PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk Mutfağı ve Damak Tatlarımız

Sayfa : [1] 2 3

TAHSİN 61
20.01.2009, 17:00
Ben bunların yarışmacı değil oyuncu olduğunu düşünüyorum..

İşte gerçek yemekteyiz TRABZON linki tıklamanız yeterli olucaktır.

Ayrıca dün ki mükemmel radyo yayını sırasında Gamze kardeşim Yavuz tonyalı kim ula demişidi burdan onada tanıtmış olalım daha toy halleri bence en sevimli halleri şimdi yurt dışında çalıyor aştı kendini biraz ...
Yöremizi çok iyi anlatacağnı düşünüyorum ... :) :D

http://fizy.org/yml4GFAwq3G@

refik
20.01.2009, 17:03
program çekildi bitti ama

unique
20.01.2009, 17:03
Adana bölümü iğrençti, çok tuhaf insanlar seçilmişti ve Adanalılar bile yanlış tanıtıldık diye isyan etti. Umarım Trabzon'dan seçilenler en iyi şekilde şehri kültürü temsil eder.

Adem Erdoğan
20.01.2009, 17:04
Bu programdan nefret ediyorum ama haftaya kesin izliyecem.

Dursun Kaplan
20.01.2009, 17:09
Bu programdan nefret ediyorum ama haftaya kesin izliyecem.

Aynı düşüncedeyim. :)

Mustafa Yılmaz
20.01.2009, 17:20
Bir çok Hamsi türevli uydurma yemek,tatlı ve hatta yoğurtlu Hamsi bile yapar yarışmaya katılacak hemşehrilerimiz

Emirhan Makul
20.01.2009, 17:27
İtiraf ediyorum hiç kaçırmıyorum çünkü çok eğleniyorum çok komikler. Çünkü onlara p programda oynayın şöyle yapın komutu verilmiş onlar sözleriyle tavırlarıyla oynuyorlar ve komik duruma düşüyorlar bu benim için eğlenceli.

TSezgin61
20.01.2009, 17:30
İtiraf ediyorum hiç kaçırmıyorum çünkü çok eğleniyorum çok komikler. Çünkü onlara p programda oynayın şöyle yapın komutu verilmiş onlar sözleriyle tavırlarıyla oynuyorlar ve komik duruma düşüyorlar bu benim için eğlenceli.

katiliyorum:D

adam pilav yapiyor... "ben pirinc sevmem, eeee bulgurda yemem, yani kisacasi bana pilav koyma..." :D su koysa önüne "ben su sevmiyorum"... la daha napaysin orda:D

ilginc yaaa... TV karsisina cikmak gercekten önemli birseymi, yoksa önemini benmi göremiyorum...

Nihal Ayvaz
20.01.2009, 17:52
Umarım adana gibi olmaz,rezil olmayız.
Kolbastı, horon güzel olcağa benziyor :)

Yasin Berber
20.01.2009, 17:59
Bu programın ismi bence KİM YEMEĞE AZ KIL DÜŞMESİNİ ENGELLİYECEK olsun bu nedir ya anlamadım gitti şapur şupur yemekler yiyiliyor ama içlerinden bir müslüman yemek beğenmiyor Komik ve trajedi:D:D

ApoCaN28
20.01.2009, 18:02
Biz yarışmalardaki jurileri eleştiririz ya hani çok kötü puan verdi felan diye ...
En basit örneği bu aslında ...Halkımız juri gibi düşünün birbirlerine verdikleri puanlara bakın...

m@rdi
20.01.2009, 18:04
Umarım adana gibi olmaz,rezil olmayız.
Kolbastı, horon güzel olcağa benziyor :)

Umarım,umarım ,umarım :D

Sadullah KAPICIOĞLU
20.01.2009, 18:12
Son zamanların en iğrenç Tv programı. Amaçsız, gayesiz. Yüksek sapma gösteriyor.

Samet BuLut
20.01.2009, 18:23
Hiç izLemedim ama yarışmaya katıLacak oLanLar Ts forması forması feLan giyip horon veya koLbastı oynarLarsa 10 numara oLur :)

refik
20.01.2009, 18:26
ktü ekibi kolbastı oynayacak

Erkan
20.01.2009, 18:27
Bu kadar sahte olmasa cok daha guzel olabilirdi dusuncesindeyim... Kisacasi bu programi hic sevmiyorum. (Yinede bazen bakiyorum :rolleyes:)

tugay_98
20.01.2009, 18:28
yaa keşke bmn forması versek hem reklem hemte taraftar sevininr

ÖmerFarukYılmaz
20.01.2009, 18:38
İnşallah kimse katılmaz:)

Emre Bekar
20.01.2009, 18:41
Akçaabatlı bayan yarışmayı kazanmış.Trabzon küçük bi yer:D

Sadullah KAPICIOĞLU
20.01.2009, 18:42
İnşallah kimse katılmaz:)

Programı çekmişler... :D Ya kutudan para kazananlar bundan katkere iyiydi be :D

Kazım Uzunboy
20.01.2009, 18:46
Programda bize ters düşecek cümleler kullanmazlar umarım.

Dilara
20.01.2009, 18:51
Programın diğer şehirlerde yayınlanan bölümlerinde yarışmacılarda devamlı bir yapmacıklık görüyorduk. Bizim insanımız bu yapmacıklığı aşacaklar İnşallah.. Farkımız olsun isteriz ;)

Hüdai Pervaneli
20.01.2009, 18:53
Oooooo program cekilmisde bitmis

ozaman bakmaya gerek yok

Öztürk Adem
20.01.2009, 18:55
Merakla beklıyorum:D

Dilara
20.01.2009, 18:58
Oooooo program cekilmisde bitmis

ozaman bakmaya gerek yok

Önümüzdeki pazartesi yayınlanacak

Hüseyin İlkin
20.01.2009, 19:28
Programı öyle oturupta , baştan sona izlemişliğim yok .

Bazen ananem izlerken , şimdide Samsun'a gelince annem izlerken arada göz gezdirdim ama sanırım haftaya baştan sona izlerim .

Komik olacağı garanti :)

Samet Berber
20.01.2009, 19:30
BMN'den katılan var mı peki programa :) .

Dilara
20.01.2009, 19:48
Ben katılcammm ççç

Dilara
20.01.2009, 19:49
Ben katılcammm ççç

Bi mısır ekmeği bi hamsi bi salata tamam konuşmasınlar daha :D

Cafer KILIÇSOY
20.01.2009, 20:26
Bu programdan nefret ediyorum....
Al benden de o kadar Adem:)

Yiyip yiyip karınlarını doyuruyorlar ondan sonra da ''yok efendim ben beğenmedim'' ''Salata da maydonoz vardı ben sevmem'' ''çorbada mercimek vardı ben yemem'' ''masa örtüsü beyazdı gözlerim kamaştı'' vs.

Avrupa Yakasındaki laz Dursun diyesi ''Zıkkımın kökünü ye'':mad:

Muhammet
20.01.2009, 20:30
Hiç izlemedim. Yine izlemeyeceğim.

Böyle saçma sapan programların, hani komik diye izleyip eğlenenler dışında ki hakikaten komedi bir durum ;), birileri tarafından ciddi ciddi oturup izlenmesi ihtimali bile ürkütüyor beni. :o

Selman
20.01.2009, 20:33
Al benden de o kadar Adem:)

Yiyip yiyip karınlarını doyuruyorlar ondan sonra da ''yok efendim ben beğenmedim'' ''Salata da maydonoz vardı ben sevmem'' ''çorbada mercimek vardı ben yemem'' ''masa örtüsü beyazdı gözlerim kamaştı'' vs.

Avrupa Yakasındaki laz Dursun diyesi ''Zıkkımın kökünü ye'':mad:

Hay yaşa Cafer abi:) Çok fazla bölümünü izlemedim ama bu insanlar Türkiye'de mi yaşıyor diyorum bazen kendi kendime.Birşeyi de beğenin da:)

Hüdai Pervaneli
20.01.2009, 20:34
Bi mısır ekmeği bi hamsi bi salata tamam konuşmasınlar daha :D

bu menüyle sana 2 bile fazla

Ufuk Bayraktar61
20.01.2009, 20:34
bu kadar insan beynini yozlaştırmaya yönelik Programları yayından kaldırmak gerekir....car car car o yarışmalarda ki hiç bir şey gerçek değil..50 kere tekrarlanan çekimlerden sonra yapılan programlar...bizim insanımızda geçip karşısında seyrediyo..Annem bile sinir oluyorum iiki bilgisayarım var :)...

