PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beşiktaş 1 - 1 TRABZONSPOR

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36

Anıl Caner
16.02.2009, 01:31
Alanzinho'nun çok önemli bir oyuncu olacağını düşünüyorum. Zeki ve yetenekli bir oyuncu.

Ama bana deselerdi ki öyle bir adam alacaksınız ki yattara bile "şahsi oynama ulan" diye isyan edecek kendisine, inanmazdım. :D.

1 puan çok iyi, çok :). Sıkıntı yapmadan güzel güzel tartışalım.

Erdal
16.02.2009, 01:32
Tayfun bek oynamayı daha bir öğrenmiş sanki...Hadi be hocam ısrar et Serkan'a göbekte :))

forza_61_ts
alanzinho konusunda eleştiri yapmamalıyız bu maç için. çünkü orta sahamız kötüydü. rakip çok pres yaptı. alanzinho maç içerisinde bir kaç çalım atarak paslar atmaya çalıştı.en azından bir şeyler yapmaya çalıştı...

Şenol Altunsoy
Evet berbat bir orta saha ne geriye ne ileriye yardım etti hiç bu kadar hatlar arasında kopukluk olmamıştı takımımızda bunu sadece 8taşın presine bağlamamak lazım bence en önemli hata Tayfun'un iyi oynamasına rağmen Serkan'la başlanmamasıydı bu takımın pres gücünü zayıflattı neyse neyse bakın görün bu puan çok işimize yarıycak iyi oldu iyi!!!

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:33
Farkındayım,editledim..

Çağdaş ne alakası var asmakla şimdi,adam maç boyunca rakip alanın sağ orta kısmında bekliyor,önceden adam geçerdi asist yapardı da katlanılıyordu,ama şimdi o da yok,üşengeç bir tavır,bunu çekmek zorunda değiliz...Bu arada Yattara'yı konuşmaktan deminden beri maç hakkındaki görüşlerimi yazamıyorum...

Anlamıyorum neden böyle bir anlayabilsek ne düşündügünü ne hedefledigini ne istedigini ama ama ama ama .... cümleler hep amalarla uzayıp gidiyor . Lafın gelişi söyledim o asmayı yanlıs anlamayın :D yapma be yattaram sana ihtiyacımız var

Emiroğlu
Tayfun bek oynamayı daha bir öğrenmiş sanki...Hadi be hocam ısrar et Serkan'a göbekte :))

Abi valla maç sırasında , Tayfun'u izleyip , " Helal " diye bağırdıkça , sürekli aklıma sen geldin :)

futbalski60
Bak hocamız Ersun hoca oldugunu hatırladın :D

ya acaba denizli macına nasıl cıkarız ?

*************sılva************
serkan***Egemen****Song****Cale
******selcuk******ceyhun*****
yattara******Colman****Alanzinho
***********Gökhan**********

Ceyhun-Serkan değişikliği olur bence.Bu maçta tek forvet oynayacağız topu kullanan adam eksilten oyunculara ihtiyacımız var Hüseyin'in yerine Serkan'ın oynaması mantıklı Hoca da öyle düşünecektir zaten.

Şenol Altunsoy
16.02.2009, 01:34
İİ oynadik ama kazanamadik

Hani bir daha girmiyecektin bu foruma

Cagdas Topal
Ceyhun-Serkan değişikliği olur bence.Bu maçta tek forvet oynayacağız topu kullanan adam eksilten oyunculara ihtiyacımız var Hüseyin'in yerine Serkan'ın oynaması mantıklı Hoca da öyle düşünecektir zaten.

Serkanın yerine de Tayfun mantıklı aslında :cool:

TS-FAN
Dört derbiden 3 beraberlik aldık.
Biz 3 puan alamadık ama onlara da vermedik.

Erdal DİLEK
16.02.2009, 01:35
ya ben şu cümleye taktım "bir daha üç büyükleri enkaz halinde yakalayamzsınız". o işi gceceksiniz bu işin üç büüyük enkazıyla alakası yok, anadolu uyanıyor, korkmuyor, hele evinde hç korkmuyor, eğer darbe vrurlmazsa anadolunun yükselişi devam eder. . .

Bilâl ÇOBAN
arada olur böyle kazalar, önemli olan bu halde bile inönü gibi bir deplasmandan puan çıkartmak, moral bozmaya gerek yok.

ibilek
Bazı arkadaşlarımız soruyor bu ne yaw bu ne biçim futbol,efendim daha iyi olmalıydık falan filan .Takılmayın arkadaşlar bunlara kim 34 maçında döktürerek şampiyon olmuş.Yok böyle birşey Erdal arkadaşımız güzel şeyler yazmış ben üstüne küçük bir ekleme yapayım,

96 senesinde (hala yüreğimde derin bir yaradır)biz fenerden iki maçta sadece bir puan almış olsaydık şampiyonduk bunu unutmayalım.Bir puan olsun bizim olsun.
Gönüllerin şampiyonu olmak isteyen varmı aranızda?

96 yı nasıl unutabiliriz. iyi futbol sadece mağlubiyet aldığında züğürt tesellisi görevini görür.başka bir işe yaramaz. 6 puanlık fark korundumu korundu.esas bjk nin üzülmesi lazım.gaziantep maçında alacağı olası bir beraberlik ve bizim denizli maçını kazanmamız halinde aradaki puan farkı 8 e çıkacak.bu akşam bjk liler seviniyor ya içimden kıs kıs gülüyorum.yıllar önce trabzonda bjk ile maç yapmıştık adamlar iki kez gelebilmişlerdi bizim kalemize ama 2-0 onlar kazanmıştı.sertan mı ne embesildi o atmıştı.

theo
Böyle birşeyi sen düşünsende - ki ben hemfikir değilim artık - Ersun Hoca'nın sisteminde böyle bir durum yok.

Ersun Hoca,Yattara sahada dursun , oynamasa da olur , düşüncesini benimsemez.

Baştan söyliyeyim de.
Bu adam toplu-topsuz oyunun sadece 1 tanesini gerçekleştirdiği sürece kesik yiyecektir.
İlerde sinir krizlerine girmeyin.Ersun Hoca başta olduğu sürece böyle olacak.

haklısın kardeşim ama bazı adamlar vardır ne yapacağı belli olmaz...bu da öyle bir adam işte...yani sahada kaldığı sürece rakibi korkutur...ya da yerine giren adamın da öyle yetenekleri olmalı...
ersun hocanın taktik anlayışında bu adam yıldız sahada kalmalı yok bunda herkes hem fikir ama yerine soktuğun adam isaac...yani kontra atak futbolunda etkili bi adam...kanada yapışık oynayan bir adam değil...önüne top atacaksinki sürüp gol atsın...bence colman isaac değişikliği bu oyuna daha önemli etki yapardı...

Ömer SEVİNÇ
Zeki ve yetenekli bir oyuncu.

Yetenekli ama kesinlikle zeki değil:)

futbalski60
Serkanın yerine de Tayfun mantıklı aslında :cool:
Tayfun'un yeri hazır zaten:)

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:37

Beni bugün yanıltan tayfunun ve umutun gol atamayısı halbuki rüyamda gökhan - umut - tayfunun gol attıgını görmüştüm :D

61hikmet61
neyi tartışıyoruz anlamıyorum. neymiş, iyi oynamamışız, rezil olmuşuz, ezilmişiz...kusura bakmayın ama keşke stadda olduğum 96 yılındaki fener maçında da ezilseydik ama 1 puanla çıksaydık.bu işleri geçin arkadaşlar.şimdi bu akşamki maçı düşünüyorum da keşke girayı da sokup 5li savunmaya dönseydi, 18e yığılsaydık son 15 dakka ama bu maçı alsaydık.sene sonunda bunlar hatırlanmaz arkadaşlar. kimse kupada beşiktaşa kaleyi göstermeyip 1-2 kaybettiğimiz maçı hatırlamıyor, herkes 12 puanla beşiktaş gruptan çıktı diyor.
artık kimseyi takmama zamanıdır. neymiş, yukarıdaki takımlardan hiçbirini yenememişiz. gerekirse hiçbirini sezon sonuna kadar yenmeyelim ama yeter ki şampiyon olalım. emin olun hoca da futbolcular da iyi oynamadıklarını biliyor. hakan kutlu gibi süper oynadıklarını sanmıyor. demek ki bizim destek verme zamanımızdır şimdi. bu oyunu düzeltmek onların işi. onlar da sorumluluklarını biliyorlar. ayrıca her takımın kötü günü olabilir. önemli olan bunları en az fireyle atlatmaktır. biz de bunu yaptık. hepimizin başı dik olmalıdır...

Erdal DİLEK
14 mac 8 i içerde 6 ı dışarda. . .

forza_61_ts
16.02.2009, 01:38
özellikle bu maçtaki performansı olsun(bobonun kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda yatarak topu kesmişti.süperdi) attığı öenmli gollerle galibiyetimizde önemli roller oynuyor...yükselen bir grafiği var tayfunun

TheCrow
16.02.2009, 01:38
Maçı alsaydık çok güzel olurdu evet,ama şu açıdan bakalım,maçı bjk alsaydı bir anda zirvedeki rakibini iyi bir oyunla yenerek farkı 3 puana indirmiş olacaklardı ve birden zirveye ortak olacaklardı.İnanılmaz bir motivasyon olacaktı onlar için ve bizim için büyük bir moral çöküntüsü.Ama şimdi,kötü oynandığında bile alınan 1 puan var.Rakiplere verilen mesaj şu "beni kolay kolay yenemezsin,iyi oynaman bile yetmez,ben bir yolunu bulur en kötü oynadığım maçta senden puıan alırım"...Herkesin unuttuğu bir nokta daha var,ikili averajda bjkya karşı üstünüz,belli olmaz ilerde lazım olabilir,geçen yılı unutmayın 3lü averajla neler olmuştu.gsye karşı zor ama sivas ve fbye karşı da ikili averajda avantajlı olmamız çok çok iyi olur.

Maça gelince,orta sahamız o kadar kötüydü ki,ne değişiklik yaparsa yapsın ersun Hoca elinden bir şey gelmezdi.Hüseyin'e kızdık,evet ama,en azından adamın adını 50-60 kere duyduk maçı izlerken,öyle veya böyle,yani adam topun olduğu yerde sürekli,ama ben Selçuk'un adını 3 veya 4 kere duydum,Colman da o civarlarda.Bu kadar kötü bir orta saha olunca maç da bizim defans artı Hüseyin ile bjk arasında geçti.

Yattara'nın yerine ya Isaac alınıp kontratak ile ikinci gol aranacaktı,ya da Ceyhun alınıp 1-0 korunmaya çalışılacaktı,Ersun Hoca ilk seçeneği seçti,ama dediğim gibi o kadar berbat bir orta sahamız vardı ki bugün,ikinci seçenekte de sonuç değişmeyecekti.

Erdal
16.02.2009, 01:39
Abi valla maç sırasında , Tayfun'u izleyip , " Helal " diye bağırdıkça , sürekli aklıma sen geldin :)

Eyvallah...Tersi de mümkündü tabi..Mesela Hüseyin'in her şaşkınlığında da aklına ben gelebilirdim :))

Ömer, Alan kesinlikle "zeki" bir uşak göreceksin...

İlk dört maç 7 puan demiştim. 8 oldu elhamdülillah :)....Şimdi sıradaki 4 maç 10 diyorum...Haydi bismillah

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:39
özellikle bu maçtaki performansı olsun(bobonun kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda yatarak topu kesmişti.süperdi) attığı öenmli gollerle galibiyetimizde önemli roller oynuyor...yükselen bir grafiği var tayfunun

Heyecandan tv a vurdugum pozisyon :D Tayfunu tebrik etmek için tabi :D

yatara
16.02.2009, 01:41
ne güzel kazansaydik geriye 12 galibiyet kalicakdi leng

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:41

fikstürümüz iyi arkadaslar :alkış: basarıcaz hep birlikte kutlayacagız bunu Allah hepimizi o günü görmeyi nasip etsin

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:42
ne güzel kazansaydik geriye 12 galibiyet kalicakdi leng

Herkes bizim kazanmamızı isterdi ama olsun istanbuldan 1 puan almak cok önemliydi bunu basardık 1 mac eksildi ve puan farkları oldugu gibi duruyor fb 2 puan indirdi gs ye 1 puan daha attık daha ne olsun :cool:

Hüseyin İlkin
16.02.2009, 01:43
Bu Üzülmez son haftalarda ne içmiş acaba :S

Aynısından bizde bazı oyuncularada vermek lazım .

forza_61_ts
16.02.2009, 01:44

futbol hayatı boyunca yerde para arayarak top oynardı. belki maçın başında yerde bizans altını bulmuştur...

Cagdas Topal

Cale sırrı bulmus olmalı :D

ilhan
Ernst ve Cisse bizim orta sahayı kilitledi. Orta sahamız yokken oynayamıyoruz. Selçuk, Yattara, Hüseyin ve Colman sezon başından beri "bir arada" en kötü oyunlarını oynadılar.

Golü attığımız pozisyonda, sol bekimizin ileriye çıkması içeriye yol alması ve çok iyi ara pas atması çok anlamlıydı. :)

Taş gibi savunmamız var. Aslanlar gibi kalecimiz var.

Haftaya Denizlispor'u yenip kaldığımız yerden devam edelim. Takıma güveniyor ve arkasında duruyoruz.

Hiçbir başarıya çicekli yollardan gidilmez sözüyle noktalayayım. :)

futbalski60
Ayrıca son İstanbul deplasmanımızı geride bıraktık bu da bizim için bir avantaj.Denizli,Antalya,İstanbul B.B gibi küme düşmeye aday takımlarla ilk hafta karşılaşmamız da bence avantajdır bir de oynadığımız A.gücü'nü de ekleyelim bu takımların içine.Son haftalarda kazan kaynayacak bu takımlar ilerde bela olacaktır. Denizli-Fb maçını unutmayalım.

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 01:46
Ömer, Alan kesinlikle "zeki" bir uşak göreceksin...

Vallahi abi sağda solda bizim adamlar bomboşken gidip 4 kişinin arasına dalmayı ben matıkla pek bağdaştıramadım:)

İnşallah kaliteli bir oyuncudur, inşallah takıma uyum sağlar. Yattara'nın bu düşüşünün ardından Alanzinho'nun kaliteli bir transfer olmasına çok ihtiyacımız var..

Bilâl ÇOBAN
keşke maçlarımızın çoğu dışarıda olsaydı, fener ve gs hariç.

Erdal DİLEK
eğer bu macta yenilmediysek büyük bir şansızlık, kırmız kart haekm katliamı yaşamzsak biraz zor yeniliriz gibi geliyor bana

afsbahar
16.02.2009, 01:47
Karşımızda son şansı olan ve çok istekli bir takım vardı. Kötü oyuna rağmen iyi skor diyorum. Ama dikkat etmemiz lazım, düşme mücadelesi veren takımlar da bizim 8jk ye oynadığımız gibi oynayacaklar bizim maçlarda. Biz de kapalı defansları açmaya yönelik çalışmalar yapmamız lazım. İsteksiz Yattara kalan maçlarda işimizi zorlaştırır. Ne yapıp ne edip onu eski hevesli haline getirmeliyiz.

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 01:48
Can Karyagdi Silva'ya golde hatan varmiydi diye sordu, bu adami kim spormuhabiri yapti?

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:48
eğer bu macta yenilmediysek büyük bir şansızlık, kırmız kart haekm katliamı yaşamzsak biraz zor yeniliriz gibi geliyor bana

??????????

forza_61_ts
16.02.2009, 01:49
Can Karyagdi Silva'ya golde hatan varmiydi diye sordu, bu adami kim spormuhabiri yapti?
abi vallahi ya.resmen adama küfretti gibi birşey.

Erdal DİLEK
16.02.2009, 01:50
??????????
bu macta yenilmediysek;(virgül baba koymayı unuttum. . .):)

kamyonetçi
96 yı nasıl unutabiliriz. iyi futbol sadece mağlubiyet aldığında züğürt tesellisi görevini görür.başka bir işe yaramaz. 6 puanlık fark korundumu korundu.esas bjk nin üzülmesi lazım.gaziantep maçında alacağı olası bir beraberlik ve bizim denizli maçını kazanmamız halinde aradaki puan farkı 8 e çıkacak.bu akşam bjk liler seviniyor ya içimden kıs kıs gülüyorum.yıllar önce trabzonda bjk ile maç yapmıştık adamlar iki kez gelebilmişlerdi bizim kalemize ama 2-0 onlar kazanmıştı.sertan mı ne embesildi o atmıştı.

O maçı unutamam Daumdu ozaman bjk nın hocası sertan iki tane attı 2 - 0 bitti.Topla oynama yüzdemiz %72 idi.Bu dersleri çok aldık ava giderken avlandık,96 da feneri yenmeden şampiyon olunmaz diye diye maçı öyle bir atmosfere soktukki sanki biz galip gelmeliymişiz gibi bi durum oldu fener birbuçuk atakla maçı aldı.Sonuç çok önemlidir gerisi teferruattır.Fantastik futbol oynama işi şu aşamada bize en son lazım olacak şeydir.

yatara
??????????

sen sora dün yikdinmi italya savunmasini

cengiz kudal
16.02.2009, 01:51
2. yarı 2 süper maç. ardından iki çok kötü oyun. ankaragücü maçı rehavet dedik, 8taş da adamların ya tamam ya devam maçı çok ii oynadılar diyoruz... sezon boyunca kötü oynanan, sadece tabelanın önemli olduğu haftalar olacaktır. tamam istediğimiz puanları da aldık ama çekirge misali olmayız inş. takkenin altında ne olduğu denizli maçından sonra belli olcak. ii oyun artık şart...

Can basten
İlk dört maç 7 puan demiştim. 8 oldu elhamdülillah :)....Şimdi sıradaki 4 maç 10 diyorum...Haydi bismillah

Erdal abi beraberliği GS maçına verdim deme de... :)

Şampiyonluğa mental açıdan da hazır olduğumuzu ortaya koymak, yani buna önce kendimizi inandırabilmek için onları yenmeliyiz.

