PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulüp'ten Federasyon'a Tepki

evrents
14.12.2008, 16:18
Son günlerde yaşanan bariz hakem hataları üzerine kulübümüzden bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

Takımımız aleyhine kendi sahasında oynadığımız Sivasspor maçıyla birlikte başlayan hakem hatalarının, Bursaspor müsabakasıyla geldiği nokta artık kulübümüz tarafından kabul edilemez bir boyuta taşınmıştır.
Bugüne kadar yaşanan gelişmelere ve hakem olaylarına karşı takındığımız hoşgörülü yaklaşım tarzımız bir tevazu olarak değil, bir ahmaklık olarak algılanmış olacak ki bu yöndeki olumsuzluklar devam etmektedir.
Bu nedenle söz konusu tavrımız yenilgi sonrasında gösterilen bir tepki değil haksızlığa ve kasıtlı davranışlara karşı bir duruş olarak değerlendirilmelidir.
Gelinen noktaya bakıldığında takımımızın ligde arayı açmak üzere olduğu haftalarda başlayan bir dizi yanlışlar serisi bugün ligin dengesini değiştirmiş ve yarışın gidişatını apaçık belirlemiştir.
Bursaspor maçında yediğimiz ofsayt gol bütün parçalar birleştirildiğinde tarafımızdan bir hakem hatası olarak değil, kasıtlı bir planın parçası olarak görülmektedir.
Gösterdiğimiz bu tepki Bursaspor maçındaki mağlubiyetimizin gölgelenmesi olarak yorumlanmamalıdır. Bizler yönetim olarak elbette içimizdeki yanlışların düzeltilmesi konusunda gereken çabayı göstereceğiz. Ancak bu sezon yaptığı yatırım ve her yönüyle olumlu bir tavır sergileyen kulübümüzün futbol olarak yaşadığı sıkıntıların faturasını kesmek genç bir hakeme kalmamıştır.
Bursaspor maçına gelene kadar yaşadığımız hakem hatalarının bu maçta da ayyuka çıkması ve karşılaşmadan bir gece önce gösterilen tahkim kurulu işgüzarlığı ister istemez kafalardaki soru işaretlerini arttırmaktadır. Tahkim kurulu eminiz bu duyarlılığını bundan sonraki taleplerde gösterecektir.
Geçtiğimiz sezon esame listesinde yapılan belgeli yanlışlık ortadayken Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşmasında yaşanan olaydaki suçluları açıklayıp kamu vicdanını rahatlatması beklenen Futbol Federasyonu’nun herhalde Sivasspor maçıyla takımımız aleyhine başlayan seri hatalara karşı mantıklı açıklaması olacaktır.
İnandığımız, güvendiğimiz ve bunu her fırsatta dile getirdiğimiz Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mahmut Özgener’den olaylara müdahil olarak, her konuda Türk futboluna örnek olan yapısını devam ettirmesini ve kamuoyunu rahatlatacak bir yaklaşım sergilemesini bekliyoruz.
Aksi halde Trabzonspor yönetimi olarak kulübümüzün haklarını her platformda korumak adına gereken tavrı göstereceğimizin bilinmesini isteriz. Bundan sonra sahada yapılacak benzer hatalara karşı sessiz kalmayıp gerekli tavrı sergilenecektir.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Miraç Atalay Çiftçi
14.12.2008, 16:20
Şu tepkinin volumunü biraz daha açın, ses istiyorum.

Mustafa K. Demirbaş
14.12.2008, 16:21
biraz daha sert bir açıklama yapılabilirdi

Emre B.
14.12.2008, 16:22
Helal olsun yönetime.İnşallah uyarıyı dikkate alıp, görevlerinin adaleti sağlamak olduğunu hatırlarlar.

Enes
14.12.2008, 16:24
Çok güzel açıklama olmuş.Gerçi federasyon bundan da bişey anlamaz ama olsun..

Ustaalioğlu
14.12.2008, 16:25
Yetmez, Atay baskanin yaptigi gibi kanall kanal dolasmak lazim. Sampiyonlar ligi bize bu cabanin sonunda gelmisti o yil....

Gökhan KAN
14.12.2008, 16:27
isyanımız boy göstermeye basladı. yönetimden devamını bekliyorum.....

vadaa55
14.12.2008, 16:31
güzel bir açıklama olmuş, ama adamlar tınlamaz bile, yine bildikleri gibi devam edecekler, bize aldırmazlar bile.

Miraç Atalay Çiftçi
14.12.2008, 16:31
Yetmez, Atay baskanin yaptigi gibi kanall kanal dolasmak lazim. Sampiyonlar ligi bize bu cabanin sonunda gelmisti o yil....

Bencede bu konunun gündemde tutulması ve futbolcuların gösterdiği mücadelenin masa başında kaybedilmiş olmasına yönetiminde büyük itirazının olduğunun sert bir şekilde gösterilmesi gerek.
Bu akşam ki spor programlarında yöneticilerimizin bu metni yayınlatmaları ve seslerinin gür şekilde çıkmasını sağlamaları lazım.

Bekir
14.12.2008, 16:32
bılmem ferkındamısınız her sene aynı şeyler hiç degişen beşey yok olan sadece bizlere

Erkut Ay
14.12.2008, 16:32
ülke görüyor artık bunların kasıtlı yapıldığını bu rezalete çifte standarta tepki böyle verilmeli artık gerekirse hergün........

Bekir
14.12.2008, 16:34
statlar boşaldı ligi istedikleri gibi yönlendiriyolar

Özgür MERCAN
14.12.2008, 16:38
yazılı değil sözlü olmasını beklerdim bu olmamış başkanın masaya yumruğunu vurma zamanı gelmedi mi?

erdo6
14.12.2008, 16:50
Sadri başkanın televizyon kanallarında boy gösterip pretesto yapması gerekiyor.

bu ne rezalet arkadaşlar

sivas maçında penaltımız güme gitti belki penaltıyı atsak maçta fark olacaktı.

kayseri maçında uydurma penaltı

bursa maçında 1,5 metre ofsayt ve maçta sürekli yanlı kararlar

5 puanımız boşu boşuna uçtu gitti.

daha önecki haftalarda yaşananları unuttuk bile

kesinlikle oyunlar dönüyor. önlem almassak treni kaçırırız.

yattarayıda katar tavsiye eden galatasaraylı bir menejerdi hepsi oyun

galatasaray lobisi yine iş başında

Emre Emiroğlu
14.12.2008, 16:51
Bence oldukça sert bir mesaj olmus.. Bir internet sitesinde bundan ağırı yazılamaz. Aralarda cok katı ve ağır kelimeler var. Yazıyı hazırlayanları gönülden kutluyorum...

Eski şehir maçında bu olayı avni akerde dillendirmemiz gerekiyor. Bu kadarla bitmemeli.

Yazıca vurgulanmış ama maçtan 1 önceki gece SERCAN ın kaldırılan cezası daha yüksek sesle vurgulanmalı !!!! BÖYLE BİRŞEY YOK !!!

Süleyman Eruyar
14.12.2008, 16:52
içeriğine bakılırsa çok sert bir açıklama, ama eşşeğin laftan anlayacağını sanmıyorum, klasik bir cümle ama "sözün bittiği yerdeyiz"...

