PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor - Fenerbahçe Dünyanın En büyük 5. Derbisi !

OnOuR
07.01.2009, 13:38
www.footballderbies.com (http://www.footballderbies.com) adlı internetnet sitesine göre dünyanın en büyük 5. derbisi Trabzonspor-Fenerbahçe maçı.

Aynı şehir derbilerinde dünyanın en büyük 3 derbisi ise;
1- Fenerbahçe - Galatasaray
2-Boca - River
3-Celtic - Rangers olurken,

Farklı Şehirlerin takımlarından oluşan derbi kategorisinde ise İşte dünyanın en büyük 5 derbisi ;

1- Barcelona - Real Madrid
2- Hajduk Split - Dinamo Zagreb
3- Ajax - Feyenoord
4- Paris St. Germain - Olympique Marseille
5- Trabzonspor - Fenerbahçe

Oylama devam ediyor...

28TS61
07.01.2009, 13:42
oylama yillardir devam ediyor,

kim ne derse desin fb-gs asla ve asla 1 numara degil ve olamazda.

madem dunyada 1 numara fb-gs derbisi, peki nicin dunyada türkiyemizden baska kanal canli vermiyor bu maci?

.....
07.01.2009, 13:42
Biz nasıl oy kullanacaz???

OnOuR
07.01.2009, 13:46
Ana Sayfa'da TS-fb maçının yanındaki puan'a tıklayıp karsına cıkan sütundaki 1'den 10'a kadar olan sayılardan birini secip VOTE'e tıklıyorsun ;)

Hekimoğlu
07.01.2009, 13:50
Tamamen saçmalık reyting amaçlı sitelerin anketleri itibar etmemek gerekir.

Gökhan Bozyiğit
07.01.2009, 13:52
Bu www.footballderbies.com (http://www.footballderbies.com/) sitesinin, sitelerin kullanım sıklığını inceleyen http://www.alexa.com/ a göre, bordomavi.net'in 3'te biri kadar bile kullanıcısı yok.

Muhammet
07.01.2009, 13:53
Aynı şehir derbilerinde fb - gs birinci mi? :eek:

Ayrıca bana sorsanız bizim fb ile olan maçlarımız da o kadar mühim bir derbi değil.

Selim Turan
07.01.2009, 13:56
Trabzonspor - Fenerbahçe Maçını daha üst sıralara taşımak istiyorsak girin ve oylayın...

http://www.footballderbies.com/rating/index.php?wedstrijd_id=138

Adrese girin ve aşağıdaki eylemleri gerçekleştirin...

http://img518.imageshack.us/img518/2542/oylamapw4.gif

http://img518.imageshack.us/img518/9462/45h4987y45kc0.gif

Semih Gündoğdu
07.01.2009, 14:16
artık gs-fb maçı dünyanin en önemli derbilerinden olma statüsünden çıkmya başlıyor bence.
tabikide hakeden gelir başa...

trabzonspor aşkına....

Anıl Caner
07.01.2009, 14:25
dünyanın en büyük derbisi river plate-boca juniors derbisidir. ötesini bilmem.

bana kalsa türkiye'nin en büyük derbisi karşıya-göztepe derbisidir derim.

fenerbahçe ve galatasaray'ın dünya otoritelerince büyük derbi olarak görülmesinin sebebi asyanın takımı fenerbahçe ile avrupanın takımı galatasaray'ın mücadelesi gibi anılması. kıtalar arası savaş tadı verilmeye çalışılmaktadır. işin aslının öyle olmadığını bilen bizler için çok çok büyük önemi yok o derbinin.

ancak göztepe karşıya derbisi kelimenin tam anlamıyla derbidir.ilgilenen araştırsın.

