PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : St. Pauli

LazAnisT
21.01.2009, 14:52
http://i.radikal.com.tr/644x385/2009/01/05/fft5_mf95878.Jpeg

Hamburg'un liman ve kerhaneler, barlar semtinin kahverengi-beyaz renkli

şen kulübü FC Sankt Pauli, kendine mahsus bir külttür. Taraftarlarının kararlı anti faşist tavrı, her partiden daha güvenilirdir. Millerntor tribünündeki -skordan bağımsız- neşeli hayat ve coşkulu destek, dillere destandır. 1910 doğumlu kulübü kült yapan, müthiş başarıları değil, futbolu sevme ve 'yorumlama' biçimiyle oluşturduğu bu kendine özgü kültürüdür.
St. Pauli, hep bir asansör hayatı yaşadı. 1977'den 2002'ye dek toplam 7 sezon oynadığı Bundesliga'ya 5 kez çıkıp düştü! 2002'deki son düşüş feci oldu. Büyük bir mali krize girdi. 2004 yılında kulüp, 3. Lig'den mahalli kümeye düşmemek için mücadele ediyordu. 36 ayda üç kat birden inip dibe vuran bir asansör: Yerli bir kült kulübü, Göztepe'yi hatırlatan bir irtifa kaybı.
Fakat St. Pauli ruhu kendini gösterdi. Kulübün 'ortamından' gelen bir ekip, vaziyete el koydu. Genç takımın hocası Andreas Bergmann, takımı orta sıralara taşımayı başardı. Düşünün ki, o feci zamanda bile seyirci ortalaması 17 bindi!

St. Pauli için içelim
Başkan Corny Litmann'ın akıllı hamleleri de, mali açıdan da biraz nefes almalarını sağladı. Tiyatro yöneticisi Litmann, 'Almanya'nın ilk açık eşcinsel kulüp başkanı olmakla' övünüyor kendi adına değil, 2002 sonunda kriz koşullarında yönetimi üstlenmeden önce 25 yıl tribünden izlediği kulübü adına. 22 Ocak'ta Frankfurter Allgemeine'de yayımlanan söyleşisinde 'teknik olarak futboldan anlamadığını, zaten böylesinin iyi olduğunu' söylüyor: "Belki bir oyuncunun karakter olarak St. Pauli'ye uyup uymadığını söyleyebilirim, fakat sportif kararları teknik yöneticiler vermeli." Litmann ve arkadaşları, belediyeden, sponsorlardan, olabilecek herkesten destek sağlamak için koştururken, St. Pauli ruhuna uygun kitlesel katılımlı kampanyalar da gerçekleştirildi. Örneğin 'Retter' (kurtarıcı) yazılı tişört kampanyası: Kulübü seven binlerce futbolsever, St. Pauli'nin kurtuluşuna katkıda bulunmak için bu tişörtlerden satın aldı. 'St. Pauli için içelim' eylemi ve bağış kampanyası, tam St. Pauli'likti! Hayat boyu kombine kart uygulaması, öyle. Bayern Münih'le ayarlanan dostluk maçı da, St. Pauli'ye maddi katkı sağladı ve kamuoyuna onun 'ehemmiyetini' hatırlattı.
Litmann, "Kulübün sonsuz sayıda yaratıcı taraftarı var. Bu kampanyaların dışarıya dönük temsilini ben üstlendim ama aslında çok sayıda insanın katkısı var bu işlerde" diyor. 'Camianın potansiyelini harekete geçirme' fikrinin hakikat olmasıydı, St. Pauli'yi kurtarma kampanyası.
Şimdi kulüp 3. kümede kafaya oynuyor. Bu hafta Erfurt'a yenildiler ama 2. lige terfiyi sağlayan ilk iki sıranın 2 puan arkasında, 3. sıradalar. Teknik direktör Bergman "Çıkamazsak da paniğe kapılmamalıyız" diyor. Zira artık 'beka mücadelesi' eşiğini aştıklarını, geleceği inşayla uğraştıklarını söylüyor.
Ara transferde, 2. lig lideri Alemania Aachen'i bırakıp 9 yıl sonra St. Pauli'ye dönen Jens Scharping'in sözleri, nasıl havaya girildiğini gösteriyor: "O karıncalanmayı hissetmek, Millerntor'a çıkmanın şehvetli tadını yeniden almak istiyorum." Hırvatistan Milli Takımı'nda da forma giyen Bremenli Ivan Klasnic'in, 8 yıl oynadığı St. Pauli hakkında Kicker'e söylediklerini de ekleyelim: "St. Pauli özel bir kulüptür. Taraftarlara bir bakın, yeter: İşsizden banka müdürüne kadar, herkes yan yana. Millerntor'da ilişkiler aile gibidir. 2001'de Bremen'e geldiğimde, St. Pauli'yi gözlerimde yaşlarla terk etmiştim. Bir gün geri döner miyim, bilmem. St. Pauli'nin bir sonraki sene hangi ligde olacağını hiçbir zaman bilemezsiniz ki! Fakat kararım karar; yeter ki bir derece yapılabilirliği olsun, bu kulüp için tekrar oynayacağım. Çünkü St. Pauli mitosu beni de bırakmıyor bir türlü."

