PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mehmet Demirkol: "Trabzon Şampiyon Olur"

Yeniklasör
02.12.2008, 11:42
Severim bu adamı. yorumlarına var olan aklını ve mantığını katıyor. bugün ki yazısını paylaşmak istedim. biraz gaz verici bizim için ama güzel tespitler ve güzel bir yazı. buyrun :

İstanbul denklemini ortaya koyalım önce: Del Bosque, Rıza Çalımbay, Tigana, Ertuğrul Sağlam, Denizli.
Yani Real Madrid’den, Rizespor’dan, Fulham’dan, Kayserispor’dan, Lig TV’den.
Yani deneyim, bizim çocuk, deneyim bizim çocuk ve nihayet deneyim...
Bunun adı ‘bir öyle bir böyle zinciri’. Sonrasında başkanın söylediği. Denizli bu kapıdan içeri giremez demişti Demirören. Şimdi kapının bir hayli içinde...
Cumartesi akşamı yan yana oturduğu Aziz Yıldırım da Daum için aynı şeyi söylemişti. Bir öyle bir böyle zinciri Kadıköy’de de var.
Rıdvan Dilmen, Zeman, Denizli, Lorant, Oğuz Çetin, Daum, Zico, Aragones.
Yani bir başka deyişle: Teknik deha, disiplin, teknik deha, disiplin, teknik deha, disiplin, teknik deha ve yine disiplin... Bir sonraki hoca muhtemelen Maradona olacak...
Bunlar yine uzun vadeli kısırdöngüler. Ya Galatasaray’ınki. Sadece 7 ay içinde olup bitene bakın. En vahimi o çünkü.
Kalli’nin yardımcıları gönderiliyor. Kalli istifa ediyor. Skibbe geliyor. Bu sefer onun yardımcıları gönderiliyor. Ve Kalli, Skibbe’nin üstüne geliyor. Yani Ahmet Akcan gönderilirken, yerine Skibbe’yi getirseler bu kadar git gele gerek yok. Bu denklemde Ahmet Akcan’ın, Ümit Davala’nın, diğerlerinin üzerine çizik çekip bu bayağı kesiri sadeleştirdiğinizde ortaya bu çıkıyor çünkü. ‘Bayağı’ bir durum. Bu kez çok farklı
Bilmiyorum. Skibbe’nin hayatında sadece 1.5 yıl kendi başına çalıştığını, hep Völler’le birlikte olduğunu aylardır yazıp çizmem Kalli atamasının sebeplerinden biri midir? Eğer öyleyse bu atamayı yapanlar yanlış anlamış. Derdim bunu söylemek değildi.
Şimdi bu kısırdöngü metropolünden 1 saat 5 dakikalık bir uçak yolculuğuyla doğuya, Karadeniz kıyısına gidelim. Orada kısırdöngüler kırılmış gibi. Daha önce olmayan şeyler oluyor. Farklı bir şeyler var.
1-Şakır şakır yağmur yağıyor. Tribünlerin üstü açık, ama tıklım tıklım. Takım Beşiktaş’a kaybediyor seyirci takımını alkışlıyor. Geçen yıl takımın başına gelen her şeyin sorumlusu olduğu düşünülen Sivas’la berabere kalınıyor ‘çıt’ yok. Yani yıllardır en büyük rakip olan tribün ve şehir huzursuzluğu yok. Ligin en yüksek oturma kapasitesi/ayakta maç seyreden seyirci ortalaması. Huzurla...
2-Şampiyon olmuşlar arasında geçen yılki hocasıyla devam eden tek takım. (Galatasaray da öyle ama garip bir şekilde. Geçen yıl şampiyon oldular ama hocaları Kalli şampiyonlukta yoktu. Şimdi var!)
3-Trabzon’un bıkkın ruh halini bilmeyen oyuncular şehri etkiliyor, şehir onları değil.
4-Takım tarihin belki en düşük Trabzonlu oranına sahip. Ama 96’daki efsane takım dahil, belki de en inatçı, en yılmayan Karadeniz ruhuna yakın ekip.
5-Yeniden çok uzun süre sonra bir cazibe merkezi Trabzon. Gökhan Ünal’ın, Song’un gittiği yere herkes gider. Kaçarak gidenler de huzura döner.
6-Trabzonspor’un şampiyonluklara koşusu son büyük global krizin arkasından olmuştu. Bu kimilerine göre tesadüftü, kimine göre de futboldaki ekonomik dengelerin değişmesinin bir sonucu. Ben ikincisinin doğru olduğunu düşünüyorum. Bu kısır değil verimli bir döngü...
7-İlk 11’inden 8 oyuncu yeni olmasına rağmen lider.
8-Savunması tam da oturmamış olmasına rağmen en az yiyenlerden...
9-Rakiplerle karşılaştırıldığında sakatlık neredeyse yok.
10-Ersun Yanal’ın belki de son büyük şansı olmasının yarattığı ciddiyet var.
11-Ligin en kaliteli kaleci üçlüsüne sahipler. Ümit Milli Takım’ın harika kalecisi Onur’u daha adam akıllı kullanmış değiller misal.
12-Büyüklerde futbol açısından bu yıl üstüne koyabilen oyuncuların en fazla olduğu takım. Serkan’dan Selçuk’a, ve asıl önemlisi Hüseyin’e kadar.
13-Ve daha henüz ortada Yattara gerçeği yok. Devre arası yüklemesini aldığı zaman neyle karşılaşılacak herhalde herkesin bir fikri vardır.
14-Büyüklerde gerçek bir saha içi lidere, hem de yabancı bir lidere sahip tek takım. Song’un kattıkları, Şota’dan bu yana en önemli zenginlik.
15-Ve önemlisi takımın tamamı yeni olmasına rağmen en kolay sayılabilen 11 Trabzon’da. 11’i en oturmuş takım.
Şahane bir futbolları mı var? Hayır. Kadro çok mu derin? Hayır.
Ama şehrin ruhunun olumlu yönlerine uygun, olumsuzluklardan sıyrılmış görünen bir takım, bir seyirci, bir medya ve eski futbolcular lobisi var.
Liderlik bir gün el değiştirirse yine böyle kalmak şartı da yerine gelirse, bu takım şampiyon olabilir. Başlık bir tahmin değil. Futbolda bu kadar uzun süreli, tahminler yapılamaz. Ama veriler bu işin olabileceğini gösteriyor. Mesele bu. Trabzonspor yeniden ilham verici ama bu kez çok farklı.
Bu sefer olabilir...

Şenol Altunsoy
02.12.2008, 11:43
Doğru söylemiş :)

Sinan SARI
02.12.2008, 11:49
Bende az önce okudum, gerçekten çok güzel analiz etmiş Demirkol. Gazeteci dediğin böyle tarafsız gerçekleri yazan olmalı.

renac
02.12.2008, 12:02
valla helal olsun doğru tespitler yeterki taraftarımız iyi günde ve kötü gündü bu oluşumu desteklesin çok az kaldı bence mutlu sona zaten bir şampiyon olaım ardı arkası kesilmicek eminim bundan

Dursun Kaplan
02.12.2008, 12:06
Önce futbolcuların inanması lazım. Sahadaki mücadele herşeyden önemli..

Saha dışındaki tüm pisliklere saha içindeki şerefli mücadelemizle cevap vermeliyiz. Burda en önemli iş futbolculara düşüyor..

