PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şampiyonluk Yolunda Orta Sahamızı Yorumlayalım

Adil ÖZGÜR
02.02.2009, 19:12
Ara Transfer'de Orta Sahamıza mutlaka transfer yapılması gerekiyor paralosu ile Bursaspordan Yusuf'u Antalya Kampına kadar götürmüş isekte; Tarihi ve ezeli rakiplerimiz Şampiyon olacağımızı her an enselerinde bir Demeklos Kılıçı gibi hissettiğinden, yakışıksız ve seviyesiz bir biçimi Profesyonelliğe uydurulup önümüz kesilmek istenmiş isede, ikinci yarının başlaması ile bu bölgede olan Futbolcularımız kapasitelerini % 60 dan yukarı çıkarmaları ile sorunun çözüldüğü hissini vermiştir. Bu durum ise 96 ruhunu yakaladığımız anlamını taşımaktadır.

**Sayın Başkanımız Sadri ŞENER Colman'ın 10 numara olarak (Oyun kurucu yeteneğine sahip olduğunu hatırlatarak) yeterli görülmüş, ve Alanzinho transferini yaparak ikinci yarıya girilmiştir.

Yapılan F.B. ve Ankaraspor maçlarının görüntüsü Sayın Başkanımızın görüşlerini her ne kadar kuvvetlendiriyorsa da, Bölgesel ve Ulusal Basınımız da Trabzonsporun Şampiyon bir kadroya hakim olduğu, oyun sistemi olarak Şampiyonluğu yaşatacak 2008-2009 ruhu oluştuğu izlenimi vermiştir.

Şampiyonluk yolunda Orta alanda görev yapan Yattara-Colman-Selçuk-Hüseyin-Ceyhun'un verimliliklerini tartışalım.

Benim teşhisim ise sezon sonu Şampiyon olarak ligi göğüsleyeceğiz, Colman'ın Tabata'dan daha aktif bir kariyerle sezonu bitireceğine kanaatim vardır. Selçuk ve Yattara tavan yapar görüşündeyim.

Mustafa Ayazoğlu
02.02.2009, 19:17
Bütün futbolcularımız kendilerini geliştirmekte.. Selçuk adı çok gündemde değil ama çok iyi yolda.

erhank
02.02.2009, 19:21
Türkiyenin en kaliteli orta sahasina sahibiz, bunu ilk devre söyleyemezdim belki ama su son iki macta gördüklerimden sonra, bunu rahatlikla söyleyebilirim özellikle colman ve selcuk icin ve bunlara alanzinho yuda ekle tadindan yenmez valla.

Keleşoğlu
02.02.2009, 19:35
selçuk ve yattaradan daha iyi bir performans bekliyorum yapabilleceklerinin yarısındalar

vyno
02.02.2009, 19:36
Duran topları yeterince iyi kullanamıyoruz duran topları çok etkili kullanabilecek oyuncular olmasına rağmen bunu birtürlü başaramadık çok fazla duran top kullanmamıza rağmen gol atamıyoruz bunu takım bu haftalarda başarırsa zorlandığımız maçlardaki düğüm çözülür.Şuanda tek sıkıntımız bu yönde bunun dışında ortasahamız gerçekten çok iyi oynuyor.

Erdem Koltuk
02.02.2009, 19:41
-------------------------------------------------------
------------------------Colman------------------------
Alanzinho----------------Selçuk-----------------Yattara
------------------------Hüseyin------------------------

Hayalim gerçek oldu, Bu orta saha kolay kolay bir takımı mağlup ettirmez.Bu 5liyi al Hacettepe'ye koy UEFA ya katılır.

Adil ÖZGÜR
02.02.2009, 19:41
Duran topları yeterince iyi kullanamıyoruz duran topları çok etkili kullanabilecek oyuncular olmasına rağmen bunu birtürlü başaramadık çok fazla duran top kullanmamıza rağmen gol atamıyoruz bunu takım bu haftalarda başarırsa zorlandığımız maçlardaki düğüm çözülür.Şuanda tek sıkıntımız bu yönde bunun dışında ortasahamız gerçekten çok iyi oynuyor.

Orta sahada görev yapanlardan esasen Colman duran topları çok isabetli kullanıyor, fakat sizinde belirttiğiniz gibi, bunca geçen zaman göz önüne alınırsa duran toplar üzerindeki zaafiyetimiz henüz devam ediyor. Bu durumu lehimize çevirecek birçok futbolcularımız var. Bizim daha önceki yıllardaki tecrubelerimizi yazacak olursam, Colman'a bu fırsat verilmeli, zira takımda, direk kaleye çekilen duran toplarda şu ana kadar en az denenen isim Colman, Korneri Yattara, duran topları Colman kullansa daha verimli olur kanısındayım.

ümit akyıldız
02.02.2009, 19:44
selcuk 2. yarıya cok ıyı basladı fb ve ankara macında arkalara cok ıyı toplar bıraktı colmanda ankara macında cok ıyıydı inş boyle devam eder alanzınyoda takıma uyum sagladıgında umarım daha ıyı olcak

Erdem Keser
02.02.2009, 19:56
Çok güzel bir başlık.

Şuan Türkiye'nin en iyi ortasaha silahlarına sahibiz.Gerek Selçuk , gerekse Colman oyunun iki yönünde de olan , sorumluluk alan , kazandığımız puanların bir çoğuna direk katkı sağlayan oyuncularımız.Geçtiğimiz sezon ki ortasaha yapısını ve kurgumuzu göz önüne getirdiğimizde bu sezon ki farkı daha net anlayabiliyoruz.

Hatta rakiplerimizin şuanki durumundan da orta göbekte oynayan oyuncuların takımın oyun karakterini nasıl değiştirdiğinide açıkça görebiliriz.Mesela Fenerbahçe ;
Geçen sezon ortasahalarından kaybettikleri oyuncuları nedeniyle bu sezon hiç bir maçta oyuna hükmedemiyorlar.Deivid gibi kaliteli bir sağ kanat , Alex gibi kaliteli bir on numaraya , Türkiye standartlarının üzerinde bir sol kanada sahip olmalarına rağmen ortasahalarında oyunun iki yönünüde oynayan oyunculara sahip olmadıklarından büyük bir düşüş içerisindeler.

Bizimse takım olarak en büyük handikapımız Selçuk ve Colman'ın arkasında top yapabilen , sorumluluk almaktan kaçınmayan bir defansif ortasaha oyuncumuzun olmaması.Gelecek sezon bu sıkıntımızı çözdüğümüz takdirde çok daha etkili bir takım olacağımızı umuyorum.

Ali Tunahan Güllü
02.02.2009, 19:56
bence türkiyenin en iyi ortasahası bizde ve gs de...bizim tek eksiğimiz sol kanatdı onuda aldık ve şuan orta sahamız süper...

Mustafa Ayazoğlu
02.02.2009, 19:59
Başlık iyide nie ortasahamızı tartışıyor veya değerlendiriyoruz ki?

Mükemmel zati gerek var mı tartışmaya?

TolgaTopçu61
02.02.2009, 20:06
Ortasahamiz'dan ben memnunum,baslayalim Hüseyin'den gecen seneye göre cok daha iyi,bunun en büyük etkeni de takim arkadaslarinin hepsi müthis olmasidir...Cogu ataklari kesiyor,bazen formsuz oluyor ama idare ediyor iste...
Selcuk maclarda fazla görünmesede,gizli kahraman attigi müthis paslar,kestigi onca toplar Alkislar Selcuga:alkış:
En begendigim oyuncu ama Colman,eminimki daha %100'lük performansina ulasmadi...aynen Selcuk gibi müthis isabetli paslar atiyor...
Yattara bildigimiz Yattara,yorum yapmama gerek yok...
Ilk yari da en fazla sorun yasadigimiz sol kanat da ise alinan Alanzinho'ya da pek fazla yorum yapilamaz...

Recep Alkan
02.02.2009, 20:08
şampiyonluk yolunda orta sahamızı yorumlayalım;

selçuk; ne kadar tribüne oynuyor deselerde çoğu maçta görevini eksiksiz yerne getiriyor, asistleri ile oyunu açıyor, eforu ile orta sahanın dinamosu haline geliyor. en az bir trabzonlu kadar şampiyonluğu istiyor.

colman; geldiğinde trabzonspor ve trabzonspor taraftarı için kapalı bir kutu olan colman bugün kumaşının kalitesini bir kez daha gösterdi. mücadelecei yapısı, tatlı sert futbolu, duruşu, samimyeti, ve hırsı ile trabzonsporumuza çok şey katmaya devam ediyor. ilk yarı boyunca sol açık oynamasından dolayı biraz sırıtsa da ikinci yarı ile birlikte daha büyük bir çıkış yakalayacağı kesin.

hüseyin; ben başta olmak üzere birçok renkdaşımızın yüklendiği, beğenmediği defalarca kabahat bulduğu kaptan bu sezon ile birlikte farklı bir oyun yapısına büründü. ileriye dönük atak başlatıcı çok fazla katkısı olmamak ile birlikte benim görüşüm şu an için türkiyenin en iyi kesici diye nitelendirilen orta saha tipinde bir oyuncudur. tecrübesi, trabzonu ve halkının içinden gelerek bu halkı ii bilmesi ile takımımızda ki birçok oyuncuya örnek olup yardımcı olabilecek bir oyuncu ve kaptanımızdır.

ceyhun; hüsryin gölgesinde ve gerisinde kalmayı ne kadr hakettiği tartışılsa da boyu ile kafa toplarında sert vuruşları ile de serbest vuruşlarda trabzonsporumuzun en büyük kozu olmaya aday bir oyuncu. hüseyinin olası yokluğunda onun yerinde hiç sırıtmayacak ve rahatlıkla bu görevi üstlenebilecek geleceğin sağlam orta sahalarından bir tanesidir.

papy; colman gibi bizim için kapalı kutu bir oyuncu. sadece antalya maçında seyretmemize rğmen ileriye doğru akabilecek atakları rahatlıkla yönelendirebilecek kesici özelliği de olan afrikanın gelecek vadeden oyuncularından.

sonuç olarak; trabzonspor hem genç hem de mcadelecei yapısı ile şu an için türkiyenin en ii ve organize orta sahasına sahip görünüyor.

Hüseyin İlkin
02.02.2009, 20:14
Orta sahamız şuan ligin en iyi orta sahası . Özelliklede ligin ikinci yarısı başladıktan sonra bu çok daha net bir biçimde meydana çıktı . Colman ve Selçuk 'un üstün form grafiklerine Hüseyin 'inde defansif anlamda işini yapmasını ekleyince orta sahamız rakiplerin orta sahasına hükmetmeye başladı . Her takım bizim orta saha gibi orta saha ister .

Bizim orta sahanın avantajlarından biri . Maç içerisinde dinlenmeyide yapabilmeleri . Etkili paslaşmalarla hem rakibi yoruyorlar topun peşinden koşturarak hem de bizimkiler dinlenmiş oluyorlar . Bu çok önemli bir avantaj bence . Fenerbahçe maçında bir ara paslaşmamızı hatırlayanlar vardır , muhteşemdi tek kelimeyle . Selçuk ve Colman 'ın bir de ileriye nokta pas atışları yok mu ? Vallahi izlemeye doyamıyorum , sadece ben mi ? Forması bordo-mavi olmayan kişiler bile bu oyuncularımızın muhteşem paslarını hayranlıkla izliyorlar . Yahu o nasıl paslardır öyle . Alkışlar Colman ve Selçuk 'a . Örneği geçen maçtan verirsek , Selçuk ikinci goldeki asisti ve Colman 'ın ilk golden önce Yattara'ya topu bırakması , ikinci yarı Gökhan 'ın koşu yoluna topu yuvarlaması artı ilk yarı direkten dönen top öncesi oyunu sağ tarafa açan ismin Colman olması herşeyi açıklıyor . Bunların dışındada muhteşem pasları vardı . Her maç resital izletiyorlar .

Fenerbahçe orta sahasını saymıyorum ama Ankaraspor orta sahasıda ligin en iyi orta sahalarından biri , yani orta sahası zayıf bir takıma yapmıyorlar bunu :)

----- Hüseyin -----
Selçuk ----- Colman

Hüseyin 'i kesip , Selçuk - Colman 'ı ikili bırakmayı ara sıra denemeliyiz . Ankaraspor maçını bu yöndede dikkatli izledim , Selçuk - Colman defansif anlamdada iyiydiler . İkili göbeği kaldırabiler mi bilmiyorum ama denemekten zarar gelmez . Fayda gelirse çok iyi olur ama . He yapamazlarsa gelecek sene Hüseyin 'in yerine oyunun iki yönünü oynayabilen birini bulmak şart .

Hüseyin 'in hakkını teslim edelim ama , özellikle ikinci devre oynadığı oyun güzel . Beğeniyorum ben , kısa vadede yapabileceğimiz çok şey olmadığındanda onun iyi oynamasını istiyoruz işte . Ama uzun vadede bu kadroda onun yerine çift yönlü birini bulmamız lazım .

Ceyhun - Papy gibi çok şey beklediğimiz iki elemanda yedek . Artı bunlara Hollanda'da ki Bruls 'ü eklersek ki aldığımız duyumlar çok iyi yönde . Daha da umutlanabiliriz . Hayırlısı bakalım , gelişmeler çok olumlu yönde . Umarım bu yapı ivme kaybetmeden iyi yöne doğru gitmeye devam eder .

Yattara-Alanzinho kanatları ise her takımın isteyeceği , rakip takımların beklerine korku verecek kanatlar . Artık Yattara ile değil sadece , Alanzinho ile de uğraşacaklar . Şimdiden geçmiş olsun .

Son olarak gelecek sene bu orta sahada Özer 'i görmek istiyorum , umarım görürüz :)

magicyattara
02.02.2009, 20:57
En büyük transferin,elimizde ki futbolcuların form tutması olacağını yazmıştım.

Haksız da sayılmam.

trab61
02.02.2009, 21:00
gs ile birlikte turkiyenin en iyi orta sahasi bizde.

Egemen Yılmaz
02.02.2009, 21:36
Orta sahanın göbeği gerçekten çok iyi. Hüseyin, Selçuk ve Colman' ın hem birbirine benzeyen, hem de kendilerine has özellikleri var. Sağ kanatta Yattara ve sol kanatta Alanzinho içinse zaten çok şey söylemeye gerek yok.

Kulübeye baktığımızda da Ceyhun, Barış, Faty, Göksu gibi hiç de yabana atılmayacak isimler var. Çoğumuz pek farketmedik ama devre arasında en büyük transferi kulübemize yaptık. İlk yarı kulübemizi Buğra, Fatih, Abdülaziz, Ergin, Adnan gibi sanki yalnızca 18 kişi dolsun mantığıyla kadroya alınmış futbolcular oluştururken şimdi orada oyunun gidişatını değiştirebilecek elemanlarımız oldu.

oguzhann
02.02.2009, 21:47
colman 10 numarada oynadığında harika.yusuftan,lincolden fazlası var çünkü savunmasına yardım ediyor.

biltrabzon
02.02.2009, 22:00
kadromuz cok kisitli kalecileri saymazsak toplam 19 kisiyiz.cezali ve sakat durumlarda yandik.

Sümeyye Şahin
02.02.2009, 22:01
orta sahamız gerçekten çok iyi forvetlerimize akıllıca paslar atıyolar pres yapıyolar top kapıyolar...selçuk maçlarda biraz geri planda kalıyo eski şutlarını göremiyoruz..sık sık denemesi lazım colmanda aynı şekilde...onun dışında hüseyin topu kaptığında eskiden oyuna sokamazdı ama şidi o da nasıl yapacağını biliyor..zaten oturmuş bir kadroya sahibiz...ortasahamız da iyi

Harun_ayar_ts
02.02.2009, 22:03
colman süper oynuyor 2 haftadır yattara daha daiyi oynuyabilir

Dogan
02.02.2009, 22:04
Yorumlamaya gerek var mı?

