PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hami: "Bir Gün Trabzonspor'un Başına Geçeceğim"

Yunus Emre SEYHAN
14.01.2009, 16:25
BİRGÜN TRABZONSPOR'UN BAŞINA GEÇECEĞİM
İleride bir kulüp takımını çalıştırmak istediğini ancak bunun için daha erken olduğunu da anlatan Hami Mandıralı, "Bir gün mutlaka bir kulüp takımının teknik direktörlüğünü yapacağım. Ancak bunun için daha erken. Şu anki görevimi seviyorum. Eğer kulüp bazında bir takımın başına geçmek istersem onunda beni Hami yapan Trabzonspor olmasını isterim" dedi.

Spor61

Nizam
14.01.2009, 16:33
İnşaLLah..

Uğurtan
14.01.2009, 16:37
Kalsın.. Orası iyi Hami hoca.. Ordan faydalı olabilirsin..

Hüseyin Kurt
14.01.2009, 16:39
Daha çok var.
Şuan iyi yerdesin.

tsmetu
14.01.2009, 16:41
Kendisini geliştirdikten sonra neden olmasınki.

Ahmet Kuru
Herşeyin bir zamanı var..
Zaten kendiside bunu belirtmiş...
Teknik Direktörlük kariyerinin daha başında,önünde uzun yıllar var...İnşallah başarılı olup,başarılarını taçlandıracağı yer Trabzonspor olur...

MuratJ
böyle açıklamaları hiç sevmiyorum. Şuan takımın başında bulunan hocaya saygısızlık! Ersun hocayla cok uzun beraberlik düşünüyoruz inşallahta böyle olur! Bir wenger bir ferguson olur inşallah bizle beraber Ersun hoca!

Dogan
14.01.2009, 16:45
"Bir gün mutlaka bir kulüp takımının teknik direktörlüğünü yapacağım. Ancak bunun için daha erken. Şu anki görevimi seviyorum. Eğer kulüp bazında bir takımın başına geçmek istersem onunda beni Hami yapan Trabzonspor olmasını isterim"

Bu açıklamadan ''Bir gün Trabzonspor'un başına geçeceğim'' başlığı çıkar mı? Biraz zor gibi gözüküyor ama olabilir neden olmasın:)

a f s
14.01.2009, 16:49
Önce kahvaltılarımıza organizasyonlarımıza gel. Taraftarı bir tanı, kaynaş sonra.
O kadar konuşuyoruz, muhabbet ediyoruz hep kaçamak oynuyor bu konularda.

Hekimoğlu
14.01.2009, 16:51
Bence futbolcu Hami olarak hafızalarımızda yer etmiş efsanenin sonu olabilir.Serdar Bali mesela yorumculuğuyla efsane futbolcu konumundan sevilmeyen biri haline geldi ,üstelik teknik adamlık Trabzonspor'da çok yıpratıcıdır.

Hekimoğlu
14.01.2009, 16:53
Önce kahvaltılarımıza organizasyonlarımıza gel. Taraftarı bir tanı, kaynaş sonra.
O kadar konuşuyoruz, muhabbet ediyoruz hep kaçamak oynuyor bu konularda.
Pardon gel bizden icazet al der gibisiniz.Hami Mandıralı mı taraftarı tanıyacak??

Mustafa Yılmaz
14.01.2009, 16:56
Yaşayan en büyük 100 Trabzonspor sevdalısı listesinde en üst sıralarda yeri olan Hami Mandıralı becerebilecekse ,son derece idealist olarak bu işi düşünüyorsa teknik direktörümüz o olsun ileride tabi ki.

Cengiz Çubukcu
14.01.2009, 16:58
Aytekin Akay'ın haber 61'de çok güzel bir yazısı vardı, bırakalım Trabzonsporu artık milli takımdan başka bir takım çalıştırmanın vakti geldi geçiyor bile. gerekli tecrübeyi kazanması için yarışmacı takımları çalıştırması lazım....
Ali Fuat Abi, o kadar hevesle fotoğraflarınıza baktık ettik ama ne sizden ne de Hamiden ses çıkmayınca aynen yukarıda bahsettiğin gibi düşünmek zorunda kaldık. kendisine söyleyin vallahi biz adam yemeyiz :)

a f s
14.01.2009, 17:06
Pardon gel bizden icazet al der gibisiniz.Hami Mandıralı mı taraftarı tanıyacak??

Yanlış anladınız. Kimseye icazet dağıtmıyoruz.
İstanbul gibi Trabzonluların ve Trabzonsporluların bol olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Hami'nin taraftar ile kaynaşması, yeni nesili ve bizleri tanıması için söyledim. Aradığımda telefonuma " Oo! afs ne yapıyorsun ballim " diyecek kadar samimi, içten bir abime saygısızlık yapmam.

Sadece Hami'nin bu sıcaklığını herkes görsün, o taraftarı görsün, onu oynarken hiç canlı görmemiş olanlar yakından tanısın istiyorum.

Futbol hayatında Trabzonspor ile ilgili Hocalık, Başkanlık düşünen herkesin taraftarı daha yakından tanımasında ne mahsur var?

Hasan Çelik
14.01.2009, 17:15
Yanlış anladınız. Kimseye icazet dağıtmıyoruz.
İstanbul gibi Trabzonluların ve Trabzonsporluların bol olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Hami'nin taraftar ile kaynaşması, yeni nesili ve bizleri tanıması için söyledim. Aradığımda telefonuma " Oo! afs ne yapıyorsun ballim " diyecek kadar samimi, içten bir abime saygısızlık yapmam.

Sadece Hami'nin bu sıcaklığını herkes görsün, o taraftarı görsün, onu oynarken hiç canlı görmemiş olanlar yakından tanısın istiyorum.

Futbol hayatında Trabzonspor ile ilgili Hocalık, Başkanlık düşünen herkesin taraftarı daha yakından tanımasında ne mahsur var?

tabiki haklısın bu hususta HAMİ gibi trabzonspor tarihinin en büyük futbolcusu taraftarını yalnız bırakmamalıdır yılda 1 defada olsa yapılan organizasyonlarda taraftarının yanında olmalıdır.
öte yandan bende bir gün HAMİ MANDIRALI yı trabzonspor un başında görmeyi çok istiyorum ilk atapta hamininde belirttiği gibi tecrübe kazanmalı daha sonra takımın başına gelmelidir.trabzonsporda antrenörlük yıpratıcıdır ŞENOL GÜNEŞ bile birçok defa haksızlığa uğradı HAMİ nin bunlara göğüs gerebilmesi için iyice tecrübelenmesi, gerekir,sonrasında gelsin yeni nesil in gönlünde antrenör olarak taht kursun,biz futbolculuğnu biliyoruz bilmeyenler mutlaka vardır

magicyattara
14.01.2009, 17:28
Trabzonpor'un başarısı kendi içinden çıkan değerlerle mümkün olacaktır.
Öz evlatçı değilim ama her kulübün kendine has bir başarılı olma metodu vardır.Trabzonspor'unki de kendi altyapısından yetiştirdiği futbolcular ve teknik direktörlerle geldi bu zamana kadar.

Ne zaman bunun aksini yapsak başarısız olduk.
Efsane kadro,1996 kadrosu ve 2005 kadrosunun futbolcu-hoca istatistikleri bunu gösteriyor.

Bu Hami veya bir başkası olabilir;lakin aklın ve istatistiklerin yolu bir.

Mustafa Yılmaz
14.01.2009, 17:30
"ŞENOL GÜNEŞ bile birçok defa haksızlığa uğradı "

Evet haksızlığa uğradı ama bizi bıraktı gitti.
Demedi ki bana şu hususta veya şöyle haksızlık yapıldı.
Yalnızca dediği "konuşursam yer yerinden oynar Trabzonspor'da "

Konuşta yer yerinden oynasın ,herkes bilsin ne olmuş bitmiş .

Hami_41
14.01.2009, 17:36
bu adamın ismini her duyduğumda tüylerim diken diken oluyor nasıl sevdirdiyse kendini bana.
Hala bi jübile yapılmamış olması büyük ayıp bizim için

Gökhan KAN
14.01.2009, 17:43
inşallah hami...ama senden önce tolunayı görmek istiyorum....

Sümeyye Şahin
14.01.2009, 17:44
inşallah görürüz o günleri

ccd6167
14.01.2009, 19:15
37lık josep guardıola barcanın basndaysa san akapımız sonsuza kadar acıktır hamii

poetricus
14.01.2009, 19:26
Hami'nin, Trabzonspor'un "efsane" futbolcularından biri olarak böyle bir ideali olması çok güzel.
İnşallah o günler için yaptığı hazırlık bu açıklamalardan ibaret değildir.

SüRMeNe_6161
14.01.2009, 19:53
insallah....