Ümit Tekşan
02.12.2008, 12:12
Adamın ağzından bal akıyo .. İnşaallah oluruz Şampiyon Dillere destan bir kutlama yapacız 3 gün 3 gece belki daha fazla :)

yaranozlu
02.12.2008, 12:19
bu adamın bu lafı söylemesi tamamen Trabzonu sevmemesindendir. Samimiyetsizliğinden zerre kadar şüphem yoktur, amacı bu tip haberleri çıkarıp ortam bozup, rehavete sokmak. Önyargılıysam nedeni bellidir. Delikanlıysa Sivas maçından sonra arka arkaya iki hafta yaptığı yorumları benimle beraber izlesin de üstünde yorum yapalım. Bir de geçen sene istanbul takımlarının olaylı maçlarından sonra yaptığı yorumlara bakalım. Hani bir kişinin yaptığını bütün taraftara yıkmamak gerektiğini. Bizim hem bir senemiz hem de 5 maçımız gitti. Bu adam adamsa ben değilim...

Hasan Çelik
02.12.2008, 12:19
mehmet demirkol çok güzel tespitler yapmış,herşeyi ortaya dökmüş bu takıma bide fatih gibi lider bir oyuncu katılırsa bu takım savaşçı kimliğiyle şampiyon olur

TSezgin61
02.12.2008, 12:22
herkesin "kötü futbol" diyen arkadaslara söylemek isteyipte söyleyemedikleri... cok güzel analiz...

demirel
02.12.2008, 12:22
trabzon için güsel sözler ama demirkolun trabzonu sewmediğine eminim

ismail tüfekçi
02.12.2008, 12:24
trabzon dışından kim trabzon şampiyon olur diyorsa ard niyetlidir birzamanlarda hakan şükürde gönlüm trabzondan yana dedi 2004 deki maçta kendini yırttı bize bizden başka dost yok inanalım yeter bursada türübünü dolduralım yeter feneri yenelim yeter biz bize yeteriz

Recep Alkan
02.12.2008, 12:25
programında trabzonsporu konuşmamak için 40 takla atan bir adamın bu söyledikleri benim için zerre kadar birşey ifade etmiyor.

Mustafa Yılmaz
02.12.2008, 12:27
Ver bize aragazını ondan sonra havaya girip çuvallayalım.

Ey gidi M. Demirkol bu senin tiyatrolarını ben daha öncedende hatırlıyorum.

Hani geçen sene sivas maçı akşamı o irin kokan ellerini Trabzon halkına nasıl değdirmek istediysen buda başka bir oyunun provası ,

Yani yiyen yesin ,ben yemem o numaraları diyorum.

Hasan Çelik
02.12.2008, 12:37
geçmişte hakan şükür gönlüm trabzondan yana dedi 4 attılar şampiyonda fener oldu.trabzonsporlularda hala bi galatasaray sempatizanlığı var anlamak mümkün değil.istanbul takımları birbirini destekler hiçbiri anadoludan şampiyon çıkmasını istemez.birbirlerini yerler ama yine birbirlerini tutarlar yoksa futbol sermayesi ellerinden çıkar.
mewhmet demirkol tespitlerinde haklşı trabzonsporun kadrosu derin değil hep aynı oyuncularla maça çıkıyor,trabzonspğor savaşıyor.2 tane çok iyi oyuncuya ihtiyacımız var.eğer alınırsa 2 oyuncu şampiyon oluruz

ozturk
02.12.2008, 12:39
belli olmaz belki de oluruz:)

Erkut Ay
02.12.2008, 12:41
amacı Trabzonspor sırtından istanbul takımlarına eleştiri getirmek Trabzonsporu rehavete getirip 3 istanbul takımını itelemek pohpohlamak TRT de 5 dk konuştuğunu görmedim geçen yıl hiç konuşmuyordu şimdi coştu beyefendi nedeni belli,....

Uğur Erdoğan
02.12.2008, 12:44
doğduğum günden beri şampiyonluk görmedim artık yetti gayri

Onur Civelek61
02.12.2008, 12:46
İnşallah şampiyon oluruz.Güzel tespitler.Ama enteresan puan kayıpları beni korkutuyor şampiyonluk için.2.yarı çok daha iyi olacağımıza inanıyorum.

Muhammet
02.12.2008, 12:49
Çok güzel tespitlerde bulunmuş.

Mehmet Demirkol'un "TRABZONSPOR" farklılığını anlayabildiğini düşünüyorum.

Diğerleri gibi Trabzonspor ile Bursaspor'u, Kayserispor'u ya da Sivasspor'u aynı kefeye koymuyor mesela.

x_man
02.12.2008, 12:58
İNŞAALLAH AMİN Bİ şmpiyonluk sevinci yaşayalım hep destek tam destek takımıza yönetimimize hocamıza sonuna kadar destek arkadaşlar

Atalay
02.12.2008, 13:02
Teşekkürler DEMİRKOL...

Dogru tespitlerin ve Trabzonspor gerçegini gördügünün ve algıladıgın için...

Darısı bizim yerel medyanın ve bazı futbol ukalalarının başına...

Hüseyin Çümen
02.12.2008, 13:09
ben mehmet demirkol u herzaman beğenirim belkide piyasadaki doğru düzgün tek yorumcudur o yüzden bu yazısı benim için çok değerli

yazısına eklemediği bide 2 tane transfer yapılırsa ozaman şampiyon belli inşallah

selimatal
02.12.2008, 13:15
bu adamın bu lafı söylemesi tamamen Trabzonu sevmemesindendir. Samimiyetsizliğinden zerre kadar şüphem yoktur, amacı bu tip haberleri çıkarıp ortam bozup, rehavete sokmak. Önyargılıysam nedeni bellidir. Delikanlıysa Sivas maçından sonra arka arkaya iki hafta yaptığı yorumları benimle beraber izlesin de üstünde yorum yapalım. Bir de geçen sene istanbul takımlarının olaylı maçlarından sonra yaptığı yorumlara bakalım. Hani bir kişinin yaptığını bütün taraftara yıkmamak gerektiğini. Bizim hem bir senemiz hem de 5 maçımız gitti. Bu adam adamsa ben değilim...

trabzon için güsel sözler ama demirkolun trabzonu sewmediğine eminim

trabzon dışından kim trabzon şampiyon olur diyorsa ard niyetlidir birzamanlarda hakan şükürde gönlüm trabzondan yana dedi 2004 deki maçta kendini yırttı bize bizden başka dost yok inanalım yeter bursada türübünü dolduralım yeter feneri yenelim yeter biz bize yeteriz

programında trabzonsporu konuşmamak için 40 takla atan bir adamın bu söyledikleri benim için zerre kadar birşey ifade etmiyor.

Ver bize aragazını ondan sonra havaya girip çuvallayalım.

Ey gidi M. Demirkol bu senin tiyatrolarını ben daha öncedende hatırlıyorum.

Hani geçen sene sivas maçı akşamı o irin kokan ellerini Trabzon halkına nasıl değdirmek istediysen buda başka bir oyunun provası ,

Yani yiyen yesin ,ben yemem o numaraları diyorum.

Söylediğiniz gibi TS u havaya sokmaya çalışan adam eksikliklerinden bahsetmez ve sadece TS şampiyon olur der.

Oysa Demirkol tam 15 madde sıralamış. TS un şampiyonluğuna inanan bir adamın sözleri bunlar. Taraftardaki müthiş geri dönüşten bahsediyor. Kötü niyetli biri bunların tek kelimesini etmez, görmezden gelir.

Allah'ın izniyle şampiyon olduğumuzda bunu Ulusal basında ilk kez söyleyen Mehmet Demirkol'a bir ödül vermeliyiz. Bir kısım yerel medyaya (skor medyası) kapak olur.