Orta sahamız zaten yeterince konuşuyor:)

oguzkoc
02.02.2009, 22:39
elimizde öyle bir adam varki... hem 10 numara olarak ileri bölgede bitirici paslar atabiliyor.. hem geri gelip oyunu geriden kurabiliyor... türkiyede bunu yapan oyuncu yok şuan. İleri bölgede Tabata kadar etkili olamasada takım oyunu adına Tabatanın yaptığının 10 katını yapabiliyor. İyiki varsın Colman. eğer Yusuf alınsaydı sana yazık olacaktı.

Gökhan KAN
02.02.2009, 22:47
Mehmet Demirkol ligin başında birşey söylemişti demiştiki 96 daki kadro kapasitelerinin 1 kat üstüne cıkmıstı simdide cıkması gerekir demişti görüyoruzki yavaş yavaş çıkmaya başladılar..

Hamza Öztürk
02.02.2009, 22:51
arkadaslar demin kadirga tv de Trabzonsporu konustular.
adam guiza yi kral yapti bizim alanzinhoyu boka sokup durdu
abi hic istanbul a dogru acilmayin
önce kendi icinizdeki pislikler temizlenmesi lazim

SüRMeNe_6161
02.02.2009, 22:59
Selcuk Sakatlandiktan Sonra Kendini Toparlayamadi Yattara Biraz Daha Oynasa Ortasamizda Problem Olmaz

Zafer BİLGİN
02.02.2009, 22:59
Güzel ve değişik bir başlık olmuş.

Şu an dünyada geççerli olan toplu hücum toplu müdafaa oyununu Türkiye de en iyi oynayan takımımız ve orta sahamız var

Adil ÖZGÜR
02.02.2009, 23:02
önce kendi icinizdeki pislikler temizlenmesi lazim

Deve kini taşıyanlar çekemez kendi aslını,
Dokun ona bak, çıkarır ağzındaki baklasını,

Ben seyretmedim o Kadırganın Tv sini,
Erken sinirleniriz, atrırır adamın tepesini,

Biz yazdık, orta sahada Hüseyini görmüyorlarmı ?
Colmanı, Song ve Egemenin uyumunu anlamıyorlarmı ?

Hüseyin Milli Takım yolunda onların gözleri kör,
Egemenin performasına utanıpta içerler likör,

Guizanın boyunu bosunu adamdan sanan onlar,
Alanzinyo utandırır, kalitesi belli seyredin diyorlar,

Sen üzülme kardeş, benden onlara güzel bir kınama,
Hüseyin ve Egemeni yakında çağıracaklar Milli Takıma,

Hamza Öztürk
02.02.2009, 23:08

INsallah dedigin gibi olur abi.
Allah Teknik Direktörümüze, Yöneticilerimize ve Futbolcularimiza sabir versin.
Umarim kaale almiyorlardir böyle Istanbul yalakalarini.
Seyrederken kafayi yemek üzereydim.
Adam düsünme mantigi su sekil: Küp takayimda nasil olursa olsun.
Marco Babic diye ötüp duruyordu...cok begendiysen onu al sat fenere yakisir sana...

AKSOY_61
02.02.2009, 23:09
Ben ortasahamızı beğeniyorum da duran toplarda pek iyi değiliz.

Sefer A.
02.02.2009, 23:12

terim varken zor giderler Milli takima
hemserim yinede Helal olsun sana

onlara gore çok buyuk guizaa
ama Trabzon'da simarik Yattara

senelerdir overler bize alex'i
ama tanimiyorlar heralde Colman'i

yeter artik ovmesinler 35'lik carlos'u
biraz da ovsunler 33'unde ki Song'u

versinler su saçmaliklara bir son
HER ZAMAN HER YERDE EN BÜYÜK TRABZONN

Mustafa Yüksek
02.02.2009, 23:12
türkiye liginde ve düzeyindeki liglerde colman gibi top dağıtan adam yok iddia ediyorum...ankara deplasmanında çıplak gözle izledim...maç boyu sadece colmana baktım desem yeridir...efsaneler arasında yerini alacak eminim...tüm atakları o başlattı ve bir yarı boyunca sadece tek pas hatası yaptı...o da zor durumdaydı...harikaydı colman gerçekten...

mashal61
02.02.2009, 23:13
Güzel bir başlık. Şiir de güzel.:) Tıpkı orta sahamız gibi. Orta sahamızda bir 10 numara olmaması bizim için bir avantaj. Çünkü bizim sağ tarafta Yattara defansa fazla koşmayan bir oyuncu. Alanzinho da sol tarafa monte edileceğe benziyor. Bir de bu takımda yusuf alınsaydı zaten yedeklerden bile zor girerdi oyuna. O bakımdan alınmaması iyi oldu. Takım olmayı becerdik ve yardımlaşma üst düzeyde. Bir futbolcu top kaptırdığında arkasından başka bir futbolcu açığını kapatıyor. Bu çok önemli. Orta sahamız formunu sürdürürse ve Alanzinho da takımla uyum sağlarsa bu orta sahaya gelecek seneye transfere de ihtiyaç yok.

Dursun Kaplan
02.02.2009, 23:17
Bence Türkiye'nin en iyi pas veren ve pas dağıtan futbolcusuna sahibiz. Colman bizim için bulunmaz bir nimettir.

Bütün ataklarımızda onun payı var. Çok güzel yerlere adrese teslim pas veriyor. Adamımsın Colman. :cool:

Selçuk ve Hüseyin çok iyi bir ikili olmaya başladılar. Heleki son iki maçtaki performansları mükemmel. Aman nazar değmesin.

Adil ÖZGÜR
02.02.2009, 23:18

Tanıştığımıza çok memnun oldum, Seferasan,
Şiirlerin içimi aydınlattı, aynen bir flörasan,

Uzun boyu ile getirildi, fos çıktı aha Guiza,
Fındık dibine kemre taşır uzun boyuyla Laza:)

Uzun boyda keramet sandılar bastılar gaza,
Alanzio sahada çevireceği kişi olacak Guiza,

Semih
02.02.2009, 23:20
Adil Abi,
Ömürsün Vallahi:)

Hamza Öztürk
02.02.2009, 23:21
asiklar atisiyor :)

x_man
02.02.2009, 23:26
orta sahamız Maşallahlık fakat hüseyin maalesef hava toplarında etkin değil bir türlü hava hakimiyetini geliştiremedi duran toplarda gol atamıyoruz

Adil ÖZGÜR
02.02.2009, 23:38
Güzel ve değişik bir başlık olmuş.

Şu an dünyada geççerli olan toplu hücum toplu müdafaa oyununu Türkiye de en iyi oynayan takımımız ve orta sahamız var

Bu başlıkta gördüğüm kişi Zafer BİLGİN,
Bir çümle ile futbol bilgisi çok ENGİN,

Toplu defans yapan takımımız işte Trabzon,
Toplu hücümla her futbolcu oynuyor horon,

Okudum heceledim, anladım, herkes biri Messi,
Şampiyonluk için yürekten çıkar futbolcuların sesi,

Orta sahamızın arkasındaki kaptana dikkat çekerim,
Ankaraspor Maçındaki oyununu her maçta beklerim,

Bir ara rakip kale önünde soldan ataklar yaptı,
Defansının önünü Çin seddi gibi yüksekten kapattı,

Son Fener Maçında Terim trübündeki Adanalı,
Egemen ve Hüseyinle açaçak herhalde falı.

steelturkTS
03.02.2009, 00:43
türkiye liginde ve düzeyindeki liglerde colman gibi top dağıtan adam yok iddia ediyorum...ankara deplasmanında çıplak gözle izledim...maç boyu sadece colmana baktım desem yeridir...efsaneler arasında yerini alacak eminim...tüm atakları o başlattı ve bir yarı boyunca sadece tek pas hatası yaptı...o da zor durumdaydı...harikaydı colman gerçekten...

gerçekten dediklerine katılıorum.yok linconl müş yok delgadoymuş yok alex miş.kaç tanesi colman kadar isabetli pas oranına sahip üçünü yan yana koyalım bende iddaa ediyorum bir colman etmezler..

Misina
03.02.2009, 01:09
Ayman Hasan Hüseyin Ferhat gibi düz ve top kullanma becerisi zayıf olan bir ortasahamız vardı geçen yıl.Sezon sonu puan tablosunda bunun sıkıntısını gördük.

Bu yıl ise Hüseyin Selçuk Colman Yattara gibi birbirini tamalayan ve farklı özelliklere sahip oyunculardan kurulu bir orta alanımız var.

Fark ortada.

Arif Timurcioğlu
03.02.2009, 01:10
önce kendi icinizdeki pislikler temizlenmesi lazim Bu cümle çok yerinde ve doğru bir tespit. İstanbul'a esip duruyoruz ama bizim içimizdekiler istanbuldan daha beter baltalıyorlar.

Arif Timurcioğlu
03.02.2009, 01:13
Uzun yıllar sonra ortasahamız şiir gibi gerçekten aslında takımımızın iskeleti şiir gibi tony, egemen-song, selçuk-colman umut-gökhan.

erik
03.02.2009, 01:38
Müthiş bir ortasahamız var.Hele ki Colman dehşet oynuyor.

lazchicko
03.02.2009, 01:44
Selcuk Inan=uzun pazlari süper ,uzun paslari gol asisti oluyor resmen ankaraspor macinda gördümüz gibi umuta atti top antalya ya karsi gökhana verdi pasda süper yani !!!

Colman=Adresse teslim paslari mütish fenere karsi atti pas caleye .... ankarasporda atti pas gökhana ankaragücünde yattaraya yaptigi asist süper yani!!!!!

Yattara=Bildigimiz gibi ClAZZZ !!!!!!!

Alanzinho=Ankaraspora yaptigi hareket Gelmis gecmis trabzonsporda kimse yapmamis bisey !!süper yanii !!!!!

Hüseyin=bildigimiz gibi :D Süpersin kaptan !!!!!

haaa unutum baris daha cok cans bulmali ama gökdenizden daha iyi olcak bence
gelmis gecmis altyapimizdan en iyi oyuncumuz baris olacak insallah !

Erdal DİLEK
03.02.2009, 01:53
orta sahamızın sorunun kanatlara topu cok erken taşımamız olduğunu düşünüyorum, orta saha cizgsinin oaradan atağı kanada yıkarsan önünü kapatırlar, ben bir cok macta bu sıkıntıyı yaşadığımızı gözlemledim, bir zorlayacaksın, ürkek gibi geldiler bana, ilk yarı için bu yorumlarım, topu en azından rakip sahanın ortasına getirip atagın kulvarını belirlesek güçümüz güç katarız, ama benim gözlemlediğim cok erken atağın yönü belli oluyor. .

Ahmet Karadeniz
03.02.2009, 01:55
herkes oynayan futbolcumalarımızdan bahsediyo yapılan 2 transfer sayesinde klubemizde oldukça zengin hale geldi. Klubemize baktıgımızda ceyhun,isaac,giray,goksu,fatty papy,barış, tayfun gibi ilk 11 de rahatlıkla oynayacak ve oyunun kaderini degiştirecek oyuncularımız da mevcut buda bizim için buyuk avantaj

kalavara
03.02.2009, 04:35
ara sıra bazı arkadaşların selçuk ile ilgili olarak daha fazla şey yapması gerektiği, genelde silik oynadığı yönünde yazılar okuyorum! açıkçası hiçbirine katılmıyorum çünkü kanımca hepsi selçuk'un görev tanımını yapamamış, maç içinde topsuz oyunda neler yapıldığını gözden kaçırmış kişilerin yorumları oluyor! selçuk bence kendisine verilen görevi gayet iyi bir şekilde yerine getiriyor!! uzun uzun anlatmaya gerek yok!!

macka61
03.02.2009, 05:32
ben orta sahadan memnunum colman git gide çok iyi selçuk da gayet iyi bir orta saha oyuncusus yattara düzelirse çok daha iyi olur hüseyinde diğerleri iyi olunca haliyle oda iyi oluyor serkan hakkında konuşmaya gerek yok orta sahada oynadığında ya da diğer yerde süper oynuyor alanzinhoda iyiye benziyor 96 dan sonraki en iyisi bence

halil ibo
03.02.2009, 09:35
Takımların yükünü orta saha çeker.Bizim takımın yükünüde gayet iyi taşıyor orta sahamız.Oyunu hem ileriye doğru oynuyorlar hemde geriye destek veriyorlar.Yani orta sahamıza laf yok.

Süleyman50
03.02.2009, 09:54
bazı maçlarda savunmaya yönelik sıkıntı yaşasakta genel olarak orta sahamız iyi, özellikle ofansif anlamda...

Erkan SUİÇMEZ
03.02.2009, 09:54

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: :alkış:

MehmetGÜRSOY61
03.02.2009, 10:00
yeni transfer ile orta sahamızın zemini iyice yerine oturdu artık ŞAMPİYONLUK gelir

alper*
03.02.2009, 10:20
Orta sahamız şampiyonluk yarışını kaldıracak güçtedir.

Travelair
03.02.2009, 10:33
Öncelikle maşallah diyerek söze başlamak istiyorum

Ligde zirvede oluşumuz şüphesiz ortasahamız sayesinde

Hüseyin: Takım kaptanı. Defansa katkısı yadsınamaz. Takım hücumdayken defans göbeğine yaklaşarak beklerin ileri çıkmasına imkan tanıması etkinliğimize zenginlik katıyor

Selçuk & Colman: 2 dinamo. Defansif ve ofansif sorumluluk alabilen karakterde, uzun ve ara paslarıyla Umut ve Gökhan'ın forvet karakteri ile büyük bir uyum gösteriyorlar. Çok koşuyorlar, gerektiğinde ofansa destek olup asist ve gol yapabiliyorlar. Duran toplarda başarılılar. Oyun görüşleri yüksek

Ceyhun: Uzun boyu ile ortasahada avantajlı bir oyuncu. Hava toplarında etkili, top takibinde gayretli. Duran toplarda etkili

Yattara: Alanzinho geldikten sonra hasta olmasına rağmen geriye gelip yardımlaşması takdire şayan. Sağ kanattaki etkinliği, isabetli ortaları ve hızıyla korkulan adam. Defansı çıkartmayan ve endişeye sevk eden etkinliği var. Alanzinho ile de kanat değiştirerek oynayabilmeleri rakip defans için dezavantaj

Alanzinho: Asist ve gol yapma oranı yüksek, hızlı, teknik bir oyuncu. Oyun görüşü yüksek

Faty Papy: Genç olmasına rağmen çok olgun bir futbol anlayışı var. Defans yapabiliyor, atağa katılmayı seviyor. Topsuz oyunu, uzun pasları iyi. Pasları başarılı. İlerde çok daha iyi olacağına inanıyorum

Serkan: Esas yeri ortasaha olmasına rağmen sağ bekte ileri çıkarak yararlı oluyor. Adeta bir dinamo gibi sağ kanadı boylu boyunca kullanıyor, çalışkan

Barış Memiş: Barış erken yaşta yüklendiği misyonun ağırlığı altında bir süre ezilse de artık yavaş yavaş takıma alışıyor. Hareketleri artık daha kontrollü. Daha çok çalışmalı ve kontrollü oyununu bozmadan hızını, kıvraklığını arttırmalı. Alanzinho onun için büyük fırsat, iyi gözlemlemeli

Göksu: Altyapıdan uzun bir süre sağ bek olarak yetişse de son senesinde forvet arkasında başarılı olan bir oyuncu. Bu kendisi adına bir avantaj gol atmasını biliyor. Ortasahadan uzun paslar atabiliyor. Çalışkan, çabuk, rakibini kolay bırakmıyor. Stili İbrahim Üzülmez'e benziyor. Ortasahadaki çalışkanlığı ile ilerde yararlanılması muhtemel, değerli bir isim

Yunus Güneş
03.02.2009, 10:39
Orta sahamız süper .Ersun ynal hangi birini oynatacağını şaşırıyor.

ozturk
03.02.2009, 10:57
fb maçını izlemedim.. ankara maçına kadar orta sahanın çok çabuk oyundan düştüğünü düşünüyordum. ankara maçından sonra sadece "MAŞALLAH" dedim...

