PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şimdi Boykot Zamanı...

Sen_Teksin_61
14.01.2009, 18:05
Tüketiciler birliği, Filistin’de yaşanan vahşet karşısında sessiz kalmadı ve israile gelir sağlayan markaların boykot edilmesine dair bir bildiri yayınladı. Bildiride, satın alınmaması tavsiye edilen ürünlerin isimlerine yer verildi. Kendilerinin ifade ettiğine göre israile gelir sağlayan markaların bulunduğu liste, oldukça sıkı bir araştırmadan sonra meydana getirilmiştir. Araştırmaların sürmesi nedeniyle listenin genişlemesinin muhtemel olduğu da belirtilmiştir. Tüketiciler birliğinin konuya ilişkin açıklamasına ve boykot etmeye davet ettiği malların listesine aşağıda yer verilmiştir.

Tüketiciler Birliği Onursal Başkanı Av. M. Bülent Deniz konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştır:
israil’in Gazze’de 27 Aralık tarihinden bu yana gerçekleştirdiği katliamda, yüzlerce Filistinli yaşamını yitirdi, binlercesi yaralandı. Sağ kalmayı başaranlar halen ilaç ve gıda eksikliği nedeniyle her an yaşamlarını yitirme tehdidi altında bulunuyor. Yaşanan kanlı süreç dünya halklarının yoğun tepkisine yol açmıştır. Ülkemizde de, saldırıların başladığı günden bu yana geceli-gündüzlü protesto eylemleri gerçekleştirilmektedir. Türkiye coğrafyasını paylaşan milyonlar, israil tarafından yürütülen bu soykırıma olan tepki ve nefretlerini sokaklarda dile getirmekte, öte yandan bu katliamı gerçekleştiren israil ve israil devletinin işbirlikçisi abd ve ingiltereye karşı tüketici boykotu seçeneğini uygulamaya koymaktadırlar. Bu sürecin sonucunda tüketici tarafından boykot edilecek mal ve hizmetlere ilişkin çeşitli listeler hazırlanmakta ve hızla yaygınlaşmaktadır.

Tüketiciler Birliği;
-Küreselleşen ekonomik düzende, mal ve hizmetlerin milliyetinin kesin olarak tespitindeki güçlük,
-Boykot edilecek mal ve hizmetlerin yerine ikame edilecek başkaca ürünlerin tespitinde yaşanabilecek güçlük,
-Boykot edilecek mal ve hizmetlerin ülkemizde üreticisi, satıcısı, lojistik ve servis hizmetlerini sunan girişimin yerli sermaye olma olasılığı ve ülkemizde bu nedenle oluşabilecek istihdam sorunu nedeniyle ülke boykotuna her zaman ihtiyatlı yaklaşmış, ancak “bıçağın kemiğe dayandığı” noktada, tüketimden gelen gücün “gerçekleştirilebilir” nitelikte “boykot” olarak örgütlenmesi sürecini yönetmiş ve desteklemiştir. Yakın dönemde abd nin Irak’ı işgali, danimarka ile yaşanan karikatür krizi ve fransa’da ermeni yasa tasarısı olaylarında, Tüketiciler Birliği tarafından boykot seçeneği kullanılmış, kararlılıkla gerçekleştirilen boykot eylemleri başarıya ulaşmıştır.

Örgütsüz olarak gerçekleşme eğilimindeki tüketici boykotu sürecinde oluşturulan ve elden ele dolaşan boykot listelerinde yapılması kuvvetle muhtemel yanlışlıkların önlenmesi, tüketimden gelen gücün etkili ve kararlı bir şekilde yönetilmesi ve en önemlisi yaşanan “Gazze” sürecinde, “bıçağın kemiğe dayandığı” noktaya gelinmiş olması nedeniyle Tüketiciler Birliği, bir kez daha “boykot” seçeneğini ülkemiz tüketicisinin dikkatine sunmaktadır.

Tüketiciler Birliği tarafından yapılan araştırmalar ile israil, abd ve ingiliz milliyetine sahip veya bu ülkelerdeki firmalarla iş ortaklığı ve işbirliği içinde olan firmalar, bu ülkelerin simgesi haline gelmiş dünyaca bilinen markalar veya açıkça silahlı kuvvetlere fon aktardıklarını açıklamış olan firmalar tespit edilmiştir. Tespitlere ilişkin araştırmalar devam ettirilmekte olup boykot listesi sürekli olarak güncellenecektir.

Kamuoyundan beklentimiz, olası yanlışlıklara meydan verilmemesi bakımından Tüketiciler Birliği tarafından oluşturulan ve açıklanan listeye itibar etmeleri ve bu listede yer alan ürünleri boykot etmeleridir.

İlk aşamada;
-Frito Lay firmasına ait: Lay’s, Doritos, Cheetos (cips)
-Danone firmasına ait; Hayat Su, Evian Su (içecek), -Danette, Danino, Danone, Activa (meyveli yoğurt, yoğurt),
-Elite Cafe,
-Unilever firmasına ait: Becel, Flora (margarin), Lipton (içecek), Calve, Knorr (hazır gıda), Algida, Magnum, Carte D’or (dondurma), Axe, Rexona, Signal, Dove, Lux, Omo, Vim, Cif, Domestos (kozmetik ve temizlik)
-Philip Morris firmasına ait: Marlboro, L&M, Chesterfield, Parliament, Virginia Slims, Lark, Muratti (sigara),
-British American Tabocco firmasına ait: Dunhill, Kent, Pall Mall, Viceroy, Lucky Strike (sigara)
-Coca Cola firmasına ait: Cappy, Coca Cola, Fanta, Sprite, Nestea, Turkuaz, Schweppes, Damla Su, Doğadan, Sen-Sun (içecek)
-Pepsi Cola firmasına ait: Tamek, Pepsi Cola, Yedigün, 7Up, Fruko, Aquafina
-Starbucks kafe zinciri
-Johnsons&Johnsons firması
-Mc Donald’s (fast food),
-Burger King (fast food),
-Kentucky Fried Chicken (KFC) (fast food)
olarak belirlenen firma ve markaları boykot kapsamına alıyoruz.
Türkiye tüketicisi tüketimden gelen gücünü kararlılıkla ortaya koyacak ve önceden olduğu gibi bu kez de zulmün sahiplerine hak ettikleri dersi verecektir.

http://www.tuketiciler.org/ (http://www.tuketiciler.org/)

Elimizden Geldiğince Katılım Gösterelim Arkadaşlar...
http://img104.imageshack.us/img104/4386/boykot1qz9.jpg
http://img371.imageshack.us/img371/8644/boykot2zo6.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/9428/boykot3us9.jpg
http://img104.imageshack.us/img104/8198/boykot4fj6.jpg

Harun-61
14.01.2009, 18:14
herkes ama herkes duyarli olmak zorunda.

aldigimiz hersey Müslümanlara kursun olarak geri dönüyor.

fakat;

Bizler alternatif ürünler üretmedikce Ticari alanda
Yükselmedikce Kendi ayaklarimizin üzerinde Durmaya
calismadigimiz sürece boykotlarimiz ya 3 gündür veya
sade laftadir ....

Bizler uyanmadigimiz sürece kendi ayaklarimizin üzerinde
durmayi ögrenmedigimiz müddetce daha cok sürünürüz....

.

Gökhan KAN
14.01.2009, 18:15
artık kendi ürünlerimizi cogaltmanın zamanı geldi....

Ali Tunahan Güllü
14.01.2009, 18:18
herkesin dikkat etmesi lazım....

Sen_Teksin_61
14.01.2009, 18:24
artık kendi ürünlerimizi cogaltmanın zamanı geldi....

Kesinlikle katılıyorum.

Müslümanlar artık her sektörde kaliteli ürünler sergilemeliler. Ürün yelpazesi genişletilsin, üretim artırılsın ancak kaliteden ödün verilmesin. Yerli ürünlerimizin tercih edilmesi noktasında bu çok önemli...

TS-Tiryaki
14.01.2009, 18:25
Bildigim kadari ile Beko, Ariel, Vakko Yahudi mali.

Ama bunlarin hepsini boykot etmek cok zor. Belkide imkansiz. Maalesef

Ufuk Bayraktar61
14.01.2009, 18:30
her şey iyi güzelde bu boykot işi yemez bence..bu ürünleri bu millet tüketmicekte bunların yerine ne tüketecek..en başta coca cola, bu coca colanın ceosu bile bir Türk..tv de yayınlanan reklamların % 70ini bu reklamlar oluşturuyo..hadi erkekse kanalllar yayınlamasın bu reklamları..önemli olan da ilk önce tvlerin bu boykota uymaları..100 kişi 1000 kişi bu mallları almassa ne oacak tvler bir reklama düünyanın mparasını veriyo

Uğurtan
14.01.2009, 18:31
Boykot zamanı evet.. En azından zulme tepkimizi gösterelim tüm gücümüzle..

Mehmet Fırat
14.01.2009, 18:33

Beko yahudiyse Arçelik de yahudi.

İskender Çakmak
14.01.2009, 18:35
2006 yılından evimize kola sokmuyoruz ve içmiyoruz verdiğimiz paralar din kardeşlerimize nasıl döndüğü belli kahrolsun israil

Ba®ış
14.01.2009, 18:35
boykot edelim,eyvallah katılıyorum,ama bu boykot hiç bir şekilde karşı tarafı etkilemeyecektir.devede kulak hesabı.verdiğimiz vergilerle İsraille veya yahudi silah firmalarıyla milyondolarlık silah anlaşmaları imzalıyoruz. misalen 1 liralık zarar veriyorsak, 1000 liralık kar sağlıyolar

Mustafa Ayazoğlu
14.01.2009, 18:36
Fanta da mı listede ?

Emre7
14.01.2009, 18:39
herkesin dikkat etmesi lazım....

neye dikkat edecebileceksiniz anlamıyorum...
devlet baştan kurumları özelleştiriyo. diğer taraftan da devlet desteğini alamayan kurumlar kendini ecnebilere pay ediyor.

şirket olarak bir kaç tane kaldık diyebiliriz. yediğimizden içtiğimize giydiğimizden bineklere hepsi başta amerika olmak üzere bütün ülkelerin. bunu olmasını sağlayan bizdik çözümü birlikten geçiyo tüketmiyecez:)

ama marka aşığı olan bir ülke de sen ben uyarız da acaba o uyarmı.

lee pantolonum var pegeout 207 binerim malboro içerim diye reklam yapabilecek zihniyette onlarca insan biliyorum ben. Bu ülkede bunları yapmak zor

Mayls
14.01.2009, 18:44
Bence bu sadece şu anda yapılması gereken bir boykot değil. Tam bağımsız bir Türkiye için her zaman yerli ürünler tercih edilmelidir.

Beko?

Emre7
14.01.2009, 18:50
yakın bir zamana kadar bize kalanlar ... koyulması ne kadar doğru bilmem ama gerekirse silinsin

http://img50.imageshack.us/img50/4356/91384934ov8.png
http://img211.imageshack.us/img211/9292/90002701yz5.png
http://img48.imageshack.us/img48/7858/17560787io5.png
http://img102.imageshack.us/img102/7545/81843151pe8.png

bir kısmının hisseleri paylaşılmış ama genelde tam Türk şirketi olan var

28TS61
14.01.2009, 18:50
boykot etmesi cok zor, bunlari kac gün boykot edebiliriz, 1,2,3 gün etsen 4. gün yine alicagiz

vatandas61
14.01.2009, 19:04
colayi da boykot edene sasiyorum. Hadi biz gurbette yasiyoruz ve cola turka yi anca türk marketlerinde buluyoruz. Kabul, coca colanin tadi daha güzel eme alternatifi varsa niye israile verelim paralari?
Al cola turkani ic. Boykota katiliyorum, herkes duyarli olursa cok ciddi kayiplar verecektir bunlar. Dünyanin heryerine müslüman kardeslerimiz yasiyor.

Mustafa Ağaoğlu
14.01.2009, 19:05
Boykot etsek ne farkeder diyenlere şaşıyorum siz görevinizi yapın almayın...

Emre7
14.01.2009, 19:07
colayi da boykot edene sasiyorum. Hadi biz gurbette yasiyoruz ve cola turka yi anca türk marketlerinde buluyoruz. Kabul, coca colanin tadi daha güzel eme alternatifi varsa niye israile verelim paralari?
Al cola turkani ic. Boykota katiliyorum, herkes duyarli olursa cok ciddi kayiplar verecektir bunlar. Dünyanin heryerine müslüman kardeslerimiz yasiyor.

cola turka türk mü :D
ülkerin büyük bir payının araplara ait olduğunu
etinin de yunanlara ait olduğunu biliyorum

Metin Ural
14.01.2009, 19:08

buraya vakko yazan zihniyetten korkuyorum. 1969'da merter'de 40,000 metrekarelik alanda fabrika acarken, buranin sahibi yahudi, burada calismayin mi diyorlardi?

bu konunun neden genelde tartisildigini da merak ediyorum. ayrica boyle bir kampanya bmn'nin durusunu yansitiyor mu. bence boyle konular acilirken biraz daha dikkatli olunmasi gerekir diye dusunuyorum.

cem arin
14.01.2009, 19:15
filistinde yasananlar kimsenin tasvip edecegi seyler degil olmamali da. ancak burada yapilan bu boykot eylemi cokta ciddiyetle uygulanabilirligi olmayan bir tavir benim kanimca!
filistende olaylar baslamadan, yani israil filistine girmeden iki hafta önce türkiye cumhuriyeti israil ile 170 milyon dolarlik bir silah alim anlasmasi yapti ve olaylar basladiktan sonra ayni devletin basbakani cahilce aciklamalarla ülkenin bölgede üstlenebilecegi önemli bir politik rol kendi elleriyle yikti ve simdi boykot cagrilari yapiliyor! düsünüyorum da ya israil filistini boykot ederse ne olacak ya da avrupa? simdi bu boykoto cagri yapan arkadaslar yerlerinde oturken israil ve avrupa toplulugu filistin devletini abd ile birlikte finanse ediyordu. hatta hamas yönetime gelince ortaya cikan siyasi karmasada bir dönem bu yardimlar kesildi ve filistin halki bunun altinda ezildi. kaldi ki yahudilere ait dedidiginiz bu firmalar ve markalar kisilere ait firmalar degil. bahsettiginiz firmalarin büyük cogunlugunda arap özellikle de suudi sermayesi yatiyor! ben sizin yerinizde olsam olaya bir de bu yönden bakardim.

kaldi ki filistine harekat baslamadan önce filistinli hamas örgütünün haftalar boyunca israile füze firlattigini,onlari proveke ettigini onlarca yahudinin ölümüne sebebiyet verdigini ve bunu yaparken de filistinde basgösteren ekonomik sorunlarin üzerini kapatma cabasini bir yana mi birakalim ya da hamasin liederlerinin samda el fetihin liderlerinin de suudi arabistanda yasadigini düsünürsek arap ülkelerinin varolan duruma yillardan bu yana tepkisiz kaldigini ve sadece bu tür saldirilarin ardindan kinama mesaji yayinladiklarini da unutmamaliyiz.
kahrolsun israil ya da yahudiler diye haykirmak yerine baris icin adim atilmasi gerektigini ne zaman anlayacagiz?
ancak kalici bir barisin ve bunun da israil ve filistin devletlerinin kendi bagimsizliklariyla mümkün olacagini da mi görmek bu kadar cok zor!
vewrebilecegimiz o kadar cok örnek var ki! en güzel örnek israilin manavgat suyunu satin aldigini ve denize akan suyun israile satilarak milyonlarca dolar gelir saglandigini düsünürsek basbakanin yaptigi savas cigirtkanligina cevap verip bir halka karsi bu denli düsmanlik beslemek ne ile bagdasir? sanirim en az dinle ve dinden daha da önemlisi insanlikla bagdasmayacak bir sey.
ve son olarakta verilen haberlerin hepsine inanmak zorunda degiliz. biliyoruz ki filistine filistinliler gazeteci sokmuyor ve diledikleri gibi medysyi kullaniyorlar! bunu en acik sekilde arapca ve ingilizce yayin yapan al jaziranin yayin politikasinda görmek mümkün. araplara yapialn arapca yayin ingilizce yapilan yayindan cok farkli ve daha nesnel.

sonuc olarak evet filistinde kirli bir savas yürütülüyor ancak bunun tek müsebbibi isral degil bunu da bilmek zorundayiz.

kofol
14.01.2009, 19:21
İsrail mallarını boykottan önce kendimize bir bakalım derim , İsrail'in varlığının bölgedeki garantörlerinden biriyiz.
Milyon dolarlık askeri ve ticari anlaşmalarımız var.1996'dan beri Konya'da İsrail'in savaş pilotlarını eğitiyoruz. Lübnan'a İsrailin çıkarı doğrultusunda asker göndermekte sakınca duymadık.

Kısacası boykot ta protestoda gerekli ancak İsrail'le bu anlaşmaları iptal edip daha radikal tavır takınmadıkça ne kadar bağırırsak bağıralım ellerimizdeki kanı temizleyemeyiz malesef.

pReN@_61
14.01.2009, 19:28
Kahrolsun israil !

KemalEROĞLU5961
14.01.2009, 19:29
İsrail mallarını boykottan önce kendimize bir bakalım derim , İsrail'in varlığının bölgedeki garantörlerinden biriyiz.
Milyon dolarlık askeri ve ticari anlaşmalarımız var.1996'dan beri Konya'da İsrail'in savaş pilotlarını eğitiyoruz. Lübnan'a İsrailin çıkarı doğrultusunda asker göndermekte sakınca duymadık.

Kısacası boykot ta protestoda gerekli ancak İsrail'le bu anlaşmaları iptal edip daha radikal tavır takınmadıkça ne kadar bağırırsak bağıralım ellerimizdeki kanı temizleyemeyiz malesef.

Kesinlikle katılıyorum, daha Başbakanlık veya Dışişleri Bakanlığı seviyesinde nota verememişken İsrail Hükümeti'ne, adamlarla milyarlarca dolarlık anlaşmaların varken, onlarla birlikte silah teknolojileri geliştiriyorken teknokentlerde, bizim burda uygulamaya çalıştığımız boykot vız gelir trıs gider. Demek istediğim bir adım atılacaksa o adım hükümet ve iş adamları kanadından gelmeli öncelikle...

Sen_Teksin_61
14.01.2009, 19:50
Bence bu sadece şu anda yapılması gereken bir boykot değil. Tam bağımsız bir Türkiye için her zaman yerli ürünler tercih edilmelidir.

