PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milliyet Gazetesi : Trabzon'da 'Laz işi' stadyum

Mustafa Ayazoğlu
14.12.2008, 23:59
http://i.milliyet.com.tr/MansetOrtaBolge180_80/fft11_mf147832.Jpeg

Arazi darlığı, denizin doldurulmasındaki zorluk Trabzon için laz işi bir stada yönlendirdi. Bakın nasıl bir proje üretildi?

Trabzon Avni Aker Stadyumu’nun yüzer hale getirilmesi projesi, bizzat Trabzonlu Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak tarafından açıklandı. Bakan’ın TBMM komisyonunda dile getirdiği ‘Gemi gibi yüzer stad’ projesi, yeni bir ‘Laz işi’ bir zekanın ürünü olarak değerlendirildi.

PARA VAR AMA Bakanlığın Bütçesi görüşülürken, CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi, Avni Aker Stadyumu'nun taşınması ve olimpik yüzme havuzunun yapımı için 500 milyon YTL ek bütçe ayrılması için önerge verdi. Bu önerge ile ilgili görüşmeler yapılırken Bayındırlık ve İskan Bakanı Özak, Avni Aker Stadyumu'nun taşınmasına ilişkin bilgiler verdi. Bakan Stadyumun deniz kenarına yapılması için maddi desteğe ihtiyaç olmadığını ancak hukuki sorunların ortadan kaldırılması gerektiğini bildirdi.

DOLGU STADTAN PAHALI
Özak, 660 bin metrekarelik denizin dolgu yaptırılmasının 100 milyon YTL, stat inşaatının ise 84 milyon YTL'ye mal olabileceğini belirterek, deniz doldurularak yapılacak stadın 184 milyon YTL olacağını belirtirken, deniz doldurulmadan da bir çözüm olduğunu belirtti. Bakan şunları söyledi:

"Denizin dolgusunun maliyeti düşünülmeden böyle bir proje hazırlanmış. Bir gemi şeklinde, deniz doldurulmadan stadyum yapılması için proje hazırlanıyor. Belki de denizi doldurmaya gerek kalmaz."

YÜZER STADYUM
Bakanın sözünü ettiği bu projenin hayata geçirilmesi halinde Trabzon Avni Aker Stadı, yüzer stadyum olacak. Denizin içinde yer alacak stadyum, adeta kıyıya demirlemiş bir gemi gibi deniz üstünde sabitlenecek ve stada ulaşım iskeleler üzerinde yapılacak. Ancak denize kaçacak toplara nasıl bir çözüm bulunacağı henüz tartışılmadı bile.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=spor&KategoriID=&ArticleID=1028029&Date=14.12.2008&b=

Çağrı Bilici
15.12.2008, 00:21
o denize kaçacak toplar... tövbe tövbe neyse

Misina
15.12.2008, 00:22
Gerçekten komik bir fıkra.Bu stadla deplasmana da gideriz artık

Metin Ural
15.12.2008, 00:23
sanki maclar tek topla oynaniyormus gibi.

SARI61
15.12.2008, 00:29
kenarlara ıyı yuzme bılen top toplayıcı cocuklar koyalım:)

Burak
15.12.2008, 00:32

Gece gece fena guldum ya :D klavyenıze saglık :D

Özkan
15.12.2008, 00:32
Japonlar gemiye fabrika kurunca "Abi adamlar yapmış.", Trabzon'da yüzer stadyum tasarlandığında "Laz işi". Alayınız şerefsizsiniz kartel medyası.

OnOuR
15.12.2008, 00:34

:D:D Cok güzel bi yaklasım...

Özkan
15.12.2008, 00:35
Unutmadan, başlıkta ırkçı bir yaklaşım kullanmış Milliyet Gazetesi. Ben çocukken "halkı dil, din, ırk, mezhep..." diye başlayan bir TCK maddesi vardı, ne oldu ona?

Sönmez Özlü
15.12.2008, 00:40
Palikarya fıkrası gibi bir haber... Tebrik ediyoruz İstanbul basınını. Gittikçe daha iğrenç bir hâl alıyorlar.

Komik değil.

Hiç...

Ahmet Doğan
15.12.2008, 00:42

Valla parlak bir fikir çok güzel bir espiri tebrik ederim.

Boşver arkadaş Aydın Doğan medyası değil mi her şey yazar bunlar. Onlara bakarsak atalarımızı da kanguru ilan ediyorlar darwinist şerefsizler...

Mustafa Önder
15.12.2008, 00:56
Valla parlak bir fikir çok güzel bir espiri tebrik ederim.

Boşver arkadaş Aydın Doğan medyası değil mi her şey yazar bunlar. Onlara bakarsak atalarımızı da kanguru ilan ediyorlar darwinist şerefsizler...

