PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaka Milan'da kaldı. - Paranın Satın Alamayacağı Şeyler de vardır!

Harun-61
17.01.2009, 11:25
Daha önce 120 milyon Euro veren Manchester City, teklifini 150 milyon Euro'ya yükseltti. Son tekliften sonra pes eden Kaka, "Kaderde ne varsa o olur" dedi.

Kaka'ya önerilen Süper Lig’in 3’te biri

* 665 milyon 875 bin Euro'luk Süper Lig'in 3’te biri Ligimizdeki 12 takımın (Sivasspor, Gençlerbirliği, Bursaspor, İstanbul BŞB, Ankaragücü, Gaziantepspor, Eskişehirspor, Hacettepe, Denizlispor, Antalyaspor, Konyaspor, Kocaelispor) değerlerinden daha fazla.

* 2 milyar 972 milyon 775 bin Euro'luk İngiltere Premier Lig'in 12’de biri. 20 takımlı ligin 17'sinin bedelleri Kaka etmiyor.

* 1 milyar 499 milyon 25 bin Euro'luk Almanya 1. Ligi'nin 6’da biri. Kaka, 18 takımlı Bundesliga'nın 17'sinden daha pahalı.

* 1 milyar 338 milyon 150 bin Euro'luk Fransa 1. Ligi'nin 5’te biri. Fransa Ligi'nin tamamından daha pahalı Sambacı..

* Kaka, 18 takımlı 230 milyon Euro'luk Romanya Ligi'nden daha pahalı.

* Kaka, 240 milyon Euro'luk kadrosu olan Arsenal'den daha pahalı.

* Kaka, 116 milyon Euro'luk Galatasaray'dan 1.5 tane ediyor.

* Kaka'ya ödenecek para ile 2 tane Fenerbahçe kadrosu kurulur.

* Kaka'nın bonservis ücreti ile 74 milyon Euro'luk Beşiktaş'tan 3.5 tane oluşturmak mümkün.

BÜTÜN dünyayı saran ekonomik kriz İngiltere Premier Ligi takımlarından Manchester City'i etkilemedi... Arap Abu Dabi Şirketler Grubu'nun satın aldığı City, Milan'ın Brezilyalı yıldızı Kaka için yaptığı 120 milyon Euro'luk teklifi artırdı ve 150 milyon Euro'ya çıkarttı. The Sun Gazetesi'nin "Kaka'ya 243 milyon Euro" başlığı ile verdiği haberde, Manchester City, Milanlı oyuncunun bonservisi için İtalyan takımına 108 milyon Euro bonservis ücreti, 108 milyon Euro 5 yıl için Kaka'ya verilecek maaş, 27 milyon Euro da diğer bütün masraflar için ödeyecek.

Milan anket düzenliyor

Eğer bu transfer gerçekleşirse Kaka yılda 21.6 milyon Euro maaş alacak. Sambacının haftalığı, vergiler çıkartıldıktan sonra, 255 bin Euro gibi rekor bir sayıya ulaşacak. Ayrıca İngiliz ekibi, arabuluculara ve menajerlere 27 milyon Euro gibi bir para ödeyecek. Milanlı yöneticiler dünya futbolunun çehresini değiştirecek bir teklif aldıklarını doğruladı. Bununla kalmayan İtalyan ekibinin idarecileri resmi internet sitelerinde Kaka'yı gönderip göndermemekle ilgili bir anket de başlattı. Milan'ın birkaç gün içinde Manchester City'nin bu dudak uçuklatan teklifine cevap vereceği belirtildi.

Sambacı da pes etti

Kaka'ya yakın kaynaklar, Brezilyalı yıldızın sadece para ile ikna edilemeyeceğini söyledi. Buna rağmen Manchester Cityli yetkililer Kaka'nın babası Bosco Leite ile Milano'da görüşecekleri belirtildi. Öte yandan Milan Asbaşkanı Adriano Galliani, Manchester City'den alacakları para ile yeniden bir takım kurabileceklerini söyledi. Galliani, "Oyuncumuzun da geleceğini düşünmek zorundayız. Yılda 20 milyon artı primleri karşılayamayız" dedi. Kaka'nın gitmek gibi bir düşüncesinin olmadığını ifade edilerek, "Ben Milan'da futbolu bırakmayı değil, yaşlanmayı düşünüyorum" dediği ancak son teklifin ardından, "Kader de ne varsa o olur" dediği İtalyan basını tarafından yazıldı

Dursun Kaplan
17.01.2009, 11:27
Yazıklar olsun böyle zihniyete. Yanı başınızda çocuklar ölüyor. Siz bir adama bu kadar para veriyosunuz. Soğuttunuz ulan futboldan beni.

Hüseyin İlkin
17.01.2009, 11:28
Milan 'ın yerinde olsam düşünmeden evet derim .

Yaşlılar ordusunu gençleştirme için müthiş bir fırsat ;)

Muhammet
17.01.2009, 11:28
Haberi gördüğümde ":eek:" şeklinde bakakalmıştım ekrana sabahleyin. :o

Çok garip vallahi. Bir insanın orada değil de burada top koşturması için ne paralar veriliyor?

Yine Kaka gibi insan olan başkaları ne hallerde hayatlarını kaybediyor?

Akıl sabır diliyorum Allah'tan.

Gökhan KAN
17.01.2009, 11:39
Hiç düşünmem kabul ederim.Hem kaka içinde iyi olur ilgiltereyi görmüş olur.İngiliz futbolu tam kakaya göre.Zaten yanınada bir kaç yıldız daha gelir....

Harun-61
17.01.2009, 11:41
ve parayi veren Müslüman Arap'lar,
kardeslerinin üzerine bomba yagan, ekmek su bulamayan insanlar.

bugz etmemek elde degil, o paranin bir kismini Filistine yollasalar ne olur ki !

