PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÖSS 2007 | Sonuçlar ve Tercihler

Sayfa : 1 2 [3]

Kaya
16.06.2007, 11:49
Allah yardımcınız olsun.

Başarılar dilerim.

Ba®ış
16.06.2007, 11:52
ÖYS-ÖSS biri cevapları söylese :) sınava girecek olanlara başarılar diliyorum okunmuş pirinçlerden yutmayı unutmasınlar şahsen ben yuttum faydasını da gördüm :D:D

Gamze
16.06.2007, 13:03
Önceki gün bir saat bu başlığı aradım yau,niye bulamadım ben :)

Başta Bartuğ13 ve #10 Fietra olmak üzere ÖSS'ye girecek olan tüm BMN'li arkadaşlarıma başarılar dilerim...Allah yardımcınız olsun.

Tabi ama ilk önce de kardeşime...ARAFİLLİ kullanıcı adıyla,çok nadiren burada olurlar kendileri...Bakalım,Allah hayırlısını versin hakkında...Ona güveniyorum...

Ba®ış
16.06.2007, 13:07
Bartuğ13,#10 Fietra ,ARAFİLLİ hepinize başarılar aman diyim pirinç konusunu atlamayın :D

ilhan
16.06.2007, 13:09
Sınava giricek tüm arkadaşlara başarılar.

Muhalif
16.06.2007, 13:25
#10 Fietra başta olmak üzere sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar dilerim, Allah zihninizi açık etsin..

Mustafa Önal
16.06.2007, 14:12
ÖSS ye girecek tüm kardeşlerimize başarılar diliyorum. osman özellikle sana başarılar diliyorum kardeşim.

sümela61
16.06.2007, 14:37
Osman başta olmak üzere, hepinize sonsuz başarılar diliyorum...

inşallah herkesin istediği bölümde, severek okuyabileceği, istediği işi yapabileceği günleri de görürüz...

m@rdi
16.06.2007, 14:51
Allah yardımcınız olsun :)

Umarım tüm kardeşlerimiz istedikleri bölümlere yerleşirler...

Ömer SEVİNÇ
16.06.2007, 15:59
Sınava girecek bütün kardeşlerime başarılar diliyorum. İnşallah aralarında buraya gelenler olur:)

Cabri61
16.06.2007, 16:01
Sınava girecek tüm akadaşlarımıza başarılar diliyorum...İnşallah gönüllerindeki yere yerleşirler

#10 Fietra
16.06.2007, 16:21
Kim bilgi verdiyse yanlış bilgi vermiş.Ben ÖSS'ye girmiyorum;ÖSS bana giriyor.:)

Başarı dileyen herkese teşekkürler.

A.Alper
16.06.2007, 16:24
öss ye girecek tüm kardeslere basarılar diliyorm sınav sonrası tercih sınavdan daha önemli bence devam zorunluluğu olan okulları tercih ederseniz bu işten karlı çıkarsınız

Ömer SEVİNÇ
16.06.2007, 16:27
öss ye girecek tüm kardeslere basarılar diliyorm sınav sonrası tercih sınavdan daha önemli bence devam zorunluluğu olan okulları tercih ederseniz bu işten karlı çıkarsınız

Olmayan okulları seçerseniz daha da karlı çıkarsınız bence:D

A.Alper
16.06.2007, 16:29
Olmayan okulları seçerseniz daha da karlı çıkarsınız bence:D

kopiciler insan ömründe azalmaya yol açıyo :)

Ömer SEVİNÇ
16.06.2007, 16:33
kopiciler insan ömründe azalmaya yol açıyo :)

kopici nedir ki?:S

antagonist
16.06.2007, 17:14
Başarı dileyen herkese teşekkürler.

Seni unutmuşum ben ya,kusura bakma :)

Başarılar diliyorum.

zanoylu
16.06.2007, 17:38
Sınava girecek tüm arkadaşlara Allah zihin açıklığı versin.

Erbay
16.06.2007, 17:41
Sınava girecek herkesin Allah yardımcısı olsun.Dün Trt'de Konuşuyorum programında Öss'yi tartıştılar.Bir daha anladım ki Öss'nin gençler üzerinde büyük bir etkisi var.Herkes stresliydi.

WERTHeR
16.06.2007, 17:48
Sınava girecek tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Çok fazla stres yapmayın ben 4 sefer girmiştim ikisinde kazanmıştım. İnsan alışıyor bir noktadan sonra:)

ozants61
16.06.2007, 18:13
arkadaslar oss ye gırecek herkese basarılar ben bu sene 3. gırısım ıns. bu sene olacak.....hepımızın allah yardımcısı olsun....

Özge
16.06.2007, 18:17
Başarılar arkadaşlar:)

Mert67
16.06.2007, 18:18
sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar.inşallah hayırlısı neyse o olur.

antagonist
16.06.2007, 18:27
Arkadaşlara birkaç tavsiye:

Klasik sınav tavsiyesidir:"Sınava şeker götürün."Aslında bunun çok bir faydası olmaz.Neden derseniz;o şekerin katabolize edilmesi,ondan oluşan glukozun beyne gitmesi öyle 2-3 dakikda olacak şeyler değil.O yüzden illa da şeker alınacaksa sınavdan önce alınmalı...

Gece yatmadan bir duş alın,sonra çok fazla sınavı düşünmeden yatın.Bu arada çok fazla erken yatmanıza gerek yok.Hatırlıyorum,benim ÖSS'ye gireceğim günden önceki gece;Hollanda-Çek Cumhuriyeti maçı vardı.O maçın bir kısmını izleyip saat 23:00 gibi yatmıştım.Sabah da 6:30 gibi kalkmıştım.

Sınavdan önce sınav giriş belgenizi,kimliğinizi,kalemlerinizi (kaleminizi değil),silginizi,kalemtraşınızı vs. hazırlayın.

Masanın üstüne su şişesini koymamaya özen gösterin.Neme lazım dökülür falan...

Çözemediğiniz soruların üzerinde çok fazla durmayın.Unutmayın;kolay soru da zor soru da aynı puanı getiriyor.

Kendinize güvenin ve bu işi halledin!!!

İnşallah hakettiğiniz puanları alırsınız...

Ömer SEVİNÇ
16.06.2007, 18:51
Arkadaşlara birkaç tavsiye:
[LIST]
Klasik sınav tavsiyesidir:"Sınava şeker götürün."Aslında bunun çok bir faydası olmaz.Neden derseniz;o şekerin katabolize edilmesi,ondan oluşan glukozun beyne gitmesi öyle 2-3 dakikda olacak şeyler değil.O yüzden illa da şeker alınacaksa sınavdan önce alınmalı...

Ben bunu tavsiye edemeyeceğim. Sınavdan önce şeker (daha doğrusu karbonhidrat) alırsanız sınav sırasında insülin artışı dolayısıyla kan şekeri düşüşü olabilir. O yüzden aman daha çok glikoz gelsin diye sınavdan önce şeker yemek yanlış bence. Ne zaman ne yiyorsanız yine onu yiyin derim ben. Eğer dediğim gibi kan şekeri düşerse diye bir parça şeker alınabileceğini düşünüyorum. Ama tabi ki normal haldeyken yemenin bir faydası olmaz. Tedbir maksatlı:)

Gamze
16.06.2007, 18:55
Tekrar tekrar kontrol edip bir cevabı değiştiriyorsanız; büyük bir ihtimalle onu yanlışa çevirmişsinizdir :) Misal ben ; Türkçe'den 2 soru değiştirdim sınavdan önceki ''Aman tekrar tekrar bak,kontrol et zamanın var bir daha bir daha bak'' sözlerine kanarak...İkisini de doğrudan yanlışa çevirdim. :) 30da 30 yapıyorduk kahretsin :) Benim gibi bir çok kişinin de böyle anıları vardır sınavla ilgili...Mutlaka hep doğruyu yanlışa çevirmişlerdir... :) Olabildiğince soğuk kanlı olun.Heyecan çok normaldir,ama heyecanınıza mahkum olmamaya çalışın.Çok boş gelebilir sözlerim ama heyecanın fazlası gözünü kör ediyor insanın,bir çok arkadaşımdan biliyorum.Aman diyim... ;)

Ömer SEVİNÇ
16.06.2007, 18:59
Tekrar tekrar kontrol edip bir cevabı değiştiriyorsanız; büyük bir ihtimalle onu yanlışa çevirmişsinizdir :) Misal ben ; Türkçe'den 2 soru değiştirdim sınavdan önceki ''Aman tekrar tekrar bak,kontrol et zamanın var bir daha bir daha bak'' sözlerine kanarak...İkisini de doğrudan yanlışa çevirdim. :) 30da 30 yapıyorduk kahretsin :)

Türkçe 45 soru değil miydi?:S

Bir de şu basit sorulara da dikkat edin. Ben mesela aptal aptal gidip matematiğin ilk sorusunu yanlış yapmıştım. 8'le 4'ü toplayamadık:D Sonra da o soru yüzünden Samsun yerine taa Edirne'ye gidince çok sinir oluyor insan.

Mert67
16.06.2007, 19:00
Yarin Serken Balci'da Sinava Gİrecektİ Onada BaŞarilar Dİleyelİm:)

Gamze
16.06.2007, 19:01
Yeni sistemde Türkçe 30 soru.Malum sistem değişti,ilk bölümde 30 Türkçe sorusu ikinci bölümde de yine 30 Edebiyat-Sosyal sorusu var.Toplam 8 test,30'ar sorudan 240 soruluk bir kitapçık ;)

Ömer SEVİNÇ
16.06.2007, 19:03
Artık sınav 4 saat mi oldu yani? Yav biz 3 saati zor geçirdik. Yazık şimdiki gençliğe:D

ilhan
16.06.2007, 19:05
195 dakika sınav. Daha geçen sene girdim =) Yeni sistem çok saçma.

Gamze
16.06.2007, 19:05
Sınav 3 saat 15 dakika.Öğrenciler 240 sorunun tamamını çözmüyor tabi ki de :) Her bir puan türünün öğrencisi en fazla 6 testten sorumlu oluyor.Eskisi gibi 180 soru yani...

Akın_61
16.06.2007, 19:07
Öss'ye giren arakadaşlara başarılar dilerim...Allah yardımcınız olsun...