SeSSiS
14.12.2008, 16:52
açıklamada çok önemli anektotlar var bence. ancak yeterlimi? bence değil. bu akşam spor programlarında canlı yayınlara bağlanıp açık ve net şekilde sabrımızın taşmak üzere olduğu belirtilmelidir. bu işin sorumluları bulunmalı ve cezalandırılmalıdırlar. italyada geçtiğimiz yıllarda yapılan temizlik ülkemizdede şart olmuştur. juventus gibi bir takımı 2.lige gönderilebiliyorsa bu Türkiyede örnek teşkil etmeli ve kirli çamaşırlar ortaya çıkmalıdırlar.

Sencer Bulut
14.12.2008, 16:53
galatasarayı sampiyon yapmak icin yapmadakları kalmadı ama masaya cok sert yumrugumuzu vurmamız lazım 7 puan hakem hatalarından gitti yeter artık...

Emre Emiroğlu
14.12.2008, 16:53
Ne yapıp ettiler sonunda ilk 5-6 takımı 3 puan aralığında sıraladılar..

Allah binbir türlü belasını versin..

Kim kimin hakkını yiyorsa..

Ananızdan emdiğiniz süt haram olsun.. Hiçbir malubiyet ve haksızlık bu kadar zoruma gitmemişti..

2 Hafta öncesinde hakem hatalarıyla BERABERE KALDIĞIMIZ sivas BUGÜN LİDER !!

2 hafta önce bizden alıp sivasa verdiler !!!

Şimdi bu hafta bizden alıp istanbul takımlarına dağıttılar...

Mezarınızda rahat uyumayın inşallah...

Bu arada YÖNETİMİN YAPTIĞI AÇIKLAMAYI BMN GİRİŞİNE KOYMAMIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM !

Dursun Kaplan
14.12.2008, 16:58
Bana hiç inandırıcı gelmeyen, samimi olmayan, sadece yazıda kalıcakmış gibi görünen bir açıklama oldu.

Emre Emiroğlu
14.12.2008, 17:01
Bana hiç inandırıcı gelmeyen, samimi olmayan, sadece yazıda kalıcakmış gibi görünen bir açıklama oldu.
Sende ne bekliyordun din allah kitap küfredilmesinimi ? Dikkatli okursan ne kadar ağır bir acıklama olduğunu anlarsın..

Yazı yoluyla bundan ağırı yazılamaz.

Muhammet
14.12.2008, 17:03
Evet, bence de gayet sert bir açıklama olmuş. Fakat "ahmaklık" kelimesini kullanmak hiç hoş değil bence.

Başka bir kelime kullanılarak da aynı sertlikte yazılabilirdi.

Neyse.

toksoy61
14.12.2008, 17:04
evet hakemler yanlı ve taraflı. peki kimden destek alıyorlar. bu işin içinde devletin kendisi var. devlet kendi vatandaşları arasında böyle adaletsizliklere göz yumuyorsa veyahut bizzat destekliyorsa kimse kusura bakmasın bu iş sadece MHK, Federasyon falan değil devletin ta kendisidir.
Devlet denen kurum isterse bu ligte şikenin "ş"si bile olmaz, bu haksızlıkların hiçbiri olmazdı. Halk olarak devlete köle kurban olursan, gerektiğinde tepkini vermezsen onlarda senin hakkını yemene ses çıkarmazlar. Umutmayın 25.000 kişinin yürüdüğü olaydan sonra birden GS evinde Gençlerbirliğine yenildi nasıl olduysa artık ve biz Şam. Lİgine katıldık. Demek devlet olaya el atınca nasılda olaylar düzeliyormuş.
Dediğim gibi çözüm sadece MHK, Federasyon da değil taa devletin kendisinde olmalı. hakkaniyeti sağlayacak olan devlettir. ha devlette bu pisliğe bulaşmışsa işte o zaman halk içinde isyanlar başlar, devletin otoritesi zayıflar...

Taner Gündoğdu
14.12.2008, 17:04
ne kadar sert olursa olsun eğer sadece www.trabzonspor.org.tr adresinde kalırsa hiçbiranlam ifade etmez!

keles76
14.12.2008, 17:05
bu baskan ve yonetimin bu federasyona dis gecirmesi imkansizdir cunku baskan azizin arkadasi ve mahmutun babasini tanir ve durumumuz ortada bence bu yonetimi destekliyorsak bu saha disi faktorlerin aleyhimize olacaginida kabullenmeliyiz bunlardan bu kadar daha iyisini yapacak kimse varsa o gelsin

Dursun Kaplan
Sende ne bekliyordun din allah kitap küfredilmesinimi ? Dikkatli okursan ne kadar ağır bir acıklama olduğunu anlarsın..

Yazı yoluyla bundan ağırı yazılamaz.

Sana göre öyleyse bana görede öyle. :)

Sence TFF bunu dikkatli okuyacak mı ? Sence bizi kaile alcaklar mı ? Hiç sanmıyorum.

Emre Emiroğlu
Evet, bence de gayet sert bir açıklama olmuş. Fakat oradaki "ahmaklık" kelimesini hiç hoş değil.

Başka bir kelime kullanılarak da aynı sertlikte yazılabilirdi.

Neyse. Bence yerinde olmuş. Bize yapılan muamele o cünkü..

Tepki sadece yazıyla kalmamalı.. Umarım devamı gelir.

Fatih
14.12.2008, 17:06
Birşeyinde arkasında durun be kardeşim.

Tepki tepki dediniz alın size tepki daha ne istiyorsunuz.

Armutun sapı üzümün çöpü herşeye bir kulp bulmaktan vazgeçin.

vyno
14.12.2008, 17:07
Yönetim güzel bir açıklama yapmış Başkan akıllı adamdır yeri geldiği zaman televizyonlardada açıklamasını yapar.Sürekli televizyonlara çıkıp açıklama yaparsanız sıradanlaşır artık sizi kimse dinlemez.Başkan bunun bilincinde davranıyor.Taraftara büyük iş düşüyor sahamızda rakipleri hakemleri çok fazla baskı altına almalıyız Avni Aker'i cehenneme çevirirsek burdan hiçbir takım puan alamaz.Saha avantajımızı gerektiği gibi kullanamıyoruz.Eğer kullanabilirsek sadece sahamızda topladığımız puanlarla şampiyon oluruz.

Taner Gündoğdu
14.12.2008, 17:10
önceki yönetimi uyarmak adına gazeteye verilen ilan gibi şimdidegazeteye bir ilan verilebilir. BMN site girişinde yayınlanan duyuru gazetede yayınlanmak için uygun olur

Faik Yılmaz
14.12.2008, 17:11
Maçta bariz hatalar oldu doğrudur en sesli biçimde dillendirelim tamam ama maçta çok kötüydük...

mashal61
14.12.2008, 17:13
ne kadar sert olursa olsun eğer sadece www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr) adresinde kalırsa hiçbiranlam ifade etmez!
Ne demek hiçbir anlam ifade etmez? Oradan yapılan açıklama demek yönetimin konuşması demek. Yönetimin konuşması hiçbir şey ifade etmez diyorsan onu bilemem.

mashal61
14.12.2008, 17:21
Bundan daha sert bir açıklama resmi siteden heralde yapılamazdı. Yönetimimizin sezon başından beri hakem hatalarına(!) sessiz kalmasını yerinde bulmayan biri olarak bu açıklamayı son derece yerinde buluyorum. Haksızlık karşısında susmak demek haksızlığa ortak olmak demektir. Yönetimimizi sonuna kadar destekliyorum. Bundan sonra yapılacak hakem hatalarına(!) gittikçe sertleşen tepkilerin verilmesini bekliyorum. Böyle yaparak sivasın değil 3 ezik takımdan birinin şampiyon yapılmaya çalışıldığı armut gibi ortadayken çalınan puanlarımızı gündeme getirmeyen medyanın da Allah belasını versin diyorum.

