PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İspanya Milli Maçı Ali Sami Yen Stadı'nda

Recep Çaltepe
12.01.2009, 20:46
Dev maç Ali Sami Yen'de!
A Milli Takımımızın Dünya Kupası Avrupa elemelerinde İspanya ile 28 Mart ve 1 Nisan'da oynayacağı maçların statları belirlendi! Santiago Bernabeu Stadı'nda zorlu bir mücadele verecek olan ay yıldızlı ekibimiz, dönüşte İspanyolları Ali Sami Yen Stadı'nda ağırlayacak..

12 Ocak 2009 , 17:48

Türkiye-İspanya maçı Ali Sami Yen'de oynanacak!

Milli Takımımızın 28 Mart'ta İspanya ile deplasmanda karşı karşıya geleceği maç, Madrid'deki Santiago Bernabeu Stadı'nda oynanacak. Bu maçın başlama saati daha sonra açıklanacak.

1 Nisan'daki müsabakaya ise İstanbul'daki Ali Sami Yen Stadı ev sahipliği yapacak. İstanbul'daki maç saat 21.00'de başlayacak.

http://www.ajansspor.com/2010dunyakupasi/avrupa5grup/h/20090112/dev_mac_ali_sami_yende.html

----------

Nedense hiç şaşırmadım. Bir kaç gün önce Kayseri'deki stadın maça kadar yetişmeyeceğini anlayarak maçın bu statta oynanmayacağını söylemişlerdi. Tahmin ettiğim üzere maç, İstanbul'un en düşük kapasiteli Süper Lig stadında oynanacak.

Fatih Terim-Galatasaray bağlantısı sonucu nedense aklıma değişik komplo teorileri geliyor. Malum bu maçtan bir kaç gün önce İspanya ile deplasmanda oynayacağız ve o maçtan muhtemel alacağımız kötü bir sonuç sonrası çıkacak olduğumuz bu maçta da alacağımız kötü bir sonuçla grupta iddiamızı tamamen kaybedebiliriz. Böyle bir tablo sonrası Fatih Terim de "ev"inde ıslıklanmayacaktır büyük ihtimalle, ıslıklayanlar da "Ultra" bir baskıyla susturalacaktır.

Bu arada bir not: Maça gitmek isteyecek arkadaşları şimdiden uyarayım, gidecek olduğunuz stad, değil istanbul'un Türkiye'nin karaborsa cenneti(!). Çıkar çıkmaz "Ultra" bir hızda tükenecektir yine biletler.

Gökhan KAN
12.01.2009, 20:47
kadir has diyorlardı ama sasırmadım hep istanbul...

Ba®ış
12.01.2009, 20:49
Bursa da oynanmalıydı bence.karar tam bi rezalettir.olası bir yenilgi de Yunanistan maçından sonraki gibi protestolar olacağı öngörülerek bu protestolara tepki gösterme işi gs tribününe ihale edilmiştir

Kazım Uzunboy
12.01.2009, 20:51
Neden Ali Sami Yen ?

Ha,diyorlarsa ki İstanbul'da olacak,Şükrü Saraçoğlu veya İnönü daha iyi Ali Sami Yen'den.

Muhammet
12.01.2009, 20:53
Ali Sami Yen Stadı'nda da atmosfer oluyor. Ama illa ki İstanbul'da olacaksa Şükrü Saraçoğlu'nu seçmemek garip olmuş.

Ba®ış
12.01.2009, 20:54
İstanbul biletlerin yarısı sponsorlar aracılığı ile şirketlere kurumlara vs. gittiğinden dolayı seyirci baskısından pek söz edemeyiz(istisnalar hariç tabi) millet baryak sallayarak sanki milli bir bayram kutlaması havasında izliyor maçları

Manu61
12.01.2009, 21:09
Ali Sami Yen'de böyle önemli bir maç oynamak saçma bence İnönü olabilirdi.

pReN@_61
12.01.2009, 21:09
Kapasite olarak en kısır stadyumu seçmişler.İlginç..

Mehmet Fırat
12.01.2009, 22:48
Yenilirsek, Terim'e en az protesto yapılacak stad. ;)

Harun-61
12.01.2009, 23:04
Yenilirsek, Terim'e en az protesto yapılacak stad. ;)

budur ;):alkış:

Dursun Kaplan
12.01.2009, 23:05
Çürük bir stad. Oda güzel.

