PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onursal Başkanımız ve Camia

Harun-61
19.12.2008, 13:32
Trabzonspor'a yapilan haksizliklar devam etmekde.

"Onursal Baskanimiz" olarak nitelendirdigimiz Mehmet Ali Yilmaz Bey suana kadar hicbir aciklamada bulunmadi.

bunun nedenini cok merak ediyorum ?!

elestirmeye gelince bunu herkes cok iyi ve akillica sekilde yapiyor.

Sayin Baskanimiz Sadri Sener'e ve onun Yönetimine destek verme zamani.
Lütfen susmayin; Mehmet bey ve Camia'nin önde gelenleri !

sizleri göreve Davet ediyoruz !

.

bkandil
19.12.2008, 13:34
Ondan olsa olsa sadece RANTSAL başkan olur...

Ekrem D.
19.12.2008, 13:35
pardon, ama m.ali yılmaz ı kim onursal başkan ilan etti??

Onur Civelek61
19.12.2008, 13:36
fb liyim diyen adamı nasıl başkan olarak kabul ediyoruz.Hayretler içerisindeyim...

Dursun Kaplan
19.12.2008, 13:37
Onur kelimesi çok kerdemli bri kelimedir. Herkese denmez. Her önüne gelende Onursal başkan olamaz.

M.Ali Yılmaz şimdi kimbilir nerde,hangi şehirde tatildedir.

Neyse.

Kara Mert61
19.12.2008, 13:55
yok öle bi onursal başkanımz falan..

peker61
19.12.2008, 14:02
Bencede yok kim onu onursal başkan etmiş ne gibi bi başarısı var allah aşkına ..

ARAGORN01
19.12.2008, 14:04
Onursal başkan mı? Şamil Ekinci demek istediniz herhalde

Ahmet Faruk
19.12.2008, 14:08
Ben onursal başkan hakkında birşeyler yazdığım zaman yazılarımın silinmesi gerekiyor doğal olarak...
"Onur" kelimesinin onun üzerindeki duruşuyla benim zihnimde karşılığı farklı...

Muhammet
19.12.2008, 14:11
Mümkünse susmaya devam etsin.

Adem Erdoğan
19.12.2008, 14:16
Belki ucu ona da dokunuyodur.:rolleyes:

Uzunoğlu
19.12.2008, 14:19
Mehmet Ali Yılmaz , Nuri Albayrak destekçisiydi. Devam etmeliydi diye bangır bangır bağırıyordu. Trabzonsporluluğunun kaç kuruşluk olduğu bu olayda bile ortaya çıktı. Herkes isyan ederken o sustu. Onun Trabzonspor ile tek bağı kendi egosunu tatmin etme mevzusunda ortaya çıkıyor...

Halil Atalay
19.12.2008, 14:19
ama unun gibi onursal başkan olmaz olsun

firidin61
19.12.2008, 14:26
Merhaba ,

M.Ali Yılmaz ı Onursal Başkan olarak Görmüyorum ve konuyla ilgili yorumum ;

Mümkünse herzaman bu sessizliğini korusun ! Yanımızda olmasına ihtiyacımız yok yeterki KARŞIMIZDA saf tutmasın ...

Saygılarımla

temel_yilmaz
19.12.2008, 14:27
şarkıcı ismi gibi işte karşınızda onur sal.

gölge etme başka ihsan istemem senden.bırakın yakasını o şimdi egosuyla bekliyordur biri sordumu ona, özerk yaptım havuz yaptım bağ yaptım bahçe yaptım diyecektir siz hala repliklerini anlamadınızmı?

zaten millet olarak çok severiz sıfat takmayı imprator,efsane sonra bir bakarız öyle değilmiş .

Mustafa Ayazoğlu
19.12.2008, 14:27
Genç bir iş adamı idi Trabzonspor'a başkan oldu bu şansı iyi değerlendirdi şampiyonluk gördü.. O şampiyonluk onun eseri değildi gerçi mirastı.. Sonrasında Türkiye'de isim yaptı.. Köşeyi o biçim döndü.. Trabzonspora faydalarıda olmuştur elbette ki.. Tesisler, maddi imkanlar vs..

Trabzonspor taraftarı olarak ne zaman başımız sıkışsa "Onursal Bakan Mehmet Ali Yılmaz" sesleri yükseliyor. Ondan yardım bekleniyor. Batan gemiyi en son kurtaracak adam ümidi ile.. Bence buna gerek var mı?

Hekimoğlu
19.12.2008, 14:38
Sözde Onursal Başkan.

Harun Karadeniz
19.12.2008, 14:46
bmn istanbul
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1817347&posted=1#post1817347

Gökçebey
19.12.2008, 14:54
MAY benim onursal başkanım değildir. Kim istiyorsa kendisini onursal başkan ilan etsin :)

Ali Bektaş
19.12.2008, 15:03
adam kendinden bekleneni yapıyor.

oflu_ömer
19.12.2008, 15:09
Ayazoglu gardesim sevdamiza tarih boyunca enbüyük zarar verenlerden biridir sayin mehmetaliyilmaz bey indan metet umanlar bu külübü cikar icin kullanan bazi kesimlerdir ben bu gardeslerimize gecmise iyi baksinlar yaptiklarina ve altiklarina

thehell61
19.12.2008, 15:25
bu adam bızı savunmaz kardesım bu adam trabzonsporlu deılllllllllll

karim@benzema10
19.12.2008, 15:25
ts'a şampiyonluğu en son getiren başkandır saygıda kusur etmeyelim beyler ve nankör olmayalım yanlışı ve doğrusu ile mehmet ali yılmaz ts tarihinin en başarılı ve en sevilen yöneticilerinden biridir.

Gökçebey
19.12.2008, 15:38
En sevilen? :)

Ömer SEVİNÇ
19.12.2008, 15:49
Gölge etmesin başka ihsan istemez..

Mustafa Önder
19.12.2008, 16:08
Susması konuşmasından daha hayırlı ;)

servet nuh
19.12.2008, 17:05
Susması konuşmasından daha hayırlı ;):alkış::alkış::alkış::alkış:

Ali Tunahan Güllü
19.12.2008, 17:08
o böyle kalsın daha iyi....

Cafer Bulur
19.12.2008, 17:11
Benim gözümde de onursal baskanimiz m.ali yilmaz degil faruk özaktir.
M.ali yilmazdan baskanligi döneminde bize hayir gelmedi,bundan sonra hic gelmez.
Yukarda bir arkadasin dedigi gibi gölge etmesin yeter,baska ihsan beklemiyoruz sözde onursal baskandan.
Camianin agir toplarindan ahmet agaoglunun yaklasimi cok yerindeydi.Atay aktug ve zamaninda yöneticilik yapmis olan degerlerimizden de bu konuda yönetime destek bekleriz.Yaparlarsa kendi degerlerini yükseltirler.Susarlarsa sadece görev yaptiklari dönemde Trabzonsporlu olduklarini teyid etmis olurlar.

hodlu
19.12.2008, 17:39
Sayın MAY'ın susmasının tek nedeni Trabzonspor onu zerre kadar ilgilendirmiyor da ondan.Ne bekliyordunuz bugüne kadar ne zaman derdimize çare oldu ki şimdi olsun.Lütfen onursal başkan falan demeyin ben kabul et-mi-yo-rum...

MuratB.
19.12.2008, 18:04
kendi kendini onursal başkan ilan etmiş biridir. trabzonspora zerre iyiliigi dokunmamıstır bence. sadece sükse yaratıcak transferler yapmıstır zaten onlardan da fayda görmedik. günahım kadar da sevmem.

Murat Erdem
19.12.2008, 18:12
Gölge etmesin başka bir şey istemeyiz....

maskeli61
19.12.2008, 18:23
kimin onursal başkanı?? :S valal ben onu TRABZONSPORUMUN onursal başkanı falan olarak görmüyoprum hatta şu olumsuzluklar dagılınca bi imza kampanyası paşlatıp tesisilerin adınıda degiştirelim bu adamın adını duyunca bile ruhum sıkılıyor..

Mustafa Ayazoğlu
19.12.2008, 18:25
Atay Aktuğ, Nuri Albayrak, Mehmet Ali Yılmaz, Özkan Sümer, Sadri Şener, Faruk Özak

Bu isimler ortak bir basın toplantısı düzenleyebilir mi acaba 2. Yarı başlamadan..

blacksea35
19.12.2008, 21:09
Parası var adamın Paralı başkan o...
Kavgalar başlayınca Trabzonun hakkını arayacak ki reytingi yüksek olsun .....
Şimdi takım iyi konuşamıyor...

Fatih Ersoy
19.12.2008, 21:35
Onursal başkan mı arıyorsunuz ?

Bkz.. Faruk Nafiz Özak ;)

Emre Emiroğlu
19.12.2008, 22:01
Allah aşkına bırakın destek flan vermesin..

Has güzel sesi çıkmıyor..

Bırakın hangi delikteyse orada kalsın..

Bosverin gitsin.

ismail tüfekçi
19.12.2008, 22:38
m.a.y trabzonsporu kullanmıştır siyasete girdi reklamını yaptı işi bitti taraftarlık bile yapamadı ogün ve apoyu f.b ye sattığı veya sattığım fiyat dediği rakam onun ne olduğunu belli etti değil onursal trabzona muhtar bile yakışmaz lütfen konuyu kapatın

Emre7
19.12.2008, 22:47
konuştuda Trabzona mı yaradı. Allah aşkına sussun.

_SeRKaN_
19.12.2008, 22:47
Bizim onursal başkanımız mı vardı...Yoksa adı Mehmet Ali Yılmaz'mıydı...Hadi yaa...Beğenmediğimiz Nuri Albayrak bile çıktı basın karşısına son olaylar hakkında konuşma yaptı...Bence bu 'Onursallık' ibaresi tekrar gözden geçirilmeli...

macka61
19.12.2008, 22:49
bencede susması daha hayırlı bizim için

tsmetu
20.12.2008, 10:12
O sadece görev yaparken başkandı.Sonra görevi biiti.Ben fb'liyim dedi olsun bakalım.

demirel
20.12.2008, 10:21
Bu sene sampiyon olalım onursal baskanın kim olacağı belli olur

Mustafa Yılmaz
20.12.2008, 10:40
O'nu bu konularda konuşturabilmeniz için vali ve belediye başkanının kulübün anahtarlarını yalvararak kendisine sunmaları lazım.

Cafer KILIÇSOY
20.12.2008, 10:42
ts'a şampiyonluğu en son getiren başkandır saygıda kusur etmeyelim beyler ve nankör olmayalım yanlışı ve doğrusu ile mehmet ali yılmaz ts tarihinin en başarılı ve en sevilen yöneticilerinden biridir.
Koskoca bir camianın kazanmış olduğu şampiyonlukları bir başkana maletmek ne kadar doğru sizce. Madem takımı başkan şampiyon yapıyor 96'dan sonraki dönemi neden fiyaskoydu. Haa bir takımın başarısında başkanın etkisi yokmu dur? Tabiki vardır, ama o kadar.

Mehmet Ali Yılmaz Trabzonspora verdiklerinin fazlasını almıştır. Türkiye'de kimse onu Tek-Art inşaatın sahibi olarak tanımıyor mesela. Trabzonsporun onursal başkanı olarak tanıyor. Siyasete girmesini, hatta bakan olmasını da Trabzonspora borçludur. Bana böyle bir kimlik kazandıracak bir kurumun kölesi olurum. Ama ne yazıktır ki tam tersi bir yolda gitti sayın Yılmaz. Trabzonspor tarihinde kulübü alacaklarına karşılık mahkemeye veren başka bir başkan yoktur örneğin. Trabzonspor bir başarı elde edecekse bunda mutlaka benim parmağım olmalı düşüncesi kendisini Trabzonsporluların gözünde bitirdi. Kendisine ihtiyaç duyulan anlarda o hep köşebaşından olayları seyretmeyi yeğledi. Çıkıp bir açıklama yapamaz mıydı bu durumda? Yapardı tabi, hemde alasını yapardı. Çok değil, bir Nuri Albayrak kadar olmasını isterdik. Dört koldan üzerimize gelindiği bu gibi zamanlarda isterdik ki yanımızda olsun. Sonuçta Trabzonspor hepimizin değil mi? Ağzından Trabzonsporun menfaatine çıkacak kelimelerle çok şeylerin değişeceğine inanıyorum hâlâ. Ama imkansızlıkları hayal ettiğimi de biliyorum.

Mehmet Ali Yılmaz'a ''Onursal Başkan'' sıfatını uygun görenleri ömrümün sonuna kadar affetmeyeceğim!

