PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alan Carlos Gomes da Costa (Alanzinho)

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

INSTINCT61
15.02.2009, 21:51
Çok bencil görüyorum kendisini pas verse tehlikeli atak yapacağımız pozisyonlarda kaptırdığı toplarla tehlikeli atak yedik.

Cüneyt Canlıca
15.02.2009, 21:54
Malesef şu andaki futboluyla büyük bir balonmuş gibi geliyor bana..

Ha sonradan açılır Maradona olur bende bu söylediklerimi yutarım garantisi yok...

Erbay
15.02.2009, 21:56
çok bencil çook uyarılması lazım topu alıp tek başına gitmek istiyor her pozisyonda...

TS-Tiryaki
15.02.2009, 22:00
Niye pas vermiyor anlamadim. Bir kac pozisyonda pas verse cok tehlikeli olurdu. Neyse insallah Düzelir.

Kaan
15.02.2009, 22:01
Bana öyle geliyor ki çok ilgi gösterilen futbolcular şımarıyor ve top oynamamaya başlıyorlar.

futbalski60
15.02.2009, 22:02
Söylediklerinizi yutacaksınız merak etmeyin takımda topu ileriye götürmeye çalışan tek oyuncuydu ama yanında paslaşacak ver-kaca girecek oyuncu yoktu maalesef.Alanzinho'yu yarım maçta izleyip bu bencil oyundur damgasını vurmak saçmalıktan başka bir şey değildir.

ilhan
15.02.2009, 22:07
Takım oyununa her geçen hafta biraz daha katılıyor. Bugün sahada çok kötüydük. Alanzinho'yu böyle bir maçta değerlendirmemek gerekir. Haftaya Denizlispor maçında ilk 11 de çıkarsa daha net fikir sahibi olabiliriz.

Ahmet Kuru
15.02.2009, 22:09
Bugün ki futbolu tabikide 1 milyon euro bile etmez...
Ama bir maçta yıldız yapmadığımız gibi bir maçtada yerin dibine sokmayız...
Daha iyi değerlendirmek için zaman var.
Ama bugün çok bencil bir oyun ortaya koydu.

Selami Gürpınar
15.02.2009, 22:11
Topu ilk ayağına aldığı andaki yavaşlığını sezdim gerçi pas atacak futbolcumuz hiç yoktu.

Takımı sırtlayacak bir yapıya sahip bir futbolcu değil ama iyi bir Trabzonspor a çok fayda sağlayacak bir isim.

Nihal Ayvaz
15.02.2009, 22:11
Biz bunu almakla iyi mi yaptık kötü mü yaptık hala anlamış değilim.

Bugun takım kötüydü,ondan kötüydü diyelim..umarım boşa gitmemiştir paralar..

Onur Civelek61
15.02.2009, 22:14
ya Alan niye 5 kişiyi geçmedin niye gol atamadın aaa ayıp ettin???

Bunları mı bekliyordunuz Alanzinho dan...

Sabredin...

Barış Mayda
15.02.2009, 22:14
ben bu adamı sol acık diye aldıgımızı biliyorum ama adam orta saha da oynadı colman sol acık ta oynadı inşallah bu hafta sol acıkta oynarda kendini gösterir he bu arada babam diyorki bu akşam bu adama verdikleri parayı kantara koysalar bu alanzinyodan agır gelir diyor

Tanju
15.02.2009, 22:15
bence heyecanlıydı çok adam hiç böyle bi statda top oynamamış maç da çok ciddi olunca....

Harun-61
15.02.2009, 22:16
derbi'de 45 dakika oynama firsati buldu.

sanirim kimseyi tatmin etmedi.

umarim düzelir

Hüseyin İlkin
15.02.2009, 22:16
Alanzinho'yu eleştirmek için bu maç yanlış maç .

Bir pozisyonda pas atmayıp oyuncuların arasına girmemesine bende kızdım ama bu onu kötü oyuncu yapmaz .

Sabır arkadaşlar .

Hasan Ayvenli
15.02.2009, 22:19
net birşey söylemeyeceğim, önümüzdeki hafta ilk 11de oynasın bakalım neler yapacak.

agahozlu
15.02.2009, 22:21
Alanzinho 'yu şu an eleştirmek veya çok güzel oynadığı bir maç sonu övmek yapılacak en büyük yanlıştır.Sezon sonuna kadar bekleyin hatta bir dahaki sezonun başını bekleyin.Ancak ondan sonra eleştirebiliriz.

Cüneyt Canlıca
15.02.2009, 22:22
Bugün ki futbolu tabikide 1 milyon euro bile etmez...
Ama bir maçta yıldız yapmadığımız gibi bir maçtada yerin dibine sokmayız...
Daha iyi değerlendirmek için zaman var.
Ama bugün çok bencil bir oyun ortaya koydu.

Zaten eleştirirken ileride iyi olabilir dedim..İyi olursa söylediklerimi yutmaktan çok büyük memnuniyet duyarım ayrıca hiç gocunmam..

Tek maçta yerin dibine sokmak tabiki anlamsız ama bir okadar anlamsız olan şey ise hiç maça çıkmadan göklere çıkarıp daha havaalanında hatta daha gelmeden adam Norveçte serbest salınım halindeyken Geleceğin Maradonası ilan etmemizdi...

Ahmet Kuru
15.02.2009, 22:26
Zaten eleştirirken ileride iyi olabilir dedim..İyi olursa söylediklerimi yutmaktan çok büyük memnuniyet duyarım ayrıca hiç gocunmam..

Tek maçta yerin dibine sokmak tabiki anlamsız ama bir okadar anlamsız olan şey ise hiç maça çıkmadan göklere çıkarıp daha havaalanında hatta daha gelmeden adam Norveçte serbest salınım halindeyken Geleceğin Maradonası ilan etmemizdi...
Ben sizin yazınıza cevaben yazmadım,üzerinize alınmayın...

Emirhan Makul
15.02.2009, 23:09
Alanzinho'yu eleştirmek için bu maç yanlış maç .

Bir pozisyonda pas atmayıp oyuncuların arasına girmemesine bende kızdım ama bu onu kötü oyuncu yapmaz .

Sabır arkadaşlar .

Bu kadar pas atmayı düşünebilen akıllı bir oyuncu olmasına rağmen bu 3 hatasına anlam veremedim Futbolcu çalımlamakdan zevk mi alıyor tamam güzelde yeri ve zamanı var profosyonel olmak lazım seni Bjk takımında 3 kişinin arasından geçirmezler.

Umarım düzelir ama şuanda değerlendirmek istemiyorum Zira vasat oynuyor İnşallah düzelir.

Dursun Kaplan
15.02.2009, 23:10
Bencildi,şöyleydi,böyleydi demek için çok erken.

Dahada iyi olacak. Zamana ihtiyacı var. ;)

Sefa Murat Dokuz
15.02.2009, 23:11
İyi oyuncu aslında ama alıp gidiyor burası norveç mi arkadaşım.

Kadir
15.02.2009, 23:12
Yeteneklerini yansıtmaya çalışdı , önümüzde ki zaman diliminde takıma ve lige alışmır bir Alanzinho piyasanın anasını ağlatır .

yavuzselim_61
15.02.2009, 23:15
açıkçası bencil gördüm, herkes daha zaman var falan diyor ama, kimse bu adamdan çok şeyler beklemesin, ben de bunu söylüyorum...

innocence
15.02.2009, 23:17
sağlıklı bir değerlendirme yapabilmek için haftayı beklemek gerek

futbalski60
15.02.2009, 23:25
açıkçası bencil gördüm, herkes daha zaman var falan diyor ama, kimse bu adamdan çok şeyler beklemesin, ben de bunu söylüyorum...
Bencil oyuncunun her sene ortalama 9-10 tane asisti olmaz ben de sana soruyorum kaç maçını izledin de bu oyuncudan fazla şey beklenmez diyosun?
Yönetim bu oyuncu 1 seneye yakın izletti 3 maçta hemen eleştirilecek bir oyuncu değil.

macka61
15.02.2009, 23:29
bence yattaradan daha iyi durumda artık 11 de başlamalı diye düşünüyorum

_SeRKaN_
15.02.2009, 23:30
İnşallah yanılmayız sadece bunu söylüyorum...Şu anda kendisini takım oyununda çok yetersiz gördüm...Eğerki bu alışma döneminden kaynaklanıyorsa umarın en yakın zamanda atlatır ama ligdede artık keskin virajlara girmeye başladık bir an önce kendini takıma adapte etmesi lazım...

İgzas-61
15.02.2009, 23:31
Haftaya 11 yolu açıldı göster kendini ALANZİNHO

Mustafa K. Demirbaş
15.02.2009, 23:31
bunun için mi gece yarıları havalanında karşıladık seni inşallah yanıltırsın bizi

MuratJ
15.02.2009, 23:52
bizim takımda ilk 11 de oynayıp faydalı olabilecek düzeyde degil kendisi ne yazıkki böyle 3 mac oldu goruyoruz! bugun barış memiş girse cok daha iyi olurdu!

Erkin
15.02.2009, 23:55
bunun için mi gece yarıları havalanında karşıladık seni inşallah yanıltırsın bizi

Mustafa malesef aynı şeyleri düşünüyorum ben de Yalanzinho olmadan yanıltır inşallah bizi.. Umarım alışma dönemidir bu durum..

zafer6161
15.02.2009, 23:57
fosmu çıktı nedir

Fatih BALTA
15.02.2009, 23:58
Top ayağına gelir gelmez ileriyi düşünmesi güzel ama topu ayağında çok saklıyor.
Birde bir an önce bişeyler yapayım,kendimi göstereyim havası var kendisinde.
Beklentilerin farkında ve galiba bu biraz stres yaptı kendisinde.Ama umudumuz var,her şey daha güzel olacak.

Özge
16.02.2009, 00:17
Pek etkili değildi.Aklımda kalan tek olumlu ve güzel hareketi Song'a attığı pastı.

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 00:18
Oyun zekası çok düşük. İnşallah takıma ısınır diyeceğim ama pek umutlu değilim açıkçası. İyi futbolcu kendini belli eder..

MuratJ
16.02.2009, 00:21
iyi futbolcu en azından umutlandırır, colman her zaman kaliteli oldugunu gosteriyordu mesela umutlandırıyodu kötu oynadıgı zamanda! alanzinho hiç ama hiç umut vermedi bana.

İskender66
16.02.2009, 00:23
Keşke bunun yerine Sivasdan önce biz Kamanan'ı alsaydık diye içimden geçirmedim değil. Neyse inşallah biran evvel iyi oynarsın Alanzinho.

Akın_61
16.02.2009, 00:25
herzaman bukadar bencil oynarsa işimiz var demektir....yanılt bizi alanzınhooooo....

MuratJ
16.02.2009, 00:33
Keşke bunun yerine Sivasdan önce biz Kamanan'ı alsaydık diye içimden geçirmedim değil. Neyse inşallah biran evvel iyi oynarsın Alanzinho.
transfer dönemindede söyledigim gibi neden heyecan ararızki al ibrahim akını bak ne kadar yararlı olacaktır diye tekrardan düşündüm! inşallah yanıltır bizi ya ama sanmıyorum.

el_conquistador
16.02.2009, 00:40
Adam daha 100 dakika top oynadi bizde. Üstelik iki tanesi zorluk derecesi baya yüksek maclarti. Siz burda baslayin adami kötülemeye, nede olsa iki hafta sonra bu yazdiklarinizin tam tersini yazacaksiniz.

Adem Erdoğan
16.02.2009, 00:44
Arkadaşlar bu kadar peşin hüküm vermeyelim.Colman ilk maçlarında kız gibi oynuyordu.Berbat ötesiydi.

Alanzinho'nun durumu o kadar vahim değil.Takım zaten genel olarak kötüydü.

Hüseyin İlkin
16.02.2009, 00:45
Haftaya ilk 11'de sahaya çıkmalı .

Takımın ideal on birinden iki eksik varken , bu da olacaktır büyük ihtimalle .

İsmail ALİOĞLU
16.02.2009, 00:48
hiç beğenmedim alanı. uyum sağlayamadımı ne..

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 00:48
Kesin konuşmak için çok erken doğrudur. Ama bu adamda bir ışık göremedim ben ne yazık ki. Trabzonspor'daki kariyeri başlangıç olarak Tomas Jun'a benziyor. Allah sonunu benzetmesin..

