PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gol Yollarındaki Sorunlarımız

Sayfa : [1] 2

Ba®ış
26.01.2009, 15:01
Başlığı açmak için düşündüm bi süre açayımmı açmayayımmı diye ama dünkü maçtan sonra artık tartışmamız lazım bu konuyu.Hedefini şampiyonluk veya bu sene için en az şampiyonlar ligi olan takımımızın bu kadar gol kaçırması garibime gidiyor.Pozisyon açısından pek bi sıkıntımız yok ama pozisyonlaro gole çevirmede yetersiz kalıyoruz.dünden beri 1-2 tane Gökhan ve Umut ile başlık açıldı.bu başlıktan devam edersek iyi olur diye düşünüyorum.çünkü şu an için en önemli sıkıntılarımızdan biri.dilerim ki ilerleyen haftalarda kaçırdığımız goller için kafamızı duvarlara vurmayız

SDanışmaz
26.01.2009, 15:04
Çok pozisyon buluyoruz ama bir türlü sonuca gidemiyoruz.. Buna bir çözüm bulmalıyız yoksa sene sonuna kadar bize pahalıya mal olabilir..

Ahmet Faruk
26.01.2009, 15:07
Gol yollarındaki sorunlarımız, golcülerimizdeki sorun aslında. Taktiksel anlamda birşeyler yapılması zor, çünkü zaten pozisyon buluyoruz.

He belki Gökhan ile Umutu okutmak lazımdır birilerine, başka çıkarı yok...

Ümit Tekşan
26.01.2009, 15:08
Aynen katılıyorum çok pozisyona giriyoruz , çok gol kaçırıyoruz Ersun Hoca'nın mutlaka golcülerimize önemli uyarılarda bulunması lazım gerekirse ayrı bir antreman proğramı hazırlaması lazım. Yoksa çok kavamızı duvarlara vuracağız..

ilhan
26.01.2009, 15:09
Uzaktan attığımız goller daha bir anlam kazanıyor. Umut ve Gökhan'ın, bunlara Isaac'i de ekleyelim eğer şampiyonluk hedefinde oynuyorsak bu pozisyonları net olarak değerlendirmeleri gerekiyor. İstatistiklere göre en çok orta yapan ve en çok pas yapan takımız. Ama ileride girdiğimiz pozisyonları değerlendirememe sendromu yaşıyoruz.

Attığımız goller birbirinin kopyası mahiyetinde. Umut'un kaçırdığını Gökhan'da kaçırıyor. Gökhan'ın kaçırdığını Umut kaçırıyor. Isaac sonradan girince iyi oynuyor, ilk 11 başlayınca bizlerde tanıyamıyoruz. Keşke sezon başında Eren'i göndermeseydik diyecek duruma geldim. :)

Harun_ayar_ts
26.01.2009, 15:11
sezon sonuna kadar bu forvetlerle vay halimize

Hekimoğlu
26.01.2009, 15:14
Forvetler çok formsuz Allah bize sabır versin.

Ba®ış
26.01.2009, 15:25
bal yapmayan arı gibiler çok koşup çabalıyorlar ama son vuruşlarda eksik kalıyorlar.birde birbirlerine pas vermeleri gereken yerde vermiyorlar,vermemeleri gereken yerde pas atıyorlar bu da ilginç :)

Sadullah KAPICIOĞLU
26.01.2009, 15:30
Gol yollarındaki sorunlarımız, golcülerimizdeki sorun aslında. Taktiksel anlamda birşeyler yapılması zor, çünkü zaten pozisyon buluyoruz.

He belki Gökhan ile Umutu okutmak lazımdır birilerine, başka çıkarı yok...

:D Gökhan ile umut anlaşamamaları dışında çok gol harcıyorlar. Bence isaac ile umut değişmeli.

biltrabzon
26.01.2009, 15:32
takima layik görmüyorum ama,umut la gökhan in yerine tita olsa daha iyi.bu golcülük hakikatten brezilya lilarin isi.teknik lazim golcülükte.bizimkiler gibi kazma olmayacak.

halil ibo
26.01.2009, 15:33
En çok Antalyaspor ile oynadığımız hazırlık maçında endişeye kapılmıştım.
Hatta -hiç sevmem ama- Ömer Üründül bile yedek ağırlıklı Antalya'ya karşı çok ofsayta düşen Gökhan ve kaçırılan çok sayıda gol için ligde Trabzon'un işi zor demişti.

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 15:41
Pozisyon çok ama icraat yok örnek dünkü maç adamlar şut çekemiyor hep yamuk ya :(

Harun-61
26.01.2009, 15:44
kizacaksiniz belki ama......Fatih Tekke diyecegim.

ahh Tekke ahh...

Süleyman50
26.01.2009, 15:45
forvetlerimiz yetersiz ve bencil(gökhan)....forvet transferi yapılmalı....

Mustafa Yılmaz
26.01.2009, 15:47
Gol yollarında değilde ,topu kaleye yuvarlamakta problemlerimiz var gibi.

Sefa Murat Dokuz
26.01.2009, 15:54
%100 ü düşüneceksin arkadaşım umut gökhana bıraksa boş kaleye yuvarlayacak...
Gökhan topla gidiyor umuta vercek diyorum vermiyor sürüyor vermiyor sürüyor düşüyor...verse umut boş kaleye atcak...

AYYILDIZ
26.01.2009, 15:58
Forvetlerimiz bencil ikiside kendi atmak istiyor özellikle bir tanesi daha iyi mücadele etmesine rağmen yetenek olarak çok kötü.

lazanya61
26.01.2009, 16:01
kesinlikle golcü ihtiyacımız var ama belki bir tane atsa umutla gökhan arkası da gelebilir, bu anlamda golcüye ihtiyaç da kalmayabilir. ama transfer şart

İskender Çakmak
26.01.2009, 16:02
Gol Yollarındaki Sorunlarımız gökhan ünal ve umut bulut bu sorunları halletmek yönetim ve hocaya kalıyor

ÜNAL
26.01.2009, 16:03
Takmının bütün çabasını şu iki forvetimiz boşa çıkarıyor.Adamlar cebelleşiyor pozisyon yaratıyor,bizim Umut ile Gökhan armut piş ağzıma düş hesabı yapıyorlar.Bu böyle gitmez arkadaşlar şampiyonluğa oynayan takım girdiği 7,8 tane %80 lik gol pozisyonlarını nasıl değerlendiremez?

Ersun hocanın bu forvetleri adam etmesi lazım.Bi fatura kesilecekse sadece Umut ve Gökhan'a kesilmelidir.

Ayrıca başlığı açan Barış'a teşekkür ediyorum.

lazanya61
26.01.2009, 16:08
ben de teşekkür ediyorum arkadaşa, güzel bir noktaya dikkat çekmiş

Emirhan Ömeroğlu
26.01.2009, 16:12
forvetlerimiz BECERİKSİZLER başka sorun yok!

alpozan61
26.01.2009, 16:32
umut ile gökhanın yerine isaac tek forvet oynasın sol açığa da alanzinhoyu monte ettik mi tamamdır.. ;) ya da fatih tekke başka yolu yok.. bu forvetlerle bi yere varamayız...

TolgaTopçu61
26.01.2009, 16:33
Cok önemli bir konu bence,suan ligin ikincisiyiz ama attigimiz gol sayisi sadece 24 sampiyonluk icin oynayacaksan daha fazlasini atacaksin...suan iki katti bile olmasi lazimdi ama forvetlerimiz acayip cok gol kaciriyor...Gol atabilen forvet sart bu takima...

Ahmet Erkan Sezgün
26.01.2009, 16:44
Gol yollarında ciddi sorunlarımızın olduğu bir gerçek,kadroda ki bu oyuncularla da başka türlü olması beklenemez.Gol vuruşları zayıf bizim ileri uç elemanlarının.Bize tek vuruşu iyi yapacak golcü lazım.Şimdi bakıyorum arkadaşlar Ersun hocaya çalıştırsın diyorlar,arkadaşlar gol vuruşunu elbette çalışıyorlardır ama bu tip olgular sadece çalışma ile olmaz,doğuştan bir yetenek varsa geliştirirsin ancak.Olmayan birşeyi geliştiremezsin.

Bazıları forvetlerimiz için çok koşuyor,mücadele ediyor gibi yorumlarda bulunuyorlar.Benim için önemli olan bir forvetin gol atması asıl işi bu,ha bunun yanında pres yapıyor,asist yapıyorsa bu ballı lokma demektir.Ama önce golcülük görevini yapacak.

evrents
26.01.2009, 16:54
Özellikle büyük maçlarda iki forvet de çok beceriksiz daha 3 büyük takıma gol atamadık

karatasof
26.01.2009, 17:08
TS'umuzun en büyük eksiklerinden biri olan mevkii Fatih Tekke gittikten sonra bu eksiklik dahada bariz bir hal aldı.Umut Bulut kendi başına bir felaket iken bu sene yanına onun ruh ikizi olan Gökhan Ünal'ı transfer ettik.Adamlar sanki birbirleri ile gol pozisyonu harcama yarışındalar.Hele Umut;daha maçın başında bomboş kaleci ile karşı karşıya kalıyor ve bir anda kendini fb'nin defans oyuncusu zannederek kaleciye geri pas yapıyor.Ayrıca ikinci yarı önüne atılan bir pozisyon vardı ki akıllara seza ; 40 yaşındaki Roberto Carlos 30 metre geriden gelip önünden topu aldığında bizimki hala önündeki cismi tanımaya çalışıyor gibiydi...

Great White
26.01.2009, 17:24
Sırtı kaleye dönükken topu kontrolüne alıp ayağında bekleterek yanına kadar sokulan takım arkadaşına servis yapabilecek, kendi ortasaha oyuncularımızın da hücuma katılabilmesi adına ileride topu tutup rakip sahaya yerleşmemizi sağlayabilecek, kimi zaman kontrolsüzce ileriye atılan uzun topları yakalayıp, stop edip olgun atak geliştirebilmemize yardımcı olacak, hava topunda kısmen etkili, şutlarda da en azından elimizdekilerden biraz daha isabetli bir forvet gerekiyor bize..

Kısacası Fatih Tekke tipi bir forvet..

bmfırtına
26.01.2009, 17:26
bari duran toptan atabilsek fenerinde forvet mevkisinde problemi var ama lugano-selçuk-carlos gibi oyunculara sahip

hodlu
26.01.2009, 17:37
962da şampiyonluk nasıl kaçtı ise dün gecede tarihi fark öyle kaçtı.Tek çare acilen F.TEKKE yada onun tarzında forvet almalıyız...

ApoCaN28
26.01.2009, 17:40
Seneye olurda muhtemelen Ş.Ligine Gidersek bize Tekke gibi bi adam şart tekke olsun yedeksiz olsun...:D

Mustafa Ayazoğlu
26.01.2009, 17:48
Fatih Tekke gelecek sorun bitecek :)

Yada onun gibi bi golcü alacaksın

Tanju
26.01.2009, 17:49
fenerin oynatmadığı Semih Şentürk bizde olsaydı Ahhhh Ahhhh! :)

MİSSE_MİSSE
26.01.2009, 17:53
umut top istop edemediği için bütün topları aşırtma vuruyor heralde dünyada onun kadar aşırtma vuran yoktur

hodlu
26.01.2009, 17:56
Tüm bmn üyelerini F.TEKKE için birleşip, yönetimi bu transfer için zorlamaya davet ediyorum...

el_conquistador
26.01.2009, 17:58
Umut ve Gökhan'in ikisi birden ne yazikki olmuyor, olursada dün'kü gibi sorunlu oluyor. Bizim sorun bence daha cok sistematik, yani iki forvet + Yattara olmuyor. Burda herkes Gökhan'a yükleniyor ama asil bencil oynayan Umut. Dün'kü pozisyonda topu durdurmasini beceremedi 1, Gökhan'in önüne itmedi 2. Eger Alanzinho transferi gerceklesir'se, Gökhan baya rahatlayacak. Ben hala Gökhan'in cok iyi bir forvet olduguna inaniyorum, eski formunu bulsun yeter.

Bu arada Fatih Tekke ismi simdi cok konusuluyor, ama bizim Baskan 1. o kadar para vermez Fatih icin, 2. Fatih gelse bile, ne kadar sürede form tutturacak? Onuda düsünmek lazim. Adam bir senedir dogru dürüst top oynamiyor, genellikle yedek yada sakat.

baho_61
26.01.2009, 18:25
poziyon bol ama gol yok bunu ersun hocanın gormesı lazım ve care aranmalı yoksa bole cok dert yanarızz kacan goller gıden puanlar ...

Fatih KIRAN
26.01.2009, 18:48
Dünya üzerinde birbirine pas vermeyen bencil daha hangi forvetler vardır gösterirmisiniz bana lütfen dünkü maçta en bencil insan bile forvet arkadaşı boşta olduğunu gördüğünde yeterki takım yensin die pas verirdi bu ruhu taşımayan topçunun bu takımda yeri olmamalı yazık ettiniz..

orhan42
26.01.2009, 18:53
Adam 2. dakikada aşırtma yapmak yerine köşeye plase yapsa sertçe veya yanındaki arkadaşına topu açsa sorun olmayacak..Ha bu arada Umut o golü atsaydık ne derdim bilemiyorum..:)

orhan42
26.01.2009, 19:06
Arkadaşlar Taner Gülleri sizce forvetlerimizle mukayese edersek nasıl olur...

ByAliTR
26.01.2009, 19:24
Sezon başından beridir Takip ediyorum, Trabzonspor, pozizyona girmekte zorluk çekmiyor. Her maç, gol olabilecek pozizyonlara girebiliyor. Gel gelelim, bu pozizyonları değerlendirebilecek kaliteli forveti yok malasef Trabzonspor'un...

Gökhan Ünal'a bakalım, şimdiye kadar lig de tam 7 gol atmış. Peki kaçırdığı pozizyonları saysak, bu gol miktarı ne kadar olurdu acaba..? Aynı şey, Umut için de geçerli... Malasef Forvetlerimiz tek vuruşlar da, bitirici vuruşlar da sonuca ulaşamıyor...

Bu nu, Ersun hoca da çok iyi biliyor aslın da... Lâkin ne yapsın, alternatif oyuncular yok... Gökhan ve Umut'un yerine, Hami Ve Fatih tekke forvet olsaydı... Ooof, düşünemiyorum, kaç gol atarlardı:)

Biz yine de, desteğimizi eksik eylemiyeceğiz, hep arkasın da duracağız. Eleştirimizi de yapacağız tabi ki... Bu sene yüzler gülecek, inşalllahhhh..

selimatal
26.01.2009, 19:25
Özellikle büyük maçlarda iki forvet de çok becerisiz daha 3 büyük takıma gol atamadık

Evet ama bu 3 maçta 14 net gol pozisyonumuz var. Kabul etmek gerekir ki en iyi olduğumuz zamanlarda bile bu kadar taş gibi ve rakibe duvar olan bir takımımız olmamıştı. Tek eksiğimiz forvetin aşırı koşmasından ve pres yapmasından dolayı gol vuruşlarını çok yorgun yapması ve gol kaçırmaları.

