindaki topu alip gökhana verdigi top neydi? (ofsayt olan)
sonra iki bejekeliyi bi saga bi sola yatirdi hatta üzülmez o pozisyonda ayagi kayip düstü
neyse bosver 1:1 oynamisiz bu saatden sonra bisey degismez

BayzanTs61
cok kotu oynadik bu dogru bu kotu oynanan futbolun karsiliginda alinan 1 puan hemde deplasmanda besiktasa karsi iyidir isimize yaricaktir...

Fatih Öztürk
5 büyükmü?ççç
al sana 5.büyük:yumruk:

Vkgz
16.02.2009, 12:32
normal bir olay son sansını kullanan atesli taraftarı olan br takıma karsı bu oyunun olması.
Lakin genede yenmeyi beceremediler ve çok çokta net pozisyonlara giremediler.
Ayrıca şampiyonluk şanslarının tükendiğininde farkında değiller.

Hasan Çelik
16.02.2009, 12:32
ben bu kadar acz içinde kaldığımızı görmedim,maçı izlerken 2 dakka yerimde duramadım bi ara yiyelimde rahatlayalım diyecektim az daha,biz beşiktaşın üstümüze bu denli baskı kurmasına nasıl izin verdik,bu takım değilmiydi fenergahçe maçında bütün sahayı parselelyip fenerli oyunculara top yapma imkanı vermeyip sayısız pozisyona girip cömertçe gol kaçıran takım bu takım değilmiydi,ne olduda böyle bir değişim oldu,biz bu takımı mücadele ettiği için oyundan düşmediği için bütün futbolcular yürekleriyle oynadığı yenilgiyi kabul etmediği için destekledik yinede destekleyeceğiz,ama dün slyvia,egemen,song ve cale dışında mücadele eden yoktu.umut sahada gezindi durdu bi tane hava topu alamadı,gökhan gol atmasına rağmen hiç yoktu,yattara nedne bu kadar sorumsuz oynuyor bileniniz var mı? ortasahada top yapan colman ve selçuk a ne oldu dün gece neden hiç görünmediler,mücadelesindne dolayı övdüğümüz hüseyin nerdeydi.dün gece egemen ve song defansın göbeğinde harikaydılar sağdan soldan gelen bunaltıcı akınları önlediler,sol bek te cale en iyi topunu oynadı çıktı herkesin veremeyeceği bir şekilde gol pası verdi,defansta çok öenmli kademelere girdi ben en çok cale yi beğendim.
bişeyi merak ediyorum serkan dün gece maçın bitimine doğru oyuna girdi buda serkan ın sakat olmadığını gösterir madem sakat değildi nedne ilk 11 d ebaşlamadı dikkatli izlediyseniz bizim sağ kanadımız hallaç pamuğuna döndü ibrahim üzülmez hayatının topunu oynadı orda serkan olsa ibrahim bu kadar hücuma çıkabilirmiydi,fener maçında carlos ve uğur boral ı nasıl yok etti hepimiz gördük ben onun oynamayışına çok içerledim açıkcası.
bütün bunlara rağmen takımımız yenilmemeyi öğrendi,bizi kimse kolay yenemez diyebiliyoruz rakibine deplasmanda kaybetmemek çok önemli bir adım,sivasta galatasaray da puanlar kaybettiler,yenilmemek iyi oldu beşiktaşa karşı çünkü aradaki fark birden 3 e inecekti.bide son 4 maçın 3 ünü deplasmanda oynadık ve bu maçların hepside adrenalini yüksek büyük mücadele isteyen maçlardı bu maçları azkayıpla geçmek takımımıza moral verecektir.şimdi galatasaray maçına kadar oynayacağımız 3 maçı kesinlikle kazanıp kendi sahamızdada galatasarayı yendiğimiz takdirde bizi daha kimse tutamaz

Hüseyin İlkin
16.02.2009, 12:35
Ön liberomuzda Hüseyin yerine Ernst olsa , çok farklı olabilirdi ...

Gelecek sene başında konuşmamız gereken en önemli meselelerden biride ön libero sorunudur . Şampiyon olup direk şampiyonlar ligine geçersek , oraya yabancı bir oyuncu almak şart . Tabii özelliklerinin ne olması gerektiğini herkes biliyordur .

Sadece bu maç için konuşmuyorum ;)

Bahattin Aydın
Maçta en güzel cevabı Gökhan Ünal verdi çarşı adlı gruba..beşiktaş TRABZON'a k..y uyyy tezahüratı yaparken Gökhan Ünal koydu tüm stadı susturdu.Evet hep kendi shamıza hapis kaldık.Ama en kötü futbolumuzla bile inönünden puan çıkarmayı bildik

Onur Akyüz
Yattara oynarkenmi yapdi bunu?
Ayagindaki topu alip gökhana verdigi top neydi? (ofsayt olan)
sonra iki bejekeliyi bi saga bi sola yatirdi hatta üzülmez o pozisyonda ayagi kayip düstü
neyse bosver 1:1 oynamisiz bu saatden sonra bisey degismez
o top tam bir fiyaskoydu,al git gol at,
1-2 adım daha sür ondan sonra at,
o pas dışında napsaydı doğru olacaktı
ama o pas yapabilecegi en kötü şeydi.
2 becekeliyi saga sola yatırması ne işe yarar?
alanzinho da dalga geçer gibi bir topuk pası yaptı,bumudur?

Ali Tunahan Güllü
16.02.2009, 12:38
Maçta en güzel cevabı Gökhan Ünal verdi çarşı adlı gruba..beşiktaş TRABZON'a k..y uyyy tezahüratı yaparken Gökhan Ünal koydu tüm stadı susturdu.Evet hep kendi shamıza hapis kaldık.Ama en kötü futbolumuzla bile inönünden puan çıkarmayı bildik

işte bu kadar:alkış:

Ceyhun Öncü
16.02.2009, 12:38
Ön liberomuzda Hüseyin yerine Ernst olsa , çok farklı olabilirdi ...

Gelecek sene başında konuşmamız gereken en önemli meselelerden biride ön libero sorunudur . Şampiyon olup direk şampiyonlar ligine geçersek , oraya yabancı bir oyuncu almak şart . Tabii özelliklerinin ne olması gerektiğini herkes biliyordur .

Sadece bu maç için konuşmuyorum ;)

Ceyhun Gülselam var
Faty Papy var
ne transferi?

Hüseyin İlkin
16.02.2009, 12:43
Ceyhun Gülselam var
Faty Papy var
ne transferi?

20 maç geçmiş daha düzgün forma giyemeyen Ceyhun 'u , ki bu kısa sürede beklediğim patlamayı yapamayacağına göre şampiyonlar ligi arenasına sürmek hem ona , hem bize yapılan haksızlık olacaktır .

Ceyhun ve Papy 'nin olması oraya takviye yapmamamız anlamına gelmez .

Mesela Barış var ama Yattara giderse , oraya da oyuncu alınması şart ;)

The Legend
16.02.2009, 12:44
kim ne derse desin bu oyunla alınan 1 puan iyidir artık önümüze bakalım.

mehmetdoğan
16.02.2009, 12:45
hele bi şampiyonlar ligine direk katılalım Allah kerim..ordan iyi para gelir o zaman bakarız;)

Emin Danışmaz
16.02.2009, 12:45
Şu YATTARA konusuna değinmek istiyorum.Sezon başlayalı beri transfer haberleri ile kafası bocalama dönemine giren ve hala düzelme gösteremeyen bir oyuncu ne kadar fayda verebilir bir takıma?

Özellikle KADIKÖY de canlı olarak izlediğim ve diğer maçlarını tv den takip ettiğim maçlarda YATTARA kesinlikle bu takıma zarar vermeye başlıyor düşüncesi bende hakim olmaya başlamıştır.Nerede o eski YATTARA olimpiyatta gs perişan ettiği,kadıköyde inönüde oynadığı o maçlar nerede arkadaşlar.Bize YATTARA şimdi lazım ama maalesef bu oyuncu bizlere ve kendine İHANET ediyor.

Bence artık yeri kulübe ve ikinci bir itici güç olarak sahaya sürülmeli düşüncesindeyim.

tamuğ yamtar
16.02.2009, 12:46
Umut'u çıkarması büyük hataydı.

Maç sonu topu tutamadık dedi Ersun Yanal.

Gökhan'la topu ileride nasıl tutacaksın zaten.

Anlamak mümkün değil.

Ceyhun Öncü
16.02.2009, 12:47
Ceyhun Gülselam simdi bile Hüseyine 3 ceker
bizde yedek ama milli takima dogru dürüz oyuncu gönderemezken daha dogrusu fatih terime begendiremezken onu cagiriyor

Küçükalioğlu
16.02.2009, 12:52
Beşiktaş her ne kadar iyi oynadı gözüksede bizim orta sahamız belirleyici oldu bu maçta. Bütün topları orta sahamızadan çıkarken kaptırdık ve buda sııntıya neden oldu. Bu defans bizde olduğu sürece şampiyonluk yakındır. Bu kadar kötü oynayan Trabzonspor'u yenemeyen beşiktaş düşünsün.

mehmet_35
16.02.2009, 12:52
Bencede artık Hüseyin den kurtulmalıyız. sezon sonuna kadar CEYHUN yada PAPY yi oturtmak gerek o bölgeye...

Ceyhun Öncü
16.02.2009, 12:55
Trabzonspor bence önümüzdeki sene transfer yapacaksa bu sag bek ve sol beke alternatif olmasi lazim

Serkan cok hosuma gidiyor ancak orta sahada daha verimli onun yerine iyi bir sag bek
GS li Sabri gibi bir oyuncu olsa Serkan orta sahada oynayabilse daha iyi olur

only ts
16.02.2009, 12:56
birilerinin yattarayla konusması lazım kardeş sen bu takımda oynamak ıstıyomusun ıstemıyomusun eger ıstemıyosan hersey ıcın tesekkur ederız hoscakal demelıyız.. huseyıne gelınce bır ınsan yanında duran topa bakmazmı yaa top duruyo yanında o bakıyo sılvaya sakatlandımı dıye la adam gelecek vuracak gol olacak belki bunu dusenemıyo.. colmana gelıcede ankaraspor macının adamı secmıstık nerde o colman nerde o guzel pasları??? su macta cale egemen silva ve song disinda gerisi yalandi

Faruk UYSAL
16.02.2009, 12:56
O maçı unutamam Daumdu ozaman bjk nın hocası sertan iki tane attı 2 - 0 bitti.Topla oynama yüzdemiz %72 idi.Bu dersleri çok aldık ava giderken avlandık,96 da feneri yenmeden şampiyon olunmaz diye diye maçı öyle bir atmosfere soktukki sanki biz galip gelmeliymişiz gibi bi durum oldu fener birbuçuk atakla maçı aldı.Sonuç çok önemlidir gerisi teferruattır.Fantastik futbol oynama işi şu aşamada bize en son lazım olacak şeydir.
Evet, ben hatta o maçta topla oynama oranımızı %75 diye hatırlıyorum.
Kendi bilgi dağarcığımda bir rekordur bu oran. Adamları sağlı sollu ablukaya almıştık. İki kontra atakla 2 gol bulan bjk'nin hocası Daum yanlış hatırlamıyorsam bazı fanatik yazarları tarafından "Dahi" payesi ile onurlandırılmıştı.
Ben o gün oynadığımız o muhteşem futbola rağmen mutlu olamamıştım...
Tıpkı bjk taraftarlarının akşam olamadığı gibi...

Kötü oynadık. Bunda da Yattara, Colman ve Selçuk'un kötü bir gününde oluşları büyük etkendi. Olabilir; teknik oyuncuların formsuz 1-2 haftası görülebilir. Bunu anlayışla karşılamak gerekir. Yalnız Yattara'nın formsuzluğu biraz müzminleşti gibi...İnşâllâh en kısa zamanda eski günlerine döner.
Düz oyuncular istikrarlı olmaya genellikle daha yatkındırlar.
Maçta ikinci golü bulabilseydik -ki bu pek mümkün görünmüyordu ama- İnönü Stadyumu'nda hiç şüphe yok ki rüzgâr tersine dönecek ortalık, "Yönetim istifa", "Denizli istifa" sesleriyle inleyecekti. Ama olmadı; sağlık olsun.

Ben iyi futboldan, güzel futboldan veya her neyse işte, estetik futboldan hiç hoşlanmam...
Ben sadece, Trabzonspor -yasal çerçeve içersinde- şampiyon olsun istiyorum...
Şu an taraftar olarak tek isteğim budur...
Onun için bana puan veya puanlar lâzım...
Bu doğrultuda; zorlu, hem de rakibimiz olan bir takımdan, çok kötü oynamamıza rağmen deplasmanda "altın" değerinde 1 puan çıkaran takımımıza -özellikle defans oyuncularımıza- çok teşekkür ediyor ve alkışlıyorum.
Yeter ki ilk etapta önümüzdeki şu 2 maçı kazanalım; şampiyonluğumuzun ayak sesleri daha güçlü duyulmaya başalanacak...

hüseyin1975
16.02.2009, 13:01
Önümüze bakalim artik. Denizli macini alalim ve seriye baglayalim.

Pirselimoğlu
16.02.2009, 13:03
bjk nin tek yaptığı şey serbest vuruşlarda ve kornerlerde topu ceza sahası içine ortalamaktı, ceyhunun kesinlikle oyuna girmesi gerekirdi.

headshot61
16.02.2009, 13:04
Benim anlamadigim serkan balci gibi dinamik adami neden bankta oturtuyor Ersun Hoca?
Neden bukadar kötü oyun sergiledik? Besiktas bizden üstün Takim degilki.

Zaten Besiktasin öyle 100 de 100 lük Pozisyonlarida yoktu, tek cok baskili oynadilar.

Engin Koltuk
16.02.2009, 13:04
Trabzonspor bence önümüzdeki sene transfer yapacaksa bu sag bek ve sol beke alternatif olmasi lazim

Serkan cok hosuma gidiyor ancak orta sahada daha verimli onun yerine iyi bir sag bek
GS li Sabri gibi bir oyuncu olsa Serkan orta sahada oynayabilse daha iyi olur

Dün akşam Cale'yi canlı izledikten sonra sol bek ihtiyacımız olacağını düşünmüyorum. Sadece Cale'nin ofansif özelliklerini ve ortalarını geliştirmesi gerekiyor.

Oğuzhan Fidan
16.02.2009, 13:10
maçın en kötüleri hüseyin ve colmandı. allahtan kaleciyi sakatlamadı . en iyisi tabiki gökhan ünal

İslam Sezer
16.02.2009, 13:11
Evet, ben hatta o maçta topla oynama oranımızı %75 diye hatırlıyorum.
Kendi bilgi dağarcığımda bir rekordur bu oran. Adamları sağlı sollu ablukaya almıştık. İki kontra atakla 2 gol bulan bjk'nin hocası Daum yanlış hatırlamıyorsam bazı fanatik yazarları tarafından "Dahi" payesi ile onurlandırılmıştı.
Ben o gün oynadığımız o muhteşem futbola rağmen mutlu olamamıştım...
Tıpkı bjk taraftarlarının akşam olamadığı gibi...

Kötü oynadık. Bunda da Yattara, Colman ve Selçuk'un kötü bir gününde oluşları büyük etkendi. Olabilir; teknik oyuncuların formsuz 1-2 haftası görülebilir. Bunu anlayışla karşılamak gerekir. Yalnız Yattara'nın formsuzluğu biraz müzminleşti gibi...İnşâllâh en kısa zamanda eski günlerine döner.
Düz oyuncular istikrarlı olmaya genellikle daha yatkındırlar.
Maçta ikinci golü bulabilseydik -ki bu pek mümkün görünmüyordu ama- İnönü Stadyumu'nda hiç şüphe yok ki rüzgâr tersine dönecek ortalık, "Yönetim istifa", "Denizli istifa" sesleriyle inleyecekti. Ama olmadı; sağlık olsun.