Fikrinize katılıyorum. Konu başlığını dikkat çekmesi amacıyla bu şekilde düzenledim. Yoksa dediğiniz gibi bu boykot sürekli olmalı. Yerli ürünler tercih edilmeli. Üreticimiz de tercih sebebi olan kaliteden ödün vermemeli.

ErtuGrul
14.01.2009, 20:06
Bizim boykotumuzla ne olacak diyen arkadaslara...Hz.Ibrahim atese atilacagi zaman, nemrut cok buyuk bir ates hazirlamis.Kucuk bir karinca agzina aldigi bir yudum su ile atesi sondurmeye gidiyormus,karincayi gorenler, senin agzina aldigin bir yudum su ile bu ates sonermi diye karincaya sormuslar.Karinca cevab olarak; evet bir yudum su ile bu ates sonmez ama ben safimi belli ediyim demis...belki icmeyecegimiz bir teneke kola ile bu katliamlari durduramayiz ama enazindan safimiz belli olur...

Egemen Yılmaz
14.01.2009, 20:09
İsrail' e bir tepki göstermek gerekir ama şöyle de bir durum var:

Örneğin Danone Yahudilere ait bir şirkettir, ancak Danone Türkiye fabrikasında bir sürü Türk işçi çalışmaktadır. Hepimiz birlik olup tek bir tane Danone ürünü almadığımızı düşünelim, bu durumda sizce Danone firması mı daha çok zarar görür, yoksa o Türk işçileri, yani biz mi daha çok zarar görürüz? Bu sadece şimdi aklıma gelen küçücük bir örnek.

İyi düşünmek lazım. Onu, bunu boykot etmenin sonu gelmez. Ama ekonomik ve teknolojik anlamda ayaklarımızın üzerinde durabildiğimiz sürece bu Ortadoğu coğrafyasında sözümüz geçer. Ne yazık ki bugün bu noktalarda sıkıntılar çekiyoruz. Gücümüzü ve çalışmalarımızı bu konulara odaklamalıyız diye düşünüyorum.

Sen_Teksin_61
14.01.2009, 20:10
buraya vakko yazan zihniyetten korkuyorum. 1969'da merter'de 40,000 metrekarelik alanda fabrika acarken, buranin sahibi yahudi, burada calismayin mi diyorlardi?

bu konunun neden genelde tartisildigini da merak ediyorum. ayrica boyle bir kampanya bmn'nin durusunu yansitiyor mu. bence boyle konular acilirken biraz daha dikkatli olunmasi gerekir diye dusunuyorum.

Kıymetli kardeşim! Konuyu gündeme getirirken özellikle "Tüketiciler Birliği"nin araştırmalarına ve bu konudaki hassas tavrına güvenerek onların sitelerinden alıntı yaptım. Herkes bir marka ismi verebilir ancak bu bilgilerin araştırmacı kurumlar tarafından verilmesi daha önemli. Bize düşen en azından böyle kuruluşların verdiği bilgilere istinaden boykotta bulunmaktır.

Bu arada açtığım konuya destek olmayacaksanız, bari köstek olmayın. Konu, önemine binaen Genel'de açılmıştır. Yoksa sportif konuların tartışıldığı yerde ben de bu konuyu açmak istemem. Onun için biraz hoşgörü bekliyorum sizden...

Sen_Teksin_61
14.01.2009, 20:29

Örneğin Danone Yahudilere ait bir şirkettir, ancak Danone Türkiye fabrikasında bir sürü Türk işçi çalışmaktadır. Hepimiz birlik olup tek bir tane Danone ürünü almadığımızı düşünelim, bu durumda sizce Danone firması mı daha çok zarar görür, yoksa o Türk işçileri, yani biz mi daha çok zarar görürüz? Bu sadece şimdi aklıma gelen küçücük bir örnek.

İyi düşünmek lazım. Onu, bunu boykot etmenin sonu gelmez. Ama ekonomik ve teknolojik anlamda ayaklarımızın üzerinde durabildiğimiz sürece bu Ortadoğu coğrafyasında sözümüz geçer. Ne yazık ki bugün bu noktalarda sıkıntılar çekiyoruz. Gücümüzü ve çalışmalarımızı bu konulara odaklamalıyız diye düşünüyorum.

Egemen kardeşim! Burada verdiğimiz mesajlara dikkat ederseniz halkımızın yerli malı kullanımına yönelmesi ve üreticimizin de malını kaliteden ödün vermeden üretmesi gerektiğini vurguladık. Burdan şu hususa gelmek istiyorum...

Bizim üreticimiz danoneden çok daha iyi yoğurt ve süt üretecek kapasiteye sahiptir. Bahsettiğin fabrikanın kapanmasıyla ondan daha iyisini bizim yerli sermayemiz kurabilir. Dolayısıyla o işçiler işsiz kalmaz. Ancak bunun gerçekleşebilmesi için (konu siyasete dokunduğu için uzatmayacağım) hükümetimizin yatırım konusunda yabancı sermayeye gösterdiği kolaylığı yerli sermayeye de göstermesi gerekir. Türkiye'ye yabancı sermaye çekme aşkıyla hareket edildiği müddetçe, doğal olarak yerli sermaye, yabancı sermaye ile baş edemeyecektir.

Neticede diyeceğim şu. Hükümet, yabancı sermayenin kârına olan çifte standardı bırakıp yerli sermayeye, yabancı sermayeden daha çok önem versin, o zaman kapanacak olan Danone vb. fabrikaların yerine daha iyileri kurulacaktır.

Danone firmasının çocuklarda zekâ geriliğine yol açan bir maddeyi ürünlerinde kullandığı bir ara gündemdeydi. Eğer sen üretimini güvenilir ellere, kendi adamına emanet edersen, böyle Danone gibi firmaların geleceğimizi etkilemesine de izin vermezsin. Olay budur...

Özkan
14.01.2009, 20:37
Bu iyi niyetli kampanya tutmaz. Daha önceleri Fransa ve İtalya'ya uyguladığımız boykotlara döner. Meşhûr sözdür, "Osmanlı'nın yasağı 3 gün sürer."

...

İlk aşamada;
-Danone firmasına ait; Hayat Su, Evian Su (içecek), -Danette, Danino, Danone, Activa (meyveli yoğurt, yoğurt),
-Elite Cafe,
-Unilever firmasına ait: Becel, Flora (margarin), Lipton (içecek), Calve, Knorr (hazır gıda), Algida, Magnum, Carte D’or (dondurma), Axe, Rexona, Signal, Dove, Lux, Omo, Vim, Cif, Domestos (kozmetik ve temizlik)
-Philip Morris firmasına ait: Marlboro, L&M, Chesterfield, Parliament, Virginia Slims, Lark, Muratti (sigara),
-British American Tabocco firmasına ait: Dunhill, Kent, Pall Mall, Viceroy, Lucky Strike (sigara)
-Coca Cola firmasına ait: Cappy, Coca Cola, Fanta, Sprite, Nestea, Turkuaz, Schweppes, Damla Su, Doğadan, Sen-Sun (içecek)
-Starbucks kafe zinciri
...

Bu çağrının özüne karşı değilim, yapılması gereken de bu ama sayılan firmalar arasında İsrâil'le ilgisi olmayan firmalar da var. Meselâ Starbuck's ABD'de yaşayan bir Kızılderili kabîlesine, Sioux Kabîlesi'ne, âit.

Sakın, buradaki listede yazan şirketlerin rakipleri bu işi finanse etmiş olmasın? Kim bilir, belki de rakip sandığımız firmalar da bunlara âit olabilir.

Bir de Danone gibi örnekler var. Danone, ülkemizde Sabancı Holding'e âittir ve ismi kullanma hakkı için Fransa'daki Danone'ye belli bir ücret (franchising) ödenir. Bildiğim kadarı ile, McDonald's, KFC, Burger King için de durum budur. Bu gibi durumlarda ne yapmamızı öneriyor Tüketiciler Birliği? Pekiyi, boykotu genişleterek İsrâil'e destek veren firmaların ortaklarını da mı boykot etmeliyiz? Yukarıdaki firmalarla (Liste, ülkemizde de faaliyet gösteren bankalarla vs. uzatılabilinir.) çalışmayan birisi var mı? Bu ürünlerin alternatifleri var mı ve kaliteleri bu ürünlere denk mi?

boykot edelim,eyvallah katılıyorum,ama bu boykot hiç bir şekilde karşı tarafı etkilemeyecektir.devede kulak hesabı.verdiğimiz vergilerle İsraille veya yahudi silah firmalarıyla milyondolarlık silah anlaşmaları imzalıyoruz. misalen 1 liralık zarar veriyorsak, 1000 liralık kar sağlıyolarNe kadar doğru söylediniz. Ekleme yapmak gerekirse, ülkemizdeki tohumların da büyük kısmı direkt İsrâil'den gelir. Ülkemizde tohum üretmenin önüne akla hayâle gelmeyecek yasal engeller konulmuştur ve "tesâdüfen" bu engellere İsrâil menşe'li tohumlar takılmaz.

neye dikkat edecebileceksiniz anlamıyorum...
devlet baştan kurumları özelleştiriyo. diğer taraftan da devlet desteğini alamayan kurumlar kendini ecnebilere pay ediyor.
Özelleştirme demişken, bilindiği gibi Tekel'in sigara bölümü de satıldı ve ihâleyi BAT aldı. Demek ki, bilinçli bir sigara tiryâkîsi sarma sigaraya başlasa iyi olur. Gerçi tütün kaçakkçılığı da pkk'nın tekelinde ama.

Al cola turkani ic. Boykota katiliyorum, herkes duyarli olursa cok ciddi kayiplar verecektir bunlar. Dünyanin heryerine müslüman kardeslerimiz yasiyor.Cola Turka'nın sırf isminde "Cola" geçtiği için her yıl Coca Cola'ya ödeme yaptığını biliyor muydunuz?

Ömer TOPAL
14.01.2009, 20:41
çok zor bu kadar ürünü almamak..adamlar her bölgesinde var marketlerin...şeker almasan un alırsın onu almasan sigara alırsın..ben bir tek malboramdan vaz geçemem...digerlerinde cok dikkatli olmaya calısıcam

Egemen Yılmaz
14.01.2009, 20:41
Egemen kardeşim! Burada verdiğimiz mesajlara dikkat ederseniz halkımızın yerli malı kullanımına yönelmesi ve üreticimizin de malını kaliteden ödün vermeden üretmesi gerektiğini vurguladık. Burdan şu hususa gelmek istiyorum...

Bizim üreticimiz danoneden çok daha iyi yoğurt ve süt üretecek kapasiteye sahiptir. Bahsettiğin fabrikanın kapanmasıyla ondan daha iyisini bizim yerli sermayemiz kurabilir. Dolayısıyla o işçiler işsiz kalmaz. Ancak bunun gerçekleşebilmesi için (konu siyasete dokunduğu için uzatmayacağım) hükümetimizin yatırım konusunda yabancı sermayeye gösterdiği kolaylığı yerli sermayeye de göstermesi gerekir. Türkiye'ye yabancı sermaye çekme aşkıyla hareket edildiği müddetçe, doğal olarak yerli sermaye, yabancı sermaye ile baş edemeyecektir.

Neticede diyeceğim şu. Hükümet, yabancı sermayenin kârına olan çifte standardı bırakıp yerli sermayeye, yabancı sermayeden daha çok önem versin, o zaman kapanacak olan Danone vb. fabrikaların yerine daha iyileri kurulacaktır.

Danone firmasının çocuklarda zekâ geriliğine yol açan bir maddeyi ürünlerinde kullandığı bir ara gündemdeydi. Eğer sen üretimini güvenilir ellere, kendi adamına emanet edersen, böyle Danone gibi firmaların geleceğimizi etkilemesine de izin vermezsin. Olay budur...

Evet dediklerinize aynen katılıyorum, ben de Türkiye' de fabrikaların kurulmasının, teknoloji üretmenin gerekliliğinden bahsettim.

Zaten boykotu eleştirmek için falan değil bu konudaki düşüncelerimi ifade etmek için yazmıştım. Kısa vadede bu konuda elimizden gelen en iyi şeyin boykot olduğunun da farkındayım..

kaan53
14.01.2009, 20:43
elbette boykot edilmeli ama bu çok zor gibi adı geçen bütün ürünlerin yarısından çoğunu istemesekte kullanıyoruz zor kardeşler zor kabahat bizde en başta ipleri ellerine vermişiz adamların yediğimiz içtiklerimizin ne oldukları böyle zamanlarda anlıyoruz

lzfy
14.01.2009, 21:10
Su listeye bakiyorumde dusunuyorum, Yahudiler bu sirketleri kurarken, biz Muslumanlar ne yapiyorduk. Hic sevmem bu insanlari ama helal olsun demeden de etemiyecegim. 50 yil once soylori kurutuluyorde, simdi ise dunyayi yonetiyorlar.

Misina
14.01.2009, 21:17
Bilgisayarınızdaki İntellerden başlayabilirsiniz boykota.

Her iki tiryakiden birinin cebinde malbora vardır.

Alternatif yerli ürün diye bildiğimiz birçok ürün bile yahudilerin elinde.

En basitinden Pazar payını kaybetmesin diye Hacı Şakirin adı değişmedi.

Gürkan
14.01.2009, 21:22

Beko yahudiyse Arçelik de yahudi.

Arçelik ve beko Koçlara ait.
Koç Ailesi yahudi ise o başka.

Badaloğlu
14.01.2009, 21:28
Madem Filistin'e savaşa gidemiyoruz, o zaman herkes kendi vicdanında kendi savaşını bireysel olarak bu şekilde versin arkadaşlar...

Ülkenin başbakanının yaptığı açıklamalar ve anlaşmalar umrumda değil.İsmi üstünde bir ülkenin başbakanı, ve ülkemizin menfaatleri gereği, ülkenin çıkarları gereği bu şekilde davranmış olabilir.Bu yapılan anlaşmaların temeline bakmak lazım...Bu konular bizim konumuz değil ve şimdi boykot zamanı.Bir su şişesi dahi olsa almayalım.

TS-Tiryaki
14.01.2009, 21:28
Arçelik ve beko Koçlara ait.
Koç Ailesi yahudi ise o başka.

Ozaman yanlis bilgi vermisim. Özür dilerim.:o Ama sanki aklimda Beko kalmisti ama neyse. Tekrar pardon.

Nedendir bilmem ama ben cogu zenginin yahudi oldugunu düsünüyorum.

Ozan
14.01.2009, 21:33
Herkes kendi safını karınca kararınca bu şekilde belli etmeli en azından diye düşünüyorum . Damlaya damlaya göl olur .
Kahrolsun İsrail !

Sadullah KAPICIOĞLU
14.01.2009, 21:53
Uyan
Baksana kim boynu bükük ağlayan.
Hakkı hayatındır senin ey müslüman,
Kurtar artık o biçareyi Allah için.
Artık ölüm uykularından uyan.

Bunca zamandır uyudun kanmadın,
Çekmediğin çile kalmadı, uslanmadın.
Çiğnediler yurdunu baştan başa.
Sen yine bir kerre kımıldanmadın.

Ninni değil dinlediğin velvele,
Kükreyerek akmada müstakbele.
Bir ebedi sel ki zamandır adı,
Haydi katıl sen de o coşkun sele.

Karşı durulmaz cereyan sine-çak...
Varsa duranlar olur elbet helak.
Dalgaların anmadan seyrini,
Göz göre girdâba nedir inhimak?

Dehşeti maziyi getir yadına;
Kimse yetişmez yarın imdadına.
Merhametin yok diyelim nefsine;
Merhamet etmez misin evladına?

Ben onu dünyaya getirdim diye
Kalkışacaksın demek öldürmeye!
Sevk ediyormuş meğer insanları,
Hakkı-ı übüvvet de bu caniliğe!

Doğru mudur ye’s ile olmak tebah?
Yok mu gelip gayrete bir intibah?
Beklediğin subh-i kıyamet midir?
Gün batıyor sen arıyorsun tebah.!

Gözleri maziye bakan milletin,
Ömrü temadisi olur nakbetin.
Karşına müstakbeli dikmiş Hüdâ,
Görmeye lakin daha yok niyyetin.

Ey koca şark! Ey ebedi meskenet!
Sen de kımıldanmaya bir niyet et.
Korkuyorum, Garbın elinden yarın,
Kalmayacak çekmediğin mel’anet.

Hakk-ı hayatın daha çiğnenmeden,
Kan dökerek almalısın merd isen.
Çünkü bugün ortada hak sahibi,
Bir kişidir: 'Hakkımı vermem' diyen.
Mehmet Akif Ersoy

Sen_Teksin_61
14.01.2009, 22:03
Burada yapilan bu boykot eylemi cokta ciddiyetle uygulanabilirligi olmayan bir tavir benim kanimca!
filistende olaylar baslamadan, yani israil filistine girmeden iki hafta önce türkiye cumhiriyeti israil ile 170 milyon dolarlik bir silah alim anlasmasi yapti ve olaylar basladiktan sonra ayni devletin basbakani cahilce aciklamalarla ülkenin bölgede üstlenebilecegi önemli bir politik rol kendi elleriyle yikti ve simdi boykot cagrilari yapiliyor!

düsünüyorum da ya israil filistini boykot ederse ne olacak ya da avrupa? simdi bu boykoto cagri yapan arkadaslar yerlerinde oturken israil ve avrupa toplulugu filistin devletini abd ile birlikte finanse ediyordu. hatta hamas yönetime gelince ortaya cikan siyasi karmasada bir dönem bu yardimlar kesildi ve filistin halki bunun altinda ezildi. kaldi ki yahudilere ait dedidiginiz bu firmalar ve markalar kisilere ait firmalar degil. bahsettiginiz firmalarin büyük cogunlugunda arap özellikle de suudi sermayesi yatiyor! ben sizin yerinizde olsam olaya bir de bu yönden bakardim.

Görüşlerinize saygı duyuyorum. Ancak burada israil ile yapılan anlaşmalara girersek işin içinden çıkamayız. Biz şu anda israile gelir sağlayan mallara boykot ve yerli malımız konusundaki meselelere yoğunlaşmalıyız.

Şimdi gelelim sizin şu ikinci paragrafta yer alan fikirlerinize... Hani sormuşsunuz ya israil filistini boykot ederse ne olacak diye. Sayın abim zaten bugünkü noktaya israilin Gazze'ye yönelik olarak aylardan beri uyguladığı ambargo yüzünden geldik. Gazze'deki halk, sınırın Mısır tarafından alabildikleri gıdalarla idare ediyordu. Bugün için de büyük oranda Müslümanların desteğiyle ayaktalar. israil veya abd nin desteğiyle değil. Tüketiciler Birliği tarafından birtakım markalara yönelik başlatılan boykotun Avrupa ülkeleriyle direkt bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Onun için gündeme getirdiğimiz boykotun Avrupa topluluğunun Filistin boykotuna dönüşeceğine ihtimal vermiyorum.