Ömer SEVİNÇ
16.06.2007, 19:09
Hmm anladım. Teşekkür ederim. Ben bayağı eskimişim herhalde. Yabancı kalmışız valla öss falan:(
Tekrar başarılar herkese. Hayatın ne sonu ne başlangıcı bu sınav. Öss'yi kazanınca kimse rahat etmiyor. Sıkıntı, dert bitmiyor. Keza daha da çok artma ihtimali de var. Artık rahat edeceğim diye düşünmeyin sakın. Yanılırsınız:)

guci 29
16.06.2007, 20:19
Sınava gireceklere yürekten başarı ve şans diliyorum. Allah herkesin yardımcısı olsun.Nedendir bilmiyorum ama bende hiç heyecan yok.Hayatımızın sonu ya da başlangıcı bu sınav değil..

Bartuğ13
16.06.2007, 20:42
allah razı olsun.iyi dileklere.inş girip en iyisini yaparız.hayırlısı olsun

pReN@_61
16.06.2007, 20:48
İyi dileklerde bulunan herkesten ALLAH RAZI OLSUN...

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

İnşallah herkes istediği bölümü kazanır...

antagonist
16.06.2007, 21:51
Ben bunu tavsiye edemeyeceğim. Sınavdan önce şeker (daha doğrusu karbonhidrat) alırsanız sınav sırasında insülin artışı dolayısıyla kan şekeri düşüşü olabilir. O yüzden aman daha çok glikoz gelsin diye sınavdan önce şeker yemek yanlış bence. Ne zaman ne yiyorsanız yine onu yiyin derim ben. Eğer dediğim gibi kan şekeri düşerse diye bir parça şeker alınabileceğini düşünüyorum. Ama tabi ki normal haldeyken yemenin bir faydası olmaz. Tedbir maksatlı:)

Şimdi hocam,tıbbi tartışamalarla ortamı germeyelim. :) Şimdi glisemik indeksten,ghrelinden vs. bir girersek işin içinden çıkamayız. :)

Recep Çaltepe
16.06.2007, 21:53
Allah ÖSS'ye girecek tüm arkadaşlara zihin açıklığı versin.

Miraç Atalay Çiftçi
16.06.2007, 22:08
Hepiniz başarabilirsiniz...
Bizlr başardık üstelik sizden fazlalıgımızda yoktu...
Sizlerde yapabilirsiniz...
Üniversiteli olmanın güzelligini umarım hepiniz yaşarsınız...

Arkadaşlr koly gelsin...Allah yardımcınız olsun inşallah...

boztepe61
16.06.2007, 22:11
allah yardımcınız olsun...
inşallah hepiniz istediğiniz yerleri kazanırsınız.

ula kazanıp da benim gibi 6 seneye uzatmayın okulu..:D

kazanalım da sonrası kolay demeyin:..:D:D:D
salınca zor...

Cafer KILIÇSOY
16.06.2007, 22:13
Merhaba Arkadaşlar
Öncelikle bu zorlu sınav öncesi sınava katılacak tüm arkadaşlarıma sonsuz başarılar diliyorum. ALLAH hepinize kolaylık nasip etsin. Biz bazı nedenlerden dolayı çok istediğimiz halde okuyamadık. Uhde kaldı içimizde. Hayat işte.

Umarım bu gece yattığınızda hayal kurduğunuz herşey yarın gerçekleşir. Siz herşeyin en güzeline layıksınız
Tekrar başarılar

boztepe61
16.06.2007, 22:15
okumak neye çare ki abi bu mmlekette??
heryer üni. mezunu işsiz dolu...

kendini geliştirmedikten sonra okul sadece aldığın kağıt parçası diplomadan ibaret.

inşallah hem iyi yerlerde okur kardeşlerimiz hem de kendilerini geliştirirler.

WERTHeR
16.06.2007, 22:17
okumak neye çare ki abi bu mmlekette??
heryer üni. mezunu işsiz dolu...

kendini geliştirmedikten sonra okul sadece aldığın kağıt parçası diplomadan ibaret.

inşallah hem iyi yerlerde okur kardeşlerimiz hem de kendilerini geliştirirler.

Bana beş yıldır o kağıt parçasını vermiyorlar. Vallahi bir şey istemiyorum beklemiyorum verin diplomamı ya:)

boztepe61
16.06.2007, 22:18
Bana beş yıldır o kağıt parçasını vermiyorlar. Vallahi bir şey istemiyorum beklemiyorum verin diplomamı ya:)

sen de mi:DD:D
benim 6. senem:D gene bitmedi...

iyi bilirim sıkıntısını... :D:D:D

WERTHeR
16.06.2007, 22:21
sen de mi:DD:D
benim 6. senem:D gene bitmedi...

iyi bilirim sıkıntısını... :D:D:D

Hiç sorma ya imanım gevredi bu derslerden. Farsça arapça kırgızca kazakça osmanlıca göktürkçe uygurca bıktm da yeter kocadım:) Ölmeden diplomamı elime alabilecekmiyim acaba:)

boztepe61
16.06.2007, 22:23
la yazın trabzona geliyor musun..:D
bu sene komple inecem trabzona..
3.5 ay daimi tatil..:D:D:D
görüşelim gelirsen..

KTÜ den ders almama izin verselerdi yaz okulunda alacaktım.. ama izin vermiyor şerefsizler..:D

bakalım hangimiz önce alacak .. ben önümüzdeki sene sonu en erken:D:D:D

uşakların da moralini bozacaz ha..
okumadan illellah edecekler..:D

WERTHeR
16.06.2007, 22:26
la yazın trabzona geliyor musun..:D
bu sene komple inecem trabzona..
3.5 ay daimi tatil..:D:D:D
görüşelim gelirsen..

KTÜ den ders almama izin verselerdi yaz okulunda alacaktım.. ama izin vermiyor şerefsizler..

bakalım hangimiz önce alacak .. ben önümüzdeki sene sonu en erken

uşakların da moralini bozacaz ha..
okumadan illellah edecekler..:D

Ben sürekli trabzona gidip geliyorum 15 gün sonra eylüle kadar trabzondayım görüşürüz. Yaz okulu deme kuduruyorum:) Bir okulda sistem her sene değişir mi ya:) Bakın öss girecek kardeşlerim sakın ola 19 mayıs üniversitesini yazmayın. Gidin hakkaride okuyun daha iyi:)

Erkan
16.06.2007, 23:48
Tekrar tekrar kontrol edip bir cevabı değiştiriyorsanız; büyük bir ihtimalle onu yanlışa çevirmişsinizdir :) Misal ben ; Türkçe'den 2 soru değiştirdim sınavdan önceki ''Aman tekrar tekrar bak,kontrol et zamanın var bir daha bir daha bak'' sözlerine kanarak...İkisini de doğrudan yanlışa çevirdim. :) 30da 30 yapıyorduk kahretsin :) Benim gibi bir çok kişinin de böyle anıları vardır sınavla ilgili...Mutlaka hep doğruyu yanlışa çevirmişlerdir... :) Olabildiğince soğuk kanlı olun.Heyecan çok normaldir,ama heyecanınıza mahkum olmamaya çalışın.Çok boş gelebilir sözlerim ama heyecanın fazlası gözünü kör ediyor insanın,bir çok arkadaşımdan biliyorum.Aman diyim... ;)

Katiliyorum, tek bi sefer de yapin gerisini dusunmeyin.... Benim mantalitem bu, ama gecen ekonomi sinavinda
''Aman tekrar tekrar bak,kontrol et zamanın var bir daha bir daha bak'' sözlerine kanarak (Tabi hollandaca versiyonu), ilk soruya bidaha baktim degistirdim bildigim soruyu yanlis yaptim... :(( puan olarak fazla birsey farketmedi ama yinede hic yapmadigim birseyi yaptigim icin cok sinirlerimi bozduydu...

Ayrica burdaki sinavlarimi basariyla gectim (uni icin,) ve diplomami aldim... :ts: Egitim sart, herkese basarilar...

Armağan Dere
17.06.2007, 00:29
ben 3 sene önce geçtim o sınavı.....

yarın sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar stres yapmayın çalıştıysanız gerisini ALLAH'a bırakın ALLAH zihin açıklığı versin herkese iyi haberlerinizi bekliyoruz

macka61
17.06.2007, 01:17
bütün girecek olan arkadaşlara başarılar diliyorum inşallah istediğiniz her şey gönlünüzce olur bol şanslar

Mehmet Fırat
17.06.2007, 13:23
arkadaşlar sınavınız nasıl geçti bi yorum alalım??

Mustafa Önal
17.06.2007, 13:32
sıanava giren arkadaşların sınavları umarım güzel geçmiştir. hepinizi marmara ya bekleriz. sizi marmarada iyi bir TRABZONSPOR TARAFTARI potansiyeli bekliyor. :)

Adem Erdoğan
17.06.2007, 13:34
Sınava giren arkadaşlar sakın marmarayı yazma gibi bi hatada bulunmayın.:D
Özellikle mühendislik.

Yunus Emre AYAZ
17.06.2007, 13:43
evettt sınava girdim çıktım olumlu geçti umarım iyi sonuçlar alırım :D

Gamze
17.06.2007, 14:10
Hadi geçmiş olsun.

Eve yeni düştük.Sbahtan beri beyefendinin peşindeyiz. :) Kendisi ilk şoku atlattı.Sonuçlarına bakacak.İyi geçtiğini söylüyor,bakalım.

Sitedeki arkadaşların iyi haberlerini bekliyoruz...

Bartuğ13
17.06.2007, 14:13
yaw dün geceuykusuz kaldım.erkenden yattım ama sabaha kadar uyuyamaadım.toplasan 4 saat uyku uyumadan girdim sınava.söylendiği gibi geçen yıla göre nispeten kolay bir sınavdı bence.inş hata yapmamışımdır yaw.böyle olumlu gibi geliyor ama allah utandırmasın ne diyelim.
kendimi acayip boşlukta hissediyorum şuanda.hiç bişey yapmak istemiyorum.sonuçları da öyle tvden kontrol etmeye gelemem.büyük ihtimalle dün gecenin acısını çıkarr gibi uyuyacam

antagonist
17.06.2007, 14:17
ÖSS'den çıktığım günü hatırlıyorum.Samimi olduğum sınıf arkadaşlarımdan birinin babası sınavdan bir gün önce vefat etmişti.Arkadaşın haberi yoktu fakat biz haberdardık olaydan.Sınavdan çıkıp doğruca cenazeye gitmiştim...

Arkadaşlardan iyi haberler bekliyorum.

Gamze
17.06.2007, 14:17
:) Hadi geçmiş olsun Bartuğ.

