PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allah Rahmet Eylesin Küçük Kardelen

hüseyin1975
16.01.2009, 21:56
Weiße Rosen und Kerzen für das ermordete Mädchen Tausende nahmen Abschied von Kardelen (8)

Obduktion ergab: Sie wurde missbraucht und erstickt!

http://www.bild.de/BILD/news/fotos/2009/Vermischtes/2009-01-14-verschwundenes-maedchen-paderborn/trauerzug-kardelen-11273822-mfbq,templateId=renderScaled,property=Bild,height= 349.jpg

Abschied von der kleinen Kardelen (8): Rund 4000 Menschen zogen in einem Trauerzug durch Paderborn – zeigten ihr Mitgefühl für die Familie

Die achtjährige Kardelen aus Paderborn (Nordrhein-Westfalen) ist tot – ihr Mörder hat sie sexuell missbraucht! Am Freitag wurde sie beerdigt. Am Abend nahmen Tausende Paderborner an einem Trauerzug für das ermordete Mädchen teil.
Kardelens Heimatstadt trauert: Rund 4000 Menschen drückten bei dem fast fünf Kilometer langen Trauerzug ihr Mitgefühl für die Familie aus.

http://www.bild.de/BILD/news/vermischtes/2009/01/16/vermisste-kardelen/kardelen-11265035-mfbh,templateId=renderScaled,property=Bild,width=2 27.jpg Missbraucht und erstickt: Kardelen (8)

Auf der Rathaustreppe legten viele weiße Rosen nieder und stellten Kerzen vor einem angeleuchteten Bild der getöteten Achtjährigen mit Trauerflor auf. Unter den Teilnehmern waren viele türkischstämmige Bürger, einige trugen ans Revers geheftete Bilder Kardelens.
„Der Tod macht uns ratlos, erschüttert uns tief“, sagte Paderborns Bürgermeister Heinz Paus vor dem Beginn des Trauerzugs über den schrecklichen Mord.
Zuvor war die Achtjährige beerdigt worden: An dem kleinen, schwarzen Sarg klebte Kardelens Foto. Eltern, Angehörige, Freunde standen fassungslos daneben. An der Trauerfeier nach islamischem Ritus nahmen so viele Paderborner teil, dass der Platz vor der Moschee nicht ausreichte...
Montag war das Mädchen verschwunden (http://www.bild.de/BILD/news/vermischtes/2009/01/14/paderborn-maedchen-vermisst/wo-ist-kardelen.html), Mittwoch entdeckten Spaziergänger Kinderkleidung an einer Straße (http://www.bild.de/BILD/news/vermischtes/2009/01/15/vermisste-kardelen-aus-paderborn/polizei-geht-von-verbrechen-aus.html), Donnerstag wurde die Kinderleiche am Möhnesee (http://www.bild.de/BILD/news/vermischtes/2009/01/16/kardelen/tot-im-wald-gefunden.html) entdeckt, 60 Kilometer von Kardelens Elternhaus entfernt.
Gleich nach der Obduktion wurde der kleine, geschundene Körper von den Behörden zur Bestattung freigegeben. Das offizielle Ergebnis bestätigte schlimmste Vermutungen: Kardelen wurde sexuell missbraucht und dann ermordet! Die Polizei bestätigte außerdem, dass die Tote zweifelsfrei Kardelen ist.
Ihr Mörder ist auf der Flucht, unerkannt! Eine Mordkommission (mittlerweile 50 Ermittler) fahndet nach ihm, aus der Bevölkerung gingen 300 Tipps ein, die Polizei prüft jeden einzelnen.
Ein Hinweis: Kardelen soll zusammen mit einem Erwachsenen auf der Staumauer des Möhnesees gesehen worden sein. Oberstaatsanwalt Ralph Vetter: eine „wichtige Spur“!
Auch Parallelen zu anderen Fällen verschwundener Kinder würden untersucht, hieß es von Polizei und Staatsanwaltschaft in Paderborn. Zur Zeit prüft die Polizei von Hannover einen Zusammenhang mit der seit September 2007 verschwundenen Jenisa.

Die Beamten hätten Kontakt mit den Kollegen aus Nordrhein-Westfalen aufgenommen und prüften derzeit, ob es neue Ermittlungsansätze gibt, sagte Oberstaatsanwältin Irene Silinger am Freitag in Hannover.
Die Parallelen der beiden Fälle sind auffällig: Auch Jenisa war bei ihrem Verschwinden acht Jahre alt, beide Mädchen haben langes schwarzes Haar und dunkelbraune Augen. Zudem hat der Täter in beiden Fällen die Kleidung seines Opfers aus einem Auto geworfen.

-----------------------

Arkadaslar Almanyanin Paderborn sehrinde 8 yasindaki bir yavruyu kaciran bir sapik ona tecavüz etmis ve bogarak öldürmüs.
Bugün cenaze namazi kilindi ve binlerce kisi katildi.

Amcasi bizim mahellede oturan cok efendi Nevsehirli bir Delikanli.
Maalesef Türk Gazetelerinde birsey göremedim.