.

Emirhan Makul
17.01.2009, 11:49
Bu bir çılgınlık Kaka Milan'da Kalmalı Böyle bir teklif olamaz bu teklif Bu Kötü ve Kriz Zamanında Ahlaksızlıkdır.

ilhan
17.01.2009, 11:52
Bence Milan'da kalsın ve özdezleşsin. Hatta futbolu orada bıraksın. ;)

bmfırtına
17.01.2009, 12:18
afrikada-filistin de şurda burda insanlar ölüyor ama neyseki zenginler paralarını böyle önemli şeyler için harcıyolar

28TS61
17.01.2009, 12:37
afrikada-filistin de şurda burda insanlar ölüyor ama neyseki zenginler paralarını böyle önemli şeyler için harcıyolar

zenginlikleri bir tarafa, sagda solda müslüman kardeslerimizi öldürülüyor ama nedense müslümaniz deyip gecinenler okadar parayi gidipte müslümanlari öldürenlere veriyorlar, zoruma giden budur :hırr

o parayi filistine veya baska bir yardim icin harca desen banane derler :hırr

Cem Akyüz
17.01.2009, 14:22
milandan ayrılsın böylece rakiplerimizden biri olan milan güç kaybetsin:)

Hüseyin İlkin
17.01.2009, 14:37
milandan ayrılsın böylece rakiplerimizden biri olan milan güç kaybetsin:)

İyi de Cem , Kaka 'nın gidişinden kazanacakları parayla yaşlılar ordusunu iyi oyuncularla güçlendirme şansları doğacak ellerinde . Her ne kadar ellerinde Kaka olmayacak olsada , çok ciddi bir şans onlar adına . Ben güç kaybedeceğini düşünmüyorum , aksine güçlenir :)

Cem Akyüz
17.01.2009, 14:38
İyi de Cem , Kaka 'nın gidişinden kazanacakları parayla yaşlılar ordusunu iyi oyuncularla güçlendirme şansları doğacak ellerinde . Her ne kadar ellerinde Kaka olmayacak olsada , çok ciddi bir şans onlar adına . Ben güç kaybedeceğini düşünmüyorum , aksine güçlenir :)

yok ula onlar gider Rivaldoyu falan getirir:):)

Hüseyin İlkin
17.01.2009, 14:40
La Gazetta Dello Sport'a göre, Milan'ın listesindeki en önemli isimler Arsenal'ın Togolu golcüsü Adebayor ile Chelsea'nin Ganalı orta saha oyuncusu Michael Essien ve Brezilyalı defans oyuncusu Alex. Açıkcası bu sefer o hatalara düşeceklerini zannetmiyorum . Yukarıda verdiğim liste ilk transfer listesi Milan 'ın :)

Özge
17.01.2009, 16:57
Einstein Torres!

Kaka'ya öğütler verdi! İngiliz devi Liverpool'un bebek yüzlü golcüsü Fernando Torres de Manchester City - Kaka transfer serüvenine dahil oldu. Daily Mail'e konuşan İspanyol golcü Kaka için Manchester City'nin doğru bir kulüp olmadığınu söylerken Brezilyalı futbolcuyu mantıklı yorumlarla net bir şekilde uyardı.

Fernando Torres ortada dönen 120 milyon avroluk rakam konusunda ise "Sahi ya, bu parayı nasıl ödeyecekler?" diyerek şaşkınlığını belirtti.
10 SENE SONRAYI HATIRLATTI Torres'in Kaka'ya Manchester City konusunda uyarılarının ayrıntısı ise şu şekilde; "Büyük futbolcular şampiyonluk ister, kupa ister. Manchester City Ada'da henüz kupa kaldıracak bir takım değil. Premier League'de kalma ya da asansör takım olma mücadelesinde. Mesela Chelsea ile imzalama konusunda kimse tereddüt etmez çünkü Londra ekibi şampiyonluğa oynayan bir takım. Bu yüzden zaten yıldız transferi yapabiliyorlar, büyüdüler." dedi.
Liverpool'a geldiği andan itibaren gösterdiği performansla ayakta alkışı hakeden genç golcü, Kaka'nın Manchester City için oynayabileceğini hayal bile edemediğini belirtirken, "Size muhteşem bir teklif yapmış olabilirler ama para her şey değildir. 10 sene sonrayı düşünün. Futbolcu geçmişinde madalyalar, kupalar, şampiyonluklar görmek ister. Bence harika bir sözleşmeden bu çok daha önemli" diyerek sözlerini tamamladı.

"Kaka para için bizi..."

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Manchester City'nin, Milan'ın Brezilyalı yıldızı Kaka'ya yapmış olduğu 120 milyon avroluk teklif, futbol dünyasını meşgul etmeye devam ederken, söz konusu transfere bir yorum da Kaka'nın takım arkadaşı Ronaldinho'dan geldi. Ronaldinho, Kaka'nın takımdan ayrılma ihtimalini 'facia' olarak nitelendirdi.
Ronaldinho, konuyla ilgili olarak, "Kaka takımdan ayrılırsa bu bizim için resmen bir facia olur. Milan'da kazanılabilecek kupalar ve şampiyonluklar için ona ihtiyacımız var. Kaka'yı uzun yıllardır tanıyorum ve para için bizi terkedebilecek bir oyuncu değil. Milan oyuncuları olarak onu takımda kalmaya ikna etmeliyiz" dedi.
Kaka'nın idmanlarda sergilediği tavır ile ilgili de konuşan Ronaldinho, "Kaka sakin davranıyor. Bence bu takımda kalacağına işaret. O bizim için çok önemli. Hangi takımda oynarsa oynasın, mutlaka başarılı olacaktır çünkü o bir futbol canavarı! Fakat Kaka Milan'ın sembolüdür ve kalacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

ÖmerFarukYılmaz
17.01.2009, 17:09
Berlusconi'nin yerinde olsam kovarak satarım:) 150 milyon euro...

