PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor taraftari nereye gidiyor

Hüseyin Çümen
20.03.2005, 14:15
Bizim tarafta yaziklar olsun maç basinda 2 grup bir kavgaya basladi ayirabilene ask olsun nedir bu düsmanlik nedir bu hirs neyapmaya çalisiyosunuz siz her gittigimiz maçta kavga edmekten bikmadiniz bunlar zaten taraftarlik yapmaya degil provakasyona geliyor!! Sizin gibi taraftar olmaz olsun gidin bjk lilarin arasina oturun bari de orda onlarla kavga edin bi ise yaramis olursunuz ama bizi birakin!! o taratar grubuna maç boyunca baktim yani kavga edenlere adamlar hiç tezahürat yapmadilar!! bi ara sadece gurbetçi gençler adami bilmem ne eder diye bisiler saçmaladilar yaziklar olsun size be!! aslinda bütün trabzon tarafatarina da yaziklar olsun!! maç boyunca sesim kisilana dek bagirdim hiç durmada sürekli nilleti ateslemek için elimden geleni yaptim ve bikaç tane daha böyle arkadas vardi gerisi napti oturdu maç seyretti sizin yeriniz maç degil arkadaslar sizim yeriniz ringler öbür arkadaslarimizin yeride tiyatro olsa gerek orda tezahürat yapmaya gelen 50kisi yoktu yaziklar olsun!! böyle yapacaksak hiç bir maça gitmeyelim zaten destek vermiyorsunuz birakin gelmeyin maçlara

Maç bitiminde ise kimsenin çagirmamasina ragmen simko geldi taraftari alkisladi bu alkis orda birkaçtane bagiran arkadasa tesekkür mahiyetindeydi tesekkürler gerçek trabzonspor taraftarina tesekküler simko!!!!!!Edited by: husolee61

İlyas Özdemir
20.03.2005, 14:23
hangi guruplar kavga etti

ümit
20.03.2005, 14:27
Bu bizim kronik hastaligimizdir ilaci kesinlikle yoktur.Kavgaciyizya ondan.Bizi bitirende bu ve benzeri seylerdir.Biz bunlari asamadiktan sonra bir halt yiyemeyiz.

Guests
20.03.2005, 14:47
kavgayi guruplara baglayipta adami hasta etmeyin

CeSS
20.03.2005, 15:17
" MANTAR " diye bir topic açilsin.

Her yenilgi sonrasi Mantar gibi biten bu basliklar orada toplansin. Ayni maç üzerine kaçinci baslik bu.

Yenilgi sonrasi ölçüyü kaçiriyoruz. Elestirilerede dikkat lütfen. Yapici elestiriler yapalim. Yikici ve Kiricielestiri yapmamaya özen gösterelim.

Hüda Topaloğlu
21.03.2005, 04:01
aslinda bütün trabzon tarafatarina da yaziklar olsun!!

sen kendini ne saniosun?????smileys/smiley7.gifbikere trabzon diil Trabzon

Ömer SEVİNÇ
21.03.2005, 11:38
Tarftarin kendi arasinda kavga etmesi utanilacak bir olaydi. Olur böyle seyler ama. Kimin taraftari kendi arasinda kavga etmiyor ki...

zafercalikoglu
21.03.2005, 11:59
olayi bu kadar büyütmeyin ,yenildik iste herzamanki gibi,dagilmayalim olur kavga dövis,boyle seyler,

$FIRTINA61$
21.03.2005, 12:21
arkadaslar kavga etmeyin ya trabzonsporumuza tam bu zamanda bize ihtiyacai var siz burda kavga edioyrsunuz yabmayin ya lig daha bitmedi

bjk seyircisde oturdu susdu sade bi80 dakikada biraz bir seyler yabdilar

TS 61
21.03.2005, 12:26
Olur böyle seyler ama her zaman da degil yani...

Kardes degil miyiz hepimiz. Kardesler her defasinda kavga etmez. Lütfen bu takimin yoluna bas koymus arkadaslar birbirimize daha bir sevgiyle yaklasalim.

Külünkoğlu
21.03.2005, 13:00
Yavaaaass.... Haddini bilmeden yazanlar yavaassss !!!

TS 61
21.03.2005, 13:32
Ifadeye bak gülermisin aglar misin???

Emorfo
21.03.2005, 13:40
Arkadaslar olayi bilip bilmeden lütfen yazmayin. Kimse tasvip etmiyor böyle seyleri ancak ne yazakki böyle bir sey oldu. Forumdaki bir kaç kiside bu olaylarin içindeydi. Millet gergindi gereksiz bir tartisma kavgaya dönüstü. Olayi büyültmenin alemi yok...

tigin
21.03.2005, 13:47
olan bitenden haberim yok ama yillarini trabzonspora vermis bir olusumdan bahsederken biraz saygili olun.

Guests
21.03.2005, 13:49
dünyanin her yerinde her statda her maçta oluyor böyle seyler uzatmaya gerek yok ama bilmeyenlerde kimseyi kötülemesin.

