PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Orduspor

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6 7

Murat'
14.04.2008, 11:51
şunu söylemek istiyorum bence son 4 maçlarını alısalar direkt bile çıkarlar...

Bahattin Aydın
15.04.2008, 15:36
ordu yu canı gönülden tebrik ediyorum inşallah süper lige çıkarlar..bu haftaki galibiyet çok iyi oldu ;)

Murat'
15.04.2008, 15:41
süper lige inanılmaz bir tat katarlar bence...iki sene sonrada giresun çıkar inşallah.

pReN@_61
05.05.2008, 17:45
Ordu 2-5 Kartalspor

bu nasıl iştir? kendi sahanda 5 yiyorsun...yazık...

ilk 6 yı zora soktu ORDUspor

Uğurtan
05.05.2008, 17:47
Son maç son şans Orduspor play-off şansı hala var..

Fatih
05.05.2008, 17:49
37. dakikada kaleci şenol karagöl(diyarbakırın da formasını giymişti) kırmızı kartla oyundan atılıyor acaba ...!!!

Uğurtan
05.05.2008, 17:50
37. dakikada kaleci şenol karagöl(diyarbakırın da formasını giymişti) kırmızı kartla oyundan atılıyor acaba ...!!!
Midem bulandı neden acaba? :rolleyes:

pReN@_61
05.05.2008, 17:55
37. dakikada kaleci şenol karagöl(diyarbakırın da formasını giymişti) kırmızı kartla oyundan atılıyor acaba ...!!!nereli olduğunu bilen var mı acaba ?

Uğurtan
05.05.2008, 17:59
nereli olduğunu bilen var mı acaba ?
Nereli olduğunu bilmiyorum pek ama Fenerli olduğunu Avni Aker'de bir maçta son dakikalarda forması altına giydiği Fener formasını taraftara gösterdiğini hatırlıyorum..

Ali Can
05.05.2008, 18:36
ordu inş. süper lige çıkarsın ligde bizden başka karadeniz takımı kalmadı

ÖmerFarukYılmaz
05.05.2008, 21:49
Giresun maçını alırlarsa elemelere kalır...

Elemelerdede baya tecrübeliler, artık iş onlara kalır.

pReN@_61
05.05.2008, 22:03
İnşallah süper lige çıkacak Orduspor...

Vkgz
05.05.2008, 22:35
Giresun maçta fazla zorlamaz zannımca

macka61
06.05.2008, 15:34
ordu işi bu noktalara getirmeyecekti kartala kendi sahanda 5-2 yenilmek ne demek

LazAnisT
06.05.2008, 16:18
Giresun maçta fazla zorlamaz zannımcaGiresunlular Orduspor playoff olayını sakın son maça bırakmasın diye haftalar önceden haber yolluyorlardı.Zannımca Giresun Orduyu yenecek:)

eys_61
06.05.2008, 17:48
Giresunlular Orduspor playoff olayını sakın son maça bırakmasın diye haftalar önceden haber yolluyorlardı.Zannımca Giresun Orduyu yenecek:)

Kabakçı-Sırgancı muhabbeti :)
Gene de Giresun'un Ordu'ya bir güzellik yapacağını düşünüyorum yada öyle istiyorum galiba.

Vkgz
06.05.2008, 18:18
Giresunlular Orduspor playoff olayını sakın son maça bırakmasın diye haftalar önceden haber yolluyorlardı.Zannımca Giresun Orduyu yenecek:)

Taraftarla yönetimden aynı telden çalmazlar... taraftar başka yönetim başka bence... Zannımca taraftar konuşur ama takan pek olmaz bu mevzularda abi...

Kazım Uzunboy
06.05.2008, 19:43
Giresun daha formda Ordu'ya karşı zorlanmazlar

Samet Berber
06.05.2008, 21:47
giresun yedek çıksın o maça ordu nun yenmesi lazım ...

Kazım Uzunboy
06.05.2008, 21:48
giresun yedek çıksın o maça ordu nun yenmesi lazım ...
bu düşünceleri yenmemiz gerek bence :)

bunlar bi şekilde gündeme geliyo ezilen taraf yine takımlar oluyo :S

Burçak
06.05.2008, 23:23
Kimse yedekle çıkmasın. Kardeşlik dostluk sahada birbirine puan vermekle olmaz .
tribünde olur.

tsmetu
09.05.2008, 00:21
Ordu kendini ateşe attı çünkü son şansını giresuna,bırakmayacaktı çünkü giresun için ordu maçının çok büyük önemi var ordu giresun maçına,yeni bir kadro kurup gitse bile bu maçı alamaz bu maç aynı trabzon-fener maçı gibi birşey.

Kazım Uzunboy
29.05.2008, 03:26
Ordu'dan Es-Es'e kınama
http://www.spor61.net/images/news/orduspor.20070727172409.jpg
Orduspor Kulübü, Eskişehir maçındaki tezahüratlardan dolayı,kulüp ve taraftarı kınadığını bildirdi.

Ordu'dan Es-Es'e kınama
Orduspor Kulübü, deplasmanda oynadıkları Eskişehirspor maçındaki tezahüratlar nedeniyle ''Eskişehirspor kulübünü ve taraftarını kınadığını'' bildirdi.

Orduspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Eskişehirspor maçında alınan 2-1'lik yenilgi için üzgün olunduğunu ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

''Dün Eskişehirspor karşılaşmasında istediğimiz sonucu alamadığımız için üzgünüz. Son iki maçımızı alarak hedefimize ulaşacağımızdan kuşkumuz yoktur. Bu maçta bizi en çok üzen, maçın başından itibaren 90 dakika başkanımız Şükrü Bodur'a ağza alınmayacak küfürler edilmesidir. Orduspor kulübü olarak protesto ediyor ve Eskişehirspor kulübünü ve taraftarını kınıyoruz.''

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Nebi Hatipoğlu'nun söz konusu tezahüratları önlemeye yönelik girişimde bulunmadığı da öne sürülen açıklamada, ''Başkanımız Bodur ve yönetim kurulu arkadaşlarımızın protokol tribününde oturmayıp taraftarlarımız ile maçı izlemelerinin ne kadar doğru olduğu ortaya çıkmıştır'' denildi.

Ünyeli Murat
06.06.2008, 18:19
Orduspor başkan bulamıyor

Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor, başkanını yine seçemedi. Bank Asya 1. Lig'de birçok takım transferlerini tamamlama aşamasına gelirken, Orduspor kulüp başkanını seçme sınavı veriyor.
Kulüp Başkanı Şükrü Bodur'un aday olmayacağını açıklamasının ardından geçen hafta gerçekleştirilen ancak çoğunluk sağlanamadığı için bugüne ertelenen kongre, büyük bir katılımla Ayışığı Düğün Salonu'nda yapıldı. İsimleri başkan adayları arasında geçen Bahtiyar Köksal, Mustafa Duran ve Hakkı Yılmaz'ın da katıldığı kongrenin tartışma konusu 'temlik' oldu. Başkan adayları yaptıkları konuşmalarda, 2 milyon YTL tutarındaki temliğin kaldırılmasını istedi. Ancak yönetim kurulu temliği kaldırmayacağını açıkladı. Bunun üzerine zaman zaman ara verilen kongre, Divan Başkanı Uğur Uysal tarafından 13 Haziran Cuma günü saat 14.00'e ertelendi

Kazım Uzunboy
07.06.2008, 17:59
Ordu'da iki imza

Bank Asya Birinci Lig'de mücadele eden Orduspor, altyapısından Ümit Özgür ve Murat Kahraman ile üçer yıllık sözleşme imzaladı. Ümit Özgür ve Murat Kahraman, yaptıkları açıklamada Orduspor'un A takımına yükselmekten son derece mutlu olduklarını ifade ettiler.

''Bizlere bu şansı verenlere teşekkür ederiz. Elimizden ne geliyorsa Orduspor için en iyisini yapacağız'' diyen Özgür, takıma yararlı bir futbolcu olmak için çalışacağını söyledi. Murat Kahraman ise, kendilerine şans verdikleri için kulüp yöneticilerine teşekkür ettiğini ve çok mutlu olduuğunu belirtti.

Orduspor'un geleceğini gençlerin belirleyeceğini söyleyen Murat Kahraman, ''Sorumluluğumuzun farkındayız. Bizlere güvenilmesini istiyoruz'' diye konuştu. Öte yandan yönetim kurulu üyesi Ender Kırca ise her iki genç futbolcuya güvendiklerini kaydederek, ''Ümit Özgür forvet ve Murat Kahraman ise orta sahada mücadele ederek Orduspor'un başarısı için savaşacaklar. İnşallah her iki futbolcumuz da yararlı olur'' dedi.

spor61.net

Ünyeli Murat
09.06.2008, 07:55
Orduspor daha başkanını bulamamışken böyle geleceğe dönük planlar içerisinde olması gerçekten çok sevindirici....bu sezon için umutlarımızı yeniden tazeliyor bu haberler....g.sarayın artıklarıyla geçen sezon o başarıyı yakalayabildiysek dahada yukarılarda olmamız lazım...

ÖmerFarukYılmaz
09.06.2008, 08:57
Orduspor daha başkanını bulamamışken böyle geleceğe dönük planlar içerisinde olması gerçekten çok sevindirici....bu sezon için umutlarımızı yeniden tazeliyor bu haberler....g.sarayın artıklarıyla geçen sezon o başarıyı yakalayabildiysek dahada yukarılarda olmamız lazım...

Ya usta sen olumlu yorum yaparmıydın:cool:

Ünyeli Murat
09.06.2008, 18:01
"Orduspor şov yapma yeri değil"

Orduspor Kulübü Başkanı Şükrü Bodur, "Yüreği olan gelsin başkanlık yapsın. Ben 5 yıl önce 3. Lig'den aldığım kulübü 1. Lig'de oynayarak bırakıyorum" dedi. Yazılı bir açıklama yaparak camiaya seslenen Şükrü Bodur, son genel kurula katılmayışının sebebinin 'ciddi bir aday çıkmaması' sebebiyle olduğunu kaydetti. Başkanlığa dönmeyeceğini kesin olarak dile getirmesine rağmen ortaya ciddi bir adayın çıkmadığını belirten Bodur, "Ciddi bir aday çıksaydı gelecektim. Çıkmayınca genel kurulda bana yoğun baskı yapıp dönmemi isteyeceklerdi. Onun için katılmadım" dedi.
2003 yılında 2. Lig'de düşme potasındayken takımı aldığını, sezonu ortalarda tamamladıklarını, ertesi yıl ise şampiyon olduklarını belirten ve 1. Lig'deki ilk yıllarında play-off oynadıklarını hatırlatan Bodur, siyasilerden ve validen hiçbir yardım almadıklarına da dikkat çekti. Bodur, "18 takımın 13'ü büyük şehir, 5'i şehir takımlarıydı. Ekonomik gücü ve potansiyeli olan takımlarla başa baş mücadele ettik, onlardan aşağı kalmadık. Tabii ki futbol maddi güç işidir. Her sezona başlarken siyasilerimizden, zamanın valisinden sözler aldık ama bu sözler cüzi yardımlarla geçiştirildi. Eskişehir'in nasıl şampiyon olduğunu görüyoruz. Sadece belediye başkanımız kısıtlı imkanlarla elinden geldiği kadar madden ve manen yardımcı oldu" ifadelerini kullandı.
Bütün bunlara rağmen son 5 yıldır genel kurul öncesi bazı isimlerin çıkıp 'adayım' diyerek gazete ve televizyonlarda boy gösterdiğini, genel kurulda ise sudan bahanelerle adaylıklarını koymayıp şov yapanların olduğunu belirten Bodur, "Orduspor Genel Kurulu şov yapma yeri değildir. Adaysan 'adayım' deyip bizim gibi 5 yıl yüreğini ortaya koyup çıkacaksın yahut sesini kesip oturacaksın. Sizler Orduspor'un akıl hocası olamazsınız. Yüreğiniz yetiyorsa çıkıp o şerefli göreve talip olun. Yeter artık, her yıl hep aynı insanlar çıkıp bir şeyler söyleyerek Orduspor camiasını bıktırdınız. Ya işe tam soyunun ya da bu işten uzaklaşıp camiayı rahat bırakın" açıklamasında bulundu.

"ESKİLERİN BORCUNU BİLE BİZ ÖDEDİK" Temlik konusuna açıklık getiren Bodur, sözlerine şöyle devam etti: "Borç batağında olan Samsun, Malatya, Elazığ gibi birçok büyük takım sıkıntıdayken Orduspor'un şu anki uzun vadeli borcu 2.5 milyon YTL civarındadır. Bu paralar 3. Lig ve 2. Lig takımlarında kat kat fazladır. 1. Lig'e çıkmak isteyen kulüpler 7-8 milyon YTL harcayıp batarken, son 5 yıllık devremin sonunda 2.5 milyon YTL borçlu kulüp bırakmama teşekkür edileceğine eleştiriliyorum. Geçen hafta aday olacağından bahsedilen arkadaş arayıp 'Sen temliğinde de, alacağında da haklısın. Kim parasını bırakır' diyor, sonra genel kurulda çıkıp 'temliği kaldırsın aday olayım' diye konuşuyor. Ben son 5 yılda harcadığımın beşte birine temlik koydurdum. Beni eleştirenler başkanlığı bıraktıktan sonra ne borçla bıraktılar. Son 4 başkanın maliye ve sigorta borcunu bile biz taksitlendirdik. Son 2 yıldır da biz ödüyoruz."
Başkanlığı süresince kulübe bir sentetik saha, bir çim saha, modern ve elden geçirilerek yenilenen bir tesis, altyapıda başarılar almış bir takım bıraktıklarını kaydeden Bodur, taraftarlara da teşekkür etti. Ordu'daki maçlarda 8-10 bin kişiye oynadıklarına dikkat çeken Bodur, sözlerini şöyle tamamladı: "Acil bir şekilde yönetim oluşumu sağlanmalı, takım bir kaos ortamına sürüklenmemeli. Yeni seçilecek yönetime herkes destek olmalı, sahip çıkmalı ve yardım etmelidir. Orduspor bir maceraya sürüklenmemeli, bu işe girecek arkadaş yüreğiyle bu işe soyunmalıdır."

Ünyeli Murat
10.06.2008, 06:44
Ordu'ya alt yapıdan 2 takviye
09 Haziran 2008 Pazartesi 17:21
Orduspor'un, alt yapısından Alper Çol ve Aydın Can ile üçer yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor'un, alt yapısından Alper Çol ve Aydın Can ile üçer yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Orduspor'un alt yapısında futbol hayatlarını sürdüren Alper Çol ve Aydın Can ile üçer yıllık sözleşme imzalandığı ve transferlerin devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada, Orduspor'un alt yapısına önem veren bir kulüp olduğu da ifade edildi.

pReN@_61
10.06.2008, 13:29
Ordu'ya alt yapıdan 2 takviye
09 Haziran 2008 Pazartesi 17:21
Orduspor'un, alt yapısından Alper Çol ve Aydın Can ile üçer yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor'un, alt yapısından Alper Çol ve Aydın Can ile üçer yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Orduspor'un alt yapısında futbol hayatlarını sürdüren Alper Çol ve Aydın Can ile üçer yıllık sözleşme imzalandığı ve transferlerin devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada, Orduspor'un alt yapısına önem veren bir kulüp olduğu da ifade edildi.Hayırlı olsun.

Ünyeli Murat
11.06.2008, 08:02
Ordu'da kritik gün cuma

Orduspor Kulübü Derneği Divan Başkanı Cavit Köksal, ''Eğer cuma günü de başkan seçilmezse, üzülerek söylüyorum Orduspor'u kötü günler beklemektedir'' dedi. Köksal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Orduspor'da cuma günü yapılacak olağanüstü kongre öncesi adı geçen başkan adaylarıyla görüşeceklerini ve başkanlığa aday olmalarını isteyeceklerini söyledi.
Orduspor'un içinde bulunduğu durumun düşündürücü olduğunu belirten Köksal, şöyle konuştu: ''Mevcut kulüp başkanı Şükrü Bodur'un aday olmayacağını açıklamasının ardından, iki defa kongre süreci yaşadık. Ancak bu kongrelerin birinde yeterli çoğunluğu sağlayamadık. İkinci kongrede ise başkan adayı çıkmadı. Durum böyle olunca da dernek divan başkanlığı görevi bana verildi. Biz de şimdi kongrenin olacağı cuma gününe kadar başkanlıkta adı geçenlerle tek tek görüşüp, bu kişilerin başkan olması için çalışacağız. Orduspor'un yaşadığı bu durumun içinden hemen çıkılmalıdır. Orduspor'un bu zor döneminde tartışmaları kişiselleştirmemek gerekiyor. Eğer Cuma günü de Orduspor'a başkan seçilmezse, üzülerek söylüyorum Orduspor'u kötü günler beklemektedir.''
Köksal, durumun ciddiyeti nedeniyle adı geçen eski Orduspor yöneticilerinin ciddi bir şekilde adaylığı düşünmesi gerektiğini belirtti. Orduspor'un durumunu Vali Ali Kaban'a da anlatacaklarını kaydeden Köksal, ''Önce Sayın valimizi Orduspor konusunda bilgilendireceğiz. Ardından kendisinden fikir ve önerilerini alacağız. Kendisinin bize randevu vermesini bekliyoruz'' dedi.

