PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abdülaziz Solmaz Ankaragücü'ne Transfer Oldu

legend_ts_61
02.01.2009, 15:29
Sezon başında büyük ümitlerle geleceğin takımını kurma adına transfer edilen gençlerden biri daha ayrıldı.

Abdülaziz Ankaragücü İle Anlaştı
Sezon başında büyük ümitlerle geleceğin takımını kurma adına transfer edilen gençlerden biri daha ayrıldı.

Daha önce Hasan Üçüncü ile anlaşma sağlayan Ankaragücü, Trabzonspor'un gözden çıkardığı sağ kanat oyuncusu Abdülaziz Solmaz'ı kadrosuna kattı.
Fenerbahçe ile anlaşan sağ kanat oyuncusu Gökhan Emreciksin'in yerine Trabzonspor altyapısında yetiştikten sonra 2 sezon Pazarspor'da forma giyen ve bu sezon başında Bordo-mavili takıma geri dönen Abdüaziz Solmaz'ı renklerine bağladı.
Bu sezon forma şansı bulamayan 20 yaşındaki sağ kanat oyuncusu için Ankaragücü ve Trabzonspor kulüpleri anlaşmaya vardı. Abdülaziz Solmaz'ı sezon başında da transfer etmek isteyen Ankaragücü, genç futbolcuyu bonservisiyle birlikte alacak. Sarı-lacivertliler, 3 kez 17 yaş altı ve 2 kez de 18 yaş altı milli takımlarında forma giyen Abdülaziz'in transferiyle Gökhan Emreciksin'in takımdan ayrılmasıyla doğacak boşluğu doldurmayı planlıyor.

Anıl Caner
02.01.2009, 15:31
hayırlısı olsun. izleyip göremedik abdülaziz kardeşimizi. inşallah türk futbolunda bir yerlere gelir ve tekrar trabzonspor'a hizmet eder.

araklı pervane köyündendir bildiğim kadarıyla :).

alper*
02.01.2009, 15:34
Kesinlikle takip edeceğim bu oyuncuyu.

Harun Karadeniz
02.01.2009, 15:34
2. maçınıda avni akerde bize karşı oynayacak yazık, trabzona geldiğine sevindi belki hayl ettiği avni akaerde oynayacaktı o formayla ama nasip olamadan başka formayla "hemde sarı lacivert ıyyy" avni akerde hayal ettiği takıma karşı oynayacak:S

Yazık..

legend_ts_61
02.01.2009, 15:36
Bu haberi duyunca bir genç yeteneği kaybettiğimiz için gerçekten çok üzüldüm..allah yolunu acık etsın.

Mehmet Fırat
02.01.2009, 15:37
Bonservisi ile birlikte mi? :eek:

asimavi
02.01.2009, 17:24
bence kiralanmıştır....neden bonservisi ile gitsin ki öle olsaydı karadeniz spora gönderirlerdi ...karadenize gitmektense süperligde bir takıma kiralanması daha güzel olmuş..

macka61
02.01.2009, 17:24
kiralık verilseydi daha güzel olucaktı

Ümit Tekşan
02.01.2009, 17:25
Bence kiralık olarak gitseydi daha iyi olurdu. Abdülaziz gelecek vadeden bir oyuncuydu benim için Yönetim ve Ersun hoca böyle uygun görmüşler ne diyelim her iki kulübede hayırlısı olsun. Abdülaziz'inde yolu açık olsun...

fetih aydın
02.01.2009, 18:09
Dediklerine göre o kadar genç yetenek alındı ama içlerinden bi tane bile izleme fırsatı bile bulamadık.

Süleyman Eruyar
02.01.2009, 18:11
bonservisi ile verildiğine sanmıyorum.. adamı oynatmadan beğenmemek olurmu... pişsin diye gönderilmiştir...

Recep Alkan
02.01.2009, 18:11
umarm elimizden kaçırdığımız daha sonra yıllarca bize geri gelmesini beklediğimiz ve tonlarca para verip geri aldığımız oyunculardan olmaz kendisi de.

bu arada onu gençlerbirliği oyuncusu engin ile takasta kullanacaklarını duymuştum ama gerçekleşmedi galiba.

kendisine sonsuz başarılar diliyorum. umarm güzel bir spor yaşamı olur.

My
02.01.2009, 18:12
Vallaha çok yazık. Yönetimi ve Ersun hocayı bu konuda anlamadım ben. Har vurulup harman savruldu bir sürü genç alındı. Ama ya 2. lige gönderildi ya da bir kere dahi denemeden hatta 18 e bile alınmadan gönderiliyorlar.

keles76
02.01.2009, 18:13
hayirli olsun usaga bence cok basarili olacak

Muhammet
02.01.2009, 18:14
O kadar genç alındı takıma.

Bu olaydan sonra iyimser olamıyorum onların takımdaki geleceği hakında.

Emirhan Makul
02.01.2009, 18:18
Sattık mı kiraladık mı ?

Pirselimoğlu
02.01.2009, 18:19
A takım 11'ine ne A takımdaki gençlerden, ne karadenizspordaki gençlerden, nede paf takımdaki gençlerden, bir tane futbolcu kazandıramıyorsan ne gerek var gelecek vaad eden genç futbolcu transferine ?

poetricus
02.01.2009, 18:39
Her iki kulübe de Abdülaziz'e de hayırlı olsun.

Manu61
02.01.2009, 18:47
Sattık mı kiraladık mı ?
Sattık..Pişman olmasak bari.

