PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkan Sadri Şener: Kendilerine Yakışanı Yaptılar !

Külünkoğlu
09.01.2009, 15:56
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Türkiye’de Arjantinli oyuncu Colman’dan daha iyi 10 numara bulunmadığını savunarak, orta alana transfer düşünmediklerini söyledi.

Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursaspor ve Beşiktaş Kulüpleri’nin dün gece Yusuf Şimşek’in transferi için anlaşmalarına ilişkin, "Ben zaten uzun süren bu tip transfer görüşmelerini sevmem. Hayırlısı olsun. Beşiktaş ve Bursaspor Kulüpleri kendilerine yakışanı yaptı" dedi.

Artık orta alana bir oyuncu transferi düşünmediklerini ifade eden Şener, "Colman’a herkes 10 numara diyor. Şu anda Colman’dan daha iyi Türkiye’de 10 numara var mı? Sol kenara bir oyuncu alacağız. Bu konuda çalışmalarımız var. 2-3 tane belirlenen oyuncu var. Bunların birini alacağız" diye konuştu.

Transferde Yusuf’un eli kolu bağlı olduğunu, çünkü bu oyuncunun bonservisinin Bursaspor’da bulunduğunu dile getiren Şener, şöyle devam etti:
"Bursaspor Başkanı ile bir kez görüştüm. Çünkü bir kulübün mukavelesi olan oyuncusu konusunda çok fazla görüşmek doğru olmazdı. Beşiktaş 5 lira fazla verdi, ora tercih edildi. Ama Beşiktaş Kulübünün de bizim düşüncemizi alması gerekirdi. Her şeyde bir hayır var. Biz artık önümüze bakıyoruz. Hiçbir oyuncu vazgeçilmez değildir."

Şener, Gökhan Ünal’ın basında yer alan fotoğraflarına ilişkin ise "Teknik heyet yılbaşı akşamı izin verdi. Evli olan otellerde kaldı, bekarlar da dışarda eğlendi. Hoca izin verdi, çocuklar da gitti. Kamptan gider, hoca izin vermez, o başka. Hocanın yetkisindeki bir şeye ben karışmam. Hoca derse, ’kamptan kaçtı gitti, cezayı verin’ o zaman veririz. Ama böyle bir durum yok" diye konuştu.

Külünkoğlu
09.01.2009, 15:57
Yusuf: Yapacak bir şeyim yok

Yunus Emre SEL / ANTALYA,(DHA)

Bu arada dün akşam saatlerinde transferin kesinleşmesinin ardından Trabzonspor'un kamp yaptığı otele giden Yusuf’un teknik direktör Ersun Yanal ve yöneticilerden özür dilediği, “Benim yapacak bir şeyim yok. İki kulüp anlaştı. Gitmek zorundayım“ dediği öğrenildi

Cem Akyüz
09.01.2009, 15:58
Başkan çok güzel konuşmuş gerekeni yapacaktır Başkanımız.sol açık alacaz diyorsa alacaktır

Yunus Emre SEYHAN
09.01.2009, 15:59
"Bir değil, 5 Yusuf alırız"

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Beşiktaş'ın kendi anlaştıkları futbolcuyu sürpriz bir şekilde transfer etmesinin ardından hem Beşiktaş, hem de Trabzonspor yönetimine ateş püskürdü.

Şener, Bursaspor Başkanın para için verdiği sözleri sattığını belirterek, "Bursaspor Başkanı beni arayıp, 'Beşiktaş başkanı 600 bin Euro veriyor, paraya ihtiyacımız var, kusura bakmayın' dese saygı duyarım tabi ki verin derim. Zaten onların verdiği para benim verdiğimin üç katı bu normal. Ama bize söz vermelerine rağmen bizden habersiz böyle bir iş yaptılar. Bunun hiçbir etik kuralla alakası yok" diye konuştu.
"BİR YUSUF DEĞİL, 5 YUSUF ALIRIZ"
Şener, Beşiktaş'ın yaptığının da çok yanlış bir davranış olduğunu ifade ederek, "Beşiktaş da arayıp dese ki, 'Bizim bu oyuncuya ihtiyacımız var' ona da saygı duyarız ama onlarda gizli işler çevirdi. Beşiktaş'tan böyle bir davranış beklemezdim. Sevdiğim bir camiaydı ama bu yapılandan sonra çok şey değişir. Yaşam uzundur. Yine Beşiktaş ve Bursa'yla bir konuda karşılaşırız. O zaman gerekeni yaparız. Bizim için Yusuf önemli değil, biz camia olarak bir Yusuf değil, 5 Yusuf alırız" dedi.
"SOL AÇIĞA ÇOK İYİ BİR İSİM ALACAĞIM"
Şener, Bursaspor başkanıyla bu olay sonrası hiç konuşmadığını belirterek, "Artık onunla konuşacak bir şey yok. Hayırlarını görsünler belki de böylesi bizim için daha hayırlı oldu. Şu anda orta sahanın soluna çok iyi bir transfer yapmak için çalışıyoruz. Belirlediğimiz üç isim var bunlardan bir tanesini alacağız. Ekonomik anlamda hiçbir sıkıntımız yok. Transferde gereken yapılacaktır" şeklinde konuştu.
"YUSUF KAMPA GELDİ"
Beşiktaş'a transferinin gerçekleşmesinin ardından Trabzonspor'un Antalya kampına gelen Yusuf'un da çok dik bir duruş sergilemediğini ifade ederek, "Gelip bize, 'Benim yapacak bir şeyim yok. İki kulüp anlaştı. Ya futbolu bırakacağım ya da Beşiktaş'a gideceğim' dedi ve gitti. Bundan sonra bizim yapacak bir şeyimiz yok" diye konuştu.
"COLMAN BİR YILDIZ OLACAK"
Gerçekleşmeyen Yusuf transferini çokta önemsemediğini söyleyen Şener, "Herkes sezon sonunda Colman'ı konuşacak. Türkiye'de üç tane 10 numara var. Bunlardan biri Alex, diğeri Tabata, diğeri ise Colman'dır. Orta sahanın soluna kaliteli bir transfer yaptığımızda Colman'ın nasıl bir oyun kurucu olduğunu herkes görecek. Colman asıl mevkisinde oynayınca herkes ondan bahsedecek ve Colman sezon sonunda Türkiye'nin en iyi 10 numarası olacak. Bir çok kişi peşinden koşacak ama o bizim en değerli oyuncumuz olacak" dedi.
GÖKHAN'A CEZA YOK
Şener, Gökhan Ünal'ın bir gazetede içkili bir ortamda eğlenirken yayınlanan fotoğraflarının ise cezayı gerektirmediğini belirterek, "O fotoğraflar yılbaşı gecesi çekildi. Şimdi yayınlandı. Bunu anlamak bile çok güç. Oda insan eğlenmesi gayet normal" diye konuştu.

Muhammet
09.01.2009, 15:59
Çok iyi konuşmuş, yerinde şeyler şöylemiş başkanımız. Her zamanki gibi.

Harun-61
09.01.2009, 16:04
Seviyoruz seni Büyük Baskan, elimde olsa seninle 10 senelik Baskanlik anlasmasi yaparim.

@ Yusuf, Yolun acik olsun...33 yasinda sampiyonluk yasama sansina sahipken gidip bjk ile anlastin.
bakalim kac ay oynayacaksin bjk'de.

.

Emirhan Ömeroğlu
09.01.2009, 16:05
ağzına sağlık başkanım :)

Gamze
Başkanımız yine tercümanımız olmuştur.
Ağzına sağlık başkanım!

Keleşoğlu
başkanım arkandayız bize iyi bir sol acık getir yeter

erik
09.01.2009, 16:07
Başkanım büyüksün.Al sol açığa bir adamda Eziktaşlıların ağzı açık kalsın.

Recep Çaltepe
09.01.2009, 16:09
Sadri Şener her zamanki gibi yine duygularımızın tercümanı olmuş.

Hani Bursaspor'un camia olarak omurgasızlığını biliyorduk zaten de, bjk de sağolsun unutursun gibi olduğumuz bu özelliğini tekrar hatırlattı.

Yuvarlak Bursaspor taraftarı Ertuğrul Sağlam'ın imza töreninde yuvarlaklığını göstermişti. Bursaspor Yönetimi eksik kalır mı? Madem bu yuvarlak camianın yönetimindeyiz en büyük yuvarlaklığı biz yapalım dedi. Başta Yıldırım Demirören olmak üzere de bjk o yuvarlaklara çok güzel dingil oldu.

TS-Tiryaki
09.01.2009, 16:09
Allah basimizdan eksik etmesin seni BÜYÜK BASKAN. Sol tarafa bizim icin en iyisini alacaktir. Bundan adim gibi eminim.

Emirhan Ömeroğlu
09.01.2009, 16:10
8jk demek istedin galiba recep abi

Gürkan
09.01.2009, 16:11
Yusuf: Yapacak bir şeyim yok

Yunus Emre SEL / ANTALYA,(DHA)

Bu arada dün akşam saatlerinde transferin kesinleşmesinin ardından Trabzonspor'un kamp yaptığı otele giden Yusuf’un teknik direktör Ersun Yanal ve yöneticilerden özür dilediği, “Benim yapacak bir şeyim yok. İki kulüp anlaştı. Gitmek zorundayım“ dediği öğrenildi

Acaba gittiği takım (bursanın anlaştığı takım) başka bir takım olsa idi mesela vanspor yusufun elş kolu yine bağlı olurmuydu acaba.

neyse iyi oldu.

Recep Çaltepe
09.01.2009, 16:12
bjk benim için artık 8jk da değil, direkman dingiltaş'tır Emirhan, onlardan olsa olsa yuvarlak şeylere dingil olur anca.

ilhan
09.01.2009, 16:12
Sezon başında yine benzer bir durumda yaptığı çıkış ;

Yaptıkları transferlerin yeterli olduğunu da vurgulayan Başkan Şener, “Burak transferinden tamamen vazgeçtik. Belki bir kaleci alabiliriz. Zaten Gökhan, iki tane Burak eder. Bundan sonra çok özel bir şey olmazsa diğer sosyal işlerimizle uğraşmak istiyoruz. Artık transfer haberleri ikinci plana atılıp, halk daha fazla umutlandırılmamalı“ diye konuştu.

------

Güveniyoruz başkanım sana.. Ama bu transfer sezonunu boş geçmeyelim. Sol kanada adam isteriz. :p

Serdær
09.01.2009, 16:15
Açıkçası Beşiktaş'ın yaptığı durumdan dolayı hiç şaşırmadım.

Kaldı ki Yusuf'uda zaten hiç istemiyordum.

Bu durum bizim için bende dezavantaj değil aksine avantaj sağlıyacaktır.

Bu durum BJK maçında açığa çıkacaktır.

Sadri Şener'in söyledi gibi Colman gibi bir futbolcu varken zaten 10 numara alma hayali bile yanlıştı.

Dünyada bu tip oyuncular iş yapmıyor(Yusuf gibi).

Oyunu iki yönüyle oynayabilen Colman gibi oyuncular iş yapıyor.(Gerrard,Lampard).

Dolayısıyla yönetimizin açıklmasını yerli ve zamanlı bulup.

Karaktersiz Tüpçü:Yıldırım Demirören ve BJK diyorum..

[SİZE=3]NOT : Sadri Başkan'ın yerinde olsam İnönüde oynayacağımız BJK maçına ne yönetim kurulundan nede kendisinin gitmesin ! [/SİZE]

Misina
09.01.2009, 16:16
Kimse Vazgeçilmez değildir.Tunca abinin yazısının başlı ne diyordu Bu Duruş İçin Teşekkürler.Teşekkürler Başkanım.

Sümeyye Şahin
09.01.2009, 16:16
ağzına yüreğine sağlık büyük başkan:alkış:

butthead
09.01.2009, 16:17
bravo sadri başkan ağzınıza saglık

sanatik
09.01.2009, 16:19
1-2 kisiye bagli degil 11 kisi top oynayan takim icin yusufun gitmesi iyi oldu.

Baskan umarim uygun bir sol acik ile devam edecekdir.

Özge
09.01.2009, 16:21
Ne güzel konuştun başkanım.Ağzına sağlık:)

Yasin Berber
09.01.2009, 16:22
Ne güzel konuştun başkanım.Ağzına sağlık

darbeyi yedikden sonra böyle konuşması normal

İHSAN
09.01.2009, 16:23
Burada başkanın kullandığı ifade çok önemli; Bursaspor ve bjk kendilerine yakışanı yaptılar.

söylenecek çok fazla birşey yok... Onlardan beklenen de zaten buydu, şaşırtmadılar bizi.

Kamil Çakmak
09.01.2009, 16:24
Yusufu yaşından dolayı bize yakıştıramıyordum.
Alınamaması bizim için bir kayıp olamazdı. Zira aklıma ceyhun Eriş geliyordu.

Başkanın demecinin düşüncelirinin arkasındayız. Çokta mantıklı ve sivri konuşmuş.

>Burada etik olmayan Şeftali başkanı ile 8taş başkanının davranışlarıdır.
Sanırım 8taş ve kestane klüpleri ile mesafe açılacak.
Ayrıca işin rovanşı bir gün mutlaka alınacaktır. Yusufun transefer edilememesi bir kayıp olmamasına rağmen.

Hekimoğlu
09.01.2009, 16:24
Sekiztaşla işimiz var bundan sonra yaptıklarını marifet sayıyorlar herhalde ,göreceğiz.

Gökçebey
09.01.2009, 16:27
Büyük başkanım sırada Yusuf için 500bin euro + Aydın + Tuna veren tüpçüyü kapak edecek bir transfer var. Sabırla bekliyoruz :)

http://www.lekabbak.com/prods/lk_prod_bnz01.jpg

ÜNAL
09.01.2009, 16:29
Başkanımız düşünerek konuşan insan ki röportajlarında da belli ediyor.Akl-ı selim olmayan birsürü başkan var.Sadri Şener bitkisel hayattaki Trabzonspor'u kurtardı.

Doğru konuşmuş..

Mayls
09.01.2009, 16:32
Yusuf transferi gerçekleşmedikten sonra Colman'dan iyi 10 numara yok demesi yanlış bence. Madem en iyisi Colman'dı, Yusuf'a niye talip oldun?

Ama genel olarak güzel konuşmuş, doğru konuşmuş. Kendisine güvenimiz tam.

Samet Yildirim
09.01.2009, 16:32
büyüksün baskan...birgün gelir ozaman BJK-Bursaspor hallerine bakariz...

