PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine

Berk
06.12.2008, 11:41
http://img91.imageshack.us/img91/1671/n1422528192301376483829ts5.jpg (http://imageshack.us/)

Kurtlar Vadisi (http://blog.wolkanca.com/etiket/kurtlar-vadisi/) dizisinin “devrimci jargonu” ve “Nalet olsun içimdeki insan sevgisine” repliğiyle tanınan “Muro” karakteri sinema (http://blog.wolkanca.com/etiket/sinema/) perdesine taşındı.

Senaryosunu Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan’ın yazdığı filmin yönetmenliğini Zübeyr Şaşmaz yaptı. Mustafa Üstündağ, Selim Erdoğan, Bülent Şakrak ve Evrim Alasya’nın performanslarını sergilediği filmin konusu kısaca şöyle:
“Cezaevinden çıkan Muro ile Çeto, ‘devrim’i köyden başlatmak üzere memleketlerine dönerler. İlk planları evlenip yuva kurmak, örnek birer devrimci olmaktır. Oysa köyde onları bir sürpriz beklemektedir.
Muhtar, Muro ile Çeto’yu hapisteyken iki Rus kadınla evlendirmiştir. Muro ile Çeto’nun devrim ütopyasını gerçekleştirmeleri için kadınları bulup boşanmaları gerekmektedir. Bunun için İstanbul’a dönen Muro ile Çeto’nun başına gelmeyen kalmaz, çözümlemesini asla yapamayacakları bir örgütle karşı karşıya kalırlar.”

Bahattin Aydın
06.12.2008, 12:25
Bugün 16:30 da izleyeceğim inşallah. :)

Samet Türkmen
06.12.2008, 13:03
Ülkemizde ne zaman cıvık olmayan bir film veya cıvık olmayan bir komedi filmi göreceğiz?

Bence en büyük sorun ise, olmayan 300 kahramanla millet sinemada kendine yapmacık tarih yazarken,bizim İstanbul'un Fethi'nin bir filminin olmaması. Çizgi film var sadece . Hani nerede o vatanını çok seven kurtlar vadisi yapımcıları. Bunlar kültürü yozlaştırma çabalarından başka birşey değil.

TheDayAfter61
06.12.2008, 13:07
Ülkemizde ne zaman cıvık olmayan bir film veya cıvık olmayan bir komedi filmi göreceğiz?

Bence en büyük sorun ise, olmayan 300 kahramanla millet sinemada kendine yapmacık tarih yazarken,bizim İstanbul'un Fethi'nin bir filminin olmaması. Çizgi film var sadece . Hani nerede o vatanını çok seven kurtlar vadisi yapımcıları. Bunlar kültürü yozlaştırma çabalarından başka birşey değil.

Abi bırakın İstanbul'un fethinin filmini ben çekicem ileride:cool:İleride yönetmen olduğumdaki düşüncelerimden biri.İnşallah ben olana kadar kimse çekmez:)

Mayls
06.12.2008, 14:59

Ülkemizde çekilmiş olan bir çok ciddi komedi de var:
2 Süper Film Birden, Hokkabaz, Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım, Dondurmam Gaymak ve Herşey Çok Güzel Olacak bunlar için bir kaç örnek. Hepsini de tavsiye ederim.

Arz talep meselesi bu. Bir şirketi iyi hasılat yapacak film çekti diye suçlayamayız.

Not: Ben de isterim İstanbul'un bir filmi çekilsin ama bir anda olmuyor :) Tarihimiz destanlarla dolu :) Daha geçen yıl 120 çekildi. Şahsen benim böyle bir hikayeden haberim yoktu. Bence tarihi film çekilecekse, ağırlık Kürşad Destanı veya Ergenekon gibi unutulmuş destanlara verilmeli :)

Asıl konuyu tamamen unuttum :) Bugün baktım, Muro Münih'e de gelmiş. Bakalım, ben A.R.O.G.'a gitmek istiyorum, kankam Muro diye tutturdu. Çöp çekeceğiz sanırım :D

alper*
06.12.2008, 15:00
yakışır böyle bir ülkeye.

