PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alan Carlos Gomes da Costa (Alanzinho)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

Birtan Karaman
27.02.2010, 08:38
Form Düşüklüğü Olmasına Rağmen Hala Üstünde Israr Ediyor Hoca. :cool:

Deniz Tosunoğlu
27.02.2010, 12:15
Alanzinho yıkıldı

Son haftalardaki yüksek formuyla Antalya maçı öncesinde teknik direktör Şenol Güneş'in en büyük kozu olan Alanzinho, beklentilerin altında kalıp oyundan alınınca adeta yıkıldı.

Vay canim benim be. Yikilacak olan Umut Buluttur...

Salih Edip
27.02.2010, 12:19
alanzinho çok top kaybediyor , diyordu bazı arkadaşlar ; dün hiç top kaybetmedi mesela :)

anlatmak istediğim farklı birşey yapmaya kalkan oyuncu illaki top kaybedicek , yoksa hatasız oynamaya çalışırsa , cale gibi aldığı topu egemene verirse , hatasız oynar ama kimseye faydası olmaz :)

Arif Timurcioğlu
27.02.2010, 14:01
Alanzinho iyi oyuncu ama o bölgede eksiklerimizi karşılıyabiliyormu buda önemli. Çoğu kontralarda topu iyi kullanamıyor bitirici olamıyor örneğin yattaranın bitiriciliği yok bu adamda.

Emrah KabuL
27.02.2010, 17:07
Alanzinho isterse 100/100 lük isabetli pas oranıyla oynasın..

Bu adam forvet arkası oynuyorsa yani takımın gol yükünü çekebilecek olan 2.futbolcu konumundaysa ben ondan gol beklerim arkadaş..

Çalıma girsin, kaptırsın bazı pasları yerini bulmasın önemli değil.. ama yeter ki skora katkıda bulunabilsin.

ugurozturk
27.02.2010, 17:23
forvet arkasi oynuyor da; alanzinyo ve burak disinda dun topu alip getiren adam varmiydi; selcuk dibine vurup ileri atiyor; engin kendine oynuyor; topuk pasi yapiyor; ceyhun orta sahayi gecmiyor... umutun ne yaptigini bi Allah biliyor..

dun ne yaptigi belli olan tek kisi Alanziydi. engin ceyhun varken cikacak adam alanzinhyo degildi..

Öztürk Adem
27.02.2010, 17:43
Yalanzinyo.:D Sadece bu adamdan para kazanmak ıcın bırılerı ceplerını doldursunlar dıye . Kulubume kullum zarar nıtelıgınde ki bir oyuncudan baska bır sey degıl

Cafer Bulur
27.02.2010, 20:41
Düsünüyorum da zarar etmeden bu futbolcuyu elden cikarmamiz hic de kolay olmayacak.

Ne diyecegiz bu futbolcuyu satarken, süperstar ama ligde 1 gol bile atamamis dersek alici bulabilirmiyiz?

Ilelioglu
27.02.2010, 20:44
Senol Günes ile birlikte cikisa gecti ama nedense son haftalarda bir düsüs var kendisinde ama Umut ile anlasamadigi da kesin bence...:cool:

Alan ilerleyen haftalarda düzeltecektir diye düsünüyorum...:);)

Muhalif
27.02.2010, 20:59
100 küsür sayfa önce çok tartışanlar vardı bu adam konusunda benimle, gerçi hala var. Broos zamanında bu adamın günümüz futbolunda yeri olmadığını görmüş ve oynatmazken diyorlardı ki sürekli oynasın bak görürsün. Tek varlık gösterdiği büyük maç olan 2-2 lik Gs maçından sonra ilk yorumumu yazmışım hakkında. O maçta bile bu adamın 4 milyon euro etmeyeceğini demiştim.
Broos'u Alan'ı oynatmıyor diye futboldan anlamıyor diyenler şimdilerde aslında ilk 11 de değil sonradan oyuna girmesi lazım falan demeye başladılar. Neyse bu da bir gelişmedir.

Günümüz futbolunda esas olan ortasahanın ortasına oyunu 2 yönlü oynayan 2 veya 3 oyuncu. Chealse, İnter, Barca gibi takımlarda böyle bu. Ama bu 3 aynı ayarda kaliteli adamı bulmak pek kolay olmadığından 2 tane defansif yönü kuvvetli, 1 tane forvet arkası serbest oynayabilecek, çok koşmayan ama top kendisine gelince iş bitirebilen ofansif ortasaha da bir yerlere gelmek için yetebilir. Almanya'da Wolfsburg'un yaptığı gibi (Musimovic) fakat güçlü takımlarla karşılaşıldığında 3 tane güçlü ortasahası olanlar kazanıyor tabii ki.

Şimdi geleceğim nokta şudur ki Alanzinho'nun 3 güçlü ortasaha elemanından biri olmadığı kesin fakat o bahsettiğim 2 defansif 1 ofansif ortasaha kurgusundaki ofansif ortasaha oyuncusunun görevini de yapamıyor. Çok yetenekli bir oyuncu, hiç kimsede olmayan bir oyuncu diyorsunuz da Türkiye'de oynadığı pozisyon itibariyle kıyaslanması gereken tek adam Alex o halde. Bu kıyaslamayı yapın ve ondan sonra tekrar düşünün bence Alanzinho konusunda.

Sonuç; Hala daha 4 milyon etmez diyorum, hala daha Broos haklıydı diyorum.

onur-ts
27.02.2010, 21:38
Alanzinho gibisini görememiş insanlar onu görünce bu takımda tabiki yeteneklerini idrak edememe, onu vurabildiğine yerden yere vurma, kötü oynayan bir takımın günah keçisi yapma, gol atamayan forvetlerinin yanında gol eksiği! yönünü vurgulama dirayetini gösteriyorlar.son 2 hafta alan beklendiği gibi oynamamıştır.ama bir oyuncunun her şey kötü giderken oynamasını beklemek acizliktir.düz mantık kurarsak messiyi al getir koy sivasspora oynat bir maçın 60!dksında sonra çıkar oyundan bakalım sezonda kaç gol atacak.kıyaslama işini geçelim.sadete gelelim.Alanzinho sizin o övdüğünüz ardadan da santostan da bilmem kimden de daha yetenekli ve verimli bir oyuncudur.tabi kullanabilene.sen rakibim onun başına 2 oyuncu dikmesine önlem alamıyorsan, onu istediği toplarla buluşturamıyorsan, ilerde top ondayken pasa geçemiyor, nerde duracağını bilmiyorsan, onunla adam gibi verkaç yapamıyorsan yani özetle bu kalitede değilsen suç Alanzinhonun değildir.performans düşüklüğü herkeste olabilir.bu normaldir.ama yapılması gereken bu düşüklüğün giderilmesi, saydığım nedenlerin düzeltilmesidir.yoksa berabere kalınca veya yenilince alanı günah keçisi ilan edip kurban kesmek doğru değildir...varsa yoksa Alan, gerisi yalan...

futbalski60
27.02.2010, 21:42
MyNet İstatislik İstersen Git Tekrar İzle Koyun Sayar Gibi Say ;)

Maçı izledik sen bize istatistiklere bak diyorsun dün ezdiği topları görmedin sanırım şu kadar pas atmış bu kadar topla buluşmuş bunlar boş şeyler senden başka da iyi oynadı diyen de yok zaten fazla komik olma.

Alihan Ertürk
27.02.2010, 22:22
Alan Gençlerbirliği maçında yedek kulübesinde olmalı.

Teofilo'ya ilk 11'de şans vermeliyiz , başka ne zaman izleyeceğiz bu adamı ?
Engin'in yerine ise Gabriç oynamalı.

Mucahid Erdogan
27.02.2010, 23:09
Alan Gençlerbirliği maçında yedek kulübesinde olmalı.

Teofilo'ya ilk 11'de şans vermeliyiz , başka ne zaman izleyeceğiz bu adamı ?
Engin'in yerine ise Gabriç oynamalı.

aynen katılıyorum cok dogru soyluyorsun su teoyu ıslıyelım gabrıcınde oynaya oynaya terardan eskı formuna kavusması lazım

Enes Ünal Kaya
28.02.2010, 00:34
Maçı izledik sen bize istatistiklere bak diyorsun dün ezdiği topları görmedin sanırım şu kadar pas atmış bu kadar topla buluşmuş bunlar boş şeyler senden başka da iyi oynadı diyen de yok zaten fazla komik olma.

Alanzinhodan Beklentiler Cidden Yüksek Bu Yüzden Belki Böyle Oluyor.. Ben Çok İyidi Harikaydı Yada Berbattı Demiyor.. Takım Olarak Kötü Maç Çıkarttık Ancak O Durumda Da O Kdr Yapabilmiş Kötünün İyisi Değil Kötüler İçinde Normaldi Diyorum Abartarak Ezmeye Gerek Yok

Arif Timurcioğlu
28.02.2010, 01:12
Abi alanzinho maç kazandıracak, yaratıcı olacak, bitirici işler yapacak bunları yapmadıktan sonra top kaptırmış kaptırmamış bence pekte önemli değil ne yapmışsa yapmış.

ccd6167
28.02.2010, 01:52
2 seneden berı su takıma bı mac almadın ya..topcuyum dıye gecınıyon ya helal la sana...sen ancak halısahada oynarsın alanzınho...baska bısı olmaz snden

gerrard8
28.02.2010, 03:09
alanzinho yu forvet arkası yada 2. forvet olarak kullanarak onu savunmanın içine hapsediyoruz.alanzinho geniş alan da oynayabilen bi topçu koy sol kanata orda daha verimli olur. ama orda da gabriç var ....

hos_cocuk61
28.02.2010, 03:42
Alanzinho'da gözle görülür bir düşüş var.

O mevkide oynayan bir oyuncu daha çok şey yapmalı 2,3 dribling yada 2 hareket bizleri tatmin etmez.

O mevkideki bir oyuncu forvetlere servris yapmalı, taşıdığı toplar ile tehlikeler yaratmalı, takımı atağa kaldırmalı, takımı yönlendirmeli ben bunları bekliyorum Alanzinho'dan. Stili buna müsahit Fakat maçta kayboluyor gidiyor 1,2 top sürme denemesi yapıyor onlardada başarız oluyor.

Kendini bir an önce topralaması lazım.

Halit Akyüz
28.02.2010, 03:49
Bu adamdan kurtulmamız lazım. Bize Alex gibi bi adam lazım.

arifberkay
28.02.2010, 08:47
engin in oynadığı takımda alan 10 kere oynar

Mollasalihoğlu
28.02.2010, 11:08
Formu düşük olmasına rağmen 11'e yazacağım ilk isim..

Diğer oyuncularımızla kalite farkı dağlar kadar..

Tolunay Abdioğlu
28.02.2010, 11:11
1-2 maç dinlendirilmesinden yanayım.

Gökhan Döner
28.02.2010, 11:11
Bu adam aslında bu takımda çok işler yapacak
ama biraz daha sabır işte.Skoru ve oyunu en çabuk değiştirecek isimlerden birisi.

Murat'
28.02.2010, 11:12
Geçen seneden beri istikrar sorunu var, bu kronikleşmiş bir hastalık olsa gerek.

Zafer Fidan
28.02.2010, 11:20
Takımda ver-kaç, duvar pası vs. yapabilecek oyuncu yok, hele Didier Bulut böyle şeyleri hiç beceremiyor. Işin zor Alan.

Antalya macında oyundan niye çikarıldın anlamadım. Engin 25 topuk pasları ile Şenol hocanın gözüne girmeye başardı anlaşılan.

/_!mmortalTs_\
28.02.2010, 22:07
Bugün Dos Santos'u izleyince eski Alanzinho'yu hatırladım.

stormtiger61
28.02.2010, 22:10
Beyler gercekten uzgunum bunu soylerken fakat alanzinho tam anlamiyla bir hali saha topcusu.

Ahmet Faruk
28.02.2010, 22:18
Takımda şu adama ayak uydurabilecek bir forvet olsa, 5 maçta asist kralı olur bu adam.
Teo biraz o ayarda ama, ama işte....

Mollasalihoğlu
28.02.2010, 22:23
Beyler gercekten uzgunum bunu soylerken fakat alanzinho tam anlamiyla bir hali saha topcusu.

Siz halı sahada kim kim oynuyorsunuz?

Mollasalihoğlu
28.02.2010, 22:24
Didier Bulut.

Kendi futbolcunla dalga geçmek sana ne kazandırır ah bir anlayabilsem?

Emrah KabuL
28.02.2010, 22:25
Alanzinho gibi forvet arkası oynayan Arda atıyor, Alex atıyor hatta dün Tello oynadı o da attı,attırdı.. Bursa'nın Batalla'sı son dönemde çok formda.. o da atıyor, attırıyor.. bir tek bizimkisi yerinde sayıyor.

Cem Akyüz
28.02.2010, 22:34
Son zamanlarda formsuz olduğu doğru

Ahmet Faruk
28.02.2010, 22:41
Alanzinho gibi forvet arkası oynayan Arda atıyor, Alex atıyor hatta dün Tello oynadı o da attı,attırdı.. Bursa'nın Batalla'sı son dönemde çok formda.. o da atıyor, attırıyor.. bir tek bizimkisi yerinde sayıyor.

Hocam adamlar arkasında oynadıkları forvete pas attıkları zaman onu geri alabiliyorlar. Bizimki bir atıyor, almak için 9 metre daha koşuyor...

Pro-TS
28.02.2010, 22:50
Bugün Dos Santos'u izleyince eski Alanzinho'yu hatırladım.
evet stilleri çok benziyor santos da brezilya asıllıydı sanırım

Fatih Özkan
28.02.2010, 22:50

Saydığın adamların, forvetleri ile girdikleri güzel pas alış-verişlerine dikkat ettin mi peki ?