Mustafa K. Demirbaş
14.12.2008, 17:26
bu açıklamanın bu akşam ki spor programlarında okunması çok önemli bence. bunun için bu yazıyı bu akşam yayınlanacak olan spor programlarına mail olarak atalım

Mehmet Fırat
14.12.2008, 17:27
Teşekkürler yönetim. :alkış:

biltrabzon
14.12.2008, 17:29
madem yönetim bunu hakem hatasi olarak görmüyor.kasit var diyor,ki öyle.ne duruyorsunuz bu serefsiz hakemi mahkemeye versenize.biraz ses getirmek lazim bu olayi böyle kapatmamak lazim.o serefsiz o bayragi bir daha eline almamali.evinde ailesine yan hakemlik yapsin,kaldirsin indirsin evinde bayragi.

Miraç Atalay Çiftçi
14.12.2008, 17:29
Aynı konu Asbaşkanımız ve Genel Sekreterimizin katılımıyla düzenlenen bir basın toplantısında detaylı bir şekilde kamuoyuna aktarılmış.

Ali Tunahan Güllü
14.12.2008, 17:32
işte bunu bekliyorduk yönetime teşkkürler....

Fatih
Dha tarafından yayınlandı artık bütün sitelerde görebiliriz.

Sporx örneklerden biri.

mashal61
madem yönetim bunu hakem hatasi olarak görmüyor.kasit var diyor,ki öyle.ne duruyorsunuz bu serefsiz hakemi mahkemeye versenize.biraz ses getirmek lazim bu olayi böyle kapatmamak lazim.o serefsiz o bayragi bir daha eline almamali.evinde ailesine yan hakemlik yapsin,kaldirsin indirsin evinde bayragi.
Elimizde delil yok. Neyi mahkemeye vereceksin. O zaman her hakem hatasından sonra bir dava açılırdı. Bana kalırsa böyle pozisyonlarda piero denen bir şey var madem hakem karar vermesin. Böyle saçmalık olmaz. Güreşteki gibi bakıp öyle karar versinler.

ganita ve zinos
14.12.2008, 17:33
iyi ki bir tepki vermiş ya...golu ofsayttan yiyoruz hemde son dakikada cezası affolan bir oyuncudan...liderlik yalnız ligin tepesinde olmakla olmuyormus gercekten...

Taner Gündoğdu
14.12.2008, 17:33
Ne demek hiçbir anlam ifade etmez? Oradan yapılan açıklama demek yönetimin konuşması demek. Yönetimin konuşması hiçbir şey ifade etmez diyorsan onu bilemem.

şu demek arkadaşım;

resmi siteye giren sensin benim yani hakkımızın yenildiğini idda eden, bağıran Trabzonspor taraftarları. bu yazının sadece resmi sitede kalması sadece bize hitap etmesi demktir ve bir anlam ifade etmez! bu yazı, bu isyan istanbul medyasına duyrulmalı, federasyona duyrulmalı, görsel medyada yer bulmalı yoksa biz konuşur biz dinleriz!

Adil ÖZGÜR
14.12.2008, 17:37
Yönetimin açıklaması haricinde federasyon bazında acilen girişim başlatması lazım. Ortada aleni bir dram yaşanıyor, bunun federasyona açıkça gösterilmesi lazım.

biltrabzon
14.12.2008, 17:38
Elimizde delil yok. Neyi mahkemeye vereceksin. O zaman her hakem hatasından sonra bir dava açılırdı. Bana kalırsa böyle pozisyonlarda piero denen bir şey var madem hakem karar vermesin. Böyle saçmalık olmaz. Güreşteki gibi bakıp öyle karar versinler.

bu hakemin yaptigi hata degil.sonucta mahkemeye verme yetkin var.bu olayi böyle kapatmayacaksin.selcuk dereli yi nasil mahkemeye verdiler hala devam ediyor.sende yap ki bu serefsizlerden birini senin macina vermesinler bir daha.bunlarin hepsi bir oyun.ne malum adi herifin birilerinden para almadigi.italya da almanyada hakemler cezaevine konuldu bu yüzden.yargilayacaksin ki bakalim isin asli nedir.arastiracaksin bulup cikaracaksin.bunuda adalet yapacak.öyle hata deyip isin üstünü kapatmayacaksin.adnan polat sampiyonluk yan hakemleri ayarlamaktan gecer derken bu ve bunun gibi seref yoksunlarindan bahsetti.

Selman
14.12.2008, 17:39
Yazıyı kim yazmış bilmem ama bana kanlı canlı tepki lazım.Başkan çıkacak kendi konuşacak, spor haberlerinde röportajı verilecek, duymayan kalmayacak.Ortalama 6-7 puandan bahsediyoruz burada.

biltrabzon
14.12.2008, 17:41
Masada da güçlü olacaksın

Bir-iki derken, Tahkim’in son dakika affı ile kadroya giren Sercan, 90. dakikada Sylva ile sohbet ederken açık ofsayt pozisyonda attığı golle, dengeyi Bursaspor lehine değiştirdi. Bu golün iki dakika sonrasındaki Umut’un golü, "Sercan’ın sayılanından daha az ofsayt" idi.

İşte hakemlerin oyuna ve sonuca etkisi, bu noktada ortaya çıktı. Abitoğlu’nun iki yardımcısının yanlışları, maçın dönmesine, Süper Lig liderinin değişmesine neden oldu.

Son dönemde bunları, çok sık yaşamaya başladı Trabzonspor. Verilmeyen penaltılar, iptal edilen goller ve verilen geçersiz rakip golleri. Lider olmak, puan durumunun en üstünde gözükmek değildir.

Liderlik, hem sahada, hem de masada kuvvetli olmaktır.

meric enercan

mashal61
14.12.2008, 17:42
şu demek arkadaşım;

resmi siteye giren sensin benim yani hakkımızın yenildiğini idda eden, bağıran Trabzonspor taraftarları. bu yazının sadece resmi sitede kalması sadece bize hitap etmesi demktir ve bir anlam ifade etmez! bu yazı, bu isyan istanbul medyasına duyrulmalı, federasyona duyrulmalı, görsel medyada yer bulmalı yoksa biz konuşur biz dinleriz!
Federasyon zaten duyar da medyada duyurulması konusunda haklısın. Ama o siteye sadece biz girmiyoruz. O açıklama da bizim gibi Trabzonspor taraftarlarına değil kamuoyuna yapılan bir açıklama. Özellikle de federasyona ithaf edilmiş gibi duruyor. Umarım bu hafta spor programlarında da bu konunun üstünde durulur.

biltrabzon
14.12.2008, 17:43
gecen haftalarda fenerin cizgiyi gecen topunu hakem vermedi ama yalaka lig tv ve maraton com tr pierolarla bütün dünya bunu konusuyor diye manset atti.serefsizler bize gelince yedigimiz golü ve yönetim yaptigi aciklamayi siradan haber yapti.mansete tasima geregi duymadi.