Her fırsatta kulüpten çıkar sağlama düşüncesi güdeceksin, sonrada hâlâ Onursal Başkan sıfatı taşıyacaksın.

Yazık, vallahi yazık!

Mehmet Fatih Yavuz
20.12.2008, 10:46
Ne zamanki kriz olur.
Trabzonspor başkanı istifa eder, ettirilir.
O zaman çıkar piyasaya.

Asla gerektiği zaman racon kesmez.
Her zaman geç kalır.
Aslında bilinçli yaptığı birşeydir.

Sene 96.
Ali şen final maçı öncesi ortalığı feryat figan inletirken, pek onursal başkanın gıkı çıkmamıştır.
Ne zamanki maç ve şampiyonluk gider, zat-ı alilerinin çenesi açılır.

Trabzonsporun düşmesini dört gözle bekler.
Bekler ki düşen reklamını rahat yapsın.

SSon 3-4 senedir m.a.y. adını tv lerde kaç kere duydunuz?
Ama Trabzonspor da bi kriz olsun, çıksın 3-5 gün konuşsun, anında medyanın en çok gündemine gelen adamların başında geliverir.

Onursal başkanmış.
Benim onurum o kadar çukurda değil çok şükür.
Allah ın izni ile şu tesisler taşındığında tesislerin adı da değişince bütün onurumu kurtaracağım.

Alibeyoglu
20.12.2008, 11:01
onursal baskan ama hic bir faydasini görmedik

DePutaMadre
20.12.2008, 11:22
Mehmet ali yilmaz en sonunda bizden yildi ise cok sevindim yakamizi birakdiysa benden mutlusu yok az cekmedik mehmet beyden satdigi futbolcular satdigi sampiyonluklar bile dedirtiyor bana ya neyse her kezin gorusu farkli benimkide mehmet bey lutven yakamizi birak bir seyde soylemene gerek yok nezamanki bir iki starimiz daha olur hemen gelir baskanliga aday olur iki ayda satilacaklari satar ve klubu gene yuz ustu birakir gidersniz... !!!!! Hemi :alkış:

mavikan
20.12.2008, 14:13
klubün 24 yılını yiyen adamdır!.. uyandırıp başımıza musallat etmeyelim!. yıl sonu ikinci falan bitirirsek çıkar ortaya,bir sonraki sezonu mahvetmek için!.

ibrahim tolgun
20.12.2008, 14:25
sayın mehmet a yılaz-ın şu ortamda,trabzonspo-ra yapılan haksızlara karşı sessiz kalmasını. onursal başkan lık sıfatının altında ezildigini düşünüyorum.....

innocence
20.12.2008, 14:29
futbolcusuna yamyam diyen bir kişinin onursallığınıda başkanlığınıda kabul etmiyorum

daha öncede söylemiştim

Serdar A
20.12.2008, 14:33
fenerbahçe kongre üyesi M.Ali Yılmaz . Hatta geçmişte fenerbahçeye başkan adayıda olmuştur .

Onun başkanlık yaptığı dönemler Trabzon tarihinin en çok borçlandığı yıllardır .

Trabzon'u haciz ile tehdit eden tek eski başkanıdır .

Tek iyiliği M.A.Y tesislerini şu anki yerine inşaa ettirmesidir . Havalimanının altına denk geldiği için bu gün 70 milyon euro civarı para kazanıyoruz . Eminim bunu önceden tahmin etseydi tapusunu kendi üzerine yapardı .

AyhanPe
20.12.2008, 14:46
Tek iyiliği M.A.Y tesislerini şu anki yerine inşaa ettirmesidir . Havalimanının altına denk geldiği için bu gün 70 milyon euro civarı para kazanıyoruz . Eminim bunu önceden tahmin etseydi tapusunu kendi üzerine yapardı .

:D:D:D oldukca antipati kazanmis bir kisi kendisi.onursal baskanlik ünvani nasil verilir nasil geri alinir cok merak ediyorum..mümkünse geri alinsin.

Nytre
20.12.2008, 14:59
onursal başkan ve camia değil de "onursal başkan ve facia!" diyelim :)

trab61
20.12.2008, 15:02
herkes cok tepkili mehmet ali yilmaza. bencede haklisiniz.

Berk Akçay
20.12.2008, 15:32
Özkan Sümer başkanlığı elinden aldığından beri Trabzonspor hakkında tek kelime etmeyen bir insan onursal başkan olamaz. Özkan Sümer başkanlığından bu güne kadar geçen süre içerisinde camiamıza bir çok kez hakısızlıklar yapılmış ve hiç birince sözde onursal başkanlığını göstermeyen bir insanın şimdi kalkıp tepki göstermesini istiyoruz mantıksız...

macka61
20.12.2008, 15:51
Özkan Sümer başkanlığı elinden aldığından beri Trabzonspor hakkında tek kelime etmeyen bir insan onursal başkan olamaz. Özkan Sümer başkanlığından bu güne kadar geçen süre içerisinde camiamıza bir çok kez hakısızlıklar yapılmış ve hiç birince sözde onursal başkanlığını göstermeyen bir insanın şimdi kalkıp tepki göstermesini istiyoruz mantıksız...

aynen renkdaşım o hala o başkanlığın ondan nasıl alındığının şokunu yaşıyor herhalde

GERONIMO35
20.12.2008, 16:07
O ancak takım dibe vurmaya başladığında çıkar ben şöyle yapmıştım filan der

Çıkıp tam destek verme zamanıdır şimdi ama ortalrda yok

Trabzonsporun ierin gelenleri büyükleri ülkede söz sahibi olanların acilen takıma sahip çıkmalrı hakkımıızı korumaları gerekiyor onalr birlik olsalar kimse Trabzospor un hakkını yemeye cüret edemez aklından bile geçiremez

Taraftarın yanında olun may ve bütün büyüklerimiz

Burak_52
20.12.2008, 16:16
böyle onursal başkanlık olmaz

ATSIZ
20.12.2008, 17:14
bekliyordur trabzonun tökezlemesini onursal başkan olarak beyanat verir,o zaman.....
medyasını da arkasına alır....
zigana tv deki elemanları işnce ince ayar çekiyorlar zaten....
onursal mış .......
geçmişteki katkıları için teşekkürler ancak ts nin katkısı yükselmesin de daha çoktur diye düşünüyorum.........

Cem Akyüz
20.12.2008, 17:33
fenerbahçe kongre üyesi M.Ali Yılmaz . Hatta geçmişte fenerbahçeye başkan adayıda olmuştur .

Onun başkanlık yaptığı dönemler Trabzon tarihinin en çok borçlandığı yıllardır .

Trabzon'u haciz ile tehdit eden tek eski başkanıdır .

her kelimesine katılıyorum bu adama neden onursal başkan diyoruz anlamıyorum onursal baskan olarak benim gördüğüm tek isim vardır oda Sadri Şenerdir

Kasım Hilal
20.12.2008, 18:43
Aman ağzını açmasın..
Başka bir şey istemiyorum..
Yeter ki konuşmasın..

ugurTS1989
20.12.2008, 20:04
1982 / 2001 Yılları arasında, çeşitli dönemlerde Trabzonspor Kulübü Başkanlığını da yapan Yılmaz, halen Trabzonspor Kulübü Onursal Başkanıdır. Basın Konseyi kurucu üyesi olmakla birlikte, Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Spor Yazarları Derneği, Mühendisler Odası, Müteahhitler Sendikası üyesidir.

Cafer Bulur
04.03.2009, 16:53
Son haftalarda ve günlerde Trabzonsporu yipratmak isteyen yerel medya ya karsin ,bu sezon sampiyonluga inandigini söyleyen ve sampiyonluk sinerjisine büyük katkida bulunan eski baskanimiza tesekkür etmek istiyorum.
Kendisini cok elestirenlerdenim ama bu konusmalariyla cok mutlu oldum.
Sizler bu konu hakkinda ne düsünüyorsunuz?

Murat Acar
04.03.2009, 16:55
Ne dediğini bilmiyorum açıkçası ama bu takıma her türlü desteği vermesi gerekenelr eski başkanalr zaten hep bölünmüşlükten içimizde ki çekememezlikten geldi başımıza ne geldiyse artık tek vücut olma zamanı diyorum
Ama bu başlığada kilit gelir düşüncesindeyim

Hekimoğlu
04.03.2009, 16:56
Camianın güçlü isimlerinden biri ama sadece başkanken ilgileniyor takımla daha fazla destek olmalı.

Ali Tunahan Güllü
04.03.2009, 16:57
M.Ali Yılmaz TS'yi onurlandırdı
04 Mart 2009 / 15:29
Trabzonspor'un Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz katıldığı programda Trabzonspor'u gururlandıracak açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Kulübü Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Trabzonspor'un şampiyonluğunun hayal olmadığını ifade ederek, "Trabzonspor kalan 12 maçını da final havasında oynamak zorunda. Bundan sonraki süreçte puan kaybına tahammül edilemez. İç sahadaki stresi ve rehaveti de üzerimizden atarsak şampiyonluk bizim için kaçınılmaz olacaktır" dedi.
Bir özel televizyonda yayınlanan programa katılan Trabzonspor Kulübü Onursal Başkanı ve Devlet eski Bakanı Mehmet Ali Yılmaz, Trabzonspor'un şampiyonluğa çok yakın olduğunu, yılların özlemini gidermek için 12 final maçının bulunduğunu belirtti. Yep yeni bir kadro kuran Trabzonspor'un ilk sezonda elde ettiği sonuçların sevindirici olduğunu söyleyen Yılmaz, "Bu sene yeni revize edilen bir Trabzonspor'un şampiyonluğa oynaması memnuniyet verici. 25 kişilik yeni bir takım kuruldu. O günden beri başkanıyla, yönetimiyle, teknik ekibiyle ve futbolcularıyla öyle bir ahenk sağlandı ki bu herkesi mutlu ediyor. Yep yeni bir kadronun sürekli zirveye oynaması büyük bir başarıdır. Kendilerini yürekten kutluyorum" diye konuştu.
Trabzonspor'un artık şampiyonluk yarışının en iddialı takımı olduğunu söyleyen Yılmaz, "Tabii ki hedef artık şampiyonluktur. Aslında bütün maçlar zordur. Trabzonspor kalan 12 maçını da final havasında oynamak zorunda. Bundan sonraki süreçte puan kaybına tahammül edilemez. İç sahadaki stresi ve rehaveti de üzerinden atarsak şampiyonluk bizim için kaçınılmaz olacaktır. Bu yıl böyle bir ligde yakalanan bu fırsatı kaçırmamız gerekir. Şampiyonluk uzak değil çok yakın ve kendi elimizde. Bunu hep birlikte iyi değerlendirmeliyiz. Bir daha böyle bir lig sezonunu yakalayamayabiliriz. Bu fırsat kaçmasın" ifadelerini kullandı.
Bordo-mavili taraftarlardan takımlarına sonuna kadar sahip çıkmasını isteyen Yılmaz, "Taraftarın destek olmadığı bir kulübün başarılı olma şansı yoktur. Trabzonspor'un bu yılki başarısının arkasında taraftarın büyük desteği ve güveni de vardır. Bu iş biraz da moral işidir. Kulübü yönetenlerin de morale ihtiyacı vardı. Fedakarlıklar yapan onlar ve onlar da bu işten keyiflenmeliler. Yönetime herkesin destek olması gerekir. Hatalar var deniyorsa bu yönde eleştiri için sezon sonu beklenmeli" dedi.
Bordo-mavili taraftarların, "Onursal başkanımızı maçlarımızda görmek istiyoruz " istekleriyle ilgili olarak ise Yılmaz, "Biz maçlara gitmesek de gönlümüz oradadır. Çünkü benim için Trabzonspor'dan başkası yoktur. Trabzonspor'a başkan olmadan önce Fenerbahçe'den başkanlık teklifi bile gelmişti. Ama ben Trabzonspor'u tercih ettim ve benim için Trabzonspor'dan başkası yoktur. Trabzonspor ile özdeşleştik artık. Ondan başkası olabilir mi?" diye konuştu.
Kulüplerin içinde bulunduğu duruma göre yıldız futbolcularını satılabileceğini belirten Yılmaz, "Bugün artık borcu olmayan kulüp kalmadı. Yöneticiler cambaz da olsa, üretecekleri bir yığın proje de olsa, bu borçları çok kolay sıfırlamaları mümkün değil. Dolayısıyla futbol, çok borç içerisinde Türkiye'de. Trabzonspor da bu kulüplerden biri ve zirveye oynadığına göre onun da borcu olması doğaldır. O yüzden büyük kulüpler ekonomik denge ve futbol dengesini kurmak zorundadır" dedi.

kaynak:haber61

teşekkürler mehmet ali yılmaz....