Her ne kadar uyuyamamış olsan da eminim ki sınav sırasında cin gibiydin :)

Boşluğa düşmen çok normal.Aynısını kardeşime söyledim,''şimdi eve gideceksin ve yapacak hiç bir şeyin olmadığını fark ettiğinde kendini garip hissedeceksin '' diye...Enteresan bir durum. Bizimki de sonuçlara bakmak istemiyor,ama zorluyorum ben.Önünü görmek önemli,nereye kadar kaçabilirsin ki? :) En azından yarın gazeteden takibini yapmalısınız bence.

Tekrar geçmiş olsun,inşallah hakkınızda hayırlısı olur.

ilhan
17.06.2007, 14:34
Giren arkadaşlarımdan aldığım duyuma göre ilk bölüm kolaymış. İkinci bölüm ilk bölümü nazaran daha ağırmış yine.

Hayırlısı olsun arkadaşlar. Umarım istediğiniz Puanla istediğinz yere yerleşirsiniz.

Bartuğ13
17.06.2007, 14:35
neyse baksam mı yarın bakacaktım gazzeteden ama neyse

Armağan Dere
17.06.2007, 14:37
uşaklar geçmiş olsun nası geçti var mı mühendislik yazan az biraz yardımcı olmaya çalışayım

Mehmet Fırat
17.06.2007, 14:42
uşaklar çok şanslısınız ha..şimdi sorulara bakıyorum da çok kolay sormuşlar..:)

Erdem Keser
17.06.2007, 14:50
oyy anam simdi sinav sorularini kontrol etmesi ayri bi stres yau..:)hic unutmuyorum sorulari tv den kontrol ederken hemen bi kanali actim ve kimya sorularina bakiyolardi ilk 2 sorum yanlisti ben tabi tirstim :) hemen kapattim o kanali :D:D
neyse kontrol edin ve onunuze bakin arkadaslar netlerinizi hesaplayinca hemen sececeginiz bolum ve okullarla ilgili arastirmalara baslayin...simdiden hayirli olsun allah utandirmasin

Ömer SEVİNÇ
17.06.2007, 14:52
İnşallah iyi geçmiştir hepinizin sınavı. Aman diyeyim tercih yaparken dikkatli davranın. İyice araştırın yazdığınız yerleri. Sonra denizi var sandığınız yerin çöl gibi olduğunu öğrenmeyin:D

Fatih Efe
17.06.2007, 14:54
sınavdan sağ selim çıkan arkadaşlar!gazanız mübarek olur inşallah.hayırlısı ne ise o olsun hakkınızda ve gıyabınızda.şimdi tevekkül zamanı.
geçmiş olsun

Erbay
17.06.2007, 15:36
2.bölüm yaktı beni.Belki onu yapsam bir halt yerdim.Önümüze bakıyoruz:D

Gamze
17.06.2007, 15:39
Bizimkinin söylediğine göre ikinci bölümdeki edebiyat sorularıyla ilk bölümde tarih soruları zormuş biraz.Matematikler beklediğim kadar zor değildi diyor.Yarın bakacak her halde sonuçlara...

Ben geçen sene bu kadar stres yapmamıştım ya kendime...Dışarıda olmak ne kadar zormuş!Acayip heyecanlandım,hayırlısı ama ne diyelim.

Doğru diyor Fatih kardeşim,bundan sonrası tevekkül...

denizgrsy
17.06.2007, 15:56
inşallah tüm sınava giren kardeşlerimiz başarılı olurlar...güzel haberlerinizi bu sayfadan bekliyoruz...BMN-Ankaraya yeni arkadaşlar bekliyoruz

Armağan Dere
17.06.2007, 16:26
uşaklar geçmiş olsun nası geçti var mı mühendislik yazan az biraz yardımcı olmaya çalışayımuşaklar baktım sorulara hakkaten kolaymış mat1,fen1,mat2 ..................

fen2'de bi kaç soru var güzel heralde ayırt edici onlar sayısalda puanlar artabilir bilginize......inşallah gönlünüzce olmuştur

A.Hilal Çakıroğlu
17.06.2007, 16:31
sınava giren arkadaşlara çok geçmiş olsun. İnşallah istedikleri yeri kazanırlar

OYılmaz
17.06.2007, 17:36
moralim acayip bozuk bu kadar kolay matematik 1 i kaçırdım ya inanamıyorum şoktayım hepsini takır takır çözdüm sınavdan çıktım mutluydum istediğim yer gelecek diye ama Tv yi açınca yıkıldığım an oldu inanamıyorum ufacık ya ufacık işlem hatalarından gitti bu kadarmı olur yaaa inanamıyorum gerçekten inanamıyorum ...

KemalEROĞLU5961
17.06.2007, 17:53
286 yaptım fen-2 yaktı ya beni. Sayısalcı arkadaşlar dikkat dikkat! Say-2'de puanlar yükselcek...

Özsu
17.06.2007, 18:00
Umarım tüm kardeşlerimiz hayırlısıyla atlatmıştır sınavı. Olmadıysa yakınmanın anlamı yok , demekki daha çok çalışmak gerekir..

Tercihlerinizde dikkatli olun , keşke burayı yazmasaydım diyeceğiniz yerleri yazmayın - Araştırın..

Hadi geçmiş oLsun!!

Bartuğ13
17.06.2007, 18:06
286 yaptım fen-2 yaktı ya beni. Sayısalcı arkadaşlar dikkat dikkat! Say-2'de puanlar yükselcek...

helal.ben de öyle bekliyorum da çok da yükselmez en fazla 5 puan gibi

Özkan
17.06.2007, 18:38
Sorular kolaydı bence. Emînim sizler iyi puanlar yapmışsınızdır. 4 yıldan sonra benim bile ÖSS'ye giresim geldi soruları görünce. :D

Bizim ufaklığın sınavı kötü geçmiş. 2 yıldır integral öğretemedim kendisine. Bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

Adem Erdoğan
17.06.2007, 18:40
bu sistemdeki puanlamayı anlamadım gitti.bizim dönemde max. alınabilecek puan 225 civarıydı.

Gamze
17.06.2007, 18:50
Aksine bu sistemde puanlar daha düşük.

Örneğin;

İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümü önceki sistemde en düşük 372 ile alırken geçtiğimiz sene yeni sistemde 352 ile aldı.Önceki sistemin 372 lik öğrencisi bu sistemde ancak 352 yapabildi yani...

Aynı şey diğer bölümler için de geçerli.En aşağı 15 puan düştü her bölüm...

Berat
17.06.2007, 19:02
Cümleten geçmiş olsun..Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz..

m@rdi
17.06.2007, 19:04
Geçmiş olsun tüm kardeşlerimize ,artık her şey Allaha kaldı :) iyi kötü herkezin elinden gelenin en iyissini yaptığını biliyoruz,sıkmayın canınızı kazanmasının dert olmadığını okula devam ederken anlayacaksınız nede olsa :D :D

Tercihlerinizi kesinlikle tavsiye üzerine değil kendinizin beceri ve isteği doğrultusunda yapın,sonra insanın içine batıyor ;) (mesela,mühendislik yazarken 3 kere düşünün ,sadece bir tavsiye :D )

Erdem Keser
17.06.2007, 19:23
Geçmiş olsun tüm kardeşlerimize ,artık her şey Allaha kaldı :) iyi kötü herkezin elinden gelenin en iyissini yaptığını biliyoruz,sıkmayın canınızı kazanmasının dert olmadığını okula devam ederken anlayacaksınız nede olsa :D :D

Tercihlerinizi kesinlikle tavsiye üzerine değil kendinizin beceri ve isteği doğrultusunda yapın,sonra insanın içine batıyor ;) (mesela,mühendislik yazarken 3 kere düşünün ,sadece bir tavsiye :D )
kesinlikle muhendislige dikkat :D

DKaraduman
17.06.2007, 19:24

okul puanıyla birlikte mi yoksa ayrı mı

A.Alper
17.06.2007, 19:37
herkese geçmiş olsun tercih sürecinde sans ve basarı diliyorum

Ömer SEVİNÇ
17.06.2007, 19:40

Birlikte değildir, ayrıdır. Yoksa buraya yazmazdı bence;)

Bartuğ13
17.06.2007, 19:43
:D herhalde adam artisliğe yazmış belli:D
affa mahcuben:D

A.Alper
17.06.2007, 19:49

ayrı olsa su an tvde olurdu sampiyon falan :D kardesimizi tebrik ediyorum

#10 Fietra
17.06.2007, 19:51
Cümleten herkese geçmiş olsun.Yolun 1/3'ünü gidip sonra matematik kitabını unutan gerizekalı kız ile ykr,ytl hesabı yapamayan mal kasiyer soruları aklıma iyice kazındı.

KemalEROĞLU5961
17.06.2007, 20:12

Ayrı reis eee bunca senedir boşuna çalışmiyruz! Boğaziçi endüstri istiyordum ama olmayacak galiba bilgisayar kovalayacağım umutluyum...

Mehmet Fırat
17.06.2007, 20:19
Ayrı reis eee bunca senedir boşuna çalışmiyruz! Boğaziçi endüstri istiyordum ama olmayacak galiba bilgisayar kovalayacağım umutluyum...

ilk 100 e girersin heralde..:cool:

Ömer SEVİNÇ
17.06.2007, 20:20

Kardeş benden sana bir abi tavsiyesi. Nolur alınma. Mütevazilik önemli bir erdem:)

Tebrikler sınav için. İnşallah istediğin yere gidersin:)

KemalEROĞLU5961
17.06.2007, 20:22
Sorular geçen seneye göre kolaydı... İlk 1000 bile zor!
@ alper:
Eyw reis!

Gamze
17.06.2007, 20:38
Samanyolu'nda soruları açıklayan hocalardan biri bizim komşumuzdu oleeyy :bmn2:

Ne alakaysa artık :)

Mehmet Fırat
17.06.2007, 21:09
serkan balcının öss si nasıl geçti acaba..:)

ozcilingir
17.06.2007, 21:42
Sky Türk TV de Matematik sorularını cevaplayan kişi TRABZONSPORLU ,OSMAN ın öğretmeni ve komşusu.

Özkan
17.06.2007, 21:46
Ayrı reis eee bunca senedir boşuna çalışmiyruz! Boğaziçi endüstri istiyordum ama olmayacak galiba bilgisayar kovalayacağım umutluyum...İnşallâh istediğiniz yer olur ama mühendisliklerde Sabancı ve Bilkent daha çok tutuluyor. Bilgilerinize.

