PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kötü günün firsatçisi muhalefet!

Emorfo
22.03.2005, 13:42
Buyrun burdan yakin...

Trabzonspor'da Özkan Sümer ve 1. Atay Aktug yönetimde görev yapan ancak son kongrede Baskan Atay Aktug ile ters düserek yönetim kurulunda yer almayan Trabzonspor eski Genel Sekreteri Yusuf Ziya Yilmaz, Aktug ve yönetimini elestiri yagmuruna tuttu.
Son dönemde Trabzonspor'da Atay Aktug'un tam istedigi gibi bir ortam buldugunu belirten Yusuf Ziya Yilmaz, "Atay Aktug tam istedigi gibi bir ortam buldu. Kendisine yönetim içerisinde muhalefet olan yok, istedigi gibi yürütüyor isleri. Kendisi nasil istiyorsa öyle yapiyor. Senol Günes seçim yatirimi olmaktan baska bir sey olmadi. Günes'e bir çok yetki verildi ama bunlarin hangisini kullaniyor. Insallah Senol Günes'e verilen yetkiler sahte degildir. Çalisacagi bir ekibi bile yok. Kulüpte bir basi bosluk var. Ben Atay Aktug'a hatalarini söyledigim için yaranamadim. Çalisamayacagimi anladigim için ben yönetim kurulunda görevimi yaptim ve ayrildim" dedi.
Trabzonspor'u yokluk ve sefalet içinde, bu noktaya, direnerek getirdiklerini ifade eden Yilmaz "Yarin tribünlerden 2 kisi bagirdigi zaman koltugu birakip gitmek yok. O oturdugunuz koltukta dirençli oturmak zorundasiniz. Yönetim Kurulu, borsa disinda baska hiçbir acil konu ile ilgilenmiyor. Borsa ile ilgili olarak bilgilendirme toplantisinda baskan Atay Aktug yoktu. Biz hatalari söyledigimiz zaman, sanki Atay Aktug bizim düsmanimizmis gibi, onu bize yönetim kurulu içinde savunanlar çikti. Ben her zaman Atay Aktug'a 'Önce kulübü temsil edeceksiniz, sonrada karar vereceksiniz' dedim. Ama o hep önce karar vermeyi tercih etti" diye konustu.
Yilmaz, Atay Aktug'un oturdugu koltugun kavga koltugu olmadigini kaydederek "Atay Aktug'un oturdugu koltuk kavga koltugu degil. Kavga baslatmak istiyorlarsa, kavga baslatmaya haziriz. Ama onlar hiçbir seye hazir degil, bu yönetim kavga ortami olusturmamali, iyilk ortami olusturmali. Hortumu bize tutmalarina gerek yok zaten biz sizden yanayiz. Islerini yapmalari gerekir. Bir yildan beri altyapi bassiz bir sekilde duruyor. Böyle bir model yok ama Özkan Sümer modelini Atay Aktug kaldirmak istiyormus. Özkan Sümer bir gün elinde bir liste ile bunlarin karsisina çikar ise o zaman ne yapacaklar. Özkan Sümer modelinin karsisina daha iyi model ile çikmalisiniz. Yönetim içinde kavgalarin çikmasinin baslica sebeplerinden biri Atay Aktug'un Lemi Çelik'i alt yapinin basina getirmek istemesi oldu. Atay Aktug ile Nevzat Sakar'in arasinin açilmasinin nedini de budur. Baskan Atay Aktug'un, Özkan Sümer'e olan düsmanligini anlamis degilim. Küçük eski hesaplarla ugrasacagina hizmet yapmali" seklinde konustu.
Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz transfer görüsmelerinde Trabzonspor'un büyük otorite kaybettigine dikkat çeken Yusuf Ziya Yilmaz, "Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz transferlerinde Trabzonspor kulübü otorite kaybetmistir. Bütün çabalarima ragmen bu otorite boslugunu engelleyemedim. Güç yönetimin elinde Trabzonspor zirhina bürünüp bize saldirmasinlar bize saldirilarsa biz buna haziriz. Yönetim Kurulu'nda Trabzonspor'un yükünü çeken 2-3 kisi var. Kurumsallasma adina bizim biraktigimiz yerden yukariya dogru bir gelisme yok. Insanlari kandirmasinlar, 2 tane sirket kurmuslar içi bos" diyerek tepkisini sürdürdü.
Yusuf Ziya Yilmaz, Trabzonspor Kulüp Baskani Atay Aktug'un neyi söyleyecegine degil, neyi söylemeyecegine dikkat etmesi gerektigini belirterek sunlari söyledi:
"Herseye cevap vermek istemesi kendisini zor duruma sokuyor. Geçenlerde kulüp tarihini iyi bilmedigi için (Trabzonspor 5 sampiyonluk elde etmistir) dedi. Büyük bir gaf yapmistir. Özkan Sümer ve yönetiminin 2000 yilinda yaptigi planlama sonucunda Trabzonspor, bugünlere gelmistir. Bu planlama sakteye ugrarsa Trabzonspor'u kurtaramazsiniz. Planlama sekteye ugramaz ise Trabzonspor, önümüzdeki 3 yilda sampiyon olur. Bizim haraketlenmemiz Trabzonspor'un basarili olmasindan yana, yapilacak olan hatalar sonucu yaptigimiz bütün emeklerin, hayallerin yikilmasini engellemek içindir. Biz yapilacak olan yanlislara engel olmaya çalisiyoruz. Hatalar olursa bir daha Trabzonspor'u toparlayamayiz. Atay Aktug siyasetten gelen yasantisini kulüpte de devam ettirmek istemeye çalismasi yanlis".

