PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Volkan Konak

Cemalettin Taşkın
18.06.2004, 23:02
Ben Volkan Konak'in Trabzonda sevilmedigini duydum. veya sevmeyen çevreler oldugunu duydum dogru mu?

Punisher-61
18.06.2004, 23:06
kendisini pek tanimam ama bir kac sarkisi hosuma gidiyor

Kaya
18.06.2004, 23:19
Tanimazmisin. Sen ciddimisin.

Volkan Konak gidin canli dinleyin derim.

Trabzon'lu Üniversiteliler gecesi Volkan Konak'in mekaninda yapildi. Gerçekten de harika bir geceydi.

Emorfo
18.06.2004, 23:21
Volkan Konak dünya görüsleri deniyle bazi kesimler tarafindan sevilmeyebilir.

Benim çok hosuma gidiyor müzikleri kisiligi de yerinde. kaliteli müzik yapiyor. Volkan Konak sevilmez mi bee.

Punisher-61
18.06.2004, 23:25
Tanimazmisin. Sen ciddimisin.

Volkan Konak gidin canli dinleyin derim.

Trabzon'lu Üniversiteliler gecesi Volkan Konak'in mekaninda yapildi. Gerçekten de harika bir geceydi.

ben Almanyada yasadigimi unutma...Vokan Konat TVlere hic cikmiyorki..

sadece Trabzona gittigim zaman Vokan Konakdan biseyler duyarim..

Kaya
18.06.2004, 23:52
Sende haklisin.

Magnolia
19.06.2004, 10:32
Volkan Konak tarzi ile Karadenizli sanatçilar içinde en çok begendigim isim...

Favorim "HALIDE" parçasi ... Aklima hep Trabzon geliyor...

perfectstorm
19.06.2004, 10:46
CEVIZLI TESISLERINDEKI KARAYEMIS'I OMU ISLETIYO ? ESRA SEN BILIRSIN,SANA YAKIN.

Magnolia
19.06.2004, 10:52
Evet Cevahir abi TRABZONSPOR KARAYEMIS TESISLERI'nde SIMAL BAR isletmeciligini Volkan Konak yapiyor...

Çok güzel bir yer,ben begeniyorum...Banada çok yakin...Eee sanada yakin Cevahir abi Kartal sahilde istesmileys/smiley1.gif

perfectstorm
19.06.2004, 11:05
geçenlerde , kupa finali öncesi, forma vardir diye gitmistim, sdece içeri girip sormustum. karayemis ve simal bar ayri demek, nasil bi ortam, bana yakin ama hiç gitmedim oraya , simal bar olduguna göre içkili, karayemis nasil..?

Magnolia
19.06.2004, 11:43
Ya Simar bar,tesislerin içinde...Saniyorum içki var.O kisimla ilgilenmedim hiçsmileys/smiley1.gif

Önceleri giriste TS ürünleri vardi,kaldirmislar...Havuz var...

Biz pazar günü gittik güzeldismileys/smiley1.gif

perfectstorm
19.06.2004, 11:45
SEZONU AÇTIN DEMEK..BEN SAMBRELLE GELSEM ALIRLAR MI.* YÜZME BILMIYORUMDAsmileys/smiley9.gif

Magnolia
19.06.2004, 11:48
Bende yüzme bilmiyorum...Zaten ben öyle havuzlara felanda girmem...Ama güzeldi.

Birde giriste (Yoroz Restaurant) kismina geçmeden TS.ile ilgili fotograflar var hemde çok eski onlarada bakabilirsin...Giriste Yattara'nin felan resimleri vardi...

Ama eski havasi yok.Ben ilk gittigimde Trabzonspor ile ilgili yüzlerce fotograf vardi.Simdi kaldirmislar.

Bu topicte konusmayalim Cevahir abismileys/smiley1.gifBilerek yapiyosun dimi ceza alayim diyesmileys/smiley1.gifAma yemezler benim tanidik admin arkadaslarim varsmileys/smiley2.gif

perfectstorm
19.06.2004, 11:51
NE CEZASI YA. BU TOPIGI BEN ISLETIYORUM.MERAK ETME BISEY OLMAZ. BU TOPICTE ,GEYIK TAKLIDI YAPALIM OZAMAN,TOPIC DISINA ÇIKMAMAK IÇINsmileys/smiley36.gif

perfectstorm
19.06.2004, 11:58
PARDON BASLIKLARI KARISTIRMISIMsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley9.gif IYI ADAMDIR YA VOLKAN KONAK KONAKsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Erhan|TS
19.06.2004, 18:58
PARDON BASLIKLARI KARISTIRMISIMsmileys/smiley5.gifsmileys/smiley9.gif IYI ADAMDIR YA VOLKAN KONAK KONAKsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Usta Imzan Ne is ??

