PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alan Carlos Gomes da Costa (Alanzinho)

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

sedatalis82
21.12.2009, 17:14
en kötü hali bile sahanın onurdan sonra en iyisi olmaya yetti

Mustafa ÖZDEMİR
21.12.2009, 17:19
sol kanata geçene kadar iyiydi...

onur-ts
21.12.2009, 20:16
gene bi sen varsın Alan'ım...yenilsek bile beni mutlu ediyosun.

Sefa
21.12.2009, 20:17
Güçlenmesi lazım. Rakip dokununca bırakıyor kendini kaldı ki Ligimizin Savunmacıları Güçlü kuvvetli.

Eğer kendini bir Gökdeniz kadar güçlendirebilirse bu ligde rezil etmediği defans kalmaz.

Mellih
21.12.2009, 21:20
bu adama şahsi oynuyor diyenleri anlayamıyorum.. Dün ne yaptıysa doğru tercihti bence, helal sana alan.

SEN 2. YARIDA ANADOLU TAKIMLARINI ISRAYA DİZİP 3 PUANI AL; derbileri F.Tekke alır ;)

DEEP BLUE
21.12.2009, 21:29
Belli ki ben futboldan anlamıyorum, bence takımın en kötüsüydü ve ilk yarı dolmadan değişmesi gerekirdi... Sayın hocamız en çok çalışan iki adamı aldı kenara, Gabriç ve Ömer... Ne diyelim, düdük öttürenindir, tabi şimdilik...

hakankutlu
22.12.2009, 03:19
Belli ki ben futboldan anlamıyorum, bence takımın en kötüsüydü ve ilk yarı dolmadan değişmesi gerekirdi... Sayın hocamız en çok çalışan iki adamı aldı kenara, Gabriç ve Ömer... Ne diyelim, düdük öttürenindir, tabi şimdilik...

Abicim En çok çalışan en erken yorulan olmuyormu.Yorulan adamıda sahada zorla tutarak ne kazanabilirdikki.

Samet Başdağ
22.12.2009, 14:56
maçta en iyi gabriçle anlaşıyordu, sağolsun şenol hoca gabriçi alıp maçın yıldızını oyuna soktu..

İbrahim CİHAN
22.12.2009, 16:28
alanım ilk yarı iyi deildin ama 2. yarı toparladın.. kazanmamıza yetmedi ama giderek yerin sağlamlaşıyo bu da beni mutlu ediyo :) çünkü sen her eve lazımsın alan :D

Semih
22.12.2009, 17:06
Çok bencil oynadı.

Pas vermemek için yırtındı adeta.

Tayfun
22.12.2009, 17:15
Alanzinho'yu beğenmeyenlere Messi'yi getirelim hani olur da beğenirsiniz yanlışlıkla :)

Hasan61
22.12.2009, 17:42
Çok bencil oynadı.

Pas vermemek için yırtındı adeta.
Pas almak için yırtınan olmadıkça oda vermez:cool::)

DEEP BLUE
22.12.2009, 22:07
Alanzinho, Ahmet, Mehmet filan hepsi bir yana da, ben bizim taraftarın futbolu yorumlama konusundaki yetisinin gittikçe erozyona uğradığını düşünüyorum. Maalesef futbolcunun verimine göre değil de, sempatik tavırlarına göre not veriyoruz. Bir futbolcunun yapabileceği her şeyi yapan Serkan Balcı'nın emeği, Alanzinho'nun gölgesine bile çalım atma sevdasının yanında güme gidiyor, en çok buna yanıyorum... Allah aşkına, FB maçında her üç topun ikisini rakibe veren adam için ''iyiydi'' demenin mantığını birileri anlatsın bana... Biz başka maç mı seyrettik anlamadım...

Abdülkadir Kılıç
22.12.2009, 23:42
Alanzinho, Ahmet, Mehmet filan hepsi bir yana da, ben bizim taraftarın futbolu yorumlama konusundaki yetisinin gittikçe erozyona uğradığını düşünüyorum. Maalesef futbolcunun verimine göre değil de, sempatik tavırlarına göre not veriyoruz. Bir futbolcunun yapabileceği her şeyi yapan Serkan Balcı'nın emeği, Alanzinho'nun gölgesine bile çalım atma sevdasının yanında güme gidiyor, en çok buna yanıyorum... Allah aşkına, FB maçında her üç topun ikisini rakibe veren adam için ''iyiydi'' demenin mantığını birileri anlatsın bana... Biz başka maç mı seyrettik anlamadım...

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
Çok güzel yorum. Hiç beğenmediğim Alanzinho'ya Ankaragücü maçı sonrası iyi oynadı dedim. Ama gerçekleri görelim bu maç tüm topları rakibe verdi. Lütfen futbolcuları memleketine, karizmasına göre değerlendirmeyelim.

İsa
22.12.2009, 23:47
Maçın yıldızı anketi yapılsaydı eminim açık ara birinciydi.

Mustafa Ayazoğlu
23.12.2009, 00:26
Maçın yıldızı anketi yapılsaydı eminim açık ara birinciydi.

Kuyruklu yıldız gibi mi? Bir defa marifetini gösterir, sonra nerde? Kayar gider..

Bu futbolcuları abartmaya devam ederseniz, Trabzonspor'un şampiyonluğundan asla bahsedemeyiz.

İsa
23.12.2009, 00:49
Ben ironi yapmayı beceremiyorum heralde.

hakankutlu
23.12.2009, 01:13
Adam topu alıp ilerlerken illa bazen kaptıracak ki bu suç olur.
Topu alıp gitmese ne gerek var satalım keselim dersiniz.
yahu birisi söylesin bu adamdan ne bekliyorsunuz.
Dikine topmu taşımalı oyunmu kurmalı.Eğer ikiside olsun diyorsanız.O bu adam değil.O adamlarda zaten TSL de pek oynamazlar.

sessizkral_1
23.12.2009, 01:52
fazla bencil.geçen haftaki egoist tavırlarını sürdürdü.

İsa
23.12.2009, 02:00
Takım oyuncusu olmanın çok uzağında.
Top rakipteyken bir kişi eksik oynuyoruz.+Forvettede bir kişi eksik oynuyoruz.
Topla dikine gittiği pozisyonların büyük kısmı olumsuz sonuçlanıyor.
Çok gereksiz zamanlarda anlamsız top kayıpları yapıyor.
En önemlisi önde oynadığı için Colman ve Selçuk arkada kalıyor.Buda hem defansif hemde ofansif üretkenlği kısıtlıyor.

Emre Çömez
23.12.2009, 02:19
her eve lazımsın :D

61_Serhat_61
23.12.2009, 06:17
Alanzinho'yu beğenmeyenlere Messi'yi getirelim hani olur da beğenirsiniz yanlışlıkla :)
messi mi?? onuda begenmez bunlar emin ol...
bunlara jun gibi oyunculari getireceksin trabzona...
:D:D

ibrahim_yattara
23.12.2009, 06:41
kullanmasını bilirsen harika oyuncu bana göre.. şenol hocamda zamanla daha iyi kullanacak, adam neyi iyi yapabiliyor neyi yapamıyor kısa sürede kavrayacaktır..

sametaydin
23.12.2009, 13:45

Çok güzel yorum. Son 3-4 maç ilk 11 oynadı. Bana göre sadece ankaragücü maçında iyi oynadı. Koştu çalıştı filan ama orada da öyle çok üstdüzey değildi zaten. O maçta takım olarak iyiydik. taraftarımız bu oyuncuyu çok sevmiş. Son maçta bu adama iyiydi demek gerçekten de serkan balcıya, gabriçe haksızlık olur.

tslover
23.12.2009, 14:00
Çok güzel yorum. Son 3-4 maç ilk 11 oynadı. Bana göre sadece ankaragücü maçında iyi oynadı. Koştu çalıştı filan ama orada da öyle çok üstdüzey değildi zaten. O maçta takım olarak iyiydik. taraftarımız bu oyuncuyu çok sevmiş. Son maçta bu adama iyiydi demek gerçekten de serkan balcıya, gabriçe haksızlık olur.
Serkan Alanzinyo kıyasına sadece gülüyorum.2sinin yerleri ve de oyun tarzları ç.ok farklı.Alan etkili bir oyuncudur.Takımımızın öne geçtiği bütün maçlarda Alan sayesinde 2.golü çok rahatlıkla atabiliriz.Topu süratli bir şekilde rakip kaleye taşıyabilen bir oyuncudur.Serkan'ın ise özellikleri daha farklı.

sametaydin
23.12.2009, 14:10
Serkan Alanzinyo kıyasına sadece gülüyorum.2sinin yerleri ve de oyun tarzları ç.ok farklı.Alan etkili bir oyuncudur.Takımımızın öne geçtiği bütün maçlarda Alan sayesinde 2.golü çok rahatlıkla atabiliriz.Topu süratli bir şekilde rakip kaleye taşıyabilen bir oyuncudur.Serkan'ın ise özellikleri daha farklı.

Oyuncuları kıyaslamadım. Son maçtaki performanslarını kıyasladım. Serkan trabzonsporun en etkili oyuncusuydu. Alanzinho ise rakip kaleye gideyim derken hemen hemen tüm topları kaptırdı. Sonuçta kötü futbol sergiledi. Serkan ise en faydalı oyuncumuzdu. Yoksa tabiki farklı oyuncular. Mevkileri gereği bu iki oyuncu kıyaslanmaz. Topu süratli bir şekilde rakip kaleye taşır demişsiniz. Ben yanlış maç izledim heralde. Bırakın topu süratli şekilde karşı kaleye götürmeyi tam aksine takımın el freni oldu. Orta sahada aldığı hemen hemen bütün topları yanlış kullandı.
Futbolcunun söylediğiniz özelliklerine katılıyorum ama bu maçta hiçbirini yapamadı ve kötüydü.

tslover
23.12.2009, 14:23
Oyuncuları kıyaslamadım. Son maçtaki performanslarını kıyasladım. Serkan trabzonsporun en etkili oyuncusuydu. Alanzinho ise rakip kaleye gideyim derken hemen hemen tüm topları kaptırdı. Sonuçta kötü futbol sergiledi. Serkan ise en faydalı oyuncumuzdu. Yoksa tabiki farklı oyuncular. Mevkileri gereği bu iki oyuncu kıyaslanmaz. Topu süratli bir şekilde rakip kaleye taşır demişsiniz. Ben yanlış maç izledim heralde. Bırakın topu süratli şekilde karşı kaleye götürmeyi tam aksine takımın el freni oldu. Orta sahada aldığı hemen hemen bütün topları yanlış kullandı.
Futbolcunun söylediğiniz özelliklerine katılıyorum ama bu maçta hiçbirini yapamadı ve kötüydü.
Ben özel olarak Fb maçı ile alakalı değil Alan'ın genelde bu özelliklere sahip olduğunu vurgulamak istedim.Serkan bencede son maçta Alan'dan daha faydalıydı.bu noktada size katılıyorum ama Alan'da Ankaragücü ve Denizli maçlarında Serkan'dan daha iyiydi.Sonuç olarak söylemek istediğim 2sininde zaman zaman kötü oynadığı maçlar ama farklı karakterde oyuncular.Zaten bu noktada bir yanlış anlamam olmuş kusura bakmayın.

Samet Yildirim
23.12.2009, 17:47
Son macta cok kötüydü bence insallah bu macta yine cosar...

Mustafa ÖZDEMİR
23.12.2009, 18:02
rakibin seni durduracak adamları yok .hadi göster kendini...

Muhalif
23.12.2009, 20:46
Bu maçta coşar Alanzinho.. Alır götürür maçı tek başına.. İçimden öyle geçiyor...

Kazım Uzunboy
23.12.2009, 21:07
Gs'ye güzel bir gol bekliyoruz senden..

Samet Berber
23.12.2009, 21:10
Haydi Alan , son 2-3 haftadır iyi oynuyorsun bugün de devam et .

Ali Tunahan Güllü
23.12.2009, 21:18
Hadi Alan siftahı yap artık:)

corleone
23.12.2009, 22:13
tam taraftar kitlemize hitap eden, bomboş, çalım düşkünü, topun kralını ezen, faydasından çok zararı dokunan bildiğin sirk topçusu...

delikoyun
23.12.2009, 22:27
bu adamı tamalıcak oyuncu yok takımda partner olarak fatih tekke colman engin gibi isimlerle oynar bu adam ancak yoksa sefilleri oynar

Onur
23.12.2009, 22:28
Kendine oynamayı bırakıp takım oyunana dönmesi lazım...

Mustafa K. Demirbaş
23.12.2009, 22:29
bu kadar çalımı bırak nolur artık kafanıda ayağa kaldır..

hamucera
23.12.2009, 22:55
oha yaa, şurda versene pasını, geçen hafta da aynısını yaptın

corleone
23.12.2009, 22:57
hoca bizi seviyosan çıkar şunu ver eline valizini gönder memleketine bitsin bu çile

Hotaman
23.12.2009, 23:26
Sanırım Hugo Broos'un en iyi yaptığı iş seni oynatmamakta ısrar etmesi oldu.

İsa
23.12.2009, 23:26
Umarım herkes Alanzinho'dan hiç bir halt olmayacağını görmüştür.

