PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alanzinho Sevgisine Dikkat! Diğer Futbolcularımızı Unutmayalım!

Sayfa : [1] 2

trapesus
30.01.2009, 21:46
Arkadaşlar öyle çok sık başlık açan biri değilim. Aslında çok sık mesaj yazan biri de değilim ya neyse:) Ama gerçekten önemli ve tehlikeli gördüğüm bir konu hakkında naçizane bir uyarıda bulunmak istedim.

Öncelikle Alanzinho hoş geldi, sefalar geldi. Başımızın üstünde yeri var. Hepimizin ortak dileği, şampiyonluğumuza ve şampiyonluklarımıza katkıda bulunması.

Ancak! Maalesef şu son bir haftada medyanın da pompalamasıyla sanki Alanzinho şampiyonluğu tek başına getirecekmiş gibi bir hava oluştu. Ve maalesef biz de bu rüzgara kendimizi az ya da çok kaptırdık. Artık idmanlarda Alanzinho diye bağırıyoruz, onun formasını almak, onunla fotoğraf çektirmek ve ona tezahürat yapmak istiyoruz. Haklıyız da.

Fakat Trabzonspor ismini 17 hafta boyunca layıkıyla taşıyan ve başımız dik gezmemizi sağlayacak emeği ve çalışmaları gösteren futbolcularımızı unutmamalıyız. Alanzinho gelip takımımızı şampiyon yapacakmış gibi bir tutum içinde kesinlikle olmamalıyız.

Şimdi içinizden "Canım, diğer futbolcuları unutan yok ki" diyenler çıkacaktır. Fakat bu futbolcu psikolojisidir arkadaşlar. Siz öyle düşünmeseniz bile öyleymiş gibi algılayabilir. Siz kendinizi onların yerine koyun bir. Haziran ayından beri sıfırdan kurulmuş bir takım için terinizi akıtmış ve o takımı rakiplerinin kıskandığı bir seviyeye çıkartmışsınız ve birdenbire size sonsuz sevgi gösteren taraftar ilgisini "tek bir" oyuncuya yöneltiyor. Siz olsanız alınmaz mısınız?

Egemen'in tekmeye kafa uzatmalarını, Song'un canla başla mücadelesini, Serkan'ın bitip tükenmeyen enerjisini, Hüseyin'in adamlığını, Selçuk'un oyunun iki yönüne hakimiyetini, Cale'nin tek başına kanatta didinmesini, Colman'ın klasını ve Yattara'nın büyüsünü unutmayalım arkadaşlar. Sayamadığım diğer futbolcularımızın emeklerini de.

Bugün sokaklarda gururla gezebiliyorsak onların çabaları sayesindedir. Ve lütfen bir futbolcuya olan sevgimiz bu çabanın önüne geçmesin. Bu Trabzonspor için de kötü sonuçlar doğurabilir. Alanzinho'ya tezahürat yapalım. Ama Egemen'e daha çok yapalım. Song'a fazlasıyla bağıralım. Hüseyin'i, Sylva'yı, Cale'yi, Serkan'ı, Umut'u, Gökhan'ı, Colman'ı, Barış'ı, Tayfun'u, Göksu'yu unutmayalım.

Özellikle Fenerbahçe maçından sonra herkes bize gıptayla bakıyor arkadaşlar. Bu tablo Ersun Yanal ve öğrencilerinin tablosudur. Onların alın terlerine bilmeden de olsa saygısızlık etmeyelim. Tarihinde onlarca top cambazı ve dünya starı çıkarmış ve daha da çıkaracak olan Trabzonsporumuza abartılı tepkiler yakışmaz.

Dikkatli olalım!

Hasan61
30.01.2009, 21:48
oyuncular arası bir ayrım yapıldığını sanmıyorum
sadece yeni olduğu için alanzinho ilgisi fazla
bir kaç haftaya normal düzeye gelir

Mustafa Önder
30.01.2009, 21:49

Aynen.;)....

amour_61
30.01.2009, 21:50
Arkadaşlar öyle çok sık başlık açan biri değilim. Aslında çok sık mesaj yazan biri de değilim ya neyse:) Ama gerçekten önemli ve tehlikeli gördüğüm bir konu hakkında naçizane bir uyarıda bulunmak istedim.

Öncelikle Alanzinho hoş geldi, sefalar geldi. Başımızın üstünde yeri var. Hepimizin ortak dileği, şampiyonluğumuza ve şampiyonluklarımıza katkıda bulunması.

Ancak! Maalesef şu son bir haftada medyanın da pompalamasıyla sanki Alanzinho şampiyonluğu tek başına getirecekmiş gibi bir hava oluştu. Ve maalesef biz de bu rüzgara kendimizi az ya da çok kaptırdık. Artık idmanlarda Alanzinho diye bağırıyoruz, onun formasını almak, onunla fotoğraf çektirmek ve ona tezahürat yapmak istiyoruz. Haklıyız da.

Fakat Trabzonspor ismini 17 hafta boyunca layıkıyla taşıyan ve başımız dik gezmemizi sağlayacak emeği ve çalışmaları gösteren futbolcularımızı unutmamalıyız. Alanzinho gelip takımımızı şampiyon yapacakmış gibi bir tutum içinde kesinlikle olmamalıyız.

Şimdi içinizden "Canım, diğer futbolcuları unutan yok ki" diyenler çıkacaktır. Fakat bu futbolcu psikolojisidir arkadaşlar. Siz öyle düşünmeseniz bile öyleymiş gibi algılayabilir. Siz kendinizi onların yerine koyun bir. Haziran ayından beri sıfırdan kurulmuş bir takım için terinizi akıtmış ve o takımı rakiplerinin kıskandığı bir seviyeye çıkartmışsınız ve birdenbire size sonsuz sevgi gösteren taraftar ilgisini "tek bir" oyuncuya yöneltiyor. Siz olsanız alınmaz mısınız?

Egemen'in tekmeye kafa uzatmalarını, Song'un canla başla mücadelesini, Serkan'ın bitip tükenmeyen enerjisini, Hüseyin'in adamlığını, Selçuk'un oyunun iki yönüne hakimiyetini, Cale'nin tek başına kanatta didinmesini, Colman'ın klasını ve Yattara'nın büyüsünü unutmayalım arkadaşlar. Sayamadığım diğer futbolcularımızın emeklerini de.

Bugün sokaklarda gururla gezebiliyorsak onların çabaları sayesindedir. Ve lütfen bir futbolcuya olan sevgimiz bu çabanın önüne geçmesin. Bu Trabzonspor için de kötü sonuçlar doğurabilir. Alanzinho'ya tezahürat yapalım. Ama Egemen'e daha çok yapalım. Song'a fazlasıyla bağıralım. Hüseyin'i, Sylva'yı, Cale'yi, Serkan'ı, Umut'u, Gökhan'ı, Colman'ı, Barış'ı, Tayfun'u, Göksu'yu unutmayalım.

Özellikle Fenerbahçe maçından sonra herkes bize gıptayla bakıyor arkadaşlar. Bu tablo Ersun Yanal ve öğrencilerinin tablosudur. Onların alın terlerine bilmeden de olsa saygısızlık etmeyelim. Tarihinde onlarca top cambazı ve dünya starı çıkarmış ve daha da çıkaracak olan Trabzonsporumuza abartılı tepkiler yakışmaz.

Dikkatli olalım!
aynen katılıyorum ağzına,eline sağlık

magicyattara
30.01.2009, 21:51
Hocam bu kaygılar sizin için tehlikeli.

Bırakın millet sevgisini göstersin.:)

temel_yilmaz
30.01.2009, 21:51
bir ara şota ile arçil ilk geldiğinde de aynısı olmuştu medyada çarşaf çarşaf şota ile arçil haberleri vardı.hatta ogün dü yanılmıyorsam ailesinden biri aramış demiştiki sizde o takımda oynamıyormusunuz.hyiç unutmuyorum hürriyet gazetesinde okumuştum

tabiki bunlar mış muş ..
tabiki trabzonspor formasını giyen herkes hepimiz için önemlidir .

Tayfun
30.01.2009, 21:52
Yeni gelenlere gösterilen ilgi fazlası değil,birşey olacağını zannetmiyorum.

Emirhan Ömeroğlu
30.01.2009, 21:53
Yeni bir oyuncu.. merak edilen bir oyuncu.. gördüklerimiz bizi heveslendirdi sadece..

majesty_61
30.01.2009, 21:53
aynen alanzinhoyu fazla abartmayalım ...adam daha sahaya çıkmadan kral oldu...önce sahaya çıksın kendini göstersin....sonra zaten biz kral yaparız onu

Mustafa Hazıroğlu
30.01.2009, 21:54
Olsun ister istemez böyle bi korku oluyo benim içimde de.
Ama dediklerine katılıyorum.Yeni olunca e tabi bide iyi olunca fazla ilgi olması normal.

Mustafa Ayazoğlu
30.01.2009, 21:55
Bu dünyanın her takımında her spor dalında olabilecek durum, kimin kaşı kimin gözü kimi siyah sever kimi sarışın kimi esmer :)

Çok normal birşey futbolcuya göre olan sevgi. Yattara 5 yıldır bu takımda Alanzinho bi sahaya çıksında görelim

Great White
30.01.2009, 21:55
Her yeni transfer mutlaka diğer mevcut futbolculara oranla daha fazla ilgi görür. Bu her yerde son derece doğal bir hadisedir..

Yani ortada endişelenecek ya da diğer futbolcularımızın kıskanabileceği bir durum yok..

Sonuçta Alanzinho, yıllardır ihmal edilen bir bölgeye transfer edilen, en azından o bölgeyi kotarabilecek meziyetlerde bir oyuncu..

O kadar da ilgi görecek tabii ki doğal olarak.

hüseyin1975
30.01.2009, 21:56

Tabi canim Trabzonspor Taraftari asla ayirim yapmaz dimi ama?
5. Dakikada Kaptani yuhlayanlar herhalde ezik Taraftariydi?
Üstüste isteksiz ve cok kötü oynayan Yattarayida bagrina basanlar yine ezik taraftariydi galiba?

Acaba yabancilara karsi sevgimiz biraz daha fazla olmasin?

hüseyin1975
30.01.2009, 21:57
O kutsal Formayi giyinen ve sahada Mücadele veren herkesi seviyorum ve sayiyorum.

Muhammed KOÇ
30.01.2009, 21:57
evet çok gerekli bir başlık..
özelikle yattara konusu hassas..
bir arkadaş alanzinhoyla foto çekinmiş arkada yattaranın surat ifadesi de vardı ve herşeyi anlatıyordu..buna dikkat etmek lazım..

Great White
30.01.2009, 22:00
Her fırsatta şu Hüseyin i savunma pahasına durup dururken Yattara' ya çamur atma saplantısı da had safhada nedense..

Sanarsın Yattara, Hüseyin' i kesip de onun mevkiisinde oynuyor..

Rakip taraftarların Yattara fobisini anlıyorum da kendisini TS taraftarı olarak lanse edenlerin her fırsatta dışa vurduğu Yattara fobisini anlamakta güçlük çekiyorum açıkçası;)

.....
30.01.2009, 22:01
'Trabzonspor futbolcusu' olan herkese karşı saygı ve sevgim sonsuzdur. Hiç birini bir anda silip atmam atamam ve bunu hiç bir renkdaşta yapmaz.

Sadece içlerinden bazılarına sempati duyarım hepsi bu :)

_KaaN_
30.01.2009, 22:01
bu ilgi her zaman olmuştur olması da gayet güzel nasıl Fatih tekkeyi kral yapmışsak herkesi yapabiliriz ...trabzon taraftarının takımına ne kadar bağlı olduğunu herkes biliyor...bunlar normal şeyler bence...bu takımda her futbolcu ayrı seviliyor....

Hüseyin İlkin
30.01.2009, 22:02
Eğer bu sevgi gösterilmese Alanzinho memnun olmayacaktı .

Yeni gelen isimlere yapılması gereken şeyler bunlar .

İlerleyen günlerde yine aynı düzene girecektir olay .

fetvaci
30.01.2009, 22:03
hepsine kurban ya olur mu oyle sey o uşak daha yeni ondan alısma suresını kısaltıyoruz bız:)

Mustafa Ayazoğlu
30.01.2009, 22:03
Bir tek Umut Bulutu sevemiyorum acaba gol kaçırıyor diye mi :) Gol atsa sevebilir miyim?

Sefer A.
30.01.2009, 22:04
Yattara daha da iyi oynayacak gorun bakin, taraftar Alanzinho'yu çok fazla gundeme almasin, Yattara her zaman taraftarin aklinda olsun dusunecek ;)
yarin gorun Yattara'yi ;)

trapesus
30.01.2009, 22:04
Sizleri anlıyorum arkadaşlar ama benim vurgulamaya çalıştığım şey futbolcu psikolojisidir. O kadar emek verdiler. İçlerinde alınganlık gösterenler olabilir. Sonuçta onlar sizin içinizden geçen güzel temennileri bilmiyor olabilirler. Zihninizden geçenleri okumak gibi bir şansları da yok. Bu durumda sadece bizim dışavurumlarımız onlar için önemlidir.

Bir an için kendinizi onların yerine koyarsanız anlayabilirsiniz. Belki kendi hayatımızda da buna benzer örneklerle karşılaşmışızdır.

Sadece Alanzinho'ya gösterilen ilgiyi diğer futbolcularımıza da göstermemiz gerektiğini vurgulamaya çalıştım. Aynı ilgi olmasa bile onları unutmamamız gerektiğini veya.

danger00
30.01.2009, 22:05
alanzinho için değil yattara için var o ayrıcalık.
baktığınız zaman büyük bir renk ama bir sezonda elle tutulur yaptığı olumlu hareketler bir elin parmağını geçmiyor.
ancak taraftar ondan sevgisini ve desteğini hiç esirgemiyor.
bir hüseyin, bir tayfun iki pas hatası yaptığı zaman ise yer yerinden oynuyor.

bende çok seviyorum iboyu ancak gösterdiğimiz abartılı sevgi diğer oyuncularda biz ne yaparsak yapalım ibo baştacı oluyor izlenimini bırakıyordur.
o formayı kim giyiyorsa mümkün oldukça aynı sevgiyi desteği vermeliyiz

Emre ÖZTÜRK
30.01.2009, 22:07
alanzinho şuan takımda en az sempati duyduğum kişi.şuanki başarımızda hiçbir katkısı yok çünkü....benim gözümde yedekte bekleyen ceyhun ondan çok daha değerli.Tabi bu durum alanzinho döktürmeye başlayınca değişecek...Ona ne şüphe zaten:D

Mustafa Ayazoğlu
Alanzinho Yattaranın yerini doldurabilmesi için 5yıl Trabzonsporda oynamalı.. Yattaranın yerini birtek Şota alabilir taraftarın gönlünde.

hüseyin1975
Her fırsatta şu Hüseyin i savunma pahasına durup dururken Yattara' ya çamur atma saplantısı da had safhada nedense..