Salih61
21.03.2005, 13:51
Bizim taraftarimiz bazen böyle SAÇMALIKLAR yapiyor...Eger amaç kavga etmekse...Çikin disarda kavga edin...Ama amaç TRABZONSPORUMUZU desteklemekse...Kaç kisi olursa olsun...Ister 10 kisi...Ister 1000 kisi sonuna kadar desteklemek zorundadir...

Saygilarimla...

gerisiyalan
21.03.2005, 15:11
Konuyu açan Husolee61'in dediklerinin çoguna katiliyorum. Taraftarimizin maçta kendi aralarinda kavga etmelerinin mazereti olamaz, biz kardesiz falan gibi laflar en az orada kavga etmek kadar saçmaliktir.

Yalniz tiyatro gibi izlediniz diye bir elestiri yapmis. Bence zaten taraftar tiyatro gibi izlemelidir bir futbol maçini. Nedense bizim ülkemizde böyle garip bir futbol kültürü var, istanbuldan çikma bir kültür. Maç boyu davullarla avazi çiktigi kadar bagirmak gibi.

Oysa bakarsaniz ingiltere ligine yahut ispanya ligine, orada taraftar maçi tiyatro izler gibi takip eder, sessizdir, ama bir faulde, veya tartismali bir pozisyonda, bireysel olarak insanlarin tepki göstermesi sonucu bir ugultu çikar ve bu birden çikan yüksek ses sahaya tesir eder. Hakem ve rakip futbolcular söyle bir irkilirler, evsahibi takimin oyunculari da seyircinin maça konsantresini farkederek, daha dikkatli olurlar, motivasyonlari artar, destek böyle olur. Yoksa 90 dakika bagirmak ne ise yarar, ben bunu anlamis degilim, ses tellerini tahrip etmekten baska. Tabii maçta toplu tezahüratlar olacak ama öyle gereksizce bagirmak anlamsiz geliyor bana.

istanbul taklitçiliginden vazgeçelim, birakin davullari, maçta ne isi var davulun.

baris_aykan
21.03.2005, 15:21
ya allah askina adam dogru soyluyo ben de mactaydim ve stada ilk girenlerdendim neler gozume takildi soyliyim

1 ) Kadiköyde bulustugumuzda bize trip atan sanki oraya bizden once gelmiste niye yanimiza gelmiyosunuz diyen arkadaslara

2) Hemen onumde olan yuzu nu bordomavi boyamis arkadas macta olanlar hatirlar ailesiyle gelmis devamli besiktaslilara elkol haraketi yapmasi daha hic birsey yokken

3) Orda olan kavgada adama vurup sonra adami biraz daha yukari cekip ayrilmasi icin orda tekrar vurmaya devam arkadaslara ne oldugunu bile bilmeden vuruyodu buna kesin eminim

4)Stadda toplanan bordomavi net uyelerinin sanki orda baska uye yokmus gibi kendi hallerinde davranmalarindan

5) E be adam maca gelirken üstünde bir tane bile trabzonsporla ilgili esya olmayan arkadaslara

6) O taraftar orda yarim saatten fazlabeklemis ve kapalidaki besiktaslilari bize nispet yapsin diye disari cikartmayan polise

tesekkür mü edeyim ondan sonra niye elestiriyosun diyor bazi arkadaslar ya benöleyim bu takim icin ama yapmayin ya herkesin gordugu seyler bunlar artik rica ediyorum birbirimize karsi daha sicak kanli davranalimve ben sampiyonluktan umidimi yitirdim trabzonspor sahadan ayrildi ne oldu orda gozuyasli taraftar kaldi allahaskina ben aglamayayimda kim aglasin besiktas golu attiktan sonra hic cevirip kafanizi saga sola baktinizmi ben bakamadim sanki golu ben yedim kahroldum SEVGILI TRABZONSPORUMA CEFAYI CEKERIM SABIR EDERIM SENINLE OLUME GIDERIM AMA VAROLAN GUCUNU KULLANMASSAN KENDIMI PERISAN EDERIM

SAYGILAR

Semih GÜL
21.03.2005, 15:39
Tamamda hersey kötümüydü ya.

Hepiniz yakiniyosunus.Isin bide iyi tarafina bakin böyle olumsuzluklar olur.Bence yenilmemiz hariç cogu sey güseldi.Örnegin istiklale gelen herkeze tesekkür ediyorum birlikte ordan stada yürüdük.Ömrümün en zevkli yürüyüsüydü.Stadda ewet fazla tezahurat yapamadik ama sebebi gruptur arkadaslar örnegin bi gruptan büyük bi kisim olsaydi onlar tezahürati baslatir bizde arkasindan destek verirdik.Ama çogunlugu olusturan bi grup olmadigi için bölük bölük oldu ve tezahürat yapamadik.

Ama ben yinede oraya gelen herkeze tesekkür ederim bana çok güzel bi 5 saat geçirmeme sebeb olduklari için.Ama yenseydik en büyük ödülü o zaman almis olacaktim.Neyse nasip degilmis...