Yasin Altuntas
23.12.2009, 23:31
Yahu delirmemek elde degil bir Hafta " Kocum Alan " öteki Hafta " Yalanzinho git evine " hatta bazen ayni kisilerden ben bu isin Mantigini anlayamadim

İsa
23.12.2009, 23:33
Maçın yıldızı anketi yapılırsa maçın adamı seçileceğine eminim..

Murat'
23.12.2009, 23:33
Ne desem bilemiyorum ki.

sifuni
23.12.2009, 23:34
cok cok cok kötüydü

JoKeR™
23.12.2009, 23:35
Çok bencil oynuyor bunu biran önce düzeltmelisin

61_Serhat_61
23.12.2009, 23:37
cok iyidin alanzinho...
bu iki forvet oldukca elimizde sen tek basina herhaldeki kaleyi yoklayacak calima gideceksin...
bravo alanzinho...
devam böyle...

sametaydin
23.12.2009, 23:38
Hugo broos u anlamışsınızdır umarım.

61_Serhat_61
23.12.2009, 23:42
takimin vazgecilmezi...
bravo alanzinho...
fatih abin geldikten sonra seni anlayan TEK kisi o olacaktir...
seninle calisan TEK kisi o olacaktir...
fakir forvetlerimiz top sendeyken sana gelen iki üc rakip adamlar varken senden top almamak icin kaciyorlar...
calim atincada burasi isyan ediyor...
kaleye sut cekince burasi isyan ediyor...
ALAYINA ISYAN INADINA ALANZINHO...
BRAVO!!!

Cem Balcı
23.12.2009, 23:48
ne desem bilemedim...

bir öylesin bir böyle...

yakarcı
23.12.2009, 23:51
alanzinho mükemmel bir futbolcu onu tartışmam

yakarcı
23.12.2009, 23:52
alanzinhoyu cok klas futbolcu

sametaydin
23.12.2009, 23:53
Alanzinho yetenekli bir futbolcu ama bu takımda iş yapmaz. Oynadığı 5 maçtan birinde ortalama oynadı. Geri kalan maçlarda döküldü.

hamucera
23.12.2009, 23:54
takimin vazgecilmezi...
bravo alanzinho...
fatih abin geldikten sonra seni anlayan TEK kisi o olacaktir...
seninle calisan TEK kisi o olacaktir...
fakir forvetlerimiz top sendeyken sana gelen iki üc rakip adamlar varken senden top almamak icin kaciyorlar...
calim atincada burasi isyan ediyor...
kaleye sut cekince burasi isyan ediyor...
ALAYINA ISYAN INADINA ALANZINHO...
BRAVO!!!

Alanzinho bu kafa ile giderse kusura bakma ama kim gelirse gelsin yakında kenarda bulur kendini, adamlar açıkça orta sahada pres yapıyor basıyor, bireysel oynadında ne oldu hiç, ve her maçta olduğu gibi bu maçta da yine boş pozisyonda topu vermedi

AYAN61
23.12.2009, 23:54
halısaha da top oynuyor gibi, kafasına göre takılıyor....

Büyümesi lazım...

İlker ToSun
23.12.2009, 23:55
önünde oyun zekasını paylaşamayan iki isimle oynadığı için çoğu atakta anlaşmazlıklar yaşıyor,

2 maçtır formsuz olduğu bir gerçek ancak bu takımda her zaman ilk 11 de yeri olmalı

61_Serhat_61
23.12.2009, 23:57
Alanzinho bu kafa ile giderse kusura bakma ama kim gelirse gelsin yakında kenarda bulur kendini, adamlar açıkça orta sahada pres yapıyor basıyor, bireysel oynadında ne oldu hiç, ve her maçta olduğu gibi bu maçta da yine boş pozisyonda topu vermedi
hahaha...
buna anca bu kadar :D:D:D
seninde zekan gelismesi lazim...

endlessdeath
23.12.2009, 23:57
Colman yerine girmeliydi

Hotaman
23.12.2009, 23:59
GS, BJK ya da FB modern futbol oynamıyorlar.
Dünyanın önde gelen liglerinin vasat takımlarında bile bu tarz oyuncular kadroda yer bulamıyor.

Futbol artık sadece hücum yapan ve bekleni ve yaptıkları arasında uçurum olan oyuncuları içinde barındırmıyor.
Bugün Kayseri bu ligin en kaliteli kadrosuna sahip değil belki, ama oynadıkları modern futbol.
Şöyle sovanist bir laf da edeyim. Bugün bu GS'nin karşısında vasat bir avrupa takımı ya da Kayseri olsaydı 3-4 golu zorlanmadan atardı.

Fatih Özkan
24.12.2009, 00:01
Bu gün sergilediğin performans yetersizdi...
Ama Avni Aker'de gözüme çarpan bişe var...
O da top sendeyken, kimsenin sana yardıma gelmemesi!
Umarım zamanla düzelirsin!

sametaydin
24.12.2009, 00:03
GS, BJK ya da FB modern futbol oynamıyorlar.
Dünyanın önde gelen liglerinin vasat takımlarında bile bu tarz oyuncular kadroda yer bulamıyor.

Futbol artık sadece hücum yapan ve bekleni ve yaptıkları arasında uçurum olan oyuncuları içinde barındırmıyor.
Bugün Kayseri bu ligin en kaliteli kadrosuna sahip değil belki, ama oynadıkları modern futbol.
Şöyle sovanist bir laf da edeyim. Bugün bu GS'nin karşısında vasat bir avrupa takımı ya da Kayseri olsaydı 3-4 golu zorlanmadan atardı.

Harfiyen katılıyorum. Bu takımı bi fb maçıyla bu kadar küçümsemek çok yanlış. taraftarımız yanlış yapıyor. İlk yarıki gs-ts maçındaki kadromuzla çıksak şu maça biz şu gs yi şurada en az 2-3 farkla yenerdik.

İsa
24.12.2009, 00:19
Bu gün sergilediğin performans yetersizdi...
Ama Avni Aker'de gözüme çarpan bişe var...
O da top sendeyken, kimsenin sana yardıma gelmemesi!
Umarım zamanla düzelirsin!
Diğer başkıltada yazdım burdada yazıyım.
Bu adam film setindeki başrol oyuncusundan farklı değil,
Gözler sadece onun üzerinde olsun istiyor...
Bütün yetersizliklerini geçtim..
Pas atmıyor ki,atmıyor kardeşim..Ne yardımı...
Bunun adına bencillik denir..Kimse yardım etmiyor denmez..
Bir takım içerisinde oynadığının farkında değil..
İki çalım atacak herkes alkışlayacak bütün derdi bu..
Sağolsun taraftarımızda alkışını ve desteğini esirgemiyor..
Her zaman savunmak için bir sebebimiz var..

futbalski60
24.12.2009, 00:21
Trabzonspor son haftalarda hücumda neden çoğalamıyor, neden pozisyon zenginliği yaşamıyor ve neden hücumda organize olamıyor ?

Cevap: Alanzinho'nun oyun anlayışı.

Samet Yildirim
24.12.2009, 00:21
takim futbolu önemli bir unsur...gökhan ünalin arkasinda dünyada iyi mac cikaracak bir futbolcu var mi acaba cok merak ediyorum...

sametaydin
24.12.2009, 00:22
Diğer başkıltada yazım burdada yazıyım.
Bu adam film setindeki başrol oyuncusundan farklı değil,
Gözler sadece onun üzerinde olsun istiyor...
Bütün yetersizliklerini geçtim..
Pas atmıyor ki,atmıyor kardeşim..Ne yardımı...
Bunun adına bencillik denir..Kimse yardım etmiyor denmez..
Bir takım içerisinde oynadığının farkında değil..
İki çalım atacak herkes alkışlayacak bütün derdi bu..
Sağolsun taraftarımızda alkışını ve desteğini esirgemiyor..
Her zaman savunmak için bir sebebimiz var..

Hocam taraftar alanzinhonun kötü oyununa bir sebep daha buldu. Önünde oynayan iki oyuncu alanzinhonun oyun zekasına denk olmadığı için uyum sorunu yaşıyorlarmış. Gülsem mi ağlasam mı bilmem.

Serdær
24.12.2009, 00:22
Çok kötüydü ..

Çok bencildi ..

bordox
24.12.2009, 00:23
Sirke gitsen ne güzel canbazlık yaparsın Alan,futbol 11 kişilik bir oyun ve senin bu oyunda yerin yok bu kafayla gidersende olmaz.

futbalski60
24.12.2009, 00:24
takim futbolu önemli bir unsur...gökhan ünalin arkasinda dünyada iyi mac cikaracak bir futbolcu var mi acaba cok merak ediyorum...

Gökhan, Gabric ve Umut'un boşa kaçıp Alanzinho'nun pas atamadığı birçok pozisyon gösterebilirim sana resimli olanları da var maç başlıklarında bugünde gördük zaten maçta.

Samet Yildirim
24.12.2009, 00:26
Gökhan, Gabric ve Umut'un boşa kaçıp Alanzinho'nun pas atamadığı birçok pozisyon gösterebilirim sana resimli olanları da var maç başlıklarında bugünde gördük zaten maçta.
Alanzinho zaten kötü oynadi ona lafim olamaz ama genel anlamda söyledim...bende biliyorum o pozisyonlari...

Ara dönem hepimize iyi gelecekdir...

Harun CAN
24.12.2009, 00:31
bal yapmayan arı,, amaaaa... 50 metre çapında bir alan içinde bile futbol oynamayı bilen bir kişi yok ! kötü takımın iyi topçusu bu takıma yine lazım her zaman...

M.S.SOFU
24.12.2009, 00:48
alanzinho istikrar :D....

Ilelioglu
24.12.2009, 01:15
Hoca sende israr ediyor, demekki var bir bildigi...!

Bence oynadikca daha iyi olacaksin...;)

sametaydin
24.12.2009, 01:19
Hoca sende israr ediyor, demekki var bir bildigi...!

Bence oynadikca daha iyi olacaksin...;)

Hugo Bross da almamakta ısrar ediyordu. Ama hugo broos bişey bilmiyordu değil mi?

Ilelioglu
24.12.2009, 01:21
Hugo Bross da almamakta ısrar ediyordu. Ama hugo broos bişey bilmiyordu değil mi?

Öyle birsey söylemedim ama bence Alanzinho iyi bir Futbolcu, sadece kullanmasini bilmek lazim.

Evet cok calima giriyor ve top kaybediyor, yani ona göre oynatmak gerekir...:)

28TS61
24.12.2009, 01:26
yaninda ver kac yapabilecek kimse yok malesef

61_Serhat_61
24.12.2009, 01:28
yaninda ver kac yapabilecek kimse yok malesef
nerelerdeydin sen ya...
bunu anlayan oldu ya tamam artik :)

İsa
24.12.2009, 01:28
Ben Alanzinho ile halısahada bile takım arkadaşı olmak istemem...
Allah diğer futbolcularımıza sabır ve kuvvet versin.

61_Serhat_61
24.12.2009, 01:31
Ben Alanzinho ile halısahada bile takım arkadaşı olmak istemem...
Allah diğer futbolcularımıza sabır ve kuvvet versin.
niye bu adamin zarari ne sana??
gökhan umutla olursun evet :):D inan sanada ihtiyaci yoktur alanzinhonun...

Murat'
24.12.2009, 01:33
nerelerdeydin sen ya...
bunu anlayan oldu ya tamam artik :)

niye bu adamin zarari ne sana??
gökhan umutla olursun evet :):D inan sanada ihtiyaci yoktur alanzinhonun...

Şu işe bakın ya Umut'un sayfasına git bir güzel saydır,buraya da gelip onun ayarında adam yok de.

Gerçekten de tebrikler.

Vural Kuyumcu
24.12.2009, 01:49
Allahim sen büyüksün Körlerin gözlerini ac allahim amin :)

Vural Kuyumcu
24.12.2009, 01:49
Şu işe bakın ya Umut'un sayfasına git bir güzel saydır,buraya da gelip onun ayarında adam yok de.

Gerçekten de tebrikler.
umutun kacirdiklarini bu kaciriyor dimi :cool: bos kaleye alan atmiyor dimi yüzde yüzlük gölleri heba ediyor dimi

Vural Kuyumcu
24.12.2009, 01:50
hay renkdasim nerelerdesin gözlerim seni aradi yine bi kötü gününü yakalamisin alanin zaten ozaman lar burda gözükürsün ;)

sametaydin
24.12.2009, 01:55
hay renkdasim nerelerdesin gözlerim seni aradi yine bi kötü gününü yakalamisin alanin zaten ozaman lar burda gözükürsün ;)

Kötü gününü aramadım. Oynadğı son 5 maçın dördünde kötüydü zaten bunu da hep dile getirdim. İyi olduğu zaman da yazdım. Sayfaları burada bakabilirsin. Sen beni başkasıyla karıştırdın galiba. Ben fikrimi söylerim. Herkesin fikrine de saygı duyarım. Beni seviyesiz bir polemiğe sokma lütfen.