Serhat
03.02.2009, 11:07
Allah Nazardan, Kazadan, Beladan Saklasın .. ;)

Tolunay Abdioğlu
03.02.2009, 11:12
Allah Nazardan, Kazadan, Beladan Saklasın .. ;)
Amin.
Ortasahamız baya iyi işler yapıyor.Tebrikler çocuklar.

oflu oguzhan
03.02.2009, 11:22
şu anda turkiyenin en iyi orta sahasının bizde olduğunu duşunuyorum.bizim sağ kanatta Yattara gibi bir adam var.dgr... takımların sag kanatına bakalım fernerbahçede kazım kazım oynuyor o istikrarsız.birde Selçuk inan.90 dakika hangi futbolcu sahaya kan kusmuş.adam makina gibi.hem havadan iyi paslar atıyor.bence hüseyin bizim takmın bel kemigi hüseyin bu sene 1 tane gol atar.ama su anda bizim takımda en iyi adam kesen oyuncuda odur.simdi gelelim colman'a ilk geldiginde iyi bir futbolcu olmadıgını soyluyorlardı.ama yaptıgı acıklamada:Şu anda Performansımı gösteremiyorum.Takıma yenı ısınıyorum 1 hafta sonra izleyin benı dedi.Ve öylede oldu.

ertek_ts61
03.02.2009, 11:22
ben hala selçuk'un göstermesi gereken performansından bir hayli uzak olduğu görüşündeyim..buna karşılık hüseyin 'de beklentilerin üzerinde oynuyor bana göre....takım da 2 isim var biri yattara biri selçuk biraz kıpırdanış sergilemesi gereken...

oguzhann
03.02.2009, 11:25
şampiyonluk yarışında rakibimiz olabilecek takımların orta sahalarına göz attığımızda bizden geride oldukları bariz.hele son alanzinho transferiyle ortasahanın ofans kurgusu daha bir güçlendi.

6Şafak Aydın1
07.02.2009, 17:14
Fazla söze gerek yok alanzinho gibi bir silahi kimin yerine sokacaksin diye günlerce düsünmek gerekiyorsa.

Elestiri yapilacak noktalar var ise

-sutlarimizin azalmasi

-zaman zaman forvetlerle bir kopukluk olusmasi

-toplu hücümda bosluklari iyi degerlendirememiz ve cogalamamiz ( uzun
p a s lardan sonra yardima kosamamiz, ileriye dönük pas opsiyonlarinin az olusu )

-fizik gücü yetersizligi (Colman ve onun bir öyle bir böyle oynamasinin nedeni)

- öne gectikten sonraki rehavet

- forvetlerde oldugu gibi asistler var gol yok son zamanlarda (bitiricilik eksikligi)

-ikinci toplar, defans ve kaleciden dönen toplardaki eksikligimiz

---

Trapattoni`nin bir lafi vardir

Top rakipte oldugu zaman kendime sorarim: neden bizde degil?

Alihan Ertürk
07.02.2009, 17:36
orta sahamız 5li olmalı ayrıca umut'u da orta sahada kullanabiliriz

oguzhann
07.02.2009, 18:53
orta sahamız 5li olmalı ayrıca umut'u da orta sahada kullanabiliriz
bir sürü orta saha varken umutun orta sahada işi ne?

İskender Çakmak
07.02.2009, 19:05
orta sahamız çok iyi belki de bu sene turkcell süper ligdeki en iyi orta saha colman selçuk ve hüseyin bu sene en çok alkışı hakeden isimdir hüseyin herkes gibi bende çok kızıyordum ama takım iyi olunca o da iyi oluyor Türk futbolunun en iyi kesici özelliklerine sahip bir oyuncudur hüseyin ersun hoca milli takımın başındayken de hüseyini oynatıyordu şimdi de öyle ben ondan ileriye araya pas atan futbol istemiyorum ben ondan rakip takımların ataklarını kesmesini istiyorum bunu da çok iyi yapıyor hep böyle devam et kaptan sen bi harikasın

Onur Civelek61
07.02.2009, 19:20
Colman çok iyi adam kovalıyor göz açtırmıyor öncelikli görevi 8jk,6s,f5 gibi maçlarda devied,lincoln,delgado gibi forvet arkasında oynayan hücum oyuncularını durdurmak.deivied i çok iyi durdurmuştu.Sonra gerisi Colman ın yeteneğine bakıyor ara pası veya 30-40 metrelik pas tek top daha da geliştirir kendini zaman zaman kötü oynayabilir çok normal.Yattara-Alanzinho :) 2 çok hızlı kanat oyuncusu bu kanatlarla uçmamak mümkün değil:) Selçuk da güzel orta yapabilen defansın arkasına iyi pas atabilen bi oyuncu genç kendini daha çok geliştirir.Hüseyin e gelirsek ne diyim bilemiyorum bana göre gerek yok Hüseyin e iyi oynadığı zamanda alkışlıyorum ama bu takım Hüseyinsiz oynamalı.Diğer genç oyuncularımız Ceyhun,Göksu,Papy geleceği parlak oyuncular.Orta sahada daha çok pas yapabilriz çok daha iyi bi Trabzonspor izleyeceğiz yakında...

Sümeyye Şahin
07.02.2009, 19:27
colman hüseyin selçuk 3 lüsü dün biraz etkisizdi ama zaten ankaragücünün yoğun isteğine bi tek defansımız karşı koyabildi...dün özellikle bu 3 lüden hüseyinin performansı biraz düşüktü... ama hüseyin baskıdan mıdır nedir evmizd eoynadığımız mçlarda genelde etkisiz...her şeye rağmen bence iyi ve istikrarlı bi ortasahamız var

Yavuz Hasan
07.02.2009, 20:12
bence bu orta saha vasat oynasa dahi etkili olur

MehmetGÜRSOY61
07.02.2009, 20:52
allah bozmasın orta sahamızın taşlarını yerine oturttuk çok şükür

Adil ÖZGÜR
07.02.2009, 22:18
Yattara'nın orta sahayı ne kadar rahatlattığını, oyundan alındıktan sonra açık açık belli ediyor. Her ne kadar görünüşte Yattara biraz şahsi oynuyor gözüksede, Yattaranın varlığı rakiplerimizi her zaman tedirgin ediyor, bu yüzden devamlı kontrol altında olduğundan, bizim orta sahamız daha rahat top döndürme, pas atma olayını gerçekleştiriyor.

Son maçımız Ankaragücü'ndede aleni görülmüştür, oyundan alındıktan sonra orta sahamız bir ara bocaladı, hatta Kocaelinden aldıkları Semavi ve diğer oyuncuları Barbaros bir ara Efe gibi orta sahada sırıttılar. Bu işin çözümünü yine Orta Sahada aktif şekilde katkı sağlayacak kişide Isaac dır. Yattara çıktıktan Orta sahanın yükünü Isaac daha iyi yükleneceği kanaatindeyim.

Yasin Berber
07.02.2009, 22:45
Bir maç kesinlikle 3 veya 4 dakika değildir ama bizde ne yazıkki öle mesela selçuk inan sorumlulukları yüklenmek istemiyor çok basit kalıyor sorumluluk almakdan kaçıyor...Colman bilakis bir hafta iyi bazen kötü birde cezasında çalımlar atıyor ama sonu hüsran bitiyor ama bütün futbolcularımız koşuyorr...

erkankoc
07.02.2009, 22:59
besiktas macinda tek forvet oynamaliyiz bence...gokhan kesilip yada umut alanzinho orta sahanin soluna monte edilmeli

TolgaTopçu61
07.02.2009, 23:01
besiktas macinda tek forvet oynamaliyiz bence...gokhan kesilip yada umut alanzinho orta sahanin soluna monte edilmeli
Alanzinho bjk maci icin daha cok erken bence,gene son 20 dk. oynar...

Murat Acar
07.02.2009, 23:01
Duran topları yeterince iyi kullanamıyoruz duran topları çok etkili kullanabilecek oyuncular olmasına rağmen bunu birtürlü başaramadık çok fazla duran top kullanmamıza rağmen gol atamıyoruz bunu takım bu haftalarda başarırsa zorlandığımız maçlardaki düğüm çözülür.Şuanda tek sıkıntımız bu yönde bunun dışında ortasahamız gerçekten çok iyi oynuyor.İşte son maçta bu söylemede bir cevap verdi takım bence demekki bizlerin gördüğünü hocada görüyor ve Ankara gücüne iki duran toptan iki gol atip maçı aldık.
Bu arada ceza yayı çevresinde özellikle sol taraftaki faullerı gökhan kullansa ne dersiniz ölçüp biçip doksana takmazmı sizce :)

Adil ÖZGÜR
07.02.2009, 23:05
Rol kesme niyetli olmayıp, ayarında ve haddi aşmadan, dozunda eleştiri, öz eleştiri normaldir, hatta Beşiktaşın orta sahası ile kıyaslıyalım, Almanya'dan aldıklarını (ismini dahi bilmiyorum) oynatacaklar, Yusuf faktörünü Denizli Trabzona karşı nasıl kullanabilir? kıyaslama da yapabiliriz, oysa bizim orta sahamız gerçekten iyi olduğu maçlar varsada, bazen kilit birisi çıktığında, veya zamansız adam değiştirmeme olaylarında çok zorda kalıyor. Dikkati çekmek lazım.

Çünkü İstanbul'da maç almak gerçekten en zor iştir. En zor deplasmandır.

OKANIZM
07.02.2009, 23:59
ben her zaman diyorum orta alanı 5 leyip ilerde umut tek forvet oynasın.orta sahanın 5 liside sağda yattara solda alanzinho ortada colman selcuk vede ceyhun gülselam

yattara----selcuk----ceyhun----colman----alanzinho

------------------umut bulut----------------------

Mustafa Yüksek
08.02.2009, 00:01
ben her zaman diyorum orta alanı 5 leyip ilerde umut tek forvet oynasın.orta sahanın 5 liside sağda yattara solda alanzinho ortada colman selcuk vede ceyhun gülselam

yattara----selcuk----ceyhun----colman----alanzinho

------------------umut bulut----------------------

böyle bi kadronun sahaya çıkması bu sezon mümkün gözükmüyor:D şu anki ilk 11 iyidir iyi:cool:elleşmeyin..

sametaydin
08.02.2009, 00:03
Orta saha yetersiz oyuncular mücadele ediyorlar fakat top bizdeyken hiçkimse inisiyatif alabilecek kapasitede oyuncu değiller. Topa çok hakim oyuncuar değiller. O yüzden her maç zorlanıyoruz.

OKANIZM
08.02.2009, 00:13
@ kılıcaslan;

barış memiş harici hepsine katılıyorum ama şu anki orta sahada hüseyin haric hangi topcuyu kesebilirizki?mustafa denizlinin dedigi gibi futbol 14 kişimi oynansın?

Muhammet
08.02.2009, 10:47
Orta sahamız, Selçuk, Colman ve Hüseyin, ilk başlarda biraz tutuk görünseler de ki yeni takım olmamız dolayısıyla bu gayet normal, sonradan uyum sağlamaya ve form tutmaya başladılar ve oynadığımız maçlarda çok önemli katkılarda bulundular ve bulunmaya devam ediyorlar. Özellikle Selçuk ve Colman'ın isabetli pas yetenekleri, Yattara'yı, Umut'u ve Gökhan'ı güzelce pozisyonlara sokabiliyor. Ayrıca takıma pas yaptırarak tempo kazandırıyor.

Maşallah diyelim.

Umut Şeref
08.02.2009, 11:31
Ankaragücü maçındaki gibi oynarlarsa beşiktaştan 5 yeriz söleyeyim

Bahadır Şimşek
08.02.2009, 11:35
Evet Ankaragücü maçında kötüydük.
Acaba beşiktaş maçında Alanzinho-Ceyhun-Hüseyin-Yattara ortasahası denenebilir mi?

Muhammet
08.02.2009, 11:37
Evet Ankaragücü maçında kötüydük.
Acaba beşiktaş maçında Alanzinho-Ceyhun-Hüseyin-Yattara ortasahası denenebilir mi?

Bu düpedüz intihar olur herhalde.

Bahadır Şimşek
08.02.2009, 11:39
Neden İntihar olsun? Ortada 2 tane savaşçı eleman, kanatlarda da üretken iki oyuncu.

only ts
08.02.2009, 11:40
ideal 11 8taş macında aynen sahaya cıkacak.. alan da yattaranın yerıne 65 70 de gırecek ankaragucu macı oncesı boyle dedım bejıktas macı oncesıde boyle dıyorum bu kadro kolay kolay bozulmaz...

Muhammet
08.02.2009, 11:41
Neden İntihar olsun? Ortada 2 tane savaşçı eleman, kanatlarda da üretken iki oyuncu.

İlk defa bir İstanbul deplasmanı maçına beraber çıkacak ve daha önce hiç beraber oynamamış 4 oyuncu.

Ayrıca otuşmuş kadroyu bozmak, tam da önemli bir deplasmanda bozmak, düpedüz intihardır bana göre.

Hüseyin İlkin
08.02.2009, 11:42
Selçuk ve Colman 'ı kesmek niye yahu .

Şuan takımda kesilmemesi gereken kişilerin başında geliyorlar .

Bu ikili takımımız için çok önemli .

Bahadır Şimşek
08.02.2009, 11:45
Hımm, siz ilk kez oynamasından bahsediyorsunuz.

Ama şunu da unutmamak lazım, haftalardır beraber oynuyor dediğimiz ortasahamız sadece maçlarda 90 dakika beraber oynuyorlar, bunun dışında antrenmanlarda tüm futbolcular beraberler.
Ama dediğiniz de doğru, maçlarda beraber oynamaya alışmış bir ortasahamız var.

Ben de cümlemi şöyle düzelteyim o zaman, ilerideki maçlarda Alanzinho-Hüseyin-Ceyhun-Yattara dörtlüsü monte edilebilir mi acaba?

Hüseyin İlkin
08.02.2009, 11:48
O dörtlü yerine ,

Yattara - Selçuk - Colman - Alanzinho dörtlüsünü uygulamaya çalışmalıyız . Önlerindede ikili forvet .

Orta sahası zayıf bir takıma karşı denenebilir .

Bahadır Şimşek
08.02.2009, 11:50
Bu dörtlü biraz yumuşak olabilir, ben de çok istiyorum Colman ile Selçuk'u kesmeyi ama, Colman'ın biraz daha güçlenmesi lazım.
O güçlenene kadar da Ceyhun'u denemek lazım diye düşünüyorum.
Zaten Alanzinho ve Yattara'nın oynadığı maçta pozisyon sıkıntısı gibi bir durum olamaz, bu yüzden göbekteki ikili savaşçı olmalı diye düşündüm.

Erdem Keser
08.02.2009, 11:51

Yıllardır ders almıyoruz :)

Geçen sezonda iki tane savaşçı ortasahamız vardı , hatta ondan önceki sezonda yine orta göbeğimizde iki tane savaşan-bozan oyuncu bulunuyordu.Neticeyi hatırlıyor musunuz ?

Bu sezonla geçmiş sezonlar arasındaki fark ne sizce ?