Misina
06.12.2008, 16:22
Dizinin ve Filmin senaristlerinin ciddi şekilde kasıtlı davrandığını düşünüyorum.

Dizininde birilerinin isteklerine göre şekillendiğin düşünüyorum.Zira Ergenekon olayının hemen ardından İskender diziye girmişti.

Senaristler her platformda muronun mizahi yanını vurgulayıp neci olduğunu neye hizmet ettiğini arka plana atmaya çalıştı.

Geçen yıl rtükten gelen teröristi şirin gösteriyorsunuz uyarısının ardından muro örgütten kısmen koparılmıştı.

Fakat bizler tv başında muro nun yaptıklarında pişman olmasını ve dizide olmaya devam etmesi durumunda cezasını çekip topluma kazandırılmasını beklerken Muro Dizideki Devlet yani Polat Alemdarla İtirafçı olmam diyerek pazarlık yapabilmiştir.

Para kazanma uğruna bu dizinin yöneticileri bir ülkenin Milli Değerlerini Çiğneme Cesaretini göstermiştir.

Berk
06.12.2008, 16:33
uşaklar böyle terörist şeyler izlemeyin buna vereceğiniz para belki pkkya gidecek pkk filmi işte, milletin bayıldığı muro pkknın metropol sorumlusu ve bu kişiyi halka sevdirmeye çalışıyorlar birşeyler halka alıştırılmaya çalışıyor dikkat edun

Bu sadece bir dizi karakteri.Dizide hangi rolü verirlerse onu oynuyor adam ve bana görede işini iyi yapıyor.'Parası PKK'ya gidecek' sözünüde hangi matınğa dayanarak söylediniz bilemiyorum ve yorum yapmıyorum..

alper arkadaşım çok güzel bir söz söylemiş "yakışır bu ülkeye"

ıssız adam filmi var bence ona gidin hem Trabzonsporda geçiyor filmde, adam şehirde dolaşırken arka tarafta giyim mağazasında TS kaşkolu görünüyor birkaç saniye

Yani bundan doğal ne olabilirki arkadaşım?Her TS rozeti, anahtarlığı vb. gördüğümüz filme gitme zorunluluğumuz mu var?Ayrıca bu eşyaların filmin 1-2 saniyesinde arkaplanda gözükmesi benim için bişey ifade etmiyor, gayet normal şeyler..

Gamze
06.12.2008, 16:45
Son dönemlerde moda olduğu üzere, bu da ticari amaç güden basit bir güldürü filmi. Eğlenmek için gidilebilir olduğunu düşünüyorum.
Filmden 'sinema sanatı' adına bir şey beklemek zaten manasız.
Ancak baş rol oyuncusu Mustafa Üstündağ'ın performansı eminim ki yine de doyurucu olacaktır.

Dursun Kaplan
06.12.2008, 16:58
Ancak baş rol oyuncusu Mustafa Üstündağ'ın performansı eminim ki yine de doyurucu olacaktır.

Tiyatro kökenli oyuncular her zaman başarılı olur.;)

Mustafa Yılmaz
06.12.2008, 17:14
"Devrimcileri ti ye almalarına bende aşırı şekilde kıl oluyorum." demiş arkadaş.

Devrim ,hala mı devrim diyorsun.

Şehitler,yollarda veya bombalanan yerlerdeki suçsuz insanlar,yakılan fabrikalar ve hep devrimin eseridir.

Misina
06.12.2008, 17:19
"Devrimcileri ti ye almalarına bende aşırı şekilde kıl oluyorum." demiş arkadaş.

Devrim ,hala mı devrim diyorsun.

Şehitler,yollarda veya bombalanan yerlerdeki suçsuz insanlar,yakılan fabrikalar ve hep devrimin eseridir.

Bugün İçinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyetide bir Devrimin sonunda kurulmuştur.

Kurtuluş savaşımızın ana düşüncesi anti emperyalizm ve tam bağımsızlıktı.Şimdi Tv lerde bu laflar teröristlerin ağzında.