ApoCaN28
17.01.2009, 17:13
Futbolun da bİ kurali var transferİnde...

Erbay
17.01.2009, 17:15
Kaka'nın yerinde olsam gitmem Manchester City'e. Ne olacağı belli olmaz, kariyerinin en önemli yılları boşa gidebilir. Adam benim daha fazla paraya ihtiyacım yok diyor, aldığı yetiyormuş nasıl olsa.

karatasof
17.01.2009, 17:16
Öncelikle bu transfere bu kadar para döken Şeyh bilmem ne Efendi'nin iyi bir köteği hakk ettiğini düşünüyorum.Bir tarafta İsraeldeki siyonist iktidarın bir aydır çoluk çocuk demeden katlettiği insanlar diğer tarafta bir futbolcu için milyon euroları döken şeyh bilmemne.Bu şeyh'e birilerinin bunu hatırlatması lazım diye düşünüyorum.Seni Allah'a havale ediyorum efendi....

macka61
17.01.2009, 18:32
ben olsam veririm kakayı

Uğurtan
17.01.2009, 18:49
Torres'in dediklerinde tezat var.. Chelsea şuanki kadroyu toparladığında kupası felan yoktu bu birincisi.. M.City'de iyi futbolcuları sanırım şampiyon olmak için istiyor turşusunu kurmayacak..

Diğer bir mevzuya değinirsem kendisi Liverpool'a niye gitmiş? Liverpool'un son yıllarda Ş.Ligi hariç Premier Lig'de bir iddiası olmuş mu?

:)

Hüseyin İlkin
17.01.2009, 19:11
Yalnız Torres Liverpool 'a , Milan gibi bir takımdan gelmedi . A.Madrid'den geldi . Liverpool 'da , A.Madrid 'in yanında çok büyük bir kulüp olarak kalır :) Kaldı ki Liverpool ile City 'nin durumları farklı . Liverpool , İngiltere 'nin devlerinden biri . City ise henüz söz sahibi değil , yakın gelecekte olabilmeside mümkün değil bence . Hele böyle "saçma" transferler yaparlarsa . O paraya Kaka 'yı alacaklarına , 5 tane iyi oyuncu alırlar takıma zirveye oynamama sorunlarıda kalmaz .

ilhan
17.01.2009, 19:43
Torres'in dediklerinde tezat var.. Chelsea şuanki kadroyu toparladığında kupası felan yoktu bu birincisi.. M.City'de iyi futbolcuları sanırım şampiyon olmak için istiyor turşusunu kurmayacak..

Diğer bir mevzuya değinirsem kendisi Liverpool'a niye gitmiş? Liverpool'un son yıllarda Ş.Ligi hariç Premier Lig'de bir iddiası olmuş mu?

Torres'in çocukluktan beri en büyük hayallerinden bir tanesiydi Liverpool. Hatta rivayete göre A.Madrid'de kaptan iken pazubantın altında Liverpool yazıyormuş. Kaldı ki bana göre tezatlık yok. Her iki durumu da kendine göre değerlendirmiş. Demiş ki iyi para kazanabileceği bir kulüp ve hızla büyüyorlar. Ama diğer dediğinde de büyük bir kulüpte tarihe yazılmaktan dem vuruyor. Yani ben madalya alırım, şampiyonluk yaşarım benim için yeterli olur diyor.

Diğer mevzuya hiç gelme bence Uğurtan. O zaman sende de tezatlık olur. Selçuk İnan, Giray vb. futbolcular niye İstanbul takımlarına gitmedi de bize geldi? 24 yıldır şampiyon olamıyoruz, Türkiye kupasını saymazsak kupada alamıyoruz. :)

Hüseyin İlkin
17.01.2009, 23:19
SAN SIRO'DA 'KAKA' PROTESTOSU

Milan'ın yıldızı Kaka'nın İngiltere'nin Manchester City takımına satılmasının gündeme gelmesi İtalyan kulübünün taraftarlarını kızdırdı!..

Milan taraftarları, Seri A'da bu akşam takımlarının Fiorentina ile yaptığı maçta, Kaka'nın Manchester City'e gitmesine yeşil ışık yakan Asbaşkan Galliani'yi protesto etti.

"Kaka satılık değildir" pankartı açan Milan taraftarları, uzun süre yıldız oyuncu için tezahürat yaptılar.

Maraton

ilhan
17.01.2009, 23:23
Maça şu an bakıyorum. Tüm stadyum "Kaka satılık değildir."(tabii İtalyanca) diye bağırıyor. Hâlen Kaka'ya sevgi gösterileri yapılıyor. Futbolcularla kucaklaşıyor Kaka. Sanki ayrılacak gibi. :S

ApoCaN28
18.01.2009, 01:28
Bu sevgiyi bırakıp da gidemezsin yönetim seni satarsa o yönetimi varya:D

Hüseyin İlkin
18.01.2009, 10:48
http://www.corrieredellosport.it/images/86/C_3_Media_664486_immagine.jpghttp://www.corrieredellosport.it/images/88/C_3_Media_664488_immagine.jpg

Hüseyin İlkin
18.01.2009, 10:52
http://4.bp.blogspot.com/_J1xM0arkJPo/SXJmPZ5StZI/AAAAAAAANeQ/8YvQmjWy4Mo/s1600/07.jpghttp://2.bp.blogspot.com/_J1xM0arkJPo/SXJmPjSjgSI/AAAAAAAANeY/Snd8CKtIIVs/s1600/10fdsf.jpg

Hüseyin İlkin
18.01.2009, 10:54
Curva Sud'deki tezahürat: "Galliani sen oğlunu sattın." Tribünden pankartlar: Kaka senin yerin burası. Berlusconi Milan'ı sat. Galliani Man. City'e... Kaka bizimle yaşlan... Milan, Fiorentina'yı Pato'nun golüyle devirdi. 3 puanı aldı. David Beckham ilk kez San Siro'ya çıktı. Hepsi hikaye. Bu fotoğraflar da gösteriyor ki Kaka Milan'a veda etti.