Filistin'i finanse eden ülkelerden bahsetmişsiniz. Benim daha önce tv lerden öğrenebildiğim kadarıyla Filistin'i finanse edenler daha çok Avrupa ve Arap ülkeleri. Daha önce israilin ve abd nin Filistin'i finanse ettiğini açıkçası duymamıştım. Bu konuda dayandığınız bir haber veya belge varsa bizimle paylaşırsanız sevinirim. Bahsettiğiniz hadise belki şöyle olabilir. israil, Filistin'de istemediği bir örgüt karşısında diğer bir örgütü desteklemek için o örgüte gerek para, gerekse de mühimmat desteği vermiş olabilir. Bugün Hamas'a karşı el-Fetih'e verdiği destek gibi. Ancak bu destek dönem dönem olmuştur ve yardım amacından ziyade Müslümanları birbirine düşürmeye yöneliktir. Eğer bunun adına "finanse etmek" denilirse o halde israil fitneyi ve terör ortamını finanse ediyor diyebiliriz. Filistin'i değil.

Kıymetli büyüğüm! Benim konuyu açarken verdiğim yazıda liste halinde gösterilen firma ve markaların yahudilere ait olduğu söylenmemektedir. İfade aynen şudur: "Tüketiciler Birliği tarafından yapılan araştırmalar ile israil, abd ve ingiliz milliyetine sahip veya bu ülkelerdeki firmalarla iş ortaklığı ve işbirliği içinde olan firmalar, bu ülkelerin simgesi haline gelmiş dünyaca bilinen markalar veya açıkça silahlı kuvvetlere fon aktardıklarını açıklamış olan firmalar tespit edilmiştir." Anlayabildiğim kadarıyla birliğin araştırma sonucunda tespit ettiği firma ve markalar, doğrudan ya da dolaylı olarak israile yardımı dokunan firmlardır. İtirazı olanlar mümkünse tüketiciler birliğine ulaşıp, şikayetlerini arzetsinler.

Bu arada Tüketiciler Birliğinin ismini verdiği firmaların bir çoğunda Arap sermayesinin yattığını söylemişsiniz. Birincisi; sermayenin Araplara ait olması o firmanın siyonistlere dolaylı veya doğrudan yardım etmediğini göstermez. İkincisi; sizden rica ediyorum. Eğer siz bu kurumdan daha iyi bir araştırma yaptıysanız ve birtakım bilgilere ulaştıysanız lütfen delillerinizi bizimle ve hatta bu firmayla paylaşın. Gerçekleri bilmeye bizim de hakkımız var...

Son olarak size şunu söylemek isterim. "bu boykota cagri yapan arkadaslar yerlerinde otururken... diye sarfettiğiniz sözler hiç hoş değil. Şimdi ben merak ediyorum. Boykota çağrı yapanlarla birlikte mi yaşıyorsunuz ki böyle bir hüküm vermişsiniz? Eğer bu kurumun veya kurumda çalışanların yanlışlarını gördüyseniz buyrun burada ifade edin bizde öğrenelim. Bu tür amacını aşan sözlerle atıp-tutma yerine boykota destek vermediğinizi söyleyip derdinizi kısaca anlatabilirdiniz. Boykota destek vermiyorsanız, hiç olmazsa köstek olmayın. Eğer köstek olmanın sebepleri varsa, bunları delillendirin. Sizden isteğim budur...

Sen_Teksin_61
14.01.2009, 22:29

Size katılıyorum. israille olan ilişkilerimiz gözden geçirilmeli ve sonuça alıcı yollara baş vurulmalıdır. Ancak bu konuyu tartışacak olursak derinlemesine siyasete girmemiz gerekir...

Şimdi bizlere düşen, hemen uygulayabileceğimiz boykot yoluna baş vurmak. Bu konuya yoğunlaşmamız gerekir. Biz boykotumuzu yapalım ve en kısa zamanda hayırlı netice alınması için Allah'a dua edelim. Bir arkadışımızın da bahsettiği gibi ateşi söndürmek için su taşıyan karınca misali olalım. Ateş sönmese de safımızı belli edelim...

Sen_Teksin_61
15.01.2009, 18:41
Forum Yöneticilerimizden Bu Konuyu "Genel" Bölümüne Taşımalarını Rica Ediyorum. Konuya Olan İlginin Artması Açısından Bu Çok Önemli. Sadece Birkaç Gün "Genel"de Yer Alsın Konu...

a d bacan
15.01.2009, 19:38
ben ailem olarakm 2005 yılından beri dikkat etmeye çalışıyorum
bu firmaları batırmak içinmi? asla zaten ben değil türkiye almasada batmazlar tek pazarları türkiye değil
peki eden almıyorum
çunki:her aldığım kola karşılığında 1 kurşun parası vermiş olduğumu hissediyorum

boykot un başarısız olduğunu anlatmaya çalışan arkadaşlara söylemek istiyorum;
biz hakkatten onlara maddi anlamda zarar ettiremeyiz sadece kazançlarını azaltırız burda hem fikiriz zaten..
bizim yaptığımız yarın ahiret gününde bize sorulacak olan neden destek oldun sualine cevap verememek korkusudur ...
bu bağlamda sonuç çıkaramasakta vebal almamak için bu ürünleri almamaız lazım...
ben şahsen 3 adım fazla giderim
3 kuruş fazla öderim
ama bu adi insanların mallarından almamaya dikkat ederim...
herkesinde ALLAH rızası için,
kendi çocuklarınında başlarına filistinli çocukların başına gelenlerin gelmemesi için dikkat etmelerini istiyorum...

Burak_52
15.01.2009, 22:18
aldigimiz hersey Müslümanlara kursun olarak geri dönüyor

bu lafın üstüne ne denir bilmiyorum bende bu markaları kullanmamaya dikkat edeceğim bundan sonra

sakaryalı.61
15.01.2009, 22:34

s.a. herkesin bir fikri var kardeşlerim ....

fakat bu işçiler danonede çalışmazsa açmı kalacak ve ya işmi bulamayacak

kesinlikle hayır çalışmak isteyin yeterki az veya çok allah çalışana verecektir rızkın kesilmişse zaten senin dünyadaki işin bitmiştir ölümün yakındır yani..

benim amacım kimseyi eleştirmek deyil bu ürünleri almadanda hayatımızı kazanabiliriz ben ALMIYORUM 5.VEYA 6. SENEDİR BOYKOT YAPIYORUM İİLK ZAMANLAR SİSTEMLİ BİR ŞEKİLDE ARAŞTIRDIM YAHUDİ MALLARI HEMEN ÜRÜNÜN ARKASINDA FİRMALARIN İSMİ MEVCUT ZATEN ...

HİNDİSTAN BAĞIMSIZLIĞINI İNGİLİZLERİN MALLARINA BAŞLATTIĞI BOYKOTLA KAZANMIŞTIR AMA TÜM HİNDİSTAN BUNA UYMUŞTUR ARAŞTIRIN İSTERSNİZ ..

KIYMETLİ KARDEŞLERİM BİR BOYKOT BU KADARMI ZOOR BU ZALİM İSRAİL KADIN ÇOCUK KATLEDERKEN VİCDANLAR NE ALEMDE ACABA BEN BAKAMIYORUM BİLE ..

DANONEDE BİZİM TÜRK İŞÇİLER ÇALIŞIYOR BAHANESİNİN ARKASINA SIĞINMAK BANA GÖRE ÇOK HAFİF BİİR BAHANE O MERMİLER BİZİM ÇOCUKLARIMIZIN BAŞINA YAĞSAYDI ...

BAHANEMİZ NE OLURDU ACABA ..SON SÖZ DOSTUNU DÜŞMANINI TANIMAYANA DÜŞMAN KENDİNİ BİR TANITIRKİ OZAMANDA NASIL BİR ADAM OLDUĞUNU ANCAK ANLARSIN AMA GEÇ OLUR.....SELAM EDİYORUM

sakaryalı.61
15.01.2009, 22:37
ben ailem olarakm 2005 yılından beri dikkat etmeye çalışıyorum
bu firmaları batırmak içinmi? asla zaten ben değil türkiye almasada batmazlar tek pazarları türkiye değil
peki eden almıyorum
çunki:her aldığım kola karşılığında 1 kurşun parası vermiş olduğumu hissediyorum

boykot un başarısız olduğunu anlatmaya çalışan arkadaşlara söylemek istiyorum;
biz hakkatten onlara maddi anlamda zarar ettiremeyiz sadece kazançlarını azaltırız burda hem fikiriz zaten..
bizim yaptığımız yarın ahiret gününde bize sorulacak olan neden destek oldun sualine cevap verememek korkusudur ...
bu bağlamda sonuç çıkaramasakta vebal almamak için bu ürünleri almamaız lazım...
ben şahsen 3 adım fazla giderim
3 kuruş fazla öderim
ama bu adi insanların mallarından almamaya dikkat ederim...
herkesinde ALLAH rızası için,
kendi çocuklarınında başlarına filistinli çocukların başına gelenlerin gelmemesi için dikkat etmelerini istiyorum...

S.A. teşekkür ediyorum duyarlılığın için kardeşim unutmayalım hak geldimi batıl zail olur ..

BU YAHUDİ ÜRÜNLERİN ŞİMDİ KARŞISINDA HERBİRİNİN BİR YERLİSİ VAR BEN BULUYORUM.. HEPSİNİN ALTERNATİFİ VAR..

Vkgz
15.01.2009, 22:48
Listede Nokia eksik

sakaryalı.61
15.01.2009, 22:52

SEN YAZMAYABİLİRSİN ARKADAŞIM AMA KİMSE SANA NEDEN YAZMIYORSUN DEMEZ HERHALDE ..
ben orada ölen çocuklar için yorumda olsa insanlar bilsin yahudilerin ne olduğunu diye yazarım bugün onlaraysa yarın bana olabilir ..bizim inancımızda yahudide olsa allah onayaşama hakkı vermiş hakkına dokunamazsın ...

ayetinde allah,cc ,ne buyuruyor ...ey mü,minler siz savaşta dahi haddi aşanlardan olmayacaksınız ...kesin emir bu.. savaşta dahi düşman askeri senden aman dilerse onu öldüremezsin yasak yani ..

gelelim yahudinin yaptığı katliamlara çocuk çoluk demeden yaşlı analar dedeler demeden öldüren bu zihniyeti burada boykot etmekmi bozuk zihniyet .. asıl zihniyeti bozuk olanı ben burada yorumları okuyan duyarlı kardeşlerime bırakıyorum ....

Sinan SARI
15.01.2009, 23:20
Bu gibi olaylara karşı bizim elimizden gelen duyarlı olmak ve en azından lanetlenmiş millet markalarından uzak durmak lazım.

Öztürk Adem
15.01.2009, 23:38
Listede Nokia eksik
Kesınlıkle o da var bunların cogu ısraılle alakası yok ama aynı ınancı paylastıkları ıcın her yıl duzenlı olarak yardım da bulunuorlar

Sen_Teksin_61
16.01.2009, 03:39
Listede Nokia eksik

Bu konuda Tüketiciler Birliğinin araştırmasına dayandığımızı belirtmek isterim. Birliğin açıklamasına göre israile dolaylı ya da doğrudan desteği olan firma ve markaların araştırılmasına devam edilmektedir. Onun için listelerin güncelleneceği ifade edilmiştir.

Konuya duyarlı tüm kardeşlerimden ricam, Tüketiciler Birliği gibi başka bir kurum tarafından da araştırma yapılıp, israile desteği tespit edilmiş olan firma ve markalar açıklanmışsa, böyle bir bilgiyi forumda paylaşmalarıdır.

Kıymetli renktaşlarım! Boykota destek vermekle yetinmeyelim, çevremizdekileri de bu konuda uyarıp, boykota destek vermeleri konusunda teşvik edelim...

Faik Yılmaz
16.01.2009, 09:05
Belki deterjanı ya da öneme haiz mallarda fazla boykot edemeyiz ama en azından kolasından fantasından içmeyelim elimizden geldiğince boykot edelim.....

KÖrfez savaşında millet kolayı boykot etmişti satışları %15 düşmüştü ve bayağı ses getirmişti....Sadece 1 firmasının yıllık satışı 3 milyar tl ediyorki % 20 düşse satışları 600 milyon tl eder....

Ya başka kola içelim ya da diğer kolalar o kadar kaliteli değilse yerli soda, meyveli soda meyve suyu gibi içecekelre yönelelim kendi sanayimizi geliştirelim....

a d bacan
16.01.2009, 14:29
http://yetim.ihh.org.tr/images/spacer.gif SPONSOR AİLE SİSTEMİ İHH İnsani Yardım Vakfı'nın yetim çalışması yaptığı bölgelerdeki yetimlerden herhangi birine destek olmak isteyen kişi ve kuruluşlar bu formun önyüzünü (Sponsor Aile Başvuru Formunu (http://yetim.ihh.org.tr/images/sponsorluk_formu.pdf)) doldurarak İHH Yetim Çalışmaları Koordinatörlüğüne ulaştırır.

Başvuru değerlendirildikten sonra sponsorluk talebinde bulunan kişi ile irtibata geçilir. Formda tercih edilen ya da vakfımızca belirlenen bölgedeki herhangi bir yetim, sponsorun tercih ettiği süre boyunca sponsorca desteklenir.

Başvuruda bulunan kişi formda beyan ettiği şekilde (6 aylık, 1 yıllık, 1 yıldan fazla…) bir veya birden fazla yetime desteğini yine bu formda uygun gördüğü yöntemle (elden, kredi kartıyla, telebağışla….vs) Yetim Fonuna ulaştırır.

Sponsora yetimlerin ülkesi, şehri, yaşı, adı ve fotoğrafı bilgileri sunulabilir. Bu bilgilendirme e-mail yada posta yoluyla gerçekleşir Güvenlik sorunu olan bölge yada yetim çocuklar için bu bilgiler vakıf tarafından mahfuz tutulabilir.

Sponsora savaş bölgeleri haricindeki bölgelerde bulunan yetimler hakkında 6 ayda bir rapor sunulur.

Yetimlerle mektuplaşmak isteyen sponsorlar en az 6 ayda ya da yılda 1 kez, mektup içeriği vakıf yetkililerince kontrol ve tercüme edilerek İHH kanalıyla yetimlerle mektuplaşabilir. Ancak yetimlerden mektup geleceğine dair bir garanti verilemez.

Sponsorluk formu için: sponsorluk_formu.pdf (http://yetim.ihh.org.tr/images/sponsorluk_formu.pdf) (466kb)
Maddi imkanı olan arkadaşlar

ayda 70tl 6 aylık paket 6*70:420tl yapıyor
12 aylık paket 12*70:840tl yapıyor

zekat vermek isteyenler içinde mantıklı bir yol

ilgilenirsiniz inşallah

Canpolat Demirhan
16.01.2009, 14:51
yukardaKi markalardan sadece domestos omo lipton ve mc donalt kullanıoduk Ama artık kukllanmıyoruz Yasak::

Cola zTn içmeyiz :S

Faik Yılmaz
16.01.2009, 15:55
Arkadaşlar sadece bir kola firmasının yıllık cirosu 3 kattrilyon lira....

müthiş bir para bu.... Ve karının çoğu direkt olarak dışarıya transfer oluyor.. Vede kolanın özütüne dünta kadar para veriyoruz.... Her şey bir yana kolaya verdiğimiz para hepten fuzuli...

Oysa kola yerine yerli meyve sularına sodalara meyveli sodalara yönelsek varya tarım sektörü için müthiş ivme olur... Hemde siyonistler değil biz kazanırız biz...

Kola fabrikaları kapanır bir ksım insanlarda işsiz kalır evet ama bunun yerine maden suyu firmaları müthiş iş yapar yeni fabrikalar açılır....Oradaki istihdam yerli firmalara kayar.... Ne elde edilen kar yurtdışına gider ne de özütü için para veririz...

Ne olur herkes yerli malı içecekler için arkadaşlarını uyarsın çok öenmli bir konu bu....

3 kattrilyon liraya neler yapılmaz....

Sen_Teksin_61
16.01.2009, 16:21
yukardaKi markalardan sadece domestos omo lipton ve mc donalt kullanıoduk Ama artık kukllanmıyoruz Yasak::

Cola zTn içmeyiz :S

Biz listedeki o ürünler içerisinden daha çok Domestos'u ve Cif'i kullanıyorduk. Bundan böyle eve Coca Cola gibi bu ürünler de giremeyecek.

Benim çevremden şimdiye görebildiğim kadarıyla listede yer alıp da halkın en çok itibar ettiği ürünler: Marlboro, Danone, Algida, Omo, Cif, Knorr ve eskisi kadar olamasa da Coca Cola, Fanta, Pepsi.

Mc Donald's ve Burger King'e pek rastlamadığım için buralardaki durumu bilmiyorum.

Dursun Kaplan
16.01.2009, 16:24
Elimden geleni,hatta daha fazlasını yapacağım. ;)

Lanet olası İsrail'li insanlarda elbet bir gün cehennemi görür. ;)

İHSAN
16.01.2009, 16:29
Anlamakta güçlük mü çekiyoruz nedir bilinmez.
1- Boykot şuanda yapılabilecek en etkili tepkilerden biridir. (daha iyi bir yöntem bilen varsa paylaşabilir)

2- Yukarıda metinde de ifade eildiği gibi ikamesi kolay ve onsuz olabilecek ürünler önerilmiştir. (yani, üstte bahsi geçen ürünleri almadan da pekala yaşayabilinir;))

3-Boykot etkili olur mu efendim!, bu işten bir şey çıkmaz! Demektense hem çorbada bir tuzum olsun hem de bu sebeple hep söyleyedurduğumuz yerli malı yurdun malı kullanırım demek daha evladır.

Normal şartlarda dahi olması uygun olan bu boykot, şu şartlarda zaruri oluştur.

Sen_Teksin_61
16.01.2009, 16:42
(http://www.tuketiciler.org/?com=news.cat&ID=50) (http://www.tuketiciler.org/?com=news.read&ID=2543#) Gazze’de İsrail tarafından gerçekleştirilen soykırıma karşı ayağa kalkan Türkiye tüketicisi, “Cephane Bizden Değil” diyerek, Tüketiciler Birliği önderliğinde son yılların en büyük tüketici boykotunu başlattı. Türkiye tüketicisinin İsrail-ABD. ve İngiliz ürünlerine karşı başlattığı boykot, başta İsrail olmak üzere muhataplarını ürküttü. İsrail medyası, İsrail’lileri Türkiye boykotuna çağırdı…

Türk hükümeti ve halkının Gazze operasyonuna gösterdiği sert tepkisine kızan kimi Yahudiler, İsrailli turistlere “Türkiye’ye boykot" çağrıları yapıyor. İnternette yürütülen kampanyada Türkiye’de İsraillilere karşı “ırkçılık" yapıldığı iddia ediliyor.