Ben iyi futboldan, güzel futboldan veya her neyse işte, estetik futboldan hiç hoşlanmam...
Ben sadece, Trabzonspor -yasal çerçeve içersinde- şampiyon olsun istiyorum...
Şu an taraftar olarak tek isteğim budur...
Onun için bana puan veya puanlar lâzım...
Bu doğrultuda; zorlu, hem de rakibimiz olan bir takımdan, çok kötü oynamamıza rağmen deplasmanda "altın" değerinde 1 puan çıkaran takımımıza -özellikle defans oyuncularımıza- çok teşekkür ediyor ve alkışlıyorum.
Yeter ki ilk etapta önümüzdeki şu 2 maçı kazanalım; şampiyonluğumuzun ayak sesleri daha güçlü duyulmaya başalanacak...

önemli olanın puan olduğu düşüncesine katılıyorum ve 1-0 da öne geçmişken neden bu kadar ezik ve kötü olduğumuzu anlayamıyorum,kabullenemiyorum.o kadar adam var,o kadar fırsat var, o kadar zaman var 2-0 i bulmak için,rakip deli gibi saldırıyor ama buna yüzde 50 bile karşılık verecek ruh yoktu sahada.toptan bir akıl tutulması yaşadı takım.öyle utandım ki izlerken.rakipteki yüzelli yaşındaki adamlar son dakikaya kadar hırsla deli gibi oynarken bizim 23 lük yaşlılar önüne bile bakamaz haldeydi.üstelik rahat olan bizdik ama bu kadar rahatlık başa bela anlaşıldı.biz 1-0 öne geçersek kimse 2-0 ı beklemesin çünkü özellikle ankaragücü maçıda gösterdi ki biz öne geçince rezil bir futbol oynuyoruz.rakip 1-1 i bulunca ise akıl başa geliyor,hoş dün 1-1 de iken de gelmedi ya hadi neyse...

Ceyhun Öncü
16.02.2009, 13:11
Calenin alternatifi yok bi sakatlik veya kart cezasi durumuna düsünce kimi oynatcaz bek olarak? egemenimi?

bordo61
16.02.2009, 13:14
http://www.yayinonline.com/asx/radyoplayer.asp?rd=radyospor#
Ahmet ağaoğlu yorumluyor

savas avci
16.02.2009, 13:20
Tebrikler ersun yanal. Bu takımı bu kadar korkak futbol oynatıpta 8taşa ezdirdiğin için.Şu maçta Trabzon 3 puan alamadıysa tek sorumlusu Ersun Yanal dır. Ne bu ya bir tane büyük maçı almayacakmıyız Yattara`yıda kusturuyo yattara ne kadar kotu olursa olsun kesinlikle 90 dakika sahada kalmalı.Bakalım nereye kadar takımı kör topal götürecek.8taş hiçbir takımı bu kadar ezmemiştir bu sezon...

Zafer BİLGİN
16.02.2009, 13:22
Çıktı futbol dahileri yine piyasaya

lakerta
16.02.2009, 13:23
Yattara geldiğinden beri zaten derbi ve zorlu maçlarda pek fazla ortaya çıkan bir oyuncu değil.Yattaranın sakatlandıgını ve maçı stadta izleen arkadaşların beni çıkarın diye işaret ettiğini söylenler var.Yattaraya endeksli bir takım olmadığımızı göstermeliyiz.Alanzinho dün gece defansa yardımcı olmasıyla beraber takımı ateşlemeye çalıştı.Artık Hüseyinin yerine bazı maçlarda ceyhunu denemeliyiz.Yavaş yavaş alıştırmalıyız.Hem uzaktan şutları hem kornerlerdeki kafa toplarıyla önemli şekilde bizde destek sağlar.Song un dediği gibi bobo yu tutması gereken kişi orada yoktu diyor.Dünkü maçta ceyhun hüseyin değişikliği belkide o golu yemememizi sağlardı.Sıra geldi diğer maçlara umarım hata yapmadan 'van spor maçı gibi' denizli maçını atlatırsak bence averaj (gol averajı arttırma) maçı olmalı bizim için...herkese iyi haftalar...

okg_53
16.02.2009, 13:23
Bu 2 li averaj meselesi tam bir muamma.

bordo61
16.02.2009, 13:25
Yattara dışarı çıkamaz mı yazıyor sözleşmesinde ben anlamıyorum ki adam hiç bişe yapmıyor dışarı alınmıcakmış oh ne güzel yat oyna ne güzel

okg_53
16.02.2009, 13:26
Çıktı futbol dahileri yine piyasaya
Bunlar zaten sadece kötü oyun veya mağlubiyetlerde burdalar,İyi oyunlarda ortada yoklar.

mustafaction
16.02.2009, 13:27
Tebrikler ersun yanal. Bu takımı bu kadar korkak futbol oynatıpta 8taşa ezdirdiğin için.Şu maçta Trabzon 3 puan alamadıysa tek sorumlusu Ersun Yanal dır. Ne bu ya bir tane büyük maçı almayacakmıyız Yattara`yıda kusturuyo yattara ne kadar kotu olursa olsun kesinlikle 90 dakika sahada kalmalı.Bakalım nereye kadar takımı kör topal götürecek.8taş hiçbir takımı bu kadar ezmemiştir bu sezon...

Peki ligin ilk yarısında Trabzonda oynanan maçta kim ezdi kargayı ayrıca kupa maçında kim ezdi.Ne oldu istediğini alabildinmi maçta..Hayır..Fb yi ezdin Kadıköyde ne oldu sonuçta yine istediğini alamadın.Futbol'da kapanmak ezilmek değildir.Karga maçı bizim alana yıkmış,yıkmışta ne oldu doldur boşalt pozisyonlar,kaç tane net gol kaçırdılar söyleyebilirmisin

bordo61
16.02.2009, 13:27
Bunlar zaten sadece kötü oyun veya mağlubiyetlerde burdalar,İyi oyunlarda ortada yoklar.

Ya iyi oynamaz yorumlucaksın ama adam diyo yattara yatsın sen onu gene alamazsın dışarıya

johnnydepp
16.02.2009, 13:28
Çok zorlu 4 haftalık (3 ü deplasman) maratonu yenilmeden aldığımız 8 puanla kapattık.
Bu büyük bir başarı bizim için.
Maça gelince futbolcularımızın yorgun oldukları her hallerinden belliydi. Orta sahadaki ikili mücadeleri genelde kazanamadık ve bu yüzden bjk daha baskın oynadı.

Yorgunluğumuzun sebebi bence ankaragücü maçında geç gelen galibiyet.Böylesi maçları son dakikalara gelmeden koparmamız lazım ki bazı kilit oyuncularımızı bir sonraki haftayı düşünerek erken çıkarabilelim.

Ancak en önemli nokta bjk'nin sezonun en iyi futbolunu oynamasına rağmen bileğimizi bükümemesi.

Yenilgiyi alışkanlık haline getirmek çok kolaydır.Fakat kaybetmemeyi öğrenmek çok zordur.Bu takım kaybetmiyor ve inşallah kaybetmeyecek.

Son sözüm Song ve Cale için.

İyi ki varsınız.

Oğuzhan Fidan
16.02.2009, 13:28
bu arada sadece songun boşalttığı toplar dolmadı tekrar. diğer tüm topları yine orta veya duran top olarak doldurdular. maçtaki bi sorunda buydu açıkçası çok söylendim

savas avci
16.02.2009, 13:30
Aramızda trabzonun ezilmesinden haz alan arkadaşlarda var galiba

uzungöllü
16.02.2009, 13:30
takım kendinden bekleneni veremedi... beşiktaşın ii oynamasının sebebi bizim oynamamamızdandır. ancak bu kadar kötü oyuna rağmen inönüden 1 puan alınıyorsa, bu bile başarıdır... bu takım şampiyon olabilecek güce,inanca,hırsa,potansiyele kısacası herşeye sahip... yeterki SABIRLI olalım...

mustafaction
16.02.2009, 13:31
O yazdığımdan bunu çıkarıyorsan birşey demiyorum sana

Hekimoğlu
16.02.2009, 13:33
Ben ikinci yarı başında bu 4 haftadan çok çekiniyordum 3. hatta 4. sıralara gerileyebileceğimizden korkuyordum ama tabloya bakarsak istanbul takımlarına sırasıyla 5-5-6 puan fark açmış ve zorlu deplasmanları geçmiş durumdayız bariz şekilde şampiyonluğun favorisiyiz artık iyi futbol felan umrumda değil sonuca gidelim yeter.Defansımız güven veriyor bu takım kolay kolay yenilmez.

Ceyhun Öncü
16.02.2009, 13:33
Buarada agaoglu nediyor dinleyen varmi?

no_name
16.02.2009, 13:35
Ersun hocanın en büyük hatası Serkan'ı çok geç oyuna almasıydı eğer en azından son 30 dakikada oyuna dahil etseydi Serkan'ı bu maçı büyük bir ihtimal kazanmıştık....

mustafaction
Yenilmemeyi alışkanlık haline getirmek Trabzonspor'umuzun bu sezon kazandığı en önemli artıdır

iso_4939
ben anlamıyorum bu takım neden defansa cekılıyor nezaman defans yapıyorsak zor durumda kalıyoruz ıstıkrar yok iki mac ıyı iki mac kötu bunu sonu ne olacak...

Onur Akyüz
16.02.2009, 13:36
Umut'u çıkarması büyük hataydı.

Maç sonu topu tutamadık dedi Ersun Yanal.

Gökhan'la topu ileride nasıl tutacaksın zaten.

Anlamak mümkün değil.
umutla mı tutacaksın?
sarı kartı da vardı.

genç61
16.02.2009, 13:36
ya bizim takım iyi top oynamıyor sezon basından beri mucadele ediyordu ama hic bu kadar oynanmaz sonucta beraberlik iyi sonuc ama oynanırda bu kadar bam gum oynanmaz ortasaha coktu resmen hic top alamadı cok kotuydu gercekten

benim anlamadigim biz bjk avniakerde ezdik niye dun bu kadar kotu oynadık onu hala analamıyom tamam ben lig basından beri trabzonu begenmiyom futbolunu ama en azindan ortasaha mucadele ediyordu bu macta ise tamamen coktu

bi de ersun hoca diyosun adamlar doldur bosaltla pozisyona girdi diyon o zaman cıkardın umutu al ceyhunu hava topu verme yada girayi al

ilteriş
16.02.2009, 13:38
bir puan iyidir.

Recep Alkan
16.02.2009, 13:38
arkadaşlar şahsi görüşüm; bu maçı da ine ersun hoca yüzünden verdik. neden derseniz;

1) 20 maçtır her türlü hatasına yada olumsuzluğuna rağmen umut bulutu bize seyrettirdin ama bu maçta basan bir dutbolcu olmasına rağmen ikinci yarı oyundan aldın.

2) sadece bonservsi phalı diye alanzinhoyu oynatma adına umutu çıkardın ki bu maç belki de tüm sezonun en çok fizik gücüne dayalı maçı olmasına rağmen. orta sahada alanzinh inanılmaz bir şekilde kule adamların arasında ezildi.

3) yattaranın bu maçta çıkması için 70. dakika inanılmaz erkendi. yattara çıkar çıkmaz beşiktaş defansnı orta sahaya kurdu. sivok bile ataklarda etkin rol onadı.

4) serkan gibi bir adamın oynayacak durumda ise neden bu adamla başlamadın? golü yemei bekledin?

5) artık futbolun orta saha ile kazandıldığı gün gibi aşikarken biizm en kötü yerimiz orta saha idi.

6) golden sonra taraftar susmuş, beşiktaş şaşırmış iken neden 50 dakika geriye yaslanma ihtiyacını bu kadar çok hissettik.

dün maçı canlı seyretme imkanım oldu. ve burdan istediğim iki şey var,

birisi yattaraya ve selçuka nerde oynadığnı artık hatırlatmalı.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 13:39
Buarada agaoglu nediyor dinleyen varmi?

Ağaoğlu says "Beşiktaş tıkasaydı kötü oynadık diyenleri görürdüm, 1 puan iyi Beşiktaş karşısında" :)

mustafaction
16.02.2009, 13:39
Oyuncu tercihleri konusunda tabiki Ersun Hoca eleştirilebilir.Ancak yenilmemeyi alışkanlık haline getirmek kolay birşey değildir ve takım bunu başarmıştır

Onur Akyüz
16.02.2009, 13:40
ya bizim takım iyi top oynamıyor sezon basından beri mucadele ediyordu ama hic bu kadar oynanmaz sonucta beraberlik iyi sonuc ama oynanırda bu kadar bam gum oynanmaz ortasaha coktu resmen hic top alamadı cok kotuydu gercekten

benim anlamadigim biz bjk avniakerde ezdik niye dun bu kadar kotu oynadık onu hala analamıyom tamam ben lig basından beri trabzonu begenmiyom futbolunu ama en azindan ortasaha mucadele ediyordu bu macta ise tamamen coktu

bi de ersun hoca diyosun adamlar doldur bosaltla pozisyona girdi diyon o zaman cıkardın umutu al ceyhunu hava topu verme yada girayi al
hava topu vermedik zaten.
ne tuhaf yorumlar yapılıyor burda anlam veremiyorum.

theo
16.02.2009, 13:41
5hafta lider kalmış lig tarihinden beri bu mudur büyüklük...saçma sapan yapmasınlar kendilerini... :) ama şimdi onlar da haklı biyerde...eziklik böyle bişey...ellerinden ne gelir...ezik takımlar ve ezik medya...sadece bu senenin flaş ekibi denebilir...şaibeyle yalakalıkla 5. büyük olmaya çalışacağına ligde bi başarın olsun onunla övün...eziklerin büyüklüğü ancak laftadır....

genç61
16.02.2009, 13:43
ya sen hangi maci seyrettin golu nasıl yedik nobreden bi top aldımı bizim defans ortasahada bi hava topu aldıkmı havadan yere dusen topu aldıkmı hangi macı izledin sen ya

yılmaz08
16.02.2009, 13:43
Sevgili dostlar,

Her hafta başka ruh yapısına bürünmemiz hepimizin sağlığı ile oynasada gerçek olan birşey var. 38 yaşındayım ve inanın her sene ligi çok ciddi bir şekilde seyrederim. Bir futbol takımı herhafta iyi oynayamaz, bazen vasat bazen kötü bazen iyi bazende muhteşem oynar. Biz bu sene ilk defa ne muhteşemiz ne kötüyüz iyi ve vasat arasında gidip geliyoruz ve bundan önce seyrettiğim tüm lig şampiyonlukları gibi kötü olduğumuz günlerde yenilmiyoruz. Bu bir işarettir. Buna ister şans deyin ister inanç ve mücadele.
Yepyeni kurulan toplama bir takımın böylesine bir inançla mücadele etmesine şapka çıkarmalıyız. Biz dün kötüydük ama takımın yarısıda çok iyiydi. Nice maç yaptık süper oynadık ama kazanamadık. Bu seneki bjk kupa maçı gibi.
Biz bir takımız herkes kötüde olacak iyide teknik adamlarda dahil buna. İnananların verdiği enerji sahaya yansıyor.. Bunda takımda oynayan futbolcular ve teknik heyet dışında, yönetim ve özellikle taraftarın verdiği enerji inanılmaz önemli. Bu bakımdan kendimizi yaralamayalım..

Bilmem farkındamısınız daha Yattara hiç maç oynamadı mecburen en az 3 maçı alacak...
Bilmem farkındamısınız Alanzinho kendisini ispatlamak zorunda...
Bilmem farkındamısınız Ersun Yanal'ın kariyeri için bu sene çok önemli...
Bilmem farkındamısınız yıllardır ilk defa bu kadar maçı çevirebiliyoruz..
Bilmem farkındamısnız kötü oynadığımız maçları bile kaybetmiyoruz...
Bilmem farkındamısınız yıllar sonra ilk defa herşey bizim elimizde başkasının galibiyetine yada mağlubiyetine ihtiyacımız yok...
Bilmem farkındamısınız bir bjk beraberliğinden sonra neden insanlar meydanda kutlama yaparlar, herkes içinden bjk maçını kaybetmessek geriye sadece gs maçının kaldığından emin.....
Bilmem farkındamısınız şampiyonluğun en büyük adayı biziz, izleyiniz tüm yorumcuları...