Eğer birden takıma ısınıp mükemmel oynarsa da laflarımı zevkle, afiyetle mutlu mutlu yerim:)

kyuzo
16.02.2009, 00:54
Bu tip oyunculara alan yaratmalısınız, yaratamıyorsanız da ayağa pasla hızlı oynamalısınız ya da önüne iyi toplar atmalısınız. Biz oyunu rakip sahaya yığamayan bir takımız, genelde hızlı gelişen ataklarla gol atıyoruz ya da duran toplardan.. o sebeple Alanzinho kanat olarak fonksiyonsuz kalıyor. Forvet arkası olarak denenebilir mi? Gökhan'la zor... Gökhan, çevresindeki hiç bir adama pas atmamaya yemin etmiş gibi. topu aldığı gibi kaleye dönüyor, sağıma pas atayım, soluma pas atayım yok...Eğer biraz "takım" gibi oynayabilirsek ileri uçta, alanzinho faydalı olacaktır. Şimdiye kadar bunu beceremedik. Forvetimiz takımın bir parçasından çok kendi başına takılıyor gibi... İleride o da olur inşallah...

sessizkral_1
16.02.2009, 00:55
Haftaya %100 90 dakika oynayacak ve gerçek kalitesini gösterecektir.Ve bence bu maçdan önceki maçlarda ayağına gelen tüm topları iyi değerlendirdi.BJK maçında hangi futbolcumuz iyiydiki bu maç kıstas olmamalı.

ucubergin
16.02.2009, 01:00
Ne kadar pessimist bir taraftar grubuyz ya :/

Harun CAN
16.02.2009, 01:05
alanzinho toplam 100 dakika oynadı ve bu 100 dakika içinde bizim takımın üstün olduğu bi periyot yoktu ! bunu böyle düşünürsek ben umutluyum alanzinho dan... mesela haftaya yattara alanzinho kanat ikilisiyle maça başlarsak denizliyi şoka sokarız diye düşünüyorum :)

Rahman Gümüş
16.02.2009, 01:08
Acele etmeyin. Daha 3 maç olmuş.Toplasak 3 maçta 90 dk ancak oynadı.Haftaya daha iyi olcak inşallah..

İskender66
16.02.2009, 01:09
Ne kadar pessimist bir taraftar grubuyz ya :/
pessimist te ne olaki acep :cool::)

ucubergin
16.02.2009, 01:31
pessimist: sıfat kötümser, karamsar, pesimist

TSiredieps
16.02.2009, 01:31
Bu günkü Beşiktaş maçında ikinci yarı oyuna giren futbolcumuz iyi bir oyun sergileyemedi. Bunun sebebi ayağına aldığı topu ayağından fazla açmasıydı. Toplam 6 defa hücum yaparken ayağından açtığı topu kaptırdı. Onun kötü bir futbolcu olduğundan değil ; sadece bu gün yapmış olduğu heyecanından ve hızlı oynamaya çalışmasından kaynaklanan bir durumdur bu.

Saygılarımla...

Serdær
16.02.2009, 01:33
Sorumluluk alması ve takımı ileriye çıkartması yönünden gayet iyidi.

Hemen Maradona olup gol asist yapmanı bekleyen taraftarlarımız var.

Fenerbahçe'de Deivid ilk sezonunda yerden yere vuruldu.

Diğer sezonda harikalar yarattı.

Dolayısıyla zaman herşeyin ilacı seninde ilacın ..

Sana güveniyorum..

mkmsas
16.02.2009, 01:33
Haftaya hakkında daha net yorumlar yapabileceğiz..

Tüm orta saha ve hücum hattının döküldüğü bir maçtan sonra eleştirmek haksızlık olur..

of82lu
16.02.2009, 02:12
Adam topları ezdi diyorsunuzda ... peki ayağına topu aldığında verebileciği hiç kimse varmıydı diye neden düşünmüyorsunuz ... top almak isteyen hiç bir futbolcumuz yyoktu ...topu alldığında kafasını kaldırıyor kimse boşa kaçıp top istemiyor oda kendi başının çaresine kalkmaya çalıştı ... bence fizik gücü dışında yani kuvvetsiz zayıf bunların dışında çok kaliteli oyuncu yalnız rakibe uzak oynamalı ...rakipi uzaktan alt edecek yetenek ve hıza sahip ...

miaksoy
16.02.2009, 02:14
Denizli macinda gosterecek kendisini insallah.

Bulut61-34
16.02.2009, 02:33
Ben maçın ikinici yarısını Ümit Aktan'ın anlatımıyla radyodan dinleyebilmiştim. O yüzden bu başlığa yazdığım ilk yorumda hataya düştüm. Futbolcularımızdan ve hocamızdan özür diliyorum. Maçın tekrarını izlediğimde hiç de ezilmediğmizi gördüm. Evet oyun ağırlıklı olarak Beşiktaşın kontolünde gözükse de bariz gol şansları yok. Sadece baskı var. Ersun Yanal'ın maç sonu açıklamaları son derece doğruydu. Maçın sonun da galibiyet elde edebilirdik.
Galibiyeti Alanzinhio yüzünden kaçırdırk. Kontraya kalktığımız bir kaç pozisyonda illa adam geçme sevdası yüzünden topu kaptırdı. Adamı geçip öyle pas atayım düşüncesi yüzünden gollük ataklar başlamadan bitti. Biri bu adama karşındakini geçmeden de pas atılabileceğini öğretsin.

ucubergin
16.02.2009, 04:13
Ben maçın ikinici yarısını Ümit Aktan'ın anlatımıyla radyodan dinleyebilmiştim. O yüzden bu başlığa yazdığım ilk yorumda hataya düştüm. Futbolcularımızdan ve hocamızdan özür diliyorum. Maçın tekrarını izlediğimde hiç de ezilmediğmizi gördüm. Evet oyun ağırlıklı olarak Beşiktaşın kontolünde gözükse de bariz gol şansları yok. Sadece baskı var. Ersun Yanal'ın maç sonu açıklamaları son derece doğruydu. Maçın sonun da galibiyet elde edebilirdik.
Galibiyeti Alanzinhio yüzünden kaçırdırk. Kontraya kalktığımız bir kaç pozisyonda illa adam geçme sevdası yüzünden topu kaptırdı. Adamı geçip öyle pas atayım düşüncesi yüzünden gollük ataklar başlamadan bitti. Biri bu adama karşındakini geçmeden de pas atılabileceğini öğretsin.

Cunku sen Inonude cok mac cikardin besiktasa karsi.

AYYILDIZ
16.02.2009, 04:15
İyi futbolcu hemen herkesi geçip gol atamaz alışma süresi var bunun sabredilmeli.

Cengiz Çubukcu
16.02.2009, 09:12
İnşallah yanılırım ama verilen onca paraya yazık olacak gibi, Alanzinhoda pas vermek diye birşey yok...fizik olarak çok güçsüz...

Süleyman50
16.02.2009, 09:15
bu hafta ilk 11 de oynarsa hakkında daha doğru bir değerlendirme yapabiliriz....

Dursun Kaplan
16.02.2009, 09:16
Denizlispor maçında gerçek performansını görebiliriz. :)

Sana güvenenlerden biriside benim Alanzinho. ;)

pReN@_61
16.02.2009, 09:17
Dün pas vermeden hatalı çıkışları oldu ama ben yine söylüyorum biraz daha sabretmek lazım..

karatasof
16.02.2009, 09:24
Dünkü maçla beraber iyice anlaşıldı ki bu transfer ''BALON'' çıkmıştır.Maçın ikinci yarısında oyuna giren ve hemen hemen hiç koşmayan topçumuz TS'un ender-i nadirattan çıktığı hucumlardan birinde ki o da maçın uzatma dakikaları Hüseyin'in ara pasında futbolu bırakmak üzereyken geri dönen ve en az Alanzinho'da on yaş büyük olan ve üstüne üstlük doksan dakika sahada basmadık yer bırakmayan İ.Üzülmez'den bile topu alamıyor.Varın ötesini siz hesap edin.

Harun-61
16.02.2009, 09:26
Dünkü maçla beraber iyice anlaşıldı ki bu transfer ''BALON'' çıkmıştır.Maçın ikinci yarısında oyuna giren ve hemen hemen hiç koşmayan topçumuz TS'un ender-i nadirattan çıktığı hucumlardan birinde ki o da maçın uzatma dakikaları Hüseyin'in ara pasında futbolu bırakmak üzereyken geri dönen ve en az Alanzinho'da on yaş büyük olan ve üstüne üstlük doksan dakika sahada basmadık yer bırakmayan İ.Üzülmez'den bile topu alamıyor.Varın ötesini siz hesap edin.

abi, Balon demek icin biraz tez degilmi ?

söyle 4-5 mac 90 dakika izliyelim.

karatasof
16.02.2009, 09:30
abi, Balon demek icin biraz tez degilmi ?

söyle 4-5 mac 90 dakika izliyelim.

Görünen Köy Minare istemez derler be kardeşim.Keşke yanılan ben olsam.Ancak bu arkadaşın üçüncü maçını seyrediyorum en ufak bir umut ışığı göremiyorum.Kimse bana ara transferde iyi topçu bulmak zor mavalını okumasın.Bakın Sivas'ın aldığı Kamanan'a..Onların bulduğu topçular neden adaptasyon zorluğu çekmiyor.Sivas Trabzon'dan daha mı sosyal bir kulüp.

hay1699
16.02.2009, 09:33
alanzinho hayatinda boyle bir stadda ilk defa top oynamistir gibime geliyor. staebek`in stadi 6000 kisilikti yanilmiyorsam.

Kazım Uzunboy
16.02.2009, 09:55
Alanzinho'nun sergilediği futbolu acayip merak ediyorum ama daha izleyemem sanırım..

Denizlispor maçında 11'de başlayacaktır bence.

Dursun Kaplan
16.02.2009, 10:00
Alanzinho'nun sergilediği futbolu acayip merak ediyorum ama daha izleyemem sanırım..

Denizlispor maçında 11'de başlayacaktır bence.

Evet Umut cezalı. Büyük ihtimal onun yerine Alanzinho oynayacak.

halil ibo
16.02.2009, 10:25
Sadece defansif oynayan bir takımdı akşam ki.O yüzden yeni bir oyuncuyu insafsızca eleştirmeyelim.Eminim ki şimdi eleştirenler ilerleyen haftalarda methiyeler dizecekler.Çok erken henüz çok erken...

irfan61
16.02.2009, 11:26
Burada yazılan bazı negatif yorumlara bakıyorum.Buna benzer lafları Colman içinde söylenmişti.Ondan sonra Colman güzel futbol oynamya başladı herkes yaptığı önyargı ile kaldı ben Alanzinho yu Colman'nın ilk oynadığı maçlara benzetiyorum.Gittikçe açılacak Alanzinho bize çok yararlı olacak bunu herkes görecek.

UğuR
16.02.2009, 11:29
Umut Denizli maçında yok,İnşallah bu maç da yer alırsa yeni transferimizi göreceğiz tam anlamıyla...Daha yorum yapmak için erken....

denizgrsy
16.02.2009, 11:41
bjk almanyadan bir adam getiriyor ve sorunsuz oynayabiliyor .... sivas bir transfer yapıyor adam sorunsuz oynayabiliyor..vs...

biz transfer yapıyoruz , ''uyum sorunu,bekleyelim..bekleyelim..bekleyelim''

yahu bize hiç mi hazır topçu denk gelmeyecek :)

Adil ÖZGÜR
16.02.2009, 12:22
Sağ el şakak'ta baktım, göremedim bir Alan,
Kasetten izlediğim Alazinho anladımki bir yalan,

Yıktın perdeyi eyledin viran, Lazinyo beni mahçup etmelisin,
Sağa sola yatırdığın kasetteki Alanzinho'yu seyrettirmelisin,

Serdær
16.02.2009, 12:28

Abicim,

Ne olmasını bekliyordunuz ;

Girdiği zaman Maradona vari haraketler yapıp gol atmasınımı.

Asistler yap gol yaptırmasınımı.

Takımda defans haricinde hangi oyuncu iyi oynadıda Alanzinho'yu eleştirebiliyoruz anlamıyorum.

Bunun dışında -yine aynı örneği vereceğim-Fenerbahçe'de Deivid ilk sezonunda yerden yere vuruldu diğer sezonda harikalar yarattı.

Çok sabırsısız abicim çooookkk.

Zaman herşeyin ilacıdır.

MuratJ
16.02.2009, 12:34
bana da hiç ama hiç umut vermedi alanzinho giden 4m euro ya yazık olmaz inşallah!
ama aklıma bir de deivid örnegi geliyor adam geldigi ilk sene her maç ıslıklanıyodu sonra toparladı! O kadar uzun zaman gerekmese de biraz daha zaman gerekli alanzinho için anlaşılan!

kalavara
16.02.2009, 12:45
alanzinho hem henüz takıma alışamadı hem de takım alanzinho'ya! iki maç gördüm kendisini ikisinde de son derece heyecanlıydı ve fazladan birşeyler yapma peşindeydi hep. o nedenle bazen topları ezdi ve bazen de kaptırdı! o sisteme takımda ona alışınca daha iyi olacağına eminim!!