Not: Alıntıladığım bölüm , Aceto blog'dan alınmıştır . Son iki resimde oradan alınmadır ...

Kaka , City 'e hayırlı olsun .

Milan , çok müthiş para kazandı .

ilhan
18.01.2009, 11:01
Hiçbir şey net değil Hüseyin. İki dakikaya sattın adamı Man. City'e. :)

Mayls
18.01.2009, 11:03
Araplardan tiksiniyorum.

Hüseyin İlkin
18.01.2009, 11:12
Hiçbir şey net değil Hüseyin. İki dakikaya sattın adamı Man. City'e. :)

Buradan zannetmiyorum ki dönüş olsun . Ancelotti onsuz oynayabiliriz tarzı şeyler söyledi , dün maçta tepkiler olmasına rağmen aynı tepkiler Sheva zamanında olmuş , Sheva satılmıştı yinede . Bence yüzde doksan City'de ama yamulursam bilmem :)

Kaka çok özel bir oyuncu olmasına rağmen bu paraya satılırsa , ben doğru karşılarım . Milan taraftarı olsam hatta , o parayla şimdiden liste yapmıştım kaç oyuncu alınır diye :D ( Selman abi gelir şimdi :p )

Yaşlılar ordusunu nihayet , iyi bir şekilde revizyona sokma fırsatları var .

Yalnız City 'e değinmek gerekirse , Robinho 'ya 42 milyon euro vererek değerininin üstünde para verdiler ona . Bridge 'e 14 milyon euro verilir mi , tartışması bile komik :) 56 milyon euronun yanına bir de 100 küsür ekleyecekler . Ellerinde sadece üç adam var o paraya karşılık . Biriside Bridge :S

ilhan
18.01.2009, 11:18
Kendinden çok emin konuşuyorsun. Emin ol "ben bilirim" durumu iyi değildir. Dediğin gibi transfer gerçekleşmesse yamulursun :) Selman gelemez merak etme. :p Şu an kahvaltıdalar.

Kaka çok özel bir oyuncu demişsin, çok doğru. Hatta bir çok futbolcudan daha özel bir futbolcu. Ben Kaka'nın parayla satın alınamayacak kadar özel olduğunu düşünüyordum, hâlen düşünüyorum. Premier ligde oynar, ama Milan'da kalıp San Siro ile özdeşleşmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum. Eğer transfer olur dikiş tutturamazsan artık kronik bir olay haline geliyor transfer. Sheva örneğin de cuk diye oturmuş. Chelsea karnesi ortada. Sen Milan'da tarih yaz, efsane ol, Chelsea'da kulübede otur.

Milan'da kalması gerekiyor. Umarım kalır. :)

Muhammet
18.01.2009, 11:20
Yahu ne kadar saçma o kadar para vermek Kaka'ya. Futbolculuğuna laf etmiyorum ama daha az paralara daha yararlı olabilecek oyuncular alabilirler kesinlikle.

42 milyonluk Robinho ne kadar katkı yaptıysa Kaka'nın onun 3 4 katı katkı yapması lazım rezillik yaşanmaması için ama mümkün değil.

Klüplerin bazı oyuncularda bu kadar takılmasını anlamıyorum. Cristiano Ronaldo - R.Madrid olayları vardı mesela, şimdi de Kaka. Saçma buluyorum bu olayı ben.

İlhan,

Kimse yok forumda yahu. 10 dakika aynı sayfaya baktım az önce sürekli yenilememe rağmen. :) Herkes kahvaltıda. :p

tugay_98
18.01.2009, 11:31
http://www.forumfutbol.com/futbol-resimleri/data/media/40/Kaka_Leite_2_forumfutbol.com.jpg

http://images.filbalad.com/filgoal/Wallpapers/Small/Kaka.jpg

KAKA YA MİLAN FORMASI ÇOK YAKIŞIYOR CİTYLİ HAYAL EDEMİYORUM

Samet Berber
18.01.2009, 13:55
Her futbolcunun bir fiyatı vardır , Kaka'nın da bu fiyata satılması gerekiyor . :)

City , Chelsea nin yaptığını yapmaya çalışıyor sanırım .

seyyah61
18.01.2009, 14:13
Fm'de alacagimdan degil, sadece ne kadar paraya veriyorlar diye Fabregas'a 125 milyon euro teklif etmistim, 200 küsür milyon istemisti Arsenal. :D

Konuya döenrsek, Kaka Trabzonspor'da olsaydi ve bu para teklif edilseydi ben de kesinlikle satilmasini isterdim.
O parayi verecek baska enayi yoktur dünyada.
Eger yukarida adi gecen Adebayor, Essien ve Alex alinrsa bu parayla, Milan bir tasla üc kus vurmus olur.

Uğurtan
18.01.2009, 14:26
Torres'in çocukluktan beri en büyük hayallerinden bir tanesiydi Liverpool. Hatta rivayete göre A.Madrid'de kaptan iken pazubantın altında Liverpool yazıyormuş. Kaldı ki bana göre tezatlık yok. Her iki durumu da kendine göre değerlendirmiş. Demiş ki iyi para kazanabileceği bir kulüp ve hızla büyüyorlar. Ama diğer dediğinde de büyük bir kulüpte tarihe yazılmaktan dem vuruyor. Yani ben madalya alırım, şampiyonluk yaşarım benim için yeterli olur diyor.

