PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Borç 70 Milyon YTL

Bekir
20.12.2008, 14:31
baslık var mı bulamadım onun için actım baslıgı başlık varsa pardon
-BORÇ 70 MİLYON YTL-
Yönetim kurulunun faaliyet raporlarının onaylandığı genel kurulda, Trabzonspor'un 70 milyon YTL'lik borcunun bulunduğu bildirildi.

Bu borcun 35 milyon YTL'sinin yakın bir zaman içinde ödenmesi gereken borç olduğu, diğer borcun ise uzun bir vadede olduğu kaydedildi.

Semih Kırsüleymanoğlu
20.12.2008, 14:38
Keske 200 milyon ytl borcumuz olsa ama Sampion olabilsek, ve avrupa da Firtina estirsek

Uluhan
20.12.2008, 14:40
Önemli değil, çeviremeyeceğimiz miktar değil.

Hekimoğlu
20.12.2008, 14:41
50 milyon ytl transfer sonrası çok normal.seneye azalır.

Erkan
20.12.2008, 14:44
Yonetim'imize guveniyorum... Bu miktar'a kadar cikartiysalar bildikleri birsey vardir.

Serdar A
20.12.2008, 14:45
Önemli olan gelecek yıllarda bütçenin açık vermemesi . 35 milyon ytl şampiyonlar liginde oynayacak takım için önemli bir borç değil .

SeSSiS
20.12.2008, 14:47
yaklaşık 35 milyon euro yapıyor sanırım. dönmeyecek bir miktar değil.

Muhammed KOÇ
20.12.2008, 14:48
yönetimize gerçekten çok güzeniyorum..çok değil 3 sene de borçlar sıfırlanır artıya geçmeye başlarız..

Bekir
20.12.2008, 14:49
acaba bu 70 trilyonun içinde hes projesine verilen miktar için aldıgımız kredi var mı bu fiyat gercekten çok

aaahmet61
20.12.2008, 14:51
bu borç çok az.ne diyeyim yönetimi kutluyorum.bravo sadri başkan ve yönetim.

ARAGORN01
20.12.2008, 15:12
borç çok makul bir düzeyde. Çünkü klubün gelirleri kısa vadeli borcun çok çok üstünde. 3 eziklerin borçlarının yarısından bile daha az.

sametaydin
20.12.2008, 15:14
Çokmuş yaaa.

danger00
20.12.2008, 15:21
borç normal
çünkü bu sezon yaptığımız transferlerler önümüzdeki 3-4 yılı kapsayacak şekilde yapıldı
nuri ve z.d nin yarattığı enkazı yeniden bir temeller üzerine oturtmak için şartı bu politika
bundan sonraki yıllar bu kadroya maliyeti yüksek 1-2 transfer olur en fazla
yani gelirlerle birlikte uzun vadede bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum

hatta 5-6 yıla kalmaz borçsuz, kasasında para bulunan bir klüp bile olabileceğimizi düşünüyorum sadri şener ve ekibi sayesinde.

macka61
20.12.2008, 15:54
Kulübümüzün Olağan Genel Kurul toplantısı KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Genel Kurul Divanının oluşturulması ve saygı duruşuyla başlayan Genel Kurul’da öncelikle gündem maddeleri üyelerin onayına sunuldu.

Faaliyet raporlarının slayt gösterisi halinde sunumu delegelerden alkış aldı.

Genel Müdürümüz Sinan Zengin tarafından üyelerin onayına sunulan yönetim kurulu faaliyet raporları oybirliğiyle onaylandı. Ayrıca üyeliğe giriş ve yıllık aidat miktarları üyeler tarafından verilen önergeler doğrultusunda oy birliği yükseltildi. Buna göre üyeliğe giriş miktarı 500 YTL, yıllık aidat ise 60 YTL oldu.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Trabzon Ziraat Bankası Bölge Müdürlüğü’ne ait ve eski yemekhane olarak kullanılan, Maraş Caddesindeki Ziraat Bankası Merkez Şube arkasındaki binanın Trabzonspor kulübü Derneği’ne tahsis edilmesi halinde, tahsis süresi ile sınırlı olmak üzere derneğin Ziyabey Sitesi B Blokta bulunan 1 ve 4 nolu dairelerin Ziraat Bankası Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne bila bedel kiralanması hususunda yönetim kurulu’na yetki verilmesi yine üyelerin oy çokluğuyla onaylandı.

Yönetim Kurulu idari ve mali faaliyetleri üyelerce ibra edilirken, 2009 tahmini bütçesi de 84.710.00 YTL olarak kabul edildi.

Trabzonspor için Disiplin Kurulu’na gitmek benim için şereftir

Başkanımız Sadri Şener genel kurulda yaptığı konuşmada, Bursaspor maçı sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, kulübün ekonomisi, sponsorluk anlaşmaları ve gündemdeki projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Öncelikle gündemdeki disiplin kuruluna sevk edilişi hakkında konuşan Şener, “Geçen Bursaspor maçından sonra Ofsayt’ten yediğimiz gol nedeniyle averajla ikinci durumdayız. Bu nedenden dolayı Futbol Federasyonu aracılığıyla MHK Başkanı Oğuz Sarvan’dan bir açıklama ve Trabzonspor camiasından bir özür bekledik. Her hatada düzeltme olur mu dediler. Bu her hatadan biri değildi. Bariz bir hataydı. Bu açıklamalarla birlikte tansiyonu düşürebilirdik. Ceza kuruluna gönderilmenin birinci nedeni, Lig TV’de yaptığı televizyon konuşmasında “Siz hakem kurulunu değiştirmezseniz ben sizi değiştiririm” söylemiydi. Bu doğru bir kavram. TFF Eleştirilemez diye bir kavram yok. Trabzonspor delegeleri beni değiştirebilir. Ben de kullanacağım oyla birlikte TFF yönetimini değiştirebilirim. Ya da buna teşebbüs ederim. Hamsi Günü’nde yaptığım konuşma da tuzu biberi olmuş. Bunun karşılığında ceza kuruluna Pazar günü sevk edilmeyi istedim. Bunu da yapmadılar. Eskişehir maçında herhangi bir şey olursa bunu önlemiş oluruz dememize rağmen beni provakeyi arttırır gibi erken davrandılar. Bu konuda duyarlı açıklamalarından dolayı eski başkan Nuri Albayrak’a çok teşekkür ediyorum. Diğer siyasilere de teşekkür ediyorum. Bundan sonra verilecek karar TFF’nindir. Bugün 18.00’a kadar olan bir itiraz süresi var ve bunu da yapmayacağız. Trabzonspor için disiplin kuruluna gitmek benim için bir şereftir. Ne ceza vereceklerse versinler” dedi.

Ekonomik Sıkıntımız Yok

Kulübün ekonomik anlamda büyük sıkıntıları olmadığının bilinmesini isteyen Şener, “Hatta dün akşam Genel Sayman Mahmut Aksu’dan akşam rica ettik. Yılbaşı tatiline gidecek futbolcuların ödemelerinin erken yapılması konusunda. Yani sıkıntımız yok. Sponsorlardan ciddi katkı sağladık. Gizlilik anlamında rakam veremiyorum ama Türk Telekom iyi bir girdi sağladı kulübe. Belediye Başkanımız Sayın Volkan Canalioğlu yeni fuar alanını Trabzonspor’a veriyor. Burası için Migros ve Carfursa ciddi teklif veriyorlar. Buradan da iyi bir gelirimiz olacak. Yayın gelirlerimiz de aldığımız puana bağlı olarak gelmeye devam ediyor. Sezon sonunu lider bitirirsek 6, ikinci olursak 5, üçüncü olursak 4 milyon YTL gibi ciddi gelirimiz olacak. Yayın gelirlerinin ihalesi var. Bu rakam daha sonra artacak” diye konuştu.

HES Projesi için iki çözüm var

HES konusunda da değerlendirmelerde bulunan Başkanımız Sadri Şener, “Bu konuda da bildiklerimi aktarayım. Başkan Yardımcımız Necmettin Aytekin ve işadamı Tufan Aydoğan’ın da çabalarıyla kurulan Bordo-Mavi Enerji A.Ş. ile ihaleye girdik ve Uzungöl HES Projesini aldık. Bunun prosedür çalışmaları devam ediyor. Bitince su kullanım iznini alacağız. Bir yandan da projeler çiziliyor. Tahmini 10-12 Milyon YTL gelir bekleniyor. Bunun yanında bir dere daha var. Eğer 750 metrelik bir tünelle birleştirilirse gelir artacak. Bunu nasıl yapacağımız konusu ise şöyle. Bankalar HES Projelerine bayıla bayıla kredi veriyordular. 20-25 Milyon YTL’ye ihtiyacımız var. Ama krediler yeniden açılabilir. Dünya duracak değil. Bunu bulabilirsek projeyi kendimiz yapacağız. Olmazsa yabancı bir ortak alma durumumuz olacak. Vali Bey Sağ olsun Tesislerimizin yanında bulunan marinayı Trabzonspor’a verdi. Ege denizinde olsaydı yıllık 6-8 milyon YTL gelir getirebilirdi. Rus Başkonsolosluğuna gittik. Teknik yapan, satan bir firma varsa görüşelim dedik. Böyle bir girişimimiz de var” ifadelerini kullandı.

Son olarak Akyazı Projesi’ne değinen Başkanımız Şener şunları söyledi: “Ben yüksek inşaat mühendisiyim. Müteahhitlik de yaptım. Yapı olarak modernliğe çok meraklıyım. Akyazı Proje’si için ikinci bir proje çizildi. Kazıklar üzerinde duran bir Stat. Dünyada örneği yok. Maliyeti düşürmek için planlandı. Ancak yap işlet devret formülü bugün için geçerli değil. Çünkü böyle bir ekonomik krizde böyle bir firma yok. İkinci yıl bunu devletin yapması. Bütçeler konuşulurken bunu gündeme getirdik. En azından dedik ki dolgusunu yapalım da sonra bir firmaya diyelim üzerini yapsın. Daha kolay olurdu. Ancak bu da olmadı. Benim gücüm bu kadar. Proje çok hoşuma gidiyor ancak desteklemekten ve demeç vermekten başka bir şey yapamıyorum. Kayseri’ye Stat Yapılıyor. Çatı kaplamasını yapan firma sahibi aynı zamanda Türk Hava Kurumu’nun başkanı Candan Bey gezdirdi. Çok muhteşem bir stat. 33 Bin kişilik. Dedim bu stat size fazla. Çünkü seyirci yok. Belediye yapıyor. Eskişehirspor Başkanıyla yemeğe gittik. Maliye bakanı da oraya 33 bin kişilik stat yapıyor. Bunlardan geçtik. Bari dedik şu mevcut stada 3 trilyon para harcadık. Allah nasip kısmet ederse bu yıl Avrupa Kupaları’na gidersek bazı kriterler var. Kapalı otopark isteniyor. Protokol girişi çift olacak. Stadın üstünü kapatalım dedik. Bunun için para aradık. Beden terbiyesi bütçesi onaylandı geçti gitti. Spor Toto bütçesi bakanın ilende dediler. Kendisinden rica ettik. Sanat okulu tarafındaki kale arkasına Migros talip oldu. Eğer onlara atış poligonunun altına bir otopark yapabilirsek onu öyle çözeriz. Ancak ittirmeyle bu kadar oluyor. Kısaca devlet desteği Trabzon gibi ekonomisi kısıtlı olan bir yerde şart. Genel kurulumuzda konuşmak için kürsüye çıkan arkadaşlarımızın üçü üye giriş aidatlarının yüksekliğinden bahsettiler. Haklıdırlar. Bu nedenle devlet bu işlere mutlaka para aktarmalıdır. Gerekiyorsa Karadeniz otoyolu bütçesinden kesip buraya aktarmalıdır. Devlet sosyaldir. Hakkari’ye Karakol. Kars’ta süt fabrikası. İzmir’de Marina. Bunların hepsi doğru. Antalya’da Otel. Ancak Trabzon’da stat yapılmalı. Siyasiler bunu öncelik olarak belirlemeli. Maç bitince herkes evine gidiyor. Ancak biz kalıyoruz kulüpte baş başa. Devlet büyüklerimizden ricam yatırımı arttırmaları. Bu stat yapılmalı. Akyazı’ysa Akyazı. Avni Aker’se Avni Aker. Bir şekilde bu stat yapılmalı. Ancak demeç vererek değil bir fiil içerisine girerek yapmalıdır. Buna devletin gücü vardır.

Trabzonspor’u İstanbul kulüpleriyle yarışır hale getirdik. Bir takım engellerin çıkması normaldir. Biz bunları birliktelik içerisinde başaracağız. Buraya kadar gelip bizi ibra ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”

Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, kendisinden önce kürsüye çıkan, eski yönetim kurulu üyesi Muzaffer Ermiş’in Akyazı projesinin sahiplenilmesi ve sonlandırılması adına yapılan çalışmalara önem verilmesi gerektiği yönündeki söylemlerine cevap vermekle başladı.

Akyazı Projesi’ni Kim Yaparsa Şükran Duyarız

Kıyı kanunlarıyla ilgili çıkan yasada, yalnızca spor tesislerinin yapılabilmesine için izin çıktığını hatırlatan Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, bu kanunun Akyazı’da presin tabıl bir projeye izin vermediğine dikkat çekti. Buna rağmen yapılabilmesi halinde bundan büyük mutluluk duyacaklarını dile getiren Hacısalihoğlu, “Kanunla ilgili düşüncelerimiz zaman zaman Trabzonspor Yönetimi bu porojeye karşıymış gibi lanse edilmeye çalışıldı. Kesinlikle böyle bir şey yok. Akyazı projesini kim yaparsa şükranlarımızı sunarız. Bırakın stat projesini, oraya park bahçe bile yapılsa mutlu oluruz. Bu proje yapımı süren diğer projelerle kıyaslanmamalıdır. Çünkü onlarda dolgu yok ve maliyet az. Bugüne kadar Trabzonspor bu projeye öncülük etti. Ancak bundan sonrası için devletin oraya bütçe ayırmasını beklemekten başka şansı yoktur” dedi.

Akyazı Projesi İçin Devlet Bütçe Ayırmalı

Görevdeki yönetimin bugüne kadar yaptığı çalışmalarla bir takım sonuçların elde edildiğini ancak daha fazlasının yapılabileceğinin de altını çizen Hacısalihoğlu, “Bugüne kadar yapılanlar yeterli değildir. Çok daha fazlası yapılmalıdır. Biz bu kadarını yapabildik. Ancak Trabzonspor’un ekonomik gelir getirici kaynaklara ihtiyaç vardır. Gelen önerileri değerlendirmeye çalışıyoruz. Bizden sonra gelecek olanlar da bu projeleri geliştirmelidir” ifadelerini kullandı.

Şener Değil Camia Disiplin Kuruluna Sevk Edilmiştir

Başkanımız Sayın Sadri Şener’in Bursaspor maçı sonrasında yaptığı açıklamalardan ötürü disiplin kuruluna sevk edilmesi konusuna da değinen Hacısalihoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi: “Zirvede rüzgar sert esiyor. Trabzonspor’un bu yıl ki çıkışından sonra bazı haksızlıklara uğrayacağı ve bazı organizasyonlarla karşı karşıya kalacağını biliyorduk. Ancak beklediğimizden daha erken davrandılar. Aceleci oldular. Sayın Başkanın disiplin kuruluna sevk edilmesi, bulunduğu görevin sorumluluğuyla yaptığı açıklamadır diye değerlendirilmesi gerekir. Kendi şahsi davranışı değil, bu kulübün tüm üyelerinin beklentisi doğrultusunda kendi üslubuyla yaptığı açıklamadır. Bu Sayın Başkanın değil camianın disiplin kuruluna sevkidir. Bu konuda tüm milletvekillerimiz, tüm belediye başkanlarımız, eski başkanlarımız, eski yöneticilerimiz, bürokratlarımız, tepkilerini ortaya koydular. Bu yaklaşımlarından dolayı kendilerine Trabzonspor kulübü adına teşekkür ediyorum.”

Genel kurul dilek ve temenniler bölümünün ardından sona erdi.

macka61
20.12.2008, 15:56
oyunculara ödemeyi erken yapıyor başkanımız bir sıkıntı olmadığını söylüyor onun için endişem yok

mustafaction
20.12.2008, 15:56
normal bir borç

Gökhan ÖZDEMİR
20.12.2008, 15:59
Neresi normal bu borcun.Çok mu zengib bir takımız.

Mustafa Önder
20.12.2008, 16:00
Önemli olan borcun miktarı değil bütçe de borcun karşılığının olup olmadığıdır. Üst düzey takımsak bu kadar borç da makuldur.

tsmetu
20.12.2008, 16:01
Trabzonspor için bu miktar normal bir miktar.

temel_yilmaz
20.12.2008, 16:05
trabzonsporun iki seçeneği kalmıştı geçen seneden ya borçlanıp büyük klüp olduğunu hatırlatacaktı yada mevcut borçları sabit tututp küçülecekti ki kçülmesi çok riskliydi yayın gelirleri reklam gelirleri vs. vs bence borçda o kadar yüksek değilmiş 35 mlyon euro trabzonspor için normal

Cem Balcı
20.12.2008, 16:07
inşallah ilerde sıkıntı yaratmaz :(

Burak_52
20.12.2008, 16:14
başarı geldikçe para da gelir başkanımız sıkıntı yok diyor

Sümeyye Şahin
20.12.2008, 16:23
başarı geldikçe para da gelir başkanımız sıkıntı yok diyor

Evber başarılarla para da gelecek

Yasin Berber
20.12.2008, 16:24
Trabzonspor gibi bir takım büyük bir camia için normal imkansız bir borç değil

karim@benzema10
20.12.2008, 16:24
ts gibi büyük takımlar için bu borç normaldir,ts ya sevilla gibi alt yapısından oyuncu yetiştirerek başarılı olmaya çalışacak ve borçlarını ödemeye çalışacak ya da barcelona gibi her sene sansasyonel transfeler yapıp ve alt yapıdan çıkaracağı oyuncular ile büyümeye ve başarılı olmaya çalışacaktır.

ts,borç yiğin kamçısıdır sözü ile 2.yolu seçmiştir.ayrıca sadri şener yönetimi kulube gelir sağlayacak projelere de imza atmıştır yani geleceğimizin aydınlık olduğunu söyleyebilirm.

Muhammet
20.12.2008, 16:26
Bu yönetimimizin akıllı hamleleri gelmeye devam ettikçe, halledilebilir.

Dursun Kaplan
20.12.2008, 16:39
Sadri başkanım onu eritecektir eminim.

Kamil Çakmak
20.12.2008, 16:50
Sen borcu önüne alıp kovalayabiliyorsan sorun yok demektir. Eğer borç seni kovaliyor ise orda sorun var demektir.
Bu borç dönebilecek bir borçtur. Ve rahatlıkla önümüzde kovalayabilceğimiz bir borç bence.

Ozan Yazıcı
20.12.2008, 18:04
bu borç rakamı, eğer getiri sağlayacak bir başarı (şampiyonluk, şamp. ligi) elde edip dönüşünü sağlarsan makul bir rakam
ama bunun dışındaki sonuçlar o borcu eritmez, döndüremedikçe şişer durur..
ve bir bankacı olarak hes projesinden çok umutlu değilim, kamu bankaları dışında özel bankaların da hes projelerine kredi vermeye çok meraklı olmadıklarını biliyorum. yurtdışından kredi alınması da şu kontonktürde imkansız. ayrıca epdknın sitesine girerseniz şu anda ülke genelinde ne kadar çok hes projesi olduğunu görebilirsiniz.. ordan pek birşey beklemiyorum ama inşallah kulüp için hayırlısı olur..
yıllık aidatın da 60 falan değil, en az 120 - 150 ytl bandında olması lazım bence..

Erdal DİLEK
20.12.2008, 18:10
70 milyon borcta hiç mi alacak yok. . .

Bekir
20.12.2008, 18:28
yorumlara baktım da nasıl az diyebiliyosunuz bu borca. sadri baskanım klubu 40 50 milyon civar borcla aldı ve bu borc bile trabzonspor için yuksek bi miktar olmasına ragmen borc 70 trilyon olmuş..bu paranın 35 trilyonu kısa vadede odencek..odeyemez miyiz??herkesin dedigine gore cok rahat oderiz ama ligi ilk 2 sırada bitirip sampiyonlar ligine katılırsak..peki ligde basarısız olursak ki bu hakemlerle oyle gozukuyo ligi 4. 5. bitirirsek nolcak bu borclar..
bi an bu borcun bu kadar artmasının nedenini merak ediyorum??
bu borcun içinde hes projesi için cekilen kredilerle alaka var mı??

yani cok transfer yaptık cok para harcadık ama cok da gelirimiz oldu sonuc olarak..merak ettigim bu borc içinde hes için cekilen para falan var mı?? eger yoksa bi basarısızlıkla klup zor durumlara dusebilirr gerçi taraftarımız sagolsun en son maddi sınıtı cekicek takım biziz ama borc yine de cok dusundururucu

Oğuzhan Akyıldız
20.12.2008, 18:50
Borç yiğidin kampçisidir.

AYYILDIZ
20.12.2008, 21:11
Ekonomik Sıkıntımız Yok

Kulübün ekonomik anlamda büyük sıkıntıları olmadığının bilinmesini isteyen Şener, “Hatta dün akşam Genel Sayman Mahmut Aksu’dan akşam rica ettik. Yılbaşı tatiline gidecek futbolcuların ödemelerinin erken yapılması konusunda. Yani sıkıntımız yok. Sponsorlardan ciddi katkı sağladık. Gizlilik anlamında rakam veremiyorum ama Türk Telekom iyi bir girdi sağladı kulübe. Belediye Başkanımız Sayın Volkan Canalioğlu yeni fuar alanını Trabzonspor’a veriyor. Burası için Migros ve Carfursa ciddi teklif veriyorlar. Buradan da iyi bir gelirimiz olacak. Yayın gelirlerimiz de aldığımız puana bağlı olarak gelmeye devam ediyor. Sezon sonunu lider bitirirsek 6, ikinci olursak 5, üçüncü olursak 4 milyon YTL gibi ciddi gelirimiz olacak. Yayın gelirlerinin ihalesi var. Bu rakam daha sonra artacak” diye konuştu.

HES Projesi için iki çözüm var

HES konusunda da değerlendirmelerde bulunan Başkanımız Sadri Şener, “Bu konuda da bildiklerimi aktarayım. Başkan Yardımcımız Necmettin Aytekin ve işadamı Tufan Aydoğan’ın da çabalarıyla kurulan Bordo-Mavi Enerji A.Ş. ile ihaleye girdik ve Uzungöl HES Projesini aldık. Bunun prosedür çalışmaları devam ediyor. Bitince su kullanım iznini alacağız. Bir yandan da projeler çiziliyor. Tahmini 10-12 Milyon YTL gelir bekleniyor. Bunun yanında bir dere daha var. Eğer 750 metrelik bir tünelle birleştirilirse gelir artacak. Bunu nasıl yapacağımız konusu ise şöyle. Bankalar HES Projelerine bayıla bayıla kredi veriyordular. 20-25 Milyon YTL’ye ihtiyacımız var. Ama krediler yeniden açılabilir. Dünya duracak değil. Bunu bulabilirsek projeyi kendimiz yapacağız. Olmazsa yabancı bir ortak alma durumumuz olacak. Vali Bey Sağ olsun Tesislerimizin yanında bulunan marinayı Trabzonspor’a verdi. Ege denizinde olsaydı yıllık 6-8 milyon YTL gelir getirebilirdi. Rus Başkonsolosluğuna gittik. Teknik yapan, satan bir firma varsa görüşelim dedik. Böyle bir girişimimiz de var” ifadelerini kullandı.

Son olarak Akyazı Projesi’ne değinen Başkanımız Şener şunları söyledi: “Ben yüksek inşaat mühendisiyim. Müteahhitlik de yaptım. Yapı olarak modernliğe çok meraklıyım. Akyazı Proje’si için ikinci bir proje çizildi. Kazıklar üzerinde duran bir Stat. Dünyada örneği yok. Maliyeti düşürmek için planlandı. Ancak yap işlet devret formülü bugün için geçerli değil. Çünkü böyle bir ekonomik krizde böyle bir firma yok. İkinci yıl bunu devletin yapması. Bütçeler konuşulurken bunu gündeme getirdik. En azından dedik ki dolgusunu yapalım da sonra bir firmaya diyelim üzerini yapsın. Daha kolay olurdu. Ancak bu da olmadı. Benim gücüm bu kadar. Proje çok hoşuma gidiyor ancak desteklemekten ve demeç vermekten başka bir şey yapamıyorum. Kayseri’ye Stat Yapılıyor. Çatı kaplamasını yapan firma sahibi aynı zamanda Türk Hava Kurumu’nun başkanı Candan Bey gezdirdi. Çok muhteşem bir stat. 33 Bin kişilik. Dedim bu stat size fazla. Çünkü seyirci yok. Belediye yapıyor. Eskişehirspor Başkanıyla yemeğe gittik. Maliye bakanı da oraya 33 bin kişilik stat yapıyor. Bunlardan geçtik. Bari dedik şu mevcut stada 3 trilyon para harcadık. Allah nasip kısmet ederse bu yıl Avrupa Kupaları’na gidersek bazı kriterler var. Kapalı otopark isteniyor. Protokol girişi çift olacak. Stadın üstünü kapatalım dedik. Bunun için para aradık. Beden terbiyesi bütçesi onaylandı geçti gitti. Spor Toto bütçesi bakanın ilende dediler. Kendisinden rica ettik. Sanat okulu tarafındaki kale arkasına Migros talip oldu. Eğer onlara atış poligonunun altına bir otopark yapabilirsek onu öyle çözeriz. Ancak ittirmeyle bu kadar oluyor. Kısaca devlet desteği Trabzon gibi ekonomisi kısıtlı olan bir yerde şart. Genel kurulumuzda konuşmak için kürsüye çıkan arkadaşlarımızın üçü üye giriş aidatlarının yüksekliğinden bahsettiler. Haklıdırlar. Bu nedenle devlet bu işlere mutlaka para aktarmalıdır. Gerekiyorsa Karadeniz otoyolu bütçesinden kesip buraya aktarmalıdır. Devlet sosyaldir. Hakkari’ye Karakol. Kars’ta süt fabrikası. İzmir’de Marina. Bunların hepsi doğru. Antalya’da Otel. Ancak Trabzon’da stat yapılmalı. Siyasiler bunu öncelik olarak belirlemeli. Maç bitince herkes evine gidiyor. Ancak biz kalıyoruz kulüpte baş başa. Devlet büyüklerimizden ricam yatırımı arttırmaları. Bu stat yapılmalı. Akyazı’ysa Akyazı. Avni Aker’se Avni Aker. Bir şekilde bu stat yapılmalı. Ancak demeç vererek değil bir fiil içerisine girerek yapmalıdır. Buna devletin gücü vardır.

Trabzonspor’u İstanbul kulüpleriyle yarışır hale getirdik. Bir takım engellerin çıkması normaldir. Biz bunları birliktelik içerisinde başaracağız. Buraya kadar gelip bizi ibra ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.”

Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, kendisinden önce kürsüye çıkan, eski yönetim kurulu üyesi Muzaffer Ermiş’in Akyazı projesinin sahiplenilmesi ve sonlandırılması adına yapılan çalışmalara önem verilmesi gerektiği yönündeki söylemlerine cevap vermekle başladı.

Arkadaşlar ekonomik sıkıntımız yok hatta ligde Hes projesinden sonra en rahat takım olacağız Sadri Şener' güvenimiz tam.Gelir getirici projelere devam ediyor Trabzonsporcell gibi.

pReN@_61
21.12.2008, 00:50
Yönetimimize güvenimiz sonsuz...

KemaL_Ts
21.12.2008, 02:24
güven tamam da bu borcu nasil ödenecek? Hes ile olmaz. Bu borc her transfer döneminde artacak. Trabzonsporumuzun geliri belli. Cok kötü bir duruma düsdük desenize. simdiden bu borcu sorgulamak lazim daha fazla büyümeden. sonra kriz oluyor 3.lige düsme ihtimali geliyor. Bize sicak para lazim. Yönetim paranin nasil ödenecegini anlatsin bizde rahatliyalim. Hes bir baslangic.

Recep Alkan
21.12.2008, 02:49
habu takım şu çubukluyu bir çıkarsın yemin olsun borcun yarısı kapanır :D

Ozan
21.12.2008, 14:39
Neresi normal bu borcun.Çok mu zengib bir takımız.

Sadri Başkan geldiği zaman zaten 50 milyon YTL'nin üstünde borcumuz vardı . O kadar oyuncu transferinden sonra fiyat bu kadarsa tebrik ediyorum yönetim kurulumuzu . Taşın altına elini sokması gerekiyordu birilerinin ve gelen başarılarla bu borçların kapanacağını düşünüyorum . Güvenim sonsuz .

Ümit Küçük
21.12.2008, 15:08
suanda istanbul takımlarına göre maddiyatı en iyi olan takımız fb nin 250 milyon gsnin 250 milyon bjk nın 150 milyon borcu var.70 milyon bizim işin bişe deyil bu sene ligi ilk ikide bitirdigimizi düsünürsek sadece yayın geliri 33 milyon sampiyonlar ligi ayak bastı parası 16 milyon yayın geliri turktelekom sponsorluk geliri 20 milyon ytl bunun dısında lisanslı üründen gelir de olacak daha bircok gelirle bu borc sıfırlanır

Harun Karadeniz
21.12.2008, 15:11
arkadaşlar zaten başkanımızın yaptığı açıklamada "ligtvde" borcumuzun yok diyebiliriz çünkü yayın ve iddaa gelirlerini direk bu borçlara bağladıklarını söyledi