Sanarsın Yattara, Hüseyin' i kesip de onun mevkiisinde oynuyor..

Rakip taraftarların Yattara fobisini anlıyorum da kendisini TS taraftarı olarak lanse edenlerin her fırsatta dışa vurduğu Yattara fobisini anlamakta güçlük çekiyorum açıkçası;)

Acaba Yattaranin 2 Milyon Euro sevgisi Trabzonspor sevgisinden daha yüce oldugundan olmasin kardes;)

Abdülkadir Kılıç
30.01.2009, 22:08
Çok doğru. Ne kadar bu sevgi geçici desende 3 puanlar geçici değil. Futbolcular Ankara'ya gittim mi bikmiyorum ama karşılanırken Alanzinho alkışlanacak maçta büyük ihtimalle Umut oynayacak. Sonra Umut'u hiç sevmiyorum diyenler gol attığı zaman coşacaklar.

Great White
30.01.2009, 22:09
Trapezus merak etme..

Sonuçta bu futbolcular son derece ciddi sözleşmelere imza atan ve paralarını da takır takır kazanan birer profesyoneller, çocuk kreşindeki kimsesiz çocuklar değil..

Yuvaya yeni bir çocuğun gelmesi sonucunda ilginin ona kayacağından endişe ederek kendi papucunun dama atılacağını düşünecek kadar amatör değiller:)

Great White
30.01.2009, 22:12
Acaba Yattaranin 2 Milyon Euro sevgisi Trabzonspor sevgisinden daha yüce oldugundan olmasin kardes;)

Senin aylardan beri Yattara husumetinden beslendiği açıkça belli olan şu 2 milyon Euroluk asparagas olup olmadığı bile henüz kanıtlanmamış sevgisinin esin kaynağı olan o parayı, her fırsatta savunurken Yattara' ya gereksiz yere çamur atıp durduğun Hüseyin, oturduğu yerde şu takıma bir maç dahi koparamadan her sene kazanıyor..

Sen önce benim yazdığıma bir cevap ver, ondan sonra kafana göre şu alakasız sorularını sırala;)

_KaaN_
30.01.2009, 22:12
alanzinho şuan takımda en az sempati duyduğum kişi.şuanki başarımızda hiçbir katkısı yok çünkü....benim gözümde yedekte bekleyen ceyhun ondan çok daha değerli.Tabi bu durum alanzinho döktürmeye başlayınca değişecek...Ona ne şüphe zaten:D

ilginç:))))
aslında yattaraya bu kadar büyük sevgi varken maçlarda bu kadar ağır davranan çizgiye yatıp atağı yavaşlatan hareketleri beni de kızdırmıyor değil..bu kadar insan neler bekliyor ondan ama gelin görün ki.....

amour_61
30.01.2009, 22:13
Eğer bu sevgi gösterilmese Alanzinho memnun olmayacaktı .

Yeni gelen isimlere yapılması gereken şeyler bunlar .

İlerleyen günlerde yine aynı düzene girecektir olay .
Alanzinho memnun olmucakmıydı :D adamın ağzı açık kaldı beklemiyordu bile böyle bir ilgi.
(En büyük tehlike arkadaşının sana çok yakışıklı olduğunu söylemesidir :D) anlayan anlar

trapesus
30.01.2009, 22:14
Trapezus merak etme..

Sonuçta bu futbolcular son derece ciddi sözleşmelere imza atan ve paralarını da takır takır kazanan birer profesyoneller, çocuk kreşindeki kimsesiz çocuklar değil..

Yuvaya yeni bir çocuğun gelmesi sonucunda ilginin ona kayacağından endişe ederek kendi papucunun dama atılacağını düşünecek kadar amatör değiller:)

Biliyorum Gerat White ama insan psikolojisi de var işin içinde. Sadece bunu unutmamamız gerktiğini söylüyorum o kadar. Bu forumda yazı yazan arkadaşlarımızın bu bilinç seviyesinde olduğunu biliyorum ama bazı şeyleri de abartmayı seviyoruz, bilirsin.

Örneğin bir arkadaşımız "Yattara out, Alanzinho in" diye bir şey yazmıştı. Espri yaptığına %100 eminim ama o basit şakada bile arkadaşımız o riski görmüş. Aslında pek dile getirmesek de bundan korkmuyor muyuz? Böyle şeyler olmasın diyorum yani kısaca.

_KaaN_
30.01.2009, 22:17
havaalanında sevinç gösterisi yaparken adamın kazağı yandı galiba :) dimi..taraftarlar maç öncesi bir kazak hediye etmeli alanzinho ya jest olsun..:)))) parası var alsın demeyin şimdi.....

Hüseyin İlkin
30.01.2009, 22:17
Alanzinho memnun olmucakmıydı :D adamın ağzı açık kaldı beklemiyordu bile böyle bir ilgi.
(En büyük tehlike arkadaşının sana çok yakışıklı olduğunu söylemesidir :D) anlayan anlar

Takıma yeni gelen bir oyuncuya gereken desteği , mesajı vermezsen içinde burukluk olur . Memnun olmazdıdan kasıt o ;) Hele de Alanzinho çapında bir oyuncu için . Şuan için taraftar belki onun beklediğinden daha fazlasını yapmıştır ama normal hiçbir şey olmamış gibi davranmak onu üzerdi , onu değil onun kalibresindeki bütün topçuları üzer kanımca :)

Sümeyye Şahin
30.01.2009, 22:34
alanzinhoya karşı temkinli olalım biraz ben iyi çıkacağına inanıyorum ama ne yıldızlar geldi geçti..yattara alanzinho karşılaşmasında ben alanzinho ne kadar iyi olursa olsun yattara ya değişmem çünkü ben yattarayla büyüdüm futboldan anlamadığım zamanlarda bile yattaranın ismiyle büyüdüm herkesin onun çalımlarını konuşmasıyla büyüdüm bunları unutacağımı sanmıyorum ama alanzinhoda sempatik biri inşallah 3 yıl sonra bende alanzinhonun çalımlarını konuşanlardan olurum...:)

Yunus Emre SEYHAN
30.01.2009, 22:41
Yattara içinde aynı durum geçerli.. 2 show yapıp Yattara tezahuratları yapmak 90 dakika efor sarfeden diğer oyuncularımıza hakaret gibidir..

Cafer Bulur
30.01.2009, 22:41
Basligi c acan renkdasimizin hassasiyetlerini anlayisla karsiliyorum.
Yalniz yeni gelen ve kendisinden yüksek beklentiler icinde olunan bir futbolcunun ilk zamanlarda daha fazla ilgi görmesi gayet dogaldir.
Zamanla sablonlar yerine oturacak ve herkes hak ettigi degeri taraftarlarimiz tarafindan görecektir.
Cok da fazla endise edilecek bir durum yok yani...

Ali Tunahan Güllü
30.01.2009, 22:45
söylediğin doğru bişey ama bu hangi kulüpte olursa olsun böyledir yeni gelen heyecan yaratır farklı bir hava getirir herkes bu takımın buraya kadar geldiğini biliyor bu formayı giyen herkes değerlidir ama şuan alanzinho yeni transfer olması ve bize gelmeden önceki başarıları bunu etkiliyor bence....

bu takımdaki bütün oyuncular profesyonel yani bu ilgi için darılıcaklarını sanmıyorum...

eğer böyle olsaydı HÜSEYİN bu takımdan nefret etmesi lazımdı...

şuan alanzinho konuşulucak ve önümüzdeki haftalarda kendisinden inşallah daha fazla söz ettirecek...

Fatih Kuloğlu
30.01.2009, 22:51
Özellikle Egemen-Song-Sylva-Serkan gibi canıyla başıyla oynayan ve çok iyi bir yetenek olmasına rağmen sırası bir türlü gelmeyen kalecimiz Onur'u UNUTMAYALIM !

Taner Uykuçeken
30.01.2009, 22:52
Alanzinho ya çok fazka ilgi gösterildiği bunun devam edeceği diğer oyuncularımızın unutulup küstürülceği fikrine pek katılmıyorum her yeni gelene yapılanlar yapılıyor sadece bilhakis Yattara ya fazla ilgi ve alaka gösteriliyor gibi asıl diğer futbolcularımızı üzecek bir konu varsa (ki sanmıyorum ) oda bu sevgidir Örnek misal takım havaalanı karşılamalarında ilginin çoğu Yattaraya gidiyor yanlış hatırlamıyorsan gs maçı şçşn İst geldiklerinde sadece Yattara omuzlara alındı...

sakaryalı.61
30.01.2009, 22:56
arkadaşlar burada herkes bir fikir beyan etmiş bende birşeyler kendimce yazayım dedim ..

hiçkimse ama hiç kimse birinin bunca zaman dır akıttığı teri görmezden gelmesi için vicdanını şöyle bir yoklaması gerekiyor ..nedenmi ibrahim yattarayı herkes tanıyor ve biliyor bilmeyenede kendisini sahada tanıtıyor ..

yattara bu kulübe ve bu formaya fazlasıyla terini akıtmıştır ve transfer olurkende olsaydı tabi 10.milyon gibi bir rakamı kulübe kazandıracaktı değilmi . çok iyi bir rakam
şimdi allah aşkına vicdanımızı ortaya koyalım ve düşünelim yattara gitseydi bize yanlışmı yapacaktı...2 .kaldı kötümü oldu hala terini t.s. için akıtıyor bu adam yıllardır burada ..

tabiki gelene hoşgeldin der bağrımıza basarız fakat kendini her platformda kanıtlamış ve emeği bu değerlere varan yattara ile şimdilik aynı kefeye koymaya çalışmazdım ..enazından bir kaç maça çıksaydı yani ...

ne demiş büyükller yiğidi öldür fakat hakkını yeme..

Burak_52
30.01.2009, 22:58
pek sorun olacağını sanmıyorum
hatta belki diğer oyuncularımızda eski performasına döner.
(yattara)

Great White
30.01.2009, 23:02
Hay ağzına sağlık be Sakaryalı ağabey :ok

Kazım Uzunboy
30.01.2009, 23:03
Dikkat gerektirecek hiçbir durum yok.

İstediğimiz futbolcuya istediğimiz kadar sevgi gösterisinde bulunabiliriz bence.

Yattara'ya o kadar ilgi gösterilirken diğer hangi futbolcu düşünülüyordu ?

Ha eğer ki bu konuda Yattara'ya da ilgi gösterelim, O'nu ilgisiz bırakmayalım ise başlığın değişmesi gerekmektedir.

magicyattara
30.01.2009, 23:07
Alanzinho'cu musun Yattara'cı mısın :)

Kazım Uzunboy
30.01.2009, 23:10
Kimseci değilim yahu Trabzonsporluyum sadece.

Ama konu bence Yattara için açılmıştır, başlığı ya değişsin ya da yazdıklarım geçerlidir. :)

Ayrıca Show Tv ye yapılan röportajda cidden Yattara'yı güzelce anlattım. :D

Yattara işte Sürmeneli Yattara :D

jako13
30.01.2009, 23:11
bizim sevgimiz hepsine yeter! Bu kadro şampiyon olsun 100 yıl konuşulur! Trabzona heykelleri yapılır...!!!

W_O_L_D_A
30.01.2009, 23:13
arkadaşlar ersun hocanın bunlara kulan asacagını sanmıyorum :D Futbolcu medyanın azına bakıcaksa oho işimiz var bizde öyle futbolcu oldugunuda düşünmüyorum ;)

iso_4939
30.01.2009, 23:15
ben hepsını severım ama song baska..........yasa buyuk şefffffffff

magicyattara
30.01.2009, 23:19
Kimseci değilim yahu Trabzonsporluyum sadece.

Ama konu bence Yattara için açılmıştır, başlığı ya değişsin ya da yazdıklarım geçerlidir. :)

Ayrıca Show Tv ye yapılan röportajda cidden Yattara'yı güzelce anlattım. :D

Yattara işte Sürmeneli Yattara :D

Demedim mi ben.

Bak ayrımcılık başladı bile.

Başlık hemen kapatılmalı.

sakaryalı.61
30.01.2009, 23:28
Hay ağzına sağlık be Sakaryalı ağabey :ok

teşekkür ediyorum sevgili renkdaşım :ok

OnOuR
31.01.2009, 00:21

Dikkatli olalım!

Çok iyi bir tesbit... Tebrik ediyorum seni ;) Ama bu haftadan itibaren hersey normalleşmeye başlar diye düşünüyorum... Daha Alanzinho için cicim ayları nede olsa :D:D

refik
31.01.2009, 00:33
İnadına Hüseyin, Umut, Gökhan ve Tayfun

OZDEN61
31.01.2009, 00:42
alanzinho yu cok büyük ümitlerle aldık. inşallah hayal kırıklığı olmaz. hepimiz videolarını izledik. ama ya cok sey bekliyorsak ondan. beklediklerimizi alamazsak. ikinci bir tomas jun olursa... insallah olmaz. felaket tellalığı yapmak gibi olmasın ama bu ilgi alakada alanzinho yu sımartmaz insallah...

U.Sadıkoğlu
31.01.2009, 00:46
Abartılan bi sevgi yok adam sempatik olunca ister istemez ilgi çekiyor bu takıma her yeni gelen topçuya ilgi gösterilmiştir diğer 20 futbolcunun 16 sı takıma aynı anda katıldıkları için bu ilgiyi göremediler ama bence bu da onlar için pek bir sorun teşkil etmez herkes topunu oynasın TRabzon şampiyon olsun herkese tek tek ilgi göstercez.

POYRAZ
31.01.2009, 01:12
Benim düsüncelerimi yazmissin. Yeni gelen her oyuncu icin bu ilgi normaldir. Alanzinho'nun yaradilis itibari ile devamli gülümseyen yüzüyle sempatik ve sevimli bir görünümü var, bu yüzden insanlar biraz fazla alaka göstermis olabilirler ama 1 aya kadar her sey normale döner. Profesyonel bir oyuncu bunu böyle olacagini bilir. Sorun yok renktaslar.

Rahman Gümüş
31.01.2009, 01:25
Ben de diyorum ki Alanzinhoya daha fazla ilgi göstermeliyiz. Onu nasıl bağrımıza bastığımızı görsün.. Ona göre nereye geldiğini anlasın.Diğer topçularımız bunu anlayışla karşılar zaten.Onları da kesinlikle ihmal etmeyiz hepsini teker teker trübüne çağıracağız;)

Yasin Berber
31.01.2009, 01:30
Abicim alanzinho geip geçici benim kalbimde yattara var

OKANIZM
31.01.2009, 01:36
benim yattara sevgim bambaskadır.yattara benim ilk gözağrımdır.ama takımda şu anda en cok sevdigim adam ceyhun gülselam ne olacak şimdi...