tigin
22.03.2005, 14:04
hizmet iddiasi olan kongrede aday olur.sisli havada kurt kesilmenin takima faydasi yok.

Berat
22.03.2005, 14:06
bu haberin dogru oldugunu varsayarak yaziyorum;

bizim eski-yeni yöneticilerimiz adam olmaz!!! hep diyoruz ya birlik-beraberlik.. bosuna hayal kuruyoruz..simdi zamani mi bu açiklamalarin??? zaten maç kaybetmisiz,herkes diken üstünde..kimse bu kaos ortamindan faydalanmaya çalismasin ve sahis egosunu tatmin etmek için kulübü zor durumda birakmasin..

söylediklerinin için de dogru seyler de vardir muhakkak ama her dogru her yerde ve her zaman söylenmez..bekle sezon bitimini, 2 ay sabret, ondan sonra ne diyeceksen de..bu tip açiklamalar da nedense hep takim maglup oldugunda geliyo..Hayret bisey yaa,,herkes kendini düsünüyor,kimse Trabzonspor'u düsünmüyorsmileys/smiley7.gif

kadirsa_2000
22.03.2005, 14:11
Biz su kendi içimizdeki yikicilardan bir kurturabilsek olay tamamda. Bu nasil is yahu. En çok zarari kendi yöneticimiz verir, en agir elestiriyi en yikici spekülasyonukendi medya kurulusumuz yapar, en agir küfürü kendi taraftarimiz yapar.

Eeee sonra? Ne zaman bitecek bu 20 yillik özlem diye sorarlar birde, UTANMADAN...

calypso
22.03.2005, 14:27
arkadaslar bu tip haberlerde haberin kaynagini da yazin da bilelim kim bunlariyaziyor, y.z.yilmaz kendi mi demec veriyor yoksa birileri bu kritik zamanda mevcut yonetime muhalif olanlarla roportaj yapip bulanik suda balik avlamaya mi calisiyor. Aylardir medya da adimiz gecmiyor diyoruz ya bir yenilgi sonrasi nereye baksam trabzon sampiyonluktan koptu diye dakikalarca yorum yapiliyor, kardesim 1 hafta önce de liderle arandaki puan farki ayniydi ve yaristaydin, bir hafta sonra da ayni pekisimdi kopmus mu oldun? el birligiyle bizim motivasyonumuzu kirmaya çalisiyorlarken onlar yetmiyor, bir de içimiz dekiler bu oyuna geliyor veyaalet oluyorlar diyelim. Zamanindamüthis kadro kurup yillarca sampiyon olacak bir takim yaratmis ancak sampiyon olamayinca herseyi silip atmislardi. Simdi yine iyi bir yola girdik en iyi futbol oynayan takim bizi gösteriyorlar bu sene olamasak bile yillarca en güçlü sampiyonluk adayi olacagiz, tabii eger boyle "icimizden" engeller cikmazsa.

Hüda Topaloğlu
22.03.2005, 14:28
Umarim Senol Günes'e verilen yetkiler sahte degildir.
-->Senol hocanin kafasini karisitirip Trabzonsporun basariz bir donememi girmesini istiyorsun?

