PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'da Üyelik Aidatı Sorunu

UğuR
13.01.2009, 16:37
Trabzonspor'da aidat sorunu

Trabzonspor Sicil Kurulu Başkanı Tayfun Sezeroğlu, Trabzonspor'da 4 bin 775 üyenin 5 yıl ya da daha fazla süredir aidat ödemediğini belirterek bu üyelerin 30 Eylül 2009 tarihine kadar aidatlarını ödememesi durumunda tüzük gereği üyelik kayıtlarının dondurulacağını söyledi.
Türkiye'de eski adıyla Türkiye 1. Futbol Ligi, yeni adıyla Turkcell Süper Lig'de mücadele eden ve İstanbul'un 3 büyük takımı Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş dışında şampiyonluk yaşayan tek takım olan Trabzonspor'da 5 bine yakın üyenin aidatlarını 5 yıl ya da daha uzun süreyle ödemediği ortaya çıktı. Yaklaşık 20 bin üyesi bulunan Trabzonspor'da, yapılan inceleme sonucunda bu üyelerin 4 bin 775'inin, yani 4'te birinin üyelik aidatını 5 yıl ya da daha fazla süreyle ödemediği belirlenirken, üyelerin yaklaşık 4'te birinin de 5 yılın altındaki değişik zaman dilimlerinde aidatlarını ödemedikleri öğrenildi.
30 EYLÜL'E KADAR AİDATLARINI YATIRMAYAN ÜYELERİN HAKLARI DONDURULACAK
Trabzonspor Sicil Kurulu Başkanı Tayfun Sezeroğlu, yaptıkları inceleme sonucunda 4 bin 775 üyenin 5 yıl ya da daha fazla süredir üyelik aidatlarını ödemediklerini tespit ettiklerini belirterek aidatlarını ödemeyen bu üyelerin listesinin bugünden itibaren askıya çıkarılacağını söyledi.
Aidatlarını ödemeyen üyeleri, 30 Eylül 2009 tarihine kadar ödeme yapmaya çağıran Sezeroğlu, "Tüzüğümüzün 54. maddesinin d bendi gereğince 5 yıl ya da daha fazla süreyle aidatını ödemeyen 4 bin 775 üyeyi tespit etmiş bulunuyoruz. Bu üyelerin adlarını içeren listeler, kulüp internet sitesinde, Ziya Bey ve Sadri Şener Sosyal Tesisleri'nde bugünden itibaren askıya çıkarılmıştır. Söz konusu üyeler bu listeleri inceleyerek en geç 30 Eylül tarihine kadar aidatlarını ödeyebileceklerdir. Bu süre içinde aidatlarını yatırmayan üyelerin kayıtları tüzük gereği yeni bir işleme tabi tutuluncaya kadar dondurulacaktır" diye konuştu.
Aidat borçlarının kredi kartıyla ve taksitle de ödenebileceğini belirten Sezeroğlu, üyelerin haklarını kaybetmemeleri için bu listeleri dikkatle incelemelerini ve aidatlarını ödemelerini istedi.
TRABZONSPOR'DA ÜYELERİN YAKLAŞIK YARISI AİDAT ÖDEMİYOR
Sezeroğlu, yaklaşık 20 bin üyesi bulunan Trabzonspor'da üyelerin neredeyse yarısına yakınının aidat ödemediğini belirterek şöyle konuştu:
"Üyelerin 4 bin 775'i, yani yaklaşık 4'te biri 5 yıl ve daha uzun süredir aidatlarını ödemedi. Bunun yanında 4'te biri de yine aidat ödemedi. Ancak bunların süresi 5 yıldan az olduğu için biz tüzük gereği 5 yıl ve daha fazla süredir aidat ödemeyen üyelerin isimlerini askıya çıkardık."
Üyeliklerin seçimlere yönelik ve toplu olarak yaptırıldığı dönemler olduğuna dikkat çeken Sezeroğlu, bu şekilde yaptırılan üyeliklerde ve merkeze uzak yerlerde yaşayan üyelerde aidat ödenmeme durumunun daha sık görüldüğünü söyledi.
Sezeroğlu, Son Genel Kurul'da tüzükteki aidatlarla ilgili 5 yıllık sürenin 2 yıla indirilmesinin öngörüldüğünü ancak bunun geçmediğini de hatırlattı. Öte yandan Trabzonspor Kulübü'ne üye olabilmek için girişte 500 YTL, izleyen her yıl için de 60 YTL aidat ödeniyor. Bu rakam Galatasaray ve Fenerbahçe'de girişte 10 bin YTL, Beşiktaş'ta ise 2 bin YTL olarak alınıyor.
Türkiye'nin 4 büyük takımından biri olan ve Türkiye'nin hemen her köşesinde sayıları milyonlarla ifade edilen taraftarı bulunan Trabzonspor'un üye sayısının 20 binin altında olması dikkat çekerken üye sayısını artırmayı hedefleyen '100 Bin Yeni Üye' kampanyasında ise yaklaşık 5 bin yeni üyenin yapıldığı öğrenildi.