Devrimden kastım yakıp yıkmak savaş yapmak değil.

Devrimciden Kastımda Lenin ve Stalin değildir.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal En büyük devrimcidir.

Mustafa Yılmaz
06.12.2008, 17:26
Bugün İçinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyetide bir Devrimin sonunda kurulmuştur.

Devrimden kastım yakıp yıkmak savaş yapmak değil.

Devrimciden Kastımda Lenin ve Stalin değildir.

Ulu önderimiz Mustafa Kemal En büyük devrimcidir.
İyi akşamlar
Doğru söylüyorsunuz fakat filmde ti'ye alınan bizim devrimimiz değil;
Mao'nun ,Troçki'nin ,Lenin'in ,Stalin'in,Ernesto C.G 'nin ,D.G 'nin,M.Ç'nin devrimi.

Misina
06.12.2008, 17:34
İyi akşamlar
Doğru söylüyorsunuz fakat filmde ti'ye alınan bizim devrimimiz değil;
Mao'nun ,Troçki'nin ,Lenin'in ,Stalin'in,Ernesto C.G 'nin ,D.G 'nin,M.Ç'nin devrimi.

Tamam bu dediğinize bi itirazım yok fakat anti emperyalizm ve anti kapitalizm düşüncelerini de sanki örgüte has düşüncelermiş gibi lanse ediyorlar.

Fragmanda dikkatimi çeken bişey var muro sokakta giderken yabanci isimli tabelaları eleştirip kapitalist emperyalist işi diyor.

Bunu yıllardır eğitimcilerimiz söylüyor yozlaşmadır diyor.

Mayls
06.12.2008, 17:47
Konu nerelere geldi.
Filmde ve dizide bahsi geçen devrimi sahiplenme zorunluğu yok. Ama bu o düşünceyle dalga geçme hakkı vermez kimseye.

"Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır."

O fikir kimin olursa olsun, saygı duyulmalıdır.

m@rdi
06.12.2008, 18:00
Çoğumuz (hele de şu sıralar ) filmlere aman ideolojisi şuymuş,aman birileri iyi gösteriliyormuş, aman bizden birileriymiş diyerek gitmiyoruz.
Amaç genelde biraz gülüp,günlük stresten biraz olsun uzaklaşmaksa İvedik ReceP'in rekor kırdığı ülkemizde Muro'da iş yapar.:)

Bu sıralar her yeni dizi için her yeni film için başlık açılır oldu. Sonumuz hayrola :)

Berk
06.12.2008, 18:01
O fikir kimin olursa olsun, saygı duyulmalıdır.

Yanlış düşünüyorsunuz, her fikre saygı duyulamaz..

Mayls
06.12.2008, 18:13
Yanlış düşünüyorsunuz, her fikre saygı duyulamaz..
Haklısın. Ama D.G.'in fikri bence en azından saygıyı hak ediyor.

Neyse konu iyice dağıldı :) Filmi izleyen var mı?

alper*
06.12.2008, 18:16
saygı duymuyorsan saygı da beklemeyeceksin :)

Onur Civelek61
06.12.2008, 18:16
komedi filmi abartılcak bişeyi yok.amaç güldürmek:)

Berk
06.12.2008, 18:24
Haklısın. Ama D.G.'in fikri bence en azından saygıyı hak ediyor.

Neyse konu iyice dağıldı :) Filmi izleyen var mı?

Ben orda Gezmiş'in fikirlerini kastetmemiştim.İnsanlıktan nasibini almamış ve saçma sapan fikirlerin peşinden giden, bu ülke üzerinde kirli oyunlar oynayan insanların fikirlerine saygı duymamayı kastetmek istemiştim ama becerememişim, neyse..:o

W_O_L_D_A
06.12.2008, 20:44
Muro devrimcileri 'ti'ye alınca bir kesim çileden çıktı. Beyoğlu'nda bir grup öğrenci gösterime giren filmi protesto etti.