Ba®ış
12.01.2009, 23:05
+ yenilirsek f.terimi protesto eden veya istifa çağıran taraftarlara saldırılacak stad ;) bu filmi görmüştük yakın geçmişte

Öztürk Adem
12.01.2009, 23:31
Cok rezıl bır durum yazık hakıkatten cok yazık bırılerıne yalakalık yapmak ıcın yapılanlara bak :D Koskoca ıspanya bızı nerede agırlayacak :D ya bız onları nerede agırlayacagız :( Yazık cok yazık

TSezgin61
13.01.2009, 00:23
yaziklar olsun... istanbulda oyniyacaksan sükrü saracoglunu tek gecerim...

sen ispanya gibi bir takimla oynuyorsun, rakibi nasil bogarsin??? tabiki sükrü saracoglunun dik tribünleriyle...

ahhh sinyor terimmmmmmmmmm!!!! korkunun imanina gidiyim....

Halil Atalay
13.01.2009, 00:38
ya adam değil bu imaratör ulan hıyar kayseri stat yep yeni pırıl pırıl yap burada maçı adamlar stat görsün ne o eski ali samiyen de maç yapmak ulan yalaka şerefsiz

wolf_TS61
13.01.2009, 00:42
şaka mı bu ya.adamlarla ispanyada bernabeu da oynayacağız.türkiyede halı samiyende.rezalet bunun adı resmen rezalet.türkiyede 2 tane milli maç oynanacak stad var saraçoğlu ve inönü.ali samiyene mi kaldık ya milli takım fatihin kendini tatmin ettiği yer olmaya başladı.

macka61
13.01.2009, 01:29
yenilgi kaçınılmaz olduğundan

OnOuR
13.01.2009, 02:19
Kendi pisliginde bogulsun terim işte... İnşallah o stadda Türk milli takım antrenörü ismini son kez kullandıgı gün olur... Trabzon ve Anadolu düşmanlıgını temel alan, istanbul çürükleriyle bezenmiş bir milli takım görmekten bıkkınlık geldi artık...

Hüseyin Kurt
13.01.2009, 10:06
haydi ispanya,terim'i yen....

28TS61
13.01.2009, 10:31
haydi ispanya,terim'i yen....

orasi zaten öyle olacak, 2010 a gidemiyecegiz, terim oldugu sürecede takim ne kadar aci olsada yenilmemizi istiyorum her maci

sametaydin
13.01.2009, 11:24
Bırakın futbolu artık stad seçimini bile doğru düzgün yapamaz hale geldiler.

ApoCaN28
13.01.2009, 11:42
Yazıklar Olsun Bu Stad neden yetişmedi acaba o kadarda yetiştirileceği açıklandı...Yazık yazık...

zafer6161
13.01.2009, 14:00
O KADAR STAT DURURKEN GİTMİŞLER KÜMES GİBİ SAMİYENE VERMİŞLER MAÇI,:hırr

ilhan
13.01.2009, 14:01
Sadece Terim'e değil. Federasyona, MHK'ye de en az protestonun yapılacağı stad.

TS-Tiryaki
13.01.2009, 15:32
Bu karar tamamen bir skandaldir. Dünyanin en iyi takiminlaridan birisiyle mac yapicaz ve sen memleketin en kötü, en cirkin yikilmak üzere olan stadyumda oynatiyorsun. :mad:
Acaba rakibin moralini bozmak icin bir taktikmi bu?? :mad:

Hem neden milli maclar sadece Istanbulda oynaniyor?? Bu memleket Istanbuldanmi ibaret?? Bak biz ne güzel Avni Akeri yeniledik. Neden bir milli mac vermiyorsunuz???

İHSAN
13.01.2009, 16:02
Protestonun az olacağı yer mi? Ben hiç de öyle olacağını sanmıyorum, şayet protesto edilecek kadar kötüysek gereken yapılır emin olun. Bizim taraftar profilimiz de bu var, yenildikmi babamızı bile tanımayız. ( lafın gelişi yani:))

Ahmet Kuru
13.01.2009, 19:12
Maçın Samiyende oynanmasının hiçbir mantıklı açıklaması olamaz bence...
Madem İstanbul'da oynanacak Saraöoğlu ve İnönü dururken orada oynanmasının sebebi ve izahını çok merak ettim doğrusu...