13.01.2009

Kaynak : İHA

Tunga
13.01.2009, 18:02
Ben takımıma şöyle sahip çıkarım, ben Trabzonspor için bunu yaparım türü beylik laflar artık önemini kaybetti herhalde.

Kongre üyeleri bunu yaparsa...

Sadece Ayıp!

Uğurtan
13.01.2009, 18:02
Ben ödüyorum valla :rolleyes:

macka61
13.01.2009, 18:19
20 bin kişi eksiksiz 40 milyonu ödeseydi demekki iyi bir para edicekti yazık çok yazık

seyyah61
13.01.2009, 18:50
Ödemeyenler sanirsam secim icin üye yaptirilmis, Trabzonspor ile uzaktan yakindan alakasi olmayan kisiler.

a f s
13.01.2009, 19:08
İnternetin, sponsorumuz aveanın iletişimin gücü yeterince kullanılmıyor.
Üyelerin kredi kartı bilgileri alınsa hiç sorun olmaz; otomatik ödeme gibi isteyen takside bağlasın, isteyen peşin ödesin.

Kamil Çakmak
13.01.2009, 19:54
Üyeliklerin dondurulması yada silinmesinden başka çare yok.
tüzük bu konuda caydırıcı olmuş .
Ama Trabzonsporlunun tüzük caydırıcılığını beklemeden Trabzonspor sevgisiyle bu aidatları yatırması gerekirdi.
Bahsedilen rakam az bi rakam değil. Bir trilyon klübün kasasına girceekti.

UğuR
14.01.2009, 11:04
Yönetim kurulumuz toplandı

Yönetim Kurulumuz haftalık olağan toplantısını M.Ali Yılmaz Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Toplantıda gündemdeki konular görüşüldü.

Buna göre takımımızın Fortis Türkiye Kupası’nda cumartesi günü oynayacağı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının bilet fiyatları, Maraton Tribünü için 5, Kapalı Tribün için 10, VİP Tribünü için de 50 TL. olarak belirlendi.

Yönetim kurulumuzda ayrıca taraftarlarımızın müsabakalarda özellikle meşale ve bengal ateşi yakıp, benzeri eylemlerde bulunarak kulübümüzün ceza almasına sebebiyet verebileceği olayların önüne geçilmesi yönünde alınacak tedbirler değerlendirildi. Bununla birlikte maç önceleri kara borsa bilet satışının engellenmesi doğrultusunda yasal kurallar çerçevesinde yetkili mercilere başvurulması uygun görüldü.

Toplantıda, Sicil Kurulumuz tarafından Yönetim Kurulumuza gönderilen yazı sonrası kulüp aidatlarını 5 yıl süreyle ödemeyen üyelerimizin ilan edilmesi de kararlaştırıldı.

Kaynak : Resmi sitemiz

Külünkoğlu
14.01.2009, 11:10
5 yıldan beri tek kuruş aidat ödemeyen mümkünse kongre üyeliği de yapmasın, düşsün bu kulübün yakasından. Yıllık aidat borcunu anlarım, ihmal etmiştir bir şekilde, hadi diyelim 2 yıl ihmal etmiştir. 5 Yıldan beri aklına gelmez mi bir insanın ? gelmiyorsa, Kulübümüzünde aklına gelmesin üyelikler hemen iptal edilsin.