Erdal DİLEK
31.01.2009, 01:43
özellikle bu macta umut ve gökhana destek olmamız gerekiyor, onların şu anada cok ihtiyacları var. .

Ahmet Ocak
31.01.2009, 02:48
ya beyler pek alakası yok ama ankarada o gülen adamdan eser yok sürekli gülüyordu şimdi suratından dusen 1000 parca ne oldu bu cocuga

ErayTASKİN
31.01.2009, 02:52
http://www.htspor.com/Futbol/spor-haber/124624-yattara-real-madrid-yolunda.aspx buraya yorumalrınız yazın kudurdum yaa

Sefa
31.01.2009, 03:05
Bir tek Umut Bulutu sevemiyorum acaba gol kaçırıyor diye mi :) Gol atsa sevebilir miyim?
Ben Gol Atsa da Sevmiyorum Umut Bu Takımın Topçusu Değil Tamam mücadele Ediyor Ama Yok Kabiliyet Yok.... Tez Zaman Gönderilmeli....

Harun-61
31.01.2009, 10:02
hepsini seviyoruz :)

Tolunay Abdioğlu
31.01.2009, 10:09
Futbolcular Arası Ayrım Yapılacağını Sanmıyorum..
Teker Teker Hepsini Seviyoruz...
Sadece Alanzinho Yeni Geldiğinden Biraz İlgi Yoğunluğu var..

halil ibo
31.01.2009, 10:25
Özeleştiri yapmak gerekirse,birini öne çıkarmayı gayet iyi beceriyoruz.İnsan psikolojisini gözardı edip tribünde birinin ismi çok öne çıktığında diğer oyuncularımız ne halde hiç düşünüyor muyuz ? Bu konuda oldukça rahatsızım.
Yattara'nın Al-İttihad transferi gündeme geldiğinde yıkıldı ortalık.Oysa onun yokluğunda ve sahadayken katkısı olmadığı birçok maçta takım sahadan galip ayrıldı.FUTBOL TAKIM OYUNU.
Ne zamanki takım olarak daha çok sahiplenirsek başarımız o kadar fazla olacaktır.
Bunları Alanzinho ile ilgili olarak yazmadım onuda belirteyim.Genel düşüncelerim bunlar.

Harun Karadeniz
31.01.2009, 10:44
kesinlikle bu konuya katılıyorum çok kaliteli topcularımız oldu hiç birini kaybetme lüksümüz yok artık sevgi terazisini iyiy ayarlamalıyız

Mayls
31.01.2009, 10:56
Herkesi aynı sevemezsiniz. İyi futbolcular kötü futbolculardan her zaman daha çok sevilir. Bu gayet normal bir şey. Yeni transfer edilen futbolcular da daha çok ilgi görür. Bu da gayet normal bir şey. Kimse de kırılmaz, kırılmamalı.

erhannn_61
31.01.2009, 12:50
bızım 5 senedır yattara yuzunden dıger futbolculara yaptıgımız sey e bu degıl mı zaten...

Muhammed KOÇ
31.01.2009, 18:58
bızım 5 senedır yattara yuzunden dıger futbolculara yaptıgımız sey e bu degıl mı zaten...
bu sefer farklı işte..
takımda herkes yıldız..ilgi sadece alanzinho üzerinde toplanmamalı..
38 puanı alanzinho suz kadro topladı..

Mustafa ÖZDEMİR
31.01.2009, 19:01
çok önemli bir başlık atmışsınız öncelikle teşekkür ediyorum. bizim için her futbolcu önemli hiç birinin diğerinden fazlası yok

TSezgin61
31.01.2009, 19:11
yemisim alanzinhohu kara bela elden gidiyor...

öncelikle her futbolcunun degerini bilelim. alanzinhonun daha zamani var

Umut ÖZTÜRK
31.01.2009, 19:15
Bırakın keyfini çıkaralım şu işin. Adam geldi 2-3 gün oldu kolbastı oynadı. Bu nedemek biliyormusunuz? Herkez hak ettiği şekilde değer görür. eğer sevgi gosterisini hak edecek bir futbolcu olursa Cevat, Hüsnü, Üzeyir, Ahmet, Mehmet isim farketmez hepsine sevgi gösterisinde bulunulur. Takımımız ve biz taraftarlar bu tip görüntülere aç kaldık aç. En son Shota Arveladzenin Slovan Bratislava maçında yaptığı dans şovu hatırlıyorum taraftarı çoşturacak. Bu sene de kolbastı şovumuz maçlardan sonra... Daha ne isteriz.

shrek:)
31.01.2009, 19:17
işin aslı bnmde içimde bi korku yok diil bu knuda özellikle yattarayla ilgili helede şu dnemde transfer dedikoduları çıkınca üstüne maçtan sora ki yüz ifadesi ve kolbasyıta gelmeyişi bni tedirgin ediyo dğrusu

Ömer SEVİNÇ
31.01.2009, 19:55
Yahu yeni ttransferin sevilmesi kadar doğal bir şey mi var? Saçma bir başlık olmuş bence. Çocuk değil ya futbolcular kendi işlerine baksınlar..

agahozlu
31.01.2009, 21:06
Allah aşkına yeni gelmiş bir oyuncu oyuna giriyor ben bu adamı desteklemeyecek miyim.Ben Yattara'yı kaç yıldır destekliyorum zaten geçmiştede destekledim şimdide destekliyorum gelecekte de destekleyeceğim.

SuperGaZii
31.01.2009, 21:22
yattarayi küstürmeyin.

mhayri
31.01.2009, 21:24
Profesyonel futbolda böyle şeyler olmaz ,herkes parasını alır işine bakar ...
Ne olacak yani adam yeni geldi biraz sevilsin, sevinsin...
Takılmayalım böyle şeylere...

Çağrı Bilici
31.01.2009, 21:26
oturup ağlayacak mıydık yeni transfer geldi diye

Gökhan ÖZDEMİR
31.01.2009, 21:36
Yattara bozuldu yahu

_SaMeT_
31.01.2009, 21:45
Yattara'da Alanzinho kurbanı oldu sanırım :) Bunda bozulacak ne var yahu.

Bülent AKBULUT61
31.01.2009, 21:47
öyle şey olurmu ya yattara niye bozulsun hem niye sevinmeyelim böyle başlık olurmu ne alaka yani bunlar ilkokul çocuğumu bozulan bozulsun sevecez tabi

Hasan Çelik
31.01.2009, 22:00
yattara oyundan çıakrken bayağı bi bozuldu,maçan sonraki kutlamalarada katılmadı diğer oyuncular trübüne giderken yatatra soyunma odasına gidiyordu.dikakt edelşm yattarı küstürmeyelim.bizim en önemli oyuncumuzdur yattara

x_man
31.01.2009, 22:01
yttarayı kazanmalıyız arkadaşlar her futbolcumuza desteğimiz sonsuz olmalı hep destek tam destek hadi arkadaşlar

sakaryalı.61
31.01.2009, 22:21
Yattara'da Alanzinho kurbanı oldu sanırım :) Bunda bozulacak ne var yahu.

yanal açıkladı hastaymış iğneyle oynamış

Mustafa Ayazoğlu
31.01.2009, 22:22
Yattara küstü, maç sonrasında yüzünden düşen bin parça.

My
31.01.2009, 22:23
Yattara hasta olmuş olmasın uşaklar :rolleyes:

Gökçebey
31.01.2009, 22:29
Yattara biraz bozulur gibi olduysa da o bizim ilk göz ağrımız. Evimizin şımarık çocuğu. Yıllardır onun her türlü kaprisini de nazını da çektik. Yarın da çekeceğiz. Bordo mavi forma için ter akıtan da yan gelip yatan da bizimdir. Ter akıtanı alkışlarız, yan gelip yatanı da ıslıklarız. Amacımız, her kim olursa olsun bu takımı 1 adım daha ileri götürmesini sağlamaktır.

Alanzinho'nun transfer sürecinde kıvrandık durduk günlerce. Doğum sancısına benziyordu bu olay. Yavrumuz doğdu ve olağan bir şekilde tüm ilgi ve sevgimiz ona kaydı bir anda. Ama Yattara dahil bütün diğer çocukların da babasıyız biz. Yeniye hevesimiz normal, eskiye sevgimiz çok. Alanzinho transfer edilmek istenirken, herkes sağda Yattara solda Alanzinho hayaliyle yandı. Hatta rakiplerimizin taraftarları bile, sağda Yattara solda Alanzinho, bu Trabzon bu sene izlenir dediler.

Ayrıca, Alanzinho gelene kadar en gözde futbolcumuz Yattara'ydı. Peki diğer futbolcularımızı çok mu hatırladık? Tüm 11 karşımıza dizilseydi en çok hangisine koşmak isterdik fotoğraf çektirmek için? Bu konuyu tartışırken bunu da göz ardı etmeyelim :)

trabzonlux61x
31.01.2009, 22:30
arkadaslar bilmiyorum siz fark ettinizmi ama yattara kolbasti ya hic katilmadi ve yüzü cok asik indi sahadan???

ÜNAL
31.01.2009, 22:33
Arkadaşlar bunu zaman gösterecek.Yattara'nın yeri başkadır.Alanzinho için uzun ve zorlu dönem başlıyor.

Zamana bırakalım...

majesty_61
31.01.2009, 22:38
bu konuyu açan arkadaşı tebrik ediyorum ...çok güzel bir konuya değinmiş....alanzinhoyu hemen şişirmeyelim ....önce top oynasın gol atsın attırsın maç alsın bize ...sonra zaten bu takımın yıldızı olur ....yattaramızı üzmeyelim o bizim en büyük yıldızımızdır

Harun Karadeniz
31.01.2009, 22:43
Yattara ve bir kaç oyuncumuz ağır gribal efenksiyon geçirmiş o nedene Yattarayı kolbastı oynamaya göndermedi doktorumuz oyun kaliteside bu nedenle düşüktü sanırım Yattara artık bizden biri takılmaz öyle şeylere ama genede bu sevgi terazisini iyi ayarlamak gerekiyor...

Samet Berber
31.01.2009, 22:48
Yeni transfer edilmiş bir futbolcuya aşırı sevgi bence normal .

Engenius
31.01.2009, 22:51
Bugüne kadar yattara sevgisi Trabzonspor sevgisinin önüne geçerken neredeydiniz?

Diğer futbolcular canını dişine takıp oynarken yattara kulübede oturup tezahüratın kralını alırken neredeydiniz?

yattara kale arkasında ısınmaya çıkarken takım çıkarken olandan daha fazla tezahürat alırken neredeydiniz?

Transferinde dünya kadar laf söyleyip sonra çark edipte sahaya döndüğünde hiçkimseye gösterilmeyen müsamaha gösterilirken neredeydiniz?

yattara Avrupada ve ligde sorumsuzca ve şımarıkça gördüğü kartlardan sonra daha da şımartılırken neredeydiniz?

Bazıları Trabzonspor taraftarı olduğunu unutup yattaraspor taraftarı olduğunda neredeydiniz ( ve hala neredesiniz)?

Burada tartışılan "alanzinho sevgisi yattara sevgisinin üzerine çıkmasın" olmuş hemen de bakıyorum.

Hadi canım sizde...

SARI61
31.01.2009, 22:52
Yattaramiza destek olalim bugun igneyle sahaya cikmis huseyin,yattara ve gÖkhan Ünal gribal enfeksiyon gecirmis futbolcularimizi,yonetimimizi,teknik heyetimizi ve baŞkanimiizi cok seviyoruz onlar bizim herseyimiz

İgzas-61
31.01.2009, 22:54
Kesinlikle doğru her futbolcumuza aynı sevgiyi göstermeliyiz

Mustafa Ayazoğlu
31.01.2009, 22:54
Alanzinho takıma hızla adapte olacak eminim sempatik boyu küçük ama olsun.

Roberto Carlosta boyu çok uzun değil.

Yattarayı kaybetmeyelim. Taraftar olarak unu çok seviyoruz, sevgimiz ona fazlamı acaba ?

Oğuzhan Fidan
31.01.2009, 23:04
hiçbir futbolcuyu diğerinden ayırdığımız yok pek ala herkezi alkışladılar. alanzinho yattara gibi şova dönük bi oyuncu. yattaranın neden üzgün olduğunu anlayamadım sadece neye kırıldı??

samet ozkurt
31.01.2009, 23:05
bence yattaranın bozulması...hakkında çıkan transfer dedikoduları ve ankara maçında oyundan alınıp yerine yeni transfer alanzinhonun girişi...arkadaşlar ne olursa olsun yattara oynadımı bizim için yeri doldurulamayacak biridir onu daha fazla destekleyelim hatta ankaragücü maçında çağıralım ve alkışlayalım...;))) ehhh şampiyonluk için bunu yapalım bariii....

Punisher-61
31.01.2009, 23:08
Arkadaslar medya yattaraya yükleniyor diyoruz ama biz medyadan daha beteriz valla...bu ne yaa birakin bi adami kafasini dinlesin... alanzinhoyu cok sevmeyin diyeri darilir yok onu cok sevmeyi velinin hosuna gitmez..öyle bi mantik mi var ??? yeni transfer herhalde eskilere göre daha cok ilgi görür basta sonra normala döner..

Oğuzhan Fidan
31.01.2009, 23:08
Yattara biraz bozulur gibi olduysa da o bizim ilk göz ağrımız. Evimizin şımarık çocuğu. Yıllardır onun her türlü kaprisini de nazını da çektik. Yarın da çekeceğiz. Bordo mavi forma için ter akıtan da yan gelip yatan da bizimdir. Ter akıtanı alkışlarız, yan gelip yatanı da ıslıklarız. Amacımız, her kim olursa olsun bu takımı 1 adım daha ileri götürmesini sağlamaktır.

Alanzinho'nun transfer sürecinde kıvrandık durduk günlerce. Doğum sancısına benziyordu bu olay. Yavrumuz doğdu ve olağan bir şekilde tüm ilgi ve sevgimiz ona kaydı bir anda. Ama Yattara dahil bütün diğer çocukların da babasıyız biz. Yeniye hevesimiz normal, eskiye sevgimiz çok. Alanzinho transfer edilmek istenirken, herkes sağda Yattara solda Alanzinho hayaliyle yandı. Hatta rakiplerimizin taraftarları bile, sağda Yattara solda Alanzinho, bu Trabzon bu sene izlenir dediler.