Emre7
14.01.2009, 20:01
adam ilerde demiş, siz dur senden önce tolunay var diyorsunuz...
yav adam yetersizim diyo siz ersuna ayıp oluyor diyorsunuz :)
sizi anlamak ciddi zor

Muhammet
14.01.2009, 20:03
Başarılı olacaksa, güzel günler yaşatacaksa çok isterim.

Özkan
14.01.2009, 20:08
böyle açıklamaları hiç sevmiyorum. Şuan takımın başında bulunan hocaya saygısızlık! Ersun hocayla cok uzun beraberlik düşünüyoruz inşallahta böyle olur! Bir wenger bir ferguson olur inşallah bizle beraber Ersun hoca!Ben de hep Trabzonspor Başkanı olmayı hayâl ederim ve ileride de bu şerefli göreve tâlip olup, Trabzonspor'a hizmet için elimden geleni yapacağım.* Buradan Sayın Başkanımızı ve yönetimi yıpratmaya çalıştığım sonucu çıkar mı?

Hami Mandıralı abimiz Ersun Hoca'nın yetersiz olduğunu söylemedi, oraya bir ân evvel oturmak istediğini söylemedi, "Bu takımın ilacı bende." demedi. Tek dediği, şimdi kendini yetersiz gördüğü ve kendisini geliştirip ileride klübümüzün futbol takımında teknik direktörlük yapmak istediği.

Her Trabzonsporlu Trabzonspor yönetiminde yer almayı, her Trabzonsporlu futbolcu takımımızda antrenörlük yapmayı ister. Çocukken Trabzonspor'da futbolcu olma hayâli kurmadık mı? Mahalle maçlarında kendimizi Ali Kemal, Necmi, Hami, Abdullah, Ünal, Şota, Fatih, Gökdeniz, Yattara olarak adlandırmadık mı? Hami Mandıralı ve Tolunay Kafkas'ın Trabzonspor teknik direktörlüğü ile ilgili sözleri de bu minvâlde değerlendirilmelidir.

*Başkanlık konusunda ciddîyim.

arifberkay
14.01.2009, 20:09
çok acelesi yok sen takılmaya devam et

ÜNAL
14.01.2009, 20:09
Hayırlısı...

ÖmerFarukYılmaz
14.01.2009, 20:10
Hayırlısı :)

bekir61
14.01.2009, 20:19
INSALLAH olur

Emiroğlu
14.01.2009, 20:23
Hami'nin, Trabzonspor'un "efsane" futbolcularından biri olarak böyle bir ideali olması çok güzel.
İnşallah o günler için yaptığı hazırlık bu açıklamalardan ibaret değildir.

Önemli olan nokta bu...

a f s
14.01.2009, 20:32
Abdullah Ercan'ın da böyle bir hayali olduğunu kendisinden duydum. Onun hayali 96 kadrosunun hep bir arada görev alacağı bir teknik heyet.

Tolunay'ın da böyle bir hayali vardır eminim.

Tolunay bu konuda daha istikrarlı ve kararlı çalışıyor üstelik.

Mehmet Zeki
14.01.2009, 20:34
Abdullah Ercan'ın da böyle bir hayali olduğunu kendisinden duydum. Onun hayali 96 kadrosunun hep bir arada görev alacağı bir teknik heyet.

Insallah boyle birsey olur abi.

HAYRETTİN
14.01.2009, 20:56
Aman aman kalsın bir 20 sene daha beklemek zorunda kalırız allah yazdıysa bozsun

Cengiz Çubukcu
14.01.2009, 21:05
Aman aman kalsın bir 20 sene daha beklemek zorunda kalırız allah yazdıysa bozsun

o gidince şampiyon olduk da ben mi hatırlamıyorum :)

HAYRETTİN
14.01.2009, 21:08
o gidince şampiyon olduk da ben mi hatırlamıyorum :)

Daha yeni yeni atıyoruz üstğmüzden o kabusu aman aman allah muhafaza

Semih
14.01.2009, 21:12
O hazır olduğunda Trabzonspor O'nu mutlaka düşünecektir...

O'nun da kabul edeceği üzere esas olan onun arzusu değil, Trabzonspor'un ta kendisidir.

trapesus
14.01.2009, 21:16
Bu "Aman kalsın" diyen arkadaş bunu neye dayanarak söylüyor anlamadım. Hami'nin uğursuz olduğunu söylemeye çalışıyorsan allah akıl fikir versin diyorum. Yok eğer teknik direktörlüğüne iki maçla not verdiysen yine allah akıl fikir versin diyorum.

Bahsi geçen oyuncunun Trabzonspor tarihinin en çok gol atan futbolcusu olduğunu da hatırlatmak istiyorum. Lig tarihinde de 4. galiba.

Misina
14.01.2009, 21:18
İnşallah kendisini geliştirip o tecrübeyi kazandığı zaman Kendisini Takımımızın başında görürüz.

Manu61
14.01.2009, 21:18
Biraz daha pişsin hele :) Staj yapabileceği en iyi yerde şu anda bence 5-6 sene adından iyice söz ettirecektir..

Kasım Hilal
14.01.2009, 21:26
Zamanı gelince inşallah...

Aslında bu daha güzel olur..
Heyet işi...

TolgaTopçu61
14.01.2009, 21:51
Insallah...

Mehmet Fırat
14.01.2009, 21:54
Bu "Aman kalsın" diyen arkadaş bunu neye dayanarak söylüyor anlamadım. Hami'nin uğursuz olduğunu söylemeye çalışıyorsan allah akıl fikir versin diyorum. Yok eğer teknik direktörlüğüne iki maçla not verdiysen yine allah akıl fikir versin diyorum.

Hiçbiri değil.

Hami ileride çok iyi bir TD olabilir. Ama bizim takımda zaten çok iyi bir TD var. Ve uzun yıllar onunla çalışılmasını isterim. ;)

MuratJ
14.01.2009, 21:57
20 yıl boyunca ersun yanal inşallah

magicyattara
14.01.2009, 22:04

Şampiyonluğu elinden alınan '96 kadromuzun her ferdinin böyle bir özlemi olduğunu düşünüyorum.

Şu anda en yakın duranın Tolunay olduğu açık.
Teknik Adam vasıfları en gelişmiş olan,Tolunay.

Hala seçimlerde oyunu kullanmak için İskenderpaşa İlkokulu'na gelen Tolunay.:)

Vehbi Sancak
14.01.2009, 22:37
yahu amma hayretiz ya

kardeşim, kardeşlerim;
hayırlısı, nasip, kim neye layıksa demek yerine
menfi düşüncelere üzüldüğümü belirtirim

şunun şurasında ne kalmış
birkaç seneye divan kurulu üyesi olacağım
bende görev almak, daha faydalı olmak istiyorum

hadi hami'ye temennilerinizi banada dileyin

amaç hizmettir. hizmet etmek isteyene aman felan demeyiniz lütfen
bizler, sizler ben daha ne yapabilirim onu düşünelim

bırakın köstek olmayı

10 numara
14.01.2009, 22:42
Şu anki görevimi seviyorum.
Spor61

şu andaki görevi ne? ben bilmiyorum bir görevimi var? ümit milli takımdaki durumundan bahsetmiyor galiba! evet doğru o da bir görev...

Muhammed KOÇ
14.01.2009, 22:43
ona hiç kuşkum yok zaten.. çoktan hakettin sen bunu :)

ApoCaN28
14.01.2009, 22:45
Zamanı gelince neden olmasın....

b_m_61
14.01.2009, 22:47
Hami bizim gözbebeğimiz ama şuanda yönetim ve Ersun Yanal çok uyumlu çalışıyorlar, bence Ersun Yanal bu çizgisini koruduğu takdirde uzun yıllar Yanal ile çalışılmalı şuanda Türkiye'nin en iyi teknik direktörü bana göre.
Hami ilerde göreve gelicekse eğer, kendini teknik direktör olarak da kanıtlamış ve tecrübe edinmiş olarak gelmeli.Bir sezon sonra kovarcasına gönderilicekse ya da hocalığı da futbolculuğu kadar iyi değilse, hiç gelmesin onu hep attığı gollerle hatırlayalım.Öylesi daha iyi.

hodlu
14.01.2009, 23:16
Efsane kaptan, seni baştacı yaparız.Hayallerimiz seninle mutlaka gerçek olacaktır...

Öztürk Adem
14.01.2009, 23:34
Insallah temennımız :D

HAYRETTİN
14.01.2009, 23:42

Bahsi geçen oyuncunun Trabzonspor tarihinin en çok gol atan futbolcusu olduğunu da hatırlatmak istiyorum. Lig tarihinde de 4. galiba.