Gürkan
14.01.2009, 12:01
Uzun süre aidatını ödemeyenin üyeliği dondurulsun ve toplam ödeme yapsa dahi ödemeyi yaptıktan sonraki ilk seçimde oy kullamasın.

Cengiz Çubukcu
14.01.2009, 12:04
Bu iş devletin vergi toplaması işine benziyor, verenden kazanla kepçeyle al vermeyenden hiçbirşey...kulüp de üyelik aidatlarını arttıracağına mevcut aidatları toplamaya çalışsın ...

Muhammet
14.01.2009, 12:05
Nasıl bir durum ya? :(

O kadar üye, o kadar yıl.

Neredeydi yöneticiler, bu işle ilgilenenler?

:hırr

Emin Danışmaz
14.01.2009, 12:05
Ben üye değilim,lakin takımın ürünlerini her zaman alıyorum,benim elimden gelen budur.
Zaman bakalım ne gösterecek üyelik için.

S.DEMİRCİ
14.01.2009, 12:35
nedende pek şasırmadım... ama gerçekten ayıp birşey...

Atalay
14.01.2009, 12:44
Naylon üyelerden bu kulübün acilen kurtulması lazım...

Bana kayıtlı pasif, aktif olmayan, suya sabuna dokunmayan 100 bin üye yerine 10000 bin aktif, çalışkan,kulübün menfaatlerini savunan,dergiye abone olan,her etkinliye katılmaya çalışan üyeyi yeglerim....

Sevgilerimle...

UğuR
14.01.2009, 15:37
Üyelerimiz konusunda açıklama

Sicil Kurulumuz tarafından Yönetim Kurulumuza gönderilen 10 Ocak 2009 tarih, 188 sayı nolu yazıya istinaden tüzüğümüzün 54. maddesi d fıkrası gereğince kulüp aidatlarını 5 yıl süreyle ödemeyen üyelerimiz için bir çalışma başlatıldı.

Buna göre yapılan çalışma sonrasında tüzüğün anılan maddesine uygun olarak bu üyelerimizin aidatlarını ödemeye çağrılmaları kararına varıldı. Aşağıda ismi ve aidat borçları yazılı üyelerimizin 30 Eylül 2009 tarihine kadar ödemeyi gerçekleştirmemeleri halinde üyeliklerinin askıya alınacağına dikkat çekildi.
Üyelerimizin aidat borçlarını Türkiye İŞ Bankası Trabzon Merkez Şube 11605 nolu hesap ile Türkiye Ekonomi Bankası Trabzon Merkez Şube 225751 nolu hesaba nakden yatırabilecekleri gibi 0462-326 6796 nolu telefonumuzdan üyelik departmanımıza başvurarak kredi kartıyla ödeyebileceklerine dikkat çekildi.
Listeyi görmek için tıklayınız (xls) (http://trabzonspor.org.tr/upload/dosyalar/uye_borc_listesi_web.xls) (zip) (http://trabzonspor.org.tr/upload/dosyalar/uye_borc_listesi_web.zip)

Kaynak: Resmi site

Faik Yılmaz
14.01.2009, 15:55
Bence 5 yıl süre ile aidat ödemeyenlerin üyelikleride iptal edilmeli....

1 yılı anlarım 2 yılıda analrım ama 5 yıl çok uzun bir zaman... Herkes takımına sahip çıkmalı...

öyle kuru gürültüyle olmaz bu işler....

Faik Yılmaz
14.01.2009, 16:02
Aidatını ödemenleri baraja koyup Hamiye frikik çektirmek lazım :)

Uğurtan
14.01.2009, 16:06
Ayrıca bir ekleme üyeliği iptal edilen üyenin tekrar üye olma hakkı da buharlaşmalı ;)

Miraç Atalay Çiftçi
14.01.2009, 16:07
Listeye şöyle bir baktımda ağzım açık kaldı. :eek:

5 yıl ve üstü ödemeyen üye sayısı 10853.