Belki Umut ve Gökhan gol atamadı ama rakip alanda yaptıkları inanılmaz presle FB ye bilinçli hücuma çıkma şansı da vermediler.

Benim bir iddam var. Şu Brezilylıyı alabilirsek bu takım biraz daha az koşarak çok rahat goller atmaya başlayacaktır. Alanzinho'nun video görüntülerini seyredince Tabatadan bile en az 1 gömlek üstün olduğu kolayca anlaşılıyor. Gökdenizden sonra rakip kaleye direkt inebilen ve süratliyken çalım atabilen bir oyuncu eksiğimizi kapatamamıştık. Alanzinho tam da bu tarzda bir futbolcu. Onun oynayacağı maçlarda rakipler maçı 11 kişi tamamlamakta çok zorlanacaktır. Durdurmak için faulden başka çare olmayan bir adam tek kelimeyle. Şayet onu alırsak Gökhan ve Umut'un (ki Umut'un kulübeye çekileceğine ve tek santrafora döneceğimize eminim) çok kolay gol atmaya başlayacağını düşünüyorum.

FB maçında Umut'un Guiza nın yaklaşık 3 katı kadar koştuğunu düşünürsek gol vuruşlarında "yorgunluk" kavramının ne anlama geldiğini daha iyi anlarız.

Bazı arkadaşlar "o zaman daha az koşsunlar" diyebilir. Şayet 2 forvetimiz şu anki oyun sistemimizde daha az koşarlarsa maçları tek pozisyon bulamadan kapatacağımıza emin olsunlar.

Kısacası: Gökhan ve Umutu gol kaçırmakla eleştirirken, orta sahaları bizden daha iyi ve forvete çok rahat gol pası verebilen takımların bizim yarımız kadar pozisyona giremediğini unutmayalım.

Alanzinho müthiş bir ilaç olur. Hayırlısıyla alabiliriz inşallah..

Ba®ış
26.01.2009, 19:27
Arkadaşlar Taner Gülleri sizce forvetlerimizle mukayese edersek nasıl olur...
Taner ,şu anki performansı ve oynadığı takımın ligdeki konumu göz önüne alınırsa kesinlikle bizim forvetlerimizden daha iyidir

Hüseyin İlkin
26.01.2009, 19:34
Bizim forvetlerin çalışma yönünden çok memnunum , Umut 'un koşularını , Gökhan 'ın savunma arkasına kaçmasını güzel güzel izliyoruz ama gol atma noktasına geldiğimizde işler karışıyor . Hep içimizde kaçıracak hissi doğuyor . Bunun böyle olmasını sağlayanda onlar . Mesela Umut 'un dün ilk dakikadaki pozisyonda atamayacağını daha top gelirken düşünmeye başladım . Keza Gökhan 'ın başka bir pozisyonda kaleciye nişanlayacağını düşünüyoruz . Bu noktada adamlara bir şey oluyor . Son bitirici hamleyi yapamıyoruz . Pozisyon bulmakta sıkıntı yok ama üç direk arasına atmakta sıkıntı var . Aslında Gökhan için farklı düşünmüştük ama hala bekliyoruz , beklemeye devam . Daha sezon sonuna 17 maç var .

Alanzinho süpriz golcümüz olabilir bu arada :)

sanatik
26.01.2009, 20:08
selimatala katiliyorum. umut yedek kalma ihtimali cok yüksek olacak hernekadar kosup dursada ortada gol atamama bercerisi var ancak bu beceriksizlik maalesef gökhan ünal icinde gecerli. Belki bu durum alanzinho gelmesi ile düzelebilir ancak böyle ayni sekilde devam etmesi bize faydasindan fazla zararli olacakdi simdi alanzinho gelmesi ve isaacida düsünecek olursak rekabet ortami daha iyi sonuclarda verecekdir. Ersun yanal yedeklerdne isaac ve umut arasinda secim yapmasi gerekecek. Benim siralamamda hernekadar umuta cok sempati duysamda isaaci daha üstün görüyorum ancak ikisinin tarzi farkli ve duruma göre degerlendirileblir bu acidan. Umutunda sezon sonu satilma ihtimalini yüksek görüyorum yerine sampiyonlar liginde isimize yarayacak iyi bir forvet daha gerekir gökhan ile rekabete girecek diyorum.

Ofansiv gücümüz alanzinhonun gelmesi ile birlikde baya düzeldi umarim futbolcuda gerekeni yapar attirir ve atar öncelikle sampiyonlar ligine hedefimize ulasiriz. Gs yi su anda gercek rakibimiz olarak görüyorum artik, sivas zirvedek kopma ihtimali yüksek belki uefaya gidebilir kimbilir ama bizim 1 veya 2 inci olarak bitirmemiz gerekiyor sezonu.

husky61
26.01.2009, 21:05
biizm tek ihtiyacımız bi eto olsa gerek (( :::

servet nuh
26.01.2009, 21:13
umut bence her zamanki umut,bi gerileme sözkonusu değil....gökhanünal olayı ise tomasjun olayından çok daha ağır bir facia....bu kadar top ezen,bukadar nerde şut vurulur nerde pas verilir bilmeyen,kafaya çok kötü çıkan bi forvete nasıl 6milyon avro verdik.umut aşırtma vuruşta topun şidddetini iyi ayarlayamadı ama karşı karşıya vuruşlarda tartışmasız olarak gökhan ünaldan daha iyi....ben hoca olsam çift forvet oynıycaksam umut-isaac ikilisi ile oynarım......fatih tekkeyi sattığımız paraya ondan çok daha düşük kapasite bir forvet aldık.bu nasıl hesap....

wolf_TS61
26.01.2009, 21:25
ben umut bulut un bundan daha iyi olacağını düşünmüyorum.çünkü adamın senelerdir 12-15 gol gibi bir ortalaması var.oynarsa yine bu ortalamaya ulaşır ama bu bizim için yeterli değil.çok koşuyor pres yapıyor gücünü öyle bir tüketiyorki topu ayağına aldığında bişey yapacak hali kalmıyor.
ama gökhan ünala gelirsek ondan hala umutluyum.yarım sezonda adam hemen silinmez.bu ligde 25 gol atıp gol kralı olmak kolay değil.gökhan ünalı kayseride bulduğuna atan kolay kaçırmayan bir forvetti.şu anda üstünde çok baskı var ondan dolayı bazen kendini göstermek için bencillik yapabiliyor ama bunları en azından bu sezon için görmemezlikten gelmeliyiz.
artık fatih tekkeyi kullanarak gökhan ünalı ve gelen her forveti ezmekten vazgeçmeliyiz.elimizdeki oyuncunun değerini bilelim bu adam 23-24 yaşında süperlig gol kralıydı.gökhan ünal çok daha iyi olacaktır sabır biraz arkadaşlar

Selman
26.01.2009, 22:12
Maçın özetini şimdi bir daha izledim de ilk pozisyonda Umut Gökhan'ı görüyor vermiyor, diğer pozisyonda ise Gökhan Umut'u görüyor vermiyor.O kadar bariz ki.Her ikisi de birbirlerine pas vermeyi denese feneri skor oalrak da ezeceğiz.

4 forvetimiz birden Fatih Tekke'nin sağ bacağı etmez iddiam devam ediyor.

Muhalif
26.01.2009, 22:23
Umut'tan adam olmayacağı ortada, maç başındaki pozisyonuna bakmak yeterli. Golcü dediğin adam eğer aşırtmaya karar vermişse topu ayağının üstüyle aşırtır, fakat bizimki ayak içi plaseyle aşırttı daha doğrusu aşırtamadı!
Gökhan için de başından beri dediğim gibi o kadar paraya daha klas adam alınabilirdi, benim fazla beklentim yoktu ama takım kadrosunda yerine göre onbirde veya yedek olarak yer alabilecek bir oyuncu.
Bjk-Gs-Fb maçlarında toplam 0 gol attık dostlar. Rakamla da yazıyla da sıfır yani. Hadi Bjk kupa maçını da sayın 1 gol attık onu da Egemen attı! Büyük maçları çevirmek için Türkiye'de bir pivot veya pivotumsu forvet yeterlidir aslında. Gs yıllardır Hakan Şükür'le yaptı bunu, eh bizde de ortalama ve çok artı özeliği olmayan bir pivot olmasına rağmen Ersen Martin yaptı bunu geçtiğimiz yıllarda. Aslında transfer mevsimi kapanmadan İsaac'ı verip Ersen'i alsak kalan yarım sezonda işimizi görebilir bence. Yoksa bu forvet hattıyla başarı çok zor...

Kubilay ŞAHİN
26.01.2009, 22:27
Maçın özetini şimdi bir daha izledim de ilk pozisyonda Umut Gökhan'ı görüyor vermiyor, diğer pozisyonda ise Gökhan Umut'u görüyor vermiyor.O kadar bariz ki.Her ikisi de birbirlerine pas vermeyi denese feneri skor oalrak da ezeceğiz.

Aynen katılıyorum abi.
ama çevremdekiler nedendir bilinmez hala daha bana umut gökhan anlaşabilecek diye iddia etmesi ve umutu bana savunmalarını anlayamıyorum. Tamam umut güzel pres yapıyor koşuyor ediyor yapıyor ama "TEKNİK" yok yok yok.

Levent Ersoy
26.01.2009, 22:33
herşey ortada ne gökhan ne umut ikiside yakışmıyor takıma.forvet hattında ikisindende daha fazlasını beklemek aptallık olacak bundan sonra.çünki kapasiteleri bu ister oynat ister oynatma.bu böyle ne yazıkki

mehmet83
26.01.2009, 22:41
En buyuk sorunumuz bu bizim. Eger yakaladigi firsatlardan 3'de 1'ini atan bir forvetimiz olsaydi, Gs macindan en az bir beraberlik ve Sivas ve Fb maclarindan galip ayrilirdik. Bu da su an ilk etapta aklima gelen maclar. iyi oynuyoruz ama firsatlari harcadigimiz icin bu iyi oyunun ve mucadelenin meyvelerini toplayamiyoruz. Insallah Gokhan kendini toparlar bir an once. Ne Gokhan'in, ne Umut'un diger futbolcularimizin emegini calmaya hakki yok. Fb macinda kacirdiklari onca pozisyonla diger futbolcularimiza haksizlik yapmis gibi goruyorum onlari. Tabi bu benim dusuncem.

Cafer Bulur
26.01.2009, 22:52
Selimatalin hakli oldugu bazi konular var kanimca.
Umut ve gökhan 3 lü forvetli sistemi oynayabilmemizin aktörlerindendir.
Umut ve gökhan cok kosuyorlar ve hatta umut takim savunmasini önde baslatiyor.
Umut ve gökhan in sorunlari kesinlikle takima faydali olamadiklari yönünde degil,sadece son vuruslardadir.
Umut un son vurus sorunlari her zaman vardi ama gökhan da bunlar vaki degildi.Bu yüzden cok iyi bir takim olmamiza ve cok sayida pozisyona girmemize ragmen sadece 24 gol atabilmisiz.Bu rakam sampiyonluga oynayan bir takim icin komik bir rakamdir.
Bu yüzden bu durum iyi analiz edilmeli ve bu takima ersen martin in dahi faydali olabilecegi gerceginden hareketle transfer piyasasinda tekrardan aktif olunmalidir.

Harun-61
26.01.2009, 22:57

yönetim duy sesimizi....

Arif Timurcioğlu
26.01.2009, 23:17
Dünde yazdım gene yazıyorum bizim için büyük takım küçük takım fark etmez her maç zorlanırırz çünkü gol atamıyoruz. Şansızlık desek sene başından beri sürecek değil heralde bu şanssızlık, formsuzluk desek tazı gibi koşuyorlar artık yorulmak bilmiyorlar bunun tek bir adı var oda beceriksizlik.

Samet BuLut
26.01.2009, 23:19
Tekke'yi geri aLaLım 2. yarıda Bu UmutLa Gökhan'ın attıkLarı topLam goL sayısını geçmezse bi şey biLmiyorum..

M.S.SOFU
26.01.2009, 23:21
çözüm tek forvet olacak galiba ?????...

Muhammed
Tekkeyi yönetimde önermiş fakat ersun yanal istememiş. Kurcalamaya gerek yok.

Arif Timurcioğlu
Tekke tekke diyoruzda hiç bir adım yokki bu konuda ismi bile geçmiyor ben artık bu konuda yazmaktan sıkıldım önemli olan yönetimin düşünmesi.

Mustafa Ayazoğlu
26.01.2009, 23:22
http://www.hurriyet.com.tr/_np/8995/7228995.jpg

Trabzonspor Biglia'yı istedi
Anderlecht Kulübü Genel Menajeri Van Holsbeeck, Trabzonspor'un, Arjantinli oyuncuları Lucas Biglia için resmi girişimlerde bulunduğunu söyledi.

Biglia transferinde son durum nedir fiyat düşüktü en son, onuda yükselttik mi?

Mehmet Sarigül
26.01.2009, 23:27
Son vurus?

Umut'un en büyük eksigi top hakimiyeti olmayisi.
Son vurus yetenegi nasil olsun?
Simdiye kadar attigi gollere bir bakin, kavalkemigi ile bu kadar gol atan bir futbolcu görmedim. Bununla birlikte yanindaki arkadaslarina toplari güzel cikaramiyor.
Bunu bilincli yaptigina inanmiyorum, o topu düzeltmekle ugrasirken etrafinda olanlardan habersiz.
Dün aksam 9.dakikada topu önüne almaya calismasini görmediniz mi?
Topa ayagi ile hakim olamadi ki, vucuduna carpan top önüne düsdü.
Benim icin Umut vasat bir forvet, iyi niyetli ve caliskan.

Gökhan daha farkli bir futbolcu.
Son vuruslari cok daha iyi, futbol zekasi olan bir futbolcu.
En büyük eksigi, zaman zaman gösterdigi ciddiyetsizligi.
Umut'dan alamadigi paslardan dolayi bircok macda egoistlik yapiyor.
Aslinda asist yapmayi cok seven bir futbolcu.
Dün aksam Umut (9.dakikada!) ona topu cikarmadigi icin, kendiside Umut'a 45.dakikada yüzde yüzlük pasi vermedi.

Umut ve Gökhan bunu ilk yari boyunca bir cok macda yaptilar. Bunu yapmaya haklari yok, cünkü o topun oraya gelene kadar bircok takim arkadasinin büyük emegi var.
Bu uyumsuzluk degil.