Benmi göremedim yoksa bu kadar duyarsizmiyiz:(

Cem Zırıh
16.01.2009, 21:58
allah rahmet eglesin yapaninda allah belasini versin:@

Mustafa Önal
16.01.2009, 22:01
ALLAH rahmet eyleisn 8 yaşında zaten günahsız bir yavrucaktır. ALLAH yapanların yanına kar bırakmayacaktır.

TS-Tiryaki
16.01.2009, 22:03
Allah rahmet eylesin. Cok üzücü ve korkunc olay. Allah bunu yapanin cezasini versin.

Hüseyin İlkin
Allah rahmet eylesin .

Yazık yahu yazık ...

Vural Kuyumcu
allah rahmet eylesin ..............ne isdedin kücück yavrudan ....

Mert67
16.01.2009, 22:06
Allah rahmet eylesin.:(

mashal61
16.01.2009, 22:08
Allah rahmet eylesin :( Böyle haberleri görünce insanlık adına utanıyorum.

Seda
16.01.2009, 22:08
Allah böyle canilerin belasini versin!

Kardelen.. Ismi kadar güzelmis.. :( Allah rahmet eylesin insallah, yakinlarina sabir versin..

TolgaTopçu61
16.01.2009, 22:11
Allah rahmet eylesin:(

o serefsizin de Allah belasini versin...

Gökhan KAN
16.01.2009, 22:11
Allah rahmet eylesin.Nur içinde yaTsın.Allah ailesine sabır ihsan eylesin...

TS-Tiryaki
16.01.2009, 22:13
Almanyada böyle sapik serefsizlerden cok var. Böyle nice cocuklar öldürüldü. :mad:

a d bacan
16.01.2009, 22:13
ALLAH ım ailesine sabır versin kendisi zaten cennettedir inşallah

nasıl bir dünyada yaşıyoruz ALLAHım ne haale geldi dünya ALLAHım sen muhaafaza et bizleri

hüseyin1975
16.01.2009, 22:15
http://www.milliyet.com.tr/D/i/sondakikakategori/D%C3%BCnya.gif (http://www.milliyet.com.tr/Dunya/SonDakika.aspx?aType=SonDakikaListeTumu&KategoriID=19&All=0&Date=16.01.2009)http://www.milliyet.com.tr/D/i/1/sonDakika.gif
http://www.milliyet.com.tr/D/i/1/SonDakCenter.gifhttp://www.milliyet.com.tr/D/i/1/SonDakTopR.gifhttp://www.milliyet.com.tr/D/i/1/oncekiHaber.gif (http://www.milliyet.com.tr/Dunya/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1048019)http://www.milliyet.com.tr/D/i/1/sonrakiHaber.gif (http://www.milliyet.com.tr/Dunya/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1048035)

güncellenme zamanı 16.29 | 16.1.2009
http://i.milliyet.com.tr/HaberAnaResmi/2009/01/16/fft17_mf165512.Jpeg

Kayıp Türk kızının tecavüz edilip öldürüldüğü ortaya çıktı

Almanya’nın Paderborn kenti yakınlarındaki Möhnesee gölünün kıyısında dün bulunan kız cesedinin, hafta başından bu yana kayıp olarak aranan Kardelen Kıraç (8) adlı Türk kızına ait olduğu açıklandı.

Paderborn polisi, ceset üzerinde dün yapılan otopsiden sonra bugün yaptığı açıklamada, kendisine tecavüz edilen Kardelen’in boğularak öldürüldüğünün tespit edildiğini belirtti.

Polis, Kardelen’in kaybolduğunun bildirilmesi ve elbiselerinin gölün yakınında 2 kadın tarafından bulunmasından sonra geniş çaplı arama faaliyeti başlatmıştı. Küçük kızın cesedi, dün gölün güney sahilinde bulunmuştu.
Katilin bulunması amacıyla polis, Paderborn kentinde Kardelen’in güncel fotoğrafının da yer aldığı afişler astı.
CENAZESİ TÜRKİYE GELİYOR
Almanya’nın Paderborn kenti yakınlarındaki Möhnesee gölünün kıyısında cesedi bulunan ve cinayete kurban gittiği açıklanan 8 yaşındaki Türk kızı Kardelen Kıraç için Paderborn’daki camide cenaze namazı kılındı.

Katılım çok fazla olduğu için namaza gelenler camiye ve avluya sığmadı. Cenaze namazının ardından küçük Kardelen’in cenazesi Türkiye’ye gönderilmek üzere Düsseldorf havaalanına götürüldü.Paderborn Türk-İslam Cemaati tarafından yapılan açıklamada, cenazenin, Kıraç ailesinin memleketi olan Bingöl’e gönderileceği ve Kardelen’in orada toprağa verileceği bildirildi.

Kardelen için Paderborn kentinde de mumlar yakıldı. Bu arada olaydan sonra ebeveynler çocuklarını okula kendileri getirip götürmeye başladı.

...............................