Mehmet Fırat
09.01.2009, 16:33
Bu yönetimde herkes güzel konuşuyor yahu! :)

Sabah Hayrettin Hacısalihoğlu NTV Spor'a telefonla bağlanmıştı. Ufaktan göndermeler de yaptığı konuşmasını ve üslubunu çok beğenmiştim.

Anıl Caner
09.01.2009, 16:34
başkanımıza da yusuf'a da teşekkürler.

yusuf çok doğru bir tutum sergiledi transfer süresince ve sonunda da yakışanı yaptı. otele kadar gelip, oyuncularımızla ve teknik heyetimizle vedalaştı.

Fatih
09.01.2009, 16:37
İyi güzel de madem elinde 10 numara olarak gördüğün Colman var neden Yusuf'un peşine bu kadar gidiyorsun?

Bu ne yaman çelişki Başkan.

Adem Erdoğan
09.01.2009, 16:43
İyi güzel de madem elinde 10 numara olarak gördüğün Colman var neden Yusuf'un peşine bu kadar gidiyorsun?

Bu ne yaman çelişki Başkan.

Onu Ersun Yanal'a sormak lazım.Demekki o Colman'ı 10 numara olarak görmüyomuş.:)

Anıl Caner
09.01.2009, 16:43
bu 10 numara aşkını da bir türlü anlayamıyorum ben.

colman'ı da o kefeye koymanın alemi yok. colman şu an tüm takımların 10 numaralarından daha verimli bu bir gerçek ama colman bir 10 numara değil.

trabzonsporun da 10 numara mevkisine ihtiyacı falan yok. taktiksel varyasyonlar için olabilirdi, olmadı. yapabileceğimiz en fazla teklif de oydu fazlası zarar olurdu.

hiç üzülmedim.

takımın gerçek eksikliklerini kapatmaya çalışmak önemli. bizim vitrinlik yıldızlara ihtiyacımız yok, bizim başarıya aç, başarı için çaba sarfeden, bireysellikten öte takım oyunu konusunda önemli işler yapacak oyunculara ihtiyacımız var.

bu da mevcut kadroda sol kanat eksikliğine işaret ediyor.

madem bütçemiz yok, madem takasta kullanabileceğimiz oyuncularımız var bu sol kanat oyuncusu olarak kullanılsın isterim.

ilhan
09.01.2009, 16:44
Onu Ersun Yanal'a sormak lazım.Demekki o Colman'ı 10 numara olarak görmüyomuş.:)

Açıkcası ben de öyle görmüyorum Adem. :)

Emirhan Makul
09.01.2009, 16:46
Yönetimde hata bulmak yanlış bu konuşmadan sonra Sadri Şener Çok güzel konuşmuş tek cümle yetiyor;

Kendilerine Yakışanı Yaptılar.

Enes
09.01.2009, 16:47
Hayırlısı olsun.Başkanın lafının üstüne söz yok,gerekeni söylemiş zaten.Başkan sinirlendiği zaman süpriz yapabiliyor inşallah yine yapar bi süpriz...

Adem Erdoğan
09.01.2009, 16:48
Açıkcası ben de öyle görmüyorum Adem. :)

İlhan ben de görmüyorum.Başkanın da aslında öyle görmediğini düşünüyorum.

Bir anlık galeyanla söylemiştir bunu.Gökdenizin yıldız olmadığını söylediği gibi.:)

Fatih
09.01.2009, 16:49
Onu Ersun Yanal'a sormak lazım.Demekki o Colman'ı 10 numara olarak görmüyomuş.

Başkanla Ersun Hoca arasındaki yorum farkı olsa gerek.

Başkan 10 numara diye almış olabilir ama nerde oynayacağına hoca karar verir.

Samet Yildirim
09.01.2009, 16:49
Colman-Selcuk 2 tane az diye yusuf istendi...yoksa baskan dee 1 ay önce söyledi ligtv de seneye herkes comani konusacak degesik bir oyuncu oldugunu...ama sakatlanma felan olursa sorun yasamazdik....yani farketmez...

sol acik aliniyor o bari güzel...

Onur Şeref
09.01.2009, 16:50
Büyük başkan şimdi bizde onların ilgilendiği sultanımızı getirsek ne müyhiş olurdu haydi başkan senden bu transferi tüm camia olarak bekliyoruz boşuna bursa hakkında öyle böyle konuşmuyolar noter gibi tasdiklediler 1 akşamda tüm denilen şeyleri

aaahmet61
09.01.2009, 16:50
harika bir başkanımız var.ahmetmiş mehmetmiş yusufmuş hikaye.her sözü bir ders.

keles76
09.01.2009, 16:52
bu tur haberler bence mevzu edilmemeli cunku uzerine konusulunca 10 yil akildan cikmiyor emre belezoglu ornegi var abdurrahim albayrak bizim verdigimiz 1milyona sadece 1 lira ekliyerek emreyi aldi fakat bundan kimsenin haberi olmadi sadece cenesi akli kadar kucuk abdurrahim abi kendini ovecem diye anlatinca anladik yani bu olay bizim basimiza okadar cok geldiki ama gundem olusturmadi unutulup gitti bu da oyle olacakti.
ben onceden bu transfer olmasin dedim ve buradan tekrar beceremeyip alamadigi icin baskanimi ve alan demiroreni kutluyorum.

a f s
09.01.2009, 16:56
Beşiktaş ve Bursa'nın kendilerine yakışanı yapması normal. Mesele bize yakışanı yapmak.

Burak transferinde olduğu gibi gerektiğinde büyüklüğümüze yakışır tavırları sergilememiz gerekiyor. Kimse vazgeçilmez değil, hele futbolda hiç değil.

Beşiktaş farkında olmadan Trabzonspor cephesindeki bir polemiği önlemiş oldu. Her işin bir hayrı vardır. Mustafa Denizli ve Demirören Beşiktaş'ı aşağı çekmek için yerinde hamleler yapmaya devam ediyor bravo kendilerine. Bizim bu transferle ilgili birşey söylemize bile gerek yoktu kendi camiaları yeter onlara.

Trabzonspor ile ilgili sezon başında beklentiler farklıydı, şimdi farklı. Bu saatten sonra şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapılmalı. Hele şampiyon olun, o endişe edilen takım içi dengeler ekonomik sorunlar, bahaneler yerine oturur.

Kaçan şampiyonluklar, bir türlü gidelemeyen şampiyonlar ligi uefa fırsatları ve gelirleri kaçınca son pişmanlık fayda vermiyor.

Trabzonspor'un %90'la bu şampiyonluk yolculuğunu sürdüremiyor, sürdürmüyorlar. Transferle mi olacak daha çok çalışarak olacak bilmiyorum, ama %100le hatta %110 ile oynayan bir takım olmamız lazım.

İkinci yarıda bizi sahada ve saha dışında zorluklar bekliyor. Nasrettin Hoca gibi eşekten düştükten sonra 'zaten inecektim' demek yerine hiç düşmemeliyiz.

İyi bir transfere Ersun Hoca'nın da camianın da tepkisi olmaz.
Tilkiye sormuşlar tavuk severmisin diye. Gülmemden diyemiyorum ki demiş. Şöyle Fatih Tekke gibi kimsenin polemik yapmayacağı Song gibi takıma pozitif katkı sağlayacak bir transfere kim hayır diyebilir.

Başkanımızın Trabzon insanına has esprili yerinde demeçleri güzel ama bu durumlara hiç düşmemek daha güzel.

Harun Karadeniz
09.01.2009, 16:56
seviyorum bu adamı ya

Berk
09.01.2009, 16:58
Başkanımız yine ders niteliğinde bir açıklama yapmış.Harikasın Sadri Başkan!:)

keles76
09.01.2009, 16:59
artik baskan bu konusmadan sonra caner erkin fatih tekke sart oldu ben hala beklemedeyim

Mollasalihoğlu
09.01.2009, 17:03
Başkanımı da büyük camiamı da çok seviyorum...

Travelair
09.01.2009, 17:07
Katılıyorum herkes kendine yakışanı yapar. Kendilerini küçülttüler bu hareketle. Biz onların seviyesine inmeyelim. Başkanımız gerekli açıklamayı yapmış. Zaten göreceksiniz 3 tarafa da bu hareket zarar getirecektir

Selami Gürpınar
09.01.2009, 17:10
Sadri Şener bunun altında kesinlikle kalmaz.

İsaac transferide çok gündem olmuştu ama başkanımız profesyonel ve işini çok iyi biliyor.

Başka transferler ile takım güçlendirilecektir Zafer Yelen tekrar gündemde onunla görüşme sağlanabilir.

Yusuf ise bence hata yaptı beşiktaş da fazla şans bulacağını sanmıyorum.

İnşallah sakatlanır ve oynayamaz beşiktaşa da hiç faydası olmaz tam tersine zararı olur inşallah.

Hekimoğlu
09.01.2009, 17:10
artik baskan bu konusmadan sonra caner erkin fatih tekke sart oldu ben hala beklemedeyimO kadar gaza geldiğini sanmıyorum başkanın ama ben eleştirmek için bahane üretmeye çalışıyorum dersen saygı duyarım !!

Kazım Uzunboy
09.01.2009, 17:13
İnşallah başkana ceza vermezler.

Küçük birşey bekliyorlar,bu açıklamalardan da birşey çıkarmazlar umarım.

Helal olsun bizim başkana,O'da bizden biri.

Mert67
09.01.2009, 17:13
Teşekkürler Sadri başkan.

deneme61
09.01.2009, 17:14
baskanın acıklamasına bayıldım.tebrıkler baskanım..

ÇaGaTaY
09.01.2009, 17:14
Bjk forumunda kimse memnun değil yusuf transferinden.. Herkes demiröreni istifaya davet ediyor.. Hatta etik olarak doğru olmadığını savunun grup dahi var.. şaşırdım :)

Ünal Cumhur
09.01.2009, 17:19
beşiktaş camiası yine nasıl camia olduğunu gösterdi biz fenere düşman gözüyle bakıyoruz ama asıl düşman gözükmeyen düşmandır beşiktaş bunları çok yapıyo ibrahim toramanı fenerin elinden kapmışlardı bi işede yaramamıştı bence zaten yarar sağlıcanı düşünmediğim bir transferdi iyiolmuş beşiktaş kazığı yemiş biz bunun yerine engin baytarı alalım bakın ozmn inönüde yusufmu daha iyi oynucak engin baytarmı başkanada saygılarla

agahozlu
09.01.2009, 17:20
Hiç istemediğim bir transferdi ve kendi adıma iyiki olmadı diyorum(Burak gibi).Yusuf'un bize gelmesi demek işleyen çarka çomak sokmak demektir.Orta alana Yusuf'u koyduğun zaman forvetten adam çıkartacaksın ve tek forvet oynamak zorunda kalacaksın.Bizde tek oynacak bir forvet yok.Başkanın yaptığı açıklamalar tek kelimeyle bizlerin demek istedikleri.Sol kanat konusunda yapmış olduğu açıklamada gayet net.Bu bölgeye adam bakılıyor ve kaliteli bir isim alınacak.Bu saatten sonra beklemekten başka bir şey yapamayız sadece kimi alacağız diye düşünürüz :) Sol kanat alındıktan sonra Colman-Cale ve forvetlerin performansına dikkati bakılmasını öneriyorum.Çok şeyin değişeceğini düşünüyorum...Umarım gerekli bölgeye gerekli kalitede adam trasnfer edilir,açıklamlarda bunu gösteriyor.

Gelelim beşiktaşın Yusuf transferine.Böyle saçma bir transfer yaptıklarından dolayı bir kez daha başkanın veya transferi kim yapıyorsa onun futboldan,transferden hiç anlamadığı ortaya çıktı.Delgado gibi bir oyuncun varken(sakat olabilir şu an ) gidip Yusuf'u almak çok çok gereksiz bir transfer.orta sahada oynattığın delgado yerine forvete bir adam koyarsın olur biter.Neyse başkanımızın dediği gibi hayrını görsünler.

onur_alabuga_61
09.01.2009, 17:21
arkadaşlar texasın sitesinde dolandım ts hakkında bizler hakkında çok ağır eleştiriler var bence trabzondaki maçta bizde çok igneleyici pankartlar ve tezarhtlar blmalıyız

Mollasalihoğlu
09.01.2009, 17:23
arkadaşlar texasın sitesinde dolandım ts hakkında bizler hakkında çok ağır eleştiriler var bence trabzondaki maçta bizde çok igneleyici pankartlar ve tezarhtlar blmalıyız
kızdırmasınlar sadri başkan kulübü alır renklerini de bordo mavi yapar :D

onur_alabuga_61
09.01.2009, 17:24
burakda son anda gitti söndü yusufda sö-ne-cek .zatn sönüktüde nese :D

onur_alabuga_61
09.01.2009, 17:25
yusufa diolarki neden gittn trabzona biz şampion olrz onlar olmaza diolar :D kndilerini bişi sanıyolar yhaa atletico şeftali :D

trab61
09.01.2009, 17:27
varmi senin gibisi be?? senin gibi baskan vardida senelerden beri nerdesin? keske daha once gelseydin veya zamaninda hic ayrilmasaydin. tarih senin gibi baskan gormedi.

Can
09.01.2009, 17:27
Büyük Başkan.. Seni çok seviyoruz..

Samet Berber
09.01.2009, 17:28
Harikasın Başkanım harika !!!

Yusuf'un BJK ye gitmesi için çok dua ettim ve gitti Allahım'a bin şükür .

Jester
09.01.2009, 17:34
Başkan temsil yeteneği anlamında tek kelimeyle mükemmel.
Albayrak'tan sonra kalkıp bir İstanbul takımına böyle alenen laf geçiren bir başkanımızın olması gerçekten hayal gibi.
Ancak yine de taraftarımızı gaza getirici bu tür bir açıklama yerine önceki açıklamalarıyla uygun olarak "Beşiktaş Yusuf'a bizim biçtiğimiz değerin çok üstünde bir teklifte bulunmuş. Tarz olarak tasvip etmesek de böyle bir durumda oyuncuya ve yeni kulübüne hayırlı olsun deriz" gibilerinden konuşsaydı daha uygun olurdu kanımca.
Bir de başkan mümkünse teknik konulara hiç girmesin. Bu konuları konuşacak adam gibi bir menajer getirsin.