Pro-TS
28.02.2010, 22:51
formsuz yedeğe çekilmeli, takımda çift forvete dönmeli böylece

Emrah KabuL
28.02.2010, 23:03
O çok yetenekli,pas alış verişini iyi becerebilen forvetler Umut'tan daha az gol atabilmiş durumdalar.

Ama saydığım forvet arkası oynayan futbolcuların birçok golü var..Alanzinho'nun ise henüz ligde golü yok.

Bizim takımın en büyük sorunu Umut'un arkasında oynayan, skora katkıda bulunabilecek,bir nevi gizli forvet sayılabilecek futbolcumuzun Alanzinho olmasıdır.

Umut elbette yeterli değil ama Alanzinho şu formuyla ondan bile daha yetersizdir bunu kabul etmek lazım.

Fb, Alex kırmızı kartı görmese belkide maçı koparabilecekti.. gol de Alex'den geldi.. geçen hafta Bursa maçında yine Alex vardı başrolde..

Gs bugün Arda ve Keita ile maçı kopardı..

Bursa'da zaten Ozan İpek ve Batalla takımın en çok gol atan futbolcuları..

İşte bizim takımda böyle futbolcuların eksikliği var.

Fatih Özkan
28.02.2010, 23:09
O çok yetenekli,pas alış verişini iyi becerebilen forvetler Umut'tan daha az gol atabilmiş durumdalar.

Ama saydığım forvet arkası oynayan futbolcuların birçok golü var..Alanzinho'nun ise henüz ligde golü yok.

Bizim takımın en büyük sorunu Umut'un arkasında oynayan, skora katkıda bulunabilecek,bir nevi gizli forvet sayılabilecek futbolcumuzun Alanzinho olmasıdır.

Umut elbette yeterli değil ama Alanzinho şu formuyla ondan bile daha yetersizdir bunu kabul etmek lazım.

Fb, Alex kırmızı kartı görmese belkide maçı koparabilecekti.. gol de Alex'den geldi.. geçen hafta Bursa maçında yine Alex vardı başrolde..

Gs bugün Arda ve Keita ile maçı kopardı..

Bursa'da zaten Ozan İpek ve Batalla takımın en çok gol atan futbolcuları..

İşte bizim takımda böyle futbolcuların eksikliği var.

Alanzinho son haftalarda formsuz doğrudur...
Lakin o adam ile pas alışverişine girecek adamımız yok...
Bu da bir gerçek...
Arda'ya, Alex'e yardım eden eleman sayısı çok mesela...
Ama Alanzinho'nun dilinden anlayan, onla pas alışverişine giren kaç topçumuz var bizim ?
Adam ne zaman topu alsa izlemeye koyuluyorlar...
Bu 1-2 maçlık bişe değil...
Özellikle Avni Aker'de çok daha iyi görüp anlıyorum...

Emrah KabuL
01.03.2010, 00:31
Alanzinho son haftalarda formsuz doğrudur...
Lakin o adam ile pas alışverişine girecek adamımız yok...
Bu da bir gerçek...
Arda'ya, Alex'e yardım eden eleman sayısı çok mesela...
Ama Alanzinho'nun dilinden anlayan, onla pas alışverişine giren kaç topçumuz var bizim ?
Adam ne zaman topu alsa izlemeye koyuluyorlar...
Bu 1-2 maçlık bişe değil...
Özellikle Avni Aker'de çok daha iyi görüp anlıyorum...

Anlatamıyorum sanırım.. dediklerin doğru olabilir ama bu saydığın futbolcular sadece takımlarının pas trafiğini yönetmiyorlar.. yeri geliyor gol de atıyorlar.. takımlarını tek başına sırtlayabiliyorlar.. Umut tek forvette etkili değil bunu kimse inkar edemez ama arkasında oynayan Alanzinho'da o kadar güçsüz,dirençsiz ki resmen kayboluyor rakip savunma oyuncularının arasında.

Örneğin bugün Alex'in attığı gol.. Alanzinho'yu hiç ceza sahasının ıcınde görebildik mi ? Göremedik.. çünkü izin vermiyorlar oraya kadar ilerlemesine.

Tek forvetimizin belli bir kapasitesi var.. Rakip savunmacılar bu adama top göstermediği zaman arkadan bir Alanzinho çıkmalı.. veyahut Engin..

Dün Bjk bugün de Fb maçlarını izledim.. İki takım da bizim gibi tek forvetle oynadılar ve inanın ne Guiza ne de Bobo'nun, Umut'tan hiçbir farkı yok.. zaten attıkları goller de Umut'tan az..

Peki bu adamların forvetleri, mevcut forvetimizden daha az gol atmalarına rağmen neden bizim 5-6 puan önümüzdeler ?

Bu sorunu iyi irdelemek lazım.

Bursa maçı 1-1 Gol Umut
Belediye maçı 0-0
Antalya maçı 1-1 Gol Burak

Az önce saydığım isimler biraz gol konusunda üretken olabilseler şu maçları çok rahat kazanabilirdik.

matalar
01.03.2010, 00:39
Takımda ver-kaç, duvar pası vs. yapabilecek oyuncu yok, hele Didier Bulut böyle şeyleri hiç beceremiyor. Işin zor Alan.

Antalya macında oyundan niye çikarıldın anlamadım. Engin 25 topuk pasları ile Şenol hocanın gözüne girmeye başardı anlaşılan.

ya hiç sorma yaa.adam arkası dönük 5-6 tane topuk pası attı.insan utanır be kardeşim.görmüyormusun hepsi rakibe gidiyor diye.bu engin de başka bir alem

lazrail8989
01.03.2010, 00:55

ahh ahh şu forumda anti alanlar bunu bi anlasa.Sonra Alanzinho nun bir golü bile yok katkısı yok falan filan.Daha ayağında top tutamayan umutla mı ver-kaç yapsın ? Bir gol kaçırınca adam yerden yere vuruluyor bu adam forvet değil ki sürekli gol atsın gerçi umut forvette ne oluyor? İnadına Alan inadına Colman

Emrah KabuL
01.03.2010, 01:07
Al işte.. bu adam forvet mi ki gol atsın lakırtıları başladı :)

Pardon forvet değil ki sürekli gol atsın denilmiş.. sürekli atmasın zaten en azından 2 bilemedin 3 maçda bir atsın.. Ama atsın artık..!

Bir maçı eksik 46 puanlı Bursa'da;

Ortasaha oyuncuları

Ozan İpek 7
Batalla 6
Forvetleri Turgay'ın da 6 golü bulunuyor.

Şu fazla olan aklınızdan bu adamlara da verseniz ya.. Bu adamlar forvet mi ki sürekli gol atıyorlar..

Acaba bu adamların bir maçı eksik 46 puanda bulunmalarının sebebi, takımda 3-4 futbolcunun da skora katkı yapmaları olamaz mı ?

Yoksa sizin mantığınıza göre forveti 6 gol atan bir takımın 46 puanda olmaması lazım..!

Zafer Fidan
01.03.2010, 13:34
Kendi futbolcunla dalga geçmek sana ne kazandırır ah bir anlayabilsem?

Umutun yüzünden beyaz saclarim cikmaya başladı kardeşim.

Küfür vs. de etmek istemiyorum, yakışmaz bize. Onun için bu tür ufak dalga geçmeklerle tepkimizi veriyoruz.

Mollasalihoğlu
01.03.2010, 14:06
Umutun yüzünden beyaz saclarim cikmaya başladı kardeşim.

Küfür vs. de etmek istemiyorum, yakışmaz bize. Onun için bu tür ufak dalga geçmeklerle tepkimizi veriyoruz.

Peki öyle olsun..

Süleyman50
01.03.2010, 16:32
Alanzinho'ya ciddi uyarı

Trabzonspor yönetimi, son haftalardaki futbolu tepki toplayan Alanzinho'yu uyarıcak.

Trabzonspor’da teknik direktör Hugo Broos’la yolların ayrılması ve yerine Şenol Güneş’in gelmesiyle birlikte çıkışa geçen Alanzinho’nun, son haftalardaki kötü futbolu herkesin dikkatini çekti. Oynadığı futbolla eleştiri oklarını üzerine çeken ve deneyimli çalıştırıcı Şenol Güneş’i de şu an memnun etmeyi başaramayan Brezilyalı yıldızın, Süper Lig’de Gençlerbirliği ile yapılacak karşılaşmada yedeğe çekilebileceği öğrenildi. Güneş’in, bu futbolcusunun yerine ise Drago Gabriç’e şans vermeyi düşündüğü ifade edildi. Tecrübeli çalıştırıcının da Alanzinho ile özel bir görüşme yaptığı ve oyuncusunu uyararak, “Yeteneklerini sahaya yansıtmalısın. Sana güveniyorum. Performansını tekrar eski günlere döndürmelisin” dediği öğrenildi.

playa
01.03.2010, 21:07
Alanzinho denildiği kadar kötü oynamıyor oynadığı süre içerisinde olumlu işler yapıyor bence .

Hürgün Aygün
01.03.2010, 21:45
En azından bu maç dinlendirilmeli.

Cihan
01.03.2010, 21:46
En azından bu maç dinlendirilmeli.
aferim la :D

Deniz Tosunoğlu
01.03.2010, 22:51
Şenol Güneş'in en çok tepki gösterdiği isimlerden biri Alanzinho oldu. Antalyaspor maçında etkili bir oyun ortaya koyamayan ve 60. dakikada kenara alınan Brezilyalı yıldız, tecrübeli hoca tarafından sert bir dille uyarıldı. Oyundan alındıktan sonra direkt soyunma odasına giden sambacı ile maç sonunda bir görüşme yapan Güneş'in, "Saha içinde görevini yapmalısın. Bu futbolunla takıma katkı sağlaman zor. Kötüydün. Gerekirse seni ilk yarıda bile alırım. Yeteri kadar şans buldun ama istikrarı yakalaman gerek. Direkt soyunma odasına gitmen de saygısızlık. Haddini aşan hareketlerden uzak dur" dediği öğrenildi.

Direkt soyunma odasina gitmek neden saygisizlik oluyormus? Bende aynisini yapiyorum oyundan alirken.

Cafer Bulur
01.03.2010, 23:05
Direkt soyunma odasina gitmek neden saygisizlik oluyormus? Bende aynisini yapiyorum oyundan alirken.
Profesyonel bir oyuncunun oyundan alindiktan sonra direkt soyunma odasina gitmesi hos bir davranis degil bencede.

Demekki kendisi oynamadiktan sonra olup bitenler o adami ilgilendirmiyor diye algiliyorum ben.

OZDEN61
01.03.2010, 23:35
yagmurlu havada terli terli beklesinmi. bu maçta kötüydü, adamın oyununu eleştireceğimize hasta olmayayım diye gitmesinimi eleştiriyoruz.

Enes Ünal Kaya
02.03.2010, 08:34
Profesyonel bir oyuncunun oyundan alindiktan sonra direkt soyunma odasina gitmesi hos bir davranis degil bencede.

Demekki kendisi oynamadiktan sonra olup bitenler o adami ilgilendirmiyor diye algiliyorum ben.

Adam Maç Sonu Yedek Kulübesindeydi..

Belki Bi İhtiyacını Giderdi Geldi..

Belki Üstüne Bişi Aldı O Yağmurda.. Sırılsıklamdı...

Ztn Maçdan Sonra Üstünde 61 Numara Bişi Vardı..Büyük İhtimal Soyunma Odasından Aldı

Samet Yildirim
02.03.2010, 13:42
Maci izleme sansim olmamisti dün gece izledim trt3 de ve alanzinho bana göre kötü oynamadi yani oyundan cikacak bir oyun oynamadi.

Oğuzhan
02.03.2010, 13:44
Maci izleme sansim olmamisti dün gece izledim trt3 de ve alanzinho bana göre kötü oynamadi yani oyundan cikacak bir oyun oynamadi.

öyle çok kötüde oynamadı ama takıma hiç katkı sağlayamadı .. Fakat şenol hocanın ceyhuna o kadar katlanmasına anlam veremedim , hiç oynayamadı ..

Enes Ünal Kaya
02.03.2010, 14:34
1 Maç İyi Oynasın.... 3 Maç Kötü Hiç Sorun Değil..

Bu Takım Kimlere Katlandı.. Kimlerin Kahrını Çektik.. Alanzinho Bir Yetenekdir Saha Durması Yeter

Serdar Ersoy
02.03.2010, 16:54
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3768-3J0N3P7T.jpg

Ne koydun la kafana ççç ççç ççç

S.DEMİRCİ
02.03.2010, 16:59
mevcut kadroda sakat değilse 90 dk sahada tutarım..

Miraç Atalay Çiftçi
03.03.2010, 01:33
Sporx.com'da Rothen'in söyleşisinden bir bölüm

-Süper Lig'de izleyebildiğin maçları dikkate alırsan, en beğendiğin isim kim?
"Trabzonspor'un 25 numaralı oyuncusu Alanzinho'yu çok beğeniyorum. Bir aydır burdayım, televizyondan gördüklerimin içinde şu anda en iyisi Alanzinho. Takımının kazanması için her şeyi yapan kaliteli bir oyuncu."

Emre Çömez
03.03.2010, 02:32

"Trabzonspor'un 25 numaralı oyuncusu Alanzinho'yu çok beğeniyorum. Bir aydır burdayım, televizyondan gördüklerimin içinde şu anda en iyisi Alanzinho. Takımının kazanması için her şeyi yapan kaliteli bir oyuncu."

