PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk milleti,polisine sahip çik

bahadiroglu
13.03.2005, 22:15
Dünya Kadinlar Günü'nü bahane edip izinsiz gösteri yürüyüsü yapan ve nazikçe ikaz edilmelerine ragmen dagilmamakta direnerek taslarla, sopalarla polise saldiran PKK, DHKP-C, TIKKO gibi terör örgütlerine mensup kadinlardan birkaç tanesinin polis tarafindan coplanmasi Türkiye ile Avrupa gündeminin birinci maddesi hâline geldi.

Avrupalilar, Türkiye'nin Avrupa Birligi'ne girmesini istemedikleri için bu olayi dallandirip budaklandiriyorlar, yani niyetleri açikça bellidir.

Peki ama Türkiye'deki yazar-çizer ve siyasetçi takimina ne oluyor? Polise bu derece yüklenmelerinin sebebi nedir?.. Avrupa'ya yalakalik mi?

Millî duyarliliga sahip birkaç kisinin haricinde kimse "Coplanan kadinlar sütten çikmis ak kasik degildir, hepsi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni hedef alan bölücü-yikici terör örgütlerinin militanlari veya sempatizanlaridir." demiyor... Herkes polise çullaniyor.

Neymis efendim, kadinlara cop vurulmazmis!..

Devlet düsmaninin kadini-erkegi olmaz. Devlet düsmanina cinsiyet ayrimi uygulanmaz. Kimse o kadinlari devlete düsmanlik etmeleri için zorlamadi, kendi özgür iradeleriyle bu yolu seçtiler. Öyleyse, sonuçlarina da katlanacaklar.

Neredeyse her hafta Ankara, Istanbul gibi büyük sehirlerin en islek caddelerinde eylem düzenleyerek taslarla, sopalarla, molotof kokteyilleriyle polise saldiran ve bu da yetmezmis gibi dükkânlarin, isyerlerinin camlarini kirarak, yol kenarina park etmis otomobilleri ve otobüs duraklarini tahrip ederek, hayvanca bir hirsla kaldirim taslarini bile bastan sona kadar sökerek devletin ve vatandasin malina zarar veren teröristler Dünya Kadinlar Günü bahanesiyle bir kez daha ortaya çikmislar; görevli polisler bunlari dagilmalari için ikaz etmis, fakat ikaza uymak yerine saldiriya geçtikleri için cop kullanmak zorunda kalinmis... Olay budur... Polisin herhangi bir suçu yoktur, yapmasi gerekeni yapmistir. Ellerine saglik.

Polisi cop kullandigi için elestirenler, kaç tane polisimizin ve askerimizin o kadinlarin destekledikleri terör örgütleri tarafindan sehit edildigini biliyorlar mi?.. Meslektaslarini, belki de yakin arkadaslarini teröre kurban vermis, kendisi de kelle koltukta görev yapan polisi suçlu ilan etmek marifet degildir; yigit olan asil suçlulari elestirsin.

"Demokrasi, insan haklari, fikir özgürlügü" kavramlarinin ardina saklanan vatan millet düsmanlarina müdahale etmek gittikçe zorlasiyor, polisimiz çaresiz durumda... Türk evladi, polisine sahip çik! Kirli siyaset çarkinin dislileri arasinda ezilmesine izin verme!

KEMAL AKSUNGUR

Ömer SEVİNÇ
14.03.2005, 12:08
Benim anlamadigim tarafi bunlar hem kadin-erkek esit diye yirtinirlar hem de birazcik esit davransan dilleriyle adami bogarlar.

Tandogan
14.03.2005, 12:33
Bizelebasini içerde aslan sütüyle besler,al gülüm ver gülüm yasatirsakonun köpekleriyleböyle daha çoook ugrasiriz.Ondan sonra da kabak gelir polisin basina patlar.Adama silah vermissin onu kullanma yetkisi vermemissin.

