PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mektup...

61viya
16.12.2008, 10:01
Biz sizlerden kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz...!

Biz sadece heykelinizi dikmek istiyoruz Trabzon'un göbeğine...2 defa görebildiğim o şehre,üçüncü gelişimde,bu takıma emek veren sizlerin heykeli olsun istiyorum şehrin orta yerinde...

Birileri ölümüne sevdiğini iddia ederken bazı takımları,biz senin sahadan üzgün ayrıldığın her gece öldük! Sana seni nasıl sevdiğimizi anlatmama gerek yok Trabzonspor...Üç beş yenilgiden sonra kazan kaldıran takım taraftarları gezerken ortalıkta,biz seni 23 yıl boyunca "o an"ı hiç göremeden sevdik...!

Senden kendimiz için bir şey istemiyoruz inan! Küçük çocuklara,özellikle ben gibi Karadeniz ile hiçbir kan bağı olmayan çocuklara,şampiyon Trabzonspor'un formalarını vermek istiyoruz...Bu takımın anlamını onlara her türlü anlatırız biz ama,medya saçma sapan takımları tutmaları için baskı yaparken bu çocuklara,biz seni seçsinler istiyoruz...

"O an"ı görüp,ölmek için yaşıyoruz belki de...!

Bunca zaman sonra,bu kadar bütünleşebilmişizken,şampiyon takımın taraftarı olma hissini yaşamak istiyoruz sadece..."Neden Trabzonspor?" diyenlere,şampiyonluk anımızda döktüğümüz gözyaşlarımız cevap olsun istiyoruz...

Karışık cümleler kuruyorum galiba ama,senden bahsederken filozof oluyoruz biz...!

Hiçbir taraftarın hasret olamayacağı kadar hasretiz biz o kupaya."O an" geldiğinde,benim kuşağımdaki insanlar -şampiyonluğu yaşamamış olanlar yani- donup kalacağız ve anlamsız bakışlar göndereceğiz dünyaya muhtemelen...Ama o bakışlar dünyanın en anlamlı bakışı olacak,inanın buna! Biriktirdiğimiz gözyaşlarımızı akıtacağız,yüreğimiz dakikada kimbilir kaç atarken...

Sizden yapamayacağınız şeyler istemiyoruz biz...! O tertemiz yürekleriniz hiç atmadığı kadar anlamlı atsın istiyoruz.Yapabiliriz çünkü,biliyoruz!

Maç izlerken tıpkı bizler gibi,heyecanla ayağa kalkıp kolkola girmniz öyle mutlu ediyor ki bizi...Ersun Hoca'mın gol sevinçlerini görebilmek için dua ediyoruz biz...Her maç "Bordoooooooo!" diyen sesimize" Maviiiiiiiiiiiiiiiiii!" diye eşlik edin istiyoruz.Kolbastı oynayalım istiyoruz ağzımız kulaklarımızda...Çok şey mi istiyoruz bilmem ama,gittiğimiz kahvelerde zafer çığlıklarımız yankılansın istiyoruz.O gece huzur içinde uyuyalım istiyoruz.Biz "o an" gelsin,ölelim istiyoruz!!!

Sanki geberip gidecek olsak,en son düşüneceğimiz şey sensin...!

Biz seni öyle çok seviyoruz ki Trabzonspor! En başından razı olmuşuz bu sevdayı anlamayanlara,her fırsatta seni anlatma çabalarına...Çoğu kez anlamamışlardır bizi ama,biz en güzel seni anlatabilmişizdir aslında.Biz seni anlattığımızı sandıkça,sen çoktan anlatılamayan boyutu almışsındır ama,en doğru kelimeyi bulmak için bu sevdaya,çok debelenmişizdir her defasında...

Birileri Trabzonspor taraftarını salak sanıyor galiba,kuzu sanıyor bu taraftarı birileri...İnsan olduğumuz için,tepkimizi ölçülü bir şekilde ortaya koymaya çalıştığımız için "vur ensesine al ekmeğini" sanıyor birileri bizi...!