Ozan
09.01.2009, 17:36
Gelmesini istiyordum Yusuf'un ama Bursaspor ve Beşiktaş başkanımızın dediği gibi kendilerine yakışanı yaptılar !
Sol kanada transferi bekliyoruz artık .

oskayb
09.01.2009, 17:39
başkan da kendine yakışan şekilde konuşmuş ve gerekeni söylemiş. 2 klüpte taraflı tarafsız kamuoyunda büyük eleştiriler almakta ve kınanıyorlar. Bu da onlara yeter.

Sabri Kurban
09.01.2009, 17:42
Hele şükür Trabzonspor'u koruyan bir Başkanımız var. Yanındayız Başkan. Lafını esirgeme şunlardan...

Onur Akyüz
09.01.2009, 17:44
Trabzonsporlu dogdugum için rabbime şükürler olsun.

Kıçımız ayrı başımız ayrı oynamıyor.

Dosdogruyuz.!

halil ibo
09.01.2009, 17:44
Lafı gediğine tam orta yerinden koymuş büyük başkan.Beğenen alır gullanır,beğenmeyen basar geder...:)

Muhammet
09.01.2009, 17:46
Başkanımız transferin racon bilen adamı oldu bir anda. :p

hermann hesse
09.01.2009, 17:48
Vallahi şu Demirörene bin kere teşekkür etsek azdır. Az daha böyle karaktersiz bir adamı kadromuza katıyorduk. Mevlam o kadar güzel örüyorki kaderin ağlarını.

kudu_61
09.01.2009, 17:49
başkan didin mi Şener başkan gibi olacak söyledikleri yerlerine cukkadak oturacak tüpünü satmak isteyen tüpçü gibi kıvırmayacak başkan didin mi böyle olacak tüpçü eğer bu tüp te boş çıkarsa diye tutuştu ne derlerse yapıyo ama futboldan anlayan bir Trabzonlu olarak sana nasihat tüpçü başkan bu tüp te boş çıkacak ve çarşı esnafı o tüpü kafanda paralayacak sen istersen mi tedbirini al boş tüpleri çarşıya kakalamayı bırak.

Gökhan KAN
09.01.2009, 17:50
baskanım seni sevgilimden daha cok seviyorum hiç ayrılma bizden...

kudu_61
09.01.2009, 17:50
Vallahi şu Demirörene bin kere teşekkür etsek azdır. Az daha böyle karaktersiz bir adamı kadromuza katıyorduk. Mevlam o kadar güzel örüyorki kaderin ağlarını.
arkadaşlar birde yusufa karektersiz demeyi bırakalım isterseniz ben bu transfer olduğunda kimin karektersiz kimin çaresiz olduğunu anladım siz anlamadınız mı

Murat Acar
09.01.2009, 17:51
BEŞİKTAŞLILIK DURUŞU..

BEŞİKTAŞIMIZ MAALESEF BU BAŞKANLA SADECE ŞAMPİYONLUKLARI KUPALARI DEĞİL BEŞİKTAŞLILIK DURUŞUNUDA KAYBETTİ. HİÇBİR SÖZÜNDE TUTARLILIK OLMAYAN BİR YÖNETİMİMİZ VAR. BU MANA DA BJK TARAFTARI OLARAK TRABZON CAMİASINDAN ŞAHSIM ADINA ÇOK ÖZÜR DİLERİM.

BURAK KILIÇARSLAN | 9.1.2009 14:49

Alıntı fanatik

İşte Bir Bjk Lı taraftarın fanatik gazetesindeki yorumu.Bu yazıyı okuyan bjk lı taraftarlarında biraz ders almasını diliyorum.Biz bişey kaybetmedik kaybeden bjk oldu.Kendi içinde bölündü Bu manada bu bizim işimize daha çok geldi.Yusuf Bulunmaz hint kumaşı değil Tabata ve Fatih i alsak bize yeer diyorum Ama görünen oki sadece bir sol açık alınacak.Umarım hayırlısı olur...

Lumcera
09.01.2009, 18:01
Allah razı olsun başkanımız.Sen böyle dik durduktan sonra biz hep yanındayız.Seni seviyoruz.

Badaloğlu
09.01.2009, 18:01
Ülem tüpçü, gene yaptın yapacağını... Nedense hiç şaşırmıyorum bu tüpçünün icraatlarına... Adam sanki kendi kişisel şirketini yönetir gibi yönetiyor Beşiktaş'ı. Hoş, kendi aile şirketlerini bu şekilde yönetmesini babası izin vermiyor.Zira, babası oğluna güvenmiyor.O da biliyor oğlu şirketin başına geçse, koca şirket bir kaç sene içerisinde batacak :)

Beşiktaş'ı ne hallere getirdi bu '' magandayım ama para bende'' düşüncesi... Utanmadan çıkıp sağda solda Beşiktaş'ın etik değelerinden bahseden başkana bakın! Eyyy tüpçü Demirören, dünya senin etrafında dönmüyor.Bahsettiğin etik değerler bir gün gelir senin önüne konur, unutma! Trabzonspor'a attığını zannetiğin o kazığı, aslında sen Beşiktaş'a attın.Bizi Fener ya da Galatasaray'la karıştırma! Zira onlarında sizden farkı yok.Fırsatını bulursalar onlarda size ya da birbirinize bu tip kazıklar atarsınız.Bu devran kendi aranızda böyle devam eder durur, bunlara sizler alışıksınızdır ama bizler Trabzonspor camiası olarak bu ciğersizliği, yapılanı asla unutmayız! Gün ola, harman ola...

Gelelim Bursa başkanına... Samet hoca'dan sonra hoca arayan Bursa başkanı bir gün baktımki Rıdvan'la görüşmek için İstanbul'a gelmiş.Yahu başkan, sen nasıl bir camianın başkanısın? Rıdvan'la görüşmek için hocanın ayağına koca bir camianın başkanı gider mi? Çağır Rıdvan'ı Bursa'ya konuş...

Sen nasıl bir başkansın ki, taraftarın istedi diye Beşiktaş'lı olduğundan dolayı Samet Aybaba'yı gönderdin. Gene aynı taraftar istedi diye Güvenç hocayı gönderdin.Peki şimdi sormak lazım bu başkana ve taraftara; yahu kardeşim her fırsatta Beşiktaş'lı olduğunu söyleyen Ertuğrul'a nasıl ses çıkarmıyorsunuz? Samet hoca Beşiktaş'lı da, Ertuğrul Bursalı mı? Bunu nasıl hazmedeceksiniz? Gerçi sizde mide yok! İçersiniz bir İnegöl-Kınık maden suyu, bunuda hazmedersiniz.

Birde Yusuf denen futbolcu var... O da şimdi ''ben ne yapabilirim? bonservisim kulübümdeydi'' falan filan, der durur.İyide seni zorla vermediler Breşiktaş'a değil mi? Devre arasından beri Trabzon'a geleceğim diye yapılan ve atılan pazarlıkların haddi hesabı yokken bir akşamda Beşiktaş'lı olurken; bonservisim kulüpte yapacak bir şey demeni yadırgarım.Bu transfer olmadı diye karalar bağlamayacağız, Trabzon yerli yerinde duruyor,bize bir şey olmadı ama bu konuda hem Bursa, Hem Beşiktaş hemde Yusuf dik duramadılar, karaktersizlik örneği sergilediler.Etik değerleri ayaklar altına alan bu kurum ve şahıslar yarın öbürgün kime hangi etik değerden bahsedebilirler?

Hesapta parayı veren düdüğü çaldı acaba öyle mi oldu? Neyse olan Uğur İnceman denen futbolcuya oldu.Delgado sakat forma giyeceğim diye sevinirken birden Yusuf geldi yerine.

Beşiktaş camiasına duyulması gereken saygıyı, yerle bir etmeyi başarıyor bu başkan.Kendi taraftarları bile bu tip bir transferi tasvip etmiyordur arkadaşlar.Çünkü onlar en azından Beşiktaş'a az da olan saygının bu tip davranışlarla yitirileceğini tüpçüden daha iyi biliyorlar...

Üzeyir Gönül
09.01.2009, 18:02
Açıkçası Yusuf'u alamayışımıza hiç üzülmüyorum. Sadece canım biraz sıkkın o kadar. Yusuf, böylece kendisinin ne kadar dönek olduğunu tüm Türkiye'ye bir kez daha gösterdi. Bazen böyle olaylar insanların gerçek yüzünü görmek bakımından iyi oluyor. İnşallah 8taş dingillerine de hayrı olmaz. 8taş da verdiği futbolcu ve paralara yanar artık.

Sanırım Bursa, Ertuğrul Sağlam'ı alınca 8taş'la aralarındaki buzları eriteceğini düşündü. Daha düne kadar kanlı bıçaklı olan Şeftali ile 8taş Yusuf transferiyle beraber kız kardeş oldular. Artık beraber gezer dolaşırlar.

Yusuf da karaktersizmiş ki "Ben Trabzonsporla anlaştım, 8taş'a gitmem." diyemedi. İki kulüp anlaşsa ne olacak sen istemedikten sonra. Kendisini bütün Türkiye'ye madara etti gitti. Hayırlısı oldu bizim kulübümüz açısından.

Şeftali kulübünün taraftarları ve sulu şeftali başkanı sanırım Egemen'i aldık diye krizdeydiler. Akıllarınca bize kazık attıklarını sanıyorlar. Kimin kime kazık attığı futbolcuların performanslarından belli. Egemen, bir kez daha gözümde yüceldin.

Bu arada Şeftali takımı da kendisini Anadolu takımı görmüyor sanırım. Herhalde üç kız kardeşin diğer takımları ikinci sınıf takım olarak gördüklerini bilmiyorlar. İstanbul'un üç kız kardeşine yalakalık olsun diye ellerinden geleni yapıyorlar. Oysa azıcık akılları olsa üç eziklerin kendilerinden başka dostlarının olmadığını bilirler. Ne diyeyim, başkanımızın dediği gibi: Kendilerine yakışanı yapıyorlar!

Berat
09.01.2009, 18:10
Benim elimde Aydın olsa ve bana Yusuf + Tuna + para verilse dahi ben Aydın'ı vermem.. Yazdığım denklemde Yusufla Aydın'ın yeri değişmesine rağmen tüpçü bu transferi yaptı.. Yıldırım Demirören adlı vatandaş Beşiktaş gibi gerçekten köklü ve diğerlerine göre sempati duyduğum bir kulübü,camiayı resmen oyuncak etmiştir ve koca Beşiktaş kulübüyle kişisel mastürbasyonunu yapmaktadır.. Vah ki ne vah..

Hüseyin İlkin
09.01.2009, 18:12
Helal olsun başkanıma . Yine çok doğru , çok yerinde bir açıklama yaptı . Bu açıklamalarından dolayı Sadri babayı kutluyorum . Teşekkürler başkanım . Her şey için ...

Beşiktaş ve Bursaspor camiaları ise , başkanın dediği gibi "kendilerine yakışanı yaptılar " . Beşiktaş kulübü değilmiydi Beşiktaş'lılık duruşu üzerinde çelişkilere düşen . Yoktu duruşları , olmadı , olamadı . Ve anlaşılıyor ki "olamayacakta" . Hiç etik olmayan bir yoldan gittiler , Yusuf 'u aldılar . Hayırsız olsun diyelim . Bir de şu boyutu var transferin ; ilk ihtiyaç bu adammıydı onlar için ? Aydın 'ı kaybetmeye değdi mi ? Yanında Tuna ve parada var . Aydın 'ı alma maddesi koymuşlar ama 500.000 vereceklermiş alırken . Hiç gerek olmayan bir adamı alırken , girilecek bir yolmuydu . Bence değildi ama Beşiktaş'lılık duruşuna sahip olmadığımız için biz bilemeyiz tabii . Bizim duruşumuza ters diyelim sadece . Anlarlar belki .

Bu iki kulüp kanlı bıçaklı değilmiydi yahu ? Ne olduda her şey güzel oldu . Bursaspor'a Ali Tandoğan'da gelmiş , Ertuğrul hoca geldi . Daha bu sene Beşiktaş'lı diye başını yedikleri Samet Aybaba'nın ne günahı vardı madem böyle ilişkiler içerisine girebiliyorsanız . Neyse yahu , demek ki bir de Bursaspor'luluk duruşu varmış !!!

Tekrar teşekkürler Sadri Şener . İyi ki başkanımızsın . İyi ki ...

cempolat61
09.01.2009, 18:15
lig devre arasına gireli beri yusufu alacağız.bu kadar beklersen olayı sürüncemede bırakırsan kaparlar elinden adamı..bence bu bir yönetim zafiyetidir.

sene başında da burak mevzusunda aynısı oldu selçukla beraber alıncaktı..fenerbahçe burak'ı aldı selçuk'u bize bıraktı..hatta basına da yansıdı aziz yıldırımla sadri başkanın dostlukları falan diye..demek ki ne bu yönetim istediği adamı söküp alamıyor.devreye istanbul takımları girince aciz kalıyor..

ben sevindim kendi adıma yusufun alınmamasına ama bu yönetimin basiretsizliğini örtmez..burda herkes şakşakcılık yapıyor ama bugün elinden kaçan isim yusuf değil de başka birisi de olabilirdi.kimse işin bu boyutunu görmek istemiyor.onun için hiç atıp tutmaya en iyisini alırız kralını alırız demene gerek yok başkan sınıfta kaldın,bu olay yüzünden..

Erkan
09.01.2009, 18:24
lig devre arasına gireli beri yusufu alacağız.bu kadar beklersen olayı sürüncemede bırakırsan kaparlar elinden adamı..bence bu bir yönetim zafiyetidir.

sene başında da burak mevzusunda aynısı oldu selçukla beraber alıncaktı..fenerbahçe burak'ı aldı selçuk'u bize bıraktı..hatta basına da yansıdı aziz yıldırımla sadri başkanın dostlukları falan diye..demek ki ne bu yönetim istediği adamı söküp alamıyor.devreye istanbul takımları girince aciz kalıyor..

ben sevindim kendi adıma yusufun alınmamasına ama bu yönetimin basiretsizliğini örtmez..burda herkes şakşakcılık yapıyor ama bugün elinden kaçan isim yusuf değil de başka birisi de olabilirdi.kimse işin bu boyutunu görmek istemiyor.onun için hiç atıp tutmaya en iyisini alırız kralını alırız demene gerek yok başkan sınıfta kaldın,bu olay yüzünden..