Eyüphan
04.03.2009, 16:57
Bir Onursal Başkan böyle bir durumda aksini iddia edebilir mi?

Hüseyin İlkin
04.03.2009, 16:58
Trabzonspor 'un "gerçek" anlamda yanında olan herkese teşekkürü bir borç bilirim kendimce :ok

Not : Bu MAY ile ilgili değildir , geneldir ..

TURHAN
04.03.2009, 17:00
Gecmiste acilmis konu ile birlestirilmistir.

Bulut61-34
04.03.2009, 17:03
Ben de bu konuya değindim ve bakış açım hiç de hoş değil.
Kasıt var bence.
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=12695

irfanb
04.03.2009, 17:12
M.Ali Yılmaz'dan Fener bombası
01 Mayıs 2005 17:07

Fenerbahçe'ye mağlup olan bordo-mavililer ikinci şoku eski başkanları Mehmet Ali Yılmaz'la yaşadı. M.Ali Yılmaz'ın FB formasıyla verdiği fotoğraflar camiayı kahretti.

Trabzonspor camiası, Türkiye Süper Ligi'nin 30. haftasında deplasmanda lider Fenerbahçe'ye mağlup olmanın şokunun yanısıra Trabzonspor eski Başkanı ve Onursal Başkan Mehmet Ali Yılmaz'ın Fenerbahçe Alt Yapı Derneği Dergisi'nin nisan sayısına Fenerbahçe forması ile verdiği pozların ve demeçlerin şokunu yaşıyor.

Mehmet Ali Yılmaz'ın dergiye verdiği demeçte, "Hiç saklamadım. Fenerbahçeliyim" sözleri ve sarı - lacivertli forma ile vermiş olduğu pozlar, Trabzonspor camiasında büyük tepki uyandırdı.

Dergide Yılmaz'ın "Fenerbahçeliliğimi hiç gizlemedim. Şu an için erken ama bir gün Fenerbahçe için adaylığımı koyabilirim. Ali Şen'in ilk başkan olduğu dönemde ramak kalmıştı. Trabzonspor başkanlığına aday olmamıştım. Beni seçmişlerdi, kabul etmemekte ayıp olurdu. Hemşehrilerim ağır bastı ve Trabzonspor başkanı oldum. İleride Fenerbahçe başkanı olabilirim ama ben bunun için bir çalışma yapmam" demeci dikkat çekti.

Dergideki röportajında, "Fenerbahçe'nin başkanı Diyarbakırlı olabiliyor ama Trabzonspor'un başkanı başka bir ilden olamıyor" mantığına katılmadığını kaydeden Mehmet Ali Yılmaz, "Bu çok yanlış. Bunu yıkmak için çok uğraştım, dünya kulübüyüz dedim. Ama o bağnazlık henüz bitmedi. Şampiyonluk yarışında Fenerbahçe rahat çünkü Trabzonspor'un başında Şenol Güneş var. Bir ara Şenol Güneş'i Fenerbahçe'ye veriyorduk ama anlaşamadık.

Fenerbahçe'de Fatih Tekke, Gökdeniz ve İbrahim Yattara olsun 30 puan fark ile Fenerbahçe şampiyon olur" dedi.
1995 - 96 sezonunda başkan olmadığını ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen'in bir takım pskolojik oyunlarla Trabzon'u baskı altına aldığını ifade eden Mehmet Ali Yılmaz, "Ben olsaydım bunlar olmazdı. Ali Şen çok profesyonelce iş becerdi. Zaten maçtan sonra 'Mehmet Ali başkan olsa idi ben bunları yapamazdım' dedi. Başbakan Mesut Yılmaz'a 'bizi burada öldürüyorlar bize sahip çıkın' dediler. Derken baktıkki Trabzon karıştı. Ben olduğum dönemde böyle şeyler olmuyor. Fenerbahçe daha maça çıkmadan pskolojik olarak maçı kazandı. Şenol Güneş sağolsun 1 - 0 galipken, maçı 2 - 1 yenik kapattık" açıklamasında bulundu.

Yorumsuz...

Cafer Bulur
04.03.2009, 17:17
Arkadaslar eski defterleri dürmenin bir anlami yok.
Vaktinde m.ali yilmaz in Trabzonsporu iyi yönetemedigini hepimiz biliyoruz.
Benim baslik acmamdaki amac gavat kolun haysiyetsizligiyle sarsildigimiz bir günde yigidin hakkini yigide teslim etmektir,biraz da olumlu seylerden bahsetmektir,bilmem anlatabiliyormuyum?

magicyattara
04.03.2009, 17:29
"1995 - 96 sezonunda başkan olmadığını ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen'in bir takım pskolojik oyunlarla Trabzon'u baskı altına aldığını ifade eden Mehmet Ali Yılmaz, "Ben olsaydım bunlar olmazdı. Ali Şen çok profesyonelce iş becerdi."

Tabii sen olsaydın bunlar olmazdı,olamazdı.

Senin olduğun hangi dönem bu takım şampiyonluğa oynayabildi ki.

ugrpnk
04.03.2009, 17:51
sussun ve mümkünse hiç konuşmasın...
yok öyle onursal başkan falan...

Misina
04.03.2009, 18:01
Herkesin saldırmak için fırsat kolladığı şu günlerde güzel mesajlar veriyor.Yalnız sadece demeç vermekle bu işler olmaz federasyona ağırlığını koymalı.

GERONIMO35
04.03.2009, 18:06
başkanlığı bıraktığından beri ilk defa eleştirmek ve kendini davet ettirmeye çalışmak yerine destek sözleri duyuyorum may şampiyonluğu hissetiti dışında kalmak istemiyor Şampiyonluk geliyor :) Evet onursal başkandan ağırlığını koymasını da istiyoruz ileri gelen trabzon büyükleri bir şampiyonluğmuzu daha hakemelre federasyona istanbullulara yedirtmesinler

Bulut61-34
04.03.2009, 18:23
Arkadaslar eski defterleri dürmenin bir anlami yok.
Vaktinde m.ali yilmaz in Trabzonsporu iyi yönetemedigini hepimiz biliyoruz.
Benim baslik acmamdaki amac gavat kolun haysiyetsizligiyle sarsildigimiz bir günde yigidin hakkini yigide teslim etmektir,biraz da olumlu seylerden bahsetmektir,bilmem anlatabiliyormuyum?

Son bir kaç gündür Haber61 M Ali Yılmaz'ı camiaya şirin göstermenin cabası içine girdi gibime geliyor. Daha 2 gün önce Tv'deki programlarda olumlu ve güzel sözler söylediği için Trabzonspor yönetimi tarafından minnetleri bildirilmiş gibi bir haber çıktı ve bugün kü haber bu düşüncenin ürünü.
Trabzonspor yönetiminin başka derdi yok M. Ali Yılmaz Tv'de 1-2 söz söyledi diye özel teşekkür gönderecek. Bu yönetimi M. Ali Yılmaz isminin ağırlığı altında ezmeye çalışmaktır. Gerçekten böyle bir teşekkürün olup olmadığı bile belli değil.
Ben burda iyi niyet görmüyorum ve hissetmiyorum. Samimi olsalar amenna.

oguzlu
05.03.2009, 06:45
trabzonsporun idman yaptigi tesislerin adinin onunde hala may yazmiyormu?
15 yillik saltanatini sonlandiran ozkan sumere siz hic kufretmedinizmi emekli maasiyla kulupmu yonetilir diye?

laf olsun diye atip tutmayin bilenler biliyor gercekleri

poetricus
05.03.2009, 09:22
Bilmeyenler için bir de siz açıklar mısınız?

Bulut61-34
05.03.2009, 10:02
trabzonsporun idman yaptigi tesislerin adinin onunde hala may yazmiyormu?
15 yillik saltanatini sonlandiran ozkan sumere siz hic kufretmedinizmi emekli maasiyla kulupmu yonetilir diye?

laf olsun diye atip tutmayin bilenler biliyor gercekleri

Hiç küfretmedim Özkan Sümer'e.
Emekli maaşıyla çok daha onurlu bir şekilde yönetmiştir Trabzonsporu.
Trabzonsporu yok olmadaktan kurtaran ve bugün tekrara dirilişine temel atan adamdır Özkan Sümer.

Erdal DİLEK
05.03.2009, 10:12
ayrıca 95-96 sezonu için bazı şeylker duymuştum ama ihtimal vermemiştim şimdi acaba diyorum...

oflu engin
05.03.2009, 10:22
her ne olursa olsun değerlerimize sahip çıkmalıyız.şimdiye kadar yaptıkları bir çırpıda silinemez.mehmet ali yılmaz hatalarıyla doğrularıyla onursal ünvanı kendisine zamanında bu taraftar yakıştırmıştır.insanları silerek bir yere varamayız.zamanında görev yapan herkesin hatası olmuştur.en büyük hatayıda unutmayınki taraftar yapmıştır.tarihimize adını altın harflerle yazdıran değerlerimize sahip çıkmak bizim görevimiz.

Uğurtan
05.03.2009, 11:48
her ne olursa olsun değerlerimize sahip çıkmalıyız.şimdiye kadar yaptıkları bir çırpıda silinemez.mehmet ali yılmaz hatalarıyla doğrularıyla onursal ünvanı kendisine zamanında bu taraftar yakıştırmıştır.insanları silerek bir yere varamayız.zamanında görev yapan herkesin hatası olmuştur.en büyük hatayıda unutmayınki taraftar yapmıştır.tarihimize adını altın harflerle yazdıran değerlerimize sahip çıkmak bizim görevimiz.

Hangi altın harfler.. Yahu altınında değerini küçültmeyin.. :)

TSezgin61
05.03.2009, 12:16
benim icin Sadri Baskan vardir. cünkü benim böyle mantiken takibedebildigim 3 baskan vardi.

özkan sümer, atay aktug, sadri sener.

bunlardan en basarili ve daha iyi olan: SADRI SENER...!!!

magicyattara
05.03.2009, 12:57
Okuduğum mesajlardan edindiğim fikir;Trabzonspor taraftarının M.Ali Yılmaz'ı sildiğidir.Bırakın Onursal Başkanlığını,kulübün yakınından bile geçmesini istemediğidir.

farabi yazmış;Trabzonspor kulübünü hacizle tehdit etmiştir diye,doğrudur. Hatırlayan vardır;2000 seçimlerinde MAY kaybettikten sonra,Hikmet Onur MAY'a 29 m dolarlık Trabzonspor çeklerini sözde alacağına karşılık vermişti.
Özkan Sümer yönetimini haciz kıskacıyla sıkıştırıp güç durumda bırakmak için ellerinden geleni yapmışlardı.
Sonrasında başlayan hukuki süreçte Özkan Hoca Trabzonspor'un böyle bir borcu olmadığını savunmuş ve haklı çıkmıştı.
MAY'a hapis yolu gözükmeye başlarken,uzlaşma olmuştu.Uzlaşmada ki amaç ismi Trabzonspor'un onursal başkanı olarak bilinen kişinin böyle bir olaydan hapse girmesini engellemekti.

Kim büyüklük yapmış ve kim başkanlığın onurunu daha çok hak etmiş ortaya çıkmıştı.

yaranozlu
05.03.2009, 13:22
trabzonspor kurulmadan önce (1.lige çıkmadan) bizde de herkes istanbul takımlarından birini tutuyordu. Haliyle bir yerlere gelebilmek için eski Fenerbahçeli olabilir, bunu eleştiremezsiniz fakat son şampiyonluğumuzda Feneri İstanbulda yenerek onun döneminde yaşanılan şampiyonluğu da unutmamalısınız. Kulube büyük hizmetleri oldu, parasını verdi, para buldu. Gökdenizin sivrilmesinde büyük katkısı var. Rastgele onursal başkan olmadı yani. Ama 96 sonrası gelişi faciayla sonuçlandı, bir kulüp ne kadar kötü yönetilir gördük ama yine de o dönem ist. takımlarına karşı iyi sonuçlar alıyorduk. Nuri Albayrak dönemi asıl dibe çöküş dönemi oldu. Özkan Sümere de lütfen laf atmayın, parayla başkanlık olmaz, akılla olur. Özkan Sümer başkanlık yapamayabilir ama iyi niyetliydi ve aldığı topçular da çok kaliteliydi. O parasız dönemde alınabilecek en iyi oyuncuları aldı. Kİmse sanmasın Sadri başkan cebinden büyük paralar veriyor ama iyi yönetiyor. Geçen tvde gördüm, Trabzonspor ürünlerini satarken birine hediye veriyor ve yanındakine benim hesabıma yaz diyor. Bu anlayış çok önemli bir anlayış, nasıl başkan olunması gerektiğini anlatıyor o hareketi.