Cagdas Topal
sen sora dün yikdinmi italya savunmasini

Gökhan ünalla yıktık :D Ex 6 da aldım 6 dk sonra gol attı :D birazdan ispanyayla baslayacagım bütün büyükleri yenecegim :D

61hikmet61
16.02.2009, 01:52
O maçı unutamam Daumdu ozaman bjk nın hocası sertan iki tane attı 2 - 0 bitti.Topla oynama yüzdemiz %72 idi.Bu dersleri çok aldık ava giderken avlandık,96 da feneri yenmeden şampiyon olunmaz diye diye maçı öyle bir atmosfere soktukki sanki biz galip gelmeliymişiz gibi bi durum oldu fener birbuçuk atakla maçı aldı.Sonuç çok önemlidir gerisi teferruattır.Fantastik futbol oynama işi şu aşamada bize en son lazım olacak şeydir.

72-28 olayını ve o maçtan sonraki dahi daum manşetlerini kim unutabilir. bjk 3 aldı biz 0...
akıllı olalııııım...

Cagdas Topal
bu macta yenilmediysek;(virgül baba koymayı unuttum. . .):)

Cümlenin anlamı degişiyor :D

yatara
Gökhan ünalla yıktık :D Ex 6 da aldım 6 dk sonra gol attı :D birazdan ispanyayla baslayacagım bütün büyükleri yenecegim :D

benim pcmde olsa bende oynasam :(
4 GB Kapasitesi var Pcmin bozuk cünkü
Trabzonsporlan harikalar yaratirdim FIfa Manager 09 da

Mehmet Sarigül
abi vallahi ya.resmen adama küfretti gibi birşey.

Silva iyi bir cevap verdi aslinda ama arkadas tercüme etmedi.;)

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:54
benim pcmde olsa bende oynasam :(
4 GB Kapasitesi var Pcmin bozuk cünkü
Trabzonsporlan harikalar yaratirdim FIfa Manager 09 da

PES güzeldir :D baslasam mı acaba :D

yatara
16.02.2009, 01:55
PES güzeldir :D baslasam mı acaba :D

valla ben yatacam simdi 10 dakka sora okulun yoksa vakit gecirmek istiyosan oyna yada git cem yilmaza bak
trabzonlu bir lösemi hastasi kiz icin yarisiyo son kutu

Berkedogan
16.02.2009, 01:56
gol yediğimiz pozisyon kornermi bana korner gibi gelmedi.

Erdal
Can, total bakıyorum ben :)...Maç maç ayırmıyorum.

Ömer, kimse topa dönmeyince ne yapsın adam:)... Hem iyidir lazım takıma özgüveni yüksek oyuncu...

Cagdas Topal
valla ben yatacam simdi 10 dakka sora okulun yoksa vakit gecirmek istiyosan oyna yada git cem yilmaza bak
trabzonlu bir lösemi hastasi kiz icin yarisiyo son kutu

Okul yok 11 Marta kadar :D cmylmz hala bitmedi mi ya ? 100bini aldı :cool:

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:57

Ben pozisyonu göremedim wc deyken gol yedikte :D

futbalski60

O pozisyonu ben de tam olarak çözemedim Lig Tv fazla göstermedi top Nobre'nin kafasına çarpıp sekti gibi geldi bana.

Mehmet Sarigül

Egemen'e faul var.

yatara
16.02.2009, 01:58
ha bitmis simdi ben icerde babam bakiyo burdan duyiyom :D
onu bunu birakda simdi kim cumartesi saat 14 dü beklicek

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:58
Egemen'e faul var.

Hadi ya :(

Cagdas Topal
16.02.2009, 01:59
ha bitmis simdi ben icerde babam bakiyo burdan duyiyom :D
onu bunu birakda simdi kim cumartesi saat 14 dü beklicek

Biteli 1 bucuk saatten fazla oldu :cool:

yatara
16.02.2009, 02:00
almanyada daha gec gösteriyo...demek senin yüzünden yedik golü 2 dakka gec gitseydin wcye :D

Erdal DİLEK
16.02.2009, 02:01
korner mi bilmem ama pozisyon öncesi gökhan zana hüseyin korner direğinin ordan orta yaptırmayacaktı, asıl hata orada bence. . .

mtfq61
ben bugun bizim oyuna değil hakemin yaptığı haksızlıklara üzüldüm resmen katliamyaptı

Cagdas Topal
almanyada daha gec gösteriyo...demek senin yüzünden yedik golü 2 dakka gec gitseydin wcye :D

Bi ses geldi spiker bagırmaya basladı dedim gol yedik birden ses kesildi oh be yememişiz falan dedik tv ye bi baktım 1-1 :(

ultrafanatik61
macin statistikleri varmi bir yerde? bulamadimda

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 02:02
Hadi ya :(

Tekrari izle, Egemen yükselirken arkadan Nobre dirsegi ile basiyor.
Cok acik bir faul.
Gol olan korner atisinda aynisini tekrar yapiyor.

Cagdas Topal
16.02.2009, 02:03
Tekrari izle, Egemen yükselirken arkadan Nobre dirsegi ile basiyor.
Cok acik bir faul.
Gol olan korner atisinda aynisini tekrar yapiyor.

o pozisyonu nasıl izleyebilirim şimdi ?

yatara
16.02.2009, 02:03
o pozisyonu nasıl izleyebilirim şimdi ?

Oturma odasina git LIGTV yi ac orda macin tekrarini veriyor su an

yatara
16.02.2009, 02:05
ama bosuna gitme dakidka 90mis

Cagdas Topal
16.02.2009, 02:05
Oturma odasina git LIGTV yi ac orda macin tekrarini veriyor su an

90 dk yı tekrar izleyip napacam :D

TheRapZoNe
16.02.2009, 02:06
Her ne kadar öne geçilen bir maçın devamında gol yiyip beraberlikle yetinsekte, yenilmememiz gereken bir maçta yenilmediğimiz için başarılı olduk sayılır.Ne de olsa bjk ilerleyen haftalarda özellikle deplasmanlarda olmak üzere çok puan kaybı yaşayacaktır.Maçta bjk'nin oynamasına izin verdik. Topa bizden fazla sahip olmaları bizden iyi oynadıkları izlenimlerini verse de, ciddi pozisyonlarının sayısı 3'ü geçmez.Sözün özü bjkden istediğimizi olmasa da yetinecek kadarını aldık. Bundan sonraki maçlarda puan kaybı yaşamamız gerek.

futbalski60
Hakem ortada maç yönetti diyebilirz Nobre'nin kendini yere atmalarını zaten bütün hakemler yiyor bu adam Arif'ten sonra kendini en iyi yere atan oyuncudur Allah'tan ceza sahası içinde öyle uygun bir pozisyon bulamadı yoksa penaltı yaptırırdı.Umut çok gereksiz kart gördü çok mu itiraz etti tam göremedim ama bu konuda futbolcularımızın çok dikkatli olması gerekir.

yatara
taktik analiz yaparsin ...:D

yatara
16.02.2009, 02:07
iyi olduya bi puan hedef zaaten 4 macda 8 puandi yani ne diyor Vincent Del Bousque Yenemiyosan Yenilmiyeceksin okadar basit

yatara
16.02.2009, 02:09
bu yeni formalar bize ugurlu gelemdi bu formalarlan 2 macda cok kötü oynadik
gökhan bugün hayret direge vurmadi hic :D

mtfq61
16.02.2009, 02:09
bu hakemlerle biz cok zorlanıcaz ama herseye rahmen gelicez üstesinden yıldırım yıldırım carpsın seniiiiii

yatara
16.02.2009, 02:12
bu hakemlerle biz cok zorlanıcaz ama herseye rahmen gelicez üstesinden yıldırım yıldırım carpsın seniiiiii

evet bugün her ufacik seyde faul verdi onlara

mtfq61
16.02.2009, 02:16
hersey fauldü zaten aynı fauller bize yapılıyodu ama calan düdük yoktu hiçbirinde katletti macı oyuncuların performansını cok etkiledi

yatara
16.02.2009, 02:17
bencede ama olsun bi puan bi puandir...teske hafta ici türkiyede yenseydi de ülke siralamasinda ilk 10da kalsaydik ama simdi kesin ilk 10dan inerler

yatara
16.02.2009, 02:19
http://www.spor61.net/news_detail.php?id=12702
meydanda kolbasti oynamis taraftarlar

UtopyaTs
16.02.2009, 02:19
Serdar Bali döktürüyor gene 6 Pas da

Erdal DİLEK
16.02.2009, 02:20
pas yapamdık aslında pas yapsak arkada cok boşluk bulurdu, aha buarya yazıyorum, eğer aynı taktilkle bjk antepe karşı oynasın ve antep bizim yapmadığımız pası yaparsa bjk darmaduman eder

Cagdas Topal
16.02.2009, 02:22
Serdar Bali döktürüyor gene 6 Pas da

ne diyor :?

UtopyaTs
16.02.2009, 02:22
evet pas yapamadık doğru soyluyorsun yaptığımız paslarda da topu ayağından açtı trabzonspor ve bjk topları kaptı.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 02:23
Song: Tutku İle Oynuyoruz, çok güzel bir açıklama..

Bulut61-34
16.02.2009, 02:26
Ben maçın ikinici yarısını Ümit Aktan'ın anlatımıyla radyodan dinleyebilmiştim. O yüzden bu başlığa yazdığım ilk yorumda hataya düştüm. Futbolcularımızdan ve hocamızdan özür diliyorum. Maçın tekrarını izlediğimde hiç de ezilmediğmizi gördüm. Evet oyun ağırlıklı olarak Beşiktaşın kontolünde gözükse de bariz gol şansları yok. Sadece baskı var. Ersun Yanal'ın maç sonu açıklamaları son derece doğruydu. Maçın sonun da galibiyet elde edebilirdik.
Galibiyeti Alanzinhio yüzünden kaçırdırk. Kontraya kalktığımız bir kaç pozisyonda illa adam geçme sevdası yüzünden topu kaptırdı. Adamı geçip öyle pas atayım düşüncesi yüzünden gollük ataklar başlamadan bitti. Biri bu adama karşındakini geçmeden de pas atılabileceğini öğretsin.

Kubilay ŞAHİN
16.02.2009, 02:27
Uğur meleke diyorki Trabzonsporun başarısı desadüftür. (şimdi bu adama edilecek lafı seç beğen al) diyor Ligi 2 parçaya böl diyor alttaki bütün takımlara karşı kazanmış ama üstteki takımlara karşı galibiyeti yok. E şimdi içimden diyorum yenemedik feneriki susturalım şu adamaları. Yenelim artık bi derbi maçında.

İzlemiyorum artık hiç bir tv kanalını..Tv de ağzı olan konuşuyor boş boş.

Neyse biz önümüze bakalım..

Cagdas Topal
16.02.2009, 02:31
Uğur meleke diyorki Trabzonsporun başarısı desadüftür. (şimdi bu adama edilecek lafı seç beğen al) diyor Ligi 2 parçaya böl diyor alttaki bütün takımlara karşı kazanmış ama üstteki takımlara karşı galibiyeti yok. E şimdi içimden diyorum yenemedik feneriki susturalım şu adamaları. Yenelim artık bi derbi maçında.

onlar bizi yenebilmismi ?

Erdal DİLEK
16.02.2009, 02:31
antalya, gaziantep, hacettepe,sivas,kocaeli,eskişehir dışarıda kalan maclarımız, aslında baktığımızda cok güzel bir periyot, artı sivas gibi kontraatak futbolu ile başarılı olan sivala içeride oynamak bize bir avantaj sağlıyor gibi, fikstür cok iyi, böyle giderse gs de bizi yenmek zorunda olarak sahaya cıkacak ve bu sefer bzizim sahada olacak, bjk macına benzyeceğini hiç sanmıyorum

hayde bordooo

Fatih BALTA
16.02.2009, 02:32
http://www.spor61.net/news_detail.php?id=12702
meydanda kolbasti oynamis taraftarlar
Bazen zamanlama hatası yapıyor gibiyiz taraftar olarak.Her zaman her yerde de kolbastı oynanmaz bana göre.Beraberliği zor kurtarmışız.Ama birisi arabasında kolbastı açmaya görsün ortalık doluşuyor.Ligin bitmesine daha çok varken şampiyonluğumuzu kesin gibi gören bir kitle var.Yada kolbastı oynamak için fırsat bekliyoruz birşey olsada oynasak.

kemal_efe

salla arkadaş onların hepsi istanbul uşağı tamam bu akşam iyi oynamadık 1 puan aldık e fener maçında adamları civcive çevirdik yine 1 puan.her zaman sonuç geçerlidir.avunsun garipler bizim tökezlememizi bekliyorlar ama çoook beklerler...

Cagdas Topal
antalya, gaziantep, hacettepe,sivas,kocaeli,eskişehir dışarıda kalan maclarımız, aslında baktığımızda cok güzel bir periyot, artı sivas gibi kontraatak futbolu ile başarılı olan sivala içeride oynamak bize bir avantaj sağlıyor gibi, fikstür cok iyi, böyle giderse gs de bizi yenmek zorunda olarak sahaya cıkacak ve bu sefer bzizim sahada olacak, bjk macına benzyeceğini hiç sanmıyorum

hayde bordooo

maviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 02:33
Silva: Hatasiz bir mac cikardi.
Tayfun: Mac icinde zaman zaman hata yapiyor. Topa ilk müdahaleleri iyi degildi. Vasat oynadi.
Song: Tayfun'un ilk müdahaleleri nasil yapmasi gerektigini Song'dan ögrenebilir. Bir hata yapti, gol oldu. Bobo'ya biraz uzak kaldi.
Egemen: Tam bir savasci. Cok istikrarli bir futbolcu.
Cale: Genelde iyi oynadi. Gol pasi zamanlama acisindan mükemmeldi.
Selcuk: En kötü maclarindan biri.
Colman: Iyi futbolcu belli, ama topu bazen cok tutuyor. Gereksiz calima gidiyor. Bu aksam iyi degildi.
Hüseyin: Cok kötü oynadi, girdi mücadelelerin cogunu kaybetti. Cok agir kaliyor, cok yavas oynuyor.
Yattara: Hic mücadele etmedi. Takimindan cok rakiplere katkisi var.
Gökhan: Cok az topla bulusdu. Güzel bir gol atti.
Umut: Umut Ankara'da ne kadar iyiydi ise, bu aksam o kadar kötüydü.
Alanzinho: Basit oynadigi zaman iyi. Topu ayaginda cok tutuyor, hazir degil.
Isaac: Ilk 11'de oynamayi hak edecek bir mücadele vermiyor.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 02:34

hayde bordooo

6 Deplasman maçımız var, 8 İç Saha Fikstür bizim için çok güzel

Galatasaray'a daha iyi oynarız en azından Avni Aker yeter onlara

Erdal DİLEK
16.02.2009, 02:35
uğur melekenin mantığına göre biz alattaki macaları almışız başarımız tesadüf, la topanlamaz diğerleri yenemiyor onalrın ki ne oluyor o zaman, biz en azından alttakileri yeniyoruz onlar onuda yapamıyor. . .

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 02:36
Silva: Hatasiz bir mac cikardi.
Tayfun: Mac icinde zaman zaman hata yapiyor. Topa ilk müdahaleleri iyi degildi. Vasat oynadi.
Song: Tayfun'un ilk müdahaleleri nasil yapmasi gerektigini Song'dan ögrenebilir. Bir hata yapti, gol oldu. Bobo'ya biraz uzak kaldi.
Egemen: Tam bir savasci. Cok istikrarli bir futbolcu.
Cale: Genelde iyi oynadi. Gol pasi zamanlama acisindan mükemmeldi.
Selcuk: En kötü maclarindan biri.
Colman: Iyi futbolcu belli, ama topu bazen cok tutuyor. Gereksiz calima gidiyor. Bu aksam iyi degildi.
Hüseyin: Cok kötü oynadi, girdi mücadelelerin cogunu kaybetti. Cok agir kaliyor, cok yavas oynuyor.
Yattara: Hic mücadele etmedi. Takimindan cok rakiplere katkisi var.
Gökhan: Cok az topla bulusdu. Güzel bir gol atti.
Umut: Umut Ankara'da ne kadar iyiydi ise, bu aksam o kadar kötüydü.
Alanzinho: Basit oynadigi zaman iyi. Topu ayaginda cok tutuyor, hazir degil.
Isaac: Ilk 11'de oynamayi hak edecek bir mücadele vermiyor.

4,5 kişi ile Beşiktaş'a karşı oynamışız desenize :)

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 02:39
uğur melekenin mantığına göre biz alattaki macaları almışız başarımız tesadüf, la topanlamaz diğerleri yenemiyor onalrın ki ne oluyor o zaman, biz en azından alttakileri yeniyoruz onlar onuda yapamıyor. . .

Lemi bu adamı madara etti, Uğur Meleke "Trabzonspor fizik açıdan düşüşte" dedi

Leminin cevabı basitti "Fizik düşüklüğü yaşansa 90.Dk gol atarak maç kazanılmaz"

UtopyaTs
16.02.2009, 02:40

böylee adamlar hep çıkıyor çekemiyorlar iştee hep tesadüf hep tesadüüf ne çok tesadüf olmuuş yaa hayret

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 02:41
4,5 kişi ile Beşiktaş'a karşı oynamışız desenize :)

Tam sayi istiyorsan, 10 kisi. (Mücadele anlaminda tam 10 TRABZONSPORLU futbolcu sahada vardi!)

Cagdas Topal
16.02.2009, 02:42
Lemi bu adamı madara etti, Uğur Meleke "Trabzonspor fizik açıdan düşüşte" dedi

Leminin cevabı basitti "Fizik düşüklüğü yaşansa 90.Dk gol atarak maç kazanılmaz"

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış::alkış:

Erdal DİLEK
16.02.2009, 02:43
yattarada ne maraz var anlamdım, illa ki oturup konuşuyorlardır onunla neyin var diye, yani isteksiz falan diyecek olsak kac defa geriye yardım ettiğini gördğüm, birşeyler var ama bakalım, ya birgün patlama yapacak yada elimizde patlayacak. . hadi hayırlısı

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 02:50
yattarada ne maraz var anlamdım, illa ki oturup konuşuyorlardır onunla neyin var diye, yani isteksiz falan diyecek olsak kac defa geriye yardım ettiğini gördğüm, birşeyler var ama bakalım, ya birgün patlama yapacak yada elimizde patlayacak. . hadi hayırlısı

Geriye yardim etmek baska birsey, geriye yardima gelmis görünmek baska birsey. Yattara geriye yardima gelmis görünmek icin geliyor.;)

Besiktas'in golünde Gökhan'da bizim cezasahada ama yardim icin degil, yardima gelmis görünmek icin.