İsrail basınına göre, son günlerde internette gönderilen mesajlarda İsraillileri, Gazze operasyonuna itirazları nedeniyle Türkiye’yi ziyaret etmemeye çağrılıyor. Kampanya yürütenlerin gönderdiği mesajta ayrıca Türkiye’de “İsrail karşıtı ırkçılığı"nı kanıtladığı iddia edilen bir fotoğrafa da yer veriliyor.

“Artık Türkiye’ye seyahat yok" gibi sloganların kullandığı mesajda yer verilen ve Alanya’daki bir giysi dükkanda çekildiği öne sürülen fotoğraf, dükkanın vitrininde İngilizce yazılmış bir tabela görülüyor. Tabelada ise “Çocukları katleden İsrailliler için satış yok, giriş yasak" yazılı olduğunu gösteriyor.

Ancak İsrail basını, söz konusu fotoğrafın, yeni olmadığını, esasen Ağustos 2006’da çekildiğini ve o dönemde yayınlandığını, bunun üzerine İsrail’deki Türk Büyükelçiliğinin, tabelanın asılmasından kısa bir süre sonra yerel makamların talimatıyla kaldırıldığını ve sorumlular hakkında işlemlerin başlatıldığını bildirdiğini anımsattı.

İsrail’in medya grubu Yedioth’a ait Ynet’e göre, İsrail’deki Türk Turizm Bürosu temsilcisi Danny Zimet de, söz konusu fotoğrafın üç yıl sonra yeniden ortaya çıkarılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirirken fotoğraf ilk yayınlandığında kendisinin Türkiye’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na başvurduğunu, tabelayı aşan dükkanın bir süre kapatıldığını anlattı.
Türkiye’nin İsrail’i tanıyan ilk Müslüman ülke olduğunu, iki ülke arasında dostane ilişkiler ve stratejik askeri ortaklığın bulunduğunu vurgulayan Zimet, kampanya ile ikili ilişkilere daha çok zarar verilmek istendiğini söyledi.

http://www.tuketiciler.org/?com=news.read&ID=2543

a d bacan
16.01.2009, 17:22
güncellenme zamanı 14.44 | 16.1.2009

<LI class=MG_yorum style="LIST-STYLE-TYPE: none">Habere yorum yaz (http://javascript<b></b>:NewWindow('http://yorum.milliyet.com.tr/ModalLogin.aspx?ReturnUrl=YorumYaz.aspx?HaberKod=S _1047974&HaberUrl=/Dunya/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&ArticleID=1047974',510,540)) <LI class=MG_posta>Arkadaşına gönder (http://javascript<b></b>:NewWindow('/Arkadas.aspx?aType=Arkadas&ArticleID=1047974',580,560)) <LI class=MG_paylas>Sitene ekle (http://javascript<b></b>:NewWindow('http://siteneekle.milliyet.com.tr/kayit.asp',530,600))
Sayfayı yazdır (http://javascript<b></b>:PrintArticle(1047974);)

http://www.milliyet.com.tr/d/i/1/sayacBg.jpg
» nasıl oynanır? (http://www.milliyet.com.tr/yarisma/Tanitim.aspx)
» kurallar (http://www.milliyet.com.tr/yarisma/Kural.aspx)
» hediye detayları için tıklayın (http://www.milliyet.com.tr/yarisma/Zen.aspx)
» puanınızı öğrenmek için tıklayın (http://www.milliyet.com.tr/yarisma/ShowPoint.aspx)

http://www.milliyet.com.tr/d/i/1/iliskiliHaberlerTitle.gif
Gazze (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Gazze/1/) İsrail (http://milarsiv.milliyet.com.tr/İsrail/1/) KanalD (http://milarsiv.milliyet.com.tr/KanalD/1/)
http://www.milliyet.com.tr/d/i/1/iliskiliHaberlerBgBot.gif

İsrail polisinden Kanal D ekibine saldırı!..

Gazze'de terör estiren İsrail polisi ve askerlerinin son hedefi Kanal D Haber Muhabiri Benan Kepsutlu ve kameraman Mehmet Çakırlar oldu.
Kudüs'te Cuma namazı sonrası Filistinliler ile İsrailler arasında gerginlik yaşandı. Çocuk yaşlı demeden Filistinlilere coplarıyla müdahale eden İsrail polisi bölgede bulunun Kanal D ekine de saldırdı.
CNNTURK canlı yayınına telefonla bağlanan Kanal D Haber muhabiri Benan Kepsutlu bölgede yaşanan gelişmeleri aktardığı sırada İsrail polisi kameraman Mehmet Çakırlar'a saldırdı. Daha güvenli bir bölgeye geçmek için olay yerinden uzaklaşmaya çalışan ekibimize izin vermeyen İsrail polisi ekibimize şiddet uyguladı, Kanal D kamerası hasar gördü.
Benan Kepsutlu, Mehmet Çakırlar'ın saldırıya uğraması üzerine telefon bağlantısını feryatlar eşliğinde sonlandırmak zorunda kaldı.

kameraman, muhabir,işinden ekmeyinden olur diye düşünmüyorlar...

sen neden düşünüyorsun ki kardeşim..

Misina
16.01.2009, 17:47
Kaçınızın İşlemcisi İntel değil acep?

a d bacan
16.01.2009, 19:21
elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıyoruz..

en azından alternatifli ürünlerde

senin; zamanında topraklarını israile satan zavallı zihniyetten, bir farkın varmı? acep?

Sen_Teksin_61
16.01.2009, 20:54

Burada faydalı birşey söylemek istiyorsanız, bize İntel'in dışında işlemci üreten ve geliri israil, ingiltere ve abd gibi ülkelere gitmeyen firmaları söyleyebilirdiniz. Bu konuda bilgileriniz varsa, bizimle paylaşırsanız faydalı olur. Böyle ima yoluyla boykotu eleştiren bir cümleyi sarfedip gitmeniz hoş değil. Boykota karşıysanız buyurun söyleyin. Yok eğer boykota destek veriyorsanız, konu hakkındaki bilgilerinizi bizimle paylaşın.

Benim bilgisayarımın işlemcisi AMD. Acaba bu marka, sonraki bilgisayar tercihlerimizde İntel'e karşı alternatif olabilir mi? Bunu tartışabiliriz aslında. AMD'nin hangi ülkeye ait olduğunu veya sahiplerinin kim olduğunu bilen varsa bizimle paylaşsın lütfen...

Misina
16.01.2009, 21:42
Burada faydalı birşey söylemek istiyorsanız, bize İntel'in dışında işlemci üreten ve geliri israil, ingiltere ve abd gibi ülkelere gitmeyen firmaları söyleyebilirdiniz. Bu konuda bilgileriniz varsa, bizimle paylaşırsanız faydalı olur. Böyle ima yoluyla boykotu eleştiren bir cümleyi sarfedip gitmeniz hoş değil. Boykota karşıysanız buyurun söyleyin. Yok eğer boykota destek veriyorsanız, konu hakkındaki bilgilerinizi bizimle paylaşın.

Benim bilgisayarımın işlemcisi AMD. Acaba bu marka, sonraki bilgisayar tercihlerimizde İntel'e karşı alternatif olabilir mi? Bunu tartışabiliriz aslında. AMD'nin hangi ülkeye ait olduğunu veya sahiplerinin kim olduğunu bilen varsa bizimle paylaşsın lütfen...

amd alman malı.Yahudilerle bi bağlantısı varmı bilmiyorum.

senin; zamanında topraklarını israile satan zavallı zihniyetten, bir farkın varmı? acep?

Nasıl bir bağlantı kurdun anlam veremedim.Biraz açarmısın?

Toprağını satan bir millet yok olmaya mahkumdur ancak bu yok oluşun bedelini bebekler değil büyükbaşlar ödemeliydi.

a d bacan
16.01.2009, 22:03

[

Nasıl bir bağlantı kurdun anlam veremedim.Biraz açarmısın?

Toprağını satan bir millet yok olmaya mahkumdur ancak bu yok oluşun bedelini bebekler değil büyükbaşlar ödemeliydi.[/quote]

buna katılmamak elde değil..
zamanında bu topraklarınızı israillilere satmayın diyen insanlara aldırmayıp topragını satanlarla
bugun bu israillilerin mallarını almayın diyenlere inceden bir mesaj gönderenin arasındadır kurduğum bağlantı
umarım ben seni yanlış anlamışımdır...
fakat şu aşağıdaki yorumda size ait ise(başka bir forum sitesinde rastladım) pekte yanlış anlamamışım sayılır
avatarıda yorumuda tıpkı sizinkinin aynısı

lütfen elinden geleni yapmak isteyenlere mani olupta düşmanlarımızın karlı çıkmasına sebeb olma vebali çok büyüktür...
http://www.oflular.com/images/uyeler/bordo_mavi.jpgbordo_mavi (http://www.oflular.com/uye/bordo_mavi)
(14 Ocak 2009 Çarşamba - 12:31)
Siz bu yazıyı yazarken bilgisayarınızın işlemcisi hangi marka diye düşündünüz mü? Geçenlerde Oftaki bir marketten alışveriş yaparken bir olya şahit oldum.Yan yana durduğumuz reyonda Cübbeli şalvarlı bir adam yanındaki çarşaflı bayana onu alma o israil malı diyordu.Hemen bu diyalogların peşinden adamın telefonu çaldı.Cepten çıkarılan telefon son model bir nokia idi.

şayet siz değilseniz çok özür dilerim...

Misina
16.01.2009, 22:06
oflular.comdaki bir köşe yazısın benim yazdığım yorumdur.

Ve onu derkende amacım bi cebinde malbora bi cebinde nokia taşıyanların boykot çağrısını samimi bulmadığımı belirtmeye çalışmaktır.

Asla ve asla tepki gösterenlere mani olmak gibi bir amacım düşüncem yoktur.

sakaryalı.61
16.01.2009, 22:18
buna katılmamak elde değil..
zamanında bu topraklarınızı israillilere satmayın diyen insanlara aldırmayıp topragını satanlarla
bugun bu israillilerin mallarını almayın diyenlere inceden bir mesaj gönderenin arasındadır kurduğum bağlantı
umarım ben seni yanlış anlamışımdır...
fakat şu aşağıdaki yorumda size ait ise(başka bir forum sitesinde rastladım) pekte yanlış anlamamışım sayılır
avatarıda yorumuda tıpkı sizinkinin aynısı

lütfen elinden geleni yapmak isteyenlere mani olupta düşmanlarımızın karlı çıkmasına sebeb olma vebali çok büyüktür...
http://www.oflular.com/images/uyeler/bordo_mavi.jpgbordo_mavi (http://www.oflular.com/uye/bordo_mavi)
(14 Ocak 2009 Çarşamba - 12:31)
Siz bu yazıyı yazarken bilgisayarınızın işlemcisi hangi marka diye düşündünüz mü? Geçenlerde Oftaki bir marketten alışveriş yaparken bir olya şahit oldum.Yan yana durduğumuz reyonda Cübbeli şalvarlı bir adam yanındaki çarşaflı bayana onu alma o israil malı diyordu.Hemen bu diyalogların peşinden adamın telefonu çaldı.Cepten çıkarılan telefon son model bir nokia idi.

şayet siz değilseniz çok özür dilerim...

oflular.comdaki bir köşe yazısın benim yazdığım yorum.[/quote]

dün israile toprak satanlara öyle bişey yokta var kabul edelim... israil amerikanın avrupanın vede rusyanın destek çıkması ile kurulmuştur bunu bilelim ..bide bunu israile ozamanki filistinliler toprak sattı diyelim...ozaman onlara satmayın diyemedik ...ammmaaa

şimdi biz burada almayın israilin malını diyoruz...... sizde almayın olsun bitsin ...buna destek olun yani... senin niyetin iyiyse zaten buna destek olursun ben işte bu zihniyeti anlamıyorum...

bu gün amerikanın da çoğu yahudidir ve inanın bize bilenmektedirler... yarın amerikayla savaştığımızı varsayarsak onların bizlere karşı ayrım yapacağınımı sanıyorsunuz ey müslümalanlar şunu iyi bilinki eski düşmandan kesinlikle dost olmaz ...

a d bacan
16.01.2009, 22:24
oflular.comdaki bir köşe yazısın benim yazdığım yorumdur.

Ve onu derkende amacım bi cebinde malbora bi cebinde nokia taşıyanların boykot çağrısını samimi bulmadığımı belirtmeye çalışmaktır.

Asla ve asla tepki gösterenlere mani olmak gibi bir amacım düşüncem yoktur.

ALLAH senden razı olsun ben yanlış anlamışım
çok çok özür diliyorum...

Sen_Teksin_61
17.01.2009, 15:32
Boykot Edilen firma ve ürünlerinin toplu halde görülebilmesi açısından, daha önce edindiğim bir listenin resimlerini sizinle paylaşmak istedim. Bu listede ürün sayısı biraz daha fazla.

http://img522.imageshack.us/img522/5264/91734231ta6.jpg

http://img509.imageshack.us/img509/8371/arkaqz9.jpg

Fatih Ersoy
17.01.2009, 15:41
Her ne kadar dikkat etmeye çalışsakta bu gerçekten çok zor...

Adamlar hayatımızın her saniyesine işlemişler nerdeyse...

Sen_Teksin_61
18.01.2009, 15:40
Her ne kadar dikkat etmeye çalışsakta bu gerçekten çok zor...

Adamlar hayatımızın her saniyesine işlemişler nerdeyse...

israile ve yandaşlarına gelir sağlayan ürünler, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de çok var. Bize düşen elimizden geldiğince alternatif ürünlere yönelmek.

Genelde gıda, temizlik ve beyaz eşyada ağırlığını hissettiğimiz boykot ürünlerinden her birinin alternatifi mevcut. Eğer bu mesele konusunda hassas isek, boykotu desteklemenin hiçbir zor tarafı yok. Eskilerin tabiriyle "ham kazımıyoruz." Markete girdiğimizde boykot listesinde bulunup da reyonda satışa sunulmuş olan ürünü almak yerine, onun bitişiğindeki farklı bir firmaya ait ürünü tercih edeceğiz. Hepsi bu!

Kahrolsun israil ve yandaşları!..

hüseyin1975
18.01.2009, 15:49
Adamlarin el atmadigi ürün ve sektör yok gibi.
Dikkate almaya calisacagim ama gördügüm kadari ile cok zor.
Kim bilir bilmedigimiz ne kadar markalar vardir daha :-(((

Sen_Teksin_61
19.01.2009, 18:08
http://www.dunyabulteni.net/images/news/56606.jpg

Yetişdirdikleri ürünleri satamayan İsrailli üreticiler hükümete boykotu şikayet etti
Cumartesi, 17 Ocak 2009 14:17

İsrailli meyve ve sebze üreticileri yurt dışına gönderdikleri ürünlerde gecikmeler ve azalma olduğu şikayetiyle hükümete başvurdu.
İsrail ürünlerine karşı başlatılan boykotlar nedeniyle zor günler geçiren İsrailliler, depoların alımı iptal edilen ve çürümeye terkedilen mallarla dolu olduğunu söylüyor.Depolarda kalan malları koruyabilmek için soğutma ünitelerine yerleştirmek zorunda kalan yahudi üreticiler, artan ekonomik zarardan da endişeli..
İsrail haber ajansı Ynet`e göre, ciddi anlamda satış düşüşü yaşanan ülkelerin başında Ürdün, İngiltere ve İskandanivya ülkeleri geliyor.
Yahudi üreticiler, Gazze saldırılarından önce boykot olmadığını kaydederek, "her geçen gün daha kötüye gidiyor, hergün boykot çağrısı yapan sesler daha da yükseliyor" diyerek İsrail hükümetinin önlem almasını istediler.
Öte yandan, İsrail ve Amerikan ürünlerine karşı boykot çağrıları ve katılım her geçen gün artıyor.
Malezya ve Norveç gibi ülkelerde boykot resmi bir boyut kazanırken, dünyanın her köşesinde sürekli seslendirilen boykot çağrıları daha geniş kitlelere ulaşıyor.

http://www.dunyabulteni.net/news_detail.php?id=63758

Boykot olgusunun etkilerini görüyorsunuz arkadaşlar. Boykotun şimdilik yahudi meyve ve sebzeciler üzerindeki etkileri dillendiriliyor. Allah onları daha beter etsin. Tüm sektörlerdeki ürünleri ellerinde kalsın inşaallah.

Türk insanı olarak bizler de elimizden geldiğince boykota desteğimizi sürdürelim. Belli başlı firmaların ürünlerini satın almayalım. Bu konuda duyarlı olalım ve çevremizi de bilinçlendirelim. Paramız israile ve yandaşlarına gelir sağlayan firma ve markalara gitmesin.

Unutmayalım! Bu Boykot Aslında Bizim İçin de Gerekli...

leavemealone
19.01.2009, 18:29
Herseyi boykot etmemiz imkansiz el atmadiklari sektör yok ...
Misal google .. simdi bu boykot yüzünden google a girmeyi birakabilirmisiniz ? Zannetmiyorum ...
Illaki bazi seyler artik alinmayabilir ama hepsinden vazgecmek cok zor ...

Sen_Teksin_61
19.01.2009, 18:47
Misal google .. simdi bu boykot yüzünden google a girmeyi birakabilirmisiniz ? Zannetmiyorum ...

Zaten burada yapılması istenen boykot, sizin dediğiniz veya zannettiğiniz gibi "herşey"i içermemektedir. Birinci sayfada göreceğiniz üzere Tüketiciler Birliğinin boykota çağırdığı ürün sayısı oldukça sınırlıdır. Bu ürünlerin hepsinin alternatifi var. Dolayısıyla her biri boykot edilebilir. Yeter ki bu konuda bilinçli olalım. Gereken hassasiyeti de gösterelim.

Unutmayalım! Bu Boykot Bizim ve Geleceğimiz için...

Sen_Teksin_61
19.01.2009, 19:41
Ankara'da Filistin Dostları tarafından, MC DONALDS Protesto edildi

http://www.mazlumder.org/resimler/haber/ankara170109.jpg

MC DONALDS GİBİSİ YOK!