Sizi bilmem ama hayatımda ilk defa ben bu sabah işime giderken trabzon kravatımla gittim ve kaşkol taktım.. yaklaşık 2000 kişinin çalıştığı bir kulede biraz da tanınan bir yönetici olarak... 7 diyoruzya geliyorrrr... Bilmem farkındamısınız... :)
Rahat olun keyfini çıkarın....

Çok doğru bir tanımlama olmuş. Doğru çok güzel oynamadık iyi değildik belki ama yinede umutlu ve inançlıydık.Bjk iyi görünsede kaç tane pozisyonu varki maçta gol haricinde sadece şuursuzca atakları vardı hepsi o.bu futbolla 1 puan bence çok iyi şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. biz sadece sabredik durmadan dinlemeden desteğe devam etmeliyiz. Akşam beni en çok etkileyen tiribün atmosferi oldu işte böyle bizde durmadan dinlemeden karşılıksız hep destek vermeliyiz,iyi günde kötü günde hep takımımızın yanında olmalıyız ki gerçek bir 12.güç olalım ve takımımıza pozitif güç verelim. Yoksa bir maçlık değerlendirmelerle takımıza sadece zarar veririz. Şuda bir gerçek 3 ezikleri bir daha bu seneki kadar kötü bulamayabiliriz.bu fırsat iyi kullanılmalı

Emre ÖZTÜRK
16.02.2009, 13:44
aslında yenilmemek bizim için sevindirici.fakat ortada taktiksel bir hata var.Özellikle ikinci yarıda oyuncu değişklikleri hatalıydı bana göre ve bu sayede oyun tertibinden iyice koptuk.Zaten golüde öyle yedik ki yemeden iki dakika önce arkadaşla birbirimize dedik birazdan yeriz diye.Yazık oldu mücadele eden savaşan birkaç oyuncumuza.Umut alanzinho değişikliğini hocanın taktirine bırakıyorum bu konuda hiçbirşey diyemem ama yattara ısaac değişikliği tamamen yalış.Orda serkan alınsaydı iddaa ediyorum bu maçı alırdık.Selçuk berbattı.onun yerinede ceyhun (özellikle hava toparı ki bjk tüm topları şişirdi) alınabilirdi.Neyse hocamız oalnı biteni takımı bizden iyi görüyor ona ve takımımıza desteğimiz ve güvenimiz sonsuz.YOLA DEVAM

Recep Alkan

kornerler haricinde ki çoğu kornerde de gene onlar vurdu, bütün hava toplarını aldılar. bizim orta saha zaten kısa, forvet ne hikmetse eridi gökhan zanın karşıısnda. dün akşam trabzpnspor belki de en az hava topu aldığı maçı oynadı kardeşim?

zafercalikoglu
bence Hüseyine haksızlık ediliyor dün gecenin Ts takımında kötülerin arasında iyiydi,oan gelen kadar,selçuk,yattara,var,dün 9 kişi oyndaık bu adamlar yüzünden kaç defa topçularımız birbiriile çarpiştı ,takım iyi giderken hüseyine hakarete gerek yok ,puanımız iyi takım iyi yola devam ,önümüze bakalım bu mac bitdi,sırada denizli var,

Deniz-
16.02.2009, 13:45
1 haftadır beraberliğe kenetlenmiş bir başkan ve takımı.. takımın psikolojisi tamamen beraberlik üzerineydi.

Kubilay ŞAHİN
16.02.2009, 13:46
Yahu Arkadaşlar tamam kötü oynadık ama alınan 1 puan var. Ve bundan sonra böyle oynayacağımız ne malum. Maçtan önce herkesin düşüncesi süper oynayacağız mükemmel goller atığ kazanacağız ama olmadı.

Evet hatalar oldu, Ama artık önümüzdeki maçlara bakalım.

CAFER ÖZER
Biz eğer BJK dan İstanbulda aldığımız beraberlik sonucu,Oynadığımız Kötü oyundan dolayı bu kadar eleştiri yapıyorsak,Allah İstanbul Takımı taraftarlarına Kolaylık versin.
FB nin Hacettepe maçı dahil iyi oynadığı maç 1,2 taneyi geçmez,,Hacettepe maçındada son dakiklara doğru gözüme çarpan İstatiklere baktım.İlgimi çekti İki takımda 15 şut çekmiş FB 8 isabetli şuttan 7 gol kaydetmiş,Hacettep 15 şuttan 6 isabetli şut atmış ama Gol atamamış.
GS Antalyada nerdeyse Pozisyonsuz maçı bitirmiş.
BJK bize karşı istatistiksel üstünlük kurmuş,Ama öyle ahım şahım net tüh buda kaçtı diyecekleri Golp posizyonları yok.Ayrıca BJK mı üstün oynadı Yoksa bizmi çok kötü oynadık,Biz çok kötü idik BJK da Çok üstün gözüktü.Buna rağmen Orta sahada bir kaç Final pasını rakibe kaptırmasak Sahadan Galip bile ayrılırdık.
Sivas lider Bursada resmen dağıldı,Bursa tek kale Oynadı,Sivasspor Verilmeyen penaltı ve Şansa bir golle maçı kazandı.Bursasporun %100 lük penaltısı verilmedi.Ve Sivas hakemlerle kazanmaya devam.
Bence Boşverin Takıma sahip Çıkın,
Evet Sezonun en kötü Futbolunu Oynadık.Ama Rakipten her şeye rağmen alınan 1 puan iyidir.
Önemli olan GS maçına kadar olan 3 maçtan 9 puan çıkarmak.

Mustafa Ayazoğlu
arkadaşlar şahsi görüşüm; bu maçı da ine ersun hoca yüzünden verdik. neden derseniz;

2) sadece bonservsi phalı diye alanzinhoyu oynatma adına umutu çıkardın ki bu maç belki de tüm sezonun en çok fizik gücüne dayalı maçı olmasına rağmen. orta sahada alanzinh inanılmaz bir şekilde kule adamların arasında ezildi.

3) yattaranın bu maçta çıkması için 70. dakika inanılmaz erkendi. yattara çıkar çıkmaz beşiktaş defansnı orta sahaya kurdu. sivok bile ataklarda etkin rol onadı.

Bu görüşlerine şöyle bir cevap vermek istiyorum,

Alanzinyo bir Maradona değil, çok şey beklemeyelim boyu dezavantaj uzamıyacağına göre yapacak bişey yok..

Yattara'nın 70.Dk oyundan çıkışları zaten fiyasko, ya 11e almayacaksın yada 90'Dk oynatacaksın..

genç61
dun hava toplarını alamadık ayrıca yere dusen her topu besiktaslı fabian ernst topladı bizim ortasaha uyudu resmen

Emre ÖZTÜRK
16.02.2009, 13:47

yediğimiz gol??
artı maçın son bölümlerinde hemen hemen tüm hava toplarını nobre ve bobo aldılar

Onur Akyüz
16.02.2009, 13:47
ya sen hangi maci seyrettin golu nasıl yedik nobreden bi top aldımı bizim defans ortasahada bi hava topu aldıkmı havadan yere dusen topu aldıkmı hangi macı izledin sen ya
heyecanlanma birader sakin ol.
yedigimiz gol song un zamanlama hatasıydı,
bunun dışında sivok un boş durumda vurdugu şut haricinde
hava topu alamadılar,zaten hava toplarında öyle bir üstünlükleri olsa,
okadar ortadan doldur boşalttan,duran toptan 1 gol çıkarmazlardı emin ol.
forvetlerimiz hava toplarında kötüydü geri kalan bütün toplar bizim
ceza sahasına geldi onları da savunmamız topladı.
maçi kafanın üstünde izleme,otur öyle izle.

Alihan Ertürk
16.02.2009, 13:48
kötü oynamadık sadece gereğinden fazla defansa çekildik ve atak yapamadık, 8jk bizden iyi oynamadı %100 pozisyonları da yoktu devamlı doldur boşalt oynadılar kanatlardan gelen ortalarda gole kadar çok başarılı olan Song-Egemen-Sylva üçlüsü çok yoruldular ve golün olduğu pozisyonda müdahalede bulunamadılar topa.Full defans yaptığımız bir maçta 1puan çok çok iyidir kıymetini bilmeliyiz

Pirselimoğlu
16.02.2009, 13:48
Şu ömer üründül kadar içinde bize karşı kin taşıyan başka yorumcu yoktur sanırım.
Bizim rakipler kapanınca, rakip kapandı diye yorum yapıyor.
bjk maçından sonra; '' trabzon kapanmadı , bjk hapsetti trabzonu ,çıkamadı trabzon'' dedi , o an ne kadar sinirlendim anlatamam, şunu biryerde gören yüzüne tükürmesin değmez.

mustafaction
16.02.2009, 13:49
Beni maçta en çok sinirlendiren durum kontra atağa çıkma şansı yakaladığımız dakikalarda inatla pas atmayıp topu kaptırmamız oldu.

Engin Koltuk
16.02.2009, 13:49
Tekrar hatırlatıyorum, bjk bize karşı çok üstün oynadı diyenlere, fb maçında bizim bulduğumuz pozisyonları bjk bize karşı bulabildi mi?

Topla oynamışlardır evet, ancak maçı kazanacak kadar iyi olmadıkları ortada. Bu maçın böyle olmasının sebebi 1 puanın bizim için iyi olması ve bjk için ölüm kalım maçı olması. Unutalım artık bu maçı. 6 puan farka bakmak lazım.

Anıl C
16.02.2009, 13:51
arkadaslar bırakalım bu macı
denizli macının başlığında tartışalım

genç61
ya sen heralde sivas bursa macını izledin galiba korkarım simdi super top oynadık diceksin

tamam tamam butun topları biz aldık tek kale top oynadık ezdik besiktasi ama yenemedik cok ballı bu bjk

gercekten yere dusun her topu selcuk aldı ne oyun kurdu be

yattara sol tarafı felc etti birahim tutamadi bir turlu yattarayi

rustu gene panter kesildi ne goller cıkardı tersten izleyince kafa ustu boyle oluyor

Onur Akyüz
kornerler haricinde ki çoğu kornerde de gene onlar vurdu, bütün hava toplarını aldılar. bizim orta saha zaten kısa, forvet ne hikmetse eridi gökhan zanın karşıısnda. dün akşam trabzpnspor belki de en az hava topu aldığı maçı oynadı kardeşim?
çok ilginç.
maçın tamamı neredeyse bizim ceza sahasına şişirilen toplarla,
ceza sahamıza gönderilen serbest vuruşlarla,
ceza sahamıza gelen kornerlerle geçti ve zamanlama hatasından 1 gol yedik,
onlarca duran top orta ve yenen 1 gol
ve hava toplarında başarısız bir takım:)

Recep Alkan
16.02.2009, 13:52

snuçta hata kimin ve neyn olursa olsun hava topu vermemizden geldi gol. hava toplarına sahip olmalır demek bir maçta kafa ile 5 gol atmaları demek değil. o haricinde bu haricinde diyorsun dediklerini bir çıkarıyorum maç bitmiş. demekki neymiş bu adamlar dün akşam bir çok hava topunu almış. bence sende bir maçı birkaç kez seyret ondan sonra :cool:

kaptan_6161
16.02.2009, 13:53
bence zaten ersun yanal takimi ofansif oynatmayi planladi bunuda gerceklestirdi sadece orta sahamiz kötüydü bunlarin arasinda selcuk yattara coman bence bekleneni veremediler bu macta ama yinede 1 puan inönüden bunu istedik bunuda aldik tek istedigim ikinci yarinin basinda selcugu cikarip cehhunu almasiydi ama hoca bunu yapmadi iki hafta sonra sivas fener oynicak albet biri tökezlicek bu macata onun icin böyle büyük maclardan 1 puan cok önemli sampiyon trabzonspor

mustafaction
16.02.2009, 13:55
Maçtan sonra Song'un bir açıklaması olmuş benim adamım Bobo değildi o yüzden boş kaldı.Demek oyuncu değişikliklerinde adam paylaşımı konusu düşünülmemiş

ali+61+26
16.02.2009, 13:55
cok iyi oynayıpta berabere kalsak ne fark edicekti.... sonucta 1 puan aldık ve rakiplerimizle puan farkını 5 e çıkardık.. bu takımı kmse kolay kolay yenemez.. gs maçınıda iyi bir sonuçla atlatırsak puan farkıyla şmpiyon oluruz.. defasımız bnce ligin en iyi en istekli defansı.. orta sahada maçı cevirebilecek cok oyuncumuz var... forvette biraz daha şanslı olursak her maçı öyle yada böyle kazanırız...kmseyi eleştirmiorum 14 maçın bitmesini ve şampiyonluğun resmiyet kazanmasını bekliorum:D

Turan AKYILDIZ
16.02.2009, 13:57
Arkadaşlar gün gece de demiştim şimdi de diyorum kapatin bu başlığı artık...dün gece bence yaşandi ve bitti ve ben eminim ki bir daha böyle bir gece yaşanmayacak...burada çoğu arkadaşımızın da dediği gibi bu halimizle bile puan alabiliyorsak varsın gerisini rakiplerimiz düşünsün...Şurda 14-15 hafta kaldı takımımızın moralini bozmayalım ne olur...hep destek tam destek...

Onur Akyüz
16.02.2009, 13:59
ya sen heralde sivas bursa macını izledin galiba korkarım simdi super top oynadık diceksin

tamam tamam butun topları biz aldık tek kale top oynadık ezdik besiktasi ama yenemedik cok ballı bu bjk

gercekten yere dusun her topu selcuk aldı ne oyun kurdu be

yattara sol tarafı felc etti birahim tutamadi bir turlu yattarayi

rustu gene panter kesildi ne goller cıkardı tersten izleyince kafa ustu boyle oluyor
tuhaflaşma.
1 puan yeterliydi ve aldık.
galibiyeti kaçıran taraf bizdik.
gerisini sen doldur.

genç61
16.02.2009, 14:00
biz bu kadar kapanmamalıydık aslında bu bjkyi yenerdik 1-0 ondaydik ikinci yarı bu kadar geri cekilmemeliydik biraz daha umutla oynamalıydı hoca ikinci yarının hemen basında bi bes dakka pres yapabilirdik bjk korkutabilirdik ortasahaya sonradan serkan ve ceyhun alınabilirdi hem ortaya hakim olurduk hem huseyinle ceyhun ortada hava topu birakmazlardı kisacasi
umutu 65 de cıkartıp ceyhunu
75 selcuku alıp serkanı
85 yattarayı alıp alnazinhoyu sokabilirdi hoca ama tutarmıydı bilmiyom bu dediklerim

Onur Akyüz
16.02.2009, 14:01
snuçta hata kimin ve neyn olursa olsun hava topu vermemizden geldi gol. hava toplarına sahip olmalır demek bir maçta kafa ile 5 gol atmaları demek değil. o haricinde bu haricinde diyorsun dediklerini bir çıkarıyorum maç bitmiş. demekki neymiş bu adamlar dün akşam bir çok hava topunu almış. bence sende bir maçı birkaç kez seyret ondan sonra :cool:
dediklerimi çıkarmaman gerekiyor işte.
bende onu diyorum,kendi kendine benim lafıma geliyorsun.
maçın tamamı ceza sahamıza gelen hava toplarıyla geçmişse
ve sen en tecrübeli adamının zamanlama hatasıyla gol yemişsen,
konu bağlanmış olur sanıyorum.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 14:02
Bjk yenseydik FB,GS ve SiVAS şampiyonluk yolunda daha fazla potaya girecekti.. İyi ki berabere bitti..

Olaya iyi yönünden bakın

Ahmet Faruk
16.02.2009, 14:03
Bjknin bulduğu bütün pozisyonlar şişirme toplardan.
Organize bir tane atakları yok.
Organize gelmeye çalıştıkları zaman tıkandılar zaten.