Ahmet Kuru
26.01.2009, 23:39
Gol yollarındaki sıkıntımız anca transferle çözülür..
Başka türlü bir çözüm yolu yok maalesef...

lazrail8989
26.01.2009, 23:40
Tekkeyi yönetimde önermiş fakat ersun yanal istememiş. Kurcalamaya gerek yok.
ersun hoca fatihi istememiş???:eek::cool::cool::cool:

İbrahim CİHAN
26.01.2009, 23:44
gol yollarında sorun apaçık ortada.. eğer alanzinho'yu alırsak sağda yattara solda alanzinho gole yakın oynar ilerde de tek forvet gökhan umut isaac ten biri oynarsa bence daha etkili oluruz.. gökhan umut yine atamaz gol.. ama bu sefer yattara ve alanzinho'yu durduramazlar.. alanzinho'yla birlkte bi de adam akıllı bi forvet alınsa hiç fena olmaz aslında ama o da çok pahalıya mal olur.. o yüzden bana göre mantıklısı bu..

avhakan
26.01.2009, 23:46
Veeeeeeeeee mutlu son

Alanzinho sold = Alanzinho Satıldı

Stabæk-jewel drar likely to Trabzonspor in the morning = Stabakın mücevheri Sabah Trabzona gidiyor

İşte haberin sayfası :http://translate.google.com/translate?prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.tv2sporten.no%2Ffotball%2Ftippe ligaen%2Farticle2528670.ece&sl=no&tl=en&history_state0=

Adil ÖZGÜR
26.01.2009, 23:48
Gol yollarında sorunlar çok, hangisini yazsak, ki?

- Hamarat sandrafor yok,

- düşüncesini oyuna katan ve o vuruşlarla hatırlanacak 1. sınıf golcümüz yok,

- Topu sürerken pozisyon gereği kaleyi görse dahi etkili şut çeken santrafor yok. Harici oyuncularımızdan, Colman ve Selçukta çok ender bu haraketi gördüğümüzde ikiside vurduklarını gol yapmıştı.

- Son vuruş olayı önemli, bizdekilerde bu önem yok,

- Fener maçında son dakikalarda dikkat ettiyseniz, sanki top atışı gibi şutlar çekildi kalemize, bizde öyle etkili şut yok.

- Kanatların çalışmaması, sadece Yattara'da biraz bu yönde müspet aktivide gözlemleniyor.

- Orta sahadan dikine inişler yok,

- Orta sahada alınan toplarda boş alanlara isabetli paslar çok az.

-Duran topların değerlendirilmesi S I F I R bu durum bize Ah HAMİ Ah düşüncesini aklımıza getiriyor.

-Verkaçlardaki uyumsuzluk.

-Özellikle Gökhan ÜNAL ve oynadığında Barış MEMİŞ'in kendisine oynuyor, oysa boş alanda müsayit olanları görseler kollektif futbolu daha iyi oynama çapasını göstermiş olurlar.

.....

avhakan
26.01.2009, 23:51
Dün olmaz dediler bugün alanzinhoyu verdiler kimse farkında değil ama aldık adamı sabah geliyor yahuuuuuuuuuuuu

Mustafa Uzuner 61
26.01.2009, 23:52
hıncal uluç ersun hocayı anlamakta zorluk çektiğini ceyhun gülselam gibi bir topçuyu neden oynatmadığını anlamadığını ,ceyhunun topa mermi gibi vurduğunu ,ceyhunun ortasahadan topu önüne aldığı her topun gol pozisyonu olduğunu dedi. Bir nebze bu konuya katılıyorum buda aslında gol yollarında ki sıkıntımızı çözebilir.Orta saha oyuncularımız ligin ilk 10 maçında bolca attığı şutları nedense diğer maçlarında atmaz oldu, dikkat ediyorum halbu ki çokta müsait pozisyonlar olmasına rağmen

Mustafa Uzuner 61
26.01.2009, 23:53
Dün olmaz dediler bugün alanzinhoyu verdiler kimse farkında değil ama aldık adamı sabah geliyor yahuuuuuuuuuuuu
İyi de burası transfer başlığı değil :)

avhakan
26.01.2009, 23:55
İşte problemin çözümü
İyi de burası transfer başlığı değil :)

Mustafa Uzuner 61
26.01.2009, 23:59
İşte problemin çözümü
Bence değil bize adam akıllı yakaladığını atacak forvet alınmadığı sürece de olmayacaktır.Alanzinyo konusuna da gelince kişisel düşüncem en az 6 hafta ilk 11 bile başlayamaz sakatlık veya cezalı olmadığı sürece. Zaten başlarsa da yakışı kalmaz takımın ruhunu bozar. Ama transfer edilmesi kesinlikle gereken bir mevkiye iyi bir transfer yaptık

Punisher-61
27.01.2009, 00:02
bizim forvetler umut ve Gökhan cok rahat cünkü rekabet yokki....adamlar biliyor ne olursa olsun gelecek mac yine ilk 11deyim..ama bir kaliteli forvetimiz daha olsa bakin neler oluyor..

Fatih Kuloğlu
27.01.2009, 00:14
Gökhan'da Umutda bize gelmeden önce gol kralı olmuş adamlar bence birazda kendimizde mi bişey aramalıyız? Aynı şekilde Agustinde bize geldiğinde gol kralıydı ama oda gol atamadı :)

Yavuz Hasan
27.01.2009, 00:41
gökhan da umut da aslında kaliteli futbolcular fakat nedendir bu kazmalık anlayabilmiş değiliz

Nuhoğlu Abdurrahim
27.01.2009, 00:50
arkadaşlar önceki haftalara bi bakın uzaktan attıgımız şutlar vardı.ama fener maçında ceza sahası dışından atılan bi şut varmıydı?oyuncularımız şut atmayı bile unutmuş.nerde selçuk'un attıgı o şutlar.

irfanb
27.01.2009, 00:54
Artik Alanzinho transferinden sonra böyle bir sorunumuz olmayacak Insaallah.
Basliga kilit :)

Serhat
27.01.2009, 01:57
Son Maça bakarak diyorum ... Tamamen Şahsi görüşümdür...
Tamamen ciddiyetsizlik, tamamen bencillik, tamamen egoistlikten kaynaklanıyor...

Takım olma mevzusu forvet hattına gol atma v e attırma anlamında hala uğramadı...
En kısa zamanda çözülmesi gerekiyor... Forvetler bu kadar cömerce gol harcayarak emek hırsızlığı yapıyor bana göre... 8 net gol pozisyonunun 5 ini forvet birebirde kacırıyor... Hemde yanında takım arkadaşı bomboşken... Attırsa 10 dk sonra öbür arkadaşı ona attıracak... Ama dediğim gibi... Takım olmayı forvet hattına yayamamak. Bencillik, egoistlik, vurdumduymazlık, ciddiyetsizlik... Böyle devam ettikce daha fazlsınıda eklemek mümkün.. Takım Küme hattındaki Kocaelispor'dan daha az gol atmış! Yok böyle birşey !

Özkan
27.01.2009, 02:33
arkadaşlar önceki haftalara bi bakın uzaktan attıgımız şutlar vardı.ama fener maçında ceza sahası dışından atılan bi şut varmıydı?oyuncularımız şut atmayı bile unutmuş.nerde selçuk'un attıgı o şutlar.
Forvetlerimizin son vuruşlardaki beceri(ksizlik)lerini sezon başında da biliyorduk, dolayısıyla onları şimdi eleştirmek yersiz.

Asıl önemli ve dikkât çekici nokta Abdurrahim'in fark ettiği noktadır. Orta saha oyuncularımızın uzaktan çektiği şutla azalarak yok oldu. Rakip savunmasından dönen toplarda ise zâten yoktular.

M.S.SOFU
27.01.2009, 03:27
Forvetlerimizin son vuruşlardaki beceri(ksizlik)lerini sezon başında da biliyorduk, dolayısıyla onları şimdi eleştirmek yersiz.

Asıl önemli ve dikkât çekici nokta Abdurrahim'in fark ettiği noktadır. Orta saha oyuncularımızın uzaktan çektiği şutla azalarak yok oldu. Rakip savunmasından dönen toplarda ise zâten yoktular.
orta saha olayına fb maçında dikkat ettim bizim uşak sanki topa vurmaya korkuyor gibiydi.colma çalıma gitti selççuk pasa vurmadılar topa.tv başında vur vur diye bağırmaktan sesim kısıldı...vardır bi hayır belki hoca demiştir vurmayın diye...

Cem Akyüz
27.01.2009, 03:29
orta saha olayına fb maçında dikkat ettim bizim uşak sanki topa vurmaya korkuyor gibiydi.colma çalıma gitti selççuk pasa vurmadılar topa.tv başında vur vur diye bağırmaktan sesim kısıldı...vardır bi hayır belki hoca demiştir vurmayın diye...

hoca öyle birşey demez tam aksine hoca Selçuğa uzaktan vurması konusunda telkinlerde bulunuyor

My
27.01.2009, 04:24
Fatih Tekke varken de bizim gol sorunumuz vardı. Tekke gitti durum hepten vahimleşti.
Umut müthiş mücadeleci. Yorulmak bilmiyor çok çalışkan ama (tabirimi maruz görün) tam bir kazma.
Gökhan ise prestij transferi. Mahmut Aksu da açıklamasında bunu üstü kapalı söylemişti. Kötü futbolcu değil kesinlikle. Ama yeterli de değil.
İki forvetimiz de yıpratıcı ama bitirici değil maalesef.

Yasin Berber
27.01.2009, 05:46
Yaaa bir kere fatih tekke konusunun artık kapatılması gerektiğini düşünüyorum her sorun olduğunda fatih tekke laflarında sıkıldım bu futbolcu artık 32 yaşına gelmiş lütfen geleceğe bakalım vede trabzonspor sol açıkla birlikde bir tanede iyi bir bitirici forvet alsaydı çok iyi olucakdı çünkü Şimdiki forvetlerimiz çok dilimizi yakabilir

Halil Atalay
27.01.2009, 08:20
arkadaşlar akşam barcelona maçını izledim adamlar mütiş bir maç yapmışlar ve eto 3 kişinin arasından sıyrılıp gol attı hemde bizim gökhan ve umut dan daha zor şekilde bir pozisyonda ya arkadaş yakalatınmı atacaksın yoksa bu puanları sezon sonu ararız

oflu engin
27.01.2009, 13:41
golü herkes kaçırabilir.unutmayınki fb maçında golleri ne kadar kaçırdık desekte bir o kadarda volkanın payı var.bizim forvetlerin gol atmaya başlıyacağına inanıyorum.barselona maçını seyrettim adamlar öyle goller kaçırdılarki maçın sekiz sıfır bitmesi içten bile değildi şimdi eto'ya messiye kazmamı diyecek barselona taraftarı yıkıcı değil yapıcı olalım derim.umutla gökhan mücadelesi ve kazanma arzususla en üst seviyede oynuyorlar.gol sorununuda en kısa zamanda halledecekler.çünkü onların şampiyonluğa olan inancını yüzlerinden okuyorum.

Sümeyye Şahin
27.01.2009, 13:44
ya bence gökanı umut bozuyodu umut tamam iyi pres yapıyo hırslı falan da gökhanla anlaşamıyolar birbirlerini tanımıyolar gökhan pas atuyo umut koşmuyo niye beklemiyo topu o yüzden alanzinho geldiğinde umut kesilmeli tek forvet olmalı arkadan bindiren selçuk colman gökhanla birlikte yattara ve alanzinhonun otalarına karşılık verir götürürüz bu işi ...sorun morun kalmaz inşallah alanzinhonun gelişiyle

Süleyman50
27.01.2009, 13:49
benim görüşüme görede alanzinho gelince umut kesilmeli ve colman forvet arkası oynamalı...

Tahir
27.01.2009, 13:53
umut olsun gökhan olsun kötü bir dönemde olabilir ama biz bu oyunculara güvenmeliyiz morallerini bozacak davranışladan uzak durmalıyız bilinçli olmak zorundayız

agasaro
27.01.2009, 16:42
Golcülerimizin ilk temasları ve son vuruşları zayıf. Bu çalışmayla alakalı bir şey değil, yetenekle ilgili birşey. Bu çocuklardan bu kadar. Gökhan transferi yapılırken süper golcü diye alınmadı. Hiç golcümüz yoktu o yüzden bir tane aldık. Kaleciyle karşı karşıya kaldığında onu yere yatıran, ilk temasları çok iyi olan, kaleye topu zınk diye atabilen adamlar var piyasada ama biraz pahalı. Gökhan ve Umut'un yerinde daha kaliteli golcülerimiz olsaydı Sivas, Bursa, Beşiktaş, Gaziantep ve son olarak Fenerbahçe maçlarında kaybettiğimiz toplam 11 puan şu an hanemizde olurdu. Açık ara önde olabilirdik. Ama bir de şöyle düşünmek lazım; bu takım sezon başında revize edildiğinde kimse bu kadar lige ortak olacağını düşünmemişti. Bundan sonraki maçlarda golcülerimizin de daha iyi performans göstereceğine inanıyorum . Bundan sonrası için, daha büyük ve kalıcı hedefler için sezon sonunda iyi bir golcüyü de listeye eklemek lazım.

lazzz61
27.01.2009, 16:51
umutun yaptıgınnı spor la ılgılenen ne kadar ınsan varsaa yapar hatta daa isini yaparr adamın yaptıgı bi iş var kosmak kosmakkosmak umumtt nasıl bı futbolcu denıldıgınde ecvp : iyi nıyetlı cok kosuyoo bizim kımsenın iyi nıyetınden supghe ettıgımızz yok adam golcu dıee geldıysee bu takımaa o kacırdıkları bi düşünmesi lazızm yaa ben bu golleri kaçıyorumm acaba ben forvetmıyım dıe kendısınee sorması laızm vee aldıgım parayı hakedıyormuyum dıee sorması lazım ben olsamm vıcdan azbı cekerdım kayseri macında da bızı yakan umuttu arrtıkk bu tür basit seylerın teknık heyet tarafından gorulmesı laızm bunlar bariz acıkca orta umuttan forvet olmazzz beecerıksızlıgınde bı sınırı bencee

lutfu61
27.01.2009, 17:48
alanzinho ile birlikte bence tek forvete geçilir, zaten umut fener maçında yaptığı son saçma hareketle hemen oyundan çıkarıldı, olmuyor yani umut hafif kalıyor, 2. dakikada kaçırdığı golü kim olsa yuvarlardı içeri

mehmet yıldırım
27.01.2009, 17:54
alanzinho ile birlikte bence tek forvete geçilir, zaten umut fener maçında yaptığı son saçma hareketle hemen oyundan çıkarıldı, olmuyor yani umut hafif kalıyor, 2. dakikada kaçırdığı golü kim olsa yuvarlardı içeri
bence umut gökhandan daha faydalı...gökhan kadar kötü bi forvet görmedim

Cafer Bulur
27.01.2009, 17:56
Bu sorunumuzun alanzinho nun transferi ile tamamen giderilmesede kismen giderilecegini düsünüyorum.
Yeni transferimiz yattara nin gol atan versiyonu sayilir.Bu bakimdan cok fazla gol kisirligi yasamayiz herhalde.
Asistleri ile de gökhan i besler ama gökhan ne yapar onu su an icin kestiremiyorum.

