PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mini Test

TheCrow
11.03.2005, 06:59
Son günlerde kafalarda sik sik olusan sorulardan ilhamla hazirlamis oldugum bu mini testi,protesto veritabanimizdaki herkese gönderiyorum,bakalim en yüksek puani hangi database üyemiz alacak...

Soru 1:tahkim kurulu,maç esnasinda burnunun içinde ne var ne yoksa rakip oyuncunun suratina bosaltan bjkli oyuncuya hangi cezayi uygun görmüstür?

a) 5 maç ceza
b) 4 maç ceza
c) 3 maç ceza
d) 2 maç ceza
e) Ayip olmasin diye 1 maç ceza

Soru 2:bjk menejerini telefonla arayan mafya babasi sahis,kendisine yardim edilmemesine ne gerekçeyle sitem etmistir?

a) "Bir de eski dost olacagiz..."
b) "Sen olsan ben böyle mi yapardim..."
c) "Ama ben her maçta tribüne gelip tezahürat ediyorum..."
d) "Bir sürü kontür harcadim bak senin yüzünden..."
e) "Sampiyonlukta benim hiç mi payim yok..."

Soru 3:Bu telefon konusmasi ortaya çiktiktan sonra federasyon ne gibi bir faaliyette bulunmustur?

a) Derhal söz konusu menejerin konuyla ilgili ifadesini almistir
b) Derhal takimi PFDK'ya sevk etmistir
c) Futbol-Mafya baglantisini arastirmak için komisyon kurulmasini talep etmistir
d) Olayi kinayan bir bildiri yayinlamistir
e) Hangi federasyon?..

Soru 4:Akçaabat Sebatspor-Trabzonspor maçinin H.Avni Aker Stadi'nda oynanmasina izin vermeyen federasyon,bu haftaki Istanbulspor-galatasaray maçinin hangi stadyumda oynanmasina karar vermistir?

a) Mimar Yahya Bas Stadi'nda
b) Güngören Belediye Stadi'nda
c) Izmit Ismet Pasa Stadi'nda
d) Öz Kardesler Hali Sahasinda
e) galatasarayin geçen yil içerdeki maçlarini oynadigi Olimpiyat Stadi'nda

Soru 5: H.Avni Aker'deki tel örgülerin kaldirilmasiyla ilgili olarak "tel örgüler kaldirilacagina elektrik verilsin" diyen kisinin taraftari oldugu takim,bu sezon sahasinda oynadigi 10 maçin kaçinda ceza almistir?

a) Hiç birinde
b) 2 sinde
c) 4 ünde
d) 7 sinde
e) Hepsinde

Soru 6:Asagidakilerden hangisi PFDK'ya sevk edilmistir?..

a) Maç esnasinda hakeme "korkma ben seni korurum" diye bagiran menejer.
b) "Bence tesvik primi sike degildir,ben normal karsiliyorum" diyen baskan.
c) Tribünlerini para karsiligi fenerbahçeye satan yönetim
d) "Biz federasyona demistik o hakemi istemiyoruz diye,yine de onu verdiler,haftayada sunu sunu istemiyoruz ha" diyen yönetici
e) "Rakibimizi tebrik ediyorum,umarim diger maçlarinda da bugünkü gibi hirsli oynarlar" diyen yönetici

Soru 7:Tahkim Kurulu denen kurum ne is yapar?
a) Verilen cezalara yapilan itirazlari inceleyerek cezada indirime gidilmesinin gerekli olup olmadigina karar verir.
b) Olayi incelemeden cezayi 2/3 oraninda indirir.
c) Cezalarin indirilme sebebini mantikli bir sekilde açiklar.
d) Gerekli görürse cezayi arttirir.
e) istanbul kulüplerine verilen cezalari önce bir miktar indirir,daha sonraoynanacak maçlarin zorluk derecesine,cezanin hangi maçlari etkileyecegine bakarak istanbul takimlarinin maksimum menfaat saglayacagi sekilde cezayi düzenler.Bir nevi sinekten yag çikarir,hatta yumurtadan yün kirpar.