Ayrica bu "aydin" olarak geçinen bazi çevreler ve özellikle de Insan Haklari Dernegi temsilcileri ne hikmetse hep bu tip olaylarda ortaya çikip insan haklarindan bahsediyorlar.Hiç bir sehit cenazesinde Insan Haklari Derneginden yada Avrupa Birliginden bir temsilcinin bir demecine sahit olmadim.Ama PKK yandasi HADEP'li bir kisinin bir mahkemesi oldugu zaman hemen bir temsilci özel olarak ortaya çikip insan haklarindansözetmeye basliyor.Edited by: Tandogan

Salih61
14.03.2005, 13:47
Bizans medyasi degil mi?...Bunlar kadar ALLAHSIZ...Bunlar kadar SEREFSIZ...Bunlar kadar NAMUSSUZ adamlar var mi?...Hepsi Aydin Doganin P..ÇLERI...smileys/smiley7.gif

Saygilarimla...

baris_aykan
14.03.2005, 14:34
ya bu devlet kimin bizim bu topraklar bu dag bu tas vs vs ya bu medya kimin ...............................................smi leys/smiley7.gif

zisinoli
15.03.2005, 15:23
AB'nin çifte standarti söz konusu bu bir gerçek o nedenle fazla umursamamak gerek onlari. Ancak kimsenin de eline saglik degil. Adamlari dövüp1-2 saat bekletip serbest birakirsan sadece hirslandirirsin. Mevcut yasalarla yaptirima gitmek gerek. Yaptirim mi ? Belki hapis cezasi belki egitim belki ekmek...

Son çaredir ekmek arasi dayak...

bahadiroglu
17.03.2005, 10:52
bana göre bu olaylardaki bas suçlu bugüne kadar türkiyeyi ab nin ve abd nin sömürgesi durumuna getiren onlarin usagi yapan hükümet görevlileridir.

ayni zamanda bu olaya farkli bir bakisla yaklastigimiz zaman,suçlu oradaki polisi müdürüdür.su an 3 tane polis memuru asçiga alinip ab memnun edilmeye çalisilmistir.

t. c anayasasinda varolan maddeye göre herkes önceden izin almaksizin toplanti gösteri ve yürüyüs yapabilir.

bu yasa ab zorlamasi için çikarilan bir yasadir.

yasa teröristlerden yana olduguna göre emniyet kuvvetleri neden müdahale etmeye kalkiyor.bizim görevimiz degil deyip ab nin t.y düsrüdügü durumu halka göstremek gerekirdi.

zisinoli
17.03.2005, 11:14
1 Nisan yeni ceza tasarisindan sonraemniyet teskilatinin tüm yaptirimi elinden alinacak. Bazi konularda yaptirimin alinmasi iyi ancak genelinde bu durum hem emniyet mensuplarina hem de halkayeni güçlükler çikaracaktir. Aslinda asil sorun ülke geçis dönemini yasiyor. Ancak atilacak her yanlis adim ülkeyi uçuruma götürür. Halkin özüne uymayan, köküne inmeyen, ülkemizde uygulanmasi mümkün olmayan uygulamalarla nereye kadar dayanabiliriz kestirmek zor. Sadece iyi niyet yeterli degildir siyasette...

Muhalif
17.03.2005, 12:22
Ankarada belediye maçinda sanirim polis durup dururken taraftarlarimiza sert davranmis hatta fiili müdahalede bulunmustu.. o zaman kahrolsun derken simdi destekleyelim diyoruzsmileys/smiley4.gif

Toplum olarak hep su yanilgidayiz.. bizden birine dokunuldu mu kahrolsun, karsi taraftan birine dokunuldu mu helal olsun.. efendim konu basligiyla ilgisi yok diyebilirsiniz ama bugün alkisladigimizi yarin yuhaladigimiz bir ülkede yasiyoruz.. bu yönden de bakmak lazim..

Ha avrupa nin zorlamasiyla düzelecek mi bu isler? gerçekten bu sekilde düsünen bir çok insan var ülkemizde.. Giray Bulak bile Ab ye girersek belki o zaman liglerdeki adaletsizlik kalkar ve anadoludan sampiyon çikar diyor..