1.08 santimlik ofsaytı o hakem bozuntusunun göremeyebileceğini savunuyor ekranda her şeyi bildiğini sanan,doğuştan Trabzon'a gıcık futbol yorumcuları(!)...O hakemin o ofsyatı görememe ihtimali varsa eğer,hakem koymasınlar oraya...Benim futbolun f'sini bilmeyen babaannem de o pozisyona kaldırmazdı o bayrağı.Bir farkları yoksa eğer ya defolup gitsinler,ya serbest bıraksınlar bu ofsaytı,basketbol gibi olsun futbol,biz de rahatlayalım...

İlk değil bu oyunlar...Üzerimizde oynanan kimbilir kaçıncı oyun...Ama bilmeliler ki,bu böyle devam ederse,kuzu postunda kurt oluruz hepimiz...

Sizden ricam,her şeyin bu takıma karşı olduğu bir ortamda,gösterin onlara Trabzonspor'un gücünün ne olduğunu...İnadına getirin o kupayı Trabzon'a...Biz seni şampiyon ol diye sevmedik,zaten öyle olsa 23 yıldır bu takım için atmaz yürekler...Onurlu mücadeleni sevdik senin...Emeğin gücünü,paranın suratına çarpışını sevdik...Ama artık dayanamıyoruz emeğimizin çalınmasına...!

Onun için,şimdi şampiyonluk vakti Trabzonsporum! Şampiyonluk gününde dünya duracak...Ve bize inanmayanlar o dünyanın altında ezilip ufalanıp toz olacak...!

Rakiplerle,hakemlerle didişmeyi bırakın bundan sonra...Onlar hiçbir zaman yanımızda olmadı çünkü...Siz bizim inancımızla oynayın...Göğsümüzdeki tek yıldızın geçmişindeki gibi,şerefli bir şampiyonluk yaşatın bize...!

Bundan yıllar yıllar sonra,ufacık bir çocuk babasına,meydanda heykeli olan adamların kim olduğunu sorduğunda, "23 yıllık hasreti bitiren kadro..." diyebilsin diye...

ganita ve zinos
16.12.2008, 10:06
yazıyı cok samimi buldum oyüzden:alkış:...

Mehmet Fırat
16.12.2008, 10:09
:alkış: :alkış:

Hiçbir taraftarın hasret olamayacağı kadar hasretiz biz o kupaya."O an" geldiğinde,benim kuşağımdaki insanlar -şampiyonluğu yaşamamış olanlar yani- donup kalacağız ve anlamsız bakışlar göndereceğiz dünyaya muhtemelen...Ama o bakışlar dünyanın en anlamlı bakışı olacak,inanın buna! Biriktirdiğimiz gözyaşlarımızı akıtacağız,yüreğimiz dakikada kimbilir kaç atarken...

Dursun Kaplan
16.12.2008, 10:13
Bunca zaman sonra,bu kadar bütünleşebilmişizken,şampiyon takımın taraftarı olma hissini yaşamak istiyoruz sadece..."Neden Trabzonspor?" diyenlere,şampiyonluk anımızda döktüğümüz gözyaşlarımız cevap olsun istiyoruz...

Onun için,şimdi şampiyonluk vakti Trabzonsporum! Şampiyonluk gününde dünya duracak...Ve bize inanmayanlar o dünyanın altında ezilip ufalanıp toz olacak...!

O güzel yüreğine sağlık.:alkış:

Üzerimizde oynanan pis oyunlara, biz şampiyon olduğumuzda gururdan,onurdan,sevinçten döktüğümüz gözyaşları ile cevap vereceğiz.. ;)

Büyüksün Trabzonsporum büyük.!

Bazı it beyinlilere inat büyüksün sen...