Anıl C
24.12.2009, 02:00
bugun her zamanki gibi anladım alanzinho çalım atmaya çalışıyo, pas vermeye çalışıyo ancak bizim ligin topçusu değil.
zaten eğer buyuk ligler için kapasitesi olsaydı yaşı 26'a gelmeden ispanyada ingilterede kapmışlardı.
alanzinhoyu sevene saygım var. ancak ben ümitli değilim.
bu performansla ligi bitirir işte.
tamam 10 numara diyoruz. yetenekli diyoruz. ancak karşı rakip ortasahası tarla bayır gibi olacakki alanzinho iş yapsın.
yoksa dirençli orta sahalarda bitik

Vural Kuyumcu
24.12.2009, 02:03
Kötü gününü aramadım. Oynadğı son 5 maçın dördünde kötüydü zaten bunu da hep dile getirdim. İyi olduğu zaman da yazdım. Sayfaları burada bakabilirsin. Sen beni başkasıyla karıştırdın galiba. Ben fikrimi söylerim. Herkesin fikrine de saygı duyarım. Beni seviyesiz bir polemiğe sokma lütfen.
yok karistirmadim niye karistirim ki burdaki bi kac kisi gibi futbollun görseligni begenmeyen er densinde :)

Anıl C
24.12.2009, 02:06
yok karistirmadim niye karistirim ki burdaki bi kac kisi gibi futbollun görseligni begenmeyen er densinde :)

arkadaşım futbolda görsellik sadece bi alt unsurdur.
eğer sen takımına katkı sağlıyamıyorsan bi anlamı yok
bize görsel futbolcudan ziyade sahaya çıktımı rakibe alanı dar edecek tabiri caizse rakibini parçalayacak futbolcu lazım
al yattara 7 senedir görsel şov yapıyo
ama sadece görsel şov

sametaydin
24.12.2009, 02:07
Görselliği severim ama takıma da yararı olmalı. Takıma zarar veriyorsa görsellik benim için önemli değil.

Deniz C. Demir
24.12.2009, 02:08
Çok yetenekli de nerde ne yapacağını bilemiyo bazen. Bu kalitede bi futbolcu bulmak zor ama yetiştirmek lazım, biraz futbol öğretmek lazım

Vural Kuyumcu
24.12.2009, 02:12
arkadaşım futbolda görsellik sadece bi alt unsurdur.
eğer sen takımına katkı sağlıyamıyorsan bi anlamı yok
bize görsel futbolcudan ziyade sahaya çıktımı rakibe alanı dar edecek tabiri caizse rakibini parçalayacak futbolcu lazım
al yattara 7 senedir görsel şov yapıyo
ama sadece görsel şov
yattara vs alanin hic bir katkisi yok dimi takima ...sorunumuz alan gibi kafa yapisi gibi düsünen oyuncu yok bizde alan topu ayanda aldimi forvetler capraz kosu vs tek top yapacak forvetimiz yok maglesef bunlar olmadi adam yüregini eline aliyor ve deniyor ha anlarim yüregini eline alir ve yapamaz ozaman elestirirm ama alan yapamyior mu yapiyor hata da yapiyor mu yapiyor bu hata nerden kaynaklaniyor futbolcularimiz kendini ya bosa cikartmaslar yada dururlar

sametaydin
24.12.2009, 02:16
yattara vs alanin hic bir katkisi yok dimi takima ...sorunumuz alan gibi kafa yapisi gibi düsünen oyuncu yok bizde alan topu ayanda aldimi forvetler capraz kosu vs tek top yapacak forvetimiz yok maglesef bunlar olmadi adam yüregini eline aliyor ve deniyor ha anlarim yüregini eline alir ve yapamaz ozaman elestirirm ama alan yapamyior mu yapiyor hata da yapiyor mu yapiyor bu hata nerden kaynaklaniyor futbolcularimiz kendini ya bosa cikartmaslar yada dururlar

Dostum yattaranın sahada olması bile rakip defans için bir tehlike idi. İki adam onu ancak durdurabiliyordu. Rakip defansları inanılmaz meşgul ediyordu. Yaptığı asistler takıma sağladığı katkının yanında görsel oyunu onun süsüydü. ( tabi iyi olduğu dönemlerden bahsediyorum. )

Vural Kuyumcu
24.12.2009, 02:20
Dostum yattaranın sahada olması bile rakip defans için bir tehlike idi. İki adam onu ancak durdurabiliyordu. Rakip defansları inanılmaz meşgul ediyordu. Yaptığı asistler takıma sağladığı katkının yanında görsel oyunu onun süsüydü. ( tabi iyi olduğu dönemlerden bahsediyorum. )
alan öyle degil mi fener macinda kac adam tutuyordu onu syölermisin bana toulose macinda ondan rakip hoca sasirmisti niye bu adam oynamiyor diye dimi yani biraz elinizi vicdaniniza koyun

sametaydin
24.12.2009, 02:24
alan öyle degil mi fener macinda kac adam tutuyordu onu syölermisin bana toulose macinda ondan rakip hoca sasirmisti niye bu adam oynamiyor diye dimi yani biraz elinizi vicdaniniza koyun

Hiç kimse tutmadı. Top aldı aldığı bütün topları da çalım yapayım derken kaptırdı. Yanlışım varsa söyle.

Vural Kuyumcu
24.12.2009, 02:28
Hiç kimse tutmadı. Top aldı aldığı bütün topları da çalım yapayım derken kaptırdı. Yanlışım varsa söyle.
yani benim bildim daum alana önlem almadi öyle mi diyosun inan güliyorum

sametaydin
24.12.2009, 02:34
yani benim bildim daum alana önlem almadi öyle mi diyosun inan güliyorum

Alanzinho yetenekli ama bu şekilde oynarsa bize zarar verir. Zira sonç ortada. 5 maç asisti bile yok bıraktım golu. Güçsüz. Koşmuyor. Bir maçta koştu onda da zaten iyi olduğunu söyledik. Yani takıma yeterli katkıyı yapmıyor. Aldığı topları da kaybediyor.

Vural Kuyumcu
24.12.2009, 02:35
Alanzinho yetenekli ama bu şekilde oynarsa bize zarar verir. Zira sonç ortada. 5 maç asisti bile yok bıraktım golu. Güçsüz. Koşmuyor. Bir maçta koştu onda da zaten iyi olduğunu söyledik. Yani takıma yeterli katkıyı yapmıyor. Aldığı topları da kaybediyor.
arkadasim atti paslari kendi mi atsin :cool: ben sunu anladim siz bir futbolcuyu bi macta yüceltirsiniz bir macta yerin dibine sokarsiniz ..........

sametaydin
24.12.2009, 02:41
arkadasim atti paslari kendi mi atsin :cool: ben sunu anladim siz bir futbolcuyu bi macta yüceltirsiniz bir macta yerin dibine sokarsiniz ..........

Niye? Nerden çıkardın bunu? İyi oynadığı zaman iyi derim. Kötü oynadığı zaman kötü derim. Ama alanzinho hakkında genel düşüncem takıma beklenilen katkıyı yapamayacağı yönünde.
Mesela colman da son birkaç haftadır pek de iyi değil. Ama koşuyor mücadele ediyor. Gol atıyor asist filan yapıyor. Bu oyuncu hakkındaki genel kannatimse oyuncunun yararlı olacağı yönünde. Ama son birkaç maça bakarsak kötü gidiyor mesela. Ben buyum bu benim düşüncem.
Ha alanzihonun takıma katkı yaptıgını görürsem bize çok faydalı olacağına inanırsam da fikirlerim değişir. Sabit fikirli biri değilim.

Vural Kuyumcu
24.12.2009, 02:43
Niye? Nerden çıkardın bunu? İyi oynadığı zaman iyi derim. Kötü oynadığı zaman kötü derim. Ama alanzinho hakkında genel düşüncem takıma beklenilen katkıyı yapamayacağı yönünde.
Mesela colman da son birkaç haftadır pek de iyi değil. Ama koşuyor mücadele ediyor. Gol atıyor asist filan yapıyor. Bu oyuncu hakkındaki genel kannatimse oyuncunun yararlı olacağı yönünde. Ama son birkaç maça bakarsak kötü gidiyor mesela. Ben buyum bu benim düşüncem.
Ha alanzihonun takıma katkı yaptıgını görürsem bize çok faydalı olacağına inanırsam da fikirlerim değişir. Sabit fikirli biri değilim.
bekliyelim görelim:)

61_Serhat_61
24.12.2009, 02:49

Gerçekten de tebrikler.
sen nece konusuyorsun kardesim ??

hos_cocuk61
24.12.2009, 03:17
Şu futbolcu bölümünde güzel bir performans eleştirisi göremiyoruz ne yazıkki.

Bir başlığa giriyoruz, Umut'un melekleri performans eleştirisi yapmamıza izin vermiyor.

Bir başlığa giriyoruz, futbolcu hatası bekliyen (akbaba gibi) kişilerin çirkin hakaretleri.

Bir başlığa giriyoruz, 3 gün önce canım, cicim dediği oyuncuya 3 gün sonra gitsin diyen yani 360 derece dönenlerin başlığı.

Anlıyacağınız performans eleştirisinden çok; fıkra yada masallar okuyoruz.

Performansına gelicek olur isek. Çok çok kötü idi Alanzinho, çok top kaptırdı gereksiz çalımlara girdi. Güzel bir pas yada güzel bir driblingini göremedim.

Ali Tunahan Güllü
24.12.2009, 07:49
Baskı altında çok kötü oluyor bundan kurtulması lazım..

Süleyman50
24.12.2009, 08:30
fatih gelirse onunla çok iş yapacağına inanıyorum...

corleone
24.12.2009, 08:49
kralı gelse onunla iş yapamaz kafasını kaldırmadıkça

Ömer SEVİNÇ
24.12.2009, 09:07
Bu maçtan sonra kesin kararımı verdim. Oyun zekası 0(Sıfır). Kafası topu nereye atması gerektiğine, ne zaman şut, ne zaman çalım, ne zaman nereye pas vereceğine çalışmıyor resmen.

corleone
24.12.2009, 10:12
Bu maçtan sonra kesin kararımı verdim. Oyun zekası 0(Sıfır). Kafası topu nereye atması gerektiğine, ne zaman şut, ne zaman çalım, ne zaman nereye pas vereceğine çalışmıyor resmen.

abicim fazlasını da beklememek lazım zaten, taraftarımız böylesini istiyor, ondan sonra niçin kopuk kopuk oynuyoruz diye soruyorlar

Erbay
24.12.2009, 11:11
Takım oyunu olmadığı zaman böyle futbolculardan fazla bir şey beklemeyin. Yattara'ya da aynısı oluyordu. Takım 2 pas yapamıyor. Orta saha oyuncuları topu aldığında prese karşı koyamıyor. Alanzinho topu aldığı anda çok zor durumda kalıyor. Pas atacağı yerde atmıyor katılıyorum. Topu aldığında ya 3 kişiyi geçecek ya da kaptıracak. Oyunumuz buna zorluyor. Topu aldığında yanında bir kişi oluyor. O adama atsa, top yine kensine gelecek. Oyunu sete çevirmeden, ileride pas yapmadan, bir şey beklemeyin tek futbolcudan.

Koray
24.12.2009, 11:12
İlerde ayağında top tututabilen bi adam lazım maksimum fayda sağlayabilmek için...

Serdær
24.12.2009, 11:33
Alanzinho bile şimdiden ''ben oldum'' demiş.

Çok bencil oynuyor..

Fatih Özkan
24.12.2009, 11:44
GS maçında oldukça kötüydü!
Bu şekilde devam etmemeli...
Ayağın daha fazla top tutabilmeli...

Cafer Bulur
24.12.2009, 13:00
Tek kelimeyle sifir.....

Emrah Akcagöz
24.12.2009, 13:08
Hugo Broos haklıymış..

hamucera
24.12.2009, 13:08
Umut Bulut başlığında sallayın durun, Alanzinho için hiçbirşey yok, yahu birazda gerçekçi olun, 90 dakika boyunca ne yaptı, hatta yapmadıklarını sayabiliriz, sürekli top ezdi, atağa çıkarken opyunu yavaşlattı, boş pozisyonda top vermedi ki bunu çok yapmaya başladı,

iyidir hoştur, iyi adam geçer, güzel vuruşlar yapar ama bu akşam bunlar yoktu, e olmayınca da gidip adamı yok yere bu kadar yüceltmeyin ben kardeşim, en azından diğer oyuncuları yerin dibine sokarken hiç hatası yokmuş gibi savunmayın

karatasof
24.12.2009, 13:12
Broos kötü hoca.
Alanzinho gibi bir starı oynatmıyor.
Buyrun Şenol Hoca verelim size.
O geldiğinden beri Alanzinho'yu 90 dakika oynatıyor.
Peki o oynatıyorda ne oluyor?

Özge
24.12.2009, 14:41
İyi değildi fakat pas atabileceği kimse olmuyordu.Kafasını ne zaman kaldırsa tek başınaydı.