Ünyeli Murat
11.06.2008, 18:23
Bakan Güler, her defasında ben Türkiye Cumhuriyetinin Bakanıyım, diyor....
Doğru...
Kendisi Türkiye’nin Bakanı...
Fakat biz bir defa da Orduluların Bakanı olmasını istiyor, Orduspor için elini taşın altına sokmasını bekliyoruz.
Sayın Bakan Güler, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ı, Bayındırlık Bakanı Faruk Özak’ı, Orman Bakanı Osman Pepe’yi görmüyormu, bu Bakanlar seçildikleri şehirlerin takımlarına yaptıkları flaş transferlerle Gazetelerde, Televizyonlarda boy boy resimler veriyor....
Bak Sayın Bakan, bu günler gelip geçer...
Hani derler ya, seçim zamanı ile senet zamanı erken gelir diye...
İşte, o seçim zamanı bizde sana sen Türkiye’nin Bakanısın git oyları Bakanı olduğun yerden iste deriz....
Bence Orduspor konusunda bir düşünün derim...

Ünyeli Murat
11.06.2008, 18:38
Orduspor Başkanı Şükrü Bodur'dan Bugüne kadar duymadıklarınız... http://www.orduistikbal.com/php/images/M_images/printButton.png (http://www.orduistikbal.com/php/index2.php?option=com_content&task=view&id=1924&pop=1&page=0&Itemid=32) http://www.orduistikbal.com/php/images/M_images/emailButton.png (http://www.orduistikbal.com/php/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=1924&itemid=32) 10 06 2008 http://www.orduistikbal.com/php/images/stories/sukruuuuu.jpg Orduspor Başkanı Şükrü Bodur son günlerde kamuoyunda çıkan bazı söylentilere cevap vermek ve bazı bilinmesi gereken konuları kamuoyuyla paylaşmak üzere yazılı bir açıklama yaptı.
Başkan Bodur yaptığı yazılı açıklamada ,"06 Haziran 2008 tarihinde yapılan kongremize katılamadım.
Bunun açıklamasını yapacağım ve beş senenin hesabını ve bu süreçte yaşadığım olayları kamuoyu ile paylaşmak için bu açıklamayı yapma zarureti duydum.Bu Genel Kurula katılmamamın sebebi benim tekrar Başkanlığa dönmeyeceğim açıklamamdan sonra bir ciddi aday ortaya çıkmadığı içindir.Eğer bir ciddi gördüğüm aday olsa idi, Genel Kurulun huzuruna gelip bugünkü açıklamaları orada yapacaktım. Maalesef ciddi aday çıkmayınca genel kurul bana yoğun baskı yapıp geri dönmemi isteyecekti. Onun için genel kurula katılmadım.
8 yıl şerefimle Başkanlık yaptımmm...
30 Haziran 2003 Tarihinde Orduspor Genel Kurulu bana bu şerefli onurlu Başkanlık görevini verdi. Ben Orduspor kurulduğu günden itibaren içinde oldum yönetimlerde bulundum, toplam sekiz yıl Başkanlık yaptım.
Ben öyle bir Orduspor'luyum ki 2 Lig'ten düşeceğini bile bile Ocak aylarında 2 kere Başkanlığı aldım ve maalesef düşürdük ama bu arada da bazılarını bu vebalden kurtardık.
Şimdi biz kötü olduk, Orduspor tarihinde 3 Lig'e düşüren insan olduk, birinde hemen çıkardık, birinde bir sene sonra bıraktım benden sonra gelen arkadaş çıkardı.Son beş yılımı gelince 2003 Ocak ayında yine devre arasında o zamanki Başkan beni telefonla arayarak bu iş bana bol geliyor, gel ne olur beni bu işten kurtar, bu iş kötüye gidecek ricası ve kamuoyunun baskısı ile göreve geldik.Başkanlığı aldığım zaman 2.B'den düşme potasında idi, biz o sene ortalarda bitirdik.2.nci sezon büyük bir başarı ile o zaman da 2.A'ya çıktık, çıktıktan sonra ki sene 1Lig'te Play-Off oynadık, son iki sezon da 8.nci olarak bitirdik.Orduspor kimlerle mücadele ediyor bir ona bakalım, 18 takımın 13'ü Büyükşehir takımları, 5'i de şehir takımları bunlarla yarıştık.
Kimlerle yarıştık bir bakın...
Ekonomik gücü olan potansiyeli olan takımlarla başa baş mücadele ettik.Onlardan aşağı kalmadık tabiki futbol bir maddi güç işidir. Her yıl sezona başlarken Bakanımızdan Milletvekillerimizden, zamanın Valilerinden büyük vaatler ve sözler aldık, maalesef verilen vaatler ve sözler yerine gelmedi, çok cüzi yardımlarla geçiştirdik. Görüyoruz ki Eskişehir'in durumunu ve nasıl şampiyon olduğunu, aldıkları desteklerle hedeflerine ulaştıklarını.İnşallah bundan sonraki yönetimlere de verilen vaatler sözler yerine gelir.Belediye Başkanımız kısıtlı imkânları ile elinden geldiği kadar madden manen Orduspor'a yardımcı oldu, bunuda söyleyemeden geçemeyeceğim.Değerli basın mensupları bu son beş senede Genel Kurulularda konuşan insanlara bir bakın her Genel Kurul öncesi adayım diye ortalıkta gezip gazetelerde, televizyonlarda boy gösterip Genel Kurul günü sudan bahaneler bulup adaylıklarını koymayıp sırf Genel Kurul da şov yapmak için ortaya çıkıyorlar.
Kimse yalandan yere şov yapmasın...
Orduspor Genel Kurul şov Yapma yeri değildir...
Adaysan adayım deyip bizim gibi beş yıl yüreğini ortaya koyup çıkacaksın ve yahut sesini kesip oturacaksın.
Sizler Orduspor'un akıl hocaları olamazsınız, yüreğiniz yetiyorsa çıkıp o şerefli göreve talip olun, ondan sonra hepimiz takdir ederiz.Yeter artık her yıl aynı insanlar çıkıp aynı şeyleri söyleyerek Orduspor camiasını bıktırdınız, ya bu işe tam soyunun ya da bu işten uzaklaşın, camiayı rahatlatın.
Koyulan temlik alacaklarımız sadece beşte biri Benim temlik işine gelince bana bir tane borcu olmayan kulüp gösterebilirmisiniz, Borç batağında olan Samsun, Malatya, Elazığ gibi birçok takım büyük sıkıntılardayken, Orduspor'un şu anki uzun vadeli borçlarla 2,5 trilyon civarındadır.Bu paralar 3 Lig ve 2 Lig takımlarında kat kat daha fazladır...
1 Lig'e çıkmak için bazı kulüpler 7,8 trilyon harcayıp batarak çıkarken son beş senelik devremin sonunda 2,5 trilyonla bırakmama teşekkür edeceğinize ağır tenkitler yapıyorsunuz.
Geçen hafta aday olacağından bahsedilen bir arkadaş beni telefonla arayıp, sen temlikte de haklısın, alacağında da haklısın, kim parasını bırakır, diyor.Genel Kurul çıkıyor temliğe kaldırsın, bu seneki alacağımızdan vazgeçsin diye konuşuyor. Bu arkadaş bir de Başkanlığa soyunuyor, takdirini sizlere bırakıyorum.Ben son beş senede Orduspor'a verdiğim beşte birine temlik koydum, bu seneki dâhil hepsini Orduspor'a seve seve hibe ettim. Acaba beni tenkit edenler Başkanlığı bıraktıkları zaman ne borçla bıraktılar. Kim bu kulübü borçsuz bırakmış Maliye ve Sigorta orada Yalnız şunu söyleyeyim, benden önceki son dört Başkanın maliye ve sigorta borçlarını biz tastiklendirdik. İki senedir de biz ödüyoruz.Ben görevdeyken ortaya çıkan başkan adayları neredeeee....
Ben Orduspor'a çok şeyler verdiğimi ve iyi hizmet ettiğimi kanaatindeyim.Tabi ki tenkit olacak ama Orduspor'u yıkacak derecede olmamalı.Nedense 5 yıldır değerli Basın mensuplarının bazıları yıkıcı yıpratıcı yayınlarda bulundular.
Her gün Başkan bulup ortaya attılar. Bugün nerede o adaylarınız.
Hiç birini ortaya çıkaramadınız.
Bir kısım Basın Mensupları da Ordusapor'un yararını düşünerek destek verdiler, onlara teşekkür ediyorum.İnşallah bundan sonra gelecek Başkana da bana yaptığınız gibi yapmazsınız.Orduspor hepimizin, bugün olduğu gibi Başkan adayı bile bulunamıyor.Bugün huzuru kalp içerisinde beş yıllık dönemimi bitirdim.Daha önce de bahsettiğimiz gibi 3 Lig'e düşecek takımı aldık, bugün itibari ile 1.Lig'te sekizinci sırada bir takımı bırakıyorum.Borç 2,5 trilyondur, bunların büyük bir kısmı taksitler halinde önümüzdeki senelerde ödenecek para-lardır.Başkanlık yaptığın devrelerde kulübümüze bir sentetik saha, bir çim saha ve tekrar elden geçirilerek modern bir kulübe yakışır tesislerimiz, alt yapımıza da başarılar almış takımlarımızı bırakıyoruz.Tüm taraftarlarımıza ve grup liderlerine teşekkür ediyorummm...
Bu arada taraftarlarımıza, gurupların liderlerine teşekkür edemeden geçemeyeceğim, taraftarlarımız hiçbir zaman bizleri yalnız bırakmadılar.Bir Ordulu'ya yakışır hareket ettiler, takımlarına sahip çıktılar.5 yılda sahada oynadığımız maçlarda 8000-10 000 kişiye oynayarak, kar demeden kış demeden stada koştular.Bir Orduspor üyesi olarak çok acil bir şekilde Yönetimin oluşumunu sağlanmalı, Orduspor bir kaos ortamına sürüklenmemeli düşüncesindeyim.
Yeni şeçilecek yönetime herkes sahip çıkmalı yardım etmeli.Orduspor bir maceraya sürüklenmemeli, bu işe girecek arkadaşın yüreği ile bu işe soyunmalı." Açıklaması yaptı.
Yeni sezon da Orduspor başarılar dileyen Başkan Bodur her zaman Orduspor'un yanında olduğunu vurguladı...

Ünyeli Murat
14.06.2008, 07:13
Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor, başkanını 3. kez seçemedi.
Orduspor'un birer hafta arayla yaptığı 3. Olağanüstü Kongresi'nde başkan adayı çıkmayınca seçimler yine bir hafta sonraya ertelendi. Kulüp Başkanı Şükrü Bodur'un aday olmayacağını açıklamasının ardından kulübe 2 milyon YTL'lik temlik koyması üzerine, isimleri adaylık için geçenlerin hiçbiri aday olmadı. İsimleri başkan adayları arasında geçen Bahtiyar Köksal, Mustafa Duran ve Hakkı Yılmaz, 2 milyon YTL tutarındaki temliğin kaldırılmaması üzerine aday olmayınca Ordu Valisi Ali Kaban'ın önerisiyle kongre yine bir hafta sonraya ertelendi. Ayışığı Düğün Salonu'nda gerçekleşen ve taraftarın tepkisine sahne olan kongre, Divan Başkanı Uğur Uysal tarafından 20 Haziran Cuma günü saat 14.00'e ertelendi...

Ünyeli Murat
20.06.2008, 17:43
20 06 2008
<SPAN style="FONT-FAMILY: Verdana"><FONT size=2>Orduspor Kulübü'nün yeni başkanı, Vali Yardımcısı Fikret Çavuş oldu.

Ünyeli Murat
20.06.2008, 17:54
Orduspor Çavuş'unu buldu

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Orduspor'da, kulüp başkanlığına vali yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş getirildi.
Ayışığı Düğün Salonu'nda gerekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını Uğur Uysal yaptı. Kongrenin açılışında konuşan Uysal, daha önce başkan adayı çıkmaması nedeniyle kongrenin 3 kez ertelendiğini belirterek, bu nedenle hafta içinde Vali Ali Kaban'ın girişimleri sonucunda bir yönetim kurulu oluşturulduğunu anlattı.
Kulüp Başkanlığına Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş'un aday olduğunu belirten Uysal'ın açıklamasının ardından oylama yapıldı. Yapılan açık oylama sonucunda Çavuş, kulüp başkanlığına seçildi. Seçimlerin ardından açıklamada bulunan Çavuş, geçen hafta boyunca Orduspor'un yönetim kurulunu oluşturmak için çaba gösterdiklerini söyledi.
''Gayretlerimiz sonucunda güçlü bir ekip kurmayı başardık'' diyen Çavuş, ''Bundan sonra elimizden gelenin en iyisini yaparak Orduspor'un başarısı için çalışacağız'' dedi.
Mehmet Fikret Çavuş başkanlığında oluşan yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:
Erkan Şahin, Cengiz Okur, Celal Eker, İsmail Çağlayan, Selçuk Altaş, Levent Yıldırım, Ferit Şahin, Nedim Şahin, Cengiz Bilgehan, Mehmet Gürses, Hüseyin Bayrak, Ender Kırca, Osman Demirel, İbrahim Altay, Nedim Türkmen, Bahadır Karlıbel, Şirin Çiçek, Şevket Avcı, Abdullah Demir ve Yılmaz Şahin.

20.06.2008

Kaynak : AA

Kul
24.06.2008, 13:27
Orduspor'da Ahmet Suphi Evke dönemi
http://www.tumspor.com/photos/445275485.jpg
Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Orduspor'da teknik direktörlüğe Ahmet Suphi Evke getirildi.

24 / 06 / 2008 12:49

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Orduspor'da teknik direktörlüğe Ahmet Suphi Evke getirildi.

Evke'nin göreve getirilmesi dolayısıyla Durugöl Orduspor Tesislerinde kulüp başkanı Mehmet Fikret Çavuş'un da katılımıyla basın toplantısı düzenlendi.

Çavuş, teknik direktör Evke'ye güvendiklerini ve takımı kendisine rahatlıkla teslim ettiklerini belirterek, ''Hedefimiz her yıl olduğu gibi yine takımı Süper Lige çıkarmak. Bunu yaparken de şehre futbol keyfi yaşatmak istiyoruz'' dedi.

Evke de Orduspor'da başarılı olmak için geldiğini ve takımı hak ettiği yere taşıyacağını söyledi.

Futbola Bursaspor altyapısında başladığını belirten Evke, şunları kaydetti:

''Daha sonra A takımı formasını giyme başarısını gösterdim. 1990 yılında Fenerbahçe takımına transfer oldum. Burada 3 sezon oynadıktan sonra Bursaspor A Takımına geri döndüm. 2 yıl oynadıktan sonra Adana Demirspor takımında 1 yıl forma giydim. Daha sonra futbolu bıraktım. Futbolculuk hayatının ardından 1995 yılında A Lisans Teknik Direktörlük belgesini aldım. 2001 yılında 3. ligde yer alan ve Bursaspor kulübü pilot takımı olan Bursa Merinos Kulübünde Genel Menajer olarak takımın 2. lige yükselmesinde görev aldım. Yine 2005-2006 yılı sezonunda Bursaspor A Takımının 1. Ligden Süper Lige çıkmasında menajer olarak bulundum. 2007-2008 yılında ise Antalyaspor Kulübünde Yardımcı Antrenör olarak çalıştım.''

Evke'nin yardımcı antrenörlüğünü ise Ahmet Apaydın'ın yapacağı belirtildi.

AA

Bursa'da müşterimizdir Orduspor'un başına geçti hayırlı uğurlu olsun..

Murat'
24.06.2008, 13:34
Orduspor seneye inşallah süper ligde olacak...

Efkan Bahadır
03.07.2008, 12:04
Ordu'da imzalar atılıyor!

03 Temmuz 2008 11:45

Genel Sekreter Okur,”Yarından itibaren iç transferde diğer futbolcularla görüşeceğiz.” dedi.

Ordu'da imzalar atılıyor!

Transfer çalışmaları ile ilgili bilgi veren Orduspor Genel Sekreteri Cengiz Okur, Teknik Direktör Ahmet Suphi Evke ile bugün oturup iç ve dış transfer görüşmelerini değerlendireceklerini ve yarından (Cuma) itibaren futbolculara imza attırmaya başlayacaklarını belirtti.

Önceki gün iç transferde Gökhan Kolomoç, Şenol Demirci, Serkan Merç ve Muhammed Türkmen ile görüşerek prensipte anlaştıklarını belirten Okur, "Yarından itibaren de iç transferde diğer futbolcularla görüşmeyi amaçlıyoruz. Bu arada piyasanın olgunlaşmasını bekliyoruz. Orduspor'un ekonomik dengelerini bozmayacak kaliteli futbolcular almayı düşünüyoruz." dedi.

Süper Lig takımlarının kamp çalışmalarının ardından bu takımlarda kadro dışında kalan futbolcuları renklerine bağlamayı düşündüklerini ifade eden Okur, "Süper Lig takımlarında kadroya giremeyen futbolcuları Orduspor'a kazandırmayı hedefliyoruz. Bu durumda güçlü ve mücadeleci bir kadro kuracağımıza eminim." diye konuştu.

Remzi
07.07.2008, 17:53
Orduspor'da 4 imza birden
07 Temmuz 2008 / 17:42
Orduspor'da transfer çalışmaları kapsamında 4 futbolcu ile anlaşma sağlandığı bildirildi.
Bank Asya Birinci Lig'de mücadele eden Orduspor'da transfer çalışmaları kapsamında 4 futbolcu ile anlaşma sağlandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, önümüzdeki sezona güçlü bir kadro ile girmek isteyen mor-beyazlı ekipte iç ve dış transfer çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda Pazarspor'dan Hakan Macit'i 3 yıllığına, Kocaelispor'dan Süleyman Fatih Şen'i 1 yılı opsiyonlu 2 yıllığına, Ünyespor'dan Murat Kefeli'yi ise 3 yıllığına renklerine başlayan mor-beyazlı ekipte Muhammet Türkmen ile de 2 yıllığına anlaşma sağlandı.

pReN@_61
07.07.2008, 18:42
Hayırlı olsun Orduspor'a...