Recep Alkan
16.12.2008, 10:14
bunu nereye göndermek içi nayzdıysan kardeşim hemen iletelim hep beraber. tebrikler ağzına sağlık. bende hazırlamıştım bir tane ama olsun.

ganita ve zinos
16.12.2008, 10:35
bunu nereye göndermek içi nayzdıysan kardeşim hemen iletelim hep beraber. tebrikler ağzına sağlık. bende hazırlamıştım bir tane ama olsun.sende yaz...bekliyoruz...

Recep Alkan
16.12.2008, 10:39
tekrar tekrar kalemine sağlık kardeşim.

Ümit Tekşan
16.12.2008, 10:44
Eline , Yüreğine sağlık. Mükemmel olmus. Göndereceğin yere hiç bekleme hemen gönder kardeşim.

İsmail Çavuşoğlu
16.12.2008, 10:51
Gerçekten okurken tüylerim diken diken oldu gözlerim doldu bu nasıl bir sevdadır ALLAHIM ne olur göster o günleri bize.
kalemine yüreğine sağlık tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum mükemmel olmuş.

Kazım Uzunboy
16.12.2008, 10:53
Ne yazacağımı bilmiyorum ama bu yazıyı okuduktan sonra yazmadan çıkmak istemedim.

Ellerine,yüreğine sağlık,mükemmel yazmışsın.

Çok teşekkürler.

Emirhan Ömeroğlu
16.12.2008, 10:59
tebrikler yüreğine sağlık

oflu engin
16.12.2008, 11:05
duygular karşılıklı şelale.kocaman yüreğine sağlık.

thehell61
16.12.2008, 11:10
eline sağlık çok güzel olmuş

Sencer
16.12.2008, 11:47
Kardeşim,
hepimizin yuregını kelımelere dokmussun...
ellerıne saglık, nıce gozlerı sulandıran bu yazın hasret, sewgı we tutkunun sahıbıne...

23 yasında agızından dokulen bu yazının degerını hepımız bılıyoruz we ıznınle bu yazını once trabzonspor klubune sonrada Ersun hocaya gondermek ıstıyorum

Emin Danışmaz
16.12.2008, 11:54
Bu kadar olur diyorum,duygu sağanağı altında MÜKEMMEL bir yazı,farklı duygulara kapılıp okudum,göz pınarlarım dolmadı dersem YALAN olur.

ucurum
16.12.2008, 12:00
Güzel yazı futbolcular okur inşallah...

halil ibo
16.12.2008, 12:07
Güzel yürekli dünyalar tatlısı kardeşim.Duygun duygumuzdur.
Seni ve senin gibi düşünen taraftarlarımızı çok çok seviyoruz.
''Üç beş yenilgiden sonra kazan kaldıran takım taraftarları gezerken ortalıkta,biz seni 23 yıl boyunca "o an"ı hiç göremeden sevdik...!''
Bu tip taraftarın eksiğini aynı cümle içinde vermişsin zaten.Sevgisizlik...Eğer onlar gerçekten takımlarını sevselerdi sahaya inmez,sahaya taş atmaz,kendi futbolcusuna sövmez,tribünde çekirdek çitlemezlerdi.
Bizler bunları Allah'a havale ediyor,rabbim ıslah etsin diyoruz.
Takımımızada gönüllerimiz dolusu başarılar diliyoruz ''7'' yolunda...

Recep Çaltepe
16.12.2008, 12:10
Ellerine sağlık Begüm. :) Herkesin gönlünden geçen şeyleri yazıya dökmüşsün ve yine duygularımızın tercümanı olmuşsun. Teşekkürler.

Sinan SARI
16.12.2008, 12:10
İşte bu yazıyı al soyunma odasına as... Tebrikler çok güzel bir yazı

Sadık Bıyık
16.12.2008, 12:14
müthiş bir yazı, böyle içten gelerek duygularını samimi şekilde fade ettinmi gerçekten ortaya böyle güzel bir yazı çıkıyor. aslında bu duygular genelde bizim tarftarımıza has bi durum.

Selman
16.12.2008, 12:21
Güzel yazı futbolcular okur inşallah...