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2009, 12:53
Aslında oyun anlayışı olarak güzel fakat şu an becerikli değil.
Sanırım Turkcell Süper Lig'deki takımları ve oyuncuları küçümser bir vaziyette.
Yani ben yaparım giderim kimse durduramaz beni diyor. Ama kazın ayağı öyle değil işte Alanzinho efendi.
Yattara'nın ilk geldiği zamanı hatırlatıyor bana, derhal önlem alınmalı ve bilinçlendirilmeli.

Eğitim şart!

OLCAY ÇAKIR
16.02.2009, 12:58
Bende kredisi bol.

Ama genelimizde kredi bu kadar bol değil.
Anında adaptasyon bekleyenler az değildir bizde...

Allah sonumuzu hayır etsin...

Eyüphan
16.02.2009, 13:03
Eski yattaranın arandığı şu günlerde yeni yattaramızın olacağı yönünde olumlu hissilerim var. Son maçı kaale almak istemiyorum. Çünkü takımın neredeyse tümüyle kötü olduğu bir günde Alanzinhonun harikalar yaratmasını beklemek hele ki şu ilk zamanlarında biraz hayalperestlik olacaktır.

Oğuzhan Fidan
16.02.2009, 13:18
yaşadığınız yerden hiç bilmediğiniz mesela brezilyaya gidin bakalım ne oluyo o zaman anlarsınız. kaldıki bu adam futbolcu işi daha zor çünkü futbolada alışması gerekiyor. ayıp oluyo beyler

OLCAY ÇAKIR
16.02.2009, 13:24
Oğuzhan,forumdakileri hayal dünyasınamı sürükleyeceksin:)
Emin ol bizim tayfa anında Brezilyaya adapte olur:)

Şaka biyana;aynen katılıyorum kardeşim.
yaşadığınız yerden hiç bilmediğiniz mesela brezilyaya gidin bakalım ne oluyo o zaman anlarsınız. kaldıki

Oğuzhan Fidan
16.02.2009, 13:25
ağaoğlunu dinleyin !

Oğuzhan Fidan
16.02.2009, 13:26

derlerya bekara kadın boşama kolay diye aynen öyle malesef

Miraç Atalay Çiftçi
16.02.2009, 13:29
Demek istediklerimi ya tam aktaramadım ya da yanlış anladınız.
O ki, evet iyi ve kaliteli bir oyuncu. Sadece takımımızdan değil, diğer takımlardan da referansı iyi. (kayseri ve sivas'ın hocalarının sözlerini hatırlayın)

Ama öyle bir karşılandı ki, neler düşünmüştür kafasında varın orasını da siz tahmin edin.
Sizi de Brezilya'da öyle karşılasalar sizde "Vay be burada topçu yokmuş meğer" dersiniz.

sametaydin
16.02.2009, 13:31
Bu adamı tutmadım ben pek. :S

OLCAY ÇAKIR
16.02.2009, 13:33
Şu havaalanında omuzlarda karşılama ilkellikten başka bişey değil.
Nedir yani?

Gönderirken omuzlarda gönderebilmektir mesele..
Umarız başarırız...

Selami Gürpınar
16.02.2009, 13:34
Topu ilk ayağına aldığı andaki yavaşlığını sezdim gerçi pas atacak futbolcumuz hiç yoktu.

Takımı sırtlayacak bir yapıya sahip bir futbolcu değil ama iyi bir Trabzonspor a çok fayda sağlayacak bir isim.

Anlatılcak daha çok şeyi var ama yukarıdaki kelimelerin içinde gizli herşey. :p :)

Hüseyin Kurt
16.02.2009, 13:38

Olcay abi,bizim gençler Brezilya'ya gitse her maç 2 gol 3 asist yapar,10000 mt koşar...
Adaptasyon mu,o da ne? Yemişim adaptasyonu...

karatasof
16.02.2009, 13:44
Abicim,

Ne olmasını bekliyordunuz ;

Girdiği zaman Maradona vari haraketler yapıp gol atmasınımı.

Asistler yap gol yaptırmasınımı.

Takımda defans haricinde hangi oyuncu iyi oynadıda Alanzinho'yu eleştirebiliyoruz anlamıyorum.

Bunun dışında -yine aynı örneği vereceğim-Fenerbahçe'de Deivid ilk sezonunda yerden yere vuruldu diğer sezonda harikalar yarattı.

Çok sabırsısız abicim çooookkk.

Zaman herşeyin ilacıdır.

Ne beklediğim önemli değil aslında.Bireysel bir şeyde değil benimkisi.Amma forvet olan bir topçunun ikinci yarısında girdiği oyunda rakibin en yaşlısı( 38) ve maçın en fazla koşanı olan( 9o dakika) İbrahim Üzülmez'le çıktığı deparda ona topu kaptırmamasıdır.Bu kadar basit....Daha bu kadar mecali olmayan adamdan Maradona takliti yapmasını beklemek hayalcilik olur elbette?

Great White
16.02.2009, 14:39
Şimdilik yorum yapmaya çekindiğim yegane adam..

Olumsuz bir şey yazmak istemiyorum ama olumlu herhangi bir yorumu da asla hak etmedi şimdiye dek..

En iyisi biraz daha beklemek..

Cem Balcı
16.02.2009, 14:40
açıkcası çok etkili olamadı...

lakin;birşeyler yapmaya çalışıyor...

yeteneği tartışalamaz...iyi işler yapacağı aşikar...

biraz zaman diyorum...

Harun_ayar_ts
16.02.2009, 15:09
adam süper çalımlar atıyor ah bide yattara ile beraber 90 dk oynasalar bakın ozaman neler olacak

ÖmerFarukYılmaz
16.02.2009, 15:27
Bu adamdan 3. maçta takımı sırtlamasını,

60-70'te oyuna girip maç kazandırmasını yada gol atıp,attırmasını, bekleyenleri ANLAMIYORUM!!

Geldiğin ligle alakası olmayan bir lige geliyorsun,daha geleli 4 hafta olmuş...Sen ne yapıyorsun koçum..En az 1 gol atmalıydın!!

Ya o neysede bu adam bende yetenek yok dedirtcek ne yaptı bu kadar dakikada..Top atarken pasın hızınımı ayarlayamadı,Topu kontrolmu edemedi,Topu sürmeyimi beceremedi...Hayır..

Aksine adam topu sürerken ayağına yapışıyor top,İki ayağının arasında kimse alamıyor,Direk yere yapıştırıyorlar....

Daha bir durun ya...Adam daha hakeme itiraz etmeyi bile öğrenemedi..:)

Yazık,günah,ayıp...

karim@benzema10
16.02.2009, 15:36
alanzinho henüz takıma adapte olamamış,erken fikir yürütmenin yersiz olduğunu düşünüyorum.bir de unutmadan norveç'te liglerin erken bitmesinden dolayı alanzinho'nun maç eksiği olabilir ben zamanla takıma daha fazla katkı sağlayacağını bekliyorum.

Emre GÜRDAL
16.02.2009, 15:38
gucsuz cok ezılıyo adam ya bı ara macın sonlarına dogru cale sakatlanıp cıktıgında onun yerıne solbeke gıtmıstı oda bı ara bırının altında kaldı ama goremedım alanzınyo ıyı olucak ınsalalah ama

irfan61
16.02.2009, 15:41
gucsuz cok ezılıyo adam ya bı ara macın sonlarına dogru cale sakatlanıp cıktıgında onun yerıne solbeke gıtmıstı oda bı ara bırının altında kaldı ama goremedım alanzınyo ıyı olucak ınsalalah amaİ.Toraman dı.Ama orda da dikkat edersen vücudunu iyi kullandı ve faul yaptırdı.:)

Samet Yildirim
16.02.2009, 15:48
Futbol bu iste...alayanda anlamayan da konusuyor...

Yk alazinho bos cikmis...yok ellimizde patlamis...yok balon cikmis...

ilk 11 de oynamamis..3 maci toplasan aca 90 dk ediyor...ankaragücü macinda takim berbat alanzinho ne yapabilir ?...BJKmacinda takim berbat, alanzinho ne yapabilir ??

-Deivid ilk senesinde yuhlandi 2. senesinde öpüldü...
-alex ilk 8 hafta yerden yere vuruldu sonra dünya yildizi yapildi...
-colman fos cikti denildi simdi tam tersi süper denildi...
-gökhan ü. ellimizde patladi denildi simdi vzgecilmez oldu..
-fb aurelio yu göndrmek istedi yabanci sayisinda sikinti var diye(kaleci almak icin) sonra 70 milyon ülke aurelio ya kaldi..
-aurelio ilk senesinde TS da oynadigini bile cogu insan bilmemistir sonradan parlamistir..

dahaaa coooooooooook isim var...

benim gibi insanlr sabir dedigimiz zaman TS lu arkadaslar hemen kiziyor...

SABIR SABIR SABIR !!!

Alanzinho iyi bir futbolcu onu ancak futbolu iyi yorumlaya bilen anlar...

alper*
16.02.2009, 16:00
Alan balon olmuştur.Lange 2.

Samet Yildirim
16.02.2009, 16:01

birakalim böyle yorumlari !!!

futbol tarihinde cok örnek var sonradan kendine gelen:....

dünya yi birakalim türkiyede cok örnek var;)...

TolgaTopçu61
16.02.2009, 16:18
Begenmedim, artik ücüncü maci birsey yapmaya calismali...
Umarim esas Alanzinho bu degildir,en yakin zaman da kendisine gelmeli...

Bulut61-34
16.02.2009, 16:20
İyi futbolcu hemen herkesi geçip gol atamaz alışma süresi var bunun sabredilmeli.

Zaten hata da burda; adam herkesi geçip gol atmaya çalışır gibiydi. Oysa adamı geçmeyi denemek yerine pas verseydi 3-4 kontra atağıız oalcaktı ve bunlardan biri gol olcaktı muhtemelen.
Kumaşı iyi ama akaşam yanlış kararlar verdi, sonuçları da kötü oldu.

Eymen
16.02.2009, 16:22
çok yazık gerçekten trabzonspor bu kadar mı zengın bı klup 4 mılyon euro harcamak bu kadar mı basit yok böyle transfer alanzinho elimizde patlamıştır her zmanki gibi transfer hatalarının ardı arkası kesilmiyor

afsbahar
16.02.2009, 16:23
Alanzinho henüz kendini gösterebileceği bir maç oynamadı. Oyunda görev aldığı süreler hep kritik dönemlere denk geldi. Dün akşamki maçta kendisini gösterebilmesine imkan yoktu. Umarım bundan sonraki maçlarda daha fazla görev alır ve kalitesini ortaya koyar.

otuken55
16.02.2009, 16:25
bu takım size rağmen şampiyon olursa
sissiz şampiyonlar ligi kupasını alırız:)

Onur Civelek61
16.02.2009, 16:28
çok yazık gerçekten trabzonspor bu kadar mı zengın bı klup 4 mılyon euro harcamak bu kadar mı basit yok böyle transfer alanzinho elimizde patlamıştır her zmanki gibi transfer hatalarının ardı arkası kesilmiyor

Vay be.Elimizde patladı he.Transfer hatası...
Çok basit yorum bunlar.Sabredin bence...

ÖmerFarukYılmaz
16.02.2009, 16:35

İşte bize böyle taraftar lazım...

Balon..

Baya iyi ya...Helal..

Eymen
16.02.2009, 16:36
alanzınhoya o kadar para verdık şu 3 maçtakı göruntusunden emın olun çok daha ıyısı barış ve göksu da var bu benım duşuncem 4 mılyon euro harcamak bu kadar mı kolay bız fenerbahce değiliz beyler

Dursun Kaplan
16.02.2009, 16:41
alanzınhoya o kadar para verdık şu 3 maçtakı göruntusunden emın olun çok daha ıyısı barış ve göksu da var bu benım duşuncem 4 mılyon euro harcamak bu kadar mı kolay bız fenerbahce değiliz beyler

Evet biz fenerbahçe değiliz. ;)

Adem Erdoğan
16.02.2009, 16:42
Henüz balonluk bir durum yok.Düz futbolcu değil kaliteli futbolcu özellikli futbolcu.

Balonmu değilmi Denizli maçında hep beraber göreceğiz.;)

ilhan
16.02.2009, 16:53
Özel meseleleri özel mesajlarda halledin arkadaşlar.