Ayrıca, Alanzinho gelene kadar en gözde futbolcumuz Yattara'ydı. Peki diğer futbolcularımızı çok mu hatırladık? Tüm 11 karşımıza dizilseydi en çok hangisine koşmak isterdik fotoğraf çektirmek için? Bu konuyu tartışırken bunu da göz ardı etmeyelim :)
olayı özetlemişsin :alkış:

Çetin
31.01.2009, 23:11
Yatta ayrıdır, her zaman hem de :)

61mehmet61
31.01.2009, 23:14
sizi bilmem ama benim gözümde Yattara kredisini bitirmiştir. Kendine gelmesi gerekiyor. Bugün gördük ki böyle giderse Alanzinho nun gölgesinde kalacak. Biz çalışanı, bu takıma katkı yapanı severiz. Yattara sevgisi bizi şampiyon yapmıyor ki, futbolu yapacak. Yumurtlamayan tavuk her zaman kesilme tehlikesi ile karşı karşıyadır.

istanbulunfethi
31.01.2009, 23:19
Arkadaşlar Alanzinho heyecandan bugün oynayamadı bile bu kadar ilgi de biraz fazla aslında.Adam deplasmanda heyecandan yerlere düştü:)

samet ozkurt
31.01.2009, 23:20
o tavuk yumurtladımı da altın yumurtluyor bunu bilmen lazım....

Mustafa Ayazoğlu
31.01.2009, 23:21
Yattara bu takımın en önemli neşe kaynağı sempatisi

istanbulunfethi
31.01.2009, 23:26
Yattaracılar alanzinhocular olarak ayrılmamız lazım ikiside bu takımdaysa ikisine gerektiği yerde gerektiği kadar ilgi göstermemiz lazım.Aman dikkat!Yapılan hataya gelince en büyük hatayı Ersun hoca yaptı Gokhan ı ya da Umut u çıkarsa htartışmaya girmeyecektik burada.Bi yerde fitili ateşleyen ersun hoca oldu.Belki Yattara ya gaz vermek ti belki başardı ama başka sorunlara da yol açtı.

trapesus
31.01.2009, 23:33
Arkadaşlar ben bu başlığı Alanzinho alkışlanmasın diye açmadım. Diğer futbolcular da onun kadar alkışlansın, onore edilsin diye açtım. Alanzinho geldi diye galeyana kapılıp diğer futbolcularımızın 17 haftalık emeklerini unutmayalım diye açtım. Futbolcular da insandır, alınganlık gösterebilirler dedim sadece. Yoksa isteyen istediğine bağırsın, haddime mi düşmüş karışmak.

Mustafa Ayazoğlu
31.01.2009, 23:38
Bizler Yattara ve Alanzinho seviyoruz. Ancak bu Yattaraya birşey oldu bu maçtan sonra!

istanbulunfethi
31.01.2009, 23:39
Kulağını bükmek lazım:o

Öztürk Adem
31.01.2009, 23:41
Yattara cok ozel bızım ıcın :D Ama ben en cok sevdıgım bır oyuncu var o da Colman benı kendıne hayran bırakıyor o akıl dolu paslar ve durusuyla o ıstegıyle de .
Bu arada kalecımızde cok sempatık ya :D

oguzkoc
31.01.2009, 23:49
Yattaracılar alanzinhocular olarak ayrılmamız lazım ikiside bu takımdaysa ikisine gerektiği yerde gerektiği kadar ilgi göstermemiz lazım.Aman dikkat!Yapılan hataya gelince en büyük hatayı Ersun hoca yaptı Gokhan ı ya da Umut u çıkarsa htartışmaya girmeyecektik burada.Bi yerde fitili ateşleyen ersun hoca oldu.Belki Yattara ya gaz vermek ti belki başardı ama başka sorunlara da yol açtı.

yattara değişikliği tamamen taktik gereğiydi. hoca bianda bütün taktik anlayışını alt üst edip tek santrofora dönerek risk almak istemiyor. ben 4-5 hafta daha alanzinhonun yedek başlayacağını düşünüyorum. önce yattara yorulunca oyuna girecek. sonra yavaş yavaş oyunda kalma süresi arttırılarak tek santrofora dönülcek. ama bu hemen değil.

amour_61
01.02.2009, 00:04
eee daha yeni ama abisi :):)

asil suskun
01.02.2009, 00:05
alanzinho kendini önce avni akerde ispatlamasi lazim suana kadar sevgiyi hak edecek bisey yapmadi

Muhammet_61
01.02.2009, 00:13
Yattaranın durgunluğuna takılmamak gerek. Marcelinhonun ilk geldiği zamanlarda da benzer sendromlar yaşamıştı:D
bu durum belki de onu kamçılar ve daha istekli, arzulu oynar

Fatih Yücel
01.02.2009, 00:14
bu konuda ersun hocaya cok büyük görev düşüyor eger yattarayla onu kıyaslamaya kalkarsanız bu çok yanlış olur bence ikiside çok ii fakat teknık heyet bence ikisinide ilk onbirde tutmalı yada kenarda beraber oturtmalı..

yattara nın futbolunu bence tartışmaya gerek yok futbolundan ziyade o artık bir karadenizli ve türkçesi gayet iyi bu da onun bu takıma çok alıştıgını ve bir anda silinemeyeceginin bir göstergesidir....

bu benim görüşüm tabi ama bu gün ersun hocanın yaptıgı hataydı yattarayı çıkarıp alanzinhoyu almak yattarnın suratı asıldı he hastaydı derseniz orasını bilemem...

İlker ToSun
01.02.2009, 00:17
Arkadaşlar Alanzinhoyu biraz abartılı sevgiyle karşıladık, inanın bana ben Alanzinho alınınca havalara uçtum artık sağlı sollu dağıtırız takımları diye ama belki garip gelecek bilmiyorum ama maçın sonunda Yattaranın halini gördüm ya, bugün çıkan haberleri ve yönetimin yaptığı saçmalıkları gördüm ya Alanzinhoya bir antipati oluştu neredeyse bende. Hiç kimse bizim KARA BELA mızın önüne geçemez, bu hafta Ankaragücü maçında yattaranın bize herzamankinden daha fazla ihtiyacı var, ona destek olalım.

Bera B.
01.02.2009, 00:24
Arkadaşlar Alanzinhoyu biraz abartılı sevgiyle karşıladık, inanın bana ben Alanzinho alınınca havalara uçtum artık sağlı sollu dağıtırız takımları diye ama belki garip gelecek bilmiyorum ama maçın sonunda Yattaranın halini gördüm ya, bugün çıkan haberleri ve yönetimin yaptığı saçmalıkları gördüm ya Alanzinhoya bir antipati oluştu neredeyse bende. Hiç kimse bizim KARA BELA mızın önüne geçemez, bu hafta Ankaragücü maçında yattaranın bize herzamankinden daha fazla ihtiyacı var, ona destek olalım.

Kara Bela'mız takım arkadaşlarının verdiği emeği de biraz sahada gösterse neyse ama. Kendisi yoklara yakın oynuyor kaç zamandır.

İlker ToSun
01.02.2009, 00:27
adamın moralini bozmak için yapılmayan kalmadı, bu kadar haksız yere üstüne gelinen bir oyuncunun bu kadar oynaması bile mucize

Dursun Kaplan
01.02.2009, 00:32
Hakediyor arkadaş. ;)

Daha fazlasını Yattara'ya yapmadık mı ?

.....
01.02.2009, 00:43
Ben inanıyorum Alanzinho Yattara kadar olmasada bu takımın efsanesi olacak :)

Cemil Çiçekli
01.02.2009, 01:31
arkadaşlar ersun hocanın acıklamayı okumadan böyle yorumlar yazmayın isterseniz..
"Gökhan, Hüseyin ve Yattara bugün çok ciddi gribal enfeksiyonla çıktılar maça. Yattara üzerine düşeni fazlasıyla yaptı .." ersun hoca bunu diyorsa ben ve bize yorum yapma yolu kapanmış oluyor.. bazen eleştirirken acımasız oluyoruz.. :s

zafer6161
01.02.2009, 01:36
yattara işinde bi iş var bakalım hayırlısı ,gripte olsa kolbastı oynardı

ofluselo
01.02.2009, 01:40
yabancı hayranlığı tırmanışta...adamı öyle bir karşıladık ki oda kendini Messi sandı zavallı.....

@FLU
01.02.2009, 01:41
yazan arkadasa katılıyorum bu olay alanzinho yokken de yattara ile yaşanıyorduki hala yaşanıyor ben song olsam alınırım ben colman olsam alınırım

futbolcuları tek tek çagırmak yerine takımı toplu halde çagırıp alkışlamak ve hepsine aynı sevgiyi göstermek gerektigini dusunuyorum

kübraTs
01.02.2009, 11:18
Her yeni futbolcu geldiginde ilgi görür bu cok dogal birsey.Eski futbolcularimizda ilk geldiklerinde diger futbolculara göre daha fazla ilgi görmüslerdir. Simdi büyük bir transfer daha yapilsa o zamanda belki Alanzinho gölgede kalir.Bunda gücenecek alinacak birsey yok bence.

salihismet
01.02.2009, 11:46
tabiki öteki futbolcularida unutmamak lazim, ilk macta isin sov kismina kacmasinida dogru bulmadigimi söyleyeyim, galiba kendisine rahmetli yattara böyle yaparsa taraftar seni yere koymaz diye bir seyle söyledi.

Nytre
01.02.2009, 11:46
boyle bir sevgi ve ilginin olmasin normal ilk zamanlarda. bir sure sonra normale donebilir.

Muhammed KOÇ
01.02.2009, 11:48
boyle bir sevgi ve ilginin olmasin normal ilk zamanlarda. bir sure sonra normale donebilir.
evet alanzinho sevgisi de normal maç sonu yattaranın yüz ifadesi de normal..trabzondaki maçta beraber oynayacaklar kolbastıyı ;) sıkıntı yapmayalım.. :)

Uzunoğlu
01.02.2009, 11:49
Endişelenmeyin bizim sevgimiz tutarsızlık barındırır :)

Nasıl ki Yattaranın annesinden-eşine kadar giden silsileyi sıradan geçirdiysek ve geçiriyorsak Alanzinho da hakkını alacaktır :)

Muhammet
01.02.2009, 12:12
Yaz aylarında "Selçuk sevgisine dikkat...", "Gökhan sevgisine dikkat.." tarzı başlıklar açılmadı sanırım. :rolleyes:

Bunlar normal olaylar. Endişelenmeye gerek yok. :)

Karadağ06
01.02.2009, 12:30
Bende katılıyorum abartılmaması lazım
ama zaten çokta abartılacagını sanmıyorum
şu ana kadar her şey normal diğer futbolcuların hepsi bir anda geldiği için ayrı ayrı sevgi gösterilerinde bululmadı yanı cok dıkkat çekmedi
alanzinho daha hafta içinde geldi Trabzona çabuk takıma ısınması için böyle sevgi gösterileri yapılması gerekli
Yattara dışında bundan rahatsız olacak futbolcu olacagınıda dusunmuyorum
her nedense Yattara her transfer dönemınde mutsuz oluyo

tsburak08
01.02.2009, 12:36
bence bu aralar alanzinho'ya daha farklı bi ilgi göstermeliyiz çünkü takıma erkenden alışması bizim için çok faydalı olur zaten seyirciyi coşturucak bi oyun stili var o yüzden zorluk çekmez pek fazla diye düşünüyorum

iso_4939
01.02.2009, 12:37
bencede........

cdgtscdg
01.02.2009, 12:41
evet kimse alanzinho ya sevgi gösterisinde bulunmasın demiyo zaten. sevgiyi bütün oyuncularımıza yapmalıyız bence bu alanzinho içinde daha güzel olur bizim sevgimizin ne kadar büyük olduğunu geçici olmadığını anlar ve de daha çok çalışır başarı için.hemde diğer oyuncularımız bunlardan çok fazla etkilenmez onlarda havalarını arttırarak devam ettirirler.

special_laz1967
01.02.2009, 13:35
mesela akşam yattra çok mutsuzdu. Sebebi tarftarda olabilir. yönetimin yaptığı açıklamalar olabilir. yada ersun hocanın onu oyundan çıkarıp alanzınhoyu alması olabilir. ama asıl olması gereken. bu değil. yattaryı tekrar kazanmamız lazım o bize her zaman lazım o bizim en iyi oyuncumuz hala. bu konuda birlik olup taraftar olarak birşeyler yapmamız lazım

Recep Alkan
01.02.2009, 13:42
başlığı açan arkadaşa ayıp olmasını istemiyrum ama bence gereksiz bir olay bu. neden derseniz;

burdan defalarca bağırdım söyledim yattaraya bu kadar ilgi göstermeyin diye. ibb maçında 30000 kişi yattaraya bağırdı. bursa keza öyle, havaalnı karşılamalrı keza öyle. biz bunu yapıyoruz. neden yattaraya yapıldığnda bu hareket kimse ses çıkarmıyor. alanzinho takıma yeni gelmitir ilgi alaka görmesiş hatta üst seviyede görmesi çok güzel ve gereklidir de.

ki şuna inanıyorum, yattaraya yapılan teahürtlardan bozulmayan futbolcularımız aanzinho tezahüratları ve ilgisine de bozulmaz. bu ilgiden bozulacak tek insan vardır o da trabzosporun yaramaz ve şımarık çocuğu yattaradır.

ki bu düüncemde doğruysa başlık adı lütfen alanzinho sevgisi bize yattarayı unutturmasın olarak değiştirilsin.

istanbulunfethi
01.02.2009, 13:45
Bizim şımarık ve yaramaz çocuğumuz Yattara,biraz da bu yüzden tezahürat etmedik mi biraz da?

Mustafa Ayazoğlu
01.02.2009, 13:52
Bizi içimizden vuruyorlar demek, Yattara basının yarattığı bi sıkıntı ama

Muammer Saka da sorun var artık Yattara ile ne alıp veremediği varsa.

Durduk yere Yattara açıklamasını neden yaptı kim bu adam ki?

Yasin Berber
01.02.2009, 14:00
Benim kalbimde yattaranın yeri aynıdır bu ömür boyu sürecek..Alanzinho bir oynasın görelimm

ENGİN ÖZTÜRK
01.02.2009, 14:04
yattara artık hiç çekilmiyor sanki 5 yaşında çocuk gibi davranıyor biraz prof. ol artık yeter ya nedir senden çektiğimiz

KemaL_Ts
01.02.2009, 14:20
OOOooOOOO ibrahim yattara OOOoooOOO

cihatöztürk
01.02.2009, 15:26
gereksiz bir başlık olmuş bence ......alanzinho yeni transfer 3.9 milyon euro gibi parayla takımımıza kazandırılmış.......başlarda böle normal bence...

el_conquistador
01.02.2009, 15:31
Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, dedikoduların kendilerini engelleyemeyeceğini ve Yattara'yı satma gibi bir planlarının olmadığını söyledi.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 14:52 TSİ 1 Şubat 2009 Pazar
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, Gineli oyuncuları İbrahima Yattara'yı satmak gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi.