Size bir soru sormak istiyorum. Anladığım kadarı ile türevi, integrali yutmuşsunuz. Ben de iyi bilirim bu konuları ama iki yıldır kardeşime öğretemedim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bartuğ13
17.06.2007, 21:54
serkan balcının öss si nasıl geçti acaba..:)

arkadaşım bırak allahasen yaw:D
adam zaten beden bölümüne girecek.onu da giriversin.bizden alacağı paraları hesaplamayı biliyorsa bir beden bölümüne girecek matematiği yapıyor demektir.o bizde oynayacağı topa baksın:D

Eyüphan
17.06.2007, 21:59
Sorular geçen seneye göre kolaydı... İlk 1000 bile zor!
@ alper:
Eyw reis!

tebrikler kardeşim. Helal sana :)

Eyüphan
17.06.2007, 22:02
:D herhalde adam artisliğe yazmış belli:D
affa mahcuben:D

Bartuğ kardeş senin nasıldı sınav?

m@rdi
17.06.2007, 22:46
İnşallâh istediğiniz yer olur ama mühendisliklerde Sabancı ve Bilkent daha çok tutuluyor. Bilgilerinize.

.

aman mühendisliklere dikkat ,iyice düşünmeden yazmayın arkadaşlar :D

Armağan Dere
17.06.2007, 23:56
kesinlikle muhendislige dikkat :Devet hemde makina mühendisliği yazacak arkadaşlar daha çok düşünsünler....

antagonist
18.06.2007, 00:44
Ohoooo... :) Herkes bizim bölüme gelme diyor. :)

Ben de diyorum.:) "Tıp yazmayın." arkadaşlar...(Not:Bunu söyleyen Mikrobiyoloji finaliyle Farmakoloji finali arasında 4 gün olan bir tıbbiyeli) :) Anlıyor musunuz,Eomer ve Kokturk? :)

Özkan
18.06.2007, 00:49
Şimdiki aklım olsa tıp yazar mıydım hiç. Ankara Tıp ve Hâcettepe Tıp yazmayın arkadaşlar. Herkesin okulu biteli bir ay oluyor, bizim final 4 Temmuz'da. 3 Eylül'de geri açılacak okul. Aşağıya yazacağım şiiri antagonist de Eomer de duymuştur kesin ve hak vereceklerdir:

TIPA GELME

Aklın başındayken gözüm liselim,
Günahı boynuna at tıpa gelme
Başbelası olur hazırlık belkim
ÖSS formunu yırt, tıpa gelme.

Simsiyah saçların eline gelir
Yirmibeşe varmadan keline gelir,
Not boyun asmazsa beline gelir
Gövdeyi bir ise at, tıpa gelme.

Hocalar bir alem, dersler bir alem
Kurtaramaz seni gelse sülalen
İnek der, alay eder, güler elalem
Bir meslek sırrına yet, tıpa gelme.

Cayır cayır paran gider her sene
Çatlasan tek kuruş girmez kesene
Bir de bütünleme patlar ensene
Meslek okulunda yat, tıpa gelme.

Derse yetişilmez, akşamdan gitsen
Gene geç kalırsın, anfide yatsan
Bir senede bitmez nota göz atsan
Başka bir belaya çat tıpa gelme.

Çalışsan günlük otuz, kırk saat
Her türlü sınavda edersin rahat
Sende değil gönderende kabahat
Sonuç belgeni yut, tıpa gelme.

Kitaplar, notlar kafayı yersin
Kadavradan evvel kefen giyersin
Her gece rüyanda kemik sayarsın
Akşamdan mezara yat tıpa gelme.

Hazırlık bitmeden canına yeter
Evin, memleketin gözünde tuter
Dönem bir, iki, üç ölümden beter
Davarı, sığırı güt tıpa gelme.

Yok mu yerine gönder ikizin
Dua eder sana oğlun kızın
Yanına kösul sarı öküzün
Sabana, duvene get tıpa gelme.

Ömer SEVİNÇ
18.06.2007, 02:13
Burada tıp kongresi kurulmuş:)
Ya tıpa gelme demeye gerek bile yok ki. Gelmemesi gerektiğini biliyorlardır gençlerimiz zaten:D

Benim yarın farmakoloji finalim var. Toplam 600 sayfa not okunacak. Herhalde bu gece hiç uyku uyuyamayacağım. Bu biraz fikir verir genel durum hakkında belki. Ayrıca 1000 sayfalık patolojiden de bütünlemeye kaldım:)

"sulcus tendinis musculi flexoris hallucis longi"

Bu sadece ayaktaki bir kasın tendonunun girdiği bir oluğun ismi. Bunun gibi binlerce terimi ezberlemeye razı olan her türlü zeki(!) genç tıp fakültesine gelebilir.

p.s: Kokturk'un yazdığı şiiri yazanı bulup mübarek elinden öpmek lazım. 3. ve 5. kıtaları favorim;)

antagonist
18.06.2007, 02:27
Başarılar Eomer...

Benim de Çarşamba günü Farma finalim var.

Mikropla,patoyu verdik.Şunu da halledersek 4 olduk demektir.

Örnek bir faramakoloji terimi;
pA2; antagonist varlığında bir agonistin, antagonist yokken oluşturduğu kadar etkiyi gösterebilmesi için konsantrasyonunun iki kat artırılmasını gerekli kılan antagonist konsantrasyonudur.

Anatomiden de plexus brachialisi anlamak,her yiğidin harcı değildir.

Ömer SEVİNÇ
18.06.2007, 02:43
Saol kardeşim. Sana da başarılar:)

Bizim üni.de anatomide gereksiz bir zorluk vardı. Bütün plexus'ları, traktusları teker teker ezberledik valla. Tabi şimdi sorsalar ne hatırlıyorsun sıfır:)

Bir laf vardı. İnsanın aptalı doktor, doktorun aptalı cerrah, cerrahın aptalı beyin cerrahı olurmuş:D

Taner Gündoğdu
18.06.2007, 03:30
herkes gelme gelme diye öğüt vermiş bende çağırayım bari bizim bölüme. İTÜ gemi inşaat mühendisliği. türkiyede hızla gelişen gemi inşaat sektörüne sadece 3 üniversite mühendis yetiştiriyor bu da mezunların çok ama çok rahat şekilde iş bulmasına olanak sağlıyor ;)

OYılmaz
18.06.2007, 09:26
dünkü sınavda o kadar kolay soruları kaçırdığımdan dolayı hayla şoktayım bu hırsla dün 4 saat geometri ve matematik çalıştım bu sene istediğim yerin tutmayacağını biliyorum seneye beni marmara hukuk tan aşağı kurtarmaz bekle beni öss seneye acısını çok kötü çıkaracağım senden !!!

EyüpKILIÇ61
18.06.2007, 11:08
Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde okuyorum.Bölümümü tavsiye ederim fakat Gazi'yi asla Marmara halkla ilişkileri tercih ederseniz memnun kalacağınıza eminim!!!

İnşallah kazanırsınız arkadaşlar.

Egemen
18.06.2007, 11:08
sizlere okudugum bölümden çok üniversitemizi anlatayım :D

9 eylül üniversitesi..
üniversite dendiğinde aklınıza neler geliyor?? televizyonda, internette veya başka bi yerde gördükleriniz, üniversite okuyan dostlarınızın, tanıdıklarınızın anlattıkları üniversitenin ne kadar güzel oldugu mutlaka gidilmesi ve tecrübe edilmesi gereken bir olay oldugu falan filan.. işte bu gördükleriniz ve duyduklarınız 9 Eylül için geçerli değil..(eğer tıp fakültesini kazanmadıysanız)

üniversitemiz 4 ayrı kampüsten oluşmakta..

tınaztepe yerleşkesi: adından da anlaşılacağı üzere izmirin buca semtinde hatta bucanın çıkışında yer alan bi tepenin üzerine kurulan bu yerleşke bir hayli büyük.. ve bir o kadar da boş. bulunan fakülteler.. mühendislikler, işletme fak(ing) mimarlık fak. denizcilik işletmeleri fak. fen-edebiyat fak.
ulaşım olanakları: karşıyaka alsancak balçova gibi bucaya bir hayli uzak olan semtlerden bile tek bir otobüsle gelme imkanı var ancak bu o kadar da güzel bişey deil.. gelirseniz anlarsınız.. buca ve kampüs arasında -bizim bedava dediğimiz kimilerinin güzel hizmet dediği efsane 412miz- ring seferi yapan belediye otobüsleri var.. eğer tercih edeceğiniz bölüm tınaztepe yerleşkesindeyse, tercih etmeden önce gelip görün derim.. fikriniz değişmezse ben bu okulu bırakırım..

tıp fakültesi: okulumuzun gözbebeği diye bilinen fakülte narlıderede bulunmakta. secilen rektörlerin tıpçı olması bu fakültenin gözbebeği haline gelmesine epey yardımcı oldu sanırım.. çok fazla bilgim olmadıgı için yine gelip öyle karar verin diyorum. narlıdere de şehir merkezine bayaa uzak bi mesafede..

eğitim fakültesi: adından da anlaşılacağı üzere öğretmen adaylarının bulunduğu kampüs.. aynı üniversite adına sahip olmamıza rağmen kampüslerimiz farklı oldugu için neredeyse konserlerde bile kaçak giriş yaptığımız bi mekan.. ulaşım olanakları çok elverişli.. bucaya gelen her otobüsün gecmek sorunda oldugu bi yol üstünde oldugu için sıkıntı yaşanmıyo çok fazla.. içerisine çok fazla giremediğim için yine detaylı bilgi veremiyorum..

İİBF: belki de üniverseteye en çok benzeyen kampüsümüz :D
hukuk fakültesi, hazırlık okursanız eger okuyacagınız yabancı diller yüksekokulu, iibf(iktisadi idari birimler fakültesi) bu kampüste.. eğitimle tınaztepe arasında yer almakta. yani ulaşım konusunda pek sıkıntı olmaz (sabah tıklım tıklım dolu olması ve nefes alacak boşluk bulamamak benim için sorun olmadıgı için sıkıntı olmaz dedim) cafeler ve kampüs içinde çimlere oturabilme özgürlüğü güzel yanları :D

okulumuzun eğitim olanaklarına baktığımızda aslında fena değil gibi.. ancak okudugunuz bölüm alacağınız eğitim öğretim herşey değil.. okuyacagınız yer sürekli gidip geleceginiz yer sizi boğmamalı aksine heveslendirmeli.. ancak biz geldikten sonra farkettik çevrenin insanın üzerindeki olumlu veya olumsuz ne kadar etkili oldugunu..

kısaca demek istediğim şu 9 eylül üniversitesini yazacaksanız gelin bi bakın derim.. hatta nereyi yazacaksanız gidin bakın :D tercihinizi sonra yapın..

hayatımda pişmanlık duydugum çok fazla bişey yoktur.. eğer varsa en başında bu üniversiteyi gezmeden neden tercih yaptıgımdır..

biraz olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..
daha detaylı bilgiler verirdim ama sizler zaten araştırıyorsunuzdur..
saygılar
9 Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama 3. sınıf öğrencisi Egemen Gündoğdu ;)

EyüpKILIÇ61
18.06.2007, 11:12
Egemen üniversitenin tanıtım adresini versene ula bu kadar uğraşacağına yoksa kopyala yapıştır mı yaptın :D

Egemen
18.06.2007, 11:14
yok eyüpçüm el emeği göz nuru bu..