Almanya’dan yılın dünyaca meşhur gönül çeleni ise, Hoffenheim. Çok zengin olmuş bir evlâdının mâmur ettiği köy takımı. Emek emek Bundesliga’ya tırmandılar, pahalı transferlerle değil mütevazı bir kadroyla, iştahlı hücum bir oyunuyla şampiyonluğa oynuyorlar. Hoş tabii; ama St. Pauli gibi tam teşekküllü efsane de değil.
İtalya’dan, anti-endüstriyel gönülleri önce Chievo çelmişti, sonra Livorno. (27 Aralık 2005’te burada yazmıştım Livorno’yu.) Memleketimizdeki ‘sol açıkların’ ilham kaynağı ve referansları da, orası: www.forzalivorno.org’a (http://www.forzalivorno.org’a/) bakın. Bir yıldır, beynelmilel ‘eleştirel’ futbolseverlerin bir başka İtalyan sevgilisi var. Politik kimliğiyle değil ama anti-endüstriyel ruhuyla dikkat çekiyor: AlbinoLeffe. Bergamo yakınlarındaki 4 bin nüfuslu Leffe köyünün iki amatör takımının 1998’de birleşmesiyle kuruldu. Gökmavi-beyaz. Malî destekçisi, sürpriz çikolataların içinden çıkan minik oyuncakları üreten bir fabrikatör. Seyirci ortalaması iç sahada 2, 707, deplasmanda 3 ilâ 6 kişi. Kulübün yıllık bütçesi 4 milyon avrocuk. En pahalı oyuncu, yılda 170 bin avro alıyor (İbrahimoviç’in haftalık harçlığı.) 25 oyuncunun 14’ü çevre köylerin çocukları. Bu çekirdek, AlbinoLeffe’yi C-2’den Serie B’ye kadar çıkarttı. Geçtiğimiz yaz Lecce’ye yenilip Serie A’nın kapısından döndüler. Bu sezon, şanlı Livorno’nun lider götürdüğü Serie B’nin orta sıralarında takılıyorlar. Gönlünüzün bir kıyısında dursun onlar da.
Lotta continua; mücadele sürüyor! Popüler kültür endüstrisi kapıp götürüyor, biz korumaya çalışıyor; bu arada yeni ‘kaynaklara’, yeni imgelere bakarak oluyoruz

Cem Akyüz
21.01.2009, 14:57
Kazım Koyuncu'nun takımı diye biliyorum Süleyman Abi yanlış mı biliyorum acaba??ayrıca Roma'nın yanında Livorno'yu da desteklerim

Harun-61
21.01.2009, 15:06
suan 2. LIgde mücadele ediyor St. Pauli.

her macina yaklasik 20.000 taraftar geliyor.

hani derler ya, Ölümüne Destek, iste Taraftarlar böyle düsünüyor.
yensede yenilsede hep Takimin arkasinda.

ayrica, sponsorlari bizim alt sirket- Congstar :)

.

Misina
21.01.2009, 17:25
Barcelona dan sona Avrupada tuttuğum bir takım St. Pauli.Forza St. Pauli

reisoğlu61
25.01.2009, 12:44
st.pauli millerntor stadinda Trabzonsporumuzda bi kac sene önce mac yapmisti

LazAnisT
12.06.2009, 09:47
Dün akşam Mithat Bereketin TRT'de yayınlanan PUSULA programında bu takımın tanıtımını yapıyordı.Hayrandım bu saatten sonrada hayranlığım bir okadar daha arttı.Bu arada BMN'de hamburg taraflarında bu kasabaya yakın oturan kimse varmı bilmiyorum ama benim üzerinde kuru kafa resmi olan siyah St Pauli tişörtlerinden almam lazım:o

ugurTS1989
12.06.2009, 11:50
ewet suleyman abı bende ızledım gercekten guzel taraftarları var guzel organıze oluyorlar hatta turk oyuncuda var aralarında omer...bundeslıga ya yakısırlar ...ama ben sevemedım bu takımı sıyası gorusten olsa gerek..........