Külünkoğlu
21.03.2005, 16:17
Lan oglum baslayacam simdi ha !! biri der Gurbetçi Gençler adami bilmem ne yaparmis biri der bize trip attilar ne sizin lan siz !
Bizim kadar Trabzonspor taraftari kolladiniz da gerisi kaldi?Ne yapmissiniz simdiye kadar ? terbiyesizlesmeyin ! Gurbetçi Gençleri agzina alan vatandas Gurbetçi Gençler hakkinda en ufak bir fikrin yokken nasil da atliyorsun zipliyorsun her tarafin oynuyor böyle... Gurbetçi Gençler o kelimeyi etmis de biz nasil duymamisiz ? daha düne kadar birer birer maça gidiyordunuz. Istanbul?un vitrin yerlerinden biri olan Istiklal caddesini inletenler hosuna gitmedi heralde? Ya sen utanmadan trip yaptilar diyen sahsiyet ! sizin ne için orda beklediginiz alninizda mi yaziyordu ? kardesimizi yaniniza gönderdik fena mi ettik. Bmn?den oldugunuz anlasilinca gelin uzak durmayin beraber gidelim demedik mi ! bunun adi trip mi oluyor ! Yeteri kadar sikintimiz var bide sizle ugrasmayalim? yoktan yere is çikarmayin canimizda sikmayin, surda hepimiz biriz diyoruz kullandiginiz kelimelere bakin? Edited by: Külünkoglu

selçukabi
21.03.2005, 16:36
4)Stadda toplanan bordomavi net uyelerinin sanki orda baska uye yokmus gibi kendi hallerinde davranmalarindan

bu ne demek anlayamadim arkadasim bir anlatir misin?

Gökhan Kutlu
21.03.2005, 16:39
Yavaaaass.... Haddini bilmeden yazanlar yavaassss !!! abi yavas diye bise yok bi defa orda birbirine giren iki grupun arasinda kalan taraftarlar ne yapsin maçi bile dogru dürüst izleyemedik milletin agzina sakiz olduk trt'ye prim verdik ve digerlerine ben de maçtaydim böle bisey olmamali arkadaslar husolee kardesimin de sonuna kadar yanindayim

saygilarimla

selçukabi
21.03.2005, 16:42
Yalniz tiyatro gibi izlediniz diye bir elestiri yapmis. Bence zaten taraftar tiyatro gibi izlemelidir bir futbol maçini. Nedense bizim ülkemizde böyle garip bir futbol kültürü var, istanbuldan çikma bir kültür. Maç boyu davullarla avazi çiktigi kadar bagirmak gibi.

Oysa bakarsaniz ingiltere ligine yahut ispanya ligine, orada taraftar maçi tiyatro izler gibi takip eder, sessizdir, ama bir faulde, veya tartismali bir pozisyonda, bireysel olarak insanlarin tepki göstermesi sonucu bir ugultu çikar ve bu birden çikan yüksek ses sahaya tesir eder. Hakem ve rakip futbolcular söyle bir irkilirler, evsahibi takimin oyunculari da seyircinin maça konsantresini farkederek, daha dikkatli olurlar, motivasyonlari artar, destek böyle olur. Yoksa 90 dakika bagirmak ne ise yarar, ben bunu anlamis degilim, ses tellerini tahrip etmekten baska. Tabii maçta toplu tezahüratlar olacak ama öyle gereksizce bagirmak anlamsiz geliyor bana.

istanbul taklitçiliginden vazgeçelim, birakin davullari, maçta ne isi var davulun.

tamam Ord.Prof.gerisiyalan arkadasimizin dedigini yaparak (zaten aksini de pek yaptigimiz söylenemez) bundan sonra bagirmaya - tezahürat yapmaya paydos.Istanbul'un itleri bagirsinlar takimlarini gaza getirsinler (fener kadiköyde önüne geleni devirip te neden deplasmanda samar oglanina dönüyor dersiniz) biz de pozisyonlar geldikçe ugultu çikaralim fesüpanallah

Külünkoğlu
21.03.2005, 16:45
Arkadas bu maçta bizim tribunde davulun olmadiginin bile farkinda degil, yorumlarina da sasirmamak lazim. Böyleleri de varmis diyerek...

Külünkoğlu
21.03.2005, 16:53
Yavaaaass.... Haddini bilmeden yazanlar yavaassss !!! abi yavas diye bise yok bi defa orda birbirine giren iki grupun arasinda kalan taraftarlar ne yapsin maçi bile dogru dürüst izleyemedik milletin agzina sakiz olduk trt'ye prim verdik ve digerlerine ben de maçtaydim böle bisey olmamali arkadaslar husolee kardesimin de sonuna kadar yanindayim

saygilarimla

Ya Kardesim kime neyi kanitlamaya çalisiyorsunuz. Mevzuyu kimse bilmiyor bir karambol oldu. Çok sakin adamlariz ya !birileri arkadasina vuruyorsaillaki buna tepki gelecektir. öyle de oldu. bu konuyu uzatmanin alemi yok. Biz her Trabzonspor taraftarini kardesimiz gibi görmüyormuyuz ? kavga olayini kim tasvip edebilir ? böyle bir manyaklik var mi ? ama kavga oldu diye de yillardan beri her türlü sikintiyi çeken adamlara da bok atmayacaksin...