EmrahYalçınalp
19.06.2004, 20:23
Üniversite döneminde, Japonya'dayken Kolombiya'li bi arkadasim vardi, müzisyendi. Bendeyken genelde Tarkan vs dinlerdim, hani evrensel ya!smileys/smiley2.gifSonra bir gün nasil olduysa Volkan Konak cdsi varken geldi bu arkadas... O güne kadar müzikle ilgilitek kelime etmeyen adam 'Dokun parmagum' sarkisini belki 25 kez dinledi, cdmi de kopyaladi tabi. Bana güzel bir duygu yasatmisti valla, odur budur severim. Sonra Zorlu'da gördüm onu, tanistik, anlattim böyle böyle diye. 'E normaldir, ald yabidaçaz var onu anladi demek'dedi. Bi kat daha fazla sevdim... isini iyi yapiyor, samimi, toprak sonuçta. Siyasi görüsleri nedeniyle sevilmedigi de dogru. Eeee... bence de küresellesme falan hikaye, biraz fazla 'hümanist' takiliyor. Ama güzel müzik yapiyor. Ahan gene onu dinliyorum. Oy asiye asiye, tütün koydum kesiye, anan seni verecek de, bir bag pirasiye...smileys/smiley32.gifsmileys/smiley19.gif

serdarhoca
20.06.2004, 00:57
Dokun parmagum hakikaten çok güzel. Benim de listemde olan ve sürekli dinledigim bir sarkisi. Daha öncede baska bir baslikta yazmistim. Volkan Konak'in su 3 sarkisini pespese dinlemek çok güzel tavsiye ederim;

Memleketim

Aysem

Maçka

grandiose
20.06.2004, 08:00
son kasetindeki cerahpasa sarkisi bitirir beni.. alip bir yerlee götürür. sözlerdeki anlam ve güzellige bakin akadaslar :

yas akar gözüm sizlar,

ne kalur gerisine

herkesin bir derdi var,

durur içerisine...

Emorfo
20.06.2004, 10:20

Cevap bekliyoruz bu imza da nedir. cevap gelmezse yolcu yolunda gerek.

Punisher-61
20.06.2004, 10:21

Usta Imzan Ne is ??

Cevap bekliyoruz bu imza da nedir. cevap gelmezse yolcu yolunda gerek.

O imzayi bende az önce fark ettim

ne demek oluyor simid bu anti tssmileys/smiley7.gif

TSerdar_61
20.06.2004, 18:26

Cevap bekliyoruz bu imza da nedir. cevap gelmezse yolcu yolunda gerek. sahidende ne is bu

l-m
20.06.2004, 18:38
perfectstorm isimli üyenin imzasini degistirildi...

Cemalettin Taşkın
21.06.2004, 00:23
tamam ben cevabimi buldum tesekkürler arkadaslar.

perfectstorm
21.06.2004, 12:28
BIZIM YEGENIN ISIsmileys/smiley4.gifESSEK HERIF, BJK.LI. C.TESI GÜNÜ BURDAYDI. GELDIGINDE ÇEKECEM KULAKLARINIsmileys/smiley18.gif

orhanaksoy
21.06.2004, 12:41
VOLKAN KONAK I TANIRIM ÇOK IYI BIR SANATÇI.... ÇOK IYI BIR KARADENIZLI.... VE ÇOK IYI BIR TRABZONSPORLU DUR....... SEVMEYEN VARSA HALT ETMIS.......