MİSSE_MİSSE
27.01.2009, 21:45
cem demir vardı ne oldu o çocuga sırtı dönük oynayabiliyodu hava topu da iyidi bunların ikisindende iyiydi

SüRMeNe_6161
27.01.2009, 23:59
Forvetimiz insallah duzelır boyle gitmez

asil suskun
28.01.2009, 00:03
fatih tekkealinsin sampiyonluk gelir

ilteriş
28.01.2009, 10:17
bu takıma forvet değil golcü lazım.umut ve gkhan inanılmaz kolay pozisyonları gole çeviremiyorlar.aralarında bir uym ve pas trafiği yok.birbirine asist yapmıyorlar.çapraz koşular yapmıyorlar.

b_m_61
28.01.2009, 19:20
Bence hucümda takımla ilgili bir sorun yok çünkü çok pozisyona giriyoruz.Tek sorun Gökhan'ın son vuruşlarda eski formunda uzak olması.4 ya da 5 gol fazla atabilirdi kendi gibi oynasaydı.Eğer yapmış olsaydı belkide bu başlık açılmıycaktı bile.Umut'a gelirsek Umut normal performansını gösterdi.Isaac zaten çok az süre aldı.

crazyman_61
28.01.2009, 22:46
umut un yerine göksu yada ısaac oynamalı bence

OrkHun
07.03.2009, 18:32
Tayfun la umut arasında bir rotasyonun zamanı geldi galiba
Gökhanın yerine de altyapıdan bir cocuk cıkarabiliriz
Olmadı yerine kale sahası önüne bir odun dikme izni isteyelim federasyondan
o da olmazsa 10 kişi çıkalmı maçlara
hiç değilce boş yere orta açıp pas atıp durmaz yattara colman gibi olumlu futbol oynamaya çalışan zavallı oyuncularımız

Bilâl ÇOBAN
07.03.2009, 18:34
yok atamayacak, öyle devam edip gideceğiz, çarmıha gerelim, kazığa oturtalım vs. konuya bak hizaya gel :)

M.S.SOFU
07.03.2009, 18:35
hiç umutlanmayın bu sene gol yok....

61SOYTÜRK61
07.03.2009, 20:40
gökan ve umut olmasın gol yoluna gıden başka hıcbır sorunumuz yok

UZLU
07.03.2009, 21:11
gökan ve umut olmasın gol yoluna gıden başka hıcbır sorunumuz yok

Golcün yoksa sorunda yok : ))))

ya da bizim bu konuda en büyük sorunumuz zaten bu iki oyuncu kardeşimiz diyelim : )))

bana iyi niyet lazım değil, tabelada skor lazım, bana artistik gol lazım değil, tabelada skor lazım, bana çok koşan golcü lazım değil, Tanju gibi, Jardel gibi bulduğu anda olayı tabelaya yazacak adam lazım, size skor lazım değilse onu bilemem, söyleyin FIFA'ya santraforu çok koşanlara da ekstra puan verecek kural koysunlar o zaman....

adam ayağıla attığı golden çok kaval kemiği ie gol atıyorsa, başkasının gol/pozisyon yüzdesi %20 ise siz gönlünüzü dilediğiniz gibi avutun...

Ben bu seneyi "kadroyu görmek-sabır etmek" senesi olarak gördüm, bizim gördüğümüzü umarım yetkililerde görüyordur, onların konuşmasının etkisi olumlu veya olumsuz yönde çok etkili olacağından susabilirler ama ben "sadece bir taraftar" olarak fikrimi "saygı" sınırları içerisinde ve sezonda oluşan veriler ışığında söylemeliyim diye düşünüyorum...

Oğuzhan Fidan
07.03.2009, 21:13
sezon sonu ciddi bi yerde bitirirsek başkan mutlaka golcü transferi yapıcak ben buna inanıyorum.

Uluhan
07.03.2009, 21:53
En büyük sorunumuz beceriksizlik, sonraki laubalilik, sonraki yeteneksizlik.

magicyattara
07.03.2009, 22:28
Şundan emin oldum ki;Gökhan ve Umut her ikisi de kanatlardan gelen toplarla gol atacak meziyette değiller.

Gökhan'ın kaç oldu saymadım altı pastan dışarı attığı yantopları.

Umut bu konuda daha yetenekli.

Bunun çaresi var mı;yok.Bunlar için altyapı veya doğuştan yetenek lazım.

Selçuk;eğer böyle oynamaya devam ederse işimiz zor olur.İçeri girecek karambol kovalayacak,şut atacak keza Colman da öyle.Ne hikmetse ikisi de golü düşünmeden oynuyor.

Golü sadece forvet atacak diye bir kayıt yok.Hey gidi Hüsnü Özkara,K.Şenol kulaklarınız çınlasın.

ali+61+26
07.03.2009, 22:30
En büyük sorunumuz beceriksizlik, sonraki laubalilik, sonraki yeteneksizlik.
ciddiyetsizlik inanmamak nasıl olsa yerim garanti düşüncesi.......offf offf atsanız nolurdu yanii...ersun yanala sesleniorum beni çağır takıma dhaa çok gol atarı bu ikiliden...:D

Özkan
07.03.2009, 22:30
Gökhan artı 2 milyon dolara Semih'i verirler mi acabâ? Şu İstanbul takımlarında imrendiğim tek futbolcu.

seyfodayi
07.03.2009, 22:34
Trabzonspor klinik forvet olmadan oynuyor!
Şimdi bazıları çıkıp diyecekler biz bu forvetlerle buraya kadar geldik vs...
Ben onları kaale bile almıyorum.
Yaşı daha 18-19 lar gelmiş bize ahkam kesiyorlar.
Arkadaşlar bu takımın forvetleri Şotalardır,Hamilerdir,Arçillerdir,Küçük ve büyük Orhanlardır!

topa vurdu mu topun posasını çıkaranlardır!
Hanımevladları değillll!

sifuni
07.03.2009, 22:37
gol yollarindaki sorunumuzu zaaten herkez biliyor bu durum denizlispor + konyaspor maclarinda maglup olmamiza yol acti cünkü yakaladgimiz en az 5 net gol pozisyonundan sonra dakika 65 e gelince mac gidiyor telasi ile hurra diye hep birlikte saldirmaya basliyoruz sonrada denizlispor macinda gibi kontra attaktan veya konyaspor macinda ise konsantrasyon eksikliginden golleri yiyoruz.ardindan giden puanlara yaniyoruz malesef

TheRapZoNe
07.03.2009, 23:21
2009 Gol Kaçırma Şampiyonuyuz. Bunun için gökhan/umut ikilisine yılın en kötüleri madalyası bile takılabilir aslında. Ki zira kendileri yerine adam akıllı forvetlerimiz olsaydı şu anda açık ara liderdik.

steelturkTS
07.03.2009, 23:23
gökhanla umut uyum sorunu yaşıyorlar ondandır :)

Emiroğlu
07.03.2009, 23:37
Bugün itibari ile gerçekten bütün sezonu bi masaya yatırdım.Gökhan ile Umut'un attığı golleri.
Hemen hepsi , alda at cinsinden goller,özellikle Umut'un attıkları.
Gökhan çook nadirende olsa şık bi gol atıyor.O kadar.
Bir sezon boyunca bütün golleri Forvetler atmaz tabi.
Fakat çok kısa dönemli bir çalışma ve 1-2 brifing ile , Colman , Selçuk , Yattara , Alanzinho ' nun çok daha golü düşünmeleri sağlanabilir.Ki bu açıdan o kadar da kötü değiliz.Selçuk'un kazandırdığı 9 puan , Colman'ın direkt olarak kazandırdığı 6 puan var.

Ama forvetlerimizin attığı gol / girdikleri pozisyon oranı gerçekten rezalet denecek seviyede.

Şimdi ;
Bazı futbolcular vardır , bilirsiniz.Gol için doğmuşlardır.
Mesela Huntelaar , Raul , Ronaldo , Jardel , Ruud Van , İnzaghi , Amauri , Torres vs vs vs..

Bu konuda kimi tecrübesi ile , kimisi de kaşarlığı ile gol atma konusunda ustalaşmış , hatta gol atma olayını yürümek eyleminde olduğu gibi beyin soğanına bağlamışlardır.

Açıkçası eksiğimizin bu olduğunu düşünüyorum.
Mesela düşünün , TSL den örnek verelim.Bir Bobo , bir Semih , Yada M.Baros vs.
Bu adamlar çoook üstün yetenekli değiller belki.
Ama farklı bir havaları var.
Gol atılacak noktaları çok iyi bilip , çok iyi hareketlendiriyorlar.
Ve bu " gol " eylemi içinde , bizim Umut ve Gökhandan çok daha az enerji harcıyorlar.
Çünkü nereye koşacaklarını ve doğru vuruşun nasıl yapacaklarını iyi biliyorlar.
Sene sonunda 1 numaralı önceliğimizin , bu tarz 1 , mümkünse 2 forvet olması gerektiğini düşünüyorum.
Tabi ki bir Huntelaar ya da Raul falan alacak durumumuz yok.
Burda da kendi adıma , mevcut takımımızın zaten çok genç , ileri yatırım olacak şekilde bir forvet ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.
Olsun yaşı 32.
Önemli değil.
Zaten Ceza sahasına kadar topu bir şekilde getiriyoruz.
Son vuruşta son derece eksiğimiz var.Daha doğrusu , son vuruş yapılması gereken noktalara hareket etmekte.Yani pozisyon almada.

Lütfen sene sonundan beri forvetlerimizin attığı golleri tekrar bir düşünün.Eminim hak vereceksiniz.
Umut ve Gökhan alınmasın fakat sene başında , takımımıza ısınmış olan bir BAROS ya da Bobo gibi bir isim olsaydı , şu an ne durumda olurduk...Dürüstçe bir düşünün...

Belki güleceksiniz fakat , desem ki , Seneye , Ayrılmakta istiyor zaten , olmaz mı Hernan Crespo ... ?

2-3 m. euro ya gelmez mi ? Yukarıda yapmaya çalıştığım değerlendirme sonunda maddi olarak en aklıma gelen futbolcu.
Bir fikir işte.

Gökhan KAN
07.03.2009, 23:46
Bu gol sorunu değil başka bişey...

oktay61
07.03.2009, 23:48
Gökhan artı 2 milyon dolara Semih'i verirler mi acabâ? Şu İstanbul takımlarında imrendiğim tek futbolcu.
Daum'un Aziz Yıldırıma dediği Gökdenizi getir Avrupadan kupa getireyim sözünün ardından Aziz yıldırım Trabzona teklif yaptı

Aurelio+Semih+Selçuk 1 milyon $

Atay Aktuğ reddetti...
Keşke taraftar tepkisinden çekinmeyip kabul etseydi...

oktay61
07.03.2009, 23:51
Bir soru arkadaşlar size
Herkes Fatih Tekke olsaydı keşke diyor, hadi Tekke pahalıydı.
Ersen Martin bedava ayrıldı Huelva dan devre arası biz alamazmıydık??? Fena bir alternatifmi olurdu???
Zurawski şuan Larissa (Yunanistan) da oynuyor alınamazmıydı???
Hadi be diyeceksiniz ama kariyerinde 4 gol krallığı bulunan Taner Gülleri alınamazmıydı devre arası zaten kocaeli krizde (Leblebi gibi de gol atardı bence)

Fatih
07.03.2009, 23:53
Umut veya Gökhan'ın yerine Tekke'yi geçtim Taner Gülleri olsaydı en az 15 golü vardı.

Ahmet Faruk
07.03.2009, 23:55
Umut veya Gökhan'ın yerine Tekke'yi geçtim Taner Gülleri olsaydı en az 15 golü vardı.

Harbi harbi öyle...
Egzantirik gol istemiyoruz arkadaş, 2 metreden kaleye yuvarlama zekasına sahip olsun yeter..

Abdullah Altıntaş
07.03.2009, 23:57
Gol atamazsın ama en azından gayret edersin.Gökhan için maçlar çok sıradan,gol olmuş olmamış sorun yok.Sabır ALLAHIM

seyfodayi
07.03.2009, 23:58
Trabzonspor'un son yıllarda ''bunlarla şampiyon olacağız'' dediği forvetleri araştırın bakalım kimler var?
Durun ben söyleyeyim:
Mehmet Yılmaz!
Umut Bulut!
Gökhan Ünal!
VE ALINMASI İÇİN kıvranılan Burak!( Burak olsa idi ne olurdu acaba)?

Hami'den sonra bir Fatih Tekke vardı, yani bana son 10 yılda forvetlerimizi bir sayın bakalım!
Ondan sonra şampiyonluk neden hayal? diye düşünün!

RepLay
08.03.2009, 00:17
Bu selçukla gökhana gelmeden önce bütün maçlarda doksan dakika oynayacaksınız diye taahüt ettiler herhalde.

drkabus
08.03.2009, 00:21
bu sezon hiçbir maçımızı rahat rahat izleyemedim.bu kadar beceriksizlik olamaz.dünyanın pozisyonuna giriyorsun.ama doğru dürüst hiçbirini atamıyorsun. bunların yerine fatih tekke gibi bir adam olsaydı bu pozisyonların bir çoğu goldu.hemde uzak ara liderdik.gol atmasını bilmiyorlar.fenerde semih, galatasaray'da baros, beşiktaş'ta nobre, bobo gibiler.gol atmasını bilen adamlar.aynı pozisyonlarda bunlar olsaydı şık bir vuruşla golleri atıyorlar. bizimkiler sadece topa vuruyorlar.kazma gibi.kalecinin üzerine kaç tane vuruş yapıyorlar.kalecisini defansını maçın yıldızı yapıyorlar.
her ne kadar futbolcularımıza kızsam da destek zamanı diyorum.yine destekleyeceğim.yine maçlarını izleyeceğim.kaç zamandır bu kadar yakın olmadık hedefe.

Recep Alkan
08.03.2009, 00:24
hayatm boyunca en nefret ettiğim olay ben demiştim demekti. ama gerçekten bu konuyu ben demiştim. sezon arasında bu takıma adam akıllı bir forvet lazım dediğimde bir çok arkadaşım ile ters düşmüştük.

arkadaşlar biz takım olarak topu ceza alanına hatta ve hatta altı pasa kadar rahatlıkla getiriyoruz. ama bizim sorunumuz o topu içeriye atacak bir adam olmamasında. bu mevki de forvet olduğundan sorunumuz bu mevkide. bağırdık çağırdık sol açık diye, peki sol açık olarak alınan adam tipik bir sol açık mı, yada geldiği günden bu yana devamlı oynuyor mu? keşke ve keşke sol açık yerine bir forvet alsaymışız.

gökhan ünal, ilk geldiğinden beri aynı fikirdeyim. aldığı parayı hak etmiyor???

Berat
08.03.2009, 00:37
Son 2 haftada girdiğimiz net gol pozisyonu sayısı yaklaşık olarak 20.. attığımız gol sayısı 1.. Eğer o 20 pozisyonun hepsine ben girseydim kesinlikle 1 taneden daha fazla atardım..

Umut gerçekten istiyor,kabiliyeti kısıtlı. Ona çok bir lafım yok.. ama Gökhan'ın olayının tamamen psikolojik olduğunu, çok iyi konsantre olmadığını düşünüyorum.. Laubalilik hat safhada..

reisoğlu61
08.03.2009, 00:38
Fatih Tekke nin kulaklari cinliyor her hafta

Hüseyin İlkin
08.03.2009, 00:41
Forvetlerimiz altı pastan topu stat dışına atma yarışı yapıyor , gol sorunumuz olması normaldir .

iso_4939
08.03.2009, 00:43
bu resmen aptallık baska bısey degıl benden baska cevap yok...