Tayfun
02.12.2008, 13:29
Bunu zaten herkes biliyor başka birşey yaz çiz M.Demirkol

:)

Ayhan Yüksek
02.12.2008, 13:30
Hernekadar samimiyetine inanmasamda.analiz bakımından doğru bir yazı ve art niyetli olduğunu düşünmüyorum gaz vermek ist takımlarını itelemek vs.Şampiyonluk hevesim inancım çok yüksek zaman zaman kırılsada,mesela gs Hacettepe maçını izlerken çok sevindim başta yav dedim 1-0 zar zor yendik diye eleştirdiğimiz takımımızı Avni Akerde zaman zaman bunaltan Hacettepe gs yi eziyordu resmen öne geçti 2 yide bulabilirdi(10 kişi kaldığında bile) ama sonra sevincim hüzne sinire dönüştü Hacettepe gs yi ezerken devreye yine o bildik güçler girdi ve elleriyle gs ye hediye etti maçı. Demirkolun maddeleri gerçekten doğru buna artı 2 transfer takviyeside eklenebilir ama dış güçleri asla göz ardı etmemeliyiz zira istedikleri gibi sonucu değiştiriyorlar,süleyman abay denen karaktersiz çıkmış tek hatam penaltı pozisyonunda yanlış kişiye sarı kart göstermemdi diyor düşünün yüzsüzlüğün çirkefliğin geldiği noktayı.

Hekimoğlu
02.12.2008, 13:30
Bence Mehmet Demirkol bizi tongaya düşürmek için rehavete sokmak için felan uğraşmıyor.Trabzonspor'a gerekli değeri veren ender spor yazarlarından kendisi tespitleri de yerinde ama bunlar şampiyonluk için yeterli mi orası tartışılır.

Çetin
02.12.2008, 13:33
valla amacı ne olursa dediği iki şey kesin doğru

1) taraftar desteğini koşulsuz arkasına alan şampiyon olur
2) bu sene Trabzon ve Trabzonspor çok farklı.

Mustafa Yılmaz
02.12.2008, 13:34
Galip geldiğimiz haftalar yüzüne dikkatli bakın ; ya bizi hazmedemiyor ,yada tesadüf basuru azıyor heralde .

Ama hidayete erdim diyorsa birde özür borçlu bütün Trabzon halkına

okg_53
02.12.2008, 13:37
Akıllı adam.
Boşuna almadı BMN den ödül.

ozturk
02.12.2008, 13:46
mehmet demirkol samimi bence ama ben o kadar iyimser değilim..

34. hafta bitmeden şampiyonuz dememeli bence..

TSezgin61
02.12.2008, 13:54
zaten ara transferde kaliteli 2 futbolcu alinmazsa en iyi 2. en kötü 3. bitiririz ligi. cünkü ayni kadroyla bunu basarabilecegimizi pek sanmiyorum...

ama 2 kaliteli futbolcu gerekli yerlere alinirsa, son hafta Avni Akerde sölen var...

Ertan OKUMUŞ
02.12.2008, 14:00
Galip geldiğimiz haftalar yüzüne dikkatli bakın ; ya bizi hazmedemiyor ,yada tesadüf basuru azıyor heralde .

Mehmet Demirkoldanmı bahsediyorsunuz:confused::confused::confused:

ATSIZ
02.12.2008, 14:11
mdemirkol@milliyet.com.tr
bu @maili ben kendisini kutladım. arkadaşlar ilgilenen olursa diye ...

yılmaz08
02.12.2008, 14:16
Ne olursa olsun bu sene çok iyi gidiyoruz.Sevsekte sevmesekte Demirkolun tespitleri güzel ve doğru. Yeterki biz kendimize takımımıza güvenelim güzel günler yakın.Neredeyse tamamen yenilenen bir kadroyla bunları yapabiliyorsak ilerisi bizim için daha aydınlık demektir.En önemli eksiğimiz malesef doğru dürüst bir gölcümüzün olmaması. eğer iyi bir golcümüz olsaydı şimdi açık ara öndeydik.Durmak yok liderliğe devam.Sonu nasıl olsa ŞAMPİYONLUK.:D:D:D

alioglua
02.12.2008, 14:30
arkadaşlar başka konularda konuşuldu mu bilmiyorum bulamadım ama lig tv de dün akşamki programda ersun hocanın gönderilmesi şenol güneşin devre arasında getirilmesi gibi söylentiler var tarzında şeyler söylendi programın adı da "haftanın renkleri"

biri de böyle bişey olacağını zannetmiyorum olursa çok büyük hata olur vs vs dedi

bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı

Kaan
02.12.2008, 14:35
Kendisi en sevdiğim yorumcudur. :)

Yorumlarını çok beğenerek okuyor ve dinliyorum. :)

Bu yazıyı da beğendim. :)

Halil Atalay
02.12.2008, 14:36
ula bu adamın kafasına taşmı düştü bilen var ne oldu la demirkol yoksa bof boflayarak takım havada ucuracan sonrada arkadan kıs kıs gülecen bizim bu laflara karnımız tok demirkol

biz nerede ne zaman ne hareket yapacağımızı iyi biliriz

Emirhan Ömeroğlu
02.12.2008, 15:14

aşırı yanlış düşünüyorsunuz Mehmet Demirkol gerçekten Trabzonspor'u ve Trabzon'u en yakından takip eden bir yazardır.. Samimiyetine sonuna kadar inandığım bir kişidir.. Her zaman doğruları yazdığını söylediğini düşünüyorum..

Hasan Çelik
02.12.2008, 15:24
biz şimdi şampiyon olamazsak mehmet demirkol ve diğer spor yorumcuları yüzünden mi olacak.mehmet demirkol çok güzel tespitlerde bulundu ve çözüm önerileri sundu beğenirsin beğenmezsin ayrı bir konu.
biz kendi sahamızda beşiktaşı,sivası,antep i yenemedik.niye yenemedik?tek cevabı var golcülerimiz bu sene çok beceriksiz gökhan kayseride oynadığı futbolun 3 de 1 ini oynamıyor umut gol kaçırmada en önde gidiyor,eğer golcülerimiz biraz becerikli olsaydı en yakın takipçimizle aramızda en az 10 puan olurdu kabahati birazda kendimizde arayalım

Berk
02.12.2008, 15:27
Ben burda Mehmet Demirkol'un mu yoksa sizin mi art niyetli olduğunuzu anlayamadım?Şahsen Demirkol'un Trabzonspor'u en doğru şekilde değerlendiren yorumcu olarak görüyorum İstanbul medyasından..

Seyit Hoca
02.12.2008, 15:34
İşini yapıyor.
Dönem Trabzonspor dönemi.
Taraftar , Demirkol gibi bir İstanbul Basını yorumcusundan övgü dolu sözler duymaya aç.
Tam bir profesyonel.

Yasin Berber
02.12.2008, 15:55
Enteresan!!!!!!! Bir yorumcunun böyle yorum yapması bizimde buna başlık açmamız ve yorumlar yazmamız VE MUTLU OLMAMIZ bizim küçük takımmı büyük takımmı olduğumuzu gösteriyor kestiremiyorum

Mustafa Yılmaz
02.12.2008, 16:00
aşırı yanlış düşünüyorsunuz Mehmet Demirkol gerçekten Trabzonspor'u ve Trabzon'u en yakından takip eden bir yazardır.. Samimiyetine sonuna kadar inandığım bir kişidir.. Her zaman doğruları yazdığını söylediğini düşünüyorum..
Ben Trabzonspor'um ,ben tarafım,yani aşırı şekilde subjektifim.

Emirhan komando kardeşim
Bu şişko bizi sevmez ,dediğim gibi tiyatro yapıyor.
K.v 'de neconun dediği gibi "demedi deme" ,

ilk gözden düşdüğümüz zaman kullanacağı kelime şu;
Trabzonspor mu hımmmmmmm,
Süper ligin 15 sıra takımından biri.

Cengiz Çubukcu
02.12.2008, 16:02
Arkadaşlar en 8 senedir Mehmet Demirkolu takip ederim yazılarında bize en çok yer veren Ulusal basın mensuplarından biridir, üstelik bu sene Bmn'den ödül bile aldı.. niye bu kadar önyargılı oluyorsunuz anlamıyorum..herkes bize düşman mı ? bırakın artık herşeyde art niyet aramayı...

cabri
02.12.2008, 16:03
Yazının başlığı Trabzon şampiyon olur... Yazının sonu Bu sene olabilir... ??