:):):):):)

M.S.SOFU
03.03.2010, 03:11
her futbolcunun hata her takımın iniş ya da çıkış dönemleri olur,bunu cm ya da fm oynanyan arkadaşlarımız çok iyi bilir.,ne yapıp etsenizde takımın yenilişini bir türlü engelleyemezsiniz.
futbolcularımız böyle bir dönemden geçiyor olabilirler.
özellikle son 3 maçlık beraberlik dizisi bana bunu gösteriyor
ya da takımın performansı çok iyi iken gol gelmiyorsa bu sıkıntı olur
maç kazanamazsanız sıkıntı olur
zaten her takımın taraftarı her yenilgiden sonra bir günah keçisi arar
mühim olan futb9olcunun bu günah keçisi olması durumundan etkilenmemesidir.
belki colman oynasaydı günah keçisi o olacaktı.
ama yoktu
alanzinho oldu
mühim olan böyle durumlarda futbolcunun moral motivasyon bakımından düşmemesidir.
bu da taraftar desteği ile olur
yani bu adam takım ataktayken şut vurup topun farklı auta çıkması durumundaa taraftar tarafından yuhalanması moral bozucudur
bu kişinin gelecekte takımın içindeki yerini takımda bulunma süresini bile etkiler
tabi bixim taraftarımız tez canlı olduğundan ve her taraftar gibi yenilgi nendneiyle bir günah keçisi aradığından bu sefer günah keçisi alanzinho seçilmiştir.
mühim olan bundan sonra ne olacağıdır.
eğer taraftar onu yuhalarsa topçunun morali bozulacak yaklaşık 1 sene kaybedecektir.
ama alkışlarsa geri gelebilme ihtimali olacaktır
tabi bizim taraftarımız bu tip alkışlama futbolcuyu destekleme olaylarını pek sevmediğinden şu an için yedeğe çekilmesi en mantıklısıdır.

Enes Ünal Kaya
03.03.2010, 08:26

Sen Onu Burda Desen Bazı Futbol Katilleri Seni Yok Eder Adamım :D

stormtiger61
03.03.2010, 10:05
Bence Alanzinho 70.dk dan sonra cok daha iyi kullanilabilir gb macinda. Aslinda Alanzinho cok iyi bir yedek oyuncu fakat asla 90dk topcusu degil.

Emrah Akcagöz
03.03.2010, 10:54

Rothen Türkiyede mi yahu geldiğini unuttuk adamın..:)

Enes Ünal Kaya
03.03.2010, 11:56
Alanzinho Sözlük Yorumları..

şenol güneş'in gelmesinden sonra düzenli olarak oynamaya başlayan kaliteli futbolcu.

bir beşiktaşlı olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki ligimizin izlerken inanılmaz göz zevki veren en klas futbolcusu. hız desen var, futbol zekası desen var, şutları kaliteli,oyunu okuması iyi,daha ne olsun?

türkiyede oynayan en teknik futbolcudur

Topu ayağına her aldığında heyecan uyandırabilecek kadar yetenekli bir futbolcudur.

kaliteli futbolcudur. tek dezavantajı türkiye liginde istediği boş alanı rakiplerin ona vermemesidir.verdiği anda da golünü ya da asistini yapar.

trabzonspor'a çok faydalı olabilecek brezilyalı futbolcu. norveç'teki kariyerine ve türkiye'de az da olsa göstermiş olduğu performansına bakarak bunu mutlulukla söyleyebiliyorum. trabzonspor'a hayırlı olsun.

ligimizdeki en hızlı futbolculardan biridir. ayrıca çılgınca bir top sürüşü vardır. örneği yok gibi bizim ligde.

melih şendil'in bir gole böyle tepki verdiğine şahit olmamıştım;

"alanzinhooooo ve gooool mükemmel bir gol, yok böyle bir gol" benzeri bir şeydi. ama gol de goldü hani.

playa
03.03.2010, 12:00
Umut bu takımda ilk 11de oynuyorsa alanzinho nun ölüsü bu takımda oynar .

Osman Yavuz
03.03.2010, 12:06

Rothen sen ne anlarsın futboldan.Kaç kere milli oldun ki?Bugüne kadar yıldızla top oynamamışsın konuşuyorsun.Colman, Alanzinho bunlar yaramaz topçular.;)

Mustafa
03.03.2010, 12:07
Umut bu takımda ilk 11de oynuyorsa alanzinho nun ölüsü bu takımda oynar .

Her taraftan bi vuralım Umut'a :)

AKSOY_61
03.03.2010, 12:10

şenol güneş'in gelmesinden sonra düzenli olarak oynamaya başlayan kaliteli futbolcu.

bir beşiktaşlı olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki ligimizin izlerken inanılmaz göz zevki veren en klas futbolcusu. hız desen var, futbol zekası desen var, şutları kaliteli,oyunu okuması iyi,daha ne olsun?

opu ayağına her aldığında heyecan uyandırabilecek kadar yetenekli bir futbolcudur.

kaliteli futbolcudur. tek dezavantajı türkiye liginde istediği boş alanı rakiplerin ona vermemesidir.verdiği anda da golünü ya da asistini yapar.

trabzonspor'a çok faydalı olabilecek brezilyalı futbolcu. norveç'teki kariyerine ve türkiye'de az da olsa göstermiş olduğu performansına bakarak bunu mutlulukla söyleyebiliyorum. trabzonspor'a hayırlı olsun.

ligimizdeki en hızlı futbolculardan biridir. ayrıca çılgınca bir top sürüşü vardır. örneği yok gibi bizim ligde.

elih şendil'in bir gole böyle tepki verdiğine şahit olmamıştım;

"alanzinhooooo ve gooool mükemmel bir gol, yok böyle bir gol" benzeri bir şeydi. ama gol de goldü hani.

Kocaeli maçı olması lazım:D

T.B_1461
03.03.2010, 12:19
Alanzinho'nun görüp görebileceği en büyük takım Trabzonspor'dur bence. Daha büyük bir takıma transfer olabileceğini düşünmüyorum.

Oğuz B.
03.03.2010, 13:32
Alanzinho'nun görüp görebileceği en büyük takım Trabzonspor'dur bence. Daha büyük bir takıma transfer olabileceğini düşünmüyorum.

Öyle bir takım yok ki zaten :)

Salih Edip
03.03.2010, 15:39
Rothen ne anlar ya :D çç

onur-ts
03.03.2010, 15:57

Hami Alanzinho ile ilgili bişeler söylemişti geçenlerde.yok takıma koymam alanzinhoyu kötüleyen bişe.burda alanzinho fobisi olan insanlar carcar konuştular hami diyosa haklıdır, hami doğru demiş, hami anlar bu işten, o demişse öyle alanzinho topçu değildir vs.vs...şimdi Rothen gibi bir isim (kariyeri, avrupa görmüşlüğü, milli olmuşluğu, kazandıkları vs hamiden daha fazla olan bir isim bunu söylüyor.şimdi o kişiler hani futbolcuların röportajlarını çok dikkate alıyolarya.işte size röportaj.hadi alsanıza dikkate.ama zaten sizin için değişmeyen bir dogma vardır o da alanzinho futbolcu değildir.değil mi?o halde kim ne derse desin önemsiz.tek önemli olan şey alanzinho futbolcu değildir!:cool:

Great White
03.03.2010, 16:14
Rothen' in demecine katılıyor olsam da açıkçası ne Hami' nin ne de Rothen' in bakış açısına göre futbolcu değerlendirmem ben. Herkesin fikri kendine. Bir futbolcu hakkında yorum yapıyorsan en doğru yorum senin kendi yorumundur, bu kadar basit..

Alanzinho için bazıları"İyi hoş ama ayağından topu açıp bazen kaptırıyor" şeklinde tespitler yapıyor ki harbiden enteresan..

Alanzinho tartışmasız şu ligin en süratli dripling yapan oyuncusu olduğu gibi Avrupa' nın da en hızlıları arasındadır. Hal böyle olunca acele işe şeytan da karışıyor tabii arada..

70 km hızla tırım tırım giden bir araba ile 200 km hızla uçan bir arabanın kaza yapma riski bir olmaz yani. Bu adam topu ayağına aldığında turboyla gidiyor, arada kaza yapacak illa ki..

Bu modelin aynı hızda savrulmadan gidenine zaten Messi diyorlar. Alabilen alsın:)

Travelair
03.03.2010, 16:21
Bir futbolcudan verim aldığınız sürece dünyanın en iyi futbolcusudur. Verim alamazsanız en kötüsü.

Biz ondan çok daha fazla gol ve asist bekliyorduk. Mevkisi gereği ve geçmiş takımında yaptıkları transferin bu hedef doğrultusunda yapıldığını gösteriyor

magicyattara
03.03.2010, 16:44
Geçen hafta yerel bir kanalda Ali Kemal Denizci,Alanzinho ile ilgili olarak şöyle bir yorum yaptı;"Alanzinho iş bitiren bir adam.Sahada koşanlar vardır bir de işi bitirenler.Ben olsam kötü dahi oynasa böyle yeteneklere sahip bir adamı oyundan çıkartmam."

Ben de Ali Kemal Denizci ile paralel düşünüyorum.Koşması gereken koşacak,işi bitirecek olan da golü atacak zamanı gelince veya attıracak.

Soner'in yorumuna da katılıyorum.Böylesine süratli bir adamın maç içerisinde yaptığı bir kaç top kaybı normaldir.O hızıyla önünde ki defansı 1 kez geçebilse büyük ihtimalle tabela değişecek.

Alanzinho stil itibarıyla direkt rakip kaleyi düşünen bir adam.
Kötü oyunları olacaktır muhakkak ama unutulmamalıdır ki bu tür adamların 90 dakika içerisinde hangi an tehlikeli olacakları belli değildir.

omrkck
03.03.2010, 16:45
sırf topla hızlı ilerliyor diye bu adama tahammül etmek zorundamıyız anlayabilmiş değilim.
ben yattara gibi çalım atabilenini ve topla onun gibi akabilenini görmedim ama işin kötü yanı adamın bi hayrını da görmedik (Gerçi o eleştirdiğimiz Yattara yine 5 gol 10 asist ortalamalarında yaşıyordu) bu adam nedir tam olarak bu yıl ki istatistiklerini görebilir miyiz?
2 metreye attığı pasta sıkıntı oluyor sürekli dripling bi fayda sağlamıyor ne ona ne bize

hani ne kadar ekmek o kadar köfteydi
bu paraya bu kadar mı yani :S

Emrah Akcagöz
03.03.2010, 17:16
Geçen hafta yerel bir kanalda Ali Kemal Denizci,Alanzinho ile ilgili olarak şöyle bir yorum yaptı;"Alanzinho iş bitiren bir adam.Sahada koşanlar vardır bir de işi bitirenler.Ben olsam kötü dahi oynasa böyle yeteneklere sahip bir adamı oyundan çıkartmam."

Ben de Ali Kemal Denizci ile paralel düşünüyorum.Koşması gereken koşacak,işi bitirecek olan da golü atacak zamanı gelince veya attıracak.

Soner'in yorumuna da katılıyorum.Böylesine süratli bir adamın maç içerisinde yaptığı bir kaç top kaybı normaldir.O hızıyla önünde ki defansı 1 kez geçebilse büyük ihtimalle tabela değişecek.

Alanzinho stil itibarıyla direkt rakip kaleyi düşünen bir adam.
Kötü oyunları olacaktır muhakkak ama unutulmamalıdır ki bu tür adamların 90 dakika içerisinde hangi an tehlikeli olacakları belli değildir.
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused:

magicyattara
03.03.2010, 17:23
:confused::confused::confused::confused::confused: :confused::confused::confused:

Yani Alanzinho genellikle bu dalışları sırasında pas yapmayı tercih ediyor.
Mesela Denizlispor maçında olduğu gibi direkt kaleye yönlense gol gelecek büyük ihtimalle.
Bilmem anlatabildim mi..

Yani defansı delme derken,tüm adamları eksiltip kaleciyle başbaşa kalmadan bahsediyorum.Alanzinho'da bu yetenek var..

Erdem Keser
03.03.2010, 17:34
Rothen' in demecine katılıyor olsam da açıkçası ne Hami' nin ne de Rothen' in bakış açısına göre futbolcu değerlendirmem ben. Herkesin fikri kendine. Bir futbolcu hakkında yorum yapıyorsan en doğru yorum senin kendi yorumundur, bu kadar basit..

Alanzinho için bazıları"İyi hoş ama ayağından topu açıp bazen kaptırıyor" şeklinde tespitler yapıyor ki harbiden enteresan..

Alanzinho tartışmasız şu ligin en süratli dripling yapan oyuncusu olduğu gibi Avrupa' nın da en hızlıları arasındadır. Hal böyle olunca acele işe şeytan da karışıyor tabii arada..

70 km hızla tırım tırım giden bir araba ile 200 km hızla uçan bir arabanın kaza yapma riski bir olmaz yani. Bu adam topu ayağına aldığında turboyla gidiyor, arada kaza yapacak illa ki..

Bu modelin aynı hızda savrulmadan gidenine zaten Messi diyorlar. Alabilen alsın:)
Bence çok hızlı değil be Soner abi.Yani çabuk ve ilk adımı hızlı, araya iyi kaçıyor fiziğinden dolayı ama deparda adım mesafesi kısa olduğu için uzun mesafede yakalanıyor.
Hızlı oyuncu Yattara'dır:)

Hami_41
03.03.2010, 17:36
Adam saatsiz bomba ne zaman patlayıp karşı takımı gümleticeği hiç belli değil alanzinho varsa tüm takım bittikken bile tek başına alıp sürpriz bir gol atma ihtimali her zaman vardır...

Erbay
03.03.2010, 17:40
Bence hızlı da, Erdem abi. bjk maçında bir depar atmıştı gözlerime inanamıştım. bjk ikiye bir gelmişti, Alanzinho geriye yardım için uçmuştu resmen. Topla daha yavaş doğal olarak. İlk adımda da gördüğümm en çabuk oyunculardan. Öyle böyle değil ama adam kalktı mı tek çaren arkadan bakmak. Messi de Alanzinho'ya benziyor çabukluk-hız konusunda, ciddiyim :)

Osman Yavuz
03.03.2010, 17:42
Erdem'e katılıyorum Alanzinho çok hızlı değil ama çok çabuk bir oyuncu.Hızlı oyuncu Yattara'dır eski Henry'dir mesela.