Yener, Yattara konusunda kendilerine gelen herhangi bir talebin bulunmadığını belirterek, ''Yattara ile ilgili olan bir şey yok. Nedense, nereden olduğu belli olmayan, Trabzonspor'u bir yerden yıpratmaya yönelik, Trabzonspor'da sorun yaratmaya yönelik yayınlar yapılıyor. Gerçekle ilgisi olmayan şeyler yazılıyor'' dedi.

Yattara'nın futbolcuları olduğunu ve çıkıp futbolunu oynadığını ifade eden Yener, ''Dedikodular bizi engelleyemez. Kaldı ki Yattara'yı satmak gibi bir düşüncemiz yok. Sadece Yattara için değil diğer oyuncular konusunda da aynı düşüncedeyiz'' diye konuştu.

Yattara'nın moralinin bozuk olduğu yönündeki söylentilere katılmadığını anlatan Yener, ''Ben kafile başkanıydım. Antrenmanları izledim, otelde de takımla birlikteydim. Maç öncesi sonrası, hep birlikteydik. Yattara'nın morali bozuk değil. Maçtan sonra hem yemek yedik hem Galatasaray maçını izledik. Son derece neşeliydi. Yattara, maç sonunda 'kolbastı oyununa katılmadı, morali bozuk' deniliyor. Yattara, oyundan erken çıkmıştı. Gribal enfeksiyon geçirdiği için de Yattara'ya maçtan bir gün önce serum takılmıştı. Hala tam olarak gribal enfeksiyonu üzerinden atamadı. Bu nedenlerle kolbastı oyununa katılmadı'' şeklinde konuştu.

Arkadaslar, Yattara'nin morali bozulmus diyenlere cevap olarak!

lazanya61
01.02.2009, 15:32
ben çok beğenmedim alnzinho'nun tarzını açık söleyim, umarım yanılırım, dünden beri uyuyamıyorum diyebilirim, çok top kaybı yaptı çok da para verdik içim rahat değil

Atmaca
01.02.2009, 15:34
Alanzinho Trabzonun tarihinde yemis oldugu en büyük kaziktir.

TSigalko
01.02.2009, 15:37
Ama zaten belliydi Yattara'da bir tutukluk olduğu.Eski Yattara olsa sağda aldığı topu sol köşeye çakmıştı.Yavaş kaldı orda.Veya yorulmuştu koşamadı..

KeLLoO
01.02.2009, 15:39
Taraftarin ilgisinin yogun olmasi dogal, sovmen bir futbolcular her zaman düzlerinden bir adim önde olmustur. Beni esas rahatsiz eden, bu arkadasin transfer sürecinde sergiledigi tutum. Yarin, gelecek bir teklifle, yönetimimize "mutsuzum, uyuyamiyorum, gitmek istiyorum, Istanbul'da bana 250 bin dolar daha cok para verecekler" diyebilme ihtimali.

TSigalko
01.02.2009, 15:41

Abartmayalım.Adam daha 25dk oynadı..

Adem Erdoğan
01.02.2009, 15:44
Alanzinho Trabzon tarihinin en iyi futbolcularından birisi olacaktır.

Mustafa Ayazoğlu
01.02.2009, 15:54
Alanzinho Trabzon tarihinin en iyi futbolcularından birisi olacaktır.

Boyu çok kısa fizik açıdan çok iyi değil, hızlı ama göreceğiz

okg_53
01.02.2009, 15:58
Boyu çok kısa fizik açıdan çok iyi değil, hızlı ama göreceğiz
Zaten Alaninhonun özellilerinde ve iyi fizik gücüne sahip dünyada 5-10 tane futbolcu var.

Mustafa Ayazoğlu
01.02.2009, 16:05
Zaten Alaninhonun özellilerinde ve iyi fizik gücüne sahip dünyada 5-10 tane futbolcu var.

fizik boy kilo ve güçle orantılı olmalı boyu küçük olan fizik açıdan çok iyi değildir

karşısında 185 lik rakip ile ne yapar yerler bu adamı :)

tabi süper ligde oynar ama seneye şampiyonlar liginde göreceğiz asıl

cihatöztürk
01.02.2009, 16:11

yuhhh be birader adamın ilk maçı daha 25 dk oynadı oynamadı bee

IaILIpIeIRI
01.02.2009, 16:22
Başkan Yardımcısı Muammer Saka'nın, "Yattara'yı satabiliriz, onun yerine Alanzinho'yu aldık" açıklaması ile patlak veren krizde, yönetim kurulunun da, "İyi bir teklif gelirse, Yattara'yı satabiliriz" şeklinde tavır sergilemesi, Gineli futbolcunun moralini bozdu.

Muammer Saka olayı doğru mu ? :confused:

Ömer ERKAN
01.02.2009, 16:27

Hiç oynamadığı futbolcularla hiç tanımadığı stadta
hiç tanımadığı SUNİ ÇİMDE hiç tanımadığı rakiple
hiç oynamadığı ülkede

25dkda olaganustu bir performans gösteremezdi gösterebilecek bir futbolcu yok.

teknik bakımdan ust duzey bir futbolcu fizige laf atılırsa cevap olarak messi maradona vs.... derim

Tayfun
01.02.2009, 16:41

Yahu hocam sen acayip komik adamsın iyi güldürüyorsun beni ççç

25 dakikada nasıl böyle kesin kez bir yoruma vardınız doğrusu merak içindeyim !

el_conquistador
01.02.2009, 17:01
Dünya tarihinin gelmis gecmis en iyi golcülerinden biri olan Gerd Müller'in boyu ne kadar'di internet'te arastirin bakin. O'da size yetmiyorsa, Maradona'nin boyu'na bakin. Boy'a bakip bu kadar yorum yapiyorsunuz ya maasallah. Acaba bizim Gökdeniz'in boyu ne kadar'di??? Onun disinda Yattara spekülasyonlarini'da birakin artik. Birazcik zahmet edip, bir iki sayfa önceye bakin. Orda Yattara spekülasyonu ile cikan haber var zaten. Durmadan ayni seyleri tasiyip durmayin buraya.

IaILIpIeIRI
01.02.2009, 17:06
Dünya tarihinin gelmis gecmis en iyi golcülerinden biri olan Gerd Müller'in boyu ne kadar'di internet'te arastirin bakin. O'da size yetmiyorsa, Maradona'nin boyu'na bakin. Boy'a bakip bu kadar yorum yapiyorsunuz ya maasallah. Acaba bizim Gökdeniz'in boyu ne kadar'di??? Onun disinda Yattara spekülasyonlarini'da birakin artik. Birazcik zahmet edip, bir iki sayfa önceye bakin. Orda Yattara spekülasyonu ile cikan haber var zaten. Durmadan ayni seyleri tasiyip durmayin buraya.

Muammer Saka'nın transferden sonra ne dediğini hiç araştırmadığım için sordum bu soruyu..İlk defa Yattara'nın transferiyle ilqili tek cümle yazdım..Eğer gelip bana burda aynı şeyleri taşıyıp taşıyıp durma diyosan sen git durmadan Yattara'yla (bu konuda) ilgilenenlere tavsiyelerde bulun ! Ve arastır bak.Yattara'yla transfer konusunda az öncekinden başka sorum,yorumum,saçma sapan laflarım vs. olmus mu ? Ve sunu da unutma emin senden daha çok zahmet edip cok şeylere bakıyorum.Ayrıca tasıyıp durmayın buraya değil de,tasıyıp durmasanız iyi olur desen daha iyi olur ;]
Saygılarımla!

Harun_ayar_ts
01.02.2009, 17:06
zaten ankara macında yattara pek sarmadı alanzinho nun hareketleri:mad:

mashal61
01.02.2009, 17:07
Sanırım Sinan Enginsiniz. Saklamanıza gerek yok.:)

el_conquistador
01.02.2009, 17:10
Muammer Saka'nın transferden sonra ne dediğini hiç araştırmadığım için sordum bu soruyu..İlk defa Yattara'nın transferiyle ilqili tek cümle yazdım..Eğer gelip bana burda aynı şeyleri taşıyıp taşıyıp durma diyosan sen git durmadan Yattara'yla ilgilenenlere tavsiyelerde bulun ! Ve arastır bak.Yattara'yla transfer konusunda az öncekinden başka sorum,yorumum,saçma sapan laflarım vs. olmus mu ?
Saygılarımla!

Bu yazdiklarim sadece senin ile ilgili degil, lütfen sadece kendi üstüne alinma. Burda birsey yaziliyor, konu konusuluyor, yalanlaniyor vs. Bakiyorsun iki sayfa sonra yine ayni konu. Forum'umuz ne yazikki böylelikle bu son dönemde, hem kalitesinden hem seviyesinden kaybetti. Sadece seninle ilgili degil dedigim gibi.

IaILIpIeIRI
01.02.2009, 17:11
Yahu hocam sen acayip komik adamsın iyi güldürüyorsun beni ççç

25 dakikada nasıl böyle kesin kez bir yoruma vardınız doğrusu merak içindeyim !

Sana katılıyorum..Bizi qüldürmek için diyor bunu başka bişe için değil :)

f1bekir
01.02.2009, 17:12
bu sefer farklı işte..
takımda herkes yıldız..ilgi sadece alanzinho üzerinde toplanmamalı..
38 puanı alanzinho suz kadro topladı..

aynı şeyi transfer gerçekleşmeden önce söylemiştim ama transfer heyecanından dolayı pek dikkate alınmamıştı bu sözüm. alanzinho kimdir ki bu kadar fazla değer yükledik bu çocuğa birdenbire! artık futbolcuları takımın önüne geçirmekten vazgeçmeliyiz. ne alanzinho ne yattara... bu bir takımdır ve oynayan her futbolcu değerlidir.

oynamak istemeyen, takımın havasını bozan olursa da gönderilir. kimsenin nazını çekemeyiz artık, takım canını dişine takarak oynuyor, canını dişine takmayanın takımda yeri olmaz, takıma ihanet etmeye kimsenin hakkı yok.

IaILIpIeIRI
01.02.2009, 17:15
Bu yazdiklarim sadece senin ile ilgili degil, lütfen sadece kendi üstüne alinma. Burda birsey yaziliyor, konu konusuluyor, yalanlaniyor vs. Bakiyorsun iki sayfa sonra yine ayni konu. Forum'umuz ne yazikki böylelikle bu son dönemde, hem kalitesinden hem seviyesinden kaybetti. Sadece seninle ilgili degil dedigim gibi.

Genelde haklısın..Ama benim anlatmak istediğimi veya sorduğum soruyu anlamamışın..Benim anladığım bu..Şimdi senden bir şey rica ediyorum..Lütfen bana Muammer Saka'nın Yattara hakkında bu dediğinin ya da demediğinin(bilmek istediğim bu zaten), forumdaki arkadaşlardan birisinin yazdığını bana göster.

Great White
01.02.2009, 17:16
Gariptir ki buna benzer iyi niyetli olsa da fazlaca gerekli olmayan başlıklar daha çok hit alıyor..

Dedikodu yapmayı seven bir yapımız mı var nedir..

el_conquistador
01.02.2009, 17:18
Genelde haklısın..Ama benim anlatmak istediğimi veya sorduğum soruyu anlamamışın..Benim anladığım bu..Şimdi senden bir şey rica ediyorum..Lütfen bana Muammer Saka'nın Yattara hakkında bu dediğinin ya da demediğinin(bilmek istediğim bu zaten), forumdaki arkadaşlardan birisinin yazdığını bana göster.

Evet haklisin. Özür dilerim, senin yazdiklarini ben tam tersiyle anlamisim:). Ama onun disinda yazdiklarim hala gecerlidir.

IaILIpIeIRI
01.02.2009, 17:20
Evet haklisin. Özür dilerim, senin yazdiklarini ben tam tersiyle anlamisim:). Ama onun disinda yazdiklarim hala gecerlidir.

O zaman sorun yok..İyi günler..

IaILIpIeIRI
01.02.2009, 17:23
Gariptir ki buna benzer iyi niyetli olsa da fazlaca gerekli olmayan başlıklar daha çok hit alıyor..

Dedikodu yapmayı seven bir yapımız mı var nedir..

Eğer son yazılanlar için diyorsan dedikodu bunun neresinde anlamış değilim..Ama demediysen yine bir şey anlamış değilim..Her neyse :)

only ts
01.02.2009, 17:29
alanzınhonun macta yapmıs oldugu hareketlere gerek varmıydı acaba tamam klassın ıyı guzelde yani biraz yapmacık geldi biz severiz klas hareketleri ancak yersiz bi şekilde yapılan bu hareketlere gerek varmıydı acep:? alanzinho simarik olmaz insallah lakin kendisini tipini tarzini cok begendim

IaILIpIeIRI
01.02.2009, 17:36
alanzınhonun macta yapmıs oldugu hareketlere gerek varmıydı acaba tamam klassın ıyı guzelde yani biraz yapmacık geldi biz severiz klas hareketleri ancak yersiz bi şekilde yapılan bu hareketlere gerek varmıydı acep:? alanzinho simarik olmaz insallah lakin kendisini tipini tarzini cok begendim

Dün teknik bi sebepten evde izleyemedim..Kahvede izledim..Alanzinho girdikten sonra kahvedekiler hareketlerini görünce her hareketinde her pasında ayağa kalkıp helal sana,sen benim gözümün pasını silicen,hadi be kerata neler yapıyor öyle,at Alanzinho'ya Slyva,ya Gökhan vurma kaleye Alanzinho'ya ver,yapma Selçuk,Colman'a atılır mı Alanzinho'ya at,türü şeyler duydum..Bence gerek vardı çünkü adamlar maçı hep bağırarak izliyordu..Alanzinho hareket yaptı milletin yüzü güldü en azından :)

Great White
01.02.2009, 17:43
Eğer son yazılanlar için diyorsan dedikodu bunun neresinde anlamış değilim..Ama demediysen yine bir şey anlamış değilim..Her neyse :)

E o zaman anladığın şeyler üzerine yorum yap sen de:))

Özellikle de seninle ilgili olanlara;)

aaahmet61
01.02.2009, 17:43
trabzonsporun ilk maça çıkan 11'i Alanzinho'yu korkutmuştur.ilk 11'e girmekte zorlanacaktır.sürekli pres yapan koşan takımımız var.bakalım ayak uydurabilecek mi takıma ?.bu arada dünkü maçta Alanzinho'nun şık hareketlerinin videosu var mı?

only ts
01.02.2009, 17:45
7 30 da stadyum var orda ızleyebılırsınız

Fırtına_
01.02.2009, 17:54
yattarayı biz takıma katkısından dolayı sevdik, takımın başarısının mutluluğunu paylamaması beni çok şaşırttı ve bende soru işaretleri uyandırdı

Ozan
01.02.2009, 17:58
yattarayı biz takıma katkısından dolayı sevdik, takımın başarısının mutluluğunu paylamaması beni çok şaşırttı ve bende soru işaretleri uyandırdı

Hasan Yener açıklama yaptı . Yattara maçta hasta hasta oynamış ve gripmiş . Maçtan sonra da zaten tam geliyordu oynamaya ama arkadan onu çağırdılar ve götürdüler . Yani soğukta daha fazla durmasın teri soğumuş halde diye .