Emre ÖZTÜRK
16.02.2009, 14:04
Bjknin bulduğu bütün pozisyonlar şişirme toplardan.
Organize bir tane atakları yok.
Organize gelmeye çalıştıkları zaman tıkandılar zaten.

aynen katılıyorum
Maçta tello yu görmekten bıktım valla....:)

stichus
16.02.2009, 14:04
oyuncularımızın hemen hepsinin kötü oynadığı bir maça denk geldik, üzüntümüz bundan biraz..
alışık da değiliz, kötü oynayalım ama puan alalım yollu rasyonel tesellilere..
üç pas yapamaz mı bir takım, orta saha tek topu olumlu kullanamaz mı?
ortalama bir avrupa takımı olsaydı karşımızda farkı tartışıyorduk şimdi..
başkasının durumlarından bağımsız olarak kendimizi değerlendirirsek, kontrollü oyun/puan mücadelesi/direnmek başka şey, beceriksizlik başka şey..
takım oyunu uzak bize, çok uzak!
bir sözüm de alanzinho ya;
arkadaşım daha evvel oynadın mı sen bu oyunu, yoksa bu ilk mi?
:)

genç61
16.02.2009, 14:09
ben gecen sene bjk inonude 3-0 yenildik bjk liderdi arkadaslarıma dedimki siz sampiyon olamazsiniz top oynamıyorsunuz skora aldanmayın sonucta olamadila o macta en iyi adam rustuydu ve bjk o kotu futbolunu duzeltemedi sampiyon olamadi dun aynısını bana o arkadasım dedim bu futbola zor gercekten boyle devam edersek zor

dun bizde en iyi adam sılvia buda bize ders olsun eger bizde oyunumuzu duzeltemezsek bizim halimiz kotu olur boyle bir oyun olmamalı boyle mucadelesiz oynanmammalı bu bize iyi ders olsun biraz duzelelim iki haftadır cok kotu oynuyoz takımın kondisyonuda cokmus gibi kimse kosamıyor

ertek_ts61
16.02.2009, 14:09
bu duygusal bir mesaj değil bir tespittir...önceki yıllara bakıldığında böyle maçlardan 1 puan çıkaran ya da 3 puan çıkaran takım şampiyon olmuştur....ankaragücü maçı 3 puan bejeke 1 puan....bence dünkü kötü oyuna rağmen defansif mücadeleyle alınan bir puan şampiyonluk kupasına elimizi uzattığımıza inanıyorum...Gs maçından sonra kupanın bir kulpunu tutup tutmadığımızı göreceğiz...:) benim inancım tam...:)

Recep Alkan
16.02.2009, 14:11
dediklerimi çıkarmaman gerekiyor işte.
bende onu diyorum,kendi kendine benim lafıma geliyorsun.
maçın tamamı ceza sahamıza gelen hava toplarıyla geçmişse
ve sen en tecrübeli adamının zamanlama hatasıyla gol yemişsen,
konu bağlanmış olur sanıyorum.

sen yazımdan bunu mu çıkarıyorsun? sana diyorum ki onu sayma bunu sayma ama gerisi bizim diyorsun. zaten bu saymadıklarını çıkardığımızda karşımızda birşey kalmıyor. ama sen illa ben haklıyım diyorsan maçı bir daha seyretmeni dilerim.

magicyattara
16.02.2009, 14:12
oyuncularımızın hemen hepsinin kötü oynadığı bir maça denk geldik, üzüntümüz bundan biraz..
alışık da değiliz, kötü oynayalım ama puan alalım yollu rasyonel tesellilere..
üç pas yapamaz mı bir takım, orta saha tek topu olumlu kullanamaz mı?
ortalama bir avrupa takımı olsaydı karşımızda farkı tartışıyorduk şimdi..
başkasının durumlarından bağımsız olarak kendimizi değerlendirirsek, kontrollü oyun/puan mücadelesi/direnmek başka şey, beceriksizlik başka şey..
takım oyunu uzak bize, çok uzak!
bir sözüm de alanzinho ya;
arkadaşım daha evvel oynadın mı sen bu oyunu, yoksa bu ilk mi?
:)

Hocam iki satır yazmak için bu günü mü bekledin.:)

Ne zaman işler ters gidiyor ortaya çıkıyorsun.

Sene sonuda da görüşmek isteriz.

doctorsurgeon
16.02.2009, 14:13
Beşiktaşlı bir yazardan
"Sondan bir önceki söz Trabzon’un. Trabzon artık şöyle birşey olmuş;
Hani Kadıköy’e, İnönü’ye, Sami Yen’e, Avrupa takımları gelir, biz yükleniriz, pozisyona gireriz, koşarız, bir tarafımızı yırtarız, adamlar bir kere gelir, geçirir giderler...
Maçtan sonra da “Yahu çok iyi oynadık, adamları rezil ettik ama şanssızdık.” deriz.
Sonra adamların kupayı alışını TV’den takip ederiz.
Bilmem anlatabildim mi?"

Onur Akyüz
16.02.2009, 14:14
sen yazımdan bunu mu çıkarıyorsun? sana diyorum ki onu sayma bunu sayma ama gerisi bizim diyorsun. zaten bu saymadıklarını çıkardığımızda karşımızda birşey kalmıyor. ama sen illa ben haklıyım diyorsan maçı bir daha seyretmeni dilerim.
yahu niye onu çıkarayım bunu çıkarayım,
maç sadece o ve buysa niye çıkarayım.
maçın tamamı ceza sahamıza gönderilen,
şişirme toplar ve duran toplar diyorum,
sen bunları çıkarırsak hiçbirşey kalmıyor diyorsun,
niye çıkarıyorsun niye?
ben illa ben haklıyım demiyorum,
ben illa defans hemen hemen bütün topları topladı karşıladı diyorum,
hala maçı izle diyorsun.

mhayri
16.02.2009, 14:16
Beşiktaşlı bir yazardan
Hani Kadıköy’e, İnönü’ye, Sami Yen’e, Avrupa takımları gelir, biz yükleniriz, pozisyona gireriz, koşarız, bir tarafımızı yırtarız, adamlar bir kere gelir, geçirir giderler...
Maçtan sonra da “Yahu çok iyi oynadık, adamları rezil ettik ama şanssızdık.” deriz.
Bilmem anlatabildim mi?"

Bunu kim söyledi hocam çok merak ettim yahu...

genç61
16.02.2009, 14:16
dun biz hava toplarında iyidik zaten onun karsılıgında bi gol yedik hava toplarında iyi olmaktan bide ustune butun topları ortasahada topladık o yuzden kotu oynadık yani hava toplarında iyidik dun
uzatmanın bir anlamıyok zaten sonucta istedigimiz 3 puandı bir puan aldık olsun

cerasus
16.02.2009, 14:17
Beşiktaşlı bir yazardan
Bilmem anlatabildim mi?"

Aynen, iste budur, bende bu isigi gördüm ve ne kadar söyle böyle desekte, bu oldugu sürece gelecegimize cok umutla baka biliyorum.

ali+61+26
16.02.2009, 14:17
Beşiktaşlı bir yazardan
Bilmem anlatabildim mi?"

çok iyi tespit etmiş..doğru söylüo... futbol sonuç oyunu..:D

mustafaction
16.02.2009, 14:18
Beşiktaşlı bir yazardan
Bilmem anlatabildim mi?"

Çok güzel özetlemiş durumu

genç61
16.02.2009, 14:21
ben umutlu degilim cunku haftalar ilerledikce isler zorlasacak ve sanki ortasahamızın muacadele gucunde dusus hissediyorum insallah boyle olmaz suna dikkat edelim arkadaslar gercekten iki haftadır cok kotuyuz bundan ders cıkarmalıyız yoksa gercekten zor isimiz

su bjknin oynadıgını biz oynasaydik inanın burda bjk bizden 10 puan farkla lider olsaydı derdik bu bjkden bi sey olmaz eger boyle oynarsak aynısı bizim icinde gecerli takım o mucadeleci yapısından nedense iki haftadır uzak bir an önce denizli macında o ısıran mucadele eden trabzonu gormek istiyorum acıkcası

ashok
16.02.2009, 14:27
Şu ömer üründül kadar içinde bize karşı kin taşıyan başka yorumcu yoktur sanırım.
Bizim rakipler kapanınca, rakip kapandı diye yorum yapıyor.
bjk maçından sonra; '' trabzon kapanmadı , bjk hapsetti trabzonu ,çıkamadı trabzon'' dedi , o an ne kadar sinirlendim anlatamam, şunu biryerde gören yüzüne tükürmesin değmez.

aynen katılıyorum

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 14:28
Beşiktaşlı bir yazardan
Bilmem anlatabildim mi?"

Fenerbahçe - Porto maçı mesela fener iyi oynadı ama yenildi elendi :)

Reha
16.02.2009, 14:30
Hakkı yoktur elbet büyük takımın böyle bir derbide mahkum oynamaya,ama bakınız FB maçına oynayana değil atana 3 puan veriliyor bu spor dalında.Hocam yanlış yapmaya alıştı,en olmayacak maçta Alanzinho yu ortaya sürdü.Orta saha dökülürken o da bizim gibi seyretti.Ceyhun ve Barış çürümeye mahkum edildi.
Alanzinho ise eyvah dedirtiyor,eyvah ki 4 milyona;inşallah ben yanılırım,dediğim gibi oynaması gereken maç ve o an ki şartlar bu maç değildi.

Bu kadar yanlışı olan ama şansı hep yaver giden hocam,Allah ta Trabzonu mu istiyor ne; galiba olacak bu iş yavaş yavaş....

Önemli olan olurken yanlışlara göz yummamak , ŞL bu lig kadar sana şans tanımaz zira!

Daha diyeceğim var ama arife zamanı ''kötü sonuç fırsatçısı'' olanlardan olmayayım...Zira Ersunspor taraftarıda , Trabzonspor taraftarı kadar fazla burda!

genç61
16.02.2009, 14:32
Hakkı yoktur elbet büyük takımın böyle bir derbide mahkum oynamaya,ama bakınız FB maçına oynayana değil atana 3 puan veriliyor bu spor dalında.Hocam yanlış yapmaya alıştı,en olmayacak maçta Alanzinho yu ortaya sürdü.Orta saha dökülürken o da bizim gibi seyretti.Ceyhun ve Barış çürümeye mahkum edildi.
Alanzinho ise eyvah dedirtiyor,eyvah ki 4 milyona;inşallah ben yanılırım,dediğim gibi oynaması gereken maç ve o an ki şartlar bu maç değildi.

Bu kadar yanlışı olan ama şansı hep yaver giden hocam,Allah ta Trabzonu mu istiyor ne; galiba olacak bu iş yavaş yavaş....

Önemli olan olurken yanlışlara göz yummamak , ŞL bu lig kadar sana şans tanımaz zira!

Daha diyeceğim var ama arife zamanı ''kötü sonuç fırsatçısı'' olanlardan olmayayım...Zira Ersunspor taraftarıda , Trabzonspor taraftarı kadar fazla burda!
abi dediklerinin coguna katılıyom gercekten ama alanzinho ile ilgili biraz bekleyelim bende karamasarım ama biraz bekleyelim bakalım

ozturk
16.02.2009, 14:34
arkadaşlar iğrenç oynadık kabul ama bu maç 8taş için ölüm kalım maçı idi mecburen saldırdı..

maçtan önce hayri ülgen bjk tv de fark atarız diyordu:)

iskenderunlu
16.02.2009, 14:35
olur böyle arada mola vermek ama yılmak yok şampiyon olacak TRABZONSPOR

Doğan BULAT
16.02.2009, 14:35
96'da şampiyonluğu kaçırdığımız Fener maçında Trabzonum şampiyonluğu Fenerbahçeyi yenmek için saldırdığı için kaybetti.. Halbuki 1 puan bile yetiyordu...Ondan önce Van maçında 52 pozisyona girip tek pozisyon verip kalesinde golü gördüğü için kaybetti ... Dün Trabzonum iyi oynasaydı da puan alamasaydı eminim herkez "kötü oynasaydıkda puan alsaydık" diyecekti.. Biz kupa maçında bu beşiktaşa tek kale oynamadık mı? Ne oldu elenen biz olduk..Bugün öyle yada böyle puan almışız ligin zirvesindeyiz ve hala iddamız sürüyor.. Kadıköyde bizi hakem hatalarıyla şampiyonluktan eden takımlar dedilermi "biz bu şampiyonluğu haketmedik" diye? sonuca baktılar.. Trabzonum için bu maç karlı bir şekilde bitmiştir... Haftaya Denizli Trabzonumun gazabından korkksun.. Haftaya alacağımız 3 puan bizi yine havaya sokacaktır... kısaca ŞAMPİYONNNNNNNNNNNNNNNNNN .........

Faruk UYSAL
16.02.2009, 14:37
Bunu kim söyledi hocam çok merak ettim yahu...
Ben de çok merak ettim ve çok güldüm.

aspirinn
16.02.2009, 14:39
Forumda başlık açma yetkim yok ve tüm arkadaşlardan özür diliyorum.

Acil kan aranıyor AB Rh (-)

Göztepe SSK Hastanesinde polis noktasında Aysel Aydoğdu için geldim ve kanvermek istiyorum derlerse içeri alırlar.

Telefon : Erdem AYDOĞDU : 0536 348 60 61

Şimdiden TEŞEKKÜRLER herkese.

Forum başlık açabilen varsa bunu başlıya taşırsa sevinirim.

cabri
16.02.2009, 14:41
ankaragücü ve beşiktaş maçları gösterdi ki tehlike çanları çalıyor...

Cem Balcı
16.02.2009, 14:49
açıkcası kötü maç çıkardık...bu şekilde devam edersek biri bize gelir patlar...

Turan AKYILDIZ
16.02.2009, 14:49
Skoru kulübeler belirledi

Lider Sivas'ın Bursa deplasmanında iki puan bırakması, Fenerbahçe'nin rakibini farklı yenip yeniden lige dönmesi, Galatarasay'ın Antalya deplasmanından elinin boş dönmesi nedeni ile bütün gözler haftanın son maçı olan Beşiktaş-Trabzonspor derbisine çevrildi. Trabzonspor'un alacağı bir galibiyet kendini liderlik koltuğuna oturtacaktı. Kaybeden Beşiktaş lige havlu atacak kazanırsa lige kendini ortak edecekti. İki takımda bu duygularla sahaya çıktı. Ortaya çıkan skor ise iki takımında işine yaramadı.
Ersun Yanal, Ankaragücü maçını kazanan takımı ile sahaya çıktı. Trabzonspor'un Siyah-Beyazlı takım karşısındaki öncelikli düşüncesi yenemiyorsan yenilmeydi. Zamanı kendi lehine işletip rakibine hata yaptırma düşüncesindeydi. Nitekim de öyle oldu. Daha ilk çeyrek dolmadan Yattara acele davranmasa Trabzonspor, ilk golüne Gökhan ile ulaşabilirdi. Yarım saat dolmadan Trabzonspor, istediği gole kavuştu. Bu dakikaya kadar Ev sahibi takım sağlı sollu ataklarla Trabzonspor kalesine geldi. Tehlikeden çok görsel ataklardı. Bordo-Mavililer, bir geldi pir geldi. Cale'nin ara pası ile Gökhan, topla buluştu ve topu filelere gönderdi.
Trabzonspor ilk yarıda istediğini aldı. Hem skor hem de oyun düşüncesi olarak düşüncesini ilk yarıda uyguladı.
İkinci yarı oyunun kaderini teknik adamlar belirledi. Yanal, koşan pres yapan mücadele eden Umut Bulut'u dışarı alarak oyuna Alanzinho'yu aldı. İki Yattara tipi oyuncu bu takımda lüks diyen Yanal, kendi söylemlerini de çürütmüş oldu. Bu değişikle rakibin gücünü artırdı. Denizli ise Yusuf'un yerine Delgado'yu, Serdar'ın yerine Bobo'yu aldı. Bu değişikler ev sahibi takımın Trabzonspor kalesinde daha çok gelmesini sağladı. Ofansta top tutamayan Trabzonspor, rakibini kendi sahasında kabul edince Bordo-Mavili taraftarlar ikinci yarıda hop oturup hop kalktı. Yine yürekler ağızlara geldi. Kalplerin ritmi bozuldu.
Beşiktaş’ın baskısı kendi adına golü getirirken tribünlerini ayaklandırıp Trabzonspor’u skoru koruma içgüdüsüne de itmiş oldu.
Üç puanı Teknik Direktör Ersun Yanal’ın korkaklığı yüzünden kaybettik. Takıntısı yüzünden kaybettik. Komutanları büyük yapan askerin sayısı değildir. Uyguladığı stratejiler ve kazandığı zaferler yüceltir. Omzundaki apoletler onun işaretidir. Dün akşam şunu gördük ki Yanal, bu takımın komutanı değil.
Sözleşmesi uzar mı bilmem ama 2 artı biri bile zor kullanır.

ya şu adamın yazısına bakarmısınız allah aşkına...yanal bu takımın komutanı olamazmış hemen gönderilmeliymiş...sözleşmesinin iki artı 1 ini bile kullanamazmış..bilmem ne...ulen sen kimsin ya...desene ziya zamanındaki gibi 7 maç üst üste yenilsek bu adam kesin ersun hocayı keserdi...zaten biz ne bulursak böyle şaklaban yazarlardan buluyoz...elalemin takımları dökülüyor hala yazarları gazetelerde takımlarını övüyor ama bizimkiler 1 maçta maşallah asıp kesiyorlar...böyle insanları değil trabzonda türkiyede barındırmayacan...sanki dünya savaşı kaybetmiş takımımız...maç öncesinde 1 puan bile trabzona yeter diyen kendisi şimdi yazdıklarına bak...ne diyeyim sana e adam o cüssene yazık...bulmuşsun kendine gazetenin birinde bir köşe atıp tutuyorsun ya...