Soru 8:trt'deki spor programinin sunucusu maçlari hangi siraya göre vermeyi uygun görmektedir?

a) Ligdeki puan siralamasina göre
b) En gollü karsilasmalar siralamasina göre
c) En zevkli ve çekismeli maç siralamasina göre
d) Kurayla çekilen siraya göre
e) En çok olay çikan maç siralamasina göre

Soru 9:cnn Turk adli kanalda yorum yapan spor yazarina göre Anadolu kulüplerinin gelisememesinin nedeni nedir?..

a) Istanbul takimlarinin Anadolu takimlarini alt yapilari gibi görerek devamli sömürmesi
b) Anadolu takimlarinin lobi gücü olmamasi nedeniyle haklarini alamamasi
c) Istanbul takimlarinin federasyon ve hakemler üzerinde çok büyük etkiye sahip olmasi
d) medyanin Anadolu takimlarini görmezden gelmesi
e) Yayinci kurulustan gelen paradan Anadolu takimlarina Trabzonspor'a verildiginden daha az pay verilmesi

Soru 10:stvde spor programi sunan sahsiyete göre programinda öncelikli amaç nedir?..

a) Tarafsiz ve dürüst yayin ilkesine bagli kalmak
b) Seyirciyi bilgilendirmek
c) Türk futboluna katkida bulunmak
d) Her düsüncenin temsil edilecegi bir ortam sunmak
e) Rating

Soru 11: degerli gazeteci arkadaslarimiz,seyircisinin taskinlik çikardigi maçtan sonra ceza alan fenerbahçenin cezasiyla ilgili tahkim kurulunun alacagi nihai karar konusunda,kimden yorum yapmasini istemislerdir?

a) federasyon baskanindan
b) TSYD baskanindan
c) MHK baskanindan
d) Tarim Kredi Kooperatifleri Birligi Baskanindan
e) Basbakandan

Soru 12: Ülkenin basbakani bu sorulara ne cevap vermistir?..

a) "Bu sorunun muhatapi ben miyim?Bana niye soruyorsunuz ki?.."
b) "Bu konuda yorum yapmak bir basbakana yakismaz,ayrica alinacak karari etkilemek istemem..."
c) "Lütfen daha önemli ve ciddi sorularla beni mesgul ediniz..."
d) "Neticede Tahkim Kurulu denen bir kurum var ve karari onlar alacaktir,alacaklari karara saygi duymaliyiz..."
e) "fenere verilen ceza yanlistir,tahkim kurulu cezayi kaldirmalidir..."

zafercalikoglu
11.03.2005, 08:59
güzel sorular cevaplar üzerinde biraz düsüneyim

CeSS
11.03.2005, 09:16
The Crow öncelikle eline saglik , emek harcayip çok güzel sorular hazirlamissin.

Cevaplara gelince bence hepsinin cevabi " e " sikki gibi geliyor smileys/smiley2.gif

ARAGORN01
11.03.2005, 09:45
Süper bir test. yanlis hatali bir soru varsmileys/smiley36.gif

8.sorunun cevabi Faik'in kendi ifadesince, takimlarin kurulus yillarina göre.

shipbroker61
11.03.2005, 10:35
istedigimiz sorudan baslayabilir miyiz??? 3 yanlis bir dogruyu goturuyor mu???smileys/smiley1.gif

bence bunu ozellikle federasyon protestosunda kullanabiliriz..... bir kac ilaveyle oldukca ses getirecegini dusunuyorum....

TURHAN
11.03.2005, 10:45
Eee yani bunuda baska birsey denmez.Ellerine saglik The crow dogrulari bilen ve bunu söyleyen kisilerin aramizda bolca bulunmasi muhtesem.

Emorfo
11.03.2005, 10:59
Harika bir test olmus.. OSS'ye hep zor derlerdi, bakin iste ne kadar kolay bir test at gözlügü takmayanlar için.

Bülent Şirin
11.03.2005, 11:11
Sevgili Kaan, yine orijinaliteni konusturmussun, ellerine saglik... Bir kara mizah tutkunu olarak çok begendim. Çok tesekkürler...