Evet bence de olabilir..

macka61
02.12.2008, 16:15
bu tür yazıları okumak çok keyifli mehmet demirkoluda kutluyorum güzel yazmış

mehmetdoğan
02.12.2008, 16:24
olacak ta inşallah

Harun_ayar_ts
02.12.2008, 16:27
heralde yani şampiyon olacagız :D

TS-FAN
02.12.2008, 16:29
Bu sefer olacak..

alpozan61
02.12.2008, 16:36
41 kere maşallah

erik
02.12.2008, 16:37
Bemim için Mehmet Demirkol,Cevat Koldandan iyidir halil şanlıdandan iyidir bilimum Fotomaçın necmi Abi hariç tüm TS yazarlarındanda iyidir.Trabzonsporu konuşmuyorlarmış.Bakın bi başka ulusal kanalda bu adamlar kadar Trabzonsporu konuşan var mı.Trabzonsporu sevmezmiş adamın beyninimi okuyoruz burda.Şurası bi gerçek bu adam trabzonsporlu değil,dolayısıyla trabzonsporumuzu sevmeyecektir.Ancak diğerlerine göre çok iyidir.yani ehveni şer.

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 16:37
Türkiye ve Trabzon çoook benziyor birbirinee.

İyi bir yorumda bile işin aaltında çapanoğlu arıyoruz.
Sürekli tehdit altında olduğumuzu düşünmek pek sağlıklı bi ruh hali değil.

Son derece düzgün bir yazı yazmış.
Fikrini de madde madde farklılıkları, artıları eksileri ortaya koyarak desteklemiş.

Ertan OKUMUŞ
02.12.2008, 16:40
Mehmet Demirkolun inandıgı kadar bizde inansak..bıraksak herseyde art niyet aramayı özellikle bıraksak şu"bize bizden başka dost yok" yakınmalarını..olumlu eleştirenleri tiyatrocu,nemalanan,fırsatcı-olumsuz eleştirenleri önyargılı-düşman olarak etiketlemeden kurtulabilsek,başkalarının görüp söylediği şeylere önce biz inanabilsek..ahh bir inanabilsek...

Mustafa Yılmaz
02.12.2008, 16:48
Ali Şen'e sorsanız o bile bize iyilik yapmış ,şöyle ;

"Trabzonspr'un şampiyonluğuna izin verseydim millet sevinirken silahla birbirini vurur ,en az 250 kişi ölürdü şehirde "diye bir yorum yapar.

O da mı iyi ,onun da lafının altında çapanoğlu aramayalım mı ?

Hüseyin Çümen
02.12.2008, 16:49
kendisi diğer bildiğiniz yorumcular gibi kolpa değildir
diğer yorumcular genelde tuttukları takımları fanatikçe savunup güyya yorumculuk yaparlar
fenerli olabilir ama herzaman tarafsız futbolu yorumlar
denildiği gibi Trabzonu havaya falan sokacak hali yok
hiç işi olmaz
bu piyasada Trabzonu en çok ciddiye alan yorumcudur senelerdir bu böyle kötü zamanlarımızda bile Trabzon lazıfını ağzından eksik etmemiştir
teşekkür ediyorum kendisine

Mehmet Fatih Yavuz
02.12.2008, 17:00
Ali Şen'e sorsanız o bile bize iyilik yapmış ,şöyle ;

"Trabzonspr'un şampiyonluğuna izin verseydim millet sevinirken silahla birbirini vurur ,en az 250 kişi ölürdü şehirde "diye bir yorum yapar.

O da mı iyi ,onun da lafının altında çapanoğlu aramayalım mı ?

Kaale alınacak adam var alınmayacak adam var.
Ali Şen kim allah aşkına?
Adı belli sanı belli, şekli belli şemali belli.

GERONIMO35
02.12.2008, 17:02
Demirkol benimde değer vererek izlediğim bir yorumcudur
Malesef onun gibi değerli yorumcu sayısı çok az medyayı tribün şaklabanları kahvehane soytarıları ile dolduruyorlar
Bizler yorumcu istiyoruz istanbul takımlarının karaya ak diyen avukatları yada yalakalarını değil

ÖmerFarukYılmaz
02.12.2008, 17:08
Tespitler çok doğru:)

Mayls
02.12.2008, 17:14
Biliyoruz, başka? :)

Mehmet Demirkol ülkemizdeki ender tarafsız yorumculardan. Yorumlarına değer verdiğim iki yorumcudan biri.

Emo91
02.12.2008, 17:17
mehmt demirkol her zaman objektif degerlendiriyor!
ve bu defa kör türkiyede kör olan eziklere anlatmis neden türk futbolunun en büyük degeri oldugumuzu!!!

Sadık Bıyık
02.12.2008, 17:31
bana göre türkiyenin en iyi en objektif en tarafsız yorumcusu. bu yüzden çok seviyorum kendisini. yazısını soluksuz okudum adeta futbol bilgisini konuşturmuş.

Mustafa Önder
02.12.2008, 18:45

Aslında senin söylediklerin yanlış. Koca Trabzonspor camiaası Mehmet Demirkolun bir yazısıyla rehavete kapılacak güldürmeyin adamı.

aaahmet61
02.12.2008, 18:49
bu sene trabzonspor başarılıdır.takım tavan yaptı.ama bu kadro şampiyon olamaz.2 transfer şart devre arası.3. bile bitirsek iyisdir.önümüzdeki sene çok daha iyi olacağız.

calypso
02.12.2008, 19:03
bence bu kadar deneyimli bir spor yazarinin henüz ilk yarı sonuçlanmadan böyle bir yazı yazması doğru değil. lig daha kızışmadı bile.. düşme korkusu sarsın takımları bakalım.. kıran kırana geçecek maçlar var daha..şampiyon tabiiki olabiliriz ama henüz "şampiyon olur" diye yazı yazılacak zaman değil.

İdris Toksoy
02.12.2008, 19:05
trabzon şehrinin sevdiği yorumcu.

Mustafa Hazıroğlu
02.12.2008, 19:14
Bu sefer farkLı.. =)
İnşaLLah şampiyon oLucaz bu sene..

Süleyman Eruyar
02.12.2008, 19:17
şampiyon olur derler kızarız, şampiyon olamaz derler söveriz...

Rıdvan la beraber bu ülkenin en iyi yorumcusu..

doğru tesbitde bulunmuş...

ilhan
02.12.2008, 19:27
Nuri Albayrak yönetimine değinmek istemiyorum ama hiçbir medya gazetesi ya da görsel yayın organlarından tek bir çıt çıkmazken, hiçbir gazeteci veya yorumcu açık bir dille yönetimi eleştiremezken "Bir kulüp nasıl yönetilemez." yazısı ile adam gibi yazan yazarlardan birisi olduğunu belli etmişti zaten Mehmet Demirkol.

Ben bu yazısını da çok beğendim. Adam olasılıklardan ve gördüğü pozitif olgulardan çok yerinde bahsetmiş. Kaldı ki katıldığı programlarda "sunucu" olmadığı sürece konu ne ise o konuyu konuşmakla mükellef birisi. Yani X programının sunucusu nereye çevirirse konuyu bu adam o konuyu konuşuyor. Bizi ekranlarda dile alsın veya almasın önemli değil. Zaten eğer çok dile alırlarsa o zaman bizi havaya sokarlar. Bence böyle oturaklı ve anlaşılır yazılar yazmaya devam etsin.

Teşekkürler Mehmet Demirkol.

Mustafa Ayazoğlu
02.12.2008, 19:27
Bu adam duruma göre yorum yapan biri söylediklerini hiç tutarlı değil..