Cem Balcı
16.02.2009, 14:50
ankaragücü ve beşiktaş maçları gösterdi ki tehlike çanları çalıyor...

hemfikirim...

Pirselimoğlu
16.02.2009, 14:50
tabataya hiç yoktan sarı vermişler bu hafta, bjk de ise sarı sınırındaki 6 oyuncudan sarı gören olmadı çok ilginç.

ww.com.tr
16.02.2009, 14:54
maça giden arkadaslar resimleri buraya ekleseler ne güzel olur bence

Harun Karadeniz
16.02.2009, 14:54
KÖtÜ oyun İyİ sonuÇ

ama her maÇ bÖyle olmaya baŞladi

gerÇİ unuttuĞumuz bİr Şey var arkadaŞlar abİler tÜrkİyenİn en İyİ tİrÜbÜnÜne sahİp bİr takimla oynadik

evet bu kadar mahkum olmaya bİlİrdİk

oyun kÖtÜ ama 1 puanda İyİdİr bu deplasmandan takimin en kisa sÜrede toparlanacaĞina İnaniyorum ben

zahido
16.02.2009, 14:57
dun hava toplarını alamadık ayrıca yere dusen her topu besiktaslı fabian ernst topladı bizim ortasaha uyudu resmen

Evet benimde dikkatimi cekti.. Hos dikkat cekilmiycek gibide degildi hani :)

Birde butun donen toplari aldilar.. Boyle olunca topu ayagimizda tutamadik..

Topu ayagimizda tutamayincada oyunu sogutamadik..

Butun bu durumlara ragmen inonu gibi bir deplasmandan 1 puanla donduk ki bu bir puan bizi sampiyon bile yapabilir..

Recep Alkan
16.02.2009, 15:01
maça giden arkadaslar resimleri buraya ekleseler ne güzel olur bence

kardeşim bursa inönüye gidiyor başlığına yakında eklenecek :rolleyes:

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 15:01
Gol: Trabzonspor: 1 – Beşiktaş: 1

Toplam Şut: Trabzonspor: 6 - Beşiktaş: 15

İsabetli Şut: Trabzonspor: 1 - Beşiktaş: 4

İsabetli Orta: Trabzonspor: 1 - Beşiktaş: 9

Faul: Trabzonspor: 20 - Beşiktaş: 19

Korner: Trabzonspor: 2 - Beşiktaş: 12

Ofsayt: Trabzonspor: 1 - Beşiktaş: 3

Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 43 - Beşiktaş:% 57

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1156-5L2X5G5I.jpg

shcebi
16.02.2009, 15:02
Yav herkes ne kadar biliyor bu futbolu. şansızlık ya takımın başına getirdiğimiz adam Ersun Yanal bilmiyor ama. Yok onu çıkarsaymış onun yerine onu alsaymış, onu almasaymış şunu alsaymış, o çıkarmıymış 90 dakika sahada kalsaymış. bunu yaparkende bence şöyle olmalıydı demekte yok. kendi çok zeki ersun hoca aptal ya hakaretlerin biri bin para.

kardeşim sen bu takımı haftada 1 90 dakika seyrediyorsun, adam hergün seyrediyor. ondan iyimi bileceksin sen. sizin derdiniz hiç bitmedi, şenol hıcada da bitmedi, vahid hocada da. bırakalım maçtan sonra ahkam kesmeyi.

orhan çavuşoğlunun yazısını okudunuzmu spor61 de. bobo yu kimin tutacağı söylenmemiş futbolculara diyor, böyle kepazelik olurmu diyor. hocaya unutkan, gerizekalı demeye getiriyor. asıl böyle birşeye inanmanın gerizekalılık olcağını bilmiyor kendileri.

yorumlamak muhakkak herkesin hakkı, eleştirmekte uslublu olmak şartıyla gerekli. ama bitmiş maçın sonucuna göre ahkam kesmek aptallık..

TAHSİN 61
16.02.2009, 15:06
Nefret ettiğim Umut'un ne kadar faydalı bir adam olduğunu o çıktığında anladım. Burda İnadına UMUT diyen arkadaşları kutlarım maçtan önce gollü beraberlik demiştim tahminim tuttu. 2 haftadır çok kötü oynuyoruz ama Beşiktaş maçı ezildik yani mahkum oynadık tek kale maç oldu resmen.. Tek sorumlusu orta saha oyuncuları seyrettiler hele ki sağ kanat adamlar koridor etti o tarafı Serkan Balcı^yı yedek bıraktığı için ersun hocayada kızıyorum.. Son sözüm Alanzinho sakın Yalanzinho olma yalan ederim seni..

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 15:08
Çarşı grubu maç öncesi saat 4 gibi "Beşiktaş Çarşısı"nda toplanırken görme fırsatım oldu.. Maç öncesi adam başı 3 bira ile maç izliyorlar.. Sarhoş taraftar, bende trübünde bu kadar nasıl hırçın olabiliyorlar düşünüyorken cevabını kendim gördüm..

Maça girerken trafikteki gibi alkol muayenesi yapılmalı !

Recep Alkan
16.02.2009, 15:10
abi eğer formu biraz olsun gezerseniz ankaragücü maçından sonra da yapılan hataları tek tek söyledik yazık. bitmiş maçın ardından yorum yapmayın demişsin. oynanmamış maçı nasıl konuşacağız.

elinde alternatifli bir kadro yokken daha iyi ve rahattı. ama şimdi elindeki milyon euroluk adamları oynatabilmek ve eleştirilerden kurtulabilmek adına yanlış tercihlerde bulunuyor hoca. belki iyi niyetinden şüphemiz yok ama allah için de, fizik gücü yüsek boyları uzun ve kalıplı beşiktaş orta sahası ve dafansı arasına umutu çıkarıp alanzinhoyu koymak ne kadar akılcı. bu tamamen oynatmak adına yapılmış bir değişiklik.

kimse yanlış anlamasın felaket tellallığı yaptıım yok. zaten takip eden bilir. ama lütfen körü körüne birşeye bağlanmak ve hata aramamk akılcı da değil. iyi olduklarında nasıl alkışlıyorsak kötü oldukların da söyleyeceğiz.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 15:12
Song: Bobo'yu boş görünce ben de şaşırdım

Bu fotoğrafta Bobo'yu alması gereken Hüseyin, sanki

http://www.hurriyet.com.tr/_np/8328/7368328.jpg

UğurB
16.02.2009, 15:20
Dun aksam izledigim mactan ben de keyif almadim. Ama el insaf arkadaslar bu takim 20. lig macini oynadi vasatin altinda oynadigi 3 mac aklima geliyor. Konya (3-2), Denizli (1-0) ve dun aksam oynadigi Besiktas maci (1-1). diger maclarda ya vasat oynadik ya da iyi. Cok iyi oynadik diyebilecegimiz benim aklima tek mac geliyor o da ilginctir ki Fenerbahce maci 0-0. Genelde oynayan 14 oyuncusundan 9 oyuncusu yeni olan bir takimdan bahsediyoruz. Bunlarin 4 tanesi hayatlarinda daha once turist olarak bile Turkiye'ye gelmemis adamlar (Slyva, Cale, Colman, Alanzinho). Benim daha once yurtdisinda uzun sureli yasama deneyimim olmasina ragmen Dubai'ye alismam bile 6 ayimi aldi. Ustelik futbol gibi kollektif yapilan, baskalari ile uyum gerektiren bir isi yapmiyorum. Ve 20 mac sonunda bu takim liderle ayni puanda, 2. sirada direk rakiplerinden bir tek Galatasaray'a deplasmanda yenilmis (evinde telafi sansi var ve 5 puan rakibinin onunde) ve deplasmanda Turkcell Super Liginin en basarili takimi. Ne bu hoca, ne de bu oyuncular dun aksamki mac icin elestiriyi hak etmiyorlar. Dun aksam icin sanssizligimiz takimin yarisindan fazlasinin alisilmis oyunlarini oynayamamasi ve rakibimizin taraftari ile birlikte asiri motive olmasidir. Bence bu mac tam zamaninda olmustur ve oyuncularimizda kendi performanslarini ortaya koyamadiklarinda ne duruma dustuklerini gormuslerdir. Guzel bir soz vardir " bir ders bin nasihattan iyidir derler".
Son sozum: "Pozitif sonuclar almak istiyorsan cok calisacaksin ve pozitif dusuneceksin. O zaman sans melegi her zaman yaninda olur, akslikler minimum olur"

sametaydin
16.02.2009, 15:21
Maçın yıldızı anketi yok mu oy verelim. :)

shcebi
16.02.2009, 15:21
senin doğru düşündüğünü nerden bileceğiz. bende ilk yarı umutu çıkarsında kimi alırsa alsın diye düşündüm. umutun görevi gol atmak, yattaranın ortasını kaçırmasa maç 2-0 olurdu. banane umutun ne kadar koştuğundan, gol atsın bana daha yararlı olur. alanzinhonun daha yararlı olacağını düşünüyordum bende. ha oldumu olmadı ama umutta yararlı değildi ve hoca tercihini hızlı ve top sürebilen bir kişiden yana kullanmak istedi. ben hala bu maçta olmasada en doğru karar hocanın alacağına inanırım. burda herkes duygusal yaklaşır olaylara ersun hoca yaklaşmaz. kendini öyle bir mecburiyet içinde hissedecek olsa aldırmazdı alanzinho yu. yada öyle bir yapıda olsa direkt alanzinho ile başlardı maça. kendin demişsin uzun boylu yapılı beşiktaş ortasahası diye. hocada bu uzun boylu adamların arasında pire gibi dolaşacak alanzinho yu aldı oyuna işte.

Emre GÜRDAL
16.02.2009, 15:25
ya bence bız dun aslanlar gıbı oynadık varmı ıtrazı olan dun aksam baskanın dedıgı gıbı bız ıkıncı yarı ılk 4 macta dıyo 8 puan hedefledık ve ıstedıgımızı aldık besıktas ıyı top oynadı dıyosunzu besıktasın toplasana 4 tane net pozıyonu var ama duran toptan gol attılar anlıcagınız besıktas abartılacak kadar top oynamdı hep bos dewlgadonun vurusuna pozıyon mu anıyolar anlamıyorum kı bız ordan 1 puan cıkartıgımız ıcın sevınelım bence bu benım gorusum

Recep Alkan
16.02.2009, 15:28
abi iyi de. gökhan zan, cisse, ernst. bu adamlar sence alanziyoyu oynatırmı? hepimiz biraz olsun futboldan anlarız. 1.60 lık adamı aldın soktun 190 lık adamların arasına. her pozisyon yerdesin. tamam senn için umutun gol atması daha önemli. ama ilk yar ve ikinci yarıyı bir karşılaştır bakalım. umutun çıkması ile ilerde basma oranımız inanılmaz düştü. beşiktaş bir kere rahatladı. hadi bu doğru değişiklik diyelim, o zaman daha 70. dakika da yattaranın oyundan alınamasına ne diyecekin. bu forumda yattaranın gitmesini isteyen kişilerin başında gelirim ben. ama bazı maçlar vardır ki o maçlarda isim yapmış oyuncunu mecbur tutacaksın sahada. tutacaksın ki rakip rahatça çıkmayacak ileriye. yattara 70 de bir çıktı beşiktaş savunmayı 50 metrede kurdu? sivok ileriden gelmedi, üzülmez hayatının maçını çıkardı?

hadi bunu da geçtim. serkan gibi bir adamın oynayacak durumda ise neden oynatmıyorsun. adam girdikten sonra orta saha toparlandı. madem ki başlat adamı sağ bekde, ilerleen dakikalrda oyundan düşen selçuğu al serkanı koy yerine sağ beke de ttayfunu al. biliyorum kızıyrsun böyle akıl verenlere benim gibi ama göz var nizam var. iki haftadan beri olası ve olan puan kayıplarında yapılan yanlış ouncu tercihleri var. ersun yanılın ii niyetini değil oyuncu tercihlerini eleştiriyorum ben.

theo
16.02.2009, 15:29

pozisyonu zaten izleyince hüseyinin boşta olduğu gözüküyor...hüseyinin marke etmnesi lazımdı...olsun artık olan oldu...bizim amacımız 4maçtan 8puandı aldık alacağımızı...

Recep Alkan
16.02.2009, 15:31
bobo=yattara. yapılabiliyorsa hemen yapılmalı bence bu takas ???

yatara
16.02.2009, 15:31
pozisyonu zaten izleyince hüseyinin boşta olduğu gözüküyor...hüseyinin marke etmnesi lazımdı...olsun artık olan oldu...bizim amacımız 4maçtan 8puandı aldık alacağımızı...

song diyorki ben cisseyi tutmam lazimdim ama residmde cisse yok bobo lan nobre var demekki hata songda

theo
16.02.2009, 15:33
song diyorki ben cisseyi tutmam lazimdim ama residmde cisse yok bobo lan nobre var demekki hata songda

zaten cisse önde...lig tvden izle bak pzisyonu...ama songun da hatası büyük tabi şimdi yalan yok...

yatara
16.02.2009, 15:35
zaten cisse önde...lig tvden izle bak pzisyonu...ama songun da hatası büyük tabi şimdi yalan yok...

evet song bu sene bizi cok macda kurtardi onun icin kizmiyalim ona bagisliyalim ona :D
gs macinda songa elinden gelenin en iyisni vermesi lazim ilk macdaki gibi hata yapmamamsi lazim

Tolunay Abdioğlu
16.02.2009, 15:36
İnşallah Bundan Sonra kı maclarımız kazanıp şampiyon olucaz :)

Samet Yildirim
16.02.2009, 15:37
fazla uzatmaya gerek yok..

25 tane yanlaran frikik 12 tane korner...heralde 1 tane gol yersin...