Anıl C
24.12.2009, 15:53
Broos kötü hoca.
Alanzinho gibi bir starı oynatmıyor.
Buyrun Şenol Hoca verelim size.
O geldiğinden beri Alanzinho'yu 90 dakika oynatıyor.
Peki o oynatıyorda ne oluyor?

oyle demeyin lutfen
bi defa takımda alanzinhonun paslarını alacak topçu yok
pas alacak topçu olsa ver kaç verebileceği topçu yok
ver kaç verebileceği topçu olsa açıklarını kapatacak oyuncu yok
açıklarını kapatacak oyuncu olsa bu sefer karşısında dirençli rakip olacak
karşısında rakip olmasa işte o zaman bişeyler olacak
yav bizim elimizde nasıl bi topçu varmışta haberimiz yokmuş
harbi broos bişey biliyoduki oynatmıyodu
başkanda 4 milyon avronun acısından ben olsam oynatırım diyo.

Emre Çömez
24.12.2009, 15:55
Song ve Serkan hariç tüm takım kötüydü aslında 2 yarı daha iyi olursun inş.

Semih
24.12.2009, 16:37
Alanzinho bile şimdiden ''ben oldum'' demiş.

Çok bencil oynuyor..

Tam olarak bunları yazacaktım.
Serdar yazmış...

anth
24.12.2009, 16:40
Alan ile Gökhan ın birbirlerine pas atmadıkları birtek benim mi kuruntum...

JoKeR™
24.12.2009, 16:51
Bence arada bununla bencil top oynamasıyla ilgili konuşacaklardır ikinci yarı bu bencilliği bırakması lazım

Mert Oğuzlu61
24.12.2009, 16:56
çevresinde top oynamak isteyecek bir kaç arkadaşı olsa oda oynayacak, şuan bu konuda ciddi bir sıkıntımız var.

tabi alan dün kötüydü, fb maçında olduğu gibi, bencillik yapıyor bazen, bu konuda şenol hocadan ona bi uyarı gelmesi lazım ayrıca geçen sezon vurduğunu kaleye sokan adama şu sıralar bişeyler oldu vuruşları çok cılız ve çoğu kez iisabetsiz, banamı öyle geliyor ?

Enes Ünal Kaya
24.12.2009, 16:59
Alan ile Gökhan ın birbirlerine pas atmadıkları birtek benim mi kuruntum...

Hayır Değil.. Dün Çok gözüme battı.. alanzinhonun önü boş gökhan pas istiyor atmıyor..
alan boşa kaçıyor ..gökhan topu başka yere atıyor..
veee
En Önemlisi Alan Topu alıyor içeriye sokulan 1 tane oyuncumuz yok :S sonra alan bencil oynuyor deniyor

Enes Ünal Kaya
24.12.2009, 17:03
Umut Bulut başlığında sallayın durun, Alanzinho için hiçbirşey yok, yahu birazda gerçekçi olun, 90 dakika boyunca ne yaptı, hatta yapmadıklarını sayabiliriz, sürekli top ezdi, atağa çıkarken opyunu yavaşlattı, boş pozisyonda top vermedi ki bunu çok yapmaya başladı,

iyidir hoştur, iyi adam geçer, güzel vuruşlar yapar ama bu akşam bunlar yoktu, e olmayınca da gidip adamı yok yere bu kadar yüceltmeyin ben kardeşim, en azından diğer oyuncuları yerin dibine sokarken hiç hatası yokmuş gibi savunmayın

Genelde Ters Düşeriz Seninle Ama Söyle Dicem..

1.Taraftar Alanzinho Yu Seviyor bu çok doğal Ama Eleştircek Yerlere Dikkat Edip Eleştirmeli Yeri Geldiğinde..
2. Bi Başarısızlık Varsa Bu Herkesin Hatasıdır.. Tabiki Alanında Soçu Var.. Koyulaştırdığım Yerdeki DÜşüncen Doğru..
3. Alanzinho İlerde Gerçekden Yanlız Kalıyor..Gökhana Atsa Atamıyor.. Bide İçeriye Sokulan Oyuncu Yok.. :S Takımda Forvet Aksaklığı Çok AÇık..

Uğur Ö.
24.12.2009, 17:16
Bazen bakıyorsun boş alandaki adama atıyor oyunu rahatlatıyor Bazen saçma çalımlara kalkışıyor ve kaptırıyor Tamam çalım at ama öncelik pas olmalı eğer böyle oynayacaksa maalasef zor görür 11 i

Ali Tunahan Güllü
24.12.2009, 17:29
Ayak uyduracak adam yokki..

sametaydin
24.12.2009, 17:44
Oynasın oynasıon diye taraftar baskı yaptı. Hoca yerden yere vuruldu. Adam oynuyor sahada hiçbirşey yapamıyor bu seferde onu anlayacak forvet yok deniyor. Pes artık. Yapacağımız forvet trasnferlerini alanzinhoya soralım o zaman. Hangisiyle uyum sağlayabilecekse onu alalım. Ne dersiniz?

Badaloğlu
24.12.2009, 18:16
Sametciğim, dün akşamki maçta Galatasaray orta sahası bize nefes aldırmadı, ne yapsın Alanzınho? Arda bile geri pres yaptı.Top ayağına gelince 3 kişi hemen kapatmaya çalıştılar ve de başarılı oldular.Oyunu doğru okuyalım.Bu maçta Galatasaray oyuncuları bize nefes aldırmadı, özelliklede Alanzınhoyu hiç boş bırakmadılar. Alanzınho çok canlar yakacaktır ama sürekli oynamasıda şarttır...

28TS61
24.12.2009, 18:17
ver kac yapacak oyuncu yokki yaninda

Enes Ünal Kaya
24.12.2009, 18:51
Sametciğim, dün akşamki maçta Galatasaray orta sahası bize nefes aldırmadı, ne yapsın Alanzınho? Arda bile geri pres yaptı.Top ayağına gelince 3 kişi hemen kapatmaya çalıştılar ve de başarılı oldular.Oyunu doğru okuyalım.Bu maçta Galatasaray oyuncuları bize nefes aldırmadı, özelliklede Alanzınhoyu hiç boş bırakmadılar. Alanzınho çok canlar yakacaktır ama sürekli oynamasıda şarttır...

Büyük Takımlar Onu Çok İyi Tutuyor .. Bu Bile Fırsattır 2 Kişi Onun Başında Olması 1 Adam Eksiltiği Anlamına GeLir..

MuratJ
24.12.2009, 18:58
3 tane bozan ön liberoya karşı forvet arkası tarzında oynadı. Takımın ortasahası top yapmayınca bozuk olunca pek varlık gösteremedi bu onun sorunu değil en azından sadece onun sorunu değil. Kendisi takımımızın en kaliteli oyuncusudur. Ortasahamızı adam etmeliyiz ondan sonra coşar Alanzinho.

Mesut
24.12.2009, 18:59
iyisin anladık yeteneklerin var ama şu gol sevdasından vazgeç bencil olma gökhandan umutdan yandı dilimiz birde sen çıkma pas ver ayağına gelen her topu şut çekmek zorundamasın pas zamanlaman 0

SDinc
24.12.2009, 19:00

Sturm Graz maçında gördüm ben bu kadroyu o zaman niye bu kadar presli 11'e 11 oynayış şeklinde futbol oynamıyordu. Avusturya'nın köy takımlarına neden bu kadar rahat oynayamıyorlardı. Demekki takımın direncini azaltan futbolcular oldukça çok. Eminim ki G.Saray her maça bu kadroyla çıksın ligden düşmemeye oynar. Şimdi G.Saray'ın A2 orta sahasını yüceltmeye gerek yok.

Muhalif
24.12.2009, 19:05
Daha önce yorum yapmadım hakkında. çok iyi oynadığı Gs maçından sonra yapmam gerekir. Ben bu adama 4 milyon euro verip almazdım. Topla adamın üstüne gidişi bilinçli değil gibi, Yattara'daki bir sonraki hareketi hesaplama yok Alanzinho'da. Üstüne üstüne gittiği rakibin top bir tarafına çarparsa geçiyor adamı top, aksi halde kaptırdığı toplarla kontra yiyoruz. Bir gol ve bir asist yaptığı Gs maçı için konuşmuyorum bunları. Genel olarak kendisinden beklenti yüksek ve ben bu yüksek beklentiyi karşılayacak kapasitede bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Bana kalsa o paraya ortasahaya bir Szymkoviak alırdım devre arasında, çok daha faydalı olurdu. Ayrıca kendisini çok çabuk yere bırakıyor ve bunu o kadar çok yapıyor ki hakemler gerçek veya numara olanı fark edemeyince devam diyorlar bugün olduğu gibi. Benim beklentim yüksek değil bu adamdan, inişli çıkışlı bir grafik çizeceğini düşünüyorum.

Bu yazıyı Gs ile 2-2 biten maçımızdan -ki o maçta maçın yıldızıydı herkese göre- yazmıştım. Değişen bir fikrim var mı hakkında? Yok...

Anıl C
24.12.2009, 20:33

bune nane bu ne turşu!
eğer boyle rakiplere karşı top oynayamayacaksa niye sahaya çıkıyoki
çok canlar yakacak diyosun da biz gidipte kasımpaşanın, sivasının canını yaksın diye almadık bu topçuyu
bak diyosun arda bile geri pres yaptı
peki alanzinho niye yapmadı?
alanzinhonun avrupa maçlarını hiç düşünemiyorum
orta sahayı geçemez!

Mustafa Çolak
24.12.2009, 20:58
Alanzinho, Gabric, Tekke Üçlüsü Ne Ver Kaçlar, Ne Araya Koşular Yapar. Gel Kaptanım Gel =(

61_Serhat_61
25.12.2009, 01:07
umariz ikinci yari fatih tekke ile cok güzel isler yapacaktir...
saglam defans ve orta saha ile trabzonspor güzel yerlere gelecektir...
artik yeter...
taraftarin sabri tasiyor...

sametaydin
25.12.2009, 02:29

Evet haklısınız gs iyi koştu ortada. Ben tek suç alanzinho da demiyorum. Onun hiçbir suçu yoktur. Tüm iyi niyetiyle oynamaya çalıştığına şüphe yok zaten. Futbol oyunu sadece kendi ayağına gelince oynanacak bir oyun değildir. Yoksa alanzinho bir 90 dakikada topla en fazla 5 dakika oynar. Ama geri kalan 85 dakika ne yaptığı daha mühimdir. Bu sistemde 3 önliberoyla oynayan gs kanatları da sayarsak 5 orta sahayla oynadılar. Bizde ise 4lü ortasaha vardı. Alanzinho eğer bu bahsettiğimiz 85 dakikada orta sahada pres yapıp orayı rahatlatabilseydi hem kendi top alırdı doğru düzgün hem rakibe bu kadar fırsat vermezdik. Ama hiç koşmadı hiç mücadele etmedi. Futbolcu top da kaptırır yanlış pas da verebilir. Ama bu kadar bencil olamaz bu kadar mücadele etmeden oynayamaz. Bu arada zaten takım da kötüydü. Tek eleştirdiğimiz oyuncu alanzinho değil.

Ha diğer açıdan alanzinho bazı maçlarda iyi oynayabilir. Ama çoğu maçta böyle performans gösterir bu anlayışla devam ederse. Bazen tutarsa gol de atar sonra maçın yıldızı olur.

Jackdaniels
25.12.2009, 02:30
Alanzinho kapalı defanslara karşı kesinlikle etkisiz kalıyo ayrıca 90 dakikayı çıkaramadığıda çok açık bu adamı kullanacağın zaman belli oyunda skor avantajını yakaladığın zaman rakip açıldığında oyuna alacaksın başka türlü takıma zarardan başka bişey vermez...

M.S.SOFU
25.12.2009, 02:33
oynadığı yer sorun olmaya başladı sağ açıkta ısrar edilmeli

İsa
25.12.2009, 02:45
Alanzinho saha içinde takıma yük oluyor...
Tekke saha içinde döverse hiç şaşırmam..
Varlığı Colman'a da Selçuk'a da zarar....

61_Serhat_61
25.12.2009, 02:52
Alanzinho saha içinde takıma yük oluyor...
Tekke saha içinde döverse hiç şaşırmam..
Varlığı Colman'a da Selçuk'a da zarar....
fatihle büyük isler yapacaklarindan emin ol..
bu kadarda kör olmayin arkadaslar..
niye öyle oynadigini bi düsünün..

ahmetto
25.12.2009, 08:44
Fener ve Geyse Maçlarında çok etkisiz kaldı.Topları genellikle ezdi.Büyük maçları kaldıramıyor galiba.

Enes Ünal Kaya
25.12.2009, 18:23
Fener ve Geyse Maçlarında çok etkisiz kaldı.Topları genellikle ezdi.Büyük maçları kaldıramıyor galiba.