DNA-TS
20.01.2009, 20:37
ilk bölümden beri izliyorum...çok hoşuma gidiyor..hiç kimse şunu kötü yaptım şu eksikti demiyor herkes kendisini kusursuz sanıyor:D ama şu ana kadarki en iğrenç bölümlerden birisi adana daki bölümdü umarım trabzon bölümüde bu kadar kötü olmamıştıır...

Cafer KILIÇSOY
20.01.2009, 21:03
=05QiUJzBlSY

http://www.youtube.com/watch?v=05QiUJzBlSY

ÜNAL
20.01.2009, 21:09
Reyting...

http://img216.imageshack.us/img216/9338/reytingsz1.jpg

Muhammet
20.01.2009, 21:11
Kanal D'de ne var ki bu kadar reyting aldı?

Mustafa K. Demirbaş
20.01.2009, 21:11
yarışmacıladan birisi teyzemlerin karşı apartmandan meydan da

ÜNAL
20.01.2009, 21:15
Kanal D'de ne var ki bu kadar reyting aldı?
Yanılmıyorsam dizilerden Küçük Kadınlar.

Hüseyin İlkin
20.01.2009, 21:17
Kanal D son yılların zaten banko kanalı .

Son zamanlarda krizden dolayı biraz sekteye uğradılar sanırım , dizilerin yeni bölümleri iki haftada bir veriliyor takip ettiğim kadarıyla . Ama yinede en çok izlenen kanalların başında geliyor . Dizileri sağlam çünkü . Bunun yanında BKM 'de var Pazar akşamı ellerinde .

İskender Çakmak
20.01.2009, 21:18
ben trabzondakinin özetini izledim işte program böyle olur dedim ve ailecek hem fikiriz bu konuda en çok hoşuma giden şey ise Trabzonda olan programda ayakkabılarını çıkarark eve girmeleriydi bu çok hoşuma gitti

ÜNAL
20.01.2009, 21:21
Sonuçta o programa çıkacak insanlar Türk halkına Trabzon'u temsil edecek.Diğer yarışmacılar gibi seviyesiz olmamalı gerek.

Adem Erdoğan
20.01.2009, 21:30
La yiyun yemeğunuzi kakun gidun.

Burak_52
20.01.2009, 22:53
gelecek hafta baştan sona izleyeceğim akşamları o zaman

zafer6161
20.01.2009, 23:10
arkadaşlar programda izlediğiniz yarışmacıların eleştirileri tamamen yönetmenin baskısından dolayı,yani o yarışmada eleştri olmassa program izlenmez,izleyenler yemekleri değil birbilerini nasıl eleştirdiklerini izliyorlar,tamamen reyting uğrana birbirlerine acımasızca eleştiri yapıyorlar,yoksa onlarda işin farkında ,her katılan yarışmacıya bol bol eleştri yapacaksın ,herşey doğru olsda illaki bişe bulacaksın deniliyor ;)
trabzondakilerine ise tamamen trabzon şibesi ile konuşulması isteniyor,:)

Yasin Berber
21.01.2009, 01:24
Bu başlıkda bu kadar mesaj varyaaa pes doğrusu:D:D

Misina
21.01.2009, 02:14
Ekmek bulamayacak kadar zor durumda olan insanların olduğu bir ülkede reyting uğruna çatalın deseninden tabağın renginden dolayı yemek beğenmeyen insanların değerlendirmesini yapıp onlara prim kazandırmayalım.

Şahin_53
21.01.2009, 02:19
Özet görüntülerini izledim bugün,umarım Trabzonspordan bahsedilir...

(Ha bu eti balta bile çesmayiii)

Yarışmacının isyanı.:D

Ahmet Ocak
21.01.2009, 03:29
merakla beklıyoruz :)

MehmetGÜRSOY61
21.01.2009, 08:35
bakalım nasıl olucak görücez :rolleyes:

Faik Yılmaz
21.01.2009, 09:06
ula bende yemek organizasyonu var diye boşuna sevindim durdum..... :)

Külünkoğlu
21.01.2009, 09:14
Medya dev bir endüstriymiş, reytingmiş, reklam gelirleriymiş, " insanlar bunu istiyormuş " falan filan...
Hepsinin hikaye olduğuna inanmanın eşiğindeyim.
Açık söylüyorum...

Televizyonlardaki bu kötülüklerin başka bir gerekçesi olmalı!
Hatta paranoyaklaştığımı bile söyleyebilirim.

" Reality show "ların (özellikle de yarışmalı olanlarının) yapımcılarının aslında gizli bir tarikatın üyeleri olduğundan ve korkunç bir gaye uğrunda çalıştıklarından kuşkulanıyorum.

Sanki hepimizi " İnsan "ın yüce amaçlara uygun düşmeyecek kadar alçak; samimi olamayacak kadar sahte ve berbat bir yaratık olduğuna inandırmak istiyorlar.

Anladım artık; " Reality Show "ları seyretmek demek, çürümek demek...
Çünkü seyrede seyrede beş para etmez ödüller için başkalarının manevi cesetlerini çiğnemenin normal bir şey olduğunu düşünmeye başlıyoruz.
Çürüyoruz; çünkü bu programları seyrederken kötülüğümüzle o kadar çok yüzleşiyoruz ki, bu durum giderek kayıtsızlığa dönüşüyor.

Geçen gece " Yemekteyiz " yarışmasını izledim.
Yalnız tadım tuzum değil, bütün huzurum kaçtı!

Yazıklar olsun!

En çok da dünyanın en normal şeyiymiş gibi dedikodu yapan, birbirini aşağılayan, hasetten çatlayan, acınacak hallerini yalanlarla örten yarışmacılara yazıklar olsun!
Şimdi baştan başlayayım derdimi anlatmaya...

Tv'de insanlar evlilik için yarıştırılıyormuş, ayıp!
Şimdi de işsizler iş bulmak için yarıştırılacakmış! Rezillik!
İyi de bütün bunların altında ne kadar pespayece de olsa bir tür çaresizlik var.

Peki bu " Yemekteyiz " yarışmasına katılanlar neyin peşinde? Yarışmacılara bakıyorum. Hiçbiri 10 bin liralık ödül için bunları yapacak insanlar gibi gözükmüyorlar.

O halde...
Bunca edepsizlik, bunca duygusal sadizm ve yıkıcı rekabet sonucunda ne elde edecekler?

Ekranda görünmüş olmanın ne idüğü belirsiz kazancı için mi bütün bunlar?

Sofra nedir?

İnsan sıcaklığıdır.
Berekettir.

Yalnız mideleri değil ruhları da doyurur sofra.
Düşmanları barıştırır.

Biliyorum; günümüzün hır gürü içinde kalabalık sofraların tadını çıkarmakta zorlanıyoruz.
Doğru! Ama sofra kurmanın ve yemeği paylaşmanın manevi değerini unutabilir miyiz hiç?

Asla... diyeceğim ya...

Unuturuz! Böyle programları seyrede seyrede unuturuz!

Tamam! Dünya kötüleşti!
Tamam! Hayat rezil bir yarışa döndü!
Hiç değilse sofrayı bu çirkinliğe alet etmeyelim bari!
Yemek yapmayı içgörüden ve kültürden yoksun bir böbürlenme malzemesi ve sofrayı paylaşmayı birbirimizi aşağılama ortamı haline getirmek bir " reality " ise...

Ben pes ettim!

Son notum da şu...
Bu programdaki bazı yarışmacılar yemek yaparken annelerine telefon edip pişirme tarifi için yardım alıyorlar. O sırada bir anne de çıkıp...

"Kızım sakin ol veya biraz daha tuz koy" demek yerine ne zaman " kızım o saçmalıkta ne işin var " diyecek?

-Alıntıdır-

Ümit Tekşan
21.01.2009, 09:22
Ben bu proğramdan nefret ediyorum. Yani adamların işi gücü yok yemek proğramı yapıyorlar. Allah Allah ee napsınlar baska projeler üretemiyorlar . Yemeklerle yetiniyorlar.

MehmetGÜRSOY61
21.01.2009, 09:25
Ben bu proğramdan nefret ediyorum. Yani adamların işi gücü yok yemek proğramı yapıyorlar. Allah Allah ee napsınlar baska projeler üretemiyorlar . Yemeklerle yetiniyorlar.

he yaşa valla ben bu programın olduğu kanalı açmıyorum :D

zafer6161
21.01.2009, 09:26
akşam bi yarışmacı vardı,evini bi görseniz sanki saray yavrusu ,10 binlira o kadının makyaj setine yetmez be

Mustafa Yılmaz
21.01.2009, 09:40
"Ağzının tadını bilmeyen inek ,dudaklarının kenarını yalarmış."

Bu yarışmacılarda bu misal "ben şunu yemem,ben bunu yemem ,bu hazır alınmış,yok bu olmamış."