Great White
03.03.2010, 17:59
Bence çok hızlı değil be Soner abi.Yani çabuk ve ilk adımı hızlı, araya iyi kaçıyor fiziğinden dolayı ama deparda adım mesafesi kısa olduğu için uzun mesafede yakalanıyor.
Hızlı oyuncu Yattara'dır:)

Ben yukarıda topla en süratli dripling yapan adam olduğunu söyledim. Aynı şekilde düşünüyorum. Uzun mesafede en hızlısı olduğunu ya da Yattara gibi fuleli bir futbolcu tipi olduğunu belirtmedim..

Bir de uzun mesafede arkadan gelen oyuncuya yakalandığını söylemişsin ama ben şimdiye dek böyle bir pozisyona neredeyse hiç rastlamadım. Genelde topu ayağından açtığında karşısına çıkan stoperlere kaptırıyor ya da hatalı pas verebiliyor. Sonuçta bu adam maratoncu değil, uzun mesafe deparlar da taş çatlasa 40-50 metreden ibaret:)

Ali Tunahan Güllü
03.03.2010, 18:03

Hala beğenmeyenler var gerçekten şaşılacak bir durum..

Emrah Akcagöz
03.03.2010, 18:04
Alanzinho öyle abartıldığı kadar da birşey yapmıyor güzel çalımları klas hareketleri var ama bunlar sonuca yansımıyor sonuca yansımadıktan sonra 90 dk çalım atsın topla hareket yapsın neye yarar..?

Ayrıca topla birlikte hızlı olmada Kaka'nın üzerine adam tanımam..

Cafer Bulur
03.03.2010, 18:14
Kriterimiz onun bunun söyledigi mi yoksa gördüklerimiz mi?

Ben forvet arkasi oynayip da ligde golü bulunmayan bir adami begenemem.

Sadece gol mü;degil elbette.

Asist anlaminda da alanzinho nun yetersiz kaldigini söyleyebiliriz.

Iyi calim atiyor dogru ama cogunda kendi ekseni etrafinda.

Cafer Bulur
03.03.2010, 18:25
Ayrica gecen sezon cok daha iyi maclar cikarmisti alanzinho.

Özellikle gs macindaki futbolu herkese büyük umutlar asilamisti.

Gel görki ondan sonra gitgide düsen bir performansi var alan in.

Bunun bir önemli nedeni de rakip oyuncularin artik alan i cözmüs olmasidir.

Alika87
03.03.2010, 18:30

cok gereksiz seyleri yapmaya kalkmasa belki bende begenirim...

kudu_61
03.03.2010, 18:37
cok gereksiz seyleri yapmaya kalkmasa belki bende begenirim...

en doğru tespit bu bazen çok gereksiz işler yapıyor ve ilk zamanlarda katıldığı pas trafiğine katılmıyor artık en büyük zararı da bu

Birtan Karaman
04.03.2010, 09:17
Adam Ne Yapsa Yaranımıyor Garibim.

Emrah Akcagöz
04.03.2010, 09:20
Adam Ne Yapsa Yaranımıyor Garibim.
Birşeyler yapıyor da biz mi göremiyoruz futbol sonuç oyunu Alanzinho ise bizim iki hücumcumuzdan biri gel görki Alan sonuca hiçbir katkıda bulunmuyor ayrıca elimizdeki en büyük koz ama halen daha bekleneni veremedi..

Birtan Karaman
04.03.2010, 09:24
Birşeyler yapıyor da biz mi göremiyoruz futbol sonuç oyunu Alanzinho ise bizim iki hücumcumuzdan biri gel görki Alan sonuca hiçbir katkıda bulunmuyor ayrıca elimizdeki en büyük koz ama halen daha bekleneni veremedi..
Abi İstatistik Bazında Katkı Yapamadığını Söylüyorsan Haklısın Ama Gayret Gösterdiğine İnanıyorum.

Osman Yavuz
04.03.2010, 12:25
Alanzinho: Alex’ten esinleniyorum

Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncusu Alanzinho, ''Alex, Brezilya'da çok iyi bildiğim ve tanıdığım, milli takımda da oynamış çok kaliteli futbolculardan biri. Alex'i izleyip ondan esinlendiğim bölümler oluyor.'' dedi.

Trabzonspor'un Brezilyalı oyuncusu Alanzinho, bordo-mavili kulübün yurt içinde iyi derecelere kavuşacak ve Avrupa'da da kendisinden söz ettirecek potansiyelinin bulunduğunu, kendilerinin de bunu gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyledi.
Alanzinho, yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 yıldır Trabzonspor'da forma giydiğini belirterek, ''Bir yıl içerisinde gördüğüm şu ki, Trabzonspor çok büyük bir kulüp ve ülkenin her yerinde büyük bir taraftara sahip. Gittiğimiz her yerde yanımızda taraftar oluyor. Bu çok önemli bir avantaj'' dedi.
Her geçen gün takımın aşama kaydettiğini vurgulayan Alanzinho, ''Trabzonspor'un yurt içinde iyi derecelere kavuşacak ve Avrupa'da da kendisinden söz ettirecek potansiyeli var. Takımdaki her oyuncunun beklentisi bu. Biz de bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz'' diye konuştu.

''HİÇBİR OYUNCU KENARA ALINMAKTAN MEMNUNİYET DUYMAZ''
Alanzinho, ikinci yarılarda oyundan alınmasına ilişkin olarak ise ''Hiçbir oyuncu oynarken kenara alınmaktan memnuniyet duymaz, çünkü oynayıp en iyisini vermeye çalışır. Ben de görevde olduğum sürece bunları yapmaya çalışıyorum'' dedi.
Teknik direktörlerin, oyunun gidişine göre değişiklikler yapabileceklerini dile getiren Alanzinho, şöyle konuştu:
''Tabi ki teknik direktörlerin işin iyi gitmediği anlarda, bazen de iyi gittiği anlarda bir takım değişiklikler yapması lazım. Yani takımı olumlu şekilde hedefe taşıması lazım. Benim için önemli olan kenara alındığım zaman bu değişiklikliğin neden olduğunu kafamda yorumlamak, o sürekliliği nasıl sağlayabileceğim konusundaki eksikliklerim varsa bunları gidermek. Ondan sonra takımın tekrar sürekli oyuncusu olmaya çalışmaktır. Bu anlamda değişikliklerin hiçbir zaman ne teknik direktörle, ne de takımdaki diğer mensuplarla aramda bir sorun teşkil etmesine imkan vermem. Böyle bir şey de zaten söz konusu değil.''
PUAN KAYIPLARI
Alanzinho, ligin son 3 haftasında kaybettikleri 6 puan ile üst sıralara tırmanma şansını değerlendiremediklerini belirterek, ''Rakiplerimiz de puanlar kaybetmişti. Futbolda bunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Şu anda önemli olan hayatın devam ettiği. Biz futbol takımı olarak önümüzdeki ilk müsabakadan başlayarak tekrar galibiyetlere başlamak ve bu açığı kapatmak istiyoruz. Bunu başarırsak, yine üst sıradaki yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum'' dedi.
İkinci yarıda ligin en iyi futbol oynayan ekibi oldukları değerlendirmesinin doğru olduğunu ifade eden Alanzinho, şöyle devam etti:
''İlk 3 maçta galibiyetler aldık, daha sonra da 3 maç berabere kaldık. Aslında biz o maçlarda da kötü oynamadık. Golü atabilecek ya da maçı kazanabilecek şansları çok bulduk, ama bunları değerlendiremedik. Asıl sorun belki buradan kaynaklanıyor. Ama onun dışında bizim oyun seviyemiz iyi olduğu ve bunu devam ettirdiğimiz gerçeği var. Bu şekilde bakmak lazım. Bu seviyeyi artık devam ettirip daha yukarlara taşıyıp skora biraz daha yönelebilirsek, ben tekrar kazanacağımıza inanıyorum.''
HAKEM HATALARI
Alanzinho maçlarda hakem yanlışlarının bazen lehlerine bazen de aleyhlerine olduğunu dile getirerek, ''Bazen müsabakaları kazanıyorsunuz, kazandığınız zaman bunların çok üzerinde durulmuyor. Ama kaybettiğimiz zaman ister istemez saha içerisinde de bazen sinirli oluyorsunuz. Kontrolünüzü de kaybedebiliyorsunuz. Ama özellikle hocamızın bizden istediği tek bir şey var, 'sadece futbola konsantre olun ve hakemlerin yaptığı yanlışlarla siz ilgilenmeyin' diyor. 'Onlar sizin dikkatinizi ve futbola olan bağlılığınızı koparmasın' diye bizi sürekli uyarıyor. Biz bu konuların üzerinde durmak istemiyoruz. Bu durumları ortadan kaldırabilecek bir performans gösterip galibiyeti kovalamak zorundayız'' ifadelerini kullandı.
''DARBELERE ÇOK MARUZ KALIYORUM''
Brezilyalı oyuncu, futbol yapısından dolayı darbelere çok maruz kaldığını söyledi.
Daha önce forma giydiği Norveç liginde de bu tür durumlarla karşılaştığını anlatan Alanzinho, şöyle devam etti:
''Orada da fizik kapasiteye, fiziksel güce dayalı futbol vardı. Ben tabi sonuçta daha çok teknik özelliklerle öne çıkan bir oyuncuydum. Özellikle Norveç'te bu futbola adapte olma konusunda sorun yaşadığım doğruydu. Orada da buna benzer müdahaleler çok oluyordu ve başta zorluklar çektim, ama sonra yavaş yavaş oranın durumuna alıştım ve özelliklerimi orada kullanarak farklılık yaratabildim.
Türkiye'deki futbolla Norveç'teki futbol bu anlamda birbirleriyle farklı. Burada biraz daha futbolun değerleri daha ön planda, ama ben antrenmanlarda çalışarak, müsabakalarda bol bol oynayarak buradaki ortama da uyum sağladım. Şu anda yapım gereği böyle şeylere, darbelere çok maruz kaldığım doğru, ama çok fazla da benim için engelleyici değil.''
''FARKIMIZ HIZIMIZ''
Alanzinho, takım arkadaşı Ömer Aysan'ın, 'Birebirde geçemeyeceği isim yok' açıklamasına ilişkin olarak ise ''Yattara da böyle bir oyuncu. Bizim farklı bir takım özelliklerimiz var. Burada hızlı olma özelliğimizi kullandığımız zaman, tabi ki rakip savunmacılara oldukça zorluklar çıkartıyoruz. Ömer Aysan da bunu düşünerek söylemiştir. Bizim bu tarz futbolcular olarak avantajımız, rakip savunmacılardan daha çabuk ve hızlı olmamız. Ondan bu fark doğuyor'' ifadelerini kullandı.
Türkiye'de çok önemli ve kaliteli savunma oyuncularının bulunduğunu kaydeden Alanzinho, ''Ben en çok antrenmanlarda zorlanıyorum. Egemen, Song ve Giray'ın karşısında daha çok zorlanıyorum. Tabi ki Türkiye'de de çok iyi futbolcular var, ama benim asıl zorlandığım oyuncular bunlar'' diye konuştu.
''ALEX'TEN ESİNLENDİĞİM BÖLÜMLER OLUYOR''
Alanzinho, Fenerbahçe'de forma giyen vatandaşı Alex'i uzun zamandır tanıdığını belirterek, ''Alex, Brezilya'da çok iyi bildiğim ve tanıdığım, milli takımda da oynamış çok kaliteli futbolculardan biri. Ben de kendisini oralardan tanıyorum ve benim ile aynı pozisyonda oynadığı için onu çok izleme fırsatım oldu. Şimdi takım kaptanlığı yapıyor ve orada da bir liderlik vasfı var. Alex'i izleyip ondan esinlendiğim bölümler oluyor. Uzun yıllardır bu oluyor. Brezilya'da da kendisini izliyordum'' dedi.
Hafta sonu ligde Gençlerbirliği ile yapacakları karşılaşmayı iyi oynayıp kazanmak istediklerini belirten Brezilyalı oyuncu, ''Son 3 maçtır kazanamıyoruz. O yüzden Trabzonspor olarak kendi sahamızda oynayacağımız bu müsabakayı mutlaka kazanmak için elimizden gelen tüm gayreti göstermek zorundayız'' dedi.
Ligde bu sezon henüz golü bulunmayan Alanzinho, ''Ben de skora katkı yapmak isterim. Ama önemli olan takımın tekrar galibiyetlerle buluşup bu çıkış sürecini başlatması'' diye konuştu.

Orhan Aydın
04.03.2010, 15:47

Topu ayağına her aldığında heyecan uyandırabilecek kadar yetenekli bir futbolcudur.

Uludağ sözlük:)

Fatih Özkan
04.03.2010, 17:22

:cool::cool::cool:

asilhamsi
04.03.2010, 17:46
Daha önce de soyledigim gibi Alanzinhonun en önemli sorunu ileride onunla pas alısverisi yapacak kimsenin olmayısı..Yoksa iddia edilenin aksine oynatmayıda cok seven bir oyuncu.TSL in en rahat adam eksilten oyuncusu ama yanında her kim oynarsa onu anlamalı ve onun driplinginden sonra bosa kacıp kendine pozisyon hazırlamalı..Bu konuda yanlızca Teo dan umutluyum..

futbalski60
04.03.2010, 23:31
Alınırken çok sevinmiştim ama beklediğim performansı burada gösteremedi. Hem taraftarın yoğun ilgisi hem de Brezilya Milli Takımı'nda oynayan oyuncuların da ligimizde yer alması ister istemez onu bireysel ve şov amaçlı oynamaya sevk ediyor. Alanzinho için Boussoufa örneği çok uygun onu örnek alırsa lige damgasını vurur.

isimsiz_61
06.03.2010, 19:24
hade göster kendini biraz ya at bir gol sevindir bizi ya....

ugurozturk
06.03.2010, 19:52
top yere inmiyor ki adam oynasin; egemen dibine vuruyor; giray dibine vuruyor; selcuk her zaman dibine vuruyor;

Alani oynatacaksan topu yere indireceksin.