Fakat sinav süremizin ne kadar oldugunu belirtmemissin, kagitlari bugün aksam mesai bitimine kadar versek olur mu?smileys/smiley1.gif

İsmail Çavuşoğlu
11.03.2005, 11:51
1:e,2:e,3:e,4:e,5:e,6:e,7:e,8:e,9:e,10:e,11:e,12:e ,13:e,14:e ,15:e,16:e,17:e,18:e

Tesekkürler hocam. sinifi geçtim umarim smileys/smiley2.gif

İsmail Çavuşoğlu
11.03.2005, 11:55
Süper bir test. yanlis hatali bir soru varsmileys/smiley36.gif

8.sorunun cevabi Faik'in kendi ifadesince, takimlarin kurulus yillarina göre.

faik isine nasil gelirse o siraya göre maç yayinliyor.ancak son yorumu hangi maçta olay varsa o maça öncelik veriyoruz olmustu.testi çözen arkadaslarimiza küçük bir kopya vereyim dedim.smileys/smiley2.gif

andrei07
11.03.2005, 12:00
E E E E E E E E E E E E E E E E E E E E YETER ARTIK

Barış
11.03.2005, 12:40
istedigimiz sorudan baslayabilir miyiz??? 3 yanlis bir dogruyu goturuyor mu???smileys/smiley1.gif

bence bunu ozellikle federasyon protestosunda kullanabiliriz..... bir kac ilaveyle oldukca ses getirecegini dusunuyorum....

BUNU DÜSÜNELIM BENCE.

calypso
11.03.2005, 14:14
çok güzel bir test tebrikler.. bu gidisle bir bir "SORU BANKASI" çikaririz gibime geliyor smileys/smiley36.gif

Analyzer
11.03.2005, 14:19
Eline saglik Kaan, güzel test olmus. En mantiksiz siklarin dogru yanit oldugu bir testi ilk defa görüyorum. Bir soru da benden (testin formatina uygun degil ama sinirlendim iste):

Soru 13) Su anda Türk futbolunu yönetmekle yükümlü olankisilerde, asagidaki özelliklerden hangisi mevcuttur?

a) Ar
b) Namus
c)Seref
d)Ahlak
e) Hiçbiri

Salih61
11.03.2005, 14:36
ÖSS gibi yaw...smileys/smiley36.gif

Reha
11.03.2005, 15:49
Helal olsun gözüm.......smileys/smiley2.gif

zanoylu
11.03.2005, 15:53
ABI HARIKA YAAW

Mollasalihoğlu
11.03.2005, 17:06
istedigimizden basliyabiliyorsak ben faik'ten baslayayim faik senin ........

ne güzel bir programin var!

BDiler61
11.03.2005, 17:51
istedigimizden basliyabiliyorsak ben faik'ten baslayayim faik senin ........

ne güzel bir programin var!

katiliyorum

Ozan
11.03.2005, 20:25
evet sorular güzel ve protesto da var sorularin içinde smileys/smiley2.gif.en beyendigim 1. soru smileys/smiley36.gif

MaHMuT_61
11.03.2005, 20:57
Sorular güzel ama yasadigimiz ülke için kolay sorular (ÜLKEMIZE ASIGIZ YÖNETENLERE DEGIL!!) ne yazikki hepsinin cevap bi E sikki..

Soru 5: H.Avni Aker'deki tel örgülerin kaldirilmasiyla ilgili olarak "tel örgüler kaldirilacagina elektrik verilsin" diyen kisinin taraftari oldugu takim,bu sezon sahasinda oynadigi 10 maçin kaçinda ceza almistir?
Böyle bir söz söyleyen insani hala yorumcu diye Televizyonlarda nasil konusturuyorlar anlamadim Hangi dedigi dogru çikiyor,bence bu adamla dalga geçiyorlar farkinda degil..smileys/smiley2.gif

Oğuz
11.03.2005, 23:18
ElEktriklEr kEsikti ögrEtmEnim. EgEr ElEktriklEr kEsilmEsEydi, kEsinliklE hEpsinE gErEkEn cEvabi vErEcEktim...

bodozlama
12.03.2005, 00:00
The Crow mükemmeldi valla bence buna özel bir yer ayiralim devamli dursun, herkes soru eklesin.Zamani gelince en çok begenilen sorulardan TÜRKIYEDE FUTBOLUN SORU BANKASI DIYE KITAP BILEM OLUSTURURUZ

Ziya Dogan
12.03.2005, 00:39
<>

faik isine nasil gelirse o siraya göre maç yayinliyor.ancak son
yorumu hangi maçta olay varsa o maça öncelik veriyoruz olmustu.testi
çözen arkadaslarimiza küçük bir kopya vereyim dedim.smileys/smiley2.gif

faik'e fazla laf yok

ibrahim sahin'i iyi savundu bu hafta.