Diğer mevzuya hiç gelme bence Uğurtan. O zaman sende de tezatlık olur. Selçuk İnan, Giray vb. futbolcular niye İstanbul takımlarına gitmedi de bize geldi? 24 yıldır şampiyon olamıyoruz, Türkiye kupasını saymazsak kupada alamıyoruz. :)

Sen beni neden her mevzuda anlamamakta direniyorsun.. :) Aynı şey söylüyoruz ama tezat yok diyorsun.. Torres'in Liverpool'a gitmesi 2 sebeptendir.. İlki A.Madrid'ten daha büyük bir kulüp, hedefleri büyük çünkü.. 2. cisi ise alacağı paradır bu böyle..

Gelelim Kaka'ya Milan her ne kadar şuan M.City'den daha elit bir kulüp olsa da gelecekle ilgili planlar ve işaret şu ki yeni bir Chelsea olayı olacak hedef bu yönde.. Kaka'da yine para ve daha büyük hedefler için gidecek giderse..Profesyonel dünya.. Ayrıca her zaman Premir Lig, Serie A'yı 5'e katlar..

Gelelim senin örneğine ne için geldiler eve uzun süredir başarı yok ancak bu işler para ve ilgilenme işidir.. Ayrıca geleceğini burada daha güvende görmüştürler.. İstanbul takımlarına gidip tutunabilen oyuncu sayısı nadir.. Tabi birde Ersun hoca faktörüde var.. Tıpkı Drogba'nın şuan İnter'e gitmek istemesi gibi.. Bazen hoca faktörü de işler..
Ama neresinden bakarsan bak pek doğru örnek değil İlhan'ım.. :)

Torres çelişiyor bu bir gerçek.. Çünkü Chelsea'ye gitsen anlarım diyor ama 3 sene öncesine kadar Chelsea, M.City'den daha aşağı bir kulüptü.. Hatta kulüp bazında olmasa da Manchester şehrinde hala City daha gözdedir Manu'ya oranla..
Neyse uzatmiyim gereksiz şeyler söylemiş Torres bence..

ilhan
18.01.2009, 14:38
Sen beni neden her mevzuda anlamamakta direniyorsun.. :) Aynı şey söylüyoruz ama tezat yok diyorsun.. Torres'in Liverpool'a gitmesi 2 sebeptendir.. İlki A.Madrid'ten daha büyük bir kulüp, hedefleri büyük çünkü.. 2. cisi ise alacağı paradır bu böyle..

Gelelim Kaka'ya Milan her ne kadar şuan M.City'den daha elit bir kulüp olsa da gelecekle ilgili planlar ve işaret şu ki yeni bir Chelsea olayı olacak hedef bu yönde.. Kaka'da yine para ve daha büyük hedefler için gidecek giderse..Profesyonel dünya.. Ayrıca her zaman Premir Lig, Serie A'yı 5'e katlar..

Gelelim senin örneğine ne için geldiler eve uzun süredir başarı yok ancak bu işler para ve ilgilenme işidir.. Ayrıca geleceğini burada daha güvende görmüştürler.. İstanbul takımlarına gidip tutunabilen oyuncu sayısı nadir.. Tabi birde Ersun hoca faktörüde var.. Tıpkı Drogba'nın şuan İnter'e gitmek istemesi gibi.. Bazen hoca faktörü de işler..
Ama neresinden bakarsan bak pek doğru örnek değil İlhan'ım.. :)

Torres çelişiyor bu bir gerçek.. Çünkü Chelsea'ye gitsen anlarım diyor ama 3 sene öncesine kadar Chelsea, M.City'den daha aşağı bir kulüptü.. Hatta kulüp bazında olmasa da Manchester şehrinde hala City daha gözdedir Manu'ya oranla..
Neyse uzatmiyim gereksiz şeyler söylemiş Torres bence..

Ben seni anlamamakta direniyorum yani? :) Valla hiç işim gücüm yok seni anlamayacağım diye uğraşacağım yani. Yapma yahu :)

Torres'in daha Liverpool'a neden gittiğinden bihabersin kanka. Athletico'dan daha büyükmüş, daha fazla veriyormuş. Bence biraz araştırma yapmalısın bu konuda. Adamın rüyalarını süsleyen takımdı Liverpool. :) Ama tabii pek fazla araştırma gereken bir durum olduğu için dışarıya yansıdığı gibi yorumlamak daha mantıklıdır.

Benim örneğime gelirken Liverpool örneğine de bakmak lazim. Torres'te geleceğini Liverpool'da daha iyi görmüştür o zaman. Zaten bunu ortaya koyduğu performansla gösteriyor. Şu an dünyada Torres'i istemeyecek kulüp var mı? :) Bu işler ilk parayla olsa Fenerbahçe süper ligde futbolcu bırakmaz. Hoca örneğine katılıyorum. Rafa Benitez'in İspanyol olması ve Torres'i çok istemesi gibi normal bir durum olamaz. Torres'i bir çok kulüp ister ama o istediği kulüpte oynar.

( Torres muhabbeti fazla uzadı, kusura bakmayın arkadaşlar. ;) )

Kaka'ya gelince, az önce başka bir sitede fotoğraflara baktım. Aklı gitmekten yana gönlü kalmaktan yana bir izlenim bırakıyor. Bence aklını kullanmamalı. Eğer transfer olur dikiş tutturamazsa yine transfer olacak bir takıma. Gittiği her takıma uyum sağlayabilir ama Milan'daki ortamı bir daha asla bulamaz.

MuratJ
18.01.2009, 14:51
nefret bir olay bu arablar defolsun gitsinler ortalıktan ya herşeyi para zanneden hayatı para olan herifler dünya umurlarında degil futbola bulaşmaları cok kotu oldu futbol için.

Öztürk Adem
18.01.2009, 16:38
O kadar para edermı bılmıyorum ama :D Hazır asalak bır arap baskan varken satsınlar

Berk
18.01.2009, 16:50
Kaka dünkü Fiorentina maçı sonrası takım arkadaşlarıyla vedalaştı, artık City'de %95..