CAFER ÖZER
07.07.2008, 21:24
Orduspor'dan 4 imza birden
07 Temmuz 2008 Pazartesi 17:30
Orduspor'da transfer çalışmaları kapsamında 4 futbolcu ile anlaşma sağlandığı bildirildi.
Bank Asya Birinci Lig'de mücadele eden Orduspor'da transfer çalışmaları kapsamında 4 futbolcu ile anlaşma sağlandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, önümüzdeki sezona güçlü bir kadro ile girmek isteyen mor-beyazlı ekipte iç ve dış transfer çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda Pazarspor'dan Hakan Macit'i 3 yıllığına, Kocaelispor'dan Süleyman Fatih Şen'i 1 yılı opsiyonlu 2 yıllığına, Ünyespor'dan Murat Kefeli'yi ise 3 yıllığına renklerine başlayan mor-beyazlı ekipte Muhammet Türkmen ile de 2 yıllığına anlaşma sağlandı.
Bu haber toplam 1003 defa okunmuştur

OKANIZM
07.07.2008, 22:20
ordusporda şampiyon olabilecek süper ligde oynayacabilecek kapasite var gecen sezon nasıl olduda o son iki haftada tökezlediler bende anlayabilmiş degilim kendi sahalarında 5 yediler olacak iş degil.eger playoff a kalsaydılar kesinlikle şu anda süper ligdeydiler

insallah bu sezon eski hatalardan ders cıkarırlar ve süper lige cıkarlar.basıralar orduspor

pReN@_61
07.07.2008, 22:44
Bu sene artık çıkmalı ORDU

CAFER ÖZER
08.07.2008, 20:17
Ordu İlker Erbay'ı transfer etti
08 Temmuz 2008 Salı 18:22
Orduspor'un sözcüsü Cengiz Bilgihan, Erciyes'ten orta saha oyuncusu İlker Erbay ile anlaştıklarını bildirdi.
Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Orduspor'un basın sözcüsü Cengiz Bilgihan, Kayseri Erciyesspor'da forma giyen orta saha oyuncusu İlker Erbay ile anlaştıklarını bildirdi.

Transfer çalışmaları konusunda açıklamalarda bulunan Bilgihan, Orduspor'un hedeflerinin her zaman büyük olduğunu, bu nedenle kaliteli futbolcular ile anlaşmaya çalıştıklarını söyledi.

''Tek amacımız Orduspor'a yarar sağlayacak futbolcuları kadromuza dahil etmek'' diyen Bilgihan, Kayseri Erciyesspor'da forma giyen orta saha oyuncusu İlker Erbay ile 2 yıllığına anlaştıklarını bildirdi.

Transferlerin süreceğini de belirten Bilgihan, ''Yeni transferlerimizin herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum'' dedi.
Bu haber toplam 470 defa okunmuştur

MehmetGÜRSOY61
08.07.2008, 20:47
orduspor inş bu sene bişeyler yapar yaa

CAFER ÖZER
11.07.2008, 09:11
Ordu'da işlem tamam
Hakan Çimen ve Metin Arslan'la 2'şer yıllığına anlaştılar

DAHA İDDİALI
Orduspor, transferde dün iki tecrübeli isimle anlaşma sağladı ve uzun yıllar Süper Lig'de de forma giyen Kocaelisporlu Hakan Çimen ile Antalyaspor'dan defans oyuncusu Metin Arslan ile söz kesti. Orduspor Kulübü Basın Sözcüsü Cengiz Bilgihan, Kocaelispor'dan Hakan Çimen ve Antalyaspor'dan Metin Arslan ile 2'şer yıllık anlaşma sağladıklarını duyurdu. Transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Bilgihan, Orduspor'a fayda sağlayacağını düşündükleri futbolcuları transfer etmek için çaba gösterdiklerini söyledi. Bilgihan, "Bu sezon çok daha iddialı bir takım duracağız" dedi.
SEÇMELER SÜRÜYOR
Dış transfer çalışmalarında 2 oyuncu ile daha temasta olan Mor-Beyazlılar, iç tranfserde de bugün somut adımlar atmayı planlıyor. Bu arada Mor-Beyazlı kulüpte seçmeler devam ediyor. İlçe, diğer il ve çeşitli ülkelerden 36 gencin katıldığı seçmeleri takip eden Ordusporlu kurmayların bu oyuncular içerisinde 4-5'ini beğendiği ve anlaşma sağladığı öğrenildi. Seçmeler 2 gün daha devam edecek, ardından da Orduspor'un kampı başlayacak. Mor-Beyazlılar Ordu'da başlayaağı kampı daha sonra Bolu'da sürdürecek. Orduspor, üçüncü etap kamp çalışmaları ise Kızılcahamam'da gerçekleştirecek, burada iki ayrı turnuvaya katılacak.

ulusoy1961
14.07.2008, 09:46
Orduspor'da transfer şov!

Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor, dış transferde 8 futbolcu ile anlaşmaya vardı. Geçen sezon forma giyen futbolcuların sözleşmelerinin bitmesi ve başka kulüplerle anlaşması üzerine yeni bir takım ortaya çıkarmayı hedefleyen Orduspor yönetim kurulu, öncelikle iç transferde Muhammed Türkmen, Şenol Demirci, Gökhan Kolomoç ve Serkan Merç ile anlaştı.
Bu anlaşmaların ardından dış transfer için kollarını sıvayan yönetim kurulu, Kocaelispor'dan Fatih Şen, Hakan Çimen, Haydar Koç, Antalyaspor'dan kaleci Akın Sinan Dağdelen ve Metin Arslan, Kayseri Erciyesspor'dan İlker Erbay, Pazarspor'dan Hakan Macit ve Ünyespor'dan Murat Kefeli ile anlaşmaya vardı. Yönetim Kurulu, İstanbulspor'dan Mehmet Deliorman ile Mardinshor kalecisi Oğuz Aksu'yu da renklerine bağlamak için görüşmelerini sürdürüyor.

12.07.2008

Kaynak : İHA

CAFER ÖZER
14.07.2008, 10:37
Deliorman sevinci
Orduspor, tecrübeli orta saha oyuncusu ile her konuda anlaştı

Transferde atağa geçen Mor-Beyazlılar, İstanbulsporlu oyuncu ile anlaşmaya vardı
GÖZDAĞI VERDİ
Kadrosunu Pazarspor'dan Hakan Macit, Ünyespor'dan Murat Kefeli, Kocaelispor'dan Fatih Şen, Haydar Koç, Hakan Çimen ile Antalyaspor'dan Akın Sinan Dağdelen ve Metin Aslan, Kayseri Erciyes'ten İlker Erbay ile güçlendiren Orduspor, tecrübeli bir oyuncu ile daha sözleşme imzalayarak umut verdi. Mor-Beyazlılar, İstanbulsporlu orta saha oyuncusu Mehmet Deliorman'ı renklerine bağlayarak rakiplerine gözdağı verdi.
GÖKHAN SORUNU
Mardinspor kalecisi Oğuz Aksu ile yapılan görüşmelerin olumsuz geçtiği ve önceki gün Ordu'ya gelen genç kalecinin transferinden vazgeçildiği öğrenilirken, yeni kaleci arayışlarının sürdüğü belirtildi. Bu arada iç transferde Gökhan Kolomaç'la anlaşma sağlanamadı. Tecrübeli oyuncunun istediği rakam ile kulübün verdiği rakam arasından önemli fark olduğu ve Gökhan'ın Ordu'dan ayrıldığı kaydedildi

pReN@_61
14.07.2008, 18:20
Hayırlı olsun Ordu'ya..

ulusoy1961
16.07.2008, 17:12
Kamp kadrosunda 30 futbolcu 1 Teknik Direktör ve 5 Antrenör bulunuyor... 16 07 2008 http://www.orduistikbal.com/php/images/stories/cengizbilgehan.jpg

Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor'un 15 günlük Bolu kampı dün başladı. 15 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında Bolu Termal Otel'de kamp yapacak olan Orduspor, 30 futbolcusu ile birlikte yeni sezon hazırlıklarına dün başladı..Orduspor Basın Sözcüsü Cengiz Bilgehan, geçen yılki kadronun büyük bir bölümünün takımdan ayrıldığını, bu sezon ise yeni bir takım kurduklarını söyledi. Yeni oluşturulan kadroda tecrübe ve gençliği harmanlayacaklarını belirten Bilgihan, "Kampa düşündüğümüz kadronun yüzde 75'ini oluşturduk. Bu yüzden takım kampta iken transferlerimiz devam edecek" dedi.
Orduspor'un Bolu kampında şu futbolcular bulunuyor: "Akın Sinan Dağdelen, Emrah Ekmekçi, Fatih Şen, Hakan Çimen, Hakan Macit, Hakan Koç, İlker Erbay, Mehmet Deliorman, Metin Arslan, Murat Kefeli, Serkan Merç, Şenol Demirci, Ümit Atalay, Volkan Özsarıkaya, Günay Şakar, Alaattin Tosun, Ali Köksal, Cenk Alakazlı, Halim Şahin, Muhammed Türkmen, Müslüm Yelken, Orçun Arslan, Ali Can Çakçı (Paf), Doğukan Çakmak (Paf), Hakan Bayhan (Paf), Hüsamettin Tut (Paf), Muhammed Kurt (Paf), Rıdvan Koçak (Paf), Sertaç Cörüt (Paf), Ümit Özgür (Paf)."
"Forvet arayışımız sürüyor"
Öte yandan Orduspor'da, eksik olan noktalar için konuşan Basın sözcüsü Cengiz Bilgihan, "Gol yollarında etkili olabilecek bir forvet arayışımız sürüyor" dedi.
Bilgihan, yaptığı açıklamada transfer çalışmalarının sürdüğünü ve takıma katkı sağlayacak futbolcuların araştırıldığını söyledi.
Takıma şu ana kadar taraftarların da beğenebileceği yeni oyuncuları kazandırdıklarını, ancak santrfor arayışında henüz gelişme sağlayamadıklarını anlatan Bilgihan, şunları kaydetti:''Gol yollarında etkili olabilecek santrfor arayışımız sürüyor. Bu sorunu ya kendi imkânlarımızla çözeceğiz. Ya da belirli bir bütçeyi gözden çıkararak, Orduspor'a yakışır bir santrfor getirteceğiz. Bu sezon Orduspor'un hedefi şampiyonluktur. O nedenle iyi bir santrfor takımın olmazsa olmazıdır.''

ulusoy1961
16.07.2008, 17:14
Orduspor, dış transferde Antalyaspor'dan golcü futbolcu Ufuk Ateş ile 1 yıllığına anlaşmaya vardı.
Basın Sözcüsü Cengiz Bilgihan, Ufuk Ateş ile anlaşmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, "Ufuk Ateş, golcü bir futbolcu. Kendisinden çok şey bekliyoruz. Bizi mahcup etmeyeceğine inanıyoruz. Orduspor'a hayırlı olsun" dedi.
Bu arada Orduspor'un geçen sezon Elazığspor'da forma giyen Mehmet Al ve Bülent Karaman ile görüşmelerini sürdürdüğü bildirildi.

CAFER ÖZER
18.07.2008, 08:32
Orduspor harıl harıl.
Mor-Beyazlılar, Elazığsporlu golcünün peşine düştü

Önceki gün Antalyaspor’dan Ufuk Ateş ve Elazığspor’dan Mehmet Al’i kadrosuna katarak dikkat çeken Orduspor, Elazığspor’un golcü oyuncusu Bülent Karaman’ın peşine düştü. Mor-Beyazlı kulüpte Basın Sözcüsü Cengiz Bilgihan, "Transferde yüksek verim alabileceğimiz, aldığı paranın hakkını verebilecek, her yönüyle örnek oyuncuları kadromuza bir bir katıyoruz. İskelet kadromuz yavaş yavaş şekillendi, şimdi alternatif isimlerin peşine düştük" dedi.

Kazım Uzunboy
24.08.2008, 14:06
Orduspor’da şok gelişme
Geçtiğimiz günlerde teknik direktör Ahmet Suphi Evke ile yollarını ayıran Orduspor’da şok gelişme... Haziran ayında art arda iki genel kurul yapılmasına rağmen başkan seçilmeyince Ordu Valisi Ali Kaban’ın görev vermesi üzerine başkanlığı üstlenen Fikret Çavuş, görevinden istifa etti. Öte yandan Karadeniz ekibinde daha önce anlaşılan 22 futbolcu ile toplu imza töreninde mukavele yapıldığı belirtildi.

fanatik.com.tr

HALİT KARAKAŞ
14.09.2008, 09:46
Orduspor’da kritik günlerMor-Beyazlılar saha dışı sorunlarla uğraşıyorhttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/38949_b.jpg
ÖNCE EVKE
Geçen sezon ilk 6 takım arasına girmeyi son haftada kaçıran ve Süper Lig hayallerini öteleyen Orduspor’da bu sezon ilk hedef, yine ilk 6 takım arasında yer almak. Lige saha dışındaki büyük şanssızlıklarla başlayan Mor-Beyazlılar’da önce Teknik Direktör Ahmet Suphi Evke görevinden istifa ederek camiada şok etkisi yarattı.
SONRA ÇAVUŞ
Bu gelişmenin ardından ikinci şok yönetimde yaşandı, Başkan Fikret Çavuş ve 3 yönetici istifasını açıkladı. Göreve devam etmeyi planlayan diğer yöneticiler yeterli desteği göremeyince olağanüstü kongre kararı aldı. Sezona bu olumsuz gelişmelerle başlayan Mor-Beyazlılar, ligin ilk maçında deplasmanda Diyarbakırspor’a yenildi, geçen hafta Boluspor’u geçip biraz olsun moral buldu.

pReN@_61
14.09.2008, 15:52
bu sene karadeniz takımlarından ne kadar çok takım süper lige çıkarsa o kadar iyi...inşallah Ordu da bu takımlardan olacak....

HALİT KARAKAŞ
18.09.2008, 18:36
Bizim yerimiz burası değil Orduspor, tırmanışa geçmek istiyorhttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/39112_b.jpg

SERİ İSTİYOR
Orduspor, cumartesi günü sahasında Malatyaspor’la oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Şu ana kadar oynadıkları futbolun karşılığını alamadıklarını dile getiren Antrenör Ahmet Apaydın, “Henüz hiçbir şey kaybedilmiş değil, daha çok uzun yolumuz var. Biz toparlanıp üst sıralardaki yerimizi alacak kalitede bir ekibiz. Şu an bulunduğumuz yer geçici, tırmanışa geçeceğiz” dedi. Apaydın, Malatyaspor’u mutlaka yenerek galibiye serisi başlatmak istediklerini söyledi.

TolgaTopçu61
20.09.2008, 17:29
Ordu evinde kral!

Deplasman maçlarından puan çıkaramayan Orduspor'un bileği evinde bükülmüyor. Bank Asya 1 Lig'in dördüncü haftasında Malatyaspor'u konuk eden Karadeniz ekibi rakibi karşısında rahat bir oyunun ardından galibiyete ulaşırken, sarı-kırmızılılar ise kötü gidişini sürdürdü: 4-2!

ORDUSPOR: 4 - MALATYASPOR: 2

Stat: 19 Eylül

Hakemler: Erbay Aydemir xxx, Nihat Samuk xxx, Volkan Akçift xxx

Orduspor: Akın xx, Hakan Çimen xxx, Hakan Macit xx, Haydar xxx, Mehmet xx, Ufuk xxx (Dk. 56 Rıdvan xx), Fatih xx (Dk. 73 Hüsamettin xx), Jerry xx, Serdar xx (Dk. 58 Serkan Mert xx), Aytekin xx, Bruno xxx

Malatyaspor: Emrah xx, Gökhan Caba xx, Serkan Dökme xxx, Ramazan x, Gökhan Bozkaya x, Mehmet x (Dk. 45 Fatih xx), Güngör x, Caner x (Dk. 76 Celil x), Murat x, Salim x, Hakan Söyler x (Dk. 45 Mustafa xx)

Goller: Dk. 5 ve 27 Ufuk, Dk. 43 ve 70 Bruno (Orduspor), Dk. 47 Güngor, Dk. 90 Serkan Dökme (Malatyaspor)

Sarı Kartlar: Dk. 67 Aytekin, Dk. 73 Fatih, Dk. 85 Hakan Çimen (Orduspor), Dk. 25 Güngör (Malatyaspor)

macka61
21.09.2008, 00:25
tebrikler orduspor

CAFER ÖZER
22.09.2008, 17:01
Orduspor Maç kazansada benim bu sezondan açıkçası umudum Yok,
Umudum olmadığı içinde Ordusporlu birisi olarak Orduspordan fazla bahsetmiyorum.
Orduspor sezona başladı Vali koskoca orduda Başkan bulamadılar,Vali yardımcısı başkan oldu,o da istifa etti,Şu an Başkansız gidiyor,Başkansız birde Şampiyon oluyormu,Bakın o zaman tarihe geçer.
Şu an Orduspor Başkanlık makamı boş,Sezon başı bir teknik adam getirdiler,Daha sezon başlamadan güle güle dediler,İçinde Bu kadar karışık olan bir kulüp 4 haftada 6 puan aldıysa gerçekten BÜYÜK BAŞARI,
gönlüm isterki 2.takımım olan İlimin Takımı Orduspor Şampiyon olsun süper lige çıksın,
Ama Çok zor görünüyor.

pReN@_61
22.09.2008, 17:03
tebrikler Ordu..