:D
soyadın da aydın ha:D

Ahmet Doğan
15.12.2008, 00:59
:D
soyadın da aydın ha:D

Soyadım Doğan ve Aydın Doğan 'da hemşerim olur ama o adamın karakteri de yandaşları da beş para etmez.Doğruya doğru.

Mustafa Önder
15.12.2008, 01:02
Soyadım Doğan ve Aydın Doğan 'da hemşerim olur ama o adamın karakteri de yandaşları da beş para etmez.Doğruya doğru.

Aynı kanaatteyim...

AYYILDIZ
15.12.2008, 01:13
Habere bak medya ne hallerde.

POYRAZ
15.12.2008, 01:16
Kardesim o yörenin insanlari kendileri anlatiyorlar Karadeniz insanini kücük düsürücü fikralari, Yani kendi kendilerini aptal yerine koyucu, hatta Karadeniz insaninin namusunu asagilayici fikralar anlatiyorlar. Bu fikralari her önüne gelene anlatan insanlar Dogu Karadeniz yöresinin insanlari. Ben cok denk geldim. Eh, sen kendi yöreninin insanini asagilayici fikralari anlatirsan herkese, elin oglu da öyle baslik atar.

Igrencsin Milliyet serefsizi. Allah belani versin köpek.

Serhat
15.12.2008, 01:17
Hakem hatasina ve Lemiye özer konusunda isyan bayraklarini acmisken habu yazi ilac gibi geldi bana....
Bu sefer gülerek yatacam ... ii geceler herkese :D:D

POYRAZ
15.12.2008, 01:19
Hakem hatasina ve Lemiye özer konusunda isyan bayraklarini acmisken habu yazi ilac gibi geldi bana....
Bu sefer gülerek yatacam ... ii geceler herkese :D:D
Gülünecek ne oldugunu söylesende öyle yatsan, biz de gülelim.

Adil ÖZGÜR
15.12.2008, 01:21
Ula MİLLET'e haber verdiğini zanneden milliyet,
Denize kaçan topları bu kafanızla hesap et,

Bir gün bu zihniyetniyetle boğulacaksınız elbet,
Bugün, belki bu günden de yakın, accık sabret,

Ahmet Faruk
15.12.2008, 01:21
Bu takımı tutmak gerçekten gurur verici...
Onların Rum-Ermeni ürünü stadlarından iyidir...
Ulan zorla bölücülük yaptırıyorlar insana.

biltrabzon
15.12.2008, 01:37
anani getirirsin denizin kenarina o kacan toplari toplar,serefsiz.

Özkan
15.12.2008, 01:41
Singapur'da hazır yapılmışı var, hem de 27000 kişilik. 2010 Yaz Olimpiyatları burada yapılacakmış.

http://en.wikipedia.org/wiki/Marina_Bay_Floating_Stadium
http://www.singaporeyoutholympicgames.com/yog-venues/marina-bay-floating-stadium/

Trabzon'da plânlanan yüzen stada "Laz işi" diyen Singapur'daki hakkında şu yorumu yaptı: "Gâvur yapmış abi. Helâl olsun."

Mustafa Ayazoğlu
15.12.2008, 02:10
Aker Stadion: Norveç 1.Ligi takımlarından FK Molde'nin evi Aker Stadion 11.000 kişilik kapasitesiye sahip.

http://fotograf.gazetevatan.com/fotogaleri/act/6840_2840_14122008_6.jpg

The Wall, Doha: Katar'daki nam-ı diğer "Laptop Stadyumu", "The Wall"ın inşası devam ediyor. Stadyum inşaatı bittiğinde dünyanın ilk yeraltı stadyumu ve dünyanın açık havada olup air conditiona sahip olan ilk stadyumu olacak. En erken 2010 yılında bitmesi planlanan satadta ışıklandırma direkler ve ampüller yerine tamamen surround sistemi ile yapının içinden sağlanacak. Laptop kelimesine birebir uyan bir stadyum, yani kapalı halden açık hale gelirken zemin aşağıya iniyor ve tribünler dikleşiyor.

http://fotograf.gazetevatan.com/fotogaleri/act/6840_5847_14122008_14.jpg

E. Cumur61
15.12.2008, 02:13
Singapur'da hazır yapılmışı var, hem de 27000 kişilik. 2010 Yaz Olimpiyatları burada yapılacakmış.

http://en.wikipedia.org/wiki/Marina_Bay_Floating_Stadium
http://www.singaporeyoutholympicgames.com/yog-venues/marina-bay-floating-stadium/

Trabzon'da plânlanan yüzen stada "Laz işi" diyen Singapur'daki hakkında şu yorumu yaptı: "Gâvur yapmış abi. Helâl olsun."iyi de 2010 da olmipiyat yok ki yaz olimpiyatlari daha yeni bitti ve 4 yil sonra digeri londra da yapilacak o dedigin ne olimpiyati