MehmetGÜRSOY61
21.01.2009, 09:42
"Ağzının tadını bilmeyen inek ,dudaklarının kenarını yalarmış."

Bu yarışmacılarda bu misal "ben şunu yemem,ben bunu yemem ,bu hazır alınmış,yok bu olmamış."

bunlar görmemiş abi hiç etraftaki yoksullara bakmazlar bide ekonomik kriz diyorlar :rolleyes:

TAHSİN 61
21.01.2009, 12:50
La yiyun yemeğunuzi kakun gidun.

Aynen katılıyorum. Yemek buldun yanaş. dayak gördün sıyış :D öle olması gerek

Dilara
21.01.2009, 12:51
Özet görüntülerini izledim bugün,umarım Trabzonspordan bahsedilir...

(Ha bu eti balta bile çesmayiii)

Yarışmacının isyanı.:D

:D:D Bizimkiler iyi bir yarışma çıkartacak ben inanıyorum :D

OYılmaz
21.01.2009, 15:19
Yemekteyiz Trabzon programına katılanlardan biri daha doğrusu 2 si eniştemin ikiz kardeşleri Hasan ve Hüseyin Şılbır kardeşler :) ee demek oluyorki desteğiniz Şılbır kardeşlere :) onları izlemeye devam edin desteğinizi esirgemeyin 2 side müzisyen sanıyorum eğlenceli bir akşam olacak haydi hayırlısı 2 sini televizyonda görmek çok garip duygu olacak sanırım :)

Hüseyin Kurt
21.01.2009, 15:54
Memlekette ne kadar çok gurme varmış meğer.
Herkes ayrı bir havada.
"Bıçaklar çatallar ters durmuş,hah açığını buldum"
Ulen babanın evinde de 5 tane bıçak vardı dimi.Ortada bir bıçak herkes onu kullanırdı.
"Servis çok geç"
Sanki restorandalar.Sen restoranda servis geç kaldığı zaman mutfağa gidip nerde bu yemek diyebiliryor musun?
Her yemeğe burun kıvıran,yerken ağzını buruşturan,ağzından çıkaran,ev sahibine her türlü lafı koyan...Bizim kültürümüzün neresinde??!!
Ama şu sahnede çok gülmüştüm.adana programında "ya kızdan soda istedim şişesiyde önüme koduuu!!!" :D:D
"Eleştirin arkadaşlar eleştirin" diyebilen birisi.Sanki kutsal bir görev onlara bahşedilmişcesine nasıl da gaza getiriyorlar birbirlerini...

daha neler neler?? ne iğrenç insanlar var...Boşu boşuna oksijen tüketiyorlar.

boztepeliyasin
21.01.2009, 16:23
bizimkilerde öyle kavga gürültü yapıpta bizi rezil etmeseler bari. bide çekimlerinden gösterdiler de herkes şiveyle konuşmak için uğraşmış sanki. şehri yanlış tanıtmasınlarda. sonra insanlar trabzonda herkes öle konuşuyor zannediyor.

Ayşe Aygün
21.01.2009, 17:34
Allah sonumuzu hayrede bence.Yazın ziyan olan o kadar nimete.İnşallah yaratan bize aratmaz o nimetleri.

Ba®ış
22.01.2009, 23:14
ya bazen fon da Franzsızca bi müzik çalıyorlar çok hoşuma gitti valla ismini cismini bilen var mı o şarkının :)

m@rdi
22.01.2009, 23:51
Adana'da yarışanlar arasında 19 yaşında bir kız vardı. Yarışma sonrası kızcağızı dövmüşler yahu.
Umarım Trabzon'dakiler edeplerince yer kalkarlar,rezil rüsva olmadan.:rolleyes:

Ahmet Kuru
22.01.2009, 23:56
Ne kadar saçma program varsa maşallah ülkemizde mevcut...
Gün geçtikcede bunların sayısı artıyor...
Bakalım ilerleyen zamanlarda neler göreceğiz.

Seyit Hoca
22.01.2009, 23:59
Senaristler , içinde aşk-meşk olan diziler , saçma sapan , uydurma ve film icabı ! yarışma proğramları ile ev hanımlarını koltuklarına çivilemeyi başarıyorlar . Zaten kadın ne çalışacakmış . EVinden dışarı çıkmasın , çalışmasın , en az da 3 çocuk yapsın.....

Adem Erdoğan
22.01.2009, 23:59
Adana'da yarışanlar arasında 19 yaşında bir kız vardı. Yarışma sonrası kızcağızı dövmüşler yahu.
Umarım Trabzon'dakiler edeplerince yer kalkarlar,rezil rüsva olmadan.:rolleyes:

Adana ise hiç şaşırmadım.:)
Sebebi neymiş acaba yemeğe fazlamı tuz koymuş.:)

_lazkızı_
23.01.2009, 00:02
evet reklamlarını bende gördğüm şahane ve cok eğlenceli olacağa benziyor esprı horon hoptek gırla :D herkez bızım ne kadar renkli insanlar oldugumuzu görücek ve kültürümüze hayran kalıcak inşallah:)

m@rdi
23.01.2009, 00:06
Adana ise hiç şaşırmadım.:)
Sebebi neymiş acaba yemeğe fazlamı tuz koymuş.:)

Valla ne sebeple yemiş dayağı bilmiyorum (kasiyer kız " bir güzel dövdüler onu " dedi sadece) ama dövenin ellerine sağlık ,iyi etmiş.

Her "Adanalıyıhhhh demiii" sözü için bir gül açtırsalardı keşke :cool:

MehmetGÜRSOY61
23.01.2009, 08:37
valla varmısın yok musun'a çok iyi oldu kapatılması oh

Mustafa Yılmaz
23.01.2009, 08:46
Son bir haftalık reyting raporlarını inceledim.

Aşağıda sözünü edeceğim program en çok seyredilen 100 program arasında yayınlandığı son 5 günde 4 defa birinci olmuş ve reyting listesinin en başına oturmuş.

Ayrıca son 5 günün 3’ünde (15 Ocak Perşembe gününden sonra) ilk 100 program arasına ilk 5’e 3 programla, 2 gününde de 2 programla girmiş. İlk 5’e 2 programla girdiği günlerde de birinci olmuş.

Tüm izleyici gruplarında birinci olamadığı ve liste başını STV’de yayınlanan Tek Türkiye’ye kaptırdığı gün AB grubunda birinci olmuş. Sadece Çarşamba günü hem AB hem de tüm izleyici grubunda Yaprak Dökümü programının ardından ikinci sırada yer almış.

Show TV’de yayınlanan ‘Yemekteyiz’ programından söz ediyorum.

Bu program pek yakında tüm kanalların geleneksel programcılık anlayışlarını allak bullak edecek.

Haftanın ilk günü başlayıp Cuma günkü final bölümünde haftanın birincisinin belirlenmesiyle sona eren ve her hafta bu minval üzere sürüp edip giden program yarışmacılardan birinin 10 Bin liralık ödülü almasıyla sona eriyor.

Beş gün yayınlandığına ve toplamda 10 Bin lira ödül verildiğine göre, üstelik yarışmacılara bunun dışında programda yer almaları karşılığında ödeme yapılmadığı düşünüldüğünde, 10 Bin liralık ödülü 5 güne bölmemiz durumunda (diğer yapım maliyetleri hariç) program başı 2 Bin liralık bir giderden söz edebiliriz.
Sadece ülkemiz açısından değil, dünya televizyon tarihi açısından da bu kadar düşük maliyetle bu kadar yüksek reyting yakalamak bir ilk olsa gerek.

Hatta şunu bile söyleyebiliriz. Bölüm başı 1 Milyon liraya (eski parayla 1 trilyona) yaklaşan maliyetiyle ekranların en pahalı dizisi olan Kurtlar Vadisi dizisinin yarısına yakın reyting alan ve üstelik bunu hafta içi her gün başaran Yemekteyiz programı, yakında ekranlardaki birçok dizinin sona erdirilmesinin başlıca nedeni olacak.
Şu an ekranlarda yayınlanan onlarca dizi var. 2 Bin Lira nerde, bölüm başı en az 200 Bin liraya mal olan diziler nerde…

Pek yakında ekranları ‘Yemekteyiz’ türü programların işgal edeceğinden ve bu programı taklit etmek için yarış başlayacağından emin olabilirsiniz.

Misafirlikte ev sahibinin arkasından konuşmaya dayalı vıcık vıcık dedikodularla geçen bu program, hakikaten toplumdaki yozlaşmayı ve maskeli yüzlerle gündelik yaşamda insan ilişkilerini yürüten insan modelini çarpıcı bir şekilde yansıtıyor.