Amerika, kadim tetikçisi İsrai''le işbirliği yaparak çıkarlarına ters düşen Hamas ve Hizbullah gibi Ortadoğu ve Müslüman halkların direniş sembolü olan toplumsal muhalefeti çökertmek için yaklaşık 2 yıl önce Hizbullahı vurdurmuş şimdi ise Haması vurdurmaktadır.

Bu ahlaksız tek taraflı savaşın her türlü finansmanı ABD bütçesinden ve başta ABD’li şirketler olmak üzere İngiliz firmalarından karşılanmaktadır. Bugün gazzede yaşanan vahşet, basit bir siyonist saldırı olarak tariflenemez. Yaşanmakta olan barbarlık küresel emperyalizmin yeni mevzi kazanmak ve mevzilerini muhafaza etmek girişiminden başka bir şey değildir. Zira siyonizm bir din veya dinsel algı değil, küresel emperyalizmin küçük bir taşeronudur.

Büyük Ortadoğu projesi bize sunulduğu gibi bir barış projesi değildir Bu proje yeryüzünde Amerikan emperyalizmine direnen birkaç güçlü ülke ve hareketi yok etme hareketidir.

Şu anda Gazze’de yaşanan katliamda siyonistler hiçbir kurala tabi olmadan insanları değil aslında insanlığı ateşe atmaktadır. Direniş göstermiştir ki siyonist İsrail’in yenilmezliği sadece bir masaldan ibarettir. 22 Gündür Gazze’ye giremeyen siyonist düşman her alanda yenilmiştir, yenilmeye devam etmektedir.

Emperyalist barbarların tanrısı kapitaldir ve onlar kapitale taparlar! Onları terbiye etmenin en kolay yolu mallarını almamak ve boykot etmektir.

Küresel emperyalizm bir ülkeyi ele geçirmeden önce hamburger ve kolası ile girer. McDonald’s ve Cocacola küresel emperyalizmin en etkin silahlarının başında gelir. Her iki firmada karının bir bölümünü siyonist rejimin çıkarları için, siyonist rejimin, çocukları, masum insanları katletmesi için ayırmaktadır.

siyonist AIPAC çeteleri vasıtasıyla toplanan hasılat israil çıkarları için kullanılmaktadır. Tükettiğimiz her McDonald’s ve Cocacola israil ve amerikan çıkarları için filistine mermi ve bomba olarak dönmektedir.

Bizler Filistin dostları olarak Filistinlilere yönelik soykırıma tükettiklerimizle destek olmayacağız. Bizler tükettiklerimizle Filistinli, Gazzeli kardeşlerimize kurşun sıkmayacağız. Vicdan sahibi, bütün duyarlı bireyleri Cocacola ve McDonald’s tüketmemeye çağırıyoruz.

Kahrolsun israil.
Kahrolsun McDonald’s
Kahrolsun Cocacola.
Yaşasın Filistin direnişimiz…

FİLİSTİN DOSTLARI adına Üstün BOL

http://www.mazlumder.org/haber_detay.asp?haberID=4131

a d bacan
19.01.2009, 21:15
arkadaşım ALLAH sizlerden razı olsun
google ninde siyonistlerin olduğunu sayende öğrenmiş oldum
şimdi yapılacak olan bir şeyde ortaya çıktı

yanlış olurmu bilemem ama;boykot edilen ürünün karşılığında alternatif olan ürünü yada hizmetide açıklayalım
yani google nin alternatifi nedir yardımcı olabilirsiniz bewn şahsen bilmiyorum...

Harun-61
20.01.2009, 00:41
Boykot etkisini gösterdi, İsrail malları depoda kaldı

Yetişdirdikleri ürünleri satamayan İsrailli üreticiler hükümete boykotu şikayet etti

Cumartesi, 17 Ocak 2009 14:17

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İsrailli meyve ve sebze üreticileri yurt dışına gönderdikleri ürünlerde gecikmeler ve azalma olduğu şikayetiyle hükümete başvurdu.

İsrail ürünlerine karşı başlatılan boykotlar nedeniyle zor günler geçiren İsrailliler, depoların alımı iptal edilen ve çürümeye terkedilen mallarla dolu olduğunu söylüyor.

Depolarda kalan malları koruyabilmek için soğutma ünitelerine yerleştirmek zorunda kalan yahudi üreticiler, artan ekonomik zarardan da endişeli..

İsrail haber ajansı Ynet`e göre, ciddi anlamda satış düşüşü yaşanan ülkelerin başında Ürdün, İngiltere ve İskandanivya ülkeleri geliyor.

Yahudi üreticiler, Gazze saldırılarından önce boykot olmadığını kaydederek, "her geçen gün daha kötüye gidiyor, hergün boykot çağrısı yapan sesler daha da yükseliyor" diyerek İsrail hükümetinin önlem almasını istediler.

Öte yandan, İsrail ve Amerikan ürünlerine karşı boykot çağrıları ve katılım her geçen gün artıyor.

Malezya ve Norveç gibi ülkelerde boykot resmi bir boyut kazanırken, dünyanın her köşesinde sürekli seslendirilen boykot çağrıları daha geniş kitlelere ulaşıyor.

Devam İnşaAllah

.

Sen_Teksin_61
20.01.2009, 15:55
israil ve yandaşlarına gelir sağlayan firma ve markaları boykot ediyoruz, çevremizi de bu konuda bilinçlendiriyoruz. Bunu sadece Gazze'deki kardeşlerimiz için değil, tüm dünya Müslümanları için, kendimiz için, geleceğimiz için yapıyoruz. Unutmayalım! Sorumluyuz...

Sen_Teksin_61
20.01.2009, 17:40
Tüketiciler Birliğinin Halkımızı Boykot Etmeye Çağırdığı Firma ve Ürünler...

İlk aşamada;
-Elite Cafe,
-Starbucks kafe zinciri

http://www.tuketiciler.org/ (http://www.tuketiciler.org/)

Elimizden Geldiğince Katılım Gösterelim Arkadaşlar...
http://img104.imageshack.us/img104/4386/boykot1qz9.jpg
http://img371.imageshack.us/img371/8644/boykot2zo6.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/9428/boykot3us9.jpg
http://img104.imageshack.us/img104/8198/boykot4fj6.jpg

ApoCaN28
20.01.2009, 17:44
Bende Coca Cola içiyodum şimdi...
Bırakın bunları ya...

Yasin Berber
20.01.2009, 18:04
Açık konuşayım boykota karşıyımm.....

ApoCaN28
20.01.2009, 18:09
Coca Cola nın Amerikadaki Asıl fabrikasının genel müdürü de bir Türk...

Sen_Teksin_61
20.01.2009, 19:01
Bende Coca Cola içiyodum şimdi...
Bırakın bunları ya...

Açık konuşayım boykota karşıyımm.....

Herkes kendi yapıp ettiklerinden sorumludur arkadaşlar. Dünyada serbestsiniz. İstediğinizi yapın, istediğiniz gibi davranın. Şahsen ben boykota davet edip, sizleri uyarmakla buradaki görevimi yaptım. Gerisi size kalmış.

Ancak dini açıdan size birşeyi haber vermek isterim. Günümüzde Dünyanın en büyük İslam âlimlerinden biri olan ve ictihad yapabilecek seviyede görülen Mısır'lı âlim Prof. Dr. Yusuf el-Kardâvî'nin konu hakkında daha önce bir açıklaması olmuştu. Umarım yazıyı okur ondan sonra bir kez daha düşünürsünüz. Çünkü yazıda da belirtildiği üzere belli-başlı malların satılmasıyla elde edilen gelirin, Müslümanlara zarar verdiğini bile bile o malların satın alınması dinen yasaktır, haramdır. Bu ürünleri satın alanlar, Allah katında sorumlu olurlar... İşte Dünyanın önde gelen İslâm âliminin yazısı:

İslam topraklarını, bunlara saldıran veya işgal edenlerden kurtarmak Cihaddır. Bunlar İslam düşmanlarıdır. Bu Cihad kesin bir yükümlülüktür ve kutsal bir görevdir ve öncelikle o toprakların insanları üzerinedir. Eğer o topraklardaki Müslümanlar yeterli direniş yapamazlarsa, komşu ülkelerin Müslümanlarının yardım etmesi gerekir. Eğer bu da yeterli olmazsa, dünyadaki bütün Müslümanların yardım etmesi gerekir.

Filistin, Müslümanların ilk Kıblesinin bulunduğu topraklardadır, İsra ve Miracın gerçekleştiği yerdir, El-Aksa’nın ve kutsal toprakların bulunduğu yerdir. İşgalciler, inananlara karşı en fazla düşmanlığı besleyen kimselerdir ve dünyadaki en güçlü devlet tarafından desteklenmektedirler – ABD - ve aynı zamanda dünya Yahudi lobisi tarafından da destekleniyorlar.

Bir toprağı alıp içinde yaşayanları sürenlere, kan akıtanlara, onur kırıcı davranışlarda bulunanlara, evleri yerle bir edenlere, tarlaları ateşe verenlere ve ülkede anarşi çıkartanlara karşı Cihad etmek bir yükümlülüktür. Cihad bütün yükümlülüklerin en üstündeki yükümlülüktür ve Ümmetin öncelikli görevidir. Müslümanlar bununla emrolunmuşlardır. İlk önce söz konusu topraklardaki insanlar, bundan sonra onların komşuları ve son olarak bütün Müslümanlar. Şiddet yanlılarına karşı hepimiz bir bütün olmalıyız. Biz İslam ile birleşiyoruz, Şeriata inanç konusunda birleşiyoruz, Kıbleye inanç konusunda birleşiyoruz, ve aynı zamanda acı ve ümit konusunda da birleşiyoruz. Allah Teala’nın dediği gibi: “Aslında sizin Ümmetiniz tek bir Ümmettir.” (Kur’an, 21:92). Allah Teala aynı zamanda şöyle diyor: “Kesinlikle, inananlar ancak kardeştirler.” (Kur’an, 49:10). Allah’ın selamı ve rahmeti üzerine olsun, Peygamberimizin şöyle bir Hadisi vardır: “Müslüman, Müslümanın kardeşidir, ona zulüm edemez, onu yalnız bırakamaz, onun başına bir kötülük gelmesine göz yumamaz.” (Müslim’den rivayettir)

Şimdi, EL-Aksa’da ve Filistin’in kutsal topraklarındaki kardeşlerimizi ve çocuklarımızı görüyoruz cömertçe kanlarını döküyorlar, Allah yolunda istekle ruhlarını teslim ediyorlar. Bütün Müslümanların ellerindeki her yol ile onlara yardım etmeleri zorunludur. (Yüce Kur’an 8:72’ye bakınız).

Eğer insanlar din adına yardım isterlerse onlara yardım etmemiz gerekir. Bu desteğin vasıtası düşmanın mallarına uygulanacak tam bir boykottur. Mallarının alınmasında kullanılan her lira, kuruş vs. Sonunda Filistin’deki kardeşlerimiz ve çocuklarımızın kalplerine sıkılan bir kurşuna dönüşmektedir. Bu nedenle, mallarını satın almayarak onlara yardım etmemek bir yükümlülüktür (İslam düşmanlarına). Onların mallarını satın almak zorbalığa, zulüme ve şiddete destek olmak demektir. Onlardan mal satın almak onları güçlendirir; bizim görevimiz onları mümkün olduğunca zayıf düşürmektir.

Bizim yükümlülüğümüz Kutsal Topraklardaki direnen kardeşlerimizi mümkün olduğunca güçlendirmektir. Eğer kardeşlerimizi güçlendiremiyorsak, düşmanı zayıflatmak gibi bir görevimiz var demektir. Eğer onları güçsüz düşürmenin tek yolu boykot ise, onları boykot etmemiz gerekmektedir.

Amerikan malları, aynı “İsrail” malları gibi yasaktır. Bu malların reklamını yapmak da aynı zamanda yasaktır. Günümüzde Amerika ikinci bir İsrail gibidir. Tamamen Siyonist varlığı desteklemektedir. Zorba, bunu Amerika’nın desteği olmadan yapamazdı. “İsrail’in” her şeyi haksızca yok etmesi ve zarar vermesi Amerikan parasını, Amerikan silahlarını ve Amerikan vetosunu kullanarak gerçekleşmektedir. Amerika bunu onlarca yıldır, İslam aleminden bu zalimce ve ön yargılı konumu nedeni ile herhangi bir yaptırım veya protestoya maruz kalmadan yapmaktadır.

İslam Ümmetinin Amerika’ya “HAYIR” deme zamanı gelmiştir. Şirketlerine “HAYIR” deme zamanı, piyasalarımızı dolduran mallarına “HAYIR” deme zamanı gelmiştir. Amerika her ne üretirse onu yiyor, içiyor, ve giyiyoruz.

Hz. Ali, Allah kendisinden razı olsun, şöyle demiştir: “Üç düşmanınız vardır; sizin düşmanınız, sizin düşmanınızın arkadaşları ve sizin arkadaşınızın düşmanları.” Amerika günümüzde sizin arkadaşlarınızın düşmanı olmaktan da ötedir; kendilerini İsrail için yok edebilirler. Dünya çapındaki İslam Ümmeti 1.3 milyarlık nüfusu ile ABD ve şirketlerini boykot ederek onlara zarar verebilir. Bu dinimizin bize yüklediği bir sorumluluktur ve Allah’ın yoludur. Başka ülkelerden bir alternatif ürün olduğu halde Amerikan veya İsrail ürünleri satın alan her Müslüman haram bir davranış içine girmektedir. Açıkça büyük bir günah işlemektedirler. Bu Allah’ın kurallarına karşı bir suçtur ve bu Allah tarafından cezalandırılmayı gerektirir ve insanların da kınamasına yol açar.

“İsrail” ve Amerika’daki kardeşlerimiz onlarla anlaşma yapmaya ve ürünlerini satın almaya zorlanmaktadırlar. Allah sizden yapamayacağınız bir şeyi yapmanızı istememektedir; sadece yapabileceğiniz şeyleri yapmanızı ister.
Allah şöyle diyor: “Allah’tan, korkabildiğiniz kadar korkun.” (Kur’an 64:16)
Peygamberimiz, selam ve rahmet onun üzerine olsun, şöyle demiştir: “Eğer size bir şey yapmanızı emredersem, yapabildiğiniz kadar yapın.” Amerika’daki Müslümanlar, Müslümanlara karşı en az saldırgan olan şirketler ile çalışmalıdırlar, Siyonistler ile en az müttefik olan şirketlerle çalışmalıdırlar. Siyonist şirketleri yapabildiğiniz ölçüde boykot edin.

Araplar ve Müslümanlar Siyonizm’e meyilli olan ve İsrail’i destekleyen bütün şirketleri boykot etmelidirler, o şirketin ulusal merkezinin neresi olduğu önemli değildir (örn. Marks and Spencer) ve bunun gibi Siyonistleri destekleyen ve “İsrail” devletine yardım eden herhangi bir kimseyi de bu şekilde boykot etmelidirler. Boykot çok etkili bir silahtır, geçmişte ve yakın tarihte kullanılmıştır. Bu silah müşrikler tarafından Mekke’de Peygamber Muhammed, selam ve salat üzerine olsun, ve ashabına karşı kullanılmıştır. Onlara büyük zarar vermişti; hatta yaprak yemek zorunda bile kalmışlardı. Bu silah aynı zamanda Peygamberin, selam ve rahmet üzerine olsun, ashabı tarafından Medine’deki müşriklere karşı savaşmak için de kullanılmıştı. Yakın zamanlarda ise, ulusların sömürgeciliğe karşı verdikleri özgürlük mücadelesinde boykot silahını kullandıklarını görüyoruz. Buna ünlü bir örnek Gandhi’dir, koca Hindistan toplumuna İngiliz mallarını boykot etmesini söylemiştir ve bu çok etkili olmuştur. Bir boykot hareketi sadece bir ulusun ve kitlelerin elindedir. Devletler insanları belli bir ülkeden mal satın almak konusunda zorlayamazlar. Bu silahı, ulusal ve dinsel düşmanlarımıza karşı kullanalım ve hala hayatta olduğumuzu onlara gösterelim ve Allah istemedikçe bu Ümmet ölmeyecektir. Boykotun bir çok değişik etkileri vardır; bu silah Ümmetin kendilerini diğer insanların zevki için olan kölelikten nasıl kurtaracakları konusundaki eğitimlerini tazeler. Onlar bizlerin bu yararsız şeylere müptela olmamızı istiyorlar, oysaki gerçekte bunların bize zararı çok. Boykot, Müslüman kardeşliğin ve Ümmetin dayanışmasının bir çeşit dışa vurumudur. Her gün kurban veren kardeşlerimize ihanet etmeyeceğimizi söylemek bizim görevimizdir.
Düşmanımıza kâr sağlayacak işlerde yer almayacağız. Bu boykot sadece bir başlangıçtır; Peygamberler şehrinde ve Cihadın müstahkem cephelerinde kardeşlerimiz tarafından yapılan büyük direnişe yardımcı olacaktır. Eğer dünyadaki her Yahudi kendisini, İsrail’i elinden geldiğince destekleyen bir asker olarak düşünüyorsa, tabi ki samimi şekilde kalbini ve malını kullanan her Müslüman da El-Aksa’yı özgürlüğe kavuşturacak bir askerdir. Bir müslümanın yapacağı en temel hareket düşmanının mallarını boykot etmektir. Allah şöyle buyuruyor: “Ey siz inananlar, siz birbirinizin koruyucususunuz. Eğer siz bu görevinizi yerine getirmezseniz büyük tefrika ve karışıklıklar çıkar.”

Eğer Yahudi veya Amerikan mallarını satın alan tüketici büyük bir günah işliyorsa, elbette bu malları alan ve bir acente gibi davranan tüccar da en büyük günahkârdır. Şirket başka bir ad altında çalışıyor olsa bile, insanları kandırdıklarının farkındadırlar. Tüm dünya çevresindeki Müslüman Ümmet varlığını ve kutsal olanı koruma konusundaki hassasiyetini göstermeye davet edilmektedir. İslam Ümmeti kimin kendisine müttefik olduğunu ve kimin de kendisine düşman olduğunu bilmek zorundadır. Ümmet, kendisini zayıflığa ve bunalıma kaptırmamalı ve bu zorbaca barışı kabul etmemelidir. Bunu, Siyonistler zorla kabul ettirmek istemektedirler.

