PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 17. Hafta Gerginliği..

Dursun Kaplan
02.12.2008, 14:47
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_r3_Fenerbahce-Trabzonspor001.jpg

Futbol Federasyonu sezon başında yabancı futbolcuların Noel tatillerini düşünerek, kulüplerin zor durumda kalmamaları için ligin ilk yarısını aralık ayında bir hafta önce bitirmeye karar verdi. Bunu da kulüplerin fikrini alarak sezon başı fikstür çekilmeden önce ilan etti.

Ancak ilk yarının bitmesine üç hafta kala her sezon 17 hafta oynanan ligin ilk yarısının bu sene 16 hafta oynanması ve son haftanın ligin ikinci yarısına ilave edilmesi sorun oldu. Nedeni de son hafta programında şampiyonluk yarışını etkileyecek olan Fenerbahçe-Trabzonspor ile Sivas-Galatasaray maçlarının olması. Şampiyonluk yarışına ortak olan Fenerbahçe’nin ara transferde daha da güçleneceğini varsayan Beşiktaş’ın öncülüğünü yaptığı bazı kulüpler, “34 haftayı kapsayan ligin ilk yarısı her sene 17. haftada sona erer. Bu sene bir hafta erken bittiğine göre, ara transferde alınacak oyuncular ikinci yarının ilk haftasında oynatılmasın” diyorlar.

Neden bu durumlar yabancı oyuncuların bayramlarına göre değerlendiriliyor anlamıyorum..

Kendi özel bayramlarımızda, bayram seyran demeden biz maç yapıyoruz ama bu yabancı oyunculara gelince işler değişiyor.. Çok ayrımcılık var çok..

irfan61
02.12.2008, 14:51
Zaten bu devre arası en çok fb ye yarıyacak.

Emirhan Ömeroğlu
02.12.2008, 15:01
ya poyraz kardeşim bu konuyu sabah açmayı düşündüm ama kilitlenir diye açmadım açtıgın için teşekkür ederim öncelikle...

ramazan bayramındaydı galiba türkiye kupası maçı oynamıştı takımımız.. o önemli değil yani müslüman bi ülkede crismis önemli yabancı futbolcular düşünülür.. sonra febe gibi takımlar bu sonuçtan kârlı çıksın

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 15:03
Kurban bayramı ya da ramazan bayramı sebebi ile düzenleme yapılsaydı medyadaki başlıkların sütun büyüklüğünü ve içeriğini görmek isterdim.

Cristmas tatili var futbolda.
Acep müslüman futbolcu sayısı hristiyan topçulardan daha mı az?

Şşşş..

Ben her dini bayramda maç izledim nerdeyse.
Bayram İslamiyet dışında olunca kıymeti katmerli oluyor anlaşılan.

Adem Erdoğan
02.12.2008, 15:06
3 dinin mübarek günleri; Cuma,Cumartesi,Pazar.
Ama Cumartesi ve Pazar günleri hafta tatili.
O da bunun gibi bişe.:)

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 15:10
3 dinin mübarek günleri; Cuma,Cumartesi,Pazar.
Ama Cumartesi ve Pazar günleri hafta tatili.
O da bunun gibi bişe.:)

Bankalar arası işlemler, resmi yazışmalar vs. sebebi ile haaftalık tatillerin bir araya toplanması normal.
Buna uyum sağlanır.

Da bu nedir?

Neyine zorlanıyormuş takımlar yılbaşında?

Ulan sanki muhafazakâr katolik dolu takımlar.

zafer6161
02.12.2008, 15:12
boş verin iyi oldu bence,belki kaliteli topçular alırızda fb derbisine o şekilde çıkarız

Berat
02.12.2008, 15:13
Yukarıdaki yorumlara benzer ifadeyle; tabi bizim futbolcularımızın dini,dini bayramları yok, bayramı birlikte geçirecekleri aileleri,çocukları,büyükleri yok, bu durumlar sadece hristiyanlara özgü.. O yüzden de Federasyon'un bu şekilde özel bir uygulamaya gitmeleri gayet doğal (!)

yaranozlu
02.12.2008, 15:14
bunun adı rezillik, bize ne christmasttan, noelden... 17 hafta oynanmalıydı kesinlikle. madem öyle 10. haftadan kesselerdi ya! terbiyesizlik hakkaten. Yalnız laiklikle ne alakası var ona güldüm. Laikliki küçümsemek kimsenin haddine olmamalı. Hele hele Trabzonspor taraftarına hiç yakışmaz!

Murat'
02.12.2008, 15:20
Bu ilk kez olmuyor ki...Daha önce de ilk yarı 18 hafta oynanmıştı nedense...Kappa giydiğimiz ilk sezondu...Ligin ilk maçıyla ilk yarının son maçını fenerle oynamıştık..

Emirhan Ömeroğlu
02.12.2008, 15:22
Bu ilk kez olmuyor ki...Daha önce de ilk yarı 18 hafta oynanmıştı nedense...Kappa giydiğimiz ilk sezondu...Ligin ilk maçıyla ilk yarının son maçını fenerle oynamıştık..

evet hatırlıyorum doğru söylüyorsunuz..

Erkut Ay
02.12.2008, 15:22
iki taraf içinde 1 hafta daha sonrayada uzatılması daha iyi olurdu bunu tff düşünmeli laiklikle harbiden ne alakası var bende anlamadım hata tff ninse laikliğin ne kusuru var veya laklik din düşmanlığımı oluyor neyse ...

İsmail Çavuşoğlu
02.12.2008, 15:24
Biz kandil gecesi maç yaptık ve birsürü günaha girenler oldu ALLAH günahlarımızı affeylesin..

Hasan Çelik
02.12.2008, 15:27
madem noel e denk geliyor ozaman ligler 1 hafta önce başlasın yada hafta içine bi maç eklesinler ilk ayrı 17 hafta oynansın.bu sene 17.hafta kadıköye gidecez sonraki hafta ankaraspora deplasmana gidecez peşpeşe 2 deplasman trabzonspor için bu bir dezavantajdır.onun için ben ilk yarının 17 hafta oynanması taraftarıyım

A.Gökhan AKIN
02.12.2008, 15:27
kesinlike yeni transferler ligin ikinci yarısının ilk maçındaa oynatılmamalı yani adil olan bu ama adil bir fededrasyon var mı orası muamma?

wolf_TS61
02.12.2008, 15:29
iyi de bunun böyle olacağını lig başından beri biliyorduk şimdi niye sorun oldu ben anlamadım.zamanında itiraz etmezsen şimdi komik duruma düşersin.tartışılması bile bence yersiz bi durum

Murat'
02.12.2008, 15:31

İlk maçı kendi sahamızda fener ile oynamıştık....Petkoviçin muhteşem oynaduğı bir maçtı 0-0 bitmişti...ikinci maçtada 3-2 yenilmiştik...tuncay hattrick yapmıştı...bizden gollerin birini hüseyin atmıştı diğerinin de yanılmıyorsam fatih tekke atmıştı...

peker61
02.12.2008, 15:42
Mesele transfer meselesi değil herkes yapabilir vede oynatabilir mesele yabanciları bu kadar düşünürken kendi evlatlarımızın bayramlarını oruçlarını neden düşünmüyolar benece mesele bu ..

Harun-61
02.12.2008, 15:44
dinimizi yasiyorlar dinleri gibi
dinlerini yasiyoruz dinimiz gibi...

M.A. Ersoy

.

Hasan Çelik
02.12.2008, 15:45
İlk maçı kendi sahamızda fener ile oynamıştık....Petkoviçin muhteşem oynaduğı bir maçtı 0-0 bitmişti...ikinci maçtada 3-2 yenilmiştik...tuncay hattrick yapmıştı...bizden gollerin birini hüseyin atmıştı diğerinin de yanılmıyorsam fatih tekke atmıştı...

tuncay bize hangi maçta hat trick yaptı ben hatırlamıyorum.tuncay bize 1 den fazla gol attığı maç var mı?

Adem Erdoğan
02.12.2008, 15:47
tuncay bize hangi maçta hat trick yaptı ben hatırlamıyorum.tuncay bize 1 den fazla gol attığı maç var mı?

Tuncay'ın bize gol atmadığı maç yoktu.

O maçta da 3 golü Tuncay atmıştı.

Çok iyi oynamıştık hatta.Hüseyin bile gol atmıştı yani o derece.:D

Mehmet Fırat
02.12.2008, 15:48
Peki biz niye FB maçlarını hep son hafta(lar)da oynuyoruz? Bu da ayrı bir konu. :)

Adem Erdoğan
02.12.2008, 15:51
Peki biz niye FB maçlarını hep son hafta(lar)da oynuyoruz? Bu da ayrı bir konu. :)

Bizden ziyade derbi maçları genelde son haftalara koyuyorlar.Şike, teşvik vs en aza indirgemek için olabilir.