PEKİ kim Etkiliydi.. ?

hakankutlu
25.12.2009, 19:01
Maç kazanınca lider büyük oyuncu dersiniz maçı kaybedince gereksiz adam dersiniz.Yarın bu adamı birileri ister bizde satarız.O zaman çok ararsınız.çook

yakarcı
25.12.2009, 20:04
Alanzİnho cok İyİ topÇu degerİİnİ bİlİn degerİnİ

yakarcı
25.12.2009, 20:05
alanzinho kapalı defanslara karşı kesinlikle etkisiz kalıyo ayrıca 90 dakikayı çıkaramadığıda çok açık bu adamı kullanacağın zaman belli oyunda skor avantajını yakaladığın zaman rakip açıldığında oyuna alacaksın başka türlü takıma zarardan başka bişey vermez...
sİze kİmİ begendİrecez

yakarcı
25.12.2009, 20:08
ALANZİNHOYU BEGENMİYOSANIZ KİMİ DAHA BEGENECESİNİZ jackdaniels
jackdaniels

yakarcı
25.12.2009, 20:12
bune nane bu ne turşu!
eğer boyle rakiplere karşı top oynayamayacaksa niye sahaya çıkıyoki
çok canlar yakacak diyosun da biz gidipte kasımpaşanın, sivasının canını yaksın diye almadık bu topçuyu
bak diyosun arda bile geri pres yaptı
peki alanzinho niye yapmadı?
alanzinhonun avrupa maçlarını hiç düşünemiyorum
orta sahayı geçemez!
alanzinho pres yapsaydı trabzon ne işi olurdu

Serdær
25.12.2009, 20:53
Alanzinho için 3,5-5 Milyon Euro civarı para verirlerse direk satılabilir.

Emrah Akcagöz
25.12.2009, 21:19
PEKİ kim Etkiliydi.. ?
Kimse etkili değil son yıllarda, adamlara karşı galibiyetimiz yok fb ile oynuyoruz alex ya da başka bi futbolcu çıkıp golünü atıyor maçı çeviriyor, bjk ile oynuyoruz bobo piyasaya çıkıyor, gs ile oynuyoruz arda piyasaya çıkıyor..

Buna bir dur demeli..

Enes Ünal Kaya
25.12.2009, 22:51
Kimse etkili değil son yıllarda, adamlara karşı galibiyetimiz yok fb ile oynuyoruz alex ya da başka bi futbolcu çıkıp golünü atıyor maçı çeviriyor, bjk ile oynuyoruz bobo piyasaya çıkıyor, gs ile oynuyoruz arda piyasaya çıkıyor..

Buna bir demeli..

Evet Ama Takımları Daha DirençLi.. FB maçında bizde de bi colman çıkabilirdi atamadı mesela + çok şansızız biz anlamıorum bu kdr şanssızlık olurmu.. GS maçında çizgiden çıkarıldı fln..

Alanzinho nun daha etkili olması için daha kaliteli forvetler lazım gökhanla anlaşamıorlar ztn.. adam pas atmaya korkuyor atamıcaklar diye.. Fatih tekke geldiğinde böle yaparsa çok kızıcam alanzinho ya .. takım olarak daha güçlü olmamız lazım.. sandımız kadar iyi değiliz .

onur-ts
26.12.2009, 09:09
Evet Ama Takımları Daha DirençLi.. FB maçında bizde de bi colman çıkabilirdi atamadı mesela + çok şansızız biz anlamıorum bu kdr şanssızlık olurmu.. GS maçında çizgiden çıkarıldı fln..

Alanzinho nun daha etkili olması için daha kaliteli forvetler lazım gökhanla anlaşamıorlar ztn.. adam pas atmaya korkuyor atamıcaklar diye.. Fatih tekke geldiğinde böle yaparsa çok kızıcam alanzinho ya .. takım olarak daha güçlü olmamız lazım.. sandımız kadar iyi değiliz .

işte tespit budur.Alanzinhonun maçlarını izleyin.maça başlıyor süper paslar felan..sonra umut-gökhan kaçırıyo.o dakkadan sonra Alan müsait pozisyonda bile olsa pas atmıyor kendi vuruyor.ünkü o tip oyuncularda güven önemlidir.kendini yırtıp getirdiği topun gol olacağını bilmelidir ki bu kadar zahmeti boşa çekmemiş osun.e bir atamıyor iki atamıyor üç atamıyor sonra alanzinho diyoki madem atamıyosunuz size pas yok.haklı da!bu yüzden önüne iyi bir forvet(FATİH TEKKE) alın sonra izleyin nasıl oluyormuş...

61_Serhat_61
26.12.2009, 09:12
işte tespit budur.Alanzinhonun maçlarını izleyin.maça başlıyor süper paslar felan..sonra umut-gökhan kaçırıyo.o dakkadan sonra Alan müsait pozisyonda bile olsa pas atmıyor kendi vuruyor.ünkü o tip oyuncularda güven önemlidir.kendini yırtıp getirdiği topun gol olacağını bilmelidir ki bu kadar zahmeti boşa çekmemiş osun.e bir atamıyor iki atamıyor üç atamıyor sonra alanzinho diyoki madem atamıyosunuz size pas yok.haklı da!bu yüzden önüne iyi bir forvet(FATİH TEKKE) alın sonra izleyin nasıl oluyormuş...
aynen katiliyorum...
ve ayrica pas vermedigi icinde dönüp alanzinhoya bagrip duruyorlar...
okadar pas atiyo gökhana umuta onlar degerlendiremince mecbur kaliyor kendisi gitmeye..
eee sonra 3 adam birden giriyor alanzinhoya topu haliyle kaptiriyor...
veya kaleye yakin oldugunda kaleye cekiyor...
baska ne yapsin ki...
fatihh tekke ile insallah olacak ve hayal ettigimiz alanzinhoyu insallah görecegiz...

Mesut
26.12.2009, 14:39
http://www.medyatrabzon.com/images/news/18013.jpg
Trabzonspor’da Kim Yakalandı?
26 Aralık 2009 / 13:08
Trabzonsporlu Alanzinho, Galatasaray maçından sonra Trabzon’a dönmek yerine İstanbul’da kaldı.

Hürriyet Gazetesi’nin Kelebek ekinde yer alan habere göre bir kız arkadaşıyla gecelerin tadını çıkardı. Otomobile bindikleri sırada patlayan flaşlar Alanzinho’yu tedirgin etmedi ama yan koltuktaki meçhul güzel ani bir refleksle öne eğilip yüzünü gizledi.

http://www.medyatrabzon.com/images/other/alanzinhoo.jpg

çapkın uşakk :D

Cihad Varlı
26.12.2009, 14:40
Norveç'te de böyleydi bu kerata . :D

playa
26.12.2009, 14:43
Yakışır :D

Emre GÜRDAL
26.12.2009, 15:27
bunun nısanlısı yokmuydu ya oda futbolcuydu galıba ne ıs alan alanmı daratıyosun

Murat'
26.12.2009, 15:37
Alanzinho geldiği zaman yanında sarışın bir bayan vardı.Nişanlı değil miydi bu çocuk.

Bununla bazılarımız övünmüş bunu da anlayabilmiş değilim.Sahaya çıksın da adam gibi top oynasın.

Cüneyt Canlıca
26.12.2009, 16:41
aynen katiliyorum...
ve ayrica pas vermedigi icinde dönüp alanzinhoya bagrip duruyorlar...
okadar pas atiyo gökhana umuta onlar degerlendiremince mecbur kaliyor kendisi gitmeye..
eee sonra 3 adam birden giriyor alanzinhoya topu haliyle kaptiriyor...
veya kaleye yakin oldugunda kaleye cekiyor...
baska ne yapsin ki...
fatihh tekke ile insallah olacak ve hayal ettigimiz alanzinhoyu insallah görecegiz...

Alanzinho halı saha topcusudur bu kadar basit aslında... Ama kendimize bile itiraf etmeye korkuyoruz... Alanzinho sadece önündeki defans adamı cok kötüyse veya baskı yapmayan biriyse etkili olabilir maçlarda o da ancak 10-15 dakikalığına... Hızlı değil,hep aynı tip çalım atıyor,pasları kısa ve cogu zaman yerini bulmuyor,pek orta yaptıgınıda acıkcası fazla görrmedim... Tek iyi yaptıgı maç içinde bazı anlarda göze hoş gelen hareketler rakipler biraz ciddiye alıp baskı yaptıklarında malesef onlarıda yapamıyor... Acı ama gerçek arkadaşlar... En fazla Alanzinho fanatikleri bana kızacaklar belki ama içten içe doğru söylediğimi onlarda bilecek...

lazajan
26.12.2009, 18:23
ya alanzınho cok kendını begenmıs herseyı kendım yapaımhavasında yardımlasma denen bısıey yok adamda kımseye pas vermek ıstemıyo hep ben hep ben dıyo bundan kaybedıyo bence

afrojan61
26.12.2009, 18:33
geldiğinde nişanlıydı ewt ama yaklasık bi 6 ay oncesine kadar...

istanbulda kalıp trabzona donmemesinin nedeni ise capkınlık degil,ertesi aksam breziilya ya ucacak olmasıdır...nasıl carpıtıyo bu basın hersei ya..

afrojan61
26.12.2009, 18:34
ya alanzınho cok kendını begenmıs herseyı kendım yapaımhavasında yardımlasma denen bısıey yok adamda kımseye pas vermek ıstemıyo hep ben hep ben dıyo bundan kaybedıyo bence

ah bide gol atsaa..aylardr bekliorum:/
tribüne kostrcam onu:D

Sefa Murat Dokuz
26.12.2009, 19:13
yeteneklerini kullanmıyor!

Mustafa ÖZDEMİR
26.12.2009, 19:34
küçük maçların büyük adamı ...

Sefa
26.12.2009, 19:37
Bu büyük maçlarda oynayamıyor diyenler geçen yıl ki Galatasaray maçına bir bakıversinler.

Cüneyt Canlıca
26.12.2009, 21:04
Bu büyük maçlarda oynayamıyor diyenler geçen yıl ki Galatasaray maçına bir bakıversinler.

2 yılda 1 maç güzel istatistik....

must61
26.12.2009, 21:28
küçük maçların büyük adamı ...
Bizde zaten hersene Arsenal Barcelona Liverpool la oynuyoruz ya şampiyonlar liginde...Son zamanlardaki Fb Gs Bjk maçlarında da takım ortalamasının üstünde performans gösterdi Alanzinho...Her maçı da tek başına alamaz ya bir adam...

Enes Ünal Kaya
26.12.2009, 21:56
2 yılda 1 maç güzel istatistik....

Geleli 1,5 Yıl Oldu Tam... Yarım Yıl Isınma Evresi Ama İlk Yarım Yıl Çok İyidi Ve Gs Maçında 1 asist 1 Gol İle Maçın Yıldızıydı...
Yarım Yıl Bross Gazabı Ve Moral Olarak 0 a Düştü... 1 Yıl Ettimi..
Şenol Hocadan Sonra Toparlamaya Başladı Ama Forvetlerimiz Malum.. Neyse SEnin Tespitinde Güzelmiş :) Sivas Maçı Ankaragücü Kocaeli 6alatasaray ne çbk unuttunuz ;)

ApoCaN28
26.12.2009, 22:26
Küçük Maçlarda Oynuyor doğru diyeyim peki bi sorum var ,

Trabzon en son hangi büyük maçta oynadı Alan geldi geleli Gs (1 Gol 1 Asist) ve Bjk maçı dışında ???

61_Serhat_61
27.12.2009, 01:09
Alanzinho halı saha topcusudur bu kadar basit aslında... Ama kendimize bile itiraf etmeye korkuyoruz... Alanzinho sadece önündeki defans adamı cok kötüyse veya baskı yapmayan biriyse etkili olabilir maçlarda o da ancak 10-15 dakikalığına... Hızlı değil,hep aynı tip çalım atıyor,pasları kısa ve cogu zaman yerini bulmuyor,pek orta yaptıgınıda acıkcası fazla görrmedim... Tek iyi yaptıgı maç içinde bazı anlarda göze hoş gelen hareketler rakipler biraz ciddiye alıp baskı yaptıklarında malesef onlarıda yapamıyor... Acı ama gerçek arkadaşlar... En fazla Alanzinho fanatikleri bana kızacaklar belki ama içten içe doğru söylediğimi onlarda bilecek...
formsuz olanlari senol hoca ne yapti??
kulübeye cekti...
demekki senol hoca bu adamda biseyler görüyor...
bu adam gidemez gitmicekte hatta senol hoca üstüne oynayacaktir...
en dogru kararda budur...
bu adami sevmeyen sevenlerden kat kat daha az...
sizin futbol mantiginiz degisik...
saygi duyarim ama bu adam gitsin diyenler burayi baketbolla futbolu karistiriyorlar bence...

İsa
27.12.2009, 01:17
Takımdan gönderilmesi gereken ilk isim...
Bencilliği yüzünden tüm takımın performansı düşüyor...
Top rakipteyken bir kişi eksik oynuyoruz...
Top bizdeyken rakip bir kişi fazla oynuyor...