Okuyacaklar, ya da okumaşlardır bile;)

Yüreğine sağlık Begüm:alkış:

TAHSİN 61
16.12.2008, 12:22
yüreklere sağlık emeğine sağlık yazı hatalarını düzelt sen bunu direk trabzondaki arkadaşlar aracılığı ile stada dışarıya trabzonspor bulvarına soyunma odasına rakip takım soyunma odasına asalım bir tanede TFF ye gönderelim

Bahattin Aydın
16.12.2008, 12:23
duygularımızı çok güzel tercüme etsin..yazı harika olmuş gönlüne sağlık

TSezgin61
16.12.2008, 12:25
mükemmel bir yazi...

eeee simdi bu yaziyi Ersun hocaya ulastirmamiz lazim.... futbolculara göstermesi icin...

Tunga
16.12.2008, 12:47
Tebrikler Begüm.

Bu sene 7. şampiyonluğu aldıktan sonra CNN Türk'teki "Oradaydım" belgeseli ve NTV'nin "O An"larına sen çıkmalısın :)

m@rdi
16.12.2008, 12:53
Birçoğumuzun boğazında düğümlenen,dilinin ucuna gelen ama bir türlü anlatamadığı,ifade edemediği hisler...Ve yine Begüm.

Tebrikler.:)

Külünkoğlu
16.12.2008, 12:54
Begüm klasiği :) Duygulanmamak mümkün değil, eline yüreğine sağlık kardeşim.
Ama yarın duygusal olabilir miyim bilmiyorum. Size bunları yaşatanlar gözümün önüne gelecek..
Neyse, yazı için tekrar tekrar teşekkürler.

Enes
16.12.2008, 14:44
Tebrikler gerçekten çok samimi ..

ucurum
16.12.2008, 15:07
Okuyacaklar, ya da okumaşlardır bile;)

Yüreğine sağlık Begüm:alkış:

Evet bolca vurgu yapıyorum arzumuz anlaşılsın diye ;) Sağolasın tekrardan Begüm kardeş...

Haluk Ongan
16.12.2008, 15:09
Harika... Bunu Eskişehir maçından önce futbolculara okutmak gerek

İsmail Narmanlı
16.12.2008, 15:32
Gerçekten çok güzel olmus duygulanmamak elde degil tebrikler...

Özge
16.12.2008, 15:42
Yüreğine sağlık Begümcüm.Müthiş bir yazı.Bu yazıyı okuyup etkilenmemek mümkün değil.

Gamze
16.12.2008, 16:51
Begümüm dağıttın gene bizi...
Hele o son cümlen yok mu, o son cümlen...
Allah yüreğimizden TRabzonspor sevgisini almasın.
Allah yüreğimizdeki Trabzonspor sevgisini koparmaya çalışanlara izin vermesin.
Allah senin, bizim boyunlarımızı bükmesin, yıllardır olduğu gibi...

Büyük Trabzonspor taraftarı susmayacak... Sağduyulu ama en etkin şekilde hakkını arayacaktır!
Biz biriz dedik...
Öyleyiz...

Kalmayacağız sessiz...

Yok öyle yağma!

Serhat
16.12.2008, 16:54
Birisi Sanki Bizleri Özetledi...
Kalbin ve Trabzonspor Ruhunu en icten yansitmissin yazilarina...
Eline Yüregine ve Seni bu derece düşündürüp bu derece içten yazdiran "Büyük Trabzonspor Aşkına" Sağlık... :)

Oğuz Demirci
16.12.2008, 17:03
Harika, mükemmel. Tebrikler...

