PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Keske

#10 Fietra
22.03.2005, 22:14
Keske kelimesi genellikle pismanliktan sonra söylenen bir kelimedir ve insan hayatinda ne kadar keskeyi cümlesinde kullanmissa genellikle o ölçüde pismanlik duymustur.

Isin Trabzonspor ile ne alakasi var?Söyle anlatayim bu sene basinda umutlarla girdik seneye geçen senenin üstüne biseyler katarak oturmus sistem üzerinde sampiyonlugu istedik ancak su ana gelene kadar basta futbolcu olmak üzere yönetim,teknik kadro,taraftar camia olarak o kadar keske dedik ki.O keske dememizin nedeni olan olaylar ve daha önceki keskelerden ders çikaramamiz biraz da sansizlik ile bizim su an ki durumumuz arti sampiyonluk yarisindaki karamsarligimiz çikiyor ortaya.Bazen küçük küçük hatalar bize o kadar seyler kaybettirdi ki.Ise sadece Trabzonspor açisindan bakiyorum.Belkide diger ülke liglerinde keskeyi en az diyen,dedigi zaman ondan ders çikaran ve sansinin da yaninda bulundugu takim sampiyon oluyor.

Ise gerçek tarafindan bakarsak suanda birçogumuz keske su Istanbulspor maçindaki "bitsin de devreyi kapatalim" mantigiyla oynadigimiz ve sampiyonluga oynayan bir takimin,30 golü asamayan su takimdan1 gol yiyip 2 puani birakmasina içerliyoruz.

Avni Aker'de oynadigimiz arti tek kale vebüyük bir süre rakibimizin10 kisi oynadigi sanirsam ilk puan kaybimiz olan Gaziantespor maçinda da 0-0 berabere kalarakbiraz sansizligimizsayesinde çok önemli bir 2 puan kaybettik ve ona da keske diyoruz.

Örnekler çoktur.Gazintepspor'a 2-3 kaybettigimiz maç Konya ile olan beraberligimiz.95-96'daki maç.

Su an da belki de Fatih Tekke keske Gaziantepspor maçindaki su pozisyonda söyle vursaydim veya D'heane keske otopa strese girip iska vurmasaydim yahut Yattara keske Besiktas maçinda ilk dakikalardaki pozisyonda kalecinin eline topu yuvarlamasaydimda söyle yapsaydim ya da Gökdeniz Istanbulspor maçinda daha hirsli oynasaydik son olarak 95-96'daki maçtan sonra futbolcular keske biraz daha dayansak biraz daha akilli oynasaydik diyorlardir veya önceden illa ki demislerdir.Örnekler çogaltilir yani.

Ama yapilan bu hatalar ve beceriksizlikler diyelim artik bize sampiyonluk yönünde çok agir yaralar aldirtmistir.Anlik ve ya bir maçlik bu hatalar bize nelere mal oldu.Benim amacim Fatih Tekke'yi falan suçlamak degil haddime düsmez zaten.Amacim sadece bu olaylardan sonra önemli olan dersi çikarabilmektir.Sanirsam 21 seneden beri Trabzonspor keske keske deyip duruyor.Bizde bu kelimeyi lügatimizdan kaldirirsak ki insallah Sampiyonlar Ligi'ni aliriz veya daha büyük bir basari.

Bizim su ankisorumlulugumuz taraftarlik yani takimimiza her sartta ne durumda olursa olsun karsiliksiz destek vermek.Aksi takdirde bizde keskeleyebiliriz.

Insallah yazim çok saçma olmamistirsmileys/smiley1.gifEdited by: #10 Osmanozc

Alptuğ
22.03.2005, 22:40
yazinin saçma hic bir yeri yok cunku ayni keskeleri bjk yenigisinden once sayisiz kez tekrarladim o cok basit yaptigimiz puan kayiplari olmasaydi keske diyenler rakiplerimiz fb ve gs olacakti

CeSS
22.03.2005, 22:48
Keske'lerle yasayamayiz.

Sadece geçmisten ders çikarabilmemiz lazim.