hatta mahmut uslu'ya "niye üzerine alindi gibisine" iyi laflar etti

faik'in 2-3 sene önce aziz yildirim tarafindan mamasi kesilince

artik her programda fb'ye cok bindiriyorsmileys/smiley2.gif adamlar 6-0 yada 7-0 yeniyorlar faik bunlari genede öldüresiye elestiriyor. ama tabii onunda 1. derdi öncelikle rating almak

ve medya kanunlarina göre en yüksek ratingi fb'yi elestirince aliyorlarsmileys/smiley2.gif

Edited by: Ziya Dogan

Guests
12.03.2005, 01:25
harikaydi..!okurken acayip zevk aldim.

butesti, herkes bildigi, tanidigi her yere ulastirsin lütfen... (dosta düsmana...) çünkü ben öyle yapacam.

TheCrow
12.03.2005, 04:04
Begendiginiz için tesekkürler arkadaslar.Savas'in (Analyzer) yaptigi gibi sizin de akliniza buna benzer kafa kullanmayi gerektiren (!) ve üzerinde düsünülmesi gereken(!) sorular geliyorsa,hiç beklemeyin testimize ekleyin...Ben aklima geldikçe birer ikiser eklemeyi düsünüyorum,ya da "Ayin Testi" basligi ile her ay böyle bir test yayinlayabiliriz.Çözemediginiz soru olursa,yardim alacaginiz kisiler Kurtulus'un açtigi "Protesto Database" basliginda mevcut.Ülkemizin bu muhterem spor sevdalilarinin,bize cevaplari bulmada seve seve yardim edeceklerine eminim...

TheCrow
12.03.2005, 04:10
ElEktriklEr kEsikti ögrEtmEnim. EgEr ElEktriklEr kEsilmEsEydi, kEsinliklE hEpsinE gErEkEn cEvabi vErEcEktim...

Oguz ince zekana hayran kaldigimi belirtmek isterim,ilk bakista bu müthis kelime oyununufarkedememistim,tek kelimeyle mükemmel bir cevap...smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Emorfo
12.03.2005, 09:55
Hocam sular kesikti çalisamadim :) pilmiyrum..

yattara11
12.03.2005, 13:01
çok güzel bir test tebrikler.. bu gidisle bir bir "SORU BANKASI" çikaririz gibime geliyor smileys/smiley36.gif

dogru vallahi... sonra da satip kazandigimiz parayi Trabzonspor'a göndeririz... smileys/smiley17.gif

test için tesekkürler...

Mehmet Alemdar
12.03.2005, 13:02
Mahmut_61 o lafi diyeni herkes taniyor serefsiz Kazim Kanat Besiktasin bu sene daha ligin bitmesine haftalar varken 4 kez sahasi kapatilmis1 hafta sonra biziim maçta bakalim ne tür çirkeflik yapilacak...

Bu arada TRABZONSPOR-besiktas maçinin günü ve tarihi belli oldumu arkadaslar Senol hocamiz bu konuda bayagi elestirmisti federasyonu normalde maçlarin tarihi 1 ay önceden belli olurdu ama daha maçin tarihi ve saati belli degil ne biçim adalet

Bu kadar serefsizlik olurmu arkadaslar söyleyin...

Duman
12.03.2005, 13:20
Tebrikler Kaan çok anlamli bir test olmus. Bende bir kaç soru sorayim.
<UL>
<LI>Herhangi bir medya,federasyon,hakem,mafya,lobi destegi olmadan 9 yil içinde 6 Sampiyonluk 3 ikincilik alan futbol takiminin adi nedir?</LI>
<LI>Sampiyonluk yasamis takimlar arasinda,milyar T.L ler vermeden,kulüp üyeligini tüm taraftarlarina açan takim hangi takimdir?</LI>
<LI>Bir dünya rekoru kirarak kombine bilet fiyatlarini 20,40,80 milyona indiren takim hangi takimdir?</LI>
<LI>Türkiye'deki tüm takimlar arasindan yine bir ilki gerçeklestirip, Türkiye'nin her yerinden tek numara ile ulasilip,kulüple ilgili her tür bilgiye kolayca ulasilabilen takim hangi takimdir?</LI>
<LI>Kendi alt yapisindan oyuncuçikartip hem kendi takiminda oynatan , hemde mevcutmilli takimaen fazla alt yapisindan yetismis oyuncu veren hangi takimdir?</LI>[/list]