ÖmerFarukYılmaz
16.12.2008, 17:04
Süper yazı...Bunu okuyan futbolcular daha maç kaybetmezler:p

BEYTEKİN61
16.12.2008, 17:12
ellerine sağlık. bu ifadeler tüm trabzonsporluların yüreğinde olupta söyleyemediği ifadeler. çok güzel olmuş. bu yazıyı güzel bir şekilde yazıp çıktısını alıp yarın ki hamsi gününde tüm futbolculara dağıtmak lazım.

uğurts
16.12.2008, 17:13
bu yazıyı okuduğumda yanı şu an internet cafedeyım ve gozlerım doldu ve arkadaşım nıye ağlıyosun dıye sordu
bende hasretten dedım
ellerıne kollarına ağzına sağlık

uğurts
16.12.2008, 17:16
sinancım gerçekten çok doğru söğluyorsun bunu yapma gibi bir şansımız var mı acaba???

W_O_L_D_A
16.12.2008, 17:34
tebrikler gercekten cok samimi bir yazı olmuş yüregine saglık

mehmetdoğan
16.12.2008, 17:43
diyecek söz bulamıyorum müthiş diyim bari!ağzına sağlık kardeş:alkış::alkış::alkış::alkış:

Sümeyye Şahin
16.12.2008, 18:17
bu yazıyı anlatacak kelime yok! hepimizin son yaşananlarla ilgili düşüncelerini en güzel öetleyen yazı tebrikler:alkış:

danger00
16.12.2008, 18:34
ellerinize yüerğinize sağlık:alkış:

yarınki hamsi partisinde bu yazıyı bir arkadaş futbolcuların eline verse bari

Mustafa Önal
16.12.2008, 18:38
begüm ellerine sağlık herkesin derdine tercüman olmuşsun. sadece bizim kuşağın değil tüm taraftarımızın derdini anlatan bir yazı olmuş. geçen hafta perşembe günü bursaya gitmeden önce bir davete gittim. davet sırasında bir abi geldi yanıma boynumdaki atkıyı çıkardı ve öptü. artvinliymiş abi. dedi son kez 1 şampiyonluk görim yeter o an ölüm gelsin. tekrar şampiyonluk görmeden ölmek istemiyoryum diye çıpındı resmen. benden 30 yaş büyük adam sen benim abimsin bu atkıyı taşıyan herkes benim abimdir dedi durdu . o gün tekrar dedim biz ne büyük sevda içindeyiz böyle.

61viya
16.12.2008, 18:39
Birkaç defa posta ile yollamaya çalıştığım yazılar oldu,hiçbiri ulaşmadı ellerine...Sanal ortamı denedim bu defa,dilerim geçer ellerine...Dilerim,onlarla atan yüreklerin sesini bir kez daha duyarlar...Ben sadace "söylenmişleri söylüyorum yeni biçimde..." Eğer birebir olarak ulaştırabilecek arkadaşımız varsa onlara bu yazıyı,en mutlu insanı olurum dünyanın....Paylaştıklrınız için teşekkürler...

Nihal Ayvaz
16.12.2008, 19:29
canım yine döktürmüşsün
Tebrikler eline yüreğine sağlık
umarım yerine ulaşır mektubun
bu mektubu okuduktan sonra şampiyon olmamak imkansız ;)

Ali Tunahan Güllü
16.12.2008, 19:34
çok güzel bir yazı eline sağlık....

TS-FAN
16.12.2008, 20:21
Büyük Trabzonspor'un büyük yürekli taraftarını alkışlıyorum...

headshot61
16.12.2008, 20:50

Bu yazini cok begendim. Helal olsun sana. Tesekkürler

Muhalif
16.12.2008, 21:00
Efsane geri dönmüş:) Yine her zaman ki gibi duygu selinde boğdun bizleri :) Teşekkürler, yüreğine sağlık...

soner_61
16.12.2008, 21:17
azına yuregıne kalbıne saglık:alkış:

soner_61
16.12.2008, 21:18
keşke futbolcular da okuyabilse derim başkada bir şey demem belkı bızı anlarlar

Mustafa K. Demirbaş
16.12.2008, 21:28
:alkış::alkış::alkış::alkış: yüreğine sağlık duygulanmamak mümkün değil

Muhammet
16.12.2008, 21:50
Çok samimi bir yazı.

Tebrikler.