Berat
22.03.2005, 23:42
Helal Osman..sen de yazi hayatina baslangiç yaptin,,yazin güzel olmussmileys/smiley2.gif

Muhalif
23.03.2005, 00:28
Osmansmileys/smiley2.giftebrikler.. 16 yasinda bir taraftar yazmis bu yaziyi arkadaslar.. Bordomavi.net te kalitenin gittikçe yükselmesinin en bariz örnegi.. Tekradan tebrikler Osman.. zaten artik serbest kürsüden buralara tasinmanin vakti gelmistismileys/smiley17.gifyakinda yazi kuruluna da beklerizsmileys/smiley2.gif

Selam ve Sevgilerimle..

ozcilingir
23.03.2005, 00:47
Osman keske BJK maçininin son dakikasinda karanbolden gol atariz herhalde demeseydin o gölü yemeyecekdik. !

Keske seni lisede sayisal yerine sözel bölümüne yazdirsaydim. Yakinda bu sayfalarda uzun uzun yazarsin herhalde. Keske birazda ders çalissan! yazindan dolayi tebrik ederim.

Sevgilerimle

HAMBUGO
23.03.2005, 00:49
Gercekten sana kalitiliyorum arkadasim BMN de kalite yüksek seviye var ve taraftarin gercekten futboldan anladigi bariz belli.

Ayrica bu genc arkadas futbol ve futbol taraftarliginin anlamini ve amacini tekrar ortaya koymus.Tesekkürler

CAFER ÖZER
23.03.2005, 09:09
Keske G.anteple beraber kaldigimiz maçta son dakikalarda Tolganin o kafasi gol olsa 2 puan hanemize yazilacakti.Tolgaya büyük moral olacakti.

Keske ANK.B.S Belediye maçinda 1-0öndeyken o golü yemeseydik 2 puan daha ilave olacakti.

Keske G.S la oynadigimiz maçta son 20 dk da kaçan gollerin 2 tanesi gol olsaydi 3 puan

Keske FB maçinda o penalti olmasaydi Fatihin Direkten dönen kafasi gol olsaydi FB yi yenseydik tek kale oynadigimiz maçi skora yansitsaydik 3 puan

Keske Konya Istanbul maçlarinda 1-0 öndeyken son anlarda o golleri yemeseydik. 4puan

Keske G ANTEP maçinda kaçan goller gol olsaydi 3 puan

Keske BJK maçinda kaçan goller gol olsaydi 3 puan.

Keske Dinamo Kiev maçinda 2-1 yendigimiz maçta kaçan goller kaçmasa maç 6-1 bitseydi sampiyonlar ligindeydik.

su yukardaki öreneklere baktigimizda puan kaybettigimiz maçlarin hepsinde kaçan punlar hep belesten kaçmistir hepsida 3 puani hanemize yazdiracagimiz halde kaçmistir.kaçan puanlar su anda kaçmasa idi biz sampiyonlugu ilan etmistik.Su anda belki hala sampiyonlar liginde mücadele ediyorduk.O yüzden keske lafini kullanmaktansa önemli olan o keskelere neden olan basit hatalardan ders çikartip bunu bir daha yapmama yoluna gitmek.

Insallah Futbolcular ve yöneticilerde bizim yaptigimiz bu KESKE yorumlarini oturup önlerine koyarlar ve seneye ona göre hareket ederler.

Emorfo
23.03.2005, 11:50
ah su keskeler..

#10 Fietra
23.03.2005, 11:54
Bu arada Istanbulspor'dan 1 gol yiyip 2 puan birakmisiz Muhalif düzeltti sagolsunsmileys/smiley1.gif

kutoz
23.03.2005, 16:01
Osman eline saglik. Sanirim bu hepimizin hayatinda uygulamakta zorlandigi bir sorun. Basari aslinda, keskelerin sayisiyla dogru orantili.

Ve inaniyorum ki,
en az KESKE'li bir sezon sonunda,
SAMPIYONLUK Trabzonda...

Çok uzak degil...

FANATIK61
23.03.2005, 16:12
Aaah keske keske keske !!!

Hüseyin Çümen
23.03.2005, 17:32
KESKE ZURAWSKI YI ALSAYDIK

Ömer SEVİNÇ
23.03.2005, 18:49

Ulan içimizde kaldi su Zurawski be. Her maglubiyetten sonra adamin adi geliyor.smileys/smiley36.gif

BIr de aliriz ve kötü oynarssa bu taraftar yikilir herhaldesmileys/smiley36.gif

Crazy_OfLu61_
23.03.2005, 21:03
Keskelerden biktik artik keske demek istemiyoruz.

