PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duyarlı Federasyon Başkanımız GS-Sivas Maçındaki Irkçı Sloganlar İçin Ne Düşünüyor?

Sayfa : [1] 2

bodozlama
27.01.2009, 23:41
Hatırlarsanız federasyon başkanımız olmayan pankarttan dolayı çok üzülmüş medyayı Trabzonspor'un üstüne gitmeye çağırmıştı..bakalım bu akşamki GS-Sivas maçı için TFF ne yapacak..

Balili golü attıktan sonra bütün stat "kahrolsun israil o.ç balili" diye tezahürat yaptı. bunu maç sonunda da yaptılar..evet israilden ben de nefret ediyorum..bende çok kahrolsun diye bağırdım.ama sahaki futbolcuya ırkından dolayı açıkça küfür emek alenen ırkçılık değil mi?

ayrıca şahsen ben bu konuda çok duyarlı olmayabilirim ama federasyonumuzun çok duyarlı olduğunu M.özgener söylemişti.Trabzon taraftarı beyfendiyi dehşete düşürmüştü..bakalım GS taraftarı ne hale getirecek..

Bu konunun takipçisi olalım arkadaşlar..yapmadığımız eylemler için bizi linç edenler aleni,kayıtlı olayların üstüne gidecek mi göreceğizz..

Ali Tunahan Güllü
27.01.2009, 23:42
böyle taraftar olmaz olsun......

Ba®ış
27.01.2009, 23:44
yapmadığımız eylemler için bizi linç edenler aleni,kayıtlı olayların üstüne gidecek mi göreceğizz..
tabiki hayır..

bir iki ağdalı kınama mesajı sonrası halının altına atılan toz misali gündemden kalkacaktır

Hüseyin İlkin
27.01.2009, 23:45
Kurallar bir maç seyircisiz diyor , bakalım ne olacak ?

bodozlama
27.01.2009, 23:46
tabiki hayır..

bir iki ağdalı kınama mesajı sonrası halının altına atılan toz misali gündemden kalkacaktır

Gaziantep belediye maçında bile üfürükten sebeplerden 7500 ytl mi ne ceza kestiler..buna en fazla 2500 ytl ağır!! para cezası verirler..bjk taraftarı ankaraspor maçında sahaya atmadık şey bırakmadı..dedim heralde 3 hafta kapanır..noldu ufacık para cezası oldu bitti maşallah

trapesus
27.01.2009, 23:47
Avrupa'da olsa 5 maç cezayı, yanında da bilmem kaç yüz bin euro cezayı kilitlerler adama.

Barış Mayda
federasyon ancak bizim ve aslı olmayan bir pankartın üstüne gider ancak bunlar aciz insanlar menfaatci insan bunlar

İsmail Narmanlı
Gs taraftarından ne bekliyorsunuzki bu ligdeki en kişiliksiz en antipatik taraftar...

Murat Acar
27.01.2009, 23:48
İki yüzlülük riyakarlık almış başını gitmiş.Bence bu konunun üstüne gidileceğini hiç sanmam bizim yapmadığımız işleri bize mal edip bizleri alaşağı etmeye medyaya meze yapmaya kalkanlar geçmişte üç eziğin taraftarlarının statlarında adam öldürmelerinde adam bıçaklamalarında ne yapmışki bu olay karşısında bişeyler yapsın..
Allah aşkına arkadaşlar biz şampiyon olacaksak bunları hem sahada hem masabaşında yenmek zorundayız Bu baglamda sivasın başarılı olmasınıda istiyorum çünki sadece biz olunca istanbul medyası ve üç kumanın gözü dönüyor üstümüzde çullanıyorlar biraz sivasa motive olsunlarda bizden uzak dursunlar aradan sıyrılıp gidelim diyorum.Daha öncede bu konuda yazmıştım sivasın başarılı olması bizim için bir nevi nimettir diye.Bilmem sizler nasıl düşünüyorsunuz?

Burçak
27.01.2009, 23:49
kendilerini burjuva olarak gösteren ama aslen karakter 0 olan camia. para ile herşeyi yapabileceklerini sanan zübükzadeler.

böylelerine federasyon ses çıkarmıyor anlamıyorum birşey.

Hüseyin Çümen
bu takım ve taraftarı türkiyenin en aşşağlık 2lisidir
biz le maç yaptıkları sıralardada özellikle kudurur bunlar
en ağır cezayı almaları gerkiyor

Emre Bekar
Bu konu çok önemli bir konu bence,ama üzerine gidileceğini pek düşünmüyorum,inşallah yanılırım...

ilhan
27.01.2009, 23:50
Ayman - Balili sürtüşmesi için Mısır - İsrail savaşıyla yakıştırmalar yapan(!) o adam(??) ne diyecek önce bunu merak ediyorum.

Hüseyin İlkin
27.01.2009, 23:51
Fair Play kurallarına uygun olarak bağlılık, dürüstlük ve sportmenlik prensiplerini gözetecek olan TFF, şiddet, ırkçılık, doping ve her türlü ayrımcılıkla mücadele edecek.

Bekliyoruz .

TFF göreve ...

Erdem Koltuk
27.01.2009, 23:52
Sivas başlarına bela oldu nereye nasıl saldıracaklarını bilemediler.....Kuzenim Gsli maçtan sonra aradı bu Sivas ne gereksiz bir il, İstanbulda ne çok sivaslı var ne kadar mallar falan dedi:):)saçmalamaya başladılar...Anlıyacağınız Gs de bir Sivas takıntısı başladı.Bu yıllarca gider böyle..

Kazım Uzunboy
27.01.2009, 23:52
Maçın ardından Bülent UYGUN küfreden taraftarlara sesleniyor ;

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=51824

Anıl Caner
27.01.2009, 23:53
galatasaray camiası futbolcu kadrosuyla, taraftarıyla, yönetimiyle her zaman en karaktersiz, en yüzsüz camiadır.

hiç şaşırılacak bir şey yok. ligin iki sahibinden birisi olarak yok denecek kadar az bir ceza alırlar. yüklü ceza alırlarsa da çok zaman geçmeden fazlasıyla telafi edilir bu ceza.

tribünlerde toplumsal mesaj verilebilir, hatta verilmelidir. ama bunu en son yapacak taraftarlardan birisidir galatasaray taraftarı.

trapesus
27.01.2009, 23:53
Bence bu başlık kilitlenmesin ya, çok önemli çünkü. Sadece başlığı düzenlenebilir.

unique
27.01.2009, 23:55
Sırf ırkından dolayı bir insana küfredilemez, ayrımcılık yapılamaz. Yaparsan da vebali ağır olmalı, Federasyon ne yapacak merakla bekliyorum.

magicyattara
Balili'nin attığı gol sonrası verdiği Asker selamı,İsrailin Gazze'ye düzenlediği alçakça saldırıların ardından ne anlama geliyor acaba?

servet nuh
buna ırkçılık değil şövenizm denir bu bir.........sabah namazından dönerken yanlışlıkla adam ezen emre ye katil emre diye bağıran biz değilmiyiz ??? geçiniz bu ayakları...adam sinirinden bağırmış....aynı durumda biz olsak sanki bağırmıycazda çok lüzümsuz saçma bir başlık

Keleşoğlu
27.01.2009, 23:57
ne olacağını söyleyeyim hiçbirşey olmayacak

Erdem Koltuk
27.01.2009, 23:58
buna ırkçılık değil şövenizm denir bu bir.........sabah namazından dönerken yanlışlıkla adam ezen emre ye katil emre diye bağıran biz değilmiyiz ??? geçiniz bu ayakları...adam sinirinden bağırmış....aynı durumda biz olsak sanki bağırmıycazda çok lüzümsuz saçma bir başlık

Kaza raporunu mu okudunuz?Sabah namazdan dönmesi hafifletici bir sebep mi?Ne alakası var? Adam öldüren katildir.Dikkatsizce araba kullanırsan kaza yaparsan masum birini öldürürsen katil olursun.Katil Emre diye de bağırırlar.

mehmet yıldırım
27.01.2009, 23:58
gereksiz bi başlık bence...

Hüseyin İlkin
27.01.2009, 23:59
Balili'nin attığı gol sonrası verdiği Asker selamı,İsrailin Gazze'ye düzenlediği alçakça saldırıların ardından ne anlama geliyor acaba?

Bülent Uygun 'u selamlamış orada dediğine göre ki bende öyle düşünüyorum .

Ayrıca İsrail ile direk Balili'yi bağlamaları ırkçılıktır . Irkçılık sadece renk ayrımı ile olmaz , bu akşam Gs taraftarları örneğini vermiştir .

trapesus
27.01.2009, 23:59

Ne alakası var kardeşim şimdi, namazdan dönerken adam ezilmiyor mu? Ya da namazdan dönenler adam ezebilir mi anlamadım?

Emre Bekar
28.01.2009, 00:00

başlığı açan arkadaş bu noktayıda belirtseydi keşke,olayın rengi değişir eğer böyle bi hareket olmuşsa...

servet nuh
28.01.2009, 00:02
Kaza raporunu mu okudunuz?Sabah namazdan dönmesi hafifletici bir sebep mi?Ne alakası var? Adam öldüren katildir.Dikkatsizce araba kullanırsan kaza yaparsan masum birini öldürürsen katil olursun.Katil Emre diye de bağırırlar.
ben namazdan döndüğü için masumdur mu dedim .......birgün başına gelir arabanla giderken aradan ok gibi biri çıkıverir de o zaman görürsün....otoyolda adam orta refujden fırlamıştı....silahla kasten birini öldürenle arabasıyla kaza yapan aynımıdır.ben nice yavaş araba kullanan insan bilirim üzücü kazalar yaşadı.sen şöfür değilsin heralde...şöför adam böyle kazmaca bi laf etmez.

U.Sadıkoğlu
28.01.2009, 00:03
Nah verirler cezayı .

Öztürk Adem
Bulent hocaya da cok ama cok dokunmus adam nerede ıse aglıyacaktı :( Bunlar ınsan degıller bır seyler zorlarına gıdıyor
Bakalım federasyon nasıl bır tutum sergıleyecegız

Anıl Caner

Katil emre diye bağırılmasını mantıklı bulmadım zaten hiç bir zaman da sabah namazından dönerken öldürünce, öldürdüğünüz kişiye bonus olarak yeni bir hayat mı veriliyor? Bu detaya ne gerek var?

Bir insanı yaptığı hiç bir eylem yokken sadece şuralı, şu ırktan, kökeni şuymuş diyerek hakaretlere maruz bırakmak hoş bir davranış değil.

Kürt olur, Laz olur, Ermeni olur, Yahudi olur ama dünyaya gelmiş herkes bu dünyaya eşit gelir. Ve bizler de yaratandan ötürü her yaradılanı sevmesi gerektiği öğütlenmiş milletiz.

"Kahrolsun İsrail" sloganı kabul edilebilir bir slogandır, bağırılması mantıklıdır.
Maç esnasında sinirlenip Balili'ye küfür de edilebilir.Yani edilmemesi gerekir tabi ama olur bu stadyumda. Küfür yememiş futbolcu olamaz.

Ama kahrolsun israil cümlesinin ardından Balili'ye küfür etmek ırkçılıktır. Veya şövenizmdir. Tasvip edilecek bir şey olmadığı kesindir.

servet nuh
28.01.2009, 00:04
Ne alakası var kardeşim şimdi, namazdan dönerken adam ezilmiyor mu? Ya da namazdan dönenler adam ezebilir mi anlamadım?
nasılda anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz...ben olayı hatırlatmak babından dedim.adam araba kullanırken aniden yola çıkan bir adamı elbette istemeyerek ezdi.böyle birine katil diyerek tezahürat yapmak,balili olayından çok daha iğrenç bence.....(ben emre belözoğlundan hiç hazetmeyen biriyim ama bu ayrı)

magicyattara
28.01.2009, 00:05
Sivas'ın sahada ki mücadelesine saygı duymakla beraber,burda Sivas'lı bir futbolcunun yapmış olduğu yorumu her tarafa açık bir hareketi es geçemem.
Demek ki benden başka birilerinin de gözüne takılmış o selam.

trapesus
28.01.2009, 00:07
Hayır nerden biliyorsun olayda Emre'nin kusuru olmadığını sen ya. Belki otoyolda 220'yle gidiyordu. Yanında mıydın?

Erdem Koltuk
ben namazdan döndüğü için masumdur mu dedim .......birgün başına gelir arabanla giderken aradan ok gibi biri çıkıverir de o zaman görürsün....otoyolda adam orta refujden fırlamıştı....silahla kasten birini öldürenle arabasıyla kaza yapan aynımıdır.ben nice yavaş araba kullanan insan bilirim üzücü kazalar yaşadı.sen şöfür değilsin heralde...şöför adam böyle kazmaca bi laf etmez.

15 yıldır şöförüm.Ben senin namaz ayrıntına takıldım.Kaza raporunu mu okudun diyorum?Bilmeden kazmaca konuşan sensin.Dikkatli gidiceksin kardeşim orda 90la gidilicekse 90 la gidiceksin.Frene basınca durabileceksin.

İsmail Narmanlı
Şuanda herkesin içinde olan israil düşmanlıgından dolayı bu hareketi basite indirgemeye çalısanlarımız var bu olay israil filistin olayı degildir evet bizde kahrolsun israil diye tirübünlerde bagırdık ama bir futbolcuya vatanından dolayı ırkcılık yapmak ne kadar dogru anlamıs degilim...

Anıl Caner
28.01.2009, 00:08
Sivas'ın sahada ki mücadelesine saygı duymakla beraber,burda Sivas'lı bir futbolcunun yapmış olduğu yorumu her tarafa açık bir hareketi es geçemem.
Demek ki benden başka birilerinin de gözüne takılmış o selam.

Yahu Bülent Uygun gibi milliyetçilik duygularını sömürerek bir yerlere gelme konusunda nam yapmış bir adamın topçusunun israil'in filistin'e girişini sembolize ederek, müslüman mahallesinde salyangoz satarcasına "asker selamı" yapmasının mantığı var mı? Bülent Uygun bu malzemeyi verir mi?

Asker selamı ülkemiz futbolunda B.U. ile özdeşleşmiş bir hareket. Balili de buna gönderme yapmış.

Balili'nin takım içindeki maskotluk görevinin bir parçası bu. Bugün ligtv'de anlatılanlara dayanarak yazıyorum balili bizim takımımızda yattara neyse o imiş.Takımın neşe kaynağı, esprilerin çıkış noktası falan fıstık.

Zaten yahudi bu adam. Çok da sallamaz ülkesinde olup biten savaşı, çorbasına bakar :)

Harun-61
ne olacak, 5 milyar ceza...

mehmet yıldırım
maçlarda futbolcuların anasına avradına evladına ölüsüne dirisine küfredilir,olay olmaz....kahrolsun israil denince ülkesi olduğu için ırkçılık oluyor ve çok ayıp......yunanlılarla istanbulda maç yaptığımızda aynı şeyler yapılmıştı,bunlar her zaman yapılır yapılacaktır....ha yanlış mı diyorsunuz.tezahüratların yüzde 60 ı yanlış zaten.....KİLİT KİLİT KİLİT

mehmet yıldırım
28.01.2009, 00:11
15 yıldır şöförüm.Ben senin namaz ayrıntına takıldım.Kaza raporunu mu okudun diyorum?Bilmeden kazmaca konuşan sensin.Dikkatli gidiceksin kardeşim orda 90la gidilicekse 90 la gidiceksin.Frene basınca durabileceksin.
90 la gidince aniden yola atlayan kişilerde zank diye durabilirmisin sayın şöför.....birgün başına gelir anlarsın.....ben ankaranaın kazan ilçesinde bi çocuğa çarpmıştım,gayette yavaştım,çocuk ağaçların arasından atlamıştı. o gün yaşadığım korkuyu bir ben bilirim.hız felakettir amenna ama ezilen yaya konusunda yüzde 70 oranda suç yayadadaır

Hüseyin İlkin
28.01.2009, 00:12
Şu tezahürat Fb tribünlerinde yapılsaydı , burası yıkılırdı şimdi . Gs'ye daha mı sıcak bakılıyor ne ?

Neyse olaya dönersek ;

Maçı direk başlarken açtığım için soruyorum . Maçın başında Kahrolsun İsrail diye bağırıldı mı bir .

Bu ırkçılık değilse ırkçılık nedir iki .

Balili , Trabzonspor'lu olsaydı böyle bağırılsaydı tepkiler ne olurdu üç .

Atalay
28.01.2009, 00:14
Galatasaray Tribünlerinin yaptıgı düpedüz ırkçılıktır....

Bakalım Federasyon başkanı bu konuda ne gibi bir açıklama yapacak....

magicyattara
28.01.2009, 00:15
Hareket yanlış anlaşılmış demek ki açıklama yapma gereği hissetmişler.

İnsanları yanlış yönlendirmeye çalışmıyorum.Dikkat çeken bir hareketti.Selamı belirsiz bir yöne bakıp verdi balili.Sonra dönüp taraftarlarına koştu.

Erdem Koltuk
28.01.2009, 00:16
Ne hakkında konuştuğumuzu biliyor musun?Bambaşka bir konu tartıştık orda.Adım soyadım yazıyor.Sayın şöför falan ne demek."Emre sabah namazından dönerken yanlışlıkla adam ezmiş" lafına takıldım ben.Sonradan konu oralara geldi.Kaza raporunu mu okudun dedim arkadaşa.Sende saçma sapan birşey yazıyorsun bana.