Son düşüncem de hakikaten bunca zamandır piyasada görünmeyen M.Ali YIlmaz, şampiyonluk yoluna girerken ortaya çıkıyor ve o da pay mı almak istiyor. SOnra yarın da demesin kimse bilmez ama biz bu şampiyonlukta böyle böyle yaptık. Mide bulanmadı değil yani ama sonuçta böyle bir dönemde bu basın da sıkıştırıp kurcalamak isteyebilir. Bekleyip görüceğiz ama şu kadronun kurulmasında emeği olmayan kişiler bu saatten sonra da yardım etmesinler. Biz bile kendi çapımızda BMN olarak Geredeye gittik destek verdik, acaba onursal başkan hiç gidip destek oldu mu? Saygılar...

TheRapZoNe
05.03.2009, 13:45
Trabzonspor'un ihtiyaçlarının en başında birlik ve beraberlik kavramlarının olduğunu söyleyip duruyorduk öyle değil mi? Şimdi Allah'a şükrolsun camiamız kenetlenmiş durumda. MAY'ın şimdiye kadar suskun kaldığı halde takım zirvedeyken birdenbire ortaya çıkıvermesi elbette bazılarımızın kafasında soru işaretlerine sebebiyet vermiştir.Bu normaldir, hatta art niyet aramakta bile haklılık vardır ama unutulmamalıdır ki MAY Türk futbolunda ağırlığı olan bir şahıstır ve bizim yanımızda olduğunu belli etmesi yararımızadır. Tff,hakemler ve basın karşısında hakkımızın yenilmemesi konusunda kulübe artısı olacak bir kişidir..

Tahir
05.03.2009, 14:47
öyle veya böyle en uzun başkanlık yapan adam may dır ve onursal başkan unvanını almıştır ve kırgınlıklar kenara bırakılmalı bu süreçte tek vucut olunmalı onun işçin m.ali yılmaz da bizim için önemlidir desteği gereklidir

Mollasalihoğlu
05.03.2009, 14:55
ağzı olan konuşuyor..

is_mail61
05.03.2009, 14:55
arkadaşlar onursal başkanımızı eleştirirken bide nasıl gittiğine bakın isterseniz ozaman anlarsınız neden bukadar süre trabzonsporumuzdan uzak kaldığını o bence en büyük trabzonsporlulardan biridir okadar sene başkanlık yaptı bizi en son o şampiyon yaptı ve bu kulübe yaptıkları ortadadır bence çok fazla tartışmaya gerek yok

Turan AKYILDIZ
05.03.2009, 15:03
arkadaşlar lütfen bu dönemde camiamızı rencide edecek sözlerden uzak duralım...mehmet ali yılmaz başkanımızı ne kadar sevmesekte hoşlanmasakta bu kulüpte başkanlık yapan bir kişiye saygısızlık yapmamalıyız...trabzonsporumuz için iğne deliği kadar hizmeti geçmiş kim olursa olsun onlara da saygı göstermeliyiz...ki may başkanında trabzonsporumuz için yaptıkları ortada...kaldı ki şunuda unutmayalım en son onun döneminde şampiyonluk gördü takımımız ve taraftarımız...lütfen eleştirelim ama oda kim onursal başkanda neymiş gibi laflar etmeyelim..bize yakışmaz bu tür laflar bence...

oflu engin
05.03.2009, 15:23
herkesin doğrusu kendine ben değerlerimize sahip çıkalım derim.benim yazımı alıntı yapıp cevap vermeye gerek yoktu.ben m.a.yılmazın savunucusu değilim hatalarıylada olsa bu klüpte başkanlık yaptı bu kavramı kim yakıştırdı onuda bilmiyorum. benim gözümde ist takımını tutan veya sempatisi olan benim onursal başkanım olamaz.bu benim öz babamda olsa olamaz.şamil ekinci bu kavramı ençok hak eden bir efsane benim gözümde.dört şampiyonluk cumhurbaşkanlığı,başbakanlık kupaları saysay bitmez.trabzonsporluluğu tartışılmaz.ama nedense hatırlanmaz.adını müzeye vermekle olmuyor.daha çok şeyi hak ediyor.büyüklük kavramını bize aşılayanlardan birisi.kuruluşumuzda bile var.değerlerimize sahip çıkalım derken bunları kastettim.

Zafer BİLGİN
05.03.2009, 16:51
Trabzonspor u karıştıramaz kimse.

Karıştırmak isteyenin alnını karışlarız.

BMN bunun için var.

ne demek istediğimizi birazdan BADALOĞLU açıklayacak

Hekimoğlu
05.03.2009, 17:00
Bekliyoruz neymiş açıklama.

Samet Yildirim
11.03.2009, 15:59
Onursal Baskan Geliyor !!

Trabzonspor’da 14 yıl başkanlık yaparak rekor kıran ve ‘Onursal Başkan’ olarak payelenen Mehmet Ali Yılmaz tam 9 yıl aradan sonra Trabzon’a gelmeye karar verdi. Yazarımız Hasan Al’ın konuştuğu Onursal Başkan Yılmaz, son haftalarda alınan olumsuz sonuçlardan dolayı yaşanan moral bozukluğunu gidermek, yönetim, teknik kadro ve futbolculara destek vermek için Galatasaray karşılaşmasında tribünde olacağını söyledi. Bilindiği gibi Mehmet Ali Yılmaz, 2000 yılı Aralık ayında Özkan Sümer’e karşı girdiği yarışta başkanlık koltuğunu kaybetmiş ve o tarihten sonra da Trabzon’a gelmemişti. Yılmaz’ın, Galatasaray maçına gelme kararında olması, yönetimin moralini yükseltirken, ‘Camia yeniden birleşiyor’ yorumlarını da beraberinde getirdi.

gunebakis.com.tr

Hüseyin Kurt
11.03.2009, 15:59
Onursal Başkan MAY maça geliyormuş...

Bulut61-34
11.03.2009, 16:28
Bir hafta haber61, bir hafta günebakış böyle haberler yapa-yapa bu adamı başımıza bela edecekler yine.
Gerçi bu sitecik ve gazetecikler ne yapsın böyle bir sermaye gücü karşısında!! :(

Hekimoğlu
11.03.2009, 16:31
Aman da aman gelsin bakalım bay ego ona da bir forma hediye edelim kulübün renklerini unutmuştur belki.

Uğur Ö.
11.03.2009, 16:39
Onursal Baskan Geliyor !!

Trabzonspor’da 14 yıl başkanlık yaparak rekor kıran ve ‘Onursal Başkan’ olarak payelenen Mehmet Ali Yılmaz tam 9 yıl aradan sonra Trabzon’a gelmeye karar verdi. Yazarımız Hasan Al’ın konuştuğu Onursal Başkan Yılmaz, son haftalarda alınan olumsuz sonuçlardan dolayı yaşanan moral bozukluğunu gidermek, yönetim, teknik kadro ve futbolculara destek vermek için Galatasaray karşılaşmasında tribünde olacağını söyledi. Bilindiği gibi Mehmet Ali Yılmaz, 2000 yılı Aralık ayında Özkan Sümer’e karşı girdiği yarışta başkanlık koltuğunu kaybetmiş ve o tarihten sonra da Trabzon’a gelmemişti. Yılmaz’ın, Galatasaray maçına gelme kararında olması, yönetimin moralini yükseltirken, ‘Camia yeniden birleşiyor’ yorumlarını da beraberinde getirdi.

gunebakis.com.tr

gelirse gelsin sanki çok işe yarıyor;)

Uğurtan
11.03.2009, 16:41
İşte bu kötü haber.. Gelme gelme sayın! MAY gelme otur aşağıya.. Ve mümkünse Trabzonspor'u da ağzına alma.. Yaşa hayatını yahu bırak yakamızı..

Napoli
11.03.2009, 16:48
Gelsin ne olucak'ki bi zararı olucağını düşünmuyorum...Aksine Guzel birsey bence..Severmıyım Zerre sevmem kendisini,ama bu kulup için bir çivi çakmıs birisnede hakaret etmem...

Samet Yildirim
11.03.2009, 17:00
Başkanlarımız maça davet edildi

Genel Sekreterimiz Hasan Yener bir açıklama yaparak takımımızın hafta sonu Galatasaray ile oynayacağı karşılaşmaya tüm eski başkanlarımızın davet edildiğini ve kendilerinden olumlu cevap alındığını söyledi.

Yönetim kurulu olarak göreve seçildikleri günden bu yana camianın birlik bütünlüğüne büyük önem verdiklerini ifade eden Yener, şunları söyledi; “Tarihimize bakıldığında Trabzonspor Kulübü’nün başarılara ulaştığı dönemlerde camianın birlik beraberliği hep ön planda tutulmuş, şehrin dinamiklerinin birleşmesi zaferlerin gelişinde büyük katkı sağlamıştır. Seçildiği günden bu yana bu doğrultuda hareket eden yönetim kurulumuz Galatasaray maçı öncesinde de değerli başkanlarımızı bizzat Sayın Başkanımız Sadri Şener’in davetiyle yanımızda görmeyi planlamış ve bu konuda kendilerine gereken daveti hem yazılı hem de sözlü olarak yapılmıştır. Bizi en çok memnun eden olay sayın başkanlarımızın tamamının bu davete olumlu yaklaşmalarıdır. Onların yanımızda olmaları bize büyük güç verecektir. Kulübümüzün bu günlere gelmesinde önemli katkıları olan değerli başkanlarımızın bizlere vereceği moral ve güven desteği eminiz ki taraftarlarımızca da son derece olumlu karşılanacaktır. Bu bütünlükle hedefimiz Galatasaray karşısında sahadan galibiyetle ayrılarak zirve iddiamızı sürdürmektir”

resmi site

Badaloğlu
11.03.2009, 17:29
Arkadaşlar, gençler, ağbiler, küçük kardeşlerimiz... Lütfen saygıda kusur etmeyiniz.Burada yazılanları okuyunca irkilmemek elde değil.Ülkenin başbakanına (sevsenizde sevmesenizde) arkadaşınız gibi hitap edemezsiniz...

Trabzonspor camiasının ''onursal'' sıfatını verdiği, yıllarını, parasını bu kulübe vermiş (beğenelim ya da beğenmeyelim) eski bakanımız için yakısıksız ifadeler kullanmayı ben şahsım adına BMN'de okumaktan sıkılıyorum.Bizler, Trabzonspor'un gülen yüzüyüz (Tunga'nın lafıdır) çok doğrudur bu laf, ama burada görüyorumki BMN'de bırakın gülen yüzü, insanlar eski başkanlarına hakaretler ediyor.

Geçmişte onursal başkanımızın yanlışları olmadı mı? tabiki oldu, bence yanlışları olduğu için biz 1984 yılından beride şampiyon olamıyoruz.Oysa o yıllardan beri içinde bulunduğu ortam dolayısı ile şampiyonluğa en yakın takım biz olmalıydık ama olmadı, olamadı. Çevresindeki insanların kendisini hep yanlış yönlendirdiğinden bugünlere kadar geldik diye düşünüyorum.

Şimdi birlik zamanıdır, bir insanın geçmişteki hatalarından dolayı onu dışlayamayız değilmi - ki bu insan ''onursal başkan'' sıfatınıda taşıyorsa...Beğensenizde beğenmesenizde bu değer bizim değerimizdir.Her şeyde olduğu gibi bu değerede sahip çıkmak zorundayız. Sonuçta o da bizim camiamızın bir parçasıdır. Taraftarlar içerisinde kendisi gibi düşünen, hayat felsefesi olan binlerce insan tribünlerde yokmudur? Vardır tabi, öyleyse insanları dışlamayı bırakalım ve herkese bu sene sarılalım, herkese kucak açalım.

Mehmet Ali Yılmaz başkanımız bu maç için kalkıp Trabzon'a geliyormuş, bunda sevineceğimize üzülüyoruz.Şimdi barış zamanıdır, şimdi birlik zamanıdır.Keşke Nuri Albayrakta gelse... Geçmişin yargılamasına şimdilik ara vermek zorundayız.Zaten yargı mahkemelik olan bu durumla ilgili gerekli karaları vermiştir.Haklı olduğu taraflarda vardır, haksız olduğu taraflarda.Ama bunların yazılacak yeri burası değildir...

Ne olursa olsun Vefa İstanbul'da sadece bir semt ismi değildir...