Yasin Berber
02.12.2008, 15:53
Ya fener güçlenecekse bizde güçlenmemiz lazım bunu tasa etmeyelim ama anlamıyorum ALLAH`ın her günü eşittir aynıdır noel felan nedir anlamıyorum yabancılar ülkemize geldiyse onlar bize uyucak biz onlara değil

W_O_L_D_A
02.12.2008, 16:01
yazıklar olsun bu fedarasyondakilere bunların ben damarlarında TÜRK kanı oldugudan bile şüphe etmeye başladım bize gelince asar keserler en agır cezaları veririler ama dine imana sıgmayacak şeylerede imza atmaya başladılar bundan sonra Fb nin şampiyonluk yolunda dahada avantajlı oldugunu anlayalım

peker61
02.12.2008, 16:07
Ya fener güçlenecekse bizde güçlenmemiz lazım bunu tasa etmeyelim ama anlamıyorum ALLAH`ın her günü eşittir aynıdır noel felan nedir anlamıyorum yabancılar ülkemize geldiyse onlar bize uyucak biz onlara değil
Maalesef biz onlara uymayı bırak onlarıda geçiyoz yalakalık olacak ya avrupaya .....Bu ülkede hakan şüküre oruç tuttuğu için neler yapildi unutamiyorum..

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 16:17
arkadaşım saçmalama laiklikle gerçekten ne alakası war bu durumun bunu biz sezon başından beri biliyorduk o zaman niye bu kadar konusulmadıda şimdi konusuluyor en başında itiraz olsaydı yha yok neymiş fener transfer yapıcakmış iyi eywallahta birtek fener mi transfer yapıcak diğer 17 takıma transfer yasağı mı war ? Bizde transfer yaparız bide öyle çıkarız karşılarına çok mu zor ! O yüzden tartışılması bile gereksiz çünkü sezon başından beri biliyorduk böyle olucağını... Saygılar..

Ne alakası var?
Hemen söyleyelim.

Futbolda kurban bayramını tatil yapmaya kalksan medyadan çıkacak sesleri az çokk tahmin edersin herhalde.
Hatta medya dışında yerlerde de çıkar.

Sene başından beri niye ses yok?
Ben düzenlemenin futbolla alakalı birşey olduğunu sanıyordum.
Hani miili maç araları vs. si sebebi ile.
Noel hayranlığımız sebebi ile değil.

Çok güzel bi karikatür vardı şimdi bulamadım.

Sihay örtülü bir kadın, ve cüppeli bir adamı arkadan gören biri bağırıyor, her yeri doldurdunuz, kahrolsun irtica diye.
Adamla kadın yüzlerinii dönüyorlar, biri papaz biri rahibe.

Bağıran adam utanarak, afedersiniz, hoşgeldiniz diyor.

Ahanda bu alakası var işte.

fetih aydın
02.12.2008, 16:19
Saçma olmuş.Yılbaşı diye oynatmıyorlar, bayramda oynatıyorlar.Sapıttılar iyice.Burada siyasi konuya dönmüş gerçi.:)

mehmetdoğan
02.12.2008, 16:19
Ne alakası var?
Hemen söyleyelim.

Futbolda kurban bayramını tatil yapmaya kalksan medyadan çıkacak sesleri az çokk tahmin edersin herhalde.
Hatta medya dışında yerlerde de çıkar.

Sene başından beri niye ses yok?
Ben düzenlemenin futbolla alakalı birşey olduğunu sanıyordum.
Hani miili maç araları vs. si sebebi ile.
Noel hayranlığımız sebebi ile değil.

Çok güzel bi karikatür vardı şimdi bulamadım.

Sihay örtülü bir kadın, ve cüppeli bir adamı arkadan gören biri bağırıyor, her yeri doldurdunuz, kahrolsun irtica diye.
Adamla kadın yüzlerinii dönüyorlar, biri papaz biri rahibe.

Bağıran adam utanarak, afedersiniz, hoşgeldiniz diyor.

Ahanda bu alakası var işte.
tek kelimeyle müthişş:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış:

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 16:21
http://img231.imageshack.us/img231/2679/irticabc9yb4.jpg (http://imageshack.us)

Gökçebey
02.12.2008, 16:29
Ben de kış şartlarından dolayı böyle bir uygulamaya gidildi sanıyordum. Enteresanmış.

Emirhan Makul
02.12.2008, 16:57
Son hafta oynanmayacak değil mi Fener Maçı 2. Yarının Başında olacak.

Dursun Kaplan
02.12.2008, 17:00
Son hafta oynanmayacak değil mi Fener Maçı 2. Yarının Başında olacak.

2. yarının ilk maçı ile son maçı fb maçları..

Emirhan Makul
02.12.2008, 17:03
Ne güzel işte ya fenere karşı yeni transferlerinizle oynayacaz sorun yok.

Mustafa Çolak
02.12.2008, 17:06
Ne güzel işte ya fenere karşı yeni transferlerinizle oynayacaz sorun yok.
Oda Doğru Aslında

Hüseyin Çümen
02.12.2008, 17:11
yazıklar olsun tek amaç febe yi yarışın içinde tutabilmek başka bi izahı yok
febe toparlansın önemli Trabzon maçına hazır gelsin

sazman
02.12.2008, 17:18
Yukarıdaki yorumlara benzer ifadeyle; tabi bizim futbolcularımızın dini,dini bayramları yok, bayramı birlikte geçirecekleri aileleri,çocukları,büyükleri yok, bu durumlar sadece hristiyanlara özgü.. O yüzden de Federasyon'un bu şekilde özel bir uygulamaya gitmeleri gayet doğal (!)

Evet tatil olması eleştirilebilri ama sizin ve sizin gibi düşünenlerin bakış açısıda yanlış. bence bu insani bir karar ve kulüpleri onayı ile yapılmış. Biz neyi tartışıyoruz ki. Olayı hemen politize edip dinle ilişkilendirip acayip yorumlar yapıyoruz. Size bayramda oynayın diye baskı mı var? Kulüpler bir araya gelir anlaşır bayramda tatil yaparlar. Varmı bunu öneren. Yok. Bunun laiklikle ne alakası var.

Emo91
02.12.2008, 17:22
arkadaslar biz neyden cekiniyoruz????

fener oyuncu transfer edicekmis de falan da filan da.....

onlar edicekse bizde edicegiz, takimimiz fenerden rahat dah güclü. ben onlarin aldigi oyuncudan cekinmem, saten onlara alismasi yine 2 sene sürer.
lütfen takimiza güvenelim!!!

sazman
02.12.2008, 17:23
Biz kandil gecesi maç yaptık ve birsürü günaha girenler oldu ALLAH günahlarımızı affeylesin..

Bu nasıl bir düşüncedir, hayret ediyorum. Hangi çağda yaşıyorsunuz beyler. Kandil gecesi niye günah olsun. Aç bak bakalım Kur'an da kandil gecesi diye bir şey var mı? Futbolla kandil gecesi yan yana. Yuh yani.

sazman
02.12.2008, 17:24
Mesele transfer meselesi değil herkes yapabilir vede oynatabilir mesele yabanciları bu kadar düşünürken kendi evlatlarımızın bayramlarını oruçlarını neden düşünmüyolar benece mesele bu ..

Bu düşünce çok komik.

Kasım BEKTAŞ
02.12.2008, 17:25
Bu nasıl bir düşüncedir, hayret ediyorum. Hangi çağda yaşıyorsunuz beyler. Kandil gecesi niye günah olsun. Aç bak bakalım Kur'an da kandil gecesi diye bir şey var mı? Futbolla kandil gecesi yan yana. Yuh yani.

sazman abicim sende biraz fazla uçmaya başladın anlaşılan dini bilgin baya eksik...bazı şeyleri savunacağım diye bilmediğin konular hakkında yorum yapma!!!!!

sazman
02.12.2008, 17:26
dinimizi yasiyorlar dinleri gibi
dinlerini yasiyoruz dinimiz gibi...

M.A. Ersoy

.

Herkesin dini kendine. Boş verin bunlar siz. Siz din için ne yapıyorsunuz ona bakın. Futbol sayfasında din tartışması ne alaka.

sazman
02.12.2008, 17:28
Maalesef biz onlara uymayı bırak onlarıda geçiyoz yalakalık olacak ya avrupaya .....Bu ülkede hakan şüküre oruç tuttuğu için neler yapildi unutamiyorum..

Futbol konuşun futbol, bakıyorum hepiniz din hocası oldunuz...

sazman
02.12.2008, 17:29
sazman abicim sende biraz fazla uçmaya başladın anlaşılan dini bilgin baya eksik...bazı şeyleri savunacağım diye bilmediğin konular hakkında yorum yapma!!!!!

Tamam hocam afedersin. Beni biraz bilgilendirsene. Hangi camide görev yapıyorsunuz? Bırakın bu işleri. Bu siteye futbol için giriyoruz. tartıştığımız konuya bak.

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 17:31
Kesinlikle haklısın dostum. Bazı politiza kafalar (laiklik düşmanları) hemen işi oraya getiriyorlar. Komik ama maalesef gerçek bu. Laikliğin anlamını bildiklerini bile sanmıyorum.

Komik mi?
Komik olan ne?

Herhangi bir yabancı ülkede 40-50 tane oyuncu için özel dini tatil çıkarmayı bir dene bakalım.
Rusyada ramazan bayramı geçirdim daha yeni.
Hiç bırakmadan çalışmaya devam ederek.

Futbolcular ülkelerine niye gidiyormuş?
Nerde yazıyor efendiim bu?
Sözleşmelerinde neolde evine gider diye madde mi var?