Yarin tribünlerden 2 kisi bagirdigi zaman koltugu birakip gitmek yok.
-->Trabzonspor Taraftarini baskana karsi gaza getirmek degilde ne bu?

"Ben her zaman Atay Aktug'a 'Önce kulübü temsil edeceksiniz, sonrada karar vereceksiniz' dedim. Ama o hep önce karar vermeyi tercih etti"
-->Ben Ben Ben, niyetin bastan bozuk zaten, propaganda yapiyor, bidaki seçime aday olsa hiç sasmam

"Insanlari kandirmasinlar, 2 tane sirket kurmuslar içi bos" diyerek tepkisini sürdürdü.
--> Borsanin onunu kapatmak, Trabzonsporun gelir elde etmesineengellemek Trabzonsporluya yakisirmi????

Geçenlerde kulüp tarihini iyi bilmedigi için (Trabzonspor 5 sampiyonluk elde etmistir) dedi. Büyük bir gaf yapmistir.
-->dil surçmelerini bile hata olarak goruyor, anlasilan ne yapsa hata Atay Baskanin

BANA ÖYLE GELIYORKI BAZI INSANLAR TRABZONSPORUN KAYBETMESINI BEKLIYORDU, BUNUN DEWAMIDA GELIR, BASARISIZLIGIN ZEMININI HAZIRLIYAN BU TUR INSANLARIN BIR ARA TRABZONSPORUN YONETIMDE BULUNMASI COK UTANC VERICI (bence)Edited by: agantha

Tunga
22.03.2005, 17:48
Bence bu açiklamalar dogrudur. Olmasi da dogaldir.

Trabzonspor da mükemmel degil. Zaman zaman yöneticiler de hata yapacak. Futbolcularimiz da yapiyor. Taraftarimiz da yapiyor.

Hepimiz yapiyoruz.

Yanlis bence surada sanki: Kafamiza uymayan bir sey oldugu zaman hemen gemileri yakiyoruz. Yillar önce M.A. YILMAZ söyle demisti:

"Biz Trabzon insaninin sabir esigi digerlerinden biraz düsüktür. Hemen kontak atar!"

Aynen böyle oluyor. Muhalefet de olacak iktidar da. Elestiri de olacak, yergi de. Dogru yapilanlar (ki özellikle kurumsallasma konusunda gerek Ö. Sümer, gerekse A.Aktug tarihe geçecek çalismalara ön ayak olmuslardir) ve yanlis yapilanlar sorulanabilmelidir.

Yani bu yönetime %100 destek olan ben de yanlislar yapildigini görüyorum. Ancak bu yönetimimizin basarisiz oldugunu göstermiyor. Trabzonspor camiasi yönetimini desteklemeli, çünkü demokratik olarak seçimle göreve geldiler. Eger muhalefet daha güçlü olursa bir sonraki seçimde giderler. Bu ne dünyanin, ne de Trabzonspor'un sonu olur.

Çünkü Trabzonspor köklü bir çinardir. Dallarini kesseniz de kökü saglamdir.

Futbolcularimiz zaman zaman görevlerini yapmiyor/yapamiyorlar, yönetimimiz de öyle, hatta taraftarimiz da. Birakin bari muhalefet görevini yapsin. Birbirlerini yemeden.

Ömer SEVİNÇ
22.03.2005, 17:59
Les kargalcilari yavas yavas ortaya çikmaya basladi. Yusuf Ziya kim ki? Neyine güvenip bunlari söylüyor?

Kongrede çikar adayligini açiklar. bu kadar basitEdited by: eOMER

Mehmet Alemdar
22.03.2005, 18:18
Böyle konusmalar trabzonspora zarar verir ondan sonra trabzonspor iyice kötü duruma düser ondan sonra 3 yil önce yasadiklarimizi yasariz...

gultekinsurul
22.03.2005, 18:25
ya gardaslarim bu adamlari iyi taniyin. Bu insanlar Trabzon Sporu yöneticilikleri zamaninda zarara ugratan adamlardir. Evet bunu kulübü iyi takip eden herkes biliyor. Su meshur araba gerçeginden bahsediyorum. Futbolculara alacaklarina karsilik araba veren ve bunlari kulübe fahis fiyatla fatura edenlerin gurubundan dir. Sayin Yusuf Ziya bey fendi o yüzden de kaale almayin.