Gökhan Kutlu
21.03.2005, 16:57

saygilarimla

Ya Kardesim kime neyi kanitlamaya çalisiyorsunuz. Mevzuyu kimse bilmiyor bir karambol oldu. Çok sakin adamlariz ya !birileri arkadasina vuruyorsaillaki buna tepki gelecektir. öyle de oldu. bu konuyu uzatmanin alemi yok. Biz her Trabzonspor taraftarini kardesimiz gibi görmüyormuyuz ? kavga olayini kim tasvip edebilir ? böyle bir manyaklik var mi ? ama kavga oldu diye de yillardan beri her türlü sikintiyi çeken adamlara da bok atmayacaksin... abi ben kimseye kanitlamak zorunda degilim o zaman kardesine vurmayacan senin de dedigin gibi abi

Reha
21.03.2005, 16:58
18 Yillik "gurbetçi gençler" üyesi olarak yazilanlara cevap vermek istedim.Genelde Istanbuldaki maçlarda kavga çikmasinin sebebi yalnizca gurubumun bagirmasidir; bu duruma içerleyen bazi arkadaslarimiz etrafa kizinca bazilarida buna cevap verince kavga çikiyor ...Sayica fazla olan ve saygi duyulmasi gereken gurubum üyeleride (saygi 27 yillik bir grup olmamizdan ileri geliyor) haliyle kavga etmek zorunda kaliyor.Bizden biri kavga edince de kimse duyarsiz kalamiyor...Yillarca Istanbul tribünlerine karsi ayakta kalan ve mücadele veren gurubumun özelligi bu birlikteliktir...

Ayrica bjk eski açik tribününde devre arasi çikan kavgada en ön sirada haklarini arayan yine gurubumuza ait 10-15 arkadas vardi.Hee biz kavgaya karsiyiz , dayak yiyen Trabzonlu beni ilgilendirmez mantalitesindeyseniz o zaman farkli kulvarlarin taraftariyiz demektir...ki zaten bu böyledir!!!

Size 2 sene önceki bjk maçindan bir anektot veriyim;

Trabzondan gelen "pasa efendi" ve kolpaci evlatlari (ki yaklasik 100 kisiydiler) "gelin kapalinin önünde besiktaslilari kovaliyalim" dediler...Dedik ki "burasi Trabzon degil, akilli olun kaçmiyacaksaniz biz her türlü kovalariz " tamam dediler.Kapaliya dogru yürüyüse geçtik.Besiktaslilardan yalnizca 10-15 kisi kosmaya basladi,,,,Ilk kaçanlar "kovalayalim" diyenlerdi...Biz 15-20 kisi meydam muhaberesi yaptik istemeden....Çünkü nerde nasil davranacagimizi biliriz, durduk yere ziplamayiz; kasinan olursa da evelallah kasiriz....Ama biz bunu bu arkadaslara anlatamadik...

Zaten adam olsalar bu kolpaci "çarsi"ya gece bos kahve bastirtmazlardi....

Bizi iyi taniyin biz Trabzonspor'un Istanbul takim taraftarlarina karsi gönüllü savasçilariyiz; haddimizi biliyoruz ona göre davraniyoruz stadlarda...ama herkesin de haddini bilmesini istiyoruz!!

Külünkoğlu
21.03.2005, 17:06
abi ben kimseye kanitlamak zorunda degilim o zaman kardesine vurmayacan senin de dedigin gibi abi

laf yetistirmen burdabitsin...Edited by: Külünkoglu

Gökhan Kutlu
21.03.2005, 17:10
abi ben kimseye kanitlamak zorunda degilim o zaman kardesine vurmayacan senin de dedigin gibi abi

laf yetistirmen burdabitsin...

abi ben saygi ve sevgi çerçevesinde yaziyorum saygisizlik yapmadigimi saniyorum sadece yazdiklariniza cevap yazdim

saygilarimla

61trabzonomer
21.03.2005, 17:22
Bir maç hakkinda bu kadar da konusulmaz ya ne yani bir maç yenildik açilan konulara bak trabzon taraftari birdir birakalim bu maç hakkinda daha konusmayalim.

Mollasalihoğlu
21.03.2005, 17:27
Zaten adam olsalar bu kolpaci "çarsi"ya gece bos kahve bastirtmazlardi....

ben bu konuda taraf degilim,hatta istanbul'da yasayan biri olarak Gurbetçi Gençler'e daha yakin da hissediyorum kendimiama bu olay yanlis biliniyor.

9'da maç bitmis 11.30'da adam elinde sallama ile kavgaya giriyor bunun taraftarla ne alakasi var?Siz bile böyle yazdiktan sonra adamlar gerçekten kahve bastik saniyorlar.Hem kahve basmis ta ne yapmis.Kafaya sandalyeyi yedikten sonra polise kendisi siginiyor.Allah askina yapmayin...

carphrtynasy
21.03.2005, 17:33
Moderatör arkadaslar bu basligi acilen tamamini silmelisiniz.!!!