üniversitenin tanıtım adreslerinde çok güzel görüntüler var.. ben gerçeklerden bahsettim ;) acı gerçeklerden :D

EyüpKILIÇ61
18.06.2007, 11:16
Gazi Üniversitesi'ndeki fakültelerin tanıtım filmlerine bu adresten ulaşabilirsiniz

http://www.gazi.edu.tr/tanitim/tanitimfilmi.htm

Miraç Atalay Çiftçi
18.06.2007, 11:39
sizlere okudugum bölümden çok üniversitemizi anlatayım :D

9 eylül üniversitesi..
üniversite dendiğinde aklınıza neler geliyor?? televizyonda, internette veya başka bi yerde gördükleriniz, üniversite okuyan dostlarınızın, tanıdıklarınızın anlattıkları üniversitenin ne kadar güzel oldugu mutlaka gidilmesi ve tecrübe edilmesi gereken bir olay oldugu falan filan.. işte bu gördükleriniz ve duyduklarınız 9 Eylül için geçerli değil..(eğer tıp fakültesini kazanmadıysanız)

üniversitemiz 4 ayrı kampüsten oluşmakta..

tınaztepe yerleşkesi: adından da anlaşılacağı üzere izmirin buca semtinde hatta bucanın çıkışında yer alan bi tepenin üzerine kurulan bu yerleşke bir hayli büyük.. ve bir o kadar da boş. bulunan fakülteler.. mühendislikler, işletme fak(ing) mimarlık fak. denizcilik işletmeleri fak. fen-edebiyat fak.
ulaşım olanakları: karşıyaka alsancak balçova gibi bucaya bir hayli uzak olan semtlerden bile tek bir otobüsle gelme imkanı var ancak bu o kadar da güzel bişey deil.. gelirseniz anlarsınız.. buca ve kampüs arasında -bizim bedava dediğimiz kimilerinin güzel hizmet dediği efsane 412miz- ring seferi yapan belediye otobüsleri var.. eğer tercih edeceğiniz bölüm tınaztepe yerleşkesindeyse, tercih etmeden önce gelip görün derim.. fikriniz değişmezse ben bu okulu bırakırım..

tıp fakültesi: okulumuzun gözbebeği diye bilinen fakülte narlıderede bulunmakta. secilen rektörlerin tıpçı olması bu fakültenin gözbebeği haline gelmesine epey yardımcı oldu sanırım.. çok fazla bilgim olmadıgı için yine gelip öyle karar verin diyorum. narlıdere de şehir merkezine bayaa uzak bi mesafede..

eğitim fakültesi: adından da anlaşılacağı üzere öğretmen adaylarının bulunduğu kampüs.. aynı üniversite adına sahip olmamıza rağmen kampüslerimiz farklı oldugu için neredeyse konserlerde bile kaçak giriş yaptığımız bi mekan.. ulaşım olanakları çok elverişli.. bucaya gelen her otobüsün gecmek sorunda oldugu bi yol üstünde oldugu için sıkıntı yaşanmıyo çok fazla.. içerisine çok fazla giremediğim için yine detaylı bilgi veremiyorum..

İİBF: belki de üniverseteye en çok benzeyen kampüsümüz :D
hukuk fakültesi, hazırlık okursanız eger okuyacagınız yabancı diller yüksekokulu, iibf(iktisadi idari birimler fakültesi) bu kampüste.. eğitimle tınaztepe arasında yer almakta. yani ulaşım konusunda pek sıkıntı olmaz (sabah tıklım tıklım dolu olması ve nefes alacak boşluk bulamamak benim için sorun olmadıgı için sıkıntı olmaz dedim) cafeler ve kampüs içinde çimlere oturabilme özgürlüğü güzel yanları :D

okulumuzun eğitim olanaklarına baktığımızda aslında fena değil gibi.. ancak okudugunuz bölüm alacağınız eğitim öğretim herşey değil.. okuyacagınız yer sürekli gidip geleceginiz yer sizi boğmamalı aksine heveslendirmeli.. ancak biz geldikten sonra farkettik çevrenin insanın üzerindeki olumlu veya olumsuz ne kadar etkili oldugunu..

kısaca demek istediğim şu 9 eylül üniversitesini yazacaksanız gelin bi bakın derim.. hatta nereyi yazacaksanız gidin bakın :D tercihinizi sonra yapın..

hayatımda pişmanlık duydugum çok fazla bişey yoktur.. eğer varsa en başında bu üniversiteyi gezmeden neden tercih yaptıgımdır..

biraz olsun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana..
daha detaylı bilgiler verirdim ama sizler zaten araştırıyorsunuzdur..
saygılar
9 Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama 3. sınıf öğrencisi Egemen Gündoğdu ;)

Ahahaha açık sözlü kardşim benim.
Gelin Ege'ye tek kampüs ne istersen içinde.Türkiyenin en büyük kendi alanına sahip üniversitesi.
İçinde yok yok.(ikea-kipa-adidas-nike-forumbornova...)

Bizde de 525 var.Bilgi için(gülmekten kırılmak için) eksisözlük 525 için en önemli referans

Dagın başında 9eylülde ne işiniz var.Hele egemenin:D yanında gelin gelin egeye gelin... :):):):D

Egemen
18.06.2007, 11:41
miraç sizin kampüste bile bizim bölümlerimiz oldugunu unutma.. artis :D

Miraç Atalay Çiftçi
18.06.2007, 12:01
bU sizin için ne buyuk bi onur :) Düşünsene 25 yıl öncesine kadar Ege içerisinde yer alan bi okulun Egeninde yardımı ile Üniversite oldugunu :)

Egemen
18.06.2007, 12:10
olm ben okudugum üniversiteyi övmek için söylemiyorum ki bunları.. aksine lanet okuyorum tercih ettiğim güne..

Miraç Atalay Çiftçi
18.06.2007, 12:19
olm ben okudugum üniversiteyi övmek için söylemiyorum ki bunları.. aksine lanet okuyorum tercih ettiğim güne..

İşte tamam ben daha da fazla yeriyorum yaa :)

Egemen
18.06.2007, 12:23
doğru düzgün yaz o zaman.. yada cevapla tuşuna basmadan oku bi kaç kere ;)

Murat'
18.06.2007, 16:40
Aksine bu sistemde puanlar daha düşük.

Örneğin;

İstanbul Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık bölümü önceki sistemde en düşük 372 ile alırken geçtiğimiz sene yeni sistemde 352 ile aldı.Önceki sistemin 372 lik öğrencisi bu sistemde ancak 352 yapabildi yani...

Aynı şey diğer bölümler için de geçerli.En aşağı 15 puan düştü her bölüm...

aslında puyanların hiçbir önemi yok arkadaşlar önemli olan sıralamanız......

Mustafa Önal
18.06.2007, 16:41
Sınava giren arkadaşlar sakın marmarayı yazma gibi bi hatada bulunmayın.:D
Özellikle mühendislik.

ula adem fromtrabzone aklın başında mı senin biz uşakları marmaraya çekmeye çalışıyoz sen ne diyon kardeşim. gelsin uşaklar daha marmaraya iki sene sonra sığmıyoruz diye bağırcaz. :D

tekarardan tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum inşallah istediğiniz yerleri kazanırsınız.

fanatik zuzu ve osman özellikle sizede geçmiş olsun. ALLAH gönlünüze göre versin

Gamze
18.06.2007, 17:17
aslında puyanların hiçbir önemi yok arkadaşlar önemli olan sıralamanız......

Tercihler esnasında puanların bir önemi olmadığını biliyorum.Yeni sistemde puanlar daha düşük ama,onu söylemek istedim.

Tercih yaparken yüzdelik diliminizi,daha da önemlisi başarı sıralamanızı dikkate almalısınız.

Oğuuz
18.06.2007, 18:14
soruları görünce insanın içi gidiyor bu sene öss'ye girmek varmış diyerekten tabii uzaktan öyle duruyorda olabilir.. :)

dünkü sınavda o kadar kolay soruları kaçırdığımdan dolayı hayla şoktayım bu hırsla dün 4 saat geometri ve matematik çalıştım bu sene istediğim yerin tutmayacağını biliyorum seneye beni marmara hukuk tan aşağı kurtarmaz bekle beni öss seneye acısını çok kötü çıkaracağım senden !!!
inşallah kardeşim.. seni seneye bu başlıkta ''marmara hukuk'' müjdesini verirken görmek dileği ile..

Oğuuz
18.06.2007, 18:17
ula ne oliyi herkes üniversitesini kötülüyor... o halde gelin daa sivasıma, cumhuriyet üniversitesi gibi köklü bi üniye :) :)

A.Alper
18.06.2007, 19:08

devam zorunluluğu olan bi okul seç bence basarılar :)

Adem Erdoğan
18.06.2007, 19:18
ula adem fromtrabzone aklın başında mı senin biz uşakları marmaraya çekmeye çalışıyoz sen ne diyon kardeşim. gelsin uşaklar daha marmaraya iki sene sonra sığmıyoruz diye bağırcaz. :D

tekarardan tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum inşallah istediğiniz yerleri kazanırsınız.

fanatik zuzu ve osman özellikle sizede geçmiş olsun. ALLAH gönlünüze göre versin

mustafa marmarada potansiyelimiz artacak diye çocukları ateşe atmayalım.gelmeyin uşaklar gelmeyin.özellikle mühendisliğe.ne büt var ne yaz okulu.bide sınıf geçmek için ortalama denen bi saçmalık var.