Trabzonda oynayan oyuncular bayram tatilinde memleketlerine dönmek isterse ne yapacağız? Oynamasınlar o zaman bayramda.

Kendi insanına göstermediğin müsamahayı yabancıya göstermek niye?

Kulüpler isteyebilir, kuralı koyma görevi kulüplerin değil.
Her talebi kabul mü ediyor federasyon.?

Pirselimoğlu
02.12.2008, 17:34
Bu olayı sadece kendimiz için yorumlamayalım, düşünsenize bu iş kime yarayacak kimlere yaramayacak, devre arasında transfer yapamayan takımların ne suçu var, belkide o takımların alacağı 3 puan ligde kalma yolunda önemli olacaktı.. En mantıklısı 17. hafta 2.devre oynanırsa ara transferlerin 17. hafta oyanamamsıdır...

Kasım Hilal
02.12.2008, 17:37
Bayramlarda maç yapılması yanısıra ramazanda oruç tutan topçulara da demediğimizi bırakmıyoruz..
Daha doğrusu demediklerini bırakmıyorlar...

sazman
02.12.2008, 17:38
Bu olayı sadece kendimiz için yorumlamayalım, düşünsenize bu iş kime yarayacak kimlere yaramayacak, devre arasında transfer yapamayan takımların ne suçu var, belkide o takımların alacağı 3 puan ligde kalma yolunda önemli olacaktı.. En mantıklısı 17. hafta 2.devre oynanırsa ara transferlerin 17. hafta oyanamamsıdır...

Ama birileri hemen işi laiklik ve din meselesine getiriyor. Yok kafamız kıyak mış falan. Bende bunu demek istiyorum deminden beri.

eminbayram
02.12.2008, 17:39
Evet klasik saldırı "kafan kıyak mı" Anlayamadıysan tekrar ediyorum. Arkadaşım ben diyorum ki bu karar NOEL için alınmadı, takımları korumak için alındı. Yabancılar bayramlarında ülkelerine gidiyor ve takımlar eksik kalıyor. Onun için bütün takımların onayı ile böyle bir karar alındı. Siz bunu yabancılara Noel izni veriliyorda, bizimkilere neden verilmiyora getirip tartışıyorsunuz. Yanlış olan bu. Şimdi anladın mı? Öyle hemen saldırıya geçme. Günah işliyorsun...

zaten sorunda burda.madem noelde yabancı futbolcular ülkelerine tatile gidiyor,o zaman dini bayramlardada müslüman futbolcular tatil yapsın.önümüzdeki kurban bayramında Avrupa'da forma giyen müslüman futbolcular tatilemi gidecek sence.bu tamamen çifte standarttır..:cool:

Bekir
02.12.2008, 17:39
Evet klasik saldırı "kafan kıyak mı" Anlayamadıysan tekrar ediyorum. Arkadaşım ben diyorum ki bu karar NOEL için alınmadı, takımları korumak için alındı. Yabancılar bayramlarında ülkelerine gidiyor ve takımlar eksik kalıyor. Onun için bütün takımların onayı ile böyle bir karar alındı. Siz bunu yabancılara Noel izni veriliyorda, bizimkilere neden verilmiyora getirip tartışıyorsunuz. Yanlış olan bu. Şimdi anladın mı? Öyle hemen saldırıya geçme. Günah işliyorsun...

hayrola şimdi di gunahları yazan melek mi oldun gunah sevep hakkında fetva veriyosun...bende sana diyelim hak verdim yabancılar ulkelerine donmek ister klupler zor duruma duser federasyon karar kılar bunlar DİNİ BAYRAMLARI olan noeli gidip kutlarlar buraya kadar ikimizde kabuluz...peki bu ulkede onlarca musluman yabancı futbolcu var hadi turkleri saymıyorum yerlileri bizden saymıyoz onların hakkı yok...bu musluman futbolcular DİNİ BAYRAMIMIZI ulkelerinde kutlamak isterse LAİK TURKİYE CUMHURİYETİ nde bunun için nasıl bi karar alınır gidip ulkenizde dini bayramınızı kutlayın sizinde hakkınız mı denir yoksa DİNİ BAYRAM sadece hristiyanların hakkıdır mı denir??

sazman
02.12.2008, 17:41
Bayramlarda maç yapılması yanısıra ramazanda oruç tutan topçulara da demediğimizi bırakmıyoruz..
Daha doğrusu demediklerini bırakmıyorlar...

Kim ne diyor muş? O zaman Ramazan'da ligler tatil olsun. Oruç performansları etkilediği için maç günleri tutmayın deniyordur en fazla. Yoksa oruç tutuyor diye kimse afaroz edilmedi, takıma alınmamazlık edilmedi. Çarpıtmayın lütfen

Erkut Ay
02.12.2008, 17:42
laikliği tff kurdu herhalde bu kadar ilişkilendiğine göre hata tff ninse gönderin tepkiyi ama laiklik Din düşmanlığımıdır'ki kişilerin en ufak hatasında genelleme yapılıyor çevremde tanıdığım yüzlerce insan var Atatürk cumhuriyetiyle barışık namazında niyazında orunu aksatmayan şimdi bu insanlar kim oluyor din Düşmanımı teknoloji elinde gönder tepkini tff ye Laiklikle siyasetle ne işin var.....

Mustafa Uzuner 61
02.12.2008, 17:43
Ben transferden korkmuyorum koskoca sezon başı transfer döneminde ne transfer edebilmişlerde devre arasında transfer edecekler, aldıkları oyuncu gelecekte takıma alışacakta ooooo ben asıl fenerin sakat oyuncuları semih deivid vedersonun fiziki eksiklerini tamamlayarak karşımıza çok daha diri çıkacak olmaları.Allaha şükür bizim sakatlık bakımından ilk yarı sıkıntımız olmadı selçuku saymazsak tabii oda o kadar etkilemedi bizi ama bir gerçek var ki fenerin başarısızlığında sakatlıkların çok büyük etkisi var.

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 17:46
Ama birileri hemen işi laiklik ve din meselesine getiriyor. Yok kafamız kıyak mış falan. Bende bunu demek istiyorum deminden beri.

Aynen öyle o meseledir bu.

Ramazanlarda nerdeyse hiç çalışmayan kamu yemekhanelerinin tadilatlarının yapılmasını laikliğe aykırı gören KAFA, özerk de olsa bir kamu kurumu olan TFF nin bu uygulamasına ses çıkarmazsa bu ses gelir.

Laiklik nedir bilmezler falan demişsin.

Bir oku bakalım neymiş.
Laikliğin mucitleri laikliği 3 e ayırır.
-Anglosakson laiklik..
-Fransız tipi laiklik.
-Türkiye laikliği.

Bizde uygulananın örneği falan yoktur.
Sesi sadece kendi insanına çıkar.
Yabancının her dini vecibesine saygı gösterir.
Deminki karikatürdeki gibi kıyafette bile biri yobazdır, diğeri dindar.

Laiklik, bütün değişmez kurallardan yönetim işleyişini arındırmayı amaçlar.
Din de değiştirilemez olduğu için devlet yönetiminde uygulanamaz.
Din yönetimden kaldırılıp yerine başka değişmez getirdiğinde orada laiklik YOKTUR.
Devletin resmi ideolojisi değişmez, kuruluş idrolojisine dokulunulamaz derseniz dine benzer başka bir değişmez kural ortaya koyarsınız ki evrensel laikliğer temelden zıt bir anlayıştır.

Kamu otoritesi sürekli elinde kalacak sananların uydurduğu bir laikliktir Türkiyedeki.
İktidar değil, kamu otoritesi.
Bi gün o otorite ellerinden kaçtığında aynı muameleyi görürlerse nasıl ciyaklaayacaklar çok merak ediyorum.
İnşallah intikam hisleri ilee yönetilmez kamu otoritesi el değiştirdiğinde.

Bu son kısım, laiklik nedir bilmezler iddiana karşı.
Sabaha kadar tartıışabilirim Türkiyede laiklik olmadığını.

innocence
02.12.2008, 17:46
boş tartışmalar bunlar.bu ülkede israilli futbolcunun bayramı pazar günü diye federasyon onun maç gününü değiştirmeye bile kalkmıştır ama biz hala burada boş boş tartışmaktan öteye gidemiyoruz.

Burçak
02.12.2008, 17:47
yeri geldiğinde Profesyonellik diyen futbolcular bahanler sunmamalı. bahane sunan futbolcuyada kulübü izin verirse istediği yere gidebilir tabi.
kimseyi bağlamaz.
ama 17. hafta zamanında oynanmalı.

Kasım BEKTAŞ
02.12.2008, 17:48
akşam oldu muhabbet uzatılmak isteniyor anlaşılan....

konu basit....

ya hem hrıstiyana hemde müslümana bayramları olduğu zaman izin vereceksin...

yada her ikisinede izin vermeyeceksin....

eğer birine izin verip diğerine vermezsen adaletsizlik olur...

anlatılmak istenen bu...