:alkış:

Cafer Bulur
16.12.2008, 21:51
Güzel bir fikir,neden olmasin?
Yaziyi yazan kardesimizin eline,yüregine saglik.Trabzonspor taraftarinin duygularina tercüman olmus,kendisini tebrik ediyorum.

hüseyin1975
16.12.2008, 22:06
Ellerine saglik kardesim.

Trabzonspor sevgisini anlatmak icin kelimeler yetmez ama sen kisa ve öz bir sekilde güzel ifade etmissin.

DKaraduman
16.12.2008, 22:43
MÜKEMMEL yazmışsın valla tebrikler...Bu oyunculara gösterme fikri de gerçekten çok güzel.Çok iyi olur öyle birşey yapılabilirse.

SeSSiS
16.12.2008, 23:06
yüreğinize sağlık. klavyenin duygularımı anlatacak cesareti yok... bizi bize anlatmışsınız...

Vural Kuyumcu
16.12.2008, 23:21
tebrikler renkdasim helal olsun sana hellal olsun trabzon tarftarlarina hellal olsun bu takima gönül verenlere .cok duygulandim bunu okurken ve göz yaslarim birer birer akior karsinda sapka cikartmak istiorumm

yanbeyi61
16.12.2008, 23:51
Ne Şampiyonluk ne de HEYKEL İSTERİM....Biz 6 Şampiyonluğu dualarla aldık ve de dualarla sabretmesini öğrendik....Ölene kadar sabrederiz ..................PUTPERESTLİĞE hayır

only ts
16.12.2008, 23:58
gözlerimden yaş akıttınya helal olsun valla... offffff offffffffffffffff

IaILIpIeIRI
17.12.2008, 00:13
Eline,yüreqine,kalbine saqlık..Dicek söz bulamıorm..Harikasın :alkış:

Cabri61
17.12.2008, 01:02
:alkış::alkış::alkış:
yüreğine sağlık begüm

Trk61
17.12.2008, 01:09
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Adil ÖZGÜR
17.12.2008, 01:22
Helal olsun, yapılan alkışlara, dökülen gözyaşlarına, bedelini gösteren bir yazı.

Devamı hiç eksik olmasın.

Cem Akyüz
17.12.2008, 01:24
yüreğine kalemine sağlık çok güzel bir yazı

ali+61+26
17.12.2008, 01:25
ah ulan ahh bu sene bi şampiyon olsak herseye raümen ... 3 eziklerin ve sivassporluların çatır çatır catlması beni daha cok sevindirecek... yeterki bunlar olmasın...

10-61
17.12.2008, 01:40
Eline sağlık kardeşim;gece vakti biraz ağlamak iyi geldi,içim açıldı valla.İnşaaallah başkanımız da okur da 3 transfer yapar ve söke söke oluruz şampiyon.

POYRAZ
18.12.2008, 00:44
Yazi icin tesekkürler.

Fatih Ersoy
18.12.2008, 01:09
Eline yüreğine sağlık begüm. Mükemmel bir yazı olmuş..

61viya
18.12.2008, 12:02
Çok sevindiğim bir haberi sizinle paylaşmk istedim...Mektubum ulaştı onlara...Neşeliysem budur sebebi :)

Great White
18.12.2008, 12:10
Çok sevindiğim bir haberi sizinle paylaşmk istedim...Mektubum ulaştı onlara...Neşeliysem budur sebebi :)

Hayırlısı olsun bakalım:)

Eline emeğine sağlık. Harika ve son derece samimi bir yazı olmuş..

Tebrikler..

İslam Sezer
18.12.2008, 12:14
biraz ayrıntı vermen mümkün mü bir sakıncası yoksa?
kimler okumuş nasıl ulaşmış,etkilenmişler mi?

UğuR
18.12.2008, 12:21
Çok güzel bir yazı.....
Tüm Trabzonspor'luların hislerini özetlemişsin.
eLİNE YÜREĞİNE Sağlık....

