PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzondaki Hava Kirliliğinin Farkında mıyız?

boztepeliyasin
26.01.2009, 20:19
son yıllarda trabzonda büyük bir hava kirliliği yaşanıyor. bu konudaki rahatsızlığımızı dile getirmek ve sesimizi duyurabilmek için bu başlığı açtım şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

guci 29
26.01.2009, 20:23
Trabzonspor'umun ''T''si daima büyük yazılır, görüntü kirliliği yaratmaması açısından :p;)

Misina
26.01.2009, 20:28
Bedava Dağıtılan Kalitesiz Kömürler.

Mehdi
26.01.2009, 20:30
Güzel bir konuya değinmişsin kardeşim.

Her sabah Akçaabat'tan gelirken bir anda duman tabakasının içine giriyoruz.Abartmıyorum Akyazı mevkiinden Trabzon manzarası siliniyor.Akşamları nefes almakta zorluk çektiriyor,derin nefes aldığınızda öksürtüyor.Önleminin acilen alınması lazım.

onur-ts
26.01.2009, 21:01
hava gerçekten çok kötü.boztepeden bakınca bi sis bulutu içinde görülüyo Trabzon.

Emre Bekar
26.01.2009, 21:46
Geçen yıllarda da Trabzon'da hava kirliliği vardı ama bu sene inanılmaz derecede bir kirlilik var.Bunun sebebi sanırım elektiriğe gelen inanılmaz zam,bunun sonucunda da insanların kömüre yönelmesi.Eskiden ufo ile millet idare ediyordu,şimdi ise millet her türlü elektriklli aletten kaçıyor.

ceserdar
26.01.2009, 23:40
Bunun sebepleri uzmanlar Trabzon'un fiziki şartlarına ve çarpık kentleşmeye bağlıyorlar. Bu sorunun tek çözümüne de doğalgazı işaret ediyorlar. Gerçekten de bakıldığında şehir merkezinde çok yüksek binalar var ve her biri üst üste. Eski mahallere bir bakın sokağın başından bakarsanız aşağıda denizi görürsünüz. Bu da hava sirkilasyonu için çok önemli. Ama genelde 2 blok yapılacabilecek bir alan imar tadilatı ile 4 blok yapılıyor ve deniz ile dağ arasında sanki sur duvarlarını andıran bir hat çekiliyor. Ama bunların hepsi doğalgaz gelince geçer.

Misina
26.01.2009, 23:50
Son gittiğim Kocaeli Maçında Müthiş bir duman çöküyordu stad üzerine.

Çetin
26.01.2009, 23:56
gerçekten çok sağlıksız bir ortam var. hele maç zamanı stadın üzerinden geçen yeşil-kırmızı dumanları görünce ne diyeceğimi bilemiyorum. maalesef ülkemizin havası son yıllarda "bazı sebeplerden" dolayı çok hızlı bir biçimde kirlendi. eskiden doğalgaz olmadan önce televizyonlar hava kirliliğini canlı yayınlarla bildiriyordu ben de hep o kirliliğin nasıl bir şey olduğunu merak ederken, en ufak bir sanayi tesisi olmayan kentimizde bu hava kirliliğiyle yaşamak zorunda olmak çok acı. umarım yetkililer günü kurtarmak adına yarınlarımızı batırmazlar

boztepeliyasin
27.01.2009, 12:31
Son gittiğim Kocaeli Maçında Müthiş bir duman çöküyordu stad üzerine.
o maçta bende vardım ve koltukların üstü resmen kömür tozuyla kaplanmıştı. ayrıca ben boztepede oturuyorum ve akşam saatlerinde şehir adeta ortadan kayboluyor. o dumanın acı kokusunu hissediyorsunuz. sayın valimizde bu konuyla ilgili rahatsızlığını dile getirmişti. ama bu konuda görev galiba belediyeye düşüyor.

Murat'
27.01.2009, 12:47
Evet maalesef Trabzon'da inanılmaz bir hava kirliliği var...Bunun tek bir çözüm yolu var o da doğal gazın Trabzon'a gelmesi ve kalitesiz yakıtların yasaklanması...

Egemen Yılmaz
29.01.2009, 17:13
Hem de nasıl farkındayız, gerçekten çok rahatsız edici bir hava kirliliği var. Günün bazı saatlerinde insanın genzini yakacak yoğunlukta bir duman oluyor.

EyüpKILIÇ61
29.01.2009, 17:21
Güzel bir konuya değinmişsin kardeşim.

Her sabah Akçaabat'tan gelirken bir anda duman tabakasının içine giriyoruz.Abartmıyorum Akyazı mevkiinden Trabzon manzarası siliniyor.Akşamları nefes almakta zorluk çektiriyor,derin nefes aldığınızda öksürtüyor.Önleminin acilen alınması lazım.

Mehdiyle aynı şeyleri düşünmüşüz.Gçen bir arkadaşıma aynı şeyi söyledim akyazıdan gelirken trabzon manzarasının yerinde artık bir sis görüyoruz :S

Mustafa Yılmaz
29.01.2009, 17:29
Fazla büyütmeye gerek yok ,bedava kömürden kaynaklanıyor belkide.

Şaka bir yana bulunduğumuz ortamı cehenneme çevirmekte üzerimize başka bir millet yoktur heralde.

Great White
29.01.2009, 17:32
Biz İstanbul' da konu komşuya Trabzon' un havasını suyunu övüyoruz ama okuduğum şeye bak:S

Yani Trabzon' da da hava kirliliği varsa İstanbul' da gaz maskesiyle dolaşmaya başlayacağımız günler yakındır herhalde..

boztepeliyasin
29.01.2009, 19:34
trabzonda yerleşim yerleri dar ve sık yapılaşma var. a<rtık şehrin merkezinde daha büyük parklara ve şehrin ilçelere doğru dahada genişlemeye ihtiyacı var. trabzona doğalgaz bile gelse bu sorun ortadan kalmaz sadece biraz azalır. çünkü hem trabzon insanının yarısını yakacağını köyünden bedava karşılıyor hemde şehrin yapısı hava kirliliğine çok müsait bir hale getirildi.