Medallion
11.03.2009, 17:33
Camiamiza destek her zaman lazim. Ozellikle de zor gunlerde. Ama ne hikmetse herkes zor gunde yanliz birakiyor, biraz isler iyiye gidince ortaya cikiyor.

Murat Erdem
11.03.2009, 17:38
MAY gerçekten GS maçı için destek vermeye geliyorsa başımızın üstünde yeri var.

Ama size şunu soruyorum, 9 senedir gelmemiş Trabzona, bu 9 senede hiç mi kritik maç oynamadı bu takım. 9 sene boyunca desteğe ihtiyacımız olan ilk maç bu haftaki GS maçımı.

Bizde safız ya inandık. Kurt puslu havayı severmiş sözümde ısrarcıyım.

Uğur Ö.
11.03.2009, 17:55
Arkadaşlar, gençler, ağbiler, küçük kardeşlerimiz... Lütfen saygıda kusur etmeyiniz.Burada yazılanları okuyunca irkilmemek elde değil.Ülkenin başbakanına (sevsenizde sevmesenizde) arkadaşınız gibi hitap edemezsiniz...

Trabzonspor camiasının ''onursal'' sıfatını verdiği, yıllarını, parasını bu kulübe vermiş (beğenelim ya da beğenmeyelim) eski bakanımız için yakısıksız ifadeler kullanmayı ben şahsım adına BMN'de okumaktan sıkılıyorum.Bizler, Trabzonspor'un gülen yüzüyüz (Tunga'nın lafıdır) çok doğrudur bu laf, ama burada görüyorumki BMN'de bırakın gülen yüzü, insanlar eski başkanlarına hakaretler ediyor.

Geçmişte onursal başkanımızın yanlışları olmadı mı? tabiki oldu, bence yanlışları olduğu için biz 1984 yılından beride şampiyon olamıyoruz.Oysa o yıllardan beri içinde bulunduğu ortam dolayısı ile şampiyonluğa en yakın takım biz olmalıydık ama olmadı, olamadı. Çevresindeki insanların kendisini hep yanlış yönlendirdiğinden bugünlere kadar geldik diye düşünüyorum.

Şimdi birlik zamanıdır, bir insanın geçmişteki hatalarından dolayı onu dışlayamayız değilmi - ki bu insan ''onursal başkan'' sıfatınıda taşıyorsa...Beğensenizde beğenmesenizde bu değer bizim değerimizdir.Her şeyde olduğu gibi bu değerede sahip çıkmak zorundayız. Sonuçta o da bizim camiamızın bir parçasıdır. Taraftarlar içerisinde kendisi gibi düşünen, hayat felsefesi olan binlerce insan tribünlerde yokmudur? Vardır tabi, öyleyse insanları dışlamayı bırakalım ve herkese bu sene sarılalım, herkese kucak açalım.

Mehmet Ali Yılmaz başkanımız bu maç için kalkıp Trabzon'a geliyormuş, bunda sevineceğimize üzülüyoruz.Şimdi barış zamanıdır, şimdi birlik zamanıdır.Keşke Nuri Albayrakta gelse... Geçmişin yargılamasına şimdilik ara vermek zorundayız.Zaten yargı mahkemelik olan bu durumla ilgili gerekli karaları vermiştir.Haklı olduğu taraflarda vardır, haksız olduğu taraflarda.Ama bunların yazılacak yeri burası değildir...

Ne olursa olsun Vefa İstanbul'da sadece bir semt ismi değildir...

abi tamam çok doğru diyorsunda adamın onursal başkanlık unvanı var ama bir işe yaradığını daha duymadım

Badaloğlu
11.03.2009, 17:56
MAY gerçekten GS maçı için destek vermeye geliyorsa başımızın üstünde yeri var.

Ama size şunu soruyorum, 9 senedir gelmemiş Trabzona, bu 9 senede hiç mi kritik maç oynamadı bu takım. 9 sene boyunca desteğe ihtiyacımız olan ilk maç bu haftaki GS maçımı.

Bizde safız ya inandık. Kurt puslu havayı severmiş sözümde ısrarcıyım.

Allah Allah... Yahu kardeşim şimdi bunu yargılamak bize ne kazandıracak? Onun adına sana ne diyeyim şimdi? Yukarda bir şeyler yazdım, ne olur konuyu daha fazla dallandırmanın alemi yok ama inanki eğer o da burada sana cevap vermek isteseydi, muhakkak mantıklı bir şeyler söyleyeceğinden eminim...

Yani öyle şeyler yazıyorsunuz ki, akıllara zarar... Sen bunu yazarsan çıkar adamın biride derki: ''Sadri Şener, başkanlığı bıraktığı 1992 yılından beri, Avni Aker'de kaç tane maç izlemek için stada gelmiştir?'' Şimdi Sadri başkanımız 15 sene içinde Avni Aker'e gelmediyse ya da başkanlığından sonra 1-2 defa geldiyse (geldiğini hatırlamıyorum-bilmiyorum) buradan nasıl bir sonuç çıkarmalıyız?

Ben kendi adıma maça gelmesinden ya da yıllardır gelmemesinin nedeni olarak şunu düşünüyorum.Mehmet Ali Yılmaz gibi yıllardır Trabzonspor kulübünün başkanlığını yapan bir adamın şeref tribününde başkan koltuğunda bir başkasının oturduğu yerde yan koltukta sıfatsız bir koltukta çok rahat oturacağını zannetmiyorum (Onun kişiliğine göre yorum yapıyorum) Zira bu çok kolay bir şey değildir.Eğer Sadri Şener'in yerinde bir başkası başkan olsaydı gelmezdi...

Şimdi geliyorsa, Sadri Şener onun zamanında 2. başkanı olduğu için geliyordur.Sadri Şener, onun çok samimi arkadaşı olduğu için geliyordur.Bence işin güzel taraflarını düşünmeye bakalım.Yıllardır hep aynı sıkıntıdan muzdarip değilmiyiz? Herkes kendince bu dargınlıkları, küskünlükleri eleştirmiyor mu? Alın işte size fırsat.Ötesini daha kurcalamanın bir anlamı yoktur!

Süleyman Sofu
11.03.2009, 18:01
Geldiği gibi gider...
Bu halk ona güvenmişti ama 96da şenol hocayı kovarak o bu güveni nefrete çevirdi...
UNUTMADIK UNUTMAYACAZ...

Samet Yildirim
11.03.2009, 18:01
Ahmet Abiye katilyiorum...Sadri Baskanda 15 senedir geldiini duymadim etmedim gerci yasimda kücük ama son 7-8 sene hic duymadim...

Yani birakalim...Gelmeleri güzeldir...Onursal Baskan dahil...

Bence Gövde bir gösteri olur Türkiye özellikle Istanbula..bütün eski baskanlar orda olursa..Onusal Baskan basta olmak üzere

halil ibo
11.03.2009, 18:04
Henüz niyet okuyan bir cihaz icat edilmedi.Allah'ta biz ölümlülere öyle bir yetenek vermediğine göre komplo teorilerini bir yana bırakalım.Takımımızı desteklemek için kullanacağımız enerjimizi gereksiz şekilde harcayarak hedeften uzaklaşıyoruz.Lütfen dikkat !

Badaloğlu
11.03.2009, 18:19
Geldiği gibi gider...
Bu halk ona güvenmişti ama 96da şenol hocayı kovarak o bu güveni nefrete çevirdi...
UNUTMADIK UNUTMAYACAZ...

Ben senin gibi düşünmüyorum. Şenol hocaya bence gerektiği kadar herkes fırsat verdi. Şenol hoca bu takımın başına kaç defa geçti? Şimdi onun takımın başındaki maçlarla ilgili istatistiki bilgilerini verecek değilim ama hatırladığım kadarı ile bir Beşiktaş maçından sonra 1997 yılında Şenol hoca bırakmıştır.Sonra gene gelmiştir o ayrı. Bakın bir çoğunuz duyduğunuz şeylerden hareketle bilip bilmeden yazıyorsunuz.

Bazı şeyleri unutun, bazı şeyleride unutmayın... Mesela şu 1996 yılını kesinlikle unutun.Bunun bize bir yararı yok! Tam tersi zararı var.Her Trabzon-Fener maçı öncesi Ulusal basına koz veriyoruz.Kaldıki bu sene son maç gene Trabzon'da büyük bir ihtimalle bu maçı herkes 1996 yılının rövanşı havasına sokacak.Bu da ortamı germekten, stresten başka bize bir şey kazandırmayacak.o yüzden geçmişten ders almalıyız.

1984 senesini Fenerliler neden bu kadar stres yapmıyor ya da kimse hatırlamıyor? Öyleya... son şampiyonluğumuzda geldik bizde İstanbul'da, Kadıköy'de feneri Dobi Hasanın attığı kafa golü ile 0-1 yenerek şampiyon olduk.Onlar o dönemde 2. oldular.Neden kimse o maçı hatırlamıyor? Çünkü takılıp kalmıyorlar, takılıp kalırsalar bundan kendileri yarar görmeyecek, tam tersi zarar görecekler.Futbolda dün yoktur hep yarınlar vardır.Düne takılıp kalırsan olduğun yerde sayarsın...Ama bize sıra gelince maşşallah 1996 yılı ne hikmetse inandına ne unutuyoruz, ne de unutturuyoruz! Unutulmuyor anasını satayım...

Mehmet Ali Yılmaz başkan adayı olursa bu yaptıklarını unutma tabi, seçim zamanı git oyunu onun aleyhine oyunu ver ama adam kalkmış sadece destek amaçlı maça geliyor -ki muhtemelen Sadri başkan ısrar etmiştir (akıllı adam) gördüğü ya da göreceği tepkiyi doğru bulmuyorum, bulmamda...

1996 yılında şampiyonluk kaçtı sonra ne oldu? o zamanın başkanı sayın Faruk Özak getirip kulübü Mehmet Ali Yılmaz'a teslim etmedi mi? Başkanım olmuyor, yoruldum, gel al şu anahtarları demedi mi? Bunlara neden unutuyoruz da, adamın tarzı olan ''ben aday olam'' demesine kızıyorsunuz? kendisi asla kendini inkar etmemiştir.Bu benim hayat felsefem demiştir, katılır ya da katılmazsınız ama adamın hayata bakışı bu.Ben Polat Alemdarım diyor, 2.adam olmam diyor daha ötesi yok...

Murat Erdem
11.03.2009, 18:22
Sn.Badaloğlu bu kadar alınganlık yapacak bir yazı yazmadım, ben sadece bir durum tespiti yaptım.

Ayrıca Sadri başkan da başkanlığı bıraktıktan sonra, puslu bir ortamda destek vermeye geliyorum diye, kritik bir maç öncesi ortaya çıksaydı, aynı serzenişi ondanda esirgemezdim emin ol.

Bu taraftar bahsi geçen kişilerin, ne hatalarını sineye çekti. Bende bir hata yaptıysam tespitimle, onlarda bir zahmet sineye çekiversinler.

Fatih Ersoy
11.03.2009, 18:23
Söz konusu "may" ise vefa benim için bir istanbul semtinden başka bir şey ifade etmez...

bordomavi5561
11.03.2009, 18:25
Bu anlamlı davet ve umulur ki "eksiksiz icabet", camiamıza hiç bir zarar vermez. Fayda sağlayacağı da tartışılmaz. Gelmekle de kalmasınlar, fikirleri varsa fikir de versinler. Ama lütfen medya aracılığıyla değil, bizzat yönetimin kendisine.

Murat Erdem
11.03.2009, 18:28
Söz konusu "may" ise vefa benim için bir istanbul semtinden başka bir şey ifade etmez...

ki bu kulübün telefonları, koyduğu temlikler yüzünden kesilmiş bir kişiden bahsediyoruz.
Düşene acımamış, bir tekmede kendisi vurmuştur.:mad:

Badaloğlu
11.03.2009, 18:29
Sn.Badaloğlu bu kadar alınganlık yapacak bir yazı yazmadım, ben sadece bir durum tespiti yaptım.

Ayrıca Sadri başkan da başkanlığı bıraktıktan sonra, puslu bir ortamda destek vermeye geliyorum diye, kritik bir maç öncesi ortaya çıksaydı, aynı serzenişi ondanda esirgemezdim emin ol.

Bu taraftar bahsi geçen kişilerin, ne hatalarını sineye çekti. Bende bir hata yaptıysam tespitimle, onlarda bir zahmet sineye çekiversinler.

Usta, alınganlık yaptığım yok! Takıldığım ksım, adı ne olursa olsun eski başkanlarımızdan birine yaptığın yakıştırmayı şık bulmadım.Kan kokusu felan, bunlar BMN'de okuyacağımız cümleler olmamalı.