Hüseyin Bağdat
16.02.2009, 16:55
bence birkaç maç daha bekleyip görelim.
Bir maçta kimse balon olmaz herhalde,hele takım olarak kötü oynadığımız bir maçta...

bekir61
16.02.2009, 16:55
bi posisyonda yattara il iyiy paslasmalar yaptilar ilerde birbilerine daha iyi anlasa caklardir ozaman yattara alanzinho sov baslar

Ömer SEVİNÇ
16.02.2009, 16:56
Henüz erken. Balon vs. benzeri kesin yargılarda bulunmak için çok erken.

İlk izlenimler oldukça kötü. Doğrudur ama yine de bekleyip görmek lazım. Acele etmeyin daha önümüzde 14 hafta var.

unique
16.02.2009, 16:57
Bu adam var ya; bir başlayacak herkes onu konuşacak. Görürsünüz...

Adem Erdoğan
16.02.2009, 17:01
Dün akşam cidden kötüydü, hücumcu olarak takımda iyi varmıydı?

Ankaragücü maçında ise iyi değildi belki ama kötü de değildi.

Kumaşı sağlam topu ilk ayağı aldığında anlık süratlenmesinden ve rahatça adam geçebilmesinden görüyoruz bunu.Eksik olan yönü fiziği.

sakaryalı.61
16.02.2009, 17:03
alanzinho oynadı iki yarı daki futbolu bence ölçü değil onu ancak 11,de başlayacağı karşılaşmalar ortaya çıkaracaktır .bence aceleci olmayalım.kalite bir oyuncu hep beraber göreceğiz.

pReN@_61
16.02.2009, 17:04
Bu adamın balon olmadığını herkes Denizli maçında görecek.

Sabrediniz..

Tansu Onur Erdoğan
16.02.2009, 17:04
alan balon diyenler hafızaları varsa geriye gitsinler vugrineci bi hatırlasınlar derim.adam resmen yok gibiydi sahada tam gönderilecekken şans eseri kaldı takımda

sonra vugrinec nasıl bir futbol oynadı seria ya gitti bilen bilir

3 macta adama balon dediniz bu kadar basit değil beyler.

TolgaTopçu61
16.02.2009, 17:06
Bu adamın balon olmadığını herkes Denizli maçında görecek.

Sabrediniz..
Diyelim ki iyi oynadi,ozaman iyi oynadigina da fazla aldanmamak lazim...
Söyle bir iki-üc mac iyi oynasin sonra derim ki Alanzinho cok iyi bir futbolcudur...

Benim düsüncem Alanzinho kötü oyuncu degil ama fazlasiyla zaman'a ihtiyaci var...

Samet Yildirim
16.02.2009, 17:18
alan balon diyenler hafızaları varsa geriye gitsinler vugrineci bi hatırlasınlar derim.adam resmen yok gibiydi sahada tam gönderilecekken şans eseri kaldı takımda

sonra vugrinec nasıl bir futbol oynadı seria ya gitti bilen bilir

3 macta adama balon dediniz bu kadar basit değil beyler.
Okadar geriye gitme:)

Sezon basi COLMAN yorumlarni hatirliyoru..
Gökhan Ünal yorumlarini hatirliyorm...

DEIVID in ilk sezonunu hatirliyorum
FB aurelioyu gönderip kaleci almak icin ugrastigi günleri hatirliyorum sans eseri kalmisti aurelio FB de..
vs. vs.

Muhammed
16.02.2009, 17:36
Ne kadar şanslıyız ts yi tutarak. Bütün taraftarlarımız futbol dehası yoktur böyle bir kitle. (balon diyenler)

Uğur Ö.
16.02.2009, 17:38
o maçta o takımda oynanacak en iyi oyunu oynadı takım gerçekten berbattı alan aldığı toplarda atacak adamı bile zor buldu gerçekten bu adamda iş var bu arada dünkü takıma messiyi bile koysa iş yapamazdı okadar diyorum

Dursun Kaplan
16.02.2009, 17:52
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1153-6Z0I9P9Z.jpg

Cafer Bulur
16.02.2009, 18:16
Kalitesi belli ama henüz ortaya koyamadi.
Yeni lig,yeni ülke ve yeni takim.
Bu ortamlara alismak kolay degil.
Ayrica antrennman ve mac eksikligini de unutmamak lazim.
Ilerde faydali olacaktir,biraz daha sabretmeliyiz.

futbalski60
16.02.2009, 18:17
Alanzinho dün istediği topları alabildi mi ya da istediği pozisyonları oyuncularımız ona sağladı mı ?

Dikkat ettiyseniz tüm topları kendi sahamızda aldı ve burda kendine pozisyon yaratmaya çalıştı.Bu tip, topla hızlı hareket eden oyuncular daha çok boş alan severler, Selçuk ve Colman iyi olsaydı Alanzinho kendi sahamızda hapsolmaz daha ilerde oynardı.Koşu yoluna pas atan ya da ona yardımlaşan oyuncumuzda maalesef yoktu.Bu durumda Alanzinho'dan üstün performans beklemek yanlış olur.

Tanju
16.02.2009, 18:25
sabır adam daha kendini gösterebileceği bi oyun göremedi ki, denizli maçında dikkatli izleyin,

KemaL_Ts
16.02.2009, 19:02
sabır adam daha kendini gösterebileceği bi oyun göremedi ki, denizli maçında dikkatli izleyin,

denizli maci da erken daha. colmani , ünali unutmayalim. ne kadar kötü oynuyorlardi ikisi daha bir kac hafta önce. daha yavas yavas düzeliyorlar. alanzinhonun da takima, systeme, trabzona alismasi baya bir zaman alacaktir. sabir sabir sabir sabir:D

Sezgin Öztürk
16.02.2009, 19:09
Alanzinho nun kalitesini tartışamayız ama bu kısa zaman zarfı içinde söyleyebileceğimiz tek şey çok kendine oynuyor biraz daha takım oyununa ayak uydurması lazım....

Yunus Emre SEYHAN
16.02.2009, 19:15
Takıma alışması cok zaman alacak. Kendisi zaten norvec ligine 1.5 yılda alışabildiğini söyledi..

Semih Kırsüleymanoğlu
16.02.2009, 19:22
edit...........

Serdar A
16.02.2009, 19:59
Okadar geriye gitme:)

Sezon basi COLMAN yorumlarni hatirliyoru..
Gökhan Ünal yorumlarini hatirliyorm...

...

:) İki hamlede şah .

Alanzinho çok geçmeden Türkiye liginin farklılıklarını ve taraftarın bakışını kavrayacaktır .

Zaman zaman ekstradan işler yapmak isterken hata yapması birazda üzerindeki baskıyı bir an önce atmak istemesiyle alakalı . Birazda Trabzon il sınırlarına Trabzonspor taraftarının omuzlarında girmesiyle alakalı .

Arif Timurcioğlu
16.02.2009, 21:34
Zaman herşeyin ilacı, bakıp görecez nasıl bir oyuncu olduğunu.

maydin
16.02.2009, 22:45
denizli maçında belli olur ama çok bara verdik bu adama.:o

ertek_ts61
16.02.2009, 23:01
bugün ntv 90 dakikada alanzinho'ya sirk futbolcusu dediler...:) gül gül öldüm yaw...:) bunu diyen de mehmet yılmaz adlı şühayip kılıklı sirk maymunu...:) ve anladım ki dokunuyor yorumcu denilen zatlara bizim hala en tepede olmamız ve ordan da kolay kolay inmeyecek olmamız...

alanzinho için yorum yapmak gerçekten şu an için gereksiz bi adamı 7-8 maç izleyelim...kaldı ki o bile yeterli olmayabilir...

Semih Kırsüleymanoğlu
16.02.2009, 23:09
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1153-6Z0I9P9Z.jpg

düzcets
16.02.2009, 23:58
Alanzinho umarım yalanzinho çıkmaz.

exelance
17.02.2009, 00:02
Alanzinho umarım yalanzinho çıkmaz.
yok çıkmaz..o konuda şüphe duymak gereksiz..sadece sabır..

Onur Civelek61
17.02.2009, 00:04
Denizli maçında 11 de çıkar mı? Bence artık çıkmalı...

_SeRKaN_
17.02.2009, 00:38
Alanzinho'nun gelmeden önceki videoları ve geldikten sonraki oyunu bana geçen sene alamadığımız ve akabinde G.Birliği'ne giden ve oradada tutunamayan Nick Carle'yi anımsattı...Umarım sonuda Nick Carle gibi olmaz...

Mollasalihoğlu
17.02.2009, 00:43
Alanzinho'nun gelmeden önceki videoları ve geldikten sonraki oyunu bana geçen sene alamadığımız ve akabinde G.Birliği'ne giden ve oradada tutunamayan Nick Carle'yi anımsattı...Umarım sonuda Nick Carle gibi olmaz...
carleyi 5-6 trilyona sattı g.birliğinden alan takım :)

Trabzonspor 61
17.02.2009, 00:45
Daha yeni geldi adam.Sabır diye bir kelime var...

Hüseyin İlkin
17.02.2009, 01:02
Uygun'un onun hakkındaki görüşlerini biliyorduk , sanırsam zamanında Ziya Doğan'da istemiş kendisini .

ZD , Alanzinho'nun yanında Song-Egemen-Hayrettin-Holosko'yu da istemiş .

Yasin İriş
17.02.2009, 05:58
bu aksam lig tv deki spor programında beşiktaşlı bir yorumcu ;

"galiba bu alanzinho yalanzinho çıkacak "

Ali İhsan
17.02.2009, 09:54
La bi durun daa, ilk bu adam kötü, verilen paraya yazık diyene madalya mı takıyorlar. Bu sefer kimler hemen bu yalanzinho oldu falan dediyse not edeceğim bu başlıkta ilk attığı golden sonra çok iyi transfer, süper oyuncu falan diye onlar yazacaklar.

Ben fenerlilerle Güiza için dalga geçmek için bile 3-4 ay bekledim ki adam geldiğinde bile belliydi. Siz kalitesi belli olan bir oyuncunun sezon başı idmanı yememiş bir şekilde şampiyonluk mücadelesinin içinde hemen birşeyler yapmasını bekliyorsunuz.

Tabi adamdan ne beklediğinize bağlı. Ben Alanzinho için şunu söylerim, Gökdeniz'in sol ayaklı ve şut çekebilen versiyonu, hem de daha ucuza. Hem gelmeden önce hem de bizdeki maçlarda gördüklerim bu yönde. Tabi henüz şut çekemedi. Çünkü onun üzerinden oynamıyoruz hiç. Takım soldan atağa kalkmayı neredeyse unuttu... Neyse zaten 3-4 hafta sonra Sabri'nin boşluğunda şov yaparken överiz...

tintin
17.02.2009, 11:07
kişisel fikrim tek başına maç kazandırmak veya her hafta gol atmak yerine takım oyununa adapte olup Ersun Hoca'nın Total Futbol anlayışı içerisinde takıma katkı saglamasıdır.haftalar ilerledikçe formunu bulacak ve gerçek performansını sahada gosterecektir.
sunuda belirtmek isterim norveç ligi tatile girdiği için uzun zamandan beri maç yapılmıyo(yaklaşık 4-5 ay) ve bu yuzden Alanzinho 'nun maç eksikliği ve kondisyon eksikliği kendi performansını gostermesini etkiliyor.

Onur Civelek61
17.02.2009, 11:12
Şovuna bi başlasın az sabredin.Hızlı ve teknik bi oyuncu bu ligde çok iş yapar.Tabii Norveç ligindeki gibi olamayabilir.Burda futbol çok daha sert olabiliyor.Alışma süresini atlatsın yeterli Alan için.

owenank
17.02.2009, 12:09
http://www.football-lineups.com/tourn/Tippeligaen_2009/

Yukardaki linkde, Norveç ligi başlangıç maçları belirtilmiş. Tarihler incelendiğinde, ilk maçların Mart ayının 15 i olduğu gözükmekte (Yaklaşık olarak 1 ay daha var). Yani bizde liglerin ağustos ayı sonunda başladığını düşünürsek, temmuz ayı sonunda bizim futbolcular ne kadar form tutmuş ise Alanzinho da o kadar form tutabilmiştir. En az 1 ay sonra, normal resmi mac seviyesine ulaşması beklenebilir. Hatta takımlarım form tutması için 4-5 maç geçmesinden bahsedildiği bir ortamda, ancak Nisan ayındaki for durumu, benim için değerlendirme kriteri olabilir. Kaldı ki, bütün bunların yanında şehre ve takıma da uyumu, zamanın uzaması ve kısalması açısından bir faktördür. Tabi bu arada geçecek zamanda göstereceği performans, kumaşı açısından ön fikirler verebilir.