Mustafa K. Demirbaş
14.12.2008, 17:43
ajanssporda da yayınlandı ama bence bu akşam ki spor programlarına yöneticilerimiz bağlanmalı hatta imkan varsa canlı yayına katılmalı tepkımizi sert bir biçimde göstermeliler

TS-Tiryaki
14.12.2008, 17:45
En azindan bir tepki geldi. Bunada sükür. Tesekkür ederim.

Ama bence televizyonlardada aciklama yapilmali. Saner Ayar Show Tv Genel müdürü. Ayarlasin bir Canli Yayin. Alsin Sadri Baskani ve Yardimcilarini tepkilerini koysunlar. Gövde gösterisi olsun. Herkes TRABZONSPORUN gücünü görsün.

biltrabzon
14.12.2008, 17:45
ajanssporda da yayınlandı ama bence bu akşam ki spor programlarına yöneticilerimiz bağlanmalı hatta imkan varsa canlı yayına katılmalı tepkımizi sert bir biçimde göstermeliler

aynen hepsi ayri ayri spor programlarina baglanip,bunu gündeme tasimali.

İgzas-61
14.12.2008, 17:46
Bravo yönetimimize bundan sonra adam gibi maç yönetsinler

Taner Gündoğdu
14.12.2008, 17:48
Federasyon zaten duyar da medyada duyurulması konusunda haklısın. Ama o siteye sadece biz girmiyoruz. O açıklama da bizim gibi Trabzonspor taraftarlarına değil kamuoyuna yapılan bir açıklama. Özellikle de federasyona ithaf edilmiş gibi duruyor. Umarım bu hafta spor programlarında da bu konunun üstünde durulur.

sanırım derdimi anlatamıyorum yada sen ısrarla anlamamaya çalışıyorsun,

yazının federasyona yada hakemlere ithafen yazılması yada kamuoyuna yazılması o kişi veye kurumlara ulaşcak demek değildir. sorarım sana Trabzonspor resmi sitesi Trabzonsporlu olmayan kaç kişi tarafından hergün ziyaret ediliyor? üstelikte yazı girşi sayfasından değildeduyurular kısmından gösterilmiş

Gökhan KAN
14.12.2008, 17:51

yazının federasyona yada hakemlere ithafen yazılması yada kamuoyuna yazılması o kişi veye kurumlara ulaşcak demek değildir. sorarım sana Trabzonspor resmi sitesi Trabzonsporlu olmayan kaç kişi tarafından hergün ziyaret ediliyor? üstelikte yazı girşi sayfasından değildeduyurular kısmından gösterilmiş
takip ediliyor kardesim merak etme ama takip edenler dile getirir mi zannetmiyorum...

Thedoors
14.12.2008, 17:54
Bence gayet sert,üslubu düzgün bi açıklama olmuş.Yönetim olarak kendilerine yakışanı yaptıklarını düşünüyorum.''Masaya yumruğunu vurmak'',''Basın toplantısı düzenleyip meydan okumak'' gibi eylemleri geçen yıl bjk kulübü başkanı da yapmaya çalışmıştı yanlış hatırlamıyosam,hafızası iyi olan arkadaşlar hatırlamışlardır.Tükürdüğünü yaladığını da görmüşlerdir,ve ne elde ettiğini de...Ha Yıldırım Demirören bizi ilgilendirmez o ayrı,ama lobi işi bunlar,varsa gücün çekersiniz kulağını adamların,yoksa da varmış gibi göstermeye çalışıp bir nevi ''poker''oynarsınız,yada yönetimin şuanda yaptığı gibi aba altından sopa gösterirsin..burnuma hiç iyi kokular gelmiyo gerçi ama bekleyip görelim bakalım..

mashal61
14.12.2008, 17:58

Şundan eminim ki o yazı orada yayınlandığı anda federasyonun bundan haberi olmuştur. Hatta bizden bile önce haberleri olmuştur. Uzatmaya gerek yok. Seni gayet iyi anladım.

Yunus Emre SEYHAN
14.12.2008, 17:58
Trabzon hakemlerden şikayetçi

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, ''Bursaspor maçında yediğimiz ofsayt gol, bütün parçalar birleştirildiğinde tarafımızdan bir hakem hatası olarak değil, kasıtlı bir planın parçası olarak görülmektedir'' dedi.

Kulüp asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ve kulüp genel sekreteri Hasan Yener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklama yaptı.

Yönetim kurulu adına yazılı açıklamayı okuyan Hasan Yener, ligin 12. haftasında sahalarında yaptıkları Sivasspor maçında hakem hatalarının başladığını ve bunun 2-1 yenildikleri Bursaspor maçıyla geldiği noktanın kulüp tarafından kabul edilemez bir boyuta taşındığını belirterek, ''Bugüne kadar yaşanan gelişmelere ve hakem olaylarına karşı takındığımız hoşgörülü yaklaşım tarzı bir tevazu olarak değil, bir ahmaklık olarak algılanmış olacak ki bu yöndeki olumsuzluklar devam etmektedir. Söz konusu tavrımız yenilgi sonrasında gösterilen bir tepki değil haksızlığa ve kasıtlı davranışlara karşı bir duruş olarak değerlendirilmelidir'' diye konuştu.

Bordo-mavili takımın ligde arayı açmak üzere olduğu haftalarda başlayan bir dizi yanlışlar serisinin bugün ligin dengesini değiştirdiğini ve yarışın gidişatını apaçık belirlediğini savunan Yener, şöyle konuştu:

''Bursaspor maçında yediğimiz ofsayt gol bütün parçalar birleştirildiğinde tarafımızdan bir hakem hatası olarak değil, kasıtlı bir planın parçası olarak görülmektedir. Gösterdiğimiz bu tepki Bursaspor maçındaki mağlubiyetimizin gölgelenmesi olarak yorumlanmamalıdır. Bizler yönetim olarak elbette içimizdeki yanlışların düzeltilmesi konusunda gereken çabayı göstereceğiz. Ancak bu sezon yaptığı yatırım ve her yönüyle olumlu bir tavır sergileyen kulübümüzün futbol olarak yaşadığı sıkıntıların faturasını kesmek genç bir hakeme kalmamıştır.''

Yener, şöyle devam etti:

''Bursaspor maçına gelene kadar yaşadığımız hakem hatalarının bu maçta da ayyuka çıkması ve karşılaşmadan bir gece önce gösterilen Tahkim Kurulu işgüzarlığı ister istemez kafalardaki soru işaretlerini artırmaktadır. Tahkim Kurulu eminiz bu duyarlılığını bundan sonraki taleplerde gösterecektir. Geçtiğimiz sezon esame listesinde yapılan belgeli yanlışlık ortadayken Trabzonspor-Beşiktaş karşılaşmasında yaşanan olaydaki suçluları açıklayıp kamu vicdanını rahatlatması beklenen Futbol Federasyonu'nun herhalde Sivasspor maçıyla takımımız aleyhine başlayan seri hatalara karşı mantıklı açıklaması olacaktır.

İnandığımız, güvendiğimiz ve bunu her fırsatta dile getirdiğimiz Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Mahmut Özgener'den olaylara müdahil olarak, her konuda Türk futboluna örnek olan yapısını devam ettirmesini ve kamuoyunu rahatlatacak bir yaklaşım sergilemesini bekliyoruz. Aksi halde Trabzonspor yönetimi olarak kulübümüzün haklarını her platformda korumak adına gereken tavrı göstereceğimizin bilinmesini isteriz. Bundan sonra sahada yapılacak benzer hatalara karşı sessiz kalmayıp gerekli tavrı sergilenecektir.''