Adnan polat ta sadri sener'e zaten oylesine kustu degil mi?... Gokhan Unal'i da zaten Istanbul dan hickimse istemiyorlardi neden istesinler ki?:rolleyes:

ApoCaN28
09.01.2009, 18:28
Yönetim Zaafiyeti tabiki vardır ancak yusuf transferinde amaç fazla para kaptırmamaktı...
Ancak biz 600 .000 TL verirken adamlar 500.000 Euro verdiler(1,020,000TL) ...
Neyse Artık Konu kapandı...

orhan42
09.01.2009, 18:28
cempolat kardeş Burak'ı ezikbahçe aldı da ne oldu..O gün bu gündür piyasada gören varmı?Aynı şey bu şerefsize de olacak..Sen başkana destek olanlara şakşakçı demişsin.Evet herifler elimizden bu karaktersiz adamı aldılar..Ama suçu tamamen bu işi yürütenlerin üzerine atmak da Trabzonsporluyum diyene yakışmaz...

cempolat61
09.01.2009, 18:31
Adnan polat ta sadri sener'e zaten oylesine kustu degil mi?... Gokhan Unal'i da zaten Istanbul dan hickimse istemiyorlardi neden istesinler ki?

arkadaşım adamların elinde baros nonda ümit karan yaser lincoln kewell varken ne yapacaklar gökhan gönülü..
adnan polatın taktiğidir o senin alcağını anladığı an o oyuncuya talip olur ve senin alacağın rakamın yükselmesine sebep olur.senelerdir aynı taktik en son mehmet yıldıza yaptı niye almadı peki ozaman..
adnan polat varsa işin içinde binkere düşünmenizi tavsiye ederi arkadaşım..
gerçekten talip olsaydı gökhan ünalı biz alabilirmiydik sence..
34 yaşındaki yusuf bile beşiktaşa ilk fırsatta gitti..ama burda büyük hata yönetimde yusufa talipsek almalıydık iş bu boyuta gelmemeliydi.. şimdi ona buna laf atmanın anlamı yok.komik duruma düşüyoruz demem o..

cempolat61
09.01.2009, 18:34
cempolat kardeş Burak'ı ezikbahçe aldı da ne oldu..O gün bu gündür piyasada gören varmı?Aynı şey bu şerefsize de olacak..Sen başkana destek olanlara şakşakçı demişsin.Evet herifler elimizden bu karaktersiz adamı aldılar..Ama suçu tamamen bu işi yürütenlerin üzerine atmak da Trabzonsporluyum diyene yakışmaz...

orası ayrı konu arkadaşım. ben yusufun gelmemesine sevindiğimi söyledim zaten..tam layık olduğu yere gitti.demem o ki bu yusuf değilde başka bir futbolcuda olabilirdi..o zman dövünmemnin ahlar vahlar demenin anlamı olmazdı..önce öz eleştiriyi yapmalıyız kendimize ..büyük başkan bravo demenin gelecek transferlere faydası olmaz ki..

glidali_61
09.01.2009, 18:39
ya anlamıyorum sankı 25 yasında yıldız alıyoz kardesım yusufun arogonesten farkı ne kı solermsısn ıkısınınde sacları sakkaları agırmıs yakında ıkısde bastonla gezer ıstanbulda

Kadir
09.01.2009, 18:39
Başkan çok doğru konuşmuş .

Türk futbolunun yavşak kardeşleri Eziktaş ve Şeftali Kurtları .

Kul
09.01.2009, 18:44
Arkadaşlar Yusuf Şimşek denen zat-ı muhterem böyle işleri sever.. Kimse çıkıpta Yusuf'un bu olayda hiç payı yok demesin.. O kadar Ersun Yanal'ı çok seviyorsa Trabzonspor'da oynamak için can atan biri olsaydı zaten resti çekmişti şimdiye kadar..

Yusuf ilk yarının son 4 haftasında Bursaspor maçlarında neden oynamadığını açıklasın ilk önce.. Neymiş efendim Güvenç Kurtar ile sorunları varmış.. Aynı Yusuf sakatım diyerek idmana bile çıkmamıştır. Kendine saygısını geçtim ekmek yediği kulübe ihanet etmiştir..

Etiklik tartışılıyorsa ilk önce Yusuf son 4 haftanın hesabını versin.. Her gittiği yerde liderlik vasfından dolayı grupların oluştuğu bir ortam yarattığından Trabzonspor'a gelmeyişine sevinmiş bulunmaktayım..

Bursaspor yönetimine gelince Samet Hoca gibi adamı sırf taraftar istedi diye bırakıyorsun ve yerine bana göre futboldan uzaktan yakından alakası olamayan Güvenç Kurtar'ı alıyorsun ve 4-5 hafta sonra görevine son veriyorsun.. Ertuğrul Sağlam sanırım has Bursalı ki tekrar bjk eski futbolcularına yöneliyorsun.. Ne biçim bir yönetimdir anlamadım diyeceğim ama taraftarını da anlamakta güçlük çekiyorum.. Ertuğrul Sağlam geliyor diye araç konvoylarıyla karşılama, imza töreninde izdiham ve sonunda şampiyon olmuşcasına sevinmeler.. Allah akıl fikir versin diyorum fazlada yoruma gerek yok. Bursa denince akla gelen ilk şeyin normal olduğunu herkese bir kez daha gösterdiler..

Erkan
09.01.2009, 18:45
arkadaşım adamların elinde baros nonda ümit karan yaser lincoln kewell varken ne yapacaklar gökhan gönülü..
adnan polatın taktiğidir o senin alcağını anladığı an o oyuncuya talip olur ve senin alacağın rakamın yükselmesine sebep olur.senelerdir aynı taktik en son mehmet yıldıza yaptı niye almadı peki ozaman..
adnan polat varsa işin içinde binkere düşünmenizi tavsiye ederi arkadaşım..
gerçekten talip olsaydı gökhan ünalı biz alabilirmiydik sence..
34 yaşındaki yusuf bile beşiktaşa ilk fırsatta gitti..ama burda büyük hata yönetimde yusufa talipsek almalıydık iş bu boyuta gelmemeliydi.. şimdi ona buna laf atmanın anlamı yok.komik duruma düşüyoruz demem o..
abi, Benim demek istedigim oyuncu selcuk inan'di ve onu galatasaray da cok istiyordu... gokhan unal ile de bizden once almaya calismislardi ama alamamislardi...

bordoylamavi
09.01.2009, 18:45
buna gidecek parayı zafer yelene harcarsak çok daha iyi olur

M.Kılıç50
09.01.2009, 18:48
Helal Sana Büyük Baskan... Süpersin.. bizlerin ve Bütün Trabzonun sesisin sen ;)
Tavrina Bayiliyorum... tek bir Yanlis Cümle kurmadi suana kadar...
Senin Söylediklerini Okuyunca ve Görünce, Tüyleri mdiken diken oluyor...
Karizma desen var, Akil desen oda var... hemde 3 büyük denen takimlarin baskanini silip süpürecek Akil var Baskanimizda ;)

Süpersin Ton Ton Baskanimiz bizim :)

Kara Mert61
09.01.2009, 18:52
sadri şener oley.............sol açık oley sol açık oley....sol açık oleyyyyyyyy...............:D:D

macka61
09.01.2009, 18:58
başkanım helal olsun sana biz eminizsen gelecok sezon başı yusuftan daha iyisini alıcaksın bize

Nihal Ayvaz
09.01.2009, 19:10
Bize böyle bi futbolcu yakışmazdı ztn
Ne yusuflar gelir geçer bizden..bi hafta sonra unutur gideriz.
Ağzına sağlık Başkan, çok da güzel söylemişsin onlara bu yakışırdı!

My
09.01.2009, 19:12
- Yusuf olayında bir prestij kaybımızın olduğu gerçek. Ama eğer buradan çıkacak sonuç "çok iyi bir sol açık" olacaksa böyle fiyaskoya can kurban diyorum ben. Yıllardır hayalini kuruyorum. Yattara sağdan X soldan :)

- Colman açıklaması bana biraz garip geldi. Yusuf olmadı Colman'a ver gazı durumu. Mesela benim aklımdan Colman geçmiyordu bile ama bir anda Colman Yusuf'un alternatifiymiş izlenimi belirdi. Hoşuma gitmedi açıkçası.

- Ayrıca becekeye teşekkür ediyorum. Sayesinde camianın ikiye bölündüğü, Ersun Hocanın tartışıldığı bir transfer çelişkisinden kurtulmuş olduk.

- Bursa ise yine Bursalılığını yaptı :) Böyle yalak bir camia olmaz. Her bünye kaldırmaz.

- BCK ise bildiğimiz bck işte. Nerde birini izlesek yalabuk enikler gibi etrafımızda dolanıp sağından girip solundan çıkarlar. Ne kadar basit bir camia olduklarının en belirgin göstergesi. Bir de başlarında bir başkan var ki :rolleyes: Allah kurtarsın.

Sol açık beklemedeyiz başkanım. Dediğin gibi. "Sol açığa çok iyi bir isim" :yattara2:

[KAPLAN]
09.01.2009, 19:24
[SİZE=3]İstediğim oldu. Yusuf'u alamamamız gerçekten de çok iyi oldu. Emin olun beşiktaş bizi büyük dertten kurtardı. İyi bir sol açık alacaklarsa, deymeyin keyfimize. Çünkü bizim acil sol açığa ihtiyacımız var. Sol kanat alınır ve bu sayede Colman ortada oynarsa yusuf'dan çok daha verimli olacaktır.
[/SİZE]

Engin Koltuk
09.01.2009, 19:34
Prestij kaybımız olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta para herşeyin kapısını. Önemli olan Yusuf'un bu paraya değer bir futbolcu olup olmadığıdır. Bize faydası olur muydu emin olamayız. Bazı maçlarda kurtarıcı olabilirdi. Kesin alınması gereken birisi miydi? Hayır. O zaman kaybımızın büyük olduğunu zannetmiyorum. B.taş bu transferden sonra iyice kaybetmeye mahkum olmuştur o ayrı.

Bayramm61
09.01.2009, 19:46
Yusufun, Bursanin yada dingiltas in tutumlarini bir kenara brakarak olaya biraz objektif bakmayi tavsiye ediyorum...
Yorumlarda sadece bir arkadas kisaca belirtmis..Caresizlik..

Günlerdir hatta haftalardir bu transfer takimin gündeminde..Yönetim birtakim görüsmeler icerisinde..Biz onca zaman transferi yapamazken dingiltasin baskani cikip bir gecede olayi bitirebiliyorsa burda bir sorun var...

Ya biz TRABZONSPOR uz, yok neymis Ertugrul Saglam onay vermiste Yusufun TS ye transferi olabilme ihtimali varmis..Fesübhanellah..Bizim kimi transfer edecegimiz baskalarinami kalmis? Simdi Güzel baskanim cikip bir degil bes Yusuf alabiliriz diyor..Bana biraz demagoji gibi geldi bu..Alabiliyorsan basarsin parayi alirsin., ki senin hocan bu adami istemis..neden haftalarca oyaliyorsun yada kendini oyalattirilmasina prim taniyorsun ??? Bu bize yakismaz !!! Ya bas parayi al (ki yukardaki aciklamaya göre 5 tanesini bile alabiliyormusuz) yada baktinki herifler laga luga yapiyor, o an kafadan restini cek...

Colman varken Yusuf gerekmezmis..Ey güzel baskanim, gercekten komik oldu bu aciklama..Colmanin varligini yeni kesfetmis gibi olduk...O halde neden gündemi haftalardir mesgul ettiniz? Bu aciklamayida sevmedim baskanim...

Bizim insanimiz böyledir..bir iki güzel kelimelerle hemen gaza gelir...Agzina aglik baskann, tercümanimiz baskan vs vs...Olaya biraz objektif bakmasini ögrendigimiz zaman gercekten yukardaki aciklamlar caresizligimizi gösteriyor..görmek isteyene tabiki...

Zafer BİLGİN
09.01.2009, 20:20
Her şeyde vardır bir hayır.

Sene başında Antzas isimli Yunan savunma oyuncusunu alamayınca çok büyük hayal kırıklığı olmuştu sitede.Ama yerine Song u aldık.Hemde bedava aldık.

Vardır bu Yusuf olayındada bir hayır.

Sami Kuk
09.01.2009, 20:25
Bursa taraftarı orda burda Trabzon kazıgı yedı dıyorlar...Hepiniz Beşiktasın köpeği olmuşşsunuz..Ne yüssüz bir Camia yaa:)

Zamanında 2004 de en Büyük Kazığı Dostunuz Ankaragücünden yedınız hala toz kondurmuyosunuz..Zaten Besıktasla aranızdan su sızmıyor:D

hüseyin1975
09.01.2009, 20:32
Tonton Babam benim
I LOVE YOU SADRI BABA!!!

Salih Kara
09.01.2009, 21:39
Aslında bence Yusuf işimize yarardı ama gelmese de çok büyük bir kayıp değil.Fakat eziktaşın Aydın+Tuna+600.000 euro vermesiyle bir kez daha kanıtladıki tüpçü futboldan ve özellikle transferden anlamıyor.Şu Aydın bizde olsa sol açığı götürür.Hangi akla hizmet ümit milli takımın değişmez oyuncusu geleceği olan bir genci verilmesi anlamış değilim.Ne diyelim Allah tüpçüyü eziktaşın başından eksik etmesin.

AYYILDIZ
09.01.2009, 21:47
Her şerde bir hayır var başkan Leanardoyu alsın bize.

sanatik
09.01.2009, 21:56
ya halen celiski diye tutturanlar var yok colman i yusuf transferi olmayinca yenimi kesfettin diye. Adam kadroyu güclendirmek istiyor düsündügü (hatta ben is uzadikca istememeden yanaydim bile diyor) olmayincada elimde colman gibi adam varken yusuf icinmi üzülüyüm diyor, aslinda bunu söylemesine gerek yokdu ama bjk ve bursa transfer sebebi bunlari söylemesini gerekdirdi. Simdi yusufun yerine baskasi alinir alinmaz o yinede baskanin bilecegi bir is ama neyi neden söyledigini biraz daha iyi anlamaya calisalimda sürekli kendimizi elestirmek icin ipucu aramayalim. Zaten ikinici yari bizi cok sert bir yari bekliyor.

ilk sayfadaki yazimdada söyledigim gibi. Yusufun bize elbette faydasi olurdu ancak yok diye üzülmüyorum hatta seviniyorum cunkü oyun yapisi olarak takimi takim oyuyundan daha uzaklasdiracak bir oyuncu. Yusufu tutan rakip bizi bozmus olacakdi. Bu diger Yattara gibi futbolcular ilede farkli degil elbette ama genel olarak durum böyle. Bunu fatih-gökdeniz-yattara üclüsünde kac defa izledik. Digerleri segredip duruyordu. Ersun yanal gelmesinide bu acidan cok istemisdim ancak sunuda belirtiyim ersun yanal henüz beklenen futbolu oynatamiyor takima umarim bu ikinci yari düzelirde daha cok bir büyük hayal kirikligi yasamam. Ersun Yanal ilyada yusuf gibi bir futbolcu diyorsa bilmiyorum artik. Örnek Almanyadaki Hoffenheim gibi bir "köy" takimdan ne ders alinmis. Yusuf gibi adamlarami ihtiyac duyuyorlar.