Vefa, İstanbul'un neresine kalır, bilirmisin?

Murat Erdem
11.03.2009, 18:33
Sn.Badaloğlu, buyursun gelsin, başımızın üstünde yeri var diyorum. Kendi adıma bu mevzuyu kapatıyorum.
Sonuçta Trabzon'da yaşayan, olayları daha iyi süzenler, dinamiklere daha hakim olan sizlersiniz.

Cihan
11.03.2009, 18:36
sakin beyler ya .. Trabzonspor ' un onursal başkanı trabzona maç izlemeye geliyor , bundan daha normal bir hareket var mı? Bunu yargılayan arkadaşlara da sesleniyorum 9 senedir Trabzona gelmeyen adama kızıyorsunuz da , Trabzon da bütün maçlara gelip kendi futbolcusunun anasına bacısına küfreden taraftarı da almayalım Trabzona isterseniz... yaptıkları doğru veya yanlış Trabzonspor'un onursal başkanı buraya gelmek istiyorsa gelebilir..onursal başkanlık gökten inmedi..

innocence
11.03.2009, 18:38
futbolcusuna yamyam diyen bir kişinin onursallığını da başkanlığını da kabul etmiyorum

hala aynı fikirdeyim.değişen birşey yok

Fatih Ersoy
11.03.2009, 18:44
Vefa, İstanbul'un neresine kalır, bilirmisin?

Bilmem yada bilmemem neyi değiştirecek... :rolleyes:
Neyi vurgulamak istediğimi anladığınızı umuyorum..

Cem Yavuz
Onursal başkan geliyor demek..
Niye geldiğini niçin geleceğini tartışmaktan öte,
Türk futbolunda Faik Çetiner denen
parayı kim veriyorsa onun maşalığını yapan bir adamın
5.sınıf kanallarda yaptığı A.Rahim Albayrak,İhsan Kalkavan Vs.. tarzı
fazla parası olmaktan öte hiçbir vasfı olmayan adamların konuk olduğu programlara katılmaktan başka
hiç bir ağırlığı olmayan birine
eski bir başkana
Onursal Başkan sıfatını vermeyi tartışalım bence..
Yoksa Gelsin tabi..
Bütün trabzonsporlular gibi onunda Avni Akere gelip maç izleme hakkı vardır..

Napoli
Beşiktaşta'da onursal başkan Sülayman Sebdadır oda yılardır Beşiktaş maçını izlemıyor,yani gelmedi 9 yıldır diye Okuz altında buza aramıyalım.Ben olaya Sadri Şenerin Uzlaştırcı ve kırılmaz bir insan olduğu ve Başkanımızın başarısı olarak goruyorum.

Mustafa K. Demirbaş
11.03.2009, 18:49
bence çok güzel bir düşünce hoşgelsinler sefa gelsinler

Adem Erdoğan
11.03.2009, 18:50
Ben olaya Sadri Şenerin Uzlaştırcı ve kırılmaz bir insan olduğu ve Başkanımızın başarısı olarak goruyorum.

Aynı şekilde düşünüyorum.

MAY efsanesi Özkan Sümer'e kaybettiği zaman bitmişti.Kolay kolay canlanmaz daha.

Cafer KILIÇSOY
11.03.2009, 18:59
Takıma destek vermeye kim gelirse gelsin başımızın üstünde yeri vardır.

Eleştirinin de yeri vardır.

Saygının da yeri vardır.

Keskin sirke küpüne zarar.

Sn Mehmet Ali Yılmaz, şimdiden hoşgeldiniz. Uzun zaman sonra sizi aramızda görmekten gurur duyacağız.

Fatih Ersoy
11.03.2009, 19:05
Onursal başkan mı arıyoruz...

Bknz: Faruk Özak...

Adem Erdoğan
11.03.2009, 19:18

Sen Ersun Yanal başlığını takip etmiyosun anlaşılan.:D

Mustafa Ayazoğlu
11.03.2009, 19:31

Onursal başkana laf yok, Faruk Özak Trabzonspor'a ne kazandırdı? :)

Ahmet Başkaya
11.03.2009, 19:42
Gökhan ünal.....

selimatal
11.03.2009, 19:51
M.Ali Yılmaz'a yaptığı tüm hataları ona yaptıranları iyi biliyorum. Hepsi Trabzon'dan.

Ama bildiğim bir şey daha var. Ünal Karamanı 3 kızkardeşlerin elinden alarak Boğaziçinde bordo-mavi bayraklarla sarılmış büyük bir yatta imza töreni yaparken tüm İstanbul hayran hayran seyrediyor ve biz TS taraftarları boğaz kıyılarına akın etmiş bir şekilde o büyük anı büyük bir keyif ve gururla seyrediyorduk.

Ayrıca İnönü satadının göbeğinde kabakların çiçek açmasına ait resimler gazetelerde yer alırken sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın en modern tesislerinden birini Trabzon'a kazandırmıştı. O tesislere daha sonra "Mehmet Ali Yılmaz" tesisleri ismi verildi.

J.M.Paff'lar, Ali Şen'e fırçaları falan cabası...

Ve bütün bunlar yapılırken de tek kuruş naklen yayın gelirimiz yoktu ve A.Akerden elde edilen hasılat deplasman masraflarına bile yetmiyordu.

M.Ali Yılmaz TS un tarihini değiştiren adamdır. Onun dönemi olmasaydı çok ama çok gerilerde kalacaktık. Ayrıca son şampiyonluğumuz da onun döneminde geldi.

Onu yerden yere vuranlar, aradan geçen 20 küsür yılın hesabını vermeli. Onun başkan olduğu zamanlar daima kulübün beş parasız ve sahipsiz kaldığı zamanlardır. Trabzondaki yöneticilerin kulüpte içilen "çay paralarını" bile ödenmek üzere M.Ali Yılmaza gönderdikleri dönemlerdir.

Şayet işbitiricilik ve prestijde sağladığı başarıyı kulüp idaresinde de sağlasaydı herşey çok farklı olurdu. Ama sürekli altını oydular. Elbette alt oyucuların anavatanı olan Trabzonda...

M.Ali Yılmaz'ın yaptığı bütün iyi işler onun eseridir. Ama ne yazıkki hatalarının büyük bölümü başkalarına aittir. Ve o başkaları halen Trabzon sokaklarında utanmaz bir şekilde dolaşmaktadır.

Bunları iyi bilen biri olarak M.Ali Yılmazı her zaman saygıyla ve sevgiyle ananlardanım. Kırgınlığını da çok iyi anlayanlardanım.

Geçmiş geçmiştir ve ders almak içindir. Sadri Şener'in tüm başkanları çağırmasını da ayakta alkışlıyorum. Sadri Babaya da bu yakışırdı.

Mollasalihoğlu
11.03.2009, 19:55

95-96da kinkladze'yi alma riskini göze alamayarak şampiyonluğu kaçırmamıza vesile olduğu için mi mesela :)

Fatih Ersoy
11.03.2009, 22:48
95-96da kinkladze'yi alma riskini göze alamayarak şampiyonluğu kaçırmamıza vesile olduğu için mi mesela :)

Bu sene takıma kazandırdıklarını göremiyor musunuz ?

Savunduğunuz adam değilmiydi fenerbahçe formasıyla çıkıp ben aslında fenerbahçeliyim diyen.... ???

Yazık size..

Alın sizin onursal (!) başkanınız olsun may... Benim değil !....

Erdal
12.03.2009, 00:39
Mehmet Ali başkan ın yönetim tarzını, üslubun sevmem. Trabzonspor'a istemeden zarar verdiğini düşünüyorum. Ancak gs maçı için tüm eski başkanların bir araya gelmesi müthiş bir şey. Başkan şehrine hoş geliyorsun. İnşallah ayağın uğurlu gelir....

Benim hayalim fb maçı şampiyonluk maçı olacak ve tribünde sadece eski başkanlar değil eski futbolcularda olacak. 96 kadrosu tam takım tribünde üzerlerinde formaları :)

Mollasalihoğlu
12.03.2009, 00:44
Bu sene takıma kazandırdıklarını göremiyor musunuz ?

Savunduğunuz adam değilmiydi fenerbahçe formasıyla çıkıp ben aslında fenerbahçeliyim diyen.... ???

Yazık size..

Alın sizin onursal (!) başkanınız olsun may... Benim değil !....

Savunduğumuz mavunduğumuz yok..

Bu sene takıma kazandırdıkları, Trabzonspor'un ona kazandırdığı bakanlık koltuğunun kazandırdıkları sadece.. Aynısını M.Ali Yılmaz da yaptı bunu inkar etmiyorum..

Forma olayı ile ilgili bir sürü tekzipler, yalanlamalar, iddialar vs çıktı.. Aslını astarını bilmeden konuşuyoruz burda, ayrıca şöyle de bir olay var babam 1953 doğumlu ve kendisi de gs yi tutuyormuş Trabzonsporumuzdan önce, kim yargılayabilir şu an onun Trabzonsporluluğunu?? hem de babam kendi cebinden tesis yapmadı bu takıma..

Kötü yönetmiştir, beceriksizdir vs vs ama bu takım için kötülük düşünmesi, sizin dediğiniz gibi onursuzluklar yapması vs sözkonusu değildir..

Onursal başkanınız sizin olsun diyeceksen, naklen yayındaki büyük payınız da sizin olsun, tesisleriniz de sizin olsun, etkileri kalmamış olsa da Türk futbolundaki lobiniz de sizin olsun diyeceksiniz.. Kuru lafla onursal başkanınız sizin olsun demekle olmuyor..

Uğurtan
12.03.2009, 00:46
MAY cebinden tesis yapmadı lütfen Trabzonsporlu kardeşlerim açın, araştırın ilgili kitapları okuyun.. Mesela Fırtına, İhtilal, Efsane yazar Hakan Kulaçoğlu...

Erdal
12.03.2009, 00:48
Mehmet Ali Yılmaz da Nuri bey'de hatta Mustafa Günaydın'da bilerek yapmamışlardır. Hataları vardır. Bu çizgi benim Trabzonspor'un yönetilmesini arzuladığım çizgi değildir. Ancak bütün bunlar bu adamların iyi niyetinden şüphe etmemizi gerektirmez. Trabzonspor'un tüm eski başkanları saygıyı hakediyor....Trabzonspor'un başkanları yahu varmı ötesi...

Erdal
12.03.2009, 00:51
MAY cebinden tesis yapmadı lütfen Trabzonsporlu kardeşlerim açın, araştırın ilgili kitapları okuyun.. Mesela Fırtına, İhtilal, Efsane yazar Hakan Kulaçoğlu...

Uğurtan, o gün o kitaba ben yazı yazsaydım muhtemelen aynı şeyleri yazardım. "paralı başkan" modelinin Trabzonspor'un ruhuna uygun olmadığını hala daha düşünüyorum. Ama bütün bunlar bir gerçeği değiştirmez. Bu adamlar Trabzonspor'un eski başkanlarıdır. Dolayısıyla benim bizim eski başkanlarımız. Başkan 9 yıl sonra Trabzon'a geliyor. Hoş geliyor sefa geliyor...Bitti..

Mollasalihoğlu
12.03.2009, 00:54
Özkan Sümer dahil herkese sorabilirsiniz bu konuyu, o kadar açık ve net..

Tunga
12.03.2009, 00:57
Pek çoğunuzu bilemem ama ben bu haberi almaktan ziyadesiyle mutluyum.

Aktuğ, Sümer, Özak, Mehmet Ali Yılmaz, Albayrak, Günaydın, Şamil Ekinci, (rahmetli Mazhar Afacan).. gibi insanları bir kalemde silecek lüksü yok bu camianın.

Bu insanları geri kazanacak olursak, emin olun ki, daha İstanbul'da bunlar gibi kulübe çalışacak büyük çok iş adamı var.

Zaman zaman hepsini de eleştirdim; ancak şunu çok iyi biliyorum ki, insiyatif alıp, iş yapan hata yapıyor. Bir köşede oturup da sürekli eleştiren hata da yapmıyor elbette.

Kulübümüzün bu şık daveti de, ona icabet edenler de çok iyi bir iş çıkarıyorlar ortaya.

Mutluyum, umutluyum.

Kubilay ŞAHİN
12.03.2009, 00:58
Ohoo habu başlık canlanmış gene..

Erdal
12.03.2009, 01:06
Pek çoğunuzu bilemem ama ben bu haberi almaktan ziyadesiyle mutluyum.

Aktuğ, Sümer, Özak, Mehmet Ali Yılmaz, Albayrak, Günaydın, Şamil Ekinci, (rahmetli Mazhar Afacan).. gibi insanları bir kalemde silecek lüksü yok bu camianın.