Erdal DİLEK
16.02.2009, 02:51
Geriye yardim etmek baska birsey, geriye yardima gelmis görünmek baska birsey. Yattara geriye yardima gelmis görünmek icin geliyor.;)

Besiktas'in golünde Gökhan'da bizim cezasahada ama yardim icin degil, yardima gelmis görünmek icin.
ama isteksiz yattara gözükmek için bile gelmez diye düşünüyorum, ha bunu derken hayır istekliydi anlamında değil sadec kafam karışık neyi var bu adamın. . .:confused:

Cagdas Topal
16.02.2009, 02:53
Ah be bu macın ardından kolbastı izlemek vardı , egemen in 3 lüsünü izleyip yüreklenmek vardı :D uykusuz bir gece vardı heyecandan :D

UtopyaTs
16.02.2009, 02:56
evet biz bu sene şampiyon olursak goyya Gs Bjk Fb kötüymüşş diye olacamışız neler soyluyorlar neler hay allhım ne demek lazım bunlara lazım anlıyamıyorum komik yaa daha hiç bişey olmadan neler konuşuluyorr

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 02:58
ama isteksiz yattara gözükmek için bile gelmez diye düşünüyorum, ha bunu derken hayır istekliydi anlamında değil sadec kafam karışık neyi var bu adamın. . .:confused:

Benim düsüncem su;

Yattara yolcu, Trabzonspor'daki günleri sayili...

Yönetim onu satmakda kararli.

Ve bence, dogrusunu yapiyorlar.

Yattara iyi bir profesyonel olmadigi icin bundan etkileniyor.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 03:02
Tam sayi istiyorsan, 10 kisi. (Mücadele anlaminda tam 10 TRABZONSPORLU futbolcu sahada vardi!)

Yattara'yı saymıyor olabilirsiniz doğru bu yıl hiç bir maçta yoktu. 14 maç kaldı belki de olmayacak.

Yattara'nın sorunu ne ? Çözüm ne olabilir ?

Cagdas Topal
16.02.2009, 03:03
hadi abilerim , arkadaslarım benden bukadar sabah görüşmek üzere ;) kib iyi gceler

cem arin
16.02.2009, 03:03
ortalik sakinllesin artik yavas yavas ve mac sonu heyecanini bir kenara koyalim.o ilk sinirle,atesle söylenen sözler de bir kenara birakilsin. bu böyle her kaybedilen puandan sonra sürecekse bizim isimiz var... yine yanalin beceriksizliginden yattaranin vurdumduymazligindan hüseyinin fut bolsuzlugundan umutun yeteneksizligine ve oradan da ersuny anala uzanan bir elestiri zinciri cikiyor ortaya.
sanki takim ligin altlarina biryere düsmüs ya da sampiyonluktan uzaklasmis gibi.

evet yenseydik,yenebilseydik ve en önemlisi bize yakisan oyunu oynasaydik cok güzel olacakti. besiktas devredisi kalmis olacakti herseyden önce ancak ben istemiyorum onlarin devredisi kalmasini ki böylece inönüye gelen ücbüyükler sivas buralarda puan birakabilsin. motivasyonu kalmamis besiktasin bize ne faydasi olacak.
denizli bugün trabzonsporu cok iyi calismis. cünkü cok iyi biliyor ki bir yenilgi bu sadece besiktasin sampiyonluk yolunda havlu atmasi anlamina gelmiyor ayni zamanda denizli efsanesinin de tükenmesi oalarak yorumlanacak ve o kendini begenmis ukala t. Direktör tarihin sayfalarinda yerini alacak.
trabzonspor bugün hic ummadigi bir esiktasla oynadi. aslinda derbilerde bu tür oynunlar da alisilmadik bir durum. ancak bunu söylerken trabzonda oynan sezonun ilkyarisinda ki maci da unutmamakta fayda var... onlar o zaman bir defa bile gelememisti ve biz aynis ekilde bir defa bile gidememistik bukez onlar 50 defa gelmisler biz bir defa gitmisiz ve yine ayni sonuc yani paylasilan birer puan...
macin analizini yapmaya gerek yok takim olarak oyunun hakki ni veremedik.
oyuna kendimizi veremedigimiz gibi...
benim korkum takimin bu süreci baskiya dönüstürmesi ve altindan kalkamayacagi bir travmaya girmesi ki bunun da bu sayfadan da görülecegi üzere yine taraftarin baskisiyla yasayacak olmasi...
ersun yanala destek vereni ben aslinda ersuncuyum diye basliyor karsi olanlar hesap sormaya yelteniyor ancak hicbirimiz de aslinda takimin bulundugu konumun aslinda seyirci tarafindan kaldirilamadigini görmüyor! sayet bizler biraz taraftarlik deneyimi yasamis olsak bugün takimin en cok ihtiyaci duyfugu zamanda onun arkasinda oluruz ancak olmuyor iste...
korkum odur ki takim kanimca kazancli ciktigi bir haftada aslinda seyircinin güvenini kaybetti! bu cok önemli nokta umarim gelecek hafta denizli macinda karsimiza yeni ir sorun olarak cikmaz.yattara problemi ersun yanalin kontrati derken sorun bulamayna medya hedef olarak seyirciyi sececek gibi duruyor...
tartismalarin sigligi ibrahim üzülmezle yattaranin mactaki performansi darcercevesinden kendisini gösteriyor.olasiliklardan yola cikarak yasami ve yasanilanlari yorumlamak nasil yanlissa futbol icinde gecerli bu tanimlama.
üretici olmak yerine tüketmeye ugrasiyoruz gibi geliyoryoksa istanbulda lig lideri gibi bir pozisyondayken üc büyüklerden alinmis bir puanla rakiplere görece avantaj saglamisken böyle 350 sayfaya varan yorumlar yazabilmek bir yandan bagliligi diger yandan umutlarin kirilmasini ve sinir harbini gösteriyor.
taraftar takimindan hic hosnut degildi bugün cünkü beklenti büyüktü ve beklentinin büyük oldugu yerde hayal kirikligi da cok acidir.
bugün yasanilan hayalkirikligi ve öfke.. hickimse yarin isyerinde okulda sokakta takimiyla gurur duyamayacak ve bu aci bircogunu böyle celallenip kusmaya itiyor.
bence takiminsu anda taraftarina daha fazla ihtiyaci ve ve taraftarin görevi de bu ihtiyaci gidermek...

Mehmet Sarigül
16.02.2009, 03:05
Yattara'yı saymıyor olabilirsiniz doğru bu yıl hiç bir maçta yoktu. 14 maç kaldı belki de olmayacak.

Yattara'nın sorunu ne ? Çözüm ne olabilir ?

Benim düsüncem su;

Yattara yolcu, Trabzonspor'daki günleri sayili...

Yönetim onu satmakda kararli.

Ve bence, dogrusunu yapiyorlar.

Yattara iyi bir profesyonel olmadigi icin bundan etkileniyor.

Cözüm: Yedek kulübesi.

Mustafa Yüksek
16.02.2009, 03:15
inönüden alınan 1 puan çok iyidir aslında...ama bu maç ömrümden ömür çaldı...çöktüm resmen uyku tutmuyor...

arifemre
16.02.2009, 03:26
böylee adamlar hep çıkıyor çekemiyorlar iştee hep tesadüf hep tesadüüf ne çok tesadüf olmuuş yaa hayret

ne edelim canım biz de tesadüfen şampiyon oluruz
fb gs bjk düşüşteyken şampiyon oluruz
nasıl olsa uefa siz tesadüfen onlar düşüşteyken şampiyon oldunuz şamp ligine gelmeyin demeyecek:)
biz düşüşteyken şampiyon olduklarına saysınlar:)
şampiyon olursak ne dedikleri umrumda değil, lakin horon teperken pek duyamayacam onları

arifemre
16.02.2009, 03:32
sivas 42
TRABZONSPOR 42
galatasaray 37
fenerbahçe 37
beşiktaş 36
tesadüfe bak :) hahahaha 8 gol yedikten sonra hoca taktik falan derken yapıştırmışlar cevabı: 8-0ın taktiği mi olur hocaaaaa
şampiyonluğun tesadüfü mü olur? sezon içinde düşüş yaşayacaktık o düşüş başladı, ve en az kayıpla götürüyoruz harika gidiyor. bu düşüşü kısa zamanda kapatırsak iş biter.
iddia ediyorum galatasaray maçına en az 2 puan farkla lider gireceğiz ve bir daha inmeyeceğiz. ve 74 puanla şampiyon olacağız.
buraya yazdım, 325. sayfa aylar sonra bakarız tekrar:)

Serdar A
16.02.2009, 04:01
Meseleye galip gelmek yahut yenilmek olarak bakmıyorum . Sezon başından beri ilk defa (biraz da gs maçı ) oyundaki tüm insiyatifleri kademeli olarak rakibe bıraktık .

Rakibin pozisyon üretmedeki sıkıntısı bizim direncimiz kadar onların taktik yalnışları ve beceriksizlikleriylede alakalı , o yüzden ayrıntısına girmek istemiyorum .

3 maç üst üste kazanamıyoruz , 3 maç üst üste iyi futbol ortaya koyamıyoruz . Bu maç , Trabzonspor iyi oynayamamak ile kalmadı , mücadele gücü düşük olduğu için bir hayli geriye yaslandı . Bu elbette hocanın taktiği olmadığı belliydi , futbolcu psikolojisi bazen hocanın yapabileceklerinide sınırlıyor , belki Sivas galip gelseydi bizim maça da etki edecekti . Ancak hocalık işte tam olarak burada devreye giriyor . Sahadaki kaptanımızında bu anlamda bir farkındalığa ve sorumluluk duygusuna sahip olmadığından Ersun hocanın futbolcularını sürekli uyarması ve yönlendirmesi gerekiyor . Yani en azından kademeli olarak düşen tempomuz ve pas yüzdemiz yerinde saymalıydı . Birde oyuncu tercihleri ve zamanlaması konusu vardı . İstediğiniz kadar yan alanlarda/destekleyici niteliklerde yetenek sahibi olun , eğer maç içinde hızlı ve doğru kararlar veremiyorsanız , verdiğiniz direktifleri uygulatamıyorsanız fark yaratan bir hoca olamazsınız .

Teknik ekip kadrosunu ayrıca çok iyi bir kondisyoner ile destekeleyebilirsiniz . Futbolcuların psikolojilerini çok iyi analiz eden ve yönlendiren mentorlarla anlaşabilirsiniz . Dünya futboluna hakim ve potansiyel saptamalarında isabetli bir futbolcu araştırma komitesi kurabilirsiniz . Örnekler uzar gider , bütün destekleyici nitelikler ek çalışan kadrosuyla sağlanabilir . Ancak bir hoca asıl görevinde sıkıntılar yaşıyor ve yaşatıyorsa durumu yeniden etraflıca ele almak gerekir .

Trabzonspor yeniden yapılanma sürecinde . Kendi adıma , bu süreçte yalnız futbolcu kadrosunun gelişim göstermesini beklemiyorum , teknik ekip içinde aynı beklentiler içindeyim . Bu sezon şampiyonluk gelmezse çok şey kaybetmeyiz . Fakat bu sezon gelecek yıllarda şampiyonluklar yaşayacak idari-teknik-futbolcu kadrosunu genel hatlarıyla oluşturamazsak çok şey kaybederiz . Kadrodaki futbolcuların tamamına yakınının büyük bir camiada şampiyonluk yarışı deneyimi yok , Yönetimin büyük kısmının öyle , teknik heyet bu strese çok alışık değil . Aktif taraftarın çok büyük kısmı hayatında şampiyonluk görmedi .

Gelişimi sadece futbolculardan beklersek hata ederiz ...

cerasus
16.02.2009, 04:16
Sylva: 9.5/10 - ligin bence en iyi kalecisi, allah nazardan korusun, golde bile topa temasi var
Tayfun: 7/10 - helal olsun, oda bugün cok mücadele etti ve bence iyi oynadi
Cale : 9/10 - mükemmele yakin oynadi hatta bir asist yapti, süper idi
Song: 7/10 - oda her zaman ki gibi iyilerdendi ama golde hatasi var, 1 puanini kirdim
Egemen: 8/10 - ooo en iyilerdendi oda, cok kostu, calisti, mücadele etti,
Selcuk: 2/10 - hic iyi degildi, maalesef prese dayanamadi bugün
Hüseyin: 1/10 - bu kadar da hata yapilmaz be abicim, her gelen topta sayesinde tehlikeye döndü
Colman: 4.5/10 - bugün orta sahada istekli olan tek kisiydi, tek basina zor oldu onun icin
Yattara: 2.5/10 - aslinda hareketli olan tek oyuncumuz idi ama her topu kaybetmese zaten ManU da oynardi
Umut: 2/10 - sahada hic görmedim acikcasi
Gökhan: 4/10 - golün sahibi , orta sahaya bagli kötü idi oda
Alanzinho: 3/10 - ah ah pas atilcak yerde kostu, pas atsa belki süpriz 1-2 gol ata bilirdik
Isaac: 2/10 - diycek bir sey yok, bir türlü form tutturamadi
Serkan: 4/10 - 10 dakka felan oynadi, oynadigi top orta sahanin (colman haric) 90 dakkakida oynidigi topun toplamindan fazla idi

Genele bakarsak, Savunmamiz müthis oynadi, nerdeyse hatasiz , tek hata oda girdi maalesef. BJK cok presli oynadi, yani bizi ezip gecmedi, offensiv oynuyan taraf oldugu icin öyle gözükte sadece ama bakarsak belki bir tane düzgün pozisyonlari var. Maalesef orta sahamiz cökmüs idi bugün, pres yapamadik, hic mücadelede etmediler ve cok pas hatasi yaptilar. Colman tek basina kaldi bence bugün, öyle normalde oynamadi o ama digerleri normal oynasa idi o bugün macin yildizi olurdu bence. Forvetede top gelmedigi icin cok denilcek bir sey yok onlar icin. Tek top geldi onuda Gökhan atti. Umutta pres yapamadi cün ki defanslari nerdeyse orta sahada oynadi.

Ersun Yanalin degisikliklerini begendim , zaten sürpriz degisiklik yapmiyor kendisi. Tek elestirim, macin favori en kötü adami hüseyini cikartmamasi idi. Alanzinho dogru secim, serkanda öyle ama isaac degilde, cün ki zaten isaac top gelmez ki, ceyhunu alsa iyi olurdu. Mac sonu yaptigi röpörtaji acrica cok begendim, öyle aragones, skibbe, veya baska klasik türk teknik direktörleri gibi hava ziva degil, gercekci konustu. Adam gibi iyi oynamadik, su olmadi vs. gibi dedi. Bence böyle bir td sahip oldugumuz icin cok sansliyiz.

Son olarak, keske kornerden yemeseydikde yenseydik ama olsun, buna ragmen haftayi en karli kapatan takim yine biz olduk (allah bozmasin). Hala ligin en favori takimiyiz kim ne derse desin, objektiv bakarsak bu böyle.

ofluoglu
16.02.2009, 04:53
Cok kizdik elestirdik bugun
ancak simdi moral zamani
takimi motive etmemiz lazim

kudu_61
16.02.2009, 05:37
orta sahamızda selçuk iyi olmadığı zaman colman iyi oluyordu colman kötüyse selçuk iyi oluyordu ama bu maç selçukta colman da hüseyinde çok çok kötüydü orta sahanın ortasında bu kadar kötü varken gollü beraberlik almamız hemde inönü de müthiş defansımızın ve kalecimizin müthiş oyunu ile bu maçtan 1 puan çıkardık
6 deplasman-8 kendi saha maçımız kaldı yani 42 puan 14 final maçı bu kötü futbol ile inönüden puan çıkartabiliyorsan şampiyonluğun en güçlü adayı sensin demek biz bu 14 maçı oynarken daha eziklerin kendi aralarında oynayacakları maçlar var bu beraberlik birşeylerin başlangıcı olabiler BİZ 14 MAÇIMIZI DA KAZANALIM GERİSİ ZATEN BELLİ ŞAMPİYON TRABZONSPOR
fener-geyse-sivas-antep bu maçlarda yenilmeyelim şampiyon gene biziz süpriz olmasın yeter hayde TRABZONUM bizler inandık sizde inanın biraz daha fazla çalışın

kudu_61
16.02.2009, 05:41
ahanda yazıyorum bu kargalar sene de 1 böyle oynar oda bize denk geldi iddia oynayacak arkadaşlar bu hafta antep-karga maçina alt yazsın sonra 1 yazsın sonra 0 yani kargaların son çırpınışlarına tanık olduk tabata oynamıyo gerçi ama olsun karfalar bu hafta diskalifiye olur antep 2 maç üstüste vermez

aaahmet61
16.02.2009, 07:02
ucuz atlattık.ersun yanalın hataları bana göre 1. umutun çıkması.çünkü forvette umut ve gökhanın yedeği yok.2. serkan balcının oyuna çok geç girmesi.bu çok önemli bir hataydı.serkan oyuna girdikten sonra trabzonspor orta sahası bayağı toparlandı.adamın ayağına top yakışıyor.ısaac ilk onbire girecek kuvveti yok.önümüzdeki senede satılır tahminim.song ve egemen binlerce teşekkür.kısaca şanslıydık.

bmtr
16.02.2009, 07:46

Yattara'ya haksizlik yapiliyor. Adamin cikarilmasi bence hata. Yattara'nin bir anda bir atak yapmasi ya da pasi golle sonuclanabilir. Onun icin Uzulmez Yattara'ya cok sert girdi veya fiziksel olarak yipratti. Yattara'da isteksizdi. Ama ciktiktan sonra Uzulmez daha fazla ileri geldi ve Yattara tarafindan daha cok geldiler. Ben Yanal'in yerinde olsam Yattarayi oynasin oynamasin hic cikartmam. Eger farkli yeniyorsam cikartirim. Onun haricinde herhangi bir pozisyon olur ihtiyacim olur, ya da olmadik yerden bir pozisyon olusturur gol olur diye oyunda tutarim. Nitekim de Gokhan biraz daha mantikli olup geri de dursaydi, Yattara'nin sayesinde bir gol atiyordu. Yattara Trabzonspor icin buyuk bir nimettir ve bence her halukarda katlanilip oyunda ve takimda tutulmali.

Emrah KabuL
16.02.2009, 08:04
Öyle bir sezon geçiriyoruz ki Galatasaray'ın deplasmanda Antalya'ya yenildiği , Beşiktaş'ın deplasmanda Konya ile berabere kaldığı, Fenerbahçe'nin deplasmanda B.Belediye'ye yenildiği bir dönemde ;

Fenerbahçe
Ankaraspor
Beşiktaş

Peşpeşe oynadığımız bu deplasmanlar da sadece 1 gol yiyerek , mağlup olmadan aldığımız 5 Puan bizi sezon sonunda hedefe taşıyabilir.