Misina
02.12.2008, 17:54
Fb Oyunu hepsii

Pirselimoğlu
02.12.2008, 17:57
Medyadan cazgır sesler çıkmamasının nedeni çok basit onlarda Noel için bayram yapacaklar.:D

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 18:04
ne yani hristiyanlar dini bayramını onemsiyor biz muslumanlar onemsemiyoruz oyle mi?? bi turk futbolcu cıkıp dese ben dini bayramda tatil yapmak istiyorum turkiyede yer yerinden oynar bazı taşlar oynar..hakan sukurun kutlu dogum haftasına yakısır bi derbi olsun dedigini hatırlıyomusun bu kadar normal bi cumlede medya azıttıysa dini bayram kutlayalım denirse vay halimizee..

Çok zor bunu kabul etmek demek ki..
Bizdeki o kafa kutlu doğum haftası vs. nin lafının geçmesini dahi laikliğe aykırı, yobazlık olarak görürken, tutup noeli bayram yapmayı normal karşılıyor.
Bunun normal olmadığını anlamak zordur birileri için. Anlıyorum aslında.
Çünkü değişmez din kuralları yerine başka değişmezler vardır yerinde.

Muhammed KOÇ
ya arkadaşlar burda ayağımıza çelme takmak isteyenlere tepki göstermemiz gerekirken birbirimize düşüyoruz. yapmayın ayıptır:(

sazman
Herkse iyi akşamlar dilerim. Umarım bu sene şampiyon oluruz. Tüm Bizans oyunlarına rağmen..........

Pirselimoğlu
02.12.2008, 18:08
''sazmanı'' deilde bu işi planlayanları kınıyayalım.Noel tatiline gidecek oyuncular hangi takımda daha çok tabiki eziklerde, ...eeee fedarasyon kimden oluşuyor eziklerden, o halde eziğin eziğe yardımcı olması ve haklarını koruması doğaldır.

sazman
02.12.2008, 18:10
Burda hocalar fazla anlaşılan. Ama ortak noktamız Trabzonspor. Onun için tartışsakta ben herkesi sevgiye selamlıyorum. Kimseyi kırmak istemedim. Ama bazı arkadaşlar beni yanlış anladılar, yanlış anlamaya devam ediyorlar. Onun için burda kesiyorum. Çünkü kimse kimsenin düşüncesini değiştiremez. Ama ben anlıyorumki değiştirmeyi bırak artık tahammül bile etmiyorlar artık. bir sürü yalan yanlış düşüncelerle yargılıyorlar, sonuçlara varıyorlar, bilip bilmeden hakaret dahi ediyorlar. Ne yapalım biz böyle bir milletiz işte. ŞAMPİYON TRABZONSPOR..............

aktan61
02.12.2008, 18:14
Herkse iyi akşamlar dilerim. Umarım bu sene şampiyon oluruz. Tüm Bizans oyunlarına rağmen..........
sağol,iyi akşamlar
inşallah
TRABZONSPOR'lu olduğundan herşeye rağmen bizim için değerlisin.

wolf_TS61
02.12.2008, 18:20
Fb Oyunu hepsii
bizde alışkanlık haline gelmiş zaten bişey oldumu fbden biliyoruz
ve bence bu konu kilitlenmeli.

KÖKSAL AYDIN
02.12.2008, 18:31
Arkadaşlar iş başka yerlere gitmeye başladı.Önlem alın yoksa bazıları kırılacak.....

TheCrow
02.12.2008, 18:34
Arkadaşlar,avare gazetecinin biri kıçından haber üretmiş,biz de burda tartışıyoruz...Kimsenin "17. haftada yeni transferler oynamasın" dediği yok,sallama bir haber,yeni mi öğrenmişler bu sene devrenin 16. haftada olacağını.

Alibeyoglu
02.12.2008, 18:34
ramazan ve kurban bayramlarinda vede ramazan ayindada türk futbolcular icin ligler ertelensin böyleliklede cifte standar ortadan kalkar böyle seyler olsa olsa türkiyede olur yabanci futbolcular top oynadiklari ülkeye uymalidirlar ülke yabanci futbolculara degil

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 18:50
niye yıldırım demirören demeden aklına gelmedi bu başlık ozaman.ben ağustos ayında biliodum 17.hafta oynanmıcak diye.

Ben milli maçlar ve kış şartları yüzünden oynanmayacak diye biliyordum.

Noel bayramı sebebi ile değil.

Uzunoğlu
02.12.2008, 18:52
Yahu saçma sapan bir şey buldunuz yine :)

Ligin sarkmasının sebebi euro 2008 dir

Milli futbolcular dinlenemiyorlardı normalde başlansaydı

Mustafa Önder
02.12.2008, 18:54

noel sebebi ile maçlar oynanmayacaksa bence bir bakıma iyi olmuş. Çünkü Türk liglerin de oynayan çokca Hristiyan futbolcu var. Bizim takımımızda da var. Hoşgörü toprakları olarka adlandırdığımız Anadolu hoşgörüsünü göstermeli.

Bu söylediklerimden dolayı kızabilirsiniz. Ama olayları iyi değerlendirelim.

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 18:55
noel sebebi ile maçlar oynanmayacaksa bence bir bakıma iyi olmuş. Çünkü Türk liglerin de oynayan çokca Hristiyan futbolcu var. Bizim takımımızda da var. Hoşgörü toprakları olarka adlandırdığımız Anadolu hoşgörüsünü göstermeli.

Herkese aynı hoşgörü gösterilirse başımın üstünde yeri var.

Uzunoğlu
02.12.2008, 18:57
Yıl 2008

Yer Türkiye

Konu Hoşgörü

Güldürmeyin adamı :)

Erdem Koltuk
02.12.2008, 18:57

Ha öyle Ha böyle....ne farkeder oynanmıcak bu maçlar.neyse kardeşim saçma sapan bi konu.

Erdem Koltuk
02.12.2008, 18:58
Herkese aynı hoşgörü gösterilirse başımın üstünde yeri var.

herkez derken?

Mustafa Önder
02.12.2008, 19:02
herkez derken?
Bana düşmez ama katılıyorum bu söylediklerine. Çünkü Avrupa da çokca müslüman futbolcu var onlara da aynı hoşgörü gösteriliyor mu acaba? ki sanmıyorum

Ancak onlar göstermiyor diye bizde göstermezsek taş atana taş atmak olur. Bizim inancımız. "O halde sizin dîniniz size, benim dînim bana." belirtmiştir. Bu kadar basit.

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 19:39
Ha öyle Ha böyle....ne farkeder oynanmıcak bu maçlar.neyse kardeşim saçma sapan bi konu.

Ha öyle ha böyle ne demek?
Öyle olması fiziki şartlardan ötürü ertelenmesi demek.
Böyle olması bambaşka bir yere getirir mevzuyu.
Neyi sallıyorsun anlamıyorum ki?

herkez derken?

Herkes..

Madem böyle bir tatil var benim topçularımmın günahı ne?
Gitsinler anaları babaları aileleri ile yaşasınlar bayramlarını.

Siz tuncayın gökdenizin fatihin tugayın emrenin .... bilmem şu bayram tatili sebebi ile döndüğüne şahit oldunuz mu?

Böyle bir uygulama bizim gibi kendine göre iş ortaya çıkaran, aldığı abuk subuk kararlarla kendi insanını 2. sınıf muameleye tabi tutan ülkelerde olur.(kendi insanına vermediğini yabancıya vermek)

Alibeyoglu
02.12.2008, 19:51

Ayni hosgörüyü Ramazan ayinda oruc tudan futbolculara ramazan bayraminda vede kurban bayraminda kendi ülkelerinde yasayan müslüman türk futbolcularada gösterilmeli
futbol federasyonu bu rezaletin mantikli bir aciklamasini yapmali

Alibeyoglu
02.12.2008, 19:57
herkez derken?

cok önemli ve üzerinde ciddi ciddi tartisilmasi gereken bir konu kendi dini bayramlarinda maclar ertelenmesin ramazan ayinda oruclu futbolcular mac oynasin mac günleri oruc tutmasinlar desinler ama ama hiristiyanlarin dini bayraminda maclar ertelensin bu bir rezaletdir insanin akil ve mantigina sigmayan bir konudur

OYılmaz
02.12.2008, 19:57
Çözümü var mesela 14. veya 15.nci hafta haftaiçi oynatılabilir Dünya Kupasına gideceğimiz yıl haftaiçi maçlarımız olmadımı yabancı liglere bakın İngiltere liginde haftaiçi lig maçları oynanmıyormu illa farkımız tarzımız olsun diye 17. Hafta maçları ertelenirmi böyle saçmalık olurmu hemde fb yi yenip liderliğe oturacağımız hafta Haftaiçi oynatma akıllarına gelmiyormu yoksa geliyormu !