Anıl Caner
Kahrolsun İsrail ırkçılık değildir.
Kahrolsun İsrail, O.Ç. Balili ırkçılıktır.

Kahrolsun İsrail uzunca bir süredir tüm takım taraftarlarınca İstiklal Marşı'nın ardından bağırılmakta zaten. Kahrolsun Pkk, Apo'nun p.leri yıldıramaz bizleri, şehitler ölmez vatan bölünmez gibi tezahuratlarla gündemle eşdeğer şekilde söylenirler.Bunda da anormal bir durum yok.

Tribünde Heyya heyya hunga hunga diye bağırarak tezahurat yapmak normaldir ama siyahi bir oyuncuyu kastederek maymun demek ırkçılıktır mesela.

Erdem Koltuk
90 la gidince aniden yola atlayan kişilerde zank diye durabilirmisin sayın şöför.....birgün başına gelir anlarsın.....ben ankaranaın kazan ilçesinde bi çocuğa çarpmıştım,gayette yavaştım,çocuk ağaçların arasından atlamıştı. o gün yaşadığım korkuyu bir ben bilirim.hız felakettir amenna ama ezilen yaya konusunda yüzde 70 oranda suç yayadadaır

Ne hakkında konuştuğumuzu biliyor musun?Bambaşka bir konu tartıştık orda.Adım soyadım yazıyor.Sayın şöför falan ne demek."Emre sabah namazından dönerken yanlışlıkla adam ezmiş" lafına takıldım ben.Sonradan konu oralara geldi.Kaza raporunu mu okudun dedim arkadaşa.Sende saçma sapan birşey yazıyorsun bana.

Misina
Mhmut Beyy Gör Bunu.

mkmsas
28.01.2009, 00:17
Sanırım bu maç aynı şartlarda Trabzon'da oynansa, bizim tribünlerden de aynı tezahürat yükselirdi..

Ve yine söylerim ki, sen profesyonel bir futbolcu, dünyadan az çok haberi olan biraz da aklı çalışan bir adamsan, bu şartlarda o selamı verirsen işin nasıl anlaşılacağını bilirsin..
Balili'nin sicilini düşündüğümüzde, tribünleri tahrik etme, sahayı karıştırma ahlaksızlığını gösterme konusunda en ufak bir tereddüde düşmeyeceğini de biliriz...

Bülent Uygun'un da bu durumdan şikayetçi olmayacağını ve oluşan atmosferi lehine kullanma konusunda yapabileceği bütün ajitasyonları sergilemekten geri kalmayacağını da biliyoruz..

İstanbul basının ikiye bölüneceğini, Febeli ve Bejekeli medya mensuplarının olayı büyütmek için ellerinden geleni ardına koymayacağını, Geselilerin ise kendilerini savunmak adına bin bir türlü maskaralıklar sergileyeceğini de biliyoruz...

Büyük ihtimal olaydan büyük üzüntü duyan siyasi köşe yazarları da göreceğiz...

Bize düşen ise bir köşeye oturup, birbirini yiyecek olan şampiyonluktaki en büyük iki rakibimizi izlemek ve bu durumun iki takımın ligdeki gidişatına olumsuz izler bırakmasını dilemek olmalıdır...

servet nuh
28.01.2009, 00:18
israil diye bir ırk ilk kez duyuyorum.ırkçılık nedir öğrenin ondan sonra başlık atın.....sanki aynı maç avni akerde olsaydı bizim taraftar aynı şekilde bağırmazdı ??? bırakın bu işleri

Muhammed KOÇ
gerizekalı taraftar tipi..
geri zekalılara ceza verilmez..

Hekimoğlu
Hassas bir konu.İşin içinde çocuk katili israil var ama yinede bu ırkçılıktır.

trapesus
Birilerinin çıkıp da bilip bilmeden yorum yazmasına tahammül edemiyorum. Şimdi bir cinconlu çıkıp da magicyattara'nın söylemini savunsa, balili bize asker selamı verdi biz de tahrik olduk dese ne olur. İstemeden de olsa birilerine hizmet etmiş oluruz, hem de bilgimizle değil. Bilgisizliğimizle..

Koray
28.01.2009, 00:19
Uyarı çekerler başka hiç bi halt olmaz,gene...

Hüseyin İlkin
28.01.2009, 00:20
Irkçılık değildir diyenler , ırkçılığı bana açıklayabilir mi bir zahmet ?

Koray
28.01.2009, 00:21
israil diye bir ırk ilk kez duyuyorum.ırkçılık nedir öğrenin ondan sonra başlık atın.....sanki aynı maç avni akerde olsaydı bizim taraftar aynı şekilde bağırmazdı ??? bırakın bu işleri

Kahrolsun İsrail diye bağırırlırdı evet ama kahrolsun israil o.ç Balili diye bağırılmazdı...
Bu düpedüz ırkçılıktır başka söze gerek yok...

İsmail ALİOĞLU
28.01.2009, 00:22
Mail: tff@tff.org

Ben bi mail attım.

Bize karşı duyarlı olmaya çalışan bakalım Gs karşısında ne yapacak...

IaILIpIeIRI
28.01.2009, 00:22
Bence bi ceza verirler yoksa istanbul medyası(gs'li olmayanlar) üzerine cok qider federasyonun..< *Kisisel düsüncem*

trapesus
28.01.2009, 00:23

Ya kardeşim bağırırdı ya da bağırmazdı, onu mu tartışıyoruz burda. Niye varsayımlardan hareket ediyorsun. Ayrıca biri Almanya'da Hamit'e "... Türkiye, .... çocuğ Hamit" diye bağırsa bu ırkçılık olmaz mı?

Senin içsel dünyanda olmayabilir ama Fifa'ya göre bu ırkçılık. Ve senin ne düşündüğün değil Fifa'nın ne düşündüğü önemli.

UZLU
28.01.2009, 00:24

hatırlatırım, o olayda emre daha 17 yaşında idi ve araba takım arkadaşının jipi idi, yani ehliyeti olmadan araç kullanıyordu, keşke olmasaydı ama kesinlikle suçlu idi o olayda...

magicyattara
28.01.2009, 00:24
Birilerinin çıkıp da bilip bilmeden yorum yazmasına tahammül edemiyorum. Şimdi bir cinconlu çıkıp da magicyattara'nın söylemini savunsa, balili bize asker selamı verdi biz de tahrik olduk dese ne olur. İstemeden de olsa birilerine hizmet etmiş oluruz, hem de bilgimizle değil. Bilgisizliğimizle..

Kardeş ben de senin kadar Hümanistim en az.Irkçı falan da değilim.

Balili golü attıktan sonra selamı nereye verdi?Bir daha seyret bakalım.Hocasına mı yoksa taraftarına mı yoksa boşluğa bakıp bir yerlere mesaj gönderir gibi mi yaptı.
Bence yaptığı hareketi farketti ki birden dönüp taraftarına koştu tekrar selam verdi.

Onur Civelek61
28.01.2009, 00:25
Herzaman ki gs taraftarı...

Serdar A
28.01.2009, 00:25
Avrupa'da benzeri olsa çok büyük cezalar yağdırılır ve bütün yazılı görsel medya tarafından kınanır . Eğer bu saldırı israile karşı yapılırsa da uygulanacak cezalar x2 ile çarpılır .

gs ise fairplay liginde iki ceza puanı ve iki tane numaralı koltuk parasına cezasını çeker .

Hüseyin İlkin
28.01.2009, 00:26
Galatasaray taraftarına iki günde peşpeşe yenen üç gol yaramamış . Bu da onun sonucudur . İçlerindede varmış demek ki . Sivas , Sivas'ta evire çevire yener inşallah . Balili'de hattrick yapsın ...

IaILIpIeIRI
28.01.2009, 00:27
Galatasaray taraftarına iki günde peşpeşe yenen üç gol yaramamış . Bu da onun sonucudur . İçlerindede varmış demek ki . Sivas , Sivas'ta evire çevire yener inşallah . Balili'de hattrick yapsın ...

Bence 0-0 bitsin :)

Murat Hızal
28.01.2009, 00:28
Gs seyiricisi açıkca ırkçılık yapmıştır.

Maalesef insanoğlu ikiyüzlü.Ama biz ikiysek onlar on.

Biz yapınca ''tu kaka'' onlar yapınca ''Çok tahrik olmuşlar olur böyle şeyler''

Geçen sene ki malum turunculunun sahaya girmesinden sonra,aniden ve kontrolsüz gelişen olayları ırkçılığa bağlayanlar,bu sene bir kaç şuursuzun bez parçasına yazdıkları çok yaratıcı! sloganı hepimize mal eden şuursuz oğlu şuursuzlar bakalım gs seyircisini de bu şekilde yaftalayabilecek mi?

trapesus
28.01.2009, 00:28
Kardeş ben de senin kadar Hümanistim en az.Irkçı falan da değilim.

Balili golü attıktan sonra selamı nereye verdi?Bir daha seyret bakalım.Hocasına mı yoksa taraftarına mı yoksa boşluğa bakıp bir yerlere mesaj gönderir gibi mi yaptı.
Bence yaptığı hareketi farketti ki birden dönüp taraftarına koştu tekrar selam verdi.

Neyse magicyattara bu mutlu günde tartışmayalım daha fazla:) Hayır Bülent'in röportajını izlemesem sana hak vericem ama adam küfürden ağlıycak nerdeyse. O da Balilinin rutin hareketi işte.

Hem herifin kafayı peynir ekmekle yemiş olması lazım Türkiye'de öyle bi hareket yapması için. Burayı tanımayan adam olsa neyse.

Erdem Koltuk
28.01.2009, 00:31
hatırlatırım, o olayda emre daha 17 yaşında idi ve araba takım arkadaşının jipi idi, yani ehliyeti olmadan araç kullanıyordu, keşke olmasaydı ama kesinlikle suçlu idi o olayda...

Ama sabah namazından döneken yanlışlıkla ezdi...Arkadaş öyle dedi.Neyse ben uzatmıyorum bu saçma konuyu.Emre bana göre katildir.sonuçta yayalara tamamen kapalı bir alanda kurallara uygun olarak gitmeyi bırak ehliyeti yokmuş...

Serdar A
28.01.2009, 00:32
Konusu değil ama , iyi biliyoruz gs her Sivas'a gittiğinde krallar gibi karşılanır , galatasaraylı sivaslılar tarafından . İstanbul'da pek çok sivaslının rengide sarı kırmızıdır . Sivastaki gs derneğide il bazında hayli güçlüdür .

Maçın en az 30 dakikasında Sivaslıların ne annesi kaldı , ne kız kardeşi . İki hafta sonra gs yeniden Sivas'a gidecek , Sivaslı cimbomlularda galatasaraylı futbolcuların boynuna sarı kırmızı atkı takacak , İstanbuldan gelecek taraftar kafilesini krallar gibi karşılayacak .

Mide geniş , ne yese kaldırıyor .

Hüseyin İlkin
28.01.2009, 00:34
Balili, "Taraftarlarımıza bana kucak açtıkları ve sevdikleri için teşekkür ediyorum. Stadımızda Filistin bayrakları da açılmıştı. Ben İsrailli olmama rağmen bu savaşa karşıyım ve bir an önce sona ermesini istiyorum. Filistin'de kimsenin ölmesini istemiyorum. Sadece Filisten'de değil tüm dünyada savaş olmaması benim en büyük isteğim. Bir an önce barış olmasını diliyorum" dedi.

Bunları diyen adam niye o amaçla selam versin ?

Federasyon uyuma ...

Mehmet Fırat
28.01.2009, 00:35
Ölen adamın ailesi Emre'yi manevi oğulları olarak görüyor.

Bize mi düştü Emre'nin katil olup olmaması...

magicyattara
28.01.2009, 00:35
Neyse magicyattara bu mutlu günde tartışmayalım daha fazla:) Hayır Bülent'in röportajını izlemesem sana hak vericem ama adam küfürden ağlıycak nerdeyse. O da Balilinin rutin hareketi işte.

Hem herifin kafayı peynir ekmekle yemiş olması lazım Türkiye'de öyle bi hareket yapması için. Burayı tanımayan adam olsa neyse.

Bülent'in olan bitenden sonra ki söylediği hiç bir şey beni bağlamaz.
Ben göreceğimi gördüm.Öyle yorumladım.

Sizin söylediğinizin de doğru olması kuvvetle muhtemel.Ama istanbul basını bunun peşini bırakmayacaktır ve balili gittiği her şehirde tepki görecektir.

Celâl Emre Samancı
28.01.2009, 00:36
bu sloganın ırkçılıkla alakası yoktur..

ne yani bir ara bizim tribünlerde "i.ne federasyon oç hakemler" diye bağırdıklarında ırkçılığamı giriyordu..

yapmayın..

ama eğer bunlar ırkçılıkla bağdaştırılırsa ceza şu şekilde olmalı.. bülent uygunun ağlamalarına karşın bana göre 5 maç saha kapatma cezası ideal bir ceza olur.. tabiki baliliyede tribünleri kışkırttığı için 6 ay ceza verilmeli..

servet nuh
28.01.2009, 00:39
maça giderken uzun sokakta kadınlara bacılara teyzelere aldırış etmeden gruplar halinde ellerinde davullarla koro olarak küfürler eşiliğinde yürüyen taraftarımız yok mu ??? kalıbımı basarım aynı maçı avni akerde biz oynasaydık ve balili gol atsaydı tüm stad kahrolsun israil ve o çocuğu balili bağıracaktı.....bunları gs için demiyorum.en nefret ettiğim takım gs dir.ama azıcık realist olalım yav

mkmsas
28.01.2009, 00:40
Ama sabah namazından döneken yanlışlıkla ezdi...Arkadaş öyle dedi.Neyse ben uzatmıyorum bu saçma konuyu.Emre bana göre katildir.sonuçta yayalara tamamen kapalı bir alanda kurallara uygun olarak gitmeyi bırak ehliyeti yokmuş...

Yayalara kapalı bir alanda, yayaya çarpınca suç kimde olur acaba?

Kendisine yasaklanmış bir alanda karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayada mı?

Yoksa "lan burası yayalara kapalı ama manyağın biri tel örgüleri aşıp veya delip yola atlar, ondan ben sağıma soluma da bakıp öyle araba süreyim" demeyen Emre mi?

Ehliyet meselesine gelince... Kaza 29 ekim 2000 tarihinde olmuş, yani Emre 20 yaşında iken.. 17 yaş olayını ortaya atan sen değilsin ama buna inanıp doğru imiş gibi, Emre'yi suçlarken kullanman büyük hata..

Hüseyin İlkin
28.01.2009, 00:42
maça giderken uzun sokakta kadınlara bacılara teyzelere aldırış etmeden gruplar halinde ellerinde davullarla koro olarak küfürler eşiliğinde yürüyen taraftarımız yok mu ??? kalıbımı basarım aynı maçı avni akerde biz oynasaydık ve balili gol atsaydı tüm stad kahrolsun israil ve o çocuğu balili bağıracaktı.....bunları gs için demiyorum.en nefret ettiğim takım gs dir.ama azıcık realist olalım yav

Bu Gs taraftarının ırkçılık yaptığı gerçeğini değiştirmez .

Yaptılar ve cezasını ÇEK_ME_Lİ_LER ...

hüseyin1975
28.01.2009, 00:43
Belki Balilinin yapdigi o Asker selami yanlis anlasilmaya neden olmusdur.
Daha dikkatli olmasi gerekirdi.

Yinede misafirperver Türk halkina yakismadi dimi ama??
Birakin bunlari!
Ben 33 !!! Yildir Almanyada yasiyorum ve hala bazi duvarlarda "Pis Türkler" yazisi ile karsilasiyorum.
Hep baskalarina yaranmak adina altdan aliyoruz.
Nereye kadar?

ilhan
28.01.2009, 00:44
Değerli arkadaşlarım,
Değerli ağabeylerim,

Değerli renkdaşlarım,

İsrail hakkında ne düşündüğünüzü dile getireceğiniz başlık bu başlık değil! Bizler geçen sene sahamızda olan bir olay sonrası ağzı yanan Trabzonspor taraftarıyız. Sahada olan bir olayı "Mısır-İsrail" savaşı diye lanse edenlerin şöyle bir olay karşısında ne yapacağını konuşalım.

Federasyonun neler yapacağını bekleyip görelim, ama Allah aşkına konuyu İsrail-Yahudi bazında değerlendirip kendi nefretinizi dile getirmeyiniz.

Rica ediyorum,
LÜTFEN...

Mehmet Fırat
Şunu da gözardı etmemek lazım;

Gazze'de katliam yapan İsraillilerdir ama Balili değildir.

Sonuçta yapmadığı birşey için, sadece İsrailli olduğu için küfür yedi Balili.

Apaçık ırkçılıktır bu. ;)

servet nuh

o zaman aymanda ırkçılık gereği baliliye aşırı sert girdi.bizde cezamızı çektik...boşuna feryat etmişiz.adam bağırdı diye ceza çekmeli diyosun.kardeşim bizim seyirci cezaalanına gelip futbolcuya tokat attı ....

Anıl Caner
28.01.2009, 00:45
cezasını bir sezon boyunca ödedik. kimse de yaptığımız doğruydu iyi yaptık demedi zaten.

trapesus
28.01.2009, 00:46
bu sloganın ırkçılıkla alakası yoktur..

ne yani bir ara bizim tribünlerde "i.ne federasyon oç hakemler" diye bağırdıklarında ırkçılığamı giriyordu..

yapmayın..

ama eğer bunlar ırkçılıkla bağdaştırılırsa ceza şu şekilde olmalı.. bülent uygunun ağlamalarına karşın bana göre 5 maç saha kapatma cezası ideal bir ceza olur.. tabiki baliliyede tribünleri kışkırttığı için 6 ay ceza verilmeli..