Fazla geriye gitmeye gerek yok.Son iki sezonu gözümüzün önüne getirdiğimizde Ayman ve Hüseyin zaman zaman bu ikilinin yanında 3. bir isim olarak Ferhat ilave ediliyordu.Bu savaşan-bozan ortasaha göbeğinin sağında ve solunda üretken iki tane açık oyuncumuz yine vardı.Gökdeniz ve Yattara. Hatta ondan bir sezon öncesinde Marcelinho'lu , Gökdeniz'li , Yattara'lı kadromuzda yine orta göbeğimiz Hüseyin , Ferhat ve zaman zaman Hasan dan oluşuyordu.Bu oyuncular savaşan oyuncular değil miydi peki ?

Bu sezon ki başarımızda ortasahamızda top yapabilen , pas yeteneği üst düzey olan (Selçuk-Colman) oyuncularımızın olduğu gerçeğini göremediyseniz hala , siz kağıt üzerinde kadrolarınızda savaşan oyunculara yer verin:)
Hakikaten geçmişten hiç ders almıyoruz.

Adil ÖZGÜR
08.02.2009, 11:54
O dörtlü yerine ,

Yattara - Selçuk - Colman - Alanzinho dörtlüsünü uygulamaya çalışmalıyız . Önlerindede ikili forvet .

Orta sahası zayıf bir takıma karşı denenebilir .

Orta sahamız Yattara-Selçuk-Colman-Alanzinho olursa;

Defans; Serkan,Song,Egemen,Cale,
Kaptan; Hüseyin
Forvet; Umut,Gökhan..

Sistem, 3-5-2 olacaktır,

Zira bu şaplonda kesilecek kişi Cale olur.

Veya Defans; Egemen, Song, Cale olur.

Bahadır Şimşek
08.02.2009, 11:55
Yapmayın hocam, geçen sezonki takımla bu sezonki takımı bir tutmayalım.

Onur Civelek61
08.02.2009, 12:00
Colman'ın günahı ne anlamadım adam varını yoğunu ortaya koyuyor takımdaki en çok koşan oyuncu.En iyi uzun pas atan en iyi ara pası atan top kapan bi oyuncu daha ne yapsın?

Hüseyin İlkin
08.02.2009, 12:04
Hüseyin; Orta sahamız Yattara-Selçuk-Colman-Alanzinho olursa;

Defans; Serkan,Song,Egemen,Cale,
Kaptan; Hüseyin
Forvet; Umut,Gökhan..

Sistem, 3-5-2 olacaktır,

Zira bu şaplonda kesilecek kişi Cale olur.

Veya Defans; Egemen, Song, Cale olur.

Adil abi , Kanatlarda Yattara - Alanzinho varken , 3 defansa dönemeyiz . Serkan - Cale olsa olabilir , belki uygulanabilir . Ancak 3-5-2 'nin kanatlarında Yattara - Alanzinho varken olmaz o sistem . Zaten kesilmesi gereken isimde defanstan olmamalı bence . Klasik 4-4-2'ye dönüp , Hüseyin 'i yedek bırakmalıyız .

Serkan - Song - Egemen - Cale
Yattara - Selçuk - Colman - Alanzinho
--------Umut - Gökhan --------

Tabi bunu ilk olarak güçlü takımlara karşı denememek lazım . Ne sonuç vereceğini bilmiyoruz . Ama bence Selçuk ve Colman , daha hafif takımlara karşı rahatlıkla kaldırabilir orayı . Defansif olarak zayıf kalacaklarını düşünmüyorum , ne kadar yardımcı olduklarını , ne kadar koştuklarını görüyoruz . CL'de ki gibi kaç km koştukları olsa , belki de Colman en çok koşan adamdır bizim takımda .

Adil ÖZGÜR
08.02.2009, 12:05
.............Tony..........
Egemen-Song-Cale....
...........Hüseyin.........(Fady)
Yattara-Selçuk-Colman-Alanzinho
........Gökhan-Umut.......

Umut Şeref
08.02.2009, 12:06
umut la gökhan basdan kaybettı bu takımın santrafor eksıgı var
yattara desen sahada yok alanzınho 3 aydır adam gıbı antrenman yapmamıs inşyenerız bjk yı ama ersun yanal vur yat yaparsa garantı yenılır
ankaragücü maçında öyle yaptılar şansa çevirdiler 90+1 de

Erdem Keser
08.02.2009, 12:07
Yapmayın hocam, geçen sezonki takımla bu sezonki takımı bir tutmayalım.

Bir önceki yazında iki tane savaşan ortasaha ve iki tane üretken kanat oyuncusu diye belirtmiştin.

Bende Gökdeniz ve Yattara'yı örnek gösterdim.İki tane savaşan ortasaha olaraksa Ayman ve Hüseyin örneğini verdim.Gayet açık yazdığım.Şuan ki takımda Alanzinho gelene kadar Gökdeniz kalitesinde bir açık oyuncumuz var mıydı ?

Geçen sezonla bu sezon arasındaki kadro kalitesinden bahsetmedim zaten , son iki sezonki takım kurgumuzdan bahsettim.Tıpkı üstte yazdığın gibi iki tane bozan-savaşan ortasaha oyuncularıyla oynuyorduk ve yanlarında kalitelerini inkar edemeyeceğimiz iki tane kanat oyuncumuz...Sonuç ; hüsran olmadı mı ?

Şu takımda Colman ve Selçuk ikiside aynı anda olmasa , bizim taraftarda bu oyuncuların değerini o zaman anlasa diye aklımdan geçirmiyor da değilim.O zaman belki anlamış oluruz iki tane savaşan ortasaha ile top yapabilen , üretken ortasaha arasındaki farkı...

Onur Civelek61
08.02.2009, 12:07
______Tony_______

Serkan_Song_Egemen_Cale

_________Colman_________

Yattara___Selçuk____Alanzinho

_______Gökhan__Umut_______

Bence böylesi en güzeli ama böyle oynamıyacağımızı biliyorum:(

Adil ÖZGÜR
08.02.2009, 12:14
@ Hüseyin İlkin;

Milli Takım teknik direktörü telefon ile Hüseyine savunma veriyorsa, onunda bir bildiği vardır, bence Hüseyin faktörsüz hiçbir maç düşünülemez, Zira onun yedeği Ceyhun, Fady-Paty de takımı olduğunca zorluyor, aslında kalite bir orta sahamız var, bunu kimse inkar edemez, demekki oyun sistemimizin uygulanışında basit hatalar yaparak rakiplerimize avantaj sağlıyoruz.

Rakibi boğma, kendi sahasına hapsetme özelliğimiz var, (Örnek F.B. maçı, hemde ligin büyük takımlarından)

O halde Ankaragücü gibi bir takıma hemde Trabzonda, kendi evimizde bir ara sanki ellerimizi kaldırır vaziyette teslim oluyorduk. Oyuncu değiştirme zamanlarını Ersun Hocamız çok iyi yaptığına eminim, öyle olmazsa Umut Bulut ve Gökhan Ünal'a o kadar sapretmez, 91 de Umut hakika bir gol attı. Demekki antremanlarda çalışmalarını yapıyor, ona göre taktik uyguluyor sa;

Ankaragücü'nün cesaret aldığı dakikalardaki rakibin direnci nasıl kırılır, ben bunu anlatmak istiyorum.

Umut Şeref
08.02.2009, 12:16
umut la gökhan basdan kaybettı bu takımın santrafor eksıgı var
yattara desen sahada yok alanzınho 3 aydır adam gıbı antrenman yapmamıs inşyenerız bjk yı ama ersun yanal vur yat yaparsa garantı yenılır
ankaragücü maçında öyle yaptılar şansa çevirdiler 90+1 de

Bahadır Şimşek
08.02.2009, 12:30
Bir önceki yazında iki tane savaşan ortasaha ve iki tane üretken kanat oyuncusu diye belirtmiştin.

Bende Gökdeniz ve Yattara'yı örnek gösterdim.İki tane savaşan ortasaha olaraksa Ayman ve Hüseyin örneğini verdim.Gayet açık yazdığım.Şuan ki takımda Alanzinho gelene kadar Gökdeniz kalitesinde bir açık oyuncumuz var mıydı ?

Geçen sezonla bu sezon arasındaki kadro kalitesinden bahsetmedim zaten , son iki sezonki takım kurgumuzdan bahsettim.Tıpkı üstte yazdığın gibi iki tane bozan-savaşan ortasaha oyuncularıyla oynuyorduk ve yanlarında kalitelerini inkar edemeyeceğimiz iki tane kanat oyuncumuz...Sonuç ; hüsran olmadı mı ?

Şu takımda Colman ve Selçuk ikiside aynı anda olmasa , bizim taraftarda bu oyuncuların değerini o zaman anlasa diye aklımdan geçirmiyor da değilim.O zaman belki anlamış oluruz iki tane savaşan ortasaha ile top yapabilen , üretken ortasaha arasındaki farkı...

Sen de haklısın hocam ne deyim:) Ortada böyle de bir tablo var.

Hüseyin İlkin
08.02.2009, 12:30
Adil abi ;

Kaliteli bir orta sahamız olduğuna katılıyorum , konunun başlarında bu konuda hakkında bir mesajda atmıştım . Özellikle Fenerbahçe ve Ankaraspor maçlarında gördük zaten orta sahamızın kalitesini ama Hüseyin 'in kesilemez özelliği olduğuna katılmıyorum . Fenerbahçe , Ankara , Beşiktaş gibi güçlü takımlara karşı ilk 11 başlamalıdır , buna bir itirazım yok ama Kocaeli , Denizli maçlarında Selçuk - Colman ikilisinin orta sahada ikili neler yaptığını görmek için Hüseyin 'i kesmek lazım .

Fatih Terim açıkcası beni ilgilendirmiyor , zaten tercihlerini beğenmezdim , Egemen 'e yapılan haksızlıktan , Emre'nin her daim o takımda olmasından ve hiç oynamayan İbrahim Kaş 'ın aday kadroya çağrılmasından sonra tercihlerini beğenmemde söz konusu olamaz . Aramasıda göstermeliktir , arayacağına alsaydı o zaman . Sonuçta aday kadroya çağrılmadan önce , Fener ve Ankara maçlarında Hüseyin iyiydi . Keza Selçuk'ta , Egemen'de , Serkan 'da . Ama iyi ki almıyor , umarım bundan sonrada sene sonuna kadar hiçbir maçta bizden oyuncu almaz .

only ts
08.02.2009, 12:33
eskiden topcumuz yoktu nereye neyı oynatacaz dusunurduk simdi topcu var hangısını oynatacaz dıye kafa yoruyoruz :)

6Şafak Aydın1
08.02.2009, 12:38
Hüseyin cikti 10-15 dakika sonra gol bulduk :D

Alihan Ertürk
08.02.2009, 12:52
bir sürü orta saha varken umutun orta sahada işi ne?

gerektiğinde oynayabiLir ;)

yattara : sakat
colman : cezalı
selçuk : sakat

bu durumda kaç kişi kaLıyor ortasahada ;

Hüseyin
Selçuk

belki Isaac 3Lü orta sahamı oLacak hem de bu adamLarla :) demek istediğim gerektiği zaman Umut da ortasahada oynayabiLiyor !!

Adem Köse
08.02.2009, 13:03

Kesinlikle sonuna kadar hak veriyorum.İlla ki bu oyuncuların olamamasına gerek yok değerlerini anlamak için.Ne zaman Selçuk Colman ikilisi top oynamıyor en kötü maçlarımızı çıkarıyoruz.Ne zaman ki iyi top oynuyorlar takımımız coşuyor,futbol adına da çok güzel şeyler ortaya koyuyor.Bence sezon sonunda transfer çalışmaları yapılırken bu bölgede ki alternatifi artırmamız gerek olduğu kanaatindeyim.
(barcelona yı da bu kadar iyi yapan ortada ki xavi iniesta ikilisi gibi :D )

ApoCaN28
08.02.2009, 13:08
Orta Sahamız iyi ancak A.gücü maçında golü atınca hem ortasaha hem forvet işi bitti gördü...
Yoksa orta sahamız çok iyi ...

Harun Karadeniz
08.02.2009, 14:16
gerektiğinde oynayabiLir ;)

yattara : sakat
colman : cezalı
selçuk : sakat

bu durumda kaç kişi kaLıyor ortasahada ;

Hüseyin
Selçuk

belki Isaac 3Lü orta sahamı oLacak hem de bu adamLarla :) demek istediğim gerektiği zaman Umut da ortasahada oynayabiLiyor !!

Hüseyin
Selçuk
Ceyhun
Serkan
Papy
Göksu
Ferhat
Alanzinho

Baya adam kalıyo ;)

Öztürk Adem
08.02.2009, 14:29
Selcugumuzu artık maca daha fazla agırlıgıını koyması gerekıyor :D Kacarak oynuyor sankı

Sadık Bıyık
08.02.2009, 14:41
Selcugumuzu artık maca daha fazla agırlıgıını koyması gerekıyor :D Kacarak oynuyor sankı

bence verilen görevle alakalı birşey, ersun hocanın bir bildiği var heralde. mesela takım sezon başındaki kadar çok şut çekmiyor (orta saha), heralde rakiplerin çift ön libero oynamassını istemediği için colman ile selçuğa fazla şut çektirmiyo olabilir

Umut Şeref
08.02.2009, 16:47
bence umutun yapacağı en iyi şey yedek klubesinde otursun deli dana gibi sağa sola koşuyo gereksiz Ankara maçı gibi olsa neyse :D:D

tsk61_24
08.02.2009, 17:15
-----------------GUSTAVO COLMAN----------------
ALANZINHO--------SELCUK INAN-----------YATTARA
---------------------HÜSEYIN---------------------

Bunu kim geçer, ortasaha takiminin dengesini saglar. Bu dengeyi hiç bir takim bozamaz.:ts::ok

Umut Şeref
08.02.2009, 17:46
______Tony_______

Serkan_Song_Egemen_Cale

_________Colman_________

Yattara___Selçuk____Alanzinho

_______Gökhan__Umut_______

Bence böylesi en güzeli ama böyle oynamıyacağımızı biliyorum:(

Baştan kaybetti çünkü colman ön libero oynayamaz

__________tony__________________

serkan__egemen__song___cale_______

yattara______selçuk_______alanzinho__

___________colman_______________

_____Gökhan_______umut___________

veya

_______________tony_______________

serkan_____song______egemen____cale_

_________Selçuk_______colman_________

Yattara______________________Alanzinho_

_______gökhan_______umut_________

ikisinden biri olmali bence

Adil ÖZGÜR
21.02.2009, 23:55
Birkaç hafta önce acizane tespitimde, orta sahamızın etkili olmamasını düşündüm ve bu başlığı açmıştım.

Çünkü bir takım şampiyonluk potasında birden kendini görmüştü.

Zira rakipleri kötü, onlarında birçok problemlerini aşamadığını, emme basma tulumba misali, bir var bir yok giderken, bizim takımımız da birden şampiyonluk yarışında ciddi rakip olmuştu.

Ancak o sıralarda Yusuf'un takviyesi ile orta sahadaki potansiyeli artırmak istenmiş isede, işin farkına varan ezeli rakibimizden BJK etik olmayan bir hamle ile pişmiş aşa su katarak, transfer tatının kıvamını bozmuştu.

İşte bu nedenle orta sahamızın sol tarafını daha etkili hale getirmek için şüper boylu transferimizi yapmıştık. Ancak orta sahada bana göre aksaklık vardı. Oyunun koptuğu bölgenin burası olduğunu düşünerek bu başlığı açmıştım.

Yanılmamışım, bu maçta da orta sahamızın ne durumlara düşürüldüğünü aleni gördük.

Ersun Yanal'ın bazı taktiksel hatalarını da bu olumsuzluğa ekleyince birden önümüze hiç düşünülmeyen bir malübiyet işin çapası oldu.

Bana göre orta sahayı tartışmak lazım, zira ilerideki forvetlerimizin beceriksizliğinide ekleyince, takımı seyrederken benim içimdeki fırtının feryatında ABOOO, ABOOO diye sesler geliyor.