TRABZONSPOR zaten şampiyon olacak.. Mehmet Demirkol dedi diye şampiyon olmayacaz :)

pReN@_61
02.12.2008, 19:52
İnşallah inşallah :)

Adem Erdoğan
02.12.2008, 19:55
Trabzon şampiyon olamaz deseydi iyi adammı olacaktı?

ugurTS1989
02.12.2008, 20:07
bu adamın trabzonspor yorumlarını dınlemek ıcın her hafta stadyumu kacırmıyorum

Burak_52
02.12.2008, 20:24
mehmet demirkol çok iyi bi yorumcu diğerleri gibi saçmalamıyor
kötüyse kötü iyiyse iyi ama düzgün bi şekilde yorumluyor

bbyanik
02.12.2008, 20:47
ersun yanal ın başarıdaki etkisi tartısılmaz caimamızın butunleşmesinde tavrı duruşu ile çok katkısı olduğunu düşünüyorum kendini ifade etmeyi bilen gucunu bilen hedeflerini bilen en önemlisi
trabzonspor felsefesini içselleştirmiş olması .......demirkol kendi bakış açısı ile bi tahlil yapmış katılmamak mumkun değil ancak göremediği şey trabzonsporun dokusu ...... işte ersun yanal
bunu başardı hem taraftarı hem yönetimi bütünleştirdi bütünlüklü bi şekilde bize yakışır yola devam ediyoruz dostlar bakmayın siz yorumlara ....... İNADINA TRABZONSPOR

Erkut Ay
02.12.2008, 20:55
geçen yıl yazdığı bir kulüp nasıl yönetilmez başlıklı haklı olarak albayrak yönetimini eleştiren bir yazısı vardı BMN de okumuştum taraftarın içindekileri dışarıya haykırmıştı....

o konudada hakkını yememek lazım düşündümde....

Cafer Bulur
02.12.2008, 21:06
Mehmet demirkolun yorumlarini begeniyorum ama su anki kadro ile sampiyon olacagimiza inanmiyorum.
Ben de diyorum ki,Trabzonspor fatih tekke ve iyi bir solacik alirsa sampiyon olur.
Aksi takdirde lig 2.ligi bizim icin büyük bir basari olur.

magicyattara
02.12.2008, 21:08
geçmişte hakan şükür gönlüm trabzondan yana dedi 4 attılar şampiyonda fener oldu.trabzonsporlularda hala bi galatasaray sempatizanlığı var anlamak mümkün değil.istanbul takımları birbirini destekler hiçbiri anadoludan şampiyon çıkmasını istemez.birbirlerini yerler ama yine birbirlerini tutarlar yoksa futbol sermayesi ellerinden çıkar.
mewhmet demirkol tespitlerinde haklşı trabzonsporun kadrosu derin değil hep aynı oyuncularla maça çıkıyor,trabzonspğor savaşıyor.2 tane çok iyi oyuncuya ihtiyacımız var.eğer alınırsa 2 oyuncu şampiyon oluruz

Bir rakip takıma ne kadar küfür edilebilirse şu bahsettiğin maçta alayını etmiştim.
Hayatımda bu kadar sinirlendiğim bir maç olmamıştı.

Dün akşam bir kanalda bu maçtan bahsettiler.Güya gs'li futbolcular demişler ki "biz de şaşırdık,nerden vurduysak gol oldu".
Murat erdoğanın 50-60 metre ısrarla topu sürüp attığı gol aklıma geldi o an.
Gs sempatisi bu şehirde yok.Olmaz da.

Mehmet Demirkol fikirlerini açıklamış.İki hafta sonra başka şeyler de söyleyebilir.

TheCrow
02.12.2008, 21:15
Ekrem Dağ da "şampiyonlukta rakibimiz galatasaray" dediğinde forumda sinirli yazılar yazılmıştı.Yahu nedir yani,adam analiz yapmış,rakibi gs olarak görmüş,kızacak ne var?..Demirkol da Trabzonspor şampiyon olabilir demiş,evet bence de olabilir,bunda sevinilecek ya da kızılacak bir olay yok ki...

eMR3
02.12.2008, 21:23
Demirkol'u eleştirenler Sivas maçından bahsediyor.Ya arkadaşlar sanki Sivas maçında çok savunulacak yanımız vardı.O gün olan olaylardan sonra bir futbol yorumcu halen Trabzon lehine konuşsaydı peki Sivas taraftarları ne düşünücekti o yorumcu hakkında? Belki Sivas maçında aldığımız cezalar ağır oldu ama her ne olursa olsun tamamen bilinçsiz taraftar kitlesi yüzündendir bu olanlar...

magicyattara
02.12.2008, 21:29
Gürcistan maçından sonra "gürcü bayrakları daha çoktu" diyenlerden biri de Mehmet Demirkoldu.
Zaten bu söylediğine gelen aşırı tepkilerden sonra Trabzonspora daha dikkatli bakmaya başladı.Sempatik demiyorum,dikkatli diyorum.
Sanki,"aman bi pot kırmıyım" modunda oluyor söz Trabzonspordan açıldığında.

selimatal
02.12.2008, 21:36
Ulusal basında TS düşmanlığı yapmayan ve sözlerinden faydalanabileceğimiz 3 yorumcu biliyorum. Başka bilen varsa eklesin:

1-Rıdvan
2-Mehmet Demirkol
3-Hayri Hiçler

Özellikle Hayri Hiçler bu hafta Fox TV de harikaydı. Sadece 3 kız kardeşlerin konuşulduğu o saçma programın sonunda "TS gümbür gümbür şampiyonluğa gidiyor, TS u konuşmadan bu program kapanmaz" diye bağırdı ve asıl ilginç olanı stüdyodaki seyircilerin en az yarısı coşkuyla alkışladı. FB tetikçisi Engin Verel çok rahatsız olurken, Adnan Aybaba destek verdi.

Anlaşılan ligin 2. yarısının ortalarında tüm kanalların spor programlarında Bordo-Mavi fırtınası esecek. Ve lütufla değil, kanırta kanırta TV ekranlarında başköşeye kurulacağız inşallah.

Bu takımı 7. haftadaki GS mağlubiyetinden beri yani 6 haftadır tartışıyor, bazen de yerden yere vuruyoruz. Ama unuttuğumuz nokta şu: TS bu sene ligin en onurlu ve gururlu takımı, rakipleri haram puanlar toplarken TS un 4 çalıntı puanı var ve 6 hafta öncekinden daha farklı bir şekilde lideriz.

Belki de bu tartışmalar futbolcularımız tarafından onur meselesi yapıldı ve takımımız asla ve asla yenilgiyi kabul etmiyor. O halde biz tartışmaya devam edelim ama sessizce şampiyonluğa yürüyelim. Kaptan Hüseyin ve Umut inşallah şampiyonluk kupasını kaldırdığında bazı yüzler mosmar olacak.

alper*
02.12.2008, 21:41
Özellikle Hayri Hiçler bu hafta Fox TV de harikaydı. Sadece 3 kız kardeşlerin konuşulduğu o saçma programın sonunda "TS gümbür gümbür şampiyonluğa gidiyor, TS u konuşmadan bu program kapanmaz" diye bağırdı ve asıl ilginç olanı stüdyodaki seyircilerin en az yarısı coşkuyla alkışladı. FB tetikçisi Engin Verel çok rahatsız olurken, Adnan Aybaba destek verdi.

abi o iki şovmenin sözlerine itibar etmemek gerekir.
ne dedikleri belli değil.programları futbol programından çok talk show havasında geçiyor.
örnek :

nyjfR2jopbA

TheCrow
02.12.2008, 21:55
Ulusal basında TS düşmanlığı yapmayan ve sözlerinden faydalanabileceğimiz 3 yorumcu biliyorum. Başka bilen varsa eklesin:

1-Rıdvan
2-Mehmet Demirkol
3-Hayri Hiçler

Hayri Hiçler'i çıkartıp yerine Zeki Çol'u koyarım ben...