Ozan
01.02.2009, 18:01
İşte o açıklama :

Yattara'nın moralinin bozuk olduğu yönündeki söylentilere katılmadığını anlatan Yener, ''Ben kafile başkanıydım. Antrenmanları izledim, otelde de takımla birlikteydim. Maç öncesi sonrası, hep birlikteydik. Yattara'nın morali bozuk değil. Maçtan sonra hem yemek yedik hem Galatasaray maçını izledik. Son derece neşeliydi. Yattara, maç sonunda 'kolbastı oyununa katılmadı, morali bozuk' deniliyor. Yattara, oyundan erken çıkmıştı. Gribal enfeksiyon geçirdiği için de Yattara'ya maçtan bir gün önce serum takılmıştı. Hala tam olarak gribal enfeksiyonu üzerinden atamadı. Bu nedenlerle kolbastı oyununa katılmadı'' şeklinde konuştu.

Kaynak : NTV Spor

aaahmet61
01.02.2009, 18:04
içim rahatladı.şampiyonluk yolunda yattaraya çok ihtiyacımız var.

Barış Mayda
01.02.2009, 19:14
takım oyunu'nu oynayan bütün oyuncularımız birdir hepsine aynı sevgiyi göstermemiz gerekir tabiki olucak yeni gelen oyuncuya ilginin biraz fazlalıgı ama unutmayalım ki bu bir takım oyunudur her futbolcu birdir

Ali Tunahan Güllü
01.02.2009, 19:15
İşte o açıklama :

gerçekten rahatladdım yattara seni seviyoruz...

Serhat
01.02.2009, 23:31
Çok iyi bi Konu üzerinde durmussun...
Herkes olaya Diğer futbolcular yönünden bakarken (basın dahil) bend e şu yönden bakıyorum.
Alanzinho; daha çabuk motive olup üstüne düşeni daha iyi yerine getirip daha hızlı kazana biliriz.. Bunu yaparken diğer futbolculara zaten hak edilen ilgi verilecektir. Kimse gaz a gelip Yattara Alanzinho kavgası çıkarmaya çalışmasın ;) Böyle bişey yok, olmayacakta.. Trabzonspor camiası buna meyil verecek kadar kücük bi camia değildir. Bu saatten sonra takımımız çok yıldıza sahip olacak... Şimdi bu sevgiyi dağıtma zamanı... Yıllardır Yattara'ya gösterilen sevgi hangi futbolcuya gösterildi derken Yattara gibi üstün yetenekli kactane futbolcumuzun oldugunada bakmakta fayda var... İllaki bazıları özel olacaktır;) KISKANMA ve GOCUNMA kelimelerine her fırsatta tepkimizi gösterelim ... Basının oyununa gelerek hic bir Futbolcumuzu Yuhalamayalım. Bu saatten Sonra Yattarayı daha çok alkışlayıp kazanmalıyız... Yattara kazanç olmalı ... Kayıp değil! Tıpkı Şampiyonluk gibi... ;) Bazılarının Korkulu rüyası olmaya başladık... Onun için daha iyi niyetli yaklaşmalıyız ve sesimizi daha gür Çıkarmalıyız... Şampiyon Trabzon Diye ;)

ApoCaN28
01.02.2009, 23:36
Bu Başlık güzel ancak...
Alanzinho gelmeden önce de Yattara ya fazla idi sevgimiz...
Herkese eşit olmalıyız....

trab61
01.02.2009, 23:38
guzel bir baslik bence. bunu taraftarimiz insallah bu haftaki macta gosterecekler. ama yattarayla alazinhoyu kimse karsilastiramaz. yattaranin degeri cok farkli. 6 sezondur bizde oynayan birini ala ile karsilastirmam bile. senin yerin cok ama cok farkli yattara bunu unutma. lutfen sevgimizi herkese esit gosterelim.

M.S.SOFU
02.02.2009, 00:09
....Kimse gaz a gelip Yattara Alanzinho kavgası çıkarmaya çalışmasın ;) Böyle bişey yok, olmayacakta.. Trabzonspor camiası buna meyil verecek kadar kücük bi camia değildir....
bizden böyle bi şey olmazda istanbul basını öyle bi şey kesin çıkaracaktır,

Pirselimoğlu
02.02.2009, 00:34
yattarayı akşam saatlerinde zorluda gördüm çok kötü öksürüyordu.Umarım kısa zamanda iyileşir ve eski yattara gibi oynar !

NuDGeRR
02.02.2009, 00:52
Bizzat Ersun hocanın agzından acıklama geldi BMN alahisi. Yattara Umut ve Gökhan maca hasta hasta cıktılar. 3 ude gripdi dedi. böyle bi fedakarlık göz ardı edilemez. burdan alkıslarımı yolluyorum 3 unede

M.S.SOFU
02.02.2009, 01:01
İşte o açıklama :

şeytan diyor bi gazete çıkar adı da ''KAPAK'' olsun,onlar yalan haber çıkardıkça sende kapak at...it herifler,yedikleri haram paraya doymadı namussuzlar hala yalan haber çıkarıyorlar sonrada bizim yönetici çıkıp yalanlıyo,hiç sesleri çıkmıyor...:mad:

korgpa800
02.02.2009, 10:52
Alanzinhoyu çok seviyorum...tıpkı diğer futbolcularımız gibi...ama Yattara bir çiçek...ilgi ister...Ona sevgimizin bitmediğini,bitmeyeceğini belli etmeliyiz...özellikle Trabzonda oturup bu hafta Ankaragücü maçına gidecek taraftarlarımızdan rica ediyorum...Yattaranın gönlünü yapsınlar...tamam grip mrip dendi ama yinede sanki biraz kıskanma yada alınma var gibi geldi bana...hadi arkadaşlar bu hafta Yattarayı uçurun orda...O gerçekten çok büyük futbolcu...yeniden hatırlatın Ona...

Süleyman50
02.02.2009, 10:58
Tranzonspora hakkıyla hizmet eden bütün futbolcularımızı seviyorum....

Emirhan Ömeroğlu
02.02.2009, 11:11
http://trabzonspor.org.tr/images/enter/intro18_.jpg (http://trabzonspor.org.tr/DilCevir.asp?D=)

Resmi sitede böyle bir resmin yayımlanması ve gösterilen aşırı ilgi cidden benide korkutmaya başladı..

Alanzinho'nun zaten içinde bir yaramaz çocukluk olduğu kesin.. İnş. bu ters tepki yaratmaz takım üstünde :rolleyes:

halil ibo
02.02.2009, 11:12
Övgüyüde yergiyide abartan bir toplum olarak hak ettiğimizi alıyoruz sonunda.Aman dikkat diyorum bende...

Tayfun
02.02.2009, 11:14
Dün akşam trt'de yayınlanan stadyum programında Mehmet Demirkol ve Ömer Üründül'ü hayretler içinde izledim ve dinledim ;

Ömer Üründül çıkmış Alanzinho için "tam bir şovmen" kanısına varıyor bu kanıya vardığı yer ise stadyumda verilen özet görüntüler ve o görüntüler içinde Alaninho'nun 2 klas hareketi vardı bunları görerek kesin kez bir kanıya vardı spor yorumculuğu bu kadar basit bir meslek mi acaba sormak gerek! ayıptır ayıp !

Gelelim Mehmet Demirkol'a o da çıkmış "Alanzinho kendini Maradona zannediyor" diyor,adamın bir stili ve klası var bunu sahada konuşturuyorsa Maradona ile ne alakası var ha birde sormak lazım Mehmet Demirkol'a sen acaba Alanzinho'nun kaç maçını izledin ki böyle konuşuyorsun !
Bir diğer konuştuğu,taraftar bu hale sokmuş Alanzinho'yu Sayın Mehmet Demirkol bu adamı zaten Norveç'te herkes ne olduğunu iyi biliyor sen kendini yorma 2 kez üst üste yılın orta saha oyuncusu seçilmek her baba yiğidin harcı değildir.

Hakan Şükür'e ise Alanzinho hakkında yaptığı olum eleştirilerden dolayıda teşekkürlerimi sunuyorum.

Ömer Üründül ve Mehmet Demirkol " Ekranda size biçilen rolü değil ,kendi biçtiğiniz rolü oynayın"

İskender
02.02.2009, 11:20
Zirvedeyken tüm gözler üzerinizde oluyor,

Takım hakkında medyada söylenti çıkmasına birde bu taraftan bakmak lazım...

Alanzinho yetenekli bir oyuncu olduğunu yinelemeye gerek yok, fakat başlık bence güzelolmuş...

Başarılı giden bir işe çomak sokmak hiçtr akıllıca değil, alanzinho yumuşak bir geçişle takıma monte edilmeli...

mAz
02.02.2009, 11:28
Bilmiyorum daha önce yazıldımı ama Yattara'nın kolbastıya katılmadığı dogru değil...Maç bittikten sonra Yattara soyunma odasına giderken yedek klübemizden biri ona futbolcularımızın kolbastı oynadıklarını işaret etti ve o da geri döndü...Yattara kolbastı oynamadı çünkü hastaydı...Yani Alanzinho geldi Yattara küstü diye birşey yok...
Maçtan sonra trt muhabiri Barış Yurdusevenle konuşma imkanim da oldu ve Yattara'nın hasta olduğunu o da söylemişti...
Yani ortada abartılacak bir durum yok...Medyada çıkan çoğu haber gibi bu haberde iyi giden takımımızı yıpratmak için çıkan yalan haberlerden birisi..

Emirhan Ömeroğlu
02.02.2009, 11:29
olay yattarayla alakalı değil yanlış anladınız bence..

iboandibo
02.02.2009, 11:31
ya anlamıyorum bu sorunu isaac milli takımdan döndüğünde de yattara ile isaac arasında böyle bişey denildi.sonra yattara katara gidiodu 2 hafta yoktu isaac yerini iyi doldurdu yattara takımda kalınca da böyle bi durum oluşturuldu ama ilk beraber oynadıkları istanbul belediye maçında ne güzel gol sevinci yaptılar.şimdi de eminim ki yattara bile bu durumu basın kadar kafasına takmıyordur.adam işini yapıyor zaten yapmasada parasınını takır takır alıyor.niye küsecekmiş

theo
02.02.2009, 11:47
abi herif çok sevimli...koy cebine yanında götür...sanki mahalleden arkadaşın sanki kuzenin yeğenin...sevimli bi tip...kanı ısınıyor adamın...
ama alanzinho geldi diye bazı gözbebeklerimizin papucunu dama atmayalım...hepsi bu takımın parçası...
yalan haberler her zaman olacaktır...çünkü istanbul medyası istanbul takımlarından para kqazanıyor...onların da işine gelmiyor tabi bizim başarımız...

Ayşe Aygün
02.02.2009, 12:04
Burda konu diğer futbolcuların unutulduğu değildir.Yeni gelen her oyuncuya bu şekilde sevgi gösteriyoruz başlangıçta buda onun daha iyi takıma adepte olmasını sağlıyor.Yoksa tabiki biz takımda her oyuncuyu aynı şekilde sevgi gösteriyoruz.Bir karşılama yaptığımız zaman havalanına örneğin hangisini görüsek ona sarılmıyormuyuz ayrım yapmadan.Burda bir kasıt veya farklı sevgi aranmaması lazım ve diğer oyuncularında öyle düşünmemesi gerekli diye düşünüyorum.Sadece yeni gelmiş biri ve ona gösterilen sevgi diye bakalım ve baksın diğer oyuncularımız.Yoksa diğerinin diğerinden farlı yok gözümüzde.

Ali İhsan
02.02.2009, 12:04
Norveç'in en meşhur futbolcusuna azıcık ilgi gösterdik diye mi bunca ağıtlar? Adam geldiği yerde aşırı ilgiye alışık zaten, peşine tv ekibi takmamışlar mıydı gelirken? O ilgiye rağmen takımını şampiyon yapmış ve şovunu da yapmışsa daha ne denir ki? Takıma katkıda bulunsun, şov da yapsın yeter ki bize faydalı olsun.

Yeni transfer yeni gelin gibidir, biraz el üstünde tutulmasında zarar yoktur.

Sencer
02.02.2009, 12:06
ayagının tozuyla geldıgı bır takımın yedek kulubesındeyken ılk golden sonrakı sewınc gosterıyorkı bu cocuk dıgerlerı(!) gıbı sadece ayaga kalkıp el saklatmıyor. an be an gol anında ızledıgım gol sewıncı bu cocugun takımda arkadaslık, bırlıktelık sorunu yasamadıgını gosterıyor. alanzınho cephesı bu
pekı dıger oyuncular? şöylekı o takımda herkes yenı. we herkesın dılınde bu kısa zamanda olusturulan takım butunlugu war. her topcu profesyonel. kımse takıma yararlı bır oyuncuyu yadırgayacak, kıskanacak değıl. kıskansaydı eger sımdıye kadar tolga, huseyın, umut, barış hatta yattarada patlak werırdı. bu baslıgın ana teması bence yattara. herkes zannedıyorkı taraftarın ıbresının yattaradan donecegını. donerse eger yattara o ıbreyı kendıne cekmesınıde bılır. ama ıbre denılen olay taraftarlarda olmaz. cogumuzun aynı sekılde dusundugune ınanarak sunu derımkı, bız kalbımızdekı sewgı we ınancı 11 kısıden bıraz alıp alanzınhoya wermeyız; ona, dıgerlerını kucultmeden hatta alanzınho destegıyle dahada buyutup kalbımızde yenı bır bölme ekleriz.