Erdal DİLEK
09.01.2009, 21:58
karakteri bozuk hiç bir adama ihtiyacımız yok, ayrıca karaktersiz takımlarla ilede hiç bir alışverişimiz olamaz. ..

MehmetGÜRSOY61
09.01.2009, 22:34
sadri baba ağzına sağlık biz daha çok yusuflar alırız BİZE HER YER TRABZON

smertkan
09.01.2009, 22:44
Adamlığı ve Şerefi gördük
ve büyüyen gözlerimizle durduk
bu dünyanın üzerinde.
O şerefliler, şereflilerin en tepesinde

Adamlığı ve Şerefi gördük,
Ve tefeciler bankerler pazarında
Sözünü üç kuruşa satanlar,
El etek öpüp Efendilerine tapanlar.

Adamlığı ve Şerefi gördük,
Mert nehirler, Asil dağlar
Ne Şerefliler yetiştirmiş analar
onlardır KENDİLERİNE YAKIŞANI yapanlar.

Not: Nazım Hikmetin şiirinden alıntı ve uyarlamadır. (Karayılan Hikayesi)
------------------------------------------------------------------------------------------------

Tüpçü itici bir şahıstı.Şimdi nasıl bir karekter olduğu belli oldu. Onların yaptıkları ne kadar aşağılık ve yüz karatıcı ise Sadri Başkanın cevabı o kadar yüksek ve aydınlık oldu.Başkanımız yeter.

Koray
09.01.2009, 22:55
Geçelim bu işleri...
Adamı almak için 2-3 hafta uğraş bjk araya girsin yarım saatte bitirsin işi...
Bizim için büyük prestij kaybı...
...............bu kadar basit kendimizi avutmayalım...

cempolat61
09.01.2009, 22:56
arkadaşlar yusuf almaya çalıştık niye çünkü 10 numara eksikliği var diye bir devre boyunca konuştuk durduk..şimdi yusufu alamayınca colmanımız var diyoruz..sonra da birden 10 numaradan vazgeçip sol kanat alacağız diyoruz..

şimdi buraya kadar olan kısımda hiç tutarlı bir yan yokken nasıl da başkanın bugünkü açıklamalarını doğru bulup aferin başkan nasılda ağızlarının payını verdik diyebiliyoruz.

arkadaşlar gazla çalışan bir taraftar topluluğumuyuz ben şahsen ben hiç beğenmedim başkanın konuşmasını..çok prestij kaybı yaşadık..15 günde bitiremediğimiz transferi adamalar 5 dakikada bitirdiler.

başkan çok acemice hareket etti.evet herşeyde bir hayır vardır ama bu iş bende kocaman bir soru işareti oluşturdu bende:(

İskender Çakmak
09.01.2009, 22:57
Başkanım ağzına sağlık her türlü arkandayız sen herşeyi iyi bilir ve en iyisini yaparsın

denizgrsy
09.01.2009, 23:01
hep destek tam destek COLMAN :) bu adam iş yapacak... yusufun gelmesi bu takımdan birinin kesilmesi demek ; kim ?

boşverin bi seneliğine o kadar para verilmez..beşiktaşta iki üç maz oynar sakatlanır kaldıramaz tempoyu,sonra paraları sokağa .

Başkana da hastayım zaten , tam tirübüncü yav :) Başkanım bize BORDO deseneeeee deseneeee :D

sametaydin
09.01.2009, 23:09
Başkanım böyle bir açıklamaya hiç gerek yoktu. Kendi takımını satan bir oyuncu bize daha gelmeden satışı koymuş. Hem bursaspor kulübü de kendi menfaatlerini düşünmek zorunda. Eğer bize verilmiş bir sözleri olmadıysa bjk ya transfer olmasında hiçbir sakınca yok. Bence yönetim transferde baya acemi davrandı. Ama iyi ki olmamış diyorum ben.

KAZIMBAYRAK
09.01.2009, 23:15
Sadrİ baba emeklerİne saĞlik umarim uzun yillar baŞkanimiz olursun asil takimdakİ 10 numara sensİn İyİkİ varsin bursaylan beŞİktaŞ dÜne kadar bİrbİrlerİnİ yİyolardi al bİrİnİ vur Ötekİnİ İt İtİ isirmazmiŞ

asimetrik
09.01.2009, 23:16
Benim açımdan mesele şu; Türkiye'de ve dünyada futbolcuya ederinden fazla para verilmemesi gerektiği söylenir durulur da bir türlü uıygulanmaz. Trabzonspor yönetimi ederini verdi, olmadı. Nedeni Bjk gibi ahmak yönetimlerin bu örnekte de görüldüğü gibi futbolcuya ederinden fazlasını vermesi. Aynı zihniyet (bizim geçen yönetimde bu zihniyetin içinde) Del Bosque'ye Tigana'ya ve sayısız futbolcuya saçma sapan paralar ödeyip kulübünü 100 milyonlarla borçlandırmıştır. Şimdi Bu durumda etik davranan, transfer piyasasını hakettiği yerde tutmaya çalışan, kulübün menfaatlerini ön planda tutmak için dik duran Trabzonspor'mu gol yemiş , yoksa ahmak, ilkesiz ve yine kazık yemiş yöneticileri olan,bjk'mi..? Bizler gazetelerde atılan aptalca başlıklara bakmayalım.
Bizim ise ,bu olmayan bu transfere ilişkin yönetimi eleştireceğimiz bir konu var bana göre. Bu durum öngörülerek daha iyi bir alternatifin hazır olmaması. Ve hemen harekete geçilmemesi. Ama geç kalmış sayılmayız. Aynen Burak'ta olduğu gibi..

Öztürk Adem
09.01.2009, 23:16
Bizde transfer 2 ay degıl 12 ay dedı :D Mahmut Aksu beyfendı:D

Zafer BİLGİN
09.01.2009, 23:17
Korayhan başkanın politik konuşmalarına bu kadar takılma:)

Cafer Bulur
09.01.2009, 23:40
Sadri başkanı şahsen bu olaydan dolayı asla tebrik etmem...
Resmen tribünlere oynar demeçler vermiş...
Onun demesine göre,madem elimizde Colman gibi 10 numara var Yusuf ile niye bu kadar uğraştınız diye sormazlar mı adama ?
Bu aksam mahmut aksu acikladi.Yusuf u alternatif olarak düsünüyorlarmis.
Yani 10 numara colman,yedegi yusuf olacakti.Zuhahah.

Ömer TOPAL
10.01.2009, 00:06
başkan bas gaza taraftar yanında...
yüksek dozda BordoMavi Kanında....
Kafamız güzel ama Dilimiz üzmez....
Kim demişki Fatik Sultan Tekke bize gelmez...

Koray
10.01.2009, 00:06
Bu aksam mahmut aksu acikladi.Yusuf u alternatif olarak düsünüyorlarmis.
Yani 10 numara colman,yedegi yusuf olacakti.Zuhahah.

Tabi tabi kesin öyledir kesin
Deniz abi ne güzel dedi yukarda;
Sadri Başkan mavi deseneee desenee desesenee Sadri Başkan mavi deseneee :D

Laz_61
10.01.2009, 00:09
ya baskan madem colmandan baska 10 numara yok türkiyede neden Yusufu almaya kalktiniz ..Sinifta kaldin Baskan olmadi yakismadi Trabzonspora..

Serhat
10.01.2009, 00:23
Trabzonspor'da devrim yapmak kadar devrimin arkasında durmakta önemlidir!
Sen bu devrimin sadece baş komutanı değil bu gidişle bitiriciside olacaksın ...
Seviyoruz seni Başkanım ... Allah başımızdan eksik etmesin seni ...

ErtuGrul
10.01.2009, 02:21
Valla Sadri baskan ne aciklama yaparsa yapsin,yonetim yusuf konusunda cuvalladi..bunun baska aciklamasi yok..Baskanin simdi boyle konusmasi gayet normal, nediyecekti jimlastikcilere elimizdeki oyuncuyu kaptirmis olmanin uzuntusu icendemiyiz diyecekti...sadri baskanda insan hata yapar bunu kabul etmemiz lazim...

Laz_61
10.01.2009, 02:22
Valla Sadri baskan ne aciklama yaparsa yapsin,yonetim yusuf konusunda cuvalladi..bunun baska aciklamasi yok..Baskanin simdi boyle konusmasi gayet normal, nediyecekti jimlastikcilere elimizdeki oyuncuyu kaptirmis olmanin uzuntusu icendemiyiz diyecekti...sadri baskanda insan hata yapar bunu kabul etmemiz lazim...

katiliyorum sana hemserim.madem en iyi 10 numara sendeydi ne diye kalktin ayaga üstelik 1 aydan beride ugrasiyorsun..?Yönetim sinifta kaldi..

Tunga
10.01.2009, 04:18
http://img83.imageshack.us/img83/3740/68726846wg1.jpg

Erdal DİLEK
10.01.2009, 04:25
seni seviyoruz başkan, catlak seslere bakma sen. . .

Muhammet
10.01.2009, 05:47
Seç beğen al;

http://www.assan.com.tr/images/urunlerimiz/pilfer_froof_sise_kapagi.jpg

arifberkay
10.01.2009, 10:04
yaptırmasaydınız her transferımız de dokuz doğuruyoruz geldı gıttı oldu olmadı ayıptır

SarR52
10.01.2009, 10:38
başkan helala olsunn şimdi sol açıkk bekliyoz dort gozle sen alırım diyosan kralını alırısnn...

salih tellioğlu
10.01.2009, 11:28
insallah sampiyonuz

Dursun Kaplan
10.01.2009, 11:39
http://foto.fanatik.com.tr/Article/2009/1/7_238815_sadri1001_414_232.jpg

Semih GÜL
10.01.2009, 13:30
valla Bu başkan hertürlü başkan ya... İlk defa bu kadar bizi temsil ettiğini inandığım bir başkana sahibiz...

İlk maçımıza Büyüksün Sadri baba yazılı pankart ile çıkalım...
Her açıklaması gayet bizden...

nokta

pReN@_61
10.01.2009, 13:31
Başkanımız her zamanki gibi döktürüyor :)

LazAnisT
10.01.2009, 13:33
Bu konuda ben biraz daha farklı düşünüyorum.Bence Yusufun olmayan transferi Trabzonsporu şampiyon yapmama projelirinden sadece bir tanesi..

000061
10.01.2009, 13:44
faty papy bize yeter. bu arada o asansör neyin nesi? anlayamadım :D

hüseyin1975
10.01.2009, 14:33
faty papy bize yeter. bu arada o asansör neyin nesi? anlayamadım

Sürekli Bank Asyaya iniyorlar ve sonra Süper Lige cikiyorlar

Yani asansör gibi in cik

sanatik
10.01.2009, 14:59
valla Bu başkan hertürlü başkan ya... İlk defa bu kadar bizi temsil ettiğini inandığım bir başkana sahibiz...

İlk maçımıza Büyüksün Sadri baba yazılı pankart ile çıkalım...
Her açıklaması gayet bizden...

nokta

baskanimiz gibi birde antrenöre sahip olsak ligde neler olur acaba daha ikinci yariya girmeden.

Samet Yildirim
10.01.2009, 16:17
Baskan gerekenleri yapar...biz 34 yasindaki yusufu 1 günde alirdik..

sonucta gökhani 6.250 milyon euroya 5 haftaa almadik 1 günde aldik....hemde GS in elinden BJK in elinden...selcuku aldik istanbulularin ellinden 3miylon euro ya..daha bircok isim var,....

500 bin euroluk yusufu mu alamayacagiz onu degil 1 günde 30 dk da aliriz...öyle mecburi durum yoktu bizde cünkü colman-selcuka rekabet yapacak aam sitenyiordu...

elestiriler gülünc verici...

Gamze
10.01.2009, 16:19
BMN Anasayfasına bir göz atın;

www.bordomavi.net

Gamze
10.01.2009, 16:38
Başkanımız tercümanımız dedik, bir şey daha ekleyelim şimdi.

Malumunuz Burak transferinde de benzeri bir durum yaşadık, arkasından başkan Gökhan'ı transfer etti. Ve bugün Gökhan attığı ve attırdıklarıyla Trabzonspor'un zirveyi paylaşmasının en önemli mimarlarından biriyken Burak'ın kendi takımındaki hali ortada.

Başkan temkinli konuşuyor, denge diyor, maliyet diyor... Ama şampiyon olmak istiyorsak takviyeye ihtiyacımız olduğunu da es geçmiyordur umarım. Bize en az bir adam ŞART! Yusuf olmadı, daha iyisi olur... Olsun... Birileri olsun. Bu aşamadan sonra başkanın icraate geçmesi gerekiyor, bir an önce çok kaliteli olmasa bile, en azından vasatın üstünde bir topçuyu getirir Trabzona dilerim. Sol kanadımızın hali ortada, vasat da olsa bir takviye muhakkak gerekiyor. Haydi başkan diyorum! Haydi başkan artık!
Yine senin sözüne güveniyor, yine senin tavrına, yine senin icraatlerine güveniyoruz.
Haydi başkanım...

Yusuf ve Bursaspor'a gelirsek...
Bursa'nın en güzel tarifini Tunga abi yapmış; Ligin yeni asansörü!
Ancak bu kadar yakışır bir tabir bir takıma.
Bizimkiler Yusuf'nu eli kolu bağlıydı diyor... Bursa Yusuf BJK'yi istedi diyor...
Bursa haklıysa Yusuf'a yazık, bizimkiler haklıysa bir kez daha Bursa'ya!
Şaşırmıyoruz hakkaten yahu artık ama...