Mustafa Önal
18.06.2007, 19:21
ula adem zaten mühendisliğe gelcek adamları istemiyoruz. bizede aktif olacak adam lazım mühendisliktekileri yılda 5 kere görüyoz sen hariç :D

mustafa marmarada potansiyelimiz artacak diye çocukları ateşe atmayalım.gelmeyin uşaklar gelmeyin.özellikle mühendisliğe.ne büt var ne yaz okulu.bide sınıf geçmek için ortalama denen bi saçmalık var.

Murat'
19.06.2007, 12:35
bu sene içinsorular daha kolay dediler ama matematik 1 e baktım ancak 12 tane yapabildim...geçen sene 21 net yapmıştım...nasıl daha kolay anlamadım valla

SDanışmaz
19.06.2007, 15:05
bu sene içinsorular daha kolay dediler ama matematik 1 e baktım ancak 12 tane yapabildim...geçen sene 21 net yapmıştım...nasıl daha kolay anlamadım valla

Ben sınava girmedim ama mat2 soruLarını biLe koLayLıkLa çözdüm. GaLiba bunun sebebi üzerimde baskı oLmaması :)

zanoylu
19.06.2007, 16:49
Arkadaşlar 250 ham puan nasıl bir sonuç...?

Murat'
19.06.2007, 16:51
hangi bölümden alındığına bağlı

zanoylu
19.06.2007, 16:57
Murat sözel bölüm olmadığını biliyorumda.

Murat'
19.06.2007, 17:02
şey aslında bu işler gerçekten çok karışık ama eğer EA2 veya Say2 ise iyi bir puan...ancak sınava giren kişinin orta öğretim başarı punaı da önemli

Erdem Keser
19.06.2007, 17:29
250 muthis bi puan 70 civarida okuldan gelse al sana 320 puan babalar gibi guzel bi bolume gidilir

Murat'
19.06.2007, 17:35
hele hele sayısayl ise..........

Mehmet Fatih Yavuz
19.06.2007, 17:37
ne alemde öss gençliği....:D

Murat'
19.06.2007, 17:40
öss ve yds yi atlatalı tam 1 yıl oldu......ama seneyede sınava girmeyi ciddi ciddi düşünüyorum

Mehmet Fatih Yavuz
19.06.2007, 17:43
ben kazanmama rağmen 4 kere girdim....:D
ama puanlama çok değişmiş..
max. puan ne kadar,hangi puan nire girer, okul puanı nasıl etkiler heç habarım yok.....

zanoylu
19.06.2007, 17:46
Şimdi ben olaya biraz Fransız kalıyorum,bizim zamanımıza göre çok değişti puanlamalar filan,sınava giren kardeşimde sordum ne yaptın diye 240-250 arası ham puan hesaplamışlar dershanede hocalarınla.Bide bildiğim sayısal bölüm okuduğu.Ondan sordum acaba iyimidir diye

Murat'
19.06.2007, 17:49
eğer say2 de o puan aralığında almışsa gerçektende iyi bir puan...ancak şey de var tabi türkiyedeki sıralamsı....ama o puanı alan biri de iyi biryer almıştır

Erdem Keser
19.06.2007, 18:02
ben kazanmama rağmen 4 kere girdim....:D
ama puanlama çok değişmiş..
max. puan ne kadar,hangi puan nire girer, okul puanı nasıl etkiler heç habarım yok.....

vayyy ustad sen nerdesin yaaa:)ziya basligi sen yokken kapandi :(

ayse_61
19.06.2007, 18:02
benim 264 ham puan eşit ağırlık :)

Murat'
19.06.2007, 18:03
EA1 mi yoksa EA2 mi EA2 ise gerçektende iyi bir puan...hele birde ortaöğretim başarı puanın yüksek ise...Tebrikler Gerçekten

DKaraduman
19.06.2007, 22:44
Bizim okuldan bi kız mat2 den 1 yanlıs söz1 den 3 yanlış diğerleri full yaptı 299 puanı var okuldan da 80 379 puan alıyor.Özel Alparslan Fen Lisesi

ayse_61
19.06.2007, 22:55
yok ea2 264 ea1 270 :) ama ben tüm bölümleri yaptım :) fen bile 26 nette ordan var :)

Erdem Keser
19.06.2007, 23:05
Bizim okuldan bi kız mat2 den 1 yanlıs söz1 den 3 yanlış diğerleri full yaptı 299 puanı var okuldan da 80 379 puan alıyor.Özel Alparslan Fen Lisesi
Kim yapmissa helal olsun milletimizin boyle zeki insanlara ihtiyaci var ..Boyle basarilarin memleketimizden cikmasida insani ayri bi gururlandiriyor.

pReN@_61
19.06.2007, 23:07
Beni daha çok sözeller zorladı.Özellikle tarih & coğrafya bayağı zor geldi...

macka61
20.06.2007, 00:23
koray kardeş sınav nasıldı iyi bir yer inşallah tutturuyosundur

Gamze
20.06.2007, 00:35
Koray;sınava girdiğini bilmiyordum,geçmiş olsun. Hayırlısı olsun inşallah. Bizimki de sözellerde zorlanmış.

Nuray
20.06.2007, 00:41
tarihinin en kolay sınavıydı yaa çipçok basitti dilerim Allah herkesin gönlüne göre verirr...

Taner Gündoğdu
20.06.2007, 00:49

yanlış biliyorsam düzeltin ama tüm sorular yapıldığında zaten 300 ham puan alınmıyor mu???

Gamze
20.06.2007, 00:54
yanlış biliyorsam düzeltin ama tüm sorular yapıldığında zaten 300 ham puan alınmıyor mu???

Doğru.Arkadaş 299 olmasa da biraz altında bir puan almıştır.

Armağan Dere
20.06.2007, 00:58
üniversitede okumama rağmen fen2'den yanlışım çok çıkardı ama mat2'den 1 yanlış normal mat2 kolaydı birinci bölüm ztn kolaydı ama ayırt edici fen2 olacaktır buna eminim çünkü fen2 soruları zordu yapan öne geçecektir....

arkadaşı kutlarım herşey gönlün(üz)ce olur inşallah

DKaraduman
20.06.2007, 01:17
Kontrol ettim de 296 ediyor okuldan bize yanlış söylemişler galiba yani 376.

Taner Gündoğdu
20.06.2007, 01:22
Türkiye derecesi yapmıştır... helal olsun

pReN@_61
20.06.2007, 10:08
koray kardeş sınav nasıldı iyi bir yer inşallah tutturuyosundur

Puanlar gelmeden kesin bir şey söylememek lazım.İyi dileklerin için sağol...

Koray;sınava girdiğini bilmiyordum,geçmiş olsun. Hayırlısı olsun inşallah. Bizimki de sözellerde zorlanmış.

Sağol Gamze,kardeşin inşallah istediği bir bölüme yerleşir...Dediğin gibi hepimiz için hayırlısı olur inşallah.

Bartuğ13
20.06.2007, 10:24
Kim yapmissa helal olsun milletimizin boyle zeki insanlara ihtiyaci var ..Boyle basarilarin memleketimizden cikmasida insani ayri bi gururlandiriyor.

hocam şimdi zekilik kavramının bu sınavla pek alakası olduğunu düşünmüyorum.
bu sınavın amacı da türkiyenin en zekilerini ayılarlım onları okutalım,nispeten aptallar elensin değildir bence.

bu sınav sistemi çok çalışanın ve daha çok kalıpları ezberleyenin başarılı olacağı bir sistem.amaçları sadece insanları elemek olduğundan onu gerçekleştiriyor.ama bunu zekaya göre değil çalışmaya göre yapıyor.zaten insanların zekasına göre bir sınav yapılacak olsa böyle uygulanmaz.gençleri küçüklükten alıp o konuda eğitip uzmanlaştırırsınız ve herkes işinde bir numara olur.ama görüldüğü üzere bu böyle değil.
376 alan arkadaş da zekasından çok çalışmasıyla almıştır bence.kaldı ki sanırım eşit ağırlıktan girmiş bu da ezberinin de güçlü olması gerektiğini düşündürüyor.bence bu sistemde çok zeki olmayan,hatta ortalama zekanın biraz altında olan bir eşit ağırlık öğrencisi,eğer ezberi çok kuvvetliyse bu puanı alabilir.ya da en azından bundan 5-10-15 puan altını.ama sonuçta imkansız değil.çünkü gerekli olan belli.sene sonuna kadar çok iyi çalışacaksın,ezberin de kuvvetli olacak.sınavda da heyecan yapmayacan.bitti gitti.aynılarını yapan ve 1 senesini harcayan biri rahatlıkla alabilir merak etmeyin.

kimsenin başarısını küçümsemiyorum.sadece fikrimi söyledim.alan arkadaşa da tebrikler.her kimse.

DKaraduman
20.06.2007, 11:43
eşit ağırlık değil sayısal

Ömer SEVİNÇ
20.06.2007, 12:00
hocam şimdi zekilik kavramının bu sınavla pek alakası olduğunu düşünmüyorum.
bu sınavın amacı da türkiyenin en zekilerini ayılarlım onları okutalım,nispeten aptallar elensin değildir bence.

bu sınav sistemi çok çalışanın ve daha çok kalıpları ezberleyenin başarılı olacağı bir sistem.amaçları sadece insanları elemek olduğundan onu gerçekleştiriyor.ama bunu zekaya göre değil çalışmaya göre yapıyor.zaten insanların zekasına göre bir sınav yapılacak olsa böyle uygulanmaz.gençleri küçüklükten alıp o konuda eğitip uzmanlaştırırsınız ve herkes işinde bir numara olur.ama görüldüğü üzere bu böyle değil.
376 alan arkadaş da zekasından çok çalışmasıyla almıştır bence.kaldı ki sanırım eşit ağırlıktan girmiş bu da ezberinin de güçlü olması gerektiğini düşündürüyor.bence bu sistemde çok zeki olmayan,hatta ortalama zekanın biraz altında olan bir eşit ağırlık öğrencisi,eğer ezberi çok kuvvetliyse bu puanı alabilir.ya da en azından bundan 5-10-15 puan altını.ama sonuçta imkansız değil.çünkü gerekli olan belli.sene sonuna kadar çok iyi çalışacaksın,ezberin de kuvvetli olacak.sınavda da heyecan yapmayacan.bitti gitti.aynılarını yapan ve 1 senesini harcayan biri rahatlıkla alabilir merak etmeyin.

kimsenin başarısını küçümsemiyorum.sadece fikrimi söyledim.alan arkadaşa da tebrikler.her kimse.