Taksim İstiklal Caddesi Yeşilçam Sokak'taki Sinepop sinemasında da gösterilen filme tepki gösteren grup pankart açarak, "Muro şaşırma sabrımızı taşırma" şeklinde slogan attı.

kaynak : mynet

Mayls
06.12.2008, 20:50
Ben orda Gezmiş'in fikirlerini kastetmemiştim.İnsanlıktan nasibini almamış ve saçma sapan fikirlerin peşinden giden, bu ülke üzerinde kirli oyunlar oynayan insanların fikirlerine saygı duymamayı kastetmek istemiştim ama becerememişim, neyse..:o
Ben yanlış anlamışım demek :p

Neyse, bırakalım tartışmayı. Konumuz Film :)
Sanırım haftaya izleyeceğim Muro'yu.

Bahattin Aydın
07.12.2008, 02:11
Ben filmi izledim gayette eğlendim..İzlenilecek film.

BDiler61
07.12.2008, 03:06
film gercekten eglenceli bi film

Hasan61
07.12.2008, 12:49
bugün izleyecem bir aksilik olmazsa

İskender66
07.12.2008, 18:07
Bayramdan sonra oğlumla beraber izleyeceğiz inşallah. Şuanda izlemeyi en çok istediğim 2 flim var. Biri Muro, diğeri A.R.O.G.

Emorfo
08.12.2008, 18:27
Dizideki espirilerin benzeri, sinemada boşuna izlemişim. Para verilip izlenecek bir film değil.

Emirhan Makul
08.12.2008, 18:28
Sonunda Ölüyor mu ? :D

Berk
08.12.2008, 18:29
Sonunda Ölüyor mu ? :D

Hayır, adamın hanesine tecavüz ettiği için polisler alıp götürüyor.Orada bitiyor zaten film..

Emirhan Makul
08.12.2008, 18:51
Frgmanda Vuruluyorda Çeto Vuruyor ya ?

Filimin ucu açık bitiyor yani ?

Burak_52
08.12.2008, 19:01
evet
eminim bu filmin devamı gelecek

Berk
08.12.2008, 19:15
Frgmanda Vuruluyorda Çeto Vuruyor ya ?

Filimin ucu açık bitiyor yani ?

O tabanca filmdeki bi çocuğun oyuncak tabancasıymış, bi adamı dövmeye gittiklerinde yanlışlıkla onu almışlar..:D

Filmin devamının geleceğini düşünüyorum..

Erkan
08.12.2008, 20:22
yok o DKA oluyor :p...

alpozan61
08.12.2008, 20:39
filme gittim hiç beğenmedim...ahlaki değerlerden yoksun... muro denen şahıs devrim devrim diye ötüp duruyodu iki tane kız görünce yelkenleri suya indirdi... pabucumun devrimcisi muro ne olacak.. :D filmin tek beğendiğim şeyi müziği...

Selman
08.12.2008, 21:04
Konu dışı mesajlar silinmiştir.

Mehmet Ç.
08.12.2008, 21:47
ben dün gittim cook beyendim... internet'e düsdügünde yine izlerim:D

müzikleri müthis.

dizinin sonundan bise annamadim

Harun-61
08.12.2008, 23:13
verdigim paraya resmen acidim ..!

.

Mustafa K. Demirbaş
09.12.2008, 09:25
bu akşam bende izleyip notunu vereceğim:)

Mayls
09.12.2008, 10:27
Kimse beğenmemiş :) Karar verdim; A.R.O.G.'a gidiyorum, Muro'ya gitmiyorum :)

İskender66
09.12.2008, 13:20
Bugün saat 15:30'da Muro'ya, 17:30'da da A.R.O.G.'a gidecem. Yorumlarımı izledikten sonra aktarırım artık :)

Mustafa K. Demirbaş
09.12.2008, 19:15
ya sanki sinema da bedava ekmek dağıtılıyor acayip kuyruk var bilet bulamadık ki izleyelim

DKaraduman
09.12.2008, 19:36
ya sanki sinema da bedava ekmek dağıtılıyor acayip kuyruk var bilet bulamadık ki izleyelim

Dün gece 11 bucuk seansına biz de ancak bulduk :D millet boşvermiş bayramlaşmayı sinemaya gidiyor valla...