Hüseyin İlkin
20.01.2009, 00:48
http://3.bp.blogspot.com/_6EfFr4BLORQ/SXTQEXu77WI/AAAAAAAAFLQ/l0Wa3s1Zgvs/s1600/kak01.jpghttp://2.bp.blogspot.com/_6EfFr4BLORQ/SXTR12TcMyI/AAAAAAAAFLo/YeRpKvcez6k/s1600/kak03.jpghttp://2.bp.blogspot.com/_6EfFr4BLORQ/SXTQEhpZHbI/AAAAAAAAFLY/uqD3xnWPB2s/s1600/kak00.jpghttp://3.bp.blogspot.com/_6EfFr4BLORQ/SXTSPpVSjmI/AAAAAAAAFLw/xI180V1agqs/s1600/kak04.jpg

Milano sokakları

Fotoğraflar: DAMIEN MEYER/AFP/Getty Images

Can basten
20.01.2009, 00:54
Aldığı adamın formasını satarak transfer parasını amorti etmek diye bir konsept var bilirsiniz. İlk olarak Real Madrid'in Figo transferinde oturmuştu dünya gündemine bu olay. İnanması zor ama Real Madrid Figo için ödediği 105 milyon doları dünyanın her yerinde arkasında Figo yazan formalar satarak çıkarmıştı.

Manchester City bunu becerebilir mi, onu bilemem tabi...

Hüseyin İlkin
20.01.2009, 01:19
"Kaka is staying at Milan," said a club spokesman, after team owner Silvio Berlusconi told Italian television the 26-year-old had opted not to leave.

Akşama doğru çıkan haberlerde iki takımın 130 milyon euroya anlaştığı yazıyordu , yarım saat sonra Kaka 'nın Milan'da kaldığı açıklandı Berlusconi tarafından . Taraftar bu kadar tepki koymasa bu imza atılırdı tahminim , Milan hata yaptı .

130 milyon euro çok iyi paraydı bir oyuncu için ...

Harun-61
20.01.2009, 09:54
bu global kriz'de, 130 milyon avro'yu kabul etmemek cidden düsündürücü :)

.

Travelair
20.01.2009, 10:56
Milan'ın dünyaca ünlü Brezilyalı forvet oyuncusu Kaka'nın, İngiltere'den Manchester City takımının yaptığı 120 milyon Euro'luk rekor düzeydeki transfer teklifine karşın Milan'da kalacağı açıklandı.

Öğle saatlerinde Manchester'dan Manchester City Genel Direktörü Garry Cook ve Takımın sahibi Şeyh Mansur bin Zayed El Nahyan'ın temsilcisi Simon Pearce ile Brezilya'dan Kaka'nın babası ve menejeri Bosco Leite Milano'ya geldi. Bu arada Silvio Berlusconi de Milano'daki evinde Milan Başkanı Adriano Galliani ile toplantı yapıyordu. TSİ 16.00'da Berlusconi ile toplantısını bitiren Galliani, bir otelde Bosco Leite ile buluştu. Bu görüşme de TSİ 19.00'a kadar sürdü. TSİ saat 20.00'de Bosco Leite bu kez Cook ve Pearce ile masaya oturdu. Bu toplantı da TSİ 23.30'a kadar devam etti.
Bu görüşme devam ederken ellerinde bayraklarla yaklaşık 500 Milan taraftarı Milan'ın merkez ofisinin bulunduğu Turati Caddesi'nde bulunan binanın önünde toplanarak, "Milan satma, Kaka para isteme" yazılı pankart açarak Kaka'nın satılmaması yönünde slogan attı. Yaklaşık bir saat süren gösteri olaysız sona ererken taraftarların büyük bölümü dağıldı. Ancak yaklaşık yüz kişilik bir grup, yağan kara aldırmadan yine slogan atarak Saffi Caddesi'nde bulunan Kaka'nın evine kadar yürüdü. Burada slogan atıp takımlarının marşını söyleyen taraftarlara Kaka, penceresini açıp, elinde 22 numaralı kendi forması olduğu halde, eliyle kalbini gösterip selam verdi. Bunun üzerşne taraftarlar dağıldı.
Bu arada haber ajanslarına ilk haberler düşmeye başladı. Buna göre, kontrat detaylarının belirlendiği, Milan'a ödenecek fiyatın 130 milyon Euro olarak belirlendiği ve Kaka'nın da her sezon için net 18-20 milyon Euro alacağı iddia edildi. Tam "herşey bitti" gözüyle bakılırken Silvio Berlusconi sahneye çıktı.
İlk olarak ulusal televizyon kanalı La7'de yayınlanan "İl Processo di Biscardi" adlı spor programına canlı telefon bağlantısıyla katılan Milan'ın patronu ve Başbakan Silvio Berlusconi, tartışmalara son noktayı koydu ve "Kaka tişörtüne güçlü bağını gösterdi. Kaka değerlerin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bana ve Kaka'ya teşekkürler. Kaka Milan'da kalacak, yaşasın" açıklamasında bulundu.
Daha sonra SKY kanalına telefonla bağlanan Berlusconi, "Ne zaman Kaka'nın Milan'da kalmayı tercih edeceğini, daha yüksek bir maaşı kaybettiği düşüncesinde olmadığını, ilk sıraya bayrağın, arkadaşlığın ve son iki gündür de yeterince gösterilen Taraftar sıcaklığı ve sevgisinin değerini gördüm, Kaka'nın Milan'da kalacağını söyledim. Birbirimize sarıldık ve 'yaşasın' dedim" ifadesini kullandı. Berlusconi, bu kararın "son nokta" olarak değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bu konu bizim için kapanmıştır. Kaka Milan'da kalıyor" diye konuştu. Kaka veya babası Bosco Leite tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

fanatik

Bize gelsin stadımızı yapsın ömür boyu loca bağlayalım :)

Arap başkan yanı başında Filistin var, çok paran varsa adamlar suya muhtaç 1,5 milyar dolar zararları var. Oraya yatır. Yoksa böyle para harcarsan sana gelse bile Kaka sakatlanır

MehmetGÜRSOY61
20.01.2009, 10:59
kaka manyakmısın sen durma abi git kral olursun kral :D:D

irfan61
20.01.2009, 11:20
Burda da anlaşılıyor ki herşey para değilmiş.M.City gidip yılda 15 milyon euro kazanıp küme düşmemeye oynıyacağına.Milanda kalıp yılda 6-7 milyon euro kazanıp şampiyonlar liginde oynamayı tercih etti.Bence en iyisini etti.

