PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rakiplerimizle İkili Averajımız

TS-FAN
02.02.2009, 21:55
Sezon sonu puan eşitliğinde ikili averaj hesaba katıldığına göre şu andaki durum;

gs ye karşı : -3

bjk ye karşı : 0

fb ye karşı : 0

sivasa karşı: 0

Yukarıdaki tabloya göre ikili averajda geride olduğumuz tek takım var.

İkili averajda diğer 3 takımın üstüne çıkmak için yenmekten başka bir olasılık yok.(eşitlikte genel averajda üstünlük şansı var tabi ki..)

Örneğin bjk ile gollü beraberlik bizi üste çıkarmıyor.Çünkü deplasmanda fazla atılan gol, kurallara göre üstünlük sağlamıyor.

Eğer bu takımlarla ikili averajımız eşit olursa golcülerimize çok iş düşüyor..

Kabul etmek gerek ki gs ye karşı işimiz çok zor.

Semih
02.02.2009, 22:00
Çözüm çok basit...
Puan farkıyla şampiyonluk:)

Recep Alkan
02.02.2009, 22:00
abi bu iş averaja kalmaz. her maçımızı kazanalım yeter .

Muhammed
02.02.2009, 22:03
Geçen sene aynı puandaki takımların birinin şampiyonlar ligine diğerinin intertotoya gittiğini varsayarsak cok önemli bir konu aslında.

iso_4939
02.02.2009, 22:06
averaja kadar gıtmez bu iş kardesım bosuna kafanızı yormayın...

ali+61+26
02.02.2009, 22:19
hakemler çalmazsa puanlarımızı zaten açık ara şampiyon oluoruz hesaplamamalıram göre:)

Koray
02.02.2009, 22:22
gese ve bjk maçlarından 4 puan alırsak,ki ben ikiside yeneceğimizi düşünüyorum,ver elini şampiyonluk...

Gökhan KAN
02.02.2009, 22:26
averaja kadar gıtmez bu iş kardesım bosuna kafanızı yormayın...
Bu lig böyle devam ederse ki edecek averaj a kalan takım kesinlikle olacaktır...

Kazım Uzunboy
02.02.2009, 22:27
Uefa için çabalayacak olsak averaja takılı kalırdım ama ben şampiyonluğu düşünüyorum, puan farkı olacaktır arada. :p

iskenderunlu
02.02.2009, 22:38
valla ligimiz ilginç(leştirilmeye) bir lig

Hüseyin İlkin
02.02.2009, 22:40
Kendi maçlarımıza tek tek final havasıyla bakmaya devam edelim , averaja gerek kalmadan ipi göğüsleyeceğiz .

Bu sene 7 geliyor ...

SüRMeNe_6161
02.02.2009, 23:10
Derbi Maçlarini Almamiz Lazim Almasakta Beraberlik Yeterli

krdnz
02.02.2009, 23:22
77 puanla 7 nci şampiyonluğumuzu alırız.En yakın rakibimize 7 puan fark atarız.Averaja gerek kalmaz :D

Muhammed KOÇ
02.02.2009, 23:24
umutla gökhana güvenip averaj kasmaya hiç gerek yok kesinlikle bize puan farkı lazım kesinlikle..

Hamza Öztürk
02.02.2009, 23:28
Almanyadan Trabzona gelecegim Allahin izniyle Babamla ve Gölcükdeki yigenimle Trabzon Fener Macina bakmaya.
Insallah ozamana kadar Trabzonsporumuz Sampiyonlugunu ilan etmis olur ve son mac olarak Feneri 4-0 la Avni Akere gömeriz ve Trabzonun sokaklarini senlige ceviririz

Ünal Cumhur
02.02.2009, 23:30
75 üstüpuanla sampiyon oluruz rıdvan hoca 70üstü diyo bence 75üstütiş 43puan daha alırsak sampiyon oluruz garanti 37 puan daha alırsak sampiyon oluruz yane 2. yarıda 40puan üstüne cıkmamız lazım averaj önemli galatasaray harici averjda üstün olacamızı düşünüyorum

Şahin_53
03.02.2009, 00:00
Şampiyonluk şarkıları söylemek için erken.. O tarihe kadar sadece güzel bir beste yapıp,son maçta söyleyebiliriz..
Erken motive olmak bizi hayal kırıklığına uğratabilir.. Malum lig'deki hakem kadrosunun ne kadar adil olup, yada adi oldukları maçlara tanık olduk..
Yinede olacağız..Şampiyonluk yolunda averaj önemli bu iki'limi olur genel'mi olur bilemeyiz,şahsi görüşüm yinede averaja önem verilmesi.