HALİT KARAKAŞ
28.09.2008, 10:41
çimdeki sevgi! Orduspor’da Başkan Şükrü Bodur, geri dönüş nedenini açıkladı;

KARARLIYDIM
Orduspor'da yeniden kulüp başkanlığına seçilen Şükrü Bodur, aday olmamaya kesin olarak kararlı olduğu halde genel kuruldan birkaç saat önce direncinin kırıldığını ve adaylığını açıkladığını söyledi.
Daha önce üç dönem toplam 8 yıl kulüp başkanlığı yapan Bodur, istifa ettiği mayıs ayında kesin olarak geri dönmemek kararında olduğunu kaydederek şunları söyledi:
CUMA GÜNÜ
“Ancak çok yoğun ve ısrarlı bir şekilde yeniden görev almam için büyük bir baskıyla karşılaştım. İçimdeki Orduspor sevgisi yine galip geldi ve Orduspor'un şu sıralar bana ihtiyacı olduğunu da gördüm ve genel kuruldan bir kaç saat önce direncim kırıldı. Genel Kurul büyük bir özveri
göstererek orada olmadığım halde beni seçtiler. Cuma günü listeyi sunacağım.”

HALİT KARAKAŞ
30.09.2008, 09:08
Bunların hepsi cesur yürek Orduspor’da Apaydın, oyuncularını övdü http://www.karadenizgazete.net/images/haber/39701_b.jpg

Apaydın: Karabük karşısında 2 puan kaçırdık
İYİ MÜCADELE
Cumartesi günü deplasmanda Karabükspor karşısında 10 kişi kaldıktan sonra galibiyeti kaçıran Orduspor’da Antrenör Ahmet Apaydın, oyuncularının performansını övdü ve, “Saha dışındaki gelişmelere kulaklarını tıkayıp sadece işlerini yaptılar ve Malatyaspor maçından sonra Karabük’te de mükemmel bir mücadele örneği gösterdiler” dedi.
SIRA ALTAY’DA
“Bu yürekli oyuncularla çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum” diyen başarılı teknik adam, “Karabük’te iyi oynayıp 1 puanla yetindik. Şimdi bu maçı unutup cumartesi günü sahamızda oynayacağımız zorlu Altay maçını düşünüyoruz. Çok güçlü bir ekip olan Altay’ı yenip zirve yarışına ortak olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

S@K@RON_61
30.09.2008, 09:11
Allahın İzni ile Şampiyon olucak bu sene Ordu....Memleketim benim...

LazAnisT
30.09.2008, 11:50
Orduspor'a benimde ayrı sempatim vardır.Onları hep karadenizin aykırı yüzü olarak görmüşümdür.Birde kuruluş tarihimizde aynı olunca:)

Burak_52
03.10.2008, 21:01
Ek süre istedi

Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor'un Kulüp Başkanı Şükrü Bodur'un cuma günü Divan Kuruluna sunması gereken yönetim kurulu listesini Salı günü sunacağı bildirildi.

Divan Kurulu Başkanı Uğur Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, Orduspor'un bir süre önce yapılan olağanüstü kongresinde kulüp başkanlığına seçilen Şükrü Bodur'un kendisine verilen bir haftalık süre içinde yönetim kurulunu oluşturamadığını ve çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Bugün açıklanmasını bekledikleri yönetim kurulu listesinin titizlik içinde oluşturulduğunu ve bu nedenle Bodur'un kendilerinden üç günlük süre istediğini ifade eden Uysal, şunları kaydetti:

"Sayın Bodur yeniden kulüp başkanlığına seçilmesinin ardından yönetim kurulu oluşturma çalışmalarını devam ettirmektedir. Divan kurulumuz tarafından daha önce Sayın Bodur'a yönetimini oluşturması için bir hafta süre verilmişti. Ancak kurulumuz Orduspor'un menfaatleri açısından Bodur'a üç günlük ek süre vermiştir."

HALİT KARAKAŞ
04.10.2008, 08:55
3 olsun Orduspor Mor-Beyazlılar, güçlü Altay’ı konuk ediyor http://www.karadenizgazete.net/images/haber/39893_b.jpg

Ordu 19 eylül Stadı, bugün zirve mücadelesi yapan iki takımın mücadelesine sahne olacak. Orduspor ve Altay, saat 15.00’da kozlarını paylaşacak. Antrenör Ahmet Apaydın, zor bir maç olacağının altını çizdi ancak kesinlikle rakiplerinden çekinmediklerini kaydetti. Apaydın, “Rakibimiz çok güçlü ama bu önemli değil. Biz iç sahada kazanmak zorundayız. Altay’ı yenip zirve yarışında iddialı duruma gelmek istiyoruz” diye konuştu.

HALİT KARAKAŞ
05.10.2008, 09:49
Ordu vurdu deviremedi 1-1 Mor-Beyazlılar, güçlü rakibi karşısında üstünlüğünü koruyamadı http://www.karadenizgazete.net/images/haber/39924_b.jpg

İLK KAYIP
Orduspor Altay’ı elinden kaçırdı. Daha önce kendi sahasında oynadığı 2 maçı da kazanan Mor-Beyazlılar, bu kez taraftarını güldüremedi. Orduspor, zirvenin iddialı adaylarından Altay ile berabere kalarak kendi sahasındaki ilk puan kaybını yaşadı. Bu sonuçla Altay maç fazlasıyla liderlik koltuğuna otururken, Orduspor 6. sırada kendine yer buldu.
UFUK ATTI AMA…
Karşılaşmaya Orduspor hızlı başladı. Rakip kalede etkili pozisyonlar bulan Mor-Beyazlılar, son haftalardaki formda oyuncusu Ufuk Ateş’in 10. dakikadaki golü ile 1-0 öne geçti. İlk yarı boyunca başarılı oyununu sürdüren Orduspor, ikinci yarıda vasatı aşamadı. Konuk ekip 50. dakikada beraberlik golünü buldu, bu dakikadan sonra iki takımın atakları skoru değiştirmedi, taraflar 1’er puanı 1’er golle aldı.

CAFER ÖZER
09.10.2008, 16:49
Orduspor Toparlanma sürecine girdi.
Bu sezon gene Play of içerisinde yer alacaktır.
Sezona Başkan ve TEKNİK adam sorunu ile girmese Şampiyon bile olur,Ama malesef Orduspor sıkıntılı başladı lige,
ORDUSPOR un en büyük avantajı kendi evinde Kolay kolay kaybetmiyor,
Deplasmanda kazanmasını öğrenirse Play of garanti olacak.
Ayrıca Yeni Yönetmeliğe Göre Bankasya Liginde Yabancı oyuncu Oynatma serbestliğinden Dolayı Ordusporun Transfer ettiği Yabancı Golcü Çok iyi Boşu yok her hafta gol atıyor.
İnşallah Bu sezon Direk Çıkar,
Ordu-Samsun-Giresun El Ele süper lige diyeceğim ama
Malesef Karadeniz Takımları dökülüyor.

CAFER ÖZER
10.10.2008, 11:42
Sezona Problemli Başlayan Teknik direktör ve Başkan problemi yaşayan orduspor Şimdi bu sıkıntılarını aştı.
Takımın Başına Yeniden ESKİ başarılı Teknik direktörü getirdi.
Sezona Başkansız Başladı,Vali yardımcısı Başkan oldu Oda Bıraktı,
Yeniden Şükrü Bodur başkan oldu,
Keşke Bunlar sezon başında Olsa idi,orduspor Şampiyonluğun en güçlü adaylarından Olacaktı.
Ama malesef Sezon başladıtan Sonra BUNLAR OLDU,
Ama inşallah en kötü Play ofa kalırız.

Nerede kalmıştık!
Orduspor Teknik Direktörü İldiz: Daha önce bu takımla iyi işler yapmıştık

ÖNEMLİ BAŞARILAR
Zor şartlara rağmen Orduspor’un iyi işlere imza attığını söyleyen Teknik Direktör Yücel İldiz, takımı bugünlere taşıyanların teşekkür etti. İldiz, zor bir süreçten geçildiğini ancak artık güzel günlere yelken açıldığını kaydederek, “Orduspor’la daha önce önemli başarılara imza atmıştık. Umarım daha iyisini yapar ve bu kulübü hak ettiği yere taşırız. Hedefimiz bellidir, Orduspor’a Süper Lig yakışır. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız" diye konuştu.
MAÇ KASETLERİ
Tecrübeli teknik adam, "Göreve gelir gelmez Orduspor'un maç kasetlerini izledim. Takımdaki bazı futbolcuları tanıyorum ve klaslarını biliyorum. Nasıl bir takım aldığımı farkındayım” dedi. Camianın beklentisini bildiğini ve bu hassasiyetle çalışacaklarını belirten Teknik Direktör Yücel İldiz, yarın saat 17.00’da zor bir karşılaşmaya çıkacakları Samsunspor’u geçen sezon çalıştırdığını da hatırlatarak, maçın centilmenlik içerisinde geçmesi dileğinde bulundu.

HALİT KARAKAŞ
11.10.2008, 16:52
Orduspor‘un zor sınavı Mor-Beyazlılar Samsun ile karşılaşıyor http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40243_b.jpg

SAAT 17.00’DA
Ligde son 2 haftayı beraberlikle kapatıp kaybettiği 4 puanla zirve yarışında ağır yara alan Orduspor zor bir deplasmana çıkıyor. Mor-Beyazlılar, lige kötü bir başlangıç yapan ve çıkış arayan Samsunspor ile karşılaşıyor. Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanacak olan karşılaşma saat 17.00’da start alacak ve maçta Nihat Akman düdük çalacak.

Başkan Şükrü Bodur, kazanmak zorunda oldukları bir maça çıkacaklarını kaydederek, “Beklenmedik puan kayıpları yaşadık. Şimdi kazanma vakti geldi. Kardeş kulüp Samsunspor ile deplasmanda, iki takımın da kazanmak zorunda olduğu zor bir maça çıkacağız. Elimizden gelen bütün mücadeleyi sergileyip bu önemli maçı galibiyetle kapatmak istiyoruz” dedi.

Ümit Tekşan
11.10.2008, 17:55
Bende bir ORDU'lu olarak ORDU SPOR'un birinci Lige çıkması en çok istiyenlerdenim. Hersene üst sıraları zorluyoruz fakat bir türlü istenilen sonuca ulasamıyoruz. İnşaallah bu sene muradımıza ereriz ve ORDU SPOR'u 1.ligde izleriz.

Şu an SAMSUN SPOR -- ORDU SPOR maçını takip ediyorum ilk yarısı 0-0 bitti birazdan ikinci yarı baslayacak.

HALİT KARAKAŞ
12.10.2008, 08:26
Orduspor kan kaybediyor 0-1 Samsunspor, güçlü rakibini yenip puan sıralamasında 8 basamak birden yükseldi http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40321_b.jpg

Mor-Beyazlılar, Samsunspor’a yenilip son 3 haftada 7. puanını kaybetti. Maçtaki tek gol Oktay’dan geldi, Ufuk’un şutu direkten döndü
7. KAYIP PUAN
Zirve hesapları yapan Orduspor, Samsun deplasmanında umduğunu bulamadı. Önce Kardemir Karabükspor, ardından da kendi sahasında Altay’la berabere kalıp son 2 haftada 4 puan kaybeden Mor-Beyazlılar, yeni teknik direktörleri ile çıktıkları ilk maçtan boynu bükük ayrıldı. Orduspor böylece son 3 haftada 7. puanını kaybetti.
UFUK ŞANSSIZDI
Büyük çekişmeye sahne olan maç daha çok orta alan mücadelesi şeklinde geçti. Maçtaki golün dışında en etkili pozisyonu Orduspor Ufuk Ateş’le yakaladı. Bu oyuncunun 22. dakikadaki sert vuruşu üst direkten döndü. Pozisyon açısından oldukça fakir olan karşılaşmadaki tek golü, 78. dakikada Samsunspor adına Oktay attı.
HAKEMLER: Nihat Akman ***, Gökmen Arda ***, Recep Yıldırım ***
SAMSUNSPOR: Hasan ***, Turgay ***, Kenan **, Gökhan ***, Can **, Hakan ***, Murat ** (Dk. 73 Sefa *), Volkan * (Dk. 30 Oktay ***), Sercan *, Turgut Doğan ** (Dk. 89 Ömür ?), Burhan **
ORDUSPOR: Akın **, Haydar **, Hakan Macit **, Jerry ***, Hakan Çimen **, Mehmet Deliorman **, Serkan ** (Dk. 50 Mehmet Al ?) (Dk. 61 Fatih *), Aytekin *, Serdar **, Ufuk * (Dk. 77 Muhammet *), Bruno *
GOL: Dk. 78 Oktay (Samsunspor)

CAFER ÖZER
13.10.2008, 09:15
Orduspor Bu İstikrar Yok,
Ya sezona Çok iyi başlar Sonradan Kötü olur,Ya Palyofa kalır yada son anda kaçırır,
Yada sezona Çok kötü Başlar sonradan açılır,Süper lig için nefesi yetmez,
Kalsik Ordusporun özeti bu,
Bu sezonda aynı,
Hoca sorunu,Başkan sorunu derken Sorunlu bir sezon daha başladı,
İstikrar yok.
Galiba Bu tüm karadeniz Takımlarında var.
Giresun aynı,Samsun aynı,
2.lig ve 3.ligdeki takımlar aynı,
Karadenizin en büyük sorunu İSTİKRARI yakalayamamak.

LazAnisT
13.10.2008, 13:54
Cafer abi ne zaman bu başlığa yazmaya başlasan takım kaybediyor.Allah aşkına abi bir şehrin kaderiyle bukadar oynanmaz.Belli bir süre bu başlığa uğramasan diyorum:)

HALİT KARAKAŞ
15.10.2008, 18:13
Köprünün altındançok sular akar Ordu Teknik Patro İldiz: Lig uzun bir maraton http://www.karadenizgazete.net/images/haber/40453_b.jpg

ŞANSSIZ YENİLGİ
Samsunspor karşısında alınan yenilginin kendilerini hedeften alı koymadığını vurgulayan Orduspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, ligin uzun bir maraton olduğunu ve bu mağlubiyetin kendilerini etkilememesi gerektiğini söyledi. İldiz, "Şanssız bir şekilde mağlup olduk. Samsunspor karşısında eksiklerimizi gördük. Bundan sonraki çalışmalarımızı ona göre yapacağız. Sonuç olarak Orduspor'u iyi yerlere getirmeye çalışacağız" dedi.
HEDEF KASIMPAŞA
Bu hafta kendi saha ve seyircileri önünde Kasımpaşa'yı ağırlayacaklarını hatırlatan İldiz, "Kasımpaşa, şu an ligde puan cetvelinde iyi bir yerde bulunuyor. Süper Lig tecrübesi olan futbolcuları var. Ancak bu ligde tüm rakipler birbirini yenebilecek güçte. Zor bir maç oynayacağız. Ancak iyi bir netice alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

Dursun Kaplan
25.10.2008, 15:20
Dk 60 ;

G.Antep Bld.Spor 0 - 3 Orduspor

macka61
25.10.2008, 18:35
en son 4-1 skor kazanmıştır orduspor tebrik edelim

pReN@_61
25.10.2008, 23:47
Tebrikler.

LazAnisT
27.10.2008, 00:44
Hayatımda gördüğm en dengesiz takımlardan bir tanesi.
Tabi Bank Asya ligide bir enteresan .

legend_ts_61
29.10.2008, 14:43
orduspor ınsallah bu hafta sakaryayıda yenıp yukselısıne dewam eder.ama 2 takımda dostumuz en ıyısı berabere bıtsın.iyi olan kazansın.

Ümit Tekşan
06.11.2008, 17:13
Ordulu olaraktan bu sene çok umutluydum Turcell super lıg için ama olmuyor bu sene de olmayacak gibi görünüyo ama umudum hala var.

shadow61
08.11.2008, 01:59
Görmek istiyoruz seni Orduspor tekrar 1.ligde..

Cüneyt Canlıca
23.11.2008, 19:40
Bugün 10 kişiyle ve bir çok eksiğe rağmen Kartal deplasmanında beraberliği yakalamaları ilk 6 ya kalma umutlarını pekiştirdi... Bu arada Murat Kefeli adında 20 yaşında süper bir oyuncumuz var...Tahminim gelecekte büyük bir oyuncu olacak..

macka61
23.11.2008, 20:58
10 kişiyle 1 puan iyidir

Birtan Karaman
24.11.2008, 13:06
Ordudaki brezilyalı breno bu takımı süper lige getirir.:)

pReN@_61
24.11.2008, 15:04
Deplasmanda 1 puan.Hiç yoktan iyidir.

Cüneyt Canlıca
30.11.2008, 17:30
Bugün 4 golle Giresun u geçerek süper lig iddasını sürdürdü.. Maçı kazanırken sahada benim gördüğüm 17-20 yaş arası 5 tane Ordulu genç çocuğun olması çok sevindiriciydi...

pReN@_61
30.11.2008, 22:28
Tebrikler...Bu sene inşallah Süper Lig'e çıkar Orduspor.

macka61
01.12.2008, 23:46
tebrikler orduspor

Burçak
02.12.2008, 11:35
Orduspor umarım istediği yere gelir. Karadeniz de daha fazla takım olmalı.
Hem Düşünsenize Antalyaya deplasmana gitmek nerde Orduya deplasmana gitmek nerde.