macka61
07.01.2009, 14:27
verdik oyumuzu

Emirhan Ömeroğlu
07.01.2009, 14:29
resim süperdi oyladım :)

yaranozlu
07.01.2009, 14:33
bence de hoş bi durum değil. sanki biz böyle bir gündem yaratıp büyük bir derbi statüsüne koymaya çalışıyoruz gibi. ama gs-fb derbisi de abartılmış. bunlar taktiksel kanımca. yalnız bildiğim bir şey daha var ki fenerliler gsden çok bizden nefret ederler. bizde de benzer bir durum vardır fakat ben bütün istanbul takımlarına eşit mesafede olmama rağmen gsden ayrı tiksinirim.

p.s. husumet anlamında aslında mantıklı gibi, siteye gidip bir inceleyeyim dedim, ordaki yazıda da bizim iyi olduğumuz dönemde hep fenerle kapışmamızdan bahsedilmiş. siteye ciddi bir türk yüklenmesi olduğu aşikar. ne gs-fb orda olur ne ts-fb. çoğu insan Trabzonsporu bilmiyor avrupada. bi kere bile katılamadık ş.ligine, son 15 senedir de avrupada çok pasifiz. inandırıcı gibi değil, bence ideali her ülkenin başka ülke takımlarına oy kullanması ki adil olabilsin. bizim milliyetin yılın spor adamlarını seçmesine benziyor :)

Selim Turan
07.01.2009, 14:40
Yoo ne kadar fenerli tanıdıysam hiçbirisi Trabzonspor'u en nefret ettikleri takım olarak görmüyorlardı. Hepsi GS ye zıtlar... Sorsan TS yi seviyorlar tanıdıklarımın hepsi... Bir kaç uyuz çıkabiliyor oda bizi normal anadolu takımı gibi görenler...

Hatta bir çoğu Trabzon'daki Fener düşmanlığından bi haberler :D Diyorum Oğlum biz Fener dedinmi tepemiz atar bilmiyormusun sen :D

Erdem Keser
07.01.2009, 14:45
Dünyanın en büyük derbileri ;

Celtic-Glasgow
Boca J.-River Plate
Westham -Milwall
Roma - İnter

zafer6161
07.01.2009, 14:53
dünyanın en büyük derbisi bence

idmanocağı - idmangücü

bu kadar basit ;)

ozcan_asanoglu
07.01.2009, 14:54
Taraftarların seçimiyle en büyük derbi seçimi yanlıştır. Kim çok oy kullanırsa en büyük derbi onun maçı. Böyle şey olmaz.

Belli uzman veya otoriteler biraraya gelir, önceden belirlenmiş, kimsenin itiraz edemeyeceği objektif kriterler çerçevesinde seçim yapılır.

Bana göre de 'dünya' derbisinin ilk ve en büyük kriteri 'dünyanın' ilgisidir. Mantık bunu gerektirir. Hangi maçları 200'den fazla tv yayınlıyor hangilerini sadece lig tv ve bazen Azeri Tv..En fazla 2 tv.nin yayınladığı maç nasıl dünya derbisi oluyor,anlamak imkansız çok komik...Aradaki çekişmeye bakılacaksa o zaman bizim orda eskiden zeleka-holaysa köylerinin maçları hep kavgalı olurdu, felaket çekişme vardı, listeyi zorlar...

Atakan
07.01.2009, 15:22
Bence Celtic-Rangers derbisi en iyisidir.Oyumu yine de verdim.:D

Recep Alkan
07.01.2009, 15:30
Dünyanın en büyük derbileri ;

Celtic-Glasgow
Boca J.-River Plate
Westham -Milwall
Roma - İnter

Westham -Milwall yeşil sokak holiganları filmine bile konu olmuştur bu derbi.