Komedi Dükkanı.

H.A.Y
28.01.2009, 00:49
Balili'nin asker selamını daha önceleri de gördük.Bunun savaşla alakası yok asker selamıyla özdeşleşen Bülent Hocayla ilgisi var.Zaten Balili de savaşı istemediğini,bu savaşın kendisini üzdüğünü dile getirdi..

Ortada alenen bir ırkçılık vardır,ve federasyonun yüreğinin ne kadar olduğunu göreceğiz hep beraber..Avrupa'da bu maçı oynatmazlar diyen GAyse yönetimi "bu ırkçılığa Avrupa'da ağır ceza verirler" diyecek mi acaba merak ediyorum!!

trapesus
28.01.2009, 00:49
Belki Balilinin yapdigi o Asker selami yanlis anlasilmaya neden olmusdur.
Daha dikkatli olmasi gerekirdi.

Yinede misafirperver Türk halkina yakismadi dimi ama??
Birakin bunlari!
Ben 33 !!! Yildir Almanyada yasiyorum ve hala bazi duvarlarda "Pis Türkler" yazisi ile karsilasiyorum.
Hep baskalarina yaranmak adina altdan aliyoruz.
Nereye kadar?

Ne yani Sen "Pis Türkler" yazısıyla karşılaşıyosun diye biz de tasvip etmediğin bu davranışı başkalarına mı yapalım, anlamadım. Bugün bu başlığı anlayamıyorum zaten genel olarak.

aggressors
28.01.2009, 00:51
adilik başka bişey değil...

ilhan
28.01.2009, 00:51
Eğer bu şekilde devam ederseniz başlığı kapatmak zorunda kalacağız arkadaşlar.

Ahmet Aksoy
28.01.2009, 00:53
Konusu değil ama , iyi biliyoruz gs her Sivas'a gittiğinde krallar gibi karşılanır , galatasaraylı sivaslılar tarafından . İstanbul'da pek çok sivaslının rengide sarı kırmızıdır . Sivastaki gs derneğide il bazında hayli güçlüdür .

Maçın en az 30 dakikasında Sivaslıların ne annesi kaldı , ne kız kardeşi . İki hafta sonra gs yeniden Sivas'a gidecek , Sivaslı cimbomlularda galatasaraylı futbolcuların boynuna sarı kırmızı atkı takacak , İstanbuldan gelecek taraftar kafilesini krallar gibi karşılayacak .

Mide geniş , ne yese kaldırıyor .
alkışlamak istiyorum.:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Hüseyin İlkin
28.01.2009, 00:54
o zaman aymanda ırkçılık gereği baliliye aşırı sert girdi.bizde cezamızı çektik...boşuna feryat etmişiz.adam bağırdı diye ceza çekmeli diyosun.kardeşim bizim seyirci cezaalanına gelip futbolcuya tokat attı ....

Bağırdılar ve bu ırkçılığa girer . Bağırış şekilleri .

Kahrolsun İsrail , peşine ... Balili . Bunu değiştiremeyiz ve cezalandırılmalılar . Bunun nesi garip ? Galatasaray taraftarının yaptığı yanına kar kalmamalı . Bu konunun üstüne gidilmeli .

Irkçılık tanımın nedir senin ? Cidden meraktan soruyorum .

trapesus
Galatasaray'ın en az 2 maç ceza alması gerekir.

steelturkTS
...........................

magicyattara
28.01.2009, 00:56
Bu selam çok ses getirir beyler.

Gündem arayan ülkemizde çok konuşulacak bir hareket.Eğer Musevi lobisi ağırlığını koyar da olayı kapatırsa bilemem.Yalnız başka bir tebaa olsaydı o futbolcu medya tarafından aforoz edilirdi,bundan eminim.

Maçtan sonra ki konuşmaları izlemedim fakat bu soru medya tarafından Bülent Uygun'a sorulduysa gözden kaçmamış demektir.
Balili'nin hareketi manipüle edilebilecek bir harekettir.
Ayrıca işimiz gereği musevilerle de ticaret yapıyoruz.Aramızda tek problem olmadı şimdiye kadar.Birbirimize hiç böyle gözlerle bakmadık.Hatta Gs'li bir musevi abimizi de Avni Aker'de Gs maçına getirmişizdir.

Recep Alkan
28.01.2009, 00:56
verilecek ceza çok basit. 10-20 bin arası para cezası olay bitmiştir. sakın bize olduğu gibi yüksek meblağlar beklemyin.

OYılmaz
28.01.2009, 00:57
İspanyada Etoya yapılan ırkçı hareketten dolayı neler olduğunu biliyoruz benim en çok merak ettiğim gs taraftarının hangi tür hayvana girdiği

amour_61
Baliliye bir israil yada yahudi vatandaşından çok futbolcu gözüyle baktığımda aklıma Avni aker stadında numaradan yaptığı şeyler sonucunda olanlar geliyor bu yüzden ondan nefret ediyorum.

hüseyin1975
Ne yani Sen "Pis Türkler" yazısıyla karşılaşıyosun diye biz de tasvip etmediğin bu davranışı başkalarına mı yapalım, anlamadım. Bugün bu başlığı anlayamıyorum zaten genel olarak.

Tam anlatamamisimdirda ondan kardes.
Irkciliga karsiyim, bunu hemen belirteyim.

Benim demek istedigim su: Bizlere karsi Dünyanin bircok yerinde ne haksizliklar, ne irkciliklar yapiliyor ama dogru dürüst tepki vermiyoruz. Örnegin Belcika ile oynadigimiz bir Milli Macda Polis Taraftarimizi copluyor ama Kameralar göstermiyor. Neden? Belcika Devleti zarar görmesin diye!

Ama bizden birisi ( o ezik taraftarda nihayetinde vatandasimiz) hemen bir yanlis yapinca hemen herkes "parcaliyor".
Yarin medyamiz bu görüntüleri tüm Dünyaya dagitirsa ve onlarda bizi "parcalarsa" sasirmam. Zira biz birbirimize zarar vermekde ustayizdir.
Her ne kadar eziklerin alacagi bir ceza beni sevindireceksede, bu olayin Türkiye disinda taninmasindan ve Türkiyenin zarar görmesinden korkuyorum.

Yani olay duyulmasin ve ezikler ceza almasin, ben buna raziyim.
Bazen olaylari baskalarina duyurmadan icimizde haletmesini ögrenmeliyiz.

Ayrica Beliliye küfür edilmesi yanlis ama Israeli hertürlü Protesto dogru. Tabi bana göre.

wolf_TS61
federasyon gözlemcilerinin ali samiyende kulakları hiçbirşeyi duymaz olur genelde ama biz duyuyoruz.bu ırkçılık cezasız kalmamalı

trapesus
Bağırdılar ve bu ırkçılığa girer . Bağırış şekilleri .

Kahrolsun İsrail , peşine ... Balili . Bunu değiştiremeyiz ve cezalandırılmalılar . Bunun nesi garip ? Galatasaray taraftarının yaptığı yanına kar kalmamalı . Bu konunun üstüne gidilmeli .

Irkçılık tanımın nedir senin ? Cidden meraktan soruyorum .

Ben sana söyleyeyim.

Bir beyaz bir zenciye maymun taklidi yaparsa bu ırkçılıktır. Ama seyirci futbolcunun milletine sövüp, kendisine de O.. Ç.. deyince bu ırkçılık değildir. Mantalite bu.

H.A.Y
28.01.2009, 00:59
Ben sana söyleyeyim.

Bir beyaz bir zenciye maymun taklidi yaparsa bu ırkçılıktır. Ama seyirci futbolcunun milletine sövüp, kendisine de O.. Ç.. deyince bu ırkçılık değildir. Mantalite bu.

Neden Petkoviç,Diallo,Bilica, ve diğer yabancılar değil de Balili peki?

trapesus
28.01.2009, 01:00

Benim demek istedigim su: Bizlere karsi Dünyanin bircok yerinde ne haksizliklar, ne irkciliklar yapiliyor ama dogru dürüst tepki vermiyoruz. Örnegin Belcika ile oynadigimiz bir Milli Macda Polis Taraftarimizi copluyor ama Kameralar göstermiyor. Neden? Belcika Devleti zarar görmesin diye!

Ama bizden birisi ( o ezik taraftarda nihayetinde vatandasimiz) hemen bir yanlis yapinca hemen herkes "parcaliyor".
Yarin medyamiz bu görüntüleri tüm Dünyaya dagitirsa ve onlarda bizi "parcalarsa" sasirmam. Zira biz birbirimize zarar vermekde ustayizdir.
Her ne kadar eziklerin alacagi bir ceza beni sevindireceksede, bu olayin Türkiye disinda taninmasindan ve Türkiyenin zarar görmesinden korkuyorum.

Ayrica Beliliye küfür edilmesi yanlis ama Israeli hertürlü Protesto dogru. Tabi bana göre.

Farklı bir bakış açısı. Böyle düşünmemiştim hiç. İki ucu b.klu değnek diyorsun yani. Olabilir.

Burak 1967
28.01.2009, 01:01
ben yazılanların çoğunun başlığı açan arkadaşın temas etmek istediği yerle alakalı olmadığı görüyorum. 2 madde ile bu tartışmaya dokunup başlıkla ilgili bir kaç cümle yaslamak istiyorum;

1) gs seyircisi ezikler arasında en çirkef olanlarıdır, bunu maçlara çok gidenler iyi bilir (basket futbol fark etmez)
2) Sivas futbol takımı, başkanından futbolcusuna, masöründen hocasına kadar tahrikkardır, rakip takımın sinirlerini bozmak, seyirciyi galeyana getirmek, olur olmaz yerde konuları başka yere çekmek (bizim maç sonu yaşananları, sivasın kaybettiği bazı maçların sonlarını hatırlayın) konularında gayet iyidirler.
3) gs ve sivas aynı kaba s...n iki takım dolayısı ile burda bu iki takımı tartışmak bize yakışmaz.

Irkçılık ile ilgili, federasyon binası önünde açılıp sonra organizatörlerin müdahalesi ile kaldırılan o aptalca, çoğumuzun tasvip etmeyeceği yazıları yazan zihniyeti, bir şehre, hatta şehri geçtim o şehrin takımına yalnızca sevdalı olan insanlara mal edilecek gurur kırıcı sözler sarfeden federasyon, ırkçılığın dik alasını, koro eşliğinde, tüm stad yapan sözde büyük camia taraftarları için ne diyecek çok merak etmiyorum, biliyorum ki bir şey denmeyecek, denemeyecek. güçleri bize yetecek diye düşünürler ama artık saolsun, kalbinin temizliği kadar zekası da yüksek bir başkanımız ve onu çok seven Trabzonspor kamuoyu var, artık yetemeyecekler bize...
Bu tezahuratı anlayamıyorum, Sivas taraftarı İsrail yanlısımı oluyor Balili gibi bir denyo futbolcuları olduğu için, Sivas bu ülkenin bir şehri değilmi? afedersiniz Sivaslılar bir israilli futbolcuları olduğu ve onu sevdikleri için günah mı işliyorlar, yada ihanet içindemiler? veyahut onlar tepki göstermeleri gerekirken onu oynattıkları için zeka özürlüler mi?... Balili benim umrumda da değil açıkçası benim umrumda olan Türk insanına bu eylemin yakışıp yakışmadığıdır, orada 30 bin kişi kahrolsun israili sahada olan tek bir yahudiye haykırması şovonizmden başka bir şey değildir.
Bugün internetten dolaşıyor israil malları ile ilgili, hadi stadlarda bağrılıcağına boykot yapın, almayın israil mallarını, tüketmeyin kardeşim. ben nerden bileyim israil mallarını diyenler için, internete chat için girmeyip biraz araştırın, bu ürünleri çok kolay bulabilirsiniz. inanın 30 Bin insanın bağırmasından 1000 kat daha etkili olur BOYKOT.
sen bağırırsın, maç biter başkanı alnından öper, bu balili filmi böyle devam eder...

magicyattara
28.01.2009, 01:02
Sami Yen'de ki tezahüratları ayrı ayrı ele alırsak ırkçılık göremiyorum.

Kahrolsun İsrail her gün bağırılan bir slogan,yaptığı insanlık dışı saldırılardan hatta soykırımdan sonra çok haklı bir slogan.

O.ç. Balili,bu slogan da bir çok futbolcu için kullanılan ve cezası tff tarafından verilen bir küfür.Netice de bu küfürü değişik stadlarda bir sürü futbolcu değişik zaman aralıklarıyla yiyor.

Burda ırkçılık yok.

Gs sadece sivasa ve baliliye ettiği küfürlerin cezasını yiyecektir.Başka bir şey olmaz.

trapesus
28.01.2009, 01:04
Neden Petkoviç,Diallo,Bilica, ve diğer yabancılar değil de Balili peki?

Neden olduğunun ne önemi var. Gür kaşları yüzünden.

Ben sebebini tartışmıyorum. Bir futbolcunun milletine söversen ırkçılık yapmış olursun. Bu kadar basit.

Ayrıca o Cincon taraftarı toplumsal olaylara madem bu kadar duyarlıdı, Revivo Tarsus İdman Yurdu'nda mı oynadı bir sene? Ona da etseydiniz küfür.

Hüseyin İlkin
28.01.2009, 01:05
Eto'o ya ırkçılık yapıldıktan sonra ben İspanyolların kötü anıldığını hatırlamıyorum , sadece takım olarak bakılmalı olaya .

Erdem Koltuk
28.01.2009, 01:05
Yayalara kapalı bir alanda, yayaya çarpınca suç kimde olur acaba?

Kendisine yasaklanmış bir alanda karşıdan karşıya geçmeye çalışan yayada mı?

Yoksa "lan burası yayalara kapalı ama manyağın biri tel örgüleri aşıp veya delip yola atlar, ondan ben sağıma soluma da bakıp öyle araba süreyim" demeyen Emre mi?

Ehliyet meselesine gelince... Kaza 29 ekim 2000 tarihinde olmuş, yani Emre 20 yaşında iken.. 17 yaş olayını ortaya atan sen değilsin ama buna inanıp doğru imiş gibi, Emre'yi suçlarken kullanman büyük hata..

Ben onu bunu bilmem.20 yaşında olup ehliyetide olmayabilir.Ehliyeti olup acemi de olabilir.Acemi olmaz dikkatsiz olur.Bunlar beni ilgilendirmiyor.Konunun başlangıcı sabah namazından dönerken yanlışlıkla adam ezdi cümlesidir.Ben ona takılmıştım.Yoksa Emre hiç umrumda değil.Ve o olaya benim yorumum Emre bana göre katildir.Bu benim yorumum.Adam öldüren bana göre katildir.Ben katil emre diye bağırmam o ayrı.Ben Baliliye küfür de etmem.İsrail olayı ile Baliliyide bağdaştırmam.

aggressors
28.01.2009, 01:06

:alkış: çok doğru bi yaklaşım.yapılan hareket tasdik edilemez tabi kesinlikle fakat Ülke menfaatleri açısından büyütülmemeli böyle ufak çatlak sesler belirli bir kitleye maledilmemeli,en doğrusu bu konuyu kapatmak olacaktır bencede...

hüseyin1975
28.01.2009, 01:06
Farklı bir bakış açısı. Böyle düşünmemiştim hiç. İki ucu b.klu değnek diyorsun yani. Olabilir.

Aynen öyle kardes.
Galatasaray Taraftari aptalca bir is yapdi.
Evet su siralar bircogumuz Israile kizginiz ama bir Futbol Müsabakasinda binlerce kisi Oyuncuya ve Devlete sövermi yahu? Olacak is degil.
Simdi bu Maci Israilden Haberciler izlemis olsa ve orada görüntüler yayinlansa Ülkemize ve Müslüman alemine zarar vermezmi? Bence verir.
Yahudiler "bakin isde hepsi bizden nefret ediyor" demezmi? Diyebilir.
Yani ben olayin büyümesinden ve zarar görmemizden korkuyorum.
Sonra UEFA falan kicindan birsey uydurup ceza kesmesin? Olmaz ama bilemiyorum isde.
Birkac gerizekali ezik yüzünden yabanci medyanin agiz kokusunu cekmek istemiyorum.

H.A.Y
28.01.2009, 01:07
Neden olduğunun ne önemi var. Gür kaşları yüzünden.

Ben sebebini tartışmıyorum. Bir futbolcunun milletine söversen ırkçılık yapmış olursun. Bu kadar basit.

Ayrıca o Cincon taraftarı toplumsal olaylara madem bu kadar duyarlıdı, Revivo Tarsus İdman Yurdu'nda mı oynadı bir sene? Ona da etseydiniz küfür.

İkimiz de aynı şeyi söylüyoruz zaten..
E bu işler böyle zaten..
Revivo Fenrdeyken Fener taraftarı Revivo diye bağırıyordu, Gs ye geçince adam birden Yahudi oldu..:)

Ya aslında İstanbul taraftarının ne kadar çirkef olduğunu biliyoruz..Bu küfürlere şamadık zaten de bunun cezasının ne olacağını merak ediyoruz....

trapesus
28.01.2009, 01:08
Sami Yen'de ki tezahüratları ayrı ayrı ele alırsak ırkçılık göremiyorum.

Kahrolsun İsrail her gün bağırılan bir slogan,yaptığı insanlık dışı saldırılardan hatta soykırımdan sonra çok haklı bir slogan.