4726 kişi 5 yıl ve üstü ödemeyen kişi sayısı.
Sizin belirttiğiniz ise listenin sonundaki üyenin üyelik numarası.

Emirhan Ömeroğlu
14.01.2009, 16:42
3 ay önce ödedim acaba yeniden mi ödemem gerek :)

Uğurtan
14.01.2009, 16:44
3 ay önce ödedim acaba yeniden mi ödemem gerek :)

3 ay önceki 2008'in aidatıydı.. Ocak itibariyle borçluyuz 2009 aidatı olarak.. :)

Emirhan Ömeroğlu
14.01.2009, 16:53
3 ay önceki 2008'in aidatıydı.. Ocak itibariyle borçluyuz 2009 aidatı olarak.. :)

anladım :) 09'un sonuna kadar süremiz var dimi?

Vehbi Sancak
14.01.2009, 22:45
ayıp be kardeşim
184 tl - 257 tl arası borçlar
bu nedir böyle, yazık ya,
günlüğü kaç liraya gelir?
kimbilir ödediklerinide başkan adayları ödemiştir
acep vefat edenler olabilir mi?

ahh ahhhhhh

kulüpte bunların bilgisi yok mu, telefonu yok mu?
yap teblikatı, cevaba göre yol çiz

ayıp ayıp, iki tarafada kızgınım ve kırgınım

Erkin
14.01.2009, 23:06
Haklisin abi kulubun kesinlikle durumu, odemeyenlere ulasarak bildirmesi lazim dert yanmakla bitmiyor is.. 5 yil ne demek ya dalga mi geciyor bu insanlar, her yerin bir sorumlulugu vardir.. Odeyeceklerse odesinler yoksa uyelik haklarini kullanamasinlar :(

Kaya
14.01.2009, 23:33
Arkadaşlar aidatlar ne kadar?

Benim de borcum gözüküyor şu an...

Seçim öncesi sıfırdı borcum... Aslında bu aidat konusunda nedense insan kendini borçlu hissetmiyor... Yakışık alır mı bilmem ama ara ara e-posta yolu ile üyelere borç durumları hatırlatılmalı vs...

Şimdi sıfırlama zamanı...

Misina
15.01.2009, 00:37
500 ytl girşi ücretini protesto edelim dediğimde herkes bana tepki göstermişti.

Şimdi görüyorumda taraftarımız uç kuruşu ödemekten aciz 500 ü nasıl ödeyecek?

Emirhan Ömeroğlu
15.01.2009, 08:38
evet borç gözüküyor 60lira :) durumlar müsait olunca ödeyelim

TAHSİN 61
15.01.2009, 08:46
5 yıldan beri tek kuruş aidat ödemeyen mümkünse kongre üyeliği de yapmasın, düşsün bu kulübün yakasından. Yıllık aidat borcunu anlarım, ihmal etmiştir bir şekilde, hadi diyelim 2 yıl ihmal etmiştir. 5 Yıldan beri aklına gelmez mi bir insanın ? gelmiyorsa, Kulübümüzünde aklına gelmesin üyelikler hemen iptal edilsin.

olay budur metin abi açıklamış yazmış daha yoruma ne hacet
bu arada avatarımı eleştirip beni üzen:) abilerim ablalarım :D değiştim avatarımı :D

unutmadan bu hafta 500 tl yi bulayım iddaadan hemen kaydımı yaptırıyorum senelik 60 mılyon hiç bişe değil malum evlencez ev kurcaz şimdi 500 ü bağlarsak olmaz diimi ama :Dbu arada dayılarım eniştelerim teyze oğulları hep üye gunu gunu öderler aynı kandan olduğumuzdan indirim yada taksit yok mu? abi böyle bir imkan sunsalar her yıl 10 tane kombine alıyoruz maçlara gidemiyoıruz istanbulda olduğumuzdan işte bayramda cenazede gittiğimizde gidiyoruz sadece birde sezon yazın başladığından biz daha dönmemiş oluyoruz sezon başı 2 maç ilk giriş parasını taksit yapsınlar bence uye artar