PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orduspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7

bordox
01.06.2011, 15:09
Tebrikler ve başarılar...

POYRAZ
01.06.2011, 18:15
Arkadaslar bence fazla abartmaya gerek yok.
Basarilar dileyelim olsun bitsin.
Zira kime Canim dediysek "Canin ciksin" dediler zahir.
Fazla sevismeye gerek yok. Camialar birbirlerine saygili olsunlar yeter.

ESER
01.06.2011, 19:47
orduspor a superlig hayirli olsun ama birisi orduspor baskanini durdursun:) 3 senede avrupa 5 senede sampiyonluk.. abim guzel abim,. bankasyadan ciktin hayirli olsun da kurtlar sofrasina geliyorsun ve bu sozlerin altinda kalmak var .. yani bu kadar ucup atip tutmamak lazim.. ilk 5 yil icinde surekli ilk 10 orduspor icin basari sayilmali. daha ayaginin tozu ile boyle iddaali aciklamalar gereksiz yere baski yaratip antipati kazanmaktan baska da birseye yaramaz. ayaklar yere bassin , dusmesin kafidir, basaridir..

CAFER ÖZER
06.06.2011, 10:11
Trabzonspor İçinden bile Üç büyük kelimesi kullananlar varken Başkanın GS-FB-BJK demesini ben normal karşılıyorum,Asıl
"Trabzonspor anadolunun abisi biz Trabzonsporu örnek alıyoruz"
Türünde açıklama yapıpta daha sonra Zirvede yer aldığında Trabzon Kümeye diye bağıran sahtekarlardanb korkmak lazım.
Hatırlayın Sivas örneğini,Kayseri örneğini,
Trabzonsporun büyüklüğünü sorgulayanlara bakmak lazım.
Benim endişem,İnşallah Ligde gereksiz kavgalar yaşanmaz,
Ordu Rize maçında hiç gerek yokken tatsız olaylar oldu.

Cengiz Çubukcu
06.06.2011, 10:30
youla'yı alırlarsa büyük yanlış yaparlar...

Sibel
08.06.2011, 22:52
Fatih Tekke'yi istiyorlarmış.

Semih Aydın
08.06.2011, 23:32
Hoşgeldin Ordu. :)

Birtan Karaman
10.06.2011, 01:01
Aziz Yıldırım'ı örnek alıyoruz

http://www.sporx.com/futbol/superlig/orduspor/aziz-yildirimi-ornek-aliyoruzSXHBQ236288SXQ

irfan61
10.06.2011, 01:03

http://www.sporx.com/futbol/superlig/orduspor/aziz-yildirimi-ornek-aliyoruzSXHBQ236288SXQZaten hep böyleydi.Daha önce söyledim yine söylüyorum lig daha çok belli edecekler renklerini.

ESER
10.06.2011, 09:51
aziz yildirimi ornek alma ki sana da sovmek zorunda kalmayalim...

Yiğit SARI
23.06.2011, 11:40
Zijler ve Georgiev Orduspor'da!

Transfer'de sessizliğini bozan Orduspor, Hollanda'lı kanat oyuncusu Sergio Zijler ve Bulgar futbolcu Daniel Georgiev ile anlaşarak bu iki futbolcuyu kadrosuna kattı..

http://www.ajansspor.com/resimv3/Zijler_Georgiev_orduspor.jpg

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20110623/zijler_ve_georgiev_ordusporda_.html

Sibel
23.06.2011, 14:31

http://www.sporx.com/futbol/superlig/orduspor/aziz-yildirimi-ornek-aliyoruzSXHBQ236288SXQ
Artık diyecek bir şey bulamıyorum...

asil suskun
23.06.2011, 15:56
basarilar dilerim

Sacit
23.06.2011, 16:34

yazık çok yazık...

yakışmadı..

Murat'
23.06.2011, 17:08
Aziz Yıldırım'ın yöneticilik becerisi üst düzeyde bana göre, Fenerbahçe'deki görev süresi boyunca çok başarılı işlere imza attı, özellikle amatör branşlarda ve tesisleşmede inanılmaz işlere imza attı, bugün Fenerbahçe'nin faaliyetini sürdürdüğü bütün spor branşları zirveye oynuyor.Daha bu yıl Düzce'de Topuk Yayla'sında yeni bir tesis yaptılar, takım yeni sezona bile burda başlayacak.Şimdi Orduspor'un başkanı nerde ne söylemesi gerektiğini bilmeyen Sadri Şener'in mi ismini verseydi.Bu açıklamada alınacak en ufak taraf göremiyorum ben.

Burçak
23.06.2011, 20:48
bencede kızılması gereken bir durum yok ortada. azizin kahpeliğini örnek almıyordur mutlaka.

bizi örnek alıp, basketbol şubemizi kapadığımız diğer amatör branşlara destek olmadığımız gibi hareketler mi yapsınlar.

Murat'
23.06.2011, 20:50
Kurtuluşu satılmak olarak gören Sadri Şener'i örnek alıyoruz dese hoşumuza giderdi herhalde.

Fatih Solmaz
23.06.2011, 21:26
Karadenizin orta yerinde şampiyon çıkmış bunu örnek alacağın yerde futbolun en itici tipini örnek alın bakalım. geldin gibi doğru bankasyaya ordu.

GULER
24.06.2011, 08:07
Tebrikler Orduspor.

ağasarlı emre
26.06.2011, 13:38
orduspor çılgınlar grubu tribün lideri güven aşçı vefat etti. Allah rahmet etsin..

Alihan Ertürk
26.06.2011, 16:10
Juan Pablo Pino'yu kiralamak üzerelermiş.

ESER
07.07.2011, 04:01
aziz yildirimi ornek alan orduspor baskanini sevgiyle aniyorum,

HH_52
27.07.2011, 05:24
Orduspor transferi kapatıyor..

Spor Toto Süper Lig'in yeni ekibi Orduspor'da yönetim kurulu üyesi Ertan Bakır, ''Orduspor olarak transferi bu hafta kapatacağız'' dedi.
http://www.ajansspor.com/images/time_icon.png25 Temmuz 2011 , 19:55

http://www.ajansspor.com/resimv3/orduspor__logo.jpg

Bakır, yazılı açıklamasında, transfer çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirtti. Yönetim ve teknik heyet olarak iyi bir kadro oluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Bakır, şunları kaydetti:
''Transferi bu hafta kapatacağız. Eğer 1 Eylül'e kadar ortaya çıkan sonuçlar ve hocamızın raporuna göre yeni bir transfere daha gerek kalırsa yine Ordusporumuz için hiçbir fedakarlıktan kaçmayacağız. Orduspor olarak artık eskisinden çok daha güçlüyüz. Yolumuza başkanımız ve yönetim kurulumuzla beraber emin adımlarla devam ediyoruz.
Orduspor olarak kurumsallaşma adına güzel gelişmelere 2 yıl içinde imza atılmış olup yeni projeler son aşamaya geldiğinde kamuoyu ile yine paylaşacağız. Özellikle kamplara yurt içinde ve yurt dışında harcanan büyük paralar yerine Orduspor olarak başkanımız sayın Nedim Türkmen'in de söylemiş olduğu gibi, şartlar oluşursa gerekli destekler sağlanabilirse Turizm Bakanlığımızın ve Ordu Valiliğimizin de önemli katkılarıyla Çambaşı Yaylası'na büyük bir kamp tesisi ve 5 yıldızlı bir otel projesini hayata geçirmeyi planlıyoruz. Başkanımız ve yönetim kurulumuz Orduspor'a her alanda önemli katkılar sağlamaya devam edecektir. Taraftarlarımızın ve camiamızın içi rahat olsun.''

Bakır, liglerin ertelenmesiyle Orduspor'un Hollanda kampının ardından hazırlıklarına Bolu'da devam edeceğini de belirtti.

Burçak
05.08.2011, 18:50
Culio 4 yıllığına Orduspor'da
05 Ağustos 2011 / 18:25
Culio Orduspor ile pazartesi günü 4 yıllık sözleşme imzalayacak

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, Galatasaray Kulübü ile Culio için anlaştıklarını ve 1 milyon 900 bin Euro bonservis bedeli ödeyeceklerini söyledi.

Türkmen, "Bu paranın bir bölümünü şimdi, bir bölümünü ise gelecek yıl Haziran ayında ödeyeceğiz. Juan Emmanuel Culio, Orduspor tarihinin en pahalı transferi olacak. Kendisini Ordu'ya gelmek için biraz fazla para istedi ama Pazartesi günü imzaları atıp Salı günü kampa katılacak. Onunla 4 yıllık anlaşma yapacağız" dedi.
http://www.haber61.net/news_detail.php?id=90842

Hüdai Pervaneli
05.08.2011, 19:55
Iyi Culio Kralik di Galatasarayda

Ertan1982
09.08.2011, 09:21
Tam komedi.Cakma Orduspor.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/18445054.asp?gid=381

Burçak
09.08.2011, 09:22
Orduspor'da çakma takım şoku!
09 Ağustos 2011 / 08:46
Orduspor çakma takımla oynatılmış!

‘UEFA’ya rezil olma ve ceza korkusu’yla Almanya ile Hollanda’nın amatör liglerinde oynayan futbolculardan bir takım kurulup, Orduspor formasıyla sahaya sürüldü.

Böylesi ne görüldü, ne duyuldu... Spor Toto Süper Lig’in yeni ekibi Orduspor, Hollanda kampında De Graafschap ile oynadığı özel maça, ‘çakma’ takımla çıkmış. Duyanları hayretler içerisinde bırakan olay şöyle gelişti...

Mor beyazlı kulübün 18-28 Temmuz tarihleri arasında Hollanda’da yaptığı kampın organizatörleri, 27 Temmuz’da bu ülkenin 1. Lig takımlarında De Graafschap ile hazırlık maçı ayarladı. Fakat teknik direktör Metin Diyadin, karşılaşmadan bir gün önce, “Takımda ancak 9-10 futbolcu böyle bir maçı oynamaya hazır. Bu şartlarda sahaya çıkamayız” deyince işler karıştı. Yöneticiler organizatörleri arayıp, iptalin mümkün olup olmayacağını sordu. Organizatörler, “Mümkün değil. De Graafschap bu maç için bilet bastırdı. İptal edersek 10 bin dolar para cezası ödersiniz” cevabını verdi. Orduspor yöneticileri tekrar Diyadin’le görüşüp durumu izah etti. Diyadin kararından dönmeyince, yetkililerin aklına parlak bir fikir geldi:

“Hocam, bu maçtan UEFA’nın bile haberi var. Eğer oynamazsak rezil oluruz. Hiç olmazsa birkaç futbolcu verin. Biz başka yerlerden oyuncu buluruz...”

Metin Diyadin buna razı oldu ve yabancı futbolcularından Sergio Zijler ile Daniel Georgiev’in oynamasına izin verdi.

Bu maçı oynamamız lazım, acilen bize Almanya’dan futbolcu bulun!

Bir dönem Fenerbahçe’de de çalışan takım menajeri Volkan Ballı, hemen Köln Fenerbahçeliler Derneği yöneticilerini telefonla arayıp durumu anlattı...

“De Graafschap takımıyla maç ayarladık ancak hoca ‘Takımı göndermem’ diyor. Bana ne yapıp edip, acilen 5-6 futbolcu bulun. Almanya amatör liglerinden de olabilir. Onlara Orduspor forması giydirip sahaya çıkaracağım.”

Köln Fenerbahçeliler Derneği’nden gerekli yardımı alan (!) Ballı, diğer taraftan Hollanda’daki dostlarını arayıp, bu ülkenin alt liglerinde oynayan 7-8 futbolcu daha buldu. Volkan Ballı böylelikle as takımdan Sergio Zijler ile Daniel Georgiev’in de aralarında olduğu toplam 17 futbolcuyu bulup, De Graafschap Kulübü’nün tesislerinde oynanan maça çıkardı. Maça kendisi de gelmeyen Metin Diyadin’in yerine teknik direktörlük koltuğunda ise, yardımcı antrenör Sabahattin Akbayrak oturdu.

Bu arada organizatörlerin, “De Graafschap Kulübü bu maç için bilet bastırdı” sözlerinin doğru olduğu da sahada ortaya çıktı; karşılaşma için tam bin 150 adet bilet satılmıştı.

Sayın Ulderink, futbolcularınıza söyleyin bize fazla gol atmasınlar

Komedi filminden farksız olaylar bununla da bitmedi... Volkan Ballı, çoğu hayatlarında ilk kez bir araya gelen futbolculardan kurulu takımının, Hollanda Birinci Ligi’nde yer alan De Graafschap karşısında tarihi fark yiyip rezil olmasından korkuyordu.

Fenerbahçe’de çalıştığı yıllarda Hollandalı futbolcu Pierre van Hooijdonk’un tercümanlığını yapan Ballı, De Graafschap’ın teknik direktörünün, van Hooijdonk’un yakın arkadaşlarından, kendisinin de iyi tanıdığı Andries Ulderink olduğunu görünce hazine bulmuş gibi sevindi! Ulderink’in yanına gidip, münasip bir dille başlarına gelen olayları anlattı ve, “Lütfen futbolcularınıza söyleyin, kendilerini çok da fazla sıkmasınlar” ricasında bulundu.

Ulderink de Ballı’yı kırmadı (!) ve sahaya yedek futbolcuların ağırlıkta olduğu bir kadroyla çıktı.

Orduspor, yeni bir takım kurduğu için, tribündeki Türkler dahil kimse sahadaki takımın gerçek Orduspor olduğunun farkına varamadı. 90 dakika sonunda tabelada yazan skor ise; De Graafschap: 4 - Orduspor: 1 idi.

Türkmen: 25 milyon TL’lik takım kurduk

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, toplam değeri 25 milyon TL’ye ulaşan güçlü bir takım kurduklarını söyledi. G.Saray’dan Culio’yu 1 yıllığına 350 bin Euro karşılığında kiraladıklarını belirtirken, 2011-2012 sezonu sonunda bu oyuncuyu 1 milyon 550 bin Euro bedelle satın alma opsiyonlarının bulunduğunu anlattı. Türkmen ayrıca, Sivasspor’dan Abdurrahman Dereli ile 1 yıllık, G.Birliği’den Murat Kalkan’la da 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını açıkladı.
haber61.net

Adem Erdoğan
09.08.2011, 09:43
Körle yatan şaşı kalkar. Bunların ismi fenerle çok fazla geçmeye başladı. Sempatimi kaybediyor Orduspor.

Ahmet Öztürk
09.08.2011, 11:02
İdari Menejerleri Volkan Ballı'yı da fenerbahçeden transfer etmişlerdi. Normaldir. Neyse ki herif istifa etti.

DNA-TS
09.08.2011, 13:16
ntvspor da sabah baya değindiler ordusor başkanıda dediki demekki hürriyettde tam sayfa haber olmak için böyle olması lazım dedi.

pReN@_61
09.08.2011, 15:49
Rakibi arayıp "fazla atmayın" demiş yöneticiler şaka gibi :)

28TS61
09.08.2011, 18:52
Rakibi arayıp "fazla atmayın" demiş yöneticiler şaka gibi :)

yöneticide eski fb yönetiminde bulunan volkan balli. bunlar her yerde sike yapiyor

CAFER ÖZER
23.08.2011, 14:20
Eğer Şikeden Dolayı Ligler kazaya Uğramaz oynanmaya başlar ise Orduspor En çok ve iyi Transfer yapan bir takım oldu liglerin ertelenmesinden en fazla yararlanacak olan takım Orduspor Uyum sorunu aşıldımı Ordusporun ben Avrupa Kupalarını zorlayacağını düşünüyorum.
Bir sürü Transfer ve iyi transferler yapıldı,Özellikel GS dan alınan o 2 romen oyuncu bence Ordusporda kendilerini kanıtlayacaktır.
Abdurrahman Derelininde Orduspora gelmesi beni ayrıca sevindirdi.
Sivas Gibi Çirkef bir takıma Trabzonlu oyuncu yakışmıyordu.
Orduspor Bu sene adından çok söz ettirecek demedi demeyin.