Kara Mert61
16.02.2009, 08:13

o gerizekalıya biri desinki en azından üsttekilere yenilmiyoruz..birtek gs ye yenildik..yani altımızdakileri üste çıkarmıyoruz..fb hep yendi de ne oldu..

6Şafak Aydın1
16.02.2009, 08:15
besiktasi milan falan zannettiler beraberligi zor aldi HA-HA-HA gülmezlermi adama :)

Süleyman50
16.02.2009, 08:15
ikinci yarı başlarken ilk 4 maçta en az 8 puan hedefimiz vardı, sonuçta bu hedefe ulaştık artık gs maçına kadar fire vermemeliyiz....

Ufuk Bayraktar61
16.02.2009, 08:16
korner mi bilmem ama pozisyon öncesi gökhan zana hüseyin korner direğinin ordan orta yaptırmayacaktı, asıl hata orada bence. . .
.
yaptırdı mı?..Allah aşkına, bir adamı karalamak için her yolu deniyosunuz. başkasıda çıkar der ki; hüseyin ortaye keşke dokunmasaydı korner olmazdı gol de yemezdik.diğeri çıkar der hüseyinin orda ne işi var onun yeri orası değil çarptı ona gitti korner oldu sonra gol. işte milletin ağzı torba değil ne yapacan.

no_name
16.02.2009, 08:22
2. yarıya Serkanla başlasaydık kesinlikle bu maçı kazanmıştık artık bende Ersun Hocanın sahadaki takıma zamanında mudahaleler yapamadığı kanaatine vardım...

CAFER ÖZER
16.02.2009, 08:22
Ben Bu sezon Bu kadar kötü bu kadar berbat Başka Trabzonspor maçı izlemedim.
Ben Büyük maçlarda Bu kadar Kötü oynayan Trabzonspor Ömrüm boyunca izlemedim.
Trabzonsporda Dün oynanan oyunu birileri izah etsin.
Tony-Egemen-Song harici Takımda iyi olan kimse yoktu.Gökhanda sadece Gol posizyonunda vardı.
Trabzonspor için dünkü maçta söylenecek fazla söz yok.Eğer böyle Oynayacaklarsa Bu takım 5.bile olamaz.
Tüm olumsuzluklara rağmen alınan 1 puan rakipten alınan1 puan iyidir.BJK şampiyonluğa yeniden ortak edilmedi.Puan farkı korundu,Sivas berabere kaldı,GS yenildi.4 haftada 7-8 puan diyorduk ve aldık.
BJK aslında o kadar güzel oynamadı,Trabzonspor tamamen savunma yapınca sanki BJK tek kale oynuyormuş gibi geldi.
Trabzonsporda birileri bu takımın kulağını çekmeli,Bundan sonra kötü oynamamak şartı ile Oyuncuları affetmeli Yoksa Oyunculara ceza kesilmeli.

no_name
16.02.2009, 08:28
Tony-Egemen-Song harici Takımda iyi olan kimse yoktu

Abi Caleyi unutmuşsun ben hiçbir maçta bu kadar ustün bir performansla oynadığını görmemiştim....

6Şafak Aydın1
16.02.2009, 08:32
bu macta besiktas ölümüne oynadiysa krali gelsin....

Hüseyin Bağdat
16.02.2009, 08:36
Kötü oynadığımız bir maçta,hem rakibin şampiyonluk adayı hemde deplasmanda alınan 1 puan çok iyidir.

Yalnız ortsahamız iki haftadır kötü oynuyor.Selçuk,Colman,Hüseyin üçü birden kötü olunca rakip takım üzerimize çok rahat geliyor.

Bu maçta ortsahamız dirençlı olsaydı,diğer maçlardaki top trafiğini yapabilseydi,Beşiktaşın kötü defans anlayışından çok rahat yararlanabilirdik...

Herşeye rağmen alınan 1 puan iyidir...

Napoli
16.02.2009, 08:40
biz nuri albayraklı zamanda en kötü zamnımzda bile erkek gibi futbol oynadık,bu futbolda neyin nesi yazıklar olsun boyle top oynamaz yensen ne olucak pas yapadık pas!!!!

adamlarr tamamen konturolde tutu maçı ankaragucu ve beşiktaş maçından sonra sampiyonluk inancım sekteye uğradı ,hüseyin rezilliğini geçtim... artıık, rakıp takıma çalışmaya başladı..bu iş boyle olmazz,ersun yanalada Barışı neden oynatmazz anlamadım gitti.

sunu birkez daha gordumki serkan bu takımın yuzde 40 serkan gırdı takım kendine gelmeye başladi,tayfunu kulubun içinden sokmam

temel_yilmaz
16.02.2009, 08:42
bu maçta forvetine hiç bişi diyemem takımın biri alıcak selçuk ile colmanı idmanda başlarına 4 tane adam koyacak dört adam basarken birbirlerine pas atacaklar bu adamlar baskı yiyince çok çabuk oyundan düşüyorlar.
2. beşiktaş iyi oynamadı trabzonspor çok geriye yaslandı ama benim aklım almıyor şu hüseyinin yerine kimi koyarsanız koyun 10 misli daha iyi oynar bence hüseyin kesilmeli keza yattarada öyle o eski bildiğimiz adam yok refleksleri ölmüş sanki..
beşiktaşa 3 pas yapıp topu orta sahaya getirdiğin vakit gmkhan ibrahim sivok inanılmaz hata yapabilen adamlar nitekimde öyle oldu ilk pozisyonda gol attık bunu yapabilseydi olurdu sanırım yanal beraberliğe çıkardı takımı ..

birde bizim futbolculara halı sahada oynamadıklarını anlatmamız lazım alan gimeye çalışıyor gökhan milli takımda tek top bizde alıyım gidiyim havasında alanzinho kardeşim norveçin en iyi oyuncusu olabilirsin ama burası norveç değil alıp gidiyim gol atıyım geliyim böyle birşey yok ..
ersun hocada çok izledi maçı umutu çok eleştiriyordum ama adam şart ileride beşiktaş çok güzl oyun kurdu kimse rahatsız etmedi beşiktaş defansını garip bir maç oldu ..beraberliği kurtardık deplasmanda 1 puan rakipten çok iyidir

a d bacan
16.02.2009, 08:42
istediğimiz buydu
şimdi sıra ALLAHa şükr etmekte

ALLAHım sana sonsuz şükürler olsun...

Süleyman50
16.02.2009, 08:44
ben çok şaşırmadım, bjk nin bu kadar baskılı oynayacağını tahmin ediyordum çünkü onlar için dönüm maçıydı çok kötü oyuna rağmen 1 puan iyidir...

CAFER ÖZER
16.02.2009, 08:48
Abi Caleyi unutmuşsun ben hiçbir maçta bu kadar ustün bir performansla oynadığını görmemiştim.... doğru söylüyorsun Cale de var,
Tayfunu saymıyorum BJK 33 Orta yapmış 26 tanesi Tello ve Tayfunun Tarafından.

Erdinç Dilek
16.02.2009, 08:49
golü ilk yarı bulmasaydık maç dengede giderdi ama maalesef ilk gol bulunduğunda ve öne geçildiğinde takım otomatikman skoru koruma psikolojisine bürünüyor...

Tony Sylva önderliğindeki Trabzonspor ordusu, 8taş donanmasını başarıyla geri püskürttü, Başkomutan Ersun Yanal 8taş donanmasına bakıp geldikleri gibi giderler dedi, dün Çanakkale Geçilmez destanından sonra tarihe yeni bir destan yazıldı "Trabzon Geçilmez..!"

Erdinç Dilek
16.02.2009, 08:51
doğru söylüyorsun Cale de var,
Tayfunu saymıyorum BJK 33 Orta yapmış 26 tanesi Tello ve Tayfunun Tarafından.
Tayfun da iyiydi:) gerçekten iyiydi orta sahada hatta onların yarı sahasında bile ilk müdahallerde başarılıydı önünde ona yardımcı olacak biri olmadığından bazen gedikler vermesi doğaldı... takımın defans bloğundan hariç kime laf edersen et sonuna kadar katılıyorum sana ama defans bloğu dört dörtlük bir maç oynadı...

Faik Yılmaz
16.02.2009, 08:51
fener
ankara
ankaragücü
beşiktaş...

yukardak takımlardan hiç birine yenilmedik ve 8 puan aldık...

ayrıca sıralamanın ilk 6 takımındaki takımlardan gs dışındaki hiç birinede yenilmedik... Bursa dışındaki hepsinide yendik...

fena gitmiyoruz...

önümüzde nispeten daha kolay gibi görünen bir fikstür var ama düşmey yakın takımlarda canla başla oynuyor dikkatli olmata fayda var...

Ufuk Bayraktar61
16.02.2009, 08:52
biz nuri albayraklı zamanda en kötü zamnımzda bile erkek gibi futbol oynadık,bu futbolda neyin nesi yazıklar olsun boyle top oynamaz yensen ne olucak pas yapadık pas!!!!

adamlarr tamamen konturolde tutu maçı ankaragucu ve beşiktaş maçından sonra sampiyonluk inancım sekteye uğradı ,hüseyin rezilliğini geçtim... artıık, rakıp takıma çalışmaya başladı..bu iş boyle olmazz,ersun yanalada Barışı neden oynatmazz anlamadım gitti.

sunu birkez daha gordumki serkan bu takımın yuzde 40 serkan gırdı takım kendine gelmeye başladi,tayfunu kulubun içinden sokmam

habu adam ne diyyy..anlayan varsa bir tercüme etsin.

magicyattara
16.02.2009, 08:56
Bazen ne kadar istekli olursanız olun,ne kadar iyi takım olursanız olun karşınızdaki takım puana sizden daha çok ihtiyaçlıysa o puanı sizden alıverir.

Bjk kendi seyircisi önünde ki o seyirci bu maçın bjk için son şans olduğunu çok iyi biliyordu.
Tüm hafta boyunca takımlarını Liverpool maçındaki gibi desteklemeye ve öyle yada böyle bu maçın sonucuna etki etmeye şartladılar.
İyi bir atmosfer yaratıp takımlarını 90 dakika maça motive ettiler.

Bjk maça iyi başlayamadı.
Bizim kontrataklarımızda afalladılar.
Yaptıkları tek şey iyi mücadele etmek oldu ilk yarı boyunca.
İlk yarıda net gol pozisyonuna bile giremediler.

İkinci yarı bence Ersun Hoca Umut'u dışarı alarak büyük bir yanlışa imza attı.
Bjk'nin doldur boşaltına aynı sistemle karşılık vermek zorunda kalan takımımız ofansta mücadele veremedi bu da oyunun bizim üstümüze yıkılmasına sebep oldu.
Umut-Gökhan ikilisi bu şişirme toplarda birbirine pozisyon yaratma da bayağı ilerlemişlerdi oysa.

Bjk'nin oyunu kör dövüşü haline getirme çabasına biz topu yere indirerek karşılık vermek istedik,olmadı.
Çünkü karşımızda çok istekli ve pres yapan bir bjk takımı vardı.
Hakemin bizim ceza alanımıza yakın yerlerde verdiği fauller ve bjk takımının kazandığı kornerler bir yerde maçın hikayesi oldu.
Duran toplarla etkili oldu bjk.
Bütün pozisyonları duran toplardan geldi,golü de.

Orta sahaların fazla mücadele etmediği bir maç oldu.
Bjk orta sahası tek organize atak geliştiremedi.
Defanstan şişirme toplarla bizim kalede pozisyon aradılar.

Alınan 1 puan iyidir.

biltrabzon
16.02.2009, 08:57
takimin ilk onbirine revizyon sart.özellikle selcuk inan yapilan transferlerinden en verimsizi.orta sahaya bu hafta gerekli kementi atmali ersun yanal.tek forvet bu takim is yapamaz.

tony
tayfun-song-egemen-cale

yattara-colman-faty-ceyhun

gokhan-isaac

Faik Yılmaz
16.02.2009, 09:03
valla o iyi oynadı biz oynayamadık filan hepsi hikaye bence...

ilk yarıda jk maçındada biz çok iyiydik vede geçen fener maçında ne oldu iyi oynadık diye madalyamı taktılar bize... topu o üç direğin arasından sokamadıktan sonra hiç bir önemmi yok...

genel olarak kötü ollaım demiyorum ama bazı maçlarda kötü oynayıpta puan almak alabilmek büyük takımalrın erdemidirki bizde büyük takımız zati...

ozturk
16.02.2009, 09:04
bu sezon en mahkum futbolu oynadık...

1 puan gerçekten mucizeydi..

alanzinho böyle giderse tam bir fiyasko. .

eğer aynı futbolu denizliye de oynarsak KESİNLİKLE yenemeyiz...

inşallah yanılırım...

Külünkoğlu
16.02.2009, 09:09
Heralde son 20 yılda bu kadar kötü oynamamıştık.

Özellikle Colman ve Selçuk'un hiçbir şey yapmaması, forvet oyuncularının ne ofansa ne de defansa en ufak katkılarının olmayışı ceza sahamıza yıktı oyunu. Bu baskıya karşı seyredenler bir de karşı koyan cesurlar vardı sahada, onlarda sırasıyla Cale, Tony, Egemen, Song, Hüseyin, Tayfun'du. Kalecinin önünde ki 5 kişi mücadele ederse geri kalan 5 kişi hiçbirşey yapmazsa olacağı buydu.

Ersun hocam Ankaragücü maçından sonra "bir daha asla böyle oynamayacağız" demiştin. Bu maş beterinde beteri oldu. Şu klasikleşen oyuncu değişikliğini bir kenara bıraksan artık diyorum. Serkna Balcı Colman değişikliğini nasıl yapmadın aklım hayalim almıyor hala.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 09:10
Alanzinho çok iyi mi kötümü buna şimdilik karar veremeyiz.. 4-5 Maç 90Dk oynadıktan sonra

Bir gerçek var ki, iyi olsa bile boyu çok küçük olması ikili mücadele açısından dezavantaj yaratıyor..

Ali Haydar
16.02.2009, 09:11
Doğrusunu söylemek gerekirse beşiktaş bizden daha iyi oynadı...
Aslında yenseydik süper olurdu ama yine de 1 puan bence iyi...
Bu beraberlikle şampiyonluk yolunda 1 adım daha ilerlemiş olduk...:sevinç::sevinç:

Faik Yılmaz
16.02.2009, 09:12
bu sezon en mahkum futbolu oynadık...

1 puan gerçekten mucizeydi..

alanzinho böyle giderse tam bir fiyasko. .

eğer aynı futbolu denizliye de oynarsak KESİNLİKLE yenemeyiz...

inşallah yanılırım...

Arkadaşım burada Anep Bb ile bir maç oynadık resmen rezaletti. Hem 2. lig takımına karşı hiç iyi oynamadık. Bnede korktum Fener maçı için. Bu maçtaki gibi oynarsak dökülürüz biteriz diye düşündüm . Ama çıktık aslanlar gibi mücadele ettik....

şimdide öyle olucak.....

Erdinç Dilek
16.02.2009, 09:12
kalan 14 haftada 8 maç sahamızda 6 maç deplasmanda, Trabzondaki Taraftarımıza burda büyük görev düşüyor susmayacaklar, gördünüz değilmi desteği dün akşam 8taş seyircisini, "Tribündeki Taraftarımıza " adlı konuyu açarken taraftarın nasıl olması gerektiği ile ilgili söylemlerim bu yöndeydi...

K@HrY
16.02.2009, 09:15
Günaydın Arkadaşlar. Dün akşam Yomradan Kalkıp Güzel ve nezih Bir ortamda keyifli bir maç izlemek için Akçaabata gittik ama Keyfimiz kaçtı. Her derbi maçında olduğu gibi Ersun yanal zaaflarıyla yine 2 puanı istanbulda bırakıp geriye döndük. Yanalın yaptığı oyuncu değişikliklerine inanamadım. Elinde Türkiyenin en formda forveti Gökan ünal var, üst düzey mücadele örneği gösteren Umut bulut var, Kanatlarında Colman Ve Yattara gibi adam eksiltebilen ve sahada olması hasebiyle rakip takımın rahat atak yapamamasına vesile olan oyuncaların var artı 1-0 öne geçmişsin hangi mantıkla ve düşünceyle ikinci yarıya Takımın en diri ve pres yapabilen adamını yani Umutu oyundan alıp Alizhino ile oyuna başlıyorsun. Dakika 70 sanki saat kurulmuş gibi Yattara yine oyun dışında ve formsuz isaac oyunda. Zaten beşiktaş yaralı üzerine gelmeye bahane arıyor sen Teknik direktör olarak rakip oyuncuların çıkmalarını zorlaştıran ve en az 2 kişiyi yanında tutan Yattarayı oyundan alıyorsun. Belki benim aklım kesmiyor futbol bilgim yeterli değil lütfen birisi bana bunu izah etsin benmi yanlış düşünüyorum. Birde şu varki takım bu sezon hiç bu kadar geriye yaslanmamıştı ve Ersun yanal bir kez kulübeden çıkıpta ileri işareti yapmadı yani bu istediği birşeydi.

karatasof
16.02.2009, 09:17
Ersun Hoca'nın maçtan önce ''İstanbul'da maç kazanamama fobimiz yok!!!!Bunu bjk'yı yenerek göstereceğiz.'' gibi iddaalı demeçlerine bakıp dünkü futbolu görünce yanılanın Ersun Hoca olduğunu gördük.Hoca'nın Üç Sülüklere karşı maç kazanamama korkusu artık neredeyse tüm takımına sirayet etmiş olmalı ki doksan dakikada rakip ceza alanına geçebildiğimiz dakikalar sayılı oldu.Yazık!!!!!!!!!!!!Ben ömrümde TS'un bu kadar silik futbol oynadığını daha doğrusu (Futbol Oynamadığını ) ilk defa izledim.''Her şeyin bir ilk'i vardır'' derken Ersun Hoca'nın aslında bunu mu kasteddiğini anlayamadık?

Napoli
16.02.2009, 09:21
Ben Galibiyetten ziyade,Allah aşkına guzel futbol tek dileğim bu saldıralım Fener maçındaki gibi....

bana alıntı yapan arkdaş'da biraz biraz seviyeyi korusak ?

Harun-61
16.02.2009, 09:22
bu arada ilk 5'de bulunan takimlarin hicbirini yenemedik.