Bu insanları geri kazanacak olursak, emin olun ki, daha İstanbul'da bunlar gibi kulübe çalışacak büyük çok iş adamı var.

Zaman zaman hepsini de eleştirdim; ancak şunu çok iyi biliyorum ki, insiyatif alıp, iş yapan hata yapıyor. Bir köşede oturup da sürekli eleştiren hata da yapmıyor elbette.

Kulübümüzün bu şık daveti de, ona icabet edenler de çok iyi bir iş çıkarıyorlar ortaya.

Mutluyum, umutluyum.

Artık imzamı değiştireceğim ve diyeceğim ki Tunga ne yazıyorsa ben de katılıyorum. :)

Uğurtan
12.03.2009, 01:31
Tunga abim ve Erdal abi, sizlerin söylediklerinin benim için değeri büyük.. Üstüne söz söylemek istemem.. Susma zamanı diyorum ve susuyorum.. Ama bu insanı hazmedemem demeden de geçemem..

Bulut61-34
12.03.2009, 14:10
Allah Allah... Yahu kardeşim şimdi bunu yargılamak bize ne kazandıracak? Onun adına sana ne diyeyim şimdi? Yukarda bir şeyler yazdım, ne olur konuyu daha fazla dallandırmanın alemi yok ama inanki eğer o da burada sana cevap vermek isteseydi, muhakkak mantıklı bir şeyler söyleyeceğinden eminim...

Yani öyle şeyler yazıyorsunuz ki, akıllara zarar... Sen bunu yazarsan çıkar adamın biride derki: ''Sadri Şener, başkanlığı bıraktığı 1992 yılından beri, Avni Aker'de kaç tane maç izlemek için stada gelmiştir?'' Şimdi Sadri başkanımız 15 sene içinde Avni Aker'e gelmediyse ya da başkanlığından sonra 1-2 defa geldiyse (geldiğini hatırlamıyorum-bilmiyorum) buradan nasıl bir sonuç çıkarmalıyız?

Ben kendi adıma maça gelmesinden ya da yıllardır gelmemesinin nedeni olarak şunu düşünüyorum.Mehmet Ali Yılmaz gibi yıllardır Trabzonspor kulübünün başkanlığını yapan bir adamın şeref tribününde başkan koltuğunda bir başkasının oturduğu yerde yan koltukta sıfatsız bir koltukta çok rahat oturacağını zannetmiyorum (Onun kişiliğine göre yorum yapıyorum) Zira bu çok kolay bir şey değildir.Eğer Sadri Şener'in yerinde bir başkası başkan olsaydı gelmezdi...

Şimdi geliyorsa, Sadri Şener onun zamanında 2. başkanı olduğu için geliyordur.Sadri Şener, onun çok samimi arkadaşı olduğu için geliyordur.Bence işin güzel taraflarını düşünmeye bakalım.Yıllardır hep aynı sıkıntıdan muzdarip değilmiyiz? Herkes kendince bu dargınlıkları, küskünlükleri eleştirmiyor mu? Alın işte size fırsat.Ötesini daha kurcalamanın bir anlamı yoktur!

İyi niyetinden geldiğini düşünmüyorum. Gündeme oturmak için geliyor veya getirtiliyor(bu daha büyük bir ihtimal).
Sessiz sedasız gelip maçını izlese diyeceğim bir şey yok. Öncelikle İstanbuldaki maçlara gitseydi daha şık olurdu. Artık onursal başkanımızda bize sessiz sedasız destek çıkıyor, ne güzel derdik. Bu samimiyeti hissetmiyorum M. Ali Yılmaz'da. Maç kayvedilirse yine gündeme gelmek için uygun ortam oluşacak. Hatta maç kazanılsa bile gündeme oturma şansı yüksek.
Ha birde geliyorsa Sadri Şener 2. başkanı olduğu için geliyordur düşüncesi varsa durum çok daha vahimdir. Sadri Şener'i ezmektir bu.

Hele bir şampiyonluğu yaşayalım, ondan sonra sabah-akşam Avni Akerde olsun bir şey demem. Şu an tekere çokmak sokmak gibi bir durum var bence.

OLCAY ÇAKIR
12.03.2009, 14:14
Hoş geldin diyorum şimdiden.

İnşallah ayağı uğurlu gelir.

Sinerji sinerji.

Great White
12.03.2009, 14:19
Sn. Mehmet Ali Yılmaz' ın hatalarını, doğrularını tartışmaya kalksak sayfalar sürer..

25 yıldır şampiyon olamayan bir camianın "Son Şampiyon" başkanıdır sonuçta kendisi..

Önemli olan da bu zaten..

Erdem Keser
12.03.2009, 14:19
Onursal Başkanımıza hoşgeldin diyelim.

Yanlız bir sorum olacak ; 2000 yılındaki seçimden sonra ilk defa mı geliyor Trabzon'a ? Sanki öyle bir haber okumuştum.

Adem Erdoğan
12.03.2009, 14:29
Avni Aker'e ilk defa geliyordur.

Trabzon'a gelmiştir herhalde 9 yıl içinde.

Serdar A
12.03.2009, 14:48
Bu kulüp değerli mevkilerinde görev yapan her ismin emeklerinin kat kat mislini iade etmiştir . Trabzonspor bir mahalle takımı değil , hedefide ligte tutunmaya çalışmak değil . Daha büyük hedefler , daha profesyonel , daha uzman insanlar ile mümkün . Bu yapıyı mümkün kılmak ise daha şeffaf ve daha rekabete dayalı organizsyon-örgütlenme kuralları ile geçerli olur . Kulübün marka değerini artırmak ile olur . Bu külübün fahri ünvanlarını alanlar , sembolü olarak görenlerin bir çoğu o koltuklara geldiği yıllarda kulübün yapısını birde bu açdan değerlendirmek gerek .

Öte yandan , Trabzonspor yapısından kaynaklı zorunluluklar var . Trabzonspor duruşu nedir ? Bizleri o değerli koltuklarda temsil edenler hangi vasıflara sahip olmalıdır ? Bu soruların cevapları arasında iş ahlakı , belirli seviyede kültür , temiz bir sicil , şehire ve renklerine aidiyat , görev aldığı konularda uzmanlık gibi maddeler varsa kulübün adıyla özdeşleşmiş isimler dahi bu değerlendirmelerin dışında tutulamaz .

Trabzonspor bizim üst kimliğimiz , en büyük ailemiz . Her ailenin içinde yararsız/ yararından çok zararı olan , ailesinden önce kendisini düşünen insanlar olabilir . Önemli olan , aileyi idare eden çekirdeği bu gibi insanların dahil olamayacağı fakat faydaya kullanılabileceği şekilde inşaa etmek . Sadri Şener'e destek lafının altını dolduran en önemli etkende bu .

magicyattara
12.03.2009, 14:56
Mehmet Ali Yılmaz da Nuri bey'de hatta Mustafa Günaydın'da bilerek yapmamışlardır. Hataları vardır. Bu çizgi benim Trabzonspor'un yönetilmesini arzuladığım çizgi değildir. Ancak bütün bunlar bu adamların iyi niyetinden şüphe etmemizi gerektirmez. Trabzonspor'un tüm eski başkanları saygıyı hakediyor....Trabzonspor'un başkanları yahu varmı ötesi...

Bu üç ismin ortak bir özelliği daha var:)

aaahmet61
12.03.2009, 15:02
yukarıdaki üç başkan bir sadri başkan etmez.üç başkanıda türkiyede başka hiçbir yerde başkan yapmazlar.ne kötü günlerdi hatırlamak bile istemiyorum.nerden canlandı bu başlık.sadri başkanla kabuslar bitti.

magicyattara
12.03.2009, 15:07
Özkan Sümer dahil herkese sorabilirsiniz bu konuyu, o kadar açık ve net..

Özkan Sümer'e sorulacak bir durum yok .

Özkan hoca'nın bu kulübe verdikleri ortada M.Ali Yılmaz'ın verdikleri ortada.

Özkan Hoca'nın sadece alt yapıdan yetiştirdiği Fatih ve Gökdeniz'den bu kulüp 35 trilyon para kazandı.

MAY ise zamanın büyük parasını Abdullah ve Ogün'ü satarak kazandı,9 m dolar.İkinci gelişinde kulübü kelimenin tam anlamıyla çökertti.

Herkes kendi bildiği işi yapmalıydı.
MAY bu işi bilen biri değildi.
Onun işi İnşaatçılıktı ve Tesisleri yaptı.
Allah razı olsun.

Hekimoğlu
12.03.2009, 16:01
Kulübe 70 trilyonluk temlikle haciz koyduran o sene takım 14. olmasına rağmen temliği kaldırmayan sonra bu temlik konulurken yapılan sahtekarlığın başına iş açacağını anlayınca vazgeçen görev başında iken bir oldu bitti ile genel kurula katılan az sayıda üyenin yarıdan biraz fazlasının oyuyla onursal başkan ünvanını alan bir insandır kendisi.Ben 2000 senesini iliklerime kadar hissettim o sene her gün haberler geliyordu tesislere haciz geldi felan diye brezilyadan çerez parasına oyuncular almak zorundaydık zira yayın gelirlerine temlik koyulmuştu.Balık hafızalı değilim bunları unutmak mümkün değil özür diler bu camiadan o zaman belki saygı görür yoksa saygıyı hakettiğini düşünmüyorum.

Yavuz Hasan
12.03.2009, 16:04
Kulübe 70 trilyonluk temlikle haciz koyduran o sene takım 14. olmasına rağmen temliği kaldırmayan sonra bu temlik konulurken yapılan sahtekarlığın başına iş açacağını anlayınca vazgeçen görev başında iken bir oldu bitti ile genel kurula katılan az sayıda üyenin yarıdan biraz fazlasının oyuyla onursal başkan ünvanını alan bir insandır kendisi.Ben 2000 senesini iliklerime kadar hissettim o sene her gün haberler geliyordu tesislere haciz geldi felan diye brezilyadan çerez parasına oyuncular almak zorundaydık zira yayın gelirlerine temlik koyulmuştu.Balık hafızalı değilim bunları unutmak mümkün değil özür diler bu camiadan o zaman belki saygı görür yoksa saygıyı hakettiğini düşünmüyorum.
unutuyoruz arkadaşım unutuyoruz gözümüzün önünde yaşanan olayaları unutuyoruz

oflubektas
12.03.2009, 16:24
Bu üç ismin ortak bir özelliği daha var:)

Aman çok akıllısınız, ortak özellikleri Oflu olmaları değil mi? Kulübümüzün kurucusu ve ilk başkanı Ali Osman Ulusoy da aynı özelliğe sahip. Hatta vaktiyle İstanbul takımlarına karşı ezilmememiz için takım ve oyunculara sahip çıkan Oflu İsmail ve rahmetli Oflu Hasan da aynı memleketten.

Böyle mikro milliyetçi sidik yarışlarına her zaman karşıyım. Hatta M.Ali Yılmaz(Teyzemin eşinin eski ortağı, dayımın da üniversite yıllarından beri çok samimi arkadaşı olmasına rağmen) karşısında ilke ve emeğin sembolü, "Maçkalı huysuz ihtiyar" Sn.Özkan Sümer'i destekledim. Nuri Albayrak ibra edilemediğinde çok sevindim. Hatta ve hatta benim için bu kulübün en değerli yönetcisi değil Oflu, Trabzonlu bile olmayan Şamil Ekinci'dir. Benim gözümde Trabzonspor taraftarlığının sembolü ise Trabzonspor Futbol takımı memleketinde deplasmana geldiğinde elinde çiçek ve gözünde yaşlarla takımı karşılamaya giden eski futbolcumuz Diyarbakırlı Şeyhmuz'dan başkası değildir.

Şu tatlı su kurnazlıklarına ise pabuç bırakılnmamalı. Adamın nereli olduğuna değil de ne yaptığına bakalım lütfen.

magicyattara
12.03.2009, 17:03
O değil ortak özellikleri.

Üçü de futbolla ilgilenmeden başkan oldular.M.Günaydın da Of'lu muydu:)

Samet Yildirim
12.03.2009, 17:05
Anlamlı buluşma

Takımımızın Galatasaray ile oynayacağı Turkcell Süper Ligi maçı öncesinde camiamız adına anlamlı bir buluşma yaşanacak.

Kulübümüzün Kurucu Başkanı Ali Osman Ulusoy, Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, eski başkanlarımızdan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, yine eski başkanlarımızdan Ahmet Celal Ataman, Mustafa Günaydın ve Özkan Sümer karşılaşma için biraya gelecekler.