Erkin
02.01.2009, 18:50
Ersun Hoca bir sey biliyordur da genc takimdan umutla alinip hicbir resmi macta goremeden gonderilmesi kotu oldu. En azindan performansini gorebilirdik bu isi anlamadim o yuzden.. Bonservisiyle vermissek arkadasin dedigi gibi umarim daha sonra para verip geri aldigimiz topculardan olmaz..

Harun-61
02.01.2009, 18:57
umarim Ali Güzeldal'daki gibi pisman olmayiz.

hayirli olsun.

Murat Erdem
02.01.2009, 19:05
Sezon başı Eren ve Abdulaziz içn Pazarspor'a yanlış hatırlamıyorsam 200.000 euro gibi bir para verilmişti.
Buğra ve İsmail için Dardanel'e 1.000.000 ytl verilmişti.
Fatih Altundağ için Hamburg'a 400.000 euro verilmişti.
Şimdi ise bu adamlara kendinize takım bulun diyoruz.
ZENGİN TAKIMIZ VELHASIL KELAM...

_SeRKaN_
02.01.2009, 19:06
Hayırlı olsun...Umarım kiralıktır...

Ali Tunahan Güllü
02.01.2009, 19:07
hayırlı olsun inşallah kiralıktır....

kemaLAZ61
02.01.2009, 19:24
Insallah kiralik vermisizdir diyorum fakat Yusuf Kurtulus'da ayni seyin demistim. Sonunda satildi Denizliye genc yetenek.

Berk
02.01.2009, 19:26
Son günlerde bahsi geçen birkaç oyuncunun alındıktan yarım sezon sonra bonservisleriyle başka takımlara verilmesi kafamı karıştırdı.Beklemiyordum açıkçası..

Rahman Gümüş
02.01.2009, 19:28
Adamı oynattık mıda üzülüyoruz şimdi.Bence çok iyi oldu.Abdulaziz SOLMAZ biz de kalsaydı SOLUP giderdi şimdi kendisine bir fırsat çıktı.Genç yetenekler 18 e giremeyerek mi yıldızlaşacak??? İnşallah başarılı olur kendisini gösterir...

Emirhan Makul
02.01.2009, 19:34
Takımın Yeni 7 Numarası Yusuf Sanırım !

Misina
02.01.2009, 19:45
Hollanda 2.liginde ve Türkiye 2.liginde pilot takımlarımız var.

Ankaragücüde süper ligdeki pilotumuz gibi.

İbrahim ege Mehmet Yılmaz Hasan Üçüncü ve Abdülaziz.

Şaka bi yana erenle beraber abdülazizi pazardan almak için çok çaba vermiştik.sözleşmelerindeki özel maddeyi kaldırmak içn yüklü tazminat ödediğimiz bile söylendi.

Ve bu oyuncuları hiç seyircinin önüne çıkarmadan dağıtıyoruz.Pesss

ssmuratss
02.01.2009, 20:04
bu işler böyle yapılmaz yapılmamalı ne gördüler ne anladılar ki daha bir maç bile oynamadan sattılar bu futbolcuyu çok kolay harcanıyor gençler sonra diğer Anadolu klüblerinde başımıza dert oluyorlar.. saçma bir transfer politikamız var bu kadar basit..

emre81
02.01.2009, 20:10
Kalsa oynayamayacaktı muhtemelen kiralık gönderilmiştir bu durumda kendisi ve takımımız için mantıklı olan yapılmıştır. Umarım büyük bir yıldız olarak geri döner.

Bahtiyar
02.01.2009, 20:22
arkadaşlar kötü bi durum ilk duyduğumda şok oldum ama burda kalsa oynayamayacaktı belli belki orda oynarda kendini geliştirir ve çok iyi yerlere gelir.
birde şöyle düşünelim bu gençler takımda kalsalardı kimi keseceklerdi colmanı mı selçuk u mu yoksa cale yi mi? maalesef inanmak istemesemde futbol sektöründe artık sadece iyi oyuncu olmak yetmiyor.

Bekir
02.01.2009, 20:31
ben bu oyuncunun satıldıgına inanmıyorum..bu oyuncunun satılması yonetimin yaptıgı bi sacmalık olur

legend_ts_61
02.01.2009, 20:40
Sattık mı kiraladık mı ?

benim bildiğim kadarıyla bonservisiyle verilmiş.

alioglua
02.01.2009, 20:49
ne kadara verilmiş

MehmetGÜRSOY61
02.01.2009, 20:55
hayırlı olsun inş orda yükselir

Cafer Bulur
02.01.2009, 21:46
Hicbir macta oynatilmadigina göre ersun yanalin gözüne giremeyenler arasindaydi.
Buna ragmen gecenlerde ümit milli takima cagrilmisti.
Satmak yerine kiralik verseydik daha iyi olurdu diye düsünüyorum.
Yine de abdulaziz ve a.gücü icin bu transfer hayirli olsun.

macka61
02.01.2009, 22:03
anlarız satılık mı kiralık hele bir sözleşme imzalasın inşallah kiralıktır

Serhat
02.01.2009, 22:03
Abdülaziz SOLMAZ Araklıda Atatürk ilkögretim (ozamanki adıyla Merkez) okulundan azda olsa sohbetimiz olan ve beraber top oynadığımız bir arkadasımızdı tıpkı İbrahim Şahin Hasan köse gibi... Eskiden Okadar yetenekli top oynadıgı söylenemezdi genelde saklabanlık yapardı ama cocuktuk herkeste vardır okadarcık haylazlık...
Bu yaz Araklı'da arkaşlarla konuştugumda ise kendini baya geliştirdiğini söylediler... Pazarsporda iyi işler yapıp Sol kanat ve sağ kanatta çizgiye inip orta yapabildigini b ana söylemislerdi... Şimdi Ankaragücüne verilmiş olması açıkcası pek garipsemedim ama umarım yanıltır bizi... ve inşallah Trabzonsporumuza Fatih Tekke örnegindeki gibi pişerek gelir...
Abdülaziz kardeşim yolun açık olsun ... Allah yar ve yardımcın olsun ... Yolun açık olsun ...

