PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : israil ALLAH seni YOK ETSİN

Sayfa : [1] 2 3

.....
29.12.2008, 06:24
O yavrucakları gördükçe içim acıyor. Allahım sen şu israili yok et YARABBİMMM

İleli
29.12.2008, 06:28
Yuce rabbim onlari bildigi gibi yapsin insallah..

Muhammet
29.12.2008, 07:51
Yıllardır süregelen bu savaşlardan bıktı insanoğlu.

Yazıktır.

Cafer KILIÇSOY
29.12.2008, 08:59
Akıttıkları kanda boğulurlar inşallah. Resmen soykırım yapıyor şerefsizler.

Ama Rabbim görüyor bunları

Dursun Kaplan
29.12.2008, 09:08
Şerefsizinde bir şerefi vardır. Bu itlerde oda yok lanet olası mahluklar.

Badaloğlu
29.12.2008, 09:19
Ne zamanki o topraklardan Osmanlı çekildi; o gün, bugündür o coğrafyaya rahat yok!... Çünkü işin içinde o dönemler İngilizler vardı.Osmanlı'nın parçalanması için her yolu denemişlerdir.İngilizler'in girdiği yerde hayat olur mu? Adamların düzeni sömürge düzenidir.Bu şerefsizler peygamberimizin mezarını çalmak için yer altından tünel bile kazmışlardır :( (İngiliz gizli servisi)

Yahudilerin kutsal kitabında kendi ırkından olmayanları öldürmek çok sıradan anlatılır.Hatta kendi amaçlarınız doğrultusunda insanları kurban etmekten çekinmeyin diye ibareler olduğu aklımda kalmıştı.Özelliklede müslümanları (çok özür diliyorum) köpek yerine koyduklarını okumuştum.O yüzden dünyada yahudi olmayan insanlara bakış açıları bellidir.Helede müslümanları insan yerine koymazlar...

Zamanında Osmanlı padişahı Aldülhamithan'dan bu yahidiler, İsrail devletini kurmak için parayla toprak istemişlerdi.Hatta çölden verilecek toprak parçasına bile razıydılar.Ne de olsa Osmanlı hasta adamdı ve bu tam fırsatıydı.Yani parayla güç durumda olan Osmanlı'dan toprak koparmak için en müsait zamanlardı.Ama Abdülhamithan bu yahudilere değil toprak, çöl'ün bir kum tanesini bile vermem, veremem demişti, eğer toprak vereceksem bir şartla ''bu topraklar kanla alınmıştır ancak o şekilde veririm'' demişti ve kendisine bu küstahca teklifi getirenleri makamından kovmuştu.

Osmanlı=Adalet
İsrail=Azrail

Külünkoğlu
29.12.2008, 09:22
Çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden bu yüzyılda düpedüz KATLİAM yapan İsrail'e lanet olsun ! Allah belalarını tez zAmanda verir inşallah.

KAHROLSUN İSRAİL !

http://galeri.milliyet.com.tr/2008/12/28Israil__ucaklari__Gazzeyi_vurdu/22.jpg

http://galeri.milliyet.com.tr/2008/12/28Israil__ucaklari__Gazzeyi_vurdu/16.jpg

http://galeri.milliyet.com.tr/2008/12/28Israil__ucaklari__Gazzeyi_vurdu/6.jpg

karatasof
29.12.2008, 09:24
Allah'ın lanetlediği kavmin dünyanın başına musallat edilen Terörist Devletinden başka bir şey beklemek mümkün olamazdı da zaten.İnsanlıktan nasibi olamamışlardan başka ne beklenir ki.Allah İsraili'de onu destekleyen ABD'yi de kahretsin........

UğuR
29.12.2008, 09:25
Allah cezalarını verecek.....
Lanet olsun bunlara......

Tolpaş61
29.12.2008, 09:55
bu başlığın gerçekleşme ihtimali acap varmı?varsa görmek isterim.

Hüseyin Bağdat
29.12.2008, 10:21
Bu zulm bir gün bitecek,ama şu an yaşananlar insanın içini parçalıyor. Çoluk çocuk demeden öldürenler bir gün akıttıkları kanda boğulacaklar.ALLAH hepsinin belasını verecek...

Hekimoğlu
29.12.2008, 10:40
İnsan değil bunlar.Amerika arkalarında amerika bir batsın ondan sonra görürüm ben bunları sonlarını hiç iyi görmüyorum.

OfTS
29.12.2008, 11:09
Arkadaşlar İsrail halkı kıyamete kadar hüküm sürecektir.Onlar lanetlenmıs bır kavımdır.Serefsızlerkendı dınlerıne bıle saygıları yok Peygamberlerine saygıları yok
Cumartesı gunu kan doktuler serefsızler
Bızım peygamberımızde pıs yahudıler yuzunden vefat etti

Mayls
29.12.2008, 11:26
İnsan değil bunlar.Amerika arkalarında amerika bir batsın ondan sonra görürüm ben bunları sonlarını hiç iyi görmüyorum.
Bence tam tersi. İsrail batarsa Amerika sallanır, ama Amerika batarsa İsrail'e bir şey olmaz.

ApoCaN28
29.12.2008, 11:55
Hayvan desem...Hayvanlar bile bi seviyede...İnsan olamazsınız zaten...Ne tür bişisiniz siz ya...
.................................................. .................................................. .........................

ÖmerFarukYılmaz
29.12.2008, 12:01
Allah'a havale ediyorum..

Ali Yerlikaya
29.12.2008, 12:15

Abicim Amrika batsa Isarel yok olur diyorsun ben ise tam tersini iddaa ediyorum. Amerika Yahudiler tarafindan yönetildigi icin asil Israel yikildigi an dünya düzeni oturmus olicakdir, ama suan Israel serefsizlerine kafa tutacak mert ve cesur bi devlet göremiyorum maalesef.

OKANIZM
29.12.2008, 12:40
Abicim Amrika batsa Isarel yok olur diyorsun ben ise tam tersini iddaa ediyorum. Amerika Yahudiler tarafindan yönetildigi icin asil Israel yikildigi an dünya düzeni oturmus olicakdir, ama suan Israel serefsizlerine kafa tutacak mert ve cesur bi devlet göremiyorum maalesef.

arkadasım olayı güzel özetlemişsin.amerikanın en büyük zenginleri israilliler.adamlarda öyle zenginler varki türkiyenin safi milli hasılasına eşit bütcede serveti var.

ikinci konuya gelirsek,eger müslüman ülkerler birleşip bir karsı durus sergilemezlerse cok yakındır sıra bizede gelecek.tevratı acıp okuyun ordaki haritada güneydogu anadolu bölgesi varmı yokmu bir bakın!

Misina
29.12.2008, 12:47
İsrailin bu katliamını ve buna sessiz kalan Demokrasi ve adalet dağıtıcı!!!! Avrupalıları Allaha Havale ediyorum.

Dipnot:Toprağını satan bir millet yok olmaya mahkumdur.

Badaloğlu
29.12.2008, 12:49
arkadasım olayı güzel özetlemişsin.amerikanın en büyük zenginleri israilliler.adamlarda öyle zenginler varki türkiyenin safi milli hasılasına eşit bütcede serveti var.

ikinci konuya gelirsek,eger müslüman ülkerler birleşip bir karsı durus sergilemezlerse cok yakındır sıra bizede gelecek.tevratı acıp okuyun ordaki haritada güneydogu anadolu bölgesi varmı yokmu bir bakın!

Bu konuda haklısınız.ABD'de kriz'in ilk günlerinde bir yahudi 400 milyar doları, İsrail'e aktarmış diye duydum:eek:

Adem Erdoğan
29.12.2008, 12:50
İsrailin bu katliamını ve buna sessiz kalan Demokrasi ve adalet dağıtıcı!!!! Avrupalıları Allaha Havale ediyorum.

Dipnot:Toprağını satan bir millet yok olmaya mahkumdur.

Olanların kökü 2. satıra dayanıyor ama kundaktaki çocuklar bunun hesabını ödememeli.

macka61
29.12.2008, 13:17
Allah cezalarını versin müslüman kardeşlerimizi Allah korusun

denizgrsy
29.12.2008, 13:21
Şerefsizlik abidesi israile kimsenin dur demediği bir dünyada dualarımız Filistin için ve tek yardım isteyeceğimiz Allah'tır.Allah tez zamanda israilin dağlarını evlerini başına yıksın !

ozcan_asanoglu
29.12.2008, 13:34
Milyon kere milyon AMİİİNN!!...

peker61
29.12.2008, 13:36
Aminnn inşallah ..

Kubilay ŞAHİN
29.12.2008, 13:44
yahu bunlara ne yapsak nasıl yapsak.. adamlar vuruyo kimse bişe demiyor.. sanki savaşa yaklaşıyoruz gibi.. Allah Müslüman kardeşlerimizi zalimlerin zulmünden korusun...

Yasin Berber
29.12.2008, 14:04
Allah (http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=41399312) sabır versin

Harun-61
29.12.2008, 15:07
Müslüman'lar birlik ve beraberlik göstermedigi müddetce bu böyle gider.
Yazik bize !

bir avuc yahudi milyonlarca Müslüman ile dalga geciyor !

Yasasin zalimler icin CEHENNEM !!!

$ehit'lerin Ailelerine Rabbim sabir versin. AMIN

.

Mayls
29.12.2008, 15:16
Rab ölenlere rahmet eylesin ve kalanlara sabır versin.

Bir asır önce özgürlük için (!) Türk askerine silah çekenler şimdi ne yapıyordur acaba? Mutlular mıdır, torunları neler çekiyor...

Faik Yılmaz
29.12.2008, 15:21
Arkadaşlar yahudilere finans sağlayan şirketlerin ürünlerini almayalım...

Kardeşlerimizin kanına ortak olmayalım...

LANET OLSUN BÜTÜN ZALİMLERE....

TS-Tiryaki
29.12.2008, 15:59
bu serefsizlere hicbirsey yapamazlar. israil dünyayi yönetiyor. kimse gikini cikaramaz.

ALLAH belalarini versin. Ölenlerede Allah Rahmet eylesin. Yakinlarina sabirlar dilerim.

Özkan
29.12.2008, 16:13
Allâh, İsrâil'den önce bu soykırımda vatandaşları şehîd olduğu hâlde saldırıyı meşrû kabûl eden Filistin sözde cumhûrbaşkanı Mahmud Abbas ve sınırı kapatarak Gazze'ye gıda, ilaç, tıbbî malzeme, enerji, su ulaşmasını engelleyen ve Gazze'yi yok olmaya mahkûm eden firavun Hüsnü Mübârek'i yok etsin.

İsrâil Filistin'in, diğer Araplar'ın ve diğer Müslümânların düşmanı ve bunu gizlemiyor ya Arap ve Müslümân olma iddiâsındaki şerefsiz diktatörlere ne demeli? Başlarındaki nâmussuz herifi deviremeyen Batı Şeria halkına ne demeli?

Adil ÖZGÜR
29.12.2008, 16:53
Bir gün yaptıklarının bedelini ödeyeceklerini çok iyi biliyorum. O gün inşallah çok yakınlardadır. Lanet olsun sana ISRAEL

Harun-61
29.12.2008, 16:56
Allâh, İsrâil'den önce bu soykırımda vatandaşları şehîd olduğu hâlde saldırıyı meşrû kabûl eden Filistin sözde cumhûrbaşkanı Mahmud Abbas ve sınırı kapatarak Gazze'ye gıda, ilaç, tıbbî malzeme, enerji, su ulaşmasını engelleyen ve Gazze'yi yok olmaya mahkûm eden firavun Hüsnü Mübârek'i yok etsin.

İsrâil Filistin'in, diğer Araplar'ın ve diğer Müslümânların düşmanı ve bunu gizlemiyor ya Arap ve Müslümân olma iddiâsındaki şerefsiz diktatörlere ne demeli? Başlarındaki nâmussuz herifi deviremeyen Batı Şeria halkına ne demeli?

:alkış:..........:alkış:

Enes
29.12.2008, 17:01
Arkadaşlar yahudilere finans sağlayan şirketlerin ürünlerini almayalım...

Kardeşlerimizin kanına ortak olmayalım...

LANET OLSUN BÜTÜN ZALİMLERE....
Kesinlikle yahudilere finans sağlayan şirketlerin ürünleri alınmamalı ,mitinglerde tepkimizi dile getirmeliyiz ve en önemlisi dua etmeliyiz.ALLAH filistinli kardeşlerimizin yardımcısı olsun...

Muhammed KOÇ
29.12.2008, 17:05
şerefsizler eden bulur...

pReN@_61
29.12.2008, 17:13
KAHROLSUN israil !

Harun-61
29.12.2008, 17:15
yahudi mallarını kullanmayalım.her alınan yahudi malı israile bir mermi hediye etmektir.

------
COCA COLA NIN SAHIBI, CNN DE YAPTIGI AÇIKLAMA ILE TEMMUZ AYININ TÜM GELIRINI VE BUNDAN SONRAKI AYLARIN KAR PAYLARINI ISRAIL DONANMASINA DEVRETTIGINI AÇIKLADI!

.

Harun-61
29.12.2008, 17:15
vahşet ve dehşet ülkesi israili katlettiği müslümanlardan dolayı ürünlerini almama boykot kararı alalım.

1-ariel
2-intel
3-Ibm
4-nokia
5-cnn
6-philips morris
7-parlement
8-marlbora
9-carrefour
10-coco cola
11-dr pepper
12-sprite
13-fanta
14-schweppes
15-johnson-jhonson
16-fruitopia
17-kia ora
18-cnbc
19-ıcq (internet chat programı)
20-maggi
21-calvin klein
22-danone ürünleri
23-nestle
24-nescafe
25-perrier
26-vittel
27-pure life
28-carnation
29-libby's
30-milkmaid
31-nesquik
32-buitoni
33-crosse&blackwell
34-milkybar kitkat quality
35-smarties,after eight lio
36-polo
37-shreddies cereal
38-kit kat quality steet.sn
39-after eight,baby ruth,b
40-lion,aero,polo,frutips
41-felix-cat food
42-l'oreal
43-giorgio armani
44-vakko
45-vichy
46-jacop's
47-marks&spencers

48-

.

Kadir
29.12.2008, 17:21
Senin başbakanın bop eşbaşkanıyken , senin başbakanın yahudilerden ödül almışken , topraklarında amerikan üssü varken boykot boşluğa kurşundur .

boztepeliyasin
29.12.2008, 17:28
yahu içimiz sızlıyorda bir tanede gelişmiş bir islam devleti görüyormusun etrafınızda dünyaya sözünü geçirebilen. ağlanmak yerine güçlenmeliyiz. islam devletleri birlik olmalı. adamlar akıllı, güçlü diye adamlara kızmaya hakkımız yok. biz eşek olduktan sonra semer vuran çok olur. işimiz güzücümüz fakiri ezmek , çalıp çırpmak, zengini güçlüyü övmek, dünyaya yalakalık yapmak. biz güçlü olalım biz akıllı olalımda biz onları ezelim diye uğraşan yok. adamlar uzaylarda geziyor müslüman ülkelerde taşla sopayla hala savaşa gidiyor.

Cem Akyüz
29.12.2008, 17:31
Senin başbakanın bop eşbaşkanıyken , senin başbakanın yahudilerden ödül almışken , topraklarında amerikan üssü varken boykot boşluğa kurşundur .

:alkış::alkış:bizde abd sevgisi varken hiçbir şey yapamayız yapanlarıda hain ilan ederiz

Adil ÖZGÜR
29.12.2008, 17:34
W Bush bir söyleminde "Ucu açık" kelimesi kullanmıştı. Dış politikalarda yapılan fiillerde ucu açık kelimesi gibi katliamın ucu nereyi işaret ediyor? Bu bilince erişmek bunu algılamak önemlidir. 7 Cihanla (Atalarımız bunu 7 Düvele söylemiştir.) savaşmış bir toplumun evlatlarıyız.

guci 29
29.12.2008, 17:38
Allahımmm :S:S:S:S

Mustafa K. Demirbaş
29.12.2008, 17:58
kahrolsun israil...

Ömer SEVİNÇ
29.12.2008, 18:17
İnşallah gayretullaha dokunmaları yakındır.

Diyecek başka bir şeyim yok..

Harun-61
29.12.2008, 18:31
Gazze'de ölü sayısı 310, yaralı sayısı 1420'ye çıktı!

Yaralılar cep telefonu ışığıyla ameliyat ediliyor

.

oflubektas
29.12.2008, 18:49
Cezayirli Malik Bin Bella'nın güzel bir sözü var: Sömürge olmak, güzel bir şey değildir. Ancak kurtulmak mümkündür. Sömürge edilebilir olmak ise onursuzlukluktur ve bu hastalıktan kurtulmanız mümkün değildir.

israil'e tüm İslam Alemi ve ezilmişlerin yanında olanlar 60 senedir lanet okuyor ama pek birşey olduğu yok. 2000 ve 2006 yıllarında Güney Lübnan'dan yedikleri ufak çaplı darbeler dışında israil devleti dimdik ayakta duruyor. Pek sevgili Arap komşularından Mısır 1978'den beri arabulucu olarak görünse de israil in sözünden asla dışarı çıkmaz. Bunun karşılığında da yılda 5 milyar dolar civarı geri ödemesiz Amerikan yardımı alıyor. Bu nedenledir ki yanı başındaki Gazze inim inim inlerken adamların kılı kıpırdamıyor. Ürdün'e gelince; şu an yanındaki Batı Şeria bölgesinde askeri hareketlilik olmadığı için oldukça rahatlar. "Terorist" saydıkları direnişçilerin sınır sızmalarına karşı da Mossad ve Shaabek ile uyum içinde çalışıyorlar. Aynı zamanda sınırlarında genişleyen ve Filistin halkının topraklarının gaspedilmesiyle ortaya çıkan Yahudi yerleşimlerine karşı sesleri çıkmıyor.

İslam Alemi'nin hal-i pür melali ortada iken israile kızmak içimden gelmiyor. Daha ziyade satılmışlara kızmak lazım. Önce yarım ağızdan israil saldırısını kınarlar, sonra el altından kendilerini satmaya devam ederler. Yapılacak ilk Arap Birliği toplantısında da kavga çıkacağı için başlangıçta çok sert yazılan sonuç bildirgesi sonrasında Kuveyt ve Suudi Arabistan öncülüğünde yumuşatılır, Sam Amca'ya şirin görünmeye devam ederler. Olaylar ilerlerse başkanı Türk olan İslam Ülkeleri konferansı toplanır "saldırıların derhal durması çağrısı yapılır" .

Bu arada Lübnan yenilgisi sonrası 1,5 yıldır hükümet krizi yaşayan israil'de şubat 2009 seçimleriyle "ulusal birlik hükümeti" kurulur, bildiklerini okumaya devam ederler.

Harun-61
29.12.2008, 19:05
Ahmedinejad'dan İsrail'e : Sonun Vahim!
Her fırsatta İsrail'i haritadan silmekle tehdit eden İran'da Ahmedinejad, 'Suç dosyaları kabardı, sonları vahim olacak' dedi.

.

Harun-61
29.12.2008, 19:13
http://img362.imageshack.us/img362/7939/boykottas6.jpg

http://img362.imageshack.us/img362/8108/558boykot41gs6.jpg

.

Fatih Ersoy
29.12.2008, 19:14
Ölü sayısı 345' yükseldi...

Lanet köpekler rahat bırakın insanları....

Mustafa Ağaoğlu
29.12.2008, 19:17
Kullandığımız ne varsa bu şerefsizlerin hepsi napıcaz bilmiyorum.. Fitne Fesat yahudi.

ayvaz
29.12.2008, 19:21
Allah belanızı versin

Taner Uykuçeken
29.12.2008, 19:58
İsrail elbet birgün cezasını çekecektir bknz. Kıyamet alametleri, zaten bu yaptıklarıda kıyamet alametlerinden,en üzüldüğüm şeylerden biri yahudi katliamını göremeyecek olmamızdır 'bknz kıyamet alametleri'
yanlız Ahmet abi Azrail gibi bir 4 büyük melekten birisinin karşısına israil pek olmamış İblis daha güzel olurdu.

m@rdi
29.12.2008, 20:21
Şeferimizi,haysiyetimizi,namusumuzu,İNSANLIĞIMIZI kaybettik.
Hükümsüzdür!