Allah şöyle buyuruyor: “Küçük düşerek barış için yalvarmayın, siz en üstünsünüz ve Allah sizinle beraberdir.” [Kur’an, 47:35]. Evleri kontrol eden kız kardeşlerimiz ve kız çocuklarımız bu konuda bir rol sahibidirler ve bu rol, erkeğin rolünden daha da önemli olabilir. Çünkü kadınlar evin ihtiyaçları konusunda yöneticidirler ve eve girmesi gereken şeyleri satın almaktadırlar. Erkek ve kız çocuklarının eğitilmesinde söz sahibidirler. Çocuklara Mücahid ruhunu aşılamaktadırlar ve onları, Ümmet ve davaları konusunda yapmaları gerekenler hususunda ve Ümmetin düşmanlarına karşı yapmaları gereken şeyler konusunda eğitirler, özellikle de boykot alanında. Çocuklar bunu anladıklarında, boykotu istekli bir şekilde devam ettireceklerdir ve daha sonra ebeveynlerine yol göstereceklerdir.
Allah’a inanan tüm insanlardan, Hıristiyanlardan ve diğerlerinden ve dünyadaki bütün hür ve onurlu insanlardan bizim yanımızda olmalarını istiyorum ve doğru ve gerçek olanı, yanlış olan karşısında ve haklıyı haksız karşısında desteklemelerini istiyorum. Zayıfların galip gelmesi için yardımcı olun. Bu insanlar her gün Allah yolunda, Kutsal Değerleri korurken öldürülmektedirler.
Aynı zamanda, dünya çapındaki Arap ve Müslüman ülkelerin çalışanlarından Filistinlileri haklı davalarında desteklemelerini ve güçlü zalimler karşısında harekete geçerek, yapabildikleri ölçüde ticaretlerine zarar vererek öfkelerini göstermelerini istiyorum. Son olarak her ülkedeki sağ duyulu, mantıklı ve tecrübeli kişiden bir boykot oluşturabilmek için birimler kurmalarını istiyorum, alternatifler oluşturmalarını ve olumsuz şeyleri önlemelerini ve kitleleri eğitmeye devam etmelerini istiyorum, ta ki, hak söz ayağa kalksın ve batıl yok olsun. Kesinlikle de öyle olacaktır.

“De ki ‘çalışın’, mutlaka Allah çalışmalarınızı görecektir ve Onun Peygamberi ve inananlar da göreceklerdir, Ahirete toplanacaksınız ve tanık olacaksınız ve ne yapa geldiğinizi öğreneceksiniz.”
“Bu Fetva Kitab ve Sünnetteki delillere ve Ümmetin görüş birliğine dayanmaktadır.” Allah en doğrusunu bilir.

http://www.inminds.com

Prof. Yusuf el-KARDAVİ

Alıntı Yaptığım Adres: http://mefeka34.wordpress.com/2008/05/29/siyonizme-karsi-direnis-ve-boykot/

guci 29
20.01.2009, 20:09
Coca Cola nın Amerikadaki Asıl fabrikasının genel müdürü de bir Türk...
Yanlış bilgi canım. :)

guci 29
20.01.2009, 20:21
Arka sayfalarda kalmasın... Boykota devam! :alkış: :alkış: :alkış:
http://forum.bordomavi.net/images/statusicon/wol_error.gifBu görsel küçültülmüştür. Buraya tıklayarak orjinal boyutunda görüntüleyebilirsiniz.http://img371.imageshack.us/img371/8644/boykot2zo6.jpg
http://forum.bordomavi.net/images/statusicon/wol_error.gifBu görsel küçültülmüştür. Buraya tıklayarak orjinal boyutunda görüntüleyebilirsiniz.http://img229.imageshack.us/img229/9428/boykot3us9.jpg
http://forum.bordomavi.net/images/statusicon/wol_error.gifBu görsel küçültülmüştür. Buraya tıklayarak orjinal boyutunda görüntüleyebilirsiniz.http://img104.imageshack.us/img104/8198/boykot4fj6.jpg

İHSAN
20.01.2009, 20:56
Yanlış bilgi canım. :)
Guci hanım (üzgünüm isminizi bilmiyorum), beyefendinin söylemek isteyip de yanlış söylediği kişi coca cola nın ceo'su (fabrika genel müdürü değil) olan Türk şahıs Muhtar Kent . Aslında bu, duırumun tahminimizden de vahim olduğunu gösteriyor. Buradan şu sonuç çıkıyor, coca cola içmek için iyi bir nedenimiz var: çünkü üst yöneticisi (ceo)Türk. Yani, şirketin israile kaynak aktarmasının bir önemi yok; ceo'su Türk ya ondan.
Zulme ortak olanın ırkı, milleti, milliyeti önemli midir, elbette hayır. Bu noktada anlaşabildiğimizi umuyorum.
İkinci bir husus, boykot listesindeki ürünleri almamak için 'milliyetçilik' ilkesinden, yerli malı yurdun malı şiarından hareket edilebilir; şayet israile kaynak aktarılması boykot için yeterli değilse...

Misina
29.01.2009, 17:29
Komik olmayın be.17 yaşında diyip küçümsediğiniz insan tek başına nasıl boykota karşı duracak.

ts_karadeniz
30.01.2009, 17:22
“israil! Allah seni yok etsin” başlığını, buradan devam ettirebiliriz arkadaşlar. Başlığın son sayfasında başbakanımızın, Davos’ta sergilediği tavırla bağlantılı olarak birtakım görüşler dile getirilmiş.

Burada şunu belirtmekte yarar var. Bmn’yi yüzlerce kişi ziyaret etmektedir. Bu kişilerin arasında çeşitli siyasi görüşlere mensup insanlar mevcut. Şimdi biri veya birileri, sonuçta bir siyasi partinin lideri olan başbakanımızın Davos’ta sergilediği tartışılan tavrını burada gündeme getirirse ister-istemez bir parti liderinin, dolaylı olarak da bir partinin reklamını yapmış olur. Neticede siyasi bir platform olmayan, siyasi konuları tartışmanın yasak olduğu bu forumu, siyasi tartışmalara açık hale getirmiş oluruz.

Evet… Bahsedildiği gibi sayın başbakan Davos’taki o panelde kanaatimce doğru olanı yapmıştır. Bu noktada kendi siyasi görüşümüzü temsil etmese bile başbakanın doğrusuna doğru, yanlışına da yanlış demeyi bilmeliyiz. Ancak bunun yeri burası değil. Eğer başbakanımızın Davos’taki panelde ülkemize yakışır bir söylem ve tavır ortaya koyduğunu tartışacaksak, ben veya bir başkası çıkıp şunları söylerse ne yapacağız o zaman: “Başbakan Davos’ta israilin yaptığı katliamı gündeme getirip, israilli yöneticileri suçladı. Bu yerinde bir tavır ama sayın başbakan, abdnin Irak’a Türkiye üzerinden girmek için istediği tezkereyi, Irak’taki Müslüman kardeşlerinin aleyhine de olsa TBMM’den geçirmek için neden üstün bir gayret göstermişti? israilin Gazze’de yaptığı gibi abd de Irak’ta on binlerce masum sivili katletti veya sakat bıraktı. Başbakanımız Davos’ta israil için gereken şeyleri söylerken, Pres’e tavır koyarken, neden aynı şeyleri abd için, bush için yapmadı. Irak’ta bombalarla katledilenler insan değil miydiler? israilin, Filistinlilere yönelik uyguladığı katliam, kurulduğu yıldan bu yana devam ediyor. Sayın başbakan, Gazze’deki katliamdan sonra mı uyandı? Türk halkının israile olan yoğun tepkisini ve Gazze’ye olan desteğini iyi bilen sayın başbakanın, akp iktidarı döneminde israile tepkisini görmediğimiz halde, seçim yaklaşmışken son zamanlarda gösterdiği sert tavırlarının asıl sebebi nedir acaba? israilin, Filistin’de yaptığı katliam yeni değil. Daha önce de en az Gazze’deki katliam kadar ağır olanlarını yapmıştı. “israilin adam öldürmeyi iyi bildiği” başbakanın aklına Davos’ta mı geldi? israilin lideri katil Peres’i, TBMM’de ağırlayıp, konuşmasından sonra ayakta alkış tutanlar kimlerdi acaba?”

Bu örnekler çoğaltılabilir… Burada vurgulamak istediğim şu: Sayın başbakan doğru ya da yanlış yapmış olabilir. Eğer konuyu gündeme getirip, tartışmaya açarsak forumu siyaset meydanına çevirmiş oluruz. Böyle bir sonuca zemin hazırlamamak için dikkatli olmak zorundayız…

ts_karadeniz
30.01.2009, 17:23
Great White'a "israil Allah seni yok etsin" başlığında vermiş olduğum yanıttır. Yanıt hakkım hiçe sayılarak yazım silindiği müddetçe foruma yeniden üye olup yazmaya devam edeceğim...

Burada herkesin boş yere bela okuyup durması yetmiyormuş gibi bir de kalkıp biribirimize futbol dışı etkenler sebebiyle saldırmamıza hiç gerek yok..

Üstelik buna benzer mevzuuların hararetle tartışalabileceği ve hali hazırda da tartışıldığı bir çok sanal platform mevcut..

Ben yetkili olsam bu konuyu anında kilitler ve hatta ortadan kaldırırdım..

Sonuçta bu katliamı ilk olarak burada duymadık ve altındaki gerçekleri de gene buradan öğrenmiyoruz..

1. si: Burada okunan belalar israil devletine ve siyononistlere yöneliktir. Şahsen ben bu bedduaların değil de futbol nedeniyle yapılan bedduaların boş yere olduğu kanaatindeyim. Burada yapılan beddualardan rahatsız olacağınıza gidin sporun tartışıldığı yerdeki beddualarla ilgilenin. Burada "futbol dışı etkenler nedeniyle birbirine saldıranlar" değil, çok önemli meselelerde, kulaktan dolma bilgilerle ortaya üç-beş cümle atıp gidenlere, hak ettikleri cevapları verenler vardır. Konu hakkında bilgi sahibi olmayan ve ufak çaplı da olsa bir araştırma yapmadan burada fikir beyan eden arkadaşlar daha dikkatli olmalılar. Aksi takdirde biri çıkıp da "katliamdan memnun olan taraf Hamastır" derse, Müslümanlara yaptığı bu iftira ve hakaretin cevabını en sert şekilde alır. israil, “Hamas tehdidini ortadan kaldıracağım” diye bile bile binlerce sivili öldürecek, yine binlercesini yaralayıp sakat bırakacak, Gazze’de taş üstünde taş bırakmayacak ve bundan memnun olan taraf da halkı katliama uğrayan Hamas olacak! Bakar mısınız şu çarpık düşünceye?..

2. si: "Buna benzer mevzuların hararetle tartışıldığı sanal platformlar mevcut" diyerek konunun yerinin burası olmadığını vurguluyorsunuz ki bu sizin haddinize değil. Siz yetkili olmadığınızı kendiniz de biliyorsunuz. Şu durumda konuyu kilitleme ve ortadan kaldırma hakkına da sahip değilsiniz. O halde burada açılmış olan bir konuya saygı göstermek zorundasınız. Boşuna “konu kapatma” çığırtkanlığı yapmayın. Tartışılan konulardan memnun değilseniz çeker gidersiniz ve bu konuyu da bir daha tıklamazsınız olur-biter.

3. sü: Katliamı ilk defa buradan duymaman ve birtakım gerçekleri ilk defa buradan öğrenmemen, bu konunun açılmasına ve birtakım mevzuların tartışılmasına mâni değildir. Sonuç itibariyle bu forumda konu başlıkları altında tartışılan birçok bilgi, bmn olmasa da bilinebilir. Öyle değil mi? Şimdi biz bmn de yer alan paylaşımları, başka yerlerden de bulabileceğimiz için bu forum gereksiz mi olacak? Tabi ki hayır… Dolayısıyla burada verdiğimiz bilgiler başka yerlerden öğrenilebilecek bilgiler de olsa onları paylaşmak forum üyelerinin en doğal hakkıdır. Size hatırlatmak isterim ki forumun amacı bilgi paylaşımıdır. Bu başlık altında bize göre değerli olan bilgiler verilmekte ve yine bize göre değerli olan beddualar yapılmaktadır. Siz bu konu başlığı altında söylenilen şeyleri gereksiz bulabilirsiniz ama ben ve benim gibi birçok kişi konu başlılığının da, içinde ifade edilen bilgilerin de gerekli oluğunu ve burada yer alması gerektiğini düşünüyoruz. Buna saygı duymak zorundasınız. Aksi takdirde kapı açık…

Tabii ki İsrail' in yapmış olduğu bu katliamı haklı göstermeye çalışan bir arkadaşımız dahi yoktur, en azından ben görmedim..

Benim asıl hassasiyetim, burada aynı takıma gönül verdiğim, çoğunlukla aynı şehiri paylaştığım ve genellikle de hemşehrisi olduğum onca insanın sırf hayat görüşleri ve dünyaya bakış farklılıkları sebebiyle biribirleriyle ters düşmemesi gereği üzerinedir..

Anlayabilmen için sana gerekli şeyleri madde madde söylemeye devam ediyorum...

1. si: Demişsin ki: Tabii ki İsrail' in yapmış olduğu bu katliamı haklı göstermeye çalışan bir arkadaşımız dahi yoktur, en azından ben görmedim..
Bu ifaden, senin konuya ne kadar yabancı kaldığını en başından ortaya koyuyor. Gelip burada neler olduğunu bilmeden başlığa ve tartışmalara eleştiriler yönelteceğinize bir zahmet baştan sona tüm sayfalarda neler yazıldığını kontrol etseydiniz. Böylelikle size düşmeyen işlere burnunuzu sokmazdınız. Burada bir veya birkaç renkdaşıma sert tavır sergilediysem bunun en önemli nedeni o renkdaşımın israilin yapmış olduğu katliamın asıl sorumlusunun Hamas olduğunu söylemesidir ve israili işin içinden bir çırpıda çekivermesidir. israilin yaptığı katliamın; Hamasın eylemlerinin bir sonucu olarak normal olduğu îmâ edilmektedir. Sanki orada işgalci olanlar israil devleti ve yahudi yerleşimciler değil de Hamas. Kıymetli renkdaşlarım! Lütfen herkes safını belirlesin. Zalimden mi yoksa mazlumdan mı yanayız? Bunu iyi düşünelim ve söylemlerimize dikkat edelim!

Hani dediniz ya “katliamı haklı göstermeye çalışan bir arkadaşımızı ben görmedim” diye. Bence o görmez olan gözlerinizi manevi tedavisini yaptırabileceğiniz bir doktora götürün. Yazılarımdaki sert üslubu yakalıyorsunuz da, neden israili haklı çıkarmaya kadar giden yazılardaki ifadeleri bulamıyorsunuz? Ya buradaki yazıları okumadınız, ya okudunuz da anlamıyorsunuz ya da anlıyorsunuz da birtakım nedenlerden dolayı görmezden geliyorsunuz. Sizin tavırlarınıza başka bir açıklama bulamıyorum…

2. si: İnsanların dünyaya bakışlarındaki farklılıklar nedeniyle birbirlerine ters düşen fikirler beyan etmesi ve bu fikirlerin tartışılması gayet doğaldır. Bu tartışmanın bmn de spor dışı konularda yer alan başlıklar altında olması da bir o kadar normaldir. İnsanların bu konuları konuşmaya sonuçta ters düşseler bile ihtiyaçları vardır. Bu ihtiyaç, yaşadığımız alanlarda da, sanal platformlarda da giderilebilir. Burada birçoğumuz, israilin yaptığı katliamı kınamak, hadisenin arka planında yatan gerçekleri açıklayıp tartışmak amacıyla bulunuyoruz. Dünya görüşümüzü aktarmaktan ziyade, birtakım gerçekleri, yaşanan olayları veya olguları ifade etmeye çalışıyoruz. Bu noktada birileri çıkıp, konu hakkında malumat sahibi olmadığı halde israilin katliamını haklı çıkarırcasına, siyonist ağzıyla konuşur, katliamın nedeni olarak hiç de makul olmayan sebepler öne sürerse o zaman bizi karşısında bulur. Bu konu hassas bir konu arkadaşım. Bilen yazsın öğrenelim. Ona duacı oluruz. Ancak bilmeyen de, boyundan büyük laflar etmesin. Yalan-yanlış bilgilerle burada ahkam kesmesin…

Aynı takıma gönül verenlerin farklı görüşlere sahip olması kadar doğal bir şey yoktur tabii ki ama bunu da buralarda deşifre etmenin de bir anlamı yok..

Zira konu hakkında biraz değişik fikirler geldiğinde aşağıdaki seviyesiz üslup hemen devreye girebiliyor gördüğünüz gibi..

("Soykırımdan en fazla memnun olan taraf Hamastır" gibi deli saçması sözlerle burada ahkam kesme. Ne dediğinin farkında ol!)

(Bu cevap, kulaktan dolma bilgilerle boykotun karşısında durmaya çalışan 17 yaşındaki kendini bilmez Apocan28 kullanıcı isimli cahil için sanırım yeterlidir... )

"Farklı fikirlerin olmasını doğal karşılayarak tartışmaktan zarar gelmez" diyorsunuz ama değişik bir fikre gösterilen saygının zerresini dahi göremiyoruz maalesef.

Ben bu başlıkta, şimdiye dek yaramadığı gibi bundan sonra da pek bir işe yaramayacak olan bolca beddua ve oradan buradan yapılan alıntıların getirdiği laf kalabalığı haricinde herhangi bir tartışma ya da fikir alışverişi ortamı göremedim açıkçası..

Ama siz illa da bu bir nevi "Şeytan taşlama ayini" ne devam etmek istiyorsanız ve forum yönetimi de bunu uygun görüyorsa buyrun meydan sizin..

Bana tekrar cevap hakkı çıkmaması ümidiyle bir beddua da ben okuyarak başlıktan çekiliyorum

"Allah İsrail' in, bütün sömürgeci düzenin ve onların ekmeğine yağ süren peşkeşçi zihniyetin tez elden belasını versin"

Olur ya; belki bir işe yarar..

1. si: Aynı takıma gönül verip de görüşleri farklı olan insanların spor dışı konulardaki görüşlerini burada ifade etmeleri, sizin tabirinizle "deşifre etmeleri" bence gayet doğal. Size göre böyle bir durumun anlamı olmayabilir. Fakat bana ve birçok kişiye göre ilgili konu hakkında fikirlerimizi ifade etmek çok önemli anlamlar taşıyor. Dolayısıyla kişilerin burada farklı görüşlerini ifade etmeleri sizi rahatsız etmesin. Rahatsız olacaksanız başka yere gidin lütfen…

2. si: Alıntı yaptığınız her iki ifademin de arkasındayım. Kullandığım ilk ifadenin sert oluşunun nedeni Müslümanlara zımnen yapılmış olan hakarettir. Evet. Halkı için savaşan mücahitlerin, halkının katledilmesinden memnun olduklarını söylemek, onlara yapılan bir iftiradır, karalamadır ve aynı zamanda bir hakarettir. Diğer bir anlamda da israilin, sivilleri katledişinin üzerini örtmektir.