.

mahmuter61
16.02.2009, 09:24
Kaybetmemek güzel fakat böyle bir futbol tam bir hayal kırıklığı maçın bitmesi için duva etmek işin garibi okuyacağımız duvalar bitti hafız değiliz Ersun hocam hatim edemiyoz!!!Lütfen bize birdaha böyle maç izlettirmeyin.Alanzinho hakkında yorum yapamıcaz ama takımda koşmayan 2 futbolcu olmaz bu takımı yorar.

Raskolnikof
16.02.2009, 09:26
ilginç ve garip bir maçtı. Gerek trabzonumuz adına ve gerekse bejeke adına.
Bizim için "garip" bir maç oldu; baskılı futboluna alıştığımız trabzonumuzun yerinde yeller esiyordu. Oyunu çok geride kabullenen bir trabzon senelerdir ( ziya doğan dönemi de dahil ) ilk kez görüyorum. Orta sahamız bu kadar perişan hiç olmamıştı. Sanki profesyonelliğe ilk adım atan topçular gibiydiler. Hele ileride o malayani koşularına alıştığımız umut sanki uykusunu alamamış gibiydi. Trabzon için tek olumlu kelimeyi defans bloğumuz ve kalecimiz için sarfedebiliriz.
Beşiktaş için ilginç bir maç oldu; bol defans oyunculu bir kadronun bu kadar atak oynaması ilginçti. Hatta bir ara kadrolar açıklandığında biz bu bejekeyi yeneriz diye içimden geçirmedim değil.
Acaba diyorum; ersun hoca farklı bir taktikle mi oynattı takımı? Sanki beraberlik bize yeter gibi bir anlayış vardı. Gs' nin ve sivas'ın puan kaybettiği haftada ne şiş yansın ne kebap taktiği mi yapıldı?
Sanki biri bizim topçulara "ileri gitmeyeceksin" emri vermiş gibiydi.
Beşiktaşın baskılı futbolu trabzonu sahasından çıkarmadı gibi bir anlayışa katılmıyorum. Sonradan giren alanzinho bile sol bek gibi oynuordu. İsaac topa dokunabildi mi bilemiyorum. Sanki birisi koşan atı geri çekiyor gibiydi.
Her neyse olan oldu ve ne şiş yandı ne de kebap.
Eğer düşündüğüm gibiyse trabzonspor ( futbolcular ) artık şampiyonluğa oynadığını farketmiş. Amaç anadolu maçlarını firesi geçmek.

Mert
16.02.2009, 09:26
Hüseyin'e hizmetleri için teşekkür etmek farz oldu artık.
Eskiden adam yok, yerine kim oynayacak diyorduk. Ceyhun oynasın hatta Serkan oynasın ön liberoda...
Ama Hüseyin oynamasın. Lütfen. Dün neler yaptı ya düşündükçe deliriyorum.

Ümit Tekşan
16.02.2009, 09:27
bu arada ilk 5'de bulunan takimlarin hicbirini yenemedik.

.

Beşiktaş yenmişmi ilk 5 teki takımları ?

Ümit Tekşan
16.02.2009, 09:29
Eskiden adam yok, yerine kim oynayacak diyorduk. Ceyhun oynasın hatta Serkan oynasın ön liberoda...

Hüseyin dün akşam mücadele ankamında iyiydi. Burda eleştirilmesi gereken futbolcular varsa sadece bu maç Colman ve selçuk'u konusmak lazım... bu oyuncuların katkısı fazla olmadı..

magicyattara
16.02.2009, 09:30
Ersun Hoca'nın maçtan önce ''İstanbul'da maç kazanamama fobimiz yok!!!!Bunu bjk'yı yenerek göstereceğiz.'' gibi iddaalı demeçlerine bakıp dünkü futbolu görünce yanılanın Ersun Hoca olduğunu gördük.Hoca'nın Üç Sülüklere karşı maç kazanamama korkusu artık neredeyse tüm takımına sirayet etmiş olmalı ki doksan dakikada rakip ceza alanına geçebildiğimiz dakikalar sayılı oldu.Yazık!!!!!!!!!!!!Ben ömrümde TS'un bu kadar silik futbol oynadığını daha doğrusu (Futbol Oynamadığını ) ilk defa izledim.''Her şeyin bir ilk'i vardır'' derken Ersun Hoca'nın aslında bunu mu kasteddiğini anlayamadık?

Hocam fener maçını unutmayalım.

O maçta bizim hakkımızdı.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 09:32
Yattara değişikliği ve sonuçlar !

Trabzonspor 1 - 0 Ankaragücü Dk'63 Yattara çıkıyor Dk'76 gol
Trabzonspor 1 - 0 Beşiktaş Dk'69 Yattara çıkıyor Dk'77 gol
Trabzonspor 1 - 1 Bursa Dk'89 Yattara çıkıyor Dk'90 gol

Ersun Yanal bu soruna bir çözüm bulmalı..

Napoli
16.02.2009, 09:32
Dünkü Trabzonsporu Bidaha Görmemek dileği ile.. yakışmadı bize bu futbol...

magicyattara
16.02.2009, 09:33

Evet.

Hüseyin mental olarak büyük maçları kaldırabilecek yeterlilikte değil.

Artık oynatılmamalı.

2005 yılında fener maçında da Anelka'yı indirip penaltı yaptırmıştı.

Dağılıyor büyük maçlarda.

+Çok ağırlaştı.

Napoli
16.02.2009, 09:33
İbrahim üzülmez nasıl dün oyle çıkışlar yaptı,anlamadım... ma bu beşiktaştan idda edıyorum hiç bir cacık olmaz ben bukadar kötuyken beni yenemıyorsann sadece kuru kuru topu ayağında tuttu beşiktaş,ah be buda kaçarmı denilecek pozisyonları yok

Engin Koltuk
16.02.2009, 09:34
Forumdaki kardeşlerim sayesinde canlı izleme imkanı bulduğum maçtan sonra burada okuduklarıma gerçekten şaşırdım.
Maçı değerlendirirken tüm etkenleri değerlendirmek gerekiyor.
- Beşiktaş için bu maç ya tamam ya devam maçıydı. Açıkçası eğer biz bjk yi yenseydik, bizim için o kadar da iyi olmayabilirdi, evet bjk yi saf dışı bırakırdık ancak rakiplerimiz bjk ile oynadıklarında bjk maçlara asılmazdı. Bu da esas rakiplerimizin bu maçlardan güçlü çıkması anlamına gelirdi.
- Attığımız gole kadar maç ortada idi. Zaten maç boyunca bjk üstün oynuyor gibi gözükse de soruyorum sizlere bizim fb karşısında bulduğumuz net pozisyonları bulabildi mi? Öne geçtikten sonra maçın anlamı tamamen değişti.
- Maç öncesi verseler 1 puan ister miydiniz istemez miydiniz?
- Muhteşem bir defansımız var. Tayfunun kanadı biraz sorunluydu ancak diğer 3'lü gerçekten mükemmeldi.
-Top yapamamızın sebepleri içinde Selçuk'un formsuzluğunun etkisi de vardı.
- Alanzinho tek devrede kendini göstermek için bir şeyler yapmaya çalışırken zarar veriyor. Ancak kaliteli bir oyuncu olduğu belli, kazanmamız gerekiyor.
- Yattara, tek ortası bile maç içinde olmasının yanlış olmadığını gösteriyor ancak eskisi gibi olmadığını sanırım hepimiz kabul ediyoruz.
- Colman ilk yarı çok solda kaldı Hüseyin çok yalnızdı, Hüseyin'i değerlendirirken bunlara dikkat edelim.
- Aldığımız 1 puan şampiyonluk yolunda çok önemliydi, daha da önemlisi en büyük rakiplerimizden birisi ile aramızdaki puan farkını 6 da tuttuk.
-Her şey hala lehimize, bu olumsuzlukdan sıyrılalım, güzel bir ders olmuştur oyunculara, kolay maç yok.

Napoleon61
16.02.2009, 09:34
yahu huseyin in iyi mücadele etti falan filan bırakın abi iyi mücadeleyi elin adamı ernst diye bi adam almış düşüyo kalkıyo sürekli dikine pasla takımı ataga çıkarıyor , bırakın artık kendinizi kandırmayı huseyın ın katkısı yok bu takıma 2*2 = 4

Napoleon61
16.02.2009, 09:35
seyredin bu hafta denizli maçını , cezalı huseyın ....

Mehdi
16.02.2009, 09:36
Büyülü gibilerdi.Gözlerime inanamadım.

Fakat yinede böyle bir maçtan 1 puan çıkarmak güzel.

Sanırım (şahsım adına konuşuyorum) daha 21inci haftadan 10-20 puan fark atmayı ümit ediyoruz,bekliyoruz ama sindire sindire,gözlerine soka soka şampiyon olacağız inşallah.Bu haftaki futbola benzemeyen oyuna bir daha şahit olmadan tabi.

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 09:37
Colman - Selçuk ikilisi iyi olmadığından, Beşiktaş maçında kötü gözüktük.. Arasıra futbolcuların kötü olmaları normal..

+1 Puan Şampiyonluk yolunda çok önemli.

karatasof
16.02.2009, 09:37
Koskoca TS'un bir defansta adam paylaşımı sorununu halledemediğini senelerdir izleyip duruyoruz.Kale içine yapılan her ortada bizim topçular ayaklarında çimento torbası varmış gibi yere çakılıp kalırlarken rakip topçular armut toplar gibi tüm toplara vuruyorlar.Dünkü maçta değil bu problem sadece,yıllardır bunu izleyip duruyoruz.Dün Kalecimiz Tony Sylva olmasa halimiz harab olurdu.Bu takım 1.60'lık Tita'dan bile kafa golü yiyorsa bu işte bir yanlış olduğu ortada ve bunu da düzeltmek Teknik Heyetin vazifesi....

MİSSE_MİSSE
16.02.2009, 09:38
yattaradaki formsuzlugu ersun hocanın son maclarda ilk olarak ve erkenden onu oyundan cıkarmasına baglıyorum.ilk devre formsuz olması normaldi tam ikinci yarı faydalanmaya başlarız derken hocanın alanzinho transferi sonucu olusan kafa karrışıklığının kurbanı olmaya başladı.hocamız biraz sağlamcı.başarılı olan sistemi değiştirmek istemiyor ama sistemde de açıklar var.o da alanzinhoyu ısındırana kadar aynı sistemde oynamayı düşünüyor.bununda tek yolu yattarayı kesmek malesef. hocamızda haklı bence.maca gelirsek macı tamamen ersun yanalın verdiğini düşünüyorum. denizli takımımızı cok iyi kilitledi hakkını vermek lazım.biz karşı hamleleri ne zamanında ne de gerektiği şekilde yapamadık.bide bu gibi maclarda pivot santraforun eksikliği ortaya cıkıyor.kulübeye bi tane lazım.

yakuphoca
16.02.2009, 09:38
Bu kötü oyunun sinyallerini Ankaragücü maçında vermişti. İnşallah Beşiktaş maçı dip olur. Bu hafta oynanacak Denizli maçı çok zor. Alt sıralardan kurtulma mücadelesi veriyorlar.
Oyuncular ve Ersuun Yanal aklını başına alıp düşünmezlerse Avni Aker de hüsran yaşar..
Birde Isaac bu takımın oyuncusu değil..Onun yerine Barış Memiş bance daha iyi iş yapar..

Napoli
16.02.2009, 09:41
Bu hafta Hüseyinle Umut yok Issac Gokhan Alanzinho bak bu hafta fark atacaz..artık hüseyin,rakıp takıma çalışmaya başladi

tonyalı Aydın
16.02.2009, 09:43
hayatımda ilk defa trabzonsporu bu kadar rezil bir maç yaptığını gördüm.biz yenilsek bile bu kadar kötü top oynamıyorduk.şimdi soruyorum ersun hocaya ankaragüçü macı sonrası ne dedi bizi bir daha böyle kötü futbol oynarken görmüyeceksiniz.peki akşamki maç kötününde kötüsü.şu bjk defansı kadar berbat bir defans kimsede yok şu mac almaman gibi bir lüksün yok 1 0 öne geçtin bjk top yekün saldırıyor.be insan zaten trabzonspor 10 kişi oynuyor çünkü herzaman olduğu gibi yattara efendi yine maçta yok.birde umut kötü ve yattaranın olduğu kanatta oynayan ibrahim üzülmez bjk en iyisi eski yattara olsa ortasahayı oyana geçmezdi oysa akşam en çok onun kanatından geldiler.artık bu adamı dinlendirecekmisin ne yapacaksan yap.e bjk ne yaptı bobo ve delgatoyu alarak hep hücümü düşündü sende bir hamle yap çıkar yattara ve umutu al oyuna aysek ve serkan balcıyı çünkü bjk defans falan hep üzerine geliyor tam fırsatı aysek de süratli serkanda süratli kaptığın toplarla kontratakla macı bitir sonrata hüseyini çıkar al oyuna ceyhunu macı bitir.sen 2 aydır maç yapmayan bir adamı oyuna alırsan ve yattarayı çıkarmasan zaten eksik oynuyorduk bu sefer 9 kişiyle mücadele etmeye başladık ben ersun yanalın yerinde olsa idim sadece şu ankarasporun bjk nasıl yendiğine bakartım. yinede şükür berabere kaldık ama biz bu oyun mandalitasıyla 3 büyükleri zor yeneriz.ha unutmadan benim bu yorumlarımı yapan bir bjk lı ve eski bir topcu......

Külünkoğlu
16.02.2009, 09:47
Bu hafta Hüseyinle Umut yok Issac Gokhan Alanzinho bak bu hafta fark atacaz..artık hüseyin,rakıp takıma çalışmaya başladi
Haddini aşma ! Trabzonspor'un kaptanından bahsediyorsun, ne demek "rakip takıma çalışmaya başladı"
Daha henüz bir arka sayfada kendin şunu demişsin.

biraz biraz seviyeyi korusak ?
Seviyeni koru istersen...

FatmaÇelik
16.02.2009, 09:47
Çok kötü bir maç çıkardık.Kendi yarı sahamızdan pek fazla uzaklaşamadık.

Beşiktaş Jimnastik:D kulübünden puan aldığımıza seviniyorum nerdeyse...

Napoli
16.02.2009, 09:48
Haddini aşma istersen ! Trabzonspor'un kaptanından bahsediyorsun, en demek "rakip takıma çalışmaya başladı"
Daha henüz bir arka sayfada kendin şunu demişsin.

Seviyeni koru istersen...

İstemeden Rakıp takıma diyeyım ozaman verdiği butun paslar rakıpe gidıyor

Çetin
16.02.2009, 09:49
beklenmedik derecede kötü oynadık ve 1 puana razı olduk. işin kötü tarafı maçlarda pozisyona bile greiemeyen beşiktaşa şampiyonluk yolunda umut vermiş olmamız :) bu hafta oyanaycağımız Denizli maçını mutlaka iyi futbol oynayarak kazanmamız gerekiyor.

Eyüphan
16.02.2009, 09:50
İstemeden Rakıp takıma diyeyım ozaman verdiği butun paslar rakıpe gidıyor
Hüseyine bunu söylüyorsun da yattaranın aldığı bütün toplar kime gitti dün akşam?

Çetin
16.02.2009, 09:51
Hüseyin bu maçta Colman ve Selçuk'un berbat oynaması sebebiyle tek başına mücadele etti, yani bu maçta da Hüseyin'i eleştirmeyelim. Cale, Sylva ve Hüseyin bu maçta ayakta kalan isimlerdi.

Erdal
16.02.2009, 09:52
İyi oldu iyi :)...Beşiktaş'ın da yarışta olması iyidir. Zirvede biz oldukça yarışta ne kadar takım olsa o kadar iyidir...

Napoleon61
16.02.2009, 09:54
sakin olmakta fayda var Huseyın ın kışılıgıyle trabzonluluğuyla ılgılı herhangı bır sıkıntı yok , olamaz...

ancak sıradan bır oyuncu dan farkı yok , bulundugu yere mevkıye hıç yakışmayacak derece korkak urkek pasıf bır futbol oynuyor , eger trabzon un kaptanıysan song tan egemen den fazla sorumluluk alacaksın ... 3 pas yapıosan kı yapamıyor 2 si dikine olmalı ...

sıradan bır futbolcu huseyın ... hele ki elinde ceyhun gıbı hava toplarında etkılı ayagı duzgun bı alternatıf varken hayır huseyın e tahammul etmek çok zor.

Erdal
16.02.2009, 09:54
Kaptan şaşkındı dün akşam...Kabul edelimki Beşiktaş inanılmaz pres yaptı...Böyle bir Beşiktaş beklemiyordu uşaklar...Maç önce beyinde oynanır...Belli ki bizimkiler maçtan önce maçı böyle oynamamışlar:)

İrfan KUMAŞ
16.02.2009, 09:55
Peki ben şunu merak ediyorum,
Tamam yattara kötü bir günündeydi,kabul
ancakkk,
Yattara çıkar çıkmaz bejeke nin cümbür cemaat üzerimize gelmeye başlamasını nasıl açıklayacaz.
Yattara Allah korusun sakatlık yada ceza olmadığı sürece maç bizim lehimize skor olarak kopmamışsa ve 90+ lar oynanmıyosa çıkmasına karşıyım.
Not düşülsün lütfen.....

littlebighorn
16.02.2009, 09:56
Hakemi gözden kaçırmamak lazım. Gereksiz yere bir sürü frikik attırdı. Ceza sahasın dışında oyunu aleyhimize durdurdu.Top çıkaramayışımızın nedenlerinden biri de hakemdir. Nobrenin eliyle top almasını es geçti, sarı kartlık bir hareketti. Golde top korner değil bariz auttu.Tribünden net görülüyordu. Hatta arkadaşa hakem beraberlik golünü attırıncaya kadar uğraşacak dedim golü yedik.

Ersun hoca geçen hafta Ankaragücü maçında gerekli dersleri aldığını söylemişti ama aynı anlayış ile çıktı. Kadro yapımızı da göz önüne alarak söylüyorum. Sorun orta sahada Colman-Hüseyin-Selçuk üçlüsünde bence Selçuk' u kesmesi lazım artık. Ayrıca takım forveti Gökhan -Yattara ikilisini kaldıramıyor. İkisi de defansif anlamda sıfır çünkü. İkinci yarı buna bir de Alanzinyo eklendi. Bence Serkan-Selçuk değişikliği ile beraber Umut'u değil Gökhan' ı dışarıya alması lazımdı. O zaman Beşiktaş bu kadar rahat gelemezdi.