Cüneyt Canlıca
14.12.2008, 22:48
Orduspor bugün Güngören Belediye yi 5-0 la geçti... Bank Asyanın gol kralı Bruno 4 gol birden attı.. Kaleye dogru gönderdiği her top gol oldu..Biraz çabuk bir futbolcu olsa Trabzonspor devre arası alsın derdim ama ağır bi futbolcu..Ama adamda Tanju Çolak şansı var...Son vurusları çok düzgün ve net..Top nereye atacagını iyi biliyor...Orduspor takım olarakta kendi şehrimin takımı diye demiyorum ama müthiş top oynamaya başladı...Oynadıkları futbolu süper liğde göremiyorum acıkcası..Sezon başından beri bu sekilde oynasalar ligin zirvesinde olurlardı..Ümitliyiz... Orduda Yattarayı seyretmek çok ironik olacak seneye..

pReN@_61
14.12.2008, 23:07
tebrikler.....

CAFER ÖZER
31.12.2008, 13:40
Orduspor İnişli Çıkışlı grafik çizerek İlk yarıyı bitirdi.
Ordusporda güzel olan Burono Gerçektende Bu sezondan işi bağlayıp seneye almak lazım.
Bu sezon biraz daha alışssın Türkiyeye,
Orduspor genelde ilk devre kötü başlar Bir çok puan kaybeder sonra 2.devre düzelir ama ilk devre kaybettiği puanlar yüzünden Süper lig kapsından döner.
Bu sezonda Öyle olacak gibi.
Orduspor son 9-10 haftada sadece 2 malubiyeti var ve farklı kazanmaya başladı.
Yücel idiz geri döndü
Şükrü Bodur geri döndü,
İnşallah Ordusporda Süper lige döner.

pReN@_61
18.01.2009, 19:19
Ordu 0-1 Diyarbakır
STAT: 19 Eylül
HAKEMLER: Hakan Ceylan, Cumhur Altay, Şeref Basmacı
ORDUSPOR: Akın 5, Hakan 6, Haydar 5, Fatih 4 (Dk.45 Mehmet Deliorman 4), Serdar 4, Aytekin 4, Mehmet Öncan 4, Bruno 4, Rıdvan 4, Hüsamettin 5 (Dk.60 Hamza 4), Alaattin 4 (Dk.45 Müslim 4)
DİYARBAKIRSPOR: Fevzi 6, Volkan 5, Ersin 6, Erhan 6, Mustafa 6, Engin 5, Birol 5, Mithat 5, Mutlu 4 (Dk.45 Erhan Şentürk 5), Emrah 6 (Dk.73 Ercan 4), Coşkun 5 (Dk.85 Hakikat ?)
GOL: Emrah (Dk.52) (Diyarbakır)
KIRMIZI: Rıdvan (Dk.48) (Ordu)
SARI: Rıdvan (Ordu), Ersin (Diyarbakır)

İkinci yarısı başlayan Bank Asya 1.Ligi’nin ilk maçında, Diyarbakırspor deplasmanda Ordu’yu tek golle geçti. Orduspor’dan Rıdvan 48. dakikada gördüğü kırmızı kartla takımını 10 kişi bırakırken, karşılaşmanın tek golü 52. dakikada Emrah’tan geldi. Yeşil-Kırmızılılar bu galibiyetle puanını 33’e çıkararak 3.sıraya yerleşti, evsahibi ekip ise 23 puanla 8.sırada kaldı.

Hüseyin İlkin
20.01.2009, 11:09
Kural Hatası İddiası

Orduspor Kulübünden yapılan yazılı açıklamada, maçın orta hakemi Hakan Ceylan'ın maçta yaptığı kural hatası üzerine, kulüp olarak Türkiye Futbol Federasyonuna maçın tekrarı için başvuruda bulunulduğu belirtildi.

Maçın orta hakeminin maç boyunca yaptığı hatalar nedeniyle maçın kontrolünü elinden kaçırdığı da öne sürülen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
''Maçın ikinci yarısında yediğimiz golden sonra Mehmet ceza sahasında alenen indirilmiş ve hakem seyirci kalmıştır. Bu görüntüler yayıncı kuruluşun çekimlerinde mevcuttur. Net bir penaltımız verilmemiştir. Bunun ezikliğinden dolayı maç sonuna kadar hakem kontrolü elinden kaçırmıştır. Maç sırasında verdiği kartları dahi yanlış yazarak kural hatası yapmıştır. 15 forma numaralı Diyarbakırsporlu Ersin'e iki kez sarı kart göstermesine rağmen çift sarı karttan kırmızı kart göstererek oyundan ihraç etmemiştir. Ersin'in forma numarası 15 olmasına rağmen kartına yazarken 13 forma numarası yazarak hata yapmıştır. Bu da görüntülerde mevcuttur. Maç biterken vicdan azabından 90. dakika da lehimize hiç alakasız bir penaltı vererek hatasını affettirmeye çalışmıştır. Bunu açıkça söylüyoruz ki pozisyonun penaltı ile alakası yoktur.''

Yapılan yanlışların maç sonunda devam ettiği da savunulan açıklamada, MHK yönetim kurulu üyesi Turgay Güdü ve gözlemcilerin maç sonrası hakem odasına giderek hakemi hatalı yönetiminden dolayı uyardığı da iddia edildi.

Açıklamada, TFF'ye gerekli başvurunun yapıldığı ifade edilerek, ''Talebimiz maçın kasetlerinin ciddi bir şekilde incelenmesidir'' denildi

Spor61

Misina
01.02.2009, 15:47
ORDUSPOR: 2 - ÇAYKUR RİZESPOR: 0

Stat: 19 Eylül

Hakemler: Özgür Yankaya xxx, Gökmen Olgaç xxx, Özgür Erten xxx

Orduspor: Akın xxx, Hakan Macit xxx, Haydar xxx, Fatih xxx, Jerry xxx, Serdar xxx (Dk. 52 Müslüm xx), Aytekin xx (Dk. 69 Alaattin xx), Mehmet Öncan xx, Serkan xxx, Bruno xxx (Dk. 89 Mehmet Şen ?), Hüsamettin xxx

Çaykur Rizespor: Ferhat x, Ömer xx, Serdar Samatyalı x (Dk. 78 Engin x), Ali xx, Elionar x (Dk. 53 Şadi xx), Ufukhan xx, Ahmet x (Dk. 52 Erman xx), Murat xx, Özgür xx, Uğur x, Emrah x.

Goller: Dk. 25 Serdar, Dk. 56 (penaltıdan) Bruno (Orduspor)

Sarı kartlar: Dk.28 Bruno, Dk. 48 Mehmet, Dk. 88 Alaattin (Orduspor), Dk. 55 Serdar Samatyalı (Çaykur Rizespor)

Kırmızı kart: Dk. 60 Uğur (Çaykur Rizespor)

Cüneyt Canlıca
01.02.2009, 16:28
Ordu bugün sahasında oynadığı maçta Kardeş takım Rizeyi 2-0 la geçti.Ama oynadığı futbol bayağı gerilemiş gözüküyor.Malesef ilerisi için ümit vermedi.. Maçın olayı ise Rize taraftarının isteği üzerine bütün Stadyumun Suat Kaya istifa diye bağırmasıydı..Sanırım Suat Kaya hiç Rizeye gitmeden direk İstanbula geçer..

pReN@_61
01.02.2009, 22:53
Ordu evinde kazanmış tebrik ederim

CAFER ÖZER
02.02.2009, 09:34
Orduspora kırgınım Beklentilerimizin altında kalıyor,Ordu her zaman ilk 6 içerisinde olmalı,
O yüzden Başlığı açmama ve Ordulu olmama rağmen fazla yazmıyorum,
Kendi evinde gereksiz yere kaybettiği Puanlar yüzünden Şu an hakettiği yerde değil.

Cüneyt Canlıca
15.02.2009, 11:55
Orduspor bugün Karabük ile çok önemli bir maça çıkacak..Eğer kazanırsa ilk altı iddiasını sürdürür yok kaybederse hedefinden tamamen uzaklsır..Her maçını tamamen dolu tribünlere oynayan Orduspor un çok daha iyi yerlerde olması gerekirken bu durumlarda olması malesef üzüntü verici..

Burçak
16.02.2009, 14:19
Orduspor YIKILDI
Karabük karşısında 90+3’de yedikleri golle 1 puana razı oldular 1-1
http://www.karadenizgazete.net/images/haber/46830_b.jpg

BRUNO YİNE ATTI
Orduspor, Karübükspor karşısında maçın uzatma dakikalarında yediği golle yıkıldı. Orduspor, sahasında konuk ettiği Karabükspor karşısında oyuna kontrollü başlarken, maçın 18. dakikasında Bruno’nun golü ile 1-0 öne geçti. Skor avantajı ile ilk yarıda oyun üstünlüğünü elinde bulunduran Orduspor, ilk yarıyı da önde tamamladı.

UZATMADAKİ ŞOK
İkinçi yarıda girdiği fırsatları değerlendiremeyen Orduspor, 51. dakikada Jeery’nin kırmızı kart görmesiyle sahada 10 kişi kalırken, konuk ekip oyunda dengiyi kurdu. Maçın uzatma dakikalarında ise Karabükspor, Bülent ile beraberliği yakalarken, Orduspor, büyük şok yaşadı ve maç 1-1 sona erdi.

unique
16.02.2009, 16:48
Yazık oldu, 3 puan halinde ilk altı için Orduspor ciddi bir adaydı.

pReN@_61
16.02.2009, 16:50
Yazık oldu Orduspor'a..

Terzioğlu
07.03.2009, 13:51
Orduspor Play-Off'lara yine yaklasmaya basliyor. Su anda Kasimpasa'ya karsi deplasmanda 3-1 öndeler. Brunom yine döktürüyor :) 2 gol atti ve gol sayisini 20ye cikardi.

TAHSİN 61
07.03.2009, 14:09
Bu bruno ne iş ya Gol makinesi kerata yanlız İstanbul'da şiddetli yağan yağmur sahayı göl etmiş durumda kenarlar su yağmur da devam ediyor...

28TS61
07.03.2009, 14:13
Bu bruno ne iş ya Gol makinesi kerata yanlız İstanbul'da şiddetli yağan yağmur sahayı göl etmiş durumda kenarlar su yağmur da devam ediyor...

kasimpasanin stadinda oynamiyorlarmi? orasi hali sahadi gecen sezo

bide orduda golu atan macit, eskiden bizde oynayan macitmi

TAHSİN 61
07.03.2009, 14:19
evet bizdeki Macit.
Saha çim suni çim söküldü Diyarbakır'a amatör sahalara yollandı suni çimi...

TAHSİN 61
07.03.2009, 14:20
Bruno bi vole vurdu ama tam vole ayakları yerden kesildi.

Şuayip Aydın
07.03.2009, 14:22
en son ben bıraktıgımda mac 1-3 olarak devam ediyodu buruno bu macta 2 gol atmıstı

LazAnisT
07.03.2009, 14:39
Kasımpaşada iyi takım ama adamlar 4 haftadır yeniliyor.Ordu büyük bir iş başaracak.O sahada ayakta durmak mucize valla hepsine helal olsun..

Ömer SEVİNÇ
07.03.2009, 14:43
Haftaya yine yenilip yeşeren ilk 6 hayallerini çimlere gömerler. Ben bu kadar dengesiz bir takım görmedim.

LazAnisT
07.03.2009, 14:51
1-3 bitti Vallahi bravo

unique
07.03.2009, 15:00
Süper sonuç; ilk altı için bayağı umutlandı Orduspor.

Dursun Kaplan
07.03.2009, 15:14
Tebrikler Orduspor. :)

Misina
07.03.2009, 18:17
Maçın son 10 dakikasını izledim.Çamur deryasına dönen bi sahada üst düzey mücadele vardı son saniyeye kadar Orduspor koştu mücadele etti.

Tebrikler Orduspor

macka61
08.03.2009, 11:17
tebrikler orduspor

pReN@_61
08.03.2009, 14:17
Tebrikler Ordu..

pReN@_61
15.03.2009, 14:23
İlk yarı bitti

Ordu 0-0 Gaziantep BB

pReN@_61
15.03.2009, 15:34
Ordu 1-0 G.BB

Maç sonucu

alpozan61
15.03.2009, 17:00
tebrikler ve başarılar Orduspor :)

unique
15.03.2009, 23:07
Çok iyi, ilk altı hedefi devam.

macka61
16.03.2009, 15:20
tebrikler orduspor

HALİT KARAKAŞ
20.03.2009, 08:54
ORDUSPOR hesabını yaptıMor-Beyazlılar 8 maçta 24 puan hedefliyorhttp://www.karadenizgazete.net/images/haber/48620_b.jpg

RÜZGARI ARKAMIZA ALDIK
Orduspor'un zorlu dönemi atlattığını ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Cavit Köksal, ekonomik sıkıntılara rağmen takımda büyük bir huzur ve moralin olduğu belirtti. Orduspor'un çok gergin bir dönemden sonra artık rüzgarı arkasına aldığını ifade eden Köksal, "Orduspor her zaman iddialı bir takım olduğu yine gösterdi. Birkaç hafta önce düşmeme hesapları yapılırken şimdi ilk 6'daki büyük şansımız konuşuluyor. Orduspor artık rüzgarı arkasına aldı. Bundan sonra sadece kalan 8 maçımızı düşünüyoruz" dedi.
24 PUANA SÜPER PİRİM
Orduspor'un Sakaryaspor karşısında galibiyetten başka bir şey düşünmediğini ancak mağlubiyetinde takımın hızını kesmeyeceğini ifade eden Cavit Köksal, "Şuan Orduspor başında 18 maçlık bir galibiyet serisi yakalamış bir hocası var. Şuan yerel seçimler biraz olsun takımı etkiledi. Önümüzdeki iki maçı kayıpsız atlatabilirsek ekonomik olarak da çok rahatlayacağız. Amacımız 8 maçta 24 puan toplamak. Sakarya, Adana ve Erciyes bizim kader maçlarımız” dedi. Ancak bir gerçek var ki, 8 maç kazanılması halinde sadece futbolculara ödenecek toplam prim 500 bin TL" diye konuştu.

MuratJ
20.03.2009, 11:24
bugun ordulu ancak gs sempatizanı biriyle konustum konu futbola geldi tabi. söyledigi şey trabzonspor her takıma kiralık oyuncu veriyor ama karadeniz takımlarında bir tane kiralık oyuncularınız yok kasımpaşada bile var dedi. gelip adam gibi isteseydi o karadeniz takımları onlardada olurdu dedim. neyse samsunun ordunun rizenin trabzonsporu sevmemesinden bahsetti falan filan konustuk dedim daha o saydıkların takım olamamış diplerinde duran koskocaman TRABZONSPOR'u görmek onlara heralde acı veriyor büyük bi kıskançlık doguruyor ondan sevmiyolardır. Bak dedim sen bile gs lisin hiçbir zaman takım olamazsınız işte dedim.

bunları gectim trabzonspor un sampiyon oldugu yıllarda karadeniz takımları size yattı falan demeye kalktı hadi be ordan dedim fikstürleri cıkarıp getiricem sana yarın o sene ne top oynadıgımız belli istanbul takımlarını ezmişiz sizin çürümüş takımlarınızımı yenemeyecektik dedim tabikide ezer geceriz ancak gorunen o ki asıl o maçlarda puan kaybetmişiz yarın ona belgelerle gidicem! :)

takım olmayı beceremeyenler işte

ugur_52
20.03.2009, 14:33
bugun ordulu ancak gs sempatizanı biriyle konustum konu futbola geldi tabi. söyledigi şey trabzonspor her takıma kiralık oyuncu veriyor ama karadeniz takımlarında bir tane kiralık oyuncularınız yok kasımpaşada bile var dedi. gelip adam gibi isteseydi o karadeniz takımları onlardada olurdu dedim. neyse samsunun ordunun rizenin trabzonsporu sevmemesinden bahsetti falan filan konustuk dedim daha o saydıkların takım olamamış diplerinde duran koskocaman TRABZONSPOR'u görmek onlara heralde acı veriyor büyük bi kıskançlık doguruyor ondan sevmiyolardır. Bak dedim sen bile gs lisin hiçbir zaman takım olamazsınız işte dedim.

bunları gectim trabzonspor un sampiyon oldugu yıllarda karadeniz takımları size yattı falan demeye kalktı hadi be ordan dedim fikstürleri cıkarıp getiricem sana yarın o sene ne top oynadıgımız belli istanbul takımlarını ezmişiz sizin çürümüş takımlarınızımı yenemeyecektik dedim tabikide ezer geceriz ancak gorunen o ki asıl o maçlarda puan kaybetmişiz yarın ona belgelerle gidicem! :)

takım olmayı beceremeyenler işte

bu yorum burda ne alaka ben anlamadım???

Ümit Tekşan
20.03.2009, 15:42
Bende bir Ordulu olarak inşallah bu senen ilk 6 ya kalıp playoflarda süper lige çıkacağız.

MuratJ
20.03.2009, 16:24
bu yorum burda ne alaka ben anlamadım???
konustugum eleman ordulu ya ondan burda. giresunspor falan yerine yazacak degildim heralde. sonucta o durumları benden daha iyi bilen biri cıkabilir burda ve de yazacaklarından ögrendigim gercekleride gider o cocukla paylaşırım.

Alihan Ertürk
20.03.2009, 16:36
o brezilyalı forvet ne alemde ?? nasıl gidiyor ??

Cüneyt Canlıca
20.03.2009, 20:59
o brezilyalı forvet ne alemde ?? nasıl gidiyor ??
Bruno dan bahsediyorsun galiba...Bütün maçlarını canlı izlemiş birisi olarak söylüyorum Jardel den çok daha iyi bir futbolcu olacak...Bruno 89 dakika hiç bir şey yapmaz 90 da bir pozisyon gelir atar golünü..Böyle bir futbolcu... Abartmadan söylüyorum Gökhan Ünal ın girdiği posizyonların hepsine girsin şu anda gol sayısı 30-35 olurdu...Trabzonsporun mutlaka değerlendirmesi lazım...Çünkü görünen o ki Orduspor malesef elinde tutamayacak maddi sıkıntı yüzünden..Bence alsın Orduspor a kiralasın....