Simdi Milliyetde buldum.
Maalesef sirf 3 Yorum yapilmis.
Bunlardan birisi cok degerli bir Yorum.
Sizlerle paylasmak isterim:

[21:03 - sahin durmus (http://yorum.milliyet.com.tr/UyeYorum.aspx?UyeNo=774010&uyeAd=sahin%20durmus)] Ya türk olmasaydı
Ya Türk olmasaydı israil savaşı filan vız gelirdi bütün dünya ayağa kalkardı. Yazık canım kızım, tek suçu Türk olmak. Bunu Türkiyede yapsalar dünya üztümüze gelirdi ama kimsede tık bile yok. Milletimiz bile sesini çıkartmıyor ki başkası bizim derdimize yansın.

Maalesef dedikleri cok dogru.
Siz bu yorum hakkinda ne düsünüyorsunuz??

pReN@_61
16.01.2009, 22:17
Çok üzücü..

Allah rahmet eylesin.

Misina
16.01.2009, 22:18
Çok kötü bi durum.Allah Rahmet Eylesin.

hüseyin1975
16.01.2009, 22:20
Büyük Gazetelerin Ana sayfasinda birsey yok. Bir Milliyetde son dsakika haberi olarak görülüyor.
Yaziklar olsun.

8 yasindaki bir canimiza pis sapiklar kiyiyor ama Basinimizda tik yok.
Bizim ülkemizde yabanci bir kiza bunu yapsalar dünyanin sonu gelmisdi herhalde.

sakaryalı.61
16.01.2009, 22:29
s.a. bu yavrucağa bunu reva gören insan olamaz allah bu yavrucağa rahmet etsin ...sapkınlığın ölçüsü yoktur allah,cc bu adamın bir an önce belasını versin inş.

Enes
16.01.2009, 22:32
ALLAH rahmet eylesin yakınlarınada sabır versin inşallah.
Sırf böyle şerefsiz mahlukatlar için idam cezası uygulanabılse keşke...

Süleyman Eruyar
16.01.2009, 22:33
Allah bunları yapanların Belasını, Kızımızın ailesinede sabır versin.. çok yazık, şunun güzelliğine bak.. ..

Ayrıca Hüseyin abi ben bu haberi başka gazetede de gördüm, burda ismini vermeme gerek yok..

Serhat
16.01.2009, 22:39
Kelimeler yetersiz kalır...
Vahşet desem az kalır...
Tüylerim diken diken oldu...

Allah başa vermesin... Allah herkesi korusun böyle Allahsızlardan...
Günümüzün en büyük sorunu bu olsa gerek... Bütün dünyada giderek yaygınlaşan çığ gibi büyüyen AHLAK SORUNU. Ahlaksızlık,Allahsızlık almış başını gidiyor... Allahım Sen Koru Yarabbim!

Kasım Hilal
16.01.2009, 22:46
Dünyanın çivisi çıkmış hakikaten..
Hiç bir şey diyemiyorum..

Allah rahmet eylesin yavrucağı..

Dursun Kaplan
16.01.2009, 22:54
Bu pislik dünyada nefes almaktan utanıyorum.

Mekanın cennet olsun kardeşim. ALLAH'ım seni yanına almış.

macka61
16.01.2009, 22:58
Allah rahmet eylesin bu insanları ne yapmak lazım bilmiyorum küçüçük çocuktan ne istedin ş.......................iz

Mustafa K. Demirbaş
16.01.2009, 23:03
Allah rahmet eylesin

diyecek bişey bulamıyorum:(

Halil Atalay
16.01.2009, 23:13
allah rahmet eylesin

gelde iran gibi yapma ne vardı ulan hayvan 8 yaşında kızdan ne istedin ulan bu adamı çıkaracaksın bir meydana cam kafes için koyacaksın ama hiç kımıldayamayacak tam beyninin ortasına yukarıdan bir damla damla su damlatacaksın kafayı yiyene kadar sürtüreceksin ibret olsun

allahım kimseye bu açıyı gösterme

seyyah61
16.01.2009, 23:32
Paderborn'da böyle bir olayin olmasina hem cok sasirdim hem de cok üzüldüm.
Allah rahmet eylesin.
Kücücük cocuga bunu yapanlarin da insallah burunlarindan gelir.

İsmail Alkan
16.01.2009, 23:34
Ne denirki,
ALLAH Rahmet eylesin yavrumuza,ailesinede ALLAH sabır versin...

Bayramm61
16.01.2009, 23:49
Lanet olsun bu insana ...lanet olsun burda bu kanunlari yapanlara...

o serefsiz hayvani bulsalar ne olcak, psikatriye sokarlar...bir iki ay kalir orda, doktor iyi raporu verir ve yine cikar, aramizda elini kolunu sallaya sallaya gezer...

ulan nedir kücücük yavrucaktan ne istedin...sucsuz günahsiz bir fidan...bütün gün kizin cigliklari kulaklarimda sanki...lanet olsun laaanettttttt...allah belani versin...

kardelen...canim evladim benim, annen baban seni gözü gibi sevdi büyüttü...insanlari sevmeyi ögretti..isminin güzelligine bak..kardelen..karli bir havada delindi bütün umutlar..söndü gencecik bir fidan..söndü annenin babanin hayat aski...bitti hersey BITTTIIIIIIIIIIIIIIIII

Kasım Hilal
16.01.2009, 23:55
Böylesini cehenneme koysan, cehennem kabul etmez be..
Utanma duygusu bile utanır bunlardan..