Ipucu: Tüm sorularin cevabi aynidir.

yavuzselim_61
12.03.2005, 13:31
Vallahi kardes eline saglik süper bir testsmileys/smiley32.gif

crazyboy
12.03.2005, 18:35
bu testi herkese uygulatmak gerekhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

SDanışmaz
13.03.2005, 19:45
Bu soruLar ÖSS sinavindakiLerden biLe zor smileys/smiley4.gif.

Ska bir sana çok güzeL konuLara deginmissin.Merak ediyorum bu testi federasyonun her hangi birine uyguLasak cevapLari nasiL oLurdu.

calypso
14.03.2005, 15:33
Bir soru da benden hocam smileys/smiley2.gif

Soru 1: Maçin sahada kazanilmayacagina kanaat getirip medyumlardan yardim isteyen, bu amaçla sahaya idrar döken, takimi idmandan alip Eyüp Sultan?a götüren, deplasmanlara takimla birlikte kefeste kus tasiyan kulüp/ler asagidakilerden hangileridir?<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />a) Fenerbahçe
b) Galatasaray
c) Besiktas
d) Hepsi

ts-saral-of
14.03.2005, 16:09
fener bostan olabilr

amahepsi daha cazip

Recep Alkan
14.03.2005, 19:27
valla super bir test. insanin okudukca okuyasi geliyor. ama hepsinin cevabi eeeeeeeeeeeeeeeeeeee galiba.

olsun cevabin hangi sik oldugu degil hangi seref yoksunlainin oldugu onemli.

kutlarim kardesim.....

TheCrow
02.09.2005, 11:09
Arkadaslar önce eski sorulari söyle bir hatirlayalim (tabi bunlara ek olarak diger arkadaslarin ekledigi sorular da var) , sonra da yeni sorularimizi ekleyelim...

Soru 1:tahkim kurulu,maç esnasinda burnunun içinde ne var ne yoksa rakip oyuncunun suratina bosaltan bjkli oyuncuya hangi cezayi uygun görmüstür?

a) 5 maç ceza
b) 4 maç ceza
c) 3 maç ceza
d) 2 maç ceza
e) Ayip olmasin diye 1 maç ceza

Soru 2:bjk menejerini telefonla arayan mafya babasi sahis,kendisine yardim edilmemesine ne gerekçeyle sitem etmistir?

a) "Bir de eski dost olacagiz..."
b) "Sen olsan ben böyle mi yapardim..."
c) "Ama ben her maçta tribüne gelip tezahürat ediyorum..."
d) "Bir sürü kontür harcadim bak senin yüzünden..."
e) "Sampiyonlukta benim hiç mi payim yok..."

Soru 3:Bu telefon konusmasi ortaya çiktiktan sonra federasyon ne gibi bir faaliyette bulunmustur?

a) Derhal söz konusu menejerin konuyla ilgili ifadesini almistir
b) Derhal takimi PFDK'ya sevk etmistir
c) Futbol-Mafya baglantisini arastirmak için komisyon kurulmasini talep etmistir
d) Olayi kinayan bir bildiri yayinlamistir
e) Hangi federasyon?..

Soru 4:Akçaabat Sebatspor-Trabzonspor maçinin H.Avni Aker Stadi'nda oynanmasina izin vermeyen federasyon,bu haftaki Istanbulspor-galatasaray maçinin hangi stadyumda oynanmasina karar vermistir?

a) Mimar Yahya Bas Stadi'nda
b) Güngören Belediye Stadi'nda
c) Izmit Ismet Pasa Stadi'nda
d) Öz Kardesler Hali Sahasinda
e) galatasarayin geçen yil içerdeki maçlarini oynadigi Olimpiyat Stadi'nda

a) Hiç birinde
b) 2 sinde
c) 4 ünde
d) 7 sinde
e) Hepsinde

Soru 6:Asagidakilerden hangisi PFDK'ya sevk edilmistir?..