Süleyman abinin sözüne de dikkat;
BJK'ın Yusuf'a ihtiyacı var mıydı? Niye vardı? Bilmiyorum. Aydın gider Yusuf gelir Hakkaten tuhaf. Ben hiçbir şey anlamadım BJK'ın yapmaya çalıştığından... Yusuf'u TS'nu elinden alarak nereye varmak istiyorlar bunlar?
Biraz fesatlaşalım, daha doğrusu saflıktan kurtlalım da düşünelim... Düşününce çok manidar geliyor bazı şeyler...
Çok.

sanatik
10.01.2009, 17:00
yusufu bizim elimizden alarak herhalde bizim onlardan daha az puan toplamamizi bekliyorlar bunu mustafa denizlinin aciklamasida destekliyor gibi, iyidir isimize yarayabilir gibi aciklama yapmisdi. bjk yönetimi son yapacaklarini yapiyor ve ne kadar iyi yönetici olduklarini herkese gösteriyorlar aslinda bjk nin seba ile biriken iyi imajini yerle bir ettiler resmen.

Beni ancak bjk ve rakiplerden cok kendi antrenörümüz korkutuyor. Bakarsin kendiside mustafa denizliden sonra iyi bir profesyonel olur oraya.

Zafer BİLGİN
10.01.2009, 17:07
Arkadaşlar Ersun Hocadan nasıl bir açıklama bekliyordunuz;

Ağza alınmayacak küfürler edip Yusuf şöyleydi böyleydimi deseydi.

Gayet medeni bir şekilde profesyonellikte olur böyle şeyler deyip kestirip atmış.

Bu olayı kan davasına dönüştürmeye gerek yok bence.Kapansın gitsin bu konu

ÜNAL
10.01.2009, 17:08
Bu camiada şerefli takım kalmamış..

Sadri Şener bu olayın üstüne Yusuf'tan da iyisini getirmesi gerekir.

Güvenimiz tam.

Ba®ış
10.01.2009, 17:09
ciğeri beş para etmeyenler için daha fazla nefes harcamaya gerek yok bence.söylenilmesi gerekeni,söylemesi gereken kişiler söylemişlerdir

sanatik
10.01.2009, 17:16
Arkadaşlar Ersun Hocadan nasıl bir açıklama bekliyordunuz;

Ağza alınmayacak küfürler edip Yusuf şöyleydi böyleydimi deseydi.

Gayet medeni bir şekilde profesyonellikte olur böyle şeyler deyip kestirip atmış.

Bu olayı kan davasına dönüştürmeye gerek yok bence.Kapansın gitsin bu konu

tamamda zafer oyuncuyu isteyen kendisi simdide adami profesyonel yapdi is olmayinca. Merak ediyorum ersun yanal yusufu istemeseydi bjk onu transfer edermiydi ?

Ersun Yanal yusufu koruma yerine bjk nin yapdigi ile birseyler söylemesi ve baskani desteklemesini beklerdim. Profesyonelligi (ileride neler olabilir bilinmez imkanlari acik tutmak gerek) birakip calistirdigi takimi desteklemesini. Hadi onlari istemiyorum takima dogru dürüst top oynatsin yusuf gibi birini kurtarici olarak gertirmesin kendini sollayan bülent uygundan profesyonellik dersi alsin buna o kadar deger veriyorsa. Yani hic konusmasa isine baksa daha iyi olacakdi diyorum.

Barış Mayda
10.01.2009, 17:19
gökhan zan transfer listemizdeydi el attılar yusuf tranferinde aynı işe el attılar ibrahim üzülmez transferine el attılar ama bu bizim klüp ün sucu eger transfer yapıcaksanız basına sızdırmıyacaksınız eger sızdırırsanız hem fiyat artar hem klüp zarar görür

mehmet yıldırım
10.01.2009, 17:25
zerre kadar empati yok hiçbirimizde

---- febeş yada gayse nin hocası bizim sözleşmeli oyuncumuzla devre arası yemek yiyip onu ayartsa hoşumuza gider mi ???mesela yattarayla !!!marco aurelio yu fener ayarttı diye o kadar söylenmiştik....
---- kampımıza aldığımız bir oyuncuyu bizden kaptılar.ister kabul edin ister etmeyin bu camianın onurunu kırıcı bi harekettir.yönetiminmi,başkanınımı,hocanınmı onu bilmem ama tek kelime ile rezalet bir olay.gerdeğe girecek gelini başka damat kaptı gibi bişey.......
---- herkes bursaya asansör ,top v.s yakıştırması yapıyor.yani adam sezona başlarken bir futbolcu alıyor,sezon ortasında birileri ayartıp topçusunu alıyor(daha doğrusu alamıyor!!)....eee suçlu bursaspor öyle mi ???
pes pes pes

Samet Yildirim
10.01.2009, 17:28
mehmet yildirim

ne yapsin simdik baskan-yönetim istifa mi etsin ?? ne istyiorsunuz anlatin ona göre bakariz...

mehmet yıldırım
10.01.2009, 17:37
mehmet yildirim

ne yapsin simdik baskan-yönetim istifa mi etsin ?? ne istyiorsunuz anlatin ona göre bakariz...
başkan-yönetime bişey yapsın demiyorum....olaylara atgözlüğü ile bakmıyalım diyorum.ilkesiz davranmayalım diyorum.kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma diyorum,pişirdiğin yemeği bjk nın elinden alıp yemesine müsade etme eblehliğine düşme diyorum,adamın topçusunu çalıpta (onuda beceremedikya),sonra adamı suçlama diyorum....

Samet Yildirim
10.01.2009, 17:41
başkan-yönetime bişey yapsın demiyorum....olaylara atgözlüğü ile bakmıyalım diyorum.ilkesiz davranmayalım diyorum.kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma diyorum,pişirdiğin yemeği bjk nın elinden alıp yemesine müsade etme eblehliğine düşme diyorum,adamın topçusunu çalıpta (onuda beceremedikya),sonra adamı suçlama diyorum....

baskan-yönetim zaten talip yok cok cok ucuza halederiz dedi...gerci hepsiyle anlasildi birtek yusufun manegeri kalmisti...sonra BJK araya girdi iste...

örnegin gökhani herkes istedi ama uzatmadik hemen aldik...yusufu kiomse istemez dediler ondan öyle oldu...bence hatali fazla bisi yok...belki 3-4 gün gerekzizdi...

samway
10.01.2009, 17:50
yıllardır gelen basarısızlıklarda gorememısız bu dusmanlarımızı aslında bız hep fener ı dusman gormusuz ama bısey solıycem bunların yanında fenerbahce melek ve yazıdan sonra ımzamı degıstırıcem fenerbahce ye sımdı haksızlık etmısız onlarda dost deıl ama bunlar gıbı deıl en azından bu bursaspor tam kendısıne has hareketler yapmaya devam edıyo ve ısrarla soluorum su cincon a sampıyon dıye bagıran trabzonlulardan nefret edıyorum hatta 8taş ı destekleyenlerden de...

ÜNAL
10.01.2009, 17:57
Trabzonspor'un kendinden başka dostu yoktur..

Şerefsizlik diz boyu...

Muhalif
10.01.2009, 18:20
Bence başkanın açıklaması gereksiz oldu. Eğer çok istense Bursa'nın 1 milyon euro talebi hemen kabul edilir ve Yusuf'a şimdiye kadar 10 kez imza attırılmış olurdu. Bizimkiler belki pek istemediklerinden, belki ne yolarsak kardır fikriyle işi uzattıkça uzattılar ve devreye giren Beşiktaş Yusuf'u aldı. Başkan'ın hırsından dolayı böyle bir açıklama yaptığını düşünüyorum. Kendisinin yerinde olsam biz Yusuf'u şu şu şu şartlar dahilinde almayı planlıyorduk, o şartlar da uzun görüşmeler neticesinde oluşmuştu fakat Bjk bizim Yusuf'un ederi olarak düşündüğümüz şartlardan çok daha fazlasını teklif etti ve aldı. Bjk'ye göre Yusuf'un değeri bizim düşündüğümüzden daha fazlaymış demek ki, iki kulübe ve Yusuf'a da hayırlı olsun der çıkardım işin içinden.
Taraftar vay efendim o kadar gün peşinden koştuk da Bjk geldi tek hamlede aldı gitti diyerek ayaklanmazdı herhalde.. Giden Yusuf olsun deyip çıktık biz zaten.. Bu bağlamda diyeceğim odur ki Başkan daha lüzümlu, 2. yarıda daha çok üzerimize oynaması muhtemel oyunlar konusunda konuşmalıdır. Bursa'ya, Bjk'ye laf sokuşturmakla belli bir gündem oluşturuyor ama çok da gerekli değil hani, biz kendisine niye Yusuf'u alamadın demedik ki:)

Not: Burada bir haksızlığı düzeltmeliyim Bursaspor asansör takım değildir, zira sadece 1 kez 2. lige düşmüştür. Eğer asansörse de 30 yılda bir çalıştığından bir işe yaramıyor:D

Faik Yılmaz
10.01.2009, 18:25
Onların açıklaması bir yana Başkanın açıklamalarını gereksizbuldum. Yani Egemeni alırken iyi oluyorda Yusufu alamayıncamı kötü oluyorlar anlamadım... 33-34 yaşındaki adamı bile 1 ayda alamayanlar suçludur bence bu iş çok daha önceden bitirilmeliydi....

İstanbul takımlarını onların karaktersizliklerini sanki daha yeni öğrendik...

Suç bizim onlara bu fırsatı verdiğimiz için...

Barış Mayda
10.01.2009, 18:30
7-8 Ocak 2007... Denizlispor'un Antalya kampında Yusuf Şimşek ile röportaj yapıyorum... Röportajın sonlarında konuyu Fenerbahçe'ye getiriyorum ve "Çocukken de Fenerbahçeli miydin?" diye soruyorum. Yusuf da aynen şöyle diyor: "Evet evet Fenerbahçeliydim. Seviyordum Fenerbahçe'yi."

10 Ocak 2007... 10 Ocak 2009...

Yusuf Şimşek NTV Spor'dan sevgili Hakan Gündoğar'a konuşuyor: "Doğuştan Beşiktaşlıyım" ben olayı çözdüm çünkü...
Belli ki Yusuf Beşiktaşlı doğmuş...
Sonra 4-5 yaşında Fenerbahçeli olmuş...
33 yaşında birden hafızası canlanmış ve "Doğuştan Beşiktaşlı olduğunu" hatırlayıvermiş...
Haaaa, peki ya Beşiktaş son dakikada araya girip 1 milyon TL ile Yusuf'un hafızasını canlandırmasa ne olacaktı?
Yusuf o zaman "Ergenlik çağından beri Trabzonsporlu" olacaktı!!!daha bu adamın trabzonsporda ne işi var ya

Colakoglu
10.01.2009, 18:33
Sadri baska gerekeni yapip bombayi patlatacaktir kimse merak etmesin,yusufun gelmemesine cok sevindim diyebilirim.

karatasof
10.01.2009, 18:45
Yusuf transferi olmadığı için sevinilmesi gereken bir olaydır bana göre.Ancak Yusuf transferi olayına takılıp kalmadan yönetiminde bu konuda hatalı olduğunu düşünüyorum.TS'umuzun en önemli eksikleri Sol Açık ve sağ bek iken Yusuf diye diye geçirilen onca zamana ve emeğe yazık.Hani daha ara transfer dönemi girmeden eksik mevkilerimizi belirlemiş ve adaylarıda hazırdı,Nokta transferler yapılacaktı?Demek ki hala tam profesyonel olamamışız,günlük projelere takılıp kalıyoruz.

Cenkhan
10.01.2009, 19:01
zerre kadar empati yok hiçbirimizde

---- febeş yada gayse nin hocası bizim sözleşmeli oyuncumuzla devre arası yemek yiyip onu ayartsa hoşumuza gider mi ???mesela yattarayla !!!marco aurelio yu fener ayarttı diye o kadar söylenmiştik....
---- kampımıza aldığımız bir oyuncuyu bizden kaptılar.ister kabul edin ister etmeyin bu camianın onurunu kırıcı bi harekettir.yönetiminmi,başkanınımı,hocanınmı onu bilmem ama tek kelime ile rezalet bir olay.gerdeğe girecek gelini başka damat kaptı gibi bişey.......
---- herkes bursaya asansör ,top v.s yakıştırması yapıyor.yani adam sezona başlarken bir futbolcu alıyor,sezon ortasında birileri ayartıp topçusunu alıyor(daha doğrusu alamıyor!!)....eee suçlu bursaspor öyle mi ???
pes pes pes

Bu kafayla kimse kimseyi transfer edemez. Teklif gitti, Yusuf gelirim dedi, Bursa satmam dedi, sonra pazarlığa başladı. Demek ki ortada ayartma değil fiyat yükseltmek için izlenmiş bir yol var. 20 günü aşkın pazarlık yapıldı. Bursa'dan yine tepki gelmedi. Demek ki ortada bizden kaynaklı bir sorun yok.

Fener'in ve GS'nin bize inatla yaptıkları şey şuydu: Gökdeniz'e ilgilerini belli ettiler, olmaz dedik. Fiyat yükseltmeye çalıştığımızı zannettiler, daha yüksek para önerdiler, olmaz dedik. Yandaş medya vasıtasıyla "Gökdeniz Transfer Oldu!!" dediler, olmadı dedik. Onlar vurdu biz olmaz dedik. Ayartma budur, taciz budur. Bizim Yusuf'a yaptığımız değil.

Ve şunu kafanıza sokun: BJK elimizden adam almadı. Biz fiyatta anlaştık, peşine sözleştik, oyuncu antrenman sahamıza kadar geldi. BJK durup dururken "Ben 2 katını veriyorum!" diyen, geçmişten kalmış hesabı ödetmeye çalışan açık arttırmacı gibi ortaya atladı.

Biz anlaştıktan sonra parayı arttırmayacaktık burası kesin. Düzgün duruş sergilemesi gereken Bursaspor yönetimiydi, canları istemedi. Ne yapalım? Kimseyi Aydın Karabulut'u Ergin'e tercih etti diye suçlayamazsınız. Ama burdan başkana hata bulmak, en hafif ifadeyle haksızlık yapmaktır.