Gürkan
02.01.2009, 22:05
Daha 20 yasındakı oyuncuları bonservısı ıle satmakta neyın nesı en azıdan super lıgte bır takım 1 -2 senelık kıralamalar yapılsa olmazmı. gs zamanında ardayı satmayı bılmıyormyduda vestele kıraladı.

önemli degl bir kaç sezon sonra bonservisi ile alırız.

Kasım Hilal
02.01.2009, 22:24
Her iki kulübe de Abdülaziz'e de hayırlı olsun.

Aynen ben de bunu diyecektim..

Cengiz Çubukcu
02.01.2009, 22:28
Başarılar abdülaziz...Trabzonda kaybolmaktansa kendini geliştireceği bir kulübe gitmesi iyi oldu..

ApoCaN28
02.01.2009, 22:40
Takımın Yeni 7 Numarası Yusuf Sanırım !

Aynı sezonda numaralama sadece tek bi kişide oluyor...
Yani yusuf gelirse 7 numara giyemez kural gereği...

Emre7
02.01.2009, 22:51
Trabzonspor bundan dolayı sürekli kaybediyor bundan dolayı 25 senedir şampiyon olamıyor...
Bir oyuncuyu bu kadar kolay elinden çıkartamazsın...
Yönetimin bu hareketi hoşuma gitmedi

sirkan
02.01.2009, 23:20
sonraki futbol hayatinda basarilar..
insallah Fatih Tekke gibi olursun.....
beni uzen hic bir kere sans bulamamasi....

pReN@_61
02.01.2009, 23:23
Umarım pişman olmayız.Hayırlı olsun...

maskeli61
02.01.2009, 23:29
özenle alınan gençler SATILMAMALI yanlış bi yol bu. bence KİRALANMALI bu kadar açık olan bişeyi bizim yönetimimiz nasıl göremiyor belki hepsi iyi çıkmıcaktır ama aralarından bi tane yıldız çıksa bize 5-10 senesini verse fena olmazmı?? oynamayan gençler 1 lig takımlarına kiralanmalı...

ErtuGrul
02.01.2009, 23:30
Nediyim Ferhat gibi 4 senedir kadromuzda olan ve 1 gram dahi yol alamayan bir oyuncu ile devam edilipte, boyle genc yeteneklerin bonservisleriyle verilmesi biraz sacma bir hareket...insallah Abdulaziz basarili olur..

Öztürk Adem
02.01.2009, 23:30
Bılmıyorum dogrumu yapıyorlar :D Ama bır bıldıklerı var kı demek bole alınanları dagıtıyorlar

Burak_52
02.01.2009, 23:40
hayırlı olsun tüm taraflara

Kazım Uzunboy
02.01.2009, 23:42
Adamı transfer ettik daha oynatmadan yolladık yahu.

A.Gökhan AKIN
02.01.2009, 23:44
yani birileri elbetteki gidecekti bu takımdan yani abdulaziz elbetteki karadenizspora gideceğine ankaragücüne gidecektir ama bonservisi ile verilmişsse büyük yanlış yapılmıştır bana göre

Şenol Altunsoy
02.01.2009, 23:47
Ben sanmıyorum bonservisi ile verildiğine zaten o yönde net bir açıklama da yok bonservis laf arasında geçmiş umarım da vermemişlerdir

Sefaenes
03.01.2009, 00:13
Kiralik verilseydi daha iyi olurdu bence. Simdi o Ankarada parlarsa ne olacak bedava verdigimiz Futbolcuyu milyon vererek mi geri alacagiz. Neyse hayirli olsun

Eren Karaahmetoğlu
03.01.2009, 00:19
transfermarkt.de sitesinde kiralık olan oyuncular koyu mavi mor gibi bi renkle gösteriliyo Abdulaziz'de ise bu mor renk malesef yok. Gitti bonservisiyle birlikte. Bu adam garanti her sene bize gol atıcak veya asist yapıcak genelde böyle olur:) Adamı izleyemedik bile :)

TolgaTopçu61
03.01.2009, 00:46
Hayirli olsun...

TUNCAY HİÇYILMAZ
03.01.2009, 03:58
Cevat Kol'un fotomaçtaki bugünkü yazısına bakarsak 3 oyuncununda kiralık olarak verileceğini yazıyor..Ne kadar doğrudur orasını bilemem!!