Sümeyye Şahin
02.02.2009, 12:07
ya hepsinin yeri ayrı alanzinho çok sevimli fırlama=) bi tip sempatik sürekli gülüyor şova yönelik futbolu var ama herkese gösterilen ilgi gösterilmeli aşırı bi tepki vermemeliyiz adam sanacak benim gibisi yok bu takımda bu ülkede=)alanzinhoyu sevelim sevelim ama takımdaki ter dökenlere haksızlık etmeden...alanzinho yattara sevgisini de kıyaslamayalım bende hepsinin yeri ayrı alanzinho da yaptıkları yavaş yavaş gönüllerimize yerleşiir inşallah ama başlıktaki gibi biraz daha dikkatli sevelim...

MeNdaKkaDukKa
02.02.2009, 12:13
Bu takım bu sezon taraflı tarafsız bizim yüzümüzü güldürdü daha iyisini yapamazmıydı yapardı ! ama buda kafii

Alanzinho transferiyle beraber oyuncularda bir tatlı telaş olduğu kesin ama ona gösterilen ilgiden dolayı değil bu !

Yattarayı maçtan sonra moralının ne kadar bozuk olduğu belliydi maç günü maçtan önce ve sezon genelinde yattara asla bu sezon futbolunla gündeme gelmediği gibi yine transferiyle konusuldu bu yuzdende moralı oldukça kötüydü

Yönetim lütfen yattarayla konusun ve iyi giden takıma katkısını daha üst seviyeye taşısın

Biz yattaranın ne oldugunu bılıyoruz ne zaman ne yapabileceğinin farkındayız...

Lütfen kimseyi kırmayalım el ele 7. Şampiyonlugumuzu kutluyalım

A.Ali Karanis
02.02.2009, 14:26
Dün mehmet demirkol güzel bir noktaya değindi.
adam ilk geldiğinde,taraftar öyle bir karsılama yaptı ki,kendini maradona sandı,sanki Türkiye'de kendi seviyesinde başka futbolcu yok gibi hissetti ve maçta biraz da şov yaptı dedi.
Tamam Alanzinho çok iyi topcudur,buna bende katılırım.Fakat daha takıma birşey katmadan bu kadar sevgi gösterilmesi anlamsız sanırım.inşallah şampiyon olmamıza katkısı bulunur,hep birlikte seviniriz.
m. demirkol haksız sayılmaz bana göre.

not:bunu sadece alanzinho için söylemedi.alex,lincoln ve delgado için de aynı şeyleri söyledi.

magicyattara
02.02.2009, 14:56
not:bunu sadece alanzinho için söylemedi.alex,lincoln ve delgado için de aynı şeyleri söyledi.

Alex ve Lincoln böyle karşılandı da bu kadar etkili olduysalar, ne mutlu bize.

M.Demirkol konuşmak için konuşuyor,boş konuşuyor.
Kompleksli.

Ahmet Ocak
02.02.2009, 16:33
10000 tane alanzinho yu 1 tane yattara'ma değişmem!!!

SüRMeNe_6161
02.02.2009, 16:48
Yattara Biraz Oynasa Almicamiz Maç Kalmaz Ama OynMiyo İnşallah Düzelir Alaziho İyi Oyuncu Ama Biraz Sov Yapma Pesinde Gibi Ama İnsallah Böye Devam Etmez

ozzy!
02.02.2009, 16:53
Biz 2'sinide severiz,Yeterki onlar oynasın.

LazAnisT
03.02.2009, 17:14
Futbolcu karşılama
Alanzinho’nun kendine gelebilmesi için psikolog gerekli. Çünkü şirazesi, kaydı. Toparlamak zor çaba gerekecek.
Çünkü askerden döndüğünde ailesi öyle karşılamamıştır onu. Omuzlarda. Avrupa şampiyonu olmuş da gelmiş gibi. Piyangodan 10 milyon dolar kazanmış da memlekete dönmüş gibi. Savaşta bir birliğin hayatını kurtarmış bir asker gibi. Motorları patlamış, tek kanadı düşmüş bir uçağı piste indirmiş gibi...
Avrupa ve Dünya 3.’sü olmuş bir ülkenin, Hami, Fatih Tekke ve Gökdeniz gibi oyuncular yetiştirmiş, 6 kez şampiyon olmuş bir takımın, bir futbol şehrinin sevdalıları Norveç’ten gelen, adını muhtemelen ilk kez duydukları bir futbolcuyu böyle karşılamalarını ben kendime yediremiyorum. Yakışmıyor. Bunu yapmayan yok memlekette. Neden böyle oluyor anlamak da mümkün değil! Ben utanıyorum şahsen...
Ama madem bu iş böyle oluyor. Oyuncuların psikolojisini korumak adına yöneticilerin yapması gereken şeyler var. Bu oyuncuları gizlice getirin. Kimseye haber vermeyin. Yoksa bu adamları toparlamak mümkün olmayacak.

Mehmet Demirkol

Travelair
03.02.2009, 17:39
Bilge kişi konuştu... Birincisi Trabzonspor taraftarının futbolcunun adından uzun süredir haberi var yeteneklerinden de. Ama görünen o ki Mehmet Demirkol'un yok. İkincisi bunu yapmayan yoksa memlekette o halde diğerlerini de yazacak, onu da yazmıyor. Bir sav atıyor ortaya, savun da savun savun da savun... Başka açıklaması yok

ceserdar
03.02.2009, 18:03
Bilge kişi konuştu... Birincisi Trabzonspor taraftarının futbolcunun adından uzun süredir haberi var yeteneklerinden de. Ama görünen o ki Mehmet Demirkol'un yok. İkincisi bunu yapmayan yoksa memlekette o halde diğerlerini de yazacak, onu da yazmıyor. Bir sav atıyor ortaya, savun da savun savun da savun... Başka açıklaması yok

Belki her konuda farklı olan Trabzonspor taraftarının bu konuda da farklı olmasını istiyordu. O havaalanı karşılamasını televizyonlardan izleyince hayal kırıklığına uğraşmıştır belki. Bence bu açıdan da değerlendirmek lazım.

Ama şuna da değinmek istiyorum. Mehmet Demirkol bence bu olayı yanlış görüyor. Bu karşılama organizasyonlarını bizim futbol kültürümüze işlemiş bir gelenek gibi görmek gerekiyor. Mesela İtalya'da İspanya'da yıldız bir futbolcu transfer edildiğinde takımlar stadlarında adamı çıkarıp taraftarlara tanıtıyor. Stada da binlerce taraftar akın edip tezahürat yapıyor. Bu iş oralarda böyle yapılıyor buralarda böyle. Kültür farklılıkları her alanda olduğu gibi bu alanda da kendini gösteriyor.

GERONIMO35
Mehmet demirkolun haklı oldu yanlar var evet Türkiye ye gelen futbolcular şok oluyorlar kendilerne gösterilen ilgiyi görünce İlk maçında Alanzinho’nun hareketler yapmaya çalışması banada garip geldi aslında kendini göstermek istiyor öyle hareketler bekleniyor gibi düşünüyormuş gibi geldi bana da amma yakışıyor kerataya :))
ama keşke yattara çıkmasaydı da çift kanatlı oynasaydık bir maç:)

Uğur ÇIRAKMAN
Bence alanzınho yattaranın ucte bırı olamaz dıyecegım cunku ya bır ınsan ılk macında sova cıkmaz ya tamam kalıtelı teknık bır oyuncu olabılır ama bır yattara olamaz...Anket dıkkatımı cektı adam 20 dk top oynadı aldıgı puana oya bakarmısınız ya lutfen bırseylerı yaparken daha cok dusunelım...herseyı abartmayalıum lutfen alanzınyo ve yattara yakıstırmasını ben degıl yapmak dusunmek bıle ıstemem yattara yattara yattara bu sene 7 bıze yattara ıle gelecektır ....

Travelair
03.02.2009, 18:09
"Karşılamayı görünce kendisini Maradona sandı" "Bundan sonra zor toparlanır" türü sözler affetsin biraz çok bilmişliktir. Ezbere sözlerdir. Ayrıca zaten Maradona benim için özeldir diyor :) Adamın stili bu. Alex yapınca klas oyuncu, Delgado yapınca inanılmaz hareketler, Alanzinho yapınca bunu şımartmışlar kendisini nimetten sanıyor. Böyle yorumculuk yapılmamalı. Her olay ayrı olarak ele alınır. Kızım söylüyorum gelinim sen anla dercesine aklına Lincoln'ü getirip o olayı buna, şu olayı ötekine benzeştirerek yapılacak yorumlar ezberden öteye gitmez. 4 milyon € veriliyorsa elbette taraftar da bu transferi yüksek heyecanla algılayacaktır

"Altını çizmem gerekir ki işin içinde şov var ama ben şov olsun diye hareket yapmam. Amacım, taraftarları ayağa kaldırmak ve onları heyecanlandırmak değil. Benim amacım takımım adına yararlı işler yaparken böyle hareketleri de işin içine katmak, mümkün olduğunca topu ileriye taşırken, güzel hareketleri göstermek"

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1928896&postcount=4050

Tahir
03.02.2009, 18:32
bu takımın sene sonu trabzonda heykeli dikilecek hepsi olacak orda ayrım yok. biz bordoya aşık olduğumuz kadar maviye de aşığız. onlar bilir bizi yanlış anlamazlar alanzinho da göksu da bizim.

Gökhan Bilgin
03.02.2009, 18:40
alan sustur şu mehmeti görsün yeteneklerini şov yap bu hafta 2 gol bir asist:) ozaman da konuşsun bakalımm sayın çok bilmiş mehmet

ApoCaN28
03.02.2009, 18:57
26 yaşında Alanzinho nun geleceği pek parlak değil 30 yaşındaki Tabata nın geleceği parlakmış bunu da programda söylemişti...

Her neyse Alanzinho ya da diğer futbolcularımızada sevgimizi ne bir eksik ne de bir fazla vermeliyiz...Hepsine eşit yaklaşmalıyız...Takım olarak destek vermeliyiz...

Yavuz Hasan
03.02.2009, 21:05
güzel bir başlık açılmış açan arkadaşı tebrik ederim
hepsi bizm futbolcumuz hepsini aynı derecede sevemeyiz belki ama hepsine aynı saygıyı duymalıyız

magicyattara
03.02.2009, 21:11
Kendim izlemedim ama izleyenlerden duyduğum,
Alanzinho idmanlarda süpermiş.

Mehmet Demirkol daha çok dudaklarını yiyecek:)

Mustafa Önder
03.02.2009, 21:25
Kendim izlemedim ama izleyenlerden duyduğum,
Alanzinho idmanlarda süpermiş.

Mehmet Demirkol daha çok dudaklarını yiyecek:)

Renktaş bir transfer haberinden söz ediyordun isim vermemiştin transfer mevsimi de geçti söylesene şu ismi:p:p

Yunus Güneş
03.02.2009, 21:27
Ya tartışmamak lazım alanzinho mu iyi yattara mı takıma en yaralı olan oyanayacaktır önemli olan takım bence.

EmrahYalçınalp
03.02.2009, 21:28
Futbolcu karşılama
Alanzinho’nun kendine gelebilmesi için psikolog gerekli. Çünkü şirazesi, kaydı. Toparlamak zor çaba gerekecek.
Çünkü askerden döndüğünde ailesi öyle karşılamamıştır onu. Omuzlarda. Avrupa şampiyonu olmuş da gelmiş gibi. Piyangodan 10 milyon dolar kazanmış da memlekete dönmüş gibi. Savaşta bir birliğin hayatını kurtarmış bir asker gibi. Motorları patlamış, tek kanadı düşmüş bir uçağı piste indirmiş gibi...
Avrupa ve Dünya 3.’sü olmuş bir ülkenin, Hami, Fatih Tekke ve Gökdeniz gibi oyuncular yetiştirmiş, 6 kez şampiyon olmuş bir takımın, bir futbol şehrinin sevdalıları Norveç’ten gelen, adını muhtemelen ilk kez duydukları bir futbolcuyu böyle karşılamalarını ben kendime yediremiyorum. Yakışmıyor. Bunu yapmayan yok memlekette. Neden böyle oluyor anlamak da mümkün değil! Ben utanıyorum şahsen...
Ama madem bu iş böyle oluyor. Oyuncuların psikolojisini korumak adına yöneticilerin yapması gereken şeyler var. Bu oyuncuları gizlice getirin. Kimseye haber vermeyin. Yoksa bu adamları toparlamak mümkün olmayacak.

Mehmet Demirkol

Kesinlikle futbolculara android muamelesi yapan kişilerin ruh hallerini anlayamıyorum. Yani zorum ne de elin adamını omuzlarıma alayım, o kişiler adına ben de zaman zaman utanırım, yalan yok. Yani düşünsene, kız istemeye gidiyorsun, takım elbisenin içinde bir karizma abidesisin. Herkes sana bakıyor, sen etrafa Kadir İnanır bakışlarıyla ayar veriyorsun. O sırada eski gazetelerin biriktiği bir yerde Alanzinho haberi... Adam etrafa gülücük atarken sen bacaklarının arasından terden yapışmış saçlarınla ve kızarmış suratınla gözükmektesin. E kötü tabi... Ama bu açıdan bir sıkıntı yok ki ortada... Alan(zinho) razı, veren razı, bana ne? Futbolcu havaya giriyor, performansını maksimize etmeye çalışıyor, taraftar da herhalde futbolcuya yakın olmanın hazzını yaşıyor. Bence normal şeyler.

Bir de, "mutlak doğru" arayışı fikir üreten herkesin sonu demektir. Mehmet Demirkol Hami, Fatih ve Gökdeniz yetiştirmiş kentte bu karşılamayı anormal karşılıyorsa ben de en iyi zamanlarında buradan gitmek istediklerini açıklayan ve giden bu değerli topçuların aksine, öyle ya da böyle tercihini Trabzonspor'dan yana kullanan topçunun coşkusunu yaşayayım bir zahmet, ne olmuş? Bu transfer sadece 2. Zurawski efsanesine neden olmadığı için bile büyük bir coşkuyu hak ediyor diye düşünüyorum.

Kafasının ortalama spor yazarı seviyesinin üzerinde çalıştığını düşündüğüm bir yazara da 1,5 dakikalık karşılama görüntülerinden psikolojik tahlil yapmayı yakıştıramadım. Bir kere, çok genelelyici olmuş. Bir travma yaratabileceği gibi ayağını denk alması gerektiğinin bir göstergesi olarak da algılanmış olabilir pekala. Şahsen ben olsam gerilirdim. Ki bence 20 dakikada şapkadan tavşan çıakrtmaya yönelik hareketleri de "büyük topçu oldum ben" havasından çok "herkes beni kabul etmeli" mesajı taşıyor. Her abartılı ifade bir bastırılmış duygu göstergesidir ve Alanzinho'nun 20 dakikada oynamaya çalıştığı fubol havaya girmiş futbolcudan çok "lütfen bu sevgiye ve ilgiye değecek bir futbolcu olduğumu görün"den ibaret olabilir. Hatta muhtemelen öyledir de, aynı hataya düşmemek için açık kapı bırakmak lazım.