Cem Akyüz
07.01.2009, 15:32
ğs-fener derbisi nasıl oluyorda Roma-lazio derbisinden daha iyi gösteriliyor

Mehmet Fırat
07.01.2009, 15:34
Çok önceden oy verdiğimi hatırlıyorum buna. Ama şimdi pek takmıyorum. ;)

OnOuR
07.01.2009, 15:34
Bence aynı şehir derbileri içerisinde Boca-River'ın üstüne tanımam. Ama farklı sehirlerdekiler içerisinde 1. Barça-R.Madrid artık 2. bizmi oluruz baskalarımı olur bilemem. :) Yinede bircok derbi hakkında oyumu kullandım yani ;)

alper*
07.01.2009, 15:57
Başlığa cevaben,kesinlikle değil.
Ayrıca fb-ğs maçları da kesinlikle dünyanın en büyük derbisi falan değil.Bu tamamen medyanın bir abartması.Başka hiç bir şey değil.15 gün boyunca konuşulacak kadar (maçtan bir hafta önce ve sonra) önemli bir mesele değildir futbol asla ama asla.He burada futbol kalitesi,yayın gelirleri,şu bu değilse kriter;kriter maçtaki coşkuysa onun içinde şunu söylemek istiyorum,hiçbir şey yapamayan açsın youtube'dan Latin Amerika maç görüntülerini izlesin.Gol görüntülerinde insanlar resmen deliriyor.Kıyamet gibi ses çıkıyor.Orada futbol din gibi.

Can basten
07.01.2009, 16:05
Başlığa cevaben,kesinlikle değil.
Ayrıca fb-ğs maçları da kesinlikle dünyanın en büyük derbisi falan değil.Bu tamamen medyanın bir abartması.Başka hiç bir şey değil.15 gün boyunca konuşulacak kadar (maçtan bir hafta önce ve sonra) önemli bir mesele değildir futbol asla ama asla.He burada futbol kalitesi,yayın gelirleri,şu bu değilse kriter;kriter maçtaki coşkuysa onun içinde şunu söylemek istiyorum,hiçbir şey yapamayan açsın youtube'dan Latin Amerika maç görüntülerini izlesin.Gol görüntülerinde insanlar resmen deliriyor.Kıyamet gibi ses çıkıyor.Orada futbol din gibi.

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi nerede izleniyor ki Türkiye'den başka, kimin umrunda oluyor? Dünyanın her ülkesinden medya mensupları bu maçı izlemeye mi geliyor? FB-GS maçlarının dünyanın en büyük derbisi olması tamamen palavradır.

Futbol adına değil, kavga, pislik, holiganlık, hırgür adına en önde gelen maçlardandır sadece. Bu kıstas dışında kafaya oynayabilirler ki zaten, İngiliz, İspanyol, İtalyan takımlarını geçerek...

Bunlar Boca-River, Celtic-Rangers derbileri içinde geçerli tabi.

tanjukeskin
07.01.2009, 16:06
konuyu açan arkadasa gülüyorum :D
orada ki maçlar liglerde ki oynanacak ilk derbilerin kıyaslamasıı :):):)

tanjukeskin
07.01.2009, 16:09
asıl sıralama ^^City Derbies^^ yazan yerin altındaa !!

bordo61
07.01.2009, 16:22
asıl sıralama ^^City Derbies^^ yazan yerin altındaa !!

City Derbies şehir derbileri demek o listede olmamız mümkün değil zaten trabzonda başka takım yok
Rivalries kısmında oda sözlük anlamında rekabet demek
bakınız:
http://www.sozlukturkce.com/?aranacak_kelime=rivalries
5. sıradayız

bordo61
07.01.2009, 16:26
konuyu açan arkadasa gülüyorum :D
orada ki maçlar liglerde ki oynanacak ilk derbilerin kıyaslamasıı :):):)

ilk önce kendine gülmen gerekecek konunun açıklamasını okumadan cvp yazdığın için
Aynı şehir derbilerinde dünyanın en büyük 3 derbisi ise(City Derbies)
2-Boca - River

Farklı Şehirlerin takımlarından oluşan derbi kategorisinde ise İşte dünyanın en büyük 5 derbisi ;(Rivalries)

3- Ajax - Feyenoord

Mollasalihoğlu
07.01.2009, 16:49
real madrid-barcelona
boca juniors-river plate

gerisi fasa fiso..