VAKFIKEBIRLILER GECESI 3 SENEDIR KARAYAMISTE YAPILIYOR... ACAYIP ESPRILERI VAR MUHAKKAK CANLI IZLEMENIZ LAZIM

U.Sadıkoğlu
21.06.2004, 14:43
TAVANA AS TAVANA O YEGENINI

VOLKAN KONAK II SARKICIDIR

Şahinoğlu
21.06.2004, 18:38
Sen gittikten sonra degisen bise yok buralarda ,

Yine Rahsanlar yine Süleymanlar ve yine karanlik beyinler,

Ama sen ölüme yan Aysem yanki uyan uyanki bestelerime güldügünü içtigim kadinim,

Ablam kizina senin adini verdi seslenmeye dayanamam

Ama sen ölüme yan Aysem yanki uyan uyanki bestelerime güldügünü içtigim kadinim,

UNUTMADAN BU SENEDE SAMPIYONLUGA OYNUYORUZ,

Ama sen ölüme yan Aysem yan..

Aysem sarkisinin sonundaki siirinden aldim bu misralari Volkan Konak benim için bir numaradir üniversitedeyken kaç arkadasimi Volkan Konak fanatigi yaptim bilemezsiniz onu çok seviyorum..

zisinoli
30.06.2004, 10:52
VOLKAN KONAK: ÖTESI YOK.

IYIKI VARSIN VOLKAN KONAK... MEMLEKETIM SENINLE DAHA DA ANLAMLI...

ARAGORN
30.06.2004, 13:09
YAA VOLKAN KONAGIN SANATÇILIGINA BISEY DIYEN YOK ZATEN.

SARKILARI GERÇEKTEN GÜZEL. HELE O CERRAHPASA YOK MU?

AMA KENDISI ÇOK ACAYIP YUNAN HAYRANIDIR. RUMCA SÖYLEDIGI SARKILARIN HADDI HESABI YOK. ANLIYACAGINIZ VATANSEVERLIK VASFI DÜSÜK.. SEVMEYEN DE BU YÜZDEN SEVMIYO ZATEN

cemilsezgin
30.06.2004, 16:04
beyler volkan konak tartisilirmi ya tanimiyanlarda en kiza zamanda aysemi dinlesinler

hemde kendisi koiyu bir tTRABZON SPOR taraftaridir.

zisinoli
01.07.2004, 10:21
Evet kardes konu kapansin. Kendine Trabzonlu diyen Volkan Konagi tartismamali bile . Yakismiyor bize.

Onun memleketini ne kadar çok sevdigi ortada. Memleketinin insanina olan sevdasi da. Trabzon insanina ve Trabzonsporumuza her mecliste sahip çikmasi !!! Daha dün piyasaya çikan çocuklara destek istiyorsunuz ( emrah - Trabzonsporlu oldugunu söylemedi bile- kaldiki onun adini volkan konakla anmaktan utaniyorum ama dikkatinizi çekmek için yazdim) sonra Davut ( fenerli ) sonra kim kim..

Volkan konak Fatih tekke gibi öz degerimizdir. Onun memleketine sahip çiktiginin 10/1 ona sahip çiksak yeter.

Ayrica hiç önemi yok ama-yani okusa da kendisini takdir ederiz- Volkan Konak rumca sarki pek söylemez. Sadece son albümünde bir parçayi ispanyolca söyledi. Çok güzel olmamis gerçi ama 50/1yanilma hakki olur herkesin. Daha nice albümlerini dinleyip cosacagiz insallah. Seninle hayat daha anlamli Volkan Konak.

Sinoplu arkadasim sanirim Volkan konak hakinda aldigin yanlis duyumlarin aslina inanmiyorsun artik ?

Saygilarimla.zisinoli

Şahinoğlu
01.07.2004, 10:54
Volkan Konak rum hayranimiymis :) çok güldüm çünki bütün albümleri bende var ve rumca sarkisi yok denilecek kadar az 1 veya 2 dir Aragorn sanirim Volkan Konagi Fuat Saka'yla karistirdin çünki genelde o söyler rumca sarkilari ama oda güzel söyler hani ..

zisinoli
01.07.2004, 12:55
Merhaba!

Volkan Konagin Rum sarkisi oldugunu hiç hatirlamiyorum ki siki takipçisiyim. Dedigim gibi son albümünde sadece 1 tane ispanyolca söyledi o kadar. Atemre haklisin Volkan Konagi Fuat Saka ile karistirdi arkadasimiz. Sen de iyiki varsin Fuat Abi....Saygilarimla.zisinoli

Kaya
01.07.2004, 14:27
Istanbul'da ki arkadaslar bu kis hep beraber Volkan Konak'in mekanina gideriz. Gerçekten çok hos bir yer . Tavsiye ederim.