Travelair
16.01.2009, 23:56
Allah rahmet eylesin :( :( :(

Erkan
16.01.2009, 23:57
Allah rahmet eylesin:(

mCelik
17.01.2009, 00:17
kim yapdiysa allah gün yüzü göstermesin.

allah belasini versin.

allah nasil biliyosa onu öyle yapsin..

allah rahmet eylesin

bordobluex
17.01.2009, 00:24
Çocuk bulunsa diyordum ama ne bileyim. Keşke bu olanları öğrenmeseydik. Çok üzüldüm.

poetricus
17.01.2009, 00:30
"Eşref-i Mahlukat" ve "Esfel-i Sâfilîn".
Yaratan yarattığına bu sıfatları münasip görmüş. "Mahlukatın En Şereflisi" ve "Aşağıların En Aşağısı".

Ne denebilir ki?
İnsandır; yapar!

Allah geride kalanlara sabır ve tahammül nasip etsin.

Adem Erdoğan
17.01.2009, 00:36
İnsan kadar vahşi bir hayvan yok.

Allah rahmet eylesin.

A.Gökhan AKIN
17.01.2009, 01:01
İnsanoğlu Yapar... Ama zamanı gelir, gelir elbet de neler neler Yaparlar, O yapana....

Allah Rahmet Eylesin.Ailesine sabır versin inşallah..

Coloradoydu
17.01.2009, 01:01
Ömrümce, kelam etmenin bu kadar anlamsızlaştığı günler yaşadığımı hatırlamıyorum. Filistin'de her gün onlarca insan şehit ediliyor, her tarafta zulüm, son olarak da bu küçücük kız... Politikacılar, akademisyenler, işadamları... Hiçbiri olanları eliyle düzeltemiyor, sadece laf, laf, laf... Peynir gemisini lafla yürütmeye çalışan kodamanlara inat, susuyorum Kardelen.

Özkan Erdem
17.01.2009, 01:21
Allah rahmet eylesin, ailesine de sabır ve tahammül gücü versin. Yapan şerefsize söyleyecek söz çok aslında ama yazsam ne değişecek. Allah belasını versin...

Ayrıca aynı olay Türkiye'de bir yabancının başına gelse anında ayaklanan medyanın duyarsızlığını da kınıyorum. Maksadım Almanya'yı karalamak falan değil yanlış anlamayın. Ülkemizde yaşanan benzer olayların sıklığının bu duyarsızlıkta payı olması korkutuyor insanı. Nereye gidiyoruz anlamak mümkün değil...

Armağan Dere
17.01.2009, 01:24
Allah Rahmet Eylesin...Bunu Yapanda İnsan olamaz....Allah Cezasını Versin...

Koray
17.01.2009, 01:29
Buraya bi ansiklopedi yazı yazsan faydası yok...
Allah kimseyi böyle bi acıyla sınamasın...

lazooo28
17.01.2009, 01:42
türkiye de bi marco yu tutukladilar diye almanya da yer yerinden oynadi, demediklerini birakmadilar türk polisine,hakimine,avukatlarina..simdi gikini cikaran yok, cok üzülüyorum cok :(

Muhammet
17.01.2009, 01:51
Geride kalanların yerine koyamıyorum kendimi.

Dünyayı "insanlar" bu hale getirdi.

Terzioğlu
17.01.2009, 02:28
türkiye de bi marco yu tutukladilar diye almanya da yer yerinden oynadi, demediklerini birakmadilar türk polisine,hakimine,avukatlarina..simdi gikini cikaran yok, cok üzülüyorum cok :(
Alayi serefsiz bunlarin.

Allah rahmet eylesin Kardelen. Cok üzücü bir olay. :(

O serefsizin en yakin zamanda yakalanip gebertilmesi dilegiyle (olmayacak olsada)..

Recep Alkan
17.01.2009, 03:16
ömrü ismi kadar güzel olmamış ne yazıkki. allah bu sapkın insanların hepsinin belasını versin.

yakınlarına başsağlığı dilerim.

Sen_Teksin_61
17.01.2009, 03:18
Bu küçük kardeşimiz günahsız bir şekilde ahirete intikal etti. Cennet ehlinden oldu. Allah geride kalan yakınlarına sabırlar versin. Bir vahşete kurban giden bu kardeşimizi de ahirette onlara şefaatçi kılsın. Bu küçük kardeşimiz dünya hayatının daha başlarındayken göçüp gitti. O, ebedi hayatı kazanmışken, onu öldüren kimse ise ebedi hayatını mahvetti. Sonsuza kadar yanacağı cehennemdeki yerini hazırlamış oldu. Bu kişinin hali öldürdüğü yavrucaktan daha beter aslında...