1 puan sonuc olark yeterli

Mustafa Ayazoğlu

cisse huseyinin 1 adım önünde bobo songun çaprazında

golü tekrar izlediğimde song-huseyin anlaşamaış tutacakları adamları karıştırmışlar

huseyin maçın başlarında tony sakatlıyordu, huseyin dengesizdi bu maç açıkçası

yatara
http://www.spor61.net/news_detail.php?id=12708
bu yorumcuya acayip gicik kapiyom ha

Sadri Sener diyor hefed 4 macta 12 puan
4 macda 8 puan demisdi aldik 8 puani simdide 12 puan diyo 4 macda 12 puanida alicaz alahin izniyle

hamibasoglu
S.O.S
Allah sonumuzu hayır etsin.
Aklıma İngilteredeki Astonvilla-Trabzon maçı geldi seyrederken.
Ne bu ya,aslında orta sahada 2 pres yapıp azcık çıkabilsek adamlar da O gazı alamıyacaktılar,temkinli olacaklardı.Biz çekildikçe üzerimize geldiler.
Song-Egemen ve Sylva nın üzerine kaldı bütün yük.Şükür ki,onlar vardı.Halimiz nice olurdu yoksa?
Yattara ve Umut'un ve de Alanzinho nun en ufak bir katkısı olmadı oyuna.
Birirleri Bunların kulağını çekmeli,
neticede 1 puan güzel ama Yakışmadı Bize. Utandım zira Bjeke lilerle seyrediyordum maçı.
Acil toparlanmalıyız.

shcebi
16.02.2009, 15:38
abi iyi de. gökhan zan, cisse, ernst. bu adamlar sence alanziyoyu oynatırmı? hepimiz biraz olsun futboldan anlarız. 1.60 lık adamı aldın soktun 190 lık adamların arasına. her pozisyon yerdesin. tamam senn için umutun gol atması daha önemli. ama ilk yar ve ikinci yarıyı bir karşılaştır bakalım. umutun çıkması ile ilerde basma oranımız inanılmaz düştü. beşiktaş bir kere rahatladı. hadi bu doğru değişiklik diyelim, o zaman daha 70. dakika da yattaranın oyundan alınamasına ne diyecekin. bu forumda yattaranın gitmesini isteyen kişilerin başında gelirim ben. ama bazı maçlar vardır ki o maçlarda isim yapmış oyuncunu mecbur tutacaksın sahada. tutacaksın ki rakip rahatça çıkmayacak ileriye. yattara 70 de bir çıktı beşiktaş savunmayı 50 metrede kurdu? sivok ileriden gelmedi, üzülmez hayatının maçını çıkardı?

hadi bunu da geçtim. serkan gibi bir adamın oynayacak durumda ise neden oynatmıyorsun. adam girdikten sonra orta saha toparlandı. madem ki başlat adamı sağ bekde, ilerleen dakikalrda oyundan düşen selçuğu al serkanı koy yerine sağ beke de ttayfunu al. biliyorum kızıyrsun böyle akıl verenlere benim gibi ama göz var nizam var. iki haftadan beri olası ve olan puan kayıplarında yapılan yanlış ouncu tercihleri var. ersun yanılın ii niyetini değil oyuncu tercihlerini eleştiriyorum ben.

güzel kardeşim. ben diyorum ki senin yazdıkların hep maçın sonucuna göre yazılmış şeyler. eminimki sen alanzinho girdiğinde benden çok umutlanmışsındır. ama olmadı diye yav hoca buda olurmu deme. burda herkes alanzinhonun alınma sürecinde norveç liginde fizikli adamların arasında oynuyor bu adam demiyormuydu. kimse maçın nasıl gelişeceğini kestiremez, kestiririm diyen yalan der. selçuk kötü oynamıştır, serkan daha yaralı olmuştur girdikten sonra. ama bunun garantisi varmı. yada nerden biliyorsun selçuğun çıkmasa yine doksana bir füze göndermeyeceğini. tahmin yürütün, şöyle olabilirdi deyin ama otorite gibi konuşmayın burda. hocaya karşı, futbolculara karşı daha hoşgörülü olalım.

Recep Alkan
16.02.2009, 15:48
güzel kardeşim. ben diyorum ki senin yazdıkların hep maçın sonucuna göre yazılmış şeyler. eminimki sen alanzinho girdiğinde benden çok umutlanmışsındır. ama olmadı diye yav hoca buda olurmu deme. burda herkes alanzinhonun alınma sürecinde norveç liginde fizikli adamların arasında oynuyor bu adam demiyormuydu. kimse maçın nasıl gelişeceğini kestiremez, kestiririm diyen yalan der. selçuk kötü oynamıştır, serkan daha yaralı olmuştur girdikten sonra. ama bunun garantisi varmı. yada nerden biliyorsun selçuğun çıkmasa yine doksana bir füze göndermeyeceğini. tahmin yürütün, şöyle olabilirdi deyin ama otorite gibi konuşmayın burda. hocaya karşı, futbolculara karşı daha hoşgörülü olalım.

abi; alanzinho girdiğimde umutlandığım doğrudur ama bu umudum umutun çıkarıldığını görene kadardı. umutun çıkarıldığını arkadaşlar söyleyince şaşırdım. çünkü biliyorsun ki derbi maçklar türkiyede fizik kondüsyonuna bağlı ve yüksek mücadele gücü ile oynanır. kimin maçta ne yapacağını kimsenin kestiremeyeceği gibi bende kestiremem. ama bu maçta alanizonyoyu umutun yerine almak da bir nevi adamı taraftarın önüne atmaktır bence. serkan konusuna gelirsek abi, serkan kesinlikle eğer sorunu yoksa ki oynadığına göre yok demektir ilk 11 de başlamalıdır demiştim ben. oyun içerisinde aksi gidecek bir durumda serkanın mevkiis değiştirilebilirdi.

hocaya taktik verecek değiliz. o tabiki bu işi bizden daha iyi biliyor. ama bazı şeyleride göz görüyor abi.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 15:49

Bu fotoğrafta Bobo'yu alması gereken kim ?

http://img26.imageshack.us/img26/5969/songqc5.jpg

UğurB
16.02.2009, 15:52

1) 20 maçtır her türlü hatasına yada olumsuzluğuna rağmen umut bulutu bize seyrettirdin ama bu maçta basan bir dutbolcu olmasına rağmen ikinci yarı oyundan aldın.

4) serkan gibi bir adamın oynayacak durumda ise neden bu adamla başlamadın? golü yemei bekledin?

5) artık futbolun orta saha ile kazandıldığı gün gibi aşikarken biizm en kötü yerimiz orta saha idi.

6) golden sonra taraftar susmuş, beşiktaş şaşırmış iken neden 50 dakika geriye yaslanma ihtiyacını bu kadar çok hissettik.

dün maçı canlı seyretme imkanım oldu. ve burdan istediğim iki şey var,

birisi yattaraya ve selçuka nerde oynadığnı artık hatırlatmalı.

Alkan Kardesim, benim biraz farkli yorumlarim var. En basindan baslayayim. Ersun Hoca genelde yapilmasi gerekeni yapmistir, ama onunda bu mac icin hata yaptigi yerler var. Senin gosterdigin yorumlar uzerinden dusuncelerimi belirteyim:

1. Umut'un oyundan alinmasinin bence en onemli nedeni sari karti. Umut'un zaman zaman itiraz dozajini ayarlayamadigini biliyoruz. Bir de rakibin bu durum uzerine oynama ihtimalini goz onunde bulundurarak oyundan cikardi. Umut ayrica iyi de oynamiyordu. Bir neden daha var ki o da 2. maddede aciklayacagim.
2. Umut degisikliginde Alanzinho'yu tercih etmesindeki nedenin maliyeti olmasi imkansiz. Oyle olsaydi A.Gucu gibi goreceli olarak daha kolay gecmesi beklenen bir macta ilk 11'de baslatirdi. Ilk yaridaki (sonrasinda tum mac surecek) en buyuk sikintimiz defanstan donen toplarin bizim kontrolumuzde kalmamasi ve ileriye tasinamamasiydi. Umut'un bu tip oyuncu olmadigini hepimiz biliyoruz. Kulubeye bakildiginda bizim boyle kac oyuncumuz var. 1. Evet bildiniz Alanzinho. Ama Alanzinho beklenen performansi sergileyememistir. Bu konuda Ersun Hoca'nin yapabilecegi fazla birsey yoktur sanirim. Bir de Alanzinho ile ilgili hepimizin atladigi bir olay var. Norvec'te ligler Kasim ayinda sona erdi. Bu oyuncu Aralik sonuna kadar hic antrenman yapmadi. Ocak ayinda Stabaek ile calismalara baslamisti. Sizce niye Ersun Hoca ona zaman zaman takimdan ayri programlar uyguluyor? Alanzinho icin biraz sabir. O da kendisinden beklentileri biliyor ve bunun karsiligini vermek icin fazla seyler yapmaya calisiyor. Sadece kulagina fisildanmasi gereken simdilik yapman gerekeni yap, senin neler yapabilecegini fizik olarak hazir hale geldiginde herkes gorecek.
3. Yattara'nin 70. dakikada cikarilmasi bence Ersun Hoca'nin bu mactaki hatasidir. 55-60 arasi baski arttiginda ve orta sahada her top rakibe gittiginde, Alanzinho planininda verimli olmayacagi goruldugunde cikarmali ve yerine Isaac degil Serkan alinmaliydi.
4. Bu tartisilabilir. Ama bence Tello ve Serdar Ozkan varken, Serkan gibi hucuma cikma konusunda istekli ve zaman zaman yerini kaybeden bir oyuncu yerine savunmada daha cakili kalabilen, ligin en fazla korner kullanan takimi karsisinda hava toplarinda Serkan'a oranla daha basarili bir Tayfun'u tercih etmek pek yadirganmamali.
5. Bu dogru ama unutmayalim ki F.Bahce macinda da en iyi bolgemizdi. Burada yapilmasi gereken degisiklikleri konusabiliriz onu da 2. ve3. maddelerde belirttim zaten. Yani orta alandaki durum da gunluk kisisel performanslarin basarisizligiyla alakali.
6. Ersun Hoca'nin takimini asla arkaya yaslamayacagini hepimiz biliyoruz. Burada Besiktas'a hakkini teslim edelim bizi yari alanamizin ortasinda cok iyi bozdular. Buna orta saha elemanlarimizin kotu oyunlari da eklenince geriye yaslanmis gibi olduk.

Ve son yorumunla ilgili; Her ikisi de hangi takimda oynadiklarini cok iyi biliyorlar. Selcuk ile ilgili sorun gorebildigim kadariyla daha once boyle bir baski yasamamis olmasindan, unutmayalim bu oyuncu 23 yasinda ve hayatinda ilk defa bu kadar yuksek hedefli bir takimda oynuyor. Yattara'nin sorunusu ise rakiplerinin onu cozmus olmasi. Bu Turkiye'de 6. sezonu ve karsinidaki rakipleri ve teknik adamlar onu adeta ezberlediler. Yattara'yi rakipler savunurken 1 oyuncu onu kontrol ediyor ve diger bir oyuncu onun kademesinde. Ve artik Yattara'da o kadar kolay adam eksiltemiyor.

Cok uzattim, uzulmek ve endise etmek icin su an icin bir neden goremiyorum. Bekleyelim ve sabredelim. Mutlu gunler cok yakin...

Semih Gündoğdu
16.02.2009, 15:53
arkadaşlar 5 tane atamadık ama 5 tanede yemedik:) trabzonsporu 2 haftadan beri hiç beğenmiyorum inşlh böle gitmez

Semih Gündoğdu
16.02.2009, 15:54
valla tebrik ederim çok güzel yakalamışsın ve yorumlarımıssın emeğine sağlık..

Ayhan Yüksek
16.02.2009, 15:55
bjk nin osn çırpınışlarıydı bunlar akşam haşat oldu adamlar, Cuma akşamı Antep ayağa paslarla manyağa çevirir bunları çok efor sarfettiler bizim maçta yürüyecek halleri kalmamıştır, biz defans yaparken bile mücadelemizle dövüyoruz takımları,akşam doğru düzgün iki pas yapamadığımız için bjk baskılı gözüktü oysa ne organize gelebildiler nede çok fazla kanatları kullanabildiler,yaptıkları ortaların çoğu doldur boşalt cinsindendi,ezildik deniliyor katılmıyorum oyun bjk nin hırsından bizim kale önünde oynandı kabul ama bjk açısından adamı hop oturtup hop kaldıracak buda kaçarmı denilecek pozisyon göremedim ben kuru bi baskı vardı işte, bunu fazla büyütmemek lazım maç sonrası çok sinirliydim büyük takım böyle ezilmez dedim ama sakinleşince daha olgun düşünüyor insan
Fazla takılmadan ama hatalardan ders çıkararak yolumuza devam etmeliyiz, ama biranönce çıkarmalıyız bu dersi,Ankaragücü maçında çıkaramamışız demekki,orta saha oyuncularımız birdaha böyle kötü oynama hakkına sahip değiller o hakkı bu maçta kullandılar ve şükürler olsun ki biz burdan 1 puan çıkardık,Ersun Hoca hatalar yapmıştır evet ama yeni kurulmuş bir takım 21. haftaya 42 puanla zirvede giriyorsa yerden yere vurmakta Trabzonspor düşmanlığından başka birşey değildir, elbette eleştirelim ama yerel basındaki garip adamların yaptığı gibi aşağılamayalım ayıptır ya, ben takımıma güveniyorum bu hafta güzel futbolla 3 puan bizim inşaallah.

Onur Akyüz
16.02.2009, 15:55

song'da bizi yemiş demekki:)

yatara
16.02.2009, 15:57

o cale yazdin direk dibindeki colmandi bidaha bakarsan görürsün viedoya colman ebir direkde dursaydi o topu uzaklasidirirdi kafasinlan cale basba bi yerde göremiyom bu resimde

irfan61
16.02.2009, 15:57

http://img26.imageshack.us/img26/5969/songqc5.jpgBuna ek olarak Colman öndireği tutuyor.Tayfun beyefendi bomboş duruyor.Orda boş duracağına sende arkada direği tut belki top kafana çarpardı.

Ayhan Yüksek
16.02.2009, 16:01
Yattaranın çıkması bane göre doğru ama inanın zamanı geçti bu adamın yürüyecek mecali bile yok sahada olması bişeyi değiştirmezdi,bence burdaki hata yerine giren adam doğru değildi, yerine Barış girmeli, Sekanda daha erken oyuna dahil olmalıydı.

Mustafa OK
16.02.2009, 16:02
bu golde song hatalıydı ama suçlamaya gerek yok bu baskıda bir hata bence çok normal...

Hasan61
16.02.2009, 16:03
bu maçı sonuç olarak değerlendirmek lazım futbol olarak dibe vurduk daha kötüsü olamazdı
açıkça beraberlik için oynadık ve elde ettik hatta kazanabilirdikte
sonuç kötü değil hem rakiplerle fark kapanmadı hem sivasla fark açılmadı ve üstüne zor bir rakip daha eksildi fikstürden........

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 16:05
Buna ek olarak Colman öndireği tutuyor.Tayfun beyefendi bomboş duruyor.Orda boş duracağına sende arkada direği tut belki top kafana çarpardı.

Tayfun boş değildi arkasında 2 kişi vardı, top arkaya sekse yine gol yani

http://img26.imageshack.us/img26/4710/tayfunge5.jpg

mustafaction
16.02.2009, 16:06
beşiktaşın şampiyonluk yarışından kopmaması iyi oldu.fb ve gs inönüye gidecekler hedefsiz kalmasınlarki yensinler bu takımları ya da bir çelme atsınlar bu bizim işimize gelir

Hekimoğlu
16.02.2009, 16:08

http://img26.imageshack.us/img26/5969/songqc5.jpgBen bu pozisyonun tekrarını defalarca seyrettim Song sürekli cisse'yi kontrol ediyordu yani söylediğine göre kendisinin tutması gereken kişiyi Hüseyin kendisine görev verilmediği halde cisse ile yan yana.Şimdi burda hata kimde cisseyi hüseyinin tuttuğunu görüp bobo'nun da boş olduğunu farkedemeyen song'ta mı yoksa başkasının adamını tutan hüseyinde mi??