Hüseyin İlkin
10.01.2009, 19:04
Sadri Şener gibi bir başkana sahip olduğumuz için çok şanslıyız ;) Değerini bilmek lazım . Bundan sonra oraya oturacak kişilerde inşallah Sadri Şener gibi birisi olur .

oflu_hamsi_61
10.01.2009, 19:17
40 yasına adamı bıle alamadılar.daha kımı alıcaksın

Faik Yılmaz
10.01.2009, 19:17
Bizde Sadri Şenerden kendisine yakışanı bekliyoruz yeni kaliteli transferler....

ne olursa olsun bu adamı almalıydılar..... şimdi kedi ciğere mundar der misali akçmaya çalışmadan hatalardan ders alınmalı....

oflu_hamsi_61
10.01.2009, 19:20
la bular hami mandirali alırlar....cunkı hami herzaman bos mukaveleye ımza attı.trabzonspor ıcın yıne oynar. hami anca onu alırlar .)))))))))

bordo61
10.01.2009, 19:24
7-8 Ocak 2007... Denizlispor'un Antalya kampında Yusuf Şimşek ile röportaj yapıyorum... Röportajın sonlarında konuyu Fenerbahçe'ye getiriyorum ve "Çocukken de Fenerbahçeli miydin?" diye soruyorum. Yusuf da aynen şöyle diyor: "Evet evet Fenerbahçeliydim. Seviyordum Fenerbahçe'yi."

Yusuf Şimşek NTV Spor'dan sevgili Hakan Gündoğar'a konuşuyor: "Doğuştan Beşiktaşlıyım" ben olayı çözdüm çünkü...
33 yaşında birden hafızası canlanmış ve "Doğuştan Beşiktaşlı olduğunu" hatırlayıvermiş...
Haaaa, peki ya Beşiktaş son dakikada araya girip 1 milyon TL ile Yusuf'un hafızasını canlandırmasa ne olacaktı?
Yusuf o zaman "Ergenlik çağından beri Trabzonsporlu" olacaktı!!!daha bu adamın trabzonsporda ne işi var ya

:alkış::alkış::alkış::alkış:

SeSSiS
10.01.2009, 19:31
hep destek tam destek.

Sadri Başkanın elinden geleni yaptığına inanıyorum. giden gitmiştir, başkanımızda tepkisini koymuştur. geçmişle işimiz yok, ders almakta kullanalım yeter...

Tunga
10.01.2009, 19:46
Olayı dörde ayırmakta fayda var:

1- Transferin olmaması / yapılamaması
Yusuf transferi hakkında sürekli bana da görüşüp soruldu; ben de hep aynı şeyi söyledim: "Alınsa da olur, alınmasa da". Bu transfer çok belli ki Ersun Hoca "çok" istediği için yapılacaktı. Bence yönetim o kadar da çok istemiyordu. Bu sene bir çok oyuncu aldık. Bunlar tam anlamıyla "yatırım" transferler; yaş ortalaması itibariyle hepsi de satılabilecek oyunculardı. Alınırken harcanan bedellerin çok üzerinde bedellerle satılabilecek oyuncularla bir kadro oluşturuldu. İşte içimden "Yusuf'un ne işi var bu takımda" dediğim yönü buydu. Alınsaydı Yusuf takımın bankosu olamazdı. Ancak bankoda otururdu. Bunun için de 2 oyuncu + paralar saçmaya gerek yok bence; ancak yönetim istemese de Ersun Hoca'nın "çok" ısrarcı tutumu sebebiyle biraz da mecbur kaldı. Bence Yusuf değil 1 milyon Euro, 1 PAF futbolcumuz bile etmez. Bursa'da o kadar parlayınca Milli Takım'a seçildi ve sudan çıkmış balığa döndü. Yusuf daha çok halı saha oyuncularını andırıyor. Ayaklarına çok hakim, beynine ise hükmedemiyor. "Alınsa da olurdu" deme sebebim de Ersun Hoca'nın onu "çok" istemesi idi. "Madem bu kadar çok istiyor alınsın o zaman bari" diyordum. Sanırım bizim yönetimimiz de bu işi yokuşa sürdü ve sonuçta BU TİCARETTEN KARLI çıktık. Yönetim çok isteseydi bu transferi daha sezon içinde bitirirdi. Bu nedenle herhangi bir eziklik hissetmiyorum. Gökhan Ünal'ı, Selçuk'u almak çok daha zor işlerdi. Onları da söyleye söyleye aldık. Kaçırmadık, evinden almadık :), transfer ettik.

2- Başkan'ın açıklamaları
Her insanın belirli refleksleri, tepkileri vardır. Bu bir paket olarak gelir. Yani sevdiğiniz beğendiğiniz tarafları da olur, beğenmediğiniz eleştirdiğiniz tarafları da. Sadri Başkan kendi üslubu dışında konuşmamış, hatta benim çok hoşuma giden "şımarıklığa" yakın bir küçük görme ile cevaplamıştır. Bursaspor da, Beşiktaş da buna layıktır. Ben başkanı Es-Es için "bizim rakibimiz değil" dediğinde eleştirmiştim. Şimdi Topaçspor ile Toparlakspor'a söylediklerinden değil. Yüzüne tükürsen "Ya Rabbi, şükür" diyen adamlar bunlar. Başkan kendi gibi cevap vermiştir. Ben olsam aynı şeyleri söylemezdim. Ama o ben değil, ben de o. Trabzonspor Başkanı'na yakışmayan bir ifade de kullanmamıştır. Levent Kızıl bu işin neresinde diye düşününce, söylediklerinde bir bildiği var diyorum.

3- Beşiktaş'ın Yusuf'u alması
Ben bunda korku dağlarını görüyorum. Denizli ne demiş? Ben çok istiyordum. Bu Denizli'deki ve Terim'deki Ersun Yanal ezikliği hiç bitmeyecek anlaşılan. Beşiktaş ise gerek maymun iştahlılığından, gerek Bursaspor Başkanı ile sezon ortasında yapmış olduğu anlaşma, gerekse de Trabonspor'a bir gol atma hezeyanından böyle bir transfere girişmiştir. Saftorik Demirören şunu görememiş. Yusuf'a o parayı değil Trabzonspor, Hacettepe bile verirdi; ama vermedi. Bunun cevabını kendi tribünlerinden ve genel kurullarından alır zaten. Beter olsun, Allah onu Beşiktaş'ın başından eksik etmesin.

4- Yusuf'un Beşiktaş'ı istemesi
Son dönemlerde çok konuşuldu ve rating'i arttı. Böyle olunca da kendini kariyerinin sonunda bir büyük takıma kapak atabilecek bir konumda buldu. Onun bir geleceği olmadığı için de Trabzon'a geleceğine, İstanbul'a gitti. Burası zaten bayıldığı bir şehir. İçini, dışını, gecesini, gündüzünü iyi biliyor. Allah yolunu açık etsin.

Zararın, başından döndük: Kardayız!

Bizim takıma sol adam lazım sol!

lazkopatfaroz
10.01.2009, 21:15
Sadri başkan ne söylerse kelımesı kelımesıne doğruyu konuşuyor..

poetricus
10.01.2009, 21:42
Deli dolu adam...
Seviyorum Başkan'ı be.

Colakoglu
10.01.2009, 21:56
Bu olaya cok takildik kaldik bence,yusuf icin degmez artik noktayi koysak iyi ederiz,ben yukarda yazdigim gibi transfere basindan beri sicak bakmiyordum iyikide olmamis.

Muhammed KOÇ
10.01.2009, 22:01
başkanın tepkisi de yerinde konuşmaları da.. geldiği günden beri bu her konuda mükemmel bir olgunluk ve istikrarla devam ediyor. nazar değmesin yönetimimize :)

.....
10.01.2009, 22:20
Yönetim kadromuzu çok beğeniyorum.

Hepsi birer beyefendi. Adam gibi mertçe konuşuyorlar. Hepsinden Allah razı olsun.

Cafer Bulur
10.01.2009, 22:30
Yönetim kadromuzu çok beğeniyorum.

Hepsi birer beyefendi. Adam gibi mertçe konuşuyorlar. Hepsinden Allah razı olsun.
Bende ayni yönde düsünüyorum.
Bu yönetimin son 20 yildir bizi yöneten en becerikli yönetim oldugu kanisindayim.
Hatalari elbette var ama artilari cok agir basiyor.
Bu sezon sampiyonluktan bahsedebiliyorsak bunu sadri sener yönetimine borcluyuz.Bunu unutmayalim.

Gökhan KAN
10.01.2009, 22:39
cok seviyorum baskanı....herkese racon kesiyor...kurtlar vadisine yakısır...

Öztürk Adem
10.01.2009, 22:42
Buyuk baskan Allah onu basımızdan eksık etmesın

Hekimoğlu
10.01.2009, 23:01
Başkan çok doğru söylüyor bunlara yakışan budur bir de Sekiztaş yusuf'u aldı mı diye resmi sitelerine bakayım dedim resmen amatör kulüp sitesi gibi , o site de çok yakışıyor sekiztaşa.

UZLU
10.01.2009, 23:13
arkadaşlar, şahsen ben dahil bu yusufcuk kardeşimizi bu kadroda görmek istemeyen yüzbinlerce Trabzonspor'lu vardı, Allah biliyor zerre kadar üzülmedim, bu arada bursalı yetkili "olay ticaretti" diye açıklamış zaten, satılmayacak değerleri kalmayanlarla neyin ticaretini yapıyormuşuz ki biz zaten, Bursadan elbette delikanlı adam çıkıyordur, onlarda bu kadroda ve başımızın üzerinde, kısacası hakkettikleri yerde yerlerini almışlardır, yusuf denen vatandaş bjk ya hayırrrrlı uğurrlu olsun : )) emin olun çook eğleneceğiz bu devre yusufu o takımda gördükçe : )) doğuştan bjk lıymış, he he he, 3 sene öncede fb li idi bu karaktersiz ve kemiksiz mahlukat... hoş yorum yapmaya bile değmez ya, neyse,

kalın sağlıcakla : ))

UZLU
10.01.2009, 23:17

güzel özetlemişsin kardeşim :alkış::alkış::alkış:

+1

UZLU
10.01.2009, 23:21
40 yasına adamı bıle alamadılar.daha kımı alıcaksın

Bence alamadıkları için yatıp kalkıp Allah'a şükretmemiz lazım, göreceksiniz, hem bize böyle karaktersiz lazımmı, söyleyin bakalım?? O formanın içine yetenekten yoksun adam girer bunu kabullenirim ama onurdan-karakterden yoksun, kıvırtan yaratıklara asla tahammül edemem, çok süper oldu. Başkana yüklenmeyin bu konua, iyiki olmadı ve jimnastikçilere sağlam bir maliyetle gravyer kaşar yusufu monte ettiler, tüpçünün ipini çekmeleri için bir nedeni daha var artık bjk lıların bence, dedim ya 2. devre iyi eğleneceğiz : ))

Mustafa Ayazoğlu
10.01.2009, 23:21
http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_f3_cem_yusuf01.jpg

Ne takım olsa tutarım abi!

YUSUF: "KÜÇÜKKEN FENERLİYDİM" RÖPORTAJI İÇİN
YUSUF: "DOĞUŞTAN BEŞİKTAŞLIYIM" RÖPORTAJI İÇİN

http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=50997

Ümit Tekşan
10.01.2009, 23:40
Sadri başkan sen işini bilirsin taraftar sana güveniyor. Helal olsun

Tansu Onur Erdoğan
10.01.2009, 23:41
baskan seni cok seviyoruzzzzzzzzzzzzz

Muhalif
11.01.2009, 00:30
Bu arada konuyu baştan okuyunca Ersun Yanal'ın başkana tezat olabilecek açıklamasının da bir yerde işlendiğini gördüm. Fikir beyan etmek istedim. Yanal'ın bu olayı da getirip prefesyonelliğe bağlayarak açıklamasına hiç şaşırmadım. Zira Yattara konusunda yaşananları hepimiz hatırlıyoruz. Başkan resmen bilerek oynamadı dedi, Yattara beni buraya hapsettiler 5 yıldan beri dedi, Yanal'da Yattara'nın vizyonunun Katar olmasını eleştirdi. Sonuçta transfer olmayınca başkan topu teknik adama atarak kadroya alıp almamak ona bağlı demişti (hiçbir ceza almadı Yattara yönetimden) Ve en sonunda hepsi de 'profesyonellikte olan şeyler bunlar' deyip çıktılar işin içinden. Bu bağlamda Yusuf olayı da değerlendirildiğinde en tutarlı lafı Yanal söylemiş gibi göründü bana, zira yine profesyonellikten dem vurdu:)

Mustafa Calik
11.01.2009, 00:40
seni cok seviyorum/seviyoruz baskan .. demekki seni kirdilar he :mad: demirörene zaten bu yakisir .. albayraktan bile daha beter

Mustafa Ayazoğlu
11.01.2009, 01:09
Sadri Şener büyüksün

bu arada demirörenin dostu kalmadı herkese yamuk yaptı dileğim şu ki inönüde kuşsporu yenip haddini bildirelim.

Emirhan Makul
11.01.2009, 19:31
Bursaspor başkanı ;

Yusufun aklını Trabzonsporlular karıştırdı onun için bursada oynamam dedi trabzonspor parayı veremedi fazlasını veren aldı belkide hak yerini buldu iyide oldu.

Cafer Bulur
11.01.2009, 20:27
Bursa baskani diyor ki;yusufun menajeri bize Trabzonsporun paralarini vermek istemedigini belirtti ve bizde bu yüzden besiktasla görüsmek icin izin istedi,bizde verdik.
Be adam;sen yusufun besiktasla görüsmesine izin vermeden Trabzonsporu arayip bjk araya girmek istiyor,bu yüzden menajerlik parasini verin ve bu isi bitirelim dedin mi?
Demedin,cünkü yusuf icin besiktasin verdigi para ve önerdigi oyuncular sana tatli geldi ,bu yüzden Trabzonsporla yaptigim anlasmaya sadik kalmadim desene.
Bunu diyemezdi bursa baskani,zira bjk ile dostluk köprülerini kurmasi gerekiyordu.

Kazım Uzunboy
11.01.2009, 20:40
Bursaspor başkanı ;

Yusufun aklını Trabzonsporlular karıştırdı onun için bursada oynamam dedi trabzonspor parayı veremedi fazlasını veren aldı belkide hak yerini buldu iyide oldu.

Bir futbolcuya değerinden fazla ücret ödemeye gerek yok.