Ümit Tekşan
22.03.2009, 15:41
Ne güzel gidiyorduk 3 haftadır. Bu hafta malesef yenildik sakarya 2 ordu 1 sondakikada beraberliği sağladık aynı dakika da tekrar gol yedik.

pReN@_61
23.03.2009, 19:00
Yazık olmuş bu hafta Ordu'ya

Hakan Kazdal
23.03.2009, 20:57
Ordu Bize Geldi En İyi Şekilde Aqırlandılar , Biz Orduya Gittik En İyi Şekilde Aqırlandık , Ordulu Kardeşlerimiz Samsun Gibi Cıkmadılar .. Samsunlular'ı Yedirdik İcirdik Gezdirdik , Onlar Bizi Küfür Ederek Taşlayarak Karşıladı Oda Güzel Dimi ..

Sonuna Kadar RizeOrduTrabzon .. ;)

Ümit Tekşan
13.04.2009, 19:21
Tahu ORDU valla ben senden bişey anlamadım bir hafta yeniyosun bir hafat yeniliyor bir haftada berabere kalıyorsun. Ama yinede helal olsun bir Ordulu olarak 1.lige çıkmanızı bekliyoruz... Bu hafta da son dakika da Kartalspora attık Mehmet ŞEN sağolsun....

Hakan Kazdal
19.04.2009, 13:38
Ordu'ya Giresun Macında Başarılar ..

macka61
19.04.2009, 17:24
tebrikler orduspor inşallah süper lige çıkarsınız

pReN@_61
19.04.2009, 18:07
Tebrikler Ordu

Burçak
19.04.2009, 20:00
Ordusporun Play Off şansı devam ediyor . tebrikler.
Giresununda artık kazanması şart. durum iyi değil.

Hakan Kazdal
20.04.2009, 18:33
Tebrikler Ordu .. Bu Sene Olmazsa Seneye Beraber Cıkcaz .. İnş ..

Burçak
05.05.2009, 00:07
Güngören umutlandı!

Bank Asya 1. Lig'de küme düşmeme mücadelesi veren Güngören Belediyespor evinde kazanmayı bildi! Orduspor'u konuk eden İstanbul ekibi Hakan, Bülent ve Hamza'nın golleriyle sahadan 3-1'lik skorla galibiyetle ayrılırken, Karadeniz ekibi 45 puanla yerini korudu!

GÜNGÖREN BELEDİYESPOR: 3 - ORDUSPOR: 1

Stat: Mimar Yahya Baş

Hakemler: Özgüç Türkalp xx, Baki Yiğit xx, Gökmen Arda xx

Güngören Belediyespor: Harun xxx, Güray xx, Can xxx, İbrahim xx, Mustafa xx, Hakan xxx, Ersin xx (Dk. 67 Özgür x), Turan xx, Turgut xx (Dk. 75 Yunus x), Bülent xxx, Hamza xx (Dk. 88 Fatih ?)

Orduspor: Akın x, Hakan x, Fatih xx, Akaminko x (Dk. 74 Murat x), Müslüm x (Dk. 46 Mehmet Öncan xx), Mehmet Şen x, Hamza x, Bruno xx, Rıdvan x, Alaattin x, Aytekin x (Dk. 89 Mehmet Deliorman ?)

Goller: Dk. 7 Hakan, Dk. 56 Bülent, Dk. 77 Hamza (Güngören Belediyespor), Dk. 54 Mehmet Öncan (Orduspor)

Sarı kartlar: Dk. 16 Akaminko, Dk. 49 Hamza, Dk. 83 Mehmet Şen (Orduspor), Dk. 37 Hakan, Dk. 60 Ersin, Dk. 74 Özgür, Dk. 81 Can, Dk. 83 Güray (Güngören Belediyespor)
ajansspor

pReN@_61
07.05.2009, 11:09
Şu maçtan en azından beraberlik koparmalıydı Ordu

Kazım Uzunboy
27.05.2009, 11:14
Bize güvenenler yanılmazOrduspor Başkan Adayı Fatih Cürebal: Başarı için buradayız

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/52441_b.jpg

DOĞRU KARAR OLUR

Orduspor Başkan Adayı Fatih Cürebal başkanlık koltuğuna oturması durumunda Mor-Beyazlı kulübü iyi noktalara taşıyacağını vurguladı. Orduspor camiasının kendisine güvenmesi durumunda yanılmayacağını söyleyen Cürebal, “Ne kadar doğru karar verdiğini yönetimi devraldığımız zaman görecekler. Orduspor’u başarıya ulaştırmak için tüm gücümüzü kullanacağız. Güzel günler Mor-Beyazlı kulübü bekleyecek” şeklinde konuştu.

www.karadenizgazete.net (http://www.karadenizgazete.net)

Burçak
28.05.2009, 15:31
Gönlüm Ordu’da kalmaktan yana
Mor-Beyazlılar’ın golcü futbolcusu Bruno:

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/52486_b.jpg

GÖRÜŞME YAPTI
Orduspor’un gol silahı Bruno, Genel kurul öncesi kulüp başkan adaylarından Fatih Cürebal ile bir ön görüşme yaptığını ve Cürebal'ın başkan seçilmesi halinde kendisine Orduspor'da kalması için teklifte bulunduğunu dile getirerek, “ Kendisi benim ısrarla Orduspor'da kalmam için teklifte bulundu. Ancak tabi Fatih bey şu an seçilmediği için kendisi ile bir anlaşma olmadı. Ama kulübüm Flemengo ile Orduspor'un anlaşması halinde gönlüm Orduspor'da kalmaktan yana” dedi.

Kazım Uzunboy
03.06.2009, 12:44
KARA ÇIKARMAYIZ
Orduspor Başkanı Nedim Türkmen üzerlerine aldıkları bu önemli sorumluluğun hakkını layıkıyla ekibiyle birlikte vereceğini söyledi. Delegenin doğru karar verdiğini ligde yapacakları icraatlarla herkese göstereceklerini vurgulayan Türkmen, “Orduspor’a yakışır bir yönetim göstereceğiz. Bize güvenenlerin yüzünü kara çıkarmayacağız” diye konuştu.
ERKEN YOL ALACAĞIZ
Mor-Beyazlı kulübü başarıya taşımak için çalışmalara hemen başlayacaklarını söyleyen Türkmen, “Bunun için kısa sürede hocamızı belirleyerek transfer çalışmalarına start vereceğiz. Her yönüyle güçlü bir Orduspor ortaya çıkarmak için erken yol almamız gerektiğini iyi biliyoruz. Bizde gerekeni yapacağız” şeklinde konuştu.

ugurTS1989
03.06.2009, 18:01
bunların taraftar grubunun adıda mı cılgınlardı????????

Kazım Uzunboy
05.06.2009, 21:31
Orduspor'a Yeni Başkan

Orduspor’un olağan kongresi sonucu kulüp başkanlığına Dr. Nedim Türkmen seçildi.

Listesini çok geniş bir kitleden destek alarak hazırladığını belirten Türkmen, hedeflerinin Orduspor'u hak ettiği yerlere taşımak olduğunu açıkladı. Bu arada yeni yönetim kurulu yaptığı ilk toplantıda takımın başına menajer olarak eski futbolcularından Turgay Poyraz'ı getirdi.

www.spor61.net (http://www.spor61.net)

pReN@_61
06.06.2009, 00:04
bunların taraftar grubunun adıda mı cılgınlardı????????

"Akıncılar" diye biliyorum

Kazım Uzunboy
08.06.2009, 19:21
Orduspor'da Özdemir dönemi

Sezonun bitmesinin ardından Yücel İldiz ile yollarını ayıran 1. Lig takımlarından Orduspor'da, teknik direktörlük görevine Osman Özdemir getirildi.
Sezonun bitmesinin ardından Yücel İldiz ile yollarını ayıran mor-beyazlı ekipte, teknik direktörlük görevine getirilen Osman Özdemir ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.

Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı olmasını diledi.

Cumartesi günü Ordu'ya geleceğini ve transfer çalışmalarına başlayacaklarını belirten Özdemir, şöyle konuştu:

''Öncelikli olarak bu anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Sayın başkan ve yöneticilerimiz ile yaptığımız görüşme sonrası, Orduspor ile üç yıllık anlaşmaya vardık. Cumartesi günü Ordu'ya gelerek transfer çalışmalarına başlayacağız.'

www.haber61.net (http://www.haber61.net)

LazAnisT
15.06.2009, 15:47
Ordusporun yeni başkanı Nedim Türkmenin kardeşi bizim iş yerinde Avukat olarak görev yapıyor.Kısaca şunu söyleyeyim Orduspordan bu sene herşeyi bekleyin.Adam fırıldak gibi biri.:)

Kazım Uzunboy
17.06.2009, 05:29
Ordu coştu bi kere!

Mor-Beyazlılar, geçen sezon gol kralı olan Bruno´yu bir yıl daha takımda tutmayı başardı. İki gurbetçi Tanju ve Coşkun´u da renklerine bağladı.

http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/6/18_258585_17FAN6BRUNO1-C-B423.jpg

Orduspor, transferde atağa kalktı... Bank Asya Birinci Ligi’nde yeni sezona iddialı girmeyi planlayan Mor-Beyazlılar, Brezilyalı golcüsü Bruno’yu bir yıl daha takımda tutmayı başardı. Geçen sezon Orduspor formasıyla Bank Asya’da rakip ağlara 21 bırakarak gol kralı olan Sambacı’nın gelecek yıl da kiralık olarak Ordu’da olacağı öğrenildi.
‘Çalışmalar sürecek’
Yurt dışında da arayışlarını sürdüren Orduspor, Hollanda Ligi’nde forma giyen 2 futbolcu ile sözleşme imzaladı. Başkan Nedim Türkmen, Go Ahead Eagles takımından Tanju Şahin ile 3, yine Hollanda’nın Deto takımından Coşkun Karademir ile 5 yıllık sözleşme imzaladıklarını söyledi. Her iki futbolcunun da Orduspor’a hayırlı olmasını dileyen Türkmen, teknik direktörleri Osman Özdemir’in de raporu doğrultusunda genç ve yetenekli futbolculardan oluşan bir takım oluşturmak için transfer çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Burçak
19.06.2009, 12:45
(http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20090618/giresunspor_aydini_birakmadi.html)
Orduspor'da Yunus imzaladı! (http://www.ajansspor.com/futbol/tff1lig/h/20090618/ordusporda_yunus_imzaladi.html)

Kazım Uzunboy
19.06.2009, 18:41
Fanatik'te yazdığı gibi Orduspor coştu bir kere. :)

LazAnisT
23.06.2009, 17:29
Antep Belediyeden İsmail Ayaz Ordu ile anlaştı.

Kazım Uzunboy
29.06.2009, 10:16
İlle de Şehmuz!

Orduspor, Altaylı oyuncunun işini bitirmek istiyor

http://www.karadenizgazete.net/images/haber/54237_b.jpg

OLUMLU GELİŞMELER

Transferin hareketli takımlarından biri olan Orduspor’da hedef Şehmuz Özer. Mor-Beyazlılar Altay’ın golcü oyuncunun işini bitirmek harekete geçerken Teknik Direktör Osman Özdemir’in de yetenekli futbolcuyu ısrarla istemesi yönetimin işi hızlandırmasına neden olmuş durumda. Orduspor yönetimi bu hafta içi Şehmuz’uh transferini olumlu sonuçlandıracağı belirtiliyor.
İZİN VERİLİRSE

Orduspor’u Trabzonspor’dan kadrosuna katmak istediği kaleci Onur için Bordo-Mavililer’in kamp dönüşünü beklemeye başladı. Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos’un genç file bekçisinin transferine izin vermesinin ardından Orduspor yönetimi harekete geçerek Onur’un işini bitirecek. Bu arada yönetimin Beşiktaş’lı Kenan Özer için girişimlerini sürdüğü öğrenildi.

Cüneyt Canlıca
29.06.2009, 15:29
Alattin Tosun Ordu'da kaldı!
Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor, Alaattin Tosun ilr yeniden anlaşarak, 2 yıllık sözleşme imzaladı.

29 Haziran 2009 , 13:58

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, yapılan görüşmeler sonucunda Alaattin Tosun ile yeniden anlaşma sağlandığı ve kendisi ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Açıklamada şu ana kadar dış transferde 7 futbolcu ile sözleşme imzalandığı ve bazı futbolcular ile de görüşmelerin sürdüğü kaydedildi.

Gelecekte adından çok söz ettirecek harika bir futbolcu..Akçaabat doğumlu ayrıca..Kalması çok iyi oldu..

Harun-61
29.06.2009, 15:34
Alattin Tosun Ordu'da kaldı!
Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor, Alaattin Tosun ilr yeniden anlaşarak, 2 yıllık sözleşme imzaladı.

29 Haziran 2009 , 13:58

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, yapılan görüşmeler sonucunda Alaattin Tosun ile yeniden anlaşma sağlandığı ve kendisi ile 2 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Açıklamada şu ana kadar dış transferde 7 futbolcu ile sözleşme imzalandığı ve bazı futbolcular ile de görüşmelerin sürdüğü kaydedildi.

Gelcekte adından çok söz ettirecek harika bir futbolcu..Akçaabat doğumlu ayrıca..Kalması çok iyi oldu..

Köln altyapsinda yetismisti.
Ordu'da oynadigini bilmiyordum.

Cüneyt Canlıca
30.06.2009, 12:34
Köln altyapsinda yetismisti.
Ordu'da oynadigini bilmiyordum.

Geçen yıl Ordu da tüm maçlarını seyrettim..Önlibero mevkisinde oynuyor... 90 dakika hiç durmadan koşuyor..En büyük artısı topu gerçekten iyi ve dikine kullanması...En iyi oyuncusuydu gecen yıl Ordu nun...

Cüneyt Canlıca
31.07.2009, 18:26
Bu sene yaptığı transferlerle Bank Asya ya bayağı iddialı duruma geldi.Hazırlık maçlarında şu ana kadar hiç yenilgi almadı.. En son Boluspor u 2-0 yendi...

LazAnisT
05.08.2009, 17:14
Orduspor 5000 kombine sattı bu sene.Maç günü bilet satılmayacak diye sokaklarda anons ediyorlar.

Fatih
05.08.2009, 17:20
Bu seneki en iyi transferleri şüphesiz Osman Özdemir'dir.Osman Hocayla lige 1-0 önde başlayacaklar.:)

LazAnisT
09.08.2009, 09:41
Orduspor dergiside çıkacak ve Orduspor Tv için hazırlıklar başladı.

ÖmerFarukYılmaz
09.08.2009, 09:42
Hadi bakalım..İkinci memleketim benim:)

HASAN_NASRALLAH
18.08.2009, 18:59
bir ordulu olarak bu sene çektiğim bir fotoyu koyayım.bu sene inşallah coşacak kardenizin fındıkçıları.

Mehmet Zeki
23.08.2009, 16:43
Bank Asya 1. lig takımlarından Orduspor, sezon başında Bolivya 1. lig takımlarından Lapaz'dan transfer ettiği Carlos Wargas ile yollarını ayırarak, geçen sezon Hacettepe'de forma giyen Arnavut futbolcu Cevahir Sukaş ile iki yıllık sözleşme imzaladı.

Vali Kemal Yazıcıoğlu Orduspor Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, Wargas'ın kendilerine, ''Orduspor'da uyum sorunu nedeniyle mutlu olmadığını ve ayrılmak istediğini'' söylediğini bildirdi.

Bunun üzerine noter aracılığıyla Wargas ile yollarını ayırdıklarını ifade eden Türkmen, teknik direktör Osman Özdemir'in isteği üzerine Arnavut forvet Cevahir Sukaş ile iki yıllığına anlaşma sağladıklarını ifade etti.

''Sukaç'ın takımımıza katkı sağlayacağına inanıyoruz'' diyen Türkmen şöyle konuştu:
''Yabancı oyuncumuz Carlos Wargas'ı Bolivya'dan aldık getirdik, 3 yıllık sözleşme yaptık. Bu arada uyum problemi yaşıyor diye, babasını da getirdik. Ama kendisi, 'Uyum sorunu nedeniyle mutsuz olduğunu ve ayrılmak istediğini' bize bildirdi. Biz de dün notere gittik ve el sıkışarak yollarımızı ayırdık. Onun yerine bir başka futbolcuyu transfer ettik. O da geçen yıl Hacettepe'de oynayan ve aynı zamanda Osman hocamızın da eski öğrencisi Arnavut oyuncu Cevahir Sukaş. Kendisi 21 yaşında. İki yıllık sözleşme yaptık. Sezon başında Almanya'da bir takıma gitmiş, ama sonra dönmüş. Hocacımız istedi, biz de kendisini transfer ettik. Başarılı olacağına inanıyoruz.''

-19 EYLÜL STADI'NIN DEVRİ-
Türkmen, 19 Eylül Stadı'nın, Ordu Valisi Ali Kaban'ın da girişimleriyle kendilerine devredildiğini, ancak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün demirbaş sayımını bitiremedikleri gerekçesiyle stadı halen teslim etmediklerini dile getirdi.

Stadın bir an önce kendilerine teslim edilmesini isteyen Türkmen, ''İki haftadır demirbaşları neden sayamadılar anlamıyorum. Bu iş köstek olarak değil, herkesin desteğiyle olur. Orduspor benim takımım değil ki... Hepimiz galibiyetlerde sevineceğiz, gurur duyacağız'' diye konuştu.

Başkanın açıklamaların ardından Arnavut forvet Cevahir Sukaş kendisini iki yıllığına Orduspor'a bağlayan sözleşmeyi imzaladı.