Hüda Topaloğlu
22.03.2005, 19:17
Bence bu açiklamalar dogrudur. Olmasi da dogaldir.

Trabzonspor da mükemmel degil. Zaman zaman yöneticiler de hata yapacak. Futbolcularimiz da yapiyor. Taraftarimiz da yapiyor.

Hepimiz yapiyoruz.

Yanlis bence surada sanki: Kafamiza uymayan bir sey oldugu zaman hemen gemileri yakiyoruz. Yillar önce M.A. YILMAZ söyle demisti:

"Biz Trabzon insaninin sabir esigi digerlerinden biraz düsüktür. Hemen kontak atar!"

Aynen böyle oluyor. Muhalefet de olacak iktidar da. Elestiri de olacak, yergi de. Dogru yapilanlar (ki özellikle kurumsallasma konusunda gerek Ö. Sümer, gerekse A.Aktug tarihe geçecek çalismalara ön ayak olmuslardir) ve yanlis yapilanlar sorulanabilmelidir.

Yani bu yönetime %100 destek olan ben de yanlislar yapildigini görüyorum. Ancak bu yönetimimizin basarisiz oldugunu göstermiyor. Trabzonspor camiasi yönetimini desteklemeli, çünkü demokratik olarak seçimle göreve geldiler. Eger muhalefet daha güçlü olursa bir sonraki seçimde giderler. Bu ne dünyanin, ne de Trabzonspor'un sonu olur.

Çünkü Trabzonspor köklü bir çinardir. Dallarini kesseniz de kökü saglamdir.

Futbolcularimiz zaman zaman görevlerini yapmiyor/yapamiyorlar, yönetimimiz de öyle, hatta taraftarimiz da. Birakin bari muhalefet görevini yapsin. Birbirlerini yemeden.

dedigine sonuna kadar katiliyorum fakat bu zamanda tam bir yenilgiden sonra sampiyonluk yarisinda aldigimiz bir yaradan sonra bu tur açiklamalar dogru degil, sonuçta muhalefet olacak tabiki, ama herseyin bir usulu var,zamani var, mekani var, medyaya degil, toplansinlar birebir soylensin, yoksa bu tur muhalefetin pek yarar getirecegine inanmiyorum

BDiler61
22.03.2005, 19:54
zaman zaman atay aktug yönetimi hata yapsa basarilidir.Bundan 3 hafta önce neredeydi millet simdimi akillarina geldi.Trabzonspor'a daha iyi hizmet edecegini düsünen kongrede aday olur bu kadar basit

Mollasalihoğlu
22.03.2005, 22:49
arabaci olan erol tuna yaf smileys/smiley36.gif

ARAGORN01
22.03.2005, 23:03
Sadece sunu söyleyeyim, kendisini küçük düsürmüs. Bundan sonra Trabzonspor'un herhangi bir yönetiminde olmasi mümkün olmamali bence... Bu kadar çikarci ve en hafif tabiriyle faullü bir açiklama olamaz.

Yazik....

Crazy_OfLu61_
22.03.2005, 23:09
Kedi uzanamadigi cigere mundar dermis onunkide o hesap baksin su vakitten sonra dalgasina biz her türlü baskanimizin yanindayiz.

olimpus
23.03.2005, 02:42
http://img228.exs.cx/img228/72/sembol19vg.jpg
Edited by: olimpus

kutoz
23.03.2005, 16:11
Trabzonspor ne kadar sanssiz bir takim. Bizans ve kartel medya ile ugrastigi yetmiyormus gibi, birde içerde gelen akinlara gögüs germek zorunda kaliyor.

Yilmaz'in söyledikleri dogru olabilir. Ama simdi zamani mi. Bu yil kongre iki gün yapildi. Ilk gününde bu tür sikintisi olanlar konussun istendi. Niye orada bunlari anlatmadi, simdi kalkip konusuyor.

Ben bu açiklamayi çok yersiz ve zamansiz buluyorum.

Guests
23.03.2005, 22:21
Umarim Senol Günes'e verilen yetkiler sahte degildir.
-->Senol hocanin kafasini karisitirip Trabzonsporun basariz bir donememi girmesini istiyorsun?

Yarin tribünlerden 2 kisi bagirdigi zaman koltugu birakip gitmek yok.
-->Trabzonspor Taraftarini baskana karsi gaza getirmek degilde ne bu?