Alıntı yaptığınız ikinci ifadeyi neden kullandığımı sorgulayıp, belirtseydiniz sizin biraz olsun tarafsız olacağınızı umacaktım ama şu tavrınızla, meselelere bilinçsiz bir şekilde yaklaştığınız sürece böyle bir tarafsızlığı göstereceğinizi artık düşünmüyorum. Biz boykot konusunun ciddiye alınıp, ilgi görmesini beklerken ve bunun için acizane birtakım bilgiler verirken bakın Apocan28 neler diyor: "Bende Coca Cola içiyodum şimdi...
Bırakın bunları ya..." “Coca Cola nın Amerikadaki Asıl fabrikasının genel müdürü de bir Türk...”
Yukarıdaki ilk ifadede, boykota ve boykota destek veren renktaşlarıma karşı takınılan alaycı üslup, ikinci ifadede ise söylenilen yalan ve bu yalana istinaden boykotun yanlışlığını vurgulama karşısında benim söylediklerim gayet makul şeyler. İkinci ifadede verilen yalan-yanlış bilgi doğru dahi olsaydı, bu durum asla boykotun yanlışlığını göstermez. Diyeceğim şu ki; kim olursa olsun böyle çıkıp haddini bilmeden boykot karşısında alaycı ifadeler kullanırsa, o kişiye gereken cevap ben veya bir başka duyarlı vatandaş tarafından verilmelidir. Saygıysa karşılıklı saygı olacak, hoşgörüyse karşılıklı hoşgörü olacak. Aksi takdirde gereken cevap verilecektir...

3. sü: Ortada sizin dediğiniz gibi "değişik fikirler geldiğinde devreye giren seviyesiz bir üslup" yok. Bu fikir tamamen sizin bazı şeyleri görmek istemeyişinizden veya kıt olan anlayışınızdan kaynaklanmaktadır. Burada kimse değişik fikirlerin olmasından şikayetçi değil. Şahsen ben sadece o "değişik fikir" diye tanımladığınız yalanlara ve iftiralara karşıyım. Bu yalan ve iftiralar ortaya atıldığı müddetçe, bunları ortaya atıp gidenlere en sert tavrı ve üslubu takınırım. Daha önce de belirttiğim gibi… Bilen yazsın okuyalım. Bilmeyen de yalan ve iftiralarla burada ahkâm kesmesin.

4. sü: Siz burada “beddualar ve oradan buradan yapılan alıntılar” dışında birşey göremediyseniz daha önce dediğim gibi bir doktora gidiniz. İlk önce manevi körlüğünüzü giderecek bir doktora... Çünkü siz maddi körlük çeken birisi olsaydınız işinize geleni görüp, işinize gelmeyeni görmemezlik etmezdiniz. Manevi körlük tedavisinden geçtikten sonra sayfaları bir kez daha gezip kontrol edin. En azından gördüğünüz ayet ve hadisler için "laf kalabalığı" tabirini bir daha kullanmazsınız ve ne dediğinizin farkında olursunuz...
Saygı gösterilmesi gereken farklı fikirlerden bahsettiniz ya... Kendisine karşı sert tavır sergilediğim arkadaşın, farklı fikirleri değil yalanları var ortada. İlk önce bunu görün. Fikirlere saygıdan dem vurup konuya eleştiri getireceğinize, Apocan28 gibi saygısız ve seviyesiz üslubu takınanları gündeme getirin. Onların ifadelerindeki olumsuzlukları görmezden gelip, benim onlara karşı kullandığım ifadeleri konunun kapanması için birer neden olarak göstermeniz, kabul edilebilir bir durum değildir. Konunun kapanması gerektiğini vurgulamak için bu konu başlığı altında yazılmadığı halde gidip başka yerden bir alıntı yapmanız, başlı başına bir arayış içinde olduğunuzu gösteriyor ki ben bu durumunuza “modern fitne-fesatçılık” diyorum. Sizin bu konu başlığı altındaki yazılarınızda gösterdiğiniz üslup, konunun kapanması yönünde yaptığınız fitnecilikten (bozgunculuktan) başka bir şey değildir.

5. si: Konu başlığı altında yazıya dökülen duyguları ve birtakım bilgileri "şeytan taşlama ayini" olarak isimlendirmişsiniz. Bu ifadeniz, aslında sizin ne kadar seviyesiz biri olduğunuzu ortaya koyuyor. Şikayet ettiğiniz duruma kendiniz düşüyorsunuz. Ancak farkında değilsiniz. Başlık altındaki yazılara “şeytan taşlama ayini” şeklinde bir açıklama getirmeniz, seviyesizliğinizin ve hazımsızlığınızın bir göstergesidir. Bence siz bu konu hakkındaki hazımsızlığınızı çok açık bir şekilde dile getirmişsiniz. Size tavsiyem hazmınız düzelene kadar buraya uğramayın. Aksi takdirde oraya buraya taş atmaya devam ederseniz, o taş bir süre sonra sizin başınızı yarar…

Size son tavsiyem, bu konuyu sadece “israile beddua" başlığı olarak göstermeye çalışmayın. Konuyu başka mecralara çekmeyin. Bedduaların işe yarayıp-yaramadığı veya şu anda yapılmasının gerekli olup-olmadığı başlı başına bir konu. Onun için bu konuyu dilerseniz başka bir zaman tartışabiliriz…

Mayls
30.01.2009, 17:37
İsteyen boykota katılır, isteyen katılmaz. Bence kimsenin kimseyi "boykot etmiyor" diye suçlamaya hakkı yoktur. Sonuçta bu bireysel bir tercih. Tartışmanın ne anlamı var?

Yasin Berber
30.01.2009, 17:41
Ben boykot etmiyorum etmicemdee....

Great White
30.01.2009, 17:48
Sen-Teksin

Cevabını defalarca okudum merak etme:)

Benim sadece ortamın futbol dışı etkenler ile gerilmemesi üzerine yapmış olduğum bu yorumu bumerang edasıyla gidip gelerek burada "takdir edilesi bir hırsla" cevaplama azmine de şapka çıkardığımı bilesin:))

Burada hiçkimsenin İsrail' in gerçek anlamda terörist bir devlet olduğu yönünde bir şüphesi olduğunu zannetmiyorum. Ama bazı arkadaşların Hamas' ın dış politikası ve organik yapısı hakkındaki farklı görüşlerini bu kadar sert tavırlar ile eleştirmeye de gerek yok..

Mesela Devbey ya da DA Bacan gibi üyeler senden daha ılımlı ve itidalli bir yaklaşım içerisinde oldukları için hala buradalar..

Açıkçası senin ceza almandan dolaylı yoldan da olsa bir etkim olmuşsa inan ki üzülürüm; zira şu forumda benim fikirlerimden haz etmediğinden emin olduğum renkdaşlarımın dahi ceza almasını ve TS taraftarlarının bütünlüğüne zarar gelmesini asla istemem, tasvip de etmem..

Zaten benim en baştaki hassasiyetim de bunun üzerineydi..

Ayrıca benim başlıktaki laf kalabalığından kastım farklı ajanslardan alınıp buraya konulan makale ve röportajlar ile ilgiliydi. Yani kafana göre provakasyona girme boş yere:)

Boykota gelince. İlk yazımda zaten boykotun Dünya' daki en medeni protesto yöntemi olduğunu belirtmişim. Fakat bizler buralarda kendi çapımızda boykotlar yaparken diğer yanda İsrail ve türevlerine gene Arap Dünyası tarafından çekilen peşkeşlerin de bu türden katliamlarda başrol oynadığına dikkat çektim. Yani hal böyle iken boykot yapmayalım amacı gütmedim..

Bunu söylerken de bu türden futbol dışı ve ciddi tartışmaların forum huzurunu zaman zaman bozduğunu Danışma başlığında da dile getirdim ama Forum Yöneticisi Külünkoğlu orada bana gayet usturuplu bir şekilde konunun kapanmaması gerektiğini dile getirince de konunun üzerinde diretmedim ve kenara çekildim..

Yani ne bunca çığırtkanlığa ne de herhangi birilerinin ceza almasına aslında hiç gerek yoktu:)

Konuya yapacağım son yorum da şu olacak..

Dünkü Davos zirvesini ben de izledim. Sn. Başbakanımızın diplomatik normlara hiç de uymayan aşırı duygusal tavrını açıkçası pek de uygun görmedim ve haklı davasında haksız pozisyona düşüyor olmasından dolayı da üzüntü duydum..

Lakin sıradan bir vatandaş olarak Şimon Perez denen modern Hannibal' a ağzının payını avam bir şekilde de olsa vermiş olmasından dolayı tarifi mümkün olmayacak derecede bir zevk duydum. Yalan yok..

Bu da bir ikilemdir işte en basitinden;)

NOT: Herhangi bir alıntı yapıp bana cevap yetiştirmeye kalkacak arkadaşlara şimdiden söyleyeyim. Hiçbir şekilde polemiğe girmeyeceğim. Selametle:)

Ekleme: Bu arada bana atmış olduğun o seviyesiz PM i de ben bu yazıyı yazdıktan sonra okuma şansına sahip oldum. Gerçi değişen bir şey olmadı. Yazdıklarım cevap niteliği taşıyacak kadar açık ve net zaten..

Ayrıca bir daha üyelik alıp da hiç kendini deşifre etmeden direkt olarak bana PM den yazarsan, orada seninle belli seviye çerçevesinde karşılıklı olarak konuşabilir, istediğin her soruya da cevap vermeye çalışabilirim..

Ama bu şekilde takılmak istiyorsan da keyfin bilir :)

a d bacan
30.01.2009, 21:46
Ya yapmayın arkadaşlar yaa
Olayları nerelerden nerelere getirdiniz..
diğer başlık kapandı bunudamı kapatmaya çalışıyorsunuz....

uslup hakkatten her iki taraftanda seviyesiz...
isteyen boykot eder isteyende etmez..

fakat boykot etmeyenin boykot etmeyeceğini ilan etmesinede luzum yok zaten tanımıyoruzda kimseyi...

ilginin ve alakanın olmadığı başlığa girmezsin olur biter

şahsen ben alakamın olmadığı başlığa hiç bir mesaj yazmıyorum...

Arkadaş benim uslubumu ılımlı bulduğunu söylemiş kendisine çok teşekkür ederim...
keşke bu hassasiyetini tartışmayı devem ettirmeyerekte göstermiş olsaydınız( benim gibi düşünenler için) forumda olması luzumlu olan konunun kapanmasına sebebeiyet vermemiş olurdunuz..

görüşler tabiki farklı olacak bu bir zenginliktir

mesela benim için hiç bir şey ifade etmeyen euresyon şarkı yarışmasıyla alakalı başlığıda takip ederek bilgilenmiş oluyorum kötümü oluyor...
bilgi dağarcığım zenginleşiyor faydalanıyorum...

bu ekonamik krizde ne işiniz olur hadise ile vs gibi yazılarla ortamı gererek,başlığın kapabnmasına ve forumun fakirleşmesine sebebiyet vermiyorum...
lütfen konuyla ilgilenmiyorsanız ilğili olanların önünü kesmeyiniz...

bu konunun buralara gelmemesi lazımdı...

kimseye cevap vermek için yazmadım sadece ve sadece ortamı dahada yumuşatmak için yazdım..

kalbini kırdığım kişilerden şimdiden özür diliyorum...

sütçüimam
31.01.2009, 01:03
.................................................. ......................................

Ayrıca benim başlıktaki laf kalabalığından kastım farklı ajanslardan alınıp buraya konulan makale ve röportajlar ile ilgiliydi. Yani kafana göre provakasyona girme boş yere:)

.................................................. ......................................

Bunu söylerken de bu türden futbol dışı ve ciddi tartışmaların forum huzurunu zaman zaman bozduğunu Danışma başlığında da dile getirdim ama Forum Yöneticisi Külünkoğlu orada bana gayet usturuplu bir şekilde konunun kapanmaması gerektiğini dile getirince de konunun üzerinde diretmedim ve kenara çekildim..

Bak kardeşim! Senin kastını, niyetini filan bilemem ben. Kastının ne olduğunu bilmem için bunu yazında açıkça belirtmen lazım. İlgili yazında sen, “laf kalabalığı” sözünden kastının sadece “farklı ajanslardan alıntı yapılan makale ve röportajlar” olduğunu söylemiyorsun. Cümleni aynen aşağıya alıyorum.

“Ben bu başlıkta, şimdiye dek yaramadığı gibi bundan sonra da pek bir işe yaramayacak olan bolca beddua ve oradan buradan yapılan alıntıların getirdiği laf kalabalığı haricinde herhangi bir tartışma ya da fikir alışverişi ortamı göremedim açıkçası..”

Bu cümlede açık şekilde şunu belirtiyorsun. israil! Allah seni yok etsin!” isimli konu başlığı altında yer verilen yazılarda “bolca beddua ve oradan buradan yapılanalıntılarıngetirdiği laf kalabalığı haricinde” pek debir şey yok. Bu sözünü iyi tahlil et. Madem senin kastının içerisine ayet ve hadislerin yer aldığı yazılar girmiyor o halde dikkatli cümle kur. Ne dediğinin farkında ol! Başlığı baştan sona incelemeden atıp-tutma! Sen, “oradan-buradan yapılan alıntılara”, “laf kalabalığı” derken, bu alıntılardan bir kısmının Kurân ve Hadis kitaplarından yapıldığını iyi bilmelisin. İşte böyle konu başlığı altında yer alan yazıları incelemeden sazan gibi atlayıp yorum yaparsanız, yan basarsınız.

Burada şunu da ifade etmek isterim. O konu başlığında yapılan bedduaların, -ki bunlar diğer bir açıdan bakıldığında israilin zulmünün bitmesi için yapılan dualardır- şimdiye dek bir işe yaramadığını ve bundan sonra da yaramayacağını kimse bilemez. Bunu en iyi bilen Allah’tır. Kendinizi kimin yerine koyduğunuzu iyi düşünün. “Yan basmayın”!… Bu konuda size Furkan Sûresi 77. ve Bakara Sûresi 186. âyetleri okumanızı tavsiye ediyorum. Dua etmemizi kim istiyor görmüş olursunuz…

Son olarak şunu söyleyeyim. Ben provakasyondan filan anlamam. Her platformda gerçek olanı, hak olanı söylemeye çalışırım. Bu forumda şimdiye kadar kimsenin ceza almasına veya banlanmasına neden olacak provakatif faaliyetlerde bulunmadım. Hiçbir başlığın kapanması için fitne-fesatçılık yapmadım. Ancak siz, bu işi öyle profesyonelce yapıyorsunuz ki benim forumdan uzaklaştırılmamı sağladınız ve yine “İsrail! Allah seni yok etsin” başlığının kapatılabilmesi için fitne-fesatçılığın en çirkin örneklerinden birini sergilediniz. Başlığın kapatılması yönünde forum yöneticileri nezdinde girişimde bile bulunmuşsunuz maşaallah. Ancak belirttiğiniz gibi Külünkoğlu’ndan gereken cevabı almışsınız.

Neticede o konu, siyasi tartışmalara girildiği gerekçesiyle kilitlendi. Şimdi “bir yerinize” kına yakın olur mu?

Muhammed KOÇ
31.01.2009, 01:06
yakın bir zamana kadar bize kalanlar ... koyulması ne kadar doğru bilmem ama gerekirse silinsin

http://img50.imageshack.us/img50/4356/91384934ov8.png
http://img211.imageshack.us/img211/9292/90002701yz5.png
http://img48.imageshack.us/img48/7858/17560787io5.png
http://img102.imageshack.us/img102/7545/81843151pe8.png

bir kısmının hisseleri paylaşılmış ama genelde tam Türk şirketi olan var
bence bunu ezberlemek diğerlerini ezberlemekten daha kolay.. malesef çoğu şey onların.. bunlara iyi bakın bunlar bizim ve bunlara yönelelim ..

ferdiT
31.01.2009, 01:16
ben katılmayanlara asla birsey demem diyemem herkesin aklı ve hur iradesi var.sahsen bende bir boykot icindeyim ama benim boykotum israil in gazzeyi vurmasıyla baslamadı cunku bunun benim gorevim oldugunu dusundum elimden geldigince yabanci mallar kullanmamaya calısıyorum saygılar...

OKANIZM
31.01.2009, 01:48
Ahirzaman peygamberi buyuruyor:

“Müslümanlar, Yahudilerle harp etmedikçe kıyamet kopmayacak. Harp olacak ve Müslümanlar onları yenip öldürecekler. Öyle ki, Yahudiler ağaç ve taşların arkasına saklanacaklar, o ağaç ve taşlar konuşarak, “Ey Müslüman, ey Allah’ın kulu, arkamda bir Yahudi var, gel onu öldür,” diyecek. Sadece ⁄arkad ağacı haber vermeyecek, çünkü bu ağaç, onların ağacıdır.” (Ennihaye, cilt 1, shf. 87, 103, 104, 117, İbni Mace, cild: 2, shf: 1363; Müslim, cild: 4 Shf: 2239)
Hadiste adı geçen ⁄arkad ağacı. Kâmus’ta “Sincan Dikeni” veya “Yahudi ağacı” olarak belirtilir. Anadolu’nun muhtelif bölgelerinde ise Karaçalı, Karadiken, Kunar, Çalıtohumu, Çalıdikeni, Çeşmizen ve Hz. İsa Dikeni gibi çeşitli isimler altında tanınır. Boyu 2-3 m. olan bu ağacın Lâtince ismi “PALIURUS SPINA CHRISTI”dir.
Tehlikeli dikenlere sahip olan bu ağaç, Filistin havalisinde Yahudiler tarafından hâlen çok yaygın bir şekilde dikilmektedir...
“Onlar toplu olarak sizinle savaşmazlar ancak müstahkem şehirlerde yahut surların ardında sizinle savaşmak isterler. Kendi aralarındaki çekişmeleri oldukça çetindir. Sen onları toplu sanırsın, oysa onların kalpleri dağınıktır. Öyledir, çünkü onlar aklını kullanmayan bir topluluktur” (Haşr, 14)
Bundan yıllar önce gazetecilerin, İsrail Devleti’nin o günkü başbakanı Şimon Perez’e “Kur’an-ı Kerim, sizin devletinizin yıkılacağından haber veriyor” diye hatırlattıklarında, Perez şu cevabı vermişti: “Kur’an’ın bahsettiği Müslümanlar gelsin, düşünürüz.

28TS61
31.01.2009, 02:40
nike da yahudi mali diye biliyorum

Harun-61
31.01.2009, 09:59
nike da yahudi mali diye biliyorum

öyle oldugun bende duymustum.

adamlar her yere el atmislar.