O.ç. Balili,bu slogan da bir çok futbolcu için kullanılan ve cezası tff tarafından verilen bir küfür.Netice de bu küfürü değişik stadlarda bir sürü futbolcu değişik zaman aralıklarıyla yiyor.

Burda ırkçılık yok.

Gs sadece sivasa ve baliliye ettiği küfürlerin cezasını yiyecektir.Başka bir şey olmaz.

İkisi birleştiğinde ırkçılık oluyor işte onu diyorum. Demin de verdim örneğini;
Bayern Münich-Dortmund maçında bağırıyor Dortmund taraftarı mesela;

Kahrolsun Türkiye, O.... Ç..... Hamit

Ne düşünürsün. Kimse kendini kandırmasın. Bu düpedüz ırkçılıktır.

hüseyin1975
28.01.2009, 01:10
Eto'o ya ırkçılık yapıldıktan sonra ben İspanyolların kötü anıldığını hatırlamıyorum , sadece takım olarak bakılmalı olaya .

Kardes Türkiyede yasiyorsan haklisindir. Bizim insanimiz böyle seyleri kendi yapmadigi sürece büyütmez cünkü biz Insnlari seviyoruz. Ha birbirimizide söyle sevsek fena olmiyacak:p

Ben Almanyada yasiyorum ve birlikde calisdigim bircok Alman bu Etoo olayinin ardindan demedigini birakmadi. Böyle seyler zaten hep Ispanyada, Fransada ve Italyada olur falan dediler. Onlar bunu hep yapiyor dediler.

Simdi bizim olayi duysalar aynisini diyecekler. 1 defa yaparsin ama 1000 defa derler bunlar. Daha önce bunu yasamadikmi?

Murat TÜRKAY
28.01.2009, 01:11
federasyon onların federasyonu hiç öyle şey olur mu trabzonspor taraftarı varken cincon taraftarına öyle bir yakıştırma yapılır mı? bide utanmadan gevrek gevrek bizim taraftar hakkında ileri geri konuştu... ee bekliyoruz şimdi ne yapacaksınız*

hüseyin1975
28.01.2009, 01:13
Neyse kardeslerim size iyi geceler. Bu olay bize yine sunu gösterdi: Su Ülkede bizden duyarlisi yok. Bunda cok ciddiyim.

Colakoglu
28.01.2009, 01:14
Konu israilse bende irkciyim ve gs taraftarinin tezahuratini sonuna kadar destekliyorum ve katiliyorum,helal olsun diyorum.

OnOuR
28.01.2009, 01:15

:alkış::alkış::alkış: Kesinlikle katılıyorum... Hala yapılan bu ırkcı yaklasımı savunanları anlayamıyorum gercekten...

Napoli
28.01.2009, 01:16
Gayseyi zerre sevmem ama Bu hafta Trabzonspor sivas maçı olsa aynı hakaretler bizim trbunde'de olurdu... ceza verilmeli elbette,mahmut efendi çok dikkat edıyor boyle seylere bakalım napıcak.Tezuharat ise bizim yaptımızz saçma
onlar kaka bizz temizizz dememliyız aynı maç bu hafta Trabzonda olsa adım gibi eminim bizde deriz..

sonuç gayse ceza alacakmı eşşek gibide almalı

saygılar.

Hüseyin İlkin
28.01.2009, 01:19
Kardes Türkiyede yasiyorsan haklisindir. Bizim insanimiz böyle seyleri kendi yapmadigi sürece büyütmez cünkü biz Insnlari seviyoruz. Ha birbirimizide söyle sevsek fena olmiyacak:p

Ben Almanyada yasiyorum ve birlikde calisdigim bircok Alman bu Etoo olayinin ardindan demedigini birakmadi. Böyle seyler zaten hep Ispanyada, Fransada ve Italyada olur falan dediler. Onlar bunu hep yapiyor dediler.

Simdi bizim olayi duysalar aynisini diyecekler. 1 defa yaparsin ama 1000 defa derler bunlar. Daha önce bunu yasamadikmi?

İyide hocam , bu başka ülkede mahalle arasında şöyle diyecekler diye yapılan suçu cezasız bırakmak doğru olur mu sence ? Başkalarının ne diyeceğini düşünürsek , bu iş yürür mü ...

Bir suç varsa , yapanlar cezasını çekmeli . Dışarıda bizi böyle tanıyacaklar , çokta tın şeklinde olmalı tavrımız .

TS-FAN
28.01.2009, 01:32
İçini bilemeyiz ama bu selam için Bülent Uygun'un asker selamına gönderme yaptı.
Bülent Uygun için yaptığını söyledi.
Tabi bu günlerde insanın aklına Gazze gelmiyor değil.....

Yanılmıyorsam Gazze olaylarından önce de bu hareketi yapıyordu.
Dediğim gibi içini bilemeyiz.
Hani deriz ya;"günahını almayalım."

TS-FAN
28.01.2009, 01:38
"Irkçılığa hayır."
Basit bir slogan değil.
İçi dopdolu.
Boş kafalar anlamaz.
Çifte standartçı federasyon bunu görmez.
Çünkü at gözlüğü takıyor.
İstediğini görüyor.
Bize sudan sebeplerle yüklenenler bilmezler ki ;
"Bu ülkenin en futbolsever ve centilmeni Trabzonsporlulardır."

servet nuh
28.01.2009, 01:49
islamiyet ırkçılığı kökünden yasaklamıştır,dolayısıyla ırkçılık kokan her yaklaşım büyük bir canavarlıktır.........amma velakin maçlarda rakibi aşağılamak için her türlü hakaret yapılır,gerek motivasyonun etkilemek gerek kızdırmak v.s........yani gayseliler ne de kötü bişey yapmış,biz böyle yapmazyız martavalına kargalar bile güler....maç burada olsaydı maça başlar başlamaz bu sloganları duyardık.bir insanı sırf ermeni diye vuran kandırılmış eleman 1 sene önce bizim tribünlerdeydi....daha söze gerek varmı ?????çok boş bir başlık

hodlu
28.01.2009, 01:57
Ben onu federasyon başkanı olarak kabul etmiyor ve ciddiye almıyorum...

Metin Ural
28.01.2009, 02:00

ayrimcilik diyelim o zaman, yapilanin suc oldugu gercegini degistirmez.

Metin Ural
28.01.2009, 02:06
turk futbol tarihine gecmistir galatasaray taraftari. hatirlayabildigim kadariyla bir futbolcuya ilk kez dini, irki ve ya rengi dolayisiyla kufredilmistir. sporun icinde asla yeri olmamasi gereken bir olaydir. evet belki insanlar bu gibi soylemleri sosyal hayatlarinda baskalariyla konusurken paylasabilirler, onlarin vicdanidir, ancak bu olay toplu bir eylem haline gectigi zaman isin boyutu degisir.

cezanin en agiri verilmeli diye dusunuyorum. galatasaray - fenerbahce macinda sahaya atilan su siseleri daha masum bir eylemdir bunun yaninda!

hodlu
28.01.2009, 02:08
Bence taraftardan önce gs'li oyuncuların Sivaslılara nasıl girdiklerini tartışın.Her maçlarında rakibe direk tekme atmaktan 2-3 oyuncuları atılmalı ama nerde yüekli hakemler...

Canİlker
28.01.2009, 02:27
zamanında aymanın yaptığı faulden sonra olayı mısır-israil savaşına çeviren basın bakalım bu sefer ne diyecek? tek merak ettiğim konu budur.

Onur Akyüz
28.01.2009, 02:37
fener maçında saygı duruşunda bizim taraftar da bağırdı kahrolsun israil diye..!!
hamasa selam direnişe devam da dedi,
geçen yıl samiyende 1-0 yenildigimiz maçtan sonra stadda bekletilirken tuhaf tezahüratlar yapıldı,
federasyon binasına yürürken de birkaç kişi saçmaladı,

yani konu bence tartışmaya çok açık degil,

şahsi fikrim;

ben asla bağırmam bu şekilde ama tribünden çok kişi bağırabilir ve
ortaya bir tezahürat çıkabilir,

sadece tarihimizle hiç alakası olmayan ırkçılık tohumlarının ülkede atılmaması temennim.

bülent uygun da ağlamaklı ifadesiyle güzel konuşmuş ama,sivasta olanı biteni biliyoruz,
he gs ye karşı ayrı bi tutum varsa bilemem,

yemesin bizi..!!

W_O_L_D_A
28.01.2009, 02:44
kararı sabırsızlıkla bekliyoruz biz duyduk federasyondan duyan oldumu acaba :D

SarR52
28.01.2009, 02:45
işin içinde israil olunca insan bişey diyemiyo .. orada olsam belki bende bağırabiliridim..

28TS61
28.01.2009, 03:16
bu olay bizde olsaydi medya, mhk, tff bizi yerden yere vurmusti coktan

e artik bakicaz neler olacak diye, hatta haftaya sivasta neler olacak diye

Erdal DİLEK
28.01.2009, 03:25
Tribünlerde ırkçı tezahuratın cezası uyarı almadan SAHA KAPATMA ve 80.000 YTL para CEZASIDIR. Disiplin talimatnamesi der ki; Anılan filler ırkçılık içerirse sorumlu kulübe ilk ihlalde müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve ikinci fıkrada yer alan para cezalarının üst sınırı (80.000) kadar para cezası verilir.

28TS61
28.01.2009, 03:28
MADDE 41 - ÇİRKİN ve KÖTÜ TEZAHÜRAT
(10) Anılan fiiller ırkçılık içerirse sorumlu kulübe ilk ihlalde
müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve ikinci fıkrada yer alan para
cezalarının üst sınırı (= 80bin) kadar para cezası verilir;
ikinci ihlalde iki müsabakayı seyircisiz oynama ve ikinci fıkrada yer alan
para cezalarının üst sınırının iki katı kadar para cezası, üçüncü ihlalde
ise üç puan indirme cezası verilir.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Do...plin-Talimati-12-11-2008-SON.pdf

Defalarca tekrarlanan, her defasinda birkac dakika suren tezahurat:
"Kahrolsun Israil, o.ç. Balili".

Sahanin direk kapanmasi gerekiyor...

magicyattara
28.01.2009, 09:14
İkisi birleştiğinde ırkçılık oluyor işte onu diyorum. Demin de verdim örneğini;
Bayern Münich-Dortmund maçında bağırıyor Dortmund taraftarı mesela;

Kahrolsun Türkiye, O.... Ç..... Hamit

Ne düşünürsün. Kimse kendini kandırmasın. Bu düpedüz ırkçılıktır.

Yahu ne alakası var.

Bu ülkede durup duruken Kahrolsun İsrail diye bağıran var mı?

Adamların yaptığı soykırım alenen seyredilirken,sadece "Kahrolsun İsrail" sloganı atmak çok hafif bir tepkidir.

Almanya'da çalışan Türkler -ki benim de bir sürü akrabam var orda- orda savaş mı yapıyorlar veya Almanları tehdit eden davranışlar içindeler mi;hayır.
O halde sırf Türk oldukları için o ülkede istenmemek Irkçılık'tır.

Sapla samanı karıştırmayalım.

Dursun Kaplan
28.01.2009, 09:21
TFF başkanı kimin neresinde olduğu belli. Ah bi şampiyon olsak o kupanın bir ucunu !.. :)

bodozlama
28.01.2009, 09:28
Başlığı açan olarak bazı konuları netleştirmek istiyorum arkadaşlar...

Birincisi mesele israil karşıtlığı değildir..ben de katıksız israil ve siyonizm karşıtıyım.ama israil düşmanlığını yüzünden israiili bir futbolcuya küfür etmek ırkçı bir yaklaşımdır ve cezası talimatlarla belirlidir.

ikincisi trabzon maçı olsa belki bende bu şekilde bağırabilirdim.yani ben de bu konuda çok hassas değilim..ama federasyon başkanımız çok duyarlı ve madem öyle üzerine gitsin..şahsen benim ermeni sevgim yahudi sevgisinden fazla değil!!..eğer mesele Trabzonspor'un üzerine gitmek değilse bu olay çok daha vahim..hemde bizim olaydan farklı olarak federasyonun yetkisi alanında olan bir olay..çok güzel bir turnusol kağıdı bulduk ve sonuna kadar kullanmalıyız diyorum..
Sonuncusu bazı arkadaşlarımız gs taraftarına hak vermeye çalışmış onu da anlamadım..bir kere selam olayı onların bahanesi..balilinin daha önce de bu şekil gol selamı var.muhtemelen bülent uygur'dan kaynaklı..gs taraftarının amacı israil falan değil arkadaşlar..öyle olsa haftalardır neredelerdi..ayrıca 75.dk kadar niye tepki göstermediler...mesele şu adam çaktı golü ve zoruna gitti gslilerin..

bu yüzden meseleyi amacından saptırmayalım..bize saldırmak için ceza kesmek için fırsat bekleyen federasyonu bu olayda rahat bırakmayalım.

Adem Erdoğan
28.01.2009, 10:04
gs taraftarı ayda yılda düzgün bir iş yapmış.alsınlar cezayı otursunlar aşağı.Bize ne gs'den yahudisinden.

Ümit Tekşan
28.01.2009, 10:13
Gs taraftarını sevmem, hiç sevmem ama bu konuya yorumum İsraile karşı protesto (http://www.google.com.tr/search?hl=tr&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=protesto&spell=1) yapılabilir. Yapılmasını da her zaman isterim.

Ancak Balili'nin şahsına küfür edildiği için ve bu Küfürlerin Balili'nin İsrail li olmasından dolayı kaynaklandığını düşünürsek ,Hi.te yakışık olmaz dolayısıla bırakın gerisini federasyon düşünsün ve gerekeni federasyon yapsın. Cezasız kalmasın...

Biz kendi takımımıza bakalım. Bu gün bizim günümüzdür.

LazAnisT
28.01.2009, 10:14
Para cezası verilir bu iş kapanır boşuna heveslenmeyin.

asil suskun
28.01.2009, 10:15
federasyonun duyarlilik kelimesini istanbul ezilerine karsi tanimiyor
takimin ismi baska olsa nasilda duyarli olurlardi

irfanköse276
28.01.2009, 10:16
bende onaylamıyorum ama ülke olarak israil konusunda hassas bir durumdayız. Çok değil 15gün önce sivas denizli kupa maçında kendi taraftarları kahrolsun israil,yaşasın balili! dediler. sivaslı bunu derse galatasaraylınınkinin demesini çok bulmuyorum.Tabi bu gerçek ceza almamalarını gerektirmez, raporlarda varsa kesinlikle ceza alırlar zaten

Travelair
28.01.2009, 10:22
Ben bu konunun çok yankı bulmaması gerektiğine inanıyorum. Yoksa yol olacak

ilteriş
28.01.2009, 10:36
bu federasyon fb,sivas ve gs nin federasyonu.bu takımların elle kolla gol atmalarından belli.

Hüseyin İlkin
28.01.2009, 10:42
Gazete gözlemcinin bu ırkçı sloganları yazdığını yazıyor , cezayı merakla bekliyoruz .

Federasyon UYUMA

Ayşe Aygün
28.01.2009, 10:58
Eğer musabaka içinde ceza verilmesi gereken bir şey yapılmışsa mutlaka cezası neyse verilmeli bence.Biz trubunde elimizi kaldırsak bile ceza veren federasyondan gerekli cezayı uygulamasını bekliyorum.Evet hepimiz kahrolsun ısrail dedik bunu resmi müsabakalardada bağırdık hep bir ağızdan ama sahanın için futbol oynayan bir bayrağımın altında bulunan bir oyuncunun ismi verilerek bunu yapmadık. O zaman çeşitli ırklardan buluna oyunculara ülkelerine liderlerinin yapmış odukları yanlış uygulamalara kızarak hepsine aynı muamelleri yapalım.Rakip takıma kızmak ve kızdırmak ayrı şeydir.Irkçılık ayrı şeydir.Burda ırkçılık yapılmıştır.Federasyonun uyumaması gerekir.

trapesus
28.01.2009, 11:04
[QUOTE=61_onur_61;1906555]fener maçında saygı duruşunda bizim taraftar da bağırdı kahrolsun israil diye..!!
QUOTE]

Kusura bakma ama 10 tane gencimiz, hem de bizim topraklarımızın genci ölmüşken, 1 dakikalık saygı duruşuna tahammül edemeyip "Kahrolsun İsrail" diye bağırırsan bunun adı ayıptır, ayıp.

O ölen gençlerimize de saygısızlıktır. Ben televizyondan izliyordum. Ne söylendiğini duyamadım. Fener taraftarı bağırıyor zannedip acaip sinirlenmiştim. Trabzon'da öldüler ya.

Meğer bizim taraftar yapmış o saygısızlığı. YAZIKLAR OLSUN!!!

