PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'da Doğalgaz Faciası: 7 Ölü (Bilkentli Gençler)

Tuğba ÖZTÜRK
02.01.2009, 00:27
Birlik Mahallesi'nde yılbaşı partisi veren 7 üniversite öğrencisi, karbonmonoksit zehirlenmesinden öldü.
Ankara'da, yılbaşı kutlaması yapan 7 üniversite öğrencisi kombiden sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetti.

Aynı apartmandaki bir başka aile ise tehlikeyi zamanında farkederek ölümün kenarından döndü.
Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1'inci sınıf öğrencisi Özgür Atilla Turan'ın arkadaşları için verdiği yeni yıl partisi acı bir şekilde sona erdi.
Özgür Turan Atilla'nın yanı sıra Büşra Bek, Elif Koyuncuoğlu, Tarık Şükrü Yılmaz, Oğuzhan Tozburun, Ceren Okkalı ve Can Dokumacı hayatını kaybetti.
Türkiye'yi sarsan facia Özgür Turan Atilla'nın halası Gonca Arıkök'ün yeğeninin telefonuna cevap vermemesi üzerine ortaya çıktı.
Makine Mühendisleri Odası Ankara Şube Başkanı Şenol Karaca: "Kombiler bacaya giden gazın geri tepmesi durumunda sinyal veriyor. Ancak baca bağlantısını sağlayan spiral boruda sorun olduğu için sensör görevini yapmamış..." dedi.
İtfaiye de olayın kombi arızasından kaynaklandığını doğruladı.
Ankara İtfaiye Daire Başkanı Faruk Kurutuz: "Kombiden baca kanalına bağlantı yapan spiral yıpranmış. İçeriye sızan gaz oksijeni yok etmiş. Bacalar hepsi bağlı. Herşey normal. Bacalar açık." dedi.
Apartmanın en üst katında oturan aile ise şanslıydı. Çünkü gece saatlerinde gazdan etkilenen ailenin çocuğu karbonmonoksit sızıntısını fark etti. Bunun üzerine hastaneye başvuran aile tedavi altına alındı. Savcı ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarını tamamlamalarının ardından, ölen gençlerin cenazeleri Keçiören adli tıp kurumuna kaldırıldı.

videoyu izlemek için tıklayınız.
http://www.trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=85d56b95-ba29-4e93-b545-84bc0d1b7e6f

Allah rahmet eğlesin ailelerine sabır versin. (her ne sebepten ölürse ölsünler)

mehmetdoğan
02.01.2009, 00:29
Allah rahmet eylesin

Recep Alkan
02.01.2009, 00:29
ALLAH rahmet eylesin. çok acı bir durum.

ölenlere ALLAH dan rahmet yakınlarına sabır diliyorum.

Yasin Berber
02.01.2009, 00:31
AİLESİNE ALLAHTAN SABIR VE ÇOCUKLARININ CENNETİ MEKAN OLMASINI TEMENNİ EDERİM (Hiç yas tutmadım üzülmedim sevinmedimde bundan ders çıkardım sadece)

Misina
02.01.2009, 00:34
Çok Yazık Gencecik İnsanlar.

Allah Rahmet Eylesin.

Muhammet
02.01.2009, 00:54
Çok üzücü bir durum. :(

Allah rahmet eylesin hepsine.

Emirhan Makul
02.01.2009, 01:01
Allah rahmet eylesin bu haberin başlığını gördüm açarken besmele çekerek açtım benimde ankarada arkadaşlarım vardı gerçekden korkarak açtım neyse ki değilmiş ama bu birşey farkettirmedi çok üzüldüm yazık olmuş ama 7'si birden nasıl oldu anlayamadım hiç mi 1 kişi durumu sezip çıkmadı dışarı.

ÖmerFarukYılmaz
02.01.2009, 01:08
Allah ailelerine sabır versin...

Kubilay ŞAHİN
02.01.2009, 01:12
Allah rahmet eylesin..
Allah ailelerine sabırlar versin..

Tolpaş61
02.01.2009, 03:06
ailelerine allah sabır versin

Enes
02.01.2009, 04:00
ALLAH rahmet eylesin..

Dursun Kaplan
02.01.2009, 09:01
Çok acı çok. Bu acının tarifi olmaz. Yeni yıla böyle kötü bir haberle başladık.