İsrail-ABD

Mehmet Fırat
29.12.2008, 20:22

Bu dünyada, birşeyler yapmak isteyen 'gerçek' müslümanları engelleyen 'sözde' müslümanlar oldukça, bu dediğiniz çok zor gerçekleşir.

Mahalle baskısıymış. Peh!.. Bizi oyaladıkları konuya bak!

Ba®ış
29.12.2008, 20:30
arap ve müslüman ülkelerin %90 ının abd kucağında olduğunu göz önünde bulundurursak,malesef daha çok kan akar

Süleyman Eruyar
29.12.2008, 21:17
Zalimler İçin Yaşasın Cehennem...

Alibeyoglu
29.12.2008, 21:18
oh osmanli oh osmanli dünya seni cok özlüyor

İskender Çakmak
29.12.2008, 21:52
onların zamanıda gelecek taş bile dile gelecek arkamda yahudi var diyerek

Özkan
29.12.2008, 21:58
Kullandığımız ne varsa bu şerefsizlerin hepsi napıcaz bilmiyorumOlayın boyutu sandığımızdan bile daha büyük. Türkiye'deki tohumların çok büyük kısmı İsrâil'den ithâldir. Yeni çıkan yasalarla ülkemizde tohum üretmek o kadar zorlaştırıldı ki, aklınız hayâliniz durur.

"Bir tohumdan ne çıkar?" diyenlerimiz olabilir. Herhangi bir sebeple İsrâil bize tohum satışını yasaklasa, o yıl ülkemizde hiçbir tarım ürünü üretilemez.

Cem Akyüz
29.12.2008, 22:04
bizim devletin ters bir tavır sergiyemeyeciğini adım gibi biliyorum malum babaları abd kızar sonra..Arap ülkelerinden hiçbir tepki geleceğini sanmıyorum sadece acaba Ahmedinejad harekete geçer mi diye düşünüyorum ama bakalım.Hamasa direnişinde destek veriyorum gerçi ne kadar karşı koyabilirler bilmiyorum ama dayanabildiği kadar Lübnan çok güzel direnmişti zamanında..

İskender66
29.12.2008, 22:11
Kahrolsun İsrail. Allah İsrailin ve bu katliama seyirci kalıp bu katliamı destekleyenlerin belasını versin.

BDiler61
29.12.2008, 22:16
Allah belalarini versin

ATSIZ
29.12.2008, 22:39
amin..........

Burak_52
29.12.2008, 22:39
Allah
israil ve abd nin belasını versin
vefat eden müslüman kardeşlerimizin mekanı cennet olsun

ilhan
29.12.2008, 22:42
Üniversite 1. sınıftayken Edebiyat hocam bana doğaüstü bir gücün olsa ve yeryüzünde değiştirebileceğin bir şey olsa ne yapardın diye bir soru sormuştu. Ben de O'na "İsrail'i haritadan ve yeryüzünden silerim." demiştim. Nedenini sorduğunda bunu anlamak zor olmasa gerek demiştim. Şimdi beni daha iyi anlıyordur.

Savaşlar olmasın!
Çocuklar ölmesin!

Savaşa Hayır!!! !!! !!!

wien_ts
29.12.2008, 22:59
Allah
israil ve abd nin belasını versin
vefat eden müslüman kardeşlerimizin mekanı cennet olsun

Amin..Amin

Harun-61
30.12.2008, 00:12
Bilemiyorum bir faydası olur mu ama katıldım..

Katılmak isteyen olursa:

http://www.israilikiniyoruz.com/default.asp

Ertan 51
30.12.2008, 08:37
Üniversite 1. sınıftayken Edebiyat hocam bana doğaüstü bir gücün olsa ve yeryüzünde değiştirebileceğin bir şey olsa ne yapardın diye bir soru sormuştu. Ben de O'na "İsrail'i haritadan ve yeryüzünden silerim." demiştim. Nedenini sorduğunda bunu anlamak zor olmasa gerek demiştim. Şimdi beni daha iyi anlıyordur.

Savaşlar olmasın!
Çocuklar ölmesin!

Savaşa Hayır!!! !!! !!!

İlhanım,gardaşım iznin olursa yazına bende sahip çıkıyorum
duygularımın aynısını yazmışsın Allah razı olsun
inanın bu katliamın yapıldığı ilk gün haberlerde izledim kendimden korktum üzüntüden bişey olacak zannnetti çoluk çocuk
tarif edilemez bir vahşet ve insanlık ayıbı sergileniyor tüm dünya izliyor bu da beni kahrediyor
tek sığınacak yerimiz var Allah ve Allahtan belalarını dilemek
yoksa dünya ellerinde,kimsenin bişey yapacağı görünmüyor malesef.

Külünkoğlu
30.12.2008, 08:54
Arap Birliği bu saldırılar olur olmaz Cuma Günü Acil toplanma kararı aldı.

Gerizekalılar ! nerden geliyorsunuz ? memleketlerinizde uçak yok mu ? bir hafta sonra toplanmak neyin nesi ! İsrail kara harekatına girişsin daha çok insan öldürsün diye mi bekliyorsunuz ?

Hoş toplansanızda sizden bir cacık olmayacağını en iyi israil biliyor. Bilmese yapar mıydı bu saldırıyı.

Allah (c.c) bunun hesabını yahudilere elbetteki soracaktır. Ama sizin hesabınız da onlardan aşağı olmayacaktır. Dünyanın zenginliği sizde gümüş'den yapılmış arabalara binersiniz altıntan yapılmış kulozet kapaklarına oturursunuz yanı başınızda insan açlıktan ölür. Dinen şart olan zekatınızın bile 40 da birini verseniz dünyada aç insan kalmaz. Allah sizden bunun hesabını da soracaktır.

Neyse konu sapmasın.

Allah seni yok etsin İsrail !

İHSAN
30.12.2008, 09:12
Bu hazin durum gösteriyor ki, biz müslümanların yardıma ve yarenliğimize muhtaç kardeşlerimiz bizlerin gözünün içine bakıyorlar. Bu da şu demek oluyor ki, kendini bu hassas konuda duyarlı hissden her müslüman sorumluluk bilinciyle hareket etmeli, her kişi sorumluluğunun farkına varabilmelidir.

Dursun Kaplan
30.12.2008, 09:18
Bu pislik ülke için çok şey söylenmez. Ama birşey söyleyeceğim, Allah büyük eden bulur. ;)

Adem Erdoğan
30.12.2008, 09:26
Araplar 60 yıl önce birlik olup yok edememişler İsrail'i.O zamanlar İsrail sadece çölün ortasında yeni kurulmuş ufak bir devletten ibaretti.
O bölgede İran ne yaparsa yapar.3. dünya savaşı durumunda İran'ın en büyük müttefikimiz olacağını düşünüyorum.Çünkü olay dinler savaşı boyutuna girmeye başladı.

Mayls
30.12.2008, 11:26
Ahmedinejad'ın sessizliği düşündürüyor beni. Fırtına öncesi sessizlik değildir umarım...

Mustafa K. Demirbaş
30.12.2008, 11:27
bu sabah haberlerde Flistin deki özellikle çocukalrı o halde görünce içim sızladı

şerefsiz israil yeter artık defol Filistin den

Badaloğlu
30.12.2008, 11:50
Allah (http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=41399312) sabır versin

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=41399312

Yasin, bu video'yu aylar önce dinlediğimde ne hissediyorsam, şimdi daha fazlasını üzülerek izlediğimi söyleyebilirim.Bu klipte değişen tek şey, yeni yeni müslüman insan cesetlerinin bu klibe eklenmesi oldu.

Seni bu duyarlı davranışından dolayı kutluyorum.Her ne kadar bu video Youtube'de birileri tarafından engellenmiş olsada; düşüncelerimize asla engel olamazlar.Birde klipte şu başbabakanımızın sesini ilave etmeseydin tam süper olacaktı.Gerçi sen oradaki verilmek istenen tek vatan mesajına vurgu yapmak istediğini çok iyi anladım ve de biliyorum.O yüzden o konuya çok takılmıyorum.

http://img362.imageshack.us/img362/7939/boykottas6.jpg

http://img362.imageshack.us/img362/8108/558boykot41gs6.jpg

.

Harun,
Şu markaları gördüğümde irkiliyorum.Hayatımızın her alanına o kadar sessizce girmişlerki artık onları hayatımızdan çıkarmak için bile böyle felaketleri bekliyoruz.Sonra gene unutup gidiyoruz.

Domuzdan bir çivi dahi söksek kârdır dersen hep beraber kullanmamaya özen gösterelim o zaman...

TSezgin61
30.12.2008, 12:14
BP, DANONE, SHELL, HUGO BOSS, NESTLE, DISNEY, MICROSOFT, TANG´, MILKA, cKlein, FORD, KITKAT, LOREAL.....:eek::eek::eek::eek:

suan soktayim...:(

Mayls
30.12.2008, 12:32
Bu amerikan/yahudi ürünlerinin bir çoğunun yerli alternatifi var. Fiyatlar arasında da dağlar yok bildiğim kadarıyla.

Ali Yerlikaya
30.12.2008, 13:39
Bu amerikan/yahudi ürünlerinin bir çoğunun yerli alternatifi var. Fiyatlar arasında da dağlar yok bildiğim kadarıyla.

Evet ben sahsen yillardan bri dikkat ediyorum belki bu mallarin yahudileri destekledigi kesinlesmis degil ama yüksek ihtimal oldugu icin almamak lazim, sonucda bi serefsiz müslümna katillerini destekleyip bi katliama sebep olmak var, ins. herkes artik bu insan disi katliamdan sonra cok daha hassas davranir, en azindan vijdaniniz rahat olur bunlari desteklemdiginiz icin.

Great White
30.12.2008, 14:01
Boykot etmek en medeni yaklaşım tabi ki. Bunda fayda var..

Lakin bizlerin bireysel olarak yapacağımız boykotlar deveden ancak bir kıl koparabilirken adamlar hem de olayın merkezinde develerin kendisini yetiştiriyorlar:)

Bizler burada Coca Cola' ya veya Starbucks' a tepki verip kullanmama kararı alırken diğer yanda herifler hem de Kabe' nin etrafına milyonlarca dolarlık yatırımlar ile Starbucks, Wendys, Mc Donalds gibi yüzlerce darphane ve bir zamanlar kendisinden daha yüksek binanın yapılmaması hassasiyeti güdülen Kabe' yi tepeden görebilen geceliği onbinlerce dolar tutarında suitler içeren gökdelenler inşa ediyorlar..

Bizler buralarda Araplar' a yapılan zulüme kendimizce tepki koymaya çalışırken bizzat araplar, kendilerini sömüren emperyal güçlere hem doğal kaynaklarını hem de maneviyatlarını peşkeş çekmeye devam ediyorlar..

Gerçi bu yüzyıllardır bu şekilde sürüp gitmişti, bundan sonra da değişmesi anlamında yapılabilecek pek bir şey gözükmüyor maalesef..

Bu dünyada hiçbir zaman işe yaramamış olan bolca bedduadan başka..

Ahmet Kuru
30.12.2008, 14:21
Yahudiler soykırım yapıyor dünya uyuyor ve hiçbirşey olmamış gibi davranıyor..
Sözde ermenilere 70-80 yıl önce yapıldığını iddaa ettikleri soykırım için bir taraftarlarını yırtan dünya devleri,en canlı katliama sessiz kalıyor...
Aslında diyecek söyleyecek çok şey var,lakin forum kurallarına uygun olmayacak...
Allah hepinizi bildiği gibi yapsın...

tuncay1984
30.12.2008, 14:31
müslüman ülkeleri niye birlik olmuyor bunca zulume karsi hala anlamis degilim
herkes amerikan usagi olmus

Cem Balcı
30.12.2008, 14:48
Şerefsizlik abidesi israile kimsenin dur demediği bir dünyada dualarımız Filistin için ve tek yardım isteyeceğimiz Allah'tır.Allah tez zamanda israilin dağlarını evlerini başına yıksın !

inşallah...

amin...

bu savaşdaki abd desteğide yadsınamaz...

Enes
30.12.2008, 14:57
Eğer bu olaya üçüncü bir ülke dahil olursa dünya savaşı kaçınılmaz olur savaş tüm dünyaya yayılır gidişatda bunu gösteriyor zaten.Dünyadaki bütün dengeler değişecek gibi,olası bir savaşta rusya,iran amerikaya karşı cephe alacaklardır bizde büyük ihtimal rusya ve iranın yanında yer alırız.Tabiki bu uzun sürecek bir süreç.ALLAH filistindeki kardeşlerimize yardım etsin.İsraile gelince yavaş yavaş mezarını kazıyor haberi yok...

Selim Turan
30.12.2008, 15:17
Şu Kriz bu şirketlerin alayını batırsa tarihe gömse ne güzel olur.

Mayls
30.12.2008, 15:18
Olası bir savaşta iki cephenin arasında kalırız.

okg_53
30.12.2008, 15:20
Olası bir savaşta iki cephenin arasında kalırız.
Sen hiç merak etme.Bizim gerçek safımız belli.
Abd ile olan müttefikliğimiz göstermelik.

atf61
30.12.2008, 15:23
kahrolsun abd...lanet olsun israil...satılmış arap şeyhleri...serefsiz çadır devletleri....

Selim Turan
30.12.2008, 15:23
Olası bir Dünya Savaşında Cepheler belli olur aniden...

ABD-AB-İsrail-Kanada

Karşısında

Rusya-Çin-Hindistan-İran-K.Kore-ABD Gıcığı Latin Amerikalılar

Bu savaşta Bizim rolümüz şu an itibariyle Batı gibi görünsede.. Bölgesel dengeler bu durumu değiştirebilir. Bakarsınız Amerikan F lerine değilde, Rus Miglerine hava sahasını açmışız...

Özkan
30.12.2008, 15:34
Erbakan döneminde imzâlanan bir antlaşma ile İsrâil pilotlarının Türk hava sahasında eğitim yapmalarına izin verilmişti. Hükûmetimiz bu vahşeti en üst düzeyden kınadığına göre hava sahasının kapatılmasını da gündemine getirebilir.

TSezgin61
30.12.2008, 15:36
yau hicmi bunlarin sonu gelmiyecek.... ALLAH seni yok etsin israil!!!!

LazAnisT
30.12.2008, 15:52
Resimleri görünce içim acıdı.Hakikaten lanet olsun.

Harun-61
30.12.2008, 16:19
http://img2.blogcu.com/images/y/u/r/yurekyanginlari/birlik1.jpg

.

sakaryalı.61
30.12.2008, 16:27
s.a. israili allah,cc.bir gün mutlaka kahredecek allah,cc, birtek beni israili lanetlemiştir.fakat..
burada müslümanlar oalrak bizim ne gibi tepki gösterdiğimiz önemlidir.
israil bu gün çoluk çocuk yaşlı demeden katlediyor bu nasıl vicdandır nasıl.
oysa bizim inandığımız allah,cc, ne emrediyor bakın ..ey iman edenler siz savaşta dahi haddi aşmayacaksınız aman dileyene vurmak öldürmek yok yani yasak....bırakın bebeleri savaşta senden aman dileyen askeri öldüreemessin.
benim inandığm allah bunu emrediyor.... israil beşikteki bebeleri öldürüyor bu nasıl bir vicdan..kokakola açıktan israile destek verdiğini beyan etmiştir bunların koka kolasını içen allaha inanan müslüman ekmeğiene kan doğramıştır en güzel cevap bunları boykot etmek mamüllerini almamaktır. başkada yapabileceğimiz birşey yok şuan,selamlar

Cem Akyüz
30.12.2008, 16:50
Sen hiç merak etme.Bizim gerçek safımız belli.
Abd ile olan müttefikliğimiz göstermelik.

neresi göstermelik abi 1950 yılından beri abd ne derse onu yapıyor siyasiler yaptğımız anlaşmalar yüzünden kendi yeraltı kaynaklarımızı bile çıkaramıyoruz.

Yasin Berber
30.12.2008, 17:02
coco cola yı bir filistinli bile alıp içiyor ben bu boykotlara inanmıyorum..... sen başını eğ izle neymiş boykot yapalım..... boykot yapıcaksan birleşiceksin bir kaç ülkeyle askerini dikiceksin filistine..... hadi gel israil bakalım ne oluyor...... bunu yapmakk o kadar kolay değil diyorsunuz ama kolay olmayan şeyi yapmak dır boykot...... 300 diyiliyor ama yalan en 600 700 kişi katlediliyor 3 4 günde...... bu kolay oluyor ama oraya adam dikmekmi zor.... birbirimizi kandırmayalım ....bu ürünleri boykot etmek hiç önemi yok bana göre.....

sakaryalı.61
30.12.2008, 17:13
coco cola yı bir filistinli bile alıp içiyor ben bu boykotlara inanmıyorum..... sen başını eğ izle neymiş boykot yapalım..... boykot yapıcaksan birleşiceksin bir kaç ülkeyle askerini dikiceksin filistine..... hadi gel israil bakalım ne oluyor...... bunu yapmakk o kadar kolay değil diyorsunuz ama kolay olmayan şeyi yapmak dır boykot...... 300 diyiliyor ama yalan en 600 700 kişi katlediliyor 3 4 günde...... bu kolay oluyor ama oraya adam dikmekmi zor.... birbirimizi kandırmayalım ....bu ürünleri boykot etmek hiç önemi yok bana göre.....

şuan duygularını ve israile olan öfken benim tahminimden daha fazla olabilir kardeşim fakat ..bırak asker dikmeyi yardımını dahi israil izin vermese geçiremiyorsun sınırdan ..elimizden boykottan başka birşey gelmez.
benim halkım birgün bunların farkına varacak mallarını almayarak ekonomik anlamda güçlendirmeyecek çünkü güç paradır ..bunların ticaretle bu gücü elde ettiğini anlayacak.selamlar

Yasin Berber
30.12.2008, 17:20
Boykotun bir yararı tabiki olabilir ama tüm müslüman ülkeleri medeniyetler çatışmasın diye seslerini çıkarmıyorlar......İsraili o ürünler durdursa bile amerika bu şerefsizleri durdurmaz çünkü onun orda en büyük kolu israil....amerika en büyük desteği verendir bunlara silahları ucuza maleden bilim adamlarını israile silah yapması için gönderende amerika o zaman herkez amerikayada boykot yapsın ilk önce kullandığımız bilgisayarları bir zahmet çöpe atalım....

Ozan
30.12.2008, 18:02
Müslüman ülkelerdeki cahillik ; dolayısıyla en büyük örneği olarak mezhep ayrılıkları ve bunun getirdiği birbirlerine olan düşmanlık devam ettiği sürece daha çok müslüman kanı dökülür . O bölgedeki müslümanlar birleşmedikçe İsrail'e savunma yapamazlar . Olan her zaman sivillere olur . Filistin'deki belli örgütler var onlar da İsrail'i ateşliyorlar yaptıkları eylemlerle . İsrail saldıracak yer arıyor zaten her zaman . Ortadoğu'daki cehalet gitmedikçe bu iş düzelmez son söz budur bence .

Kazım Uzunboy
30.12.2008, 19:40
Yaklaşık 30 dk. önce haber bülteninde izledim.

İran,İsrail'e savaş açacakmış galiba.

Yorumumu merak eden varsa hemen söyleyeyim.

İran eğer İsrail'e savaş açarsa iyi eder.

alper*
30.12.2008, 19:44
Savaş buralara gelmesin de ne olursa olsun.

Harun-61
30.12.2008, 19:49

insa. hicbir yerde olmaz.
olan masum halka oluyor sonucta.

fakat Iran'in suan böyle bir hamle yapacagina inanmiyorum.

.

Süleyman Eruyar
30.12.2008, 19:51

son derece anlamsız olan bu cümleye verebileceğim en güzel cevap

yurtda sulh, cihanda sulh..

Allahım filistin halkına yardım et...