Tandogan
01.07.2004, 14:41
Politik görüsünü açik açik söyledigi için bazi kesimlerce sevilmiyor olabilir ama en baba Trabzonspor'lulardan biridir.

Sarkilari da genelde çogunluk tarafindan begeniyle dinlenmektedir."Aysem" ve "dido" sarkilari benim favorim.

Muhalif
01.07.2004, 22:18
ilk çiktigindan bu yana farkli biri oldugu belliydi.. siyasi görüsleri beni baglamaz.. ahmet kayayi da siyaseten sevmeyip dinleyen birçok karsit görüsten insan vardi zamaninda.. biraz da sanat sanat içindir diyenlerdenim bu konuda.. en azindan uyduruk sözleri yok birçok türkücümüz gibi.. cerrahpasa daki hüzünlü söyleyisi çok etkiler beni.. ilk kasedini pek tutmamistim ama gittikçe türkücü degil sanatçi oldugunu gösterdi..

PsYcHo_LaZ61
02.07.2004, 09:10
Sen gittikten sonra degisen bise yok buralarda ,

Yine Rahsanlar yine Süleymanlar ve yine karanlik beyinler,

Ablam kizina senin adini verdi seslenmeye dayanamam

UNUTMADAN BU SENEDE SAMPIYONLUGA OYNUYORUZ,

Ama sen ölüme yan Aysem yan..

Aysem sarkisinin sonundaki siirinden aldim bu misralari Volkan Konak benim için bir numaradir üniversitedeyken kaç arkadasimi Volkan Konak fanatigi yaptim bilemezsiniz onu çok seviyorum..

HEY GDI HEY BEEE BU PARCAYI ILK uzun sokakda gecen sene adranalin cafede dinlemistim yengenin adida ayse idi..hey gidi gunler hey smileys/smiley5.gif

zisinoli
02.07.2004, 11:09
Volkan Konagin siyasi görüs neymis? Anlayamadim ? Daha dogrusu ezbere, ajite ederek konusuyorsunuz. Isinize geldigi gibi.Yok siyasi görüsü söyleymis, böyleymis. Yok Ahmet Kaya' da falan filan.

Volkan Konak hiçbir zaman radikal takilmamistir. Cumhuriyet çocugudur o. Cumhuriyet çocugu olmayan varsa onlari tartisin ve Volkan Konagimi onun bunun isimleri ile yan yana koymayin.

PIRIL PIRIL VOLKAN KONAGINA BILE SAHIP ÇIKMAYI BECEREMEYEN KARADENIZLIM SANIRIM DAHA ÇOK YOLUMUZ VAR... SAYGILARIMLA.ZISINOLI

cemilsezgin
02.07.2004, 15:25
zisinoli kardesim haklisin fatih tekke nasilsa volkan konakta aydir obir trabzonun sembolüdür ayrica busene kiral tv yerel sanatci odülunu o aldi.smileys/smiley9.gif

Muhalif
02.07.2004, 18:19
zisinoli nin ne demek istedigini anlayamadim ama üslubu iyi degil.. ayrica eger sitemi bana ise ben zaten volkan konak i sahiplenen bir yazi yazdigimi düsünüyorum..

''Volkan Konagin siyasi görüs neymis? Anlayamadim ? Daha dogrusu ezbere, ajite ederek konusuyorsunuz. Isinize geldigi gibi.Yok siyasi görüsü söyleymis, böyleymis. Yok Ahmet Kaya' da falan filan.... Ne ulaaaaa!!!! ''

bu üslup bmn ye pek yakismiyor bence.. hiç birseyin isimize geldigi de yok.. sirf cevap olsun diye yazabilirim buraya 'che' cumhuriyet çocugu mu? ki ona sarki var kasedinde.. ama severek dinliyorum o parçalari.. lütfen biraz daha sakin olalim bence..

zisinoli
03.07.2004, 15:46
Che degil güzelim Volkan Konak'tan bahsediyoruz. Ama siz nedense Che ile ilgileniyorsunuz. Bilmem anlatabiliyormuyum. Kimse ile kisisel polemige girmek istemiyorum.

smileys/smiley4.gifUslubum için de bundan sonra bol bol kitap okuyacagim,büyük adamlarla oturup kalkacagim, kendimi edebiyata vericem, sevecegim kuslar, böcekler falan ve sizlere layik olmak için çok çalisacagim.smileys/smiley36.gif

Trabzonsporumuz herseyimiz, canimiz, ikinci kisiligimiz ancak sanirim tek birlestigimiz nokta bu maalesef.