MetiN08
31.01.2009, 11:06
Türkiyeden cogu kisi Facebooka üye sanirim burda öyle bir sey yok, benim duydum Facebooku yapan kiside 22yasinda bir yahudiymis bu dogrumu haberi olan varmi ????

Mayls
31.01.2009, 11:11
Bir anda her şeyi boykot etmek imkansız. Bence şimdilik verilen listeleri uygulamalıyız.

Öztürk Adem
31.01.2009, 11:38
Kolay olarak uygulanabılecek bır durum degıl kı bu ınsanlar arasında da cok da kolay degıl :( Buyuk yetkılıler bunun ılk karsısına gecmelerı lazım:(Sonra da gorev bıze duser ama sahsım adına elımden gelen ozenı gosterdıgımden emın

Coloradoydu
31.01.2009, 11:57
Türkiyeden cogu kisi Facebooka üye sanirim burda öyle bir sey yok, benim duydum Facebooku yapan kiside 22yasinda bir yahudiymis bu dogrumu haberi olan varmi ????

Arkadaşlar internette ciddi bir bilgi kirliliği var. Arama motorlarına yazdığınız hemen her marka ve her popüler kişi için "Yahudidir" iddiasını bulabilirsiniz.

3. parti kaynaklarla doğrulanmadıkça bu tür bilgilere itibar edilmemeli.

iskenderunlu
01.02.2009, 02:43
yahudiler dünyayı ele geçirme politikalarını uygulamaya devam ediyorlar

oguzlu
01.02.2009, 03:55
isin aslinda her buyuk sirketin, her buyuk sehrin ve her buyuk ulkenin yonetiminde yahudiler veya onlara usaklik yapan masonlar var. eger kucuk bir arastirma yaparsaniz turkiyedeki buyuk sirketlerin bile cogunun ceo'su yahudi veya masondur. yahudilerin ekmegine yag surmeyen sirketi bir sekilde batirirlar bunlar. eger farkindaysaniz turkiyede hur ve taninmis masonlar olarak faaliyet gosteren mason grubunun binalari zirhlidir ve ust derece korunaklidir. hepimizin hatirlayacagi gibi 2003'de istanbula yapilan teror saldirilarindan bir taneside bu masonlara yada yahudilere yapilmisti ve kapinin onunde patlayan bomba hicbirsey yapmamisti binalarina.
ise tepeden baslayip bu adamlarin faaliyetlerini durdurmali ve turkiyeden cikartmaliyiz, bunu da ust duzey devlet yoneticilerimiz yapabilir onlara bu baskiyi da bizler kurabilirz.

boztepeliyasin
01.02.2009, 17:05
donumuza kadar dışarıdan alıyoruz herşeyi kalkmış boykottan bahsediyoruz. önce bir üretime geçelimde sonra meydan okuruz.

a d bacan
01.02.2009, 18:12
evet haklısınız çogu mallar bizim değil

fakat bizim olan malları neden tercih etmeyelim.
çokmu zor..
yani bir reyonda bizim olmayan,diğer tarafta bizim olan (don)(çok özür diliyerek)varsa onu tercih etmek meydan okumakmı?
üretilen hemen hemen tüm mallarımız var..
öyleyse önce olanlardan başlayım hadi...
hem yerli malıda kullanmış oluruz...
bunun neresş yanlış anlamıyorum ki..
buna rağmen yapan yapar yapmayanda yapmaz...

bazı arkadaşlar yapmayacağını belirtmiş içtenlikle sayğı duyuyorum
fakat bazı arkadaşlarda varkı olaya alaycı bir uslubla yaklaşıyor buda çok hoş olmuyor arkadaşlar...

a d bacan
04.02.2009, 12:09
http://www.ravda.net/images/boykot/7290.jpg (http://www.ravda.net/images/boykot/7290.jpg)

tamamen israile ait olan ürünlerin barkod numarasi 729 ile baslamaktadir..
tek tek markalari aklimizda tutmamiz mümkün olmaya bilir..
sadece normalde baska bir ülkeye ait ama israil ile ortakli markalari aklimizda tutmamiz daha hayirli olacaktir..

EY MÜSLÜMAN...!

DEGERINI BIL... KENDINI KÜÇÜLTME... BENIM BOYKOT ETMEMLE NE OLUR DEME SAKIN HA..! UNUTMAKI, YERYÜZÜNDEKI MÜSLÜMANA SIKILAN MERMILER, ALDIGIN ÜRÜNLERIN GELIRI ILE YAPILMAKTADIR...

Ve unutma ki; BUNUN HESABINI ÖBÜR ALEMDE VERECEKSIN.
Ve unutma ki; SIRA SANA DA GELEBILIR...
Ve unutma ki; FARKLI MEKANDA YASADIGIN IÇIN BU MERMILER SANA SIKILMIYOR...!
BIRGÜN DEGIL ÖMÜR BOYU BOYKOT! BIRGÜN DEGIL ÖMÜR BOYU BOYKOT! BIRGÜN DEGIL ÖMÜR BOYU BOYKOT!

Uzunoğlu
04.02.2009, 12:15
Devlet 3,3 milyar dolarlık ticaret yaparken bu devletle bizlerin üç kuruşluk tüketimimizin durdurulması ne gibi bir fayda sağlayabilir ?

Cihan_Şumul
24.02.2009, 17:28
israil mallarının ve israile destek veren markaların boykotu anlık tepki olarak kalmasın. Yaşamımızın her alanında tükettiğimiz ürünlere dikkat edelim. coca cola veya benzeri bir başka marka yerine alternatif ürünleri tercih edelim. Hz. İbrahim'in atıldığı ateşe su taşıyan karınca misali safımızı belli edelim. Yapacağımız boykotun en büyük faydası bizedir. Böyle düşünmek gerekir...

a d bacan
24.02.2009, 21:07
Aslında bu konuyu
yerli malı kullanmak ile bir değerlendirebiliriz..
boykota karşı çıkan,anlamsız bulan,anlamlı bulup başarısız olur diyen,yahudi yada israil düşmanı olmaya gerek yok diye düşünen,vs sebeblerden ötürü karşı çıkan arkadaşlarda
olaya boykot olarak değilde
yerli üretim malları destekleyim babında bizle bir olabilirler(tabi bunada bir mazeret bulmazlarsa)
daha isabetli olmuş olur diye düşünüyorum

böyle bir başlık varsada onu canlandırmış oluruz...

ben herkesin bu hususa ehemmiyet göstermesini istiyorum.
ekonomisi daha güçlü bir TÜRKİYE için...

Cihan_Şumul
25.02.2009, 19:15
Çelik'ten 'yabancı ürünleri boykot etmeyin' çağrısıhttp://medya.zaman.com.tr/2009/02/16/celik.jpgMilli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 'İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını finanse ettiği iddiasıyla Türkiye'de bulunan birçok uluslararası şirkete ve ürünlerine yönelik boykot çağrılarına' itibar edilmemesini istedi. 'Krizden etkilenmemek ve Gazze'deki barış sürecini olumsuz etkilememek için okullarda boykot gibi girişimlerin olmamasını, bu konuda il milli eğitim müdürlüklerinin gerekli tedbirleri almasını' istedi.
Geçen ay Gazze'de öldürülen Filistinliler için okullarda saygı duruşunda bulunulması talimatı verdiği için eleştirilere maruz kalan Bakan Çelik, yabancı şirketlerin ürünlerinin boykot edilmesi çağrılarına tepki gösteren bir genelge yayımladı. Uluslararası yatırımcıların şikayeti üzerine yayımlandığı öğrenilen genelgede Çelik, dünyada yaşanan malî krizden ülkemizin etkilenmemesi için önlemler alındığını hatırlattı. Çalışmaların sonuçlarını değerlendiren Bakan, şunları söyledi: "Ülkemizin ekonomik gücünü artırmak ve yatırımcı güvenini sağlamak için verdiği mücadele sonunda gelinen nokta memnuniyet vericidir. Bu süreçte yabancı firmalar yatırımda bulunarak, yaptıkları ihracat, sağladıkları istihdam ve ödedikleri vergilerle ülke ekonomisi ve insanına büyük katkı sağlamaktadır."

İbrahim Asalıoğlu

http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=815770&title=celikten-yabanci-urunleri-boykot-etmeyin-cagrisi

Cihan_Şumul
25.02.2009, 19:27
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in İsrail mallarının boykot edilmemesi için valiliklere gönderdiği genelgeye, Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı’dan tepki geldi.

BES Genel Başkanı Gürkan Avcı, yaptığı açıklamada, “Şehit cenazelerine öğretmen ve öğrencilerin katılmaması yönünde çıkardığı genelgeyle, tartışmalı genelgeler yayımlamakla ünlenen ve geçen ay yayımladığı genelgeyle de ‘Gazze'de öldürülen Filistinliler için okullarda saygı duruşunda bulunulması’ talimatı veren Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, şimdi de ‘yabancı şirketlerin ürünlerinin boykot edilmesi çağrılarına tepki gösteren’ bir genelge yayımladı” dedi.

Avcı, uluslar arası yatırımcıların şikayeti üzerine yayımlanan genelgede Çelik’in; yabancı firmaların yatırımda bulunarak, yaptıkları ihracat, sağladıkları istihdam ve ödedikleri vergilerle Türkiye ekonomisine katkı sağladığını söylediğine dikkat çekti. Avcı, “Sayın Çelik bir eliyle Gazze’ye selam veriyor, diğer eliyle de mahcup ve pişman bir edayla küresel sermayeye selam duruyor. Bu tükürdüğünü yalamaktır” şeklinde konuştu.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=208117

Misina
25.02.2009, 20:04
Ee Ne bekliyordunuz hükümetin boykot anlayışı sadece doğan grubuna işliyor demekki :D

a d bacan
25.02.2009, 21:50
ucu bir yerlere dokunmuş
demekki bir şeyler oluyormuş ELHAMDULİLLAH

Elimizden ne gelirse boykot hususunda ardıma koymayacağım.

Misina kardeş,senden Todoron ve G.V. arkadaşlar gibi, açık sözlü olmanı isterim
bak!
onlar boykota karşı olduklarını açık sözlülükle belirttiler bizde saygı duyduk tek kelime deme hakkımız olmadığı içinde tek kelime etmedik

fakat sizin yaklışımınız farklı olduğu için(bundan önceki mesajlarında dahil) bi kaç kelime yazma hakkını buldum kendimde
yoksa ikli polemikleride sevmem
diyeceğim şudur ki

boykota karşıysan açıkça belirt yada fikrini sun
kimseye beklentilerinin ne olduğunu sorma
çünki burada yazan herkes hükümetten değil siz değerli kardeşlerimizden destek bekliyoruz...
bari köstek olma!!!

kalbini kırmak istemezdim

Ömer SEVİNÇ
25.02.2009, 22:43
Yakışmadı bakan bey..

Misina
25.02.2009, 23:27
a d bacan (Adınızı bilmiyorum Kusura Bakmayın)

Filistinde öldürülen çocukları gördükçe herkesin üzülmesi ve ne yapabilirizi düşünmesi ve uygulamasından daha doğal bişey yoktur.

Hepimizin vergi ödediği Türkiye Cumhuriyetinin bir bakanı okullardaki çocuğa boykot yapmayın diyorsa bu sokaktaki ahmete mehmetede açık bir mesajdır boşuna uğraşmayın demektir.

Kendi çıkarları gerektiğinde Halkı boykota davet edenlerden İsraili boykot etmeyin çıkışı abest değil mi?

Kısacası Boykota karşı değilim ama bu duruşun Hükümet politikası olmayıp senle ahmetle mehmetle sınırlı kaldığı müddetçe hiçbir işe yaramayacağını düşünenlerdenim.

a d bacan
26.02.2009, 10:58
Evet keşke topyekün yapabilseydik.
N e yazikki yapamadığımızdan dolayı daha ilerlerde değiliz.
sanada katılmakla beraber
Üstad Necip Fazıl ında dediği gibi "kim var denildiğinde sağında ki ve solunda ki lere bakmadan BEN varım diye bilen bir gençlik"
işte bizde o olmaya çalışıyoruz
"bir çiçekle bahar olmaz" fakat çiçekler birer birer açarak baharı getirir..

ve ben inanıyorum ki bi kaç kişi bile olsak bir şeyler yapabilmişiz ki;Sayın Bakan böyle bir açıklama gereği duymuş...
vel hasıl ben şahsen devam edeceğim

Faik Yılmaz
26.02.2009, 15:54
Part işini buraya karıştırmak hoş değil ancak geçenlerde Milli Eğitim Bakanlığınca yayaınlanan İsrail mallarını boykot etmeyin tünüdeki genelge hiç hoş olmadı...

Yani bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirten bir uygulama....

Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol.

Mehmet Fırat
26.02.2009, 15:55
Boykotların işe yaradığını göstermenin tek yolunu kullanmış bakan.

"Hadi boykota devam" diyecek değil ya. :)

Tabii bilerek mi yapmış, bilinmez. :)

Great White
26.02.2009, 17:09
Boykotların işe yaradığını göstermenin tek yolunu kullanmış bakan.

"Hadi boykota devam" diyecek değil ya. :)

Tabii bilerek mi yapmış, bilinmez. :)

Vallahi helal olsun..

Şu sözünü ettiğin şeyin bakanın bile aklına geleceğini sanmıyorum ben:))

oguzlu
26.02.2009, 17:19
apacik hainlik yapiyor cok sayin(!) bakan beyimiz
devletimin bircok sirketlerini yabancilara sattiklari yetmemis gibi, geride kalan tek tuklerinde is yapamayip batmasi icin guzel bir cagrida bulunmus

alpozan61
26.02.2009, 17:57
http://www.ravda.net/images/boykot/7290.jpg (http://www.ravda.net/images/boykot/7290.jpg)

tamamen israile ait olan ürünlerin barkod numarasi 729 ile baslamaktadir..
tek tek markalari aklimizda tutmamiz mümkün olmaya bilir..
sadece normalde baska bir ülkeye ait ama israil ile ortakli markalari aklimizda tutmamiz daha hayirli olacaktir..

EY MÜSLÜMAN...!

DEGERINI BIL... KENDINI KÜÇÜLTME... BENIM BOYKOT ETMEMLE NE OLUR DEME SAKIN HA..! UNUTMAKI, YERYÜZÜNDEKI MÜSLÜMANA SIKILAN MERMILER, ALDIGIN ÜRÜNLERIN GELIRI ILE YAPILMAKTADIR...

Ve unutma ki; BUNUN HESABINI ÖBÜR ALEMDE VERECEKSIN.
Ve unutma ki; SIRA SANA DA GELEBILIR...

Ve unutma ki; FARKLI MEKANDA YASADIGIN IÇIN BU MERMILER SANA SIKILMIYOR...!

BIRGÜN DEGIL ÖMÜR BOYU BOYKOT! BIRGÜN DEGIL ÖMÜR BOYU BOYKOT! BIRGÜN DEGIL ÖMÜR BOYU BOYKOT!

:alkış: katılıyorum da bu bakanın yaptığı açıklamalar aklıma bu ne perhiz bu ne lahana turşusu lafını getirdi....

mertcann
03.03.2009, 21:02
İsrail`e karşı uygulanan boykot, ülke ekonomisinde ciddi sorunlar doğururken, iç politik söylemleri de etkiliyor.
İsrail gazetesi Haaretz`de Shir Hever imzasıyla yayımlanan habere göre, İsrail ordusunun Gazze`ye karşı başlattığı ambargonun ardından artan protestolarla başlayan boykot, ülkedeki politik söylemi de etkilemeye başladı.

Haberde, özellikle ekonomi çevrelerinin ardarda askeri operasyonlara karşı seslerini yükseltmeye başladığı belirtildi. İsrail operasyonlarının ahlaki taraflarını fazla dile getirmemelerine rağmen, İsrailli işadamları ve ihracatçılar, protestoların meydana getirdiği ekonomik sıkıntılar konusunu daha sık ifade etmeye başladı.

Bu trende örnek olarak İsrail`de yayımlanan the Marker dergisindeki dört ayrı yazıya dikkat çekildi:
- 2 Şubat`ta, İsrail`in teknoloji şirketlerine karşı her gün artan boykota dikkat çeken Guy Grimland, birçok İsrail şirketinin Amerikan ve Avrupalı firmalardan kendileriyle "ahlaki nedenlerden dolayı iş yapamayacaklarını" açıklayan mektuplar aldığını yazdı.

- 3 Şubat`ta İsrail`in en önemli ekonomi muhabirlerinden biri olan Nehemia Strassler, İsrail Endüstri, Ticaret ve İş bakanı Eli Yishai`nin "İsrail`e düşen her roket için Gazze`de 100 ev i yıkmalıyız" sözlerini sert ifadelerle eleştirdi. Strassler, saldırıların "tüketicilerin, işadamlarının ve potansiyel yatırımcıların tavırlarını değiştirdiğini" söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Avrupalı tüketiciler İsrail boykotuna aktif olarak katılıyor. Aydınlar bize karşı ekonomik savaş çağrıları yapıyor, resmi boykot uygulamaları için bastırıyor. Şirketlerin yönetim kurulu toplantılarında İsrail`le ticari ilişkilerin kesilmesi için sesler giderek yükseliyor. Şimdiye kadar birçok ülke bizimle ekonomik ilişkilerini kesti, bazıları bu boykotu diplomasi alanında da uygulamaya başladı. Konuştuğum İsrailli ihracatçılar birçok ülkenin de mallarına "gizli" boykot uyguladığını savunuyor."

- Shuki Sadeh, 6 Şubat`ta yayımlanan yazısında, boykota dahil olan yeni şirketlerin isimlerinden bahsetti, bazı firmaların iş yapmak için İsrail şirketlerinden Gazze saldırılarını kınayan bir belge imzalamaları talebinde bulunduğunu yazdı. Sadeh, yazısında bazı İsrailli işadamlarının hükümetten boykota müdahale etmesini isteyen sözlerine de yer verdi.

- 11 Şubat`ta yayımlanan Ora Koren imzalı haberde ise, yurt dışındaki İsraille bağlantılı firmaların bu bağlarını gizlemek için yoğun çaba gösterdiği ve böylece yerel aktivistler tarafından hazırlanan boykot listelerine girmemeye çalıştıkları öne sürüldü.

Haaretz gazetesinde yer alan haberde, bazı İsrail şirketlerinin boykottan zarar görmemek için merkezlerini başka ülkelere taşıyabileceği görüşü de dile getirildi.

http://www.tuketiciler.org/?com=news.read&ID=2618