Neden 20 senedir sampiyon olamıyoruz sanıyosunuz ne futboldan anlıyoruz nede futbolcudan hami topa 30 m. den aynı 1m. aynı vuran dumduz bir futbolcuydu topculuğundan ne gordukki hocalığından ne gorelim yıllardır istanbulda derbi maclarına giderim bir tane oynadığımac gösterin sözumu geri alıcam onun söylediği bir laf var kadıköye maca cıktığımda dizlerim titriyor diye ole ruzgar gibi bişi kendine calışmış en cok gol atan en cok kupa kaldıran diyil mesela...

Tunga
14.01.2009, 23:44
Hami Hoca, zaten kariyerinde yükselirse, istese de istemese de geleceği nokta muhakkak bu mevkiidir; ama böyle konuşmaları yapmak için çook erken. Dikkatleri üzerine çekiyor ve bence bu en azından bu zaman için yanlış. Bundan sonraki her adımı sanki Trabzonspor teknik direktörüymüş gibi değerlendirilecek. Hami Hoca kariyerinin daha çok başında. Hatalar yapacak, yanlışlardan dönecek. Eğer kısmetse, daha çok uzun bir kariyer var önünde. Şimdiden konuşmasına gerek yok bence. Kendine zarar veriyor bu tür açıklamalar.

Dediğim gibi zaten kariyeri gelişecek olursa, istese de, istemese de geleceği nokta bu olacaktır.

61 baha
14.01.2009, 23:58
Neden 20 senedir sampiyon olamıyoruz sanıyosunuz ne futboldan anlıyoruz nede futbolcudan hami topa 30 m. den aynı 1m. aynı vuran dumduz bir futbolcuydu topculuğundan ne gordukki hocalığından ne gorelim yıllardır istanbulda derbi maclarına giderim bir tane oynadığımac gösterin sözumu geri alıcam onun söylediği bir laf var kadıköye maca cıktığımda dizlerim titriyor diye ole ruzgar gibi bişi kendine calışmış en cok gol atan en cok kupa kaldıran diyil mesela...

HAmi mi düz topçuydu abicim.
200 golü geçen kaç tane topçun var
(forvet mevkisinde oynamadan) hepsi serbes vuruştan mı.
Transfer zamnında parayı konuşmayan kaç tane topçun oldu mesela.
Hangi maç olursa olsun serbes vuruşşta kaleciyi titreten kaç topçun oldu.
Örnekleri daha da artırabiliriz

macka61
15.01.2009, 00:22
HAmi mi düz topçuydu abicim.
200 golü geçen kaç tane topçun var
(forvet mevkisinde oynamadan) hepsi serbes vuruştan mı.
Transfer zamnında parayı konuşmayan kaç tane topçun oldu mesela.
Hangi maç olursa olsun serbes vuruşşta kaleciyi titreten kaç topçun oldu.
Örnekleri daha da artırabiliriz

yok artık bunları söyleyen Trabzonsporlu bir kişinin olduğuna inanamıyorum

Semih
15.01.2009, 00:31
Hami Hoca, zaten kariyerinde yükselirse, istese de istemese de geleceği nokta muhakkak bu mevkiidir; ama böyle konuşmaları yapmak için çook erken. Dikkatleri üzerine çekiyor ve bence bu en azından bu zaman için yanlış. Bundan sonraki her adımı sanki Trabzonspor teknik direktörüymüş gibi değerlendirilecek. Hami Hoca kariyerinin daha çok başında. Hatalar yapacak, yanlışlardan dönecek. Eğer kısmetse, daha çok uzun bir kariyer var önünde. Şimdiden konuşmasına gerek yok bence. Kendine zarar veriyor bu tür açıklamalar.

Dediğim gibi zaten kariyeri gelişecek olursa, istese de, istemese de geleceği nokta bu olacaktır.

Çok iyi söyledin Tunga Abi.

Profesyonel hayatta bu isteklerin dile getirilmesi çok yanlış.

TAHSİN 61
15.01.2009, 09:06
gelsin hami ersun hocanın yardımcılığını yapsın ersun yanala guvenim tam umarım bir ilke imnza atar en azından 5 sezon takımın başında kalır hemen hami tolunay ünal ogun apo orhan yapmayalım trabzonspor da futbol oynayabilirler ama hocalık yapmazlar en azından şimdilik şu ligdeki bjk hocalarına inat onları ayrı ayrı takımların başında görelim hamide ümit millide uzun yıllar kalsın tolunay kafkas bülent uygun bülent korkmaz ünal karaman ogün temizkanoğlu bunlara şans verilmeli artık ne o yılmaz vural guvenç kurtar ayşesporla başlıyor fatmasporla bitiyor lig bazen lig bile bitiremiyorlar al erdoğan arıca hiç sevmediğim bir hoca da o artık gençlere bıraksınlar dunyaları aldılar

Ömer TOPAL
15.01.2009, 12:35
ya usaklar bana gülmeyinde Hami şimdiki işimden memnunum demiş ya ne iş yapıyor ki ?

Yavuz Hasan
15.01.2009, 12:46
ya usaklar bana gülmeyinde Hami şimdiki işimden memnunum demiş ya ne iş yapıyor ki ?
ümit milli takımın başında

Ertan OKUMUŞ
15.01.2009, 15:19

Yaşınızı bilmiyorum ama bu düşüncelerinizde samimiyseniz sizi Allaha havale ediyorum,yazık gercekten cok yazık...
ben Haminin İst.da cok maçını seyrettim ama sanırım sizinle aynı maçlarını izlememişiz:confused:ya bu adam 200 golü frikiktenmi attı haa attıysa zaten bu bile bir rekordur,fener Van hojdonktan nasıl faydalanıyordu hatırlarmısın o fener rezil oldugu pekçok macı o adamın frikikleriyle nasıl kazandı hatırlarmısın(hatırlarmısın diye soruyorum çünkü yaşını bilmiyorum)
haa birde tesbitleriniz %100 doğru bile olsa adı geçen futbolcu yüzünden birsürü insan taraftar olmuştur,o futbolcu ki adı Trabzonsporla özdeşleşmiştir neredeyse, ona karşı bu üslupla hitap etmeniz taraftar olsanızda olmasanızda çok üzücü..
Bir başka mevzuda Hami basın açıklamasımı yapmış,yoksa bir sohbet ortamında içinden geçenlerimi söylemiş??yani böyle bir hedefi olmazsa asıl o zaman yadırgamazmıyız biz o Hamiyi?? yeri geldiğinde hangimiz bu kulübün herhangi bir kademesinde görev almak istemez??

Hekimoğlu
15.01.2009, 15:51
yok artık bunları söyleyen Trabzonsporlu bir kişinin olduğuna inanamıyorumÇok var bu zihniyette adam bunlar yüzünden maraton tribüne gitmemeye yemin etmiştim uzun zaman önce.Haset içindeki cahil cühela grubu futbol uleması kesilir birde ahkam keser ya delirmemek elde değil.

Hasan Çelik
15.01.2009, 16:15
hayrettin kardeş sen hami yi izlediğinden eminmisin gerçekten,kendin söylüyorsun kadıköye çıktığımızda korkuyorum diye HAMİ zamanında bizde öyle bir korku yoktu çıkıp maçı alıp geliyorduk HAMİ bi yerden vurur gol olur diyorduk şimdi öyle diyemiyoruz ama.hami ye düz futbolcu dedin ya en çok buna takıldım ben ,nasıl düz futbolcuydu asıl mevkisi forvet olamamsına rağmen ligde 219 gol attı,aru kupalarında ve TÜRKİYE KUPASI,başbakanlık,cumhurbaşkanlığı ,MİLLİ TAKIM maçları dışında attığı sayı u onlarıda sayarsak 300 ü bulur.HAMİ eğer istanbul takıımlarından birinde oynasaydı istanbula heykelini dikerlerdi.

Mayls
15.01.2009, 16:29
Profesyonel bir hocanın böyle açıklamalar yapmasını kendi açısından doğru bulmuyorum. Özellikle milli takım kariyeri açısından olumsuz olabilir. Federasyonun duruşu malum.

Rahman Gümüş
15.01.2009, 16:37
Hami geri kaldı biraz bu konuda. Tounay ve Ünal kendini daha çok geliiştirdi.Ben isterim Hamiyi takımımızın başında görmeyi.İnşallah bir gün bu da olur...

Badaloğlu
15.01.2009, 17:06
''Lafa bakılmaz, ainesi iştir kişinin'' diye veciz bir söz vardır.Hami'nin bu tip açıklamalarını doğru bulmuyorum.Bazı şeyler istemeyle olmaz.Birileri de seni isteyecek, başkan olmanız için geçmişte attığınız 200'den fazla gol, yeterli olmayabilir.