UğurB

Arkadaslarin soyledigi gibi direk dibindeki Colman, Cale tum kornerlerde oldugu gibi (ve BJK tum kornerleri on direge kullandigi icin) goruntude yok daha onde. Gokhan Unal Egemen'in onunde Toraman'a yakin adam. Song'un Cisse'den kopmasi tamamen savunma sezgisi ile alakali. Tayfun goruntude gozukmuyor ama arkada Sivok var, onu kontrol ediyor. Sanirim normal sartlarda Huseyin Bobo'yu almaliymis ama olmadi. Bir de dun aksam TRT'de tartisilan Trabzonspor kornerlerde alan savunmasi yapiyor durumu olabilirdi ama Song mac sonrasi roportajinda sonrasinda adam savunmasi yapildigini soyledi.

irfan61
Tayfun boş değildi arkasında 2 kişi vardı, top arkaya sekse yine gol yani
Ben ilk foto ya göre yorum yaptım.;)Farketmez sonuçta yenilmiş bir gol inşallah bundan sonra daha iyi oluruz.

UğurB
16.02.2009, 16:13
Bir de dikkatinizi cekti mi bilmiyorum ama mac boyunca Nobre "kambura yatarak" hava toplarinda Egemen'e faul yaptirtti. Normalde Nobre'nin aleyhine verilmesi gereken fauller, bizim aleyhimize verildi. Bence Yunus Yildirim'in mac boyunca bunu suzememesi onun tek hatasiydi. Yunus yildirim'in anlik pozisyonlarda hatalari olmus olabilir ama bu tum mac boyunca devam ettigi icin tek hatasi diyorum.

ertek_ts61
16.02.2009, 16:17
çırpının istanbul takımları.....hırçınlaşın istanbul medyası....hırsınızdan çıldırın yavş.k futbol yorumcuları.....anlayın güzel futbol oynayıp istediğinizi alamamanın ne olduğunu...:) biz yıllardır iyi oynadık iyi mücadele ettik ama yenildik sözleriyle yaşadık...anlıyorum ki yaşama sırası sizlere geldi...:) bu yüzden zaten bu yorumcuların (başta lig tv yorumcuları) yedirememesi...fener sadece duran toplarla şampiyon oldu bu ligde..gs lobisiyle şampiyon oldu...beşiktaş 100. yılında nasıl ölüp ölüp dirilerek şampiyon oldu hatırlayınız....ne oldu eyyy istanbul medyası oyunu sizin eskiden oynadığınız gibi oynuyoruz ve şampiyon olacağımızı hissettiniz de mi böyle yalakalaştınız ve bize saldırıyorsunuz...ters enerji yaratmaya çalışıyorsunuz....ey gözleri kör olmuş insanlar hala anlamadınız mı bu ligde bundan sonra bizi en kötü oyunumuzda bile yenemeyeceğinizin farkına varmadınız mı...:D:D çıldırın ey çarşı zibidileri..ayda yılda bir mücadele ettiniz son 10 senedir onda da güç bela 1 puan aldınız....ama o 1 puan bile size fazla pozisyonunuz mu vardı ey yolunmuş kuşlar?? şunu da unutmayın bizle maç yapan takım ertesi hafta ne olduğunu şaşırıyor..:) biz adamı öyle yorarız...antep maçına 0 puan yazın yani lige havlu atmanız sadece 1 hafta gecikti....:)

ertek_ts61
16.02.2009, 16:20
Alkan Kardesim, benim biraz farkli yorumlarim var. En basindan baslayayim. Ersun Hoca genelde yapilmasi gerekeni yapmistir, ama onunda bu mac icin hata yaptigi yerler var. Senin gosterdigin yorumlar uzerinden dusuncelerimi belirteyim:

1. Umut'un oyundan alinmasinin bence en onemli nedeni sari karti. Umut'un zaman zaman itiraz dozajini ayarlayamadigini biliyoruz. Bir de rakibin bu durum uzerine oynama ihtimalini goz onunde bulundurarak oyundan cikardi. Umut ayrica iyi de oynamiyordu. Bir neden daha var ki o da 2. maddede aciklayacagim.
2. Umut degisikliginde Alanzinho'yu tercih etmesindeki nedenin maliyeti olmasi imkansiz. Oyle olsaydi A.Gucu gibi goreceli olarak daha kolay gecmesi beklenen bir macta ilk 11'de baslatirdi. Ilk yaridaki (sonrasinda tum mac surecek) en buyuk sikintimiz defanstan donen toplarin bizim kontrolumuzde kalmamasi ve ileriye tasinamamasiydi. Umut'un bu tip oyuncu olmadigini hepimiz biliyoruz. Kulubeye bakildiginda bizim boyle kac oyuncumuz var. 1. Evet bildiniz Alanzinho. Ama Alanzinho beklenen performansi sergileyememistir. Bu konuda Ersun Hoca'nin yapabilecegi fazla birsey yoktur sanirim. Bir de Alanzinho ile ilgili hepimizin atladigi bir olay var. Norvec'te ligler Kasim ayinda sona erdi. Bu oyuncu Aralik sonuna kadar hic antrenman yapmadi. Ocak ayinda Stabaek ile calismalara baslamisti. Sizce niye Ersun Hoca ona zaman zaman takimdan ayri programlar uyguluyor? Alanzinho icin biraz sabir. O da kendisinden beklentileri biliyor ve bunun karsiligini vermek icin fazla seyler yapmaya calisiyor. Sadece kulagina fisildanmasi gereken simdilik yapman gerekeni yap, senin neler yapabilecegini fizik olarak hazir hale geldiginde herkes gorecek.
3. Yattara'nin 70. dakikada cikarilmasi bence Ersun Hoca'nin bu mactaki hatasidir. 55-60 arasi baski arttiginda ve orta sahada her top rakibe gittiginde, Alanzinho planininda verimli olmayacagi goruldugunde cikarmali ve yerine Isaac degil Serkan alinmaliydi.
4. Bu tartisilabilir. Ama bence Tello ve Serdar Ozkan varken, Serkan gibi hucuma cikma konusunda istekli ve zaman zaman yerini kaybeden bir oyuncu yerine savunmada daha cakili kalabilen, ligin en fazla korner kullanan takimi karsisinda hava toplarinda Serkan'a oranla daha basarili bir Tayfun'u tercih etmek pek yadirganmamali.
5. Bu dogru ama unutmayalim ki F.Bahce macinda da en iyi bolgemizdi. Burada yapilmasi gereken degisiklikleri konusabiliriz onu da 2. ve3. maddelerde belirttim zaten. Yani orta alandaki durum da gunluk kisisel performanslarin basarisizligiyla alakali.
6. Ersun Hoca'nin takimini asla arkaya yaslamayacagini hepimiz biliyoruz. Burada Besiktas'a hakkini teslim edelim bizi yari alanamizin ortasinda cok iyi bozdular. Buna orta saha elemanlarimizin kotu oyunlari da eklenince geriye yaslanmis gibi olduk.

Ve son yorumunla ilgili; Her ikisi de hangi takimda oynadiklarini cok iyi biliyorlar. Selcuk ile ilgili sorun gorebildigim kadariyla daha once boyle bir baski yasamamis olmasindan, unutmayalim bu oyuncu 23 yasinda ve hayatinda ilk defa bu kadar yuksek hedefli bir takimda oynuyor. Yattara'nin sorunusu ise rakiplerinin onu cozmus olmasi. Bu Turkiye'de 6. sezonu ve karsinidaki rakipleri ve teknik adamlar onu adeta ezberlediler. Yattara'yi rakipler savunurken 1 oyuncu onu kontrol ediyor ve diger bir oyuncu onun kademesinde. Ve artik Yattara'da o kadar kolay adam eksiltemiyor.

Cok uzattim, uzulmek ve endise etmek icin su an icin bir neden goremiyorum. Bekleyelim ve sabredelim. Mutlu gunler cok yakin...

valla eline sağlık 10 numara tespitler...

erkankoc
16.02.2009, 16:23
alanzinho bi pozisyonda uzulmezle kale icine daldi ama uzulmezi gecemedi ..hatirlarsaniz..ben dah hizli bekliyodum alanzinhoyu..macin sonalriydi ibrahim uulmez yorgundu..ama gecemedi nedense

TolgaTopçu61
16.02.2009, 16:24
Futbol olarak güzel bir futbol bekliyorudum,ama nedense cok kötü oynadik,Futbol olarak 1 puan cok iyi...

omondoles
16.02.2009, 16:28
alanzinho bi pozisyonda uzulmezle kale icine daldi ama uzulmezi gecemedi ..hatirlarsaniz..ben dah hizli bekliyodum alanzinhoyu..macin sonalriydi ibrahim uulmez yorgundu..ama gecemedi nedense

O kadar koşuyosa iyi koşuyor bence, çünkü ibrahim üzülmez hızlı bir futbolcudur.

evrents
16.02.2009, 16:29
Song maçtan sonra maç öncesi yaptıkları toplantıda cisse'yi kendisinin alamsı gerektiğini söyledi ama maç içindeki oyuncu değişikliklerinden (bobo,delgado girdi) sonra karışıklık olduğunu söyledi neyse bu kornerden yediğimiz gol bize ders olucak inşallah gs'den de kornerden elle gol yemiştik

Cafer Bulur
16.02.2009, 16:29
Kendi adima ben de bu macin degerlendirmesini yapmak istiyorum.
Bence mac sonu özeti kacan balik büyük olmustur sözüdür.
Kazansaydik büyük bir avantaja sahip olacaktik,yani cok sey kazanacaktik.
Berabere kalarak cok mu sey kaybettik,elbette hayir.
Bu maci kazanmak icin acikcasi cok fazla futbol adina üretkenlik ortaya koyamadik.Mac boyunca gökhan in verilmeyen golü haric pozisyonumuz yoktu.
Ben ersun yanalin oyuncu tercihlerini acikcasi dogru bulmadim.
Her zaman oldugu gibi klasik 11 imizle oynamamiza ragmen dünkü anlayisimiz savunma futboluydu.Madem savunmaya agirlik verecekti ki,bence cok yanlis bir sey degildi neden yine ayni tertiple oynamaya devam etti anlamadim.
Bu durumda tayfun sagbeke koyulur yattara ve umut tan birisi yedege cekilip serkan oynatilabilirdi.
Ben ersun yanalin mac boyunca 3 forvetle savunma futbolu oynatmak istemesini hayretler icinde izledim.
En gec ilk devre sonunda orta sahaya takviye yapmasi gerekirken alanzinho yu yattara ile birlikte oynatarak bana göre yanlis yapti.
Yattara ve alanzinho nun birlikte oynadigi maclar elbette olacaktir ama bu mac dünkü mac degildi.
Her ne kadar beraberlik bizim icin iyi gözüksede ben kacan galibiyete cok üzüldüm.Kacan galibiyetten daha cok üzüldügüm konu ise mücadele disinda ortaya iyi bir futbol koyamamamizdi.
Özellikle selcuk,colman,yattara ve umut un etkisizlikleri bizim belimizi kirdi.
Yattara yine gezindi durdu ve ilk 11 i haketmedigini bir kez daha ortaya koydu.
En azindan kaybetmeyerek rakibe firsat vermedik ve bu dan en büyük kazancimiz oldu.
Bizim takimin en iyisi basmadik yer birakmayan cale olurken onu sylva,egemen,song ve tayfun takip etti.
Acikcasi dün savunma oyuncularimizla ayakta kaldik.
Biraz daginik bir yazi oldu,kusura bakmayin.

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 16:30

Saçmalama. Hüseyin top kesiyor. Kesici o.

Bobo'yu tutsa Real Madrid'de oynardı.

shcebi
16.02.2009, 16:31

işte arkadaşlar maç hakkında yorum yapmak böyle olur.

sırf yapmış olmak için, mesaj sayısı artsın diye aklınıza geleni yazmayın buraya lütfen. okurken gına geliyor gerçekten.

ezgi cubukcu
16.02.2009, 16:33
Sezonun ilk macinda da biz daha iyi bir futbol sergilememize ragmen bir netice alamamistik... boylelikle odesmis olduk ;)

Onur Civelek61
16.02.2009, 16:34
O orda dursaydı bu burda dursaydı o oynasaydı bu oynasaydı şöyle olurdu falan fıstık...
Olacağı vardı oldu 15 korner kullandı adamlar.1 i gol olsun artık.Yapılcak bişey yok.Yarı sahamıza haps olmayı sindiremiyorum sadece...Bu oyunla 1 puan altın değerindedir.Önümüzdeki maçlara bakalım bundan sonrası daha zor.

UğurB
16.02.2009, 16:34

Az once yazmistim tekrar hatirlatmak istedim. Alanzinho ile ilgili hepimizin atladigi bir olay var. Norvec'te ligler Kasim ayinda sona erdi. Bu oyuncu Aralik sonuna kadar hic antrenman yapmadi. Ocak ayinda Stabaek ile calismalara baslamisti. Sizce niye Ersun Hoca ona zaman zaman takimdan ayri programlar uyguluyor? Alanzinho'ya normal olarak yapilmasi gereken sezon basi yuklemesi malesef yapilamiyor. Bu nedenle su an fizik olarak hazir degil. Bundan 5-6 mac sonra takimin en diri oyuncusu olacak cunku digerleri ligde 25-26. maclarini oynarken o henuz ligde 8 - 9. macini oynuyor olacak. Onun icin sabir biraz daha sabir. Bir de Deivid de Souza ornegini unutmayalim. 1 sezon hicbir sey yapmadi ama 2. sezon FB'nin temel diregiydi. 4 milyon euroluk yatirimi Sadri Baskan bos birine yapmaz. ( Lutfen bana Kamanan, Ernst orneklerini vermeyin bak gelip hemen adapte oldu diye. Futbolu fizigi ile oynayan oyuncular teknik oyunculara gore daha kisa surede adapte olurlar ve daha iyi gozukurler. Bir de unutmayalim, Israil Ligi'nin, Alman Ligi'nin devre arasi sirasinda geldiler bu oyuncular yani kosullari bizim oyuncularimizla ayniydi)

Cafer Bulur
16.02.2009, 16:36
Bir de dikkatinizi cekti mi bilmiyorum ama mac boyunca Nobre "kambura yatarak" hava toplarinda Egemen'e faul yaptirtti. Normalde Nobre'nin aleyhine verilmesi gereken fauller, bizim aleyhimize verildi. Bence Yunus Yildirim'in mac boyunca bunu suzememesi onun tek hatasiydi. Yunus yildirim'in anlik pozisyonlarda hatalari olmus olabilir ama bu tum mac boyunca devam ettigi icin tek hatasi diyorum.
Benim dikkatimi cekti.
Hatta bobo nun golünden önce kornere giden topta nobre egemen e faul yapti ama hakem süzemedi.
Lig tv de bu pozisyonun tekrarini göstermeyerek gercek yüzünü bir kez daha ortaya koydu.
Ayrica hakem yunus yildirim korktugum seyleri basima getirdi.Faullerde tercih haklarini sürekli bjk den yana kullandi ve bizi ince ince dogradi.
Bana göre umut ve hüseyin in hareketleri kartlik degildi,bunun aksine bjk li oyuncularin kendilerini sürekli yere atmasina ise seyirci kaldi.
Özellikle ibrahim üzülmeze dikkat edin,kendisi faul yaptigi pozisyonlarda kendini yere atarak hakemi kandirdi ve hakem de yedi.
Acikcasi tek sansimiz macin kaderine etki edecek cok fazla pozisyon olmayisiydi.Böyle olsaydi o staddan maglup cikmamiz cok olagan olurdu.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 16:37
Saçmalama. Hüseyin top kesiyor. Kesici o.

Bobo'yu tutsa Real Madrid'de oynardı.

Hüseyin kesiciymiş :)

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/Beşiktaş%20-%20Trabzonspor%20(Turkcell%20Süper%20Lig%2020.%20H afta)/S15211639.jpg

Muhammed KOÇ
16.02.2009, 16:46
song bi kere hatalı bişi yaptı onda da gol yedik.. şanssızlık yaşadı song..
ama benim gönlümdeki kredisi sonsuz :)
umutu o kadar savundum ama yakından bakınca gökhan ile arasındaki kalite farkı çok daha iyi anlaşılıyor..
kale ile arasında 2 metre varken halen stop edip düzeltmeye çalışıyor..
kötü bir oyundan sonra 1 puan çok güzel.. fazla üzülmemek çok güzel :)

Medallion
16.02.2009, 16:53
song'da bizi yemiş demekki:)

O kadar pozisyonda bir hata yapmasi da normal yani. Supermen degil ki adam...