A.Gökhan AKIN
03.02.2009, 00:02
ağzımdan hep Ankara maçını alırsak kesin şampiyonuz diye çıkıyordu şimdi kesin olmasa bile büyük ihtimal şampiyonuz diyorum :) ikili averajı diğer takımlar düşünsün yahu bize ne? :)

POYRAZ
03.02.2009, 00:06
Bizim gol averajini düzeltmemiz lazim. Yukaridaki takimlardan yanilmiyorsam sadece Besiktas'tan iyiyiz.

Cagdas Topal
03.02.2009, 00:13
Bizim gol averajini düzeltmemiz lazim. Yukaridaki takimlardan yanilmiyorsam sadece Besiktas'tan iyiyiz.

Genel averaj önemli degil ikili averaj önemli :cool: genel averajı da düzeltmenin bir anlamı yok :p

puan farkı olacagı için böyle ikili falan düşünmemek lazım ama yine de ikilide de önde olmamız lazım

POYRAZ
03.02.2009, 00:19
Genel averaj önemli degil ikili averaj önemli :cool: genel averajı da düzeltmenin bir anlamı yok :p

puan farkı olacagı için böyle ikili falan düşünmemek lazım ama yine de ikilide de önde olmamız lazım
Diyelimki biz bir takim ile kendi evimizde berabere kaldik ve ikinci yari deplasmanda da ayni takim ile berabere kaldik. Lig sonunda puanlarimizda ayni. Bu durumda atilan ve yenilen gollere, yani averaja bakiliyor diye biliyorum.

Haluk Ongan
03.02.2009, 00:23
Bırakın bu şu kadar puan alırsak kesin şampiyonuz işlerini, tek tek gidelim, 95-96 da başımıza gelenleri, 2 sene önce denizlide fenerin başına gelenleri unutmayın. Tek tek, şimdiden puan hesabı yapıp uçmanın gereği yok, son 5 6 hafta yapılır bu hesaplar.

Mustafa Önder
03.02.2009, 00:26
Bırakın bu şu kadar puan alırsak kesin şampiyonuz işlerini, tek tek gidelim, 95-96 da başımıza gelenleri, 2 sene önce denizlide fenerin başına gelenleri unutmayın. Tek tek, şimdiden puan hesabı yapıp uçmanın gereği yok, son 5 6 hafta yapılır bu hesaplar.

Aynen ama hakkaten iyi gidiyoz :D

Haluk Ongan
03.02.2009, 00:28
Aynen ama hakkaten iyi gidiyoz :D

Tamam işte iyi gidiyoruz o yüzden maç maç gitmek en iyisi :)

only ts
03.02.2009, 04:38
averajla şampıyonluk kacarsa kafayı yerım yeriz :)