Guests
23.03.2005, 21:48

Ulan içimizde kaldi su Zurawski be. Her maglubiyetten sonra adamin adi geliyor.smileys/smiley36.gif

BIr de aliriz ve kötü oynarssa bu taraftar yikilir herhaldesmileys/smiley36.gif

"Zurawski" ismi de tarihimize yazildi,hep hatirlanacak...

sampiyonlugu kaçirdigimiz1996'da ki"Giorgi Kingladze" örnegi gibi...

Analyzer
23.03.2005, 22:42
Osmansmileys/smiley2.giftebrikler.. 16 yasinda bir taraftar yazmis bu yaziyi arkadaslar.. Bordomavi.net te kalitenin gittikçe yükselmesinin en bariz örnegi.. Tekradan tebrikler Osman.. zaten artik serbest kürsüden buralara tasinmanin vakti gelmistismileys/smiley17.gifyakinda yazi kuruluna da beklerizsmileys/smiley2.gif

Selam ve Sevgilerimle..

Osman gerçekten tebrikler. 16 yasindaki bir taraftardan güzel bir yazi.

Yalniz Cenk,forumda kalitenin yükseldigini söylemenden bir gün sonra Thijs'in açiklamalariyla ilgili baslikta yazilanlari okuduktan sonra sen de hayal kirikligina ugradin mi bilmiyorum. Yeniçeriler ayaklanmis, kelle istiyorlar...Yazik...

zafercalikoglu
24.03.2005, 09:00
hep keske amma çok kske var hayatimizda ,keskelerin azalmasi dilegiyle

#10 Fietra
25.04.2005, 19:42
24 Nisan Pazar günü Fanatik gazetesinde Trabzonspor'un sayfasinda bir baslik var Baskan Atay Aktug da "Keske" diyor! smileys/smiley17.gif Edited by: #10 Osmanozc

Hüseyin Çümen
25.04.2005, 22:10
keske 95-96 da sampiyon olabilseydik smileys/smiley19.gif

Beytullah
25.04.2005, 22:21
ah ulan artik su keske lafini demesek waryaa..of offsmileys/smiley19.gif

no NAME
25.04.2005, 22:50
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%"><T><T>
<T>
<TR>
<TD width="80%" ="smText">Gönderen: 05-Mart-2005 Saat 13:43 | Kayitli IP </TD>
<TD noWrap align=right width="20%">http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_images/quote_ic&#111;n.gif (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/edit_post.asp?M=Q&amp;PID=117710&amp;TPN=14) </TD></TR>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR>
</TD></TR></T></T></T></T></TABLE>

Bir beyin firtinasi yapin bakalim, bizde bu duran top meselesi ne zamandir var ? ben size sayayim, samet aybaba, turgay semercio. ziya dogan,ihsan hoca ve son olarak senol günes. peki bu hocalar zamaninda bakin neler oldu

1- penaltilari fatih gökdeniz m. yilmaz ve hüseyin kullandilar( SENOL HOCA HARIÇ) . ve bunlarin hepsi ayni sezon içinde- bazilari 2 tane - penalti kaçirdilar. fatih, bir salatamaçinda noumavari penati kullanmis,trabzon'da elaziga 84 .dk da penalti kaçirilmisti -bu futbolcularadn biriydi- o ve birkaç maçta bu davranislar yüzünden puanlar kaçirmis ve biz onlara çildirmistik.

2- serbest vuruslarin hepsine bazilari tarafindan sürekli sahip çikildi . nelermi oldu, toplar dünyanin etrafindalar veuydu olarak o gün bugündür dolaniyorlar . bu sayede ihtimalde olsa alinabilecek puan yada puanlar o toplarla birlikte uzaya gittiler. (belki de geçen yilki sampiyonluk)

3- sirf bu yüzden takim içerisinde -maç yayinlarindada görüldü- sikinti yasandi. bir maçta tvde de görüldü. lee, fatih'in yaninda çaresizce ellerini iki yana açip tepkisini ortaya koydu. ayni durum antep maçinda simok tarafindan gösterildi. peki ne oldu hiçbirsey hala ayni adamlar topun basina geliyor ve topun nereye gidecegini kaleciler , oyuncular , tribündekiler ve ekrandakiler biliyorlar.kolay kolaydegismeyense topa vuranlar.