Eğer kendisine bu konuda Özkan Sümer'i örnek alıyorum deseydi, benim için daha mantıklı, daha gerçekçi düşündüğünü söyleyebilirim.Ama bu tip magazinsel tarzda konuşmasını doğru bulmuyorum.Bazı şeyler sadece senin istemenle olmuyor, kongre üyeleride seni isteyecek...

poetricus
15.01.2009, 18:00
''Lafa bakılmaz, ainesi iştir kişinin'' diye veciz bir söz vardır.Hami'nin bu tip açıklamalarını doğru bulmuyorum.Bazı şeyler istemeyle olmaz.Birileri de seni isteyecek, başkan olmanız için geçmişte attığınız 200'den fazla gol, yeterli olmayabilir.

Eğer kendisine bu konuda Özkan Sümer'i örnek alıyorum deseydi, benim için daha mantıklı, daha gerçekçi düşündüğünü söyleyebilirim.Ama bu tip magazinsel tarzda konuşmasını doğru bulmuyorum.Bazı şeyler sadece senin istemenle olmuyor, kongre üyeleride seni isteyecek...

Yazacaklarımın çoğu burada var. Özkan Sümer'i örnek almak dışında. Benim bildiğim Hami 100 yıl kurs görse Özkan Sümer gibi santurlu küfürler irad eyleyemez. Faruk Özak’ı örnek alsa daha makul olurdu bence.

İstemek istenmek meselesi ülkemizde, özellikle de camiamızda hayli göreceli. Normal şartlarda dikkatleri çekmenizi sağlayacak bir başarınız ya da kendini belli eden bir potansiyeliniz olmalı. Hami'de bunların ne kadarı var bilinmez. Bunun dışında reklâmınız, sizi iyi pazarlar kişiler vb. haricî unsurlardan yana şansınız da yaver gitmeli.

Hami bir ara; "Trabzonspor’un kurtuluşu kendi çocuklarındadır." açıklamalarıyla dikkatleri çekti şimdi; "Bir gün TS'un başına geçeceğim." diyor. Bu tip açıklamalar şık değilse de normal. Benim merak ettiğim Hami kendisini o günlere nasıl hazırlıyor, basına bu tip açıklamalar yapmak dışında ne gibi çalışmaları var? Kendisini nasıl geliştirmeye çalışıyor?

Cafer Bulur
15.01.2009, 18:01
Kendisini gelistirdikten sonra neden olmasin?
Bunun icinde haminin mutlaka bir kulüp takimi deneyimi olmasi gerekir.
Milli takim teknik direktörlügünden Trabzonspora gecis yapmak biraz fazla olur.

ANSANERİ
15.01.2009, 18:03
Şenol Güneş'ten sonra takımın başına geçecek en kaliteli insan Hami Mandıralı olur...(bence)

Badaloğlu
15.01.2009, 18:24
Yazacaklarımın çoğu burada var. Özkan Sümer'i örnek almak dışında. Benim bildiğim Hami 100 yıl kurs görse Özkan Sümer gibi santurlu küfürler irad eyleyemez. Faruk Özak’ı örnek alsa daha makul olurdu bence.

Hocam,

Ben, Özkan Sümer örneğini verirken, kendisinin futbolculuktan, başkanlığa kadar uzanan süreci örnek almasını anlatmaya çalışmıştım.Özkan Sümer, bu takımda hem oyuncu, hem teknik trektör, hemde başkanlık yapmış bir kişi.Yoksa onun küfürlü konuşmalarını örnek alsın diye yazmamıştım.

Bu arada yanlış anlaşılmasın! başkan olmak için illada Hami'nin hoca olmasına gerek yok, ama madem kendisi hocalık konusunda bir yerlerden başlamış, o yüzden Özkan Sümer örneğini verdim.Faruk Özak örneğinide onun hocalık (ben öyle biiyorum) yapmadığını düşündüğümden dolayı yazmamıştım.

poetricus
15.01.2009, 18:32
Hocam,

Ben, Özkan Sümer örneğini verirken, kendisinin futbolculuktan, başkanlığa kadar uzanan süreci örnek almasını anlatmaya çalışmıştım.Özkan Sümer, bu takımda hem oyuncu, hem teknik trektör, hemde başkanlık yapmış bir kişi.Yoksa onun küfürlü konuşmalarını örnek alsın diye yazmamıştım.

O kısım latifeydi. Sizinle alakası yok.

Kendisini yakından tanıyanların ifade ettiğine göre Özkan Sümer'in futbolculuk kariyeri pek parlak değilmiş. Son derece agresif bir kişilik ve saldırgan bir oyun anlayışına sahip olduğu için takım arkadaşları tarafından "Deve Özkan" diye çağırılırmış.

Özak'ın da teknik adamlığı yoktu.

Bir kulübe teknik direktör ya da başkan olmak için futbolculuktan gelmek şart değil. Ama başarılı bir futbol kariyeri iyi referanslardan biridir. Hami'de bu var. Tek başına bir şey ifade etmez ama bir artı değer sağlar.

Hami'nin karakter itibariyle yöneticilik yapmaya müsait olduğunu pek düşünmüyorum. Lider yaratılışlı biri değil, onun için çokça çalışarak eksikliklerini gidermesi gerek. Bazı eksiklikler çalışmayla kapatılabilir.

Badaloğlu
15.01.2009, 18:48
O kısım latifeydi. Sizinle alakası yok.

Kendisinin yakından tanıyanların ifade ettiğine göre Özkan Sümer'in futbolculuk pek parlak değil. Son derece agresif bir kişilik ve saldırgan bir oyun anlayışına sahip olduğu için takım arkadaşları tarafından "Deve Özkan" diye çağırılırmış.

Özak'ın da teknik adamlığı yoktu.

Bir kulübe teknik direktör ya da başkan olmak için futbolculuktan gelmek şart değil. Ama başarılı bir futbol kariyeri iyi referanslardan biridir. Hami de bu var. Tek başına bir şey ifade etmez ama bir artı değer sağlar.

Hami'nin karakter itibariyle yöneticilik yapmaya müsait olduğunu pek düşünmüyorum. Lider yaratılışlı biri değil, onun için çokça çalışarak eksikliklerini gidermesi gerek. Bazı eksiklikler çalışmayla kapatılabilir.

Hocam bu konuda sizinle %100 aynı düşünüyorum.Özellikle ''Deve Özkan'' konusunda babamın sizin yazdıklarınızı teyit edecek anlatımları var.Hatta bir maçta Özkan hoca santraf ( o dönemin stoper mevki diyelim) oynuyormuş, rakip oyuncu bir hareketle Özkan hocayı geçince golü yemişiz.Tribünler başlamış tabi Özkan Sümer'le dalga geçmeye... O da maçı bırakıp koşarak tribün tellerine tırmanmış ve başlamış taraftara küfürler etmeye...

Tunga
15.01.2009, 20:14
İyi de Ahmet, Hami "Başkan olacağım" dememiş ki. "Hoca olacağım" demiş :)

Demek ki senin gözünde Hami'nin yeri, Trabzonspor'un başı :) Şimdilik erken olmakla birlikte bence de "Neden olmasın?".

Muhalif
15.01.2009, 22:49
Her futbolu bırakan oyuncumuz ille de teknik adam olup başımıza geçmek zorunda değil bence... İskender Günen'i bu alemde tek geçerim. Hiçbir şekilde kulüpten kazanç elde etmeye kasmadı futbolu bıraktıktan sonra. Bazıları yazarlık yapsın bence. Ergun Ata ve İskender Günen dışında doğru dürüst yazarımızı göremiyorum ben medyada.

Genel olarak fikrimi bu şekilde belirttikten sonra Hami'nin Milli Takım hocalığı yolunda ilerlemesini, yurtdışına açılmasını diliyorum. Anadolu takımlarında bir Tolunay gibi, bir Ertuğrul Sağlam gibi istikrarlı bir şekilde bir kaç sezon geçirmesini de diliyorum. Bir şeyleri başardıktan sonrasına da bakarız diyorum...

tigin
16.01.2009, 16:02
Bence Hami'den başarılı hoca olmaz, Hami'den başarılı bir başkan ya da yöneticide olmaz. Hami'den köşe yazarı, yorumcu falanda olmaz.
Peki ne olur??
Hami'den ancak çok iyi futbolcu olur. o da zaten oldu.
Hami'yi çok severim. Yaşayan efsanedir. Kırılmasın, kızmasın.

Semih
16.01.2009, 16:11
Babamın anlattığına göre Hami futbolculuğa hangi çizgide başladıysa o çizgide bitirmiş.

Kendini pek geliştirmemiş...

Buradan yola çıkarak, umarım bu kez kendini geliştirme yolunu seçer.