Mert67
28.01.2009, 11:17
Beşiktaş ve Galatasaray taraftarı birbirine benzer.Alayı terbiyesiz çirkef.
Hepsi anadolunun şaha kalkmasından korkuyor.Ben bu turda Sivas'ı destekliyorum.Umarım yine ezerler Gs'yi.

lazanya61
28.01.2009, 11:19
israil kahrolsun ama balili artık içimizden biri, gece o haberi okuyunca çok üzüldüm ben insanlara ayrım yapılmasına çok üzülüyorum

GERONIMO35
28.01.2009, 11:23
aman ne olacak en çok 2-3 bin tl ceza verirler geçiştirirler İstanbul takımlarına elle gol atmak rakip taraftarın kafasına idrar dollu popşet atmak her türlü küfür ve kötü tezahüratı saatlerce yapmak ırkçılık hakeme küfür etmek yüzüne tükürmek tartaklamak vs vs yıllardır zaten neredeyse serbest bu olayda benzerleri gibi geçiştirilecek Avrupadaki örneklerini görüryoruz ço büyük cezalar veriyor federasyonlar

Bu arada israili ve bir çok maçta seyirciyi acaip tahrik eden balili bend hiç sevmiyorum o ayrı :)

MehmetGÜRSOY61
28.01.2009, 11:33
böyle taraftar olmaz olsun yerin dibine girsin ayrım yapmak çok kötü bişey hiç yakışmadı o sözler şiddetle kınıyorum

Badaloğlu
28.01.2009, 11:42
Hatırlarsanız federasyon başkanı basına yaptığı açıklamalarda, Trabzonspor taraftarlarının Leventteki federasyonu protesto yürüyüşü esnasında bir kaç kendini bilmezin atmış oldukları sloganı ilk yarının en büyük olayı olarak değerlendirmiş, dehşet içinde kalmıştıti.Hatta bu konuda emniyeti görevini yapmamakla suçlamıştı...

Acaba aynı federasyuon başkanı akşamki maçta duyduğu ırkçı tezahüratlardan sonra ne düşünüyor?

Tabi Trabzonsporlu taraftarların yürüşünü haftalarca köşelerinde yalan-yanlış yazan köşe yazarlarınıda unutmayalım...

bodozlama
28.01.2009, 11:52
Hatırlarsanız federasyon başkanı basına yaptığı açıklamalarda, Trabzonspor taraftarlarının Leventteki federasyonu protesto yürüyüşü esnasında bir kaç kendini bilmezin atmış oldukları sloganı ilk yarının en büyük olayı olarak değerlendirmiş, dehşet içinde kalmıştıti.Hatta bu konuda emniyeti görevini yapmamakla suçlamıştı...

Acaba aynı federasyuon başkanı akşamki maçta duyduğu ırkçı tezahüratlardan sonra ne düşünüyor?

Tabi Trabzonsporlu taraftarların yürüşünü haftalarca köşelerinde yalan-yanlış yazan köşe yazarlarınıda unutmayalım...

Ahmet abi bende tam olarak bunu belirtmek için açtım başlığı..ama bazı arkadaşlar olayı hala daha israil karşıtlığı noktasında tartışıyor..bende israil karşıtıyım ama buradaki mesele o değil..

Federasyon başkanı Ahmet abinin dediği gibi bizim levent yürüyüşündeki hiçbiryerde bir resmi bile olmayan olayı ilk yarının en önemli olayı diye lanse etmişti..bakalım şimdi ne yapacak..bu olay tam bir turnusol kağıdıdır.şimdi belli olacak onları rahatsız eden ırkçılık mıydı yoksa Trabzonspor taraftarının haklı isyanı mı..meseleyi ermeni-yahudi bağlamında değil bu yönde tartışalım lütfen..

RepLay
28.01.2009, 12:18
Bu söylediklerinin ırkçılıkla bi alakası olmadığını düşünüyorum. Adamlar kahrolsun israil demiş yok olsun israil halkı dememiş :)

Sıradan bi i..... hakemler o .... fedarasyon tezahuratı gibi olmuş.

Badaloğlu
28.01.2009, 12:22
Ahmet abi bende tam olarak bunu belirtmek için açtım başlığı..ama bazı arkadaşlar olayı hala daha israil karşıtlığı noktasında tartışıyor..bende israil karşıtıyım ama buradaki mesele o değil..

Federasyon başkanı Ahmet abinin dediği gibi bizim levent yürüyüşündeki hiçbiryerde bir resmi bile olmayan olayı ilk yarının en önemli olayı diye lanse etmişti..bakalım şimdi ne yapacak..bu olay tam bir turnusol kağıdıdır.şimdi belli olacak onları rahatsız eden ırkçılık mıydı yoksa Trabzonspor taraftarının haklı isyanı mı..meseleyi ermeni-yahudi bağlamında değil bu yönde tartışalım lütfen..

Bakın arkadaşlar, bizim dinimizde ırkçılık yoktur! İnsanların dini, dili, ırkı çok önemli değildir, önemli olmamalıdır.Tövbe haşa kimse Allah değildir.Kimsede Türk olmak istediği için doğmamıştır, ya da yahudi, hristiyan,müslüman olmak isteyerek doğmamıştır.Allah bize nerede doğmak istersin diye soru sormadı!!!

O yüzden insanları dininden dolayı yargılayamayız.Yahu Fatih Sultan Mehmet han bile 21 yaşında İstanbul'u feth ettiğinde yaptığı ilk iş İstanbul'da ne kadar gayri-müslim varsa, onların canlarını, mallarını, dinlerini garanti altına alan bir ferman yayınlamıştı...

Yani 2009 yılında yaşadığımızı düşünürsek, 550 küsür sene evvel 21 yaşındaki bir padişahın onca zahmete karşılık feth ettiği İstanbul'da ilk yaptığı şey olan, hoşgörüsü kadar hoşgörümüz olamıyorsa, biz gelişmiş bir toplum olamamışız demektir.

Arkadaşlar, gene söylüyorum bizim dinimizde ırkçılık yoktur.Bizim İsrail halkı ile bir sorunumuz olamaz, olmamalı.Bu işleri yapanlar politikacılardır.Bu konuyu iyi ayırt edin.Siz zannediyormusunuz Filistinde olan herşeyi İsrail halkı destekliyor.İsrailde'de , Amerika'da binlerce Yahudi vatandaşı bu olanları protesto etmek için sokaklarda gösteriler yapmışlardı.

Balili'nin kendisi zaten ateşkes ilan edildiğinde en çok ben sevindim diyen bir adam.Ayrıca Sivas gibi İç Anadolu bölgesinde Balili'nin dininden dolayı (yanlış anlaşılmasın) bir adamın sevilmesi çok kolay bir iş değildir.Biraz kendi içine kapanık, tutucu bir bölgeden bahsediyoruz.Balili yaptığı açıklamlarla neredeyse kendini Türk gibi gördüğünü söylüyor.Tabiki konumuz bu değil, bu başlığın açılma nedeni etrafında bence federasyona ve dantel yazarları mail bombardımanına tutmalıyız.

Federasyon başkanı bizi o dönemde bir kalıba sokmaya çalıştı.Ama Allah'ın sopası yok işte. Buyurun akşamki maçta yaşananları hep birlikte izledik.Biz bu konuda hem federasyona hemde bizim aleyhimize yazılar yazanlara bu olup biteni gözlerine sokmalıyız.

Birde kesinlikle spor'la, siyaseti birbirinden ayırt edelim arkadaşlar.Mesela bizde de geçmişte bir Milan Stepanov top oynadı.Hepimiz kendisini çok sevmiştik.Ama adamın milliyeti Sırp'tı.Biz bundan dolayı kendisini dışladık mı? Asla! O yüzden Balili'nin Yahudi olmasından dolayı kimse kendisine ırkçı tezahürat yapma hakkını kendinde görmemeli...

Federasyon göreve...

jacek cyzıo
28.01.2009, 12:27
bu ligin en asil taraftarı trabzonspor taraftarıdır.

İskender Çakmak
28.01.2009, 12:37
özgener adnanın kuklası oldugundan problem olmaz onlar için 2 3 röportaj verirler ondan sonra unutulur gider

Emir BAYRAK
28.01.2009, 12:40
En ağır ceza verilmeli kesinlikle, ırkçı saldırıdan kötüsü yok. ki bu adam bende israil'in yaptıklarını savunmuyorum diye demeç vermişti basına.

Asıl bu tarz taraftarlıkla Türkiye'yi lekeleyen kişilere yazıklar olsun!

Muhammet
28.01.2009, 12:44
Bu gslilerden beklenir. Beyin meselesi tabi.

mehmet yıldırım
28.01.2009, 12:48
KAHROLSUN İSRAİL......,
maçta futbolcuyu kızdırmak için her türlü tezahürat yapılır...anasına avradına evladına sövmek serbsette sadece ülkesine sövmek mi yasak....bunun ırkçılıkla uzaktan yakından alakası yok.zülmün simgesi haline gelmiş bir devletin bir vatandaşı olduğu için sahada onu kızdırmak için söylenmiş bir söz....yanlış olabilir ama futbol sahalarında her zaman olan şeyler....

Şenol Altunsoy
28.01.2009, 12:53
Galatasaray’ın, Balili ve İsrail’e edilen küfürler yüzünden PFDK’ya sevk edileceği öğrenildi. Golden sonra ve maç sonunda yapılan tezahüratların ırkçı nitelik taşıdığına karar verilirse Cim-Bom, seyircisiz oynama cezası alacak

Galatasaray’ın başı ırkçılık suçlamasıyla derde girdi. Taraftarların, Sivasspor’un İsrailli oyuncusu Pini Felix Balili aleyhine yaptığı küfürlü tezahürat nedeniyle sarı-kırmızılı kulüp hakkında inceleme başlatılacağı bildirildi.
Taraftarların, attığı golden sonra ve maçın ardından Balili’nin yanı sıra İsrail’i hedef alan küfürlerinin “ırkçı” nitelik taşıyıp, taşımadığı tartışma konusu olurken, Futbol Federasyonu’nun temsilci raporlarına göre sarı-kırmızılı kulübü PFDK’ya sevk edeceği öğrenildi. Balili ve İsrail aleyhine yapılan tezahüratın, disiplin talimatının 41. maddesinin 10. fıkrasında yer alan “Aşağılayıcı nitelikteki tezahürat ırkçılık içerirse sorumlu kulüp ilk ihlalde müsabakayı seyircisiz oynama cezası alır” hükmü kapsamına girip girmediğine yapılacak inceleme sonunda karar verilecek.
Maçın temsilcisi Aydın Özer tarafından rapor edildiği bildirilen eylemin ırkçılık şeklinde değerlendirilmesi halinde Türkiye’de ilk kez bir kulüp bu suçlama nedeniyle seyircisiz oynama ve para cezası alacak. Balili ve İsrail aleyhine yapılan tezahürat ırkçılık olarak algılanmazsa, Galatasaray’a kötü tezahürattan para cezası verilecek.
Sarı-kırmızılı kulüp seyircisiz oynama cezası alırsa, yaptırım evinde yapacağı ilk kupa maçında uygulanacak.

kaynak:milliyet

Semih
28.01.2009, 12:55
Dikkatle ve ilgiyle takip ediyorum, bakalım nasıl sonuçlanacak.

Recep Çaltepe
28.01.2009, 12:56
Şu çok bilmiş ve böylesine konularda "hassas" bi duruşa sahip olan, geçen ayki olay sonrası Trabzonspor taraftarını yerden yere vuran Radikal susmaya devam ediyor!!!

Susma Radikal susma, sustukça sıra sana gelecek!

agasaro
28.01.2009, 12:56
Siyonistlerle sıradan Yahudileri ayırt edemeyen bu gözü körlüğü kınıyorum. Irkçılık son ikiyüz yılın en büyük hastalığıdır. Trabzonspor taraftarını böyle bir tezahüratla görürsem çok üzülürüm. Federasyon başkanının da mutlaka bu konuda söyleyeceği sözler olmalıdır. Tabi eğer kendine ait görüşleri varsa...

ÇAĞDAŞ AYDIN
28.01.2009, 13:02
KAHROLSUN İSRAİL......,
maçta futbolcuyu kızdırmak için her türlü tezahürat yapılır...anasına avradına evladına sövmek serbsette sadece ülkesine sövmek mi yasak....bunun ırkçılıkla uzaktan yakından alakası yok.zülmün simgesi haline gelmiş bir devletin bir vatandaşı olduğu için sahada onu kızdırmak için söylenmiş bir söz....yanlış olabilir ama futbol sahalarında her zaman olan şeyler....

Eto ya sadece zenci oldugu için maymun taklidi yapmaktan ne farki var bunun ?
Sen Israil i protesto et, engel olan yok, ben de ediyorum.
Ama bir insana sadece milliyetinden ya da dininden dolayı küfretmek çok yanlış.
Buna ırkçılık Deniyor.

pReN@_61
28.01.2009, 13:06
Umarım bu tip şeyler bir daha yaşanmaz.

Badaloğlu
28.01.2009, 13:17
KAHROLSUN İSRAİL......,

Güzel kardeşim, burada kimse futbolcunun anasına, avradına edilen küfürleri tasvip etmiyor ve senin deyiminle küfürün serbest olmasını da kimse istemiyor.Haliyle insanların milliyetinden dolayı ülkelerine küfür etmeyi de kabul etmiyoruz.Küfür nedir? Acizliktir?

Zulmün simgesi olmuş bir ülkenin vatandaşını sahada kızdırmak diye başlayan cümlenden dolayı bu olan bitenlerin sorumlusu olarak Balili'yi görüyoruz. Bu çok büyük bir yanlıştır.

Aynı Galatasaraylılar değilmiydi kendi takımlarında başka bir İsrail'li futbolcu olan Haim Revivo'yu oynatan! Ona tezahüratlar döşenen, çılgınca alkışlayan. O zamanlarda da aynı İsrail gene Filistin'de bu tip katliamlar yapmıyormuydu? Ne değişti? Neden o zaman Galatasaray tribünleri Reviyo'ya bu tip bir tepki vermiyorlardı? Bu ikiyüzlülüğün sebebini düşündün mü hiç?

el_conquistador
28.01.2009, 13:23
Arkadaslar, dün maci canli seyrettim. Galatasaray taraftarlarinin yaptigi cok ayiptir. Burda en cok üzüldügüm ise, irkcilik'miydi degilmiydi tartisilmasi. Ne yazikki insanlar yaptiklari irkciligi, ayrimciligi algilayamiyorlar bile. Bu algilama problemi sadece Türkiye'ye has bir olay degil, Almanyada'da oluyor ama o ayri bir konu. Bu konuda daha yazacagim cok sey var aslinda, ama uzatmak istemiyorum.

Söyleyecegim su kadar, Almanya'da Hamit, Ispanyada Nihat veya Ingiltere'de Tuncay gol atinca, seyircilerin "Kahrolsun Türkiye" diye bagirmalarini hicbiriniz istemezsiniz herhalde.

sanatik
28.01.2009, 13:25
Umarim Sivasda bu sezon uefa ya sampiyonlar ligine gider.

Gs nin bu kafayla avrupada ne isi var.

SARI61
28.01.2009, 13:43
Gorduk gs taraftarini dun aksam tabi karsinizdaki takim yenince birde balili gol atinca adamlara anaavrat sovmekmi futbol dun aksamki pankartlar resmen kufur niteligindeydi

Gürkan
28.01.2009, 13:45
Ali Sami Yen'deki maçta taraftarların küfürlerine maruz kalan Sivas'ın hocası küplere bindi

Bülent Uygun: “Geçen yıl şampiyonluğu elimizden alan G.Saray’ı Sivas’tan alkışlarla gönderdik. Sami Yen’deki küfürler çok üzücü.”

LİGDE 2-0 yendiği G.Saray’la Sami Yen’de berabere kalarak rövanş için büyük avantaj sağlayan Sivas’ta teknik direktör Bülent Uygun futbolcuları kutladığını söylerken, tribünlerden edilen küfürlere tepki gösterdi. Uygun maç sonu şunları söyledi: “İlk yarıda istediğimiz futbolu oynayamadık. Takımda 2-3 kişi tempoya ayak uyduramayınca bazı şeyler olmuyor. Özür diliyorum. 2. yarıda başka bir Sivas vardı. G.Saray’ın golünden önce Balili son dakikada artistik bir hareketle top çıkarmaya çalışınca sinirlendim. Kupayı da çok istiyoruz.

TARAFTARA SİTEM ETTİ

G.SARAYLI taraftarlara da bir sözüm var. Geçen sezon Sivas’ta oynanan maçta bütün taraftarlar rahatça dolaştılar. 10 bin kişi sizi karanfillerle karşıladı. Şampiyonluğu elimizden aldınız. Alkışlayarak gönderdik. Küfürü hak edecek bir şey yapmadık.”

Bu arada karşılaşmanın 85. dakikasında Milan Baros’un hakeme yaptığı şiddetli itiraz sırasında Bülent Uygun kameralara “Hoca farkında değil misin, sana fırça atıyor” derken yakalandı.

Kapalı’ya hiç yakışmadı

Kapalı Tribün’deki 3-4 bin kişi maç sonu ’Kahrolsun İsrail, o. çocuğu Balili’ diye bağırdı

’Irkçılık’ kapsamındaki bu tezahüratı temsilci raporuna yazdı!

SARI61
28.01.2009, 13:51
Cinconlar sizide yenicez hazirmisniz siranizi bekleyin bakalim bu taraftar size taraftarlik dersi vericek

Tolunay Abdioğlu
28.01.2009, 13:55
Bence düşündükleri bir şey yok 50.000 TL Ceza Verirler En Fazla Onu da Gs Tahkımle 25 e indirir olur biter =)

Recep Çaltepe
28.01.2009, 13:57
...
Kapalı Tribün’deki 3-4 bin kişi maç sonu ’Kahrolsun İsrail, o. çocuğu Balili’ diye bağırdı

’Irkçılık’ kapsamındaki bu tezahüratı temsilci raporuna yazdı!
[/SIZE][/FONT]

Onu da kurşun kalemle yazmadıysa...