Burada şunu da ifade etmek gerekir ki bu tür hadiselerin en büyük nedeni toplumların ahlâkî bir çöküntü içerisinde olmasıdır. Böyle hadiselerin bir daha yaşanmaması adına mutlaka ama mutlaka toplumu oluşturan nesillerin ahlâkî, dolayısıyla dînî bir eğitimden geçmesi şarttır.

Bayramm61
17.01.2009, 06:32
beni en cok rahatsiz eden nokta nedir biliyormusunuz:

o kisi birgün bulunursa, ve hapse yada psikatriye gönderilirse, onun hapis yada psikatri masraflarinin bir kismini yine o cici yavrunun annensi babasi ve bizler karsilayacagiz...olayin bir aci tarafida bu iste :-( http://www.kesmeseker.de/images/empty.gif

nuri45
17.01.2009, 08:56
allah rahmet eylesin kücük kizimiza. Allah ailesine sabirlar versin. Cok aci ve üzücü bir olay. Insallah bunu yapan cani insan en kisa zamanda hakettigi cezayi bulur.

Harun-61
17.01.2009, 09:58
abimlerin padeborn'da yasamasi nedine ile bol bol ziyaret ettigimiz bir sehir.

Yengem annesini taniyormus, kadinin ruh halini tarif etmek imkaniz.
Allah basa vermesin, cok cok zor.

Rabbim sabir versin

Emre Bekar
17.01.2009, 11:07
Allah ailesine sabır versin,çok kötü bir durum

Halil Atalay
17.01.2009, 12:46
beni en cok rahatsiz eden nokta nedir biliyormusunuz:

o kisi birgün bulunursa, ve hapse yada psikatriye gönderilirse, onun hapis yada psikatri masraflarinin bir kismini yine o cici yavrunun annensi babasi ve bizler karsilayacagiz...olayin bir aci tarafida bu iste :-( http://www.kesmeseker.de/images/empty.gif

nası yanı niye vereceğiz :eek: ulan hayvan adamı kesmek için versinlen bana

28TS61
17.01.2009, 12:54
Büyük Gazetelerin Ana sayfasinda birsey yok. Bir Milliyetde son dsakika haberi olarak görülüyor.
Yaziklar olsun.

8 yasindaki bir canimiza pis sapiklar kiyiyor ama Basinimizda tik yok.
Bizim ülkemizde yabanci bir kiza bunu yapsalar dünyanin sonu gelmisdi herhalde.

abi niye medyamiz bu haberi versinlerki magazin haberleri dururken, aysun kayaci yina gaf yapti, engin günaydin yakalandi, lincoln türk olcak, ezikbahcede transfer bombasi, izdivac ve varmisin yokmusun daha önemli medyamiz icin:mad:

28TS61
17.01.2009, 12:55

vergilerden dolayi

Bayramm61
17.01.2009, 14:57

Büyük ihtimal psikatriye gönderilecek bu hayvan...orda hersey var, yemeginden tut tv sine kadar hersey..bunlari hep devlet karsiliyor...o cici yavrunun annesinin babasinin ve bizim verdigimiz vergilerle...

ÜNAL
17.01.2009, 15:03
Allah Kardelen'e rahmet,ailesine sabır versin..

LAZTOLGA
18.01.2009, 01:19
Allah rahmet eylesin
olay bana 30km uzakta oluyor
böyle insanlarin Allah belasini versin

ApoCaN28
18.01.2009, 01:19
Başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz...

Bayramm61
18.01.2009, 19:55
Kardelen Kıraç toprağa verildi
Almanya'nın Paderborn kenti yakınlarındaki Möhnesee Gölü kenarında cesedi bulunan 8 yaşındaki Kardelen Kıraç'ın cenazesi, memleketi Ordu'nun Ulubey ilçesi Doğulu köyünde toprağa verildi.
Kardelen Kıraç için ailesinin Ordu'daki Bucak Mahallesi'ndeki evinin önünde tören düzenlendi. Törende baba Yaşar ve anne Döndü Kıra ç'ın, güçlükle ayakta durabildikleri gözlendi. Cenazeye Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Evin önünde kılınan cenaze namazının ardından küçük Kardelen'in cenazesi, Ulubey ilçesi Doğulu köyüne götürüldü.
Küçük Kardelen'in cenazesi, köy camiinde kılınan öğle namazının ardından köy mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.
Ulubey Belediye Başkanı Akif Atlı, cenazede basın mensuplarına açıklamada bulunurken, "Bırakın Ulubey'i bütün Türkiye'yi, dünyayı etkileyen bir olay, hepimiz çok üzgünüz. Faillerinin en kısa zamanda yakalanmasını istiyoruz" dedi.
Almanya'nın Paderborn kentinde hafta başında kaybolan Kardelen'in cesedi, Çarşamba günü Möhnesee Gölü'nün kenarında bulunmuş ve küçük kızın tecavüz edilip daha sonra boğularak öldürüldüğü belirlenmişti.

hüseyin1975
04.02.2009, 21:01
http://www.bild.de/BILD/news/vermischtes/2009/02/04/kardelen-moerder/polizei-fasst-tatverdaechtigen.html

Kardelene tecavüz eden ve öldüren kisi tespit edilmis.
Maalesef Kardelenin 30 metre uzaginda oturan 29 yasindaki bir Türkmüs.
Olaydan sonra esi ile birlikde Türkiyeye hasta Babami ziyaret edecegim diye gitmis ve kayiplardaymis.