İbrahim CİHAN
06.03.2010, 19:54
top yere inmiyor ki adam oynasin; egemen dibine vuruyor; giray dibine vuruyor; selcuk her zaman dibine vuruyor;

Alani oynatacaksan topu yere indireceksin.
tamamen katılıyorum..

sessizkral_1
06.03.2010, 19:57
ya bırakın arkadaşlar hala alanzinhoyu korumayı ayağına gelen 10 topuda rakibe kaptırdı.futbolcu falan değil.beklicezki alan 1-2 hareket yapsın maç alsın.geçiniz.sene sonunda gönderilmesi gereken oyunculardan.

Vkgz
06.03.2010, 20:04
rezalet performansı devam ediyor ve 90 dakika sahada kalıyor anlamak imkansız

isimsiz_61
06.03.2010, 20:22
off alanzinho öffffffffff

Deniz Tosunoğlu
06.03.2010, 20:59
Cok güzel (kolbasti) oynadin

İbrahim CİHAN
06.03.2010, 21:01
son 30 dk iyiydi onun dışında pek varlık gösteremedi ama ben yine de ayağına fazla top gelmediğini düşünüyorum.. ilerleyen haftalarda daha iyi oynar umarım :)

Halit Akyüz
06.03.2010, 21:01
Yalanzinho

Deniz Tosunoğlu
06.03.2010, 21:02
Yalanzinho

O kadar da degil...

Enes Ünal Kaya
06.03.2010, 21:02
Rakip açılınca aLanzinho coşuyor : ) Kapalı Defanslara Karşı Çok Şey Beklemek Doğru Olmaya Biliyor...

Rakip Açık Verince İyi Değerlendiriyor.. Kolbastısıda Gelişmiş Geçen Sene Samba Gibi Yapıodu :D

cahana
06.03.2010, 21:03
yalanziyanho

Emrah KabuL
06.03.2010, 21:04
Takımı 1 kişi eksik oynatmaya devam Alanzinho. Kolbastı oynuyorsa sorun yok tabi.

dimsag
06.03.2010, 21:12
ilk yarıyı izleyemedim ikinici yarı son yarım saat iyi oynadı son atılan 2 golede bi şekilde dahil oldu

Kaan
06.03.2010, 21:12
Berbattı her zamanki gibi.

Alptuğ
06.03.2010, 21:14
son dklardaki slalom yapmaya çalışması çok güzel olcaktı izin vermediler
top ayağındayken çok fayda getirebilir
ama skor olarak zor durumdayken bi türlü sahne alamıyor

Alihan Ertürk
06.03.2010, 21:15
Neden 90 dakika sahada kaldı anlayamadım.

61_Serhat_61
06.03.2010, 21:15
eger maci izleyen arkadaslar dikkatli baktiysa alanzinho nereye giderse gitsin iki tane genclerbirligi futbolcular biri sagina biri soluna adami kolladilar...
yalanzinhi yok bilmem yalanziyanho diyenler sahaya inin siz oynayin alanzinhonun tek basina iki kisiye karsi oynadigi oyunu...
sizleri seyredelim arkadaslar....
cok konusacaginiza futbolcu olunda sahada sizleri görelim :)

Halit Akyüz
06.03.2010, 21:16
O kadar da degil...
O kadar o kadar.

Bekir
Alanzinho Büyük takımlarda oynuyamaz...
Kapalı takımlara karşı herhangi bir faydasını göremedik...
Bugün de aşırı berbattı...

dinceraydogan
Bırakın şu halı saha topçusunu hala bu adamı öven var burda

Ali Tunahan Güllü
06.03.2010, 21:17
Kötü oynadı...

onur-ts
06.03.2010, 21:25
her maç sonunda sonuç ne olursa olsun bu başlığı okumaya bayılıyorum.:)
şu bir gerçek ki bu başlığı okudukça Alanzinhoya daha çok bağlanıyorum.onun değeri gözümde daha çok artıyor.nedeni ise benim için alanzinhonun üstün bir futbolcu olduğu anlayışına sahip olmamdır.herkes fiikrini söyler kimisi eğenir kimisi beğenmez ya işte, ben beğenenlerdenim.(not:bu maç için değil genel anlamda bir mesajdır)

Emrah KabuL
06.03.2010, 21:26
eger maci izleyen arkadaslar dikkatli baktiysa alanzinho nereye giderse gitsin iki tane genclerbirligi futbolcular biri sagina biri soluna adami kolladilar...
yalanzinhi yok bilmem yalanziyanho diyenler sahaya inin siz oynayin alanzinhonun tek basina iki kisiye karsi oynadigi oyunu...
sizleri seyredelim arkadaslar....
cok konusacaginiza futbolcu olunda sahada sizleri görelim :)

Ha tabi boş bırakmaları lazımdı Alanzinho'yu.. hata etmiş Doll..

Yoruma bak yahu.

onur-ts
06.03.2010, 21:30
Ha tabi boş bırakmaları lazımdı Alanzinho'yu.. hata etmiş Doll..

Yoruma bak yahu.

hani yalanzinhoydu, hani topçu mopçu değildi hani rezil bi adam hani toptan çakmıyo.o halde neden önlem alıyo hocalar buna karşı hatta önlem değil adamlar tüm savunma kurgularını ona göre alıyorlar.adamı 3 kişi zaptedince de ve kimse alanzinhonun ayarına erişemediği için ıonunla oynayamadığı için o seviyeye çıkamadığı için alanzinho kötü oluyor.madem alanzinho takımın en kötüsü neden umutu selçuku bilmem kimi dikkate almayan doll alana böyle savunma yapıyor?

Erbay
06.03.2010, 21:31
Etkisizdi. Toparlanması lazım, Broos dönemindeki oyununa döndü.

Yunus Emre SEYHAN
06.03.2010, 21:32
Dan dun oynarsan Alanzinho'dan yararlanamazsın.

Emrah KabuL
06.03.2010, 21:33
hani yalanzinhoydu, hani topçu mopçu değildi hani rezil bi adam hani toptan çakmıyo.o halde neden önlem alıyo hocalar buna karşı hatta önlem değil adamlar tüm savunma kurgularını ona göre alıyorlar.adamı 3 kişi zaptedince de ve kimse alanzinhonun ayarına erişemediği için ıonunla oynayamadığı için o seviyeye çıkamadığı için alanzinho kötü oluyor.madem alanzinho takımın en kötüsü neden umutu selçuku bilmem kimi dikkate almayan doll alana böyle savunma yapıyor?

Farklı maçları izliyoruz sanırım.. Kaç maçtır Alanzinho'ya öyle aman aman bir baskı yapılmıyor.. Yapılmasına da gerek yok zaten.

Arif Timurcioğlu
06.03.2010, 21:35
hani yalanzinhoydu, hani topçu mopçu değildi hani rezil bi adam hani toptan çakmıyo.o halde neden önlem alıyo hocalar buna karşı hatta önlem değil adamlar tüm savunma kurgularını ona göre alıyorlar.adamı 3 kişi zaptedince de ve kimse alanzinhonun ayarına erişemediği için ıonunla oynayamadığı için o seviyeye çıkamadığı için alanzinho kötü oluyor.madem alanzinho takımın en kötüsü neden umutu selçuku bilmem kimi dikkate almayan doll alana böyle savunma yapıyor? Mantık olarak doğrusun biraz ama abarttığın kadarda değil. İyi oyunculara önlem alınır tamam ama iyi oyuncularda durum böyle diye sahada yalan olmazlar. Messi, kaka gibi uçuk bir örnek vermiycem, alex ne kadar önlem alırlarsa alsınlar atıyor attırıyor.

Emrah KabuL
06.03.2010, 21:35
Dan dun oynarsan Alanzinho'dan yararlanamazsın.

Bu da bir başka bahane tabi.

esra61
06.03.2010, 21:48
kötü oynuyo maçın başından sonuna kadar.....ne zaman ne yapacağı belli değil.....kendine gel alanzinho.......kolbastı oynamana bayıldım yha jünyir çocuk

Paksoy
06.03.2010, 21:59
son 10 dk geriye koştu özverisini gösterdi katkıda yaptı ,ama genelde kötüydü

Harun CAN
06.03.2010, 22:00
takımda futbol oyanayan mı varki alanzinhonun kıymeti anlaşılsın..bugün onurla beraber ( birazcık da serkan ) en iyi görev yapana adamdı.. rakipler alanı çok sert durduruyo ayrıca yanındaki colman ve selçukun oynuyor gibi yapıp yan gelip yatması alan iyi oynasa bile onu gölgeliyor !

murat
06.03.2010, 22:01
Yattarayida herzaman cift kademeleyle tutuyorlardi ama en kotu oynadigi maclarda bile ALanzinhonun iki kati oynuyordu ve hic olmazsa duran toplari kullanniyordu. ALanzinho iyi bir hali saha oyuncusu baska birsey degil..

yakarcı
06.03.2010, 22:09
Yattarayida herzaman cift kademeleyle tutuyorlardi ama en kotu oynadigi maclarda bile ALanzinhonun iki kati oynuyordu ve hic olmazsa duran toplari kullanniyordu. ALanzinho iyi bir hali saha oyuncusu baska birsey degil..
:eek::eek: çok ilginçsin

Hürgün Aygün
06.03.2010, 22:12
Olmuyo Alan olmuyo gitgide daha kötüleşiyosun.

Mehmet Fatih Silik
06.03.2010, 22:25
Ben Alan'i son 3 macla kiyasladigimda daha cok begendim...illa 10 adam calimlayip sonra a$irtma gol atmasini beklemiyorum kendisinden...bana o kücük boyuyla her kafa topuna cikmasi..ki kafa topundaki her rakibi kendisinden en az 15 cm daha uzundu...ve topu kaybettiginde pres yapip o topun pe$inden ko$masi...Yattara ile arasindaki fark bu...Ben bu cocugu seviyorum ve takimda kalmasini istiyorum...bugün sahada dökülen en az 4 tane oyuncu vardi....

Mesut
06.03.2010, 22:28
alanzinho oynadımı bugün

Murat'
06.03.2010, 22:28
Birkaç maçtan beri hiçleri oynuyor Alanzinho, dinlendirilmesi lazım acilen.

murat
06.03.2010, 22:30
Ben Alan'i son 3 macla kiyasladigimda daha cok begendim...illa 10 adam calimlayip sonra a$irtma gol atmasini beklemiyorum kendisinden...bana o kücük boyuyla her kafa topuna cikmasi..ki kafa topundaki her rakibi kendisinden en az 15 cm daha uzundu...ve topu kaybettiginde pres yapip o topun pe$inden ko$masi...Yattara ile arasindaki fark bu...Ben bu cocugu seviyorum ve takimda kalmasini istiyorum...bugün sahada dökülen en az 4 tane oyuncu vardi....

Ne alaka ya? kackere top geldi ayaginaki top kaybetsin? kosacak adam cok bizde hemde alandan kat be kat daha cok kosup daha cok kafa topu alacak. Alandan beklenen oyunu acmasi, asist yapmasi ve gol atmasi kendinizi kandirmayin! Inan sadece duygusal bakiyorsun olaya baska bir aciklama olamaz!

Özge
06.03.2010, 22:31
Bana göre istediği topları alamadı ve son 5-10 dakikaya kadar çok kötüydü.Rakipler çok kapanınca oynayamıyor.

Mustafa ÖZDEMİR
06.03.2010, 22:33
eskiyi aratmaya başladı yine.orta sahamız çalışmayınca rakipleri açamıyoruz...

Mehmet Fatih Silik
06.03.2010, 22:33
@murat

Senin Alanzinho ile bir derdin olabilir bir$ey diyemem...mac konusunda da zaten demedigini birakmadin...ko$acak adam cok diyorsun da ayaginda top tutacak adam kac tane var? Bugün o kadar cok yoklari oynayan oyuncular oldu ki Alan iclerinde yine mücadele edeni idi...:)

Tolga Kurt
06.03.2010, 22:37
Avniakerin zemininin kötü olması 2 oyuncumuzu etkiledi.

Colman ve Alanzinho

kudu_61
06.03.2010, 22:59
bu adamın stili bu seneye de böyle devam edecek belki 5 maçtan sadece birisini kazanacak ama şuna eminim seneye de yazılan yorumlar aynı olacak yorumlara ise tamamen katılıyorum çok top kaptırıyor ve seneye alandan iyisi alınmalı hiçbirşekilde şampiyonluğa oynayacak takıma faydası olmaz eğer seneye şampiyonluk düşünüyorsak colman ile birlikte gönderilmeli

Mustafa Calik
06.03.2010, 23:02
Berbattin he zamanki gibi .. nasil 90 dakika sahada kaldin anlayamadim. Dinlendirilmesi lazim. Ayrica "Macin yildizi" basliginda Alanzinho icin oy atanlara sasiriyorum .. ben neyi görmüyorum anlatabilirmisiniz ?

Samet Yildirim
06.03.2010, 23:13
Özgüven eksikligi görüldü bunu görebilmek zor degil. Böyle oldugu icin etkili olamadi cünkü sorumluluk alamadi bu özgüven eksikliginden dolayi.

Yinede toparlar ins. en kisa zamanda.