Haftaya göreceğiz bakalım gerekli dersleri almışmıyız?

UğuR
16.02.2009, 09:57
http://www.bordomavi.net/kadro.php

KİM NASIL OYNADI?
Ana sayfamızdaki bölümde futbolcularımızla ilgili değerlendirme yapabilirsiniz...

MerTT61
16.02.2009, 09:57
Yattarayı son haftalarda ıkıncı yarı cıkarması takımda hem dengesizlige hemde yattaranın küsmesine sebep oldu.. serkan yoktu ıkıncı yarı girdi.. hüseyine ne oldu belli deil..Neticede cok kötü oynadık..silva egemen song bunlarda olmasa macı vermiştik..Hiç bi şekilde begenilcek bi futbolumuz yok gölün dısında.Yapıcak tel şeyde haftaya bakmak.. umarım ersun hoca böyle hatalara devam etmez...

Erdal
16.02.2009, 09:58
sakin olmakta fayda var Huseyın ın kışılıgıyle trabzonluluğuyla ılgılı herhangı bır sıkıntı yok , olamaz...

ancak sıradan bır oyuncu dan farkı yok , bulundugu yere mevkıye hıç yakışmayacak derece korkak urkek pasıf bır futbol oynuyor , eger trabzon un kaptanıysan song tan egemen den fazla sorumluluk alacaksın ... 3 pas yapıosan kı yapamıyor 2 si dikine olmalı ...

sıradan bır futbolcu huseyın ... hele ki elinde ceyhun gıbı hava toplarında etkılı ayagı duzgun bı alternatıf varken hayır huseyın e tahammul etmek çok zor.

Hüseyin şaşkındı kabul, Hüseyin kötüydü kabul...Hatta çok kötüydü tıpkı Selçuk gibi Yattara gibi Umut gibi....Ama şu dikine pas versin geyiğini anlamıyorum. Dün kime dikine pas verecekti Hüseyin???

Napoli

Hüseyinde bi büyu var,Hüseyini eleştiridmiz zaman laf yiyoruz,burda tek kelime etmem ben hüseyın hakında..Viera hüseyin süper hüseyın harika hüseyin..

karatasof
Dünkü maç bir kere daha gösterdi ki TS değil bjk şu an ligin dibinde yer bulan Hacettepespor'a karşı bile 1-0'ı koruyamaz.Bu takım öyle bir misyonu olmadı olamaz da.Ama Ersun Hoca'nın taktiği ama futbolcularda otonomik olarak gelişen bir durum deyin dün golü attıktan sonra geriye çekilen TS'u kimse izlemek istemez.Ben maçın 70.ci dakikalarından sonra bjk'lı futbolcuların yorulacağını ve ondan sonra sazı bizimkilerin ele alacağını düşünüp boşa hayal kurmuşum.38lik Deli İbrahim doksan dakika bizim sol kanadı felç etti.Ne bizim Sarı İbrahim nede Kara Tayfun karşisında durabildi.

arifemre
beklenmedik derecede kötü oynadık ve 1 puana razı olduk. işin kötü tarafı maçlarda pozisyona bile greiemeyen beşiktaşa şampiyonluk yolunda umut vermiş olmamız :) bu hafta oyanaycağımız Denizli maçını mutlaka iyi futbol oynayarak kazanmamız gerekiyor.

tam tersine işin iyi tarafı bu. yarışın içinde ama zirvenin gerisinde bir bjk bize lazım. şamp ligi ya da uefaya katılmak için puan cetvelinin üst tarafındaki takımlardan alacağı puanlar bize lazım...
keşke ankara yenilmeseydi 2 haftadır. inşallah iddialı takım kimliğinden çıkmazlar...

Napoleon61
erdal çok doğru söylüosun maç önce kafada oynanır , bızımkıler bu maçı kazanabıleceklerını dusunmemış burda bı eksıklık var belkıde yılların getırdıgı bı urkeklık ıstanbul da kazanamama , açık soylemek gerekırse arkadaşlarım maça çağırdı dedım kı ben o stadta galibiyet görmedim eziktasa karşı , 7 lik maçta içeri girebildiğimde maç 3 olmuştu ben gelmiyorum ...

belki herşey daha önceki senelerin bizlerde bıraktığı derin izlerden kaynaklanıyor, ama herşeye ragmen ist da kazanılan 1 puan her şartta altın degerindedir. Bizler 95-96 da bu altın degerındekı 1 puanları alabılseydık şimdi bu derın ızler olmıyacaktı...

Mehdi
16.02.2009, 10:01
İyi oldu iyi :)...Beşiktaş'ın da yarışta olması iyidir. Zirvede biz oldukça yarışta ne kadar takım olsa o kadar iyidir...
Müthiş bir bakış açısı Erdal abi.Biz sezon sonunda bjk ile puanların aynı durumda bitmesi durumunda ikili avarajda öndeyiz.Bir şekilde bjkyi atlattık.Şampiyonluk kotasına giren her takım rakiplerimize saldıracaktır.Bjknin iddiali duruma gelmesi sadece bizim değil Sivas,fener ve cimbonus'un da zararınadır.Biz işimize bakalım.Tabi tekrar belirtmek isterim dünkü futbola benzemeyen oyuna tekrar şahit olmadan.

MerTT61
16.02.2009, 10:01
erdal çok doğru söylüosun maç önce kafada oynanır , bızımkıler bu maçı kazanabıleceklerını dusunmemış burda bı eksıklık var belkıde yılların getırdıgı bı urkeklık ıstanbul da kazanamama , açık soylemek gerekırse arkadaşlarım maça çağırdı dedım kı ben o stadta galibiyet görmedim eziktasa karşı , 7 lik maçta içeri girebildiğimde maç 3 olmuştu ben gelmiyorum ...

belki herşey daha önceki senelerin bizlerde bıraktığı derin izlerden kaynaklanıyor, ama herşeye ragmen ist da kazanılan 1 puan her şartta altın degerindedir. Bizler 95-96 da bu altın degerındekı 1 puanları alabılseydık şimdi bu derın ızler olmıyacaktı...

ELbetteki 1 puanlar bize şampiyonluk yolunda cok faydalı olucak.. bu gectigimiz sezonlardada görüldü.. Ama cok kötü bi futbol oynadık Yakışmadı bize... İnş önümüzdeki haftadan itibaren bu kötü futbolu tekrar etmeyiz.. :bmn1:

Erdal
16.02.2009, 10:02
Beyler, biz geriye falan yaslanmadık. Adamlar çok iyi idi...Ben maç önceside dedim ölmeden önce bir an iyi oluveren hasta gibi idi Beşiktaş...En son bu kadar iyi ne zaman oldu hatırlamıyorum Beşiktaşı...Buna rağmen net pozisyon vermeyen müdafayı Allah nazarlardan saklasın:)

Napoleon61
16.02.2009, 10:02
Hüseyin şaşkındı kabul, Hüseyin kötüydü kabul...Hatta çok kötüydü tıpkı Selçuk gibi Yattara gibi Umut gibi....Ama şu dikine pas versin geyiğini anlamıyorum. Dün kime dikine pas verecekti Hüseyin???

ben dün de değilim erdal kardeşim ben huseyın ın dun kü maçta değil hıçbır maçta sahada olmaması gerektıgını dusunuyorum , sen bu lig in 4 buyugunden bırıysen ve huseyın tarzında bı adam kı sadece oyun bozmak ıcın oynuyor yanlışsam duzelt ist takımlarına karşı oyun bozamıyacaksa benım kaleme bı maçta en fazla 3 defa gelebılecek kadrolara sahıp anadolu takımlarına karsı top çalıcaksa zaten oynamasın ....

dunku maçta kıme mı atacaktı , yattara ya , umut a , gokhan a ,

sen at onlar ezsin o zaman onları konuşalım ama huseyın sen once bı at bız gorelım he daha once attın da ben mı gormedım ?

Napoleon61
16.02.2009, 10:07
o kadar alışmışız ki onun kötü oynamasına bı maçta ıkı olumlu hareket yapsa huseyın çok ıyı dıyoruz , neyi çok ıyı eger bu adam ıyıyse ben bu futbol u hıç öğrenememiş yazık ...

elnıno 28
16.02.2009, 10:07
dunku macta cok kötuyduk aslında 2mactır kötuyuz ama bu haftakı denızlı macı cok önemlı.alanzınhonun bu takımın oyuncusu olduguna ınanmıyorum

Cemalettin Taşkın
16.02.2009, 10:08
sezonun 2. yarısı başlarken ilk 4 maç çok kritik demiştik. bu maçlardan alacağımız 8 puan bizi şampiyonluk yolunda umutlandırır demiştik. ve bu 4 maçtan 8 puan aldık. genelde bakınca istediğimiz oldu.

oyun olarak çok iyi değildik ama puan olarak istediğimizi aldık artık beşiktaş maçını unutup önümüzdeki maçlara bakalım.

Samet Başdağ
16.02.2009, 10:08
selçukla colman top tutamadığı için maçta kötü top oynadık.çünkü hüseyin sağolsun.ersun hocada 90 dakka bunu görmedi.yav onun görüpte bizim göremediğimiz bişe mi var hüseyinde 2 top kazandı diye 90 dakka mı durması lazim oyunda 1243523 top kaptırdı.
dipnot:durmak yok yola devam...

temel_yilmaz
16.02.2009, 10:09
hüseyin garip bir oyuncu tamam bende kabul ediyorum bazı maçları çok iyi çıkartıyor ama bunlar sezonda bir yada iki maç oluyor.hüseyin maçın 30 dakikası sağlam pres yediği vakit şaşırıyor top benden gitsinde nereye giderse gitsin diyor ama pres yemediği vakit al gülüm ver gülüm yapıyor bence onun yerine ceyhun yada papy hazırlanması gerekiyordu hatta formayı falan giymesi gerekiyordu diğe iki oyuncunun ama teknik kadronun bir bildiği vardır .
lafın kısası hüseyin bu takımda oynuyamaz hele hele bu takımın kaptanlığını hiç yapamaz iy bir yedek olur

Ümit Tekşan
16.02.2009, 10:10
dunku macta cok kötuyduk aslında 2mactır kötuyuz ama bu haftakı denızlı macı cok önemlı.alanzınhonun bu takımın oyuncusu olduguna ınanmıyorum.

Hemen anladın yani Alanzinyonun bu takımın oyuncusu olmadığını !!!

DUr be kardeşim daha Bismillah adam dün geldi sabırlı ol biraz napacaktı Alanzinyo dün akşam uçuracakmıydı Trabzonspor'u ???

Bir kaç maçla ön yargılı olma bence sabret bekle ve gör.

gerçek
16.02.2009, 10:11
Sevgili dostlar,

Her hafta başka ruh yapısına bürünmemiz hepimizin sağlığı ile oynasada gerçek olan birşey var. 38 yaşındayım ve inanın her sene ligi çok ciddi bir şekilde seyrederim. Bir futbol takımı herhafta iyi oynayamaz, bazen vasat bazen kötü bazen iyi bazende muhteşem oynar. Biz bu sene ilk defa ne muhteşemiz ne kötüyüz iyi ve vasat arasında gidip geliyoruz ve bundan önce seyrettiğim tüm lig şampiyonlukları gibi kötü olduğumuz günlerde yenilmiyoruz. Bu bir işarettir. Buna ister şans deyin ister inanç ve mücadele.
Yepyeni kurulan toplama bir takımın böylesine bir inançla mücadele etmesine şapka çıkarmalıyız. Biz dün kötüydük ama takımın yarısıda çok iyiydi. Nice maç yaptık süper oynadık ama kazanamadık. Bu seneki bjk kupa maçı gibi.
Biz bir takımız herkes kötüde olacak iyide teknik adamlarda dahil buna. İnananların verdiği enerji sahaya yansıyor.. Bunda takımda oynayan futbolcular ve teknik heyet dışında, yönetim ve özellikle taraftarın verdiği enerji inanılmaz önemli. Bu bakımdan kendimizi yaralamayalım..

Bilmem farkındamısınız daha Yattara hiç maç oynamadı mecburen en az 3 maçı alacak...
Bilmem farkındamısınız Alanzinho kendisini ispatlamak zorunda...
Bilmem farkındamısınız Ersun Yanal'ın kariyeri için bu sene çok önemli...
Bilmem farkındamısınız yıllardır ilk defa bu kadar maçı çevirebiliyoruz..
Bilmem farkındamısnız kötü oynadığımız maçları bile kaybetmiyoruz...
Bilmem farkındamısınız yıllar sonra ilk defa herşey bizim elimizde başkasının galibiyetine yada mağlubiyetine ihtiyacımız yok...
Bilmem farkındamısınız bir bjk beraberliğinden sonra neden insanlar meydanda kutlama yaparlar, herkes içinden bjk maçını kaybetmessek geriye sadece gs maçının kaldığından emin.....
Bilmem farkındamısınız şampiyonluğun en büyük adayı biziz, izleyiniz tüm yorumcuları...

Sizi bilmem ama hayatımda ilk defa ben bu sabah işime giderken trabzon kravatımla gittim ve kaşkol taktım.. yaklaşık 2000 kişinin çalıştığı bir kulede biraz da tanınan bir yönetici olarak... 7 diyoruzya geliyorrrr... Bilmem farkındamısınız... :)
Rahat olun keyfini çıkarın....

MerTT61
16.02.2009, 10:11

DUr be kardeşim daha Bismillah adam dün geldi sabırlı ol biraz napacaktı Alanzinyo dün akşam uçuracakmıydı Trabzonspor'u ???

ALANZİNYO daha önce türkiyede oynadıya o yüzden ole dıosun dimi.. adam daha türk futbolu nasıl onu cözemedi.. Bi bekleyin durun..Cok biliosan sen oyna kardeşimm..

MerTT61
16.02.2009, 10:13
hemen anladın yani alanzinyonun bu takımın oyuncusu olmadığını !!!

Dur be kardeşim daha bismillah adam dün geldi sabırlı ol biraz napacaktı alanzinyo dün akşam uçuracakmıydı trabzonspor'u ???

kardeŞİm yanlis oldu kusuruma bakma (: Ama anladin kİme ne dedİmİ sanirim (::d

Cengiz Çubukcu
Beyler, biz geriye falan yaslanmadık. Adamlar çok iyi idi...Ben maç önceside dedim ölmeden önce bir an iyi oluveren hasta gibi idi Beşiktaş...En son bu kadar iyi ne zaman oldu hatırlamıyorum Beşiktaşı...Buna rağmen net pozisyon vermeyen müdafayı Allah nazarlardan saklasın:)

bence oyuncularımız önce beraberlik daha sonra da öne geçmenin psikolojisiyle çok geriye yaslandılar ama esas önemli faktör çok ama çok kötü olan bireysel performanslardı...maçın başından sonuna kadar ileri uç elemanlarımız bir kafa topu alamadı, orta sahada Selçuk, colman bazen de Hüseyin çok aciz durumlara düştüler, ikili mücadeleleri hep kaybettiler, bazı pozisyonlarda rakip onları birbirlerine çarptırdı...
bir de bu inönü tam manasıyla rakip takımlar için bir cehennem , benim bile tv başında kafam şişti...

Ümit Tekşan
ALANZİNYO daha önce türkiyede oynadıya o yüzden ole dıosun dimi.. adam daha türk futbolu nasıl onu cözemedi.. Bi bekleyin durun..Cok biliosan sen oyna kardeşimm..

Alıntıyı yanlıs yaptın galiba :)

Bende Alanzinyo'yu eleştiren arkadaşa sabırlı olmasını söylemistim :)

Külünkoğlu
16.02.2009, 10:14
Her başlığa mı koyacağız yazdıklarımızı ?

TRT Stadyum yorumcularının Hüseyin konusundaki düşünceleri:

7472057741874041528

Türkiye liginde ve Milli takımında en çok gol atan, kariyerse kariyeri olan oyuncularından biri konuşsada ne anlar bu işten !

Anlamayanlara Dünya 3. sü olan Milli takımlar Teknik direktörlüğü yapmış teknik adamları ve 7-8 tane daha teknik direktörü de ekleyelim.

Maça gelirsek Hüseyin kötüydü.

İyi olması için tek bir sebep yokken kötüydü. Önündeki sağındaki solundaki adamlar ne ofansa ne defansa gram faydaları olmadığı için her seferinde 3-4 Beşiktaşlı ile burun buruna geldi. Maçın başından sonuna kadar bir de üstüne üstlük sarı kartla oynamak da cabası.

Çıkan iki oyuncuya bakın. Sarı kart gördüğü için Umut ve Colman'la beraber hiçbir şey yapmayan/yapamayan Selçuk İnan.

Hal böyle olunca nasıl bir oyun beklendi Hüseyin'den onu da anlamış değilim.

Erdal çok doğru söylemiş dikine oynasında kime oynasın ? hepsi rakibin arkasına saklanmış oyunculardan kurulu ofansif adamlarımıza mı ?

Tony'nin pozisyonunda da Hüseyin'i asla eleştirmem. O defasın ortasında olacak iki adam nerde ? sorusundan başlanması gerekir öncellikle. Pozisyona dikkatli bakın solunda bir Beşiktaşlı var. 500 sefer aynı pozisyon olsun hiçbirinde kaleciye güvenipte bırakmam. Böyle toplardan milyon tane gol yiyor kaleciler Kaptan kesinlikle doğru olanı yapmıştır.

MerTT61
16.02.2009, 10:14
Alıntıyı yanlıs yaptın galiba :)

Bende Alanzinyo'yu eleştiren arkadaşa sabırlı olmasını söylemistim :)

Aynen kardeşim ..Ama neticede gittigi yer aynı oldu salık olsun (::tsbayrak:

Mehmet Ç.
16.02.2009, 10:15
Arkadaslar sakin kafayla düsününce Hüseyin konusu nettlesiyor aslinda. Bende dün ona sinirliydim, ama simdi düsünüyorum Colman ve Selcuk ikilisi Hüseyinin yapdigini yapmadi. Ben Colman'i zaten begenmiyordum AGIR bir oyuncu oldugu icin. Bakiyorum millet Colman'i koruyor ve Hüseyin'e yükleniyor.

Hüseyin herzamanki görevini üstlendi. Böyle maclarda Hüseyin'e gerek var, ama mesela Denizli gibi maclarda cok gereksiz.

Colman ilk 10-15 dakika haricinde oynamadi. Selcuk bile defans'da yardimdaydi ve top cikarmaya calisti. Colman top tutacagina hep calima gitti ve top kaybetti.