Yani, bence hiç karşılama yapılmasa kötü birşey olmazdı. Yapıldı, kötü birşey olmadı. Abartmamak lazım, olur böyle şeyler.

magicyattara
03.02.2009, 21:28
Renktaş bir transfer haberinden söz ediyordun isim vermemiştin transfer mevsimi de geçti söylesene şu ismi:p:p

Bahsettiğim isim Özer Hurmacıydı.
Bu transfere bayağı ağırlık verilmiş.Sanırım yıl sonunda bu iş bitecek.

Bu ismi haliyle bir çok arkadaş tahmin etmişti:)

Muhammed Ayaz
03.02.2009, 21:30
Bende özeri çok beyeniyorum özelliklede güçlü fiziğiyle

Muhammet
03.02.2009, 21:30
Sayın Demirkol abarttı bence.

Yunus Güneş
03.02.2009, 21:31

Özer hurmacı bence süper gelecek vaad eden futbolculardan takım için bence faydalı olur.

Hüseyin İlkin
03.02.2009, 22:40

Bu ismi haliyle bir çok arkadaş tahmin etmişti:)

Ağırlık verilmesine sevindim , umarım sene sonu bu transferi olumlu anlamda sonuçlandırabiliriz . Şimdi olsa çok daha iyi olurdu ama sene sonunada razıyım . Bordo Mavi çok yakışır ona :)

ofluselo
03.02.2009, 23:04
Halamı hurmacı.........................

ugur_52
04.02.2009, 12:31
Bu istanbul medyası abarttı abartmakla kalmayıp bizim taraftarımızında beynini yıkamış.Şahsen ben maçtaydım o gün ankarada bu milletin abarttığı gibi bi şov sözkonusu deildi bilmiyorum ben yanlış maç izlemediysem sadece iki hareketi vardı ve o hareketlerde yerinde hareketlerdi.Bu hareketlerden sonra topu kaptırdımı? yok!!! Alanzinhonun katırdığı toptan sonra top kalemize geldimi?? yine yok!!! iki-üç kahve yorumcusunun(m.demirkol, v.b) etkisinde kalıpda yorum yapmayalım lütfen!!!!!

ümit akyıldız
04.02.2009, 13:12
önce biraz oynasın takıma katkı saglasın otkıler kadar ondan sonra daha cok severiz

matalar
04.02.2009, 13:38
bazı oyunculara gereğinden fazla(diğer oyuncuların emeklerini gözardı ederek) değer vererek diğer oyuncuların kalbinin kırılmaması lazım. ankara maçında colman dan daha çok alanzinho nun alkışlanması yeni gelişinden olsa gerek. yoksa bunun başka açıklaması olmaz zaten. ama kolbastı şovuna taraftarın, şova katılmayan yattara yı özellikle davet etmesi tezahüratta bulunması çok daha güzel olurdu.

Hekimoğlu
04.02.2009, 13:44
Diğer futbolcularımız çok karakterli canayakın ve olgun davranıyor hemen kabul ettiler alanzinhoyu, sorun yok.

oguzhann
04.02.2009, 16:32
ankara maçında bütün topçulara tezahürat ettik.bir sorun olmaz.herkesin yeri ayır.

iso_4939
04.02.2009, 23:35
ya arkadaslar bu adam orta saha oyuncusu degılmı solda ne işi var anlayamadım bana bırı acıklayabılımi

hüseyin1975
04.02.2009, 23:43
Yahu daha yeni gelmis.
Etcük sevelim yahu :p

Birakin biraz Minizinhoyu sevelim:p:p:p

Yaramazlik yaparsa sonra döveriz keratayi;)

Adil ÖZGÜR
05.02.2009, 00:14
Bu başlıkta yorum yok'tan alıntı;

"ALANZİNHO VİLLA'YI TERCİH ETTİ"
Alanzinho'ya Şana'da bir villa tuttuklarını da söyleyen Alioğlu, "Biz her gelen futbolcumuza olduğu gibi Alanzinho'ya da birkaç konut gösterdik. Bunlardan biri Şana'daki villa, diğeri ise Beşirli'deki diğer futbolcularımızın da kaldığı apartmanda yer alan daireydi. Beşirli'de kalmasını istedik çünkü oradaki apartmanlar daha sıcak. Ancak futbolcumuz Şana'daki villada daha rahat edeceğini söyledi. Bizde oranın rutubetli ve soğuk olabileceğini söyledik. Buna rağmen orada kalmayı tercih etti. Kendi tercihidir, burada sorun yaratılacak bir durum yok. Soğuk algınlığı yaşamasından korktuğumuz için böyle düşündük" şeklinde konuştu.

Cevap;
Buzdolabından çıkan buz adama yazılırmı böyle reçete,
Villasına kışın bir de derin dondurucuyu istemesin ...

ofluselo
05.02.2009, 00:25
Bize ne nerde oturmuş...isterse bizim köyde otursun....havalarda iimiş köyde....sobanın sıcağıda farklı oluyo ha...
bide köy ekmeği..içine de...tereyağ ...dedemin balından da yuttumu....sol kanatta çim kalmaz...

Dogan
05.02.2009, 00:26
Orda denizin soğunu bi yesin bakalım, norveç soğunu yana yana(!) aramıyor mu:)

Erdal DİLEK
05.02.2009, 00:43
http://www.haber61.net/images/news/13018.jpg
Alan'a şampiyon sevgili
04 Şubat 2009 / 19:54
Trabzonspor'un Brezilyalı transferi Alanzinho'nun sevgilisi top sektirme ustası çıktı.

Trabzonspor'un Brezilyalı transferi Alanzinho'nun sevgilisi top sektirme ustası çıktı.

KÜÇÜK SAVAŞÇI

64 cm'lik kısa boyu ve rakip ceza sahasına pire gibi daldığı için ona küçük savaşçı lakabı takıldı. Diğer yandan henüz milli takım bazında Brezilya'dan bir davet almayan Alanzinho, gösterdiği performans ile ülkede büyük beğeni topladı ve Norveç milli takımı için oynaması gündeme geldi.

http://www.haber61.net/images/news/alan_sevgili1.jpg

SEVGİLİSİ TOP SEKTİRME ŞAMPİYONU

Top sektirmede dünya şampiyonluğu bulunan Norveçli sevgilisi Charlotte Lade'nin de ısrarıyla İskandinav vatandaşlığına geçmek için başvurdu. Federasyonla yaptığı görüşme sonrası 2010 yılında resmen Norveç vatandaşı olabilecek ve milli takım için oynayacak.

EN İYİ ORTA SAHA OYUNCUSU

Norveç liginde daha önce 2007 ve 2008 sezonlarında Carew, Riise ve Solskjaer gibi yıldızlarında diğer kategorilerde değerlendirildiği en iyi orta saha oyuncusu ödülüne 2 kez layık görülürken 1 kez de Ligin en iyi futbolcusu ödülünü alarak kalitesini tescilledi.

onuda bayan takımına alalım

erkankoc
05.02.2009, 00:56
adam sempatik ya..sevmeyelimde napalim..ve cok mutlu..gozlerinden belli..esicek bu adam bakinda gorun

Can basten
05.02.2009, 02:49
Orda denizin soğunu bi yesin bakalım, norveç soğunu yana yana(!) aramıyor mu:)

Yozgat soğuğunu yiyen Lange'nin tir tir titrediğini bizzat hatırlarım şahsen. :D

Özgür KARADENİZ
05.02.2009, 03:10
alanzinho ya bu adamn tum hareketleri bi komik geliyo bana mac sonunda taraftara oley cektirmesi bile bi garip :D:D tabi kolları kısa oldugu için anca o kadar kıvrılabiliyo... neyse hepsi bizim oyuncumz ...yattara sende kusme sen her yonden buyuksun alanzinho dan :D:D:D:D

korgpa800
05.02.2009, 10:32
yattara sen bizim herşeyimizsin:)

servet nuh
05.02.2009, 11:09
Ara transferde Stabaek kulübünden 8 trilyona alınan Alanzinho, Ankaraspor maçında gösterdiği arzulu ve iyi niyetli futbola rağmen Süper Lig`de fizik olarak sıkıntı yaşayacağının sinyallerini verdi. Norveç`ten çok daha tempolu, sert ve seri oynanan Süper Lig`de kendisinden çok şey beklenen 25 yaşındaki yetenekli oyuncu, Trabzonspor ile çıktığı ilk taktik antrenmanlarda `baskı` sıkıntısı yaşadı. Yakın markaj ve pres karşısında bocalayan Alanzinho boş alan bulduğunda çok etkili olmasına karşın sert futbola karşı dirençsizliği ile dikkati çekti.

Egemen, Papy, Tayfun Ceyhun ve Hüseyin gibi isimler, Alanzinho ile girdikleri her pozisyonda topu Sambacı`nın ayaklarından söktü. Topu ayağında tutmayı seven Alanzinho daha hızlı pas kullanması konusunda Yanal`dan uyarı aldı. Brezilyalının en önemli artısı topla iyi çıkarak hep dikine oynaması, göze çarpan olumsuz yanı ise 90 dakikayı çıkaracak bir gücünün ve sürekliliğinin henüz olmaması.
kaynak : taka gazetesi
bu haberden sonra böyle biri 4 milyon avro eder mi sorusu akla geliyor ??? alanzinhoyu bize satan menajer tomasjun ve lange yi de veren kişiymiş...yani yargısız infaz gibi algılamayın ama 2 kere kazık yediğiniz yerden daha alışveriş yaparmıydınız ??? bize soldan raket gibi orta yapabilen biri lazımdı...dilerim iyi çıkar bu arkadaş yoksa 3 tane klas topçu alacağımız parayı çarçur etmiş oluruz...

tahsinsever
05.02.2009, 11:15
bence hem alanzinho hemde diğer futbolcaular başta yattara olmak üzere hepsini var gücümüzle desteklemeliyiz eğer şampiyonluk istiyosak

tsmetu
05.02.2009, 11:20
http://www.haber61.net/images/news/13018.jpg

Alan'a şampiyon sevgili
04 Şubat 2009 / 19:54

KÜÇÜK SAVAŞÇI

64 cm'lik kısa boyu ve rakip ceza sahasına pire gibi daldığı için ona küçük savaşçı lakabı takıldı. Diğer yandan henüz milli takım bazında Brezilya'dan bir davet almayan Alanzinho, gösterdiği performans ile ülkede büyük beğeni topladı ve Norveç milli takımı için oynaması gündeme geldi.

http://www.haber61.net/images/news/alan_sevgili1.jpg

SEVGİLİSİ TOP SEKTİRME ŞAMPİYONU

Top sektirmede dünya şampiyonluğu bulunan Norveçli sevgilisi Charlotte Lade'nin de ısrarıyla İskandinav vatandaşlığına geçmek için başvurdu. Federasyonla yaptığı görüşme sonrası 2010 yılında resmen Norveç vatandaşı olabilecek ve milli takım için oynayacak.

EN İYİ ORTA SAHA OYUNCUSU

Norveç liginde daha önce 2007 ve 2008 sezonlarında Carew, Riise ve Solskjaer gibi yıldızlarında diğer kategorilerde değerlendirildiği en iyi orta saha oyuncusu ödülüne 2 kez layık görülürken 1 kez de Ligin en iyi futbolcusu ödülünü alarak kalitesini tescilledi.

onuda bayan takımına alalım

Eğer top oynamayıpta işi şaklavanlığa verirse vallaha o zaman kim kimi sektirir bilemem.

Yunus Emre SEYHAN
05.02.2009, 11:23
Ara transferde Stabaek kulübünden 8 trilyona alınan Alanzinho, Ankaraspor maçında gösterdiği arzulu ve iyi niyetli futbola rağmen Süper Lig`de fizik olarak sıkıntı yaşayacağının sinyallerini verdi. Norveç`ten çok daha tempolu, sert ve seri oynanan Süper Lig`de kendisinden çok şey beklenen 25 yaşındaki yetenekli oyuncu, Trabzonspor ile çıktığı ilk taktik antrenmanlarda `baskı` sıkıntısı yaşadı. Yakın markaj ve pres karşısında bocalayan Alanzinho boş alan bulduğunda çok etkili olmasına karşın sert futbola karşı dirençsizliği ile dikkati çekti.

Egemen, Papy, Tayfun Ceyhun ve Hüseyin gibi isimler, Alanzinho ile girdikleri her pozisyonda topu Sambacı`nın ayaklarından söktü. Topu ayağında tutmayı seven Alanzinho daha hızlı pas kullanması konusunda Yanal`dan uyarı aldı. Brezilyalının en önemli artısı topla iyi çıkarak hep dikine oynaması, göze çarpan olumsuz yanı ise 90 dakikayı çıkaracak bir gücünün ve sürekliliğinin henüz olmaması.
bu haberden sonra böyle biri 4 milyon avro eder mi sorusu akla geliyor ??? alanzinhoyu bize satan menajer tomasjun ve lange yi de veren kişiymiş...yani yargısız infaz gibi algılamayın ama 2 kere kazık yediğiniz yerden daha alışveriş yaparmıydınız ??? bize soldan raket gibi orta yapabilen biri lazımdı...dilerim iyi çıkar bu arkadaş yoksa 3 tane klas topçu alacağımız parayı çarçur etmiş oluruz...

Abi bu haber yalan haber.. Dünkü çalışma basın ve taraftara kapalı şekilde yapıldı.. Alanzinho Tsl'ye göre sert ligden geldi Zaten.. Bize geldiginde 2 aydır resmi maça cıkmıyordu (tam hazır değil).. Colman'ın ilk geldiği günü hatırlayın :)

Mustafa Hazıroğlu
05.02.2009, 11:24

Bizim takımımız çok iyi olduğu için Alanzinho fazla etkili olamıyo.:alkış:
Ben bu habere sevindim :)

irfan61
05.02.2009, 11:29

Abi bu Takagazetesinin spor müdürü bir kere doğru düzgün bir adam değil.Yakın markaj ve pres karşısında bocalayan Alanzinho.Alanzinho'nun en büyük özelliği dar alanda çok çabuk çalım atıp adam geçmesi.Ayrıca norveç ligi bizim lige göre çok daha sert bir lig youtube Alanzinho ve Yattara yaz izle Alanzinho'ya yapılan faullere bak.Aynı fauller bizim ligte Alanzinho ya yapılsa her maç rakip takım 10 kişi oynar bize karşı.

Çetin
05.02.2009, 12:48
Bizim yerel gazete yazarlarının bir kısmının ilkokul 1. sınıftan eğitime başlaması gerekiyor, kimi saçmalamalarının önüne geçebilmek için.