Antepdeki zemin iyi hatirladigim kadariyla ve onlarda top oynmaya calisan bir takim alanzinho icin uygun sartlar olusabilir.

Onur
06.03.2010, 23:15
Bence;Yönetimin amacı belli. Alan'dan en az zarar ile elden çıkartmak. Ee bunun için de oynatmak lazım. Garibim Şenol Güneş'de başkandan iyi bilecek değil ya... Sesini de çıkartamıyor...

Bu adam 4,5 M € ederse Yattara'nın bu sakat hali 20 M € eder... Hiç değilse sakatlanır maç oynamaz takımı 10 kişi oynamak zorunda bırakmaz...

Tolga_61
06.03.2010, 23:15
Takımın yarısı alan kadar oynayamadı bence ama nedense alan da alan gitse şu adamda taraftar rahatlasa ya...

Enes Ünal Kaya
06.03.2010, 23:17
Alanzinho'yu Çekemeyenler Var Cidden.. Basit Olucak Ama Anten Takın :) Gözünüz Net Görmüyor..

Elinden Geleni Yapıyor.. Geçen Maç Kötüydü Dediniz Tmm Ama Bu Maç Gayet İyidi Hele GB Açık Verice Açtı Nitro yu

kudu_61
06.03.2010, 23:19
Alanzinho'yu Çekemeyenler Var Cidden.. Basit Olucak Ama Anten Takın :) Gözünüz Net Görmüyor..

Elinden Geleni Yapıyor.. Geçen Maç Kötüydü Dediniz Tmm Ama Bu Maç Gayet İyidi Hele GB Açık Verice Açtı Nitro yu

daha 17 yaşındasın ben senin yaşın kadar yıldır şampiyonluk bekliyorum demek istediğim seneye şampiyonluğa oynayacaksak kesinlikle daha faydalı olanı daha iyi olanı alınmalı

Enes Ünal Kaya
06.03.2010, 23:21
Diğerleri Çok Mu İyi Yanii O Zaman Takımı Değiştirelim Komple Abi..

Veya Yattara Vardı 1 Yıldır Yok Adam Dahamı İyi Yani..

Alanzinhonun Yanına Yetenekli Oyuncular Lazım Bence..

İslam Sezer
06.03.2010, 23:24
ben alanzinhodan bişey beklemiyorum.tek ihtimal eğer öne geçersek ve rakipte saldırırsa hızlı kontra için oyuna alınır ve belki fayda sağlar.gerisi yalan bence.adamda fizik yok.teknik var diyoruz ama akıllı ara paslar,muz ortalar falan göremedik henüz.yüzyılda bir esrarcengiz gol atacak diye bu kadar para verilmezdi ya neyse alınmış madem,gökhan gibi biran evvel elden çıkarmak lazım...

Emrah Akcagöz
06.03.2010, 23:38
Broos haklıydı Alanzinhoyu oynatmamakta Alanzinho her zamanki gibi beklenenin altında kaldı eğer Alanın oynayabilmesi için rakibin açılmasını bekleyeceksek daha çok bekleriz ayrıca Şenol hocama da bi anlam veremiyorum nasıl sabretti 90 dk anlayabilmiş değilim..

Emrah Akcagöz
06.03.2010, 23:40
Takımın yarısı alan kadar oynayamadı bence ama nedense alan da alan gitse şu adamda taraftar rahatlasa ya...
Takımın yarısı Alan kadar oynasaydı fark yerdik..

Berk Akçay
06.03.2010, 23:48
Alanzinho çok kötü son 3 maçtır böyle oynuyor. izlerken sinir boğuyor beni

Deniz Tosunoğlu
07.03.2010, 00:10
2. ve 3. golda Alan'in payi cok büyük. 2. gol'de Alanzinho'nun topu birakmasi önemliydi.
3.golde ise Alanzinho duran top kazandirdi.

krdnz
07.03.2010, 00:16
Alanzinho biraz daha güçlü olsa dünya starı olurdu.

Tıpkı Alex biraz koşsa.... gibi

Enes Ünal Kaya
07.03.2010, 00:32
2. ve 3. golda Alan'in payi cok büyük. 2. gol'de Alanzinho'nun topu birakmasi önemliydi.
3.golde ise Alanzinho duran top kazandirdi.

90 dk Duruyor Gizlide Olsa Bişiler Yapıyor .. Bende Böyle Düşünüyorum..

Vural Kuyumcu
07.03.2010, 00:56
alan kötü diyenler alan bu takimda yeri yok diyenler el insaf adam atti paslari disari atanlar orta acamayanlar topu kaptiranlara niye bisey demiosunuz eger alanin verdi paslari düzgün kullansalar yada kullana bilseler alan burda omuzlarda tasinirdi ..yazmim diyorum bosver diyorum ama bukadarda yetti daa

İbrahim CİHAN
07.03.2010, 01:06
bugün takımda onur dışında gününde pek kimse yoktu ki.. alanzinho da kötünün iyilerindendi bence umut ve serkanla beraber..

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 01:26
Alanzinhonun ortalıkta görünmediği bu maçta hala onu iyi gibi göstermeye çalışanlar da var..

LaZ_KoPaT
07.03.2010, 01:31
alanzinho bekledigimden daha iyiydi bugun. gizli bir kahramandi bence.

Mehmet Fatih Silik
07.03.2010, 01:39
alan kötü diyenler alan bu takimda yeri yok diyenler el insaf adam atti paslari disari atanlar orta acamayanlar topu kaptiranlara niye bisey demiosunuz eger alanin verdi paslari düzgün kullansalar yada kullana bilseler alan burda omuzlarda tasinirdi ..yazmim diyorum bosver diyorum ama bukadarda yetti daa

Sakin Vural'im sakin... :) Biliyon dogru söyleyeni 9 köyden....;)

M.S.SOFU
07.03.2010, 03:09
ben alanzinhoyu forvet arkası değil sağ ya da sol açık oalrak izlemek istiyorum
top taşıyıp orta açmalı
çünkü bugün de görüldüğü gibi orta açma konusunda sıkıntı var.
bu takımda en iyi orta açan adamlar yattara ve gabric.
yattara malum
gabric de sakatlıktan yeni çıktı
bu orta işini alan üstlenmesi gerekirken sağ açıkta burak oynuyor.bence burak ve alan nın yerleri değişmeli.
orta konusunda daha verimli olacağını düşünüyorum.

ofluoglu
07.03.2010, 09:06
oynatıyorlar işte
bir seyler yapsın fazla zarara girmeden satalım diye
bu işler boyle ligde iddamız yok sene sonuna kadar oynar
sonra da satarız

Murat'
07.03.2010, 09:54
Ben Alanzinho'nun şu ana kadar bir tane doğru dürüst orta yaptığını görmedim, kesinlikle Yattara gibi bir kanat oyuncusu değil.Ne zaman ne yapacağı belli olmuyor ama son maçlarda çok kötü olduğu aşikar.

Emre ÖZTÜRK
07.03.2010, 09:58
Kötü oyununa devam etti yine.Artık ondan hiçbir beklentim kalmadı.Tek isteğim sene sonu giderken az da olsa klübe para kazandırmasıdır.

stormtiger61
07.03.2010, 10:07
Alanzinho icin oyle hic maclari izlemeye, cozumlemeler yapmaya kafa yormaya gerek yok.

Alanzinho bal gibi bir hali saha topcusu. 2m otesindeki adama bile pas atamayacak kadar koordinasyon eksikligi olan bu elaman ancak Norvec ligi bir yerde sizi belki zirveye oynatir.

Kesinlikle hemen simdi satilmali.

Alanzinho = Yalanzinho

not: Onu Galatasaray macinda izleyin ozellikle. hani buyuk futbolcu ya, bu macta oynayacagi futbol da buyuk olur!!!

Ömer SEVİNÇ
07.03.2010, 10:19
Maçın en kötüsüydü. Şenol Güneş nasıl katlandı hayret.

ApoCaN28
07.03.2010, 10:22
Çok kötü 2-3 haftadır .

isimsiz_61
07.03.2010, 11:13
alanzinho titre ve kendine gel artı ya......

Erdem Keser
07.03.2010, 11:32
Yemin ederim ilk yarıda sahada varlığını 40. dakikada farkettim. Onda da kamera yakın çekim yapıyordu kendisine.

Broos'a oynatmıyor diye kızıyorduk.

ilhan
07.03.2010, 11:35
Ben olsam her türlü tutarım 90 dakika oyunda. Tebrikler Şenol hocaya. :)

Tayfun
07.03.2010, 11:37

Aynı düşüncedeyim...

Mollasalihoğlu
07.03.2010, 11:48

Sana da tebrikler :)

isimsiz_61
07.03.2010, 12:03
Yemin ederim ilk yarıda sahada varlığını 40. dakikada farkettim. Onda da kamera yakın çekim yapıyordu kendisine.

broos oynatmıyodu diye kızıyorduk şimdi şenol hoca oynatıyor niye oynatıyor diye kızıyoruz.ne garip bir taraftarız ya ne yapsalar bize yaranamıyorlar:D

Yavuz Hasan
07.03.2010, 12:08
son bi kaç haftadır vasatı aşamıyor

ama beklentim hala yüksek

maxim
07.03.2010, 12:17
yine çok etkisiz ve kötüydü. ama son golü o aldı denebilir...

Uğur Ö.
07.03.2010, 12:28
Bu adamda güven eksikliği var golü attık bir anda güven geldi birşeyler yapmaya başladı.2.gole kadar hiç adam eksiltme,dripling vs hiçbirşey yapmadı.Neden güveni yok anlamıyorum

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 12:44

Bana da amcaoğlu soruyor maçı izlerken abi Alanzinho niye oynamıyo diye demek tek o değilmiş oynayıp oynamadığını gören..

Yapma Allah aşkına 90 dakika boyunca adamın adı 10 defa ancak geçmiştir varlığı ile yokluğu belli değildi..

Go home Alanzinho..

Teşekkürler Hugo Broos..

Cafer Bulur
07.03.2010, 12:48
Yine tel tel döküldü,varligi ile yoklugu belli degildi.

Ama suc onda degil,onda gereksiz yere israr eden senol hocada.

ilhan
07.03.2010, 12:58
Gabric'in attığı golde sağdan Serkan bindirirken Alanzinho'da iyi koşu yaptı. Hatta topu Umut'un önüne bırakan oydu. Son golde aldığı bir faulu golle sonuçlandırdık. 89. ve 92. dakikada oldu bu olaylar. Serkan'ın o kontrasında Serkan'la birlikte öyle hızlı gidecek bir Alan vardı. O da iyi koştu. :)

Ben hoca değilim, korkmayın. Hoca olsam tutardım 90 dakika. Ne yapacağı hiç belli olmaz. Olmuyor da zaten. :)

Tolga_61
07.03.2010, 13:03
Az önce dün akşamki maça bir daha baktım ve hala maçtaki en iyi bir iki futbolcudan birinin alan olduğunu düşünüyorum. Trabzonda belkie ayağa en fazla pas yapan isimdi. Gerek kanatlara gerekse ortaya ara paslar attı (kullanabilcek kimse olmayınca göze batmıyo) türkiye liginde orta sahanın ilerisinde oynayıp defansa en fazla gelen isimlerden biri bence. İkinci gole topa dokunmasa defans uzaklaştırıyor topu 3. goldeki faulü kendi yarattı zaten.Oynadığı mevkideki yüzdesine göre takımın en iyilerinden bence özelliklede çoğu maçta %100 lük 5gol pozisyonundan 1 ini gerçekleştiren bir forvetin başarısından bahsedilirken alani kötülemenin kasıtlı olacağı kanısındayım...

Samet Yildirim
07.03.2010, 13:09
Alanzinhoda zihniyet olarak yüzde yüz gelisim var umarim bundan sonra performansini da arttirir.

Ali Tunahan Güllü
07.03.2010, 13:10
Gabric'in attığı golde sağdan Serkan bindirirken Alanzinho'da iyi koşu yaptı. Hatta topu Umut'un önüne bırakan oydu. Son golde aldığı bir faulu golle sonuçlandırdık. 89. ve 92. dakikada oldu bu olaylar. Serkan'ın o kontrasında Serkan'la birlikte öyle hızlı gidecek bir Alan vardı. O da iyi koştu. :)

Ben hoca değilim, korkmayın. Hoca olsam tutardım 90 dakika. Ne yapacağı hiç belli olmaz. Olmuyor da zaten. :)

Aynen katılıyorum Alanzinhonu giib oyuncuların ne yapacağı belli olmaz 90 dk sahada kalmalı..

Emrah KabuL
07.03.2010, 15:58
Peki bu adama verilen bilmem kaç m euro, iyi koşu yapsın, faul kazandırsın diyemiydi ?

Hala daha kendisinden skora katkıda bulunmasını bekliyorum.

Deniz Tosunoğlu
07.03.2010, 16:14
Senol hoca Alanzinho'yu yedege ceksin Gaziantep macinda. Biraz dinlendirilmesi lazim. Galatasaray macindada patlar insallah :D

unique
07.03.2010, 16:22
Kötü diyen arkadaşlara katılmıyorum, fena değildi bence. Daha iyi olmalı ama; potansiyeli var çünkü.

Birtan Karaman
07.03.2010, 16:25
İlk Yarı Sonun da Oyundan Alınacağını Düşünüyordum Açıkçası 2.Yarı'da Kendisini Saha da Görmek Süpriz Oldu.

2. Yarı da İse Saman Alevi Gibiydi ; Bir Var Bir Yok ..

murat
07.03.2010, 16:28
Kötü diyen arkadaşlara katılmıyorum, fena değildi bence. Daha iyi olmalı ama; potansiyeli var çünkü.