28TS61
12.06.2009, 12:49
baslik FC St. Pauli olarak degisse iyi olur. sonucta tam adi FC St. Pauli

sümela61
12.06.2009, 18:11
1993 yılında Almanya'nın Solingen kentinde beş Türk'ün yakıldığı hafta St. Pauli taraftarının açtığı pankart:

"Dazlakları boşverin, hepimiz kardeşiz!"

http://www.zamane-sozluk.com/sozluk.aspx?x=st%20pauli

sümela61
12.06.2009, 18:23
takım adını Hz. İsa'nın havarilerinden Aziz Paulus 'tan alıyor... hakkında kısa bir bilgi...

Aziz Paulus, İncil'de Lucas'ın metninde: ben Kilikia'nın Tarsus kentindenim şeklinde kendini tanıtır (Elçilerin İşleri 21. 39). Bu kutsal kişinin hayatına göz atıldığında, Hıristiyanlık için neden ve ne kadar önem taşıdığı rahatlıkla görülebilir. Paulus, Roma yurttaşı olan bir Yahudi ailesinin çocuğudur. Başlangıçta Hıristiyan düşmanı olan bu aile, din eğitimi alması amacıyla oğullarını Hierosolyma yani Kudüs'e gönderir. Bu dönemde Paulus Hıristiyan değildir, tam tersine Hıristiyanlara yapılan eziyetlere önderlik etmektedir. Nitekim Hıristiyanları cezalandırmak üzere Damaskus'a (Şam) giderken bir mucize gerçekleşir ve sadece kendisine görünen Hz. İsa sayesinde Hıristiyanlığı kabul ederek bu dinin savunucusu olur. Hıristiyanlık ilk ortaya çıktığında, beklenen Mesih'in gönderildiği ve bu vesile ile Yahudiliğin yenileneceği inanışı hakimdir. Bu nedenle yeni din, sadece seçilmiş halk olarak kabul edilen Yahudiler tarafından kabul edilmesi gereken bir inanç olarak görülmüştür. Bu durum Hıristiyanlık dininin geniş kitlelere yayılmasına engel olmuştur. Aziz Paulus'un bu dinin yayılmasına yapmış olduğu en önemli katkı da bu noktada ortaya çıkmaktadır. Paulus Hıristiyanlık propagandasını Yahudiler arasında değil, yeni bir dine daha sıcak bakacaklarını bildiği paganlar arasında yapmaya başlar. Ayrıca yine Yahudilerin inancında bulunan sünnet ve sebt günü uygulamalarını reddeder. Bu tavır nedeniyle Kudüs Hıristiyanları ile çatışmalara girse de, uygulama başarılı olur ve Hıristiyan cemaat giderek büyür. Ayrıca Havarilerin de yer aldığı Antakya konsilinde (M.S. 50), Paulus'un bu fikirleri baskın şekilde kabul görmüştür. Yahudi-Hıristiyanlar olarak bilinen ilk Hıristiyanların yorumları ise zaman içinde ortadan kalkmıştır. Paulus Hıristiyanlık dinine yeni bir şekil vermiş, tapım kuralları ve inanç esaslarını belirlemiştir. Ortaya çıkan bu yeni Hıristiyanlık yorumuyla, Suriye ve Kilikia'dan başlayarak, Kıbrıs, Anadolu, Trakya, Makedonya, Yunanistan ve İtalya'ya geziler düzenlemiştir. Bu geziler sırasında kilise yapılanmasının temellerini atmış, insanlara vaazlar verip Hıristiyan cemaatin büyümesini sağlamıştır. Ayrıca Efes, Korinth gibi önemli kentlerin meclislerine yazmış olduğu mektuplar, Hıristiyanlık doktrinini şekillendirmiştir. Dolayısıyla bugün kullanılan İncil'in bu hale gelmesinde en önemli pay Paulus'a aittir. Bu gerekçelerle Tarsuslu Paulus, Hz. İsa'dan sonra, Hıristiyanlık dininin en önemli karakterlerinden biri, hatta birincisi olarak görülmektedir. Avrupa ve Amerika'nın en önemli metropollerinde cadde, sokak, okul yada akademik kuruluşların yaygın şekilde Aziz Paulus adını taşıyor olması, bu kutsal şahsiyete verilen önemin göstergesidir. Dünyanın pek çok merkezinde olduğu gibi, Roma'da da Paulus'a adanmış olan bir bazilika vardır. Bugün Tarsus'ta, restore edilmiş durumda olan Aziz Paulus kilisesi, Paulus'un doğduğu evin temelleri olduğuna inanılan arkeolojik kalıntılar ve aynı evin bahçesinde yer alan kuyu, kutsal olarak kabul edilmektedir. İnsanlar bu kuyunun suyu ile kendilerini vaftiz edebilmek için burayı ziyaret etmektedirler.