a) Maç esnasinda hakeme "korkma ben seni korurum" diye bagiran menejer.
b) "Bence tesvik primi sike degildir,ben normal karsiliyorum" diyen baskan.
c) Tribünlerini para karsiligi fenerbahçeye satan yönetim
d) "Biz federasyona demistik o hakemi istemiyoruz diye,yine de onu verdiler,haftayada sunu sunu istemiyoruz ha" diyen yönetici
e) "Rakibimizi tebrik ediyorum,umarim diger maçlarinda da bugünkü gibi hirsli oynarlar" diyen yönetici

Soru 7:Tahkim Kurulu denen kurum ne is yapar?
a) Verilen cezalara yapilan itirazlari inceleyerek cezada indirime gidilmesinin gerekli olup olmadigina karar verir.
b) Olayi incelemeden cezayi 2/3 oraninda indirir.
c) Cezalarin indirilme sebebini mantikli bir sekilde açiklar.
d) Gerekli görürse cezayi arttirir.
e) istanbul kulüplerine verilen cezalari önce bir miktar indirir,daha sonraoynanacak maçlarin zorluk derecesine,cezanin hangi maçlari etkileyecegine bakarak istanbul takimlarinin maksimum menfaat saglayacagi sekilde cezayi düzenler.Bir nevi sinekten yag çikarir,hatta yumurtadan yün kirpar.

Soru 8:trt'deki spor programinin sunucusu maçlari hangi siraya göre vermeyi uygun görmektedir?

a) Ligdeki puan siralamasina göre
b) En gollü karsilasmalar siralamasina göre
c) En zevkli ve çekismeli maç siralamasina göre
d) Kurayla çekilen siraya göre
e) En çok olay çikan maç siralamasina göre

Soru 9:cnn Turk adli kanalda yorum yapan spor yazarina göre Anadolu kulüplerinin gelisememesinin nedeni nedir?..

a) Istanbul takimlarinin Anadolu takimlarini alt yapilari gibi görerek devamli sömürmesi
b) Anadolu takimlarinin lobi gücü olmamasi nedeniyle haklarini alamamasi
c) Istanbul takimlarinin federasyon ve hakemler üzerinde çok büyük etkiye sahip olmasi
d) medyanin Anadolu takimlarini görmezden gelmesi
e) Yayinci kurulustan gelen paradan Anadolu takimlarina Trabzonspor'a verildiginden daha az pay verilmesi

Soru 10:stvde spor programi sunan sahsiyete göre programinda öncelikli amaç nedir?..

a) Tarafsiz ve dürüst yayin ilkesine bagli kalmak
b) Seyirciyi bilgilendirmek
c) Türk futboluna katkida bulunmak
d) Her düsüncenin temsil edilecegi bir ortam sunmak
e) Rating

Soru 11: degerli gazeteci arkadaslarimiz,seyircisinin taskinlik çikardigi maçtan sonra ceza alan fenerbahçenin cezasiyla ilgili tahkim kurulunun alacagi nihai karar konusunda,kimden yorum yapmasini istemislerdir?

a) federasyon baskanindan
b) TSYD baskanindan
c) MHK baskanindan
d) Tarim Kredi Kooperatifleri Birligi Baskanindan
e) Basbakandan

Soru 12: Ülkenin basbakani bu sorulara ne cevap vermistir?..

a) "Bu sorunun muhatapi ben miyim?Bana niye soruyorsunuz ki?.."
b) "Bu konuda yorum yapmak bir basbakana yakismaz,ayrica alinacak karari etkilemek istemem..."
c) "Lütfen daha önemli ve ciddi sorularla beni mesgul ediniz..."
d) "Neticede Tahkim Kurulu denen bir kurum var ve karari onlar alacaktir,alacaklari karara saygi duymaliyiz..."
e) "fenere verilen ceza yanlistir,tahkim kurulu cezayi kaldirmalidir..."