4- ya seyredenlerde ya kenarda buna seyirci kalanlarda yada böyle olmasini isteyenlerde bir sorun var.

ne olacak ozaman? bu durum kaynakli bir sürü sikinti çikacak. iste onlar

1- simok, lee, belki yattara yada baskalari bu durumdan ötürü bu tür tepkiler verip birseylerden soguyacaklar. buda huzursuzluga

2- sürekli kaçirildigi için rakiplerin rahat olmasina,

3- bizim puan kaybetmemize

4- çok daha aci ama belkide sampiyon olamamamiza sebep olur.

5- iste ozaman ortalik karisir ve herkes suçlu aramaya baslar. kabak birilerinin basinda patlar. seyirci oyunculari, oyuncular kaçirani, kaçiran buna sebep olani, sebep olan buna göz yumani....................... diye uzayip gider bu hikaye.o zaman ne yaparsinal basinida hangi daga gidersen git. delirmek, kudurmak,dagilmak yada dagitmak veya bunlari düsünüpölüp ölüp dirilmek.... aci ama 2. dinamo maçinin öncesi ve sonrasini hatirlayin

ama arada giden birsey daha olur

sampiyonluk

buna engel olmak içinduygusal degil mantiksal davranmak gerekir. o da takimda kim neyi iyi yapiyosa onu ona birakmaktir. çünkü trabzonspor bir sistemdir oyuncular da o sistemi olusturan parçalar. önemli olan sistemdir, parçalar degil.

YUKARIDAKI YAZI ANTEP'I 3-0 YENDIGIMIZ MAÇTAN 2 GÜN SONRA YAZILMISTI. HENÜZ ORDAKI MAÇ OYNANMADAN. BELKI BU TOPICEUYMAYAN BÖLÜMLERI OLABILIR ONUDA KUSURDAN SAYMAYIN.

OSMAN KARDESIMIDE YAZISINDAN DOLAYI TEBRIK EDERIMEdited by: no NAME

Muhalif
25.04.2005, 23:19
keske lere fb maçindan sonra bir keske daha eklenmemesi temennisinde bulunuyorum ben de kisaca.. ayrica üstteki arkadas da çok dogru tesbitlerde bulunmus..

Hünkar
26.04.2005, 00:13
valla en buyuk keskem 95 96 senes1 kacan samp1yonluk

Hünkar
26.04.2005, 00:19
yaz1m yar1m kalm1s.ama bu y1l b1rcok macta puan kaybett1k bunlar olab1l1r ama 3 nmac cok dokundu ist febe ve c1ncon maclar1 s1md1 rahatl1kla samp1yonluga g1d1yoduk ama ALLAH buyuk daha hersey b1tmed1

hakantpl
26.04.2005, 00:26
Keske Artik Keske Demesek

Hüseyin Çümen
26.04.2005, 02:04
bende katiliyorum febe maçindan soraisallah keske demeyiz

61-firtina
26.04.2005, 15:16
Keske istanbul ankara gaziantep konya maçlarini kazansaydik keskeeeeeee

SDanışmaz
26.04.2005, 16:54
Osman çok güzeL bir konu açmis,döktürmüste.

Yukarida no NAME'nin yaptigi tespitLerde çok güzeL.Bundan sonra geçmise bakmamaLiyiz.Hep iLeriyi düsünmeLiyiz.Yoksa isin içinden bir türLü çikamayiz.

61trabzonomer
26.04.2005, 18:01
Keske bmn le daha önce tanissaydim...

61trabzonomer
26.04.2005, 18:03
Keske Artik Keske Demesek

aslinda dogru laf ama insanoglu yuz iste mecbur deyecegin bir zaman geliyo demesen olmuyo...

Önder28
26.04.2005, 21:12
bütün keskelere bende derim keske,

ama keske biz de daha iyi taraftar olamazmiydik ?

yengide-yenilgide, iyi günde-kötü günde, sicakta-sogukta, tribünde-uzakta, sahamizda-deplasmanda keskeee.....tabiki daha iyi olabilirdik, dersler aldik, çok aci tecrübelerimiz var , Tekrarlamayalim yeter.

zafercalikoglu
27.04.2005, 10:11
bu keskler olmasa biz hersene sampiyon olurduk,

keske dememe dilegiyle

seyyahali
27.04.2005, 11:02
birakalim bu keskeleride size güzel bir önerim olacak karinca kararinca aramizda forma aliminda yaptigimiz gibi para toplayip klübümüze destek çikalim

TSelif
27.04.2005, 11:07
ALLAH'IN IZNI ILE BU KEZ KESKE DEMEYECEGIZ....