Mayls
30.12.2008, 19:54
Merhum Kral Faysal'ın teshisi çok manidardır. "İslam dünyasında bir buçuk devlet vardır. Biri Türkiye, yarısı İran". Bu çok önemli husustur. Çünkü eskiden beri ilmi, askeri ve hukuku olan sadece bu iki devlet vardır.
(Ortadoğu: Kaos mu, Düzen mi? kitabından)

Bence bu iki devletten başkası İsrail'e dur diyemez. İsterse bütün Ortadoğu birleşsin, İsrail kazanır. Tarihte örnekleri mevcut. Fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de Atatürk'ten sonra dünya için yapabildiği hiç bir şey yoktur iç karışıklıklar yüzünden.

Gürkan
30.12.2008, 19:55
Burada beddua etmekl bela okumakla israilin duracağı yok. devletlerin bu işe kınamak dışında bir şey yapması gerekiyor.

Cafer Bulur
30.12.2008, 21:13
Akittigin kanlar icinde bir gün bogulacaksin israil!

İskender66
30.12.2008, 21:25
"Zaman Gazetesi'nin yazarlarından Fikret Ertan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısından Hamas'ı sorumlu tutarak, Türk Hükümeti ve kamuoyundan Hamas üzerine baskı yapmasını istedi. Zaman Gazetesi yazarlarından Fikret Ertan'ın Hamas'ı suçlayan yazısı İslamcı kesimde tartışmaya yol açtı."

Bu adam saçmalamış iyice :mad:

Mustafa K. Demirbaş
30.12.2008, 21:28
http://img210.imageshack.us/img210/914/kizrg1eh0.jpg (http://imageshack.us/)

arimseli
30.12.2008, 22:21
Hamas'ın eli-kolu bağlı,
El-Fetih'in eli-kolu bağlı,
İran'ın eli-kolu bağlı,
Mısır'ın eli-kolu bağlı

Tek umut Türkiye..

Türkiye'nin kolu bacağı bağlı olabilir ama eli bağlı değil henüz. Hükümetin elini içeride ki güçler bağlıyor. Hükümet İsrail'e posta koyduğu anda ABD ve AB dişini gösterecek. İçeride zaten hükümeti yemek isteyen fakat ABD ve AB'den çekinen odaklar, fırsat bu fırsat diyecek ve Hükümeti alabora edebileceklerdir.

Hasılı, çare Türkiye'dedir, lakin Türkiye'de ki İsrail uşakları İsrail devletinden daha etkilidir.

Öyleyse iş sende bitiyor kardeşim...

Sahi her yıl Doğu Karadenizi o pis ayalarıyla kirleten, doğu Karadeniz'in doğasını çalıp, tuzak kuran yüzlerce İsrailli hakkında ne düşünüyorsunuz..?

Birkaç tanesinin bacaklarını kırında bakalım İsrail'in fiyakasını bozmuyor musunuz..!

- Türkiye İsrail'de ki Büyükelçisini geri çağırsaydı,
- Türkiye İsrail Büyükelçisini kovsaydı,
- İsraille yapılan askeri anlaşmalar iptal edilseydi,
- Türkiye halkı İsrailli firmalarla çalışan Türk firmalarına boykot resti çekseydi,
- Türkiye halkı BM binalarının camlarını alaşağı etseydi, kapısını tekmeleseydi...

Falan filan...

Katliam yarım saat içerisinde biterdi ve İsrail bir daha böyle bir katliama cesaret edemezdi.

Yapmamız gerekirken yapmadıklarımız sebebiyle sorumlu olmadığımızı ve bunun hesabını vermeyeceğimizi zannetmek ne büyük yanılgı...

Orada katledinler şehit oluyor, kurtuluyor.

Allah bizi kurtarsın...

alper*
30.12.2008, 23:11
Söylediğim tüm sözler anlamsızdır.Sizler haklısınız.
Ama hiçbir şey doğada zayıfın her zaman kaybedeceği gerçeğini değiştiremez.Değişen siyasi,sosyal,kültürel ve teknolojik şartlara ayak uyduramayan milletler yok olup gideceklerdir.3 kıtaya hükmeden Türkler bugün bir yarımadaya sıkışıp kalmışlarsa bunu başka bir şeyle izah edemeyiz.Araplar sahip oldukları zenginlikleri hoyratça kullanarak dünyanın kendilerine sunduğu şansı ellerinin tersi ile itmektedirler.Bu şekilde ezilmelerinin tek sorumlusu kendileridir.

Cem Akyüz
30.12.2008, 23:16
arap ülkelerinden hiçbiri israile bir tepki koymazlar bundan eminim ancak kınıyoruz der geçerler..Her fırsatta israilin yok olması gerektiğini savunan Ahmedinejad halen daha net bir açıklama yapmadı.Açıkcası ne Müslüman alemi nede diğer devletlerin sert bir tepki vereceğine inanmıyorum.bizi tamamen ayrı tutuyorum israile verilecek bir tepkide "Türkiye İsrail'de ki Büyükelçisini geri çağırsaydı,Türkiye İsrail Büyükelçisini kovsayd"ı,keşke bunları yapabilsek ama böyle bir olaya girecek cesareti ne yazıkki bizim siyasilerimizde görmüyorum.

Süleyman Eruyar
30.12.2008, 23:56
Söylediğim tüm sözler anlamsızdır.Sizler haklısınız.
Ama hiçbir şey doğada zayıfın her zaman kaybedeceği gerçeğini değiştiremez.Değişen siyasi,sosyal,kültürel ve teknolojik şartlara ayak uyduramayan milletler yok olup gideceklerdir.3 kıtaya hükmeden Türkler bugün bir yarımadaya sıkışıp kalmışlarsa bunu başka bir şeyle izah edemeyiz.Araplar sahip oldukları zenginlikleri hoyratça kullanarak dünyanın kendilerine sunduğu şansı ellerinin tersi ile itmektedirler.Bu şekilde ezilmelerinin tek sorumlusu kendileridir.

yanii.. filistin ayak uyduramadğı için oranın halkı kaybedecek, oranın halkı ölecek, oranın halkı soykırıma uğrayacak sende buna doğanın kanunu diyeceksin..
bu yazdıkların okuyunca tüylerim diken diken oluyor...

Yasin Berber
31.12.2008, 00:43
böyle üzülmenizi anlamıyorum sonuçta abd ve israilin çıkarları için çalışan bir adama oy veriyorsunuz yakınmaya hakkınız yok, ilerde aynısını bizede yapacaklar

ya bunlardan da sikildim buzamana kadar kim abd ye israile rest çekmiş yapmayin yaaa şu andaki hükümeti bende beğenmiyorum ama sizde kum torbasi yaptinis ülkemizi yöneten abd zaten kim ona baş kaldircakki

Cem Akyüz
31.12.2008, 00:50
abd ye başkaldırma işlemi zamanının kukla siyasetçileri zamanında olmuştu abd uşağı siyasetçiler yüzünden gençlik olarak kitlesel hareket başlatmış ve belli bir amaç doğrultusunda yola çıkmıştı ama malesef kahrolsun abd diyen gençleri idam ettiler üstüne birde vatan haini dedilerr..Yazık ki Küba gibi Venezuella gibi olamıyoruz abd ye dur ulan sen ne yapıyorsun diyemiyoruz

alper*
31.12.2008, 01:06
yanii.. filistin ayak uyduramadğı için oranın halkı kaybedecek, oranın halkı ölecek, oranın halkı soykırıma uğrayacak sende buna doğanın kanunu diyeceksin...
Evet,doğal seleksiyon.

Cem Balcı
31.12.2008, 01:54
Yaklaşık 30 dk. önce haber bülteninde izledim.

İran,İsrail'e savaş açacakmış galiba.

Yorumumu merak eden varsa hemen söyleyeyim.

İran eğer İsrail'e savaş açarsa iyi eder.

abd tepelerindeyken sence yermi?

POYRAZ
31.12.2008, 03:31
Iran bu, yapar mi yapar. Dünyada hic bir ülkenin kafa tutamayacgi sekilde kafa tuttu ABD'ye. Ayrica ABD ve Ingilere askerlerini de 1 yil kadar önce denizde esir almislardi. Bu soruyu bizim korkaklar icin sorsaydin olumsuz cevap verirdim ama söz konusu Iran olunca "Evet" diyebilirim. Adamlar ülke onurlarini cignettirmiyorlar. Son yillarda sagcisi solcusu, dinlisi dinsizi herkesler taktir etti Iran'i.

Israil'e gelince, onlarin kitabini da Hristiyanlarin kitabi gibi insanlar degistirip kendileri yazmislardir. Tevrat'ta "Musevi olmayan herkesin paralari ve karilari Musevilere helladir" yazar. Musevi olmayanlarin hayvan oldugu ve bunlarin Museviler tarafindan öldürülmesine izin verildigi yazar. Özellikle Müslüman düsmanligi yapilir, Hz. Muhammed hic sevilmez.

POYRAZ
31.12.2008, 03:37
Ama hiçbir şey doğada zayıfın her zaman kaybedeceği gerçeğini değiştiremez.
Bana kalirsa fazla Darwin teorisi okumussun ve benimsemissin. Ayrica Bana dokunmayan yilan bin yil yasasin mantigi ile hareket eden ülkelerin sonlari felaket olmustur. O yilan soka soka gelir ve en sonunda mutlaka ama mutlaka seni de sokar. Filistin'in icine düstügü durum bu mantik ile ister tamamen, ister kismen örtüsüyor.

Samet Türkmen
31.12.2008, 03:39
İsrailliler'in içinde bulunduğu ruh haline bir örnek vereyim. Yurtdışında okumuş olan bir tanıdığım ya Tevrat'ta(tabi insanların ekleme yaptığı) ya da onların kutsal metinlerinin bir bölümün de şunu okumuş(Kesin bir bilgi değil) .Açıklar vaziyette yazıyorum.

Örneğin israilli bir doktora Filistinli bir hasta geldi. Eğer yanında kimse yoksa onu tedavi etmeyebilirmiş.Ama birileri varsa yahudiliği kötü göstermemek adına onu tedavi etmeli gibi tavsiyeler yazıyormuş. Ama (mış,muş tabi. Kesin değil)

Recep Alkan
31.12.2008, 08:04

eğer birileri bir yerde müslümanları eziyorsa ve buna bütün hristiyan alemi alttan alttan destek veriyorsa savaş buralara da uğrasın kardeşim. bu iş soykırım yapıldı demekle olmuyor. gerekiyorsa olacaksın kardeşlerinin yanında.

ben bu konuda çok konuşmak istemiyorum. konuşursam ceza alabilirim. genelde okumakla yetiniyorum.

inşallah ALLAH o ülkede edilen duaları duyar da hepsinin belasını verir.

LANET OLSUN İSRAİL

krdnz
31.12.2008, 08:38
Savaş istesekte istemesekte bir gün buralara gelecek...

O zaman bize neden kimse yardım etmiyor diyemeyeceğiz...

ALLAH FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZE YARDIM ETSİN...

Recep Alkan
31.12.2008, 08:44
http://img384.imageshack.us/img384/9199/58760616xk0.png (http://imageshack.us)
http://img384.imageshack.us/img384/58760616xk0.png/1/w470.png (http://g.imageshack.us/img384/58760616xk0.png/1/)

Recep Alkan
31.12.2008, 08:46
http://img206.imageshack.us/img206/309/68676629td7.png (http://imageshack.us)
http://img206.imageshack.us/img206/68676629td7.png/1/w470.png (http://g.imageshack.us/img206/68676629td7.png/1/)

Recep Alkan
31.12.2008, 08:46
http://img384.imageshack.us/img384/7644/41970946rw4.png (http://imageshack.us)
http://img384.imageshack.us/img384/41970946rw4.png/1/w470.png (http://g.imageshack.us/img384/41970946rw4.png/1/)

Recep Alkan
31.12.2008, 08:48
http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=18920&p=23&rid=2

arkadaşlar israillilerin yaptığı şerefsizliği, soykırımı daha ayrıntılı görmek için bu adres yeterrlidir umarım. hala kendilerini haklı çıkaracak yayınlar yapıyorlar.

umarım bir müslüman ülke olarak gereğini bu seferlik olsun yaparız. savaşsa savaş.

Berk
31.12.2008, 09:24
Füzeyle çoluk çocuk öldüren, birçok toplu katliama imzasını atan ve bu yaptıklarıyla övünen, en kısa zamanda dünya haritasından temizlenmesi gereken devletimsidir İsrail.Kurulduğu günden bugüne bulunduğu coğrafyada sataşmadığı devlet yoktur:

http://img411.imageshack.us/img411/3508/800pxarabisraeliconflictp0.png (http://imageshack.us)

Ayrıca bazı zeka küpü kişiler tarafından Türkiye'nin İsrail'den farkının olmadığı ve İsrail'in Hamas'a yaptığı saldırılarla Türkiye'nin PKK terör örgütüne yaptığı saldırıların eş değer olduğu söyleniyor.Yorum yapmayacağım, yorum sizin..

Ayhan Yüksek
31.12.2008, 09:32
Yazacak, diyecek çok şey var ama buna ne sayfalar yeter ne yürek dayanır, bugün gelinen nokta vurdumduymazlığın bananeciliğin,islamiyeti tam manasıyla yaşayamamışımızın bir sonucudur malesef. Allah Filistinli kardeşlerimizin yardımcısı olsun.kahrolasın israil...

İdris Toksoy
31.12.2008, 10:00
RABBİM sen israili helak et.

Harun-61
31.12.2008, 10:27
Amerika'da yasayan yahudiler yapilan katliama isyan etti, israil bayragi yakip yürüyüs yaptilar.

Bunlar anti-siyonist dolayısıyla İsrailin varlığına karşı olan Yahudiler hatta 2006 Lübnan Savaşında Hasan Nasrallaha teşekkür mektubu yollamışlardı. Bu Yahudiler siyonist olan Yahudilerin ekseriyetince hain olarak görülüyorlar hatta Yahudi bile sayılmıyorlar. Bunlar da siyonistleri Yahudi saymıyorlar. Aynı zamanda Ahmedinejadı da destekliyorlar ilginç insanlar...

.

iskenderunlu
31.12.2008, 10:46
KAHROLSUN İSRAİL SİYONİZMİ

YAŞASIN FİLİSTİN YAŞASIN HAMAS İSLAM adına savaşan mücahid ve mücahidelere bin selam

Külünkoğlu
31.12.2008, 11:02
Güzel ve etkileyici sözler bazen gerçeklerin üzerine karanlık bir şal atıyor.

Mesela yazar çizerlere bakılırsa, Gazze'den gelen ve ekranlara yansıyan insanlık dışı görüntüler yüreklerimizi yakıyormuş, vicdanlarımızı kanatıyormuş!

Öyle mi gerçekten?
Keşke öyle olsa...

Fakat...
Yüreğin yanması için dikkat gerekir önce.

Zaplamayacaksın, "ayy çok fena, geçelim bu görüntüleri" demeyeceksin, dikkat edeceksin, kafanı oraya takacaksın ki, yüreğin de gördükleri karşısında acıyla isyan etsin!

Gerçekten vicdanın kanaması için klişe siyasal öfkeler yetmez,!
Tersine Filistin sorunu hakkında bütün klişeleri bir yana atacak kadar samimi bir ilginizin olması gerekir!
Vicdan "bizimkiler/onlar" ayrımına değil, "insanlar ve barbarlar" ayrımına dayanır!
Oysa unuttuk Filistinlileri!..
Öylesine unutturuldular ki, şimdi bu kanlı görüntüler bile hatırlatmıyor artık acılarının kaynağını...

Haşmet Babaoğlu

Coloradoydu
31.12.2008, 11:16
"Zaman Gazetesi'nin yazarlarından Fikret Ertan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırısından Hamas'ı sorumlu tutarak, Türk Hükümeti ve kamuoyundan Hamas üzerine baskı yapmasını istedi. Zaman Gazetesi yazarlarından Fikret Ertan'ın Hamas'ı suçlayan yazısı İslamcı kesimde tartışmaya yol açtı."

Bu adam saçmalamış iyice :mad:

Son çatışmaların kıvılcımı hakkında bilgi vereyim. İsrail, 1 Filistin hedefine saldırıda bulundu. Bunun üzerine Hamas, İsrail'e roket saldırısı yaptı. Ardından da İsrail'in malum katliamı geldi. Yani bu saldırılar İsrail tarafından en başından planlanmıştı demek yanlış olmaz.

Mehmet Fırat
31.12.2008, 11:25
Türk insanı, bombalanmaya ciddi anlamda hazır ise, Türk ordusunun Gazze'ye müdahale etmesini isterim. :rolleyes:

karatasof
31.12.2008, 11:42
İbrahim Karagül
ibrahimkaragul@gmail.com (ibrahimkaragul@gmail.com)
31 Aralık 2008 Çarşamba
'Beş kızkardeş'in acısı ve Meclis'teki 'İsrail dostları'
İsrail'in ABD'den aldığı GBU-39 “akıllı bomba”larının Filistinlilerin evlerine, camilerine, hastanelerine, okullarına, karakollarına, tüm yaşam alanlarına düşmeye başladığı geceydi. Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliye mülteci kampında bulunan küçük İmad Akil Camii de bombalananlar arasındaydı. Tam gece yarısı yapılan hava saldırısında cami yerle bir edildi. Etrafındaki evler, dükkanlarla birlikte..
Patlama o kadar şiddetliydi ki, bölge harabeye dönmüştü. Cami yakınında bulunan, briketlerden yapılma derme çatma ev Cibaliye kampının en fakir ailelerinden birine aitti. Patlamanın etkisiyle yıkılan evlerden biriydi. Aynı odadaki anne Samira ile baba Enver ve üç çocuk yaralı olarak kurtarıldı. Evin cami tarafındaki odasında, aynı yatakta yan yana uyuyan kardeşlere ne olduğu bilinmiyordu. Enkazı kaldıranlar ile anne ve baba, çöken duvarın altında beş kız kardeşin cesedini buldu.
İsrail'e göre orası Hamas'a ait bir hedefti!
İsrail-Filistin sorununu biliriz. Ortadoğu sorunlarını biliriz. 1948'den bu yana bölgede yaşanan her şeyi biliriz. Siyasi hesapları, ekonomik kaygıları, askeri öncelikleri biliriz. Filistinlilerin neden direndiğini, İsrail'in neden savaşa ihtiyacı olduğunu biliriz. ABD'nin, Avrupa ülkelerinin soruna bakışını, bölge ülkelerinin işbirlikçi tavrını, bir milletin kanı üzerinden yapılan tüm hesapları, reelpolitik zırvalarını biliriz. Uluslararası hukukun ne olduğunu, devletler arası ilişkilerin nasıl yönetildiğini biliriz, güç sarhoşluğunun verdiği aç gözlülüğü de biliriz. Terörü de biliriz, devlet terörünü de biliriz, terörle mücadelenin ne olduğunu da.
Ama bunlardan hiç biri bir halka, bütün insanlığın sessiz onayı ile yapılanlara gerekçe olmuyor. Yaşananları bunlarla açıklama çabamız sonuç vermiyor. Hiç biri, hiç bir siyasi, ekonomik, askeri hedef, bugün Gazze'de yaşananların gerekçesi olmuyor, olamaz!
Bir toplumun, bütün insanlığa karşı biriktirdiği hınç, içten içe büyüttüğü öfke, insan ırkına bakışındaki hastalıklı ruh halinden başka bir şey gelmiyor aklımıza. Evet, ortada gerçekten hastalıklı bir ruh hali var ve bu sadece Filistin halkı için değil, tüm insanlık için tehlike oluşturuyor. İsrail'in her benzer saldırısında bilinçaltında yatan kötülükler ortalığa saçılıyor. Bugün Gazze'ye yönelik acımasız saldırının, dün ya da daha önceki saldırıların ortaya çıkardığı tek sonuç bu. Kendilerini eliştiren herkesi antisemitik olmakla suçlayanlar, kendi elleriyle yol açtıkları nefretle en büyük anti semitik kendileri, farkında bile değiller.
“Hamas Kassam füzeleri atmasaymış! bunlar olmayacakmış. İnsanlığın “ortak aklı” bu kadar mı çalışıyor? Taşlarla tankları, el yapımı bombalarla akıllı bombaları bir tutan anlayış karşısında pes etmemek mümkün mü? Altı ay ateşkes vardı. Bir İsrail askeri öldü mü? Hamas'ın roketi yokken İsrail saldırmıyor muydu? Hamas diye bir örgüt yokken İsrail ne yapıyordu? Belki de İsrail'in devlet aklı kadar çarpık bir zihniyet bu. Zihin yönlendirme, kalplerdekini açığa vurmadaki sahtekarlıktan başka bir şey değil.
Beş yıl önce böyleydi, üç yıl önce böyleydi, bugün böyle, yarın böyle olmaya devam edecek. Bu “akıl”, özellikle bu riyakarlık devam ettiği sürece İsrail ölçüsüzlüğü, kontrolsüzlüğü devam edecek. Şiddetten beslenen o hastalıklı ruh daha da acı verecek. Filistin'in “Arap kardeşleri”nin iki yüzlüğü devam ettikçe acı verecek. ABD'nin kör bağnazlığı, Avrupa'nın suçluluk rolü devam edikçe bu acı büyüyecek. Müslüman dünyanın aymazlığı devam ettikçe, kafalarıyla kalpleri birbirinden ayrı çalıştıkça devam edecek. Müslüman toplumları yönetenlerin küçük iktidar hesapları devam ettikçe bu böyle olacak.
Türkiye, bugün, hiç olmadığı kadar duruma müdahil olmaya çalışıyor. Bu vahşeti önleme yolunda atılan her adımı alkışlıyoruz, umut beslemek istiyoruz. Ama aynı Türkiye, saldırılardan sadece birkaç gün önce, İsrail ile 141 milyon dolarlık savunma anlaşması yaptı. İsrail Havacılık Endüstrisi ile Aselsan arasında yapılan anlaşma, sadece sonuncusu... Ya öncekiler? Artık bu anlaşmalar, teknoloji transferi bahanesiyle kabul ettirilemez.
Gazze'den yazan İtalyan gazeteci Vittorio Arrigoni; “Lütfen, birisi bu kabusu durdursun. Sessiz kalmayı seçmek soykırıma çanak tutmaktır. Medeni dünyanın her başkentinde, her şehrinde, her meydanında öfkenizi haykırın! Öyle haykırın ki, bizim acı ve korku çığlıklarımızı bastırsın. İnsanlığın bir parçası bu işe yaramaz sessizlikte hazin şekilde katlediliyor” sözlerini (http://www.timeturk.com/Gazzede-insanlik-katlediliyor-43309-haberi.html)bize ulaştırırken…
Norveçli yazar Jostein Gaarder; “İsrail ırkçı bir devlet olarak varolma hakkını kaybetti. Çocuk katiline biz de katil deriz ve zalimlikleri örtmek için kutsal ya da tarihi emirleri asla kabul etmeyiz” derken…
Haaretz yazarı Gideon Levy bile; “İsrail Gazze'deki saldırısı ile insanlığın, ahlakın, uluslar arası hukukun, hikmetin bütün kırmızı çizgilerini aştı” derken (http://www.timeturk.com/Israil-var-olma-hakkini-yitirmistir!-43278-haberi.html)…
Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki “İsrail Dostluk Grubu”ndan kalan 164 milletvekili hangi yüce menfaatler için “dostluk” çatısı altında bir arada durmayı düşünebiliyor? Başkan olmak için birbirini ezen “duyarlı” vekillerimiz, İsrail dostluğu için birbiriyle yarışan vekillerimiz, istifa etme gereği duymuyorlarmış. Uluslararası resmi çalışmalar başlatacaklarmış. Avrupa Parlamentosu'na mektup yazacaklarmış. Aferin! Uluslararası kamuoyu bütün sabırsızlığı ile mektubunuzu bekliyordu. Avrupa Parlamentosu harekete geçmek için mektubunuzu bekliyordu! Ne de olsa, duygusallıktan uzak, memleketin akıllı insanlarısınız siz!
Nasıl bir “dostluk”sa bu! Biz anlamıyoruz. Biz sizi hiç anlamayacağız. Ve biz, Türkiye kamuoyu, gerçekten sizinle aynı değerleri, çıkarları, duyarlılığı paylaşmıyoruz!

m@rdi
31.12.2008, 12:37
Gazze' de yaşananları hiç bir insan vicdanı kabul edemez,etmemeli. Füzeler altında can verenlerin etnik kimliği ya da dini önemli değil. Orada can verenler suçsuz,güçsüz,masum "insanlar".

Bir damla vicdanı olan insan orada yaşananlara kayıtsız kalamaz. Yaşananlar karşısında üç maymunu oynayanların can alanlardan hiç bir farkı yok.

Mehmet Akif'in "Müslümanlık nerde! Bizden geçmiş insanlık insanlık bile.." şiirinden;
.......
Irzımızdır çiğnenen, evladimizdir doğranan...
Hey sıkılmaz, ağlamazsan, bari gülmekten utan! ...
.......

Egemen Yılmaz
31.12.2008, 12:45
Bir kere masum insanların bu tip katliamlara maruz kaldığını görmek cidden çok üzücü. Müslüman da olsa, başka bir dine de inansa, ya da hiçbir şeye inanmasa da durum değişmiyor.

Bir şeyler yapmak lazım elbet. Ama ne yapılabilir bilemiyorum. Yahudiler neredeyse tüm dünyayı bilinçli bir şekilde ele geçirmiş durumda zaten. Ancak dua edebiliyoruz şu an için ..

Muhammet
31.12.2008, 14:40
@Trkz61

Hiçbir suçu yokken ölen insanlar var, bebekler çocuklar var orda.

Buna "banane" diyebilmen hakikaten insanlık adına utanç verici.

Coloradoydu
31.12.2008, 14:49
Türk insanı, bombalanmaya ciddi anlamda hazır ise, Türk ordusunun Gazze'ye müdahale etmesini isterim. :rolleyes:

İşin daha da acı yanı bu bombalar sırası geldiğinde atom bombası da olacaktır. Bu kadarını göze alabilir mi insanımız?

Recep Alkan
31.12.2008, 14:51
kardeşim zaten bir gün olacak. yani eninde sonunda birileri ile karşı karşıya geleceğiz. bari bırakında bir kere olsun yapacağımız iş değer birşey için olsun.

ortalık karşıacaksa tam karışsın. beğenmediğimiz iran çıkıp herkese kafa tutabiliyorken artık bırakalım birilerini yalamayı. bulalım özümüzü.

alper*
31.12.2008, 15:01
Olan şeylere ne çok duygusal ne de bu kadar insanlıktan uzaklaşmış bir şekilde bakmak gerekir.Ölen masum insanları çocukları bu kadar düşünürsek onların neden bu duruma düştüğünü gözardı etmiş olacağız.
Müslüman müslümanın kardeşidir.Ama bu çağda böyle bir şey yok.Bu çağda din değil para kardeşliği vardır.Para alan emir de almaya alışır.Biz de her başımız sıkıştığında kimlerden para alıyoruz bir düşünelim.Türkiye Devleti bu savaşta ne o tarafa ne diğer tarafa tek bir mermi bile sıkamaz.İddia ediyorum.

Mustafa Yılmaz
31.12.2008, 15:03
Olan şeylere ne çok duygusal ne de bu kadar insanlıktan uzaklaşmış bir şekilde bakmak gerekir.Ölen masum insanları çocukları bu kadar düşünürsek onların neden bu duruma düştüğünü gözardı etmiş olacağız.
Müslüman müslümanın kardeşidir.Ama bu çağda böyle bir şey yok.Bu çağda din değil para kardeşliği vardır.Para alan emir de almaya alışır.Biz de her başımız sıkıştığında kimlerden para alıyoruz bir düşünelim.Türkiye Devleti bu savaşta ne o tarafa ne diğer tarafa tek bir mermi bile sıkamaz.İddia ediyorum.
Türkiye mermi sıkamaz belki ama mermi için para veriyor israel devletine.

Mustafa Yılmaz
31.12.2008, 15:13
Arkadaşlar cihat biz müslümanlar için farzdır ama hicrete sünnettir.
Onun için filistindeki bütün mümin kardeşlerimizi bereketli van,muş,bitlis,bingöl,diyarbakır topraklarına iskan edelim .
O topraklarda müslüman görür böylece ,şahsen benim aklımdan geçen bu.

Uzunoğlu
31.12.2008, 15:18
Bu konuda da mı fikir ayrılığı yaşıyoruz

Yerin dibine batsın dünya siyaseti ülkemizde bu siyasetin içerisinde olduğu için bizim siyasetimizde yerin dibine batsın ayrım yok

Arapmış değilmiş böyle faşizan yaklaşıma hayret etmemek elde değil

Orada olan olaylarda ölen masum insanların hesabını hiç bir siyasal düşünce veremez

İnsan ölüyor yahu müslüman olmuş olmamış ne önemi var

Aynı olay İsrailin başına gelse benim düşüncem yine aynı olur

Bu sebepledir ki Hamas denilen terör örgütünü ben masum göremiyorum ama bu son olaylarda görülüyor ki İsrail bir terör devleti olmuş

Bu dünyada insan hayatının değeri paha biçilemez ama kahrolası siyaset işin içine girince bu hayatlar değersizleşiyor

Orada yapılan bu zulme karşı durmayan haklı gösteren zihniyetin olduğu bünyeyi insan olarak nitelendirmem mümkün değil. Başka bir türdür benim gözümde...

Samet Türkmen
31.12.2008, 15:19
Hamas İsrail'in El-Kaide'si bana göre. Ama o ortamda gerçeği göremeyen Filistinlilerde bu örgüte destek veriyor.

Adem Erdoğan
31.12.2008, 15:31
Hamas İsrail için sadece bahane ve yaptıkları zulmü meşrulaştırmak için kullandıkları bir araç.

10 yaşındaki çocuk kuşlastiği ile taş atsa İsrail'e onu terörist ilan eder yine aynı şekilde saldırırdılar.

sakaryalı.61
31.12.2008, 15:37
.s.a. bütün mü,min,ler kardeştir.{hucurat 10.} bu gün şu ayeti görmeyenlerin müslüman olup olmadıkları şüphe götürür ...

ey müslüman kardeşlerim biz şimdi bir birimize düşüp bir birimizimi yiyelim ne dir bu cahillik allah müslümanı müslümana kardeş yapmışken nedir birilerini yerden yere vurmak ben gavurun yanındayım demek doğrumu sizce ..
onların nasıl bir insan olduğunu bakın çeçenistana filistine anlarsınız bu gün onlar memleketimize girse başımıza füze yağdırsa çoluk çocuk katletse onların ne olduğunu ozaman mı anlayacağız ....

bilinki kafirler de merhamet yoktur ve yine bilinkiş bir ölçüleride yoktur ..

bizim inadığımız bir allah,cc,var ve bize şunu emrediyor{ ey inanlar siz savaş ta dahi haddi aşmayacaksınız } yani benim inandığım allah benden aman dileyeni savaşta dahi olsak öldürmeme mi emrediyor yasak yani...birde onlara bakalım acaba bu gün kaç tane savunmasız insanı öldürdüler cocuk yaşlı kadın demeden HANGİ KİTAPTA YAZIYOR.. şimdi oradaki katillere hak verecek kadar ileri giden arkadaş hangi tarafta olduğuna birdaha bak istersen çünkü bunun vebali çok ağır olacak ahirette hesabını veremezsin

sakaryalı.61
31.12.2008, 15:52
kardeşim zaten bir gün olacak. yani eninde sonunda birileri ile karşı karşıya geleceğiz. bari bırakında bir kere olsun yapacağımız iş değer birşey için olsun.

ortalık karşıacaksa tam karışsın. beğenmediğimiz iran çıkıp herkese kafa tutabiliyorken artık bırakalım birilerini yalamayı. bulalım özümüzü.

.s.a. seni kutluyorum alkan kardeşim ..öncelikle biz kimlerin torunlarıyız ona bakalım..

benim aziz ecdadımdaydı kudüsün anahtarı..., ve adaletle yönetti yüzlerce yıl...yani ne hıristiyanı ezdi nede yahudinin hakkını yedirdi neden yedirmedi çünkü islamda onlarında hakkını muhafaza etmek var...
yoksa onlardan ne farkımız kalırdı...

işte böyle bir ecdadın torunlarıyız plevnede osman paşa allah ondan razı olsun essir düştüğünde kendisine kılıcını uzattığı rus general ben senin gibi bir askerin kılıcını alamam diyecek kadar kendisine hayran bırakan bir ecdadın torunuyuz BİZ işte böyle bir ecdadın torunlarıyız biz....
hatırlasana ey nesil bir gün inş.ne olduğunu hatırlarsın..., hepinize sevgiyle selam ediyorum..

Samet Türkmen
31.12.2008, 17:16
Yakın zaman içinde maalesef askeri bir girişimde bulunacağımızı düşünmüyorum böyle katliamlara karşı. Öncelik yine Türk Halkı'nın can güvenliği olacaktır.

Mustafa Ağaoğlu
31.12.2008, 17:46
Arkadaşlar cihat biz müslümanlar için farzdır ama hicrete sünnettir.
Onun için filistindeki bütün mümin kardeşlerimizi bereketli van,muş,bitlis,bingöl,diyarbakır topraklarına iskan edelim .
O topraklarda müslüman görür böylece ,şahsen benim aklımdan geçen bu.

ee o zaman kutsal topraklarda kim durucak yahudi şerefsizleri mi?

karim@benzema10
31.12.2008, 18:18
kendilerine Allah(cc) tarafından gönderilen peygamberi inkar eden ve Kuran-ı kerim'in ayetlerinde lanetli,bozguncu ve kibirli bir kavim olarak geçen siyonist yahudiler yehovanın nil ve fırat'a kadar uzanan toprakları seçilmiş halk olan israiloğullarına vaad ettiğine inanıyorlar.Müsküman alemi birleşmediği sürece bu kıyım ve soykırım devam edecektir.

Türkiye askeri alanda israil'e bağımlı olduğu olduğu için başbakan'ın son çıkışlarına rağmen somut olarak israil'e karşı ciddi bir adım atamıyor.israil'e olan bağımlılığımızdan birkaç örnekler;
*Türkiye insansız uçakları israil'den alıyor
*abd'de temsilciler meclisinde sözde ermeni soykırımı geçmemesinde bize yardımcı olan ülke yahudiler
*abd'nin siyaset,finans,medya,bürokrasi yahudi siyonistlerin ellerinde

FatmaÇelik
31.12.2008, 19:38
Kötü bi şey söylemeyeyim diyorum ama böyle bir vahşetin baş rol oyuncusu ve onu destekleyen ülkelerin yerle bir olmasını diliyorum..

İçinde hiç Allah korkusu olmayan onca masum insanı kendi çıkarları için yok eden ve bundan zevk alan İŞGALCİ,KATİL israilin ve ona destek verenlerin perde arkasındakilerin tepelerinde patlar inşallah o füzeler...

.....
31.12.2008, 21:37
Şu kötü günlerde yılbaşı kutlamak bana çok abes kaçıyor. Hayatımda kutlamadım kutlamam da .....

arimseli
31.12.2008, 22:11
"Çare; İsrailsiz bir Dünya"

Osmanlı zulüm altında inleyen dünyanın bir ucunda ki Endonezya'ya donanmasını gönderdi ve Endonezyalıları zulümden kurtardı. Endonezya'da o zaman bir tek Müslüman bile yoktu.

Osmanlı insandı, insana değer verirdi. Onun için önemli olan ırkına, dinine, soyuna-sopuna bakmadan insan olmasıydı. Çünkü Osmanlıya göre "Mazlumların dini aynıydı"

O gün, içerisinde bir tek Müslümanı olmayan Endonezya, bugün 200 milyon nüfusuyla dünyada en çok Müslümanın yaşadığı ülkedir.

Osmanlı, Endülüste soykırıma uğrayan Yahudileri kurtarıp kendi toprağına yerleştirdi. Çünkü Osmanlı insandı, çünkü Osmanlı adamdı.

O Yahudiler yedikleri kaba pislediler, ihanet ettiler. Önce Osmanlıya ihanet ettiler, sonra insanlığa ihanet ettiler. Çünkü onlar, Allah tarafından lanetlenmiş pisliklerdir. İflah olmazlar...

Bugün dünyada yaşanan her türlü zulüm, baskı ve sefaletin arkasında bu pislikler vardır.

Artık anlaşılmıştır ki tüm dünyada huzurun tek çaresi vardır.

"İsrailsiz bir dünya"

Er ya da geç...

Biz halen Osmanlının torunuyuz. Kimsenin ırkına, soyuna-sopuna bakmayız. Soy-sop faslına girenler kendilerine Osmanlının asil soyu dışında bir soy-sop arayabilirler...

Kazım Uzunboy
31.12.2008, 22:29
Bugün arkadaşların burda tartıştığını görememişim.

Çok yazık ki bu konuda bile tartışma çıkıyor.

Yattara gitsin mi gitmesin mi başlığı değil ki burası.

Herkesin ortak bir düşüncesi olsun isterdim.En azından burada. :S

Selami Gürpınar
31.12.2008, 23:12
Öyle şey olurmu Kazım,

Kıllık yapmassa olurmu.

Süleyman Eruyar
31.12.2008, 23:25
link vermek belkide yasak, ama forum yöneticilerinden bunun için anlayış bekliyorum...
aşağıda vereceğim linkte gözyaşlarıyla ülkesine şiir okuyan bir küçük filistinli kızın görüntüleri var, "bana dokunmayan yılan bin yaşasın " diyenlerin kalbini biraz yumuşatmak için bu linkin buradan kaldırılmamasını rica ediyorum...
http://www.samanyoluhaber.com/haber-131847.html

m@rdi
01.01.2009, 00:28
http://img214.imageshack.us/img214/851/kids7mbat42dj0ns9.jpg

sakaryalı.61
01.01.2009, 00:38
s.a. bizim atalarımız çanakkalede namus için mukaddesat olan islam için vatan için bu toprakları karış karış kanlarıyla suladılar ... benim aziz ecdadım filistindede kanla şereflendirmediği toprak bırakmamıştır rabbim mekanlarını cennet etsin inş.

şimdi dünyanın her yerinde dövülen sövülen ezilen hep müslümanlar filistin ve diğer yerlerde insan hakları yok ..fakat bir pkk ,lı öldümü ozaman insan hakları devreye giriyor işte bu batının gerçek yüzüdür benim kıymetli milletim bu oyunları bir gün görecektir.

not..bu böyle olduğu halde çatlak sesler çıkaranlar onların dini ne oldukları belli değil hepinize selam ediyorum{mü,minler ancak kardeştir..hucurat suresi ayet .10}

sakaryalı.61
01.01.2009, 00:52
s.a. KONUYA DUYARLI OLAN BÜTÜN KARDEŞLERİME AYRI AYRI SEVGİYLE SELAM EDİYORUM....
İNANIN GÖZLERİMİ YAŞARTTINIZ KİMİN NESLİ OLDUĞUNUZU GÖSTERDİNİZ .
HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM{MÜ,MİNLER ANCAK KARDEŞTİR .hucurat suresi ayet .10}

Pirselimoğlu
01.01.2009, 01:00
Müslümanların Yılbaşısı olan 1 muharrem 1430, yani 28 aralık 2008 den önce alın size yılbaşı dercesine gazzeyi kana bulayan yahudilere ait olan noeli malisef ülkemizde kutlayan çok insanımız var lütfen biraz düşünün !

Yasin Berber
01.01.2009, 01:45
IQhRPPyphPM

Birde bunu dinleyin

Gamze
01.01.2009, 02:49
Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. Ve büyük azab onlaradır. (2/7)

Kalplerinde hastalık vardır. Allah da hastalıklarını arttırmıştır. Yalan söylemekte olduklarından dolayı, onlar için acı bir azab vardır. (2/10)

Yahudilerin yaptıkları zulüm ve birçok kişiyi Allah´ın yolundan alıkoymaları nedeniyle (önceleri) kendilerine helal kılınmış güzel şeyleri onlara haram kıldık. (4/160)

Ey Peygamber, kalpleri inanmadığı halde ağızlarıyla "İnandık" diyenlerle Yahudiler´den küfür içinde çaba harcayanlar seni üzmesin. Onlar, yalana kulak tutanlar, sana gelmeyen diğer topluluk adına kulak tutanlar (haber toplayanlar)dır. Onlar, kelimeleri yerlerine konulduktan sonra saptırırlar, "Size bu verilirse onu alın, o verilmezse ondan kaçının" derler. Allah, kimin fitne(ye düşme)sini isterse, artık onun için sen Allah´tan hiçbir şeye malik olamazsın. İşte onlar, Allah´ın kalplerini arıtmak istemedikleridir. Dünyada onlar için bir aşağılanma, ahirette onlar için büyük bir azab vardır. (5/41)

POYRAZ
01.01.2009, 04:08
Biz, askerimize kursun sikan teröristlere karsilik verdigimiz zaman insanlik sucu islemis oluyoruz ama coluk cocuk demeden, masum insanlari öldüren ve resmen bir soykirima girisen Israil'in yaptigi vatan savunmasi oluyor.