Analyzer:

Soru 13) Su anda Türk futbolunu yönetmekle yükümlü olankisilerde, asagidaki özelliklerden hangisi mevcuttur?

a) Ar
b) Namus
c)Seref
d)Ahlak
e) Hiçbiri

Duman 61:

Soru 14)
<UL>
<LI>Herhangi bir medya,federasyon,hakem,mafya,lobi destegi olmadan 9 yil içinde 6 Sampiyonluk 3 ikincilik alan futbol takiminin adi nedir?
<LI>Sampiyonluk yasamis takimlar arasinda,milyar T.L ler vermeden,kulüp üyeligini tüm taraftarlarina açan takim hangi takimdir?
<LI>Bir dünya rekoru kirarak kombine bilet fiyatlarini 20,40,80 milyona indiren takim hangi takimdir?
<LI>Türkiye'deki tüm takimlar arasindan yine bir ilki gerçeklestirip, Türkiye'nin her yerinden tek numara ile ulasilip,kulüple ilgili her tür bilgiye kolayca ulasilabilen takim hangi takimdir?
<LI>Kendi alt yapisindan oyuncuçikartip hem kendi takiminda oynatan , hemde mevcutmilli takimaen fazla alt yapisindan yetismis oyuncu veren hangi takimdir?</LI>[/list]

Ipucu: Tüm sorularin cevabi aynidir.

Calypso:

Soru 15)Maçin sahada kazanilmayacagina kanaat getirip medyumlardan yardim isteyen, bu amaçla sahaya idrar döken, takimi idmandan alip Eyüp Sultan?a götüren, deplasmanlara takimla birlikte kefeste kus tasiyan kulüp/ler asagidakilerden hangileridir?<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>

a) Fenerbahçe
b) Galatasaray
c) Besiktas
d) Hepsi

------------------------------------------------------------ ------

Yeni Sorularimiz:

Soru 16:Maç esnasinda tribündeki bir taraftarin "tabancayla vurularak" yaralanmasi üzerine,ev sahibi güzide(!) kulübümüze ne ceza verilmistir?

a)4 maç saha kapatma cezasi

b)5 maç seyircisiz oynama cezasi

c)3 maç saha kapatma arti 3 maç seyircisiz oynama cezasi

d)3 maç seyircisiz oynama cezasi

e)1 maç seyircisiz oynama cezasi

Soru 17:Bu güzide kulübümüzün yönetimi olayla ilgili nasil bir açiklamada bulunmustur?

a)Yorum yapmamistir

b)"Bu tür üzücü olaylari sahalarimizda görmek istemiyoruz,verilecek cezaya raziyiz"

c)"Olayda suçu olanlar bulunarak cezalandirilmalidir"

d)"Allah göstermesin,bu taraftarimiz ya ölseydi..."

e)"Iyi de kardesim bu adamin stadyumda vuruldugu nerden belli,belki de disarida vurulup sonra içeri girmistir,belki de bilerek kendini vurmustur!..."

Soru 18:Vakt-i zamaninda 4 kisilik yabanci kontenjanina ilaveten,2 adet Nijeryali,2 adet Bosnak oynatarak sadece 3 Türk oyuncu ile sahaya çikan - ki bunlarin ikisi de Almanya vatandasi Türk- güzide duran kulübümüz,federasyondan ne talep etmektedir?

a)Genç futbolculara sans verilmesi için çalismalar yapilmasi

b)PAF takimindan en az iki oyuncunun kadroda yer almasi

c)Altyapi çalismalari için kulüplere destek verilmesi

d)Bütün Nijeryalilarin artik kendi takimlarindayken yabanci sayilmamasi

e)Üyesi bile olmadigimiz bir topluluga ait ülkenin vatandasi olan elin fransizinin kendilerinde yabanci statüsünden çikarilmasi...

Soru 19:Daha geçen yil sahasinda bir taraftar biçaklanarak öldürülen,sahasinda oynadigi hemen hemen her maçta olay çikan,ve nihayet geçen hafta maç sonunda iki taraftarinin sahaya girdigi,bir futbolcusunun rakip takim antrenörüne yumruk attigi ve taraftarinin bölücü tezahüratta bulundugu takimin baskani,oalaylardan dolayi verilmesi gereken cezayla ilgili olarak ne demistir?

a)"Bunlar üzücü olaylar,olmamasini dilerdik,cezamiza raziyiz"

b)"federasyonun ve tahkim kurulunun en dogru karari verecegini umuyoruz,karardan sonra yapacaklarimizi düsünüp ona göre hareket edecegiz."

c)"Cezayi hak edecek bir durum varsa buna karar verecek olan federasyondur,ceza alirsak itiraz ederiz"

d)"Önemli olan futbolda böyle çirkin olaylarin yasanmamasidir,cezayi tartismak bile anlamsiz su anda"

e)"federasyon bizim sahamizi kapatamaz!..."