Beytullah
27.04.2005, 20:40
insallah artik keske demicez..

Semih58
27.04.2005, 21:26
Deha,en imkansiz olani basarmaktir.Mehmetler'in içinde bir tek Gemileri karadan yürüten Fatih olmustur.O yüzden büyüktür.Trabzonspor'um 6 defa yiktigi Bizans hegomanyasini yine yikacaktir.daha öncede dedigim gibi Farkli galibiyet bekliyorum.Keske yok,umut var.

Muhalif
13.07.2005, 00:49
Keske bu konuyu hortlatmak zorunda kalmasaydimsmileys/smiley36.gifamaher transfer döneminde bu konu hortlar demedi demeyinsmileys/smiley17.gif

#10 Fietra
13.07.2005, 00:51
Keske bu konuyu hortlatmak zorunda kalmasaydimsmileys/smiley36.gifamaher transfer döneminde bu konu hortlar demedi demeyinsmileys/smiley17.gif

Ölümsüz ve evrensel bi yazismileys/smiley36.gif

Crazy_OfLu61_
13.07.2005, 10:03
Osman keske BJK maçininin son dakikasinda karanbolden gol atariz herhalde demeseydin o gölü yemeyecekdik. !

Keske seni lisede sayisal yerine sözel bölümüne yazdirsaydim. Yakinda bu sayfalarda uzun uzun yazarsin herhalde. Keske birazda ders çalissan! yazindan dolayi tebrik ederim.

Sevgilerimle

smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Burçak
13.07.2005, 12:48
Seninle çikabilseydim
Elini tutabilseydim
Kafelerde diskolarda
Belini sarabilseydim

Elimdeki sazim olsan
Doya doya çalsam seni
Kadehimde sarap olsan
Doya doya içsem seni

AH KESKEM KESKEM KESKEM
Içebilseydim KESKEM
Çalabilseydim KESKEM

Saçlarina boncuk taksam
Seni nazardan korusam
Mutluluktan uçardim ben
Sana bir kez dokunsam

Ibrahim Tatlisessmileys/smiley1.gif

Egemen
13.07.2005, 14:10
ahahahahhah

U.Sadıkoğlu
13.07.2005, 15:09
KEsKe o SeRefsiz Biçakci Yada papiLa hanqisi oLUrsa oLsun yoLda qorsekte birimiz bi DaLsakkkksmileys/smiley7.gif

61viya
13.07.2005, 15:23
Osman tebrik ederim,çok güsel yazmissin...Aslinda,yeryüzünde yazilan ve söylenen sözler içinde en aci veren sözdür keske...

Üzülerek ben de diyorum ki,keske,bu takimi sevinmek için sevmeyen taraftarlarimizi artik daha çok görsek....

omer61
13.07.2005, 18:31
keske feneri yanseydik..smileys/smiley19.gif

Sacit
14.07.2005, 16:05
Seninle çikabilseydim
Elini tutabilseydim
Kafelerde diskolarda
Belini sarabilseydim

Elimdeki sazim olsan
Doya doya çalsam seni
Kadehimde sarap olsan
Doya doya içsem seni

AH KESKEM KESKEM KESKEM
Içebilseydim KESKEM
Çalabilseydim KESKEM

Saçlarina boncuk taksam smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif
Seni nazardan korusam
Mutluluktan uçardim ben
Sana bir kez dokunsam

Ibrahim Tatlisessmileys/smiley1.gif

MaHMuT_61
15.07.2005, 02:06
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Keske hiç keske diyecegimiz hatalar yapmasak..smileys/smiley2.gif</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=3bf39d6e></BLOCKQUOTE>

ShadoW
15.07.2005, 02:49
Keske yonetimimiz kendini ve bizleri kandirmasaydi ve Bonservisi elinde
olarak AZ ALKMAAR ile Free anlasan SHOTA ARVELADZE'yi takima
kazandirsaydi.Simdi ne onlar ugrasiyordu ne de biz Aglaniyorduk.