http://www.holyshoresofsaints.net/st_paul_kimdir.html

Hristiyanlık tarihinde bu kadar önemli bir yeri olan bu karaktere ev sahipliği yapıyor olmamıza rağmen, bunun hakkını yeterince verebiliyor muyuz?... maalesef ve maalesef; hayır... sadece St. Pauli taraftarlarına yönelik organizasyonlar bile yapılabilir... ama biz genelde bu yapıların duvarlarına notlar düşmeyi tercih ediyoruz... turizm sadece deniz, güneş, kum değil... hele ki bu küresel ısınma belasından sonra, hiç değil... kullan bunları, gencecik insanlara da istihdam yarat... ama olmuyor nedense?...

tabi bu arada, "dinin elden gitmesi" gibi bir korku yaşayanların da, ellerinden gelse bu dünya miraslarını ortadan kaldırmak için seferber olacaklarını da biliyoruz... küçükken vücutlarını bir örümceğin ısırdığı bu arkadaşlar, meşhur hikayedeki gibi örümcek adam olamamışlardır... çünkü ısırığın etkisi sadece kafalarıyla sınırlı kalmıştır... bu arkadaşlara diyecek laf bulamıyorum zaten... ;)

LazAnisT
15.06.2009, 16:13
Almanyada yaşayan BMN üyelerinden FC ST Pauli tişörtüyle alakalı yardım bekliyorum.Fiyatını öğrenin hesap numarası verin parasını yollayayım bana tişörtümü yollayın.Bi tişörttten dolayı Almanyaya gelmeyeyim :cool:

ilhan
15.06.2009, 16:15
Bu başlık olmasa takımı takip edeceğin yok Süleyman abi : )))

28TS61
15.06.2009, 16:18
Almanyada yaşayan BMN üyelerinden FC ST Pauli tişörtüyle alakalı yardım bekliyorum.Fiyatını öğrenin hesap numarası verin parasını yollayayım bana tişörtümü yollayın.Bi tişörttten dolayı Almanyaya gelmeyeyim :cool:

fanshop sitesi: http://www.fcstpauli-shop.de

http://www.fcstpauli-shop.de/images/product_images/info_images/FC0121.jpg

14,95 €

LazAnisT
15.06.2009, 16:21
fanshop sitesi: http://www.fcstpauli-shop.de

http://www.fcstpauli-shop.de/images/product_images/info_images/FC0121.jpg

14,95 €
Yurt dışına satış varmı acaba?

28TS61
15.06.2009, 16:23
yurt disina satisi yok sanirim

Murat GENEL
15.06.2009, 16:36
St.Pauli hakkında geçen sene bayagı bir araştırma yapmıştım..Herşeyiyle harika bir klüp..Futbola bakış açısı,Renkleri,tarafatarı vs..

Birde ilginç bir şey oldu bu sezon..Trabzonspor'un bir maçında tribünde Alman bir taraftar görmüştüm St.Pauli formasıyla.. bir bayan..biraz muhabbetimiz oldu onun ve benim kısıtlı İngilizcemizle..:) Daha bir arttı sempatim..

Bende atkı için girişimde bulunacagım en yakın zamanda..

LazAnisT
15.06.2009, 16:37
yurt disina satisi yok sanirimee:rolleyes:

28TS61
15.06.2009, 16:42
bi arastirim haber veririm

28TS61
15.06.2009, 16:48
abi simdik aradim sordum 14,95 € t-shirt icin + 10 € posta parasi dedi (ab üyeleri ve ab disi icin)

yurt disindanda oluyor siparis ediliyor dedi.
sanirim siteye üye olmak zorundasin.
yada almanca bilen birini taniyorsan telefon üzeride siparis edebilirsin.