Üstelik insanlar izledikleri halde, söz programdan açıldığında “kanalları gezerken gözüme ilişti de…” bahanesine sığınıyorlar. O izlemiyor, falanca izlemiyor da, nerden reyting alıyor bu tür programlar.

Diziler çıkmazda…

Şu an 11 ulusal kanalda bu sezon 20'si yeni 65 yerli dizi yayınlanıyor. Yerli diziler, yapımcısından yönetmenine, oyuncusundan senaristine kadar ekran önünde ve arkasında yaklaşık 150 bin kişiye istihdam olanağı sağlıyor.
Araştırmaya göre, televizyon dizilerinin bölüm başına maliyeti 60 bin liradan başlayıp 500 bin liraya kadar çıkabiliyor. Buna dizilerin bölüm başına en az 300 bin TL olan reklam gelirleri ve 10 ila 70 bin YTL arasında değişen ana sponsorluk gelirleri de eklendiğinde, yıllık en az 1 milyar TL'lik (1 Katrilyonluk) bir dizi film ekonomisi ortaya çıkıyor.
Bir dizide ekran önünde ortalama 20 ila 30 oyuncu görev alırken, kamera arkasında bunun iki-üç katı bir teknik ekip bulunuyor. Stüdyoda görev alanlarla birlikte bir dizide görev alanların sayısı ortalama 60 ila 100 kişi arasında değişiyor. Bir dizinin yapımında servisçisinden çaycıya, malzemeciden kuaföre kadar onlarca farklı mesleğe mensup insan çalışıyor.

Bir dizide maliyetin yüzde 20'sini, başrol oyuncusunun ya da oyuncularının aldığı ücretler oluşturuyor. Bu da demek oluyor ki, başrol oyuncuları bölüm başına 10 ila 30 bin YTL arasında ücret alıyor. Türkiye'de en çok kazanan dizi oyuncusu unvanını elinde bulunduran Kurtlar Vadisi'nde "Polat Alemdar' rolünü oynayan Necati Şaşmaz'ın bölüm başına 75 bin lira aldığı söyleniyor (http://www.kanaldhaber.com.tr/HaberDetay.aspx?haberId=19356&catId=39).

Televizyonların prime time'larının yüzde 80'ini diziler işgal ederken, prime time'daki reklam gelirleri ise televizyonların kazancının yüzde 70-80'ini oluşturuyor. En çok izlenen dizilerin 30 saniyelik reklam spotu 6-7 bin dolar. Medya Takip Merkezi'nin 4–10 Ağustos 2008 tarihinde yaptığı bir çalışmaya da yer verilen araştırmaya göre, en çok reklam alan program tipleri arasında yerli dizilerin ezici bir üstünlüğü bulunuyor.
Dizi mekânlarının günlük kirası 350 YTL'den başlıyor ve 6 bin dolara kadar çıkıyor. Kimi zaman bir dizinin bir bölümünde 20 ayrı mekân kullanılıyor.

Yemekteyiz programında yapımcıların evlerinin çekim mekânı olarak kullanıldığı düşünüldüğünde bu gideri de bedavaya getirdikleri görülüyor. Üstelik çekimleri en az 8 saat süren her bir bölüm için yarışmacının evinden kullanılan yüksek aydınlatma için gerekli olan enerji maliyeti hariç. J
Televizyon kanalları yapımcılar için reytinge dayalı bir ödül mekanizması da oluşturdu. Yapımcılar dizilerinin her bölümü için kanallardan 160 bin YTL ile 350 bin lira arasında değişen ücretler alıyor. Ama bu fiyatlar yüzde 7 reyting barajına kadar geçerli.

Aynı anda ekranlarda yayınlanan çok sayıda diziyi kahve gibi ortak mekânlarda takip etme imkânı bulamayan izleyiciler o saatlerde evlerine kapanıyor. Bu durumdan da en çok kahveciler şikâyetçi oluyor. Akşamları kahveler herkesin farklı diziyi takip etme alışkanlığı nedeniyle boşalmaya başladı (http://www.stargazete.com/guncel/diziler-kahvehaneleri-bosaltti-160801.htm).

Sözü uzatmaya gerek yok. Yemekteyiz programı düşük maliyetine karşılık getirdiği yüksek reytingle şu sıralar tüm kanalların iştahını kabartmış durumda. Bu da televizyonların sıklıkla başvurduğu kolaycılıkla taklitlerinin hızla artmasına neden olacak. Reyting artsın diye de yarışmacılara birbirine girmeleri ve çekiştirmeleri önerileceğinden yozlaşma ibresinin katsayısı daha da yükselecek.

Televizyonların kamuoyunu adam gibi yönlendirme ve bilgilendirme fırsatı oluşturması varken yozlaşmanın önünü açacak işlere her geçen gün daha da sarılmaları bu ülkenin şanssızlıklarından biridir. Bakalım bu furya ne zaman duracak.

alıntıdır

Can basten
23.01.2009, 09:07
Kutulu yarışmadan iyidir, o çok daha sahte ve manasız. :)

TAHSİN 61
23.01.2009, 09:30
Trabzon'da olucağı için her türlü izlenecek bir program...

guci 29
23.01.2009, 11:07
Bir programda izlemiştim. Programın adını hatırlayamıyorum şimdi. Program sahibi bir bayandı. Konuklarsa adı Türk Sinemasın'nda adı geçen değerli kişilerdi. Diğerleri ise, programda günümüz magazin duayenleri diye tabir edilen magazincilerdi. Neyi tartışıyorlardı tam olarak bilmiyorum ama ben o kanalı açtığımda şu konuyu irdeliyorlardı: ''Diziler neden bu kadar çok izleniyor?''
Bir kaç diziden bahsedildikten sonra konu, insanların reytiglerini yükselttiği anlamsız programlara geldi ve ''Yemekteyiz'' programına(!) el atıldı. Bunun üzerine ciddi anlamda konuşulduktan sonra konuklardan biri, ''Bunların hepsi birer senaryodur. Oradaki yarışmacılara önceden nasıl davranacakları söylenir. Şunu şöyle yapın, bunu böyle yapın diye. Ortamı hareketlendirin ki, seyirci ayrılamasın ekran başından!'' dedi...
Şimdi, milletimizse hangisi şunu beğenmeyecek, hangisi bunu beğenmeyecek, o onun yemeğini beğenmemiş eleştiri yapmıştı..acaba şimdi bu ne yapacak..onun yemeğini beğenmeyecek mi yoksa yine kavga mı edecekler, o onun arkasından konuştu, bu ona şunları söyledi, acaba nasıl bi gün olacak ..diye diye bu anlamlı(!) programın reytingini yükselttiler ve devam da edecekler.. Yazık!..
Bu programı izlediyseniz, konuğa hak vereceksiniz. Tam bir senaryo işte!.. Senaryo olmasaydı, oradaki yarışmacılar(!) sadece içlerinden geldiği gibi konuşacaklardı ve ''Ben kıyma sevmem ama köfte yerim!'' gibisinden laflar edilmeyecekti. Herkes beğendim ya da beğenmedim diyip kalkacaktı sofradan... Bunlar gerçek emekleri izlememize ve birçok insanın ekmek kazanmasına mani olan programlardır(!)
Bu tür şeyleri izlemeyip reytiglerini yükseltmeyerek, başka bir kanalda bunun bir başka versiyonunu izlemek istemiyorsak, ilgi göstermeyelim derim ben..

TS-Tiryaki
23.01.2009, 14:01
Aslinda bu yarisma okadar sacma degil. Bizimkini sacma yapan yarismacilar.

Almanyada bu yarisma 2-3 senedir var. Kimse sikayetci degil. Onlar insan gibi yemeklerini yiyor ve puanin veriyor. Bizimkiler gibi sacma sapan yorum ve elestir yapmiyorlar. Hatta Almanyada ünlüler bile katiliyor yarismaya.

Berk
23.01.2009, 14:16
http://www.youtube.com/watch?v=N6Vgk6IzkKg

2.55'ten itibaren Trabzon reklamı var..