Sacit
23.08.2011, 23:15
orduspor istanbul takımlarının artıklarını toplamaya başlamış..
şikebahçeli bi yönetici vardı, ondan vazgeçmeleri iyi oldu

böyle satılmış adamları orduspor da görmek çok ayıp olur..

ugurTS1989
24.08.2011, 17:43
ordusporun anelkayı ıstemesı:)

http://www.medyarazzi.com/haber/20110824/376594/2660304/%C2%A0-anelka-orduspor-a-gelmek-istiyor-%C2%A0-haber-mekani.html

ilk gördüğümde anelka ordusporu alıp ne yapacak diye şaşırdım ardından haberı ikinci kez okuyup ordusporun anelkayı alacağını duyup daha çok şaşırdığım :o

ordusporun ımkansızı ıstemesı
adını duyurmak ıcın koy takımının messı ye talıp olması geldı aklıma:rolleyes:

Süleyman50
25.08.2011, 16:24
"Fikstür tam bize göre"

Spor Toto Süper Lig ekibi Orduspor'un Teknik Direktörü Metin Diyadin, ''Bana göre çekilen fikstür tam da Orduspor'a göre, çünkü yeni çıkmış ve yeni kurulan bir takım açısından ilk 6-7 hafta çok önemlidir, bu haftalar içinde de tek bir zorlu maçımız var o da Fenerbahçe ile'' dedi.

Diyadin, AA muhabirine Spor Toto Süper Lig'de çekilen fikstürü değerlendirdi.

Çekilen fikstürü zorlu bulmadığını ifade eden Diyadin, fikstürün takımı adına olumlu olumlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Fenerbahçe maçı dışında ilk 6-7 hafta içinde Anadolu takımları ile mücadele edeceğiz. Bu süre içinde takımımız hem oturmuş hem de lige daha iyi motive olmuş olacak. Bu bizim için çok önemli. Çünkü biz takım olarak hem çok yeniyiz hem de Süper Lig'in en çok yenilenen takımları arasındayız. Bu yüzden fikstürü de bu yönden değerlendirmek lazım''

Ligde 6-7 hafta oynadıktan sonra her şeyin kendiliğinden de gelişmeye devam edeceğini söyleyen Diyadin, ''Bu süreden sonra Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor ile maçımız olacak. O zamana kadar daha iyi olacağımıza inanıyorum. İnşallah Orduspor açısından her şey çok güzel geçecek. Ben buna yürekten inanıyorum. Her şeyden önce Orduspor olarak ligin rengi olmaya adayız. Her şeyiyle örnek olacağımıza inanıyorum. Taraftarlarımızın ligin sonuna kadar bize destek vermesini bekliyorum. Çekilen fikstürün başta Orduspor olmak üzere tüm takımlara da hayırlı olmasını temenni ediyorum'' diye konuştu.

Diyadin, Ankara kampını sürdüren takımın 29 Ağustos'ta Ordu'da toplanacağını ve Fenerbahçe maçının hazırlıklarına başlayacağını da sözlerine ekledi.

Harun-61
25.08.2011, 16:34
Beto Orduspor'da.

Genç_Ordulu
25.08.2011, 18:20
Beto Orduspor'da.Beto mersinde;)

Harun-61
25.08.2011, 18:25
Beto mersinde;)

sanki bugün öyle bir haber okudum :confused::o

Harun-61
06.09.2011, 11:32
Tekke, simdi Ordu'ya transfer oldu mu ?

Misina
06.09.2011, 11:49
Tekke, simdi Ordu'ya transfer oldu mu ?

evet Orduspora 2 yıllık imza attı

CAFER ÖZER
06.09.2011, 13:38
Orduspor Gol sorununu Fatih Tekke ile çözer.
Dün Ordu başkanında Fatih Trabzonsporlu kardeş takımın oyuncusu olarak,Trabzona yakın Orduda Başarılı olacaktır.dedi.
Bence de Fatih ORDU için büyük kazanç olacak.
Maçını oynadımı 1,5 satte Trabzonda

Misina
06.09.2011, 13:58
Bir kaç yıl önce fenerbahçenin Ankaragücünden aldığı genç oyuncu Abdulkadir Kayalı'yı da orduspor almış.

pazarkapılı
07.09.2011, 00:35
fatih e basarilar....

ugurTS1989
07.09.2011, 08:39
orduspor bu sene asagılardan tırmanmaya calısan bır takım goruntusu verıcektır , hatta dusmesıne de kımse sasırmasın ..ımzamı da atıyorum lıg sonunda hatırlatıcam....

CAFER ÖZER
07.09.2011, 10:08
orduspor bu sene asagılardan tırmanmaya calısan bır takım goruntusu verıcektır , hatta dusmesıne de kımse sasırmasın ..ımzamı da atıyorum lıg sonunda hatırlatıcam....

Merak etme Bu sene Ligden düşecek takımlar belli.
FB-SİVAS-BJK bunlar düşünce düşecek takım kalmayacak.
O yüzden Bu sene küme düşmemeye oynayacak takımlar için Lig boşuna oynanacak gibi bir şey.

Birtan Karaman
07.09.2011, 20:27
Orduspor iyi bir takım kurdu, ligde kalırlar umarım.

Cem Akyüz
08.09.2011, 14:10
Tekke inşallah çok başarılı olur

bladex61
08.09.2011, 20:10
inşallah fatih abi gol kralı olur gerçek trabzonlu bu yönetim selçuk inanı egemeni takımda tutmak için çabaladı ama çok ucuza trabzonda oynayacak fatihi almadı :s

FC-ST-PAULI-61
10.09.2011, 14:20
Fatih Tekke
İbrahim Şahin
Abdurrahman Dereli
Sedat Bayrak

4 Trabzonlu varmis Orduda.Feneri yenerler ozaman

CAFER ÖZER
12.09.2011, 17:10
52.sayfadayız
12 eylül 1980 ordu yönetime el koydu
12 eylül 2011 Ordu Fenere Koydu (inşallah böyle olur)

CAFER ÖZER
13.09.2011, 08:45
Ordsupor Çok yan yakar demiştim.Orduspor eğer Gol sorununu çözerse Gerçekten Çok can yakar,FB karşısında resmen tek kale oynadılar FB ilk geldiği pozisyonda golü attı
Bir ara istatistikler Şut Orduspor 12 fb 6 şeklinde idi,
Kornerlerde Ordunun bariz üstünlüğü var.
Fatih Tekke Golü atsa Ordu farka giderdi.
Metin Diyadin Fatih Tekkeyi 90 dakika sahada tutmakla yanlış yaptı,
Fatih Artık Yarım devrelik Oyuncu Son Dakilarda Oyuna alacaksın.
Ordsupor bu sezon iş yapar.

.....
15.09.2011, 13:19
Orduspor (http://www.facebook.com/ordusporfan)
Tebrikler Trabzonspor..Darısı başımıza..

CAFER ÖZER
17.09.2011, 19:48
Arkadaşlar Burdan şimdiden yazıyorum demedi demeyin Orduspor Trabzonsporu Fikstürde takip etmenin avantajlarını görecek.son 3-4 yıldır ligde Trabzonsporla oynayanlar Tüm güçlerini sahay yansıtıyor ve pili bitiyor Buda Ondan sonra Oynayan takımlara avantaj sağlıyor.
Bu avantajdan Ordusporun yararlanacak olması çok güzel hatırlayın geçen sene bize kök söktüren takımlar bizden sonra ya yenildi ya berabere kaldı.
Hele hele Kayseri Bize karşı hayatının maçını oynadı bizle 3-3 kaldı bizden sonra 5-6 hafta kendine gelemedi.
Geçen seneki ondan önceki seneki sonuçlara bakın bunu görürsünüz.
Ordu Manisayı rahat geçecektir diye düşünüyorum hele hele 3-4 gün sonra maç yapılacak olması Ordu için ayrıca avantaj.

Harun-61
20.09.2011, 22:26
Tekke'nin ilk golü hayirlara vesile olsun...;)

Turgay Atalay
21.09.2011, 08:57
İnşallah böyle devam edip ligde kalıcı olurlar...Bize olan tutumları nedeniyle sempati duymaya başladım Orduspora

Faik Yılmaz
21.09.2011, 09:06
Bizim 1 puan aldığımız İstanbul Bb ve Mnaisadan Ordusupurumuz 4 puan almış.....

Tebrik ediyorum...... Başarılarının artarak devamını diliyorum....

Mert Özsarı
26.09.2011, 01:43
Orduspor-samsunspor macında 61. dakikada TRABZONSPOR aleyhine küfür edilmiş. Bu küfür edenler orduspor taraftarımı yoksa samsunspormu?

CAFER ÖZER
26.09.2011, 09:49
Orduspor-samsunspor macında 61. dakikada TRABZONSPOR aleyhine küfür edilmiş. Bu küfür edenler orduspor taraftarımı yoksa samsunspormu?

Ben Maçı 90 dakika tv den canlı izledim.Küfür eden her yerde olduğu gibi yine Samsun Taraftarı
61.dakikada başladılar Küfüre,Ordunun Fidangör grubu onları çiçeklerle uğurlamışlar,Nedeni Samsunluların daha önce orduspor Amigosu Güvenin Ölümünde Destekleri imiş.Duyduğum kadarı ile Fidangör Grubu ağırlık FB lilerden kurulmuş Orduda bile fazla sevilmeyen bir grup,Geçen Ordu-Trabzon maçında diğer taraftarlarca protosto edildiler.
Samsun Bunu hep yapmaya başladı Geçen senede sürekli yaptılar,
Samsunun sonu yakındır zaten Samsun Takım makım değil Ordu Değilde adam gibi Pozisyona girebilen takım olsa dağıtırdı,orduda Gol sıkıntısı var.
Bizim Samsunda Nasıl Puan kaybettiğimizi herkes gördü.

CAFER ÖZER
03.10.2011, 10:59
Anlaşılan Orduspor Bu sezon çok can yakacak,
Daha yeni takım ve tüm kadro değişmesine rağmen Çok iyi gidiyor,
Puan kaybettiği maçlarda birisi FB maçı Tek kale bir çok pozisyona rağmen yenildi.
İBB maçı son dakikalara kadar önde götürdü Berabere bitti.
Samsun Maçında Gol kısırılığından beraebere bitti.
Karabükü deplasmanda yenmek kolay değil
Gerçi Yücel hoca Ordusporu çalıştırdı ama Rakip olduğundada Bu güne kadar Ordusporu bir kez bile yenememiş,İlginç İstatsitik.
Baştan Söylemiştim Yine söylüyorum orduspor bu sezon PLAY OFu bile zorlayabilir.
Gol sorunu çözülürse Defansif yönü İyi olan takımlardan birisi.
Kalecisi de ligin en iyi kalecilerinden BEN çok beğeniyorum.
Ordusporun Tüm maçlarını izleyen birisi olarak diyorumki Kim bulup getirdi ise Çok isabetli bir kaleci Transferi yapmış.
Ayrıca Ordusporun Trabzonsporu ligde takip etmesi Ordu İçin artı avantaj.Trabzonun yorduğu takımları yenmek daha kolay oluyor.
Hem Ligde Hem puan cetvelinde Trabzonsporu takip ediyor.
ORDUSPOR u tebrik ediyor,Trabzonsporun peşinden Devam ederek gitmesini istiyorum kaç haftadır Trabzonsporla peş peşe gidiyor.

HH_52
04.10.2011, 18:46
''Şike yapanın yanına kar kalacak !''

Geçtiğimiz günlerde Telegol'de de benzer açıklamaları olay yaratan Orduspor Başkanı Nedim Türkmen yasa değişikliğine karşı olduklarını yineledi; "şike yapan cezasını çeksin" dedi..
http://www.ajansspor.com/images/time_icon.png04 Ekim 2011 , 16:21

http://video1.ajansspor.com/jpg/04102011160808_1.jpg (http://www.ajansspor.com/video/v/20111004/nedim_turkmenden_onemli_aciklamalar.html)

Nedim Türkmen'den önemli açıklamalar

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, kulüp olarak, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlemesine Dair Kanun'un değiştirilmesi taraftarı olmadıklarını söyledi.

Türkmen yaptığı açıklamada, yasanın bazı maddelerinde değişiklik yapılmak istenildiğini ve buna bazı kulüplerin de destek verdiğini belirtti.

Orduspor Kulübü olarak bu değişikliklere karşı olduklarını ve mevcut yasanın yeterli olduğunu düşündüklerini ifade eden Nedim Türkmen, şunları dile getirdi:
''Kulüpler Birliği tarafından 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlemesine Dair Kanun ile ilgili bazı düzenlemeler ve kararlar alınmaya çalışılıyor. Biz Orduspor olarak, mevcut yasanın değiştirilmesi taraftarı değiliz. Çünkü, artık Türkiye'de futbolun konuşulmasını ve çirkin olayların konuşulmamasını istiyoruz. Mevcut yasa şu anda yeterli ve uygulanmaya devam etmelidir. Ancak, bazı kulüpler nedendir bilinmez, bu yasanın bazı maddelerinde esneklik yapılmasını istiyor. Bu bana göre kesinlikle yanlıştır. Çünkü, yasa maddelerindeki değişikliklerin ardından hapis cezaları ve küme düşme kalkıyor. Ondan sonra yapanın yanına kar kalacağı bir durum ortaya çıkıyor. Türkiye'de futbolun ne halde olduğunu herkes çok iyi biliyor. 'Bu mevcut yasanın bazı maddelerini değiştirelim' derken, Türk futbolunun 10 yılını tehlikeye atmış oluruz. Biz 'bugünü kurtaralım' diye yarınımızı düşünmemezlik yapmamalıyız. Biz futbol adamları olarak, artık futbolun güzelliklerinin ortaya çıkmasını sağlamalıyız. Şike ve futbolun kesinlikle yan yana durmasını engellemeliyiz. İşte bu sebeplerden dolayı, biz Orduspor Kulübü olarak, yasanın bazı maddelerindeki değişiklikleri onaylamıyoruz ve karşı çıkıyoruz. Benimle birlikte bazı kulüp başkanları da karşı çıktı. Sonucu bizler de merakla bekliyoruz.''

Yasanın bazı maddelerine karşı çıktığını açıkladığında bazı kesimlerden olumlu ve olumsuz tepkiler aldığını da dile getiren Türkmen, ''Tepkinin her türlüsüne razıyız. Yeter ki futbolumuzu kurtaralım. Ben buradan futboldan anlayan ya da anlamayan herkese sormak isterim, 'Sonucu önceden bilinen maça kim çıkmak ister ya da kim izlemek ister?' İşte bu soru bizim verdiğimiz mücadeleyi özetler durumda'' diye konuştu.

Nedim Türkmen, Orduspor Kulübü olarak dik duruş sergilemeye devam edeceklerini ve varsa şike yapanın cezasını kesinlikle çekmesi gerektiğini, masum olanın ise mutlaka futbola geri dönmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20111004/sike_yapanin_yanina_kar_kalacak_.html#yorumlaroku

HH_52
15.10.2011, 17:01
Ordu'nun yürüyüşü sürüyor..

Ligin evinde kaybetmeyen ve 4 haftadır bileği bükülmeyen yenisi Orduspor, 3 haftadır kazanamayan Eskişehirspor'u da devirdi, çıkışına devam etti. İkinci yarıda eski Aslanlar Ordu'yu uçurdu, 10 kişi kalan Es-Es evine eli boş döndü..
http://www.ajansspor.com/images/time_icon.png15 Ekim 2011 , 16:53

http://www.ajansspor.com/resimv3/orduspor_culio_eses_151011.jpg

Orduspor: 2 - Eskişehirspor: 1

Stat: 19 Eylül

Hakemler: Bülent Yıldırım, Erdinç Sezertam, Muhittin Gürses

Orduspor: Fornezzi, Yalçın, Dalmat, Ali, Culio, Stancu, Garcia, Fatih, Emre, Sedat, Onur

Eskişehirspor: Ivesa, Sezgin, Koray, Diego, Dede, Erkan, Veysel, Kamara, Tello, Alper, Batuhan

Goller: Dk. 48 Stancu, Dk.51 Culio, Dk.65 Kamara

Sefer A.
15.10.2011, 17:14
Helal Ordu :)
Numan geçen hafta sakatlanmis çapraz baglari kopmus :( hey gidi Numan Cürüksu, daha 2 sene önce Ofspor'daydin beee :)

Misina
15.10.2011, 17:46
Numan 4 hafta takımdan ayrı kalacak.Çapraz bağ sakatlığı değil demekki.Oftayken çok izlemiştim.Sıçrama yapacağı belliydi.Bir iki yıla Trabzonspora kadar yükselirse kimse şaşırmasın

CAFER ÖZER
16.10.2011, 17:23
Ordusporun bu sene iyi takım olduğunu üst sıraları zorlayacağını biliyordum
İlginç olan ve Hoşuma gidenin Trabzonsporu ligde Takip eden Ordusporun Puan olarakta Trabzonsporu takip edip averajla Trabzonsporu takip etmesi.
Bir tarafta Şikeye karşı Direnen Tam karadeniz delikanlısı Orduspor
Diğer tarafta Şikecilerle yan yana işi gücü Trabzonspora Küfreden Olimpiyatta 100 kişiyi zor toplayan Samsunspor.
Böyle devat et ORDUSPOR
Yarın Mor Beyaz Çubuklu formam geliyor.
Orduspor Avrupa Kupalarına katılabilir.,
Takım daha Tam olarak oturmadı Uyum sorunu aşılmadı.
10.haftadan sonra Bu takım daha iyi olacak.