Recep Alkan
08.03.2009, 00:47
Son 2 haftada girdiğimiz net gol pozisyonu sayısı yaklaşık olarak 20.. attığımız gol sayısı 1.. Eğer o 20 pozisyonun hepsine ben girseydim kesinlikle 1 taneden daha fazla atardım..

Umut gerçekten istiyor,kabiliyeti kısıtlı. Ona çok bir lafım yok.. ama Gökhan'ın olayının tamamen psikolojik olduğunu, çok iyi konsantre olmadığını düşünüyorum.. Laubalilik hat safhada..

bilmiyorum söyleyeceklerim çok mu ağır olacak yoksa beni de trabzonspor düşmanı olarak mı gösterecek ama;

gökhan nal bence kesinlikle trabzonspora isteyerek gelmemiştir arkadaşlar. bu işin içine siyaset girmiş ve gökhan ünal trabzonspora kazandırılmıştır(?) bu yüzdendir ki kendisi takımımızda bu hale gelmiştir. istediği zaman çok zor pozisyonları gole çevirebilen gökhan ünal atamıyor.

CAFER ÖZER
08.03.2009, 01:00
Gökhan ve Umutun yerinde Süper ligde hangi takımdan olursa olsun Golcüleri alın Koyun rekor kırarlar,
Mesela Denigris,Taner Gülleri,Jaba
Murat hacıoğlu bile daha fazla gol atar.
Golcülerin Kulağını birileri çekmeli.
Trabzonsporun en büyük sorunu gol,

Levent Ersoy
08.03.2009, 01:10
semih gibi bir adamımız olsaydı şu an 12 puan farkla liderdik.mahvediyosunuz bizi anlamadan gökhan umut ikilisi.

uzungöllü
08.03.2009, 01:18
Bazen düşünüyorum da gerçekten bilerek mi atmıyorlar. Hadi Umut neyse gerçekten beceriksiz. Yaw bu Gökhan çok ii bi golcü idi affetmezdi, bize de zamanında ne goller atmıştı ,gol kralı oldu... Bence bu oyuncularda özellikle Gökhan da birşeyler var yoksa ligde en çok gol kaçıran adam olarak hemde açık ara farkla üst sıralarda yer almazdı... son olarak eğer böle bidurum varsa Allah belanızı versin ulan şerefsizler köpekler adiler....

Sefaenes
08.03.2009, 01:19
vallah bunlararin böyle gol kaciracaksa Paf takimdaki golculeri A takimda oynadalim en azindan tecrübe kazanirlar.

TSezgin61
08.03.2009, 01:22
ümit karan olsaydi bile bundan iyidi. adam buldugunu atiyordu

Fatih
08.03.2009, 01:29
Tarihe geçecek istatistik.

45 gol pozisyonu 9 gol.

Gol atma oranı %20.

erkol68
08.03.2009, 01:44
Böyle forvet olmaz olsun bu ne ya 2-3 farklı maçlarımız hiç olmadığı gibi 1'i bile zor buluyoruz.Yok bunlardan ne köy olur ne kasaba.Bu pozisyonlar kaçar mı?????

Adem Erdoğan
08.03.2009, 01:51
Başa gelen çekilir.Elimiz mahkum.Bu yaştan sonra adama son vuruş öğretilmez.En fazla alırsın eline kızılcık değneği kaçırılan her gol için 1 tane indirirsin sırtına.

Recep Alkan
08.03.2009, 01:57
Başa gelen çekilir.Elimiz mahkum.Bu yaştan sonra adama son vuruş öğretilmez.En fazla alırsın eline kızılcık değneği kaçırılan her gol için 1 tane indirirsin sırtına.

ahhh ahmet suat hoca ahhh

İsmail Narmanlı
08.03.2009, 02:14
Bu sene şampiyonluk daha gitmedi ama benim gözümde gitti ve bence bunun en büyük sebebi gökhan umut ikilisidir. Umuta fazla birşey diyemiyorum adam en azından ne var ne yok ortaya koyuyor ya gökhan inş seneye satarlarda nasıl bi yerde ne büyüklükde bi klupde oldugunu anlar...

Ali Tunahan Güllü
08.03.2009, 02:33
evet atamıyoruz ama bizdede şansta yok gs maçında adamın orasına burasına çarpıyo gol oluyo bizde olmuyo biz çok şanssız ama tabikide golcülerin yetenekleri sınırlı...

sahinsoy
08.03.2009, 03:38
buunların ikiside topçu değiller!!!!

only ts
08.03.2009, 04:11
bu takıma fatıh tekkeyı al sadri başkan gökhanıda umutla birlikte nereye postalarsan postala kurtar bizi bunlardan..

My
08.03.2009, 04:15
Daha maçı izlemedim. Dinlemedim de. Yazılanlardan söylenenlerden anladığım bir şey var. Yine forvetlerimiz çuval dolusu gol kaçırmış.

POYRAZ
08.03.2009, 04:18
Oynadigimiz oyunda sorun yok. Savunmamiz iyi, orta sahamiz iyi, paslasmalarimiz ligdeki hic bir takimdan daha kötü degil, kalecimiz güven veriyor, takim halinde hücuma cikip takim halinde geri cekilmemizde de sorun yok. Tek sorunumuz gol atamamak. Gol atamayinca 3 puan gelmiyor. Su gol sikintisini bir türlü asamiyoruz. Umut'un tüm gayreti ile canla basla gol atmaya calistigini kendi gözlerimle görüyorum ama olmuyor, olmuyor, olmuyor !!! Kalecinin üzerine atiyorlar, direge nisan aliyorlar, disariya atiyorlar ama bir türlü topu filelerle bulusturamiyorlar. Su gol sorununu bir asabilsek hizimiza kimse yetisemeyecek ama iste ah o gol varya o gol, 3 puan icin sart olan en önemli sey !!!

cabri
08.03.2009, 04:20
Hami Mandıralı Şota Arveladze Fatih Tekke gibi yoktan gol var eden adamları izlemiş bu gözler.... kalecinin burnunun dibinden gol yapamayan bu golcü!! leri ızdırap içinde izliyor...

Mehmet Sarigül
08.03.2009, 04:37
Gol yollarinda sorun yok,...iyi gol vurusu yapabilen futbolcularimiz yok.

Bu ilk Ankaraspor macinda böyle idi, son Fb macinda da böyle olacak.

Eren Karaahmetoğlu
08.03.2009, 09:34
Gökhan, Kayseri'de de böyle kaçırıyormuydu arkadaşlar? Yoksa bize özel mi yapıyo? Bizim sinirlerimizi mi zorluyo? Umut'a alıştım artık, o hep elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyo,mücadele ediyo,ama genellikle atamıyo.

Furkan Dündar
08.03.2009, 10:31
Begenmediğimiz Nobre yi bize versinler şimdiden liderdik hatta farkla en azından adam 6 pastan kaçırmazdı

Furkan Dündar
08.03.2009, 10:33
Gökhan, Kayseri'de de böyle kaçırıyormuydu arkadaşlar? Yoksa bize özel mi yapıyo? Bizim sinirlerimizi mi zorluyo? Umut'a alıştım artık, o hep elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyo,mücadele ediyo,ama genellikle atamıyo.

arkdsım çok güzel dedin de bize mücadele eden forvet mi lazım gol atan mı mücade edıyor edıyor
su an nerdeyız ?
tamam gercekten yüreği ile oynuyorda bu golleri kaçırdıkça biz istediğimiz yerde olmayacagız ve benim gibi mücadeleci deil vurdugu atan Golcu isteyen seyirci sayısı gitgide artacak ;)

cınar#7
08.03.2009, 10:34
bize Nobre lazım ayrıca bonserviside elinde,gökhanla umuta 8 milyon euro verilirken,nobreyi para basıp almalı...devre arasında Kocaeliden Taner alınsın demiştim,o iş gorurdu bu sezonluk..

Eren Karaahmetoğlu
08.03.2009, 10:36
arkdsım çok güzel dedin de bize mücadele eden forvet mi lazım gol atan mı mücade edıyor edıyor
su an nerdeyız ?
tamam gercekten yüreği ile oynuyorda bu golleri kaçırdıkça biz istediğimiz yerde olmayacagız ve benim gibi mücadeleci deil vurdugu atan Golcu isteyen seyirci sayısı gitgide artacak ;)

İşte tabiki gol atan golcü lazım bize.Ama ben Umut'a alıştım dedim,onun kaçırmasını yadırgamıyorum artık. Ama Trabzonspor'un forveti olabiliceğini düşünmüyorum.Alternatif olabilir.Gökhan da aynı şekilde.Ama benim hatırladığım kadarıyla Gökhan Kayseri'de her bulduğunu atan bi adamdı.Özellikle bize çok klas goller atıyodu kendisi.Noldu şimdi bu adama? Büyük takım golcüsü deil desen,pozisyon bulamaz,ezilir sahada.Ama bu adam pozisyon da buluyo her pozisyonun içinde. Demek ki bizim forvetlerimiz yeteri kadar şut çalışması yapmıyolar. Veya antremanlarda çok güzel atıyolar, maçta pozisyon gelince bi ilham geliyo atmayıveriyim diyolar.Başka açıklaması olamaz.

Eren Karaahmetoğlu
08.03.2009, 10:40
Benim forvetlerimiz hakkındaki düşüncem; Trabzonspor'un forveti olacaksan, Fatih Tekke,Şota Arvaladze,Hami Mandıralı gibi olacaksın,yoksa olmayacaksın. Tabi ben yaşım itibariyle bu 3 forveti görebildim.Bi de Campbell vardı o da iyiydi. Şampiyonluk dönemlerinden,efsane kadrolardan daha nice isimler vardır, Necmi Perekli,Dobi Hasan vs.

Tolunay Abdioğlu
08.03.2009, 10:45
Yattara'yı Alanzinho'yu Kazandığımıza mı Seviniyim..
Bunlara mı üzüliyim..
Henüz Çözemedim...

OZDEN61
08.03.2009, 10:53
Bi arkadaşın dediği gibi gökhan buraya isteyerek geldiğine inanmıyorum. siyaset oyunuyla getirildi. onun gözü 3 hacimlilerdeydi. bu yüzden isteksiz oynuyor. cogu kisi yazmıs umut kacırınca kızamıyoruz diye. bende oyle. cünkü umutun yenetenekleri sınırlı. ama sürekli atmak icin cabalıyor, gol atamayınca hal ve hareketlerinden ne kadar üzgün oldugu anlasılıyor. gökhana bakın umut kadar kosmusmu. hafif kosu yaparken pozisyona girer atamaz, atamadıgı gibi üzüldügüde belli olmaz. buzdolabı gibi bir adam.
bir forvet düsünün 45 pozisyon 9 gol
di defans düsünün 7 pozisyon 6 gol

mustafaction
08.03.2009, 10:55
bunların sürekli gol kaçıracağı belliydi neden forvete adam alınmadı inanılır gibi değil

macka61
08.03.2009, 10:58
fatih tekke şu takımda olacaktıki en az 30 gol atardı

Eren Karaahmetoğlu
08.03.2009, 11:03
Fatih Sultan bizim maçları izledikçe içi gidiyodur.Ah şu takımda ben olucaktım da diyodur eminim.:) Ama geçti artık, para uğruna istemediği Rusya'ya satanlar düşünsün bunu. Bu saatten sonra geri dönmesi beklenemez. Artık yeni Fatih'ler Gökdeniz'ler çıkarmaya özen göstermeliyiz.

ertuuu
08.03.2009, 11:06
gökhan ünal ligde en çok gol pozisyonuna giren oyuncuymuş. girdiğinin %21 ini gole çevirmiş yani 5'de 1'ini atmış. umutla gökhan bol bol kaçırdıkça biz çok üzüleceğiz...

Eren Karaahmetoğlu
08.03.2009, 11:08
gökhan ünal ligde en çok gol pozisyonuna giren oyuncuymuş. girdiğinin %21 ini gole çevirmiş yani 5'de 1'ini atmış. umutla gökhan bol bol kaçırdıkça biz çok üzüleceğiz...

Girdiinin %21ini atmış olması bu maçtan önce geçerliydi.Bu maçtan sonra %15e düşmüştür.

Samet Metin
08.03.2009, 11:12
Gökan ünalın son üç maçtır şanssız olduğunu düşünüyorum. önümüzde ki maçlarda açılır umarım.ama umut için söyleyecek bişe yok kendini geliştiremiyor bir tülü.
Artık top umuta doğru gelirken nereye vuracağını tahmin edebiliyorum o yüzden %100 gol pozisyonu da olsa kaçırdığına şaşırmıyorum.
Aslında taraftarın kaçırdıkları gollerden sonra umut ve gökana farklı tepki göstermelerinin sebebi de bu;umuttan zaten bişe beklemiyoruz atarsa eyvallah ama gökhana 5 milyon saymışız beklentimiz büyük atamazsa çıldırıyoruz. bance haklıyız...

playa
08.03.2009, 11:16
gs maçında gökhan umut yedeğe verilen şansları fazlasıyla kullandılar ısaac ve alanzinho ilk 11'e

playa
08.03.2009, 11:17
bu arada selçuk inanıda unutmayalım

lazanya61
08.03.2009, 11:22
Yattara'yı Alanzinho'yu Kazandığımıza mı Seviniyim..
Bunlara mı üzüliyim..
Henüz Çözemedim...
alanzinhoyu nerde kazandık anlamadım?

alanzinho devre arası kazığıdır. oynayamaz bu ligde, görüyoruz işte, eğer devre arası o paraya bir golcü alınsaydı şu an şampiyonluğu ilan etmiştik, ama vizyon meselesi işte

serdar avcı
08.03.2009, 11:49

yattara olamasın gökhan biraz zor girer pozisyona.

Emiroğlu
08.03.2009, 11:50
alanzinhoyu nerde kazandık anlamadım?

alanzinho devre arası kazığıdır. oynayamaz bu ligde, görüyoruz işte, eğer devre arası o paraya bir golcü alınsaydı şu an şampiyonluğu ilan etmiştik, ama vizyon meselesi işte

Yoruma bak hizaya gel...

İlk 3 ayında Delgado içinde neler dendi.
Alex içinde.
Colman içinde.

şimdi de Alan için.

Yahu son 3 maçında sadece 3-4 tane ara pasını - ki Gökhan ve birinde Colman topu tutabilseler alda - at olacak toplardı - ben hatırlıyorum.
E ne olacaktı o zaman.En az 3 asist...

Siz "görüyoruz işte" derken , " bakıyoruz işte " demek istemiş olmayın sakın ?

Komik yahu :)
Forumdaki bazı karakterlerde komik , yorumlarda , zihniyetlerde...

Ha birde şu bahsettiğiniz " Vizyon " , TeleVizyon mu ?

Mevcut Hoca ve Yönetim hakkında son kullanılacak eleştiri " Vizyonsuzluk " olduğunu düşünüyorum da, sorayım dedim bi.:)

Mehmet Zeki
08.03.2009, 11:50
Son vuruslar!