61SOYTÜRK61
01.03.2009, 06:57
Hüseyin...oynaması gerekli
Selçuk..çözemedim
Ceyhun...formda değil
Serkan...kesinlikle ilk 11
Papy...becerisi yüksek..ilk 11
Göksu...golcü ... ilk 11
Ferhat...gereksiz
Alanzinho..daha fazla oynamalı ilk 11 tartışılmaz top cambazı
yattara...keyfine göre oynuyo...verimli değil...keyfini beklmekten sıkıldım
barış...başarlı hırslı istekli kapasiteli ilk 11...
colman...tam olarak anlayamadım..istekli oynadığı zaman süper...

Yunus Emre SEYHAN
01.03.2009, 10:12
Hüseyin : Sadece Defansif olarak faydası var. Takımda Alternatifi yok. Ceyhun ve Papy hazır değil, Zaten Ersun hoca ön libero istiyormuş. Hüseyin'in sözleşmesi sezon sonu bitiyor. Yetersiz görülüyor Hoca tarafından demekki

Selcuk ve Colman : hem defansif hem ofansif olarak ciddi katkıları var. Alternatifleri yok.
Yattara: İyi oynayan Yattara'yı sadece Ankaragücü maçında gördük (sakatlandığı maç) Formunda olmasa bile hala ciddi katkıları var ofansif yönde. Yaptığı ortalarla yararlı oluyor.
Alanzinho : Zamana ihtiyacı var.
Barış: kendini geliştirmiyor. Ama önünde uzun yıllar var.

Sakatlık ve ya Cezalılık olmadığı halde zaten ortasaha belli...

Muhammet25
01.03.2009, 10:13
Takım Olarak İyi Bir Kadroya Hatta Genç Bir Kadroya Sahibiz . Orta Alanımızda Bence Colman Çift Forvet Arkasında Oynayacak , Yeterlilikte Değil .

Ön Libero'da Sorun Yok Hüseyin , Gerektiğinde Selçuk , Faty , Ve Ceyhun .

Sağ Kanadımız Süper ama Yararlanamıyoruz:) . Sol Kanat Bence En Yakın Zamanda Beklentileri Karşılayacak .

emre81
24.03.2009, 10:36
Barcelona'yı her seyrettiğimde nasıl böyle top yapabilecek bir kadromuz olur diye düşünüyorum. Topla oynama %80'e 20 oluyor her maç neredeyse adamların. Bunu sağlamanın 2 yolu var 1 forvette Eto gibi gerektiğinde duvar olacak, gerektiğinde gole gidecek bir oyuncu bu isim Fatih Tekke, 2. şart ise oyunu her yönüyle oynayan 3 lü ortasaha, bunlar olmazsa olmazlar. Messi faktörünü konuşmayacağım bile çünkü dünyada 2. bir Messi yok. Neyse Barcelona gibi top oynamasını istiyorum bu takımın, buna yakın minimum transferle kurulacak kadro aşağıdaki gibi olabilir, bu kadroda hem çok fazla taşlarla oynanmamış olur hem de takım artık 2. yılına girmiş birbirini tanıyan oyunculardan oluşur;

...................Sylva

El Yasa.....Song...........Egemen......Cale

.....................Ceyhun

.............Selçuk.............Colman

....Yattara................................Gökhan

........................Fatih

...................Valdez

Alves......Puyol..........Pique.......Sylvinho

.....................Toure

............Xavi ..............İniesta

.....Messi.................................Henry

........................Eto

Burada Ceyhun ve Gökhan yerine Toure ve Henry'e daha yakın isimler alınabilir.

Zaten 4-3-3 oynuyoruz bunu en iyi oynayan takım Barcelona ona yakınlaştırmaya çalışmalıyız sistemimizi bu sayede ortasaha daha iyi top yapabilir ve gerektiğince mücadele de edebilir top daha çok bizde olacağından savunma zaafı bu sayede giderilebilir. İspanya ya da Barcelona gibi top oynayan bir takım arzuluyorum ve bizim kadro yapımız bir iki rütuşla bu şekilde oynayabilir diye düşünüyorum. (Not: Barcelona kadrosu ile bizim kadronun bir karşılaştıması değil bu yazımın amacı oynamamız gereken kadro ve taktiğin bu olduğunu düşünmem.)

demirel
24.03.2009, 11:42
Hüseyin çok iyi niyetli,hırslı,iyi top kesiyor ama bunlar yetmiyor, kestiği yopu yine rakibe veriyor, sadece rakibin hızını kesiyor, bence colman hüseyinin yerinde oynamalı,asıl mevkisi orasıkestiği topları isabetli uzun paslarla ani ataklar başlatabilir,yattara kaliteli ancak profesyonel değil,bir maç kazandırır,5 maç sahada yok yerine çalışkan birisi lasım şimdilik sekan halleder, selçuk top dağıtır, ceyhun yanında hem defansif iş görür,hemde uzun boyu ile ortalarda tehlike yaratır, Alanzinhoya hiç güvenmiyorum,sanki kazıklandık ama umarım yanılıyorum,suan güvenmekten baska caremiz yok

Uluhan
24.03.2009, 12:45
Barcelona'yı her seyrettiğimde nasıl böyle top yapabilecek bir kadromuz olur diye düşünüyorum. Topla oynama %80'e 20 oluyor her maç neredeyse adamların. Bunu sağlamanın 2 yolu var 1 forvette Eto gibi gerektiğinde duvar olacak, gerektiğinde gole gidecek bir oyuncu bu isim Fatih Tekke, 2. şart ise oyunu her yönüyle oynayan 3 lü ortasaha, bunlar olmazsa olmazlar. Messi faktörünü konuşmayacağım bile çünkü dünyada 2. bir Messi yok. Neyse Barcelona gibi top oynamasını istiyorum bu takımın, buna yakın minimum transferle kurulacak kadro aşağıdaki gibi olabilir, bu kadroda hem çok fazla taşlarla oynanmamış olur hem de takım artık 2. yılına girmiş birbirini tanıyan oyunculardan oluşur;

...................Sylva

El Yasa.....Song...........Egemen......Cale

.....................Ceyhun

.............Selçuk.............Colman

....Yattara................................Gökhan

........................Fatih

...................Valdez

Alves......Puyol..........Pique.......Sylvinho

.....................Toure

............Xavi ..............İniesta

.....Messi.................................Henry

........................Eto

Burada Ceyhun ve Gökhan yerine Toure ve Henry'e daha yakın isimler alınabilir.

Zaten 4-3-3 oynuyoruz bunu en iyi oynayan takım Barcelona ona yakınlaştırmaya çalışmalıyız sistemimizi bu sayede ortasaha daha iyi top yapabilir ve gerektiğince mücadele de edebilir top daha çok bizde olacağından savunma zaafı bu sayede giderilebilir. İspanya ya da Barcelona gibi top oynayan bir takım arzuluyorum ve bizim kadro yapımız bir iki rütuşla bu şekilde oynayabilir diye düşünüyorum. (Not: Barcelona kadrosu ile bizim kadronun bir karşılaştıması değil bu yazımın amacı oynamamız gereken kadro ve taktiğin bu olduğunu düşünmem.)

Hocam ayakarınız biraz yere bassın lütfen..Sizin dediğiniz kadro yapısı ve dizilişine göre bir kaç sorum olacak
1) Yattara, Gökhan ve Colman zaten çok top ezen (kaybeden) isimler değil mi ? Bu sorun sistemimizi nasıl etkiler.
2) Gelecek seneki Trabzonspordan beklentiniz sağ bek olarak El Yasa mı? Mesela neden Orhan Şam değil ?
3) Size Yattara'nın bu sezon kaç gol ve asist ile oynadığını hatırlatmama gerek var mı ? Seneye daha verimli olacağı konusunda sizi ikna eden şey nedir ?
4) Gökhan Ünal'ın kanattan içeri katedebilecek özelliğini nerde gördünüz ? Yada Gökhan ceza sahasından uzak olduğu hangi maçta verimli oldu ?
5) Seneye de Song Egemen ikilisini düşünmeye devam mı edeceksiniz yoksa hava toplarında etkili, farklı bir stopere ihtiyaç olur mu ?
6) Bu sezon gördüğünüz kadarıyla Ceyhun, önliberodaki sorunu çözebilir mi ? Bence malesef çözemez.

Great White
24.03.2009, 12:47
Ersun Hoca ortasahadaki yükün tamamını Selçuk-Colman ikilisinin üzerinden alabilecek bir yapılanmaya gitmediği sürece bundan sonra da tıpkı geride kalan 25 maçta olduğu gibi zayıf ya da güçlü her rakibe karşı cebelleşmeye devam ederiz..

Tuncer Özdemir
24.03.2009, 12:53
hüseyinin olmadığı ofansif bir orta saha oyuncuları ile oynamamız gerekir.buda yattara ceyhun selçuk colman alan gibi

emre81
24.03.2009, 17:00
Hocam ayakarınız biraz yere bassın lütfen..Sizin dediğiniz kadro yapısı ve dizilişine göre bir kaç sorum olacak
1) Yattara, Gökhan ve Colman zaten çok top ezen (kaybeden) isimler değil mi ? Bu sorun sistemimizi nasıl etkiler.
2) Gelecek seneki Trabzonspordan beklentiniz sağ bek olarak El Yasa mı? Mesela neden Orhan Şam değil ?
3) Size Yattara'nın bu sezon kaç gol ve asist ile oynadığını hatırlatmama gerek var mı ? Seneye daha verimli olacağı konusunda sizi ikna eden şey nedir ?
4) Gökhan Ünal'ın kanattan içeri katedebilecek özelliğini nerde gördünüz ? Yada Gökhan ceza sahasından uzak olduğu hangi maçta verimli oldu ?
5) Seneye de Song Egemen ikilisini düşünmeye devam mı edeceksiniz yoksa hava toplarında etkili, farklı bir stopere ihtiyaç olur mu ?
6) Bu sezon gördüğünüz kadarıyla Ceyhun, önliberodaki sorunu çözebilir mi ? Bence malesef çözemez.

Sevgili kardeşim farkındaysan orda bir not var karşılaştırmaya ilişkin onu bir okursan tekrar zaten bu sorularının bir çoğunun cevabını alırsın ancak ben ayrıntılı cevap vereyim diğerlerine. Durum şu bu kadronun minimum maliyetle optimum performans alabileceği kadro ve taktik yapısından bahsettim ve Türkiye liginde topa bu denli sahip olabilecek bir kadro yapısının hem arzuladığımız göze hoş futbola hem de sonuca ulaşmakta en etkin yol olduğundan bahsettim. Gelelim bu açıklamaların dışında kalan sorularının cevaplarına

2. sorunun cevabı Orhan Şam ilhan Cavcav'ın malı onu almak çok zor ve maliyetli, ben El Yasa ile arasında çok fark olmadığını hatta El Yasa'nın hücum gücünün Orhan'dan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum bu nedenle daha ucuza alınabilecek El Yasa'yı tercih ediyorum.
3. Yattara konusuna gelince Yattara'nın bu sezon kaç maç oynadığı verisinden yola çıkıyorum, şu durumda Yattara takımda olduğu sürece zaten banko oynayacak ve oynamalı da yani kesin oynayacak olan oyuncumuzdan en fazla verimi nasıl alabilirizi düşünüyorum ve ona göre bunu söylüyorum. (Keşke Messi olsa o bölgede ama Yattara var ne yazıkki doğru motive edilirse de pek tabi orada çok verimli olur)
4. Türkiye- Fildişi maçını hatırlatıyorum güçlü bir Gökhan bunu yapabilecek yegane adam Türkiye'de hem golcü hem dripling yapabilen, Henry ile tabiki kıyaslanmaz ve alabiliyorsak mesela Sercan bu mevkide bu görevi daha iyi yapabilir, ancak tekrar hatırlatayım seninde söylediğin gibi ayaklar yere basmalı maliyetlerde gözöününe alındı bu yorumda.

5. Bence de haklısın daha iyi olur hava toplarında etkili ve oyun kuran bir stoper ancak ne diyoruz maliyet, ayrıca biraz işine geldiği gibi yorumluyorsun bence, çünkü sakat olmazlarsa bu takımın stoperleri Milito, Puyol'du boyları kaç sen çok iyi biliyorsundur.:)

6. Bence Ceyhun stoperde değerlendirilirse çok yakın zamanda orada banko önliberoda oynarsa da orada banko oynayabilecek yetenekte bir oyuncu ama biraz zamana ihtiyacı olabilir tabiki bu konuda sana hak vermiyor değilim.

Son notum senin taktik ve kadroya ilişkin önerilerini de merak ediyorum, bu yazdıklarım Barcelona'yı seyrederken müthiş keyif almam sonucu böyle bir oyun kurgusu nasıl oluşturulabilir arayışıydı tabiki sizlerin yorumlarıyla bundan daha iyisi olabilir.

ahmetto
24.03.2009, 17:09
kalecimiz galiba 3-4 maç yok.hazır bu sayede hüseyinin yerine papy oynayabilir kanısındayım.bence daha faylalı olur düşüncesindeyim.diğer ortasaha futbolcularımızdan kısmen de olsa düşüşlerde olsa kendi adıma ben menmunum.

61SOYTÜRK61
24.03.2009, 17:11
..........serkan..............hüseyin(faty)
barış............colman................alan

gibi bir değişiklik olsa fena olmaz

Mayls
24.03.2009, 17:12
hüseyinin olmadığı ofansif bir orta saha oyuncuları ile oynamamız gerekir.buda yattara ceyhun selçuk colman alan gibi
Günümüz futbolunda tamamen ofansif bir ortasahayla fark yemediğimiz maçımız olmaz.

En az bir önlibero olmalı ortasahada. Hüseyin'in oynamasına karşıyım ama kesilmeyeceğini herkes biliyor. Umarım bir şekilde transfer olur bir yere.

Keleşoğlu
24.03.2009, 17:13
tek ihtiyacımız olan şey ilk 10 dakikada baskı ve gol rakibi beklemek bize yaramıyor

Uluhan
24.03.2009, 21:08
@ Emre81

Tabii ki takımın Barcelona gibi futbol oynamasını çok isterim. Ama şahşi görüşüm, elinde bulunan kadroya göre sistem belirlemenin esas olması yönündedir. 4-3-3 gibi bir sistem belirleyip elimdeki kadroyu bunu şablonla oynamya zorlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Oyuncu yüzde yüz kendi pozisyonunda oynasa dahi oyun sistemine göre performansı değişiklik gösterir.

Gözden kaçırmanıza çok şaşırdığım bir nokta var şöyleki; şu anda dahi takımımız aslında 4-3-3 gibi oynuyor. Diziliş şöyle:

...................Sylva.....................

Serkan....Song......Egemen......Cale

..................Hüseyin...................

.........Selçuk.............Colman......

....Yattara...........................Umut

...................Gökhan...................

Şimdi aradaki farka bakalım, sizin yazmış olduğunuz kadro ile bu sezon arasında ki fark nedir ?
*El Yasa - Serkan : Şüphesiz forumdaki çoğu kişi Serkanı tercih eder.
*Ceyhun - Hüseyin : Gönlüm Ceyhun'dan yana ama şu ana kadar bu bölgede önemli işler yapacağı sinyalini vermedi.
Stoper oynaması bence de onun açısından daha iyi olur çünkü orta sahada bu şansı malesef
bulamayacak. Ben Papy'nin o bölgede şans bulacağına inanıyorum.
*Gökhan - Umut : İkisininde o bölgenin adamı olmadığını düşünüyorum, kaldı ki Umut enerjisiyle kanatta daha verimlidir
*Fatih - Gökhan : Şüphesiz Fatih, büyük fark yaratır.

4-3-3 sisteminde en önemli bölge ortasaha değil mi ? Sizce bu sezon izlediğiniz kadarıyla Colman, Selçuk bu sistemde ne kadar başarılı oldu ? Bu sezon ne kadar göze hoş gelen bir futbol oynadı ?