İnşallah bu yazın yerine ulaşmış ve hepimizin hissiyatı anlaşılmıştır.

61viya
18.12.2008, 12:22
biraz ayrıntı vermen mümkün mü bir sakıncası yoksa?
kimler okumuş nasıl ulaşmış,etkilenmişler mi?

Bu mektubu deidğim gibi mail olarak yolladım ilk önce.Daha sonra ne olur ne olmaz diye,Özkan SÜMER'e mesaj attım böyle böyle,tüm takıma okutursanız bir işe yaradığımızı hissedeceğiz diye.

Sonra Metin abim klübe mail atma fikrini ortaya koydu.Yurtta nete giremediğim için Selman benim adıma yaptı bu işi.Altuğ Atalay abi cevap vermiş Selman'a.

Sonra ben mail attım kendisine,bunu Eskişehir maçından önce takıma okutmalarının benim için çok önemli olduğunu belirttim....O da gerekli kişilere ulaştırdığını söyledi bu sabah itibariyle.Bu kadar şimdilik :)

Teşekkürler Metin abi ve Selman :)

Selman
18.12.2008, 12:34
Futbolcular mektubu okur, duygusala bağlarlar da maçı kaybedelerse sebebi Begüm'dür, biline:)

alioglua
19.12.2008, 08:19
arkadaşlar merak ettim de gerçekten bu mektup futbolculara ve ersun hocaya iletildi mi yoksa iletildi denilip iletilmemiş olma ihtimali var mı okuduklarına dair bir teyid alan var mı aramızda

61SOYTÜRK61
01.03.2009, 06:44
çok güzelmiş yüreğine sağlık..

Fatih Kuloğlu
01.03.2009, 11:45
Mükemmel bir yazı tebrikler...

iboandibo
01.03.2009, 12:26
Biz sizlerden kendimiz için hiçbir şey istemiyoruz...!

Biz sadece heykelinizi dikmek istiyoruz Trabzon'un göbeğine...2 defa görebildiğim o şehre,üçüncü gelişimde,bu takıma emek veren sizlerin heykeli olsun istiyorum şehrin orta yerinde...

Birileri ölümüne sevdiğini iddia ederken bazı takımları,biz senin sahadan üzgün ayrıldığın her gece öldük! Sana seni nasıl sevdiğimizi anlatmama gerek yok Trabzonspor...Üç beş yenilgiden sonra kazan kaldıran takım taraftarları gezerken ortalıkta,biz seni 23 yıl boyunca "o an"ı hiç göremeden sevdik...!

Senden kendimiz için bir şey istemiyoruz inan! Küçük çocuklara,özellikle ben gibi Karadeniz ile hiçbir kan bağı olmayan çocuklara,şampiyon Trabzonspor'un formalarını vermek istiyoruz...Bu takımın anlamını onlara her türlü anlatırız biz ama,medya saçma sapan takımları tutmaları için baskı yaparken bu çocuklara,biz seni seçsinler istiyoruz...

"O an"ı görüp,ölmek için yaşıyoruz belki de...!

Karışık cümleler kuruyorum galiba ama,senden bahsederken filozof oluyoruz biz...!

Sizden yapamayacağınız şeyler istemiyoruz biz...! O tertemiz yürekleriniz hiç atmadığı kadar anlamlı atsın istiyoruz.Yapabiliriz çünkü,biliyoruz!

Maç izlerken tıpkı bizler gibi,heyecanla ayağa kalkıp kolkola girmniz öyle mutlu ediyor ki bizi...Ersun Hoca'mın gol sevinçlerini görebilmek için dua ediyoruz biz...Her maç "Bordoooooooo!" diyen sesimize" Maviiiiiiiiiiiiiiiiii!" diye eşlik edin istiyoruz.Kolbastı oynayalım istiyoruz ağzımız kulaklarımızda...Çok şey mi istiyoruz bilmem ama,gittiğimiz kahvelerde zafer çığlıklarımız yankılansın istiyoruz.O gece huzur içinde uyuyalım istiyoruz.Biz "o an" gelsin,ölelim istiyoruz!!!