Egemen
09.12.2008, 19:47
bütün filmi fragmanlarda verdiler zaten :) gidermiyim bilmiyorum

Ömer SEVİNÇ
09.12.2008, 22:49

Her fikre saygı duymak gerekir. Ne olursa olsun her zaman karşındaki bir insan ve kendine göre doğruları, yanlışları var.

Eğer saygı duymazsan, bir gün gelir, sana saygı duyması için yalvarırsına aynı adamlara..

Herkese kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle davranın..

İskender66
09.12.2008, 22:50
Sinemalar full dolu. Zor yer bulup izledim bu iki filmi. AROG ve MURO filimlerini izledim. İkiside güzel ama AROG tabiki çok daha güzel.
Gelelim MURO ile ilgili gözlemlerime.. Bence güzel espriler var. Tabi esprilerin en güzelleri zaten fragmanlarda veriliyor. Pek çoğunuda Kurtlar Vadisinde izliyoruz zaten benzer espriler. Ama bence genede gidip keyif alınabilir.

fincher
10.12.2008, 10:05
Zaman ve para kaybı...

Emirhan Makul
10.12.2008, 10:06
Osmanlı Cumhuriyeti mi?, A.R.O.G.'mu?, Muro mu?

DaNGeR_BoY
10.12.2008, 10:40

Bence en büyük sorun ise, olmayan 300 kahramanla millet sinemada kendine yapmacık tarih yazarken,bizim İstanbul'un Fethi'nin bir filminin olmaması. Çizgi film var sadece . Hani nerede o vatanını çok seven kurtlar vadisi yapımcıları. Bunlar kültürü yozlaştırma çabalarından başka birşey değil.sana katılıyorum..istanbulun fethi tarih açısından çok önemli bir olay .bknz:turuva:adamlar bratt pitt i oynattılar filmlerinde dünya izledi..biz neden yapamıyoruz acaba??!!.bir recep ivedik,bir kurtlar vadisi ırak çekilmesin bu film çekilsin

Burak_52
10.12.2008, 10:55
fazla abartılmamış hoşuma gitti

Mehmet Ç.
10.12.2008, 17:40
KOMIK hedefine ulasmis. Ama konusu daha iyi secilebildirdi. Sonune pek anamadim, kesin 2si cikar. Cünkü bosanmak istiyor, bosanamiyor, kizi seviyor, hapise giriyor.

Alihan Ertürk
10.12.2008, 17:48
anladığım kadarıyla gidenler pek tavsiye etmiyorlar ben de sinemaya boşuna para vermicem valla yakında çıkar cdleri alır izlerim evde rahat rahat :)

karim@benzema10
10.12.2008, 19:44
muro filmine gittim ve muro'nun devrimci ahlakına hayran kaldım:)

arog ve osmanlı cumhuriyeti gibi arkasına Türk telekom gibi sponsorlar almamasına karşı iyi bir seyirci kitlesine ulaşacağını düşünüyorum.bu filmi şiddetle tavsiye ediyorum.:)

Dursun Kaplan
12.12.2008, 10:21
http://kurtlarvadisi.com/images/murobilet.jpg

Muro 1 Milyonu Aştı

5 Aralık Cuma günü 235 kopya ile 350 salonda gösterime giren “Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” filmi ilk 6 gününde 1 milyon izleyici sayısını aştı.
İlk 3 günde 390.573 izlenen “Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” filminin seyirci sayısı katlanarak artıyor. İkinci 3 günde yaklaşık 620bin izleyiciye ulaşan “Muro – Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine” filmi, 1. haftasını tamamlamadan 1 milyonu aşkın sinemaseverle buluşmuş oldu.