HAYRETTİN
17.01.2009, 03:04
Yaşınızı bilmiyorum ama bu düşüncelerinizde samimiyseniz sizi Allaha havale ediyorum,yazık gercekten cok yazık...
ben Haminin İst.da cok maçını seyrettim ama sanırım sizinle aynı maçlarını izlememişiz:confused:ya bu adam 200 golü frikiktenmi attı haa attıysa zaten bu bile bir rekordur,fener Van hojdonktan nasıl faydalanıyordu hatırlarmısın o fener rezil oldugu pekçok macı o adamın frikikleriyle nasıl kazandı hatırlarmısın(hatırlarmısın diye soruyorum çünkü yaşını bilmiyorum)
haa birde tesbitleriniz %100 doğru bile olsa adı geçen futbolcu yüzünden birsürü insan taraftar olmuştur,o futbolcu ki adı Trabzonsporla özdeşleşmiştir neredeyse, ona karşı bu üslupla hitap etmeniz taraftar olsanızda olmasanızda çok üzücü..
Bir başka mevzuda Hami basın açıklamasımı yapmış,yoksa bir sohbet ortamında içinden geçenlerimi söylemiş??yani böyle bir hedefi olmazsa asıl o zaman yadırgamazmıyız biz o Hamiyi?? yeri geldiğinde hangimiz bu kulübün herhangi bir kademesinde görev almak istemez??

Hami 200 golu kac senede atmıştır ve kacı penaltıdan hooijdonk 30 yasından sonra firikik atmasını öğrenmiştir acaba hami firikikden başka kendini nasıl geliştirdi, almanya transfer oldu topa vuramadan geri geldi orda bana pas atın diye hiç bir futbolcuyu sahada tehdit ettiğini sanmıyorum
Hamiye bordo mavi formayi giydiği için elbettte saygım var ama sadece o kadar konuyu uzatmaya gerek yok

BDiler61
17.01.2009, 03:20
Hami cok degisik stili olan bir oyuncuydu.Onun gibisi bi daha gelmedi onun tartismak bile yersiz bence.ama teknik direktorluk mevzusuna gelince bence tolunay hoca su anda eski futbolcularimiz arasindaki bize en yakin isim.

E. Cumur61
17.01.2009, 03:36
burda hamiye olmaz diyenlere sasiyorum dogrusu zaten kendisi simdiki isimi seviyorum diyor biraz daha pismem lazim diyor hemen gec deseler gecmez o riski almaz. ama zamani geldiginde neden olmasin ben isterim haminin trabzonun basinda olmasini yardimcilari da doneminin futbolculari olsun isterim kesin basarili olur.

Fatih Ersoy
17.01.2009, 03:42
Hami'ye daha bir jübile bile yapmadık..
Yazık olsun bizlere...

Badaloğlu
17.01.2009, 09:32
İyi de Ahmet, Hami "Başkan olacağım" dememiş ki. "Hoca olacağım" demiş :)

Demek ki senin gözünde Hami'nin yeri, Trabzonspor'un başı :) Şimdilik erken olmakla birlikte bence de "Neden olmasın?".

Vıııışşş, bende diyorum bu poetricus hoca ne demeye çalışıyor? Evet bu yazdıklarından sonra, Poetricus hocanın, Hami'nin neden Özkan hocayı örnek almaması gerektiğini daha iyi anladım :D

Harbiden yanlış anlamışız mevzuyu... Daha doğrusu bu konunun sadece başlığını okumuştum, ilk mesajı okumadığımı itiraf ediyorum:o Herkesten özür diliyorum...

Şimdi konuyu doğru anladığıma göre Hami'nin Trabzon'un başına bir gün geçme hayalini gene yapacağı icraatlarla ilgili olduğunu düşünüyorum.Durup dururken bu takımın başına geçme şansı yok.Olsa bile, alt yapı sağlam olmadığından uzun ömürlü olmaz bu geliş.

Özkan
17.01.2009, 10:32
Hami'nin futbolculuğunu eleştirenlerin BMN'den atılmalarını öneriyorum. Forvet oyuncusu olmadığı hâlde 200 golün üstüne çıkan bir futbolcuyu eleştiren artniyetlidir.

Muhammet
17.01.2009, 10:37
Hele "avrupada takım arkadaşlarını bana pas atın diye tehdit edemedi" sözleri çok talihsiz sözler.

61ofli1967
17.01.2009, 13:00
Tahminimce de Ersun Hoca''nın gitmesiyle Hami gelir teknik direktörlüğe.Bu da en fazla 2 sene sürer.

61SOYTÜRK61
01.03.2009, 07:38
bize sen lazımsın...çünkü trabzlu ruhu taşıyosun...çünkü o hırsı taşıyosun..çünkü içimizden birisin...çünkü efsane yazanlardansın...

Muhammet25
01.03.2009, 10:18
İnşanlah Bir Gün Senide Görürüz Takımımızın Başında Ama Şuan Erken . . . Zamanla !

Sümeyye Şahin
01.03.2009, 11:53
elbette bir gün trabzonun ruhunu bilen içimizdeki bir insanı takımın başında görmek isteriz..ama erken daha

sahinsoy
01.03.2009, 12:06
yazılanları okuyorumda şaşmamak elde değil hatta bazen kızıyorum Hamiyi eleştirenler var ya bu adam lig tarihinin hakan ve tanju dan sonra en çok gol atan futbolcusu hatta samet aybaba denilen dengesiz beşiktaşlı olmasaydı en çok gol atan adamı olacaktı.o zaman trabzonspordan koparıldı kimsede sahip çıkmadı trabzonun gelmiş geçmiş en başarılı futboolcusuna kimse sahip çıkmadı.ve hala jubilesini bile yapamadık kendi adıma utanıyorum.yazık bize bunları geçelim burda adamın topçuluğunu konuşuyorlar yuh size yuhh almanyada attığı goller hala jeneriklerde.konu hakkındaki düşüncem ise haminin düşünceleri tek kendinin değil benimde düşüncelerimdir.inşallah bir gün başa geçecektir.içimizdeki irlandalılardan kurtulalım bir an önce !!!

Cyzio
01.03.2009, 12:09
Tam ben de "Yâhu Hami nerede kaldı?" diye merak ediyordum. Çok şükür merakımı giderdi.

Gözünüz aydın dostlar. Nur topu gibi bir "Öz evlad"ımız daha oldu. Geç kuyruğun sonuna Hami Kardeş. Sıra elbet bir gün sana da gelir.

Cyzio
01.03.2009, 12:21
Her futbolu bırakan oyuncumuz ille de teknik adam olup başımıza geçmek zorunda değil bence...

Çok doğru bir tesbit.

İskender Günen'i bu alemde tek geçerim. Hiçbir şekilde kulüpten kazanç elde etmeye kasmadı futbolu bıraktıktan sonra.

O bir "Öz Evlât" değil ki.... Nüfus Cüzdanında Doğum Yeri kısmının karşısında Trabzon yazmıyor. O halde nasıl tâlip olabilir bu göreve? Bu iş için tek şart insanın doğum yerinin Trabzon olmasıdır.

Aynen şu andaki imzam gibi:

Liyakat mı? O da ne demek?

Trabzonspor teknik direktörlüğü, sadece Trabzon doğumlu olmakla kazanılabilen ulvî bir müessesedür.

Mustafa ÖZDEMİR
01.03.2009, 12:24
inşallah en kısa sürede gelirsin

Cafer Bulur
01.03.2009, 12:25
Önümüzdeki 3-5 sene zarfinda degil ama daha sonra hami yi bu takimin basinda görmek bizleri mutlu eder.
Ama benim tercihim ersun hoca nin bu takimin basinda yillarca kalmasi ve basarili olmasidir.
Benim tercihim Trabzonporu basariya götüren hocalardir,bunlarin Trabzonlu olmamasi beni hic ilgilendirmiyor.

Mollasalihoğlu
01.03.2009, 12:39
Önümüzdeki 3-5 sene zarfinda degil ama daha sonra hami yi bu takimin basinda görmek bizleri mutlu eder.
Ama benim tercihim ersun hoca nin bu takimin basinda yillarca kalmasi ve basarili olmasidir.
Benim tercihim Trabzonporu basariya götüren hocalardir,bunlarin Trabzonlu olmamasi beni hic ilgilendirmiyor.
birşey yazmama gerek bırakmamış cafer abi :)

yaranozlu
01.03.2009, 13:04
hamiyi hoca olarak trabzonun başında düşünmek. beni de heyecanlandırdı. Hamiyi futbolcu olarak eleştirenler kısmen haklılar ama son senelerini baz alarak yorum yapıyorlar. Hami maalesef Schalke dönüşü eski Hami değildi, ayağına aldığı her topu ben gol atacağım diye düşünüyordu, kimseye pas atmıyor, aldığını alakasız yerlerden kaleye vuruyor ve beni de deli ediyordu. Zaten Hami gittikten sonra takım yeniden şahlandı. Ama Schalke öncesi Hami diyince akan sular durur. Çok büyük topçuydu çok, ortalar, topa vuruşları ki frikikleri hala konuşulur. Avrupa kupalarında ve derbileri de daha bi ayrı oynardı. Hami tek geçilirdi o zamanlarda. Farklı takım taraftaları bile halısaha maçlarında vs. duran toplar gol olduğu zaman Hami misin derdi?