Kesinlikle katılmıyorum. Bundan önceki sistem kesinlikle zekayı ölçüyordu. Yorum yapma becerisi çok önemliydi. Şimdi dem 1. testlerde öyleymiş galiba. Matematik zekası olmayan biri zaten türev falan çözemeyeceğine göre bu sınav ilk planda zekayı, 2. planda ders çalışmayı değerlendiriyor bence.

İşin bir noktası da zekanın ne olduğu. Ben çok zekiyim ama çalışmıyorum, çalışsam şöyle böyle yaparım diye yırtınan kimse zeki meki değildir bence. Zeki adam önünü görürü, çalışır. Diğerinin ki boş lakırdıdır.

Öss Türkiye şartlarında alternatifsiz bir sistem ne yazık ki. Sürekli kalksın diyenlerin yerine bir alternatif üretmelerini bekliyorum yıllardır ama o adamlar sadece konuşurlar. Bir fikir üretmekten acizler..

kobra_61
20.06.2007, 12:37
bakıyorum da herkes kendi üniversitesini kötülüyo gelmeyin diyo :D
e biz nereye gidecez :)

Mustafa Önal
20.06.2007, 12:44
herkesi tebrik etmek lazım kolay iş deil gerçekten öss maratonu her babayiğidin harcı deil. TÜM TRABZONSPOR LU ARKADAŞLARIMIZIN gönlüne göre versin yaradan.

MARMARA ya beklediğimizi de unutmasınlar :)

Bartuğ13
21.06.2007, 00:30
Kesinlikle katılmıyorum. Bundan önceki sistem kesinlikle zekayı ölçüyordu. Yorum yapma becerisi çok önemliydi. Şimdi dem 1. testlerde öyleymiş galiba. Matematik zekası olmayan biri zaten türev falan çözemeyeceğine göre bu sınav ilk planda zekayı, 2. planda ders çalışmayı değerlendiriyor bence.

İşin bir noktası da zekanın ne olduğu. Ben çok zekiyim ama çalışmıyorum, çalışsam şöyle böyle yaparım diye yırtınan kimse zeki meki değildir bence. Zeki adam önünü görürü, çalışır. Diğerinin ki boş lakırdıdır.

Öss Türkiye şartlarında alternatifsiz bir sistem ne yazık ki. Sürekli kalksın diyenlerin yerine bir alternatif üretmelerini bekliyorum yıllardır ama o adamlar sadece konuşurlar. Bir fikir üretmekten acizler..

hocam sizin zeka ölçmeniz belki böyledir ama benim değil.bu insaların hayat zekalarına güvenmniyorum ben.kanda demiş ki sayısal o zaman tebrik ederim.o daha zor ama asla zeka ölçtüğüne inanmıyorum.benim çok zeeki bir çok arkadaşım var ama çalışmakta sıkıntıları var.bu gibi adamlar iyi üniversitelere giremiyor ve onlardan zekası daha geri olup daha çok zekası olanlar giriyorsa o zaman tezleriniz çürür.zeki olmak sadece çalışmayı bilmek değildir bence.bu sistem gece gündüz inek gibi çalışanları kazandırıyor.tabi o da biraz şanslıysa.ne inekler biliyorum belki de şimdi benden az puan alacak.ama ne inekler biliyorum deli puanlar alacak.bu insanların o puanı alması başkalarının salak olduğunu ya da onların süper zeka olduğunu göstermemeli,göstermiyor da bence.ne zeki insanlar harcanıyor gerekli eğitimi alamamaktan.çözüm üretilmeli ama sistem de doğru değil.umarım biz bir yerlere gelip inşallah bu sistemi değiştiririz.

Gamze
21.06.2007, 00:59
Bence de ÖSS direkt anlamda zekayı ölçmüyor.Ama eski sistemin daha çok düşünmeye yönelik olduğu aşikar.Şimdiki sistemin ikinci bölümü - özellikle sözelde- tamamen bilgi ve ezber. Bence öss genel anlamda kimin kapasitesini çalışmasıyla yeterli hale getirmiş olduğunu ölçüyor.İyi puan alan zekidir alamayan değildir mantığı çok sığ ve zannediyorum ki kimsece kabul görmeyen bir anlayıştır ancak yine de kazanmayı yahut kaybetmeyi zekayla doğru orantılı görmek yanlış olur.

Ömer SEVİNÇ
21.06.2007, 01:01
Kullanmadıktan sonra zeka olsa ne olur? Önemli olan elindeki zekanı iyi kullanabilmek. Sen yat yat, ondan sonra ben çok zekiyim. Öbürü salak niye giriyor? Olmaz öyle şey:)

Gamze
21.06.2007, 01:04
O ayrı bir konu ama, ÖSS nin zeka ölçerliğini tartışıyorsak pek uygun bir örnek olmasa gerek.Bu,kişinin yapısıyla ilgili bir durum.Sorumluluk duygusu,bilinçlilik vs.

Ömer SEVİNÇ
21.06.2007, 01:12
Demek istediğim eğer öss salt zekayı ölçüyor olsaydı bu yanlış olurdu zaten. Önemli olan potansiyelini değerlendirmek. Öss de bu öğrencileri seçiyor. Zekası ve çalışma azmini en dengeli kullananları. İyi bir sistem olduğunu söylemiyorum öss'nin. Hepimizin bildiği sorunlar aşikar zaten. Ama bunun yerine gelebilecek bir sistem yok ne yazık ki. Yani zekayı ölçelim diye iq soruları mı sorulsun öğrencilere?

Gamze
21.06.2007, 01:17
Tabi ki '' 3,5,8,13, ? '' gibi sorular sorulmaz :D

Yukarıda ben de söyledim ''...kimin kapasitesini çalışmasıyla yeterli hale getirmiş olduğunu ölçüyor'' diye. Bu konuda hem fikiriz. Salt zeka olmadığı gibi salt çalışmayı da ölçmüyor,muhakkak.Kişide algılama gücü olmadıkça çalış çalış hiç bir şey yapamaz.Muhakkak ki o kafada bir şeyler olmalı :)

Karşı olduğum şey, ÖSS sonuçlarıyla gençleri zeki olanlar olmayanlar diye ayırmaları...Genel olarak yanlış bir kanı bu.''Kazanan zeki diğeri değil.'' Saçmalık. Sen de bunu savunmuyorsun biliyorum,sözüm sana değil :)

Ömer SEVİNÇ
21.06.2007, 01:24
Tabi ki öyle bir şey söz konusu bile olamaz. Adamın sınavda başı ağrır yapamaz. Heyecanlanır yapamaz. Sorular çalışmadığı yerden gelir yapamaz. Aynı şey yüksek yapanlar için de geçerli:)
Ben Türkiye'nin en önemli sorunu olarak bilim adamı yetiştirememeyi görüyorum. Ülkede Fizik, matematik bölümleri gibi bilim adamı yetiştirmesi gereken yerlere daha düşük puan alanlar gidiyor. Böyle olmamalı. Ben hep biyoloji bölümü okumak istemişimdir. Bilimadamı olmak:) Ama gel gör ki güzel ülkemde böyle bir şansım yok ne yazık ki. Bu ülkedeki en zeki:) insanlar doktor veya mühendis olmak zorunda mı yahu?

Gamze
21.06.2007, 01:30
Bizim bir biyoloji hocamız vardı.

LAfı döner dolaşır senin söylediğine getirirdi.

''Soruyorsun çocuğa; Ne olcan? doktor. Ne olcan ? mühendis. Kimse bilim adamı olucam demiyo'' (Aynen söylediği gibi yazılmıştır.)

O zamanlar gülerdik adama,komikti çünkü. Ama bugün düşününce ne dneli haklı olduğunu görüyorum.Bu memlekette kapağı attın mı üni. de her puan sisteminin kendi mühendisliklerine (:)) tamamdır.Sen oldun artık.Ama bu bizlerin hatası değil,bilim için çabalayan bir çok insan kapılardan çevriliyor ve yurt dışına atıyorsa kendini en sonunda,sorun başka yerlerde demektir.Yüz naklini bulan Türk hekim kaç kapıdan kovulmuştu Türkiye'deyken acaba? Sormak gerek...

Oğuuz
21.06.2007, 10:53
bakıyorum da herkes kendi üniversitesini kötülüyo gelmeyin diyo :D
e biz nereye gidecez :)
gel daaa :)

http://img262.imageshack.us/img262/6678/37903451ho0.jpg

Ömer SEVİNÇ
21.06.2007, 12:12
Bilime yeterli yatırım yapılmıyor denir her zaman. Bu koskoca bir yalan bence. Bilime hiç yatırım yapılmıyor ülkemde. Temel bilimlerden öğretmen yetişiyor. Bilimi geliştirmesi gereken profesörlerim de mitinglerden çıkmıyorlar sağolsun. E o zaman bu ülkede araştırmayı kim yapacak? Bir tübitakımız var sadece. Ona da destek verilmiyor.

Siyasi iradelere de suç bulmamak lazım aslında. Ülkede bilime giden para yok olmuş sayılıyor halk kesiminde. Halkım ağzına düşecek ekmeğin peşinde. Millet fakirken bilime yatırım yapmak imkansız. Amerika'da bile Nasa'ya yapılan yatırım sorgulanıyor. Şu an Amerika'nın süper güç olmasının en büyük sebebi Nasa'yken.

Güzel ülkemde bütün çocukların 5 tane meslek isteği vardır. Doktor, öğretmen, mühendis, polis, futbolcu:D Yahu kimse mimar olmak istemez. Kimse Arkeolog olmak istemez. Bu ülkede güzel yapılar yapmak isteyen kimse yok mu? Tercih diye bir saçmalık var ya. Adam doktorluk yazıyor, o olmadı diye mimar oluyor. Bu adamın şevkle bir şeyler yapması beklenebilir mi? Her meslek için geçerli bunlar. Mühendis olmak isteyip de puanı tutmadığı için doktor olan bir sürü arkadaşım var. Saçmalığa bakar mısınız. Şimdi gel de bu adamdan başarı bekle..

kobra_61
21.06.2007, 14:02
Bizim bir biyoloji hocamız vardı.

LAfı döner dolaşır senin söylediğine getirirdi.

''Soruyorsun çocuğa; Ne olcan? doktor. Ne olcan ? mühendis. Kimse bilim adamı olucam demiyo'' (Aynen söylediği gibi yazılmıştır.)