Elyasa konusunda size katılmıyorum Ankaragücünde başarılı olabilir, birkaç maçta bende beğendim ama Trabzonspor'da başarılı olacağına inanmıyorum

Yattaranın iflah olacağına, motive olabileceğine de inanmıyorum. Bu kadar iyi bir başkan, yönetim, bu kadar insancıl ve elit teknik direktör motive edememiş, tüm trabzon halkı inanılmaz sevgi gösteriyor. Sözleşme yenilenmiş, istediği parayı jeepi alıyor. Kusura bakmayın, siz halen kalkmış motive edilmekten bahsediyorsunuz. Sanırım İstanbuldan farklı gözüküyor bazı şeyler.

Türkiye Fildişi maçı tek bir maç, oysa ben size bütün bir sezondan bahsediyorum. Gökhan kaleye uzak oynayabilecek yapıda bir oyuncu değildir. Bunu hazırlık maçları dahil bütün maçları izlemiş biri olarak söylüyorum.

Puyol ve Militonun boyunun benim için önemi yok, ben uzun boylu demedim "hava toplarında etkili dedim" yer tutuşu, sıçraması, zamanlaması ve vuruş tekniği bakımında etkili demek oluyor bu. Egemen, Song, Hüseyin 30 kez rakip kale önünde kafa topuna çıkmuştır, aklınızda hangi vuruşları kaldı acaba ?

İlle zorlama 4-3-3 oynayacaksak Biglia, Özer, Fatih Tekke yi alabilirsen (Yattara ve Gökhan'ın satılması, Umutun takasta kullanılması ile bence maliyet olarakta mümkün) şöyle bir kadro kurabilirsin.

..................Biglia...................

....Özer.........................Alanzinho

...................Fatih...................

Bu arada konuyu işime geldiği gibi yorumladığı söyleyerek ayıp ettniz, bana bir özür borçlusunuz.

emre81
24.03.2009, 21:47
@ Emre81

Tabii ki takımın Barcelona gibi futbol oynamasını çok isterim. Ama şahşi görüşüm, elinde bulunan kadroya göre sistem belirlemenin esas olması yönündedir. 4-3-3 gibi bir sistem belirleyip elimdeki kadroyu bunu şablonla oynamya zorlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Oyuncu yüzde yüz kendi pozisyonunda oynasa dahi oyun sistemine göre performansı değişiklik gösterir.

Gözden kaçırmanıza çok şaşırdığım bir nokta var şöyleki; şu anda dahi takımımız aslında 4-3-3 gibi oynuyor. Diziliş şöyle:

..................Hüseyin...................

....Yattara...........................Umut

...................Gökhan...................

Şimdi aradaki farka bakalım, sizin yazmış olduğunuz kadro ile bu sezon arasında ki fark nedir ?
*El Yasa - Serkan : Şüphesiz forumdaki çoğu kişi Serkanı tercih eder.
*Ceyhun - Hüseyin : Gönlüm Ceyhun'dan yana ama şu ana kadar bu bölgede önemli işler yapacağı sinyalini vermedi.
Stoper oynaması bence de onun açısından daha iyi olur çünkü orta sahada bu şansı malesef
bulamayacak. Ben Papy'nin o bölgede şans bulacağına inanıyorum.
*Gökhan - Umut : İkisininde o bölgenin adamı olmadığını düşünüyorum, kaldı ki Umut enerjisiyle kanatta daha verimlidir
*Fatih - Gökhan : Şüphesiz Fatih, büyük fark yaratır.

4-3-3 sisteminde en önemli bölge ortasaha değil mi ? Sizce bu sezon izlediğiniz kadarıyla Colman, Selçuk bu sistemde ne kadar başarılı oldu ? Bu sezon ne kadar göze hoş gelen bir futbol oynadı ?

Elyasa konusunda size katılmıyorum Ankaragücünde başarılı olabilir, birkaç maçta bende beğendim ama Trabzonspor'da başarılı olacağına inanmıyorum

Yattaranın iflah olacağına, motive olabileceğine de inanmıyorum. Bu kadar iyi bir başkan, yönetim, bu kadar insancıl ve elit teknik direktör motive edememiş, tüm trabzon halkı inanılmaz sevgi gösteriyor. Sözleşme yenilenmiş, istediği parayı jeepi alıyor. Kusura bakmayın, siz halen kalkmış motive edilmekten bahsediyorsunuz. Sanırım İstanbuldan farklı gözüküyor bazı şeyler.

Türkiye Fildişi maçı tek bir maç, oysa ben size bütün bir sezondan bahsediyorum. Gökhan kaleye uzak oynayabilecek yapıda bir oyuncu değildir. Bunu hazırlık maçları dahil bütün maçları izlemiş biri olarak söylüyorum.

Puyol ve Militonun boyunun benim için önemi yok, ben uzun boylu demedim "hava toplarında etkili dedim" yer tutuşu, sıçraması, zamanlaması ve vuruş tekniği bakımında etkili demek oluyor bu. Egemen, Song, Hüseyin 30 kez rakip kale önünde kafa topuna çıkmuştır, aklınızda hangi vuruşları kaldı acaba ?

İlle zorlama 4-3-3 oynayacaksak Biglia, Özer, Fatih Tekke yi alabilirsen (Yattara ve Gökhan'ın satılması, Umutun takasta kullanılması ile bence maliyet olarakta mümkün) şöyle bir kadro kurabilirsin.

..................Biglia...................

....Özer.........................Alanzinho

...................Fatih...................

Bu arada konuyu işime geldiği gibi yorumladığı söyleyerek ayıp ettniz, bana bir özür borçlusunuz.

Birader sen anlamamakta ısrar ediyorsun, ben zaten 4-3-3 oynadığımızı ve kadroyla çok oynamadan bunu revize edebileceğimizi anlatıyorum, eldeki kadro 4-3-3 e uygun olduğu için zaten Barcelona'dan yola çıktım. Yoksa sen işine geldiği gibi yorum yapıyorsun tabiki ve sezon başından beri zaten bu kadronun 4-3-3 oynaması gerektiğini söylemiştim ve seninle bu hususu da tartışmıştık,ayrıca sende aynı fikirdeydin şimdi yalnızca muhalefet olsun diye farklı şeylerden bahsetmenin alemi yok. El Yasa'yı Samsun'dan ve Ümit milli takımdan beri seyrederim senin 2-3 maçlık seyrine dair yorumundan çok daha etkin emin ol. Ayrıca Biglia ve özer alınırsa hayır demem merak etme. Pappy konusuna gelince tek maçını seyretmeme rağmen çok umutlandım kendisinden çok iyi olacak ama seneye değil.

EmreTS61
24.03.2009, 22:36
bence trabzonspor SİLVA,SERKAN,SONG,EGEMEN,CALE,HÜSEYİN,SELÇUK,COLMA N,ALANZİNHO,YATTARA,GÖKHAN 11İYLE CIKMALI HÜSEYIN VE SELCUK ON LİBERODA COLMAN ONLARIN ÖNÜNDE YATTARA VE ALANZİNHO DA GÖKHANI DESTEKLERSE BU TAKIM DÜZELİR...ÇİFT FORVETLE OLMUYOR CUNKU UMUTUN ANTEP MACINDAKİ KACIRDIĞI GOLLERE BAKIN BIRAZ KLUBEDE OTURSUN AKLI BAŞINA GELSINN

bodozlama
24.03.2009, 22:42
Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim ki bu forumu bu yüzden seviyorum:)..başka forumlarda olmayan en detaylı analizler burada..

Meseleye gelince Barcelona’nın sistemini ne kadar oynayabiliriz şüpheliyim..Çünkü bu sistemdeki en önemli mevkiler orta sahanın 3’lüsü ve sonrasında forvet 3’lüsü..defansımızı bu yüzden analiz etmiyorum…
Orta 3’lüye gelince arada gerçekten dağlar kadar fark var…bir kere Hüseyin kafadan sisteme uymuyor..sadece tek yönlü bir adam ki o bile tartışılır..gelelim arkadaşlar Colman ve Selçuk’a..ya arkadaşlar tamam Colman’ı seviyoruz ama Colman ağır bir adam..selçuk ise gerçekten bekletilerin çok gerisinde kaldı..yani ikisinden birinin yerine 2 yönlü ve seri birine ihtiyacımız var bence..bu sistem için Toure’nin yerine kimi koybiliriz diye düşünüyorum..şu an için belki erken ama benim 1 maç izlediğim Faty Papy için bu mevkide umutluyum..Eldekilerden Ceyhun kesinlikle vasat kalır bu orta sahada..Xavi ve İniesta için idareten Colman ve Selçuk olabilir ama gönlüm en az Biglia veya Özerden birisini oraya monte etmekten yana..
İleri üçlü içinse Fatih ve Eto arasında önemli bir güç farkı var bence ama en azından yan taraflar sağlam olursa Fatih kaldırır burayı bu durumda da Yattara ve Alenzinyo gibi iki zayıf adam burada yetersi kalır en azından bu 3’lünün biri kesilmeli gibi gözüküyor..Özeri sağ tarafa monte edebiliriz bencede..Gerçekten iyi paraya satılırsa bu kadro için mali bir sorunda kalmaz..yani 10 milyon euroya özer,biglia ve fatih alınabilir garçakten..şampiyon olursak yattara’yı da omuzlarda yollarız:)

…................Sylva…..................
Serkan….Song…...Egemen…...Cale
…...............Faty Papy…................
…......Biglia…..........Colman…...
….Özer…......................Alanzinho
…................Fatih…................

Hüseyin İlkin
24.03.2009, 22:45
Papy'nin yerine bir Türk bulalım :) Yoksa her maç hükmen yeniliriz.

bodozlama
24.03.2009, 22:47
Papy'nin yerine bir Türk bulalım :) Yoksa her maç hükmen yeniliriz.

bu forumu bide bundan seviyorum..hiç birşey gözden kaçmıyor..Yolladıktan sonra gördüm de arada kaynar yani yerse diye müdahale etmedim:)

Alihan Ertürk
24.03.2009, 22:47
gelecekten çok umutluyum..

Papy , Göksu , Ceyhun , Colman , Alanzinho..bu sene geleceğe yatırım yapan bir kulüp olduk yani yerli Arsenal ;)

Alihan Ertürk
24.03.2009, 22:48
Şu Biglia'yı hiç izlemedim , fb de istiyormuş iyi biri mi acaba ?? Yalnız Sadri Şener istiyorsa alır oyuncuyu..

Hüseyin İlkin
24.03.2009, 22:52
bu forumu bide bundan seviyorum..hiç birşey gözden kaçmıyor..Yolladıktan sonra gördüm de arada kaynar yani yerse diye müdahale etmedim:)

Papy'nin yerinde bir Türk oyuncusuyla orayı idare edebilirsek ki ben Selçuk-Biglia-Colman üçlüsünün orayı hayli hayli idare edebileceğini düşünüyorum. Ondan sonraki sene defansa Song'un yerine Giray'ı koyabiliriz. Böylelikle Song'dan bir yabancı kontenjanı açılır. Yeter ki Biglia-Özer-Fatih üçlüsü alınsın :)

Muhammed KOÇ
24.03.2009, 22:53
en kısa yoldan fatihle gökdenizi geri alsak sorun felan kalmaz :rolleyes:

Uluhan
24.03.2009, 23:11
@ Emre81

Sezon başında Gökhan ve Selçuk'tan beklediklerimiz ile şu ana kadar elde ettiklerimiz farklı.
Sezon başında bekler pek ileri çıkmıyordu ve savunma çok daha formda idi, dolayısıyla daha ofansif bir formasyon düşünmek o zaman için mantıklıydı. Ama gelinen şu noktada biraz fikir edinmiş olmak lazım diye düşünüyorum.

@ Bodozlama ,
7 yabancı konusuna gelince bence Giray şimdiden Song (şu anki form durumuna göre) kesebilicek düzeyde.

yakup tekin
09.04.2009, 13:52
Ara Transfer'de Orta Sahamıza mutlaka transfer yapılması gerekiyor paralosu ile Bursaspordan Yusuf'u Antalya Kampına kadar götürmüş isekte; Tarihi ve ezeli rakiplerimiz Şampiyon olacağımızı her an enselerinde bir Demeklos Kılıçı gibi hissettiğinden, yakışıksız ve seviyesiz bir biçimi Profesyonelliğe uydurulup önümüz kesilmek istenmiş isede, ikinci yarının başlaması ile bu bölgede olan Futbolcularımız kapasitelerini % 60 dan yukarı çıkarmaları ile sorunun çözüldüğü hissini vermiştir. Bu durum ise 96 ruhunu yakaladığımız anlamını taşımaktadır.

**Sayın Başkanımız Sadri ŞENER Colman'ın 10 numara olarak (Oyun kurucu yeteneğine sahip olduğunu hatırlatarak) yeterli görülmüş, ve Alanzinho transferini yaparak ikinci yarıya girilmiştir.

Yapılan F.B. ve Ankaraspor maçlarının görüntüsü Sayın Başkanımızın görüşlerini her ne kadar kuvvetlendiriyorsa da, Bölgesel ve Ulusal Basınımız da Trabzonsporun Şampiyon bir kadroya hakim olduğu, oyun sistemi olarak Şampiyonluğu yaşatacak 2008-2009 ruhu oluştuğu izlenimi vermiştir.

Şampiyonluk yolunda Orta alanda görev yapan Yattara-Colman-Selçuk-Hüseyin-Ceyhun'un verimliliklerini tartışalım.

Benim teşhisim ise sezon sonu Şampiyon olarak ligi göğüsleyeceğiz, Colman'ın Tabata'dan daha aktif bir kariyerle sezonu bitireceğine kanaatim vardır. Selçuk ve Yattara tavan yapar görüşündeyim.

Trabzonsporun bugün geldiği noktanın, yani başarısızlığının en temel sebeplerinden biri, orta sahanın üzerine düşen vazifeyi yapamaz oluşudur. Maalesef çok pas hatası yapılıyor ve top dolaştırma diye bir mefhum göremiyorum futbolcularda. Ne defans hattına ne de hücum hattına gereken destek verilmiyor. Beklenti şu: "Colman topu alsın iki adam geçsin artık sonrasında ne yaparsa... veya Yattara'ya sık sık uzun top atalım, koşturalım, sağ çizgiden adamları geçerek gitsin ortalasın. Gerisi Gökhan ve Umut'a kalmış. Bir de Selçuk'un ara sıra attığı güzel ara pasları var. Hücum organizasyonu adına takımda bunlardan başka bir "nane" göremiyorum ben. Hep aynı şeyler. Takımın orta alanı pas yapmıyor. Herkes birbirinden birşeyler bekliyor. Oyuna katılım az. Colman, Yattara ve nadiren de olsa Selçuk'un dışında top isteyen yok. Özellikle Colman rakibin markajından kurtulup top alıp kullanmaya bakıyor. Bizim Gökhan ve Umut'a bakın bir de. "Aman bize top atmayın" dercesine sürekli rakibin markajındalar. Yav kardeşim gel orta sahaya yaklaş pas alış-verişinde bulun. Top iste. Nasıl profesyonel topçularsınız anlamıyorum ki. Topu hücuma yalnız orta saha elemanları mı taşır? Gerekirse forvet elemanı da devreye girmelidir. Yani orta saha ve forvet birbirine yakın oynayıp sürekli yardımlaşmalıdır. Dün Liverpool-Chealse maçını izliyorum. Adamların tüm futbolcuları hareketli. Her biri boş alana kaçarak top istiyor. Takım arkadaşına yardımcı oluyor. "Topu verin oynayacağım" diyor. Attıkları paslar da çok düzgün ve isabetli. Bir de bizim futbolculara bakın. "Bize dokunmayan bin yaşasın" kabilinden hareketleri var. Çok müsait pozisyondaki takım arkadaşına bile isabetli pas atmakta zorlanıyorlar. Peki bu takım böyle bir orta saha ve forvetle ne yapabilir? Nereye kadar gidebilir? İşte şimdiden 5. liği gördük. Eğer böyle amatörce oynamaya devam edersek ben iddia ediyorum Bursaspor gelecek bizi kendi sahamızda yenip 5. liği de elimizden alacak.