TS-FAN
16.02.2009, 00:41
2008 – 2009 SEZONU
TURKCELL SÜPER LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ
MADDE 11- PUAN USULÜ VE AVERAJ:
1. Turkcell Süper Lig müsabakalarında kazanan takıma 3 (), berabere kalan takıma 1 (bir), kaybeden takıma 0 (sıfır)
puan verilir.
2. Puan usulü ile yapılan müsabakalar sonunda en fazla puanı kazanan takım birinci, ondan sonra gelen ikinci ve................ olarak sıralanır. 2008 - 2009 Sezonunda aynı puana sahip ilgili takımlar arasında asağıda belirtilen esaslar uygulanır.
a) Öncelikle aynı puana sahip ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne
bakılır.
b) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan esitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına, (Kendi
aralarındaki maçlarda atılan gollerde esitlik var ise, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.) FMT’nin
10.maddesinin son paragrafı hükmünce;
c) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol esitliği devam ediyorsa, Genel puantaj da ki gol averajına
bakılır. Takımlar arasındaki gol averajı da esit ise daha fazla gol atmıs olan takım üstün sayılır.
d) Bu sartlara rağmen esitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
e) Bütün bu sartlara rağmen esitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında
yapılacak tek malı eleme usul müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonu alınır.
f) Yukarıdaki maddelere uygun olarak; sayet iki takımın puan esitliği varsa iki takımın kendi arasındaki
müsabakalardaki skorlara göre yukarıda bahsedilen hususlar uygulanır.
g) Yukarıdaki maddelere uygun olarak; sayet puan esitliği 3 ve daha fazla takım arasında var ise;
1- Öncelikle bu takımların kendi aralarında yapmıs oldukları müsabaka skorlarına göre bir puan cetveli
yapılır.
2- Bu puan cetvelinde öncelikle takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır. Puan esitliği var ise yine
aynı puan cetvelindeki gol averajına bakılır. Gol averajı da esit ise daha fazla gol atan takıma bakılır.
Bütün bu sartlara rağmen yani takımların puanları ve attıkları ve yedikleri gol sayısı esit ise genel
puan cetvelindeki averaja bakılır.
3- 3 ve daha fazla takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardan yapılan puan cetvelinde
puanlar ne olursa olsun ikili averaja değil 3 veya daha fazla takımın kendi aralarında oynadıkları
müsabakalardan olusan puan cetveli sıralamasına bakılır.
f) Turkcell Süper Ligi’nde puan cetveli 34 ncü hafta müsabakaları tamamlandıktan sonra yani bütün müsabakalar
bittikten sonra takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalara gre puan cetveli olusturulacak olup, 1-33 haftaları
arasında puan cetveli genel averaja göre yapılacaktır.

Bu tabloya göre bjk ye averaj üstünlüğü sağlayamıyoruz.
Averajlarımız eşit.

Haluk Ongan
16.02.2009, 00:48
Evet bu başlığı öne almak iyi oldu...

seyyah61
16.02.2009, 06:37
Herkes, ikili averajin esit olmasi durumunda rakibine deplasmanda daha cok gol atanin ikili averaji daha üstün olur diye biliyor fakat o kural bu sene degisti.
Deplasmanda kac gol attiginin önemi yok, sadece iki takimin arasinda yaptigi maclardaki üstünlügüne bakiyorlar, ve esitse genel averaja bakiliyor.

kudu_61
16.02.2009, 06:40
evet ama saçmalık bu

Turgay 6161
16.02.2009, 10:16
Averajımızı; ne olur ne olmaz hesabı düzeltmemiz gerekir.

MehmetGÜRSOY61
16.02.2009, 11:13
yenmemiz gerekir avaraj son plan olmalı :D

Ahmet AYDIN-28
16.02.2009, 11:35
Ersun Hoca'ya deplasman golünün önemli olmadığını birisinin söylemesi lazım. Dün açıklamalarında ikili averajda bjk'yi geçtik dedi.

ibrahim
16.02.2009, 11:45
averajla şampıyonluk kacarsa kafayı yerım yeriz :)
sampiyonluk kacsa bisey olmazda
sampiyonlugu sivasa karsi kacirirsak
yanariz biteriz
artik ozaman medyayi hayatta durduramayiz baslarlar 5 büyükler diye zirlamaya
star tv simdiden basladi
mümkünati yok sivasi gecmemiz lazim avaraj mavaraj ikinci plan :)

Mustafa Yılmaz
16.02.2009, 12:00
veririm son haftalarda düşmesi kesin bir takımla maçımız varsa 15 milyon € ,atarım 30 tane gol .
Son haftada farzedelim bjk ile geldik ,iki beraberlikle eşit durumdayız ama bir maçta 30 averaj yaptığım için öndeyim ,ilginç şeylere gebe bu uygulama.

Travelair
16.02.2009, 12:13
Ben 3'lü averajdan daha çok çekiniyorum

Mustafa Yılmaz
16.02.2009, 12:18
Ben 3'lü averajdan daha çok çekiniyorum
mesela biz gs yi 3-0 yenersek biz bjk ve gs 3 lü averajında kim önde ?

_SeRKaN_
16.02.2009, 13:03
Sezonun son maçlarında bu işin averajlara kalacağını pekte sanmıyorum...Şurda 5-6 hafta sonra lig iyice şekillenmeye başlar...

Emre B.
16.02.2009, 13:05
mesela biz gs yi 3-0 yenersek biz bjk ve gs 3 lü averajında kim önde ?