Mustafa AYDIN
11.01.2009, 20:52
Başkan gereken cevabı vermiş,ama anlayana !!

erik
13.01.2009, 07:29
Böyle transfer olmaz

Yusuf'un bir gece yarısı operasyonuyla Beşiktaş'a transferini sabah gazetede okuyunca şaşırdım kaldım. Trabzonspor bu futbolcuyu almak için yaklaşık iki hafta boyunca pazarlık yapıyordu. İş artık ufak pürüzlerin giderilmesine kalmış, hatta son gün Yusuf, imzası an meselesi olduğu için Trabzonspor'un Antalya kampına gitmişti. Ertesi gün bir de baktık ki Yusuf Beşiktaş'ta. Efendim, özet haliyle Trabzonspor ile Bursaspor pazarlığı uzattıkça, Beşiktaş araya girip daha fazla paraya Yusuf'u kapmış. Biliyorsunuz bu transfer sonrası Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Beşiktaş ve Bursaspor'u ağır bir dille suçladı. Haksız da değildi. İki kulüp arasında tam 35 yıldır sürüp giden dostluğu en iyi bilen gazetecilerden birisiyim. Başkanlık dönemlerinde Süleyman Seba ile Mehmet Ali Yılmaz arasından su sızmazdı. 1990'da Beşiktaş, İzmir'deki kupa finalini kazanınca; Süleyman Seba otelde Mehmet Ali Yılmaz'ı saatlerce teselli etmişti. 80'li yıllarda Beşiktaş, Trabzon'dan Serdar, Mehmet Ekşi ve Necdet'i transfer etmiş, bu oyuncular siyah-beyazlı formayla şampiyonluk yaşamışlardı. 1985-86 sezonunun son maçında Beşiktaş, Trabzonspor'u yenerek şampiyonluğa ulaşırken Avni Aker'de 20 bin kişi Beşiktaş'ı ayakta alkışlamıştı. 90'lı yıllarda Süleyman Seba, başkan Sadri Şener'i aramış ve Oktay Derelioğlu'nu istemişti. Şener de Seba'ya, "Emrin olur" diyerek Oktay'ı anında Beşiktaş'a göndermişti. Son yıllarda Kulüpler Birliği toplantılarına iki kulüpten biri katılmamışsa, diğeri onu temsil etmişti. Böylesine köklü bir dostluktan sonra bir çuval incir berbat oldu. Yusuf'u "yangından mal kaçırır" gibi transfer etmek yerine, bir telefon açılır "anlaşamıyorsanız, biz alacağız" denilebilirdi. Bu transfer işinden en kazançlı çıkan taraf Bursaspor oldu. Uzun lafın kısası, koskoca Beşiktaş, koskoca Trabzonspor'un feci şekilde kalbini kırdı. Yakışmadı!
Fotomaçtan Eziktaşlı yazar İlker Ateşin yazısı.Demekk ki Eziktaşta sağ duyulu insanlarda varmış.

6Şafak Aydın1
13.01.2009, 08:25
Besiktasa tesekkür etmemiz lazim. Yusuf yedek olup ve sonradan oyuna girip oyuna alisana kadar ohoooo.... yoksa Yusuf degismez ilk 11 oyuncumuz olarak transfer düsüncesi yani celenk göndermemiz lazim Besiktasa. Tabi hic yoktan iyidir ama alternatifini, daha iyisini ve bize yakisani alacagiz insallah simdi.

Faik Yılmaz
13.01.2009, 08:46
Arkadaşlar sonuçta bu olay bir başarısızlıktır....

33 yaşında admaın peşinde 1 ay dolaşacaksınız sonuçta onu avucunuzun içinden alacaklar....Sonrada zaten lazım değildi diyeceksiniz....

Oyuncuyu istersen çekeceksin alıcaksın.....

Faydalı olurmu olmazmı o tartışılır ama ortada 33 yaşındaki oyuncuyu bile alamamaktan dolayı bir başarısızlık vardır ve bu gerçektir....

Kaldıki devre arasında dışardan alınan bir oynucuda yoktur.... Yani onu almadık ama bunu aldıkta diyemiyoruz...

SüRMeNe_6161
13.01.2009, 14:04
YÜREGİNE SAGLık baskan

Tahsin Armutcu
13.01.2009, 14:24
bursa macı avnı akerde dı mı ama daha da cok var ona yaa:D:D

Keleşoğlu
13.01.2009, 23:17
yusuf bjk li olduğumu formalı çocukluk fotograflarımla kanıtlayacağım demiş

senin çocukluk fotografların siyah beyazdır zaten o zaman renklisi yoktu:)

hodlu
13.01.2009, 23:30
Başkan'a olan sevgi ve güvenimiz tam buna şüphe yok fakat, bu Yusuf transferi takımımız ve camiamız adına fiyasko ile sonuçlanmıştır.Büyük takım gibi yürütemedik bu transferi.Geçen sene Ersen Martin tranzferi ve son dakika fiyaskosu, bu sene de Yusuf faciası . Ancak yapacak tek şey vardır bundada bir hayır deriz artık...

Uğurtan
14.01.2009, 16:53
Yusuf transferi bana göre fiyasko değildir.. Yaralayıcı gözükse de aslında değildir.. Tabi ki bence..

Başkan her zaman olduğu gibi doğru söylemiş; kendilerine yakışanı yaptılar..

Bu kadar basit..

kutup61
14.01.2009, 21:58
34 yaşındaki yusuf için klubümüzün verdiğ para bile fazlaydı,
beşiktaş zaten cılkını çıkartarak (ve iyi kazık yiyerek) aldı yusufu.
şahsen istemediğim bir transferdi, bence hayırlı oldu.
ancak bir durum var beni üzen:
sadri başkanı neredeyse babam kadar severim, üstelik şimdiki başkanlığı değil, ilk başkanlık yaptığı yıllardan doğan bir sevgi bu,
ama alınamayan bir oyuncunun ardından Gerekirse 2 Yusuf Alırız ya da Colman 3 Yusuf Eder (öyle demediğini ben de biliyorum, sadece benzetme) tarzı söylemleri pek yakıştırmıyorum açıkçası. sinan engin in edeceği cümleler bunlar. büyük başkanımızın değil bence.
bursaya da kızmıyorum, tek aydını bile vermem yusufa karşılık, iyi transfer yaptılar, dönmeleri çok garipsenmemeli.
beşiktaşlılara akıl sağlığı diliyorum bu yönetimden dolayı,
yusuf ise zaten futbolunu bitirmiş birisi, varsın istanbul gecelerinde biraz daha takılsın,
reina beşiktaşta, onu düşündü sanırım, hayrını görsün, ne deyim..

zarha6155
14.01.2009, 23:12
Ama bizde biraz hızlı olsaydık. Bunu yapamazlardı.
Yusufta tecrübesiyle faydalı olurdu. Oyuncuların çoğu tecrübesiz oyuncular.

Tunga
14.01.2009, 23:48
Tekrar ediyorum: Yusuf için Bursaspor'un istediği parayı değil Trabzonspor, Hacettepe bile verirdi. Ama değer mi, değmez mi önemli olan bu. Beşiktaş aptalca bir hamle yaptı. Durduk yere adamın piyasasını yükseltti. Zaten iki üç senedir, Türkiye'de transfer piyasasının anormal yüksek olmasının sebebi Beşiktaş ve maymun iştahlı başkanıdır. Zararı kendilerine.

Bence kesinlikle zararın başından döndük. O nedenle de kardayız.

jako13
14.01.2009, 23:59
ERGUN ATA DÖKTÜRMÜŞ ELİNE SAĞLIK !!! BU YUSUF BİRİLERİNE KAPAK OLSUN !!!!

Parasıyla değil mi?

Eğer İbrahim Yazıcı’ya göre Yusuf bir “meta” ise... Eğer Beşiktaş, sportif değerleri geçtik, ticari ahlaka bile uymuyorsa... Parasıyla değil mi?
Parayı veren Yusuf’u çalar.

Sesini çıkarmadığına göre, “meta olmayı” sindiren Yusuf’a da, antrenman programını uyguladığı ve görüşmek için gittiği takımın kampından, Beşiktaş kampına “paketlenerek” götürülmek kalır.
Olayın özü budur ama konuyu taraflar açısından biraz daha irdeleyelim:

Trabzonspor, taraftarının büyük bölümünün istemediği bu oyuncuya talip olur. Bursaspor, “Sözleşmeli oyuncumuzun neden aklını çeliyorsunuz?” diyeceğine, “Şu kadar parayı verin alın” der. Trabzonspor’un yanıtı: “O kadar veremeyiz, bizim fiyatımız şu.” Bekleme süresi falan derken, Ertuğrul Sağlam Bursaspor’a teknik direktör olur ve Yusuf’u düşünmediğini açıklar. Bunun üzerine Bursaspor kendi önerdiği fiyatın neredeyse yarısını veren Trabzonspor’un teklifini kabul eder. Oyuncu Trabzonspor’un kampına katılır. Sonra da malum gece yarısı operasyonu gerçekleşir.

Trabzonspor’un, bu futbolcuyla ve Bursaspor’la anlaşmasını öğrenen kendi kamuoyunda karşı olanlar bile Yusuf’u sindirmeye başlar. Bu noktada kampından futbolcuyu geri göndermek durumunda kalınması bir zafiyettir.“Anlaştığımız fiyatın iki katını mı verseydik yani!” şeklindeki haklı mazerete kadar, Yazıcı’nın sözlü garantisine karşın işin sağlama alınması gerekirdi.

Şimdi görevleri gündemi değiştirmek! Bu ülkeyi yönetenler, “unuturlar, unuturlar” diyerek halka her şeyi dayatıyorlar. Gazze Saldırı’sından bir gün önce 165 milyon dolarlık silah anlaşması yaptıkları İsrail’in insanlık dışı katliamını bile 10. Dalga ile unutturdular. Kaldı ki Trabzonspor’un 11. Dalga’ya ihtiyacı yok. Herkesin ortak düşüncesi olan sol dış oyuncu beklentisini karşılasınlar yeter.

Bursaspor’uysa artık bu konuda fazla konuşmaya gerek yok. Eğer hala resmi sözleşme imzalamamışlarsa Beşiktaş’a da 3-5 kuruş fazlasına kazık atabilirler. Üzerinde tartışmaya bile değmez.
Beşiktaş’a gelince; sadece son bir haftada Fanatik Gazetesi’ne kurumu uğrattığı zararla iki defa “kapak” olan bir yönetimin sportif ve ticari etik kurallarına uymayan böyle bir girişimine söylenecek tek söz var:
“Gün gelir Yusuf da kapak olur.”

Muhammet
15.01.2009, 02:28
Başkan ve Ergun Ata hiç sakınmıyor vallahi. Helal olsun. :ok

ErtuGrul
15.01.2009, 13:01
http://www.internetspor.com/images/news/25656.jpg
Yusuf Beşiktaş'ı fena yakacak!
15 Ocak 2009 Perşembe 11:51
Milliyet Gazetesi yazarı Nilay Yılmaz, Beşiktaş'ın transfer ettiği Yusuf Şimşek ile ilgili ortaya müthiş bir iddia attı. O yazı:

Milliyet Gazetesi yazarı Nilay Yılmaz'ın, Beşiktaş'a transfer olan Yusuf Şimşek ile ilgili iddiası gündeme bomba gibi düştü. Yılmaz'a göre Yusuf Beşiktaş'ın başını yakacak. Peki neden? İddianın ayrıntısı Yılmaz'ın yazısında gizli:

Yusuf geldi mi?

Nereden başlamalı ki bu yazıya...http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2009/01/15/fft16_mf164844.Jpeg
Mustafa Denizli’nin takımın başına geldiği zaman dediği “bu takımın fazlası var, eksiği yok” cümlesinden mi? Yoksa doğrudan Yusuf Şimşek’in transferinden mi?
Geçen hafta Denizli’nin eski göz ağrısı Yusuf Şimşek Trabzonspor’a gitti gidiyor derken Beşiktaş’a transfer oldu.
1975 doğumlu bir futbolcunun 10 numara olarak Beşiktaş’a transferi birçok insanda şaşkınlık yarattı... Bir de Yusuf’un Bursaspor’daki harikalar(!) yaratan performansını düşününce bu şaşkınlık bir kat daha arttı.
16 lig maçının 6’sında oynamayan, 8’inde 90 dakika oynayan, diğer 2 maçta ise toplam 21 dakika forma giyen Yusuf topçuluğunun sonbaharında oldu da bitti maşallah derken, herkesten çok, doğuştan Beşiktaşlı oldu...
Şut atmadığını, kafa vuramadığını, vole vuruşu yapamadığını söyleyen Yusuf Şimşek Denizlispor’dayken çocukluğundan beri Fenerbahçe’liyken, şimdi doğuştan Beşiktaşlı... Çalsın davullar sazlar... Tey tey tey...
Yönetimin başarısı!!!
İşte böylece “sevgili ve saygılı” Beşiktaş yönetimi, cümle alemi kendine güldürecek, tarihe geçecek bir işe daha imza attı...
Bursaspor’a 600 bin euro para, Tuna Üzümcü ve Aydın Karabulut’u verdi Beşiktaş, üstelik bu yılki ücretlerinin tamamını da ödemek şartıyla (3 yıl içinde 500 bin euro öderse geri alabilecekmiş Aydın’ı. Gerçi bu satırlar yazılırken Aydın’ı Bursaspor’a gitmeye hâlâ ikna edememişlerdi). Yusuf’a ise 1.5 yıllık 1 milyon euro...
Yani, habersizce verilen futbolcuları çıkarsan 1 milyon 700 bin euro Yusuf’un Beşiktaş’a maliyeti...
Ancak!
Bilenler bilir... Geçtiğimiz sezon sonunda askerlik sorunu sebebiyle Yunanistan'ın Skoda Xianthi takımıyla görüşen, hatta bir protokol imzalayan Yusuf’un, transfer ücretinin bir bölümünü de peşin aldığı ortaya çıkmıştı!
Askerlik konusuna ilişkin yeni bir düzenleme getirilince Yusuf tabiî ki aldığı peşinatı geri vererek Türkiye’nin yolunu tuttu, ama Skoda Xianthi yönetimi bu durumu kabul etmeyerek FIFA’ya başvurdu (Aynen Ersan Martin’de olduğu gibi. Biliyorsunuz, Ersen Martin’in Recreactivo Huelva ile yaptığı sözleşmeden sonra Trabzonspor kabul etmese de FIFA, Huelva lehine karar vermişti).
FIFA’da olan davaya ilişkin 4 ay içinde karar verilecek. Ve söylenen o ki Yusuf yüzde 99 ceza alacak...
Bu konuya ilişkin benim bildiklerim, duyduklarım bunlar... Eğer yanılırsam özür dilemesini de bilirim...
Ama görünen o ki bu transferde 600 bin euro para ve iki futbolcuyla en karlı çıkan taraf Bursaspor olmuş. Beşiktaş’a ise her zamanki gibi olanlar olmuş... Başkana borç tavana vurmuş...