TAHSİN 61
26.01.2009, 11:12
Program bugün başlıyor uşaklar.. :)

Emirhan Makul
26.01.2009, 11:18
Program başlıyor ragmanlardan izlediğim kadarıyla şehri kültrü muhteşem tanıtmışlar sözlerle ve konuşmalarla ne kadar temsil edeceklerini göreceğiz Benim favorim uzun burunlu ablamız formayla yemek yapıyo :D

fetih aydın
26.01.2009, 11:29
Program başlıyor ragmanlardan izlediğim kadarıyla şehri kültrü muhteşem tanıtmışlar sözlerle ve konuşmalarla ne kadar temsil edeceklerini göreceğiz Benim favorim uzun burunlu ablamız formayla yemek yapıyo :D
Hepsi uzun burunludur Emirhan..:D:D

Dilara
26.01.2009, 11:33
Bugün yemekteyizi herkes izlesin :):)

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 11:46
izleyince ne oluyor ya karın mı doyuruyor fakir insanlarımıza yazık değil mi ?:(

Burçak
26.01.2009, 11:48
bu program saat kaçta nerede

Samet Berber
26.01.2009, 11:49
Saat 20:00'da Show TV'de . :)

Dilara
26.01.2009, 11:55
izleyince ne oluyor ya karın mı doyuruyor fakir insanlarımıza yazık değil mi ?:(

Bizimkiler çıkacak izlemezsen kaybedersin ;)

Burçak abi, ana haber bülteninden hemen sonra Show tv de =)

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 11:57
bizimkilere CAN feda izlerim ama diğerlerini sadece olsa izlemem :)

Dilara
26.01.2009, 11:59
Diğerlerini bende izlemiyorum ancak rastlarsam :) Çok yapmacık oluyolar, kameralara oynuyolar. Ama bunu izle Trabzon'da olacak :) İzlemezsen ayıp edersin zaten..

Emirhan Makul
26.01.2009, 12:00
Hepsi uzun burunludur Emirhan..:D:D

Yok ya bi tane kırmızı saçlı bi ablamız var unuttum ismini nerimanmıydı melahatmıydı bişeydi benim favorim o ya

Öztürk Adem
26.01.2009, 12:00
Uy dıyı :D Balta vursan gecmez :D ona

Adem Erdoğan
26.01.2009, 12:03
İnşallah kendilerine yakışan şekilde bir karadeniz insanı gibi hareket ederler.

Burçak
26.01.2009, 12:03
hmmm. herkes şu şöyle bu böyle anlatıyor :) sizler nezaman izlediniz programı.

Dilara
26.01.2009, 12:04
hmmm. herkes şu şöyle bu böyle anlatıyor :) sizler nezaman izlediniz programı.

Fragman :)

Emirhan Makul
26.01.2009, 12:05
Fragman verdi birde pazar keyfinde gösterdi :D:D:D

ÖmerFarukYılmaz
26.01.2009, 12:07
İnşallah kendilerine yakışan şekilde bir karadeniz insanı gibi hareket ederler.

Temennimiz :)

Dursun Kaplan
26.01.2009, 12:08
Marina olayı süper ya. ççç

Samet Berber
26.01.2009, 12:09
Kolbastı da oynayacaklar sanırım ama bu akşam mı bilmiyorum .

Emirhan Makul
26.01.2009, 12:09
Marina olayı süper ya. ççç

Marina nedir la Trabzonda var mı marina marina diysin bende sandum kari ismi marina laaaa :D:D:D

Koparttı beni ya :D

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 12:13
emirhan maşallah sende iyi bakıyorsun programa herkezi biliyorsun :D:D

TAHSİN 61
26.01.2009, 12:13
Marina nedir la Trabzonda var mı marina marina diysin bende sandum kari ismi marina laaaa :D:D:D

Koparttı beni ya :D

:) :D program olay olucak bence

Dursun Kaplan
26.01.2009, 12:14
O abla süper ya. :D Program zevkli olacak.

Emirhan Makul
26.01.2009, 12:15
emirhan maşallah sende iyi bakıyorsun programa herkezi biliyorsun :D:D

Bende hiç değişmez Mehmet

Yemekteyiz
Desti izdivaç
Mahmut tuncer

Gülmek için bu 3'ünü kaçırmadan izliyorum başkada birşey izlemem Türk halkının en komik halleri burada en doğal cümleler absürtler rahatlık içtenlkik bazende kameraya oynanırken yapılan hatalar cümleler çok hoşuma gidiyor:D

LazAnisT
26.01.2009, 12:16
Trabzondaki nasıl olur bilemem ama ben bu programdan nefret ediyorum.Hatta biraz abartayım tiksiniyorum.

Dilara
26.01.2009, 12:17
Evet aslında cok rol yapıyorlar ama Trabzon'da güzel olacağına eminim :) İzlenmeye değer...

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 12:17
Bende hiç değişmez Mehmet

Yemekteyiz
Desti izdivaç
Mahmut tuncer

Gülmek için bu 3'ünü kaçırmadan izliyorum başkada birşey izlemem Türk halkının en komik halleri burada en doğal cümleler absürtler rahatlık içtenlkik bazende kameraya oynanırken yapılan hatalar cümleler çok hoşuma gidiyor:D

emirhan alemsin yaççççççççç

Dilara
26.01.2009, 12:19
İzdivaçıda izliyosanız benim dicek lafım yok :D:D Bizim burda onun stüdyosu gelin seyirci olarak ççç

Burçak
26.01.2009, 12:22
bende aslında sevmem bu programı. tv de gördüğümde ya bunların başka işi yokmu derdim. kapatırdım hemen.
sonra şu izdivaç felan.. hele o semra hanım yokmu. oğlu atayı öldürdü kız arkadaşına reklam yapıyorsun derdi. şimdi çıkmış tv de program yapıyo utanmadan.
btün bunları eskiden annem izlediği için istemesemde duyuyodum. kulak misafiri göz misafiri oluyodum :D
yoksa hayatta işim olmaz böle programlarla.
bu akşam ki yemekleride sırf işin içinde Trabzon var diye izleyeceğim yani. :)

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 12:24
yakında emirhan tv programlarına cıkarsa hele izdivaç programına şaşırmam :D:D

Dilara
26.01.2009, 12:24
bende aslında sevmem bu programı. tv de gördüğümde ya bunların başka işi yokmu derdim. kapatırdım hemen.
sonra şu izdivaç felan.. hele o semra hanım yokmu. oğlu atayı öldürdü kız arkadaşına reklam yapıyorsun derdi. şimdi çıkmış tv de program yapıyo utanmadan.
btün bunları eskiden annem izlediği için istemesemde duyuyodum. kulak misafiri göz misafiri oluyodum :D
yoksa hayatta işim olmaz böle programlarla.
bu akşam ki yemekleride sırf işin içinde Trabzon var diye izleyeceğim yani. :)

O Semra hanımı Allah'ın her günü görme olasılığımız yüksek :D Yerden bitme dengesiz ya :D oğlunu öldürdü dediğin gibi hala ün,şöhret, para peşinde :) Aslına bakarsanız bu programların hepsi gereksiz, Hiç bi yararları yok, aksine vakit kaybı, kazandırılan hiçbişey yok ortada ama dedim ya vakit kaybı... İnsanlar can sıkıntısından izliyorlar..

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 12:26
öyle programları izliyecegime karadeniz tv yi acarım horon hoptek izlerim :D:D

Emirhan Makul
26.01.2009, 12:30
Semraya işim olmaz ben Esra Erol'ü İzliyorum :D

Dilara
26.01.2009, 12:32
Ben işimi biliyorum diyorsun :D:D Sanırım yemekteyiz'den izdivaca kayma oldu :D:D uyarı almazsak iyidir :)

Samet Berber
26.01.2009, 12:33
Bir anda en popüler başlık oldu ya :) , transfer başlığını geçerse şaşırmam .

Dilara
26.01.2009, 12:34
İzdivaç işin içine girince bu hale geldi ççç sanırım çok ilgi duyanlar var ççç

Alihan Ertürk
26.01.2009, 12:53
star tv bu programın çakmasını yapmış galiba :) yakında o da başlar , iyice zıvanadan çıktı tv'ler :)

Mira_61
26.01.2009, 12:57
İkiz kardeşlerin horon teperken söyledikleri türkü dilime dolandı.:) İnşallah Adanalılar gibi rezil olmayız.Efendice yiyin yemeğinizi uşaklar.Ardındanda eline sağlık bitti gitti.:D

Hüseyin İlkin
26.01.2009, 13:01
Şimdi Çağla Şikel 'in sunduğu programda tanıtımı vardı , bende şans eseri yakaladım :D

Top gel , süper komedi olacak gibi ççç

Formasıyla yemek yapan kadına buradan bir alkış :alkış: :)

Burçak
26.01.2009, 13:06
sabahsabah seda sayan ı tek geçerim. :D
yüzünü yıkamamış gibi oluyo bazen . sabah ya program :))

Dilara
26.01.2009, 13:08
http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/2d0386190622b9b5e92368f1420b4eaa1a578d10868b3fc54d ffaac27067df2b7697344b2c21864315150

2:50 den ihtibaren izleyin süper ya :D:D

Emirhan Makul
26.01.2009, 13:09
sabahsabah seda sayan ı tek geçerim. :D
yüzünü yıkamamış gibi oluyo bazen . sabah ya program :))

Bak kimler kimleri izliyo bide bana gülüyorsunuz hayat kadın programlarında :D

Ya yetkililerden rica ediyorum izlediğimiz programlar diye bir konu vardı onu bulabilirmiyiz vardı öyle bir başlık veyahut

"Televizyonda İzlediklerimiz" diye başlık açabilir mi yetkililer :D

melâl
26.01.2009, 13:12
şaduman ablam süper yaa :D

" bakmazdum közinun yaşina.. endirirdum piçağu oğa "

oy neneem :D

merakla izleyeceğim :D

Adem Erdoğan
26.01.2009, 13:14
Kumandayı elime aldığım zaman kanal dolaşmaktan herhangi bir program izleyemiyorum.Yılmaz Erdoğan'ın Ç.G.H.B. programını seviyorum.
Geçen rastgeldim starda evlendirme programı başlamış.Laleliden Aksaraydan topladıkları yabancı gelin adaylarını gördüm.Anladığım kadarıyla onlar gelinlik giymeden gelin olma tecrübesine fazlasıyla sahipler.