Olmuyor arkadaslar bize yakismaz. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz içindir. Bazi agresif arkadaslar yanlis yapmis olabilir tartismaya gerek yok.smileys/smiley5.gif

FEDAİ
21.03.2005, 17:47
Trübünde olanlari kimsenin tasvip etmesi mümkün degildir.Ama bence asil üzücü olan 'hepimiz biriz'sloganini benimseyeninsanlarin bu baslikta birbirlerine olan hitap sekilleridir. Syn. Külünkoglu gerçekten Trabzonspor için güzel seyler yapmis ve yapmaya devam eden bir birlikteligin öncülerinden birisi. Keza bu sitede Trabzonspor'lularin birbirleriyle iletisim kurdugu sanal bir ortam.Yani burada herkes Trabzonspor'lu.Daha sakin ve insanlari rencide etmedenfikir beyanlarinin yapilmasinin çok daha sik olacagini düsünüyorum.

ÇÜNKÜ BIZ TRABZONSPORLUYUZ.

Saygi ve sevgi ile...

bodozlama
21.03.2005, 18:07
arkadaslar 24 yillik hayatimin 18 yili trabzondaki 6 yili istanbuldaki maçlarda geçti.Buna ragmen ne trabzondaki gruplardan nede gurbetçi gençlerden maçlar disinda sahsen kimseyi tanimam.Bu gruplardaki arkadaslarin eylemlerinitasvip edersiniz yada etmezsiniz bu da beni ilgilendirmez.Ama gözlem olarak söyleyebilecegim sudur ki:trabzondaki gruplarin birçogu basta taraftarlar dernegi olmak üzere çekirdekçilerden fazla farki yoktur,kolpacilik ve artislikte de fena degillerdir.Gurbetçilere gelince benim dogrularimla tamamen örtüstügünü söyleyemesem de sayi ve imkan bakimindan az olmalarina ragmen Trabzonspor'un en islevsel grubu olduklarini düsünüyorum.Bunun en iyi örnegi de kupa finalidir.Bunlari yazarken kimseyi incitmek istemedim ama dogru bildiklerimizi de yazmayacaksak burda olmanin bir anlami yok diye düsünüyorum.

gerisiyalan
21.03.2005, 18:10
Ben bu maçla ilgili degil, taraftarimizin nasil olmasi gerektigi için genel olarak görüsümü belirttim, nacizane, Ord.Prof. olarak degil smileys/smiley1.gif, sade bir taraftar olarak. Davulun olmadigini, zaten maçta taraftarin bagirmadigini da biliyorum, ben Baska bir konu altinda yazmaliydim belki de. Zaten Bülent abinin meshur yazisinda da benzer sekilde bir taraftar profili çiziliyordu, hayallerdeki bir senaryoda. ugultulu falan smileys/smiley1.gif

Neyse, tabii forum ortami, ukalaca kaçmis yazilarim herhalde, böyle birsey beni tanisaniz söylemezdiniz.saglik olsun,
Ord. Prof. Gerisiyalan

isko61
21.03.2005, 18:23
arkadaslar böyle seyler olmamassi gerekir kritik maçlar öncesi bunlarin olmasi sampiyonluk yolundaki SANLI TRABZONSPORUMUZA oradaki futbolculara yapilan ayiptir.Herkes TS taraftarini kötü biliyor bir stadtaki teller kaldirildi neler oldu hepimiz biliyoruz basin neler yazdi o yüzden misafir oldugumuz sahada nasil traftar oldugumuzu gösterirsek bizim nasil taraftar oldugumuzu görürler Allah'a emanet olun

hakantpl
21.03.2005, 18:29
Benin anlamadigim ve HaLa bir Anlam veremedim konu Su Benim Bildigim Maç 90 dakka dir Ve Maç esnasinda kendi takimini Desteklersin. Tezahurat yaparsin Futbolculari Motive edersin. maç bitince de Efendi efendi eve gidersin. Bu kavgalar dövüsler neden oluyorki elbette ki fikir ayriliklari Olacak Ancak her fikir ayriliginda kavga mi etmek gerekiyor yazik yazik. Trabzonda kiler bunu halleti istanbuldakiler mi bunu Halledemiyo. Maçlara Kavga Çikarmaya gidenLer varsa hiç gitmesin. Birde kendi Taraftarlarimiz Birbirleriyle kavga ediyor. Ayip ayip kendinize Gelin TrabzonSpora yakismayan seyleri yapmayin

Hüseyin Çümen
21.03.2005, 19:15
külünoglu agbey biz büyüklerimize saygisizlik asla etmeyiz siz nederseniz dogru odur ama ifade seklini daha düzgün yapsan hem bizi kiramamisl olursun hemde bizim gözümüzde daha yükseklere çikarsin!! bizim basimiza ne gelliyosa bu grup islerinden geliyor!! 100 tane grup kuruldu devam da ediyor neeye kadar böyle gidecek bilmem? gruplasma altinda bölünmeye dewam edersek trabzonsporluluk kimliginden uzaklasip gruplar olarak varolacaz! maç sirasinda gurbetçi gençler o sekilde tezahürat ta yapti neden abi biz trabzonsporluyuz ben gurbetçi geçlerden degilim gideyimmi yani staddan bende destekliyim sende destekle öbür arkadaslarda desteklesin sen orda grubu öne çikartirsan olmaz!!