0049 40 244 23 244

LazAnisT
15.06.2009, 16:58
Bence şöyle yapalım.Sen bu siteye üye ol.Bana bir hesap numarası ver.Ben sana parayı yollayayım.Onlar tişörtü sana yollasın.Tişört sende dursun ben onu senden aldırırm:)

Muhammed
25.06.2009, 14:06
Arkadaşlar bu kulübün başkanı Gay mi? Öyle birşeyler okumuştum.

LazAnisT
25.06.2009, 16:43
Arkadaşlar bu kulübün başkanı Gay mi? Öyle birşeyler okumuştum.Evet gay

Ben futboldan anlamam diyor sadece kulübün finansörü.İşlere hiç karışmaz.
Birkaç tane tiyatrosu var kendiside zaten oyuncu.

OYılmaz
02.07.2009, 23:43
St. Pauli hakkında az çok bilgim var Almanya'da yaşayan arkadaşların daha çok bilgisi vardır Pauli , Hamburg şehrinde bir semt daha çok ezilmişlerin , bol genelevlerin ,pisliğin ,uyuşturucunun gırla gittiği ,2.sınıfın yaşadığı belalı yer bir o kadar da güzel bir semt (bunları orda yaşamış bir arkadaşım anlatmıştı) St.Pauli'yi destekleyenler anarşist , sol kesim Dünya'da destekçisi çok Livorno'ya benziyorlar ayrılan yanları var Pauli fakir bir semt yanlız her meslekten taraftarı var tribün şovları etkileyici manyak ve piskopat bir takım kısacası marjinal çok ilginç :)

ugurTS1989
03.07.2009, 12:11
St. Pauli hakkında az çok bilgim var Almanya'da yaşayan arkadaşların daha çok bilgisi vardır Pauli , Hamburg şehrinde bir semt daha çok ezilmişlerin , bol genelevlerin ,pisliğin ,uyuşturucunun gırla gittiği ,2.sınıfın yaşadığı belalı yer bir o kadar da güzel bir semt (bunları orda yaşamış bir arkadaşım anlatmıştı) St.Pauli'yi destekleyenler anarşist , sol kesim Dünya'da destekçisi çok Livorno'ya benziyorlar ayrılan yanları var Pauli fakir bir semt yanlız her meslekten taraftarı var tribün şovları etkileyici manyak ve piskopat bir takım kısacası marjinal çok ilginç :)
bırden bjk geldı aklıma .....bence kardes klub olsunlar bırbırlerını tamamlar bunlar:cool:

Berk
27.07.2009, 13:23
Bir başka dünyanın takımı: St. Pauli

Bir kulüp düşünün, 30 bin kişilik bir semtin takımı olsun, müzesinde önemli bir kupa bulunmasın, tarihinin çoğunu alt liglerde geçirsin, ama dünyanın her yerinde destekçileri olsun. İlk bakışta futbolun mantığına ters gibi görünse de, söz konusu kulüp St Pauli ise tüm bu yazdıklarımız mümkün. Almanya'nın liman kentlerinden Hamburg'da 1910 yılında kurulan St Pauli belki de dünyanın en marjinal futbol takımı. Onların ne denli sıradışı bir kitleye sahip olduklarını anlatmak için sanırız, 2007'ye kadar endüstriyel futbolun bir icadı olarak gördükleri elektronik skorborda direnmelerini ve gollerden sonra elle değiştirilen tabela skorbordlarını kullanmaya devam ettiklerini söylemek yeterli olacaktır!

Halen Almanya 2. Ligi'nde mücadele eden St Pauli'yi bu denli farklı kılan şey kendisine özgü taraftar profili. Almanya'nın hemen her kulübünde Neo Nazi kökenli taraftarlara rastlanırken, dazlaklar St Pauli'nin kapısından bile geçemiyor. Zira, kulübün sempatizanlarının tamamı sol görüşlü. Hatta bu konuda anarşizme kayacak kadar da aşırı uçtalar. Bu üst kimlik, tribünlerde, ailesiyle geleni de eşcinseli de punkçısını da iş adamını da sokakta yatanı da birleştiriyor ve 90 dakikalığına her türlü farkı unutup, birlikte her şeye isyan ediyorlar.

St Pauli taraftarının bu kemikleşmiş kimliği 80'li yılların sonunda yaşanan bir olayla iyice pekişti. Takımın kalecisi Volker Ippig, bu tarihte insani yardım amacıyla iç savaşın hüküm sürdüğü Nikaragua'ya gitti 1 yıl sonra dönünce taraftarın gözünde efsane olan kaleci takıma anarşist havayı da beraberinde taşıdı.