TAHSİN 61
17.02.2009, 12:12
Ben bu adamın 11 oynaması taraftarı değilim.. Umut yoksa isaac oynasın forvet çift kalmalı Alanzinho oyuna sonradan girip icabında deli bir pas atıcak yada tık tık sokulup kendisi yapıcak golü

Hamza Yilmaz
17.02.2009, 12:17
Ben bu adamın 11 oynaması taraftarı değilim.. Umut yoksa isaac oynasın forvet çift kalmalı Alanzinho oyuna sonradan girip icabında deli bir pas atıcak yada tık tık sokulup kendisi yapıcak golü

Bu macta oynatmicaksan hangi macta oynatacaksin. Artik alanzinhoyu takima monte etme zamani geldi.

Tuncer Özdemir
17.02.2009, 12:48
denizli maçında ispatlamak gereken çok şeyler var gol veya asist yap sussun istanbul conconları?

LazAnisT
17.02.2009, 12:49
Belki önceki sayfalarda yazan olmuştur Şirin Berberin bir yazısında okumuştum oda çok emin değilmiş ama bir söylentiye göre Lange Ve Jun'un menejeriyle Alanzinyonun menejeri aynı kişiymiş.

Ness61TS
17.02.2009, 13:01
ya bu adam yedekte durmak icinmi alindi anlamiyorum ben ya...sok artik sunu ilk 11 e ersun hocaaaa!!!

M.S.SOFU
17.02.2009, 14:33
ya bu adam yedekte durmak icinmi alindi anlamiyorum ben ya...sok artik sunu ilk 11 e ersun hocaaaa!!!
malum her futbolcunun alışma dönemi var....
sabırlı olmak lazım
adam norveç liginie 1.5 sende alıştım demiş yahu...

Miraç Atalay Çiftçi
17.02.2009, 14:38
Tanımadığımız bir yapıda yeni bir oyuncu. Sistemi oturmuş bir kulübe geldi ve işlerin iyi gittiği bir dönemde. Önümüzdeki hafta iki cezalımız var. 11'den iki isim olmayacak Denizlispor maçında. Birisi Hüseyin, onun alternatifi çok. O bölgede oynayacak oyuncu sayımız yeterli. Peki Umut için yerinde kim oynayacak? Ya da Sistem farklı mı olacak?
Umut'un yerine Barış tercihi olursa ya da Isaac, Alanzinho'nun durumu ne olur?
Ne düşünür?
Küsme ihtimali var mıdır?

Diye geçirdim içimden, bakalım ilerleyen günlerde neler olacak...

Not: Alanzinho 11'de başlar ve gerçekten beklenene yakın bir performans sergilerse en çok ben sevineceğim.

iboandibo
17.02.2009, 15:08
ya Alanzinho bu takımda nasıl olacak çok merak ediyorum ben çok güveniyordum ama benim içime bile kurt düştü inşallah izlediğimiz videolardaki gibi oynamaya başlar

Samet Yildirim
17.02.2009, 15:26
Dün aksam mavi karadenizde Ziya Dogan vardi...

-Benim dönemde Yardimcim fatih alanzinho yu 3-4 defa izledi ve raporlari bende mevcut dedi...fatih(yardimci hoca) bana alanzinho yu mutlak almaliyiz hocam türkiye liginde cok önemli isler yapar dedi ben izilmk istedim fakat o zamanlarda 1 milion dollar verecegimiz paramiz yok diye izlemeye gerek duymadim dedi...raporlari cok oluml olmasi halde...zaten baktiginiz zaman toplari aldgi zaman sinyaler veriyor dedi hizi dribblingleri vs. dedi..

-Norveclilerin hepsi süper diyor(stabek ve diger taraftari)
-transfermark forumuna girdim hepsi süper diyor
-norveclilerin medyasinda bir spor yazari son 10 yilda gelmis gecmis en iyi oyuncu diyor
-ligtvde ömer güvenc norvecde manajer arkadasiyla görüstügünde cok cok iyi diyor
-hikmet karaman cok öneml oyuncu diyor bende a.spora almak istedim diyor
-bülent uygun cok önemli bir oyuncu diyor

vs. vs.

hepsi süper diyor ben birtane olumzuz görs görmedim...ama biz neden tartisiyruz anlamadim...ziya hocama herzaman katilmasmda bu görüsüne katiliyorum topu aldiginda sinyaleri veriyor zaten..

Uzunoğlu
17.02.2009, 15:37
Ziya Doğan iyi dediyse bu oyuncu için benim aklımda kocaman bir soru işareti oluşur. Malum Stepanovdan stoper olmaz diyen birisiydi kendisi :)

Alanzinho bu yıl işimize yaramayacak. Ersun hocanın hazırlık kampına katılmadan fiziksel gücü ancak minik takımda oynamaya yeterlidir. Seneyi bekleyelim...

Cemalettin Taşkın
alanzinho ya da sorun takıma maçlar oynanıyorken gelmesi. haftaiçi antremanları oluyordur ama sezonbaşı hazırlıkları gibi değil.

takıma alışma devresi uzun olacak sanırım.

Muhammet
Ziya Doğan karışmasa olmazdı. :) Otursun oturduğu yerde..

sakaryalı.61
17.02.2009, 15:38
göreceksiniz alanzinho iyi bir futbolcu ama alışma döneminde diye düşünüyorum ..

biraz sabır gösterirsek kendini ispat edecektir yanlızca biraz sabır kumaşı çok iyi bekleyip hep beraber görelim bu hafta 11. de başlayacak büyük ihtimal en azından ilerisi için bir bilgi verecektir ..

Hüseyin İlkin
17.02.2009, 15:38
Uygun'un onun hakkındaki görüşlerini biliyorduk , sanırsam zamanında Ziya Doğan'da istemiş kendisini .

ZD , Alanzinho'nun yanında Song-Egemen-Hayrettin-Holosko'yu da istemiş .

Dün akşam bende belirtmiştim , ben yarım yamalak dinledim o programı .

Alanzinho'nun yanında istediği adamlarda fena değilmiş diyebilirim rahatlıkla . Şimdi haksızlık yapmayalım adama :)

Muhammet
17.02.2009, 15:40
Ben inanmam. Bir kere o dörtlüden ikisi şimdi takımda. :)

Güzel takım yaptık ya, aklı sıra "ben de onları istiyordum, ben de anlarım bu işlerden" ayakları. :D Yemezler. :p

Uzunoğlu
17.02.2009, 15:41
Dün akşam bende belirtmiştim , ben yarım yamalak dinledim o programı .

Alanzinho'nun yanında istediği adamlarda fena değilmiş diyebilirim rahatlıkla . Şimdi haksızlık yapmayalım adama :)

Hüseyin Ziya efendi dedi sende yedin hemi :)

Bu kadar saf sanmazdım ben seni :)

Samet Yildirim
17.02.2009, 15:41
Ziya Dogan bile Alanzinho tarzindaki adamlar icin olumlu görüs bildiriyorsa ozaman kesin iyidir;)..cünkü z.dogan böyle adamlari pek begenmez...

sifuni
17.02.2009, 15:46
stili gökdenize benzemiyormu ne dersiniz fazla izleyemedik ama bence gökdeniz tipinde biri

Adem Erdoğan
17.02.2009, 15:50
Song'u istemişmiş Egemen'i istemişmiş.Hemende verecektiler zaten sözleşmesi devam eden adamı.

Marcelinho ne oldu Ziya.

Atma Ziya atma!

hasancebi81
17.02.2009, 15:50
Alanzinho iyi bir oyuncu. Herkes görecek bunu, daha takıma alışamadı, maçlarda görünüyor zaten nerde duracağını, ne yapacağını, takımın nasıl bir oyun sistemi olduğunu bile kavrayamadı sadece.

Maçlarda dikkat ettiğim kadarıyla sol açıktan çok ortasahaya daha yakın oynuyor. Yani çizgide durmayı pek sevmiyo . Acaba hocanınmı bir telkinimi var yoksa daha serbest oynamayımı seviyor.

Kumaşından belli ama iyi adam olduğu, inşallah trabzonsporumuza çok faydalı olacak.

Hüseyin İlkin
17.02.2009, 15:52
Hüseyin Ziya efendi dedi sende yedin hemi :)

Bu kadar saf sanmazdım ben seni :)

Ziya hocanın demesi değil mesela abi , istenilmişse bu adamlar o adamların kalitesi meydanda , o dedi diye Alanzinho 'ya soru işareti ile bakmamak lazım :) Aynı konuşmada dediği adamların ikisi bizim bel kemiğimiz , biri dünya paraya Beşiktaş'a gitti , Hayrettin 'de Türk bekleri içinde fena sayılmaz . Bir forvet daha istemiş ama onun ismini unuttum .

Hatta demek ki sadece şov adamı değil tezini güçleştirecek bir şey Ziya Doğan'ın istemesi Alanzinho'yu . Yani bence iyidir , iyi .

Samet Yildirim
17.02.2009, 15:54
Ziya hocanın demesi değil mesela abi , istenilmişse bu adamlar o adamların kalitesi meydanda , o dedi diye Alanzinho 'ya soru işareti ile bakmamak lazım :) Aynı konuşmada dediği adamların ikisi bizim bel kemiğimiz , biri dünya paraya Beşiktaş'a gitti , Hayrettin 'de Türk bekleri içinde fena sayılmaz . Bir forvet daha istemiş ama onun ismini unuttum .

Hatta demek ki sadece şov adamı değil tezini güçleştirecek bir şey Ziya Doğan'ın istemesi Alanzinho'yu . Yani bence iyidir , iyi .

bende bunu diyorm eger ziya dogan bile iyi diyorsa alanzinho gibi bir futbolcuya ozaman kesin iyidir...gerci ziya degil hekes iyi diyorda nese:)

Uzunoğlu
17.02.2009, 15:55

Ziya Doğan 1 milyon dolarlık oyuncu isteyecek ha :)

Onun sınırı 300 bin dolar :) Biraz iyi oynasa takımdan kesiyordu zaten. Smek, stepanov, yattara örnekleri :)

Alanzinho hakkındaki fikirlerim Ziya Doğandan bağımsız. Bu adamı biz ancak gelecek sezon oynatabiliriz...

Samet Yildirim
17.02.2009, 15:59
Huseyin İlkin

forvete PRICA yi isteigni söyledi;) danimarkada gol krali ama almanyaaoynakren begenmyiordum;) holosko ve umut demistim diger forvetleri...

TolgaTopçu61
17.02.2009, 16:06
Alanzinho Türkiye ligindeki defans oyuncularina karsi fizik olarak cok zayif gözüküyor,Norvec liginin defans oyunculari dökülüyordu Alanzinho'ya karsi,Türkiye liginde ise Alanzinho'dan dogru dürüst bir calim görmedim simdiye kadar...
Calim atmaya calisiyor ama top rakip defans oyuncularina takiliyor...
Simdiye kadar bu düsünceye vardim Alanzinho'yu izlerken ama daha dogru yorumlamak icin bence yeni sezon beklenmeli...Bu sezon icin büyük bir beklentim yok Alanzinho'dan...

Hüseyin İlkin
17.02.2009, 16:12
Ziya Doğan 1 milyon dolarlık oyuncu isteyecek ha :)

Onun sınırı 300 bin dolar :) Biraz iyi oynasa takımdan kesiyordu zaten. Smek, stepanov, yattara örnekleri :)

Alanzinho hakkındaki fikirlerim Ziya Doğandan bağımsız. Bu adamı biz ancak gelecek sezon oynatabiliriz...

Bir ara 4 milyon dolar bütçe verin bana bu takımı şampiyon yaparım , yapamazsam para almam demiş :D

Huseyin İlkin

forvete PRICA yi isteigni söyledi;) danimarkada gol krali ama almanyaaoynakren begenmyiordum;) holosko ve umut demistim diger forvetleri...

Hea Prica , ben ilk önce onu Bilica diye anladım yalnız . Diyorum bu adamı nasıl forvette kullanacak , sonra çözdüm olayı .

Neyse ya , bizden uzak olsunda ne yaparsa yapsın artık ...

Sefa Murat Dokuz
17.02.2009, 18:57
Alanzinho çok iyi bir oyuncu, daha alışamadı kolay değil. Kuzey Kutbundan Trabzona gelmek. Biz aceleciyiz. ilk 11 de çıksın çok daha faydalı olur. Ve önemli bir nokta var norveç ve Türkiyede lig tarihleri oldukça farklı bunu da unutmayalım.
4 milyon euro yu tartışırım. Leonardo ya 2.5 vermedik diyorlar. ona 2.5 vermeyip Alanzinhoya 4 vermek çok saçma olur doğruysa.Alanzinho artık bize aldık ve bitti, berbat oyuncu falan demek saçma ne kadar düşük seviye bir ligden geldiysede bence (A katagorisinden sağlam bir takım norveç liginde avrupa kupalarına oynar.) oranın en iyi oyuncusu bizim ligdede iyi bir oyuncu olabilir.
Alanzinho için biraz sabır.

amour_61
17.02.2009, 19:06
yahu burası alanzinho başlığı ama siz neden saçmalıyorsunuz anlamadım Ziya Doğan nerden çıktı başlığın dışına çıkmayın biz çıksak hemen uyarı alıyoruz hayret

KUTADGU
17.02.2009, 20:34
Adam topu topu 100 dakika forma giymiş daha.
El insaf 100 dakika.
2 tane 50 dakika, 4 tane 25 dakika eder.