Harun_ayar_ts
08.03.2009, 11:53
Çok pozisyon buluyoruz ama bir türlü sonuca gidemiyoruz..suanakadar bulduklaımızı atsaydık ligte 50 gole ulasmıs olurduk rahat ama gökhan ile umut sayesinde bu gerçekleşmedi

x_man
08.03.2009, 11:54
ne umut ne gökhan nede isaac golcü değiller onlardan birşey olmaz onlara verilen paralara yazık yazık biz bu oyunculara fazla güvenmişiz kapasiteleri demekki bu kadarmış bundan fazlası değil onlar alır parasını cefayı çeken biz oluruz umut kaçırır gökhan kaçırır bizde keçileri kaçırırız böyle kafayı yeriz

lazanya61
08.03.2009, 12:01
Yoruma bak hizaya gel...

İlk 3 ayında Delgado içinde neler dendi.
Alex içinde.
Colman içinde.

şimdi de Alan için.

Yahu son 3 maçında sadece 3-4 tane ara pasını - ki Gökhan ve birinde Colman topu tutabilseler alda - at olacak toplardı - ben hatırlıyorum.
E ne olacaktı o zaman.En az 3 asist...

Siz "görüyoruz işte" derken , " bakıyoruz işte " demek istemiş olmayın sakın ?

Komik yahu :)
Forumdaki bazı karakterlerde komik , yorumlarda , zihniyetlerde...

Ha birde şu bahsettiğiniz " Vizyon " , TeleVizyon mu ?

Mevcut Hoca ve Yönetim hakkında son kullanılacak eleştiri " Vizyonsuzluk " olduğunu düşünüyorum da, sorayım dedim bi.:)
bence sen de oldukça komiksin, kimsenin fikrine saygı yok, sizin istediklerinizi söylemek zorunda mıyız? ersunu eleştirirsin yüklenirler, yanlış transfer dersin komik derler, ayıp be, kimsiniz kardeşim siz? sanki siz trabzonsporlusunuz biz değiliz, kimse kimseden daha çok trabzonsporlu değildir.

ozcan_asanoglu
08.03.2009, 12:02
Son vuruş becerisi yüksek golcüye ihtiyacımız artık ayyuka çıktı. Seneye ilk ve en önemli transfer harekatının kapsamı ortaya çıkmıştır.

Ancak...bu sene elimizde umut-gökhan var. Bu arkadaşlar bizleri çıldırtsa da yutkunmalıyız. Heleki sahada maçı izleyen taraftarımız. ne olursa olsun protesto vs yapılmamalı.Ne faydası olacak? biz belki boşalıp rahatlarız ama adamları daha beter duruma sokarız..Tam aksine moral arttırıcı destekleyici aktiviteler yapılmalı.Çok kritik bir dönemdeyiz.9-10 maç sabredelim. sonra sezon sonunda herşey konuşulur zaten.

Emiroğlu
08.03.2009, 12:07
bence sen de oldukça komiksin, kimsenin fikrine saygı yok, sizin istediklerinizi söylemek zorunda mıyız? ersunu eleştirirsin yüklenirler, yanlış transfer dersin komik derler, ayıp be, kimsiniz kardeşim siz? sanki siz trabzonsporlusunuz biz değiliz, kimse kimseden daha çok trabzonsporlu değildir.

Öyle bir cümle kullanıldı mı yahu ? Sen benden , ben senden daha çok Trabzonsporlu , yada kim daha çok Trabzonsporlu diye falan...Ersun Hoca lafı da geçmemiş...Allah allah.Doğru mesaja cevap yazıyorsunuz değil mi ?

Komik olan , transferin " Yanlış " damgasını 1 ayda , toplam 150-160 dakikalık - ki hiç biri tam 90 dakika değil - parça parça periyotlarda verilmesi..
Bu komik...

Diğer komik olanda , Mevcut hoca ve yönetimin vizyonsuzlukla suçlanması.
Bu da ayıp.

Biz kimiz'e gelince.
Trabzonsporluyuz sadece.
Ötesine gerek mi var ?

robinhood61
08.03.2009, 12:16
sadec bir maç olsa tamam diyeceğim. ama bi bakalım.
gökhanın fenerbahçe maçında kaçırdıkları, antalyada kaçırdıkları,denizlide kaleciyle karşı karşıya atamadığı gol, ve son konya maçı rezalet.

ee şimdi bu bir tesadüf olabilir mi?

o zaman ne yapacaksın? seneye adam gibi adam bir forvet alacaksın paraya da kıyacaksın ki şampiyon olalım

boztepeliyasin
08.03.2009, 12:19
bu sorun bizim için yeni bir sorun değilki fatih tekke gittiğinden beri yaşıyoruz bu sorunu. iki tane gol kralı olmuş forvetimiz var ama kalenin önündeki topları bile gole çeviremiyorlar. böyle devam ederse bence seneye tüm imkanlar seferber edilip çok iyi bir forvet alınması gerekiyor.

Emiroğlu
08.03.2009, 12:21
Bugün itibari ile gerçekten bütün sezonu bi masaya yatırdım.Gökhan ile Umut'un attığı golleri.
Hemen hepsi , alda at cinsinden goller,özellikle Umut'un attıkları.
Gökhan çook nadirende olsa şık bi gol atıyor.O kadar.
Bir sezon boyunca bütün golleri Forvetler atmaz tabi.
Fakat çok kısa dönemli bir çalışma ve 1-2 brifing ile , Colman , Selçuk , Yattara , Alanzinho ' nun çok daha golü düşünmeleri sağlanabilir.Ki bu açıdan o kadar da kötü değiliz.Selçuk'un kazandırdığı 9 puan , Colman'ın direkt olarak kazandırdığı 6 puan var.

Ama forvetlerimizin attığı gol / girdikleri pozisyon oranı gerçekten rezalet denecek seviyede.

Şimdi ;
Bazı futbolcular vardır , bilirsiniz.Gol için doğmuşlardır.
Mesela Huntelaar , Raul , Ronaldo , Jardel , Ruud Van , İnzaghi , Amauri , Torres vs vs vs..

Bu konuda kimi tecrübesi ile , kimisi de kaşarlığı ile gol atma konusunda ustalaşmış , hatta gol atma olayını yürümek eyleminde olduğu gibi beyin soğanına bağlamışlardır.

Açıkçası eksiğimizin bu olduğunu düşünüyorum.
Mesela düşünün , TSL den örnek verelim.Bir Bobo , bir Semih , Yada M.Baros vs.
Bu adamlar çoook üstün yetenekli değiller belki.
Ama farklı bir havaları var.
Gol atılacak noktaları çok iyi bilip , çok iyi hareketlendiriyorlar.
Ve bu " gol " eylemi içinde , bizim Umut ve Gökhandan çok daha az enerji harcıyorlar.
Çünkü nereye koşacaklarını ve doğru vuruşun nasıl yapacaklarını iyi biliyorlar.
Sene sonunda 1 numaralı önceliğimizin , bu tarz 1 , mümkünse 2 forvet olması gerektiğini düşünüyorum.
Tabi ki bir Huntelaar ya da Raul falan alacak durumumuz yok.
Burda da kendi adıma , mevcut takımımızın zaten çok genç , ileri yatırım olacak şekilde bir forvet ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.
Olsun yaşı 32.
Önemli değil.
Zaten Ceza sahasına kadar topu bir şekilde getiriyoruz.
Son vuruşta son derece eksiğimiz var.Daha doğrusu , son vuruş yapılması gereken noktalara hareket etmekte.Yani pozisyon almada.

Lütfen sene sonundan beri forvetlerimizin attığı golleri tekrar bir düşünün.Eminim hak vereceksiniz.
Umut ve Gökhan alınmasın , emekleri içinde tabi ki teşekkürler , fakat sene başında , takımımıza ısınmış olan bir BAROS ya da Bobo gibi bir isim olsaydı , şu an ne durumda olurduk...Dürüstçe bir düşünün...

Belki güleceksiniz fakat , desem ki , Seneye , Ayrılmakta istiyor zaten , olmaz mı Hernan Crespo ... ?

2-3 m. euro ya gelmez mi ? Yukarıda yapmaya çalıştığım değerlendirme sonunda maddi olarak en aklıma gelen futbolcu.
Bir fikir işte.

Özür dileyerek bu mesajı tekrarlamak istiyorum.

itsmylife
08.03.2009, 12:30
Trabzonspor'un sezon başında Kayserispor'dan 6 milyon 250 bin euroya transfer ettiği Gökhan Ünal'ın bir golü Trabzonspor'a 694 bin euroya mal oldu.

Konyaspor maçında kaçırdığı gollerle saç baş yolduran Gökhan Ünal, eleştiri oklarını üzerine çekti.

Sezon başında Kayserispor'dan 6 milyon 250 bin Euro gibi rekor bir bonservis bedeli ödenerek transfer edilen Gökhan Ünal, ligde oynanan 23 maçta da forma giydi. Bu maçlarda sadece 9 gol atmayı başaran Gökhan Ünal'ın bir golünün maliyeti Trabzonspor'a, 694 bin euroya geliyor.

Gökhan, bordo - mavili takımda attığı 9 golün yanı sıra ligde altı da asist yapmayı başardı. Bu arada Gökhan Ünal iç sahadaki en son golünü ligin 16. haftasında Eskişehirspor'a 2 gol birden atarak kaydetmişti. Avni Aker'de oynanan son 4 maçta gol atamayan Gökhan, eski performansından çok uzak bir görüntü çiziyor.

ApoCaN28
08.03.2009, 12:56
Forvetlerimiz Beş para etmez ama ne yapalım desteğe devam...

Hüseyin İlkin
08.03.2009, 12:59
Şu takımda bitiriciliği yüksek bir forvet olsaydı , gol sıkıntımız olmazdı ama ne yapalım eldekiler bunlar .

selimatal
08.03.2009, 13:35
Arkadaşlar!
Şampiyonluk yolunda en büyük engelimiz konusunda bir başlık açtım.
Lütfen Şampiyonluk Yolunda En Büyük Engel ve A.Aker'de Tarihi Anons! (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=12830)
başlığına girin ve yorum yapın. Şampiyonluğu ya A.Akerle kazanacağız, ya da A.Akerle kaybedeceğiz. Geri kalan herşey ayrıntı.

Alihan Ertürk
08.03.2009, 13:36
sorunumuzun tek çözümü TANER GÜLLERİ ve FATİH TEKKE ikilisinden biridir.Her girdikleri pozisyonu da atarlar , hiç şüphem yok

Gökhan KAN
08.03.2009, 13:41
sorunumuzun tek çözümü TANER GÜLLERİ ve FATİH TEKKE ikilisinden biridir.Her girdikleri pozisyonu da atarlar , hiç şüphem yok
Hatta ikisi birden olsun..Bu senenin acısı anca çıkar...45 pozisyanada girmesinler ikisi sadece her hafta toplam 2 şer pozisyona girsin yeter...Fatih pozisyona girmesede olur aslnda o öylede atar...

Alihan Ertürk
08.03.2009, 13:47
Fatih Tekke olsaydı şu girdiği pozisyonların %85'ini atıp ligde gol kralı olurdu.Kusura bakmayın ama Gökhan'dan kral da olmaz , soytarı da

Vkgz
08.03.2009, 14:13
umut zaten beceriksiz, gökhandada düşüş var. isaac niye monte edilmiyor hala anlamadım gitti

Aker
08.03.2009, 14:19
umut zaten beceriksiz, gökhandada düşüş var. isaac niye monte edilmiyor hala anlamadım gitti

Yok kardeş edilmesin monte falan ofsayt kralı kendisi artık onada güvenim yok seneye Fatihi alıp ve yanına iyi bir forvet yolmuza devam etmeliyiz. Gökhanı da ne yapacağız bilemiyorum.

Vkgz
08.03.2009, 14:22
tamamda 2-3 mac oynaması lazımki adam kendini bi bulsun. bashsettiğimiz adam TSL nin 2. sınıf bir takımda 13-14 gol atmıs bir adam sonucta.

erkankoc
08.03.2009, 14:23
bizim forvetler hic avrupadan mac izlemiyomu..su gokhanla fatihi takas etsek bile kardir vallahi

Tolga Han
08.03.2009, 14:28
hemen gökhan yedege cekilmeli biraz aklı basına gelsin onun yerine isaac oynasın daha iyi.

LANGARA
08.03.2009, 14:30
ya bize gelen oyuncuların iddialı demeçler vermesine uyuz oluyorum yok ben iyi topçuyum şu kadar gol atacağım bu kadar atacağım.sonuç hep hüsran oluyor bizim açımızdan.o ise cukkayı dolduruyor gidiyor trabzondan..
düşmesi kesin gibi olan takımlardan kocaeli ile gol sayımızın eşit olması çok üzücü bir durum.ama eldeki malzeme de bu.

bmfırtına
08.03.2009, 14:32
bence bizim takımda forvetler dışında gol atan süpriz golcü eksik rakiplerimize bakalım
fb:alex-deivid-selçuk-lugano
gs:kewell-arda-lincoln
bjk:delgado-tello

TUNCAY HİÇYILMAZ
08.03.2009, 14:33
tamamda 2-3 mac oynaması lazımki adam kendini bi bulsun. bashsettiğimiz adam TSL nin 2. sınıf bir takımda 13-14 gol atmıs bir adam sonucta.

Onun kendisini bulmasını bekleyene kadar şampiyonluk gider...

senol 6116
08.03.2009, 15:53
Maalesef Gökhan kaçırmaktan atmaya fırsat bulamıyo,aslında bir golcü için pozisyona girmek de başarıdır ama bu Gökhan'ın gol yüzdesi çok düşük ,insan bu kadar pozisyona girip de bi gol atamaz mı yaa.Bi gol atsa çalışmamasını,koşmamasını hoş görürüz.Umut da o kadar koşuyo,mücadele ediyo,fakat çok saçma bi gol kaçırdı dün.İsaac ten zaten bi şey beklemiyorum ben.Trabzonspor da yedek olmak için bile yetersiz.
Şampiyon olsak bile bu forvetle özellikle Avrupa'da iş yapamayız.
Ayrıca dün iki pozisyonda 3-4 kişi birden kaleciyle karşı karşıya boş pozisyonda iken arkadaşlar golü yapamadı.Halbuki kaleye vurmak varken 1 metre yanındaki adama topu verse bu arkadaşlar kalecinin ve defansın dikkati dağılacak ve gol olacaktı.Avrupa'nın üst düzey takımlarında altı pasta topu alan önce yanında daha müsait adam varmı ona bakıyo. Egemen ve Giray bu pozisyonlarda kendileri vuracaklarına yanındakilere çıkarsalardı belki de şu an 3-1 lik bir galibiyeti kutluyo olacaktık.

Murat Erdem
08.03.2009, 16:20
İşin temeli yetenek olsada, iş ahlakı ve çalışma olmazsa, yeteneğiniz sizi bir yere kadar götürür.

Hami Mandıralı, Allah vergisi yeteneğinin üzerine gitmiş, her idmandan sonra tesislerde kalmış, özel materyeller edinmiş, iş ahlakı ve Trabzonspor sevgisi ile saatlerce şut, freekick tekrarları yapıp, tarihe adını yazdıran özellikler kazanmıştır.