Bayram tatili nedeniyle sinema salonlarından net ve sağlıklı bilet sayısının alınamadığını da kamuoyuyla paylaşma gereği duyuyoruz. Filmin izlenme sayısıyla ilgili en sağlıklı veriler pazartesi günü basın ve kamuoyuyla paylaşılacaktır.

sümela61
12.12.2008, 11:54
arkadaşlarımızın düzenlediği bir organizasyon neticesinde Muro'yu izleyenler arasına dahil oldum...

senaryo inanılmaz kötüydü bence... Muro'nun çöp tenekesinde uyanması, tipik bir İlyas Salman filmi hikayesi idi... ev sahiplerinin evde olmayıp, kahramanlarımızın eve yerleşmesi ve en sonunda basılmaları ise, Zeki Alasya - Metin Akpınar filimlerinden bir enstantane gibiydi...

anlayacağınız hiç ama hiç özgün bir film izlemedim...

alper*
12.12.2008, 12:12
nete düştü,netten izlenmesi daha akıllıca ama ona bile üşeniyorum acaba 2 saatimi versem mi vermesem mi?

bestrafer
13.12.2008, 11:29
Komedi bakımından mükemmeldi. Hiç bir filme bu kadar gülmemiştim. Laf koymaları filan herşeyi yerindeydi ama devrimci sözleri çok abartılmış. Adamın ağzından kapitalizm emperyalizm sözleri hiç düşmüyor. Ama gülme yeteneğini kaybetmiş insanların kesin seyretmesi gerek.

ugurTS1989
13.12.2008, 21:19
Çeto: Boşkanım..
Muro: Çeto ?
Çeto: Ben de ancharman olabilir miyim ?
Muro: Enkırmen mi ? Saçmalama Çeto Sen olsan olsan En kro men olursun . . http://www.ceparsivi.org/images/smilies/tongue.gifhttp://www.ceparsivi.org/images/smilies/tongue.gifhttp://www.ceparsivi.org/images/smilies/tongue.gif

Mehmet Fırat
14.12.2008, 01:27
Filme gitmedim ama filmde oynamış kadar oldum. :p :D

http://img114.imageshack.us/img114/2523/091220081229eg9.th.jpg (http://img114.imageshack.us/my.php?image=091220081229eg9.jpg)

Atakan
17.12.2008, 14:30
Muro şuan Flash Tv'de 7 Numara'da oynuyor.:D

Berk
17.12.2008, 14:55
10 günde 1.5 milyon kişi tarafından izlendi, AROG ise 2.5..

Ufuk Bayraktar61
17.12.2008, 18:34
bende nihayet bugün gittim filme...görüşlerimi anlatıyim..bence sıfır küfürle film iyi güldürdü..günümüzde güldüğümüz şeyler hep küfürdü ama bu filmde buna rastlamadım, ne yaln sölim şaşırdım..birde ufak bi ayrıntı gördüm osmanlı cumhuriyetinde sultanın (ata demirerin) saraydan kaçıp kiraladağı boğaz manzaralı ev ile, muroda ki rus kızların arkadaşını arayıp, gittikleri arkadaşının evide aynı ev..ev ne mübarek evdi birinde sultan birinde fahişeler kalıyodu :D

Sencer Bulut
17.12.2008, 18:42
valla ben arogada murayada gittim mura cok hosuma gitti senaryo pek iyi degildi ama bekledigim gibi bir filimdi.Arog da güzeldi ama bekeledigim gibi bir flim bulamadım.o kadar ortalıgı ayaga kaldıracak kadar bisey yoktu ama güldük eglendik.icinden sececek olursam muro derim...

POYRAZ
18.12.2008, 01:22
Gecen gün sinemaya gittigimde Muro'ya degil Arog'a girdim. Arog'un sonlarina dogru can SIKINTISI hasil oldu ve cikip hemen yan tarafta oynayan Muro'ya girmeyi düsündüm. Sonra vazgectim ve Arog bitince sinemadan ciktim. Muro'yu henüz izlemedim ama izleyen arkadaslarim izlemeye deger olmadigini söylüyorlar, o yüzden internet ortamina düstügü zaman bakacagim bir ara.

lazko_87
18.12.2008, 11:13
arogu da izledim.
bence muro daha komik..

komiklik dışında arog herşeyiyle önde.. görüntü, ses, efekt vs.