Sanki geberip gidecek olsak,en son düşüneceğimiz şey sensin...!

Biz seni öyle çok seviyoruz ki Trabzonspor! En başından razı olmuşuz bu sevdayı anlamayanlara,her fırsatta seni anlatma çabalarına...Çoğu kez anlamamışlardır bizi ama,biz en güzel seni anlatabilmişizdir aslında.Biz seni anlattığımızı sandıkça,sen çoktan anlatılamayan boyutu almışsındır ama,en doğru kelimeyi bulmak için bu sevdaya,çok debelenmişizdir her defasında...

Birileri Trabzonspor taraftarını salak sanıyor galiba,kuzu sanıyor bu taraftarı birileri...İnsan olduğumuz için,tepkimizi ölçülü bir şekilde ortaya koymaya çalıştığımız için "vur ensesine al ekmeğini" sanıyor birileri bizi...!

1.08 santimlik ofsaytı o hakem bozuntusunun göremeyebileceğini savunuyor ekranda her şeyi bildiğini sanan,doğuştan Trabzon'a gıcık futbol yorumcuları(!)...O hakemin o ofsyatı görememe ihtimali varsa eğer,hakem koymasınlar oraya...Benim futbolun f'sini bilmeyen babaannem de o pozisyona kaldırmazdı o bayrağı.Bir farkları yoksa eğer ya defolup gitsinler,ya serbest bıraksınlar bu ofsaytı,basketbol gibi olsun futbol,biz de rahatlayalım...

İlk değil bu oyunlar...Üzerimizde oynanan kimbilir kaçıncı oyun...Ama bilmeliler ki,bu böyle devam ederse,kuzu postunda kurt oluruz hepimiz...

Sizden ricam,her şeyin bu takıma karşı olduğu bir ortamda,gösterin onlara Trabzonspor'un gücünün ne olduğunu...İnadına getirin o kupayı Trabzon'a...Biz seni şampiyon ol diye sevmedik,zaten öyle olsa 23 yıldır bu takım için atmaz yürekler...Onurlu mücadeleni sevdik senin...Emeğin gücünü,paranın suratına çarpışını sevdik...Ama artık dayanamıyoruz emeğimizin çalınmasına...!

Rakiplerle,hakemlerle didişmeyi bırakın bundan sonra...Onlar hiçbir zaman yanımızda olmadı çünkü...Siz bizim inancımızla oynayın...Göğsümüzdeki tek yıldızın geçmişindeki gibi,şerefli bir şampiyonluk yaşatın bize...!

Bundan yıllar yıllar sonra,ufacık bir çocuk babasına,meydanda heykeli olan adamların kim olduğunu sorduğunda, "23 yıllık hasreti bitiren kadro..." diyebilsin diye...

Bu mektubu bugün maça çıkmadan bi fanatik taraftar onlara okusa çok süper olur

sahinsoy
01.03.2009, 12:27
bende 2 ay gecikmeli okuyanlardanım :) ama çok güzel yazmışsın arkadaşım yüreğine sağlık.helal olsun

Karadağ06
01.03.2009, 12:28
mükemmel bir yazı tebrikler...:alkış:

bordo08
01.03.2009, 12:34
Foruma gelip maçın havasına iyice girelim dedim içimde acaip bir heycan vardı şimdi dahada arttı.Çok güzel bir yazı eline yüreğine saglık arkadaşım.bu mektubu okuyup sahaya yüreğini koymayan o formayı giymesin. BU Büyük Taraftar çok şey istemiyor yeter artık.

Ali Tunahan Güllü
01.03.2009, 12:37
çok güzel bir yazı olmuş eline sağlık....

Mustafa ÖZDEMİR
01.03.2009, 12:39
gerçekten çok güzel bir yazı olmuş

Mehmet BAL
01.03.2009, 12:43
eline ve emeğine sağlık çok güzel olmuş.