Emre Emiroğlu
02.12.2008, 21:59
Mehmet demirkola aradabir bordomavi.net e girmesini tavsiye ederim..

Özelliklede puan kayıplarından sonra.. Kimsenin değişmediğini , herşeyin kusursuz olmadığını cok iyi anlayacaktır ! ...

selimatal
02.12.2008, 22:02
abi o iki şovmenin sözlerine itibar etmemek gerekir.
ne dedikleri belli değil.programları futbol programından çok talk show havasında geçiyor.

Şovmen olduğuna şüphe yok.:) Ama 10 sen öncesinde de bugün de hiçbir zaman TS düşmanlığı yapmadı. İsterse TV kanalının kapıcısı olsun, eline mikrofonu alıp ta "lider TS u konuşmadan mı programı kapatacaksın?" diye soran bir adama benden her zaman destek var.;)

bordoylamavi
02.12.2008, 22:05
bu yazara kanmayalım doğru dürüst Trabzon hakkında konuşmazdı bile şimdi lider olunca coştu. yani popüler yazıyor. bi de maksatlar belli bunların konsantrasyon bozmak havaya sokup gevşeklik yaratmak. demirkol bey siz işinize bakın fb gs bjk yorumları yapın. ilk yarı bile bitmemiş biz kendi taraftarımız bile sesimizi çıkarmıyoruz bu şampyion diyor

selimatal
02.12.2008, 22:05

Trabzonlu yorumcuları katmadım zaten. Onlar ayrı bir başlıkta değerlendirilmeli. Zeki Çol'u zaten hiçbiriyle bir tutamayız.

Benim değerlendirmem sadece "İstanbul Basını" ndan ibaretti.

genç61
03.12.2008, 02:39
ya bırak mehmet demirkol daha dune kadar guldugun zamanları bliyoz trabzonla ilgili
fenerli galatasaraylı besiktaslı yazarlar mumkunse bizle ilglli konusmasın kendi takımlarına baksın yada o programlara trabzonlu bir yazarda cıksın

hermann hesse
03.12.2008, 10:55
Mehmet Demirkol muş.
Adam zoraki Trabzonspor yorumları yapıyor. "Kanallarda herkes bir takımı tutuyor.Bende tuttuğum takımı belli etmeden yorum yapacağım kandırmacasına giren bir adam Mehmet Demirkol". Hiç pozisyon olmayan Fener ve Galatasaray maçlarında her şeye bir yorumu varken nedense Trabzonspor maçlarında zoraki yorumlar yapıyor. Ne zaman yurtdışından bir adam gelir yorum yaparsa hah adam objektif tespitler yapıyor derim.

Gelelim şampiyonluğa. Zor be arkadaşlar, bu ligde Adnan Polat,Aziz Yıldırım gibi adamlar Trabzon a şampiyonluğu yedirmezler. En iyi ihtimal ikincilik olur. Ne demek istediğimi ikinci yarının ortalarında göreceksiniz. Şöyle bir genel bakış atın: adamlar Fener i aldılar potaya soktular. Fener maçından alınan adam Halis Özkahya Kayseri-Trabzon gibi bir maça, liderin maçına veriliyor. Ya adam da hiç art niyet olmasa sırf bu sebepten maçta sapıtacağı ve aman hata yapmıyayım diye ortalığı batıracağı belliydi. Sizce federasyondaki adamlar benden akılsız mı!? Hepsi anasının gözü...!!

f1bekir
03.12.2008, 11:02
Boşverin bu lafları. olumlu veya olumsuz hiçbir görüşü dikkate almayın. biz işimize bakalım... pazar günü tribüne diyecem ama zaten tribündeyiz, dememe bile gerek yok (;

ozturk
03.12.2008, 11:08
adam Trabzonspor u sevmeyebilir ama iyi niyetle bir yorum yapmış..

ne yani 7 7 7 7 7 başlıkları açan şamp olacağız mesajları yazan bizler de mi takımı rehavete sokuyoruz??

teşekkürler Mehmet Demirkol..

halil ibo
03.12.2008, 12:43
Mehmet Demirkol'un niyetini bilemeyiz.Henüz düşünce okuyan bir cihaz icat edilmedi.
Ancak dikkatleri Trabzonspor'un üzerinde yoğunlaştırıp,hem Trabzonspor'la oynayacakları gaza getirmek hemde takımımızın önünü kesmekle görevli olanları uyarmak bazılarının vazifesidir.Ben bundan korkarım.
Yoksa takımda rehavet falan olmaz.Tribünlerden tepki gösterilmesede (ki bunu çok doğru buluyorum,inşallah sezon sonuna kadar böyle devam eder),sanal alemde ve bazı yazar-çizerler tarafından yerden yere vuruldukları ve başarıya aç futbolculardan oluştuğu için takımımız sonuna kadar yarışacaktır.

Erdem Keser
03.12.2008, 13:04
Taraftarımız ulusal medyadaki futbol yorumcularına sadece Trabzonspor çizgisinden bakıyorsa , mevzu futbol değilde sadece Trabzonspor ise bir zahmet açacaklar yerel medyada program yapan ve yorum yaptığını , hatta Trabzonspor'u değerlendirdiğini söyleyen onlarcasından birini seyredecek.Olay sadece futbolsa o zaman Mehmet Demirkol ve Uğur Meleke bu ülkede bir numaradır.Ve benim gözümde bir Mehmet Demirkol ; Cevat Ocak'tan , bir Cevat Kol'dan yada bir Halil Şanlı'dan çok daha zararsız ve gerçek manada bir yorumcu ve futbol adamıdır.
Ulusal medyada yazan neredeyse her insanın yazısından nem kapar olduk , her şeyin altında bir fitne arar hale geldik.
Ben ulusal medyada Mehmet Demirkol'u bir futbol yorumcusu olarak severek ve takdir ederek seyrediyor , yazılarını takip ediyorum.Dediğim gibi sadece Trabzonspor'un konuşulmasını istiyorsak Kadırga Tv , Trabzon Tv ve bir çokları uyduda mevcut.İşte o taraflı yazan , Trabzonspor'u istemeyen , hatta nefret eden Mehmet Demirkol'un bir Trabzonlu hakkındaki yazısı.Belkide Trabzonlulara yağ çekiyordur.:)
Yada biz dünyanın sadece kendi etrafımızda döndüğünü sanıyoruz.Ne de olsa herşeyi çok iyi biliyoruz.

MEHMET DEMİRKOL: ŞENOL GÜNEŞ'İ ÖZLÜYORUM
24.06.2008 11:00:00

Hiçbir değişiklik yok Terim’de. L’equipe’teki makalenin başlığı gibi ‘Terrible Terim’. Saha kenarında planlanmış, ama kontrol dışı bir kibir, öfke gösterisi. Aynı tarz, aynı sivrilik. Aynı kendinden başkasını kabul etmezlik. Aynı ego, aynı aynı...