.....
01.01.2009, 09:38
http://www.youtube.com/watch?v=_qtpuLgfeeA&feature=related

.....
01.01.2009, 12:04
Bu arada foruma video eklemek nasıl oluyor???

Özkan
01.01.2009, 12:20
İsrâil'in gayretullâha dokunmasını bekliyoruz ama ondan önce Gazze sınırını kapatan Hüsnü Mübarek, İsrâil'le askerî anlaşmalar imzâlayan partiler ve kendi vatandaşları katl edilirken bile ucuz siyâset peşinde koşup bu saldırıyı onaylayan el Fetih gayretullâha dokunmalıdır.
Hamas İsrail'in El-Kaide'si bana göre. Ama o ortamda gerçeği göremeyen Filistinlilerde bu örgüte destek veriyor.el Fetih adlı hâinler çetesi Filistin'i temsil ediyor, öyle mi? Filistin'in cumhurbaşkanı olduğunu iddiâ eden ama gerçekte el Fetih'in başkanı dışında birşey olmayan Mahmud Abbas saldırıyı meşrû kabûl ediyor. Bu herifler mi Filistinlilerin peşinden gitmesi gerekenler.

Fatih Ersoy
01.01.2009, 12:39
Ne güzel demiş M. Akif ERSOY

Bakmayın, hem tükürün çehre-i murdarımıza!
Tükürün: Belki biraz duygu gelir ârımıza!..
Tükürün cebhe-i lâkaydına Şark'ın, tükürün!..
Kuşkulansın, görelim, gayreti halkın, tükürün!
Tükürün milleti alçakça vuran darbelere!
Tükürün onlara alkış dağıtan kahbelere!
Tükürün Ehl-i Salîb'in o hayasız yüzüne!
Tükürün onların aslâ güvenilmez sözüne!
Medeniyet denilen maskara mahlûku görün:
Tükürün maskeli vicdânına asrın, tükürün!..

Emre7
01.01.2009, 12:42
İsrailin akrasında amerika gibi güç var ise. Hatta bana kalırsa amerakinaın arkasındaki güç bir bakıma israildir.
ne israil ne de amerikadan kurtulmamız kolay olmayacak. Baştabizim vekillerimiz olmak üzere destekçileri o kadar çok ki ..

Yasin Berber
01.01.2009, 13:59
Allah kimseyi iman aşkından yoksun aç gözlü vede insanlık duygularından arınmış hep kendime diyen yapmasın...................(AMİN)

.....
01.01.2009, 15:08
Amin Amin Amin

Bu arada Todoron abi youtube videosunu foruma nasıl ekledin?

Samet Türkmen
01.01.2009, 15:49
Ömer burada yazıyor ;

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=5290

.....
01.01.2009, 16:06
Samet abi Teşekkürler.

.....
01.01.2009, 16:07
qtpuLgfeeA

Remzi
01.01.2009, 16:09
Ytlerin yanındaki boşlykları kaldır Ömer [yt] böyle olacak..

.....
01.01.2009, 16:10
_qtpuLgfeeA

Kaldırdım ama olmadı galiba :(

OfTS
01.01.2009, 18:11
Arkadaşlar yahudıler lanetlenmıs bır kavımdır dunya uzerınden kıyamete kadar sılınmeyecekler maalesef...Yuce kıtabımızda da Gamze ablamızın dedıgı gıbı gecer.
Ama ısraıl mallarını boykot ederek bı nevı olsa katkı saglayabılırız
Sıze bır anımı anlatayım
Mc donaldın onunden gecıyorum ustunde fılıstın atkısı olan bı arkadas gecmıs mc monusu yıyor bırıde aynen su sekılde karsılık verıyo yaa mumın korkmazmısın hesaba cekılecegın gunden o yedıgın mermı senın kardesının karnından cıkarılıyor

Bıde unutmayalım kı Fılıstınde Israıl FILISTIN savası olmuyor

OFLU
01.01.2009, 19:05
Suan filistin gecmiste Irak,yakinda sira bizede gelecek..Yeter artik ne olacaksa olsun,ya bizde savasip olelim bu zulmu gormeyelim yada tekrar gunes ustumuze dogsun..Bizimkilerin birsey yapacagi yok,Bari Ahmedinecad birseyler yapsa da biraz olsun guc kaybetseler ,rusyanin da destegi ile belki birseyler olabilir...

Dursun Kaplan
01.01.2009, 21:23
imH-gp1P8bc

:(:(:(

Filistin'li bir kız kardeşimizin söylediği şiiri dinleyin. Bu kadarmı acı çeker insan. Söyleyecek sözüm yok artık.

Youtube'den izleyemeyenler burayı (http://medya.moralhaber.net/medyaizle.php?haber_id=1828)tıklasın.

krdnz
01.01.2009, 22:33
Genç Fenerbahçeliler'den Filistin için

http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/611820090101092327134.jpg

İsrail'in masum Filistin'e insanlık dışı saldırısı Türkiye'de büyük tepki çekerken Genç Fenerbahçeliler büyük gösteriye hazırlanıyor.

01 Ocak 2009 20:55 (http://www.haber7.com/gunun-haberleri.php?date1=01&month1=01&year1=2009&cmd=GIT)

Fenerbahçe taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler, Filistin'e karşı duyarsız kalınmadığını göstermek için 4 Ocak'ta büyük bir gösteriye hazırlanıyor.
Grubun taraftar sitesinden şu açıklama yapıldı:

4 Ocak 2009 Pazar günü İstanbul Çağlayan Meydanı'nda düzenlenecek olan "Filistin'le Dayanışma" Mitingi'ne, Filistin'de katledilen masum kardeşlerimizin sesini duyurmak, Filistin halkına yapılan haksızlıklara, zulme ve soy kırıma karşı tepkimizi göstermek amacıyla Genç Fenerbahçeliler olarak organizasyon düzenliyoruz.
Anadolu Yakası'ndan Kadıköy Salı Pazarı, Bağlarbaşı ve Pendik'ten, Avrupa Yakası'nda Yenibosna, Camlıkahve, Kurtuluş, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Bakırköy ve Küçükçekmece'den Çağlayan'a otobüsler kaldırılacaktır. Otobüslerin kalkış yeri ve saati hakkında ayrıntılı bilgi için 0 536 878 19 07 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Futbolun sadece futbol olmadığını göstermek için bu anlamlı protestoya Çarşı ve Ultraslan gruplarının da destek vereceği öğrenildi.

haber7

sakaryalı.61
01.01.2009, 22:55
s.a.krdnz.kardeşim emeğine sağlık mutlaka gidecek olan çoktur çağlayana paylaşımın için teşekkürler..

TSerdar_61
01.01.2009, 23:14

İsrail'in masum Filistin'e insanlık dışı saldırısı Türkiye'de büyük tepki çekerken Genç Fenerbahçeliler büyük gösteriye hazırlanıyor.

01 Ocak 2009 20:55 (http://www.haber7.com/gunun-haberleri.php?date1=01&month1=01&year1=2009&cmd=GIT)

Fenerbahçe taraftar grubu Genç Fenerbahçeliler, Filistin'e karşı duyarsız kalınmadığını göstermek için 4 Ocak'ta büyük bir gösteriye hazırlanıyor.

4 Ocak 2009 Pazar günü İstanbul Çağlayan Meydanı'nda düzenlenecek olan "Filistin'le Dayanışma" Mitingi'ne, Filistin'de katledilen masum kardeşlerimizin sesini duyurmak, Filistin halkına yapılan haksızlıklara, zulme ve soy kırıma karşı tepkimizi göstermek amacıyla Genç Fenerbahçeliler olarak organizasyon düzenliyoruz.
Anadolu Yakası'ndan Kadıköy Salı Pazarı, Bağlarbaşı ve Pendik'ten, Avrupa Yakası'nda Yenibosna, Camlıkahve, Kurtuluş, Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa, Bakırköy ve Küçükçekmece'den Çağlayan'a otobüsler kaldırılacaktır. Otobüslerin kalkış yeri ve saati hakkında ayrıntılı bilgi için 0 536 878 19 07 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Futbolun sadece futbol olmadığını göstermek için bu anlamlı protestoya Çarşı ve Ultraslan gruplarının da destek vereceği öğrenildi.

haber7
illaki giden olacaktır ama bızlerde organıze bır sekılde orda olsak daha ıyı olur dıye dusunmekteyım

pReN@_61
01.01.2009, 23:31
Bilgilendirme için teşekkürler.Anlamlı bir organizasyon...

FatmaÇelik
02.01.2009, 11:19
ANKARA'DA OLANLAR İÇİN

Yarın saat 13:00 da Abdi İpekçi Parkında Filistin'e destek mitingi var.

Duyarlı arkadaşların katılımını bekliyoruz...

TAHSİN 61
02.01.2009, 11:38
israil ne olur yine oran buran oynuyor

Allah c.c ölenlere rahmet versin şehitlik mertebesine ulaştırsın.

oflubektas
02.01.2009, 12:06
Arkadaşlar yahudıler lanetlenmıs bır kavımdır dunya uzerınden kıyamete kadar sılınmeyecekler maalesef...Yuce kıtabımızda da Gamze ablamızın dedıgı gıbı gecer.

Buna karşıyım işte... İslam'ın ilk yıllarından itibaren Yahudiler ve Müslümanlar iç içe yaşamışlardır. Hz.Peygamber, hicret öncesi ilk anlaşması olan Medine Vesikası'nı Yahudi kabilelerle imzalamıştır. Aşar-ı mübeşşere (Hz.Muhammed'in cennetle müjdelediği 10 insan) arasında bile Yahudi kökenli bir Müslüman vardır. (İsmini unuttum, kusura bakmayın). Hatta adalet timsali Hz.Ömer bile adaletin anahtarı olan devlet hazinesini (beyt-ül mal) bu şahsa teslim etmiştir. Avrupa'da gettolara hapsedilmiş, İspanya'da katliamlara uğramışken Yahudilere sahip çıkan devlet Osmanlı'dan başkası değildir.Bugün bile israil devletini lanetleyen ve tıpkı vaktiyle Romalılar'ın Yahudiler'e yaptığı zulmün aynısını Filistinliler'e yaptığı için gayrımeşru ilan eden HAHAMLAR vardır. Müslüman olan bir ülkede zımmî yurttaşların (gayrımüslimlerin) haklarının korunması gereği ise en basit fıkıh kitaplarında bile mevcuttur.

Lanetlenmesi gereken şey ise israil işgal devletinin resmi ideolojisi olan SİYONİZM belasıdır. Bu ideolojinin kurucusu olan teodor herzl, 1876 1.Basel Siyonist Kongresi'nden hemen sonra İstanbul'a gelerek 2.Abdülhamit ile görüşmüş, Filistin'de Siyonistlere küçük bir toprak verilmesi karşılığında Osmanlı'nın tüm borçlarının silinmesi vaadinde bulunmuştur. 2.Abdülhamit ise bu teklifi "Hz.Ömer'in, Selahaddin Eyyubi'nin ve atam Sultan Selim'in kanla aldığı toprağı anca kanla veririm" diye cevaplamıştır. Bu cevabı alan herzl'in İstanbul'daki ikinci adresi ise İstanbul Hahambaşı'sı olmuştur. Hahambaşı'na yaptığı teklifte çoğu Yahudi olan Galata bankerleri vasıtasıyla Osmanlı üzerindeki mali baskının ve faizin arttırılması, gerekirse tüm Yahudiler'in isyan çıkarması teklifinde bulunmuştur. Hahambaşı ise bu teklif karşısında herzl'e hakaretler yağdırarak kapıyı göstermiştir.

Tevrat ve eklerinin çarpıtılması, bunun sanayi kapitalizmi ve askeri doktrinlerle birleşmesinden oluşan SİYONİZM, bugün dünyayı yöneten en önemli ideolojilerin başında gelir. Tevrat'ın ekleri olan Tekvin, İşaya ve Sayılar'ı temel kaynak olarak kullansa da bu ideoloji esasında dinden ziyade ırk ve finans esasına dayanır. Amaç ister dindar, ister günahkar olsun tüm Yahudileri efendi, diğerlerini de köle olarak görmek ve tüm dünyayı kendilerine hizmet ettirmektir. Tarih kitapları göstermektedir ki bu belanın altına girmediği taş, çıkarmadığı fitne çok azdır. Bu nedenle yok edilmesi gereken yahudiler değil, israil işgal devletinin ta kendisidir.

Adem Erdoğan
02.01.2009, 12:17
oflubektaş'a katılıyorum.Siyonizmle yahudiliği bir tutmamak lazım.Ama yahudiler gerçektende lanetlenmiş kavimdirler.İlk peygamber öldüren kavim oldukları için lanetlenmişlerdir.

pReN@_61
02.01.2009, 12:28
İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni, bir haftadır hava saldırısı düzenlendikleri Gazze'de insani kriz olmadığını iddia etti.

Livni, insani yardımların ulaştırılabilmesi için bir süre ateşkese gidilmesi önerisini reddetti.

Fransa'nın başkenti Paris'te dün ateşkes önerisini gündeme getiren Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'le görüşen Livni, Hamas'ın ateşkesi yeniden silahlanmak için kullanacağını öne sürdü.

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında, dün Hamas liderlerinden Nizar Rayyan da ölmüştü. Saldırıda Rayyan'ın yanısıra en az iki karısı ve dört çocuğunun da öldüğü kaydedildi. BBC'nin haberine göre, İsrail'in Cumartesi günü başlayan operasyonunda ilk kez Hamas'ın üst düzey bir ismi hedef alındı.

Gazze'deki hastane kaynaklarına göre, saldırıların başladığı Cumartesi gününden bu yana yaklaşık 400 Filistinli hayatını kaybetti.

pReN@_61
02.01.2009, 12:31
http://www.adanapostasi.com/haberresim/Haber-20081228002114.jpg

http://www.timeturk.com/images_1/news/30617.jpg

http://www.timeturk.com/images_1/news/30632.jpg

http://www.timeturk.com/images_1/news/30616.jpg

http://www.timeturk.com/images_1/news/30627.jpg

pReN@_61
02.01.2009, 12:32
http://www.timeturk.com/images/gallery/422_1.jpg

http://www.timeturk.com/images/gallery/422_2.jpg

http://www.timeturk.com/images/gallery/422_3.jpg

http://www.timeturk.com/images/gallery/422_4.jpg

http://www.timeturk.com/images/gallery/422_5.jpg

http://www.timeturk.com/images/gallery/422_7.jpg

pReN@_61
02.01.2009, 12:33
http://www.timeturk.com/images/gallery/422_8.jpg

http://www.timeturk.com/images/gallery/422_11.jpg

http://www.iyibilgi.com/images/haber/20812.jpg

http://www.iyibilgi.com/images/haber/20814.jpg

http://www.iyibilgi.com/images/haber/20811.jpg

http://ruhullah.com/resimler/haberler/1352.jpg

http://www.vahdet.com.tr/filistin/foto/foto11/foto3805.jpg

http://www.vahdet.com.tr/filistin/foto/foto11/foto3803.jpg

http://habervaktim.com/galeri/resimler/8713064239.jpg

http://habervaktim.com/galeri/resimler/6726995781.jpg

pReN@_61
02.01.2009, 12:34
http://habervaktim.com/galeri/resimler/3625890844.jpg

http://habervaktim.com/galeri/resimler/7748150237.jpg

http://habervaktim.com/galeri/resimler/2953488801.jpg

http://habervaktim.com/galeri/resimler/5531190199.jpg

http://www.dunyabulteni.net/images/other/55012.jpg

http://www.dunyabulteni.net/images/other/55035.jpg

http://www.dunyabulteni.net/images/other/55014.jpg

Ba®ış
02.01.2009, 12:37
insanlık la uzaktan yakından alakası olmayanların,insanlıktan nasibini almamış olanların,kısacası insan olmayanların insani kriz diye bi kavramdan bihaber çok normal

Mustafa K. Demirbaş
02.01.2009, 13:20
az önce yerel gazetelerimizden birinde okudum

4 Ocak Pazar 13:00'da Trabzon da Filistine destek mitingi yapılacak

Egemen Yılmaz
02.01.2009, 14:17
Evet Trabzon' da anons ediliyor pazar günü saat 13:00 da belediye binası önünde bir miting yapılacakmış..

OfTS
02.01.2009, 18:06
Yahudiler lanetli millet lafımı tekrarlıyorum...Kuran'ı Kerımde geçer
Ünlü şairimiz Necip Fazıl bile onlar dünyanın şeytanları ımtıhan ıcın bız onlara onlar bıze lazım dedı

denizgrsy
02.01.2009, 19:10
Ankarada ki arkadaşlar yarın ki mitinge bizde destek verelim . yarın 12 de YKM önünde buluşalım daha sonra beraber sıhhıyeye mitingin yapılacağı parka beraber geçelim !ben yarın 12 de YKM önündeyim.

SESSİZ KALMA SENDE KATIL ! BU SOYKIRIMA BU İNSANLIK DIŞI DURUMA KARŞI DURUŞUNU GÖSTER !

.....
02.01.2009, 20:09
ALLAHU EKBERRRRRRRRRRR

RAbbim Sen yardım eyle. Şu sebi sübyanlar için dilsiz hayvanlar için Yardım eyle.

Trabzonda Şimdiye kadar Mİting oldu mu hiç????

Gamze
02.01.2009, 20:09
Bugün Beyazıt meydanında gerçekleşen eylemden iki foto.

http://www1.mediafire.com/imgbnc.php/1e408c390303abfd0c4ea1141e90e0d35g.jpg (http://www.mediafire.com/imageview.php?quickkey=yu2m1mzdid3&thumb=4)

http://www3.mediafire.com/imgbnc.php/b2132a8ae093e39cc056d7c88dcb5c0e5g.jpg (http://www.mediafire.com/imageview.php?quickkey=nyf1mtbhzgv&thumb=4)

vurgun_kiz_61
02.01.2009, 20:16
Yarinda Fransada protesto yuruyusu yapilacaktir....

EmRe-61
02.01.2009, 21:51
http://video.eksenim.mynet.com/erezya/Bloke_Ortadogu_Suskun/132531/
kesin izleyin,kaçırmayın cok güzel...

fındıkoğlu
02.01.2009, 22:02

haber7
Biz daha iyisini yapmalıyız aslında.
Fakat bu konuyuda siyasete kurban ederiz. Çok isterdim bizimde açılış sayfamızda filistin adına birşey bulabileyi ama nerde...!
Yinede yeni yılınızı kutlarım...:cool:

Süleyman Eruyar
03.01.2009, 00:26
Buna karşıyım işte... İslam'ın ilk yıllarından itibaren Yahudiler ve Müslümanlar iç içe yaşamışlardır. Hz.Peygamber, hicret öncesi ilk anlaşması olan Medine Vesikası'nı Yahudi kabilelerle imzalamıştır. Aşar-ı mübeşşere (Hz.Muhammed'in cennetle müjdelediği 10 insan) arasında bile Yahudi kökenli bir Müslüman vardır. (İsmini unuttum, kusura bakmayın). Hatta adalet timsali Hz.Ömer bile adaletin anahtarı olan devlet hazinesini (beyt-ül mal) bu şahsa teslim etmiştir. Avrupa'da gettolara hapsedilmiş, İspanya'da katliamlara uğramışken Yahudilere sahip çıkan devlet Osmanlı'dan başkası değildir.Bugün bile israil devletini lanetleyen ve tıpkı vaktiyle Romalılar'ın Yahudiler'e yaptığı zulmün aynısını Filistinliler'e yaptığı için gayrımeşru ilan eden HAHAMLAR vardır. Müslüman olan bir ülkede zımmî yurttaşların (gayrımüslimlerin) haklarının korunması gereği ise en basit fıkıh kitaplarında bile mevcuttur.