Bizden ve onlardan ayrimi ortadan kalkmadigi sürece daha çok yasasin ve kahrolsun yazariz bu tür konulara.. Vicdani adaleti hakim kilmak lazim tüm topluma.. neyse uzar gider bu is böyle..

bahadiroglu
18.03.2005, 23:05
evet muhalif arkadasim...su konuda sana katiliyorum...

polisin elinden yetkileri gerçekten alinacak.polisin elinden yetkilerinin alinmasi demek vatandasin da alinmasi demektir.bunu unutmayalkim.çünkü polisi kistlayan yasa sonucu her türlü suçu isleyenler rahatlayacak biz ise bunlacagiz.

polis onlara bisey yapmasa da zaten maasini her ay alacak!ama ya bize olanlarin hesabini kim verecek?

evet bazi polisler bugüne kadar suçsuz vatandaslara bile suçlu gibi medeniyetten uzak bir lsekilde davranmistir.

simdi elinden yetkileri aliniyor ve polisler (basta polis olmak üzere ,bizde yetki kistlamasina karsiyiz vatandas oilarak) ayaga kalkiyor.madolyonun diger tarafinda senin anlattigin olaylar var.masuma suçlu muamelesi yapan polisler...........

bir kere hiç unutmam istanbula maça gitmistik..hangi maç oldugunu hatirlamiyorum ama maç inönüdeydi.(istanbulspor maçi da olabilir tam hatirlamadigim için bjk yazmadim)

ts taraftari öyle bir bagiriyor du ki deplasman oldugu halde bizim sesimiz daha çok çikiyor ve diger sesleri bastiriyordu.

ama daha sonra sesimiz ÇIKAMADI!

NEDENI:TS TARAFTARINI ÇOK ATESLI GÖREN BIR POLIS MÜDRÜ BIZIM TARAFTARIN OLDUGU TRIBÜNE GELEREK "SUSTURUN SUNLARI! SUSUN LAN " DIYE ANIDEN BAGIRMAYA BASLADI....

BIZI MASUM VATANDASLARDIK.BIZE GÜÇLERI YETTI..AMA YINE INÖNÜDE BIR TARAFTARIN ÖLMESINE NASIL ENGEL OLAMADILAR ANLAYAMADIM...

zisinoli
20.03.2005, 12:28
Sonuç: Kendine sahip çikamayan halk polisine sahip çikabilir mi? Ya da söyle diyelim polis ne kadar sahip çikiyor magdura ?

the king
20.03.2005, 16:55
merhaba

en basta yazilan yazinin hakliligi var fakat bu yazinin bitis cümlesi biraz üzerinde düsünülmesi gereken bir ciddiyette:

"Demokrasi, insan haklari, fikir özgürlügü" kavramlarinin ardina saklanan vatan millet düsmanlarina müdahale etmek gittikçe zorlasiyor, polisimiz çaresiz durumda... Türk evladi, polisine sahip çik! Kirli siyaset çarkinin dislileri arasinda ezilmesine izin verme!

ben istanbulda yasiyorum ve polisin istedigi zaman neler yapabilecegine bir cok kere sahit oldum. bahsedilen polise sahip cikma sozleri benim aklima hangi polis sorusunu getiriyor cunku Türkiyede polis halki degil kendini dusunmektedir (burada hata yaparak genellemek istemiyorum - buyuk bir cogunlugu)

Türk polisi isine geldigi zaman goreve gider halki korur isine geldigi zaman yolda vatandasi durdurur harcligini alir ve yoluna devam eder hicbirsey olmamis gibi ve simdi siz kalkip bana hatta bunlari bile bile polise sahip cik derseniz bende polis bana ne zaman sahip ciktida ben onlara sahip cikayim diye cevap veririm

herkes biliyor ki Türkiyede polis vatandasi potansiyel suclu olarakgormektedir vebu durumu her zaman kendi lehine kullanmak icin elinden geleni yapar.

benim 1 nisanda cikacak yasayla ilgili tek bir korkum var. bu korku polisin gucunun azalmasi adina degil bu kanunun gereklerini bilmeyen halkin dusecegi korkunc durum adinadir.

polis genel olarak kamuoyunaaktarilan "guc kaybi"sebebinin arkasina siginip mudahale edebilecekleri olaylarda bile gozlerini kapayip suclarin artmasina goz yumacak ve sonunda biz demistik diye ortaya cikip kendilerini savunacaklardir.