biz trabzonsporuz trabzonumuz için canimiz feda olsun bjk lilarla kavga olsun en önde gidelim abi sen nediyosun canimiz feda olsun 20 senedir sampiyonluk görmemis bu göz abi sampiyonluk görmeden yasayacaksam bi biçk darbesi alsin canimi çokmu ama orda trabzonsporlu hepsi kardesimden farksiz canim trabzonsporlular birbirlerine ölesiye vuruyor öyle bir kin varki 20 tane polis ayiramiyor onlari silah olsa yemin ederim vururdular birbilreini! yazik günah be abi her yumrukta benim canim aciyor abi orda benim kardesim kardesime vururyor!! bu kavgalar bitsin gruplari bosverelim TRABZONSPORLULUK altinda toplanalim!!

Maçta tezahürat lar için kirliik diyen arkadasim tezahürat kirlilik olurmu yeri geldimi davulda çalarsin bagirirsinda bu takimi ateslemek adina ne gerekiyorsa yapilir burda çok büyük hataya düsersin!! seyirci dedigin gider sadece maçi seyreder gol oldumuda bagirir ama taraftar dedigin gerekirse benim bjk maçinda yaptigi gibi maçi seyretmez sesi kisilana kadar bagirir!! size yemin ederim taraftarimizin 3 te 2 si bagirsaydi maçin yarisinda çarsi köpeklerini sustururduk size yemin ederim ama orda söylüyoruz hadi bagirin herkes maç izleyecek bu kafa yapisi degismeli!! git evinde izle maçini!!

cess arkadasim sen bu basligi gereksiz görmüssün baslik kirliligi demissin sanada yaziklar olsun!! trabzonsporun en büyük sikintisi nerede birlik olamiyor trabzonspor sürekli içinde kavgalarla yiprana trabzonspor var!! biz bunlari dile getiriryoruz ki zaten bunlar halladildiginde trabzonspor tutulamiycak bir güç olacak sen bunu sadece bjk maçina açilmis bir baslik oloarak görerek dar görüslülügünü de bize kanitladin lütfen yazip dikkatli okunsun ben dahil hereks kendine pay çikarsin

saygilar

Çagman
21.03.2005, 19:40
Burada bir Ayirimcilik var o grup Sunudemis bu grup soyle yapmis......

sonuc itibari ile herkez oraya bordo-mavi aski ile gitmistir.GrupLar oLmaliki BEraberLik birLik oLsun Ve Bu GrupLara Karsi CikiLmamaLi.

Dahada fazla uzatilmamali bu daha buyuk sorunlara yol acabilir.

Trabzonspor askiyla.....

Recep Alkan
21.03.2005, 19:47
oncelikle ben macta olmadigim icin olayin ic yuzunu bilmiyorum. ama televizyonda bir kavga olayi gorduk. spiker olayin trabzonspor taraftarinin besiktas tribunune girmnesi sonucu ciktigini soyledi. ama sebep ne olursa olsun tabiki kavga olayi guzel birsey degildi. tasvip etmiyoruz.

ama bundan butun trabzonspor taraftarinin sorumlu tutulmasinida tasvip etmiyoruz.

lutfen curukler ayirt edilerek konusulsun...

Cengiz Çubukcu
21.03.2005, 20:58
Merhabalar;

burada yeni olmamdan dolayi bazi sorularim olacak , ilgilenenler olursa sevinirim.

1. bmn olusumunun yas ortalamasi kaçtir? istiklal caddesine bulusmaya gittigimde kendimi yasli hissettim.

2. ayrica bir arkadas maça sadece forma ve atkiyla gidilebilecegini zannediyor, maçtan önce fuar vardi oraya da formayla mi gitseydim. demek oluyor ki herkesin kendine özel durumu olabilir.

3. bu tarz yenilgiler bizi birbirimize daha fazla baglamali iken kavga ediyoruz. ne yalan söyleyeyim ben bu maçtan ve bu kadar trabzonsporlu arkadasimla bir arada olmaktan zevk aldim .

4. kimse futbolculari suçlamasin onlar da insan ve ellerinden geleni yapiyorlar.

5. bir de bmn üyelerinden kaçi trabzonspora üyedir ? bunu bilen var mi?

Hüseyin Çümen
21.03.2005, 21:26
bu basliga nealaka cevap vermek mümkünmü sence bu sorulara yas ortalamamiz 24.8 82 tane üyemiz var sen ce inandiricimi

Guests
21.03.2005, 23:37
bu kavgalar bitsin gruplari bosverelim TRABZONSPORLULUK altinda toplanalim!!Trabzonsporun en büyük sikintisi nerede birlik olamiyor trabzonspor sürekli içinde kavgalarla yiprana trabzonspor var!! biz bunlari dile getiriryoruz ki zaten bunlar halladildiginde trabzonspor tutulamiycak bir güç olacak

Dogru söyleyeni 9 köyden kovarlar 10. köyde görüsürüz hüsolee.