Muhammet
07.01.2009, 16:51
Maçları sadece gerginliklere, olaylara, aptal saptal yönetici kavgalarına, hakem dırdırlarına sahne olan fb gs maçının hangi derin farklı özelliğiyle birinci olduğunu anlamak mümkün değil.

Hasan Habip Özbay
07.01.2009, 16:54
en büyük maç bu maç tabiki ne zannettiniz çekemeyen ve zoruna giden varsa duyrulur hele bi de galip gelince...

lazrail8989
07.01.2009, 16:59
konuyla alakası yok ama fb macında bızım bıletler ne kadar acıklandı mı?

Muhammet
07.01.2009, 16:59
konuyla alakası yok ama fb macında bızım bıletler ne kadar acıklandı mı?

66 Türk Lirası diye açıklandı idi, yanlış hatırlamıyorsam.

Emirhan Makul
07.01.2009, 17:08
Hiç bir spor yorumcusu bu maç için derbi demiyor

0-0 biten istanbul derbileri için gol yoktu ama dolu dolu bir maçtı denir

2-2 ,3-2 biten Trabzon istanbul derbileri için derbi denmez sadece maç denir

Türkiyede nasıl batı kültürü aşılanmaya çalışılıyorsa bütün Türkiyede ki spor adamları da istanbulun tek kalem olduğunu sözlerle manşetlerle insanların bilinç altına kazırlar

Hep söylediğim bir cümle var ;
Biz diyoruz ki Şampiyon olursak o Gece sokağa çıkmayın akıl ve sinir hastanelerinde kontenjan açık rusya ve amerikadan ek mermi takviyesi yapın sokakları boşaltın delirmiş insanlar göreceksiniz.

Bu sözüme karşılık umursamaz ve pervasız bir tavırla yok canım abartmayın birşey olmaz gelir geçer sadece sevinirsiniz.

Yok yaa.... sen 30 yıldır basınla spor adamlarınla hakeminle federasyonunla bir takımı ve taraftarlarını ez küçümse yerin dibine sok derbisini derbiden sayma aldığı maçlara şans de aldığı 6 şampiyonluğu görmezden gel sonra biz sıradan sevinelim

Trabzonspor'un Şampiyon olması Eziyet ve Esaret Altından kurtulup Sokakda onu esir eden Kralı karşısında görmüş Cesur,Gururlu,Hırs yapmış,Öfkeli ve sevincini saklayaman bir Köleye Benzer

Mehmet Fatih Yavuz
07.01.2009, 17:26
roma - inter ??

Orada bi hata olmasın?

Roma - lazio
İnter - milan
derbileri önemlidir de.

İnter - rroma ??

Bunu duymamıştım.

magicyattara
07.01.2009, 17:29
Bu gs-fb derbisi eskiden pek popüler bir derbi değildi.Bizim fırtına gibi estiğimiz yıllarda meydanda gs diye bir takım yoktu. O zamanlar en baba derbiler Trabzonspor- fener maçlarıydı.
Daha sonra bjk-fener ve gs-bjk maçları en büyük derbiler oldu.
Medyamız ısrarla gs-fb maçını dünyanın en büyük derbileri arasına sokmak için elinden geleni yaptı.
Bu maçlara ilgi son 15 yıldır arttırılmış(!) durumda.Milleti zorla gsli ya da fbli yapma gayreti var.
3 ezik ve Trabzonspor'un ligin son haftalarında oynadıkları şampiyonluk maçlarının hepsi aynı değerdedir.
Ki lig tarihinin bana göre en büyük maçı 1996 yılında oynadığımız fener maçıdır.Bu maç için belgesel dahi çekilmiştir.

