PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tepki Böyle mi Olmalı?

erol_izm
22.12.2008, 00:43
“Artık Trabzon'a gelen rakipler ve hakemlerin bacakları titreyecek ve korkacaklar”..

Trabzonspor Taraftarlar Derneği'nin basın açıklamasındaki en önemli cümleydi bu. Açıkcası tepkinin daha olgun bir tepki olacağını bekliyordum. En azından kulüp başkanı tepkisini dile getirmiş, taraftarlar federasyon binasına yürümüş ve gayet olaysız bir tepki vermiş. Buraya kadar herşey normal.

Bu video'da izlediğim tepki gelecek açısından hiçte olumlu mesaj vermiyor. Yani orada hakemin soğuk kanlı olması bence büyük bir felaketi önlemiş. Hakem'in söylenenlere karşılık verdiğini düşünüyorumda başımız belaya girebilirmiş. Yani "bacakları titremeyle" kastedilen şey bu şekilde bir davranışsa kendi kendimizi cezalandırdığımız günler tekrar yakın gibi görünüyor. Sanırım daha soğukkanlı davranan ve daha akıllıca tepkilere ihtiyacımız var.

http://www.holigan.com.tr/NewsVideo.php?videos_id=809

Misina
22.12.2008, 01:06
Eskişehir maçının hakeminin haftalardır trabzonsporun gasp eidlen puanlarının sonucunda gelişen protestolardan fazlasıyla etkilendiği aşikar.Bazı kararlarıylada eskişehiri ezdi.

Fakat gazetelerde ve tv lerde Trabzon hakemle kazandı eskişehiri hakem ezdi gibi yorum yapanlar sivasta kayseride bursa da neden hiç ses çıkarmadı.İşin bu boyuta gelmesini taraftar istemezdi bundan sonra Trabzona gelen her hakemin gerçekten dizleri titreyecek.

Fazla abartmadan havalanında gösterilecek bir tepkininde taraftarın en doğal hakkı olduğunu düşünüyorum.

bordo&maviaşkı
22.12.2008, 01:18
Ya arkadaş yeter be artık! sizin bu eskişehiri ezdi hakem laflarınızdan gına geldi!biz hangi maçı izledikte hangi hakemi yuhaladık?? hakem bize yapılan onlarca faule faul bile vermemişken,kaç tane sarı kartı kaç tane kırmızıyı eskişehire gösterememişken,siz çıkmış eskişehirin hakkından bahsediyosunuz!ilk önce kendi hakkımızı konuşalım sonra başalarının hakkını konuşuruz.tabi kendimizdenseniz! ne yapmak istiyosunuz anlamıyorum.tamam Trabzonspora kaç maç ceza verilsin,onu söyleyin bari!..
Bence bu videoda da abartılacak hiçbir şey yok!

Alibeyoglu
22.12.2008, 01:20
bunlar ancak bu dilden anlarlar

Gökhan KAN
22.12.2008, 01:21
böyle olmalı........

biltrabzon
22.12.2008, 01:25
aynen devam burasi türkiye fazla kibar olmanin para etmedigi ülke.herkese anladigi dilden konusacaksin.bravo onu yapan arkadaslara.

Yasin Berber
22.12.2008, 01:30
Bazı noktalarda takılıp kalıyoruzzz

hamibasoglu
22.12.2008, 01:52
aynen öyle olmalı az bile

6Şafak Aydın1
22.12.2008, 03:56
artik böyle... güzellikten anlamayana böyle...

orhan42
22.12.2008, 07:33
Dün spor programlarını izlyeneler neyin ne olduğunu anladı..Haftalardır bize yapılanlara ses çıkarmayanlar,Anadaolu hamisi kesildiler....Böyle yapmaya devam..

Gökçebey
22.12.2008, 08:19
“Artık Trabzon'a gelen rakipler ve hakemlerin bacakları titreyecek ve korkacaklar”..

Peki bu sözden önce söylenenler? Bu sözü söyleyen kişi bu sözlerinden hemen önce içini de doldurmuştu. Hani o laflar? Hadi yanlı istanbul medyası bu lafı cımbızla çekip alarak içini istediği gibi dolduruyor. Yahu bunu biz bile burada yaparsak çok işimiz var. İlgili paragraf aşağıda. Kırmızı ve sonrasında cımbızla çekilip içi boşaltılıp yalan yanlış doldurulan mavi sözler.

''Bütün bu gelişmelerden sonra biz Trabzonspor taraftarları olarak da ders almalıyız. Eskiden stadımız 'Avni Aker Cehennemi' diye anılırdı. Maalesef son yıllarda çıkarılan mavi bayrak ve Fair Play dayatmaları Trabzonspor taraftarlarını yumuşatmıştır ve oyunun bir parçası olarak o ateşli hırçın taraftar bir anda göz boyamalarla sindirilmiş ve cehennem olan bu stat, rakiplerimiz ve hakemlerimiz için tam bir cennete dönüştürülmüştür. Artık bizler de uyanmalıyız. Takımımızı desteklemek tamamen stadı doldurmak demekle değil, eskiden olduğu gibi sahaya çıkan rakiplerimizi ve hakemlerimizin bacaklarını titreyinceye kadar baskı altına almaktır. Spor kamuoyunu söz veriyoruz. Artık Trabzon'a gelen rakipler ve hakemlerin bacakları titreyecek ve bizlerden korkacaklar.''

RepLay
22.12.2008, 08:32
Tepki normal. Şiddet yok küfür yok. Fazla kurcalamamak lazım.

magicyattara
22.12.2008, 09:34
Oğuz Sarvan'a hakem bedduası

22 Aralık 2008 Pazartesi 09:18
Atatürk Havaalanı'na gelen MHK Başkanı Oğuz Sarvan, karşısında gördüğü hakemin yüzüne karşı yaptığı beddualarla şoke oldu.
MHK başkanı Oğuz Sarvan, bir saat kadar önce İstanbul Atatürk Havaalanı CIP salonunda eski bir hakemle karşılaştı… Ve ardından kıyamet koptu… İşte Medyaspor özel haberi:

MHK başkanı Oğuz Sarvan, bir saat kadar önce İstanbul Atatürk Havalanı CIP salonunda Trabzon bölgesi eski hakemlerinden Hamza Mısır'la karşılaştı.

Hamza Mısır, Oğuz Sarvan'ın yüzüne karşı: "Hakemlere o kadar haksızlık yaptınız ki, 14 yaşındaki oğlum bile size beddua ediyor. Bu yüzden iki yakanız bir araya gelmiyor. Yazıklar olsun! Camiayı birbirine düşman ettiniz!" diye bağırdı.

Oğuz Sarvan'ın hiçbir tepki vermeden Mısır'ın yanından uzaklaşmaya çalıştığı dikkat çekti. Olay anında Mısır'ın yanında bulunan 2 Trabzonspor yöneticisinin, Mısır'ı destekler tavırları gözlerden kaçmadı.

Travelair
29.12.2008, 00:50
Karanfil atılan video çok ayıp! Kimse tasvip etmesin bu hareketi. Resmen tehdit edilmiş hakem. O insanlar hakkında işlem yapılmıştır umarım. Mafyavari hareketler Trabzonspor'a yakışmaz Trabzonspor ile bağdaşmaz. Benzer şekilde dernek başkanın açıklamaları da. Herkesin sorumluluğunu bilmesi gerek.

servet nuh
29.12.2008, 00:53
Karanfil atılan video çok ayıp! Kimse tasvip etmesin bu hareketi. Resmen tehdit edilmiş hakem. O insanlar hakkında işlem yapılmıştır umarım. Mafyavari hareketler Trabzonspor'a yakışmaz Trabzonspor ile bağdaşmaz. Benzer şekilde dernek başkanın açıklamaları da. Herkesin sorumluluğunu bilmesi gerek.
bende sizin gibi düşünüyorum.

Emre Emiroğlu
29.12.2008, 00:56
Belki taraftarla mafya bağddaşmıyor ama Trabzonla gayet bağdaşıyor..

Bu tepki belki tasvip edilemez fakat stattaki protesto, kırmızı kartlar mükemmel ötesiydi.. Saha dışı değil ama saha içindeki protesto harikaydı !

Bu arada Trabzonspor taraftarı mafya ile bağdaşmasada Trabzon halkı gayet iyi bağdaşıyor..

Bazı şeyleri engelleyemeyiz..

Bu hatalar , puantaj olarak aynı yerde olursak ve ligin son iki maçında yapılırsa bu günleri , bu tepkileri arar oluruz.

emrezts
29.12.2008, 01:17
ben bu durumu gene lig tvye bağlıyorum... bugün ligtv müşterilerinin %80lik bir kesimi fb bjk ve gs taraftarı... ve yine bugün lige en çok para sağlayan ve en çok para yatıran ligtv yani digitürk... futbol bizim için bir gönül işi olsa bile gerçekte bir ticari varlık...
bugün fb bjk ve gs ligde son 3 te olsa sivas biz antep vs. birçok anadolu takımı liderliğe çekişse kaç kişi lig tv alıpta kendi takımının bir gayesi olmadığı ligi izler??? kim böyle bir ligde yayınlanan maçlara reklam verir??? lig tv hangi maçları yayınlamak zorunda kalır??? lig ne kadar bjk fb gs çekişmesine maruz kalırsa o kadar para ligtvnin kasasına akar ve ben buna kesinlikle inanıyorum ki paranın döndüğü yerde tarafsız kalınamaz.... bu bir suçlama değil tamamen kendi düşüncelerimi yazıyorum ama bence bizim gördüğümüz haksızlıkların temelinde istanbul takımlarını üst sıraya taşımak var... eses maçı ise bize bi sus payı diye düşünüyorum... biz ne yaparsak yapalım düzen kurulmuş...bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz???

Erdal
29.12.2008, 01:19
Bu meselenin gündemden çıkması lazım artık....

KemaL_Ts
29.12.2008, 01:30
bir admin konuyu kapatmadan biz aramizda bu konuyu kapatalim. bence bu tepki gayet yerinde olmus. hakemler biraz korksun trabzon ve Trabzonspordan artik.

Travelair
29.12.2008, 01:31
ben bu durumu gene lig tvye bağlıyorum... bugün ligtv müşterilerinin %80lik bir kesimi fb bjk ve gs taraftarı... ve yine bugün lige en çok para sağlayan ve en çok para yatıran ligtv yani digitürk... futbol bizim için bir gönül işi olsa bile gerçekte bir ticari varlık...
bugün fb bjk ve gs ligde son 3 te olsa sivas biz antep vs. birçok anadolu takımı liderliğe çekişse kaç kişi lig tv alıpta kendi takımının bir gayesi olmadığı ligi izler??? kim böyle bir ligde yayınlanan maçlara reklam verir??? lig tv hangi maçları yayınlamak zorunda kalır??? lig ne kadar bjk fb gs çekişmesine maruz kalırsa o kadar para ligtvnin kasasına akar ve ben buna kesinlikle inanıyorum ki paranın döndüğü yerde tarafsız kalınamaz.... bu bir suçlama değil tamamen kendi düşüncelerimi yazıyorum ama bence bizim gördüğümüz haksızlıkların temelinde istanbul takımlarını üst sıraya taşımak var... eses maçı ise bize bi sus payı diye düşünüyorum... biz ne yaparsak yapalım düzen kurulmuş...bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz???

O kadar basit değil aslında. Serdar Bali 6 Pas programında Digiturk alanların %17'sinin Trabzonspor taraftarı olduğunu açıklamıştı. Trabzonspor'un potansiyeli 3 ukalalardan daha büyük buna inanın. Ama harekete geçirmek, organize etmek lazım

OnOuR
29.12.2008, 03:33
Nasıl mafyavari bir hareket oluyormus bu anlamadım... Adamın gırtlagına yapısıp ''hocaa puanlarımızı gasp ettiniz bu haftada ole bisey olmasın yoksa bitiririz'' falan mı demişler yada silahmı dayamıslar. Zaten 10 sn.'lik bi bölüm. Ordada ''Trabzon'a Hosgeldin'' ve ''Bu haftada Trabzon'u senmi yakacaksın Fırat Hoca'' diyor adam. Ne desin. Bursa macındaki haksızlıgı içinden atamamış bir taraftarın gayet normal nezih bir tepkisi bana göre...

only ts
29.12.2008, 04:33
aynen devam yumusak oldukda ne oldu????? devam .....

Muhammet
29.12.2008, 04:57
Benim hiç hoşuma gitmedi bu hareketler.

Bir hafta boyunca gereken tepkiler verilmiş, protestolar yapılmış, ne gerek var hakemi karşılamaya mafyavari şekilde "Trabzon'a hoşgeldiniz." sözlerine!

Evet, Trabzon'a gelenlerin dizleri titremeli, ama saha içinde, tribünler sayesinde. Sokaklarda saha dışında değil.

Travelair
29.12.2008, 08:34
Nasıl mafyavari bir hareket oluyormus bu anlamadım... Adamın gırtlagına yapısıp ''hocaa puanlarımızı gasp ettiniz bu haftada ole bisey olmasın yoksa bitiririz'' falan mı demişler yada silahmı dayamıslar. Zaten 10 sn.'lik bi bölüm. Ordada ''Trabzon'a Hosgeldin'' ve ''Bu haftada Trabzon'u senmi yakacaksın Fırat Hoca'' diyor adam. Ne desin. Bursa macındaki haksızlıgı içinden atamamış bir taraftarın gayet normal nezih bir tepkisi bana göre...

Bir de "Göreyim seni bu haftaya" deniyor...

lazzz61
29.12.2008, 18:05
ohh bee ben bölee ıstıyorummm oonlarr akıllı olsunlarr zaten böle bısey olmazz ama akılı olmadıkları zaman bölee olsnn ıstıyorumm o zman hemm korkuyorlarr hemde akıllı oluyorlarr :)

soner_61
29.12.2008, 18:19
bende haklı bulmadım arkadasların dedıgı gıbı gereken tepkı verılmıstır cıkıp orda hakemı karsılamanın ne anlamı var ya kombıne alıp macta cekırdek cıtleyecegıne bagırarak destek cıkarak korkut hakemı ve gelen ekıbı trabzonspora yakısmayacak hareketler bunlar

ali+61+26
29.12.2008, 18:19
eğer biz birilerinin lige balans ayarı yapmasıyla sampiyonluğu kaybedeceksek... bizim de hakemlere veya federasyona balans ayarı yapmamız gerekir ki şampiyonluk bunlar yuzunden gitmesin...artık dur demein zamanı geldide gecti bile...

İsmail ALİOĞLU
29.12.2008, 18:26
Oğuz Sarvan'a hakem bedduası

22 Aralık 2008 Pazartesi 09:18
Atatürk Havaalanı'na gelen MHK Başkanı Oğuz Sarvan, karşısında gördüğü hakemin yüzüne karşı yaptığı beddualarla şoke oldu.
MHK başkanı Oğuz Sarvan, bir saat kadar önce İstanbul Atatürk Havaalanı CIP salonunda eski bir hakemle karşılaştı… Ve ardından kıyamet koptu… İşte Medyaspor özel haberi:

MHK başkanı Oğuz Sarvan, bir saat kadar önce İstanbul Atatürk Havalanı CIP salonunda Trabzon bölgesi eski hakemlerinden Hamza Mısır'la karşılaştı.

Hamza Mısır, Oğuz Sarvan'ın yüzüne karşı: "Hakemlere o kadar haksızlık yaptınız ki, 14 yaşındaki oğlum bile size beddua ediyor. Bu yüzden iki yakanız bir araya gelmiyor. Yazıklar olsun! Camiayı birbirine düşman ettiniz!" diye bağırdı.

Oğuz Sarvan'ın hiçbir tepki vermeden Mısır'ın yanından uzaklaşmaya çalıştığı dikkat çekti. Olay anında Mısır'ın yanında bulunan 2 Trabzonspor yöneticisinin, Mısır'ı destekler tavırları gözlerden kaçmadı.

Has etmiş...
Yanlış hatırlamıyosam bu sarman pisiği Trabzon-Gençler maçında maçı katletmiş sonrada emekliye ayrılmıştı birden.. 1-3 yenilmiştik o maçta.

RepLay
29.12.2008, 20:01
Millet bush a ayakkabı atıyor kahraman oluyor yurtdışında siyasilere yumurta atıyor demokratik tepki oluyor bizimkiler karanfil atıncamı mafya oldular.

Geçsinler efendim bunları geçsinler

Recep Alkan
29.12.2008, 20:05
ona bakarsan abi;

sen şerefsiz ermeni tohunlarını memleket bölmeye meraklı karaktersizleri temizlersin vatan haini olursun;
senin binlerce askerini öldüren ve sonra da soykırım bana yapıldı diye inleyen ermeni tohumlarından özür dileyen aydınların nerdeyse kahraman yapılır.

kabahatliyi suçluyu şerefsizleri dışarda aramayalım. hepsi içimizde.

Serhat
29.12.2008, 22:06
Ya arkadas birakin bu isleri Allah Askina...
Adamlar bizim puanları calıp çırparken kullandıkları telmaşalara bunlar az bile...
Neymiş mafya vari... Bırakın bunları... Bunları siz d eğil artık Trabzon'a gelecek olanlar düşünsün... Düşünsün ve artık adaletli bir şekilde maç yönetsinler... Biz bizim lehimize yada aleyhimize maç yönetilmesinden taraf degiliz. Kimsenin hakkı bize geçmediği gibi bizde kimsenin hakkının bize geçmesini istemiyoruz. Herşey ortada yapılsın diye yapıldı bunlar...
Biz Gs furbolcularının hakeme el kol hareket çekip küfür ettiklerinide izliyoruz .. Bugünde başkanları çıkıp utanmadan "Hakemleri performanslarından ötürü Kutluyorum" diyorsa bunun altında dayatmalarla gerçekleşen ve pişkinlikle süslenen oyunları vardır ve biz artık bunlara alet olmayacağız...
Herkes bir kez daha duysun ve bilsin ki eski ateşli ve hırçın taraftar ruhunu geri getirecek her organizasyonu bende var gücümle destekleyeceğim ve burdaki herkesin destekliyeceğinden de eminim. Ve artık her kim Trabzona maç için geliyorsa onlarda bilsinki (klasik olacak ama) "BURASI TRABZON BURDAN ÇIKIŞ YOK" sözü artık sözde değil özde icraatlarla gerçeğe dönüşecektir...
Yaşasın Avni Aker Cehennemi...