Allah rahmet eylesin. Allah'ım ailelerine büyük sabır versin. Hiç kolay değil evlat acısı.

Kazım Uzunboy
02.01.2009, 09:35
:( Allah rahme eylesin. :(

Mekanları cennet olsun.

TAHSİN 61
02.01.2009, 10:19
çok acı bir durum allah gunahlarını affetsin

Egemen Yılmaz
02.01.2009, 10:37
Üzücü bir durum, Allah rahmet eylesin..

Hüseyin İlkin
02.01.2009, 10:55
Allah Rahmet Eylesin ...

EmrahYalçınalp
02.01.2009, 11:01
Bildiğim kadarıyla doğalgaz aslında renksiz ve kokusuz ancak bu tür olayloarda fark edilmesi için koku verilerek kullanıma sunuluyor. Kullanan arkadaşlara nacizane tavsiyem bir gaz sensörü edinip evlerinde kombiye en yakın yere kurmaları. Sonuçta ömür bitmiş gerçi, yapacak fazla birşey de yok.

Allah rahmet eylesin, ailelerine de sabır versin. Çok zor bir durum.

Mustafa K. Demirbaş
02.01.2009, 11:07
çok büyük bir acı,Allah rahmet eylesin

sedatmert61
02.01.2009, 11:18
hepsine ALLAH rahmet eylesin..bide üzüldüğüm nokta yok alem yaptılar yok şöyle oldu gibi yorum yapmıyolarmı dahada deliriyorum..

Cengiz Çubukcu
02.01.2009, 11:23
dün bütün günüm bu olaya üzülmekle geçti, Allah ailelerine sabır versin katlanılacak bir durum değil....

FatmaÇelik
02.01.2009, 11:42
Kimseye değil de ailelerine acıdım valla.

Allah onlara sabır versin....Ne de olsa ateş düştüğü yeri yakıyo...

macka61
02.01.2009, 13:56
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun çok üzücü bir durum

TS-Tiryaki
02.01.2009, 17:30
Allah rahmet eylesin.

Great White
02.01.2009, 17:41
Allah rahmet eğlesin ailelerine sabır versin. (her ne sebepten ölürse ölsünler)

Bu paranteze ne gerek var yahu?

Şu gencecik insanlar arkadaşlarıyla kendi aralarında ev içinde mütevazi bir kutlama yaparken hayatlarını kaybetmişler; köprü altına bomba koyarken değil..

Çok ucuz bir ölüm gerçekten. Son derece de üzücü..

Ailelerine sabır, kendilerine rahmet diliyorum..

Berk
02.01.2009, 17:41
Üzüntü verici bir olay.Böyle bir gecede böyle okuyan gençlerimizi kaybetmek çok kötü.Allah rahmet eylesin..

Mustafa Yılmaz
02.01.2009, 17:45
Benim anlamadığım üst katta ikamet eden vatandaşlar bayılma noktasında bir şekilde uyanmışlar ama rahmetli gençlerden hiç uyanan olmamış ,gaz o daireye çok fazla dolduğundan mı acaba boğulmuşlar yoksa bu gaz insana biranda uykumu veriyor.

Neticede çok yazık olmuş takdiri ilahi Allah rahmet eylesin.

Muhammet
02.01.2009, 17:46
Normalde kombi tesisatı gazı dışarı veremediği zaman alarm çıkarıyormuş ya da onun gibi birşey.

Ama o kombide bu işlevi gören bir alet ya da her ne ise, bozulmuş. Olan gençlere oldu. Çok yazık vallahi. Çok...

:(

TSezgin61
02.01.2009, 17:47
yau böyle yasitlarim öldükce insan ister istemez etkileniyor...

burdada olaylar oluyor, son zamanlarda yasitlarimla. simdide 7 tane yasitim olan genc...:(

Allah Rahmet eylesin...:( Ailelerine sabir ve bassagligi diliyorum...

Harun Karadeniz
02.01.2009, 18:00
allah rahmet eylesin alkollü gittiler yazık oldu..