Türk halkinin haklarini ogrenme zamani gelmistir artik yeni cikacak yasanin halk tarafindan ogrenilmesi gerekmektedir hatta polislerden daha iyi derecede. ancak ozaman halk hakkini koruyabilir gorevini kotuye kullanmak isteyenpolise karsi

Insallah bu yasa Türk halki icin hayirli olur

saygilar

Crazy_OfLu61_
23.03.2005, 21:31
Polise görev vereceksin görev sirasinda emride vereceksin adam tutacak polise ana avrat küfür edecek ve polis belindeki silahi kullanamayacak ilginç. Oldum olasi bu yasaya tepkiliyimdir. Silahi veriyosan vur emrinide beraberinde vereceksin.

bahadiroglu
23.03.2005, 23:31
silah verip vur emrini birak beline cop taktirip türk bayragini yakanlara bir fiske atan polis bile cezalandirlir.

serefini kimligini ve sahip oldugu degerleri yasatabilen ülkelerde ve toplumlarda ülkenin bayragini yakanlara ölüm cezasi bile verilebilmektedir.

fakat ülkemizde görüldügü üzere demokrasi hainligin kalkani olmus durumda..

zisinoli
24.03.2005, 09:01
Polise görev vereceksin görev sirasinda emride vereceksin adam tutacak polise ana avrat küfür edecek ve polis belindeki silahi kullanamayacak ilginç. Oldum olasi bu yasaya tepkiliyimdir. Silahi veriyosan vur emrinide beraberinde vereceksin.

Tek tarafli düsündügünü düsünüyorum hemso. Bizim emniyete vur emri verirsen memlekette adam kalmaz :))

Önce polis doyurulacak, fazla mesaileri kaldirilacak bu süreçte de egitilecek, bilinçlendirilecek... Daha çok yolumuz var anlayacaginiz...

bahadiroglu
25.03.2005, 13:12
polis ne zaman suçsuz bir vatandasi vurmus?ben ne gördüm ne de duydum..ama tabii li hatalar ve yanlislikla vurulan kisiler olmustur.

polisin vurudgu sahislar suçlulardir.ama türk milleti ebnliginden uzaklastigi için hirsiz olan oglunu vura polis hakiinda dava açabilmekte ve oglunu utanmadan savunabilmektedir.

zisinoli
27.03.2005, 14:53
polis ne zaman suçsuz bir vatandasi vurmus?ben ne gördüm ne de duydum..

Görmek istedikten sonragörürsün...Onlar göstermezler zaten ve duyurmazlar. Sen göreceksin...

Burda Emniyet teskilatini karalamak degil amacimiz. Olmalilar ve gereklilikleri tartisilmaz. Yok saymak karalamak baska kimlik degistirerek daha verimli hale gelmelerini istemek baska...

zisinoli
27.03.2005, 15:03
polis ne zaman suçsuz bir vatandasi vurmus?ben ne gördüm ne de duydum..ama tabii li hatalar ve yanlislikla vurulan kisiler olmustur.

Konuya birde baska bir boyuttan bakarsak eger güzel kardesim yanlislikla ya da hata sonucu vurulanlardan bahsetmissin. Peki sana kocaman bir soru:

Yanliskla -hatali vurulan ( senin deyiminle) en yakinindaki biri olsa ya da yakinin olsa acaba bugün ayni dogrultuda düsünebirmiydin. Yani vuracak polis diyebilecekmisin. Samimi bir soru. Bence otur 10 dakika samimi düsün ve sonra yaz içinden gelenleri. Buyur!

Ates düstügü yeri yakmamali. Sadece düstügü yerde çikiyorsa yangin birbirimizi hiç anlayamayiz, birbirimize yabancilasiriz, yozlasiriz, inatlasiriz, saygisizlasiriz ve bugünkü halimize düseriz. Son söylediklerim sizinle baglatili degil tabiiki toplumun genel ahlakindan bahsediyorum. Dha öncede söyledigim gibi daha çok yolumuz var.

Bu arada hakeden hakini alacaktir mutlaka. O da olmasin demiyoruz :))

bahadiroglu
27.03.2005, 15:13
hatali vurulan bir kisi yakinimda olsa elimden birsey gelmez.

dünyanin tek ülkesinde olmuyor bu anlatilanlar.sadece türkiyede olmuyor yani.peki polis birini yanlislikla vursa polis teskilatini suçlamak dogru mudur?bana göre yanlis.peki yanlislikla adam vuran polise karsi bu kadar sert oluyoruz da neden durduk yere sirf kendini ispatlamak için adam vurana ne yapabiliyoruz?hiçbirsey..hatta halkimiz bu tip adamlardan öyle korkuyoir ki polisten devletten korkmadigi kadar.

zisinoli
28.03.2005, 09:03
.Edited by: zisinoli