Bu sözlere destek veriyorum

CeSS
21.03.2005, 23:57
külünoglu agbey biz büyüklerimize saygisizlik asla etmeyiz siz nederseniz dogru odur ama ifade seklini daha düzgün yapsan hem bizi kiramamisl olursun hemde bizim gözümüzde daha yükseklere çikarsin!!

cess arkadasim sen bu basligi gereksiz görmüssün baslik kirliligi demissin sanada yaziklar olsun!! saygilar

Sevgili arkadasim. 2 cümleni kopyaladim sadece. Senden yasca bayagi büyügüm saniyorum. Tezatina bakarmisin ? Bumudur bahsettigin saygin ??Edited by: CeSS

Tunga
22.03.2005, 03:35
Yillardir maça giderim. Yillardir derken tam 30 yildir.

Daha hiç bizim taraftarda birlik, beraberlik görmedim. Sampiyon olsak da olmasak da.

Tarihte bazi milletler vardir. Yanyana geldiklerinden beri savasirlar. Ör: Ruslar - Çerkezler, Yunan (Bizans - Türkler), Iranlilar - Araplar, Iranlilar - Türkler. Tarih göstermistir ki bu milletleri baristirmak zordur. Hatta imkansizdir.

Biz ise sanmayin ki FB ile GS ile ya da BJK ile savasiyoruz. Hep derdimiz birbirimizle.

Biz de biliyoruz, FB stadinda 10000 Fenerliye karsi 15000 TS'li stadi doldurdugumuz günleri. Inönü'ye, Sami Yen'ye yari stad dolusu taraftar doldurdugumuz günleri.

Sen kalkarsin, kardesim hadi bagiralim dersin, biri gelir baska bagirir.Ortak bir ses çikmaz. Bakarsin bizans tribünlerine golü atinca hep beraber baslar "Burasi les gibi hamsi kokuyor!" demeye. Sen çildirirsin, yanindaki çildirir, herkes çildirir, ortak tek ses çikmaz.

Bu nedenle gruplar, özellikle maç organizasyonlarinda önemlidir. Ama bence bu gruplarin üye sayisinin çogalmasinda bir fayda yok. Tam tersi grup olunca, daha dogrusu grubun üye sayisi artinca, grup üyelerinden bazilari (özellikle de grup kurucusu olmayanlar) baslar durumdan faydalanmaya. Oraya isinden, evinden gelen, zamanini çocugundan, esinden isinden, mesaisinden ödünç alip gelen adama hükmetmeye çalismaya.

O zaman da o grubun ne adi kalir, ne de etkisi.

Unutulmamalidir ki, Trabzonspor'umuzun sayisal olarak Trabzondan çok daha fazla taraftari vardir. Ayni zaman da, bu taraftar cografi olarak da çok daginik bir sekilde yerlesiktir, Istanbul'un içinde.

Dolayisiyla bu karisik kalabaliklari, takimina destek olacak taraftar pozisyonuna bu gruplar sokabilirler. Bir insan, 30000 kisilik evsahibi (hele de BJK'lilar gibi seviyesiz bir evsahibi) taraftarinin içine 1000-1500 kisilik bir yere sigismaya razi olarak maça geliyorlarsa, zaten seyirci degil, taraftar olmaya hazirdir diye düsünüyorum.

Eger onlar bile organize olamiyorsa, bu da bizim gruplarimizin görevi eksik yaptiklari anlami çikmaktadir.

Özetle:

Trabzonspor'a faydasi dokunacak herkes bize lazimdir. Gruplar da bizimdir (hem de üyesi olmasak da), fertler de bizimdir.

hayri52
22.03.2005, 05:05
ben ankaradan gelen grubun içindeydim.Ilk kez inönüye gittim. ne yalan sölimeziklerden etkilendim zaten az bi sey futbol zevkine haiz insan etkilenirdi adamlardan...

ama bu etkilenme içimde garip bi hüzünü de baraberinde getirdi.yasim 21 e geldi ama o atmosferi daha avni akerde yasamadim hiç.-96 sezonu da dahil-Kolkola ,hepbir agizadan,yürekten bagiriyodu .içler.hele alen ..refsizinin sondaki üçlemesi muhtesemdi.neden bizim bole karizmatik bi liderimiz olmuyo??? adamin el hareketleriyle stad galeyana geldi resmen.

açikcasibize ayrilan hapishanede takima destek vermek imkansizdi hele oyle bi izdihamda..ot .gote izledik maçi.adamlarda tezahürat kültürü olusmus,bu çok ciddi bir asamadir taraftarlik adinabana göre.her an ole guzel sloganlar buluyolar ki imrenmemk elde deil.selçuk dereliyi nasibaski altina aldiklarini gördük.Bizde ise yillardir hep ayni tezahüratlar.Bence dernekler,kavga dögüste marifetlerini sergilemek yerine oturp tezahürat yapsinlar bak o zaman stad nasi birlesiyo.ayni sarkilari, kim dahaçoksa onun önderliginde soylüyoruz.bence bu marifet deil.insanda sevk kalmiyo.hep ayni seyler.geçen sene g.g. di galiba "kaçyil oldu saymadik"la baslayan bi sarki yapmislardi o tarzda bi seler üretebilsek sorun kendiliginden kalmicak zaten.