Lanetlenmesi gereken şey ise israil işgal devletinin resmi ideolojisi olan SİYONİZM belasıdır. Bu ideolojinin kurucusu olan teodor herzl, 1876 1.Basel Siyonist Kongresi'nden hemen sonra İstanbul'a gelerek 2.Abdülhamit ile görüşmüş, Filistin'de Siyonistlere küçük bir toprak verilmesi karşılığında Osmanlı'nın tüm borçlarının silinmesi vaadinde bulunmuştur. 2.Abdülhamit ise bu teklifi "Hz.Ömer'in, Selahaddin Eyyubi'nin ve atam Sultan Selim'in kanla aldığı toprağı anca kanla veririm" diye cevaplamıştır. Bu cevabı alan herzl'in İstanbul'daki ikinci adresi ise İstanbul Hahambaşı'sı olmuştur. Hahambaşı'na yaptığı teklifte çoğu Yahudi olan Galata bankerleri vasıtasıyla Osmanlı üzerindeki mali baskının ve faizin arttırılması, gerekirse tüm Yahudiler'in isyan çıkarması teklifinde bulunmuştur. Hahambaşı ise bu teklif karşısında herzl'e hakaretler yağdırarak kapıyı göstermiştir.

Tevrat ve eklerinin çarpıtılması, bunun sanayi kapitalizmi ve askeri doktrinlerle birleşmesinden oluşan SİYONİZM, bugün dünyayı yöneten en önemli ideolojilerin başında gelir. Tevrat'ın ekleri olan Tekvin, İşaya ve Sayılar'ı temel kaynak olarak kullansa da bu ideoloji esasında dinden ziyade ırk ve finans esasına dayanır. Amaç ister dindar, ister günahkar olsun tüm Yahudileri efendi, diğerlerini de köle olarak görmek ve tüm dünyayı kendilerine hizmet ettirmektir. Tarih kitapları göstermektedir ki bu belanın altına girmediği taş, çıkarmadığı fitne çok azdır. Bu nedenle yok edilmesi gereken yahudiler değil, israil işgal devletinin ta kendisidir.

Kur'an-ı Kerim'de Yahudiler'in sözünde durmamak ve anlaşmaları bozmak gibi kötü bir adetlerinin olduğu, "Ne zaman onlar bir antlaşma yaptılarsa, yine kendilerinden bir gurup onu bozmadı mı? Zaten onların çoğu iman etmez." (Bakara ,100) ayetiyle anlatılmaktadır. Yine Kur'an'da, onların Allah'ın emirlerine karşı geldikleri ve meleklere, peygamberlere düşman olduklarından dolayı inkarcı bir topluluk olduğu ifade edilmekte ve Allah'ın onlara şiddetli azabının olduğu ve onların varacağı yerin Cehennem ateşi olduğu zikredilmektedir. Hz. Peygamber döneminde de Yahudiler O'na sorular sormakta ve iman edeceklerin söylemekte idiler. Fakat kendi anlayışlarına ve nefislerine muhalif cevaplar aldıklarında ise Peygamber'i inkar etmekte idiler.

Kur'an'da Hz. Musa'nın kavmi olan İsrailoğulları'nın alemlere üstün kılındığını ve onlara imtiyazlar verildiği, hiçbir kavme verilmediği kadar nimet verildiği ve onlara peygamberler ve hükümdarlar gönderildiği anlatılmaktadır. Ancak Kur'an'da geçen üstünlüğün yalnız Allah'a itaat edildiği dönemlerde olduğu da zikredilmekte; Allah'a şirk koştuklarında ve O'nun itaatinden çıktıkları dönemlerde ise Allah'ın, nimetlerine nankörlükten dolayı onları lanetlediğini ve rahmetinin artık onlara ulaşmayacağını ifade edilmektedir. Dolayısıyla onların üstünlüğü ancak takva derecesi ile ilgilidir. Nitekim Kur'anî bir düstur olan "üstünlüğün ancak takvada" olması, kavmî bir üstünlüğün söz konusu olamayacağını göstermektedir.

Adil ÖZGÜR
03.01.2009, 01:18
Dünya yine ayakta, roller yine aynı, tarihten ders almak yok mu?
Barış içinde dostaca yaşamayı bırakıp, Baki alemi düşünmek yok mu?

Ah Filistin, yanıyor çayır çayır, Minarelerin gölgesinde kundaklar kanlı,
Hakkıdır Hakka Tapan Müslümanlar cihatta, çocukları yine eli sapanlı,

Sapan taşını küçümseme Hz Peygamberleri atalarını olunla cezalandırmış,
Günümüzün Zalimi İsrail büyüklük taslıyor, unuttu geçmişten ders almamış..

Muhammet_61
03.01.2009, 03:01
Filistin'de yaşananlar elbette ki hepimizi rahatsız etmektedir. Müslümanların, hatta bunun da ötesinde masum insanların kanının dökülmesi elbette ki içimizde yaşadığımız bir acıdır.
Ancak şu da var ki; bugün meydanlarda Filistin için gözyaşı döken, yürüyüşler düzenleyen toplulukların aynı hassasiyeti Karabağ, Kerkük, D.Türkistan, Kıbrıs gibi yerlerde acılar çeken "soydaş"larımıza göstermemeleri ve Filistinden önce kendi öz kardeşlerimizin haklarının kamuoyu tarafından savunulmaması kabul edilebilecek birşey değildir.
Bizim kızdığımız nokta sadece "müslüman" diye bir halkın zulüm görmesini protesto etmeleri. Kaldı ki Dünya üzerinde zulüm gören Türk toplulukları da Müslüman. Yani durum sadece Arapçılıktan ibaret.
Filistin ve diğer Arap kavimleri bugün, Türklere ihanet edip İngilizlerin tahrikleriyle bağımsızlık istemelerinin cezasını çekmektedirler.
Gösterilecek tepki, diğer halkların gördüğü zulüme gösterdiğimiz tepkinin ötesine geçmemeli, arkamızdan vuran araplar için özel törenler özel yürüyüşler yapılmamalıdır.
Siyonist, soykırımcı İsrail'i kınıyor, bunun yanında özkardeşlerimiz(Türkler) yardım eli beklerken; araplarla savaşmaya koşmayacağımızı da belirtiyorum

alper*
03.01.2009, 03:04
Son derece yerinde sözler.

POYRAZ
03.01.2009, 03:38
Filistin'de yaşananlar elbette ki hepimizi rahatsız etmektedir. Müslümanların, hatta bunun da ötesinde masum insanların kanının dökülmesi elbette ki içimizde yaşadığımız bir acıdır.
Ancak şu da var ki; bugün meydanlarda Filistin için gözyaşı döken, yürüyüşler düzenleyen toplulukların aynı hassasiyeti Karabağ, Kerkük, D.Türkistan, Kıbrıs gibi yerlerde acılar çeken "soydaş"larımıza göstermemeleri ve Filistinden önce kendi öz kardeşlerimizin haklarının kamuoyu tarafından savunulmaması kabul edilebilecek birşey değildir.
Bizim kızdığımız nokta sadece "müslüman" diye bir halkın zulüm görmesini protesto etmeleri. Kaldı ki Dünya üzerinde zulüm gören Türk toplulukları da Müslüman. Yani durum sadece Arapçılıktan ibaret.
Filistin ve diğer Arap kavimleri bugün, Türklere ihanet edip İngilizlerin tahrikleriyle bağımsızlık istemelerinin cezasını çekmektedirler.
Gösterilecek tepki, diğer halkların gördüğü zulüme gösterdiğimiz tepkinin ötesine geçmemeli, arkamızdan vuran araplar için özel törenler özel yürüyüşler yapılmamalıdır.
Siyonist, soykırımcı İsrail'i kınıyor, bunun yanında özkardeşlerimiz(Türkler) yardım eli beklerken; araplarla savaşmaya koşmayacağımızı da belirtiyorum
Bir seyi de tutup irkcilik cercevesine sokmasaniz olmaz öyle degil mi? Soydaslarimiz konusunda kismen hakli olabilirsin ama soydaslarimizin yasadigi yerlerde su anda 3 günde 500 e yakin kisi mi öldürülüyor? Soydaslarimizin yasadigi yerlerde böylesine kargasa ve hergün coluk cocuk öldürülüyor mu?
Araplar bize ihanet etmis! Oldukca ilginc, hemde oldukca. Hakim oldugumuz milyonlarca km. karelik bölgelerde bize ihanet etmeyen, bize kahpelik yapmayan ancak bir kac kücük cografya vardir.
Simdi Osmanli devletine en karanlik günlerinde her türlü kahpeligi yaparak cok dramatik sekilde cökmesine neden olan devletlerin basinda gelen Ingiltere diye Ingilizce ögrenilmesin mi?
Dünyada bir biriyle en cok savasan iki devlet Türk ve Rus uluslaridir. Bu iki devletin birbiriyle savastigi kadar dünyada baska hic bir iki devlet birbiriyle bu kadar cok savasmamistir, öyle ki Türk - Rus savaslarini böldügünüz zaman her 18 yila bir savas düser. Simdi durum böyle diye Rusya ile ticaret yapmayalim mi? Ermeniler bizi kancikca sirtimizdan vurdular diye Türkiye'deki tüm Ermenileri öldürelim mi?
Zamaninda Fransizlar ve Italyanlar ile Afrika'da savastik diye bugün o ülkelere savas mi acalim? Bunun gibi yüzlerce örnek verilebilir.
Yani simdi Araplar bize ihanet etmis gerekcesi ile ölmelerini mi isteyelim? Gizli kapakli "Oh canima deysin" demek istiyorsun. Soydaslarimizla ilgilenmiyoruz diye o insanlarin coluk cocuk öldürülmelerine hayiflanmamak mi gerekiyor?
Düsünüyorumda sen ve senin gibiler ayni durum bizim basimiza gelse ve o Araplar ayni senin gibi düsünselerdi mutlaka "Bak iste Araplar üzülmüyorlar bile" seklinde düsünürdünüz.
Protesto yapan insanlara sirf "Arap olduklari icin...." bu protestolari yaptiklarini ima ediyorsun ama asil sen "Sirf Arap olduklari" icin insanlarin vahsice öldürülmelerine üzülmemise benziyorsun. Üzülmek zorunda da degilsin.
Soydaslarimiz icin ayri bir baslik acarsin hepimiz oraya yazariz soydaslarimizin cektigi sikintilar hakkindaki görüslerimizi. Soydaslarimizi getirip bu basliga sokusturman hos degil. Soydaslarimizin cektigi sikintilar baska basliklara yamanacak konu degil.
Hepimiz Türk oglu Türküz tabiki ama orada ölen bebekler ve masum insanlar da senin benim gibi insan. Türk olana önce insan olmak, sonrada insana yakisir sekilde düsünmek yarasir.

Samet Türkmen
03.01.2009, 05:58
Cuma namazlarından sonra meydanlarda tepki verilir,sonra televizyonlar bu haberleri kısmaya başlar , 1-2 ay sonra durum maalesef eskisine döner. Coca Cola ve nokia gibi markalar en çok satanlar listesinde zirvede olmaya ,İsrail'de Filistin'deki cinayeti sürdürmeye devam eder. Yanlış anlaşılmasın ama (her ne kadar iyiye doğru bir gidiş olsa da) işte Türkiye'nin orta doğu'daki ağırlığı.

Yardım ve manevi destek olarak çok iyiyiz kesinlikle ama pek de söz geçiremiyoruz Amerika ve İsrail'e.

Harun-61
03.01.2009, 12:32
http://www.pcdc.edu.ps/Hebron_child_abuse.jpg

http://www.imemc.org/cache/imagecache/local/attachments/aug2007/400_0___10000000_0_0_0_0_0_israeli_soldier_points_ his_gun_at_a_palestinian_child_in_hebron_city__fil e_2007.jpg

.

OfTS
05.01.2009, 18:27
GAZZE dÜNYANIN EN BÜYÜK TOPLAMA KAMPI
[SİZE=2]İSRAİL NEDEN TERÖRİST BİR ÜLKEDİR[/SİZE]*İsrail 1948'den bu yana Filistin halkını,topraklarından zorla çıkartarak onbinlercesini katleterek milyonlarcasını mülteci kaplarına sürgün ederek kurulmuştur.*Bebek,kadın,genç,yaşlı ayırmadan işlenen cinayetlere her gün yenileri eklenmektedir.İsrail yalnız Filistini değil Suriye ve Lübnan topraklarınıda işgal etmiştir.*İsrail ortadoğuda en çok nükleer silaha sahip ülkedir ve kontrolü ile ilgili hiçbir uluslararası kurum tarafından denetlenememektedir.[SİZE=2]GAZZEDE NELER OLUYOR?[/SİZE][SİZE=2]*360 km lik alanda 1.5 öilyon insanın yaşadığı Gazzede tüm giriş çıkışlar İsrail tarafından yasaklanmıştır.[/SİZE][SİZE=2]*Bölgenin enerji kaynakları kesilmiştir[/SİZE][SİZE=2]*Sağlık hizmetleri durmuştur.[/SİZE][SİZE=2]ISRAİL DEMOKRASINDEN YANAMIDIR[/SİZE][SİZE=2]*İşgalci İsrail Yönetimi 2006 yılında Filisti halkının seçtiği Hamas Hükümetini tanımamış,birçok milletvekiline suikast düzenlemiş ve birçoğunu tutuklamıştır[/SİZE][SİZE=2]*FILISTINLI DIRENIŞÇİLER TERÖRİSTMİDİR[/SİZE]*Yarım yüzyılı geçen sürede İsrail işgaline direnen,özgür bağımsız bir Filistin için canlarını feda eden Filistinli direniş örgütleri İsrail tarafından terörist ilan ediliyor.[SİZE=3]*SİZİN TOPRAKLARINIZ İŞGAL EDİLSEYDİ SESSİZCE KABUL EDERMİYDİNİZ?ETMEZDİK DİYORSANIZ İSRAİL'E GÖRE SİZLER DE TERÖRİSTSİNİZ![/SİZE] [SİZE=3]ONLARDA İNSAN![/SİZE] [SİZE=2]Onlarda insan onlarda gülmek,eğlenmek ,ibadet etmek istiyor.Onlar da bir evde ısınmak istiyor ailesi ile birlikte.Ama onlar gülmek yerine ağlıyor,eğlenmek yerine can cekişiyor,ibadet etmek bir yana mescidlerini koruyamıyor.Onlar bombalar arasında ısınıyor.[/SİZE][SİZE=2]Onlar mutlu olmak istiyor[/SİZE][SİZE=2]Onlar faturalarını ödeyebildiğinde bir işi olduğunu[/SİZE][SİZE=2]pantalonu biraz sıktığında aç kalmadığını[/SİZE][SİZE=2]gölgesi kendisini takip ettiğinde güneş ışığını gördüğünü camları silip çatıyı onarmanın bir eve işaret olduğunu[/SİZE][SİZE=2]çalar saatin sabahın köründe çalması yaşadığının belgesi olduğunu kavramak ve bunların farkına varıp mutlu olmayı istiyor.[/SİZE][SİZE=2]Onlar uyamak istiyor fakat tembelliklerinden değil bir kaç dakika da olsa feryat figan duymamak için[/SİZE][SİZE=2]Onlar mezar istiyor sevdiklerini gömebilmek için[/SİZE][SİZE=2]onlar para şöhret ev istemiyor onlar elini tutan bir başını okşayan bir el istiyor yaralarına merhem olabilmesi için[/SİZE][SİZE=2]Onlar artık umuda yelken açmış bir insan gibi görüyor kendilerini ama ne kadar yaklaşsalar ufuk çizgisine yeni simalar beliriyor gçzlerinde[/SİZE][SİZE=2]Onlar vuslut anını bekliyor ne ana ne baba ne yar için .Bu bekleyiş bulutlara ulaşmak için[/SİZE][SİZE=2]Özgürlüğün fırtınasını Kurak topraklara kavuşturmak için[/SİZE] İŞGAL SÜRÜYOR Filistinde insan olmak,bebek olarak doğmak ölümü hak ettiren suç haline geldi.Tarih pek çok zulme,soy kırıma şahit olmuştur.Filistin'deki zulmün tarih olmuş zulümlerden bir farkı var artık.Filistin'de zulüm aleni yapılıyor.Kameralar önünde insanlığa seyrettire seyrettire zulmediliyor.Zaimlikseri cinayet,Filistinliler üzerinde olunca suç olmadığı gibi tabii bir hak bile oldu.İnsana kıyma hakkı diye bir haktan söz edilecek neredeyse.Zalim silahı ve gücüyle zulüm yapıyordu.Göstere göstere ikna edip,yıkadılar beyinlerimizi.Zulüm cinayet suç elbette Tüm dünyanın gçzleri önünde katliama maruz kalan Gazze halkı kaderine terkedilemez.İnsanlık imtihanında sınıfta kalanlara inat,Gazzeye sahip çıkalımİsrail aylarca aç ve susuz bıraktığı Gazze halkını şimdi de tepesine bombalar yağdırarak yok etmeye çalışıyor.Elleri kolları bağlı yaşanan katliamı seyretmemiz mümkün değildir.Fotograflar ıcın www.avamhaber.com (http://www.avamhaber.com)

ApoCaN28
05.01.2009, 18:52
Nerede AB , Nerede BM , Nerede Diğerleri...

Kalkinmali
05.01.2009, 18:56
yazik gercekten yazik... :(

mavikan
05.01.2009, 19:53
Allah yahudilerinde, yahudi ağzıyla da konuşanların belasını versin!..

AYYILDIZ
05.01.2009, 20:47
Allah yahudilerinde, yahudi ağzıyla da konuşanların belasını versin!..

Amin.Kahrolsun İsrail.

Emirhan Makul
05.01.2009, 20:53
Geçen Sene Misket Bombasını Kullanmama sözleşmesine Abd-Rusya-İsrail İmza Atmadı.

Bu 3 ülke istediği gibi istediği yerde Misket bombasını Kullanabiliyor İsrailin kullandığı gibi Misket bombasının çekirdeğinde ki ana bomba batlıyor ve diğer misket bombalarını tetikliyor ve bu oluşan enerji ile misket bombaları bir futbol sahası genişliğinde yayılıyor ve binlerce insanın canını alıyor.

İsrail Hiçbir yapılan kötülük yapanın yanına kalmaz Şansınız varsa cezanızı ahirette çekersiniz yoksa Elbet birisi sizi yok edecek bu dünyada.

Mehmet Fırat
05.01.2009, 22:24
Masumların gözyaşlarında boğulacaksın israil! Buna gönülden inanıyorum.

Taner Gündoğdu
05.01.2009, 22:31
en güzel yaptığımız iş "kınamak" olduğundan bir kez daha kınıyoruz!!!

çok merak ediyorum, bir ermenin öldürülmesiyle ayağa kalkanlar, ermeniyiz diye haykıranlar acaba şimdi israil bombalarıyla ölen filistinli küçükcük çocuklar oluyorlar mı?

dinimiz gereği bilirimki ırkçılık günahtır ve belkide en büyük ırkçı Adolf Hitler'dir. ama israilin yani yahudilerin geçmişte başlarına gelenleri unutup şimdi benzer işkenceleri Filistindeki kardeşlerimize yaşattıklarını görünce diyorum ki keşke bir Adolf daha gelse, soyunuzu köpürtse!!!

Remzi
05.01.2009, 23:57
Türkler İsrail'e savaş açtı
05 Ocak 2009 / 21:46
Çökertilen sitelere,''Bu katliam ve soykırıma son verin, Hitler'den ne farkınız var. Onlar sizi, siz de Filistinlileri katlediyorsunuz' şeklinde sloganlar yazıldı.