Ayırt ediyorum

Maçın 88. dakikası içindeydik. Evimizdeydik. Oynadığı son 11 resmi maçta sadece 4 gol yiyen rakibimize karşı bir maçta 4. golü atmayı başarmıştık. Rakip artık dağılmıştı. 3 gündür süren baskı organizasyonu sahadaki presle birleşince durum onlar için içinden çıkılmaz bir hal almıştı.
En azından 5 dakikalık bir uzatmayla birlikte, bir gol için fazlasıyla vakit vardı. Bir gol her şeyi değiştirecekti. Gol bulmak mümkün, hatta kolaydı.
Ama...
88. dakikada attığı golle hat-trick yapan Tuncay bize her şeyin bittiğini söyledi. Tarihin en garip sevincine imza atarak... Bu ülkenin belki de en yılmaz, en kaderini kabul etmez, en isyankâr, en karakterli(lerinden biri) oyuncusu, bir maçta Avrupa’nın en az gol yiyen takımına 3 gol atan yıldız, ‘Kahretsin’ diye bağırarak sağ kolunu şöyle bir salladı. Ve attı havluyu! Maç o an bitmişti. Tuncay bize takımın içinde bulunduğu ruh halini anlatıyordu.
Daha 5 dakika vardı neresinden baksanız ve bu iş olmayacaktı. Olmadı da! Olan sadece maçın sonundaki korkunç rezalet oldu. Hâlâ utancını yaşadığımız o hezimet, o perişanlık...
İşte beni, belki de hepimizi en çok şaşırtan, bu olaydan, yani İsviçre maçından 3 yıl sonra böylesine bir karakter değişimine uğramış olmamız. Galipken kaybetmiş ruh halinden belki de tarihin en inanılmaz geri dönenine dönüşmemiz.
Peki ne değişmiş olabilir?
Terim’e yapılan ‘herkesi ileri yolladı, inancını kaybetmedi’ şişirmelerini geçiniz. Teknik direktörümüz hep aynı. Sadece ismi değil. O günkünden belki de daha sinirli ve kontrolsüz duruyor kulübede.
Oyuncularını her hatada nasıl acayip bir şekilde haşladığını görüyor olmalısınız. Terim çocuğumun okul takımdaki antrenörü olsa, hemen, hiç düşünmeden alırım çocuğu takımdan. Hatta okuldan. Çünkü almazsam gün gelir ya psikolojisi bozulmuş olarak kendisi bırakır ya da bir Emre Belözoğlu’na dönüşür. Hani ayaklarından çok kolları ve dili çalışan 3 senedir neredeyse hiçbir şey oynamayan bir büyük yetenek. Onun günahı mı bu? Hayır! 18 yaşındayken UEFA yarı finalinde milyarların gözü önünde bir çocuğu döverseniz, o da 25 yaşında sizin için hareket çeker tabii. Hem de bir kez değil. İki, üç kez...
Bu kendinden geçme hali bilinç dışı olsa, hadi yine neyse diyeceğim. Ama çoğu kez değil. Çünkü siz TV’den o kendine has mimikleri, hareketleri izlerken çoğu zaman ona bakan bir tek oyuncu bile olmadığını görmüyorsunuz. Yani aslında bu jest ve mimikler oyunculara değil, delice bir hırsa tapanlara yapılıyor çoğunlukla.
Sonra da intikam. Neden anneleri arıyor muşuz?
‘Anne ne anlar futboldan? Utanmıyor musunuz?’ böyle diyor Terim. Ben olsam bunu söylediğim için utanırdım.
Neden anlamasın? Anlamadığını nereden biliyoruz? Yaptığımız işi beyin cerrahlığıyla karıştırmamak lazım. Futboldan anlayan anne bol, emin olun. Anlamak da kolaydır. Misal; Mia Hamm’in ikizleri olunca dünyanın gelmiş geçmiş en iyi kadın futbolcusu unvanı elinden mi alındı? Anlamaz mı artık futboldan? Merak ediyorum Terim’in çevresindeki anneler ne düşünüyor bu açıklama hakkında? Nasıl bir üstü örtülü ayrımcılık bu?
Ya da aslında belki de daha önemlisi: Anneler reklamda oynarken, hem de tam da bu konulu bir reklamda oynarken oluyor da, gazeteci onları arayıp sorunca neden olmuyor? Söylesenize!
Asıl siz ayrımcılık yapmaya utanmıyor musunuz?
Hiçbir değişiklik yok Terim’de. Yanında benim bu ülkede en çok güvendiğim gazetecilerden bazıları hatta ustam da olmasına rağmen olup biten bu! Hiçbir şey değişmiyor. L’equipe’teki makalenin başlığı gibi ‘Terrible Terim’. Saha kenarında planlanmış, ama kontrol dışı bir kibir, öfke gösterisi. Basın toplantısında hesaplaşma, düello çağrıları... Kime olduğu belli değil. Ahmet Çakar’a, Erman Toroğlu’na mı? Neden? Halbuki Terim de, Erman ve Ahmet hocalar medyada neyse teknik direktörlük dünyasında o. Aynı tarz, aynı sivrilik. Aynı kendinden başkasını kabul etmezlik. Aynı ego, aynı aynı...
Ancak neyseki farklı olanlar var Milli Takım’da. Kendini geliştirenler ve ders alanlar. Bu takımı ayağa kaldıranlara, soğukkanlılıklarını koruyanlara bakın, onların değerini bilin.
Tek yumurta ikizi kadro dışı kalmış Hamit’e misal. Hamit, Raşit Çetiner döneminde İsrail Ümit Milli maçının bitimine (29 Ocak 2003) bir dakika kala oyuna alınarak, Almanlar’dan kapılmıştı. Aslında daha iyi görünen, daha parlak bir kariyer vaat eden Halil’di. Belki o olmasa biz Hamit’i alamayacaktık ve çarşamba günü karşımıza Alman Milli Takımı formasıyla çıkacaktı. Bu adam, İsviçre maçında rakip kovalayan değil, kavgayı ayırmaya çalışanlardandı. İşte bu psikolojideki bir genç adam ve onun gibi arkadaşları, cumartesi akşamı diğerlerini, aslında Fatih Terim’i de yerden kaldıranlardı.
Sonra penaltı noktasına hiç kaçmadan, muhteşem bir güvenle, sırtlarını çevirmeden gidenler de onlardı.
Şampiyonanın en kötü oyunlarını üst üste oynamasına rağmen bu takım bu mucizeleri üst üste yaratıyorsa işte bu adamların sayesindendir. Her ne kadar şovu yapanlar onlar olmasa da benim şampiyonlarım onlar. Çarşamba elenseler de, finale çıksalar da onlar her türlü takdirin üzerinde olacaklar.
Ben ayırt ediyorum.
Saha kenarında garip şovlar, korkunç kavgalar yapan Terim’in sergilediklerini, temsil ettiklerini değil, İlhan’ın golünden sonra küçük bir çocuk gibi zıplayarak sahaya koşan Şenol Güneş’in anlattıklarını seviyorum. Varsın vizyonu, misyonu olsun ve karizması olmasın.
Ve ona yaptığım bir haksızlık varsa bir kez daha özür diliyorum.
Terim basın mensubu, şovmen ayırt etmiyor, ama ben ediyorum. Ben Emre ve benzerlerini değil, Hamit gibileri seviyorum ve bu takımı bunun için seviyorum.
Ve inanın Güneş’i çok özlüyorum.

Mehmet Demirkol / Milliyet

ismail tüfekçi
03.12.2008, 13:34
mehmet onu demiş ahmet bunu demiş ne yazarki biz bu takıma sahip olalım hocayı hatalarınla beraber bağrımıza basalım futbolculara tam güvenelim bilhassa maraton seyircisinin dikkatini çekerim tayfundan sonra yattarayı bile yuhlamalar başladı onları hata yaptığında bile kazanalım inanç güven sevgi saygı gerisi şampiyonluk

talibim
03.12.2008, 13:39
mehmet onu demiş ahmet bunu demiş ne yazarki biz bu takıma sahip olalım hocayı hatalarınla beraber bağrımıza basalım futbolculara tam güvenelim bilhassa maraton seyircisinin dikkatini çekerim tayfundan sonra yattarayı bile yuhlamalar başladı onları hata yaptığında bile kazanalım inanç güven sevgi saygı gerisi şampiyonluk

..........

Ertan OKUMUŞ
03.12.2008, 13:49
Teşekkürler Mehmet Derinkol..bizim sizin gibi,Uğur Meleke gibi spor yazarlarına ihtiyacımız var,çok sağolun kaleminize-yüreğinize sağlık..:alkış::alkış::alkış:

keles76
03.12.2008, 15:02
tespitler katiliyorum fakat Şahane bir futbolları mı var? Hayır. Kadro çok mu derin? Hayır. iste takimin uzun lig maratonunda basariya goturen bu iki parametre

Çağatay_
03.12.2008, 15:13
Teşekkürler Demirkol :)

POYRAZ
03.12.2008, 17:59
Trabzonspor sampiyon olur, olur ama gol atma hastaligini üzerinden atmasi gerekiyor.