Pirselimoğlu
28.01.2009, 14:07
Bu olaya ister ırkcılık deyin ister başka birşey, bende orda olsaydım aynı şekilde bağırırdım.
Bu tamamen anlık tepkidir.
Balilinin dün akşam ntv de sohbetinde sorulan bu küfür meselesi için sadece ''savaş olmasın'' deyip başka konuya geçmiştir, insan bu kadar olaylardan sonra çok üzgün olduğu gibi birkaç söz söyleyebilirdi, sadece savaş olmasın demekle savaş bitermi!
3 haftadır yapılan zulumden haberi olmayanlara;
Babamı istiyorum videosunu izlemelerini tavsiye ederim;
http://www.dailymotion.com/video/x4skki_filistinli-kz-babam-stiyorum_shortfilms

servet nuh
28.01.2009, 15:07
Bu olaya ister ırkcılık deyin ister başka birşey, bende orda olsaydım aynı şekilde bağırırdım.
Balilinin dün akşam ntv de sohbetinde sorulan bu küfür meselesi için sadece ''savaş olmasın'' deyip başka konuya geçmiştir, insan bu kadar olaylardan sonra çok üzgün olduğu gibi birkaç söz söyleyebilirdi, sadece savaş olmasın demekle savaş bitermi!
:alkış::alkış::alkış:

Badaloğlu
28.01.2009, 15:33

Neden ısrarla Balili'yi bu olayın içine çekmek için uğraşıyorsunuz? Sapla samanı karıştırmayalım.Yani oradaki olanların sorumlusu Balilimidir? Savaş olmasın demekle tabiki savaş ya da katliam bitmez ama orada İsrail hükümetini değil Balili, BM bile durduramadı! bu gerçeği nasıl görmüyorsunuz?

Balili gene o kadarını söyledi, peki ya bizim futbolcular!!! Şimdiye kadar bu konuda en net tepkiyi hangisi verdi? Dünya'da ise ilk tepkiyi Kanoute verdi, sonrası? yok...

28TS61
28.01.2009, 15:35
sirf balili gol atti diye tepkiler ona yogunlasti, bir baskasi gol atsaydi eminimki kahrolsun israil o.c balili demezlerdi

ama yinede gs cezasini cekmeli

Emirhan Makul
28.01.2009, 15:36
Kesinlikle Etoya yapılan Baliliye yapılmışdır cezasını çekmelidir Galatasaray

Uğurtan
28.01.2009, 15:44
Kesinlikle ırkçılıktır.. Tartışılması aksini iddia etmek abeşle iştigaldir.. Kahrolsun İsrail diyebilirsiniz.. Bu bir tepkidir.. Ancak arkasından Balili'te laf söylenmesi kesinlikle ırkçılıktır..

Federasyon duyuyor musun? Orda mısın? Mahmut sana diyorum..

28TS61
28.01.2009, 15:48
Kesinlikle ırkçılıktır.. Tartışılması aksini iddia etmek abeşle iştigaldir.. Kahrolsun İsrail diyebilirsiniz.. Bu bir tepkidir.. Ancak arkasından Balili'te laf söylenmesi kesinlikle ırkçılıktır..

Federasyon duyuyor musun? Orda mısın? Mahmut sana diyorum..

mahmut ve yandaslarida kulaklarini tikamistir balili gibi

KUTADGU
28.01.2009, 15:51
Yazık diyorum. Sadece yazık...

Haklı davalar bu şekilde savunulamaz.
Küfürle hele hele faşizanlıkla asla.

Emirhan Makul
28.01.2009, 15:52
Akşam Ntv'de balili konuyla ilgili şöyle dedi !

Herkesin düşünceleri farklıdır be İsrailliyim ama savaşı bende istemiyorum akşam biliyordum küfür edileceğini kulaklarımı tıkadım !

Bakın birşey hatırlatayım bu çirkef medya Olaylı sivas maçımızda Ayman'ın Balili'ye sert haraketle girmesine başlık olarak "Mısırlı Ayman Balilinin Ayağını Kırmaya Teşebbüs etti" ya arkadaşlar böyle dediler ama 2 oyuncu sarılarak en güzel cevabı verdiler çirkef lakayit ve terbiyesiz medyayaa

Ama şimdii hangii gazete başlığında gördünüz dün akşam ki ırkçılığııı gördünüz mü hayır neden takım istanbul takımı medya istanbul medyası medya patronları birilerinin ellerinde oyuncan o birileri işin başı bu çark böyle döndü böyle döner Türkiye'de Kurulacak 1 cümleyi bile karanlık kişiler kurar yükleminden öznesine kadar !

afsbahar
28.01.2009, 16:04
Federayon disiplin kurulu aralarında toplanıyor, tartışıyorlar; ırkçılıktan dolayı g.s. kulübüne ceza verip de sahasını kapatırsak ne olur?
- Avrupa ve Dünya ayağa kalkar. "Türkiyede futbol sahalarında ırkçılık var", "Irkçı görüş spora da bulaştı", "Türkiye'de bir futbol maçında İsrail ve İsrailli oyuncu Balili'nin aleyhinde ırkçı tezhüratlar yapıldı."

Disiplin kurulu üyeleri "Türkiye olarak dışarıdan böyle tepkileri almamamız lazım. Sonra kendimiz nasıl temize çıkarırız. En iyisi şu gözlemcinin raporunu bir daha okuyalım" der. Sonra bi bakarlar raporda ırkçılık ve kötü tezahüratla ilgili bir şey göremezler. Zaten kimse de duymamıştır. G.s. kulübüne 1.500 TL ceza "gs.nin de zaten 30 trilyondan fazla borcu varmış, zaman içinde telafi ederiz bişey olmaz düşüncesi ile" verirler.

Yani g.s. gibi himayelerinde olan bir takıma saha kapatma cezası veremezler.

Sivasa da helal olsun geçen seneki maçta Ayman'ın Balili'ye faulü sonrasında 3. dünya savaşını başlatıyorlardı, şimdi sesleri çıkmıyor.

CAFER ÖZER
28.01.2009, 16:11
Aslında Anadolu takımlarının Şampiyonluğa Oynaması Zirvede yer alması Çok güzel oluyor,
Daha Önce Yalakalık yaptıkları İstanbul Takımlarının ne mal olduğunu görüyorlar,Anlıyorlar,
Başlarına felaket felince yada Şampiyonluğa Oynayınca görüyorlar,
Rize Fb sevgisi sevdasını yitirdi ne zaman,Hatalı karardan sonra İptal edilen 1-1 biten maçın tekrar edilmesinden sonra,Kupada dakika 87 2-1 önde Fb karşı Tur atlayacakken Rizenin centilmenlik gereği dışarı attığı Topu RİZE ye vermeyip devam edip gol atarak Maçı uzatmaya götürüp,Daha sonra 4-2 Rizeyi yenip eleyince anladı.Trabzonspor sayesinde Ligde kalınca anladı.
Samsunspor 0-0 giden maçta HAKSIZ yere verilen penaltı ve kalecisine gösterile Kırmızı kart sonrası 5-0 yenilip FB nin ne olduğunu anladı,O sezon Samsunda FB lilere Şampiyonluk kutlaması yaptırmadılar.Ama iş işten geçti.
Sivas artık yavaş yavaş İstanbul takımlarını anlamaya başladı.
Darısı Diğer Anadolu takımlarının başına,
Etme Bulma Dünyası,
Geçen sene Ayman İçin Arap İsrail savaı yapıyor diyenler Şimdi ektiğini biçiyor.
Bize Balta ile saldırdılar diyen M.yıldız Alisamiyende Yuhlanınca anlamıştır inşallah.
Bu İstanbul Takımlarına karşı Mücadele etmeyeceksin,kaleni açıp istedikleri kadar gol atmalarına müsade edeceksin,Bunlar işte Böyle terbiyesiz takımlar.
Sivası yenemedinmi yuhla Küfür et.
Sivası yenemedinmi Daha önce Hakemler iyi diye toplantı yap şimdi Hakemlere küfür et.
Milan BAROŞ Servet elle gol atarken hakemler iyi idi,Şimdi kötü oldular.
İnşallah GS-FB-BJK bu sezon yarıştan kopacaklar,Sivasla kafa kafaya Şampiyonluğa gideceğiz Biz Şampiyon Sivas 2.olacak.
Trabzonspor 1 kez şampiyon olmadan Başka Anadolu Takımının Şampiyon olmasını İstemem.Çünkü kendilerini 4.büyük İlan ederler.Onlara O terbiyesizliği Yaptırma İmkanı vermeden şampiyon olmamız lazım.

Badaloğlu
28.01.2009, 16:13
Federayon disiplin kurulu aralarında toplanıyor, tartışıyorlar; ırkçılıktan dolayı g.s. kulübüne ceza verip de sahasını kapatırsak ne olur?
- Avrupa ve Dünya ayağa kalkar. "Türkiyede futbol sahalarında ırkçılık var", "Irkçı görüş spora da bulaştı", "Türkiye'de bir futbol maçında İsrail ve İsrailli oyuncu Balili'nin aleyhinde ırkçı tezhüratlar yapıldı."

Disiplin kurulu üyeleri "Türkiye olarak dışarıdan böyle tepkileri almamamız lazım. Sonra kendimiz nasıl temize çıkarırız. En iyisi şu gözlemcinin raporunu bir daha okuyalım" der. Sonra bi bakarlar raporda ırkçılık ve kötü tezahüratla ilgili bir şey göremezler. Zaten kimse de duymamıştır. G.s. kulübüne 1.500 TL ceza "gs.nin de zaten 30 trilyondan fazla borcu varmış, zaman içinde telafi ederiz bişey olmaz düşüncesi ile" verirler.

Yani g.s. gibi himayelerinde olan bir takıma saha kapatma cezası veremezler.

Sivasa da helal olsun geçen seneki maçta Ayman'ın Balili'ye faulü sonrasında 3. dünya savaşını başlatıyorlardı, şimdi sesleri çıkmıyor.

Hocam sesleri çıkıyor ama İstanbul medyası işine geleni veriyor işte... Hani nerede o duyarlı Radikal gazetesi? Bizim federasyonu protesto yürüyüşünde 3-5 kişinin sloganlarını ana sayfasından haber yapacak kadar ikiyüzlü danteller?

http://www.internetspor.com/data/news/240x180/1232616558-fikretunsal.jpg
Sivasspor'dan G.Saray'a kınama
28 Ocak 2009 Çarşamba 14:05
Galatasaray ile 1-1 berabere kaldıkları maç sırasında Sarı-Kırmızılı taraftarların kötü tezahüratlarına Sivas cephesinden sert tepki geldi.

Sivasspor Kulübü Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, Galatasaray ile deplasmanda oynadıkları Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçında, sarı-kırmızılı taraftarların maç boyunca Sivasspor aleyhine, ağza alınmayacak galiz küfürler sarf ettiğini belirterek, ''Sivasspor gibi sadece güzel futbol oynamaya çalışan, oyunu çirkinleştirmeyen futbolculara bunu reva görmelerini şiddetle kınıyoruz'' dedi.

Ünsal yaptığı yazılı açıklamada, Ali Sami Yen Stadyumu'nda oynadıkları Fortis Türkiye Kupası çeyrek finalinin ilk ayağında, ancak uzatmalarda beraberliği yakalayabilen Galatasaraylı futbolcuların agresif hareketlerini böylesine büyük bir camiaya yakıştıramadıklarını da belirtti.

Sahalarında oynadıkları lig maçında 2-0 gibi net bir skorla Galatasaray'ı yenmelerine rağmen 3 gündür Galatasaray yönetimi tarafından kopartılan 'amansız fırtınanın' hakemleri ne kadar etkilediğini de bu maçta açık bir şekilde gördüklerini ifade eden Ünsal, şunları kaydetti:

''Futbolun dışında boks, karate, judo gibi spor dallarında görülen tüm hareketleri büyük bir beceri ile yapan Galatasaraylı futbolcuların sadece 3 sarı kartla cezalandırılmaları da hakemlerimizin ne kadar etki altında kaldığının en büyük göstergesidir. Galatasaraylı taraftarlar bizim futbolcularımızı değil, büyük camialarına yakışır şekilde, küfürün dışında kendi futbolcularını protesto etmeliydiler.

Nihayetinde oynanan üst seviyede bir futbol müsabakasıydı ve misafir ettikleri takım ve seyircileri onları 2007-2008 sezonunda 5-3 kaybettikleri şampiyonluk maçında küfürle değil alkışlarla ve çiçeklerle karşılamış ve uğurlamışlardı. Haftaya salı günü sahamızda oynayacağımız çeyrek final ikinci ayak maçında biz yine Anadolu kültürünün verdiği terbiyemiz ve sağduyumuzla Galatasaraylı futbolcuları güllerle karşılayıp alkışlarla uğurlayacağız ama kupadan eleyerek...''

CAFER ÖZER
28.01.2009, 16:15
tff@tff.org
bu adrese mail atıp Sorun Federasyon başkanına,
Kanınız ne zaman donacak diye.
Sivaslıların sitesine koyalım Bu mail adresini Onlarda sorsunlar.

Erdem Koltuk
28.01.2009, 16:16

Buraya o videoyu koymak ne alaka? Ne yapmaya çalıştın ki sen? Baliliyle ne alakası var bunun?

Hasan Çelik
28.01.2009, 16:17
federasyon galatasaraya saha kapama cezası vermelidir açıkça ırkçılık yaptılar fakat federasyon para cezası ile olayı çözmeye gidecektir,federasyonada bu yakışır zaten

Emirhan Makul
28.01.2009, 16:19
Buraya o videoyu koymak ne alaka? Ne yapmaya çalıştın ki sen? Baliliyle ne alakası var bunun?

Yok bu olayı baliliye bağlamak son derece yanlış ama cümlelerinden yanlış anlamadıysam savaş olayını kınamadı şu cümlesi beni çok düşündürdü

"Herkesin Düşüncesi farklıdır bu konuda herkes değişik şeyler düşünebilir" dedi sadece bu cümleden bu çıkarılmaz ama spiker savaş hakkında ne düşünüyorsun dediğinde direk bunu söyledi sonra savaşı istemiyorum dedi !

SuperGaZii
28.01.2009, 16:22
Oldum olasi galatasaraydan nefret ederim, hatta fenerbahçe-gs maci oldugunda fb fark atsin derim, yok uefa kupasini almis felan hicde umrumda degil, kendiside kupasida yerin dibine batsin, galatasaray denince sinirlerim bozuluyor, lanet olsun galatasaraya .

Erdem Koltuk
28.01.2009, 16:22
Balili İsrail vatandaşıdır.Ülkesinin politikasının arkasında durabilir.Ama savaşa karşıdır.Kimse Baliliyle yaşanan savaşı bağdaştırıp ona küfür edemez.Kimin haddine.

Mehmet_Mercanlı
28.01.2009, 16:25
Oldum olasi galatasaraydan nefret ederim, hatta fenerbahçe-gs maci oldugunda fb fark atsin derim, yok uefa kupasini almis felan hicde umrumda degil, kendiside kupasida yerin dibine batsin, galatasaray denince sinirlerim bozuluyor, lanet olsun galatasaraya .

benimde en uyuz olduğum takım ğs dir .

bu olayı yakında takip ediyorum olası bir durumda gereken tepki verilecektir

Kahrolsun israil , ceza alsın ğs

Hasan Çelik
28.01.2009, 16:26
Balili İsrail vatandaşıdır.Ülkesinin politikasının arkasında durabilir.Ama savaşa karşıdır.Kimse Baliliyle yaşanan savaşı bağdaştırıp ona küfür edemez.Kimin haddine.

bu yoruma katılıyorum
galatasaray taraftarlarının 2005 yılında alisamiyende 90 dakika boyunca FATİH TEKEK ye yaptıkalrı küfürleri unutmadık daha.maçtan sonra hakan şükür tarftarları adına özür dilemişti bu rezilliği biz unutmadık

SuperGaZii
28.01.2009, 16:31
tff@tff.org
bu adrese mail atıp Sorun Federasyon başkanına,
Kanınız ne zaman donacak diye.
Sivaslıların sitesine koyalım Bu mail adresini Onlarda sorsunlar.

yazdim asagidakini yolladim....

Ben Trabzonspor'luyum, hani ne oldu sizin tarafsizliginiz? Bir pankart için yapmadigini birakmadiniz, butun medyayi uzerimize saldiniz, dunku sivas macini siz izlemedinizmi? Hani nerde aciklamalariniz? 90 dakika irkci sozler sarfeden gs taraftarina ne diyeceksiniz? ne ceza vereceksiniz! Bir hafta sonra gs sivasa gidecek, artik gs yi ciceklerle karsilamayacaklarini unutmayin. Allah galatasarayinda onun irkci taraftarlarininda belasini versin, Amin.

Pirselimoğlu
28.01.2009, 16:55
Ntv

Spiker: son 2 haftadır olan savaş hakkında ne düşünüyorsun
Balili: Herkesin Düşüncesi farklıdır bu konuda herkes değişik şeyler düşünebilir.Savaşlar olmasın.