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği operasyonlara ilişkin tepkiler çığ gibi büyüyor. 500 bin üyesi bulunan sanal ordu Ay Yıldız Tim, İsrail'e bağlı internet sitelerine geniş kapsamlı saldırı başlattı. Bu saldırıya Arap dünyasının da destek verdiği belirtildi. Saldırının başladığı günden itibaren bine yakın İsrail sitesinin hacklendiğini belirten Ay Yıldız Tim yetkilileri, İsrail'e göz yuman BM'nin internet sitesini de hackleyeceklerini söyledi. Öte yandan, dünya hack olaylarını kontrol eden ABD'nin zone-h şirketinin kurucusu Roberto Preatoni, hack saldırılarını doğruladı.

Hacklenen sitelerin www.ayyildiz.org adresinde verildiği belirtildi.

Filistin'e saldıran İsrail'e sanal savaş açan "Ay Yıldız Tim" adlı Türk hackerlar, 3 bin kişiyle aynı anda İsrail ve ABD'deki internet sitelerini çökertmeyi planlıyor.

Timin Eskişehir üyeleri, İsrail'in Filistin'e yaptığı saldırıları durdurmadığı takdirde, 3 bin kişilik hacker grubunun sanal alemde ulusal saldırı başlatacağını söyledi. Ay Yıldız Tim yetkilileri, "Biz Ay Yıldız Tim üyeleri olarak, Filistin'de sivil halka yapılan bu zulüm karşısında böyle bir saldırıya mecbur kaldık. Çökerteceğimiz siteler; İsrail ve ABD veri tabanlı tüm web sayfaları, İsrail ve ABD resmi ve sivil kuruluşların sistemleridir. En önemlisi, İsrail ordusuna ait sanal sistemler hedefimizi oluşturuyor. Yapılacak saldırı sonucu İsrail hiç bir şekilde sanal işlem yapamayacak. Ayrıca İsrail'in bankalarının veri sitemine ağır bloke koymayı planlıyoruz. İsrail'e, Filistin'deki saldırıları misliyle geri dönecek. Osmanlı zamanında atalarımızın Filistin'e yaptığı desteği unutmadık. Aynı desteği bugün Türk gençleri olarak biz vereceğiz" dedi.

alper*
06.01.2009, 00:10
Şu ayyıldızcıların sitesine girdim gül gül öldüm yok böyle bir şey ya.

Mayls
06.01.2009, 00:11
Umarım bölgeye Türk askeri gönderilmez.

Erdem Keser
06.01.2009, 00:23
Şu insanlık vahşetine kıçının rahatında çaylarını yudumlayarak farklı boyutlar kazandırmak isteyenleri görünce ne söyleyeceğini bilemiyor insan.
Çocuklar babasını tanımıyor , eşler sahipsiz , ve biz olayı Arap-Türk pozisyonuna taşıyoruz.Yahu insanlar haksız yere zülme uğruyor bunun dini , ırkı olur mu...
Bosna'da yapılan neyse , Çeçenya'da gerçekleştirilen katliamlar ne derece kötüyse Filistin'de yaşananlarda o derece insanlık dışıdır.

Bu arada sonuna kadar İsrail ürünlerine boykot , elimizden geldiğince.

Pes doğrusu... İçimden daha kötü şeyler geçiriyorum ama söyleyipte ceza yemek istemiyorum.
3 yaşındaki çocuk senin soyunu arkadan vurdu öylemi.Ölmüş , üzerine bomba yağmış ne önemi var ; Türk değil çünkü.Genç kız bir daha eşini göremeyecek , senin için ne önemi var ; bizi arkadan vurdu...

İnsanları saçma sapan söylemlerle tahrik ederek ceza yeme noktasına getirmeyin.

Cem Akyüz
06.01.2009, 00:46
bu olaylarda Türk-Arap ayırımı yapmak çok saçmadır..Nerede bir zulum varsa karşısında durmalıyız din kültür ırk ayırt etmem en azından kendi açımdan böyle değerlendiriyorum olayları

alper*
06.01.2009, 00:51
Çok duygusal düşünüyorsunuz ya da şu klavyenin başına,insanların karşısına geçince bir şeyler oluyor size.Bu kadar yumuşak düşünürsek -ki kimsenin buraya yazdığı kadar kederlendiğini sanmıyorum- yaşayamayız.Dünyada her gün,hemen hemen her ülkede haksız yere onbinlerce insan hayatını kaybediyor.İsrail gücünü kullanıyor,peki bu gücü elde edene kadar neredeydi herkes?Sorular,sorular.Korkusuzca sormak lazım bazı şeyleri,bazı şeyleri de korkusuzca dile getirmek lazım.

ilhan
06.01.2009, 00:59
Savaşlar.. Masum insanların hayatlarını kaybetmesi.. Dünyayı yeni yeni tanıyan günahsız çocukların parçalanmış bedenleri, insanlığa yakışmayan vahşetler.. Söz konusu dil, din, ırk ayrımından öte insan ayrımıdır. İnsanlık ölüyor, insanlık izliyor. İnsanlar ölüyor ve insanlar izliyor.

İnsanlar.. :)
ve yine insanlar..
ve bir daha insanlar..
acıyorum insanlığınıza, insancıklar.

Erdem Keser
06.01.2009, 01:00
La havle ya.Bazı beyinler burada kimlerin neye karşı olduğunu idrak edemiyorlar heralde.Yada anlamak için o çabayı göstermiyorlar.

ÖmerFarukYılmaz
06.01.2009, 01:04
Umarım bölgeye Türk askeri gönderilmez.

Selim bir istediğim kadar,Birde istemiyorum..

Çünkü direk ortasında bulabiliriz kendimizi...Ayrıca Türkiyedeki kriz tam anlamıyla patlak verir..Burdada milyonlar aç kalır..Ama ya ordakiler:(

Muhammet
06.01.2009, 01:11
Merak ediyorum.

Hükümetlerin şu basit üsteklerini, para hırslarını, uslanmaz politikalarını, bırakıp, dil din ırk ayrmı yapmadan, sadece ama sadece barış ve huzur dolu bir dünya için çalışması mümkün değil mi?

İnsanlık öldü diyorum bazen ama, şu olanlar, savaşlar, kıyımlar da "insan" denilen mahlukatın başının altından çıkıyor.

Hitler, ki yahudilere yaptıkları sebebi ile onları kaçıp ülke kurmaya iten kişi idi o, de insandı, Stalin de. Her ne kadar bunlar kadar görünmese de en az bunlar kadar "şeytan" olan Bush da insan.

İnsan var, bir de "insan" var.

Mayls
06.01.2009, 01:23
Selim bir istediğim kadar,Birde istemiyorum..

Çünkü direk ortasında bulabiliriz kendimizi...Ayrıca Türkiyedeki kriz tam anlamıyla patlak verir..Burdada milyonlar aç kalır..Ama ya ordakiler:(
Bence Araplar'la Yahudiler'in arasını yapmak Türk Askerinin görevi değil.

Yok, o yüzden değil de, huzur ve barış getirmek için gidecekse askerler, eyvallah. Ama Filistin'den önce kendi milletinin huzurunu düşünmesi gerekmez mi Ordu'nun? Doğu Türkistan'da ve Kuzey Irak'ta Türkler huzur içinde mi yaşıyor? Karabağ hala işgal altında.

İsrail'in yavaş yavaş kendi kuyusunu kazdığını düşünüyorum. Çünkü yaptıkları Filistin halkına nefret ve hırs aşılamaktan başka bir şey değil. Hamas gibi terör örgütleri biraz rahat durursa ve doğru hareket ederse, Filistin'in zaferi uzak değildir bence.

Adem Erdoğan
06.01.2009, 01:25
Muhammet yapılanlar para hırsından öte birşey.:)
İnsanların egosu ile ellerindeki güç birleşince sadece kendilerinin sözü geçsin istiyorlar.
Tarihten beri bu böyle.
Mısır firavunlarından tutta Büyük İskender'e Hitler'e ve günümüze kadar.Kıyamete kadar da devam edecek.

Yahudilerin amacı sadece ego ile de sınırlı değil.Vadedilmiş topraklar elde edebilmek onların en büyük gayesi.Cennet'e oradan gireceklerine inanırlar.Ki bu topraklar onlara vadedilmişti ama lanetlendikten sonra bu durum ortadan kalktı.Ama onlar hala o toprakların kendilerine vadedildiğini zannediyorlar.

Muhammet_61
06.01.2009, 02:24
Bir seyi de tutup irkcilik cercevesine sokmasaniz olmaz öyle degil mi? Soydaslarimiz konusunda kismen hakli olabilirsin ama soydaslarimizin yasadigi yerlerde su anda 3 günde 500 e yakin kisi mi öldürülüyor? Soydaslarimizin yasadigi yerlerde böylesine kargasa ve hergün coluk cocuk öldürülüyor mu?.

Ortada bir Irkçılık yok.Soydaşlarımız konusunda kısmen haklı sayılmam. Kesinlikle ve tümüyle haklıyım. Doğu Türkistanda hunharca katledilen soydaşlarımız için kaç kere elinizi açıp dua ettiniz veya hangi yardım kampanyasına destekte bulundunuz ? Bugün Kerkükte yaşanan asimilasyonu, baskıları, zulümleri ortadan kaldırmak için kaçınız meydanlara döküldünüz ?

Araplar bize ihanet etmis! Oldukca ilginc, hemde oldukca. Hakim oldugumuz milyonlarca km. karelik bölgelerde bize ihanet etmeyen, bize kahpelik yapmayan ancak bir kac kücük cografya vardir

Evet bence de kendi efendisine, tarih boyunca onlara en huzurlu ydönemini yaşatan millete kalleşçe ihnaet etmeleri çok İLGİNÇ ! Arapların bizi sattığı tarihsel verilerle, arşiv kayıtlarıyla ve gazi anılarıyla sabittir. Elin yunanı, ermenisi bize ihanet etti doğru. Ama sizce bir ermeni ile bir arap'ın ihanet etmesi aynı ölçülerde değerlendirilecek bir durm mu ? Nerede kaldı sizin söylediğiniz "din kardeşliği (!)" ?

Simdi Osmanli devletine en karanlik günlerinde her türlü kahpeligi yaparak cok dramatik sekilde cökmesine neden olan devletlerin basinda gelen Ingiltere diye Ingilizce ögrenilmesin mi?
Dünyada bir biriyle en cok savasan iki devlet Türk ve Rus uluslaridir. Bu iki devletin birbiriyle savastigi kadar dünyada baska hic bir iki devlet birbiriyle bu kadar cok savasmamistir, öyle ki Türk - Rus savaslarini böldügünüz zaman her 18 yila bir savas düser. Simdi durum böyle diye Rusya ile ticaret yapmayalim mi? Ermeniler bizi kancikca sirtimizdan vurdular diye Türkiye'deki tüm Ermenileri öldürelim mi?
Zamaninda Fransizlar ve Italyanlar ile Afrika'da savastik diye bugün o ülkelere savas mi acalim? Bunun gibi yüzlerce örnek verilebilir.

Evrensel bir dil olması zorunluluğu sebebiyle (eğlence olsun diye öğrenmiyoruz) İngilizce öğrenme,
Karşılıklı çıkarlar doğrulutusnunda, Rusya para karşılığı ticaret yapılması,
Bize ihanet edildi diye birilerine savaş açmak..

Bunlarla; bize ihanet etmiş bir topluluğu sırf din kardeşimiz diye koruma altına almamız, onlar için savaşa yürürmemiz, kendi abileri (suudiler) bile onlara sahip çıkmazken bizim dertlerine düşmemiz olgularını bir tutabilecek bir mantığı hayatımda ilk kez görüyorum gerçekten tebrikler :)

Yani simdi Araplar bize ihanet etmis gerekcesi ile ölmelerini mi isteyelim? Gizli kapakli "Oh canima deysin" demek istiyorsun. Soydaslarimizla ilgilenmiyoruz diye o insanlarin coluk cocuk öldürülmelerine hayiflanmamak mi gerekiyor?

Yazdığım şeylerde "arapların ölmesini istiyorum", "oh canıma değsin" gibi birşey söylemediysem eğer bana iftira attığın için öbür tarafta iki elim yakanda olacak bunu da biliyorsun dimi din kardeşim ?
Siz gerçekten bazı şeyleri anlamak istemiyorsunuz. Kimsenin burda araplara iyi olsun dediği yok !! Yaşananları tasvip eden yok !! Siyonist İsraili haklı bulan yok !! Yine o zihniyetiniz anlamayacak ama tekrarlıyorum; biz gösterilen aşırı tepkiye tepki gösteriyoruz. Önce kendi kardeşlerimizi hatta bugün ülkede açlık, sefalet çeken kendi yurttaşlarımızı kurtaralım sonra bize ihanet eden araplara sıra gelir..

Düsünüyorumda sen ve senin gibiler ayni durum bizim basimiza gelse ve o Araplar ayni senin gibi düsünselerdi mutlaka "Bak iste Araplar üzülmüyorlar bile" seklinde düsünürdünüz.
Protesto yapan insanlara sirf "Arap olduklari icin...." bu protestolari yaptiklarini ima ediyorsun ama asil sen "Sirf Arap olduklari" icin insanlarin vahsice öldürülmelerine üzülmemise benziyorsun. Üzülmek zorunda da degilsin

Benzeri durum zaten tarih boyunca bizim başımıza geldi. Ama biz kendi ellerimizle para karşılığı sattığımız toplarlarımız için değil, yüzyıllar boyu hüküm sürdüğümüz huzur getirdiğimiz toprakları korumak amaçlı savaştık. Ve de haklı olarak en iyi şekilde yönettiğimiz onlardan asker dahi almadığımız arap toplumundan bizim yanımızda savaşmasını istedik. Ama onlar senin dediğin gibi "bize üzülmediler" İngilizlerle işbirliği yapıp bağımsızlık derdine düştüler ve ingilizlerin kucağına oturdular !!

"Sirf Arap olduklari icin insanlarin vahsice öldürülmelerine üzülmemise benziyorsun. Üzülmek zorunda da degilsin "
Tekrar tekrar, yaşanan katliamı haklı çıkaracak bir durum yok !! bunu sizin gibi lerden çok daha iyi bildiğimizden emin olabilirsin

Soydaslarimiz icin ayri bir baslik acarsin hepimiz oraya yazariz soydaslarimizin cektigi sikintilar hakkindaki görüslerimizi. Soydaslarimizi getirip bu basliga sokusturman hos degil. Soydaslarimizin cektigi sikintilar baska basliklara yamanacak konu degil.
Hepimiz Türk oglu Türküz tabiki ama orada ölen bebekler ve masum insanlar da senin benim gibi insan. Türk olana önce insan olmak, sonrada insana yakisir sekilde düsünmek yarasir.

Bu gibi konuların tartışılacağı yer bir futbol forumu değil ancak burada zaten soydaşlarımızdan önce araplar için konu açılmış biz de bir örnekle durumu özetleyelim dedik. Ben burada sadece soydaşlarımızı örnek gösterdim. Haydii onlar için savaşa gidelim demedim. Zaten demem rahat olabilirsiniz çünkü önce arap kardeşleriniz var onlar bir kurtulsun, (sonra tekrar topraklarını satana dek) sonra Türkleri düşünürüz bir ara değil mi ?

Sevgili poyraz, fikirlerimiz uyuşmasa da yine de tartışma adabına uygun somut örneklerle bana cevap vermeye çalıştığınız için size teşekkür ederim.
Bana bir de şöyle cevaplar verilmiş;

Pes doğrusu... İçimden daha kötü şeyler geçiriyorum ama söyleyipte ceza yemek istemiyorum.
3 yaşındaki çocuk senin soyunu arkadan vurdu öylemi.Ölmüş , üzerine bomba yağmış ne önemi var ; Türk değil çünkü.Genç kız bir daha eşini göremeyecek , senin için ne önemi var ; bizi arkadan vurdu..

İçinden geçirdiğin kötü şeyleri bana özel mesaj yoluyla söyleyebilirsin. Vallahi söyle söyle..
Yazdıklarım içerisinde 3 yaşında çocuğun öldürülmesini haklı bulduğum yönünde bir ifadeye rastlayabilrmek için kusura bakmayın ama art niyetli olmak lazım.
Söylediklerinin tersini sana iade ediyorum: Kerkükte bir aile daha yurdundan kopacak, kürtler tarafından zulüm görcek, belki de katledilecek. Ama senin için ne önemi var dimi "arap" değil sonuçta onlar. Türk !!

İnsanları saçma sapan söylemlerle tahrik ederek ceza yeme noktasına getirmeyin.

Söylediklerimin saçma olduğunu tarih, sosyoloji ve mantık bilimlerini kullanarak söylesen belki birşeyler paylaşabilir, birbirimize yardımcı olabilir, belki ikimizden birinin doğru yolu bulmasını sağlayabilirdik. Ama sen mantıklı cevaplar vermek yerine bu tarz ifadelerle seviyeni belirtmiş oldun..

Muhammet_61
06.01.2009, 02:40
Bence Araplar'la Yahudiler'in arasını yapmak Türk Askerinin görevi değil.

Yok, o yüzden değil de, huzur ve barış getirmek için gidecekse askerler, eyvallah. Ama Filistin'den önce kendi milletinin huzurunu düşünmesi gerekmez mi Ordu'nun? Doğu Türkistan'da ve Kuzey Irak'ta Türkler huzur içinde mi yaşıyor? Karabağ hala işgal altında.

İsrail'in yavaş yavaş kendi kuyusunu kazdığını düşünüyorum. Çünkü yaptıkları Filistin halkına nefret ve hırs aşılamaktan başka bir şey değil. Hamas gibi terör örgütleri biraz rahat durursa ve doğru hareket ederse, Filistin'in zaferi uzak değildir bence.

Sevgili Selim kardeşim.
Bence sen ve benim gibiler boşuna dil döküyoruz. Çünkü Araplar herkestne önce yardım etmemiz gereken toplumdur. Çünkü onlar din kardeşlerimizdir (!) Çünkü onlar Türk değildir.
Yarım etmeliyiz yeniden oraya huzur geitmeliyiz ki sonra yine İngilizlerle işbirliği yapsınlar, yahudilere toprak satsınlar. Farketmez gerçi çünkü bu millet balık hafızalı biz yine yardımda bulunuruz.
:)

Adem Erdoğan
06.01.2009, 09:26
Muhammet_61
Senin mantığınla yaklaşırsak bende derimki Doğu Türkistandaki ya da Orta Asyadaki türkler kurtuluş savaşı zamanı neredeydiler.Senin onlara beslediğin sevgiyi onlar sana besliyorlarmı.(Üstüne bizden nefret ediyorlar.)

Sarıkamış'ta şehit olan 50.000 asker nereden gelmiş hangi milletten bunu bir araştır.;)

Ayhan Yüksek
06.01.2009, 10:57
Gazzede,insanlık adına utanç verici olaylar cereyan ediyor,insanlar çoluk çocuk genç yaşlı demeden katlediliyor,biz Türk Arap tartışmasındayız,burda sorun şu ki israil denen kan içici baş terörist emellerine ulaşma adına planlamış olduğu senaryoyu uygulamaya başladı, büyük ortadoğu sevdası ve vadedilmiş topraklar tezleriyle vahşi cinayetler işliyor yani sorun arap sorunu değil ama biz burda neyi tartışıyoruz,Türkiye olarak bu plana asla seyirci kalmamalıyız direk bizimle alakalı gerçekler var işin içinde, Selim Aydın,Hamasa bir israil terör örgütü diyor birde sen demişsin tebrikler!... Türkiye geçmişinide biliyor kim arkadan vurmuş onuda gayet iyi biliyor,burda bunu tartışmanın işi arap olayına indirgemenin mantıkla izah edilebilir tarafı yok,yahudi siyonistler amaçları için her türlü şerefsizliği yaparken hele amerika başkanı katil bush çıkmış onları kendilerini savunuyor diye korurken ortada büyük oyunlar dönerken, çıkıpta araplar bizi satmıştı yine satar demek malesef çok trajik bir düşünce.

ilhan
06.01.2009, 11:00
Konuyu başka yerlere çekmeyin arkadaşlar!

Erdem Keser
06.01.2009, 11:54
İçinden geçirdiğin kötü şeyleri bana özel mesaj yoluyla söyleyebilirsin. Vallahi söyle söyle..
Yazdıklarım içerisinde 3 yaşında çocuğun öldürülmesini haklı bulduğum yönünde bir ifadeye rastlayabilrmek için kusura bakmayın ama art niyetli olmak lazım.
Söylediklerinin tersini sana iade ediyorum: Kerkükte bir aile daha yurdundan kopacak, kürtler tarafından zulüm görcek, belki de katledilecek. Ama senin için ne önemi var dimi "arap" değil sonuçta onlar. Türk !!

Söylediklerimin saçma olduğunu tarih, sosyoloji ve mantık bilimlerini kullanarak söylesen belki birşeyler paylaşabilir, birbirimize yardımcı olabilir, belki ikimizden birinin doğru yolu bulmasını sağlayabilirdik. Ama sen mantıklı cevaplar vermek yerine bu tarz ifadelerle seviyeni belirtmiş oldun..

İlk önce benim arka sayfada yazmış olduğum mesajı okuma , sonra da anlama zahmetini göster ondan sonra cevap verirsin.
Ne söylemişim ;

Çeçenya'da ki zulüm ne ise , Bosna'da ki insanların yaşadıkları ne derece insanlık dışı bir durumsa , Filistindeki yaşananlarda o derece vahşetttir gözümde.Sonuna da yazmışım savaşların dili , dini , ırkı yoktur diye.Sen kalkıp mesajımı anlamadan alıntı yapıyorsun ve aklınca cevap vermeye çalışıyorsun.
Arap yada Türk olmasının hiç bir önemi yok , orada bir insanlık vahşeti işleniyor ve tepkisiz kalmak istemeyenlerde bir şekilde tepkisini gösteriyor.İnsanların tepkilerini göstermesi seni bu kadar germesin bence.Sonuçta bir savaş ve ölen onlarca çocuk var.Bunu anlatmaya çalışıyoruz , ama sen ısrarla daha içeriğini bile anlayamadığın mesaja karşılık veriyorsun ; "... Ama senin için ne önemi var dimi "arap" değil sonuçta onlar. Türk !!..."

Söylediklerinin saçma olduğunu gösteren onlarca kelime yığını varken edebiyat yapmak uğruna Tarih yada mantık bilimi çerçevesinde cevap istemen kusura bakma ama komik durmuş gözümde.

Ayrıca sen ve senin düşüncendekilerle ortak noktada buluşma gibi bir derdim yok , sende öyle bir çaba içerisine girme bence.

Ertan 51
06.01.2009, 12:40
giriş sayfamız süper olmuş
kim yaptıysa eline sağlık,gönlüne sağlık
gerçekten harika

bu arda ''israil in Allah belasını versin'' diyen Yıldız Tilbe ye Akşam gazetesi yazarı?
Oray Eğin insanı utanıyorum senin gibilerden Yıldız diye gazetesinde yorum yapmış
bizim bazı insanlarımızı anlayabilmek gerçekten zor
böyle olunca da Ülkemizin geleceği de zor
Allah ıslah eylesin, demekten başka elden bişi gelmiyor.

Adil ÖZGÜR
06.01.2009, 12:54
Dün Gazzeden gelen görüntülerin bir tanesini izledim, şu anda yaşım 47, eğer oraya bir kuvvet gidecekse inanın bensiz oraya kuvvet giderse kalbimdeki nefreti dindiremem.

İsrail Ankara Büyükelçisini Tv den seyir ettim, spiker ona Balon şeklinde atılan bombaların uzmanlara göre MİSKET bombası, ayrıca ışıklı olarak dağılmalarını da FOSFOR olarak anlattı, bu durum İsrail yasalarına uygunmuş, ancak Dünya'da kullanılması savaş ortamı dahi olsa yasak silahlardan, neden kullandınız dedi ve bu soruyu CEVAPSIZ bıraktı.

Adil ÖZGÜR
06.01.2009, 12:56
SİYONİZMİN inanışında eğer bir MÜSLÜMAN öldürülmesi halinde ruhları Cennette ancak rahat edermiş,

İnşallah Siyonizmin dünya üzerindeki ruhlarını kökünden temizlemede, Onların Gazzede Çocuklara, Kadınlara ve Sivil halka yaptıklarının mislini onlara ödediriz.

Allah bu İsrailin belasını versin. Onlara böyle fırsat vermesin.Amin.

İskender66
06.01.2009, 13:06
Türk askerinin İsraile girmesini çok olumlu buluyorum. Benide çağırsalar seve seve çarpışırım İsraille. İslamda ırkçılık yoktur, haramdır. Bütün müminler kardeştir. Önce Müslümanız sonra Türküz. Din kardeşliği soydaşlıktanda önce gelir bence..

ccd6167
06.01.2009, 13:13
araplar zamanında 1960larda koparamadılar kafalrını bunların sımdı boyle oldu tabi..cok dua etmemız lazım cok..Allah yardımcıları olsun..iran bile yeteri tepkı koyamadı.surıye kuzu gıbı anca meeelıyor.suudıler mısır zten ne oldukları bellı ıbre dırekt bizi gosterıyor..barıs marıs hıkaye benm colgumu cocugumu olduren adamla ben barıs mı yaparım yapılcak tek sey var dıren filistin direnın sonuna kadar..

Travelair
06.01.2009, 13:55
İsrail Gazze'ye girmeden bence niyet belliydi. Askeri uzmanların dediği gibi orda kontrolsüz güç kullanılarak dikkat oraya çekilecek ve oraya yerleştirilecek "Barış gücü" vasıtasıyla İsrail kendini güvene alacak. Türk askerinin bu güce önderlik etmesi gündemde, bence büyük hata olur

TAHSİN 61
06.01.2009, 14:19
kuran-ı kerimde de belirtildiği gibi israil oğulları lanetlenmiştir. ve herzaman var olacaklardır
Allah c.c. ıslah etsin

bilenler filiistin için fetih süresini okuyup hediye ederse ne mutlu ...

Mehmet_Mercanlı
06.01.2009, 14:23
Vahşete sessiz kalmak taraf olmaktır... minicik bedenlerin toprağa düşüşünü de onaylamaktır....

İdris Toksoy
06.01.2009, 14:25
İsrail basını Türkiye'yi böyle suçladı

Ankara’nın, Gazze saldırısına yönelik sert eleştirilerine, İsrail’de artan bir tepki gösteriliyor. Jerusalem Post gazetesi, başyazısında Türk hükümetini Hamas lehinde “taraf” tutmakla suçlarken, Türkiye’nin aynı tür söylemlerde ısrar etmesi halinde sonraki İsrail hükümetinin barış görüşmelerinde Türkiye’yi “arabulucu” olarak kabul etmemesini, Ankara’daki İsrail Büyükelçisinin istişareler için merkeze çağrılmasını istedi.
Ankara’nın İsrail’in Gazze saldırısına yönelik sert eleştirilerine, İsrail’de artan bir tepki gösteriliyor. Jerusalem Post gazetesi, Türk hükümetini Hamas lehinde “taraf” tutmakla suçlarken Türkiye’nin aynı tür söylemlerde ısrar etmesi halinde sonraki İsrail hükümetinin Türkiye’yi barış görüşmelerinde “aracı” olarak kabul etmemesini, Ankara’daki İsrail Büyükelçisinin istişareler için merkeze çağrılmasını istedi.

Jerusalem Post gazetesi, başyazısında İsrail’in kurucularının, Yahudi devletin, Araplarla görüş ayrılıkları olan İran ve Türkiye ile gayri resmi bir ittifak içinde olabileceği konusunda çok umutlu olduklarını belirterek, İsrail’in yıllarca petrolünün çoğunun İran’dan sağladığını, Türkiye’nin de 1949 yılında İsrail’i tanıyan ilk Müslüman devleti olduğunu kaydetti.

Gazete ayrıca Türkiye’nin Arap Birliği’ne “meydan okuyarak” 1996 yılında İsrail ile askeri işbirliği anlaşmasına imzaladığına dikkat çekti.

“AKP DÖNEMİNDE İSRAİL’E YAKLAŞIM ILIKLAŞTI”
AKP’nin iktidara geldiğinde İsrail ile bağları koruyacağını bildirdiğini de anımsatan gazete, “Bunu yaptı ancak AKP dönemindeki yaklaşım, kesinlikle ılıklaştı. Örneğin, 2003-2005 dönemindeki Filistinli intifada sırasında Erdoğan, önerilen su anlaşmasına engel oldu ve geçici olarak İsrail’deki büyükelçiyi geri çağırdı” yorumunu yaptı.

İsrailli gazete, Hamas’ın 2006 seçimlerini kazanmasının ardından Türkiye’nin Batı’nın politikasından ayrılarak Hamas lideri Halit Meşal’ı Ankara’da kabul ettiğini belirtirken, Şam ile ilişkilerini onarmış olan Türkiye’nin de 2007 yılında Suriye nükleer tesisinin bombalanmasını ve İsrail’in “iddia edilen” Türk hava sahasında uçuşlarını protesto ettiğini kaydetti.

Geçen yılda da İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad’ın, İstanbul’da ağırlandığını, Türkiye ile İran arasında halen “yakın siyasi ve ekonomik” bağlarının bulunduğunu belirten gazete, “Türkiye’nin net bir biçimde Batı alandan kaymasına karşın Olmert hükümeti, Ankara’nın Şam ile barış görüşmelerinde aracılık yapma önerisini kabul etti” diye yazdı.

“İSRAİL’İ ZİYARET ETMEKTEN KAÇINDI”
İsrail’in Hamas’a karşı Gazze’de operasyon başlattığı günden bu yana Türkiye’nin hem hükümetinin, hem de halkının “İslamcılar”a destek çıktığını savunan gazete, Türkiye’de yapılan protesto gösterilerine dikkat çekti.
Yazıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, “operasyonları, başlar başlamaz, durdurmaya çalıştığı” belirtilirken Erdoğan’ın Ortadoğu’ya yaptığı gezi sırasında İsrail’i ziyaret etmekten “kaçındığı”nı da öne sürdü. Erdoğan’ın İsrail’e yönelik son sert eleştirilerine de dikkat çeken gazete, ”Erdoğan, Hamas’ın Gazze’de iktidarı eline geçirmesinden bu yana yaptıklarında hiçbir yanlışlık görmüyor” yorumunu yaptı.

“ANKARA, BMGK’NDE HAMAS’IN KANALI OLMAYA SÖZ VERİYOR”
Jerusalem Post, Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi’nde geçici bir üyeliği yeni üstlendiğine işaret ettikten sonra şöyle devam etti:

“Ankara, Hamas’ın BM’deki kanalını olmaya söz veriyor. Hamas’ın ateş kes koşullarını Konsey’e iletmeyi önerdi. Erdoğan ayrıca, El Fetih ile Hamas’ı biraraya getirmek için çaba gösteriyor, böyle bir barışma ile daha az uzlaşmaz veya İsrail ile birlikte yaşamaya bağlılığı da içeren bir politika üretilmesi pek olası olmasa da.

Her şeyi göz önünde tutulursa Türkiye’nin insan hakları konusunda İsraillilere ders verme hakkını kazandığına pek ikna olmadık. Dünyada dikkatler Gazze’ye odaklanırken Türk jetleri Kuzey Irak’ı bombalıyordu. Yıllar içinde radikal PKK’nın Türkiye’den özerklik kampanyasını sürdürürken on binlerce sivil öldürüldü. Irak’daki Kürt sivilleri, Ankara’nın hava gücünün PKK aktivitesinin olmadığı, sivil bölgeleri vurduğu şikayetinde bulunuyor.”

Jerusalem Post, Türkiye’nin gelecekteki aracılık çabalarına ilişkin olarak da “Sonraki İsrail hükümeti, dolaylı olsa da bizim yok edilmemizden söz eden bir ülkeyi arabulucu olarak kabul edebileceğini tartmalıdır. Bu arada eğer Türkiye tek taraflı İsrail karşıtı söylemde ısrar ederse, Dışişleri Bakahnlığı, Ankara’daki büyükelçimizi istişareler için geri çağırmayı düşünmelidir” diye yazdı.

Gazete, başyazısına son verirken de “Türkiye, Doğu ile Batı arasındaki bir köprü olmak ile İran, Hizbullah ve Hamas’ın öncülük yaptığı, çıkış yolu olmayan tarzdaki İslamcı politikalar için sözcülük yapmak arasında bir seçim yapmalıdır” ifadesi kullandı.

(ANKA)

Berk
06.01.2009, 17:30
Yaşananlar acı ancak Filistin'e asker gönderilmesine karşıyım..

Özkan
06.01.2009, 20:12
Muhammet_61
Senin mantığınla yaklaşırsak bende derimki Doğu Türkistandaki ya da Orta Asyadaki türkler kurtuluş savaşı zamanı neredeydiler.Senin onlara beslediğin sevgiyi onlar sana besliyorlarmı.(Üstüne bizden nefret ediyorlar.)

Sarıkamış'ta şehit olan 50.000 asker nereden gelmiş hangi milletten bunu bir araştır.
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=kurtulus%20savasi%E2%80%99nda%20turkist anlilar

http://www.frmacil.com/turk-silahli-kuvvetleri/48857-kurtulus-savasimizda-turkistanlilarin-katkilari.html

İsrail basını Türkiye'yi böyle suçladı

...
(ANKA)İsrâil'in Ankara büyükelçisi Gabi Levi, saldırının Türkiye ve Mısır hükûmetlerine önceden bildirildiğini açıkladı. Eğer bu doğruysa, Sayın Başbakan'ın "sert" çıkışları seçime yönelik bir göz boyama hareketidir ve Jerusalem Post başyazarı boşuna endişelenmektedir. Tıpkı Lübnan'da olduğu gibi "Barış Gücü" adı altında İsrâil için Gazze'de de bekçilik yapılacaktır.

Bu arada, MKE özelleştiriliyormuş. Millî Savunma Bakanlığı'nın İsrâil firmalarına, TSK'nın bu firmaları yetersiz bulmasına rağmen, ısrârla ihâle verdiğini biliyoruz. Belki Özelleştirme İdâresi de bakanlığı izler ve MKE de bri İsrâil firmasına satılıverilir. Biz sıradan vatandaş da Filistin'e üzülüp İsrâil'i tel'in ettiğimizle kalıveririz.

arimseli
06.01.2009, 21:41
Ankara'ya Türk Telekomla Basketbol maçı yapmaya gelen katil İsrail'in basket takımı canını zor kurtardı.

[SİZE=1]Mağrur ve kimseyi takmayan Yahudiler işte böyle kaçıştı...[/SİZE]

Hava atışı başlar başlamaz başlayan protestolar ve saha yapılan fiili tacizlerle İsrailli kansızlar kendilerini soyunma odasına zor attılar.
İşte böyle...

Bunları gördüğün yerde tepeleyeceksin arkadaş. Çünkü bunlar başka dilden anlamaz.

Kimse de değişik muhabbetlere girmeye kalkışmasın. Ortada cani bir katil var ve hesap zamanı geldi mi cani katile görüldüğü yerde hesap sorulacaktır.

İşte bu kadar...

Haber Kaynağı (http://www.taraflihaber.com/news_detail.php?id=5094)

Özkan
06.01.2009, 22:01
İsrail'in Filistin'deki katliamı tüm dünyada protesto edilirken, Gürcistan'dan destek geldi.Gürcistan'da, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara destek verilmesi amacıyla gösteri düzenlendi. İSRAİL'E DESTEK PANKARTLARI AÇILDI
Başkent Tiflis'teki Puşkin parkında toplanan bir grup üniversite öğrencisi, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği operasyonu destekleyen pankartlar açtı.

Göstericiler, İsrail'in, ''terörizmle mücadele'' amacıyla Gazze'ye operasyon düzenlediğini, Yahudi halkının tarihi topraklarında huzur ve refah içinde yaşamasının engellenemeyeceğini belirttiler.

Gösteriye katılan İsrail'in Tiflis Büyükelçisi İsak Gerberg, Gürcü halkının ülkesine destek vermesini çok önemsediklerini ve iki ülke ilişkilerinin her alanda gelişmekte olduğunu ifade etti.

HAMAS'I SUÇLADILAR
Gürcistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Orta Doğu'da yaşananların rahatsız edici olduğu belirtilerek, bölgedeki gerginliğin ve Gazze'ye düzenlenen operasyonun Hamas'ın ''İsrail halkına karşı roketli saldırısı'' yüzünden başladığı kaydedildi.

Açıklamada ayrıca, bölgedeki durumun Orta Doğu'daki barış sürecini olumsuz etkilediği ve ciddi güvenlik endişesine yol açtığı ifade edildi.
06.01.2009 13:19:00

Mâdem öyle, biz de Rusya Federasyonu, Abhazya ve Güney Osetya'nın Gürcistân adlı terörist oluşumla mücâdelesini sonuna kadar destekliyoruz. Bizim yerimize de mücâdele edin terörizmle.

pReN@_61
06.01.2009, 22:35
http://img511.imageshack.us/img511/8004/ndwanvfte1ue4.jpg (http://imageshack.us/)

http://img511.imageshack.us/img511/9513/iapwyo3j4u7pn0.jpg (http://imageshack.us/)

http://img511.imageshack.us/img511/2421/newdkv5pee7nn6.jpg (http://imageshack.us/)

POYRAZ
06.01.2009, 22:39
Muhammet_61, Türkcülügün arkasina saklanarak edebiyat parcalamasini cok iyi biliyorsun. Bugüne kadar kac kez Türki cumhuriyetlerine yardimda bulundun, kac kez meydanlarda yürüyüs organizasyonu yaptin, kac kez soydaslarimizin sesini duyurmaya calistin? Yada bu sitede soydaslarimiz ile ilgili kac basligin var? Soydaslarimiz seni zerre kadar ilgilendirmiyor. Sen sirf Araplarin ölmelerine insanlarin sesiz kalmalari gerektigini ifade edebilmek icin soydaslarimizi kullanacak kadar cirkin davranislarda bulunuyorsun ! Normal zamanda soydaslarimiz senin umurunda bile degil. Senin zihniyetinde olan ve ikili oynamayi kendisine hayat felsefesi olarak almis olan kimseler havanin durumuna göre lastik kullanir. Insanlar milli kavramlardan bahsettigi zaman hemen "Irkci" damgasi vurursunuz, insanlar "Halk kardesligi ve esit kazanc" tan bahsettikleri zaman hemen Komünist damgasi vurursunuz, oruc tutmayana "Kitapsiz", namaz kilana "Asiri dinci" dersiniz.
Tekrar ediyorum, bu sitede soydaslarimizin cektigi acilar hakkinda bir topik ac, eger bu topige yazan insanlarin tümü yazmazsa ben bir sey bilmiyorum demektir.
Hem neden insanlarin bu vahsete yazili da olsa tepki göstermesi seni bu kadar KASTI?
Ahirette elinin yakamda olacagini yazmissin. Ben sana ayak tirnaklarini da kullanmani tavsiye ediyorum. El tirnaklarini yakama, ayak tirnaklarini da cep kisimlarima gecirirsin ve böylece vahsi duygularini tatmin etmis olursun.
Bana kalirsa maddi ve manevi zorluk yasayan Asya'daki soydaslarimizdan önce sen kendi maddi durumunu düzelt, sonra daicinde bulundugun hastalik derecesine gelmis ikili oynama hastaligindan kurtul. Ondan sonra soydaslarimiz icin bir yürüyüs tertiple, Türkiye'ye geldigim zaman seninle birlikte en önde ben olacagim.

Bana "Din kardesim" demissin aklinca kinayeli bir sekilde. Benim hangi dine mensup oldugumu bilmiyorsun, ben de senin hangi dine mensup oldugunu bilmiyorum, o yüzden bana "Din kardesim" deme. Yoksa sen müneccim misin? Ayrica kardesin olmak istemiyorum. Yüzleri parcalanan bebekler icin tepki gösteren insanlara soydaslarimizi kullanarak tepki gösteren bir insanin kardesim olmasini istemiyorum.
Kendini hakli cikartmak icin kullandigin o soydaslarimiza kurban ol sen, ama yok yok, soydaslarimizi masa olarak kullanmak ne kadar zekice bir davranis öyle degil mi? Bu hastalikli zihniyet etmedi mi Türkiye'nin agzina?