Mehmet Zeki
23.08.2009, 16:44
Transfer çalışmalarını sürdüren Konyasapor, Kasımpaşa formasını 6 yıldır terleten tecrübeli oyuncu Ömer Hacısalihoğlu'nu transfer etti.

Bank Asya 1. Lig ekibi Konyaspor, Avusturya Bundesliga takımlarından SCR Altach'ten Dursun Karatay'ı renklerine bağladı.

Bank Asya 1. Lig takımlarından Kardemir Karabükspor, dış transferde geçen sezon Altay'da kiralık olarak forma giyen MKE Ankaragücü'nün sol kanat oyuncusu Ali Ölmez ile 2 yıllığına anlaşmaya vardı..

LazAnisT
24.08.2009, 13:14
Dün akşam Giresunla oynadıkları maça gittim.Maç seyircisizdi ama gayet keyifliydi.Çok genç ve acayip koşan bir takım kurmuşlar.Valla bizden daha iyi pas yapıyorlar.

Cüneyt Canlıca
31.08.2009, 22:35
Altay maçını malesef 2-0 kaybettiler.. İlk yarı yakaladıkları pozisyonları cömertçe harcadılar... İkinci yarıda aslında fena oynamadı... Nasıl olduda yenildik anlamış değiliz... Hayırlısı...

pReN@_61
01.09.2009, 19:00
Altay a karşı kaybetmişler...Kısa zamanda vaziyeti toparlamaları dileğiyle.

Hüseyin İlkin
11.09.2009, 11:47
12 Eylül Cumartesi;

16:00 Orduspor-K.Erciyesspor / D Spor

slmn
13.09.2009, 13:44
Ordu çok kötü gidiyor.Bruno gitti hucum hattı çöktü.Umarım toparlanırlar.

_SeRKaN_
15.09.2009, 13:14
İşte kupa kuraları!

Türkiye Kupası 2. Kademe Kuraları İstanbul'da çekildi. Maslak Shreton Otel'de gerçekleştirilen kura çekimine, 1. kademeden tur atlayarak gelen 18 takım ile geçtiğimiz sezon Bank Asya 1. Ligi'nde mücadele eden 15 takım ve Turkcell Süper Lig'e veda eden 3 ekip olmak üzere toplam 36 takım katıldı.
Daha önce 23 Eylül'de yapılacağı duyurulan Türkiye Kupası 2. kademe karşılaşmalarının 30 Eylül'e alındığı açıklandı.
Türkiye Kupası 2. Kademe Kuraları şöyle: Turgutluspor-Konya Şekerspor,
Tokatspor-Kocaelispor,
Adıyamanspor-Yalovaspor,
Belediye Vanspor-Şanlıurfaspor,
Denizli Belediyespor-Trabzon Karadenizspor,
Güngören Belediyespor-Beykoz 1908 A.Ş.,
Adanaspor-Dardanelspor,
Kastamonuspor-Boluspor,
Samsunspor-Kardemir D.Ç. Karabükspor,
Bucaspor-Sakaryaspor,
Kartalspor-Karşıyaka,
Eyüpspor-Mersin İdman Yurdu,
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Tarsus İdman Yurdu,
Giresunspor-Hacettepe,
Çaykur Rizespor-Malatyaspor,
Orduspor-Pursaklar A.Ş.,
Konyaspor-Altay,
İnegölspor-Kayseri Erciyesspor.

Hakan Kazdal
24.09.2009, 18:19
Anlamam Onu Bunu Bu Alemde RizespOrdu .. !

l ı l RizeOrduTrabzon l ı l

Kazım Uzunboy
13.10.2009, 17:30
Orduspor, teknik direktör Ekrem Al ile anlaştı.

Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor'un, teknik direktör Ekrem Al ile bir yıllık sözleşme imzaladığı bildirildi.

Kulüp Başkanı Nedim Türkmen yaptığı yazılı açıklamada, yeni teknik direktörleri Ekrem Al ile İstanbul'da bir yıllık anlaşma imzaladıklarını belirtti.

Yeni teknik direktörün camiaya hayırlı olmasını dileyen Türkmen, şunları kaydetti:

''Orduspor'un yeni teknik direktörü Ekrem Al olmuştur. Sayın hocamız ile bir yıllık sözleşme imzaladık. Ekrem Al hocamız ekibiyle birlikte yarın Ordu'da olacak ve görevine başlayacaktır. Yeni teknik direktörümüz camiamıza hayırlı olsun.''

Misina
13.10.2009, 17:33
Osman Özdemirden herkes şüphesiz çok şey bekliyordu ancak olmayınca olmuyor Ekrem Al yeni bi heyecan getirecektir.

Cüneyt Canlıca
18.10.2009, 17:30
Uzun zaman sonra ilk galibiyetini aldı Orduspor.. Umarım devamı gelir..

Burçak
18.10.2009, 23:00
Ordusporuda tebrik ederim.
Önemli bi galibiyetti. Moral olur umarım.

LazAnisT
19.10.2009, 00:40
Valla ukalalık yapmayayım ama Ordusporun Yönetiminde bir kaç arkadaşım var.Antrenörün yollanacağını epeydir biliyordum.Bu hafta galip geleceklerindende çok emindiler.Futbolcular takır takır paralarını alıyorlar.Başkanlarınında dediği gibi futbolculara rahat batıyor.

Bu galibiyet onlar içinde dönüm noktasıydı.İnşallah arkası gelir.

Cüneyt Canlıca
20.10.2009, 21:41
Valla ukalalık yapmayayım ama Ordusporun Yönetiminde bir kaç arkadaşım var.Antrenörün yollanacağını epeydir biliyordum.Bu hafta galip geleceklerindende çok emindiler.Futbolcular takır takır paralarını alıyorlar.Başkanlarınında dediği gibi futbolculara rahat batıyor.

Bu galibiyet onlar içinde dönüm noktasıydı.İnşallah arkası gelir.

Ankaraspordan oyuncu alacakmı Ordu...Alacaksa kimleri düşünüyorlar..Varmı bir bilgin hocam..

Birtan Karaman
25.10.2009, 20:03
Ordu Bu Sene'de Çıkamaz. Bruno Kendileri İçin Çok Önemliydiler.
1 Milyon Vermeleri Hakkında Alacaklardı Ama Olmadı.
Arıyorlar Resmen Bruno'yu.

Misina
25.10.2009, 20:18
Ekrem Al Ordu ya iyi b ir hava getirdi.Bir Kaç Seri Galibiyetle yukarılar zorlanabilir.

Hakan Kazdal
25.10.2009, 21:07
Bruno'yu Cok Arıyorlar ..

Harun-61
25.10.2009, 22:58
1 puan bir puan dir ;)

LazAnisT
25.10.2009, 23:21
Orduspor Yükselme grubunda maddi olarak en rahat takımların başında geliyor.Hazırlık maçlarında aldıkları başarılı sonuçlar biraz kafaları karıştırdı ve takviye yapmaktan vazgeçtiler.Bruna olayına gelirse 1 milyon dolar yükselme grubundaki bir takım için çok büyük bir para ve dahada önemlisi Bruno Ordudan ayrılmak istedi..

Ekrem Al içinse tam bir kabadayı diyorlar.Laf aramızda Orduspor futbolcularınında böyle birine ihtiyacı olduğu söyleniyordu:)

CAFER ÖZER
26.10.2009, 08:56
Ekrem Al ile Orduspor kendini buldu,Bundan sonra Tırmanışa geçeceklerine İnanıyorum.
Ekrem Al baştan ordusporun başında olsaydı,Şuan ilk 5 te olurlardaı.
Takım en az gol yiyen takım Gol atamıyordu,Şimdi Golde atmaya başladılar
2 haftada 4 puan iyidir hemde Güçlü rakiplerden

Dursun Kaplan
27.10.2009, 09:59
Dün gece Samsun'dan dönen Giresunspor'lu taraftarları taşıyan otobüse taşla saldıran bir avuç kendini bilmez taraftarları tebrik ediyorum. Elinize ne geçti gecenin birinde otobüs taşlamakla ? İşte bu bir avuç taraftar sıfatından yoksun insanlar sayesinde karadeniz takımları bi arpa boyu yol alamazlar.

Sözüm gece yarısı taşla saldıran ezik insanlaradır. Genelleme değil. ;)

Cüneyt Canlıca
28.10.2009, 23:47
Orduspor bugün Türkiye kupası playoff maçında Van Belediye Spor u geçerek gruplara kaldı... Gruplarda başarılı olacağımızı zannetmiyorum... Ama uzun yıllar sonra Orduya Süper lig takımlarının gelmesi sevindirici olacak..Gerçi bu şans varken gele gele Sivasspor gelir bize... Bu arada otobüs taşlayanlarıda kınıyorum..

LazAnisT
14.11.2009, 08:37
Ordusporun önümüzdeki perşembe günü Ceylan otelde bir gecesi var.İlgilenen arkadaşlara duyurulur.

Cüneyt Canlıca
21.11.2009, 22:59
Orduspor 1- Kocaeli 0 .. Orduspor bu sezon ilk defa 2 maç üst üste kazandı... Yalnız bi ara Barcelonayı seyrediyorum sandım sahada .. Orta saha gerçekten çok teknik oyunculardan kurulu...Birde forvet olsaydı çok başka yerlerde olurdu Orduspor...

Bu arada Kocaeli li oyuncularıda verdikleri onur mücadelesinden dolayı kutluyorum... Özellikle seyircileri o haldeki takımlarını yalnız bırakmamak için bayağı kalaballık gelmişlerdi...

deneme61
21.11.2009, 23:09
tebrıkler ordu.. ve yunus.. gercı bu mac ta 70 den sonra oyune gırdı lakın macı almayı cok ıstıyordu

akincilar1967
30.11.2009, 04:56
Dün gece Samsun'dan dönen Giresunspor'lu taraftarları taşıyan otobüse taşla saldıran bir avuç kendini bilmez taraftarları tebrik ediyorum. Elinize ne geçti gecenin birinde otobüs taşlamakla ? İşte bu bir avuç taraftar sıfatından yoksun insanlar sayesinde karadeniz takımları bi arpa boyu yol alamazlar.

Sözüm gece yarısı taşla saldıran ezik insanlaradır. Genelleme değil. ;)
Sıteye Sans eserı gırdım . Bakıyım bızım Topiclerde neler var neler yok . 2-3 Veletin ustune yıkarsan taşlama olayını Gıresunda 250 kısıyıde taslamaya kalkarsan Gerı vıtesı yaparsın Kendı sehırınde arkadaşım .Herneyse.
Takımda bı yukselıs var ekrem hocanın gelısıyle . Bugunde Hacettepe Deplasmanından 3 puanı 3 golle aldık . Deplasman donusu yorgunuz cızerız bişiler yeri geldimi kolay gelsin

macka61
30.11.2009, 12:42
tebrikler orduspor

OnOuR
01.12.2009, 00:26
Deplasmanda alınmış bir galibiyet çok önemliydi... Tebrikler Ordu ;)

pReN@_61
01.12.2009, 00:32
Tebrikler...

mavikan
04.12.2009, 11:41
aferin çocuklar,iyi yoldalar..

Kazım Uzunboy
18.12.2009, 17:12
Orduspor'un kombine bereketi

Orduspor'un Türkiye Kupası'nda sahasında oynayacağı Galatasaray maçı öncesi kombine kartı satışlarında artış gözleniyor.

Sezon başında Orduspor Kulübü tarafından şehrin muhtelif noktalarında açılan stantlarda satışa sunulan, ancak bir süre sonra satışına son verilen kombine biletlerin satışı Galatasaray maçı öncesi tekrar başlandı.

Kulüp Genel Sekreteri Adem Türkmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 yıl sonra Ziraat Türkiye Kupası'nda karşı karşıya gelecekleri Galatasaray maçı öncesi Ordusporlu taraftarların kombine biletlere yoğun ilgi gösterdiklerini söyledi.

Kulüp olarak sezon başı itibarı ile satışa sundukları, ancak bir süre sonra geri çekilen kombine kartların satışına Galatasaray maçı öncesi tekrar başladıklarını vurgulayan Türkmen, yaklaşık bir haftada 253 kombine kartı satışı gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

''Satışlardan oldukça memnunuz'' diyen Türkmen, kulübün kasasına kombine kartların karşılığında 17 bin 600 TL girdiğini söyledi.

Taraftarların şu ana kadar 165 adet kale arkası, 85 maraton, 3 adet de kapalı tribün kombine kart satın aldıkları belirtildi.

Misina
20.12.2009, 17:11
Ekrem Al istifa etti!
Bank Asya 1. Lig'de kendi sahasında Samsunspor'a 3-1 mağlup olan Orduspor'da teknik direktör Ekrem Al görevinden istifa etti.

20 Aralık 2009 , 16:55

YorumlarArkadaşına GönderPaylaş

HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR
Samsunspor
Orduspor
Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Orduspor Teknik Direktörü Ekrem Al, son 3 haftadır mağlup olduklarını, bugünkü maçta da istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını söyledi. Samsunspor'un daha iyi oynadığını belirten Al, "Hiçbir zaman geçmişe sığınmamışız. Takımımız budur demişiz. Toplumla bunu paylaşmışız. Bir takım eksiklere rağmen kulüp ve takımla verdiğimiz mücadele 13 puanlık oldu. Takımın kapasitesi bu. Bunu fazla irdelemeye gerek yok. Bunu herkes biliyor. Ama son sıralardan aldığımız Orduspor şuan bu sıralarda. Sonuçlara göre yine yerini muhafaza ediyor. Bazıları bundan memnun değiller. Benim vicdanım rahat. İyi mücadele verdiğimize inanıyorum. Seri galibiyetler aldık. Ama son dönemlerde maalesef böyle oldu. Sakatlık, eksiklik bahanesine girmedik. Ama 13 puan toplayabildik. Orduspor bu puanları çok özler bir durumdaydı" dedi.

Görevi bırakmak istediğini vurgulayan Al, "Ben ayrılmak istiyorum. Bırakmak istiyorum. Bunu da yönetimine söyleyeceğim. Belki bizden daha iyi yapanlar olabilir. Başarılar dileyeceğim. Bunu başka türlü değerlendirmeyelim. Esprisini, altında yatanı hiç ortaya dökmeden, sessiz sedasız, istifa isteyeceğiz. Gerisi yönetime kalmış" diye konuştu.

FUTBOLCULAR ÖZÜR DİLEDİ
Ordusporlu futbolcu Erol Yükseker, Samsunspor mağlubiyeti için taraftarlardan özür diledi. Maçı galibiyetle bitirip devreye moralli girmek istediklerini belirten Yükseker, "Bize yakışmayacak bir oyun sergiledik. Tüm camiamızdan özür diliyoruz. Daha önce de mağlubiyetler aldık. Daha önceki mağlubiyetlerde hocamız hep bizi destekledi yanımızda oldu. Sorumluluğu üzerine aldı. Ama bugünkü maçın hiçbir açıklaması olduğunu düşünmüyorum. Çünkü hocamız bize her türlü anlamda destek verdi. Biz de burada kendimize yakışmayacak bir mücadele sergiledik. Bunu buraya getiren biz olduk. Bundan sonraki düzeltecek olarak futbolcular olarak bize düşüyor. İkinci devre daha mutlu umutlu günler bizi bekliyor. Hocamızın istifa etmesi konusunda yorum yapamam. Geçen hafta Adana'da da mağlup olduk. Ancak maçtan sonra hocamız yanımıza geldi. Bizi teker teker tebrik etti. 'Siz bu şekilde oynayın, mutlaka başaracağız' dedi. Ama bugünkü mağlubiyette tüm sorumluluk futbolcularda olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

LazAnisT
26.12.2009, 01:19
Ekrem Al tamamen kendi insiyatifiyle istifa etti.Yönetim devam etmek istiyordu.

lazajan
27.12.2009, 18:41
turkıye kupasında rakıbımız :D severım orduyu

mehmetali61_55
28.12.2009, 13:10
karadeniz takımlarının her zaman daha iyi olmasını istemişimdir orduda okurken maçlarınada gitmiştim ara ara

fatsakopat52
29.12.2009, 17:19
yeni Teknik Direktör: Ahmet AKÇAN insallah hayırlısı olur..Ordu süper lige Trabzonum şanpiğonluğa..aynı eskisi gibi :alkış:

Burçak
29.12.2009, 20:29
karadeniz takımlarının her zaman daha iyi olmasını istemişimdir orduda okurken maçlarınada gitmiştim ara ara
hangi bölümdün . bende Ordu mezunuyum :)

LazAnisT
10.01.2010, 00:40
Hadi bakalım Ordu.Yarın gönlümüz seninle..

Cüneyt Canlıca
10.01.2010, 09:41
Zamanında bir defa elemiştik Galatasarayı... Gene yeneceğiz İnşallah....

Cüneyt Canlıca
10.01.2010, 18:14
Malesef Bünyamin hayvanını katmamıştık hesaba....

28TS61
11.01.2010, 01:37
bravo gezer. bakalim bundan sonra ayni kartlari gösterebilecekmisin

Fatih BALTA
11.01.2010, 04:16
Orduspor dostluk olayını çok abartmış bu maçta.
Misafir tribünü dışında Gs formalılar görmek üzücü.

CAFER ÖZER
11.01.2010, 10:51
Orduspor dostluk olayını çok abartmış bu maçta.
Misafir tribünü dışında Gs formalılar görmek üzücü.