1980'lerin başına kadar ortalama 1600 seyriciye maç oynayan takım, şöhretini arttırınca her maç 22 bin 500 kişilik Millerntor Stadı'nı doldurmaya başlamış. Hatta taraftarları, 2001-2002 sezonu öncesi satışa çıkarılan 10 bin kombine bileti 27 dakikada bitirecek kadar kulübe bağlı olduğunu kanıtlamış.

Tribünlerindeki, Che Guevara, Marx ve Kuru Kafa posterlerinin yanı sıra metal müzik guplarından AC/DC'nin şarkısı eşliğinde sahaya çıkan St Pauli futbolcuları, vatandaşlarımızı hedef alan Solingen Katliamı'nın ardından da Türkçe yazılmış, 'Faşistleri siktir edin, biz hepimiz kardeşiz!' pankartı taşımışlardı.

İşsizin de banka müdürüyle birlikte yan yana bira içerek maç izleyebildiği St Pauli'nin bu nev-i şahsına münhasır yapısını belirleyen bir diğer faktör ise, semtin kurulu olduğu yer. Almanya'nın en büyük liman kenti Hamburg'da, denizcilerin ilk uğrak yeri olan genelevlerin bulunduğu semtten renkli bir taraftar grubu çıkmayacaktı da nereden çıkacaktı ki! Ayrıca zengin Hamburg'dan kopan ve tarih boyunca dışlanan, fakirlik ve geri kalmışlığın da etkisiyle tüm marjinal gruplara kucak açan ve Almanya'da en çok punkçıya rastlanan yerlerden biri de yine St Pauli.

Mayls
27.07.2009, 15:10
İlginç bir kültür St Pauli. Gidip görülmesi gereken bir yer :)

LazAnisT
12.08.2009, 10:24
Bu takımın maçlarını uydudan yada internetten canlı takip edebileceğimizi bir site yada Tv varmı?

Berk
12.08.2009, 11:09
Bu takımın maçlarını uydudan yada internetten canlı takip edebileceğimizi bir site yada Tv varmı?

Abi uydudan takip edemezsin, yayın hakları var.Ama Internetten dakika dakika maç skorlarını takip edebilirsin(livescore.com).

Ligin ilk haftasında Pauli sahasında 90. dakikada attığı golle 2-1 kazandı ve lige 3 puanla başladı.

Yunus Emre AYAZ
12.08.2009, 16:38
Evet gay

Ben futboldan anlamam diyor sadece kulübün finansörü.İşlere hiç karışmaz.
Birkaç tane tiyatrosu var kendiside zaten oyuncu.

demek gay hmm... :)

futbol ve gay :D çok çelişkili bi durum :D

28TS61
12.08.2009, 18:20

sen reeperbahni semtini bi bilsen anlarsin. ne ararsan var :D

Yunus Emre AYAZ
12.08.2009, 18:27
sen reeperbahni semtini bi bilsen anlarsin. ne ararsan var :D

nasıl mesela karaköy gibi mi :D

ayrıca gay taraftarların tribünde olması oldukça ilginç olur bence gol olunca bir birine sarılan erkekler :D

28TS61
12.08.2009, 18:36
nasıl mesela karaköy gibi mi :D

ayrıca gay taraftarların tribünde olması oldukça ilginç olur bence gol olunca bir birine sarılan erkekler :D

bence en iyisi googleda resim aramasi yap reeperbahn yazip :D

Yunus Emre AYAZ
12.08.2009, 18:40
tamam şimdi bakıyorum :D

edit : baktımda full s.shop :D ve genel ev dolu sokaklar falan filan :D

çok namuslu bir semtmiş gerçekten. :)

1980 lerin beyoğlusu gibi :D

oflubektas
10.09.2009, 10:00

Mutroboğli bak sağa bi hikaye anlatayım;

İngilizlerin efsane başbakanlarından Winston Churchill hakkında da sürekli olarak gay olduğu söylentileri dolaşırdı. Gazetecinin biri cesaret edip öyle olup olmadığını sorduğunda şu cevabı vermişti:

- Ben bu memleketi kıçımla değil, beynimle idare ediyorum :)

LazAnisT
15.11.2009, 02:48
BU sene 1.lige çıkacaklar.Seneye Bundesligadaki eğlenceyi görün:)

Mustafa Calik
16.11.2009, 22:18
1-2 ay önce Hamburg'a gittik siniflan. Hamburg'un icinde hemen St. Pauli var. Siniflan tur atarken St. Pauli'nin bütün oyuncularini gördük. Hamburg müthis bir sehir .. 10 sene sonra cok büyük bir sehir olacak .. 600 milyon € gibi projeler yapiyor o sehir.