sifuni
07.01.2009, 17:36
Westham -Milwall yeşil sokak holiganları filmine bile konu olmuştur bu derbi.

o filmde cok güzeldi adamlar maclara dövüs icin gidiyorlar zaaten adi üstünde holigan

OnOuR
07.01.2009, 18:19
ilk önce kendine gülmen gerekecek konunun açıklamasını okumadan cvp yazdığın için
Aynı şehir derbilerinde dünyanın en büyük 3 derbisi ise(City Derbies)
2-Boca - River

Farklı Şehirlerin takımlarından oluşan derbi kategorisinde ise İşte dünyanın en büyük 5 derbisi ;(Rivalries)

3- Ajax - Feyenoord

tanjukeskin adlı kisiye gerekli cevabı benden önce verdigin icin tesekkür ederim. Hislerime tercüman oldun ;)

Recep Alkan
07.01.2009, 18:21
o filmde cok güzeldi adamlar maclara dövüs icin gidiyorlar zaaten adi üstünde holigan

seyrettiğim en iyi ve en güzel bir tanesidir. tam bir holigan filmi.

genç61
07.01.2009, 18:35
ya ne en buyuk derbisi bırakın belli zamznlarda bizim bariz yıkıcı ustunlugumuz olmus filmelre konu olmus adamların ezikligi ne derbisi ya bırakın allah askına

esas bizi o gunlerden bugunlere getirenlere onlara karsı boynumuzu egenlere yazıklar olsun adamlar bizi içerde disarda yener oldu boyle maçlara derbimi denir

İHSAN
07.01.2009, 18:44
oylama yillardir devam ediyor,

kim ne derse desin fb-gs asla ve asla 1 numara degil ve olamazda.

madem dunyada 1 numara fb-gs derbisi, peki nicin dunyada türkiyemizden baska kanal canli vermiyor bu maci?

Soruna şöyle bir ekleme yapayım; neden bu derbiyi sadece Türk ve birkaç türkmen kanalı canlı yayınlıyor?
tahmin edeyim, Dünya bu kadar zevkli, heyecanlı bir derbi (!) izlemeye hazır değil belkide.

Hüseyin İlkin
07.01.2009, 19:05
fb-gs derbisini "birinci" sıraya koyan bir siteyi , ciddiye almak ne kadar doğru olabilir ki ...

Halil Atalay
07.01.2009, 19:07
bence dünya en büyük derbisi Boca J.-River Plate

bizim derbi eskiden çok daha güzeldi biz feneri her zaman boğazını sıkıyortuk

Koray
07.01.2009, 19:41
Kesinlikle Lazio-Roma...

Mayls
07.01.2009, 19:44
Bu bir oylama ve millet olarak böyle oylamaları ne kadar ciddiye aldığımız malum :)

Fenerbahçe - Galatasaray maçına derbi bile demem ben. Çünkü bakıldığında en büyük ve en çekişmeli derbiler iki toplum arasında yaşanır. Takımlar arasında mezhep, sınıf, siyasi görüş ve meslek gibi farklar vardır. Galatasaray ve Fenerbahçe ise sıradan, 2-3 yılda bir şampiyon olan ve bu yüzden tutulan iki takımdır. Türkiye'deki hiçbir derbiyi derbi olarak görmüyorum şahsen. Hiçbiri de bir Liverpool - Everton, Boca - River, ya da Barca - Espanyol maçı gibi keyif ve heyecan vermez bana.

Can basten
07.01.2009, 19:52
Fenerbahçe - Galatasaray maçına derbi bile demem ben. Çünkü bakıldığında en büyük ve en çekişmeli derbiler iki toplum arasında yaşanır. Takımlar arasında mezhep, sınıf, siyasi görüş ve meslek gibi farklar vardır. Galatasaray ve Fenerbahçe ise sıradan, 2-3 yılda bir şampiyon olan ve bu yüzden tutulan iki takımdır.