Hocalıkta motivasyon çok önemlidir, Hagi mesela, o kadar büyük oyuncu hocalık yapamıyor, Oğuzlar falan beceremiyorlar. Ama balta balta adamlar hocalık yapıyor. Bülent, Ertuğrul, Rıza, Tolunay, Samet, Ziya vs. bunları göz önünde bulunduraraktan Hami kesin başarılı olur denemez ama başarılı olsa büyük mutluluk duyarız efsane oyuncumuzun tekrardan 1. dereceden takımımızda olmasından.

Mehmet S. Pervan
01.03.2009, 13:59
İnşallah . . .

tsburak08
01.03.2009, 15:10
hami mandıralı t.direktör olarak takımımızda görmek çok güzel olur ama tabi zamanı var

The Legend
01.03.2009, 15:21
inşallah her istediğin olur.

steelturkTS
01.03.2009, 18:30
nasıl şenol hoca gelip bu takımın başına geçtiyse hami kaptanımız neden olmasın.ümit millli takımında da gayet başarıılı

Keleşoğlu
01.03.2009, 18:35
hamiye kimse karşı çıkmaz tabi ama şimdi sırası değil

suat kalkan
01.03.2009, 18:38
şu halinle bile ersun yanala 10 çekersin inşallah en yakın zamanda takımın başına geçersin

Cem Akyüz
01.03.2009, 18:43
şu halinle bile ersun yanala 10 çekersin inşallah en yakın zamanda takımın başına geçersin

size ziya doğanlar layık Ersun kadar başınıza taş düşsün

Kardesh TR
01.03.2009, 18:47

Biraz saçmalamıyosunuz..

Ersun hoca yla Hami Mandıralı yı nasıl kıyaslarsınız ki..

Hangisinin antrönörlük kariyeri daha fazla..

Durun biraz..Ersun Hoca başımızda..Sahiplendi bizi..Bizimle çoşuyor,bizimle seviniyor..

Hamiyi sevmeyen yok ama zamanı değil şu an..Ersun Yanal giderse,Hami'nin takıma bu motiveyi vereceğini düşünmüyorum..

vurgun_kiz_61

Cem haddimi asmak istemem hic yakistiramadim sana bu cumleyi, baska sekilde yazabilirdin dusunceni...:)

servet nuh
birgün hami mandıralı bu takımın başına geçerse işte o gün yandığımız gündür...

Kardesh TR
01.03.2009, 18:52
Cem haddimi asmak istemem hic yakistiramadim sana bu cumleyi, baska sekilde yazabilirdin dusunceni...:)

Abi normalde bende sinirlendim daha sakin cvp verdim ama arkadaş kadar sinirlendim açıkcası..

Nasıl bir yorumdur bu =?? Özür dilemesini beklerim açıkcası..

Şuralara kadar Ersun getirdi bu takımı..Biraz sahiplenmemiz gerek.

OLCAY ÇAKIR
01.03.2009, 18:53
Isıtılması ilginç bir başlık.
Gündeme gelmesi bile sakıncalı...
Zaman,zemin hiç uygun değil.
Kime ne yararı olabilirki bunun?

Keşke kapatılsa.
Başlıkta.
Ağızlarda...

lizarazu
01.03.2009, 18:55

Ciddi olamazsın şu anda Hami, Oğuz Çetin'in teknik sorumluluğunda Ümit Milli takımı çalıştırıyor. Ersun Yanal ise A milli takımın tek sorumlusuydu. Hem de tırnaklarıyla kazıyarak geldi Ersun hoca bu aşamaya. Hami'nin futbolculuk kariyerine nasıl saygım varsa ki bir efsanedir. Ersun Yanal'da bence teknik direktörlükte çağ açıp kapayan bir teknik adamdır.

Kardesh TR
01.03.2009, 18:57
Isıtılması ilginç bir başlık.
Gündeme gelmesi bile sakıncalı...
Zaman,zemin hiç uygun değil.
Kime ne yararı olabilirki bunun?

Keşke kapatılsa.
Başlıkta.
Ağızlarda...

Bence de..

Aynı kanaatteyim..Başlık kapatılmalı..Hiç öyle bir zamanda değiliz..Hami gelir,ardından şota yorum yapar trabzonspora geliyorum..Aç bi konu daha..

Biraz milliyetçi olun..Sahiplenin başınızdakini..

Ersun Yanal'a yolunda başarılar dilerim..

M.S.SOFU
01.03.2009, 18:57
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

suat kalkan
01.03.2009, 19:01
Biraz saçmalamıyosunuz..

Ersun hoca yla Hami Mandıralı yı nasıl kıyaslarsınız ki..

Hangisinin antrönörlük kariyeri daha fazla..

Durun biraz..Ersun Hoca başımızda..Sahiplendi bizi..Bizimle çoşuyor,bizimle seviniyor..

Hamiyi sevmeyen yok ama zamanı değil şu an..Ersun Yanal giderse,Hami'nin takıma bu motiveyi vereceğini düşünmüyorum..

ne kariyeri ya ne yapmış... kariyerde çoçuk oyuncağı oldu ne kariyeri varmış ersun hocanın.ya ben başka maçları izliyorum ya siz... oyuna müdahale yok futbolcuya müdahale yok gökhan s..... keyfine oynuyor yattara umursamaz selçuk her geçen hafta geriye gidiyor.tüm bunları bende izliyorum ersun hocada 3 tane adama sözü geçmeyen kariyerli hoca pehhh yesinler...........

Kardesh TR
01.03.2009, 19:08
ne kariyeri ya ne yapmış... kariyerde çoçuk oyuncağı oldu ne kariyeri varmış ersun hocanın.ya ben başka maçları izliyorum ya siz... oyuna müdahale yok futbolcuya müdahale yok gökhan s..... keyfine oynuyor yattara umursamaz selçuk her geçen hafta geriye gidiyor.tüm bunları bende izliyorum ersun hocada 3 tane adama sözü geçmeyen kariyerli hoca pehhh yesinler...........

Açık konuş benimle..Adam akıllı cevap ver..

Üslubuna dikkat et..

Ersun hoca benim bişeyim değil..Sadece sevdası olduğum TrabzonSpor'umun başındaki teknik adam..Ve şu zamana gelen tüm teknik adamlar..Ben hepsini savunurum kardeşim..Sana hesap verecek kadar ezilmem..

Kariyer anlayışın yokki kariyer nedir bilesin..Ben Hami yi de kötülemiyorum..Sadece zamanı değil dedim..Ersun hoca kadar kariyere sahip değil..Onun kadar tecrübe elde edemedi diyorum..Ve öyle..

Laflarını da dikkatli seç...Kötü gidişatı bizde görüyoz merak etme..Ersun hoca da görüyor..Adam soyunup kendi giremez oyuna..Elinde olan kadro bu..

Sen böyle düşünürsen,diğer takım taraftarı : "Bak bak TrabzonSpor lular Ersunu istemiyor,takımı berbat buluyorlar,yakında bozulur bu takım.." Böyle düşünür..

Burda herkes TrabzonSpor taraftarı..Elbet de ki eleştireceksin ama laflarını da iyi seçerek..Karşında çocuk oyuncağı yok..Oyuncaklarla oynama yaşım geçti bu arada..

TrabzonSpor'u benim kadar sevseydin,sahiplenmek nedir bilirdin...

Cem Akyüz
01.03.2009, 19:11

Haklısın Yasemin abla ama dayanamıyorum böyle yorumları görünce adam daha ne yapsın yani.. umut kaçırıyor gökhan kaçırıyor Ersun Yanal'a laf diyolar..Ersun Yanal bizlere başarılar kazandırırken aslanım Ersun koçum Ersun yazdığınız zaman yazdığınız olumsuz yazıları bir bir hatırlatacağım sizlere

Emiroğlu
01.03.2009, 19:17
Şu başlıkta , bazı ağızlarda kapansa ya.

Gün birlik günü diyoruz !

OLCAY ÇAKIR
01.03.2009, 19:17
Bu yaşadığımız süreç;

Sorumlulular da,

Sorumsuzları da,

Net şekilde ortaya koyuyor..

Bu açıdan bakıldığında sevindiricidir.

Mutlu sona ulaşınca,fotoğrafta hepimiz olacağız.
Kimilerinin gözleri kapalı olacak fotoğrafta...
Tek farkımız da bu olacaktır.

Kapatılması gereken bir başlık.

Keşke bu sözü etmeyecek kadar ileri görüşlü bir Hami'miz olsaydı..
Keşke.
Bak nasıl malzeme oluyoruz,biraz ileri görüş,biraz...
Onada sonsuz başarılar teknik adamlık yolunda.