Edited by: TheCrow

zafercalikoglu
02.09.2005, 11:20
hepsine e sikkini sectim,

ShadoW
02.09.2005, 11:27
Alternatif bir futbol sitesinde yazarlik yapiyorum, bu testi bu haftaki yazim yerine bmn imzasi ile koyacagim eger izin verirseniz. Taraftarlarin çogu 3 hödükler oldugu için bence iyi de olacak. Haber bekliyorum.

TheCrow
02.09.2005, 11:45
Not:Yanlislikla eksik göndermisim az önce,güncellenmisi yukardadir...

TheCrow
02.09.2005, 11:51
Alternatif bir futbol sitesinde yazarlik yapiyorum, bu testi bu haftaki yazim yerine bmn imzasi ile koyacagim eger izin verirseniz. Taraftarlarin çogu 3 hödükler oldugu için bence iyi de olacak. Haber bekliyorum.

Benim açimdan hiç bir sakincasi yok.BMN yönetiminden de onay alirsan neden olmasin,çok iyi olur...

onurts61
02.09.2005, 11:57
eline saglik cok guzel olmus

hazir faik ten soz acilmisken aranizda hatirlayanlar olabilir 5-6 yil once kayseride turkiye kupasi finalinde genclerbirligi-fenerbahce finali vardi maci atv veriyordu tarafsiz yorumcu olarak da faik vardi

82 dakikaya kadar gecler 2-1 galip getirdi bu dakikada kenneth anderson beraberligi sagladi televizyandan hemen tebessum sesleri geldi ve arkasindan iste bu fener bunu yapmali gibi bir yorum yapti tarafsiz yorumcumuz

aklima gelmisken yine atv spor haberlerinde galatasaray - ankaragucu var devre arasinda maca baglaniliyor stadtaki muhabir ilk yari hakkinda bilgi veriyor galatasaray 42. dakikada suat in goluyle 1-0 one gecti malesef dikkat edin malesef bu sevinc 1 dakika surdu diyor ankaragucu beraberligi sagladi sanki galatasaraya yunan atkimi gol atti iste bunlari gordukce selcuk yulalari , kazim kanatlari , memduh bayraktaroglu gibi amigolari tanidikca trabzonuma olan sevgim daha fazla artiyor her nekadar basin gucu arkalarinda olsada bizde olupta onlarda olmayan haysiyet , ruh gibi kavramlar vardir bu kavramlar daima bizi istanbul takimlarindan daha ustun tutacaktir

neyse konuyu dagitmayayim testi hazirlayan arkadasim tekrar eline saglik umarim sitamize giren bizans takimlarinin taraftarlari bu testi okudukca yuzleri kizarir

halil ibo
02.09.2005, 12:09
Gardasim onlardaki yüz degil ki kizarsin.Kösele kösele.

KuĞu
02.09.2005, 13:02
Son 10 yil içerisinde sampiyonlugu elinden iki kez federasyon, mhk, mafya, medya ve devlet destegiyle çalinan fakat bu gerçekler karsisindatoplum vicdaninda gerçek sampiyon ilan edilen,2 kez gönüllerin sampiyonu sifatini alan, Türkiyede ilk ve tek bu sifata layik görülen onurlu kulübümüz asagidakilerden hangisidir.

a) Gençlerbirligi

b) Gaziantep

c) Ankaraspor

d) Fenerbahçe

e) TrabzonsporEdited by: TS_ilverTS_wan

KuĞu
02.09.2005, 13:19
Futbolumuzdaki kirlemeye, haksiz rekabete, sikeye, adaletsizlige ve futbola bulasan siyasete karsi 20bini askin kisinin katildigi organizasyonsuz protestoyu ilk ve tek hangi kulübümüzün taraftarlari gerçeklestirmistir.

a) Galatasaray

b) Fenerbahçe

c) Besiktas

d) Gaziantepspor

e) TrabzonsporEdited by: TS_ilverTS_wan

delihamsi
02.09.2005, 15:43
Helal olsun kardes iyi sorular hazirlamissin.Düsünmeye bile gerek yok.Insan hemen bulkuyo cevaplari.

baris_aykan
02.09.2005, 16:40
bu sorularin cevaplari sadece bizde baska takima sorsan ne olur dusunmek bile istemiyorum