Fatih Öztürk
16.10.2011, 18:03
Numan gerçekten kaliteli futbolcu.ofspordayken çok ıyı iş çıkarıyordu.

Sefer A.
16.10.2011, 19:32
Ordusporun bu sene iyi takım olduğunu üst sıraları zorlayacağını biliyordum
İlginç olan ve Hoşuma gidenin Trabzonsporu ligde Takip eden Ordusporun Puan olarakta Trabzonsporu takip edip averajla Trabzonsporu takip etmesi.
Bir tarafta Şikeye karşı Direnen Tam karadeniz delikanlısı Orduspor
Diğer tarafta Şikecilerle yan yana işi gücü Trabzonspora Küfreden Olimpiyatta 100 kişiyi zor toplayan Samsunspor.
Böyle devat et ORDUSPOR
Yarın Mor Beyaz Çubuklu formam geliyor.
Orduspor Avrupa Kupalarına katılabilir.,
Takım daha Tam olarak oturmadı Uyum sorunu aşılmadı.
10.haftadan sonra Bu takım daha iyi olacak.

Orduspor'un stadi biraz daha fazla dolsa tadindan yenmeyecek ama olsun gümbür gümbür Ordu su an :)

Sefer A.
16.10.2011, 19:33
Numan 4 hafta takımdan ayrı kalacak.Çapraz bağ sakatlığı değil demekki.Oftayken çok izlemiştim.Sıçrama yapacağı belliydi.Bir iki yıla Trabzonspora kadar yükselirse kimse şaşırmasın

Numan gerçekten kaliteli futbolcu.ofspordayken çok ıyı iş çıkarıyordu.

Kazim vardi onun agabeyi miydi kardesi miydi o da Ofspor'daydi ne oldu o acaba hâla bizde mi ^^ ve bunlar bizim orali mi acaba ?

Ahmet Öztürk
16.10.2011, 22:23
Orduspor'un takımını çok severim. Öğrencilik dönemimde 3 sene kombinesini alıp maçlarına gitmişliğim var. Her ne kadar taraftarını sevmesem de takımının başarısını isterim. İnşallah böyle devam ederler. İlerleyen haftalarda yorgunlukların kurbanı olmazlar umarım.

Misina
16.10.2011, 22:41
Kazim vardi onun agabeyi miydi kardesi miydi o da Ofspor'daydi ne oldu o acaba hâla bizde mi ^^ ve bunlar bizim orali mi acaba ?

Kazım Numanın abisiydi.En son 2009-2010 sezonunda Ofspordaydı.O gün bugündür top oynamıyor akıbeti belirsiz :D Trabzonlular.

Sefer A.
16.10.2011, 23:39
Kazım Numanın abisiydi.En son 2009-2010 sezonunda Ofspordaydı.O gün bugündür top oynamıyor akıbeti belirsiz :D Trabzonlular.

birakti futbolu herhalde, Numan'in paralari yeter ikisine :p jübile yapti mi acaba Of stadinda :D Ofli miduler acep ^^ Trabzonlu olmalari daha da sevindirdi beni simdi ha :)

CAFER ÖZER
25.10.2011, 09:02
Demekki Kulüpler iyi yönetilirse Başarı geliyor
Ne yaptı Ordusporda Şu an Ligde 3.sırada
Bir defa Metin Diyadin ile yoluna devam etti.
Geçen sezondan Kalmak isteyen Oyuncular takımda kaldı ve Şu an ilk 11 de en az 2,3 tanesi oynuyor,Daha sonra Maçın sonlarına doğru 4,5 oyuncuya Çıkıyor Bu sayı
Kim buldu ise Kim araştırdı ise Çok iyi bir kaleci Bulmuşlar Takımın en önemli mevkilerinden birisi Kaleci ve Bunuda Orduspor iyi transfer yapararak çözmüş.
Defansta Sedat ve Yalçın gibi Süper lig tecrübesi olan iki Stoper aldılar ve Şu an Orduspor ligin en az gol yiyen Takımı.
orta sahada Macera yerine Süper ligden tanınan GS dan oyuncular aldılar,Yanlarına yeni transferler yaptılar,
Fatih Tekke Karadenizin Çocuğu Çok kolay Uyum sağlayabileceği şehre gitti İlerlemiş yaşına rağmen Sürekli 80-90 dakika sahada kalıyor,
Bu Orduspor eğer Fatihin Yanına iyi bir forvet Bulur takımda Biraz daha Uyum sağlar ise Bu takım çok iş yapar.
Şu an Biraz şahsi oynuyorlar,
Paslaşmalar biraz daha iyi olursa Çok gol atan bir takım haline gelir
Ben ORDU luyum Ve Trabzonsporluyum.
Samsunsporu gördükten sonra Orduspordan çok memnunum Kimse ile uğraşmadan Haddini bilerek Sahada Mücadele ediyorlar.
Sahada Mücadele edip rakipleri ile Uğraşacağına her maçta Trabzonsporla Uğraşmaya çalışan Asansör takımı görüyoruz Düşme hattındalar,
Orduspor ilerde çok daha iyi olacak.
Fark atabileceği maçta FB ye yenildiler O maçı kazansa Liderdi
Orduspor yeni çıktığı Süper ligde kalıcı olacağını gösterdi Bana Göre ligler iptal edilmezde Oynanırsa Orduspor Avrupa kupalarını zorlayacaktır.

UmutBaykan
25.10.2011, 13:07
karabük ve samsun dışındaki bütün Karadeniz illerini ve futbol takımlarını severim,bu yüzden başarılar Orduspor.

CAFER ÖZER
26.10.2011, 20:33
Orduspor gercekten mükemmel bir takım olmuş
Hakeme rağmen Bursa ile berabere kaldı
Hakem çok serefsizdi
Tüm takdir haklarını Bursa'dan yana kullandı
Ordu aleyhine çok basit fauller verdi
Ozan ipek in tüm terbiyesizleklerine sesiz kaldi tebrikler Ordu

Cem Akyüz
27.10.2011, 00:42
Metin Diyadin gibi birisi var takımın başında.Ordu çok canlar yakar zaten Tekke yüzünden çok başarılı olmalarını istiyorum

OYılmaz
27.10.2011, 00:49
Ordu'ya , Orduspor'a ayrı bir sempatim var. Ligdeki 2. takımım :)

Umarım ilk 4'te Orduspor ile çekişiriz.

CAFER ÖZER
29.10.2011, 15:30
Su an Ant-Ordu macını izliyorum Ordu çok iyi 1-0 onde

Harun-61
29.10.2011, 16:02
Sedat atmis golü
Ikinci yari basliyacak simdi.

CAFER ÖZER
17.11.2011, 16:57
Ordu Beraberlik takımı oldu
Ama berabere kaldığı takımlarda kötü takımlar değil.
Bu hafta Kayseriden alınacak en az 1puan iyidir.
Ligin en az gol yiyen takımı
Kalecisi çok iyi ben beğeniyorum
150.000 euro mu neymiş Bonservisi

Sefer A.
20.11.2011, 16:51
Ordu Beraberlik takımı oldu
Ama berabere kaldığı takımlarda kötü takımlar değil.
Bu hafta Kayseriden alınacak en az 1puan iyidir.
Ligin en az gol yiyen takımı
Kalecisi çok iyi ben beğeniyorum
150.000 euro mu neymiş Bonservisi

bence Fornezzi ondan çok daha iyi, navarro'nun ona karsi galip gelmesine gicik oldum dün

Sefa
13.12.2011, 00:27
Metin Diyadin istifa etmiş. Üst sıralara yükselirken iyiydi de birden geriye düşünce bırakıp kaçmak nedir yahu ?

Senden Hoca filan olmaz açıkçası..

Chiko
13.12.2011, 00:32
ordu baskani yabanci ve tecrubeli bir hocanin gelecegini soyledi

DeAgLeMaNyAq
13.12.2011, 00:39
Metin Diyadin istifa etmiş. Üst sıralara yükselirken iyiydi de birden geriye düşünce bırakıp kaçmak nedir yahu ?

İlk cümleyi aynen yazmak için girmiştim...

Misina
13.12.2011, 11:35

Bırakıp kaçma değil bu.İlk 10 hafta gelen başarılı sonuçlardan sonra beklentiler arttı.Son 5 haftalık sonuçlar bile başarısızlık olarak kabul edilmemeli.Ordusporun bu yılki hedefi ligde kalmak olmalıydı.Sonuçlar iyi olunca Avrupa beklentisi içine girenler bile oldu.

Sefa
13.12.2011, 13:11
Bırakıp kaçma değil bu.İlk 10 hafta gelen başarılı sonuçlardan sonra beklentiler arttı.Son 5 haftalık sonuçlar bile başarısızlık olarak kabul edilmemeli.Ordusporun bu yılki hedefi ligde kalmak olmalıydı.Sonuçlar iyi olunca Avrupa beklentisi içine girenler bile oldu.

E tamam işte sonuçta Ordu'nun asıl hedefi Avrupa değil normal hedefleri doğrultusunda yola devam ediyorlar. 5 maç kaybedince gitmek mi gerekir ? Gidince bu takım yukarı mı çıkacak sanki..

CAFER ÖZER
13.12.2011, 13:42
Orduspor da bi cacık olmayacağını isbat eden takımlar arasına girmiştir.
Orduspor GOL SORUNUNU çözemediği için bu hallerdedir.
Yeni gelen Hoca golmü atacak.
Konuştukları hocalara bak ZİYA DOĞAN
Şikeci Hikmet Karaman
Bankasyada kovulmadık takım Bırakmayan Raşit çetiner.
İşin İlginç Yanı Eğer Uefa Müdahale eder
FB-MERSİN-BJK-İBB-SİVAS düşerse Ordu Burdan 1 puan çıkardı Hükmen malubiyette 14 puan yapar
GS la kafa kafaya olur.
orduspor yanlış yapmıştır

Kazım Uzunboy
13.12.2011, 14:26
Orduspor da bi cacık olmayacağını isbat eden takımlar arasına girmiştir.
Orduspor GOL SORUNUNU çözemediği için bu hallerdedir.
Yeni gelen Hoca golmü atacak.
Konuştukları hocalara bak ZİYA DOĞAN
Şikeci Hikmet Karaman
Bankasyada kovulmadık takım Bırakmayan Raşit çetiner.
İşin İlginç Yanı Eğer Uefa Müdahale eder
FB-MERSİN-BJK-İBB-SİVAS düşerse Ordu Burdan 1 puan çıkardı Hükmen malubiyette 14 puan yapar
GS la kafa kafaya olur.
orduspor yanlış yapmıştır

Dediğiniz gibi ligden düşme olursa Fenerbahçe hariç bize de 10 puan gelecektir.

CAFER ÖZER
13.12.2011, 15:39
Dediğiniz gibi ligden düşme olursa Fenerbahçe hariç bize de 10 puan gelecektir.

Ha gerçi Fenrasyon Ankaraspora Hükmen malubiyeti uyguladı ama Trabzonspor mevzu bahis olunca Uygulamaz,Bizdende Kimsenin sesi çıkmaz.O da ayrıbir konu

DeAgLeMaNyAq
15.12.2011, 19:54
Fatih bizim maça yetişmiyormuş. Türkiye'ye döndükten sonra bir türlü bize karşı forma giyemedi gitti... :)

Chiko
15.12.2011, 23:56
Tobias Nickenig'in Facebook'taki aciklamasina göre Orduspor Lothar Matthäus ve Hector Cuper ile görüsüyor.

Sefa
15.12.2011, 23:58
Becerebilirlerse Ersun Yanal'ı getirsinler..

Harun-61
20.12.2011, 03:51
Hector Cuper Orduspor'la anlaştı

Orduspor, Hector Cuper ile 1 yılı opsiyonlu 2.5 yıllık prensip anlaşmasına vardı. Başkan Nedim Türkmen, Arjantinli Teknik Adam ile el sıkıştıklarını, Cuper'in Trabzonspor maçını izlemek ve takımı görmek üzere Türkiye'ye geleceğini söyledi.

Misina
20.12.2011, 16:59
Hector Cuper Türkiyede Kariyeri batan Avrupanın kariyerli hocaları Del Besque, Aragones gibilerin kervanına eklenecektir.

Murat'
20.12.2011, 17:45
Bence sezon sonunu göremeyecek Hector Cuper.

Misina
24.12.2011, 17:43
https://www.facebook.com/photo.php?v=287566351296186

bu kafayla anca asansör olursunuz.

CAFER ÖZER
29.12.2011, 13:41
https://www.facebook.com/photo.php?v=287566351296186

bu kafayla anca asansör olursunuz.

Terbiyesiz karektersiz Bir avuç FB li Ordusporu temsil etmiyor,
Ordu-Trabzon hazırlık maçında aynı terbiyesizlikleri yaptılar Tüm stad bunları Yuhladı,
Bu şerefsizler FB yi Tutan Kendisini Ordusporlu sayan bir avuç azınlık
Ordudaki stadda bile 200-300 kişilik kale arkasında Bir Grup FİDANGÖR grubu.
Maç bitmeden stadı terkederek zaten deolup gittiler.
Ama adım gibi eminimki aynı şerefsizler ligin 2.devre FB maçında FB ye sevgi gösterisi yaparlar.
Bu Şerefsizlerle Orduyu Komple bir tutmak yanlış
Bende Orduluyum bu şerefsizlere bizi temsil etme hakkı vermedim.
Ama Orduspor Kulübünden Trabzonspora KARŞI TERBİYESİZLİK yapılırsa Ordu yu affetmem,
Benim İçin 1.öncelik Trabzonspordur.
yukardaki bir avuç şerefsizin yaptığını ordu yönetimi yada stadda tüm Taraftar yaparsa Orduspor istediği yere kadar düşer gider hiçte umurumda olmaz.
Ama Şu an Görüyorumki Şike olaylarında en delikanlı Kulüp Orduspor dur.
BENCE Şu an kulüp Takdiri hak ediyorlar.

Ömer Faruk61
29.12.2011, 15:01
Terbiyesiz karektersiz Bir avuç FB li Ordusporu temsil etmiyor,
Ordu-Trabzon hazırlık maçında aynı terbiyesizlikleri yaptılar Tüm stad bunları Yuhladı,
Bu şerefsizler FB yi Tutan Kendisini Ordusporlu sayan bir avuç azınlık
Ordudaki stadda bile 200-300 kişilik kale arkasında Bir Grup FİDANGÖR grubu.
Maç bitmeden stadı terkederek zaten deolup gittiler.
Ama adım gibi eminimki aynı şerefsizler ligin 2.devre FB maçında FB ye sevgi gösterisi yaparlar.
Bu Şerefsizlerle Orduyu Komple bir tutmak yanlış
Bende Orduluyum bu şerefsizlere bizi temsil etme hakkı vermedim.
Ama Orduspor Kulübünden Trabzonspora KARŞI TERBİYESİZLİK yapılırsa Ordu yu affetmem,
Benim İçin 1.öncelik Trabzonspordur.
yukardaki bir avuç şerefsizin yaptığını ordu yönetimi yada stadda tüm Taraftar yaparsa Orduspor istediği yere kadar düşer gider hiçte umurumda olmaz.
Ama Şu an Görüyorumki Şike olaylarında en delikanlı Kulüp Orduspor dur.
BENCE Şu an kulüp Takdiri hak ediyorlar.

Kesinlikle Katılıyorum abi...

Ertan1982
29.12.2011, 22:31
Alper Uludag dan sonra,eski oyuncu Bruno ile de anlasmis ordu.

Misina
03.01.2012, 14:40
İki hafta önce Ordusporun anlaşmaya vardığı Hector Cuper bugün İstanbula gelmiş.Yarın takımın maçı var 2 hafta önce anlaştığın adam daha takımla tanışmamış.

Since1912KsK
03.01.2012, 17:07
orduspor'dan bu sezon pek bişey beklenmemeli gelecek sezon için yapılanmaları lazım nedim türkmen yine gidip 5.lik hedefimiz deyip boş boğazlık yaparsa bu iş olmaz.. bu seneki kadroda faydalı oyuncuları tutup seneye gerekli takviyeleri yaparlar ve hector cuper'le devam ederlerse başarı gelir.

Samet Türkmen
03.01.2012, 20:07
Hector Cuper 1 sene durursa Orduspor tarihinin en büyük başarısı olur.