Ertan 51
03.01.2009, 08:39
İlginç bir transfer,adamlar cevheri görmüş demekki
Ankaragücü ligde en sevdiğim takımlardan birisi
İnşallah Abdulaziz kardeşimizde orda başarılı olur
Allahım işini kolay etsin...

kudu_61
03.01.2009, 09:05
iki sene sonra fıldır fıldır döneriz a.gücünün kapısında başarılar abdülaziz ersun hocanın koltuk sevdası yüzünden cesaretsiz zamanına denk geldin bu da senin şanssızlığın sen başarılı oldukça seninle gurur duyacağım

halil ibo
03.01.2009, 10:32
Oldukça geniş bir kadro kuruldu ve 25 kişilil kadroda yer alamayanlar pilot takımda değerlendirildi.Oraya bile gönderilmeyip kadroda tutulan 3 kardeşimizde demek ki beklenen çıkışı gösteremediler.Umut vaadediyorsa mutlaka kiralık verilir.İnsanlar herhalde kendi ayağına sıkacak kadar özürlü değildirler.Ama futboldan ve futbolcudan sadece biz anlıyorsak...

Kazım Uzunboy
03.01.2009, 10:35
Ankaragücü'nün bizden yaptığı kaçıncı transfer acaba. ( Bugüne kadar :) )

Hüseyin İlkin
03.01.2009, 10:55
Şimdi Abdülaziz kiralık mı gitti , satıldı mı ?

Birisi diyor kiralık , diğeri diyor satılık . Tam bir kargaşa var bu konu hakkında ...

Thales
03.01.2009, 11:10
Geleceğin takımını 33 yaşında ki futbolcuları almaya çalışıp,20 yaşında ki futbolcuları satarak mı kuracağız?

Emirhan Ömeroğlu
03.01.2009, 11:25
Adamı transfer ettik daha oynatmadan yolladık yahu.

saçmalık işte..

xunutulmazx
03.01.2009, 11:33
ileriye dönük bir oyuncu , bonservisinin berileceğine inanmıyorum ben.

Uğur Erdoğan
03.01.2009, 11:44
Geleceğin takımını 33 yaşında ki futbolcuları almaya çalışıp,20 yaşında ki futbolcuları satarak mı kuracağız?

bu sene şampiyonluğa bu kadar yaklaşmışken yusuf u almak mantıklı bir yada iki sezonluk olsun zaten genç futbolcular ilerki yıllarda şampiyon olmak için alındı ama adaptasyon sürecini öyle iyi atlattik ki şampiyonluk lafını telaffuz eder olduk

eğer 20 yaşındaki abdülaziz geleceğin takımı için uygun değilse kalmasında bi yarar yok.

omermk
03.01.2009, 11:51
ersun hoca' da trabzonspor'u hiç düşünmüyor varsa yoksa kendi çıkarları. abdülaziz geleceğin yıldızı olacak kesin!!! tıpkı emre aygün, yusuf kurtuluş, ergin keleş,ali güzeldal gibi.
arkadaşlar bırakın artık bu işleri yusuf gittiğinde de aynı yaygarayı kopardınız ne oldu? denizlispor gibi düşmemeye oynayan bir takımda bile doğru dürüst forma bulamadı dün gazetelerde okudum giresunspor'a satılmış.
ali güzeldal için ne methiyeler yazıldı şimdi nerde ibb de kadroya girdiği maç sayısını bilen varmı???
ergin keleş sakaryaspor' a kiralandı 2 sezon önce o sezon düşen sakarya da bile ilk 11 e giremedi şimdi bizim kadro da da ne yapıyor...
emre aygün diye bi çocuk vardı, herkes geleceğin yıldızı diyordu şimdi nerde bilen varmı???
hadi bizim teknik direktörlerimiz bu çocukları düşünmüyor sadece günü kurtarmaya çalışıyorlar bu çocuklar gittikleri yerde niye başarılı olamıyorlar.

hepimiz trabzonlu çocukların kadroya girmesini ve başarılı olmasını istiyoruz bu doğal ama adamlarda yetenek yoksa zorla da olmaz ki bu işler. ayrıca bazen yetenekli adamlar da her kulüpte başarılı olamazlar. burak yılmaz antalya da harikalar yaratıyordu beşiktaş bi çuval para verip aldı bjk de bişey yapamadı manisaya verildi manisa da yine harikalar yarattı şimdi fb de yine yokları oynuyor demekki bu çocuk küçük takımların büyük futbolcusu. belki abdülaziz da ankaragücünde çok iyi top oynayacak ama bu trabzonspor' da kalsaydı çok iyi olurdu anlamına gelmeyecek.
ersun hoca 33 yaşındaki adamı istiyor ama 20 yaşındaki çocuğu gönderiyor boylemi geleceğin takımı kurulacak demiş bir arkadaş. sezon başında geleceğin takımını kuruyoruz diyen ve şampiyonluk söylemi olmayan trabzospor yönetimi ve hocası rotayı değiştirdi. artık bu sezon şampiyonluk hedefleniyor. yusuf ta bu seneki hedef için gerekli ister 33 ister 43 olsun bu sene bize katma değer sağlasında sonra ne olursa olsun.