Berk
13.01.2009, 19:13
Türkiye'nin en dandik stadyumu..

Hüdai Pervaneli
13.01.2009, 19:16
Ispanyada Santiago Bernabau da oynadikdan sonra Ispanya Ali Sami Yen i görnce ne yapicak Cok merak ediyorum

28TS61
14.01.2009, 01:50
tff daha fazla kapasiteli stadda oynatip fazla para kazanayi akil edemedi heralde,
e nede olsa tff her hafta takimlara ceza kesip kasasini dolduruyor,
terim gs ye reklam yapabilmek icin herseyi yapiyor

Muhammet
14.01.2009, 06:59
Bu iki İspanya maçından çıksa çıksa en fazla 1 puan çıkar bana göre.

En iyi ihtimal, kendi evimizde İspanya'nın kötü gününde olması, bizim takımın da normal üstü efor sergilemesi durumunda 3 puan almamız olacaktır.

irfan61
14.01.2009, 11:24
Bu iki İspanya maçından çıksa çıksa en fazla 1 puan çıkar bana göre.

En iyi ihtimal, kendi evimizde İspanya'nın kötü gününde olması, bizim takımın da normal üstü efor sergilemesi durumunda 3 puan almamız olacaktır.Bence ispanya bizi 2 maçta da rahat yenecek.İspanyanın her mevkisinde dünya starı futbolcuları var.

ApoCaN28
14.01.2009, 12:23
F.Torres D.Villa durdurdun diyelim arkadan Fabregas Xavi Senna adamların her mevkisi gol atacak kapasitede...

Hüseyin İlkin
14.01.2009, 12:39
Başka stat bulamamışlar mı Türkiye 'de ?

Selman
14.01.2009, 12:41
İspanya için stad atmosferi farketmez, her halükarda yeneceğiz:)

Ba®ış
14.01.2009, 12:44
vay,içimizdeki ispanyalılar :)

Süleyman Eruyar
14.01.2009, 23:59
havada, karada, denizde.

nerde olursa olsun bu maç bizim..

forza ispanya...

Cem Akyüz
15.01.2009, 00:30
bu stadda herkes aynı anda zıplasın stad çöker...ispanyaya galibiyetle döneceğiz

Muhammet
15.01.2009, 01:30
havada, karada, denizde.

nerde olursa olsun bu maç bizim..

forza ispanya...

Valla bu mesajları görmesinler, adımız çıkacak. :) :rolleyes:

irfan61
15.01.2009, 11:14
Valla bu mesajları görmesinler, adımız çıkacak. :) :rolleyes:Zaten doğru söylüyenleri dokuz köyden kovarlarmış. :D

iskenderunlu
15.01.2009, 12:51
izmir adana gaziantep teki stadlarda aynı kapasitede asy ile bari oralarda oynansaydı

Miraç Atalay Çiftçi
15.01.2009, 12:53
İzmir'deki Atatürk Stadyumunun kapasitesi yerinde ama orada takım deplasmanda gibi oynuyor. Çünkü atmosferi ASY gibi değil. Alsancak stadı zaten düşünülmüyor.
Eger bir İzmir takımı Süper Lige çıkarda kalıcı olmayı başarırsa Atatürk Stadı'da Olimpik görüntüsünden kurtarılır ve tribünleri sahaya yaklaştırılır diye düşünüyorum.

amour_61
15.01.2009, 13:00
türkiyede en iyi stad fenerbahçe şükrü saraçoğlu bence burda oynanmalıyydı illa başka yer olucaksa avni aker alisamiyenden 1000 kat daha iyi

28TS61
15.01.2009, 14:54
urfada 30bin kisilik stad var, orda niye oynatmiyorsun sayin özgener ????

irfan61
15.01.2009, 17:15
urfada 30bin kisilik stad var, orda niye oynatmiyorsun sayin özgener ????Sinyor Terim istemiştir maçın ASY de oynanmasını nede olsa gs nin başındayken bi çok kritik ve büyük maçları o stad da kazandı ya belki bu yüzden ASY de oynanmasını istemiştir.

Serdær
15.01.2009, 19:05
İspanya maçı şuanda Türkiye'de 2 stadta oynanabilir.

1.Şükrü Saraçoğlu.