Hüseyin İlkin
20.01.2009, 12:42
http://resimyukle.gen.tr/images/fp8oiiwog94672shdeo3.jpg

Dün taraftarın Milano sokaklarına dökülmesinden sonra , evinden cama çıkan Kaka Leite .

KARARINI NASIL VERDİ?

AC Milan'ın Brezilyalı yıldızı Kaka, Manchester City'nin rekor düzeydeki transfer teklifini geri çevirerek, AC Milan'da kalma kararını, bol bol dua ederek aldığını söyledi.

Dindar bir Protestan olarak da tanınan 26 yaşındaki Kaka, ''Manchester City'e gitmek, büyük bir projenin başlangıcı olabilirdi ama ben, son günlerde bol bol dua ederek, benim için hangi takımın daha hayırlı olacağını anlamaya çalıştım. Sonuçta burada kalmaya karar verdim'' dedi.

Kaka, konuya ilişkin kararının, AC Milan Başkanı Silvio Berlusconi tarafından duyurulmasının ardından, kırmızı-siyahlı kulübün televizyonu Milan Channel'a verdiği demeçte, ''Yaşananlar sayesinde, Milan'da insanların beni ne kadar sevdiklerini görme imkanı buldum. Tercihimi, taraftarlarımın ve takım arkadaşlarımın yardımıyla belirledim. Doğru bir tercih yaptığıma inanıyorum. Hiçbir şey istemiyorum. Sadece iyi olmak istiyorum. İnsanların beni istedikleri, beni sevdikleri yerde kalmaktan dolayı mutluyum'' diye konuştu.
AC Milan'ın, kendisine ilişkin tüm teklifleri geri çevirmiş olduğunu hatırlatan Kaka, Manchester City örneğinde olduğu gibi kendisine teklifte bulunanlara da sürekli olarak, ''Önce Milan'la konuşun, daha sonra konuşuruz'' yanıtını verdiğini de kaydetti.

Kaka, aynı zamanda menajeri olan babası Bosco Leite'nin, kendisine Manchester City'nin teklifini kabul etmesi için baskı yaptığına ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını da belirterek, ''Son günlerde birçok haber uçuştu. Birçok söylenti çıktı. Birçok spekülasyon yapıldı. Pek çok kişide babam hakkında yanlış kanaatler oluştu. Ben hiç kimseyle kavga etmedim. Ailemden hiç kimse beni başka bir yere gitmeye zorlamadı. Bağlı olduğum, kalbimi verdiğim takımda kalmayı tercih ettim'' dedi.

Manchester City'nin teklifiyle başlayan tartışmaları, AC Milan'daki sözleşme koşullarını iyileştirmek için kullandığına dair iddiaları da yalanlayan Kaka, ''Tüm bu hikayenin, benim sözleşmemi yenilemem için gündeme getirildiğini öne sürenler de oldu. Bu asla doğru değil. Milan kulübü, her defasında beni mutlu etti. Herkese teşekkür borçluyum'' diye konuştu.

Kaka, hafta sonunda oynanan karşılaşma boyunca kırmızı-siyahlı taraftarların kendisine tezahüratta bulunmalarının, tribünlerin AC Milan'da kalmasını isteyen pankart ve dövizlerle donatılmasının, kendisini duygulandırdığını da ifade etti.

''Cumartesi günkü maç, benim için olağan dışıydı. Tarifi güç bir heyecan yaşadım'' diyen Kaka, kendisinden sevgisini esirgemeyen taraftarlara da teşekkür etti.

20.01.2009

Kaynak : AA

Mehmet Fırat
20.01.2009, 13:08
Kaka'yı bu kararından dolayı tebrik ederim. :alkış:

Bana ne oluyorsa?.. :D

ilhan
20.01.2009, 19:45
Paranın sahip olamayacağı şeylerin mümkün olduğunu gösterdiği için Kaka'ya teşekkür ederim. Kararından ötürü ayrıca kutlarım.

Ben Kaka'nın parayla satın alınamayacak kadar özel olduğunu düşünüyordum, hâlen düşünüyorum.

Fatih
20.01.2009, 19:58
Paranın sahip olamayacağı şeylerin mümkün olduğunu gösterdiği için Kaka'ya teşekkür ederim. Kararından ötürü ayrıca kutlarım.

Yıldızdan yıldıza fark var:rolleyes:

Muhammet
20.01.2009, 20:12
Gitmemiş mi Kaka?

Berlusconi iyi yırtmıştır. Yapılan sondajlarda Kaka satılırsa oy kaybetme olasılığı varmış. :)

ilhan
20.01.2009, 21:02
Kesinlikle haklısın Fatih. 2007'de dünyanın en iyi futbolcusu seçilmiş adamdan bahsediyoruz.

---

Başlık böyle daha iyi oldu sanki. :)

Uğurtan
20.01.2009, 21:05

Bu açıdan sevindim.. :)

Ancak Premier Lig'de bir iddialı kulübün daha olması fikri cezbetmişti beni doğrusu.. :) Öte yandan Milan'ı hiç sevmem :p

Özge
20.01.2009, 23:13
Gerçekten kendi için çok doğru bir karar verdi.Tebrik ediyorum Kaka'yı.