Bravo Selim, olayı güzel özetlemişsin. ;)

lazrail8989
07.01.2009, 20:32
66 Türk Lirası diye açıklandı idi, yanlış hatırlamıyorsam.
tamam teşekkürler ama ben fb nin trıbunun 66 dıye bılıyordum rakip taraftar yazmıyordu

Recep Alkan
07.01.2009, 20:36
tamam teşekkürler ama ben fb nin trıbunun 66 dıye bılıyordum rakip taraftar yazmıyordu

66 ytl fener maçı biletleri.

ugurTS1989
07.01.2009, 21:10
bence dunyanın en buyuk derbısıdır ben hersene once bu macı beklıyorummmmm

Gürkan
07.01.2009, 21:53
Bu bir oylama ve millet olarak böyle oylamaları ne kadar ciddiye aldığımız malum

Fenerbahçe - Galatasaray maçına derbi bile demem ben. Çünkü bakıldığında en büyük ve en çekişmeli derbiler iki toplum arasında yaşanır. Takımlar arasında mezhep, sınıf, siyasi görüş ve meslek gibi farklar vardır. Galatasaray ve Fenerbahçe ise sıradan, 2-3 yılda bir şampiyon olan ve bu yüzden tutulan iki takımdır. Türkiye'deki hiçbir derbiyi derbi olarak görmüyorum şahsen. Hiçbiri de bir Liverpool - Everton, Boca - River, ya da Barca - Espanyol maçı gibi keyif ve heyecan vermez bana.

Bu konuda zaten bir belgesel vardı tüm derbiler için tüm derbilerin bir şekilde zengin halk fakir halk,siyasi , mesleki ,dini sebepleri varken bir tek gs fb derbisi buna aykırı idi. belgeselin sonunda bu söylenmişti. iki takımı da tutan her siyasi görüşten her mezhepten her görüşten insan vardı.

yani gs fb derbisi bir balon derbidir.

fetvaci
07.01.2009, 21:56
ne saçma başlıktır ya boyle bır ıddamız mı var bızım boyle bırsey ıcın konu acılmıs

bmfırtına
07.01.2009, 23:26
Bu konuda zaten bir belgesel vardı tüm derbiler için tüm derbilerin bir şekilde zengin halk fakir halk,siyasi , mesleki ,dini sebepleri varken bir tek gs fb derbisi buna aykırı idi. belgeselin sonunda bu söylenmişti. iki takımı da tutan her siyasi görüşten her mezhepten her görüşten insan vardı.

yani gs fb derbisi bir balon derbidir.
ts-fb
ts-gs
ts-bjk
bu üç maçı derbi yapıcak siyası görüş,mezhep-din vs farkı var mı?

iskenderunlu
07.01.2009, 23:28
f5 maçı günü atkımızı alıp iskenderun sokaklarında eseceğim kendi adıma :D

Selim Turan
07.01.2009, 23:34
Söz Konusu sitede derbi maç oalrak geçmiyor TS - FB karşılaşması zaten. Ayrı şehirlerin iki takımı arasındaki büyük maçlar sıralamasında geçiyor :)

Derbiler ayrı sıralama da :)

Koray
07.01.2009, 23:45
Hacettepe-Ankaraspor

Öztürk Adem
07.01.2009, 23:54
super ya o zaman 1 tıkda benden:D

Harun-61
08.01.2009, 10:07
sacma, o kadar :)

Semih
08.01.2009, 10:46
dünyanın en büyük derbisi bence

idmanocağı - idmangücü

bu kadar basit

kesinlikle öyle...:)

Recep Alkan
08.01.2009, 10:52
kesinlikle öyle...

kardeşim tekrar hoşgeldin aramıza nerelerdeydın yahu?

Badaloğlu
08.01.2009, 10:52
Adı, sanı duyulmayan bir sitenin bu tip reyting amaçlı girişimlerine BMN'de prim tanımanın alemi yok...