Trabzonspor 61
03.01.2012, 20:27
Orduspor yarın feneve kitler.:alkış:

Chiko
04.01.2012, 20:50
Alper Uludag transferi yatta. Ordu iki kez zaman istemis Aachen'den parayi ödemek icin, sonunda bankadan para alamadi diye transfer yatmis...
Paran yoksa neden teklif götürüyorsun?

CAFER ÖZER
08.01.2012, 21:43
Orduspor 2 haftadır çok iyi oynamaya başladı
gol sorunu çözülürse galibiyetler peş peşe gelir
Eski golcu Buroni alındı Fatihle beraber gol sorununu çözerler diye düşünüyorum
Manisaya karşı çok iyi oynadı ama gol atamadı
Ben ORDUSPORUN ilk 10 İçerisinde ligi bitireceğine inanıyorum tabi lig biterse iptal olmaz ise

CAFER ÖZER
12.02.2012, 14:21
Orduspor resmen Terim Özentisinin takımı Antalyayı sahadan sildi
İlk devre 3-0
Biraz gayret olursa bu maç 5 lik olur

Mehmet Dinç
12.02.2012, 14:23
Fatih Tekke nerelerde?

Chiko
15.02.2012, 16:32
Yilmaz Özdil'in yazisi resmi siteden yayinlanmis. Adamlar hakli vallah.

İstanbul’da olsa habire manşet olurdu! 15.02.2012 tarihli Fanatik gazetesinde yer alan Yılmaz Özdil'in Köşeyazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Puan tablosuna bakıyoruz...
Lider, Galatasaray
İkinci, Fenerbahçe
Üçüncü, Beşiktaş
* * *
Halbuki...
Lider, Trabzon
İkinci, Galatasaray
Üçüncü, Orduspor!
* * *
Çünkü...
Hector Cuper geldiğinden beri, ikinci yarıdan itibaren... Orduspor 18 puan topladı.
* * *
Aynı sürede, Trabzonspor 21 puan, Galatasaray 20 puan toplarken... Fenerbahçe 16 puan, Beşiktaş ve Bursaspor ise 14’er puan toplayabildiler.
* * *
Şenol Güneş’ten sadece üç, Fatih Terim’den sadece iki puan eksikken, yani nefesi enselerindeyken... Aykut Kocaman’ı, Carvalhal’ı, Ertuğrul Sağlam’ı solladı gitti Cuper.
* * *
Üstelik...
Bu müthiş çıkışı, şampiyon olmuş beş büyüğe oranla, çok daha mütevazı bi kadroyla başardı.
* * *
Burası İngiltere olsa...
İtalya olsa...
İspanya olsa...
Almanya olsa...
Banko manşet olur.
* * *
E bizim gazetelere bakıyoruz...
Fotoğrafından filan vazgeçtik, neredeyse satır bahsedilmiyor Cuper’den.
* * *
Dolayısıyla...
Hiç kimse çıkıp da, “Türkiye’de yabancılara daha fazla önem veriliyor” demesin... Çünkü aslında yabancılara önem verilmiyor. ‘İstanbul kulüplerindeki yabancılar’a önem veriliyor!
* * *
Anadolu kulüplerindeki yabancılar, ağzıyla kuş tutsa, hikâye...

http://www.orduspor.org.tr/haberdetay.php?id=1590

Emirhan Makul
26.02.2012, 11:26
İki hafta ard arda gençliğe hitabe ve 10. yıl marşını okumaları gerçekten muazzamdı, tebrik ediyorum orduspor taraftarlarını örnek bir davranış gösterdiler böyle zor zamanlarda.

Misina
26.02.2012, 12:59
Son yıllarda çalıştırdığı tüm takımlarda başarısız olan Cuper'in Ordu da sezon sonunu göremeyeceğini düşünüyordum ancak yanıldım.

CAFER ÖZER
12.03.2012, 09:08
Bence Orduspor İyi yolda
Hector Cupere 3-5 yıl sabredilir onun altınada Orduspora uzun yıllar hizmet edecek birisi konulursa Bu takım Süper ligde kalıcı olur.
BJK maçında yine her zaman olduğu gibi Çok iyi oynadı takım fakat bir türlü çözülemeyen Final pasları ve Gol vuruşları konusu Şu an Daha yukarlarda olacak takımı 11.sıralarda Tutuyor,
BJK maçında net bir penaltı ver kırmızı kart verilmedi.
Birde Net Pozisyon ilk maçta olduğu gibi Ofsayt diye kesildi
Bu sezon BJK dan 6 puna alabilecek ordu Hakemler sayesinde 1 puanla yetindi.
Buda Tüpçüye destek veren Nedim Türkmene kapak olsun.

Faik Yılmaz
12.03.2012, 09:41
Bu arada Fatih Tekke hala sakatmıdır neden hiç göremiyoruz kendisini....

Çağrı Bilici
12.03.2012, 10:38
Az bir süre izledim ama sol kanatta oynayan adı sanırım Selçuk yetersiz,yerine Eren oynasa cok daha iyi besler ceza sahasını

CAFER ÖZER
12.03.2012, 16:37

Fatih Tekke galiba kadro dışı kalmış
Dünkü Maçta son dakikalarda Hoca oyuna alacakmış
Fatih yine Posta koymuş
"Ben son dakikalarda oyuna girecek oyuncu değilim" demiş ve kesik yemiş
Bana göre artık Futbolu noktalayacak
bu ağresiflikle kimse kahrını çekmez
Hele Hele Cuper hiç acımaz

Sefa
12.03.2012, 16:40
Fatih yine Posta koymuş

İyi de Abi Fatih kadroda yoktu ki..

Orduspor'un kadrosuna göre gayet başarılı buluyorum. Seneye iyi takviyelerle daha iyi noktaya gelebilirler..

CAFER ÖZER
13.03.2012, 08:00
İyi de Abi Fatih kadroda yoktu ki..

Orduspor'un kadrosuna göre gayet başarılı buluyorum. Seneye iyi takviyelerle daha iyi noktaya gelebilirler..

Belki ilk 11 e alınmayınca isyan etmiş olabilir,Maç kadorsuna alınmamış olabilir,Detayları bilmiyorum ama böyle bir olay yaşandığını duydum.

nereden
13.03.2012, 09:20
Belki ilk 11 e alınmayınca isyan etmiş olabilir,Maç kadorsuna alınmamış olabilir,Detayları bilmiyorum ama böyle bir olay yaşandığını duydum.

yanlışınız var Fatih Tekke'nin arka adalesinde yırtık var bu yüzden kadro da yok.yine başladınız çamur atmaya Fatih Tekke'ye

nereden
13.03.2012, 09:21

Arka adalesinde yırtık var kadroda olmamasının sebebi bu.

nereden
13.03.2012, 09:23
Fatih yine Posta koymuş

nasıl yazıyorsunuz senaryoları anlamıyorum.Fatih Tekke sakat olduğu için kadroda yoktu.

Oğuzhan İnce
13.03.2012, 10:29
Şu Gosso'yu izlemekten zevk alıyorum.

Bir de teo weeks vardı onu izlerken vay arkadaş derdim.

CAFER ÖZER
13.03.2012, 10:46
yanlışınız var Fatih Tekke'nin arka adalesinde yırtık var bu yüzden kadro da yok.yine başladınız çamur atmaya Fatih Tekke'ye

Senaryo felan yazdığım Yok ,Çamur attığımızda yok.ben duyduğumu söyledim.
Fatihle benim ne alıp veremediğim olur bilmeden yazıyorsun
ordulu olarak Fatihin Orduspora gelmesine en çok sevinenlerden birisi benim.
En çok başarılı olmasını isteyenlerden birisi benim
Trabzonsporlu olupta Orduda oynayanlardan en fazla gurur duyacak olan benim.
Metin Diyadinin Ordusporu çalıştırmasından gurur duydum.
Metin Diyadinle Orduporun yolları ayırmayıp çalışmasına sevindim.
Duyduğum haberi söyledim.
Dün canlı yayında Lig Radyoda bu haberi sabah radyodan söyledi.
Karşınızdaki insanın düşüncesinin ne olduğunu bilmeden senaryo yazan sizsiniz.

CAFER ÖZER
13.03.2012, 11:01
Ayrıca Fatih Tekke haberi ile ilgili Üzüldüğüm İçin Mehmet Ayana mail atıp haberin kaynağınıda sordum.Kaynağı gelirse paylaşırım.
Daha önce Bu konularda Vukuat olunca insan ister istemez inanıyor

CAFER ÖZER
19.03.2012, 09:28
Orduspor bu sene bana göre ligde kalmayı garantilemiştir.
26 yıl aradan sonra Süper lige çıkıp Başarılı Sonuçlar alıp ligde kalan ordusporu tebrik ediyorum.

Misina
19.03.2012, 12:51
İlk yılında Orduspor bence oldukça başarılıydı.3-4 nokta transfer ile gelecek yıl üst sıraları zorlar

irfanköse276
25.03.2012, 17:31
Maçın son dakikasında yanlış duymadıysam -ki niye yanlış duyayım- " Ayva çiçek açmış" bestesi söyleniyordu bizden için

Misina
25.03.2012, 18:27
Karadeniz Sahil yolundan geleceğiz rahat olsunlar

Cüneyt Canlıca
27.03.2012, 18:37
Kiracı Geldim Kiracı Giderim | Anadolu Kulübüyüm
Mabedimde kiracıyım. Tesisimde kiracıyım. Otobüsümde kiracıyım. Futbolcumun evi de kiralık, kendisi de. Futbolcuyu kiralarım, çünkü alacak param olmaz. Kiraladığım her futbolcuyla, yetersizliğimi, onlardan güçsüz olduğumu yüzüme vururlar, kiralayanlar… Ben sürgün yeriyimdir. Benim olmayan ve olmayacak olanı yetiştirmekle, zor şartlara alıştırmakla görevliyimdir. Zor şartın kendisiyimdir. Yatılı okulumdur ben, her gece eve dönüş hayalleri kurulan…

Anadolu Kulübüyüm.. Futbolun egemenleri ve onların yaltakçıları tarafından zerre kadar değer verilmeyen, bu ligin garnitürü Anadolu Kulübüyüm.. O derece değersizim ki, tek başıma bir duruşum olamaz benim. Sözümün değeri yoktur. Susmuşsam, ayarı yemişim demektir. Sesimi yükseltirsem, yaftalar gelir hemen peşinden. Kime dokunduysam, artık onun ezeli rakibinin yalakasıyımdır, maşasıyımdır, arka bahçesiyimdir. Bana dokunurlar ve kimsenin umurunda olmaz. Bir Anadolu Kulübünün çıkarı olmaz, o hep başkalarının çıkarına hizmet eder ve etmek zorundadır.. Öyle ya, dünya o 3-4 kulübün çevresinde dönmektedir ve aslolan onların çıkarlarıdır. Beş para etmez rekabetler, beşten fazla para eder. Senin mücadeleni, senin gibiler bilir, onlar bilmez, görmez. Yollarında engelsen, sen de artık telefon konuşmalarının mezesi, götü kalkmış Anadolusun, ne kadar övünsen az..

Osman kadro dışı kalsa kimsenin umurunda olmaz, Culio kadro dışı kalınca reytingin, paranın kokusunu alan akbabalar, başına üşüşür. Çünkü Culio, nicelik büyüğü, ego manyağı o takımlardan birinin istediğidir. Bu takımlar sadece ister, istekleri sınırsızdır. Ne zaman neyi isteyecekleri belli olmaz. Onlar için senin hayati bir maça çıkacak olmanın önemi yoktur, sen düşersin, yeni bir kukla gelir, onunla oynarlar. Umutlar bağladığın bir futbolcun vardır, eve dönüş hayalleri kuran.. Antep’e gidersin, maçın hayatidir. Bir şehrin umutları, başka bir şehre taşınır. 10 numaranın gözü maç için otelden ayrılırken, TV’ye takılır. Hayallerini kurduğu evi, onu çağırmaktadır. Şuursuzca onu istemektedir. Şimdi bunun zamanımıdır? Buna onlar karar verir.. Artık batar kaldığı otel, bindiği otobüs, yaşadığı “kiralık” ev , giydiği renkler.. Ekmek yediği formasına yabancıdır.. Ve bu durum, o nicelik büyükleri için son derece doğaldır. Çünkü sen kuzusundur. 4.sıradan yukarı çıkamayacak olan, çıkmaması gereken kuzusundur. Dolayısıyla bu memlekette, senin oynadığın maç, ancak karşında “onlar” varsa önemlidir. Ve bu denklemde, sen yine de önemsizsindir.. Ve yine topunu oynasan, mücadeleni versen, onun o çok ezeli, pek bir mühim rakibinin tetikçisisindir,arka bahçesisindir.. Kötü gününde olsan, bu kez seni oynadığın rakibin maşası yaparlar, ona yatmakla suçlarlar.

Bırak bu işleri Anadolu! Sen şehrin için oynayamazsın ki, sen temsil ettiğin renklerinin onurunu gözetemezsin ki.. Benim memleketimde, neyin onurlu, neyin onursuz olduğuna egemenler karar verir. Gün gelir, şike bir oyun kuralı olur.. Açık arttırmayla maçlar alınır, satılır.. Senin buna söyleyecek sözün yoktur.. Söylersen onursuzun,şerefsizin ta kendisisindir..

Ah benim Anadolu Kulübüm.. Kamuoyunu aydınlatmak senin neyine.. Kamuoyu dediğin,o çok büyük, çok şanlı kulüplerin ta kendisidir.. Senin başkanına tezgah kurarlar.. Sen sadece bağlaçsın, ayıl artık! Onlar reytingin kucağına, paranın kucağına, yani onun sahiplerinin kucağına düşmüş, kendilerine spor medyası diyen acizlerdir, kuklalardır.. Öyle ki, seni bin bir taklayla konuştururlar, daha sonra neden konuştuğunu, altında ne yattığını sorgularlar.. Onlar konuş dediğinde konuşmalısın, sus dediğinde susmalısın.. Neler mi anlatmalısın.. Sen bilemezsin Anadolu, onlar bilir.. Kendini misafir sandığın bir programda seninle alay ederler, buna cüret ederler.. Sana kabadayılık yapılır, dövüş filmlerinde gelip arada bir dayak yiyen figüransın.. Aynı şekilde karşılık vermelisin ki, reyting orgazmını yaşasınlar.. Vermezsen adam değilsin Anadolu.. Adam değilsin..

Anadolu Kulübüm.. Mor-Beyaz sevdam.. Gözümden sakındığım.. Senin kurduğun güzel hayallerin yanında, onlar kabak gibi kirli.. Bırak o çok süper finallerinde takılsınlar..

Ve sevgili Türk Futbolu.. O çok temiz, görkemli, filminizde, figüranlar çekildi, filminizin alayı başrol.. Yazın, bozun, oynayın..

Var olmayan seyirciler, var olmayan bir aktörü alkışlıyorlar..
Bense arkadan geçiyorum..
Umursamadan kimseyi..

Emirhan Makul
27.03.2012, 21:44
CULİO TRANSFERİNİN DETAYLARI BELGELERİ İLE ORTAYA ÇIKTI !

Sporx.com iki gündür Türk futbolunun gündemine oturan Culio krizini aydınlatacak sözleşmeyi ele geçirdi... Konunun uzmanları sözleşmedeki 3.5 maddesini Sporx'e değerlendirdi.

SPORX ÖZEL - Türk futbolunun gündemine adeta bomba gibi düşen Culio krizinin ardından, Sporx.com tartışmalara neden olan G.Saray, Orduspor ve Arjantinli oyuncu Culio arasında 5.8.2011 günü imzalanan sözleşmeyi ele geçirdi...

V.MEMDUH KAŞIKÇI (PFDK Eski Üyesi)

"Culio hakkında tasarruf hakkı yetkisi Orduspor'a verilmiş"

Şarta bağlı tasarruflarda şart gerçekleşmeden önce yapılan, ancak şartın gerçekleşmesine engel olacak nitelik taşıyan tasarruflar hukuken geçersizdir. Şayet Culio ile Orduspor sözleşmesini fesh etmiş olmasaydı, bu yapılan sözleşme gereği G.Saray'ın 30 Haziran 2012'ye kadar bu oyuncu üzerinde yapacağı herhangi bir tasarruf geçersiz olacaktı. Her ne kadar kağıt üzerinde bu oyuncu 2014 yılına kadar G.Saray'ın oyuncusu olarak gözükse de, yapılan bu sözleşme gereği oyuncu ile ilgili tasarruf ve söz hakkı Orduspor'a verilmiştir. Şayet bu fesih gerçekleşmesiydi, G.Saray kulübü 30 Haziran'a kadar 'bu oyuncu benim oyuncum deme' hakkına sahip değildi. Bunun için G.Saray cephesinin Culio ile ilgili olduysa bir teması görüşmesi bu hukuken doğru değil. Çünkü kendi oyuncusu olmaktan çıkmış.