6 yıldan beri türkiyede oynayan bir futbolcudur balili, söylemek istediği açık ve net, ne üzüldüğünü nede kınadığını gösterir hiçbir kelimesi yok. Geçen yıl ayman ona tekmek attı diye medyaya çıkıp ben israilliyim diye müslüman futbolcular bana tekmek atıyor imasında bulunanda o, kimsenin haddine de değil baliliyi karumak!

tonyalı Aydın
28.01.2009, 17:09
arkadaşlar geçen sene birinçi hafta sivas maçında nağara atan bizi yerden yere vuran medya nerdesiniz balili ile aymanın mücadelesini arap yahudi savaşı verip işde cehennemden zor çıktık diyenler nerede trabzonsporu karalayan sivasspor ve istanbul medyası dünkü maçı seyrettinizmi ve ey sivassporlular artık sapla samanı karıştırmayın biz yıllarca bu taraf medya yandaş federasyon ve hakemlerle uğraşıyoruz görürsünüz birşey çıkmaz ama siz alnınızın akıyla kazandığınız lig macında hemde kendi sahanızda size neler yaptılar şimdide macı yeniden oynatmak için neler neler yapıyorlar artık uyanın istanbul takımlarımdan dost olmaz ayıdan post istanbul takımlarından dost olmaz ah diğer anadolu takımlarıda uyanırsa gercek adalet sağlanır.yoksa bir sene fener bir sene cincon birsene sekiztaş şampiyon olur bizde figuran.....

Anıl Caner
28.01.2009, 17:14

Yok Balili'yi savunduracaksınız bana burada. Ben balili'den nefre tederim. Ama bu nefretin sebebi yahudi olması veya İsraillilerin Gazze'de yaptıkları zulüm falan değil. Antipatik bulduğum futbolculardandır, Trabzonspor'a da çok çektirmiştir. Kısacası bir Ayhan neyse Balili de odur gözümde, fazlası değil.

Babamı istiyorum videosu ile Balili'nin ne alaksı var?Dünya kadar lejyoner oyuncumuz var, ülkemizin ingiltere, ispanya, almanya, fransa gibi ülkelerle politik bir kriz yaşaması durumunda vatandaşımız olan futbolculara böyle tezahurat yapılması mı gerekir?Yapıldığında bunun o ülke federasyonunca hoş karşılanmasını mı istersiniz?

Savaşlar olmasın demekle savaş biter mi demişsin, zaten israil hükümeti balili'nin yapacağı eylemlere göre bitirecekti savaşı. Yani Balili'nin Galatasaray maçı sonrası söylemleri bölgedeki hareketlenmeleri anında bitirebilirdi, ama Balili devam etmelerini emretti gibi.Komik bu yahu.

SuperGaZii
28.01.2009, 17:21
onada gerek yok, tarihde bize savas acip binlerce insanimizi acimasizca olduren her ulkeden oyuncu alinmasini kaldiralim. Onlarin israilden ne farki var? Gecmisinizi ne cabuk unuttunuz, israilin Allah belasini versin orasi ayri ama galatasarayin binbir turlu belasini versin buda benim dusuncem. Anlik tepkisi felan yok sadece onada kufur etmediler maci izlemediyseniz yorum yapmayin, hepiniz .. cocugusunuz diye dakikalarca bagirildiginida duymadinizmi? A'dan Z'ye herkes kufur ettiler, baliliyi hic sevmem ama galatasaraya binbir turlu belayi ederim.

Erdem Koltuk
28.01.2009, 17:22
Ntv

Spiker: son 2 haftadır olan savaş hakkında ne düşünüyorsun
Balili: Herkesin Düşüncesi farklıdır bu konuda herkes değişik şeyler düşünebilir.Savaşlar olmasın.

6 yıldan beri türkiyede oynayan bir futbolcudur balili, söylemek istediği açık ve net, ne üzüldüğünü nede kınadığını gösterir hiçbir kelimesi yok. Geçen yıl ayman ona tekmek attı diye medyaya çıkıp ben israilliyim diye müslüman futbolcular bana tekmek atıyor imasında bulunanda o, kimsenin haddine de değil baliliyi karumak!

Ne alakası var kardeşim Balilinin kınamasıyla bu olayların.Adam İsrail vatandaşı değil mi?Savaşa karşı olabilir ama politik olarak İsrail'i haklı görüyordur.Savaşlar olmasın demiş işte.Ne istiyorsun sen Filistin haklı Yaşasın El Fetih mi desin?

Mustafa Yılmaz.20
28.01.2009, 17:27
eski fenerbahçeli ve eski galatasaraylı revivo da israilliydi.ama adam efendiydi.balili gibi pislik değildi.balili son zamanlarda yapmıyo ama hatırlayın trabzon maçları başta olmak üzere her maçta bi pislik yapıyodu.geçen seneki olaylı maçtada musa ile birlikte olayları büyüten adamdı.kim ne derse desin balili karakterinde bi adamın türkiyede işi yok.israilli olduğu için değil.karaktersiz olduğu için söylüyorum.(revivoyu en çok beğenenlerden birisiydim ben israilli olmasına rağmen)

Pirselimoğlu
28.01.2009, 17:28
ne istediğim seni ilgilendirmez ve benim düşüncelerime cevap vermek zorunda değilsin ben başlıkla ilgili düşüncelerimi yazdım, sende öyle yap, rica ederim.

Mustafa Yılmaz.20
28.01.2009, 17:30
bence galatasaray taraftarın o kadar küfür etmesinin sebebi sivastır.oyunu çirkinleştirdiler.sert oynadılar.heleki korner bayrağının orada bi pozisyon vardı ki gs yi sevmememe rağmen sinirlendim.top barıştaydı ve murat sözgelmez diallo ikilisi barışa baskı yapıyodu.baktı alamıyolar diallo barışada tekme sallıyo.ayrıca maç sırasında bütün sivaslı futbolcuların hedefi önce topa sonra gs li futbolculara vurmak gibiydi.oyunu çok gerdiler

Erdem Koltuk
28.01.2009, 17:39
ne istediğim seni ilgilendirmez ve benim düşüncelerime cevap vermek zorunda değilsin ben başlıkla ilgili düşüncelerimi yazdım, sende öyle yap, rica ederim.

başlıkla ilgili değil senin yazdıkların.Balili nin İsrailli olmasıyla ilgili.Oraya video koyuyorsun.Tabiki sana cevap veririm yanlış yönlendiriyorsun..

el_conquistador
28.01.2009, 18:12
http://www.kicker.de/news/fussball/bundesliga/startseite/artikel/503630/

Almanca bilen arkadaslar bu sayfayi ziyaret etsin. Hertha Berlin'li taraftar'lar dostluk macinda, raikp futbolcu'ya irkci söylemlerde bulunmuslar. Mac bunun üzerine kesilmis, irkci tezahürat'da bulunan taraftarlarin hepsi stad disina cikarilmis. Onun disinda bu insanlar icin polis ceza beyaninda bulunmus, yani olay hukuksal boyuta ulasacak. Onun disinda Berlin'in meneceri ve kaptani herkesten özür diliyor bu olay icin ve kendi taraftarlarini kiniyorlar. Mac esnasindada Berlin'li oyuncular hakarete ugrayan futbolcuya destek olmuslar.

Pirselimoğlu
28.01.2009, 18:13
başlıkla ilgili değil senin yazdıkların.Balili nin İsrailli olmasıyla ilgili.Oraya video koyuyorsun.Tabiki sana cevap veririm yanlış yönlendiriyorsun..

benim yazdıklarım balilinin israilli olmasıyla ilgili olsa bile başlık ırkcı sloganlar bunun içinde zaten balililen israil var. sana benim düşüncelerime karşılık vermemen için rica ettik ama sen anlamıyorsun galiba.kendi işine bakk artık.

ilhan
28.01.2009, 18:14
Balili'nin yapması gereken tek şey sahayı terk etmekti. Açıkcası ben böyle bir davranış bekliyorum. Kendisinden zerre kadar haz almam, ama Eto'o nun Zaragoza maçında yaptığı gibi sahayı terk etmesi daha yerinde bir tepki olurdu.

Selçuk Demircioğlu
28.01.2009, 18:16
Bana kalırsa hiç bulaşmayalım bunların işlerine...
Yesinler birbirlerini...
Biz kimsenin avukatı değiliz...
Hadi korusunlar kendilerini bakalım...
Ben keyifle seyrediyorum...
Girin birbirinize...

Uluhan
28.01.2009, 18:34

Ne güzel söylemiş bodozlama, bu olay hakikaten turnosol kağıdıdır.
Federasyon başkanının ilk yarının en önemli olayı olarak değerlendirdiği, gösteri sırasında bir iki
kişinin açmaya çalışıp yine Trabzonspor taraftarları tarafından engellenen pankart açma hadisesi.

Galatasaray taraftarının yapmış olduğu, resmen organize aleni Irkçılıktır, bakalım çok sayın !! federasyon başkanımız
buna ne buyuracak.

Takip edip, bunun üstüne gitmemiz gerek

karatasof
28.01.2009, 18:47
Maç baştan sona felaketti.O geçen senenin sevimli israil yandaşı medya bu defa istanbuldaki tezahuratları kapatabilmek için tabir-i caiz ise maçın arasına dansöz koymadıkları kaldı.İsrarla bu tezahüratları gizlemeye çalışan digitürk camiası ile gs camiası adeta yarış halindeydiler.Maç sonu Balili ile röportaj yapan zavallı ligtv mensubu gönül almak adına neredeyse Balili'ye ..rmediği kaldı.Ekran başında maçı anlatan gıcık ile gs camiasının ağır toplarından Bülent Tulun aynı amaçla kıvırıp durdular.Maç sonu Balili'yi tebrik eden Adnan Sezgin'i de '' Balili'yi Türkiye'ye getiren adam'' payesi ile taltif etmekten de geri durmadılar.
Aynı şekilde geçen sezon bir basit faul hareketinden ''Arap-İsrail Savaşı'' çıkarımı yaparak ''YAVŞAKLIK REKORU'' kıran sivasın kulüp başkanı dün tribünlerde ''OT YEMİŞ BÜLBÜL'' misali oturuyor,kursağındaki daneleri öğütmese çalışıyordu.Hani Cevval Başkan efendi,sahiblerinin emriyle TS'a afkurmakta pek maharetliydin geçen sezon.Şimdi ne oldi?Senin ipini tutanlar olunca kuyruğunu bacak arana kıstırıp oturdun.....

bodozlama
28.01.2009, 19:02
Ne güzel söylemiş bodozlama, bu olay hakikaten turnosol kağıdıdır.
Federasyon başkanının ilk yarının en önemli olayı olarak değerlendirdiği, gösteri sırasında bir iki
kişinin açmaya çalışıp yine Trabzonspor taraftarları tarafından engellenen pankart açma hadisesi.

Galatasaray taraftarının yapmış olduğu, resmen organize aleni Irkçılıktır, bakalım çok sayın !! federasyon başkanımız
buna ne buyuracak.

Takip edip, bunun üstüne gitmemiz gerek

sağolasın Uluhan..lütfen konuyu bu bağlamda tartışalım..bu başlığın amacı federasyonun bize karşı tutumunu anlamak için elimizde bir turnusol kağıdı olduğudur..eğer m.özgener dün akşam dehşete düşmüsse demekki adamın bu konudaki görüşü herkese aynı diyeceğiz.ama aksi halde kendisinin Trabzonspor antipatisiyle dolu olduğu apaçık belli olacak..

emre81
28.01.2009, 19:54
Burada konuşulması gereken yapılan olayın içeriği ya da hangi sebeple olduğu değil, mevcut çifte standarda parmak basmak. Takipçisi olalım bize eften püften cezalar veren, varsa bile kimsenin görüp yayınlayamadığı bir pankartı tüm camiaya mal eden bizi kınayan federasyon başkanı çıksın konuşsun bakalım. Durum resmen bıçak sırtı kendisi için ancak yöneticiysen ne dediğine dikkat edeceksin yoksa böyle hakkında başlıklar açılır ve de çifte standart Trabzonspor'a zarar veriyorsa durumun daha da zordur. Güzel tespit yapmışsın kardeş.

AyKaN
28.01.2009, 20:49
Bi de sallar dururuz Amerika'ya. Onlar bile afro amerikan birini başkan seçtiler. Bizdeki şu 3 takım ve diğerleri ırkçılığını, Amerika'dan birini getirsen, adam bi görse, "siz neymişsiniz be abi" der.

Bu 3'lü kanun belirler, kanun hep onlara doğru esner, ne mi olacak? tabi ki hiçbirşey.

NuDGeRR
28.01.2009, 20:54
Eski baskan levent bıcakcı bugun ntvsporda canlı baglantı ile katıldı olaya yorum geitrdi. yurtdısıda ırkcılık diye yapılan olay uzun zamana dayalı zencilere karsı yapılan turden. gs taraftarının yaptıgı ise bugunun gündemi oldugu için ırkcılık kapsamına konulmaz dedi... bugun filistinde savas olmasaydı kimze israile ve baliliye tepki koymazdı dedi. olayın kısa surede gundemden inandıgınıda sözlerine ekledi...

W_O_L_D_A
28.01.2009, 20:58
Galatasaray’ın, Balili ve İsrail’e edilen küfürler yüzünden PFDK’ya sevk edileceği öğrenildi. Golden sonra ve maç sonunda yapılan tezahüratların ırkçı nitelik taşıdığına karar verilirse Cim-Bom, seyircisiz oynama cezası alacak.
Galatasaray’ın başı ırkçılık suçlamasıyla derde girdi. Taraftarların, Sivasspor’un İsrailli oyuncusu Pini Felix Balili aleyhine yaptığı küfürlü tezahürat nedeniyle sarı-kırmızılı kulüp hakkında inceleme başlatılacağı bildirildi.
Taraftarların, attığı golden sonra ve maçın ardından Balili’nin yanı sıra İsrail’i hedef alan küfürlerinin “ırkçı” nitelik taşıyıp, taşımadığı tartışma konusu olurken, Futbol Federasyonu’nun temsilci raporlarına göre sarı-kırmızılı kulübü PFDK’ya sevk edeceği öğrenildi. Balili ve İsrail aleyhine yapılan tezahüratın, disiplin talimatının 41. maddesinin 10. fıkrasında yer alan “Aşağılayıcı nitelikteki tezahürat ırkçılık içerirse sorumlu kulüp ilk ihlalde müsabakayı seyircisiz oynama cezası alır” hükmü kapsamına girip girmediğine yapılacak inceleme sonunda karar verilecek.
Maçın temsilcisi Aydın Özer tarafından rapor edildiği bildirilen eylemin ırkçılık şeklinde değerlendirilmesi halinde Türkiye’de ilk kez bir kulüp bu suçlama nedeniyle seyircisiz oynama ve para cezası alacak. Balili ve İsrail aleyhine yapılan tezahürat ırkçılık olarak algılanmazsa, Galatasaray’a kötü tezahürattan para cezası verilecek.
Sarı-kırmızılı kulüp seyircisiz oynama cezası alırsa, yaptırım evinde yapacağı ilk kupa maçında uygulanacak.

mynet.com

cem arin
28.01.2009, 21:07
herseyden önce önce cuvaltizi kendimize batirmaliyiz! gecen yil sivas macinda sahamizda yasanan olaylarda baliliye hakaretin ötesinde irkciloga var cümlelerle saldirildi ve o zaman itiraf edemedigimiz sucumuzu-her ne kadar hakem maci katletmis olsadi- bugün ayni seyi rakip takimin seyircisi yapinca hepimiz demokrat ve insan haklarina saxgili bireyi önemseyen kisilere dönüsüveriyouz!
dün yasanilanlar buradaki kimilerine göre irkcilik degilmis! bilmiyorum rusyada gökdenize ingilterede tugaya aynisi yapilsa nasil tepki verecektik? öncelikle bazilarimiz bu soruyu samimiyetle cevaplayabilmeli!
dün bir insan ve futbolcu olarak balinin yasadiklarini kim yasamak ister icinizden?
esefle okuyorum ki bazi arkadaslar kendi siyasi görüslerinden kaynakli olsagerek olayi aymazlik deyip gecistirmeye calisiyorlar!
peki yarin afrikali oyunculara karsi buna benzer davrnaislar gelistirilirse! bunun adi da mi aymazlik olacak?
yasanan olaylarda ki sorun balilinin israilli olmasi! yani filistinle israil arasindaki sorunlarda traraf olan insanlar bugün oalyi tarafsiz olarak degerlendiremiyorlar.
gelelim bizim federasyon baskanina!
hic düsünmüs müydü acaba tff baskani yalakaligini yaptigi istanbul külüplerinin taraftarinin bu ülkede varolan tüm futbol ici problemlerin sorumlusu oolduklari ve sayet onun bahsettigi gibi irkcilik kabul göremez ve cezalandirilmasi gereken bir davranis ise bunun da yine o kulüplerin taraftarlarinca gerceklestirilecegini! o zaman yaptigi o igrenc assagilik-ki bu aciklama o yürüyüste o pankarti acan assagiliklari aklamaz ya da yaptiklarini dogurlamaz-aciklama sadece tffnin üzerinde hakemler üzerinden yaratilan baskiyi hafifletmek icin yapilmis bir aciklamaydi. yani hedef saptirmaya yönelik bir aciklamanin bir bumerang gibi geri dönecegini hesaplayamadi! ancak bugün artik boynunda bir vebalden daha fazlasi var! gerekeni yapmak zorunda ve bir camiaya malettigi o assagilik pankarti acimasizca elestirirken ki elestirmesinde de bir sakinca görmüyorum- kullandigi dili yine kullanabilecek mi?

bir baska önemli konu ise kendinden makul solcu gazete radikalin yürüyüste acilan pankarti günlerce konu yapmasini unutmamaliyiz! bakalim bizim beyoglu solculari hangi aciklamayla siyrilmaya calisacaklar? öyleye bu yavsaklarin da büyük cogunlugu doksanli yillarin jenerasyonundan olduklari icin has gslidirler.dösesinler bakalim köselerinde yazilarini irkciliga antisemitizme karsi...