Burçak
26.01.2009, 13:20
emirhan adımı çıkaracn şimdi. ne işim olur bahsi geçen programla :D
herkes gibi denk geliyoruz farklı saatlerde. hemen kaparım yani gördüğümde :)

Emirhan Makul
26.01.2009, 13:21
Bende hiç izlemem Ben hep böyle belgesel jazz işte :D

Kazım Uzunboy
26.01.2009, 18:00
Şu an program başladı ama sadece reklamını veriyor Trabzon bölümünün.Sanırım birazdan başlayacak. :)

thealperen
26.01.2009, 18:04
hala reklamını veriyor ne kadar da uzunmuş :)

Kazım Uzunboy
26.01.2009, 18:05
Başladı.. :)

Hey gidi Karadeniz.. :)

thealperen
26.01.2009, 18:06
o kadar kar varmı memlekette :)?

Emirhan Makul
26.01.2009, 18:11
Dakka 1 Gol 1 Pınar Hanım Puşi Bağlamış ! Trabzonun ücra sokaklarında geziyor yoksa gezdirmezler

Kazım Uzunboy
26.01.2009, 18:11
Yahu saçmalık ! Rezil ediyor kadın bizi !

O kullandığı, boynuna sardığı galiba poşi deniyordu, onu niye kullanıyorsun ki sen ? :@

Kazım Uzunboy
26.01.2009, 18:12
Bizim karadeniz insanı margarin kullanmazmış asla ! o kullandığını kullanıyor mu ki sanki !

Kaya
26.01.2009, 18:13
Şu an denk geldim ve ne göreyim! Trabzon'lu "puşi" takmaz. Yuh diyorum!..

Mal!..

Kaya
26.01.2009, 18:18
Bu sarhoş beyinliyi bilinçli seçtiler sanırım...

Emirhan Makul
26.01.2009, 18:18
Ben başını kaçırdı Pınar nereli ve Trabzonun neresinde oturuyor ve boynundaki puşi ile ne yapmak istiyor Halkların kardeşliğini bizde biliyoruz ama onun İstanbulda ne maksatla takıldığını bilmiyor bu embesil varlık sanırım.

Burçak
26.01.2009, 18:29
şimdi izlemeye gidiyorum bende. ama böyle birşeyden bahsedilmemişti hiç framanlarda. bu nerden çıktı şimdi.

Mustafa K. Demirbaş
26.01.2009, 18:31
Ben başını kaçırdı Pınar nereli ve Trabzonun neresinde oturuyor ve boynundaki puşi ile ne yapmak istiyor Halkların kardeşliğini bizde biliyoruz ama onun İstanbulda ne maksatla takıldığını bilmiyor bu embesil varlık sanırım.
hacıkasımda oturuyor Cumhuriyet mahallesinde yani teyzemlerin karşı apartmanda oturuyor ordan bılıyorum:)

Selçuk Demircioğlu
26.01.2009, 18:31
yemeğinden kıl çıksın senin gıl...

ilhan
26.01.2009, 18:32
Yahu bana mı öyle geliyorlar? Çok yapmacıklar.

thealperen
26.01.2009, 18:33
trabzon insanı sadece kadayıf yermiş :P

Mustafa K. Demirbaş
26.01.2009, 18:35
bu bayanları özenle mi seçtıler yahu

Mehmet Fırat
26.01.2009, 18:35
Favorim; kızıl saçlı bayan(adını unuttum:o). :)

Kazım Uzunboy
26.01.2009, 18:41
Adını bende unuttum ama Akçaabatlı. :D

Bahattin Aydın
26.01.2009, 18:42
dayanıpta izlenilecek program değil..Bizim köyde bile çekmiş olsalar izleyemem sanırım :)

guci 29
26.01.2009, 18:43
La hau Pınar ne çok konışi yaa, nedu anlamadum :cool:
Benum favorim Akçaabatli teyzem http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon14.gif
Ağzına ne gelirse konuşuyor, helal olsun :D

guci 29
26.01.2009, 18:44
Biriniz kızıl saçlı teyzemin adını yazsın hauraya da :D

thealperen
26.01.2009, 18:45
Akçaabatlı bayan yarışmayı kazanmış.Trabzon küçük bi yer:D

o bayan kazanıyormuş :D

Mustafa K. Demirbaş
26.01.2009, 18:45
milföy hamuruyla güveç yapmış ha iş ya

becerip yapamadı hamsi tava da

İsmail Alkan
26.01.2009, 18:47
Yahu ciddi ciddi bu tür programları seyrediyormusunuz :)

thealperen
26.01.2009, 18:47
trabzonda olduğu için :)

OYılmaz
26.01.2009, 18:48
............................

Emirhan Makul
26.01.2009, 18:48
Biriniz kızıl saçlı teyzemin adını yazsın hauraya da :D

Şaduman :D

Gökçebey
26.01.2009, 18:50
bu bayanları özenle mi seçtıler yahu

Evet yarışmacıları özenle seçmişler. Şive ile konuşma da ilk şartmış.

Pabucumun programı.

Berat
26.01.2009, 18:53
Pınar Hanımın kim olduğunu program başında söylediler, kaçırdınız sanırım..

Pınar Karyağdı, Can Karyağdı'nın eşi..

m@rdi
26.01.2009, 18:54

İsmail abi öle deme Şaduman teyzenin sırtında göstermelikte olsa o odunları gördüm ya,bahçesini gördüm ya, memleketimin peştemalını bir tek onda gördüm ya vallahi ayrı bir mutlu oldum. :)

Memleketimi izliyorum yemekler bahane.;):p

Puşiyle gezen hanıma inat peştamalıyla bahçeye inen Şaduman teyzee :D

Mehmet Fırat
26.01.2009, 18:55

:eek: :eek:

Merak ediyorum; 10.000 TL'ye çok mu ihtiyacı vardı? Alanzinho'nun peşinat parasını mı verecekti Can Karyağdı? :p :D

Şaka bir yana, Lig TV ve Show TV aynı gruptan. Bu işte bir iş var. :rolleyes:

thealperen
26.01.2009, 18:57
:eek: :eek:

Merak ediyorum; 10.000 TL'ye çok mu ihtiyacı vardı? Alanzinho'nun peşinat parasını mı verecekti Can Karyağdı? :p :D

Şaka bir yana, Lig TV ve Show TV aynı gruptan. Bu işte bir iş var. :rolleyes:
Bu işte bir iş var. :rolleyes: :D :D haklısın

Mayls
26.01.2009, 18:59
Şükran abla, olası bir "Trabzonluyuk" cümlesinden sonraki tepkini çok merak ediyorum :)

Mira_61
26.01.2009, 19:01
Arkadaşlar benim bildiğim Pınar Hanımın taktığı Filistine özel bir şey.Yani Puşiyle alakası yok sanki.:confused: Sadece benzerlikten kaybediyor.:)

thealperen
26.01.2009, 19:06
aynısını annemde söyledi :)

Berat
26.01.2009, 19:07
Puşi olayını da çok fazla abartmamak gerekiyor kanımca.. Bazı arkadaşların da değindiği gibi son zamanlarda bazı insanların Filistin sempatilerini göstermek için eskisinden daha yaygın kullandıkları bir aksesuar..