Mehmet Fırat
02.12.2008, 20:04
Bir müslüman olarak her iki dinin bayramlarının da tatil olmasını isterim. :)

Bir futbolsever olarak da iki dinin tatilinin de olmasını istemem. :D

Ama biri tatilken diğeri değilse, buna kesinlikle karşı çıkarım. ;)

Alibeyoglu
02.12.2008, 20:10
adalet ve futbol federasyonu bir birlerine cok uzak iki kelime
cifte standart ve futbol federasyonu birbirine cok benzer iki kelime

böyle sacmalik ancak türkiyede olur

hangi geri zekalinin aklina geldi bu uygulama

Erdem Koltuk
02.12.2008, 20:16
cok önemli ve üzerinde ciddi ciddi tartisilmasi gereken bir konu kendi dini bayramlarinda maclar ertelenmesin ramazan ayinda oruclu futbolcular mac oynasin mac günleri oruc tutmasinlar desinler ama ama hiristiyanlarin dini bayraminda maclar ertelensin bu bir rezaletdir insanin akil ve mantigina sigmayan bir konudur

ya neye itiraz ediyosunuz.adamlar gidicek kardeşim.benim bayramım var diyip gidicek.mağdur olmamak için böyle bi karar alınmış.yurtdışındaki senin topçunda ramazan ayında binsin uçağa gelsin türkiyeye kim karışır.onların federasyonu eğer gerek görürse tatil yapar.Burda amaç yurt dışına çıkacak olan yabancıların eksikliğini hissettirmemek.kime ne diye itiraz ediosunuz.dini bayramlar tatil olsunmuş.ne alakası var.

alper*
02.12.2008, 20:18
fb takımını her hal ve şartta yenmedikten sonra öyle şampiyonluğun bir anlamı yoktur.
düşene vurmak gibi fb böyle kötü durumda iken yenmek istemek yok 1 maç geri alınsın demek yok futbolcuları transferleri oynamasın demek delikanlılığa sığmaz.bundan bilmem kaç ay önce belli idi fikstür.fb bu duruma düşünce iştah kabardı.şaşmadım böyle bir işin öncüsünün bjk olmasına.şöyle bir laf vardır:kılavuzu karga olanın ...
ve iddia ediyorum biz şu iki fener maçından 6 puan çıkaramayalım şampiyon falan olamayız.
not düştüm.

Burçak
02.12.2008, 20:20
Alper bukadar Melek olmaya gerek yok bence.
banane fenerin durumundan . tabiki onu en zayıf halinde perişan etmeyi daha çok isterim
ezerek yenmeyi. benim kadrom kötüyken bahane aradıkmı. çıktık oynadık. şimdide lig zamanında oynanmalı.
birde febeyi yenmedikten sonra şampiyonluğun anlamı yok demek komik.
yenerek şampiyon olmak tabi güzel olur. ama 2 maçı yenilelim yeterki Şampiyon olalım.
5 sene sonra fenere yenildinizde Şampiyon oldunuz demezler. Şampiyonun adı konuşulur.

alper*
02.12.2008, 20:22
ama zamanı bu abi :)
önceden belli olmamış mıydı?
ta yazdan belli oluyor fikstür.

Alibeyoglu
02.12.2008, 20:23
ya neye itiraz ediyosunuz.adamlar gidicek kardeşim.benim bayramım var diyip gidicek.mağdur olmamak için böyle bi karar alınmış.yurtdışındaki senin topçunda ramazan ayında binsin uçağa gelsin türkiyeye kim karışır.onların federasyonu eğer gerek görürse tatil yapar.Burda amaç yurt dışına çıkacak olan yabancıların eksikliğini hissettirmemek.kime ne diye itiraz ediosunuz.dini bayramlar tatil olsunmuş.ne alakası var.

türk vede müslüman futbolcularn ben orucluyum benim ramazan ve kurban bayramim var diye oynamasinlar nasil bi fikir?

ingildere hiristiyan bir ülke orada noelde maclar oynaniyor yabanci futbolcular bu konuyu tranfer olurken düsünsünler

Burçak
02.12.2008, 20:24
hayır zamanı ligler 17 hafta oynanır olmalı. ilk devre.

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 20:27

Allah allah hangi kafadır bu?
Neyin eksikliği?

Gitmesinler kardeşim. 2 sene öncesine kadar gitmiyorlardı.

Kendi kendinize şapkadan tavşan çıkarmayın.

2 tane dangalak biraraya gelip ahmakça bi karar almış, düpedüz dangalaklık, yabancıların eksikliğini hissetmemekten bahsediyor biri de gelip.

50 senedir ne zaman yabancılar yılbaşında dönmüş memleketine?

Sen adamın noelini futbol tatili ilan edersen adama sorarlar, bu memleket müslüman futbolcu dolu, onların bayramını niye tatil yapmmıyorsun dönsünler memleketlerine ailelerinin yanına diye.

Boş muhabbet yapmayın burada.
Yabancıların eksikliği var da yerlilerin eksikliği yok mu?

Hangi hakla devre arası tatilini noele denk getiriyorsun?

Getir madem kurban bayramına, bizim topçular tatil yaparken bayramlarını da kutlamış olsunlar.

Fuzuli sırf muhalefet olsun diye içi soğan cücüğünü doldurmaz lafların alemi yok.
Yabancıların eksikliğiymiş.

İcada bak hele. Profosyonel topçu, senede milyon eurolar alacak, bayram tatili isteyecek.
Hadi ya.
Düne kadar yoktu ne iş?

Alibeyoglu
02.12.2008, 20:30
böyle bir sacmalik yanlizca türkiyede olur yabancilara özel oh ne güzel

ben almanyada yasiyorum almanlar bizim bayramlarimizda bize özel uygulamalar yapmiyorlar futboldada

Erdem Koltuk
02.12.2008, 20:30
şimdi çıkmam lazım sonra dönücem bu konuya

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 20:33
böyle bir sacmalik yanlizca türkiyede olur yabancilara özel oh ne güzel

ben almanyada yasiyorum almanlar bizim bayramlarimizda bize özel uygulamalar yapmiyorlar futboldada

Almanyada türkiyede oynayan yabancının kaç katı türk topçu var bi de onu hesaba katalım.

Alibeyoglu
02.12.2008, 20:37
Almanyada türkiyede oynayan yabancının kaç katı türk topçu var bi de onu hesaba katalım.

almanyada calisan kac türk var bide onu hesaba katalim ha futbol oynayarak para kazaniyorsun hada calisarak para kazaniyorsun ne fark eter

Alibeyoglu
02.12.2008, 20:40
ortada bir adaletsizligin oldugu kesin böyle bir adaletsizlikde ancak türkiyenin futbol federasyonuna yakisir

orhan42
02.12.2008, 20:42
Burası Türkiye lafına hep kızarım.Ama böyle garabetlikler anca bizim ülkemizde yaşanıyor maalesef..

Alibeyoglu
02.12.2008, 20:47
Burası Türkiye lafına hep kızarım.Ama böyle garabetlikler anca bizim ülkemizde yaşanıyor maalesef..

böyle haksizliklar karsisinda halk olarak yanlizca seyretersek burasi türkiye lafini cok daha diyecegiz

mashal61
02.12.2008, 20:47
Kurban bayramında neden bitmiyor da noelde bitiyor bu sezon?

Alibeyoglu
02.12.2008, 20:48
Kurban bayramında neden bitmiyor da noelde bitiyor bu sezon?

kardesim türkiye hiriytiyan devletinde yasiyoruz ondan:)

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 21:09
Bu arada şu kısım yanlış anlaşılmasın.
Fener topçu alacakmış da bilmem neymiş..
İstediğini alsın zerre umurumda değil.

Sıkıntım fenerin güçlenmesi falan değil.
İstediği kadar güçlensin.
Biz iyi olalım taş gibi maç olsun.

Yoksa kış şartları falan sebebi ile ertelenmiş olsa hiçbir önemi yok.
Mevzumuz başka.

TolgaTopçu61
02.12.2008, 21:38
bu kadar da olmaz,16.hafta da devre arasina mi girilir senelerdir hep 17.hafta'ya kadar oynandi da simdi mi 16.Hafta'ya kadar oynanacak...madem 17.hafta noel tatiline geliyor o maclar hafta ici oynansin öyle daha mantikli olurdu...

Alibeyoglu
02.12.2008, 21:42
bu kadar da olmaz,16.hafta da devre arasina mi girilir senelerdir hep 17.hafta'ya kadar oynandi da simdi mi 16.Hafta'ya kadar oynanacak...madem 17.hafta noel tatiline geliyor o maclar hafta ici oynansin öyle daha mantikli olurdu...

konu 17. hafta maclarinin oynanip oynanmasi degil konu hiristiyanlarin bayrami neolden dolayi liglerin ertelenmesi ama bizim dini bayramlarimizda liglerin oynadilmasi

TolgaTopçu61
02.12.2008, 21:46
konu 17. hafta maclarinin oynanip oynanmasi degil konu hiristiyanlarin bayrami neolden dolayi liglerin ertelenmesi ama bizim dini bayramlarimizda liglerin oynadilmasi
ozaman ben yanlis anlamisim...bu karari veren ne kadar akilsiz olmali ya,bizim bayramlarimiz da ligler oynatiliyor da yabancilar icin senelerdir hep ayni zaman da biten lig,bi onlar icin erken bitirtiliyor nerde görülmüs bu ya...

selimatal
02.12.2008, 21:52
Bence bu durum kesinlikle bizim lehimize olur. Nedenleri:

1-Biz de transfer yapacağız ama çok bariz eksiğimiz olan 2 nokta transfer. Hepsi bu. Uyum sorunu olmayacaktır.
2-FB ise neredeyse bütün mevkilere transfer yapmak zorunda. Aurello bile ilk maçlarda FB de çok eleştirildiğine göre FB nin transferlerinin hiçbiri bizim maçta dertlerine dermen olmayacağı gibi o maçı büyük farkla kazanmamıza bile neden olabilir.
3-FB nin takım iskeleti yok ve iskeletsiz takım için devre arası yeni transferler, elde patlayacak bombalardır.
4-FB maçında %99 FB nin başında yeni bir teknik direktör olacak. Yani FB sezona yeniden başlayacak. Sezon başları ise FB için her zaman puan kaybı anlamına gelir. Şampiyon oldukları yıllarda bile bu böyle.
5-Yabancı yeni hocalar ilk maçlarında takımlarını tanıyamadıklarından hep tokat yerler. Ben sezonun ilk maçlarının hep derbi maçı olmasını isterim ama neredeyse 20-25 yıldır bu olmadı. Sezona deplasman derbisiyle başladığımız son hatırladığım sezon, GS ı deplasmanda 1-0 yenmiştik. Demekki kısmet bu sezonun 2. yarısınaymış.
6-Kalan derbilerde galibiyet şansımızın en yüksek olduğunu düşündüğüm maç FB deplasmanı. Onları İstanbulda Trabzondan bile daha kolay yenebiliriz. Kayserinin 4 lediği FB yi çok farklı yenebileceğimizi düşünüyorum. Diğer derbilerde içeride-dışarıda beraberliğe razıyım. Bu şampiyonluğumuza yetecektir inşallah.