Repeerbahn gibi yerler var orada gittik gezdik ve cok pis yerler orasi .. hic konusmayalim en iyisi onun üzerine :D

Bu sene Bundesliga'ya cikacaklar büyük ihtimalle.

Birazdan bir kac resim koyacagim buraya..

Mustafa Calik
16.11.2009, 22:27
Bizim cektigimiz bir foto .. bütün oyuncular ve teknik direktörler

http://img263.imageshack.us/img263/8905/unbenanntob.png

Çetin
16.11.2009, 23:00
st pauli hikayesi olan bir takımdır, okuyup anlayacak olanlara :)

28TS61
17.11.2009, 01:57
1-2 ay önce Hamburg'a gittik siniflan. Hamburg'un icinde hemen St. Pauli var. Siniflan tur atarken St. Pauli'nin bütün oyuncularini gördük. Hamburg müthis bir sehir .. 10 sene sonra cok büyük bir sehir olacak .. 600 milyon € gibi projeler yapiyor o sehir.

Repeerbahn gibi yerler var orada gittik gezdik ve cok pis yerler orasi .. hic konusmayalim en iyisi onun üzerine :D
Bu sene Bundesliga'ya cikacaklar büyük ihtimalle.

Birazdan bir kac resim koyacagim buraya..

demek reeperbahnada gittin :D

İHSAN
17.11.2009, 03:38
BU başlıkta takımın başkanının eşcinsel olmasının yanısıra ziyadesiyle taraftar yapısını derinlemesine irdelesek daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Taraftarları tama manasıyla 'taraftar' çünkü.

Mustafa Calik
17.11.2009, 20:24
demek reeperbahnada gittin :D

Evet gittik ççç

Orada cekildigimiz resimler var koymak isterdim ama ayip olur :D

28TS61
17.11.2009, 21:05
bir gun hamburga gidersem bende bi gezerim her yerini oralarin :)

Mustafa Calik
05.12.2009, 18:53
St. Pauli bugün 5:1 yendi Koblenz'e karsi ve ikinci siradalar suan. 3. siraya 4 puan fark yaptilar.

Berat
05.12.2009, 22:20
Bekliyoruz Bundesliga'ya..

Mustafa Calik
13.12.2009, 20:49
St. Pauli bugün 2:2 berabere kaldi Greuther Fürth'e karsi.

senol 6116
15.12.2009, 15:13
Hücum gücü yüksek bir takım,bundesliga ya yakışır.Fakat forma renkleri berbat.

LazAnisT
31.01.2010, 01:59
Bu hafta çok önemli bir galibiyet aldılar.Seneye bundesligada cümbüş var arkadaşlar:)

Cafer Bulur
24.02.2010, 22:44
Her ne kadar son macta kaiserslauterne e yenilselerde bundesliga yolunda emin adimlarla ilerliyorlar.

Ben de st. paulinin cikmasini istiyorum,kendine özgü bir kulüp cünkü.

ThePatriot61
02.05.2010, 20:05
St.Pauli su an deplasmanda Greuter Fürthe karsi 1-3 önde. Maci alirlarsa 1. ligdeler. :alkış:

Berk
02.05.2010, 20:16
St. Pauli Bundesliga'da..

Harun-61
02.05.2010, 22:07
hayirli olsun........

gözün aydin Süleyman abi :)

.

FC-ST-PAULI-61
02.05.2010, 22:24
Seneye ilk 8 deyiz

FC-ST-PAULI-61
03.05.2010, 22:21
http://www.bild.de/BILD/sport/fotos/FOTO-GALERIEN-R/fussball/zweite-liga/st-paulis-aufstieg-2010/pauli-aufstieg__15994352__q-start,templateId=renderScaled,property=Bild,height =349.jpgfile:///C:/Users/hp/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.pngfile:///C:/Users/hp/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-2.pngfile:///C:/Users/hp/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-3.png

iskenderunlu
04.05.2010, 00:33
bu hafta geriye düştükleri maçta galip geldiler

Alihan Ertürk
04.05.2010, 18:33
Hayırlı olsun , lige renk katacaklarından hiç şüphem yok.