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 17:00

20 Maç bir hata yapması çok normal Song Trabzonspor'un en önemli değeri

karatasof
16.02.2009, 17:03
Bu maçta bir şey daha ilgimi çekti.Çok koşup mücadele etmediğimizden midir yoksa Nike firması geçen maçta çokça gelen eleştriler üzerine bir önlem mi almıştır bilinmez ancak formaların yakaları bu defa yelken bezi gibi rüzgarla şişmiyordu?

Tangerine Dream
16.02.2009, 17:04
Hüseyin kesiciymiş :)

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/LiveImages/Spor%20Foto/Beşiktaş%20-%20Trabzonspor%20(Turkcell%20Süper%20Lig%2020.%20H afta)/S15211639.jpg

Yakın direk dibindeki Cale değil, Colman. Bu pozisyonda arka direkte de bir futbolcu olsaydı topu kafasıyla uzaklaştırabilirdi bence.

Çagman
16.02.2009, 17:04
1 puan kazandık diyorum sadece staddaki atmosferde süperdi hala sesim kısık :))

magicyattara
16.02.2009, 17:05
Arkadaşlar umutsuzluğa kapılmaya gerek yok.

Kötü oynamış olabiliriz veya rakip hakem desteğiyle iyi görünmüş olabilir.

2006 yılında fener gs'yi 4-0 yendi ligin bitimine doğruydu hatta o maç.Sonra gidip ufak takımlara takılıp şampiyonluğu gs'ye hediye etti.

Hakeza bursa'ya 5-0 yenilip şampiyon olmuşlukları da vardır.

Dün akşam 1-0 öne geçene kadar iyi oynadık bence.
Maalesef önde iken iyi oynamayı beceremiyoruz.
Golü attık ardından kronik hastalığımız nüksetti;kötü oyun ve gol yemek.

Lig için son şansını kullanan bjk ikinci devre bilhassa varını yoğunu ortaya koydu.

Bizim karşı koyma isteğimize de hakem engel oldu.

Önümüzde ki maçlara bakıyoruz.:)

Erbay
16.02.2009, 17:06
Benim için çok ilginç bir gün oldu. Maça gitme ihtimalim yokken amcam aradı ve birden bjk tarafından 2 bilet bulduğunu söyledi ve gelip gelmeyeceğimi sordu. Hemen atladım ve gittim tabii. bjk tarafında sessiz sedasız izledim maçı :) Adiler çok küfür ettiler bize :mad: Yanımda bir abi vardı o da kesin Trabzonsporluydu. Adam yediğimiz golde benim gibi put gibi durdu :D Maça gelince...

İnanılmaz kapandık. Atak yapamadık, bu da rakibe cesaret verdi. Yanımda duran bjklilerden çok iyi sezdim bunu. Adamları resmen gaza getirdik. Oyuna çok kötü başladık. Bir pozisyondan sonra bizimkiler aralarında toplandı bunu tartıştılar. Kötü oyuna rağmen golü bulduk. Golden önce bizim taraftara bakıp " Ula haşşindi bi gol olsa bizimkiler nasıl sevinir acaba? " diyordum 2 dakika sonra gol oldu. Gülmekten öldüm gol olunca. Tabii içimden, çok güzel bir andı. ççç Golü Selçuk çok güzel attırdı, Gökhan da iyi bitirdi. bjk'de Nobre bütün topları topladı. Bizdeki forvet eksiliği de bu işte. Gökhan hiçbir topu saklayamıyor keza Umut da. İkinci yarı yine çok kapandık. Bu kadar kapanmayı kendime yediremedim açıkçası. Trabzonspor böyle oynamamalı. Takımın bir puana razı olduğu çok belliydi. Oyuncular gerekli olan cesareti gösteremedi, yeni kurulan veya kurulmayan takım ama gösteremediler sonuçta. Golü yiyeceğimiz çok belli olmuştu artık ve buna rağmen rakibi tehdit eden,bjklilerin tek korktuğu oyuncu Yattara'nın çıkması bunu daha da kolaylaştırdı. 85'ten sonra fena oynamamaya başladık ama çok geçti. Orda bile anlaşıldı ki bjk iyi değşl biz çok kötüydük. 5 dakika alev aldılar gol yiyecekler diye. Çok büyük bir fırsatı kaçırdık. Yensek şampiyonluk için çok büyük bir adım atacaktık.

Maçtan bir fotoğraf. http://img7.imageshack.us/img7/7065/15022009002gl7.jpg (http://imageshack.us)
http://img7.imageshack.us/img7/15022009002gl7.jpg/1/w320.png (http://g.imageshack.us/img7/15022009002gl7.jpg/1/)

pReN@_61
16.02.2009, 17:07
Bizim karşı koyma isteğimize de hakem engel oldu.

Bence hakem iyi yönetti maçı.

mustafaction
16.02.2009, 17:07
OLEY OLEY OLEY OLEY ŞAMPİYON TRABZONN diyorum başka birşey demiyorum renkdaşlarım...canlarım;)

Muhammed
16.02.2009, 17:10
Genelde hep okurum böyle uzun mesaj yazmayı sevmem ama burdaki bazı futbol fakirleri için bu defa yazmak gerekicek.

Şimdi takımımız ezilmiş bunalmış sürklase olmuş diyenler var. Bana beşiktaşın ataklarını saysınlar bir tek sivokun kafasını ve toramanın vurusunu hatırlıyorum ki bunlarda %100 lük gol pozisyonu değildi.
Takımımızda kötü olan yattara selçuk ve umut vardı. Umut hatta 40. dakikada bomboş topu önüne alamadı orda maçı koparabilirdik.
Ersun yanala gelelim. Öyle hatalı bir değişikliği yoktu sadece serkanı biraz geç oyuna aldı. Alanzinho oyuna girerken aranızda kimler sevinmediki kontradan atıcaz diye?
Alazinho demişken bu adama balon diyenler var. Adamın ligi kasım ayında bitmiş. Daha 3 haftadır bu takıma gelmiş ve ne yapmasını bekliyorlardı acaba? Zaten ayağına aldığı her topta bence kalitesini belli ediyor ama takımına uyum sağlıyamadı.

Ayrı eten bu takım bu macta aldığı puanla şampiyonluk için şafak saymaya başlamıştır. Son 4 mac 3 deplasman (ankara bjk fener) 5 puan evimizdeki macıda aldık. Kalan 14 maç 8 içerde 6 deplasman. Bursa kayseri gibi zor deplasmanlarıda ilk yarıda oynadık zaten. Takıma destek olmayacak varsa yazmasın bari.

Murat Erdem
16.02.2009, 17:13
Şu Sivas'tan puan olarak bir türlü ayrışamadık gitti.
A.Aker'den tulum çıkarmalıyız 8 maç 24 puanla.

Murat Erdem
16.02.2009, 17:16
Şu Bursa maçındaki yan hakem Hakan Yemişken'in kulaklarını bu günlerde çok sık çınlatıyorum.
Gasp ettiği 1 puanı lig sonunda aramasak bari.

ozturk
Bakalım Beşiktaş Trabzonspor maçı sonrası yazılanlara

Song : Başaramadım

Sylva : Kurtaramadım.

Şener: Memnun olmadım

Yanal : Beğenmedim

Denizli: Şampiyonluğa inandım , gurur duydum

Delgado : Şampiyonuz

Trabzon batmış gitmiş, yıkılmış ,

Beşiktaş süper şahane kesin şampiyon

Fener Büyük avantaj kazandı

Ersun Yanal Başaramadı

Trabzon lider olamadı.

Ne olacak Trabzonun hali

Biz İstanbul medyasının bu senaryoları çok gördük , temel amaç İstanbul takımlarını gazlayıp Trabzonspor’un motivasyonunu bozmak.

mükemmel bir yazı okumayanlar için devamı:

http://www.spor61.net/author_article_detail.php?id=211

magicyattara
Bence hakem iyi yönetti maçı.

Nasıl maç seyrediyorsunuz anlamak güç.

İyi yönetti diyip prim vermeyin şu hakemlere.

Bütün takdir haklarını bjk'den yana kullandı.
Oyun üstümüze yıkıldıysa bunda hakemin verdiği faullerin etkisi çoktu.

Alanzinho'nun iki düşürülüşü de sarı karttı.

Bizim çıktığımız kafa toplarında bjk lehine faul çaldı.

Bjk'nin baskın göründüğü tüm akınlar duran toplardan geldi.Ben vermedim ya bedavadan o faulleri.

_KaaN_
16.02.2009, 17:17
bu yattaranın yaptıkları beni o kadar kahrediyor ki...takımda en iyi top saklayabilen bir futbolcu takımını rahatlatmak için biraz topla oyalanır ve güzel paslar atar ...olmuyor diye birşey yok..bu adam yapabiliyor ancak yapmıyor...çok yazık ediyor ts taraftarına ...toplara koşmuyor...tabiki taktik hatarından 1 puan kazandık...1 puan o atmosferde gayet iyi ...seyirci ateşli sanki üstünüze bizans ordusu geliyor...ama bu kadar da panik olmaması gerekirdi...maç başladı top kayıpları ..hüseyin in değişik hareketleri(burda hüseyini kötülemiyorum yanlış anlamayın) top tutamama dengeyi bozdu ...hücum takımının 90 dk da savunmaya çekilmesi hayret ve iyi başardık denilebilir....hiçbirşey kaybetmedik..denizlisporu çok güzel futbolla yeneceğiz inşallah...puan farkını önemli maçlara kadar koruyacağız.

pReN@_61
16.02.2009, 17:20
Nasıl maç seyrediyorsunuz anlamak güç.

İyi yönetti diyip prim vermeyin şu hakemlere.

Bütün takdir haklarını bjk'den yana kullandı.
Oyun üstümüze yıkıldıysa bunda hakemin verdiği faullerin etkisi çoktu.

Alanzinho'nun iki düşürülüşü de sarı karttı.

Bizim çıktığımız kafa toplarında bjk lehine faul çaldı.

Bjk'nin baskın göründüğü tüm akınlar duran toplardan geldi.Ben vermedim ya bedavadan o faulleri.
Hangisi bedava?

Egemen'in nobrenin sırtına çıktığı mı?

Bir örnek verirsen daha rahat anlarım ben de.Belki maçın heyecanına kapılıp yanılmış da olabilirim..

lazz61
16.02.2009, 17:21
arkadaşlar güzel futbol oynamamış olabiliriz fakat sampiyonluk yolunda önemli bir puan aldık bence maçı böyle degerlendirmek lazım takımımıza destege devam sampiyon olana kadar onları yalnız bırakmıcazzz inşallah bu sezon mutlu sona ulaşcazz

mustafaction
16.02.2009, 17:22
hakem yanılttı beni çok beğendim şahsen

_KaaN_
16.02.2009, 17:27
http://www.spor61.net/author_article_detail.php?id=211
çok güzel bir yazı...
benim hakemle sorunum sadece kartlar ....orda bize kart gösterip birşey yaptığını sanıyor...tarlasporun 7 tane tane atması da kimseyi kandırmasın..

magicyattara
Hangisi bedava?

Egemen'in nobrenin sırtına çıktığı mı?

Bir örnek verirsen daha rahat anlarım ben de.Belki maçın heyecanına kapılıp yanılmış da olabilirim..

9 tane var hangisini sayıyım.

Yalnız şunu söyliyim;seyrettiğim en berbat hakem buydu.
Gördüğünü çalamayan,o an ki ortama göre maç yönetmeye çalışan bir hakem.

Sen bana 1 adet organize bjk atağı göstersene.

Onur Akyüz
canı sagolsun yahu birşey demedik:)

Serdar A
16.02.2009, 17:29
Kimse kusura bakmasın ; (melih Gökçek deyimiyle) , tükürürüm böyle bir puanın içine ! Keşke kaybetseydik , belki çıkan sonuçlar daha gerçekçi ve faydaya olurdu .

Belliki puanların ve şampiyonluk hesaplarının muhasebesiyle ilgili başlıklar ve yazılar bir çok kişiye 08/09 sezonun gerçek hedeflerini unutturmuş .

Bu takım , bu sezon 3 maç üst üste kazanabildi mi ?
3 maç üst üste iyi futbol oynayabildi mi ?
Milli takıma aday yüksek potansiyel sahibi gençlerden 3'ünü kazanabildi mi ?

Son beşiktaş maçı yukarıdaki üç soruya biraz daha tuz biber ekti .

Sezon sonu takım eksik yönleriyle eleştirilirken , okların yalnızca futbolculara doğrultulmamasını umuyorum . Bu kulüpte kimse vazgeçilmez değildir . başka kulüplerden teklif alıyor olmakta kimseyi bu camianın gözünde daha değerli yapmaz . Önemli olan bu kulübün içinde gösterdiğin emek ve yeteneklerini ortaya koyabilmektir .

Uğur Ö.
16.02.2009, 17:30
takım gerçekten berbattı ben genede alanzinhoyu beğendim çünkü ileride birşey yapmak isteyen tek oydu gerçekten ben ayrıca selçuğu maçta adını zor duydum colmanda öyle hüseyini hiç beğenmedim bütün ataklar tayfunun bölgesinde geldi kaleci süper defans bugün vasat ortasaha ve forvet berbattı bence o oyunla galibiyet harika beraberlik iyi olurdu ve iyi oldu

_KaaN_
16.02.2009, 17:30
yarısı duran toplardan yarısı da gelen topu bizim iyi karşılayamamız dan..

Onur Akyüz
16.02.2009, 17:31
Kimse kusura bakmasın ; (melih Gökçek deyimiyle) , tükürürüm böyle bir puanın içine ! Keşke kaybetseydik , belki çıkan sonuçlar daha gerçekçi ve faydaya olurdu .

Belliki puanların ve şampiyonluk hesaplarının muhasebesiyle ilgili başlıklar ve yazılar bir çok kişiye 08/09 sezonun gerçek hedeflerini unutturmuş .

Milli takıma aday yüksek potansiyel sahibi gençlerden 3'ünü kazanabildi mi ?

Son beşiktaş maçı yukarıdaki üç soruya biraz daha tuz biber ekti .

Sezon sonu takım eksik yönleriyle eleştirilirken , okların yalnızca futbolculara doğrultulmamasını umuyorum . Bu kulüpte kimse vazgeçilmez değildir . başka kulüplerden teklif alıyor olmakta kimseyi bu camianın gözünde daha değerli yapmaz . Önemli olan bu kulübün içinde gösterdiğin emek ve yeteneklerini ortaya koyabilmektir .
evet kazandı.
2 kez 3er galibiyetli serimiz var.

pReN@_61
16.02.2009, 17:31
hakem yanılttı beni çok beğendim şahsen
katılıyorum..

İsmail Çavuşoğlu
16.02.2009, 17:35
Hakem bizi ince ince doğradı arkadaşlar bütün takdir haklarını onlardan yana kullandı bize yapılanları es geçti.golden önceki korner pozisyonunda top nobrenin kafasından gitmişti ama korner verdi ve golü yedik.

Hüseyin Kurt
16.02.2009, 17:36

1.
4.Hafta Denizlispor - Trabzonspor 0-1
5.Hafta Trabzonspor-Antalyaspor 3-2
6.Hafta Konyaspor - Trabzonspor 2-3

2.
9.Hafta İBB - Trabzonspor 0-4
10.Hafta Trabzonspor -Hacettepe 1-0
11.Hafta Gençlerbirliği -Trabzonspor 0-1

İyi oynadığımız maçlara gelince.

16.Hafta Trabzonspor-Eskişehirspor 2-1
17.Hafta Fenerbahçe-Trabzonspor 0-0
18.Hafta Ankaraspor -Trabzonspor 0-2