"Ben her zaman Atay Aktug'a 'Önce kulübü temsil edeceksiniz, sonrada karar vereceksiniz' dedim. Ama o hep önce karar vermeyi tercih etti"
-->Ben Ben Ben, niyetin bastan bozuk zaten, propaganda yapiyor, bidaki seçime aday olsa hiç sasmam

"Insanlari kandirmasinlar, 2 tane sirket kurmuslar içi bos" diyerek tepkisini sürdürdü.
--> Borsanin onunu kapatmak, Trabzonsporun gelir elde etmesineengellemek Trabzonsporluya yakisirmi????

Geçenlerde kulüp tarihini iyi bilmedigi için (Trabzonspor 5 sampiyonluk elde etmistir) dedi. Büyük bir gaf yapmistir.
-->dil surçmelerini bile hata olarak goruyor, anlasilan ne yapsa hata Atay Baskanin

BANA ÖYLE GELIYORKI BAZI INSANLAR TRABZONSPORUN KAYBETMESINI BEKLIYORDU, BUNUN DEWAMIDA GELIR, BASARISIZLIGIN ZEMININI HAZIRLIYAN BU TUR INSANLARIN BIR ARA TRABZONSPORUN YONETIMDE BULUNMASI COK UTANC VERICI (bence)

smileys/smiley32.gif

aynen katiliyorum.

Utku061
23.03.2005, 22:55
Trabzonspor'un uzun yillar Sampiyon olamama sorunu iste burada yatiyor arkadaslar! Muhalefet veya degil en ufak bir maglubiyette bile ayaga kalkiyor! Siz siki durun hele bir GS ve FB maçlari gelsin esas bomba o zaman patlayacak! Trabzondaki bazi basin yayin organlarinin gerçek yüzü o zaman oryaya çikacaktir..Bence çok gereksiz bir beyanat!

gultekinsurul
24.03.2005, 08:23
araba olayinin basinda Erol Tuna oldugunu ben de biliyorum ama Yusuf Ziya denen adamda erol tuna gurubundan. Elestiri olmasin demiyoruz. YÜZDE yüz destek verin de demiyoruz. ama bu adamin iddia ettiklerinin gerçeklerle bagdasan bir yani yok. Karalama yapiyor. Çamur at izi kalsin mantigiyla saldiriya geçmis. Zaten bizim asil sorunumuz yusuf ziya gibiler. Trabzonspora hizmet etmek degilde yöneticilik etiketini kullanmak için hareket edenler. Simdi sorarim size elinizi vicdaniniza koyun. "iki tane sirket kurulmus içi bos" ne demek bu laf. bunlarin ikiside sportif sirket dolayisiyla borsa süreci tamamlanincaya kadar herhangibir faaliyet beklemek zaten mantik disi. anlatmak istedigim adamin trabzonsporla bi isi yok adamin derdi sisli havadan faydalanarak saldirmak. o yüzden yaziklar olsun diyorum. Ben bu yüzden her zaman Erol Tuna, Yusuf Ziya gurubunun karsisindayim bu adamlar samimiyetsiz ve çikarcilardir.smileys/smiley7.gif

gultekinsurul
24.03.2005, 08:47
bakin usaklar sayin necmi perekli üstad da üstü kapali söyle degerlendirmis yorumunda bu olayi;

"Trabzonspor için en büyük tehlike dis güçlerin Trabzon önündeki engellerinden ziyade iç dinamiklerin önüne koydugu bir takim huzursuzluk hareketleridir. Bu gibi hareketler Trabzonspor içerisinde bazi huzursuzluklarin oldugu imajini yaymaktadir. Önemli olan bu imajin silinmesidir. Hatta bazi yerel basinda eski yöneticilerin artik Trabzonspor baskanina karsi beyanatlari da su yüzüne çikmaya basladi. Adeta kara gün dostlugu gibi.! Oysa Trabzonspor'un esas bu günlerde geçirdigi sikintili dönemlerde dosta ve destege siddetle ihtiyaci vardir. Hani birlik ve beraberlik için verilen sözler. Benim tanidigim Senol bu sorunlarin üstesinde kolaylikla gelecektir. "
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

zafercalikoglu
24.03.2005, 08:55
olaylari büytmeye gerek yok,topic açmaya da gerek yok ,