Kulüp Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu ise Trabzonspor'un bu yıl ligdeki konumunun bazı kesimleri rahatsız ettiğini sandıklarını ifade ederek, ''Son maçlardaki birçok hakem kararı ve tutumun hatadan öte bir konum alması üzerine böyle bir açıklama yaptık. Bu mesajdan herkes üzerine düşen hisseyi alıp daha adil bir lig oynanması gayreti içinde olunacağına inanmak istiyoruz'' dedi.

ligtv

mashal61
14.12.2008, 18:03
...Bundan sonra sahada yapılacak benzer hatalara karşı sessiz kalmayıp gerekli tavrı sergilenecektir...
Bu kısmı çok önemsiyorum.

Gökhan KAN
14.12.2008, 18:06
konussunlar abi ezikbahçe son sıralardaydı iki yönetici konusmaya basladı her hafta lider olacaklar nerdeyse

vyno
14.12.2008, 18:06
Bakın arkadaşlar ligtv nin sitesindede klübün açıklama yeraldı demekki takip ediliyormuş.Kliüp demek ki sessiz kalmıyormuş.En küçük olayda bu yönetimin eksikliklerini açıklarını kollayan akbabalar bu klübü yemeye çalısanlar yine avuçlarını yalasınlar.

orhan42
14.12.2008, 18:11
bence pek etkili olmaz açıklamalar..Yöneticilerimiz spor programlarına bağlanıp bu açıklamanın daha sertini yapmalılar..Hatta ve hatta son lig maçımıza takım siyah forma ve protesto pankartı ile çıkmalı bence...

Cafer Bulur
14.12.2008, 18:13
Yerinde bir aciklama,yalniz bir noktaya takildim ben.
Bundan sonraki yanlislarda gerekli tavrin sergilenecegi belirtilmis.
Halbuki su andan itibaren gerekli itirazlar yapilmaliydi.
Yönetim bu noktayi es gecmis,hic de dogru olmamis.

hamibasoglu
14.12.2008, 18:15
yapılan açıklamaların çok yumuşak olduğunu düşünüyorum.
daha sert ve ses getirecek açıklamalar lazım.
MHK 4 haftada liderliğimizi gasp etmiştir.Konstantin takımları + Sivas resmen kollanıyor.
Bunu haftalardır görüyoruz.
Bu gidişatın tek sorumlusu aslında olması gerektiği gibi hareket eden yönetimdir lakin Türkiye'de işler böyle yürümüyor.
ben TFF Dahil tüm spor sitelerine yorum ve mesajlar yazdım.
Hiç değilse taraftar olarak ta tepki koyalım.
Böyle gitmez,resmen Kurtlar vadisini seyerediyoruz.
Derin Lig :)

vyno
14.12.2008, 18:20
Sert açıklamalar işleri tersine çevirir.Hatırlayım Mehmet Ali Yılmaz hepinizi şöyle yapacam böyle yapacam bizle oyun olmaz biz Trabzonuz falan açıklamalarda bulunuyordu ertesi hafta 2-3 penaltıyla bize döşeyip gidiyordu rakipler.Bu hep böyle olmustur dozunda ve etkili açıklamalar önemlidir.Tüm bunlar bizi dahada hırslandırmalı bu hissi takıma vermeliyiz.Takımı etkileyip fener ve eskişehir maçlarına bu heycanla çıkmalarını sağlamamız bizim için daha etkili olacaktır.

Erdal
14.12.2008, 18:21
Cafer itiraz dan kasdın nedir. Bence maç akşamı değil ertesi gün yani sıcağı sıcağına değil sakin sakin düşünldükden sonra harika bir üslupla kaleme alınmış bir açıklama.... Daha sert i aleni küfür dü kulüp de bunu yapmaz herhalde:)...Süreç gayet iyi yönetiliyor. Çok memnunum...

vyno
14.12.2008, 18:22
Cafer itiraz dan kasdın nedir. Bence maç akşamı değil ertesi gün yani sıcağı sıcağına değil sakin sakin düşünldükden sonra harika bir üslupla kaleme alınmış bir açıklama.... Daha sert i aleni küfür dü kulüp de bunu yapmaz herhalde:)...Süreç gayet iyi yönetiliyor. Çok memnunum...

Düşüncelerinize aynen katılıyorum çok yerinde ve dozajı iyi ayarlanmış bi açıklama.

Erdal
14.12.2008, 18:22
Sert açıklamalar işleri tersine çevirir.Hatırlayım Mehmet Ali Yılmaz hepinizi şöyle yapacam böyle yapacam bizle oyun olmaz biz Trabzonuz falan açıklamalarda bulunuyordu ertesi hafta 2-3 penaltıyla bize döşeyip gidiyordu rakipler.Bu hep böyle olmustur dozunda ve etkili açıklamalar önemlidir.Tüm bunlar bizi dahada hırslandırmalı bu hissi takıma vermeliyiz.Takımı etkileyip fener ve eskişehir maçlarına bu heycanla çıkmalarını sağlamamız bizim için daha etkili olacaktır.

Vallahi düşme potasına yaklaştığımız dönem hariç kollandığımız bir maç hatırlamıyorum ben. Mehmet Ali bey esip gürlüyor biz de helal başkan diyorduk sadece....

Ali Tunahan Güllü
14.12.2008, 18:23
artık susmasınlar böyle devam etmez....

vyno
14.12.2008, 18:25
Vallahi düşme potasına yaklaştığımız dönem hariç kollandığımız bir maç hatırlamıyorum ben. Mehmet Ali bey esip gürlüyor biz de helal başkan diyorduk sadece....

Aynen öyle bende hatırlamıyorum kollandığımız maçı.Özellikle esip gürlediğimiz zamanlar inat edercesine bizim hakkımızı dahada açık bir şekilde yiyorlardı.

Cafer Bulur
14.12.2008, 18:29
Erdal abi,yönetim bundan sonraki yanlislarda gerekli tavirlar segilenecektir diyor.
Bende bu gerekli tavirlarin su anda yapilmasi gerektigini savunuyorum.3 macta canimiz yandiktan sonra gerekli tavirlar sergilenmezse ne zaman sergilenecek?
Gerekli tavirlardan kasdim,mhk ve federasyon nezdinde Trabzonsporun magduriyetini dile getirmek olacakti.
Itirazdan kastim budur.

refik
14.12.2008, 18:30
tepkisiz kalmayalım trabzonumuzu puanıı çalan yan hakemin mail adresi: hakanyemisken@hotmail.com

Sümeyye Şahin
14.12.2008, 18:31
yerinde bir açıklama olmuş tff dikkate almasa da aldırtmamız önemli zaten eskişehir maçında dillere destan dillendiririz kolaysa duymasınlar!...