ersun hoca'nın gençlere değer vermediğini söylemek abesle iştigaldir. abdülaziz, ergin, fatih, buğra bu çocuklar ilk 18 de oldukları maçlarda bile hiç kadroya giremediler demekki kapasiteleri şimdilik yeterli değil.
ersun hoca'nın barış'a ne kadar değer verdiğini şimdi anlıyoruz herhalde isteseydi şimdiye kadar biletini kesmişti ama zamanlamayı doğru yaparak onu kazanmaya çalışıyor.
gençleri kaybetmeye çalışan hoca paf takımdan 4 oyuncuyu kadroya alıyor. ne yaman çelişki dimi? bunun tek açıklaması vardır. abdülaziz denendi olmadı şimdi göksü denenecek olursa olur olmazsa başka yeteneklere bakılır.
son olarak bu çocuklar 3-5 sene sonra gerçekten çok ciddi bir form sıçraması yapabilirler (ki umarım yaparlar) ama şu an böyle bir ışık görülmüyor.
bu ersun yanal 5-6 sene önce gökhan ünal'ı takımından göndermiş ama şimdi 6,5 milyon euro ya aldık. zamanında fatih tekke'yi giray bulak döneminde gönderdik 2 sezon sonra dünya kadar paraya geri aldık ama o fatih tekke'ye giray bulak 11 maç ilk onbirde görev vermişti ve te bir gol atamadığı gibi herkese saç baş yoldurtuyordu. sonra doğru takıma gitti kendini buldu, geri geldi ve bir fenomen oldu bu kulüp için.
futbolda olur böyle şeyler duygusal davranmanın bir anlamı yok. bu kulüp her potansiyeli olan oyuncuya 3-5 sene tahammül edemez ,bu ne kadro derinliği ne de maddi olarak mümkün değildir.
abdülaziz ve giden tüm genç oyuncular umarım gittikleri kulüplerde çok başarılı olurlar...

Murat61
03.01.2009, 12:20
Cevat Kol'un fotomaçtaki bugünkü yazısına bakarsak 3 oyuncununda kiralık olarak verileceğini yazıyor..Ne kadar doğrudur orasını bilemem!!

kiralık verilmisler cevat kolun yazısında boyle diyor adam niye yalan soylesin

_SeRKaN_
03.01.2009, 12:31
Transfer mark. göre kontratı 30.06.2013 görünüyor...Galiba satıldı çünkü resmi sitemizde sözleşme bitişi 01.01.2010 görünüyor...Hayırlısı olsun ne diyelim inşallah sonradan pişman olmayız...

kudu_61
03.01.2009, 12:43
hasan-ibrahim-abdülaziz-mehmet yılmaz
ikinci yarı ankaragücü maçı çok çekişmeli geçecek habeiniz olsun

Recep Alkan
05.01.2009, 18:27
inşallah arkasından ağladığımız adamlardan olmaz. keşke bir kere görebilseydik top tutuşunu.

DKaraduman
05.01.2009, 22:57
Abdülaziz bizim bir arkadaşın kuzeni ona sorduk kiralık mı diye sözleşmesinde kiralık olarak gönderilemez diye bir madde varmış. bu yüzden direkt satılmış.

emrezx
05.01.2009, 23:05
ersun yanalada hak vermek lazım baskanımız bu senekı ılk hedefler arasında sportıf basarı dedı sımdı ersun hoca genclerı koysa ne kadar bı basarı gelır orası mechul bence bıde bızım taraftarımız bıraz acımasız elestrı yapıyor.ersun yanal geldıgınden berı yerıne bırılerı getırılıcek dıye medyada haber cıktı ve yonetımde bu haberlerı gec yalanladı o yuzden ersun hocanın yerınde bende olsam guvencesı olann bır takım kurardım

Hüdai Pervaneli
06.01.2009, 02:28
AH AH zamaninda azmi top oynamadik kendisiyle

Osman Pervaneli
06.01.2009, 02:35
mahmutla benim köylüm olur abdulaziz...
eskiden top oynardik mahallede, okulun önünde
kendisi icin hayirlisi olur insallah

PiYADE
06.01.2009, 08:27
ersun hoca bu çocuklara hic sans vermiyor. kupa maclarinda bile oynatmiyor. bakalım antalya macında goksu ve başka yeni isimlere fırsat verecekmi.
ersun hocayla istikrar için devam etmeliyiz. ama hic güvenmiyorum. oyuna müdahalesi yok. ben televizyonda izliyorum. o da klübeden... oyucu degisikliklerini bir kac istisna dısında hep gec yapiyor. yeni isimlere ise sans tanımıyor

muratt
06.01.2009, 12:10
Ne kadar sabirsiziz.. Alalim genc oyuncular hemen ilk 11 oynasinlar canavar gibi.. O isler o kadar kolay olmuyor malesef.. Mesela Ogun Trabzon'da ilk ciktigi macta canavar gibi oynamis milli takima secilmisti hemen, ama Abdullah 2 yil yedek oturduktan sonra oynamaya baslamisti.. Kimi futbolcu hemen oynar kimisi 2 yil sonra oynar.. Biz 10 tane genc aldiysak icinden 2 tane yildiz cikar insallah diye aldik.. Hic cikmamayabilirde.. Ama biz genc oyunculara agirlik vermeye devam etmemiz lazim, cunku mevcut ekonomi yapi icinde Trabzonspor icin dogru olan bu..
Ayrica, Ersun Hoca genclere sans vermiyor diyorsunuz.. Takim sampiyonluga giderken, yeni bir kadro kurulmaya calisilirken, maclari zar-zor alirken adam napsin.. Colman yerine ikinci yarida Abdulaziz'e mi sans tanisin.. Yine ayrica, bu oyuncularla yaklasik 6-7 aydir beraber calisiyor hocamiz, kafasindaki kadroya girme potansiyeli gormemis demekki..
Tum bunlarla beraber, Baris ve Ceyhun zaman zaman forma sansi buluyor, takima isiniyorlar.. Goksu ve Faty'de ikinci yarida sans bulabilirler.. Seneye de Bruls gelecek.. Selcuk, Colman, Cale gibi oyuncularda yasli sayilmazlar pek.. Sadece gencleri kazanmak degil, olgunlasmaya baslayan futbolculari da kazanmak onemli..
Uzun lafin kisasi.. Cok basit soylemlerle elestiriyoruz.. Yapilan is cok kolaymis gibi geliyor sanirim.. Arkadaslar, yonetim ve Hoca cok zor bir yukun altindalar, sadece elestiri olsun diye atip tutarak bir yere varamayiz.. Ayrica Destek vermekten de kimse zarar gormez..