Kasım Hilal
03.12.2008, 20:40
Mehmet Demirkol'un yanlı konuşmadığını düşünenlerdenim..
Kimseye sevimli görünmeye çalışmıyor..
Bazen çok yanlış fikirleri olduğunu düşünsem de samimiyetine inanıyorum.
Ve muadili olarak görebileceğimiz çoğu yazardan/yorumcudan çok daha objektif..

Fatih Ersoy
04.12.2008, 07:00
Bu adam güzel yorum yapıyor :)

Cemalettin Taşkın
04.12.2008, 08:56

zeki çol mu?

ben bu kadar donuk bu kadar kindar adam görmedim. adamı tv de görünce sinirlerim zıplıyor zaten izlemiyorum da geçen sivasspor maçından sonra denk geldi. kerem öncel iyi maç oldu diyor zeki çok ne iyi maçı kör dövüşü yaptılar maça benzemiyordu falan filan zırvaladı sonra sivası kutluyorum dedi.

Cemalettin Taşkın
04.12.2008, 08:58
mehmet demirkolu bir türlü anlayamadım.

trabzonspor konuşuyor hatta ömer üründüle göre daha pozitif bakıyor ama yine de trabzonspora karşı ikiyüzlü gibi.

geçen haftaki kayseri maçındaki penaltı için olmaz öyle şey dedi. her hafta 8 tane oluyor bunlardan dedi o zaman bütün takımlar dilekçe yazsın bizim maçta da böyle pozisyon vardı hakkımız yendi desin dedi.

Gürkan
04.12.2008, 10:28
mehmet demirkolu bir türlü anlayamadım.

trabzonspor konuşuyor hatta ömer üründüle göre daha pozitif bakıyor ama yine de trabzonspora karşı ikiyüzlü gibi.

geçen haftaki kayseri maçındaki penaltı için olmaz öyle şey dedi. her hafta 8 tane oluyor bunlardan dedi o zaman bütün takımlar dilekçe yazsın bizim maçta da böyle pozisyon vardı hakkımız yendi desin dedi.
Bence önemli olan bir kişinin ki diyelim Mehmet Demirkol bizim penaltımıza penaltı dedimi dememdimi değil aynı pozisyonlar için ne diyor. aynı pozisyon veya benzeri başka takıma yapıldığında penaltı bize yapıldığında değil diyorsa burada ard niyet arayabiliriz. ama kişi belki daha sert bir futboldan hoşlanıyordur veya daha yumuşak bir futboldan hoşlanıyordur ve pozisyonları bu düşüncesine göre yorumluyordur. eğer kişi bu yorumlarında belli bir standarta ise kararını doğru bulmasak bile o kişi izlenir dinlenir. ama tuttuğu takıma yapılan için kıyamet koparıp başka takıma ne var yani her maç oluyor gibi bir yaklaşım sergiliyorsa ki tv ler böyleleri ile dolu onları değil izlemek yüzüne bile bakmak fazladır.

Mehmet Demirkol sevdiğim bir yorumcudur her görüşüne katılmasamda bence yorumları güzel.

zarha6155
04.12.2008, 13:00
Her şey inanç ve hırsta bitiyor... Bana göre bu takımın tek eksikliği,forvetin bazı maçlarda ki şansızlığı yada becereksizliği.

stormtiger61
04.12.2008, 21:35
Bizdeki bu herseyi hep suphe ile karsilama, hep en kotuyu dusunme, herkesi bize dusman gibi goren paranoyak dusunce gercekten endise verici. Galiba bu tur negatif dusunme tarzi sehrimizin cografi ve iklimsel yapisi ile paralellik gosteriyor. Hayata hep kara gozluklerle bakiyoruz. En ufak seylerden bile kendimize sorunlar yaratip onlari kafamizda buyutuyor sonra kendimizi hasta ediyoruz. Benim yapacagim yorum sadece bu bu konuda.

boztepeliyasin
04.12.2008, 23:19
demirkolun yorumuna gerek yok. bu sene bize armağan etmek istiyorlar ama biz elimizin tersiyle itiyoruz. bu haftada puan keybedersek bu tez dahada doğrulanacak. istanbullular puan kaybediyor bizde kaybediyoruz.

oflu engin
05.12.2008, 13:11
şampiyonluk var ufukta
karadeniz dalga dalga
seninleyiz evelallah
kırkbirkere maşallah
bu tip yazıları ve söylemlerle bu aralar sıksık muhatap olacağız.ben hazırlık döneminden beri söylüyorum.trabzonspor bu sene 7.baskıyı yapacak buna ınancım tam.inanmak başarmanın yarısıdır.2009 trabzonsporluların yılı olacak.şampiyonluk nasıl kutlanır tüm futbol dünyası görecek

Sencer
05.12.2008, 14:20
olayın özünü demiş
saha dışı etkenler olmazsa şampiyon olur
bu kadar basit

Engin Koltuk
05.12.2008, 14:27
15 maddelik detaylı bir analiz. hepsine katılıyorum. Trabzonu sevsin sevmesin önemli olan ne söylediği.

Hasan Çelik
05.12.2008, 17:04
mehmet demirkol ntv de hıncal uluç la haşmet babaoğlunun 10 yıldır sürdürdüğü 90 dakika adlı programda yorum yapıyordu hıncal uluç un saçmalıklarının altında kalmayarak hıncal uluçç a cevaplar veriyordu ve sonrasında programdan ayrıldı,mehmet demirkol u o günden sonra takip ediyorum tarafsız yorumlar yapıyor,illaki bizi öven açıklamalarmı yapması gerekiyor gerektğinde yerecek acı sözler söyleyecek bizlerin pofpoflanmaya ihtiyacımız yok

zafercalikoglu
05.12.2008, 17:44
eleştirken bile dikkat edelim takımımızı ve birbirimizi inceltecek mesajlar yazmayalım

TRturkTS
05.12.2008, 18:20
İnş hocam olacagız

Seyit Hoca
05.12.2008, 18:45
Bizdeki bu herseyi hep suphe ile karsilama, hep en kotuyu dusunme, herkesi bize dusman gibi goren paranoyak dusunce gercekten endise verici. Galiba bu tur negatif dusunme tarzi sehrimizin cografi ve iklimsel yapisi ile paralellik gosteriyor. Hayata hep kara gozluklerle bakiyoruz. En ufak seylerden bile kendimize sorunlar yaratip onlari kafamizda buyutuyor sonra kendimizi hasta ediyoruz. Benim yapacagim yorum sadece bu bu konuda.

Evet aynen böyle oluyor bende de..Bu yüzden ''Biz İstanbul basınıyız.Tabii ki İstanbul takımlarını daha çok konuşacağız''diyen Demirkol ve Demirkol gibilere hep şüphe ile bakıp , hep TS dan taraf , yorumcularadan ise bitaraf oluyorum.Zaten sonu da paranoya, yazmışsınız zaten..

iso_4939
05.12.2008, 22:36
helal olsun ıyı gaza veyor mılletı utanmasa bu takım sampıyonlar lıgınde fınal oynar dıyecek yav bırakın abı bu sampıyon olacaz laflarını sonra üzülüyoruz bence ikinci veya ucuncu bıtırsek ıyı olur cunku bu kadrolan bu kadar olur sampıyon olmamız ıcın tekke gerı gelecek orta sahaya ve sol starbır oyuncu alınacak daha baska ımkanı yok..acı ama gercek..

OKANIZM
06.12.2008, 16:19
mustafa denizli geldi geleli besiktas dan ümidi kesti artık trabzon olsun ayagına yatıyor