Gamze
02.01.2009, 18:10
Gaz, en sinsi ölüm olsa gerek. Fark etmiyorsunuz bile... Hele uyku hali. :S

Allah rahmet eylesin, ailelerine sabır versin. Dün akşam haberlerinde izledim, ölenlerden birinin yakınının feryatları hala kulağımda. :( Böyle bir acı yokı... Allah sabır versin.

Tuğba ÖZTÜRK
02.01.2009, 18:59
Bu paranteze ne gerek var yahu?

Şu gencecik insanlar arkadaşlarıyla kendi aralarında ev içinde mütevazi bir kutlama yaparken hayatlarını kaybetmişler; köprü altına bomba koyarken değil..

Çok ucuz bir ölüm gerçekten. Son derece de üzücü..

Ailelerine sabır, kendilerine rahmet diliyorum..
ben habere nette yapılan bazı yorumlara karşın demek istemiştim ne şekilde ölürlerse ölsünler ister alkollü isterse alkolsüz demek istemiştim nette çünkü kızdığım noktalar oldu alkollü öldüler mustahak falan diye sonuçta öldüler nasıl öldükleri de ben ilgilendirmez hem alkollü oldukları da açıklanmadı öldükleri üzücü bir olay ucunda ölüm var bunu demek istemiştim.

Tuğba ÖZTÜRK
02.01.2009, 19:02
Allah rahmet eylesin bu haberin başlığını gördüm açarken besmele çekerek açtım benimde ankarada arkadaşlarım vardı gerçekden korkarak açtım neyse ki değilmiş ama bu birşey farkettirmedi çok üzüldüm yazık olmuş ama 7'si birden nasıl oldu anlayamadım hiç mi 1 kişi durumu sezip çıkmadı dışarı.
benimde ankarada arkadaşlarım vardı haberleri duyduğumda ben de çok korkmuştum

Ozan
02.01.2009, 19:36
Allah rahmet eylesin , yakınlarına sabır versin . Haberleri izlerken etkilendim ailelerin o durumdan :S

Dursun Kaplan
02.01.2009, 23:39
Doğalgazda yeni yılda ikinci facia

Ankara'da dün yaşanan doğalgaz faciasının şoku atlatılmadan, bu kez İstanbul'da doğalgaz faciası yaşandı. Fatih'te 70 yaşındaki bir kadın ve 45 yaşındaki kızı doğalgaz zehirlenmesinden hayatını kaybetti.

hürriyet.com.tr

Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.

pReN@_61
02.01.2009, 23:43
Allah rahmet eylesin..

tsmetu
03.01.2009, 11:18
Evet arkadaşlar bu acıyı paylaşanlardan biriside benim yani onların ailelerinin perişanlığını bire bir yaşadım çünkü aramızda o apartmanla 100 mt var.Allah kimsenin başına vermesin.Gencecik arkadaşlarımız gitti hepside gelecek vaad eden insanlardı.Allah ailelerine sabır versin mekanlarıda cennet olsun.
Buarada buraya alkolü gitti diyenleride kınıyorum bu kadar cahil bir düşünce olamaz.Böyle insanlar olduğu sürece biz bir adım ilerleyemeyiz.

Fatih BALTA
03.01.2009, 12:00
Ölen arkadaşlardan bir tanesi kışladaki komutanlarımızdan birinin oğluydu.Haberi alınca çok üzüldük.Allah hepsinin mekanını cennet etsin.Ailelerine sabır versin.

Harun-61
03.01.2009, 12:37
amin
amin
amin

Mustafa Yılmaz
03.01.2009, 12:57
yazıklar olsun sorumsuz yöneticlere...dogalgaz genel müdürü dün acıklama yapıyor...insan hayatı bu kadar ucuz olamaz...genel müdür acıklamalarını yapamıyor malum acelesi var...yazık o canlara,yazık yazık....
Doğalgaz müdürü ne dediki

mehmetdoğan
03.01.2009, 13:02
yazıklar olsun sorumsuz yöneticlere...dogalgaz genel müdürü dün acıklama yapıyor...insan hayatı bu kadar ucuz olamaz...genel müdür acıklamalarını yapamıyor malum acelesi var...yazık o canlara,yazık yazık....
yapılması gereken herşey yapılmış adam kontrol edildi ve sızıntı tespit edilmedi diyor herşeyde yöneticileri suçlamamak lazım