O zamanlar gülerdik adama,komikti çünkü. Ama bugün düşününce ne dneli haklı olduğunu görüyorum.Bu memlekette kapağı attın mı üni. de her puan sisteminin kendi mühendisliklerine (:)) tamamdır.Sen oldun artık.Ama bu bizlerin hatası değil,bilim için çabalayan bir çok insan kapılardan çevriliyor ve yurt dışına atıyorsa kendini en sonunda,sorun başka yerlerde demektir.Yüz naklini bulan Türk hekim kaç kapıdan kovulmuştu Türkiye'deyken acaba? Sormak gerek...

ben diyodum ve hala diyorum ama kimse beni tınlamıyo böyle de bi durum var :) hayalci olma abd'de yaşamıyosun gibi söylemlerle karşılaşıyorum..hayal veya hedef bırakmadılar ortada kafam karıştı :S ben sıradan bi memur olmak için doğmadım ben yapacağım işin en iyisi olmak için doğdum ama...

Ömer SEVİNÇ
21.06.2007, 17:23
Bir arkadaşım bu sene öss'ye girdi. Bölüm araştırması yapıyoruz da işletme, iktisat, kamu yönetimi ve türk dili edebiyatı bölümlerinden olan veya bunlarla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım varsa bölümleri biraz tanıtırlarsa sevinirim. İş imkanları nelerdir, okul zor mudur , zevkli midir gibi..

ayse_61
21.06.2007, 23:35
işletme daha çok sözel bir bölüm.hukuk,işletme,iktisat,matematik,sosyoloji,bi lgisayar,muhasebe gibi dersler görüyosun.daha çok bankacı,muhasebeci,mali müşavir olursun.iktisatta işletmeye göre daha sayısal bir bölüm.kamu yönetimi çok zor tamamen hukuk ağırlıklı seçmeyin bence :)) edebiyat zevkli ama ben olsam iktisat yazarım.iktisatla işletme ilk yıl aynı dersleri görür sonra sayısal ağırlığa dönüyo bence en iisi iktisat :)) hukuk hiç yazmayın

ozants61
22.06.2007, 00:16
beyler balıkesır unv de bizim grup varmı ya allah askına var diyin...

Alptuğ
22.06.2007, 10:43
ya ıyı kı atlattım su oss olayını oyle bı stres yok ya
ne kadar zor zamndır sınava gırenler ıcın
ıyı basarılı bı sekılde atlatamasam da artık oss derdım olmadıgı ıcın cok mutluyum
ınsallah sınava gıren tum arkadaslarımız da sonuclarıyla mutlu olurlar

Ümit Küçük
24.06.2007, 23:29
siz gelin hacettepe beytepe kampüsümüze emin olan trabzonun yarısı burda yabancılık cekmez siniz hem bir fizik mühendisligi bölümü vara alayı trabzonlu yaw burdanda anlıyabilirsiniz trabzonlular ne kadar akıllı saka bi yana tercih yapacak arkadaslar lütfen dikket edin benden size bir abi tavsiyesi dikkat edersiniz yada etmezsiniz ama öss yi kazanmak üniversitede okumaktan cok cok kolay onun icin ilgi alanınıza yakın birseyler secmeye calısın yoksa okumak size tam ızdırap gelir aman cok dikkat edin

bahadır2561
25.06.2007, 13:13
Bir arkadaşım bu sene öss'ye girdi. Bölüm araştırması yapıyoruz da işletme, iktisat, kamu yönetimi ve türk dili edebiyatı bölümlerinden olan veya bunlarla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım varsa bölümleri biraz tanıtırlarsa sevinirim. İş imkanları nelerdir, okul zor mudur , zevkli midir gibi..

Kamu Yönetimi derecesi birçok alanda kullanılabilir. Kamusal alanı içeren herhangi bir meslek, bu alanda yapılmış bir lisans derecesiyle elde edilen bilgi ve yeteneğe gereksinim duyar. Bu dereceyle mezunlar, kamu ve özel sektörde birçok değişik alanda kariyer yapma olanağı bulabilirler. Devlet Planlama Teşkilatı, Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, yerel yönetimlerin değişik birimleri, Hazine Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, finans kurumları, bankalar ve medya gibi kamusal ve özel kurumlarda orta ve üst düzey yöneticisi olarak çalışabilirler. Kamu Yönetimi lisansüstü derecelerini izleyerek akademik dünyada da bir kariyere sahip olmak mümkündür.

Kamu Yönetimi Bölümü kamu alanında, özel sektör ve uluslararası platformlarda başta yöneticilik olmak üzere, uzmanlık gerektiren değişik alanlarda istihdam edilecek, bilgisayar destekli modern eğitim laboratuvarlarında eğitim almış, iyi seviyede yabancı dil bilen lisans ve yüksek lisans düzeyinde nitelikli elemanlar yetistirmektedir. Kamu Yönetimi Bölümü'nün müfredatı, kendine ait temel derslerin yanında İşletme, İktisat ve uluslararası ilişkiler gibi bölümlerin ana dersleriyle de genişletilerek zengin ve interdisipliner bir niteliğe sahip olmuştur. Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan öğrenciler özel sektör alanında finans, eğitim, hizmet, dış ticaret, yönetim ve organizasyon, imalat, satış ve pazarlama gibi sektörlerin yani sıra; Başbakanlık, değişik bakanlıklar, yerel yönetimler, genel müdürlükler, ve değişik müsteşarlıklar bünyesinde müfettiş, uzman ya da yönetici pozisyonunda rahatlıkla is bulabilmektedirler.

kamu 2. sınıf ögrencisi olarak gercekten dersler zevkli,,eger sözel derslerle arası iyiyse hukukla ilgisi varsa secebilir:D..bence cok zevkli eglenceli bölüm
dersler acısından sıkıntı yasayacagını düşünmüyorum.(an azından 1.sınıf öyle:D :D)

arkadaslar uyarı: yapabileceginiz,istediğiniz meslek bölümlerini seçin..üniversitede okumak öss'yi kazanmaktan daha zor

Ba®ış
25.06.2007, 13:17
oku oku nereye kadar bunun vizesi var finali var bütü var ............:D:D

Adem Erdoğan
25.06.2007, 13:23
bana deselerki össye gir seni boğaziçinde okutacaz alın kafanuıza çalın derim.20 senedir sınav stres.şurda 1 senem kaldı ondan sonra okulmuş Allah korusun.

Ba®ış
25.06.2007, 13:28
bana deselerki össye gir seni boğaziçinde okutacaz alın kafanuıza çalın derim.20 senedir sınav stres.şurda 1 senem kaldı ondan sonra okulmuş Allah korusun.
büyük konuşma adem :D:D

A.Alper
25.06.2007, 13:28

evet bütü var mesela benim tüm dersler büt...

yukarıda ÖSS-Zeka tartışması yaşanmış bence ÖSS zekayı ölçmek için seçilebilecek en kötü yol.Asla bir ölçü değil.Zeki olmayan biri bu sınavı atlatabilir ya da zeki bir arkadaşımız hüsran yaşayabilir bu sınavda.Tüm sorun çalışmak daha doğrusu planlı ve sabırlı çalışmaktır.Bu kadar.Derece yapan arkadaşları tebrik ediyorum.Eminim hepsi cin gibi arkadaşlardır.Ben ÖSS'ye derece grubu öğrencilerini çok yakından takip ederek hazırlandım.Yapılan tek şey var : Yarışa çok erken hazırlanmak.Lise 1'den itibaren mesela.Sıra arkadaşım (ben EA öğrencisiydim) Türkiye 14.sü oldu ben 7000 bilmem kaç.Benden tek farkı daha çok çalışmasıydı.Çok da zeki idi ama çok çalışmıştı.Lise 2'den itibaren sürekli test çözerdi.Hiç fen görmediği halde çalışa çalışa 45'de 41,25 net yaptı :)

Adem Erdoğan
25.06.2007, 13:31
büyük konuşma adem :D:D

Barış seneye okul bşterse adem erdoğan ağustosta askerdir;D

Adem Erdoğan
25.06.2007, 13:32
Öss de zeki olmak yeterli değil.Dikkat çok önemli.Kendine güven ve düzenli çalışma en önemlisi.

Ba®ış
25.06.2007, 13:33
Barış seneye okul bşterse adem erdoğan ağustosta askerdir;D
en büyük asker bizim asker :D

m@rdi
25.06.2007, 14:37

yaz okulu var:D :D

Ba®ış
25.06.2007, 14:38
yaz okulu var:D :D
bizde o yok çok şükür o da olsa ........ :D:D

Adem Erdoğan
25.06.2007, 14:55
ne yaz okulu var ne büt var.o yönden rahatım.:D
kaldınmı devaaaam.

Ba®ış
25.06.2007, 14:59
kaldınmı devaaaam.
o zaman uşaklar Marmara Mühendislik fakültesini gönül rahatlığıyla yazabilirler he mi :D:D

m@rdi
25.06.2007, 15:28
kaldınmı devaaaam.

ne büt var ne yaz okulu,kaç senede bitiyor bu okul? :D

çocuklara doğru bilgi verelim yollarını şaşırmasınlar değil mi ? :)

Ba®ış
25.06.2007, 15:31

arkadaş 6.senesine adım attı :D(hazırlık dahil)

Adem Erdoğan
25.06.2007, 15:35

gereken bilgiyi verdim ben.ama kazara düşerseler ben bilmem.ben kazara düştüm buraya.

Ba®ış
25.06.2007, 15:37
edit...............

Ba®ış
25.06.2007, 15:37
...............tide

Ba®ış
25.06.2007, 15:38
ama Marmara ya göztepe kampüsününe "Cafe Bahçe" yi görmek için gelinir :D:D

Adem Erdoğan
25.06.2007, 16:11
ama Marmara ya göztepe kampüsününe "Cafe Bahçe" yi görmek için gelinir :D:D

millet millet şopar görmeye meraklı değil.en iisi marmara cafe.senin için kötü anılar barındırıyor ama...

Ba®ış
25.06.2007, 16:15
olsun Marmara Cafe nin ortamı yeter :D:D

Bartuğ13
25.06.2007, 20:58
öss ve tercihler başlığından çıkmış mı ne burası:D

bi odtülü yok mu okulunu tanıtacak yada gazili

Murat'
25.06.2007, 21:02
arkadaşlar aramızda dilciler yok mu........

Ümit Küçük
25.06.2007, 21:26
öss ve tercihler başlığından çıkmış mı ne burası:D

bi odtülü yok mu okulunu tanıtacak yada gazili

hacettepeli olsun istersen kardes sen aklındaki bölümleri de ben yardım ederim sana

Gamze
25.06.2007, 21:30
arkadaşlar aramızda dilciler yok mu........

Evet,her türlü yardımcı oluruz.Nereyesinuz? :)