GS, BJK'yi yenerse önde olur diye tahmin ediyorum.

Eyüphan
16.02.2009, 13:14
Ne vakit değiştirmişler ki bu kuralı.
Eskisi daha adilaneydi.

28TS61
16.02.2009, 13:48
Ne vakit değiştirmişler ki bu kuralı.
Eskisi daha adilaneydi.

bende merak ettim ne zaman oldu diye, bunu uefa nin kurallariyla karsilastirmak lazim, bizim tff kendi kafasina göre kural degistirmelerini iyi bilir ne de olsa

ilteriş
16.02.2009, 13:57
iş averaja kalmaz umarım.

Recep Alkan
16.02.2009, 14:00
bu şampiyonluk averaja kalmazzzz

aspirinn
16.02.2009, 14:21
Forumda başlık açma yetkim yok ve tüm arkadaşlardan özür diliyorum.

Acil kan aranıyor AB Rh (-)

Göztepe SSK Hastanesinde polis noktasında Aysel Aydoğdu için geldim ve kanvermek istiyorum derlerse içeri alırlar.

Telefon : Erdem AYDOĞDU : 0536 348 60 61

Şimdiden TEŞEKKÜRLER herkese.

Forum başlık açabilen varsa bunu başlıya taşırsa sevinirim.

TS-FAN
16.02.2009, 15:31
Futbolu yayınlayan digitürkün bile averaj hesaplama kuralının değiştiğinden haberi yok.
İki takımın birbirine attığı yediği aynı ise deplasmanda atılan fazla gol üstünlük sağlamıyor,
Genel averaj hesaba katılıyor.
Genel averajımız kalan maçlarda çok önemli bir nokta.
Umarım sezon sonu bu durum bizi zor duruma sokmaz.

Mehmet S. Pervan
16.02.2009, 15:40
Şampiyonluğun averaja kalıcağını zannetmiyorum. Hatta şampiyonluk son haftaya bile kalmaz. Ama eğer kalırsa fener maçında kalpten giden çok olur :D

hamibasoglu
16.02.2009, 15:49
Ah bizim golcüler,
kaçırılan %100 lerin yarısı olsa şimdi en az +10 fazlamız vardı.
2yi geçemiyoruz.e 1 de hep yiyoruz.+1 ,+ 1 nereye kadar.
iş averaja kalırsa yandık.Artık 3lük 5 lik maçlar da zor,zira bir de kümede kalma mücadelesi girdi devreye.İyisi mi Kalan maçlar 1-0 olsun bizim olsun.O zaman averaj işlemez.

Fatih KIRAN
16.02.2009, 16:04
Beşiktaşa deplasmanda gol attığımız için ikili avarajda avantajlı duruma geçtik.

Hasan61
16.02.2009, 17:07
ikili averaj durumumuz kötü değil
tek galatasaray'a karşı gerideyiz
ama iş 3'lü averaja kalırsa sıkıntı olabilir.......

macka61
16.02.2009, 17:35
bjkyele 2 li averaja kalmaz işimiz

Haluk Ongan
16.02.2009, 17:46
Beşiktaşa deplasmanda gol attığımız için ikili avarajda avantajlı duruma geçtik.

Renkdaş üstteki maddeyi bir oku istersen, avantajlı duruma geçmedik.

Cafer Bulur
16.02.2009, 19:22
Bjk yi safdisi birakmamiz cok iyi oldu,gerci onlari puan farkindan muhtemelen yine gececegiz insallah:)
Ikili averaj cok önemli,bu konuda stratejik olmaya devam etmeliyiz.
Gs ye karsi ikili averaji düzeltmek cok zor olacak,onlari puan farkindan gecmeliyiz.

kudu_61
17.02.2009, 09:21
birisinin bu gerçeği ersun hoca ya açıklaması gerek neme lazım bakarsın hep bu düşünceyle gider sonunda bir hata olmasın

irfanb
17.02.2009, 09:30
Averaja kalmaz bu is.

Bayundur Han
17.02.2009, 12:44
Diyelimki biz bir takim ile kendi evimizde berabere kaldik ve ikinci yari deplasmanda da ayni takim ile berabere kaldik. Lig sonunda puanlarimizda ayni. Bu durumda atilan ve yenilen gollere, yani averaja bakiliyor diye biliyorum.

hersey ayni kaldigi zamanda son bir mac oynaniyor iki takim arasinda. ama tarihte ornegi yok gibime geliyor.