İslam Sezer
15.12.2008, 02:21
kürtler bitti şimdi de bakıyorum heryerde laz ayrımcılığı.spor sitelerindeki küfürler yetmezmiş gibi şimdi de medya da alaycı yorumlar ve yazılar.yazıklar olsun diyorum.en vatansever şehrin insanları ile dalga geçmeye yeltenmek ancak selanik sabetayistlerinin işi olabilir.ülkeyi böl böl bölemediler hala hainler.
şu müslüman memlekette ırkçılık yapıp insanları ayıran ve aşağılayanları Allaha havale ediyorum.

bordo&maviaşkı
15.12.2008, 02:29
Kimse kusura bakmasın ama eğer ki bu akyazı projesi ilk haliyle yapılmazsa, kimin ne olduğu tamamen ortaya çıkacaktır.
Yok pahalıydı yok şuydu yok buydu ayaklarını geçin efendiler geçin!!!
Elaleme yapmaya gelince, seve seve yaparsınız,ama söz konusu "Trabzon'a yatırım" olunca hemen bahaneniz hazır! Çok pahalı!:mad:
Açık açık söylesenize "biz Trabzona yatırım yapmak istemiyoruz,biz bu ülkede Trabzonu her platformda sadece alay edilcek bir potansiyel olarak,her şekilde hakkının yenileceği bir yer olarak görüyoruz" diye!!!
Ayrıca, bizim en ufak bir olayda Türklüğümüzü sorgulamaya kalkan şerefsizlere sesleniyorum; sizin alayınız,bizim tuvalete bıraktığımız kadar bile türk olamazsınız!...Artık bize yaptığınız bu haksızlık Yeter be!!!

Korktunuz dimi, belki Trabzon gelişir de sesi daha gür çıkmaya başlar ve herkes iyice titremeye başlar diye! O günler de gelecek merak etmeyin! Siz isteseniz de istemeseniz de!... Çünkü bu şehri ve bu takımı gerçekten sevenler var!.. Sizin gibi seviyor gözükenler değil!...

Kasım BEKTAŞ
15.12.2008, 02:31
Ancak denize kaçacak toplara nasıl bir çözüm bulunacağı henüz tartışılmadı bile.

şu yazıyı yazan dangalak şu cümle ile dangalaklığında sınırlarını zorlamış gerizekalı mahluk...

Bulut61-34
15.12.2008, 02:32
Tek derdimiz denşze kaçacak toplar olsun.
Böyle bir stad için 100bin top feda olsun.

Adil ÖZGÜR
15.12.2008, 02:41
Arkadaşlar benim şahsi düşüncemde spor ile siyaset Türkiyede paralel düzeyde, ancak biri perde önü diğeri de perde arkasında oynanan oyunlardır.

Karadeniz bölgemize yıllardan beri bir çivi dahi çakmayan zihniyetleri ancak son 10-15 sene içinde çözebildik.

Daha düne kadar doğru dürüst bir yolumuz dahi yoktu.

Daha sonra birileri AB birliği Diyarbakırdan geçer gibi zihniyeti Türkiyeye empoze edenler olmadımı?

İnanın Doğu Karadenizimize yapılabilecek en ufak yatırımlarda bana göre daha daha önceki büyük kurtlar sofrasında bulunan menüleri hesaplayanlar onların borozanlığını yapanlar var. Ben siyasi yönden hiçbir düşünceyi ve yolları kast etmiyorum. Sadece Avrupa üzerinden Trabzon üzerine gelebilecek bulutların hezimetini anlatmak istiyorum. Bu yatırımlardaki büyük projelerin büyükleri hep perde arkasında şu anda bile saklı kalıyor, ancak bir stad dahi hazmedilemiyorsa pes doğrusu diyebilirim.

kerimof61
15.12.2008, 02:47
yüzen sıtad iyi olur rakip takimin oyuncularınıda deniz tutarsa kesin bütün maçları alırız :d

Adil ÖZGÜR
15.12.2008, 02:53
Mesela F.B. maçında

Dahası da var, maç oynanmaya başlayınca stadı yüzdüreceksin,
Rusyanın Sivastapol şehrine 2 mil kala filikalara bindireceksin,
Kıyımcı hakemleri türübün eşliği ile, yüzen statdan indireceksin,
F.B. akıbetini sormayacaksın

Mustafa Ayazoğlu
15.12.2008, 02:54
Yüzen bi stadımız olsa stadın yarısını Of, Sürmene, Araklı, Arsin, Yomra, Akçaabat, Çarşıbaşı, Beşikdüzü doldurur ordan doğru İstanbul'a maçı boğazda oynar geri geliriz..

İstanbul'da maçları oynadığımız için önümüzü de kesmezler Şampiyon olursak kimseyede batmaz :)