Kobe Branyt, yetenek doğuştan, parası harcayamayacağı kadar çok ama adamda iş ahlakı var. Meslaktaşları Miami'de, Hawai'de plajlarda playboy güzelleri ile gönül eğlendirirken. O yaz tatilinde hergün özel hocası ile 1000 şut atarak idman yapıyor.
Sonuç: bir maçta 81 sayı, bir maçta 3.çeyrekte skor:Kobe:62 DallasMavericks:61

Merak ediyorum, Gökhan yada Umut bu sene hiç rutin idman sonrası, son model arabalarına atlayıp gitmek yerine tesislerde kalıp, yahu bizim takım şampiyonluğa gidiyor, olmayacak goller kaçırıyoruz, biraz vuruş, karşı karşıya pozisyon ve şut çalışalımda, belki takımıza faydası olur demişlermidir.
MERAK EDİYORUM !!!

Sencer Bulut
08.03.2009, 16:37
Valla bu kadar gol nasıl kacırıyorlar anlamıyorum.Bu takıma Fatih tekke yada onun ayarında bi forvet sart.Gönhan Ünal performasının ceyregini bile oynamıyor.Umut cok calısıyor ama son vurus yok.İnsallah düzelirler yoksa cok zor...

Tahsin Armutcu
08.03.2009, 16:53
baskanımız fatıh tekkeyı almaz ama taner gullerı olabılır hem de cok ıyı olur yanılmıyorsam da fatıh tekke den daha genc. yanı cok daha uzun sure hızmet edebılır.ya da arada bır antrenmaa ugrayıp bızımkılere ders versın o da olur

Varlıbaş61
08.03.2009, 16:57
uzaktan daha çok şut çekmemiz lazım..
iyice azaldı bu oran son maçlarda...

el_conquistador
08.03.2009, 16:58
Tabiki sportif acidan beklentilerimiz cok fazlaydi Gökhan icin. Sezon basinda transfer yapildiginda, Türkiyenin en iyi santraforlarindan birini transfer ettigimiz söyleniyordu. Bizim icinde öyle olunca ölcümüz gitmesi iki seneyi doldurmasina ragmen Fatih Tekke olmustu. Fatih Tekke zamaninda tabi, bazen yarim pozisyon'dan bile gol yapan bir golcüydü ve bizdeyken kariyerinin en iyi dönemini geciriyordu. Ve Fatih Tekke yas olarakda en olgun döemiydi, bunuda söylemek lazim. Gökhan Ünal ise bize gelirken kariyerinin zorlu bir döneminde gelmisti, Kayserispor'da yasadiklari ve uzun sakatligi yüzünden. 'Gol orucu' denilen tabir dünyanin her forvetinin basina gelebilir, ama bunu Gökhan asiyor, hemen yenisi basliyor ve bunun nedenlerini baska yerdede aramamiz gerek bence. Yas olarakta bir futbolcunun cogu zaman en zor dönemleri gecirdigi bir zamanda oldugunuda eklemek isterim.

Dün Lig TV spikeri, ligin en cok gol pozisyonuna giren forvet oyuncusu olarak Gökhan Ünal'i söylediginde, bu Gökhan'in cok kaliteli ve iyi bir forvet oldugunu gösteriyordu bence. Pozisyonlari iyi seziyor, bir golcünün olmasi yerde oldugunu gösteriyordu. Ama burda asil sorun'da öne cikiyor, her bes pozisyonda bir gol atabiliyor sadece. Burda Gökhan'in sorunu bence ilk olarak zihinsel. Kendisini asiri derecede baski altina aliyor, belki ödenilen para yüzünden veya'da kendi kendine koydugu talep, istek yüzünden. Daha ilk yarida röportajda söyledigi, 'hedefim 20 gol' aciklamasini'da o yönden talihsiz buluyorum, cünkü sadece kendini baski altina almaktan baska bir seye yaramiyor bu. Gökhan'in gercekten ustaca gol vuruslari oldugunu bize cok pozisyonda gösterdi, ama bazen kendisi asiri konsantrasyon'dan veya asiri motivasyon'dan ters tepki yaratip, basit pozisyonlar'da bile sogukkanliligini koruyamadiginida gördük. Gökhan'in belkide mental olarak yardima ihtiyaci var. Bu konuda biraz destek görse, performansini daha istikrarli bir yöne sokabilir.

Velhasil söylememiz gereken, bir sampiyonluga oynayan takimin golcüsü bu pozisyonlari degerlendirebilmelidir. Eger bu forvet form grafiginde bir düsüs yasiyorsa, diger forvet öne cikmalidir, mesela Umut, yoksa dünkü macta oldugu gibi sonuclar kacinilmazdir ve sampiyon olabilecek bir takimin seviyesine gelmedigimizi gösterir.

orhan42
08.03.2009, 17:37
Bu takıma Taner gibi son vuruşlarda usta ve soğukkanlı bir forvet gerek..Keşke devre arası alınsaydı..Umarım sezon sonu alınır..Ama o da Gökhan gibi olur mu bilemem..

cınar#7
08.03.2009, 17:41
Bu takıma Taner gibi son vuruşlarda usta ve soğukkanlı bir forvet gerek..Keşke devre arası alınsaydı..Umarım sezon sonu alınır..Ama o da Gökhan gibi olur mu bilemem..
sezon sonuda alınırsa artık seneye yaşı 34 oluyo,yani Taneri unutalım derim ben..

Isaacin yerine yeni bir yabancı santrafor almamız lazım...

orhan42
08.03.2009, 17:43
Vllahi saygıdeğer renkdaşım yaş önemli değil bence..Adam şu anda kim nederse desin ligdeki en formda ve iş bitirici forveti..keşke bir kaç yaş genç olsa diyeceğim amma....

Barış Mayda
08.03.2009, 17:45
bence sorun gçkhan ünalda neden sagdan gelen ortalara sol ayak ile vurur halen anlamış degilim sag ayak ile vursa gol olucak nitekim dünki maçta ilk yarıda 2 orta geldi sag taraftan sol ayak ile vurdu ve tavana dikti topları

Ali_Aydın_29
08.03.2009, 17:47
sadri hoca takıma iyi bir imam transfer ederse ve bu imamda maçlardan önce boy abdestinin nasıl alınacğını gökhan ve umuta bir güzel anlatırsa gol sorunu falan kalmaz...:D

aurora
08.03.2009, 20:10
Bu başlığın ligin son haftalarına girdiğimiz bu hafta açılması aslında bizim "Gol yollarındaki sorunlarımız" dan daha büyük bir sorunumuz olduğunu gösteriyor. Bu da "Sorunlarımızın erken farkına varma" sorunumuz. Ligin ilk maçından itibaren maçlarımızı takip eden herkes farkında vede istatistikler adeta bağırıyor. İnşaallah Şampiyonluğumuza engel olmaz bu sorunumuz.

Özkan
08.03.2009, 20:27
Belki kızacaksınız ama bu takımda görmeyi istediğim tek forvet Semih Şentürk. Sezon sonunda takımından gideceği söyleniyordu, bence alınabilinir.

Fatih Oflaz
08.03.2009, 20:29
Belki kızacaksınız ama bu takımda görmeyi istediğim tek forvet Semih Şentürk. Sezon sonunda takımından gideceği söyleniyordu, bence alınabilinir.

Fenerde en sevdiğim oyuncudur.Ağırbaş aile kavramına önem veren tam bir örnek insandır.

Faty papy neden takıma alıştırılmaya calışılmıyor...Böyle yüksek potansiyelli maçlarda bence kendilerine güvenleri daha iyi gelir...

Oğuzhan Fidan
08.03.2009, 20:30
gökhana olumlu bi pankart açıp yalvarmak gerekli sanırım yoksa anlicağı yok bu adamın yine dünyaları kaçırıcak gibime geliyo sen kalp krizinden koru yarabbi sonumuz hayırlı olsun.

TSigalko
08.03.2009, 20:31
Karadenizsporlu Eren oynasın daha çok gol atar.sezon devam ederken alma gibi bi şansımız varmı..

Ömer Yüce
08.03.2009, 20:35
Şu anda heşeyi i kenara atalım tamam Gökhan Ünal golcü bir oyuncu kralda olmuş ama ben şu an şunu söyliyebilirimki. Kazanabileceğimiz 3-4 maçı gökhanla umut tepti... Gökhan Ünal'a verilen para artık beni içten içe eziyor... Artık bu ayağa olan hakimiyet ve bitiricilik antrenmanlarda üst düzey çalışmalı yoksa psikoljik çöküntüyle beraber ilk 3 bile bize çok zor geliyo

aurora
08.03.2009, 20:45
Bu başlığın ligin son haftalarına girdiğimiz bu hafta açılması aslında bizim "Gol yollarındaki sorunlarımız" dan daha büyük bir sorunumuz olduğunu gösteriyor. Bu da "Sorunlarımızın erken farkına varma" sorunumuz. Ligin ilk maçından itibaren maçlarımızı takip eden herkes farkında vede istatistikler adeta bağırıyor. İnşaallah Şampiyonluğumuza engel olmaz bu sorunumuz.

Ali Tunahan Güllü
08.03.2009, 20:46
Karadenizsporlu Eren oynasın daha çok gol atar.sezon devam ederken alma gibi bi şansımız varmı..

aynen odaha çok atar....

Özkan
08.03.2009, 20:48
Bu başlığın ligin son haftalarına girdiğimiz bu hafta açılması aslında bizim "Gol yollarındaki sorunlarımız" dan daha büyük bir sorunumuz olduğunu gösteriyor. Bu da "Sorunlarımızın erken farkına varma" sorunumuz. Ligin ilk maçından itibaren maçlarımızı takip eden herkes farkında vede istatistikler adeta bağırıyor. İnşaallah Şampiyonluğumuza engel olmaz bu sorunumuz.Başlık, 26-01-2009, 14:01 târihinde, febeşi elimizden kaçırdığımız maçtan sonra açılmış. Yalnızca son maçla yeniden gündeme geldi.;)

sirkan
08.03.2009, 21:05
Gökhanin yerine Göksü olamazmi???

Adem Erdoğan
08.03.2009, 21:08

Semih futbolculuk olarakta karakter olarakta Türkiye'de sayılıdır.

Bende çok isterim fakat adamın Avrupa'dan talipleri çıkar muhakkak.Giderse onlardan birine gider.Öteki türlü fenerden başkasında oynamaz.

zahido
08.03.2009, 21:11
Bize jardel gibi her vurdugu gol olan bir futbolcu lazim.. Veya vazgectim topu bos kaleye yollama becerisine sahip olmasi yeterlidir bence :) Gokhan acaba pozisyonlari evde izlerken bizim ona sovdugumuz gibi kendine sovuyor mudur? :)

sametaydin
08.03.2009, 21:12
Gol yollarında sorunlarımız var doğru. Takımın bütün gol yükü gökhan ve umutun üzerrinde şu an. Yani onlardan başka gol atabilecek adam şu an yok. Maçtan önce şu adam gol atar diyemiyoruz.

Bir de gs ye bakın lincoln arda baros nonda kewell gibi oyuncular sayabiliriz. Bunların yarısı da orta saha elemanı. Yani bu ne demek? bizim ortasaha oyuncularımız hücuma direk katılamıyorlar demek. Colmandan kimse gol bekleyemiyor. Çünkü ceza sahasına gitmiyorki. Diğerlerini hiç söylemiyorum zaten. Egemenin gol atma ihtimali diğer ortasaha oyuncularımızın gol atma ihtimalinden daha fazla. Hal böyle iken bütün yük gökhan ve umuta kalmış iken takımın işi kolay olmuyo. Haa işin bir de şu yönü var gökhan ve umut da girdikleri pozisyonları atsalar galip gelebilrdik. Ama sonuçta bunlar da insan atamıyorlar bazen de formsuz oluyorlar.

kudu_61
08.03.2009, 21:27
malesef bu sene gidebilecek şampiyonluğun tek sorumlusu ileri uçlarımız ve orta sahamız dır terlerini sonuna kadar akıtan defans oyuncularımıza haksızlık yaptıklarına inandığım ileri uçlarımız ve orta sahamız düzelmezse 7 diye diye yerler bizi benim inandığım kadar onlar da inansa çoktan puan farkı 10 olmuştu
ama malesef gökhan-umut kaçırma rekoruna koşarken selçuk-colman inatla adam eksiltmeyip kaleye şut çekmeyi düşünmezlerse ersun hoca da maçı MARATON TRİBÜNÜ GİBİ İZLERSE bu takım nasıl maç kazanır gol yolunda sorunumuz aşikar bir şekilde orta da alanzinho da artık yattarayla birlikte gerekirse 3-5-2 oynayarak oynatılmalı

hamibasoglu
08.03.2009, 21:39
Gol yollarındaki sorunlarımız mı ? :)
1*Gökhan
2*Umut
Başka sorun mu var?
Ama yapacak birşey yok,bunlar bizim oyuncularımız ve daha iyi olmaları için destek
olmamız gerekiyor.Onlar da istemez bu kadar gol kaçırmayı.
Ligin en çok gol pozisyonuna giren futbolcusu Gökhan Gol ortalaması pozisyon başına %20 nin altında.
Yani her girdiği yaklaşık 5-6 pozisyondan 1 ini gol yapabiliyor.Her maçta da bu kadar pozisyona giremeyince
sonuç malum.
Elimizde ne varsa onunla idare edeceğiz.Destek olalım forvetlerimize.

gudoz81
08.03.2009, 22:00
sezon sonu gelmeden forvet takibine başlanmakı (özelilikle Fransa ligi) ve transfer edilecek olan oyuncu trabzon etabıyla geredeye götürülmeli. Makakula adı geçmişti bi haber varmı.

gudoz81
08.03.2009, 22:01
bu arada gökhan ve umut fener maçından sonra sahada bibirlerini görmememye çalışıyor.

Ahmet Faruk
08.03.2009, 22:11
Ben artık sorunun golcülerimizin ayaklarında değil, zekalarında olduğunu düşünmeye başladım...
14 net pozisyonda 1 gol nedir yaa.
Adama gülerler, insan olan bunları kaçırdıktan sonra ağlar ağlar. Hiç kimseye olmasa, 70-80 metre depar atıp adamına yetişen Egemene yazık.

61SOYTÜRK61
08.03.2009, 22:18
alan yattara colman adamlar calısıyo kalenın agzına getiriyo gökan ve umut beceriksiz yani bu açıkca ortada bende olsam cıldırırım oakdar gol pozısyonu yaratcam forvet diye oynayanlar hiçbirşey beceremiyecek!!! onlar beceremiyo diğerleri oakdar yureklı oynuyoki song egemen cale bile artık gol atmak için ileri cıkıyo yazık bu futbolcularımıza....sorun sadece 2 sidir başkada yok takımımız süper....gökana umuta olan tahammul göksu ve ısac a gösterseydikki oynatılmıyolar o goller kaçmazdı....sonrada tarftar küfür ediyo tarftar iyi değil tarftar söyle tarftar böyle gökanı yınede cagrıp alkısladılarda noldu???ikisninde gol kaçırma luxu yok!!!!heleki bu saatten sonra umarım bundan sonra oynamazlar

Ahmet Faruk
08.03.2009, 22:19
Kaybettiğmiz maçlar; gs,bursa,denizli, konya. Bu maçlarda kaçırdığımız pozisyonlara ligdeki 10 takım hala girememiştir.
Yazık yahu, ayıp günah.