madem trabzonu seviyoruz yapilacak enmantikli is bu.takima ancak bu sekilde destek verebiliriz.geçen seneki tezahüratimiz futbolcularin bile dilindeydi ama maaleseforda kaldi.

bence bu forumda yukardaki gibida somut bi seyleri tartismaliyiz.slogan,yeni tezahürat,organizasyonlar

ole oturdumuz yerden takim hakkinda ahkam kesmek kolay,madem taraftariz takimiz için bi seler üretelim.bak o zaman tribünler nasi cosuyo.bkniz,besiktas tribünleri.hiç bi iddialari olmadigi halde nasi dasov yaptilar.eski açikta açilandev forma gibi biseleri bizde hiç olmuyo maalsef.

bu takimi seviyorsak bunu basarmaliyiz.bunu basaracak potansiyelimiz var.buna yürekten inaniyorum.tek sorun iyi organize olamiyoruz ve kisir çatismalarla biribirmizi yipratiyoruz.bunun yaninda en önemli neden TRABZONSPORu yönetenlerin kifayetsizligi tabi.inönüde bole bi taraftar varsa arkasinda besiktas yönetimi var.en azindanbizlerin asgari gereksinimleri temin edebilecek bi yönetim olsaydi bu zamana kadar yine bu halde olmazdik.Avni akerde direklerden maç izleyemiyoruz,bilmem kaç senedir yol tarfindaki tribünün büyütlmesi projesi,hiç biri olmadi.adamlarin stadi zatengüzeldi yetmedi bi de kapaliyi büyüttüler.Biz de anca maçta takima hiç bi katkisi olmayan KAPALI tribünü büyüttük simdiye kadar.her kusur da taraftarin degil.

bu gidisle zor,istanbul takimlarini geçip sampiyonluga ulasmak..fark gittikçe açiliyo gibi geldi bana.ama yine de bu sezon takimima destek vermeye devam edecegim.belki sampiyonlar ligine gideriz..

baris_aykan
22.03.2005, 10:48
Lan oglum baslayacam simdi ha !! biri der Gurbetçi Gençler adami bilmem ne yaparmis biri der bize trip attilar ne sizin lan siz !
Bizim kadar Trabzonspor taraftari kolladiniz da gerisi kaldi?Ne yapmissiniz simdiye kadar ? terbiyesizlesmeyin ! Gurbetçi Gençleri agzina alan vatandas Gurbetçi Gençler hakkinda en ufak bir fikrin yokken nasil da atliyorsun zipliyorsun her tarafin oynuyor böyle... Gurbetçi Gençler o kelimeyi etmis de biz nasil duymamisiz ? daha düne kadar birer birer maça gidiyordunuz. Istanbul?un vitrin yerlerinden biri olan Istiklal caddesini inletenler hosuna gitmedi heralde?

Ya sen utanmadan trip yaptilar diyen sahsiyet ! sizin ne için orda beklediginiz alninizda mi yaziyordu ? kardesimizi yaniniza gönderdik fena mi ettik. Bmn?den oldugunuz anlasilinca gelin uzak durmayin beraber gidelim demedik mi ! bunun adi trip mi oluyor ! Yeteri kadar sikintimiz var bide sizle ugrasmayalim? yoktan yere is çikarmayin canimizda sikmayin, surda hepimiz biriz diyoruz kullandiginiz kelimelere bakin?

smileys/smiley32.gifBRAVO tek delikanli sizsiniz bizde sizin evladiniz heraldeki yaptigin kelimeye bak ayip ayip

Sacit
22.03.2005, 13:12
iyi yol da diye biliriz ama,biraz daha gayretsmileys/smiley2.gifsmileys/smiley32.gif

Salih61
22.03.2005, 13:25
Arkadaslar hepinize koca bir BRAVO....smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Birbirimizi yemeye devam edelim...Bu takima çok büyük katki yapariz...Ayne devam...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifNeden kavga ediliyor...Ayrica neden bu konu bu kadar uzatiliyor...Biz burda hep kardesiz...Hepimiz ayni amaç için burdayiz...Yoksa burda ki bazi arkadaslarin benim gibi bilmedigi baska sorunlar mi var?...Eger varsa bu kavga etmekle çözümlenmez...Ayrica 3 bizans takiminda böyle seyler yokken bizim taraftarimizda bir ikilik var...Yani Avni Aker de Bir grup diger grubu sevmiyor ya da çekemiyor...Sunu da söyliyim...Eger bir yer de RANT varsa kimse kimseyi çekemez bilmem anlatabildim mi?smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Bir de ne olursa olsun Metin abi bizim büyügümüzdür...Onu elestirirken bile Saygi kurallarini asmayalim lütfen...

Saygilarimla...

Emorfo
22.03.2005, 13:37
Arkadaslar olayi neden büyültüyorsunuz. Biribirinize kirici ifadeler kullaniyorsunuz. Böyle bir sey olmamaliydi ancak ne yazkki oldu birilerini suçlamak ya da asagilamak kime ne yarar saglayacak.. Ortami daha fazla germenin alemi yok.