AV. YILMAZ SAVAŞER (Tahkim Kurulu Eski Üyesi)

"Bu sözleşmeye göre G.Saray'ın değil Orduspor'un dediği olurdu"

Yapılan bu sözleşme gereği anlaşılan bu oyuncunun mülkiyeti ile ilgili birinci söz hakkı Orduspor'a verilmiş. Bu nedenle G.Saray, şayet Orduspor dün bu sözleşmeyi fesh etmeseydi, Culio ile ilgili olarak, "Hayır arkadaş ben bu oyuncuyu satmayacağım, vermeyeceğim, sezon sonunda G.Saray'a dönecek" deme hakkına sahip değildi. Böyle bir hakka sahip olmayan tarafta "Culio hala benim oyuncum" diyemez, taki Orduspor "ben istemiyorum" diyene kadar. Tabii Orduspor bu sözleşmeyi fesh etti, bitti bu olay. Ama öncesinde Culio ile ilgili tasarruf hakkı haziran 2012'ye kadar Orduspor'undu.

AV.MEHMET YOĞURTÇUOĞLU (TFF Eski Hukuk Kurulu Üyesi)

"Oyuncu G.Saray'ın malı olmaktan çıkmış"

Bu futbolcu ile ilgili şayet taraflar arasında yapılan bu sözleşme fesh edilmeseydi bonservis konusundu söz söyleme hakkına ilk sahip olan Orduspor'du. Bu yetki, hak Orduspor'a verilmiş. Kısaca bu sözleşme ciddi manada Orduspor'a bir hak veriyor. Yani bu süreçte haziran 2012 tarihine kadar G.Saray'ın bu oyuncu ile ilgili herhangi bir tasurrufunun olması mümkün değildi. Bu tasarruf hakkı Orduspor'un olmuş. G.Saray bu sözleşme karşısında, bu süreçte "Hayır Culio sezon sonunda dönecek" diyemezdi. Tabii bu sözleşme dün itibariyle fesh edildi bir hükmü kalmadı.

AV. MEHMET AYGÜN

"Orduspor transfer etmek zorunda bırakılmış"
"Sözleşmenin 3.5 maddesi ilginç. Orda denen Orduspor Kulübünün Süper Lig de kalması halinde futbolcuyu transfer etme yükümlülüğü getirmekte. Bu sözleşmeye göre Orduspor şu an da Super Lig de kalmıştır, futbolcuyu da sezon sonunda 1.550.000 euro ödeyerek transfer etmek zorundadır deniyor. Tabii sözleşme dün itibariyle Orduspor tarafından fesh edildi. Şayet edilmeseydi G.Saray "bu oyuncu halen benim oyuncum" deme hakkına sahip değildi. Taki Orduspor "ben istemiyorum" diyene kadar.

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/564122_359204610784644_209836989054741_999775_1727 979947_n.jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/s720x720/560880_359204180784687_209836989054741_999773_2971 98996_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/525938_359204530784652_209836989054741_999774_3896 23536_n.jpg

M.S.SOFU
28.03.2012, 14:00
hep merak ediyordum bu futbolcu sözleşmesi nasıl bir şeydir diye
içime baya da dert olmuştu
görmüş olduk
paylaşan arkadaşa teşekkürler.

"Sözleşmenin 3.5 maddesi ilginç. Orda denen Orduspor Kulübünün Süper Lig de kalması halinde futbolcuyu transfer etme yükümlülüğü getirmekte. Bu sözleşmeye göre Orduspor şu an da Super Lig de kalmıştır, futbolcuyu da sezon sonunda 1.550.000 euro ödeyerek transfer etmek zorundadır deniyor. Tabii sözleşme dün itibariyle Orduspor tarafından fesh edildi. Şayet edilmeseydi G.Saray "bu oyuncu halen benim oyuncum" deme hakkına sahip değildi. Taki Orduspor "ben istemiyorum" diyene kadar.

birde şu halde borçlar hukuku gereğince sözleşmeye aykırı bir hareket var
o zaman orduspor tazminat ödemeye mahkum kalacak.
tabi bu galatasarayın da tasarrufuna bağlı sanırım

şimdi galatasarayın
aynen ifa+tazminat
ifadan cayma+müspet zarar
sözleşmeyi feshetme+menfi zarar
isteme hakkı var galiba

derste böyle öğrendik.

biri çıkıp aydınlatsa iyi olur
çünkü orduspor 30 haziran 2012 ye kadar culioyu alma yükümlülüğü altındadır deniyor.
burada adam karşılıklı bir sözleşmede edimini yerine getirmiyor.sözleşmenin tarihide belli
muhtemelen orduspor 30 hazirana kadar culio yu almazsa gs nin yukarıda bahsettiğim hakları ortaya çıkacak

TAHSİN 61
28.03.2012, 17:32
stancu Clulio kaliteli yabancılar bizim bazılarından 2 gömlek üstün oyuncular

Cüneyt Canlıca
28.03.2012, 18:30
stancu Clulio kaliteli yabancılar bizim bazılarından 2 gömlek üstün oyuncular

Aynı şekilde iki gömlek daha karaktersiz oyuncular..

Chiko
31.03.2012, 15:53
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/162073_32790631105_1596872044_q.jpg (http://www.facebook.com/ordusporfan)Orduspor (http://www.facebook.com/ordusporfan)
vor 3 Minuten (http://www.facebook.com/ordusporfan/posts/10150601843816106)

SON DAKİKA : Orduspor taraftarlarını taşıyan otobüs TT Arena yakınında taşlandı ve Otobüsün camları kırıldı. Yol kenarına çekilen otobüste ki taraftarlarımız polisin gelmesini bekliyor.

Böyle bir sey buldum face'de, var mi dogruluk payi?

irfanköse276
31.03.2012, 16:19
http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/162073_32790631105_1596872044_q.jpg (http://www.facebook.com/ordusporfan)Orduspor (http://www.facebook.com/ordusporfan)
vor 3 Minuten (http://www.facebook.com/ordusporfan/posts/10150601843816106)

SON DAKİKA : Orduspor taraftarlarını taşıyan otobüs TT Arena yakınında taşlandı ve Otobüsün camları kırıldı. Yol kenarına çekilen otobüste ki taraftarlarımız polisin gelmesini bekliyor.

Böyle bir sey buldum face'de, var mi dogruluk payi?

haber doğru.

burda da foto var. http://t.co/MvivmVaK

CAFER ÖZER
02.04.2012, 14:20
Kiracı Geldim Kiracı Giderim | Anadolu Kulübüyüm
Mabedimde kiracıyım. Tesisimde kiracıyım. Otobüsümde kiracıyım. Futbolcumun evi de kiralık, kendisi de. Futbolcuyu kiralarım, çünkü alacak param olmaz. Kiraladığım her futbolcuyla, yetersizliğimi, onlardan güçsüz olduğumu yüzüme vururlar, kiralayanlar… Ben sürgün yeriyimdir. Benim olmayan ve olmayacak olanı yetiştirmekle, zor şartlara alıştırmakla görevliyimdir. Zor şartın kendisiyimdir. Yatılı okulumdur ben, her gece eve dönüş hayalleri kurulan…

Anadolu Kulübüyüm.. Futbolun egemenleri ve onların yaltakçıları tarafından zerre kadar değer verilmeyen, bu ligin garnitürü Anadolu Kulübüyüm.. O derece değersizim ki, tek başıma bir duruşum olamaz benim. Sözümün değeri yoktur. Susmuşsam, ayarı yemişim demektir. Sesimi yükseltirsem, yaftalar gelir hemen peşinden. Kime dokunduysam, artık onun ezeli rakibinin yalakasıyımdır, maşasıyımdır, arka bahçesiyimdir. Bana dokunurlar ve kimsenin umurunda olmaz. Bir Anadolu Kulübünün çıkarı olmaz, o hep başkalarının çıkarına hizmet eder ve etmek zorundadır.. Öyle ya, dünya o 3-4 kulübün çevresinde dönmektedir ve aslolan onların çıkarlarıdır. Beş para etmez rekabetler, beşten fazla para eder. Senin mücadeleni, senin gibiler bilir, onlar bilmez, görmez. Yollarında engelsen, sen de artık telefon konuşmalarının mezesi, götü kalkmış Anadolusun, ne kadar övünsen az..

Osman kadro dışı kalsa kimsenin umurunda olmaz, Culio kadro dışı kalınca reytingin, paranın kokusunu alan akbabalar, başına üşüşür. Çünkü Culio, nicelik büyüğü, ego manyağı o takımlardan birinin istediğidir. Bu takımlar sadece ister, istekleri sınırsızdır. Ne zaman neyi isteyecekleri belli olmaz. Onlar için senin hayati bir maça çıkacak olmanın önemi yoktur, sen düşersin, yeni bir kukla gelir, onunla oynarlar. Umutlar bağladığın bir futbolcun vardır, eve dönüş hayalleri kuran.. Antep’e gidersin, maçın hayatidir. Bir şehrin umutları, başka bir şehre taşınır. 10 numaranın gözü maç için otelden ayrılırken, TV’ye takılır. Hayallerini kurduğu evi, onu çağırmaktadır. Şuursuzca onu istemektedir. Şimdi bunun zamanımıdır? Buna onlar karar verir.. Artık batar kaldığı otel, bindiği otobüs, yaşadığı “kiralık” ev , giydiği renkler.. Ekmek yediği formasına yabancıdır.. Ve bu durum, o nicelik büyükleri için son derece doğaldır. Çünkü sen kuzusundur. 4.sıradan yukarı çıkamayacak olan, çıkmaması gereken kuzusundur. Dolayısıyla bu memlekette, senin oynadığın maç, ancak karşında “onlar” varsa önemlidir. Ve bu denklemde, sen yine de önemsizsindir.. Ve yine topunu oynasan, mücadeleni versen, onun o çok ezeli, pek bir mühim rakibinin tetikçisisindir,arka bahçesisindir.. Kötü gününde olsan, bu kez seni oynadığın rakibin maşası yaparlar, ona yatmakla suçlarlar.

Bırak bu işleri Anadolu! Sen şehrin için oynayamazsın ki, sen temsil ettiğin renklerinin onurunu gözetemezsin ki.. Benim memleketimde, neyin onurlu, neyin onursuz olduğuna egemenler karar verir. Gün gelir, şike bir oyun kuralı olur.. Açık arttırmayla maçlar alınır, satılır.. Senin buna söyleyecek sözün yoktur.. Söylersen onursuzun,şerefsizin ta kendisisindir..

Ah benim Anadolu Kulübüm.. Kamuoyunu aydınlatmak senin neyine.. Kamuoyu dediğin,o çok büyük, çok şanlı kulüplerin ta kendisidir.. Senin başkanına tezgah kurarlar.. Sen sadece bağlaçsın, ayıl artık! Onlar reytingin kucağına, paranın kucağına, yani onun sahiplerinin kucağına düşmüş, kendilerine spor medyası diyen acizlerdir, kuklalardır.. Öyle ki, seni bin bir taklayla konuştururlar, daha sonra neden konuştuğunu, altında ne yattığını sorgularlar.. Onlar konuş dediğinde konuşmalısın, sus dediğinde susmalısın.. Neler mi anlatmalısın.. Sen bilemezsin Anadolu, onlar bilir.. Kendini misafir sandığın bir programda seninle alay ederler, buna cüret ederler.. Sana kabadayılık yapılır, dövüş filmlerinde gelip arada bir dayak yiyen figüransın.. Aynı şekilde karşılık vermelisin ki, reyting orgazmını yaşasınlar.. Vermezsen adam değilsin Anadolu.. Adam değilsin..

Anadolu Kulübüm.. Mor-Beyaz sevdam.. Gözümden sakındığım.. Senin kurduğun güzel hayallerin yanında, onlar kabak gibi kirli.. Bırak o çok süper finallerinde takılsınlar..

Ve sevgili Türk Futbolu.. O çok temiz, görkemli, filminizde, figüranlar çekildi, filminizin alayı başrol.. Yazın, bozun, oynayın..

Var olmayan seyirciler, var olmayan bir aktörü alkışlıyorlar..
Bense arkadan geçiyorum..
Umursamadan kimseyi..

Çok güzel bir yazı hemşerim.
Kiralık oyuncu olsun olmasın önemli değil Anadolu Kulüplerini bitirmek adına İstanbulun 3 sülüğü sürekli yapmakta bunu hangi kulüp biraz sivrilse hemen dağıtıyorlar
Geçen Sene trabzonsporu bile dağıttılarki Anadolunun normal takımları neki onlar için
Anadolu Kulübü ise Şüphe ile küme düşersin
İstanbul sülüğüysen şike yapsanda bir halt olmaz.

CAFER ÖZER
09.04.2012, 09:42
Ben Orduluyum Evimde Hem Ordu Hem Trabzonspor forma ve ürünleri evimde ve arabamda mevcut.
Ordu-Trabzon maçında yaşanan Bazı İstanbul yalakalarının yaptığı benim Orduspor ve Trabzonspor sevgimden bir şey kaybettirmez.
Ama Orduspor taraftarıyım diye Trabzonspora saldıran geri zekalılar şunu bilsinlerki Trabzonsporla uğraşmak onlara hiç bir yarar sağlamaz,Bu kafa ile giderlerse Direk Küme düşerler
Eğer Samsun her maç Trabzonsporla uğraşacak enerjisini bir tane maçta Kendi Takımını desteklemek için harcasaydı emin olunki Şu anda Küme düşmemişti.
Herkes kendisi bilir ne yaparsa kendisine yapar
"İçimizdeki Beyinsizler yüzünden bizi helak edermsisin Allahım diye sorarlar..."
diye bir ayet vardır devamındada evet diye bir cevap vardır.
Samsun İçindekiş beyisizler yüzünden İstanbul aşkı yüzünden Küme düştü,
Orduda aynı şeyi yaparasa küme deüşecektir.
Savunulacak hiç bir yanı yoktur.
Trabzonsporda durdurk yere Karadeniz takımlarına terbiyesizlik yaparsa bunuda savunmam.
GS iki maç yenecek gidecek ses yok
FB iki maçta 4 puan alacak yine ses yok
BJK iki maçta 4 puan alacak yine ses yok
Trabzona geldinmi Kıyamet kopar hadi ordan orduspor İstanbul Yalakası şerefsizlerin takımı değildir.
Ama O şerefsizler ön plana çıkarsada ordusporun Küme düşmeside kaçınılmazdır.
Ondan sonra 26 yıl bekler durursun 26 yıl Boyunca Bizi Trabzonspor düşürdü yalanları ile kendini avutup İstanbul yalakalığına devam edersin.
Ben Orduluyum Evimde Hem Ordu Hem Trabzonspor forma ve ürünleri evimde ve arabamda mevcut.
Ordu-Trabzon maçında yaşanan Bazı İstanbul yalakalarının yaptığı benim Orduspor ve Trabzonspor sevgimden bir şey kaybettirmez.
Ama Orduspor taraftarıyım diye Trabzonspora saldıran geri zekalılar şunu bilsinlerki Trabzonsporla uğraşmak onlara hiç bir yarar sağlamaz,Bu kafa ile giderlerse Direk Küme düşerler
Eğer Samsun her maç Trabzonsporla uğraşacak enerjisini bir tane maçta Kendi Takımını desteklemek için harcasaydı emin olunki Şu anda Küme düşmemişti.
Herkes kendisi bilir ne yaparsa kendisine yapar
"İçimizdeki Beyinsizler yüzünden bizi helak edermsisin Allahım diye sorarlar..."
diye bir ayet vardır devamındada evet diye bir cevap vardır.
Samsun İçindekiş beyisizler yüzünden İstanbul aşkı yüzünden Küme düştü,
Orduda aynı şeyi yaparasa küme deüşecektir.
Savunulacak hiç bir yanı yoktur.
Trabzonsporda durdurk yere Karadeniz takımlarına terbiyesizlik yaparsa bunuda savunmam.
GS iki maç yenecek gidecek ses yok
FB iki maçta 4 puan alacak yine ses yok
BJK iki maçta 4 puan alacak yine ses yok
Trabzona geldinmi Kıyamet kopar hadi ordan orduspor İstanbul Yalakası şerefsizlerin takımı değildir.
Ama O şerefsizler ön plana çıkarsada ordusporun Küme düşmeside kaçınılmazdır.
Ondan sonra 26 yıl bekler durursun 26 yıl Boyunca Bizi Trabzonspor düşürdü yalanları ile kendini avutup İstanbul yalakalığına devam edersin.
Şimdilik benden Bu kadar

Eğer Saha sonuçlarına gelirsek orduspor bu sene başarılı olmuştur.
Eğer 2-3 takviye yapıp iyi bir golcü alırlarsa,taraftarda İstanbul yalakalığı değilde Orduspora sahip çıkarsa Bu takım gelecek sene iş yapar.
Aksi Takdirde Samsun marka Asansörün yanına Ordu marka asansörde eklenir.

aktan61
09.04.2012, 11:01
maratonda yanımdaki adam bizim tarafa bakıp bunlar 87 de bizi düşürmüşlerdi diye afkuruyordu.kalplerinin yarısında istanbul olduğu için şikeyi iyi bilirlerdi.

arkamdaki yaratık ikinci yarı bu ermenileri yeneriz diyordu devre arası.yoktu bunların samsundan farkları.hayatımda ilk defa gittiğim ordu deplasmanında maçtaki istanbullu orduluları bu kadar iğrenç,küfürbaz göreceğimi tahmin etmemiştim

seneye siz de düşersiniz emin olun..