ApoCaN28
20.01.2009, 23:17
Totti ve şimdide Kaka klüplerini sevdiklerini kanıtlayan 2 özel futbolcu...

Kadir
20.01.2009, 23:53
Kaka'yı bu kararından dolayı tebrik ederim. :alkış:

Bana ne oluyorsa?.. :D

Kaka hepimizin Kaka'sı . Bende tebrik ediyorum Kaka'yı .

"Milan'ın Kaka'sı geliyor " Bu cümleyi duymaya devam edeceğiz :D

Öztürk Adem
21.01.2009, 00:07
Bunlar sadece soylentıler bence :D

Cem Akyüz
21.01.2009, 00:27
vay be Totti Del Piero ve Raulden sonra böyle oyuncu olmaz diyodum ama demekki Kakada paraya önem vermiyomuş

Özge
21.01.2009, 15:27
vay be Totti Del Piero ve Raulden sonra böyle oyuncu olmaz diyodum ama demekki Kakada paraya önem vermiyomuş
Bunlara Buffon'u da eklemek lazım:)

pReN@_61
21.01.2009, 17:28
e helal olsun kaka ya

Berk
21.01.2009, 17:58

Sadakat deyince aklınıza Juventus gelsin.:)Günümüzden örnekler için bkz: Del Piero, Buffon, Nedved..

Mayls
21.01.2009, 18:26
Tebrikler. Her yönüyle nitelikli bir insan olduğunu kanıtladı.

ilhan
21.01.2009, 18:47
Sadakat deyince aklınıza Juventus gelsin.:)Günümüzden örnekler için bkz: Del Piero, Buffon, Nedved..

+1
Camoranesi ;)

Muhammet
21.01.2009, 18:49

İmzana Kaka'yı da ekle Cem. :)

Hatta avatarında da görmek isteriz. :D

Berk
24.01.2009, 17:57
"Kaka'yı R.Madrid de alamaz"

Brezilyalı yıldız Kaka'yı büyük paralar teklif edilmesine karşın İngiliz ekibi Manchester City'e satmayan Milan Başkanı Silvio Berlusconi, Real Madrid'in de Brezilyalı oyuncuyu alamayacağını söyledi. İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden AC Milan'ın kulüp başkanı Silvio Berlusconi, Kaka transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Berlusconi, Kaka'yı Manchester City'ye satmadığı için herhangi bir pişmanlık duymadığını söyleyerek, Kaka için yaz transfer döneminde teklif yapmaya hazırlanan Real Madrid'e de şimdiden kapıları kapattı.

İtalya'da yayınlanan bir televizyon şovuna katılan Berlusconi, Kaka'nın Milan'da kalmasının en çok kendisini sevindirdiğini belirterek Milan taraftarlarına da çağrıda bulundu ve "İçiniz rahat olsun Kaka'yı hiçbir kulübe satmayacağız. Çok ciddi bir teklif yaptılar ancak direndik. Böyle bir teklife karşı direnebildiğimiz için kulübümle gurur duyuyorum. Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kazansak ancak bu kadar mutlu olabilirdim" dedi.

Berlusconi, Real Madrid'in de Kaka için devreye gireceği şeklindeki sorular üzerine ise, "Onları daha önce de geri çevirmiştik. Kararımız değişmedi. Kaka hiçbir yere gitmeyecek" diye konuştu.

Cem Akyüz
25.01.2009, 03:47
İmzana Kaka'yı da ekle Cem. :)

Hatta avatarında da görmek isteriz. :D

yok ula hayatta eklermiyim Totti gibi olamaz kimse..Totti'nin izinden giden iki adam daha var Aquilani ve De Rossi...Totti futbolu bırakınca ikisinden birini koyacağım avatarıma:)

Emirhan Makul
26.01.2009, 10:54
Kaka'nınyaptığı bu davranış örnek olsun Diğer Futbolculara Parayı değil Kariyerini Tercih Etti Kaka !

Mustafa ÖZDEMİR
10.02.2009, 19:57
milan dünyaya iyi bir ders verdi her şey satılık değildir

Mollasalihoğlu
11.02.2009, 21:44
Kaka'ya City'nin önerdiği parayı Madrid önerseydi o iş bitmişti şimdiye Berlusconi hikaye anlatmasın.. Shechenko'yu sattıktan sonra milan'ın satamayacağı fubolcu yok, sadece manchester city'nin adı yetmedi, olay bundan ibaret..

.....
24.02.2009, 21:55
Konuyla alakası yok ama bir şey sormak istiyorum.

Kaka Müslüman mı? Arkadaşlarla bu konuyu çokca tartıştık ama bir sonuca varamadık. Bilen var mı?

Mayls
24.02.2009, 22:02
Konuyla alakası yok ama bir şey sormak istiyorum.

Kaka Müslüman mı? Arkadaşlarla bu konuyu çokca tartıştık ama bir sonuca varamadık. Bilen var mı?
Bir ara öyle bir dedikodu çıkmıştı ama aslı yok. Kaka hrıstiyan. Hatta bayağı dindar bildiğim kadarıyla.

Berk
25.02.2009, 13:08
Bir ara öyle bir dedikodu çıkmıştı ama aslı yok. Kaka hrıstiyan. Hatta bayağı dindar bildiğim kadarıyla.

Evet.Hatta futbolu bıraktıktan sonra papaz olmak istediği yazıyordu gazetelerde.Kendi dini, kendi kararı..

.....
25.02.2009, 13:31
Müslüman bir ülkeye gitmiş orda İslamiyeti seçmiş diye duymuştum. Keşke öyle olsaydı :(