Saygilarimla.zisinoli

serdarhoca
04.07.2004, 02:14
zisinoli nin ne demek istedigini anlayamadim ama üslubu iyi degil.. ayrica eger sitemi bana ise ben zaten volkan konak i sahiplenen bir yazi yazdigimi düsünüyorum..

''Volkan Konagin siyasi görüs neymis? Anlayamadim ? Daha dogrusu ezbere, ajite ederek konusuyorsunuz. Isinize geldigi gibi.Yok siyasi görüsü söyleymis, böyleymis. Yok Ahmet Kaya' da falan filan.... Ne ulaaaaa!!!! ''

bu üslup bmn ye pek yakismiyor bence.. hiç birseyin isimize geldigi de yok.. sirf cevap olsun diye yazabilirim buraya 'che' cumhuriyet çocugu mu? ki ona sarki var kasedinde.. ama severek dinliyorum o parçalari.. lütfen biraz daha sakin olalim bence..

Zisinoli ( Gökhan abi) seni kastetmedi sanirim. Sadece Volkan Konak ile Ahmet Kaya'nin karsilastirilmasina kizdi sanirim.

Benim bu konuda söyleyecegim bir çift lafim var.

Volkan Konak'i severim, sarkilarini daha çok severim. Bizim bazi insanimiz sanirim Volkan Konak'in alisildik olmayan fiziksel görünüsü yüzünden biraz alisamadi. Ama Volkan Konak çogunluk itibariyle begenilen bir sanatçidir. Bu arada son albümüne che isimli sarkiyi almasini da dogru bulmuyorum ( ne olursa olsun).

Bir de Fuat Saka hadisesi var. Fuat Saka'nin kendisini pek tanimiyorum, sarkilarina ise bayiliyorum. Bence bir sanatçinin siyasi fikri olabilir, saygi da duyarim ama gidip de o siyasi görüsünün kongrelerinde sarki söylemesi ve bu isi açiktan yapmasi bence pek dogru degil. Sanatçi sanatini bütün siyasi görüsten insanlar için yapmali. Ne isin var senin Tkp'nin kongresinde.Hadi ben pek sallamiyorum bu gibi hareketlerini, benim için önemli olan ortaya koydugu üründür ama herkes böyle düsünmeyebiliyor. Zaten Fuat Saka da pek sallamiyor galiba kendisini bu yüzden dinlemeyenleri.

Muhalif
04.07.2004, 16:03
serdarhoca'm yine uyumlu kisiliginizi ortaya koydunuzsmileys/smiley32.gifözelden arkadasimiza bir mesaj atmistim zaten bu konuda.. yine de en ufak bir gerginlik gördügünüz yerde ortami yumusatmaya çalismaniz bmn üyeleri ve birlik olmamiz açisindan çok önemli..

selamlar..

Cemalettin Taşkın
07.07.2004, 21:57
arkadaslar sadece konusuyoruz. olayi kisisellestirmeyelim.

ilginç birsey dikkatimi çekti. volkan konakin kasetinde che'ye yazilmis sarki mi var? yanlis mi anladim?

zisinoli
08.07.2004, 18:32
Olayi kisisellestirmedik sinoplu. Volkan Konak hakkinda aldigin duyumlar dogruymus, bizimde bilgimiz oldu eyvallah. Maalesef Trabzonumda sevmeyenleri varmis. Üzgünüm.

Besincimevsim arkadasimla hiç bir sorunumuz gerginligimiz de yoktur ayrica. ( kisisellestirme üzerine ).Yürekler bir.

Evet arkadas che'ye Volkan Konak sarki yapti. Daha öncesinde yer alan keten usak parçasinin müzigine uyarlayarak.

Öldürelim mi simde yoksa keselim mi?

100 sarkidan sadece 1-2 yanilma payi var. Bence affedelim, yani büyüklük sizde kalsin. Olur mu ?

Yani herkes dönem dönem yaramazlik yapmaz mi ? Yapmadiniz mi hiç ?

Cemalettin Taşkın
12.07.2004, 23:37
volkan konak'in che ile ne alakasi var ki? trabzon neresi küba neresi?