Süleyman Eruyar
17.02.2009, 18:12
Futbolu yayınlayan digitürkün bile averaj hesaplama kuralının değiştiğinden haberi yok.
İki takımın birbirine attığı yediği aynı ise deplasmanda atılan fazla gol üstünlük sağlamıyor,
Genel averaj hesaba katılıyor.
Genel averajımız kalan maçlarda çok önemli bir nokta.
Umarım sezon sonu bu durum bizi zor duruma sokmaz.

bende bunu yeni öğrendim..

tsmetu
17.02.2009, 19:47
İkili averaj değil artık genel averaja bakılıyor.Bunu bilmiyormu acaba.

onur-ts
17.02.2009, 20:40
Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2008-09 Sezonu Turkcell Süper Lig Müsabakaları Statüsü’nün "Puan Usulü ve Averaj" başlıklı 11. Maddesine göre; aynı puana sahip takımlar arasında sıralamayı belirleyecek esaslar sıralandı.
11. Madde’nin (b) fıkrasına göre, iki takım arasında öncelikli olarak birbirleriyle yaptıkları maçlardaki puan durumuna bakılırken, bu durumda eşitlik olması halinde kendi aralarındaki gol averajının göz önünde bulundurulacağı vurgulandı. Bu maddede ayrıca parantez içinde "Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda gol atan takım üstün sayılmaz"
ibaresi yer aldı.

yanlış bir şey bence.sonuçta deplasmanda atılan golün önemi, ikili averajın önemi olmalı.

Cafer Bulur
17.02.2009, 20:55
Bjk ye ikili averajda üstünlük kuramamamisiz,cok da önemli degil.
Zaten sezon sonunda bjk ile ayni puanda olursak bu durum sampiyon olamayacagimizin bir göstergesidir.
Ikili averaj ve sampiyonluk yarisinda en ciddi rakibimiz bana göre sivasspordur.
Deplasmanlarda atilan goller sayilmadigina göre ,sivasi orada yenmenin yollarina simdiden bakmaliyiz.

reisoğlu61
17.02.2009, 22:41
yani bu sezon gol averajinami bakiliyor?
ozaman bir an önce farkli galibiyetler almamiz sart.

Mert Marabaoğlu
17.02.2009, 23:09
8jk önce bizimle arasında olan 6 puanı kapatsında sonra düşünürüz averajları :D

TS-FAN
22.02.2009, 18:33
Görünen o ki sivas hakem ,hırs ,vs etkenlerle devam edecek.
sivas ve gs yi yenmek zorundayız.
sivas'ı yenerek ikili averajda öne geçmeliyiz .Ve büyük bir avantaj yakalamalıyız.
gs yi yenerek ikili averajı kapatamayız ama puan olarak farkı açarız.(-3 averajdayız)
Bu iki maç çok kritik..

cellchook
01.03.2009, 22:20
bu baslıgı acmak ıstedım cunku suan sampıyonluga oynayan 5 takım var ve puan esıtlıgı de bu takımlar arasında olasılıklar arasında..
bız sadece besıktas ıle olan maclarımızı tamamladık...

takımımızın diğer 4 takımla arasındaki ikili averaj:

3.hafta
TS-BJK:0-0
20.hafta
BJK-TS:1-1(federasyonun bu tip durumlarda kimi avantajlı gördüğünü acıkcası bilmiyorum deplasmanda gol atmamız bjk a karsı avantajlı oldugumuzu gösterir mi?)

7.hafta
GS-TS:3-0
24.HAFTA
TS-GS:?

12.hafta
TS-SİVAS:0-0
24.hafta
SİVAS-TS:?

17.Hafta
FB-TS:0-0
34.Hafta
TS-FB:?