Erdal
14.12.2008, 18:44
Mail atacak arkadaşlar lütfen ama lütfen küfür içeren ifadeler kullanmasın. Öyle bir üslup olsunki sahiden utansın ama kzıamasın. Mesela çocuklarınız varmı diye sorun. Sonra da sahiden onlara ahlak,fazilet ve naumsla ilgili bilgiler verirken biz aklınıza gelecekmiyiz deyin

refik
14.12.2008, 18:50
bu dünyada ve diğer dünyada yakandan düşmeyeceğiz dedim

Uzunoğlu
14.12.2008, 18:55
Geç kalmış bir açıklama

Keşke testi kırılmadan davranılsaydı

Kaybedilen puanların telafisi yok 7 puan göz göre göre gitti

O puanları kaybetmeseydik şu anda 7-8 puanla arayı açmıştık

Yazık oldu gerçekten

Bundan sonrası ne olacak

Şampiyonluk hayal bu ülkede 3 takımdan başkası şam piyon olamaz ve bu şekilde bariz hakem kasıtları(hata değil kasıt) oldukça ve masaya yumruk vuramadıkça bizde büyük filan değiliz. Trabzonspor taraftarı olarak Trabzonsporun içerdiği değerleri bilen birisi olarak bu kasıtları yapanların cezalandırılması başarılı olunamaz veya bir açıklamayla geçiştirilirse ha antep ha Trabzon farkı yoktur gözümde...

Taner Gündoğdu
14.12.2008, 18:58
tepkisiz kalmayalım trabzonumuzu puanıı çalan yan hakemin mail adresi: hakanyemisken@hotmail.com

adresin doğruluk derecesi nedir?

refik
14.12.2008, 19:03
%100 isteyen inanır isteyen inanmaz

Emirhan Ömeroğlu
14.12.2008, 19:05
hakeme tepki vermek yetmez alayına isyan etmeliyiz başta tff ve hakem kurulu olmalı...

Taner Gündoğdu
14.12.2008, 19:06
böyle bir mantık mı var? isteyen inanır isteyen inanmaz ne demek? mail adresini nerden bulduğunu sorduk insan gibi, mail atalım amasonra alakasız bir iolmasın diye, senden de yakışır bircevap bekledik demekki hata etmişim

aaahmet61
14.12.2008, 19:08
hakikaten bu e mail adresi ne kadar doğru.belli değil.

boztepeliyasin
14.12.2008, 20:27
hep tepki verseler ne olur düzelen bir şey göremiyorum ben . giden gitti. sadece lafla kınamayla tepki olmaz yaptırımlar olmalı.

Erdal DİLEK
14.12.2008, 20:38
burada kalmasın, devam cığ gibi büyüsün artık nedir bu ya,

LazAnisT
14.12.2008, 20:48
Hacıosmanoğlunu sevmiyorum ama görünüyorki bize öyle biride lazım.

Kadir
14.12.2008, 20:53
Gerekli bir açıklama . Bu şerefsizler kumpası kurmuşlar . Hem hakemleri hem rakibi devirmeliyiz artık .

_SeRKaN_
14.12.2008, 20:56
En sonunda sesimizi duyup bir bildiri yayınlayabildiler...Kaç haftadır şerefsizce puanlar gidiyor kimsenin gıkı çıkmıyordu...Umarım bundan sonra hakemler bize karşı daha ciddi maç yönetirler...Maçı hakkına göre yönetseler yeterli...

husky61
14.12.2008, 20:59
Yazıklar olsun sana tff yazıklar olsun o adam hasan doğanın kemiklerini sızlattınız ya size yazıklar olsun SİİZ TÜM ŞİDDETİM VE BELİİMDE KINIYORUM

husky61
14.12.2008, 21:02
KESİNLİKLE SONUNa kadar hakkımızı arayalım nolur artık trabzonuma dokunmasılar ve bunu en sevmediğim bursa sivas ve bunun giib takımlar karşıısında yapmasınlar gcüme gidiyor böyle puanlar kaybetmek haftaya es esi farklı yenip herkesi altımıza alalım nolur

mashal61
14.12.2008, 21:04
Bu tepki gayet yerinde. Ancak bizi böyle tepkiler vermek zorunda bırakmayacak saha dışı yatırımlarını da yönetimimizden bekliyorum.

RepLay
14.12.2008, 21:11
Skyturk te bi program var yeter söz taraftarın die.Canlı telefon bağlantıları yapılıyor yeni açtım ve 3 tane Trabzon spor taraftarı bağlandı baya tepkilerini dile getirdiler.

macka61
14.12.2008, 21:15
yönetim güzel bir açıklama yapmış helal olsun

Mehmet Sarigül
14.12.2008, 22:28
Futbol Federasyon yakin bir zamanda isim degisikligine giderse hic sasirmayin!
Icinde bulunduklari binayi Istanbul'a tasidilar, yetmedi.
TFF yerine Istanbul Futbol Federasyonu olur ve hangi kulüplere hizmet ettiklerini resmen ilan ederler.
TV'lerdeki futbol programlarina (TRT dahil !) ve gazetelere bakin, varsa yoksa Istanbul takimlari.
Avrupa'da bir Romanya takimi kadar basarilari olmayan sözde Istanbul büyükleri!

Yayinci kurulus neden yillardir hep üc, dört maci canli gösterir?
Neden bizim maclari bir ara vermiyorlardi?

Cünkü biliyorlar ki Anadolu takimlarinin maclari izlendikce taraftarlari cogalacak.
Futbol kalitesi olarak "diger" maclar sözde "derby"lerden cok daha iyi!

Istanbul'a gelen takimlara sinirli sayida bilet veriliyor ama nedense istanbul takimlari ankara'da
hep kendi taraftarlari önünde oynuyorlar.
Bu bilet uygulamasi neden yapildigini herkes biliyor, Trabzonspor'u istanbul'da ve sampiyonluk'da daha gücsüz kilmak.
Isteyen baksin, bilet uygulamasindan sonra kac kez Istanbul'da mac kazandik?!

Son olarak;

Federasyona, MHK'na veya hakemlere tepki hicbirseyi degistirmez.
"Hatalar" cünkü bilincli yapiliyor!!!

Biz Trabzonspor taraftarlari olarak neler yapabiliriz?

1. Trabzonspor'un her yerde ve her zaman yaninda olalim, destekleyelim.

2. Bütün "Anadolu" takimlarina ve taraftarlarina hosgörü ve sevgiyle yaklasalim.

3. TFF, MHK ve hakemleri protesto edelim, bunu tüm anadolu takimlarini arkamiza alarak yapalim.

nuri45
14.12.2008, 22:42
yarin saat 14.00 de sadri baskan ligtv deki futbol gündemi programina canli yayina cikiyor.

biltrabzon
14.12.2008, 22:45
ŞANSAL BÜYÜKA: …Hocam iyi bir zirve yarışı oluyor. Trabzonspor başkanı Sadri Şener yarın 14.00’de, Lig TV'de Futbol gündeminde canlı yayında olacak ki kolay kolay konuşmaz Sadri başkan.

ERMAN TOROĞLU: …Bugün lig bitse Sivasspor şampiyon. Bursa’da 1.5 metreden ofsayt gol yiyorsun, birinciyken ikinci oluyorsun. Ligin son haftası olsa ne olacak? Trabzonspor başkanı Sadri Şener, 1 ay önce bir gazetede "Tahkimde bir tane Trabzonlu delege yok. Ben eşitlik olsun diye istiyorum. Mücadele ettim başaramadım" dedi. Bursasporlu Sercan’ın gece cezası kalktı sabah Trabzon'a karşı oynadı.

ŞANSAL BÜYÜKA: …Kurullar yanlı mı karar veriyor demek istiyorsun yani. Kurullardakilerin formalarını çıkarmaları lazım değil mi karar verirken?