Hüdai Pervaneli
04.05.2010, 18:36
Basliga bundesliga yi da eklesek daha iyi olur

Buarda basarilar bundesliga pauliye

Misina
07.05.2010, 08:38
Hoşgeldin St.Pauli

Gümüshane
13.05.2010, 00:26
St.Pauli benim Takimim.. St.Paulide kaliyorum cok eglenceli bir yer. Herkesin görmesi gereken biryer. Zaten Bundesliga Maci icin Hamburg'a gelen Deplasman Takimlari hep St.Pauli yi gezer :D

Ali İhsan Dönmez
13.05.2010, 00:44
gümüşhane(ismini bilmiyorum kusra bakma) orada yaşayan biri olarak sana soruyorum.Orada hep gerçek Hamburg biziz dermiş st.Paulililer doğru mudur.Bir de çok farklı bir taraftar profili var bu takımın.punkçılar,rockçılar...Her sene tüm kombineleri satarlarmış.Bu sene 17000 kadardı galiba yanlış mıyım?

28TS61
13.05.2010, 01:33
St.Pauli benim Takimim.. St.Paulide kaliyorum cok eglenceli bir yer. Herkesin görmesi gereken biryer. Zaten Bundesliga Maci icin Hamburg'a gelen Deplasman Takimlari hep St.Pauli yi gezer :D

insallah bir gün hamburgu ve özellikle st. pauliyi gezme imkanim olur.
berlinelere falan gittim ama hamburga hic yolum düsmedi.

bizim kaldigimiz sokagin adida st.paulidekinden ;)

FC-ST-PAULI-61
13.05.2010, 01:48
Marius Ebbers ile sözlesme uzatacakmisiz.Baris memisi kiralasak keske

Yunus Emre AYAZ
13.05.2010, 15:33

nerelerini gezer mesela :D

güzel güzel almanyanı tribünlerinde gay lerin çok olduğu bi takımıda oldu :D

FC-ST-PAULI-61
13.05.2010, 16:11
nerelerini gezer mesela :D

güzel güzel almanyanı tribünlerinde gay lerin çok olduğu bi takımıda oldu :D
gayler olabilir Tribünde yeterki bizden uzak dursunlar:D

Kerimcan Yıldırım
16.05.2010, 02:27
Eşcinsellerle uğraşmayı bırakın da şu yazılara bir bakın hele;

http://www.taraf.com.tr/fikret-dogan/makale-yuzyillik-zombi.htm

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=RadikalYazarYazisi&ArticleID=996852&Yazar=TANIL BORA&Date=16.05.2010&CategoryID=103

Erkin
17.05.2010, 02:30
Efsane geri döndü :)

LazAnisT
24.06.2010, 22:08
Geçmiş olsun Bundesliga.Şenliğe hazır olun:)

reisoğlu61
24.06.2010, 22:25
cumartesi günü schleswig-holsteinin heide kentinde bir hazirlik maci yapacak st.pauli

Harun-61
24.06.2010, 23:52
Asamoah St. Pauli'de.

Kaleci Hildebrandt ve Schalke'li Bordon'da transfer listesinde.

.

Birtan Karaman
06.04.2011, 19:24
Geldikleri gibi gidiyorlar.. :)

FC-ST-PAULI-61
06.04.2011, 23:59
Daha 6 Mac var.16. olursak Ligde kaliriz

Birtan Karaman
26.04.2011, 21:19
Bu hafta bence çok şanssız bir yenilgi aldılar. Öne geçtikten sonra ve skor eşitken net fırsatlar harcadılar.

OYılmaz
14.02.2012, 14:49
St.Pauli 21.hafta sonunda 42 puanla 4. liderle arasındaki puan farkı 2

St.Pauli taraftarı Bundesliga'ya çıkıp çıkmamayı pek önemsemese de ben önemsiyorum. :) St.Pauli tribününde maç izlemek yapacaklarımın arasına girdi. O tribünlerde gerçekten dostluk, karşılıksız sevgi, futbol, sayamadığım onca şey var.

Faruk BERBER
28.02.2017, 00:20
St. Pauli'nin Başakşehir'den kiraladığı Enver Cenk Şahin 3 aityaptı bu akşam Karlsruhe karşısında.

Bundesliga 2 takımları bizim ligden oyuncu kiralama olayına önem veriyor şu son birkaç yıldır.

U.Sadıkoğlu
28.02.2017, 19:33
St. Pauli'nin Başakşehir'den kiraladığı Enver Cenk Şahin 3 aityaptı bu akşam Karlsruhe karşısında.

Bundesliga 2 takımları bizim ligden oyuncu kiralama olayına önem veriyor şu son birkaç yıldır.

2.15 oranı dün kaymak gibi indirdik be teşekkürler St Pauli :p