Ve ne hazindir ki; bazıları teşhisi koymuş.
Neymiş efendim.
Alanzinho'dan topçu mu olur muş.

Erbakan'ın lafıyla noktayı koyalım
"Hadi ordan, hadi ordan"

Cafer Bulur
17.02.2009, 21:39
Kalitesi var ve belli ama zamana ihtiyaci var.
Bu isler pat diye birden bire olmuyor.
Yabanci futbolcularimizdan verim bekliyorsak sabretmeyi ögrenecegiz.
Hele de bu futbolcular güney amerika ülkelerinden geliyor ise....

owenank
17.02.2009, 22:33
Önceki sayfalarda da yazdım, Norveç ligi Mart 15 de baslıyor. Bu adam henuz sezon bası hazırlıklarını tamamlamamış. En erken 1 ay sonra yorumlamak gerek.

Uluhan
18.02.2009, 00:11
Bence şu anlık direk katkı yapacak düzeyde değil, birkaç hafta sonra belki.
Fazla eleştirmemek gerek ama bence çok iyi bir oyuncu değil.

Özkan Erdem
18.02.2009, 00:18
Alanzinho'yu yorumlamak için çok erken olduğunu düşünüyorum. Bazı oyuncuların uyum süreci uzun sürse de sonrasına büyük katkıları olabiliyor. Önümüzde Lincoln, Deivid gibi örnekleri var bu durumun.

Elbette ben de isterdim şampiyonluk yarışında takıma direk girecek, uyum sıkıntısı çekmeden büyük katkı yapabilecek bir oyuncu almış olmamızı ancak Alanzinho da geldiği yerde kendini fazlasıyla ispatlamış bir oyuncu. Maliyetinin yüksek oluşu eleştirileri artırsa da dediğim gibi, zamana ihtiyacı olduğunu hepimiz biliyoruz.

hermann hesse
18.02.2009, 00:23
Büyük hayal kırıklığına uğradım. Futbolcu konusunda bazı subjektif kriterlerim var büyük futbolcuda alışma devresini çok istisnai durumlar dışında kabul edemem. Futbolcu kaliteliyse girdiği gibi oynar futbolunu. Delgado kaç ay aradan sonra maça çıktı ve nasıl oynadı. Yani bu adamda videolara kanmışız gibi bir his oluştu içimde. Girdiği maçlarda hiç mi birşey yapmaz bi insan kardeşim? Futbolcunun alışmasını beklersek lig bitecek.
Ben videolardaki alanzinhoyu istiyorum. 90 dakika olmasa da 10-15 hatta 30 dakika göstersin bunu. o kadar parayı kara kaşı kara gözü ve sırıtışı için vermedik.
Büyük bir umutla beni haksız çıkarmasını istiyorum bu futbolcunun.

İlker ToSun
18.02.2009, 00:24
ben bu sezon ondan büyük bir katkı alacağımızı düşünmüyorum,,
ersun yanaldan yiyeceği gelecek sezon başı antremanıyla ancak faydalı bir yapıya ulaşacağını düşünüyorum, şu gördüğümüz toplam 100 dakikalık bölümde 4 milyon euro bonservisli futbolcu görüntüsü de vermedi zaten,,
örneğin szymek in gelip katkı yaptığı gibi bir katkı ondan beklemiyorum, gelecek sezon katkı alırız gibime geliyor...

futbalski60
18.02.2009, 00:31
ben bu sezon ondan büyük bir katkı alacağımızı düşünmüyorum,,
ersun yanaldan yiyeceği gelecek sezon başı antremanıyla ancak faydalı bir yapıya ulaşacağını düşünüyorum, şu gördüğümüz toplam 100 dakikalık bölümde 4 milyon euro bonservisli futbolcu görüntüsü de vermedi zaten,,
örneğin szymek in gelip katkı yaptığı gibi bir katkı ondan beklemiyorum, gelecek sezon katkı alırız gibime geliyor...

Szymek'in ilk Gençlerbirliği maçını bilirim ben sahada varlığı yokuluğu belli değildi takıma yavaş yavaş ısınmaya başladı biraz sabır lazım.

Kubilay ŞAHİN
18.02.2009, 01:00
Ahmet Ağaoğlunun dediğine aynen katılıyorum. 4 hafta daha başarılı bir performans beklemeyin. Takıma adapte olmak kolay birşey değildir.

EMRAH ERTEMOĞLU
18.02.2009, 01:57
Szymek'in ilk Gençlerbirliği maçını bilirim ben sahada varlığı yokuluğu belli değildi takıma yavaş yavaş ısınmaya başladı biraz sabır lazım.

Szymek ilk sebat maçında ikinci yarı oynadı ve kalitesini güzel futboluyla gösterdi.
Alanzinho alışır merak etmeyin.:)

futbalski60
18.02.2009, 02:12
Szymek ilk sebat maçında ikinci yarı oynadı ve kalitesini güzel futboluyla gösterdi.
Alanzinho alışır merak etmeyin.:)
Sebat maçında oynadı mı tam hatırlamıyorum ama G.birliği'ni Ankara'da 1-0 yendiğmiz maçta 90 dakka sahaya çıkmıştı ve çok vasattı Denizli maçıyla yıldızlazmıştı Szymek'in bile gerçek performansını sergilemesi 4-5 haftayı bulmuştu.

M.S.SOFU
18.02.2009, 02:20
farzetki futbolcu kötü çıktı...taraftar olarak ne yapmalıyız...
gerkes elini vicdanına koysun ve yapmamız gerekeni söylesin...
hep destek tam destek...inadına trabzon ulan....

sedatmert61
18.02.2009, 03:17
Büyük hayal kırıklığına uğradım. Futbolcu konusunda bazı subjektif kriterlerim var büyük futbolcuda alışma devresini çok istisnai durumlar dışında kabul edemem. Futbolcu kaliteliyse girdiği gibi oynar futbolunu. Delgado kaç ay aradan sonra maça çıktı ve nasıl oynadı. Yani bu adamda videolara kanmışız gibi bir his oluştu içimde. Girdiği maçlarda hiç mi birşey yapmaz bi insan kardeşim? Futbolcunun alışmasını beklersek lig bitecek.
Ben videolardaki alanzinhoyu istiyorum. 90 dakika olmasa da 10-15 hatta 30 dakika göstersin bunu. o kadar parayı kara kaşı kara gözü ve sırıtışı için vermedik.
Büyük bir umutla beni haksız çıkarmasını istiyorum bu futbolcunun.ee haklısın en azından şimdiye kadar 8 gol atmalıydı...ya sizin gibi düşünenleri görünce gerçekten futbolu ii bildiğimi düşünüyorum..

sametaydin
18.02.2009, 04:28
Ya tamam bu oyuncumuzu aslında hiç eleştirmek istemiyorum çünkü erken geliyor bana ama oynadığı oyun da hiç umut vermiyor açıkçası. Ankara ve ankaragücü maçlarında çok kısa süre oynadı tamam ama bjk maçında da 45 dakika oynadı ve hayaletten farkı yoktu abi insan bir maçta hiçbirşey yapmazmı? Gerçi o maçta orta sahamızdaki hiçbir oyuncu bişey yapmadı ama en azından savaştılar. Dikkat ettim alanzinho ne pres yaptı, ne top istedi, ona verilen topları da çok bencilce ve olumsuz kullandı.
Tamam bu oyuncu için zamana ihtiyacı var diyoruz ama ilerisi için ufak da olsa olumlu bir izlenim vermedi. Denizli artık denizli maçında da böyle olursa alışma dönemi filan hikaye olur bence. :S Ama bu konuda yanılmak istiyorum.

Selman
18.02.2009, 04:56
Ahmet Ağaoğlunun dediğine aynen katılıyorum. 4 hafta daha başarılı bir performans beklemeyin. Takıma adapte olmak kolay birşey değildir.

Katılmakla birlikte Alanzinho'nun bir şeyi öğrenmesi gerekiyor sanırım.Daha doğrusu Ersun Hoca'nın öğretmesi gerekiyor.Topu aldığı zaman kafasını kaldırmayı bilmeli.Yaylada tek başına top koşturuyormuş gibi gidiyor adam, be mübarek bi bak sağına soluna:)

Olacak ama ben ümitliyim.

Dursun Kaplan
18.02.2009, 08:53
Adam topu topu 100 dakika forma giymiş daha.
El insaf 100 dakika.
2 tane 50 dakika, 4 tane 25 dakika eder.

Ve ne hazindir ki; bazıları teşhisi koymuş.
Neymiş efendim.
Alanzinho'dan topçu mu olur muş.

Erbakan'ın lafıyla noktayı koyalım
"Hadi ordan, hadi ordan"

Nokta.

.

ugur_52
18.02.2009, 10:15
Alanzinyonun bu erken eleştirilerini boş ve yersiz buluyorum.Sonuçta daha takımla 100 dakka oynadı bir ay antreman yaptı ve onun için en eksik bölgemize hatta bizim futbolcularımzın bile unuttuğu sol açığa transfer oldu.Alanzinho dan verim alabilmek için bizim ilkonbir oyuncularımızın da sadece atakları sağ kanattan değil sol kanattan da yapılabileceğinin anlatılması gerekiyor.Yani sözün özü bizim ilk onbirin de alanzinho yu görmesi gerekiyor.

MaKaRa19
18.02.2009, 10:21
ßence bu Adamın kumaşı sağlam çünkü topu aldığında sadece kaleyi düşünüyor rakibi bunaltıyor sabredeLim arkadaşlarr bence şuan alanzinho aLışma döneminde zamanLa herşey düzene girecek allahın izniyle colman da geldiğinde ilk 2 maç pek varlık gösteremedi ama ligin 2.yarısındaki futbolu herkezi mest ediyor bende şuna inanıyorum Sadri başkan güvenmediği bir adama kalkıpta 4 milyon euro vermez...

MaKaRa19
18.02.2009, 10:25
Buarada KUTADGU Arkadaşım ağzına sağLık söyLedikLerinde Çok hakLısın bütün herkesin bunu anLaması Lazım..

LazAnisT
18.02.2009, 10:27
Topu ayağına aldığı zaman topu sürme yerine iki ara pası verseydi şimdi adamın ne kadar kaliteli bir futbolcu olduğundan bahsedecektik.Valla bu adamın işi çok zor:)

Onur Civelek61
18.02.2009, 10:29
Şimdi Jun u hatırladım.Nerden hatırladın diyeceksiniz:) tamam Jun o kadar para etmezdi ama ben onu hiç ilk 11 de görmedim hiç 90dk sahada görmedim.1-2 kez hatırlıyorum oyuna girdiğini.Penaltı yaptırmıştı.Sonuç: Kazık yedik oldu.Jun gelmeden önce onunla ilgili hiçbi fikrimiz yoktu 14 gol atmış bi gol kralıydı sadece Çek liginin...
Gelelim Alan'a.Sezon başından beri videolarını izliyoruz sağolsun araştırmacı arkadaşlar sayesinde.İzleyen herkezin görüşü mükemmel bi oyuncu olduğu yönünde ben dahil.Hızına,tekniğine laf söylenmez valla Allah çarpar.Burası Norveç değil doğru.Burda futbol farklı doğru.O zaman sonradan oyuna giren oyuncudan neden bu kadar çok şey bekliyoruz.Hem 11 de oynasa ve kötü oynasa da bu onu silmemize neden değil.Alan jun olmasın diyorsak...Sabredeceğiz...

Kazım Uzunboy
18.02.2009, 10:31
Hangisinin işi kolay ki abi :rolleyes: :D

İsmail Çavuşoğlu
18.02.2009, 10:36
Alanzinho bizi uçuracaktır buna adım gibi eminim şu anda yapılan eleştirileri çok erken buluyorum.kimse videolara bakıpta 3.9 milyon vermez defalarca izlendi ve takıma direkt katkı yapacak diye alındı ve yapacaktırda.yalnız biraz sabır be arkadaşlar daha yeni geldi bazı süreçlerden geçmesi gerekiyor.eminimki antalya kampını takımla birlikte geçirseydi çok daha farklı bir Lazinho izler olurduk...