ESER
09.04.2012, 12:17
kim ne ederse kendisine eder. Orduspor yada herhangi bir takımın Trabzonspor'a dostane hisler beslemesini beklemiyorum. ama ortada soyle bir gercek var ki Trabzonspor ile sidik yarısıtırmaya calısan takımların dustukleri kepaze durumlar ortada. Bir aralar kocaelispor diye bir takım vardı bir sezon 4. olunca kendini naneden sayıp Trabzonspordan buyuk ilan etmisti .simdilerde 2.lig b de alcak surunmeye devam ediyor. manisaspor denen aziz kopegi takımın durumu. azizin ayakcısı sivasın dustugu durumlar. Trabzon kumeye diye bagırıp kume dusen ve lige cıktıgında kumeye diye bagırdıgı Trabzonsporun serefli durusu ile sampıyon olan bOrsaspor vs. son olarak da sehr-i asansor.. say say bitmez. herkes haddin bilecek.

Sami Kuk
09.04.2012, 19:55
Orduspor acaip camia..

Rizesporlularla araları iyiydi ( biz öyle sanıyoduk) Buraya geldiklerinde ordu ordu bagırdık , çiçekler veridk, aç karınlarını doyurduk.Ama geçen sene orda yaşadıklarımız şok etkisi yarattı.10-12 otobüs gitmiştik.Stada girmeden önce yukardan küfürler,taşlar..Stada girdik adamlar tahrik üstüne tahrik.Sonunda bizde patladık koltuk falan kırmaya başladık..Adamlar inşaatlardan tuğla olsun koya olsun ne varsa atıyordu.Ordu samsunla kanlı bıcaktı ama ne olduda araları düzeldi birden

Bu yazdıklarım samsunspor içinde geçerli, adamları krallar gibi ağırlardık orda yine taşlarla karşılandıki,bayrağımız yakıldı..

Giresunu zaten söylemiyorum:) Taraftar bile alınmıyor maçlarımıza burda fena hastanelik olmuşlardı..Dostumuz yok yani:)

Ömer Faruk61
11.04.2012, 17:42
Teknik direktör Hector Cuper'in verdiği rapor doğrultusunda transfer edilecek futbolcularla görüşmelere başladıklarını ifade eden Türkmen, şöyle konuştu:
''Lig bitmeden bir ay önce hocamız bize transfer listesini vermişti. İspanya liginde oynayan üç futbolcuyla görüşüyoruz. Bu futbolcularla görüşmeler olumlu gidiyor, sona yaklaştık. Gidecek oyuncular da var ama transfer edeceğimiz özellikle yabancı futbolculara bonservis ödemek istemiyoruz. Ligler bitmeden bu futbolcularla anlaşmak istiyoruz ki kulübüyle sözleşme uzatmasın. O yüzden ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Cuper'in yardımcısı hafta sonu İspanya'ya giderek transfer edilecek oyuncuları bir kez daha izleyecek. Yerli oyuncularla ilgili de hoca rapor verdi. Onlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.''

Fatih Tekke ile bir yıllık daha sözleşmeleri olmasına rağmen seneye bu futbolcunun Orduspor forması giymeyeceğini belirten Türkmen, ''Fatih geçen hafta teknik heyete (Beni düşünmüyorsanız ben gidiyorum) diyor ve gidiyor. Biz sözleşmesini feshetmedik. Fatih Tekke sözleşmeli futbolcumuz ama önümüzdeki günlerde bir araya gelip konuşacağız, kendisi seneye Orduspor'da olmayacak'' diye konuştu.

-''Gosso'yu satabiliriz''-
Fildişi Sahilli futbolcuları Gosso'yu iyi bir teklif gelmesi halinde satabileceklerini vurgulayan Türkmen, ''Yurt dışında menajerler Gosso için bize teklif getirdi'' dedi.

Menajerlere 8 milyon avro olursa Gosso'yu satabilecekleri yanıtını verdiklerini dile getiren Türkmen, şunları kaydetti:
''Biz Gosso'yu sıfır bedelle aldık ama ikna edici bir rakam gelirse satabiliriz. Yerine de yenilerini koyabiliriz. Ama olmadı, zaten bizim sözleşmeli futbolcumuz. Burada satmış olsun diye Gosso'yu satmayacağız. Eğer kulübe bir fayda sağlayacaksa satacağız. Hem oyuncunun kendi menajeri hem de yurt dışından menajerler oyuncuyla ilgili bize teklifte bulundular. Bu konuda görüşmelerimiz var.''

Sefa
11.04.2012, 20:31
8 değil de 16 Milyon € eder Gosso..

Bud Spencer
11.04.2012, 20:47
gosso asla ne 8 eder nede 5

Misina
11.04.2012, 22:46
Paraya ihtiyacımız yok satmaya niyetli değiliz demek oluyor bu.

.....
11.04.2012, 23:27
Fatih Tekke ve Orduspor yol ayırımında

©unbekanntOrduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, ''Fatih Tekke sözleşmeli futbolcumuz ama önümüzdeki günlerde bir araya gelip konuşacağız, kendisi seneye Orduspor'da olmayacak'' dedi.

Türkmen, Vali Kemal Yazıcıoğlu Tesisleri'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, kulüp olarak yeni sezon planlamasını yaptıklarını söyledi.

Teknik direktör Hector Cuper'in verdiği rapor doğrultusunda transfer edilecek futbolcularla görüşmelere başladıklarını ifade eden Türkmen, şöyle konuştu:

''Lig bitmeden bir ay önce hocamız bize transfer listesini vermişti. İspanya liginde oynayan üç futbolcuyla görüşüyoruz. Bu futbolcularla görüşmeler olumlu gidiyor, sona yaklaştık. Gidecek oyuncular da var ama transfer edeceğimiz özellikle yabancı futbolculara bonservis ödemek istemiyoruz. Ligler bitmeden bu futbolcularla anlaşmak istiyoruz ki kulübüyle sözleşme uzatmasın. O yüzden ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Cuper'in yardımcısı hafta sonu İspanya'ya giderek transfer edilecek oyuncuları bir kez daha izleyecek. Yerli oyuncularla ilgili de hoca rapor verdi. Onlarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor.''

Fatih Tekke ile bir yıllık daha sözleşmeleri olmasına rağmen seneye bu futbolcunun Orduspor forması giymeyeceğini belirten Türkmen, ''Fatih geçen hafta teknik heyete (Beni düşünmüyorsanız ben gidiyorum) diyor ve gidiyor. Biz sözleşmesini feshetmedik. Fatih Tekke sözleşmeli futbolcumuz ama önümüzdeki günlerde bir araya gelip konuşacağız, kendisi seneye Orduspor'da olmayacak'' diye konuştu.

''Gosso'yu satabiliriz''

Fildişi Sahilli futbolcuları Gosso'yu iyi bir teklif gelmesi halinde satabileceklerini vurgulayan Türkmen, ''Yurt dışında menajerler Gosso için bize teklif getirdi'' dedi.

Menajerlere 8 milyon avro olursa Gosso'yu satabilecekleri yanıtını verdiklerini dile getiren Türkmen, şunları kaydetti:

''Biz Gosso'yu sıfır bedelle aldık ama ikna edici bir rakam gelirse satabiliriz. Yerine de yenilerini koyabiliriz. Ama olmadı, zaten bizim sözleşmeli futbolcumuz. Burada satmış olsun diye Gosso'yu satmayacağız. Eğer kulübe bir fayda sağlayacaksa satacağız. Hem oyuncunun kendi menajeri hem de yurt dışından menajerler oyuncuyla ilgili bize teklifte bulundular. Bu konuda görüşmelerimiz var.''

.....
11.04.2012, 23:29
Fatih i almak lazım ya. Futbolu bizde bıraksın.

Misina
18.04.2012, 11:18
Fatih i almak lazım ya. Futbolu bizde bıraksın.

Çok daha diri olduğu zamanda almadılar da şimdi mi alacaklar

Tolga
03.05.2012, 16:15
Ordu'yla hiçbir ilgim alakam yok.Kan bağı vs. vs ama nedense bu şehri ve bu takımı aşırı seviyorum.Nedendir bende bilmiyorum ama acayip bir sempatim var.

Seneye de adım kadar eminim daha da başarılı olacaklar.Umarım yanlış insanların eline düşmez Orduspor . . .

Sefa
03.05.2012, 19:23
Ordu'yla hiçbir ilgim alakam yok.Kan bağı vs. vs ama nedense bu şehri ve bu takımı aşırı seviyorum.Nedendir bende bilmiyorum ama acayip bir sempatim var.

Seneye de adım kadar eminim daha da başarılı olacaklar.Umarım yanlış insanların eline düşmez Orduspor . . .

Benimde vardı. Samsun taraftarından farkı kalmadı taraftarlarının. Seneye kankilerinin yanlarına giderler..

Tolga
04.05.2012, 10:16
Benimde vardı. Samsun taraftarından farkı kalmadı taraftarlarının. Seneye kankilerinin yanlarına giderler..

Vallahi bilmiyorum aga.Bu sezon değil ligi Trabzon'u bile tam izleyebilme fırsatım olmadığı içün karar veremeyeceğim.Ama Ordu yapmaz ya.Benim için Ordu'da bizdendir.

Cüneyt Canlıca
30.05.2012, 10:40
Orduspor'a asist kralı Arjantinli
Orduspor, Olympiakos'ta forma giyen Arjantinli futbolcu Vicente Alfredo Monje ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

10:22 | 30 Mayıs 2012

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, Olympiakos’un Arjantinli oyuncusu Vicente Alfredo Monje ile 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını bildirdi.

Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada, transfer çalışmaları kapsamında Olympiakos’un sol açık ve forvet hattında oynayan futbolcusu Monje’yi transfer ettiklerini belirtti.

Teknik direktör Hector Cuper’in transfer listesindeki istek doğrultusunda önemli bir oyuncuyu kadrolarına kattıklarını vurgulayan Türkmen, ”Olympiakos’un Arjantinli oyuncusu Vicente Alfredo Monje ile 2 yıllık sözleşme imzaladık. 30 yaşında olan yeni transferimiz, Yunanistan’da asist kralı olarak biliniyor. Yeni oyuncumuz, hocamızın oluşturduğu transfer listesindeki isimlerden biriydi” ifadelerini kullandı.

Türkmen, Avrupa hedefi olan bir takım olduklarını vurgulayarak, transferlerin bu doğrultuda süreceğini, başka oyuncuları da kadrolarına katacaklarını kaydetti.

Harun-61
30.05.2012, 11:04
Adamin yaptigi asistlere baktim :p:o

Cüneyt Canlıca
11.06.2012, 15:58
Orduspor Kulübü ile Arsenal işbirliği için ilk adımı attı. Orduspor Kulübüne gelen Arsenal Takım Yöneticisi George Tolias, tesisleri gezerek yapılacak çalışmalar ile ilgili toplantı düzenledi.

Orduspor Kulübü Genel Sekreteri Murat Gürsoy, Altyapı'dan Sorumlu Yönetici Ömür Köleoğlu ve Sportif Direktör Arhan Akün tarafından karşılanan Arsenal Takım Yöneticisi George Tolias ve Arsenal Türkiye Scoutu Onur Beziray ile yapılacak anlaşma görüşüldü.

Arsenal Kulübü tarafından Dünya’nın 6 bölgesine kurulan Elit Akademi adında Altyapı merkezlerinin 7.'si olacak olan Türkiye ayağını Ordu’ya kurmayı hedefliyor. Orduspor ve Arsenal Kulübü birlikte kurulacak olan Elit Akademi’de yetenekli 6 yaşından 16 yaşına kadar çocukları eğiterek futbolcu olmaları sağlanacak.

Arsenal Kulübü öncelikli olarak Orduspor Kulübünün altyapı hocalarına eğitim vererek Arsenal’in sistemi doğrultusunda çocukların yetişmesini sağlayacak. Orduspor, Arsenal’ın bilgi ağından da faydalanarak Dünya’nın değişik bölgelerindeki 6 merkezinden oyuncu alabilecek.

Arsenal, Uluslararası Direktörü Steve Morrow’un oluru ile Orduspor ile anlaşmaya geldiğini söyleyen Arsenal Takım Yöneticisi George Tolias, "Arsenal olarak biz Orduspor ile birlikte Türkiye’ye 7. Elit Merkezimiz'i açmak istiyoruz" dedi.

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen’in son 3 yılda Orduspor’u Türkiye’de ses getiren bir takım haline getirdiğini takip ettiklerini söyleyen Arsenal Takım Yöneticisi George Tolias, "Bizim için mesafe önemli değil. Birlikte çalışacaksak mesafe çok önemsiz. Uluslararası direktörümüz Steve Morrow ile görüşerek buralara geldim. Ona da teşekkür ediyorum. 2 defa kendisi ile görüştüm. Orduspor ile işbirliğine olumlu bakıyoruz. Orduspor tarihini araştırdık. Orduspor’un son 3 yıldaki çalışmalarını, bilgilerini incelediğimizde birlikte çalışabileceğimizin kararını aldık. Orduspor ile birlikte Türkiye’ye kuracağımız yetenek havuzu başarılı olacaktır. Arsenal olarak biz uzun süreli bir çalışmaya odaklıyız. Kısa zamanda başarı kesinlikle beklemiyoruz. Orduspor Kulübü Başkanı Sayın Nedim Türkmen de uzun süreli bir çalışmaya odaklı olduğu için bize uygun geldi. Tesislerin de uygun olduğunu görünce kararımız olumlu oldu. Orduspor-Arsenal ile işbirliğine hazırdır" diye konuştu..

CUPER İLE ÇALIŞMANIZ BİZİ ETKİLEDİ
Tolias, teknik direktör Hector Cuper’in Orduspor’un başında olmasından dolayı etkilendiğini belirterek, "Orduspor’un Hector Cuper gibi başarılı bir hoca ile çalışması da bizleri etkiledi. Cuper çok önemli bir hoca. Cuper ile her gün Orduspor daha iyi yerlere gidecektir. Cuper uzun süreli başarıya odaklı bir hocadır" dedi.

DÜNYA’NIN 7. MERKEZİ ORDU’YA KURULACAK
Elit Akademi ile Ordu’da yapılacak çalışmaları ise Tolias şöyle anlattı:
“Arsenal, Elit Akademi çalışmasına 2001 yılında başladı. Şuan Dünya’nın 6 bölgesinde çalışmalar sürüyor. Avrupa’nın en büyüğü Yunanistan'da bulunuyor. Türkiye’ye ise 7.'sini Orduspor ile birlikte açmak istiyoruz. 6 yaşından 16 yaşına kadar seçilmiş oyuncuları eğiteceğiz. Türkiye’nin değişik illerinden yetenekli çocukları da Elit Akademi’ye alacağız. Şu anda Türkiye’nin Arsenal Merkezi Orduspor olacak. Öncelikli olarak Orduspor’un altyapı hocalarını, Arsenal’den gelecek teknik direktörler yetiştirecek. Bu eğitim aralıklı olarak sürecek. Bu hocalara Dünya’nın değişik yerindeki 6 merkezine de götürerek çalışmaları yerinde görmelerini sağlayacağız. Arsenal’ın bilgi ağını da Orduspor kullanabilecek. Yunanistan’da 1-6 Temmuz tarihlerinde Uluslararası Elit Akademi karşılaşmaları olacak. Orduspor Kulübü bir takımı ile dilerse bu seçmelere katılabilir. Orduspor kulübünü de davet ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

TÜRKİYE’NİN FUTBOL MERKEZİ ORDU OLACAK
Orduspor Kulüp Başkanı Doç.Dr.Nedim Türkmen ise Arsenal’in eğitim tecrübesini kullanarak Türkiye’de oyuncu yetiştiren bir merkez olacaklarını ifade ederek, “Orduspor’un alt yapı tesislerini 3 yıl boyunca yaptığımız çalışmalar ile hazır hale getirdik. Şimdi Arsenal ile Orduspor Elit Akademi ile geleceğin yıldız futbolcularını yetiştirecek. Yetişen oyuncular Orduspor ve Arsenal bünyesinde oynayacak. Uzun soluklu bu çalışma ile Orduspor alt yapısı da ciddi bir eğitim alacak. Orduspor futbolcu fabrikasına dönüşecek diyebilirim” diye konuştu.