Efrasiyab
13.07.2004, 01:49
volkan konak'in che ile ne alakasi var ki? trabzon neresi küba neresi?

hahahasmileys/smiley36.gifula aksam aksam guldurdun beni yaa

zisinoli
13.07.2004, 10:29
Ah memleketimin güzel insani. Ben simdi ne diyeyim, ne anlatayim...smileys/smiley17.gif

Emorfo
17.07.2004, 11:17
|:| Maranda

Sarkilari dinlemek için tiklayin.

http://www.volkankonak.com (http://www.volkankonak.com)

albümler sayfasi

#10 Fietra
17.07.2004, 13:30
Dün kendisi Festivalde idi

sweetrose
28.11.2004, 17:54
Bazi gerçekler acidir; VOLKAN KONAKIN HERKES SARKILARINI SEVIYOR AMA ONUN ALET OLDUGU ISLER HERKES TARAFINDAN BEGENILMEYECEK SEVIYEDE....

cemilsezgin
28.11.2004, 19:18
ne dedini acikca söyle.adami hasta etme

Guests
29.11.2004, 09:48
Bazi gerçekler acidir; VOLKAN KONAKIN HERKES SARKILARINI SEVIYOR AMA ONUN ALET OLDUGU ISLER HERKES TARAFINDAN BEGENILMEYECEK SEVIYEDE....

bizene karistigi islerden ibrahim tatliseside seviyor bu millet ama onunda neler yaptiklarini çok iyi biliyoruz. saygilar.Edited by: ÖzGüReisEsenLer

TSunami
11.06.2005, 12:52
Irlandali Laz...

Laz müzigi diye bir sey varsa ki var, Volkan Konak bas kösededir. Bütün kuzeyliler gibi 'sanatçidir, inatçidir'. Ama Trabzonludur, Trabzonsporludur

http://www.milliyet.com.tr/2005/06/11/spor/resim/spo06.jpg ÖZEL RÖPORTAJ / HAKAN DILEK

Trabzon deyince gönül teliniz titriyor neredeyse... Sizin için baska anlamlar tasiyor degil mi Trabzonlu olmak?...
M.Ö. 750'lerde kurulmus bir sehir Trabzon. Dolayisiyla Roma, Paris, Londra ve Istanbul'dan önce kurulmus. Dominant bir bölge. 1850'lerde kadinlarin piyano çaldigi bir yer, ilk sessiz sinema 30'larda gelmis, opera binamiz var, 1900'lerin basinda dokuz tane gazete çikiyor iki tanesi Fransizca. Dolayisiyla tarihinden geliyor bu çok renklilik, seslilik. Futbolda istekli olusumuzun ve basarilarimizin arkasinda bu kültürel birikim ve zenginlik vardir. Ilk futbol kitabi Futbol Assoccation 1920'de Trabzon'da yazildi, 1925'lerde Sebatspor'un bisiklet takimi var, Türkiye'deki ilk yurtdisi turnuvasi 1930'da -Tiflis, Gürcistan, Batum, Trabzon'un katildigi- Trabzon'da yapildi.

Bu küçük kentin arsasinda koca bir birikim var yani.. Basarilar tesadüf sayilmamali diyorsunuz...
Sadece sportif açidan degil sosyal olarak da baskadir Trabzonspor. En demokrat kulüp bizimkidir.

Ne demek bu?
Birey olabilme özelliklerini tasiyan. Tepki veren, tavrini ortaya koyan bir kulüptür. Futbol için miting yapan bir kent göster bana?

Evet geçmiste de 'Ali Kemal gitmesin' diye miting yapmisti taraftar...
Bizim o yönümüzü göstermeyip de üç bildiri dagitanlari linç edenleri gösteriyor medya...

Peki Trabzonspor simdi nasil sizce?
Trabzonspor yirmi bes yildir kalecisiz oynuyor haberiniz var mi? Senol Hoca'dan sonra kaleci gelmedi Trabzonspor'a. Taffarel olmasa Galatasaray o kupalari alabilir miydi? Daha öncesinde bir Simoviç'i hatirlayin. Milosevski iyi bir kaleci gibi duruyordu ama yedigi gollere bir bakin?

Takim için kaleci önemlidir yani...
Evet. Müzikte temel ritmdir, satrançta en önemli hamle nedir? Sah; peki futbolda? Kale... Topun çizgiyi geçmesidir degil mi aslolan? Öyle degildir ama öyle sayiliyor. O yüzden kalen iyi olmazsa yenilirsin...