Belkide bu sözler ona ait değildir.
Belkide sohbet arasında samimi ifadeleridir.
Gayette normaldir elbette.
Ama sonuçlarını da görmezden gelemeyiz.
Sonuç ortada.

Kardesh TR
01.03.2009, 19:19
Şu başlıkta , bazı ağızlarda kapansa ya.

Gün birlik günü diyoruz !

Başlık kapanmasını bende istiyorum..

Ne biçim iştir anlamadım..Zamanı değil diyorum adam laf atıp tutuyor..

Sanki bu takım tüm maçları kazanacak..Her maçta tüm futbolcuların motivasyonu %100 olacak..

Kendine bi soru sorsun bakalım : Ben hergün %100 mutlu muyum..

Bizde isteriz tüm maçları almasını ama bu futbol..Ve sahip çıkacağımız bir takım ve teknik adam..

suat kalkan
01.03.2009, 19:21
Ersun Hocanın takımın başına gelmesine en çok sevinenlerden biri bendim. Ama geçen zaman gösterdi ki kendinden isteneni bir türlü veremedi. Bu takıma hükmedemiyor,bunu görüyoruz. Gökhan Ünalın bu kadar laçka olmasının da Yattaranın formsuzluğunun da Selçuk İnanın bir milim ilerleyememesinin sorumlusu hocadır . Bir kaç haftadır görüyoruz takıma müdahale edemiyor. Şimdi elinde oyuncu yok diyeceksiniz bu adam sezon başında 30 tane adam aldırmadı mı nerdeler.Bu hafta cale cezalı var mı başka sol bek ( 3 tane vardı hepsi karadenizsporda)Cesaret gösteremiyor Papy,Barış,Göksu en azından birini bu takımda oynuyor olması lazımdı şimdiye kadar nerdeler.Ersun Hoca sadece eskisinden farkı defansif futbola önem veriyor olması eski ersun hoca yok ne yazık ki

Emiroğlu
01.03.2009, 19:25
Yani bu işi , Papy ' yi aldıran adam , Barış ve Göksu'yu Özkan Sümer'i karşısına almak pahasına A takıma çıkaran adam bilmiyor ,

sen biliyorsun ! ?

İsteneneni veremeyen adam , şu an liderliği paylaşıyor ?
Geçen yıldan sadece 4 futbolcusu aynı takım hemde ?

Yahu siz ne istiyordunuz,bekliyordunuz onu anlamadım ben ?

şu an 65 puanımızın olmasını mı ?

thesiege61
01.03.2009, 19:30
sadece trabzonlu olduğu için ve trabzonsporda uzun yıllar forma giydiği için trabzonsporun başına hamiyi getirirlerse trabzonspora en büyük kötülüğü yapmış olurlar.

tamam hami trabzonspora çok hizmet etti,trabzonsporu çok seviyor ama bunların onun takımın başa geçmesiyle hiç bir ilgisi yok.

önce kendini kanıtlayacak taraftar onu takımın başında görmek isteyecek ondan sonra takıma gelecek.yok ben trabzonlu hamiyim takımı da çalıştırmak istiyorum hadi çalıştırıyımmle olmaz bu işler.

hami belki de çok kötü bir teknik direktör.aksini nerden biliyoruz ki.ümit milli takımın belarusa elendiği maç da gözümün önünde.

umarım iyi bir hoca olur ama olmazsa da trabzonsporun babasının oğlu değil trabzonsporda top oynadı diye td olsun.

öyle olacaksa ünal karaman tolunay kafkas var ondan önce takıma gelecek.ki ben hiçbirini istemem.trabzosnpor bu sezonki çıkışıyla da artık büyük düşünen bir takım oldu.

hamilerle falan olmaz bu iş.

Kardesh TR
01.03.2009, 19:35
Ersun Hocanın takımın başına gelmesine en çok sevinenlerden biri bendim. Ama geçen zaman gösterdi ki kendinden isteneni bir türlü veremedi. Bu takıma hükmedemiyor,bunu görüyoruz. Gökhan Ünalın bu kadar laçka olmasının da Yattaranın formsuzluğunun da Selçuk İnanın bir milim ilerleyememesinin sorumlusu hocadır . Bir kaç haftadır görüyoruz takıma müdahale edemiyor. Şimdi elinde oyuncu yok diyeceksiniz bu adam sezon başında 30 tane adam aldırmadı mı nerdeler.Bu hafta cale cezalı var mı başka sol bek ( 3 tane vardı hepsi karadenizsporda)Cesaret gösteremiyor Papy,Barış,Göksu en azından birini bu takımda oynuyor olması lazımdı şimdiye kadar nerdeler.Ersun Hoca sadece eskisinden farkı defansif futbola önem veriyor olması eski ersun hoca yok ne yazık ki

Şu hale bak ya..Barış Memiş,Isaac,Ceyhun gibi futbolcular dışarda bekliyor..

Sen diyosun 30 adam aldık nerdeler..Adam liderliği paylaşıyor..Afedersin ama g..... mü yırtsın..Elinden gelen bu..

Son zamanlardaki bu haftalara bak..Bak bakalım bu kadar puanımız var mıydı..

Neden bahsediyosun hala..

Kapatın artık bu konuyu..Hami yi de suçlu duruma düşürüyosunuz..Nedir bu kin..Nedir bu sorumsuz taraftar anlayışı..

Nerde sizin taraftarlığınız..Sadece futbolcularımı sen seversin..

Teknik kadrosu,başkanları,oyuncular bunlar kim..Gol atarsa tuturım mantığı varsa kapı açık kardeşim..

Teknik adamın kaliteli olduğu takımlar da var..Bize sorumsuz,sahiplenmeyen taraftar lazım değil..

Ersun Yanal başımızda olduğu müddetçe saygı duyarım..Ne kadar hatası olursa olsun..TrabzonSpor'u ynetiyor..Farkında ol artık...

Yöneticiler artık kapatın şu başlığı Allah aşkına..

suat kalkan
01.03.2009, 19:35
evet bu takımın bu ortamda en az 5-6 puan önde olması lazımdı.Şimdi elinizi vicdanınıza koyun bizim kadar gol pozisyonuna giripde bu kadar dalga geçercesine lauballi laçka oynayan bir takım var mı ? bu sezon başından beri devam ediyor bunları ben mi çözeceğim bu takımın başında ki hoca mı kişiliğine adamlığına bir şey dediğimiz yok yanlış anlaşılmasın ama bu takım 25 yıldır şampiyon olamıyor eline büyük fırsat geçmiş takımın taraftar profili değişmiş takımını canı gönülden destekleyen ne istense yapan sivil toplum örgütleri olsun iş adamları olsun devlet adamları olsun elbirliği etmiş arkanda duruyor bir kaç kendini bilmez hala trabzonspor takımının büyüklüğünü ve ağırlığını kavrayamamış futbolcunun lakayıt futboluna bırakılmaması lazım yoksa sonra çok yanarız biraz ciddiyet lazım haksızmıyım

Emo91
01.03.2009, 19:37
ersun hoca ile en az 4-5 sene devam edilmeli!

hami hocaninda yeri iyi saten suan!

hersey yolunda iki hocadada! böyle devam :)

Cüneyt Canlıca
01.03.2009, 19:42

YA birader şakamısın sen..Ersun Yanal senin hangi beklentine cevap verecekti..Uzayamı cıkarmasını istiyordun takımı..

Bülent AKBULUT61
01.03.2009, 19:43
inşallah bir gün gelirsin hami

Kardesh TR
01.03.2009, 19:46
evet bu takımın bu ortamda en az 5-6 puan önde olması lazımdı.Şimdi elinizi vicdanınıza koyun bizim kadar gol pozisyonuna giripde bu kadar dalga geçercesine lauballi laçka oynayan bir takım var mı ? bu sezon başından beri devam ediyor bunları ben mi çözeceğim bu takımın başında ki hoca mı kişiliğine adamlığına bir şey dediğimiz yok yanlış anlaşılmasın ama bu takım 25 yıldır şampiyon olamıyor eline büyük fırsat geçmiş takımın taraftar profili değişmiş takımını canı gönülden destekleyen ne istense yapan sivil toplum örgütleri olsun iş adamları olsun devlet adamları olsun elbirliği etmiş arkanda duruyor bir kaç kendini bilmez hala trabzonspor takımının büyüklüğünü ve ağırlığını kavrayamamış futbolcunun lakayıt futboluna bırakılmaması lazım yoksa sonra çok yanarız biraz ciddiyet lazım haksızmıyım

Ersun'â kızıyodun,şimdi futbolculara laf atıyosun..Ciddiyet olmasaydı kazanılan maçlardan sonra,kaybedilen maçlardan sonra kenetlenme olmazdı..

Kimilerinin alex i,kimilerinin sabri si gibi teknik adama hass.... tir der olurduk..Hangi futbolcumuz böyle yaptı..Ersun hoca adamı iyi motive ediyor..Merak etme gittiğimiz bu yolun kapısı açık..Eleştirilerine devam et sen...