CRICK61
28.01.2009, 23:09
bende bu başlık neden açılmadı diye düşünüyordum. 2 gündür konu hakkında hiç bir gazetede yorum okumadım ama bodozlama saolsun çok iyi bi analiz yapmış. pek nickiyle uyuşan bi arkadaş deil heralde :)
konu hakkında açıklama bekliyorum hatta bekliyoruz federasyon başkanı!!

Çetin
28.01.2009, 23:37
ırkçılığın her türlüsüne hayır!! bizim ülkemizin adının böyle bir şeye bulaşmış olmasından utanç duyuyorum. ama bu gslilerin ilk olayı değil ki, bunlar değil miydi ingilizleri öldürenler döve döve?

EmrahYalçınalp
28.01.2009, 23:39
Gs'liler mi İsrail'e sallamışlar?

Güldüm.

Sacit
29.01.2009, 10:57
ne düşündükleri açıkça ortada;

en az cezayı nasıl verebiliriz ya da ceza vermemek için ne yapabiliriz..

Hasan61
29.01.2009, 11:00
duyarlı başkanımız düşünebiliyor mu??
büyük başarı

Mustafa Yılmaz
29.01.2009, 11:05
Bu Sivasspor'un kaderimidir nedir anlamadım ,deplasmanda dayak yerler,israilli topçu oynatırlar ırkçı tezahüratlarla rencide edilirler ,olurlar tam bir ajitasyon abidesi .

Emre ÖZTÜRK
29.01.2009, 11:06
ne düşündükleri açıkça ortada;

en az cezayı nasıl verebiliriz ya da ceza vermemek için ne yapabiliriz..

aynen katılıyorum.Biz yapsak aynı şeyi 5 maç saha kapatma yok efendim 500 milyar ceza bilmem neler.Onlar yapınca birşey yok.Zaten federasyon paso onlara çalışıyor.Önceden federasyonun takımı fenerbahçe idi şimdilerde ise galatasaray.Allah sonumuzu iyi etsin ne diyim başka....

Emirhan Ömeroğlu
29.01.2009, 11:48
küfür var ırkçılık yok.. :) kendilerine edilen küfürde ırkıçılık yok dediler ilginç..

mustafaction
29.01.2009, 12:18
israil'den ziyade bülent uyguna fena bindirdiler

fetih aydın
29.01.2009, 14:37
Bence asıl konuşulması gereken bizim ne kadar onların ne kadar ceza aldığı falan değil.Asıl konuşulması gereken ırkçılığın en az olduğu ülkeler arasındayken böyle şeylere karşı tepki koymak.Medya gereken tepkiyi koymuyorsa biz açarız bi pakart kızartırız yüzlerini.En büyük cezada bu olur.:)

cihatöztürk
29.01.2009, 14:44
trabzonspor taraftarı yapsaydı çok büyük ceza alırdı..... orası kesin

Çetin
29.01.2009, 14:52
Ya resmen ironinin içindeyiz şu anda. Bu başlığı biz federasyonun ceza vermesi, haksızlığa ses çıkartmaması için açtık sanıyordum ama bzı mesajları okuyunca faşizanlığın uçlarında dolaştığımızı farkettim. Lütfen biraz daha dikkatli olalım, tüm yahudiler siyonist olacak diye bir şey yok, ha seversin sevmezsin bu kimseye kimseyi küçük görüp ırkçılık yapma hakkı vermez ki şunu da unutmayalım bu ırkçılıktan en fazla etkilenen milletlerden biri de bizizdir. Lütfen biraz daha sağduyu.

Sümeyye Şahin
29.01.2009, 16:51
ırkçı gs taraftarı! hadi tek ayak üstünde beklet mahmut hoca onları! ne bekliyorsun yağmurun yağmasını mı?gerekirse yağmur olur yağarız ırkçılığa karşıyız!...

IaILIpIeIRI
29.01.2009, 16:54
Biz yapmıs olsak simdiye kadar cezanın alasını wermislerdi..

Mehmet Öztürk
29.01.2009, 18:04
TRABZONSPOR büyük olduğu için, cezasıda büyük oluyor!

;-)

NuDGeRR
29.01.2009, 18:07
TRABZONSPOR büyük olduğu için, cezasıda büyük oluyor!

;-)

Farklı bi bakıs acısı :p

Onur Akyüz
29.01.2009, 18:18
Bulent uygun beni olduruyor ya,
Deli oluyorum bu herife,
Adam heryerde,kanal kanal dolasiyor,
Bir efendilik,bir nezaket,bir sirinlik,bir tevazu,
Gs macindan sonraki aciklamalari bana son darbeyi
vurdu zaten,aglamakli,kirilmis,incinmis!

Ulan sivasta bize ana avrat kufur edilirken nerdeydin?
yok karanfillerle karsilamislar bilmem ne!
herif gozumuzun icine baka baka ezilmisi,magduru oynuyor,

ve ben buna deli oluyorum,
Bu nedir ya!

adamlar herkesi almis arkasina yuruyor,
yaptiklari pisligin haddi hesabi yok!
Yuh yuhh!!!

Hüseyin İlkin
29.01.2009, 18:30
Hala bekliyoruz TFF .

Cevabınızı bekliyoruz .

Yapılan iğrençliğin cezasını bekliyoruz .

28TS61
29.01.2009, 18:34
Hala bekliyoruz TFF .

Cevabınızı bekliyoruz .

Yapılan iğrençliğin cezasını bekliyoruz .

8jk-denizli macina ceza ver(E)meyen tff, bu macada ceza ver(E)mez

su cezalara bakip gülmemek elde degil, resmen CIFTE STANDART

sivas-gs http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=51918

8jk-denizli http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=51917

8jk nin sahasi kapanmadi hic sasirmadim

Badaloğlu
29.01.2009, 18:49
Bu nasıl bir federasyon? Elbet bir gün bu küfürler M.Özgeneride bulacaktır.İşte o zaman fair play'den bahsedenleri göreceğim...

28TS61
29.01.2009, 18:54
Bu nasıl bir federasyon? Elbet bir gün bu küfürler M.Özgeneride bulacaktır.İşte o zaman fair play'den bahsedenleri göreceğim...

bide FAIR-PLAY ligi kurmus beyinsiz özgener :D:D:D

M.S.SOFU
29.01.2009, 20:39
bide FAIR-PLAY ligi kurmus beyinsiz özgener :D:D:D
:alkış::alkış::alkış:

Recep Alkan
30.01.2009, 02:00
Olaylı maça ceza yağdı!

PFDK, olaylı Sivasspor-Galatasaray maçı nedeniyle hem kulüplere hem de Ümit Karan ve Haldun Üstünel'e ceza verdi !..
Sivasspor'a tribün olayları ve biletsiz seyirci alınması nedeniyle 20.000 TL para cezası verilirken, yine tribün olaylarından ötürü Galatasaray'a 10.000 TL ceza verildi.

HAKARET VURGUSU
Aynı maçta hakeme yönelik hareketi nedeniyle kırmızı kart gören Ümit Karan'a 2maç ceza geldi. PFDK'nın açıklamasında "Ümit Karan’ın müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle" denilmesiyle Ümit Karan'ın hakeme hakaret ettiğinin rapora işlendiği kesinleşti. Ümit Karan maç sonrası yaptığı açıklamada hakeme hakaret etmediğini söylemiş, kamera kayıtlarında ise yardımcı hakem Erdinç Sezertam'ın Arda'ya ıslanan formasını gösterdiği görülürken, küfür konusunda bir açıklama yapmadığı farkedilmişti.

ÜSTÜNEL'E 21 GÜN
Bu arada maç sonra sert açıklamalar yapan Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel'e de 21 gün hak mahrumiyeti cezası verildi

ırkçılık için daha açıklanmadı ama şimdilik bunları koydular önümüze.

Recep Alkan
30.01.2009, 02:01
Ve Beşiktaş'ın cezası açıklandı!

Denizlispor maçı yüzünden PFDK'ya sevkedilen ve küfürlü tezahürat nedeniyle ceza alması durumunda otomatikman seyircisiz oynama cezası da alacak olan Beşiktaş'ın cezası açıklandı !..

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, bugün yaptığı toplantıda, siyah beyazlı taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000 TL para cezası verdi.

Küfürlü tezahürat nedeniyle ise Beşiktaş'a ceza verilmedi. PFDK, Beşiktaşlı yöneticilerin küfürlü tezahüratları önleme çabalarının yanı sıra küfürlü tezahüratların kısa süreli olması ve devamlılık arz etmemesi nedeniyle Beşiktaş'a ceza vermedi.

İŞTE O MADDE:
Küfürlü tezahüratlar hakkındaki Futbol Disiplin Talimatnamesi maddesi şöyle:

Stadyumlarda toplu olarak ve devamlılık arz eden şekilde, söz veya hareketlerde ya da pankart ve benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik edici nitelikte tezahüratta bulunulması yasaktır.

Anılan ihlalin önlenmesi için azami gayreti gösterdiğini ya da olayların üçüncü kişilerce kötü niyetli olarak gerçekleştirildiğini yeterli ve inandırıcı kanıtlarla ispat eden kulübe ceza verilmeyebilir.

ZAPO'YA 2 MAÇ!
Aynı maçta hakeme yönelik hakareti nedeniyle Zapotocny'ye ise 2 maç ceza geldi.

bu da beşiktaşa verilmeyen ceza. antalya maçı seyircili.

Mustafa Ayazoğlu
30.01.2009, 02:44
Sivasspor bu lige renk katsın diye eç çok kollanan takımı Sivasspora kimse bişey yapamaz.

28TS61
30.01.2009, 02:47
tahkime basvurup zapo ve ümit karana olan 2ser maclik cezalari 1er maca indirirler

Tolunay Abdioğlu
30.01.2009, 08:54
Beşiktaş Taraftarı Kampanya Başlatmış.
Federasyona mail fax ne varsa gönderiyolarmış
Galatasaray hakkında.

poetricus
30.01.2009, 10:48
Aklıma Orwell'in meşhur romanı Hayvanlar Çiftliği'nden bir cümle geldi:
"Bütün hayvanlar eşittir, domuzlar bira daha eşittir."
Allah Allah, bu cümle durup dururken niye birden bire aklıma geldi acaba?

pReN@_61
30.01.2009, 12:01
UEFA’da uzun süre hukuk kurulunda görev yapan Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Levent Bıçakcı’nın, “Galatasaray-Sivas maçında Sarı-Kırmızılı taraftarların Balili’ye yönelik yaptıkları tezahüratlar UEFA’nın kulağına giderse, başımız ciddi şekilde derde girebilir” demesinin ardından daha 24 saat bile geçmeden dün çarpıcı bir gelişme yaşandı. Beşiktaşlı taraftarların internet ortamındaki buluşma adresi Forza’nın forumlarında bir taraftar, Galatasaray’ın UEFA’ya şikayet edilmesi için kampanya başlattı. Kısa sürede büyük ilgi gören kampanya duyurusunda, UEFA’nın telefon ve faks numaraları yer alıyor.
UEFA bu konuda çok hassas
Beşiktaşlı taraftarların Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet etme gerekçesi, Sivassporlu Balili’ye yapılan ırkçı tezahüratlar. Geçtiğimiz salı günü oynanan Galatasaray-Sivas maçının son anlarında ortam iyice gerilmiş ve kapalı tribünden, “Kahrolsun İsrail, o... çocuğu Balili” sesleri yükselmişti. Gözlemci raporuyla Futbol Federasyonu’nun kayıtlarına bu tezarühatın ‘ırkçı değil siyasi’ şeklinde geçtiği bildirildi. UEFA, Beşiktaşlı taraftarların şikayetini dikkate alırsa, olayı Türkiye Futbol Federasyonu aracılığıyla soruşturma açacak.

Emirhan Makul
30.01.2009, 12:06
Irkçı değil siyasi :S Böyle bir yorum olamaz Türkiye-İsrail siyaseti mi yaptı galatasaraylılar yaptıda biz mi duymadık resmen ırkçılık yapatılar yazıklar olsun.

Hüseyin İlkin
30.01.2009, 12:10
Beşiktaş'lıların yaptığı tepkiye bizimde katılmamız lazım . Bir bakıyım bakalım .

bmfırtına
30.01.2009, 12:17
ayıp ayıp iyi ki küfür ettiler diyenler bile çıkacak
ırkçılık sadece zenci futbolcu lara yapılıyor zannediyorsunuz heralde?

TSigalko
30.01.2009, 12:31
Deli oluyorum bu herife,

ve ben buna deli oluyorum,medyada acayip bir sivas yavsakligi!
Bu nedir ya!

Yuh yuhh!!!

Harbiden Bu Bülent uygun kendini iyice aştı.Şimdide Gelmiş Arsen Wenger'e laf atıyor.

"Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger‚ 1 milyar dolarlık takıma sahip olacak ve gelecek Sivasspor´u 3-0‚ 4-0 ya da 5-0 yendiği zaman dünyanın en büyük hocası olacak. Gelsin‚ Sivasspor ile beraber Arsenal´i 3-0‚ 5-0 yensin o zaman ben ona (dünyanın en büyük hocası) diyeyim. "

Ne günlere kaldık ya :D

Semih
30.01.2009, 12:38
Harbiden Bu Bülent uygun kendini iyice aştı.Şimdide Gelmiş Arsen Wenger'e laf atıyor.

"Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger‚ 1 milyar dolarlık takıma sahip olacak ve gelecek Sivasspor´u 3-0‚ 4-0 ya da 5-0 yendiği zaman dünyanın en büyük hocası olacak. Gelsin‚ Sivasspor ile beraber Arsenal´i 3-0‚ 5-0 yensin o zaman ben ona (dünyanın en büyük hocası) diyeyim. "

Ne günlere kaldık ya :D

Ciddi mi bunlar:)
Beyefendi de 2 yıl içinde ne ego yaratmışız...

Bravo İstanbul basınına...
Yine de bunlar tehlikeli açıklamalar, ayağın tökezlemesin Bülent Hoca:)

Bayundur Han
30.01.2009, 12:46
Deli oluyorum bu herife,

ve ben buna deli oluyorum,medyada acayip bir sivas yavsakligi!
Bu nedir ya!

Yuh yuhh!!!

Valla uzakta oldugumuz icin pek olaylari tam olarak goremiyoruz. Ama bu Bulent Uygununki rol olup olmadigindan suphem vardi. Bu kadarda olmaz diyordum. Senin bu yazdiklarindan sonra eminim. Bu adam rol oynuyor. Icimden diyordum bu Bulent Uygunmu Yahudi - arap catismasi olayini cikartan Ayman ve Balili olayinda? O akil oyunlari oynayan Bulent uygun gitmis yerine 'adam gibi adam' gelmis. Oyle bir konusuyorki. Bakalim nere kadar gidecek bu rol?

Tolunay Abdioğlu
30.01.2009, 13:17
Evet bir takım 2 sene üst üste bir gazla giderse sonu budur.
Türkiye'nin En iyi 4 Takımlarından Biri Olan Trabzonspor'un Hocası Bunları Yapmazken.
Bülent Uygun'a Ne Oluyor?
Adamların Tek Futbolcusu Bülent Uygun'un Takımını Sahasıyla Birlikte Satın Alır.

kudu_61
30.01.2009, 13:23
olmaması gereken ama futbolda olan bir şey Trabzonspor taraftarının yapmaması gereken yapanında kesinlikle cezalandırılması gereken bir hareket saha kapatma verilmeli kesinlikle cezasız kalmamalı sivas ta olan taraftarlarımız bence baliliye çiçek vermeye gitmeli bize yakışan bu israilin yaptığı şerefsizliği baliliye yüklemek ne kadar mantıklı bir hareket oalabilir ki

Hüseyin İlkin
30.01.2009, 14:06
Ne yapacaksınız çok merak ediyorum :)

afsbahar
30.01.2009, 14:17
Federasyon kendinden bekleneni yaptı, kimseyi şaşırtmadı.

irfan61
30.01.2009, 14:23
Beşiktaş taraftar sitesi Forza´nın başlattığı kampanya Galatasaray ve Türk futbolunun başına ciddi dertler açabilir...

UEFA’da uzun süre hukuk kurulunda görev yapan Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Levent Bıçakcı’nın, “Galatasaray-Sivas maçında Sarı-Kırmızılı taraftarların Balili’ye yönelik yaptıkları tezahüratlar UEFA’nın kulağına giderse, başımız ciddi şekilde derde girebilir” demesinin ardından daha 24 saat bile geçmeden dün çarpıcı bir gelişme yaşandı. Beşiktaşlı taraftarların internet ortamındaki buluşma adresi Forza’nın forumlarında bir taraftar, Galatasaray’ın UEFA’ya şikayet edilmesi için kampanya başlattı. Kısa sürede büyük ilgi gören kampanya duyurusunda, UEFA’nın telefon ve faks numaraları yer alıyor.

UEFA bu konuda çok hassas
Beşiktaşlı taraftarların Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet etme gerekçesi, Sivassporlu Balili’ye yapılan ırkçı tezahüratlar. Geçtiğimiz salı günü oynanan Galatasaray-Sivas maçının son anlarında ortam iyice gerilmiş ve kapalı tribünden, “Kahrolsun İsrail, o... çocuğu Balili” sesleri yükselmişti. Gözlemci raporuyla Futbol Federasyonu’nun kayıtlarına bu tezarühatın ‘ırkçı değil siyasi’ şeklinde geçtiği bildirildi. UEFA, Beşiktaşlı taraftarların şikayetini dikkate alırsa, olayı Türkiye Futbol Federasyonu aracılığıyla soruşturma açacak. Kaynak:Fanatik