Nihal Ayvaz
26.01.2009, 19:51
10dk sonra başlıyor yeni bölüm..Bu akşam kolbastı var :)

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 20:07
şu anda izliyorum yemek menüleri geliyor :D

Dilara
26.01.2009, 20:07
arkadaşlar başladı hayde televizyona :):)

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 20:09
bu pınar da ne kadar konuşuyor aman vır vır :D:D

Recep Çaltepe
26.01.2009, 20:10
İşsiz zamanlarımda çok fena tutuldum bu programa ama kesinlikle yüzsüzlük diz boyu belirteyim. Beğendiğimi söylemem zor ama dedim ya işsizlik günleri işte. :D

Yalnız göründüğü kadarıyla en bomba bölüm bu olacak. Çok fazla birbirini yemiyor yarışmacılar ve espriler, kolbastı, horon her bölüm birbirini kovalıyor. :)

Cengiz Çubukcu
26.01.2009, 20:12
eğer bu program 9'da bitmezse ben de ilk defa izlemiş olacağım, ama kimseye söylemeyeceğim , utanıyorum da :D

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 20:12
emirhannnn nerdesinnnnn programın başladııı :D:D

hermann hesse
26.01.2009, 20:14
Bizim oranın delilerini cımbızla seçip koymuşlar. Ahh ahh o programa bi tane gugudalı koyacaksın sıkıysa eleştirsinler.:))

Mustafa K. Demirbaş
26.01.2009, 20:16
Emirhan şimdi tv başında pür dikkat izliyodur:)

guci 29
26.01.2009, 20:31
Akçaaabatlı teyzemin adı Şadıman mış ;)

Hüseyin İlkin
26.01.2009, 20:59
Diğer konuklar geldi mi ?

Ben o zaman izlemeye başlıcam :D

Emirhan Makul
26.01.2009, 21:02

Ben o Pınarı boğarım

Yavv arkadaş ey müslüman evladı ya sen bingöllüde olsan şebinkarahisarlıda olsan Trabzon'u temsil edecek bir programdasın ya niye peştemalden atkı takmıyorsun boynuna niye mlyonlarca insanı kendine küfür ettiriyorsun benide günaha soktun sinirlerimi bozdun pınar yemeğinden kıl çıkar inşallah !

Emirhan Makul
26.01.2009, 21:04

Gerçekden can'ın eşi mi bu la halal halla bende diyorum neden bu kadar enteresan işler yapay körle yatan şaşı kalkar veya kelle yatan kepek problemiyle kalkar bende diyorum can neden canlı yayına bağlanamay güveç bişirmeyi öğretiyormuş demek ki :D

Adem Erdoğan
26.01.2009, 21:08
Başlığın "Yemekteyuk" diye değiştirilmesini talep ediyorum.:cool:

A.Hilal Çakıroğlu
26.01.2009, 21:10
Yerel kanallardan yemek programı teklifi bekliyor sanırım. O edayla anlatıyor yemeklerini.

Hüdai Pervaneli
26.01.2009, 21:11
Ya burdaki TV de galiba gec geliyor Pinar hanim yemek yapay halen:D

Remzi
26.01.2009, 21:11
İlk yarışmacı Can karyağdının eşi miydi? Karadeniz insanına laf atıp duruyor. İnşallah sonuncu olur:D

MehmetGÜRSOY61
26.01.2009, 21:12
ooo emirhan gelmiş kardeş hg ya ben izlemiyorum horon hoptek cıkana kadar :D

Emirhan Makul
26.01.2009, 21:15
Hoşbulduk

Pınar diy ki :D Trabzon'da dur dur Trabzon'da da demiy Trabzon insanı diyor sanki Trabzon insanı belgeseli sunuyo kadın Trabzon'da insanlar sadece kadayıf tatlısı yermiş bu tatlıyı çok severlermiş benim bildiğim Trabzonda baklava sevilir ayrıca her tatlıda yenir ama 50 tane lokantaya girsen kadayıfsız dükkan bulursun baklavasız bulamazsın ne kadar saçmadalı ya...

Can bunu çok aramış mı ya

Demek ki her başarısız erkeğin arkasında mantıksız bir kadın olurmuş.

guci 29
26.01.2009, 21:15
Off yaa içerde misafir var ve ben izleyemiyorum çıldırcam :D

refik
26.01.2009, 21:17
Boşuna merak etmeyin sonucunu yarışmayı Şaduman teyzemiz kazanmış...
Malum TRABZON küçük bir yer:)

Mehmet Fırat
26.01.2009, 21:20

Favorim kazanmış. :D

Selçuk Demircioğlu
26.01.2009, 21:20
kaynak sağlam mı:D

A.Hilal Çakıroğlu
26.01.2009, 21:22
Pınar Karyağdı'nın kazanamadığını duymuştum. Şaduman teyze kazanmış olabilir:)

refik
26.01.2009, 21:25

valla sağlam gibi:)

Ba®ış
26.01.2009, 21:26
niye söylediniz yahu şimdi hiçbir heyecanı albenisi kamadı :D

Emirhan Makul
26.01.2009, 21:27
Refik oldumu şimdi ama ya :D

Şaduman gol gol gol Şaduman Kral Şaduman Sol açık şaduman mozarella peynirini tanımayan şaduman formasını üstüne giyen şaduman marina edilmiş bişeyi yemeyen şaduman

Şadu gol gol gol

m@rdi
26.01.2009, 21:28
Pınar hanımdan arta kalan zamanda ( ne kadarda çok konuşuyor yahu :D ) Şaduman teyzeyi gördüm;

"Karadeniz insanı birbirini çekemez ama ben insanum çekerum " dedi ççç

Dursun Kaplan
26.01.2009, 21:29
İzleyecektim,vazgeçtim bu akşam. :) Daha önemli şeyler var. :p

The Legend
26.01.2009, 21:32
favorim şaduman teyze.

Öztürk Adem
26.01.2009, 21:39
Alan almıs :D demekkı :D olsun bız onların o hallerını sevıyoruz

zafer6161
26.01.2009, 21:40
yetiştiremick ççç

Emre Bekar
26.01.2009, 21:43
Şaduman teyze kazanmış,bende de sağlam kaynak var:D

zafer6161
26.01.2009, 21:45
şadumana kazuman dedi ççç

Özge
26.01.2009, 22:08
Şaduman süper:D:D

cplc
26.01.2009, 22:10
şadumana kazuman dedi ççç

iyi annem gibi şanzuman demedi :D

Seda
26.01.2009, 22:11
Kazuman tiyze :D:D

Remzi
26.01.2009, 22:25
Şaduman teyze hiç eleştirmiyor helal olsun valla. Nimet bulmuşlar da eleştiriyorlar utanmadan.:D

Hüseyin İlkin
26.01.2009, 22:28
Şaduman teyze bana oynuyormuş gibi geldi :p

Mehmet Fırat
26.01.2009, 22:30
Ev sahibi nereli yahu?

Sanki Fransız da Karadeniz insanını tanıtıyor.

Seda
26.01.2009, 22:30
Taktilar salataya :D

Engin Koltuk
26.01.2009, 22:34
Şaduman teyze kazanmış,bende de sağlam kaynak var:D

Tadı kaçtı valla yarışmanın şimdi :) İzlenmez daha.

Mustafa K. Demirbaş
26.01.2009, 22:34
ama ballim bak şimdi:D:D:

ceserdar
26.01.2009, 22:39
Valla bana hiç Trabzon'da hissi vermedi program. Neden mi ?

1- Marketten alınan süt ve tereyağını garipsedim.

2- Kendisinin reklamlarda has Karadeniz Kadını olarak tanıtan Şadıman Teyze "Ben pazı sevmem" dedi. Pazı sevmeyen Karadeniz Kadını olur mu ? Rokayı seversin ama.

3- Güveç ocakta pişmez. Onun özelliği fırına verilip pişirilmesidir. Verirsin ekmek fırınına sonra 3-4 saat sonra gider alırsın. Genelde Ramazan Ayı'nda yapılır.

4- Fındık dururken hem de kilosu neredeyse bedava gidip ceviz neden kullanılır anlamış değilim.

5- Mis gibi Trabzon Ekmeği dururken kadın gitti "Artık Trabzon Ekmeği tercih edilmiyor" gibi birşeyler zırvaladı. Sen hiç Vakfıkebir'de Çavuş fırının önünde duran Kanberoğlu otobüsü görmedin mi?

Ha tabi bu eleştiriler :) tamamen gayri ciddi olarak alınmalıdır. Şehir merkezinde yaşayan insanların bazı şeylere ulaşması kolay olmayabilir. Mesela ekmek konusunda Trabzon'da merkezde cidden ekmeklerin kalitesi düşük. Gene ufak beldelerde falan biraz daha iyi.

Mustafa K. Demirbaş
26.01.2009, 22:55
kolbastı şov başladı hobaa:D

kesin alt kattaki komşu vurmuştur tavana ne bu ses diye:D:D

Anıl Caner
26.01.2009, 23:01
bu nasıl berbat bir programdır ya. ilk kez izlemek durumunda kaldım. hakikaten fenaymış. ama oy veren varsa o pazılı mıhlama yapan kıza versin. maçlara gidiyormuş en azından onu duydum.