Ulan SEREFSIZ KANSIZ IMANSIZ VICDANSIZ!!!
Nasil kiydin lan kiza.
Insallah seni Polis degilde Kardelenin akrabalari bulur...

Sümeyye Şahin
04.02.2009, 21:10
yok böyle vicdansızlık...Allah ailesine bol bol sabır versin..insan bi kez daha yaşadığı dünyadan nefret ediyor:S

Harun-61
05.02.2009, 13:05
seref yoksunu agdi herif kacmis

hererde araniyor.

Emre ÖZTÜRK
05.02.2009, 13:14
ulan ne allah sız kitapsiz bir insan yaa bunu yapan.YA insan bile denemez bu hayvana.Birde Türk müş yaa.Ulan gurbette birbirinize yapılır mı bu yaa..Allah ım bu küçük yavrucuğa cennetinin en güzel yerlerini nasip eder inşallah.O adamında Allah belasını verecektir..........

Ertan 51
05.02.2009, 14:15
denecek kelime bulmak gerçekten çok zor,insan olduğumdan utanır duruma geliyorum bu durumlarda
iyiki ölüm var,iyiki hesap var,iyiki cehennem var.
bunu yapan canlı hem bu dünyasında hem gerçek dünyasında layıkını bulur inşallah.

Kardelenim cennet mekanın olsun ailene Allah sabır versin.

Emre B.
05.02.2009, 14:19
Dünyanın bu kadar mı çivisi çıktı?Allah rahmet eylesin.

28TS61
05.02.2009, 14:22
insallah en kisa zamanda bulunur, buluncakta. aynisini onada yapacaksin. adi serefsiz insan.

bugun ögle haberlerinde izledim. olay yerinde kuyumculuk vizit kartini düsürmüs ve o gün esiyle birlikte tr ye ucmuslar apar topar.
kesin esininde haberi var, 2001 yilinda almanyaya gelmis ve 6 aydir esiyle birlikte yasiyormus, tv de cevrediklerin anlattiklarina göre bayanlarin arkasindan bakarmis ve bu yuzden herkesin negatif dikkatini cekmis

bence sirf bu adami degil esinide cezalandirilmali

Emirhan Ömeroğlu
05.02.2009, 14:27
Bu Kardelen kardeşimizin bir yakını bizim iş yerinde çalışıyor çok yakın bir abimdir kendisi.. Burada çalışan Hasan abinin Dayısının kızı kuzenler işte ama yaş farkı var... biz ilk haberleri hep Hasan abiden aldık zaten..

DKaraduman
05.02.2009, 14:39
Allah rahmet eylesin.:(

Aklımdan bir ton şey geçiyor yazmak için ancak süresiz ceza alırım ondan yazamıyorum

Emirhan Ömeroğlu
05.02.2009, 15:34
onu yapan kişi hasta zaten.. 8 yaşında ki bir çoçuğa kimin nefsi kabarır ki!!

Bayramm61
05.02.2009, 20:58
Kardelenin katil zanlisi Ali Kur isminde bir türk :-(

Paderborn Savcılığı sözcüsü Horst Rürup, düzenlenen basın toplantısında, Ali Kur (29) adlı katil zanlısının, Kardelen'in ailesinin oturduğu evin yanındaki evde oturduğunu, cinayet mahallinde ve söz konusu evde yapılan DNA testleri sonucunda katil zanlısı olarak belirlendiğini söyledi.
Evli, ancak çocuk sahibi olmadığı belirtilen Kur'un Türkiye'ye kaçtığının tahmin edildiğini ifade eden Rürup, bu nedenle bu kişi hakkında dün uluslararası tutuklama kararı çıkarıldığını, Türk polisinin de kendisini aradığını kaydetti.
Başkomiser Jürgen Heinz da Kur'un Türk vatandaşı olduğunu, 2001 yılından bu yana Almanya'da yaşadığını söyledi. Ali Kur'un 2002 yılında evlendiğini ve 2007 yılından bu yana Kardelen'in ailesine komşu olarak Benediktinerstrasse 17 adresinde yaşadığını kaydeden Beinz, söz konusu kişinin Kardelen'in ailesini tanımadığını belirtti.
Kur'un bu yılın başından bu yana işsiz olduğunun ve ayda 900 Avro yardım parası aldığının belirlendiğini ifade eden Heinz, Kur'un Kardelen'in cesedi bulunmadan önce Türkiye'ye, babasının yaşadığı Aydın iline kaçtığının tahmin edildiğini kaydetti.
Kardelen Kıraç, 12 Ocak tarihinde kayıp olarak aranmaya başlanmış, cesedi 15 Ocakta Paderborn kenti yakınlarındaki Möhnesee sahili kenarında bulunmuştu

guci 29
05.02.2009, 22:38
..........................................