Hüdai Pervaneli
27.12.2009, 01:18
Delikanlidir yapmasi normal:D

Trabzon-Spor-61
27.12.2009, 01:30
onu sat, bunu sat... kim kalsin??? kim gelsin alanzinhonun yerine??? C.Ronaldomu? Ronaldinhomu? Messimi?:mad:

lazrail8989
27.12.2009, 01:35
bjk maçını izlemedim sanırım? bjknin adamları kötü dimi baskı yapamıyorlar dimi alanzınho topu ileriye rahatça taşıyabilen tek adam ;) sağlam bir forvet gelirse halı saha topçusu mu yoksa harbi topçu mu sende o zaman karar verirsin

61_Serhat_61
27.12.2009, 03:44
bjk maçını izlemedim sanırım? bjknin adamları kötü dimi baskı yapamıyorlar dimi alanzınho topu ileriye rahatça taşıyabilen tek adam ;) sağlam bir forvet gelirse halı saha topçusu mu yoksa harbi topçu mu sende o zaman karar verirsin
hayir alanzinhoya HALI SAHA TOPCUSU diyenler alanzinhonun yollanmasini isteyenler yerinede kendilerini alinmalarini isteyen sahislar..
yani anliyacagin trabzonspora messide gelse ronaldinhoda gelse bilmem kimin kralida gelse yaranamicaklar...
trabzonspora gökhan ünal gibi umut gibi düz ve sade oynayanlari alacaksin...
calisanlari yollicaksin...
alanzinho gitsin,gabric gitsin,colman gitsin vs. vs. vs.
anlicaniz trabzonspor basit takim olsun istiyorlar herhalde..

Mustafa Calik
27.12.2009, 04:58
Gecen haftarlarda begenmedim seni .. cok calimlara gidiyorsun ve gereken yerlere de pas vermiyorsun. Düzeltirsin insallah habu devre arasinda.

61_Serhat_61
27.12.2009, 05:46
"Çok daha iyi olacağım"

Şenol Güneş'in gelişiyle adeta yeniden doğan Alanzinho, ikinci yarıda performansını çok daha arttıracağını söyledi.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm823868.jpg
Brezilyalı yıldız, “Bordo-Mavili ekipte olmaktan çok mutluyum. Zor günler geçirdim ama kesinlikle bir yere gitmeyi düşünmüyorum. Sezonun ikinci bölümünde taraftarlara uzun yıllar unutamayacakları bir Alanzinho seyrettireceğim” ifadesini kullandı.

Fanatik

Enes Ünal Kaya
27.12.2009, 09:54
onu sat, bunu sat... kim kalsin??? kim gelsin alanzinhonun yerine??? C.Ronaldomu? Ronaldinhomu? Messimi?:mad:

Ronaldinho Yaşlandı Gelmesin.. Beğenmezler Hem O Dişlek Olmaz..
Ronaldo Gece Hayatına Çok Akıyor Olmaz Bide Onun Manitalarıylamı Uğraşcaz daha Alanzinhonun 1 tanesi sorun oluyor..
Messi Hormonal Dengesi Bozukmuş Küçükken Hormonlu O + Çok Top Eziyor Olmaz Onuda Beğenmezler :)

Hem Bu Dedikler Çok Çalım Atıyor .. MALdanado oLabilir Bak :)

İsa
27.12.2009, 14:34
hayir alanzinhoya HALI SAHA TOPCUSU diyenler alanzinhonun yollanmasini isteyenler yerinede kendilerini alinmalarini isteyen sahislar..
yani anliyacagin trabzonspora messide gelse ronaldinhoda gelse bilmem kimin kralida gelse yaranamicaklar...
trabzonspora gökhan ünal gibi umut gibi düz ve sade oynayanlari alacaksin...
calisanlari yollicaksin...
alanzinho gitsin,gabric gitsin,colman gitsin vs. vs. vs.
anlicaniz trabzonspor basit takim olsun istiyorlar herhalde..

Alanzinho'nun en önemli özelliğini belirtmişsin.

corleone
27.12.2009, 14:44
kafasını kaldırmadıkça bu takımda top oynayamaz, ceza sahasında bomboş iki kişi varken üç kere dört kere saçma sapan şutlar çekiyorsa bu takımda oynayamaz, ortasaha çizgisine yakın olan ikinci bölge denilen yerde gereksiz çalıma girip top kaptırmaya devam ederse bu takımda oynayamaz, 3-4 kişinin içine girip anlamsızca çalımlara girmeye çalışırsa bu takımda oynayamaz, atmaktan çok attırmayı düşünmedikçe oynayamaz,
çok çalışıyor yetenekli burası ayrı ama futbol tamamen şahsi firkim yetenekten çok zeka ile oynanan bir oyundur herkes messi messi diyor ama barcelonada xavi veya iniestadan biri olmayınca takım duruyor bize de messiden daha çok xavi veya iniesta lazım

Mollasalihoğlu
27.12.2009, 14:59
Fatih gelince mecbur atacak pasları.. Hem de içinden gelerek atacak.. :)

Orhan Kahraman
27.12.2009, 16:30
Hırs var en azından

isimsiz_61
27.12.2009, 16:30
"Çok daha iyi olacağım"

Şenol Güneş'in gelişiyle adeta yeniden doğan Alanzinho, ikinci yarıda performansını çok daha arttıracağını söyledi.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm823868.jpg
Brezilyalı yıldız, “Bordo-Mavili ekipte olmaktan çok mutluyum. Zor günler geçirdim ama kesinlikle bir yere gitmeyi düşünmüyorum. Sezonun ikinci bölümünde taraftarlara uzun yıllar unutamayacakları bir Alanzinho seyrettireceğim” ifadesini kullandı.

Fanatik
ne diyelim inşallah.......

Uğur Ö.
27.12.2009, 16:45
Büyük ihtimal böyle birşey dememiştir yer kaplasın diye saçma sapan haber koyuyorlar :)

Emre ÖZTÜRK
27.12.2009, 16:54
http://www.medyatrabzon.com/news_detail.php?id=8057

bu haber doğru mu ?

61_Serhat_61
27.12.2009, 18:49
Alanzinho'nun en önemli özelliğini belirtmişsin.
senin gibi espiri yapmaya calisanlarida bu siteye sokmicaksin :)

Cüneyt Canlıca
27.12.2009, 19:04

Valla ben daha transfer olmadan, videoları Forumda dolaşmaya başladığından beri aynı düşünüyorum... Alanzinho nun süper değil iyi oynadıgı maç sayısı 2 tanedir...Biri Gecen sezon Gs maçı birde bu seneki Bjk maçı... O sayıda iyi maçı takımdaki en kazma topçu bile oynadı... Boşverin şimdi devamlı gecen yılki Gs maçını ve bu seneki Bjk maçını devamlı örnek vermeyi... Yıldız futbolcu karşıtı değilim bu arada onada cevap vereyim....

Vural Kuyumcu
27.12.2009, 19:11
Valla ben daha transfer olmadan, videoları Forumda dolaşmaya başladığından beri aynı düşünüyorum... Alanzinho nun süper değil iyi oynadıgı maç sayısı 2 tanedir...Biri Gecen sezon Gs maçı birde bu seneki Bjk maçı... O sayıda iyi maçı takımdaki en kazma topçu bile oynadı... Boşverin şimdi devamlı gecen yılki Gs maçını ve bu seneki Bjk maçını devamlı örnek vermeyi... Yıldız futbolcu karşıtı değilim bu arada onada cevap vereyim....
sizler gibi futbol üstadlari oldu sürece Trabzonsporumun sirti yere gelmez evellalah :rolleyes:

Ali Tunahan Güllü
27.12.2009, 19:12
İkinci yarıyı sabırsızlıkla bekliyoruz Alanz:)

lazajan
27.12.2009, 19:45
ne diyelim inşallah.......
beklıyoruz bakalım olacak mı

İsa
27.12.2009, 19:55
senin gibi espiri yapmaya calisanlarida bu siteye sokmicaksin :)
Haklısın!
Doğru söze ne denir ki...

Cüneyt Canlıca
27.12.2009, 19:58
sizler gibi futbol üstadlari oldu sürece Trabzonsporumun sirti yere gelmez evellalah :rolleyes:

Teşekkürler kardeş ama iltifat edeceğine tezimi çürütecek bişey söyleseydinde bende aydınlansaydım....

Yunus Emre SEYHAN
27.12.2009, 19:59
Takımı Alanzinho'ya göre kurarsan Alanzinho 'yu o zaman kullanırsın.

aktan61
27.12.2009, 20:30
gayse kupa maçında oynamışmıydı
bir anda unuttum da...

M.S.SOFU
27.12.2009, 20:34
takımı alana göre kurdukta ne oldu
gs maçında forvet arkası oynadı gördük halimizi adım atamıyoruz
alan normal bir sağ ve solda oynayabilen bir orta saha oyuncusudur
burda bazı arkadaşlar aman şöyle böyle derken alanzinho balon olur öyle patlar işte içinizde...

sonra bir maç iyi ya da kötü oynuyor milletin içinde patlıyor

asıl aymazlık topçuda değil gelip adam iyi maç oynadıktan sonra burada kötü olduğuna dair tartışmaya girenlerde
hani inatçılık var ya paşamızda onun dediği dedik çaldığı düdük
o ne derse o
burda forumda aslında olgunlaşmamış şahısların olgunlaşmamış fikirlerinin avuntusunu yapıyoruz

mesela gabric son üç haftadır iyi perfrmans gösteriyor,ondan önceki haftalarda millet öyle bir sallamış ki belki haklı ama satalım deniyor 10 haftalık topçuya o derece sapıtmış fikirler yani.sonra 3 haftadır performansı yükselince bu sallayan arkadaşlardan ses çıkmıyor

en son sağosun hamucera arkadaş bu vatandaşların önceki mesajlarını toplamış,ifşa etmiş idi.ha ondan sonra 3 maç sonra ufak ufak başladılar yine yıpratma politikalarına
yani adam forumda kendini tatmin ediyor
içinde ki kini ve öfkeyi klavyeye aktarınca böyle her maç sonu tutarsız gereksiz bir negatif hava katıyro ama o işi yapan arkadaşlarda kendilerinin ne yaptıklarının farkında değiller.

takıma zarar verdiklerinin farkında değiller.
ve son olarak kolay olan futbolcuya küfretmek zor olan desteklemektir.

61_Serhat_61
28.12.2009, 13:41
baskan sadri sener bordo-mavi programinda anlatti alanzinhonun ne kadar tehlikeli bi futbolcu oldugunu...
herh rakip ona göre tedbir aliyor artik...
demekki bo degilki adama 2-3 adam veriyorlar tutmalari icin...
bi adam durduramaz alanzinhoyu...
bide forvetler alanzinho ile calisip onun aklini okuyabilseler...
cok güzel isler cikacak ortaya...
ki buda ikinci devre olacak insallah fatih tekke ile...

Birtan Karaman
28.12.2009, 21:21
Fatih ile birlikte iyi bir ikili olacakları düşüncesindeyim eğer Fatih'i alırsak tabi :)Büyük maçlarda ön plana çıkabilse çok iyi olcak.

Cafer Bulur
28.12.2009, 21:36
Yok mu su adama bir alici,satsakda belli transferleri finanse etsek iyi olurdu...

Kazım Uzunboy
28.12.2009, 21:41
Şu aralar böyle oyuncuları satmanın hiç sırası değil bence.

Kader KORELİ
28.12.2009, 23:17
Transfer edildigi zaman demistim: Özer Hurmaci gibi Trabzonlu gençlere gelince paramiz yok ama Trabzonun haritada yerini bile bilmeyen bir futbolcuya verecegemiz tonlarca para var diye. Ardindan zaman geçti, Alanzinho´nun nasil bir futbolcu oldugunu gördük ve hala o paranin Özer yerine Alanziho´ya gitdiginden dolayi çok ama çok üzgünüm. Bu nasil bir transfer politikasidir hala anlamis degilim.

Jackdaniels
28.12.2009, 23:20
Transfer edildigi zaman demistim: Özer Hurmaci gibi Trabzonlu gençlere gelince paramiz yok ama Trabzonun haritada yerini bile bilmeyen bir futbolcuya verecegemiz tonlarca para var diye. Ardindan zaman geçti, Alanzinho´nun nasil bir futbolcu oldugunu gördük ve hala o paranin Özer yerine Alanziho´ya gitdiginden dolayi çok ama çok üzgünüm. Bu nasil bir transfer politikasidir hala anlamis degilim.

Bildiğim kadarıyla Özerin tercihi Fenerbahçeydi sorun sadece para değil...Ama şurda haklısın Alanzinhoya o para verilirmi ? Bence hayır.

Enes Ünal Kaya
29.12.2009, 09:40

özer gibi trabzonlunun... tercihi fenevbahce

Birtan Karaman
29.12.2009, 10:59
Ligin 2.Yarısında Göstereceği Performans Geleceği Açısından Büyük Önem Taşıyor. Gelecek Sene Bu Takımda Yer Bulabilir mi Bulamaz mı Göstereceği Performans , Takıma Yapacağı Katkı Bunu Belli Edecek.

isimsiz_61
29.12.2009, 15:51
bu takımda en çok güvendiğim fulbolcu alanzinho....

İsa
30.12.2009, 23:55
Geldiği gündne beri takım ivme kaybediyor...
Devre arası gönderilmesi gerekenler arasında en önde yer almalı....

Fatih Özkan
31.12.2009, 00:23
Destekçinim!

Uğur Ö.
31.12.2009, 09:14
Şu mantığın açıklaması ne şimdi kadro süper gidiyordu alan gelince çoğu maçlarda oynamamasına rağmen uğursuzluk mu yarattı

/_!mmortalTs_\
31.12.2009, 09:16
Her zaman 11 de oynıycaksa satsınlar çünkü takımın pas trafiğini çok kötü etkiliyor .

Tolga_61
31.12.2009, 09:21
Her zaman 11 de oynıycaksa satsınlar çünkü takımın pas trafiğini çok kötü etkiliyor .