Kısacası, hiç sesimizi çıkartmayalım bence. Durum lehimize ve dürtmenin anlamı yok. Ligin 2. yarısına Ankaraspor maçıyla değil de FB zaferiyle başladığımızda o havayla PAF takımı bile oynasa bırakmaz şampiyonluğu.

Not: TS un menfaatini bir kenara bırakırsak, konu ile ilgili görüşüm de şu: Müslümanlara oruç ayında futbol oynatıp, Noelde tatil yaptıran zihniyetin...

Cafer Bulur
02.12.2008, 21:53
Ben de kendi kendime lig 16 haftada devre arasina giriyor diye soruyordum.
Hristiyanlarin bayramlarini düsünerek böyle bir uygulamaya giden zihniyete yaziklar olsun!
Müslüman ülkemde hristiyanlarin bizden daha cok haklari var ve bunu anlamak mümkün degil.
Allah bu zihniyeti islah etsin.

Egemen Yılmaz
02.12.2008, 21:57
Adil olmak lazım, ya herkesin dini bayramları vs. için tatil vermelisiniz, ya da hiçbirine vermemelisiniz. Bana kalırsa hiçbirine verilmesin.

"Fenerbahçe devre arası transfer yapıp bizi yener" meselesine gelince, bence hayli saçma bir teori. Sonuçta biz de arada transfer yapacağız. Fenerbahçeli bir tanıdığınız varsa gidip ona "siz şimdi devre arasında transfer yapıp ondan sonra bizimle maç yapacaksınız, halbuki Noel tatili olmasa transfersiz oynayacaktınız böyle haksızlık olur mu?" deyin isterseniz bakalım size ne cevap verecek :)

Süleyman Eruyar
02.12.2008, 21:58
Burası türkiye, niye şaşırıyoruzki,

biz neler gördük, bumu garibimize gidiyor, yabancı oyuncular oyuna girerken yada gol atarken kendi dinlerine ait hareketler kullanırken bişey olmaz, ama bizim oyuncularımız gol atıp secdeye giderse ortalık ayağa kaldırılır..
belki cehennemde bende yanacağım ama en azından onlarda yanacaklarya, ben bu yüzden çok mutluyum..

Atmaca
02.12.2008, 22:07
Vay be demekki biz hala sömürgeyiz.
Kendi vatanimizda parya.
Demekki dini bayramlar, yada özel günlerde pekala tatil ayarlanabiliyormus.
Ama tabiki müslümanin özel günleri ve bayramlari pekde önemli degilmis.

Alibeyoglu
02.12.2008, 22:12
Bence bu durum kesinlikle bizim lehimize olur. Nedenleri:

1-Biz de transfer yapacağız ama çok bariz eksiğimiz olan 2 nokta transfer. Hepsi bu. Uyum sorunu olmayacaktır.
2-FB ise neredeyse bütün mevkilere transfer yapmak zorunda. Aurello bile ilk maçlarda FB de çok eleştirildiğine göre FB nin transferlerinin hiçbiri bizim maçta dertlerine dermen olmayacağı gibi o maçı büyük farkla kazanmamıza bile neden olabilir.
3-FB nin takım iskeleti yok ve iskeletsiz takım için devre arası yeni transferler, elde patlayacak bombalardır.
4-FB maçında %99 FB nin başında yeni bir teknik direktör olacak. Yani FB sezona yeniden başlayacak. Sezon başları ise FB için her zaman puan kaybı anlamına gelir. Şampiyon oldukları yıllarda bile bu böyle.
5-Yabancı yeni hocalar ilk maçlarında takımlarını tanıyamadıklarından hep tokat yerler. Ben sezonun ilk maçlarının hep derbi maçı olmasını isterim ama neredeyse 20-25 yıldır bu olmadı. Sezona deplasman derbisiyle başladığımız son hatırladığım sezon, GS ı deplasmanda 1-0 yenmiştik. Demekki kısmet bu sezonun 2. yarısınaymış.
6-Kalan derbilerde galibiyet şansımızın en yüksek olduğunu düşündüğüm maç FB deplasmanı. Onları İstanbulda Trabzondan bile daha kolay yenebiliriz. Kayserinin 4 lediği FB yi çok farklı yenebileceğimizi düşünüyorum. Diğer derbilerde içeride-dışarıda beraberliğe razıyım. Bu şampiyonluğumuza yetecektir inşallah.

Kısacası, hiç sesimizi çıkartmayalım bence. Durum lehimize ve dürtmenin anlamı yok. Ligin 2. yarısına Ankaraspor maçıyla değil de FB zaferiyle başladığımızda o havayla PAF takımı bile oynasa bırakmaz şampiyonluğu.

Not: TS un menfaatini bir kenara bırakırsak, konu ile ilgili görüşüm de şu: Müslümanlara oruç ayında futbol oynatıp, Noelde tatil yaptıran zihniyetin...

konu bunun bizim lehimize veya alehimize olduguda degil konu müslüman futbolcularin müslüman bir ülkede kendi dini bayramlarinda ramazan ayinda mac oynamasi ama hiristiyanlarin neol bayrami icin yani yabanci futbolcular icin maclarin ertelenmesi

asilhamsi
02.12.2008, 22:12
Kurban bayramı ya da ramazan bayramı sebebi ile düzenleme yapılsaydı medyadaki başlıkların sütun büyüklüğünü ve içeriğini görmek isterdim.

Cristmas tatili var futbolda.
Acep müslüman futbolcu sayısı hristiyan topçulardan daha mı az?

Şşşş..

Ben her dini bayramda maç izledim nerdeyse.
Bayram İslamiyet dışında olunca kıymeti katmerli oluyor anlaşılan.

Yanliş biliyorsam düzeltin bu ülkenin %99 umu yoksa %1 mi müslümandı?

selimatal
02.12.2008, 22:14
konu bunun bizim lehimize veya alehimize olduguda degil konu müslüman futbolcularin müslüman bir ülkede kendi dini bayramlarinda ramazan ayinda mac oynamasi ama hiristiyanlarin neol bayrami icin yani yabanci futbolcular icin maclarin ertelenmesi

Konu: her ikisi de..

Ben de her iki konuda da görüşümü yazdım. Son cümleleri okumadın galiba.;)

Alibeyoglu
02.12.2008, 22:20
Konu: her ikisi de..

Ben de her iki konuda da görüşümü yazdım. Son cümleleri okumadın galiba.;)

kusura bakma renktas dogrudur son kelimelerini okumamisim
diger tarafda hic ses cikarmayalim yorumuna katilmiyorum sesde cikaralim böyle sacmalik olmaz ses cikarmazsak sirtimiza binmek isteyenler cok olur

Soner
02.12.2008, 22:38
Neden bu durumlar yabancı oyuncuların bayramlarına göre değerlendiriliyor anlamıyorum..

Kendi özel bayramlarımızda, bayram seyran demeden biz maç yapıyoruz ama bu yabancı oyunculara gelince işler değişiyor.. Çok ayrımcılık var çok..

sunu soyleyeyim, avrupada yasayan biri icin bu konuya biraz daha vakifim.
Hiristiyanlar kendi bayramlarinda ne olursa olsun, bayramlarini kutlarlar, ligde mac olmaz. heryer kapalidir vs. bizim dini bayramlarimizda ise cogu turk ve musluman dukkanini acar, cogu is yerinden izin almaz calisir. yani bizler hiristiyanlar kadar bayramlarimiza sahip cikmiyoruz. turkiye liginde boyle bor ara verilse herhalde yeryerinden oynar.