Zaten ptoansiyeli yok diyen cok az kisi var, elestirimiz mantalite eksikligi. Halisahada oynar gibi oynuyor. Bizde isteriz Alanzinhonun iyi oynamasini, onumuzdeki mac cikip yeteneklerini kullanarak oynasin yeterki biz yine alkislariz ama bazilari elestirmeyi hemen dusmanlikla esit tutuyor. Ben Alanzinhodan kafa toplarini almasini beklemiyorum, adam eksiltip forvetleri pozisyona sokmasini, gol atmasini bekliyorum. Ben bu sekilde elestirimi yapiyorum. Sahada mucadele ediyor elinden geleni yapiyor ama ondan beklentilerimiz cok daha farkli!

Mustafa Yılmaz.20
07.03.2010, 16:29
Alanzinho'yu özellikle Antalya ya da Gençlerbirliği maçlarından birisinde dinlendirmeliydik.Gaziantep ve Galatasaray maçlarında çok ihtiyacımız olabilir.Şenol hoca hep aynı oyuncuları oynatarak hata yapıyor bence.Madem en büyük hedefimiz Türkiye Kupası.O zaman Teo,Zafer,Sezer gibi oyunculara da şans vermeli(T.Kupası finaline kadar)

Böylece sürekli oynayanlar da arada dinlenmiş olur

Ahmet Başkaya
07.03.2010, 16:40
90 dk durdurulmalı hiç olmazsa şu Trabzonspor'da 90 dk oynar ...

Uğurtan
07.03.2010, 16:54
Geçen senenin sonlarına doğru oynayan Alanzinho'yu aratmaya devam ediyor..

İyi niyetle mücadele ediyor ama ondan beklentiler farklı..

Maçı lehimize kolaylaştıracak hamleleri yapamıyor..

Birtan Karaman
07.03.2010, 16:59
Alanzinho Dinlendirilmeli Bu Hafta.

Tolga_61
07.03.2010, 17:05
Umarım dinlendirili.Dinlendirilsinde şu zengin hücum varyasyonlarımızı ve gollerimizi yeniden izleyelim...

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 17:32
Peki bu adama verilen bilmem kaç m euro, iyi koşu yapsın, faul kazandırsın diyemiydi ?

Hala daha kendisinden skora katkıda bulunmasını bekliyorum.
E ne için olacaktı ya biz futbolculara düz koşu yapsın yedek kulübesini doldursun diye para veriyoruz..

Punisher-61
07.03.2010, 17:36
alanzinhonunda kafasi rahat degil adam biliyor 1-2 hata yapti mi hemen hoca oyundan aliyor adami..

Cafer Bulur
07.03.2010, 18:09
Bence de kötü degildi, berbatti.;)

Murat Erdem
07.03.2010, 18:12
Alanzinho'dan bu güne kadar en iyi verimi Ahmet Özen aldı. Şenol hoca bir konuşsa onunla diyorum.

Tolunay Abdioğlu
07.03.2010, 18:21
1 kişi eksik oynuyoruz son haftalarda.Colman'ı Alanzinho'nun oynadığı yere çekip hiç değilse o bölgede ki pas alışverişini daha iyi yapabiliriz.Selçuk'un yanında da defansif bir oyuncu oynar.Sezer veya Ceyhun.

Sefa Murat Dokuz
07.03.2010, 18:32
Alanzinhonun Gençlerin bu çok iyi takım defansına karşı ortadan etkisiz olması süpriz değil. Kanatlara daha çok çıkabilirdi. Bence Acık top oynayan Gs ye karşı çok önemli silahımız olacak.

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 18:33
alanzinhonunda kafasi rahat degil adam biliyor 1-2 hata yapti mi hemen hoca oyundan aliyor adami..
E o şekilde bakacaksak aynı şey Colman içinde geçerli..

Sefa Murat Dokuz
07.03.2010, 18:43
E o şekilde bakacaksak aynı şey Colman içinde geçerli..
Ne bu Colman avukatlığı? Colman koşsunda Alanzinho kadar koşsun .Uşak canını dişine takıp koşuyor ordan oraya .Colman kendi ekseni etrafında dönene kadar ilk yarı bitiyor.

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 18:49
Ne bu Colman avukatlığı? Colman koşsunda Alanzinho kadar koşsun .Uşak canını dişine takıp koşuyor ordan oraya .Colman kendi ekseni etrafında dönene kadar ilk yarı bitiyor.
Evet haklısın ondan Colman en fazla koşan oyuncumuz şimdi sen ona da bi kulp bulursun..

Sefa Murat Dokuz
07.03.2010, 18:52
Evet haklısın ondan Colman en fazla koşan oyuncumuz şimdi sen ona da bi kulp bulursun..
Sahada en çok yürümek Colman'ın işi Alanzinho ise topun peşinden sürekli koşup rakibin pas alışverişini bozmaya çalışıyor. Senin maç izlediğin konusunda kuşkularım var yada Özel Colman sevdası var.
Ben Colman molman anlamam koşanın emeğinin hakkını veririm. Değil Colman en sevdiğim oyuncu olsa oynamıyorsa oturur arkadaş .Yürümek için milyonlar vermiyoruz biz bu adama.

Ilelioglu
07.03.2010, 18:53

Bak buna gülerim iste, Alanzinho'nun yaptigi gereksiz top kayiplarini saysak 100'e kadar sayarmiyiz acaba...:cool:

Alanzinho mu canini disine takiyor...:D

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 19:00
Sahada en çok yürümek Colman'ın işi Alanzinho ise topun peşinden sürekli koşup rakibin pas alışverişini bozmaya çalışıyor. Senin maç izlediğin konusunda kuşkularım var yada Özel Colman sevdası var.
Ben Colman molman anlamam koşanın emeğinin hakkını veririm. Değil Colman en sevdiğim oyuncu olsa oynamıyorsa oturur arkadaş .Yürümek için milyonlar vermiyoruz biz bu adama.
Sanırım maçları 44 dakika izliyosun maçın ilk yarısından sonra kimin ne kadar koştuğu yazıyor Alanzinho bunların içine kaç kez girmiş boşuna Alanı savunmak için Colmana sallamanın alemi yok aradan 25 hafta geçmiş bizim ikinci forvet elemanımız Alanzinhonun golü yok ama halen daha koşuyor falan diyosunuz bu kadar da art niyetli olmayın..

Sefa Murat Dokuz
07.03.2010, 19:04
Bak buna gülerim iste, Alanzinho'nun yaptigi gereksiz top kayiplarini saysak 100'e kadar sayarmiyiz acaba...:cool:

Alanzinho mu canini disine takiyor...:D

Sen gül nerenle güldüğün belli, sahada alanzinhonun top sürerken ayağından açışlara kayıplarına dünyadaki her trabzonsporlu gibi ben de şahit olmuyor değilim. Topun peşinden koşup rakibi bozmaya çalışmak alanzinhonun işi değil adam etkisiz kaldımı bırakmıyor en azından bunu deniyor. Yahu Colmandan 10 cm kısa dün defalarca havaya sıçradı kafa vurmaya .Colman 0 kez hava topuna çıktı ve kendi rekorunu birkez daha egale etti. Colman'a bu üstün hırs ve azminden plaket vermek gerek.

Sefa Murat Dokuz
07.03.2010, 19:07
Sanırım maçları 44 dakika izliyosun maçın ilk yarısından sonra kimin ne kadar koştuğu yazıyor Alanzinho bunların içine kaç kez girmiş boşuna Alanı savunmak için Colmana sallamanın alemi yok aradan 25 hafta geçmiş bizim ikinci forvet elemanımız Alanzinhonun golü yok ama halen daha koşuyor falan diyosunuz bu kadar da art niyetli olmayın..
Benim devre arasıyla işim olmaz zaten allaha şükür 2 gözüm var görebiliyorum kimin ne kadar koştuğunu. Maçları 44 değil 45er dk izlerim sen o yönden de içini rahat tutabilirsin. Yahu bu adam önceki hoca döneminde formamı buldu. Takımın Türkiye kupasında buraya gelmesinin umutla baş mimarı alanzinhodur. Colman ligi 8 gol 5 asistle bitirsin sonra geçen sezona göre kendimi geliştirdim desin . son 2 maçıdır Antep Gs maçlarında oynadı oynamadı bu ruhsuzlukla onu asla kadroda görmeyi kaldıramam bu maçlardan sonra. Bir insan önce ya silkelensin yada ......

Ilelioglu
07.03.2010, 19:15
Sen gül nerenle güldüğün belli, sahada alanzinhonun top sürerken ayağından açışlara kayıplarına dünyadaki her trabzonsporlu gibi ben de şahit olmuyor değilim. Topun peşinden koşup rakibi bozmaya çalışmak alanzinhonun işi değil adam etkisiz kaldımı bırakmıyor en azından bunu deniyor. Yahu Colmandan 10 cm kısa dün defalarca havaya sıçradı kafa vurmaya .Colman 0 kez hava topuna çıktı ve kendi rekorunu birkez daha egale etti. Colman'a bu üstün hırs ve azminden plaket vermek gerek.

Yahu sadece bir maca bakarak degerlendirme yapma;

Dün Colman kötü oynadi Alan belki biraz daha iyi;

Ama genel anlamda bu iki Futbolcu istirkrarli degil;

Eger diyorsan Colman gönderilmeli o zaman Alan'da gönderilmeli. :);)

Sefa Murat Dokuz
07.03.2010, 19:20
Yahu sadece bir maca bakarak degerlendirme yapma;

Dün Colman kötü oynadi Alan belki biraz daha iyi;

Ama genel anlamda bu iki Futbolcu istirkrarli degil;

Eger diyorsan Colman gönderilmeli o zaman Alan'da gönderilmeli. :);)

Alan kalmalı, Colman ise sezon sonuna kadar şansı var. Yeni sezonda şampiyonluk hedeflenecekse gidecekler listesinde olmalı.
Şampiyon olacak takımın orta sahasında Elano,Ernst veya Emre gibi üst düzey bir oyuncu şart bu adamlar sezonu 0 gol 0 asistle bitirecekse dahi böyle adam şart.

Ilelioglu
07.03.2010, 19:25
Alan kalmalı, Colman ise sezon sonuna kadar şansı var. Yeni sezonda şampiyonluk hedeflenecekse gidecekler listesinde olmalı.
Şampiyon olacak takımın orta sahasında Elano,Ernst veya Emre gibi üst düzey bir oyuncu şart bu adamlar sezonu 0 gol 0 asistle bitirecekse dahi böyle adam şart.

Sana göre öyle olabilir tabiki.:)

ÖmerFarukYılmaz
07.03.2010, 19:27
Çok etkisiz.

Oyuna sonradan girmeli.

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 19:31
Benim devre arasıyla işim olmaz zaten allaha şükür 2 gözüm var görebiliyorum kimin ne kadar koştuğunu. Maçları 44 değil 45er dk izlerim sen o yönden de içini rahat tutabilirsin. Yahu bu adam önceki hoca döneminde formamı buldu. Takımın Türkiye kupasında buraya gelmesinin umutla baş mimarı alanzinhodur. Colman ligi 8 gol 5 asistle bitirsin sonra geçen sezona göre kendimi geliştirdim desin . son 2 maçıdır Antep Gs maçlarında oynadı oynamadı bu ruhsuzlukla onu asla kadroda görmeyi kaldıramam bu maçlardan sonra. Bir insan önce ya silkelensin yada ......
Önceki hoca çokta iyi yapmış forma vermemekle şimdi forma buluyor da ne oluyor neymiş koşuyormuş mücadele ediyormuş puan mı veriyolar bunlara..?

Sefa Murat Dokuz
07.03.2010, 19:36
Sizin mantığınız bu, şu takımdan Umut denen her maç sonrası idam sehpsına gönderilip sehpadan dönen adamı bir çıkarın bakalım TSL nin en az pozisyona giren takımı mı olacağız yada nasıl değişim olacak görelim. Defans hücümdan başlar. Sen adamlara rahat pas imkanı verirsen koşup rakibi bozmazsan orta sahan tel tel dökülürse sonuç net. Alanzinho dün bozuktu ama asla Colman kadar değil.

playa
07.03.2010, 19:39
Takımda en beğendimğim oyuncu engin ile birlikte

Ceyhun Öncü
07.03.2010, 19:43
Bisey fark ettinizmi ?

Senol Hoca yeni geldi takim birden ayag oynamaya basladi takim Alanzinho o maclarin yildizi oldu
Ardindan takim gine Resetledi kendini ve Ersun Yanal zamanindaki doldur bosalta basladi simdi Alanzinho en zayif halkalardan biri

Eger Alanzinhoyu iyi görmek istiyorsak Trabzonsporun ayag oynamasi lazim

onur-ts
07.03.2010, 20:44
Bu sıralar Alanzinho gibiyim.İyi şeyler yapmaya çalışıyorum ama insanların gözünde kötü oluyorum.Nedir bu işin aslı Alan?Nolacak bizim halimiz...

Great White
07.03.2010, 20:47
Bir çok maçta olduğu gibi kazanmak adına elinden geleni yapan ve sorumluluk alan futbolcuların başını çekti G. Birliği karşısında da..

Neyse ki Şenol Hoca bundan önceki maçlarda olduğu gibi onu oyundan almak yerine son dakikaya kadar sahada tuttu da sonunda bir galibiyet elde ettik..

Tebrikler Alan:ok

miaksoy
07.03.2010, 22:23
Bir futbolcu en begenilmedigi macta bile atilan gollere katki sagliyorsa, onu 90 dakika oyunda tutacaksin. Ucuncu gol onun tekbasina rakiple bogusarak kazandirdigi serbest vurustan geldi. Kolbastiyi da super oynadi bu sefer.