Trabzonspor camiasının birlik bütünlüğünü tüm ülkeye göstermesi açısından büyük önem taşıyan buluşma Galatasaray maçı öncesinde verdiği bu mesaj oyuncularımız moral ve güç kaynadığı olacak.

resmi site

Hekimoğlu
12.03.2009, 17:25
O değil ortak özellikleri.

Üçü de futbolla ilgilenmeden başkan oldular.M.Günaydın da Of'lu muydu:)Mustafa Günaydın Nuri Albayrak'ın dayısı olur. :) Ailecek bu işi bilmiyorlar yani.

Mollasalihoğlu
12.03.2009, 17:58
Özkan Sümer'e sorulacak bir durum yok .

Özkan hoca'nın bu kulübe verdikleri ortada M.Ali Yılmaz'ın verdikleri ortada.

Özkan Hoca'nın sadece alt yapıdan yetiştirdiği Fatih ve Gökdeniz'den bu kulüp 35 trilyon para kazandı.

MAY ise zamanın büyük parasını Abdullah ve Ogün'ü satarak kazandı,9 m dolar.İkinci gelişinde kulübü kelimenin tam anlamıyla çökertti.

Herkes kendi bildiği işi yapmalıydı.
MAY bu işi bilen biri değildi.
Onun işi İnşaatçılıktı ve Tesisleri yaptı.
Allah razı olsun.

""Luckdown tarafından yazılan
MAY cebinden tesis yapmadı lütfen Trabzonsporlu kardeşlerim açın, araştırın ilgili kitapları okuyun.. Mesela Fırtına, İhtilal, Efsane yazar Hakan Kulaçoğlu..."" bu yazı üzerine Özkan Sümer'e bile sorabilirsiniz demek istedim..

Özkan Sümer'e, Mehmet Ali Yılmaz tesisleri cebinden yaptı mı yapmadı mı diye sorabilirsiniz dedim.. En karşısında olan kişi olarak Özkan Sümer bile bunu reddetmeyecektir manasında dedim.. yanlış anladınız galiba..??

Bulut61-34
12.03.2009, 19:25
Nuri Albayrak, M Ali Yılmaz'dan kat be kat kötü bir başkanlık yapmıştır. Ama Nuri Albayrak'ın bu dönemde destek için maça gelmesi beni tedirgin etmiyor. M Ali Yılmaz'da ise çok tedirgin oluyor ve geleceğimiz için kaygılanıyorum.

Bulut61-34
12.03.2009, 19:44
M.Ali Yılmaz'a yaptığı tüm hataları ona yaptıranları iyi biliyorum. Hepsi Trabzon'dan.

Ama bildiğim bir şey daha var. Ünal Karamanı 3 kızkardeşlerin elinden alarak Boğaziçinde bordo-mavi bayraklarla sarılmış büyük bir yatta imza töreni yaparken tüm İstanbul hayran hayran seyrediyor ve biz TS taraftarları boğaz kıyılarına akın etmiş bir şekilde o büyük anı büyük bir keyif ve gururla seyrediyorduk. [/B]

Bizim son şampiyonluktan sonra tekrar olmamamızın sbebi bu gösteriş sevdasıdır. Evet Ünal'ın o pozları gurulandırmıştı bizleri ama yıllar sonra nasıl şeylerle avunduğumuzu görünce üzülüyorum sadece. O hareketin sonucu bizi şampiyonluağa götürmedi. Benzer şeyi Osman Denizci'yi transfer ederek yaptı. Adamlar kendi aralarında birbine ikramlar yaparken biz de vay be ne adammış diyen piyonları oynadık. Sonrasında aynı tarzın sonucu olarak bizden de sevdiğimiz futbolcuları kopardı ve hatta onlar düşman yaptı bizi(Ogün-Abdullah).

Ayrıca İnönü satadının göbeğinde kabakların çiçek açmasına ait resimler gazetelerde yer alırken sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın en modern tesislerinden birini Trabzon'a kazandırmıştı. O tesislere daha sonra "Mehmet Ali Yılmaz" tesisleri ismi verildi.
[/B]
Buna diyecek bir şeyimiz yok. Bir tek bunun için teşekkür edebilirim.

J.M.Paff'lar, Ali Şen'e fırçaları falan cabası...

[/B]

Ali Şen'e fırçaları sadece Ali Şen'in ona müsade ettiği kadardır. Aynen küçük bir çocuğun size sitemlerine sempatiyla bakmanız gibi bakmıştır Ali Şen. Bu şehir efsanesini sizin yaşlarında olan abimden duyardım ve tv başına bu heyecanla geçerdim, malesef her defasında Ali Şen'in M. Ali Yılmaz'ı parmağında oynatışını izleyrek hayal kırıklığına uğrardım.
Aynı ağbeyim Özkan Sümer'in başkan olduğu sırada Faik Çetiner'in programında söylenen yanlışları için programa bağlanıp sunucuyu kelimenin tam manasıyla fırçalamsına tepki göstermişti. Bizim bu program yapımcılarına ihtiyacımız olduğunu onlarla iyi geçinmemiz gerektiğini söylemişti. Oysa benzer şeyleri M Ali Yılmaz yaptığında(pek de yaptığını göremdim ya) gurur duyardı. Ki o Faik Çetiner Özkan Sümer'i programama bağlamamak için elinden geleni yapmıştı.

Ve bütün bunlar yapılırken de tek kuruş naklen yayın gelirimiz yoktu ve A.Akerden elde edilen hasılat deplasman masraflarına bile yetmiyordu.

M.Ali Yılmaz TS un tarihini değiştiren adamdır. Onun dönemi olmasaydı çok ama çok gerilerde kalacaktık. Ayrıca son şampiyonluğumuz da onun döneminde geldi.

Onu yerden yere vuranlar, aradan geçen 20 küsür yılın hesabını vermeli. Onun başkan olduğu zamanlar daima kulübün beş parasız ve sahipsiz kaldığı zamanlardır. Trabzondaki yöneticilerin kulüpte içilen "çay paralarını" bile ödenmek üzere M.Ali Yılmaza gönderdikleri dönemlerdir.

Şayet işbitiricilik ve prestijde sağladığı başarıyı kulüp idaresinde de sağlasaydı herşey çok farklı olurdu. Ama sürekli altını oydular. Elbette alt oyucuların anavatanı olan Trabzonda...

M.Ali Yılmaz'ın yaptığı bütün iyi işler onun eseridir. Ama ne yazıkki hatalarının büyük bölümü başkalarına aittir. Ve o başkaları halen Trabzon sokaklarında utanmaz bir şekilde dolaşmaktadır.

Bunları iyi bilen biri olarak M.Ali Yılmazı her zaman saygıyla ve sevgiyle ananlardanım. Kırgınlığını da çok iyi anlayanlardanım.

Geçmiş geçmiştir ve ders almak içindir. Sadri Şener'in tüm başkanları çağırmasını da ayakta alkışlıyorum. Sadri Babaya da bu yakışırdı.

Tam 16 yıl başkanlık yapmasına rağmen bütün suç hep yanındakilerdeyse hala, bizde de kabahat vardır bence.

magicyattara
12.03.2009, 22:12
""Luckdown tarafından yazılan
MAY cebinden tesis yapmadı lütfen Trabzonsporlu kardeşlerim açın, araştırın ilgili kitapları okuyun.. Mesela Fırtına, İhtilal, Efsane yazar Hakan Kulaçoğlu..."" bu yazı üzerine Özkan Sümer'e bile sorabilirsiniz demek istedim..

Özkan Sümer'e, Mehmet Ali Yılmaz tesisleri cebinden yaptı mı yapmadı mı diye sorabilirsiniz dedim.. En karşısında olan kişi olarak Özkan Sümer bile bunu reddetmeyecektir manasında dedim.. yanlış anladınız galiba..??

Yani verdiyse bile fazlasıyla geri almıştır demek istedim...

Bak 9 yıl sonra gelebiliyor Trabzon'a.Hala kendini Onursal Başkan olarak kabul ediyormu merak ediyorum.

Mollasalihoğlu
13.03.2009, 00:27
Yani verdiyse bile fazlasıyla geri almıştır demek istedim...

Bak 9 yıl sonra gelebiliyor Trabzon'a.Hala kendini Onursal Başkan olarak kabul ediyormu merak ediyorum.

Ben de diyorum Özkan Sümer de dahil herkese sorabilirsiniz işlerin içine giren.. verdiği mi çok aldığı mı??

Trabzonspor onu M.Ali Yılmaz yapmıştır, bu kesinlikle doğrudur ama maddi yönden ona laf etmeye benim ağzım varmıyor.. göz var nizam var..

boztepeliyasin
13.03.2009, 00:36
birlik olmaları güzel ama geç kalınmış bir birlik. m ali yılmaz 9 senedir trabzona ayak basmamış ama adam ts nin onursal başkanı ayıp yani başka bişey değil. bu adamın ne trabzona nede ts ye ben bir faydasını görmedim. adam yatırımını antalyaya yapmış orda zevki sefa sürüyor. zamanında ts ye ben faydalı olduğuna da inanmıyorum. bu takım 42 yıllık tarihinin 15 senesini onursal başkanıyla heba etmiştir. aradan m ali yılmaz dönemi çıkarsa trabzonspor çok başarılı bir istatik yakalar.
ezik bir millet olduğumuz için 9 senedir memleketine ayak basmayan onursal başkanımızın gelişini kutlayacağız. bunu bekliyorlar galiba bizden. hadi ts ye küstün trabzon sana ne yaptı?

kalavara
13.03.2009, 00:48
oooo Trabzon camiası yine kopmuş gidiyor, biz meleklerin cinsiyetini tartışırken elin oğlu avrupada cirit atıyor!!!
artık bırakmak lazım, yok MAY cılar, yok ÖZAK cılar, yok ŞENER ciler...gözünüzü seveyim, yapmayın yaaa!!! hepsi öyle ya da böyle bizim başkanımız olmuş!!! biz de sevmeme özgürlüğümüzün yanında saygı duymayı ihmal etmeyelim lütfen!! sıkıştığımız zamanlarda emin olun ki bu başkanlar yine göreve koşacaktır!!!

61mehmet61
13.03.2009, 01:25
arkadaşlar A.osman ulusoy ne Trabzonspor için ne de Trabzon için bir iğne bile vermez. Bunu size çok rahatlıkla isbatlarım. basit iki örnek; Trabzonda çakılı bir çivisini gösterir misiniz? bana oftaki okulu söylemeyin onu hangi ittirme kaktırmalarla yaptırdığını iyi biliyorum. ikinci örnek; 1999 depreminde devlet deprem bölgesine yardım malzemelerini götürmesi için nakliye firmalarında arabalarını vermelerini istedi ve kendisi arabalarım hepsi dolu boşta arabam yok deyip araç vermek istemedi. kısaca üç kuruşun hesabını yapan bir insandan siz Trabzonspor için birşey beklemeyin.

Uğurtan
13.03.2009, 08:39
-Evlâdım senin fiyatın nedir?

-5 lira başkanım..

-O zaman sana 6 lira verecez kağıda 3 lira yazacaz ama sen 10 lira aldım diyeceksin..

-...

:)

magicyattara
13.03.2009, 09:14
arkadaşlar A.osman ulusoy ne Trabzonspor için ne de Trabzon için bir iğne bile vermez. Bunu size çok rahatlıkla isbatlarım. basit iki örnek; Trabzonda çakılı bir çivisini gösterir misiniz? bana oftaki okulu söylemeyin onu hangi ittirme kaktırmalarla yaptırdığını iyi biliyorum. ikinci örnek; 1999 depreminde devlet deprem bölgesine yardım malzemelerini götürmesi için nakliye firmalarında arabalarını vermelerini istedi ve kendisi arabalarım hepsi dolu boşta arabam yok deyip araç vermek istemedi. kısaca üç kuruşun hesabını yapan bir insandan siz Trabzonspor için birşey beklemeyin.
+
Ticarette başarılılar lafım yok.
Allah arttırsın.
Ama futboldan o kadar uzaklar ki.

A.Osman Ulusoy Trabzonspor kurulduğunda başkandı.
Bakın izlediği yönteme;Türkiye'nin en meziyetli futbolcularının yetiştiği bir memlekette alt yapıya eğilmek yerine o tarihlerde bile İstanbul takımlarının içi geçmiş futbolcu artıklarını transfer etmiş.Ve 1. lige çıkmak bile uzun yıllar almış.

Bir de diğer 3 ismin yaptıklarına bakın;ne kadar benzeşiyorlar değil mi?

Futbol ayrı Ticaret ayrı..