MaKaRa19
18.02.2009, 10:39
evet bende inanıyorum yararlı olacağına inş denizli maçında yattarayla birlikte oda kalitesini gösterir

Adem Erdoğan
18.02.2009, 10:48
Trabzon'a Jun kadar balon bir futbolcu gelmemişti bu zamandan sonra da geleceğini hiç zannetmiyorum.

O zamanki yönetimin beceriksizliği ve taraftarı avutmak adına yaptığı bir son dakika transferiydi.Hakkında bilinen tek şey bizim Bank Asya kalitesindeki Çek liginin 14 golle gol kralı olmasıydı.Piyasada videosu bile yoktu doğru dürüst.

Alanzinho ile onu kıyaslamak futbola da hakarettir.Alanzinho takıma geldi 3 gün sonra maça çıktı.
Adam taraftara kendisi göstermek için özelliklerini yansıtmaya çalışıyor.Çabukluğu kalitesini ortaya koyuyor.Fizik yönünden eksiği var fazlasıyla.O da tam olsa zaten Messi gibi bişe olurdu büyük ihtimalle.

Alanzinho'ya fazlasıyla kredi tanınması lazım.Lincoln, Deivid hatta Delgado'nun takımlarındaki ilk sezonlarını da biliyoruz.

MaKaRa19
18.02.2009, 10:51
Evet Jun'la kıyaslanması banada saçma geLiyor 10 tane Jun Alanzinhonun ßileği oLamaz =)

Emre ÖZTÜRK
18.02.2009, 10:54
ortda deivid örneği varken bizim bu oyuncuya bu kadar soğuk bakmamızın nedeni nedir acaba.Ben inanıyorum ki alanzinho kendisini gösterecek ve bizlere kanıtlayacaktır

Kazım Uzunboy
18.02.2009, 11:00
Colman'da fazla etkili değildi hatırlatırım.. ;)

Hüseyin İlkin
18.02.2009, 12:11
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1163-9M6Q9S5H.jpg

Dursun Kaplan
18.02.2009, 12:24
Artist yahu. :p

Denizlispor maçında sana çok güveniyorum Alanzinho. ;) Bizi mahçup etmezsin umarım.

trab61
18.02.2009, 12:58
gene aynisini goruyorum. hep elestiri. gene bu elestirenler pisman olacaklar.
ne bekliyordunuz cikip bjk macinda harikalar yaratip bizi iptenmi9 alacakti?? lutfen yapmayin boyle herzaman. adam zaten atmosferden etkilenmistir,norvecde 5000 kisiye oynayan adam gelip inonude maci cevirmesini bekleyemeyiz. bekleyin sabredin.
takimla artik ugrasmayi brakin. yeter ya surda lutfen elestiri yapacaksak seviyeli ve yapici elestiri yapalim. bu yil bizim yilimiz olacak insallah. ama siz boyle devam ederseniz maalesef hic bisey olmaz.

Xopuri Lazi
18.02.2009, 15:17
Alanzinho'yu sürekli, David örneğiyle kıyaslamak yanlış. İkisi farklı mevki oyuncuları ve aralarındaki en belirgin fark Türkiye'ye gelmeden önceki Avrupa kariyerleri. Galiba 2005 yılıydı, Lemi ÇELİK Brezilya'da forvet oyuncusu izliyordu, basından takip ettğimiz kadarıyla David ilk sıradaydı. O sıralar Brezilya'da bir takımda kiralık oynuyordu ama Bordoux'un bonservisli futbolcusuydu. Bizim alamadığımız David'i Sporting Lizbon bonservisiyle beraber aldı ve sonrası Fenerbahçeye gelişi. Yani kısacası David fenerbahçeye gelmeden önce iki önemli Avrupa takımıyla sözleşme imzalayıp onlarda başarılı olamamış bir futbolcu. Alanzinho ise daha düşük seviyeli bir ligde başarılı olup Trabzonspora geldi.
Saygılar

Uğur Ö.
18.02.2009, 17:29
ben bu adama topçu değil diyenleri futbol bilgisinden şüphe ederim ulan adam daha topu topuna 100 dk oynamış insaf ama sizin gibi futbolu bilenler (!) bu adamdan umudu keserler tabi

Samet Yildirim
18.02.2009, 18:18
bu macta ilk 11 de olacagini düsünüyorum ve iyi bir futbolcu olduguna inaniyorum insallah bu macta bunu gösterirde elestirilerden kurtuluruz !...

Badaloğlu
18.02.2009, 18:20
Büyük bir umutla beni haksız çıkarmasını istiyorum bu futbolcunun.

Merak etme sen haksız çıkacaksın.Eğer azıcık futboldan anlıyorsam bu adam tribünleri ayağa kaldıracak.Az daha sabır...

Belki önceki sayfalarda yazan olmuştur Şirin Berberin bir yazısında okumuştum oda çok emin değilmiş ama bir söylentiye göre Lange Ve Jun'un menejeriyle Alanzinyonun menejeri aynı kişiymiş.

Yahu Allasen Sülo, okuyacak başka adam bulamadın mı? Doğru bir örnek verde ok. diyelim sağa... Adam kıt kafalı, her futbolcunun bir menejeri olacak diye bir kural var mı? Brezilya'da bu işlere menejerlik şirketleri bakıyor.Adamlar holding yönetir gibi şirket çalıştırıyorlar.Dünyanın bütün liglerini oturup izliyorlar.Ekipler var... Ne diyor bu adam yahu? Emin değilmiş. Emin olsan ne yazar?

Ya tamam bu oyuncumuzu aslında hiç eleştirmek istemiyorum çünkü erken geliyor bana ama oynadığı oyun da hiç umut vermiyor açıkçası. Ankara ve ankaragücü maçlarında çok kısa süre oynadı tamam ama bjk maçında da 45 dakika oynadı ve hayaletten farkı yoktu abi insan bir maçta hiçbirşey yapmazmı? Gerçi o maçta orta sahamızdaki hiçbir oyuncu bişey yapmadı ama en azından savaştılar. Dikkat ettim alanzinho ne pres yaptı, ne top istedi, ona verilen topları da çok bencilce ve olumsuz kullandı.
Tamam bu oyuncu için zamana ihtiyacı var diyoruz ama ilerisi için ufak da olsa olumlu bir izlenim vermedi. Denizli artık denizli maçında da böyle olursa alışma dönemi filan hikaye olur bence. :S Ama bu konuda yanılmak istiyorum.

Güzel kardeşim, Beşiktaş maçında hangi futbolcumuz hayalet değildide Alanzınho'da hayalet olmasın.Bu nasıl bir yorum? Yıllardır bu takımda oynayan Umut Bulut ilk 45 dakika sahadaydı.Ne faydası oldu ilk devre takıma? Ama bir önceki hafta bizi ipten aldı değil mi? Bu mantıkla yola çıkarsak işimiz var.

Artık bir şeyi kafanıza sokun.Futbol takım oyunudur.Alanzınho yakın zamanda Yattara kadar seveni olacaktır.Bu adama sabır gösterin, tribünleri ayağa kaldıracaktır.Göreceksiniz, bu konuda kesinlikle yanılmam.Az çok anlıyorsam bu işten yakında onada beste yaparsınız artık.Türkiye'yi ayağa kaldıracak...

Erdal
18.02.2009, 18:29
Alan'ın gelmeden önce 1.5 ay antrenman yapmadığını duydum. Buna rağmen bence hiç fena değil...Doğru adam aldık çok yakında göreceğiz...Çok yakında çok...

Erdal
18.02.2009, 18:32
İki ay önce Cale'yi Eskişehir maçından önce de Gökhan'ı tartışıyorduk...Bir ay sonra utanacağınız mesajlar yazmayın bence

Kasım Hilal
18.02.2009, 18:45
Daha zamanı var..
En az iki üç hafta berbat oynama toleransına sahip bence..
Sonra yavaş yavaş vasat, vasatın üstü, iyi ve çok iyi olur inşallah...

Aslen ben vasat haline geldiğinde sorunlarımızın büyük bir bölümünün çözüleceği görüşündeyim.

Uğur Cira
18.02.2009, 18:52
iyi bir futbolcu aldık arkadaşlar.sabredelim.daha sezonun ilk bölümünde gökhan ünalı tartışıyorduk.çok gol kaçırıyor vb.. gibi.bir çok oyuncumuzu tartışıyorduk. alanzinho geleli daha ne kadar oldu ki?.önce takıma,sonra da ligdeki tempoya alışacak.şu an ersun hoca şu saatlerde ona güç yüklemesi yapıyordur.:palışacak ,daha zamanı var. bize çok katkı sağlayacak...

Mustafa Hazıroğlu
18.02.2009, 18:54
Bjk maçında olduğu gibi her topu aldığında yere düşmez inşallah.

Hasan61
18.02.2009, 19:17
sezon başı colman
antep maçları sonrası sylva
hakkında yazılanlar ile
burada yazılanlar arasında baya bir benzerlik var........

Serhat Koçali
18.02.2009, 19:24
evet arkadaşlarımızın da söylediği gibi bi ara colman da boleydi cale de gökhan da alanzinho nun da bunlar gibi kısa bir sürede kendini toparlayıp ispatlayacağı, takımda yıldızlaşacağına inanıyorum.

ApoCaN28
18.02.2009, 19:32
Çok şey beklemiyorum kalan maçların 2-3 tanesini kazandırsın yeter seneye daha faydalı olacaktır...

M.S.SOFU
18.02.2009, 19:58
sabretmekten başka yapabileceğimiz bi şey var mı acaba...
alanzinho hakkında yazılan bütün yazılara saygı duyuyorum ama bu yazıların amacının ne olduğunu sorguluyorum....
bende futbol izlemesini bütün forumdakiler kadar biliyorum,takıma katkısının 100 dk ki oyunuyla olmadığını bende görüyorum ama ne yapalım bu adamı şimdi...
100 dk oynadı kötü oynadı diye satalım mı???
sonra taraftarın bu durumları ortaya çıkınca basına afişe olunca bekleneni veremedi diyorlar...
adamın morali bozuluyor...oynayacaksa da oynayamıyor...
bence bizim taraftarımızdan bir kısmı sürekli kendi takımını baltalıyor...
bu tip takımı desteklemeyen taraftarları dışarıda bırakmak gerekir...
varlığı zarar olan insandan da başka hayır gelmez diye düşünüyorum...

zafercalikoglu
18.02.2009, 20:25
alışana kadar sabretmek lazım ,videolarda seyrettiğimiz hareketleri yapmya calışıyor sürekli

Ali Tunahan Güllü
18.02.2009, 20:28
inşallah denizli maçında 90 dk oynar ve yeteniğini görürüz...

Mustafa Ayazoğlu
18.02.2009, 20:41
Şampiyon olalımda isterse elimizde patlasın diyecem, ama inanıyorum ki çok yararlı olacak

Özellike son 6-7 maç tam anlamında hazır olup futbolunu oynasın yeter, kendine oynamasa süper olacak

Sezgin Öztürk
18.02.2009, 21:00
takımımız çok iyi gidiyor bizim burda yapmamız gereken futbolcularımıza teknik direktörümüze yönetimimize sahip çıkmak eleştirmeye gelince zaten istanbul medyası bunu çok iyi yapmaya başladı...

hermann hesse
18.02.2009, 23:35
Yahu az önce resmi sitede geziyordum. Hani sitenin sağ tarafında futbolcuların resimlerinin geçtiği bir alan vardı ya , işte gözüm oraya takıldı. Alanzinho nun resmini o alana monte etmişler, hemde Hüseyin 'in yanına. Adamın omuzları nerdeyse Hüseyin'in belinde. Yarıldım gülmekten.

Öztürk Adem
19.02.2009, 00:17
Bakalım bu hafta 11 de olması beklenıyor.Bu macta ne verecek bız bakalım

Vkgz
19.02.2009, 00:25
bu sene bi faydası olacagını sanmıyorum

TS-FAN
19.02.2009, 00:57
Sonra övünür dururuz futbolu biliriz deriz..
Kendimizle çelişiyoruz.
Bir adam 1,5 ay önce bitmiş bir ligden geliyor .
Hem de ateşin bacayı sardığı bir lige..
100 dakika oynuyor ve hemen başlıyoruz kötülemeye.
Daha zamanı var.
Çıksın birkaç 90 dakika oynasın,bir görelim.
Acele etmeyelim.

ESMERHAN
19.02.2009, 01:03
Zamanla daha iyi olacak insallah ama Besiktas macinda begenmedim. sAginda solunda bos adamlar dururken burnunu dikine gitmesi hos deyildi. Bu ligi cok mu hafife aliyor ne ? Zamanla ögrenecek artik.

hos_cocuk61
19.02.2009, 02:04
http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/1163-9M6Q9S5H.jpg

hos_cocuk61
19.02.2009, 02:06
Bu maçta kendinden beklenen performansı sergiliyeceğine eminim sağ kanattan yattara soldan alanzinho ortadan ise gökhan ile denizliyi rahat geçiçeğiz

Dursun Kaplan
19.02.2009, 08:54
http://foto.fanatik.com.tr/YazarlarYeni/SERHATDEMIRTAS.gif

Jun'dan iyisi can sağlığı!