"Eğitim Fakültesine okuyan Gökhan Ünal,Tarih dersi hocası Ersun Yanal'dan tokat yedi..Morali bozuk derslere motive olamıyor.."

Arkadaşım sen özel bir kadro kur hamiyi de başına al..Online oyunlar var..Ordan taraftarlık ve eleştirmenlik de yapabilirsin.

Bize Ersun Yanal yeter..

suat kalkan
01.03.2009, 19:50
Ersun'â kızıyodun,şimdi futbolculara laf atıyosun..Ciddiyet olmasaydı kazanılan maçlardan sonra,kaybedilen maçlardan sonra kenetlenme olmazdı..

Kimilerinin alex i,kimilerinin sabri si gibi teknik adama hass.... tir der olurduk..Hangi futbolcumuz böyle yaptı..Ersun hoca adamı iyi motive ediyor..Merak etme gittiğimiz bu yolun kapısı açık..Eleştirilerine devam et sen...

"Eğitim Fakültesine okuyan Gökhan Ünal,Tarih dersi hocası Ersun Yanal'dan tokat yedi..Morali bozuk derslere motive olamıyor.."

Arkadaşım sen özel bir kadro kur hamiyi de başına al..Online oyunlar var..Ordan taraftarlık ve eleştirmenlik de yapabilirsin.

Bize Ersun Yanal yeter..

ne kadar güzel bir bağlantı yapmışsın bende seni bir şey sanıp cevap verdim:mad:.sezon sonunda görüşürüz.inşallah ben yanılır senden özür dilerim

Özcan DUMAN
01.03.2009, 19:54

Senin gibi taraftara geçen yıldaki TrabzonSpor lazım.

Al önüne, bol bol eleştir, yerden yere vur, istediğin futbolcuyu al takıma koy, istediğini gönder gitsin, hocasından antrenörüne kadar senin dediklerini harfiyen uygulasın.

Bu arada sıramadaki yeride düşme potasının hemen üstü olsun...

Kafaya oynarsa senin gibi taraftarın önünde gerçek TrabzonSpor'lular duvar gibi durur... Bilesin...

MİSSE_MİSSE
01.03.2009, 19:58
hami 20 sene futbol oynayıpta topa kafasıyla vurmamış tek insan evladıdır.bence karakterinin özetidir.

suat kalkan
01.03.2009, 20:00
şimdi trt maçı gösteriyor gerçekten ama gerçekten elinizi vicdanınıza koyup izleyin tita o penaltıyı atsa takım puan kaybetseydi dediğim gibi hala bu sorumsuz forvetleri savunurmuyuduz lütfen biraz gerçekci olalım her maç 7-8 pozisyon yakalayıp bu kadar cömertce harcanmaz olaya bu yönden bakalım

GolaMTuRi
01.03.2009, 20:03
Elestiriye bak hizaya gel.Takima mudahele edemiyor,hukmedemiyor denilen adamin takimi zirvede..Malzemecisinden,tercumanina kadar herkes kenetlenmis durumda.
Papy-baris-goksu
her zaman diyorum cm.fm oyunlari ciktiktan sonra bu isi cok kolay sananlar var.
Birader sampiyonluga oynuyoruz,sen ziya doganin takiminda kalmissin anlasilan.
Aslinda sizin gibi vizyonsuz,futboldan zerre anlamayan,bos bos sallayan adamlara Ersun Yanal gibi isini duzgun adamlar fazla.
Ayrica faty-goksu-baris gibi adamlarin mevcut kadroda sans bulmalari biraz zor.
Daha zamanlari var.
Adim gibi eminim hoca onlardan birini 11 oynatsa ve kotu oynasa hemen akbaba gibi cikip daha dunku cocuklari oynatiyor diye elestirirsiniz.
Gecen hafta isaac'de oldugu gibi..

poetricus
01.03.2009, 20:13
Neyse kalsın...

Özcan DUMAN
01.03.2009, 20:34
şimdi trt maçı gösteriyor gerçekten ama gerçekten elinizi vicdanınıza koyup izleyin tita o penaltıyı atsa takım puan kaybetseydi dediğim gibi hala bu sorumsuz forvetleri savunurmuyuduz lütfen biraz gerçekci olalım her maç 7-8 pozisyon yakalayıp bu kadar cömertce harcanmaz olaya bu yönden bakalım

Bu sezon en çok geriden gelip maç çeviren takım hangisi ? ;)

Bulut61-34
01.03.2009, 20:48
Futbolculukta yetenek önemlidir ama hocalıkta akıl önemlidir.

Çetin
01.03.2009, 21:04
önce kendisini ispat etsin teknik direktör olarak, sonra tabi ki geçebilir ;)

MehmetGÜRSOY61
01.03.2009, 21:06
inş bir gün görürüz yakışır :D

oguzhann
01.03.2009, 21:14
teknikdirektörlükte futbolculuk kadar parlak değil ama ilerde olur,yakışır hami'ye...

lazkopatfaroz
01.03.2009, 21:35
ersun yanal varken bu meseleler konusulmasa.. gerçi iyi nıyetle soylenılmıs bişey ama istanbul medyası işte lafı alır götürürde götürür...

POYRAZ
02.03.2009, 00:01
Su an icin bu tür söylemlerin dogru olmayacagi kanisindayim.
Ayrica ileride bir gün bu göreve gelmeyi düsünüyorsa ki normaldir, kökeni Trabzon oldugu icin atesten gömlek giyecek oldugunu da bilmesi gerekiyor. Zira Trabzon'da, Trabzon kökenli hocalar ve oyuncular cok elestiriliyormus.

poetricus
02.03.2009, 00:55
Allah aşkına...
Uzun yıllar sonra şampiyonluk lafını ilk kez bu kadar yüksek sesle teleffuz edebildiğimiz bu sezonda ikide bir kendini ortaya atacağına takımı, yönetimi ve hocayı destekleyen bir şeyler söylesen ölür müsün?
Her puan kaybında kendini hatırlatmaktansa ekol hatta efsane olmuş bir ağabeyleri olarak büyük bir yükün altına girmiş olan şu futbolculara moral ve cesaret everecek bir şeyler söylesen ne olur?

Bahsettiğin gün için ne gibi bir hazırlığın var, kendini yetiştirmek ve geliştirmek için, şu açıklamalardan başka neler yapıyorsun merak ediyorum doğrusu.

Anıl Caner
02.03.2009, 01:04
Hami her geçen gün olan sempatisini kaybetmek adına elinden geleni yapıyor.

Seviyoruz işte seni, tamam da.

Adil ÖZGÜR
02.03.2009, 01:22
Bu başlığa göre kalkıp bu saatte Hami'nin hamiliğini yapacak değilim. Yapamam, belki "lâl" olurum, çünkü konusu çok ciddi.

Yasa şöyle der: Konusu suç teşkil eden emir yerine getirilmez, kanunsuz emir olur. İşte bunun gibi.

Ancak; Bence son Antalya maçında gördüğüm hakiki gerçeklerin başında şu yatmaktadır.

Tam tamına 11 tane bariz gol pozisyonundan bir tanesi (sektirme veya kaçık) gol oluyorsa, ve;

-Bu takım şu anda lider ile aynı puanı paylaşıyorsa,

-Bu takımın gol sayısında ezeli rakiplerine göre fark var(sa)

-Bu takımın sandraforlarında hepatit türevi salgın (gol) kaçıklığı varsa,

-Bu takımın oyuncu değiştirme dakikaları sezon başından bu güne kadar hep aynı dakikalarda oluyorsa,

-Bu takımın devamlı günah keçisinde illa da inat varsa,

-Bu takımın üretkenliği olduğu biliniyor, bu üretimden enerji edilemiyorsa,

-Yani bu takımı ben Türkiye'ye benzetsem, 1923 den bu güne kadar, petrol denizimiz var, petrol karalarımızı da sondajlasak deniz olma hakikati var(sa)da hala petrolü birkaç varil ile sınırlı tutarsak illaki zamlı petrolü alırız. Malüm örneği de var.

Şampiyonluk daha saldırgan ve boğucu olması lazım değilmi. Gümbür gümbür gibi.

Benim anlayışıma göre Hami'ye ihtiyaç yok amma, bu kadar da hoşgörüye layık olmayan futbolcuları gerekirse 15.dakikada değiştir be Ersun Hocam.

Mustafa Ayazoğlu
02.03.2009, 01:30
Pişmeden gelme ,, Rıdvan Dilmen, Hagi vs.. :)

Muhammet
02.03.2009, 01:47
O gün gelince bakarız. İşimiz var..

only ts
02.03.2009, 02:00
hami topa nasıl abanılacagını güzel öğretir onun dısında teknik öğretebilirmi orası muamma