Ersun Hocanın orta alan kurgusunda acilen değişikliğe gitmesi lazım. Bize bu bölgede rakibin markajından kurtulup sık sık top isteyecek, topu doğru kullanacak futbolcular lazım. Bunların en başında da Alenzinho geliyor. Hemen hemen hiçbir işe yaramayan iki forvetten birini takımdan kesip, orta alana mücadele gücü yüksek, iyi top kullanabilecek oyuncuları monte etmemiz lazım. Bu da yetmez. Her oyuncuya maçı kazanma adına istek ve arzunun aşılanması lazım. En önemli eksikliklerimizden biri de bu. Daha önce de dediğim gibi takımda bir-iki futbolcu hariç hiç kimse sorumluluk almak istemiyor. Sorumluluk almak fedakârlık ister aslında. İşte bu fedakârlığı yapabilecek futbolcularla yola devam etmeliyiz. Fedakâr olmayan futbolcularımız da ya kendini değiştirmeli, ya da bu takımdan gitmelidirler. Burası Trabzonspor. Bu takımın formasını giyen hiçbir futbolcunun, sahada amatörce oynamaya hakkı yoktur. Yüzlerce amatör kulüp var. İsteyen oralarda futbol yaşamını devam ettirebilir.

Artık Trabzonsporda Görmek İstediğim Dizilim ve Kadro. Umarım Gençler Şans Bulmaya Başlar Bundan Sonra.

___ ___ ___ Onur ___ ___ ___

Serkan __ Giray __ Egemen __ Cale

___ Göksu ___ Colman ___ Barış ___

Yattara ___ ___ ___ ___ Alenzinho

___ ___ ___ Gökhan Ünal ___ ___ ___

Orta Alanda Farklı Seçimlerde Olabilir. Mesela:

Göksu ___ Ceyhun(Papy) ___ Colman

Ceyhun'un en büyük handikapı çok ağır olması ve rakibe müdahalede gecikmesi. Bu noktada Hüseyin, ondan üstün. Bunun dışında tekniği Hüseyin'den daha iyi ve topu ondan çok daha iyi kullanıyor. Hücuma katkısı da yadsınamayacak derecede fazla. Gayet düzgün ve sert vuruşları var. Gelecek için çok şeyler bekliyorum kendisinden. Ön libero mevkiinde değişmez isim olacaktır inşaallah.

İHTİLALL
09.04.2009, 13:58
Kesinlikle yetersiz..

psikopat_hamsi
09.04.2009, 13:59
en kısa yoldan fatihle gökdenizi geri alsak sorun felan kalmaz :rolleyes:

ikisi de geri gelmeyeceği için başka bi çözüm düşünsen iyi olacak :)

Külünkoğlu
09.04.2009, 14:12
Dün akşam Barca'nın Yayature'sini yine dikkatle seyrettim. Canavar gibi oynayan takımın oyuncusu İlk yarıda üç top kaybı yaptı. Attığı 9 pasın 7'sini geriye 2'si yana oynadı.

Takımları karşılaştırdığımızda Hüseyin'in ondan çok daha iyi. Kaldı ki geçtim adamların orta sahalarını adamların Puyol'unun bile neler yaptığını gördük. Bizde standart bir şekilde oynayan orta saha olsa ona da tamam diyeceğiz. İki maç hariç sezon başından beri berbat oynayan Selçuk İnan'la yeni yeni kıvama gelen Colman'la bir türlü oyun tutturamayan kesik yiyen Serkan Balcı ile anca bu kadar.

Ceyhun diyorsunuz genç oyuncumuz fiziği de iyi, fakat oynadığı maçlarda bende hiç mi hiç iyi bir izlenim bırakmadı. Oyuna yeni giren oyuncu çok daha diri olur, ne dirilik vardı ne de isabetli bir pası. Bu haliyle sadece topları sert bir şekilde kalenin metrelerce üstüne vuracak diye alınırsa kadroya onu bilemem tabi.

Şu durumda takımda ofansif orta saha da Colman'ın defansif orta saha da Hüseyin'nin yeri garanti gibi. Onun haricinde oyunun gidişatına veya maçlara göre gerek ofans da, gerek defans da bütün oyuncular değiştirebilir. Değiştirilebilmelidir de.

LazAnisT
09.04.2009, 14:54
Metin yedek oyuncularımzın oynadıkları süreyi göz önüne alırsak onları eleştirmek bence haksızlık olur.Ben Ceyhunun ilerki dönemlerde Trabzonsporun değişmez oyuncularından birisi olacağına eminim..

Burak DERELİ
09.04.2009, 15:07
bence selcuk bu haftalarda dinlendirilmesi lazım ilk haftalarda oynadıgı gibi oynamıyor

ALANZİNHO----COLMAN---HÜSEYİN-----YATTARA

şeklinde oynarsak iyi olur

Mustafa Calik
09.04.2009, 15:17
bence selcuk bu haftalarda dinlendirilmesi lazım ilk haftalarda oynadıgı gibi oynamıyor

ALANZİNHO----COLMAN---HÜSEYİN-----YATTARA

şeklinde oynarsak iyi olur

Ersun Yanal Colman-Selcuk ikilisinden vazgecmez bence. Ama bakalim .. revizyon sinyalleri var diyordu Can Karyagdi .. bakalim dogrumu bu. Hüseyin yine yedek olabilir Hacettepe macinda.

yusufyilmaz
09.04.2009, 15:26
tam benim hazreti hüseyine sayabilecegim bir başlık olmuş.buyuk kaptan kafandan kanlar aksada sahada mucadele ediyorsun alkış sen bu takımın bel kemiğisin ,sen olmasan bu takım oynayamaz her macta 5 yer iyiki varsın kaptan hazreti hüseyin.

yukarıdaki soylem, burada hüseyini yere göğe sığdıramayanların ona destek olanların mantalitesini anlatıyor benim değil.

yıllardır söylediğim bir şey var ha bizim köydeki arazimizdeki maun ağacı ha hazreti hüseyin aynı.
bi adam kendini geliştirmez mi? maç kazandırmaz mı?
bana sunu diyenler oldu ''huseyin olmassa takımda başıboşluk oluyor hüseyin otoritesi ile birlikte takımı yönetiyor o olmassa durumumuz daha kötü olur''
hüseyinin yerine başka bir adam alın bu kadro ile mevcut kadro ile bir sezonda iki kez şampiyon oluruz buna emin olun
yeterki maun takımdan gitsin

psikopat_hamsi
09.04.2009, 15:31
***********hüseyin***********
yattara**selçuk**colman**alanzinho

forvetlerimiz zaten formsuz çift forvet oynamanın anlamı yok bence bu maçta 4-5-1 dizilişinde oynayıp ortasahada üstünlük kurmalıyız.

yakup tekin
09.04.2009, 16:53
tam benim hazreti hüseyine sayabilecegim bir başlık olmuş.buyuk kaptan kafandan kanlar aksada sahada mucadele ediyorsun alkış sen bu takımın bel kemiğisin ,sen olmasan bu takım oynayamaz her macta 5 yer iyiki varsın kaptan hazreti hüseyin.

yukarıdaki soylem, burada hüseyini yere göğe sığdıramayanların ona destek olanların mantalitesini anlatıyor benim değil.

yıllardır söylediğim bir şey var ha bizim köydeki arazimizdeki maun ağacı ha hazreti hüseyin aynı.
bi adam kendini geliştirmez mi? maç kazandırmaz mı?
bana sunu diyenler oldu ''huseyin olmassa takımda başıboşluk oluyor hüseyin otoritesi ile birlikte takımı yönetiyor o olmassa durumumuz daha kötü olur''
hüseyinin yerine başka bir adam alın bu kadro ile mevcut kadro ile bir sezonda iki kez şampiyon oluruz buna emin olun
yeterki maun takımdan gitsin

Kaptan Hüseyin için yapmış olduğunuz ağaç benzetmesi bence ağır ve abartılı olmuş. Tamam Hüseyin oyun kuramaz, birçok zaman yakınındaki adama dahi müsait olduğu halde isabetli pas veremez, hücuma katkısı yok denecek kadar azdır. Ama şunu da görmezden gelmeyelim. Bazı maçlarda öyle bir mücadele örneği gösterdi ki Hüseyin, neredeyse rakip atakları tek başına savuran oyuncu oldu. Çok kritik noktalarda zamanında ve yerinde müdahele ile takımını rahatlattı. Savunmanın arasına girip tehlikeli ortaları savuran bir isim oldu. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Bu noktada alkışı da hak etti. Ancak kendisinin kapasitesi belli. Maalesef bir yerden öteye geçemiyor. Yıllardır şut çekmesini beceremez. Yıllardır orta sahada pas akışını yönetmesini beceremez. Yıllardır isabetli pas sorunu vardır Hüseyin'in. Fakat elimizde daha iyisi yok diye defansa yardımcı olma, havadan gelen topları kesme ve süpürücülük görevini üstlenme adına oynatıldı. Bazen bu görevlerini başarıyla yerine getirdi ve alkış aldı. Bazen de aldığı görevi eline ayğına bulaştırdı ve birçok hata yaptı.

Hülasa Hüseyin, iyi veya kötü yıllardır Trabzonsporumuzun kaptanlığını yaptı. Beyenelim veya beyenmeyelim bu takım için emek verdi. Keşke çok daha iyi performansını görebilseydik ama maalesef kapasitesi belli. Gücü bu kadarına yetti. Şimdi önemli olan onun boşaltacağı mevkiiye ondan daha iyisini bulmak veya yetiştirmek. Ceyhun veya Papy şu anda onun görevini tam anlamıyla yerine getirebilir mi? Tabi ki çok net birşey söyleyemiyoruz. Ersun hoca sağolsun gençleri yedek kulübesine hapsedip saklamak gibi çok büyük bir yanlışın altına imza attı. Son ibb maçında o bölgeyi Serkan-Selçuk ile kapatmayı düşündü ama gördüğünüz üzere bu da fayda etmedi. Hâlâ topu kullanamama sorunumuz var. Bu başlıkta da ifade ettiğim üzere topu kullanma noktasındaki sorunlarımız devam ediyor.

Netice itibariyle diyeceğim o ki Hüseyin, gerek saha içinde gösterdiği mücadele örneğiyle, gerekse de saha dışındaki efendiliğiyle saygıyı hak ediyor. Velev ki birtakım hataları ve eksiklikleri olsa bile. Ayrıca şunu da ifade etmek isterim. Ben Hüseyin'in, Gökhan Ünal gibi gamsız biri olduğuna inanmıyorum. Takım kaybettiğinde taraftarın içi nasıl parçalanıyorsa, onun da aynı duyguları taşıdığını düşünüyorum. Bu yönden de kendisine farklı bir nazarla bakıyorum.

magicyattara
09.04.2009, 18:04
Son derece yetersiz bir orta saha.

En teknik adam görünümünde olan Colman maalesef çok ağır.
Anlık pasları atamıyor.
Oyunu bir anda ters tarafa çeviremiyor.
Çok kıvrak olmadığı için defansın arasına girip gol arayamıyor.
Bunun yanında uzun pasları iyi fakat kurnazca değil.
Mücadeleci yönü iyi fakat top kapamıyor.

Selçuk mücadeleci yönü ile daha ön plana çıkıyor.
Şutları iyiydi göremez olduk.
Yine de Colman'la birlikte bazen iyi pasları atıyorlar.
Çok top kaybıyla oynuyorlar her ikisi de.

Hüseyin zaten başlı başına bir sorun.
Ankaragücü maçıyla başlayan düşüşü hala devam ediyor.Sadece Antalya maçında iyi oynadı.
Diğer maçlarda kelimenin tam anlamıyla dökülüyor.

Serkan Balcı,maçına göre diyelim.Tutturursa iyi oynuyor.
Genel olarak bu takımın oyuncusu değil.

Orta sahamız bu kadar kötü olunca haliyle sonuçlarda kötü oluyor.
Bu bölgeye iyi transferler yapılmalı.

Lancet_61
09.04.2009, 18:09
***********hüseyin***********
yattara**selçuk**colman**alanzinho

forvetlerimiz zaten formsuz çift forvet oynamanın anlamı yok bence bu maçta 4-5-1 dizilişinde oynayıp ortasahada üstünlük kurmalıyız.

en mantıklı kadro bu..zaten çoğunluk da bunu ister anti-hüseyinciler!
anti-selçukçular! dışında

Medallion
09.04.2009, 18:13
Daha once atan oldu mu bilmiyorum ama kuyuya bir tas atayim :)

Bel alinmamasina sevinmistim ama Yusuf alinmis olsaydi acaba simdi ne durumda olurduk?

Great White
09.04.2009, 18:22
Öncelikli hedef, ortasahayı Alanzinho ve Yattara ile kanatlandırararak maçın gidişatına göre 4-3-3' e dönebilen çağdaş 4-5-1 sistemine geçmek olmalıdır..

Ardından şu anda kapının önüne koymaya kalktığımızda Çemişgezekspor' un bile ağzını sulandıramayacak olan Hüseyin ile acilen yollar ayrılmalı ve takımın ortasahasında sadece Selçuk ve Colman' ın sırtına binen mücadele gücü alabildiğine artırılmalıdır..

Bunun için eldeki Serkan, Ceyhun, Ferhat ya da Papy yeterli görünmezse (gerçi hiçbirisi henüz yeterli şans bulamadı bile) o bölgeye acilen vasatın üzerinde bir futbolcu trasfer edilmelidir.

Hatta yalan yok; vasata bile razıyım ben;)

ofluoglu
09.04.2009, 18:37
orta sahanin gol problemi var

Great White
09.04.2009, 18:39

Ben de o problemin forvette olduğunu sanıyordum..

Neyse, rahatladım biraz:))

Muhammet
09.04.2009, 18:42

Önce forvetler atacak. Sonra bakarız o işe. :)

Burak Çakır
09.04.2009, 18:44
Başlık iyide nie ortasahamızı tartışıyor veya değerlendiriyoruz ki?

Mükemmel zati gerek var mı tartışmaya?

bencede asıl tartışılacak forvet.:D

Furkan Dündar
09.04.2009, 18:49
Alanzinhonun yedek kaldıgı Umutun sol açık oynadığı orta sahayı Konusmaya gerek yok xD

oguzhann
09.04.2009, 21:31
gerçekten yetmiyor orta saha.savunma ve kale iyi olmasa şimdiki yerimizde bile olamayabilirdik

ofluoglu
10.04.2009, 02:41
Ben de o problemin forvette olduğunu sanıyordum..

Neyse, rahatladım biraz:))

forveti coktan gectıim :)
digerlerinden medet umuyorum artık

Adil ÖZGÜR
14.05.2009, 14:46
Başlığı her ne kadar Şampiyonluk yolunda Orta sahamızı yorumlayalım diye düşünerek açtım isede; Gelişen hedeflerimizi başlığa ilave ederek devam etmek için, Şampiyonluk ve Avrupa Kupalarında Orta Sahamızı yorumlayalım olarak düzeltme yaptım.

el_conquistador
14.05.2009, 14:50
Istatistikler konusundan kopyaladim!