Mustafa Ayazoğlu
14.12.2008, 22:57
90 Dk. ofsayttan gol yiyoruz. Yapılır mı bu bea. Art niyetin daniskası. Tepki az bile.

Burhan61
14.12.2008, 22:58
Sadece yazılı tepkiden bir şey anlayacaklarını sanmıyorum. Fiili eylemler gerekiyor. Artık kim neyden anlıyorsa!

Ali Tunahan Güllü
14.12.2008, 23:01
bencede eylem yapmamız en doğrusu bu tür insanlar bundan anlar....

arifberkay
14.12.2008, 23:02
vay be taraftar baskısıyla 2 satır lütfetmişsiniz federasyonda inanaın bu açıklamadan çok korktu:)

A.T.R
14.12.2008, 23:10
Mail atacak arkadaşlar lütfen ama lütfen küfür içeren ifadeler kullanmasın. Öyle bir üslup olsunki sahiden utansın ama kzıamasın. Mesela çocuklarınız varmı diye sorun. Sonra da sahiden onlara ahlak,fazilet ve naumsla ilgili bilgiler verirken biz aklınıza gelecekmiyiz deyin

İyi de biraderim Allah'ını seversen söyle, utanacak yüze sahip olacak insanlar olaylara böyle mi yaklaşırlar, böyle mi karar verirler ve böyle mi yorumlarlar olanı biteni de bizlerden onları utandırabilecek mesajlar atmamızı istiyorsun. Sen herkesi kendin gibi utanabilecek bir yüze sahip mi zannediyorsun. Saf olmadığına göre bizim gazımızı almaya çalışıyorsun gibi geliyor bana. Tabii diyeceksin " ne yapalım o zaman? Sövelim gitsin mi? " bu da değil tabii ki. Yapılacak tek şey birlik olup takıma sahip çıkmak olmalı. Ve yönetim olarak da bizlerden her türlü maddi manevi fedakarlığı istesinler ve hakemleri ve diğer kötü oğlanları da filelere çivileyecek adamlar transfer etsinler.

Gerçi puştluğa dağlar dayanmaz ama neyse.

Harun-61
14.12.2008, 23:22
sadece Resmi Site'ye yazi yazmak ile olmaz.

seviyemizi bozmadan, sert bir sekilde bu konuyu herkese duyurmaliyiz. !!!

masa oyunlari resmen basladi, dimdik ayakta oldugumuzu göstermeliyiz !!!

.

Mehmet Sarigül
14.12.2008, 23:22
Hakemlere (Tarafli Medya, MHK ve TFF dahil!) en büyük protesto, Avni Aker'de Es Es macinda tribünden 20 bin Trabzonspor taraftarinin mac baslarken hakeme kirmizi kart göstermesi olacak!!!

Organizasyon ve maliyet acisindan hicde zor olmayan bir protesto olur.

Recep Alkan
14.12.2008, 23:27
bence şimdilik güzel bir açıklama. ama inanın etkisi sadece eskişehir maçında sürer. ikinci yarı ne olur bilinmez ???

Varlıbaş61
15.12.2008, 00:42
istedikleri oldu
puan farkı kapandı...
hakkımız helal olmasın sizin gibi emek hırsızlarına..
yönetim de gecikti bence
atı alan üsküdar'da şu an...
2-3 maç iyi maç yönetirler
sonra eski tas eski hamam olur
daha sert tedbirler lazım
inşallah eskişehir maçında tepkimizi koyarız taraftar olarak...

ugurozturk
15.12.2008, 00:43
Arkadaslar; yasiniz genc; ya hatirlamiyor ya cabuk unutuyorsunuz; uzuluyorum sizlere...

sen Trabzondan birak aciklama yapmayi 50 bin kisi meydanda yurusen; bomba atsan; istanbula sinek viziltisi gelmez. Bu tribunlerde kac kere siyah bayraklar acildi; calinan sampiyonluklarda millet kafasina sikti; intihar etti; trabzonda 30 bin kisi yuruyus yapti; en buyuk haber sag alt koseden yukari cikmadi istanbul gazetelerinde.

O hakem istesede o golu iptal edemezdi. Sedat Peker denen it; adamin anasini beller. Su an mhk 3 adamin elinde; Mecnun Odyakmaz(Sedat Pekerin enistesi ve kasasidir), Melih Gokcek, Aziz yildirim. Bu ucu icinde ister inanin ister inanmayin en etkisizi yine Aziz Yildirimdir.

Turkiyede ceteler, gladyo bitmeden; ergenekonlar tasfiye edilmeden TS sampiyonluk falan goremez. Iddiada 3,6 vermis Bursa; gidin bakin bakalim kimler oynamis 8 haftadir kazanamayan bursaya. Iddadan her hafta ceteye 3-4 trilyon para akar.

Bunlari bilmiyorsunuz; yok dakka 34'te 61 de siyah bayrak acalim; yok sahaya gozluk atsin herkes; hikaye bunlar arkadaslar. Sinek Viziltisi. Takimin oynadigi futboldan keyif alin; sampiyonlar ligi ya da uefaya gidersek seneye izleriz gercek TSyi.

Fazla hayal kurarsaniz cok husrana ugrarsiniz. Ben 30 yasimdayim; saclarimi agartti TS, yazik gencliginize.. degmez bu kadr heyecana.. yapabileceginiz hic bir sey yok..

trab61
15.12.2008, 00:54
yarin baskanimizi ligtvde futbol gundeminde izleyebilirsiniz.

POYRAZ
15.12.2008, 01:22
Yönetim resmi siteden bir aciklama yapmis iyi ama kimin umurunda? Televizyon kanallarinda bangir bangir hakkimizin yenildigini söylemiyorlarda resmi siteden yayinliyorlar. Yönetimi begeniyorum, iyi güzel ama verdigin beyanatlarda artik deginmelisin bu tür hakem rezaletlerine. Sivas macinin 5. dakikasinda verilmeyen bariz ve net penaltiyi hala unutamiyorum. Bursa macini söylemeye bile gerek yok.

Mustafa Ayazoğlu
15.12.2008, 03:30
http://www.tff.org/Images/TFF/NoImgThumbM.gif
Milli Takım antrenörlerinden Barış Özbek'e yanıt veriliyor..

TRABZONSPOR a neden yanıt vermiyor?

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=202&ftxtID=5699

ismail tüfekçi
15.12.2008, 10:44
sivas maçı dönüşü havalanındaki protestolarımızda ben maçın gözlemcisi yılnur önen e birileri düğmeye bastı trabzonun şampiyonluğu engelleniyor dediğimde yılnur hoca yok böyle birşey demişti bende sizler trabzona karşı düğmeye bastınız demiştim ve kayseri maçından sonra bu sitede bursa maçında hakem bizi doğruyacak dedim türk futbolu bu işte benim 1 ay evvel görüp havaalanındaki isyanımı bmn de yadırgayan suçlayanlar olmuştu

Gürkan
15.12.2008, 10:53
Tv lerin Şimdi farklı şekilde lider durumdaki Trabzonsporun maçına geçiyoruz anonsu yerine , evet üstte işler iyice kızıştı 1. ile bilmem kaçıncı arasında 3 puan var anonsu duyuyoruz. istedikleri oldu.