Emre7
01.03.2009, 22:22
bugün arkadaşlarla da aynı muhabbet oldu iki tarafında bir galibiyeti söz olmadığından dolayı genel averaja bakılıyor denmişti

cellchook
01.03.2009, 22:23
su baslıgı büyük yazdıgım halde her defasında küçük cıkıyor onu da çözen biri varsa cahilliğime aydınlık olsun:)

61_ts
01.03.2009, 22:24
arkadaslar ikili avaraj bu sene yok......

haydi ankete kacirmayin lütfen sampiyon Trabzonspor

http://trt.net.tr/anket/anket.aspx?anketkodu=dda0a365-a805-4b14-99b9-eb63c42359da

Miraç Atalay Çiftçi
01.03.2009, 22:24
Tamamını büyük yazarsanız küçültür, sadece baş harfleri büyük yazın. Ayrıca yönetmeliklere göre ikili averajda deplasman golü etkin değil.

Gökçebey
01.03.2009, 22:25
İkili averaj yok.

cellchook
01.03.2009, 22:25
arkadaslar ikili avaras bu sene yok......

haydi ankete kacirmayin lütfen sampiyon Trabzonspor

http://trt.net.tr/anket/anket.aspx?anketkodu=dda0a365-a805-4b14-99b9-eb63c42359da

Kaynak varsa öğrenebilir miyim bu konuyu cok onemsıyorum.gecen sene sivas ve bjk arasında bu konu sorun oldu..

puan tablosundaki bütün kalemler eşit oldugunda ne olacak?

bilen varsa kaynak gösterebilir mi?

cellchook
01.03.2009, 22:26
Tamamını büyük yazarsanız küçültür, sadece baş harfleri büyük yazın. Ayrıca yönetmeliklere göre ikili averajda deplasman golü etkin değil.

tesekkur ederim:)

61_ts
01.03.2009, 22:27
Kaynak varsa öğrenebilir miyim bu konuyu cok onemsıyorum.gecen sene sivas ve bjk arasında bu konu sorun oldu..

buyur burda yaziyo....

http://www.haber7.com/haber/20090217/Ersun-Yanalin-ikili-averaj-yanilgisi.php

Gökçebey
01.03.2009, 22:27

Beşiktaş maçından sonra su yüzüne çıktı ikili averajın olmadığı. O zamanki haberler araştırılabilir. Yanlış bilmiyorsam puan tablosundaki bütün kalemlerim eşitliği durumunda kırmızı/sarı kart sayısına bakılacak.

Gürkan
01.03.2009, 22:28
Averajla ilgili başlıklar birleştirilmiştir.

Miraç Atalay Çiftçi
01.03.2009, 22:30
PUAN USULÜ VE AVERAJ

MADDE 10: Takımların belirlenmiş bir fikstür gereğince birbirleriyle karşılaşarak kazandıkları puan durumlarına göre derecelendirmelerine “Puan Usulü “ ismi verilir.
Bu usul ile yapılan karşılaştırmalarda kazanan takıma (3) üç, berabere kalan takımlara (1) bir, kaybeden takımlara (0) sıfır puan verilir.
Ancak, Federasyon, müsabakaların başlamasından önce ilan etmek koşulu ile, galibiyet, beraberlik veya mağlubiyet halinde verilecek puan sisteminde değişiklik yapmaya yetkilidir.
Puan usulü ile yapılan müsabakalar sonunda en fazla puan kazanan takım birinci, ondan sonra gelen ikinci ve... olarak sıralanır. Puanların eşitliği halinde aşağıda belirlenen sistem uygulanır.

a) Öncelikle aynı puana sahip ilgili takımların kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne,

b) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına, (Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik var ise, deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)

c) Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, Genel puantajdaki gol averajına bakılır. Takımlar arasındaki gol averajı da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

d) Bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

e) Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.

Türkiye Kupası müsabakalarında uygulanacak puan usulü ve averaj sistemi her yıl Kupa Statüsü ile belirlenir.

Federasyon gerekli gördüğü hallerde gol averajının uygulanmamasına veya belirleyeceği bir şeklide uygulanmasına karar verebilir.

Ceyhun Öncü
01.03.2009, 22:32
bana öyle geliyorki Sampiyonlugumuz en az gol ile sampiyon olan takim olarak tarihe gececek

cellchook
01.03.2009, 22:41
ben federasyonun uygulamasında netlik oldugu kanısında degılım..bır bıt yenıgı cıkacakmıs gıbı gelıyor bjk ve sıvas arasındakı uygulama sezon oncesı belırlenen kural dısında sonuclanmıstı..sıvasın ıtırazı da bunadır zaten..

umarım puan farkı ıle sampıyon oluruz da kendımızı federasyonun kucagına atmayız.