2.İzmir İsmetpaşa.

Özkan
15.01.2009, 22:37
Ukrayna maçı Şükrü Saracoğlu'nda oynanmıştı. Tribünlerin rengi, ilginç bir şekilde, Ukrayna'nın renkleriyle aynıydı. Aynı mantıksız, saçma durumu şimdi de görüyoruz. İspanya, tribünleri sarı-kırmızı olan bir stadyumda deplasman maçı oynayacak.

TFF'den, bundan sonraki millî maçlarda tribünleri ikiye bölmelerini bekliyorum. Duruma göre havaalanında rakibi baklavalar ve çiçeklerle de karşılayabilirler.

Ba®ış
15.01.2009, 22:43
önceki sayfada da yazmıştım Bursa iyi bir seçim olabilirdi.Türk Milli takımı Almanya,Hollanda gibi dev takımları Bursa da yenmişti.ayrıca bozuk zemini İspanya nın teknik oyunculardan kurulu takımı için dezavantaj olabilirdi.Ayrıca bu tür maçlarda rakibi psikolojik baskı altına almak için biraz daha uzak yerlerde oynatılması taraftarıyım.mesela adamlar ispanyadan gelecekler 2 saate yarım saatte de otele geçecekler.biraz daha deplasmanı yaşamaları hissetmeleri lazım.uzun otobüs yolculukları,uçak yolculukları gibi :)

Mustafa Önal
15.01.2009, 22:50
selman senden beklemediğim sözleri duyuyorum forza katalunya desen neysede . ispanya bozar bizi .

Selman
15.01.2009, 23:11
selman senden beklemediğim sözleri duyuyorum forza katalunya desen neysede . ispanya bozar bizi .

Ula İspanya bizimdir.Yani Katalunya'nın.Birgün defedeceğiz onları:DBen Barca'lıları izliyorum, zaten hepsi Barca'lı hemen hemen:D

Enes
16.01.2009, 01:14
Bütün milli maçlar neden istanbulda oynanır.Anadoluda devam eden stad inşaatları bıtıncede ınsallah bu saçmalığı sürdürmezler...

Mert67
16.01.2009, 13:07
Ali Sami Yen:Kümes

UğuR
16.01.2009, 13:59
Bu maçın bu stada alınmasındaki sebebi bence en iyi Fatih Terim açıklar.:eek:

tuncay1984
16.01.2009, 14:16
kayserinin stad yetismiyomu???

28TS61
16.01.2009, 14:22
direk seyrantepede oynasinlar, sami yenden daha iyi suanki hali :)

MuratJ
16.01.2009, 20:14
rövanşı santiago barnebau da olcak! simdiden utanıyorum alisamiyen gibi bir sahada oynayacak olmamızdan. arkadasım istanbuldaysa ver saracogluna yada bu macı en cok hakeden avni akere

Çağrı Bilici
16.01.2009, 23:05
Ankara'ya neden maç vermezler hiç anlamam

Muhammed KOÇ
16.01.2009, 23:55
ali sami yen cehennemi ya ondan ...

Hüseyin Sahtiyan
17.01.2009, 00:06
rövanşı santiago barnebau da olcak! simdiden utanıyorum alisamiyen gibi bir sahada oynayacak olmamızdan. arkadasım istanbuldaysa ver saracogluna yada bu macı en cok hakeden avni akere

sen santiago barnebau da oynanacak rovanş maçı için kıyaslama yapacaksan, barnebauyla karşılaştırıldığında utanılmayacak bi stad arıyosan bu kesinlikle avniakerde değil arkadaşım.. kesinlikle kadıköyde değil ama an itibariyle oynatılması gereken stad kadıköy bence şu anda.. samiyenin ispanyollarda negatif bazı geçmişi var bence psikolojik olarak etkilemek maksatlı bu stad seçimi..