Alibeyoglu
02.12.2008, 22:42
sunu soyleyeyim, avrupada yasayan biri icin bu konuya biraz daha vakifim.
Hiristiyanlar kendi bayramlarinda ne olursa olsun, bayramlarini kutlarlar, ligde mac olmaz. heryer kapalidir vs. bizim dini bayramlarimizda ise cogu turk ve musluman dukkanini acar, cogu is yerinden izin almaz calisir. yani bizler hiristiyanlar kadar bayramlarimiza sahip cikmiyoruz. turkiye liginde boyle bor ara verilse herhalde yeryerinden oynar.

bende avrupada yasiyorum ingilterede ispanyada noel sirasinda maclar oynaniyor

Soner
02.12.2008, 22:45
abisi noel hic bir zaman hafta sonuna denk gelmiyorki, onun icin oynaniyor. Ya bizimki sadece yalakalk gibime geliyor. banane kardesim adamin noel bayramindan, parasini veriyosam cikip oynayacak. yemisim bayramini. kutlasin turkiyede, mactan sonra ne yaparsa yapsin, boyle sacmalikmi olur

Alibeyoglu
02.12.2008, 22:51
neol bayrami 12. ayin 25 de basliyor hafta sonuna denk geliyor

selimatal
02.12.2008, 22:53
kusura bakma renktas dogrudur son kelimelerini okumamisim
diger tarafda hic ses cikarmayalim yorumuna katilmiyorum sesde cikaralim böyle sacmalik olmaz ses cikarmazsak sirtimiza binmek isteyenler cok olur

Ses çıkartmayalım dediğim bölümü FB nin transferle güçleneceği geçersiz varsayımıydı güzel kardeşim.

Diğer bölümüne ses çıkartmamak mümkün mü?

Bu federasyon bu kararını değiştirmeyecektir. Olayın "misyoner çalışması" kokan bölümüne tepkiyi koyalım ama ligde hesabımızı durumun değişmeyeceği gerçeğine göre yapalım.

vurgun_kiz_61
02.12.2008, 22:57
Fransada noel bayrami nedeniyle mac oynanmiyor....

Soner
02.12.2008, 22:58
Ses çıkartmayalım dediğim bölümü FB nin transferle güçleneceği geçersiz varsayımıydı güzel kardeşim.

Diğer bölümüne ses çıkartmamak mümkün mü?

Bu federasyon bu kararını değiştirmeyecektir. Olayın "misyoner çalışması" kokan bölümüne tepkiyi koyalım ama ligde hesabımızı durumun değişmeyeceği gerçeğine göre yapalım.

aynen katiliyorum selim kardesim bu sozlerine, bu kadar scmalik olmaz. bundan once noel yokmuyduda simdi akillarina geldi, bu federasyon kesinlikle istifa etmeli. Bu is boyle gitmez

Soner
02.12.2008, 22:59
Fransada noel bayrami nedeniyle mac oynanmiyor....

belcikada da oynanmiyor

Alibeyoglu
02.12.2008, 23:03
anlayis gösteriyorum fransizlara sonucda onlarin dini bayrami ama artik müslüman türkiyede de maclar oynanmayacak buna anlayis gösteremem

almanyadada oynanmiyor ama almanyada müslümanlarin bayramlarinda oynaniyor türkiyede bunun tam tersi

Soner
02.12.2008, 23:06
anlayis gösteriyorum fransizlara sonucda onlarin dini bayrami ama artik müslüman türkiyede de maclar oynanmayacak buna anlayis gösteremem

almanyadada oynanmiyor ama almanyada müslümanlarin bayramlarinda oynaniyor türkiyede bunun tam tersi

yalakalik yapacaklarya, nasil yapacaklarini sasirdilar

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 23:07
anlayis gösteriyorum fransizlara sonucda onlarin dini bayrama ama artik müslüman türkiyede de maclar oynanmayacak buna anlayis gösteremem

Zaten sorun burada.
Kendi ülkenin insanına göstermediğim müsamahayı gidip 100-150 tane yabancıya gösteriyoorsun.
Talep etseler yaygara çıkarıyorsun laiklik elden gidiyor falan...

Burada normal olan 2 durum var.

Ya herkese bu lüksü sağlarsın.
Ya da sadece en yaygın olana sağlarsın.

En yaygın olana yasaklayıp diğerlerine lüks sağlamak kadar öküzleme bir anlayış olamaz.

Halil Atalay
02.12.2008, 23:07
arkadaşlar ben geçenlerde samanyolun da ayna diye bir program vardı ABD yahudi yaşadığı semtdi ve yaşamları gösterdi adamlar dinlerini çok özgür yaşıyorlar ve kimse karışmıyor mesela kız ve erkek öğrenciler aynı okulda okumuyor, cumartesi kesinlikle çalışmıyorlar öyleki araba kul,ateş yakmak,yemek yapmak, gibi şeyler gelelim bizim ülkemize burada kızlarımız veya aile fertlerimiz başını örtüpde okula alınmazken insanlar açlık ve yokluk çekerken çıkmış birileri laik türkiye demokrası filan bana sayıklamasın

gelelim konumuza bir takım bir futbolcudan ibaret değildir yanı yabacı olmadanda oynayabilirler olmadı ikinci yarı ilk maçında alınan yeni futbolcular oynamasın

burak28
02.12.2008, 23:35
arkadaşlar biz niye korkalım fb korksun onlar transfer yaparsa biz yapmayacakmıyız

Murat Hızal
02.12.2008, 23:49
Aslında gerginlik yok ortada sadece iş bilmezlik var.

Ligi planlarken koyarsın takvimi önüne dini bayramlar, resmi bayramlar vs çizersin üstlerini,bu tartışmaların önüne baştan geçersin.

Sen profesyonel futbolcusun kardeşim,eğer maç programı noele,bayrama vs denk gelirse oynarsın oyununu sonra gidersin bayramınıda kutlarsın noelinide.Bu adamlar bu işten trilyonlar kazanıyorlar.Polis,asker,doktor vs vs bayramda nöbetini tutup görevini yapmıyor mu,sende futbolcuysan hangi dine mensup olursan ol çıkarsın sahaya görevini yaparsın sonra dini vecibelerini yerine getirirsin kimse seni engellemiyor?

Bunu yapmazsan ,bu polemik konusu uzarda uzar, bambaşka mecralara kayar bunun da önüne geçemezsin.

Harun-61
03.12.2008, 00:08
bazi arkadaslar olayi kavriyamamis.

konu aslinda fetva vermek v.s. degil, ki fetva vermek haddimizede degil.

konu: cifte standart!

Ramazan'da x kisi oruc tutar, olay olur.
dini bayramimiz olur, ki bugün öyle önemlidirki Allah c.c. o günde oruc tutmayi bile haram kilmis.
yani eglenin demis, büyükleri ziyaret edin demis vs vs.

simdi ben bu hakki kendimde buluyorum ve soruyorum;

elin adaminin noel bayramini düsünüyorsun niye kendi Bayramini düsünmüyorsun ???

bu cifte standart degilmidir ?

!!!

Adem Erdoğan
03.12.2008, 00:12
Boşverin abicim burası Türkiye diyin geçin.:)

TSezgin61
03.12.2008, 00:18
ben soguklar yüzünden saniyordum bu 17. hafta olayini... cünkü bilgisayar oyunlarin bazilarindada böyle bu.

ama eger bizimkiler noel moel yüzünden yapiyorsa yaziklar olsun... saydigim küfürlerinde günahi baslarina

kalavara
03.12.2008, 00:20
bazi arkadaslar olayi kavriyamamis.

konu aslinda fetva vermek v.s. degil, ki fetva vermek haddimizede degil.

konu: cifte standart!

Ramazan'da x kisi oruc tutar, olay olur.
dini bayramimiz olur, ki bugün öyle önemlidirki Allah c.c. o günde oruc tutmayi bile haram kilmis.
yani eglenin demis, büyükleri ziyaret edin demis vs vs.

simdi ben bu hakki kendimde buluyorum ve soruyorum;

elin adaminin noel bayramini düsünüyorsun niye kendi Bayramini düsünmüyorsun ???

bu cifte standart degilmidir ?

!!!
sorun zaten burda harun bey..kimse bayramda tatil olmasın demedi ki, olacaksa olur ama o zaman sizin dediğiniz gibi çifte standart olmaması için tüm dinlerin (türkiyede olanlar elbette) dini bayramları için maçlar tatil edilebilir...gel de çık işin içinden...o nedenle işi bireye bırakmak galiba en doğrusu olacaktır...

FANATIK61
03.12.2008, 00:23
Giya Avrupa Birligine alacaklar bizi ya onun icin yag yakmaliyiz ne yapalim...

Sefa Murat Dokuz
03.12.2008, 00:25
Bana göre hiçbirinin tatil olmaması lazım. Noel moel bilmem arakdaş seneye Ramazan bayramında futbol tatil ederse diğer gastelerde beni ilgilendirmez kim ne oluyor laiklik elden mi gidiyor bakın oruç tutcak diye maç oynatmıolar derse alacksın ellerine hatta o gazeteyi direk kapatacaksın. Bu ne adaletsizlik ne çifte standart.Ama noel yok arakaş çık maçını oyna dersen adam da çıkar ya orucuyla yada iftarından sonra oynar.(bana göre ramazanda maçlar en erken 8 de başlaması hatta ramazan ayına özel 9 a çeyrek kala yada 10 a çeyrek kala da düşünülebilir).
Bunu yapanların Laiklikle alakası yok. Bunu yapanlar öz ve öz Hristiyan yada bir yerlerden çıkarı olan birilerini kayırmak için yapılan bir hareket.

genç61
03.12.2008, 02:01
ingilterede bi gun öncesi iki sonrası mac var bizde yok nasıl bir is o zman bizim bayramlardada olmasın komedi valla

Kasım Hilal
03.12.2008, 03:33
Kim ne diyor muş? O zaman Ramazan'da ligler tatil olsun. Oruç performansları etkilediği için maç günleri tutmayın deniyordur en fazla. Yoksa oruç tutuyor diye kimse afaroz edilmedi, takıma alınmamazlık edilmedi. Çarpıtmayın lütfen

Ne çarpıtması Allah aşkına?
Her ramazan ayında gazetelerde haberleri çıkmıyor mu?
Hem performansı etkilerse etkilesin..
Ya zihinsel olarak birinden götüreceklerine ne demeli?