Hoca'ya ve yonetime destege aynen devam..

Sait Yıldız
07.01.2009, 12:21
bu transfer haberi kesin mi
ne resmi sitede verildi
nede ankaragücünün sitesinde.

Muhammet
07.01.2009, 14:14
Neyse, merak ediyorduk nedir nasıldır diye.

İzleriz Ankaragücü'de bol bol. Artık orada da kardoya giremezse yanmayız arkasından değil mi?

x_man
07.01.2009, 14:39
hayırlısı olsun bence isabetli bizde çürüyecekti adam hiç değilse orda forma şansı bulacak tecrübe kazanacak iyi çıkarsa alabilirmiyiz orası meçhul bize vermezler gibi geliyor:)

Emre B.
07.01.2009, 15:55
GS PAF takımında oynayan arkadaşım Abdülaziz için çok iyi dedi.Hızlı, teknik Ankaragücünde çok rahat oynayabilirmiş.

onur_alabuga_61
07.01.2009, 18:05
kendisiyle konuştum neden karadenizspora gitmeyi reddettinde ankaragücüne gittin dedim ben kendimi kanıtladım dedi 2.lig de oynamam dedi ama trabzonspora dönüşüm muhteşem olacak dedi

onur-61
07.01.2009, 18:17
kendisiyle konuştum neden karadenizspora gitmeyi reddettinde ankaragücüne gittin dedim ben kendimi kanıtladım dedi 2.lig de oynamam dedi ama trabzonspora dönüşüm muhteşem olacak dedi

vayyy vayyyy nerde kendisini kanitladi
hangi macta oynadida kendisini gösterdi
pazarsporda mi kendisini kanitladi???

iyimi kötümü kimse bilemez cünkü adami görmedik

İHSAN
07.01.2009, 18:37
Bu Abdülaziz meğer ne kadar da yetenekliymiş böyle. Gidince anladım, hem de burada yazılanlardan. Zaten hep öyle olmaz mı; gidene kadar kimse yüzüne bakmaz, gidince de,' vay efendim böyle bir genç yetenek nasıl satılır'.

Bence gereken neyse o yapıldı. Bu konuda en sağlıklı düşünebilecek olan bizatihi onun hocasıydı ve böyle olmasını istedi. Uzun süredir takımla birlikte olmasına karşın, Hoca ona fazla şans tanımadı. Diyeceksiniz ki, sen de söylüyorsun bak, şans vermedi ona; belki kendini ispatlayabilirdi. Hayır efendim, Ergin gibi bir genç yeteneğe (?) bile o kadar fırsat veren hoca ile Abdülazize hiç şans vermeyen hoca, aynı hoca değil mi?
İki seçenek var; Abdülzaziz çok yetenekliydi ve hoca bunu göremedi ya da gerçekten takıma faydalı olamayacağı anlaşıldığı için gönderildi.

Ustaalioğlu
07.01.2009, 20:36

insallah oyle olur...
burdan cikarilack sonuc, karadenizsporun kesinlikle bank asya'ya cikmasi gerektigidir...

Terzioğlu
07.01.2009, 21:33
Bu adamin mevkisini bir türlü ögrenemedim gitti...

Terzioğlu
07.01.2009, 21:34
Kiralik mi gitti?

DKaraduman
07.01.2009, 22:51
Kiralik mi gitti?

Hayır bonservisiyle.

Öztürk Adem
07.01.2009, 23:05
Keske satılmasaydı da kıralansaydı

Mollasalihoğlu
09.01.2009, 11:42
içinde bordo-mavi sevgisi varsa(öyle anlaşılıyo) er geç hakettiği şekilde döner zaten yuvaya..
başarılı olmasını diliyorum canı gönülden..

M.S.SOFU
09.01.2009, 11:48
hala bu transfer hakkında kulüpten bir açıklama yapılmadı ve ben istanbul medyasına inanmam...

legend_ts_61
09.01.2009, 13:56
Üçüncü ve Abdülaziz imzaladı..

Ankaragücü, daha önce anlaşmaya vardığı Trabzonspor'dan Hasan Üçüncü ve Abdülaziz Solmaz ile 3'er yıllık sözleşme imzaladı..
09 Ocak 2009 , 13:32
Sarı-lacivertliler, daha önce anlaşmaya vardığı Trabzonsporlu Hasan Üçüncü ve Abdülaziz Solmaz ile 3'er yıllık sözleşme imzaladı.

Tesislerde gerçekleştirilen imza törenine futbolcuların yanı sıra kulüp genel sekreteri Serhat Arıkan katıldı.

Arıkan, yaptığı konuşmada, Gökhan Emreciksin ile Abdülkadir Kayalı'nın Fenerbahçe'ye transferinden sonra takıma kattıkları Hasan ile Abdülaziz'in, giden bu iki futbolcuyu aratmayacaklarını söyledi.

