PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Real'de Şok Istifa..

Serdær
16.01.2009, 16:47
http://www.htspor.com/2009/01/16/resim/121755.jpg

Real'de şok istifa!
İspanya'nın dünyaca ünlü kulüplerinden Real Madrid'in başkanı Ramon Calderon görevinden istifa etti.

İspanyol spor gazetesi Marca'nın ortaya attığı, 7 Aralık tarihindeki genel kurul toplantısında üye olmayan, kulüp dışından getirilen kişilere oy kullandırıldığı iddialarının doğruluk kazanması sonrasında, başta İspanyol basını olmak üzere gelen baskılar üzerine Calderon bugün istifasını sundu.
Santiago Bernabeu Stadı'nda bugün yapılan yönetim kurulunda üyelerin çoğunluğunun istifasını istemesi üzerine Calderon'un istifasını verdiği belirtildi. 2 Temmuz 2006 tarihinde yapılan seçimlerle kulüp başkanı seçilen Calderon 2,5 sezon görevde kalırken, bu sürede Real Madrid futbol takımı 2 lig kupası ve 1 İspanya Süper Kupası kazandı.
Real Madrid'de bundan sonrası için sezon sonuna kadar geçici bir başkan atanması ve sezon sonunda başkanlık seçimlerinin yapılması öngörülüyor. Calderon'un, öğleden sonra basın toplantısı düzenleyerek istifasıyla ilgili ayrıntıları açıklayacağı duyuruldu.

A.A.

Muhammet
16.01.2009, 16:52
Bu büyük klüpler de hiç örnek olmuyorlar. Özellikler Real Madrid. İki üç sene götürüyor işi, sonra Barca geri dönüyor. Real'in başkanı, hocası sırayla istifa ediyor.

Öztürk Adem
16.01.2009, 16:52
Hayde krız mı carptı ne :D

Erdem Keser
16.01.2009, 16:56
Marca söylemişti zaten , şaşırmadım.Adamlar paralarıyla rezil oluyorlar her sene yahu , üzülüyorum:D
Ayrıca ligde şöyle de bir gerçek var ;

Barça ve diğerleri...

Ömer SEVİNÇ
16.01.2009, 17:00
Şimdi Yattara transferi iptal mi oldu yani?:)

Hüseyin İlkin
16.01.2009, 17:03
Alex Ferguson rahatlamıştır :rolleyes:

Serdær
16.01.2009, 17:08
Alex Ferguson rahatlamıştır :rolleyes:

Hüseyin,

Güzel tespit :)

En çok sevinenlerden biri Alex Ferguson'dur muhakkak :)

Malum Ronaldo olayı ..

UğuR
16.01.2009, 17:09
Marca söylemişti zaten , şaşırmadım.Adamlar paralarıyla rezil oluyorlar her sene yahu , üzülüyorum:D

Barça ve diğerleri...

Geçen seneyi ne çabuk unuttun!
bu topiğe bile girmiyordunuz......,

FORZA REAL

Erdem Keser
16.01.2009, 17:22
Geçen seneyi ne çabuk unuttun!
bu topiğe bile girmiyordunuz......,

FORZA REAL

Bence bu sezona bakalım Uğur abi:D

UğuR
16.01.2009, 17:27
Bence bu sezona bakalım Uğur abi:D

0 zaman seneye görüşelim derim ben de:D

Erbay
17.01.2009, 10:30
Real Madrid için bu sezon fiyasko olma adına hızla ilerliyor. Başkan istifa etti, teknik direktör değişti, Barca olağanüstü gidiyor. Daha ne olsun :).

Harun-61
17.01.2009, 10:32
Viva Barca diyorum ve vesselam diyorum :)

ApoCaN28
17.01.2009, 10:56
Yenisi gelir önemli değil...

Özge
17.01.2009, 11:10

Barça ve diğerleri...
Erdem çok unutkan gördüm seni:D

Muhammet
17.01.2009, 11:14
Barca Real atışması yapan arkadaşlar, alınmayın ama gs fb atışmasına benzetiyorum bu işi. :D

Biri bir sene şampiyon olur, diğeri sonraki sene. Uğraşıp dururlar birbirleriyle. :p :)

Valencia diyorum, Villerael diyorum, Sevilla diyorum vs.

Hüseyin İlkin
17.01.2009, 11:35
"Usulsüzlük yapmadım"

İspanya'nın Real Madrid kulübü başkanlığından istifa eden Ramon Calderon, 2.5 yıllık görev süresince hataları olduğunu ama usulsüzlük yapmadığını söyledi.

Geçen yıl aralık ayında yapılan olağan yıllık genel kurul toplantısında kulüp üyesi olmayan kişilerin salona alınarak oy kullandırılması skandalının bir İspanyol gazetesi tarafından ortaya çıkartılmasının ardından gelen baskılar üzerine bugün istifa eden Calderon, Santiago Bernabeu Stadı'nda basın açıklaması yaptı. Vicdanı rahat olarak görevinden ayrıldığını ifade eden Calderon, son günlerde ortaya atılan iddialar ve eleştiriler yüzünden İspanyol basınını ''etik olmamakla'' suçladı. 2.5 yıl boyunca Real Madrid'in kasasına daha fazla para girdiğini ve ekonomik anlamda sağlıklı bir kulüp bıraktığını belirten Calderon, Real Madrid'in, sezonun kalan kısmında ligi birinci bitirebilecek ve Şampiyonlar Ligi kupalarını kazanabilecek güçte olduğunu ifade etti.

Başta eşi olmak üzere ailesine teşekkür ederken gözleri dolan Calderon, yapılan eleştirilerden dolayı ailesinin çok acı çektiğini ve istifa kararını almasında bunun payının da bulunduğunu kaydetti.

Sezon sonunda yapılacak başkanlık seçimine kadar Calderon'un yerine kulüp başkanlığını kulüp 2. başkanı Vicente Bodula üstlenecek. Bodula, kısa konuşmasında Calderon'a teşekkür ederek, kulüp içinde birlik ve sorumlu hareket etme çağrısında bulundu.

Öte yandan, genel kurulda oy sahtekarlığı yapıldığı iddiaları sonrasında, 2 gün önce düzenlediği basın toplantısında Calderon, olanlarla hiçbir ilgisi olmadığını dile getirerek, ''Şerefim üzerine yemin ederim ki hakkı olmadığı halde oy kullananları tanımıyorum'' demişti.

İspanyol basını ise 2 gün önce ''Eğer birisi istifa ederse ya korkaktır ya da saklayacak bir şeyi vardır'' diyen Calderon'un, iddiaların doğruluğunun eski fotoğraf ve televizyonlardaki görüntülerle kanıtlanmasından dolayı yönetim kurulundan gelen baskıyla istifasını vermek zorunda olduğunu yazdı.

LigTv