Eger dünki mac'da Hüseyin ciksaydi hepimiz Ersun Hoca'ya yüklenirdik Hüseyin cikarilir mi diye. Emin olun Hüseyin olmasaydi Delgado, Bobo ve Nobre daha rahat oynardi ve sonuc hic düsünülmez olurdu.

Bence dünki ortasaha'da Hüseyin tartisilmaz en iyisiydi.

Bana göre:

Tony Sylva: 9.9/10

Tayfun: 6/10
Song: 8/10
Egemen: 8/10
Cale: 8/10

Hüseyin: 4/10
Selcuk: 2/10
Colman: 2/10

Yattara: 1/10
Gökhan: 6/10
Umut: 3/10

Dursun Kaplan
Sevgili dostlar,

Her hafta başka ruh yapısına bürünmemiz hepimizin sağlığı ile oynasada gerçek olan birşey var. 38 yaşındayım ve inanın her sene ligi çok ciddi bir şekilde seyrederim. Bir futbol takımı herhafta iyi oynayamaz, bazen vasat bazen kötü bazen iyi bazende muhteşem oynar. Biz bu sene ilk defa ne muhteşemiz ne kötüyüz iyi ve vasat arasında gidip geliyoruz ve bundan önce seyrettiğim tüm lig şampiyonlukları gibi kötü olduğumuz günlerde yenilmiyoruz. Bu bir işarettir. Buna ister şans deyin ister inanç ve mücadele.
Yepyeni kurulan toplama bir takımın böylesine bir inançla mücadele etmesine şapka çıkarmalıyız. Biz dün kötüydük ama takımın yarısıda çok iyiydi. Nice maç yaptık süper oynadık ama kazanamadık. Bu seneki bjk kupa maçı gibi.
Biz bir takımız herkes kötüde olacak iyide teknik adamlarda dahil buna. İnananların verdiği enerji sahaya yansıyor.. Bunda takımda oynayan futbolcular ve teknik heyet dışında, yönetim ve özellikle taraftarın verdiği enerji inanılmaz önemli. Bu bakımdan kendimizi yaralamayalım..

Bilmem farkındamısınız daha Yattara hiç maç oynamadı mecburen en az 3 maçı alacak...
Bilmem farkındamısınız Alanzinho kendisini ispatlamak zorunda...
Bilmem farkındamısınız Ersun Yanal'ın kariyeri için bu sene çok önemli...
Bilmem farkındamısınız yıllardır ilk defa bu kadar maçı çevirebiliyoruz..
Bilmem farkındamısnız kötü oynadığımız maçları bile kaybetmiyoruz...
Bilmem farkındamısınız yıllar sonra ilk defa herşey bizim elimizde başkasının galibiyetine yada mağlubiyetine ihtiyacımız yok...
Bilmem farkındamısınız bir bjk beraberliğinden sonra neden insanlar meydanda kutlama yaparlar, herkes içinden bjk maçını kaybetmessek geriye sadece gs maçının kaldığından emin.....
Bilmem farkındamısınız şampiyonluğun en büyük adayı biziz, izleyiniz tüm yorumcuları...

Sizi bilmem ama hayatımda ilk defa ben bu sabah işime giderken trabzon kravatımla gittim ve kaşkol taktım.. yaklaşık 2000 kişinin çalıştığı bir kulede biraz da tanınan bir yönetici olarak... 7 diyoruzya geliyorrrr... Bilmem farkındamısınız... :)
Rahat olun keyfini çıkarın....

Çok güzel özetlemişsiniz. Tebrik ederim. :alkış:

Umarım herkes farkına varır bunun. ;)

Ümit Tekşan
kardeŞİm yanlis oldu kusuruma bakma (: Ama anladin kİme ne dedİmİ sanirim (::d

Ben anladım Ranktaş :) kime gönderme olduğunu :)

Napoleon61
16.02.2009, 10:16
trt de ki yorumcular ın her söyledıklerı dogru mudur ?

MerTT61
Ben anladım Ranktaş :) kime gönderme olduğunu :)

Adam alanzinyo ile beraber oynadıgı için rahat rahat yorum yapıo (: brezilyada beraber oynadılar ordan bilio.. (: hak vermek lazım (::D

karatasof
Bir sözde Yönetime;yarı tatilden sonra oynayacağımız dört müsabaka için ( fb,ankaraspor,ankaragücü ve bjk) toplanacak 8 puan için yeterli denmişti yanılmıyorsam Başkan'ın ağzından '' Ne eksik ne fazla 8 puan bize yeter'' denmişti.Şimdi toplanan puana da bakınca demek ki yönetim bu işi biliyor.Fb ve bjk'yı yenemiyorsan bile yenilme,diğer müsabakaları kayıpsız geçeceksin.Bu durumda hesaplar tutmuş demektir ki biz bjk maçına bakarak boşuna endişeye kapılıyoruz.Bundan sonraki 4 maçlık periyot için düşünülen puan ne acaba? Onu bir öğrenebilsek te ona göre heyacanımızı ayarlasak.

MerTT61
16.02.2009, 10:17
trt de ki yorumcular ın her söyledıklerı dogru mudur ?

deil trt hic bi kanal trabzonsporumuzun hakkında iyi seyler söylemez ..Zaten söylüosa mecburiyetten söler :D yaraları var bizde ne yapsınlar...

sakaryalı.61
16.02.2009, 10:18
hakemin çaldığı olur olmaz düdükler takımımızın oyununu olumsuzz etkiledi yoksa beşliktaşı sahaya gömecektik .

beşiktaşın baskılı futbolunun sebebi hakemin olur olmaz düdüğüdür
işte "beşliktaşın golünü falanda verseydi bunu daha açık görebilirdik

şimdi şunu diyebiiriz büyük hatalar yapmadı hakem fakat beşliktaşın baskılı futbol oynamasına çaldığı düdüklerle sebep oldu...

Napoleon61
16.02.2009, 10:18
deil trt hic bi kanal trabzonsporumuzun hakkında iyi seyler söylemez ..Zaten söylüosa mecburiyetten söler :D yaraları var bizde ne yapsınlar...

bende bunu duymak ıstıyodum kardeşim teşekkurler ...

MerTT61
16.02.2009, 10:20
bende bunu duymak ıstıyodum kardeşim teşekkurler ...

Ben teşekkür ederimm..!!! Ama yinede en azından trabzon diyolarya (: işte mutlu oluyoruz ALLAH ın izniyle cok yakında dillerine mecbur dolıcaklar trabzonsporu..:tsbayrak:

Tekke
16.02.2009, 10:20
Selçuk geldiği günden beri en kötü futbolunu oynadı, yoksa Bjk gelemezdi, nanılmaz düşüş yaşıyor Selçuk, fb maçında da bu maçta da eskisinin yarısı kadar oynasa alırdık maçı. SELÇUK dön artık gel kendine, sen benim için takımın GERARDı sın, o kadar güveniyorum ona. Çok yönlü, 2 ayağı da müthiş, ama inanılmaz düşüşte ???

Ben memnunum, 1 puan, en önemlisi Sivas da berabere kaldı, Türkiyenin en zor deplasmanında yenilmedik. Haftaya Denizliyi alırsak gs maçına kadar bence lider oluruz. Umut SARI görmese ve mecbur kalıp çıkarmasa Ersun hoca, biz en az 1 gol daha bulurduk.

AMA GS MAÇINDA böyle OYNAMAMALIYIZ!!!

Burhan61
16.02.2009, 10:22
Evet çok kötüydük filan ama 1 puan aldık sonuçta. Ve şampiyonluğa giden yol kötü oynadığın maçları kazanmaktan geçiyor.

Orta saha ve forvetimiz inanılmaz kötüydü. Selçuk,Colman ve Hüseyin'in üçünün birden bu kadar kötü oynaması haftalardır kötü oynayan Yattara'yı tolere edememize sebep oldu.

Ayrıca oyuncu değişikliklerinde yanlış yaptı hocamız. 2.yarı başlarken değişikliği görünce yanımda arkadaşlara inanamıyorum dedim. Umut gibi takım savunmasına büyük katkısı olan ve gerektiğinde hava toplarına yardımcı olmak için geri gelen bir oyuncu çıkarılarak oynadığı iki maçtada beklentilerin çok uzağında olan Alanzinho ile başlamak büyük hataydı.

Bu kadar baskı yememizin en önemli sebeplerinden biri de hava toplarını hiç alamayışımızdı. Nerdeyse tüm hava toplarına rakip vurdu. Bunlarda bir şekilde karamboller oluşturdu. Oyuna Ceyhun veya Giray alınarak bir nebze olsun hava hakimiyetini ele geçirebilirdik.

Oyuna Serkan ile başlamamak da hataydı. Hocamız maalesef bu tip işlere bu sezon üçüncü defa giriyor ve hepsinde de istediğimiz sonucu alamıyoruz. Gs ve Bursa maçlarında Colman'ı kesmesi bu maçta Serkan'ı kesmesi yanlıştı bana göre. Sezon başından beri ezberlenen 11 ile çıkmalıydık.

İki haftalık oyunu nazar boncuğu olarak asıp yola devam diyelim.

MerTT61
16.02.2009, 10:26
Evet çok kötüydük filan ama 1 puan aldık sonuçta. Ve şampiyonluğa giden yol kötü oynadığın maçları kazanmaktan geçiyor.

Orta saha ve forvetimiz inanılmaz kötüydü. Selçuk,Colman ve Hüseyin'in üçünün birden bu kadar kötü oynaması haftalardır kötü oynayan Yattara'yı tolere edememize sebep oldu.

Ayrıca oyuncu değişikliklerinde yanlış yaptı hocamız. 2.yarı başlarken değişikliği görünce yanımda arkadaşlara inanamıyorum dedim. Umut gibi takım savunmasına büyük katkısı olan ve gerektiğinde hava toplarına yardımcı olmak için geri gelen bir oyuncu çıkarılarak oynadığı iki maçtada beklentilerin çok uzağında olan Alanzinho ile başlamak büyük hataydı.

Bu kadar baskı yememizin en önemli sebeplerinden biri de hava toplarını hiç alamayışımızdı. Nerdeyse tüm hava toplarına rakip vurdu. Bunlarda bir şekilde karamboller oluşturdu. Oyuna Ceyhun veya Giray alınarak bir nebze olsun hava hakimiyetini ele geçirebilirdik.

Oyuna Serkan ile başlamamak da hataydı. Hocamız maalesef bu tip işlere bu sezon üçüncü defa giriyor ve hepsinde de istediğimiz sonucu alamıyoruz. Gs ve Burda maçlarında Colman'ı kesmesi bu maçta Serkan'ı kesmesi yanlıştı bana göre. Sezon başından beri ezberlenen 11 ile çıkmalıydık.

İki haftalık oyunu nazar boncuğu olarak asıp yola devam diyelim.

TEBRİK EDERİM GÜZEL Bİ YORUM... :alkış::alkış::alkış:

firidin61
16.02.2009, 10:26
Merhaba ,

Maçın bu boyuta gelebileceğinin sinyallerini ilk 5 dak.gözlemlemek mümkün . Savunmanın yan pas yaparak sürekli organize şekilde hücum düşünmesini Hüseyin - Selçuk - Colman 3 lüsünün FİYASKO oyunları nedeniyle gerçekleştirememesi b.tas ın sahamıza yayılmasını sağladı . Üstelik hücumda FİYASKO olan bu 3 lünün ilginç şekilde savunmada da tam anlamıyla DÖKÜLMESİ orta alanı rakibe teslim etmemize neden oldu .

Bu 3 lünün ilk yarı oyunda kalmasını anlarım ama 2. yarı Ersun Hocanın defansif anlamda katkı yapabilecek , orta alanda pres yapıp kazanılan toplarla hızlı çıkabilecek Serkan değişikliğini yapmamasını anlamlandıramadım . Sakatsa neden daha sonra sahaya sürüldü ? Değilse neden 2. 45 dak.oyunda yer almadı ? Anlam veremedim .

Hüseyin in adeta savunmayı 5 lemesi oyunu 18 in üzerine yıktı . Ona bu konuda yardımlarını esirgemeyen Selçuk ve Colman ı da unutmamak gerekir .

Umut ilk yarıda hiç yoktu . Yerine alınan Alanzinho seçimi bence doğru . Ama Yattara - Isaac değişikliğide ne oluyor ? Yattara nın yapamadığı hangi varyeteyi onun yerine giren Isaac yapacak ? Anlamıyorum .

Sonuç olarak Sylva - Tayfun - Song - Egemen - Cale 5 lisi maçtan 1 puanla ayrılmamızı sağlamışlardır . 90 dak . 6 - 7 kişiyle hücum yapan b.tas a karşı önünde hiç bir oyuncu oynamamasına rağmen direnmeyi bildiler :alkış: Kendilerine teşekkür ediyorum . Onlarında dışında birde Gökhan elinden geleni yaptı . Diğerleri hakkında yorum dahi yapmak istemiyorum .

İyi Oynamaya Bilirsiniz ! Ama Mücadele Etmemeniz Trabzonspor a , Trabzonsporluluğa Yakışmaz !

Biz olduk demeyin sakın !

Saygılarımla

ugur_52
16.02.2009, 10:27
taraftarları oynattı yoksa beşiktaştan bi cacık olmaz eğer dolmahçe hariç başka bi stad olsaydı fark atardık..

denizgrsy
16.02.2009, 10:28
yenildiği takdirde ligden kopacak bir bjk a karşı bu oyunla alınan bir puan , mehmet demirkolun dediği gibi ''şampiyon olan takımlar sene içinde bir iki maçtan bu şekilde puan yada puanlar alır..bunun adı şampiyonluk şansı ''

cerasus
16.02.2009, 10:31
Hic kimse tayfun kötü oynadi, begenmedim gibi laflar etmesin.
Hatta 33 bjk ortasinin 26 o taraftan gelmismis.
Size sorarim, adam tek basina o kenarda daha napsin? Yattara yardimci olmadigi icin adam 90 dakka tek basina kaldi orda ve süperde oynadi buna ragmen. Adamin 4 bacagi yok ki...
Ve Colman kötü oynadi diyenler bir daha baksin, tmm hepsi komple kötü idi ama colman aslinda diger orta sahaya oyuncularina bagli kötü kaldi, yoksa gidip defanstan top mu cikarmadi, ataklar mi bozmadi.
Macta pozisyon denilecek 1 belki 2 pozisyon verdik, abi kendinize gelin lütfen, bunu hangi takim yapa bilirdi? Adamlar 90 dakka tek kale oynadi ama 1-2 pozisyon buldular. Bu bizim ne kadar güclü oldugumuzu gösterir, bjk bir daha hayatadinda böyle bir mac yapmaz, ki yaptida noldu? 1 Puani yine aldik.
Ersun Yanalin degisikliklerinide ayrica yerinde buldum dedigim gibi, tek hüseyini cikarmamasi bence hata idi. Serkani belki daha önce soka bilirdi ama bes asagi bes yukari fark etmez bence.
Belki ilk 5te kimseyi yenememis ola biliriz ama gs disinda bizide kimse yenemedi...

MerTT61
16.02.2009, 10:33
taraftarları oynattı yoksa beşiktaştan bi cacık olmaz eğer dolmahçe hariç başka bi stad olsaydı fark atardık..

ELbetteki bi cacık olmaz... antalya beşiktaş macına gittim .. beşiktaş antalya karşısında zor bi gol buldu tello ıle oydu başka bi oyunu yoktu ve dedimki biz bunları dagıtırız.. unuttugum bişey vardı ama seyirci.. İşte beşiktaşın en büyük silahı tello ve taraftar başkada bi haltları yok.. Biz kötü oynadık ama beşiktaşta iyi oynamadı.. Herkez farklı bı yorum yapıo oynadı oynamadı yok bilmem ne ..Arkadaşlar peşuktaş takım deil taraftarı yüzünden iyi görünüo..Hatırlarsanız liverpol macındna sonra liverpol resmi taraftar sitesinde..liverpol karsısında hic susmayan taraftarını kutlarız ve liverpol u kınıyoruz diye bır yazı cıkmıstı ..

S.DEMİRCİ
16.02.2009, 10:34
mustafa denizli bizi iyi çözmüş.. defansımızı ileri çıkarmayıp,orta sahadaki elemanlarımıza baskı yapınca perişan olduk.. bu takım yeni oluşan bir takım.. böyle maçlarıda oynaması gerekiyordu ve oynadı.. oyun çok kötüydü ama alınan bir puan çok değerli bir puandı...

Mustafa Ayazoğlu
16.02.2009, 10:36
Bu kadar kötü oynarken bile puan çıkarabilmek şampiyonlara özgü bir haldir.

MerTT61
16.02.2009, 10:36
mustafa denizli bizi iyi çözmüş.. defansımızı ileri çıkarmayıp,orta sahadaki elemanlarımıza baskı yapınca perişan olduk.. bu takım yeni oluşan bir takım.. böyle maçlarıda oynaması gerekiyordu ve oynadı.. oyun çok kötüydü ama alınan bir puan çok değerli bir puandı...

Abi etme gözünü sevim yaw.. Mustafa denizlinin cözdügü hic bişey yok abi... Tamamen seyirci baskısı macı izledik canlı hakemin yersiz davranıiları yokmuydu duran toplardan gol yeriz sadece dedim ve yedik .. ALLAH aşkına etmeyin yaww ..

zeki gursoy
16.02.2009, 10:38
maçı izlerken kanser olduk..
bu sezon ilk kez maç bitse artık dedim..
çile çektik çile..
orta saha hiç yok, bu sonuç çok normal...
yattara çıkacaksa serkan girmeliydi..
umutun çıkması bence iyi olmadı, gökhan hepten boş kaldı..
yattara serkan değişikliği, hava hakimiyeti için ceyhun selçuk değişikliği olabilirdi..
ama herşeye rağmen böyle döküldüğümüz bir maçta beraberlik çok şey demek..
beşiktaşa 6 puan+averaj attık..
febe dökülecek, gs deseniz aynı..
sivasın bu klkımı sert bi inimle düşecektir..
yeterki biz iyi olalım..