TSezgin61
20.01.2009, 02:35
sen santiago barnebau da oynanacak rovanş maçı için kıyaslama yapacaksan, barnebauyla karşılaştırıldığında utanılmayacak bi stad arıyosan bu kesinlikle avniakerde değil arkadaşım.. kesinlikle kadıköyde değil ama an itibariyle oynatılması gereken stad kadıköy bence şu anda.. samiyenin ispanyollarda negatif bazı geçmişi var bence psikolojik olarak etkilemek maksatlı bu stad seçimi..

saracaoglu konusunda katiliyorum... bu mac suanda sadece kadköye verilmesi gerekiyordu...

negatif gecmis konusuna katilmiyorum. adamlar 9 sene önce yenilmisler yada hatta yenildiyseler bile o yenilgileri unutmusturlar... herifler manchesterlerle chelsealerle oynuyorlarda hic etkilenme olmuyor... asirda bir ciktiklari ali samiyendemi etkilenecekler....

bas baayaa sinyor terim farki iste...!!!

bu maci etki bakimindan, stad bakmindan saracaogluna vermeleri gerekiyordu. ki milli takim belki yenilmis olabilir bu stadda önemli maclari, ama en bogucu maclarinida bu stadda oynamistir. ayrica fenerin gecen seneki avrupa macerasindan bir ismi kalmistir kadiköyün...

keske avni akerde lüks avrupa standartlarinda olsada orda neden oynanmiyor diye burda protestolar yapsak.

sifuni
20.01.2009, 22:05
ya bu takim Türkiyenin Takimi degilmi??? niye ozaman Istanbuldan baska bir yerde yapilmiyor milli maclar anlamiyorum ha bir stad secilir tarafsiz milli takimin stadi denili o zaaman olur.ama Istanbuldan baska sehir mi yok illa Trabzon olsun demiyorum Izmir,Kayseri,Bursa,Adana,Antalya,Antep hatta yeni stadi ile Sanliurfa da yapila bilir ama nerdeee.Seyirci gelmez diyorlarsa en azindan hazirlik maclari bu sehirlerde oynanabilir

Enes
21.01.2009, 00:41
Onların dünyaları istanbul olmuş gözleri başka bi yeri görmüyor...

Semih
21.01.2009, 01:33
Milli takım ile ilgilenmeyi uzunca süre önce bıraktım.

Bana en ufak haz dahi vermiyor bu takımın maçları.
En ufak adrenalin artışına bile sebebiyet vermiyor.

Hatta, içim bulanarak izliyorum kimi lanet suratları.

TAHSİN 61
21.01.2009, 13:24
Neden Ali Sami Yen ?

Ha,diyorlarsa ki İstanbul'da olacak,Şükrü Saraçoğlu veya İnönü daha iyi Ali Sami Yen'den.

Fatih Terim o bakımdan Ali Sami Yen :D nerde olursa olsun ama maç bizim olsun..

TAHSİN 61
21.01.2009, 13:26
ya bu takim Türkiyenin Takimi degilmi??? niye ozaman Istanbuldan baska bir yerde yapilmiyor milli maclar anlamiyorum ha bir stad secilir tarafsiz milli takimin stadi denili o zaaman olur.ama Istanbuldan baska sehir mi yok illa Trabzon olsun demiyorum Izmir,Kayseri,Bursa,Adana,Antalya,Antep hatta yeni stadi ile Sanliurfa da yapila bilir ama nerdeee.Seyirci gelmez diyorlarsa en azindan hazirlik maclari bu sehirlerde oynanabilir

Türkiye Süper Kupa finali Ülke'mizde olmuyor bırak milli maçların İstanbul dışına çıkmasını...

28TS61
21.01.2009, 13:43
Türkiye Süper Kupa finali Ülke'mizde olmuyor bırak milli maçların İstanbul dışına çıkmasını...

aslinda bi taraftan disarda olmasi güzel, gurbette yasayan insanlarimiz icin.
ama asil gerekcesi ise daha fazla para koparmak istemesi tff nin.
buna bizzat kendim sahit oldum, ilk süper kupa finali macinda frankfurtaydi,
zaten orda oynanmasi 1 kere yanlisti, cünki frankfurtun bagli oldugu hessen eyaletinde yaz tatili coktan baslamisti. yani seyirci sayisi otomatikmen az olacagi kesindi.
ben ve diger iki arkadas kale arkasindan bilet almak icin gisede beklerken, giseyi kale arkalari doldu diye giseleri kapattilar, kale arkalari yalan söylemim 20 € du sanirim,
bizde mecbur kaldik numarali tribunden bilet almaya, fiyati 40€ idi.
stada girdik bi baktik, her iki kale arkalarininda yarisi bostu.
tff sirf para sömürmek icin yurt disinda oynatiyor yani