Kaldı ki bu konuya bence daha ılımlı yaklaşmak lazım..

Ben Hristiyan futbolcuların Noel'de tatile çıkmasına kesinlikle karşı değilim..
Genel görüşün aksine; "Müslümanlara bayramlarında tatil izni verilmiyorsa onlara da verilmesin" diyenlerden değil, bu hoşgörünün din kardeşlerimize de tanınması gerektiğini düşünenlerdenim..

Gel gelelim Ramazan'da oruç meselesine..

Bir ay boyunca antremnalar ve maçlar akşam saatinden sonraya alınabilir bence..
Bu o kadar da önemli bir handikap değildir..
Sorun da ortadan kolayca kalkar..
Kimseyi ne oruç tutması ne de tutmaması hususunda zorlamamalıdır kurallar..
Aksine insanlara özgürlüklerini elinden geldiği kadar yaşatmaya çalışmalıdır..

-------------------------------------

İtiraz ise ayrı bir mesele...
İşlerine gelince (daha doğrusu dillerini döndürdükleri kadar) kolay rakip, zor rakip yoktur diyenler ters dönmüş durumda..
Yahu ne farkeder?
Devre arasında ben transfer yaparak güçleneceğim de rakibim Fenerbahçe güçlenmeyecek mi?
demek ki ortada adaletsiz bir durum yok..

Fanatik28
03.12.2008, 04:00
Yahu zamaninda gereken tepki gösterilmemis, simdi ise ayikla pirincin tasini. Siz hala yok Din önceligi falan diye bosbos yazin.

Ortada bir gercek var, Türkiye´deki gercek, düdügü öttüren FB.

Kurullarda en cok kimin adami var?

FB´de oynayan yabancilar kim? Dinini yasayanlar. Noel günü de onlar icin cok ama cok önemli. Trabzonspor macina Deivid-,Alex-,Edu-,Lugano-, R.Carlos´suz cikmanin onlara nelere mal olacagini siz düsünün artik!!!

Neyse artik cok gec, Ati alan Üsküdar´i coktan gecti...

ozturk
03.12.2008, 08:53
Zaten sorun burada.
Kendi ülkenin insanına göstermediğim müsamahayı gidip 100-150 tane yabancıya gösteriyoorsun.
Talep etseler yaygara çıkarıyorsun laiklik elden gidiyor falan...

Burada normal olan 2 durum var.

Ya herkese bu lüksü sağlarsın.
Ya da sadece en yaygın olana sağlarsın.

En yaygın olana yasaklayıp diğerlerine lüks sağlamak kadar öküzleme bir anlayış olamaz.

teşekkür ediyor saygılar sunuyorum..

Ümit Tekşan
03.12.2008, 08:56
Bizi diğer Ülkelerden ayırt eden özelliğimiz ney ? İşte böyle saçma sapan , olaylara izin vermek. Kardeşim banane yabancıların bayramından seyranından yabancılar paraya geldimmi bayramdan sonra veririz diyemiyolar ama ..

Gürkan
03.12.2008, 15:40
Konu ile alakasız, sataşma içeren ve konu ile alakalı olsa dahi forum kurallarına aykırı olan mesajlar silinmiştir.

POYRAZ
03.12.2008, 17:10
Bana göre ara transfer döneminde yapilan transferler 2. yarinin ilk macinda oynatilamamali. Mantikli düsününce bu sonuc cikiyor. Her ne kadar 2. yarinin ilk maci olsada, o mac ilk yarinin son macidir.

Fatih Kuloğlu
03.12.2008, 19:57
Gayet saçma

Kasım Hilal
03.12.2008, 20:33
Kardeşim banane yabancıların bayramından seyranından yabancılar paraya geldimmi bayramdan sonra veririz diyemiyolar ama ..

Bence bu görüş doğru değil..
Aksine onlara bayramlarında tatil yapma hakkını vermeliyiz..
Ama kendi oyuncularımaza da bu hakkı tanımalıyız..

Recep Alkan
03.12.2008, 20:37
işin özü onlar benim kurban bayramıma avrupa kupası yada milli maç koyuyorsa bende onlarn krismisinde ligimi oynatmalıyım kardeşim bu kadar basit.

POYRAZ
03.12.2008, 22:59
Bana göre biz kendi bayramlarimizda mac yapmamaliyiz ve yabanci oyuncular da kendi bayramlarinda yönetimden izin alabilirlerse maca cikmayabilirlerde, ama bu sadece yönetimin kararina bagli olmali. Fakat böyle bir seyin olacagini sanmiyorum. Kendimize ait olan hic bir seye saygimiz olmadigi gibi bayramlarimiza da saygimiz yok. Bayram günü kimsenin umurunda degilki, herkes dükkanini falan aciyor da futbol mu oynanmayacak. Bu kafayla bu ülkede bayramda futbol oynanir ama yabanciya izin verilir, cünkü o yabanci, cünkü o degerli biz degersiziz.

Ahmet AYDIN-28
04.12.2008, 01:32
Tuncay'ın bize gol atmadığı maç yoktu.

O maçta da 3 golü Tuncay atmıştı.

Çok iyi oynamıştık hatta.Hüseyin bile gol atmıştı yani o derece.:D

Biraz geç bir alıntı oldu ama söylemek istedim.
Hüseyin kafayla bacak arası atmıştı :)

İleli
04.12.2008, 02:40
fb transfer yapacakta bizimkiler armutmu toplicak..

Adil ÖZGÜR
04.12.2008, 03:22
Spor'a kardeşlik yakışır, misyonerlik ifadelerini dikkate alanlar birgün yanıldıklarını anlayacaklar.

TRturkTS
05.12.2008, 17:40
Ole bole yebnerız fenıer

Kereşenli
05.12.2008, 20:15
Biz Fenerbahçe ile oynadığımız karşılaşmalarda hep iyi oynuyoruz. Bu son maç zor olsa da kazanacağız bundan emin olabilirsiniz arkadaşlar.

Muhammed KOÇ
05.12.2008, 20:17
Ole bole yebnerız fenıer
o kadar kesin konuşulmaz bu maç için..sonuçta gs yi farklı olmak üzere bjk yi yenmiş bir takımla oynayacağız.. fener evinde çok farklı..ama 3 ihtimalli bir maç kesinlikle..

karim@benzema10
06.12.2008, 13:59
17.haftada fener maçının ertelenmesi devre arasında nokta transferler yapmamız şartı ile bizim işimize yarar...fener ile maçımız ertelenmemiş olsaydı muhtemelen yenilecektik.ts'un kadrosunda yaratıcı oyuncu eksikliği var o yüzden bizim büyük maçları kazanmamız şu an ki şartlar için çok zor gözüküyor.bel bağladığımız oyuncu sürekliliği olmayan yattara ise oturup düşünmemiz gerekir.ayrıca o atmosferde maç kazanmak çok zor bizim taraftarlarda gs ve bjk'liler gibi işkembeden sallıyorlar fb maçının 2.yarı oynanması inşaallah hayırlı olmuştur.

hüseyin1975
06.12.2008, 15:04
Ingilterede özellikle noelde maclar oynaniyor. hatta 31.12.xx tarihlerindede maclar oynaniyor cünkü stadtlar doluyor.
Bizde neden böyle yapiliyor anlamiyorum.

Ayrica devre arasi yapilan Transferlerin oynatilmamasi fikrini dogru buluyorum.

Erdal DİLEK
06.12.2008, 17:59
galiba bize daha cok yarayacak

tsmetu
06.12.2008, 20:11
İstedikleri kadar takviye yapsınlar eninde sonunda onlarda nasibini alacaklar bizden.

afsbahar
06.12.2008, 21:05
Bjk bugün biraz daha gerildi, beter olsunlar.

yattarinho61
07.12.2008, 00:18
düsünmeyin fazla ya, onlar takviye yapacakda biz yapmayacakmiyiz ?? ;)

TSezgin61
07.12.2008, 00:31
ben devre arasi transferlerin oynamamasi fikrini sacma ve komik buluyorum.

herkese esit sartlar veriliyor, yaparsan yap yapmazsan banane. ozaman bütün 2. yari oynamasin yeni transferler.

bize iyi bir sol kanat ve orta saha yada forvet alinsin, isterse ronaldinhoyu alsin fener yine kacamaz bizden...

Dursun Kaplan
30.01.2009, 15:07
17. hafta bitti,büyük bir zevkle. :) Bu başlık imha edilebilir. :)