Allah'ım cennetine almış kardeşimi... Allah rahmet eylesin.

oguzhann
05.02.2009, 22:43
şerefsiz köpekler!mekanın cennet olsun küçük kardelen.

Egemen Yılmaz
05.02.2009, 22:57
:( Allah rahmet eylesin. Söyleyecek bir şeyler bulabilmek çok zor

pReN@_61
11.02.2009, 13:25
katil zanlısı teslim olmuş..birkaç gün içerisinde mahkemeye çıkacak..

Dursun Kaplan
11.02.2009, 13:35
Evet okudum. Yakalanmış hayvan herif.

En azından ailenin yüreğine bir nebze su serpmiş olur,haklı bir ceza verilirse.

Tekrak mekanın cennet olsun küçük kardeşim..

ÜNAL
11.02.2009, 13:52
Cezası idamlık da . . .

28TS61
11.02.2009, 14:45
Cezası idamlık da . . .

idam onun icin kurtulus olur, hergun bi yerini keseceksin, parmaklarindan baslicaksin

Harun-61
11.02.2009, 18:46
http://www.netgazete.com/Images/News/567414_2.gif

Kardelen'in katili, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Almanya'da 8 yaşındaki kız çocuğu Kardelen Kıraç'ı öldürdüğü iddiasıyla adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı .
Didim Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlandıktan sonra yoğun güvenlik önlemleri altında Didim Adliyesine sevk edilen zanlı Ali K'nin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.
Ali K'nin Aydın E Tipi Cezaevine gönderileceği belirtildi.
Mahkemede suçlamaları reddettiği öğrenilen zanlının büyük olasılıkla Türkiye'de yargılanacağı kaydedildi

.

vurgun_kiz_61
11.02.2009, 18:52
Valla cok sey yazardim burda ama ...oluyor iste...:(

mehmet83
11.02.2009, 18:56
Benim anlamadigim bu olay Almanya'da olmadi mi? Bu serefsiz kacip Turkiye'yemi gelmis ve Turkiye'demi yakalandi? Ulan bir de bu adam Turk'muymus? Bu nasil bir istir? Nasil bir vicdandir? Allah'im sen bizi merhametten yoksun eyleme.

vurgun_kiz_61
11.02.2009, 18:58
Benim anlamadigim bu olay Almanya'da olmadi mi? Bu serefsiz kacip Turkiye'yemi gelmis ve Turkiye'demi yakalandi? Ulan bir de bu adam Turk'muymus? Bu nasil bir istir? Nasil bir vicdandir? Allah'im sen bizi merhametten yoksun eyleme.

Evet olay Almanyada oldu fakat katil Turkiye'ye kacti ve cok sukurki yakalandi...

Turgay 6161
11.02.2009, 20:18
Allah rahmet eylesin.Bunun cezasını bizler belirlesek varya ahh ahh.

seyyah61
12.02.2009, 03:29
Arkadaslar malesef bu tür olaylar cok oluyor.
Bir tanidigimin komsusunun basina da ayni olay geldi.
Üstelik o isi yapan pislik kizin dayisinin oglu ile baska bir akrabasiydi.
Bunlar esfel-i safilin bile degil, ondan da asagi.

hüseyin1975
12.02.2009, 07:49
Söz verdi iz sürdü yakalattı

12 Şubat 2009Yaşar ANTER-Hasan BAYRAK-Latif SANSÜR/AydIn-DHA.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;}.hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;}Bir ay kadar önce Almanya’da tecavüz edilerek öldürülen 8 yaşındaki küçük Kardelen’in katil şüphelisi Ali Kur’u, polislerden önce kayınpederi buldu.

(http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=20248&rid=2)
Talihsiz küçüğün ailesine, "Onu bulmadan buraya dönmeyeceğim" diye şeref sözü veren kayınpeder Kadir Ayaz, 20 kişilik ekiple Türkiye’de bir dedektif gibi damadının izini sürdü ve memleketi Aydın’ın Didim İlçesi’nde temas kurdu. "Buluşalım ama tek gel" dediği kayınpederi Ayaz’ı üç yakınıyla gören Kur, kaçıp İlçe Emniyet’ine teslim oldu.

ALMANYA’nın Paderborn Kenti’nde, 12 Ocak’ta evlerinin önünden kaçırılıp tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülen 8 yaşındaki Kardelen Kıraç’ın katil şüphelisi 29 yaşındaki Ali Kur, Aydın’ın Didim İlçesi’nde yakalandı. Minik Kardelen’i öldürdüğü iddiasıyla aranan Ali Kur’un, olayın ortaya çıkacağını anlayıp Almanya’yı terkettikten sonra anne ve babasının yaşadığı Aydın’a geldiği saptandı.