Kazım Uzunboy
16.02.2009, 10:38
...mehmet demirkolun dediği gibi ''şampiyon olan takımlar sene içinde bir iki maçtan bu şekilde puan yada puanlar alır..bunun adı şampiyonluk şansı ''

:alkış: :alkış:

Elbette olacak böyle şeyler, her maçtan da 3 puan alamayız ya :rolleyes: :cool:

bariskaratas
16.02.2009, 10:39
Hic kimse tayfun kötü oynadi, begenmedim gibi laflar etmesin.
Hatta 33 bjk ortasinin 26 o taraftan gelmismis.
Size sorarim, adam tek basina o kenarda daha napsin? Yattara yardimci olmadigi icin adam 90 dakka tek basina kaldi orda ve süperde oynadi buna ragmen. Adamin 4 bacagi yok ki...
Ve Colman kötü oynadi diyenler bir daha baksin, tmm hepsi komple kötü idi ama colman aslinda diger orta sahaya oyuncularina bagli kötü kaldi, yoksa gidip defanstan top mu cikarmadi, ataklar mi bozmadi.
Macta pozisyon denilecek 1 belki 2 pozisyon verdik, abi kendinize gelin lütfen, bunu hangi takim yapa bilirdi? Adamlar 90 dakka tek kale oynadi ama 1-2 pozisyon buldular. Bu bizim ne kadar güclü oldugumuzu gösterir, bjk bir daha hayatadinda böyle bir mac yapmaz, ki yaptida noldu? 1 Puani yine aldik.
Ersun Yanalin degisikliklerinide ayrica yerinde buldum dedigim gibi, tek hüseyini cikarmamasi bence hata idi. Serkani belki daha önce soka bilirdi ama bes asagi bes yukari fark etmez bence.
Belki ilk 5te kimseyi yenememis ola biliriz ama gs disinda bizide kimse yenemedi...

caleye kim yardim ediyor sol kanatta???

Engin Koltuk
16.02.2009, 10:39

Bu çok önemli bir nokta. Aynı başka kupalarda olmamamızın bize getireceği kazanç gibi. İlk başta kötü gözükse de getirileri büyük olacaktır.

Berberoğlu
16.02.2009, 10:41
Maç boyunca maalesef organize olamadık. Cale'nin bu sezonki ilk asisti ile golü bulmamız iyi oldu. Ama maçın kalan kısmında genelde hakimiyet Beşiktaş'taydı. Gerçi onlar da bal yapmayan arı gibiydiler ama ne yaparsın ki bir pozisyonda Song adamını kaçırınca golü yedik.

Umarım bir daha böyle ezilmeyiz(oyun anlamında). Dünkü maçta 1 puan iyidir bana göre, galibiyeti haketmedik çünkü.

En kötüsü de maçtan sonra (maalesef) Beşiktaşlı olan babamla telefonda görüştüm. "Sizi limon gibi sıktık" dedi, bir şey diyemedim.. :(

İnşallah sene sonunda şampiyon olacağız, o tadı hep birlikte yaşamak dileğiyle...

Emre ÖZTÜRK
16.02.2009, 10:43
Maç boyunca maalesef organize olamadık. Cale'nin bu sezonki ilk asisti ile golü bulmamız iyi oldu. Ama maçın kalan kısmında genelde hakimiyet Beşiktaş'taydı. Gerçi onlar da bal yapmayan arı gibiydiler ama ne yaparsın ki bir pozisyonda Song adamını kaçırınca golü yedik.

Umarım bir daha böyle ezilmeyiz(oyun anlamında). Dünkü maçta 1 puan iyidir bana göre, galibiyeti haketmedik çünkü.

En kötüsü de maçtan sonra (maalesef) Beşiktaşlı olan babamla telefonda görüştüm. "Sizi limon gibi sıktık" dedi, bir şey diyemedim.. :(

İnşallah sene sonunda şampiyon olacağız, o tadı hep birlikte yaşamak dileğiyle...

hocam sen tatlı canını niye sıkıyorsun ki bizde onları kupa maçında limon gibi sıktık ne oldu yenildik.iyi top oynayana puan vermiyorlar

karatasof
16.02.2009, 10:43
TS'un birde böyle misyonu var zannediyorum.Nerede bir kendisinden ümid kesilen Hoca yada Futbolcu olsa hemen bizim takım imdada yetişiyor.O hoca,takım yada futbolcunun ilacı oluveriyor.Tam herkes bu bjk bitmiş TS'a yenilirse bu sezon onlar için biter.Bu Demirören'de çeker gider.Mustafa Dnizli Kestanesi'de biter derken TS öyle bir devreye giriyor ki gerek bjk camiası gerek td'ü Küllerinden Yeniden doğuyor adeta.Ancak bu şekilde davranarak bu kişilere TS iyilik mi yapıyor yoksa kötülük mü? derseniz bana göre kötülük tabiki.Bu şekilde TS karşısındaki futbola bakarak bjk camiasınında kendisini kandırmamaması gerek yoksa ne kadar çok yanıldıklarını daha acı bir şekilde ilerde yaşayarak göreceklerdir...

Erdem Keser
16.02.2009, 10:44
Denizli , Antalya , Konya maçlarını kayıpsız atlatıp kendi sahamızda G.Saray'ı yenersek şampiyon oluruz düşüncesindeyim.14 maçımız kaldı 8'i içerde.Rakiplerimiz F.Bahçe ve G.Saray ile evimizde oynayacağız.Fikstürde en zor maçlarımız dışarıda oynacağımız Sivas ve G.Antep maçları gibi görünsede avantaj ve ipler bizim elimizde.
Bunun yanında o zamana kadar düşmesi kesinleşmiş Kocaeli ile dışarıda , Bursa , Kayseri , Konya , G.Birliği gibi sert rakiplere karşı evimizde oynacağız.Kaldı ki rakiplerimizin kendi aralarında oynayacağı bir çok maç ve puan kayıplarıda olacak.
Bu arada Beşiktaş'ın yarışın içerisinde kalması bir bakıma iyi de oldu.Eğer akıllı olup cepte görünen maçlarda saçma sapan puan kayıpları yaşamazsak 30. haftaya gelmeden hemen hemen ilan ederiz şampiyonluğumuzu.

halil ibo
16.02.2009, 10:45
Şimdiye kadar daha kötü oynadığımız maçlar oldu fakat dün akşam ki mahkum oyunu asla kabullenemedim.
Bize yakışmadı bu oyun,başlangıçta rakibin akın akın geleceği belli tedbirlerimiz doğru fakat neden topu rakip alana taşıyamadık neden forvetler ve orta saha bu kadar döküldü ??? Hoca soruların cevaplarını ve çözüm yollarını üretecek bilgi ve tecrübeye sahip.Ona inanmak ve güvenmek istiyorum.

Fatih Öztürk
16.02.2009, 10:45
o kadarda kötü olduğumuza inanmıyorum.
ilk yarı oyunun kontrolu bizde ikinci yarı beşiktaşın pozisyon bulmadan kuru kuruya baskısıyla gecti.
mactaydım ikinci yarı belkide 5 kere beşiktaş forveti topu elle kontrol etti.ve bu pozisyonlar yunus yıldırımın önünde gerçekleşti.
bu ibne yunus penaltıda verirdi ama kendini yere atan beşiktaşlı yoktu sahada.
selcuk ve hüseyin kötü.cale harika muhteşem oynadı.zamanlamaları gerçekten olağanüstü.umutu oyundan alan ersun yanal zihniyeti takımın önde baskı kurma özelliğini yitirdi ve beşiktaş saldırmaya başladı.
eğer beşiktaş gerçekten iyi oynadıysa tüm stad neden ''ayağa kalkın adam gibi oynayın''desinki?
bir duran top bobonun başında ağac gibi bekleyen hiç müdahele yapmayan song abimiz!
hatayı anlarızda bu hatadan cok daha büyük bir şeydi!..

arkadaşlar biz kuralları iyi bilmiyormuyuz...
gökhanın ilk dakikalardaki golu ofsaytmı değilmi?
aklı selim cevap verecek arkadaş varsa lütfen...

Mehmet Zeki
16.02.2009, 10:46
http://www.ajansspor.com/video/v/20090216/sadri_senerden_carpici_aciklamalar.html

Sadri Şener'in açıklamalar!

komdere
16.02.2009, 10:47
Herkese iyi bir hafta diliyorum öncelikle.
Bjk maçı öncesinde yıllar sonra ilk kez rahattım, hatta ilk 20dk gol yemezsek en az bir puan alırız diye düşünüyordum. Sonuçta düşündüğüm gerçekleşti ama hiç de kolay olmadı. Tribünlerinin anormal desteğiyle maça başlayan Bjk kendinden bekleneni ilk yarı veremese de ikinci yarı yapılan değişiklerle topuyla tüfeğiyle üstümüze gelip bizi sahamıza yapıştırdı. Ama buna rağmen net gol pozisyonları ürettirmedik. Defansif anlamda ciddi yol aldığımızın göstergesidir. Önceki yıllar olsaydı o baskı altında fark yerdik. Bunu hiç unutmayalım.
Madalyonun diğer yüzüne bakarsak, 29. dakikada golü de bulduğumuzda her şey lehimize işliyordu. Ama hiç pas yapamıyor, oyunu yayamıyorduk. Anormal top kaybı yaptık ve forvette topu hiç tutamadığımızdan ileri giden toplarımız, duvara vuran dalgalar gibi gerisin geri üstümüze geldi. Maalesef Colman ve Yattara tam bir hayal kırıklığıydı. Selçuk,Umut,Gökhan ve Hüseyin ise bugüne kadar oynadıkları oyunun çok gerisinde değillerdi. Yani can siperane oynayan bir beşli; saygıyla Slyva,Song,Cale,Egemen,Tayfun ve idare eden altılı şeklindeydik. Şu rezildi, bu en kötüydü demenin anlamı yok. Hoca da vasattı, kırık not aldı.
Olaya geniş açıdan bakarsak, Trabzonspor'umuz her şeye rağmen yenilmedi, az pozisyon verdi. Karşısındaki herhangi bir takım değildi ki. Şu kadrosuna bakın önce. O seyirci baskısına rağmen ve bunca vasat oynayan adamla yenilmemeyi başarıyorsak, demek ki doğru yoldayız. Buna sevinmek gerekir. hem artık Bjk tüm rakiplerimizle oynayacak ve aldığı her sonuç bize yarayacak. Bunu da unutmayalım. Kazansaydık bayrakları çıkarıp koşacaktık ama yenilseydik de Bjk'yi acayip havaya sokacaktık. Beraberlik bu anlamda da çok önem kazanıyor.
Artık önümüzdeki her maç daha da önemli. Umutluyum, yıllar sonra çok ama çok umutluyum.
:)

Ahmet AYDIN-28
16.02.2009, 10:47

Tamamen katılıyorum. Maçın bu şekilde geçmesinin tek nedeni bjk orta sahasının Selçuk ve Colman'a yaptığı yoğun presti. Bu ikilinin hücum oyuncularımıza atabildiği bir pas hatırlamıyorum bu maçta. O kadar bjk baskısına rağmen "ciddi gol pozisyonu"da çok fazla vermedik. Bir puan iyidir.

afsbahar
16.02.2009, 10:50
Rakip açısından bakarsak, yenilirse liderle arasında 9 puan fark olacak olan Beşiktaş ne yapıp ne edip dünkü maçı kazanmalıydı. Maçın başlamasıyla yoğun seyirci desteği, bizim oyuncuların çekingen davranmasına sebep oldu. Özellikle orta alandaki oyuncularımızın hepsi bocaladı. 8jk.nin orta sahası arkasında seyirci desteğiyle birlikte bizden daha güçlü olduğu ve kalabalık olduğu için hücum alanına top çıkaramadık. Aslında geriye çekilerek oynamak zorunda kaldığımız bu maça 4-5-1 ile çıkmamız bence daha uygun olurdu. Orta sahaya rakibi bozan Ceyhun ve Serkan'dan birisi ile başlayabilirdik.

Ersun Yanal 1-0 dan sonra yapılması gerekeni yaptı. Ancak 8jk.nin sağlam orta sahasının arkasına sarkamadık. Çünkü adamlar her topa çok iyi bastılar. Oyunu yönlendirme imkanımız olmadı. Hakemin de olur olmadık her ikili mücadelede düdük öttürmesi, özellikle yan toplarda etkili olan rakibin işine geldi.

Maç öncesi beraberliğe razı olmayan var mıydı. Maçı izledikten sonra bence gayet iyi bir sonuç olduğuna inanıyorum.

Benim dikkat çekmek istediğim nokta ise, en basit maçlarda bile zor gol atabiliyor olmamız. Kalan maçların daha da zorlu geçeceğini düşünürsek gol yollarında etkili olabilmemiz için gereken çalışmaları bolca yapmalıyız. Serbest vuruş, yan top, duran top, korner v.s. hepsinde daha yaratıcı olmamız lazım. Yattara ve Alanzinho'nun daha istekli oynayıp kendilerini göstermeleri lazım.

Uğur Erdoğan
16.02.2009, 10:53
takimin ilk onbirine revizyon sart.özellikle selcuk inan yapilan transferlerinden en verimsizi.orta sahaya bu hafta gerekli kementi atmali ersun yanal.tek forvet bu takim is yapamaz.

tony
tayfun-song-egemen-cale

yattara-colman-faty-ceyhun

gokhan-isaac

11 gördümde böylesini görmedim bu ne yaa

Erdinç Dilek
16.02.2009, 10:55
ben Hüseyin e hiçmi hiç kızmıyorum kapasitesi belli hocada güvenip oynatıyor bizede saygı duymak düşer, dünkü maçta bir pozisyonda yattara ilk yarı güzel bir orta yapmış top onaltı pas üzerindeki umuta gelmiş umut topu kontrol edememiş ve olası bir gol pozisyonu kaçmıştı tonyalı Aydın abimde arkadan bağırıyor laa vursana topa o topa vurulmazmı diye, bende döndüm dedimki abi o topa vursa zaten şu an real madriddeydi, yani kapasite belli hocada güvenip oynatıryorsa bize saygı göstermek düşer onu desteklemek düşer...

Turgay 6161
16.02.2009, 10:57
[quote=denizgrsy;1974886]yenildiği takdirde ligden kopacak bir bjk a karşı bu oyunla alınan bir puan , mehmet demirkolun dediği gibi ''şampiyon olan takımlar sene içinde bir iki maçtan bu şekilde puan yada puanlar alır..bunun adı şampiyonluk şansı ''[/quote

Bu mehmet demirkolun ne dediği belli değil yok şampiyonluk şansıymış. yok böyle oynarlarsa işleri zor şampiyonluk zor olur onlar için.bizi çekemiyorsan sana en iyisinden çekme halatı veya zincir gönderelim.çekeceksiniz öyle bir çekeceksinizki gıkınızı çıkaramayacaksınız.

Erdinç Dilek
16.02.2009, 10:58
hafta içi takımın antremanlarına katılıp onlara güvenimizi tazelemeliyiz biraz yoruldular bu yorgunluğu üzerlerinden atmaları için onları yanlız bırakmamalıyız.

ozturk
16.02.2009, 10:59
inşallah aynı oyun denizli maçında tekrar etmez..

Erdem Keser
16.02.2009, 11:00

Kesinlikle katılıyorum.
1-0 öne geçtiğimizde herkes gibi bende ikinci yarıda ilk 15 dakikalık baskıyı atlattığımızda ipleri elimize alıp Alan ve Yattara ile önemli kontra fırsatları yakalayacağımızı ve Selçuk'la Colman'ın Beşiktaş'ın ağır savunmasının arkasına toplar atacağını düşünüp maçı koparacağımızı tahmin ediyordum.Kaldı ki bunu bir kez yaptık ve golü bulduk.Bunu buraya kadar düşünmek çok zor değil.

Yanlız çok önemli bir mevzu ve dikkat çekilmesi gereken bir yer var ;
biz 1-0 öne geçtikten sonra Beşiktaş savunmasının ileri çıktığına yada geride dengesiz yakalandığına şahit oldunuz mu?

Maçın kilit noktası burasıydı.Eğer Beşiktaş tüm riskleri alıp savunmasıyla beraber üzerimize gelseydi biz ikinci yarı maç rahat koparırdık.Biz kötüydük ama Beşiktaş gerek savunmada gerekse ortasaha çok iyiydi.Bu yüzden Denizli gerçekten çok iyi bir maç çıkardı diyebilirim.

ertek_ts61
16.02.2009, 11:03

hepimiz futbolcu sarrafı ve futbolcu avcısıyız ya hemen 3. maçında veririz notunu...:) alanzinho sahada ne yapmışmış?? bu takımın oyuncusu olamazmış...:) dünkü görüntüleriyle takımımızın savunması hariç kim bu takımın oyuncusu gibi oynadı??? ve yattara konusunda geniş bir parantez açmak gerekir...ben dayanamıyorum artık gerçekten...ben kötü oyunu salt yattaraya bağlamıyorum ama yazıktır ya tayfun'a..maçtan önce kadro açıklanınca dedim serkan niye oynamıyor diye ama tayfun bence süper maç çıkardı...2 kişiyle başa çıktı....bir takım kötü oynayabilir biz dün kötüydük ama bazı futbolcular sallamaz mücadele ederse ben cinleniyorum...biliyorum bir çok renkdaşım yattara hayranı bayılıyorlar...ben de seviyorum ama bişeyler yapsın artık yaaa gerçekten dayanılmaz oldu....ki alanzinho bu takımın oyuncusu değil diye yorum yapanlara lafım...öleyse yattara bu haliyle karadenizspor'un bile formasını haketmiyor.......

nuhkoç
16.02.2009, 11:05
takım yoruldu hemen hemen aynı kadro sezon başından beridir oynuyor colman selçuk çok yorgun ikiside ölü gibiydi bence bir puanı hak ettik hak etmedik diyen varmı ?

Çetin
16.02.2009, 11:06
ya şu Hüseyin takıntısını bırakalım, yani dünkü maçta eğer Hüseyin için çok kötü diyorsak Selçuk ve Colman'ı havalimanından geri çevirip şehre almayalım. ben de Hüseyin yerine o bölgede daha yaratıcı bir oyuncu olmasını çok isterim ama maalesef elimizde o var. ve ne hikmetse her teknik direktör de onu oynatıyor o bölgede. hatta Marco türk olmadan önce de o bölgede Hüseyin oynuyordu. biz bazı şeyleri ezbere yaptığımız için bu tarz yorumlar oluyor. adam foruma giriyor, bakmış Trabzonspor yeniliyor "Hüseyin çok kötüydün, allah seni bildiği gibi yapsın" yazıyor çıkıyor :) böyle bir taraftar güruhu oluştu nedense forumumuzda :) bence tartışılması gereken -bu maç için- Hüseyin'den çok diğer orta saha oyuncularımızın inanılmaz kötü performansı.