Volkan Taş
08.03.2009, 22:23
Gökhanin yerine Göksü olamazmi???

olur hemde bal gibi olur... ama su atmosferde teknik direktör böyle birşeyi riske almaktan kaçınır.. ama bu fırsat verilse takımdan kesilmesi çok zor olur..

Hüseyin İlkin
08.03.2009, 22:25
Bugün hangi gazetede okudum bilmiyorum ama şu takımda Tanju Çolak olsa 200 gol atmıştı tarzı bir şey yazıyordu .
Girdiğin gol pozisyonu sayısına bak , attığın gol sayısına bak .
Yazıktır yahu .

61SOYTÜRK61
08.03.2009, 22:27
bu takımda sıfırdan kuruldu zaten risk alınarak mademki tek sorunumuz gol diğerleri oturmuş okadarda riski göze alsın hoca be baktınki atamıyo cok guvendıgı gokanı sokar yıne devreye ....hiç zor değil bu heleki şu durumda

ApoCaN28
08.03.2009, 22:30
Ersen Martin daha çok atar bunlardan...

61SOYTÜRK61
08.03.2009, 22:30
Bugün hangi gazetede okudum bilmiyorum ama şu takımda Tanju Çolak olsa 200 gol atmıştı tarzı bir şey yazıyordu .
Girdiğin gol pozisyonu sayısına bak , attığın gol sayısına bak .
Yazıktır yahu .

konya macında sipiker şimdiye kadar 41 net pozısyonun 9 unu gole cevirmiş dedi ççç ççç ççç ve hala bu adamın golcu oldugunu savunanlar var...ne topla oynayabiliyo..ne adam gecebiliyo...ne futbol zekası var....nede boş kaleye gol atabılecek becerisi...

bordox
08.03.2009, 22:33
Bizdeki golcüler aynı tipte ileriye hamleli ve fizik güce dayalı golcü tipleri.Gökhan Ünal teknik olarak daha bir üst sınıf futbolcu Umut ve Isaac'a göre.Sezon başında planlama yapılırken tabiki de bunu düşünmeliydi teknik heyet,maçına göre forvet lazım.Misal denk güçlerin maçları deplasmanda oyun gereği daha fizik gücüne dayalı olabilir ama iç saha maçında rakip baskı altına alındıktan sonra ceza sahasının her noktasını avucunun içi gibi bilen,nerde nasıl vurusam, nerde ne zaman durursam gol yaparım diyen-diyebilen,maçın sıkışma anlarında yapacağı tek bir vuruşla oyunu açan tabiri caizse,-ceza sahası içi-futbolcumuz yok,artı tecrübeli ve baskı altına ezilen arkadaşlarını rahatlacatacak saha içi oyun liderimiz yok-Colman'a bu insiyatif verilmemiş bence,ürkek oynuyor hala.

Bu gerçeği görmek lazım,net vuruş yapacak golcümüz yok.

Erkan
08.03.2009, 22:50
konya macında sipiker şimdiye kadar 41 net pozısyonun 9 unu gole cevirmiş dedi ççç ççç ççç ve hala bu adamın golcu oldugunu savunanlar var...ne topla oynayabiliyo..ne adam gecebiliyo...ne futbol zekası var....nede boş kaleye gol atabılecek becerisi...

Istatistiklere gore, gokhan 1 pozisyona daha girseydi atacakti 1/4

zahido
08.03.2009, 22:55
Ersen Martin daha çok atar bunlardan...

Birak erseni mehmet yilmaz bile daha cok atardi bunlardan..

only ts
08.03.2009, 23:01
bugun alexi gordukten sonra gökhan ünal tısss yani adam atıyor yaa bizim gökan umarım alexi örnek alır

Erdinç Barutçu
08.03.2009, 23:05
Gol yollarındaki tek sorunuzu oyuncularımız gol atmaktan çok kaçırma yarışına girmeleri.....BJK maçında tek pozisyon oldu onu da gole çevirdik ama şimdi zibil gibi pozisyona giriyoruz ama bizimkiler rakip takımın defans oyuncusu gibi davranıyorlar...Çıkıp ben mi atıcam?İnanın hocanın elinde alternatif olsa ne Gökhan'a nede Umut'a forma verir...Ama yok yok yok....13-14 kişiyle sezon tamamlamaya çalışıyoruz....

leventasli
08.03.2009, 23:11
Sezon başından beri umut ve gökhan ikilisinin kaçırdığı golleri hepimiz gördük.Bunların çoğunu kaçırmak daha zordu ve bu arkadaşlar zor olanı yaptı.Bu sezon umut ve gökhan ikilisinin yerine tek bir fatih tekke olsa açık ara lider konumundaydık.Ben şanssızdık lafını 1 veya 2 maç kabul ederim,daha fazlasına beceriksizlik derim.Sezon başından beri umut ve gökhanın trabzonsporun büyüklüğüne yakışan futbolcular olmadığını savunuyorum.Bu anlamda ersun hocaya yüklemenin anlamı yok,çıkıp kendisi gol atamayacağına göre,forvetlere tepki göstermek lazım.Bir eleştirimde yönetime,iyi bir golcü alacak paramız yoksa,taraftara dönsünler,bu taraftar 2-3 milyon euroluk parayı toplar,iyi bir santrofor alırlar,yönetimin bu konuda adım atmasını bekliyorum.Ben kendi adıma takımımın lisanslı ürünlerini alıp maddi yardım yapmaya çalışıyorum,iyi bir golcü alınacaksa elimden gelen rakamıda ödemeye hazırım.

61mehmet61
09.03.2009, 00:33
alanzinhoya vereceğimiz parayı fatih tekkeye verseydik konya maçında 5 tane atardı.

hatice_61
10.03.2009, 19:39
alanzinhoya vereceğimiz parayı fatih tekkeye verseydik konya maçında 5 tane atardı.

sana kesinlikle katılıyorum bunları bine yönetim anlasada uygulasa bizden iisi olmaz bu ligde

MDanışmaz
10.03.2009, 19:43
Bence Gökhan ve Umut birbirine uyumsuz.İkiside aynı tip oyuncular olduğu için birbirlerine pek yararları dokunmuyor.Bide bunlara girdikleri poziyonları cüretkarca harcamaları eklenince durum işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

futbalski60
10.03.2009, 19:48
Gol sorunumuzu sadece forvetlere yüklemek gereksiz olur 30 golün 19'unu forvetlerimiz atmış bu da fena bir rakam değil ortasaha ve defans oyuncularımızın gol atamaması bana göre sorundur kadromuzda gol atabilecek oyuncu sınırlı örneğin Fb'de oynayan Lugano 6 gol attı ve takıma bu yönde katkı sağladı bizde de gol atacak oyuncular sınırlı ve onlar da sürekli markaj altında.

Forvetlerin dışında diğer oyuncularımızın gol konusunda takıma katkısı olmalı az gol atmamızın sebebi bence bu..

gvnlp
12.03.2009, 06:52
30 golün 19 unu forvetin atması tabi başarı ama Fatih TEKKE olsaydı 50 golün 39 uenit bunu forvetler atacaktı. istatistiklere inanmayın o 30 gol çok düşük rakam. Seneye tek transfer yapsınlar Fatih TEKKE yi geri getirsinler. Umutla çok iyi ikili olur. Bu sene takımda olsaydı kesin şampiyonduk. Zenit bu senede UEFA yı alır Fatih te kupa finalinin en değerli oyuncusu seçilirse işimiz zor.

kudu_61
12.03.2009, 06:57
kocaelisporun bile bizden çok gol attığı bir ligde gol yollarında sıkıntı olmadığından bahsetmek herhalde hata olur sıkıntı var ama sıkıntı sadece gökhan-umutta değil bence en büyük sıkıntı colman-selçuk-hüseyin ve yattara da gol yolu diyince herkesin niye sadece gökhan-umut aklına geliyor ki başarılı görülen colmanın kaç tane golü var ah be gökdeniz ah keşke sen olsaydın bu takımın orta sahasında

UtopyaTs
12.03.2009, 09:18
kocaelisporun bile bizden çok gol attığı bir ligde gol yollarında sıkıntı olmadığından bahsetmek herhalde hata olur sıkıntı var ama sıkıntı sadece gökhan-umutta değil bence en büyük sıkıntı colman-selçuk-hüseyin ve yattara da gol yolu diyince herkesin niye sadece gökhan-umut aklına geliyor ki başarılı görülen colmanın kaç tane golü var ah be gökdeniz ah keşke sen olsaydın bu takımın orta sahasında

Evet bende katılıyorum sana sadece 2 kişiye yuklenilirse olacagı o.Takımda orta saha adamlarının da gol yollarında etkili olması lazım.Yattara Colman Serkan bunların da etkili olamları lazım.Haa bi de Selçuk ilk maçlarda bir iki şut attı golu buldu sonra kesildi adam.

BEYTEKİN61
12.03.2009, 09:24
Gökhan-Umut Gs maçında gol atıp kendilerini affettireceklerdir. yoksa kariyerleri için çok kötü olur.

agasaro
12.03.2009, 10:11
Şampiyonlar ligi maçlarını izlediyseniz eğer orada hangi adamların ne goller kaçırdığını da görmüşsünüzdür. Aynı golleri bizimkiler kaçırsa kapının önüne koyardık onları. Gökhan Ünal hep kalabalık savunma arasında kaldığı için son vuruşları istediği gibi yapamıyor. Bazı oyuncular son vururşları ne pahasına olursa olsun iyi yaparlar ama bunlar da bu ligde bulunmuyorlar. Gökhan Kayseri'de iken kimse Kayseri'ye kapanmıyordu ve Gökhan en iyi yaptığı işi yani savunmanın arkasına sarkma işini çok iyi yapıyordu. Bir adam ceza sahası dışından plase vuruyorsa kim ne derse desin o adam kaliteli oyuncudur. Gçkhan Ünal'a güveniyorum. Konya maçında panikle rakibe saldırmasaydık, biraz üzerimize gelmeleri sağlayabilseydik ve geriden oyunu kurabilseydik bu maçın sonunda kolbastı oynayabilirdik. Rakibi bu kadar boğarsanız o rakibe gol atmak için Eto'o'ya, Messi'ye ihtiyaç duyarsınız. Bu adamları da kimse size vermez.

x_man
12.03.2009, 11:11
maalesef birbirini tamamlayan futbolcular değil umut ve gökhan çok uyumsuz

theo
12.03.2009, 11:20
gökhanla fatih tekke iyi bir uyum yakalar...ya da umutla fatih tekke...
ama anlayamadığım şey şu gökhan ünal kayseride ne goller atmış...burdayken neden atamıyor...

yakup tekin
09.04.2009, 04:00
Gökhan-Umut-Isaac. Al Birini Vur Ötekine. Hepsi birbirinden formsuz ve beceriksiz. Hepsinin takımdan gidip yerlerine sadece Fatih Tekke'nin gelmesine razıyım. Şu üç adamın bütün kafa vuruşlarını toplasanız Fatih Tekke'nin kafa vuruşlarının yarısı etmez herhalde. Gerek nicelik, gerekse de nitelik olarak bu böyle. Topa yükselip kafa vurmalarını geçtik, ayakları da doğru düzgün çalışmıyor bu üçlünün. Sezon sonunu getireceğiz bunlarla mecburen. Yönetimin forvet konusunda şimdiden işi sıkı tutup, önümüzdeki koca bir sezonu da bu beceriksiz forvet üçlüsüyle heba etememesi lazım.

Mümkünse Fatih Tekke diyorum ben.

Ahmet Başkaya
09.04.2009, 04:22
Gökhan apayrı....SAdece hafif şanssızlıkk...

tunganyan
09.04.2009, 08:12
evet hafif şanssızlıktan dolayı 41 karşıkarşıya pozisyondnan 9 gol...adım gibi emin tüm yüreğimle söylüyorum Fatih Tekke olsaydı en az 20 olmuştu şuanda...örnek olarak Milan Baroşa bakın 19 oldu biz galatasaraydan kaç kat fazla pozisyon bulduk fatihin gol becerisini siz düşünün ve şimdiye kadar kaçç gol atmış olurdu onu da düşünün!!!!20 çok az bile!!!!!!

UğuR
09.04.2009, 12:50
http://www.bordomavi.net/images/anket/a_ILK11LOGOLU%20copy.jpg

Gol sorunumuz sizce nasıl çözülür?

Oylama Sonuçları

Yeni isimlere şans verilmeli
http://www.bordomavi.net/images/theme/aqua.gif %66.67
Tek forvetle oynanmalı
http://www.bordomavi.net/images/theme/red.gif %22.22
Çift forvet devam edilmeli
http://www.bordomavi.net/images/theme/grey.gif %11.11

ANA SAYFAMIZDA Kİ ANKETE KATILMAYI UNUTMAYIN!

Onur Civelek61
09.04.2009, 13:05
Gol atmaya çalışan yokki.Golcüleri bi kenara koyalım.
Stoperlerin ligde golü yok.fb lucianonun son dk golleriyle şampiyon oldu.Bizde kimse atamıyor.
Ön libero mevkiinde oynayan oyuncumuz şut çekebilme özelliği yok bırakın gol atmayı...
Forvetler durduysa devreye girebilecek süpriz golcümüz yok.
8 maç kaldı umarım düzelir gol sorunumuz.Kötü oynamıyoruz.Ama gol atamayınca bi faydası yok...

ugurTS1989
09.04.2009, 13:10
bence umut bulut ıyı bır golcu gokhan geldıkten sonra oda sasırttı:oosasuna macında attıgı gol superdı valla:)aslında gokhanda ıyı bır golcu ama tutmadı bu sene.. onceden kayserısporun macı oldumu her takım gokhan unaldan korkardı oleydıde...sabır dıyelımm:oseneye mehmet topuz+f.tekke baska bısey gerekmez.....

asilhamsi
09.04.2009, 13:27
Evet bende katılıyorum sana sadece 2 kişiye yuklenilirse olacagı o.Takımda orta saha adamlarının da gol yollarında etkili olması lazım.Yattara Colman Serkan bunların da etkili olamları lazım.Haa bi de Selçuk ilk maçlarda bir iki şut attı golu buldu sonra kesildi adam.

bende size gülmekten katılıyorum...Ortasaha oyuncularını asli görevi defansa yardım etmek ve forvet oyuncularını gol pozisyonuna sokmaktır.Umut yanlızca koşuyor ve defansı yıpratıyor görünüyor ama yanlızca kendini yıpratıyor.Gökhan ise beni şaşırtmaya devam ediyor.Kayseride yaptıgı vuruslarla işte tam bize göre bir adam derdim....
ama nerde yakaladıgı onca pozisyonda yapamadıgı basit vuruşlar yüzünden takım bu hallerde...Su durumun bir numaralı sorumlusu forvetler ve mevcut kadroda alternatifleri olusturmayan teknik direktördür...

Erdal DİLEK
09.04.2009, 13:40
stres, başka yorumu yok