Murat Erdoğan'nın, Sivasspor'a transferi konusunda ise kendilerine resmi bir teklif gelmediğini belirten Arıkan, ''Kimseyi takımda zorla tutmayız. Gitmek isteyen gider, ancak kendisi bizim sözleşmeli futbolcumuzdur ve bize gelen herhangi bir teklif yok'' diye konuştu.

Ankaragücü'nün yeni transferi 28 yaşındaki Hasan Üçüncü de yaptığı açıklamada, kendisinin ilk transferi olduğunu ifade ederek, ''Bu benim Trabzon'dan ilk ayrılışım. Ankaragücü gibi köklü bir kulübe geldiğim için çok mutluyum. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim'' dedi.

20 yaşındaki Abdülaziz Solmaz ise Ankaragücü'nde oynamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu transferde emeği geçen herkese teşekkür etti.

kudu_61
09.01.2009, 15:54
hasan ile formaları giymişler hayırlı olsun başarılar

erik
09.01.2009, 16:11
İnşallah ikiside başarılı olur.Nede olsa ekmeğimizi yediler,suyumuzu içtiler.

Misina
09.01.2009, 16:13
http://www.ankaragucu.org.tr/uploads/manset/1231502901.jpg

Emirhan Makul
11.01.2009, 14:59
Hasan'ın numarasında bakın :D

http://www201.mackolik.com/Futbol/Match/Default.aspx?id=256048

Kubilay ŞAHİN
11.01.2009, 15:01
Hasan'ın numarasında bakın

gercekmi bu..!!
:D:D

Emirhan Makul
11.01.2009, 15:02
Yanlış yazılmışdır ama şaşırtıcı :D

.....
11.01.2009, 15:03
Şimdilik 0 yazar. Yeni olduğu için. Biraz zaman geçtikten sonra gerçek numarasını mackolikte işler :)

Tayfun
11.01.2009, 15:12
Hayırlı olsun.

000061
11.01.2009, 19:51
yazık olmuş

Yasin Berber
11.01.2009, 21:15
Adamı top sektirken bile görmedim:D

Murat'
11.01.2009, 21:22
belki yeri değil ama ankaragücü ile alakalı....http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62625F61625F6361616A5162666B626A6B626666A974969B.j pg

bu elleri bi yerden hatırlıyorum...

Muhammet
11.01.2009, 22:19
Hasan Üçüncü. :D

Misina
12.01.2009, 00:04
belki yeri değil ama ankaragücü ile alakalı....http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62625F61625F6361616A5162666B626A6B626666A974969B.j pg

Hasanım bee.Forması değişsede hiç bozmamış kendini ilk maçta sarı kart :)

Eskişehirspor: Sinan x, Koray xx, Sezgin x (Dk. 31 Selçuk xx), Ahmet xx, Serkan xxx, Emre xx, Doğa xx, Özgür xx, Poljak x (Dk. 58 Abdullah x), Bülent xxx, Lovrek xxx (Dk. 86 Hakan ?)

Ankaragücü: Serkan x, Burak xx, Jaba xxx, Santos x, Metin xx (Dk. 75 Barbaros x), İbrahim x, Iglesias xx, Murat xx, İlkem xx (Dk. 72 Murat x), Chaabani x (Dk. 46 Mustafa x), Hasan x

Gol: Dk. 30 Lovrek, Dk. 59 Bülent (Eskişehirspor), Dk. 49 Jaba (Ankaragücü)

Sarı kart: Dk. 38 Doğa (Eskişehirspor), Dk. 27 İlkem, Dk. 45 Hasan, Dk. 81 Mustafa, Dk. 85 Jaba (Ankaragücü)

Kırmızı kart: Dk. 72 Burak (Ankaragücü)

Emre7
12.01.2009, 00:21
hasan 61 numarayı giymişsin ... tebrik ve de dakdir ettim :)

tunganyan
12.01.2009, 01:32
ben iyice kıllanmaya başladım ya nedir bu hiçbi genci kullanamıyoruz bu kadar da hata olmaz ki aldığımız hiçbi adam mı işe yaramaz yarım sezon sora göksuyuda göndeririz biz!!!abdulaziz gerçekten de iyi adam bari kiralık verilseydi insaf yaaa bence hatasız yönetimimizin büyük bir hatası!

Tahir
12.01.2009, 11:11
bu transfer beni oldukça üzdü sağda abdülaziz solda ufuk bayraktar bu takımda olurdu enazından iyi birer alternatif olurlardı ama ikisi de yok yazık

Rıza ÇOLAK
12.01.2009, 11:19
sarılara kaldığı yerden devam....

Semih
12.01.2009, 11:43
Bu gençlerle ilgili transfer politikamızdan şüphe duymaya başladım...

Yaz döneminde verilen o haberlerden sonra, neden harcandıklarını sormamak elde değil.

Nedir, nasıldır, nedendir... Bir açıklama istiyorum.

irfan61
12.01.2009, 11:46
Hasanım bee.Forması değişsede hiç bozmamış kendini ilk maçta sarı kart

Eskişehirspor: Sinan x, Koray xx, Sezgin x (Dk. 31 Selçuk xx), Ahmet xx, Serkan xxx, Emre xx, Doğa xx, Özgür xx, Poljak x (Dk. 58 Abdullah x), Bülent xxx, Lovrek xxx (Dk. 86 Hakan ?)