’Namus meselesi’

Bunun üzerine Ali Kur’un Almanya’da yaşayan ve kendisi de 4 çocuk sahibi kayınpederi 49 yaşındaki Kadir Ayaz, minik Kardelen’in ailesine katil şüphelisi damadını bulup adalete teslim edeceğini söyleyerek Türkiye’ye geldi. Türkiye ve Aydın’da, 20 kişi ile birlikte dedektif gibi günlerce iz süren Ayaz, damadı Ali Kur’u polisten önce buldu. Kızı 24 yaşındaki Zehra ile 5 yıldır evli olan damadının yakalanmasını gurur ve namus meselesini yaptığını belirten Kadir Ayaz, Ali Kur’u nasıl bulduğunun ve polise teslim olmak zorunda bıraktığının hikayesini şöyle anlattı:

’Damadım psikopat’http://www.hurriyet.com.tr/_np/6142/7336142.jpg

"Damadım Ali, küçük Kardelen’in cinayet şüphelisi çıkınca, küçük kızın ailesine giderek söz verdim. Damadımı adalete teslim edeceğime ve bulmadan Almanya’ya dönmeyeceğime şerefim üzerine yemin ettim. Ailesi aracılığıyla, damadımla iletişim kurdum. Psikopat bir yapıya sahip olduğu için bana ’Sen tek gel, seninle tek görüşeceğim’ dedi. Ben de bana zarar vereceğini bildiğim için yanımda üç kişi ile Didim Atatürk Bulvarı’ndaki buluşma noktasına gittim. Dün (salı) saat 23.00 sıralarında bir otomobil ile buluşma noktasına gelen damadım Ali Kur, bizi görünce otomobili durdurmadan kaçtı. Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne girdi ve teslim oldu. Kızım Zehra da döner dönmez boşanma davası açtı."

Mahkemede tutuklandı

Önceki gece kayınpederi ile buluşmak için geldiği Didim’de yakalanan Ali Kur, saat 23.00’te girdiği Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde saatlerce ifade verdi. Kur, dün saat 14.00 sıralarında da polisin kan davası endişesiyle, geniş güvenlik önlemleri altında çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Üzerinde siyah bir ceket bulunan ve hayli soğukkanlı şekilde adliye merdivenlerini çıkan Ali Kur’un bileklerinin arkadan kelepçeli olduğu görüldü. Aydın Valisi Mustafa Malay ise şüpheli Ali Kur’un polisin yaptığı yol kontrolünde yakalandığı açıklamasını yaptı. Şüphelinin Alman makamları ile yapılacak görüşmelerin ardından Türkiye’de yargılanıp yargılanmayacağına karar verileceği belirtildi.
http://www.hurriyet.com.tr/_np/6141/7336141.jpg
Soğukkanlı tavırlar

Tutuklanan Ali Kur, adliyeden çıkarılışı sırasında basın mensuplarına, "Arkadaşlar böyle bir olay yok. Her şey ortaya çıkacak, mutlaka çıkacak" dedi. Polis otosuna bindirilen Ali Kur’un soğukkanlı, kendinden emin ve adliye bahçesinin dışını gözleyen tavırları dikkat çekti. Ali Kur, Söke Cezaevi’ne gönderilirken, kayınpederi Kadir Ayaz ve arkadaşları duruşma sonucunu beklemeden adliyeden ayrıldı.

Almanya yas tutmuştu

Korkunç ölümü sonrası Paderborn’da evinin önü Türk ve Alman vatandaşlarınca mum, çiçekler ve bir oyuncak ayı ile donatılan küçük Kardelen’in katil şüphelisi Ali Kur’u, kayınpederi Kadir Ayaz buldu. Ayaz’ın, Didim’de üç yakınıyla karşısına çıktığı Ali Kur, otomobiliyle kaçarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim oldu. Kur, mahkemede tutuklandı.

MehmetGÜRSOY61
12.02.2009, 10:07
Allah rahmet eylesin ah elimize bi verseler varya linç üstüne linç ederdik valla :(

sakaryalı.61
12.02.2009, 10:25
küçük kardelenciğe allah rahmet etsin inş.

bu namussuz adama verilecek idam cezasından başka bir cezayı tanımıyorum.neden tanımıyorum çünkü allahın verdiği yaşam hakkını küçücük yavrudan utanç duyulacak bir şekilde almıştır ..

takdir edersinizki vicdan sahibi herkesin fikride bu yönde olmamasına imkan yoktur ..

gelelim adalete bu güne kadar bu olaya örnek teşkil eden bir çok olaya az bir cezaile mudahale etmiş dir hatta bir çok katil dışarı çıktıktan sonrada yine aynı suçu işlemeştr, sizce cezası ne olmalı..
bence bunun cezası idmdan aşağı olursa bende verilen bu kararı tanmıyorum eğer adalet buysa ben adaletide tanımıyorum bu nasıl bir adalet olur hala kendime soruyorum ancak olsa olsa adaletsiz adalet olur