19 Şubat 2009

Alanzinhoooo, Alanzinhooo, Alanzinhooo! Hava alanına gelenler önce böyle bir tempo tutturmaya çalıştı, tıpkı Brezilyalı’nın oyunu gibi!
Tutturulamadı!
Varyeteler, topuklar, yapılı saçlar!
Güvendiğim insanlar izledi, hepsi de ‘iyi’ dedi...
Kriz havasına gerek yok. Zaten ülkemizde de kriz yok! Olsa bakanlarımız çocuklarına söylerdi... Onlar da ‘mısır’ patlatmaz, batacak ‘gemileri’ ‘enerji’ ile yüklemez, kürek mahkumlarına ‘bahşiş alın’ demezdi!
Eee şimdi durduk yerde kriz çıkarmanın da anlamı yok.
Sadece endişem şu; Jun Türkiye’ye gelmişti, ılık bir yaz akşamı... Kaan Bora, Serkan Hacıoğlu ve ben alandaydık, tabiri caiz ise dünyanın parası verilen Jun’u biz karşıladık! Çek Ligi’nin gol kralıydı ama pasaport polisi dışında kimse yüzüne bakmadı. Ayıptır söylemesi, cebine para koyduk! Yok yok elden değil, kendi kartıyla bankamatikten çektik de öyle koyduk!
Olmadı, tutmadı, tek golünü Beşiktaş’ta attı, gitti!
Aslında yönetim golü kendi kalesine atmıştı. Bu sürekli koz olarak kullanıldı.
Ve birkaç hafta öncesi... Mekan dış değil, iç hatlar, bu hattı Trabzonlular bastılar! Yönetici akını, medya alakası. Ama yine FANATİK giydirdi! Yanlış anlamayın formayı.
Kolbastı olmadı, Samba yapacaktı ama unutmuştu. Dile kolay; Brezilya’dan Norveç’e geçmiş, oradan Jet-Lag’a geçmiş, İstanbul üzerinden Trabzon’a inmişti. Görüntülerini görmesek, izleyenleri bilmesek ‘bu ne?’ diyecektik.
Hala zamanı, top top kumaşı var. İri Yusuf’tan sonra ufak gelmiş olabilir ama bu haftaki Denizlispor maçında taraftar Alanzinho’ya not verecektir. Trabzonspor taraftarı krediyi zor verir, geri ödemeyi geciktirir. Bu yazıyı inşallah birisi Alanzinho’ya çevirir. Zira ‘Fırtına’ya karşı koşulmaz, bilinir!

Serhat Demirtaş

Fanatik

Viseralı Ömer
19.02.2009, 10:38
evet ama bence alanzinhoyu yattara yerine diğil de colmanın yarine almalılar solda alanzinho sağda yattara ortada gökhan ile bir kadro olmalı

M.S.SOFU
19.02.2009, 14:03
evet ama bence alanzinhoyu yattara yerine diğil de colmanın yarine almalılar solda alanzinho sağda yattara ortada gökhan ile bir kadro olmalı
sıkıntı orda başlıyor zaten colman'ı kadrodan kesmek zor sonuçta verimli bi topçu...
hoca şimdi yenilmeyen takımın sistemini de değiştirmek istemiyor anladığım kadarıyla
ama seneye ya da yenilince aklın yolu olan,forumdada yüzlerce kez yazılmış tek forvet 5 orta sahalı sisteme geçilesi gibi duruyor...

yusufyilmaz
19.02.2009, 14:42
serhat demirtaş afkurmuş

Mustafa Ayazoğlu
19.02.2009, 21:58
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/1174-5A2L4V5X.jpg

Kazım Uzunboy
19.02.2009, 22:01

Ne Alan'dan ne de Colman'dan vazgeçilmemelidir.

ApoCaN28
19.02.2009, 22:02
Bi Alış Göster Kaliteni inlet Türkiye yi...

Kubilay ŞAHİN
19.02.2009, 23:05
Alanzinho bu hafta diğer haftalara oranla daha iyi olmasını bekliyorum. Ama süper oynayacağını sanmıyorum.

Cem Akyüz
19.02.2009, 23:30
göster kaliteni Alanzinho bu hafta Gökhan ile birlikte iyi işler yapacağını düşünüyorum

SiNo
20.02.2009, 00:11
açıkçası videolarda izlediğim zaman çok süper diyordum ama alışamadı bizim lige yada trabzonspor çok büyük geldi kendini rüyada zannediyor gibi geliyor videolardaki gibi oynarsa süper bir topçu ama bizde oynadığı zaman süresindeki gibi devam ederse trabzonkaradeniz e gönderilen topçularımıza ayıp olur.

Öztürk Adem
20.02.2009, 00:45
Bence bızde tam anlamıyla yer bulması ıcın takımımız :D Kotu duruma dustugu 1 anda :D takımı kurtardıgı anda takımda yer bulur ancak

Adil ÖZGÜR
20.02.2009, 01:02
Alanzinho;

Bak yeni gelen ben yazayım sen oku,
Şampiyonluk isteniyor, trübünü oku,
Kıytırıktan çalım atma, oyunu iyi oku,
Acımazlar valla gözünden yersin ok'u !!!
*-*
Tecrube istiyorsan gel de BMN de oku,
Soğuk Norveçten değil, Brezilyadaki gibi oku,
Yattara kıdemli ona bakma, sen kısa kısa oku,
*-*
İki bidirim boyun var, oyunu üç bitimlik oku,
Sahayı sinema seyreder gibi üç boyutlu oku,
Bizim kaleciyi değil, rakip kalecileri iyi oku,
*-*
Takıma giremiyom deme, Ersun'un gözünü oku,
Krampon ayağını vurmasın, şutları iyi oku,
O videolarında yatırdın kaldığın gibi de oku,
*-*
Kısa yazacağım, kısa boyunla oyunu oku,
Gözlük gözde yoksa, biraz da ezber oku,
Orta sahaya çakılı kalma, cezasahasını oku,
*-*
Bugün öfkesizim, insafla yazdığımı iyi oku,
Oynamadınmı yarınki vicdanıma şiirimi oku,
Yatır kaldır, kaledeki filelerin doksanını oku,
*-*
İstersen oynama, menejerinin gözünü oku,
Takımda şampiyonluğa koşanlarıda oku,
Tay gibi nazlı nazlı gol atanlarıda oku,
*-*
Parasızlık zamanında sana verilen değeri oku,
Taraftarın seni sırtına aldığı havaalanınıda oku,
Norveçte donuk para aldığın günleride oku,
*-*
Ülen o balıkçıları şampiyon yaptın onu da oku,
Takanın üzerine çık, hamsi nasıl avlanırı oku,
Takanın limana doğru viya viya'sını da oku,
*-*
Sabırsız trübündeki çoşkuyu çok iyi oku,
Şampiyonluğa ne kadar aç, açlığı iyi oku,
Takımdaki değeri anla, arkadaşlığı iyi oku,
*-*
İstersen sabaha kadar yazayım sen de oku,
Yeterki oku, ben yazarken sende futbol oku,
Şampiyonluk manasını bilerek şiirlerimi oku,
*-*
Bitsin şiir, sahada oku, villanda sıcakca oku,
Trübündeki aşkın sesini, stadın içinde oku,
Şampiyonluk için Baba Sadrinin gözünü oku,

magicyattara
20.02.2009, 09:12
Çok faydalı olacak çok.

Aşama kaydedeceğini adım gibi biliyorum.Timing hataları var gördüğüm kadarıyla,onları zamanla aşacaktır ve adamları tespih gibi dizmeye başlayacaktır.

Bu arada Adil Abi Maşallah.:)

Dursun Kaplan
20.02.2009, 09:33
Adil abi senin bu eserlerini görünce,yorum yapasım gelmiyor. :)

Ellerine sağlık. :alkış: Biri Alanzinho'ya bu kafiyeyi çevirsin. :)

komdere
20.02.2009, 09:41
Alanzinho;

Bak yeni gelen ben yazayım sen oku,
Şampiyonluk isteniyor, trübünü oku,
Kıytırıktan çalım atma, oyunu iyi oku,
*-*
Tecrube istiyorsan gel de BMN de oku,
Soğuk Norveçten değil, Brezilyadaki gibi oku,
Yattara kıdemli ona bakma, sen kısa kısa oku,
*-*
İki bidirim boyun var, oyunu üç bitimlik oku,
Sahayı sinema seyreder gibi üç boyutlu oku,
Bizim kaleciyi değil, rakip kalecileri iyi oku,
*-*
Takıma giremiyom deme, Ersun'un gözünü oku,
Krampon ayağını vurmasın, şutları iyi oku,
O videolarında yatırdın kaldığın gibi de oku,
*-*
Kısa yazacağım, kısa boyunla oyunu oku,
Gözlük gözde yoksa, biraz da ezber oku,
Orta sahaya çakılı kalma, cezasahasını oku,
*-*
Bugün öfkesizim, insafla yazdığımı iyi oku,
Oynamadınmı yarınki vicdanıma şiirimi oku,
Yatır kaldır, kaledeki filelerin doksanını oku,
*-*
İstersen oynama, menejerinin gözünü oku,
Takımda şampiyonluğa koşanlarıda oku,
Tay gibi nazlı nazlı gol atanlarıda oku,
*-*
Parasızlık zamanında sana verilen değeri oku,
Taraftarın seni sırtına aldığı havaalanınıda oku,
Norveçte donuk para aldığın günleride oku,
*-*
Ülen o balıkçıları şampiyon yaptın onu da oku,
Takanın üzerine çık, hamsi nasıl avlanırı oku,
Takanın limana doğru viya viya'sını da oku,
*-*
Sabırsız trübündeki çoşkuyu çok iyi oku,
Şampiyonluğa ne kadar aç, açlığı iyi oku,
Takımdaki değeri anla, arkadaşlığı iyi oku,
*-*
İstersen sabaha kadar yazayım sen de oku,
Yeterki oku, ben yazarken sende futbol oku,
Şampiyonluk manasını bilerek şiirlerimi oku,
*-*
Bitsin şiir, sahada oku, villanda sıcakca oku,
Trübündeki aşkın sesini, stadın içinde oku,
Şampiyonluk için Baba Sadrinin gözünü oku,

Bu ne kardeşim, sen ne yaptın
:alkış::alkış::alkış:

Okurken içimden "dım tıs dım tıs" tempo tuttum
Bir ara baktım başımı sallıyorum
:D

Fatih Ersoy
20.02.2009, 10:07
Adil abi yine döktürmüş. Eline sağlık abi.. ;)

Miraç Atalay Çiftçi
20.02.2009, 14:30
Frikik faturası 100 euro!

Trabzonspor'un 3,9 milyon euro bonservis ödeyerek aldığı Alanzinho, idmanda golü kaçırınca 100 eurodan oldu.

Denizlispor maçı hazırlıklarının kıran kırana geçtiği Trabzonspor’da idmanlar hayli neşeli ve iddialı geçiyor. Umut Bulut’un yokluğunda ilk kez 11'de oynaması beklenen Alanzinho, frikik atışlarının çoğunu kaleye nişanlayınca araya yardımcı antrenör Murat Aydın girdi ve Brezilyalı futbolcuyla iddiaya tutuştu. Aydın, Alanzinho’ya (Tercüman Halil Aliyazıcıoğlu aracılığıyla) "Bu frikiği atarsan sana 100 euro veririm ama atamazsan da alırım" dedi. Yeni transfer Alanzinho "Tamam. İddiaya varım" yanıtını verdi.
Topun başına geçen Alanzinho, enfes bir frikik atışı kullanmasına rağmen kaleci Tolga Zengin aynı güzellikte kurtarınca Brezilyalı futbolcu adeta şoke oldu ve iddiayı kaybetti. Üstelik bir de hocası Murat Aydın’a 100 euro borçlandı. Morali bozulan Alanzinho’yu "Maçta gol atarsın. Sana güveniyoruz" diyerek yine hocası teselli etti.

HTSPOR ÖZEL HABER / HALUK YILDIZ - TRABZON

Hüseyin İlkin
20.02.2009, 16:36
Topun başına geçen Alanzinho, enfes bir frikik atışı kullanmasına rağmen kaleci Tolga Zengin aynı güzellikte kurtarınca Brezilyalı futbolcu adeta şoke oldu ve iddiayı kaybetti.

:eek: