PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Federasyona Dava Açalım

CAFER ÖZER
20.12.2008, 00:12
Arkadaşlar Böyle gitmez.
Bence içimizdeki Hukukçular dilekçe örneği hazırlasın Şu federasyona dava açalım.
Hakkımız yeniyor gasbediliyor seszi kalmayalım.
Anadolu takımlarını örgütleyelim.Federasyona dava açarak Türkiye tarihine geçelim.
Hukukçu olan arakadaşlarımız Bu konuda bize yardım etsin,İster toplu olsun İster terk tek olsun,
FB nin Konyaspora attığı Golün resmi bile başlı başına dava konusu olur.
Bu adamlar madem bizlerle Uğraşıyor bizde Uğraşalım.
Gelin dava açalım.
Bir dilekçe örneği hazırlayalım,Aynı metini çoğaltalım.
Ya ferdi ferdi yada Topluca Cumhuriyet savcılıklarını suç duyursunda bulunalım.
Neticede hak gaspı var.Emek hırsızlığı var.
Birilerinden Puanlar çalınıp İstanbulun Takımları özellike FB ve GS a verme var.
Ortada bir maddi kazanç söz konusu,
Ey hukukçu arkadaşlar Lütfen Bu konuda yardımcı Olun,Dava açalım.
Bu adamların yakasını Bırakmayalım.
Bunları yapmassak Bu sene Küme düşermi dediğimiz FB şampiyon olacak.
Dava açmaak O kadar Maliyetli değildir.
Maddi ve manevi tazminat davaları açsak 5.000 dava açılsa her dava ile uğraşacaklar.
hukukçu arkadaşlar Bu konuda yardımcı olursanız Bilgi verirseniz Ben dava açmaya hazırım.

hüseyin1975
20.12.2008, 00:15
Federasyon Basliklari cogaldi.
Kafam karismaya basladi.

adem73
20.12.2008, 01:08
netice alabilirmiyiz bilmiyorum.acilmalidir da hukukcu arkadaslarin bilgisi vardir

kikiemre61
20.12.2008, 01:21
Dava Açmasına Açarsın ama işi bilen cok iyi avukat lazım Kanıtlar Toplanıp sonra İstifası istenmeli Sanmıyorum Kimsenin Cesaret edip bu konuyla ilgili Destek olcahnı Hukukcu bi ark. gerek yok İyi bir Avukat tutup itirazını Dilekce ile belirtip mahkemeye cıkmak tabi bu işler fazla maddi yardım gerektirck şeyler

macka61
20.12.2008, 04:22
hiç bir şey olmaz tepkimizi gösterelim de neye dayanarak dava açıcaz nasıl savunulacak olmayıcak duaya amin demek gibi bir şey bu

kikiemre61
20.12.2008, 04:26
hiç bir şey olmaz tepkimizi gösterelim de neye dayanarak dava açıcaz nasıl savunulacak olmayıcak duaya amin demek gibi bir şey bu

nası olmaz ortada dolandırıcılık var dolandırılııcıhın suçunu sende biliyosun ama dedihin gibi burda dogruların degil de paranın gücü cıkacahı için bi sonuca varılmaz

The_Storm
20.12.2008, 04:43
Yargitay bassavcisi bile gazete kupurleri ve google aramalari ile dava acmiyor mu? Ortada menfaat temini icin olusturulmus bir cete var. Deliller arastirilip bir dosyayla cumhuriyet savciligina teslim edilir. Vicdanli bir savci, Turk futbolunu kurtarma adina davayi kabul ederse, isin arkasi corap sokugu gibi gelir. Hele telefonlar bir dinlenmeye baslansa, kimin eli kimin cebinde bir ortaya ciksa...

tsmetu
20.12.2008, 10:13
Biz değilde bunu yöneticiler yapsa daha güzel olur.

CAFER ÖZER
20.12.2008, 10:18
Biz değilde bunu yöneticiler yapsa daha güzel olur.
Bence Yönetim dava dilekçesi hazrılamalı,
Bizlerde İmza atıp,Çok katılımlı bir dava olmalı,
Kesinlikle bir şeyler yapılmalı,
Yoksa GS-FB Hentbol Ve Voleybol liginde Futbol oynayarak Ancak figuran olmaya devam ederiz.
Hadi ele çarptı kola çarptı,
Bu resmen Blok yapıyor,Voleybol oynar gibi gol atıyor,
Bu posizyonu Metin Şentürk bile vermezdi.
Ondan sonra kasıt yok.

Bayundur Han
20.12.2008, 12:10
Tepkimizi ortaya koyduk. Simdi bekleme zamani. Bakalim yanit ne olacak. Gercekten bu olaylar devam ederse o zaman dusunulebilir. Ama simdilik sakin olalim biraz ve bekliyelim. Bir iki mac oynansin bakalim.

CAFER ÖZER
20.12.2008, 12:48
Davacı:Trabzonspor taraftarları
Davalı:TFF,MHK
KONU:GASP,HIRSIZLIK,YOLSUZLUK,haksız rekabet hk.

TFF ve MHK kurulu Bizlerin hakkını gasbederek,Puanlarımızı çalarak,GS ve FB ye Haksız puanlar vererek,Haksız rekabet ortamında FB-GS ı kollamakta,Bizlerin Trabzonspor kulübünün,Anadolu takımlarının emeğini gasbetmekte,Hakemlerle Puanları birer birer çalarak İnsanların yaptığı yatırımlara zarar vermektedir.
Bizler takımımızı şampiyon görebeilmek için Kombine biletler almakta,Formalar almakta,Takımımıza maddi manevei destek sağlamakta iken,
Adaletli olması gereken,TFF ve MHK adaletsiz davranarak Bizleri zarara uğratmakta,Bir çok arkadaşımız Psikolojik etkilenmekte,MADDİ Ve Manevi zarara uğramaktadır.
Kulübümüz gasbedilen puanlarla Şampiyon olamayarak en az 10-15 milyon usd gibi maddi kaynaktan Yoksun kaldığımız gibi,Tarsasfere harcanan Trabzonsporun 20-25 milyon usd gibi rakam emek hırsızlarının gasbı yüzünden Havaya gitmektedir.
Trabzonspor yaklaşık 50 milyon usd gibi zarara uğrarken,Diğer 15 takımda yaklaşık 10 milyon usd den 150.000.0000 usd gibi paraları çöpe gitmekte,
FB ve GS şAMPİYON YAPILMASI uğruna Türkiyenin 200-300 milyon usd si çöpe gitmektedir.
Bir çok futbolcu kardeşimizin sahada akıttığı ter boşuna olup,Futbolcuların Önü kesilmekte,Türk futbolu ileri gideceğini,Emek hırsızları yüzünden Türk futbolu geri bırakılmaktadır.
iSTEM:Türk futbolunun uğradığı zararların keyfi uygulamalar yapan TFF ve MHK dan tahsil edilmesi gerekmektedir.
Türk insanının Uğradığı zararlar TFF ve MHK dan tahsil edilmelidir.
Mahkeme kararı ile Bu gasp hırsızlık yapanalar görevden elçektirilmelidir.

Ben samimi söylüyorum Gerekirse tek başıma Bir avukat arkadaşıma dilekçe hazırlatıp,Dava açmayı düşünüyorum.

F.Erdem
20.12.2008, 12:55
http://img412.imageshack.us/img412/870/jp1er7.jpg

alıntıdır :)

W_O_L_D_A
20.12.2008, 12:58
Arkadaşlar Hangi Sıfatla Acıcıksınız Davayı Merak Ediyorum Bunu Sadece Doğrudan Klüple İlgisi Olan Yani Yönetimdeki Kişiler Yapa Bilir Yani Şunu Diyorum Taraftar Olarak Dava Açma Hakkınız Yok.

oflubektas
20.12.2008, 14:36
Davalık bir konu yok. Zaten tüm kulüpler "tahkim şartı" nın arkasına imza attığı için kulüpler ve federasyon arasındaki tüm hukuki meseleler Asliye Hukuk Mahkemesi yerine TFF Tahkim Kurulu'nda görülmekte. Cezai meseleler için de -federasyonun idari cezaları hariç- her vatandaşın ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunma hakkı var. Fakat bu suç duyurusu sonrası ilgili savcının iddianame hazırlayıp ceza davası açması için şikayet edilecek hakem, mhk veya tff üyesinin mesleki hata sınırını aşacak şekilde görevi ihmal, görevi suistimal veya rüşvet suçunu işlediğinin delillerle kanıtlanması gerekir.Aksi takdirde yapılacak suç duyurusu bir grup Trabzonspor taraftarının basına açıklama yapıp olaysız bir şekilde dağılmasından başka bir işe yaramaz.

Uluhan
20.12.2008, 14:43
Aslında orjinal bir fikir, bence ses getirir.
Sonuçta gerekli yerlere mesaj verilmesi adına olumlu bir hareket olur.
Ah şu diğer Anadolu klüplerini organize edebilsek, bu şekilde ligin tadı kaçıyor.

erol_izm
20.12.2008, 14:56
Bence şu ana kadar verilen tepki yeterlidir. Daha fazla abartılmaması düşüncesinmdeyim. Rüzgar zaten bizim arkamızdan esiyor bu aralar.

cempolat61
20.12.2008, 15:23
arkadaşlar tsl de düdük çalan hakemler son derece yeteneksizler..
bugün lehimize bir hakem hatası olma ihtimali son derece yüksek bir oran dahilinde.çünkü dediğim gibi hakemler yeteneksiz her an bir hata yapabilirler.nitekim kayseri maçında lehimize bir hakem hatası oldu..
bugün tepkimizi verdik geçen haftaki pozisyon için artık uzatmanın anlamı yok bence..çünkü yarın inandırıcılığımızı haklılığımız kaybederiz ..ne deriz o durum için bir düşünelim..ağlayan meme isteyen çocuk durumuna düşmeyelim lütfen dikkat..
istediğimiz adalet ise tepki verildi ama bizim lehimize hakem hatası olsun bakın ha yoksa şöyle yaparız böyle yaparız demek bizi yanlış noktalara götürür bence..
nacizane fikirlerim bu saygılarımla..

Uzunoğlu
20.12.2008, 15:26
Bugün ağzımıza bir parmak bal çalıp susturacaklar bizi ...

Bu şekilde bu tepkilerin önü alınacak akıllarınca...

Mustafa Önder
20.12.2008, 16:01
Dava dilekçesini de bir organizasyonla verelim.

MerTT61
20.12.2008, 18:10
Slm...bmn yoneticileri dava hakkinda bi baslangic yapsinlar olmazmi..? Onca uye sayisi var tum trabzona yayilsin analarini aglatiriz..

Halil Atalay
20.12.2008, 22:56
bilmiyorum açılsın ne olur

ben varım

Ali Tunahan Güllü
20.12.2008, 22:59
bencede güzel bir düşünce bizi eskişehir maçında iki iyilikle uyutabileceklerini sanıyorlar!!!!!!!

mensure 61
20.12.2008, 23:02
Öyle doluyumki ne yazıcam bilemiyorum Allahım bana sabır verrr :( sabır, sabır nereye kadar ? çok sinirliyim piskolojim bozuldu geceleri uyuyamıyorum deliricem hakemler yüzünden biz puan kaybediyoruz ezikler hakemlerle kazanıyor yetti artıkkk yetti ! Şampiyon olmayalım diye ellerinden geleni yapıyorlar illa birilerini vuralımmı bunumu istiyorlar !

Vehbi Sancak
21.12.2008, 00:36
bir hukuk kurulu veya sorumlusu oluşturulmalı

kaçtır ihtiyac olan durum oluyor,
ne bir yönetici cevap veriyor nede grupta varsa bir avukat

geçen ezik muhibbi erman'a bursasporlu hukukçular gibi bir grup tarafından dava açılacağını okumuştum

yetkili ve ilgili kişiler lütfen alakadar olsun

pReN@_61
21.12.2008, 00:55
Acaba sonuç alınabilir mi??..

Sen_Teksin_61
21.12.2008, 00:57
Federasyona dava açılması fikrine katılıyorum. Taraftar olarak elimizden gelen ne varsa yapmalıyız. Trabzonsporumuza yapılan haksızlılar büyük ihtimalle devam edecektir. Çünkü federasyon içerisinde Ergeneoğuz çetesi var. Bu çete çökertilmediği müddetçe puanlarımız bir şekilde çalınacaktır. Kimi zaman tetikçi yan hakem, kimi zaman da orta hakem olacaktır. Trabzonspor'un aleyhine oyunlarına devam edeceklerdir.

Şimdi davacı olma zamanı...

Coloradoydu
21.12.2008, 10:34
Davalık bir konu yok. Zaten tüm kulüpler "tahkim şartı" nın arkasına imza attığı için kulüpler ve federasyon arasındaki tüm hukuki meseleler Asliye Hukuk Mahkemesi yerine TFF Tahkim Kurulu'nda görülmekte. Cezai meseleler için de -federasyonun idari cezaları hariç- her vatandaşın ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunma hakkı var. Fakat bu suç duyurusu sonrası ilgili savcının iddianame hazırlayıp ceza davası açması için şikayet edilecek hakem, mhk veya tff üyesinin mesleki hata sınırını aşacak şekilde görevi ihmal, görevi suistimal veya rüşvet suçunu işlediğinin delillerle kanıtlanması gerekir.Aksi takdirde yapılacak suç duyurusu bir grup Trabzonspor taraftarının basına açıklama yapıp olaysız bir şekilde dağılmasından başka bir işe yaramaz.

Maalesef işin özeti bu... Yapacak fazla birşey yok.

Bayundur Han
21.12.2008, 12:33
Bugün ağzımıza bir parmak bal çalıp susturacaklar bizi ...

Bu şekilde bu tepkilerin önü alınacak akıllarınca...

Iliginc bir yorum. Ve haklida ciktin diye dusunuyorum. Dunden sonra hakkimiz kalmadi hakemler hakkinda konusmaya. Oyle berbat yonetildi mac.