Peki yasamda hep savunmada ve kalede kalmak, hücumu düsünmeden ileri çikmadan yasamak...
Dünyaya kus bakisi bakacaksin ama kus bakisi bakmayacaksin. Trabzonspor seyircisi bir baskadir bu nedenle. DNA'sinda var bu.

http://www.milliyet.com.tr/2005/06/11/spor/resim/spo061.jpg Bu DNA mevzusu ilginç. Mesela kargalarin bile diger bölge kargalarindan daha baska oldugunu anlatirlar... Trafik lambalarinin üzerine çikip cevizleri asagiya atip kirarlarmis.
Yüksekten atmazlar. Onu öteki bölgelerin kargalari yapar. Bizimkiler Çömlekçi'de kirmizi isikta duran arabalarin ön tekerleklerinin altina koyarlarmis cevizleri. Çogu kargalar yere egilir, tasi alir, atarsin kaçar. Bizim oradakiler yere egildiginde kaçar.

Özel adamlar, iyi futbolcular çikiyor Trabzon'dan...
Nihat'lar, Emre'ler -Emre Belözoglu kuzenimdir-, Okan'lar, Tugay'lar...

Dünyada örnekleri yok degil bu tür takimlarin...
Bakin Türkiye ne zaman düzelir biliyor musunuz? Asiret ve tarikatlar yikildiginda. Bizde tarikat yoktur mesela. Herkes agadir bizde -gülüyor-. Benim babama herkes Demir Aga diyordu ama karayollarinda isçiydi kendisi. Ama kendinin agasi, hürriyet agasi. Birey olabilme özellikleri tasir, ilericidir, karsi çikar, tavrini koyar bizim yöre insani. Yeri geldiginde Cumhuriyet döneminde Atatürk'e ilk muhalefet buradan çikmistir. AK Parti döneminde CHP kazanmistir belediye seçimlerini. Mümkün mü bu? Nerede var? AK Parti'nin elinden alinan tek ildir Trabzon.

Nasil gerçeklesti bu?
Seçim kampanyasinda islenen olgu neydi biliyor musunuz? Trabzonspor...

Siyasi seçim bile Trabzonspor üzerinden...
Trabzon'da bir dine bir de Trabzonspor'a küfür etmeyeceksin...

Peki ne demektir Trabzonspor sizin için?
Isyan, karsi çikis, uluslararasi havaalani, bes yildizli oteller, hava durumunda Trabzon'un adinin ilk baslarda söylenmesi demektir... Bunlarin hepsi Trabzonspor'un sayesinde... Trabzon bizim için üst kimliktir. Bizim için futbol sadece topun çizgiyi geçmesi demek degildir...

Taraftari da bu anlamda farkli...
Bizde bir acayip bu takim tutma isleri. Adam Urfa'da yasiyor, Galatasaray'i Fenerbahçe'yi tutuyor. Böyle bir sey görmedim kardesim... Ben ille de takim tutacaksam Trabzon, olmadi Rizespor'u tutarim. Gerçi Rizeliler bunu yapmaz ama... Ben agabeyim, bazi seyleri göstermem gerekir -gülüyor-. Gaziantepli Besiktas'i tutuyor. Dogdugum yerin takimini tutarim ben.

Özel bir kimligi var Trabzon'da yasayan insanlarin. Bu cografyasindan, bölgenin fiziki özelliklerinden kaynaklaniyor olabilir mi?
Siyasette, sanatta... Özel isimler çikmistir gerçekten. Özeldir Trabzon...

Su kaleci meselesine dönelim... Senol Günes Azerice 'Kapici'nin Türkçe'deki karsiliginin kaleci demek oldugunu söyleyip kalecilerin önemine vurgu yapmis ve Trabzon'daki evlerin kapilarinin binalarin en güzel yerleri oldugunu anlatmisti...
O kapi tokmaklari meselesini Sunay Akin'a söyle, dört saat konussun -gülüyor-. Sosyologlarin antropologlarin bir analiz yapmasi lazim bizim için. Kuzeyliler biraz farklidir. Irlandalilar, Iskoçlar da öyledir bak. Sanatçidir, inatçidir. Bana Irlandali Laz derler mesela.. Bir acayip sevda var bizde Trabzon'a karsi.