Kac gol atmisiz?
Toplam 47 gol atmisiz (Gecen Sezon: 44). Su ana kadar 13 futbolcunun gollerde payi var, 10 Futbolcu gol atmis, 12 futbolcu asist yapmis. (Gecen sezon 5 futbolcu gol atmisti, 8 futbolcu asist yapmisti. Toplam 9 oyuncunun payi vardi).
Goller
1.Gökhan 14 Gol (Her 182 dakikada bir gol demek).
2.Umut 12 Gol (Her 207 dakikada bir gol).
3.Colman 5 Gol (Her 495 daikada bir gol).
4.Selcuk , Yattara, Tayfun 3 Gol
7. Isaac ve Alanzinho 2 gol
9. Cale, Giray 1 gol.
Asistler
1.Selcuk 10 Asist (242 dakika), Gökhan 10 Asist (254 dakika)
2.Yattara 5 Asist (377 dakika)
3.Serkan, Colman 4 Asist
6. Egemen 3 Asist
7. Tayfun, Baris, Isaac, Umut, Cale 2 Asist
12. Alanzinho 1 Asist
Skorer-Listesi (Gol+Asist)
1. Gökhan 24 Gol (106 dakika)
2. Umut 14 Gol (177 dakika)
3. Selcuk 13 Gol (186 dakika)
4. Colman 9 Gol
5. Yattara 8 Gol
Simdiye kadar 8 macta gol atamamisiz, 8 x 1 gol, 9x 2 gol, 3x 3 gol, 3x 4 gol atmisiz. (Gecen sezon 12 macta gol atamamistik). Ligde en cok gol atan 5. Takimiz.

Golleri nasil atmisiz?
Su ana kadar 7 gol kafayla atmisiz. (2x Gökhan, 4x Umut ve Tayfun). Sol ayakla 8 gol. (2x Gökhan, Umut ve Alanzinho, 1x Cale ve Selcuk). Diger gollerin hepsi sag ayakla. Gökhan icin ilk yari’da bilerek kafa toplarina cikmiyor deniliyordu. Iki kafa golünüde ilk yarida atmis.
Uzaktan vuruslarla su ana kadar 7 gol atmisiz (2x Selcuk ve Gökhan, 1xColman, Alanzinho ve Yattara). 3 gol penaltidan (1xYattara ve 2x Colman). 2 Penalti kacirdik (Umut ve Yattara).
Duran toplardan su ana dek 12 gol atmisiz. Penaltilar disinda 2 korner, 6 endirek serbest vurus ve bir tac. Ilk yarinin sonunda, duran toplardan sadece 4 gol atmistik. Frikik golü atamadik bu sezon simdiye kadar. Ama bu konuda yanliz degiliz. Bu sezon simdiye kadar bizim gibi 11 takim daha frikik golü atamamis. Frikik gollerinde en basarili takim Bursaspor. Frikiklerden bu sezon 3 gol atmislar.
Su ana kadar 11 gol bir orta sonucu olmus. (3x Yattara ve Selcuk, 2x Gökhan ve Tayfun, 1x Serkan)
10x gol pasini sol ayakla yapmisiz (4x Gökhan, 2x Cale, 1x Colman, Alanzinho, Umut ve Serkan), 6x kafa ilen (3x Egemen, 2x Gökhan ve 1x Promise), 3x Penalti alarak (Colman, Selcuk ve Umut). Diger gol paslari sag ayak ilen.
18 Gol sag kanat organizasyonu, 8 golda sol kanatdan gelerek atmisiz. Ilk yarinin sonunda sag kanat’dan 8, sol kanatdan 3 gol atmistik.
Gollerin dagilimi:
Kaleciler 2 (0,3%)
Defans 88 (12,6%)
Orta Saha 257 (36,7%)
Forvet 336 (48,0%)
Kendi K. 17 (2,4%)
Toplam 700

Yukarida gördügünüz istatistik, bu sezon Süper Lig’de atilan gollerin dagilimi. Yani golleri hangi pozisyonda bulunan futbolcularin attigina dair bir istatistik.
Bu istatistik Trabzonspor’umuzda söyle gözüküyor:
Kaleciler 0 (0%)
Defans 5 (10,64%)
Orta Saha 10 (21,28%)
Forvet 31 (65,96%)
Kendi K. 1 (2,12%)
Toplam 47

Orta saha oyuncularimiz gol konusunda biraz kisir kaliyorlar. Mesela Hüseyin su ana kadar hic bir gole direk olarak katkida bulunamadi. Veya Selcuk, 9. Haftadan sonra gol atamadi.
Ikinci derecede Asist yada gizli Kahrmanlar
Ikinci derecede Asist, gol olan atagin baslangicini yaratmak yada Asist yapan futbolcuya Asist yapmak demek. Örnek: Kayseri macinda son dakikada attigimiz golün Asisti Baris’a sayildi, cünkü top onun ayagindan Gökhan’a gelmisti. Ama pozisyonu baslatan pas Alanzinho atmisti, ve en az Baris kadar golde payi vardi. Alanzinho’nun pasi ikinci derecede Asist sayiliyor.
Bu istatistikte öne cikan gizli kahramanlar sunlar:
1. Cale 6 Asist
2. Selcuk 5 Asist
3. Yattara, Umut, Isaac ve Serkan 4 Asist

Selcuk Inan ve digerleri
Selcuk cok konusulup, tartisilan bir futbolcu oldugu icin, 2. Yaridaki performansini diger futbolcularla ölcmek istedim:
Ikinci yari’da Selcuk 5 golün asistini yapmis, 3 golde katkisi olmus, yani ikinci derecede assist yapmis. Colman üc gol atmis, ikisi penaltidan olmak üzere. 1 Asist, 2. Derecede asist yok. Yattara 1 gol, 4 Asist, 2x 2. Derecede Asist.

Buda kisisel yorumumdur: Devre arasinda Yusuf transferine karsi cikan baskanimiz, Colman icin Ligin en iyi 10 numarasi, yada en iyilerinden biri demistir. Colman bizim oyunumuza ne kadar etki yapabilmistir? Teknik konulardan simdi anliyormu baskanimiz, anlamiyormu?

Muhammed Ayaz
14.05.2009, 14:56
biz hüseyinin yerine bir adam almassak bu iş çok zor olur yani hüseyinde gitti33 yaşına artık jubile yapsın.biglia yı alalım:D

oguzhann
14.05.2009, 15:04
biz hüseyinin yerine bir adam almassak bu iş çok zor olur yani hüseyinde gitti33 yaşına artık jubile yapsın.biglia yı alalım:D
hüseyin 79'lu 30 yaşında:D

UNALOMUR
14.05.2009, 15:10
gerçekten yetmiyor orta saha.savunma ve kale iyi olmasa şimdiki yerimizde bile olamayabilirdik

aynen.çok doğRu..

Erdal DİLEK
14.05.2009, 15:10
tartışmanın hiçte zamanı değil, okadar durupta son düzlükte tartış

ne alakası var şimdi tartışmanın veya ne olacak oraya adam mıalacağız, heyretler içindeyim yani..

halil ibo
14.05.2009, 15:25
Gerçekten de son derece verimsiz bir tartışma.Lig bitince değerlendirme yapılır.
Bu saatten sonra tüm takım elinden gelenin azamisini ortaya koyarak mücadele edecektir.Orta saha defans yada forvet hatta kaleci golleri kim atarsa atsın yeter ki atsınlar.Kazanalı 3*3=9 puanı cebe koyalımda gerisi hikaye...

İslam Sezer
14.05.2009, 15:26
bence ersun hocadan sonra serkanın solda oynatılması basit ama etkili bir çözüm oldu.
iki maçta da öne geçtik.rakip açık verirken ve yorulmuşken alanzinho-serkan değişiklikleri rakibi resmen bitirdi.
şimdi merakım bursa ve diğer iki maçta öne geçemessek hatta yenik duruma düşersek ne olacak?
serkan-alanzinho değişiklikleri yine yapılabilir belki ama rakip kapanmışken ilk iki maç kadar etkili olması beklenemez alanzinho'nun.
bence yapmamız gereken asla stres yapmamak ve ısrarla pas alış verişi yapıp rakibi şaşırtmaya çalışmak.
orta sahaya defansif katkı yapamasa bile kanat ortaları ve akıllı paslar ve sadece gerekli yerlerde yapılacak dripling ve çalımlarıyla yattara-alaniznho ikilisi anahtar rolünde orta sahamız için.Ah bir de umut ve gökhan biraz top tutabilse selçuk-colman ve hüseyin biraz daha rahatlayacak.semih tarzı bir golcümüz olsa veya fatih geri dönse mevcut orta saha çok daha etkili olurdu diye düşünüyorum.ancak iki forvet oynamaya devam edeceksek mutlaka forvetlerimiz biraz top tutacak artı orta sahaya dinamizm katacak bir oyuncu mutlaka transfer edilecek.aklın yolu bir bence.
inşallah kalan 3 maçı kazanırız ve diğerlerinin kayıplarıyla şampiyon oluruz.
Allah yardımcımız olsun...

el_conquistador
14.05.2009, 15:26
tartışmanın hiçte zamanı değil, okadar durupta son düzlükte tartış

ne alakası var şimdi tartışmanın veya ne olacak oraya adam mıalacağız, heyretler içindeyim yani..

Simdi tartismamiz zararli ise, 5-10 hafta önceki futbolumuz ve futbolcularimiz hakkindaki tartismalar yarar mi getiriyordu? Birde Bayern Münih'te sampiyonluga oynuyor, bizden hic farkli degil durumlari. Onlar 5-6 futbolcu transferini birde yeni hocayi simdiden tanitinca, veya aciklayinca sampiyonluga yogunlasmamis'mi oluyorlar?

Erdal DİLEK
14.05.2009, 15:31
Simdi tartismamiz zararli ise, 5-10 hafta önceki futbolumuz ve futbolcularimiz hakkindaki tartismalar yarar mi getiriyordu? Birde Bayern Münih'te sampiyonluga oynuyor, bizden hic farkli degil durumlari. Onlar 5-6 futbolcu transferini birde yeni hocayi simdiden tanitinca, veya aciklayinca sampiyonluga yogunlasmamis'mi oluyorlar?
ben 5-6 hafat önceki tartışmaya da karşıydım, b. münich le bizi nasıl bir tuttun anlamış değilim

sadece şunu soruyorum niye tartılıyoruz, bir acıklaman varsa Eyvallah yoksa o zaman tartışmayalım diyorum. .

el_conquistador
14.05.2009, 15:46
ben 5-6 hafat önceki tartışmaya da karşıydım, b. münich le bizi nasıl bir tuttun anlamış değilim

sadece şunu soruyorum niye tartılıyoruz, bir acıklaman varsa Eyvallah yoksa o zaman tartışmayalım diyorum. .

Erdalcigim, benim deginmek istedigim konu su. 5-6 önceki 3 puan ile, simdiki 3 puan'in farki yok. Ben bu forumu coktan beri takip ettigim icin tartismayalim, elestirmeyelim vs. söylemlerinin samimiyetine dogrusunu istersen inanmiyorum. Ben zaten asalim, keselim havasinda degilim. Seviyeli bir sekilde olaylari analiz edip, tartisalim, tartismayacaksak butün basliklari kapatalim. Ama o zaman bütün sezon kapatalim, sadece üc-bes haftaligina degil. Ama tabiki bu konuda takimimiza zarar vereceksem, tabiki susarim.

Bayern Münih örnegini verirken, demek istedigim su. Onlarda sonucta bir futbol kulübü. Hoca arayislarinin zamanlamasi önemli degil, futbolcu transferlerini aciklama dönemi önemli degil, hatta ic transfer bile aylardir sürüyor. Onlarda böyle yapilanma var, bizde neden olmasin? Bizdeki sorun ney, onu tam olarak cözebilmis degilim.

Erdal DİLEK
14.05.2009, 15:56
Erdalcigim, benim deginmek istedigim konu su. 5-6 önceki 3 puan ile, simdiki 3 puan'in farki yok. Ben bu forumu coktan beri takip ettigim icin tartismayalim, elestirmeyelim vs. söylemlerinin samimiyetine dogrusunu istersen inanmiyorum. Ben zaten asalim, keselim havasinda degilim. Seviyeli bir sekilde olaylari analiz edip, tartisalim, tartismayacaksak butün basliklari kapatalim. Ama o zaman bütün sezon kapatalim, sadece üc-bes haftaligina degil. Ama tabiki bu konuda takimimiza zarar vereceksem, tabiki susarim.

Bayern Münih örnegini verirken, demek istedigim su. Onlarda sonucta bir futbol kulübü. Hoca arayislarinin zamanlamasi önemli degil, futbolcu transferlerini aciklama dönemi önemli degil, hatta ic transfer bile aylardir sürüyor. Onlarda böyle yapilanma var, bizde neden olmasin? Bizdeki sorun ney, onu tam olarak cözebilmis degilim.

sen kendince belki etkilenmiyorsun ama burada yazılanlar daha sonra sahaya yansıyor,

nasılmı burada bir oyuncu hakkında olumsuz yazılar yazılarak taraftarta bir önyargı oluşuyor, daha sonra sahada yanlış bir hareket yaptığı zaman uğultalar cıkmaya başlıyor ve sonrasını zaten hep beraber izliyoruz veya dinliyoruz okuyoruz,

bayern münih e gelinde adamlar yolladıkları podolskiyi bile oynatıyorlar biz ise bize okadar faydası olmuş song kovmaktan beter ediyoruz niye seninle işimiz bitti, bu kafa ile zaten bir yere gelemeyzi..

x_man
14.05.2009, 19:30
Y e t e r s İ z

EmreTS61
14.05.2009, 21:10
colman eleştırmek yanlış bnce onun pasları akıllı oyunu olmasa orta sahadan top cıkaramıcaz colmana ağır dıenlere soluorumm orta saha göbek adamı hızlı olmasa da olur kanatlar hızlı olsun yeterr...

Mustafa Kara
14.05.2009, 21:36
yattara ve alanzinho nun defansif özellikleri eksik. yani rakipten top almıyorlar bunları yapabilseler trabzonun ideal 11'i zaten 4.5.1. olur ama olmuyor işte. Serkan dan sol kanat yapmaya calısıyoruz :D

Timur Mikhail
14.05.2009, 21:52
Bence sol kanatta alanzinho olmaz yani o adam oranın değil forvet arkasının adamı.Yattara sağda Türkiyedeki en iyi topçu.
Hüseyin çimşir tam bir defansif orta saha ileriye doğru gittikçe daha zayıf kalır ve nitekim attığı pasları hepimiz biliyoruz pas tarafından kısır bir adam.
Selçuk inan iyi sayılır ama daha kendisini geliştirmeli hem defansif hemde atak yönlerini iyice geliştirirse milli takımın değişilmezleri arasınada girer.
Colman çok zayıf ve güçsüz kalıyor fakat iyi paslar atıyor,çalım atıyor fakat düz teknik, kafa toplarındada pek hakimiyeti yok.
Bizim iyi bir sol kanat oyuncusuna ihtiyacımız var bence ve birde çok kaliteli bir forvet arkası yada göbekte oynayabilecek bir yıldıza ihtiyacımız var.
Riquelme'yi alsak aslında süper olur bu adam alınır vizyonumuzda olacak inşallah uefa yada şampiyonlar ligi, neden gelmesinki?
Sol kanadada bir diğer genç arjantinli diego buonanotte'yi alırsak süper olur.

Bu ikisiyle uefa'da grupları bile geçeriz ve zar zor gol atan forvetlerimize öyle asistler ve ortalar yaparlarki...

hodlu
14.05.2009, 22:48
Kalbimiz,duygumuz herşeyimiz istiyor ki şampiyon olalım.Fakat başlıkta da belirtildiği gibi bence takımımızın orta sahası siper lig şampiyonu olacak bir takımın kalitesini yansıtmıyor.Alanzinho ve Yattara ikilisini günümüz futbolunda gerçek orta saha oyuncuları olarak görmüyorum.Colman-Hüseyin-Selçuk-Serkan ve diğerleri sıradan oyuncular bence...