Takımın pas trafiğini mi etkiliyor :eek::eek::eek:

peker61
31.12.2009, 10:47
Şaka yapıyor arkadaş heralde ondan iyi pas atanmı var

yakarcı
31.12.2009, 11:06
:pgidmez çünkü yetenekleri ortada

yakarcı
31.12.2009, 11:07
ne pas trafigi sanki trabzon madrid de pas trafigi diyosunuz bırakın bu işleri

yakarcı
31.12.2009, 11:11
:mad::mad:siz alanzinhoyu begenmiyosanız daha hangi futbolcuyu begeneceksiniz anlamıyorum

Vural Kuyumcu
31.12.2009, 14:43
:eek::eek::eek::eek::eek:çççççç
Allahim sen büyüksün

Kereşenli
31.12.2009, 16:06
Şaka mı yapıyorsunuz? :)

/_!mmortalTs_\
31.12.2009, 16:59
Aynen öyle, takımın pas trafiğini etkiliyor. Alanzinho ilk onbirde başlamaya başladığından beri takım ayağında top tutamaz oldu. Oynamasın demiyorum oynamasını en çok isteyenlerdenim ama oynıyacağı maç var oynamayacağı maç var ..

playa
31.12.2009, 17:54
ya arkadaşlar alanzinho bu takımda adam eksiltebilen tek oyuncudur ilk 11de banko oynaması gerekir zaten yaptığımız ataklar alanzinho nun yaptığı driplinkler sonucunda oluşuyor.Alanzihoda olmasa atağa gireceğimiz yok.

Yunus Emre SEYHAN
31.12.2009, 18:12
Fb ve Gs maçlarında oynadığı oyunu hiç beğenmedim, artık max. katkı sağlamaya başlamalı.

SDinc
31.12.2009, 18:22
Takımda kalmalı ancak kalburüstü vede defansı iyi takımlara karşı sonradan oyuna girmeli. Adam gibi defans yapan takıma karşı gram varlık gösteremiyor. Denizli , Sivas , Antalya gibi takımlara karşı ilk 11'de başlayabilir ancak.

Emrah Akcagöz
31.12.2009, 18:25
ya arkadaşlar alanzinho bu takımda adam eksiltebilen tek oyuncudur ilk 11de banko oynaması gerekir zaten yaptığımız ataklar alanzinho nun yaptığı driplinkler sonucunda oluşuyor.Alanzihoda olmasa atağa gireceğimiz yok.
Alanzinho oyanamadan önce daha fazla pozisyona giriyoduk..:cool:

objek
31.12.2009, 18:35
Alanzinho oncelikle ulkmizde hareket halindeyken top kontrolunu en iyi yapabilen birkac oyuncudan birisi ancak yeteneklerinden diyer oyuncular daha yeterli derecede yararlanamiyorlar alanzinho topla tek basina hizla giderken onunu kapayan vaya nereye kacacagini hesaplayamayan onundeki oyuncularimizla seri verkaclar olusmuyor eger alanzinho rakibi ortadan sikistirirken geriden ani ve akilli cikislar yapacak oyunculurimiz olursa alanzinho daha yararli olur diye dusunuyorum son gs macini bir bakacak olursak rakip ceza sahasi onunde 30 final pasinin yarisi verilen kotu pas yarisida pasi iyi alamama yuzunden olgunlasmayan ataklarimizla gecti bu kadarda top ezilmez yani... alexin onunde arkasi donuk iyi top alabilen semih ve guiza var ikiside alexe dayali bir sistemde oynuyorlar alanzinho ise malesef onunde boyle bir destek bulamiyor Diyer taraftan ligin ikinci haftasinda diyarbakira karsi adama sagbekte pres yapamasini isteyen bir hoca anlayisi vardi kaybedilen o macta bile alanzinho fena degildi oyundan alinmisti ve daha sonrada broosun gunah kecisi olmustu

/_!mmortalTs_\
31.12.2009, 19:18
Son Gs maçında mesela yerinde Colman olsaydı maç çok daha farklı olurdu .

Kereşenli
31.12.2009, 19:36
Colman ve Alanzinho aynı bölgenin oyuncuları değil, zaten Şenol hocamız takımın başına geçtikten sonra Alanzinho ve Colman hep ilk onbirde başladılar. Galatasaray maçında bir kaç haftadır kötü futbol oynayan Colman'ın yerine Ceyhun'u tercih ederek başladı maça. Alanzinho'nun görevi başka Colman'ın görevi başka, aralarındayki bağı çözemedim? İkiside takımımıza yakışan futbolcular.

/_!mmortalTs_\
31.12.2009, 19:57
Tamam aynı mevkinin oyuncuları demek istemedim zaten ama gs maçında ortasahamız Serkan-Colman-Selçuk-Ceyhun-Gabriç şeklinde olsaydı Alanzinho'lu kadrodan daha iyi iş yapardı bunu söylemek istiyorum. Bunu düşünmemin sebebi de o maçta gs nin orta sahasının çok güçlüydü ve pres yapan bir orta saha olmasaydı. Buna karşılık ta Alanzinho'yu oynatmak saçma geldi bana . Dediğim gibi Alanzinho'nun oynayacağı maç var oynamayacağı maç var ...

Ali Tunahan Güllü
31.12.2009, 20:21

Şaka demi:eek:

playa
31.12.2009, 21:48
Alanzinho gibi oyuncu bu takımda rahatlıkla oynar. Adama koşmuyo dediler umutun koştuğu kadar koştu. Umut gibi kabiliyetsiz adam bizim takımda oynuyosa alanzinho gözü kapalı oynar.

Alihan Ertürk
01.01.2010, 00:18
HwUw7-eCC64&feature=player_embedded

Güzel bir klip hazırlanmış Alanzinho için ..

Enes Ünal Kaya
02.01.2010, 00:47
Mini Brazilian Harika Ya :)

61_Serhat_61
02.01.2010, 00:48
2. devreye iyi hazirlan kücük pasam...
sana karsi olanlari gitmeni isteyenleri utandir sustur...
ama seni sevenleri sana destek cikanlari utandirma yüzümüzü kara cikartma...

Vural Kuyumcu
02.01.2010, 04:05
kanka ikinci devre goller ve asistlerini bekliorum hadi alan benim icin degil taraftar icin degil kendin ve o Kutsal Forma icin oyna

askemo_garleli
02.01.2010, 05:34
türkiyede alanzinho gibi adam geçen kaç tane daha futbolcu var?

adamımsın alanzinho :D

61_Serhat_61
04.01.2010, 02:39
kampa hosgeldim speedy :)
göstert kendini...

yorumsuz6117
04.01.2010, 02:42
Brezilyalı oyuncumuz Alanzinho da takımımızın Antalya kampına katıldı. Colman'ın ardından saat 19.30'da Gloria Golf Otel'e gelen Alanzinho akşam yemeğinde takımla birlikte oldu.

Resmi Site

Mehmet Fatih Silik
06.01.2010, 07:02
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3324-8S5W8X4N.jpg

:) meeee....

Dursun Kaplan
06.01.2010, 09:23
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm833534.jpg

Alanzinho şova başladı!

Sezona kötü başlayan ancak Şenol Güneş'in takımın başına geçmesiyle birlikte performansını yükselten Alanzinho, kampın adeta neşe kaynağı oldu.

Ülkesi Brezilya’dan rötarlı bir şekilde dönen Brezilyalı oyuncu, önceki gün katıldığı kampta, neşeli hareketleriyle dikkat çekti. İdmanlarda isteği ve hırsıyla teknik heyetin yüzünü güldüren Alanzinho, yaptığı şık hareketlerle kendisini izleyenleri mest etti. İlk yarının son haftalarında ortaya koyduğu futbolla beklentileri karşılayan başarılı oyuncu, bu performansını sezonun ikinci yarısında da sürdüreceğini belirtti.

Fanatik

Yunus Emre SEYHAN
06.01.2010, 18:47
Alanzinho ilk geldiğinde daha rahat adam geçiyordu sanki.

http://www.youtube.com/watch?v=K8jbUyDL1yU&feature=related

Başkanın dediği gibi rakipler artık Alanzinho'ya önlem alıyor.

yakarcı
06.01.2010, 18:52

trabzon baskısından doolayı

yakarcı
06.01.2010, 18:52
muhteşem topçu süper

Süleyman Eruyar
06.01.2010, 19:19

Bu rakipler Alex e önlem almıyormu?

yakarcı
06.01.2010, 20:25
Bu rakipler Alex e önlem almıyormu?
alex devri kapandı :rolleyes:şimdi alanzinho

Fatih Özkan
06.01.2010, 20:27
Yüzümü kara çıkarma (:

İbrahim Keleşoğlu
06.01.2010, 20:28
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm833534.jpg

Alanzinho şova başladı!

Sezona kötü başlayan ancak Şenol Güneş'in takımın başına geçmesiyle birlikte performansını yükselten Alanzinho, kampın adeta neşe kaynağı oldu.

Ülkesi Brezilya’dan rötarlı bir şekilde dönen Brezilyalı oyuncu, önceki gün katıldığı kampta, neşeli hareketleriyle dikkat çekti. İdmanlarda isteği ve hırsıyla teknik heyetin yüzünü güldüren Alanzinho, yaptığı şık hareketlerle kendisini izleyenleri mest etti. İlk yarının son haftalarında ortaya koyduğu futbolla beklentileri karşılayan başarılı oyuncu, bu performansını sezonun ikinci yarısında da sürdüreceğini belirtti.

Fanatik

bu haber fanatikte video haber alanzinho şov diye görende antrenmanda bişeler yaptı sanıp açıyo bi bakıyo herenven maçında boş kaleye attıgı gol :)

Birtan Karaman
06.01.2010, 23:15
Aynen , Aynen .. :)

Ne Heyecanla Açtım bide o videoyu :D

Burçak
07.01.2010, 11:45
Alanzinho'dan çarpıcı açıklama
07 Ocak 2010 / 11:30
Alanzinho'dan samimi açıklamalar....
Takımın ilk yarı ortaya koyduğu performanstan başlayalım istersen?
Özellikle ligin başında çok istikrarsız bir dönem geçirdik. Halbuki ilk hafta galip gelmiştik. Ardından çok ciddi bir sarsıntının içinde bulduk kendimizi. Kabul etmemiz gereken ligin ilk haftalarında olumsuzluklar olumlu şeylerden daha fazlaydı. Bunların üstesinden gelmeye çalıştık fakat istikrarsızlığı kırmakta oldukça zorluk çektik. Sonrasında hoca değişikliği, ve yeni hocanın takım üzerindeki etkileri tam zamanında oldu. Şimdi kendimizi toparlamaya başladık.
Peki kendi performansını nasıl buldun?
Kendi performansım hakkımda kapsamlı bir değerlendirme yapamıyorum. Sürekli olarak oynamadım. Hatta umduğum zamanın çok altında bir süre aldım. Dolaysıyla geriye dönüp baktığımda kapsamlı bir değerlendirme yapamıyorum. Bundan şikayetçi değilim. Çünkü durum ne olursa ciddi bir şekilde çalışmaya devam ettim. Bir sorun haline getirmemek için çok ciddi gayret gösterdim. Hem zihinsel hem fiziksel olarak kendimi hazır tutmaya çalıştım. İlk yarının sonlarına doğru oynamaya başladım. Umarım ikinci yarıda çok daha fazla zaman bulacağım. O zaman kendi performansımla değerlendirme yapmak daha kolay olacak.
http://www.haber61.net/images/news/alan.20100107113159..jpg
Hugo Broos lige seninle başladı... İki maç ilk onbirde görev verdi... Daha sonra oyun sistemimde yeri yok dedi. Bu süreç seni nasıl etkiledi?
Ligin ilk haftasında hem ben hem de takım çok iyi bir başlangıç yaptık. Ondan sonra işler kollektif olarak yolunda gitmeyince Teknik Direktör Hugo Broos'ta çok ciddi zorluklar yaşamaya başladı. Benim de ilk 11 dışında kaldığım zaman o döneme denk geldi. Her teknik direktörün bir taktik şeması vardır. Hepsinin belirli bir yöntemi vardır. Beni oynatmadı diye kendisinden şikayetçi değilim ancak fazlasıyla üzücü bir durumdu. Ben oynamak isteyen, oynamak için gayret gösteren bir oyuncuyum. O süreçte beni ciddi olarak etkiledi. Ama üzerinden gelmeyi başardım.
Şenol Güneş'le birlikte yeniden ilk onbirde forma şansı buldun ve iyi de oynadın... Güneş'in seninle yapmış olduğu özel bir görüşme oldu mu? Senden neler bekliyor?
Oyuncuyla teknik adam arasındaki önemli şey, futbolcunun hocasına güven duyması, hocanın da oyuncusundan bu güven karşılığında en yüksek verimi alabilmesidir. Şenol Güneş'le tam olarak böyle bir ilişki oluşturduk. Çünkü geldiğinden beri benimle ve takımdaki diğer arkadaşlarımla birlikte defalarca özer görüşmeler yapıp bize ne kadar güvendiğini, bizim yeteneklerimizi ortaya çıkarmak için ne kadar gayret göstereceğini hepimize tek tek anlattı. Bende bunun karşılığında idmanlarda ve maçlarda daha yüksek verim sağlamaya çalışıyorum. Birde işin farklı bir yönü var. Hem teknik direktör hem taraftar kitlesi hem de takım arkadaşlarım buradaki uyum sürecimi kolay atlatmam için fazlasıyla yardımcı oldular. Şenol Güneş'te böyle bir dönemde yeniden bana güven aşılaması üzerimde olumlu etki yapıyor. Sanırım bu dışarıdan da fazlasıyla fark ediliyor. Artık daha fazla gülümsüyorum, daha mutluyum, kendimle daha barışığım ve onun bu gayretine karşı bende bir şeyler ortaya koymaya çalışıyorum.