Futbol bir tutku gibi degil mi Trabzon'da?...
Futbol sonuç olarak bir oyundur. Toplumlari ancak temsil edebilirler. Futbolla kalkinamazsiniz ama bizi temsil etmesi oyun olmasi nedeniyle iyi ve güzel bir seydir. Aslolan bilimde sanatta ileri gitmektir. Bir kanadiniz sanatsa bir kanadiniz da bilim olmalidir. Gerisi futbola çok önem atfetmek olur ki bu da yanlis bir seydir.

zisinoli
11.06.2005, 13:08
Volkan Konakgibi Trabzonluya bileçamur atiliyor ya ne diyeyim.

Iyiki varsin Volkan Konak.

Senin gibi Trabzonluya, senin gibi Trabzonsporluya ve senin gibi toplum adamina ihtiyaci var bu milletin.

Volkan KONAK'larin sayisinin artmasi dilegiyle...

Zafer Keskin
11.06.2005, 14:37
onun kadar maçka asigi ve trabzon hastasi az rastlanir muhtesemsin volkan abicim

Amasyali
11.06.2005, 18:11
http://www.ozgurpolitika.org/2005/06/06/allkul.html

Fuat Saka'yi hala seven var mi?

Hüda Topaloğlu
11.06.2005, 18:34

"Baydemir'in ardindan Fuat Saka sahneye çikarak, Türkçe'nin Karadeniz sivesiyle, Lazca, Türkçe türküler ile alevi deyisleri ve Kürtçe "Malan Barkir" sarkisini söyledi"

FUAT SAKAYA OLAN SEVGIM BIR OKADARDA ARTTI

Adam farklarimizdan ziyade ortak noktalarimizi ön plana çikarmasindan daha guzel bir sey olabilirmi??? Adam çikarmis at gözlüklerini, olaya bir butun olarak bakiyor ve hepimizin bir ulkenin vatandaslari oldugunu soylemesi hatami???? Ama aramizda malesef "Kürt" kelimesini duyanlar direk "PKK" diye algiliyor, bence bu konularda biraz hassas olsak daha guzel olur. Catismalarda sehit olan nice Kürt var??? Fuat saka bu sehit olan askerlerinin dilinde sarki soylediyse bence bu ayakta alkislanmasi gereken bir olaydir!!!

Crazy_OfLu61_
12.06.2005, 16:47
Seveninden az sevmeyeni vardir bence. Çünkü yeni nesil tarzini baya seviyo. Mesela ben genellikle dinlerim arabamdada kasedi vardir. Entel bir karadenizli desek daha dogru olur smileys/smiley36.gif

Crazy_OfLu61_
12.06.2005, 16:49
Istanbul'da ki arkadaslar bu kis hep beraber Volkan Konak'in mekanina gideriz. Gerçekten çok hos bir yer . Tavsiye ederim.

Bana uyar.

Crazy_OfLu61_
12.06.2005, 16:52

Zaten sevmezdim.

Salih61
16.06.2005, 16:49

Zaten sevmezdim. Zaten fuat saka kendimi türk olarak görmüyorum demi?ti...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Barış
16.06.2005, 16:53

Zaten sevmezdim.

Zaten fuat saka kendimi türk olarak görmüyorum demi?ti...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Nereli hissediyormu? kendini söyledi mi?smileys/smiley5.gif

LazAnisT
16.06.2005, 21:10

Zaten sevmezdim. Zaten fuat saka kendimi türk olarak görmüyorum demi?ti...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif arkada?lar fuat sakay? iyi tan?yanlar onun ne tür dü?üncelere sahip oldu?unu çok iyi biliyorlar.bizler onun müzi?ini tart??al?m,müzi?ini sevelim.siyasi dü?üncelerinin bence önemi olmamas? gerekir..

LazAnisT
16.06.2005, 21:11

Zaten sevmezdim. Zaten fuat saka kendimi türk olarak görmüyorum demi?ti...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Sefaenes
27.11.2006, 18:55
tskler
sagolun

Serhat ŞAHİN
27.11.2006, 19:13
kendini Türk olarak hissetmeyene sınır kapıları ve havalimanları açıktır...

Kaya
27.11.2006, 19:37
Konunun ne olduğu belli değil. 2005'te en son ileti atılan başlığa bugün ileti atılmış ama içerik belirsiz. Diğer başlıktan devam...