Ankaragücü: Serkan x, Burak xx, Jaba xxx, Santos x, Metin xx (Dk. 75 Barbaros x), İbrahim x, Iglesias xx, Murat xx, İlkem xx (Dk. 72 Murat x), Chaabani x (Dk. 46 Mustafa x), Hasan x

Gol: Dk. 30 Lovrek, Dk. 59 Bülent (Eskişehirspor), Dk. 49 Jaba (Ankaragücü)

Sarı kart: Dk. 38 Doğa (Eskişehirspor), Dk. 27 İlkem, Dk. 45 Hasan, Dk. 81 Mustafa, Dk. 85 Jaba (Ankaragücü)

Kırmızı kart: Dk. 72 Burak (Ankaragücü)3.Hafta Avni Aker'e geliyor Hasan.İlk defa bize karşı forma giyecek tabi oynarsa.

Reha
12.01.2009, 11:48
Yazık ettin Ersun hoca bu adama,Yani bu adam Cale'den yetersiz öylemi? Pes doğrusu!

Mehmet Fırat
12.01.2009, 11:49
Yazık ettin Ersun hoca bu adama,Yani bu adam Cale'den yetersiz öylemi? Pes doğrusu!

Bu adam sol bek mi ki?

Reha
12.01.2009, 12:13
Bu adam sol bek mi ki?
Hem bek hemde sol iç oynayabiliyor......du

Mehmet Fırat
12.01.2009, 12:16
Hem bek hemde sol iç oynayabiliyor......du

Sol bek oynadığını ilk defa sizden duyuyorum.

Doğrudur. :)

akin0834
12.01.2009, 12:49
[SİZE=4]Abdulaziz Solmaz’ın işlemleri tamamlandı[/SİZE]1 (javascript:rateImg(1,'873')) 2 (javascript:rateImg(2,'873')) 3 (javascript:rateImg(3,'873')) 4 (javascript:rateImg(4,'873')) 5 (javascript:rateImg(5,'873')) Bu habere 8 oy kullanılmış. Ortalama 5 üzerinden 5 ! Sezon başında Pazarspor’dan transfer ettiğimiz genç oyuncu Abdulaziz Solmaz’ın bugün itibariyle kulübümüzle bir ilişiği kalmadı.

Ankaragücü takımıyla anlaşmaya varan oyuncunun fesih işlemleri tamamlandı. Abdulaziz’e, yeni takımında başarılar diliyoruz.

ilişkisi kalmadığı yazıldığına göre bonservisiyle verdik..keşke kiralık verseydik!

Yasin Berber
12.01.2009, 14:48
Şu hasanı ankaragücünde gördükçe içim kan ağlıyor:S:D Trabzonumun altın kramponlarındandı ne yapalım kısmet buymuş yazık oldu ama daha ankaragücü maçlarını kaçırmam artık:D Abdüzlazize gelecek olursak yazık oldu diyemiyorum çünkü oyuncuyu hiç görmedim top sektirirken bile ama hiç denen meden gitmesine yazık oldu diyebilirim

(KALBİMİZDESİN HASAN ÜÇÜNCÜ)

SüRMeNe_6161
13.01.2009, 01:45
hayirli olsun basarilar dilerim

Misina
13.01.2009, 01:49
Şu hasanı ankaragücünde gördükçe içim kan ağlıyor:S:D Trabzonumun altın kramponlarındandı ne yapalım kısmet buymuş yazık oldu ama daha ankaragücü maçlarını kaçırmam artık:D Abdüzlazize gelecek olursak yazık oldu diyemiyorum çünkü oyuncuyu hiç görmedim top sektirirken bile ama hiç denen meden gitmesine yazık oldu diyebilirim

(KALBİMİZDESİN HASAN ÜÇÜNCÜ)

Ankaragücü 2.Takımımız :D:D:D

Dogan
13.01.2009, 01:51
Sol bek oynadığını ilk defa sizden duyuyorum.

Doğrudur. :)
Değildir:)

MuratJ
13.01.2009, 13:02
hayrlı olsun abdulazize ama bu adamlar resmen toplama alındı bugraymıs abdulazizmiş fatihmiş bilmem ne hiçbir vasıfları yokki oynatılmadılar adamlarda birşey olsa ersun hoca gibi bir zeka bir şeklde kullanırdı! göksu papy barış ta oldugu gibi kendisi işii cok iyi biliyor!

sanatik
13.01.2009, 13:09
Ankaragücü 2.Takımımız :D:D:D

ufuk bayraktarda diyarbakirdan ankaragücüne gecmis.

http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20090113/ufuk_bayraktar_ankaragucunde.html

sanatik
13.01.2009, 13:14
Şimdilik 0 yazar. Yeni olduğu için. Biraz zaman geçtikten sonra gerçek numarasını mackolikte işler :)

halen 0 yaziyor hasanda :--)

Onur Civelek61
13.01.2009, 13:17
Başarılar dilerim.Herkezi oynatamayız tabii.Kim iyiyse o oynar.Yönetim,hoca böyle karar vermiş bişe diyemeyiz.

littlebighorn
13.01.2009, 13:27
Hiç denemeden bonservisi ile vermek yanlış, kiralık vermek gerekiyordu. Bu çocuğu çok övmüşlerdi halbuki.

UğuR
13.01.2009, 16:07
hAYIRLI OLSUN DEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY GELMİYOR ELİMİZDEN.Sezon başı çok övülmüştü bu çocuk.Tekrar hayırlı olsun.

Uğurtan
14.01.2009, 10:22
Hayırlı olsun.. Kendini ispatlar inşallah.. Tekrar bir şekilde geri dönmesini temenni ediyorum.. Paf'tan bildiğim çok iyi bir oyuncuydu..