Harun-61
18.07.2012, 17:46
Orduspor ‏@OrdusporFan
@sporxcom 2012-2013 sezonunda Orduspor'un takım kaptanları; Ali Çamdalı, Hasan Kabze ve Fevzi Elmas oldu.

kürşat61
19.07.2012, 12:58
İyi takım kurdular.

Hocalarının kalitesi zaten ortada. Bakalım neler yapacaklar.

Cüneyt Canlıca
28.09.2012, 22:37
gs yi 2-0 la geçti :)

Misina
19.11.2012, 21:31
Umarım sonunuz yıllarca bize düşmanlık yaparak söven Samsun ve Rize gibi olur.3-5 maç kazanmakla kendini beğenenleredir lafım.Kimse çıkıpta 3-5 fenerli küfür etti demesin.Sesi kısacak şiddetde 3-5 kişi bağıramaz

Batuhan
19.11.2012, 22:00
La kaşınmayın da çocuklarınıza, torunlarınıza "Kaşınıyorduk, TRabzon koydu" demeyin bari. Hayır bu muamelenin aynısını Gassaray'a, şikecilere, kargalara gösterseniz neyse...

MuratJ
19.11.2012, 23:02
Trabzonspor aşığı olmayan şerefsiz Ordu'lular, şirine Samsun gibi p*ç olacaksınız Türk futbolunda. Kompleksli ezikler iyi koyduk ama dimi. Zırlayın lan şimdi!

ilhan
19.11.2012, 23:05
52'de yırtıl,
55'de yırtıl,
61'de yırtılmana gerek kalmaz. Janko koyar susarsın.. Sustururlar.

MuratJ
19.11.2012, 23:08
52'de yırtıl,
55'de yırtıl,

Aynen öyle. Trabzonspor'un büyüklüğünün neden olduğu eziklik kompleksi adamı kucaktan kucağa atar. Yok 55 miş, 52 imiş kucaktan kucağa düştüler ama sonunda güzel koyduk.

Hamza Milet
20.11.2012, 13:24
Bunlar samsundan rizeden daha tehlikeli, düne kadar Trabzonsporun dostu gibi görünüyorlardi. 55de amsun amsun dediginiz çingeneler alabildimi sizi bizim elimizden? INSALLAH en içten dualarimla küme düsersiniz kankiniz samsunun yanina dicem ama onlarda 2. ligde düsmeye oynuyorlar, nedir la derdiniz? yillardir herkezin diline dolanmis bir cümle, yok Trabzonspor kendisinden baskasini istemezmis 1. ligde veya kendisinden baskasinin basarili olmasini istemezmis, karadeniz takimlari özellikle Trabzonspor digerlerine babalik taslarmis, herkeze büyükük taslarmis? bu ne kim uyduruyor bunlari? ordu lige çiktiginda ilk ben sevindim ve ligde uzun süre kalmalarini istedim. öyle birsey çikarmislar yok Trabzon giresun ordu samsunu tokatlamis, yok dislamis, yok en iyisi biziz demis falanda filan. dogru karadenizde kiskançlik var, ama o kiskançlik sadece Trabzonspora karsi var, Allah için biz Trabzonsporlular olarak giresunun ordunun samsunun rizenin neyini kiskanalim? neyini çekememeyelim? adamlar bildigin asansör, samsun desen öyle rize desen öyle, giresun zaten 3. lige dogru emin adimlarla ilerliyor, ordununda bu götoslugu yüzünden Trabzonsporla ugrasmasinin yüzünden sonu samsun kankilerinden farkli olmayacak, hata yönetimdeki skorbordta onlarin plakalarini yazdirttik sampiyon falan, yok efendim neymis karadeniz dayanismasi, ondan sonra millet karadeniz takimlari Trabzona yatiyor Trabzona zorluk çikarmiyor diye vidi vidi konusuyor, isin gerçegini biz görüyoruz, samsun ordu rize giresun ölene kadar Trabzona kin duyacaklar, nefret edecekler, kiskanacaklar. Yönetim hesap ettiki seneye bunlar 1. lige çikar, kesin sampiyonluk yarisina girersek bunlar bize zorluk çikartmazlar falan yani yerini yapmaya çalisti, belki orda rakiplerimiz tökezler cart curt ama tutmadi iste, hersey ortada .. bunlardan bize ne fayda gelir, anca küfür anca yalakalik.

Giallorossi
20.11.2012, 17:18
Bankasya insallah.

Cüneyt Canlıca
20.11.2012, 19:35
Maçta Trabzonspor a küfredenlerle takım otobüsünü taşlayanlar aynı kişiler.Oradan anlayabilirsinz nasıl bir karaktere sahip olduklarını..

Güzel olan ise süper lige yükselme maçından sonraki en kalabalık seyirci topluluğu vardı... Neyse insanın içinden bir şey yazmakta geçmiyor ...

Fatih Özkan
20.11.2012, 19:42
52'de yırtıl,
55'de yırtıl,

Janko yırtar!

Ogün'
20.11.2012, 19:43
Maçı izlemedim ama şunu söyliyim ordu her maçta 55 de samsun diye bağırır bunun trabzonla ilgisi yok.Not: Sadece samsun olayıyla ilgili söylüyorum.

Pshycologist41
20.11.2012, 19:59
en azılı orduspor düşmanıyım artık!

kamaleyte
20.11.2012, 20:09
Bunların amacı bizim sinirli yapımızdan faydalanıp bizi kendi seviyelerine düşürmek.Her ne kadar siyasi görüşlerinden dolayı bazı taraftar gruplarını eleştirsem de maçtaki taraftarlarımızı kutluyorum.Yapılan hakaretlere karşılık vermediler ve bu ordululara güzel bir cevap oldu.Karadeniz takımları hala eski kafada önceden attığımız dayakların öcünü almak istiyor ama zaman değişti biz çağ atlarken onlar geride kaldı ve kalmaya da devam edecekler.

zafer6161
23.11.2012, 12:37
SAMSUN ORDU GİRESUN biz bunların büyüklüğünü çekemiyoruz....

keşke bunlar gibi kupalara ambargo koyan büyük takım olabilseydik,,,
imreniyoruz bu takımlara

çekemiyoruz,kıskanıyoruz

hadi ordan

Fatih Öztürk
17.02.2013, 16:23
Az önce 61.dakikada bize ağza alınmayacak küfürler eden şerefsizlere selam olsun.köpekler.

Ogün'
17.02.2013, 16:27
Fidangör grubunun lideri Fenerli normal.Çılgınlar grubunda da Trabzonsporlu çoktur ama onların pek sesi çıkmıyor.

Ogün'
17.02.2013, 16:48
Trabzonla uğraşanın sonu iyi olmuyo bunu farketseler iyi olacak.

Hamza Milet
17.02.2013, 16:51
Ordu taraftarları az önce 61.dakikada bize felaket küfürler etti.buradaki Ordulu renkdaşlarımız üstüne alınmasın.bu şerefsiz Orduspormudur ne anasının şeyiyse işte bunlara giren çıkan nedir bize ağza alınmayacak küfürler ediyor.

Bilmem kaç maç yenilmiyordularya içerde, kizliklarini alinca öyle oldu.

..

Fatih Öztürk
17.02.2013, 16:52
Ohh iyi oldu şerefsiz herifler.

Hamza Milet
17.02.2013, 16:55
Ömer Can Sokullu kafa vuruşuyla takımı Büyükşehir Bld.Spor adına golü buldu ve durumu beraberliğe getirdi. 2 - 2.

Ömer Can ''Sok'' ''kafa'' ''vurus'' ve maç 2-2 bitti :D:D:D

alper*
17.02.2013, 16:57
Küfürün bini bir para hayrola arkadaşlar?

kamaleyte
17.02.2013, 17:07
Ulan bende diyorum bunlar niye orta yerden küfür ettiler diye meğerse bugün şikecilerle maçımız varmış bu akşam sadece şikecileri yenmeyeceğiz demek ki:D

Hamza Milet
26.02.2013, 16:15
Beyler ordu bu sene düsermi? :D

Ogün'
26.02.2013, 16:22
Beyler ordu bu sene düsermi? :D
Akhisar-Mersin-Ordu diyorum ben.

Hamza Milet
26.02.2013, 16:31
Akhisar-Mersin-Ordu diyorum ben.

Hmm .. bence sivas-ordu-mersin .. :D

Faruk BERBER
26.02.2013, 16:34
İnşallah düşersin Ordu.

Akhisar, Mersin, Ordu düşer heralde.

Elazığ sağlam karakter koyuyor sahaya son haftalarda.

HH_52
05.03.2013, 14:45
Düelloyu kazandı, nefes aldı!

Düşme potasından uzaklaşmak isteyen Orduspor'la Kardemir Karabükspor karşılaştı.. Ordu'daki 5 gollü mücadelede ev sahibi ekip 3 hafta aradan sonra kazanmayı başardı..

http://www.ajansspor.com/resimv3/aliCamdali_sevinc_020313.jpg

HH_52
05.03.2013, 15:02
İnşallah düşersin Ordu.

Akhisar, Mersin, Ordu düşer heralde.

Elazığ sağlam karakter koyuyor sahaya son haftalarda.

Birazda futbolla ilgilenin...

Çanlar Trabzonspor için çalıyor!

Trabzonspor'da hayal kırıklıkları devam ediyor! Kasımpaşa ile deplasmanda karşılaşan bordo mavililer, sahadan puansız ayrıldı, düşme potasına iyice yaklaştı.

-Sanica Boru Elazığspor ile puan farkı 3'e düştü-
Trabzonspor, ligde son haftalarda aldığı yenilginin ardından alt sıralara biraz daha yaklaştı.

Süper Lig'de 27 puanla 16. sırada bulunan Sanica Boru Elazığspor ile Trabzonspor arasındaki puan farkı da 3'e indi.

http://www.ajansspor.com/futbol/mac/32546/machaberi/index.html

;)

kopeli
05.03.2013, 16:24
Ordu bu sene düsermi dedik,biz düsme noktasına geldik.Su kadarını söylim,Ordu su anda bizden daha iyi futbol oynuyor..

Fatih Öztürk
10.03.2013, 19:06
Hadi canım hadi.yallah kümeye.ordan küfredersiniz bize artık.hadi yallah.

Berke6198
10.03.2013, 19:10
Babamın anlattığına göre zamanında Trabzonspor seyircilerine çivili soparla dalmışlar. Zaten aramız iyi değil.

Düşsünlerde rahatlasınlar.

Hamza Milet
10.03.2013, 20:44
Birazda futbolla ilgilenin...
;)

15. ordu puan 29
16. antep puan 29
17. akhisar puan 23
18. mersin puan 20

fark 0 puan

Kime kimin yerinde posta koyuyorsun?

Ahmet Öztürk
23.03.2013, 16:18
Hadi canım yallah. 2 sene kombinenizi alıp maçlarınıza geldim. 2. ligdeyekn ordusporlu bulunmayan memlekette süper lig görünce Trabzon hasımlığı başladı. Gidin kardeşiniz Samsun'un yanına. Ordan söversiniz hadi bakim..

Hamza Milet
30.03.2013, 22:30
http://d1303.hizliresim.com/17/y/lmk8p.png

Ufak bir çalisma oldu.

Trabzonsporla ugrasanlarin hiçbirzaman IFLAH olmayacaginin bir özetidir bu.

Samsunspor: Yillardir bizle ugrasti, asansör gibi yalama oldu. Ine çika ine çika. Ve hala devam ediyorlar, puan durumundaki yerleri belli.

Orduspor: Samsunun yeni sevgilisi. Onlarda kocalarina özenmisler, düstü düsecekler. Ayni sekilde ilçe takimlari Ünyesporda öyle.

Giresunspor: Bugünki basket maçinda gördükki, Samsun-Ordu-Giresun kankalar dernegi kurulmus, onlarin puan durumundaki yeri ötekilerden farksiz degil.

Siz bizimle ugrastikça dibe vuruyorsunuz, haberiniz yok.
Trabzon kümeye bagirmak kolay, küfür edip bagirmakta kolay, 61. dakikayi bekleyip bizim söyledigimiz tezahürati söylemek ise daha kolay, ama asla bizim ulastigimiz basarilara ulasamiyacaksiniz, biz sizin bunlari kiskançliktan yaptiginizi çok iyi biliyoruz. Yoksa Trabzonla yarisabilmek için çok daha firin ekmek yemelisiniz. Hükümet düser, Trabzonspor düsmez!
Ama siz düsmeye devam edeceksiniz!

Ogün'
30.03.2013, 22:31
Yalnız Bugün Orduyu Cüneyt Çakır yendirtti.

Misina
30.03.2013, 23:45
Karadeniz takımı olduğu için herşeyden önemlisi taraftarı olan şehir takımı olduğu için Ordunun Süper lige çıkmasına sevinmiştim.Şike sürecindeki dik duruşundan dolayı da sempatim artmıştı Orduspora.Ancak kendi sahalarındaki her maç Trabzona küfür ederek Trabzon kümeye sloganlarıyla içlerindeki Trabzonspor düşmanlığı deşifre etmelerinden sonra tüm sempatim kayboldu.Umarım Geçmişte bize düşmanlık edenler gibi alt liglerdeki yerinizi alırsınız.

Emirhan Makul
30.03.2013, 23:47
Taraftarı olan derken abi :) Nasıl mesela şöyle mi ; arabanın dikiz aynasında orduspor ipliği, arabanın arka camında gs flaması gibi bir taraftarlık mı :D

Misina
30.03.2013, 23:51
Taraftarı olan derken abi :) Nasıl mesela şöyle mi ; arabanın dikiz aynasında orduspor ipliği, arabanın arka camında gs flaması gibi bir taraftarlık mı :D

İroniye bayıldım :) Fiziki olarak stadyuma gelenleri kastetmiştim

Veysel
30.03.2013, 23:51
Karadeniz takımı olduğu için herşeyden önemlisi taraftarı olan şehir takımı olduğu için Ordunun Süper lige çıkmasına sevinmiştim.Şike sürecindeki dik duruşundan dolayı da sempatim artmıştı Orduspora.Ancak kendi sahalarındaki her maç Trabzona küfür ederek Trabzon kümeye sloganlarıyla içlerindeki Trabzonspor düşmanlığı deşifre etmelerinden sonra tüm sempatim kayboldu.Umarım Geçmişte bize düşmanlık edenler gibi alt liglerdeki yerinizi alırsınız.

Aynen hocam Ordu olsun Giresun olsun, Rize,Samsun bunlar komşu takımımız olduğu için yukarı çıkmalarını tatlı bir rekabet olmasını isterdim ama adamlar her maç hepsi bize saydırıyor nedense Zor durumda oldular mı İstanbul takımları birleşir bizim Karadeniz Trabzon neden büyük biz kümelerdeyiz alt liglerdeyiz diye kıskançlık tripleri ! ne diyelim adam değilseler biz ne yapalım :)

Emirhan Makul
31.03.2013, 00:13
İroniye bayıldım :) Fiziki olarak stadyuma gelenleri kastetmiştim

Valla bu yazdığım gerçek İstanbulda böyle yapmayan bir Ordu'lu görmedim :) Stada gelenlerinde farklı olduğunu düşünmüyorum. Arada vardır tabi.

Burçak
31.03.2013, 02:08
3 yıl içinde avrupa 5 yıl sonunda şampiyonluk diyorlardı.
e ne oldu şimdi ?

kopeli
31.03.2013, 10:18
antep'i ezelden beridir sevmem,ordu-antep kıyaslamasında antep düssün diyorum.

Misina
31.03.2013, 20:21
antep'i ezelden beridir sevmem,ordu-antep kıyaslamasında antep düssün diyorum.

Antep bizim belamızdır sadece bizim değil iyi olduğunda tüm büyüklerin belalısıdır,ancak ben Antep tribünlerinden Trabzon düşmanlığı içeren sloganlar duyduğumu hatırlamıyorum.

HH_52
01.04.2013, 19:10
Ordu'da Ünal Karaman dönemi!

Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında Sivasspor'a 3-2 yenilen Orduspor'da Hector Cuper, istifasını yönetime sundu ve kabul edildi. Cuper'in yerine Karaman geldi..
http://ajansspor.com/images/time_icon.png01 Nisan 2013 , 12:00

http://ajansspor.com/resimv3/unalkaraman_yakin.jpg

Bu sabah takımla son antrenmanına çıkan Cuper, takımıyla vedalaştı. Hector Cuper, 2012'nin Ocak ayında orduspor'un başına geçmişti. Orduspor yönetimi, Cuper'in ardından teknik direktör temaslarına hız verdi.

Karadeniz ekibi, Ünal Karaman ile her konuda anlaşmaya vardı. Ünal Karaman’ın bugün Orduspor ile sözleşme imzalaması bekleniyor.

Karaman, son olarak Trabzonspor'da yardımcı teknik direktör olarak görev almıştı.

Cagdas Topal
01.04.2013, 22:03
Ordu kümeye !

Veysel
02.04.2013, 00:14
Göreve geri döndü Cuper, Başarılar.

Tapatalk

HH_52
02.04.2013, 01:02
Cuper'le devam!

Orduspor'da istifasını sunan teknik direktör Hector Cuper'le yola devam kararı alındı..
http://ajansspor.com/images/time_icon.png01 Nisan 2013 , 22:04

http://ajansspor.com/resimv3/cuper_yedekkulubesi_011112.jpg

Şansal Büyüka'nın verdiği bilgiye göre; Orduspor yönetimi, Cuper'in istifasının ardından Ünal Karaman ile yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç alamadı. Futbolcular da Cuper'le yola devam edilmesini isteyince Arjantinli hocayla devam kararı alındı.

-Resmi açıklama da yapıldı- Kulüp Genel Sekreteri Murat Gürsoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Orduspor'un Teknik Direktör Hector Cuper ile devam edeceğini belirtti. Kararın yönetimle alındığını ifade eden Gürsoy, şunları söyledi:
''Hector Cuper ile ilgili yönetim olarak son kararımızı verdik. Yaptığımız toplantılar sonucunda bir neticeye vardık. Gün içerisinde başkanımız ve yönetimimiz sık sık görüş alışverişinde bulundu. Şu anda Hector Cuper'in kurduğu bir kadro var. Hocamız bu kadroyu çok iyi tanıyor. Futbolcularımız da hocayı çok iyi tanıyor. Bizim birlik beraberlik ve bütünlük içerisinde maç maç giderek ve ilk önce Fenerbahçe maçına konsantre olarak kenetlenmemiz lazım.''

Orduspor'un son 7 haftada sahasında 4, deplasmanda ise 3 maç oynayacağını hatırlatan Gürsoy, her maçı ayrı değerlendireceklerini bildirerek, ''Hocamızla yola devam ediyoruz. Bizim için önemli olan Orduspor'un menfaatleridir. Bu süreçte hocamız üzerine düşeni yapmıştır. Orduspor'un menfaatleri gereği başkan ve yönetim olarak bunu yapmamız gerekiyordu. Uzun süren görüşmelerin sonucunda ligin bitimine 7 hafta kala takımını çok iyi tanıyan hocamız Hector Cuper ile devam edilmesi yönünde karar aldık. Hocamız görevinin başındadır'' diye konuştu.

Gürsoy, hafta sonu oynayacakları Fenerbahçe maçı haricinde hiçbir şey düşünmediklerini ve ilk etapta Orduspor'u Süper Lig'de tutmayı sonrasında ise başarıya ulaştırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

zafer6161
02.04.2013, 16:10
Antep bizim belamızdır sadece bizim değil iyi olduğunda tüm büyüklerin belalısıdır,ancak ben Antep tribünlerinden Trabzon düşmanlığı içeren sloganlar duyduğumu hatırlamıyorum.

2005 de antepi yendiğimiz maçta şmp fener bağırmışlardı

alper*
02.04.2013, 16:18
Orduspor düşerse kupa kazanmış kadar sevinirim :)

Emrah Akcagöz
02.04.2013, 16:25
Ordu küme düşerse ne olur ?

Yeni kankası Samsunla kavga dövüşe devam.

:)

Hamza Milet
03.04.2013, 20:31
http://f1304.hizliresim.com/18/3/lrks4.png

:D :D :D :D

Ordusporla nekadar ilgilendikleri bu yorumdan anlasiliyor, Forza Fidangirlz sayfasindan alintidir.

O ''Fanatik'' Orduspor taraftar grubu :D

Misina
07.04.2013, 23:31
Kendileri ateşim tam içindeyken hala daha bizle uğraşma derdindeler yine bu akşam 61.dakikayı boş geçmediler.6 hafta kaldı ait olduğunuz yere !

Hamza Milet
15.04.2013, 19:32
Ordusporun yeni teknik direktörü cevat güler :D
Böylece bu sezon hikmet karamandan sonra 2. teknik direktörüde kovdurmus olduk :D

Faruk BERBER
15.04.2013, 20:09
Go home . . .

Misina
20.04.2013, 19:02
http://www.youtube.com/watch?v=zQasV-pBWS8

Burçak
20.04.2013, 21:20
müzik çok iyi ya :)

Şu an Ordu da bir otelde Murat Dalkılıç konseri var bank asyaya düşmeyi orda kutluyolar galiba :))

Berke6198
21.04.2013, 00:00
En kısa zamanda düşmeniz dileğiyle :)

cerebrum
21.04.2013, 10:11
acaba gene 61. dk da bağırdı mı bu lavuklar... tam da bağırma zamanıydı..

Berk
21.04.2013, 11:19
Taraftarı ''Trabzon kümeye'' diye bağıran bir takımın daha ligden düşüşünü izliyoruz..

Berkan
21.04.2013, 11:28
Ligde kalmanızı isterdim taa ki Trabzon kümeye diyene kadar... Doğru kümeye.

Yeniklasör
21.04.2013, 12:03
Ordu taşeron olmadığı için bu hallere düştü. Bence 3-5 zibidi taraftar için bir şehri suçlamayın.

C6603 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

zafer6161
27.04.2013, 22:13
başlığın şu şekilde değişmesini rica ediyorum

Ordu spor Spor Toto PTT 2.LİG .......

Faruk BERBER
27.04.2013, 22:17
By by happiness . . .

bordox
27.04.2013, 23:03
İnanılır şey değil bu yaşadıkları,ilk 10 hafta UEFA niyeti,sonra gel küme düş.Ferhat Öztorun gibi bir adamı sol bek oynatıyorlar,ne bekliyorlar o vitaminsizden anlamadım doğrusu.Geçen yılın o güzel kadrosunu dağıtırsan olacağı bu.
Bildiğim kadarıyla fazla borç yok,akıllı olursalar seneye hemen geri gelirler.

ibrahim
27.04.2013, 23:16
Hadi yavrum yavastan yavastan...

Nedim Türkmene aciyorum sadece.

Zafer Fidan
27.04.2013, 23:55
Bye Byeeeeeeeeeee :D

Veysel
28.04.2013, 00:20
10. Hafta
http://www.youtube.com/watch?v=Dq6fzDN-dFU

31.Hafta
http://www.youtube.com/watch?v=zQasV-pBWS8

:(

Sibel
28.04.2013, 00:24
Güle güle Karadeniz'in kralı(!):(:(:(:(:(
Bu akşam düşersin seni kimse tutamaz.

krdnz
28.04.2013, 11:46
Nedim Türkmen şike davasının ateşli günlerinde adaletten yana olmuştu.

Volkan Ordu maçında sırf Başkanı eleştirmek için wc mevzusu yapmıştı.

Şimdilerde hepsi memnun Ordu can çekişirken başkanı sustu,şimdi kümeye gidiyorlar.

Hal böyleyken ben Orduspor'un düşmesine sevinemem.

Hasan YAYLI
28.04.2013, 14:58
Geçmiş olsun Fornezzi :(

Karşılaşmayı tamamlayan Sloven oyuncu, maç sonrası fenalaştı.

Hastaneye kaldırılan Fornezzi'nin dalağında yırtık tespit edildi.

Mor Beyazlı Kulüpten yapılan açıklamada, "Dalağında meydana gelen yırtılma nedeni ile başarılı bir operasyon geçiren Fornezzi'nin, yoğun bakımda tedavisi sürmektedir" denildi.

Misina
28.04.2013, 20:51
Güle güle karadenizin kralı bank asyada kral sizsiniz :)

Samet Türkmen
28.04.2013, 21:01
Üzülmeyin,sizde takım çok ; seneye Saraçoğlu ve Arena'dan kombinelerinizi ayırtmışsınızdır çoktan.

cerebrum
29.04.2013, 00:20
bu hafta evinde oynuyonuz laaa....61. dakikayı dört gözle bekleyecem.. kümeye kümeye hadi bakalım kim gidiyomuş kümeye...

Burçak
29.04.2013, 00:30
61. dakikada Trabzon kümeye diye bağırın Karadenizin Kralları :D
**

Bu arada Fornezziye geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Ayrıl ordan kurtar kendini Fornezzi.

Harun-61
29.04.2013, 11:04
sezon basi baskan'in aciklamasi: 2-3 yila kadar UEFA'da boy göstermek istiyoruz ;)

Tayfun
29.04.2013, 11:33
Lige çıkar çıkmaz Trabzonspor'a cephe alıp (taraftar bazında) gerzek gerzek tezahüratlar üretirsen, geldiğin yere geri dönersin..

İyi tarafından baksınlar birde, TRT sayesinde bedava izleyecekler maçları :p

Giallorossi
04.05.2013, 22:02
L'asansöör olma yolunda basarilar dilerim :) Bize yenildikten sonra belini dogrultamadi Ordu

Hamza Milet
04.05.2013, 22:03
Bye bye

Hüseyin Başoğlu
04.05.2013, 22:04
Normalde karadeniz takımlarının düşmesine üzülürüm ama siz sonuna kadar hakettiniz....Akıllanın öyle gelin..

Batuhan
04.05.2013, 22:06
Düştün mü sen? Ayy cnm yhaa .s.s

bordox
04.05.2013, 23:54
Geçmiş olsun Orduspor.

Oğuz B.
05.05.2013, 00:13
Lige çıkmışsın. Neden Trabzonspor'a küfredersin ki arkadaş?
Birlik olsana, Karadeniz insanına yakışanı yapsana, çok mu zor?
Ne idi sizin elinizi, kolunuzu bağlayıp, dilinize küfürü yerleştiren?
İçinizdeki kuşları, köpekleri temizleyip nereye ait olduğunuzu hatırlamanız dileğiyle...

Alihan Ertürk
05.05.2013, 00:47
Bir masum mor menekşe, ağlıyor mu ne?

Yaşar
05.05.2013, 03:58
Şimdi inanak mı?

ESER
05.05.2013, 11:19
simdide mi Trabzonspor dusurdu ?

Erbay
05.05.2013, 12:22
61. dakikada amuda kalkın belki Süper Lig'i görürsünüz.

Burçak
05.05.2013, 12:23
Süper lige çıkınca aslen istanbul taraftarı olan sözde Ordusporluların dolduruşuyla ve bi çoğunun neden küfür ettiğini bile bilmeden , hep bir ağızdan ettikleri hakaretleri bir düşünmeleri gerek.
Yıllarca süper lig hayaliyle yanıp tutuşan lige çıkınca tek hedefi Trabzonspora hakaret etmek olan zavallıların bu hallerine üzülmem açıkcası. Ulan sadece Trabzonsporlamı maçınız var.
size maç mı verelim bilerek öylemi dost olacaktık.
ne farkımız kalır şikebahçeden ozaman.
bileğinin hakkıyla kalabiliyosan kal ligde.
onun bunun vereceği maçlarla kalacaksan zaten kalma.

Ahmet Öztürk
06.05.2013, 01:28
26 sene beklenen süper lig macerası 26 ayda bitti. Bu kafayla değişen pek bişeyiniz olmayacaktır... 2. ligde başarılar filan dilemiyorum. Kardeşiniz Samsun'la mutluluklar size...

Mehdi'nin de dediği gibi. "Burası Karadeniz burada bi tek siz küme düşersiniz. Bi de Samsun. Haa bi de Giresun" :)

Gordon Freeman
06.05.2013, 02:53
Canları cehenneme :)

M. Fatih ALEMDAR
06.05.2013, 03:24
Küme diyince akla siz gelirsiniz sözde karadenizli ezikler.
Her zaman heryerde enbuyuk Trabzonspor!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk61

bahadır2561
06.05.2013, 07:41
Bu düşüş sizi kesmez daha da alt liglerde görmek istiuoruz sizi
Cehennemin dibine kadar yolunuz var
Yolunuz acik olsun
Şirinlere selam :D

Adem Erdoğan
06.05.2013, 09:54
Dualarımızla çıktınız, beddualarımızla da düşersiniz işte öyle. Asansöre selam. :)

Tolga
06.05.2013, 10:16
Eski bir atasözü der ki : "Sizlerde bir gün çok iyi çocuk olursanız belki şirinleri bile görebilirsiniz"

:D

zafer6161
06.05.2013, 10:57
samsun ordu,,ulan karadenizi de rezil ettiniz.........

cerebrum
11.05.2013, 23:55
son maçınızda 61. dk da kaç kişi ile ne bağıracanız meraklar içerisindeyim... uğraşma dedik aşık attın sürünme vakti hadi güle güle...

asil suskun
12.05.2013, 00:09
sevinmisdim ordu ciktiginda ama düsdügüne üzülmedim

Burçak
21.02.2015, 01:01
2 Nisan 2012

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, ''Hedefimiz ilk 5 yılda Avrupa'ya gitmek ve Süper Lig'de şampiyonluğu yaşamak'' dedi.

Türkmen, yaptığı yazılı açıklamada, kurumsallaşma anlamında yaptıkları başarılı çalışmaları, sportif açıdan yakaladıkları başarıyla Süper Lig'de tescillediklerini bildirdi.

"KALICI OLMA HEDEFİNİ BAŞARDIK"
Dünyanın en ünlü hocaları arasında yer alan Hector Cuper ve teknik ekibinin, geniş ve güçlü kadrolarıyla hak ettikleri yer olan Süper Lig'deki ilk yıllarında 'kalıcı olmak' hedeflerini başarıyla yakaladığını vurgulayan Türkmen, ''Şimdi hedefimiz ilk 5 yılda Avrupa'ya gitmek ve Süper Lig'de şampiyonluğu yaşamak'' ifadelerini kullandı.

"AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU İÇİN YOLA DEVAM EDECEĞİZ"
Türkmen, Orduspor'un 14 Nisan'da genel kurul toplantısının yapılacağını anımsatarak, ''Doğduğum, büyüdüğüm Ordu şehrimde yönetim kurulumuzla, değerlerimizle ve ufku engin büyük Orduspor taraftarlarımızla beraber 26 yıllık büyük hasrete son verdik. Orduspor'umuzu hak ettiği Süper Lig'de kalıcı hale getirmenin şerefi ve gururu içinde başımız dik, alnımız açık. Onurlu ve gururlu, başarmış bir şekilde 14 Nisan'daki genel kurulumuzda Avrupa ve Süper Lig şampiyonluğu için yola devam edeceğiz. Büyük Orduspor taraftarımızla beraber tarihi yürüyüşümüz devam ediyor. Durmak yok yola devam'' dedi.

KARAMAN: YENİ OLUŞUM İÇİNDE OLMAYACAĞIM
İkinci başkan İlker Karaman da mor-beyazlı kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, 3 yıl önce Nedim Türkmen ile çıktıkları yolda Orduspor'u başarılara götürme projelerinin amacına ulaştığını vurgulayarak, ''Birlik ve bütünlük içinde oluşturduğumuz yönetim, 26 yıl sonra Orduspor'u Süper Lig'e çıkartarak kalitesini açıkça göstermiştir. Yeni hedeflerin ortaya koyulduğu bir dönemde sayın Nedim Türkmen'in yönetimi dışında şahsım herhangi bir oluşumun içinde olmayacaktır. Bugüne kadar sayın Nedim Türkmen ile yol aldım. Bundan sonraki süreçte de desteklerimi artırarak, hedeflerimiz ölçüsünde Avrupa'ya gideceğiz. Sayın Nedim Türkmen ve yönetim kurulunu her zaman açıkça destekledim ve destekleyeceğim'' diye konuştu.
http://www.ntvspor.net/haber/futbol/61984/ordusporda-hedef-avrupa

20.02.2015
Orduspor 1-6 Elazığspor

http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20150220/orduda_gagkos_sov.html

Orduspor ne yazık ki 11 puanla son sırada..
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=142

Nedim Türkmen bu duruma ne diyecek!

Harun-61
15.03.2016, 12:37
yazik oldu bu takima... nerden nerelere....