GS Orduspora özendiği için Mor formaları var artık,Ordusporla Aynı formayı giyiyorlar,Orduspor u bile Hakemle yenmek için çirkeflik yapan GS a yazıklar olsun.

pazarkapılı
11.01.2010, 11:03
giresunspora da yazmısız...orduyada rizeyede artvinede diger bölgesel takımlarada yazacagız anlasılan...hani ben sana galatasarayı yenemezsin demedim ki desem?....sen bana ne diyebilirsin ki güzel yarim...hani ondan sonra ben sana niye kadronda yabancı oyuncular var desem?cıkıp sen bana haklısın karadenizin güzel insanlarını unutmamak lazım desen...ardından ben tekrar sorsam karadenizin bu güzel insanlarının top oynayacagı sahillerine ne oldugunu...sen cıkıp desen ki fındık parasındada cok karsı cıktık onlara lakin bi yere kadar gücümüz....ardından tekrar etsem ben sana galatasarayı yenemezsin demedim ki desem....güzel yarim....

Cengiz Çubukcu
11.01.2010, 11:04
hakem sarı kart verilebilecek bir pozisyonda direk kırmızıyı çıkararak maçı 5. dakikada bitirdi...nedir bu Arda sempatisi anlamıyorum !!!

Külünkoğlu
11.01.2010, 11:07
Bünyamin Gezer'in adı tuttuğu takım itibarı ile Galatasaraylı hakemler arasında geçiyor.

Ve aynı hakem ısrarla galatasaray maçlarında hata yapıyor.

Şu deniyor "sen hata yap biz severiz seni" O da gerekeni yapıyor.

Maç ilk 10 dakika da bitti. Özer Hurmacı'nın Doğa'ya yaptığı hareket'e bakın bir de bu kırmızı kart'a. Yazıklar olsun.

ahmetto
11.01.2010, 11:56
Dünkü maçı baştan sona izledim.Daha doğrusu Hakemin bir futbolcuyu atmayarak nasıl kayırdığına şaitlik ettim.Ayhan denen futbol ahlaksızı densiz adamın yaptıklarını tek tek izledim.Biz gördük ama görmeyen bir dörtgöz vardı sahada.Tamam Ardaya 5 dakikada yapılan faul (bence sarı kart) de kırmızı kartı verme cesaretini kendinde buluyorsun hakem efendi.Ya ayhan denen iğrenç kişiliğin attığı kasti tekmeleri yaptığı itirazları niye görmüyorsun.Yazık ya böyle admaları sahada tutmak futbol adına ihanettir.

Dursun Kaplan
11.01.2010, 12:14
Bünyamin Gezer sıkı bir geyse taraftarıdır. Bizzat yüz yüze görüştüğümüz zaman söylemişti bunu.

28TS61
11.01.2010, 13:04
oguz sarvan hakemler basarili dedigse basarilidir :D

Bir_Bilen
11.01.2010, 14:03
Orduspor haddini bilerek oynadı.Genç ve kaliteli oyuncuları var. Forvette iyi bir isim olsaymış (Şadi Çolak, Cenk İşler vs...) en az bir gol bulurdu. Takımın 10 kişi kalması da olumsuz bir etken... Maçtan zevk aldım.Yanlız tribünlerden değil:confused: Senin bulunduğun tribünde rakip takımın taraftarı olacak ha? Hani bu Eskişehir'de, Trabzon'da, Bursa'da olsa ne olur neler?

Cüneyt Canlıca
13.01.2010, 16:46
Ziraat Kupasında Denizli Belediyeyi 2-1 yenerek ilk 3 puanını aldı...Hayırlı olsun...

TolgaTopçu61
19.01.2010, 15:27
Volkan Arslan resmen Orduspor'da..

Bank Asya 1. Lig takımlarından Orduspor ile Ankaragücü'nden transfer ettiği Volkan Arslan arasında 1,5 yıllık sözleşme imzalandı.

Durugöl Tesislerinde gerçekleştirilen imza töreninde kendisini mor-beyazlı renklere bağlayan 1,5 yıllık sözleşmeye imza atan Arslan, Orduspor'a başarılı olmak için geldiğini söyledi.

Arslan, ''Şu ana kadar 7 profesyonel takımda forma giydim. Bunların arasında süper lig temsilcilerinden Galatasaray da var. Orduspor benim 8. takımım. Buraya başarılı olmak için geldim. İnşallah mor-beyazlı takım ile yeni başarılara imza atarım. Orduspor'da uzun yıllar forma giyerek bu takımın formasını terletmek istiyorum'' dedi.

Ordu'ya dün geldiğini ve Ordusporlu taraftarların sevgi gösterileri ile karşılandığını da söyleyen Arslan, ''Orduspor'un zorlu maçlarında her zaman taraftar desteğine ihtiyacı olacaktır. Beni de sıcak karşılayan tüm Ordululara teşekkür ederim. Ben de kendilerine layık olacağım'' diye konuştu.

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen de Volkan Arslan'ın başarılı olacağına inandığını belirterek, Arslan'ın geçmişinin başarılarla dolu olduğunu ifade etti.

Türkmen, ''Volkan'ın mevkisi olan orta sahada ilk yarı sıkıntılar yaşamıştık. İnşallah Volkan buradaki sıkıntıyı giderecektir. Bizler kendisine sonsuz güveniyoruz ve hoş geldin diyoruz'' dedi.

Öte yandan Orduspor ile ilk antrenmanına da çıkan Volkan Arslan, takım arkadaşları tarafından tesislerin giriş kapısında karşılandı.

Kazım Uzunboy
19.01.2010, 16:22
Orduspor'da iki transfer

Transfer çalışmalarını hızla sürdüren Orduspor, Ankaragücü'nden Volkan Arslan ile 1.5 yıllık anlaşma sağladı.
Bugün Ordu'ya gelerek Orduspor Kulübü Genel Sekreteri Avukat Adem Türkmen ile görüştükten sonra sözleşme imzalayan ve mor beyazlı forma ile poz veren Volkan Arslan, Orduspor ile anlaşmaktan mutlu olduğunu söyledi. Teknik direktör Ahmet Akcan da Volkan'ın takıma büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Yaptığımız teklifi kabul etti. Onunla güzel başarılara imza atacağız" diye konuştu.

Bu arada transfer çalışmalarını İstanbul'da sürdüren Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, Galatasaray'dan Serdar Eyilik ile görüşmesinden olumlu ayrıldı. Serdar Eyilik, Orduspor ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

fatsakopat52
19.01.2010, 16:59
serdar eyik iyi futbolcu insallah orduda da başarılı olur..

Süleyman50
21.01.2010, 08:30
Ordu'da maç sonu..

Bank Asya 1. Ligi'nde Giresunspor'un Orduspor'u deplasmanda 1-0 yendiği maçın ardından her iki takımın teknik adamları karşılaşmayla ilgili görüşlerini dile getirdiler..
Bank Asya 1. Lig'de kendi sahasında karşılaştığı Giresunspor'a 1-0 mağlup olan Orduspor'un teknik direktör Ahmet Akcan, ''Skorun dışında yer yönü ile memnun olduğum bir maç oldu'' dedi.

Akcan, maçın ardından yaptığı değerlendirmede bazen futbolda sadece iyi oynamanın, iyi mücadele etmenin sahadan galip ayrılmaya yetmediğini, bugün de böyle bir maç oynadıklarını söyledi.

Ligin kaliteli takımlarından Giresunspor'a karşı hem oyun, hem de mücadele olarak çok üstün olduklarını savunan Akcan, ''Maçın sonunda kesinlikle biz mağdur olmamalıydık ama futbolda bazen böyle şeyler oluyor. O yüzden takımımla birlikte bu gelişmeyi sağlamış olmak, ileriye dönük de bunun süreceğini görmek bizi memnun ediyor. Futbolcularımın hepsini hem ortaya koydukları mücadele hem de kaliteli futboldan dolayı kutluyorum'' diye konuştu.

Akcan, takıma yeni katılan bazı futbolcularla uzun süre beraber çalışamamanın da sıkıntısını yaşadıklarını belirterek, ''Tabi takıma yeni katılan arkadaşlarımız oldu. Maç içinde yaptığımız değişiklikler eleştirilmeden önce bunun göz önünde bulundurulması gerekiyor. Çünkü takıma yeni katılan arkadaşlarımız ile uzun süre beraber çalışamamanın sıkıntısını yaşıyoruz'' dedi.

-GİRESUNSPOR CEPHESİ-
Giresunspor teknik direktörü Levent Eriş ise kazanmaları gereken bir maçta, sahadan üç puanla ayrıldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi. Kendilerine destek veren Giresunspor taraftarlarına teşekkür eden Eriş, şunları kaydetti:
''Bu üç puanı bize bu yolda destek veren herkese armağan ediyorum. Bundan sonra ligde rakiplerimizin ne durumda olduğu değil, Giresunspor takımının ne istediği önemlidir. Biz de bu ligde ikinci devre ilk 6 için ne gerekiyorsa onun mücadelesini vereceğiz. Devre başında ligin ikinci yarısının çok zorlu geçeceğini söylemiştik. Bunu daha ligin ikinci yarısının ilk maçlarında gördük.''

Cengiz Çubukcu
21.01.2010, 08:47
Orduspor Galatasarayın B takımı oldu resmen , bu zihniyetle başarılı olmaları imkansız çünkü bunu 4-5 senedir deniyorlar ama yerlerinde sayıyorlar..

Dursun Kaplan
23.01.2010, 15:26
Orduspor az önce biten maçta Altay'la 1-1 berabere kaldı. Ve yine kırmızı kart gördü oyuncuları.

Samet Yildirim
23.01.2010, 17:14
Volkan Arslan sari kirmizi gördü...

Burçak
27.01.2010, 15:16
PFDK'nın verdiği cezalar ve gerekçeleri şöyle:
"ORDUSPOR Kulübünün, 20.01.2010 tarihinde oynanan ORDUSPOR – GİRESUNSPOR Bank Asya 1. Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 2.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
http://www.ajansspor.com/futbol/federasyon/h/20100126/pfdk_kararlari.html

Fatih BALTA
27.01.2010, 17:24
Ordudan gelen yokmu bugünki maç için.

lazrail8989
27.01.2010, 17:40
ordusporda 70 numarasıyla Rıza Şen i izlemenizi tavsiye ederim umarım bugün yanıltmaz beni

Fatih BALTA
28.01.2010, 01:52
Ordusporlu taraftarlar 2.yarı başladıktan sonra stadta oldular.Sebebi nedir acaba?

Harun-61
28.01.2010, 16:28
Kaleci Onur'u begendim, kumasi iyi. 61 numara ;)

ilhan
28.01.2010, 16:30
Tolga'yla kıyaslayınca insanın gözüne Valdes gibi geliyor eleman.

Sefa
28.01.2010, 16:47
Tolga'yla kıyaslayınca insanın gözüne Valdes gibi geliyor eleman.
Şimdi Valdes diyince iyi mi dedin kötü mü anlayamadım :p

Burçak
28.01.2010, 16:48
Ordusporlu taraftarlar 2.yarı başladıktan sonra stadta oldular.Sebebi nedir acaba?
Yolda bir kaza var mış. o nedenle beklemişler.
ayrıca yolların karlı buzlu olmasından dolayıda yavaş gelmek zorunda kalmışlar. bundan dolayıymış.

.....
28.01.2010, 16:49
Karadeniz Takımlarıyla aramızın daha da iyi olması lazım. Ben öyle düşünüyorum.

Trabzonsporun şampiyon olduğu senelere bakarsak Karadeniz Takımlarının fazla olduğu zamanlardır. O yüzden Superlige bekliyoruz bütün Karadeniz Takımlarını.

ilhan
28.01.2010, 16:50
Şimdi Valdes diyince iyi mi dedin kötü mü anlayamadım :p

İyi bir şey dedim.
:D

Oğuzhan Turhan
28.01.2010, 16:56

Trabzonsporun şampiyon olduğu senelere bakarsak Karadeniz Takımlarının fazla olduğu zamanlardır. O yüzden Superlige bekliyoruz bütün Karadeniz Takımlarını.

Bu koca bir yalandır..
İstanbul medyasının uydurduğu; siz aslında diğer karadeniz takımlarının size yatmasıyla şampiyon oldunuz yaftasının bizim kendi taraftarımızın zihninede yedirmesi ne büyük bir utançdır..

Fatih BALTA
28.01.2010, 17:10

O yıllarda rakiplerimize göre en çok puan kaybettiğimiz maçlar Karadeniz takımlarına karşı olmuştur.Karadniz takımlarının bizim şampiyonluğumuza olumlu etki etmiştir sözleri birilerinin uydurmasıdır.Onun düzeltmesini yaptıktan sonra Karadeniz takımlarının süper ligde olması benimde istediğim bir durumdur.İnşallah Rize,Ordu,Giresun,Bolu.. gibi takımlardan en azından bir kaçını yakın zamanda ligde görürüz.

Misina
28.01.2010, 17:58
Ofsporda 1.5 yıl izlediğim Emrullahı Orduspor transfer etmiş.Başarılı Olur Umarım.

Cüneyt Canlıca
31.01.2010, 16:29
Gazianteep Belediye yi geriden gelerek 2-1 yendi bugün..

mekansız53
31.01.2010, 16:52
Ordu,trabzon,rİzeee alayina yok vİze bekle sÜper lİg gelİyİrukkk !

Cüneyt Canlıca
14.02.2010, 18:29
Dardanel maçını 1-0 kazandı Orduspor bugün..

macka61
14.02.2010, 18:39
Tebrikler Orduspor

rizesporlular
21.02.2010, 11:24
Trabzon&rİze&ordu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Misina
21.02.2010, 19:47
Deplasmanda Konyadan 1 puan iyidir.

Ümit Tekşan
08.03.2010, 11:54
Ah ulan Ordu ah, ne güzel Buca'yı 2-0 yeniyordun tuttun 3-2 yenildin iş mi şimdi. 3 puanı alsaydık ne güzel olacaktı. İşimiz iyice zora girdi inşallah bu sene Lig'de kalırız.

Ümit Tekşan
29.03.2010, 12:50
Yürü be Ordu, kim tutar seni bu saatten sonra.. İki haftadır takım gerçekten güzel top oynuyor, karşılığınıda alıyor. Mersin İ.Y deplasmanda yendik. Bu hafta kendi sahamızda Rize sporla oynuyoruz. İnşallah güzel bir maç olur kazanan tarafta biz oluruz diye düşünüyorum. Alt sıralardan kurtulup daha da rahatlamamız lazım.. Bizim takım istedikten sonra Bank Asya'da yenemeyeceği takım yok. Teşekkürler Orduspor...

Cüneyt Canlıca
08.04.2010, 19:00
Son 3 haftada 3 galibiyet alarak rahatladı Ordu.. Geç açıldılar bu sene futbolcular umarım gelecek sene daha yukarılarda olurlar...

Ayrıca atılan her golden sonra Ordu 19 Eylül Stadının UY AHA diye inleyişine hastayım......

Cüneyt Canlıca
14.04.2010, 17:50
4 te 4 yaptı Ordu..İlk yarı nerelerdeydiniz diye sorası geliyor insanın futbolculara...İnşallah haftaya Hacettepeyide yenerek Rize ye bir iyilik yapabiliriz..

Ümit Tekşan
16.04.2010, 17:25
4 te 4 yaptı Ordu..İlk yarı nerelerdeydiniz diye sorası geliyor insanın futbolculara...İnşallah haftaya Hacettepeyide yenerek Rize ye bir iyilik yapabiliriz..

İnşallah yeneceğiz kardeş takımımız Rizespor'a güzellik yapacağız. İnşallah Rizespor'da yener...

Ümit Tekşan
24.04.2010, 17:28
Bank Asya 1. Ligde 6 haftadır yenilgi yüzü görmeyen Orduspor formsuz Bolusporu deplasmanda devirdi, haftayı galibiyetle bitirdi: 2-4

Stat: Atatürk

Hakemler: Mustafa Öğretmenoğlu xxx, Mehmet Şahin Yılmaz xxx, Hüseyin Fidan xxx

Boluspor: Atacan x, Erhan x, Ömer x, NDukan xx, Cemil x (Dk. 6 Evren x), Erdem xx, İbrahim x (Dk. 62 Mehmet x), Fatih x, (Dk. 84 Gökhan ?), Gılman Lika xx, Zafer xx, Lokman x

Orduspor: Fevzi xxx, Fatih xx, Mehmet Ayaz xxx, Bilan xx, (Dk. 85 Musa ?), Jerry Akaminko xxx, Emre xx, Ahmet xxx, Murat xx, Serdar xx (Dk. 72 Rıza x), Erol xxx, Emrullah xx (Dk. 58 İrfan x)

Goller: Dk. 1 ve 83 Ahmet, Dk. 44 Fatih, Dk. 45 1 Bilal (Orduspor), Dk. 41 ve 72 (Penaltıdan) Erdem (Boluspor)

Sarı kartlar: Dk. 54 Ömer, Dk. 60 İbrahim (Boluspor), Dk. 53 Emrullah, Dk. 62 Fevzi (Orduspor)
Orduspor deplasmanda Boluspor'u 4-2 yenerek çıkışını sürdürmeye devam etti, bu biraz geç oldu ama en azından önümüzdeki yıl için bu çıkış güzel oldu. iki şey İstiyorum. Birincisi Trabzonspor'un şampiyonluğu, İkincisi Orduspor'un super Lige çıkması :)

HASAN_NASRALLAH
28.04.2010, 15:39
hele şükür bu senede ligde kaldık.şampiyonluk parolası ile çıkıp ligde kalmak enterasan.

LazAnisT
10.05.2010, 21:59
Orduspor Ahmet Akçanla yollarını ayıracak..

Mustafa ÖZDEMİR
11.05.2010, 00:24
seneye iddialı bir ordu istiyoruz.yukarda işler karışıyor her sene ...