Taraftar seni çok seviyor... Sen ise sempatik hareketlerinin dışında futbol adına beklentilere tam anlamıyla cevap veremedin? Onlara neler söyleyeceksin?
Taraftarlar geldiğim günden beri bana hem saha içinde hem de saha dışında olağanüstü bir ilgi gösteriyorlar. Onların beklentilerine tam olarak karşılık veremediğimi bende biliyorum. Bahane olarak söylemiyorum ama en azından bunu neden olarak ortaya koymalıyım. Türk futbolu oldukça zor. Oyuncular çok sert ve taraftarlar size gösterdikleri ilgi karşısında anında sonuç bekliyorlar. Ligde mücadele eden diğer Brezilyalı oyuncularla konuştuğumda, onların da aynı düşünceye sahip olduğunu öğrendim. Anında karşılık vermek sıra dışı bir şey. Bunu başarabilecek çok az oyuncunun olduğunu düşünüyorum. Bize gösterilmesi gereken sabır döneminde bazı küçük çaplı hayal kırıklıkları olabiliyor. Ama söylediğim gibi uyum sürecinde oyuncuya daha hoşgörülü davranılması gerekiyor.
Takımda bu sezon gol yollarında sıkıntı çekildiği görülüyor... Sana göre eksik sadece forvetlerde mi yoksa orta sahanın hücuma yetirence destek verememesinde mi?
Takımdaki her sorun ortaktır. Hiçbir zaman savunma, orta saha veya golcülere tek başına kabahat yüklenmemeli. Ligin ilk yarısında birçok gol pozisyonuna girdiğimiz, birçok şans yakaladığımız önemli ve dönüm noktası niteliğindeki maçlarda bunları değerlendiremedik. Olaya diğer tarafından bakacak olursak forvetler eğer günlerinde değilseler o zaman orta saha oyuncularının hatta savunmadaki futbolcuların sorumluluk alıp gerekirse ileriye gidip gol aramaları gerekiyor. Dolaysıyla bu ortak bir sorundur. Kesinlikle isimlere yüklenemez. Norveç'te orta sahada oynamama rağmen sezonda en az 9-10 gol atıyordum. Demek olmuyor ki golcüleriniz gününde değilse diğer oyuncuların sorumluluk alması gerekiyor.
Fenerbahçe ve Galatasaray müsabakalarında ilk onbirde oynadın ancak köşe yazılarında bekleneni veremediğin yönünde eleştiriler geldi? Büyük maçlardaki performansını nasıl buluyorsun?
Bu maçlarda iyi oynamadığım ortada. Ama kesinlikle büyük maçlarda oynayamama gibi bir sendrom içinde değilim. Mesela geçen sezon Galatasaray ile içerde oynadığımız ve 2-2 biten müsabakada iyi performans sergilediğimi düşünüyorum. Bir gol atıp birde asist yapmıştım. Benim kötü oynadığım Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarında takım halinde vasatı aşamayan performans sergiledik. Hayal kırıklıkları yaşadık. Takımın bütünü normal düzeyimizin altında kalınca bende bundan ister istemez etkileniyorum. Her ne kadar bunun dışına çıkıp takıma olumlu etki yapmaya çalışsam da bu kadar normal düzeyimizin altında kalınca bende başaramıyorum. Ama takıntım kesinlikle yok.

Ligin ikinci yarısı için neler söyleyebilirsin? Trabzonspor ne kadar yukarı çıkabilir?
Birçok kişinin sandığı ve düşündüğünün aksine çok iyi bir yerde ligi tamamlayabiliriz. Bunu şuna dayanarak söylüyorum Trabzon-spor tarihi boyunca ligin zirvesinde yer alma geleneğini edinmiş, bu alışkanlığı kazanmış bir takım. Kabul ediyorum ligin ilk yarısında zor ve hayal kırıklığı yaratan bir performans sergiledik. Ancak ikinci yarıda yeniden başlayacağız. Sıfırdan başlayacağız. Kendimizi yukarıya atmak için yapmamız gereken tek şey 3-4 maç üst üste kazanmak olacak. Zaten ritminizi bir kere bulduğunuzda gerisi gelecektir. Özellikle yeni teknik direktörümüzün takımın üzerinde yarattığı bu etki, bu rüzgar bizi ileriye taşıyabilir.
Türkiye Kupası'ndaki şansımızı ne kadar görüyorsun? İlk maçta kaybettik biliyorsun?
Galatasaray'a karşı anahtar niteliğinde bir maç oynadık. Bu maçın önemini fazlasıyla biliyorduk ama ortaya koyduğumuz performans bu düşüncemizle örtüşmedi ve sahadan mağlup ayrıldık. Ancak önümüzde 3 maç daha var. Bu müsabakalardan galip ayrılıp 9 puan toplamak istiyoruz. Böyle olunca da gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. Ligin sonlarında aldığımız sonuçlardan sonra kupaya daha sıkı tutunmamız gerekiyor diye düşünüyorum. Kupa bizim için bir çıkış, bir diriliş noktası olacaktır. Kupada başarılı olmamız lige de yansıyacaktır.

Zaman zaman solda, zaman zaman sağda, bazen ortada, bazen de forvette görev yaptın? Bu durum performansını etkiledi mi?
Saha içindeki pozisyonum ne olursa olsun her mevkiye kolaylıkla adapte olabilirim. Zaten çok yer değiştiren bir futbolcuyum. Oyunun gidişatına göre pozisyon alıyorum. Son dönemde defansif anlamda kendimi daha çok geliştirmeye çalışıyorum. Ofansif anlamda da en yüksek katkıyı yapmak istiyorum.
Kendini en rahat hissettiğin mevki neresi?
Şuanda teknik direktörümüzün beni ikinci bir forvet gibi oynatması benim için en ideal yer gibi görünüyor. Orada oynarken hem sağa hem de sola kolaylıkla deplase olabiliyorum. Son maçlarda performansımın yükselmesindeki en büyük etken bu diyebilirim.

Bu oyun kalitesinin şampiyonluk için yeterli olduğunu düşünüyor musun?
Ligde bizim performansımız kadar diğer takımlarında performansları belirleyici olacak. Takımların aldığı sonuçlar birbirlerine etki ediyor. Biz bu kazanma serisini bir kere oluşturduktan sonra diğer takımlarda mutlaka ligin belirli haftalarında puan kaybedeceklerdir. Onların bu puan kayıplarını değerlendirip her hafta kendimizi bir sırada olsa ileriye atabilirsek en azından ligin ilk 3 sıra içerisinde bitirmek için çok büyük avantaj elde ederiz. O rüzgar bir kez oluşunca kulübün gücüyle, taraftarın gücüyle, bize destek verenlerin gücüyle herkesin sandığından daha büyük bir hızla yukarıya çıkma şansını yakalarız.

Altyapısında yetiştiğin Flamengo uzun bir aradan sonra şampiyonluğa ulaştı. Devre arası tatilinde Rio'ya gittiğinde Flamengo ve şampiyonlukla ilgili nasıl bir atmosfer vardı?
Brezilya'daki arkadaşlarımın tümü benim gibi koyu Flamengo taraftarı. Rio'ya gittiğimde tam anlamıyla bir bayram havasıyla karşılaştım. Belki de bu şampiyonluk daha önce kazanılan şampiyonluklardan daha önemli ve daha hasretle beklenen şampiyonluktu. Uzun süre sonra gelen bu başarı milyonlarca taraftarı sokaklara döktü. Bu şampiyonluk nesilden nesile anlatılacak bir hikayeye ve bir efsaneye dönüştü. Futbolcuların tümü birer kahraman ilan edildi.

Bu mutluluğun yanı sıra birde orada bir mutsuzlukla karşılaştın. Çünkü Rio'da sel felaketi yaşandı ve yaklaşık 60 kişi hayatını kaybetti. Bununla ilgili neler söylemek istersin?
Brezilya Türkiye gibi trajedilerin ve dramların ülkesidir. Tamda böyle bir dram yaşadık. Oraya gittiğimde ailesini kaybetmiş, yersiz yurtsuz kalmış insanlarla karşılaştım. Uzun süredir ülke dışında olduğum için olayları dışarıdan takip ediyorum. Yılda 2-3 defa oraya gidebiliyorum. Bu olaylar yüreğimi dağladı. İnsanların yaşadıklarını görmek katlanılması zor bir durumdu.

Brezilya'nın 2010 Dünya Kupası'ndaki şansını nasıl görüyorsun? Sence Dunga'nın oluşturacağı kadro başarıyı elde etmek için yeterli mi?
Bütün analizlerin ve değerlendirmelerin ötesinde bir gerçek var ve bu gerçek tüm dünya tarafından kabul ediliyor. Koşullar, takımdaki oyuncular, takımın başındaki teknik adam kim olursa olsun, Brezilya bütün bunlardan bağımsız olarak şampiyonaların en büyük favorisidir. Bu şampiyonaya da bu hedef doğrultusunda başlayacağız. Brezilya öyle bir takım ki şampiyonanın başlangıcından sonuna kadar büyük bir gelişim gösterir. Umarım yine öyle olur ve yine şampiyon oluruz. Çok zor ve güçlü rakipler var ama Brezilya her zaman favoridir.

Geride kalan zamanda seni en çok mutlu eden olay neydi?
Benim için en sevindirici olay Trabzonspor'a gelişimdi. Trabzonspor'a gelerek kariyerimde çok büyük bir adım attım. Norveç'te başarıyla geçen 4 yılın ardından değerime değer katarak Trabzonspor'a geldim. Tanınırlığımı arttırdım. Kariyerimde yepyeni bir sayfa açtım. Belli bir seviden yukarıya bir sıçrama yaptım.

Ya üzen?
2009 yılı Tanrı'ya şükürler olsun ki hem benim, hem ailem için mutluluklarla doluydu. Hiçbir sağlık sorunu ve başarısızlık yaşamadık. Tek sorun geçen sezonun son haftasında kaybettiğimiz Fenerbahçe maçı oldu. O dönemde 4 maç kazanarak Şampiyonlar Ligi'ne katılma ihtimalimiz ortaya çıkmıştı. Bende bu maça çok iyi konsantre oldum. Çünkü kariyerimde ilk defa Şampiyonlar Ligi oynama fırsatı önüme gelmişti. Ama kaybedince büyük bir hayal kırıklığına uğradım.

2010 yılından beklentilerin neler?
Mutluluklarla dolu geçen bir 2009 yılından sonra yine aynı mutlulukları ve daha büyüklerini 2010 yılında yaşamak istiyorum. İlk yarı istediğimiz gibi geçmese de ikinci yarıda iyi sonuçlar alıp, puan sıralamasında üst noktalarda olmak istiyoruz. Trabzonspor'un başarılarına attığım goller ve oynadığım futbolla katkıda bulunmak istiyorum. Tüm dünyadaki insanların mutlu ve sağlık dolu bir yıl geçirmesini temenni ediyorum. Şimdiye kadar bana katkı sağlayan bütün insanlara buradan teşekkür etmek istiyorum.
Kaynak: Trabzonspor Dergisi

Oğuz B.
07.01.2010, 15:44
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm834965.jpg

: ) Yetenek böyle bişey olsa gerek..

SEDAT
07.01.2010, 16:17
-Artık daha mutluymuş oy senin gülüşüne kurban olayım ben..

yakarcı
07.01.2010, 16:27
minik bücür süper topçu yha alanzinhoyu begenmeyenler futbollan tam anlamıyla anlamıyolar

Ali Tunahan Güllü
07.01.2010, 17:49
Çok iyi konuşmuş seviyoruz seni Alanzinho:)

Enes Ünal Kaya
07.01.2010, 19:51
Arkadaki Skor Tabelası Sanırım 61 Yazmışlar :)

Alanzinho Baskılı Bir İlk Yarı yaşadı.. 2 Yarı Daha Etkili oLur İnş ..

Muhalif
07.01.2010, 22:33
minik bücür süper topçu yha alanzinhoyu begenmeyenler futbollan tam anlamıyla anlamıyolar

Futboldan tam anlamasam da yıllardır Trabzonspor taraftarı olduğumdan naşi, kazıktan iyi anlarım. Her transfer döneminde yeriz zira. Alanzinho'yu beğenmiyorum evet.

Birtan Karaman
08.01.2010, 18:36
Yarın 11'de olur mu acaba ?

isimsiz_61
08.01.2010, 18:48
Yarın 11'de olur mu acaba ?
inşallah olur...