Emirhan Makul
26.01.2009, 23:03
Güzeldi Kolbastiyide anlattılar Bu Trabzon Bölümü diğer bölümlerden farklı ilimizi tanıtmak için ellerinden geleni yapıyor yarışmacılar herşeye rağmen helal olsun.

Hüseyin İlkin
26.01.2009, 23:10
Kadın Volkan Konak'tan bir şarkı dinleyelim diyor , Ben Seni Sevduğumi söylüyorlar .

Kolbastıyı izlemeyi severim , orası güzeldi :)

zafer6161
26.01.2009, 23:15
bu yarışmacı 18 puan aldı ;)

Hüdai Pervaneli
26.01.2009, 23:16
aboww bunlar kolbasti oynamasinida biliyorlar:D

zafer6161
26.01.2009, 23:17
yarışmayıda top sakallı adam kazandı ;)

Emre Bekar
26.01.2009, 23:19
pazı sevmeymiş,yiyesın nane gurusi:D

Remzi
26.01.2009, 23:19
Ev sahibi nereli yahu?

Sanki Fransız da Karadeniz insanını tanıtıyor.

Bingöl demişti sanki.

Harun-61
26.01.2009, 23:20
ben yarismacilari begenmedim.

biz "bu degiliz, kesinlikle !

not: esim sayesinde izledim ;)....ne o ayakkabi ile evde gezmeler felan..!

.

Hüdai Pervaneli
26.01.2009, 23:20
Kadın Volkan Konak'tan bir şarkı dinleyelim diyor , Ben Seni Sevduğumi söylüyorlar .

Kolbastıyı izlemeyi severim , orası güzeldi :)

burayi hasimdi dedi galiba bizim burdaki show geriden geliyor:D

Dilara
26.01.2009, 23:22
salata gayette hoş gözüküyodu bence:) ama çorbayı güzel yapamadı, son dakka golü gibi oldu

Samet BuLut
26.01.2009, 23:33
Trabzonspor'dan konuştuLar mı hiç?

Adem Erdoğan
26.01.2009, 23:34
Tam izleyemedim varmı ölü ya da yaralı.:D

ceserdar
26.01.2009, 23:42
Trabzonspor'dan konuştuLar mı hiç?

Hepsi Fenerliymiş. Feneri konuşmaktan Trabzonspor'a sıra gelmedi. :D

A.Hilal Çakıroğlu
26.01.2009, 23:45
Pınar Karyağdı mutfakta koyu bir Trabzonsporlu olduğundan maçlara gittiğinden bahsetti. Gereksiz puanlar kaybettiğimizi söyledi. Liderliğe çok yakıştığımızı, bizi liderlikten eden puan kayıplarına çok kızdığını falan söyledi. İnşallah şampiyon olacağız gibi şeyler söyledi.

SDanışmaz
26.01.2009, 23:47

Fb mi? Program bitiminden sonra şehri tek etseler iyi olur :D

Remzi
26.01.2009, 23:48
Harbiden fenerlimiymişler?

Eyüphan
26.01.2009, 23:48
KAdını izleyince taraftarlığımdan şüphe etmeye başladım :)
Sivas maçına bile gitmiş yahu.

Mehmet Fırat
26.01.2009, 23:49

Dünyanın düz olduğuna inanırım da Şaduman Teyze'nin FB'li olduğuna inanmam. :p :D

ceserdar
26.01.2009, 23:51
Pınar Karyağdı mutfakta koyu bir Trabzonsporlu olduğundan maçlara gittiğinden bahsetti. Gereksiz puanlar kaybettiğimizi söyledi. Liderliğe çok yakıştığımızı, bizi liderlikten eden puan kayıplarına çok kızdığını falan söyledi. İnşallah şampiyon olacağız gibi şeyler söyledi.

Pınar Hanım'ın Trabzonspor' muhabiri olan Can Karyağdı ile bir akrabalığı var mı acaba?

kübraTs
26.01.2009, 23:52
Saduman teyze süper ya favorim:D

A.Hilal Çakıroğlu
26.01.2009, 23:53
Pınar Hanım'ın Trabzonspor' muhabiri olan Can Karyağdı ile bir akrabalığı var mı acaba?Eşiymiş...

Öztürk Adem
27.01.2009, 00:18
O guvec ne yenılırdı be :D

Dilara
27.01.2009, 00:38
Bence güzel yapmamış :) fırına atmış ya etler suyunu çekmiş. Çerez niyetine yedi bizimkiler:D

Tuğba ÖZTÜRK
27.01.2009, 01:49
sitenin zevkli bir topici olucak gibi görünüyor

bugün izledim programıı :) bayıldım diyebilirim bizi temsil ediyorlar :) ve çok tatlılar :) çok kişi tarafından izleneceğine eminim :) ;)

şaduman abla favorim :) 45 yaşındamış ama hiç göstermiyor ya :) ee neden olsa karadenizli :) heyy gidim :)

TAHSİN 61
27.01.2009, 10:16
kolbastı da güzeldi gecenin sonunda renk kattı..

TSPINAR
27.01.2009, 15:15
merhaba trabzonsporlu arkadaslarim ben yeni uyeyim; aslinda izmirliyim ama trabzonsporluyum. buarada izmirden kimse var mi acaba

ÜNAL
27.01.2009, 15:20
Dikkat ettim yarışmacılar eve ayakkabılarını çıkararak girdi.Karadeniz kültürünün farkı olsa gerek:)

Kadir
27.01.2009, 15:21
Bu bence sadece Karadeniz kültürü değilde genel olarak halkın kültürü :)
Eve ayakkabı ile girme olayına ayar oluyorum .

boztepeliyasin
27.01.2009, 16:18
o şaduman cahilini koymasalardı daha iyiydi. saçma sapan bilmeden bir şeyler konuşuyor.

Ayşe Aygün
27.01.2009, 16:33
Ya dikkatimi çeken o bayanın sanki Hatırla sevgili dizisinden çıkmış gibi saçlarını yaptırması idi.Nasıl saç modeli idi o öle :)

Emirhan Makul
27.01.2009, 17:25
Bu akşam hasan beyin evindeyiz ! :D

Emirhan Makul
27.01.2009, 17:46
Şadumandan gecenin lafı çiçek ve çikolata getiren kişiye ;

Bizim burda çiçek çukulata kız istemeye gidince götürülür be nedı böyle :D

Yasin Berber
27.01.2009, 18:06
Yaaa ben ne dim sizeee:D:D

Hüdai Pervaneli
27.01.2009, 18:09
Yasin yoksa sen izlemiyormusun

TS-Tiryaki
27.01.2009, 18:14
Vallahi ben bu programin sadece alisveris ve yemek yapma kismina bakiyorum. Zil calip ilk konuk geldiginde hemen degistiriyorum kanali. :D

Emirhan Makul
27.01.2009, 18:32
Ya Yasin bırak şimdi "Ben hep belgesel izlerim jazz dinlerim" ayaklarını ya :D yeme bizi ya :D

Yasin Berber
27.01.2009, 18:34
Yaaa bana kimse izletemez yemekteyiz programını ben çarkıfelek izliyorum:D:D

Emirhan Makul
27.01.2009, 18:35
Açtırma bana Mehmet ali ile 50 sarışını Yasin :D

Yasin Berber
27.01.2009, 18:38
Hakketten bu 50 sarışın davası nedir amaç ne o programda hiç rastlayamadım....Milliyet haberde okudum kız dans etmedi diye kovmuş sahneden...Kıyılırmı o sarışına yaaa:D

Kazım Uzunboy
27.01.2009, 20:30
Bizim uşaktayız bu akşam. :D

melâl
27.01.2009, 20:32
sadece şaduman ablayi izleyeceğum :D

kesun kararimdir :D

Kazım Uzunboy
27.01.2009, 20:33
Orada bir hanım teyze var, Onu bence Almanya'dan ya da Rusya'dan getirmiştir dayımın biri. :D

Kubilay ŞAHİN
27.01.2009, 20:35
bu programı izlemeyecektim .. diğerleri gibi seviyesiz bir program olacağını sanmıştım. Ama yanılmışım.
Kendi öz konuşmasıyla ve Trabzonspor formasıyla favorim "Şaduman" abulam..:D:D

idi yalan oldu..

melâl
27.01.2009, 20:38
adana programı iğrençti tek kelimeyle...

güneydoğu mutfağına iilgili olan babam pür heves izlemek istemiş ancak 15 dakika sonra kalkmıştı başından...

şimdi bu görüntülere baktı baktı...

" yahu dedi şu lazlar ne neşeli ne harika insanlar.. en güzel en keyifli program bu oldu gerçekten" dedi

babamın ağzından bunalrı duymak benim için inanılmazdı...

teşekkürler yemekteyiz :D