Cafer Bulur
07.03.2010, 22:27
Bir futbolcu en begenilmedigi macta bile atilan gollere katki sagliyorsa, onu 90 dakika oyunda tutacaksin. Ucuncu gol onun tekbasina rakiple bogusarak kazandirdigi serbest vurustan geldi. Kolbastiyi da super oynadi bu sefer.
Taraftarimiz futbola yeni bir terim getirdi,tebrikler.:)

Serbest vurus kazandirdi ve golü attik,iyi bundan sonra alan i begenme kriterleri de belli oldu.:)

Emrah Akcagöz
07.03.2010, 22:45

Serbest vurus kazandirdi ve golü attik,iyi bundan sonra alan i begenme kriterleri de belli oldu.:)
Eee bundan sonra böyle Cafer abi skor için de tebrikler ayrıca 3-1 demiştin yanlış hatırlamıyosam..:)

Cafer Bulur
07.03.2010, 22:48
Eee bundan sonra böyle Cafer abi skor için de tebrikler ayrıca 3-1 demiştin yanlış hatırlamıyosam..:)
Sagol,dünkü galibiyet hos oldu ama son dakikalara girerken 3-1 kazanacagimizi sanmiyordum.

Alan in antep macinda mutlaka dinlendirilmesi lazim bana göre.;)

Vural Kuyumcu
08.03.2010, 00:20
Maçın en kötüsüydü. Şenol Güneş nasıl katlandı hayret.
umutun kacirdi pozizyonlara katlandimiz gibi ;)

Vural Kuyumcu
08.03.2010, 00:24
hala bulunamadi mi soruma bir cevap:cool:

Arif Timurcioğlu
08.03.2010, 00:50
hala bulunamadi mi soruma bir cevap:cool: Diğer futbolculardan beklentilerle alanzinhodan beklentiler arasında çok fark var. Alanzinho bizim serbest oynayan sahadaki kilit adamımız. Son haftalarda sahada görünmüyen adam oldu nedense yani savunulacak bir tarafı yok.

Fatih Özkan
08.03.2010, 00:54

Aynen...
Ne olursa olsun 90 dakika sahada tutulmalı... :cool:

sametaydin
08.03.2010, 00:54
Bu maç için alanzinhoya söylenecek bişey yok. Çünkü bütün oyuncularımız kötüydü. Böyle bir takımda alanzinho zaten oynayamaz.

dimsag
08.03.2010, 01:40
Bence de kötü degildi, berbatti.;)
o berbat dediğin adam sayesinde 3 puan alındı kupada yarı finale çıkıldı
onüçbin msj atmışsın foruma ama boş atmışsın kardeş:alkış:

demir
08.03.2010, 01:47

genel olarak basarılı olması kotu oynamasını engellemez ? ayrıca alanzinho beklentilerin yarısını bıle karsılamadıgı kesın düzeelirmi tabıkı duzelır ama suankı hali ile ben olsam ilk 11 e almam helekı takımda zafer yelen varken

murat
08.03.2010, 11:03

Birini medeni bir sekilde elestirmek, kendi fikirlerini ÿazmak hicbirzaman "bos" olamaz! Bunu neden anlamak istemiyorsunuz? 5 mac onceki performansina gore elestirmiyor kimse Alanzinho yu! Kocaeli macindaki muhtesem oyununu hatirliyoruz sen korkma, gs ye attigi golude! Yani taa gecen seneyi bile hatirliyoruz! Ama ozellikle bu sene takimin ofansif gucune katkisi cok az. Bize Gencler macini Alanzinhonun kazandirdigina inanmak gercekten nekadar dogru birkere daha dusunun bence. Topu kapan Egemen, topu 60 metre suren Serkan, ortalanan topa sadece bir hamlesi var Alanzinhonun, bilincli bir pas falan olsa inanacam ama oda yok, yine 60 metreden kosup gelen Gabric golu atan adam. Yani burada 3 puani Alanzinho ya baglamak gercekten dogrumu? Son goldede payi varmis, neymis efendim frikik yaptirmis. Zaten topu fazla ayaginda tuttu orada bosa kosan adamlara pas vermedi sonra faul kazandi. Bir macta belki en az 5 tane kazandigimiz yerden bir faul. Ortayi yapan kafayi vuran ve elinden topu kaciran kaleciyi gecip yine Alanzinho demek gercekleri gormek istememektir sadece! Illa pembe gozluk bakmakmi gerek?

Bende Alani seviyorum, iyi bir Alanzinho u izlemek ayri bir zevk ama kotu oynadiginda bile kara kara onu desteklemek sadece takima ve kendisine zarar verir! Takim olarak kotuyduk katiliyorum ama takim kotuyken ciksin sahneye, kurtarsin takimini veya en azindan versin birkac guzel pas, adam eksiltsin en azindan pozisyona soksun bizi, diyelim farkli bir futbolcu bu adam. Takim kotuyken kotuyse, takim iyiken iyise zaten bize lazim degilki. Takim iyiken pozisyon bulmak zor olmuyor..

Samet Yildirim
08.03.2010, 12:20
Iyi oynamadi ama berbat oynadigini düsünmüyorum.

Great White
08.03.2010, 12:25
Alanzinho 5 kişiyi ipe dizip gol attırmadığı, 25 metreden haşırtma bir gol çakmadığı, sahadaki 11 futbolcumuz arasında açık ara en mükemmel performansı sergilemediği sürece istisnasız her zaman "Berbat oynamıştır" zaten!!

murat
08.03.2010, 12:52
Alanzinho 5 kişiyi ipe dizip gol attırmadığı, 25 metreden haşırtma bir gol çakmadığı, sahadaki 11 futbolcumuz arasında açık ara en mükemmel performansı sergilemediği sürece istisnasız her zaman "Berbat oynamıştır" zaten!!

Bu sonucu nerden cikariyorsun? Yani yazilanlari abartarak kimsenin demediklerini demis gibi gostermek hic dogru degil. O dediklerinin hicbirini kimse beklemiyor Alandan..

Osman Yavuz
08.03.2010, 12:57
Alanzinho'yu beğenmeyebilirsiniz ama adamın kötü oynaması için ayağına top alıp sürekli kaptırması gerekiyor ama adam yeterince topla buluşamıyor.

Erdem Keser
08.03.2010, 12:58
Şöyle 30 metreden koyduğunda bizi yerimizden kaldıracak bir topçumuz olmadı ya ona yanarım, başka bir şeye değil.
Belki şaşar da ilerde bir maç kazandırır bize.Mümkünse büyük maç da olmasın, şöyle Ankaragücü, Ordu, Denizli cinsinden.

Enes Ünal Kaya
08.03.2010, 17:23
Alanzinho nun Sahada Olması Yetiyor.. Son 2 Golde De Sonuncusunda Hele Büyük Payı Vardı ..

Alanzinho ' nun Top Sürüp Çok Pas Verdiği Maçlar Hatırlıyorum Ama Atan Yok.. O Da Biliyor Bu Yüzden Bazen Bencil Oluyor Heralde.. Alanzinho En İyi Yabancılarından Bu Ligin..

Geçen Rothende Demişdi Bunu.. Ya Böyle Dünyayı Görmüş Adam Futboldan Anlamıyor Yada Bazıları :)

Emrah Akcagöz
08.03.2010, 17:25
Alanzinho nun Sahada Olması Yetiyor.. Son 2 Golde De Sonuncusunda Hele Büyük Payı Vardı ..

Alanzinho ' nun Top Sürüp Çok Pas Verdiği Maçlar Hatırlıyorum Ama Atan Yok.. O Da Biliyor Bu Yüzden Bazen Bencil Oluyor Heralde.. Alanzinho En İyi Yabancılarından Bu Ligin..

Geçen Rothende Demişdi Bunu.. Ya Böyle Dünyayı Görmüş Adam Futboldan Anlamıyor Yada Bazıları :)
Alemsin ya Alanzinho bile kendini böyle savunamaz..:alkış:ççç

ozcan_asanoglu
08.03.2010, 17:48
iyi oyun kötü oyun, mesele bu değil..

şampiyon olmak istiyorsan orta saha-forvet-kanat hattına aldığın ve de o kadar para döktüğün futbolcu sana derbileri (en azından bazılarını) kazandıracak, anadolu takımlarıyla da öyle 3 maç üste üste berabere kalmana izin vermeyecek..

colman-alan-teo-gabriç-cale...teo için daha erken diyelim...gabriç son maçı kopardı daha da genç, sakatlıktan dolayı uzun süre oynamadı hadi sabredelim..ok..

colman-alan-cale'ye yeterince şans veriliyor... şampiyonluğun stresli o zor yollarında hangi büyük veya önemli maçları kazandırırlarki kimin umudu var...

niye bunlar yapsın denemez, o zaman niye milyon euro'lar veriliyor bunlara....ist. takımlarında bazen yabancılar kötü çıksa bile sahneye diğer yabancı veya yerli futbolcu çıkıyor ve her sene bir ist takımı şampiyon oluyor..biz de o da yok...

unique
08.03.2010, 17:53
Oyun içinde yaptığı iyi şeyler, diğer oyuncularımız tarafından heba edildiği için Alanzinho kötü oluyor bazı arkadaşların gözünde. Burak'a şansına attığı golden dolayı methiye dizenler, Alanzinho'nun Burak'ın önüne attığı al da at dercesine pası heba etmesini görmezden geliyorlar nedense.

Cafer Bulur
08.03.2010, 21:19

Alanzinho yu böyle savunursunuz zaten,baska bir argüman bulmaniz mümkün olmadigi icin.

Halit Akyüz
08.03.2010, 21:20
Yalanzinho

SDinc
08.03.2010, 21:32
Bu başlıktada baya ağır mesajlar oluşmaya başladı. Seviyeli bir şekilde eleştiremiyoruz biz nedense.

mkmsas
08.03.2010, 21:42
Alanzinho kendisine ödenen bonservis bedeli dikkate alındığında takımımızın yıldız oyuncusundur...

Takıma en çok katkıyı ondan beklemek hakkımızdır..

Ancak Şenol Güneş tarafından kendisine tanınan serbestlik ve sınırsız kredinin hakkını veremediğini rahatlıkla söyleyebiliriz...

Kendisinin takıma kazandırdığı maçlara örnek olarak G.Birliği maçındaki ufak dokunuşu gösterebiliyorsak ortada bir zorlama olduğu açıktır.. Bu mantıkla topu 60 metre süren Serkan ile golü atan Gabrice 'e hangi payeyi vereceğiz o zaman?

Özellikle son 3-4 haftadır beklediğimiz performansın çok uzağında..

En kısa sürede toparlanmasını bekliyoruz..Bir de Antep ve Gese maçlarında olursa bu ziyadesiyle sevineceğiz..

Enes Ünal Kaya
08.03.2010, 22:53
Alemsin ya Alanzinho bile kendini böyle savunamaz..:alkış:ççç

.....

Dediklerim Yalan MI Varmı Yokmu Payı...
veya Rothen Dedi Mİ Demedi Mi Ona Göre Yorum Yap

Bugun Santos'a Dokundular Yerlerde Sürünüyordu ..

miaksoy
09.03.2010, 00:00

Yeni bir terim falan degil. Futbolu biraz daha yakindan takip edersen ne demek istedigimi anlarsin. Kucumsedigin duran toplar zamaninda fenerbahceyi sampiyon yapmisti. Tehlikeli bolgelerden kullanilan serbest vuruslar yarim penalti ozelligi tasir.

Kendi futbolcusunu yerin dibine sokmak icin yarisan taraftar profili de maalesef bizim kaderimiz. Elalemin keske bizde oynasa diye hayaller kurdugu bir futbolcuya sahibiz ve onu yipratmak icin elimizden geleni yapiyoruz. Bize hersey mustehak.

Muhammed
09.03.2010, 00:08
Son maçlarda çok sıradan.

dimsag
09.03.2010, 00:30
[QUOTE=miaksoy;3068390

Kendi futbolcusunu yerin dibine sokmak icin yarisan taraftar profili de maalesef bizim kaderimiz. Elalemin keske bizde oynasa diye hayaller kurdugu bir futbolcuya sahibiz ve onu yipratmak icin elimizden geleni yapiyoruz. Bize hersey mustehak.[/QUOTE]
olay bu kardeşim eline sağlık...

Enes Ünal Kaya
09.03.2010, 00:38
Kendi futbolcusunu yerin dibine sokmak icin yarisan taraftar profili de maalesef bizim kaderimiz. Elalemin keske bizde oynasa diye hayaller kurdugu bir futbolcuya sahibiz ve onu yipratmak icin elimizden geleni yapiyoruz. Bize hersey mustehak.

:alkış::alkış:

Millet Kimleri Koruyor Arkasında Duruyor. .

Aylarca Sakat Yıldızların .. 1 maç Oynayıp 10 Maç Yatanların.. Yaşlı Sözde Yıldızların.. Siz Kendi Futbolcularınızı Yiyip Bitirin Umutmuş Colmanmış Alanzinhoymuş.. Stadda 10 Kişilik Gruplar Bağırsın Siz Oyunculara Yüklenin.. Cidden Bize Herşey Müstehak Bide Beğendiremiyoruz

Emrah Akcagöz
09.03.2010, 09:21
.....

Dediklerim Yalan MI Varmı Yokmu Payı...
veya Rothen Dedi Mİ Demedi Mi Ona Göre Yorum Yap

Bugun Santos'a Dokundular Yerlerde Sürünüyordu ..
Sakin güzel kardeşim sakin kızılacak birşey demedim baya iyi savunuyosun Alanı ama gerçek şu ki Alanzinho istenilenin uzağında (istenilen derken öyle 8-10 kişiye çalım atması her maçta 2-3 gol ve asist yapmasından bahsetmiyorum) ama şu an ne yazıkki ilk 11'i hakedecek performansı gösteremiyor eğer böyle devam ederse tepkiler daha da büyüyecek..

Abd.kalaycı
09.03.2010, 09:44

Aynen imzalıyorum

Abdurrahman kalaycı