Travelair
15.12.2008, 10:59
Yerel medya hinlik peşine koşacağına ulusallaşmanın hesabını yapmalı, takıma da destek çıkmalı. Yönetim çok sert bir açıklama yapıyor ama bu medyada yer bulmuyor. Her taraf birbirine bağlanmış

TAHSİN 61
15.12.2008, 11:51
mahmut özgener maşa o ne yapsın biraz şiddet be kardeşim utanmasalr olur böle hatalar dicekler isyan edin ulannnnnn yeter ulannnnnn yönetim aklını başına al taraftar çıldırıyooo

Erkut Ay
15.12.2008, 14:14
maç özetinde benim dikkatimi çekti yan hakem vermediği ofsayttan sonra bir diğer ofsayt pozisyonunda bayrak kaldırırken sinsice gülmesi resmen yaptığı pisliğin kastın dışarıya vuruşuydu........

Kasım BEKTAŞ
15.12.2008, 14:21
maç özetinde benim dikkatimi çekti yan hakem vermediği ofsayttan sonra bir diğer ofsayt pozisyonunda bayrak kaldırırken sinsice gülmesi resmen yaptığı pisliğin kastın dışarıya vuruşuydu........

3 eziğe yanlış yapıldığı zaman medya silahı kullanılıp tekrar yanlış olması engelleniyor...

ama bizde medya silahı yok o zaman başka bir silah kullanmak lazım...(belkide mecazi olmasına da gerek yoktur!)...

yakuphoca
15.12.2008, 14:36
Arkadaslar; yasiniz genc; ya hatirlamiyor ya cabuk unutuyorsunuz; uzuluyorum sizlere...

sen Trabzondan birak aciklama yapmayi 50 bin kisi meydanda yurusen; bomba atsan; istanbula sinek viziltisi gelmez. Bu tribunlerde kac kere siyah bayraklar acildi; calinan sampiyonluklarda millet kafasina sikti; intihar etti; trabzonda 30 bin kisi yuruyus yapti; en buyuk haber sag alt koseden yukari cikmadi istanbul gazetelerinde.

O hakem istesede o golu iptal edemezdi. Sedat Peker denen it; adamin anasini beller. Su an mhk 3 adamin elinde; Mecnun Odyakmaz(Sedat Pekerin enistesi ve kasasidir), Melih Gokcek, Aziz yildirim. Bu ucu icinde ister inanin ister inanmayin en etkisizi yine Aziz Yildirimdir.

Turkiyede ceteler, gladyo bitmeden; ergenekonlar tasfiye edilmeden TS sampiyonluk falan goremez. Iddiada 3,6 vermis Bursa; gidin bakin bakalim kimler oynamis 8 haftadir kazanamayan bursaya. Iddadan her hafta ceteye 3-4 trilyon para akar.

Bunlari bilmiyorsunuz; yok dakka 34'te 61 de siyah bayrak acalim; yok sahaya gozluk atsin herkes; hikaye bunlar arkadaslar. Sinek Viziltisi. Takimin oynadigi futboldan keyif alin; sampiyonlar ligi ya da uefaya gidersek seneye izleriz gercek TSyi.

Fazla hayal kurarsaniz cok husrana ugrarsiniz. Ben 30 yasimdayim; saclarimi agartti TS, yazik gencliginize.. degmez bu kadr heyecana.. yapabileceginiz hic bir sey yok..

Şimdi anladınızmı Sivas neden ligin üst sıralarında..

Uzunoğlu
15.12.2008, 15:58
Orta halli bir açıklama yapacaksın

Haksızlık uygulamalarından şikayet edeceksin

Basın önünde yaptığınız şikayetlere yetkili kimse cevap vermeyecek basın önünde

Sonra kalkıp kulübümüz büyük kulüptür teraneleri anlatacaksınız

Geçin beyler geçin

Kelle koparmadan büyük kulüp olunmaz

Bu şikayetler zamanla alışkanlık haline gelecek bırakın konuşsunlar mantığına bürünecek

Bu hakemin cezalandırılmasını sağlayamıyorsanız büyük kulübü küçük zihniyetle yöneten basiretsiz insanlarsınız. Dünya karmasını transfer etseniz ne yazar...

Erkut Ay
15.12.2008, 20:03
Federasyon'dan Trabzonspor'a cevap

Dün Trabzonspor, Bursa maçındaki hakem hatasını işaret ederek sert bir açıklama yapmıştı. TFF o açıklamaya sessiz kalmadı.

Futbol Federasyonu, bir açıklama yaparak, hakem kararlarında kasıt aramanın kimseye yarar sağlamayacağını bildirdi.
Federasyondan yapılan açıklamada, profesyonel liglerde 2008-2009 sezonunun ilk yarısının bitmesine sayılı günler kala kamuoyunda yer alan kimi ifadelerin üzülerek izlendiği belirtildi.
Açıklamada, ''Türkiye profesyonel liglerinde her hafta 68 karşılaşma oynanmaktadır. Futbol Federasyonu olarak tüm maçların kusursuz bir şekilde gerçekleşmesi için tüm birimlerimizle çaba sarfetmekteyiz. Bu süreçte, liglerde mücadele eden kulüplerimizin yöneticilerinin, teknik sorumlularının ve futbolcularının da Türk futbolunun çatı örgütü olan federasyona yardımcı olması gerekmektedir. Türk futbolu hakettiği parlak geleceğe, ancak bu işbirliğiyle ulaşacaktır'' denildi.
En önemli sorumluluğun, kulüplerin başkan ve yöneticilerine düştüğü ifade edilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
''Maçların ardından yapılan açıklamalarla, kasıtlı olarak spekülatif ortam yaratmaya çalışan yöneticilerin bu tutumu kimseye yarar sağlamaz. Futbol Federasyonu, bu güzel oyunun katılımcısı değil, düzenleyicisi ve denetleyicisidir. Biz ve bizim göreve getirdiğimiz kurullar, özgür ortamlarda çalışmalıdır. Yöneticilik sorumluluğuyla bağdaşmayan açıklamalar, kurullarımızın çalışma özgürlüğünü baskı altına almaya yönelik çabalar olarak algılanmaktadır.
Ligimizde rekabet ne kadar üst seviyede olursa, kavga ve gürültü sahalarımızdan ve saha dışından ne kadar uzakta olursa, marka değeri de o kadar yükselir.
Futbol Federasyonu olarak hiçbir hakeme ya da hiçbir kurul üyemize telkinde bulunmamız söz konusu değildir. Hatalar futbol oyununun her zaman içinde olan unsurlardan biridir. Nihai hedefimiz, hiçbir şekilde kasıtlı yapılmayan bu hataların asgari düzeye indirgenmesini sağlamaktır. Bunun için de Futbol Federasyonu'nun yanısıra futbolun tüm paydaşlarına sorumluluk düşmektedir. Futbol ailesinin tüm bireylerinin bu sorumluluk çerçevesinde işbirliği yapması en büyük arzumuzdur.''
AA

Erkut Ay
15.12.2008, 20:06
nedense cevaplar hazırda pisliği yapan hakemlerine çıt çıkaramıyorlar haftalardır ezilen kulübe kimse destek vermiyor nasıl olacak o iş taraflı standartçı federasyonlamı düdüğünü takımına göre çalan hakemlerlemi.......

Doğukan Uçan
05.02.2024, 10:36
https://twitter.com/aspor/status/1754231900464447667

https://twitter.com/aspor/status/1754232280057356385